Diskuze k článku

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

Příspěvků 199

28.7.2012 1:47

Teda editore

sxg 178.?.?.?

Už aby bol prezident Fisher, lobby pritlačí a za popieranie bude trest smrti.
*
Som zásadne proti trestu smrti, napr. takému Miklošovi by svečilo doživotie na doliečovacom oddelení.
http://necenzurovane.sk/12/socialne_samovrazdy.htm...

272571

28.7.2012 6:36

Teda editore, neblbni!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 272571

Článek je dobrý až na poznámku editora a ještě s odvoláním na „Písmo“! Jistě se společnost musí bránit, jenže trestem smrti v zásadě legitimizujeme vraždu. Každý kdo spáchá vraždu, musí být těžce narušeným jedincem, nehledě k tomu, že ve svém šílenství se často smrti nebojí jako atentátníci co se vyhodí do povětří. Bezesporu šílence postrčil fantasmagorický film Batman a scéna z Temného rytíře, kterou již předělávají. Odsoudíme k trestu smrti také režiséra? Fanatismus a zvrhlá ideologie je smrtelně nebezpečná, (snad také zobrazování "lehkého" umírání) a jděte se tedy vzájemně zabíjet – předejdeme tím snad vrahům nebo smrti? Všichni jsme svým způsobem odsouzeni k smrti, proč by se jí měl zrovna vrah bát? Editor se svojí „politicko ne- nebo korektní“ poznámkou šlápl do hovna!

272579

28.7.2012 7:57

RE: Teda editore, neblbni!

petesv 2.?.?.?

Reakce na 272579

No tak tu mudruj humanisto, v bezpečí a za bukem... Ani to není na věky. Co budeš kvákat potom, jak zločin se dotkne tebe? A toho režiséra by mohli dát do začátku na skřipec. "Kultura" má k něčemu vychovávat, ať popřemýšlí k čemu.
Popravdě řečeno, je mi na blití. Takoví mudrlanti, co z reálného života zkusili zatím jen tu lepší stránku. Na jatka bys je nedostal, protože věří, že šunka roste na stromech. Nebo je další z těch placených diskutérů?
V Rusku platí moratorium na výkon trestu smrti. Podle svědectví bachařů, i ti nejhorší vrazi se bojí smrti a čekají na amnestii. Tak mi nepovídejte, že žádný účinek ten trest smrti nemá.

272580

28.7.2012 8:26

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 272580

Nemá, protože ty vrahy, které právě zmiňujete, jeho existence stejně od jejich činů neodradila.

272585

28.7.2012 19:17

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 272585

>Nemá, protože ty vrahy, které právě zmiňujete, jeho
>existence stejně od jejich činů neodradila.

Jednoho mozna ne, ale stovky dalsich ano. Mezi temi stovkami mohl byt jeden, ktery mohl treba zavrazdit nekoho vaseho blizkeho. Take byste ho v tom pripade pred porotou hajil a nedopustil, aby dostal trest smrti?

272632

28.7.2012 21:25

RE: Teda editore, neblbni!

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272632

Tohle je z USA a stoji za to se na to podivat. http://www.deathpenaltyinfo.org/

272641

28.7.2012 23:02

RE: Teda editore, neblbni!

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 272632

kdyby byla šance že mi to blízkého vrátí tak bych byl pro jeho popravu
jelikož ta šance není tak jsem proti

272645

28.7.2012 23:53

RE: Teda editore, neblbni!

exDIAs 87.?.?.?

Reakce na 272645

veľmi krátkozraké, niečo na spôsob keď mne koza, susedovi dve...
Ak takéhoto jedinca eliminujete zo života spoločnosti, tak už nikomu ďalšiemu neublíži. V prípade, že ho iba zavriete, čo mu bráni v tom, aby svoj skutok nezopakoval a to či už za bránami väznice alebo mimo nej, pri pokuse o útek. Koľko doživotných väzení takého hajzla "prevychová"? Je mi vždy na smiech, keď uverejnia nejaký strašný čin z emeriky, kde zločinec dostane niekoľko doživotných väzení bez možnosti prepustenia. A vždy si spomeniem aj na príčinu zrušenia Alcatrazu, kde sa dlhé desaťročia zatajovalo, že odtiaľ niekto unikol a dodnes o nich nikto nič nevie. Ak ide o ťažkých delikventov, koľko ďalších obetí im pribudlo na konte, obetí, ktoré boli presvedčované pseudohumanistami, že majú od takýchto delikventov pokoj?
Každý sme si strojcom svojho šťastia a kto chce kam, pomôžme mu tam... Ak spoločnosť dovolí odsúdenie nevinných ľudí, tak je sprostá, ale ak bráni tzv. "práva" delikventov, je chorá. Potom ale nech si nik nesťažuje, že sa stal obeťou nejakého úmyselného trestného činu, prípadne niekto z jeho blízkych. Lebo sami to tak chceli. Svoje práva podriadili právam zločincov a neskoro je plakať nad rozliatym mliekom. V hre je každý z nás a preto som jednoznačne za starozákonné oko za oko v prípadoch, kde je nespochybniteľná vina zločinca.

272648

29.7.2012 14:02

RE: Teda editore, neblbni! - zdání klame..

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 272632

myslím, že bylo psycho-sociálními analýzami doloženo, že trest smrti nemá odstrašující účinek právě pro ty dotyčné skupiny pachatelů, tedy zabití z afektu či plánovaná vražda pod vlivem nadměrného psychického či sociálního útlaku jedince či skupiny osob..(tito lidé potřebují pomoc, které se jim prostě včas nedostane)
další skupina jsou psychopati, kteří mají porouchaný mozek,jak bylo poměrně nedávno zcela jasně dokázáno speciálním detailním měřením mozkových aktivit v různých oblastech(centrech) mozku jako reakce na specifické podněty, jsou to defacto nemocní lidé, že..

272686

28.7.2012 10:45

RE: Teda editore, neblbni!

dead sniper 78.?.?.?

Reakce na 272580

trest smrti je trestem absolutním a protože neexistuje absolutní vina, protože každý pachatel byl tak či onak formovaný okolím, nelze ani pachateli uložit absolutní trest, trest smrti.

člověk se nerodí hotovi a to jak bude vypadat závisí do velké míry na prostředí ve kterém vyrůstal. takže co bych udělal až by se mě to dotklo? našel bych si skutečného vynníka. vybral bych si toho na samém vrchu pyramidy, který stál u roskradnutí naší země a zmrzačil bych ho, i celou jeho rodinu (kromě dětí) a z úsměvem bych šel na policii a tr. čin ohlásil.

272597

28.7.2012 8:26

RE: Teda editore, neblbni!

Frank51 89.?.?.?

Reakce na 272579

Trest smrti tady není od toho, aby vychovával, ale aby společnost zbavil parazitů. A je mi úplně jedno, jestli odsouzený grázl při něm trpí. Kde jsme s takovými pseudohumanistickými názory došli, je vidět na každém kroku. Společnost se musí bránit proti parazitům a aktivně je likvidovat. A bláboly o tom, se člověk se rodí svobodný si autor může nechat pro svoji rodinu anebo pro děti ze třetích zemí.

272586

28.7.2012 8:32

RE: Teda editore, neblbni!

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272586

Odsouzený grázl Horáková (třeba)?

Zapomněla jsem se předtím zalogovat, omlouvám se.

272587

28.7.2012 19:14

RE: Teda editore, neblbni!

Jirka? 98.?.?.?

Reakce na 272587

>Odsouzený grázl Horáková (třeba)?
>Zapomněla jsem se předtím zalogovat, omlouvám se.

No vide, a jsme u toho. Brozova za tuhle a dalsi vykonstruovane cilevedome pripravovane a vykonane vrazdy a devastace stovky lidskych zivotu vyfasla misto trestu smrti luxusni zaopatreni na stara kolena. Gratuluji vazeni pseudohumaniste. Az vam zavrazdi nekdo dite, tak ho nezapomente ospravedlnit argumentem, ze trest smrti by byl nehumani a platte bez remcani ze svych dani jeho zaopatreni.

272630

28.7.2012 21:09

RE: Teda editore, neblbni!

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272630

Dítě mi nikdo nezavraždil, v tomhle jsem asi klikař. Jen jsem si prožila několik let brutálního násilí. Ten hajzl dostal jen podmínku. Kdyby měl naráz schytat i jen čtvrtinu rán a kopanců, které mi kdy uštědřil, tak to nepřežije. Mám pár jizev na těle, spoustu na duši. A taky zákalek ve sklivci levého oka (holt - pravák), který mě silně rozčiluje, protože cestuje a v těchto dnech ho mám přímo uprostřed zorného pole. Jsou to věci, které mi nedovolí zapomenout. Přesto tomu zmetkovi nic podobně násilného nepřeju. Byla bych pro tu značku na zadnici. Aby ty další věděly. On ten život musí žít. Nikdy nebude mít normální vztah, nikdy ho nikdo nebude skutečně milovat. A i kdyby ano, on tomu nikdy nebude věřit, tudíž si to nevychutná ani jen jedinou minutu svého života. Vždycky jej bude ovládat jen zloba. Nikdy nepozná krásu vzájemného láskyplného vztahu. Už dávno je vytrestaný životem tím, co se mu děje v jeho pošahané kebuli.

Jsme-li u těch dětí, kdo vraždí děti? Sexuální devianti, zvrácenci. Ani tak bych je nenechala "legálně vraždit" systémem. Už jsem to tu psala. Kastrace. A taky jsem nikdy nikde nepsala o tom, že vězni si nemají platit svůj pobyt ve věznicích. Jsem pro, aby pracovali, proto jsem i proti sekání končetin. [mrknutí jedním okem]
Zbytek je o prevenci. O (ne)láskyplném prostředí, ve kterém vyrůstají děti. V neposlední řadě i o tom, jestli jsou rodiče vydíráni a stresováni systémem na milión způsobů či nikoli. Jestli mohou žít v důvěře v život sám či nikoli. Tam bych hledala řešení.

To, co tady vyhlašujete vy, je vendeta. A víme, jak taková vendeta končívá.

Brožová jednala na objednávku, dostala zakázku, která se neodmítá. Vy byste odmítl? Vážně? Když jste všichni tak morální, kde se tedy vždycky braly ty davy kamenující upalované kacíře?

272640

29.7.2012 0:27

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 272640

>To, co tady vyhlašujete vy, je vendeta. A víme, jak taková vendeta končívá.

Nic nevyhlasuji, pisi o tom , ze zlocin ma byt potrestan. Vase demagogie, ze kdyz mi zavrazdi dite, nema byt vrah potrestan, nebo maximalne potrestan dozivotnim zaopatrenim, jinak je to pomsta je opravdu smesna. Proste si hrajete na matku Terezu. Nedivte se potom tomu, ze se najde nekdo, kdo brutalne zmlati zenu. Jste to prave vy se svou strojenou mirumilovnosti, kdo jim umoznuje beztrestne nekoho tyrat. Vase vykriky o kastraci jsou jasnym znakem zurive feministky. Jste to vy, kdo se chce mstit za to co vam udelal jedem chlap kazdemu. Kastrace muze byt soudem narizena, v demokratickych zemich muze byt provedena jen se souhlasem delikventa. Opet diky hunanistum jako jste vy. samozrejme vymenou za nizsi trest.

>Brožová jednala na objednávku, dostala zakázku, která se neodmítá. Vy byste odmítl? Vážně? Když jste všichni tak morální, kde se tedy vždycky braly ty davy kamenující upalované kacíře?

Ano vrazdit nevinne lidi na objednavku podle scenaru silencu bych urcite odmitl. Zrovna tak bych se nepripojil k davu, ktery nekoho kamenuje. Ona ovsem patri k tem bestiim, ktere zadne pobizeni nepotrebovali. Uz to ze o necem takovem pochybujete naznacuje, ze vy byste to neodmitla. To je ta vase humanita. Tomu kdo me dal par facek at uriznou koule a vraha, ktery neublizil me pustit na svobodu, protoze to se mne netyka.

272651

29.7.2012 4:11

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272630

jejich zaopatření? Máte představu kolik je v ČR doživotních vězňů? Víte kolik stojí jejich zaopatření? To číslo je tak směšné, že to opravdu není tak vysoká cena za to, aby se zajistilo, že nedojde k "omylu" nebo k nějakému "spravedlivému procesu".
Padlo tu jméno Horáková. Nejde o humanizmus, ale právě o zabránění takovým případům. Kdyby nebyl trest smrti, dostala by doživotí....a za pár let, třeba za deset by třeba už byla doma (spoustě lidí zmírnili tresty) a třeba by se dožila i rehabilitace.
Ale právě proto, že voláte po tak definitivním řešení jako je smrt, právě vy "spravedliví" jste příčinou takových konců jako byla právě horáková.

272659

29.7.2012 5:38

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 272659

>Ale právě proto, že voláte po tak definitivním řešení jako je smrt, právě vy "spravedliví" jste příčinou takových konců jako byla právě horáková.

Nikoliv jste to prave vy humaniste, kteri umoznuji nastup diktatorskym rezimum jakym byl komunisticky a vrazdit v nich lidi za jejich politicke presvedceni. Jste to vy kdo odmita pravni stat a spravedlivou justici pro slusne lidi, jen proto, ze chcete predvadet sve "krasne" duse a levicackou anarchii.

272662

29.7.2012 5:57

RE: Teda editore, neblbni!

Jirka? 98.?.?.?

Reakce na 272659

>jejich zaopatření? Máte představu kolik je v ČR
>doživotních vězňů? Víte kolik stojí jejich zaopatření?
>To číslo je tak směšné, že to opravdu není tak vysoká
>cena za to, aby se zajistilo, že nedojde k "omylu" nebo k
>nějakému "spravedlivému procesu".

Naklady na jednoho vezne byly v roce 2006 podle Vezenske sluzby CR 872 korun denne. V mesicnim vyjadrení to predstavuje 26,5 tisic korun, za rok pak 318,4 tisic korun. Nezamestnany stoji pro srovnani stat 110 tis. rocne. Podle vas to je ovsem smesna suma. Ted vam uz nezbyde nic jineho, nez prohlasit, ze to neni pravda a nicim to nedolozit. O penize jde ale az v druhe rade. Na prvnim miste je v kazdem pripade spravedlivy trest za nejhruznejsi kriminalni zlociny.

>Padlo tu jméno Horáková. Nejde o humanizmus, ale právě o
>zabránění takovým případům. Kdyby nebyl trest smrti,
>dostala by doživotí....a za pár let, třeba za deset by třeba
>už byla doma (spoustě lidí zmírnili tresty) a třeba by se
>dožila i rehabilitace.

Diky pseudohumanistum jakym jste vy se dostal k moci rezim, ktery uplatnoval trest smrti pro nekriminalni politicke vezne. Jestlipak byste proti nemu v tomto rezimu protestoval tak, jako proti nemu protestujete v demokracii, ktera ho zrusila i pro kriminalni vrahy? Odpovim za vas, byl byste zticha jako pena.

>Ale právě proto, že voláte po tak definitivním řešení
>jako je smrt, právě vy "spravedliví" jste příčinou
>takových konců jako byla právě horáková.

Na to uz je odpovezeno vyse.

272663

29.7.2012 15:38

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 272663

Jen si dovoluji podotknout, že ten proces s Horákovou nebyl brán jako politický, ale vlastizrádný a tedy kriminální. Připravovali přece sice z politického přesvědčení, ale státní převrat a to v součinnosti s nepřátelskou mocností, který by rozhodně nebyl žádným plyšákem, jak dokázali nejen Mašínové, ale i řada zadržených agentů CIA a dalších rozvědek, od sabotáží až po vraždy.

I dnešní pachatelé hospodářských zločinů i na úrovni velezrady, se tváří jako oběti politické zvůle z vůle lidu.

272689

29.7.2012 19:18

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272663

samozřejmě, a dostáváme se zase ke statistice, která jak víme, je přesný souhrn nepřesných čísel. Náklady na jednoho odsouzeného jsou vyjádřeny poměrem nákladů celé vězeňské služby na jednoho odsouzeného (tedy platy, údržba budov, investice). Jedná se o poměrnou část celé rozpočtové kapitoly.
U nezaměstnaného je to ale trochu jinak, protože podporu dostává pouze určitou dobu, pak je placen už z jiné kapsy, platí ho sociálka, která většinu nezaměstnaných dokrývá i souběžně s podporou. Takže pokud si sečtete SKUTEČNÉ náklady na jednoho nezaměstnaného, tedy i poměrnou část nákladů sociálky, nákladů obcí, výdaje za budovy a investice nejenom úřadu práce, ale i jiných institucí, které se podílejí na péči o nezaměstnané. Dále náklady různých vládních i nevládních organizací, které jsou placeny z rozpočtu a jejichž "prací" je integrace různých nepracujících skupin..............TAK SE V CELKOVÉM ČÍSLE NÁKLADŮ NA JEDNOHO NEZAMĚSTNANÉHO DOSTANETE DALEKO VÝŠE NEŽ JSOU NÁKLADY NA JEDNOHO VĚZNĚ.
Trvám na tom, že trest smrti je nesmysl pro svoji definitivnost. Nejde o nějakou humanitu, ale o zdravý selský rozum.
Uživit nějakých 20 nebo 30 doživotních vězňů není tak drahé a upřímně, kdyby tam těch 30 doživoťáků nebylo, tak by nestámo míň věznic, ani by nebylo míň bachařů, protože je to jen nepartný zlomek z celého počtu sedících, takže kdyby tam nebyli, tak by se náklady snížili nikoli o Vámi zmiňovaných 318 tisíc na osobu, ale pouze o stravní dávku, tedy cca o 50 tisíc na osobu.
Mimochodem diskuze tady na Zvedavci poněkud upadá, začíná se tady nadávat do pseudohumanistů, komunistů a podobně. Možná se budu opakovat, ale to je chování fašistů (ať už sami sebe označují jakkoli, třeba za demokraty)

Vaše tvrzení, že kdyby lidi podporovali trest smrti, tak by horáková popravena nebyla, ale byla popravena právě proto, že pseudohumanisti jsou proti trestu smrti je taky dosti úsměvné. Ona je právě krásný příklad toho, proč by trest smrti existovat neměl. Kdyby nebyl, nebyla by popravena. A nemá to nic společného s tím jaký byl nebo nebyl režim nebo kdo se dostal nebo nedostal k moci nebo kdo koho vraždil nebo nevraždil. Na téhle úrovni není otázka oprávněnosti či neoprávněnosti trestu smrti postavena. Jde jen a pouze o to, že ten trest je nevratný a i kdyby došlo třeba jen k jedné jediné chybě, justičnímu omylu, tak je to nevratné a neospravedlnitelné a je zcela jedno v jakém režimu by se to stalo.

272695

30.7.2012 11:32

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272695

Jen poznámka pod čarou.
V ČR je dána vězňům zákonná povinnost pracovat, pokud pro ně věznice práci zajistí, v opačném případě si vězni náklady svého věznění platí sami, popřípadě jim roste dluh,pokud svévolně pracovat nechtějí.
Protože ale je nesmysl aby doživotním vězňům rostl dluh (protože by ho těžko po skončení trestu splatili), tak právě jim věznice práci zajišťují....a oni rádi pracují, protože se aspoň nenudí.
takže tvrdit, že právě tito vězni nás stojí nějaké peníze je nesmysl.

272727

31.7.2012 5:55

Klickujete jako postreleny zajic!!!

Jirka? 98.?.?.?

Reakce na 272727

>Protože ale je nesmysl aby doživotním vězňům rostl dluh (protože by ho těžko po skončení trestu splatili), tak právě jim věznice práci zajišťují....a oni rádi pracují, protože se aspoň nenudí.
takže tvrdit, že právě tito vězni nás stojí nějaké peníze je nesmysl.

Marne to okecavate a marne klickujete, marne goglujete, marne shanite dalsi omluvy pro ochranu vrahu. Vezen stoji danove poplatniky dnes uz tisicovku denne. Tecka!

272754

31.7.2012 9:23

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 272754

>Marne to okecavate a marne klickujete, marne goglujete, marne
>shanite dalsi omluvy pro ochranu vrahu. Vezen stoji danove
>poplatniky dnes uz tisicovku denne. Tecka!

Jirko, tak pro peníze je trest smrti ospraveditelný?? Stejnou logikou by byla tedy ospraveditelná jeho loupežná vražda, ne? [cool]
Jirko, ten vrah má v hlavě nasráno, jinak by nevraždil.
Kdybychom ho mohli pověsit preventivně, to by byla spokojenost na všech stranách a tak mě napadá, jestli se nemáš jít udat [chechtot]

Ještě, že jen tlacháme [velký smích]

272761

2.8.2012 2:59

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Jirka? 98.?.?.?

Reakce na 272761

>Jirko, tak pro peníze je trest smrti ospraveditelný?? Stejnou logikou by byla tedy ospraveditelná jeho loupežná vražda, ne?

Ne neni, nikde jsem nic takoveho nenapsal. Naopak jsem napsal, ze penize jsou druhorade. Kdyz se chcete s nekym o necem bavit, tak si prectete napred jeho nazor a nevypichjte jen vety a nestavte na nich obvineni. Trest smrti je kapitalni trest, ktery se uplatnuje v civilizovanych zemich jen ve vyjimecnych pripadech. Neni proto omluvitelne propustit po par letech sadistickeho vraha, ktery pak vrazdi dal. To se v CR stalo uz nekolikrat. Prece nejste tak jednoduchy, abyste daval do stejne lajny brutalni vrazdu s potrestanim mnohonasobneho vraha, ktery se notabene priznal. Tez blafani o tom, ze v zemich, kde byl trest smrti zrusen se nezvysila kapitalni kriminalita (nejvetsi zoufalci se dokonce snazi propasirovat rozumy, ze se naopak snizila)nelze brat seriozne. Je dost zemi, ktere se po tomto humannim pokusu, hodne rychle k trestu smrti vratili. Reci o justicnich omylech to uz jsou jen hospodske tlachy tesne pred zaviraci dobou. Misto toho, abyste tradicne prekrucov to o cem pisi a zneuzival to k vyrobe nazoru, ktere nesdilim, byste me mohl vysvetlit jake vyhody spatrujete v tom, ze spolecnost nema byt chranena pred zlocinci ucinnym zpusobem. Vy a pan Vitek byste serial vrahovi naparili trojku z chovani a jeste byste se v noci odkopavali hruzou, jestli to neni justicni omyl. To je fakt nekdy zabavne, co se clovek od lidi nedovi. Panu Vitkovi uz ani odpovidat nebudu. Jednak je to marne a jednak uz uplne sjel z koleji.

272839

2.8.2012 6:23

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 272839

>nikde jsem nic takoveho nenapsal

Budete se vztekat a dupat nožičkama. Články a statistiky dokazují, že trest smrti je nesmyslný. Etika Vás zřejmě nezajímá, když vypichujete, že „Vezen stoji danove poplatniky dnes uz tisicovku denne”

Zoufalé argumenty aspoň „trošku“ popravovat, vždyť i technicky vyspělé, „civilizované“ státy popravují (často nevinné, blázny nebo děti a bohaté vrahy ponechají na svobodě) ve „výjimečných“ případech. První problém je v té výjimečnosti? Kde nastavíme hranici? že se přizná, je polehčující okolnost a věřte mně, přiznáte se ke všemu. Otázka sadismu nebo počtu obětí? No to snad svědčí jen o vrahově nepříčetnosti. Všeobecně platí, že přimět někoho vraždit je větší zločin než spáchaný zločin tupým vrahem. Koho tedy poženeme k odpovědnosti, v zářném případě vraha z Denveru (Holmse), který zavraždil 12 osob a postřelil dalších 68? Víme, že to udělal pod vlivem filmu a jednu scénu jokera již předělávají. Víme, že se léčil na schizofrenii a jeho lékařka mu dala silné léky pro „komfort“, které někdy zapříčiňuji právě takové chování, (jeho lékařka podobné léky v minulosti předepsala sobě a své rodině a byla za to pokárána), zbraně koupil legálně, do střeleckého klubu ho nevzali, protože se jim zdál divný. Jistě voláte po smrti toho hovada, ovšem větší vinu nesou jiní. Kolik jich popravíme a bude společnost o to bezpečnější?

Vezměme to z opačného konce, kdy se zabití považuje za ospraveditelné. Celkem pochopitelně, když je Váš život bezprostředně ohrožen - pak se však zkoumá nejdříve úmysl, potom kdo měl jakou zbraň, jak byl silný, kde se nacházel a jestli se nemohl nebezpečí vyhnout. To je myšlení normálního a logického člověka, ale mezi tyto lidi vrah nikdy nepatří – může však být něco „mezi“ – bál se, je zvíře atp. Problém tedy je, jak daleko bychom šli s tím popravováním a s přísností oko za oko, zub za zub. Nemusel by zbýt nikdo na planetě. Ethika je mezi jiným také praktická.

