Diskuze k článku

Historický vznik Evropské unie

Příspěvků 16

30.4.2013 2:01

Odkud fouká vítr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Tak někde jsem zaznamenal že prý feďáci si spočítají jaká je inflace a úpadek jednotlivých unýjháků a vytisknou si v té výši doláre. Dobrá strategie na projekt zaoceánské kolonyjky na výprodej kontinentku. [mrknutí jedním okem]

289062

30.4.2013 6:10

EÚ má cieľ, aký je náš občiansky cieľ?

Definitíva 87.?.?.?

Budem konšpirovať: EÚ je nástroj zjednotenia Európy do jednej diktatúry, ktorá sa začlení do celosvetovej meny a NWO pod taktovkou sionistického USA. Krízy sú zámerné a každá kríza znamená stratu ďalších občianskych slobôd a posilnenie diktatúry za sprievodného zbedačovania ľudí, lebo bedár, otrok je ten správny človek, ktorý sa nevie brániť a EU ho môže terorizovať a modelovať podľa ľubovôle. Po vytvorení jednotného trhu USA budú parazitovať na EÚ a my zažijeme nové zajtrajšky. Západná civilizácia je civilizáciou lúpežníkov, parazitov, ktorí bojujú aj proti sebe a v tomto boji USA - EÚ je výsledok jasný.

Miliónom je jasné čo sa deje. Kde je tá sila, čo sa vzoprie lúpežnej fašistickej demokracii? Chcem sa pridať, kde ste? Či tak ako Marc Faber, opustil USA kým sa ešte dalo?! A kam, do Ruska?

Samo Chalúpka:
Pravda, bohy vydaná, káže nám Slovänom:
pána mať je neprávosť a väčšia byť pánom...

Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.

289067

30.4.2013 9:55

RE: EÚ má cieľ, aký je náš občiansky cieľ?

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 289067

Náš občiansky cieľ je EU, celosvetová mena a NWO.
Avšak
1.z Ľudí a pre Ľudí miesto
2.úzkych mafiánskych klanových záujmov fašistickej nadbanksterskej médeiálnej mafie

Atlantskí kmotri totiž dobre vedia,
že riadiť možno iba objektívne procesy v zmysle hesla:
"Ak si ich nevšimnem ja, všimne si ho niekto iný"
..a využije vo svoj prospech možno nie úplne kompatibilný s prospechom všeobecným a mojim.

Globalizácia je takýto objektívny proces.
Navyše je voči mnohým ostatným prírodno-spoločenským procesom
v ich vzájomnej horizontálno-vertikálnej previazanosti silno dominantný.

Ešte raz:
Pre každého je fatálne bojovať PROTI niečomu..
..hlavne keď ide o prirodzený jav, ak chápete.
Treba sa snažiť ZA niečo.
Ak pochopíte základné, primárne procesy, môžete ich hodnotiť a automaticky tak ovplyvňovať.
S veľmi malými prostriedkami tak môžete nie len v rámci svojho blízkeho kruhu ľudí urobiť veľké dielo.

A ničoho iného v tomto svete krom procesov niet..
Niet statiky nemennej..niet God-Otta,
císaře Pana kultu hédoné,
simulácie temnej de-Ámené.
Jest však On, Miera Mier,
ktorú celý život Človek hľadá,
bo inak do tmy ega padá.

Preto sa dnes povie
"Slovom pohnúť svetom".

Kedysi dávno muži múdri hovorievali:
"Slovom slnko zastavujú a slovom mestá rozrúšajú"
Kto?

289077

30.4.2013 6:51

Jacob

Jacob 193.?.?.?

Euroskeptický Klaus má zásadní podíl na hospodářském stavu, který je nyní v ČR. Zkrachovala mu privatizace i stát pod jeho vedením jako premiéra (1997). O tom co se ekonomicky a politicky událo v tomto roce se korektně mlčí a co se pak vše muselo zachráňovat se také korektně mlčí. Příčiny ekonomické i politické katastrofy roku 1997 sahají právě do období Klausovy privatizace a jediné ideologie volného trhu. ˇUčel světí prostředky a proto nechápal co jsou špinavé peníze či jeho motto "O peníze jde vždy až v první řadě". Dnes dává moudra a vymezuje se proti tomu či onomu, našel si nové politické téma, se kterým teď vstupuje do politického prostoru. Svou novoroční amnestií opět přesvědčil kdo je a s kým je. V dnešní zmatené době se Klaus jeví jako konzistentní politik s jasným pohledem na stávající dění v Evropě. Nicméně domácí katastrofální politická situace jej nechává chladným a byl to on kdo dosadil do vlády Topolánka a následně Nečase. Věříme mu?

