Diskuze k článku

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

Příspěvků 117

3.5.2012 8:16

Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Podle mého názoru existují v současné době v naší společnosti dvě rozporné až protichůdné tendence.

1. Lidé (většina) už jsou dost naštvaní, aby jednoznačně chtěli změnu, ale ještě nejsou natolik naštvaní a nejsou na tom natolik špatně, aby pro změnu byli ochotni něco podstatného udělat.
2. Až nastane taková situace, kdy lidé budou ochotni pro změnu něco podstatného udělat, bude zřejmě již pozdě začít tyto lidi organizovat, protože už budou připraveny organizace, struktury a charismatičtí vůdci, jejichž cílem bude svést „revoluční nadšení“ a touhu lidí po změně „správným směrem“, který však velmi pravděpodobně nebude ve svých cílech a důsledcích směrem, který by si představovala většina lidí.


1. Myslím, že lidé budou brzy ještě mnohem naštvanější ale ať budou naštvaní sebevíc, stejně nebudou ochotni pro změnu cokoliv udělat (krom pár zbytečných demonstrativních gest a hospodských nadávek). PROČ ? Psychologie davu ! Bylo již v historii nesčetněkrát prokázáno, že dav upřednostní sebehorší systém před chaosem. A zde je jádro problému. Nad kritikou současného stavu není žádná smysluplná alternativa. Cíl, kam nasměrovat své úsilí. Kde není cíl, je po rozbití stávajícího systému jen CHAOS. A to si ten "DAV" podvědomě uvědomuje a sráží ho to do pasivity.
2. Je to přesně jak píše autor. Pokud se nahromadí negativní energie v davu a dav začne volat po změně a současně nepřijde ona "Alternativa" ZDOLA ! přijde někdo s tou alternativou ODJINUD. Někdo využije "blbé nálady" a dá lidu co lid chce. Viníka. Před 80-ti lety to byl nosatý žid protože Rotschield byl nedosažitelný. Kdo to bude nyní ? Viník a jeho ztrestání ztlumí emoce davu a dav bude schopen přijmout podsunutou alternativu s nadějí. Co to bude po třetí říši a socialistickém bloku ?

Conclusion ? Nenajdeme-li tu alternativu zdola bude nám vnucena ODJINUD. Klíčovou otázkou tedy je: JAK umožnit nalezení alternativy zdola ? Jedině zmenou systému, který umožní pronikání hlasů zdola tam nahoru. Současný systém zastupitelské demokracie, kdy svěřujeme mandát k neomezené moci nad námi do rukou hrstky stále se v kruhu střídajících "sviní" je NEDOSTATEČNÝ.

268163

3.5.2012 9:49

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

ludy 171.?.?.?

Reakce na 268163

http://www.youtube.com/watch?v=RGe5nTCnirw

268176

3.5.2012 11:00

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 268163

Někdy v 80. letech minulého století jsem se setkal s jedním pánem, vyhozeným z Vojenské akademie. Pracovali jsme oba v tiskárně. Byl to velmi vzdělaný a inteligentní muž. Velmi jsem si vážil, pokud jsem mu mohl naslouchat. Bavili jseme se třeba o tom, proč v Polsku jsou lidé radikální, u nás je mrtvolný klid. Řekl zhruba toto. Je velký rozdíl mezi situací v obou zemích v tom smyslu, že v Polsku už mají lidé hlad, u nás nic takového nehrozí. Lidé se začnou radikalizovat, až nemají co jíst. Myslím, že to platí i nyní.