272843

2.8.2012 8:00

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 272843

>Budete se vztekat a dupat nožičkama. Články a statistiky dokazují, že trest smrti je nesmyslný. Etika Vás zřejmě nezajímá, když vypichujete, že „Vezen stoji danove poplatniky dnes uz tisicovku denne”

Vztekate se vy a uplne zbytecne. Nikde nic nevypichuji, jen uvadim fakta tak se toho porad nedrzte jako zoufalec. Ktere clanky a ktere statistiky dokazuji, ze trest smrti je nesmyslny? Jak muzete hovorit o nejake etice, kdyz chranite vrahy na zaklade svych smyslenek? Muzete uvest s panem Vitkem nejaky konkretni pripad popravy na zaklade justicniho omylu v Cesku? Nejsem prvni, kdo se vas a pana Vitka na to pta. Odpovedi se vyhybate, ackoliv zurive argumentujete hruznym poctem nevinne popravenych na zaklade omylu soudcu. Ktera civilizovana zeme popravuje nevinne deti? To uz je primo zoufalost. Byl jste nekdy u soudu jako porotce a mate alespon mlhave poneti, jak probiha proces s vrahem? Co byste delal s Holmsem? Dal mu poznamku do zakovske knizky? Nebo mu dal dozivoti? Kdo zaruci, ze neutece? Vy? Tihle magori zpravidla vrazdi i v kriminale. Vy jste clovece uplne mimo se svym myslenim a kazete etiku. Nakonec jako vzdy si vylejete zlost na USA, tak kdo tady dupa nozickama. Co jsem od vas cetl, tak vzdy vy.

272844

2.8.2012 8:53

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272844

Kdo se vyhýbá odpovědi?
už několikrát jsem psal, že krásný příklad je právě Horáková.
Můžete argumentovat, že to bylo na politickou objednávku a že režim dokáže zabíjet i tajně. Režim může zabíjet tajně a každý to dělá, ale takovýhle veřejný proces je vzkaz pro lidi co se jim stane, když nebudou držet hubu. tady nešlo o nějakou Horákovou, ale o doručení vzkazu celé společnosti.
Dostáváme se k jednoduché matematice....pokud by trest smrti nebyl, nebyla by popravena. Hotovo, tečka.
Teď mi uveďte vy nějaký rozumný argument, proč si myslíte, že "teď už by se to nestávalo" když tam sedí stále ti samí soudci.
Osobně znám soudce alkoholiky, znám soudce závislé na drogách, znám soudkyni, která se mstí za napadení dcery.
Soudci nejsou žádní nadlidi, jsou mezi nima hovada jako kdekoli jinde. Protože jsem realista tak vím, že se kdykoli , komukoli, třeba i mně může stát, že mně někdy budou soudit neoprávněně.....a v takové chvíli bych skutečně nechtěl, aby soudce měl pravomoc rozhodovat o mém životě.

272847

3.8.2012 2:58

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 272847

>Kdo se vyhýbá odpovědi?

Vy jste se ji doted vyhybal. Nakonec jste odpovedel takovym nesmyslem, ze jsem to ani nechtel komentovat.

>už několikrát jsem psal, že krásný příklad je právě Horáková.

Aha tak pripad Horakova je pro vas priklad justicniho omylu? To nemuzete myslet vazne ani po jointu a patnacti pivech. Pripad Horakova byla presne naplanovana masova vrazda dle scenare komunistickych zrud. Nebyla to zadna objednavka, bylo to vrazdeni politickych odpurcu z rad ceske inteligence.

>Dostáváme se k jednoduché matematice....pokud by trest smrti nebyl, nebyla by popravena. Hotovo, tečka.

Znovu odpovidam otazkou. Pokud byste zil v te dobe, protestoval byste proti trestu smrti? Poprve jste neodpovedel, tak za vas odpovim i podruhe. Ne byl byste zticha jako pena a v hospode byste pritakaval jak je dobre ze popravili vlastizradce a podepsal byste v CKD petici jako odborar nebo clen KSC na podporu tech co vrazdili na zakladech vykonstruovanych procesu pod vedenim ruskych odborniku ceske politicke odpurce zlocineckeho komunistickeho rezimu arcivraha Klementa. Vase tvrzeni ze kdyby v rezimu komunistickych vrahu, kteri se zmocnili vlady ozbrojenym pucem "nebyl trest smrti" tak by vse bylo podle vasich predstav je opravdu smesne. To snad ani nemuzete myslet vazne. Naivita lidi jako jste vy privedla ten rezim k moci a proto byli spoluodpovedni za to co se delo. A vy jak je patrne byste si to chtel opet zopaknout. Tri tecky...

272878

3.8.2012 8:39

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272878

právě, já bych třeba neprotestoval a byl bych sticha, kdežto vy byste se stejně jako dnes rozplýval nadšením nad trestem smrti a vyzýval k dalším.

272889

3.8.2012 10:19

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 272878

>Aha tak pripad Horakova je pro vas priklad justicniho omylu? To nemuzete myslet vazne ani po jointu a patnacti pivech.

Panu 98 bude bližší poprava manželů Rosenbergových ve Spojených Státech. v červnu 1953

Spoluobviněný korunní svědek David Greenglass (bratr Ethel Rosenbergové) odvolal svoje svědectví, chtěl zachránit svůj život a rodinu a celý proces byla honba na čarodějnice. The New York Times napsal, „Případ manželů Rosenbergových stále straší americkou historii, připomínající bezpráví, které lze udělat, když se národ zmítá v hysterii“.

Během popravy zatímco Julius Rosenberg zemřel po prvním úrazu elektrickým proudem, jeho žena ne. Po normálním průběhu tří elektrických šoků, ošetřovatelé odstranili uvázání a další zařízení jen proto, aby lékař určil, že paní Rosenbergová ještě nezemřela (její srdce stále bilo). Byly použity dva elektrické šoky navíc (celkem 5), a na závěr očití svědci s americkým komentátorem, Bobem Considine mezi nimi, oznamovali, jak se jí kouří z hlavy v popravčí komoře.

Byli to poslední Židé popravení americkou administrativou, od té doby jsou popravováni převážně chudí černoši, Mexičané a ostatní gojimové. Izrael rovněž nemá trest smrti, tedy jen pro Židy.

272894

2.8.2012 10:10

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 272844

>>Budete se vztekat a dupat nožičkama. Články a statistiky
>dokazují, že trest smrti je nesmyslný. Etika Vás zřejmě
>nezajímá, když vypichujete, že „Vezen stoji danove
>poplatniky dnes uz tisicovku denne”

>
>Vztekate se vy a uplne zbytecne. Nikde nic nevypichuji, jen
>uvadim fakta

Vaše „fakta“ byla uvedena jako „zdůvodnění“ trestu smrti.

>svych smyslenek? Muzete uvest s panem Vitkem nejaky konkretni
>pripad popravy na zaklade justicniho omylu v Cesku?

V Českém kráteru byl trest smrti zrušen ještě za „komunistů“ snad někdy v šedesátých letech. Žil jsem tam jako dítě a několikrát byl na návštěvě. O právu v ČR čtu jen v novinách a mám o něm svoji představu.

>Ktera civilizovana zeme popravuje nevinne

„Civilizované“ Spojené Státy - ano mám právo je kritizovat, protože tam léta po část roku žiji. Za poslední dva roky bylo prokázáno dle DNA snad 14 případů nevině popravených.

>Byl jste nekdy u soudu jako
>porotce a mate alespon mlhave poneti, jak probiha proces s
>vrahem?

Nebyl jsem porotce a mlhavou představu jistě mám.

>Co byste delal s Holmsem?

Poslal ho na uzavřené oddělení psychiatrie.

>Kdo zaruci, ze neutece?

Nikdo, ale je to nepravděpodobné.

> Nakonec jako vzdy si vylejete
>zlost na USA, tak kdo tady dupa nozickama.

Rozčilujete se zbytečně USA znám lépe než ČR. Kupodivu, výše trestů není přímo úměrná kriminalitě, naopak. Obdobně je to s trestem smrti. Jistě musíme trestat, ale měli bychom si být vědomi co vlastně chceme dosáhnout. Jak jsem již psal, popravy nevyřeší, ani nesníží počet vražd, snad i kdybyste popravil polovinu populace. Měl byste pravdu kdybychom mohli předpovídat, kdo bude vraždit, to však bývají právě zastánci nejtvrdších trestů. Někteří, by ze msty chtěli popravit vraha několikrát. Žárlivci dokonce i milovanou osobu... [chechtot]
Popsal jsem Vám, že těch vrahů bylo vlastně daleko víc než jen ten Holms se zbraní v ruce. Stále chcete popravit aspoň toho jednoho a svým způsobem méně vinného než ti druzí [chechtot]
Nezdá se Vám nesmyslnost činu Holmse v kontrastu s ostatními spoluviníky?
Kde a koho byste začal popravovat? Stačí Vám jich jenom pár? Nebude to nefér, že ty další magory nepopravíme? [chechtot]

272848

3.8.2012 2:38

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 272848

>Vaše „fakta“ byla uvedena jako „zdůvodnění“ trestu smrti.

Ted uz prukazne lzete. Naklady na vezneni jsem uvadel jako reakci na tvrzeni pana Vitka, ktery vyse, jak se muze kazdy presvedcit pise, ze jsou zanedbatelne. Uz jsem vam jednou napsal, abyste sledoval nit do ktere jste se vmisil a nevymyslel si. Jste tim tady uz dost znamy.

>„Civilizované“ Spojené Státy - ano mám právo je kritizovat, protože tam léta po část roku žiji. Za poslední dva roky bylo prokázáno dle DNA snad 14 případů nevině popravených.

Konkretne ktere pripady? Kdo, kdy a kde popravil nevinne deti, jak vyse tvrdite. Dalsi ubohy vymysl. Pokude jste se do nejake zeme navaril, tak se v ni chovejte slusne a nehazejte na ni lzi a spinu a nenazyvejte to kritikou. To je ta vase etika?

>Rozčilujete se zbytečně USA znám lépe než ČR.

Nerozciluji i kdyz je jasne, ze se o to snazite ze vsech sil. Jen se ptam se na zdroj vasich nesmyslu, kterymi zde argumentujete abyste si vymahal svoji spravedlnost pro sproste vrahy. To ze hrozba trestu smrti pro vrahy neresi znizeni poctu vrazd je vas vyklad. Skutecnost je ale opacna. Ve statech, kde trest smrti je, je prokazatelne a i logicky velmi podstatne nizsi. Tam, kde byl trest smrti zrusen je vzdy zaznamenan obrovsky narust. Zbytek vaseho postu uz ani nekomentuji. Je z nej pro kazdeho normalniho jedince zrejme, ze jste uplne vykolejil z drahy rozumu. Me bylo hned od zacatku jasne, ze jako ve vsech svych prispevcich vse nakonec obratite k tomu, aby jste si schladil zahu na USA a ze vam budoucnost vrahu urcite nelezi tak na srdci, jak se tu snazite predvadet.

272876

3.8.2012 6:51

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 272876

>Ted uz prukazne lzete. Naklady na vezneni jsem uvadel jako
Neměly poukázat na tu vysokou cenu? [chechtot]
>Konkretne ktere pripady?
Ke dvoum třetinám světových poprav mladistvých, v posledních deseti letech došlo v USA - včetně pěti v posledních 18 měsících. The 32-page report, 'The exclusion of child offenders from the death penalty under general international law', shows that two-thirds of the world's executions of child offenders in the past decade occurred in the USA - including five in the past 18 months. There have been 20 such executions in the last ten years, 13 in the USA.
Anglická Wikipedie uvádí 39 popravených a průkazně nevinných (v USA), jen v létech 1992 až 2004.
DNA evidence prokázala nevinu v 15 případech.
Retarded Teresa Lewis s IQ 70, byla popravena ve Virgínii v září 2010 (bylo jí 41).
Death Penalty Information Center
http://cs.wikipedia.org/wiki/Trest_smrti
 trest smrti je nemorální (jedná se jen o vraždu na úrovni státu, ten se tedy dopouští stejného deliktu jako odsouzený),
 hrozba justičního omylu (trest smrti je nevratný),
 jedná se o pouhý akt msty (zločincův trest smrti hraje jen určitou společenskou funkci, jelikož dle statistik je popravena pouze část vrahů),
 neexistuje studie, jež by prokázala odstrašující účinek trestu smrti (většina vražd se neplánuje),
 odpůrci trestu smrti oponují i vysokými finančními náklady institutu trestu smrti (především v demokratických státech),
 možná diskriminace (dle statistik bývá trest smrti uplatňován častěji vůči náboženským a etnickým minoritám a vůči chudým, kteří nemají peníze na dobré právníky).
Argument justičního omylu v posledních letech nabírá výrazně na síle, neboť revize rozsudků v USA při použití nových vědeckých metod (analýza DNA apod.) prokázaly značný počet justičních omylů, případně vyvrátily jediné existující důkazy pro vinu odsouzených ve značném množství případů, a to včetně takových, kde byli obžalovaní odsouzeni k trestu smrti. Dále zde jsou obavy ze zneužití trestu smrti k tzv. justiční vraždě.
OSN je proti trestu smrti, Amnesty International Vložený obrázek
Hrozba popravy není mysli těch, co jednají pod vlivem drog a / nebo alkoholu, kteří jsou v zajetí strachu nebo vzteku, těch co zpanikaří při spáchání trestného činu (např. loupeže), nebo těch, kteří trpí duševní chorobou nebo mentální retardací a nejsou plně schopni pochopit záva...Automaticky kráceno

272883

3.8.2012 7:19

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272883

Poprava vodsouzenyho se v USA muze vysplhat na miliony v US $ . V tom je vodvolani na oucet eraru - to je myslim v USA automaticky u vodsouzenejch k smrti, soudni vydaje, atd.... Nekteri zlocinci cekaj v cele smrti na popravu roky i celou dekadu nez na ne prijde rada a i to se musi pocitat ..... Nakonec si to kolik stoji taxpayers poprava zlocince v USA kazdej kdo by tomu nechtel verit muze voverit. Vono nakonec v USA se se statistikama co se tyce Courthouse Industries nijak netajej.

272886

4.8.2012 5:25

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 272883

>Ke dvoum třetinám světových poprav mladistvých, v posledních deseti letech došlo v USA - včetně pěti v posledních 18 měsících. The 32-page report, 'The exclusion of child offenders from the death penalty under general international law', shows that two-thirds of the world's executions of child offenders in the past decade occurred in the USA - including five in the past 18 months. There have been 20 such executions in the last ten years, 13 in the USA.

Tak to se naucte anglicky a zemepis. Ten odkaz jste bud necetl, nebo mu nerozumite. Od kdy jsou Iran, Pakistan, Saudska Arabie, Nigerie a Jemen staty USA?

>http://cs.wikipedia.org/wiki/Trest_smrti

Nesmysly, kterymi se necha naockovat jen nekdo, kdo nema IQ ani tech 70, jako Teresa. Ten graf je opet ubohost vyrobena fanatickym panbickarem.

>Retarded Teresa Lewis s IQ 70, byla popravena ve Virgínii v září 2010 (bylo jí 41).

Teresa brutalne zavrazdila manzela a jeho syna. V dobe cinu byla mentalne zodpovedna za svuj zlocin a to ze byla zaostala z ni nedela osobu, ktera smi beztrestne vrazdit. Byla popravena na zaklade platnych zakonu. Primluva Ahmedinezada ji asi moc neprospela.

>DNA evidence prokázala nevinu v 15 případech.

To je snuska nesmyslu lunatickych odpurcu spravedlnosti, kteri zcela zjevne nechapou co to DNA je. Takove hovadine se nelze uz ani smat.

272929

3.8.2012 7:01

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272848

Jak se to veme....., voni se u soudu kdyz chtej vodsoudit vraha jak jsem se moh presvedcit na vlastni voci fakt snazej a nemusi to bejt v USA ...... Dokonce v soudni sini kdyz usvedcujou vraha muze bejt i veselo. Na witness stand u soudu v Port Coquitlam kdyz soudili Roberta Picktona za to, ze vrazdil prostitutky zavislejch na drogach se me prosekutor hodinu snazil presvedcit pred soudcem i porotou, ze ta figurina ktery krasnej velkej krkavec u "Piggy Palace" voklovaval xycht a na kterou jsem kvuli horkymu vzduchu kterej se u zeme tim vedrem tetelil zkrz 10x50 ED Pentax binocular poradne nevidel abych to moh presne identifikovat byla prostitutka z Hasting Street. Skoro potil krev jak se snazil a bylo mu to k nicemu, protoze ja tvrdil jen to co sem videl. Posledni slovo v mym sporu s prosekuci mel nakonec expert ze strany vobzalovanyho a ten jen potvrdil my slova, ze na ty figurine nebo mrtvolce z ty dalky se v takovym horku jaky v ten den panovalo a kdy se nad zemi chveje vzduch detaily one az two feet vod zeme nedaj poradne rozeznat. Aspon ze se pri moji vypovedi v Port Coquitlam vyresil muj trespassing vod Fraser River na Dominion Avenue pres farmu Roberta Picktona kterej na me v tom horkym cervencovym dni kdy bylo prez 70 F i kdyz na pozemku u Fraser River nemel plot a ani cedule zavolal RCMP. [chechtot]

272885

2.8.2012 11:02

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272844

>> Byl jste nekdy u soudu jako
>porotce a mate alespon mlhave poneti, jak probiha proces s
>vrahem?

Zapoměl jsem reagovat na tuhle Vaši část......Tady jsme v ČR, takže nikdo tady nemůže být porotcem, protože tady žádné poroty nemáme. Soudí soudce a to naprosto stejně vraha jako zloděje, není v tom rozdíl. Pokud je to pro čin, kde je trestní sazba tuším do 5 let, pak soudí soudce sám, pokud hrozí sazba vyšší, soudí senát složený ze tří soudců. Předseda senátu + dva přísedící. Na konci soudu se senát odebere k závěrečné poradě, kde přísedící mají pouze poradní hlas. Předseda senátu pak vynese rozsudek "dle svého vědomí a svědomí".
Takže žádná porota, žádné jednomyslné stanovisko poroty. Je to jen a pouze rozhodnutí jediného člověka, který sám rozhodne o vině a trestu.
Jedno z hlavních pravidel našeho právního systému je pravidlo "volného hodnocení důkazů". To znamená, že tady neexistuje "tvrzení proti tvrzení" jako v americe. jako důkaz může sloužit vše, co je u soudu řečeno nebo předloženo nebo může jakkoli osvětlit důležité skutečnosti. Tvrzení jednoho účastníka je dukazem...tvrzení druhého účastníka je důkazem...a soudce, podle pravidla "volného hodnocení důkazů" se sám podle svého "vnitřního vědomí a svědomí" rozhodne, kterému důkazu dá jakou váhu.
Pasáže v uvozovkách jsou přesné citace zákona, kdyby Vás napadlo, to napadat jako nějaké moje smyšlenky či názory.

272851

3.8.2012 6:57

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 272851

Dokončení
Hrozba popravy není mysli těch, co jednají pod vlivem drog a / nebo alkoholu, kteří jsou v zajetí strachu nebo vzteku, těch co zpanikaří při spáchání trestného činu (např. loupeže), nebo těch, kteří trpí duševní chorobou nebo mentální retardací a nejsou plně schopni pochopit závažnost svého zločinu.

Jděte argumentovat s lidmi u Vás v USA, co se problémem zabývají.

272884

31.7.2012 9:34

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272754

OK, jste tedy příznivcem justičních omylů a vražd, marně kličkujete a mluvíte o ochraně vrahů. Pokud někdy omylem byste vy sám byl nespravedlivě odsouzen k trestu smrti ač byste byl nevinný, tak tímto sám prohlašujete, že souhlasíte s tím a přejete si, abyste byl okamžitě popraven, ok? Tvrdíte, že budete s trestem smrti souhlasit i jako nevinný a budete rád, že bude proveden, protože nemáte zájem se hájit ani čekat, jestli se objeví nové důkazy, které by Vás očistily a osobně budete sám žádat, aby byl trest vykonán co nejdřív.
Je to tak? Zachoval byste se takhle?
Brečíte pěkně, ale na špatném hrobě, Vaše stížnosti na cenu péče o doživotní vězně jsou projevem choré mysli chudého člověka. 1000,- kč denně, při 35 doživotních vězních je necelých 13 milionů kč. I kdyby nepracovali, tak je to pořád směšná suma, je to plivanec v moři, je to tak málo, že člověk, který je schopný uvažovat v reálných číslech se nad takovou cifrou ani nemůže pozastavit.
Kdyby došlo byť jen k jedinému justičnímu omylu, na kolik byste si vážil takto ztraceného lidského života? Na kolik si ceníte třeba života svých rodičů nebo dětí? Myslíte si, že justiční omyl se nemůže přihodit nikomu z vašeho okolí nebo Vám osobně? Potom nejste jen naivní, ale i velmi hloupý člověk.
Když řešíte takové směšné sumy a jde Vám evidentně pouze o finance, proč nepopravit třeba všechny kuřáky? Léčba nemocí jež si přivodili kouřením stojí ročně tisícinásobně vyšší částky.
Cena života je nevyčíslitelná a ani pobyt 35 věznů po několik stovek let nestojí tolik, aby to vynahradilo jediný justiční omyl.
A znovu opakuju, tady nejde o nějakou humanitu nebo ochranu práv odsouzených, ale o ochranu práv nás ostatních. O ochranu práva svobodného člověka. O naše právo na ochranu před justičnímy omyly a nebo přímo před justičnímy vraždami.

272762

31.7.2012 11:20

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

dvjv 46.?.?.?

Reakce na 272762

vemte v potaz, zdali celá justice jako instituce (z valné části plná ignorantů co pohodlně odírají své oběti naivně se domáhající mezi sebou pochybné spravedlnosti) nepřerostla člověku přes hlavu, a zdali mu vůbec slouží, či vůbec kdy sloužila… vzhledem k tomu, že si to vůbec nemyslím, byl bych cvok, kdybych si ještě stýskal po ostřejších trestech, nebo dokonce po sekání hlav... [oči v sloup] (až budu k smrti vyděšené a dezorientované dobytče samo sobě utahující šrouby, tak možná…)
tady není vlastně o čem diskutovat, celá diskuze je stejně zahrnutá takovým množstvím kravin, že jen to komentovat je už daleko za možnostmi tohohle zatemnělého prostoru...

jelikož se nesnažím přát nikomu nic zlého, tak mě znepokojuje i ta celkem pravděpodobná možnost vývoje, že se ti "spravedlivci" dočkají nejspíš brzy i těch vytoužených popravčích čet, mě jen fascinuje vždy to přesvědčení těch naivních trubek, že zrovna jich se to týkat nebude…

272768

29.7.2012 2:02

RE: Teda editore, neblbni!

petesv 2.?.?.?

Reakce na 272587

To snad není ani pravda jak někdo rád staví oslí můstky. Horáková byla VRAŽDA, na politickou objednávku a justičními prostředky. Asi ji měli nechat přejet náklaďákem a byl by klid.
Mossad spáchá takových vražd desítky za potlesku demokratické veřejnosti, americké SOCOM operuje v 75 zemích denně - únosy, vraždy, mimochodem co ten Bin Ladin? Bez soudu atd... jestli vůbec.
Tady se bavíme o potrestání prokázaných úmyslných zločinů, tak si laskavě nepleťte prst s řitním otvorem.
A takoví političtí odpůrci budou likvidováni všemi prostředky, jestli trest smrti je čí není. Záleží jenom na míře zhovadinělosti režimu.

272656

29.7.2012 11:05

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 272656

Horáková byla před válkou fanatická anarchistická levičačka. Pak se z ní jako by náhodou po válce stala bojovnice za demokracii.To jen tak mimochodem.
Pokud si přečtete spis, tak se dobrovolně přiznala k činům, které byly trestněprávné i za První republiky. Sama a dobrovolně udávala i své spolupracovníky, ačkoli nemusela a doznala se k vlastizradě.Asi nebyla normální.

272679

29.7.2012 18:29

Horákovou nezavraždili, ale po právu popravili

Nikdo 88.?.?.?

Reakce na 272656

Tak se má jednat se zaprodanci cizích mocností, zde USA. Špatné bylo jen to, že jí popravili zaprodanci jiné konkurenční mocnosti, tedy SSSR.

272693

28.7.2012 8:46

RE: Teda editore, neblbni!

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 272586

Trest smrti tady není od toho, aby vychovával, ale aby společnost zbavil parazitů.

No, jeste ze nejste ve vlade, nebo nedejboze soudce. V takovem pripade byste totiz stal na hore lebek.
Trest smrti nikdy nebyl od toho aby zbavil spolecnost parazitu, ale vzdy jen jako akt pomsty. Pokud teda nepovazujete za vykon trestu smrti souboj se lvem v arene nebo hromadne zplynovani v koncentracnim tabore. Tyhle pripady by se daly za neco takoveho povazovat ale ja osobne myslim, ze to nebyly hezke kapitoly v lidske historii.
A prectete si neco o tom jaky ma z pravniho a filozofickeho hlediska slovo trest vyznam.

272588

28.7.2012 11:20

RE: Teda editore, neblbni!

Olas 78.?.?.?

Reakce na 272588

Je tu další otázka:
Kam zařadit Hirošimu, "humanitární bombardování" v období míru a vůbec kdo je to zločinec?
Ten který vraždí v našem zájmu? Nebo ten kdo jde proti naši momentální filosofii?
K čemu slouží debilní motivy fantasmagorických filmů, co jejich podprahové působení?

Oko za oko, zub za zub - kolik zubů by musel mít Jirka křovák?

