Diskuze k článku

Cizincem ve vlastní zemi

Příspěvků 87

16.4.2013 1:52

Furt lepší jak mladej do smrti, jak tedy pro koho

slak 77.?.?.?

Tak, asi vím co se zaseklo. Jednou to u nás opravář měnil a protože je to historický kotlík tak ten spínač jde rozhýbat šroubovákem, když tedy není asi ruplá membrána. A určitě ty ceny střílí od boku, ovšem to bylo za družstev, tak mu byl zisk putna protože tenkrát všechno bylo rozpočtováno asi rezortem od plynařství. Fakt je ten, že těch čidel jsem napočítal 5 a i když to není počítač tak to jde na plošňák a co si tam postaví hlavu člověk neví, když to není repete. A tak spočítají klidně i architekta procesoru. Fakt je ten že je z dřevní doby z 75 de luxe. A asi jiný tenkrát nebyl, sousedi mají v bytovce poloviční výkony a i dvakrát měněný, ovšem u tohodle je stav výměníku jak kdyby byl včera puštěn a ještě si myslí že s tou spotřebou netopíme. Jednou nám tedy ruplo čerpadlo. Nerozběhlo se když začala být zima. Nové nebylo, na zásilkovou opravu 6 měsíců, tak jsme se rozjeli už si nevzpomímán na obec 300 km na moravu. Vrátná mne pustila do fabričky a s mistr mi oznámil že za dva měsíce můžem pro něj přijet. A jejda tak si říkám úplatek, držel jsem pec, kolik jsem nevěděl a běžel jsem do auta kde seděla máma. A fakt je ten že dala řeč s vrátnou a za hodinu jsme jeli s opraveným, já bych tedy řekl jiným opraveným za polovinu původní ceny opravy. K článku: cizinec časový? Dnes jsem byl přehlédnut mladou slečnou jako vzduch, mám vroubek u sousedovic dcery a když jsem vylezl z auta tak dělala že dva metry od ní že ji nestojím za pohled 3-4-5? Loni mne při podobné příležitosti popadla za ruku, čau a byl jsem vlečen, plánovala mi činnost co budu dělat, hele támle to a tohle, no samozřejmě jsem se smál a šel pryč. To bylo loni, včera jsem se smál zas, protože měla veliká úžasně třpytivá motýlí křídla na slunci, ale ovšem obráceně širším dolů. Pointou je že o 10 metrů říkám čau sousedovi Jardovi byl v zádu v garáži a jeho kluk 8? u minimotorky mi odpověděl ahoj. Tak už mě asi berou jako vrstevníka. Ovšem pro zaměstnavatele jsem s táhnoucí dvaapadesátkou drahej pes který jim kazí poroučení. [smích] [mrknutí jedním okem]

288114

16.4.2013 3:30

Inu, stát zmítaný finanční depresí přestává být ušitý na míru většině

Andrew Siddur 77.?.?.?

A začíná být ŠIT na míru menšině.

Protože to není úplně košer, všichni se - i pod vlivem médií, vyřvávajících propagandu, jak je in zbohatnout za každou cenu - tváří jak kyselá prdel, když něco mají udělat za přiměřenou cenu (což může být i zadarmo).

288116

16.4.2013 6:47

Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!

lola 194.?.?.?

Proboha co v týto český zkorumpovaný kotlince ještě děláte ??!!
Já mít tu možnost bydlet v Kanadě, tak si na tu malou , bolševickou , ubohou zemičku křiváků, udavačů a zlodějů ani nevzpomenu !! Nebo se sní vědomě či podvědomě ztotožnujete??!!
Pak ti ani pán Bůh nepomůže. Gaunerům je třeba se široce vyhnout, pokud je momentálně nemůžete zrušit !! Přesto, křížek na čelo !!

288120

16.4.2013 8:05

RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!

jarda667 85.?.?.?

Reakce na 288120

Zatimco kanada je zeme zaslibena ze ?
Proc tady zijete , vzdyt i cikani se do te kanady nebo anglie dostanou tak sup tam .

A nebo jste takovy ten zvedavci chronicky stezovatel na pomery v hospode nebo tady a to je vsechno ?

Aha uz vim brani vam v tom GMO potraviny, a zidovskonejake spiknuti ze ?

288124

23.4.2013 2:19

RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!

serak rymarov 90.?.?.?

Reakce na 288124

Seš pitomec z velkým P !!! av

288683

16.4.2013 8:07

RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!

lucifuge 95.?.?.?

Reakce na 288120

Praha není celá česká kotlina, natož moravský úval. Obecně ve velkých městech je to mnohem horší, na venkově a v malých městech narazíte na solidní řemeslníky a fajn lidi.

288125

16.4.2013 9:55

RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!

pje 193.?.?.?

Reakce na 288125

Takové lidi najdete i ve městech, jen tam nejsou na první pohled vidět, protože se nederou do záběru, kdykoli vypadáte, že byste mohl vytáhnout foťák a zmáčknout spoušť. Prostě město je anonymní a v té šedi proplouvají dravé ryby nevalného vzezření a bez hlubšího smyslu existence... Jsem rád za bydlení v pražské vesnici na okraji [smích]

288132

16.4.2013 9:12

RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 288120

Okrem tých hore správne spomenutých neser kosser meédii a
"kop si hrob" presstitutes..bankserských levobočkov..
..ma(na)gores pripravujúcich ritky na kole..

Ja by som radšej bežnú dobrú väčšinu ľudí paušálne neurážal Lola.

Ak budeme mať v Čechách(a na Slovensku) rovnaké úrokové sadzby ako v krajinách západu,
môžeme začať porovnávať morálku.

Stav ekonomiky(čo do váhy jednotlivých faktorov) dnes prakticky zanedbateľne určuje kvalita a množstvo práce biorobotov..
Inak v "našich" fabrikách sú normy na pracovné jednotky často niekoľkonásobne vyššie, ako u tých aHuman Resources, ktorí strčili ozdobu krku do urokovej slučky skôr.

Podľa vyjadrení skoksovaných žúrujúcich pornoferikov ide o trest za
"nerozumnosť plebsu" našich zemapisných dĺžok..a niekde aj šírok.

Kvalitu hospodárstva určuje okrem energetického zabezpečenia hlavne kvalita riadenia.
Je dnes už našťastie obecne známe, že trh je riadený privátne nadnárodne hlavne cez úrokové sadzby..a tým vlastnený..
Ako sa v kluboch vravieva:
"Kto riadi, ten vlastní"..(t.j., kto SKUTOČNE riadi..nie proxy)

Kekonóm, čo sa podľa Standardenuntenohneführeramonami stanovovaných kritérii dostatočne tvári, že to nevie, dostane "Nobeloffku".

Ide o tzv.nepriame riadenie.
Zároveň je dávno známe, že väčšina riadiacich zásahov skutočnej, tichej politiky, je robená technológiami tzv.nepriameho štatistického riadenia, vypracovanej koncepcie masovo kontrolovaných stereotypov obrábanej kultúry myslenia..áno..včítane klubov majiteľov meéédii, "náboženských simulácii" a pod..

Chcete porovnávať mieru "prirodzenej" agresivity psíka zahnaného do kúta a týždeň bez jedla bitého palicou s paničkovským prežratým puňťom, čo sa ledva gúľa?

..hej-hej magoři zbloudilí v lesu..
vykŕmený Janko z rozprávky na grilovanie..[velký smích]
bohužel..bohu-žel..
..a..čekání na Mařenku(aneb Pana Godota) pred podkurovanou trúbou podávajúc ježišbábě polienka.

Kolektívna schýza samovyvôlených Überman-chov má rovnaký mechanický potenciál, ako gilotína.
Od istej výšky padajúceho predmetu to však už môže byť obrezávanému jedno.
Nie a nie sa poučiť.

Opraty nemejú
Následníkom "všemocných"
pracky odťal nemocný,
i nebežal viac bez kviku
dav bezzmyslový po kriku.

288130

16.4.2013 7:55

Cizincem ve vlastní zemi

Jarda Indian 85.?.?.?

