Diskuze k článku

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

Příspěvků 141

21.1.2013 1:51

Máme se za co stydět.

ČF 94.?.?.?

Situaci také výborně vystihuje dokument Davida Vondráčka - Zabíjení po česku. V tomto dokumentu je nepokrytě vystiženo svinské a zákeřně zbabělé jednání čechů, do kterého byla zapojena i českosovenská armáda - ta která se proti stejnému spoupeři (německé armádě) bála postavit. Můj názor je taky držet se zaběhnutých kolejí a nic na současném stavu neměnit. ALE, v čem vídím zásadní problém je, že povaha česká není schopna o těchto činech dodnes mluvit. Němci o svých křivdách mluví, učí se ze svých chyb. V českém systému školství jsou podrobnosti o poválečném odsunu tabu. Nebo pamatujete někdo, že by v hodině dějepisu padlo toto téma a pojďme si děti popovídat o tom, jestli jsme se zachovali správně, nebo něco v tom stylu? A z toho z velké míry plyne jejich pohrdání námi. Nedávno byl německý prezident v Lidicích. Na druhou stranu sem tam se v médiích objeví, že němci postavili kříž na místě hromadného hrobu svých umlácených předků, češi ho nejdřív poničí nožem, poté schodí na zem - je toho hodně, co jsem za roky zaznamenal. Ta naše povaha česká je často pokrytecká a zlá až zákeřná. Měli bychom o svých svinstvech mluvit, omluvit, poděkovat, co nám především na západ země Němci přinesli (nejde jen o nějaký průmysl, jak píše Vladimir - spousta měst by nebyla tak pěkná, nebýt Němců), dále infrastruktura, kultura, technologie, kapitál... Připusťme si to, řekněme to nahlas, křivdy za křivdy a nic teď po 70 letech nedostanete, ale nezamlčujme to i sami před sebou - to z nás dělá to, za co nás mají a za co námi pohrdají...

282910

21.1.2013 3:14

RE: NEmáme se za co stydět.

Mirra 213.?.?.?

Reakce na 282910

Naopak, do starých ran se nerýpe protože není radno vyvolávat duchy minulosti.
Dnes je bohužel v módě kopat do všeho českého národního a stavět na vrchol vše germánské, byť toto není nikde napsáno naplno tak to mezi řádky vyznívá jasně a zřetelně. Fašistické manýry jsou nejen trpěny ale mnohdy i glorifikovány. Němci zde byli vždy cizorodé těleso a působili na náš národ zhoubně. Pro tak malý národ je velice nebezpečné pustit si na své území tak početnou menšinu mnohem většího sousedního národa, protože tito přistěhovalci se nikdy nebudou chtít asimilovat s domorodci ale naopak se budou snažit území domorodců kolonizovat.
Proto bylo rozhodně nejlepším možným rozhodnutím je odsunout a mít konečně v české kotlině klid. Kdoví jak by to dopadlo kdyby tato německá menšina žila na našem území i v roce 89 - nebyl by další Mnichov a nedopadli bychom pak jako ubohá Jugoslávie? Myslím že před občanskou válkou nás zachránila hlavně jednolitost obyvatelstva - nemáme naštěstí žádnou cizorodou menšinu která by mohla požadovat autonomii či dokonce odtržení. Sice jsme se se Slováky rozešly ale poslední vývoj ukazuje že svazky se znovu obnovují a upevňují takže idea československého národa má své opodstatnění. Sami jsme vydáni na pospas Němcům a Maďarům ale když budeme jednotni tak z nás neudělají své marky a župy...

282919

21.1.2013 8:04

RE: NEmáme se za co stydět.

jen 78.?.?.?

Reakce na 282919

Německo začalo tu strašlivou válkou, jejichž důsledkem bylo vyvražděbí , holokaust milionů lidi celé Evropy. Německo válku chválabohu prohrálo. JAKÉ REPARACE JSme dostali za ty mrtvé, ( jestli se vůbec životy dají nahradit finančně! Jaké odškodnění za válečné škody nán Němnci nahradili ? Nemeěli čím a odsun byl mocnostmí posuzován jak forma reparací, náhrad za škody způsobené válkou, vyrovnání a mírovou pojistku. Mrtví, umučením sirotci, vdovy, se budí žaluji a hrozí pěsti !! Svět byl k Němcům za to vše co udělali milisrdny! Kdo tu rozehrává hru o VI ŘÍŠI! Evropa na bedně dynamitu !!

282936

21.1.2013 14:42

RE: NEmáme se za co stydět.

ČF 94.?.?.?

Reakce na 282936

A proto vyženeme jak je ve článku 2 170 598 lidí do poslední hlavy? Opravdu za svinstva 2. světové mohlo 2 170 598 nemců žijících tady po staletí do poslední hlavy bez jakýhokoliv řešení kdo tady co dělal? O zabíjení celých rodin a rozkrádání jejich majejetků nemluvě.

282979

21.1.2013 22:54

RE: NEmáme se za co stydět.

Kosk 93.?.?.?

Reakce na 282979

To asi nemohlo. To je pravda. Ale řekňeme, že polovina (pro jednoduchost představy) mohla. Tak co by jste dělal Vy? začal je soudit, dokazovat, obhajovat, soudy by se vlekly... roky, desítky let, staletí, tisícíletí... (při rychlostí naších soudů klidně [velký smích] ) to prostě není reálné.

Mezitím by si to lidí s nimi vyřídili po svém. A ti, co byli vyhnáni by byli zmasakrováni. Neříkám že vyhnání nemců bylo ideální řešení, ale v tom poválečném období možná ano. A teď, tolik let po válce je jediná možnost to nechat spát.

No vlastně ne, mohli bychom si samozdřejmě dát s němci po držce a udělat další světovou. Chcete? Já ne.

283033

21.1.2013 23:14

RE: NEmáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 282979

Zanechte marné snahy, čím hlouběji se Česko noří do sraček korupce, lží a zlodějin, tím jasněji vyplouvá na povrch, že za tím stojí temné sudeťácké žilky.

283036

22.1.2013 3:41

RE: NEmáme se za co stydět.

p. 113.?.?.?

Reakce na 282979

.. v jinych civilizovanych zemich se velezrada tresta smrti a bez pardonu....sudetsti nemci zpocali svetovy konflikt prave tim ze zaprodali Hitlerovi ceske zeme... po zkusenosti s nimi proto spojenci dali zaruky Polsku !!!...kde podobne jako u nas nemci chteli vyprovokovat stejnou situaci terorizovanim obyvatelstva... soudruh zvani a zvani nevi o cem ,vrchnost ti nalhava , a ty duverujes poslusne .... stavis do pozoru jak se slusi a patri ?... protoze po valce probihaly soudy a vysetrovani sudetonemeckych zlocinu podle platnych zakonu ...v byvalych Sudetech po valce zbylo znacne mnozstvi tech nemcu kteri se nestali Hitlerovi zlocinci ....nebo posluhy jako ty dnes...

283072

4.5.2021 20:02

RE: NEmáme se za co stydět.

Pomněnka 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 283072

Pozor, nebyli to sudetští němci, kteří zaprodali Německu české země, ale státy, které podepsaly Mnichovskou dohodu a obětovali Československo za příslib,
že oni budou mít klid.

Proto se tomu taky odjakživa říká mnichovská zrada.

To nikdy nezapomeňte, že Itálie, Francie, a Velká Británie náš stát zaprodali,
abyste si o nich nedělali iluze, že se to nestane znovu.

Daladier, Chamberlaine, Mussolini.
29.-30.9.1938

388510

13.2.2013 23:26

vy idiote

p. 60.?.?.?

Reakce na 282979

,,,cesi ziji ve sve zemi jiz po tisicileti a kdo dal nemcum pravo ...PREPADNOUT A ZABIJET CELE CESKE RODINY VRAZDIT CESKE VLASTENCE BEZ SOUDU V JEJICH VLASTNI ZEMI...????...A PLANOVAT MASOVE VYHUBENI CECHU.... vy idiote....a to vse jiz po tisicileti...

284807

23.1.2013 23:57

RE: NEmáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 282936

To je hruza co tady vetsina diskuteru pise. Nejsou o nic lepsi,nez ti, kteri to vyhnani tehdy organizovali a provadeli.Asi jsou to ti,co si ted hovi v majetku ukradenem tehdy vyhnanym nemcum. Slusny clovek toto nemuze obhajovat. Mimochodem podobne veci se deji na blizkem vychode,v sev.africe po tech inscenovanych revolucich,na Kosovu, delo se to za valky v Jugoslavii, atd.S temito etnickymi cistkami taky souhlasite? Tady je potreba rict,ze se z 99% jednalo o civilni obyvatelstvo,ktere nemelo s valkou nic spolecneho.Zili tady po staleti a nebyli to zadni kolonizatori,kteri by sem pritahli z rise po Mnichovu '38.Neslo o zadne valecne zlocince,esesaky,gestapaky atd.Ti museli byt samozrejme potrestani. Ale konkretni osoby. Kolektivni vina je nesmysl. Jedna se o statem posvecenou loupez,ktera nema obdoby. Je to jakoby po rozpadu Ceskoslovenska v r.1993 byl vsem slovakum zijicim na uzemi Ceske republiky zabaven vsechen majetek (-1 kufrik a 30kg),byli posazeni do dobytcaku a deportovani na Slovensko. Jsou prece prislusnici naroda,jehoz zastupci rozbili spolecny stat. A vcil mudrujte chytraci.

283300

21.1.2013 9:47

RE: NEmáme se za co stydět.

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 282919

Nemáte pravdu. Viděl jste učebnice dějepisu pro základní školy? Já ano. A taky jsem se tehdy rozčílila. Když jsem vychladla, udělala jsem dětem přednášku o souvislostech, kterou jsem zakončila radou, ať si toto nechají pro sebe a ve škole to rozhodně nevykládají. Možná tady i najdu svůj příspěvek na toto téma z té konkrétní doby, kdy jsem to řešila (před cca pěti lety). Nevím, proč si vymýšlíte.

282946

21.1.2013 15:12

RE: NEmáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 282946

Paní, ve škole z učebnice dějepisu si nepamatuji, že by tam stálo cosi o tom, že tady z pomstychtivosti vznikaly provizorní koncentrační tábory, kam se spontáně naváželi lidi a stříleli jak králíci pod záštitou československé armády. Ani si nepamatuji, že by s námi bylo probíráno spontání rokrádání věcí v domech, zabíjení dětí před zraky rodičů atd. Hromadné hroby, kam se házeli celé rodiny, sousedi. Dalo by se říct svinstva za svinstva, ale češi o nich pokrytecky mlčí a nechtějí si připouštět - tento fakt mi vadí.

282981

21.1.2013 20:11

RE: Nemáme se za co stydět.

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 282981

Se mi zdá, že jste se posral v kině. [chechtot] Jste tady nějaký nový. Kde jste se tu tak náhle vynořil? Nejste náhodou Sudeťák?

Si vzpomínám, jak jsme s mužem seděli v Chorvatsku celý večer na suchu, ucucávali jsme pouze jedno předražené pivo- zatímco vedle nás si západní Němci celý večer debužírovali a jejich stůl se prohýbal pod mořskými lahůdkami. Zatímco křoupali langusty a já se jen tak zádumčivě na ně dívala, tak mi muž řekl: Nic si z toho nedělej mámo, zato my jsme nad nimi vyhráli válku.

Jo, my jsme nad nimi vyhráli válku- a co jsme tím získali? Válečné reparace žádné. 200 000 mrtvých Čechů během německé okupace. První co Němci na začátku okupace udělali byla devalvace české koruny 1:10, kdy nás 6 let bezostyšně vyžírali. Nevím, zda se domohli nějakých nároků Češi, kteří byli vyhnáni Němci z pohraničí. A nakonec 40 let neúspěšného chazarského experimentu zvaného socialismus.

Důležité je ovšem si uvědomit, kdo byli ti loutkaři za oponou, kteří tohle všechno spískali. Snad už má většina lidí jasno, kdo zrežíroval obě světové války? Němci ani Češi to nebyli.

283013

21.1.2013 21:47

RE: Nemáme se za co stydět.

Marian Kubáček 88.?.?.?

Reakce na 283013

No právě, Němci ani Češi ne. Nevím co má s tímto společného debužírování v Chorvatsku. Závist? Fuj

283021

21.1.2013 23:05

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283021

"Nevím co má s tímto společného debužírování v Chorvatsku. "

No oni ti Němci nebužírovali jen v Chorvatsku. Oni dávali a dávají doposud svoji aroganci vůči jiným národům okatě najevo všude po světě. Ovšem nebýt USA, jejichž banksteři se na obou válkách napakovali a pakují pořád, nebyli by Němci po prohrané válce tam, kam jim pomohl právě ten kapitál z USA. Takto se jen vezli na vlně militantních USA, toužících si zbudovat u nich nástupní prostor k novému "pochodu na východ". Dodnes tam taky mají USA svoje vojenské základny i s jaderným arsenálem, třebaže nikdo odnikud neohrožuje jak vodou izolované USA, tak Němce. Ten článek i někteří diskutéři jsou jen pokusné balónky, zjišťující do jaké míry jsou domorodci svolní jejich demagogii přijmout za svou. [bliji]

283034

21.1.2013 23:36

RE: Nemáme se za co stydět.

ČF 94.?.?.?

Reakce na 283034

Takže Vy takhle házíte 80 miliónový národ do jednoho pytle? [naštvaný]

283039

22.1.2013 1:18

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283039

No což o to. Snaha je to za ty prachy úporná. Ale na úspěšnou demagogii musí být nejméně dva. Demagog a "demagovaný". To se na Zvědavci zadaří jen opravdovým machrům třídy Goebbelse a ty se mezi ně nemůžeš řadit ani omylem. Je do tě vidět jako do "děravé kozy". Máš v arzenálu jen dojmy, ale argumentů se ti jaksi nedostává a z vyjímečných excesů děláš pravidlo. A ještě si naběhneš na vlastní vidle - ty neházíš celou tehdejší českou populaci do jednoho pytle s přestupci zákona? A znáš vůbec někoho na koho můžeš prstem ukázat - to je ten, co spáchal to a to?

To já ti mohu osvěžit paměť nacpanou propagandou Poselta. Pár set metrů ode mě je pohřebiště RA, kde je jich pohřbeno málem 1 500 a moje ves byla frontou z 80% zničena, zatím co ty okolní s německým obyvatelstvem to přežily bez pohromy. Vinu nenesla RA, ale Wehrmacht, který přes konec války - bylo to koncem dubna 1945(!) - se za již mrtvého Vůdce bil do posledního muže. Víš ty jak těm vesničanům poschovávaných celý týden po sklepích bylo, když po té hrůze vylezli a neměli kam hlavu složit? Když se museli nadlouho vměstnat do zbylých stavení? Když až po tom odsunu mohli začít nový život, v těch zachovalých německých domech, vykořeněni ze svého, stejně jako pak ti Němci? Tak to tady zabal a řekni Poseltovi, že mu zde pšenka nepokvete. Buď s pánembohem a nevracej se.

283061

13.2.2013 23:40

RE: Nemáme se za co stydět.

p. 60.?.?.?

Reakce na 283039

...do jednoho pytle a do zumpy hitlerovske sudetaky a nemce nikdo nehazi ...vlezli si tam sami....a slouhove jejich a svine uz zase vystrkujou rypaky ze zumpy ....ale je to dobre , tak zase zacne vycet jejich nelidskych zlocinu a ten potrva nekolik let nez se vycerpa ....jen dal ....jen tak dal...je to treba pouceni pro nase potomky aby vedeli....a nezapominali...

284808

21.1.2013 22:11

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 283013

Žádnou válku jsme s Němci nevyhráli, poněvadž jsme s Německem nebyli ve válečném stavu. To už je česká historie tak v prdeli, že si dovolujete psát takové nesmysly? Kdepak jste se dočetla, že by Československo vyhlásilo Německu válku nebo naopak? Zdroj by nebyl?

283024

22.1.2013 0:36

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283024

A ty naše bojové jednotky na východní i západní frontě to bylo co? Jen operetní rej? Po Mnichovské zradě našich západních "spojenců" a následně protektorátu, neměl kdo tu válku Německu oficiálně vyhlásit. Ale právě svojí vojenskou i odbojovou účastí ve prospěch vítězů, jsme se i my v ní stali vítězi. Formální vyhlášení války, jemuž brání okupace země agresorem, to je jen prostor k právním eskapádám advokátů, ale bez praktického užitku... Pán je právník? [vyplazený jazyk]

283048

22.1.2013 0:43

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 283048

Pán je realista. Ty naše jednotky o kterých mluvíte byl z pohledu celé války tak malý plivanec v moři, že bych se styděl o tom takhle v zahraničí vůbec mluvit. Armáda spala a zobala z ruky, stejně jako rusákům. To je realita.

283051

22.1.2013 1:33

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283051

Kolik máš válečných vyznamenání? A od koho? A nemyslím ty z Cizinecké legie. A čím se můžeš vycajchnovat, že pliveš na tuto zemi a její lid? Ty nebudeš právník. Ty jsi Ynteligent - což byla svého času horší nadávka, než "výpravčí" a to bylo co říct, protože tato urážka už byla zralá na souboj. [chechtot]

283062

22.1.2013 19:38

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 283062

Nikdo na nikoho neplive Ynteligente. Asi máš tak velký objem hlavy, že je tě na tuto diskuzi škoda. Pokud ne, tak se pokus vysvětlit, proč Slováci, ač vyhlásili válku SSSR a bojovali s bolševiky na život a na smrt po boku Německa, nebyli z Československa vypakovaní stejně jako Němci, kteří nikdy žádnou válku Československu nevyhlásili, jen ho okupovali jako okupují dnes mocnosti Afghánistán.
Asi to vyhlášení války podle mezinárodního práva je takový buržoazní přežitek[smích]

283148

23.1.2013 4:48

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 283148

Troubo , kde je mneli vypakovat , kdyz je nikdo nechchtel. Jen ti blbi Cesi.

283179

24.1.2013 21:01

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 283179

Jen ti blbí Češi...To jste napsal mooc hezky. Beneš byl Čech. Blbý Čech.

283403

23.1.2013 13:36

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283148

To seš takovej ynteligent od přirození? [oči v sloup]

On Hitler někomu napřed vyhlašoval válku a pak teprve tu zemi napadl? No nestyď se a pochlub se, kdo byl ten šťastlivec... Oblbovat můžeš jen ty, kteří jsou ti rovni věkem, vzděláním a zkušenostmi. Jinak se jen ztrapňuješ a těm kdo tě sem nasadili děláš medvědí službu - zdejší budou na ty Sudeťáky a Němce vůbec, nasraní ještě mnohem víc. [bliji]

283237

22.1.2013 20:00

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 283048

Pár tisíc rozhádaných vojáků v Anglii, Svobodova armáda seskládaná z bývalých absolventů gulagu a volyňáků, kteří ani nevěděli, kdo je to Beneš, to byla opravdová páteř čsl. armády[smích]Mimochodem proč se tahle pýcha československých bojových jednotek začala mezi sebou po válce vraždit jako svině bojující o poslední kus žrádla v korytě?

