Diskuze k článku

Zle matičko, zle

Příspěvků 21

14.1.2013 1:19

Mýtus o Dubčekovi. Zemljanek netřeba?

Andrew Siddur 77.?.?.?

Kdyby se v '68 ujal vlády Dubček... kdyby, kdyby.
Kdybych chtěl být za cynika, řekl bych, že v takovém případě bychom tu měli to, co tu máme dnes o 20 let dřív.
Ovšem pořád je to jen "kdyby" a zde neplatí jednoduché prognóza.

Dubček si hypoteticky mohl vyjednal výjimku na socialismus s lidskou tváří a pak spolupracovat (mimo omezené spolupráce s Vých. blokem) třeba s polosocialistickou Francií, Itálií. To bychom tu pak mohli mít dnes možná docela pohodu.

Ovšem místo toho se taky mohl upsat hned rovnou USA a Izraeli - vždyť Dubčekovi a osmašedesátníkům šlo hlavně o to vymazat pojem "antisionismus", který se jim za mák nelíbil - a to už o něčem vypovídá. Zkrátka by celou republiku hned úplně přepólovali, a za chvíli by byla tam, kde je teď.

*

Jak se dnes zařídit? Nevím, ale líbí se mi editorův názor z článku výše, že vše je jednoduché, jednodušší než to vypadá.
Dokud je čas na úvahy o zemljankách, patrně ještě žádná není třeba. Až bude třeba, prostě si ji vykopete. Pardon, vykopeme. Musíme si pomáhat...

282252

14.1.2013 9:19

RE: Mýtus o Dubčekovi. Zemljanek netřeba?

anonym 88.?.?.?

Reakce na 282252

Myslíte si, že vás nechají zabrat si pro sebe část jejich lesa a lovit jejich zvěř? Ta doba, kdy člověk mohl žít svobodně a nezávisle na systému, je dávno pryč.

282275

14.1.2013 8:31

Qsel-člověk, ten se lehce zná,

Hrad angel (tečka) vodopad (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Lidé vašeho věku nepotřebují rady. Měli by díky životním zkušenostem vědět co mají dělat. Když jezdíte pravidelně na Západ máte dost poznatků z míst, která nejsou turistickými destinacemi jako ti lidé, pro které jedinou kvalifikací je "hurá" antikomunismus.
Místo kopání té zemlianky je myslím dobré učit se: http://www.youtube.com/watch?v=5ckAocEhJ8Y

282267

14.1.2013 8:31

Pane Libore

Heriot 77.?.?.?

Vy si stěžujete, ve spoustě toho co jste pojmenoval máte pravdu, ale přitom jste typický příklad člověka zmanipulovaného médii.
Už klasická zmínka o Paroubkovi, ten nikdy neřekl, že dluhy se nemusí platit, to mu podsunula média a je vidět, že velice úspěšně. Paroubek jen kdysi vysvětloval, že státní dluh se skutečně neplatí tak, že občané vezmou peníze a někam je pošlou, jak jim podsunul Kalousek. No hlavně, že není Paroubek premiérem že, jistě jste v posledních volbách též hlasoval proti tomuto "papalášovi" jak to do Vás tloukl Reflex...No tak tak tam máte Nečase s Kalouskem.
A jako člověk práce hledáte záchranu u Franze, příslušníka tzv. umělecké fronty, typické vrstvy, která parazituje na státu a Vaší práci a vždy když jde do tuhého se postaví na tu správnou stranu?
I sociologové si kladou otázku, proč lidé jako Vy, a jsou všude kolem nás, lidé práce, vždy volí proti sobě, proti svým zájmům.

282268

14.1.2013 11:49

RE: Pane Libore

Cognoscator 46.?.?.?

Reakce na 282268

DD,
Nesouhlasim s tim, jak popisujete co rekl a nerekl Paroubek o st. dluhu - ten tv rozhovor si dobre pamatuji, opravdu vyplynulo z toho, ze st. dluhy se neplati /nerozlisoval konkretne platce jako obcany nebo stat - z kontextu vyplynulo ze mysli stat/.