Silně mi tento pán připomíná mého spolužáka ze střední školy,který kdysi sloužil na vojně s panem Paroubkem a který z této(jeho rodné země),ještě za bolševika emigroval do Kanady.Později se přestěhoval na Floridu,kde žije dodnes.Stal se z něho úspěšný podnikatel.To,že nesouhlasil s komunisickým režimem mu schvaluji.Horší na tom je,že stejně jako tento pán,špiní po celém světě svou rodnou hroudu.Tak ať sem takový frajeři nejezděj,když se jim v rodné zemi nelíbí.Ať zůstanou tam,kde je to bon!Dobře se tady určitě nemáme,ale určitě nepotřebujeme takové šťouraly,kteří jenom kecaj a zase po krátké návštěvě odjedou do krajiny hojnosti.Když se jim tady nelíbí,ať zústanou v zemi hojnosti.Jedla Bedla [bliji] [bliji]

288123

16.4.2013 11:17

RE: Cizincem ve vlastní zemi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 288123

Máte nějaké věcné argumenty, které pravdivost tvrzení v článku vyvrací?

288137

16.4.2013 12:46

RE: Cizincem ve vlastní zemi

Erik Sedláček 178.?.?.?

Reakce na 288123

Nenadávejte na zrcadlo, když je křivá huba.

288148

16.4.2013 15:58

RE: Cizincem ve vlastní zemi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 288123

Člověče nešťastnej, to není o tom, jestli tam mám, nebo nemá někdo jezdit, ale o kritice svinstev, který tam v tom zkurveným shitu, kterej vy tam nazýváte okázale demokracie, máte!!! Vždyť tam krade snad už kdekdo. Zákony chrání a nahravají zločincům!!! Koukni se třeba sem: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-r...

288154

16.4.2013 9:58

Cizincem ve vlastní zemi

hony 188.?.?.?

Již 15 let žiji v zahraničí (posledních 5 ve Španělsku). Popravdě nevím zda bych si opět zvykl na život v ČR. Co se týče malebnosti a až pohádkového prostředí nemá velkou konkurenci, ale lidi jsou ten háček. Myslím, že by nám neuškodilo se více usmívat, být vstřícní, brát život lehčeji než je a nestěžovat si tolik. Okrádání lidí je smutný příklad toho jak se každý snaží vydolovat co nejvíce a za jakoukoliv cenu a o spokojenosti zákazníků moc nepřemýšlí. Z rozhovorů, které jsem měl s poskými a ruskými kolegy je vidět, že naše chování není v našem koutu Evropy ojedinělé.

288133

16.4.2013 10:21

Řemeslníci

Erik Sedláček 178.?.?.?

Jednou bylo potřeba něco vyměnit na záchodě. Zavolal jsem instalatéry, kteří podle webu vypadali slušně. Přijeli dva, jeden na to kouknul a hned od boku vypálil: bude to stát tisícovku. Bylo mi jasné, že to je těžce přestřelené, ale neměl jsem chuť ani čas to řešit, potřeboval jsem odjet a bylo mi to celkem jedno, platil to majitel bytu. Tak jsem souhlasil. Výměna za 10 minut hotová. Obal od dílu nechal ležet na podlaze, takže jsem si pak jen pro zajímavost podle kódu našel cenu na internetu. Pohybovala se kolem 240 Kč.

Takhle to tady prostě chodí, co se nedělá přes známé, to je zlodějna nejhoršího kalibru.

288135

17.4.2013 7:04

RE: Řemeslníci

romaker 91.?.?.?

Reakce na 288135

Mohli ste si kúpiť na webe za 240Kč a opraviť sám ! Prečo sa sťažujete ? Dali Vám cenovú ponuku, tak ste ju mohli odmietnúť ! Ak sa Vám to zdalo veľa, začnite sa tým živiť, videli ste ako sa to robí tak, hurá pre Živnostenský list ! [chechtot]

288220

17.4.2013 12:04

RE: Řemeslníci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 288220

Pán pospíchal a ve svém příspěvku ani nenaznačoval, že by se chtěl stát opravářem nebo sdíračskou sviní. Navíc, pro řemeselnou živnost je třeba mít výuční list. Takže tak nějak je to s tou Vaší radou...

288251

18.4.2013 19:04

RE: Řemeslníci

romaker 91.?.?.?

Reakce na 288251

To je fakt, pán iba naznačil, že je neschopný opraviť WC a vydieračská sviňa mu ho prišla domov opraviť . [chechtot]
Zdalo sa mu to moc, ale keďže to neplatil z vlastnej peňaženky "BYLO MI TO JEDNO, PLATIL TO MAJITEL BYTU "
[bliji]
Tak to je etické ?
Nemal postupovať tak, ako keby to platil z vlastného ?

288362

19.4.2013 8:08

RE: Řemeslníci

Erik Sedláček 178.?.?.?

Reakce na 288362

>To je fakt, pán iba naznačil, že je neschopný opraviť WC
Já jsem ve skutečnosti naznačil něco úplně jiného, ale to bylo jen pro chápavé [cool]
>Nemal postupovať tak, ako keby to platil z vlastného ?
Neznáte situaci a okolnosti a hlavně - co je vám do toho? [smích]

288391

19.4.2013 15:54

RE: Řemeslníci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 288391

Kdysi nás ke kutilství tlačilo ono "nejsou lidi", popř. komplikované shánění náhradních dílů. Dnes nás k témuž tlačí kapitalismus. Tak, kua, kde je pro běžného smrtelníka rozdíl? BTW, rozborka mikáda mi nedělá problém. Proč asi.

288413

17.4.2013 18:50

RE: Řemeslníci

pavjan 90.?.?.?

Reakce na 288220

romaker, Váš příspěvek je nechutný. Ale je fakt, že mně zneškodnil - zůstal jsem stát s otevřenou hubou. [smích]

288267

19.4.2013 8:06

RE: Řemeslníci

Erik Sedláček 178.?.?.?

Reakce na 288220

>Mohli ste si kúpiť na webe za 240Kč a opraviť sám !
To jsem zkusil, ale nebyl jsem si jistý typem (ten jsem našel až potom podle kódu na obalu).

>Prečo sa sťažujete ?
Můžete mi citovat, kde a na co si stěžuji?

>Dali Vám cenovú ponuku, tak ste ju mohli odmietnúť !
Samozřejmě, tvrdil snad někdo něco jiného?

>Ak sa Vám to zdalo veľa, začnite sa tým živiť
To je ale krásný pseudoargument. Takže až se mi bude zdát drahý jakýkoliv řemeslník, mám se začít živit jako elektrikář, instalatér, zámečník, zedník, truhlář atd., to všechno dohromady? [chechtot]

288390

16.4.2013 11:44

VODA

kira 193.?.?.?

jo, s tou vodou mě taky pěkně serou, nejste sám kdo si objednává vodu z kohoutku v restauraci....už ani džus vám nechtěj naředit vodou z vodovodu.... i tady na severu čech je to stejné...tohle, je velkej nešvar.. je mi z těch tupejch lidí na blití [bliji]

288139

16.4.2013 12:41

RE: VODA

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 288139

Ja si teda kohoutkovici neobjednavam, ale u nas v Plzni, aspon v tech podnicich, ktere s pritelkyni navstevujem, to nikdy nebyl problem. Nikdy ji neodmitli a nikdy se na ni ala kysela rit netvarili. A taky musim rict, ze uz jsem dlouho nebyl zklamanej kvalitou pokrmu v restauraci, ale je fakt, ze porad ziju tady, takze je to pro me standard a navic mistni znalost, ze [smích] Ale i v Praze se da slusne a cenove primerene jist, obcas tam zajedu, at uz pracovne nebo za zabavou.

288147

17.4.2013 10:53

RE: VODA

mtk 88.?.?.?

Reakce na 288147

Jenomže nedostatečně alarmující článek se blbě prodává.

288247

16.4.2013 12:11

Nalít vodu z kohoutku není nic jednoduchého

Honzaaa 193.?.?.?

Pokud restaurace nabízí vodu z kohoutku, musí mít X dalších hygienických povolení, které jinak pro běžný provoz nepotřebuje. Tady je hlavní problém.

K tomu se bojí lidí, kteří by na ně házeli jakoukoliv nevolnost, že to mají z vody z kohoutku u nich... Proto raději, když někdo chce vodu z kohoutku, tak jim nalijí balenou. Takže ji chtějí zaplatit.

Zkuste si promluvit s nějakým provozovatelem restaurace. Tohle mám od jednoho z nich.