289068

30.4.2013 12:08

RE: Jacob

slak 77.?.?.?

Reakce na 289068

Dovede s kamenou tváří tvrdit cokoliv a lidé mu papají. Když byl škrtlofinanctr tak tvrdil že zahraniční kapitál nemá prsty v herním hazadním průmyslu a prostředky lidí neutíkají zbůhdarma do ciziny a všechny prostředky zůstávají ve prospěch celku. Bratránek dělal pro rakouskou firmu která měla jednoruké zloděje v mnoha městech, tak jsem se jsem si udělal obrázek a potvzoval následně s výprodejem čehokoliv jakkoliv. A za slovy jsem vždy slyšel to jeho těžko napodobitelné mňoukání, v kterém bylo ovšem zřetelně slyšet "všechny vás poseru, nu co? Má zdatné následovníky kteří se nedali zahambit a vědomě či spíš podvědomě, protože o profesionalitě nelze hovořit dokončují stav pádu do úpadku odkud není návratu. Jen tak mimoděk si vzpomínám že se tu vyráběli černobílé televize, a už nikde jinde na světě. Tak zvláštní skanzen jsme před desetiletími byli a držíme pozoruhodnou tradici kdy od soukromých důchoďáků (nevím kde to nesežrali) chtějí někteří za 40 let spoření blahobyt. Od ohlédnutí až po obzor úplní páni času, nejenom. [chechtot] teda samovyvolení se sebepotvrzujícími krizemi pro které udělali naprosto vše v rámci jejich kopulování i s vmňoukáváním zmíňeného ze které zdejší lepší polovina lidstva byla zcela poprděná a už nemuseli dál ani význam vět [překvapení] [mrknutí jedním okem]

289085

30.4.2013 16:20

RE: Jacob

fohat 194.?.?.?

Reakce na 289085

BACHA....na jeviště naskočil nový kun zvaný Okamura a založil stranu USVIT...PROČ NE ZLATÝ? To by nutilo lidi více přemýšlet http://necrosphere.ic.cz/beyGoldenDawn.html [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

289095

30.4.2013 14:14

RE: Jacob

Dušan Polanský 160.?.?.?

Reakce na 289068

Souhlas. Klaus šikovně ignoroval svůj totální ekonomický neúspěch za jeho vlád a našel si vděčné téma: kritika EU. Tam není co pokazit a tleskačů je habaděj. Peníze jsou v ekonomice opravdu až na prvním místě, spíš jde ale o to, že jeho vlády je prošustrovaly a dluhy hodily na Českou konsolidační agenturu, jako že vlastně to nejsou státní dluhy. V tom je jedna z amoralit jeho vládnutí.
Nemyslím, že dosadil neschopňáky Topolánka a Nečase, ono v ODS není totiž z čeho moc vybírat. Je jedno, kam šáhnete. Stejný spolek.

289092

30.4.2013 17:06

RE: Jacob

Vopice 74.?.?.?

Reakce na 289092

Hoši, hoši, takhle se otírat o editorova miláčka, agenta KGB Klause, to se nedělá. Pro editora je to přesto, že zničil Československo (rozdělil ho, zadlužil ho, zničil morálku, kryl korupci a své kumpány z STB, kterým nadělil amnestii), pořád slušný, inteligentní, poctivý člověk a ochránce českého národa, zkrátka vlastenec a nejlepší prezident všech dob.