272599

28.7.2012 12:34

RE: Teda editore, neblbni!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 272599

Čím tupější dav, tím je pro něj trest smrti a smrt více fascinující. Každý si dříve nebo později smrt jednou zažije, ale ta podívaná, o tu přichází. Dávní panovníci Mayů prý pořádali fotbalová utkání a mužstvo co prohrálo, bylo popraveno usekáním hlav. To musela být zábava a ti fandové jak byli vděčni hrdému panovníkovi. V téže době prý obětovali Bohům panny pro lepší úrodu, dav jásal a úroda byla tutovka. Ani za tisíce let se dav nezměnil, ještě dnes se s jásotem davu kamenují cizoložnice a za krádež chleba usekává ruka u našich přátel v království Saudské Arábie a jinde, skoro i v „nejmorálnějším“ státě světa, kde popravují i na dálku z bezpilotních letadel a natáčí filmy pro děti oslavující zabíjení. Neměly bychom Olympijské hry „pro ty děti“ udělat trochu zajímavější? Se vší technologií tlachání na internetu, člověk se nezměnil a dav je stejně tupý. Křesťansko-židovská morálka mu vyhovuje, za mrzký peníz můžete chcípat ve fabrice a chytrý podnikatel se usmívá, popravit blba nebo nevinného je kolaterální škoda, poslanec má svoji imunitu.

272603

28.7.2012 20:52

RE: Teda editore, neblbni!

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272603

Mate pravdu jako vzdycky! Co se tyce zabavy a fascinace tupyho davu tak v takovym mestecku jakym je napriklad Aurora v Coloradu v moralnich USA zazili a jeste zazijou zajimavou podivanou na blba ktera a vo tom nejsou pochybnosti prekona i ten film z Hollywood The Dark Night Rises.

272638

29.7.2012 16:03

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 272603

Tohle přece není vůbec reakce na to, na co reaguješ. To je demagogický "úkrok stranou". Zkus to znovu a na to téma o které jde. A půjde ti to zatraceně ztuha. [bliji]

272691

28.7.2012 8:56

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 272586

súhlas - trest smrti má predovšetkým chrániť spoločnosť. Potrestaný zločinec už svoj zločin určite nezopakuje.
Bohužiaľ, súdobá európska spoločnosť bola zbavená a pakticky stratila takmer akúkoľvek schopnosť aktívne sa brániť parazitom...

Človek sa rodí slobodný, ale jeho sloboda a práva môžu byť normálnou spoločnosťou rešpektované len do tej miery, v akej sám rešpektuje slobody a práva ostatných členov spoločnosti.

272589

28.7.2012 9:25

RE: Teda editore, neblbni!

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 272589

Rika se ze Stalin s oblibou rikaval "No man, no problem."

272593

28.7.2012 14:24

RE: Teda editore, neblbni!

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272593

A Jarek Nohavica za komančů zpíval "Aby nekradlo se, uřež lidem, hojhoj, ručičky, aby nezdrhali za kopečky, hojhoj, nožičky."

A vlastně, co řešit, nejlepší pro naše obecné blaho bude vrátit se k moudrosti eugeniky, řešit to totální prevencí a všechny potenciálně predisponované jedince eliminovat. Začneme cikány, černochy, tam je vysoká kriminalita, takže žádná škoda, colateral damages jsou přípustné, vezmeme to přes muslimy, pak budeme pokračovat odspodu v souladu se sociálním rozvrstvením, až nám zbudou jen elity a nejposlušnější z poslušných oveček, kteřížto jedinci stejně volali po depopulaci, no to jsme to krásně sfoukli.
[cool]

272615

29.7.2012 15:57

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 272593

Dnes už jsme dál. Dnes je to o zemích... SSSR, ČSFR, NDR, Jugoslávie, Irák, Lybie...atd. Tak daleko to Pepa z Oceli nedotáhl. Dokonce za cenu života milionů vlastních občanů vrátil, pokud to bylo možné, země zabrané Hitlerem zpět jejich občanům.

272690

28.7.2012 12:47

RE: Teda editore, neblbni!

kenny52 78.?.?.?

Reakce na 272586

A díky našemu prezidentovi víme, kde ty parazity hledat. Jen musíme počkat, až začne školní rok a ztečeme vysoké školy!

272605

29.7.2012 9:01

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 272586

"„Vyšší” sociologie G. Klimova je v podstatě studie o "degenerátech". Dal by se najít slušnější termín, třeba zmrdi, mezinárodní bankéři, světovládci, ale autor asi se obával, že kniha s takovým námětem by neprošla cenzurou. Já jsem původním povoláním fyzik, proto bych hledal termín spojený spíš s entropií: degeneráti jsou lidé, které příroda stvořila proto, aby zvýšili ve světě chaos.
Jde o staletý problém celého lidstva, který - v principu - NEMŮŽE mít konečné řešení.
Můžeme jej pouze kontrolovat.
Co můžeme dělat, je nedovolit degenerativnímu odpadu lidstva, aby přeplnil stoku, která existovala ve všech dobách a u všech národů - sektu degenerátů. Nedovolit, aby tento odpad narušil obranné mechanismy zdravé společnosti."
Více zde:
http://tnit.fr/book/klimov.htm
Dále také zde:
http://afinabul.blog.cz/1111/uvod-od-autora-grigor...
http://afinabul.blog.cz/1111/grigorij-klimov-cerve...
http://afinabul.blog.cz/1110/grigorij-klimov-cerve...
http://afinabul.blog.cz/1111/grigorij-petrovic-kli...

272668

29.7.2012 14:45

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 272579

Editora se tady musím zastat - jeho poznámka je jediná smysluplná část článku.

Článek vůbec neřeší proč je trest smrti špatný, pouze popisuje jak jsou některé metody poprav "mučí" odsouzené.

Naopak myslím, že jsou zločiny (masové vraždy, podvod se škodou 100M+ CZK, vlastizrada, špionáž, ...) kde je trest smrti namístě. Proč? Jednoduše pro ochranu společnosti - to nemá nic společného s pomstou.

Taktéž smrt je mnohem méně brutální než doživotí bez možnosti propuštění. Co se týče způsobu popravy samozřejmě není možno odsouzeného mučit, ale taktéž není možno přílišně hledět na jeho "práva". Gilotina, výbušniny nebo popravčí četa jsou rychlé a relativně bezbolestné.

Otázka pro odpůrce trestu smrti -
Situace: Máme dva odsouzené, jeden brutálně zabil 15 lidí, druhý rozkradl 500 milionů. U obou případů nejsou žádné pochyby o vině a je extrémně pravděpodobné, že v případě propuštění by opakovali trestnou činnost.
Otázka: Jak přijatelné je zabít několik náhodných lidí proto aby tito odsouzení měli doživotní hotel a mučírnu v jednom? Zabít několik náhodných lidí proto, že doživotní ubytování dvou odsouzených něco stojí a jednoduše nebudou místo toho zdroje třeba na hasiče nebo sanitní vozy a někde se to někdy projeví. (ale je to dobře "rozpuštěno", takže to nebude nikde vidět konkrétně - platí přeci daňoví poplatníci)

272688

29.7.2012 22:09

RE: Teda editore, neblbni!

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 272579

Naopak, editor ma pravdu a clanek je velice hloupy.
Zaprve jde o vrahy, kde je 100% dokazano, ze jsou vinni. Masovi vrazi maji byt zastreleni na miste. Policie tak muze usetrit zdlouhave soudni procesy.
Vubec nechapu diskuse, ze poprava boli, nebo ze nejaky zpusob selhal. Veseni a plyn jsou osklive, ono je vubec osklive nekoho zabit. Mel by se najit lepsi zpusob aby se netrapili hlavne ti, kterym se zda poprava kruta. Balicek C-4, ktery si vrah sam odpali?
Take je nutne se zminit, ze nejde o odplatu ale ze vrah proste nepatri do spolecnosti a nezaslouzi si ani aby byl krmen a osetrovan.
Vinu take nese Hollywood a pripojena televize s jejich zaplavou programu z kterych se mnozi nauci jak spravne vrazdit.
Take je nutne se zamyslet nad tim, ze vedeme valky, kde se zabiji a zranuji stovky nevinnych civilistu. Ti bolest neciti?

272706

30.7.2012 11:37

RE: Teda editore, neblbni!

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 272706

ty jsi v té americe taky nějak zblbnul měl by ses vrátit do civilizovaného světa [mrknutí jedním okem]
já si myslím že zastřelení na místě život obět nevrátí ani t jejich bolest neodčiní tak proč vraždou mstít jiné vraždy?
mnohem větší trest je odsoudit vraha k doživotním věřejně prospěšným pracem a nechat ho žít s tím že způsobil něco špatného
navíc se mi nelíbí tvé dualistické moralizování vrah vs. nevinní civiisté dobro vs. zlo
takhle jednoduché to téměř nikdy není

272729

31.7.2012 6:29

RE: Teda editore, neblbni!

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 272729

"vrátit do civilizovaného světa"
Cemu rikas civilizovany svet? Valky, humanitarni bombardovani, zabava v kriminalnich poradech atd. Podivej se kolem sebe a probud se.
Zadne prospesne prace kriminalnici nedelaji, jen jejich udrzovani stoji uzasne sumy a co z toho ma spolecnost a hlavne obeti a jejich pozustali? Tady nejde o odplatu ale odstraneni netvora, ktery si nezaslouzi ani vodu, natoz se o nej starat.
Mozna, ze by se o vrahy mohli starat lidumilove jako ty a hlidat je ve svych domech a domlouvat jim do duse.

272757

31.7.2012 8:38

RE: Teda editore, neblbni!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 272757

>jen jejich udrzovani stoji uzasne sumy a co z toho ma spolecnost

Především bachaři nejsou nezaměstnaní, bez práce by totiž kradli a zabíjeli, nevykládej mi, že kdo jde dělat bachaře je lidumil. I vodníci se zřejmě drží jak hovno košile jediného a zdánlivého důvodu, že se jim zdá levné vraha zas prostě oddělat. Kdyby to šlo preventivně tak by se o tom snad dalo mluvit, ale skutečně normální člověk nemá touhu zabíjet ani vraha bez důvodu. K žrádlu to není a v makovici musí mít nasráno. Zabijete tedy blba, máte z toho potěšení? Nejste nějak sakra stejní?

272758

31.7.2012 9:34

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 272758

Saso , pisete nesmysly (ohledne clanku , jinak si Vas vazim). To chcete kazdou osobu preventivne sledovat ? Co to placate- ale skutečně normální člověk nemá touhu zabíjet ani vraha bez důvodu - tomu nerozumim. My kteri chceme zabijet vrahy nejsme stejni, nechceme zabijet nevinne. Chceme odstranit nadory. Vzijte se do situace obeti a ten vrah se muze dostat kdykoli na svobodu. Budme fer , ale nebudme idioti.

272763

31.7.2012 11:52

RE: Teda editore, neblbni!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 272763

>Saso , pisete nesmysly

„Myšlení“ vraha musí být na úrovni zvířete, s minimální soudností by to neudělal a zabíjíte kripla nebo nevinného. Touha zabíjet vraha je msta – instinktivní jednání (totožné s „myšlením“ vraha), je jednou chycen a společnost uchráníte doživotím, současně se dočkáte i té Vaší msty, smrti se totiž každý dočká a trest je doživotí. Mimo to (v článku a diskuzi) byla probrána celá řada dalších důvodů, proč je pro společnost výhodnější netrestat smrtí. Je lidštější nepotrestat 10 viníků než potrestat jednoho nevinného. Jsou to obtížné filozofické otázky a předpoklad jakž takž normální společnosti. Jen mě tak napadlo, jak je morální zaplatit kata?

272769

31.7.2012 18:38

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 272769

Saso, vrah se dostane na svobodu. Vetsinou zabije znova. To dozivoti je pofiderni. Uvedomte si co napachal Havel svoji amnestii. Tlachy o tom ze je pro spolecnost vyhodnejsi zivit vraha nezli ho utratit - nesmysl. Jsem pro spravedlivy proces. V pripade ze je vse stoprocentne, prokazano - utratit. Moralni zaplatit kata ? Citite se nemoralni tim ze platite dane ze kterych jsou zabijeni lide a ve velkem procentu nevinni ? Jste ochoten oznamit pozustalym smrt clena jejich rodiny? S dovetkem, at se neboji ze vrah bude spravedlie potrestan a na svobodu se dostane az za par let ?

272788

31.7.2012 20:22

RE: Teda editore, neblbni!

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272788

Ta amnestie toho xyndla Havla byla fakt zajimava. Kdyz si vzpomenu ze amnestii misto vomluvy ceskyho eraru dostavali lidi kteri byly donuceni zidobolsevikum ukazat prdel v prachu kdyz zdrhali za kopecky se me votvira kudla v kapse jeste dnes. Von ten vozralej hajzlik kterej udaval lidi a spolupracoval z STB i kdyz trpel tou naivni debilitou to, ze podepisuje vodpustky nevinnejch lidi kterejm nic jinyho nezbejvalo nez z ceskyho krateru vodejit musel prece vedet!. [naštvaný]

272796

31.7.2012 9:10

RE: Teda editore, neblbni!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 272757

Mate pravdu Vodniku. Vsichni ti humanni idioti budou vrestet na rozsudek smrti. Neuvedomuji si ze jejich mily vrahounek se muze dostat na svobodu. Trest smrti neni akt pomsty , ale prevence.At je sociaety jakakoli vzdy se se najdou uchylove. Placani ze gavrment bude rozhodovat o Vasem byti ci nebyti - vzdyt oni likviduji i bez zakona. Matka meho syna byla brutalne zabita (sexualne - narval do ni krumpac) Ukraincem. Vim kolik dostal , ale nevim kde sedi. Preventuji ho. Jakym pravem , on vrah ,zije z dani meho syna , lepsi zivot nez vetsina nevinnych bezdomovcu. Lidem kteri jsou proti trestu smrti bych pral bolesti a ponizeni obeti plus usmev vrahounka ktery vi ze se mu hovno stane.

272760

31.7.2012 10:10

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272757

Vodníku, víš co je společné, pro všechny oběti justičních omylů a nebo justičních vražd? Společné mají to, že si všichni...stejně jako ty...mysleli, že jim se to stát nemůže.
Takže řekni upřímně....je pro tebe to riziko, že dojde k omylu a bude popraven nevinný člověk akceptovatelné? Trváš na tom i za předpokladu, že by se jednalo o tebe nebo tvé příbuzné?

272764

1.8.2012 15:14

RE: Teda editore, neblbni!

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 272764

Jakych justicnich omylu? Diskutujeme o 100% dokazanych vrazdach.
Mate snad pochyby o nekom, ktery vlitne na verejnost s vojenskou zbrani a zacne kropit kolemjdouci?
Pro takove je skoda i soudu.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/asieaustralie/_zprava...

272814

1.8.2012 19:13

RE: Teda editore, neblbni!

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272814

Vodníku, bavíme se o systému, kde platí takzvaná "nezávislost soudce", či jejich "právo na svůj právní názor", já a spousta dalších tomu říkáme jednoduše svévole. Soudce není povinen zkoumat důkazy, které jsou mu předloženy, pokud se rozhodne, že je zkoumat nebude. Je to jeho právo. Sama jsem na to narazila, když jsem si na podobné jednání stěžovala předsedovi soudu (soudím se už od roku 2007!) Jediné, co je napadnutelné, jsou procesní chyby. A když se soudce rozhodne ignorovat jednoznačná fakta, není to procesní chybou, je to jen projevem jeho "nezávislosti". A o tom, že se soudci chovají jako hovada, protože jsou nepostižitelní, ani na chvíli nepochybujte. Jediné, co tu jejich "nezávislost" ještě může ovlivnit, je úplatek nebo hrozba ztráty místa. A vy byste do rukou takových ... svěřil moc nad životem svým nebo svých bližních? Vy musíte být dobře naivní.

272820

1.8.2012 21:25

RE: Teda editore, neblbni!

Ulaj 78.?.?.?

Reakce na 272820

Nikdo nemá právo soudit druhé s kterými nemá nic co do činění, tím méně nějaké podřadné státní inštituce.

272826

1.8.2012 21:19

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272814

Jasně, všichni si můžou být vědomi toho, že někdo něco udělal, ale ten jediný kdo rozhodne a čí rozhodnutí to bude, které určí kdo zemře bude jen a jen ten soudce.
Oháníte se tím, že tam kde to bude 100% prokázané, ale právě tohle otevírá cestu těm justičním vraždám a omylům, kdy soudce "bude mít za 100% prokázané" že někdo něco udělal, a pošle někoho na smrt protože mu jako důkaz bude stačit jen jeho vlastní přesvědčení. Proto by tuhle pravomoc zabíjet lidi ten soudce neměl mít. Jak už jsem řekl, není to o ochraně vrahů před smrtí, ale o ochraně nás, ostatních před možností být svévolně zabit.
A neříkejte mi, že by to nedělali. Dělali by to stejně jako to dělali kdykoli, kdy k tomu měli tu moc.
Rozhodně je lepší, když budou lidi v hospodě reptat, že ten nebo onen prokázaný vrah "pouze" sedí na doživotí, když je nám všem jasné, že to udělal........než aby ti samí lidé reptali, že ten či onen byl popraven přestože nám všem je jasné, že neudělal nic.
Já netvrdím, že neexistujou případy, kdy je jednoznačné, že pachatel je vinen a nikdo nemá pochyb......ale umožnit někomu vydávat rozsudky smrti jen otevře dveře tomu aby docházelo i k justičním omylům nebo justičním vraždám.
Živit pár doživoťáků je malá cena za to, že možnost těchto "omylů" eliminujeme.
Všichni znáte gang soudce Berky, že? Opravdu byste chtěli takovýmto lidem dát právo rozhodovat o životě a smrti?
Že ho nakonec chytli? OK, ale kolik lidských životů a firem zničil? Kolik lidí by tźa tu dobu mohl takovýto člověk nechat zabít?

272824

4.8.2012 0:08

RE: Teda editore, neblbni!

Mike Boa US 67.?.?.?

Reakce na 272729

Preboha ale ved vrahovia nemaju ziadne svedomie!

Skutocne nebezpecni zlocinci maju ine myslenie ako normalni ludia. Oni sa nezmenia nikdy a dozivotie je pre nich dozivotny hotel. Spoza mrezi organizuju dalsie vrazdy a svoj biznis a to dokonca aj vo vyspelych krajinach.

Videli ste analyzy myslenia seriovych vrahov ? Videli ste rozhovory v ruskych vazniciach, v Latinskej Amerike atd. ?

Nastudujte si napriklad nieco o "Arian brotherhood" napriklad na Internete z americkych zdrojov. Su tam kreatury ktore su 34 rokov v base a aj tam zavrazdili asi 30 spoluvaznov a pokracuju v tom dalej.

272924

28.7.2012 19:17

RE: Teda editore

Tady se nelže 178.?.?.?

Reakce na 272571

Fišer ? To ztěží .
http://harmonie111.webnode.cz/koho-volit-/

272631

28.7.2012 2:14

stará dobrá gilotína

hruskaorech 95.?.?.?

je podľa mňa absolutne humánna. Keby som si musel vybrať tak práve toto.

272573

28.7.2012 8:11

RE: stará dobrá gilotína

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 272573

Nebo kamenovani treba. Ze? [bliji]

272581

29.7.2012 11:19

RE: stará dobrá gilotína

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 272581

Stětí hlavy je skutečně téměř bezbolestné, protože je provedeno velmi rychle. I když nějakou chvíli žijete oddělen hlavou od těla, tak nemůžete cítít žádnou bolest.

272680

30.7.2012 7:56

RE: stará dobrá gilotína

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 272680

Mate v tomhle smeru nejake osobni zkusenosti? Nebo jste s nekym takovym hovoril?

272717

30.7.2012 14:51

RE: stará dobrá gilotína

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 272717

Copak vás asi může bolet, když nemáte nervové vzruchy? Maximálně zuby nebo ucho.

272734

30.7.2012 17:31

RE: stará dobrá gilotína

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 272734

No, vzhledem k tomu, ze lide po amputaci koncetiny si casto stezujou na bolesti v oddelene casti, tak bych rekl, ze cela oddelena cast.

272739

31.7.2012 0:46

RE: stará dobrá gilotína

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 272739

Fantomová bolest se dostavuje až po určité době. Takže těch pár vteřin před odchodem na věčnost jste bez vnímání bolesti. Nikdy jsem neslyšel, že by si odsouzencova odseknutá hlava stěžovala, že jí svědí pod lopatkou.

272748

31.7.2012 20:15

RE: stará dobrá gilotína

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 272748

Kdyz vam ustreli nohu, myslite, ze je to prijemne? vzdyt to trva mozna jeste kratsi dobu, nez ta gilotina.
ja v tomhle osobni zkusenosti nemam. nicmene povazuju za pravdepodobne, ze do mozku prichazeji signaly typu, nemas srdce, nemas plice, za chvili chcipnes, nemas nohy, nemas ruce, nejsi schopen pohybu. tohle vsechno mozek preklada jako bolest. ono totiz nezalezi na nervovych zakoncenich ale na tom jak to interpretuje mozek.
a mozek, jak uz tu bylo receno vnima jeste tri minuty, ne par vterin.

272795

31.7.2012 22:09

RE: stará dobrá gilotína

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 272795

Když mi ustřelí nohu, tak to pekelně bolí, o tom není pochyb. Jenže sama bolest přichází až po nějaké době, pokud jste někdy zažil vážný úraz a zůstal při vědomí, tak mi to určtě potvrdíte.(vlastní zkušenost). Jsou známé případy, kdy lidé ani po nehodě necítíli, že jim kola vlaku amputovala končetinu.
Nevím o tom, že by mozek žil odděleně od těla minuty, jsou to spíše vteřiny, jinak by kat po popravě tak dlouho neotálel s popadnutím odťaté hlavy za pačesy.

272804

2.8.2012 23:21

RE: stará dobrá gilotína

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 272804

To ze to boli pozdeji, je zpusobeno adrenalinem,hormonem vylucovanym nadledvinkami, ktery je distribuovan krevnim obehem. Jenze ten uz st~aty nema, stejne jako ty nadledvinky.

272871

28.7.2012 19:28

RE: stará dobrá gilotína

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272573

Meli by tu statou kebuli delinkventa tak jak to popisoval kat Mydlar ve svejch pametech hned nasadit zpatky na krk jako to udal Jesenskej aby popravenej nebostik jeste sam vlez do rakve...... [chechtot]

272634

29.7.2012 23:46

RE: stará dobrá gilotína

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 272634

Nesmysl. Poklesem tlaku krve musi clovek okamzite ztratit vedomi.
Nanejvis pociti, ze mu hlava padla do kyblu. [naštvaný]

272709

30.7.2012 2:21

RE: stará dobrá gilotína

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272709

Aspon ve spisech kata Mydlare, ze po nasazeni staty kebule delinkventovy zpatky na krk profesorem Jesenskym popravenej pak poslouchal rozkazy a nakou chvili pak jeste chodil po popravnim leseni vokolo popravniho spalku az prihlizejici zvedavce z toho mohla trefit mrtvice to tak napsany je! Nakonec si "Pameti Kata Mydlare" kde krome historickejch udalosti popisuje i ruzny druhy muceni a poprav jistejch osob si muzete precist sam. Je to docela zajimava kniha kdo se zajima vo historii kde je krome jinyho popsana i exekuce na Staromestskym namesti (hromadna poprava 27 vudcu Stavovskyho povstani), 3 panu, 7 rytiru a 17 mestanu ze dne 21 cervna 1621.

272713

31.7.2012 6:13

RE: stará dobrá gilotína

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 272713

Zamyslete se na tim co pisete:"ze po nasazeni staty kebule delinkventovy zpatky na krk profesorem Jesenskym popravenej pak poslouchal rozkazy a nakou chvili pak jeste chodil po popravnim leseni vokolo popravniho spalku az prihlizejici zvedavce z toho mohla trefit mrtvice"
Po nasazeni mu hlava drzela cim, prilepena Syndentikonem? To prece rikal Vlasta Buria, ze potom zizala zila.
Poslouchal rozkazy a chodil? Vite jak vypada micha, kdyz ma nekdo nehodu, jako americky Superman Reves? Clovek je paralyzovany a vy verite, ze usekla hlava stale ovlada telo? Dokonce nez krevniho obehu?
Zeptejte se chirurga jestli takovehle dokumenty mohou byt uveritelne. [oči v sloup]

272755

2.8.2012 3:43

RE: stará dobrá gilotína

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272755

Na nic se ptat nebudu! Neco Vam z ty debaty uteklo, ale to nevadi..... Ja jen psal jak staromestskej kat ten pokus Jesenskyho kterej zkoumal jestli je v lidskym tele po smrti jeste chvili zivot popsal. Jesenskej se na popravisti pro tu setnutou kebuli ktera vodlitla vod spalku ke kraji leseni vrhnul a popravenymu kteryho pridrzovali pomocnici vokamzite prilozil zpatky na krk z kteryho strikala krev proudem a pak celej postrikanej krvi pred zraky radnich, mestanu i prostyho lidu statyho delinkventa vzal na spacir vokolo popravniho spalku a ten popravenej delinkvent si vyslapoval a dokonce i hubu votviral tak jak za svyho zivobyti delaval ..... [chechtot] Tak nak to je v pametech staromestkyho kata napsano.

272842

28.7.2012 21:00

RE: stará dobrá gilotína

zzz 178.?.?.?

