Diskuze k článku

Jste připraveni?

Příspěvků 67

4.3.2013 1:38

Otázkou není ZDA ale KDY...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Skutečně, otázkou není "zda", ale "kdy" a "jak"...

De facto, celý svět je relativně v pohodě - poprvé v historii věří svým národním měnám. A směňuje si za ně. Nekrytý, ilegálními židovskými bankami tištěný dolar, je už za zenitem. V posledních desetiletích byl dolar krytý jen vírou jeho věřitelů v sílu emerické Army. Pokud dolar kolísá, je to špatné i s mocí JůYsEj diktovat světu.

Problémem světa je jen summa dolarů, která komukoliv jako Černý Petr zbyde, až JůYsEj vypustí Amero. K Ameru směřuje pomalu, ale jistě snaha spojit JůYsEj a EUropu do jediného trhu. Pak se (namísto USD a EUR) zavede Amero - a bude vymalováno... Držitelé jak virtuálních účtů, tak zelených bankovek ostrouhají. A spojený trh Evropy a Severní Ameriky to (snad) vůči věřitelům ustojí. Proto je nyní favorizováno Německo s Skandinávie. Jsou to jediné státy, které produkují obtížně napodobitelné kvalitní výrobky. A svět je potřebuje. A na pohledávku za USD (rád) zapomene.

Takže (možná) se vyhneme WWIII, abychom dokázali očistit paseku, co napáchaly soukromé židovské banky. Když se to vezme kolem a kolem, tak je musíme i pochválit, že jako pijavice vyssály velmoc, pro kterou se ještě před pár lety chystaly superlativy Pax Emericána apod. Nyní jsou JůYsEj v bankrotu s nedůvěryhodnou a ničím nekrytou měnou.

Ti, kteří dostali JůYsEj na buben, a které nesmíme autocensurně jmenovat, si přes své Shabes/GOJ/im nainvestovali (včas) do nemovistostí, exekutorských úřadů a soudní mafie i v ČR. A budou nyní s plnou vervou pokračovat v osvědčeném díle. Pravicujícími Poučkami Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON se Shabes/GOJ/im podařilo rozdělit a naprosto zbídačit většinu zinkajících a lídlujících Pepíků a/i Mařen/ek. Nyní zbývá začít pořádně sklízet.

Za ně mohu prohlásit, že jsou (jistě) připraveni. Zda i Pepíci a Mařen/ky, to mohu těžko soudit. Kdysi ale "horovali pro texasky, a sedmnáct jim bylo let..." A u táboráků bručeli jednu odrhovačku velebící masakry Indiánů a dranzování jejich půdy, až jim od hub zamaštěných kvalitními bolševickými špekáčky létaly vodotrysky slin, za druhou... Jednou se třeba budou zpívat i odrhovačky o chrabrých Shabes/GOJ/im, plenících s exekutory zinkající Pepíky a lídlující Mařen/ky. Těšme se! Už brzo[smích]

285727

4.3.2013 14:10

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 285727

Vložený obrázek

285764

4.3.2013 16:22

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 285727

Souhlas skoro se vším, jen prosím pěkně, která že to byla odrhovačka velebící masakry Indiánů, co zpívali Češi se zamaštěnými hubami od bolševických špekáčků? Já si to pamatuju jinak - letěly tu mayovky a většina mladé generace té doby by Ameriku nejraději vrátila rudým bratrům statečného náčelníka Vinnetoua a zlé bělochy zahnala zpátky do moře [smích]. A trampské osady tu mívaly své indiánské totemy a na bělochy si skoro žádný kluk nechtěl hrát. Pokud jsem si měl možnost všimnout, tak o zlých rudokožcích psala hlavně mnohem primitivnější "dobrodružná" literatura let předválečných, což je ryze demokratická záležitost hodných kapitalistů. Zlí bolševici byli internacionalisté a proto na zlost americkým imperialistům podporovali utlačované indiány, mj. i vydáváním knih Karla Maye. Kniha schvalující nebo oslavující vraždění indiánů by za totáče nikdy nemohla projít ideologickou cenzurou.

A mimochodem, ty bolševické špekáčky byly opravdu a bez legrace mnohem kvalitnější, než všechno čím nás krmí řetězce jako Kaufland, Penny nebo Lídl, o Tescu ani nemluvě.

285780

4.3.2013 19:36

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 285780

A co třeba tahle:
Ruty-šuty, Arizona, Texas,
ruty-šuty, Arizona má,
byla to na mě léčka, já to nevěděl,
a jako starej vůl jsem naletěl.
Když chceš, hochu, Arizonu znáti,
musíš umět jezdít, bít se, pít,
[: musíš umět střílet
, ženy milovat,
potom můžeš Arizonu znát. :]
R: Ruty-šuty, Arizona, Texas,
ruty-šuty, Arizona má,


Taková kolonialisticko-zionistická = dobuď cizí území stůj co stůj...

Btw. za Zlého Bolševíííka bylo či mohlo být každé ošizení pokládáno za sabotáž proti (zlému) socialistickému lidu a zřízení. Proto dodnes patří české silnice k nejméně opraveným na světě, přehrady bezpečně drží, přenosová energetická soustava vydrží i Stoß od hodného (západního) Německa, když si potřebuje ulevit od peaku větrných elektráren a přenese to na divoký nekulturní "Východ".

Zlý soudruh Milo(U)š Jakeš či zlý soudruh Bassil Billak před časem na dotaz v TV, zda bylo lépe za něho či nyní za "dýmů/krásy" pravil: "Kdyby bývalo bylo za nás /zlého Bolševíííka/ tak špatně, jak se po (hodném) Plyši tvrdí, nebylo by co nyní demokraty co toonellovat, defraudovat, privatizovat a rozkrádat - a muselo by se budovat.
Že se již téměř dvacetpět let jen toonneluje a rozkrádá (zlé všelidové vlastnictví) je známkou toho, že se tehdy nemohli mít za nás lidé špatně" [mrknutí jedním okem]

285789

4.3.2013 20:18

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 285789

Přesně tak, od r. 1989 se nevytvořilo nic, ale pořád je co krást...

285792

5.3.2013 19:45

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

franta 37.?.?.?

Reakce na 285792

Rozkrada se HDP. Nikoliv stare budovy a zastarale fabriky.

285886

5.3.2013 21:20

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 285886

Protože se nemusí (díky někdějšímu Zlému Bolševíííkovi) investovat do oprav atomových elektráren, přehrad, silnic, kritické infrastruktury, kde by byl šisung okamžitě vidět.

Proto lze před očima pravicujících Pepíků a/i lídlujících Mařen/ek bezostyšně krást z jejich vybraných daní při stavbě dálnic, kruhových objezdů, jezů, odstraňování ekologických zátěží a podobných předražených černých děr. Proto tahle země 25 let od vyhnání Zlého Bolševíííka zahnívá.

Díky někdejší péči Zlého Bolševíka, který svojí poctivostí při tehdejších investicích to dnešní rozkrádání umožnil...

285889

4.3.2013 20:28

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 285789

Btw. Já to znal trochu jinak: Ruty-šuty Ukrajina, Donbas... Byla to částečně sranda, částečně protest proti blahé okupaci bratrskými armádami Varšavské smlouvy, která nám tehdy připadala jako národní tragédie. Dneska bych si raději dal znovu soudruha Brežněva a jeho heavy-metalový koncert, než nynější demokratické konce a hlavně to vyústění, které slibují. Jaká ironie osudu!

285796

5.3.2013 6:29

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

p. 113.?.?.?

Reakce na 285727

...Vynechal LIDLUJICI...!!!

285822

7.3.2013 6:37

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

anatol 81.?.?.?

Reakce na 285727

V r.1987 som bol na PORTE. Hučali ako jeden: UMÍ!!! Na každú sračku hučali:umí! Hnusili sa mi. Kde sú teraz? Nie sú to náhodou tí úradníci a bankoví zmrdi, čo ma posielajú... vieme kam? Vždy som vedel, že sú hajzli - pokryteckí trampisti - lenivé a tupé vši. Dnes sa s nimi na potulkách nestretávam. Pretože ma nepustia do oplotených obor - ich vyhavlovaných majetkov. Nikdy ma nemali radi, videl som im na dno skrylovanej ožralej duše, keď bekotali: "Z rozmlácenýho kostela..." a ja som sa spýtal: O čom je tá pesnička? No, povedzte, demokrati, o čom to je?
Páči sa mi váš príspevok. Ale nemyslím, že by prišlo na amero. Zbytočný krok. Tanky postupujú na Moskvu. Ekonomika neexistuje. Je vojna.

285962

7.3.2013 7:51

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 285962

No... já myslím, že nejsou. Bankovní zmrdi a úředníci jsou jiná kategorie a jiná mentalita, než bývalí outsaideři, co obráželi kdejakou Portu. Bankovní zmrdi a úředníci jsou ti, co šplhali ve funkcích už před r. 1989, kvůli svému věku někde v pionýru a SSM. Ti, o kterých píšete, se věnují podnikání, o kterém snili už tehdy. Ono jim ani moc nejde, mají holou řiť, sotva se uživí, protože nemají pracovní disciplínu, ale ani žaludek na velké podrazy. Nejdůležitější ale pro ně je, že nemusí nikoho poslouchat. Radši by si nechali vrtat koleno, než by přiznali, že neměli pravdu, že taky naletěli a že ten jejich kapitalismus stojí za hovno. Ve svých vlastních očích jsou borci, mačové, velkopodnikatelé. Aplaudovali Havlovi, pak Klausovi a naposled volili Karla. Jsou to ti zmrdi kolem nás, možná jsou ve skoro každé české rodině, kterým - nebo jejich natvrdlosti a slepotě, vděčíme za ten bordel všude kolem.

