Diskuze k článku

Světový bankovní systém na pokraji smrti

Příspěvků 38

28.3.2013 0:48

není určitě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

"ignorují takové „předsudky“, jako národní či mezinárodní zákony a právo. Z právního hlediska je zavedení daní na bankovní vklady porušením práv klientů – a téhož soukromého majetku, který by měl být chráněn za každou cenu, jak tvrdili opakovaně tak nesčetněkrát"

Stát má podle naší Ústavy i právo zabavit peníze, říkal to bývalí guvernér Tůma v TV.

287261

28.3.2013 20:24

RE: není určitě

čitatel 46.?.?.?

Reakce na 287261

Prosil by som o bližšie vysvetlenie. Ako to funguje? Štát by zabavil peniaze a čo ďalej? Jesť treba ak nebude výmenné obeživo ako prebieha zásobovanie? Na prídely? Ako za vojny? Alebo myslíte, že "riadený hladomor" je relizovateľný v dnešnej EÚ?

287287

28.3.2013 21:25

RE: není určitě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 287287

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otaz...

Obsah pořadu ->Zdeněk Tůma, 8 minuta říká, podle listiny základních práv a svobod máte právo na majetek, ale zároveň ve stejném článku je právo státu, aby vás prostřednictvím daní, nebo poplatků o ten majetek připravil.

Takže to co je v článku, je omyl a neporušuje se zdaněním vkladů, žádné mezinárodní zákony a právo.

287289

29.3.2013 6:05

RE: není určitě

none 85.?.?.?

Reakce na 287287

Stat muze ve vyjmecnych situacich cokoli. Konfiskace zlata, pudy, majetku.
Zde nejde o znarodneni (ve prospech statu, napr. pro nouzove vytvoreni energeticke a potravinove sobestacnosti - v dobe krize vetsinou pozde), ani o vyvlastneni.
Konfiskace znamena v praxi situaci, kdy nemate poneti, co se ze zabavenou komoditou deje. Navic v rukach mafii, ne vlad.

Ale "stat" na to pravo ma... ...a "vyjmecne" situace si umi vytvorit jak na narodni, tak na "federalni" pude!

287298

29.3.2013 11:06

RE: není určitě

Karel z Čech 85.?.?.?

Reakce na 287298

Že stát právo na konfiskaci vkladů má, nám ukázali již komunisti v r. 1953, kdy v měnové reformě měnili vklady do jisté výše v poměru 1:5 a co bylo nad, tak 1:50. To samé se teď připravovalo a stále připravuje na Kypru. Jenže tam neznárodňuje vklady stát, ale znárodňují je soukromé banky.
Kyperský parlament měl této soukromé krádeži dát zdání legality. Když odmítl zákon odhlasovat, tak to bankéři provedou bez zákona. Z pověření či příkazu bank nadnárodních - vlastněnými jakýmisi pejzatými v Londýně a v NY.

Ovšem kyperské vládě by banky měly spočítat, že parlament odmítl spolupracovat. V IDěs už k tomu našli i správný důvod, když zjistili, že kyperský parlament a vláda jsou vlastně komunisti, kteří tam od r. 2008 zaváděli komunismus a ten kyperské banky vyžral.
Proto na komunisty POZOR !!!

Poučení pro nás: Komunista Zeman se svým spolkem může chtít vyžrat i naše banky a pak dopadneme stejně. IDěs má důkazy.

287305

29.3.2013 15:58

RE: Tady jsou fakta!

Q 88.?.?.?

Reakce na 287305

Jak se asi zrodila myšlenka měnové reformy v roce 1953 a jak zapadala do celkové atmosféry poválečných let? Je především potřeba uvést, že po druhé světové válce proběhly peněžní reformy ve všech evropských zemích s výjimkou Spojeného království, Švýcarska, Švédska a Iberského poloostrova. Ozdravění peněžního oběhu se spatřovalo především nebo jenom v nahrazení dosud existující měny měnou novou. Byl to nejjednodušší způsob, jak v jednotlivých zemích sjednotit používanou měnu v podmínkách, kdy v oběhu byla nejen znehodnocená původní národní měna, ale i různé okupační peníze, jejichž kupní síla navíc rychle klesala. V Německu a Maďarsku došlo k hyperinflaci. Proto byly v letech 1944 (např. Belgie) až 1947 (v SSSR, Bulharsku, Rumunsku, Albánii) prováděny měnové reformy, které měly stabilizovat peněžní oběh a snížit převis poptávky nad nabídkou zboží. Někdy vedly i ke změně názvu peněžní jednotky (např. v Maďarsku).Představa o ozdravném působení sterilizace přebytečné kupní síly (V. Kadlec) či přímo měnové reformy na ekonomiku zřejmě zapůsobila i na některé politiky v Československu v 50. letech, když nevěděli, jak se vypořádat s existujícím přídělovým (lístkovým) hospodářstvím a s paralelním vázaným (přídělovým) a volným trhem (bez lístků, ale za pevné, státem stanovené ceny) a navíc ještě s černým trhem. Vázaný trh v té době poskytoval levné výrobky, především potraviny, v rozsahu odpovídajícímu tehdejší představě životního minima.Sloučit vázaný a volný trh a zlikvidovat černý trh - ale při jaké cenové úrovni, když si vláda neuměla představit, že by se odstranil i cenový dirigismus? Na druhé straně ale v sousedních zemích lístkový systém již zanikl (v SSSR v roce 1947, ve Spolkové republice Německo v roce 1948, v Polsku v roce 1950) a jen československá vláda se z obavy ze sociálních nepokojů tomuto kroku vyhýbala. Přitom sloučení lístkového a volného trhu slibovalo, že se zvýší zájem o výdělek - a tedy i o odváděný výkon. Tato vazba sice v Česku příliš nefunguje, ale tehdejší poučky politické ekonomie to měly za axiom. Odstranění lístkového systému hrozilo prudkým zvýšením poptávky po zboží, kterým ovšem obchodní síť nedisponovala. A proto byla zvolena cesta peněžní reformy, tj. anulace dosavadní měny a její nahrazení měnou novou. Zároveň byly změněny prakticky všechny maloobchodní ceny tak, aby i při případných neočekávaně vysokých nákupech obyvatelstva v maloobchodní síti nemohlo dojít k vážnějším poruchám v zásobování. Tím se vláda a orgány řízení národního hospodářství v zásadě zbavily starosti o rovnováhu mezi možnou poptávkou a nabídkou.