283152

23.1.2013 5:08

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 283152

Kolik jste toho vyvalcil vy ? Dedek ve Wermachtu , prastryc statil nohu pod Stalingradem. Jako zajatec (dedek)dostal kopnuto do prdele a beze zbrane byl poslan domu. Po valce je nikdo nijak neprosekutoval. Polovina rodiny zustala v Nemecku. Vzdy se chovali povysene. Proto jsem skoncil Canade a ne jako radny Nemec v Nemecku.

283181

23.1.2013 17:27

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 283181

Naštěstí jsem za lidi jako vy nemusel válčit. Zapomněl jste dodat, že mám na svědomí popravu generála Píky, vy hrdinný bojovníku s Němci. Jen nechápu, proč jste pláchnul jako zbabělec do Canady, když jste vyhráli válku a všechno po Němcích jste si v Česku přivlastnili. Asi vás tam vyhnali sudetedeutsche, hihihi.

283270

25.1.2013 23:49

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 283270

Co to placate ? Ja jen pisi ze to neni presne tak jak se popisuje. Tod vse. Jinak se k vasemu steku neminim vyjadrovat.

283502

26.1.2013 15:29

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 283502

Hahaha, tak porazili jste Němce a za dva roky poté, co byli "vítězně" odsunuti, jste zdrhali do Německa a jinam ve strachu o kejhák. Člověče, při vší úctě k vašemu myšlení, vám to připadá normální ještě psát nesmysly o nějakém vítězství? Kdybyste skutečně válčili s Němci a vyhráli, tak byste nikdy z Československa neměli důvod utíkat jako vítězové.
Nemá smysl se bavit se zaslepeným fanatikem jako vy, který nevidí, že hrstka lidí v čsl. misích byla zneužita ve prospěch židozednářských ambicí mocichtivého E. Beneše.

283546

24.1.2013 1:29

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 283181

To je zajimave.Ja mam uplne jine zkusenosti.Prakticky od r.89 jsem zil pracovne stridave v Nemecku a tady.Povysene se vetsinou chovaji nevzdelani tupci (stejne povysene se chovaji Cesi k jinym narodnostem,o kterych si mysli,ze jsou horsi nez oni - ze? chudaci Rumuni,Bulhari,Polaci,Ukrajinci,Vietnamci atd.) nebo nekteri statni urednici (ti asi z titulu svych funkci - ti jsou ale povyseni i vuci svym).Pro tyto tupce jsou zdrojem povysenosti ekonomicke uspechy po valce,ze vyrobky "Made in Germany" jsou povazovany za jedny z nejlepsich na svete,popripade ze "jejich" fotbaliste vyhrali nejaky titul.Chytri a vzdelani lide jsou velmi slusni,a v mnohem mi pomohli a ulehcili zivot u nich. Vubec se mnou nejednali jako "s povlem z vychodu",jednali se mnou jako rovny s rovnym.A pokud jsem se setkal s vyhnanymi sudetaky (tehdy byli vetsinou jeste detmi) nebo jejich potomky,mam jen pozitivni dojmy.Velmi se zajimali,jake to tady je,mnohdy se slzou v oku za svuj domov povazuji dodnes rodna mista odkud byli vyhnani,i kdyz vi,ze se sem nikdy nevrati ani jim nic nebude vraceno. Ti byli tupymi risskymi "domorodci" povazovani za "povl 2.kategorie z vychodu" a dostali to pocitit,kdyz tam s tim kufrikem v ruce prijeli a museli si vybudovat novou existenci. A netahejte sem nejakeho Posselta,ktery je jen politicky karierista, co si na odsunu stavi svou existenci,stejne jako vsichni aparatcici v kterekoliv politicke strane vsude na svete.Kecaci co nic nedelaji,jen zvani a danovi poplatnici je za to plati.Toz tak.

283311

26.1.2013 0:03

RE: Nemáme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 283311

Jo , berou nas jako sobe rovne, Proto je pro nas nemyslitelne rentovat AUDI. Proto ze Cesi jsou zlodeji.

283503

21.1.2013 21:54

RE: NEmáme se za co stydět.

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 282981

Já se bavím o učebnicích svých dětí, člověče, moje nejstarší robátko ještě nemá osmnáct. Bavíme se o týchž učebnicích? Vy také stejně jako moje děti spadáte do kategorie -náctiletých?

Víte, zajímá mě to z toho důvodu, že pokud máte pod dvacet, tak jste se to ve škole učili, tedy lžete. A ještě navíc můžete být mladistvý, Kája s čírem je superboží a cool a vy mu to nemůžete hodit, to je k vzteku. Být vaší mámou... No nic.
Pokud je vám pod třicet, taky jste se to už ve škole také učili, pak nechápu vaši motivaci (honorář?), nicméně stále to znamená, že lžete.
Pokud je vám pod čtyřicet, mohl jste se s touto tématikou potkat na střední či vysoké škole, tam se to probíralo taky, občanská nauka je přinejmenším na středních školách dodnes.
Pokud jste starší, měl byste být dost starej na to, abyste si na internetu vyhledal info z více zdrojů a nežvýkal tady sudeťáckou agitku, kterou na nás i bez vás chrlí mainstream. V opačném případě jste lama anebo placený agitátor.

283022

21.1.2013 12:52

RE: NEmáme se za co stydět.

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 282919

taky nejsem příznivcem rozmazávání (a neustálého připomínání) svinstev a křivd, přepočítávání mrtvých a vytváření jejich ideologicky různě podbarvených variant, protože…
především sudety nejsou problém národů, ale ideologicko- mocenský, který je schovaný za národ - a této manipulaci se říká nacionalismus (a účinkujícím náckové), což je logicky trochu něco jiného, než vlastenectví, přičemž se tu jisté zájmy snaží vytvořit dojem, že ta ošklivější forma je nějaký německý patent... ale to asi není, dokonce se zdá, že tomu klaus se zemanem dost podezřele rozumí, což vyvolává dojem, že ta sudetská karta je vytažená z rukávu... do sudet celkem bez problémů připlouvají cizokrajné kltury (a vesele se množí), na rozdíl od identických – i když německy mluvících kdysi čechů... a tak paradoxně v případě zemana se ta karta začíná vybarvovat nějak "národně socialisticky", kteroužto agendu, zdá se, pilně podporuje právě jeho bývalý opoziční kolega...
top09 je celkem otevřeně asociální a prokorporátní a dá se říci, že si ani moc nehrají na něco jiného, knížecí grupa je evidentně prokatolická (přesněji a v kontextu – západně katolická)a bavorští sudeťáci jakoby náhodou také, za čímž jsou zájmy spojené s obskurními feudální kruhy, což je celkem zřejmé již od EU počátků... oni prostě něčemu (někomu) věří, což je patrně tím motorem…
kdo jsou ale ti druzí? pokud jsou tak nějak "proputinští" (což není vůbec vyloučené) jsou zároveň sociálnější, nebo snad nějak lepší, než ti první? "sociální zeman" vypadá čím dál více jako jen pouhý vývěsní štítek, neboť oba dva reprezentanti tohoto proudu popřevratového vývoje se zasloužili vydatně o rozbití svého politického zázemí, čímž podstatně přispěli k destabilizaci místní politické scény, a tím vytvořili ideální podmínky pro rejdy v šedé zóně... a to je to, co je nedořečené a nejasné - je vůbec toto jejich počínání v nějakém pro nás "dobrém zájmu"?
možná by bylo lepší se tu méně zabývat pseudoproblémy a fikcemi a podívat se jasněji, co z toho pro nás plyne - jsou vůbec poválečné sudety lepším místem, než před tím? jak to, že právě tam mnohdy preferují švarcnberkovu stranu, to se zbláznili, že se necítí být ohroženi? proč tyto oblasti působí mnohdy zdevastovaně a vybydleně, a kdo tomu velmi napomohl svou poválečnou politikou, a proč se po převratu nic moc nezměnilo k lepšímu, mnohdy spíš naopak? nemůžu se zbavit dojmu, že celý ten národnostní problém je jen maskování jiných vlivů v rámci mocenského dělení, jinak řečeno – je to nečestná hra v zájmu někoho jiného a asi jen naiva by se ještě mohl domnívat, že naopak tenhle bude bodrý a čestný dobráček…
ostatně, pro hovádka je příznačné, že jsou naháněna tak akorát z ohrádky do ohrádky u čehož obvykle rozrušeně bečí…

282968

21.1.2013 3:40

RE: Máme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 282910

K Vondráčkovu zfalšovanému "dokumentu" se jasně vyslovili historici z VHÚ: na dobovém filmu není zachyceno "zabíjení po česku" ale poprava blíže nespecifikované skupiny Němců členy rudé armády. Skutečné důvody popravy nebyly zjištěny, ale stopou mohou být pomníčky rudoarmějců v těch místech. Jak známo RA dorazila do Prahy v časných ranních hodinách 9.5., tedy několik hodin po kapitulaci Německa. Přesto během této operace "v době míru" Němci zabili cca tisíc vojáků RA.

282921

21.1.2013 15:27

RE: Máme se za co stydět.

ČF 94.?.?.?

Reakce na 282921

Ať si každý udělá názor sám, jak moc je zfalšovaný. Spíš mám pocit, že se třefil do černého a zfalšované jsou údajná slova historiků z VHU.

http://ulozto.cz/xfnvbJL/zabijeni-po-cesku-dokument-dvb-t-cz-avi

282986

21.1.2013 5:35

RE: Máme se za co stydět.

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Reakce na 282910

Vyhnali jsme jich tri a pul millionu a nesmeli si vzit ssebou vic jak dvacet kilogramu.

282924

21.1.2013 7:37

RE: Máme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 282924

>Vyhnali jsme jich tri a pul millionu a nesmeli si vzit ssebou vic
>jak dvacet kilogramu.
Ano, bylo to krute. A co samotna valka vedena Nemci? To krute nebylo? A kdy a kým vsechny ty krutosti zacaly? Byli to Cesi anebo Nemci? Nehodlam uvadet fakta, cisla dokumenty, to je zbytecne, jsou dostatecne znamé a pokud nekomu ne, nehodlam s takovym clovekem polemizovat, protoze to musi byt nejak ochuzeny jedinec.

Rozhodnuti o vysidleni Nemců ze Sudet vzeslo ze smlouvy viteznych statu!!! Pripoustim, ze mohlo z ceske strany individualne dochazet k nehumannimu prubehu vysidlovani (necht se k takovym projevum spravedlive vyjadri soud), ale nesmime zapominat na jeden zasadni argument: Cesi valku nezacali, Cesi byli nemeckou armadou napadeni a mnozi civiliste byli tyrani a usmrceni, a tak povalecne vysidleni Nemcu z pohranici byl pro Cechy akt spravedliveho zadostiucineni a vychodiskem k zivotu bez predeslych problemu!!!

Jestli i po teto chronologii udalosti nekdo prohlasi, ze se "mame za co (vysidleni Nemcu) stydet", vzbuzuje pochyby, jedna-li se vubec o cloveka svepravneho!!!

282934

21.1.2013 9:56

RE: Máme se za co stydět.

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 282934

Naprostý souhlas. Ještě dnes se všichni snaží tvářit - já nic, to všechno Adolf. Ale stačí se podívat na dobové záběry, na ty narvané stadiony a jiné akce. Sice jsou země, kde se chovali ještě hůř, ale co?
Celá válka byla naprosto nechutným kšeftem pro pár vyvolených, některé továrny v Německu nesměli Spojenci ani poškodit. Podobně u nás - např. plzeňská Škodovka nebo kolínská rafinerie byly zničeny pár dní před koncem války a do pár měsíců se tu objevili američtí agenti s nabídkami na odkoupení. No co, nedostali to tenkrát, dneska už to mají.

282948

21.1.2013 15:31

RE: Máme se za co stydět.

steve 174.?.?.?

Reakce na 282934

.. nasim slovanskym bratrum Nemcum bychme meli vse vratit v puvodnim zrenovovanem stavu a rovnez je tucne financne odskodnit, protoze to byli vzdy nasi spojenci a pratele (tak to citim po precteni nekolika clanku v nasich mediich !)
.. rovnez bude nutne a mile kvitovano - strhnuti te komunisticke a antisemiticke kurvy - sv. Vaclava, z jeho kobyly. Do jejiho sedla by mel byt umisten laskoobcan Hitler, ktery ma v naruci batole Heydrycha, na kobylu se musi vytetovat cislo pod kejtu, ale viditelne - aby skolni ditka mohly tuto registraci pratelstvi slovanu Nemcu s menecennymi slovany Cechy, - obdivovat. A naslouchat slovum frojnlajn ucitelky - napr. "schweine tschechische popiraci !" S Henleinem na vecne casy a Sudetaci nna Hrad !!

282989

21.1.2013 18:44

RE: Máme se za co stydět.

Pavel2922 94.?.?.?

Reakce na 282924

>Vyhnali jsme jich tri a pul millionu a nesmeli si vzit ssebou vic
>jak dvacet kilogramu
.-Kolik si toho mohli vzít naši po Henlainově puči a Mnichovu, který byl signován Francií s Anglií?
-Kolik zahynulo našich lidí před Mnichovem a co tito mrtví udělali sudetským němcům?
-Pokud vím byl skonfiskovaný majetek němců odečten z reparací vyčíslených Postupimí, takže nebyl ukraden, jak se nyní stále uvádí, naopak kde je zbytek reparací, jestli je pravda co si matně pamatuji, nebylo zaplaceno ani 10%


-A pokud by německý voják vyhrál,choval by se k nám rozhodně lépe, než lidé strativší své blízké v dosud největším konfliktu.
Neomlouvám excesy, jsou neomluvitelné, bohužel jsou pochopitelné.

283003

22.1.2013 3:25

RE: Máme se za co stydět.

p. 113.?.?.?

Reakce na 283003

...nekteri fasisticti posluhove si jiz mysli ze jsme tak daleko/pred zvolenim Schwrcberga/ ze bychom meli dekovat a kvilet a dozadovat se za odpusteni za nekonecne zlociny ktere na nas i na jinych narodech nemcti zlocinci pachali po tisici let...a zrejme se chystaji v nich pokracovat....

283070

21.1.2013 6:06

RE: Máme se za co stydět.

Saša 24.?.?.?

Reakce na 282910

Podvědomí diskutéra s krásným českým jménem se projeví již ve vazbě a gramatice. Čeněk:

>jednání čechů

>českosovenská armáda

>předků, češi ho
ale
>Němci přinesli
>nebýt Němců

V té gramatice a myšlení bychom se měli držet stejných zásad. 14. února 1945 americké letectvo podniklo nálet na Prahu a zabito bylo 637 českých civilistů, 1184 osob bylo zraněno a 11000 Pražanů zůstalo bez přístřeší. Nebylo to poprvé, Praha byla bombardována „spojenci“ již 15.11.1944 a tehdy zahynulo 235 osob. To se rovněž nevyučuje a přičítá se to vině nacismu, potažmo Němcům. Češi Němcům odpustili, je tomu i naopak? Není absurdní požadovat po druhé a třetí generaci pocity viny?

282928

21.1.2013 15:23

RE: Máme se za co stydět.

ČF 94.?.?.?

Reakce na 282928

Bombardování Prahy a vysídlení sudet jsou 2 rozlešné kapitoly. Stejně jako má gramatika a myšlenka textu. Nedávno se odtajnilo, že bombarování Prahy nebyla náhoda (uvádělo se, že piloti si spletly Prahu s Drážďany). A když jsme u těch Drážďan - tam šlo pouze o krvelačnost američanů. Nebyl tam průmysl ani armáda, ale spousta civilistů utíkajících před Ruskem z východu. Město téměř lehlo celé popelem. Nevím, nevím do jaké míry se dá přičítat bombarování Prahy a potažmo Drážďan Němcům.

282985

21.1.2013 19:50

RE: Máme se za co stydět.

pietroo 178.?.?.?

Reakce na 282985

Bombardování Drážďan se odehrálo s největší pravděpodobností proto, aby Němci dostali brutální lekci, výprask, aby na vlastní kůži pocítili to, co dělali druhým. Je možné, že kdyby nedostali takové vlastně nespravedlivé výprasky, že by se nepoučili a ta sebereflexe by nenastala. Po první světové nenastala, bylo potřeba mnohem tvrdšího výprasku. Je taky hodně pravděpodobné, že kdyby Hitler kapituloval už v okamžiku kdy bylo jasné, že Německo nemá šanci...místo aby chtěl vstoupit do dějin sebevražedným hrdinným odporem do poslední chvíle ve stylu germánské mytologie o "soumraku bohů", kdy se bojovalo na celém německém území a přineslo to úplnou destrukci...tak by Němci nepocítili každý Němec na vlastní kůži to utrpení, tak jako to nepocítili v první světové. A ta jejich sebereflexe by nenastala. Bible píše hroznou ale asi v určitých vypjatých okamžicích pravdivou větu: "Jakou měrou měříš, takovou ti bude naměřeno." Měříš nespravedlivě? Bude ti naměřeno nespravedlivě. Ten národ vyznával filozofii džungle. Tak mu bylo odpovězeno na úrovni džungle v jazyce kterému snad rozuměl. Možná by nám ta "nadrasa" měla poděkovat, že se vrátila mezi lidi a přestali být jen technicky dokonalejšími šelmami.
Ve Vídni jsem potkal starou paní a ta se narodila v Sudetech a vyrostla v Bavorsku. Říkala, že sudetští Němci prý byli v Bavorsku lidmi druhé kategorie, jako ti, kteří se přistěhovali, přišli s tím rancem na zádech a Bavoráci tím samozřejmě nadšeni nebyli. Tvrdila že je to dosud, ale nevím co je na tom pravdy, byla psychicky nemocná, moc se s ní bavit nedalo, Bavorsko znám minimálně. Určitě to neměli jednoduché v Bavorsku. V hokeji 2005 tato paní fandila Čechům, bylo mistrovství světa ve Vídni...

283010

21.1.2013 22:33

RE: Máme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 283010

Nejhorší byl nálet patnáctiset těžkých čtyřmotorových bombardérů Luftwaffe na Prahu. Však jim to Pražané hned v květnu oplatili[smích]

283030

22.1.2013 11:26

RE: Máme se za co stydět.

Sadko 84.?.?.?

Reakce na 282985

Drážd'any byly od nepaměti mocným vojenským centrem. Tak i v únoru 1945, kdy byly v Drážd'anech formovány velké vojenské útvary. Útvary které se nacházely v levém boku 1. Ukrajinského frontu, operujícího směrem na západ, na Berlín. Winston Churchill byl Stalinovi za něco vděčen, od června 1944.

Rudá armáda potřebovala v květnu 1945 celé tři dny, aby drážd'anskou posádku neutralisovala a mohla tak pokračovat na cestě do Prahy. Do Prahy, kterou osvobodila. Stálo ji to, a národy Sovětského svazu, 11.997 padlých a 40.501 raněných.

