Diskuze k článku

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Příspěvků 44

18.4.2013 5:33

MoUdri zmoUdri

MoUdrostrak 90.?.?.?

Nejlepší článek a excelentní analýza jak funguje trh 'krytý a 'nekrytý'.
Doposud si každý pákoval, co snesl on i trh, ten „Tržíček „ Tohle je Velké Memento, že 'Léčba spalující hyperinflací" je již Ante Portas. A reálná ekonomika svrhne tu papírovou 'ideologickou'.
Lidská hyena Maggie zmizela pod drn. A s NI její slavná asociální 'Kuchyňská' ekonomika, na níž paradoxně páky vyparazitovaly na světlo boží a rozkvetly, Nyní přijde účet za Ronnie, za Maggie, za poučky Prof. Big Toonnela i Hayek, Friedricha VON [smích]

288311

18.4.2013 17:29

RE: MoUdri zmoUdri

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 288311

Ano Moudri Zmoudri ale ty jsi uplne blb , neb placas nesmysly dokolecka. Proc to delas , nekdo te plati $$$. Pokud vim M.Thachert ~ Milton Friedman~ Vaclac Klaus , neb zastavali stejny politicko economicky koncept, tudiz se necha zobectit co rikas o Thacherove na Klause. Lidi by chteli pracovat jako v komunismu a zit si jako ve vyspelem kapitalismu, coz tezko funguje. Ja si porad nejsem jisty s clankem, neb problemy o ,kterem pisatel mluvi ,jsou zakladni problem v databasich, bursa ci stack exchange je pouze specialni formou database s klicovym mechanismem , specialisovany k tomu aby se tento pripad nemohl stat.

288355

18.4.2013 20:28

RE: MoUdri zmoUdri

Milada 89.?.?.?

Reakce na 288355

Všechny burzy jsou židovská zlodějina.

288369

22.4.2013 2:50

RE: MoUdri zmoUdri

p. 60.?.?.?

Reakce na 288369

...kdysi se vypravel vtip ze prijede emigrant na zapad a vsichni se ho zacnou ptat a jakej zivot je za tech komunistu .. a ptaji muzes mit vilu ? Emigrant odpovi muzes , a muzes mit luxusni auto, emigrant muzes , a muzes mit zlate sperky a zlato doma , emigrant muzes atd... a lidi povidaji tak zadny rozdil mezi kapitalismem a komunismem, nevidime ..A .emigrant rekne :.. Ale neuveritelne zkusite , nez vo to vsechno prijdete...!!!

288618

18.4.2013 6:57

Chaos ekonomů

popapulus 78.?.?.?

Za posledních dvacet let existence našeho státu je jednoznačně zřejmé, že chaos ve společnosti nerozpoutavjí politické strany, různé loby, ale jenom a jenom ekonomičtí šmejdi. Lidi, kteří se pasují na experty něčeho co neexistuje. Ekonomika rovná se utopie. Žádný z ekonomů není schopen něco jednoznačně spočítat. Nejhorší je, že této svoloči sekundují právníci. Některým skupinám se v chaosu, který vyvolávají dobře žije. Ale co zbytek obydleného světa. Na ten kašlou.

288315

18.4.2013 7:27

Transmutace

Guru 178.?.?.?

Je načase položit si otázku, která dlouhou dobu byla tabu:

Jakou hodnotu pro vás bude mít zlato, poté co jej bude možné vyrobit transmutací z jiných levnějších prvků ?

a) pokud půjde o laboratorní množství (miligramy)
b) pokud půjde průmyslovou záležitost (tuny)

Namáhejte si hlavinky ekonomové.

Pozn. autora příspěvku: Domnívám se, že několik technologií schopných transmutovat celou Mendělejevovou tabulku prvků (a to s minimálními energetickými vstupy) je již vyvinuto.

288319

18.4.2013 8:37

RE: Transmutace

calimero 78.?.?.?

Reakce na 288319

a teraz tu o energii z vakua...... [chechtot]

288324

18.4.2013 21:12

RE: Transmutace

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 288324

Celej vesmir je zdroj energie! I to vacum jak to pri svejch pokusech s energii vobjevil Nikola Tesla. By the way, umely (industrialni) diamanty se vyrabej uz davno a Nikolae Causesku s umele vyrobenejma diamantama ktery byly temer k nerozeznani vod tech prirodnich zidum ktery ty pravy meli z diamantovejch dolu z Jizni Afriky docela vobstojne kazil ksefty..... Nakonec material na diamanty je vopravdu levnej, uplne staci vobrovskej tlak, vysoky teploty a uhlik - treba popel z pixly zemrelyho Havla a toho klenota kteryho proklina celej ceskej krater Dagmar mohla mit i nadale na krku ... A co tyce AU mel by jste aspon vedet, ze v zemsky kure je vobsazeny vsude v pomeru 0,004 ppm a ze je tvoreno stabilnim isotopem 197AU a ze uz umele pripravilo 34 radioktivnich isotopu zlata. Ale to neni az tak podstatny, pro me je dulezitejsi ze s alchymisty vaseho kalibru se tu jeste neroztrh pytel .... [chechtot]

288371

18.4.2013 12:02

RE: Transmutace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 288319

ked nic ine mince maju obycajne na sebe vyrzeny rok z ktoreho pochadzaju, teda mozno sa buce rozlisovat obobie "pred" a obdobie "po" uvedeni vynalezu do praxe [velký smích]

kadopadne ak sa take nieco uvedie do praxe ludia si vyziadaju do praxe aj dalsie veci a bude tu raj na zemi [velký smích] kto veri ze velke korporacie nam vsetko daruju gratis tak nech tomu veri

aj ked to bude priemyslova vyroba nikde nie je povedane ze bude kov za babku, dnes tie najobycajnejsie veci stoja najviac, ceny sa neriadia casto logikou (ja viem riadia sa trhom [velký smích] ako teraz fyzicke zlato sa riadi cenou papieroveho a bude to tak naveky nielen so zlatom)

a hlavne, uz treba pochopit ze nasa spolocnost vosla do fazy kedy kazdy zacne chciet fyzicke veci nie sluby a moze to nabrat take obratky ze sa vynalezu transmutacie v praxi ani nedozijeme

288340

18.4.2013 13:18

RE: Transmutace

Ondraash 77.?.?.?