285965

4.3.2013 2:42

Ten clovek mi mluvi z duse,jak se drive rikalo,to nema chybu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Je to tak,ale,vic mne zaujal clanek k tomuto problemu,kde se pise,ze za kolapsem nekryteho dolaru jsou ilegalni zidovske banky,jez urcite budou uz priparveni,jak manipulovat s americko-kanadsko-mexicko menou Amero,jez,uz je davno pripravena,takze,zde budou zase u koryta prvni zidovske banky atak to bude i s jinou menou celeho krestanskeho sveta,jen muslimske banky tomu uniknou,pokud je bezpilotni letadla nevymbiarduji do doby kammenne aby zidovsky system ovladl cely svet,svym, zpusobem se muzem obdivovat Hitlerovi ,jak ten byl proziravy co se tyka zidu,ovsem ,to mu dnesni politici nikdy neprisoudi,ze mel vice mozkovych bunek, nez dnesni politici,jinymi slovy ,cinnost zidovskych bank je povolena kriminalita-vydirani, statem,aby nebyl narcen z antisemitismu,strasidla dvacateho stoleti,jez nese velmi dobre financni prijmy a silu ,ovldat kdejakeho politika,jez representuje vsechny jine zajmy,nez zajmy krestanskeho obyvatelstva,nakonec volne letenky pro vsechny politiky,letici se poklonit do Israelu jsou stale pripraveny,americky senat,jakozto i lordi z Anglie az po "ceskou vladu" jsou pravidelnymi cestujicimi,do kterych zidovska banka investuje s nekolika nasobnou nahradou,zpet.
Udelat svou menu a svou banku uz stalo nekolik zivotu i tech lidmi nejvyvolenejsich,coz ukazuje,kde jsou koreny terrorismu.
Takze,ted jsou na rade vsichni ti,kdoz obchoduji se svou menou,prodavaji,kupuji ve zlate i kdyz i to je manipulovatelne,nakonec,jedna minula krise, drtici rozvoj tretiho sveta se vyjimecne,dle rady DR.Mahatiho nekonala,takze navod na preziti by zde byl,jakozto i Islansdsky zpusob ,jak zatocit s financnimi ganstery a jejich pomahaci.
Samozrejme i vysetrovani bezi v ramci zabranit svetove panice,za zavrenymi dvermi,pravda se rovna krvave revoluci,znejici spise,jako pogrom,zbavit se prizivniku,mohla by to byt i jinak zakuklena "bolsevicka revoluce" proti pohrobkum jez se napakovali vsim moznym z teto "revoluce" na ukor celeho ruskeho lidu.
Samozrejme,budouci konflikt je dobre znam,mnoha jinym,tak zvanym zidum,jez organisuji spakovane kufry za dverma pro rychly odlet,kde by horela puda pod nohama.V minulosti na 125 zemi vypovedelo zidovstvo ze svych zemi,pro podvadeni a vyderacsvi,antisemitismus tou dobou neznali.

285729

4.3.2013 8:09

be prepared..

fohat 194.?.?.?

v jurodivém trampském mládí jsem spíše bručel český text Jim Bridger,Johnny Cash mi v roce 1964 sdělil,jak byl Divoký západ namnoze sprostý a bezohledný...posléze jsem zjistil,že něco,co se pěstuje jako JOGGING,je nezdravé,jako masové sportování vubec,což milý Moudrostraku nazývám přilehavě Gojjim naches..A kdo je vývojově připraven,nemá dávno mastnou hubu od masa jakékoliv kategorie a promedituje se prusery bez poskvrny,nebot je prakticky obeznalý se školou života a NAPROSTOU duvěrou ke Zdroji,ochraniteli. [chechtot] [chechtot]

285737

4.3.2013 8:42

21.12.2012 neklaplo, tak zase příště

osa x 193.?.?.?

Věrozvěstům konců světů doporučuji usadit se v sibiřské tajze, změna prostředí vám prospěje na duchu. Kdyby pan Jones prožil 50-tá léta v čssr , tak by věděl, že jedinou a pravou nedevalvovatelnou hodnotou , kterou lidé mají , je láska k sovětskému svazu a k plnění plánu. [pláč]

285738

4.3.2013 12:28

RE: 21.12.2012 neklaplo, tak zase příště

steve 174.?.?.?

Reakce na 285738

..je láska k sovětskému svazu a k plnění plánu..
----
..je laska k izraelsku a k plneni planu odskodneho za hokoust ..

285759

4.3.2013 9:12

Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

aj stará zhrdzavené plechovka má svoju vnútornú hodnotu, lebo sa ešte dá použiť alebo odniesť do zberu.
Nesúhlasím s autorom, že zlato nemá vnútornú hodnotu, lebo je to ovládaný trh. Zlato má vysokú vnútornú hodnotu, lebo na každú unciu vyťaženého zlata je potrebné obrovské množstvo zdrojov - práce, techniky, surovín. Aj rýchlovarná kanvica má vnútornú hodnotu, prečo teda zlato nie?
Ak sa pripravujete na problémy a chcete nakupovať potraviny - to sa volá survivalizmus. Nájdite si to na Inete. Ak chcete len nestratiť svoje materiálne hodnoty - tak si kúpte zlato, striebro, nejakú pôdu, ktorá sa dá využiť na záhradničenie a pestovanie plodín, alebo aj poľnohospodársku pôdu. Peniaze, ktoré si držíte do budúcnosti na nákup "čohokoľvek" si radšej zmeňte za zlato a striebro, ktoré potom predáta. Nedržte peniaze v peniazoch, a už vôbec nie v bankách. Peňazí je veľa a urobiť ďalšie doláre/eurá je ľahké a inflácia vám zožerie všetko

285739

4.3.2013 10:20

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 285739

Přesně tak! A inflace či spíše hyperinflace, která bude přivolána na pomoc, bude velice rychlá, konečná a vše spalující.
Kdo píše o zlatu jako fiktivní hodnotě, nemá vůbec pojem o snadnosti zpracování zlata. Zlato lze zpracovávat a přeměňovat v různé produkty takřka na koleně, bez vysokých vedlejších nákladů na vybavení. Lze požít na protézy, okrášlení i směnu. Není to "obyčejný kov". Lidé mají různé alergie, ale zlato v těle nebo v delším dotyku je snášeno obvykle bez problémů.
Ne náhodou je dobrou přepočítávací jednotkou, napříč staletími, kulturami a kontinenty. Bylo motorem pro kolonizaci Jižní Ameriky, stálo za vzestupem Španělska a obklíčení pozůstatků arabského Kalifátu i Osmanské Říše koloniemi Evropanů. Za zlato se vždy kolonisté domluvili s místními warlordy - ať už šlo o černochy, Indy nebo arabské šejky.
Petrodolar je už na konci sil. Nic dalšího, co by posloužilo jako etalon hodnoty, se nenaskýtá. Zlato má proto před sebou další z jeho tisíciletého dějství, aby posloužilo alespoň na čas při přechodu na jiné zúčtování. Ne náhodou zlý Hugo Chávez si je dal přestěhovat do Venezuely. Do země, která oplývá obrovskými zásobami energie a bude tedy mít ještě dlouhou dobu za co s ostatními státy své potřeby hradit. Přesto to anebo právě proto je bude patrně řešit přes zlato. Ne náhodou je spojencem Íránské islámské republiky. A postupuje s ní ruku v ruce.

Vložený obrázek

Přichází období anarchie bez univerzální měny. Zlato je jediná dosažitelná vše snadno akceptovatelná zúčtovací báze.

Do té doby pravicujme, toonnelujme, Kárlujme, humanitární bombardování supportujme - a zlato si do chrupu ve velkém včas (a na zlé časy) instalujme[smích]

285743

4.3.2013 11:36

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 285739

jako komodita je zlato velmi nadsazené, třeba vůči stříbru - stačí porovnat zásoby a těžbu zlata a stříbra, zlato je bůh israele, ještě se asi uvidí kam skoro všechno zlato z fort knox zmizelo

285753

4.3.2013 12:12

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 285739

zlato je hovadina která nemá ŽÁDNOU hodnotu navíc jsou s ním spojeny velké náklady na jeho získání
ale HLAVNĚ je ho málo když bude mít zlatá mince hodnotu 2 krávy jak to udělám když si budu chtít koupit kilo kližky na guláš? upiluju gram zlata z tý mince? asi ne že zavedeme nějaké kovové bezcenné robné kterými bude platit plebs a který bude moci být vytvořeno "něurekom" a zlato bude v sejfech bank států a boháčů
takže se vlastně nic nezmění

inflace sežere jen to co držím a mám v úmyslu prodat pokud držím majetek který používám tak je mi úplně jedno jakou má peněžní hodnotu nad tím přemýšlejí jen idioti kteří vše přepočítávají na peníze podstatný je v takovém případě užitek
pokud někdo nakupuje věci za účelem spekulace přeji mu pořádnou hyperinflaci ukončenou smrtí hladem protože je to parazit který si nic jiného nezaslouží [smích]

to moudrostrak: kecáš z hladu zlato se co by platidlo používalo v porovnání s několikatisícovou historií civilizace od sumeru jen pár set let po většinu historiebyly používány symbolické peníze bez vlastní hodnoty na jejichž hodnotě se lidé spontánně shodli
ale ty kecáš z hladu vždy takže nic nového

285757

4.3.2013 13:35

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Reakce na 285757

>inflace sežere jen to co držím a mám v úmyslu prodat pokud
>držím majetek který používám tak je mi úplně jedno jakou
>má peněžní hodnotu nad tím přemýšlejí jen idioti kteří
>vše přepočítávají na peníze podstatný je v takovém
>případě užitek

Pane, takto muze uvazovat jen skutecny aristokrat nebo duchodce tesne pred smrti. Pokud si chce clovek v produktivnim veku usporit na stari, tak ho sakra musi zajimat inflace. V opacnem pripade bude velmi nemile prekvapen. Zlato a stribro je v tomto pripade rozumna alternativa a narozdil od nemovitosti lze do nej investovat v malych castkach. Ze neni zaevidovano na bankovnim uctu je nemaly bonus navic.