Reakce na 272573

ano, pohled z koše pod gilotinou na vaše tělo ze kterého na vás stříká krev musí být naprosto úchvatný.. [chechtot]

272639

28.7.2012 22:29

RE: stará dobrá gilotína

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272639

To neni mozny protoze tomu strikani krve z tela do kose na vyjevenej xycht delinkventa branil spadlej mouton & blade guillotiny. Ja to videl na starym dokumentarnim zaberu z Francie. Spis bych veril ze useknuta kebule delinkventa jeste nakou chvili mrkala, kousala do kose a zvejkala hoblovacky nebo piliny.

272643

29.7.2012 9:26

RE: stará dobrá gilotína

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 272643

Pravda, údajne hlava žije ešte 3 minúty po tom čo bola useknutá z tela.

272671

28.7.2012 2:59

Nedočetl jsem tento "článek" ani poznámku editora

petesv 109.?.?.?

Na 100% vím, že by mě trest vraždy od některých skutků odradil. No a co oběť, ta byla odejíta bez muk a v naprostém duševním klidu?
Všimněte si, jak tu jsou pěkně pospolu, největší demokracie:
"na druhém místě umístil Írán (346 popravených), dále USA (111), Saudská Arábie (102) a Pákistán (36)".
Jenomže to zas není tak úplně pravda. Mossad popravuje odpůrce po celém světě, CIA kde to potřebuje v mocenském zájmu, tuším že ruská FSB popravila několik z největších zkurvysynů přímo v Česku, ale fikaně. Nejdřív vyprovokovala konflikt mezi nimi, pak jen počítala mrtvoly.
Takže se nesmí popravovat jen ti, co tu dělají chaos, a ještě větší chaos. Je to o tom, jestli vaše dcera dojde na disko tam a zpět v pořádku. Taky by mohla podarovat svoje orgány potřebnějším, nevěříte? Správně napsal autor "obyvatelstvo" je "čím dál brutálnější". Ještě bude. A o to jde. Pak sami budeme prosit aby tu udělali "pořádek". Protokoly jsou falešné, ani jednou jsem je tu nezmínil, ani nečetl, ani vůbec, vědí?

272575

28.7.2012 4:08

Já bych začal sekat části těla

LaFox 90.?.?.?

Rath - úplatek 7 milionů - ruka pryč za zápěstím
Novák - úplatek 40 milinů - ruka pryč u ramene
a tak dále [smích]
Samozřejmě po useknutí končetiny by byli propuštěni na svobodu...

272577

28.7.2012 11:52

RE: Já bych začal sekat části těla

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 272577

naprostá zhovadilost
to by mohlo fungovat kdyby trest měl odstrašující účinky jenže je dokázáno že to tak nefunguje
takovéto zločiny je nejlepší netrestat vůbec jen prostě uspořádat hlasování občanů kterých se činnost těchto lidí týká a navrhnout konfiskaci majetku a odebrání třeba vysokoškolských titulů a znemožnit jakékoli další působení ve veřejné funkci pak nechat žít ratha životem řadového průměrného občana

co se týče násilných trestných činů tam je to složtější ale řekl bych že mnohem lepší než nějaké vězení by byly třeba veřejně prospěšné práce po tvrdým dohledem

komu pomůže useknutí ruky? nejenom že je to drastické a nechutné navíc to člověka zbaví schpnosti manuálně pracovat a ani ty prachy to z něj nedostane

dále se mi na tvém návrhu nelíbí že podprahově nabízíš ocenění části těla penězi což považuji za naprostou zrůdnost která je mnohem horší než nějakých ukradených 7 mega

272601

28.7.2012 23:20

RE: Já bych začal sekat části těla

exDIAs 87.?.?.?

Reakce na 272601

Ono to zhovadilosť až taká nie je. Skúste si pozrieť štatistiky krádeží v krajinách, kde sa uvedený trest aplikuje a budete mrkať na drát. Aj Rath by si pri platnosti takéhoto zákona rozmyslel, či sa bude po zvyšok života kŕmiť rukou, ktorou si vytiera riť.
Samozrejme, okamžité zavedenie takéhoto zákona by znamenalo jednu generáciu postihnutých, ale v ďalšej by už išlo naozaj o výnimky. A o to práve pseudohumanistom zlodejským ide, za pláštikom tzv. falošného humanizmu páchajú neľudské činy a očakávajú zaobchádzanie v rukavičkách. Kde sú práva obetí, ktorá z obetí si mohla vybrať, či chce byť alebo nebyť obeťou daného zločinca? Tak potom aké to ohľady, vraždil si?-skapeš, kradol si?-prídeš o drápu, poškodil si svoje okolie?-ideš do lochu. Je v záujme väčšiny sa vysporiadať s delikventami násilných a úmyselných trestných činov. A trest väzenia jednoznačne v čo najtvrdších podmienkach, predsa nemôže byť trestom pre nesprispôsobivú počernú menšinu väzenie, ktoré z hľadiska súčasných podmienok pri ich životnom štýle pôsobí ako 5-hviezdičkový all-inclusive hotel. Nútené práce, ťažká drina, aby to bolo pre páchanie ďalších zločinov v budúcnosti demotivujúce. Keď sa pozriete okolo seba, je mnoho činnosti, ktoré predchádzajúci režim financoval a udržiaval v prospech spoločnosti. Lúky boli kosené, potoky a rieky udržiavané, cestná infraštruktúra detto, dnes je to všetko v dezolátnom stave a pritom štát vykladá obrovské finančné prostriedky na luxusný pobyt týchto delikventov, ktorý čas využívajú spravidla na lepšie zaškolenie na budúce páchanie zločinov. Výmena skúseností, pokračovanie v páchaní trestnej činnosti za múrmi väzníc - majú obrovské množstvo času, ktoré by sa dalo využiť v prospech celej spoločnosti, ktorej svojou činnosťou iba ubližovali.

272647

29.7.2012 11:02

RE: Já bych začal sekat části těla

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272647

Myslíte třeba tyto země?

272678

29.7.2012 21:02

RE: Já bych začal sekat části těla

exDIAs 87.?.?.?

Reakce na 272678

Celkom rád som čítal Vaše príspevky, ale vykľula sa z Vás zakomplexovaná feministka. Čo má Váš link spoločné s trestom za zlodejstvo? To, že ste si nechali ubližovať, je len a len Váš problém, ak ste si naivne myslali, že Váš trýzniteľ jedného dňa zázračne "precitne" svedčí o Vašej bezbrehej naivite. Pri prvej príležitosti ste mu to mali nechať zrátať a zaraziť mu tie zhovadilosti.Teraz ste po bitke generál a rozosielate off topic linky. Nie každý chlap je hovado a nie každá žena kurva.

272700

29.7.2012 21:46

RE: Já bych začal sekat části těla

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272700

Jak jste z mého linku přišel na mou zakomplexovanost, chlape? Tohle video nesouvisí s feminismem, to souvisí s úrovní takovéto společnosti, s tím, že je běžnou praxí vnucovat slabším svou vůli za pomoci násilí. Utínání končetin a podobné zhovadilosti jsou normou právě v zemích, kde platí zákon kyje a tesáku, tam byste skutečně žít nechtěl.
Nebo vám se to líbí? Co je špatného na feminismu? Co je špatného na tom, že se ženy teprve cirka sto let v našich zemích mohou vzdělávat? Co je špatného na tom, že zhruba stejnou dobu mají konečně volební právo? Co je špatného na tom, že mohou vlastnit zhruba stejnou dobu majetek? Pro vás je feministka (v tom pokrouceném pejorativním významu, který mu zakomplexovaní muži přiřkli) každá, která vás uválcuje argumenty, popřípadě převýší intelektem a teď nemluvím o sobě, protože vás neznám, váš nick vidím prvně.

Oprostěte se laskavě od svého pinďoura, fakt vám ho nikdo nezávidí, i když to prohlásil porouchaný Sigmund a zkuste mi vyvrátit moje tvrzení, že vámi adorované země jsou země násilné, kde mnohé formy násilí jsou nejen tolerovány, ale mnohdy i podněcovány a vyžadovány. Kde utínání čehokoli, bičování, kamenování apod. jsou společenskou zábavou. Dokážete si představit, že by něco podobného vyhlašovali kněží u nás? (Povím vám sladké tajemství - oni to kdysi dělávali. To by vám vyhovovalo?) [mrknutí jedním okem]

Jo, a ještě PS: Věta, jakou začíná váš příspěvek je jednou z typických "zbraní" z arzenálu manipulátora. Jejím účelem je, aby se objekt manipulace "zamyslel sám nad sebou" a zanaříkal nad tím, že už jej manipulátor nemá rád. [chechtot] Další - třeba v pracovně-právním vztahu je "Dosud jsem si vás vážil, ale..." nebo v defektním vztahu oblíbená "Já jsem si myslel, že ty jsi jiná (jiný) než ostatní, ale..." atakdále, atakdále.

Zkoušejte si to laskavě někde jinde. Je to příliš laciné.

272705

29.7.2012 23:58

RE: Já bych začal sekat části těla

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 272601

"kdyby trest měl odstrašující účinky jenže je dokázáno že to tak nefunguje"

Mohlo by fungovat, kdyby se tresty ukazovaly v televizi. Primy prenos, zpravy, misto zabavnych kriminalnich serialu.
Kratkodobe uvezneni by museli sledovat jen to, aby vedeli co je ceka priste. [překvapení]

272710

30.7.2012 8:11

RE: Já bych začal sekat části těla

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272710

Vážně tohle chcete?
Vložený obrázek

272718

30.7.2012 9:47

RE: Já bych začal sekat části těla

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272718

Uklidni se babo. Masovejm vrahum jakym je Jirka Krovi a dalsi za vsechny ty svinstva co maj na svedomi patri trest smrti zprisnit. Povesit je za nohy hlavou dolu a rozriznout je za ziva vod rozkroku k hlave pilou kaprovkou aby si to jeste nez zhebnou hezky uzili. Nechal bych tupou nasrankovanou kaprovkou ktera misto rezani pizla rezat i Madlenku a nechal ukazat v TV aby se mohla pokochat i siroka verejnost!

272719

30.7.2012 9:52

Tak si je sekejte mezi sebou

dvjv 46.?.?.?

Reakce na 272718

Neuvěřitelné (pro mě) byly diskuze pod články spojené s případem té vraždící matky. Ač se jednalo o rozšířenou sebevraždu, kdy ženskou, prakticky mrtvou, odřízli, resuscitovali a před lůzou soudili, „diskuzím“ dominovalo frenetické volání davu po smrti. Jak na poblití…
Připomnělo mi to papeže, kteří nechávali vyhrabávat své mrtvé předchůdce, aby se pak „spravedlivě“ vyřádili na jejich ostatcích.
Kolik zdejších „spravedlivých“ si vůbec uvědomuje, že zabití má celou škálu podob, kdy to lze vyložit jako nutnou obranu nebo dokonce záslužný čin, ale taky jako nešťastnou náhodu, zoufalý čin až po ten zločin. Ani upřímné doznání nemusí mít jednoznačný výklad (viz Breivik). A kdo tu má být ten chytrý, moudrý a spravedlivý? Ten, kdo chce odstrašovat oběšenci a uťatými údy? Ten, kdo chce „čistit“ společnost?
Ani snad nemá smysl tu dokazovat, že je to naprosto zhovadilý omyl, žádný blahodárný vliv to na společnost nemá, právě opak je pravdou a vždy se to obrátí proti samotným „spravedlivým“ hňupům. Existují statistiky (bohužel špatně dostupné), ze kterých je zřejmé, že tyto absolutní tresty jsou charakteristické pro společnosti zatížené náboženskými a ideologickými předsudky, a dokonce právě tam, kde takto smýšlí majorita populace, tak se i nejvíce daří povšechnému zabíjení a násilnému jednání vůbec.
Ale má to ještě jeden rozměr. Ti, co volají po trestu smrti (avšak platí to o trestání obecně) dávají systému do rukou moc nad životem a smrtí! Na jedné straně skučí nad tím, že jsou jako ovce a jako s ovcemi se s nimi zachází a na druhé straně chtějí pána, co je bude soudit! Tfujtajbl! A proč ne… mají mít přesně to, co si zaslouží, jenže já nechci mít s nimi nic společného, tak ať si sami mezi sebou vytvoří popravčí čety a můžou se začít „očišťovat“, pořád dokola, až dokonce…

272720

30.7.2012 17:45

RE: Tak si je sekejte mezi sebou

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 272720

Ti, co volají po trestu smrti (avšak platí to o trestání obecně) dávají systému do rukou moc nad životem a smrtí!

Mate bod. Tohle je to, co mistnim katomilcum porad ne a ne dojit.

272741

31.7.2012 2:07

RE: Tak si je sekejte mezi sebou

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272720

Me by jen zajimalo co Vy by jste dal s xyndlem kterej ma na svedomi desetitice nebo statisice zivotu uplne nevinnejch lidi jen proto ze se chtel profitovat z nerostnejch surovin zeme kam prisel vrazdit a rabovat. Muj nazor je, ze nejhorsi smrt kterou si dokazete predstavit nevyvazi utrpeni milionu lidi naroda kterej trpel jen proto ze vlastnil zdroje surovin!

272751

31.7.2012 8:52

RE: Tak si je sekejte mezi sebou

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 272751

seslehal bych ho psychedelickou davkou LSD, nechal ho pri tom koukat na nejaky realisticky film o valecnych obetech a doufal, ze se bud napravi, nebo zblazni.

272759

31.7.2012 18:19

RE: Tak si je sekejte mezi sebou

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272759

Vysvetlete to pozustalejm tech milionu vo vsecko voloupenejch vobeti nebo matkam tech zabitejch deti ktere prisli vo rodiny , pribuzenstvo i majetek a Jirkova democracie je vyhnala z vokupovanejch zemi s holou (_!_).... U takovejch vrahu jakym je Jirka Krovi a jemu podobni valecni zlocinci a to me muzete verit na naky doufani neni cas a ani misto! Voko za voko a zub za zub! Ty vobeti tech zlocinu to aspon tak videj a pro ne popravy tech zlocincu je jedina realisticka spravedlnost!

272787

31.7.2012 20:04

RE: Tak si je sekejte mezi sebou

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 272787

mozna bych je nechal se koukat. nechal bych je koukat se, jak se boji, jak vnima strach obeti, jak si uvedomuje, jak spatne veci provadel. pokud by je tohle neuspokojilo, myslite si, ze kratky svist popravci sekery by je uspokojil?

272794

3.8.2012 4:11

RE: Tak si je sekejte mezi sebou

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272794

Vo to uspokojeni preci jde a mate pravdu ze ten xyndl aby vnimali strach tech vobeti mel koukat na popravy stejnyho xyndlu zodpovednyho za vsechny ty svinstva pri kterejch zemrelo statisice lidi aby se nez na ne prijde rada strachy posrali! Zkratka a dobre jak jsem tu uz psal bych tomu xyndlu to jejich umirani trosku vylepsil treba i napichnutim na spicatej kul aby byla aspon naka spravedlnost a ani bych az by rvali bolesti vokem nemrk.

272880

31.7.2012 6:18

RE: Já bych začal sekat části těla

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 272718

Ano, ve vecernich zpravach a povinne ve vezeni. [naštvaný]

272756

28.7.2012 12:56

RE: Já bych začal sekat části těla

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 272577

To je spatne, neefektivni. Takovy pranyr v centru Prahy, verejny vyprask a odeslat na nucene prace a splacet dluh spolecnosti.
Cely vezensky system je spatne nastaveny. Vezni by meli pracovat, delat cokoliv. Normalni clovek musi pracovat, aby mohl zit, a ten ktery by mel delat dvojnasob se vali na kavalci. I kdyby meli tahat pluh po poli, vsechny je ocipovat a pri pokusu o utek, zastrelit. Ti co by pracovali, meli by postel a teple jidlo, ty co by nechteli, o chlebu a vode na slamniku. Ono by se jim v tom vezeni prestalo libit.

272608

28.7.2012 4:15

osudova narovnani.

gabreta 46.?.?.?

vyspelejsi čtenář se přiblíží k doživotí v kamenolomu ,nez k trestu smrti .neboť se tak vyhne neuprosnemu karmickemu zákonů,oko za oko. kolik cikánů,kdyby si mohli vzpomenout,byli v minulém zivote esesaci,co cikany vrazdili.a soucasny český chaos jen narovnava osudy jednotlivců.

272578

28.7.2012 8:13

nepřesvědčivé

Mirra 85.?.?.?

Podle mého názoru by se nejvyšší trest měl aplikovat až po nepochybných důkazech pro pachatele obzvlášť těžkých zločinů. Nejen že by zločinec byl potrestán ale zároveň by se zabránilo pokračování další činnosti při případné amnestii. Těžkým zločinem myslím třeba něco na způsob toho co se stalo v JAR, kde zločinci obzvlášť brutálně vyvraždili rodinu a od soudu šli s úsměvem. Takovým by tortura náramně prospěla - a povinně bych na to nutil dívat i ostatní vězně aby věděli co je čeká když budou dělat neplechu.
Ono to naoko vypadá že tento trest toho moc neřeší, jenže když by se neaplikoval, zvlášť v superstátech tak by zločinnost byla o dost vyšší protože zločinci by se už vůbec neměli čeho bát. Čím větší a různorodější je stát tím hůře se udržuje pořádek a tento trest spoustu váhavějších odradí. Je snaha i popravy provádět co nejméně bolestně, ale i to tomu trestu ubližuje protože jen málokterý zločinec nemá hrůzu z bolesti - takhle si řekne "no co, dají mi injekci,usnu a bude" a tím se ztrácí velká část odstrašujícího efektu a působí hlavně na ty méně odolné, třeba na bankovní lupiče, ale ne na zatvrzelé zločince co zabíjí pro zábavu. To je třeba rozlišovat.
Chápu myšlenky humanistů, jenže oni vidí společnost tak jak chtějí, a ne jak vypadá skutečně. Reálně bohužel pořád většina lidí jedná podle předpisů a zákonů jen tehdy když je za jejich porušení tvrdá sankce.

272582

28.7.2012 8:22

Trest smrti je neospravedlnitelný,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

opravdu ano. Žádná instituce, ani soudy, ani policie, ani stát jako takový by neměl být pánem nad životy. V současné chvíli je stát pánem "jen" nad našim hospodářstvím a podívejte, jak to vypadá!

Naopak se mi líbí myšlenka označování či pranýřování. Pranýř by však měl být určen jen pro veřejné činitele/defraudanty a označování výhradně pro násilníky. Jak velký delikt, tak zřetelné označení.
Třeba u domácích násilníků (odsouzených za ublížení na zdraví - nestačilo by pouhé podezření) by to byla malá značka na místě, které by šlo snadno skrýt pod oblečení. Pro mě za mě třeba na prdeli. Jako upozornění pro následující potenciální oběti. Znásilnění - znamení na paži, které by šlo skrýt pod krátkým rukávem, ne však již pod tílkem. Ublížení na zdraví dítěti - hřbet ruky. Tam bych však byla opatrná u věkové hranice, kde se láme zletilost, aby z klukovské rvačky nevyšel s označením člověk jen o pár měsíců starší než "poškozený". Toto by se zřejmě mělo týkat jen dospělých.
Atd.

Se sekáním končetin bych byla opatrná, tam to znemožní odsouzencům výkon práce a mohl by ještě vzniknout nárok na invalidní důchod. Je sice pravdou že s Drábkem ve vládě těžko, ale kdo ve skutečnosti chce Drábka ve vládě, že ano.

Jo, a také bych se přimlouvala za kastraci nebezpečných sexuálních deviantů.

272584

28.7.2012 10:47

RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,

Mirra 85.?.?.?

Reakce na 272584

pomíjíte ale jednu věc - nikde není psáno že režim zůstane stabilní a nebudou nepokoje, a v takové atmosféře jsou ve věznicích vzpoury a sadisti a devianti utíkají a hledají si oběti po dlouhém půstu, jak se to děje třeba nyní v Sýrii. Nenamlouvejme si že žijeme v relativně stabilní zemi - Sýrie byla dlouho vzorem stability a jak to dopadlo. Už když uteče jeden takový jedinec tak je to problém a mnohdy to skončí dalším vražděním. A teď si představte že jich uteče třeba několik stovek....

272598

28.7.2012 14:01

RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272598

Anebo na nás zaútočí talibáni anebo na nás spadne meteorit. Právě z důvodu toho, že ani na režim se nelze spolehnout, bych byla s tím trestem smrti opatrná. BTW, to, že bych devianty kastrovala jsem snad psala, ne? Nejsou žlázy, není testosteron, nejsou násilné sklony (popřípadě se minimalizují).

272613

28.7.2012 17:53

RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,

Mirra 85.?.?.?

Reakce na 272613

Reagujete jako většina - jsme ve Střední Evropě, zde nic nehrozí. To je jen iluze. Stačí větší ekonomický otřes a může být zle. Atentáty a terorismus se nám zatím vyhýbají, ale jsou doslova za humny - viz naposledy Bulharsko. A věznice jsou plné až přeplněné. Jak myslíte že by to vypadalo kdyby se jich většina naráz dostala na svobodu?
Nyní se zločinci prakticky ničeho nebojí a troufnou si i na dvoučlennou hlídku - a nehrozí jim žádný postih který by je opravdu zabolel. Jsou to totiž jedinci kteří si z nějakého vyhubování nic nedělají a třeba i z cely jsou schopni řídit gang.

V zásadě jsou tři typy lidí - první skupina je vždy čestná a zásadovitá, ta není moc velká. Pak je velká skupina těch co jsou sice nějaký menší přečin udělat, ale nejde o nic závažného - typicky drobná krádež či podvod ale člověka by umřít nenechali.
A pak je tu poslední kterou tvoří psychicky narušení jedinci či tzv lidé s genem zla - ti se hojně vyskytovali třeba v řadách esesáků. Příkladem budiž dr. Mengele. Těchto lidí také sice není moc, ale o to větší jsou následky jejich činnosti.

S trestem smrti by měly být také důkladně zváženy dopady zločinné aktivity - i třeba takový politik či úředník by měl být stejně tvrdě potrestán za hospodářskou kriminalitu. Sice nikoho nezabil, ale svou činností třeba dopustil ožebračení velké skupiny obyvatelstva a tudíž dopady jeho činnosti mohly mít stejný účinek jako činnost sériového vraha....

272625

28.7.2012 18:31

RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272625

Obratně jste se vyhnul mé druhé větě z předchozího příspěvku. A vlastně i té poslední.
Důležité je řešit příčiny poruch chování. Existují na Zemi komunity, ve kterých násilná činnost prakticky neexistuje. Je třeba obrátit se pro řešení právě tam. Patologické chování má téměř vždy počátek v patologickém výchovném prostředí. Vždy jde o extrémy. Extrémní benevolence či extrémní přísnost - týrání.
Je v technických možnostech lidstva toto vyřešit. Není však vůle. Taky proč, když ti, jež se považují za elity si sedí v rezidencích se soukromými ochrankami a obšancovaní ostnatými dráty.

272627

28.7.2012 23:13

RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,

Mirra 85.?.?.?

Reakce na 272627

jistěže má příčiny - reálný kapitalismus přeje jen těm nejzdatnějším a zbytek jen přežívá. Na zločinnosti se velkou mírou podílí užívání drog a také velký pocit beztrestnosti kdy si spousta lidí plete demokracii s anarchií. Existuje nemalá skupina lidí napříč společností na kterou neplatí žádné domluvy a jen chladně váží potenciální poměr zisku a ztrát při provedení akce. A pokud si spočítají že i těžký zločin jim vynese nemalý zisk a hrozba sankce je minimální tak akci nemilosrdně provedou.
A tento typ lidí je v našem státě nenápadně podporován. Převzali jsme prvky americké demokracie, ale už ne tresty které by odrazovaly od trestné činnosti.
Já bych se přimlouval i za trochu tureckých způsobů trestání - zejména trest bičováním chodidel a zad by byl velice odstrašující. Většina zločinců se velice bojí bolesti, takže jim humání trest smrti zas nepřijde tak hrozný jako veřejné bití a potupa.

272646

29.7.2012 11:20

RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272646

Když se podíváte na statistiky zločinnosti v jednotlivých zemích a zároveň na životní úroveň v širším hledisku - je-li společnost co se příjmů týče spíše vyrovnaná, či jsou ony pomyslné nůžky více rozevřené - zjistíte zajímavou věc. Čím markantnější rozdíly mezi nejbohatšími a nejchudšími, tím vyšší zločinnost. Takže já za sebe tvrdím, že na vině je celý systém. Že systém je špatný a toto jsou jeho plody. Systém nedává rovné šance všem a mohou si neoliberálové uřvat hlavy, ale je tomu tak. Tento systém je frustrující, takže plodí frustráty. A pak je pro pobavení plebejců ještě zabíjí. Hnus. [bliji]
Já jsem pro změnu systému [vyplazený jazyk] [mrknutí jedním okem]

272681

28.7.2012 9:01

Argument pro trest smrti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Jde o odstranění nebezpečného jedince (trest smrti se většinou dává za vraždy, takže dále budu psát vraha) ze společnosti. Vrah nemá nárok na to, aby ho společnost nadále živila - mimo jiné i rodina oběti, která mu na kriminál přispívá ze svých daní.