288143

16.4.2013 13:18

RE: Nalít vodu z kohoutku není nic jednoduchého

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 288143

Když má restaurace potvrzení a povolení na kdesi cosi, proč by si nemohla udělat i papíry na vodu?

Vaří se snad v restauracích bez vody?

Beru to trochu jako apologetiku low-cost rádobyrestaurací, které by klidně uvařily, co najde kuchař cestou do práce na ulici, pokud by na zpracovávání zbytků z popelnic nemusely mít povolení.

288149

17.4.2013 1:04

RE: Nalít vodu z kohoutku není nic jednoduchého

leo69 176.?.?.?

Reakce na 288149

Veolia už před nějakým časem rozjela akci s některými hospodami, kde si můžete poručit vodu z vodovodu, jako na tom zmiňovaném "západě"...

Odkaz na stránky s výpisem restaurací nabízejících kohoutkovou vodu:
kohoutková

m,[mrknutí jedním okem]

288203

16.4.2013 15:09

RE: Nalít vodu z kohoutku není nic jednoduchého

Girili 178.?.?.?

Reakce na 288143

To je nesmysl. V kuchyni jim musi tect pitna voda, ktera musi splnovat normy i tak bez jakychkoliv dalsich uprav. Zadna dalsi povoleni nejsou treba.

288152

16.4.2013 15:48

Podnikání

Carlie 213.?.?.?

Vážený pane Stworo,
Chápu dost dobře Vaše rozhořčení nad podobnými praktikami.. Ale zkuste se zamyslet nad tím, proč je to možné! Proti podobným "podnikavcům" nemá v čechách poctivý podnikatel šanci!! Dokud se zákazníkům neotevřou oči. A naopak!! Popíši Vám příběh "vychcanosti" , která je v čechách nyní běžná.. Totiž nejen že si nechám cokoliv dodat a pak za to nezaplatím pod jakoukoliv záminkou, ale navíc se klidně dopustím pojišťovacího podvodu.. Snažil jsem se jako podnikatel své zákaznici dodat to nejlepší včetně zkušeností.. Oplátkou nám bylo, že si vyčůraně vytrhli 32mm trubku z přívodu vody a pak udělali "reklamaci" a následně pojistnou "událost". Soudní znalec to ohodnotil jako minimálně pochybné, ale nechtěl jít do sporu.. Celá akce naší "zákaznice" byla plánovaným pojistným podvodem, který nemá obdoby.. Ale máte vlastně pravdu.. jsme v česku.. Ale zkuste si tu seriozně podnikat a poděláte se z toho!! ... Takže berte metr na všecky bez rozdílu prosím..

Charlie

288153

16.4.2013 16:39

RE: Podnikání

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 288153

To skoro vypadá, jako by snad lidi vedli válku proti podnikatelům a snažili se všechno očurat, aby to měli zadarmo. Opak je pravdou - jsou s nimi na jedné lodi. Ta loď se jmenuje: "Kdo po tobě kamenem, ty po něm taky".

Příčina tohoto stavu je vysoko nad lidmi; jako maják ozařuje temnotou celou zemi. Nejde proto zdola (skrz represivní orgány) lidem říct - lidi, nekraďte, nežidáčkujte, neočurávejte, když mnozí by bez očurávání neměli na chleba.

288159

16.4.2013 16:50

RE: Podnikání

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 288153

Přestože je to jistě otřesná zkušenost, pokud to stále - co do počtu poctivých zákazníků vs. podvnodníků - není 50:50, podle mne si stále ještě nemůžete stěžovat.

Ve společnosti je přirozeně určité procento (10 %?) podvodníků (které snad pozvolna roste a je závislé i na regionech).

Inu v naší "judeokřesťanské" ochlokracii říznuté raným kapitalismem má každý právo se tržně projevit, nejen obchodník. A úspěšné příklady táhnou...

288162

16.4.2013 16:09

Nepitná země?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Ať se na mne pan Editor laskavě nezlobí, ale česká úroveň gastronomie je ohavná proto, protože je v Česku jen zchudlá střední a stále pravicující třída. Přesto již i v ČR existují podniky, které umí uctít klienta. Samozřejmě ale ne u gulashe za 69, ale za 169 a více.
Stejné je to i řemeslníky: pokud si pro dodávku vyberu 'podle ceny' nemohu pak čekat ZADARMO after-sales service.
Já jsem naopak ve zbídačeném a zpravicovaném Česku překvapený ochotou firem, když něco negarančního následně po dodání řeším. Je pravda, že málokdy smlouvám a tak jsem jim patrně sympatický. Také se vracím, dohazuji známé, chválím je na webech a diskusních fórech. A snažím se stůj co stůj nebýt 'Homolka'.
V konečném součtu se mi to 'nesmlouvání určitě následně vyplácí.
Připadá mi, že většina pivních zinkajícíchPepíků a lídlujících Mařenek by chtěla jen žít na úkor někoho cizího. ALE vždyť si vyzinkali, že chtějí žít v Podzámčí namísto gulash-sociálismu!!!
MoU

288156

17.4.2013 7:32

RE: Nepitná země?

romaker 91.?.?.?

Reakce na 288156

Pán MoU,
súhlasím, za 69 kaček sa nedá čakať kvalitné jedlo. Za tú cenu ho neuvarím ani doma, 69 korun nestačí ani na nákup kvalitných surovín !

[chechtot]

288225

16.4.2013 16:13

Odpověď panu Vladimírovi

Dalibor R 88.?.?.?

Pane Vladimíre,

před asi 12 lety jsem několik let žil kousek vedle, V USA. To, že jsem tam za celou tu dobu nepotkal pěknou holku, to nebyl pravda žádný nějaký příjemný jev, ale to ještě nebylo to nejhorší. Nesnesitelná je ta mentalita Američanů. Myslím teď hlavně na to, jak vám neustále chce v něčem radit někdo, kdo má sice obrovské sebevědomí, ale přitom neumí nic.

To si raději zaplatím v hospodě za vodu, než abych žil v Americe. Jo, v Kanadě je to prý o něco lepší než v Juesej, ale slyšel jsem, že prý taky nic moc.

Jasně, vím, že Česko není vůbec ideální, ale do Států mě už nikdo nedostane ani heverem.

288157

17.4.2013 2:14

RE: Odpověď panu Vladimírovi

p. 60.?.?.?

Reakce na 288157

...ukazal jste se jako valutovy cizinec a tak s vami bylo jednano , mimo holky ta voda v restauracich na zapade zadarmo , kdy vam kapitalista da neco zadarmo ?...dalem je treba mit sirsi sit znamych , to znamena kdyz vas boli zub zavolate znameho pres zubare a mate prvotridni peci , jinak vam jinej rozvrta celou hubu za majlant ,taktez s opravami cehokoliv ....znamy vam opatri servis hned a do restauraci ktere jsou past na cizince se nechodi to je vylozena klukovina a nerozvaznost a hazardovani se zdravim , a potom si jeste stezovat...jdete pekne do hospody , kterou vam znamy doporuci a kam cizinec nepachne a mate se prvotridne a s dobrou spolecnosti a nemusim podotykat ze levneji.......

288206

16.4.2013 16:20

příčina - důsledek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Veškeré uvedené a oprávněně kritizované nešvary jsou jenom přirozeným výsledkem nesprávně nastavené společnosti. Špatný systém může produkovat jenom špatné produkty a špatné výsledky.

288158

16.4.2013 17:16

ano a ne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

S tou vodou to není fér. U nás je prostě zvykem, že jídlo je levné a zisk mají hospody z pití, ať už je to pivo, nebo voda. Šlo by zdražit jídlo a dát k němu vodu zdarma, ale tak se to u nás prostě nedělá.

S kvalitou jídla jste měl asi smůlu. Dobrých hospod je stále víc. Doporučuju třeba U Slovanské lípy na Žižkově.

S těmi řemeslníky je to horší. Většina lidí funguje přes známé, kterým mohou věřit. Holt náš sociální systém je tak nastavený, že je často lepší nepracovat vůbec, než pracovat manuálně.

288166

16.4.2013 19:59

RE: ano a ne

hc 90.?.?.?

Reakce na 288166

>Holt náš sociální systém je
>tak nastavený, že je často lepší nepracovat vůbec, než
>pracovat manuálně.

