Diskuze k článku

Je Zvědavec na odpis?

Příspěvků 195

4.11.2012 22:08

3 podnety

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

1. posileni anonymity prispevatele na provoz zvedavce
2. posileni jednoduchosti zasilani fin. prispevku (pro ty, co na anonymitu kaslou)
3. k webu: privital bych vice optimisticke a pozitivne vitezne ladeni (ne ve smyslu destrukce nepritele) a stejne pusobeni na vedomi i podvedomi ctenare - pres barvy, pismo, obrazky - chceme prece vsichni zazit triumf pravdy, tak proc se tvarit sedive jako na pohrbu, jako bychom se chystali prohrat nebo se pohybovali v nazorove sedi, kdyz je to spis uplne naopak. Chmurne a sedive barvy a dny nechme tam, kde patri: 10 let zpatky.

278323

5.11.2012 0:18

RE: 3 podnety

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278323

>1. posileni anonymity prispevatele na provoz zvedavce

Nemohu ovlivnit systém finančních toků. Je to nastaveno zmrdy tak, aby anonymity bylo co nejméně. Ale pořád se dá ještě něco dělat. Poštovní poukázka typu A odeslána z kterékoliv pošty s vymyšlenou zpáteční adresou je dostatečně anonymní.


>2. posileni jednoduchosti zasilani fin. prispevku (pro ty, co na
>anonymitu kaslou)

Opět - jsme limitováni existujícími nástroji pro převod peněz. Nemohu si vymyslet nějaký vlastní. A platbu mobilem jsme měli a odmítám ji, protože nemíním dávat až 85% z poslané částky třetím stranám.

>3. k webu: privital bych vice optimisticke a pozitivne vitezne
>ladeni

Mluvíte mi z duše. Ano. Ale kde brát pozitivní články, když prostě nejsou? Tohle je všeobecný stav naší společnosti a novinařina to jen odráží. I v těch současných článcích najdete prvky optimismu, jsou malé a je jich tam málo, ale jsou.

278345

5.11.2012 11:18

RE: 3 podnety

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 278345

Platby mobilem jsou dnes podstatně levnější viz BL
Vladimíre, podívejte se prosím sem!

278387

7.11.2012 0:07

Souhlasím,

bigi25 78.?.?.?

Reakce na 278387

platba mobilem je dnes nejjednodušší a nejakceptovatelnější a z předplacené SIM karty i nejanonymnější forma placení (bez registrací, bez uvádění čísla platební karty, nebo emailu), navíc se dá provést okamžitě od compu a rychle - než si to člověk rozmyslí [smích] Přimlouval bych se také za jejich znovuzavedení. Jinak bych v rubrice "Z diskuze" uváděl, u kterého článku se příspěvek objevil, design bych nijak zásadně (a draze) nemodernizoval a neaktuálností stálých rubrik a humoru bych se netrápil - pokud mám mluvit za sebe, chodím sem hlavně kvůli novinkám a rubrice "Ve zkratce"

278567

5.11.2012 10:16

RE: 3 podnety

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 278323

No vida, když se chce, tak člověk může vymyslet spoustu krávovin, ani u toho nemusí moc přemýšlet.

1. A co se tím vyřeší? Lidi najednou najdou v šrajtofli o litr navíc? Vy neposíláte peníze, protože se bojíte, že vás někdo odhalí, jak financujete "neonacistický web"? Nebo jestli to není "neonacistický web", tak proč anonymita?

2. Jistě. Přes celou stránku blikající nápis "Zaplaťte, ať to dojde i každému anonymnímu joudovi. Vy neposíláte peníze, protože nevíte kam? Tady problém určitě není.

3. Optimistické ladění... Hezké barevné stránky, se spoustou kytiček a se zprávami o tom, jak je venku hezky, jak všechno dobře dopadne a občas nějaká hezká básnička. Když ne šedou, tak jakou? Modrou? Rudou? Oranžovou? Zelenou? Ne. Všechny dohromady, ať už konečně lidi platí. Tím se to celé vyšeší.

>Chmurne a sedive barvy a dny nechme tam, kde patri: 10 let zpatky.
Ale samozřejmě. Vždyť nás čeká zářivá budoucnost, o které se tu můžeme bavit pořád dokola. Ale havně nám musí pomoci Pánbů, že jo?

Ale abych jen nekritizoval, rád bych také něco řekl.

1. Do změny vizáže neinvestovat ani jedinou korunu. Není to potřeba, víc stejně nikdo nezaplatí! Zvědavec je prostě takový, žádné trombóny ani tancující hošíci z něho továrnu na prachy neudělají.

2. Zvědavec se nikdy nestane webem pro každého. Finanční příspěvky stejně posílá jen několik stálých dárců (kteří jsou dostatečně inteligentní, aby si všimli, jak poslat peníze). Blbci, kteří nejsou schopni zaregistrovat možnosti platby, stejně nic nepošlou.

3. Editor by si měl uvědomit, že na rozdíl od mnoha, mnoha jiných webů je schopen generovat nějaké výnosy. A ne zrovna malé. Takže celkově je existence Zvědavce pozoruhodný úspěch!

278380

5.11.2012 13:53

vlastně i pro p. Stworu

djb 80.?.?.?

Reakce na 278380

>poslat peníze). Blbci, kteří nejsou schopni zaregistrovat
>možnosti platby, stejně nic nepošlou.

Hlásím se k těm blbcům. Nevím, jestli existuje heatmapa zvědavce, ale já osobně sleduji čtyři oblasti - nadpisy posledních článků, vlevo nahoře poslední diskuzní příspěvky, pak skočím doprava na novinky a občas dole na obrázek a citát.

A to je celé. Asi vás to zarazí, ale já jsem si nikdy nevšiml, že v levém sloupci je hned uvedena jako druhá sázka na zvědavce s tlačítekm donate. Toto jsem objevil až po mnoha měsících denních přístupů a to tak, že se na to dovolal někdo v diskuzi.

Blikající bannery přes půlku stránky jsou zase druhý extrém, ale osobně bych nepovažoval ani za trapné ani za obtěžující, kdyby existovala výva:

- mezi koncem každého článku a tlačítkem diskuze
- obyčejným nevtíravým fontem
- zhruba textu "Pokud se Vám tento článek líbil, podpořte prosím provoz tohoto serveru malou částkou"
- pod tím odkaz na Platby zde a vedle toho odkaz Informace o možnosti platby elektronicky anebo poštovní poukázkou anonymě

To malou částkou je důležité, je prokázané, že lidé přispějí spíš, když se dopředu zdůrazní, že stačí málo. I když je částka volitelná, tak přímé ujištění zbavuje problémů typu není trapné jen tolik?

Člověk by měl být hned informován že je i anonymní možnost

Dále si myslím, že by na stránce s platbami měly být přednastavené alespoň tři možnosti. Nevím kolik je minimální smysluplná částka, ale lidé by měli co nejméně přemýšlet. Radiobutton s 25Kč 50Kč 100Kč a libovolná částka

Můžeme si říkat stokrát, že je to tu kruh géniů a vyvolených, ale fakta jsou jasná, lidem se to musí naservírovat a co nejvíce zjednodušit, jinak značná část odpadá.

Samozřejmě netuším, jestli to něco udelá. můžu se mýlit, a nezmění to výsledky ani o měřitelné procento. Ale domnívám se, že Zvědavec by měl pro to aby se prodal dělat alespoň o trochu více - pokud je rozhodnutí stavět to na přímých platbách.

Pokud by to člověku rovnou vygenerovalo pdfko s předtištěnou složenkou, fiktivní zpětnou klidně jednotnou adresou a zvolenou částkou, tak aby se to dalo tisknout na obyčejné tiskárně otočením listu oboustranně (to asi složenka musí být), byl by to jistě luxus, ale možná zbytečná práce, nevím.

Podle mého názoru, editor je zkrátka srdcař, ale ne ekonom, což je rozdíl oproti Osud.cz a taky důvod proč věřím spíš zvědavci než osudu a taky důvod, proč J.Mašek dokáže spíš uživit svůj server (netvrdím že nějak závratně).

278406

5.11.2012 13:53

RE: vlastně i pro p. Stworu

djb 80.?.?.?

Reakce na 278406

Moje názory na pomocné financování skrz prodeje tematických věcí (trička, knihy, dvd, historie zvědavce na cd - to mi bylo vysvětleno, že je problém vygenerovat, ačkoliv si pořád myslím, že by nebyl problém to stáhnut nějakým HTTrack a vypalovat)

Ano, byl tu, možná ještě je eshop, ale opět absolutně schovaný, opět jsem o něj zavadil jen náhodou, zoufale nepropagovaný, nespravovaný (propojení produktů s články se přitom samo nabízelo)

Což nejsou výtky, je mi jasné, co je to práce a prostě na vše asi není čas. Navíc editor se snaží vše dělat co nejméně vtíravě a decentně. To je úctyhodné, ale obchod funguje jinak. Jistě existuje nějaký kompromis.

Co se týče designu:
- ano, líbil by se mi optimistický, ale též nemyslím, že je potřeba do toho dávat peníze. Pokud to chápu, tak zvědavec coby hosting praská ve švech, návštěvnost je na hranici, tak jak je to funguje. Expanzi bych řešil, pokud by se podařilo na stávajícícm vytvořit nějaký obchodní model, který zaplatí úpravy a vyšší kapacity hostingu.
Jinak asi není důvod to měnit.

278407

5.11.2012 14:04

RE: vlastně i pro p. Stworu

djb 80.?.?.?

Reakce na 278406

ps.:

předpoklad že pošta přijímá doma vytištěné kopie jsem vysmahl z fleku. Zdá se mi to logické, ale možná je nutné mít vždy originál složenku.

278408

5.11.2012 16:02

RE: vlastně i pro p. Stworu

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278406

>- mezi koncem každého článku a tlačítkem diskuze
>- zhruba textu "Pokud se Vám tento článek líbil, podpořte
>prosím provoz tohoto serveru malou částkou"

Tohle je zajímavý nápad. Děkuji, uvážím to.

>Pokud by to člověku rovnou vygenerovalo pdfko s předtištěnou
>složenkou,

Udělat pdfko tak, aby výsledek vypadal jako skutečná složenka, je docela kumšt. Na tohle si netroufám.

278415

6.11.2012 12:54

RE: vlastně i pro p. Stworu

Pavel -Čert- Němec 217.?.?.?

Reakce na 278415

mrknete sem. Nezkousel sem to, ale pisou ze demoverze je plne funkcni. Generovani pdf bych vubec neresil(maximalne prevod vysledku), i kdyz pro programatora by i tohle byla trivialni zalezitost.

278512

6.11.2012 13:24

RE: vlastně i pro p. Stworu

djb 80.?.?.?

Reakce na 278512

Pokud by to editor chtěl dělat, tak alfa a omega hlavně je, aby na poště brali černobílé složenky. Na zák. liku jsem se zatím nedovolal.

278516

6.11.2012 13:58

RE: vlastně i pro p. Stworu

Smoker 178.?.?.?

Reakce na 278516

neviem ako u Vas, u nas na poste to funguje tak, ze "slozenky" mozu tlacit iba tlaciarne (podniky) certifikovane postou.

278519

6.11.2012 14:34

RE: vlastně i pro p. Stworu

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 278519

Problem ako taky je cisto technicky. Zlozenku dokaze vytlacit z predlohy kazdy blb, lenze ziadna tlaciaren okrem offsetu nedokaze vytlacit tlaciarensku lumiforujucu cervenu farbu. Neda sa totiz nijak z CMYKu namiesat. Je to bezpecnostna farba, a vo velkom sa hlavne pouziva tam, kde by hrozilo falsovanie na domacich tlaciarnach. Typicky sa tato farba nachadza napr. na listkoch mna vlak. Tato farba sa kupuje ako hotova. Davnejsie sme s kamosom chceli sfalzovat jeden kolok ktory tuto farbu obsahoval a nijakym sposobom sa nam tu farbu nepodarilo hodnoverne reprodukovat. Az o nieco neskor som sa dozvedel dovod. Ak na tej zlozenke bude aj tato farba, tak nema zmysel o tom polemizovat, pretoze tato farba je bezne predajna len pre tlaciaren cenin.

278525

6.11.2012 15:45

RE: vlastně i pro p. Stworu

Pavel -Čert- Němec 217.?.?.?

Reakce na 278525

Slozenky vam vytiskne kdejaka firma, takze to tenhle pripad urcite nebude. Ale ja bych tohle vubec neresil. Pokud nekdo nezvladne zajit na postu a vzit si tam hrst slozenek nebo je vyplnovat primo tam, protoze je tam stejne musi ve finale podat, tak je veskera snaha marna. Tisknout udaje do slozenky nabizi vic nez jeden web (napr. tady), ale doladit tisk, pokud je to napr. trochu posunute, muze zabrat vic casu nez to tam rucne naskrabat. Ledaze by chtel Vladimir predvyplnene slozenky posilat domu jak Kalousek, ale to by jaksi moc anonymne neslo, leda do PO boxu... [chechtot]

278531

6.11.2012 15:55

RE: vlastně i pro p. Stworu

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 278531

Uplne suhlasim. Zlozenky nepatria medzi ceniny a moze ich tlacit ktokolvek, dolezite aby na nich boli vsetky potrebne polozky. Tusim ze vacsinu z nich u nas tlaci firma ŠEVT a ide o obycajny potlaceny papier. Takze v tomto no problem. Problem je skor asi v tej lenivosti a pohodlnosti. Mne osobne vyhovuje platba sposobom daru cez Paypal (bral by som aj moznost platby cez Moneybookers, pretoze tejto britskej spolocnosti verim viac ako americkemu Paypalu) a docela by ma zaujimalo, ake informacie mu takouto platbou pridu? Co som si vsimol, zrejme okrem emailovej adresy odosielatela dostane aj adresu trvaleho bydliska. Ci ja meno a priezvisko, to sa mi uz vypatrat nepodarilo z toho formularu.

278533

4.11.2012 22:14

Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Už tady o tom bylo mnoho diskuzí a myslím,že je cesta a tou je reklama.Počet přístupu je vysoký a firmy,které se zabývají reklamou, nerozlišují podle obsahu.Je zajímá právě počet přístupů.Nevím,jak to přesně napsat, ale myslím si,že nebylo uděláno vše,pro získání reklamy,právě proto, že není požadována nějaká horentní částka.V době, kdy Zvědavec vznikl,nebyla reklama možná,dnes je zcela běžná a možná byl ten správný čas na získání reklamy promarněn. To nevím.Reklamou myslím,i vkládané banery,které upozorňují na nějaké děje a zadavateli je jedno,kde vyjdou,on potřebuje doložit počet.Je statisticky doloženo,že od počtu shlédnutí se nechá doložit úspěšnost reklamy,i na takovém webu jako je Zvědavec, kde příliš nadšených čitatelů pro reklamu nebude, ale i s tím zadavatel počítá!
S grafickou podobou Zvědavce bych nic nedělal,ta je vyhovující a dobrá.Na Zvědavce chodí lidé číst,diskutovat, získávat nové poznatky a nikoliv se dívat na nějaké "kudrlinky"! Na dívání je mnoho jiných webů, kde jsou dnes i videa, ze všech možných oborů lidské činnosti!
Nepříjemnou skutečností je fakt, že Zvědavec ztratil vyjímečnost, protože podobných webů, kde se do toho "šije", je mnoho a některé jsou daleko útočnější a odvážnější ve svých výrocích proti všem nešvarům a blbému utlačovatelskému systému a také, kdo je zatím a tahá za provázky!Trochu už nastává únava,informací je mnoho a web je zahlcen vším možným balastem a vybrat si kvalitní informace, je čím dál tím těžší!
Proto je Zvědavec stále ceněn, že se na něm tolik zase nekecá!
Až na ty kočky, ale to si dělám legraci! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

278324

5.11.2012 0:26

RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278324

Už jsem to vysvětloval snad 10x. Nebráním se reklamě, reklama se brání Zvědavci.

Reklamu mají mezi sebou rozebranou hoši, kteří si spolu hrají (iDnes, Lupa, Lidovky, Reflex a podobné). Pro ty ostatní zbývají drobty ze stolu typu Google AdSense či Etarget. Obojí a ještě další jsem zkoušel.

Google mi zablokoval účet, protože mám údajně na webu Adult Contenst (stejně se zachoval PayPal, psal jsem o tom v článku). Chtěli, abych odstranil jakýsi článek. To jsem odmítl, tak jsem pro ně přestal existovat. Do dneška mi dluží 80 dolarů, které si nemohu vybrat, protože vyplácejí až od 100, a těch zbývajících 20 mi nedovolí si vydělat.

Etarget je podobný podvod. Po 25 dnech jejich otravných reklam jsem měl "vyděláno" asi 700 Kč. Příliš si vážím svých čtenářů na to, abych je tak špatně placenou reklamou obtěžoval.

278349

5.11.2012 16:39

RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.

haban 89.?.?.?

Reakce na 278349

A co třeba vpravo přidat jeden sloupeček "Komerční oznámení", kde by se po zaplacení
- tisíc korun týden/měsíc zobrazoval nějaký krátký reklamní text
- za dva tisíce text s obrázkem
- za tři tisíce přednostní umístění nahoře
atd. apod.

Nové inzeráty by se přídávaly nahoru a ty staré pomalu odsouvaly dolů a po týdnu/měsíci by mizely. A vůbec to nemusí jít přes nějaký reklamní systém s auditem impresí. Stačí jen odontrolovat platby. Dalo by se to snadno realizovat přidáním sloupečku do publikačního systému.

Mohlo by to být zajímavé pro
- nové internetové projekty, media, portály
- organizátory různých akcí
- malé řemeslníky kteří zrovna nemají zakázku
- knížky, časopisy
- ...

Komerčně by to fungovalo jednoduše na pricnipu
"Čtenář Zvědavce přednostně nakupuje u čtenáře Zvědavce" [smích]

A když tam zrovna nebude co dát, tak tam můžou být upoutávky či inzerce na různé akce, vámi vydané či doporučované knížky, ...

278419

5.11.2012 16:55

RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.

haban 89.?.?.?

Reakce na 278419

A vůbec se tomu nemusí honosně říkat "Reklama", dá se tomu říkat i sponzoring a posílat emailem jen nějaké předtištěné potvrzení do účetnictví.

Zvědavce sponzoruje
Pepa Rohlíček, parní pekárna Národní třída, Praha ->
Matrošky.cz - pěší zóna u Karlova mostu ->
Hostinec na Malé straně vás zve na svou specialitu Kalouskova facka ... ->
Právě vychází 1.číslo časopisu Tunelářské rozhledy ->
Skupina Modrý vopruz vás zve na koncert dne ... ->

Ale Kalouskovy účetní škatulky neznám, tak by se to muselo ověřit.

278422

5.11.2012 18:49

RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.

Vopice 93.?.?.?

Reakce na 278422

Jo, to je vynikající nápad. Například: Pepa Rohlíček hrdě podporuje článek "Jak poznat Žida". [chechtot]

Ne, vážně... Tady se řeší, že platby od čtenářů ještě nejsou dostatečně anonymní (i když nechápu proč) a někdo by si sem dal reklamu přímo se jménem? I přímo v této diskusi jsou lidé, kteří odmítají platit, protože by mohli být zveřejněni.

A ty pekárny bude obíhat kdo? Editor? Nebo nějací dobrovolníci? Když už se inzerenti nehrnou sami od sebe?

Ale jinak prima zlepšovák, divím se, že to ještě nikoho nenapadlo. No, vlastně napadlo. Ve všech minulý diskusích o financování Zvědavce. [chechtot]

278439

5.11.2012 18:08

RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278419

>A co třeba vpravo přidat jeden sloupeček "Komerční
>oznámení", kde by se po zaplacení zobrazoval
>reklamní text

Myslíte jako automaticky, bez kontroly a bez mého vstupu? Možná by něco podobného být mohlo.

278434

5.11.2012 10:26

RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 278324

Pane Montážníku, zrovna vy, jako inventář Zvědace, byste mohl vědět, jak to s tou reklamou je. Jelikož jediná (!) možnost reklamy je pro Zvědavce Google, který jak editor píše nic nedá, tak přes to vlak nejede. Ti koumáci, kteří si myslí, že nějaká firma si bude dělat reklamu na tomto kontroverzním webu (který mimochodem vydělává peníze právě díky této kontroverzi) se hluboce mýlí.

Průser je tíživá finanční situace, já sám mám problém vyjít s penězi. S miminem na krku je to těžké. Ani na to pivo už nemám, tak kde mám vzít na Zvědace?

Pro editora: Neklesejte na mysli, tak se prostě Zvědavec na konci měsíce na dva dny zavře, než se vyberou prachy, to už tu přeci pravidelně bylo mnoho let.

278382

5.11.2012 11:31

RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 278382

Drsné časy. Nicméně gratuluji k miminu. Děti se rodily i za války, je smutné, že prozatímní majorita v poslední době před rodinou upřednostňuje auta, iPody, iPady, iPhony a další voloviny. Je příjemné vědět, že ne všichni v tom jedou [mrknutí jedním okem]

278389

5.11.2012 18:38

RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 278389

Děkuji, Kateřino [smích] Abych pravdu řekl, auto, iPod, iPad i iPhone už vlastním, tak nakonec došlo i na to mimino [smích] A to předčí jakékoliv hračky, to je jisté. Dokonce i když trvale pracuje na likvidaci zmíněných hraček. [mrknutí jedním okem]

278435

4.11.2012 22:17

je veľa prečo ?

goj 188.?.?.?

dnes su ludia mnoho na facebooku, vase články sa nedajú na facebooku zdieľať, teda dajú, ale chýba vám aj tak tlačidlo like. Neviem prečo nemáte platené reklamy. Prečo neurobíte webové rádio/talk show. Prečo to robíte sám. atd ... je veľa prečo ...

278325

5.11.2012 0:32

RE: je veľa prečo ?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278325

Tlačítko LIKE tady chybí a chybět bude. Je to kvůli ochraně soukromí mých čtenářů. Umístěním odkazu k FB bych jim zpřístupnil každou IP adresu včetně času a dalších informací o mých čtenářích. Facebooku není nic po tom, kdo ke mně chodí. Ze stejného důvodu tady není ani Twitter, Google Analytics, NaVrcholu a podobné "služby" zdarma. Mimochodem AdSense je také šmírovací stejně jako NaVrcholu.

Radio Talk show: Nevím, jak se to dělám nerozumím tomu. I kdyby mi to někdo udělal, nevím, co bych tam dával.