Drážd'anské seřad'ovací nádraží bylo posledním fungujícím toho druhu v Německu. Totéž paltilo pro ostatní drážd'anská nádraží. Obležená Wroclaw byla až do 6.5.1945 letecky zásobována z Drážd'an. Všechny tyto údaje jsou dostupné ve Wikipedii.

Podobně Vám mohu, může vlastně každý sám, vyvráti všechna vaše věcná tvrzení. Propagandou se nezbývám.

Bombardování bezbranných, otevřených měst, započalo Německo nálety na Varšavu 1939 a příšerným náletem na Rotterdam 1940.
Mimochodem, jak nálet na Emauzy, tak nálet na ČKD, jsem osobně zažil. Tu atmosféru v níž se sice mísila bolest nad ztrátami, ale i zadostiučinění, ne-li radost, také.

Kdo válku vyprovokoval, kdo válku začal, ten je zodpověden za její následky. A to byla Třetí říše. Nikdo jiný.

"Kdo ovládá minulost, ten ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ten ovládá minulost." znělo helso strany.
(George Orwell) "1984"

283101

22.1.2013 18:27

RE: Máme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 283101

>Drážd'anské seřad'ovací nádraží bylo posledním
>fungujícím toho druhu v Německu. Totéž paltilo pro ostatní
>drážd'anská nádraží. Obležená Wroclaw byla až do
>6.5.1945 letecky zásobována z Drážd'an. Všechny tyto údaje
>jsou dostupné ve Wikipedii.
Drazdany byly jakousi oazou pokoje, rekl nam vloni drazdansky pruvodce, a proto se tam shromazdovalo, kdyz uz se valka hroutila, mnoho vojenskych uskupeni, tam se udajne dala preckat. Dodnes pry mnoho Nemcu krouti nad bombardovanim Drazdan nechapave hlavou. Hovori o nesmyslnosti. Jakoby jejich valceni melo smysl. Ostatne zadne valceni nema smysl. To pozorujeme i v teto dobe: Afghanistan, Iraq, Libya atd.
>Kdo válku vyprovokoval, kdo válku začal, ten je zodpověden za
>její následky. A to byla Třetí říše. Nikdo jiný.
Souhlasim. Bez vyhrad.

283141

21.1.2013 9:17

RE: Máme se za co stydět.

čert 85.?.?.?

Reakce na 282910

No treba na to pozrieť aj z tej strany, že ak sa niekto pred vojnou pridal na stranu nepriateľského štátu, tak to bola vlastizrada, pretože aj keď boli "sudetskí Nemci" stále boli československí občania. Takže po vojne, keď bolo jasné, že Nemci vojnu prehrali, bolo samozrejmé vysporiadať sa s "vojnovými zradcami".

282942

21.1.2013 16:11

RE: Máme se za co stydět.

ČF 94.?.?.?

Reakce na 282942

A jak se rozlišovalo, kdo byl a nebyl vojnový zrádce? Byli všichni?

282997

21.1.2013 16:52

RE: Máme se za co stydět.

steve 174.?.?.?

Reakce na 282997

.. a myslite si, ze ted v Nemecku sedi na internetu vnukove henlajnu a strasne se stydi, ze jejich dedkove napr. to decko z kocarku umlatili o stenu zbytecne ?
Cendo, kdyz se chces stydet, tak se styd (jsi svobodny clovek) ..., ale styd se potichu, .. ti druzi lide jsou take "svobodni", nahodou narazis na chlapa a je zle ...
Nech to spat, dela to jenom zlou krev .., pokud citis vinu, dej jim treba svuj majetek, to te uklidni a jim udela radost .. [mrknutí jedním okem]

282999

21.1.2013 17:07

RE: Máme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 282999

..., ale styd se potichu, .. ti druzi lide jsou take "svobodni", nahodou narazis na chlapa a je zle ... pokud ten chlap nebude pokrytec, zle být nemusí.

Steve, já myslel, že jsme v diskuzi na serveru, kde se svobodně můžou vyjadřovat názory a mluvím k tématu - nadpis článku zní Nelze napravovat staré KŘIVDY tím, že pácháme nové.

283001

21.1.2013 22:14

RE: Máme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283001

Ríká se, že myslet znamená hovno vědět a tady se těch myslitelů najednou vyrojilo jako masařek na zdechlině. Který z nich má své osobní zážitky z té doby? Vsadím boty, že včetně autora článku ani jeden a že všechny jejich znalosti pochází až z doby poplyšákové, nebo z wiki, což je v mnoha případech totéž, protože tamní cenzoři jsou vesměs diletanti v oborech do kterých se montují.

Jedno je přece jasné. "Kdo seje vítr, sklízí bouři." Nebýt toho, že USA kapitál udělal po válce ze západní zóny Německa výkladní skříň blahobytu, jednak z důvodů propagandy a pak coby nástupiště k novému "pochodu na východ", byli by Němci dodnes zatížení reparacemi a ještě v době kamenné. K zjevně Poseltem zaplacenému článku i některých debatérů, by tak vůbec nemohlo dojít. [bliji]

283026

21.1.2013 22:28

RE: Máme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 282999

Já jsem jim chtěl dát kupónovou knížku po babičce. Prý tam byl desetinásobek, říkal mi to Vítek z Baham.

283029

21.1.2013 11:11

RE: Máme se za co stydět.

Čen 37.?.?.?

Reakce na 282910

Máte české jméno, ale co jste zač? Proč ostouzíte čs.armádu, ta přece byla odhodlána bojovat ze všech sil, ale nesměla. Zapomněl jste, kolik Čechoslováků pak bojovalo v Británii, na východní frontě a jinde? Nikdy jste neslyšel o posádce ve Frýdku Místku, která nedbala toho, že by měla držet hubu a krok a bojovala s Němci obsazujícími město, přestože věděla, jak ten boj skončí?
A mluvíte jen o Lidicích, ale nebyly jen Lidice, byly i menší osady a lidé kteří se Němcům postavili, byli umučeni, upáleni ve svých domovech. Nikdy jste neslyšel o střelnici v Kobylisích? O Heydrichiádě? Kolik našich nejlepších lidí zemřelo v koncentrácích? Vysidlování pohraničí heinlenovci, vysídlování Benešovska, plány na likvidavi českého národa? Odsuzuji krutost odsunu Němců, ale když někdo žije v prostředí plném krutosti, poprav a zabíjení, nenačichne tou krutostí rovněž? Neříká se, že kdo zasévá vítr, sklízí bouři? Proč uražíte vlastní národ, proč kálíte do vlastního hnízda? [bliji]

282959

21.1.2013 16:06

RE: Máme se za co stydět.

ČF 94.?.?.?

Reakce na 282959

Jsem čech a vždy když jsem v zahraničí se k češství hrdě hlásím. O druhou světovou se zajímám a jsem si vědom faktů, o kterých píšete a souhlasím s nimi. To nemění nic na tom, že za naší historii okolo vysídlení suded se stydím. Ne ani tak za samotný fakt, ale za to, jakým způsobem se to stalo a za to, že si to ani sami před sebou často neumíme připustit. Byla to zbabělost, kdy se naše armáda dopustila pomstychtivého řádění na civilistech. Vím o Frýdku a co ještě?? To samé co v 68 - prd a stáhnutí se.

282996

21.1.2013 11:52

RE: Máme se za co stydět.

hank 91.?.?.?

Reakce na 282910

Armáda se bála postavit...? To je ale pěkná kravina. Armáda dostala (a vždy dostává) rozkazy od politiků - aspoň v demokratických státech to tak chodí...

282964

21.1.2013 16:46

RE: Máme se za co stydět.

ČF 94.?.?.?

Reakce na 282964

To jo a nejvyšší představitel je prezident. V té době Hácha. Nebál se v Berlíně u Hitlera? Od něj to šlo a nikdo krom Frýdku se tomu moc nebránil. Myslím, že buď jsme měli bojovat, v případě sudet je řešit v průběhu války. Ale POválečný odsun - a takový je prostě zbabělé svinstvo, ať se na mě nidko nezlobí.

282998

21.1.2013 20:32

RE: Máme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 282998

>POválečný odsun - a takový je prostě zbabělé svinstvo, ať
>se na mě nidko nezlobí.
Pozastavil jsem se nad zduraznenim - a takovy -, a dlouho jsem se snazil vybavit si mnozstvi, zpusob ci mnoho jinych pojmu, ale marne, protoze nedokazu si to ve smyslu - a takovy - poskladat v hlave do reality. Ano, bylo o odsunu leccos napsano..., neco jsem precetl i vyslechl, bylo to hlavne o nasili, teroru, vrazdach, ale da se to povazovat za verohodne a v rozsahu celonarodnim? Verohodnost eventualnich precinu je na soudu. Je tu svak uz nebezpeci ovlivneni okolnostmi i casem.

Znam jednu zenu, ktera byla s rodici a sourozenci ze Sudet odsunuta. Poslednich nekolik let si s manzelem pronajimala byt v dome svych rodicu na severu Moravy. Prijizdeli do Ceska zhruba trikrat do roka, povetsinou na 6-8 tydnu. (Jsou duchodci.) Vloni se rozhodli najem ukoncit. Protoze jsem byl v Cesku, pozvali me pro ty posledni chvile na navstevu. Rozpacity prozitek.

Jeji rodice byli ctvrtym pokolenim, zijicim v te vesnicce. Kdyz se schylovalo k valce, otec narukoval do Cs. armady. Po okupaci CSR nemeckou armadou byl prevelen do armady nemecke, a smer SSSR. V roce 1945 se nakratko vratil, pak byl ale zatcen a odvlecen do ruskeho vezeni. Po opetnem navratu byla cela rodina odsunuta do Nemecka. Zanechali na severni Morave pomerne velky dum. Prijet na navstevu sveho rodiste mohli poprve po 15 letech. Do roku 1990 pak jeste dvakrat. Potom casteji, az dospeli k pronajmu bytecku ve svem dome.

Hovorili jsme o valce a jejich odsunu, prosli jsme vesnicku, i dokonce cesticku, kudy treba chodila s maminkou pro mleko, atd. Potkali jsme take nekolik sousedu, vrele se spolu bavili a jedna zena jim dala pytlik orechu, aby meli pro cukrovi na Vanoce. Zamirili jsme taky na hrbitov. Jeste do predlonska na jednom hrobe byl jejich nahrobni kamen. Pak vsak soucasnemu majiteli kdosi zemrel, hrob automaticky ziskal a nemecky nahrobni kamen vyhodil.

Na zaver jsem se zeny zeptal, komu co zazliva. Odpoved - Hitlerovi, ze zacal. A co Cesi?, ja na to. Byla to logicka odplata. Velice trpka. Po jeji odpovedi jsem se dale zeptal: Co nasili, provazelo vas pri odsunu? Ne. Doslo nekde v okoli k nasili? Nevedela o nem. Ale dodala, ze v Nemecku se poznala s podobne odsunutymi Nemci, a ti pry nasili zakusili. Po case se vsak dozvedela, ze to byl pouhy vymysl. Chteli neco ziskat i od Cechu. Zajimalo me taky, jak zena s tatinkem nahlizela na svuj dum pri prvni navsteve po 15 letech. Prozivala velkou nostagii. Ale silnejsi byla realita - smutek z upadku domu, vesnicky a celospolecenskeho upadku. Byli byste schopni se tehdy vratit? Uz ne natrvalo, jen jsem porad potrebovala tady nekdy byt kvuli vzpominkam na detstvi.

283015

21.1.2013 20:42

RE: Máme se za co stydět??? Zmatene Fakta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 282910

K Ceske zbabele armade ( podle Cenka ..) general Syrovy , ktery byl v strategickem planovani v te dobe prohlasil , ze jsme proti Nemecke armade nemeli nejmensi nadeji se udrzet , tak mily Cenku proc by jste hnali Ceskou armadu na jatka a nechal zabijet lidi bez efektu. Co se stalo po valce : podle toho jak jsem sledoval konec valky Rude Armady v Nemecku , jsem dostal dojem, ze politicke cile byly zvysit nepratelstvi mezi Nemci a Rusy uz z duvodu potlaceni komunismu. Jak jsem sledoval v tisku, kdyz Ruda Armada , zabrala Nemecko , vojaci se chovali pomerne profesionalne, ale pak prisla opacna vlna loupeni, coz nema samo o sobe logiku. Stejne mne to pripada rabovani v Cechach, neb tak zvane vyrovnavani uctu bez logiky( bylo tomu mozno policejne lehce zamezit) bez prihlednuti na politicke cile z dlouhodobych perspektive jako repatriace a ze Ceskoslovensko bude casti Vychodniho bloku, tudiz mene penez komunistum. Problem je , ze Nemci nejsou schopni socialne-politicky myslet , jak to uz to poukazal Goethe, a nachazeji vysvetleni vyhovujici jejich narcistickemu mysleni trpicich lepsich lidi snazicich se obetovat pro lepsi Evropu kombinovane s prvotridnim egoismem. A jak to parodoval Hasek ve Svejkovi: Svejk byl ve vozicku ve vojenske uniforme s berlemi a provolaval "Na Belehrad Na Belehrad" a pristi den vysel clanek v Nemeckych novinach " hrdine Nemecke davy chranily vlastence (Svejka) pred lynchovanim Ceskymi davy vlastnimi tely". Verim tomu, ze Nemci na tyto pitomosti leti , jak uz ukazal pan Hitler a Cenek. Navsteva nemeckeho presidenta nemela nic spolecneho s jehou moralni lidskou posici, ale byla prokalkulovanou politickou akci, ktera se musela zahrat na takove lidi jako Cenek, aby si mohli myslet jak Cesi jsou spatni a Nemci hodni lide.

283017

21.1.2013 22:07

RE: Máme se za co stydět??? Zmatene Fakta

Marian Kubáček 88.?.?.?

Reakce na 283017

Mám dojem ze on nepsal o tom, abychom se bránili ale že jsme se neměli zbaběle a zákařně chovat po válce, jak jsme se chovali. Já s ním souhlasím, byla to od čechů zákařnost na bezbranných. Se zbraněma bysme do nich nešli.

283023

21.1.2013 23:26

RE: Máme se za co stydět??? Zmatene Fakta

ČF 94.?.?.?

Reakce na 283023

Jsem rád, že alespoň jeden schopný sebekriticky uvažovat.

Napadlo mě to přirovnat k pomyslnému boxerovi (Nemec), který je hodně silný a rozhodl se terorizovat ostatní v ringu. Dal pěstí Polákovi, ten ač mu bylo taky jasné, že nemá šanci, postavil se a samozřejmě prohrál. Poté vycenil zuby ne Čecha, Čech zalezl do ulity a tvářil se, že spolupracuje (dobové záběry na plný hajlující zpívající václavák kde domov můj - taky máme být na co hrdí). Pak silný arogantní Francouz, dostal na držku rychleji, než čekal. Němec byl stále silnější a sebevědomější a tak se spojil Amík, Angličan a Rusák. Němce složili. Přiběhl čecháček, zlomeného, ležícího a bezbranného Němce okradl, pokopal, poplival a vykopal ze své části ringu. Poté co slyšel kritiku, že se zachoval zbaběle a buď to měl dát na Poláka, nebo se na něj vysrat - zcela pokrytecky přešel, nechtěl vůbec nic slyšet s tím, že ho Němec terorizoavl a zasloužil si to. Mrzí mě, že ani tady na zvědavci si lidi nedokáži připustit, že tato potměšilost je nám bohužel vlastní.

283037

22.1.2013 8:08

RE: Máme se za co stydět??? Zmatene Fakta !!! Vy jste Mimo ale kompletne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 283037

V mem psani nebyla sebekritika, tam byla pouze fakta . Ze Ceskoslovenska Armada nemela nejmensi moznost vyhrat. Tecka ! Vy do toho cpete sebekritiku ktera tam neni!!. Na mne delali Nemci dojem , ze rozumi pouze nasili a kdyz je nekdo drzi tak zvane velice silnem a kratkem retezu, coz byla ostatne Britska politika vuci Nemecku ..Richelieu doktrina. Jakmila jsou trochu silnejsi , tak Nemci se mi zda maji zalusk neco si vzit zdarma, protoze jsou "lepsi". Muj komentar byl, ze se mi zda ,ze nasilne skutky Cechu proti Nemcum, byli spise zpusobeny zvenci , nezli Cechy (Hydirichiada styl) pro dosazeni politickych cilu , kdyby jste se k tomu inteligentne vyjadril a nemlatil travu okolo zbytecne. Cesi podle mne byli stastni , ze prezili valku lepe nezli vetsina Evropy, a jestli se chovali Nemci k nim tak slusne , nevidim duvodu k nasilim. Ale tech 200.000 mrtvych obcanu Cech nemluvi prilis hezky pro Nemce , co myslite???

283086

22.1.2013 15:26

RE: Máme se za co stydět??? Zmatene Fakta !!! Vy jste Mimo ale kompletne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283086

To je právě ono. On jen myslí, což značí, že hovno ví a je-li vyzván k věcné argumentaci, uteče provokovat do nového vlákna. To není vyjadřování názoru co dělá. To je prachsprostá vlastizrádná demagogie Poseltova poskoka skříženého s Havlovo družinou, kteří už zde napáchali více zla, nežli stihl sám Adolf. Oni to dělají sofistikovaněji jsa poučeni historií a nenahání lidi do plynu. Oni jim vytvoří takové životní podmínky, v nichž těm lidem nic jiného nežli sejít ze světa vlastní rukou, nezbude. A jsou vysmátí, že jim to ti zatím žijící za kus žvance žerou... No uvidíme. To "kdo se směje naposled...", to je rčení osvědčené věky.

283126

21.1.2013 22:37

Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 282910

Odsun Němců byl rozhodnutím Postupimské konference,nikoliv Beneše nebo nějakého ČSR subjektu! Za provedení odsunu jsme byli pochváleni od tehdejších mezinárodních organizací!
Odsunutí Němci dostali za majetek velmi slušné náhrady od vlády Německa a ČSR nedostala vyplaceny válečné reparace výměnou za majetek odsunutých Němců!
Pokud by zde Němci zůstali mohlo by dojít až na občanskou válku na národnostním principu,kde by jistě byli Němci krutě byti / nebyla po válce mezinárodní síla,která by je mohla chránit!!!/, takže odsun je vlastně zachránil před daleko horší možnou genocidou!Zrovna tak jako byli odsunuto cca 7 milionů Němců z prostoru Polska, kde ještě přišlo Německo o velkou část území
a tam si dnes nedovolí Německo ani pípnout proto Polákům!
Takže všechno ostatní jsou úplně blbé kecy nedostatečně informovaných lidí!
Beneš ani vláda ČSR nemohla rozhodnout o transferu tolika milionů lidí po válce,takže pokud si někdo stěžuje, tak se musí obrátit na závěry a rozhodnutí mezinárodní Postupimské konference!!!!
Němci rozpoutali světovou válku, kterou prohráli a vítěz si předepsal podmínky,které museli Němci splnit!!! Nic víc a nic méně!!! Všechno ostatní jsou kecy!

283031

22.1.2013 2:28

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 283031

Omlouvám se pane konečné slovo, ale přečtěte si o tom něco, než budete kázat s vykřičníkama. Je to benešovo dílo, už v 1943 s tím byl u Cherchila a v pustupimi se to pouze posvětilo.