Škoda, že jsem ještě nepochopil, jak je možné si díky "nastavení našeho sociálního systému" spokojeně vegetit. Nejsem žádný workoholik a také bych si rád užil. Ale když to říkají zodpovědné pravicové strany a vlády, tak to jistě musí být pravda. Naštěstí už nám ti sociálové dlouho pít krev nebudou. Třeba individuům práce se štítícím, kterým se říká důchodci, už zvoní modrá hrana! Jojo, není na světě nic lepšího, než když sousedovi chcípne koza. Nemám pravdu?

288181

17.4.2013 2:57

RE: ano a ne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 288181

Třeba individuům práce se štítícím, kterým se říká důchodci, už zvoní modrá hrana!

Taky budes jednou duchodce

288209

17.4.2013 11:33

RE: ano a ne

kavol 209.?.?.?

Reakce na 288209

hm, buď já nechápu ironii na druhou, anebo vy nechápete příspěvek, na který reagujete

nicméně, v tomto státě asi důchodcem nebude, neb se brzo už důchodu nedožije nikdo ...

288249

19.4.2013 14:17

RE: ano a ne

Jiri Mensik 85.?.?.?

Reakce na 288181

Já to také nechápu, ale asi ty dávky nebudou tak špatné, když je tolik lidí dobrovolně bere.

Nepovažuju se za pravičáka, hlavně proto že neschvaluji koncentrační tábory typu Quantanámo, války, odposlouchávání a vysoké daně. ODS bych nikdy nevolil.

S invalidou co nevidí, nebo nemá ruce jsem přirozeně solidární, ale 9 z 10 invalidů jsou lidé zdravější než já, jen jim nevoní práce. Třeba manželka neúspěšného kandidáta Fischera je skvělý příklad. A důchodnci jsou už úplně něco jiného, ti se za život napracovali dost a důchod si samozřejmě zaslouží.

To s tou kozou bylo úplně mimo. To že nechci platit na sociály neznamená, že jim přeju něco špatného. Ona by jim ta práce možná i prospěla.

288406

16.4.2013 17:38

Vyšší princip mravní..

fohat 194.?.?.?

drubež,narozená v roce,kdy se ten film natáčel,JIŽ NEMÁ PONĚTÍ,co tím profesor měl na mysli...a to nemluvím o juvenilech mladších...osobně jsem si milý editore vyzkoušel,jak funguje typicky české PŘEDNASRÁNÍ a dusledky odezvy na mé figuře.Krotím tudíž reakce na stav počmáranosti té které opravené fasády v té které ulici a odezva je NULOVÁ.Řemeslník,opravující TAMATKU ze ČSSR Slovenska,učtoval PŘIMĚŘENĚ a poradil,NEKUPOVAT současné západní shity,že ta pračka levitující LEVICOVĚ je několikanásobně přežije.Jsme s manželkou intelektuální dříči,jak vyjít se dvěma duchody a dopřát si oběd dvakrát měsíčně v čínské restauraci...Česká jídelna se položila a současný personál nás považuje s orientální rostomilostí za štamgasty...moje menu s obsahem rovnajícím se hladovému žaludku těžce pracujícího horníka má cenu 79KČ s DPH.Muj kamarád,bydlící na Archerhill,Etobicoke,měl malou firmu,o kterou přišel díky kanadsko klausovským metodám,se cítil nadmíru dotčeně,když jsem mu sdělil,že ve výchově svých parchantu převzal americké manýry,barák v lepší čtvrti měl interier,jako nevkusně nalíčená americká milionářská vdova.Díky tomu jsme spolu přestali komunikovat,nebot jsem ho definitivně odrovnal poznámečkou,že když je na Západě od roku 1969,mohl by levou zadní respektovat JINÝ názor na jeho životní styl,je to totiž DEMOKRATICKÉ... [oči v sloup]

288169

16.4.2013 18:41

špunt za 4000

QWSAQ 46.?.?.?

Asi neznáte typové označení vašeho kotle, že? Rád bych si ten váš špunt vygooglil...

288174

16.4.2013 19:01

RE: špunt za 4000,? jesli je to na historii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 288174

Jo, je to už ufo, mora de luxe, pokud pamatuji 17?kw a jestli se nepletu 6006, ale je to setřený nejmíň čtvrt století. Z těch let mám akorát záruční list na autobaterii varta, a už nemám. [chechtot]

288175

16.4.2013 19:04

RE: špunt za 4000

pacholíček 77.?.?.?

Reakce na 288174

špunt je pravděpodobně trojcestný ventil a stojí kolem litru.Mně ho měnil koumák co je z 4km. vzdálené vesnice a účtoval si 400Kč cesťák.

288176

16.4.2013 19:06

RE: špunt za 4000

slak 77.?.?.?

Reakce na 288174

Tak to byl omyl, omlouvám se. Četl jsem šunt a věk to má.

288177

16.4.2013 20:14

RE: špunt za 4000

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 288174

Ne za 4000, ale za 4700 plus DPH.

Typové číslo neznám, on mi ho furt bral z ruky, jako kdyby se bál, že mu s tím uteču, takže jsem si to ani nestačil poznamenat. Chtěl jsem.

Nicméně ten kotel je značky Dakon Daline PTE-S.

288183

16.4.2013 23:21

RE: špunt za 4000

Mentol 95.?.?.?

Reakce na 288183

Ani neviem, či vám to mám písať a zbytočne vás trápiť. Elektrokotle Dakon (ak sa jednalo o elektrokotol) nemajú žiadnu skutočnú "elektroniku", len pár stykačov a pár bezpečnostných prvkov ako sú napríklad termostaty.

Pozrite sa napríklad na túto stránku, či medzi náhradnými dielmi ten váš špunt náhodou nenájdete. Na cenu sa radšej ani nepozerajte.

http://www.iexpos.cz/dakon/

288197

17.4.2013 0:13

RE: špunt za 4000

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 288197

Díky za zajímavý odkaz. Ale já jsem tam tu součástku nenašel. Nicméně mě to zaujalo. Sundal jsem kryt a tu věc jsem vyfotil. Vypadá takto (a už od zběžného pohledu můžete vidět, že nová určitě není):

Vložený obrázek
Klikněte pro zvětšení

288200

17.4.2013 2:21

RE: špunt za 4000

QWSAQ 46.?.?.?

Reakce na 288200

http://www.iexpos.cz/24820-8738101308.html

SPÍNAČ TLAKU VODY PTE M,(náh.7017 0119,4400 1936)

Záruka
24 měsíců

Doba dodání
SKLADEM

Recyklační poplatek
0,- Kč

Cena bez/s DPH:
217,- Kč / 262,- Kč

Obvyklá cena:
270 Kč

Ušetříte Kč / %:
8 Kč / 3%
Cena s DPH: 262,- Kč

Vložený obrázek

(Tomu se v dnešní době v Česku říká "umět vydělat peníze" (čti: umět je z někoho vytáhnout...), dřív se tomu říkalo neúměrný zisk, ale ta doba byla prý zlá a neférová. Nejhorší na tom je, že se v prostředí takto nastavených cen a zisků musí pohybovat všichni, tj. i ti, kteří se své peníze pokoušejí vydělávat poctivě. Tyhle "poctivě" vydělané peníze pak mají naprosto jinou hodnotu, než tyhle uloupené, z někoho vytažené peníze - ovšem v krámu s nima platíte úplně stejně. No, je to opravdu k zblití. Možná by nebylo od věci stěžovat si (u majitele firmy, na ČOI...), ale to je stíženo tím, že papírově je to napsáno jinak. Přesto bych tu českou obchodní inspekci zkusil, bývali ochotní poradit)


btw., schema kotle (uvnitř PDF návodu):
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&...

288207

17.4.2013 9:15

RE: špunt za 4000

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 288207

nesmysl...
podporovat kontrolní orgány a aparát (čehokoliv se jich dožadovat) povede jen dál a více k prohlubování pakárny... jenže jsou mimo i ty iluze o době minulé, jakákoliv věc, pokud vůbec byla k mání, byla zase těžko opravitelná, protože prostě neexistovala funkční distribuce náhradních dílů atd., atd., takže každý uživatel byl tak trochu opravář... a to by měl být i dnes, pokud ne, riskuje právě tu kotlovou situaci...
ovšem vždy lze opraváře skřípnout, vyhodit, nezaplatit, ptát se, telefonovat, apod.. je to 15min. práce navíc, ale za cca 3000,- se to nejspíš vyplatí... (pod 1000,- už nejspíš nikdo nic dělat nikde nebude, je tam i jízda a náklady na provoz vozidla, včetně rozpuštěných nákladů na existenci toho servisního podniku vůbec)
ostatně kdo jinej má vycepovat servisáka, než ten, kdo ten servis požaduje... nebo to má zase dělat aparát velkýho bratra? [oči v sloup]

r.