268192

3.5.2012 12:07

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 268192

http://www.youtube.com/watch?v=9qEJzjnBMP0&feature=relmfu

268201

3.5.2012 13:51

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 268192

Chlieb a hry ešte stále funguje, nech tie "hry" sú akokoľvek mizerné a akokoľvek to davu nepáči, akceptuje to. Našťastie "chlieb" sa nedá nahradiť s dvojitým množstvom "hry" a o to tu ide.
Totiž vďaka záchrane "priveľkých bánk na krach" došlo k tomu, že štáty sa zadlžili (hoci objektívne vzato sú to len virtuálne dlhy, ale veľa ľudí to považuje za reálnych) čoraz väčšie percento zo štátnych rozpočtov ide na prednostné umorenie týchto dlhov a vďaka neoliberálnej politike nie sú príjmy z daní (zdaňuje sa chudina a pomaly neexistujúca stredná vrstva) a pomaly štáty nie sú schopné pristaviť sa ku svojim iným záväzkom(napr. Grécko už nie je schopné už ani teraz-síce Brusel hovorí tomu "finančná udalosť", čo znamená v politicky korektnom newspeaku bankrot).
Mne je jedna vec jasná pokiaľ začnú krachovať jednotlivé krajiny v eurozóne (aj krajiny mimo eurozóny po istom čase-väčšina je subdodávateľom Nemecka) tak udrie silná inflácia a ľudia začnú búriť kvôli tomu, že nemajú čo jesť, v našich končinách ešte mnohí majú záhradky tak znovu začnú pestovať zeleninu a okrasné rastliny pôjdu bokom, ale na západe môžeme očakávať obzvlášť krvavé nepokoje (aj v Česku, keď ľudia prídu o všetko kvôli exekučnej mafie, vďaka zákonom z dielne mafiánskych vlád Topolánka a Nečasa).

PS: USA je už cca 30 rokov na "gréckej ceste", čakám že budú robiť všetko aby to do prezidentských volieb vydržali (myslím si, že Obama ako súkromná osoba robí všetko aby nevyhral) a potom to praskne, a dopadne to rozpadom USA na východnú a západnú časť.

268210

5.5.2012 2:19

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268210

Jak dlouho trvá než rozjedete domácí zemědělství?
Kdo Vám zaručí, že Vás o Vaše hmotné statky neobere soused se zbraní v ruce?

Co nejhoršího se ve Vašem životě může stát?


SMRT. [mrknutí jedním okem]

268357

5.5.2012 9:11

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 268357

Konečne niekto hovorí k veci. [smích]
>Jak dlouho trvá než rozjedete domácí zemědělství?

Záhradkárčenie cca 6-12 mesiacov, v závislosti od toho kedy sa nastal kolaps (či sa to nastalo v období vegetačného pokoja, začiatkom alebo uprostred vegetačného obdobia).

>Kdo Vám zaručí, že Vás o Vaše hmotné statky neobere soused
>se zbraní v ruce?

Nikto to nezaručí, zaručí to jediná vec a to je pud sebazáchovy, stačí mu také niečo raz urobiť a on a jeho rodina sú mŕtvy, lebo ostatný s nimi škaredo zatočia. Druhá vec je, že suseda pozná a v prípade kolapsu Argentíny a Sovietskeho Zväzu, začala fungovať susedská výpomoc (pramení to z tendencie, že ľudia žijúci na jednom teritóriu majú tendenciu združovať sa) a podobná vec čaká aj nás, a šanca že vás okradnú cudzinci alebo kočujúca a rabujúca banda je väčšia.

>
>Co nejhoršího se ve Vašem životě může stát?
>
>
>SMRT. [mrknutí jedním okem]


Nie, najhoršia vec je keď vašich blízkych znásilnia a utýrajú pred vašimi očami a vás nechajú nažive.
[pláč]

268372

5.5.2012 17:52

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 268357

[smích] take premyslim o tom, zda nepustit sve zajimave a relativne lukrativni zamestnani "vcas" a nezacit se venovat potravinove sobestacnosti, nebo jeste lepe, nejaka mensi farma. Bohuzel, zatim se mi do toho nechce, zatim se hlavou uzivim pohodlneji nez rukama. Ale jak dlouho to potrva a jestli pak vubec sezenu sadbu, slepice.... Na druhou stranu, zatim mohu vydelavat na nejakou cenove ptijatelnou zemedelkou techniku. Na traktor ale sotva.... Kolik stoji nejakej ten nejmensi? Kdyby clovek vedel, treba pak stejne nebude nafta a budem orat konmo [smích] .

Ps Nechapu lidi, co si dnes pomahaji k penezum prodejem nemovitosti na venkove. Jestli to tu rupne, tak podle me ve mestech bude hur, vcetne prahy.

268395

4.5.2012 1:20

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

p. 123.?.?.?

Reakce na 268192

...ponekud hloupa a simplisticka odpoved jnteligenta z vojenske akademie...???na otazku...odpoved lezi nekde v polske povaze jejich nelehkych dejinach a v neposledni rade krestanske vire...a to nejde odbyt frazi....