Takže na Klause neplivat, to se tu netoleruje, jinak přijde DOST a bude zle. [chechtot]

289096

30.4.2013 8:51

a zase ty mezery...

raskolnikov 46.?.?.?

a hned od první věty
"Snahy o integraci v Evropě vznikly brzy po světové válce. Už v dubnu 1951"
když už, tak snahy o integraci jsou tu přinejmenším od římskýho impéria!
a co se týká přímo "EU hnutí", tak to musíme už do let dvacátých
http://cs.wikipedia.org/wiki/Richard_Mikul%C3%A1%C...
a nebo tady
http://cs.wikipedia.org/wiki/Otto_von_Habsburg

289074

30.4.2013 13:45

Doporučená doplňková četba

Adolf Balík 213.?.?.?

Jako doplňkovou četbu dobře se doplňující s touto analýzou bych doporučil toto:

http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2012020115
http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2012020005

289089

30.4.2013 17:23

eu

dub 89.?.?.?

nemohla rozhodnout o ničem, neboť jako platný právní subjekt neexistuje.
pro právoplatnou existenci nadnárodního subjektu je třeba dohody podepsaný suverénními státy, právoplatnými subjekty mezinárodního práva.
to v případě eu splněno nebylo, neboť smlouva byla podepsána soukromým subjektem, BRD GmbH, tudíž je od počátku neplatná.
a dokud tento podvod nenazveme pravým jménem a budou lidi mlžit vybásněnou historií tento klíčový fakt zastírající a ignorující, viz tento článek, půjdeme do prdele, eh, brusele, mílovými kroky.
a přitom stačí tak málo, aby se tento ilegální mega podvod sesypal jak domeček z karet...

289103

30.4.2013 21:48

zajímavé srovnání

Mirra 89.?.?.?

se Sovětským svazem, jenže ten měl přece jen jednu podstatnou výhodu - jeden dominantní státotvorný národ a to EU schází. Z nedávných nepřátel či soupeřů se za pár generací nestane soudržné společenství, už jen protože se skládá jiných mentalit.
Dá se argumentovat že evropské národy zas tak odlišné nejsou, ale to by platilo pokud by se jednalo jen o latino-germánské národy, tam by ono společenství šlo utvořit, na bází tehdejší západoevropské integrace, ale po přibrání dalších nekompatibilních etnik je to prakticky nemožné. Vsadil bych se že rozšíření EU podpořilo hlavně USA, a to jako nástroj udržení mocenského monopolu. Jen Západoevropská unie by byla zdatným ekonomickým i mocenským konkurentem a NATO by se stalo nejen nepotřebnou, ale i nežádoucí organizací. Proto a nejen proto byly východoevropské státy přizvány do tohoto projektu - v USA to mají moc dobře promyšleno.
Ale princip národních států s netknutelnou suverenitou je už překonán a k nepotřebě v moderním světě. Pro mnoho lidí je to pořád dobrá myšlenka, ale v době rychlé komunikace a dopravy ztratil princip národních států své opodstatnění. Toto mohlo fungovat jen do druhé světové války, od ní byl suverénní národní stát prakticky mrtvolou, protože ve světě průmyslových obrů neměly malé státy šanci a více či méně se přiklonily k nějaké straně, byť se rády tvářily jako nezůčastněné.
Čím více se komunikace a doprava zlepšovaly, tím více se ukazovalo že žádný stát už nemůže být samostatnou jednotko/pevností s absolutní suverenitou. Nastala nová doba ve které staré principy selhávají a nové ještě nebyly dostatečně prozkoumány.
EU měla dobrý základ, ale byla jí naordinována taková tučná strava že se zadusí sama sebou. A je otázkou co bude pak protože ikdyž američtí plánovači plánují co to jde tak mnohé předvídat nelze. Jestliže padne EU tak je otázkou co mocenský prostor zaplní - je možná nová EU založená na vojenské diktatuře ovládána americkou servisní organizací, OTAN paktem, nebo padne i tato organizace a následnické státy budou tak slabé a vyčerpané že rády gravitují s Ruskem v největší supervelmoc na světě, což by byla noční můra pro mocné v USA.

289114

4.5.2013 23:57

RE: zajímavé srovnání

disident 88.?.?.?