Sám to dělám proto, že nemám z čeho zaplatit spolupracovníka.

278351

5.11.2012 1:01

RE: je veľa prečo ?

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 278351

Co sa tyka prveho odstavcu: Je to presne tak ako pisete. Pre navstevnika tohto webzinu by to znamenalo nezelane aktivity bytostne dotykajuce sa sukromia.

Druhy odstavec: Neviem sice ako by sa mohol a cim (no aj by som vedel cim, ale na to treba dobrych a vyrecnych ludi na sposob Alexa Jonesa) zaplnit eter internetoveho radia/podcastu, ale technicky by som to cez Jazler Radio Star vedel spojazdnit a uviest do prevadzky.

A este dovetok: Podla doterajsich zisteni web zvedavca nepouziva ani jeden jediny tracker/stopovaci nastroj. Ani jeden!

278356

6.11.2012 10:52

RE: je veľa prečo ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 278325

Na facebooku (jak říkám já "knize ksichtů" ) nejsem a nikdy nebudu stejně jako na twitteru a podobně a nevím proč bych tam být měl.
Extra když mám taky vlastní web.

Mnohem víc mi ale vadí kam to vede: leckam nedáte do diskuze nic pokud nejste na "knize ksichtů" což je bordel protože mne někdo nutí abych se registroval kde být nechci a kde to nepoužívám.
(Nota bene je to na hovno, denně mi chodí řady majlů abych se přidal na kde co od knihy ksichtů přes twitter až po kde co, copak na to doprdele mám čas???)

Reklamy mi vadí extrémně, extra ty, co vám vylezou přes text co čtete a nejde se jich zbavit a i když je chcete zavřít tak vám otevřou okno tý firmy, že... no tak na tyhle weby už znovu nechodím nikdy. (Obdobně jako se nedívám na TV co je schopná nasrát 25minut reklam do 40minut filmu)

Na co proboha webový radio? To je jak když si chci přečíst text a místo toho jako zprávu dostanu hejno obrázků s komentářem v holých větách. Proložený navíc reklamou.

No a když něco děláte sám, aspoň vám do toho nikdo nekafrá.
Čím víc lidí tím větší náklady i problémy ale ne vyšší kvalita.

Krysa

278502

4.11.2012 22:17

Váš dlouholetý čtenář a píši vám poprvé

ALPA 94.?.?.?

Čekala jsem, že něco podobného napíšete již před několika měsíci. Únava se projevila i u mne. Ale ne díky Zvědavci ale díky únavě z dění v ČR a ve světě. Je to samá negativní energie a to nesleduji TV.
Zpět k Zvědavci. Formu (design) bych nechala, ta není podstatná. Důležitý je obsah. U článků, které necháte překládat bych uvítala podrobnější informaci o autorovi. Kdo to je. Někdy mám pocit, že překládané články jsou moc dlouhé, obecné, bez nových pohledů (a tím myslím i provokativních) a přitom se tváří jako neotřelé. Uvítala bych dále více informací, které spadají do názvu webu "Zvědavec". Co se děje v Íránu, trochu disentu z ČR, dění v Rusku apod. Moc se mi líbily články o Vaší cestě do Argentiny apod. Finance - ano je zapotřebí jít do sebe a také to udělám.
Jinak děkuji a smekám před Vámi klobouk...
Čtenářka

278326

4.11.2012 22:32

RE: Váš dlouholetý čtenář a píši vám poprvé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 278326

"Uvítala bych dále více informací, které spadají do názvu webu "Zvědavec". Co se děje v Íránu, trochu disentu z ČR, dění v Rusku apod. Moc se mi líbily články o Vaší cestě do Argentiny apod.",píše ALPA.
Veliký souhlas,ALPA má pravdu.Bohužel úplně bez negativní energie to nepůjde, to si tady můžeme vyprávět Babičku,ale jsem také za to, aby byl Zvědavec zvědavější!

278328

5.11.2012 0:44

RE: Váš dlouholetý čtenář a píši vám poprvé

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278326

>U článků, které necháte
>překládat bych uvítala podrobnější informaci o autorovi.

Ano. Máte pravdu. Pokusím se být v tom důkladnější. [smích]
I ten zbytek vašeho příspěvku stojí za zamyšlení.

278354

7.11.2012 23:28

nevyrovnanost je nevyhodou

p. 123.?.?.?

Reakce na 278354

...zvedavec je prozatim nejak nevyrovnany , jednu chvili si vede /a jeho personal/ skvele a zase chvili je tu zaplava masove slovakizace , nekonecneho mnozstvi prispevku s nekonecnym verbalizovanim a vse je na urovni asi tak treti obecne a se ztratou casu tomu venovat cas, a take zahadne na ukor prispevku nekolika slov vystiznych a kratkych, nanejvyse nekolik desitek jen slov a ty jsou casto jsou zakazany a proc!!!???...to nikdo nevi..../pak to zase chvili jde/ , clanky jsou vetsinou bezvadne vybrane a rikaji pravdu a objevuji nove skutecnosti vetsinou.....a stoji za precteni.

278610

7.11.2012 23:47

RE: nevyrovnanost je nevyhodou

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 278610

přesně tak
ideální by bylo kdybys diskutoval pouze ty napsal nám kde máme v článku najít toho zakuklenýho žida a tím by se vše tak nějak vyjasnilo že? [mrknutí jedním okem]

278614

8.11.2012 0:05

RE: nevyrovnanost je nevyhodou

p. 123.?.?.?

Reakce na 278614

Arist....doufajice ve vasi inteligenci , zkuste to treba vy sam..../to najiti/.......nejsem vzdelavaci ustav pro choromyslne...slouzici tem , co potrebuji vysvetleni /vyjasneni/ vseho...a niceho....soude dle vaseho prispevku...

278618

4.11.2012 22:28

Možná trochu víc příjemných zpráv....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Dovolím si pár vlastních úvah. Vzhled stránek bych neměnila, dosavadní mi vyhovují, jsem na ně zvyklá a pohled na ně mě připraví jak slintajícího Pavlovova psa na to, co přijde.

Bohužel přijdou skoro všechny zprávy negativní. Uvítala bych články i o tom, co se podařilo, jak něco dopadlo dobře, že se lidi někde nedali zlomit okolnostmi a vyvzdorovali si proti silnějším a mocnějším to, co potřebovali ke spokojenějšímu životu.

Kritika je snadná, autor snadněji najde souhlasící čtenáře. Npsat něco s dobrým koncem - to se člověk vystavuje pohotové kritice, hledání chyb a špíny.

Možná by to občas chtělo inějaký filozofický článek k zamyšlení a dialogu čtenářů, ale pan Lhoták to zrovna být nemusí...

Lidé opravdu přemýšlejí nad každou korunou. Přeji Zvědavci, aby byl jedinečný, ne jen jeden z mnoha.

278327

4.11.2012 22:38

velke diky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Dobry den, pisu vam poprve a pritom chodim na zvedavce uz delsi cas a rad vam porispeju na kavu/zvedavce [smích] doufam, ze zvedavec bude pokracovat..
jen bych Vas chtel pozadat, aby ste neposlouchal "rady" s reklamou.. uz sou tak zblbnuty jak je reklama vsude, ze nedokazou ocenit kdyz nekde neni [pláč]

278329

4.11.2012 22:42

Co se přesunout jinam?

Franta 88.?.?.?

Nevím, zda-li peníze platíte za provoz serveru, nebo jsou peníze určené na honoráře za příspěvky. V prvním případě bych volil webový prostor zdarma či za minimální poplatky.

278330

4.11.2012 23:02

Já nyní nemohu

pje 193.?.?.?

Milý Vladimíre, jsem členem rodiny o dvou zaměstnancích, dvou studentech VŠ a tří důchodcích. Učím kvalitně na VŠ na půl úvazku, za kvalitu se už dávno neplatí, ale na studentech se mstít nehodlám. Se ženou tak živíme (tj. přispíváme jim) pět lidí ve dvou domech, neb v jednom to nejde. proto nyní nemohu přispívat. Píšu dvě knihy, doufám, že za půl roku vyjdou a bude výrazně lépe, pak rád přispěji i na Zvědavce, neb si tohoto webzinu velmi vážím stejně jako jeho provozovatele. Díky s omluvou...

278331

4.11.2012 23:16

Anonymita

Kneibolo kneibolo (zavináč) seznam (tečka) cz 81.?.?.?

Pane Stworo. Patřil jsem mezi přispivatel Vašeho (našeho) webu, pravidelně posílal 200,-Kč měsíčně a víte, proč jím již nejsem? Alespoň prozatím? Protože přestože jsem Vás tehdy mailem žádal o anonymitu, mé jméno bylo zveřejněno a zde vystaveno. Docela nerad jsem se viděl v seznamu přispivatelů a tehdy jsem trvalý příkaz zrušil. Podnikat v tomto státě a být přitom na seznamu přispivatelů (pro někoho) kontroverzního webu, by mohlo mrzet.

278332

5.11.2012 0:21

RE: Anonymita

p. 61.?.?.?

Reakce na 278332

..tady schazi odpoved a vysvetleni...

278346

5.11.2012 0:46

RE: Anonymita

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278332

Ale to už je hodně dávno, že? To je tak 10 let zpátky. Seznamy dávno nevyvěšuji a ani se k tomu nechystám.

278355

5.11.2012 8:45

RE: Anonymita

Kneibolo kneibolo (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 278355

Ano, už je to poměrně dávno a jste-li ochoten garantovat nezveřejnění, zadám nový trvalý příkaz. Ve své podstatě je mi již dnes jedno, ale nač zbytečně dráždit, že?

278370

5.11.2012 6:50

RE: Anonymita

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 278332

A čo také si predstavujete pod pojmom Kontroverzní web Kefalín - pardon, Kneibolo?
Sračkomety nálepkují slovem kontroverzni všechno, co se jim nehodí do krámu (teda pokud zrovna nedělají někomu reklamu). Ono těch zhovadilostí v ziomediích by se našlo více - např. vyvražďování civilistů z výšky 10 km by popsali jako "humanitární bombardování může způsobit i vedlejší ztráty". [bliji]

278366

5.11.2012 9:01

RE: Anonymita

Kneibolo kneibolo (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 278366

Jistě, Zvedavec je "kontroverzní" jak pro koho. Pro hledače pravdy (ať už je jakákoliv) je Zvědavec cenným zdrojem informací. Pro ty, kteří o nás mohou rozhodovat, zase důvodem k persekuci. Mám děti, měl jsem hypotéku (z té jsem již naštěstí venku) a vůbec jsem nestál a nestojím o jakoukoliv pozornost. Myslím, že je to pochopitelné.

278372

4.11.2012 23:25

dydlace

slak 77.?.?.?

No to je život,určitě by jste neměnil za funguj v kotlince.Tady všichni klusají a čekají že druzí padnou.Možná je to jaksi NWO,proč tím nechápající ale stresovat.Nebudu říkat že je to úpadek,ale vystačí si s málem.U mladých je to tak že nic jiného neznají a když jim dají do rukou zbraně tak to předvedou že to s nimi umí.Nic nového pod sluncem,proč by chápali,když si to můžou urvat,to že není co nevědí,ani je to nikdo neučil.

278333

4.11.2012 23:33

Anonymita

Anonym 85.?.?.?

Pokiaľ by bola zaručená anonymita prispievateľov, tak vážne uvažujem o tom, že by som sa jednej kávy v prospech Vášho webu vzdal.

278334

9.11.2012 0:55

RE: Anonymita

Rod Sacketts 84.?.?.?

Reakce na 278334

Pokud si vyžádá policie Vaši IP tak bude uveřejněna... jen nevim jestli jen pokud to bude vyžadovat soud.

278740

4.11.2012 23:39

i my jsme časem na odpis :)

ppppp 95.?.?.?

Nejenom Zvedavec je na odpis. Na odpis jsou všechny profese, kde má být cenena normální práce coby konvence pocházející z její delby. Dneska vydelávají víc pseudoprofese, protože nekdo umí presmerovávat aktivity neproduktivním smerem. Pak je jen logické, že se nedostanou peníze, kam mají. Zdanení a spol je nastaveno tak, aby byla reálná práce komplikována. Spekulace daňovému systému pritom nevadí. S tímto mel problém i Hitler, a pokoušel se to rešit svým priblblým zpusobem, vyrešil nakonec houby, jen zkomplikoval. Na myšlenku nejde jít kladivem.

Zvedavec je výhodný tím, že zprávy sumarizuje, co každý čas nemá. Bylo by dobré, kdyby se čtenári umeli shodnout na tom, aby jich umelo prispet více menší částkou. Je dosti drastické, když na provoz servera nestačí pár desítek eur od nekolik desítek čtenáru.
Treba 20E od 40 čtenáru dá 800E ... takže se sotva sejde 800E mesíčne. Každý chce dnes všechno zadarmo, i když to nakonec nemá cenu. Takhle se ale pracovat nedá.
Pokud si chce každý sumarizovat info sám, tak nakonec stejne dojde k tomu, že vybírat ty zaručene správné info bude ten(server), kdo je za to placený, a nejakému portálu bude opet treba verit. Jenomže muže opet jít jen o prípravu na monopolní príjem informací. Meli bychom proto vedet, komu se vlastne za ten výber platí, a to v prípade Zvedavce asi problém není. Jinak zase jen budeme krmeni jako ovce.

Zvedavec není šedý a nudný. Má svuj imidž seriozní textové informace, to s nejakou nudou nemá nic společné. Kdo chce obrázky, ať si koupí slabikár. Pri prípadné zmene designu jsou tradiční potíže typu, co dobre fungovalo dosud, už tak dobre fungovat nebude, tam se nekomu pošahá rozmer rozlišovačkou monitoru, tam reakce staršího prohlížeče na skript, a každý se nemuže tak rychle nechat unášet dobou jenom v podstate kvuli podstatnému textu. Text by melo jít prohlížet vždy a nevnášet do toho více komplikací.
Také ty současné barvy jsou podle mne zvoleny velmi dobre a šetrne pro oči, dobre se to čte bez optické únavy, na rozdíl od jiných agresivních produktu.

Osobne jsem mel potíže s platbou menších částek, protože PayPal nechci, prece jenom nekdy otravují, a úhrada na účet je pri menší sume zatížena poplatkem kolem 10E (z SK), takže se nevyplatí poslat treba 20E. Myslím že podobný problém mají i ostatní. S tou anonymitou je asi takový problém, že když už nekdo na Zvedavec prispeje, tak sotva zustane anonymní, pokud neplatí hotove do ruky. Určitá ztráta anonymity je daň za tento druh informací. Podobné dane platíme ale stejne na více místech.

278336

4.11.2012 23:39

Přišla bída na kosáky - Spadl (snad) pravicující (český) volič s Marsu

MoUdrostrak 90.?.?.?

Nejde jen o "bídu" a to o bídu čtenářů Zvědavce. Dosavadní svět konssumu fungoval jen a jen díky bezuzdnému utrácení až hýření - na pozdější splátky... Dosud v JůYsEj je běžné dávat tip okolo 15-25%. Konsumní společnost ale narazila na mantinely důvěry. A to důvěry, že BUDE (stále) L_Í_P . Odpověď je jednoduchá: N_E_B_U_D_E . Dobře už bylo[pláč]

Pan Editor před časem prohlásil, že N_E_S_T_O_J_Í o mé peníze, protože bych si za ně M_O_C (chtěl) D_O_V_O_L_O_V_A_T. Doba mne už ale také změnila. Ještě před pár lety jsem musel každodenně utratit nemalý obnos, abych se ujistil, že je vše ok a mohu si to dovolit. Kdekoliv na světě a protože nejsem shromažďovač harampádí, tak většinou za požitky, gastronomii, cestování apod. Když jsem zapadl na nějaký "zapadákov", nevydržel jsem v hotelu nebo u přátel, a musel jsem alespoň jednou denně ujet nebo uplout i několik desítek km, abych si "mohl za utrácet" a ujistit se, že "svět je ještě v pořádku".

Krize ale přeladila i mne. Už neutrácím jen pro pocit, že na to stále mám a mohu si to dovolit. Připravuju se (podvědomě) na dobu, kdy už ani peníze nebudou brzy k ničemu. Na počátku krize jsem se rád točívával v posledním patře New York Marriott Marquis a dělal na desítky v krizi potemnělých pater mrakodrapů zázračné Emeriky dlouhý nos. Kolikrát jsem zaplatil buffetovou večeři a ani jsem nejedl, protože jsem často ani neměl hlad. Ale za ten dlouhý nos mi to vždy stálo - vyhodit peníze za věčeři pro dva zbůhdarma - nějakých těch US$ 250 s nápoji a tipy - jen tak. Několikrát do měsíce pro perverzní potěšení z hroutícího se Pax Emerikááána.

Těžko radit panu Editoru, jak dostat ze zbídačených dopravicovanýchch ( Spadl (snad) pravicující (český) volič s Marsu: http://blisty.cz/art/65870.html ) a douzinkaných Pepíků a lídlujících Mařen/ek nějaký ten obolus na chod webzinu, když člověk je dnes přesycený už i Z_A_D_A_R_M_O [pláč] Na grafiku bych nesahal a pokud tak jen velice, velice, ale velice mírně. Dnes i nejcennější informace o firmách, konkurentech apod. se nabízejí po netu Z_A_D_A_R_M_O, stejně jako hudba, filmy, knihy apod. Tak je těžké vymyslet, jak úspěšně zpoplatnit cokoliv na Zvědavci.

Pokaždé, když jsem dříve platil Zvědavce, šel jsem pěšky do banky a udělal anonymní převod. Zvědavec má největší problém v tom, že je hodně čtenářů, kteří si nechtějí Z_A_D_A_T a nechat po své podpoře Zvědavci stopu. Podle mne je to největší Zvědavcovo prokletí a handicap.

Větší, nežli krise, která obludně bobtná všude okolo nás - a brzy nastane P_R_Á_S_K ! Dobře už bylo, nejen na Zvědavci[smích]

278337

5.11.2012 15:25

RE: Přišla bída na kosáky - Spadl (snad) pravicující (český) volič s Marsu

Vopice 81.?.?.?

Reakce na 278337

> Kolikrát jsem zaplatil buffetovou večeři a ani jsem nejedl, protože jsem často ani neměl hlad. Ale za ten dlouhý nos mi to vždy stálo - vyhodit peníze za věčeři pro dva zbůhdarma - nějakých těch US$ 250 s nápoji a tipy - jen tak.

To jsi opravdu takový ubožák, že si tu musíš takhle trapně honit triko? To si tím léčíš svoje zamindrákované ego, nebo co, SSoudruhu? Ty, jako přesvědčený komuniSSta by sis měl dávat bacha, abys nakonec neskončil v base, jako nějaký židovský zbohatlík. To už se párkrát stalo, tak by ses měl modlit, aby se bolševici nedostali k moci. I když, možná bys pak podle svého rasového profilu mohl chvíli krást s nima, než by se vás zase zbavili, jako obvykle. Nejseš o nic lepší, než ti, na které nadáváš, jsi úplně stejný. Tedy někdo, kdo nechá lidi na chodníku chcípat, a směje se jim s vědomím, že vyhodí večeři za 250 USD, což by dokázalo nasytit hladovějící rodinu na týden... To je hnus, se tím ještě vytahovat.

Tak zkus editorovi znovu nabídnout, že prodáš jeden ze svých mnoha baráků v Praze a peníze pošleš. Ale to ty spíš budeš jen tak žvanit a chlubit se, viď?

278412

5.11.2012 18:47

RE: Přišla bída na kosáky - Spadl (snad) pravicující (český) volič s Marsu

Chalaque 178.?.?.?

Reakce na 278412

Nielen chlebom je človek živý, ale každým Božím slovom, nemyslíš? Hladujúci sa nepričinili sami o svoj osud? To ich musel niekto okradnúť, zmlátiť, aby sa dostali na ulicu? Komu oni pomohli, kedy s radosťou niekoho obdarovali? Ty si viackrát písal, že nehľadajú ľudia vinu v sebe, tak prečo popieraš vlastné slová, len aby si niekoho vysmial? Nemôžeš nikoho pokúšať, aby povinne iných kŕmil, dobré skutky sa konajú len slobodne, kto sa rozhodne zahrnúť darmi nešťastných, tak sa uľútostil sám, v tichosti a nenapádne im pomohol, sa tým má chváliť? Vychvaľovať seba, že žobrákom niečo podhodil? Alebo ešte lepšie, odpísal si z daní svoj príspevok? Alebo kŕmiť príživníkov v „charitatívnych“ parazitných spolkoch, čo si môžu ponechať obrovské položky od darcov? Ale takisto aj ty by si mohol poskytnúť hladujúcim niečo z tvojho. Kto rozdal tomu sa zmnoží, kto žgrloší, stratí majetok. Prečo by nesmeli hladovať? Možno ich postihol spravodlivý trest pre ich zločiny.
Čo obrátene, hladujúci sú rovnými nasýteným? Ak áno, tak ako rovný a rovnaký nech sa postará o seba sám, tvrdia, že všetci sú si rovní, a on rovný požaduje od iných jemu rovných? Prejav úpadkovej demokracie v inej oblasti, ten čo má vraj musí, povyšuje sa na roveň úspešnejších a zároveň žobre. Rovnému musí rovný niečo odovzdať, 1 hlas žobráka rovný hlasu pracháča, neuznávajú hierarchiu ani v majetku, svätosti, kráse a podobne.
Podľa čoho spoznám rasový profil židovského zbohatlíka a komuniSStu? Kvôli zabsolvovaniu jezuitskej školy, alebo musím vedecky hľadieť na jeho tvár, čo ak je už zvráskavene poškodená, je možné ešte stále nachádzať židovské prvky? A s ktorými etalónmi židov mám porovnávať? S bežným návštevníkom satanovej synagógy, čínskymi židmi, falašmi?

278438

5.11.2012 0:11

Obsah, obsah, obsah

nathan 37.?.?.?