282300

15.1.2013 1:53

RE: Pane Libore

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 282300

A on ten Paroubek neměl pravdu? Státní dluhy se platí? A kde prosím? A čím prosím? Vždyť všude kam oko po globálu dohlédne, jsou ty státní dluhy všude a všem jen neustále narůstají! USA jsou naším vzorem a přitom poměr jejich dluhu k HDP je u nich o poznání horší, nežli náš! A to je dolar světovou "rezervní" měnou! Jestli se Řecku odpustí většina z dluhu, tak kdo na tom tratí? Banky? A co tratí? Vždyť peníze jsou podloženy jen důvěrou! Kde bere peníze FED? Kde ECB? Kde SB? Někdo jim je věnuje? A kdo je ten tajemný movitý sponzor? A kde je bere on?

Tak co? Měl ten Paroubek pravdu, nebo neměl! Peníze jsou přece jen virtuální realita postavená na dluhu. Zaplaťte státní dluhy a ta virtuální realita zmizí z oběhu! A ještě zůstanou dluhy z úroků, na jejichž splacení ale peníze vůbec neexistují, protože vůbec nebyly vytvořeny!

Ta doba, kdy hodnotu a množství peněz určovala hodnota drahých kovů, ta je dávno kdesi v dávné minulosti. A ani tam to nebylo o moc jiné, když se měnila cena zboží podle poptávky a nabídky, nebo se obsah zlata v mincích šidil. Nebyly ale virtuální jako jsou dnes a tak stvořit dluh "povinnými rezervami", kdy se v trezorech prohání vítr a myši, to prostě nešlo. Byl by to podvod s následným lámáním kolem...

Jednou k tomu zahlazení "dluhů" stejně dojít musí, protože "nic netrvá v světě věčně, ani láska k jedný slečně", jak se praví ve známé české odrhovačce z doby dávno minulé. A naši předkové věděli o čem mluví. [vyplazený jazyk]

282395

14.1.2013 12:09

RE: Pane Libore

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Reakce na 282268

Dovolil bych si z části upřesnit vaši nadhozenou otázku. Lidé samozřejmě nevolí proti sobě ani svým zájmům, ale vhodně zmanipulovaná masa myslíce si, že volí své zájmy tak může působit.
Sociologové moc dobře vědí, že lidé se dají manipulovat. Otázka některých z nich může spíše znít jak to dělat efektivněji aby to více odpovídalo přáním a požadavkům jejich chlebodárců.

282301

14.1.2013 13:12

RE: Pane Libore

Anonym 89.?.?.?

Reakce na 282268

Heriote, dobře jste to analyzoval. Ten pisatel Libor je, jak to nazývá sociologie, reprezentativní vzorek.

282306

14.1.2013 13:27

RE: Pane Libore

hc 90.?.?.?

Reakce na 282268

Komunisté kdysi dávno radili plebsu, aby se neřídil rozumem, ale třídním instinktem. To byl dobrý nápad vzhledem k tomu, jak to u většiny lidí s rozumem vypadá. Jenže co teď, když už lidem zřejmě nefungují ani instinkty? [smích]

282307

14.1.2013 14:01

RE: Pane Libore

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 282268

Protože se bojí přijmout zodpovědnost.
Proto potřebují "autority". A ty takzvané autority zase potřebují své obdivovatele. Je to symbiotický vztah. Bohužel.
Lidé kdyby začali přemýšlet, tak by museli chca nechca připustit svůj díl odpovědnosti za marasmus nejen v našem státě, ale i v globálním měřítku. Kdykoli čepují u benzínky palivo, museli by myslet na ropná pole na africkém kontinentě, na blízkém východě; museli by se nad sebou pozvracet. Proto ta selektivní slepota, proto to utíkání se k autoritám. K těm takzvaným. Oni vědí, že přežvykují lži. Doublethink v praxi. Mně osobně z toho na zvracení je už hezkou řádku let.