283066

22.1.2013 15:55

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283066

Jdi rozumovat do Sudet ynteligente. V r. '43 ještě vůbec nevylo jasné jak válka dopadne a on W. Churchill už Benešovi odklepl odsun Němců ze všech států, kde jako menšina žili? Ten odsun nebyl jen z Československa a Beneš byl uznán spojenci právě jenom coby jeho reprezentant. No a ta Postupim, to je vlastní jméno toho města. Možná vám to v té speciální škole zapomněli říct, nebo jsi zrovna hulil za školou trávu, ale v Češtině se píší vlastní jména velkým písmem na jejich počátku. Diskuze není nespisovným hulákáním na fotbale a má-li být slušná a věcná, jsou gramatika i sloh její nutností. Tak pro příště pozor!... Nebo se raději neztrapňuj těmi svými znalostmi, pochytnutými ze stejně věděním nedotčených zdrojů, jakým jsi sám. [oči v sloup]

283127

22.1.2013 17:05

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 283127

To opět není o Gíze, podívejte na Wiki tam to je. Beneš předpokládal vítězství, a podle toho připravoval budoucnost. Ta gramatika Vám sice jde, ale to je tak vše. Pardon ještě konspirace o Nejvyšším šlechetném pokusníkovi...

283130

23.1.2013 13:59

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283130

Neuhýbej do Gízy. Jestli nejsi schopen pochopit co z ní plyne, je to s tebou nahnuté. Umřeš poznáním nedotčen, lidově blbej... Příroda je ale milostivá. Trápit tě to nebude. [vyplazený jazyk]

283240

22.1.2013 17:14

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 283127

Citát z Wiki:
Zásadní souhlas s transferem německých minorit ze střední a jihovýchodní Evropy britská vláda vyslovila na základě memoranda 2. července 1942, o čemž byl E. Beneš informován britským ministrem zahraničí A. Edenem 7. července 1942.[10] Následně v říjnu 1942 Benešovi doporučila, aby při budoucí realizaci odsunu nekladl příliš velký důraz na kriteria a posuzování viny či neviny jednotlivých Němců.[11] 13. května 1943 dal souhlas k celkovému odsunu Roosevelt při Benešově návštěvě v USA.[zdroj?] Při této návštěvě obdržel Beneš i souhlas sovětské vlády, a to prostřednictvím sovětského velvyslance v USA Bogomolova.[12] V prosinci 1943 souhlas vyslovilo vedení KSČ.[9] Ovšem již na počátku roku 1945 zaujaly Spojené státy k odsunu německých menšin v Evropě rezervovaný postoj.[13]
Vysídlení Němců bylo schváleno konferenci v Postupimi, kde byly schváleny deportace Němců z Československa, Maďarska a Polska.[14] Kromě tří výše uvedených zemí byli Němci odsunuti také z Holandska (30 000 osob), Francie (9 300), Itálie (9 300), Belgie (7 600) a Lucemburska (6 000).[15]

283132

23.1.2013 14:37

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283132

Kde z toho "byl informován", ..."doporučila mu...", "...obdržel Beneš souhlas..." plyne, že iniciátorem myšlenky všech odsunů byl Beneš u Churchilla v r. '43? A ta wiki? Není v ní jediná česká reference ani zdroj, starší ježli je rok 1990 a ty co jsou starší, jsou německé, čili objektivita tomu odpovídající.

Kdyby se byl Stalin rozhodl zastavit boje na hranicích SSSR a nechal Evropu napospas Hitlerovi, tak by tyto nejapné diskuze nevnikaly. Na Sibiři by byly jiné starosti. [oči v sloup]

283245

23.1.2013 19:33

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 283245

Jestli je tam psáno, že Beneš obdržel souhlas, pak v tom asi musí být "namočený" jako minimálně spoluiniciátor. To by byla divná mluva kdyby to nechtěl, či nepožadoval... Asi jako kdybych se já vyjádřil vůči Vám: "Že s Vámi souhlasím, že ta Gíza je nejspíš jakási blbost." Tak, a tímto jste obdržel ode mne souhlas! [vyplazený jazyk]

U datování pramenů není podstatné stáří, předpokládám že jsou to seriozní badatelé a mají své údaje podložené studiem autentických archívních materiálů z oné doby, či svědectví zúčastněných osob.

Náhodou jsem objevil:
Protokol z jednání v Moskvě, snad autentický, a mnoho dalších dokumentů.

283281

24.1.2013 2:41

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283281

Tvůj souhlas? A mně?... Tak to si teda fandíš! Ty pyramidy, ty jsou jen naléhavým poselstvím těch před potopou, těm po ní. Něco jako láhev trosečníka, oznamující možným nálezcům vzkaz o své existenci. Jenže jsou těm nálezcům i varováním, aby neskončili jako oni - trosečníci dávnověku schopní je na rozdíl od nás postavit - pokud do jisté doby to poselství rozpoznají, protože ono jim přináší sílu pravdy. Poselství sice bylo rozpoznáno, ale síla pravdy není slepcům zatím nic platná... A "čas běží jako jelen, co byv brokem do prdele střelen"... Všem vám ubohým slepcům běží. I tobě ubohý slepče. I tobě... [pláč]

283317

22.1.2013 10:21

RE: Máme se za co stydět.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 282910

Fialo, konkrétně tebou zmiňovaný "dokument" Vondráčka je do nebe volající manipulační svinstvo, dělané na zakázku. Kdybys byl zvídavý a nečekal, co ti naservírujou ve škole, našel bys - že se proti němu ohradila celá skupina historiků, z těch známějších třeba pan Mahler. Proč asi autor dostal cenu od sudeťácké nadace a sklidil potlesk "dizidentů"? Vykreslil "českou bestialitu", zamlčel, že původcem byl polorakušák a poloněmec ze vzorné vesnice SS. Podle archívů a svědeckých výpovědí šlo o vyřizování si účtů soukmenovců kvůli dluhu- ne o nějakou "pomstu Čechů".
A když se už tak naivně ptáš, "jestli jsme se zachovali správně", asi ti uniklo, že celý ten odsun (ne "vyhnání, ten termín sem zavlekla až "disidentská" lobby, živená sudeťáckými fondy) byl mezinárodní POLITICKÝ tah - ne samostatné rozhodnutí Čechoslováků.
A "povaha česká" ne že není schopná o tom mluvit - ona mluví a hodně, jen to poslouchat - ale má místo mozku žužukostku a co neřeknou v telce, to pro ni neexistuje.
Konkrétně Vondráček a jeho srágora je STARÁ a dávno prokázaná účelová lež - a vy ji tu zas a znova použijete jako "argument". [bliji]

283094

22.1.2013 17:31

RE: Máme se za co stydět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 282910

To je právě ono. "svinské a zákeřně zbabělé jednání Čechů" je nám německými česky psanými médii nevyváženě předhazováno dokola dokolečka. Naprosto nevyváženě, jako by před tím nic nebylo a historie vzájemných vztahů začala vyhnáním. Vždy, když se blíží výročí svinsky a zákeřně přepadených Lidic, objeví se v tisku nějaká nová zpráva o svinském a zákeřném jednání Čechů před 68 lety. Kdyby neexistovaly snahy o revizi, nikdo z Čechů už by se v tom nevrtal. Jsme malá země a mocnosti na východě i na západě, když se jim to hodilo, s náma vždycky vyjebaly. Může se někdo divit našim obavám? Bernd Posselt se celý jen sádelnatě třepe až bude moci otevřít první soudní kausy. Souhlasím proto s článkem pan Stwory. Ne s vaším příspěvkem, protože se má říkat A i B.

283134

21.1.2013 6:00

Nemci...

Esmate 178.?.?.?

Mozna by bylo zajimave, blize nahlednout, co se delo s nemeckou mensinou za prvni republiky. S 3'500'000 (podle taticka Masaryka 300'000) Nemci, kteri tam generace a staleti (kolik vlastne?) bezproblemove zili. Co o nich vubec vime? Ze je "president budovatel" nesnasel? A koho ten vlastizradce vubec snasel?

A nebyla treba jejich reakce na Hitlera i reakci na 20 let utlaku ze strany "demokraticke" prvni republiky? Jak to ve skutecnosti s tou demokracii vypada, vim prakticky teprve dnes. Dnesni "demokracie" v praxi, je zrovna takove svinstvo jako byl kdysi v praxi komunismus, ne li horsi.

282926

21.1.2013 15:21

RE: Nemci...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 282926

Němci v českých zemích měli odstředivé tendence již za R.U., na toto zčásti reagoval již Franz Josef, Karel I. byl rozhodnut vsadit na slovanský živel v českých zemích, a to nejen tam, zcela otevřeně. Při vzniku republiky muselo Němci osídlené oblasti českých zemí obsadit čs vojsko, kdy tyto odstředivé tendence probíhaly již v reálu. Nebudu to dokládat fakty, je to časově náročné, kdo má zájem-najde.
To jen na vysvětlení k tomu,co se dálo s německou menšinou za 1. republiky, nebylo možné ponechat je v rámci čsr odpočátku zcela samosprávně.

282983

21.1.2013 6:59

Všichni chtěli žít

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Křivdy nikdy nepáchali zoufalí pěšáci. Ti byli jen výkonnými a obětovanými jednotkami vyšších zájmů přímych předků těch, kteří dnes vymýšlejí další války. Dokud budeme řešit periferie, nic se nezmění.

282931

21.1.2013 7:15

e

e 195.?.?.?

Ale..no starci....nie, ze by ste sa jasne postavili za svoje, ale tocite sa tu jak hadi....
Nic nedostanu...vsak je hanba, ako kopu 20r do dvoch narodov v pocte 15mil....treba armadu..aspon 200000-300000 (syria sa brani a to syraky vojak nie je ani 25% z nasho...sa poseru svaby...nikdy to nedobi stale tiahli..a potiahnu znova...akludn
E sa spolupracovat s Ivanom...on moze kaslat Na nasu zem ma svoju...a rozumne mu mozeme pomahat ..ci?
Ja mam rad ideali...a verim, ze raz sa bude zit podla nich...ale atial je to o boji...tak treba tak konat...oni konaju
Je smutne...ked pozeram zabery z pred vojnoveho obdobi kde ludia ako v jsdnom state tak druhom..vedeli peso..na vozoch sa zist a vyjadrit co chcu..Svoj stat...a snzili sa zo vsetkych sil...co by dusu dali...a prehrali sme na papieri a terz opat...my sa nepoucime
Sledujem len sem tam sprvy...ale zachytil som a aj dopocul som...ze uz viac nasich vyssich doatojnikov vyziva navysit stavy..a su pokusi spajat veci obrny z vami...ale su odmientany...ja viem u vas uz chazarstvo tak preliezlo, ze tazko najast Cecha na zodp.funkcii..ale preto starci musite dat oporu mladim...nie liberalnobuzeranstke dristy..uz sa nesmie opat opakovat aby aj chlapi boli, vedeli ako a predsa len pre podpis umierali pozerali ako otrocia ich blizky pre svabov a inu haved....
Jednoducho...bud to chceme a bojujme za to alebo drzme huby a ucme deti nemecky,anglicky,madarsky,polsky...dobry sluha musi rozumiet panom...a nezatazujme minulostou nejakymi ceakymi zemnemi..slovenskom...Ceskoslovenskom...
Snad pochopite niektory co som chcel dat...nie som militantny...a radsej by som zil v mieri ale nie takomto, kde kazdy den nieco my davame cudzim na nas ukor narodny...tak NIE [mrknutí jedním okem]

282932

21.1.2013 7:59

Několik rad amateura professionálům,

qwe 193.?.?.?

Píšete-li o SN tématu, rozdělte styl svého psaní v tré fází.
V současné situaci střídejte tón zarmoucený a ironický a pište o zoufalé malosti čecháčkovství, o tom, že celá kulturní západní Evropa má tak ubohý šovinismus již dávno za sebou, a tedy se nám dílem oprávněně vysmívá a dílem nás nechápe. Nebojte se napsat, že SL sice nic neočekává – to je přece samozřejmé!- ale ocenil by symbolické odškodnění a snad morální satisfakci. Bylo by to na místě a jen spravedlivé. Barvitě popisujte zvěrstva při vyhánění SN, nemáte-li nic konkrétního, vymyslete si to, stejně to nikdo nebude prověřovat. Obezřetně se vyvarujte toho, psát jakkoliv o situaci po záboru Sudet Hitlerem.
V druhé fázi, až u moci bude v naší republice vláda, jejíž politici budou nakloněni omluvě a symbolickému odškodnění té 1,-Kč, jakožto předvěsti nových, lepších časů, pište rozhodně a vážně, že co bylo ukradeno, musí být navráceno. To je přeci morální imperativ doby a nechápat to může snad jen komunista. Tón Vašeho psaní, musí být naprosto vážný, tvařte se tedy zcela seriosně. Pište, že po záboru Sudet němečtí obyvatelé litovali ukvapeného a zpolitizovaného odchodu Čechů, kteří tam schválně často ostentativně výsměšně zanechali své majetky, dobře vědouce, že budou zločineckou Benešovou vládou, řídící ze zákulisí tuto provokační akci, bohatě odškodněni. O zvěrstvech při odsunu (pište důsledně vyhnání) SN pište barvitěji, než ve fázi 1, se zvláštním zřetelem na utrpení rodin s malými dětmi, to vždy dobře zabírá.
Ve 3 fázi, kterou snadno poznáte, to již Sudety připadnou Německu a v Praze všude budou dvojjazyčné, německo-české nápisy, přičemž německý bude nad českým, pište již bez obav tak, jak Vám zobák narostl. Zdůrazněte, že Češi sami dokázali, že nedorostli samostatného státu, že jsou nižší rasou (s tím opatrně! a raději jen v náznacích, spíš používejte „nižší civilizace“), což také dokázali sami tím, že jsou tam, kde jsou, že Versailles byl omyl atp., jistě Vás něco napadne dalšího. Ale že v rámci vyšší civilizace na místech uklizeček a pomocných pracovníků mají šanci se skutečně rozvíjet. Již Palacký, atd. V žádné fázi se ale ani slůvkem nezmiňujte o té Štrougalově miliardě šilinků rakouským vládě na odškodnění rakouských sudeťáků, ani na podobné mezivládní dohody s vládou NSR
Můžete také napsat, že důkaz o tom, že Češi jsou nižší rasa, která si neváží sebe sama podali sami nejlépe tím, že nechávali psát takovéto pisálky.

282935

21.1.2013 10:00

„Co bylo ukradeno, musí být vráceno.“

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

„Co bylo ukradeno, musí být vráceno“

S tím plně souhlasím, ale je potřeba jít hóóódně do historie. Až tam kde se kradlo stylem "silnější pes mrdá". Nejsem historik, ale počítám pár století před Bílou horou je pořád málo.

282950

21.1.2013 10:00

nelze napravit příkoří tím, že způsobíme nové příkoří

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Presne timto se bude argumentovat az bude vznikat Palestina a prijdou na radu ilegalni osady...

(timto nepodporuji narok sudetaku na odskodneni)

282951

21.1.2013 10:28

e

e 195.?.?.?

Ale..no starci....nie, ze by ste sa jasne postavili za svoje, ale tocite sa tu jak hadi....
Nic nedostanu...vsak je hanba, ako kopu 20r do dvoch narodov v pocte 15mil....treba armadu..aspon 200000-300000 (syria sa brani a to syraky vojak nie je ani 25% z nasho...sa poseru svaby...nikdy to nedobi stale tiahli..a potiahnu znova...akludn
E sa spolupracovat s Ivanom...on moze kaslat Na nasu zem ma svoju...a rozumne mu mozeme pomahat ..ci?
Ja mam rad ideali...a verim, ze raz sa bude zit podla nich...ale atial je to o boji...tak treba tak konat...oni konaju
Je smutne...ked pozeram zabery z pred vojnoveho obdobi kde ludia ako v jsdnom state tak druhom..vedeli peso..na vozoch sa zist a vyjadrit co chcu..Svoj stat...a snzili sa zo vsetkych sil...co by dusu dali...a prehrali sme na papieri a terz opat...my sa nepoucime
Sledujem len sem tam sprvy...ale zachytil som a aj dopocul som...ze uz viac nasich vyssich doatojnikov vyziva navysit stavy..a su pokusi spajat veci obrny z vami...ale su odmientany...ja viem u vas uz chazarstvo tak preliezlo, ze tazko najast Cecha na zodp.funkcii..ale preto starci musite dat oporu mladim...nie liberalnobuzeranstke dristy..uz sa nesmie opat opakovat aby aj chlapi boli, vedeli ako a predsa len pre podpis umierali pozerali ako otrocia ich blizky pre svabov a inu haved....
Jednoducho...bud to chceme a bojujme za to alebo drzme huby a ucme deti nemecky,anglicky,madarsky,polsky...dobry sluha musi rozumiet panom...a nezatazujme minulostou nejakymi ceakymi zemnemi..slovenskom...Ceskoslovenskom...
Snad pochopite niektory co som chcel dat...nie som militantny...a radsej by som zil v mieri ale nie takomto, kde kazdy den nieco my davame cudzim na nas ukor narodny...tak NIE [mrknutí jedním okem]

282954

21.1.2013 11:23

Staré křivdy....Dnes je velkou módou "chcát svým předkům na hroby"

Emil Robot 90.?.?.?

Nezpochybňujme,co ve své době udělali naši předkové.Oni jistě měli k tomu,co dělali a udělali "své důvody".Řešme své aktuální problémy.Z historie se poučme,ale nerevidujme ji.
Můj dědek,kterej prošel celou první válkou na ital.a předtím na ruské frontě,se obrací v hrobě a všichni ti jeho padlí kamarádi,mající v každé české a moravské vísce svůj pomník,taky,když slyší to volání po znovuvztyčení mariánského sloupu a ten ryk hovad,volajících po zvolení Schwanzendrecka von und zu Bilderberg za presidenta.Takový marasmus a národní ponížení,které jsme si sami sobě vygenerovali za posledních 2O let,nebylo ani za protektorátu a okupace vojsky VS.To,že již výše zmíněný degenerát ze Švajcu nazývá Beneše zločincem mě nepřekvapuje,ale že mu přizvukuje část naší "kulturní elity"a novináři,podporované značnou částí veřejnosti,svědčí o hloubce našeho morálního pádu.Za to,co se v minulosti stalo,mají vždy zodpovědnost obě strany-"není ohně bez kouře".Starejme se oto,aby naši potomci nás a naši generaciá neměli za pitomce a zbabělce.Už teď to vypadá,že většina národa má místo mozku kus hovna.

282960

21.1.2013 22:48

RE: Staré křivdy....Dnes je velkou módou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 282960

"Už teď to vypadá,že většina národa má místo mozku kus hovna."