Ľudia ktorí si nájdu cestu k Zvedavcovi nepotrebujú žiadnu zásadnú zmenu dizajnu a už vonkoncom nepotrebujú vidieť reklamu na stránke. V dnešnej dobe má každý informačný web ktorý je minimalistický a konzervatívny (čo sa reklamy a dizajnu týka) svoju hodnotu. Dôležitý je len a len obsah. Netreba sa báť otvárať nové témy (nekvalitné žrádlo, narastajúci trend všeobecnej idiocie, obecnú trápnosť západnej middle class pospolitosti a hlavne rozkrývanie prízemných slabostí každého jedinca) a pomenovávať veci viac naturalisticky. Mať dnes server s obsahom ako je Zvedavec v USA a používať Pay Pal je blbosť. Moje konkrétne návrhy:
1. Veľmi jemný redizajn webu. Použiť farby v spektre zelenom, maximálne doplnené o veĺmi jemne žltú. Texty článkov zásadne čierne na bielom podklade.
2. Na redizajn stránky dať verejnú výzvu čitateľom. Verím že sa nájde jeden normálny webdizajnér ktorý to urobí rád zadarmo. Je to práca možno na pár hodín a redizajn Zvedavca nie je o prachoch.
3. Zmeniť a umiestniť hosting kdekoľvek inde len nie v USA a EU. Stačí dať dotaz trebárs na webtrh.cz a tam chlapci navrhnú spoľahlivý a lacný hosting trebárs v strednej Amerike alebo v Rusku. Aj tu si myslím že by sa našiel lčovek ktorý toto zariadi aj s presunom a technickou podporou úplne zadarmo.
4. Monetizáciu webu okrem klasického prevodu na účet doplniť o zasielanie "darcovských" Premium SMS so zvýšeným tarifom. Bude to mať taký efekt, že tieto donate SMS budú pre donatora totálne anonymné, nezaťažia ho (20,40,70,90 Kč) a vo výsledku zaplatí trebárs 1000 ľudí mesačne po 40 Kč. Je niekoľko profi firiem v tejto branži, osobne by som kontaktoval asi http://www.agmo.eu/cs ale samozrejme je tu aj širší výber.

278341

5.11.2012 0:14

usama

usama 81.?.?.?

Co třebas nabídnou cestu! [smích] Něco začít dělat, nabízet řešení...

278343

5.11.2012 0:36

zvedavec - trochu zmeny o drobec

duncislav23 85.?.?.?

zakladne 3 rady na nezaplatenie:

1. zmeny v ramci dizajnu - zjednodusit, sprehladnit system, vyhodit nikym klikatelne bocne podsekcie

2. zjednodusit do max miery platby (umoznit napr. aj platbu cez SMS)

3. odpustit si vypinanie webu, jeho obsahu - to je vydieranie. Netrestat koncoveho klienta za nedostatocny marketing a management projektu...


a tych rad moze byt viac - ale toto su zajkladne...

278352

5.11.2012 2:44

RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 278352

1. zmeny v ramci dizajnu - zjednodusit, sprehladnit system, vyhodit nikym klikatelne bocne podsekcie

- mate vestecku gulu, alebo odkial viete, ze bocne sekcie su nikym klikatelne? Alebo skor len subjektivny dojem?

2. zjednodusit do max miery platby (umoznit napr. aj platbu cez SMS)

- dalsieho darmozraca vo financnej distribucii? Viete vobec kolko si ti vydriduchovia za tuto sluzbu beru? Podla mojich skusenosti je to tolko, ze by som sa im vyhol na svetelne roky daleko. Maju minimalne naklady a robia z toho ryzovacku vacsiu ako Paypal & Moneybookers dohromady. To uz radsej posielat obalky holubmi.

278358

5.11.2012 10:32

RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 278352

Ano, zakladne. Ale úplně nesmyslné krávoviny!

Proč se pod těmito články vždy sejdou lidi, kteří sem normálně ani nepíší, pochybuji, že platí, ale vždy tu mají hromadu zlepšení, které tu opakují do zblbnutí.

>3. odpustit si vypinanie webu, jeho obsahu - to je vydieranie. Netrestat koncoveho klienta za nedostatocny marketing a management projektu...

Udělej si svůj web a tam si dělej, co chceš. To je čistě editorova volba, jak to bude dělat, ty nemáš nejmenší právo něco hodnotit. Maximálně můžeš zavřít pusu a šoupat nohama. Stejně určitě nepřispíváš, žádný podobný web neděláš, jen blbě kecáš. Takže proti editorovi jsi naprostý nýmand, ale hlavně že si tu budeš vyskakovat. Pošli prachy, alespoň budeš trochu užitečný, ve své nicotné existenci.

278384

5.11.2012 11:27

RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 278384

Jo tak do nich. Ještě mu napište, že je neplatič. Vynutit, ponadávat, osočovat, to je také metoda. napadá Vás, že to placení je dobrovolné? A pod dobrovolností si představuju prostě a jednoduše dobrovolnost? Tak co se na něho čílíte? Napsal svůj názor a Vy po něm jedete jak po škodné. Trochu tolerance by neuškodilo, ne? A proč nemohu kritizovat web, který není můj a jsem neplatič? je to proti nejaké normě, zákonu, slušnosti, nebo co je na tom tak strašně špatně. Ajestli je to čistě editorova volba? No nemyslím. To se pozná podle lidí, kteří to jsou ochotni číst a neoplatiči i zaplatí. Tak nekopejte kolem sebe v domění, že tím někoho k něčemu dokopete, nebo přesvědčíte. Zrovna lidi s těmito příspěvky, jako píšete Vy jsou jedním z důvodů proč to tady nikdy nebude kultivovanější. proto spousta lidí nepošle nic, toto se dá najít všude. Nadávky a perzekuce každého,kdo netancuje podle předem stanovených not.

278388

5.11.2012 11:59

RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 278388

> A proč nemohu kritizovat web, který není můj a jsem neplatič?

A proč nemůžu kritizovat člověka, který kritizuje web, který není můj a jsem neplatič? Je to proti nejaké normě, zákonu, slušnosti, nebo co je na tom tak strašně špatně?

Když tady někdo začne plácat o vydírání, tak je to co? To něčemu pomůže?

>Ajestli je to čistě editorova volba? No nemyslím.

A čí je to tedy volba? Tvoje? Ty do toho investuješ svůj čas a peníze?

278394

5.11.2012 15:49

RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 278388

Kerobe, já chodím na Zvědavce nějakých osm let. Hestroy ještě déle. Takových diskusních příspěvků jsme tu viděli neurekom. Takže tady bylo už fakt všechno. Dokonce i ten zelený design, jak kdosi navrhuje. I ty platby přes SMS. Stačí prohrabat se v archivu. A stejně tady vždycky vylezou podobní radílci. Kterým Vladimír x-krát vyšel vstříc a hovno z toho bylo.
K té anonymitě - Bělohradský v jakési svojí přednášce zmiňuje nějakého týpka, který v předválečném Německu na dotaz, zda je žid, odpovídá, že ne, načež mu teprve dochází, že v momentě, kdy takto lže, tak to znamená, že už je součástí systému, že už si s ním systém dělá, co chce. Tady má řada lidí problém s tím, že by mohli být spojováni se Zvědavcem, ale neuvědomují si, že právě tímto přístupem tuto ostrakizaci Zvědavce podporují a prakticky dále přiživují. Tedy škodí. Měli by se nad sebou zamyslet, jakou budoucnost tím vlastně pro všechny vytvářejí.

278414

5.11.2012 17:36

RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 278414

Fajn. Při vší úctě k Vám i tomu jak dlouho sem chodíte. Vám jeho příspěvek připadá v pořádku? Je to nějaká zásluha se tady vyjadřovat? Nevím, ale to co tomu člověku odpověděl nemění nic na tom, kolikrát jste to tady slyšely. Trochu mi to tady začíná připomínat štamgasty v hospodě. Ti také nikoho nepustí ke stolu a nedej bože aby jim tam někdo do něčeho kecal. To reagují stejně. Jedno čínské přísloví praví,, nepokládej otázku, když nechceč slyšet odpopvěď,, Proč se editor každou chvíli ptá co má změnit, proč tady o tom vedete diskuze a výsledek? Zvědavec je pořád stejný. Takže co jsem já udělal za chybu, že jsem na hestroye reagoval? Nelíbí se mi to co napsal a nesouhlasím s ním. I ten tón si mohl ospusti. To jak dlouho sem chodí, na věci vůbec nic nemění. Naopak měl by vědět co se sluší. Hledáte tady cestu z marazmu světa a většina se nesnese ani mezi sebou v diskuzi.

278429

5.11.2012 18:58

RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 278429

A vám připadá v pořádku, že nějaký kolemjdoucí označí editora za vyděrače a nepřímo za neschoného idiota, co se ani neumí postarat o marketing a management?

V pohodě. Já si vážím editorovy práce a Zvědavec je takový můj osobní koníček, proto dám na hrubý pytel hrubou záplatu.

Vy buďte slušný člověk, co na každého drzého chytráka bude reagovat, jakoby to bylo nesvéprávné děcko a foukat mu na bebí. A svět se změní k lepšímu... A všichni budou spokojení. [vyplazený jazyk]

278440

7.11.2012 3:15

RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec

čěf 94.?.?.?

Reakce na 278388

Ještě mu napište, že je neplatič. … napadá Vás, že to placení je dobrovolné? A pod dobrovolností si představuju prostě a jednoduše dobrovolnost?
Ne, pane, není dobrovolné (ve smyslu házení mincí do kostelní pokladničky nebo vybírání příspěvků na charitu), jenom není vynutitelné.
V tiráži je jasně napsáno: Předplatné 6 měsíců 499 Kč. Tak si autor ocenil svoji práci (a každý dělník hoden mzdy své, že?). Tudíž kdo web dlouhodobě a pravidelně čte a neplatí, je neplatič. Mnozí neplatiči (nejen studenti, někteří důchodci, matky samoživitelky, ale i jiní) mají ovšem „uznatelné důvody k prominutí plateb“, a mají volnost posoudit je sami. [smích]
Případně, čtou-li jen půlku, platit polovic, to u tištěných novin nelze. Ostatně editor bere web jako poslání šířit alternativní informace mezi lidi, jen potřebuje z něčeho platit provoz a sám vyžít.
Pro editora.
Když jsou nedostatečné příjmy, je přirozené omezit výdaje (financí i redakčního času). Úplně by stačilo 30 článků za měsíc, tedy zhruba 1 článek na 1 den (měsíční počet přístupů na stránku by v tom případě jistě neklesl). V říjnu jich bylo 46, v září 41, i v srpnu, době dovolených, celých 31. To je rozmařilé házení perel (článků) sviním (nám čtenářům), nestačí je pak dobře strávit. [smích]

278576

7.11.2012 8:36

RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 278576

Kdyz si nekdo chce precist cely clanek, tak at si priplati!
Pro neplatice bych tam dal jen prvni vetu [mrknutí jedním okem]
Mozna priste zaplati, aby se dozvedel vice [cool]

278583

5.11.2012 0:42

Editor se pta

N.Z. 99.?.?.?

tak bychom meli odpovedet. Ja chodim na Zvedavce v intervalech, nekdy v rozestupu az nekolika mesicu, ale presto se vracim a obcas i neco ukanim. Co se mi libi? Libi se mi, ze tu vladne jakasi kolegialita, zadne velke (az na vyjimky) fraze a ne prilis zloreceni. Ctu rad primo od Cechu ja se v Cesku zije, to se z oficielnich novin nedovim. A opravdu se bavim jak naivni Cesi jsou ze veri ve spasu skrze KSCM. Je to absolutne neuveritene az mile..... je videt ze narod je zdrav a dobry, jinak by tohle nebylo mozne.

Co se mi nelibi? Skoro nic, vse je prinejmensim uchazejici. Grafika neni pro me podstatna, to je jen forma. Vyber clanku je pesimistickeho ladeni to je pravda, ale to neznamena, ze je musim pesimisticky interpretovat. Ja chodim cist leckde a urcita deprese vladne skoro vsude. Tak nic, hodne zdaru a uznani. A pokracujte v krasojizde!

278353

5.11.2012 2:18

Jinak dekadentnímu Platónovi je připisován výrok:

Nikdo 88.?.?.?

"Změna je zlá, klid je božský." Z určitého pohledu je ten výrok docela rozumný. Tak rozviňte svůj klid a nic moc neměňte. Peníze prostě dorazí, netrapte se prkotinami. [smích]

278357

5.11.2012 3:11

Zvedavec je prispevek ke svobode obcana vyjadrit svuj nazor.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Thomas Jefferson When the people fear the government, there is tyranny. When the government fears the people, there is liberty.

Zalezi na kazdem z nas,zda Zvedavec ma pro nas cenu,nedozirnou a nebo zadnou,to zalezi na inteligenci ctenaru,kazdopadne Zvedavec je svetlem svicky v naproste tme svetoveho lhani a tim i legalizaci nasili-vrazd.
Zvedavec ma svoji cenu i v tom ,ze je dulezitym komunikacnim prosredkem v dobe ,kdy svet se krok za krokem blizi k velkemu svetovemu konfliktu,ktery mozna bude tim poslednim konfliktem.Noviny celeho sveta "trpi internetem" nebot jsou castecne pod jeho kontrolou,lide nejsou uz plne zavisly jen a jen na "Elitou" kontrolovanych prostredcich,samozrejme,ze i Internet je na planu naproste kontroly,ale, ctenari svymi prispevky delaji skrt pres tonto lhavy system a zde je Zvedavec na prvem miste,kdyby jen v deseti hlavach se rozsvitilo,tak je to uspech.
Prehled svetoveho tisku dava ctenarum Zvedace moznost se vymanit z jednostranne informovanosti a navic,prosazuje prava obcanu na informovanost proti vsem byrokratickym a totalitnim snaham zotrocit lidske mineni.
Nakonec posudte samy, v cem vezi svobodne "americke " volby,upozornuji,ze je to vliv jenom 2% veskere americke populace.
Vložený obrázek
600 Rabbis declare Obama ‘kosher’!The campaign to re-elect Barack Hussein Obama is becoming more ‘Jewish’ every passing day. Obama’s campaign office has just released a list which shows that nearly 600 Rabbis support Obama for re-election in November 2012. Ten of them happens to be among the Newsweek’s ’2012 America’s top top 50 Rabbis’ list.
Interestingly, the Newsweek, in the past, had claimed that Jewish Talmud had become ‘Business Guide’ in China (2010) and that the Bible is pro-gay (2010).
Jinak, z pohledu z pozadi voleb na povel,kdy jasat,kdy zmlknout:*600 Rabbis declare Obama ‘kosher’!
Will America Become the Next Jewish State? (Some Would Say It Already Is) http://www.deliberation.info/will-america-become-the-next-jewish-state-some-would-say-it-already-is/
The Shul is a $6 million synagogue in West Bloomfield, MI that also functions, technically, as a college campus—for the Michigan Jewish Institute, a Chabad school that has grown rich through the federal government’s Pell Grant program. Pictured standing in front is Dov Stein, the MJI’s head of academics.
Takze,zaverem,delejme vse,abychom si pres Zvedavce slouzili navzajem, se spatnymi i s dobrymi zpravami a nahledem na vec, pro mnohe dopisovatele:" Nesouhlasim s tebou,ale budu Te podporovat v ramci svobody projevu!"
Tam,kde neni svetla pravdy, tam se i sarance muze vydavat za orla!

278359

5.11.2012 6:43

Co mi schází na Zvědavci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Čtu pravidelně spoustu alternativních zdrojů, ale vždy se nakonec vrátím ke Zvědavci, beru jej jako takovou svoji základnu. Ostatní servery používám spíše pro srovnání. A co mi tady chybí? Editor nemůže zabránit poměrně častému jevu zde a tím je situace, kdy se rozhádá několik čtenářů a úplně mmimo obsah článku blokují hodnotnou diskuzi, která by se ke každému článku měla vázat, to je o egu a tohle mi tady vadí a přebývá to. Na skladbu článků si nelze stěžovat, některé jsou výborné, některé zase horší, ale uvítal bych, kdyby se zde objevovalo více článků s tématikou ČR. Je jasné, že vše souvisí se vším a když se nějaký Mordechaj Levinson ve Státech uprdne, bude to mít i jistý vliv na dění u nás, přes to mi schází informace o ČR. Zcela jistě existuje v ČR nějaký disent, ne takový ten havloidní, ale opravdový, nezištný a pramenící z lidské nasranosti. Editor zmiňuje tisíce unikátních návštěv denně, i kdyby 90% oněch unikátních návštěv byli opravdu jenom zvědavci a zbylých 10% vážně nasraní lidé, i tak je to veliké číslo, proč se tito lidé nespojí? Stále platí, že v jednotě je síla, dokud ale budeme jen "statečně" psát své postoje například zde, nic se nezmění. Internet je přeci velmi mocný nástroj, který by nám měl pomáhat a věřím tomu že nás dokáže spojit? Jednou mě napadlo, že byste, pane Stworo, mohl zde prodávat placku/odznak s nějakým jednoduchým symbolem a za nějakou symbolickou cenu. Placku, kterou když na někom uvidím na ulici bude mi jasné, že ten člověk smýšlí stejně jako já a klidně se s ním dám na ulici do řeči, neboť i já budu takovou placku mít. Ta placka nás spojí.
Chci tím vším říci, že Zvědavec má i jiný a obrovský potencionál, než jen umožnění vpisování leckdy stupidních reakcí pod články, zkusme se nad tím zamyslet. Vigwam

278365

5.11.2012 8:55

RE: Co mi schází na Zvědavci

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 278365

Dost dobré, ale dost naivní: Kolik by iHned a ještě iDnes chodilo fízlů a provokatérů s podobnou "plackou"?! V době, kdy každý prodá za obolus vlastní dceru i babičku?!

Existují weby, kde editoři téměř nezasahují. A pisatelé hanopisů se diskvalifikují sami. To, že na Zvědavec už téměř nepáchne nikdo z LehoŽumpy, svědčí o tom, že Zvědavec skutečně již neční mezi "odvážnými" webziny. Važme si svých nepřátel!

Dříve tady, u Dušína Editora Stwory, řádili Stětináči i Dlouhá Bidla od rána do večera. Dnes je obtížné je vůbec zahlédnout.

S kopce nejede "jen" Zvědavec. S kopce se řítí bez pochyby celý svět. Predátoři naakumulovali k sobě 99% všech světových aktiv. A musí je již rozdávat Z_A_D_A_R_M_O v podobě neplacených TV, neplacených hudebních, reputačních, filmových a dalších serverl, kde reklamami jen vysmičují zbytek aktiv z trhu.

Není bez pochyb, že v přehršli opozičních webzinů je i nemálo těch, které financují a promotují právě Predátoři podobně, jako si v Česku účelově zakládají MoUdré-Zelené, Věci Veřejné či TOP(opolánky) 09. Pro větší zábavu pravicujícím zinkajícím Pepíkům či lídlujícím Mařen/kám...

Hloubání (nyní již) nic nezachrání. Jede to s vršku a stačí se kochat pohledem na rychle ubývající jistoty a solidnost. A nápad s plackami je proto doopravdy, doopravdy, ale doopravdy velice, velice, ale převelice naivní...

278371

5.11.2012 9:35

RE: Co mi schází na Zvědavci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 278371

Máte nějakou lepší ideu jak spojit všechny ty nešťastníky? Už i Orwell napsal, že největší síla tkví v prolétu. Nejsem žádný marxista nebo něco podobného, ale jedině jednota lidí dokáže něco změnit, prlamentní cesta je utopie. Jsem přesvědčen o tom, že jedině vzít ztečí parlament a hrad je k něčemu dobré, ostatní varianty opět zabřednou do nicoty. Podívejte se, kolik je v ČR různých seskupení a občanských sdružení. A k čemu to je? Ku hovnu. A je to ta roztříštěnost, která brání jakýmkoli změnám a tu roztříštěnost působí zhoubný vliv přebujelých eg, protože jedině ta má cesta je správná a všichni ostatní jste pitomci, když takhle smýšlíte. Jenže celý systém je velmi sofistikovaně - mimo jiné - zaměřen na pěstování kultu ega, fíreři jsou si dobře vědomí, že je to lidské ego, jehož projevy jim jdou krásně na ruku. Zůstává mi rozum stát nad tím, jak se ještě někdo v dnešní době dokáže pohádat se sousedem kvůli tomu, že já jsem modrej pták, ale ty jsi rudej. Přičemž nejsou sto rozeznat to obrovské nebezpečí, kdy nějaká zkurvená pojišťovna rozhoduje o tom, kterou nemocnici zachováme, ježto nám vydělává kačky a kterou zlikvidujeme, protože nám nevydělává dost kaček, že ano. Přitom by stačilo pozavírat v podstatě celou vyšší vrstvu v této zemi a problémy by vysublimovaly samy. Ony placky jsou možná naivní ideou, ale jak lid sjednotit? Už jedině nějaký charizmatický, ale hlavně LIDSKÝ diktátor, by pořádným kopancem naleštěnou třiačtyřicítkou, dokázal lid přimět k pozornosti. Vigwam

278378

5.11.2012 18:47

RE: Co mi schází na Zvědavci

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 278378

Cítíte to, ale neformulujete to (autocensurně) až do konce. A přitom je to tak jednoduché a neexistuje proti tomu protiargument!

Český dělník a/nebo číšník a/nebo jouda živoří pár desítek km od německého blahobytného dělníka a/nebo číšníka a/nebo joudy. A nekapíruje mu to[pláč]

Ani ve zpravicovaném Česku neživoří architekti, lékaři, auditoři, policisté. A rozdíly jejich platů a mezd nejsou zase tak propastné proti německým kolegům jako jsou mezi německými českými dělníky, číšníky a joudy.

Každý rozumný podnikatel, advokát, architekt, lékař se drží komory nebo profesního sdružení, které se stará o jeho místo na trhu. Pravicující individualistický jouda, dělník a/nebo číšník se nikde nedruží. Odboru jsou pro něho pfuj a smrdí mu levicí.

Už jsem tady mnohokrát psal, že Bismarck "nevymyslel" a diktátorsky nenastolil sociální stát, protože "by měl lidi rád". Musel tak reagovat, protože se on i establishment, za který kopal, bál socanstva a anarchismu.

Lidé jako Vy hledají K_D_E by se družili. A přitom to už dávno vymyslel největší filosof a sociolog tisíciletí - zlý Karl Marx: prostí lidé mají ke sdružování se O_D_B_O_R_Y. Jedině ony dokáží za ně vyvažovat nerovnost při "soutěži" o pracovní místo. A kartelem mezi více/všemi zaměstnanci vůči zaměstnavatelům si vydobýt lepší podmínky a místo na slunci.

