Diskuze k článku

Co udělá Ankara?

Příspěvků 22

5.10.2012 10:54

V hospodě U Kalicha by tajnej agent BIS Bretschneider Švejkovi nadhodil něco jako: "V tom Akcakale, to udělali Syřané."

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

V hospodě U Kalicha by tajnej agent BIS Bretschneider Švejkovi nadhodil něco jako: "V tom Akcakale, to udělali Syřané." A Švejk by odpověděl: "To se mýlíte, to udělali Turci kvůli Iráku." A následně by vyložil svůj názor na mezinárodní politiku v oblasti Středního Východu: "Turecko, které postupně přišlo o všechny državy Osmanské říše v oblasti, chtělo udržet alespoň svůj vliv tím, že ve státech jako Irák nebo Sýrie budou vládnout Turecku přátelsky nakloněné režimy kontrolované Sunnity, které budou buď sekulární nebo islámsky orientované, ovšem pěkně mainstreamově a sunnitsky, jako praví bratři ve víře v jednotném kalífátu, a ne nějací šíitští odpadlíci a heretici, kteří by se spřáhli s odvěkými nepřáteli Turků, Peršany. A měli by to být samozřejmě Arabové a ne žádní Kurdové. Turecko vstoupilo i do NATO a doufalo, že mu NATO a Amerika pomůžou. Jenže pak místo toho Američani vletěli do Iráku, svrhli Saddáma, který tak pěkně šlapal na krk Kurdům na severu i šíitům na jihu, a místo něj nastolili vládu kontrolovanou šíity a Kurdy. A tak teď Turci, aby se pomstili, vyhodili do vzduchu jednu ženskou se čtyřmi dětmi do luftu. Ale amazonka Hillary to tak nenechá, zabili jste mi sestru, tady máte přes držku. Vojna s Turky musí být. Srbsko a Rusko nám pomůže v té válce. Bude se to řezat: Východdní křesťani se teďka spojej s Šíity, Alavity, Armény, Kurdy a Židy, aby Turkům vrátili, co jsou jim dlužni. Může být, že Angláni a Němci nás v případě války s Tureckem napadnou, poněvadž Němci, Angláni a Turci drží dohromady. Jsou to takový potvory, že jim není v světě rovno. Můžeme se však spojit s Francií, která má odjakživa spadeno na Anglii i Německo. A už to půjde. Válka bude, víc vám neřeknu."[smích]))

276541

6.10.2012 18:09

RE: V hospodě U Kalicha by tajnej agent BIS Bretschneider Švejkovi nadhodil něco jako:

Robin 89.?.?.?

Reakce na 276541

Mno ale nemecké Foják Schwejk trvrdí něco jinýho.
http://video.google.com/videoplay?docid=4293168695157536125
[oči v sloup]

276649

8.10.2012 1:34

RE: V hospodě U Kalicha by tajnej agent BIS Bretschneider Švejkovi nadhodil něco jako:

petesv 2.?.?.?

Reakce na 276541

Na německém Phoenixu 7.10 ve 23 hodin pěkný dokument. USA položili v 80 letech základy íránského atomového průmyslu, za Šáha. SRN v tom pokračovala i po pádu Šáha. Proč se najednou tak čertí kvůli tomu, co sami budovali?

276718

8.10.2012 2:35

RE: V hospodě U Kalicha by tajnej agent BIS Bretschneider Švejkovi nadhodil něco jako:

p. 113.?.?.?

Reakce na 276718

...certi se , protoze jim iranci skocili na spek a dali zaminku k agresi/certeni/....ale to vahani s utokem na Iran je zvlastni , je mozne , ze si elity tak neveri /ucel je jasny ,take ozebracit biliony lidi prudkym zvysenim nafty a v dusledku potom vseho /, ale mozna , ze elity napadlo ze sedet v bunkru 150 metru pod zemi a handrkovat se o 3 nedele starou kurku chleba a nemit komu poroucet a koho manipulovat a ozebracovat na znicene zemi ....neni to pravy jahodovy...

276719

5.10.2012 10:58

Ja byť v tureckej vláde tak sa veľmi do vojny nehrniem. Už asi Turecko zabudlo na 1. svetovú vojnu. Len zázrak a Ataturk

Mišo 62.?.?.?