287319

28.3.2013 9:31

Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

MoUdrostrak 90.?.?.?

Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ, že Z_L_O_M nastal ve vyprovokování Saddama Husseina k vpádu do Kuweitu - provázaný i řízeným kolapsem CCCP. Od té doby se hraje "přetlačovaná" via Jugoslávie, Afghanistán, Libye, Venezuela, Tunis, Ýdžypt, Jemen, Pakistán, Mali - tam všude naše Vrchost a/i Shabes/GOJ/im bojují o zdroje pro N_A_Š_E radiátory, palivové nádrže, chladničky a i prádelní šňůry a obří šatníky...

A my jim zde, na Zvědavci, podrážíme nohy a okopáváme kotníky - to je náš v(d)ěk?!

A teď vážně, V.Š.E. uvedené výše je pravda - chybí jen dovětek - Vrchnost i Shabes/GOJ/im slízli Smetany - účet zanechali a zanechají oVčanům.

Nikdo ale nepočítal s tím, že se "vzmuží" Čína, pro kterou původně plánovali úlohu levné otrokářské dílny, která měla být zpečetěna gejzírem "dýmů/krásy" na Tchien-an-men. A ejhle - od té doby to jde jak s původními plány na zotročení Číňanů, tak s "dýmů/krásy" od deseti k pěti...

Vypnutí kontroly nad reálným oběživem a spuštění chrliček nekrytých US Dollars, je jen úpornou snahou o získání času. A přitom právě čas hraje proti Vrchnosti, Shabes/GOJ/im i proti západním pravicujícím oVčanům. Zdá se, že Čína i Rusko a i zlý Írán, nalezli způsob, jak si hrát na své části hřiště a neklepat se při tom ani zimou, ani nemuset při přepravě šlapat do pedálů kol.

Křeč s ASAP bezprecedentním vyhazovem Rottweillera Božího, instalací kontroverzního jezuity a "Argentince" na Svatý Stolec, dále napovídá, že už jde o hru VABANK. A skvělý Pax Emerikána se kýve více, nežli je zvenčí pravicujícím a zinkajícím oVčanům Vrchností i Shabes/GOJ/im spatřit umožněno.

Finále v Jižním/Řeckém Kypru také ukazuje exekutorskou podstatu "dýmů/krásy", kde když to nejde odběrem krve, vezme se na investující oVčany velký dranžírák a kusy masa z jejich vkladů létají... Kypr byl vždy strategickým nepotopitelným středobodem Blízkého Východu - a de facto Světa. Analytici už soudí, že krachem kyperských bank vzniká vakuum - a nejslibnějším a nejperspektivnějším jeho novým pánem bude Rusko. V té samé době H.E. zlý čínský president objíždí na spanilé jízde Afriku. A hodný Západ se snaží udržet na trůnu Papeže.

Už ta jízda s kopce nabírá grády - dívejme se a zinkejme budoucímu vítězi[smích]

287268

28.3.2013 14:25

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 287268

Fakt, že elity zadluženého Západu hrají o čas, je evidentní. Stále větší část bohatství vlastní stále menší počet lidí v exponenciálně rostoucím lidstvu, což vytváří situaci, která není udržitelná demokratickými a nenásilnými způsoby. Než dojde k finančnímu a ekonomickému krachu, snaží se největší banky a korporace skoupit za ničím nekryté peníze( proto to kvantitativní uvolňování) či virtuální peníze vytvořené klávesnicí maximum komodit,dluhopisů, akcií, konkurentů a nemovitostí po celém světě.Spřátelená média do té doby "ovce" oblbnou a zaměstnají pokleslou zábavou a jedině správnými "analýzami" koupených odborníků najdou viníky mezi nevinnými, zatímco skutečné viníky budou oslavovat.Kdy a kde spustí "černý pátek" ví jen ti zasvěcení, tedy nejbohatší a nejmocnější.Řecko a Kypr jsou jen zkušební testy chování veřejnosti v případě krachu. Obávám se, že zbývající čas se nemusí počítat na roky.

287275

28.3.2013 14:59

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

Meg 88.?.?.?

Reakce na 287275

Lépe bych to nenapsala...přesně tak to cítím...Meg [mrknutí jedním okem]

287277

28.3.2013 22:05

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

konspir 193.?.?.?