Zlá přerozdělující Scandinávie a vysoce zdaňující Německo ukazují, Ž_E T_O J_D_E a F_U_N_G_U_J_E. Jen Češi hltají Poučky slavného Prof. Bigtoonela a už si prý ani nedávají v krčmách pivo a i ty ve zbídačeném Česku bankrotují. Chtějí "Emeriku" a přitom nekapírují, že celá Emerika už patří jen 1% Predátorů, ta jakýpak Emerický Sen?!

278437

6.11.2012 1:50

RE: Co mi schází na Zvědavci

čochtan 89.?.?.?

Reakce na 278437

To: MoUdrostrak 90.?.?.?

Vy znáte v Česku nějaké "odbory"? Likvidaci jednotných odborů a vytvořením X svazových odborů došlo k likvidaci odborového hnutí jako takového. OK, když se odborářům nelíbili bafuňáří ve vedoucích funkcích ROH, tak je měli vyházet, dát tam schopné lidi, ale strukturu neměnit. Dnes má každé odvětví svůj svaz, kde si hoši hrají na svém písečku a nezajímají je problémy jiných svazů. A nemusí to být jen profesně odlišný svaz. Například jen u ČD je několik svazů. Mašinfírové mají svůj, administrativa také, jiní jakbysmet atd. Pak dochází k případům, kdy mašinfírové chtějí vyhlásit stávku, ale ostatní se nepřipojí, protože problémy mašinfírů je nepálí.

Druhou otázkou je z jakých lidí se rekrutuje nejvyšší svazové vedení, t.j. zi, co mají zaštítit jednotlivé svazy. Když se podívám, že bývalý šéf odborů pan Štěch je dnes předsedou senátu a dnešní šéf (jméno si nepamatuji), po demonstraci na Václaváku jde si sednout do hospody s Kalouskem a ještě se nechá načapat bulvárem. Co si mám myslet o těchto odborářích?

Jinak Vám dávám za pravdu. Jedině odbory by byly schopny něco udělat. Mají k tomu to nejdůležitější - finance. Ono dostat nějakých 200 tisíc lidí na Václavák není žádná levná sranda.

278480

6.11.2012 6:41

RE: Co mi schází na Zvědavci

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 278480

Vážený Čochtane, přesně tak - jak to popisujete - Predátoři (i jejich ShabesGOJim) rozehnali kusy stáda do menších (bezbranějších) celků. A pak je kus po kusy ohryzali a (společně se shabesGOJim) do/ohryzávají.

Pravicující a zinkající Pepíci a/i lídlující Mařen/ky řeší, zda má pan Okamůra více či méně šikmé oči. Očuchávají potetovance Franze, Z_D_A je to "jejich správný" kandidát... A přitom neřeší N_I_K_D_Y sami sebe a své zájmy - inu-vá, protože by to smrdělo příliš zlými odbory a levicovostí - a obojí je přece P_T_F_U_J. Pravicujícím a zinkajícími pivním Pepíkům a/i lídlujícím Mařen/kám moUdra přeci/vá našeptávají Predátoři prostřednictvím shabesGOJim a "nezávislými" journalisty.

Lidé mají jen takové odborové/komorové bosse, jako jsou oni sami "L_I_D_M_I". Lékaři, architekti, auditoři, policisté, zaměstnavatelé a další P_R_O_F_E_S_E si idioty za bosse rozhodně, rozhodně, ale rozhodně nezvolí. Ani němečťí či skandinávští (natož islandští) dělníci, piloti, stewardi, číšníci a třeba listonoši...

Predátoři se sdružují ve svých yeshivách. Jejich shabesGOJim v think-tancích typu http://www.cevro.cz/cs/ č http://www.pssi.cz a dalších. Chytří oVčané mají svá funkční profesní sdružení. Jen pravicující oVčané posuzují kvalitu odborového bosse podle váhy bonboniéry, kterou si jejich hlasy za jejich příspěvky koupí před vánoci.

Všichni (výše uvedení) se alespoň N_Ě_J_A_K druží. Pak jsou ale i oVčané, kteří dřou bídu s nouzí, vysávaní Predítory a jejich shabesGOJim. A přitom vehementně pravicují, volí Našhopánaknížepána - a čekají Z_Á_Z_R_A_K - a přitom mají stále čím dále hlouběji do kapsy.

A/nebo chodí na Zvědavce si Z_A_D_A_R_M_O vylévat bolavé srdéčko. Lamentovat, že nemají NA/TO zaplatit panu Editoru příspěvek... Jak píše pan Editor - na "nóbl" kafe v českém 2x až 3x předraženém Starbucksu mají, ale na příspěvek (ve stejné láci) panu Editoru ne-e.

V českých (pravicujících) médiích jsou strašné zvěsti, že se hroutí už i maloobchod. Že Pepíci a Mařen/ky budou mít prabídné Vánoce. Že každý š_e_t_ř_í jak jen může (nejen na Zvědavci). Krachují už i ty hospody - jedna za druhou. Jen ty placené transfůzní stanice p_r_o_s_p_e_r_u_j_í. Dokonce i internet TAM mají (po dobu odběru i s občerstvením) Z_A_D_A_R_M_O.

Pepík a/nebo Mařen/ka smějí na odběr 2x měsíčně. Za jeden je 400 CZK (příspěvek). Tzn., že cena jednoho zinkajícího Pepíka a/nebo lídlující Mařenky je 800 CZK měsíčně - coby/vá dojné zpravicované krávy.

Dal bych sem i ten leták z transfůzní stanice - coby nicneříkající a obtěžující - obrázek. Ale pan Editor mi to zakázal. Tak ho poslušně autocensurně nevložím.

Tady je na něho odkaz: http://davidhavel.pise.cz/img/89515.jpg

ŘEŠENÍ místo STRAŠENÍ! [mrknutí jedním okem]

278486

7.11.2012 23:39

RE: Co mi neschází na Zvědavci

p. 123.?.?.?

Reakce na 278437

...ta nenavist k cechum za kazdym odstavcem ,s Moudrobrak si musi za kazdou cenu spravovat komplex menecennosti a jeho kompenzaci pomoci blabolu a slovnich prujmu zde...

278612

5.11.2012 10:23

RE: Co mi schází na Zvědavci

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 278371

jo, lehozumparske ovce sem lezou a pak se bavi. mam dokonce dojem, ze to byli oni, kdo zbylou castku doplatili, jen aby zvedavec dale byl v provozu-jinak by ti ubozaci nemeli o cem diskutovat!!! [chechtot]
takze diky za podporu zumpari a zaroven na vas [bliji]

278381

5.11.2012 17:09

RE: Co mi schází na Zvědavci

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 278381

heh, aj tato moznost mi chodila po rozume. Logicky je to presne tak. lehozumpa bez zvedavca nema dovod existovat, ale zato zvedavec ku svojej existencii ten platok nepotrebuje. Do koho by rypali, na koho by podavali zaloby a na com by premarnovali tie svoje ubohe zivoty keby nemali zvedavca? Vsak ta haved len striehne aby dostala zamienku a mohla bonzovat fizlom. Vo svojej podstate su to zalostni uboziaci.

278424

5.11.2012 18:39

RE: Co mi schází na Zvědavci

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 278424

ano, je jich tam mozno 10 kokotov, vcetne pojebanej vseznalkyne Dany, ktori jeden druhemu pochlebuju.
sem pridu nacerpat rozumy, pak si ich v tej zumpe rozeberaju a tesia sa, ze sa tomu ci onomu nedari, z inym nazorom ta vyfakuju a ked si neoblomny, tak ta zumpar leho demokraticky blokne.
sak len oni tam musia byt happy, ze sa tu ide dalej, nemali by o com pisat. [chechtot] [chechtot] [chechtot]
apropo, lepsiu skupinu debilou a slepych ovci som nikde na forach nevidel!!!
zas [bliji]

278436

5.11.2012 20:45

RE: Co mi schází na Zvědavci

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 278436

Pouzil si sice tvrdsi slang na tu chatru, ale v podstate je to bez servitky tak. Na lehozumpu chodim v priemere 2 x rocne. Naposledy som tam bol vcera a tu Danu som si tam vsimol. Taku dusevnu a zakomplexovanu biedu ako v lehozumpe som este nevidel nikde inde na webe. To je akasi virtualna loza tych naodpornejsich vyvrhelov spolocnosti.

278448

5.11.2012 22:24

RE: Co mi schází na Zvědavci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 278448

ano, bez servitkou, leboze neni equivalentneho srovnavania zumparou
s nicim!
apreto zasa [bliji]

278458

6.11.2012 14:11

RE: Co mi schází na Zvědavci

Smoker 178.?.?.?

Reakce na 278458

cesky madar skusa pisat po slovensky? hehe

278522

7.11.2012 15:49

RE: Co mi schází na Zvědavci

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 278522

hey smoker, blow me!!! [chechtot]

278595

5.11.2012 8:15

Zase změna?

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

A opět nadešel čas na článek o penězích, který se více, či méně opakuje v různých obměnách pravidelně. Je to pochopitelné a vlastně v pořádku. Musíte udržovat kasu a na platící čtenářstvo je potřeba občas udělat bubu. Teď Vám, ale napíšu něco, za co mne asi nebudete mít rád. Nenavrhujte změny grafiky, to se má dělat automaticky, bez velkých okolků. Nepovažuju to za nějaký vážný problém těchto stránek. Obsahově je to už pane editore horší. Pořád jakoby ze stránek vál duch stereotypu. Znáte takový případ, že se zastavíte ve městě, kde jste kdysy žil a vše se změnilo, nové fasády, nové náměstí a zajdete za roh a tam je ta stará hospoda z dětství, kam jste tátovi chodil pro pivo. Tam se nezměnilo nic. Je to nostalgie, stejný , ale zestárlý číšník, stejné pivo, ubrusy i toalety. U stolu sedí děti zemřelých štamgastů, kteří vypadají stejně jako jejich otcové. Ptám se, co tady chcete změnit, aby to bylo pro vaši kasu přínosem? Odpovím Vám a myslím, že nebudu daleko od pravdy. Každou změnou pouze přijdete o další peníze. Možná sem přijde pár nových hledatelů pravd, ale ve finále sí ekonomicky nepomůžete. Nechte to tak jak je. Dělejte to tak, jako doposud. Jinak to můžete pouze zničit. Buď to dělat chcete a budete na tom finančně špatně, nebo chcete vydělat a dělejte tady byznis. Promiňte, ale je to tak. Všechno to povídání o tom, že vše stojí peníze a musíte také žít, žijeme každý den, ze všech stran se to na nás valí. Nevyhrožujte zavřením zvědavce, nebo tím, že kdo neplatí ať sem prostě nechodí. Je to nehodno zvědavce i Vás. Udělejte přístup pouze pro platící a zavřete to do dvou měsíců. To víte sám. Tolik ke změnám. Nejdůležitější věc ovšem pořád zůstává ve mne, jako v trezoru. Už je bezpečné sem něco psát? Neudáte mne? Nezlobte se, není to podpásovka. Pouze nechci aby se na to zapomělo. Vy si asi dnes přejete opak. Tam se pane editore stal bod zlomu, kdy zvědavec zanechává stín pochybností a obav. Ne kvůli článkům, ale kvůli Vám

278369

5.11.2012 11:14

RE: Zase změna?

Chall 31.?.?.?

Reakce na 278369

Mnoha slovy neřečeno vůbec, ale vůbec nic ...

278386

5.11.2012 17:41

RE: Zase změna?

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 278386

Já to taky nepsal Vám

278432

5.11.2012 20:52

RE: Zase změna?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 278432

a co jste tim teda vlastne myslel, amigo? Ja to totiz taky njak neponimaaal...

278449

5.11.2012 21:20

RE: Zase změna?

Ovčák bezmozků 31.?.?.?

Reakce na 278449

Hoši, nevíte? Já vám to tedy povím. Pan Kerob si tu vylil svoje srdíčko, protože se mu nezdá, že něco dostává zadarmo. Kua, dejte někomu něco zadarmo a ještě vám vynadá, co je to za šmejd.

Ve zkratce napsal Kerob toto: Stworo, makej, kua, ať to nějak vypadá, chodím se sem bavit, tak ať to má nějakou šťávu. Že tě to stojí čas? To nevadí, makej, já to chci zadarmo! Nechceš to dělat zadarmo? Tak se na to, kua, vyser. Cizí práce je mi u zadku, sotva se uživím sám, tak co bych měl ještě poslouchat, že i za zábavu se platí. Ale rád poradím, od toho tu, kua, jsem.

278451

6.11.2012 6:46

RE: Zase změna?

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 278451

Ne, kerob napsal asi toto. Zvědavec je veřejná stránka, na kterou má přístup každý. Když za to, co tady denně vyjde je někdo ochoten zaplatit, je to jeho věc. Kerob nikoho nenapadal a nikomu neradil. Kerob pouze upozornil na to, že za své prachy jako bonus na zvědavci můžeš Ty inteligente dostat také adresu do šanonu nějakého vyšetřovatele. Ať si editor dělá stránku jak chce. Je jeho. Ale proč se k tomu nesmím vyjádřit? Jak víš Ty dokonalosti, že jsem doteď neplatil i za Tebe, také jsem tady už nějaký pátek a vím přesně jak to tady chodí. A i když někdo nezaplatí ani korunu, je to pouze jeho věc a tyto hony na neplatiče, si tady strčte s prominutím někam. Mně je Stwora ukraden od doby udání těch dvou nešťastníků. A k Tvé první větě se vyjadřovat nebudu, protože já lidi nenazývám šmejdi. I když....A když jsme u Těch peněz. Přesně tyto články s podobnou debatou dělá na osudu Mašek v pravidelných intervalech. Vrátím se k tomu co jsem napsal prvně. Teď jsi mne utvrdil v tom, že je to tady jak v staré putyce. Nedej bože říct, že v hospodě není vše v pořádku. To se na Tebe sesypou štamgasti a ukážou Ti zač je toho loket. Ale v jednom máš pravdu. Celý Tvůj příspěvek se nese ve stylu...táhni tady je to naše. A máš pravdu. Z lidma jako Ty a Tobě podobní štamgasti nechci mít společný ani článek k přečtení.

278487

6.11.2012 11:51

RE: Zase změna?

Mám strach 74.?.?.?

Reakce na 278487

Vážený pane Kerobe,

nenechte se prosím znechutit panem Ovčákem bezmozků. Rád čtu vaše kultivované a zajímavé příspěvky. Máte samozřejmě ve všem pravdu. Bylo by velkou chybou podporovat Zvědavce finančně, neboť by mohlo dojít k předání citlivých dat PČR. Já osobně se tohoto velice bojím, proto také zásadně nepřispívám a čekám, jak dlouho pan Stwora vydrží bez financí. Osobně se domnívám, že když mu nikdo nezaplatí, dojde k tomu, že začne čtenáře vydírat hrozbou zveřejnění jejich jmen a účtů policii. Přesto je nutné vydržet a nic neposlat. Vím, že jste dlouho držel Zvědavce nad vodou pravidelnými příspěvky, takže máte plné právo kritizovat obsah webu. Já jsem byl také vyděšen, když pan Stwora začal lidi udávat, protože vím, že v podstatě každý člověk má co skrývat. I proto se velmi bojím.

Přeji vám hezký den a když nechete sdílet články s panem Ovčákem bezmozků, sdílejte je s jinými slušnými lidmi tady.

278507

5.11.2012 9:09

platby

jzrk 176.?.?.?

zavest platbu nejakou anonymni menou, treba Bitcoin

278373

5.11.2012 9:34

Anonymita po N+1

calimero 147.?.?.?

Ako je zrejme z vacsiny prispevkov, tak anonymita je pre potencialnych prispievatelov ocividne naozaj dolezita vec nech uz su ich dovody akekolvek.....No a zrovna v CR - svetovom eldorade anonymneho elektronickeho nakladania s peniazmi, kde okrem ineho mozno poslat premium SMS az do vysky 1000KC per SMS.... proste nemozno tolerovat vyhovorky ze to nejde. (Ortodoxni paranoici by v tom dokonca mohli hladat skryty zamer [smích] )

Chce to proste platbu cez telefon/SMS, kludne cez zahranicneho poskytovatela ak si nasi pytaju privela. Funguje to jednoducho a spolahlivo pre najroznejsie pochybne weby poskytujuce sluzby od zdielania (vacsinou nelegalnych) dat, az po eskort, tak preco nie pre Zvedavec?

278377

5.11.2012 10:04

Pokud by se měnil design

Erik Sedláček 178.?.?.?

tak bych určitě preferoval zachování přehlednosti a jednoduchosti. Většina dnešních webů je přeplácaná, nepřehledná, chaotická. Zvědavec má naopak výrazné nadpisy, ideální velikost písma, dobré pozadí - je to přehledné a dobře se to čte.

Určitě bych nedělal žádnou změnu jen pro změnu samotnou [smích]

278379

5.11.2012 10:29

Neměl by být.

Jéňa 88.?.?.?

Pro mne vždy byl a je Zvědavec vzácný a hodnotný.Přiznávám,bez Zvědavce bych toho moc nevěděl.Byl jsem proto taky placeným čtenářem,avšak po dvou odpovědích editora p.Stwory na můj email,jsem se rozhodl neplatit.Byly neurvale bez oslovení a jednoduchý obsah mého emailu vůbec nepochopil a hrubou stylizací mi snad dával najevo,že snad otravuji.Dokonce mě napadlo,že mi odepisuje úplně někdo jiný.
Ale dnes jsem si uvědomil,že chvilkové osobní negativní projevy p.Stwory jsou pro mne nepodstatné,pro mne je podstatné,aby Zvědavec existoval.Ačkoliv jsem v invalidním důchodu,určitě budu uvažovat o trvalém měsíčním příkazu,aniž bych se staral o anonymitu. [smích]

278383

5.11.2012 16:17

RE: Neměl by být.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278383

>Pro mne vždy byl a je Zvědavec vzácný a
>hodnotný.Přiznávám,bez Zvědavce bych toho moc nevěděl.Byl
>jsem proto taky placeným čtenářem,avšak po dvou odpovědích
>editora p.Stwory na můj email,jsem se rozhodl neplatit.Byly
>neurvale bez oslovení a jednoduchý obsah mého emailu vůbec
>nepochopil a hrubou stylizací mi snad dával najevo,že snad
>otravuji.Dokonce mě napadlo,že mi odepisuje úplně někdo
>jiný.

Ano, přiznávám, může to být pravda. Někdy jsem v emailech opravdu protivný. Prostě nestíhám odpovědi. Jenom na vyřízení každodenní korespondence bych dokázal klidně zaměstnat pracovní sílu na půl úvazku. [smích] Pamatujte, že profi weby s podobnou návštěvností jako Zvědavec opečovává běžně tým několika lidí. Jen si klikněte na redakci root.cz. Lidé mi často píšou, protože si chtějí povídat. nebo mi kladou složité otázky, na které jen odpovědět rozumně by trvalo několik hodin.

278417

5.11.2012 10:50

harry

harry1 95.?.?.?

Tak tak,neplasit sa,design je uplne vyhovujuci.Ide o myslienky,nie o farby.

Pane Stwora,skladam klobuk,a drzim palce.Vyrieste financovanie,mohlo by to pomoct.Ovsem,preco sa bojime?V tuseni veci buducich?Koho sa bojime?Co mi moze ta banda zobrat?Moju pracovitost?Slobodu,ak sa snazim byt nezavisly?

Dobre poznaju ludsku psychyku,vedia ako na nas.Vedia ze na nas plati strach.Tak ako strach plati na ludske plemeno od nepameti.

Nebojme sa.

278385

5.11.2012 11:35

naklady

ltokar.sk 85.?.?.?

Rozepsali jste tady jednou naklady na provoz .. ok, ale pokud nejsou penize na preklady a dalsi veci, provoz jenom domeny a hostingu rozhodne nestoji tolik, co chcete. Je to prilis moc, dle meho nazoru. Pokud je drahy hosting, lze najit snad i neco levnejsiho. Proc tedy za kazdou cenu zavirat web, kdyz neni 20 tisic na mesic ? Ja to nechapu .. ale budiz.

278390

5.11.2012 11:53

RE: naklady

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 278390

> Proc tedy za kazdou cenu zavirat web, kdyz neni 20 tisic na mesic ? Ja to nechapu .. ale budiz.

Hrozně složitý to pochopit. Rozjeď svůj web, věnuj tomu 10 hodin denně a pak zkus chápat.

278393

9.11.2012 1:05

RE: naklady

Rod Sacketts 84.?.?.?

Reakce na 278393

A že by to byla práce 10 hodin denně, když už defacto hlavní kostra je hotová....
Přiznam začátky jsou nejhorší.

278744

5.11.2012 11:46

quo vadis Zvedavec?

jan26 195.?.?.?

Zvedavec je jedným z najobjektívnejších alternatívnych zdrojov poznatkov. Poskytuje množstvo "nekorektných" informácií, ktoré nám komerčná propaganda zatají alebo deformuje. Vďaka tomu má dostatok čitateľov, ale zúfalý nedostatok fin. prostriedkov. Čitatelia majú hlboko do vrecka a mnohí, ktorí by aj prispeli, sa obávajú Vševidiaceho oka "demokracie".
Rád by som sa opýtal, či je možné využiť poštovú poukážku na platbu v KČ, resp aj € z územia SR.
Na margo dizajnu; i keď atmosféra a dizajm Zvedavca je tak trochu ponurý, nemyslím si, že je to zásadný problém. Napokon, čitateľská návštevnosť svedčí o opaku. Farebných, vyčačkaných a bezobsažných webov je dnes množstvo. Možno by sa hodilo trochu zelenej farby (je upokojojúca a ja ju mám rád [smích] )

278391

5.11.2012 16:11

RE: quo vadis Zvedavec?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278391

>Rád by som sa opýtal, či je možné využiť poštovú
>poukážku na platbu v KČ, resp aj € z územia SR.

Tak to, bohužel, nevím. Je třeba se zeptat na poště.

Ale pokud by tam měly být nějaké drastické poplatky, tak bych doporučil raději PayPal. To je furt ještě menší zlo.

278416

5.11.2012 16:45

RE: quo vadis Zvedavec?

Onrej 178.?.?.?

Reakce na 278416

Takisto fandím Zvedavci. Po tom čo padol náš alternatívny web "protiprudu", pravdepodobne na základe žaloby nejakej ministerky o antisemitizme, je jediný čo poznám že ide v podobnom duchu. Tam so čítal s obľubou zprávy o Srbsku a tu vyšiel editor v ústrety aj takýmto zvedavým čitateľom. Potýkam sa podobnými problémami, ako ten prispievateľ hore. Zaoberal som sa často otázkou ochrany osobných údajov, jednoduchosti platby a otázkou či mám na to a ak prispejem, ako vyjdem so zvyšnými peniazmi. Už dávno som si zosumíroval možnosti a jediná reálna platba mi vyšla poukážkou z pošty, len je zložitá a strhávajú dosť za poplatok.