268270

3.5.2012 12:02

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

pavelh14 78.?.?.?

Reakce na 268163

Autor článku musí prostě vědět o www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf neboť udělal pakticky "výcuc" toho nejzákladnějšího, co se v návrhu Reformy společnosti o.s. uvádí!
Pokud by ovšem o Reformě společnosti o.s. nevěděl, pak je to též výborná zpráva, neboť se ukazuje, že mnoho různých alternativních směrů o osobností si začíná uvědomovat, kde je opravdu "zakopaný pes" a kde je nutné začít.
Též je již možné upozornit na Občanský sněm, jehož stránky vznikají na www.obcanskysnem.cz a jak to tak vypadá, bude to nejvýznamnější počin v poslední době, neboť se opravdu zaměřuje na primární problémy současné společnosti a bude ve spolupráci s ostatními zájemci navrhovat komplexní řešení současné situace a tím notně posouvat vědomí hledajících lidí, kteří zatím nevědí, co se vlastně děje a tápou.
Zde bude dán každému probouzejícímu se člověku prostor, aby se mohl konstruktivně projevit a podílet se na opravdové změně, která je naprosto nutná!

268200

3.5.2012 12:39

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

listonos 91.?.?.?

Reakce na 268163

"Nad kritikou současného stavu není žádná smysluplná alternativa."

Ale samozrejme ze je ina alternativa a tou je demokracia budovana zdola. Podobne ako to funguje vo Svajciarsku alebo ciastocne v USA (pod federalnou urovnou)

268203

3.5.2012 14:19

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 268203

Asi jsem to napsal tak, že to vyznělo jinak než jsem chtěl. Za to se omlouvám a upřesním svou myšlenku. Ta alternativa samozřejmě je a dokonce jich je hned několik. Vy uvádíte přímou demokracii a já vidím největší naději právě v této cestě, která je již i v praxi vyzkoušená.

Problém je v tom, že ta alternativa "není" tam, kde by měla být. Na jakémsi pódiu. Ve veřejném povědomí. V médiích. Pokud se tato "alternativa" do médií dostala tak proto aby byla celá myšlenka zdiskreditována či zesměšněna v samém zárodku. Protagonista Holešovské výzvy pan Popelka v HydeParku svou neschopností prezentovat základní myšlenku a obhájit vizi oné alternativě uškodil. Až jsem spekuloval jestli to nedělá schválně. V pořadu "Máte slovo" zase paní Jílková pana Čermáka nenechala na toto téma vůbec mluvit popř. programově skákala do řeči a odváděla od tématu řeč. Výsledek žalostný.

Dalším aspektem je KDO TU ALTERNATIVU konkrétně tedy přímou demokracii prosazuje. Hnutí a akademické debatní kroužky nejsou tím, kdo by měl vůbec šanci uvést "stroj" do pohybu. V naší společnosti, kde funguje pluralitní systém lze podobnou změnu resp. ZÁSADNÍ systémovou změnu prosadit jen skrze legitimní hráče na politickém kolbišti. Chceme-li přímou demokracii musí se jejího prosazení ujmout politická STRANA !!!!!!!! Ne nějaký akademický spolek, který v podstatě ani neví co chce. Strana musí IDEU přefiltrovat do programových cílů. Stručných a jasných cílů. Program musí být představen tak komplexně a zároveň jednoduše, aby jej pochopil každý. Je třeba jasně ukázat, že přímá demokracie není nějaký utopistický pokus ale realita fungující v jiných zemích. REFERENCE tu JSOU a je třeba je použít. Reference jsou pro lidi tím nejpřesvědčivějším argumentem. Když dnes kupujete televizi tak také už spíš hledáte na internetu reference (zkušenosti na fórech)a nedáte na pouhou reklamu protože víte, že ta je stejně účelová jako předvolební sliby politiků. Stejně jasně je třeba rozmetat veškerá klišé odpůrců této alternativní změny založená na tupém národu, který není schopen rozhodovat a musí tedy svěřit svou důvěru veskrze schopným resp. všehoschopným zastupitelům. Myšlenka přímé demokracie musí být popularizována. Chybí zde TAH NA BRANKU. Volič musí vidět VIZI a musí mít KOMU DÁT SVŮJ HLAS. Ten dá jedině politické straně ve volbách.