A co se týče "argumentů" v článku:

1) Podíváme-li se na hlavní způsoby provádění poprav, zjistíme, že všechny jsou nedokonalé a mají daleko k humánnosti.
- Naprosto irelevantní ukázka falešného humanismu, kdy se všichni starají o "práva" zločinců a nikdo o práva obětí. Trest má být vykonán v rámci možností rychle, bezbolestně a efektivně, ale cílem není nějaká "dokonalá humánnost". Staral se o ní snad vrah u své oběti?

2) Poprava nevinných.
- Pokud jde o justiční omyly - i v tomto případě je lepší trest smrti než strávit doživotí (tj. třeba i přes 40 nebo 50 let) ve vězení s vědomím, že jsem nevinný.

3) Odplata je špatná.
- Irelevantní. Nejde o odplatu, ale o trest a odstranění pachatele ze společnosti.

4) Pomsta.
- Viz bod 3.

5) Popravy selhávají coby odstrašující příklad.
- Viz bod 3. S touto argumentací bychom mohli dojít k tomu, že lze zrušit i tresty vězení a vůbec jakékoliv tresty. Přece se i přes tresty vězení stále krade, loupí, podvádí, atd., takže tresty vězení selhávají jako odstrašující příklad.

6) Brutalizace společnosti. V USA dochází k více vraždám tam, kde je povolen trest smrti.
- Účelové žonglování se statistikou. Takovou příčinnou souvislost by musel někdo dokázat, což se nestalo. Ve skutečnosti logika napovídá, že to bude přesně naopak - trest smrti je povolen tam, kde dochází k více vraždám, tedy vraždy jsou jeho příčinou, ne důsledkem.

7) Čekání v cele smrti.
- Opět "argument" pseudohumanitou.

8) Postoj křesťanství.
- Církev (oprávněnému) trestu smrti nikdy neodporovala a jaké změny si kam načmárala židozednářská sekta po druhém vatikánském koncilu je beztak bezpředmětné.

272590

28.7.2012 13:38

RE: Argument pro trest smrti

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 272590

>- Naprosto irelevantní ukázka falešného humanismu, kdy se
>všichni starají o "práva" zločinců a nikdo o práva obětí.
>Trest má být vykonán v rámci možností rychle, bezbolestně
>a efektivně, ale cílem není nějaká "dokonalá humánnost".
>Staral se o ní snad vrah u své oběti?
Na druhou stranu, pokud se budeme k možná vrahům chovat tak, jako se oni chovají k ostatním... O co jsme lepší než oni?

>- Pokud jde o justiční omyly - i v tomto případě je lepší
>trest smrti než strávit doživotí (tj. třeba i přes 40 nebo
>50 let) ve vězení s vědomím, že jsem nevinný.
Nesouhlasím. A navíc přehlížíte fakt, že se může po pár letech ukázat že je odsouzenec nevinný - z kriminálu ho pustíte, ale když ho zabijete tak ho už oživit jaksi nejde.

272612

28.7.2012 14:16

RE: Argument pro trest smrti

Erik Sedláček 89.?.?.?

Reakce na 272612

Na druhou stranu, pokud se budeme k možná vrahům chovat tak, jako se oni chovají k ostatním... O co jsme lepší než oni?
1) Trestem smrti se k nim nechováme jako oni. Kdyby tomu tak bylo, museli by být umláceni sekerou, ubodáni, atd. (popraveni způsobem odpovídajícím vraždě).
2) Cílem trestu smrti není "být lepší než oni" nebo se s nimi nějak morálně porovnávat. To je opět z podstaty nesmyslné hraní na city. Cílem je odstranit vraha ze společnosti.
3) Přestaneme trestat např. omezování osobní svobody? Vždyť vězením přece pachatelům omezujeme svobodu (většinou v mnohem vyšší míře, délce trvání, atd., než čeho se dopustili oni), tak "o co jsme lepší než oni"?

A navíc přehlížíte fakt, že se může po pár letech ukázat že je odsouzenec nevinný - z kriminálu ho pustíte...
1) To je např. v českém právním prostředí naprosto iluzorní představa, česká justice žádný justiční omyl zásadně nikdy neuzná, natož aby musela někoho pustit z vězení! Za celých 20 polistopadových let vím pouze o tomto případu (a i tehdy byla nevina odsouzeného prokázána dávno poté, co měl trest odsezený).

2) Jak vysoké je procento nespravedlivě odsouzených k trestu smrti, u nichž se navíc justiční omyl za jejich života prokáže? Můžete mi doložit jedinou justiční vraždu v době trvání trestu smrti v Československu v letech 1918-1990 u odsouzených za kriminální trestné činy? (Nepočítám politické justiční vraždy).

3) Justičním vraždám se navíc dá předejít omezením trestu smrti pouze na případy prokázané jednoznačnými přímými důkazy (vraždu vidělo 5 svědků, zachytila ji kamera, na zbrani jsou otisky prstů pachatele a na jeho oblečení krev oběti) s vyloučením nepřímých důkazů, i kdyby tvořily řetězec (tj. nepřipustit trest smrti v případě, kdy se jen na zbrani našly otisky a na oblečení pachatele krev oběti).

272614

28.7.2012 14:48

RE: Argument pro trest smrti

nyxy 85.?.?.?

Reakce na 272612

>- Naprosto irelevantní ukázka falešného humanismu, kdy se
>všichni starají o "práva" zločinců a nikdo o práva obětí.
>Trest má být vykonán v rámci možností rychle, bezbolestně
>a efektivně, ale cílem není nějaká "dokonalá humánnost".
>Staral se o ní snad vrah u své oběti?
Na druhou stranu, pokud se budeme k možná vrahům chovat tak, jako se oni chovají k ostatním... O co jsme lepší než oni?

Nevím jak Vy.... já nechci být lepší než oni. Překročili čáru, kde musí nést jakékoliv následky.
Ironicky řečeno... s humanitou se k lepší společnosti nedobereme. Pro mně osobně to znamená tolik, že kdo překročí linii danou pouhým selským rozumem, pak musí nést následky.

>- Pokud jde o justiční omyly - i v tomto případě je lepší
>trest smrti než strávit doživotí (tj. třeba i přes 40 nebo
>50 let) ve vězení s vědomím, že jsem nevinný.
Nesouhlasím. A navíc přehlížíte fakt, že se může po pár letech ukázat že je odsouzenec nevinný - z kriminálu ho pustíte, ale když ho zabijete tak ho už oživit jaksi nejde.
Asi nelze předpokládat, že namátkou vzato prodavačka brutálně ubodá 3 potetované grázlíky že?

Hezký den přeji

272618

30.7.2012 10:53

RE: Argument pro trest smrti

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272590

Dovolím si malou poznámku,
už kdysi jsem zde psal, že nemám rád extremismus v jakékoli podobě, přesto však si více vážím pravicových extremistů než levicových. lépe řečeno pravicových si lze alespoň trochu vážit, kdežto levicoví zasluhují dle mně jen opovržení.
To vše pro jeden jediný důvod, pravicový extremista, ať už je jeho názor jakkoli špatný, jde se svým názorem mezi lidi veřejně, se svým obličejem a svým jménem. Nebojí se pod své názory "podepsat". kdežto levicoví extremisti jsou banda sfetovaných hovad, které umí jen rozbíjet cizí majetek a nemají ani tolik odvahy nebo slušnosti, aby své názory hlásali pod svým jménem. Všechny jejich demonstrace jsou si podobné tím, že je to anonymní dav v kapucích a s šátkama přes hubu. Takže jakkoli by jejich názory mohly být dobré a kvalitní, nikdy si takový názor nezaslouží být slyšen od zbabělce.

Teď zpátky k vašemu příspěvku, všiml jsem si, že se pod své, rádoby chytré, příspěvky nepodepisujete. Je to samozřejmě Vaše právo a je to samozřejmě demokratické, každý se může demokraticky rozhoudnout být zbabělcem, ale jak jsem řekl, kdo se stydí pod své názory podepsat by neměl být slyšen. Proč by lidé měli brát argumenty od někoho, kdo sám se za své argumenty stydí?

272723

30.7.2012 12:22

RE: Argument pro trest smrti

dvjv 217.?.?.?

Reakce na 272723

Tohle mi tu zrovna jako podstatné nepřipadá, také nevím, jestli jste pravý "jan vítek", nebo onen anonym pravý "erik sedláček", či kdovíkdo.
Mě osobně nepřijde patřičné na nějaké internetové diskuzi nechat plivat na svou skutečnou identitu, pokud si budu chtít jen ověřit obecnou přijatelnost svých názorů, dokonce to považuji za hloupé. Není to exhibice identit, ale daleko více názorové tříbení. Dokonce tu jistou anonymitu považuji za přínosnou. Něco jiného je však přijít s ucelenější koncepcí v podobě blogu, nebo webu, tam už to stojí za úvahu, vzhledem k možnému veřejnému dopadu. Můžeme to srovnat třeba s exhibováním politiků, kteří sice rádi svou tvář vystavují, zato se "podepisují" kolektivně skryti v zájmových skupinách, orgánech apod., s prakticky nulovou osobní odpovědností. Samozřejmě vyřvávání a házení kamení z davu je skutečně to nejnižší, ale tím se ti praví od levých nijak neliší, liší se snad jen v postojích k povaze internacionalismu, dokonce i v charakteru obviňování a trestání se nijak neliší.

Jinak k tomu příspěvku… je to tragický výraz naivní touhy po řádu a po společnosti, kde má vše dané své jasné místo a "nečistý" neřád nahradily "čisté" cíle. Volání po "očistě, trestu, odplatě" je výraz frustrace a prakticky je to tentýž produkt, jak sociálně zbídačený frustrát, který se stal "zločincem a vrahem", oba však tak nějak směřují na dvě strany pomyslné barikády, jeden adept na uniformu černou, druhý na rudou, aby tak nakonec naplnili své "spravedlivé" poslání. [mrknutí jedním okem]

Vložený obrázek

272731

30.7.2012 17:05

RE: Argument pro trest smrti

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272731

samozřejmě jsem nemyslel, že má být uvedeno jméno včetně rodného čísla. Člověk může třeba dlouhodobě používat na netu nick, takže jeho názory v diskuzích jsou lépe stravitelné, i když ta identita není ověřitelná.
Vkládat ale zcela anonymní příspěvky mi přijde ...... zhovadilé.
Ohledně akcí v reálném prostředí....pokud jde nějaký dav lidí, kteří hlásají nějaké věci a nesou svou kůži na trh, jdou takříkajíc s odkrytým hledím, pak to jsou lidi, kteří své věci alespoň věří a jsou ochotní za ni bojovat nebo něco změnit (bez ohledu na to co hlásají) a už jen to si zasluhuje určitou míru respektu.
Naopak dav zakuklených individuí se šátkama přes hubu, házející dlažební kostky, zapalující auta apod. je jen kriminální sebranka, která chce jen dělat bordel a ničit majetek druhých , a je zcela jedno jak ušlechtilé ideály při tom hlásá, protože o ty ideály nejde, je to jen záminka k dělání bordelu.
Takže ano, takové skupiny jako ANTIFA a podobně by se měly trestně stíhat a jejich členové by měli sedět.

272738

30.7.2012 15:38

RE: Argument pro trest smrti

Erik Sedláček 89.?.?.?

Reakce na 272723

Pokud to bylo reakcí na mě, tak jsem příspěvek vkládal v domnění, že jsem přihlášený. Když vyběhla hláška, že "příspěvek bude zveřejněn po schválení editorem", přihlásil jsem se znova, text jsem zkopíroval a chtěl ho odeslat, ale vždy se objevilo něco ve smyslu "takto bude váš příspěvek zobrazen" a prázdné pole. Příspěvek se pak ani jednou nevložil, ačkoliv jsem to zkoušel opakovaně i z různých prohlížečů a mezitím se tu objevil jako anonymní, tak jsem to už nechal plavat.

Jinak samozřejmě zrovna mě bude někdo těžko rádoby chytře vyčítat, že se pod své věci nepodepisuji. Je to docela komické zejména za situace, kdy v diskusích obecně 99 % příspěvků tvoří anonymní nicky nebo jména, jejichž identita stejně není jakkoliv ověřitelná. Bude vám lépe, když se anonym bude podepisovat Josef Novák?

272736

28.7.2012 9:08

Souhlasím s autorem

J_K 46.?.?.?

Z odlišných důvodů, ale jsem též proti trestu smrti. U těch, kteří skutečně zaslouží nejpřísnější potrestání, je trest smrti příliš mírný. Proběhne rychle, zločinec nemusí nijak odškodnit společnost za to co způsobil a přijde o čas k litování svého činu. Ví že bude zabit a může se na to dívat jako na vysvobození, případně se může cítit jako mučedník a ještě více se utvrdit ve správnosti svého počínání z hlediska "vyššího principu".
Druhým problémem je nikdy zcela neodstranitelná možnost justičního omylu.
Adekvátním trestem je doživotní izolace(bez možnosti zkrácení trestu nebo amnestie), s povinnou prací ve prospěch společnosti, případně s ohledem k typu spáchaného zločinu.

272591

28.7.2012 9:14

Podhora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Se vyzněním článku nemohu souhlasit! Pod dodatek editora bych se podepsal [smích]

272592

28.7.2012 10:23

Trest smrti casom vymizne

calimero 78.?.?.?

A to nie pre nejaku nehumanost, ale pre svoju ekonomicku nevyhodnost. Skusme sa na to podivat prakticky a poloze si moju najoblubenejsiu otazku Qui bono? Predom zabudnime na nejaku humannost, ta nikoho nezaujima, aspon nie natolko, aby sa vyvijali tak koordinovane utoky na trest smrti, ako sa tomu deje v modernom svete dnes. Tak ako vzdy ide o peniaze o nic viac a o nic menej.

1) Samotne strazenie veznov je dobry kseft. Hlavne v USA kde je takmer 100% privatne. Cim horsi vezni, tym je starostlivost nakladnejsia. Tak preco by sme sa preboha pripravovali o cennu surovinu. Pravda do dosledkov vzate nie je dozivotna izolacia delikventov pre spolocnost nijak ekonomicky vyhodna, ale prevadzkovatel vezenia si na svoje pride a danovi popletnici maju penzi dost!

2) Okrem kseftu s humanostou je tu aj skutocny ekonomicky potencial veznov. Jednak vezni mozu pracovat. Moderny svet na tuto ich skvelu vlastnost v posledej dobe trochu zabudol, ale ja myslim, ze je len otazkou casu kedy ju kpitalizmus znova objavi. Dalej su tu samozrejme organy. Tento potencial uz oficialne objavili v Cine(a neoficialne bohvie kde vsade). Nezabudajme na siroke moznosti testovania liekov, potravin, kozmetiky, bojovych latok, protetiky a implantatov, psychologickych postupov,...proste zdrave ludske telo je cenna surovina. V neposlednom rade z tazkych zlocincov ktorym sa slubi sloboda byvaju celkom dobri vojaci.

No proste trest smrti je plytvanie cennou surovinou a v kapitalizme sa surovinami neplytva. Kedy ste naposledy videli niekoho rozdavat napriklad ropu pretoze je to humanne?

272594

28.7.2012 10:34

proč berete streptokokům život penicilínem ? kdo vám dal právo ?

osa x 193.?.?.?

Společnost jako každý organismus se chrání proti patogenům, pokud nikoliv - zdechne, zemře, pojde, zanikne v chaosu. Procento těžkých sociopatů je podle statistiky ( normální rozložení které nikdo nebere na vědomí ) víceméně konstantní , pokud se toto % nepatrně snižuje v dlóóuhém čase je to jen dobře. Problémem jsou lehcí sociopati, kteří 1) se etablovali do role hlasu lidu a formují společnost k obrazu svému a z "příbuzenských" důvodů těžkým sociopatům nadržují, 2) shlukují se v represívních aparátech a tím imunitní systém společnosti rozežírají jako AIDS relativizováním všeho a ukájením svých deviací. Nikdo nežije věčně a vědci ( i ti emeričtí ) by se měli zeptat veterinářů, 500ml thiopentalu spolehlivě uspí a převeze přes Styx i koně. Nějaká (Cenzurováno, neurážejte diskutující) tady zase mává Horákovou, čímž tuto paní dává do rovnosti s tzv. Breiviky - přesně takhle se projevují ti sociopativní relativizátoři a rozežírači pravidel. Ve staré Anglii to věděli už dávno a vyváželi ten odpad do Terra incognita, no a nepomohlo to. Evoluce nespí , degenerující židokřesťany ošetřující evidentní vrahy a lupiče nahradí Prorokem a právem šária, to je dnes již jisté. Mlčící většina má totiž ráda jistoty - např.chůze po ulici bez rizika smrti oloupením nebo znásilněním.

272595

28.7.2012 14:35

RE: proč berete streptokokům život penicilínem ? kdo vám dal právo ?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272595

(Cenzurováno, neurážejte)
A ještě k tomu sociopat, hezky argumentujete, krásně se odkopáváte.
Je tomu právě naopak, milánku, jen sociopat může cítit uspokojení nad smrtí jiného člověka. Jen totální sociopat se o sobě domnívá, že je natolik dokonalý, že si může dovolit určovat, kdo má právo žít a kdo nikoli.

272616

28.7.2012 10:44

Kdo je proti trestu smrti?

Vodník 83.?.?.?

Především atheističtí humanisté a pak křesťané, kteří svému náboženství přestali rozumět a myslí si, že je to nějaký návod na to jak být hodný. Vidí popravu jako definitivum a chápu, že pak váhají.

Pro křesťana, který ještě stále ví o co jde a který neztratil ze zřetele eschatologický rozměr své víry, je smrt pouze přechodem ze stavu dočasného, nedokonalého do stavu věčného a dokonalého (v dobrém i špatném slova smyslu). Pak může být taková poprava dokonce milostí. Nemluvím pochopitelně o ukrutnostech jako lámání kolem, upalování apod. (které ve své době snad nějaký význam mít mohly).

Nejvíc proti trestu smrti mluví justiční omyl, kterými se zejména Amerika jen hemží. Ovšem sedět nevinně 40 let je skutečně možná horší než chybná poprava, jak tuý někdo uvedl.

272596

28.7.2012 11:57

RE: Kdo je proti trestu smrti?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 272596

poprava je milostí [překvapení]
výborně tak to už vlastně nebrání popravit (omilostnit) všechny s jiným názorem nebo stoupence jiných náboženství
což takhle kdyby jediní správní původní eschatologičtí (a kdo jací další) bolševičtí katolíci tento akt milosti sami na sobě a nesnažili se pořád někoho obdarovávat svou neskonalou dobrotou? [bliji]

272602

28.7.2012 13:24

RE: Kdo je proti trestu smrti?

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 272596

Pak může být taková poprava dokonce milostí.

Ono to krestanstvi melo k popravam pristup: Vinnej nebo nevinnej, pambu uz si to nejak prebere.

272611

28.7.2012 12:38

Trest smrti by v některých případech měl své oprávnění

kenny52 78.?.?.?

Souhlasím s článkem. S editorem souhlasím jen do té míry, že jsou případy, kdy má trest smrti své oprávnění. Jaký přínos má pro společnost například člověk, který opakovaně týrá své vlastní potomky? Problém je ale v tom, že trest smrti je nástroj, takže záleží na tom, kdo ho používá. Jakmile se jednou zavede, dají se podmínky vždycky upravit. Začíná se na masových vrazích (někteří z odsouzených bývají zpravidla nevinní) a končí se na odpůrcích nějaké ideologie (všichni odsouzení bývají zpravidla nevinní).

To samé platí pro středověké praktiky. Jistě, když bude nějaký korupčník nosit na čele vypálené znamení, všichni budou vědět, co je zač. A pak se k němu přidají dlužníci a lidé, kteří vyhlásili bankrot a nezaměstnaní a další a další. Nehledě na to, že označit a potrestat se dá člověk i jinak. Třeba kdyby deset let dostával za svoji práci automaticky minimální mzdu a musel nosit na hrudi třeba písmeno K.

272604

28.7.2012 12:54

Poněkud zmatený článek

Andrew Siddur 85.?.?.?

Popis zážitků z centrifugy je ukončen konstatováním, že centrifugou by se mohlo popravovat, že je to opravdu dobré řešení; hned na to je sdělen, pěkně po americku, postoj křesťanství k popravě... [chechtot]

Podle mne je věda na takové úrovni, že dokáže potvrdit, (či vyvrátit), že pachatel spáchal vraždu za plného vědomí a se sobě vlastní bezcitností, takže může být popraven.

A ano, trochu mne mrzí dnení hledání omluv pro netrestání pachatele (jeho duševní rozpoložení, špatné dětství), v jehož důsledku se tu všichni jednou pozabíjíme, a ti co přežijí, budou maximálně sedět pár let ve vězení.

272606

28.7.2012 12:55

Poslechněte si tedy co se děje za oponou humanizmu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Martin Herzán v knize Totalitní světovláda (s.96)píše.
Vydal: Mezinárodní komise svědomí, Bráfova 2 Třebíč.

Ve Velké Británii se ročně ztratí kolem 5 000 lidí, v USA je to strašlivé číslo. Statistika v USA se týká jen dětí. Poslouchejte dobře-v USA se každý den ztratí neuvěřitelných 2 300 dětí, to je téměř milion dětí ročně a připočteme -li dospělé, lze si jen dávat ruce do tváří. V ČR bylo v polovině 90.let pohřešováno podle policejního prezídia asi 20 000 lidí. Tito unesení lidé jsou využíváni i na experimentální pokusy.

Dále http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1958-21-cilu-iluminátu... (popíšu zkráceně některé body)

1.Ustanovit jednu světovou vládu s jedním náboženským a finančním systémem...

2.Zapříčinit úplné zničení jakékoli národní indentity a národní hrdosti....

3.Dosáhnout toho,že dojde ke zničení všech náboženství,se zvláštním zřetelem na křesťanství..

4.Vybudovat systém řízení každé jednotlivé osoby prostřednictvím kontroly mysli...

6.Podporovat a případně legalizovat užívání drog a z pornografie učinit "uměleckou formu",jež by byla akceptována širokou veřejností a stala by se nakonec něčím zcela běžným.

7. Způsobit vylidnění velkých měst podobným způsobem jakým to učinil Pol/Potův zkušební režim v Kambodže.

8.Potlačit jakýkoli vědecký rozvoj s vyjímkou takového, jež by byl přínosem pro ilumináty....

9.Způsobit prostřednictvím omezených válek v rozvinutých zemích a prostřednictvím hladomoru a nemocí v zemích třetího světa smrt tří miliard lidí do roku 2050....(pokračování je stejně děsivé)

Prakticky jsou zde rozvedeny body na umělé snížení lidské populace na únosnou úrovenˇ, podle profesora Pianky to je 500 milionů lidí, kterým bude patřit takto zachráněná planeta.

Pak tady máme výrobu vákcín,jako např.:vakcíny pro různé chřipky a známe i odvrácenou tvář těchto vakcín. Viz soud s madame Bugemaister. K tomu připočtěme potraviny GMO, které se mohou stát genetickou zbraní, která může vyhubit celé národy. dr.Nikolaj Levašov napsal,že americké labolatoře vytvořily geneticky modifikované potraviny, které dokážou způsobit sterilitu již v první generaci.

Myslím, že bychom se měli již probudit. Hlavně aby nám proboha při popravě netrpěli nemilosrdní vrahové.[bliji]

272607

29.7.2012 1:59

RE: Poslechněte si tedy co se děje za oponou humanizmu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 272607

většina se ztratí, důvody jsou ukázany ve filmu Hostel, nebo například Sin City, nebo z TV zpráv např. J. Frizle, tam ani nikdo o narozených dětech nevěděl tudíž je nepostrádal .... to je realita, je ještě horší než z hollywoodských filmu typu Hostel ....je spousta vlivných uchyláků, kteří chodí určitě do kroužku typu Hon na lidi v lese apod .....

272655

28.7.2012 13:03

Trest smrti je v poradku!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Jak pise autor clanku, pokud se podivame na ty dva posledni pripady, kde jsou evidentni dukazy, nejde nez souhlasit s trestem smrti. proc prodluzovat jeho trapeni a mucit ho?
Je jedno, jakou smrti sejde ze sveta, i kdyby mu meli na hlavu natahnout igelitovy pytlik [mrknutí jedním okem]

272609

28.7.2012 13:20

Trest smrti - návštěva exekutora

RomanTička 178.?.?.?

Poměrně "zajímavý" nový druh trestu smrti je odsouzení k bezdomovectví. V našem zemském ráji to na pohled k tomu stačí někde zapomenout zaplatit blbých pár stovek. Jsem si jist, že tato forma popravy dostane v "českých" zemích brzy docela nové dimenze.

272610

28.7.2012 14:44

Dvanácti-zlatohvězdičková EU miluje všechny bez rozdílu víry, rasy a vyznání... a zakazuje trest smrti a popravu

Aeternitas 77.?.?.?

EU je založena na dvou zásadách: nadřazenosti práva a demokracie. Zakládací smlouvy ES stanovily samostatný právní řád Unie, jedná se o právo s aplikační předností, tedy právo nadřazené všem členským státům, je tedy právem nadústavním. Evropská komise je strážkyní smluv dodržování evropského práva v členských zemích.
Základním právním dokumentem je i Listina základních práv EU - článek 2: Nikdo nesmí být souzen k trestu smrti ani popraven. Článek 4: Nikdo nesmí být mučen ...
EU bojuje proti rasismu a xenofobii podle rámcového rozhodnutí Rady 2008/913/SVV s tím, že i schvalování, popírání a zlehčování genocidy musí být v každém členském státě trestné.
Amsterodamská smlouva v článku 12 a 13 zakazuje diskriminaci všech možných způsobů. Atd. [oči v sloup]
Evropská unie s europředpisy a Evropským soudním dvorem je kormidlem humanity.