288233

17.4.2013 9:19

RE: špunt za 4000

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 288207

Ježíšmarja.
A já jsem mu to sežral. Grrr. [naštvaný]

Já mu teď zkusím napsat. Buď přijede a vrátí peníze, nebo zveřejním jeho jméno a firmu.

Problém je v tom, že když popře tu součástku, tak mu to nedokážu. Bude klidně tvrdit, že se toho nedotkl, že neví, o čem mluvím, faktura je vystavena na úplně jinou součástku a natočený ten rozhovor nemám. Takže by bylo jeho tvrzení proti mému. Svědkové žádní.

288234

17.4.2013 9:51

RE: špunt za 4000

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 288234

Vladimíre, asi znáte ten vtip o automechanikovi, co si řekl za 30 vteřin práce stovku. Po dotazu rozhořčeného řidiče mu dal toto vyúčtování:
..utáhnout šroubek = 5 Kč
..vědět který = 95 Kč
celkem = 100 Kč

..jste v podobné situaci, nejste opravářem všech svých zařízení. Po doktorovi taky nechcete aby zaplatil, že vám vyřízl kousek střeva, které bylo slepé.

Takže případným zveřejněním jeho jména jen potvrdíte hladinu své emoční i faktické inteligence, skoro bych to být vámi nedělal.
On vám jen ukázal cenu informací.
Vy moje články/informace blokujete, protože jim taky nerozumíte. Ale příroda ví, co dělá, asi to tak mělo být. Naše karty života jsou vždycky rozdělené spravedlivě - jen přes více životů - a to většina lidí zkrátka neví. Stále přežívá doktrína, že po smrti už nic není - přestože je spousta dokladů o tom, že vědomí se jen odstěhuje do prostoru, kde je místa dost - tam, kde kdysi byl pouze obsah pojmu NIC.

288238

17.4.2013 10:53

RE: špunt za 4000

fohat 194.?.?.?

Reakce na 288238

ve filmu Malý velký muž byl takový počesku zažraný podvodníček/Martin Balsam/,který byl pruběžně trestán divoce západně,napřed mu utali jednu ruku,pak druhou,pak byl jednonohý...kdo pátrá po smyslu života,tak zjistí,že lekce jsou sladké,nebo kyselé,podle toho,jaké poučení z toho dotyčný má.Editor byl poučen ze svého stínu zatím tím,že byl finančně,nikoliv zdravotně napaden a pachatel si ovšem díky své NEVĚDOMOSTI zatal další vrub do své karmické pažby...

288248

17.4.2013 10:02

RE: špunt za 4000

pietroo 178.?.?.?

Reakce na 288234

Vtip je v tom, že kdybyste věděl v čem je chyba a sám si třeba koupil tu součástku, tak zase bude dlouho trvat než najdete řemeslníka, který by vám ji namontoval. Protože na tom nemůže trhnout.

288240

17.4.2013 18:00

RE: špunt za 4000

QWSAQ 46.?.?.?

Reakce na 288240

Ale já mám za to, že tady nejde o to, že měl Vladimír zaplatit tři stovky za opravu místo 4700, samozřejmě výsledná cena se měla odvíjet od ceny materiálu plus práce (co jiného teda ty 400 za hodinu za cenu práce jsou??? v tom snad je ono know-how, ne?). Tedy zhruba 1000 korun maximálně, ať počítám, jak počítám. Tady jde ale o to, že mu opravář VĚDOMĚ LHAL. A to je to, co by nemělo zůstat nepotrestáno (jakkoliv).
Též nechápu, proč by nemohl podat stížnost na čoiku? Cituji z jejich stránek, podání stížnosti:

Podání stížnosti, podnětu, dotazu
S čím se obrátit na ČOI a v kterých případech na jiný úřad?
Česká obchodní inspekce prošetří podání spotřebitele, když prodávající ...
- ...
- ...
- používá nekalé obchodní praktiky: například uvede nepravdivé údaje o výrobku nebo poskytované službě, uvede nepravdivé údaje nebo zamlčí některé informace, které mohou zásadním způsobem ovlivnit rozhodování spotřebitele, takže spotřebitel např. zakoupí výrobek nebo službu, které by se znalostí těchto informací nezakoupil, neuplatní právo, kterého by jinak využil, apod. Klamavou obchodní praktikou je i prodej padělků.


Kdokoliv z vás se zastává toho vyčůraného opraváře, hovoří podobně nesmyslně jako lidé, poukazující na to, že když vám někdo něco ukradne, tak že je to vaše chyba, neboť jste si měli dávat pozor. A tím předěláváme bílou na černou a z oběti děláme viníka a zabředáme hlouběji a hlouběji...

288264

17.4.2013 19:33

RE: špunt za 4000

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 288264

Tak černobílé to lze udělat, ale svět není černobílý. Mnoho řemeslníků se potkává se snahou zcela opačnou, a to, že za objednanou službu zákazníci nehodlají zaplatit a používají celou škálu triků. Koho se má zase dovolávat řemeslník?
Když ten kotel vezmu jako modelový příklad, stačilo si nechat vyložit, o co jde. Tam sice zákazník začal, jenže přistoupil na očůrávací hru, takže ho teď nechrání vůbec nic, navíc přišel o záruku. Pokud by postupoval naférovku, možná by se ani nikoho dovolávat nemusel, neboť by ten servisák musel poskytnout normální doklad a všechno nechat ležet na stole, což by ho učinilo sedícím kačerem.
Takto lze postupovat obecně. Řvou sousedovic děti? Nejdřív jim domluvím, až pak možná půjdu za maminkou. Plive někdo na chodník! Pohazuje odpadky? Pokřikuje na vás? Chce vám šlohnout necesér? Vždy se vyplatí jednat hned a přímo, jen tak se začnou narovnávat vztahy mezi lidmi. Jakmile se začnu dovolávat nejprve „vyšší moci“, plodím metrix, a pak můžu děkovat jen sobě a sobě podobným, že mě nakonec nějací „Oni“ pijou krev. Čím častěji to budu dělat, tím budou „Oni“ silnější a náš svět pokřivenější.
I obchod je o dohodě, kde by měla jistou roli hrát čest, a ta se oklikou nevypěstuje. Ta součástka mohla klidně stát 4000,-, jenže kdo rozsoudí, kolik je málo a kolik moc? Kde to vznikne? To vzniká jen cestou dohod a ochoty obou stran na ně přistoupit, oklikama přes „vyšší moc“ vznikne zase jen paskvil. Chyby jsou jedna věc, jejich náprava pak druhá. [smích]

r.

288270

17.4.2013 20:37

RE: špunt za 4000

QWSAQ 46.?.?.?

Reakce na 288270

Pokud nedokážete pochopit, co se rozumí pod pojmy spravedlnost, podvod a zlodějna, pokud nerozeznáte dobré od špatného, pak nemá vůbec cenu diskutovat dále.

http://www.youtube.com/watch?v=tXpx21Uf7hs

288279

17.4.2013 21:04

RE: špunt za 4000

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 288279

určitě nejsem sám, kdo se v tom musí pohybovat každý den, každý, stejně jako ty, ví přesně, co je dobré a co špatné, a o to více se dokážou ohánět sebejistě pojmy, jako je "spravedlnost" a "zlodějina", a dokonce už každý ví, kam se co dá nahlásit, aby "zase bylo dobře"... jenom to furt nějak nechce fungovat [mrknutí jedním okem]
já přeci vim, co jsi chtěl říct, podobný rady rozdávám také, ale i tenhle článek by tu snad mohl vést aspoń k nějakýmu zamyšlení, ne?

r

288285

17.4.2013 21:26

RE: špunt za 4000

LaFox 90.?.?.?

Reakce na 288234

Je to živnostník ? Jestli ano, tak zkuste stížnost na živnostenský úřad. I když to bude tvrzení proti tvrzení, alespoň popotahování mu bude nepříjemné. A trvejte ve stížnosti na odebrání živnostenského listu. Toho se alespoň trochu živnostníci bojí.