No možná to nebude až tak zlé, jak je zjevné z diskuzí nejen zdejších. Když se vezme v potaz, že k tomu prvnímu kolu přišlo na 60% voličů a z nich ani ne 1/4 volila ty dva kandidáty pro druhé kolo, tak to bylo vlastně pro každého z nich jen cca 15%(!) z elektorátu. A to byl navíc výběr tak mizerný, že nebylo z čeho vybírat! Ještě ale zřejmě není nebezpečí jenž sdružuje tak velké, že k tomu sjednocení pudem sebezáchovy nedochází. Na druhé straně je zřejmě latentní potenciál cca 85% elektorátu schopno pud sebezáchovy vyslyšet, až na něj dojde potřeba. No a to by těm provokatérům horujícím za Říši nemělo unikat, jinak budou nesnadno těm semknutým unikat.

283032

21.1.2013 11:26

amco válečné reparace

bedrich 90.?.?.?

dočkali jsme se něčeho od Německa?

282961

21.1.2013 11:38

HISTORIE SE OPAKUJE,CO SPATNEHO DELALI NAM,DNES ,DELAME JINYM

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

NAKONEC,PRIPOMENME SI TU DOBU, POLSKO CHTELO TESINSKO,NEMCI SUDETY, MADARI PODUNAJI,SLOVENSKO SE V DOBE KRISE ODTRHLO OD NAS,DOKONCE V MNOHA PRIPADECH BYLO NAM NEPRATELSKE,ANGLIE,FRANCIE NAS ZRADILI A TAKE NEZAPOMENME NA UTEK,TAK ZVANYCH ZIDU Z NEMECKA,COZ, TATO EMIGRACEZPUSOBYLO ,ZE V DOBE PLEBISCITU-NECO,JAKO REFERENDA ,PLNO ZIDU SE HLASILA PRI SCITANI OBYVATEL,NEMCI-CESI,K NEMECKE NARODNOSTI, COZ SI DNES NECHTEJI PRIPOMENOUT, A TIM SE STALO,ZE MNOHE CESKE VESNICE ,DIKY EMIGRANTUM SE DOSTALO DO NEMECKEHO "ZABORU', PRAKTICKY NEMECTI ZIDE POMOHLI HITLEROVI OBSADIT UZEMI,JEZ BY JINAK BYLA POD CESKOU SPRAVOU.
PROSTE,PRESIDENT BENES BYL PRED HROZNYM ROZHODNUTIM, OBRANNA LINIE BUNKRU NEBYLA ZCELA HOTOVA,NAKONEC,MNOZI NEMCI KOLABOROVALI S NEMCI Z RISE A ZEJMENA S JEJICH VYZVEDNOU SLUZBOU,JAKO I VYSETROVANI OSKAR SHINDLER,Z KTEREHO SE DELA HRDINA ,JEZ BYL SOUZEN ZA SPIONAZ A V TOMTO PRIPADE I ZATCEN,COZ DNESNI POLITIKY NEZAJIMA A TAK ZVANI ZIDE MAJI SVEHO MODERNIHO SPASITELE.PATA KOLONA OLDNERU ZCELA REGULERNE BOJOVALA S NASI POLICII A VOJSKEM A V MNOHYCH PRIPADECH POUZIVALI I KULEK DUM-DUM.CELA MNICHOVSKA DOHODA BYLA VYSLEDKEM VEIRSARSKE SCHUZKY A JE ZAJIMAVE VEDET,KDO BYLI TI PREDSTAVITELE EVROPSKYCH A ZAMORSKYCH STATU,ABYSTE POCHOILI ,KDO JSOU DNESNI PREDSTAVITELE,CO NAHNALI CECHY DO NATO.
Mimochodem,opravte historickou lez ,ze Hitler vyvolal valku, tak i jak Saddam Hussein,jez mel zbrane hromadneho niceni,ale,nikdy se nenasli.
Uz v roce,1942 byla udelana mapa ,jak bude Evropa vypadat po valce a tak se i stalo,nic se nedje nahodou.24 Brezna ,1933 zidovsky kongres vyhlasil valku Nemecku.
Samozrejme se takovou vec dodnes drzi v tajnosti,kde jen muzou,jen malo lidi vzalo tuto zpravu v patrnost,ale ,nikdy zadny politik a nebo, nedej Boze,historik.

The Jewish Declaration of War on Nazi Germany: The Economic ...

www.wintersonnenwende.com/.../english/archives/articles/jdecwar.html

The March 24, 1933 issue of The ... is that Hitler's March 28, 1933 boycott order was in direct response to the declaration of war on Germany by the worldwide Jewish ...

Tato akce-provokace,stala krestansky svet 60 milionu obeti.
Vložený obrázek

282962

21.1.2013 13:27

RE: HISTORIE SE OPAKUJE,CO SPATNEHO DELALI NAM,DNES ,DELAME JINYM

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 282962

Tato akce-provokace,stala krestansky svet 60 milionu obeti.
jinýmy slovy, roberte, "Žid se spiknul proti křesťanům", nebo lépe a přesněji - "proti církvi a lidstvu"...asi tak nějak jsi to myslel, že...

282974

22.1.2013 1:10

RE: HISTORIE SE OPAKUJE,CO SPATNEHO DELALI NAM,DNES ,DELAME JINYM

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 282974

Uverejneno v ceskych novinach,prevzato z zamerickeho Baltimoru,clanek pana Eranam Elhaikem,genetckym vedcem.Jen na vysvetleni zkutecnosti,coz uz vim vice jak dvacet roku:Předky evropských Židů jsou podle genů spíše Chazaři než Hebrejci Londýn - Předky evropských Židů, takzvaných Aškenázů, jsou hlavně Chazaři, kteří žili ve středověku mezi Kavkazem a Kaspickým mořem. V menší míře jsou s nimi příbuzní Židé, kteří byli s příchodem muslimských dobyvatelů nuceni prchat z Palestiny. Podle britského časopisu Genome Biology and Evolution to vyplývá z genetického výzkumu provedeného na vybraném vzorku současných Židů žijících v Evropě.
Vyvrací se tak teorie, podle níž Aškenázové pocházejí z Židů, kteří emigrovali z Blízkého východu nejprve do jižní Evropy, než se pak rozšířili do dalších částí kontinentu. Tato teorie už vzbuzovala pochybnosti tím, že by se původně 50.000 východoevropských Židů v 15. století rozmnožilo na osm milionů na počátku 20. století.
"Došli jsme k závěru, že genom evropských Židů je mozaikou starověkých populací, včetně Chazarů, kteří konvertovali k judaismu, řecko-římských Židů a Židů z Mezopotámie a z Palestiny," řekl Eran Elhaik.

"Struktura jejich obyvatelstva se vytvořila na Kavkaze a na břehu řeky Volhy, s kořeny, které sahají do oblasti Kanánu a břehů Jordánu," dodal.
*Ceske Noviny.cz
Myslite si,ze,kdyz tak zvani zide vyvolali valku,ze zaplati odskodne svym krestanskym obetem?
Uz mam zivou predstavu,jak nasi politici a zakonodarci o to bojuji,aby zide vratili,co jim nepatri,kdyz zpusobyli holocaust krestanu,natoz,jak by se srovnali v Rusku,za tak zvanou "Ruskou revoluci".

283058

21.1.2013 12:24

Obě strany trpěly

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Myslím, že obě strany si toho už vytrpěly dost, Čechoslováci trpěli za okupace, Němci po skončení války. Podle wikipedie: "ČSR v důsledku války měla škody ve výši 19,5 miliardy tehdejších amerických dolarů. ČSR získalo jako reparaci 14,5 miliard dolarů a dalších 76,8 milionů v surovinách a ve zboží." Odsunutí Němci získali od německé vlády do roku 1980 ve formě různé pomoci a náhrad přes 120 miliard marek, tj. asi 1,8 bilionu korun.Samotný odsun byl nemorální čin a odsouzeníhodný,ale je nutné to chápat v kontextu tehdejší doby.Myslím,že každý slušný člověk by měl ale odsoudit zvěrstva a zločiny,které spáchala česká strana v součinnosti se Sověty.Pro vraždy,mučení atd. neexistuje žádná omluva a tito vrazi a zločinci měli být ihned hnáni před soud (ovšem působilo by to do jisté míry ironicky,když si uvědomíme,jakých hrůz se dopouštěli Sověti v Polsku, Německu, Rakousku atd a vše prováděli beztrestně).Samotným odsudem jsme si ale uškodili hlavně my,protože jsme oslabili vlastní zemi a ztratili pracovité obyvatele a bohužel je nahradili ti, které teď můžeme vidět hlavně v severočeském kraji a šluknovském výběžku (a tito lidé nejsou zrovna vyhlášení svou pracovní morálkou).Já raději podporuji to,co prohlásil prezident Klaus - ať se obě strany soustředí na budoucnost a na zlepšování svých vztahů.

282965

21.1.2013 12:40

Dobrý článek.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

I závěry. Bohužel v diskusi asi začnou padat čísla s mnoha nulami, a vytvářet konfrontační atmosféru. Domnělé či opravdové nesplacené účty je opravdu potřeba uzavřít tlustou čarou.
Českoněmecká deklarace takovou čáru vytvořila. Je to mimo jiné uznání odsunu jako špatného řešení, je to odsouzení principu nuceného stěhování národů, odsouzení vlastně i Benešových dekretů nikoli jejich tehdejší platnosti. Jedním dechem je k tomu potřebí dodat, že to není základ pro jakékoli otvírání otázek kompenzací, v tom smyslu, že to, co bylo provedeno na základě Benešových dekretů platí! Jinak by to nebyla žádná tlustá čára.

Bohužel ani aktualizovaný V.Klaus se k té tlusté čáře dnes v rámci předvolebního boje o hradního nástupce jakoby nehlásí. Schwarzenbergovu zmínku o "dvacetileté neplatnosti Benešových dekretů" zákeřně dezinterpretuje jako zpochybnění poválečného uspořádání, čili podsouvá Schwarzenbergovi neplatnost dekretů od počátku.
O Benešových dekretech lze souhrnně říci, že ve své době platily a dnes jsou vyhaslou součástí českého práva, že již dvacet let odporují platnému českému právu, a tudíž neplatí.

Soudní lidé by měli podpořit smířlivý tón deklarace a hledání společných cest do budoucna.
Hlídejme však, aby se to nemohlo opakovat. To ovšem musíme hodně vážit slova, abychom nepřipravovali opak! Měli bychom vždy opatrně interpretovat použití byť pravdivých informací z historie pro dnešní politické cíle. Mnohdy jde jen o rádoby poučení z historie, spíše jde o rozeštvávání lidí.
Přenechme historikům hledání přesných čísel, či i hrůznosti detailů dochovaných, či zdokumentovaných. Osvoboďme budoucí generace od hrabání se v účtech...
A když už si troufneme otevřít onu třináctou komnatu příkoří a násilí, pak nespěchejme se zjednodušujícími závěry typu Češi versus Němci. Mnohé bylo dílem individuálním, mnohé bylo jen šmouhou na pozadí velkých her.

282967

21.1.2013 13:12

Raději Slovensko a Zakarpatskou Rus

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Mapa České repuliky okleštěné o příhraniční oblasti mě neděsí.
Ve hře jsou kraje hemžící se Cikány a docela se těším, až je němečtí restituenti naučí makat na svých horských políčkách. [chechtot]

282970

21.1.2013 13:21

Koho tedy volit?

kucir nci (zavináč) gmx (tečka) com 93.?.?.?

Uz delsi dobu sleduji, podrobne vse kolem kandidatu na post presidenta. Zvazuji veskere nazory diskutujicich, prolezam veskere weby, presto nemohu dojit k jasnemu rozhodnuti. Strasit navracenim majetku a uzemi odsunutym nemcum povazuji za vytrzene z reality. Propojeni Zemana s Klausem me nahani strach ze zlodejna pokracuje dal. Osobnost typu Joachim Gauck v nemecku u nas nemohu najit. K volbam bych se rad dostavil. Koho volit?

282972

21.1.2013 13:24

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

Jirina 195.?.?.?

Zajímavé, že se nikdo nezmiňuje o tom, že čs občané majetek po sudetských němcích nedostali zadarmo. Museli jej samozřejmě zaplatit českému státu. Samozřejmě ve splátkách, ale platili. Moje rodina jej splácela ještě ve druhé generaci.

282973

21.1.2013 13:42

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

Nada 195.?.?.?

Z dobových dokumentů si pamatuji, že SD vždy požadovali "Heim ins Reich". No tak ho dostali.

282975

21.1.2013 14:13

somarina -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

- no a je to - neviem prečo by sa víťazi mali ospravedlniť porazeným, a ešte k tomu počítať, kto koľko zabil na ktorej strane, vojna skončila tak ako skončila, porazený prijal porážku a musel strpieť všetko, lebo išlo o všetko, a aj na strane magyarov to skončilo tak isto, kto kam chcel, tam sa dostal,a veta -československá armáda - ta která se proti stejnému spoupeři (německé armádě) bála postavit - to je čo za somarina, veď pravda bola taká, že českí priemyselníci, na polovic - to po vašem, židé, radšej chceli Hitlera, než vojnu, to by prišli o kšeft. O ten prišli tak, či tak, ale to je už iná vec. Takže nepľujte na vojakov, napľujte do radov tých, čo si dnes tieto korýtka navrátili, ta tak...

282977

21.1.2013 14:41

Prezident Beneš jako neozločinec?!

František Stočes 62.?.?.?

Prezident Beneš jako neozločinec?!
http://stoces.blog.idnes.cz/c/317231/Prezident-Ben...

282978

22.1.2013 16:47

RE: Prezident Beneš jako neozločinec?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 282978

Pane Stočes, Vy musíte být, buď hodně natvrdlý, nebo kovaný propagandista našeho Miloše. Všichni, kteří komentují Schwarzenbergovy variace o Benešových dekretech sprostě překrucují samou podstatu jím řečeného. Smysl toho co řekl je, že dnešní právo i České republiky nepřipouští hromadné stěhování národů za trest. Proto také možnost tak tvrdého odsouzení Beneše z pohledu dnešní doby. Není to ale žádné zpochybňování platnosti Benešových dekretů, ty platí pořád dál, Je to důsledek v článku spomínané Českoněmecké deklarace z r.1992 jako tlusté čáry za křivdami na obou stranách spáchanými.
No hodí se to Vám i jiným, abyste vytvářeli zdání, že kandidát na prezidenta K. Schwarzenberg zpochybňuje poválečné uspořádání Evropy a českého pohraničí zvláště. Je to ubohé, jakých vášní jsou lidé schopni při volbách do skoro jen okrasné funkce.
Pojednejte také o tom, jak Miloš sjednotil socdem v uplynulém období, z toho můžete usoudit jak ji i zemi bude sjednocovat v budoucnu. Potáhneme možná rovnou na Irán, on je totiž už prověřený agresor, viz Miroslav Polreich v BL píše mj.: „ Česká republika se poprvé ve své historii, a můžeme zde zahrnout i období trvání Československa, stala přímým agresorem. Nemylme se, protože jsme neshazovali bomby. Dle definice agrese přijaté Valným shromážděním OSN (3314 XXIX) 14. prosince 1974 dle čl. 3 písmeno f) je agresí i poskytnutí území pro útočící zemi proti třetí zemi. Dovolili jsme transport i přelety. (u moci v té době byla sociálně demokratická vláda Miloše Zemana). Byl to protiprávní akt, ke kterému nepřistoupilo a nepodvolilo se na naléhání ani Rakousko, ale ani Chorvatsko.“ Pro soudného člověka například není podepsání uznání Kosova tak závažný čin jako bombardování Jugoslávie a spoluúčast na něm.

283128

22.1.2013 22:53

RE: Prezident Beneš jako neozločinec?!

František Stočes 62.?.?.?

Reakce na 283128

Anonym 46.?.?.? píše: "Všichni, kteří komentují Schwarzenbergovy variace o Benešových dekretech sprostě překrucují samou podstatu jím řečeného. Smysl toho co řekl je, že dnešní právo i České republiky nepřipouští hromadné stěhování národů za trest. Proto také možnost tak tvrdého odsouzení Beneše z pohledu dnešní doby.... Smysl toho co řekl je, že dnešní právo i České republiky nepřipouští hromadné stěhování národů za trest. Proto také možnost tak tvrdého odsouzení Beneše z pohledu dnešní doby."

Podstatu toho, co se stalo, překrucuje úmyslně a trapně Schwarzenberg. Ten sice hromadné stěhování národů za trest nepřipouští, ale etnické čistky a teror, kterými byli např. v Jugoslávii vyhánění Srbové (za teroru importovaných mudžahedýnů) mu kupodivu nevadí. A v Haagu tyto zločince posuzují vysoce selektivně.

To, že rakouské stíhačky s fotokulomety startovaly na letadla NATO, porušující vzdušný prostor Rakouska, je známé. Jednak jim to jaksi nebylo nic platné, ale ČR byla v té době (na rozdíl od Rakouska a Chorvatska) již pár dnů členem NATO; tedy zločinné organizace, do které nás dostal M. Zeman, který, jak velkohubě prohlašoval, to dokázal to i přes většinový nesouhlas členské základny ČSSD (včetně nesouhlasu mojí maličkosti). Nicméně Zeman je pouze kariéristický zbabělec, zatímco Bilderberg je kariéristický kriminálník/zločinec. Pro vás jistě drobný rozdíl a zcela pod hranicí rozlišitelnosti..

283163

23.1.2013 19:57

RE: Prezident Beneš jako neozločinec?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 283163

Než začnete pečovat o moje rozlišovací schopnosti, měl byste nejdříve zvážit vlastní osobnostní integritu. Nedokázal jste totiž vyvodit žádný účinný důsledek z toho, že socdempartaj i Vy osobně jste jen křoví pro, jak jste ho označil sám, kariéristického zbabělce Zemana. A dnes ho vlastně doporučujete jako menší zlo před kariéristickým kriminálníkem zločincem Bilderbergem. Vaše květnatá nálepkovací mluva má ale nedostatek podstatný, a to nedostatek logiky. Jde o typický propagandistický tah ignorující časovou posloupnost příčiny a následku. Nebylo by potřeba (ne-)uznávat etnicky vyčištěné Kosovo bez předchozího bombardování Jugoslávie. Ten kdo umožnil bombardování je zločinec (MZ), ten kdo uznal ono „vyčištěné Kosovo“ je realista (KS). Neuznání Kosova je dobré akorát pro revanš, pro přečištění v obráceném gardu, či pro stěhování Kosovců do Albánie, a následné navrácení Kosova Srbsku. Velmi zločinná řešení. Je tam potřeba smířlivé tlusté čáry a obrácení pohledů na budoucnost, má-li vůbec ještě nějaká býti.
Ta vaše partaj je fakticky propojena s mafiokorupcí zvláště po oposmlouvě, je rozštěpená a ochromená, neschopná akce. A ty prezidentské volby to dokládají, minule podtrhli poslanci svého kandidáta MZ, nyní podtrhli socdemáčtí voliči svého kandidáta JD. Nezbývá než doufat, že to zakončí volbou KS, nebo neúčastí v druhém kole. To jediné by mohlo prospět čištění uvnitř socdem a tak i přínosu pro stát.