Reakce na 287275

Pratele, problem je, ze jim nikdo vubec nevidi do karet. Oni maji promyslene plany desitky kroku dopredu. Vsechny krize vyvolala elita, aby z nich vysli jeste silnejsi. Uz neni cesty zpatky, vzhledem k masivnimu vyzbrojovani americke policie a horecnemu budovani koncentraku se blizime do orwellovskeho finale - pri dnesni technice jim nic nezabrani vybudovat totalitni superstat, jaky jeste lidstvo nezazilo. Nezbyva nez verit Bohu, ze ma vse ve svych rukou a brzo to silenstvi ukonci...

287290

29.3.2013 8:17

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 287275

Vaše shrnutí je brilantní.

A teď jedno klasické "ALE": Podobně, jak stav dnešního světa popisujete, to fungovalo po staletí (kromě posledních desetiletí) vv pravicující Jižní Africe - Paláce 1% versus Slumy 99%. "Staré rodiny" tam (společně s Církví Svatou) tam vodili pravicující a modlící se oVčany od jednoho odběru krve k dalšímu - a oVčané za to líbali ruku a Ma/Donnu. Vše mezitím bylo skoupeno nastojato naležato Union Carbide, Union Fruits, General Electric...

Přesto nyní zlá socialisující se Jižní Amerika Z_L_O_B_Í_! Přestává se klanět Starým rodinám, Ma/Donnám, Union Carbide, Union Fruits, General Dynamics, General Electric...a Pracce Trhu.

Namísto toho plodí podle vlatních receptů zlé Fidely, Che, Chavezy, EmBrAery (Empresa Brasileira de Aeronáutica S.A.)

Otočil se "proud" emigrantů - před deseti lety byly v pravicujícím Španělsku, Portugalsku, Itálii a jinde v EUropě pořádány razie na illegály z Argentiny, Uruguaye, Paraguaye, Chile...dnes míří (nejen Ibero- a Apenino-) EUropané za prací do front před immigrační a pracovní úřady v Jižní Americe.


A teď OTÁZKA:

A) Je to důkaz nechopnosti naší Vrchnosti a Shabes/GOJ/im?

B) Anebo je to součástí hry naší Vrchnosti a Shabes/GOJ/im - a recept a to, co nás v pravicující Severní Emerice a EUropě záhy po kolapsu Starých Rodin "ZU und VON", Ma/Donny a Pouček Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON - rovněž čeká?!

287300

29.3.2013 12:45

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 287300

B je správně.

287308

29.3.2013 13:15

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

Meg 217.?.?.?

Reakce na 287300

Řekla bych, že za B [bliji] M.

287310

29.3.2013 14:25

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 287300

Riziko, kterému se elity vystavují je skryté v tom, že v okamžiku kdy se zmocní poslední mince a poslední továrny přestane to celé mít smysl. Nebude za co komu co nadále prodávat a díky tomu ani produkovat. Jelikož ale lid jíst jaksi musí, najde si jinou formu výroby a obchodu, který se vyhne jimi nevlastněnými penězi a zdroji. Bude prostě muset. Je to jako domeček z karet, dokud nespadne vypadá hezky a bytelně. Stačí ale jediná přidaná karta, nikdo neví která, a je po srandě.

287314

30.3.2013 9:47

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 287314

Jj, nějak tak - ale v tu chvíli bude mít Vrchnost veškeré "kredity" na své straně - energie, nakládání s odpady, "paštikářsko/stjůdentsko/švýcarskou" veřejnou dopravu, 99,99% prodejní plochy nejen hypermarketů (kde přebývá a úřaduje ten T_R_H, milovaný tržíček), veškeré nemocnice, polikliniky, transfuzní stanice...

Až tento pravicujícně zaslíbený stav nastane - a neregulovaný T_R_H, tržíček - V.Š.E. co drželo 99%, odevzdá do rukou 1% Vrchnosti a Shabes/GOJ/im, nebude už dluhové otroctví prioritou No.1. Pravicující oVčané budou rádi, že dostanou p_ř_i_d_ě_l_e_n_u spací kóji, potravinovou dávku a pracovní ná/stroj, který budou aktivisticky a svědomitě obsluhovat. Vrchnost (seslaná KNIHOU) i Shabes/GOJ/im vždy rozhodnou (již napřímo - bez nutnosti kliček přes tržíček a nekrytou měnu), kudy-tudy do Bavorova...

Uvědomme si, pravicující přátelé, že NA.TO, aby každý pozemšťan klimatisoval, dovolenkoval či si utíral výfukové potrubí toaleťákem zkrátka planeta poskytnutá pravicujícími oVčany Vrchnosti a Shabes/GOJ/im zkrátka N_E_M_Á. Pokus s CCCP byl poslední šancí zjistit, zda jsou si oVčané schopni vládnout a přerozdělovat si V.Š.E. sami. Nebyli - za zlatou kreditku pro Raisse Gorbatschow předali pravicující oVčané celé CCCP (i se satelity a 2/3 rozvojového světa) Predátorům a Shabes/GOJ/im.

Spolu s tím, navalili na Predátory a Shabes/GOJ/im i odpovědnost za sebe a osud lidstva. Proto se Vrchnosti nedivme, že o nás musí tak vyčerpávajícím způsobem pečovat - a horečně přemýšlet, jak http://www.ztohoven.com

287346

30.3.2013 18:29

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

slak 77.?.?.?