Takže souhrnem. Dokud nebude jasná a konkrétní vize a někdo o koho se lze opřít a dát mu důvěru tak tu ta alternativa, která tu je, v podstatě pořád NEBUDE. [cool]

268214

3.5.2012 14:43

RE: Alternativa

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 268214

Nechci Vám brát iluze, pane Larouxi. Jen mi odpovězte na jednu prostou otázku. Od jaké úrovně vyspělosti lidské společnosti může fungovat přímá demokracie? Srovnám-li ji s věkovou kategorií:

1. mateřská škola - nechceme mrkvičku, chceme bonbóny!
2. základní škola - nechcem se učit, chceme být coooool!
3. vyučení - nechceme pracovat, chceme základní příjem!
4. ..
5. ..
6. důchodci - výkon naší ekonomiky nás nezajímá, my chceme důstojné stáří, tedy pro klaždého vilu, mercedes a zimu trávit v Karibiku!

268218

3.5.2012 14:58

RE: Alternativa

=(!)= 46.?.?.?

Reakce na 268218

1. nechceme do školky, chceme maminky
2. nechceme do školy, chceme hry
3. nechceme pracovat, chceme se realizovat
4. nechceme leštit kliky, chceme být u rodin
5. nechceme ústavy zdraví, chceme si zdraví užívat
6. nechceme starosti o majetky, chceme se radovat s dětmi
7. nechceme závidět mrtvým

268220

3.5.2012 20:17

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 268220

+++

268246

3.5.2012 15:14

RE: Alternativa

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 268218

Ne každý to měl jako vy, Vojto. [chechtot] Třeba naše dítě má raději zeleninu, než bonbóny. Já jsem se učil rád, rád pracuji a žiju zcela za sebe.

Jinak samozřejmě nemá žádnou cenu tyhle demagogické bláboly komentovat. Zejména toto, to už je vrchol demagogické demence:

>6. důchodci - výkon naší ekonomiky nás nezajímá, my chceme důstojné stáří, tedy pro klaždého vilu, mercedes a zimu trávit v Karibiku!

Chtít můžete, Vojto. Už jste z pozice člověka, který kategoricky odmítá sociální stát, odmítl svůj důchod? Že ne? Tak to jste ale docela obyčejný pokrytec, který si jen tak pro radost plácá páté přes deváté, ale chová se úplně jinak. Zřejmě jste ještě dostatečně nevyspěl... [chechtot]

268222

5.5.2012 2:26

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268222

Vojta49 je užitečný idiot. [mrknutí jedním okem]

268360

3.5.2012 16:33

RE: Alternativa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 268218

Pane Vojto to jsou přesně ta klišé o kterých jsem psal [smích]

Přímá demokracie není o tom, že si společnost zvolí to nejsnazší a bude na někom parazitovat. Že si lidé např. odhlasují nulové daně a maximální příjmy [smích] Společnost má určité možnosti a v rámci nich si volí z předložených variant. Plní roli zákonodárnou a zastupuje tak parlament (v jednom z možných modelů). Ty možnosti ALE ! předkládají přímo volení odborníci a ne banda politicky a ekonomicky motivovaných individuí bez odbornosti ve věcech o kterých rozhodují a vymahatelné odpovědnosti vůči svým voličům. Pochopitelně se ve výsledku projeví přání či vůle jednotlivých skupin obyvatel ale takto by to přese "mělo být" i dnes ne ? Dnes si přeci voliči vybírají své strany, aby prosadili jejich zájem. Menší problémek je v tom, že to ty strany nedělají a hájí si své osobní zájmy. Jádro pudla tedy není v svévoli ale v odbornosti a vymahatelné odpovědnosti zvoleného výkonného aparátu a schválení opatření, která předloží tento aparát.

Máte-li další dotazy ohledně výběru odborníků, mechanismu voleb, role stran, parlamentu a senátu atd. atd. tak se směle ptejte. Rád Vám odpovím [mrknutí jedním okem]

268232

3.5.2012 19:10

RE: Alternativa

Alena Vrbová a (tečka) anna (tečka) vrbova (zavináč) email (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 268232

zdravím, pane Larouxi,

pokusím se shrnout vaše vstupy a naváži naň svým.