Reakce na 288340

Tak jako prvni vec ti doporucuju normy CNB, hned tam se dozvis, z ceho OPRAVDU mince jsou. Takze mily bobe, muzes si tam vyrazit co chces, platovanou ocel asi transmutovat nemusime. A jestli sis dotedka doma schovaval hromadu mincicek, tak sorry, ze jsem Ti vzal iluze...

288345

19.4.2013 15:50

RE: Transmutace

Galtax galtax (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 288345

Řekl bych, že tím myslel zlaté investiční mince. [smích]
Těžko říct, co by se dělo s cenou zlata v případě takového vynálezu, ale s největší pravděpodobností by šla postupně dolů až na cenu blízkou výrobní ceně zlata v takovém přístroji.

288412

18.4.2013 12:28

RE: Transmutace

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 288319

Prvek je charakterizován počtem protonů v jádře, jiný prvek znamená změnu počtu protonů, což lze pouze jadernou reakcí. Nebo je to jinak a mám vrátit své diplomy? Školné jsem neplatil, tak ho bohužel nebudu moci požadovat zpět.

288342

18.4.2013 13:23

RE: Transmutace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 288342

Kdybys vedel, jak to je, tak by ses dokonce ani nenamahal s vracenim.
K hodnote toho "diplomu" (taky nejaky vlastnim), sbor samozvanych chytraku Ti rekl A. Jestlis jim zpatky rekl taky A tak Te za to ocenili diplomem a bud jedine rad, ze si za skolny neplatil. To je presne hodnota toho diplomu. Dneska je to napytel, protoze uz nas zmakli tak, ze za to platime nesmysl jak v Emerice

288346

18.4.2013 7:45

odtržení dvou stran transakce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Článek popisuje nikoli nový jev. Na jakémkoli trhu je zvykem obchodovat v módu odtržení peněžní a věcné složky transakce v čase. Buď je dodán statek a platba za něj je opožděna - "obchodní úvěr" - nebo je zaplaceno předem za statek, který je dodán později. Pak tu máme finanční a nefinanční deriváty, které jsou základem všech nekrytých transakcí. Koupit/prodat závazek budoucí transakce při neznámé budoucí ceně znamená zobchodovat zcela prázdnou sázku (jedna strana musí zákonitě prohrát) a až později provést podkladovou transakci. Krátkodobý nekrytý obchod se zlatem je alternativou konosamentů (nákladních listů) a warantů (skladových listů), kdy koupíte/prodáte pouhý doklad o uloženém zboží. Dnešní virtuální ekonomika umožňuje snadné skrytí a zcizení toho, na čem jsou nekryté obchody založeny.

288320

18.4.2013 9:59

...pěníze...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Bublinkové peníze se konečně dostávají do procesu jejich proměny na pěníze a později na "pění", tedy zpěv a radost v životě, kdy hodnotu člověka a jeho aktivit určí průmět jeho skutků - do takové doby internetem a databázemi škol, úřadů...., dovedený až ke hranici samotného vstupu do myšlení.
..ano, nahatost našich činů (nikoliv myšlenek, ty představují budoucí hodnotu zlata) je jedním z předpokladů pro neexistenci oběživa. Peníze jsou také oblečkem pro tajemství "kupní ceny", na které je založen celý obchod. Tato etapa "urychlení vývoje prostřednictvím zisku" pomalu končí, protože jak psal (guru), rodí se technologie nahrazující nejen kůži umělou kůží. Pohyby uvnitř samotných prvků podléhají lidské inteligenci také, to už věděl i Mendělejev, Heisenberg to potvrdil.

Modlu "obchodního tajemství" drží i ničí finanční nástroje, původně zlato. Je pak zajímavé, jak architekti zeměkoule vstupují do informačních vrstev v populaci. Zřejmě je teď na řadě skupina, která ještě nepochopila, že funkce "krytí zlatem" odpadla podruhé s krachem hypoték 2008. Po nemovitostech přicházejí potraviny a energie - to vše proto, aby každý pochopil, že zlato je symbolem doby, která končí.

S ní končí i kumulace moci, pramenící z výroby bublinkových peněz. Firmy postupně (rozpadem nebo růstem) získají jen takovou velikost, která zajistí jejich užitečnost.
Fraktální struktura existence dat v nehmotném prostoru (balíčky podobností ve vrstvách okolo jádra=určitého pojmu) budeme my a naši potomci postupně převádět do běžného života.
Bohužel s tím souvislí i zcela jiný pohled na úlohu a schopnosti lidí, na historii osídlení téhle sluneční soustavy, na zdůvodnění její existence a s ní souvisejícím příběhem vzniku a úloze Mléčné dráhy. Setrvačnost v myšlení je silný soupeř pro bourání "projektu pro cca 2000 let" v podobě různých náboženství, kdy i tím současným jsou stále jen peníze.

Ano, tohle je pro velkou většinu populace zatím jen "scifikec", ale všimněte si, že proměna myšlení je vnitřní a osobní obdobou proměny, kterou v globálním provedení "spáchali" Kopernik s Galileem. Model Davida a Goliáše zná matematika, aplikovaná na fyzickou zkušenost, jako funkci nerovnoramenné páky, ta je v téhle době "opřená" v maximální hodnotě rozpětí.
(Omlouvám se těm, koho příspěvek naštve, zlato už mizí i ze zubů, ale stěhuje se občas i do slov...)