Co se tyce te analogie s kravou, tak zaprve produkt pro podobne situace uz existuje:
Vložený obrázek
Zadruhe je ale pointa meny kryte zlatem v tom, ze bankovky lze smenit kdykoliv za zlato. A tim padem je nelze tisknout neomezene. Ale hlavne nikdo neni ve skutecnosti nucen mit sve uspory v sejfech bank statu a bohacu.
Krom toho existuje i stribro, ktere ma jeste delsi tradici nez zlato a za malou minci by slo kilo klizky koupit i bez pilovani...

285762

4.3.2013 14:10

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 285762

"bankovky lze směnit kdykoli za zlato"
já věděl že v těch vašich kebulích na nic novýho než tady bylo před pár lety nepřijdete [mrknutí jedním okem]

a ad spoření na stáří to je právě ta hovadina o které mluvím která plodí jen a pouze zlo [smích]

285765

4.3.2013 14:30

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

MoUdrostrak 37.?.?.?

Reakce na 285765

Ari, pokud nechceš skončit jako totální loser, zajistíš se včas na stáří. I za zlého Bolševíííka, který nosil penzisty na rukou a byli všemi hýčkáni a považováni, se vyplatilo nežít v důchodu z ruky do huby. Už je pro ten fakt, abys mohl sobě i Tvému okolí splnit nějaký ten sen.
Dají se sbírat mince, známky - cokoliv. Ale nejlepší investice je do investičních slitků. Kdekoliv na světě za to dostaneš obratem Tebou předem očekávanou cenu v jakékoliv potřebné měně. Nemusíš to ani vláčet s sebou - stačí když to vypořádáš na dálku přes místo (i vzdálené těch tisíc mil, těch tisíc mil), kde máš slitky s certifikáty uložené. Nikdo ze stran nic neriskuje. A nikdo se nemůže cítit ošizen nebo v diskomfortu... A každý na takovou transakci rád slyší. Slitky nemusely proto ani tehdy překračovat železnou oponu (na rozdíl od známek, diamanatů, vltavínů - kde hrozilo falsum nebo zkreslená představa o kvalitě a reálné ceně).
Ne náhodou ti, které nesmíme autocensurně jmenovat, i jejich Shabes/GOJ/im zakázali v JůYsEj držbu investičního zlata v první polovině minulého století. Dobře věděli PROČ... Pro Tebe to bude stále španělská vesnice.
Hlavně, že mne urážíš a tvrdíš, že se v historii používaly mince. A zapomínáš, že vždy jejich hodnota byla srovnávána podle kvantity zlata, které se dalo za ně pořídit. Ne náhodou nejvyšší hodnotu vyjadřovali GULDeny, ZLATÉ apod. To už je na úroveň Tvého rozhledu "aristokrata" ale Vyšší Dívčí...

[mrknutí jedním okem]

285768

4.3.2013 14:52

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 285768

vždy platilo je "zabezpečení" na stáří znamená záhumeneček kravička kozička popřípadě nějaké to řemeslo které umím apod
to jsou jediná aktiva na která nemají vliv ekonomické výkyvy
zlato se jako platidlo nebo jako forma investice nepoužívalo nikdy a víš proč? protože ho nikdy nebylo pro tyto účely dostatek
zlaté mince razil panovník proto aby zajistil financování armády a byrokratického aparátu prostě jim coby plat/žold rozdával zlaté/stříbrné atd mince a daně nařídil platit taky v této měně aby se mu pěkně vracely a živení armády zajistili poddaní

nejlepší investice je do něčeho co nese nějaký reálný výnos nebo užitek nikoli do zlata nebo nějakého jiného investičního smetí protože hodnota těchto nesmyslů je zaležen jen a pouze na důvěře reálnou hodnotu to nemá žádnou a užitek to nese záporný

navíc historie nám jasně říká že zlatý standard plodí jen problémy a pravidelné deflační krize

zlato nerovná se svoboda ale otroctví

PS:jako loser jsem začínal když jsem měl názory podobné tvým nic horšího mě potkat nemůže [mrknutí jedním okem]

285775

4.3.2013 15:12

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 285775

Ari, sice je hezké považovat své dovednosti a znalosti za zlatou studnu. Na druhou stranu i lékař je chudákem ve zpravicované a deformami WB a IMF zbídačené Africe. A stejným chudákem mezi 99% chudáků bude i až to globálně rupne i tady. Doporučím Ti jednu četbu: http://neviditelnypes.lidovky.cz/p_kultura.asp?c=A...
Uvidíš na vlastní oči obraz zbídačené poválečné EUropy - s mnoha vládami, hranicemi, měnami. A všudypřítomnou lidskou bídou. Znalosti a řemesla byly tehdy K N_I_Č_E_M_U. I světoznámému Mika Waltarimu, který polohladový se vláčel s manželkou zpravicovanou Západní Evropou do Švýcarska, aby si mohl vyzvednout tantiémy v tvrdé měně. A dosyta se najíst, umýt v teplé vodě a vyspat ve vytopeném hotelu.
V ostatních zpravicovaných státech mu byly jak znalosti, tak tam vyplacené tantiémy k ničemu, protože se za ně nedalo v jiné zemi nic koupit. Kdo uměl ale tehdy obchodovat a pašovat přes hranice, byl král. I ve srovnání s lékařem, či držitelem kravky a záhumenku. V poraženém Německu mu s pláčem nabízel starý pan professor plnící pero, aby přežil alespoň ještě jeden den. A stejné to bude, až to rupne... Pokud bude mít sedlák nařízené kontribuce, bude se dřít také ze dne na den. A když někdo vycítí, že má víc, bude riskovat i přepadení a život.
Je vidět, že nejen o životě, ale i o historii toho víš velice, velice, ale velice málo. Polepši se, ať doopravdy neskončíš jako loser - na stará kolena!

285776

4.3.2013 15:34

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 285776

seš mimo mísu já korporátní fašismus nehájím nevím jak ti na tento blábol odpovědět protože je mimo téma diskuze vlákna i článku
sedlák musí být samozřejmě svobodný tedy bez pána a bez berního úřadu - státu kdo by mu pak něco nařizoval? co si vypěstuje to bud vymění nebo sežere když už nebude mít síly na kompletní zemědělskou činnost sem tam pomůže poslouží vypomůže sousedovi apod
fungovalo to tak po tisíce let může to tak fungovat i nadále
ano v novověku bylo v zemědělských oblastech zavedeno nevolnictví ale to jen proto aby bylo možné posílat potraviny na tvůj zářný skvělý zlatem za exotické výrobky platící západ
zlata prostě nikdy nebylo dost aby bylo používáno ke směně u všech lidí proto většina lidí provozovala směnu s virtuálními nominálně bezcennými úpisy dohodami nebo amatérsky vyrobenými mincemi třeba z kůže zlato sloužilo pouze pro mezinárodní obchod mezi novým světem evropou a čínou stejně to může fungovat i dnes

mika waltari pravděpodobně žádné znalosti ani řemesla neměl či neuměl kdyby ano tak by seděl na prdeli ve finsku a věnoval by se tomu co umí a nejezdil by kamsi do tramtárie aby získal proslulost a udělal ze sebe parazitujícího rentiéra [mrknutí jedním okem]

285777

4.3.2013 19:57

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 285777

Naopak, název je "Jste připraveni". Tak se tady vyznáváme, jak jsme připraveni/anebo jak se připravíme. Podle mého autocensurního imperativu jsme zatím ok.

Jsi velká naiva (ale o to jsi mi sympatičtější, nežli pravicující Mladí Konservativci s Hayek, Friedrichem VON na rtech či Počkami Prof. Big Toonnela na nočním stolku). A proto Ti dám záludnou nekorektní otázku:
Myslíš si, milý Ari, že až to rupne, tak si každý naprosto v po-ho vyběhne na políčko, oseje, o-oře, sklidí?! Nakácí si do plnosyta v církevních lesích dřeva na otop, nasbírá kořínků či hub?!

Plocha půdy či lesů má totiž jednu malililinkatou nevýhodu - je na tom podobně, jako zlato. Jeho výměra je konečná. A na všechny !individualisty! nestačí. Zlato má ale tu obrovskou výhodu, že lehce přenositelné, směnitelné a dá se de facto směňovat i na dálku přes agenty a prostředníky.