Reakce na 287346

Taky už to vědí jak to bude, na BBC jsem před chvílí pospouchal že v americe půjdou cestou podpory rozvoje a v evropě cestou úspor, tím je dané že jakýsi nadkontinentální dohled tedy je. A to i v británii prý nemá v zimě na otop třetina obyvatelstva. Se vším sděleným souhlas, ale tady na vovčany mají podchycenou výchovu a tak nikdo nevybočí z řady. Kriminál bez mříží, přičemž kriminálníci jsou šlechta co stojí 1600 denně a skoro podmosťáci dělají za osmičku měsíčně. No není to snový.

287361

30.3.2013 23:00

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 287361

Scénáře vývoje světa v případě hluboké světové krize jsou jistě různé.Alespoň trochu pravděpodobná se jeví v takové situaci i velká válka. Obrací totiž pozornost ožebračených a naštvaných chudáků k vnějšímu nepříteli ( stačí něco "efektního" záměrně vyprovokovat či včas neodhalit nebezpečí) a dokonale odvrací pozornost lidí od skutečného původce a příčiny všech krizí: patologické touhy po moci a po bohatství největších "hráčů" současného světa, kteří za své zájmy a zisky posílají do boje výhradně jiné, chudší a hlavně chudé.Je dobře známo, že velká válka sníží přelidněnost světa, zvýší zaměstnanost,výrobu (především ale zbraní), podnítí vědecký výzkum,dokonale se v ní ztratí vnitřní i vnější zadluženost ,uplatní se v ní nové technologie,bude možné ukrást poraženému nepříteli území, vodu, půdu, nerostné suroviny, nemovitosti atd. Co na tom, že to odnesou stamiliony nevinných chudáků, důležité je, že elity se udrží a ještě silně posílí. Toto řešení krize má v současném světě pouze jeden podstatný zádrhel: nedovedu si totiž představit, že by se válčilo jen konvenčními zbraněmi. I největším naivkům musí být jasné,že válčící strany by hned nebo velmi záhy po vypuknutí konfliktu použily i jaderné zbraně, chemické či biologické zbraně či jiné hrůzy (lasery, HAARPy, média),tedy pokud je vlastní nebo je alespoň dokáží ukrást. Tím by se i velmi zkrátila doba válčení (odhaduji tak na hodiny,maximálně na dny). Žít v takovém poválečném světě i jako vítězové válečného konfliktu bude asi hodně nebezpečné a frustrující. To si zřejmě uvědomují i velcí hráči. Proto je svět už téměř 67 let bez velké války. Válčí se jen klasickými zbraněmi, tam či onde, zato skoro pořád.Proto mi jako favoritní následek světové hospodářské a bankovní krize, která na nás již delší čas nepříjemně vykukuje, vychází drastické omezování životní úrovně, občanských práv a svobod, permanentní sledování moderních otroků(fotečkami z družic, e- maily, SMS, kreditními, zdravotními či sociálními kartami atd.- to jsou ty čipy v nás),výrazným zvyšováním nákladů na represivní a sledovací aparát apod. Neděje se to již někde?

287365

29.3.2013 14:44

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 287268

...MoUdrostaku, posledních 20 ani 200 let nestačí, program je daný cca 2000 let tomu nazad. Přeměna bartrové výměny "kusů" na výměnu "vzduchu nad klávesnicí" je cílený vývoj, protože stále půjde jen o lidskou schopnost "proměnit informaci do hmotné podoby". A peníze jsou průběžným průmětem/nosičem/ tohoto cíle. Ti, co vymysleli úrok, ti už dlouho vědí, že ukládání zisků do baráků nutně přešlo do jejich vkládání do lidské práce v podobě daní a dluhu. Ale i tahle možnost vede k okamžiku, kdy se zjistí, že dluhy lidí ve státě (ve formě státního dluhu) jsou nesplatitelné, že císařovy šaty (vrátit 100% + 5 % navíc) zkrátka neexistují. Státní dluh je to bublina, vyživovaná setrvačností myšlení takzvaných ekonomů, spíš ekoňoumů.

Řešení příběhu peněz lze příběhem o dodatečném zdanění práce strojů, (stroj nahradil čtyři dělníky, ale zdaněný byl jen jeden, živá obsluha stroje). Je to sice jen jiná pohádka k té "o volném trhu" a dalších - pomůže ale ovečkám pochopit - a ekonomům umožnit - jak se ctí vybruslit z jinak neřešitelné situace. (Neberu-li válku jako přijatelné řešení).

Konec konců je i přeměna informace na hmotu (a zpět) prostřednictvím peněz jen náhradním řešením pro dobu, kdy už platidlem nebudou peníze či jiné "kredity", ale opět jen dané slovo = důvěra v partnera.

...a aby se toto mohlo podařit, je nutné rozpustit sílu peněz DOKONALE = tím, že zničíme důvěryhodnost bankovního systému i důvěryhodnost jakékoliv informace. Je pro NWO- i pro NWO+ nepoužitelný. Nahradí jej různé osobní a skupinové databáze myšlení, už dnes plněné systémem internetové komunikace, "Fejsdrbny" a dalších sociálních sítí, vytvářejících kredit člověka, aniž by si to mnohé ovečky uvědomily.

Chlapci v Bilderbergu zřejmě o nutném ukončení řízení společnosti prostřednictvím "peněz" vědí. Kreditka je jen zapínač/vypínač elektřinou řízeného stavu konta - a jako všude, tak i u nich je frakce pro silové anebo pro humánní řešení.
Tak se v tomto roce zkouší, která cesta je průchodná.