Začnu vizí PD (přím.demokr.), která je, dle mého, prvotním a výchozím bodem, od které se vše ostatní odvíjí a jde společně ruku v ruce, lidově řečeno - napsáno. [smích]

Píšete, že tato vize ( zatím - nejasná, nekonkrétní ) má být plně jasná a konkrétní relevantní většině ve společnosti( pokud jsem pochopila správně vaše věty) - souhlasím. Na druhou stranu tvrdíte, že různá hnutí a akademický spolek nejsou a nemohou býti tou " hybnou silou " - " strojem " pro " spuštění ". Ve své podstatě tvrdíte, že ani oni sami nevědí, co chtít(chtějí) - byť, dle mého, jsou právě tato hnutí tím spouštěčem, který rozvířil, konečně, " bouřlivou " diskusi směrem k PD.

Vrátím se k jádru věci.
Dále píšete, že tato vize PD má být " presentována " o " obhajována " skrze pol. stranu. Zde s vámi nesouhlasím a napíši proč.

Osobně jsem totiž toho názoru, že ta vize - idea PD, je směr. Jinými slovy, je to odpověď na otázku kam směřujeme - cíl.
Tato vize by měla jít, dle mého, napříč pol. spektrem společně s relevantní, souhlasnou většinou společnosti.

V jiném případě si myslím, že se může, reálně přihodit i taková věc - viz. na odkaz pana Vojty ( u kterého si, osobně, nemyslím, že je nereálný, nebo klišé. Myslím, že, panu Vojtovi, rozumím) kdy proti politické straně s vizí PD se postaví protistrana s požadavky a programem - " nulové daně a maximální příjmy " ( absurdní, že ?) . Ač sama jsem v určitých věcech, možná, naivní - v tomto případě, s ohledem na současnost, pozorující dění ve společnosti , tipovala bych větší volební preference, bohužel, protistraně bez vize s nulovými daněmi a max. příjmy.

Na druhou stranu mi je jasné, že víte, že je to vše " běh na dlouhou trať ". [smích]

Alena Vrbová

268241

3.5.2012 19:34

RE: Alternativa

dub 62.?.?.?

Reakce na 268241

boha lidi dokud nepochopíte rozdíl mezi demokracií a republikou, budete se motat ve stejně smradlavý lucerně zmrdů, jako dneska...

tož si té demográcie užívejte, ale beze mne[smích]

268242

3.5.2012 20:58

RE: Alternativa

Alena Vrbová a (tečka) anna (tečka) vrbova (zavináč) email (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 268242

Zdravím,

>boha lidi dokud nepochopíte.....

klid, pane Dube - " My jsme jen jedna " [smích]

Máte pravdu, že nechápu, dle čeho usuzujete, že nechápu, nechápeme rozdíl mezi demokracií a republikou?

A.V.

[smích]

268250

3.5.2012 21:34

RE: Alternativa

dub 62.?.?.?

Reakce na 268250

usuzuju dle toho, že neustále omíláte demográcie a prosazujete ji.

takže posílám pozdravení svobodného suverénního občana movitému spravovanému majetku zvanému otroci[smích]

republika je totiž společenství svobodných suverénních občanů.
demokracie je vládá lidu (komu čemu), tedy správa movitého majetku zvaného otroci.

suverén má práva automaticky, otrok má jen privilegia udělená za věrné služby.

dokud lidi nepochopí, že demokracie je vláda znamenající správu movitého majetku otroci, budou v prdeli neustále.

svobodný občan suverén o žádná prává žádat nemusí, ten je má a jsou nezcizitelná.

proto zmrdi neustále omílají demográcii a o republice drží bobříka mlčení.

tož si té své demográcie užívejte, já raději zůstanu svobodným suverénem[smích]

268255

4.5.2012 0:48

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268255

Tedy "dub", ten 3. pád je bomba! [překvapení] No to ale zcela radikálně mění situaci a nyní už je jasné, proč se ti obřezaní u moci chovají vůči lidu tak provokativně přezíravě. Lid ten výraz pořád ještě chápe jako pád 4. a proto jen mektá, ale 3. pád je jiné kafe a jak to ti ovládaní zví, tak se tady začnou dít věci...Jak to říkal Vlasta Burian? "Jak řeknu - tři - tak se to tady začne mydlit"... No neradno být odnynějška v kaftanu s tím 3. pádem. Ti budou od 4. pádů padat přímo na kafráky... Toto léto se asi bude jeviti poněkud horkým... [oči v sloup] [chechtot]

268267

4.5.2012 8:14

RE: Alternativa

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 268255

Vy jste to trefil , taky to tak chápu. Tak TO JE.

