Diskuze k článku

Americký GULAG jako nejnovější forma kapitalismu (II)

Příspěvků 62

1.12.2012 4:30

war on drugs

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

vubec jsem nenahledl do zadnych statnich statistik ale myslim, ze pocet veznenych obcanu USA je rekordnim diky nesmyslne kampani "war on drugs"

279799

1.12.2012 8:36

Osel

Osel 89.?.?.?

Caste poukazovanie na mnozstvo vaznov v USA moze mat omnoho jednoduchsie vysvetlenie: sudnictvo funguje, a tresty su citelne. Na rozdiel od CR a SR a vobec Europskej unie. Ked si mam vybrat, tak nech zlocinci sedia v base, a nie pobehuju medzi nami bez varovania a nepoznani.

Na namietku, poukazujucu na chyby justicneho systemu je odpoved jedina: chyby boli a budu, nastastie sa snad pocitaju na promile. Ak odsudite nespravodlivo nevinneho, bude nevinny sediet, ale ked NEODSUDITE vraha, za chvilku dostane prilezitost znova vrazidit. Rozdiel je ale v moznosti napravy omylu: nevinny sa moze (pri troche stastia a advokatoch, co sa ho zastanu) dostat na slobodu, ale zavrazdenemu cloveku uz nikto zivot nevrati, a jeho rodina nevinne "dostane dozivotie".

No, a co sa tyka vyuzivania vaznov na pracu, je to v kazdom pripade lepsie, ako ich povalovanie sa vo vazniciach za peniaze danovych poplatnikov. Dokonca mozno aj pre nich samych.

279803

1.12.2012 10:39

RE: Osel

Hrad angel (tečka) vodopad (zavináč) gmail (tečka) com, 88.?.?.?

Reakce na 279803

Boží prostoto... "Súdnictvo funguje a tresty sú citelné". Jste obětí žádné četby a několik amerických(boha čo to táram)-filmů z USA.Případně týdenní návštěvy USA, při které jste tak stačil nahlédnout do 1 800 m hloubky Grand Canyonu.
V USA jak ve vnitřním životě, tak v zahraniční politice platí nepsané pravidlo:"Když to jde, tak podle zákona. Když to nejde podle zákona, tak jak to jde". Autor S.M. Lipset. A ten na rozdíl od vás, svoji zemi sakramentsky dobře zná. Společenské vědomí spojené s chudobou, ale i s bohatstvím musí plodt zločiny.
"Krad starý i mladý John jako straka.
Krad u bohatce i u žebráka.
A nerozpakuje se dvakrát,
dal na hromadu vše co nakrad.
Pak nápis pověsil si na to:
SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ JE SVATO".[velký smích]
To že z toho se dá profitovat je jasné i podprůměrné podnikatelské hlavě.
I v Evropě si lidé kladou otázku: Co je to za zemi, která střílí své presidenty?
Ta množství vězňů ve věznicích je třeba posuzovat nejenom absolutně, ale i relativně. USA mají skvělý portál kde si když budete mít péči můžete o jejich vězeňství, včetně historických tabulek doplnit znalosti. A když navíc při tom budete přemýšlet, tak i vzdělání.Tady je:http://www.census.gov/
A aby jste se nemusel hned tápavě proklikávat další stránka:
http://www.census.gov/compendia/statab/
http://www.census.gov/compendia/statab/cats/law_enforcement_courts_prisons/crimes_and_crime_rates.html
Také se tam dovíte o různých vedoucích postaveních USA ve světě v kriminalitě. Třeba počet dokonalých vražd na 100 tisíc obyvatel... Ještě se máme co učit. A jako správný žáček který vždy usiluje předhonit učitel, si chvíli počkáme než se nám to podaří. Pokud máte více než 60 let, doporučuji koupit Tokareva, nebo raději se modlete. Pokud méně než 60 cvičte se v bojovém umění a pořiďte si něco silnějšího než je Kalašnikov.
[zmaten] [velký smích]

279806

3.12.2012 22:18

RE: Hrad

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279806

"I v Evropě si lidé kladou otázku: Co je to za zemi, která střílí své presidenty?"

Je vidět, že v USA ani ty nejvyšší autority nemají šanci pošlapávat nezadatelné právo na svobodu projevu občanů.

To není jak v tehdejších diktaturních socializmech, kde byla taková nesvoboda, až si ty zdejší autority drze dovolily chodit mezi lid i při manifestacích. Nebo dokonce provokativně zajít do místní hospody na pivo, jak se traduje o Zápotockém. A to bez masivních ochranných opatření, bez nichž si ty autority v USA nemůžou ani utřít riti. [oči v sloup]

Už aby tady taky byly ty soukromé kriminály. Problémy s lumpy, s narkomany, s nepřizpůsobivými, nezaměstnanými a i s bezdomovci v tu ránu zmizí i bez nových kriminálů. Nevyužitých armádních i průmyslových objektů a prostorů po minulém režimu, je přece stále fůra. A investoři všeho druhu se sem pohrnou v houfech, neskrblíce úplatky i kdyby se jim zvedly odvody na 70% ze zisku. A státní rozpočet utone v přebytcích a z Česka bude, jak zní z jeho hymny, "...zemský ráj to na pohled". [chechtot]... Jak já se na to těším... [cool]

279936

3.12.2012 22:46

RE: Hrad

slak 77.?.?.?

Reakce na 279936

To je výchovou?Práce není potřeba nikde na světě.Není umění vyrobit,ale komu prodat?Kde na to čekají-leda zadarmo,aby se tady mrhalo na úkor surovin,energií a fuj...lidských zdrojů,snižováním jejich úrovně?Pracovní tábory ano,ale nikoliv investice do nich,zazobanci jsou malinko šetrnější než obyčejní lidé.Dobrý pokus byla nucená práce za existenční minimum(po podpúrčí době) a placení sociálních zdravotních daní státem.(soudci jsou v starých časech,otázka je jak dlouho)Reálně když je v ekonomice práce pro cca X% lidí a ostatní zaměstnanost je pašalení v gangech bílích límečků,všelijakých prognosťáků na kdeco je nepočítaně.Neoconi,neofeudálové pokud se toho chytí a že se o tu možnost snaží tak s pár dráby z nich udělají rouhající se kacíře,bezpochyby.A jakákoliv aktivita lidí bude házením hrachu na zeď,pro ně samotné.

279940

4.12.2012 17:59

RE: Hrad

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279940

Tak si připadám jako ti dnešní studentíci. Umím číst, ale nechápu obsah. [překvapení] Nebo to už platí i o psaní? Tedy umí psát, ale neví o čem? [zmaten] [oči v sloup] [velký smích]

279982

1.12.2012 14:54

RE: Osel

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 279803

Hloupý si vystačí s první informací od vrchnosti. Chytrý se ptá, jak je to možné.

>Ked si mam vybrat, tak nech zlocinci sedia v base, a nie pobehuju medzi nami bez varovania a nepoznani.

No, asi 80 % těch "zločinců" jsou uživatelé lehkých drog. Chápu, že tě hrozně serou, ale osobně si nemyslím, že by prováděli nějaké strašné zločiny.

Oproti západní Evropě je zavřeno osmkrát víc lidí v poměru k populaci.

>Na namietku, poukazujucu na chyby justicneho systemu je odpoved jedina: chyby boli a budu, nastastie sa snad pocitaju na promile.

No, pokud člověk nepočítá tu chybu hlavní a to je zavírat lidi za píčoviny.