..a protože výkop silového papeže už proběhl, je zřejmé, že k práci dostala lidštější "klika moci".
Mě tohle došlo při volbě mezi "Karlem a Milošem", kdy jsem prorokoval, že se Zemanem musíme absolvovat ještě tu poslední "přesdržku", aby se i u nás ovečky probudily. (http://www.nejsmeovce.cz/posts/view/25 )

Rozpad kamarádšoftských struktur už postupuje, protože každý stupínek špíny má pro svou špínu něco na ty nad ním (jinak by projevil neznalost zrcadlové "administrace v mafii"[mrknutí jedním okem]. Toto také už probíhá - takže čekáme na pád člověka, od kterého se negativní domino začne pokládat. Ono i poslat manželku na Slovensko má také dvě opačné varianty.
Pozitivní domino už se staví také velmi dlouho, těch cca 2000 let, kdy bylo nutné zdánlivě smazat historii a úlohu jazyků pro "přeměn...Automaticky kráceno

287316

29.3.2013 14:45

RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 287316

Pozitivní domino už se staví také velmi dlouho, těch cca 2000 let, kdy bylo nutné zdánlivě smazat historii a úlohu jazyků pro "přeměnu informace na hmotu a zpět". matematika je královna bez krále. Nejen Bardon a další nenápadní "stvořitelé" přicházeli na strukturu vrstev lidského vědomí a myšlení "z druhé strany", tedy ne/vědecky. Jejich ovoce nás teprve čeká. Až si uklidíme v hlavách nánosy vědo/mostí = mostů, které propojí mikro a makro svět. Za existenci těchto dvou "světů" totiž může mate/matika, a její rozpínavost do dvou opačných směrů od "nuly".
...všesměrový pohyb "z bodu a zpět do bodu" ale opačnost vylučuje užitím "dynamiky zdvojení" (symbolizované obyčejným křížem, křižovatkou se "spádem funkce"[mrknutí jedním okem].
Puls (= nádech/výdech = zákon akce/re/akce) je pak počátkem jiného, nematematického pohledu na fyziku, která už nepotřebuje další dokazovací nástroje, ale to je na jiné povídání....

287317

28.3.2013 10:07

o dalších zemích na pořadu zabavování peněz..

ladaaa 192.?.?.?

.. už píšou..
http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/dalsi-ka...
nastolený trend je zřejmý už od počátku krize v r. 2008 - velké náklady vs nízké výnosy
přírůstků energie na Zemi se nedostává v ekonomech požadovaných objemech
úspory nepomáhají, disproporce roste
ladA

287270

28.3.2013 12:52

bankovní fašismus

Ivana123 88.?.?.?

Není to bankovní bolševismus, ale bankovní fašismus. Příkladů je spousta, stačí připomenout nařízení Hitlera zkonfiskovat zlato a další majetek židů!!!!

287273

29.3.2013 14:02

RE: bankovní fašismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 287273

A kdepak to zlato soudruh Hitler zakopal? Na zahrade Risskeho kanclerstvi, kdyz se do dnesniho dne nenaslo? Radeji si zjistete neco o rissko - nemeckem menovem systemu, ktery zlaty standard zavrhnul jako zlocinecky zpusob ovlivnovani ekonomiky. Rise zlato nepotrebovala, vy chytra, kdyby tomu tak bylo, tak by ceske korunovacni klenoty skoncily v tavici peci.

287312

29.3.2013 17:03

RE: bankovní fašismus

Ivana123 88.?.?.?

Reakce na 287312

To, že fašisté zabírali židům majetek je historický fakt, reagujete zcela na něco jiného,, nevím, zda umíte dobře číst. Nechci s vámi dál vést diskusi, protože s agresivními lidmi nekomunikuji.

287323

2.4.2013 1:05

RE: bankovní fašismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 287323

Asi jste velmi pilna ctenarka idnes, novinek atd.., jinak si tu vasi omezenost nedokazu vysvetlit. Mohla byste mi prosim vas vysvetlit, jestli exekutori v Cesku majetek lidem zabiraji protipravne nebo v souladu se zakonem?
Zidovsi velkoobchodnici v roce 1933 vyhlasili Nemecku obchodni valku, jestli o tom nevite, mnohokrat to tady na Zvedavci bylo zminovane. Hadejte, co asi museli Nemci az do zacatku valky delat, aby nohli exportovat svoje vyrobky do zamori? Jste tak naivni? Mmch, Nemecko nebylo fasisticky stat, tim byla Italie.

287474

29.3.2013 17:16

RE: bankovní fašismus

Guru 178.?.?.?

Reakce na 287312

Ačkoliv jsem se zde cca 25x velmi kriticky vyjádřil ke zločinům ZioNacismu a Velkému Chazarskému Podvodu, tak v tomto speciálním případě se postavím na stranu prostých občanů Chazarského původu (od roku 1775 nazývaných nově vynalezeným slovem "Jews"[mrknutí jedním okem]:

Četné dokumenty Švýcarské centrální banky z období 2. světové války zcela jasně dokazují, co se dělo. Úředníci Švýcarské centrální banky si v dokumentech oficiálně stěžují, že zlato prodávané Hitlerovským Německem Švýcarsku (výměnou za devizy, hodinky pro piloty a přesné obráběcí stroje)

OBSAHUJE NADLIMITNÍ MNOŽSTVÍ ARZÉNU !!!