288329

18.4.2013 14:03

RE: ...pěníze...

Ondraash 77.?.?.?

Reakce na 288329

Ahoj Janko, opet jako vzdy asi nejkvalitnejsi prispevek. Jenze proc? Ja jsem pri sve praxi a praci s lidmi uz dospel k zaveru, ze je opravdu velmi malo lidi, co dokazou "dohlednout" takhle daleko. Nakonec clovek potrebuje sve VLASTNI dukazy a tak, pri soucasne mape uvedomneni, to co tu pises spousta lidi pochopi az teprve kdyz to budou primo zazivat. A spousta dokonce az potom. A i ti budou z tech stastnejsich (mozna [velký smích] ). Sam to zijes, tak vis jaky to je pohybovat se v tom rigidnim prostredi.
Zatim ale asi ty nase prispevky nevypadaj jako "scifikec" ale pro mnohe asi dokonce jako SEKTABLABOL [velký smích]
Kdyz jsem se pred 25 lety na zakladni skole snazil doptat tech "chytrych" jak to je spocitany s tema penezma a ze mi to furt nejak nevychazi, tak se mi radeji zacali vyhybat. Od te doby mi ruzny lide nabidli ruzne dovysvetleni k zalepeni te obrovske diry, jako napriklad podstata inflace financniho systemu, zvysovani sdilene hodnoty lidskou praci, Makro a Mikro, modelovani systemu a procesu, podlozeny a nepodlozeny penize, monetarni teorie atd. avsak jen proto, aby se ta dira roztahla znova.
Ano, zvyk je zelezna kosile. Po tisicích let toho "delame to tady takhle, tak je to asi to nejlepsi a uz bud ticho" jen malo lidi nepodlehne. Proto se tu stale chodi k volbam s myslenkou, ze tentokrat zvolime ty spravne a to tvari v tvar dukazu vice nez tisiciletymi zkusenostemi, ze zadni spravni nejsou. Jasne, chyba neni v tom systemu. Dyt co by bylo misto toho! D8
A tak jsou tu vsichni chyceni v systemu SMENY a v nem samozrejme hledaj ty spravne politiky (penize, zlato, praci) aby vysli s nejmensi ztratou. A jak tak ten system pada a pada, je cim dal tezsi urcit, co bude bezpecnejsi. A az my budem tady proste to vsechno co se nam tu nabizi radostne SDILET, oni se jeste budou snazit cokoli zalostne SMENIT. Ale nakonec, nakonec se k nam taky pridaj 8)

288350

18.4.2013 22:11

RE: ...pěníze...

stínová krysa 213.?.?.?

Reakce na 288350

Těší mne, že poslední dobou potkávám na nejrůznějších místech lidi podobného otevřeného myšlení jako vy dva. A na základě takových "blábolů" přibývají další a další jednici, kteří se chtějí osvobodit z myšlenkového otroctví.

NEPOLEVUJ - KEEP UP!

288373

18.4.2013 17:36

RE: ...pěníze...

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 288329

> Pohyby uvnitř samotných prvků podléhají lidské inteligenci také, to už věděl i Mendělejev, Heisenberg to potvrdil.

To je nejspíš holý nesmysl. Uveďte alespoň část cesty k puvodnímu zdroji. Prípadné Heisenbergovy vztahy neurčitosti s tímto nemají nic společné, také statistika nebo termodynamika není závislá na lidské inteligenci.

288357

18.4.2013 19:45

RE: ...pěníze...

popolvar 85.?.?.?

Reakce na 288357

Ani nie.Ak sa človek zamyslí nad potenciálom ľudského mozgu /ktorý "evolučnou" degeneráciou ľudstva/jedinca ako takého/ využívame na cca 3-5%, už jedinci s vedome využívanou kapacitou cca 10% konajú "zázraky". Bude to mať súvislosť s MIM = Matéria - Informácia - Miera = proces s/tvorenia/,o ktorej tu často informuje udo1 a spol. Skúste si preštudovať dielo Stanislava Sohra, z ktorého prakticky čerpá DIP = dispozičná prognostika, tá pracuje /aj keď za pomoci "barličky"/ s kapacitou mozgu bežnému jedincovi nedostupnou. To, že niečo nepoznáme, alebo tomu nerozumieme, neznamená, že to neexistuje/nie je možné.

288365

18.4.2013 22:49

RE: ...pěníze...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 288357

ach jo, pépéčko, tak znovu pro ty pomalejší:
Mendělejev PŘED/POVĚDĚL, že objev dalších prvků bude následovat - to znamená, že on vycítil logickou řadu souvislostí (= tabulku prvků) - a čekalo se jen na to, až někdo dozraje a takový prvek ze svých vědomostí složí. Objev totiž vzniká teprve tím, že své vědomosti poskládáme do možné podoby a tu hledáme - anebo pro ni pak vytváříme experimenty - a tím verifikujeme takový "objev" (=vizi, teorii, hypotézu...)). Je to sice šaškárna, ale takhle svět funguje. Na méně přesném soustruhu také vyrobíte díly soustruhu přesnějšího - to snad víte i vy.
Nejdřív tedy musíte mít sumu znalostí, z nich vytvořit algoritmus pro následný krok či vývoj. Nic jiného nedělám.

...potíž je jen s těmi, kdo se zaseknou na určité hladině a příslušné mocenské židli - ti pak diktují tuto hladinu ostatním i když už louže vysychá. Bohužel mezi takové zřejmě patříte. Ale i vy jste potřební, zajišťujete souvislý průchod celku v podobě "nejslabšího článku řetězu", je velmi důležité, aby se ten řetěz nepřetrhl.