>ale ked NEODSUDITE vraha, za chvilku dostane prilezitost znova vrazidit.

Vrahů je tam minimum.

>No, a co sa tyka vyuzivania vaznov na pracu, je to v kazdom pripade lepsie, ako ich povalovanie sa vo vazniciach za peniaze danovych poplatnikov.

Samozřejmě. Pokud tam nesedí za jointa.

Vložený obrázek

No, je vidět, že tzv. "válka proti drogám" nese své "ovoce"...

279810

1.12.2012 16:30

RE: Osel

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279810

Nechapem vase rozculenie: v http://open.salon.com/blog/stephannie/2010/05/16/h...
najdete, ze "around half of all inmates in federal prisons are there for drugs, around 20% of inmates nationwide in state prisons are there for drugs and around 18% of inmates in California state prisons are there for drugs."

Ja samozrejme nepoznam americky vazansky system (popravde, ani cesky ani slovensky[smích])) ) ale z clanku usudzujem, ze do federalnej vaznice nejdete za jointa. Keby sme chceli otazku zodpovedne riesit, asi by sme museli preliezt mnozstvo statistik. Z hladiska temy clanku je to ale offtopic.

V kazdom pripade, minimalne z uvedenych percent musite pochopit, ze su aj ine zlociny, ako joint, pre ktore je dobre prisne sudnictvo. Stale je to 50-80 percent[smích] ktori nesedia za jointa.

Ponechavam stranou, nakolko vazne je otazka kriminalizacie (lahkych)drog, to je na dlhsiu debatu.

279812

1.12.2012 17:53

RE: Osel

paxquiro 178.?.?.?

Reakce na 279810

Malo by sedieť 100 % feťákov, 100 % vrahov, 100 % zlodejov, 100 % buzerantov, 100 % ožranov, 100 % nezodpovedných vodičov, 100 % ohováračov, 100 % znečisťovateľov ovzdušia, tak si to zamýšľal svojím nadšením hestroy?
Tebe prekáža, že nie sú naplnené väznice, alebo že nie sú naplnené ozajstnými zločincami? Alebo, že sú preplnené? Alebo, že Američania sú zločineckejší oproti iným? Alebo, že trestajú prísnejšie?
Alebo ty si to obrátil a pre teba je veľmi ťažké zniesť, že zatvorili "zločincov“, máš rád americký sen, hľadanie osobného šťastia s happy endom na záver, ale boj proti drogám ho zhatil?
Neútoč na oslíka, ale povedz čo si praješ. Stal sa zločin a teda dorazí aj trest, súhlasíš? Alebo by si povyberal trestnosť rôznych činov zo zákonníka, alebo by si ho doplnil?
Ak podľa teba posedávajú v base neprávom, kedy si ich navštívil, kedy si ich utešil, kedy si v ich prospech zasiahol?

279818

1.12.2012 19:32

RE: Osel

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 279818

Řeknu ti to asi tak. V Polsku nějaký "inteligent" zavedl zákon, že když tě chytí na kole s trochou alkoholu v krvi, tak jdeš do basy. Během chvíle naplnili vězení 15.000 cyklisty.

Tak a teď konkrétní případ. Týpek, který má na krku hypotéku, si dá pár piv a jede zvesela domů na kole. Zastaví ho policajt, dá mu dejchnout, odveze ho na stanici a týpek skončí v base. Jelikož je v base, nesplácí hypotéku a přijde o barák. Také přijde o práci. Z vězení pak vyjde úplně nový čerstvý bezdomovec.

Užitek pro společnost? Místo pracujícího člověka pro společnost užitečného, musí daňoví poplatníci platit pobyt ve vězení budoucímu bezdomovci.

Tak by sis to představoval? Nebo Osel?

279823

1.12.2012 21:20

RE: Osel

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279823

Ocividne nie si sofer, ked Ta to rozculuje. Alebo sa Ti zda na mieste, ked sa Ti ozraty cyklista v noci primota do cesty, ty ho prizabijes a mas postarane o minimalne rok zabavy na sudoch, pripadne i viac a kludne sa to moze otocit proti Tebe (pokial teda, nie si Janousek), lebo si neprisposobil jazdu...

Ozralovia nepatria na bicykel; netvrdim, ze maju ist rovno do basy, ale poriadne spokutovat, a pripadne skonfiskovat bicykel ([smích])) ) to by bolo namieste.

Takze ano, nie tak by som si to predstavoval, ako popisujes, ale trochu miernejsie.

Ale nenapisal si TY sam predstavujes riesit? Nechat ozralov na bicykloch, a ked ich soferi zrazia, maju ist do basy soferi? Maju na sudoch stracat cas soferi? A ich rodina tym ma trpiet? Rozved nam svoju teoriu, o spravodlivy a milosrdny![smích])))

279824

2.12.2012 11:54

RE: Osel

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 279824

Vidím, že máš práve dosť práce, ale na túto konkrétnu vec by som asi vedel reagovať.

Reálna štatistika je podľa mňa taká, že základná príčina nie je ten opitý cyklista, ale neprispôsobenie jazdy viditeľnosti. Povedzme si na rovinu, že vodiči si vynucujú neplatnosť tohoto zákona, a som si istý, že veľká väčšina vodičov už dávno nejazdí tak, aby po zbadaní prekážky pred sebou vedela zastaviť.
Pokúšajú sa uplatniť také riešenie, keď "cesta má byť voľná" pre maximálnu povolenú rýchlosť za akýchkoľvek podmienok.
Takže miesto vyriešenia príčin reťazových zrážok zatvárať cyklistov a vyrábať bezdomovcov. Vyhovárame sa na cyklistov, pritom takmer isto stúpol počet obetí cyklistov vo dne od zavedenia povinného svietenia vo dne. Celé je to o tom, ako aroganciu alibizovať a nie ju riešiť.
Tu vôbec nejde o pár ožratých cyklistov, ktorí na to doplatia a účastníkom nehody poriadne skomplikujú život. Tu nie je len ten nepodarený cyklista, ktorý to komplikuje.
Arogancia za volantom predsa alkoholom podmienená nie je, a robí ďaleko väčšie škody, než desatina promile možno z práce unaveného človeka na bicykli. Aj nie je opitý ako opitý, mali by existovať reálne hranice. Videl som, čo robili policajti s cyklistami na ceste z Komárna do BA, kde je krajnica. Prečo cyklista vo dne potrebuje vestu a prilbu, ale motorový vodič ho ako účastíka cestnej premávky "nemusí" rešpektovať, ani vidieť povedzme 100m dopredu? Koľko áut cyklistov neobchádza, ako sa patrí, a koľko ich predbieha, keď cyklista ide v protismere?
Nevyrábaj povrchné teórie.

279854

3.12.2012 11:21

RE: Osel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 279854

Predstavte si situáciu, že ožratý neosvetlený cyklista v noci počas slabého mrholenia kľučkuje po ceste. Akú má asi strednú dobu života a kto asi tak môže za jeho smrť.

279901

3.12.2012 22:37

RE: Osel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279901

Riadne ožratý cyklista má poprisebe dvoch anjelov strážnych. Je teda na tonm cyklistovi, aby sa riadne ožral a neondil sa po ceste nezodpovedne striezvý bez božej ochrany. [vyplazený jazyk]

279938

3.12.2012 23:57

RE: Osel

p. 60.?.?.?