Pouze osoby s analytickými schopnostmi pochopí, že se tak jednalo o zlato - slitky s desetitisíců vytrhaným plomb a zlatých zůbů, které Hitlerovci vytrhali nebohému prostému obyvatelstvu Chazarského původu (zvaného "Jews"[mrknutí jedním okem]. Zlato z plomb totož obsahuje vysoce nadlimitní množství arzénu.

Švýcarské úřady nicméně tento detail ponechaly bez vyšetřování a ignorovaly jej - z čehož plyne, že muselo jít o velmi výhodný byznys. V některých druzích byznysu prostě vítězí ten, kdo se pozvrací poslední.

Buďte hrdi na svůj Chazarský původ a nestyďte se za něj !!
A přestaňte konečně vyvražďovat ty nebohé Sémity (aka Palestince) !! Odsuzujme tento odporný Anti-Semitismus !!

287325

30.3.2013 3:57

RE: bankovní fašismus

Plestiodon latiscutatus 95.?.?.?

Reakce na 287325

Tvoji jewsovia nie sú žiadni Chazari, potom by bolo správne „Turkov“, pokladať za Chetitov, Hetejcov či Lýdov a Károv.
Tými židmi označovali príslušníkov náboženstva, nič viac, kvôli tomu, že zopár nešťastníkov na území Chazarstanu (ak vôbec to boli ľudia chazarského jazyka) si osvojilo talmud, nedokazuje, že každý rovnakého náboženstva (i keď tie sa vnútorne zmenili, aj rozčlenili) dnes je chazar. Každý moslim je potom Arab. Dokonca aj Chazari prijali islam, v ktorých moslimoch dneška vidíš chazarov?
Palestínčania sú rasová zmes, jediné čo vidieť je ich semitský jazyk, ale ten je aj hebrejčina. Takže čo ich oprávňuje tvrdiť, že práve oni sú semitmi? Skazky o chazaroch rozšírili americkí protislovanskí nacisti ešte pred vznikom Izraela, chytil sa ich odkazu sionista Koestler a neskôr arabi.
Tvoje etatistické nariadené hlúposti nevyťahuj, nebudeš predsa po vzore sionistov presviedčať úbohých nesemitských a nechazarských Izraelčanov, že namiesto semitstva by sa mali prihlásiť k chazarom. Len aby tvoji moslimskí miláčikmi sa ich zbavili, potom ako zavelia k odchodu za Kaukaz.

287340

9.4.2013 22:28

RE: bankovní fašismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 287325

Zapomněl jste také na rtuť, kterou obsahuje amalgam v zubních výplních. Ovšem také si uvědomte, že arsen a rtuť se v minulosti používaly běžně při těžbě zlata. Tzv. amalgamační způsob těžby zlata.

287904

28.3.2013 15:17

rusko zestatnuje narodni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

banku.Tak penize na rusu na Kypru zabavujou banksteri,tenhle zakon na v Rusku nazev neplatme dane USA.

287278

28.3.2013 17:31

pojmy?

raskolnikov 217.?.?.?

co je ten "bankster"? pokud by to byl kdosi, kdo chce banky zničit, pak by to dávalo smysl, otázka je, jestli to tak zvědavý čtenář chápe taky...
bankéř je ten, kdo láká na "zhodnocení" vkladů, když je bude "zdaňovat", nebude moci fungovat, a banka ztratí svůj smysl jako depozitní instituce, a taková banka ze dne na den zanikne, úředníci se rozejdou a budova se prodá - nebude banka a ani její provozovatel - bankéř... zdaňením vkladů se útočí přímo na základy takové banky...
kdo tím byl na kypru postižen? chudý kypřan?
ale vůbec ne, daň se týkala ruských zazobanců, kteří si tam užívali ostrovního daňového ráje...
proč chtěj na kypru prachy? aby se zachránila vláda, která tam vládne - což je "lidová vláda" co měla "lidovou banku" a v ní úspory rusů a dluhy v eurech...
komu připadnou pojištěný prachy a bude ručit za ty eu dluhy?
kyperské bankovní jedničce, kde rozhoduje ruský oligarcha dyma, co podporuje tamní pravoslaví...
proč nepodpořilo rusko "lidovou banku"? nejspíš jim nejde ani o kyperský komunisty a ani o ruský daňový ulejvače a ani o stávající bankovní systém... a tak nechali komisaře ať donutí kyperský komunisty zdanit ruský ulejvače peněz...
a přesně to komisaři s kyperskými komunisty udělali, ztrestali ruský zbohatlíky bez ohledu na nějakej "bankovní sektor", neboť to klidně může způsobit run na banky všude možně a jejich řetězový krach... a proč je to rusku a eu komisařům jedno?
toť otázka, patrně je ve hře ještě něco úplně jinýho... [mrknutí jedním okem]

287281

29.3.2013 13:00

Stáhli si už Rusové potichoučku všechnu svou hotovost z Kypru?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 287281

Jinými slovy doteďka všechny velké ruské peníze z Kypru už dávno zmizly a ty jediné škody, lze přičíst místním: z jednoho důvodu, protože jejich peníze nad kritickým prahem EUR 100K se už „vypařily“ a z dalšího důvodu, protože ta mezní hnací síla poptávky po tvorbě půjček na Kypru - Rusové - zmizela a už se nikdy nevrátí.