...a mimochodem - statistika i termodynamika jsou popisy jevů, které by bez předchozích "nutností pro člověka" nemohly vzniknout. Zvířata ani rostliny je totiž nepotřebují, přestože takové jevy a souvislosti mohou existovat. Vše musí dozrát, v tom je ta finta. Vrstvy "živosti" jsou nastavené tak, aby každá nižší měla důvod hledat tu nejbližší vyšší. Zdokonalování přístrojů a výrobků všeho druhu je vždy předstupněm "skokového poznání" - asi to znáte jako "efekt sté opice". Ve skutečnosti sice jde opět jen o odstředný a dostředný pohyb informací - ale důkaz skokového učení u opic je známější.

Stupně je pak třeba spojit do okruhu, který zahrnuje vše. A to je ta moje písnička, se kterou se svět musí někdy popasovat...
jde o propojení oktávové (fyzické) a desítkové (mentální, modelovací) struktury. není to tak těžké k pochopení, pokud se vám podřří zapomenout na své vzdělání a začnetee si klást otázky - proč jsem tomuto a tomuto a tomuto..... uvěřil?

288374

19.4.2013 23:46

RE: ...pěníze...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 288374

Janko, zasa pletieš dohromady dve veci - štatistiku a termodynamiku ako sústavy vzorčekov a poučiek a štatistiku a termodynamiku ako prírodné javy a zákonitosti. To druhé bude fungovať vždy, to prvé je len ľudský popis.

288433

20.4.2013 10:39

RE: ...pěníze...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 288433

dohromady je nepletu, je to přeci člověkem propojené už "od přírody". Otázkou míry propojení nebo oddělení je jazyk, kterým se cokoliv popisuje.

...a rozdíl mezi nahodilostí (mutace?) a zákonitostí (logika) je pouze v počtu shodných případů a společenské poptávce po velikosti tohoto "počtu opakování".
A o tom je i fyzika, o míře setrvačnosti (o množině stejných opakovaných pohybů/prvků), které jsme si nějak pojmenovali. Je to také o době, kdy jazyk (matematika) už nestačí na vysvětlení vztahů mezi pohyby, protože dochází k nelogickým závěrům (=nefunkčním v reálném projevu), kdy vztahy platí pouze mezi systémem pojmů - a to tak, jak jsme si pojmovou strukturu vyskládali z předchozích pojmů.

..v tom je také háček, který pppppéčko přehlédl v debatě fyziků o Maxwellových rovnicích, protože všichni uvažují pouze v pojmovém materiálu, ne ve zkušenostní poloze.
Když zkrátka někdo uvěří, že elektrony rotují okolo jádra a věda si vytvoří pojem "silná intrakce" pro ne/fungující vztah vzájemné přitažlivosti dvou kladně nabitých protonů - tak tady končím diskuzi, to je zkrátka chyba už v základní definici míry přitažlivosti.
Míra přitažlivosti (v širším pohledu také gravitace, ale i "charisma"[mrknutí jedním okem] se matematikou "kladných a záporných" čísel neřídí. Matematika se odvíjela na bázi jedné rovnováhy "na přímce času", odtud vedou pouze dva směry, oba odstředné. Maxwell k nim zařadil i druhé dva = dostředné. Tím vzniká dynamická rovnováha čtyř prvků ve dvou dvojicích. Na jedné přímce toto má řešení ve vytvoření dvou bodů rovnováhy, kdy jejich součet vždy změní jejich polohu k původní, první rovnováze.
(na tomto principu "nechytatelné" dynamiky dvou rovnováh ke třetí, původní - je postavený i můj projekt hlasovacího nástroje KARAODYN, v něm každou z rovnováh představují dvě nová, odlišná řešení nějaké problematiky, kde původní "rovnováhou" je objem akceptovaných poznatků v takovém oboru).

288459

20.4.2013 12:28

RE: ...pěníze...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 288459

janko: Nerad bych vyndával cihlu na které jste stavěl jinak velmi zajímavé smentální systémy...Ale "efekt 101.opice je blamáž - ze kterého se dělá medielně "kolektivistické dogma". Je to jen 1 pokus a navíc jsme ho neměli pod kontrolou. Spíše se to jeví jako chyba v interpretaci možných výsledků - pokud jsou vůbec nějaké.

288462

20.4.2013 21:26

RE: ...pěníze...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 288462

..raději zahoďte ty svoje cihly. Jakou informaci nese vlnění od kamene, hozeného do vody? A jakou nese vlnění od reproduktorů nebo obraz z projektoru?
Je to stále stejný princip přenosu nějakou formou frekvencí. Že nechápete telepatii to neznamená že neexistuje. Přenos písma vzduchem (elektřinou) taky neznali v době baroka. ..
Ke všemu musí lidstvo dozrát a někdo na to musí přijít první.
.. vy to ale asi nebudete.

288501

18.4.2013 20:22

RE: ...pěníze...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 288329

Ano , ale tento clanek nejednal!!! o Bubline, ale o type velice kratkodobe spekulace velikosti microsekunda ,kde Bublina by nemela existovat podle zakona. Kdyz Bursa obchoduje na pocitaci, vzdy ne vznika microbuble ale mikrosekundove spozdeni ale cena se drzi stara, ja nejsem jisty jak to funguje presne a pak se vysle signal do site pocitacu s novou cenou, kde lidi a programy mohou spekulovat ale az je prdchozi prodej uzavreny, kdy zlato se presunulo papirove na komputeru behem microsekundy od majitele A k majiteli B. Jak tady moho vznikat buble mne neni jasne. Asi lidi ,kteri maji radi tento clanek ho nepochopili.Mozna pisatel to nepochopil? ci prekladatel , neb to nema smysl. Je tu moznost , ze pomoci podvodu dostavaji jiste pocitace signal o prodeji drive a jejich programy muzou skocit do hry rychleji a byt prvni a udelat transakci se zlatem rychleji tim ovlivnit trh a destabilisovat market se zlatem a mit pripravenou strategii a vydelat na tom . To bych chapal.