Reakce na 279810

...trefil jste to presne , proc je valka proti dragam.../war on drugs/...ale vrahu je tam ponekud zhusta take...

279949

1.12.2012 15:48

RE: Osel

MoUdrostrak 31.?.?.?

Reakce na 279803

Teda to je síla, jak dokáže propaganda vymývat hlavu!

Amerika je na zločinu postavena. A velká většina "nepotřebných" Američanů je odsouzena k tomu, aby přežívala jen díky páchání zločinu. Tupí pro-ami cizinci tomu říkají "svoboda": prodej drog, orgánů, sexu, porna, zotročených immigrantů...

Amerika zasela i nynější krizi, když "svobodně" produkovala toxické investiční produkty, umožnila predátorům vykrádat pensijní fondy.

Aby střed Manhattanu působil alespoň navenek jako přrozeně působí europská města - a Oslové z celého světa se nebáli utrácet, musí na každém rohu stát 3-5 policajtů! Na každých 5 mil silnice je jeden policajt, co číhá v autě - jinak by se Američané ve škopcích agresivně pozabíjeli.

279811

1.12.2012 21:49

RE: Osel

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279811

Ano, europske mesta posobia prirodzenie, hlavne no-go zony, kde sa i policajti boja vstupit.

Ale Prahe, kde som roky nevidel policajta, je taka normalna[smích]; nastastie sa mi nikdy nic nestalo, ale moj znamy isiel asi pred rokom vecer (nie v noci!) po Vinohradskej (!) a dvaja ozbrojeni Cigani sa ho pokusili olupit. Mali ale velku smolu, lebo je to kicboxer, a nie hocijaky.

Takze Tvoje riesenie je, aby sa kazda slecna, mladik, babka a dedko stali kickboxerom? Alebo nech sa dobrovolne nechaju obrat o vsetko? Pripadne zmrzacit ci zabit?

Radsej vidim policajtov, ako lupicov! A kludne i kamery, cital som pomerne dost pripadov, ked sa osvedcili.

279827

2.12.2012 14:56

RE: Osel

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 279827

Bohužel, pleteš páté přes deváté. V Americe jsou místa, kde za bílého dne nejde jen o "kapesní" majetek, ale doslova o život: Detroit, Florida, Philly, ElEj a mnohá další.
V Praze neznám takové jediné[smích] Ani za noci - natož za bílého dne!
No-go areas jsou typickými plody "trhu bez přívlastku" a zejm. anglosaského stylu života a rasismu, kdy jak už jsem napsal v předešlém příspěvku, značné části populace nic jiného nezbývá nežli krást a vraždit http://en.wikipedia.org/wiki/No-go_area .

Zkazky o českých ozbrojených/loupeživých Cigánech a'la Urban Legend působí sice ohromujícně, bohužel/bohudík se nekryjí ani s černou kronikou, ani s bulvárem, který by si je zajisté nenechal ujít. Naštěstí mají v Česku stále Cigáni šanci na to se zachytit v sociální síti a/nebo pracovat. Takže se k loupežím (prozatím) nemusí uchylovat.

279861

2.12.2012 15:32

RE: Osel

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279861

Ano, v Americe klidne takova mista mohou byt - prave proto (a proto, ze zbran tam muze mit kdokoliv)se tam s nikym policiste moc neparou, protoze by za chvili mohli byt take mrtvi. Presto je tady vsichni kritizujete.

V te Praze neznam takove misto ani ja... ja chodim, spis na mista, ktera jsou bezpecna.[smích]))) V kazdem pripade ale ano, skutecne tady je jeste upadek ne tak daleko, aby byly nejake no-go zony. I kdyz nevim, jestli by bylo moc rozumne, kdyby ses sel prochazet do Chanova anebo na Lunik IX...[smích]; jeste ani za dne...[smích] Co neni, zanedlouho muze byt...

Ze proc existuji no-go zony, to by asi nebyla tak jednoducha debata. Nicmene hlavni duvod je asi v tom, ze stat dobrovolne rezignoval (svou nerozumnou pristehovaleckou, multikulti a trestni politikou) na to, aby tam uplatnoval svoji autoritu.

Co se tyka toho pripadu, co jsem uvedl, je faktem, protoze to byl muj osobni znamy, a stalo se to cestou ke mne... takze to byla jeste "horka" informace[smích] Nicmene je pravdou, ze na druhy den jsme o tom v Blesku skutecne necetli...[smích] Ani jsme neinformovali policii... myslim, ze jim stacilo to, co dostali...on neni zadne orezavatko[smích]))

279863

3.12.2012 23:07

RE: Osel

petesv 2.?.?.?

Reakce na 279811

To je starý sprostý fakt, že emeriku vybudovali zločinci. Kdo kde co v Evropě nakradl, prchal do emeriky. Ještě dnes, když ukradnete 1 mil. USD a investujete ten 1 mil. např. ve Wyomingu, tak se vám vůbec nic nestane. Wyoming nevydává zločince.

279942

3.12.2012 23:17

RE: Osel

p. 60.?.?.?

Reakce na 279942

.to samy delaj zidi...

279943

4.12.2012 0:43

RE: Osel

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279942

Nejvetsi zlocinci zustali v Evrope, jenom si oblekali do kralovskych a slechtickych odevu... a Francouzi meli plne ruce prace pocas Velke francouzske revoluce, aby od nich ocistili svoji zemi. A tak zurive se o to snazili, ze se nakonec zlocinci stali sami.

Takze si nedelejte iluze. Rozdil je jenom v tom, ze tady maji zlocinci mnohem DELSI RODOKMEN, nez v Emeryce.

279953

1.12.2012 16:36

RE: Osel

dub 89.?.?.?

Reakce na 279803

jojo, systém funguje skvěle. a čím dál lépe. teď i za dotaz na poldu, proč vás zastavil, dostanete nejdřív elektrickou masáž, a pokud při ní nezkolabujete, tak vám ještě napaří "napadení policisty" a "odpor při zatýkání" a jdete bručet na tvrdo.
a za jeho vyfocení nebo nafilmování dostanete "maření úkonu" a "ohrožení bezpečnosti policisty" a jdete sedět taky.

a tento systém opravdu funguje skvěle. a zákony se v tomto směru neustále vylepšují, aby systém fungoval ještě lépe...

škoda jen, že pro ynteligenty vašeho ražení se tam nepořádají hromadné zájezdy i s dlouhodobou vnitřní exkurzí v onom skvělém systému...

279813

1.12.2012 17:34

RE: Osel

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279813

Ono, i dotaz na poldu je mozne zadat roznymi sposobmi, a je mozne, ze i v Cesku za to vsetko, co ste vymenoval by ste siel pred sud, aj ked neviem, ci az do vazania[smích]

Ale na druhej strane si uvedomte, ze v Amerike su onakvejsi zlocinci, nez sme zvyknuti u nas (u nas je to stale este len dovoz, nie vlasne zdroje) a byt policajtom, chapal by som, ze preventivna opatrnost je nutna, a radsej ho zmasirovat, ako lezat mrtvy.... tam nemozte vediet, ci ten clovek nema zbran.

Neviem o tom, ze by takto hromadne zatykali programatorov, ucitelov, manazerov, dokonca ani robotnikov. Takze si myslim, ze to vidite hodne selektivne... v podstate tak, aby to zodpovedalo vasej nenavisti voci USA. Mne je USA ukradnute, akurat chapem, ze keby naraz zmizlo, bolo by to hodne zle... tak nech tam radsej je...[smích]

Na zaver doporucenie aj pre "Vas a podobnych ynteligentov": ked chcete vediet co je policajny stat, chodte do Korey... pripadne su aj dalsie podobne destinacie...[smích]

279816

1.12.2012 18:25

RE: Osel

Jan Smutný 89.?.?.?