To, co vzešlo z této monetární reál-politiky podle Nového normálu – je to, že celý národ se stal souběžnou škodou, když pronásledovali skupinu boháčů. A ta „skupina boháčů“ jsou nakonec přese všecko vítězové …

Kdybychom byli v tomto okamžiku Kypřané, byli bychom velice navztekaní. Hodně, hodně, hodně.

http://www.nwoo.org/view.php?nazevclanku=stahli-si...

287309

28.3.2013 17:52

šéf Euroskupiny Dijsselbloem povedal, že riešenie krízy na Cypre sa môže stať modelom pre celú eurozónu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

V pondelok sa šéf Euroskupiny Dijsselbloem povedal, že riešenie krízy na Cypre sa môže stať modelom pre celú eurozónu. POUČENIE: Už dlho rozmýšlam ako by sa dalo prežit pri takomto scenári u nás všetci by mali platiť hotovosťou a vybabrať tak s bankstrami tj. gangstrami teda bankovou mafiou čo nás okráda Jediné riešenia je aby bežní ludia a firmy nepripustili to aby platili len bankovými kartami. Musia mat vsetci hotovost. V podstate existujú dva druhy penazí-tie ktoré sa nazývajú obeživo 6% a ostatné ktoré sú vytvorené bankami. Ked príde doba, a myslim si ze príde, jediné čo možeme urobit je používat toto obeživo a odmietnut banky ako nositela penazí. Tak či tak bude potrebné zlikvidovat tých 94 %. Najlepšie včetne bankárov. Jedine hotovosť platba hotovosťou obísť všetky banky sveta. Neverím žiadnej Banke. Aj v takej Banke mi môžu boľševickí politici dať daň aj 80 percent ako je úvaha na Cypre u vyšších vkladov. Inak Je mi take divne, ze len Grecka cast Cypru je vo svrabe Turecka cast ako se zda problemy nema. Ze by to turecke hospodarstvo bylo lepsie nez Grecke?

287283

28.3.2013 23:32

RE: šéf Euroskupiny Dijsselbloem povedal, že riešenie krízy na Cypre sa môže stať modelom pre celú eurozónu.

Dušan 85.?.?.?

Reakce na 287283

Postreh - v Európe, potážmo EU má zrejme najlepšiu ekonomiku Albánsko I a Albánsko II (Kokosovo) - nepočul som doteraz, že by sa ich nejaká forma krízy vôbec týkala. Asi majú mimoriadnu konkurencieschopnosť, vzdelanostnú ekonomiku, malú vládnu zadĺženosť, slabý štát (istený silným Bondsteel Camp), rovnú daň, výkonný HDP či vynikajúcu produktivitu práce - načim sa nám všetkým od nich UČIŤ!!!

287292

28.3.2013 19:17

zloději se dostávají blíže k americkým akcionářům

Adam... 86.?.?.?

http://www.novinky.cz/ekonomika/297509-rwe-prodala-net4gas-za-41-miliard-kupci-jsou-z-nemecka-a-kanady.html

Krok za krokem se to blíží a ti kdo tisknou peníze za něž pak vlastní a skupují akcie(aby to nebylo moc vidět)
Tentokrát tento bordel wre kde neumějí ani říct kolik činí částka a operátoři záměrně uvádějí poplatníky v omyl dokud neskončí v exekuci!Chamrat
Už kupují skoro amíci,prozatím "jen Kanada.
No,vodárny patří Britům
ČEZ mimo stát patří akcionářům z USA

http://www.novinky.cz/domaci/297506-rusko-ocenilo-ceske-vojaky-za-zachranu-zivotu-svych-letcu-v-caslavi.html
Tohle sem k bankám sice už nepatří,ale jednalo se o stejnou operaci k později "Petraeus theft akorát monitorovanou tentokrát ze strany Ruska,které ostrouhalo nebot nemohlo být připuštěno.
Jak již víme Petraeus skutečně svou část vyzvedl(ukradl)a zmizel v propadlišti dějin..ještě před tím měl ovšem románek s odporným chlapem z mosadu převlečeným za ženu jill kelley.
http://edition.cnn.com/2012/11/13/us/jill-kelley-profile/index.html?iid=article_sidebar

287286

28.3.2013 21:12

Aaron Russo & Alex Jones rozhovor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Aaron Russo & Alex Jones rozhovor cz titulky
https://www.youtube.com/watch?v=n-a877vnzjo

287288

29.3.2013 14:26

Co dodat ?

Kadlik 88.?.?.?

Snad uz jen to ze kdo dneska nechava na svem bankovnim ucte svoje penize je totalni pomatenec a blazen ktery chce prijit o vsechno!
Spravne rozdeleni vaseho jmeni ma vypadat asi takto:
Bankovni ucet 5-10 tisic max. pro pana prihodu, a zbytek rozdelit na tretiny z cehoz jedna tretina cash doma ve slamniku jedna tretina zlate a stribrne mince taky doma nekde v trezurku a ta zbyla tretina kus pole ci louky proste nejaka zemnedelska puda!
A pak jiz jen zbyva si koupit flintu, munici a ostnatej drat kdyby se nakej pomatenej Shabes/GOJ/im rozhodl ze vam to chce ukrast na zaklade naky vymysleny krize.

287315

29.3.2013 17:12

RE: Co dodat ?

Emil Robot 90.?.?.?