288368

18.4.2013 22:56

RE: ...pěníze...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 288368

..vy vnímáte jen časovou linii procesu, jak se bubliny stěhují od člověka k člověku, zatím co já jsem se snažil popsat, že procesy s virtuální měnou jsou tou bublinou, nesouvisející s původním účelem peněz - nástroje, který mění vykonanou práci za univerzální prostředek k nákupu práce někoho jiného. asi se mi to ve vašem případě nepodařilo popsat dost srozumitelně - takže toto je můj druhý pokus.

288375

19.4.2013 4:03

RE: Zbublani .BUBLANINY

p. 113.?.?.?

Reakce na 288375

...a hrozi vam vybublani tech bublin ...zatimco ted plutokrati okradaji jeden druheho...ve masovem meritku ..

288387

18.4.2013 10:52

Trh s papírovým zlatem kolabuje

hony 188.?.?.?

Bodejť by ne, vždyť jak se může obchodovat s něčím co fyzicky nemám? Již dávno se měl fyzický trh oddělit od toho derivátového a ostatních kasin. Ať si vydělávají na virtuálních blbostech když tomu věří a fyzický (skutečný) trh ať necháji na pokoji. Zlato, ale hlavně stříbro musí zákonitě vystřelit nahoru. Již několik let je uměle udržováno dole (podhodnoceno) hlavně díky Fedu a bank jako JPM. Popsaná taktika se neděje pouze na trhu s komoditami, ale i s běžnými akciemi. GS, JPM mají hned vedle burzy instalované počítače obchodující v milisekundách kdy vyšlou tisíce příkazů na prodej a zároveň koupi a takhle ovlivňují cenu. Nám se říká, že vše závisí na poptávce a nabídce přitom je to již dávno blbost. Manipulace s trhy je to správné slovo.

288336

18.4.2013 13:32

RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 288336

Manipulace s Vami je to spravne slovo!
Ale chapu, musite se uklidnovat, kdyz sporite do fyzickeho zlata.

288348

18.4.2013 19:53

RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje

popolvar 85.?.?.?

Reakce na 288348

Aj keď Vaším úmyslom bolo podpichnúť prispievateľa nad Vami, v konečnom dôsledku máte obaja pravdu, presne v tom poradí, ako sú aj vaše príspevky. Cez manipuláciu trhu k manipulácii ovplyvniteľných jedincov.
Ak ATS /obchodný robot -počítačový softvér/ pracuje s dostatočne veľkým objemom automaticky ovplyvňuje svojimi obchodmi trh. Preto niektorí seriózni traideri cez ATS dbajú na to, aby robot nepracoval s príliš veľkým balíkom, aby ho na trhu nebolo "vidieť", t.j. aby neovplyvňoval svojími obchodmi samotný trh.

288366

19.4.2013 14:23

RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje

Ondraash 77.?.?.?

Reakce na 288366

No, v tom "podpichnuti" ste to pochopil, tu manipulaci uz ne.
Na burze sem si taky zafrcel nejaky roky. At uz robot, nebo trader, stejne ste zavisly na pridelene cene plneni. Tu Vam proste v podstate prideli broker. A je to. A nemusime se tu bavit ani o qantech ani o mikrosekundach a serverech nejvetsich burzovnich prominentu narvanych hned za stenou burzy. Takze jste bud insider anebo outsider. Ani jedna pozice ovsem neni nejak extra vyhodna. Tolik k celymu burzovnimu nesmyslu.
Ted k ty manipulaci. Jde mi zde o predevsim o system smeny jako takovy. A o falesny pocit, ze kdyz drzite v ruce fyzicke zlato, tak mate hodnotu. Ta je totiz poplatna momentalnimu stavu veci. Takze tvrzeni, ze to fyzicke zlato si udrzi svou hodnotu vzdy stejnou a ze pujde smenit (vyhodne) vzdy je stejna spekulace jako treba spekulace nad budouci cenou papiroveho zlata.

288407

19.4.2013 20:29

RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje

popolvar 85.?.?.?

Reakce na 288407

S tým falošným pocitom,že keď držím zlato, tak si udržím hodnotu, máte pravdu. Jediným rozumným dôvodom, prečo si časť hotovosti zameniť radšej za zlato /fyzické investičné, malé gramáže a doma, žiadny bankový trezor/, je to, že keď ten podfuk s tými papierikmi, čo sa volajú peniaze naviazanými na dlh, praskne a vznikne nová mena/y naviazané na niečo iné /či to bude kWh, alebo.../ bude to chvíľu trvať a vtedy môže byť zlato prechodne akceptované ako prostriedok výmeny - za papieriky už Vám nikto nič nepredá. Ináč je investícia do zlata a je jedno či fyzické, alebo papierové takisto len čisto špekulácia so všetkými rizikami, ako akcie, komodity...
Aspoň takto to vnímam ja.

288427

20.4.2013 12:28

RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje

Ondraash 77.?.?.?