288289

17.4.2013 23:40

RE: špunt za 4000

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 288289

Díky za radu. Uvážím to.

Vladimír

288298

18.4.2013 2:17

RE: špunt za 4000-vrchni prchni

p. 60.?.?.?

Reakce na 288234

...no von kazdej ten podvodnik nikdy psychologie nestudoval ale strci nejmin 10 psychologu do kapsy...remeslnici,zednici , taxikari atd vsichni co pracuji s verejnosti vas votypnou za vterinu a vedi vo kolik jde...novej mekej ,nevi..a vy jste navic spolupracoval na svindlu...dokument je pochybnej..neco vrati jenom jestli je bojacnej s vlcakama neporidite a jeste se vam vysmejou....zapomente...temhle sibrum nic nedokazete...Mate zaplaceno za zkusenost pro priste...ale jak je znam priste vytahnou zase nejakej novej trik....

288308

16.4.2013 19:22

takže

timur 85.?.?.?

konečne - až priamy styk s týmto typom reality vás pán Stworo dostal k môjmu hodnotenie čechov - mám ich rád - asi ako tortu,lebo z celej Prahy, Brna a Olomouca som mal rovnaký dojem , a niekedy som bol z toho na zabitie.... som slovák , takže prudká povaha a my z východu od Košic zvlášť

288178

18.4.2013 19:45

RE: takže

romaker 91.?.?.?

Reakce na 288178

A tam u Vás kolo Košic je veľa takých úžastných super ľudí ako Vy ? [chechtot]

288364

16.4.2013 20:03

Najít si řemeslníky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Najít si ty správné řemeslníky, kteří vás neokradou, je dneska otázka přežití. Potřebujete instalatéra/topenáře, elektrikáře, zedníka a automechanika. Pokud se přestěhujete a ztratíte třeba kontakt se spolužáky ze základky, kteří se vyučili a něco z toho dělají, jste v hajzlu, vyhodíte tisíce za předražené a opakované opravy a nekvalitní práce. Musíte se pídit po známých, ptát se kolegů z práce a zjišťovat jejich zkušenosti. Trvá roky, než si vybudujete síť spolehlivých řemeslníků. Alespoň v menším městě to platí stoprocentně.

Jo, a rozhodně nechtějte daňový doklad, vypadal byste hodně divně.

To je 20 let budování kapitalismu v praxi.

288182

16.4.2013 20:42

Cizincem ve vlastni zemi?

n.z. 99.?.?.?

A ktera to je? Ja jsem cizincem ve vlastni zemi take - v Kanade a docela mi to vyhovuje. Z Ceska pochazim, to je pravda, ale jelikoz tam uz dlouho neziji (vlastne uz mene nez polovinu zivota) je to pro me nyni opravdu jen cizi zeme. A je to skutecne tak, kdyz jsem tam byl naposled, vse mi bylo cizi. I ta cestina je tak zmenena, ze je k nepoznani. Toz, radil bych pisateli: drz se sve 'prijate hroudy' brachu!

Cizi zemi bych nekritizoval. Je prece neslusne byt neuctvy k hostitelum. A at si ziji jak chteji, do toho nam navstevnikum nic neni. V sirsim smyslu je to jen jina 'jurisdikce' v tom samem novem svetovem poradku. Tak o co jde, ze?! Stejne jsme vsichni na tomhle svete jen jak na pouti.

288184

17.4.2013 6:21

RE: Cizincem ve vlastni zemi?

romaker 91.?.?.?

Reakce na 288184

Souhlas.

288213

16.4.2013 20:49

Pán Stwora

anatol 81.?.?.?

tiež sa často pohybujem v zahraničí a vo všetkom máte úplnú pravdu. Len dodám, že Slováci /a Česi/ sú neuveriteľne neslušní a arogantní, nepohostinní a sebeckí! Neuveriteľne!!!
Boli takí i za komunistov, preto všetko rozkradli, nie pre "režim", ale pre tú nenažranosť. Ešte že to tie baby zachraňujú, lebo fakt je, že v Rakúsku za mesiac nevidím toľko pekných báb ako v Bratislave za 10 sekúnd. Nepreháňam.

288185

16.4.2013 21:17

není hlopé měřit práci na hodiny?

Vily_ 46.?.?.?

tak nevím ale přijde mi hloupé počítat práci na hodiny jak za komančů. On tam klidně mohl zbylých padesát minut imitovat že něco dělá a pak by vám to nevadilo, protože mu to trvalo hodinu? Myslím že je placený hlavně za know-how. Pokud mi bude doktor hodinu operovat střeva, tak mu mám pak taky říct že mu pojišťovna zaplatí třeba 200 korun a co by chtěl víc když mu to trvalo hodinu že? Zajímavé že tady na to nepoukazujete . Samozřejmě, vyznělo by to hloupě, ale stejně hloupé mi to přijde ve vašem řemeslnickém případě.

288187

17.4.2013 7:54

RE: není hlopé měřit práci na hodiny?

romaker 91.?.?.?

Reakce na 288187

Čudujem sa, že si to neopravil sám ! [chechtot]
Opravár mal kotol odmontovať, nechať majiteľa dva dni mrznúť a priniesť mu ho "opravený" za 4000+DPH, plus kopu starých súčiastok, plus príbeh o náročnej oprave. Pán majiteľ by bol spokojný a od radosti by napísal ďakovný dopis. Večer by priateľom opísal opravára ako záchrancu . [velký smích]
Takto to v Kanade alebo v USA funguje, preto sú všetci spokojní ! Je to sofistikovanejšie ako v Česku. [velký smích]

288226

17.4.2013 9:50

RE: není hlopé měřit práci na hodiny?

pietroo 178.?.?.?

Reakce na 288226

Když jsem bydlel ve Vídni, stará paní 77 let pronajímala v domě několik pokojů. Já jsem bydlel v jednom patře, bydlela tam ještě holka z Grazu, o patro výš bydlel Rakušan. Ten odjel někam na dovolenou. Ale zamknul i co neměl, nikdo neměl klíče od dveří vedoucích na schodiště. V té době jsem tam ani já nebyl. Když jsem přijel, vyprávěla mi majitelka šokovaně a naštvaně, že "Josef zamknul chodbu, musela jsem zavolat sperrdienst, oni ty dveře otevřeli a vyměnili zámek a stálo to 300 euro!" Pak mi "Josef" říkal, že ji tedy vzali pěkně na hůl, že vůbec nemá ponětí co taková věc stojí. Prostě řemeslníci asi viděli starou paní tak ji obrali. Ani nevím jak dlouho ta oprava mohla trvat, čtvrt hodiny?

288237

16.4.2013 21:51

Socialni Otazka o Cechach

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Ja neverim, ze je lidskou prirozenosti byt jako Cesi ( to je na sebe jako psy), a je to spise psychologicky socialne vybudovane pomoci sdelovacich medii , za dlouhou dobu. Z hlediska psychologie je normalni , ze lidi jedne skupiny se podporuji za ucelem preziti a prosperity, a jestli se lidi z naroda k sobe chovaji jako psy , tak je to vybudovane umyslne zvenci za ucelem oslabeni a ovladnuti. To jsou zakladni vedomosti z politickych ved, a kazdy narod je lehceji ci tize timto manipulovatelny, nejhure manipulovatelne narody z venci jsou Zidi a Armeni. Cesi jim to zerou bez zabran a je to ostuda, a jestli narod nema v ruce sve vlastni sdelovaci media pak bude socialne a psychologicky nicen a manipulovan na vecnost. Do jiste casti je dusledek zncieni Ceskych Elit po Bile Hore a dlouhodobe niceni a deformovani naroda tisici zpusoby. Jak napravit tyto zakerne uklady proti Ceskem narodu je nad mou inteligenci, asi by to chtelo nove kulturni povstani PROTI VSEM!!

288188

16.4.2013 22:08

To s kotlem není česká specialita

befree 217.?.?.?