Reakce na 279816

Osle, pro lidi vašeho ražení je demokracie a svobody škoda. Vám by vyhovovala nějaká drsná totalita. Asi ta Korea.

279820

1.12.2012 22:10

RE: Osel

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279820

Ja si zas myslim, ze Vam by mozno demokracia aj vyhovovala, pokial ovsem Vy by ste tam bol Vodcom, a ostatni vas posluchali na slovo[smích])) A panoval by tam demokraticky centralizmus...[smích] Pretoze vidim, ze argumentovat neviete... len odsudzovat tych, co s Vami nesuhlasia.

279829

3.12.2012 23:24

RE: Osel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279829

To, že je v USA takový stav jaký popisuješ, to má kořeny v nerovnosti vlastnictví hmotných i duševních statků daného společenského systému. A víš od koho to vzešlo?...

No přece od těch, kteří prý byli vyvoleni Bohem a dostali od něho v Desateru směrnice, jak se k sobě chovat. A už při tom návratu od Stvořitele, m.j. s přikázáním "nezabiješ" v podpaždí, jich za klanění se zlatému teleti nechal ten jejich vůdce pár tisíc zmasakrovat a pak ta pravidla "novelizoval" s výmluvou na pokyny od Stvořitele ve svých knihách tak, že neplatila vůči jiným než jsou oni.

No a tak je ten Stvořitel pro neposlušnost k jeho vůli nakonec zavrhl s tím, aby sloužili Satanovi. A oni se činí seč mohou, aby tak činili po celém širém světě. To se jim tedy musí přiznat. Vládnou kšeftu, no a ten je prostřednictvím peněz příčinou všeho zla. Zrodil mamon a ten zase soukromé vlastnictví a to pak nutnost jeho ochrany. Důsledek je vidno a trendem nárůstu zločinu bude jednou nevyhnutně dosaženo stavu, kdy budou v kriminále i ti ještě nenarození... A to má být ten žádoucí stav civilizace? [oči v sloup]

279944

1.12.2012 18:49

RE: Osel

dub 89.?.?.?

Reakce na 279816

[velký smích]
a co kuba? tu jste nějak zapomněl zmínit demográte...
takto by vás soukmenovci nepochválili, zapomínat na základní poučky ze základní brožurky.

a ještě jste měl dodat, že usa jsou tou nejlepší a nejsvobodnější zemí na světě a lidi je nemaj rádi kvůli jejich svobodě a demográcii. to je v brožurce taky mezi základními body.
a měl byste si to užít, dokud ještě můžete. až tam všechny normální lidi přesunou do lágrů (a již existující tamní koncentráky mají kapacitu přes 30 milionů), už se tím budete moct ohánět těžko, už teď vám tyhle bláboly baští jen vaši spolutykevníci[smích]

ale vlastně pak jim budou všichni závidět tu bezpečnost a pořádek, neboť "ordnung muss sein und arbeit macht frei"...

279821

1.12.2012 21:29

RE: Osel

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279821

Kuba, odkedy velky Vodca odisiel na zasluzeny odpocinok velmi polavila v bdelosti, Raul je pohodlny[smích] Ba dokonca sa vraj Vodca homosexualom nepriamo ospravedlnil za byvale prenasledovanie, no neviem, dufam, ze vas tato zprava nezdrvi... Proste ani na Kube uz nie je tak, ako byvalo, takze som ju nespomenul. Ale kludne si slobodu vyskusajte v niektorej moslimskej krajine[smích] A su i dalsie vhodne destinacie.

Nezijem v USA, neviem, nakolko je najlepsia a najslobodnejsia. Iste je, ale ze vam tam stat da pokoj, pokial nie ste priamo terorista alebo uchylak, pripadne nevrazdite. To sa o vasich duchovnych pokrvnych bratoch, komunistoch ani nacistoch nedalo povedat[smích] Tam vas uhanali, aj ked ste chodil do kostola, alebo dost rychlo neodovzdal svoje policko do druzstva[smích]

279825

1.12.2012 22:54

RE: Osel

Hrad angel (tečka) vodopad (zavináč) gamil (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 279825

Kdo se s Oslem prochází po náměstí nemůže se divit, že po čase po náměstí chodí Osli dva. (Přísloví z antiky). [smích]

279830

2.12.2012 11:49

RE: Osel

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279830

No, pokial si niekoho rychlo nenajdete do paru, tak Vam uz nezostava nic ine, len si po veceroch pobrukovat 'Osli serenadu'[smích]))) http://www.youtube.com/watch?v=7qiryh7FQiU
Protoze u mne je "Osel" jenom nick...[smích]

279853

3.12.2012 23:32

RE: Osel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279853

Ten nick je ale navýsost přiléhavý... To je z vlastní hlavy? Nebo někdo vypomohl radou? [velký smích]

279946

1.12.2012 18:18

RE: Osel

paxquiro 178.?.?.?

Reakce na 279813

Tí trpitelia policajnej brutality sú peknučkí a dobručkí alebo škaredí? Volili Obombu či Bušíka, podporovali zabíjanie v Afganistane, alebo tieto drobnosti nie je predpísané si všímať a teda nie sú dôležité pri posudzovaní fízlov? Síce zvyšok sveta pokladajú za chladničku, čo má obstarávať americké potreby, ale čo tam potom. Jazdiť s nakradnutým líbyjským palivom nemá kto prečo brzdiť.
Američania dokonajú presne podľa ich činov a zásluh, sebectvo na nich dopadá a koncentráky si vybudujú pre seba.

279819

3.12.2012 8:59

RE: Osel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 279803

popraveným nevinným v USA už taky život nevrátí a nespravedlivě odsouzeným, kteří vylezou po osmi, sedmnácti, pětadvaceti létech taky ne. Nemyslím, že americký systém nachází pravdu lépe nežli evropský

279895

3.12.2012 22:25

RE: Osel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279803

"...chyby boli a budu, nastastie sa snad pocitaju na promile."

To ovšem platí jen potud, pokud v tom promile nejsi ty sám a s trestem smrti na krku. [oči v sloup] [bliji]

279937

4.12.2012 14:43

RE: Osel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 15.?.?.?