Ja byť v tureckej vláde tak sa veľmi do vojny nehrniem.
Už asi Turecko zabudlo na 1. svetovú vojnu.
Len zázrak a Ataturk ich zachránil pred totálnym rozdelením Turecka medzi Grécko Bulharsko Arménsko. A Kurdský štát.
Možno po vojne nebude Edrine ale Drinopol patriaci Znova pôvodnému vlastníkovi Bulharsku a nebude istanbul Ale Konstantinopolis pôvodne patriaci Grécku ako jeho pôvodné hlavné mesto.
A arméni tiež chcú svoju svätú horu Ararat a jazero Van a mesto Van čo im id nepamäti patrilo. A o Kurdistane je škoda reči s mesta Dierbakir a celou juho-východnou oblasťou. Kurdi sa už tešia na svoj štát.

276542

5.10.2012 18:34

Čo trepeš malý človek, o čom ty vôbec rozhoduješ

Pysps 91.?.?.?

Reakce na 276542

že by si chcel deliť krajinu ako sa ti zmyslí kvôli požiadavkám nacistických bláznov.
Kedy Konštantinopol patril grécku? Ak by aj áno, tak to znamená, že zbankrotovaným grékom by si prisúdil Konštantinopol? Čo napríklad, že by si mal radšej starosť, aby sa gréci uskromnili a posplácali všetky dlžoby, ktoré prežrali na svoje radovánky, na stavbu závodiska formuly 1, ale ty im chceš prisúdiť ešte navyše niečo na spľundrovanie.
Nemalo by to byť naopak, že osmansku by sa navrátilo grécko, čo myslíš?
V akom komunizme to žiješ, že ak náhodou isté územie náležalo celku pod istým názvom, tak postačí obnoviť rovnaký názov, aby sa niekto uchádzal o korisť, ktorú by ukradol. Ľuďom v minulosti niečo náležalo, čo majú spoločné s dnešnými gréckymi cigáňmi? Len územie, po ktorom kráčajú, ale konajú aj ich skutky, ak by chceli si pre seba zobrať ich diela? Zradili ich vieru, pretože sa stali novokalendárnikmi a poskokmi antichrista. Čo si takí chcú uzurpovať pre seba? Boľševici berú ľudí z minulosti, ich konanie ako ich vlastný majetok.
Čo takí Chetiti, alebo hetejci, kaškovia, tí nemajú právo sa vyjadriť? Žeby sa vytratili, lebo ich jazyk zanikol?
Potom netrep o dajakých arménoch, keď myslíš výlučne jazyk, významne premiešaný pred stáročiami, čo napovedá, že Arméni sú zlúčeninou rôznych ľudí.
Takzvaných „Arménov“ doplnili aj tak, že každý kto sa hlásil, alebo ho prihlásili do arménskej sekty, bol automaticky pokladaný za arména, hoci to bol iba sektár, rovnako ako židia ich sektu spojili s hebrejstvom.
Veď sa pozri na ksichty arménov, turkov, Grékov, niektorí sú árijci, mnohí neárijci, o čom to asi tak môže svedčiť? Že árijcom, ale nielen gréckeho pôvodu nanútili neárijský jazyk, alebo sa ho slobodne naučili v obkolesení, rovnako ako predtým sa rozvíjal výbojne grécky jazyk v malej ázii, a tým zanikli svojbytné jazyky frýgsky, lýdsky a iné.

276578

5.10.2012 18:37

Gréci a turci, ale aj iní

Pysps 91.?.?.?

Reakce na 276542

sú si príbuzní podľa rasy, niekto sa domnieva, že sú odlišnými jazykom a náboženstvom, čo je pravda, ale znamená, že árijci sa rozdelili podľa jazyka a náboženstva, takže ak árijec bol moslimom tak sa stal turkom. V sčítaní ľudu v osmansku sa zisťovalo náboženstvo a podľa náboženskej príslušnosti k arménskej sekte ich pokladali za arménsky národ. Takže ak boli v sýrskej sekte, tak sa stali Sýrčanmi.
Cigáni v arménsku nech radšej vyriešia otázku karabachu alebo ich obrovskú chudobu, sú nuly a preto blúznia o nárokoch, chceli by kradnúť a plieniť pre seba ako ich vzor hitler, keďže na to nemajú vojenskú moc, tak očakávajú, že kvôli rozšírenosti arménskej sekty v minulosti im turecko uvoľní územie, aby sa ho zmocnili arménski bezbožníci, ktorí s tou sektou nemajú nič spoločné. Nič im nepatrí dnes a preto sa priživujú na iných ľuďoch z minulosti, ktorí vraj boli arménmi a súhlasili by s dneškom.
Schvaľujem iba práva kurdov.

276580

5.10.2012 17:32

Ankara sama neuďelá nic

abc 89.?.?.?

Aj keď vedenie vojsk Turecka je prochazarské, bez pomoci svojich tureckých chazarských bratov vo svete neurobí nič... http://wertyzreport.com/2012/10/04/syrie-nechce-valku-s-tureckem-ziad-fadel/

276573

6.10.2012 5:10

Již třetí den Turecko odstřeluje Syrské pozice

Saša 24.?.?.?