Až to totiž rupne, nebudou ve výhodě pravicující individua. Ale naopak ti, kteří dokáží cooperovat. Zatím to dokáží jen ti, které nesmíme autocensurně jmenovat. Ovčané zatím pravicují, protože jim to Shabes/GOJ/im v médiích i brožurkách kážou. Aby byli lépe ovladatelní a exekutory dobyvatelní.

Až to rupne - a Ty se budeš shýbat k orbě či sklizni, budeš velice, velice, ale velice vděčný, když Ti co nejvíce lidí bude krýt záda a zabezpečovat Tvoji produkci. Pokud tohle nepochopíš, nevstupuj ani do církevního lesa, či nenahazuj do církevního rybníku. Skončil bys ve vrchnostenské šatlavě[smích] Či ještě hůř...

Pan Waltari nebyl žádný jeliman, ale za WWII sloužil v centrále finské zpravodajské služby. Pokud by seděl na p®deli ve Finsku i po WWII, nikdy by se do sytosti nenajedl, nenačerpal by materiál pro svá nesmrtelná díla a nespočinul by v náručích mnoha zajímavých žen. Tuhle knihu osvědčeně půjčuji či doporučuji všem Pepíkům či Mařen/kám, kteří do té doby netušili, co je EU a co jim přinesla. Poté si už rozumíme bez dalších slov[smích]

285791

4.3.2013 17:34

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 285776

"Pokud bude mít sedlák nařízené kontribuce, bude se dřít také ze dne na den. A když někdo vycítí, že má víc, bude riskovat i přepadení a život."

To samé se dá říci o někom kdo "drží" pár kilo zlata v bance či jiném "sejfu", který není jeho. Jste opravdu srandista.

Kdo vám zaručí, že to banka nestřelí či neštípne sama pro sebe a BFU jako Vy pošle k šípku? Nebo jste snad majitel banky, ve které máte ono zlato "uložené"?

Sdělte nám prosím na kterou stranu se v tom "novém" NWO přidáte? Rádi se k Vám připojíme, neboť máte očividně ve všem na 100% již dávno jasno a stříháte pomyslný metr.

285783

4.3.2013 20:23

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 285783

Já tu nejsem od toho, abych si budoval armádu následovníků. Diskutuji. Ujišťuji se o pochodech v myslích ostatních. Vystavuji mé závěry a argumenty kritice, abych si potvrdil, jak jsem na tom.

Co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat někomu jinému - či to nemusí být schopný udýchat. Nemohu za něho přebírat odpovědnost. Nemám Napoleonské sklony. Pokud je ve mně sklon k messiáštví, končí u poukazování a burcování. Jsem odmala veden k odpovědnosti. A nejsem chopen kázat někomu cestu, když si nejsem jistý, zda bych ho byl schopen celou jeho cestu i podporovat. Je to tvrdé, ale je to tak. Stačím tak na nejbližší okolí. Širšímu ukážu párkrát, jak nahodit - a když to nedokáže, tak už nemám kapacitu mu stát do nekonečna za zády. To asi tak vše!

Jak si kdo zařídí své reservy. A jak si pojedná disposice k nim je know how. A je na každém si to (kde, kolik, komu, za co...) dobře dopředu promyslet.

Od určitého období si život už jen užívám a střídmě ho konzumuji. Očekávám, že v brzké době už budeme spíš si užívat vzpomínek na to, jak bylo. A obávat se toho, co nás čeká. Tak i zážitky jsem si bohatě nastřádal do další skupiny reserv.

Kdo druhé uráží coby BFU, nebude mít daleko od datismu - a stejně by mu cokoliv mimo černá/bílá, svítí/nesvítí, jedničky/nuly bylo španělskou vesnicí [oči v sloup]

285795

4.3.2013 22:10

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 285795

Fíha vy zde dikutujete? Mě to spíše přijde z 99,99 % jako honění si vlastního trika v tomto stylu: "Já vám to říkal vy pitomci, Já jsem za vodou".

Materialističtí křečci hromadí i zážitky? Impressive.

Mno, mluvení i chlubení vám jde opravdu skvěle, takže vám držím palečky až to rupne a VY budete mezi těmi 10% co jsou za vodou. Budou?

Už teď je mi po Vás ... [pláč]

285801

4.3.2013 23:21

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 285795

Zajímavé že mají i připomínky i když nic nenastiňují ani variabilně nenabízejí, připadá mi to jak i když nemusí projevovat zájem říkají fuj, jako by to byla jejich jediná invence kterou mouhou nabídnout okolí. Nic, hodně zdaleka - aktivizoval jsem se na jednom serveru na arkturiány kteří vysvětlují že jsme tu všichni dobrovolně a životní osudy si vybrali. Vím, že jsem si vybírat nechtěl a už vůbec něco s nimi mít společného, ale protože jsem nezareagoval ani mne nenapadlo takové jednání, byl jsem sem šoupnut a speciálně si to pamatuji ne že bych byl mstivý, ale protože jsem si to extra chtěl zapamatovat, takže šou už má i možný motiv do času. Nepřetisknuto, asi by to mohlo urazit interesované. Víte, že bod vakua nazývaný hot spot s teplotou 540°C je v srdci? Vytvoří se 2 dvou týdnech a zajišťuje energii tělu kdy ze stravy získá 5-7000 kcal, ale denní výdej je 30000 a lidé kteří žijí bez stravy ji získavají z vody a organizmus je schopen ji transformovat na veškeré živiny. Ovšem, každý to neumí, ale lze se prý naučit, nehodlám zkoušet, více "orgonet. K symbolismu na bankovkách to sedí, bod - hot spot je znázorněn na staré papírové padesátikoruně.

285806

5.3.2013 0:44

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 285806

Život je doopravdy pestřejší, nežli dosud rozumem a stavem poznání vnímáme. Onehdy dával rozhovor nejslavnější český fyzioterapeut Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D. Ač není lékař, stojí k němu fronty stakilometry pacientů. A stakilometry pacientů od něho směřují s úlevou či nečekaně přesnou diagnózou vnitřního onemocnění. Ťulpas žurnalista typu cynika Big Sister a.k.a. "IP 83" se ho poťouchle ptal, zda má Prof. Kolář nějaké "vnitřní oko". On to ani nepřipustil ani nepopřel, ale vyklouzl vysvětlením, že má sám Bechtěrejeva. A život ho stojí daleko více vnitřní energie a přemáhání, nežli běžného zdravého člověka. Proto když k němu přijde pacient a připadá mu, že je nějaký zkroucený nebo si nějak ulevuje v postoji či posedu, napadne ho, že má nemocnou ledvinu či srdce, kterým svým zvláštním postavením těla (a problémy, které to pacientovi přináší) podvědomě ulevuje či je podvědomě chrání. A obvykle se nemýlí a šokuje své kolegy z medicíny, kteří to ani s nejlepšími diagnostickými postupy předtím včas neodhalili.
Kdysi jsem vyrazil daleko od civilizace vědomě s neléčeným zubem. Jako naschvál mne to postihlo, když jsem byl od nejbližšího kvalitního zubaře vzdálený několik dnů. Nezbylo mi, než si vsugerovat, že je vše ok. A ono to po několika hodinách příšerných bolestí zabralo a přešlo. Od té doby mi můj zubař přemlouvá, ať si nechám ten zub zaléčit a žasne, že kaz nepostupuje už několik let.
Zvířata prý něco podobného umí - nasměrovat svoji energii a ochránit se, pokud ji mají dostatek, aby odvrátila zkázu organismu.
Všimněme si, že se dlouhého věku obvykle dožívají lidé neobvykle vyrovnaní. Alespoň v mém okolí. Bude to tedy jak o genech, tak ale i o tom, co si ze života vzali a jak se s ním smířili. Vysedávači v čekárnách lékařů a štamgasti lékáren se obvykle žádného dlouhého věku nedožívají. Stejně tak, jako zuřiví sportovci. Ani jedna studie to alespoň neprokázala.
Takže klidně s Vámi souhlasím, že může jít o proces, který popisujete nebo alespoň o něco podobného, co máme uvnitř a co je (prozatím) nezdokumentované...
Btw. pan Andrej Babišů postavil předloni pro Prof. Koláře soukromou kliniku za 300.000.000 CZK http://www.sportovninoviny.cz/zpravy/kolar-bude-v-...

285811

4.3.2013 21:28

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

fohat 194.?.?.?

Reakce na 285776

ve výborné edici Širým světem,kterou redigoval dr.Stanislav Nikolau vyšel na pokračovaní cestopis amerického medika s názvem Bez haléře kolem světa. Odehrává se v období rusko-japonské války 1908,mistrně popisovaná psychika orientálcu a evropských kolonizátoru v Indii,pumpování hoboes o prachy misionářu...Vyšlo to to svázané knižně a každý vzdělanec po převratu 1918 tu knihu měl ve své knihovně...Tak inteligentně a humorně popsaný příběh snad překonal jen Matěj Kuděj,co táhnul PĚŠKY s Haškem od hospody k hospodě,kde se zadarmiko nacpali a pak řešili problémek s placením zcela haškovsky... [chechtot]

285798

4.3.2013 16:03

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Reakce na 285775

>vždy platilo je "zabezpečení" na stáří znamená
>záhumeneček kravička kozička popřípadě nějaké to
>řemeslo které umím apod

>to jsou jediná aktiva na která nemají vliv ekonomické
>výkyvy

Zahumenecek si muzete postupne postavit leda tak na vesnici. Clovek z mesta si musi za A vzit hypoteku, rovnou se tam nastehovat a platit v souctu statisice za dojizdeni, jinak mu ten zahumenecek zchatra a obsadi ho squoteri. Navic platit najem a hypoteku zaroven si muze dovolit jen ten, kdo si misto zahumenku postavi rovnou barak. Nebo za B si na takovy zahumenecek musi setrit "tvrdou" "ceskou" menu dve dekady, pokud si vubec muze dovolit davat penize bokem. Nevim jestli mate predstavu kolik dneska stoji jen pozemky. Kadopadne jsme tam kde jsme byli. Vy cosi blabolite o tom co je nejlepsi investice na stari a jaksi nechcete pochopit, ze nekteri musi na tu investici nejdrive nasetrit. Navic vase romanticke predstavy o klidnem stari na zahumenku jaksi ignoruji riziko, ze skakat kolem koz a krav, prikladat uhli do kotle a jeste se prizivovat remeslem Vam zdravi treba ani nedovoli.