282316

14.1.2013 14:37

RE: Pane Libore

Nobunaga 195.?.?.?

Reakce na 282268

Už dlouho jsem nečetl tak výstižnou a smysluplnou reakci, jakou jste napsal na článek pana Libora. Je smutnou pravdou, že většina z nás a sebe nevyjímám je relativně snadno manipulovatelná. V současnosti máme mnoho zdrojů informací, až příliš mnoho, a proto rozlišit pravdu od lži je téměř nemožné (viz Goeblsův bonmot o 100x opakované lži). Vládní mediokracie v každých volbách straší voliče komunismem a jeho návratem, ačkoliv je zcela bezpředmětná záležitost a naopak své "koně" vykresluje v nejrůžovějších barvách, i když zrovna jako Schwarzenberg představují typický obraz korupčníka a profesionálního lháře, který ačkoliv by měl, tak nehájí zájmy našeho státu.

282318

14.1.2013 10:54

Pošmodrchané myšlení

Bubeník 94.?.?.?

Také si myslím, že autor sice diskutuje, ale nějak to má pomatené. Osobně mu, bude-li mít zájem, napíšu jeho omyly.

282289

14.1.2013 15:42

Je to jen taková divná hra

haban 89.?.?.?

Taky mi to připomíná dětskou hru na největšího lháře, kterou s náma kluci politici hrajou.

Nebo logický problém "jeden lže, druhý mluví pravdu", a my máme jen jednu šanci to otestovat a uhádnout.

Ale oni na to mají celou "Theorii her". A dokonce za ni autorovi udělili Nobelovu cenu.

Jde jim o moc. V obou významech. Tak nebuďmě naivní.

Je to hra o pozice v hierarchii 0,01% - 0,09% - 0,9% - 9% - 90%

Pro Česko
Vrchních 1,000 - j-elita (Schlafenberg?)
Horních 9,000 - elita (Fisher?, Zeman?, Klaus?)
90,000 - horní střední vrstvy (Nečas?)
900,000 - střední vrstvy (Diensbier?)
9,000,000 - my ostatní (Komunisti, Dělníci)

282327

14.1.2013 16:44

Nebezpeci

zzzzzzzzzzzzz 193.?.?.?

Bohuzel ukazujete jak muzete veci rozbit jeste vic. Jak muzete rict "Takhle si to ale voliči rozhodně nepředstavovali."? _Presne_ takhle si to predstavovali. Je jedno jestli souhlasim nebo ne, ale vetsina rozhodla takhle a ani domela manipulace nedava nikomu pravo hodnotit jejich rozhodnuti. Naopak tyhle tendence je tu korupce tak nekdo osviceny to tu spravi jsou extremne nebezpecne, mnohem vic nez ze nekdo krade. Mate malo prikladu v historii?

"Představte si ale variantu, že by se do úřadu presidenta dostal pokrokový, nezaujatý, čistý a s politiky a korupcí nezatížený, mimořádně odvážný člověk. Pokud by to přežil (takovému Dubčekovi se to nepodařilo), tak by řada politiků a na ně navázaných korupčníků šla za svá rozhodnutí, která nevratně poškodila tento stát, do tepláků."
Jak by to asi udelal?

282336

14.1.2013 21:01

Naděje vždy existuje

Aristo 89.?.?.?

Pane Libore, nedopouštějte se stejného omylu jako někteří lidé když chápou presidenta coby spasitele, osvoboditele, blanického rytíře či záchrance našich ztracených práv a svobod.Není to v jeho moci lidské ani úřední. Dalším ustáleným omylem je domněnka, že obyčejní lidé nemohou nic změnit a mají tedy právo rezignovat s tím, že za vše zlé mohou jen ti nahoře. Ovšem ne všichni jsou takový,krásným příkladem je pan Smetana a jeho boj s justicí,ano je to za cenu osobních obětí a odvahy, ale tak to prostě je! Každý střípek svobody a spravedlnosti v lidské společnosti je vykoupen naší účastí a tím co jsme ochotni tomu věnovat a dát. Pokud ne, pak si vyšší míru těchto hodnot nezasloužíme. Mrzí mne, že jste již zhasl ono pomyslné světélko, ale věřte mi dokud je a bude v lidech kousek dobré vůle, trpělivosti a statečnosti není zdaleka nic ztraceno.