278421

9.11.2012 7:28

RE: quo vadis Zvedavec?

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 278421

17.11.2012 PROP ožije!
http://www.protiprudu.org/

278755

5.11.2012 17:31

RE: quo vadis Zvedavec?

Kílec 77.?.?.?

Reakce na 278416

Myslím, že občas zajedete do ČR. Co si zde založit účet na své
jméno. Když sem přijedete, tak máte z čeho vybírat. Pro čtenáře
by to bylo jednoduché zajít na poštu a za pár korun na smyšlené
jméno poslat trochu peněz.

278428

5.11.2012 21:26

RE: quo vadis Zvedavec?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 278428

Možná se pletu, možná mě někdo poopraví, ale na Vladimírově místě bych se bála takto to provozovat, celkem nedávno tady bylo pár udání Zvědavce na finančák, byl i nějaký audit. Co mi má zkušenost hovoří, je to, že kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde a v naší kokotlině není problém zařídit předběžné opatření na cokoli, když má jeden ty správné páky, takže by se snadno mohlo stát, že při příštím udání (a že jich ještě bude) by mohl nějaký iniciativní ouřada zařídit obstavení takovéhoto účtu. Tolik i pro fohata k tomu vyvádění peněz z ČR.

278452

8.11.2012 0:00

RE: quo vadis Zvedavec?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 278452

Aha, blamage. Holt, už to pár let nesleduju, nemám účet v bance a dá-li zákoník práce a odbory, nikdy ho ani mít nebudu. BTW, mrňavou částkou jsem přispěla, asi tak v té ceně kafe, je to za mid, takže tam nebude moje jméno, příštího zájemce taky takto přesměruju s příspěvkem sem. Ale moc jich není, bohužel, i moje práce je předmětem softwarové kriminality [mrknutí jedním okem] takže lidi to často radši někde uloupí než aby si to koupili. A zakázek na nové soubory taky moc není. Holt, krize.

278617

5.11.2012 22:04

RE: quo vadis Zvedavec?

djb 80.?.?.?

Reakce na 278428

Raiffeisen Bank
Jméno: Vladimír Stwora
Účet číslo 5001140171 / 5500

278457

5.11.2012 17:40

RE: quo vadis Zvedavec?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 278416

Určitě to jde, jen se musí zadat mezinárodní číslo účtu - IBAN..
[cool]

278431

6.11.2012 0:36

RE: quo vadis Zvedavec?

atto1 atto1 (zavináč) inmail (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 278416

Ide to cez poštovú banku. Dnes som posielal 10€ na účet v ČR. Ale v tomto prípade je jednak poplatok 4€ a anonymita nulová - pri platbe pýtajú občiansky. [pláč]

278473

5.11.2012 11:46

Myslím si

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Jako hlavní problém vidím únavu, zklamání, rozčarování a naprostá bezperspektivnost všeho, co nás obklopuje. Zatím se omezujeme na remcání, nadávání, ale není daleko doba, kdy nás přestane bavit i toto a uzavřeme se do sebe.
Važme si toho, že alespoň zatím je Internet ještě jakžtakž svobodný, byť je to jedna z velkých starostí našich mocných a jejich kolaborantů. Zatím možná převažuje možnost získávání informací o komkoli z nás a plnění "osobních složek". Ale na naši rezignaci právě čekají, naše aktivita a jednotnost je jejich noční můra.
Nehledejme zástupné problémy, jako design či další funkce stránek. Důležitý je obsah a ten je kvalitní. Jenom kdyby každý zde diskutující poslal třeba 50,- peněz, p. editor by měl vystaráno.
Nenechme se znechutit a rezignovat, i zájem o principy dění se počítá! Když nás bude hodně, kolaboranti budou mít těžší práci!

278392

5.11.2012 12:42

RE: Myslím si

pilgrimdou pilgrimdou (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 278392

S úpravou webu som úplne spokojný a nemenil by som nič, najmä ak to pýta peniaze.
S (mojou) finančnou podporou žiaľ nerátajte, som rád, že mám vôbec prístup na net a z toho istého dôvodu mi je aj otázka anonymity celkom ukradnutá. Nebojím sa ich, veď čo mi môžu urobiť (keď ani vziať nemajú čo)? Naviac oni sú tí "zlí chlapci" a nie my, právo (aj Bohovia) je na našej strane, čoho sa teda obávať?

Patrí Vám moja vďaka za prácu, ktorú odvádzate, ako i za tunajšie inteligentné fórum. A netrápte sa, lebo to je, čo oni chcú, tak prečo im nadbiehať? Všetko je tak ako má byť.

278399

5.11.2012 12:10

Hmmm

Dap 89.?.?.?

na grafice nezáleží,neměnil bych asi nic - když ano,tak zjednodušení kvůli pomalému načítaní do mobilu v lokalitách jen s EDDGE.Podstatný je obsah.

Vše něco stojí.
Chcete-li užívat plody jiných,nabídněte pro směnu něco svého.
Nejednodušší směnný nástroj jsou peníze....třeba Vám někdo nabídne i něco jiného,dejte mu možnost(webprostor grátis)...

278395

5.11.2012 12:22

smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?

fohat 194.?.?.?

I dal jsem dotaz na FIO,komuže moje banka ráčí patřit...i bylo mi sděleno,že je v majetku českém.I psal jsem do diskuze,že editor je v balíku,když skuhrá o peníze svým učtem s koncovkou 5 500,čili podporuje banku v cizých prackách...Editor mi tuto diskuzi NEZVEŘEJNIL a ejhle najednou má problémek s finacováním.Žeby osvíceným plátcum došlo,že podporují odtok prachu z republiky? [oči v sloup]

278397

6.11.2012 1:19

RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?

brasol 88.?.?.?

Reakce na 278397

FIO nebrat!
Několik let zpátky jsem si tam chtěl udělat účet, ale když jsem viděl smluvní podmínky velmi rychle jsem si to rozmyslel. Měli celkem tuším 14 stránek a rozhodně nebyly jednoduše srozumitelné.

Možná jim křivdím a zlepšilo se to, ale mě tahle zkušenost stačila.

278477

6.11.2012 2:52

RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 278477

Křivdíte, je to vyzkoušené - bezplatné převody v Čechách i pro platby ze Slovenska a na Slovensko v klidu z domova internetbankingem. Podmínky jsou dostupné z internetu ještě před podepsáním smlouvy. Připouštím, že je to náročnější čtení, ale vyplatí se. Dokonce si můžete otevřít účet přes internet a smlouvu k dodání poštou, ze sortimentu stojí za zmínku i možnost podnikatelského účtu bez poplatků ve stejném rozsahu jako u osobních účtů a možnost bezplatného transparentního účtu pro neziskovky a občanská sdružení.

278483

6.11.2012 10:43

RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?

brasol 88.?.?.?

Reakce na 278483

anonym46: pracujete pro Fio?

Je to vůči článku offtopic, ale považuji to za důležité doplnění:

Na internetu jsem si podmínky tehdy přečetl, nicméně na pobočce jsem dostal něco jiného! Údajně asi na internetu byla stará verze.

Náročné čtení to bylo dostatečně na to, aby člověk bez právního vzdělání neměl šanci porozumnět důsledkům. (tipl bych, že více než 95% lidí to vůbec nečte a pak se může divit)

Buď v tom měli bordel nebo připravují nějakou sviňárnu.

278500

6.11.2012 12:24

RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 278500

Nepracuji pro Fio, ale mívám nějaké drobné platební styky se Slovenskem, a hledal jsem řešení pro sebe, protože mi jiná banka doručila o třetinu méně (za převod z Euro plus mezistátní tarif) z platby cca 30 EUR. Takhle mám jeden účet v Eurech pro styk se Slovenskem a nepřevádím do Kč každou příchozí platbu, a z něj taky rovnou v Eurech platím na Slovensko opět internetbankingem Bez poplatků.
Moc OT to není, bezplatný transparentní účet pro Zvědavce by možná taky nebyl od věci, pokud by šlo zachovat anonymitu dárců alespoň při nějakém typu převodu.
Sviňárny se nebojím, neb stačím prakticky udržovat účty poblíž nuly, jsou to vlastně provozní účty.
Kdo se bojí... (nesmí do lesa) [mrknutí jedním okem]

278510

6.11.2012 13:27

Fio snad jediná banka

Klondyke 223.?.?.?

Reakce na 278500

kde se dá otevřít účet na dálku a i internetový. A žádné poplatky při převodech in/out, na rozdíl od snad všech ostatních.

278517

5.11.2012 12:28

Platby v EUR

JUGA 212.?.?.?

Neviem ci to mate odsledovane, ale nyslim, ze Zvedavca cita vela ludi aj na Slovensku, problemom mozu byt poplatky, co tak zriadit ucet na Slovensku? Peniaze by sa na nom zbierali a raz mesacne by sa previedli do CR na prevadzku. Ista nemenovana banka ma ucet zadarmo a zadarmo aj prevody do CR. Snad by to trochu pomohlo...

278398

5.11.2012 13:05

Proc nehostovat v CR?

MartinX 94.?.?.?

Nechapu, proc se plati tolik za hosting. V CR je hosting za 25 Kc,
http://hosting.wedos.com/cs/webhosting.html
Nebo moznost virtualniho nebo vlastniho serveru - za 100 Kc nebo za 1.000 Kc (samozrejme zalezi na pozadavcich).
http://hosting.wedos.com/cs/virtualni-servery.html
http://hosting.wedos.com/cs/dedikovane-servery.html

A proc sem davam sem tyto odkazy, ktere smrdi reklamou?
Protoze za umisteni reklamy na stranky plati za proklik 0,50 Kc ale take 10% z jeho objednavky.
hosting.wedos.com/cs/affiliate.html
Takze nejste zavisly na reklamnich systemech, muzete oslovit i americke ci kanadske navstevniky nebo jine (proc neudelat anglickou mutaci zvedavce, ze).

Zadost o upravu redakciho systemu napiste na forum.lupa.cz, zeptejte se, co by doporucili atp. Chodi tam dost chytrych lidi a take hodne lidi, co jsou silne za vodou a tam se ventiluji.
Chytnete tam treba nejake nove ctenare a myslenky (jen bacha na Hejhulu)...

BTW, mate nasteveno v diskuzi, aby vkladene odkazy byly NOFOLOW?
Reklamni trololove pak neotravuji.
http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=cs&answer=96569

278400

5.11.2012 13:11

feedback

pulsinger 195.?.?.?

Patrim k pravidelnym citatelom a tiez by som rad prispel k "feedbacku":

1. Vzhlad je ok. Ako uz niekto nado mnou spomenul, dolezity je obsah a nezavistlost publikovania (= necenzura) ako hyper-ultra-moderny vyzor.

2. Sposoby platby su zial obmedzene (mne osobne paypal vyhovuje),ale viem pochopit ludi, ktori si chcu zachovat inkognito. Ak sa tento ciastocny problem vyriesi, bude to pre mnoho ludi odlahcenie.

3. Osobne by som privital viac racionalne-zalozenych clankov a tiez clankov odkryvajucu zvacsa zhubny vplyv nabozenstiev na cloveka a spolocnost ako-taku. Prikladov by sa dalo najst dost (clanky od Christophera Hitchensa a Richarda Dawkinsa).
Ako cloveka s vedeckym backgroundom ma dost vytacaju clanky od nabozenskych pseudo-humanistov, ktori sa tvaria, ze maju patent na moralku - asi pred mesiacom tu bol jeden clanok prave na tuto temu od autora s rusky znejucim menom.
Tos, moj skromny nazor [smích]

278401

5.11.2012 13:12

Nedělejte změnu pro změnu! Mě se design líbí.

malej.kevin 90.?.?.?

Nevím čím to je, ale i u pana Stwory vidím, že i on podlehl falešnému pocitu, že věci se musí měnit. Sama změna ale nic nepřináší. Důkazem toho, že lidé v podstatě nepotřebují změnu designu je to, že návštěvnost dokonce mírně roste. Pro mě osobně je důležitější kvalita článků.
Uvítal bych informace o tom, co kde kdo dokázal třeba postavit, vyvinout, objevit. Co se kde ve světě nachází zajímavého a přitom o tom tady nikdo neví. Možná by toto bylo to pozitivní, co mnohým chybí a co v této době nikdo nikde nenachází.
A co s penězi? Myslím, že by stálo za pokus udělat jen drobnost. Mě osobně připadá kolonka se Sázku na Zvědavce taková nic neříkající. Chtělo by to něco, na čem už během měsíce bude na první pohled vidět, že je placení ve skluzu. A nebo, co se vrátit k placeným účtům v podobě, jak to tu už bylo s tím drobným rozdílem, že platba by nebyla za článek, ale byla by to koruna denně? Velcí mecenáši tohoto serveru, kteří chtějí být utajení, nechť panu Stworovi pošlou svoji IP, na základě níž na tom budou stejně jako my ostatní s normálním loginem.

278402

5.11.2012 13:27

Unikátní na Zvědavci je komunita,která se kolem něho za ty roky vytvořila

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

A také je zcela unikátní pan Stwora, se svým zaujetím pro informace,kdy dovede dohlédnout do nitra dění!
Tomu bychom měli všichni líbat prdel,protože bez jeho nasazení a roky zaujaté práce a námahy bychom měli vážení přátelé veliké hovno!!!!!Až nebude Stwora, nebude ani Zvědavec,protože nevím, že by se našel druhý takový oddaný "vůl" a hrdina, který se nechal pro svoji věc i trestně stíhat!!!!
Není všem dnům konec,ale rád bych viděl někdy v budoucnu pana Stworu na Pražském Hradě, jak přebírá od prezidenta vyznamenání za statečnost a za humanitní pozdvižení společnosti!
Možná by mohl dostat i nějaký "kočičí" řád, to je legrace, ale myslím to vážně! Kdo by se nechal tak dlouho od různých "zmetků" z celého světa týrat a pronásledovat,jenom proto, že šíří nepříjemné pravdy, které mocným tohoto světa nevoní!
Komu čest, tomu čest a pan Stwora zakotvil hluboko v mém srdci!
Nemám v úmyslu někomu pochlebovat,nikdy jsem to nedělal, ale tady vyjadřuji, co cítím a co si myslím!
Děkuji Vám pane Stwora a hluboce se skláním před vaší pílí a zaujetím pro pravdu a poctivost ve společnosti!!!

278403

5.11.2012 13:40

Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Ladislav Kopecký 194.?.?.?

Pokud vím, existují další placené weby, které s počtem platících čtenářů problém nemají. Pokud vím, existují - kromě Zvědavce - další 3 servery, které za informace požadují platit: Maškův Osud, Chvátalův Matrix a Chelemendik. Být panem Stworou, analyzoval bych, čím se liší od Zvědavce a podle toho bych obsah rozšířil o témata, která dokáží přitáhnout zájem čtenářů.
Osobně obsah Zvědavce považuji za nudný, nzajímavý a předvídatelný. Objevuje se zde pořád dokola několik témat a když si přečtu titulek, dopředu vím, o čem článek bude. Velmi mi tady chybí kontroverzní témata jako chemtrails, manipulace s počasím, HAARP, potlačování nových technologií (např. Keshe Foundation, PESwiki) atd. Přitom by pan Stwora ani nemusel měnit své názory, mohl by klidně otiskovat články kritické vůči teorii chemtrails, čímž by vznikla velká polemika a čtenost by byla zajištěna. Článek na toto téma napsal nedávno pan Kremlík (a já jako věřící v manipulace s počasím a v chemtrails s ním hrubě nesouhlasím).
Zkrátka Zvědavec vidím jako velmi sterilní médium a pokud se nic, co do obsahu, nezmění, právem zanikne a vůbec mi to nebude líto. V dnešní době existuje spousta zajímavějších severů a zadarmo.

278404

5.11.2012 20:18

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Vopice 77.?.?.?

Reakce na 278404

>Pokud vím, existují další placené weby, které s počtem platících čtenářů problém nemají.

Opravdu? Maximálně Osud, ale i tam platící čtenáři hojně mizí. Na Matrix chodí pár lidí, pro Chvátala je daleko lepší tahat peníze z bulíků, co chodí na jeho přednášky.

>Osobně obsah Zvědavce považuji za nudný, nezajímavý a předvídatelný.

Tak proč sem chodíte? Jste masochista?

>Velmi mi tady chybí kontroverzní témata jako chemtrails, manipulace s počasím, HAARP, potlačování nových technologií (např. Keshe Foundation, PESwiki) atd.

To už tady bylo mnohokrát, ještě předtím, než se Zvědavec stal serióznějším médiem než fantasmagorijní weby. Jen pro přemýšlivé čtenáře tyto věci již nejsou zajímavé, od toho jsou obskurní weby typu Osud, kde Mašek bez skrupulí servíruje každou ptákovinu jako čistou pravdu.

>Přitom by pan Stwora ani nemusel měnit své názory, mohl by klidně otiskovat články kritické vůči teorii chemtrails, čímž by vznikla velká polemika a čtenost by byla zajištěna.

Čtenost možná, platící čtenáři asi ne. Ale zajímalo by mě, za jak dlouho by se i toto téma stalo pro vás nudným, nezajímavým a předvídatelným.

>Zkrátka Zvědavec vidím jako velmi sterilní médium a pokud se nic, co do obsahu, nezmění, právem zanikne a vůbec mi to nebude líto.

No vidíte, tak jste si postěžoval a nakonec dal najevo, že vás Zvědavec nezajímá. Bylo proto nutné psát tak dlouhý příspěvek?

>V dnešní době existuje spousta zajímavějších severů a zadarmo.

Tak co vám brání jít diskutovat tam? Že by žádná, případně mizerná kvalita diskuse? [chechtot]

278444

5.11.2012 21:14

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Ladislav Kopecký 85.?.?.?

Reakce na 278444

Tak proč sem chodíte? Jste masochista?

Abych řekl pravdu, otevřu si Zvědavce, přečtu titulky a zase odejdu. Málokdy mě něco zaujme natolik, abych přečetl celý článek. Je to většinou 100x přežvýkané téma a mlácení prázdné slámy.

To už tady bylo mnohokrát, ještě předtím, než se Zvědavec stal serióznějším médiem než fantasmagorijní weby. Jen pro přemýšlivé čtenáře tyto věci již nejsou zajímavé, od toho jsou obskurní weby typu Osud, kde Mašek bez skrupulí servíruje každou ptákovinu jako čistou pravdu.

Mě zajímají i témata, která jsou, řekněme, na hranici uvěřitelnosti: chemtrails, volné energie, konspirační teorie... Ve společnosti se za pravdu považuje to, na čem se shodne většina. Jsou jedinci, kteří z tohoto rámce vybočují a jsou většinovou společností pokládáni za podivíny, blázny, apod. Občas se ukáže, že někdo z nich měl pravdu. V tom případě se z blázna najednou stane génius. Kdyby se všichni lidé drželi v bezpečné vzdálenosti od všeho, co většina považuje za "fantazmagorii", žili bychom dodnes v jeskyních. Proto si vážím lidí, jako je Mašek, Chvátal a provozovatel serveru OrgoNet, přestože s nimi často nesouhlasím. Naopak si méně vážím pana Stwory, protože se drží jen osvědčených "pravd" a není schopen překročit svůj stín.

Vopice, máte přiléhavý nick. Jste taky tak chytrý?

278450

6.11.2012 11:37

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Mám strach 93.?.?.?

Reakce na 278450

Vážený pane Kopecký. Máte samozřejmě ve všem pravdu. I tady by měly být články, podobné těm, které publikuje pan Chvátal.

Například minule psal o tom, jak síly oddané panu Obamovi bojují s mimozemšťany. Byl to krutý a lítý boj, naštěstí to vypadá, že Obamovy síly vyhrávají. Mám z toho sice velký strach, ale je dobře, že někdo s těmi mimozemšťany něco dělá. Osobně si také myslím, že pan Chvátal je génius, když ví tyhle supertajné věci.

Také mě velice zaujalo, jak pan Chvátal psal o nacistické základně na Měsíci. Též se přidávám k tomu, že by Zvědavec měl více psát o těchto věcech, protože o nich málokdo ví. Také o mimozemské lodi ležící v Antarktidě, to mě úplně vyděsilo.

Od pana Maška jsem si přečetl jeho knihy, to je teprve síla. Samozřejmě je to celé pravda a i o těchto věcech, jako jsou genetické manipulace s lidmi i Znachar, co vylezl z pod pyramidy.

Co se týká utajovaných patentů a volných zdrojích energie, to mě také velice zajímá, neboť mám velikou obavu o vývoj lidstva. Pan Stwora by měl více psát i o těchto věcech, naštěstí o tom tady píše v diskusi alespoň pan Guru již 10 let, neboť se uvolnění energie zadarmo neustále odkládá, proto, aby se dosáhlo lepších parametrů.

Máte naprostou pravdu, že číst rádoby seriózní články o tom, co se ve světě děje, je nezajímavé a nudné. Je to něco podobného, jako kdybych si koupil například Hospodářské noviny, to je nuda, zatímco takový Blesk případně Hrom jsou pro mě daleko zajímavější. Například víte o tom, že jedna paní porodila 70 kg těžké dítě? Ano, i o těchto neuvěřitelných věcech by měl pan editor psát. Na světě se toho děje spousta a je dobré o tom vědět.

Přeji vám hezký den.

278505

6.11.2012 4:33

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Ladislav Kopecký 85.?.?.?

Reakce na 278444

Velmi bych uvítal, kdyby se tady objevovaly např. informace o íránském vědci Mehranu T. Keshe. Poslední dobou mě zaujala tato videa:
Keshe INTRODUCTION:
http://www.youtube.com/watch?v=zXSEEuhYJPQ
The Hidden Reason To Attack Iran ?:
http://www.youtube.com/watch?v=R3g_RBWiadE&feature=related
Dále, nedávno vznikl nový web Nezdraví.cz:
http://nezdravi.parlamentnilisty.cz/default.aspx
Téma zdraví zde taky postrádám.
Zkrátka, je toho hodně, co se tady neobjevuje a mohlo by. Název "Zvědavec" je velmi slibný, ale skutek utek.
[oči v sloup]

278485

6.11.2012 12:07

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

mtk 88.?.?.?