Reakce na 289114

srovnání se Sovětským svazem je na místě.V některých směrech je
situace daleko horší-SSSR nenařizoval svým republikám ani socia-
listickému táboru různé debility typu rozměry ovoce a zeleniny.
Co se týká USA,ty připravují zónu volného obchodu s EU,aby mohly
zaplavit Evropu geneticky manipulovanými produkty jak rostliného,
tak živočišného původu(firma Monsanto).Fungující Unie by byla
možná jen ve složení z germánských zemí+Francie(bez Británie ve
které dosud přetrvává resentiment výlučnosti a to by byl zdroj
obtíží).

289173

30.4.2013 22:18

O čem je politická korektnost- cenzura a autocenzura

petesv 109.?.?.?

Za dob "reálného socialismu" platila stranická linie. A všichni, hlavně novináři se ji drželi. Taková autocenzura. Tehdejší "kování kádry" plynule přešli do "svobodných sdělovacích prostředků", divil jsem se jak je to možné. Ale ono se vlastně nic nezměnilo. Dnes autocenzurně se drží politické korektnosti. Ve spojení se "svobodou slova" vytváří politická korektnost iluzi objektivity pro plebs. Dnes je mnohem větší prolhanost, manipulace, podsouvání a zamlčování faktů než za socialismu. Komunistická propaganda je oproti dnešním mediím na úrovni dětských blábolů. Naprostá většina populace ani nepostřehla, že žije ve virtuální realitě, kterou vytvořila media. Mediím je dovoleno vše. Za snad největší a prokázané evidentní lži lze označit zpravodajství ze všech konfliktů po 90, jež rozpoutaly USA, od Jugoslávii po Sýrii. A stádo slepě poslouchá dál. Nehorázné lži o neudržitelnosti "sociálního státu", kdy všechny ovce souhlasně bečí, a souhlasí že je budou víc stříhat, sem tam i s kůží. Přitom by stačilo omezit jen "daňové ráje". Položte si otázku, co je politicky korektní? Všechno co škodí zdravé společnosti. Multi-kulti, mírné tresty, zlodějny všeho druhu, propagace všelijakých úchylek, mezigenerační odtrženost (mladým se vtlouká do hlavy, že v 18 zná svět, nemusí poslouchat starší, tradiční výchova fakticky vymýcena - zkuste na Západě jen plácnout parchanta co by potřeboval řezat a řezat každý den), hmotný úspěch (většinou tunelem veřejných rozpočtů), herny, alkohol a podobné kratochvíle, feminismus atd atd.
A teď si přečtěte ty útlé Protokoly, které nejsou, pač jsou falešné. A přitom víc než sto let předpovídají tento marasmus na chlup přesně.

289116

5.5.2013 5:47

RE: O čem je politická korektnost- cenzura a autocenzura

p. 113.?.?.?