283285

21.1.2013 15:31

vubec tomu nerozumite

Tsignotschka 90.?.?.?

jak rikal Karel Bilderberg: "My si musíme uvědomit, že naším nejdůležitějším spojencem bylo, je a bude Německo. Za svůj první úkol bych proto považoval co nejlepší vztahy s Německem."

uz odjakziva jsou to SPOJENCI

Dlouho, dlouho země smutkem krvácela,
žže Němčíci Čechy vybít chtějí zcela.
Kdyžž do města Čeští páni zavítali,
klobouk jim tam strhli, hlavu jim tam sťali
měšťané, co s Němci byli jedna ruka.
Já to viděl, srdce dodneška mi puká.
Kronika tak Řečeného Dalimila

Nesmime take zapomenout na spojenectvi Nemcu s Husity, na spojeneckou party na Bile hore, na nase nejvernejsi spojence behem druhe svetove atd...

282988

22.1.2013 19:49

RE: vubec tomu nerozumite

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 282988

Milý příteli Tsignotschka, než Vám to srdce pukne docela, doporučuji malé zamyšlení. Tu Bílou horu možno opět přivolat, stačí si myslet, že Češi mohou vše, bez ohledu na sílu a moc kolem nás. No mohli by vše, ale musí mít "sílu" zabezpečit "vlastní cestu". Tak jako ve středověku špatně odhadli potřebné výdaje a organizaci na uhájení vlastní svobody, tak i dnes zdejší štěkálkové s lehkostí sobě vlastní míní, že za všechno mohou Němčíci. Nemohou, je to velmi nezodpovědná interpretace historie, bez správného poučení se, a jak zde bývá často zdůrazňováno, vede to k opakování historie.
Že by stačilo becherovku vyměnit za slivovici, to těžko...

283149

21.1.2013 18:50

Česko je slovansky hovořící Německo

MoUdrostrak 90.?.?.?

Vše, co jezdí do Česka obdivovat cizinci, na tom mají zásluhu cizinci - většinou právě Němci:
Hradčana, Karslbad, Kutnou horu, Krkonoše, Porsche, Tatra, sklářství, bižuterii, Český(sic!) Krumlov atd. atd. - i ten Tančící dům, i ten Tančící dům (načrtnutý zlým cizááákem Kanaďanem Gehrym a Chorvatem Miluničem...).

Za Velké války sehráli Češi vůči Rakousku podobnou roli, jakou nyní hrají KosoWARs vůči Srbům - Trojského koně.

Od té doby (až na vyjímku 40 let budování sociááálismu) Češi jen a jen kradou, tunelují a lichvaří z podstaty, kterou jim zanechalo jak Rakousko, tak zlé sudetské němectvo.

Co se nedá Čechům upřít, je ve srovnání se Slovany smysl pro disciplínu/ohýbání hřbetu, lokajství a prostituci. Proto patří Česko pro přední spojence jak JůYsEj, tak USraele k nejvhodnějším zdrojům Shabes/GOJ/im. Proto patřili Češi mezi hlavní stalinovce ještě dlouho po Stalinově smrti. Proto hajloval za WWII celý Václavák/Wenzelsplatz.

Němce (větší) část světa obdivuje - lační po jejich Audi, Mercedes, lécích, chemii, přesném strojírenství, zbraních, pečlivosti, solidnosti, dotaženosti. Velice malá část světa Němce nemá ráda - buď proto, protože je nikdy nezažila vis-a-vis a dá na pověry. Anebo proto, že není schopna s Němci držet krok v životní úrovni, disciplíně, slušnosti a poctivosti. ˇ

Čechy největší část světa vůbec nezná, plete si je s Čečenci. Menší část světa jimi opovrhuje za zlodějny, tunely, podvody a defraudace. Velice, velice, ale opravdz velice malá část světa obdivuje české homo/pornoherce a prostitutky.

Na druhou stranu: je málo tak krásných měst na světě, jako je Praha, Karlsbad či Krumlov. Co je dobré je, že je osidlili Češi, takže náklady na pracovní sílu jsou zde mnohokráte nižší, nežli v několikadesítkách kilometrů vzdálených neměcky osídlených oblastech. A tak mají Češi mít důvod k další hrdosti: jsou nejlevnější pracovní a otrockou silou na hranících vyspělého světa. Díky vlastnímu lojajství. pravicování, zinkání a lídlování.

Vložený obrázek

Omlouvám se panu Editoru za velikost nicneříkajícího a obtěžujícího obrázku - ale v menším rozlišení by byl text nečitelným[pláč]

283005

21.1.2013 22:14

RE: Česko je slovansky hovořící Německo K Vase mu Obrazku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 283005

Za 2 Svetove Valky Nemci pracujici s cizinci v Einsatz programu davali prednost Cechum vetsinou proti jinym narodnostem, neb se s nima mohli dohodnout a Cesi byli efektivnejsi nezli mnohe jine narodnosti. A tak inteligentni Nemci meli radi Cechy co by kvalitni "spolupracovniky" za druhe svetove a vyrabeli v Cechach temer sve nejkvalitnejsi zbrane. To je jen k te nekvalitnosti Cechu. Co se stalo behem odsunu , na to ja proste neverim ze to byla spontani akce charakterizujici Cechy, nevidim duvodu proc by to melo byt horsi nez na priklad ve Francii.

283025

21.1.2013 23:54

RE: Česko je slovansky hovořící Německo

p. 61.?.?.?

Reakce na 283005

..bud tak laskav a mluv za sebe to co jsi my vime z tvych prispevku , a bud zticha o nas ...a nech nas na pokoji a tahni odkud jsi prisel i s tou svou spinou...

283040

22.1.2013 0:27

RE: Česko je slovansky hovořící Německo

ČF 94.?.?.?

Reakce na 283040

Já myslím, že má spíš krutou pravdu. Z celého textu mě nenapadlo nic, o čem bych si mohl říct, to je blbost.

283045

22.1.2013 3:14

RE: Česko je slovansky narod

p. 113.?.?.?

Reakce na 283045

...tak za 1/ nevis o cem mluvis jako obhajce sudetonemecke masove fasisticke strany , ktera terorizovala narod. 2/ Zil jsem v Sudetech Klatovy/Klattau/ a Usti n/l vice nez 10let a moznost poznat prave priciny zde byla. ...3/ byli jsme jako narod oloupeni vse po Bile Hore , predchazelo mnoho masakru jiz od 8 stoleti /Markyz gero atd./....a vzdy ze strany Nemcu/2x Turecko/...3/ Na pozvani Vaclava II prisli nemci ve 14.stol.do pohranici a zda se ze se jim darilo a bylo s nimi zachazeno az do r.1933 vice nez dobre, vzkvetali a mnozili v dobrem prostredi ceskych zemi , kde byli privitani a jak se odvdecili!!!!!!!!! 5/Od r.33 zacali pistet ze chteji domu do rise ackoliv nikdy v risi nezili a byli pozustatek rakouskych nemcu, kteri nas cechy vice nez nenavideli.po staleti a okupovali zeme Koruny ceske s pomoci Schwarzenefru a jinych zrud..6/ Zacali terorizovat ceske obyvatelstvo protoze bylo ceske a zbyle nemce , kteri se k nim nechteli pridat,zacali palit a vrazdit 12 dlouhych let.... 7/Rokem 1945 vyvrcholila Nemecka dejinna hruzovlada a kdykoliv v minulosti se citili silnejsi prepadali sousedni staty , hlavne na vychod , a meli ocekavat za sve zlociny...spravedlivy trest...8/ Naciste se nevzdavali a organizovali tzv. Himmlerovi wehrwolf teroristicke skupiny bandy a take prichazeli z Ukrajiny banderovci spojenci fasistu a probijeli se zapad. 9/Kdyz jsem prisel do Usti/Aussig/ 1961 tak k memu prekvapeni se tam mluvilo prevazne nemecky i v okoli....? Proc. Vyhnani a odsouzeni byli pouze ti co meli na svedomi velezradu a rozvraceni republiky /Jinde se to tresta smrti a ztratou majetku/!!!!Nekteri Moji pratele byli nemci nebo se smiseneho manzelstvi.Zlocinci kteri byli vyhnani meli casto zeny a deti a ti nasledovali sve muze.Dobrovolne !!!Dobrovolne. Ti co se neprovinili meli na vybranou a nekteri zustali v CSR.Fasistum casto pomahali farari,mnisi a jini cirkevni pohlavari , hlavne na Slovensku a byly za to take po pravu potrestani po skonceni valky !!!! Jestlize je zde narok tak je to narok Ceskych zemi vuci banditum z Nemecka na odskodneni za zlociny trvajici vice nez tisice let.... Nemci jsou narod zlocincu , 2x svetove valky jedna hroznejsi nez druha staci jako dukaz uplne.

283068

22.1.2013 10:44

RE: Česko je slovansky narod

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 283068

Naopak - Němci byli za první (SLAVNÉ) republiky ponižováni od Čechů, kde se dalo. PanTatíček Masaryk vyhlásil národ (dodnes nekompatibilní) Československý jen a jen proto, aby se Němci nedostali početně před Slováky na druhé místo národností v ČR. Do státní služby byli přednostně přijímáni Češi, vyjímečně Slováci či Rusíni. Ve (SLAVNÉ) československé armádě od středního důstojnictva byli zastoupeni opět jen Češi. Za Velké (SLAVNÉ) krisse byli zadávány státní zakázky jen českým firmám. Sudetoněmecký výroba a export, který byl páteří československého vývozu a prosperity zmíral proto na úbytě a musel zachraňovat sám sebe přes Říši. (SLAVNÝ) PanTatíček Masaryk dal pálit do německých dělníků během hladových bouří. Všech 8 zabitých bylo německé národnosti, z toho 2 ženy, mezi nimi i Anna Luxová, které bylo v osudný den pouze 14 let. Zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Fr%C3%BDvaldovsk%C3%A1_st%C3%A1vka a http://www.psp.cz/eknih/1929ns/ps/stenprot/151schuz/prilohy/priloh01.htm

Zkrátka a dobře: Češi učinili po Velké válce z více, nežli 3.000.000 Rakušanů a Němců oVčany III. kategorie (po Slovácích a Rusínech). Proto ani západní mocnosti "dýmů/krásy" neměli argumenty, kterými by tato fakta Hitlerovi vyvrátily. Proto ani sudetští Němci neměli jediný důvod "chránit republiku" a toužili po úniku ze zkorumpovaného, vyrabovaného a nad státním bakrotem se zmítajícího Československa do Heim ins Reich.
V té samé době byl Hitler veleben západními massmédii jako Muž roku apod. Proč by tedy neměli Sudaťané toužit být v Říši vedené mužem, kterého obdivoval i (SLAVNÝ) Sir Winston Churchill?

Podtrženo a sečteno: Za Slavné Války si Západní mocnosti (a ti, které nesmíme autocensurně) jmenovat, vytvořili z Čechů (a i Poláků) stategickou ohlávku na Německo. Proto se Hitler snažil této ohlávky zbavit a odjařmit Čechy utlačované Němce v Sudetech. Nikdo z Němců po WWII nepřiznal, že by byl během Mnichovské krisse jakkoliv zmanipulován. Deziluze z Hitlera přišla, až když ho zlí slovanští rudí a bolševičtí Rusové začali hnát svinským krokem z nového LebensRaumu.

Podobný Drang nach Osten dnes vidíme v Jugoslávii, Sýrii, Afghanistánu, Pákistánu a Iráku. A také jsme "hrdými" jeho účastníky a daňovými donátory. Že se Češi za (SLAVNÉ) první republiky chovali k německým spoluoVčanů jako k dobytku je neoddiskutovatelný fakt. Kde byli tehdy Němci a Češi - a kde jsou (opět) dnes - je také neoddiskutovatelné.

Opět tvrdím: 99% toho, za ČÍM a CO jezdí dodnes do Česka obdivovat turisté, stvořili zlí cizinci - zejm. zlí Sudetšští Němci. Nejslavnějšími "Čechy" ve světě jsou: SIGMUND Freud, FRANZ Kafka, FERDINAND Porsche a soudružka MADE-lejne Korbel (také se cítí být Židovkou a Albánkou, nežli Češkou).

283098

22.1.2013 12:22

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Reakce na 283098

Moudrostraku, co to tu předvádíte? Slučovat hladové bouře a dělnické stávky s "německou otázkou" ? A Rakušáci a Němci jako občané 3.kategorie? Hitler jako spasitel námi utlačovaných Němců? Hm... manipulovat tedy umíte...
Předně - občani 3. a nižší kategorie byli dělníci, bez rozdílu národnosti. Československo bylo postavené na "demokratickém kapitalismu" se všemi důsledky. Krize se nám nevyhnula - takže mizivé mzdy, vysoké ceny potravin, nezaměstnanost, žádné sociální výhody, hlad - a to pro všechny dělníky. To, o čem píšete, byla stávka hladových dělníků (organizovaná odbory) proti továrníkům - majitelům lomů. A na obranu majetku továrníků bylo povolané četnictvo. Bylo by to dneska jinak?
Nějak jste zapomněl dodat, že stávce, o které píšete, předcházel dělnický sjezd a toho se účastnila skoro stovka delegátů z 38 fabrik z celého okresu. Zastupovali cca 3 tisíce dělníků - a celá ta akce byla o propouštění a snižování mezd. Heslo stávky bylo "Boj za práci a chléb! "
Střílení taky nebylo jen tak. Tenkrát se továrníci semkli - bez ohledu na národnost - a požadovali přísný zákrok proti SJEDNOCENÝM dělníkům, jejiž organizovanosti a síly se zalekli.
A co se Hitlera týká - měl podporu hlavně proto, že zavedl sociální politiku = dal práci dělníkům, díky národnímu hosodaření (postaveném na preferenci domácího kapitálu - viz program NSDAP) platili slušné mzdy, zavedl sociální programy, které v naší republice nebyly.
Problém tedy vůbec nebyl v nacionalismu, ale v sociálních podmínkách bez rozdílu.
Divím se vám, co všechno "dokážete"...

283105

22.1.2013 13:15

RE: Česko je slovansky narod

fohat 194.?.?.?

Reakce na 283105

ačkoliv jsem rodák z Konigliche Weinberge,mám slabost pro Šumavu,kde jsem měl hovory s Němci odsunutými,neodsunutými z Lenory,Čechy,co obchodovali s dobytkem a jezdili do německé Šumavy za byznysem...Někdo tady v diskuzi osvětlil ten duvod odporu Ordneru vuči Čechum..V Praze byla smíšená britsko-francouzská vojenská mise,která ČESKÉ VLÁDĚ diktovala,jak investovat do kraju,s výjimkou Sudet,kde Němci PROTO třeli bídu.....vždy holt někdo zasahuje tak,že Češi panáčkují v každém systému.ke škodě vlastní i k mizerné pověsti jinde... tragedie NEDEMOKRACIE je v tom,že někdo cekne,že volí někoho jiného a dostane padáka..Proto již za tatíčka Masaryka měl živnostník vějíř ligitimací politických stran a když vyjednával kšeft,tak se vytasil vždy s tou správnou,,,, Že tramvaják pod penzí musel být v AGRÁRNÍ STRÁNĚ,jinak si neškrtl??? [oči v sloup]

283109

13.2.2013 23:58

RE: Česko je slovansky narod

p. 60.?.?.?

Reakce na 283109

...Shitberg zavelel a svine musi zacit kvicet jako na povel a ukaznene...!!! ...ze drive tramvajaci v agrarni /zemedelske/ strane museli vorat tramvajema... potlesk ,to se jen tak nevidi ...to si musim schovat do archivu...sudetaci meli vyhodu velkeho odbytu vyrobku pro jejich firmy...cele nemecko , rakousko ,svycarsko atd...napiste jeste neco zajimaveho uz se nemuzu dockat....treba co vam sudetaci zase osvetlili ...

284809

22.1.2013 13:37

RE: Česko je slovansky narod

L.C. 194.?.?.?

Reakce na 283098

A mám toho akorát tak dost. Mohl byste laskavě jmenovat podniky, které byly páteří čs vývozu a přitom byly většinou německé? Pokud si pamatuji, tak většina průmyslu byla již od poloviny 19. století ve VNITROZEMÍ - Tatra, Škoda Plzeň, Laurin a Klement, ČKD, Zbrojovka Brno, Aero, Avia atd. Vše německé podniky, že? Většinou nejsem sprostý, ale už toho mám akorát tak dost. Jděte s těmito bláboly do háje. To totiž tahle republika potřebuje, nějakého dalšího tupého hochštaplera, který bude každému říkat, jak jeho národ stojí za hovno.

283112

22.1.2013 14:27

RE: Česko je slovansky narod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 283112

Nečerti se, je to sice jen o cca 50 roků starší mapka "Tschechen1880" z české Wiki Vložený obrázek

283120

22.1.2013 19:06

RE: Česko je slovansky narod

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 283112

A já už toho mám také dost!!! Jste typickým vzorem zinkajícího Čecha - bez vzdělání, bez rohledu a znalostí.

Vaše první "vnitrozemí" TATRA:
1923 entstanden die Tatra-Werke durch die Fusion der:
A) Nesselsdorfer Wagenbau-Fabriks-Gesellschaft (Gegründet wurde der Betrieb im Jahre 1850 von Ignaz Schustala d. Ä. (tschechisch Ignác Šustala) (1822–1891) und Adolf Raschka d. Ä. als Kutschenfabrik Ignaz Schustala & Comp..)
mit den
B) Waggonfabrik Ringhoffer AG (Die Geschichte des Unternehmens begann im Jahre 1769, als der junge Kupferschmiedgeselle Franz Ringhoffer aus Müllendorf bei Eisenstadt nach Prag kam und sich in der Prager Altstadt eine Werkstatt einrichtete, wo er Braupfannen und Gefäße für Brauereien herstellte...) in Prag-Smíchov
Die Zentrale wurde von Wien nach Prag verlegt, da Österreich nach dem Krieg zum Ausland geworden war. Gleichzeitig wurde in Wien als Generalvertretung die Austro-Tatra gegründet.
Im gleichen Jahr entwickelte der Konstrukteur Hans Ledwinka den Prototyp 11, einen PKW mit Zentralrohrrahmen, luftgekühltem Zweizylinder-Boxermotor vorne und Pendelachse hinten, im Volksmund Bügeleisen genannt, wegen der Form seiner spitzen, kühlerlosen Frontpartie. Dem folgte eine Reihe dieser Baulinie, auch mit Vierzylindern. 1931 wurde der Prototyp V-570 gebaut, mit stromlinienförmiger Karosserie und luftgekühltem Zweizylinder-Boxermotor im Heck. Dieses Auto ging nicht in Serie, kann aber als ideeller Vorgänger des deutschen Käfers gelten; Ledwinka war mit Ferdinand Porsche befreundet und beiden führten einen regen Ideenaustausch. 1934 folgte der große stromlinienförmige Typ 77 mit luftgekühltem V-Achtzylinder im Heck mit 3 Liter Hubraum und OHC-Ventilsteuerung, der in der letzten Vorkriegsstufe als Typ 87 bis zu 160 km/h schnell war (dank des für damalige Verhältnisse niedrigen Luftwiderstands-Beiwertes von cw = 0,36). An der Entwicklung dieser Baureihe war maßgeblich Ledwinkas Sohn Erich beteiligt. In den Jahren 1947–1950 unternahmen Miroslav Zikmund und Jiří Hanzelka mit dem Typ 87 eine Reise durch drei Kontinente.