Reakce na 279803

Milý diskutující, jste si vědom, že článek poukazoval na něco jiného než zmiňujete? Článek ukazoval na možnou souvislost dramatického nárustu počtu vězňů s komerčním využíváním jejich práce (při platu odpovídajícímu zlomku minimální mzdy).
Poukazoval na existenci poptávky po vězeňké práci a dramatický nárůst počtu vězňů v zemi svobody. A dával tyto dva faktické údaje do souvislosti.
Některé lidi tento směr podnikání znepokojuje. A já si myslím, že oprávněně. Vzroste-li i u nás poptávka po vězních, můžete si být jist, že vězňů bude dostatek. To nejjednodušší, jak udělat z lidí vězně-otroky je kriminalizace osobních dluhů.
Jen doplním, že lepší vězni-otroci jsou ovce uvízlé ve změti nepřehledných zákonů, než skuteční kriminálníci. Vámi zmiňovaní vrazi potřebují příliš silnou ostrahu a pro otrockou práci jsou proto příliš drazí. Pokorný pracující, kterého zbavíte všech práv, je tím správným motorem pro vězeňsko-průmyslovou mašinérii.
Jsem rád, že Vás a Vaší rodiny se tato obava netýká a nemáte se čeho bát.
Přál bych Vám však i schopnost dívat se na problémy z úhlu jiných lidí. Třeba i z úhlu střízlivého cyklisty [mrknutí jedním okem]
Michal

279975

4.12.2012 18:24

RE: Osel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279975

Střízlivý cyklista nevsedne do dnešního provozu na kolo ani omylem. Musí mít ty dva anděly strážné a ty dostávají jen namol ožralí, jako ten "chodec" před léty v Prešově na náměstí, které křižuje místní silnice s oboustrannými schody na zvýšený chodník. Byla ledovka. I na tom chodníku lidi padali jako podťatí. Na těch schodech se kutáleli jako zajíci na honu. Všichni. A všichni taky čekali, jak ten ožran, kterému i ten víc jak třímetrový chodník byl úzký ale dosud nespadl, si nabije na schodech hubu. Marně. Zvládl to přímo akrobaticky a odpotácel se středem za potlesku obecenstva... Těch andělů musel mít ale nejspíš tak pět. [velký smích]

279984

4.12.2012 22:41

RE: Osel

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279975

Aha! Toto je skutocne dobry postreh! Je pravdou, ze som reagoval na nieco trochu ine...takze je cas to napravit[smích]

Bohuzial, z urciteho hladiska mate pravdu: "Kde je poptavka, tam je i nabidka".

Na druhej strane, ani ten stav, aky vladne tu v EU, totiz ze vaznov musi zivit stat (a na slusnej urovni, mnohy dochodca by s nimi pravdepodobne menil!) nie je velmi dobry, a vedie k tomu, ze do kriminalu sa nedostanu mnohi, ktori tam evidentne patria (nemyslim teraz priamo politikov[smích]))), tam by stacila len konfiskacia nedolozitelneho majetku). Alebo, ked sa tam dostanu, je snaha ich predcasne prepustat.

Ked uz si mam vybrat som skor za tu prisnost (napriek rizikam) ako laxnost.

No a spravna cesta bude zrejme niekde uprostred: za lahke delikty, pokial vobec vazenie, tak makke. Ale za tazke delikty si myslim, ze je spravne ist cestou tych "pracovnych firiem" az do dosledkov. Mohlo by to mat aj pozitivny dosledok: bol by mensi spolocensky tlak na ukladanie trestov smrti -- aj ked je to prilis dobry biznis pre pravnikov, aby sa toho vzdali[pláč]

280011

1.12.2012 8:58

Tak to je koniec.

Dušan 84.?.?.?

Tak a ukončuje sa táto "skvelá" civilizácia.

Psichopati našli miesto kde sa dá investovať a zarobiť obrovské peniaze. Asi im nestačí výroba zbraní. A predaj drog sa tiež nevypláca (asi).

O investíciu do "normálnej" ekonomiky nie je záujem (preto kríza), pretože by sa to NEOPLATILO.


Jdu blejť velebnosti.

279805

1.12.2012 21:40

RE: Tak to je koniec.

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279805

Nebol by som taky pesimista. Prave vysiel clanok o bridlicovych plynoch (http://neviditelnypes.lidovky.cz/energetika-americ...) z ktoreho vyplyva ze " levný zemní plyn zkrátka vrací do USA průmysl."

Neviem o tom nic podrobnejsieho, ale povazujem to za dost pravdepodobne.

Myslim, ze koniec civilizacie je este poriadne daleko (aj ked ktovie, ako to bude v Europe vdaka totalnemu zatemneniu mysle v Bruseli)... minimalne 21.12.2012[smích])))

279826

2.12.2012 13:18

RE: Tak to je koniec.

JanM 86.?.?.?

Reakce na 279826

Take si nemyslim, ze nas zitra, anebo za deset let ceka konec civilizace. Prumyslove spolecnosti ale pomalu chudnou uz celou generaci (nemluvim o novem iPadu, ale napriklad o tom, po kolika letech prace bydli bezna rodina ridice MHD Pepika ve vlastnim) a na obzoru neni videt nic, co by tento trend mohlo zvratit. Konec civilizace asi ne, nedostatkovy prumysl a pomale chudnuti asi ano (a draszi energie s tim maji velmi mnoho spolecneho).

Bridlicovy plyn. Neni od veci byt na pozoru, kdyz lide veci malujou prilis ruzove (jako v clanku ve Vasem odkaze) nebo cerne. Bridlicovy plyn neni zadna novinka. Tezi se uz hodne dlouho. Cili, vtirava otazka zni - jeslit je to takovej darecek, tak proc uz se davno netezi v "opravdu" velkem?

Kolem bridlicoveho plynu existuje jista polemika a neni vylouceno, ze se jedna o - nervozni pomlka - dalsi BUBLINU - nasleduji zdesene vykriky publika a vseobecna panika...

Pro jednoduchou orientaci a prvni seznam odkazu netreba chodit daleko: http://en.wikipedia.org/wiki/Shale_gas#Economics:

"Although shale gas has been produced for more than 100 years in the Appalachian Basin and the Illinois Basin of the United States, the wells were often marginally economical. Higher natural-gas prices in recent years[when?] and advances in hydraulic fracturing and horizontal completions have made shale-gas wells more profitable. As of June 2011, the validity of the claims of economic viability of these wells has begun to be publicly questioned.
...
North America has been the leader in developing and producing shale gas.
...
However, a June, 2011 New York Times investigation of industrial emails and internal documents found that the financial benefits of unconventional shale gas extraction may be less than previously thought, due to companies intentionally overstating the productivity of their wells and the size of their reserves."

Clanky v NY Times k tematu 'overbooking' (nadhodnocovani) zasob shale gas:
http://www.nytimes.com/2011/06/26/us/26gas.html?pa...
http://www.nytimes.com/2011/06/27/us/27gasside.htm...

Vono to asi nebude az tak zlaty, Vasnosi. Voni ti lidi nekdy kacaj, div jim huba neupadne. Zvlast, kdyz se na tom da dobre napakovat na burze - a hned dvakrat:
1. vypusti se pozitivni kec - akcie mi vystreli nahoru, pak prodam.
2. vypusti se negativni kec - bublina prdne - akcie padne - a nabalim se na short-selling

279855

3.12.2012 15:53

RE: Tak to je koniec.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 279826

No, Osle, je vidět, že si opravdu vystačíš s povrchními informacemi a propagandou od vrchnosti.

Takže už jsi mi potvrdil, že je potřeba zavřít všechny cyklisty po dvou pivech, to jsem tak nějak čekal. Ale že přijdeš s tímhle...

No, abychom to nezdržovali, ta věc, o které píšeš, je reklamní propagandistický článek (Daily Telegraph), který platí firmy, které shánějí investory. Jde o takové milé, nevinné letadlo, jakých už tu byla spousta. Samozřejmě, že ziskovost těchto projektů je pouze pro ty první, ostatní utřou hubu. Aby se to vyplatilo, musela by ropa být o dost dražší, než dnes.

Insideři: "Břidlicový plyn je investiční bublina"

Ale v pohodě. Spi dál.