268280

4.5.2012 15:16

RE: Alternativa

Alena Vrbová a (tečka) anna (tečka) vrbova (zavináč) email (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 268255

Zdravím, pane Dube,

děkuji za vaše reakce.

Zajisté pochopíte, že nejsem schopna a neumím vést dialog, rozumně a poctivě navázat na vaše odpovědi, bez hlubšího a širšího vhledu, faktických znalostí a informací, ze kterých vycházejí vaše myšlenkové konstrukce a představy, pro své, možné, utvoření si, celkové představy. Nejsem kouzelnice a neumím kouzlit s takto uvedenými výklady pojmů a dojmů.

Mám osobně dojem, že se nejen hrubě mýlíte v označení a významu samotné demokracie ( zprostředkovatelkou ) , v určitých zásadách, principech a hodnotách, na jejichž základech je postavena jakási skutečnost, pro její celkovou představu. Mýlíte se i v pojmu o postavení člověka ve vztahu k demokracii a jeho skutečné úloze o činnostech v ní vykonávané, ve které žije a chce žít s plným vědomím, že v ní žijí a chtějí žít i ostatní uvědomělí lidé. [smích]

Hezký čas přeji.

Alena Vrbová

268311

4.5.2012 23:56

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268311

O co se to tady proboha snažíte? Vždyť když přiznáváte, že nejste schopna a neumíte vést dialog, tak proč se ztrapňujete? [zmaten]

To sdělení od "dub" je přece jasné. Jsou zde dvě kategorie lidí. Vládnoucí a ovládaní. No a každá z nich chápe tu demokracii, tedy to čemu se říká hezky Česky vláda lidu, po svém. Ti ovládaní v blahé naději jejího původního významu, tedy v pádě 4. (koho, co) a ti vládnoucí v jimi inovovaném významu v pádě 3. (komu, čemu) a platí i to vaše "postavení člověka ve vztahu k demokracii a jeho skutečné úloze o činnostech v ní vykonávané, ve které žije a chce žít s plným vědomím, že v ní žijí a chtějí žít i ostatní uvědomělí lidé", jen záleží na "úhlu pohledu", takže "dub" se nemá v čem mýlit a popisuje snad jen v Češtině postižitelnou jemnou nuanci dnešního dvojího významu slova demokracie, alias vláda lidu.

Doba se holt mění a s ní i význam dřívějších termitů. Takový termit díky, je naprosto bez uzardění uveden ve spojitosti s tragédií třeba i globálního rozsahu - díky globální změně klimatu, zahynou do svou týdnů všichni lidé v oblasti více jak 10 km po obou stranách od rovníku... Kéž by.

268349

5.5.2012 16:25

RE: Alternativa

Alena Vrbová a (tečka) anna (tečka) vrbova (zavináč) email (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 268349

>O co se to tady proboha snažíte? Vždyť když přiznáváte,
>že nejste schopna a neumíte vést dialog, tak proč se
>ztrapňujete? [zmaten]

Ano, mám ráda diskuse, proto ráda diskutuji. Diskuse mne učí umění dialogu - učí mne možnostem umění i vést, popřípadě, dialog. Možná proto se, ve vašich očích, ztrapňuji.