285778

4.3.2013 16:30

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 285778

moje romantické představy ignorují zejména současné socioekonomické status quo
ono totiž dokud panuje tak je tato diskuze o ničem až panovat přestane tak se se svými teoriemi o hypotékách nájmech zlatých nesmyslech a přiblblých pokusech o zaujmutí pozice štastného zajištěného rentiéra můžeš jít leda vyfotit [mrknutí jedním okem]
existuje pouze jedna jistota a to je smrt před tou nikdo neuteče všechno ostatní jsou bláboly přiblblých měštáckých ovádů kteří věnují všechnu svou energii tomu aby před ní utekli [smích]

285781

4.3.2013 17:35

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 285778

Ešte môžete v byte pestovať krumple a paradajky vplastovom mechu, buď v obývačke alebo na balkóne a feferónky(chili) v kvetináčoch(popr. fazuľu, úhorky, ...) [chechtot] [mrknutí jedním okem]

285784

4.3.2013 20:20

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

fohat 194.?.?.?

Reakce na 285768

co nám chybí,je cikánská mysl v přítomnosti,kdy se tancuje,zpívá,žije...a nějak záhadně přežije..a židé se také snaží o soužití,udržování jakési svátosti,kdy se obléknou,jako na svatbu a slaví.Nikoliv ovšem euroatlantická civilizace,kde tak pruběžně frankfurtská škola dělá jako kyselina rozklad těchto hodnot..Osobně řeším momentální PŘÍTOMNOST a nikoliv MOmentálně si NEZAPLEVELUJI mozkovnu,CO BY,JAK BY...a hromadil krámy a žvanec na cosi,co si tvurčím strachem posléze vytvořím...a nakonec je stejně VŠE JINAK...A kdopak je z těch moudrých straku tak daleko,že se nebojí UMÍRÁNÍ A SMRTI???

285793

4.3.2013 21:17

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 285793

Nejkrásnější přísloví, které znám je:

Když jsi se narodil, všichni okolo Tebe se smáli - a Ty's jediný plakal.
Snaž se žít tak, abys až budeš umírat, okolo Tebe všichni plakali - a Ty's jediný se mohl (uvnitř) smát.

Když mi to seplo, řekl jsem si tehdy, že to stojí za to svým životem naplnit. A jedu podle toho programu. Je mi postupně jedno kdy, jak a jak brzy - ale tohle bych moc chtěl.

A za to setkání se smrtí a koncem pak (snad) i stojí.

Uvidíme, zda se zadaří!!! [překvapení] [vyplazený jazyk] [velký smích]

285797

4.3.2013 22:19

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 285797

Ale ano, zadaří. Ovšem musíte mít kliku, aby jste neměl toho němce, no víte, přeci toho co ... co jsem to vlastně chtěl? Jo už vím, na záchod.

285802

4.3.2013 14:22

RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 285762

Navíc se dá zlato nakupovat rovnou po gramech. A i kdyby byl 1g moc, tak je to posichrováno i jinak. Zlatník vezme váleček, zlato rozválcuje, nastříhá jej třeba na 1/3 gramu a každý takový plíšek opatří "razítkem". Teda, prý... [mrknutí jedním okem]

285767

4.3.2013 14:36

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 285762

Máte naprostou pravdu, pane Němče. Drahé kovy byly, jsou a budou dobrou pojistkou pro zlé časy. Proč? Protože jsou vzácné. A nepodléhají snadno zkáze. Proto si jich lidé tak vysoko cení.

Naopak pravdou není, že hodnotu (a tedy i cenu) má vše, do čeho lidé vložili svou práci. Například sochy Moai na Velikončním ostrově. Jejich vytesání a přeprava vyžadovala obrovské množství práce. A dnes se jich bez ladu a skladu válí po ostrově skoro tisícovka. Turiské je shlédnou, zamumlají své "hmmmm" a letí za dalšími zážitky.

Pokud by někomu připadaly kamenné kolosy jako příklad bezcenných předmětů s velkým obsahem lidské práce příliš velké, může zkusit vyhrabat na půdě své chalupy dlabané necky, dřeváky, cep či postroj na krávu. A otestovat hodnotu těchto předmětů jejich nabídkou k prodeji na Aukru. Pokud se i tyto příklady zdají příliš archaické, může zkusit nabídnout k prodeji funkční filmovou kameru, černobílý CRT televizor či kazetový magnetofon. [chechtot]

HODNOTU MÁ JEN TO, OČ LIDÉ OPRAVDU STOJÍ. A tato moudrost kupodivu neplatí jen pro předměty. Ona se vztahuje i na nás, na lidi. Pokud o člověka nikdo nestojí, marně se bude tento nebožáček domáhat úcty ostatních, nadprůměrného příjmu či exkluzivního partnera. Bohužel.

285771

4.3.2013 20:23

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 285771

Vojta, mýliš sa. Ja hovorím o vnútornej hodnote, ty hovoríš o trhovej hodnote. To sú rôzne ekonomické kategórie a ich vznik aj prejav sú odlišné. A človek bude mať pre mňa hodnotu vtedy, ak svojím príspevkom práce je naozaj užitočný pre spoločnosť. To znamená, že pre mňa má hodnotu každý robotník kopajúci kanály, a nemá pre mňa hodnotu kapitalista, ktorý sprivatizoval/ukradol závod a vytuneloval ho. Lebo robotník tvorí - vytvára vnútorné hodnoty, a privatizér je parazit.
A v tvojej logike má hodnotu kapitalista, lebo je záujem o jeho peniaze.
Ako vidíš máme rozdielne hodnoty ktoré sa merajú inakšie aj fungujú inakšie.

285794

4.3.2013 22:22

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 285794

Vnitřní hodnota se dá jíst? Ohřeje se jí voda na vaření? Nakrmí se s ní děti? Etc.

285803

4.3.2013 22:32

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 285803

Si nejaký divný, aj hovoríš divné veci. Samozrejme sa dá zjesť iba to čo má vnútornú hodnotu vytvorenú človekom. Aj prvotná spoločnosť musela najprv niečo pozbierať - dať tomu vnútornú hodnotu práce (nájsť, zdvihnúť, uvariť) a až potom sa to zjedlo - najprv sa vložila práca. V rámci výmeny práce v spoločnosti aj zlato má vnútornú vloženú hodnotu práce, aj stará plechovka, aj elektrina na zohriatie vody. Všetko má vnútornú hodnotu práce. Ale ak nikto nebude pracovať - to jest vkladať svoju prácu na vytvorenie vnútornej hodnoty výrobkov a všetci budeme iba tlačiť ofarbené papieriky - peniaze - tak všetci zdochneme od hladu.
Predtým ako dať otázku sa treba zamyslieť nad formuláciou otázky. Lebo tvoja otázka bola mienená ako kontraargument a pritom to bolo iba vyjadrenie tvojho nepochopenia témy/svetovej ekonomiky

285804

4.3.2013 23:24

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 285804

když budeme používat peníze coby pouhé symboly nějaké hodnoty "zdochneme od hladu" za to když nás bude polovina kutat zlato razit mince provozovat banky a vybírat daně tak se budeme mít jak prasata v žitě [chechtot]
máš skutečně zajímavé myšlenkové pochody logikou bych to nenazýval [mrknutí jedním okem]
prostě ekonom - potenciální plánovač považující lidi za homogenní masu idiotů kteří nejsou schopni bez úředníka a bankéře obchodovat se v tobě nezapře [smích]