Reakce na 287315

Přesně tak jsem se zabezpečil,mám už i gázmasku,chybí mi jen neprůstřelná vesta.

287324

30.3.2013 3:38

Mejte rozum a pochopeni,tech rozkradenych 79 trilionu nekdo musi zaplatit.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

The names, numbers and stories behind the 1,426 people who control the global economy.
Wall St's Richest Man On The Attack
Grown Up: Ivanka Trump's Savvy Negotiating Evolves The Family Business
Real-Time Billionaires
Forbes Billionaires 2013: The Richest People In The World
http://www.forbes.com/forbesglobal/

Vložený obrázek

The Confiscation Scheme Planned for U.S. and U.K. Depositors
http://www.truthdig.com/report/item/the_confiscation_scheme_planned_for_us_and_uk_depositors_20130328/
In the US, depositors have actually been put in a worse position than Cyprus deposit-holders, at least if they are at the big banks that play in the derivatives casino. The regulators have
turned a blind eye as banks use their depositaries to fund derivatives exposures. And as bad as that is, the depositors, unlike their Cypriot confreres, aren’t even senior creditors. Remember Lehman? When the investment bank failed, unsecured creditors (and remember, depositors are unsecured creditors) got eight cents on the dollar. One big reason was that derivatives counterparties require collateral for any exposures, meaning they are secured creditors. The 2005 bankruptcy reforms made derivatives counterparties senior to unsecured lenders.
Na demokracii a kapitalismu je krasne to,ze si i muzete vybrat od koho chcete se nechat okrast,nakonec nekolik trilionu ,co se "ztratily" a na opetne vraceni dolaru zpet,tedy,presne na nekolik lidskych generaci,tak je to totiz planovane,nekonecne otroctvi, klidne koukejte na fotbal a nebo pijte pivo,vse je uz zarizene a ne jenom pro Vas.
$75 trillion and $79 trillion in derivatives! These two mega-banks alone hold more in notional derivatives each than the entire global GDP (at $70 trillion). The “notional value” of derivatives is not the same as cash at risk, but according to a cross-post on Smith’s site:

By at least one estimate, in 2010 there was a total of $12 trillion in cash tied up (at risk) in derivatives . . . .

http://www.wnd.com/2013/03/fbi-plans-to-spend-100-million-on-ammo/

287338

2.4.2013 10:54

Spíš bych definoval použití systému "fabrik" k záměrům depopulace, tedy i o smti, nejenom rozumu

slak 77.?.?.?

Ještě jsem neviděl bankéře že by měl z boudičky ruinu, nebo na vyvolaných špinavých hejblích nevidělali. I když motáci jsou všude a tam jich bude bezesporu víc menežovat. [překvapení]

287496

Příspěvků: 38

28.03. 00:48  není určitě
28.03. 20:24 čitatel  RE: není určitě
28.03. 21:25  RE: není určitě
29.03. 06:05 none  RE: není určitě
29.03. 11:06 Karel z Čech  RE: není určitě
29.03. 15:58 Q  RE: Tady jsou fakta!
28.03. 09:31 MoUdrostrak  Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
28.03. 14:25  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
28.03. 14:59 Meg  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
28.03. 22:05 konspir  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
29.03. 08:17 MoUdrostrak  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
29.03. 12:45  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
29.03. 13:15 Meg  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
29.03. 14:25 Antiseptik  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
30.03. 09:47 MoUdrostrak  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
30.03. 18:29 slak  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
30.03. 23:00  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
29.03. 14:44 janko  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
29.03. 14:45 janko  RE: Kdo bedlivě sledoval posledních 20 let - VÍ
28.03. 10:07 ladaaa  o dalších zemích na pořadu zabavování peněz..
28.03. 12:52 Ivana123  bankovní fašismus
29.03. 14:02  RE: bankovní fašismus
29.03. 17:03 Ivana123  RE: bankovní fašismus
02.04. 01:05  RE: bankovní fašismus
29.03. 17:16 Guru  RE: bankovní fašismus
30.03. 03:57 Plestiodon latiscutatus  RE: bankovní fašismus
09.04. 22:28  RE: bankovní fašismus
28.03. 15:17  rusko zestatnuje narodni
28.03. 17:31 raskolnikov  pojmy?
29.03. 13:00  Stáhli si už Rusové potichoučku všechnu svou hotovost z Kypru?
28.03. 17:52  šéf Euroskupiny Dijsselbloem povedal, že riešenie krízy na Cypre sa môže stať modelom pre celú eurozónu.
28.03. 23:32 Dušan  RE: šéf Euroskupiny Dijsselbloem povedal, že riešenie krízy na Cypre sa môže stať modelom pre celú eurozónu.
28.03. 19:17 Adam...  zloději se dostávají blíže k americkým akcionářům
28.03. 21:12  Aaron Russo & Alex Jones rozhovor
29.03. 14:26 Kadlik  Co dodat ?
29.03. 17:12 Emil Robot  RE: Co dodat ?
30.03. 03:38 Robert Nohejl  Mejte rozum a pochopeni,tech rozkradenych 79 trilionu nekdo musi zaplatit.
02.04. 10:54 slak  Spíš bych definoval použití systému "fabrik" k záměrům depopulace, tedy i o smti, nejenom rozumu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 0

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,43 Kč
Australský dolar
16,52 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 690,48 Kč
1 unce stříbra
576,13 Kč
Bitcoin
1 161 631,66 Kč

Poslední aktualizace: 11.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 806