Já kdysi hodně koukal na německou ARD a tam byl pořad, kde testovali opraváře praček- nasimulovali banální závadu- třeba vypadlý kablík a pak paní zavolala několik opravářů- vše snímala skrytá kamera.Bylo jen málo takových, kteří řekli " paní, to byl jen vypadlý kablík" . Běžně měnili programátor a dokonce tam nacpali i použitý, za cenu nového. Ono to prostě svádí- mít rychle vyděláno. Proto se dneska kupujou věci na krátkodobé použití- oprava téměř vždy vychází dráž, než výrobek nižší třídy. Když vám odejde základní deska v notebooku, nový vás vyjde většinou levněji a je i výkonnější

288191

17.4.2013 2:24

RE: To s kotlem není česká specialita

QWSAQ 46.?.?.?

Reakce na 288191

Jé, to je zajímavý námět na pořad do české televize, do černých ovcí nebo tak... [oči v sloup]

288208

17.4.2013 4:34

Vidim to jinak .....

Satanist 75.?.?.?

Po dekady zili v ceskym krateru za komancu v hovnech a v tech samejch srackach zijou i dnes za kapitalistu a autor clanku s jeho pozorovacim talentem byl moc taktni ze tento nepopiratelnej fakt kterej "cizince" primo bije do voci jaksi schvalne zapomel napsat... I na me ceskej krater pusobil dojmem, ze vobcani tam uz sou tema svinstvama ktery zpunktoval erar uz tak mozkove dokurveny, ze nad tim co se v ceskym krateru deje uz ani nedokazou premejslet a berou vsechny ty erarem servirovany svinstva jako nutny zlo a vubec si pri tom neuvedomujou ze kriminalnici z eraru je nevokradaj jen vo penize !!!! Tak ze sem si tu zalezitost dovolil vyresil po svym a na zkorumpovanej ceskej krater kde si s pomejlenejma diky zlodejskymu eraru dnes uz beztrestne vytira prdel krome inkvizece a fuseraka kdejakej mejlitel ja seru jak na placatej sutr!

288211

17.4.2013 9:04

RE: Vidim to jinak .....

romaker 91.?.?.?

Reakce na 288211

A kde je to inak ? Poraďte ! V USA, Kanade, či v Austrálií si ľudia NEžijú v ako prasce v žite, len ak chudáci vypadajú. Inde to nepoznám, dajte GPS súradnice, nech vieme , kam sa odsťahovať.

288232

17.4.2013 8:48

to jste ještě neviděl tu chamrat plynařskou

Adam... 94.?.?.?

A též instalatéry v akci..pouze 10% z nich je použitelných ostatních 90% jsou jenom český zloději a odpad z ulice.

288230

17.4.2013 8:52

Kde je problém ?

romaker 91.?.?.?

1. Voda nie je zadarmo, lebo potom je z krčmy čakáreň,odpočiváreň, čitáreň, študovňa a z majiteľa po čase žobrák. Aj keď sa zdá, že by neskrachoval, ak by vodu dával zadarmo.
Ak som smädný, po meste je hodne stojanov, kde tečie pitná voda, ak nie, tak v prvom bare slušne požiadam barmana o pohár vody a barman neodmietne. Ale nemôžem tam sedieť ako zákazník, keď NIČ nekupujem. Ja osobne pijem v reštaurácií vodu len balenú v skle alebo kohútikovú a nestalo by sa mi, že by mi ju účtovali, aj keď to majú na dverách napísané. Je to len pre odplašenie vychcancov.
2. Oprava kotla v Kanade je sofistikovanejšia. Service-man kotol odmontuje, večer zavolá, že oprava bude drahá ALEBO nový 3x drahší nový kotol ! Samozrejme súhlasíte s lacnejšou cenou opravy . [velký smích]
Na druhý deň máte opravený kotol, service-man dal 5dolárový ventil + plus story o náročnej oprave a ponúkne aj kopu starých akože vymenených dielov. Večer v teple napíšete ďakovný list jeho šéfovi. [chechtot]
V Čechách to funguje inak, servisák Vám dá cenovú ponuku a Vy potom šťouráte, kolik ten parchant vydělal ! Stačilo říct, ne děkuji nechci, najdu si jinou variantu. [smích]

288231

17.4.2013 20:52

RE: Kde je problém ?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 288231

To je ale krávovina. [oči v sloup]

288282

17.4.2013 9:25

Rozpolcenost

Z. 78.?.?.?

Tak či onak, z textu doslova čiší problém, který jste zevrubně popsal ve svém starším článku "Chceme emigrovat do Kanady". Vystěhovalec se z rodné země vykoření a v nové domovině nikdy úplně nezapadne, zůstane tedy celý život na půli cesty. Svou rozpolcenost pak většinou maskuje průhlednými bláboly, kterak je doma tam i tam, nebo dokonce obřezaným nesmyslem, že je doma všude, kam si pověsí klobouk. [cool]

288235

17.4.2013 16:10

RE: Rozpolcenost

fohat 194.?.?.?

Reakce na 288235

tak to je přesně...nevědomý člověk zdrhne pod falešnou ideou,že je buzerován bolševiky,pravá je ovšem vidina narvané lednice lacinou vepřovkou,kterou vyfotí a pošle do kráteru,at pozustalá holota závidí.Až mu opadají šedivé vlasy a nevychovatelní potomci zdrhnou par tisícovek kilometru pryč,tak mu konečně zbývá čas na přemítání o smyslu života.A zjistí,pokud je schopen hloubavé analýzy,že klacky pod nohy se rvaly stejně výchovně,jako kdyby zustal v kráteru...a pak,jako tisíce dědku před ním, zaletí na rodnou hroudu,kde prdne a je poněm.

288259

18.4.2013 20:08

RE: Rozpolcenost

romaker 91.?.?.?

Reakce na 288259

Všude dobře, ale doma nejlíp . [smích]

288367

17.4.2013 13:19

Taky se cítím cizincem, i když tu žiji..

Aleš Krejčí / Brno 62.?.?.?

Holky.. Dovolil bych si nesouhlasit. To že jsou v CR pohlednější než CA, taky může znamenat, že v CA je to už úplně zoufalé. Myslím si, že mezi pány nemusíme hodnotit nějaké cetky co mají na sobě, stejně řešíme tvary. Snad proto trpím pocitem, že před dvaceti lety nebylo tolik korpulí.
Voda.. Prodejný národ, prodejná vláda.
Jídlo, řemeslníci.. Seženete i vynikající, ale musíte to lépe ocenit, to je vše.. [chechtot]

288254

18.4.2013 5:31

"družstevní lány"

mojemeno 89.?.?.?

"A současně vás to rozesmutní, protože pokud zrovna neřídíte Lamborghini nebo něco v tom stylu, přehlížejí vás ty princezny jako ty pověstné družstevní lány."

Pri vsetkej ucte, vrana k vrane sada, ak chce chlap peknu holku, musi dobre vyzerat aj on a musi si vediet otvorit aj usta, a ak chce chlap peknu a luxusnu holku, musi jej ponuknut okrem toho este aj ten luxus, na tom nie je predsa nic zle, ved napokon ani vy sa v Kanade neobzerate za tymi seredami. Nehovorim, ze nie su holky, ktorym staci iba ten luxus, ale hadzat vsetky pekne baby do jedneho vrecia znamena podla mojich skusenosti len to, ze niekomu chyba realny usudok a sebakritika. Moja byvala priatelka vyhrala pred tromi dnami miss sympatia 2013, momentalna priatelka sa zivi modelingom a ziadne Lamborghini pritom nemam a zarabam priemerne, netrem sice biedu, ale na kazdorocnu dovolenku nemam. Nie som ziaden materialista a ani chvalenkar, ale lepsi argument by som nenasiel. Som si isty, ze v tomto nie je medzi Slovenskom a Ceskom ziaden rozdiel.

K tomu gastru by som povedal len to, ze Slovak ktory skusil ceske gastro, dospeje k nazoru, ze v Cechach sa da najest vyborne v kdejakej krcme, zatial co na Slovensku treba ist do dobrej restauracie. Po precitani takehoto gastronazoru sa mi chce teraz plakat, ze co my to tu vlastne za kvalitu mame. Tu uz teda medzi Slovenskom a Ceskom rozdiel je, a poriadny.

288310

18.4.2013 10:15

RE:

kavol 209.?.?.?