279908

3.12.2012 16:26

RE: Tak to je koniec.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 279908

Je mi líto pane Hestroyi, ale opět zasvěceně píšete o věcech, o nichž jste si nebyl ochoten zjistit ani základní údaje. Víte třeba, jaká je cena kubíku zemního plynu na západoevropských burzách? Cca 3,- koruny. Víte, kolik platíme (my všichni, uvázaní na rouru ruského plynovodu) za kubík Gazpromu? 9,- korun u vrtu!!! Tomu říkám zisky, panečku.

Už rozumíte tomu, kdo platí tu ohromnou propagandu proti těžbě levného plynu z našich vlastních zdrojů? Kdo by přišel o své nehorázné zisky?

A že je technologie hydraulického štěpení nebezpečná? Komu, čemu? Už od padesátých let se její pomocí těží naše jediná ropa na jihu Moravy. Kde jsou ty strašlivé ekologické škody? [chechtot]

279914

3.12.2012 16:50

RE: Tak to je koniec.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 279914

Už jste si zjistil, jestli VW skutečně NEBYL NIKDY NIKÝM tunelován?

Předpokládám, že vaše tvrzení o naprosté nezávadnosti hydraulického štěpení je něco podobného jako tato vaše 100% lež.

Hydraulické štěpení má za následek naprostou devastaci vodních zdrojů. Pak si můžete zapálit to, co teče z kohoutku, pane Vojto.

Tak vy tvrdíte, že se metoda hydraulického štěpení používá na Moravě? A jak jste na to asi tak přišel? Další z vašich lží, kterým věříte?

Cituji Wikipedii: Metoda byla poprvé použita v roce 1947 (Floyd Farris, J.B. Clark z Stanolind Oil and Gas Corporation), pro komerční těžbu byla ale využita o půl století později v Barnett Shale v Texasu, USA.

Takže v Americe ji poprvé komerčně použili v 90. letech, ale u nás již od 50. let. No vidíte, jak ti komunisti byli pokrokoví.

Vojto, Vojto, předtím, než napíšete nějaký strašlivý nesmysl, zkuste si o tom něco zjistit. Opravdu nechápu, co vás vede k tomu, se neustále ztrapňovat zvěřejňováním snadno vyvratitelných lží.

No a co s tím VW? Opravdu NEBYL NIKDY NIKÝM tunelován? Použil jsem i velká písmena, která jste při této lži použil i vy, abste jí dodal patřičnou váhu.

Nevadí vám, že jste lhář, Vojto? Kdo lže i krade... No, však to znáte.

Odpovědi na mé otázky samozřejmě nečekám, své omyly stejně nikdy nepřiznáte, jen se vykrucujete, že jste to myslel jinak atd. jako správný a dokonalý pokrytec.

279915

3.12.2012 23:04

RE: Tak to je koniec.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 279915

> Hydraulické štěpení má za následek naprostou devastaci vodních zdrojů

Vaše "znalosti" jsou vskutku "gazpromové", pane Hestroyi [chechtot]

Hydraulické štěpení bylo poprvé úspěšně použito v roce 1947 a v ropném průmyslu se používá na oživení ložisek od roku 1949, tedy s touto metodou máme zkušenosti již nejméně 62 let. Většina aplikací hydraulického štěpení ale byla limitována na klasická ropná ložiska (včetně těch českých) a tedy nebyla „na očích“ běžným obyvatelům. Navíc hydraulické štěpení v hustě zastavěných aglomeracích se používá od 80. let minulého století ...

Tolik citace z odborné stati prof. Eisnera z ČSAV viz http://www.allforpower.cz/clanek/tezba-bridlicoveho-plynu-hydraulickym-stepenim/ .

A ještě poznámku k tunelování. Vy máte konkrétní informace o tunelování Mladoboleslavské Škodovky? V tom případě jste boháč. Veliký boháč. Stačí, když tyto své cenné informace nabídnete vlastníkům VW. Tedy rychle do toho, než Vás někdo předběhne. [velký smích]

279941

4.12.2012 10:15

RE: Tak to je koniec.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 279941

Díky za neodpověď. Opět jste se vykroutil ze svého lhaní. Nevadí.

Článek byl o těžbě plynu. Nejdříve jste mazaně přešel od plynu k ropě, což je něco úplně jiného, pak jste zakončil svou citaci tímto:

>Navíc hydraulické štěpení v hustě zastavěných aglomeracích se používá od 80. let minulého století ...

Kterou jste záměrně nedokončil, neboť se nejedná o těžbu plynu, ale o vodu.

Dobře, myslel jsem, že jste postřehl, že se bavíme o hydraulickém štěpení při těžbe zemního plynu, ale to jsem vás hodně přecenil. Vy si jen tak plácáte pro radost mimo téma, že?

V USA, kde se tato metoda (PRO TĚŽBU PLYNU - připomínám pro ty co neumí udržet myšlenku) používá, lidem běžně hoří voda z kohoutku. Sice nevím, jestli až tam sahají "gazpromové znalosti", ale asi ano, když to tvrdíte.

Vložený obrázek

Natural Gas Fracking: Environmental Backlash Grows

"Louis Meeks’ well water contains methane gas, hydrocarbons, lead and copper, according to the EPA’s test results. When he drilled a new water well, it also showed contaminants. The drilling company EnCana is supplying Meeks with drinking water."

Proč mu těžařská společnost dodává vodu, když je všechno v pořádku? Že by to souviselo s Gazpromem?

Scientific Study Links Flammable Drinking Water to Fracking

Jinak, co se týká citovaného článku, to je to samé, jako jiné články od lidí, co jdou placeni těžebními společnostmi, ti jsou schopni tvrdit cokoliv. Třeba že rozpouštědla na ropu v oceánu jsou strašně zdravá.

To vy jste tvrdil, že VW NEBYL NIKDY NIKÝM tunelován. Pamatujete si to, nebo vám v tom brání vaše stařecká senilita? Vždyť jste to napsal i velkými písmeny, abyste tomu dodal náležitou váhu. Můžete mi tuhle vaši lež dokázat, nebo se budete zase vymlouvat a odbočovat od tématu?

Já vám vaši ubohou lež můžu dokázat raz dva. A nejedná se o Škodovku, kam se zase snažíte posunout, abyste se z toho vykroutil.

VW FRAUD MAY TOTAL $259 MILLION

No nic, Vojto, považuji vás za ubohého lháře. To by z vás váš otec neměl radost, kdyby viděl, jaký podlý nečestný člověk a pokrytec z vás vyrostl. Nebo váš otec také odmítal odpovědnost za své lži a vy jste prostě jen po něm? Kdo ví, jak to celé bylo. [chechtot]

279965

4.12.2012 11:43

RE: Tak to je koniec.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 279941

Vy demagóg jeden zlatý. [velký smích]

Síce hydraulické krakovanie je stará technológia, ktorá sa používala na krakovanie ropných nálezísk aj v Československu, ALE krakovať ropné náleziská a krakovať uholné/bridlicové náleziská je veľký rozdiel.

Totiž podzemné ropné náleziská sú chránené nepriepustnou vrstvou, ktorá je zväčša neporušená (inak by bola ropa všade). Čo sa týka plynových bridlíc a hnedouhoľných slojov, tam zväčša chýba (neporušená) nepriepustná vrstva, inými slovami je tam podzemná voda a preto sa nedá zaručiť 100% bezpečnosť tohoto procesu pri dolovaní uhoľného a bridlicového plynu. Poznámka: plyn je uväznený v malých dutinách bridlice či uhlia, hovorím to preto, aby nevznikla mylná predstava.