Reakce na 278485

Vy byste si zkrátka přál, aby zvědavec zosudovatěl, zmatrixovatěl, aby se pokud možno všude objevovala stejná nabídka bludných teorií uvádějící fantasmagorické nátury do extáze. Jistě je tam k nalezení spoustu věcí k zamyšlení, ale ty bludy, řekl bych, převládají. Nechte osud osudem a zvědavce zvědavcem. Zvědavci bohatě stačí jedná bludná teorie o židobankéřospiknutí, která jím cloumá dostatečně na to, aby se tu ještě diskutovalo a probíralo ufo.

278508

6.11.2012 13:01

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Ladislav Kopecký 194.?.?.?

Reakce na 278508

Omyl, já si nepřeju vůbec nic, pokud jde o Zvědavce. Jen jsem nabídl svůj pohled. Uznávám, že nejsem typický konzument zdejších zpráv. Jak jsem už psal výše, osud Zvědavce je mi lhostejný. Je pouze jedním z médií, která (z povzdálí) sleduju. Pokud pan Stwora chce, aby si Zvědavec na sebe vydělal a stal se pro pana Stworu jakousi trafikou, měl by se řídit poptávkou čtenářů, protože je to byznys jako každý jiný. Tohle pan Stwora zřejmě nechápe stylizuje se do role jakéhosi mesiáše a pravděpodobně si myslí, že když Zvědavec zanikne, bude konec světa. Nebude! Jen si bude muset najít nějaké normální zaměstnání jako my všichni ostatní.

278514

6.11.2012 14:29

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Smoker 178.?.?.?

Reakce na 278444

hm, nehadzat vsetko do jedneho vreca. Manipulacie pocasia do tohto sudu nepatria. Bol som velmi skepticky asi pred 2 rokmi voci chemtrails, ale zacal som pokukovat po oblohe. Po dvoch rokoch som presvedceny, ze k manipulaciam dochadza. Keshe je aj podla mna blbost, HAARP blbost nie je urcite.

278524

6.11.2012 14:52

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Ladislav Kopecký 194.?.?.?

Reakce na 278524

Proč si myslíte, že "Keshe je blbost"? Co o něm víte? Pokud se mu budete věnovat tak dlouho jako koukání po obloze, ručím Vám za to, že změníte názor! Mám zkušenost, že nejskeptičtější jsou lidi vůči tomu, o čem nic nevědí.

278529

6.11.2012 17:01

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Smoker 88.?.?.?

Reakce na 278529

Lebo doteraz kazdy vynalezca free energy skoncil pod drnom napr. [smích] on bude nejaka vynimka [smích] ... lebo nic doteraz nepredviedol, len nejaku plastovu flasu na divnom videu [smích] ... lebo pyta peniaze[smích] lebo aj ked odovzda nieco na nejaku ambasadu - je to len jeho tvrdenie a ziadne meno konzula alebo velvyslanca uvedene nie je - to len tak, zbezne. Ale toto nie je priestor na tuto diskusiu.

278536

6.11.2012 19:18

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Ladislav Kopecký 85.?.?.?

Reakce na 278536

Máte pravdu, Zvědavec není ta pravá platforma pro diskusi o Kesheho nadaci, antigravitaci a volné energii. Jen jednu poznámku: Na Matrixu psali, že USB flash disk s plány na antigravitační reaktor bude ve čtvrtek předán slovenskému velvyslanci, takže to budete mít z první ruky [smích] Opravdu si neumím představit, že by to bylo celé kolosální podvod. Keshe přece není hlupák, aby něco takového udělal. V každém případě se brzy dozvíme pravdu, protože na prosinec je plánována veřejná demonstrace Kesheho technologie.

278548

6.11.2012 20:01

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Smoker 88.?.?.?

Reakce na 278548

presne tak pan Kopecky, s definitivnymi zavermi pockame na tu prezentaciu . Ked ani tam nic preukazatelne nepreukaze, potom je nepreukazatelne jasny podvodnik [smích]

278552

7.11.2012 8:02

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Vopice 37.?.?.?

Reakce na 278548

Aha. Tak takto to je. Myslel jsem, že jste inteligentní člověk. Ale při vší úctě k vám musím říci, že někdo, kdo věří cokoliv Chvátalovi, který bez jakéhokoliv zaváhání je schopen pod vlastním jménem zvěřejňovat překlady jistého serveru, kde se píší podobné píkoviny, jako že Obama a jeho síly bojují s mimozemšťany, kteří bydlí v obřích bunkrech v podzemí, je dle mého názoru neuvěřitelný blb. Smutné je, že pak roznáší tento informační odpad dál, jako by to byla pravda. Jak píše Mám strach, je to něco jako kdyby někdo věřil časopisu Hrom. Dokážete si, pane Kopecký, představit takového idiota?

>Na Matrixu psali, že USB flash disk s plány na antigravitační reaktor bude ve čtvrtek předán slovenskému velvyslanci, takže to budete mít z první ruky

Proto naprosto schvaluji, že editor se chce od podobných experimentů s lidskou debilitou držet dál. Má naprostou pravdu v tom, co píše, chtěl jsem to napsat přesně tak, ale předběhl mě.

278581

6.11.2012 22:10

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278404

Aktivisté typu pana Kopeckého dělají tzv. alternativním zprávám medvědí službu. Tím, že míchají střípky pravdy se spoustou balastu a bulváru (jak někdo níže trefně poznamenal, zprávy typu porodila 70kg dítě) čtenáře matou a způsobují, že slovo konspirace má u veřejnosti hanlivý, degradující podtón. A to se pak dále přenáší i na alternativní zprávy. Tito lidé nemají úctu k hledání pravdy, jde jim čistě o šokující zprávy a o zisk. Stavějí na lidské hlouposti a technických neznalostech.

Chci svým čtenářům na tomto místě slíbit, že dokud budu kormidlovat Zvědavce, tento web nikdy neklesne na úroveň pana Kopeckého. Raději budeme "sterilním médiem", jak to pan Kopecký posměšně nazývá, ale budu vědět, že to, co se tady objeví, nebude snadné vyvrátit. Samozřejmě se také mohu splést, nikdo není neomylný, ale alespoň každou informaci protlačím testem kritického myšlení, Occamovou břitvou nebo něčím podobným, a pokud neprojde, tak tady nebude.

Rovněž budu mazat z diskuzí odkazy na různé "volné energie" a podobné nesmysly, jak se to tady neustále snaží cpát čtenář podepisující se jako fohat a několik dalších jemu podobných.

278559

6.11.2012 22:43

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 278559

Sracky typu "tej sa narodilo 70kg decko, hentomu zase narastlo 7 hlav, Kardashian ma velku rit, Khloe trcia bradavky" a dalsi kazdodenny bullhsit tento webzine teda nema zapotreby tuna mat. Akokeby toho nebolo dost v srackovom mainstreame. Ten kto potrebuje citat spravy tohto druhu by sa mal nad sebou hlboko zamysliet, ci je vobec este homo sapiens.

Ale zase tema ohladom free energy nemusi byt nutne nezmysel. Nevravim ze je nutne to tu rozoberat, ale nezatracoval by som to.

278561

6.11.2012 23:37

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 278561

Keď sa niečo zdá nezvykle super, tak často býva problém hneď v úvode, kedy ešte človek nedáva dosť pozor.

Pojem "free energy" je definovaný v klasickej fyzike a chémii viac ako storočie. Nie je preto správne ho používať v úplne inej súvislosti. Ak by niekto hovoril, že tráva je fialová, ale myslel by zelenú, tak je namieste sa pýtať, prečo to robí.

Senzácie po nete by sa mali nazvať "energia z ničoho", čiže z hovna bič. Pred pár storočiami naháňali kamene mudrcov, elixír mládí, perpetuum... až toľko sme nepokročili, stále v tom bráni nejaká zlá príroda.

Nikto tu nezavrhuje rozumné nové zdroje energie. Iba treba pamätať, že všetko je súčasť nejakej rovnováhy, nič zadarmo. Objav 100x výkonnejšieho zdroja energie, než používame, by nás mohlo uvariť v atmosfére ako žabu, pretože energia sa po premene nikdy nestráca, iba otepľuje okolie, až o toľko, o koľko to nechceme. V prírode sú hlavne úspešné tvory, ktoré vystačia s minimom energie, ktoré s ňou vedia hospodáriť.
Často sa zabúda, že energia má 2 atribúty, množstvo a kvalitu(použiteľnosť), pritom zákon zachovania sa týka iba toho množstva a o použiteľnosti energie nehovorí vôbec nič. Ide o všetkými pozorovaný prírodný štatistický princíp, a nie o výrok/zákon skupiny zanietených jednotlivcov. Pre ľudí má význam hlavne tá použiteľnosť(kvalita) energie, pretože podobne ako aj v ostatnom živote množstvo bez kvality nič neznamená. Prakticky každý, kto čosi hovorí o "free energy" nechápe ani to základné, vyššieuvedené, pretože nevie naviazať argumenty, a začne sa odkazovať na kohosi ilúzie. Aj dezinformácia sa vie šíriť.

Veľká energetická zásoba je skrytá napríklad v rozbíjaní atómov, ale daňou sú aj lietajúce črepy z tej rádioaktivity. Tie energie pri tom rozbíjaní z princípu nejde tak dobre usmerniť, aby sa proces obišiel bez sprievodnej rádioaktivity, črepy nebudú lietať "presne vľavo". Cielené výhybky na také procesy zatiaľ nemáme, a je otázka, či sú reálne.
Dá sa dosť dobre vysvetliť, prečo nemáme energiu z gravitácie, magnetov, a ďalších tak trochu záhad (ako posledne e-cat), stačí sa tým trochu zaoberať a nečítať iba bulvár.

Okrem nič extra jadrovej energie sa hrozím aj megalománie v veterných a vodných elektrárňach, veľa ľudí si myslí, že je to eko, ale niže vodnej elektrárne je studenšia voda, než by bola, veterné farmy predstavujú horu a nezriedka vytvoria umelú kotlinu. Asi naj eko je solárna, tmavé plochy ide kompenzovať svetlými, a riešiť ako architektonický celok, aby lokálne prehriatie išlo akceptovať. Verím, že bude mať zmysel doriešiť ukladanie premenlivej energie.

278566

7.11.2012 6:09

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

Ladislav Kopecký 85.?.?.?

Reakce na 278559

Vidím, že se diskuse posunula do osobní roviny. Osobně si o panu Stworovi nic špatného nemyslím. Netvrdím o něm například, že je agentem Mossadu, i když živí "antisemitismus", což se sionistům náramně hodí do krámu (vidina nepřítele stmeluje jejich řady). Myslím si, že pan Stwora se jen točí v bludném kruhu svých paranoidních a pesimistických představ o světě a přitahuje k sobě podobně postižené a navzájem se utvrzují o zlém světě kolem nich. V podstatě se jedná o uzavřenou sektu, která je však odsouzena k zániku, neboť svět není takový, jak si oni představují. (To je trochu problém i pana Maška, ale tam přece jenom se čas od času objevují střípky naděje.) Pro pana Stworu bude nyní stále těžší mít klapky na očích, protože svět se mění a nové technologie jsou za dveřmi.
Abych si po vzoru pana Stwory taky rýpnul: Starého psa novým kouskům nenaučíš...

P.S.
Šedivá, nudná grafika vypovídá o mnohém. Není to znak serióznosti, jak se pan Stwora mylně domnívá.

278579

7.11.2012 16:50

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

dub 89.?.?.?

Reakce na 278579

no vidíte, tak jste ten bod z příručky konečně udal (je to tady sekta, protože nesouhlasí se sračkomety jako správné ovce), tak si můžet udělat puntík, ukázat to panu řídícímu, zajít si pro obolus a radovat se, jak jste nám to tu nandal, až spát z toho nebudem...

trochu inovace by to chtělo soustruzi, trochu inovace.

278599

8.11.2012 19:14

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

mtk 88.?.?.?

Reakce na 278599

mno, sektu židofobů zde shledávám také. [mrknutí jedním okem]

278707

5.11.2012 13:45

Ono to muze take byt tim

brablenec 99.?.?.?

ze je krize a do vetsi krize jeste zapadame, a to temer na celem svete. V globalu je jedna o miliardy za neexistujici utraty, ktere by se uskutecnily kdyby krize nebyla. A ta ma dopad na kazdeho, i na ty, kteri jeste neztratili praci.

278405

5.11.2012 14:29

Příjmy zvědavce

dragon72 94.?.?.?

A nešlo by umístit na zvědavce reklamny nebo prvky reklamních sítí?např. Google AdSense (ten by mohl při současné návštěvnosti vydělat kolem 4 000 - 6000 Kč za měsíc),Sklik,případně přímo projednat reklamu se zájemci,provizní systémy (tzn. affiliate programy, z provizí by mohly být také slušné zisky),možná taky umístit reklamu přímo do textu (jednotlivá slova,jak to mají třeba na idnes) a nebo nabídnout možnost psát reklamní články (PR články) za poplatek nebo prodej odkazů.Nejdřív by to chtělo zjistit,jaká skupina lidí přichází na web,odkud a podle toho zvolit způsob monetizace.Nebo možná zkusit oslovit experty na monetizaci webu.Osobně bych spíš zatím řešil finanční stránku webu a pak design,a když už je o něm řeč,tak by možná nebylo od věci trochu doladit barvy,lépe se mi čte černý text na bílém podkladu.Jo a jak jsem se díval,tak větší část návštěvníků jsou Češi,ale nemalá část (tipuju tak 10-20 %) jsou Slováci.Z toho by možná taky šlo něco vytěžit.

278410

5.11.2012 15:39

Učte se u konkurence!

Ladislav Kopecký 194.?.?.?

Zdá se, že můj minulý příspevek do diskuse ťal do živého, takže pan Stwora neměl odvahu ho uveřejnit.
Zde je soft verze. Doufejme, že tentokrát cenzurou projde:

Pane Stworo, zamyslel jste se nad tím, proč jiné placené weby prosperují? Učte se u nich!

278413

5.11.2012 17:03

RE: Učte se u konkurence!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 278413

To je fakt, co se třeba inspirovat u infowars.com, ac24.cz atd. Co jsem tak četl tak spousta blogerů a obsahově zaměřených webů má problém s financováním a výdělky,některé to třeba řeší tak,že si založí e-shop a tam propagují produkty spojené s jejich články (viz třeba infowars nebo reformy.cz a jejich e-shop,kde nabízejí trička,placky,dvd,knihy atd).Hodně lidí tady mluví o tom, že tento portál je jistým způsobem "radikální,extrémní nebo odlišující se od normálu", to je úhel pohledu,nešlo by to třeba na tomto postavit v souvislosti s obchodním modelem?a ještě k těm firmám,žijeme v době tvrdého businessu,dnes lidé prodají nos mezi očima a když vidím některé podniky a podnikatele,tak je mi jasné,že politika a nějaké názory jdou stranou a prim hrají peníze a obchod.

278423

5.11.2012 16:43

Zvědavec

Janko-Honza 147.?.?.?

Zvědavec je skvělý, najdu zde články, které na alternativních serverech nenajdu a to hlavně přeložené z cizích řečí.

Chtěl jsem se zeptat Zvědavce zda-li uvažoval alespoň o jakési "diverzifikaci" finančních zdrojů - mám na mysli požádat o nějaký sponzoring, případně nějakou reklamu - obojí samozřejmě od firem, které by neodporovaly smyslům článků zde.

Jinak samozřejmě rád pošlu peníze.

Co se týče změny designu - podle mého názoru ani nemusí být extreémní. Šedá je na čtění uklidňující, člověk pustí váš web a hned vidí co vidět potřebuje...a navíc je rychlý, což se o mnohých stránkách, které mají líbivý design říci nedá, ale malá modernizace by prospěla něco ve stylu aby zvědavec nebyl přes celý monitor a byl o něco užší...

Ještě mě napadá co malý e-shop - řekněme s nálepkami, tričkami, plackami, či jinými věcmi, které mohou rozvířit podporu a tím zvýšit počet lidí, kteří by potenciálně mohli poslat příspěvek.

Víc toho ze sebe nedostanu, ale doufám, že můj příspěvek nebyl zbytečný...

278420

5.11.2012 19:28

RE: Zvědavec

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278420

Sponzoring: požádat koho, kde?

E-shop: Nevyplatí se. Měli jsme a ještě tam je. Je s tím spojena obrovská administrativa, programová údržba systému, zajišťování nových produktů, vyřizování reklamací apod. V dobách, kdy to bylo na vrcholu, to přinášelo 200-300 Kč měsíčně.

278441

5.11.2012 17:21

změna?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Je otázka, proč chtít změnit zvědavce, když má i tak velké množství věrných čtenářů, kteří jsou spokojeni.Design stránek je dobrý, v jednoduchosti je krása, navíc je otevřu snadno v jakémkoliv prohlížečí na jakémkoliv počítači. Tady bych nic neměnil, snad jen by to sneslo změnu z šedé barvy na odstíny lesní zelené (ne jedovatě zelené), to by mohlo být příjemnější na oči a na duši[smích]

Přimlouvám se za dárcovské sms nebo barevnou linku. Třeba to zkusit i v zahraničí, když u nás jsou tak drazí. Na barevnou linku by snad mohlo jít volat i anonymně, z budky.

278425

5.11.2012 18:05

***

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Jen v krátkosti:
1) design NEMĚNIT, pro nás starší šedá barva nevadí, mladí sem asi stejně nechodí..
2) pesimistické články - pravda není nikdy radostná a jak bylo řečeno, LÉPE UŽ BYLO (snad ne, 12/2012 je teprve přede dveřmi..)
3) témata se dosti opakují - kdo zde je delší dobu, toho už máloco překvapí, bohužel stačí jen přečíst nadpis a víme, o co jde. A noví čtenáři asi nemají tendenci platit, řekl bych
4) články mohou být kratší
5) nový článek nemusí být každý den, stačí jen "krátké zprávy od čtenářů"
6) občasná výluka není na závadu, aspoň lze ušetřený čas věnovat jiným webům
7) Závěrem se taky připojuji k děkovným reakcím, protože před 3-mi lety byl Zvědavec odrazovým můstkem, kde jsem pochopil, že bílá je černá a pravda je lež..
[cool]

278433

5.11.2012 20:43

co se týče peněz, lze jen opakovat, co bylo často v komentářích minule a předminule

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Platby, to je jasné. Pro lidi není problém dát 50-100 měsíčně, když dávají 300,- měsíčně za mobil, 500,- za internet, x tisíc za bydlení.
Ale nechtějí někde figurovat na seznamu BIS apod. jako potencionální rozvratné živly. Člověk nikdy neví, kdo všechno se dostane k moci za pár let. Kurz celé EU je v tomto směru ne zrovna pozitivní.

Result je jasný a nejspíš jej napíše i mnoho jiných čtenářů: Jak přispět bez nutnosti prozradit identitu peníze distribuujícícm mezičlánkům. Jasně, podle IP už je člověk označený jasně, ale přesto...


Vzhled zvědavce je podle mě zbytečné a časově a finančně neefektivní měnit. Vzhled NIKDY nebude dokonalý. Pokud uděláte nějakou změnu, část lidí ji uvítá a část to bude brát jako krok k horšímu (vyjímkou jsou změny, kdy si může uživatel v nastavení vybrat).
Zvědavec je lepší a přehlednější než většina podobných webů (alternativní zpravodajství). Většina ostatních webů buď nese znaky neprofesionality (infantilní barvy, pouštění kdejakých hoaxů), nebo jsou naopak tak dokonalé a přeplácané různými IT vylepšeními, že to nevypadá příjemně.

Vzhled zvědavce je Originální, Jasný, Přehledný, má jasně oddělené podnabídky (po krajích).

Nabídky po krajích jsou dostatečně výrazné, aby plnily funkci, ale zase jsou dostatečně decentní, aby pouze plnily funkci, nikoli rušily (to je problém mnoha webů, kde obsah na okrajích stránky je hodně agresivní a odvádějící).

Použití šedého pozadí je velmi příjemné na oči, na rozdíl od bílých blogů. Stejně tak tmavě šedá barva s bílým písmem na krajích stránky plní funkci jakou má, ale přitom neruší při čtení hlavního obsahu stránky.

(Komentáře jsou taky v pohodě, možná by šlo přidat hodnocení příspěvků (červená/zelená pacička nahoru/dolů = přidat/ubrat bod; body buď v číslech a/nebo symbolech (-5 červených až + 5 zelených pacek). Ale ani to není důležité.)

Result: Neměnit.
Udělat vzhled webu tak, aby většina uživatelů ho prohlásila za dobrý z hlediska designu i obsluhy, je nesmírně těžké, vyžaduje mnoho práce a času, dlouhého odlaďování po zavedení.
Nedávno jeden můj známý se pokoušel změnit svůj web, a po vystřídání asi tří variant se nakonec vrátil k původnímu.

Kdyby zvědavec byl špatný web, tak jsem pro. Ale zvedavec je z 80% dobrý (mluvím o provedení), a snaha jej vylepšit by mohla způsobit změnu +10/-20%, což za to nestojí.

! Pokud se energie vloží do vyprecizování obsahu, udělá se pro zvedavec mnohem víc! Lidé sem chodí (ačkoliv je hodně podobných alternativ) kvůli relativně kvalitnímu obsahu, ne kvůli designu. Design naopak působí jako oáza klidu ve srovnání s divokostí a agresivností dněšních webů (už nerad čtu ani novinky, právě proto, že na dalších třech místech (vpravo, 2x dole) mi to vnucuje další relevantní články). N

278446

5.11.2012 20:45

decentí tagy = ok

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Decentní tagy pod článkem oddělené čárkou není špatný nápad. I naboku může být přehled nejčastějších tagů, ale opět decentní, plnící funkci, jakou má, ne však rušící příjemný design.

278447

6.11.2012 1:58

virtuální něco

brasol 88.?.?.?

Napadlo mě alternativní řešení problému s anonymitou.

Co prodávat virtuální cosi - ať už to budou "poradenské služby", kde si naúčtujete $1 za vteřinu nebo to, že zpoplatníte hru "námořní bitva" 50Kč za hru anebo 100 korunami zpoplatněné e-mailové upozornění na to, že začal nový kalendářní měsíc.

Nejde o to, že by někdo tyto věci potřeboval, ale o to, že by tak mohl přispět a přitom by se to pro Big Brothera tvářilo jako úplně normální výdaj.