Reakce na 288427

No ona je prave otazka (a sme zas u tech spekulaci) jak to bude s tim systemem smeny. Jak pisete, "normalni" rozum si zhotnoti jako castecnou jistotu ci moznost smeny v prechodove fazi prave trosku toho zlata. A tady prave nalezam ja se svym "nenormalnim" rozumem to dilema. Jakto, ze "normalni" rozum odstrani znalosti ktere mame? Treba, ze kdyz byly tyhle prusery driv, tak se zlato konfiskovalo? Uz jsem tu nekde psal o vlastnich dukazech. Zrejme je to pro vetsinu lidi (rozumu) dulezita kapitola. Jaktoze si rozum za vlastni vezme pofiderni spekulaci a fakta (i kdyz osobne primo neprozita) odsune stranou?
Nicmene tentokrat diky aspektum cele situace a take jejimu globalnimu charakteru sazim na jiny prubeh. Ja si prave nemyslim, ze jak pisete, vznikne nova mena. Jiste, nektere skupiny se budou v lokalnich meritkach snazit zavest nejaky prostredek smeny, ale nebude to fungovat a uz vubec ne v "interskupinovem" pripadu, natoz globalneji.
Pruser s penezi totiz je, ze jestli maji slouzit jako dokonaly a funkcni prostredek smeny, tak ovsem nesmi mit ZADNOU hodnotu! Jinak se z nich stane komodita a je to v p... coz samo o sobe naznacuje, jak nesmyslne to s temi penezi je.
Nadherne to vystihl pan Douglas Adams ve svem dile Stoparuv pruvodce po Galaxii. Ta parabola, kde z jiste planety vystreli, pod zaminkou evakuace v celoplanetarni krizi, ty podle nich nejvic nepotrebne (telefonni hygieniky mj.), a potom tam vsichni zemrou na telefonni infekci. Zatim nepotrebni pristanou na puste planete a jako parta zabednecu, jimiz v podstate jsou, prvni a jedina jejich starost, co delat v novem prostredi je, jakou budou mit menu. Sice nikdo nevi, co budou jist, kde spat a za co budou vubec utracet ale prvni starosti je opravdu nova mena! A tak si jako novou menu zvoli list a hned na to se cely dav vrhne na zem a sbiraj listy a cpou si je do teplaku. Artur, pozemstan, ktery se dostal na jejich kosmickou lod nahodnym teleportem par dni pred pristanim, neveri vlastnim ocim. Pri snaze zastavit ty lidi a privest k uvedomeni ty situace se docka pouze toho, ze mu se soucitnym vyrazem podaji par listu! Vrcholem vseho je pak, ze zjistuje, ze se dostal zpet na planetu Zemi a ze cele lidske pokoleni (a tedy i on) vzniklo nikoli z opiciho predka ale prave z tehle party nepotrebnych dementu [velký smích]
Nevim, kde to v ty dobe vzal ale dneska to sedi jak prdel na hrnec. Adams zemrel dle Wikipedie v 49 letech na infarkt, pry mel nerozpoznanou vadu zuzovani tepen. Me se zda, ze ho spis zuzoval svet, ve kterem zil.

288463

20.4.2013 18:00

RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje

popolvar 85.?.?.?

Reakce na 288463

"Pruser s penezi totiz je, ze jestli maji slouzit jako dokonaly a funkcni prostredek smeny, tak ovsem nesmi mit ZADNOU hodnotu!"
Tak toto zase v mojom ponímaní stráca logiku a zmysel. Keďže je to prostriedok zmeny, musí mať presne hodnotu toho, za čo som to zmenil. To znamená, ak "x" jednotiek nejakej meny /prostriedku zmeny/ môžem zameniť za "y" pecňov chleba, tak v danom momente to pre mňa má hodnotu tých "y" pecňov chleba. Podľa môjho názoru mena bude mať vždy takú hodnotu na akej sa populácia dohodne a zhodne. Zhruba chápem, ako to myslíte, ale to by som skôr vyjadril vetou: "Peniaze nesmú robiť peniaze, musia byť len obeživom."

288485

20.4.2013 21:12

RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje

Ondraash 77.?.?.?

Reakce na 288485

Presne jak pisete, to jsem chtel vyjadrit a jsem rad ze se shodneme [smích]
Ztraci to logiku a smysl. Kdyz by jsme chteli udelat "dokonale" penize, musi pozbyt jakekoli hodnoty aby se tak mohli stat pouze obezivem. Na druhou stranu, jak pisete, by jste (a kdokoli asi) mel pak problem nekomu dat ty pecny za ty penize ze? A co ted s tim? Je to proste timto zpusobem neresitelne. Jako kdyz mlady clovek kritizuje politicky system jako vadny nikoli z hlediska politiku nybrz prave ten system a jeho babicka mu rika:"Tak tam jdi, nech se zvolit a zmen to"
Pokud mate vadny system, tak to tezko vyresite v ramci toho systemu, treba tim ze nahradite urcitou cast nejakou jinou. Ona tam nebude pasovat. Benzinovy motor na vodu nepojede. Politici jsou takovy jaci jsou, nebot to prave system jak umoznuje tak vlastne i pozaduje. Totez plati o urednicich v institucich. Tez o penezich v (s)menovem systemu atd.
Tzn. jakekoli uvahy o moznych nahradnich menach, kdyz se nam to Euricko rozpadne a Dolarky budou peknym hajzlpapirkem, jsou proto vadne v zasade.

288499

18.4.2013 23:10

RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 288336

...váš popis mi připomíná obdobu, která funguje v jiné informační vrstvě: existuje soupis sázkových kanceláří, které mají kurz na nějaké sporttovní uttkání. vtip systému je v tom, že sázkař si najde dvě kancelářře, které mají největšší rozdíl v kurzu na totto uttkání - a vsadí stejnou částku u obou kanceláří. Výsledek (rozdíl obou kurzů) je pak vždycky v prospěch sázkaře.

méně podobné jsou pak "sdružovvání pojistek či dluhů - kde sice "správcování" nějakou kačku ušetří, ale cíle je vytahat z lidí i ty poslední peníze, které jsou ještě podložené prací v zaměstnání a ne ze spekulací.
Na druhé straně spekulativní peníze vyrovnávají rychlost jejich "mizení" (virtualizaci), protože ovečkám musí včas dojít, že žt se dá i bez peněz - odkládáním přebytků tam, kde je jejich nedostatek. A k tomuto stavu jsme se zatím dostali jen v hadrech (second handy) - ale další jsou na cestě (auta, počítače, mobily....)