Ano, neumím a nejsem schopna vést dialog v podobném " duchu " či " rovině " jako pan dub, který má již, dle mého soudu, ve "všem" jasno. I vám je to přece jasné. Podle vás tu jsou pouze dvě kategorie lidí - vládnoucí a ovládání - tečka. Nic jiného mezi tím. Tak na mě působí vaše slova. Svět není tak jednoduchý, jak se nám může na prví pohled jevit, není o 1 - 0, není černo - bílý. Ve skutečnosti je svět velmi složitý a rozmanitý, dá se i napsat, že pro člověka může být " bláznivý " a " chaotický " a přeci jsou v něm zakódovány určité zákonitosti, sebe-organizace, samo-řídící mechanismy, určitý systém. Pro mne je svět ve své skutečnosti Géniem. Jsem šťastná, že jsem jedna z mnoha jeho nepatrných součástí. Život je příliš krátký a vzácný na to, abychom na vše kolem nás " nadávali " a " smutnili ", místo toho, abychom se jej naučili milovat takovým, jakým ve skutečnosti je - se vším všudy. To je mým jediným cílem a všeho mého snažení. Neumím a nemám potřebu(nechci) (z)měnit svět. Jediné co mohu (z)měnit, také se to učím a snažím se, je můj zcela osobní přístup ve vztahu ke světu, ke všemu co se nachází vně i uvnitř světa. Jinými slovy; " Učím se svět více milovat ". Osobně skláním obdiv před opravdovými vědci, díky kterým se dozvídáme o nových objevech a poznání o světě. Slovy básníka;" Tito lidé jsou velmi skromní, protože si jsou neustále vědomi, jak je to těžké se k vědě jen dostat. Co to dá práce a trvajícího úsilí po mnoho let, než se byť jen v jediném oboru dostaneme tam, kde se teprve začíná vědecky pracovat. A to nemůžete vzít celý ten obor. V tomto oboru si musíte zvolit velmi malé políčko a v něm se specializovat. A teprve poté, toto políčko pilně obděláváte."

Tož asi tak, pane 90ko.

Napíši vám, co pro mne znamená a je demokracie a proč jsem osobně pro demokracii.

Demokracie je zřízením - organizací (politická) společností(společenství) postavená na etických základech lidskosti, které spočívají na lidské práci. Není tu lidí a různých skupin, kategorií a tříd vykořisťujících práci druhých, ani tu není žádná skrytá a tajná diplomacie. Ani zde nestojí žádná hrubá síla a násilí( vojsko a jeho armáda). Je postavena na politice vnitřní a vnější, která podléhá posudku správě věcí veřejných.
Demokracie(bylo již mnohokráte řečeno a napsáno) je především diskusí a dialogem (i zde, na Zvědavci, jsou přítomni diskutéři(demokraté), kteří umějí vést takové diskuse a dialogy)- lidé, kteří se již řídí ar...Automaticky kráceno

268390

5.5.2012 16:27

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268349

lidé, kteří se již řídí argumenty a ne libovůlí a násilím.
Demokracie dnes, v minulosti a v budoucnosti není možná bez vědy a je organizací vývoje ve všech lidských činnostech.
Demokracie - potažmo dem. stát(státy) mají přední cíl ve správě věcí veřejných, nikoliv v panování. Tak jako národ je naprosto přirozenou organizací lidstva, kde stát hraje úlohu pouze jako zprostředkovatel národa v jeho vývoji. To je jeho cílem. Jedno totiž podmiňuje druhé. Tolik ve zkratce. [smích]


Mějte se, pane 90ko. [smích]

Alena Vrbová

268391

5.5.2012 2:45

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268311

"skutečné úloze o činnostech v ní vykonávané, ve které žije a chce žít s plným vědomím, že v ní žijí a chtějí žít i ostatní uvědomělí lidé."

-----------------------------------------------------------------

Kde jsou? Kolik jich je? Prosil bych jmenný seznam osob, abych je mohl osobně navštívit a zkontrolovat jejich uvědomělost!

268362

4.5.2012 3:28

RE: Alternativa

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Reakce na 268250

Za prve takzvana demokracie je nehorazny nesmysl, je kontrolovana sycaky z Tavistocke akademie z Britanie a dnes po celem svete.Republika je neco naprosto jineho. Pokud Rimane podporovali a praktikovali zasady republikanstvi prosperovali. Na tehdejsi dobu neuveritelne. Opustili tyto principy a zasady. Rim se zhroutil. Vzalo to cas, ale tak se zakonite stalo. To same ceka nas. Kriminalnici jsou dnes u moci takrka po celem svete, ale ta jejich podvodna filosofie nam vrazena do chrtanu od Strausse, Friedmanna a Zikmunda Freuda se zcela zakonite zhrouti. Jak to bude vypadat? Nemam poneti, ale tusim ze to bude osklive, velmi osklive. Jak rikaji Rusove "pes zahnany do kouta kouse"

268273

4.5.2012 10:08

RE: Alternativa

=(!)= 46.?.?.?