Ukažte mi tam "českou stopu", kromě propagandistické cesty Zikmunda a Hanzelky, kteří Tatru poslali během prvních pár tisíc km v Severní Africe do šrotu, a na konci své cesty už dojeli na korbě náklaďáku v Mexicu resp. na železničním vagonu na polsko-české hranice. Tak to dopadá, když se kvalitní německý projekt octne v české realizaci bez německého dohledu a kontroly.

A takto můžeme pokračovat přes další Vaše neznalostní perly.

Např. jakou Muttersprache se hovořilo v rodině ČECHA Kolbena?! atd. atd.

Nezbývá, nežli Vás odkomandovat zpátky do školní lavice a uložit mlčet[smích]

283143

22.1.2013 19:14

RE: Česko je slovansky narod

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 283143

Nedalo mi to a sáhl jsem ještě po:

Emil Ritter von Škoda

19. November 1839 in Pilsen, Böhmen; † 8. August 1900 bei [b]Selzthal in der Obersteiermark) war ein böhmischer Ingenieur und Industrieller und prägender Eigentümer sowie Namensgeber des Maschinenbaukonzerns Škoda.

Emil Škoda war der Sohn des Pilsener Hofrats Dr. med. Franz Ritter von Škoda und dessen zweiter Ehefrau Johanna-Margarethe geb. Rziha. Er studierte Maschinenbau am Prager Polytechnikum und am Polytechnikum Karlsruhe sowie in Stuttgart und Magdeburg. Es folgten Auslandspraktika unter anderem in Frankreich, Deutschland, England und den USA. Ab 1866 leitete er als Oberingenieur den Maschinenbaubetrieb von Ernst Graf Waldstein-Wartenberg in Pilsen.
Am 22. August 1871 heiratete er in Pilsen Hermine Hahnenkamp, deren Großvater einer der Hauptgründer des Bürgerlichen Brauhauses war

Řinčí to českým původem a zdroji geniality, až to bolí...[pláč]

283144

22.1.2013 19:36

RE: Česko je slovansky narod

steve 174.?.?.?

Reakce na 283144

Moudrostrak. To je zajimave (jsem prost emoci .. [smích] ), az na neco zase prijdete, postujte to ...
Nemam prilis casu hledat a srovnavat informace, protoze stejne jako mnozi jini obcane - malujeme na role toaletnich papiru tvare nasich budoucich presidentu .....

283147

22.1.2013 19:51

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Reakce na 283147

Jo, zajímavé... Zvlášť jako "důkaz nečeského původu".
Emil Škoda, narozený 19.11.1839 v Plzni, byl synem plzeňského radního Františka, rytíře ze Škodů a jeho druhé manželky Johany Markéty, rozené Říhové. Vystudoval strojařinu a polytechniku v Praze..atd. Prostě Němec jak poleno, žejo... [oči v sloup]
Pan Moudrostrak zřejmě nebere v potaz dobu, kdy byla u nás úřední řečí němčina a češtinou mluvili jen ti jeho "občané 3.kategorie". Německy psaný křestní list měla ještě moje prababička - jen tam chybělo to "von".

283150

22.1.2013 20:05

RE: Česko je slovansky narod

steve 174.?.?.?

Reakce na 283150

.. moje babicka taky ! I s "von" ..., akorat blbe volila - takze delala satnarku a na zahradce mela karfiol !! [smích]
--
.. Vazena Lin, jednu dobu jsem Vas tady silne postradal, nyni se stav Vasi psave dochazky velice mirne zlepsil ...., doufam - ze se zlepsi vice a vice az uplne ! Preji optimismus pod radenim deemograzyje.

283153

22.1.2013 20:25

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Reakce na 283153

Optimismus...když to je právě to ono. Nechodila jsem a asi zas chodit nebudu, protože mě tyhle "debaty" o něj připravujou. Je vůbec k divení, že "národ" slintá nad Šajzeberkem a v prosinci si i v třeskutých mrazech vyhrnuje nohavice?
POdívejte, frantíci se ještě dneska ve škole učej, že u Borodina vyhrál Napoleon - aby náhodou neutrpěli nějakou frustraci. A tady? Koukala jsem na jiný komentáře a zjištění, že už nejsou ušetření ani dobrovolníci západní nebo východní fronty - to je fakt na přeshubu. Zvláště to teda sedí od těch, co ani na vojně nebyli...
"Masová produkce dobytka" se prostřednictvím démográzlie fakt povedla.

283154

22.1.2013 20:51

RE: Česko je slovansky narod

steve 174.?.?.?

Reakce na 283154

.. naprosto presne, bohuzel ..
--
..asi pred 15. lety jsme si povidali s jednim panem polskym profesorem. Jako by z oka vypadnul panu Smolikovi ve "vyssim principu". Ten stary pan mel svuj svet a ten ten druhy (nas) se dival bez emoci, chladne, - jako na objekt vedeckeho zajmu ..
Tenkrat mluvil klidne o zaniku ceskeho naroda, - "starsi vymrou a mladi se rozprchnou, splynou v Evrope a ve svete .., za padesat let snad najdes zbytky, potom uz nikoho, zmizite z dejin, z archivu, z historie, zmizi vase republika ...., Slovaci snad zustanou, protoze ti budou bojovat treba do posledniho ..., Polaci a Madari je budou chtit vymazat take, ale doufam, ze se to nepovede ..., ale s Vami Cechy je konec, tak to chteji a tak to bude. Nebudete uz nikdy bojovat pro sve deti a vnuky, zradili jste sami sebe .. "
--
.. jedno orientelni prislovi rika: "Muzes zradit nejlepsiho pritele, ale nikdy sebe. Pokud to udelas - je tvoji povinnosti zemret vlastni rukou .."
Je mi z toho vseho smutno ....

283157

22.1.2013 21:36

RE: Česko je slovansky narod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 283157

Proč smutno? Život je krátký a co si Češi navařili, to si sní. Soudružka nástěnkářka může psát až do roztrhání propisky a nic na tom nezmění, protože žije v zajetí představ o české ušlechtilosti. Jde to rozpoznat z každého Kalouskova gesta.

283159

25.1.2013 12:23

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Reakce na 283157

Vzpomněl jste na Smolíka... [smích]

283454

23.1.2013 13:13

RE: Česko je slovansky narod

L.C. 194.?.?.?

Reakce na 283154

Jestli by Vám na mém názoru záleželo, tak bych Vám řekl, abyste sem přece jen alespoň čas od času nakoukla. Kdo tu totiž zůstane, když to všichni vzdají?
Podívejte, já vím, jak Vám je. Prakticky jsem přestal sledovat noviny, televizi a téměř i internet. Nemá to skoro cenu, protože ta propaganda, lži a manipulace jsou tak brutální, že člověk, když to sleduje, by se skoro styděl být Čechem, nebo se z toho zbláznil. Co je horší, mladí už se nyní stydí a řeknou Vám, že nechápou, proč by se měli cítit příslušníky nějakého národa. Jsou vykořenění a již nyní prakticky mrtví, protože na skutečné hodnoty zapomněli. Jenže ono to nejde jen tak vzdát. Udrželi jsme se v České kotlině přes čtrnáct století navzdory těm, kteří se nám ji po celou tu dobu snažili vzít. Možná, že nyní jsme skutečně na konci této cesty. Troufnu si tvrdit, že proti tak agresivní kampani jsme jako národ ještě nestáli, přesto by to ale nemělo znamenat, že to vzdáme. Kdysi mi jeden můj strýc vyprávěl o nějakém proroctví, ve kterém se snad psalo o tom, že přijde válka, po které zůstane na světě tolik Čechů, že by se schovali pod formanskou plachtu. My již jsme v této válce, jen je vedena jinými zbraněmi a možná, že i těch Čechů je tak málo, že by nebylo třeba mnoha formanských plachet, pod které by se mohli schovat. Jenže tady na Zvědavci stále ještě nějací jsou a jinde také. Je na nás, zda-li to jako národ přežijeme, či nikoli. Sami to ale nedokážeme. Budeme se muset opět naučit, jak držet pohromadě.

283235

23.1.2013 4:30

RE: Česko je slovansky narod

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 283150

Vážená Lin, fakt sem snad (ve vllastním zájmu) ani raději nechoďte. Obhajobou na lži postavených historek a argumentů nikdy totiž Vám chybějící optimismus nenasbíráte.

Logika je neúprosná: Škoda resp. Ritter von Škoda, by nikdy nezplodil své impérium, kdyby kašlal na svoji rodnou (plzeňskou) řeč Němčinu a nepřinesl do Plzně technický pokrok z Německa: "...V této době bylo například Prusko po technické a hospodářské stránce daleko před Rakouským císařstvím. Škoda zde poznal prudký rozmach strojírenství a průmyslového podnikání v Magdeburku a v Brémách. Když roku 1866 vypukla Prusko-rakouská válka, byl Emil Škoda jako příslušník nepřátelského (Rakouského) státu z Pruska vypovězen..."

Btw: moje "česká" část prapředků měla za zlého Rakouska-Uherska na reálce a praktické škole jako POVINNOU CIZÍ ŘEČ FRANŠTINU, za hodné "První republiky" pak (světe div se!!!) POVINNOU CIZÍ ŘEČ NĚMČINU.
Btw. ženská část studovala s paní Hanou Benešovou a ještě za zlého Bolševíííka s ní chodila v Praze na babince, sledované STB.

Takže odmala jsem měl a čerpal o (někdejší i aktuální) politice vždy informace i z míst "za oponou". Ať jsem chtěl anebo nechtěl. Přes veškeré národnostní rozpory, jazyky a zvyky...

Bez Němců (i EU) by (samostatní) Češi měli šanci vegetovat přibližně na úrovni Moldavanů. Celému dnešnímu světu je na posměch země, která místo aby se blížila mílovými kroky životní úrovni sousednímu Německu a jeho prosperitě, tak za ním neustále upadá. Ze současného Česka se stala stoka odpadu (nejen v předražených a nekvalitních potravinách, které jsou už o desítky procent dražší, nežli v sousedním Německu - včetně těch základních).

Opakuji moje argumenty: Bez zlého Rakouska-Uherska, zlého Německa a později zlého CCCP by Česko nikdy nemělo "základnu" pro dnešní stamiliardové tunely, rozkrádačky a defraudace. Za technický pokrok vděčí německému vzdělávacímu géniu, za (někdejší DOČASNOU) obchodní expansi ve světě kontaktům sudetských, pražských, brněnských, jihlavských Němců a Židů a později zejm. zlému Rusku/CCCP, jeho obřím trhům a vlivům v rozvojovém světě.

Češi (až na vyjímky) pokud se dostali kdy do rozhodovacích a manažerských pozic, tak vždy jen lichvařili, kradli a defraudovali. Záznamy parlamentu "Prvni republiky" jsou toho plné. Pražská burza (již za "První republiky" nikdy nebyla "TRHEM", ale vypořádavacím místem obřích podvodů a insider tradingu.

Proto sudetským Němcům byl systém První republiky bytostně cizí, nezkousnutelný a pod jejich úroveň. Český obchodní prostor přesně odrážel svůj francouzský meziválečný zkorumpovaný a bankrotářský vzor.

Dějiny jsou neúprosné! Ale na jejich znalosti se dá při rozhodování se dnes i vydělat (anebo alespoň se ochránit před ztrátami). A proto znalost historie doporučuji!

283176

23.1.2013 15:08

RE: Česko je slovansky narod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283176

Tak i ty Brute? No konečně jsi se odkopal, za koho kopeš. Nejseš nakonec šéfem, toho povedeného Posseltovo ansámblu? Máš na to!

283248

23.1.2013 0:29

RE: Česko je slovansky narod

hc 90.?.?.?

Reakce na 283144

Blbnete na kvadrát, nechte toho. Na šovinismus měli patent Němci, že se tu a tam obrátil proti nim nelze nikomu vyčítat. Francouzi (a těžko se jim divit) po první světové válce dokonce povzbuzovali Čechy, aby s Němci "nejednali v rukavičkách". Mimochodem i "starému dobrému Rakousku" už dávno před jeho zánikem mnozí zánik prorokovali právě kvůli německému šovinismu.

283167

23.1.2013 7:30

RE: Česko je slovansky narod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 283144

Takže paní Lin nám ukázala jaký jste lhář, evidentně chycený při pokusu o manipulaci a sám jste ukázal. že navíc trpíte částečným komplexem méněcennosti z toho, že máte v rodokmenu ty odporné české untermenschen, a proto musíte za každou cenu cokoli, co je české pomluvit a srazit do prachu. O.K., já to beru. Včera mě to namíchlo, ale teď, když začínám poznávat, co jste skutečně zač, to už naštěstí odeznívá.
Český prostor zde byl český po čtrnáctset let a i když jsme jako národ za tu dobu dostávali od takových jako jste Vy těžce na prdel, stále jsme ještě tady. A to Vy, ani nikdo jiný z vaší panské rasy ještě nějaký ten pátek nezměníte. Takže klidně blábolte dál a každý den se přesvědčujte o tom, jak jste lepší a morálnější ovšem jen díky tomu, že dokážete kydat špínu a hnůj na ty, které považujete za „horší a ubožejší“. Pro mě nejste ničím jiným než pouhým poturčencem.

283196

22.1.2013 14:49

RE: Česko je slovansky narod

pietroo 178.?.?.?

Reakce na 283098

Byl to obecně sociální problém, ale Němci v Německu jej samozřejmě vnímali i národnostně. U nich pokud vím Hitler do dělníků nestřílel a v Sudetech se do nich střílelo. Je pravda že se střílelo stejně do Čechů, Rusínců, prostě kdekoliv v republice. Kdyby dnes Jeseníky, oblast která je myslím nejchudší v republice byla z 90 procent osídlena Němci jako tomu bylo do konce války, tak bychom tam taky měli najednou národnostní problém, protože by se cítili, že je Češi utlačují a schválně na ně kašlou. Teď tam jsou Češi, Pražáci na ně kašlou možná stejně tak, ale není tam ta nacionální emoce, která by z té oblasti udělala problém.
Jinak soužití Čechů a Němců nebylo ani před vznikem republiky úplně idylické. Teprve nedávno jsem četl v časopisé, které vydává město Olomouc toto: Olomouc byla před sto lety prakticky úplně německé město. Tehdy začaly první pokusné vzlety letadel. Češi měli nějakého letce a ten měl vzlétnout tady na letišti. Němce z vedení města štvalo, že Češi mají něco co oni Němci nemají. Napsali dopis až do Vídně, aby tento vzlet byl zakázán přímo vládou. Vláda to odmítla zakázat. Němci ve vedení města ve vzteku v den, kdy všichni Češi šli na letiště udělali opatření, aby tramvají jezdilo velmi málo. A dokonce ještě přímo před letiště v noci natahali balvany přímo do cesty od tramvaje na letiště. Prostě ubohost. Toto by žádný Čech nikdy neudělal. A takto se chovali de facto v cizí zemi. Všechny ty vyvolenosti národů jsou v podstatě komplexem méněcennosti. Slovani jsou jako naivní důvěřivá holka, co vidí chybu pořád jenom u sebe a nechápe že její milovaný na ni kašle, a že je to jenom oslnivý macho co ji využije a rád ji nemá ani kdyby se rozkrájela, prostě proto že má rád jen sebe.
A za té první republiky prostě Němci neměli důvěru. Dnes v Německu přes kecy o multikulturalismu, kolik je Turků, černochů v policii a armádě, elitních jednotkách? Nevím, neznám to, ale myslím, že minimum. Ve Vídni jsme nikdy nepotkal policistu který by nebyl Rakušan. Prostě jedna věc jsou propagandistické kecy a druhá je bezpečnost státu. A udělat policii a armádu z lidí na které se nemohu spolehnout, kteří nemají motivaci bránit stát, nejsou domácím obyvatelstvem je v případné krizové situaci sebevražda.

283122

22.1.2013 15:18

RE: Česko je slovansky narod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 283122

Možná byste mohl zahrnout i křiváckou konstrukci volebních krajů pro menšiny nevýhodnou vůči státotvornému národu "československému", i když i ten pokřivený politický systém byl možná nejlepší v Evropě. Němci podle počtu neměli být vůbec menšinou, Slováci měli tenkrát menší počet, a v krizi se také oddělovali od onoho politického národnostního konstruktu "československého". Stačilo pak málo a obnovená Československá republika nevydržela ani dalších 50 roků. Bylo dost času na vyřešení problémů, ale stejně jako tenkrát majorita čekala až do posledka a opět požadavky nakonec převyšovali možnosti.
Pravda jsou experti (spiknutí proti církvi a Hradu) kteří tvrdí, že to bylo kdesi naplánováno, ba i volba prezidenta je už vlastně předem rozhodnutá...

283125

22.1.2013 0:47

RE: Česko je slovansky hovořící Německo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 283005

Neomlouvejte se a příště dejte pouze malý náhled s odkazem na full size.

283053

21.1.2013 21:20

Bylo-li napsáno A, nutno napsat i B

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Problémy s Němci v tzv. sudetech nastaly dříve než po nástupu Hitlera k moci. Ony se totiž objevovaly HNED po vyhlášení ČSR, kdy úřady v německy mluvících částech země měly předat fakticky moc pověřeným orgánům československým. Existuje v archivech řada dokumentů o událostech v Tachově, Chebu, Mariánských Lázních, Liberci a jinde. Proč? Protože k. und. k. byrokracie měla na rozhodujících postech lidi německé národnosti a těm nyní měli "velet" Češi, tady pro ně podřadnější národ; ti kterým vládly stovky let. Svou roli k odcizení dále měla hospodářská krize, kterou ke svým potřebám Hitler hbitě využil. Ani hospodářské oživení, ani prokazatelné svobody, které německá menšina měla při vydávání svých knih, tiskovin, pořádání kulturních a společenských akcí, nedokázalo v Němcích vyvolat prostou loajalitu k tomuto státu. Ve světle nepokojů Výmarské republiky, inflace a nacistického řádění byl život v ČSR klidný a bezpečný. A to přes všechny chyby, kterých se československé úřady dopustily.
Je nutno podotknout, že vztah Němců k většinovému domácímu obyvatelstvu neřešila jen ČSR. Stačí se podívat na předválečné mapy Německa a vidíme např.: Dolní Slezsko, Východní Prusko, Alsasko, enklávy v Jugoslávii a jinde na Balkáně. Ač je řádění RG a dalších politováníhodné, nelze zaměňovat příčinu za následek. Je třeba si uvědomit, že z nacistické nadvlády byla osvobozena třeba Francie, Nizozemsko, Polsko, Jugoslávie,... Nikde tam se, jak vidno z dobových dokumentů, s nimi nemazlili. Proč bychom tedy měli být MY ti nejhorší? Není to snaha o nějaké zrevidování výsledků války?