Bylo by to potřeba samozřejmě dořešit tak, aby kanadský finančák nechtěl desátek.

278481

6.11.2012 6:54

Můj názor

Jacob 37.?.?.?

Zvědavce čtu. Přispívám anonymně. Doufám, že přežije.

278488

6.11.2012 7:51

Zvedavec - prieskum

JUGA 212.?.?.?

Pridavam sa nerad by som bol keby zvedavec skoncil. Co si cenim je, ze Zvedavec publikuje kvalitne clanky a vlastne preklady a ak by sa mu podarilo udrzat si tento trend a mozno ho posunut este o triedu vyssie tak to vyznam ma.

Ako bolo spomenute, dnes existuje niekolko alternativnych webov, co by Zvedavcu pomohlo je jasne si definovat oblasti, ktorym sa bude venovat. Osobne si cenim clanky zamerane na geopoliticku situaciu v sirsom kontexte, takze si myslim, ze by stalo za pokus spytat sa citatelov, co by na Zvedavci chceli a za co by boli ochotni zaplatit.

278490

6.11.2012 11:10

Podpora

Libor Kubica 213.?.?.?

Připadá mi zbytečné měnit design a utápět tam další peníze. Ten předcházející zelený mi však připadal jaksi veselejší. Ale u Zvědavce jde o obsah.

Obdivuji editorovu trpělivost a pracovitost, že tak dlouho a vytrvale tvoří tento web. A navíc přes výpady různých primitivců a arogance ze strany moci.

Mrzí mě, že i mojí vinou (protože Zvědavce příležitostně čtu) se editor musí snižovat k takovémuto žebrání. Moc se omlouvám a posílám nějaké peníze.

278503

6.11.2012 11:41

Zvědavec se mi líbí tak jak je

F&T 78.?.?.?

Autor - Stwora si vybírá kontroverzní témata.

Ale přitom nepadá na úroveň "duchovního" bulváru jako se tomu stalo v případě Osudu a Matrixu. Zajímavé, že oba tyto portály nemají o předplatitele nouzi.Pokud tedy v případě Osudu nejde jen o praní peněz z nevěstince.

Bulvár táhne mnoho lidí, ale ti se nechtějí zamýšlet. Kdyby Zvědavec padl na úroveň bulváru, tak by neměl o předplatitele nouzi.

-------
Možná by šel vymyslet jiný model - podle vybraných peněz by bylo publikováno v daném měsíci množství článků. A pan Stwora by mohl pracovat na vedlejší úvazek jinde.

278506

6.11.2012 13:34

Placené články

Jarmila 88.?.?.?

Mám takový nápad, že by pan Stwora mohl vyčlenit 10 článků měsíčně, za jejichž zveřejnění by autoři zaplatili 1000 Kč. Kupříkladu nedávno jsem napsala otevřený dopis papalášům z ROPIDu, kteří neuvěřitelně v Praze zprasili dopravu. Kdybych měla možnost placeného článku na Zvědavci, ráda bych tu tisícovku za možnost zveřejnění toho dopisu dala, aby si to mohlo přečíst co nejvíc lidí. Součástí placeného článku by mohlo být i to, že by autor směl na závěr zveřejnit adresu svého blogu, nebo tam mít reklamu na nějaké své služby.

Za těch 10 článků by bylo 10 000 Kč měsíčně, takže takřka půlka obnosu by již byla zaplacena. A těch chybějících zbývajících 13 000 Kč by se již snadněji vybralo.

278518

6.11.2012 14:00

RE: Placené články

fohat 194.?.?.?

Reakce na 278518

milá Jarmilo,před dvaceti lety jsem se obtěžoval a navštívil jeden odbor MHD,kde uředník,naplavený buran ani nenašel na mapě Prahy místo změny místa polohy nástupních ostruvku,co jsem navrhoval...posléze mi bylo sděleno,že posun refýže učinit nelze,nebot norma stanoví jistou vzdálenost od křižovatky..opáčil jsem výjimkou na stanici VÝTON,bylo to ho..no platné...čili,buranská mafie,která osedlala po invazi do Prahy v 70letech všechna koryta má PRAHU U ZADELE...a já,jako RODÁK PRAŽSKÝ jsem se DÁVNO přestal divit... [bliji] [bliji]

278520

6.11.2012 14:38

Zdravim p. Stwora

Smoker 178.?.?.?

Kolko platite za preklady? Kedze v tom robim, viem Vam zabezpecit preklady z hlavnych jazykov (EN, DE, RUS) za cenu cca 6 EUR za NS. Nerobim si reklamu, tato cena je s rabatom 5% pokryvajucim administrativne naklady.
Dizajn nemenit, nie je potrebna zmena.
Clanky - osobne mi chyba viac sprav z arabskych krajin. Co sa deje v syrii, irane.
Nejaku analytiku aj od Geralda Celenteho napr.
Inak celkom ok a drzte sa [smích]

278526

6.11.2012 15:15

RE: Zdravim p. Stwora

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 278526

Platím 130 Kč za normostranu (1800 znaků bez mezer). Ale faktem je, že víc jaka polovinu článků mi dělá pan Janda zadarmo, protože ho prostě nemám čím zaplatit.

278530

6.11.2012 17:05

RE: Zdravim p. Stwora

Smoker 88.?.?.?

Reakce na 278530

cize cca to iste. Nic to. Aspon si obnovim predplatne [smích] A doba sa meni Vladimir, nezufajte. Ludia zacinaju coraz viac premyslat. Vidim to vsade okolo seba.

278538

6.11.2012 17:28

RE: Zdravim p. Stwora

dub 89.?.?.?

Reakce na 278526

hm, docela by mě zajímala kvalita takových překladů.
protože jakmile takové univerzální slevové firmě zadáte něco trochu odbornějšího a specificky zaměřenějšího, než text o počasí, dostanete takovou snůšku humoristického škváru, že ho hodíte do koše a uděláte si to sám...
a platí to i o firmách, které si účtují mnohanásobek vámi uvedené sazby a vydávají se za odborné (ale jaxi jen teoreticky, že název toho oboru zaslechly, jinak o něm ví totální hovno a podle toho překlady vypadají)

278540

6.11.2012 18:16

RE: Zdravim p. Stwora

Smoker 88.?.?.?

Reakce na 278540

iste, ako referenciu Vam mozem uviest Slovnaft, USS Steel, Siemens atd. ... takze nie vzdy, co je lacne, je aj nekvalitne. V principe, kazdy trochu schopny prekladatel dokaze v principe vyprodukovat 15-20 NS textu denne x uvedena suma je celkom schopny denny prijem. Btw, to bola cena pre zvedavca.

278542

6.11.2012 19:05

RE: Zdravim p. Stwora

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 278542

Pokial sa ale ti prekladatelia seriozne nezaujimaju o medzinarodnu politiku, moze z toho byt presne taky balast o akom pise dub. Ulohou prekladatela nie je len prelozit surovy text a dat mu ludsky faktor, ale je potrebne pristupovat velmi citlivo a davat pozor na celkovy kontext ktory z toho plynie. Ved sme vsetci videli preklad Ahmadinedzadovho prejavu, v ktorom az maximalne klamlivo a zavadzujuco navodili kontext, o vymazani Izraela z povrchu zemskeho. Boh nas chran od takych radobyprekladatelov. Podla mna ten kto chce robit preklady na tomto serveri, mal by mat skutocne velmi dobry geopoliticky rozhlad a rovnako tak dobry rozhlad v medzinarodnych vztahoch.

278546

6.11.2012 19:30

RE: Zdravim p. Stwora

dub 89.?.?.?

Reakce na 278542

ono nejde o to, pro koho dělali, ale co dělali.
u obecných textů to není problém, ale u specifičtějších již ano, nemluvě o odborných.
když vám např. někdo securities přeloží místo cenné papíry jako bezpečnost, treasury místo min.fin. jako poklad apod., tak se sice uválíte čtvrt hodiny smíchy, ale pak si to musíte celý udělat sám.

totéž platí i o geopolitice a všech ostatních oblastech se specifickými termíny, vazbami a kontextem. a k tomu už ty lidi musí být v daném oboru odborně zdatní, a na slevové taxy můžete zapomenout, protože platíte už min. dvojí kvalifikaci, a čím složitější téma, tím víc kvalifikací v jednom...
úvodní stránka na firemní stránku je něco jiného, než text např. o rafinaci ropy a technologických postupech, či legování kovů, abych zůstal u vašeho příkladu...

ništ víc jsem tím říct nechtěl[smích]

278549

8.11.2012 22:16

RE: Zdravim p. Stwora

Smoker 88.?.?.?

Reakce na 278549

ja Vam rozumiem. Reagoval som na "docela by mne zajimala kvalita" ,,, k tomu bol odkaz na referencie. mozem Vas uistit, ze korespondenciu medzi sekretarkami urcite neprekladame [smích]

278730

7.11.2012 15:58

RE: Zdravim p. Stwora

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 278542

co chce madarsky slovak prekladat??? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

278596

7.11.2012 16:06

RE: Zdravim p. Stwora

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 278526

hey smoker, hlavne je zachovat D I Z A J N !!! madarsky, ty dizajne [velký smích] [chechtot] [smích]

278597

8.11.2012 22:13

RE: Zdravim p. Stwora

Smoker 88.?.?.?

Reakce na 278597

nelep sa na mna. vyzera to dost divne. som na zenske.

278728

9.11.2012 13:29

RE: Zdravim p. Stwora

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 278728

sak si sa zacal lepit ty, ty k.... brezovy! a coze si na baby, hovoris? no, vyzeras viac ako faggot!!! [chechtot]

278788

9.11.2012 14:00

RE: Zdravim p. Stwora

Smoker 178.?.?.?

Reakce na 278788

klidek, neprcni si do slipiek. a nic nehovorim, pisem.

278789

14.11.2012 21:03

RE: Zdravim p. Stwora

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 24.?.?.?

Reakce na 278789

pises alebo hovoris, vyzeras ako fagg anyway!!!

279110

6.11.2012 14:47

Common sense

jansmith1984 199.?.?.?

Zdravím všechny Zvědavce, Vladimíra a zejména kamarádku pí.Jarmilu...[smích] Pro ní mám vzkaz, že T.Okamura překročil minimální hranici počtu hlasů pro volební kampaň na prezidenta ČR a pokud se nepletu, tak následně ohlásil i oficiální účast... Jsem zvědav, jak si To.Ok. povede a také, jak v závěru dopadne Jarmilina neradostná předpověď o vítězství (humanitárního bombometčíka Iránu) M.Zemana...[smích]


Pokud jde o téma debaty, tak se přidávám k těm předřečníkům, kteří se vyjadřovali následovně:

- Neutrácet za nový dyzajn stránek, které jsou vydařeným a osvědčeným editorovým dítětem. Nic překotně neměnit a pokud ano, tak velmi citlivě (podobně, jako to bylo s těmi puzzle v záhlaví, blahé paměti).
- Jako drobné vylepšení bych souhlasil s nápadem umožnit rating jednotlivých příspěvků (feedback) ostatními čtenáři.
- Pokud je to technicky možné, tak přejít na free hosting.
- Zvážit účty u jediné české banky (a bez poplatků) - FIO
- Větší fin.popora Zvědavce stojí a padá na 100% anonymitě plátců - tímto směrem se ubírat a více a častěji takovou možnost propagovat.


Na závěr zdravím, mimo jiné, kamarády steva a MoUdrostraka.... Prvního pro humor, který do debat implantuje a druhého pro zrcadlo, které nastavuje všem Českým dělníkům a/nebo číšníkům a/nebo joudúm, stejně jako douzinkaným Pepíkům a lídlujícím Mařen/kám, které hltají Poučky slavného Prof.Bigtoonela.

Kteří, když jím kosher predátoři (neradi a se skřípajícíma zubama) nabídnou možnost (viz. přímá volba hlavy státu) něco v chodu společnosti změnit k lepšímu, tak raději sedí při volbách po disidentsku doma na prd-li, protože to steeeejně nemáááá cenu................

A nebo jdou a volí zástupce pokrytců a farizejů viz. ODS nebo někoho z flanďáků nebo z party knížete Šlefenberga a Kalouse s jejich HOPkou nebo LIDEM s její bojovnici proti korupci madame Peak... [smích]

Pro běžné občany, kteří k volbám z uraženosti, zmatenosti nebo ignorance NEJDOU nebo JDOU a VHODÍ neplatný hlas, platí v plné míře výrok J.Husa (když mu údajně šla stařenka z lidu přiložit polínko na hranici) - sancta simplicitas....[smích]A Peace se Zvědavcem i všemi kamarády,

jansmith[smích]

278528

6.11.2012 15:45

RE: Common sense

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 278528

A když další kamrád zmiňovaných kamrádů ze všech kamrádů nejkamrádštější jde přihodit další lístek do urny, tu náhodný pozorovatel zvolává: "sancta simplicitas!"
Rejtingování a jiná moudra si teď schovej na novinky, raději vytáhni portmonku a mazej na poštu něco poslat editorovi, protože pokud by to tu zavřel, musel by se na starý kolena otáčet jinde, a já bych se musel chodit pobavit jinam.

278532

6.11.2012 18:48

RE: Common sense

jansmith1984 173.?.?.?

Reakce na 278532

Opravdu hodnotný příspěvek raskolnikove, kamaráde...[smích]

Ani slovo k tématu, tedy jak dál se Zvědavcem a jediné čeho si byl schopen je tvá kosher idea jendysmithe s portmonkou, coby zachránce webzinu, kam ty se chodíš pobavit...[smích] No to je tedy bžunda....

Nejsi ty náhodou jeden z lehožumpy, jak se tady v diskuzi o nich pár Zvědavců prve zmiňovalo? Tvůj příspěvek by tomu odpovídal...


A když si zmínil urnu, tak tady máš inspiraci z diskuze pod článkem: Prezidentských kandidátů je 11. Včetně Fischerové, bez Švejnara, KTERÁ ZNÍ:


Marseille 06.11.2012 18:02

NEVOLÍM zuřivého antikomunistu, bývalého soudruha Fišera, nebudu ani volit samolibého dědka z Vysočiny, a už vůbec ne spolustrůjce kuponového podvodu, maratonce Dlouhého.

NEBUDU volit sice upřímnou, jistě hodnou, ale nepraktickou Táňu Fišerovou, nebudu volti Franze, sice chytrého, ale v Japonsku by se mohli domnívat, že je členem Jakuzi.

VOLÍM Tomia Okamuru. To je přesně ten typ člověka, co tomuto národu může pomoci
.


A mrkni, kolik tam má souhlasných hlasů, ty "moudrý" filištíne..[smích]

I to je inspirace nebo tip pro editora na podobnou možnost "palcování" (hodnocení a tudíž feedbacku pro pisatele příspěvků) tady v debatách.


A Peace s tebou,

jansmith[smích]

278544

7.11.2012 1:31

RE: Common sense

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 278544

Zde je to o penězích pro editora, a to je bez bžundy, probuď se a něčím přispěj. A z jaké žumpy jsi vylezl ty, že tu drze sviníš prostor volebníma agitkama, kamráde soudruha modroskrata, to bude nejspíš nějaká pokrokově bolševická buňka, ne?

278573

7.11.2012 23:58

RE: Common sense

p. 123.?.?.?

Reakce na 278528

...p.Moudrobrak nastavuje to zrcadlo predevsim sam sobe...a zrcadli stale omilane klise , smutne a bez humoru a nudne navic , kazdy predem vi ze to bude o zinkajicich/vite vy napr. co je to za necesky paskvil "Zinkajici"/do zblbnuti opakujici ,svedci o tom ze zde absence myslenky ..ani o cestine nevi mnoho/o Marenkach navic a lidlujici je zase nesmysl ktery nevyjadruje nic a a nebo se snazi o chudou , ubohou, pohrdavou charakterizaci nekoho kdo jde nakoupit do obchodniho domu , coz je co ??? zase vse nevysvetlitelne ropzplizle slouzici k pohrdani s cechy , spatra nahlizejicimu a to je vse co s.Brak umi napsat ..zabavu poskytujici nekterym ...podobnym ...ubohym , humorem bez vtipu a jen pohrdlivym,muzeme rict nihilistickym postojem..ke vsemu......a i k sobe..

278616

6.11.2012 19:17

Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!

Smoker 88.?.?.?

existuje cely rad alternativnych serverov, na ktorych sa nachadzaju plnohodnotne informacie - niektore menej [smích] plnohodnotne. V kazdom pripade, preco nespojit sily? Dohodnite sa s nejakymi altweb-mi o vzajomnom zdielani Vami vybranych a nimi vybranych clankov navzajom. Moze sa Vam to tu rozsirit o cely novy obzor informacii. Ked uz nie dohoda, vytvorte nieco ako je "Ve zkratce" ale s plno odkazmi na ine, aj cudzojazycne web-y. Priznam sa, ze v poslednom case mi je rubrika "Ve zkratce" najoblubenejsia. Neprehanal by som to s tou ceskou politikou. Mozte kedy vtedy nieco aj zo slovenskej. Ale ta spolupraca sa mi aj s vyhladom do buducnosti ... kedy jedinym sposobom aktivneho odporu bude spajanie sa ... vidi ako najvhodnejsie riesenie.

278547

6.11.2012 19:34

RE: Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!

Ladislav Kopecký 85.?.?.?

Reakce na 278547

Ono něco takového jako "ve zkratce", jak popisujete, existuje. Ten web se jmenuje "Iné správy" a najdete ho tady: http://www.inespravy.sk/
Pochopitelně je zadarmo a má mnohem širší záběr než Zvědavec.

278550

7.11.2012 0:14

RE: Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 278550

Ten (výborný) web http://www.inespravy.sk/ má články tříděné podle témat. Někomu (mně) vyhovuje jeho starší forma http://www.inespravy.sk/old/ s tříděním podle zdrojů.
Ovšem ten web je "pouhý" rozcestník; pak pochopitelně je zadarmo a má mnohem širší záběr než Zvědavec, nebo kterýkoli jiný autorský tvůrčí web. [velký smích]
Mmch, pane Kopecký, když jste výjimečně zde... Na Vašich bývalých stránkách visí stále velmi závažná kniha Eustace Mullins: Tajemství Federální Rezervy s přeloženou první kapitolou. Co Vám zabránilo překlad dokončit?

278569

7.11.2012 4:40

RE: Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!

Ladislav Kopecký 85.?.?.?

Reakce na 278569

Na Vašich bývalých stránkách visí stále velmi závažná kniha Eustace Mullins: Tajemství Federální Rezervy s přeloženou první kapitolou. Co Vám zabránilo překlad dokončit?

Šíře zájmů. Slovníkem pana Stwory: Protože se teď zajímám o takové nesmysly jako chemtrails, antigravitace, volné energie a Kesheho nadace [smích] Nedávno jsem například překládal titulky k filmu Why in the World Are They Spraying? Nyní překládám titulky k dlouhému videu o Kesheho nadaci. Mám pocit, že informací o FEDu máme již dost a není třeba toto téma donekonečna přežvykovat. FED skončí jako překonaný i bez našeho přičinění. To bude pro pana Stworu učiněné neštěstí: O čem pak bude psát?

278577

7.11.2012 23:56

RE: Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 278577

Pane, vy jste po netu pobláznil "pulku republiky" se svým dezinterpretovaným vztahem pro energii indukčnosti =L.I.I/2 a svými rezonančními motory, o kterých ani neznáte historii, protože by jste nevynalézal ameriku. Proste si jednou uvedomte, že ten vztah pro vámi zverejnený prípad neplatí (požaduje opravdu v čase konstantní indukčnost a proud, co v testované oblasti není ani jedno splneno), a umelé matematické čachry typu "aby to tak vyšlo" nejsou k ničemu. Vy ten vztah buď zcela nechápete, nebo opakujete po jiném, co tomu také nerozumí, pritom i šikovnejší stredoškolák si to dokáže overit, pokud umí poctive číst, neco zapojit a zmerit. Nemusí se na to ptát žádných zlých monopolu. Takže nejprve si dorešte tento problém, a reagujte na totální blbost, co jste na svém webu zverejnil. Pri podobné duslednosti by došlo i na další projekty. Pak mužem spolu na pivo a oslavit úspešné overení vynálezu koleček. Šíre zájmu ale sotva pustí.

Pokud vás ty chemtrails, nebo haarp opravdu zajímají, tak si prečtete, co jsem na zvedavci na tuto tému napsal, zabijete tím s lepším výsledkem mnohem méne času, než studiem papouškovaných plagiátu. Jak napsal zde o Číňanech nick kerob, nepokládej otázku, když nechceš slyšet odpoveď. Umelecké smery nejsou na nelogické postupy tak citlivé jako technika. Nebo zkuste být jednou za čas uprimný a opravdu reknete, proč nabízíte čtenárum tyhle neobjektivní informace.

278615

7.11.2012 10:03

Je Zvědavec na odpis? Ano , je!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Ale odepsat ho můžete jen Vy sám, Vladimíre. Třeba tím, že se budete věnovat jen čtení těch příspěvků, které hýkají blahem jak to skvěle vedete. Kritické, či dokonce zpochybňující Váš přehled o věci zlehka vynecháte. Někdy člověk potřebuje pochválit, uznávám, ale otisknete-li článek typu " Volejte řediteli!", pak by jste měl na všechna ta volání "k věci" reagovat individuálně. Třeba i jednoslovnou větou. Tak velí slušnost. Teď nevím jestli jste můj příspěvek 278387 četl či nikoli.
Další věcí je, že by zde měl být trvale takový veřejný diskusní prostor pro návrhy na zlepšení jak technické tak i ideové. Něco by se potlouklo v diskusi, a nakonec byste mohl z toho něco realizovat dle vlastního uvážení. Pokud by takový prostor existoval, tak bych byl už někdy v červnu ten odkaz tam umístil. Určitě bych nejmíň po týdnu po znovuzavedení sázky přidal, že to grafické znázornění stavu výběru je příliš decentní, chtělo by to nějakou "dynamiku", ovšem s citem. A nápady mají i jiní...
To nejdůležitější nakonec, konkurence je velká, v kvalitě publicistiky moc velké rezervy nevidím. Možná by nebylo od věci některé dlouhé články šetrně zkracovat (s upozorněním).
Rezervy jsou v diskusi. Lidé by se měli naučit, kde jinde než v diskusi, jak se spolu domluvit - dohodnout. Zde je pole neorané. To je ovšem na delší povídání, ale mohl by to být magnet Zvědavce.
Ty příspěvky mobilem by se určitě měli zavést, když už to funguje na BL.
Jinak bych do grafiky moc nevrtal, možná posun tónů barev.
Mimochodem, dnes je teprve sedmého v měsíci a vybráno je už 64%...