288376

18.4.2013 16:15

Hra na Boha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Jsou lidé, kteří grafy tvoří... stačí mít jen dostatek peněz a strhnou lavinu elektronických pokynů za sebou... pak se k tomu přidají mediální zprávy a druhý den dav drobných dovrší dílo. Velcí investoři si ty grafy tvoří a ostatní se jimi pak řídí... Stačil jeden den aby se strhla větším objeme lavinka a protrhly elektronické stop lossy pak dílo zkázy dokončila panika, která nejenže FEDu vydělal páteční prodělek, ale ještě mu umožnila výhodně nakoupit a čekat až všichni ti shorťáci budou muset realizovat nákup za vyšší cenu a tím strhnou lavinu opačným směrem. Pak tečou miliardy do GS a FED od těch kteří se nechali ovlivnit.

288353

18.4.2013 19:12

Zlatá magie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Rychlý propad cen zlata pomocí burzovních triků má sloužit jen k jeho relativně levným a masivním nákupům největšími bankami. Další důkaz toho, že peníze dramaticky ztrácí hodnotu, když i banky jim nevěří. Bankéři nesplatitelně zadlužených zemí Západu nejlépe
ví, že jejich hromady peněz jsou v současnosti kryté již jen strachem z velkého krachu, který je pouze neustále odsouván. Proto se je rychle snaží směnit za jakoukoliv reálnou hodnotu.Zlato je pro ně obzvláště exkluzivní komodita.Má velkou hodnotu v malém objemu,dobře se skladuje a nekoroduje, bude po něm vždy poptávka a na rozdíl od papírových peněz bude směnitelné za cokoliv.

288363

19.4.2013 1:49

RE: Zlatá magie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 288363

No tak fascinuje me, jak si tu pises ty spekulace a vydavas je za "Svatou Pravdu". Ani nezkousim psat jak velkej ses asi odbornik, protoze Ty to proste ctes z kristalovy koule asi. Dokonce si to ani nepodepsal, zrejme proto, ze se zabyvas prodejem zlatyho sporeni. (no co? taky si muzu zaspekulovat, kdyz on [velký smích] )
Uvidime, kam se zlato posune za par dni.
A to s tou smenitelnosti, s tim bych si taky nebyl tak jistej.

288384

19.4.2013 19:26

RE: Zlatá magie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 288384

Ekonomie připomíná věštění z křišťálové koule stále více.Oproti technickým a přírodním vědám je to prostě tak.Faktorů je tam ve hře tolik, že to prostě nejde přesně spočítat ani vymodelovat.To ostatně přiznávají i skuteční odborníci v ekonomii.Nejtěžší proměnou je chování lidí.Za neomylného se, na rozdíl od jiných nepovažuji, dokonce bych byl rád, kdyby se můj odhad ukázal jako nesprávný.Zlaté spoření taky neprodávám ,ale odhaduji,že zlato vylétne nahoru během několika měsíců a peníze půjdou stejně rychle dolů. Tento proces je nezvratný, protože peníze dnes nejsou kryté, zadlužení většiny států Západu je prostě nesplatitelné a stále roste. To je fakt, který se nedá ignorovat ani okecat. To že FED. popř. ECB nekryté peníze tiskne po celých vlacích, celý proces jen urychlí.

288422

23.4.2013 4:13

RE: Zlatá magie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 288422

Mozna, ze penize tisknou po vlacich, ale myslite, ze se dostavaji do obehu? Jestli ano tak jakou cestou? Jestli tady nejbohatsi stale bohatnou a ostatni chudnou, pak logicky musi penez v obehu ubyvat! Zatimco technicky tu mame inflaci (zmena - pocet vytistenych), realne tu ovsem mame deflaci (zmena - pocet obihajicich)! Muze to potom zvysovat poptavku po penezich jako jedinem prostredku smeny (zatim skoro nikde zlatem nezaplatite) ci dokonce komodite. Pak se muze stat, ze panikou nadhodnocene zlato vzhledem k penezum zlevni.
Predpokladejme, ze si mnoho lidi vymeni penize za zlato a potom zjisti, ze to zlato nejde menit treba za potraviny (jsou i technicke problemy, napriklad by se museli obchodnici vybavit presnymi vahami, jak oddelit dany kousek zlata pokud ho nenosite ve forme zlateho prachu v lahvicce ap.)
Nejvic me ovsem utvrzuje v mych zaverech to, ze obchodnici se zlatem posledni dobou tak masove a ochotne zlato prodavaji. Na cem si myslite, ze oni vydelavaji? Ze jako za komunistu dostanou proste zaplaceno za splneni planu na 140pct? Asi ne co? A myslite, ze nechaj ted vydelat hromadu obycejnych lidi? Ze poprve v historii vyhrava stado? Ze obchodnici se zlatem rikaj, jasne klidne si ho od nas kupte, my ho pak od vas dvakrat drazsi zase koupime zpatky?
Verte tomu, ze moc dobre vedi, proc ho prodavaj. A ty kecy o tom, ze banky nakupujou zlato? To si delate legraci. Kdo to jako zjisti? Oni maj otevreny ucetnictvi? Jsem presvecenej, ze majitele tech bank, kdo to jako je konkretne na tom konci, proste NIKDY NEPOZNATE. Chapete? To je totiz jedna z nejvic utajovanych informaci na tomhle svete vubec. A tady nam nekdo tvrdi, ze banky masove nakupuji zlato. Ukazte mi tu fakturu!