285807

5.3.2013 8:04

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 285807

divná logika. samozrejme časť z nás "kutá zlato", časť "kutá železo", časť "kutá jedlo" - to je normálna deľba práce v spoločnosti.
Ja som hovoril o vnútornej hodnote zlata. V tom okamžiku ako dopadne na Zem meteorit ktorý bude celý zo zlata - padne aj trhová hodnota zlata - lebo ho bude omnoho viac ako teraz, a padne aj vnútorná hodnota zlata - lebo ten meteorit bude mať zlato dostupné na povrchu Zeme a nebude treba zlato dolovať z baní v hĺbke 2-3-4 kilometre (teda veľa práce vloženej).
Takže moja logika je naozaj zložitá, lebo vidím súvislosti ktoré ty jednoznačne nechápeš/nevidíš.
A taktiež súhlasím s tebou, že veľa ľudí je idiotov, primitívov, hlupákov, ktorí nie sú schopní sa brániť lebo na to nemajú možgovú kapacitu a duševnú/charakterovú silu. Preto treba vzťahy medzi ľuďmi plánovať, lebo to skončí ako v džungli. Socializmus plánoval a nemali sme nezamestnaných, žobrákov na ulici etc. Kapitalizmus tiež plánuje ale menej a preto má obrovské množstvo sociálnych problémov. Ak nebudeš nič plánovať v rámci celej planéty - tak polovica nepotrebných ľudí zdochne od hladu, lebo ani ty sa s nimi nepodelíš. Áno, obrovská väčšina ľudí nie je schopná čestne obchodovať a deliť sa s blížnym spravodlivo. Preto treba reguláciu ekonomických vzťahov.
Podľa tvojej logiky sú všetci inteligentní, chápajúci a čestní a rovnocenní. Lebo ak nie sú, tak samozrejme homogénna masa ľudí nie je schopná "neregulovane" obchodovať, lebo nie sú rovnocenní už zo samotného pohľadu ekonomiky planéty. Alebo si myslíš, že ty máš právo niekoho oklamať v obchodovaní, lebo si silnejľí, múdrejší, máš viac peňazí? Ale potom aj teba svetoví bankári môžu okrádať, lebo majú nekonečné množstvá "peňazí" v porovnaní s tebou. A aj to robia. Páči sa ti tento bankársky "neregulovaný" systém peňazí, kde si len obeť? Treba regulovať všetko - aj bankárov, aj ľudí, lebo nás je veľa a rôznych. A zatiaľ všetko regulujú len bankári vo svoj prospech.
Takže chlape, moja logika ide do hĺbky, a tvoja pláva ako hovienko na hladine rieky. Nevidíš do hĺbky a ani netušíš, že tá hĺbka existuje. Predtým ako písať vyjadrenia s hlbokým zmyslom musíš im ten zmysel najprv dať. A drísty tváriace sa ako hlboké vyjadrenia ostanú pre chápajúceho jedinca len drístami.
A to sa týka aj tvojich príspevkov vyššie. Veľa drístaš, svoje názory nechápajúceho podstatu jedinca vydávaš za argumenty a myslíš si že máš pravdu, lebo "ja som povedal a to je teda pravda" Viac rozmýšľať, viac čítať, viac vnikať do podstaty reality aj do názorov iných diskutérov, písať menej drístov. A postupne ťa budem brať ako názorovo zdatného oponenta a nie ako drístala. Zatiaľ len drístaš. A tým ťa nechcem uraziť a ako vidíš viac diskutérov ti hovorí o tom, že jednoducho nechápeš mnohé okolnosti. Takže veľa čítať, pochopiť a až potom presviedčať ostaných o svojom názore.
...Automaticky kráceno

285829

5.3.2013 8:06

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 285807

Lebo zatiaľ nemáš na podporu svojich názorv argumenty ale len úplne neuveriteľné drísty ako tento "zlato je hovadina která nemá ŽÁDNOU hodnotu navíc jsou s ním spojeny velké náklady na jeho získání". Panebože, ako môže byť niekto natoľko nechápajúci ekonomiku?????

285830

4.3.2013 23:47

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 285794

Možná se mýlím, paní/pane "46". V každém případě mně však ekonomická kategorie "vnitřní hodnota" velmi zajímá. Mohu Vás poprosit o její definici?

V době, kdy jsem studoval ekonomii já platilo, že HODNOTU VŠEM STATKŮM PŘIPISUJÍ VÝHRADNĚ JEN LIDÉ. Neexistuje žádná "vnitřní hodnota" skrytá ve věcech. Žádná "vnitřní hodnota" se ani negeneruje na základě nějakého objektivního procesu. Jakým je například práce. HODNOTA JE DŮSLEDKEM PŘESVĚDČENÍ JEDNAJÍCÍHO ČLOVĚKA o tom, že nějaký statek/služba má vlastnosti vhodné k uspokojení jeho potřeby či touhy.

Také by mě zajímala Vaše definice "společenské užitečnosti". Vaše povídání o užitečnosti kopáče a neužitečnosti kapitalisty je sice pěkné, leč je to jen Vaše přesvědčení. S prominutím poněkud naivní. Objektivní ekonomický zákon říká, že SPOLEČENSKOU UŽITEČNOST ČEHOKOLI URČUJE TRH. I kdyby se Vám osobně zdál výkop pro kanál sebeužitečnější, nebude existovat. Dokud nenajdete někoho, kdo je ochoten za jeho vykopání zaplatit. Mýlím se? [smích]

285808

5.3.2013 8:25

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 285808

skúsim odpovedať na príklade. Predstavte si planétu na ktorej neexistujú peniaze a riadi sa iba potrebami svojich obyvateľov. A na tej planéte je samota kde žije jedna rodinka, a nemá kanalizáciu. Tak potreby obyvateľov sa uspokoja tak (samozrejme pri dostatku technických aj surovinových možností planéty), že tú kanalizáciu spoločnosť vykope a tie rúry bude ťahať aj 10 kilometrov k jednému domu. Tá kanalizácia bude mať obrovskú vnútornú hodnotu surovín aj vloženej práce. A bude dávať obrovské možnosti celej spoločnosti využiť vloženú hodnotu už existujúcej kanalizácie a v okolí domu postaviť viac domov pre oddych obyvateľov tejto nepozemskej spoločnosti.
Táto kanalizácia napriek tomu že má vysokú vnútornú hodnotu ale bude mať minimálnu trhovú hodnotu na planéte Zem - lebo za ňu nikto "nezaplatí". Takže v kapitalistickej džungli rozhoduje trh a nie potreby obyvateľov. Ale to znamená, že kapitalizmus je džungľa a my nie sme inteligentné bytosti, lebo celý kapitalizmus je jeden veľký chaotický nešetrný systém a my sme súperiace inteligentné zvieratá bojujúce o prežitie.
A vy teda rozmýšľate len v rovine kapitalizmu.
Avšak kapitalizmus nie je systém, ktorý nám nanútil Boh a nič iné teda nemôže existovať. Kapitalizmus je len ľudský výmysel, ktorý podporuje bankárska elita navrchu, lebo naša vlastná "hlúposť" a nechápanie ekonomiky udržuje tú elitu hore. Takže ak o spoločenskej užitočnosti rozhoduje náhodná súhra okolností, emócií, "hlúposti ľudí" pod názvom TRH, tak sme skutočne len inteligentné zvieratá. A samozrejme súhlasím s tým. že trhovú hodnotu pripisujú veciam iba ľudia. Preto obraz môže stáť milióny, ale jeho vnútorná hodnota je mesiac práce maliara. A presne to je dôkaz o "neinteligentnosti" tej obrovskej masy ľudí, ktorí určujú "trhové hodnoty".

285831

5.3.2013 23:46

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 285831

Namísto racionální definice Vaší nové ekonomické kategorie zvané "vnitřní hodnota" jste mě počastoval/a pohádkou. Čekal jsem to. Nic nového jsem se nedozvěděl. Nepotěšil/a jste mě. Ani já Vás nepotěším.

V internetových diskuzích je tento jev typickým. Vymýšlením a publikováním podobných nesmyslů mnoho lidí nahrazuje skutečné vědomosti. Jde o projev DUŠEVNÍ LENOSTI. Naučit se konkrétním znalostem (třeba základům ekonomie) je totiž pracné. Daleko snazší a zábavnější je vymýšlení podobných bludů.

Soudíte, že je špatně, jestliže

> v kapitalistickej džungli rozhoduje trh a nie potreby obyvateľov

Zamyslel/a jste se někdy nad otázkou, KDO URČÍ ONY POTŘEBY obyvatel, když ne trh? Bude-li (ve Vašem příkladu) stát na opačné straně údolí další samota bez kanalizace? Momentální stavební kapacity ovšem umožňují vybudovat kanalizaci jen k jedné z nich. Kdo rozhodne ke které? Neúplatný úředník? [chechtot]

285895

6.3.2013 0:10

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 285895

>Naučit se konkrétním znalostem (třeba základům ekonomie) je totiž pracné. Daleko snazší a zábavnější je vymýšlení podobných bludů.

Naučit se bludům (třeba základům ekonomie) není vůbec pracné; naopak je to snadné a zábavné, stát se ekonomickým anál-ytikem a psát banální tlachy říznuté demagogií, hysterickými dogmaty a PŠM třeba do Mladý fronty nebo Lžidovek. Musí to být i dobrej džob; zvlášť v dnešním zkrachované době.