283020

21.1.2013 23:32

RE: Bylo-li napsáno A, nutno napsat i B

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283020

"Není to snaha o nějaké zrevidování výsledků války?"

A nejen to. Jde o o to dosáhnout tu revizi pokáním vítězů, ke slávě poražených. Pokud editor neuvede na pravou míru co tím článkem vůbec zamýšlel sdělit, když jak vidno vyzněl jako dehonestace historie jeho bývalé domoviny, tak ztratil jednoho z pravidelných návštěvníků Zvědavce. [naštvaný]

283038

22.1.2013 0:33

RE: Bylo-li napsáno A, nutno napsat i B

N.Z. 99.?.?.?

Reakce na 283020

To je dobre si pripomenout, ac z nemeckeho hlediska se da tez mluvit o "problemech s Cechy". Jiste, mezinarodni konzorcia rohodly o ukonceni R-U a o startu novych statu a novy "Cesko-Slovensky narod" (cista umelotina bez historickeho pozadi) si rychle dal sebeduveru k uplatneni vlastni aurority v oblastech, ktere byly bud etnicky smisene, ci ceske vubec nikdy nebyly. V te souvislosti bych rad videl nezaujate historicke pojednani o tom kdo vlasne "pozval" nemecky mluvici obyvatelstvo to nekdejsiho kralovstvi. Mam o teto versi historie urcite pochybnosti.

Myslim, ze ctenari-diskuteri se nechavaji unaset vasnemi, kterymi se izoluji od objektivni reality jak historicky tak narodnostne. Cesi nebyli nikdy (treba v porovnani s Francouzi) s Nemci v zasadni historicke rozepri. Mnozi z ceskych velmozu si uvedomovali realitu silneho souseda a vychazeli s nim relarivne v miru; byla to nakonec vec preziti. Pred (mistrovsky naiscenovanym z Londyna) utokem na R.Heydricha, vyhlazenim Lidic a naslednych persekucich na civilnim obyvatelstvu z nemecke strany vse probihalo v Protektoratu relativne hladce. Lide zili na pridelovych kartach prave tak jako v Risi. Tez je treba zminit jedno dulezite faktum: II.s.v. nebyla zpusobena Nemeckem, to by uz pokrocilejsi Zvedavci meli znat. Valka byla Nemecku vnucena. Diky panu Nohejlovi, ze to tam vhodne a spravne pripomina.

Dale, otevrme oci a podivejme se na dnesni realitu: zhruba 1/4 nemeckeho uzemi byla anektovana Polskem za vydatne pomoci Sovetskym Svazem. Jsou-li ci budou-li nejake uzemni pozadavky v budoucnosti Nemeckem uplatneny, budou pravdepodobne v teto oblasti. Sudetaku bych se proto prilis neobaval. Konec-koncu mozna, ze s nimi bychom si i lepe dokazali vybrat presidenta. Mit dobre styky s Nemeckem do budoucna je vysostne dulezite, at si chceme ci ne. V tom ma spici Knize pravdu.

283046

21.1.2013 22:16

Vynatek z projevu a odkazu presidenta Benese

jiri55ax 94.?.?.?

V nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.

Vědom si neblahých zkušeností národa, zejména z druhé světové války, zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými dalšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli poprávu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.

Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.

Může se stát, že se najdou „čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.

Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.

Mohou se najít i vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a spoluzakladatele M.R.Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.

Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv, a v kterékoliv době.

Váš dr. EDVARD BENEŠ

Praha, květen 1947

283027

22.1.2013 0:12

RE: Vynatek z projevu a odkazu presidenta Benese

Kosk 93.?.?.?

Reakce na 283027

Tenhle text je možná fake, vytvoření Sládkovými republikány. Alespoň se něco podobného tvrdí následujícím odkazu http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/201...

283042

22.1.2013 1:15

RE: Vynatek z projevu a odkazu presidenta Benese

Pali Bacsi 108.?.?.?

Reakce na 283027

Slovaci sa uz neraz v historii "zviezli" s inymi narodmi v probleme, na ktory nemali vplyv. V case , ked silneju tlaky na
Cechov v suvislosti s tzv. Benesovymi zakonmi, sa do nezavidenia
hodnej pozicie dostavaju aj Slovaci. Boli druhou castou obnovene-ho " ceskoslovenskeho" naroda a tazko svetu vysvetlovat, ze"prava
ruka nevedela, co robila lava.Vyvrazdovanie nemeckeho civilneho
obyvatelstva v Ceskoslovensku zurilo od 7.maja 1945 do 28.oktobra
1945.(www.Sudetenland.cz, 235.000 obeti).Dna 17.maja 1945 si prezident Benes pozval generalov Svobodu,Hasalu,Feriencika a viacerych velitelov slovenskych partizanov a otvorene ich vyzval
na vrazdenie civilneho obyvatelstva madarskeho povodu a ich vyhnanie " za Dunaj".Napriek niekolkohodinovemu natlaku a vyhraz-
kam Benesa Slovaci odmietaju a nahlivo odchadzaju. Benes zuri.
Spojenecki vojenski pridelenci hlasia zo Sudet hrozne masakry.
2.augusta 1945 : Spojenci v tajnom dodatku prikazuju Benesovi
zastavit masakre. Masakre pokracuju.Nad Benesom visi hrozba okam-
ziteho zavedenia spojeneckeho vojenskeho rezimu v Sudetach.
Az o 3 tyzdne potom ( "Vyrocie vzniku CSR"!!,28.oktobra 1945)
Benes vydava zakaz).Ak vrazdenie a zabijanie pochadzalo z naba-
dania diabla , tak odmietnutie vrazdenia a zabijania pochadzalo z nabadania Panny Marie Patronky Slovakov.

283060

22.1.2013 2:18

RE: Vynatek z projevu a odkazu presidenta Benese

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 283027

Snad to má jako vládní dokument nějaké číslo jednací, nebo nemá? [oči v sloup] Podle stylu se to Benešovi vůbec nepodobá. Kdyby to byl skutečný dokument, tak by si po plyšáku Havel nasral strachy do gatí a ne že by lezl po kolenou žádat pokorně poníženou suplikou o odpuštění. Věděl by, že by ho pověsili za velezradu už v letadle na cestě tam, nebo ho z něho rovnou vyhodili... jen s diplomatkou v popaždí. [velký smích]

283065

22.1.2013 5:33

Skopčáci jsou německy hovořící Slované

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Zdejší kolaboranti s Němci si ve svých příspěvcích vždy vybírají údobí, které se jim hodí k jejich argumentaci. Zejména pro takovou argumentaci, aby mohli tvrdit, že Česko je slovansky hovořící Německo. Historická pravda je ale jiná. Po ukončení doby ledové osidlovali Evropu zemědělci postupující z Malé Asie a oblastí kolem černozemního moře. Byli to lidé s genetickou haploskupinou R1a. Tuto skupinu mají ze 60 % Poláci a Ukrajinci. Tedy dnes, po tisíciletích míchanic. V době po zalednění byl podíl R1a vyšší. Haploskupina R1b, typická pro západní Evropu, je mladšího data. Východní Němci mají v "krvi" asi tak 25 % haploskupiny R1a, podobně tak v českých zemích, v Maďarsku, Norsku, ale i jinde. Existují na to mapy. Asi poslední masakr, který se projevil v genofondu Slovanů bylo vyvraždění Obodritů v Polabí Jindřichem Ptáčníkem (Němec) a ještě dalšími výtečníky. Obodrité byl slovanský kmen žijící v Dolním polabí. Před ním to byl masakr italského Caesara v Galii, kterou tehdy obývali také Slované.

283080

23.1.2013 23:24

gib

gib 94.?.?.?

neblaznete! zbytecne se hadate kdo je horsi, sudetaci nebo cesi. je treba se divat o par pricek vyse ve svetove pyramide moci. na vrcholu je pan vseho zla, dabel ci lucifer. pominu-li duchovni mocnosti jemu slouzici, pak to jsou jeho farizejsti zide, ano ti co ukrizovali boha sameho, jeho syna Jezise Krista. lucifer je vyucil v babylonskem vyhnanstvi svemu nabozenstvi a tak dnesni zidochazarstvo vyznava kabalisticke nabozenstvi babylonske devky, talmudismus. tito tzv zide maji vse -banky, korporace, media, filmovy prumysl, zabavny prumysl, zdravotnictvi, skolstvi, historii, vse je cinknuto a pracuje pro zlo. valky nevznikaji, ze se normalni lidi jako sudetaci nebo cesi na sebe naserou, ale tak, ze si to ti chazarsti sabatejsti satanisticky bankeri mezi sebou domluvi. valky jsou predevsim hromadnou krvavou obeti, proto pokud nevidime duchovni realitu, tak nechapeme napriklad Drazdany nebo jine tzv nesmyslne hromadne obetovani lidi, vojaku. Do stejne kategorie patri i soa, tedy holocaust. Myslim, ze to byli vetsinou uplne normalni a hodny lidi, kteri byli hromadne vrazdeni. Opet planovane, tak aby se za par let stvoril stat israel, basta prave toho zidovstva, ktere vladne svetem, ktere je schopno zinscenovat 911, posilat vojska jinch statu do boju atd. Svetovlada Rotshildu a dalsich generacnich satanistickych rodin je pripravena, staci cinknout do kostky domina a vse se planovane zhrouti a nastoupi novy svetovy poradek. Telesne tomu nelze dost dobre uniknout, ale dusevne-duchovne ano. jedinou cestou k zachrane je z mrtvych vstaly Pan Jezis Kristus. Zkoumejte, poznavejte. Uverte, ze Jezis zemrel za vase hrichy a ziskate zivot vecny. Nechci se rouhat, ale snad se nechcete znovu setkat napriklad s Havlem?

283298

13.2.2013 1:05

RE: gib

p. 60.?.?.?

Reakce na 283298

... autor clanku se omezil jen na minulost nedavnou...ignoruje utajenou nenavist , kterou jsme dedili my cesi z pokoleni na pokoleni !!!!..jde o neustale nasili ze stran predevsim nemcu,germanu a jejich slouhu....pokusy o ponizeni a predevsim vyhlazeni slovanu /Palacky,Havlicek,Masaryk atd./...od doby Markyze gera,nasilne pokatolictovani a podrizovane se Rimskym cisarum/povetsinou imperialistickym rasistickym germanum/...pres cisare Zikmunda a jeho masakrovANI V CECHACH, HABSBURSKE MASAKRY ,genicidy Fridrichu, dale 2. silene svetove valky plne vyvolane, zavinene a nepotrestane prave nemci...jen proto ze je chteli a chteji elity pouzit zas a zas...ke zlocinum /Srbsko/....to mluvi samo za sebe i za Schwacherky...to neni problem jen nekolika minulych let...napr. jenom nahrada hospodarskych skod za okupaci a za mnoho let dalsich /tisice / by prisla dost draho nemce , a nase nahrady nemcum by byly prilis levne a tak je treba se totmuto problemu opatrne vyhnout!!!!!

284759

Příspěvků: 141

21.01. 01:51 ČF  Máme se za co stydět.
21.01. 03:14 Mirra  RE: NEmáme se za co stydět.
21.01. 08:04 jen  RE: NEmáme se za co stydět.
21.01. 14:42 ČF  RE: NEmáme se za co stydět.
21.01. 22:54 Kosk  RE: NEmáme se za co stydět.
21.01. 23:14  RE: NEmáme se za co stydět.
22.01. 03:41 p.  RE: NEmáme se za co stydět.
04.05. 20:02 Pomněnka  RE: NEmáme se za co stydět.
13.02. 23:26 p.  vy idiote
23.01. 23:57  RE: NEmáme se za co stydět.
21.01. 09:47 baba_Blažková  RE: NEmáme se za co stydět.
21.01. 15:12  RE: NEmáme se za co stydět.
21.01. 20:11 Jarmila  RE: Nemáme se za co stydět.
21.01. 21:47 Marian Kubáček  RE: Nemáme se za co stydět.
21.01. 23:05  RE: Nemáme se za co stydět.
21.01. 23:36 ČF  RE: Nemáme se za co stydět.
22.01. 01:18  RE: Nemáme se za co stydět.
13.02. 23:40 p.  RE: Nemáme se za co stydět.
21.01. 22:11  RE: Nemáme se za co stydět.
22.01. 00:36  RE: Nemáme se za co stydět.
22.01. 00:43  RE: Nemáme se za co stydět.
22.01. 01:33  RE: Nemáme se za co stydět.
22.01. 19:38  RE: Nemáme se za co stydět.
23.01. 04:48  RE: Nemáme se za co stydět.
24.01. 21:01  RE: Nemáme se za co stydět.
23.01. 13:36  RE: Nemáme se za co stydět.
22.01. 20:00  RE: Nemáme se za co stydět.
23.01. 05:08  RE: Nemáme se za co stydět.
23.01. 17:27  RE: Nemáme se za co stydět.
25.01. 23:49  RE: Nemáme se za co stydět.
26.01. 15:29  RE: Nemáme se za co stydět.
24.01. 01:29  RE: Nemáme se za co stydět.
26.01. 00:03  RE: Nemáme se za co stydět.
21.01. 21:54 baba_Blažková  RE: NEmáme se za co stydět.
21.01. 12:52 raskolnikov  RE: NEmáme se za co stydět.
21.01. 03:40  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 15:27 ČF  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 05:35 lindsay  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 07:37  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 09:56 WAZARI  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 15:31 steve  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 18:44 Pavel2922  RE: Máme se za co stydět.
22.01. 03:25 p.  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 06:06 Saša  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 15:23 ČF  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 19:50 pietroo  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 22:33  RE: Máme se za co stydět.
22.01. 11:26 Sadko  RE: Máme se za co stydět.
22.01. 18:27  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 09:17 čert  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 16:11 ČF  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 16:52 steve  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 17:07  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 22:14  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 22:28  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 11:11 Čen  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 16:06 ČF  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 11:52 hank  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 16:46 ČF  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 20:32  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 20:42  RE: Máme se za co stydět??? Zmatene Fakta
21.01. 22:07 Marian Kubáček  RE: Máme se za co stydět??? Zmatene Fakta
21.01. 23:26 ČF  RE: Máme se za co stydět??? Zmatene Fakta
22.01. 08:08  RE: Máme se za co stydět??? Zmatene Fakta !!! Vy jste Mimo ale kompletne
22.01. 15:26  RE: Máme se za co stydět??? Zmatene Fakta !!! Vy jste Mimo ale kompletne
21.01. 22:37  Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!
22.01. 02:28  RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!
22.01. 15:55  RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!
22.01. 17:05  RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!
23.01. 13:59  RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!
22.01. 17:14  RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!
23.01. 14:37  RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!
23.01. 19:33  RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!
24.01. 02:41  RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!
22.01. 10:21 Lin  RE: Máme se za co stydět.
22.01. 17:31  RE: Máme se za co stydět.
21.01. 06:00 Esmate  Nemci...
21.01. 15:21  RE: Nemci...
21.01. 06:59 Jana Hanzlíková  Všichni chtěli žít
21.01. 07:15 e  e
21.01. 07:59 qwe  Několik rad amateura professionálům,
21.01. 10:00  „Co bylo ukradeno, musí být vráceno.“
21.01. 10:00 Pavel -Čert- Němec  nelze napravit příkoří tím, že způsobíme nové příkoří
21.01. 10:28 e  e
21.01. 11:23 Emil Robot  Staré křivdy....Dnes je velkou módou "chcát svým předkům na hroby"
21.01. 22:48  RE: Staré křivdy....Dnes je velkou módou
21.01. 11:26 bedrich  amco válečné reparace
21.01. 11:38 Robert Nohejl  HISTORIE SE OPAKUJE,CO SPATNEHO DELALI NAM,DNES ,DELAME JINYM
21.01. 13:27  RE: HISTORIE SE OPAKUJE,CO SPATNEHO DELALI NAM,DNES ,DELAME JINYM
22.01. 01:10 Robert Nohejl  RE: HISTORIE SE OPAKUJE,CO SPATNEHO DELALI NAM,DNES ,DELAME JINYM
21.01. 12:24  Obě strany trpěly
21.01. 12:40  Dobrý článek.
21.01. 13:12 Jana Hanzlíková  Raději Slovensko a Zakarpatskou Rus
21.01. 13:21 kucir  Koho tedy volit?
21.01. 13:24 Jirina  Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové
21.01. 13:42 Nada  Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové
21.01. 14:13  somarina -
21.01. 14:41 František Stočes  Prezident Beneš jako neozločinec?!
22.01. 16:47  RE: Prezident Beneš jako neozločinec?!
22.01. 22:53 František Stočes  RE: Prezident Beneš jako neozločinec?!
23.01. 19:57  RE: Prezident Beneš jako neozločinec?!
21.01. 15:31 Tsignotschka  vubec tomu nerozumite
22.01. 19:49  RE: vubec tomu nerozumite
21.01. 18:50 MoUdrostrak  Česko je slovansky hovořící Německo
21.01. 22:14  RE: Česko je slovansky hovořící Německo K Vase mu Obrazku
21.01. 23:54 p.  RE: Česko je slovansky hovořící Německo
22.01. 00:27 ČF  RE: Česko je slovansky hovořící Německo
22.01. 03:14 p.  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 10:44 MoUdrostrak  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 12:22 Lin  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 13:15 fohat  RE: Česko je slovansky narod
13.02. 23:58 p.  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 13:37 L.C.  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 14:27  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 19:06 MoUdrostrak  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 19:14 MoUdrostrak  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 19:36 steve  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 19:51 Lin  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 20:05 steve  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 20:25 Lin  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 20:51 steve  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 21:36  RE: Česko je slovansky narod
25.01. 12:23 Lin  RE: Česko je slovansky narod
23.01. 13:13 L.C.  RE: Česko je slovansky narod
23.01. 04:30 MoUdrostrak  RE: Česko je slovansky narod
23.01. 15:08  RE: Česko je slovansky narod
23.01. 00:29 hc  RE: Česko je slovansky narod
23.01. 07:30  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 14:49 pietroo  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 15:18  RE: Česko je slovansky narod
22.01. 00:47  RE: Česko je slovansky hovořící Německo
21.01. 21:20  Bylo-li napsáno A, nutno napsat i B
21.01. 23:32  RE: Bylo-li napsáno A, nutno napsat i B
22.01. 00:33 N.Z.  RE: Bylo-li napsáno A, nutno napsat i B
21.01. 22:16 jiri55ax  Vynatek z projevu a odkazu presidenta Benese
22.01. 00:12 Kosk  RE: Vynatek z projevu a odkazu presidenta Benese
22.01. 01:15 Pali Bacsi  RE: Vynatek z projevu a odkazu presidenta Benese
22.01. 02:18  RE: Vynatek z projevu a odkazu presidenta Benese
22.01. 05:33  Skopčáci jsou německy hovořící Slované
23.01. 23:24 gib  gib
13.02. 01:05 p.  RE: gib

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 77 čtenářů částkou 12 265 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 7

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
25,55 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,45 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,60 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 276,60 Kč
1 unce stříbra
562,07 Kč
Bitcoin
813 028,49 Kč

Poslední aktualizace: 18.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 731