272617

28.7.2012 14:58

Nesouhlasím s editorem.

kosk 93.?.?.?

Některé argumenty nemá domyšlené: píše například
>>
..společnost se musí bránit proti podobným excesům. Autor říká, „odplata je špatná“. Proč by měla být špatná? Nepíše se už v Písmu oko za oko a zub za zub?
<<

Tohle je hodně diskutabilní představa. Jednak se v desateru pro změnu píše že nezabiješ a za druhé myslí si Editor, že bych měl, v případě že by mi omylem popravili třeba nevinného potomka, stejné možnosti odplaty? Mohl bych potom třeba legálně na oplátku postřílet soudce s porotou a žalobcem? V onom smylu oko za oko...?

Osobně si myslím že asi ne, že by to tak být nemělo. I když ve smylu toho co zde píšete tak ano, že. Odplata přeci není špatná, nebo je? A proč jednou ano a podruhé ne? [mrknutí jedním okem]

BTW podobným uvažováním lze v zásadě legalizovat veškerý terorizmus. Jedná se o odplatu a dopady předchozí činosti následně postižených jsou často docela vážné, takže by to (opět ve smyslu oko za oko) terorizmus ospravedlnilo. Ale to už zacházíme do extrémů, jen chci poukázat na to, že otázka trestu smrti nemá jednoznačně dobré řešení.

272619

28.7.2012 19:11

S editorem naopak plně souhlasím

F&T 78.?.?.?

Reakce na 272619

Ten, kdo ukáže, že nemá ohled ani na zdraví ani na životy druhých lidí by měl být ze společnosti odstraněn.

Pokud máte v těle rakovinnou buňku, tak ji také zdravý organismus bez vašeho vědomí zlikviduje. A tak to chodí všude v přírodě. Pokud při popravě zločinec trpí, tak je to jeho problém. Měl svobodnou volbu vraždit/nevraždit.

Falešná a pokrytecká "humanita" servírovaná autorem článku nás tady všechny zničí.

Ale měla by být poprava jen za mnohanásobné vraždy, kdy už možnost nápravy je prakticky vyloučena.

Otočím list - A co ty oběti na životech v Libii a v Sýrii. Tam umírají nevinní lidé. To je jako v pořádku?? A myslíte si že ti lidé tam netrpí?

272629

28.7.2012 17:09

Komu vyhovuje agresivna a bezohladna spolocnost?

Peptalkin 62.?.?.?

Nie je skor dolezitejsie a potrebnejsie zamysliet sa nad pricinami vrazd, nasilolnosti a pod., ako riesit dosledky primitivnym zabijanim a roztacat nikdy nekonciacu spiralu. To nikomu nevadi, ze nasilie a agresia je ludom od malicka umyselne vsepavana a to hlavne filmami plnych agresie, vrazd, lupezi, kradnutia a neustale opakovana mantra penazi, ci zvysujuci sa poct pocitacovych hier, kde ide iba o bezhlave vrazdenie? napadnu ma narychlo : Postal 2, Manhunt. Ten kto trestami smrti zabija tych pachatelov, tak ti isti si tuto masineriu neustale udrzuju.

272622

28.7.2012 18:29

http://www.youtube.com/watch?v=ZsRb9wAq-sc

gabreta 88.?.?.?

související...

272626

28.7.2012 18:48

Trest smrti ?

Satanist 75.?.?.?

Nazor na trest smrti byl vyslovenej kazdym uz mockrat. Dokonce i jistym politikem pri verejnym projevu jak napsali v ceskym krateru ve zpravach na Idnes i na Aktualne CZ kde udajne prohlasil, ze trest smrti by mel dostat kazdej cigan kterej spachal jeden z nejtezsich zlocinu tim, ze se vubec narodil. Tak ze vzdycky kdyz napisou vo ciganech si ty slova lidi vybavej i po tech letech a tu votazku trestu smrti tam na diskuzich resej jeste dnes.

272628

28.7.2012 20:12

RE: Trest smrti ?

Dale Coper 84.?.?.?

Reakce na 272628

Knape tak jako skoro vždy zase plácáš nesmysly. Sládek tehdy v parlamentní rozpravě řekl že cikáni by neměli mít trestní odpovědnost až od osmnácti ale už od narození. Já sám si to už taky tolik nepamatuju bylo to někdy v polovině 90 tých let nicméně šlo zřejmě o součást diskuse kdy se jednalo o možnosti změnit hranici trestní odpovědnosti. S trestem smrti to opravdu nemělo nic společného.

272636

30.7.2012 19:42

RE: Trest smrti ?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272636

To co jsem napsal je doslova a do pismene k videni na You Tube. Ja nejsem ty nebo Kulisek na Nezvedavci abych si dal s huby (_!_)!

272743

28.7.2012 20:24

Já jako ateistický humanista :-)

Dale Coper 84.?.?.?

jak by mne nazval Vodník sdílím stejný názor jako Noam Chomsky a trest smrti považuji za barbarský. Nicméně jsem ochoten přiznat jistou validitu i opačnému názoru. Zrovna čtu Dreiserovu Americkou tragédii a hlavnímu hrdinovi bych trest smrti docela přál a to je jenom fikce. V realitě je to mnohdy možná ještě horší. Takže vyjímečně udělený trest smrti za obzvlášt brutální, chladnokrevnou a nebo několikanásobnou vraždu asi ano, stejně tak když vraždu někdo nařídí (jako Saddám v té kurdské vesnici [smích] nebo si vraždu objedná (tady si dovedu představit situaci kdy objednatel vraždy je odsouzen k trestu smrti zatímco její vykonavatel k trestu mírnějšímu) Rozhodně jsem proti trestu smrti za korupci a hospodářskou kriminalitu (nejsme v Číně) a už vůbec ne za vlastizradu to je naprosto vágní pojem který by konkrétní politická moc mohla zneužít k likvidaci svých protivníků (nakonec nejde o tohle v případě Bradleyho Manninga). Návrhy aby byly obnoveny středověké tresty jako pranýř nebo bičování spíš vypovídají o sadistických sklonech navrhovatele ale nakonec i Freud psal o mortidu (pudu smrti) a z něho vycházející agresi a ne každý to dokáže dostatečně zkrotit že?

272637

28.7.2012 22:49

jen bezvýznamné kecy

jan vítek 90.?.?.?

Všechny tyhle rádoby zodpovědné úvahy jsou o h..vnu. Když někdo má být popraven, tak nevidím důvod proč by to mělo být humáně. Ať trpí, a ať klidně trpí hodně, pravděpodobně si to zaslouží.
Jsem ale odpůrcem trestu smrti z důvodu jeho "nezvratnosti".
Budu odporovat editorovi, když napsal "v prokázaných případech". Co je prokázaný případ? kým? kdo mi zaručí, že čin dneska trestný nebude za pár let označen za hrdinství a naopak?
Takže pro mně je to jasné. Trest smrti NE, radši doživotní vězení. Kecy o finanční zátěži jsou blbost. Doživoťák v base je levnější než kdyby byl venku na dávkách. A že čekání na popravu je nehumání, že je to jako by byl dvakrát potrestán? ať trpí, ať je to jako by byl třeba desetkrát potrestán, on tam totiž není za odměnu.
A pokud dojde k popravě tak ať je klidně krutá, stejně až to skončí mu to už bude jedno....mimochodem, kolik k smrti odsouzených vrahů zabilo své oběti humáně?

272644

29.7.2012 0:23

RE: jen bezvýznamné kecy

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 272644

"mimochodem, kolik k smrti odsouzených vrahů zabilo své oběti humáně?"

- VSETKY, pretoze humanne znamena ludsky a vlastne vsetko co urobi clovek je fakticky ludske. Aj tie najvacsie odpornosti a spinavosti.

Nechapem preco sa pojem humannost spaja s akousi dobrotou, ci s niecim dobrym, laskavym a podobne ( u mna prave pojem humannost evokuje prave bezcitnost, aroganciu, nasilie, kedze vacsina ludi je proste taka a niektorych spinavstiev je schopny len clovek a je smiesne, ak to nazyvame zverstvami, pretoze toho nie su ani zvierata schopne), ked opak je pravdou.

Humanny - ludsky. Nehumanny - neludsky, napr. zvieraci, rastlinny a podobne.

272650

29.7.2012 1:12

trest smrti povolen ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Doživotní žalář je opravdu horší než trest smrti. Zároveň zločinec tímto trestem nesplatí svůj "dluh" . Trestem smrti jsou věci dány tak nějak do "rovnováhy" . Proč bych měl živit zvíře které brutálně znásilnilo těhotnou ženu nebo dítě , vraždilo,mučilo nevinné lidi ? Vždyť už pouze z čistého zdravého rozumu si takový zločinec zaslouží trest smrti. Ano zaslouží si ho !!!! Vždyť to ani není trest ale MILOST kterou dostává!!!!Rychlá jasná smrt, pro takového zločince je osvobozující!Jasně že se mu nechce zemřít, ale to si měl rozmyslet než mučil, vraždil, znásilňoval. Co očekává ? Snad ne barevnou TV, fotbal, teplé jídlo a ubytování v kriminále s knihovnou a posilovnou ... [velký smích]

jinak z náboženského a filozofického hlediska je trest smrti povolen, i za "méně závažné činy" jako např. únos manželky, drancování cizího majetku, či zapálení obydlí a zaútočení smrtonostnou zákeřnou zbraní jako např podání jedu apod,...

272653

29.7.2012 3:58

RE: trest smrti povolen ...

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272653

není otázkou jestli je trest smrti přiměřený danému skutku.....otázkou je, kdo ho vynese? kdo si může být jistý, že je ten proces spravedlivý? co když to vážně byl "vyprovokovaný incident, bodnu do kabátu a v něm byl chlap, upadl mi na kudlu a pak ještě osmkrát" ?
ale teď vážně.....dokud budou soudit lidé...omylní....často hloupí...bez představivosti.....nebo i chytří, ale soudce víc než kdokoli jiný se musí řídit zákony, které jsou zase vytvořeny jen a jen omylnými a často hloupými lidmi. Dokud budou zločiny vyšetřovány omylnými lidmi, kteří mohou ať už úmyslně nebo z nedbalosti či nekompetence některé důkazy přehlídout.....
Do té doby je tak definitivní trest jako je trest smrti naprosto neakceptovatelný.
Pokud ale má někdo jistotu, že by měl být někdo jiný potrestán smrtí....tak ať trest provede sám...a pak ať s hlavou hrdě vztyčenou jde na soud přijmout si svých vlastních 15 let za vraždu.
Pokud voláte po smrti, tak buďte chlap a udělejte to sám a přijměte za to svůj trest.
Souboje taky byly zakázány, ale bralo se za čestné vyzvat na souboj a nebo souboj přijmout. Kdo šel v souboji hájit svou čest do toho šel s tím, že pak za to bude sám potrestán, a možná i trestem smrti.
Takže pokud voláte po smrti a jste ten "neomylný" pak jděte, udělejte co považujete za správné a přijměte svůj trest.

272658

29.7.2012 1:18

Trochu absurdní, nezdá se Vám?

rem 89.?.?.?

Řešit "spravedlivou odplatu" a zabývat se "humanitou" např. při neomluvitelých odejmutích života jinému (jiným) v "mírové době", když v dějinách lidstva, kam až dohlédneme, se v nekonečných zinscenovaných válkách vraždí nevinní civilisté, děti, ženy, starci, jak na běžícím pásu. Tu ve jménu toho, tu onoho (boha či neznaboha). Tato vládnoucí i otrocká bioentita se věru tvůrcům vůbec nepovedla...

272654

29.7.2012 4:55

RE: Trochu absurdní, nezdá se Vám?

petesv 109.?.?.?

Reakce na 272654

Nezdá, o tom to celé je a bude. Když Pepa z horní-dolní povraždil spoustu naších nepřátel, tak je slavný vojevůdce a lidový hrdina, na druhé straně hranic je to největší zkurvysyn, a stavějí pomníky svým, úplně stejným zkurvysynům.
Mimochodem, o čem je soud v Haagu? Nejenže proti Miloševičovi a dalším neměli důkazy, ale lidé plnili svoje ústavní povinnosti pro zachování územní celistvosti, nicméně se nedožili ani procesu. Justiční vražda? Vítěz píše zákony!!
Ale my se tu bavíme o banálních zločincích, a těch přibývá. Mimochodem, ani to vraždění ve státních službách nemá úplně stejný dopad do karmy. Sam Krišna řekl Arjunovi "Bojuj". Stejně jste všichni napůl mrtví.

272660

29.7.2012 3:32

Řešení

Ondraash 78.?.?.?

Pro všechny zúčastněné v debatě [smích]

Je vidět, že jste všichni naprosto posedlí současnou rádobydemokracií, naprosto nefunkčním systémem a to tak, že vás všechny míjí uvědomění.

Proč na sebe hulákáte dvě protichůdná stanoviska? Presvědčí snad jedna strana druhou? Nebo to má být většina co rozhodne? Nebo snad silnější? Ten ve vládě?

Prosim Vás - Natisknem každému z nás do rodného listu značku:
SS - jako souhlasí s (trestem smrti)
bez znacky - nesouhlasi

V pripade, ze dojde k zlocinu, bude clovek souzen a bude s nim nakladano presne tak, na jake je strane (to je svoboda, vy co chcete trest smrti se klidne zabijejte, vy co jste proti, na vas se nevztahuje)

Stejne si myslim, ze spousta vas hulakacu za TS by jste si tam tu znacku nenechali napsat.

A taky se vsadim, ze ty vazny ciny by pachali stejne jen lidi posedli zabijenim, takze ti se znackou SS, kterou si nechali sami natisknout do rodnaku.

BTW - tenhle debilni clanek a stejne reakce editora vas ma pouze odvest k nesmyslnym pretahovackam od skutecnych veci kterym je fajn venovat pozornost

272657

29.7.2012 12:37

RE: Řešení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 272657

Tvoja odpoved je tiez debilna. Takze co si vlastne chcel napisat?

272684

30.7.2012 11:16

RE: Řešení

Ondraash 78.?.?.?

Reakce na 272684

Chtel jsem se pokusit probrat alespon jednoho z tech, co jim staci hodit do klece kousek zkazeneho masa a oni ve rvacce o ten hnus klidne zapomenou, ze jsou vlastne stale zavreni v kleci.

Jedine, co me uklidnuje, je statisticka nevyznamnost v tomto pripade, nebot je jasne, jake typy lidi se asi do teto debaty zapojuji.

Mimochodem, jak kontroverzni tema to je, je videt uz jen z poctu prispevku za tak kratky cas.

272724

29.7.2012 19:22

RE: Řešení

Aleš Krejčí / Brno 62.?.?.?

Reakce na 272657

GENIÁLNÍ ŘEŠENÍ! A TÍM DISKUSE NAJEDNOU SKONČILA[chechtot] [chechtot] [chechtot]
Ať si to každý sympatizant s trestem smrti nechá vytetovat na čelo, natisknout do rodného listu a na občanku, ať každý ví, s kým má tu čest! Klidně ať si ještě vybere tu jemu miloučkou metodu usmrcení, možnost demokratické volby je zde zachována. Samozřejmě nezletilým dětem by způsob trestu měli vybrat jejich zákonní zástupci. Nebo by pro začátek stačilo rozesílat fotky čerstvě usmrcených všem sympatizantům, ať si je pověsí do obýváku, aby se mohli pochlubit návštěvám, že i oni na tom mají svůj podíl.
ČLÁNEK ALE POVAŽUJI ZA DŮLEŽITÝ, JE VIDĚT, ŽE JSME NA RŮZNÝCH ÚROVNÍCH VYSPĚLOSTI, KULTIVACE TĚCH NIŽŠÍCH BYTOSTÍ MEZI NÁMI JE POVINNOSTÍ TĚCH VYŠŠÍCH Z NÁS!
Ano, je potřeba tyto témata připomínat, trest smrti je prostě úchylka a poukazuje na neschopnost celé společnosti odstranit příčiny jevů a nepodporovat saďoury. Každého jedince přeci formuje okolí a není chybou společnosti, že vytváří vrahy? Nemá být snahou společnosti rozkrýt příčiny nežádoucích jevů a ty odstranit, namísto opožděné nic neřešící represe?!
STANOVISKO CÍRKVE JE VYPOVÍDAJÍCÍ!
Místo, aby se papež zeptal; "Ty jsi mu život dal, když mu ho chceš vzít? Nebo, aby alespoň utrousil něco o desateru, ještě tam snad je ten příkaz NEZABIJEŠ, nebo to už nějaký koncil vypustil? Tak mlží jak Kalousek.
TYPICKÝ PŘÍKLAD ZAOSTALOSTI ŽIDOKŘESŤANSKÉ EVROPY!
Na závěr si dovolím prohlásit, že i kriminál v dnešní podobě je přežitek, nezdůvodnitelný a neospravedlnitelný, nic neřešící! Naopak kumulující zlo a hloupost jak na straně vězněných, tak na straně věznitelů! [naštvaný]

272696

29.7.2012 21:05

RE: Řešení

exDIAs 87.?.?.?

Reakce na 272696

Tak prečo platíte z daní Vašich katov v Iraku, Afganistane a všade po svete, kde sa USraelu zapáči vraždiť? To že to robíte cez svojich zástupcov tam Vás viny nezbavuje, Vy ste neskutočný demagóg, asi ako požierač kuracieho mäsa, čo sa tvári ako svätý za dedinou, veď on to kura nezavraždil. Že to bolo ale na jeho objednávku, to už si uvedomiť nechce.

272701

29.7.2012 21:08

RE: Řešení

Stočes František 94.?.?.?

Reakce na 272696

Autor Krejčí píše: „STANOVISKO CÍRKVE JE VYPOVÍDAJÍCÍ! Místo, aby se papež zeptal; "Ty jsi mu život dal, když mu ho chceš vzít? Nebo, aby alespoň utrousil něco o desateru, ještě tam snad je ten příkaz NEZABIJEŠ, nebo to už nějaký koncil vypustil? Tak mlží jak Kalousek.“

Ono samo přikázání Nezabiješ! je křesťanskou revizí původního starozákonního přikázání, které znělo Nezabiješ nezákonně! Jeho smyslem bylo učinit přítrž tehdejší krevní mstě, která decimovala celé rody. Popravy vrahů a zabíjení nepřátel se samozřejmě nezakazovaly. Je proto asi jen logické, že nejagresívnější stoupenci zrušení trestu smrti pak pro válečné zločiny používali eufemismy jako humanitární bombardování, a válečné zločince málem opěvovali.

272702

30.7.2012 1:22

RE: Řešení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 272702

Jestli je to Desatero takto upraveno, tak proč se všichni zaklínají dokonalým opisem celé Bible? Nebo existuje k tomu tvrzení i argument?... Ony jsou ty překlady stejně poplatné tomu, že Bible je "nepřesným překladem neúplných kopií nepřesných překladů neexistujícího originálu" a tak čert jim pak věř. [vyplazený jazyk]

272712

1.8.2012 22:49

RE: Řešení

Tak je to 84.?.?.?

Reakce na 272696

Priateľu - navrhnite niečo, keď pre Vás nie je dobré väzenie ani poprava. Máme vrahov potľapkať po pleci a nastaviť im aj svoj krk?
Veci musia fungovať a poprava či väzenie funguje. Inak bude len sudca Lynč za každý zločin, keď to samo prežitie donúti robiť ľudí čo sa živia prácou a pseudohumanisti na vlastnej koži pocítia plody svojich debilných názorov.

272830

30.7.2012 11:35

RE: Řešení

Ondraash 78.?.?.?

Reakce na 272657

Jeste doplnek. Ja osobne verim, ze problem se vyresi sam s rostoucim uvedomenim lidi. Tedy ze jaksi nebude vykonavatele, jez by takovy prikaz splnil (poprava, vypusteni bomby ap.).

Predstava, ze mam za manzelku popravci a kdyz prijde domu z "prace" tak si o tom povidame?
Nebo ze mluvite s kamaradem a on vam rika, ze v ty novy praci je to o hovne, spousta lidi na zabiti a jemu snizujou plat, sef debil blabla...?
Potkate toho cloveka, kterej vam zabil nekoho z rodiny kvuli nejakymu stoprocentne legitimnimu duvodu a on vam na to rekne: "Hele co na me tak civis, ja za to nemuzu, je to moje prace"?

[bliji] [bliji] [bliji]

272728

29.7.2012 5:25

Neco ze zivotni zkusenosti: Hamletovo,byt,ci nebyt,tod je otazka.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Soudce svym rozhodnutim na dobrovzdani expertu snizil trest vezni,jez byl ve vezeni za sexualni vrazdu na malem devcatku,experti dosli nazoru ,ze se ve vezeni slusne chova-plavecky bazen,dilny,telocvicna,TV,dobre zasobena knihovna a samozrejme se sledovali prava veznu,nekdy i v pouzivani mobalnich telefonu,navstev,opustaku na sobotu a nedeli,proste,dobre zajisteny zivot uvnitr vezeni,nez venku.Takze souce snizil trest a vezen,nasilnik,se dostal ven. Za nekolik mesicu zmizely dve devcata,kdyz je nasly,tak poznaly sexualni znasilneni a stopa vedla k propustenemu vezni,jez se nakonec k cinu pod tihou dukazu doznal a sel znova do vezeni.Ubehlo par roku,matka zavrazdenych devcat pracovala v pokladne supermarketu,jednoho dne malem dostala infarkt,nebot s nakupnim kosickem stal v rade vrah jejich dvou dcer,jez se na ni vesele sklebil,zena v hruze opustila praci v supermerketu,bylo to prilis moc na jeji city a nervy.
Koho povesit za uredni ucast na vrazde dvou malych debcat,experty a nebo soudce?
Experti za svou expertizu nenesou naprosto zadnou zotpovednost,svym dilem prispeli k dalsi vrazde,zniceni cele rodiny,hruzu matky jez ohavnym zpusobem prisla o dve dve dcery,svym zpusobem muzem soudit cely soudni aparat a celou politickou garnituru,jez vramci mezinarodnich zakonu vytvari tento svet pro zlocince,ne pro bezpecnost obcanu,s dobrymi platy a se svou dobre organisovanou bezpecnosti pro sebe a pro jejich rodiny se zcela odpoutali od toho,co se deje v ulicich velkomest. Svym zpusobem byrokraticky aparat vita zlocinnost,nebot vsichni maji s kriminalitou jistotu ,ze budou mit prace nad hlavu a tim i jistotu jejich zamestnanosti a nadvladu nad obcany.Jedno je jiste,at zvitezi ve volbach jakakoliv politicka strana,tak administrativni system zustava stejny,nedotceny,jez stanovi pravidla jimiz se musi novozvoleny politici musi podridit.
Je to jako s doktory,nejsou dnes k tomu,aby Vas vylecili,ale,aby Vas dlouho drzeli v pouzivani vsech moznych leku po dlouhou dobu,co by takto farmaticky prumysl umozni zaruceny prijem penez na dlohou dobu.
Takze,muzete slyset v TV,ze zadrzeny zlocinec je odsouzen na osm roku s tim,ze muze byt "pardonovan" po ctyrech letech vykonu trestu, Tedy beztarostneho zivota za penize svych obeti,minulych a budoucich, trestna cinnost je dnes indistrualni obchod, jez udrzuje velky apart byrokratu v cinnosti,jinak by museli byt nezamestnany a nebo si hledat praci jinou,samozrejme za min penez,nez,platy expertu a soudcu,obhajcu a zalobcu,psychiatru,socialnich pracovniku,policie,doktoru,az po skladniky,archivare a ja nevim ,kdo jeste, jiste je,ze je to cela armada zavisla na zlocinu-jen si vzpomente,65X trestany se vlopal do bytu'''''zlodej s podminkou,jiz 36x trestany se dopustil......

272661

29.7.2012 19:35

RE: Neco ze zivotni zkusenosti: Hamletovo,byt,ci nebyt,tod je otazka.

jan vítek 90.?.?.?

Reakce na 272661

tady jste nakousl zcela jiné téma než je oprávněnost, či neoprávněnost trestu smrti. Vždy se může, třeba po letech prokázat, že se jednalo o justiční omyl. Proto by místo trestu smrti měl být trest doživotního vězení. Pokud se objeví nové skutečnosti a proces bude obnoven a v nově obnoveném procesu bude schledán nevinným, pak ať je propuštěn. V opačném případě doživotí má být doživotím.
Můžete namítnout, že když je vina bez pochyb prokázána.....bla...bla.....tím se ale jen otevřou vrátka pro justiční vraždy, protože to bude zase jen a jen soudce, kdo prohlásí, že vina byla bez pochyby prokázána. Proto by ani hypoteticky tahle možnost neměla být soudcům dána.
prostě tady mícháte jablka a hrušky dohromady. Když řeknete, že chcete trest smrti, aby se nestalo, že ten člověk bude za slušné chování propuštěn......chcete tedy vraždit preventivně?.
Nemělo by se spíš debatovat o tom, že doživotně odsouzený by neměl být nikdy propuštěn, pokud není očistěn místo toho volat po trestu smrti?