285898

6.3.2013 8:05

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 285895

ľudia spolu rozhodnú, kde vložia prostriedky a čo vytvoria. a nerozhodne trh - čo bude v danej chvíli znamenať jeden kapitalista ktorý si požičia od bankára vďaka tomu, že sa narodil v správnej rodine. takže ten váš trh je len rozhodnutie malej skupiny ľudí s kapitalistickými cieľmi zarobiť nezávisle od okolností. a pritom by mali jednoznačne rozhodovať všetci, lebo tie zdroje na postavenie tej kanalizácie nevytvoril kapitalista ani bankár - vytvorili ich všetci obyvatelia spolu. a to čo sa učíte v škole o ekonomike - to vám prikázal Boh a preto je to jediná pravda na svete? a aj medzi ekonomickými školami sú natoľko obrovské rozdiely, že ktorý Boh (s tými svojimi ekonomickými príkazmi ako má fungovať ekonomika) má pravdu? Lebo tých ekonomických Bohov musí byť veľa. A ktorému ekonomickému bohovi sa klaniate Vy? Pane Vojto, to čo ste sa naučili v škole my pripomína stredovek - pravda bola iba to, čo dovolila ľudí učiť cirkev. Ak máte sedliacky rozum, tak také drísty o základoch ekonómie, ktoré vydávate za znalosti by som radšej vôbec nedával do diskusie. Lebo ak si spolu niekde sadnete na pár hodín na pivo, rozšírim vaše znalosti aj zmením váš pohľad na svet - samozrejme ak máte dostatok inteligencie a samokritiky aj ste schopný meniť svoje názory. Žiadny voľný trh neexistuje - ak sa jedná o podstatné otázky TRH ja alebo riadený alebo manipulovaný s určitými cieľmi. Ak sa nejedné o podstatné otázky tak trh sú len chaotické rozhodnutia malých/väčších skupín ľudí zarobiť - avšak snaha zarobiť neznamená že tieto cieľ sú cieľmi rozumnými, ekologickými, potrebnými pre spoločnosť - len snaha nahrabať nezávisle od okolností. A to nie je trh a ekonomika - to je len a len chaos. Nezávisle od toho, ako paveda s menom ekonomika namiesto slova chaos používa slovo Trh

285915

4.3.2013 21:41

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 285771

No, jestli má další Vojtův výpotek stejnou hodnotu, jako jeho tvrzení, že VW NEBYL NIKDY NIKÝM tunelován, tak je to samozřejmě blábolení člověka, který nemá rozum, zato VÍRY má přehršel. Ale to je tu obecně známé, že pan Vojta se řídí zásadně svojí vírou, rozum se mu již někam vytratil.

285799

4.3.2013 12:07

Nic zasadne noveho

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Kdyby se autor zajimal o deni ve svete, tak by k podobnemu zaveru dosel i bez rozhovoru se "zajimavymi" lidmi. Nicmene co se tyce zlata se myli. Pres vsechny snahy cena zlata dlouhodobe roste a narozdil od penez si udrzi hodnotu i behem a po krizi. Naopak tlak na cenu zlata je o duvod navic, proc ho nakupovat. Pri blizicim se krachu to bude jedna z prvnich komodit, ktera se cenove utrhne ze retezu.

Vložený obrázek

Za prehnanymi nakupy streliva apod. americkymi agenturami bych v prvni rade videl typicke plytvani penezi, resp. korupci. O policii bych take nemel strach, tu uz davno ovladli deprivanti. A vzdy se da uplatit, jako to udelala M. Thatcher, ktera zvedla platy policie o 45% hned po svem nastupu.

285756

4.3.2013 21:50

RE: Nic zasadne noveho

brasol 88.?.?.?

Reakce na 285756

Myslíte, že až bude "fakt velká krize" (vraždění kvůli jídlu na dením pořádku, WW3 nebo něco takového) zlato udrží hodnotu?
K čemu by lidem bylo? nenajedí se ho a průmyslové využití je mizivé.

Zlato je dobré pokud "trochu prší", ale v opravdové bouři je na hovno. -> klidně si ho trochu nakupte, ale rozhodně by to neměla být jediná investice.

285800

5.3.2013 8:43

RE: Nic zasadne noveho

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 285800

a peňazí sa naješ?
sú rôzne možné budúce úrovne problémov, od "trochu prší" až do poriadnej búrky. A najhoršia je úplný kolaps civilizácie v dôsledku napr. nárazu meteoritu
Ak by padol meteorit a pol planéty by sa zničilo, tak zlato by samozrejme asi malo len nostalgickú hodnotu (pre mnohých preživších) ale samozrejme nemenili by ho za posledné potraviny,ktoré majú. V tomto prípade by už civilizáciu nezachránil nikto, lebo všetci by hromadne zomierali od hladu (lebo neexistuje benzín do traktorov a teda sa nedajú vyrábať potraviny etc). Ak by bola kontinentálna vojna, samozrejme zlato by pomohlo každému jeho vlastníkovi ujsť čo najďalej. Aj počas WWII predsa utekali s drahocennosťamo do Švajčiarska a nechali doma aj nehnuteľnosti aj všetko iné okrem zlata.
Takže zlato okrem celoplanetárnej katastrofy pomôže vždy, lebo ľudia chápu jeho nedostatok a teda mu aj pripisujú trhovú hodnotu aj mu dávajú vnútornú odnotu (že treba mnoho práce aby človek vydoloval nové).
A počas Weimarskej republiky ak mal človek zlato kúpil si od suseda dom, ak mal peniaze tak ich zobral do fúrika a kúpil si chlieb. Alebo peniaze spálil v piecke, aby bolo teplo

285835

5.3.2013 9:30

RE: Nic zasadne noveho

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Reakce na 285800

O opravdove bouri premyslim velice zritka, protoze jinak bych se z toho zakonite musel zblaznit. Spekulovat co by kdyby mi prijde uz uplne zbytecne. V nastalem chaosu bude hrat vetsi roli stesti a schopnost se rychle a spravne rozhodnout, nez dlouholeta priprava a planovani. Kazdopadne i po desti a za slunecneho pocasi bude mit zlato svoji cenu, zatimco pred bouri potisteny papir bude mit nulovou.

285840

5.3.2013 12:29

RE: Nic zasadne noveho

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 285840

zlato ano tedy pravděpodobně ano jako cenný kov stejně jako mnoho dalších věcí
já jsem ale měl pocit že se tady bavíme o zlatém standardu nebo dokonce o zlatých mincích což jsou 2 hovadiny které vždy ústí do ekonomické krize a následného používání papírových nekrytých peněz
je třeba si uvědomit že za vytvořením bankovnictví jak ho známe dnes není žádné spiknutí že to vzniklo protože to vzniknout muselo protože jinak by došlo k ekonomickému kolapsu nebo ke vzniku suvérénních úplně souběstačných národních států s centrálními bankami emitujícími volně nesměnitelnou měnu a státem řízených zahraničním obchodem (v podstatě něco co zde bylo v době ČSSR)
99,9% lidí je úplně jedno jestli to co mají v peněžence má samo o sobě nějakou hodnotu je pro ně podstatné jestli se najde někdo jiný kdo za to vymění kus své práce pokud ano je vše v pořádku
to jen řve pár ševčíkovsko hayekovskou propagandou vymytých magorů kteří chtějí být zajištěni před jakýmokoli myslitelným rizikem a chtějí držet hodnotu v jakémkoli okamžiku směny

ještě jednou pro mozkem neobdařené libertariány: když se sousedem dohodnu že půlka prasete který jsem právě picnul má hodnotu x vyjádřenou čímkoli co nám přijde pod ruku tak není problém provést směnu za předpokladu že k podobnému závěru dojde i někdo jiný nepotřebuji nic jiného než vzájemnou dohodu a důvěru v daný předmět směny
určitě je to lepší než kvůli pár měštáckým šosákům financovat drahý úřednický aparát ještě dražší bankéře a celé průmyslové odvětví které se bude zabývat kutáním nějakého žlutého nesmyslu

nehledě na to že většina zlata je dnes v sejfech bank a jak známo z banky se cokoli dostane jen jako úročená půjčka takže bychom kolaps jen o něco posunuli

285856

5.3.2013 17:36

RE: Nic zasadne noveho

dub 89.?.?.?

Reakce na 285856

to chce klid.
většina lidí nebude nikdy řešit podstatu peněz, ale jen formu peněz. a s těma se moc dohodnout nedá. dokud nepochopí, že jako peníze může sloužit cokoliv, co je obecně akceptováno (třeba psí hovno, nebo tally stick či mušle, zůstanem-li u skutečné historie peněz), tak se budou do krve fackovat o prdu a zbytečně ztrácet čas.

protože forma peněz vždy byla, je a bude pouze společenský konsensus, nic víc.

a jestli tomu stoupenci zlatého telete nevěří, tak ať si vezmou hroudu zlata a zkusí ji vyměnit s brazilskými indiány za jídlo. ale opatrně, protože se obávám, že skončí s oštěpem v prdeli, jako s názornou ukázkou toho, že směňovat lze pouze za konsenzuálně dohodnutý a akceptovaný prostředek směny.

285878

4.3.2013 12:14

Jste připraveni?

Emil Robot 195.?.?.?

K tomu,co je ve článku bych chtěl jen dodat,že bude potřeba i to málo zásob,co si uvážlivý a vnímavý nezinkající a nelídlující jedinec nastřádá,musí i uhájit před těmi potom zdivočelými, doposud zinkajícími a lídlujícími tlupami.Vzít si inspiraci z těch emerických institucí,co mají v plánu řešit finanční krizi nákupem střeliva s dutou špičkou,jenž jsou mimochodem,ale opravdu jen mimochodem,zakázané používat proti lidem,ať v uniformě,nebo bez,Hágskou konvencí.
Při řešení výše zmíněné fin.krize zřejmě nebude brán na nikoho žádný ohled....a bude to tanec,ze kteráho se spoustě lidí zamotá palice...

285758

4.3.2013 14:14

Kohn je připraven...

fohat 194.?.?.?

má na svém náhrobku superlativy,jako štědrý,moudrý,bohatý,otec,manžel....jde kolem Roubíček s Beerem a povídá....ani po smrti mu nedají pokoj,takových lidí v jednom hrobě...