278584

7.11.2012 11:30

kacířský názor - prodejte

Gast 78.?.?.?

Prodejte tento srandistický web s kompletním technickým a metodickým řešením jeho vlastním čtenářům. Ti nechť se pak mezi sebou rozhodují, co s ním chtějí počínat - můžou si Vás najmout na některé činnosti, ale Vy už byste měl uvažovat jak se zbavit tohoto nevyvíjejícího se jha (abyste na něm nebyl jen závislý a ono na Vás) - jste už starší a té energie nebudete také mít asi o moc více - spíše naopak. Už si vychováváte náhradníka/y ?
Jinak čistě osobní dodatek - články překladů pro mě nemají žádnou hodnotu, zajímají mě pouze diskuze pod nimi.

278587

7.11.2012 14:39

změna designu netřeba

Anna 81.?.?.?

Zdravím,

dle mého názoru je vynaložení finančního úsilí na novou podobu webu zbytečné. Za důležitý považuji obsah, nikoli vzezření stránky (pokud je přehlednou). Má-li Zvědavec obtíže s existencí z důvodu nedostatku pěnez, nemyslím, že je v takové době vhodno investovat do vymožeností.

278592

7.11.2012 17:24

Zavřít Zvědavce navždy!

Roman 82.?.?.?

Už sem chodím jen ze setrvačnosti, abych viděl, co zase za hrůzu je ve světě.
Když Zvědavec zmizí, zmizí i můj zájem o pochybné novinky.

Vyplatí se tu číst stěží! jeden článek z dvaceti..

278600

7.11.2012 18:33

Nevidím ani jeden důvod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 27.?.?.?

proč bych měl platit za články, které jsou zpravidla převzaté a přeložené z jiných zdrojů. Na Zvědavec padla krize jako na každé mědium, které chce za hodně peněz málo muziky. Takových webů jsou stovky a v podstatě zadarmo, nic ve zlém, ale jste drahý, tohle vás nemůže živit. Kdo ovládá rusky, anglicky, německy a v nouzi si vypomůže gůglem, tak se v podstatě k vašim článkům dostane zadarmo. K úrovni některých původních českých příspěvků se raději nechci vyjadřovat.

278601

7.11.2012 19:47

Na těchto stránkách se dá

slak 77.?.?.?

Zvědavec je dobrý světlonoš v bludišti informací a úmyslných polopravd.Diskuze bývají i někdy živou vodou a možností pohledů z různých úhlů na téměř cokoliv což je přínosem proti zjednodušování a nivelizaci a tím i rozšiřujíci obzory zúčastněným,prostě kvalita proti zabedněnosti.No a že je kvalita jeden ze dvaceti článků by doporučilo 32 doktorů věd z 29.

278604

7.11.2012 21:34

RE: Na těchto stránkách se dá

fohat 194.?.?.?

Reakce na 278604

kdyby to opravdu byl SVĚTLONOŠ,tak je editor vlastně agentík Mossadu a hezky statisticko diplomaticky reviduje vrtkavost mezirasových vztahu ve světě.... [pláč] [pláč] [bliji] [chechtot]

278608

7.11.2012 22:00

RE: Na těchto stránkách se dá

slak 77.?.?.?

Reakce na 278608

Ať se označuje kdokoli jakkoli bývá prokouknut i když souhlasím že tupé ovce na mainstream nedají dopustit a ta pravda loutkovodičů je pro ně pastva,ostatní je nezajímá.Jinak už dávno jsem se výjádřil že jsou dva druhy lidí a to blbé a pitomé,chlapi(pokud nejsou trosky,a zájem na tom tedy určitě je)jsou neovladatelná zvěř,naštěstí.

278609

8.11.2012 22:33

Je to jednoduche, ak je vôľa.

Roland 212.?.?.?

system dokaze rozpoznat, ci dana ip adresa chodieva na stranku a ako casto. nasledne sa da pre opakujuceho navstevnika vytvorit jednoduchy banner, ktory ho privita spat na stranke a spyta sa ci uz tento mesiac poslal sms.
sms bude spoplatene sumou 25 korun alebo 1€ a je vybavene nielen na chod, ale aj na pripadne IT zmeny. mobil ma dnes kazdy a platby ktore ponukate v lavom stlpci su zbytocne komplikovane. sms cislo bude aj na slovensko aj na cesko a pripadne dalsie krajiny.
tiez by som rad na stranke inzeroval velmi priatelskym sposobom, aby ciatel nemal pocit, ze je predavany, ale ze tazit budu obe strany, resp vsetky 3, teda aj vlastnik stranky. pri spravnej komunikacii to nebude obycajna tuctova reklama ale vzajomny vztah. kazdemu kto chce prispiet to bude vyhovovat. rovnako sa da komunikovat aj k tym citatelom, co platit nechcu a nebudu. su velmi dolezití a hraju velku ulohu.
roznymi sposobmi mozme taktiez motivovat kazdeho citatela, ktory si vytvori trvaly prikaz aj na minimalnu sumu, napr 5 alebo 10 korun. vela malych prispievatelov je lepsie ako malo velkych.
rad pomozem, poradim. Roland.

ak to zaujalo, tak poprosim kontaktujte ma.

278733

10.11.2012 4:51

Co zkusit snizit naklady ?

hhhjhjhjhuy 84.?.?.?

priznam se necetl jsem tu diskuzi celou. nikde jsem take nenasel, co se skryva za temi naklady. pokud je to i plat redaktora, tak tam se obavam, ze ke snizovani prostor neni. pokud je to jen samotny provoz, tak tam bych si byl jisty, ze by to slo.

278839

10.11.2012 22:16

Na co vlastně peníze?

Jiří Gajdoš 83.?.?.?

Dobrý den,
nejsem pravidelným čtenářem Zvědavce, zavítám k vám jen občas. K věci - možná to již někde bylo vysvětleno, ale není mi jasné, na co konkrétně slouží oněch 23 tisíc, která nyní máte za cíl vybrat? Kam ty peníze směřují? Na jaké věci? Chybí mi tady jakákoliv podrobnější informace, například transparentní účet. Vždyť provoz webu jako takový nestojí prakticky téměř nic (pomineme-li hosting s doménou, který může majitele stát maximálně 2 tisíce ročně - a to jsem to ještě přepálil).
Díky za odpověď.

278860

11.11.2012 2:06

návrh

Web Webovič 46.?.?.?

Dobrý den.

Pane Stworo. Zvažujete vydání peněz za úpravy/změny webu, píšete, že máte snad i předběžně vybrané nějaké firmy. Webem se zabývám, má nabídka tedy zní - pokud budete chtít, mohu Vám něco dle Vašeho požadavku udělat zdarma.

Přispěvatelé výše říkají, že jim grafika nevadí/není důležitá, mě osobně jde u jakéhokoli webu také spíš o obsah.

Z toho co se dle mého může u Vás změnit k lepšímu je poměrně zmatená navigace, absence hlavního základního přehledného (snad asi vodorovného) menu, duplicity odkazů = většinou všechno to, co se odehrává v okrajových sloupcích.

V 3 sloupcovém layoutu se dá už teď dobře zvětšovat/zmenšovat písmo, to mi přijde na layoutu zpravodajského portálu nejdůležitější a layout bez velkých jednolitých obrazových ploch přebarevného pozadí se také lépe zobrazuje na mobilních zařízeních.

Technickým nedostatkem je pak dle mého nevlastní vyhledávání (přes Google) nefunkční bez JavaScriptu (pokud to nemáte z nějakého důvodu záměrně) a celá struktura obsahu by chtěla asi nějak nově logicky přeskupit, něco možná úplně vyhodit (dle mého např. podkategorie zábava a hry). To je ale samozřejmě Vaše věc.

Pokud tedy budete mít o něco (ze začátku spíše asi dílčího) zájem, nechte zde nějakou odpověď, ozvu se Vám pak případně mailem. Co bych byl/nebyl schopen udělat bychom případně probrali dle konkrétního požadavku. Samozřejmě že např. do generování PDF složenek by se mi taky nechtělo, považuji to za zbytečné a časově jsem také celkem omezen. Zvažte sám, jestli by pro Vás byla nějaká taková částečná pomoc přínosem.

Napište nebo nalepte tuto zprávu do emailu a zašlete prosím editorovi na editor(zavináč)zvedavec(tečka)org . Díky – moderátor

278869

11.11.2012 9:53

RE: návrh

jansmith1984 46.?.?.?

Reakce na 278869

JavaScript, Java, Google search, Cookies apod. features (které je NUTNO používat, protože bez nich stránka spravně nefunguje) jsou krokem k BB - NEBRAT......[smích]


A Peace se všemi,

jansmith[smích]

278883

15.11.2012 1:38

Paysafecard

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Po zbehnuti diskusie som nenasiel ani raz pomenovany sposob platenia, ktory je skor zabehnuty na Zapade, a to Paysafecard - v Tipsporte alebo na niektorych cerpacich staniciach si mozete za napr. 5€ alebo 300 Kc kupit 16-miestny kod, ktory doma zadate do pripraveneho okna na danej stranke a v podstate uskutocnite platbu - nieco ako platba v hotovosti, bez nutnosti cokolvek zakladat alebo sa kdekolvek registrovat... Anonymita je zarucena na zhruba 90%, len neviem, ake su podmienky vyuzivania tejto sluzby pre potreby Zvedavca...

279143

15.11.2013 16:35

ZA 50 TO PŘECE STOJÍ NE ???

egrel 89.?.?.?

Dovolil bych si veškerou polemiku zjednodušit.
Používám nějakou věc ,protože je mi sympatická nebo mi vyhovuje jiným zpusobem.
Tento požitek mi někdo umožnuje a ten ted za to něco žádá.
Zminovaná padesátikorunačka se mi nezdá přemrštěná a nikoho určitě nepoloží ani v dnešní době.
Něco za něco je přeci o.k.-jeli to v rovnováze.
Je to všechno tak trochu o morálce a spravedlnosti.
Nejsem tu na Zv. sice dlouho,ale nejpozději zítra jdu svuj moralní dluh uhradit na poštu formou finanční.
Pro ostatní morální dlužníky je jednoduché a čisté UDĚLAT TO TAKY TAK.
přeju všem pohodový večer.
ps:ke změnám na webu-o změnách platí obecně,že jen málokdy jsou ku prospěchu věci a k lepšímu.

299592

Příspěvků: 195

04.11. 22:08  3 podnety
05.11. 00:18 Vladimír Stwora  RE: 3 podnety
05.11. 11:18  RE: 3 podnety
07.11. 00:07 bigi25  Souhlasím,
05.11. 10:16 hestroy  RE: 3 podnety
05.11. 13:53 djb  vlastně i pro p. Stworu
05.11. 13:53 djb  RE: vlastně i pro p. Stworu
05.11. 14:04 djb  RE: vlastně i pro p. Stworu
05.11. 16:02 Vladimír Stwora  RE: vlastně i pro p. Stworu
06.11. 12:54 Pavel -Čert- Němec  RE: vlastně i pro p. Stworu
06.11. 13:24 djb  RE: vlastně i pro p. Stworu
06.11. 13:58 Smoker  RE: vlastně i pro p. Stworu
06.11. 14:34 Peptalkin  RE: vlastně i pro p. Stworu
06.11. 15:45 Pavel -Čert- Němec  RE: vlastně i pro p. Stworu
06.11. 15:55 Peptalkin  RE: vlastně i pro p. Stworu
04.11. 22:14  Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.
05.11. 00:26 Vladimír Stwora  RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.
05.11. 16:39 haban  RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.
05.11. 16:55 haban  RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.
05.11. 18:49 Vopice  RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.
05.11. 18:08 Vladimír Stwora  RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.
05.11. 10:26 hestroy  RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.
05.11. 11:31 baba_Blažková  RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.
05.11. 18:38 hestroy  RE: Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.
04.11. 22:17 goj  je veľa prečo ?
05.11. 00:32 Vladimír Stwora  RE: je veľa prečo ?
05.11. 01:01 Peptalkin  RE: je veľa prečo ?
06.11. 10:52  RE: je veľa prečo ?
04.11. 22:17 ALPA  Váš dlouholetý čtenář a píši vám poprvé
04.11. 22:32  RE: Váš dlouholetý čtenář a píši vám poprvé
05.11. 00:44 Vladimír Stwora  RE: Váš dlouholetý čtenář a píši vám poprvé
07.11. 23:28 p.  nevyrovnanost je nevyhodou
07.11. 23:47 aristokrat  RE: nevyrovnanost je nevyhodou
08.11. 00:05 p.  RE: nevyrovnanost je nevyhodou
04.11. 22:28  Možná trochu víc příjemných zpráv....
04.11. 22:38  velke diky
04.11. 22:42 Franta  Co se přesunout jinam?
04.11. 23:02 pje  Já nyní nemohu
04.11. 23:16 Kneibolo  Anonymita
05.11. 00:21 p.  RE: Anonymita
05.11. 00:46 Vladimír Stwora  RE: Anonymita
05.11. 08:45 Kneibolo  RE: Anonymita
05.11. 06:50  RE: Anonymita
05.11. 09:01 Kneibolo  RE: Anonymita
04.11. 23:25 slak  dydlace
04.11. 23:33 Anonym  Anonymita
09.11. 00:55 Rod Sacketts  RE: Anonymita
04.11. 23:39 ppppp  i my jsme časem na odpis :)
04.11. 23:39 MoUdrostrak  Přišla bída na kosáky - Spadl (snad) pravicující (český) volič s Marsu
05.11. 15:25 Vopice  RE: Přišla bída na kosáky - Spadl (snad) pravicující (český) volič s Marsu
05.11. 18:47 Chalaque  RE: Přišla bída na kosáky - Spadl (snad) pravicující (český) volič s Marsu
05.11. 00:11 nathan  Obsah, obsah, obsah
05.11. 00:14 usama  usama
05.11. 00:36 duncislav23  zvedavec - trochu zmeny o drobec
05.11. 02:44 Peptalkin  RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec
05.11. 10:32 hestroy  RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec
05.11. 11:27 kerob  RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec
05.11. 11:59 hestroy  RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec
05.11. 15:49 baba_Blažková  RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec
05.11. 17:36 kerob  RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec
05.11. 18:58 hestroy  RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec
07.11. 03:15 čěf  RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec
07.11. 08:36  RE: zvedavec - trochu zmeny o drobec
05.11. 00:42 N.Z.  Editor se pta
05.11. 02:18 Nikdo  Jinak dekadentnímu Platónovi je připisován výrok:
05.11. 03:11 Robert Nohejl  Zvedavec je prispevek ke svobode obcana vyjadrit svuj nazor.
05.11. 06:43  Co mi schází na Zvědavci
05.11. 08:55 MoUdrostrak  RE: Co mi schází na Zvědavci
05.11. 09:35  RE: Co mi schází na Zvědavci
05.11. 18:47 MoUdrostrak  RE: Co mi schází na Zvědavci
06.11. 01:50 čochtan  RE: Co mi schází na Zvědavci
06.11. 06:41 MoUdrostrak  RE: Co mi schází na Zvědavci
07.11. 23:39 p.  RE: Co mi neschází na Zvědavci
05.11. 10:23 stefan  RE: Co mi schází na Zvědavci
05.11. 17:09 Peptalkin  RE: Co mi schází na Zvědavci
05.11. 18:39 stefan  RE: Co mi schází na Zvědavci
05.11. 20:45 Peptalkin  RE: Co mi schází na Zvědavci
05.11. 22:24  RE: Co mi schází na Zvědavci
06.11. 14:11 Smoker  RE: Co mi schází na Zvědavci
07.11. 15:49 stefan  RE: Co mi schází na Zvědavci
05.11. 08:15 kerob  Zase změna?
05.11. 11:14 Chall  RE: Zase změna?
05.11. 17:41 kerob  RE: Zase změna?
05.11. 20:52  RE: Zase změna?
05.11. 21:20 Ovčák bezmozků  RE: Zase změna?
06.11. 06:46 kerob  RE: Zase změna?
06.11. 11:51 Mám strach  RE: Zase změna?
05.11. 09:09 jzrk  platby
05.11. 09:34 calimero  Anonymita po N+1
05.11. 10:04 Erik Sedláček  Pokud by se měnil design
05.11. 10:29 Jéňa  Neměl by být.
05.11. 16:17 Vladimír Stwora  RE: Neměl by být.
05.11. 10:50 harry1  harry
05.11. 11:35 ltokar.sk  naklady
05.11. 11:53 hestroy  RE: naklady
09.11. 01:05 Rod Sacketts  RE: naklady
05.11. 11:46 jan26  quo vadis Zvedavec?
05.11. 16:11 Vladimír Stwora  RE: quo vadis Zvedavec?
05.11. 16:45 Onrej  RE: quo vadis Zvedavec?
09.11. 07:28 Oli63  RE: quo vadis Zvedavec?
05.11. 17:31 Kílec  RE: quo vadis Zvedavec?
05.11. 21:26 baba_Blažková  RE: quo vadis Zvedavec?
08.11. 00:00 baba_Blažková  RE: quo vadis Zvedavec?
05.11. 22:04 djb  RE: quo vadis Zvedavec?
05.11. 17:40  RE: quo vadis Zvedavec?
06.11. 00:36 atto1  RE: quo vadis Zvedavec?
05.11. 11:46 WAZARI  Myslím si
05.11. 12:42 pilgrimdou  RE: Myslím si
05.11. 12:10 Dap  Hmmm
05.11. 12:22 fohat  smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?
06.11. 01:19 brasol  RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?
06.11. 02:52  RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?
06.11. 10:43 brasol  RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?
06.11. 12:24  RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?
06.11. 13:27 Klondyke  Fio snad jediná banka
05.11. 12:28 JUGA  Platby v EUR
05.11. 13:05 MartinX  Proc nehostovat v CR?
05.11. 13:11 pulsinger  feedback
05.11. 13:12 malej.kevin  Nedělejte změnu pro změnu! Mě se design líbí.
05.11. 13:27  Unikátní na Zvědavci je komunita,která se kolem něho za ty roky vytvořila
05.11. 13:40 Ladislav Kopecký  Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
05.11. 20:18 Vopice  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
05.11. 21:14 Ladislav Kopecký  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 11:37 Mám strach  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 04:33 Ladislav Kopecký  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 12:07 mtk  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 13:01 Ladislav Kopecký  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 14:29 Smoker  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 14:52 Ladislav Kopecký  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 17:01 Smoker  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 19:18 Ladislav Kopecký  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 20:01 Smoker  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
07.11. 08:02 Vopice  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 22:10 Vladimír Stwora  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 22:43 Peptalkin  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
06.11. 23:37 ppppp  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
07.11. 06:09 Ladislav Kopecký  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
07.11. 16:50 dub  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
08.11. 19:14 mtk  RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?
05.11. 13:45 brablenec  Ono to muze take byt tim
05.11. 14:29 dragon72  Příjmy zvědavce
05.11. 15:39 Ladislav Kopecký  Učte se u konkurence!
05.11. 17:03  RE: Učte se u konkurence!
05.11. 16:43 Janko-Honza  Zvědavec
05.11. 19:28 Vladimír Stwora  RE: Zvědavec
05.11. 17:21  změna?
05.11. 18:05  ***
05.11. 20:43  co se týče peněz, lze jen opakovat, co bylo často v komentářích minule a předminule
05.11. 20:45  decentí tagy = ok
06.11. 01:58 brasol  virtuální něco
06.11. 06:54 Jacob  Můj názor
06.11. 07:51 JUGA  Zvedavec - prieskum
06.11. 11:10 Libor Kubica  Podpora
06.11. 11:41 F&T  Zvědavec se mi líbí tak jak je
06.11. 13:34 Jarmila  Placené články
06.11. 14:00 fohat  RE: Placené články
06.11. 14:38 Smoker  Zdravim p. Stwora
06.11. 15:15 Vladimír Stwora  RE: Zdravim p. Stwora
06.11. 17:05 Smoker  RE: Zdravim p. Stwora
06.11. 17:28 dub  RE: Zdravim p. Stwora
06.11. 18:16 Smoker  RE: Zdravim p. Stwora
06.11. 19:05 Peptalkin  RE: Zdravim p. Stwora
06.11. 19:30 dub  RE: Zdravim p. Stwora
08.11. 22:16 Smoker  RE: Zdravim p. Stwora
07.11. 15:58 stefan  RE: Zdravim p. Stwora
07.11. 16:06 stefan  RE: Zdravim p. Stwora
08.11. 22:13 Smoker  RE: Zdravim p. Stwora
09.11. 13:29 stefan  RE: Zdravim p. Stwora
09.11. 14:00 Smoker  RE: Zdravim p. Stwora
14.11. 21:03 stefan  RE: Zdravim p. Stwora
06.11. 14:47 jansmith1984  Common sense
06.11. 15:45 raskolnikov  RE: Common sense
06.11. 18:48 jansmith1984  RE: Common sense
07.11. 01:31  RE: Common sense
07.11. 23:58 p.  RE: Common sense
06.11. 19:17 Smoker  Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!
06.11. 19:34 Ladislav Kopecký  RE: Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!
07.11. 00:14  RE: Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!
07.11. 04:40 Ladislav Kopecký  RE: Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!
07.11. 23:56 ppppp  RE: Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!
07.11. 10:03  Je Zvědavec na odpis? Ano , je!!
07.11. 11:30 Gast  kacířský názor - prodejte
07.11. 14:39 Anna  změna designu netřeba
07.11. 17:24 Roman  Zavřít Zvědavce navždy!
07.11. 18:33  Nevidím ani jeden důvod
07.11. 19:47 slak  Na těchto stránkách se dá
07.11. 21:34 fohat  RE: Na těchto stránkách se dá
07.11. 22:00 slak  RE: Na těchto stránkách se dá
08.11. 22:33 Roland  Je to jednoduche, ak je vôľa.
10.11. 04:51 hhhjhjhjhuy  Co zkusit snizit naklady ?
10.11. 22:16 Jiří Gajdoš  Na co vlastně peníze?
11.11. 02:06 Web Webovič  návrh
11.11. 09:53 jansmith1984  RE: návrh
15.11. 01:38  Paysafecard
15.11. 16:35 egrel  ZA 50 TO PŘECE STOJÍ NE ???

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 3

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 036 347,14 Kč

Poslední aktualizace: 19.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 627