282364

14.1.2013 22:06

Rozbor voleb-opět jinak:

mik5 31.?.?.?

Jsem levicový volič, ovšem ten typ, který nevidí naději v bankovní unii a federativní EU, kde nevolení byrokraté prosazují zájmy majitelů korporací a bank. Prosím, dovolte mi, abych popsal svůj pohled na kandidáty 1. kola.Po mnoha zklamáních vycházím ze zkušenosti, že ať slibují kandidáti cokoli, jejich skutečné činy budou určeny skupinou, ke které patří:
Sobotka - skupina ODS-zkorumpovaná, posluhuje majitelům korporací a bank, jen na oko se tváří jako národní strana, jinak v pohodě schválí ESM a jiné evropské výdobytky+církevní restituce.
Schwarzenberg - skupina TOP09-zkorumpovaná,ultrapravicoví křesťané, posluhující majitelům korporací a bank+mají na svědomí církevní restituce (v podstatě návrat k feudalismu), jsou silně proevropští, prosazují přijetí Eura+mají úzké styky se sudetoněmeckým Landsmanschaftem, který požaduje zrušení Benešových dekretů,právo na návrat, restituce a právo odtrhnout české pohraničí pod záminkou práva na sebeurčení menšin (nikoli národů).K tomuto svému cíli potřebuje SL,aby bylo Česko co nejúžeji provázáno s unií a aby přijalo Euro.
Roithová - skupina KDU-ČSL-pravicoví konzervativní křesťané+to samé, co TOP09.KDU-ČSL spolupracuje se SL zcela nepokrytě.České církve byly za totality financovány německými církevními kruhy napojenými na SL.Podporují církevní restituce.
Fisherová - havloidi-krásná slova, ve skutečnosti ovšem podpora pravicových skupin a jejich cílů a SL.Velká část českých disidentů byla za totality podporována Němci napojenými na SL.Podporuje církevní restituce.
Franz - havloidi - to samé co Fisherová+neznalost hlubších souvislostí.
Dienstbier - ČSSD, zkorumpovaná možná o něco méně než pravice, rozpolcená skupina-část levicová a část pravicová, podporuje církevní restituce v o něco mírnější podobě,stále však hluboce nespravedlivé.Část se účastní akcí německých sociálně-demokratických skupin napojených na SL.Chce co nejužší provázání s unií a přijetí Eura, což hovoří pro podporu zájmů majitelů korporací a bank a SL.
Zeman - SPOZ, zkorumpovaná, pravicová, nesouhlasí s církevními restitucemi, vystupuje proti požadavkům a zájmům SL.Nechce užší provázání s unií a nechce Euro.Nevypočitatelná skupina.
Fisher - pravicový, zkorumpovaný poskok majitelů korporací a bank.Prosazuje federativní EU a Euro.
Bobošíková-Suverenita, pravicová asi zkorumpovaná,protože nekriticky podporuje Václava Klause za všech okolností, nechce užší provázání s unií a nechce Euro. Bobo-celkem slušná práce v Evropském parlamentu, nebojácná.

Volil jsem na konec Bobo jako nejmenší zlo a teď mi nezbývá než jako nejmenší zlo volit Zemana. Možná nás takových bylo víc.

282367

15.1.2013 4:18

RE: Rozbor voleb-opět jinak:

p. 113.?.?.?