Reakce na 288310

čéče, možná je to zrovna ten případ "ist do dobrej restauracie", ale co jsem se na Slovensku naposled stravoval jinak než u příbuzenstva, tak to bylo v Blavě v obou(+) pivovarech, a na kvalitku si rozhodně nestěžuju (nebyla o nic horší než posledně v náhodné hospodě v Mnichově)

(+) hm, vidím, že doba pokročila a teď jich je tam více, prý pět(++), takže specifikuju, že šlo o Mešťianský (jídlo jsem měl v té jejich větší pobočce) a o Jakuba

(++) počítáno pouze pivovary, nikoli sračkovary

288332

22.4.2013 1:09

Právníci?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

No ta narážka na právníka je trochu mimo [smích]

Právník si v Praze za jedno Cut & paste a přepsání jména za Vaše, vytištění, orazítkování a odeslání naúčtuje 7.500, a ještě tvrdí, že Vám "udělal cenu"!
[naštvaný]

Za hodinové posezení u soudu, kde řekne jen jednu větu, si naúčtuje 5.000.

Říká se tomu Minimální hybné - alias minimální sazba za hejbnutí zadkem.

A za měsíc vám zavolá, a nabídne "další služby". Ale přizná rovnou, že "právo je u nás loterie" a nikdo nemůže dopředu odhadnout, jak se soudkyně vyspala, a jestli zrovna nemá menzes.

288611

22.4.2013 7:17

Řemeslníci

Roman 89.?.?.?

Nevíme nikdo z nás, jak to s Vaší opravou kotle bylo, ale asi bych hodně uvážil napadání a osočování. Pokud Vám ten opravář cokoli vyměnil, napsal Vám o tom doklad, který vy jste podepsal a zaplatil, nevím co by jste dál chtěl. Samozřejmě si můžete stěžovat, ale aby jste na to ještě nedoplatil. Vím, že je to špatné, vím, že by se to nemělo dělat, ale občas se to stane. Pak už by měl člověk sám zvážit jestli neudělal fatální chybu, že podepsal papír, který vůbec podepisovat neměl a že převzal opravu, která ve skutečnosti udělána nebyla (pokud tomu tak ovšem bylo).Víte, ono je spousta lidí, kteří si nechají něco udělat a potom nechtějí platit nebo se jim to i příčí. Jsou nenechavci, kteří zase na druhou stranu chtějí člověka podvádět a záleží jen na každém z nás, jestli se zamyslíme a podvádět se necháme. Obávám se, že ve Vašem případě jste "asi" narazil na opraváře, který nebyl dobrý, ale pokud jste mu podepsal něco, co neudělal, je vina bohužel i na Vás. Omlouvám se, že to píši tak tvrdě, ale je to bohužel tak.

288633

Příspěvků: 87

16.04. 01:52 slak  Furt lepší jak mladej do smrti, jak tedy pro koho
16.04. 03:30 Andrew Siddur  Inu, stát zmítaný finanční depresí přestává být ušitý na míru většině
16.04. 06:47 lola  Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!
16.04. 08:05 jarda667  RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!
23.04. 02:19 serak rymarov  RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!
16.04. 08:07 lucifuge  RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!
16.04. 09:55 pje  RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!
16.04. 09:12 udo1  RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!
16.04. 07:55 Jarda Indian  Cizincem ve vlastní zemi
16.04. 11:17  RE: Cizincem ve vlastní zemi
16.04. 12:46 Erik Sedláček  RE: Cizincem ve vlastní zemi
16.04. 15:58  RE: Cizincem ve vlastní zemi
16.04. 09:58 hony  Cizincem ve vlastní zemi
16.04. 10:21 Erik Sedláček  Řemeslníci
17.04. 07:04 romaker  RE: Řemeslníci
17.04. 12:04  RE: Řemeslníci
18.04. 19:04 romaker  RE: Řemeslníci
19.04. 08:08 Erik Sedláček  RE: Řemeslníci
19.04. 15:54  RE: Řemeslníci
17.04. 18:50 pavjan  RE: Řemeslníci
19.04. 08:06 Erik Sedláček  RE: Řemeslníci
16.04. 11:44 kira  VODA
16.04. 12:41 mkadlec  RE: VODA
17.04. 10:53 mtk  RE: VODA
16.04. 12:11 Honzaaa  Nalít vodu z kohoutku není nic jednoduchého
16.04. 13:18 Andrew Siddur  RE: Nalít vodu z kohoutku není nic jednoduchého
17.04. 01:04 leo69  RE: Nalít vodu z kohoutku není nic jednoduchého
16.04. 15:09 Girili  RE: Nalít vodu z kohoutku není nic jednoduchého
16.04. 15:48 Carlie  Podnikání
16.04. 16:39 Andrew Siddur  RE: Podnikání
16.04. 16:50 Andrew Siddur  RE: Podnikání
16.04. 16:09  Nepitná země?
17.04. 07:32 romaker  RE: Nepitná země?
16.04. 16:13 Dalibor R  Odpověď panu Vladimírovi
17.04. 02:14 p.  RE: Odpověď panu Vladimírovi
16.04. 16:20  příčina - důsledek
16.04. 17:16  ano a ne
16.04. 19:59 hc  RE: ano a ne
17.04. 02:57  RE: ano a ne
17.04. 11:33 kavol  RE: ano a ne
19.04. 14:17 Jiri Mensik  RE: ano a ne
16.04. 17:38 fohat  Vyšší princip mravní..
16.04. 18:41 QWSAQ  špunt za 4000
16.04. 19:01  RE: špunt za 4000,? jesli je to na historii
16.04. 19:04 pacholíček  RE: špunt za 4000
16.04. 19:06 slak  RE: špunt za 4000
16.04. 20:14 Vladimír Stwora  RE: špunt za 4000
16.04. 23:21 Mentol  RE: špunt za 4000
17.04. 00:13 Vladimír Stwora  RE: špunt za 4000
17.04. 02:21 QWSAQ  RE: špunt za 4000
17.04. 09:15  RE: špunt za 4000
17.04. 09:19 Vladimír Stwora  RE: špunt za 4000
17.04. 09:51 janko  RE: špunt za 4000
17.04. 10:53 fohat  RE: špunt za 4000
17.04. 10:02 pietroo  RE: špunt za 4000
17.04. 18:00 QWSAQ  RE: špunt za 4000
17.04. 19:33  RE: špunt za 4000
17.04. 20:37 QWSAQ  RE: špunt za 4000
17.04. 21:04  RE: špunt za 4000
17.04. 21:26 LaFox  RE: špunt za 4000
17.04. 23:40 Vladimír Stwora  RE: špunt za 4000
18.04. 02:17 p.  RE: špunt za 4000-vrchni prchni
16.04. 19:22 timur  takže
18.04. 19:45 romaker  RE: takže
16.04. 20:03  Najít si řemeslníky
16.04. 20:42 n.z.  Cizincem ve vlastni zemi?
17.04. 06:21 romaker  RE: Cizincem ve vlastni zemi?
16.04. 20:49 anatol  Pán Stwora
16.04. 21:17 Vily_  není hlopé měřit práci na hodiny?
17.04. 07:54 romaker  RE: není hlopé měřit práci na hodiny?
17.04. 09:50 pietroo  RE: není hlopé měřit práci na hodiny?
16.04. 21:51  Socialni Otazka o Cechach
16.04. 22:08 befree  To s kotlem není česká specialita
17.04. 02:24 QWSAQ  RE: To s kotlem není česká specialita
17.04. 04:34 Satanist  Vidim to jinak .....
17.04. 09:04 romaker  RE: Vidim to jinak .....
17.04. 08:48 Adam...  to jste ještě neviděl tu chamrat plynařskou
17.04. 08:52 romaker  Kde je problém ?
17.04. 20:52 hestroy  RE: Kde je problém ?
17.04. 09:25 Z.  Rozpolcenost
17.04. 16:10 fohat  RE: Rozpolcenost
18.04. 20:08 romaker  RE: Rozpolcenost
17.04. 13:19 Aleš Krejčí / Brno  Taky se cítím cizincem, i když tu žiji..
18.04. 05:31 mojemeno  "družstevní lány"
18.04. 10:15 kavol  RE:
22.04. 01:09  Právníci?
22.04. 07:17 Roman  Řemeslníci

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 115 čtenářů částkou 23 204 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 0

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 111,16 Kč
1 unce stříbra
548,15 Kč
Bitcoin
838 497,66 Kč

Poslední aktualizace: 26.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 897