ČO sa týka VW, ten sa tuneluje, eufemistický výraz je v tomto prípade "odvod zisku (do daňových rajov)" kedy sa využívajú medzery v daňových zákonoch, vtedy sa využívajú operácie na hrane zákona. Tieto peniaze sa končia na účtoch vlastníkov, ale keď sa firma dostane do fin. problémov tak sú taký bezočivý aby požiadali o štátnu dotáciu.

279970

4.12.2012 14:03

RE: Tak to je koniec.

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 279970

Nie je pravidlom, ze ropa byva oddelene od plynu. Opak je pravdou, najcastejsie su loziska, kde je ropa s plynom a vodou dohromady. A naleziskach zemneho plynu, -nie vzdy nutne je s nimi zaroven aj voda. Cele je to o dost zlozitejsie ako by sa zdalo. Tych moznosti je viacero. Ohladom vojtovych lzi: ten neborak zrejme tym svojim lziam uz uveril. Obcas sice pusti do eteru nieco co je pravdou, ale to je promile z toho vsetkeho.

279973

4.12.2012 19:58

RE: Tak to je koniec.

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279908

OK, jdu spat, stejne je uz pozde... ale Ty prestan blabolit a fantazirovat. Je to mnohem skodlivejsi, nez spani...[smích]

P.S. A nauc se cist vsechno, na co reagujes. Jasne jsem napsal, ze problematiku bridlicovych plynu nesleduji, jenom velmi okrajovo....

279996

1.12.2012 16:47

Oskar Wilde

timur 85.?.?.?

Amerika - rozumej USA - je jediná krajina, ktorá išla od barbarizmu k úpadku bez toho, aby medzitým vytvorila civilizáciu.

to bol múdry človek

279814

1.12.2012 17:38

RE: Oskar Wilde

Osel 89.?.?.?

Reakce na 279814

Oscar Wilde bol skutocne mudry clovek (hlavne potom, ked presiel utrpenim), ale vzhladom na to, ze zil v rokoch 1854 – 1900, tak pochybujem ze Ameriku pri jeho ostatnych zaujmoch vobec riesil. Pravdepodobne to nie je autenticky citat... ovsem je tak duchaplny, ze by sa pod to mozno aj podpisal[smích]))

279817

5.12.2012 21:27

RE: Oskar Wilde

Aleš Krejčí / Brno 84.?.?.?

Reakce na 279814

Úžasná americká kleptokracie, tak tohle tady chtějí ti "naši" nevolení vlastizrádci prosadit, tohle by si měli přečíst především všichni bývalí i současní dyzíci, co straší Ruskem.
Podněty k zamyšlení, ale ne pro Osly, pro Ty je nachystané NWO, aby jim to docvaklo.. [chechtot]

Civilizovaná společnost nepotřebuje vězení. Má-li vězení, není civilizovaná.
Jaký soudce, takový souzený.
Podle sebe soudím Tebe.
Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám. Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ? Anebo jak to, že říkáš svému bratru: ‚Dovol, ať ti vyjmu třísku z oka‘ – a hle, trám ve tvém vlastním oku! Pokrytče, nejprve vyjmi ze svého oka trám, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra. (Matouš 7:1–5)
Střezte se lživých proroků, kteří k vám přicházejí v rouchu ovčím, ale uvnitř jsou draví vlci. Po jejich ovoci je poznáte. Což sklízejí z trní hrozny nebo z bodláčí fíky? Tak každý dobrý strom dává dobré ovoce, ale špatný strom dává špatné ovoce. Dobrý strom nemůže nést špatné ovoce a špatný strom nemůže nést dobré ovoce. Každý strom, který nedává dobré ovoce, bude vyťat a hozen do ohně. A tak je poznáte po jejich ovoci. (Matouš 7:15–20)
Jsou kriminalizovaní původně svobodní občané dobrým ovocem?
Je člověk od narození a ze své podstaty zlý a nebezpečný svému okolí?
Kdo je bez viny, ať hodí kamenem. Kdo to je?
Má na "závadné" chování jedince vliv prostředí, kterým je obklopen, nebo ne?
Co je měřítkem schopnosti společnosti omezovat kriminalitu? Počet odsouzených, nebo počet ospravedlněných, nebo..?
Je zvyšování produktivity OČTR(-orgány činné v trestním řízení) dokládané počtem odsouzených případů v zájmu spravedlnosti?
Je totální nefunkčnost a absence samočístících kontrolních mechanismů v české justici znakem její dokonalosti?
Kolik let si odseděli a v jaké skupině autoři sazeb trestního zákona?
Kolik let si odseděli a v jaké skupině všichni psychologové a další "povolaní" komentátoři sazeb trestního zákona?
Jací lidé chtějí dělat bachaře a hrabat se prsty v konečnících ostatním?
Jaký je rozdíl mezi nucenými pracemi a otrokářstvím? http://www.outsidermedia.cz/Dopis-Necasovi-ve-veci...

Doba temna pořád trvá, se středověkem to srovnávat nemohu, protože nemám k dispozici důvěryhodné zdroje. Každopádně pořád je to hnus velebnosti, jdu ven blejt.. [bliji]

280065

2.12.2012 15:42

Ne že by

Kyros 78.?.?.?

bylo v USA vše v pořádku, ale že zrovna Rus má potřebu kritizovat něčí vězeňství. Měl by se nejdříve porozhlédnou doma. [chechtot]

279864

2.12.2012 22:53

RE: Ne že by

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 279864

No, vzhledem k poctu fastfoodu ala McDonalds a jinych prodejcu sracek, bych si tipnul, ze se brzy douci ten zbytek demokracie, jak jim za domaci ukol ulozil kdysi Misa.

279875

3.12.2012 13:51

RE: Ne že by

herbert 77.?.?.?

Reakce na 279864

Rusko je 3. v pocte uvaznenych obyvatelov na 1000 obyvatelov za USA a Cinou. Pritom podla wiki boli este v roku 2000 na prvom mieste. Ak narazate na povodne GULAGy, tie nie su ruskym vynalezom, ale vynalezom okupantov, ktorym sa podarilo Rusko dobyt.
Vy ste ale asi celkom nepochopili o com clanok je, vsak ano?

279904

4.12.2012 18:45

RE: Ne že by

Kyros 78.?.?.?

Reakce na 279904

nepochopil to asi někdo jiný. Pokud si přiznáme, že v americkém vězeňství funguje kapitalismus, co funguje v tom ruském? Otrokářství jak v ruské armádě, kde se ztrácející odvedenci aby se za pár let vynořili někde jako otroci? Chápu, že je potřeba do USA neustále kopat, ale nejdřív by si měl zamést před vlastním prahem. [mrknutí jedním okem]

279987

2.12.2012 18:32

GULAG

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tento článek ve skutečnosti není nic nového. Stačí si přečíst Tři sociální světy od Jana Kellera. O tomto fenoménu tam podrobně píše také. To je tak když se kapitalismus pouští do oblastí, kde nemá co pohledávat.

279867

2.12.2012 19:23

RE: Gulag od útlého dětství

slak 77.?.?.?

Reakce na 279867

Krávapitalismus zprivatizuje prostředky státu,který zaštiťuje platnost civilizovaných zákonů,když ho pozře kromě nastrčených trupelů kteří vynikají žvanivostí,tak zůstanou jalové keci a nastoupí právo silnějšího,alias trh bez přívlastků.