272697

29.7.2012 7:46

Pravicujme = popravujme

MoUdrostrak 90.?.?.?

Pan Editor si v Poznámce opět zaprovokoval[smích]

Jedinou ochranou proti násilí (a tím i potřebě trestu smrti) je sociální stát. Nejen mírou "příjmů", ale i pozornosti, kterou společnost věnuje každému jedinci. A tedy pocit participace na obecném blahu.

Pracujující a sionisující zrůda Breivik pocházel z rozvrácené rodiny norského pravicujícího diplomata. Proto si jako cíl vybral lidské bytosti a sociální stát.

Pravicující a sionisující demokraté (a diplomaté) právě dorozvracují Sýrii = dosud jednu z nejbezpečnějších zemí světa. Před rokem dorozbombardovali pravicující a sionisující demokraté a diplomaté Libyi, která také patřila k zemím, kde téměř neexistovala kriminalita nejen násilná, ale ani majetková.

Britové i Emeričané poslouchají stejné hýtperejdy, sledují podobné brutální filmy a čtou (pokud vůbec) přibližně stejný brak. Přesto - a navzdory v Emerice pěstovanému trestu smrti - je násilí v Emerice několikanásobně vyšší, nežli ve zlé nesvobodné sociální Británii.

Vložený obrázek

Vzato kolem a kolem, trest smrti sám o sobě nikam nevede.
Největším trestem od úsvitu věkůV je a bylo vždy v_y_o_b_c_o_v_á_n_í.

Vložený obrázek

V nesociálních státech jsou jedinci v_y_o_b_c_o_v_á_n_i ze společnosti ihned při jejich narození.
Není tedy divu, že přes existenci trestu smrti se pak mstí společnosti na svém nahodilém okolí.

272666

29.7.2012 10:28

RE: Pravicujme = popravujme

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 272666

MoUdrostaku, násilí fyzické (války, kriminalita) i psychické (kamery Velkého bráchy) asi má nějaký cíl.
Většina populace, vycvičená strašením, nevidí dál nic jiného než další strašení, zvýšením dohledu "na ovečky" podporované.
Jakmile se ale rozhlédneme po dějinách strašení, uvidíme, že následná změna systému vládnutí používá stále stejnou techniku, ale jiná slova.
A protože platí, že se "ucho utrhne", je třeba zkoumat, co se tedy připravuje za vládnutí, když i část oveček už prokoukla "finty moci"...

Ano, na stole je proměna myšlení oveček i "pastýřů", probíhá nastavování procesu, jakým se z "beránků božích" vytváří "berani". Nikoliv "bejci". Beran si nejdřív rozmyslí, než jde do útoku - a i ten útok je spíš pasivní.

Změnit podstatu myšlení patrně nemohou "odborníci", byť vzdělaní pro větší segment lidských činností. Příroda si ale většinou poradí sama. Poslouží příklad s "Chartou 77". Dnes víme, že její vznik si vynutily podobné podmínky jaké pod jinými slovy zažíváme dnes. Ale "malý velký bratr" ani tehdy nespal, postupně do Charty vstupovali další lidé - a "bratrská" pomoc ze západu.
Ti, co znají sílu peněz, ti měli vždy možnost skrze peníze měnit postupně cíle skupin jako byla i Charta 77.
Nedávný pořad ČT od Chartě 77 s paní Němcovou uvádí původní záznamy "Originálního videožurnálu". Z nich je patrná upřímná snaha chartistů změnit tehdejší společnost. Pomineme-li dnešní snahu za vším vidět předem zaplacené agenty moci - zbývá nám jediné a stále platné vysvětlení. Vliv finanční "pomoci západu" postupně z lidí v Chartě vytvořil model "užitečných idiotů" - lidí, kteří netušili, jak velkou moc mají "darované peníze" na myšlení člověka.
Pozici "užitečného idiota" nejvíc odskákal Havel, byl podobně jako před ním i Einstein vybrán "situací ve společnosti" (podpořenou penězi ze Západu) pro roli "morálního vůdce národa". Mocní už tehdy věděli, že mají technologie, které "svobodu slova" rozmělní do "informačního šumu" - stačí nabízet ovečkám protichůdné vysvětlení stejné události. A obratně v myslích oveček vzbudit "Správný směr myšlení".
Internet jim kazí práci, některé ovečky zjistily, že zprávy z medií se upravují už tak moc, že skutečnosti neodpovídají.

Situace se tedy opakuje, místo Charty vznikají skupinky na sociálních sítích, roboti vyhledávají ty s potenciálem růstu - a podle potřeby je podporují - jsou li pro ně neškodné - anebo zavírají pod nějakou záminkou, např. "dětská pornografie".
Kupodivu si bystřejší čtenář všimne, že zákazy jsou přesně tím, co si mnozí, ti zkažení mocí, dopřávají. Tato "polarita nepřímé úměrnosti" ale pokračuje i ve společnosti. Takže místo skupin s vnitřním řízením vznikají "blogy" a webové stránky badatelů mého typu.
N...Automaticky kráceno

272675

29.7.2012 9:08

Pro srovnání

Saša 24.?.?.?

Holms údajně zabil v Denveru 12 lidí, zatímco Obama je zodpovědný za vraždy tisíců v Iráku, Afghánistánu, Pákistánu, Jemenu a v jiných zemích.

Vložený obrázek

Skupina Ralph Smeed Foundation (na Franklin Road v Caldwell, Idaho) vyvěsila tuto reklamu, kterou chce upozornit na americké vojáky, muže a ženy, co umírají v zámoří.

Obraz Holmse s nápisem ZABIJE 12 V KINĚ S PUŠKOU – VŠICHNI ŠÍLÍ

Obraz Obamy s nápisem ZABIJE TISÍCE JEHO ZAHRANIČNÍ POLITIKOU – DOSTANE NOBELOVU CENU MÍRU

Zdroj v angličtině

Totéž bude platit v českém kráteru o tvůrcích zdravotních a důchodových reforem. Zkrátí to životy tisíců.

272669

29.7.2012 20:25

RE: Pro srovnání

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 272669

jenže Obava , reformátoři důchodků aj. ti všicni vysvětlují , že jde buď o obranu nebo nutné zlo , nebo dokonce o to abychom sme se měli lépe. Přeci. Zatímco v tomto článku jde o tuctovou zločinost.
Kdy se osobně budete cítit více ohrožen? Když začne válka v malé zemi na druhém konci světa,kde váš prezident nechá zabít tisíce, nebo když uteče 100 vrahů z vězení ve vašem městě?
Lidi jsou na tom tak špatně, že ani v této diskuzi nerozpoznávají , že jde o problém zpackané prevence zločinnosti. Trest je jen zastrašováním a je tou nejméně účinou prevencí. Záleží přeci mnohem více na tom co zločince motivuje.
Toto diskuze ukazuje, jak suroví a zlí jsou diskutéři, jak chtějí zlo potírat zlem. Místo toho aby zde padal jeden návrh za druhým ,jak předejít zlu , tak zde padjí návrhy jak to zlo zvětšit, jak lépe týrat zločince, dokonce humánně, bez následků na charakteru [smích])))))
Pokud je celá tato diskuze názorovým vzorkem ze společnosti , není divu, že do takové stoky lze zasývat zlo v jakékoliv podobě, snadno ke všeobecné spokojenosti, protože různé zlo vyhovuje různě zainteresovaným skupinám, které si jdou po krku nebo si pomáhají, až nakonec nezůstane bílé místo na mapě.
Tím největším trestem zřejmě nadále zůstává, se sem vůbec narodit.

272698

29.7.2012 21:20

RE: Pro srovnání

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 272669

US erar na vrazdach tech nevinnejch lidi ktery ten debil Holms v tom Denverskym kine zastrelil bude profitovat a citizen kterej na to bude cumet v novinach , v TV nebo pri preliceni u soudu jak prdel z rosti to bude cvakat. Vono totiz kriminalita v USA je business jako kazdej jinej - rika se tam tomu COURTHOUSE INDUSTRIES!

272703

31.7.2012 15:41

RE: Pro srovnání Obraz Obamy s nápisem

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 272669

Diskuse je o dopadenych vrazich, kde neni pochybnosti, ze cin osobne udelali.
Obama je nasazena loutka, clovek, ktery recni ale osobne nejen ze nevrazdi ale o valce nerozhoduje. Valka zacala dlouho pred nim a vlastne se poradne nevi co tam Amerika chce. V tomto pripade by se muselo soudit podle prikladu norimberskych procesu. Uplne jine kafe.

272778

29.7.2012 9:09

divné myšlení

l.leimas 109.?.?.?

Tak vraha popravit je špatné a když už nejde jinak musí vrah umírat v klidu a bezbolestně.
Zatím co nevinné oběti vrahů mohou umírat v bolestech a děsu. To nikoho z rádoby humanistů nezajímá.
Otázka je proč?
Odpověď není jednoduchá, ale stojí za povšimnutí, že v kampani proti trestu smrti se kromě užitečných idiotů angažují i lidé kteří "tomu rozumí". Vězeňtví je především kšeft, dobrý kšeft. A věznice bude stát i kvůli jednomu odsouzenému. Má spoustu zaměstnaců a managerů, Od posledního dozorce přes údržbáře, elektrikáře, jiné řemeslníky, IT specialisty, psychology, lékaře, řidiče, vychovatele, náměstky a sekretářky až po ředitele. K tomu je třeba přičíst externí dodavatele, soudce, advokáty a občanskými aktivisty to násobit. No a tohle monstrum bude fungovat jen když bude mít dostatek krmení, tedy vězňů. Nejlépe vrahů, ti jsou jistota, ty nikdo jen tak nepustí. Doživotně odsouzený vrah = doživotní práce pro spoustu lidí. A představte si že by přišel nějaký Wohlschlager, nebo Nehyba a za pět stovek je připravíl o celoživotní kšeft. Blbá představa.
No a nějakou korunku umí hodit i práce vězňů.

272670

29.7.2012 10:25

RE: divné myšlení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 272670

Píšete:Tak vraha popravit je špatné a když už nejde jinak musí vrah umírat v klidu a bezbolestně. Zatím co nevinné oběti vrahů mohou umírat v bolestech a děsu. To nikoho z rádoby humanistů nezajímá. Otázka je proč?

Vystihl jste to. Podobně i Erik Sedláček a pan Nohejl vystihli hrůzu nevinných obětí, které jsou těmito nemilosrdnými vrahy vražděny nebo mučeny. Jen si představte tu hrůzu znásilňované a nakonec zavražděné nedospělé dívenky a muka, která poté prožívají rodiče. Nejsme jako oni. Jak napsal Erik Sedláček. To bychom je museli umlátit či rozsekat sekerami. Lidský život je velký dar. A je naší poviností ho chránit.I editor jasně napsal, že trest smrti by uplatnil pouze u naprosto jasných případů vražd. A o to jde. Nejedná se o mstu, ale o nutnou ochranu společnosti. Je zcela evidentní, že humanizmus je zneužíván. Já osobně bych těmto humanistům nenechal vychovávat ani psa. Mají znečištěnou mysl a vědomí. To by se přeneslo i na toho psa.

Dhammapadam, mysl 42:
Způasobit velké zlo může Ti nepřítel,
nebo i nenávist.
Mnohem však větší zlo způsobí mysl,
jež špatně je vedena.

272674

29.7.2012 11:44

RE: divné myšlení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 272670

A popravit čtenáře Protokolů sionských mudrců nebo popírače holokaustu by se vám zdálo vhodné?

272682

29.7.2012 10:20

Chammurapiho zákoník

osa x 193.?.?.?

Chammurapiho zákoník na vás všechny .

272673

29.7.2012 10:33

Trest smrti je chyba

Fred 80.?.?.?

Vrah by měl být odsouzen o to, aby se staral vědomně celoživotně o pozůstalé oběti a to velmi tvrdou prací v nějakém táboře jako byl Gulag nebo koncentrační tábor. Tím by se tak umožnilo ho propustit v případě justičního omylu. Trest smrti je velká chyba. Neboť vrahovi bere zodpovědnost za to co učinil.

272676

29.7.2012 14:34

Shrnutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Odejmout život další lidské bytosti je fundamentálně špatné. Je nebo není? Kdo tu polemizuje a relativizuje? Zastánci nebo odpůrci?

Změna režimu může nastat, ano, a proto si musíme dávat pozor na režim, který by chtěl trest smrti znovu zavést. Právě proto, aby už nikdy nedocházelo k justičním vraždám.

Přírodní výběr? Rakovinné buňky? Jsme bytosti obdařené vědomím a schopností zhodnotit dosah svých činů nebo jsme zvířátka, mravenci, buňky? Kde se stala chyba? Jsme geneticky disponováni být špatní? Nebo nás formuje prostředí ve kterém žijeme? Opět bych zdůraznila menší míru zločinnosti v silně "rovnostářských" státech. (!)

Tenhle citát je taky chuťovka:
>Na 100% vím, že by mě trest vraždy od některých skutků odradil.
Aha, takže pana petesv, zastánce, neodradí to, že svým činem někomu ublíží. Jeho neodradí to, že ostatní mají také svá práva zrovna jako on. On se chová slušně (pokud se chová slušně) jen proto, že má STRACH chovat se jinak. Kdo je vadný? Kde je chyba?

Na závěr si dovolím parafrázovat Villona - Lidé pro lidi na Zemi vytvořili tisíce druhů pekla. Proč se nikdy nikdo nepokusil vytvořit ráj?

Proč souhlasíme s životem podobným zápasu v aréně (hospodářská soutěž, konkurenceschopnost a jiné neoliberalistické slinty) a neděláme nic pro to, aby celé naše okolí, město, kraj, stát bylo spíš podobné "širší rodině"? Vždyť základ naší společnosti je právě v rodových svazcích postupně se zvětšujících a slučujících, tak co máte, kurnik šopa, všichni pořád za úchylnou potřebu nad někoho se povyšovat a s někým se poměřovat? Neřkuli dovolit si rozhodovat o právu na život?

272687

29.7.2012 21:32

RE: Shrnutí

exDIAs 87.?.?.?

Reakce na 272687

A opäť ste totálne vedľa. Skúste sa zamyslieť, prečo bol zrušený trest smrti. Nebodaj sa Vás niekto v referende na to pýtal? Bolo toto rozhodnutie demokratické?
Prdlajs. Zrušili ho elitári, lebo tento vykonanie tohto zákona sa odvolať nedá, zabezpečili si tak absolútnu beztrestnosť, lebo v tých ich pomätených hlavách nie je miesto na nejaké ľudské zaobchádzanie. Od začiatku majú sociopatické úmysly s cieľom redukovať obyvateľstvo. Už len za tú myšlienku by mali visieť na kandelábroch a nie riadiť spoločnosť.
Ak IM je niekto nepohodlný, nemajú ho problém transportovať do krajiny, kde ho môžu podľa ľubovôľe mučiť, omývať vodou, doložte si čo chcete. Poprípade na Vás niekto z teplého kresielka navedie nejaké explodujúce lietadielko, ak ste sa stali príliš nepohodlným a môžete byť kľudne príslušníkom vraždiaceho etnika, ak nad Vami Vaši elitári zlomia palicu, ste iba cieľ.
A za toto všetko sú nepotrestateľní, rovnako ako za vraždu a samovraždu tisícok nevinných ľudí po zamatovom podvode, kedy sme si nechali nakukať beztrestnosť týchto psychopatov.
Prečo máte aj v zákone možnosť účinnej sebaobrany aj s prípadnou smrťou útočníka, keď je to podľa Vás také nehumánne. Spoločnosť má právo vylúčiť zo svojho stredu indivíduá, ktoré úmyselne spoločnosti škodí, lebo práve nečinnosťou dláždime cestu diktátorom. Tu redaktor uverejní článok, ktorý vysloví pochybnosť o počte nejakých obetí a hrozí mu za to nemalý trest a niekto otvorene prezentuje potrebu vyvraždenia väčšiny populácie a otvorene sa Vám smeje aj s pomocou Vami zvolených zástupcov do ksichtu? Ste Vy normálny?
Ale to by si holt ovce museli uvedomiť, že sú určené iba ako tovar na konzumáciu a nie na život ich proťajškov vlastniacich a využívajúcich mäsiarske nože.

272704

29.7.2012 22:20

RE: Shrnutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 272704

Trest smrti byl zrušen, neboť se stala součástí naší Ústavy Listina základních práv a svobod. Listina základních práv a svobod je IMHO dobrá věc. Jenže jak šel čas, přibývaly do ní různé dodatky podobně jako v Orwellově Zvířecí farmě. Najednou není cenzura nepřípustná, najednou není obydlí nedotknutelné, najednou občan nemá právo na důstojný život, najednou nejsou nucené práce až tak od věci... čekám jen na podobný další paskvil do této Listiny právě k bodu týkajícímu se trestu smrti.

Co se přiměřené obrany týče, tam to zdaleka není tak, jak předestíráte. Soudy velice pečlivě přezkoumávají - a zejména v případě usmrcení útočníka! - zda byla obrana adekvátní, zda nešlo útočníka zneškodnit jinak. Mimoto, nikdy na sebeobranu takovýto čin neuhrajete, pokud již nebezpečí bezprostředně pominulo. Například když někoho zastřelíte na útěku.

S těmi vyvolenými vrahouny, tak jak je popisujete, máte samozřejmě pravdu. Ale je nutné si uvědomit, že oni jednají z podobných pohnutek, ze kterých vy tady tolik hájíte trest smrti. Že jde o nějaké vyšší dobro. Viz zombie Madlenka.
Je to celospolečenský problém a společnost jako taková se nezmění, dokud se nezmění jednotlivci. A jak je vidno, pořád je ještě ve společnosti dost jedinců, kteří se domnívají, že násilí lze za určitých okolností ospravedlnit. Takže snad v příštím životě, pokud mě to teda nekopne někam do středověku. [smích]

272707

29.7.2012 16:21

Nezrale tema

martas300 71.?.?.?

Rekl bych ze spolecnost neni dostatecne vyzrala tuto otazku trestu smrti vyresit.Nakonec je to videt i na komentarich pod samotnym clankem.Stale je mnoho lidi,kteri vzdy budou volat po pravu na pomstu.Ano pomstu,protoze o nic jineho se nejedna.
Zminim jeden priklad.Mnozi si mozna jeste pamatuji brutalni cin jednoho chlapa co rozvazel mliko v Pansylvanii USA.Jednoho dne zastavil v Amisske skole ,kterou mel po ceste,a postrilel v jedine ucebne,ktera tato skolicka mela vsechny deti a ucitelku jak prasata na porazce.Tento oyresny cin byl sokem pro mnoho lidi,a mnoho lidi to samozrejme odsoudilo.Jo,ten vrah na miste spachal sebevrazdu.Sam jsem okolo te skoly nekolikrat jel.
Ale co chci rici.Ty rodiny Amishu,jez prisli o deti prisli i na pohreb toho vraha,a sokovali celou spolecnost kdyz verejne prohlasili,ZE MU ODPOUSTEJI .

A tak se vazne zamyslim,kdo je moudrejsi jestli nase dokonala spolecnost,nebo ta komunita Amishu.

Jsem proti trestu smrti z mnoha duvodu,ale souhlasil bych s tim co napsal editor tady:
"Když už jsme u těch trestů, navrhoval bych obnovit některé středověké tresty: Například pranýř. Nebo určitý počet ran bičem. Veřejně. Zlodějům by bylo účinné vypálit znamení. I zlodějům mezi politiky. Bylo by to nejen neskonale levnější, ale i výchovnější. A hlavně - neničí to psychiku a charakter odsouzeného. Na rozdíl od vězení."
"

272692

29.7.2012 18:32

Trest za vraždu řešit formou individuální občanské demokracie

František Stočes 94.?.?.?

Trest smrti by měl vymizet evolučně až s vymizením vražd. Trest smrti má má evidentně odstrašující účinek, byť ne na úplně všechny typy násilníků.

V každé společnosti existuje právo napadeného na obranu až po usmrcení útočníka. Pokud tedy vrah vraždu dokoná a přežije (byl zákeřný, brutální, obět se ne nemohla bránit, spáchal sériovou vraždu apod.), pak je v tomto smyslu absurdní, že je mu udělena milost. Trest smrti je tak jakýmsi „posledním výstřelem oběti“.

Je ale hypoteticky možné, že s trestem smrti pro svého vraha by nesouhlasila sama oběť.

To vše by se to dalo řešit formou individuální občanské demokracie. Formou teferenda (!!!) by měl být (za vraždu, válečný zločin apod.) vybrán jeden z návrhů absolutního trestu: a) vězení (s variantami x let až po doživotí) – b) trest smrti (s variantami různého druhu popravy či usmrcení-při lékařských testech, nasazením ve smrtícím prostředí apod.).

Každý občan, který by nesouhlasil s verzí přijatou v referendu, by měl mít právo si (např. v poslední vůli, v nějakém registru apod.) ze všech verzí předložených k hlasování navrhnout svůj trest pro svého eventuálního vraha. Někdo (Havel?) by si pro případ svého brutálního zavraždění zaregistroval jako absolutní trest 10 let vězení, jiný evetuálně to, aby vrah byl usmrcen stejně, a stejným způsobem jakým byl evetuálně usmrcen on. Podobný trest by měl stihnout i zločince, kteří si vraždu najali či nařídili.

Myslím, že je to demokracie a spravedlnost non plus utra. Vyloučit justiční omyl je věcí soudce a obhájců. Soudce by neměl k absolutnímu trestu odsoudit člověka, pokud sebeméně pochybuje o jeho vině; popř. vidí polehčující okolnosti (manželka zabije manžela opilce, feťáka, který ji týral apod.). Pro tento případ je alternativou doživotí.

Trest smrti by měl logicky vymizet evolučně až s vymizením vražd (popř. v době, kdy si ho pro svého pachatele žádný zavražděný občan nenechal zaregistrovat.

Pseudohumanistické kampaně za zrušení trestu smrti (včetně „eurohumanistů“) mají patrně, vyloučíme-li užitečné idioty, za cíl (stejně jako kampaně „sexuálních menšin“, kampaně za zákaz potratů apod.) mohou mít za skrytý cíl pobuřovat a tím atomizovat a demoralizovat společnost.

272694

29.7.2012 23:36

A co třeba tohle

F&T 78.?.?.?

Reálná demokracie v praxi:

http://www.vlastnihlavou.cz/vydani-do-libye-znamen...

Soudě podle stavu těla, které bylo ukázáno příbuzným, ale nebylo jim předáno, demokraté jednoduše řezali starého doktora na kusy, pálili ho lampou.

272708

30.7.2012 10:23

Z diskuze vyplývá pouze totální bezradnost přispívajících

Nikdo 81.?.?.?

Každý se tu snaží léčit neléčitelné. Na vině jsou nesmyslně uspořádané vztahy ve společnosti. Společnost je nemocná stejně, jako jsou nemocní její členové. Jinými slovy ve společnosti je už tolik slabých a nemocných jedinců, že neexistuje přirozený řád a zdravé smýšlení. Chcípáctví a otrocká morálka byly povýšeny na standard a od toho se vše odvíjí. Zdánlivě neřešitelné morální problémy jsou pouhou iluzí změkčilých ufňukánků, co většinu těchto problémů sami způsobují a s nevšední radostí se v nich zároveň rochní. Tahle civilizace za záchranu opravdu nestojí. Hanba nám.

272721

30.7.2012 14:00

kdo nepracuje ať nejí

voyta 194.?.?.?

Trest smrti je hloupost na entou. Stačí zavřít a dát jim práci. Když si nevyděláš tak nedostaneš nic. Žádná voda, žádný jídlo, žádný teplo. Když si někdo poté vybere smrt, tak ať je po jeho. Když budou chtít žít padesát let v kriminále a makat na sebe, tak jen dobře. A nevztahoval bych to jen na nejhorší případy. V kriminále by si na sebe měl vydělat každej. Co je to za trest když máš všechno zadarmo.
No a to "oko za oko ..." to snad nemá ani smysl komentovat.

272732

30.7.2012 23:54

RE: kdo nepracuje ať nejí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 272732

>Stačí zavřít a dát jim práci. Když si nevyděláš tak nedostaneš nic. Žádná voda, žádný jídlo, žádný teplo... V kriminále by si na sebe měl vydělat každej...

Myšlenka správná, ale bohužel neproveditelná, v současné době jsou v ČR náklady na vězně zhruba 130% průměrného platu a zdaleka nelze předpokládat, že vězni na průměr dosáhnou. -> Vězni se sami o sobě určitě nezaplatí.

Nic to ale nemění na situaci, že nepracuješ-nejíš by mělo fungovat tak jako tak.

272746

31.7.2012 16:14

RE: kdo nepracuje ať nejí

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 272732

"Stačí zavřít a dát jim práci."
Myslenka neni spatna. Vzlast kdyz neni mozne spravedlive a rovnopravne potrestat dokazaneho vraha a vraha, kde neni 100% dukaz a na trest smrti by podle toho nesel.
Ovsem pracovni lagry se nevedou. Byvaly ale z nejakych duvodu z toho seslo. Ludumilove mohou poukazat na brutalitu bacharu. V tom pripade je potreba zaridit aby bachari byli prave tihle lidumilove a starali se o jejich blaho v ramci vezenskych podminek.
Nepracujes, nejis, nechces stipat drivi, nebude se topit.
Jen aby si Cina nestezovala, ze jim ubirame praci. [oči v sloup]

V nekterych pripadech pracuji. Proc jen nekteri?