288689

23.4.2013 7:31

RE: Zlatá magie

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 288689

Vono zlato dejte si rict hned tak nezlevni a ve vetsim mnozstvi dnes ho ziskat nemuzete za penize protoze jak priznal nejeden erar zkratka a dobre neni jak se mohli nedavno presvedcit investori v nejvetsi Bank Of Holland - ABN AMRO tak ze votreli huby a vypada to ze s tim papirovym ktery nahradilo ten zlutej kov si uz brzo budou moci vytirat i prdele ...! Ani Nemecko jak to tak vypada nedostane svy zlato ulozeny v USA protoze ten sklep ve Fort Knox je vymetenej a misto zlata s kterym se vymejvaly mozky ze to sou federal reserve tam bude leda tak kulovy hovno. Ani Canada nema zlato, protoze ho erar poplatnikum dani prosustroval a prodal. Jedinou vyjimkou ve svete co ja vim je snad jen Venezuela ktera diky Chavezovi cast svyho zlata privezla z USA zpatky do Venezuely..... A vod ty doby se to uz zadny zemi nepodarilo. Von ten clanek Trh s papirovym zlatem to velice dobre vysvetluje a vo fakture co se tyce masovyho nakupu zlata si muze vobyvatelstvo snad kterykoliv zeme leda tak nechat zdat.

288691

19.4.2013 14:49

Někdo neumí počítat

pavela 88.?.?.?

Někdo neumí počítat! 500 tun zlata je nějakých 16 milionu *trojských uncí a to při ceně například 1700 dolarů za unci představuje cca 27,3 miliardy dolarů a tedy něco přes půl bilionu korun českých tedy cifru 30 krát menší než uvádí autor článku ($ 1 bil.] a při objemech obchodů na trzích s kovy objem sice zajímavý ale nikterak šokující. Pokles ceny zlata o 73 dolarů tedy o cca 4 % taky nic neznamená, pokud nebude pokračovat. Takovou změnu ceny může vyvolat třeba jen zpráva, že nějaká centrální banka (například Kyperská) se bude zbavovat svých zlatých rezerv, aby pokryla státní deficit financí. To je vše, takže kde je problém?

288409

19.4.2013 21:51

abych vám vysvětlil jak to funguje

Adam... 94.?.?.?

Existují tak zvané toxické peníze a protože všichni vědí,že jsou ,ale nevědí kde jsou ta úložiště je nezbytné vás poučit!
Neexistují banky na toxické či přemnožené elektronické peníze a jejich přelévání přes sadu nástrojů a společností slouží později k jejich "nasazení do trhu fyzického zlata.
A to je to co se nyní stalo.Aby bylo jasno taková věc se děje pravidelně asi jako používání metanolu do ostřikovačů,nikdo to samozřejmě nevylije pouze to koupí či dostanou Poláci a ti to tam strčí.

288430

Příspěvků: 44

18.04. 05:33 MoUdrostrak  MoUdri zmoUdri
18.04. 17:29  RE: MoUdri zmoUdri
18.04. 20:28 Milada  RE: MoUdri zmoUdri
22.04. 02:50 p.  RE: MoUdri zmoUdri
18.04. 06:57 popapulus  Chaos ekonomů
18.04. 07:27 Guru  Transmutace
18.04. 08:37 calimero  RE: Transmutace
18.04. 21:12 Satanist  RE: Transmutace
18.04. 12:02  RE: Transmutace
18.04. 13:18 Ondraash  RE: Transmutace
19.04. 15:50 Galtax  RE: Transmutace
18.04. 12:28 WAZARI  RE: Transmutace
18.04. 13:23  RE: Transmutace
18.04. 07:45  odtržení dvou stran transakce
18.04. 09:59 janko  ...pěníze...
18.04. 14:03 Ondraash  RE: ...pěníze...
18.04. 22:11 stínová krysa  RE: ...pěníze...
18.04. 17:36 ppppp  RE: ...pěníze...
18.04. 19:45 popolvar  RE: ...pěníze...
18.04. 22:49 janko  RE: ...pěníze...
19.04. 23:46  RE: ...pěníze...
20.04. 10:39 janko  RE: ...pěníze...
20.04. 12:28  RE: ...pěníze...
20.04. 21:26  RE: ...pěníze...
18.04. 20:22  RE: ...pěníze...
18.04. 22:56 janko  RE: ...pěníze...
19.04. 04:03 p.  RE: Zbublani .BUBLANINY
18.04. 10:52 hony  Trh s papírovým zlatem kolabuje
18.04. 13:32  RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje
18.04. 19:53 popolvar  RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje
19.04. 14:23 Ondraash  RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje
19.04. 20:29 popolvar  RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje
20.04. 12:28 Ondraash  RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje
20.04. 18:00 popolvar  RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje
20.04. 21:12 Ondraash  RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje
18.04. 23:10 janko  RE: Trh s papírovým zlatem kolabuje
18.04. 16:15  Hra na Boha
18.04. 19:12  Zlatá magie
19.04. 01:49  RE: Zlatá magie
19.04. 19:26  RE: Zlatá magie
23.04. 04:13  RE: Zlatá magie
23.04. 07:31 Satanist  RE: Zlatá magie
19.04. 14:49 pavela  Někdo neumí počítat
19.04. 21:51 Adam...  abych vám vysvětlil jak to funguje

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 0

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 0

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 1

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 14

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 888,86 Kč
1 unce stříbra
490,47 Kč
Bitcoin
958 817,95 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 025