Reakce na 282367

,,a co udela novej president , at je to kdo je to u koryta
A/ Poleti ihned do Izraele , kvilet u zdi a potom dostat rozkazy co smi a co musi !!
B/ Pobezi na Us velvyslanectvi pro rozkazy.
C/ Rozda koryta pro ty co mu dali penize na zvoleni a tak jim vrati vse stonasobne a /nejaka ta nova amnestie pro soudruhy taktez take v pripade kdyby se odhalily volebni podvody ...

282400

16.1.2013 11:06

RE: Rozbor voleb-opět jinak:

masák 37.?.?.?

Reakce na 282367

mám jenom malou přípomínku k vašemu hodnocení madam Bobo,je zvláštní ,že se tak bojovně vyjadřuje proti unii a všemu s ní spojenému (já sám osobně jsem byl od začátku proti takže mě její postoj celkem zajímal) ,ale vůbec jí nebylo proti mysli pobírat tučný (vysoce nadprůměrný) honorář za pobyt v Bruselu a samozřemě si zajistit neméně pěkný honorář i pro svého partnera.

282507

15.1.2013 11:34

Co takhle provést "Norské řešení"

Naivka 109.?.?.?

N i k d o nepřijde k volebním urnám ve II. kole! (Norští odboráři před násilnou nacizací organiyace a členů všichni do jednoho v obsazeném Norsku vystoupili z odborů) Ale mají Češi morální, charakterový a inteligenční potenciál jako Norové? (ti mj. vystoupili z EU!) [překvapení]

282414

16.1.2013 15:11

RE: Co takhle provést

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 282414

Tak to je ta pravá pověstná "knížecí rada". [oči v sloup]

Srovnávat akci jedné zájmové skupiny země v době její okupace vojenskou silou cizí mocnosti, s občany jiné země v době její okupace ekonomickou silou cizích mocností, to chce opravdu notnou dávku naivní fantazie. [oči v sloup] Zatím co čin těch odborářů nemohl nikdo mimo ně nahradit, tak i spontánní projev volební neúčasti (což je iluzotní představa) spolehlivě nahradí a přebijí rodiny, přátelé a příznivci těch kandidátů. [pláč]

282524

16.1.2013 17:13

jo dapadneme jak sedláci u Chlumce

Pavel 47 78.?.?.?

jinak jsem pro jít do rozvojových zemí nebo tu zemljanku.Obojí beru

282539

Příspěvků: 21

14.01. 01:19 Andrew Siddur  Mýtus o Dubčekovi. Zemljanek netřeba?
14.01. 09:19 anonym  RE: Mýtus o Dubčekovi. Zemljanek netřeba?
14.01. 08:31 Hrad  Qsel-člověk, ten se lehce zná,
14.01. 08:31 Heriot  Pane Libore
14.01. 11:49 Cognoscator  RE: Pane Libore
15.01. 01:53  RE: Pane Libore
14.01. 12:09  RE: Pane Libore
14.01. 13:12 Anonym  RE: Pane Libore
14.01. 13:27 hc  RE: Pane Libore
14.01. 14:01 baba_Blažková  RE: Pane Libore
14.01. 14:37 Nobunaga  RE: Pane Libore
14.01. 10:54 Bubeník  Pošmodrchané myšlení
14.01. 15:42 haban  Je to jen taková divná hra
14.01. 16:44 zzzzzzzzzzzzz  Nebezpeci
14.01. 21:01 Aristo  Naděje vždy existuje
14.01. 22:06 mik5  Rozbor voleb-opět jinak:
15.01. 04:18 p.  RE: Rozbor voleb-opět jinak:
16.01. 11:06 masák  RE: Rozbor voleb-opět jinak:
15.01. 11:34 Naivka  Co takhle provést "Norské řešení"
16.01. 15:11  RE: Co takhle provést
16.01. 17:13 Pavel 47  jo dapadneme jak sedláci u Chlumce

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

72

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 115 čtenářů částkou 25 260 korun, což je 72 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 8

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
26,05 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,59 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 731,05 Kč
1 unce stříbra
546,05 Kč
Bitcoin
686 402,31 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 032