Reakce na 289116

...a situace se vyvinula tak teroristicka vlada se svymi spojenci se snazi zlikvidovat legalne zvolenou vladu a jeji obyvatelstvo/za to ze Asada zvolili, desitky tisic mrtvych obeti deti ,zen rodin./..a vlada take urcuje prostrednictvim teroristum kde utocit a masakrovat i vlastni populaci...Cecenskym teroristum dodava vse potrebne k terorismu jiz pres 15 let proti Rusku a Putinovi , kteri tuto vladu jiz nejmene 2x varovali...V teroristickem a velmi spratelenem Kosovu se "sklizi" organy detske a lidske vrazdenim...proc tam s. Albright neinvestovat ,ze ano ? a podporit pratele...nad jine drahe a dulezite ..Presidenti Chorvatska,Slovinska take teroriste a tedy nejdrazsi pratele...a spojenci..V Syrii se bojuje za prava teroristu a s teroristy proti legalni vlade a obyvatelstvu s tim ze brzy nebude nikdo kdo by Asada znovu zvolil...Teroriste v Syrii se ani nenamahaji zaprit ze jsou fanaticti teroriste a nepratele vsech lidi na svete ...Cili se dnes ve svete odehrava boj za prava teroristu a jejich vsemoznou podporu privilegia a moc nad vsemi na zemi ...Boj za lidska prava jsou bojem aby teroriste vzdy vyhrali...Prava mensin nejsou nic jineho nez nez zase podpora terorismu. Kdyz chcete zit v jine zemi reknou vam Co tady delate. Teroriste jsou vitani s otevrenou naruci i kdyz jsou na svete v bilionove "mensine"..Valka proti terorismu je valkou proti vlastni a nejlepe predem odzbrojene populaci ...A pak to zacne bouchat jako o Bozim Tele. V Usa, Britannii kazdej tejden zatykaji podezrele "teroristy",ve Francii,Spanelsko,nemecko a ti vsichni dovazeji umyslne teroristy a za kazdou cenu a poskytuji jim velke vyhody a podminky pro neomezenou cinnost a beda tomu kdo na to dava penize z dani a rekl neco proti a nebo nesouhlasil ... A lide v tech zemich umiraji na utoky prave tech dovezenych teroristu a na ideu Multikulturalismu !!!ktera ted vybuchuje skoro porad...A prosti lide umiraji a kazdym dnem se importuje tisice mensinovych a ve velkem procentu teroristy obsahuji "emigrantu"...A vlady jsou jako psychopaticti sasci v cirkusovych manezich , kteri si delaji smrtelnou legraci z divaku a k tomu jim pomahaji asistenti ,fbi,cia nato ,mezinarodni "soudy" ,media atd. a reditele a organizatori zustavaji ti sami v pozadi tam kde jsou v bezpeci pred vrazednymi multikulti,smrtnosnym lidskym pravum a politicke vrazedne korektnosti....Vladnou stale ti sami s odlisnymi nazvy...A pak se stane ze hyeny zacnou hryzat ruce tech ktere je zivi a davaji jim vse . ...a lide umiraji ale elity jsou vzdy a vsude v bezpeci...

289182

5.5.2013 9:23

Strategická pozice

pje 193.?.?.?

Tak nějak se mi vybavily stesky nad rozbitím Rakousko-Uherska, politického slepence klíženého výhradně rodově mocensky Habsburskou dynastií v době emancipace národních států. Tak jsme si na mocnostech vydupali První republiku a zjistili, že Malá i Velká dohoda jsou jen kulisy, za nimiž se v klidu a pohodě rozvíjí nová agresivní mocenská politika, která stejně jako ta rakouskouherská vynáší pouze své elitě. Ztráta suverenity a státní integrity byla zkušeností, která znamenala obrat k mocnosti, jež ve válce uspěla prakticky navzdory všemu a všem a navíc poskytovala vyšší etnickou homogenitu než RU. Pamětníci včetně pana Víta si jistě vzpomenou na zvláštní atmosféru družby s východními Němci často filtrovanou přes již téměř neexistující lužickosrbský prvek. EU není zcela nesmyslný koncept stejně jako jím nebyl ani SSSR - strategicky jde u EU o vybudování konkurenceschopné entity na pokud možno přirozené kohezi evropské kultury vyrostlé na odmítnutí vzájemných bojů a ničení. Problém je s lidem, u něhož koliduje princip demokracie s principem strategického řízení - jako ve firmě. Už Chápete?

289188

Příspěvků: 16

30.04. 02:01  Odkud fouká vítr
30.04. 06:10 Definitíva  EÚ má cieľ, aký je náš občiansky cieľ?
30.04. 09:55 udo1  RE: EÚ má cieľ, aký je náš občiansky cieľ?
30.04. 06:51 Jacob  Jacob
30.04. 12:08 slak  RE: Jacob
30.04. 16:20 fohat  RE: Jacob
30.04. 14:14 Dušan Polanský  RE: Jacob
30.04. 17:06 Vopice  RE: Jacob
30.04. 08:51 raskolnikov  a zase ty mezery...
30.04. 13:45 Adolf Balík  Doporučená doplňková četba
30.04. 17:23 dub  eu
30.04. 21:48 Mirra  zajímavé srovnání
04.05. 23:57 disident  RE: zajímavé srovnání
30.04. 22:18 petesv  O čem je politická korektnost- cenzura a autocenzura
05.05. 05:47 p.  RE: O čem je politická korektnost- cenzura a autocenzura
05.05. 09:23 pje  Strategická pozice

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 3

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 036 347,14 Kč

Poslední aktualizace: 19.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 776