Již třetí den Turecko odstřeluje Syrské pozice jako odvetu za střelbu do pohraniční vesničky (spáchanou neznámo kým).

Tisíce prostých lidí demonstruje v Istanbulu a dalších městech proti válce se Sýrií. „Lidé se cítí podvedeni Tureckou vládou“. Nesouhlasí s vládní podporou syrských povstalců! Část demonstrujících dokonce otevřeně podporuje syrského presidenta Assada, všichni jsou proti válce.

276604

6.10.2012 11:36

RE: Již třetí den Turecko odstřeluje Syrské pozice

ludy 78.?.?.?

Reakce na 276604

Je jim to jedno, poslou armadu ktera bohuzel musi plnit rozkazy a nebudou brat ohledy na civilisty. Ze lide nechteji valky je nezajima, je to jako u nas, taky se nam nelibi co vlada dela, ale nikdo to neni schopen zastavit. Celej zapad je ve srackach a potrebujeme valku aby jsme dal mohli krast... uz by meli rusove rusove rict stop dokud je cas. Jestli rozsekaj Syrii, doufam ze ne, nic uz jim nebude branit zautocit na Iran. Castecne se jim to uz dari, bezletovou zonou.

Muzem to zastavit, ale musi to chtit vsichni, musi to vedet, a musime chtit. Jenze media manipuluji vetsinou naroda. Ono jde o to ze motor ve valecnem stvani je v nas, otrocich. Stacilo by zastavit provoz velkych podniku neomezenou generalni stavkou.

To nemuzou dovolit, protoze by zapad nemel silu na agresi.

276630

6.10.2012 10:11

Rusko varovalo NATO

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Tento týždeň tuším v stredu alebo vo štvrtok bolo NATO dôrazne upevodomené Ruskom aby nato v Sýrii vojensky nezasahovalo lebo v prípade objavenia cudzích lietadiel nad územím Sýrie to bude vyzerať nejako takto:
http://www.youtube.com/watch?v=EC5dJLBgGdc

276615

7.10.2012 23:16

RE: Rusko varovalo NATO

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 276615

Jj, to video je pěkné, jenže to bylo ještě za blahých dob mocného a pokrokového Sovětského svazu (dejž mu Pán Bůh zdar a sílu k jeho brzkému obnovení), jehož varování museli imperialističtí parchanti brát vážně. Bohužel, ne tak u současného Ruska, které od neslavných dob působení zrádce sovětského lidu, M. S. Gorbačova, své spojence opouští, když jde do tuhého - a proto už ani žádné spojence nemá. Pochybuji, že lze od Putina čekat něco jiného, než že Rusko nakonec Sýrii opustí a základnu v Tarsu si nechá sebrat. To Sovětský svaz by měl za Brežněva, Chruščova a Stalina docela jiné argumenty - na Sýrii, Libyi potažmo Írán by se vývozci západní demokracie neodvážili ani pomyslet!

276712

6.10.2012 10:25

Sitácia graduje.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Situácia graduje. Ďašia mínometná streľba Sýrie na Turecko:
http://www.sme.sk/c/6558591/turercko-odpovedalo-na...

276617

6.10.2012 10:38

Kurdistan

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Kurdistan
Treba vyzbrojiť Kurdov. V Iraku a na vlastnom území ich Osmani masakrujú ale nikomu to nevadí lebo NATO. Myslím že treba riadne vyzbrojiť Kurdov aby sa mohli brániť pred vyvražďovaním svojho národa.

276619

6.10.2012 11:32

Najnovšie info k situácii:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Najnovšie info k situácii:
http://www.lidovky.cz/ze-syrie-priletla-dalsi-stre...

276629

6.10.2012 13:06

turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a nie

Mišo 188.?.?.?

turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a nie Syria. Prichadza tak k zaveru, ze ich rebelom poskytla turecka armada.

Tazko to ale potvrdit, kedze ziadne vysetrovanie sa nekonalo, lebo Erdogan o ziadne nema zaujem. Potrebuje situaciu eskalovat a pripravit podu na pozemnu intervenciu

276637

6.10.2012 20:51

RE: turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a

steve 174.?.?.?

Reakce na 276637

.. ceske ponorky a bombardovaci letky jsou pripraveny Syrii rozdrtit ! A co Vy ? - bratri Slovaci ! Pujdete humanitarne s nami ?

276653

6.10.2012 21:01

RE: turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a

steve 174.?.?.?