272780

31.7.2012 12:31

Oko za oko,zub za zub,ale tak to prece neni ve zkutecnosti.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Co,takhle bez nejakych velkych soudu a expertiz dat zlocinci cenu toho koho zabil,jestlize to byl zivitel rodiny,odskodne 2,5 milionu dolaru,ktere odpracuje i kdyby v kriminale byl do konce zivota,nebot vrazdou poskodil celou rodinu,za vrazdu zeny,treba s tremi detmi,odskodne by bylo 3,5 milionu k odpracovani a nebo jeho vydelek by byl pouzit pro budoucnost deti,jez prisli o matku.Majetek jez mel kriminalnik by byl k tomu odskodnemu pripocten,pokud by byl vyssi nez castka odskodneho,tak,vezen by mel stejne odsedet nejmene 20 roku a jeho majetek by mu nepomohl ven z kriminalu, pracoval by pro verejne uvely, nemocnce ,chudobince a jine
Ted je otazka k tomu,co drive existovalo v Australii,tvuj dum,tvuj hrad.
Jinymi slovy,byl zde zakon,kdyz nekdo pouzije zbrane ve vlastnim dome pri vloupani,zlodejne vseho druhu,tak nebyl trestan jestlize strelil utocnika,poranil a nebo usmrtil,tak nemel byt souzen,nebot branil rodinu a nebo svou osobu,ale,to se dlouho neudrzelo,soudy, experti a vsichni ostatni prisli o sve "tucne ucty" v nekonecnych procesech,pokud vedelo ,kolik majetku je v sazce.
Stalo se,ze deda,duchodce z prvni svetove valky byl "navstevovan" mladiky,jez jej zmlatili,vyhrozovali na zivote,okradli o duchod a udelali skodu na baraku,ale,ouha,deda toho mel uz dost,on byl ve valce u odstrelovacu,tak rikajic ostrostelec,vytahl pusku a s nabitou puskou cekal,mladici sli najisto a po rozbiti okna,padl vystrel,utocnik byl zabit.
Tak a deda stanul pred soudem ,deda mel barak,utocnik,nemel nic,co myslite,jak to pravnici udelali?
Dedu se vsemi experty a byrokraty tahali od soudu k soudu,az ten dum padl na vsechny jejich ucty,deda zkoncil co by bezdomovec v rukou armady spasy,pouceni,vetsi zlodeji je legalni system i kdyz deda podle zakona nemel by trestan,take rozsudek byl "osvobozujici" za cenu baraku!!
Tak, veteran prvni svetove valky poznal na vlastni kuzi,kdo je vlastne vetsim zlodejem,na konec je treba rici,ze taktika soudu okolo majetku pokracuje dodnes a obcas obcan pozna,ze za male delikty jdou do vezeni,za obzvlaste velke milionove podvody se do vezeni nechodi,nebot takovy kriminalnik ma dost penez na nejlepsiho pravnika.
Tak, zvane dobry pravnik dokaze si pocitet i vic jak 400 dolaru,ne za tyden,ale za hodinu,mnozi si uctuji jeste vic,takze na spravedlnost chudak nema dostatek penez,spravedlnost je jen ajen pro bohate,urcite mi mnozi daji za pravdu,kdoz jednou stanuli pred soudem s prazdnou kapsou.
Sikovny pravnik dokaze zmlacenemu,ze to byl on,kdo vyprovokoval nasilnika k fysicke odplate, zena byla znasilnena ,nebot jeji obleceni bylo provokativni a mela radeji nosit kalhoty a jine chytrosti zastancu prava a spravedlnosti.

272772

1.8.2012 15:34

totalitní nucení dávat krev

Irit 78.?.?.?

Pozor hlášení:
"Ten navrhuje, aby bylo v zákoně zakotveno, že kdo odmítne krev dát, bude automaticky brán jako pachatel trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky."
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/drogy-za-volantem-0m2-/domaci.aspx?c=A120801_112000_domaci_zep

To je nehorázný zásah do organismu a integrity osobnosti!
Zákon nezákon!

272815

1.8.2012 22:20

Keď beštia v ľudskej koži zle dopadne

Tak je to 84.?.?.?

minimálne sa ľuďom uľaví.

Otázka stojí tak - aký je spravodlivý trest za vraždu a kto má právo odpustiť a aj upustiť od spravodlivého trestu. Z kresťanského pohľadu len dva subjekty môžu odpúšťať hriechy a tresty:

1. Boh
2. Poškodená strana - obeť

Ostatní sa automaticky stávajú komplicmi vraha voči obeti, ak sa o odpúšťanie pokúšajú. Zjavné až do očí bijúce je to hlavne u recidivistov.

272827

1.8.2012 22:36

RE: Keď beštia v ľudskej koži zle dopadne

Tak je to 84.?.?.?

Reakce na 272827

Zabudol som ešte na dôležitú vec.

Odpustiť nie je možné, keď vrah neľutuje, keď zlodej sa ešte vozí vo vašom aute ... A to z jednoduchého dôvodu:
- v týchto prípadoch by sa nejednalo o veľkorysosť odpúšťajúcej strany, ale o evidentnú HLÚPOSŤ, moderne nazývanú morálny hazard.

272829

2.8.2012 10:33

Stalin to vymyslel dobre.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Onálepkujte ma ako chcete, mňa to nezaujíma.

V Stalinovom systéme zradcov (Trockistov) a ťažkých zločincov (vražda, viacnásobná vražda atď) strieľali, ostatných zločincov posielali na gulag. Iste vtedy museli všetci pracovať a mali z čoho a kde žiť, takže kto kradol a zabíjal toho mali za degeneráta, takže ho poslali na práce, kde sa mohol zošľachťovať. Taký fajnový pracovný tábor a v našich končinách by bol praktický, ihneď by zmizol drobný zločin páchaný istým etnikom. [vyplazený jazyk]

Háčik tohoto systému bol, že ho zneužili (ako každý systém) a veľa nevinných ľudí padlo za obeť (závisť, zlomyseľnosť atď), zneužívali to aj skrytý trockisti (trockizmus hlása nekonečnú revolúciu, čo je dobré tak akurát na vraždenie v masovom merítku a na kradnutie v masovom merítku, prečo mám pocit že vojna proti terorizmu je trockizmus v bledomodrom).
Čo sa týka politických väzňov medzi nimi boli aj nevinný ľudia, niektorý boli podozriví zo zrady (židovské ženy funkcionárov) a niektorý zas boli taký hlúpi že otvorene kritizovali režim. Stalin mal oprávnené podozrenie, že niektorý politický väzni pracujú/pracovali pre banksterov, amerických priemyselníkov a nemeckú vládu, ktorí platili bolševických revolucionárov.

Podľa niektorých zdrojov Hitler bol nielen Rakúšan ale aj Anglický agent, platený anglickými, americkými bankstermi a podporovaný korporáciami ako Ford motor company (či ako sa volalo vtedy automobilka Ford), IBM, ESSO (dnes EXXON Mobile) ktoré mali dcérsku spoločnosti v Nemecku, IG Farben (po vojne rozdelený na 4 dcérske spoločnosti Bayern, BASF atď-majiteľ sa nemenil, len sa spoločnosť rozdelil) bola dcérsko spoločnosťou ESSO (dcérska firma Rockefellerovho Standard Oil).

Čo sa týka trestu smrti nemá odstrašujúci účinok:
-ten kto zabíja v afekte, nemyslí na dôsledky
-ten kto plánuje vraždu, je dosť nadutý aby si myslel, že ho nechytia.
Nie som zástancom ale zástancom trestu smrti, lebo môže dôjsť justičnému omylu, ale keď sa preukáže, že ten dotyčný je recidivista a sú proti nemu priame dôkazy, tak LEN v takom prípade som ochotný akceptovať trest smrti, z dôvodu, že je nebezpečný pre spoločnosť.

272849

4.8.2012 20:52

Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,

amiourka 78.?.?.?

na který u příležiosti své seminární práce přišel jeden pravicově smýšlející 18-19 letý český mladík: že totiž soud, který by takový rozsudek udělil, by se takto sám dopustil páchání zla.

272961

5.8.2012 0:19

RE: Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,

Jirka? 98.?.?.?

Reakce na 272961

>na který u příležiosti své seminární práce přišel jeden
>pravicově smýšlející 18-19 letý český mladík: že totiž
>soud, který by takový rozsudek udělil, by se takto sám
>dopustil páchání zla.

Tak to neni rozhodne pravicove smyslejici osoba. To je klasicky anarchisticky levicovy usmrkanek. Ani se neptam zda dostudoval a jake tema seminarni prace ten koumes sepisoval. Za takovou hloupou vetu bych ho vyloucil z vysokeho uceni nadosmrti. Uz jen predstava, ze by ceska inteligence mela mit rozum jako on me fakt desi. A to, ze by se kulturni a vyspela spolecnost mela ridit rozumem takoveho oslika me pripada stejne smesne, jako to, ze vy ten jeho blabol predkladate verejnosti jako nejaky argument pro vas nesouhlas s trestanim usvedcenych vrahu adekvatnim trestem.

272971

5.8.2012 21:23

RE: Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 272971

Říká se čistému vše čisté. Podle sebe soudím tebe. Největší žárlivci bývají největší kurevníci. Atd.

Doporučuji vám přečíst si Tajemného cizince od Marka Twaina. Dá se sehnat i jako audio. Zejména doporučuji pozastavit se nad tou pasáží, kde Satan vysvětluje hlavnímu hrdinovi, jak je směšné koukat do hlav kamenujících lidí, jak tito kamenují jen aby náhodou nešli proti davu, jen aby se náhodou pod nějakou záminkou sami neocitli na místě kamenovaného.

Tady se to selektuje velice pěkně.

273005

6.8.2012 1:44

RE: Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 273005

>Doporučuji vám přečíst si Tajemného cizince od Marka Twaina. Dá se sehnat i jako audio.

Mily pane, az budete mit precteno to co ja, tak nebudete smerovat nekoho co ma nebo nema cist. Pokud vy zijete z bachorek Marka Twaina, tak ja ziji v realnem svete. Zkuste si vy treba precist co se v soucastnosti deje v zemich, kde byl zrusen trest smrti a kolik stoji veznit privandrovale vrahy, kteri zavrazdili vlastni dceru, anglicke danove poplatniky. Te krasne holce bylo sedmnact a zemrela mimo jine diky humanistum se zvracenou predstavou o zlocinu a trestu, jakou mate vy vyctenou z fantastickych knizek.
http://www.lidovky.cz/dceru-udusili-igelitkou-pril...
Oba vrazi zadali verejnost o pochopeni, protoze vedi, ze od lidi jako jste vy se jim ho v hojne mire dostane. Ta vase humanita vede tyto vrahy k tomu, ze vykonavaji popravy sami a dokonce na svych detech, jenom proto, ze jejich dcera nacichla zapadni kulturou do ktere ji pritahli z Pakistanu. Za to si prece zaslouzi smrt (podle vas, Sasy, Amiourky, Vitka) a vykonavatele spravedlnosti nesmi nikdo trestat, ze? Tak ja bych z tehle zrud tu kuzi za ziva klidne nechal stahnout a to jsem beranek.

273028

8.8.2012 8:42

RE: Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,

Saša 24.?.?.?

Reakce na 273028

Ta Amerika podporující teroristy, kteří věší malé děti pro výstrahu po vyvraždění rodiny v Sýrii, Vám pane Jiří leze na mozek. Včera v Texasu zabili/ popravili debila s IQ 61, který si v padesáti cucá palec, propadal v pomocné škole a není proti němu přímých důkazů z vraždy, prý se jí účastnil a manželka spolupachatele svědčila proti němu, že jí prý řekl, kdo stiskl spoušť. Zavraždili policejního donašeče a to musí být na někom pomstěno! Indové nebo Pákistánci, co zavraždili vlastní dceru v Británii trest smrti nedostanou. Nevyřešilo by to jejich představu o tom kdo si „zaslouží“ zemřít, stejně jako Vás, jste zcela stejní.

273129

6.8.2012 5:49

RE: Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 273005

>Říká se čistému vše čisté. Podle sebe soudím tebe.
>Největší žárlivci bývají největší kurevníci. Atd.

Moje odpoved s odkazem na skutecny pripad brutalni vrazdy byla zcenzurovana. Takze tecka za diskusi. Tady se spravedlivy trest neschvaluje a dokonce se uz o vrazde ani nesmi psat a mluvit.

273036

10.2.2014 17:30

Smrt za smrt

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Naše společnost bohužel ještě není tak vyspělá ,aby nemusela používat absolutních trestů. Když by obhájcům zrušení trestu smrti někdo zabil někoho blízkého (partnera partnerku, nebo děti) jak by reagovali ??

304399

10.2.2014 18:36

RE: Smrt za smrt

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 304399

nebo ještě nedospěla ke znovuzavedení trestu smrti... řekl bych, že se jedná vlastně o velmi humánní záležitost. co by za to dalo množství nevyléčitelně nemocných, trpících, kdyby jim někdo dopřál smrtící koktejl a ukončil trápení. co se týká alespoň vrahů a przničů zejména dětí ale i žen, jsem 1000% pro. jen ne proboha příiš šetrně. ani oni své oběti zpravidla moc nešetří.

304405

Příspěvků: 199

28.07. 01:47 sxg  Teda editore
28.07. 06:36 Saša  Teda editore, neblbni!
28.07. 07:57 petesv  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 08:26  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 19:17  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 21:25 Satanist  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 23:02 aristokrat  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 23:53 exDIAs  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 14:02 JanaJ  RE: Teda editore, neblbni! - zdání klame..
28.07. 10:45 dead sniper  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 08:26 Frank51  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 08:32 baba_Blažková  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 19:14 Jirka?  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 21:09 baba_Blažková  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 00:27  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 04:11 jan vítek  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 05:38  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 05:57 Jirka?  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 15:38  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 19:18 jan vítek  RE: Teda editore, neblbni!
30.07. 11:32 jan vítek  RE: Teda editore, neblbni!
31.07. 05:55 Jirka?  Klickujete jako postreleny zajic!!!
31.07. 09:23 Saša  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
02.08. 02:59 Jirka?  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
02.08. 06:23 Saša  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
02.08. 08:00  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
02.08. 08:53 jan vítek  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
03.08. 02:58  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
03.08. 08:39 jan vítek  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
03.08. 10:19 Saša  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
02.08. 10:10 Saša  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
03.08. 02:38  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
03.08. 06:51 Saša  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
03.08. 07:19 Satanist  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
04.08. 05:25  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
03.08. 07:01 Satanist  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
02.08. 11:02 jan vítek  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
03.08. 06:57 Saša  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
31.07. 09:34 jan vítek  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
31.07. 11:20 dvjv  RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!
29.07. 02:02 petesv  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 11:05  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 18:29 Nikdo  Horákovou nezavraždili, ale po právu popravili
28.07. 08:46 mkadlec  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 11:20 Olas  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 12:34 Saša  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 20:52 Satanist  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 16:03  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 08:56  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 09:25 mkadlec  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 14:24 baba_Blažková  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 15:57  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 12:47 kenny52  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 09:01  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 14:45  RE: Teda editore, neblbni!
29.07. 22:09 vodnik007  RE: Teda editore, neblbni!
30.07. 11:37 aristokrat  RE: Teda editore, neblbni!
31.07. 06:29 vodnik007  RE: Teda editore, neblbni!
31.07. 08:38 Saša  RE: Teda editore, neblbni!
31.07. 09:34  RE: Teda editore, neblbni!
31.07. 11:52 Saša  RE: Teda editore, neblbni!
31.07. 18:38  RE: Teda editore, neblbni!
31.07. 20:22 Satanist  RE: Teda editore, neblbni!
31.07. 09:10  RE: Teda editore, neblbni!
31.07. 10:10 jan vítek  RE: Teda editore, neblbni!
01.08. 15:14 vodnik007  RE: Teda editore, neblbni!
01.08. 19:13 baba_Blažková  RE: Teda editore, neblbni!
01.08. 21:25 Ulaj  RE: Teda editore, neblbni!
01.08. 21:19 jan vítek  RE: Teda editore, neblbni!
04.08. 00:08 Mike Boa US  RE: Teda editore, neblbni!
28.07. 19:17 Tady se nelže  RE: Teda editore
28.07. 02:14 hruskaorech  stará dobrá gilotína
28.07. 08:11 mkadlec  RE: stará dobrá gilotína
29.07. 11:19  RE: stará dobrá gilotína
30.07. 07:56 mkadlec  RE: stará dobrá gilotína
30.07. 14:51  RE: stará dobrá gilotína
30.07. 17:31 mkadlec  RE: stará dobrá gilotína
31.07. 00:46  RE: stará dobrá gilotína
31.07. 20:15 mkadlec  RE: stará dobrá gilotína
31.07. 22:09  RE: stará dobrá gilotína
02.08. 23:21 mkadlec  RE: stará dobrá gilotína
28.07. 19:28 Satanist  RE: stará dobrá gilotína
29.07. 23:46 vodnik007  RE: stará dobrá gilotína
30.07. 02:21 Satanist  RE: stará dobrá gilotína
31.07. 06:13 vodnik007  RE: stará dobrá gilotína
02.08. 03:43 Satanist  RE: stará dobrá gilotína
28.07. 21:00 zzz  RE: stará dobrá gilotína
28.07. 22:29 Satanist  RE: stará dobrá gilotína
29.07. 09:26 Oracle  RE: stará dobrá gilotína
28.07. 02:59 petesv  Nedočetl jsem tento "článek" ani poznámku editora
28.07. 04:08 LaFox  Já bych začal sekat části těla
28.07. 11:52 aristokrat  RE: Já bych začal sekat části těla
28.07. 23:20 exDIAs  RE: Já bych začal sekat části těla
29.07. 11:02 baba_Blažková  RE: Já bych začal sekat části těla
29.07. 21:02 exDIAs  RE: Já bych začal sekat části těla
29.07. 21:46 baba_Blažková  RE: Já bych začal sekat části těla
29.07. 23:58 vodnik007  RE: Já bych začal sekat části těla
30.07. 08:11 baba_Blažková  RE: Já bych začal sekat části těla
30.07. 09:47 Satanist  RE: Já bych začal sekat části těla
30.07. 09:52 dvjv  Tak si je sekejte mezi sebou
30.07. 17:45 mkadlec  RE: Tak si je sekejte mezi sebou
31.07. 02:07 Satanist  RE: Tak si je sekejte mezi sebou
31.07. 08:52 mkadlec  RE: Tak si je sekejte mezi sebou
31.07. 18:19 Satanist  RE: Tak si je sekejte mezi sebou
31.07. 20:04 mkadlec  RE: Tak si je sekejte mezi sebou
03.08. 04:11 Satanist  RE: Tak si je sekejte mezi sebou
31.07. 06:18 vodnik007  RE: Já bych začal sekat části těla
28.07. 12:56  RE: Já bych začal sekat části těla
28.07. 04:15 gabreta  osudova narovnani.
28.07. 08:13 Mirra  nepřesvědčivé
28.07. 08:22  Trest smrti je neospravedlnitelný,
28.07. 10:47 Mirra  RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,
28.07. 14:01 baba_Blažková  RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,
28.07. 17:53 Mirra  RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,
28.07. 18:31 baba_Blažková  RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,
28.07. 23:13 Mirra  RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,
29.07. 11:20 baba_Blažková  RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,
28.07. 09:01  Argument pro trest smrti
28.07. 13:38 Mrkva  RE: Argument pro trest smrti
28.07. 14:16 Erik Sedláček  RE: Argument pro trest smrti
28.07. 14:48 nyxy  RE: Argument pro trest smrti
30.07. 10:53 jan vítek  RE: Argument pro trest smrti
30.07. 12:22 dvjv  RE: Argument pro trest smrti
30.07. 17:05 jan vítek  RE: Argument pro trest smrti
30.07. 15:38 Erik Sedláček  RE: Argument pro trest smrti
28.07. 09:08 J_K  Souhlasím s autorem
28.07. 09:14  Podhora
28.07. 10:23 calimero  Trest smrti casom vymizne
28.07. 10:34 osa x  proč berete streptokokům život penicilínem ? kdo vám dal právo ?
28.07. 14:35 baba_Blažková  RE: proč berete streptokokům život penicilínem ? kdo vám dal právo ?
28.07. 10:44 Vodník  Kdo je proti trestu smrti?
28.07. 11:57 aristokrat  RE: Kdo je proti trestu smrti?
28.07. 13:24 mkadlec  RE: Kdo je proti trestu smrti?
28.07. 12:38 kenny52  Trest smrti by v některých případech měl své oprávnění
28.07. 12:54 Andrew Siddur  Poněkud zmatený článek
28.07. 12:55  Poslechněte si tedy co se děje za oponou humanizmu.
29.07. 01:59  RE: Poslechněte si tedy co se děje za oponou humanizmu.
28.07. 13:03  Trest smrti je v poradku!
28.07. 13:20 RomanTička  Trest smrti - návštěva exekutora
28.07. 14:44 Aeternitas  Dvanácti-zlatohvězdičková EU miluje všechny bez rozdílu víry, rasy a vyznání... a zakazuje trest smrti a popravu
28.07. 14:58 kosk  Nesouhlasím s editorem.
28.07. 19:11 F&T  S editorem naopak plně souhlasím
28.07. 17:09 Peptalkin  Komu vyhovuje agresivna a bezohladna spolocnost?
28.07. 18:29 gabreta  http://www.youtube.com/watch?v=ZsRb9wAq-sc
28.07. 18:48 Satanist  Trest smrti ?
28.07. 20:12 Dale Coper  RE: Trest smrti ?
30.07. 19:42 Satanist  RE: Trest smrti ?
28.07. 20:24 Dale Coper  Já jako ateistický humanista :-)
28.07. 22:49 jan vítek  jen bezvýznamné kecy
29.07. 00:23 Peptalkin  RE: jen bezvýznamné kecy
29.07. 01:12  trest smrti povolen ...
29.07. 03:58 jan vítek  RE: trest smrti povolen ...
29.07. 01:18 rem  Trochu absurdní, nezdá se Vám?
29.07. 04:55 petesv  RE: Trochu absurdní, nezdá se Vám?
29.07. 03:32 Ondraash  Řešení
29.07. 12:37  RE: Řešení
30.07. 11:16 Ondraash  RE: Řešení
29.07. 19:22 Aleš Krejčí / Brno  RE: Řešení
29.07. 21:05 exDIAs  RE: Řešení
29.07. 21:08 Stočes František  RE: Řešení
30.07. 01:22  RE: Řešení
01.08. 22:49 Tak je to  RE: Řešení
30.07. 11:35 Ondraash  RE: Řešení
29.07. 05:25 Robert Nohejl  Neco ze zivotni zkusenosti: Hamletovo,byt,ci nebyt,tod je otazka.
29.07. 19:35 jan vítek  RE: Neco ze zivotni zkusenosti: Hamletovo,byt,ci nebyt,tod je otazka.
29.07. 07:46 MoUdrostrak  Pravicujme = popravujme
29.07. 10:28 janko  RE: Pravicujme = popravujme
29.07. 09:08 Saša  Pro srovnání
29.07. 20:25  RE: Pro srovnání
29.07. 21:20 Satanist  RE: Pro srovnání
31.07. 15:41 vodnik007  RE: Pro srovnání Obraz Obamy s nápisem
29.07. 09:09 l.leimas  divné myšlení
29.07. 10:25  RE: divné myšlení
29.07. 11:44  RE: divné myšlení
29.07. 10:20 osa x  Chammurapiho zákoník
29.07. 10:33 Fred  Trest smrti je chyba
29.07. 14:34 baba_Blažková  Shrnutí
29.07. 21:32 exDIAs  RE: Shrnutí
29.07. 22:20 baba_Blažková  RE: Shrnutí
29.07. 16:21 martas300  Nezrale tema
29.07. 18:32 František Stočes  Trest za vraždu řešit formou individuální občanské demokracie
29.07. 23:36 F&T  A co třeba tohle
30.07. 10:23 Nikdo  Z diskuze vyplývá pouze totální bezradnost přispívajících
30.07. 14:00 voyta  kdo nepracuje ať nejí
30.07. 23:54  RE: kdo nepracuje ať nejí
31.07. 16:14 vodnik007  RE: kdo nepracuje ať nejí
31.07. 12:31 Robert Nohejl  Oko za oko,zub za zub,ale tak to prece neni ve zkutecnosti.
01.08. 15:34 Irit  totalitní nucení dávat krev
01.08. 22:20 Tak je to  Keď beštia v ľudskej koži zle dopadne
01.08. 22:36 Tak je to  RE: Keď beštia v ľudskej koži zle dopadne
02.08. 10:33 Oracle  Stalin to vymyslel dobre.
04.08. 20:52 amiourka  Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,
05.08. 00:19 Jirka?  RE: Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,
05.08. 21:23  RE: Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,
06.08. 01:44  RE: Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,
08.08. 08:42 Saša  RE: Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,
06.08. 05:49  RE: Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,
10.02. 17:30  Smrt za smrt
10.02. 18:36  RE: Smrt za smrt

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 0

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,71 Kč
Libra
30,45 Kč
Kanadský dolar
17,96 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,48 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 772,43 Kč
1 unce stříbra
534,27 Kč
Bitcoin
1 304 326,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 929