285766

4.3.2013 14:33

zlato? půda? asi moc ne

Koci 90.?.?.?

Otázkou je, zda se tím zlatem v dané situaci nasytíte. Myslím, že jako poživatina je nevhodné. Ono při takovém krachu, je lepší mít zásoby potravit. Jen čas potom ukáže, co nastane, ale to může trvat třeba rok, nebo dva, zvlášť u nás, když nemáme na polích ani co zasadit, protože bereme dotace za louky, nebo za stromky. To nemluvím o vepřovém a hovězím. A pokud budete vlastnit půdu, víc než sami obděláte, stejně ji rozdáte, nebo za drobnou protislužbu pronajmete, protože hladový dav by vás stejně později převálcoval. Lidí co si dnes můžou tvořit dostatečné zásoby je totiž málo.

285770

4.3.2013 23:59

zásoby potravín

pravicový boľševik 95.?.?.?

tuším to tu už niekto písal, ale pre istotu to napíšem aj ja. Zásoby potravín nepomôžu, lebo ich nebudú mať všetci, čiže sa bude vo veľkom rabovať. A kto by sa chcel proti hladnej tlupe brániť strelnými zbraňami, tých hladných bude toľko, že nebudú stíhať nabíjať ani dvadsiati nabíjači...
Tým chcem povedať len to, že buď si budeme navzájom pomáhať, alebo sa sami seba preriedime za veselého potlesku tých, čo nás do ringu nahnali.

285809

5.3.2013 0:24

vy vsicni tady se hodne radi bojite,nemam pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Kdyz vam bylo 15 let, tak jste ti div neukousali nehty pri pohledu na Draculu v cernem plasti a dnes se strasite nejakym nesmyslnym ekonomickym kolapsem,ale musim vas vy vsichni straspytlove a starspitlici poradne zklamat, zadny krach se konat totiz nebude.Amerika je natolik vojensky a ekonomicky silna, ze cely strachy rozklepany svet bezproblemove udrzi v opratich. Ake straste se, starste se dal a opijejte se v demagogiich protiamericke propagandy.

285810

6.3.2013 20:09

RE: vy vsicni tady se hodne radi bojite,nemam pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 285810

Kolego, celý svět nemá rád AMERIKU a nevěř, že ona se proti celému světu ubrání. Zas tak slepý PROAMI nebudte, taky to škodí.. [cool] [chechtot] [chechtot]

285945

6.3.2013 20:47

RE: vy vsicni tady se hodne radi bojite,nemam pravdu?

Emil Robot 195.?.?.?

Reakce na 285810

Amerika je dnes schopna vést války jen omezeného rozsahu a to pouze na cizím území a to navíc s problematickým průběhem a značně nepřesvědčivým koncem a to jen za cenu přenášní tíže těchto válek na své satelity,díky vyhrožování,korupci vlád za pomoci tisknutí inflačních mikimausdolarů.

Brzo přijde doba,kdy tajná válka US-vládců proti celému světu za jeho opanování otevře i "domácí frontu" v podobě nevole obyvatel.
Bude to do jisté míry velice zajímavé.Spousta zpráv a zpravodajských analýz z USA dokazuje,že se tam velice radikalizuje celé spektrum protivládní opozice.Valkýra už občas zalétne jak dron i nad "Nový svět"a občas svým smrtpřinášejícím prsem ukáže i na nějakého obyvatele USA s amer.pasem a domkem na venkově s bílým plotem.......

285948

5.3.2013 1:47

Pisatelé příspěvků si zakládají na žaludeční vředy.

Alfons 95.?.?.?

Neustále řeší coby-kdyby a jak přežít. Není lépe se svěřit do rukou Božích, nedělat si nervy a pořídit si poslední pomazání a sledovat v pohodě blížící se kolaps společnosti? [smích]

285812

8.3.2013 2:41

Nadine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

- You Tube - The Real Reptilian Brain In Human Beings
Uz par let digitalni kamery zachycuji deni co obycejne nepostrehneme lidskym okem. Az na mensi vyjimky, kdy sami poznavame ze neco neni v poradku s clovekem co mluvi na televizi a nekdy i v pritomnosti. Tak ty zvlastnisti jsou casto zachyceny na presidentech, politickych zastupcu, reporteru a podobne. Jedine vysvetleni, ze jsou Reptyly a z vetsi casti nelidske. Mnoho jich je clonu, nebo jine rasy a pouzivaji hologram.
Mnoho jinych ras z kosmu spolupracuje s vladami a ziji v podzemi a mnoho lidi reportuje, nekteri se umeji delat neviditelnyma.
Coz uz i Tesla dovedl predvest s americkou lodi - Phiadelfia experiment. Na zemi spise se vede boj ohledne negativnich reptylu co nas uz 13 tisic let vyuzivali a preji si prevzat nasi planetu a pak mame mirumilovmou kosmickou federaci co nam pomaha a zneskodnuje jaderne zbrane a pomaha nam se dostat do 5 dimensie, kam se ti nzli nedostanou, protoze maji negativni energiji. Nerikam ze vse vim na 100%, ale leta sleduji a vzdelavam se. A do ktere categorije Obama patri? Dost mozna,ze byl prevjaty..

286005

Příspěvků: 67

04.03. 01:38 MoUdrostrak  Otázkou není ZDA ale KDY...
04.03. 14:10  RE: Otázkou není ZDA ale KDY...
04.03. 16:22  RE: Otázkou není ZDA ale KDY...
04.03. 19:36 MoUdrostrak  RE: Otázkou není ZDA ale KDY...
04.03. 20:18  RE: Otázkou není ZDA ale KDY...
05.03. 19:45 franta  RE: Otázkou není ZDA ale KDY...
05.03. 21:20 MoUdrostrak  RE: Otázkou není ZDA ale KDY...
04.03. 20:28  RE: Otázkou není ZDA ale KDY...
05.03. 06:29 p.  RE: Otázkou není ZDA ale KDY...
07.03. 06:37 anatol  RE: Otázkou není ZDA ale KDY...
07.03. 07:51  RE: Otázkou není ZDA ale KDY...
04.03. 02:42 Robert Nohejl  Ten clovek mi mluvi z duse,jak se drive rikalo,to nema chybu.
04.03. 08:09 fohat  be prepared..
04.03. 08:42 osa x  21.12.2012 neklaplo, tak zase příště
04.03. 12:28 steve  RE: 21.12.2012 neklaplo, tak zase příště
04.03. 09:12  Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 10:20 MoUdrostrak  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 11:36  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 12:12 aristokrat  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 13:35 Pavel -Čert- Němec  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 14:10 aristokrat  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 14:30 MoUdrostrak  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 14:52 aristokrat  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 15:12 MoUdrostrak  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 15:34 aristokrat  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 19:57 MoUdrostrak  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 17:34  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 20:23 MoUdrostrak  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 22:10  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 23:21  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
05.03. 00:44 MoUdrostrak  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 21:28 fohat  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 16:03 Pavel -Čert- Němec  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 16:30 aristokrat  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 17:35  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 20:20 fohat  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 21:17 MoUdrostrak  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 22:19  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 14:22  RE: Všetko, do čoho je vložená práca má vnútornú hodnotu
04.03. 14:36 Vojta49  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
04.03. 20:23  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
04.03. 22:22  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
04.03. 22:32  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
04.03. 23:24 aristokrat  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
05.03. 08:04  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
05.03. 08:06  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
04.03. 23:47 Vojta49  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
05.03. 08:25  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
05.03. 23:46 Vojta49  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
06.03. 00:10 Andrew Siddur  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
06.03. 08:05  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
04.03. 21:41 hestroy  RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...
04.03. 12:07 Pavel -Čert- Němec  Nic zasadne noveho
04.03. 21:50 brasol  RE: Nic zasadne noveho
05.03. 08:43  RE: Nic zasadne noveho
05.03. 09:30 Pavel -Čert- Němec  RE: Nic zasadne noveho
05.03. 12:29 aristokrat  RE: Nic zasadne noveho
05.03. 17:36 dub  RE: Nic zasadne noveho
04.03. 12:14 Emil Robot  Jste připraveni?
04.03. 14:14 fohat  Kohn je připraven...
04.03. 14:33 Koci  zlato? půda? asi moc ne
04.03. 23:59 pravicový boľševik  zásoby potravín
05.03. 00:24  vy vsicni tady se hodne radi bojite,nemam pravdu?
06.03. 20:09  RE: vy vsicni tady se hodne radi bojite,nemam pravdu?
06.03. 20:47 Emil Robot  RE: vy vsicni tady se hodne radi bojite,nemam pravdu?
05.03. 01:47 Alfons  Pisatelé příspěvků si zakládají na žaludeční vředy.
08.03. 02:41  Nadine

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 79 čtenářů částkou 16 094 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zeman se omluvil za bombardování Jugoslávie a poprosil srbský národ o odpuštění18.05.21 13:52 Česká republika 6

Za výrok, že ženy mají vaginy, čelí studentka kárnému řízení a možná i vyhazovu17.05.21 17:28 Británie 0

Existuje u nás skupina nikým nevolených, kteří řídí stát17.05.21 14:03 Česká republika 3

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 16

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 11

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 3

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 15

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
20,83 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,55 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,18 Kč
100 japonských jenů
19,11 Kč
Čínský juan
3,24 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 857,79 Kč
1 unce stříbra
585,27 Kč
Bitcoin
897 291,61 Kč

Poslední aktualizace: 18.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 729