Reakce na 276637

.. ceske ponorky a bombardovaci letky jsou pripraveny Syrii rozdrtit ! A co Vy ? - bratri Slovaci ! Pujdete humanitarne s nami ?

276655

6.10.2012 21:56

RE: turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 276655

Steve, jsem rád, že jste na správné straně barikády. Právě jsem se dočetl (teletex ČT1), časopis Forbes oznámil světu, že Putin je nejnesympatičtější člověk na světě. Je vidět že i Brejvik má šanci. A že Rusko má největší jaderný arsenál na této planetě a Putin tyto strašné zbraně osobně kontroluje. Tomu zamezíme rozhodným a synchronizovaným úderem našich ponorek a bojových letek. A kyž nám pomůžou bratři Slováci, tak se zastavíme - no,to už nechám na vás.

276658

6.10.2012 22:45

RE: turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a

steve 174.?.?.?

Reakce na 276658

.. Forbes, stejne jako napr. "novinky.cz" vzdy nekompromisne odhaluji pravdu. V sobotu i "lasku" a v nedeli to "vitezstvi" !
Putina nenavidim, protoze mam deti a nechci aby mi demokracie zase v jednu v noci rozkopala dvere a hledala v akvariu .. "neco" co popira cislo ...
.... a zastavovat se nikde nebudeme ! My budeme synchronizovat nepretrzite a s demokratickym ohnem v srdci budeme uhanet k horizontu svobody a ....
.. jako v te nasi deemogradycge pisni, jak se zpiva - ze - .." s puskou v ruce, s Thacim v srdci, hladovy a roztrhan - uhani vpred na Panduru - smely EUpartyzan !! .."

276660

7.10.2012 9:47

RE: turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 276660

Steve, zírám jak jste vyrostl. Ještě když odstraníte negativní pohled na našeho téměř "Největšího Čecha" (nejvýznamnějšího), tak budu zcela spokojený. Mimoto, jeho výroky a pokyny, které nám zanechal, jsou zcela srozumitelné. Na příklad tento:

"Absurdní ideologie je, že rodina má mít výhody, protože plodí děti, na rozdíl od homosexuálních párů. To je pojetí rodiny jako teletníku, jako místa, kde se připouštějí býci ke kravám, aby byla telata," uvedl Havel.

Komentář k tomuto výroku zde:
http://smit.wz.cz/zrcadlo/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2006032701

276680

6.10.2012 21:31

- veru -

timur 85.?.?.?

rozhodne - silní v mieri odvážni v boji - len smelo ideme NATO !!!

276657

Příspěvků: 22

05.10. 10:54  V hospodě U Kalicha by tajnej agent BIS Bretschneider Švejkovi nadhodil něco jako: "V tom Akcakale, to udělali Syřané."
06.10. 18:09 Robin  RE: V hospodě U Kalicha by tajnej agent BIS Bretschneider Švejkovi nadhodil něco jako:
08.10. 01:34 petesv  RE: V hospodě U Kalicha by tajnej agent BIS Bretschneider Švejkovi nadhodil něco jako:
08.10. 02:35 p.  RE: V hospodě U Kalicha by tajnej agent BIS Bretschneider Švejkovi nadhodil něco jako:
05.10. 10:58 Mišo  Ja byť v tureckej vláde tak sa veľmi do vojny nehrniem. Už asi Turecko zabudlo na 1. svetovú vojnu. Len zázrak a Ataturk
05.10. 18:34 Pysps  Čo trepeš malý človek, o čom ty vôbec rozhoduješ
05.10. 18:37 Pysps  Gréci a turci, ale aj iní
05.10. 17:32 abc  Ankara sama neuďelá nic
06.10. 05:10 Saša  Již třetí den Turecko odstřeluje Syrské pozice
06.10. 11:36 ludy  RE: Již třetí den Turecko odstřeluje Syrské pozice
06.10. 10:11  Rusko varovalo NATO
07.10. 23:16  RE: Rusko varovalo NATO
06.10. 10:25  Sitácia graduje.
06.10. 10:38  Kurdistan
06.10. 11:32  Najnovšie info k situácii:
06.10. 13:06 Mišo  turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a nie
06.10. 20:51 steve  RE: turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a
06.10. 21:01 steve  RE: turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a
06.10. 21:56  RE: turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a
06.10. 22:45 steve  RE: turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a
07.10. 09:47  RE: turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a
06.10. 21:31 timur  - veru -

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 6

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,58 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
16,90 Kč
Australský dolar
16,59 Kč
Švýcarský frank
24,28 Kč
100 japonských jenů
20,80 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 062,66 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
692 742,60 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 989