279869

2.12.2012 22:42

Taky tomu gulagu

Satanist 75.?.?.?

v USA citizens rikaj "COURT HOUSE INDUSTRIES" kde se prizivuje kdejakej zmrd z penez bezuhonnyho poplatnika dani. V clanku to je fakt dobre napsany i kdyz ne uplne vsechno. Ale to nevadi, je toho i bez tech nejposlednejsich detailu k precteni dost aby si kazdej uvedomil, ze v USA Court House Industries je business az do prdele!

279874

3.12.2012 13:50

Taky druhá strana

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Za peníze si spousta lidí v USA koupí svobodu zpět,nebo nedojde ani k odsouzení. Kolik odsouzených v USA jsou cizinci, přistěhovalci, nebo "američané" různých etnik ? Kolik opravdových zločinců i těch drogových běhá v USA na svobodě ? Určitě ještě více než jich sedí [smích]

Nicméně vězeňský kšeft to bude asi výnosný, taže zainteresovaní určitě udělají skoro cokoliv aby to vynášelo, budou si určitě přát přísné zákony a kriminalitu aby se "kurník" naplnil ....

279903

3.12.2012 14:10

Gulagy

Fred 46.?.?.?

Gulagy vynalezli neslovanští revolucionáři roku 1917, stejně tak ovládali tajnou policiji stejně dokonce přišli na zplynování lidí automobilovými plyny před druhou světovou válkou. Tito lidé zavraždili ruského cara a jeho rodinu -listinu kze najít ve Wikilead. Vůdce popravčí čety carské rodiny byl jistý Jurowsky.
Jeho nadřízený Swerdlov dal k popravě rozkaz. Vše lze se dočíst v knihách od Alexandra Solženicina "200 let spolu". Tam jsou jejich jména. Hitler se od nich mohl jen učit.
Dnes se tyto knihy od Solženicina dají velmi těžce na trhu sehnat. Specielně v Němčině nejsou už k dostání.

279906

3.12.2012 16:19

Ale komunismus dobudujeme tak jako tak:

Roman 85.?.?.?

Reakce na 279906

Na celém světě! Stačí již jen zavést vězení pro dlužníky. Že jste vzdorovali a nezadlužili se? Nevadí! Stát (ti "vyvolení" nahoře) vás zadluží stejně. Jedno zda chcete či nechcete.
Potom budete makat všichni pěkně zadarmo (případně za bídnou stravu) v gulagu světa. Každý dostane číslo. Vlastně ho už má. Vrchnost bude pečlivě zvažovat vaše potřeby a sem-tam vám (snad) nějaký drobeček přihodí. Jisté pokusy už tu jsou, byť je momentálně Ústavní soud zrušil. Nakonec bude komunismus přece jen dobudován, byť oklikou. (Tam také všichni pracují nadšeně zdarma a je jim přidělováno dle jejich "potřeb" - viz. poučky, kterými jsme vás v mládí masírovali). [vyplazený jazyk]
A komu se to nelíbí, tomu to naši, vlastně vaši chlapci v bombardérech demokraticky a rázně "vysvětlí".

279912

Příspěvků: 62

01.12. 04:30  war on drugs
01.12. 08:36 Osel  Osel
01.12. 10:39 Hrad  RE: Osel
03.12. 22:18  RE: Hrad
03.12. 22:46 slak  RE: Hrad
04.12. 17:59  RE: Hrad
01.12. 14:54 hestroy  RE: Osel
01.12. 16:30 Osel  RE: Osel
01.12. 17:53 paxquiro  RE: Osel
01.12. 19:32 hestroy  RE: Osel
01.12. 21:20 Osel  RE: Osel
02.12. 11:54 ppppp  RE: Osel
03.12. 11:21  RE: Osel
03.12. 22:37  RE: Osel
03.12. 23:57 p.  RE: Osel
01.12. 15:48 MoUdrostrak  RE: Osel
01.12. 21:49 Osel  RE: Osel
02.12. 14:56 MoUdrostrak  RE: Osel
02.12. 15:32 Osel  RE: Osel
03.12. 23:07 petesv  RE: Osel
03.12. 23:17 p.  RE: Osel
04.12. 00:43 Osel  RE: Osel
01.12. 16:36 dub  RE: Osel
01.12. 17:34 Osel  RE: Osel
01.12. 18:25 Jan Smutný  RE: Osel
01.12. 22:10 Osel  RE: Osel
03.12. 23:24  RE: Osel
01.12. 18:49 dub  RE: Osel
01.12. 21:29 Osel  RE: Osel
01.12. 22:54 Hrad  RE: Osel
02.12. 11:49 Osel  RE: Osel
03.12. 23:32  RE: Osel
01.12. 18:18 paxquiro  RE: Osel
03.12. 08:59  RE: Osel
03.12. 22:25  RE: Osel
04.12. 14:43  RE: Osel
04.12. 18:24  RE: Osel
04.12. 22:41 Osel  RE: Osel
01.12. 08:58 Dušan  Tak to je koniec.
01.12. 21:40 Osel  RE: Tak to je koniec.
02.12. 13:18 JanM  RE: Tak to je koniec.
03.12. 15:53 hestroy  RE: Tak to je koniec.
03.12. 16:26 Vojta49  RE: Tak to je koniec.
03.12. 16:50 hestroy  RE: Tak to je koniec.
03.12. 23:04 Vojta49  RE: Tak to je koniec.
04.12. 10:15 hestroy  RE: Tak to je koniec.
04.12. 11:43 Oracle  RE: Tak to je koniec.
04.12. 14:03 Peptalkin  RE: Tak to je koniec.
04.12. 19:58 Osel  RE: Tak to je koniec.
01.12. 16:47 timur  Oskar Wilde
01.12. 17:38 Osel  RE: Oskar Wilde
05.12. 21:27 Aleš Krejčí / Brno  RE: Oskar Wilde
02.12. 15:42 Kyros  Ne že by
02.12. 22:53  RE: Ne že by
03.12. 13:51 herbert  RE: Ne že by
04.12. 18:45 Kyros  RE: Ne že by
02.12. 18:32 Magnus Maximus  GULAG
02.12. 19:23 slak  RE: Gulag od útlého dětství
02.12. 22:42 Satanist  Taky tomu gulagu
03.12. 13:50  Taky druhá strana
03.12. 14:10 Fred  Gulagy
03.12. 16:19 Roman  Ale komunismus dobudujeme tak jako tak:

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 102 čtenářů částkou 16 740 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V průběhu 1 týdne zemřeli 4 piloti Britských aerolinek - shoda s očkováním je nepotvrzená23.06.21 23:03 Británie 2

Britové provokují v Černém moři23.06.21 16:55 Británie 0

WHO: Děti by zatím neměly být očkovány proti Covid-1923.06.21 09:54 Evropská unie 6

Chystajú sa protesty pred domami farmalobistov Krčméryho, Jarčušku a ďalších22.06.21 21:20 Slovensko 1

Demonstrace euroskeptického spolku Odchod proti žalobě EU na ČR a Polsko22.06.21 21:15 Česká republika 0

Jourová: EK nebude čekat na rozhodnutí soudu a začne trestat "neposlušné" státy hned22.06.21 18:27 Evropská unie 3

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 1

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 3

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 5

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 5

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 7

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,24 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,69 Kč
Kanadský dolar
17,29 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,17 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 955,65 Kč
1 unce stříbra
555,29 Kč
Bitcoin
712 996,88 Kč

Poslední aktualizace: 23.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 290