Reakce na 268273

Zajímavá tvrzení zde padla…
Teď se pokuste porovnat to, co tu bylo řečeno s následujícím.
Po pádu království se stal venkov Říma otrockou kolonií. Římskou republiku ovládala klika zvaná senát. "Nové" obyvatelstvo vnějších území bylo vlastně bezprávné. Převážnou moc senátu koncentrovala konzervativní skupinka optimátů, která držela především kněžské posty a udržovala tak kontrolu nad náboženskými kulty. Ve vrcholném období republiky byli zbídačováni i svobodní občané, kteří vytvářeli městskou a příměstskou lůzu. Otroci často byli lépe zabezpečeni než nemajetní svobodní a propuštěnci. Sto let před nulou již byla situace široké nemajetné vrstvy tak zoufalá, že vznikla poměrně radikální opozice v řadách populárů, kteří požadovali reformy. Pokud však kolidovali s mocí optimátů, prakticky vždy byli smeteni buď politicky, nebo rovnou fyzicky. Něco analogického se odehrálo v meziválečných US, kdy naopak republikáni připustili širší účast na politickém systému a stali se terčem teroru ze strany KKK (zdaleka se netýkalo jen barevných), kdy klan byl v rukách naopak konzervativních jižanských kalvinistických demokratů.
Římské císařství mělo být řešení, ale zrodily se problémy jiné.
Pokud to máme srovnat s řeckým modelem (republika kontra demokracie), neobjevíme ale vůbec nic jiného. Řím vyrostl z řecké tradice se vším všudy, Řecko však bylo do jisté míry osvícenější. To ovšem neznamená, že by si lid jásal. Ve Spartě dokonce méně jak 10% plnoprávných Sparťanů ovládalo 90% bezejmenných zotročených venkovanů.
Naprosto totožné potíže, jaké tu omíláme dnes, tak byly definovány již před 25 stoletími řeckými mysliteli. Zcela stejnou krizi prožíval helénský svět, a podobně i širší účast Atéňanů na vládě způsobila praktické bezvládí vedoucí k šedému elitářství, které nakonec vedlo k morálnímu a posléze celkovému úpadku.
Řekové proti imperiální Persii vytvořili adekvátní celek vedoucí zase k helénskému impériu a kněžsko-aristokratické elitě žijící sociálně v totálním kontrastu ke zbídačené negramotné mase. Řím byl ve zcela totožných kolejích. Větší celky vyžadovaly ke svému ovládání zjednodušené a radikalizované ideologie, což vrcholilo imperiálním monoteismem, na jehož konci byl katastrofální krach rozumu známý jako temný středověk.
Tzv. lid v mocenské roli stále selhává. Vždy se zadrhne na svém primitivním nečestném elitaření. Spravedlivé výkřiky z davu na tom nic nezmění, zpolitizovaný dav obvykle vyprodukuje do svého čela jakýsi tragický podprůměr.
Já se obávám, že problémem nejsou elity, ale právě ta nevědoucí masa, která umožňuje koncentrovat obrovskou moc do rukou kohokoliv a je to jen loterie, zdali to bude nějaký osvícený vladař, nebo bezskrupulózní gauner... hranice jsou tenké a "lid" slepý.

268288

4.5.2012 11:37

RE: Alternativa

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 268288

Snad někdy z roku 1987 , ůžasné jak málo stačí a jde se drancovat
[velký smích]
Pavel Dobeš - Calvera

Zastavil jsem se v Mexico City,
abych tam na den, na dva zchladil city
u Conchity Juarezové.
Podivnýho chlapa potkal jsem tam v metru,
v kožený čapce a v umělým svetru,
na dálku z něj bylo cítit plátno filmové.

2. Určitě to bude ňákej bandita,
jenže moje paměť se stále ještě nechytá,
film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz,
Calvera, no ne, buenos dias,
odkdypak jezdíš městskou dopravou?

3. "Víš, chlapče," povídá ten grázl,
nejraději bych na něj jazyk vyplázl,
ale poslouchal jsem, co mi odpoví,
"víš, chlapče, přišla suchá léta,
květ našeho řemesla pomalu odkvétá
a z našich koní zbyly jenom podkovy."

R: "Jó, kdybych měl v rukou justici
a malou policejní stanici,
v rukavičkách bych chodil po kraji,
jednou tam a jednou sem,
pomalu bych vydrancoval celou zem.


4. Můj kolektiv dneska těžko schrastí práci,
drancování v malém už se nevyplácí,
nestojí za námi odbory a tak,
ze světa teď sice přišlo dosti žrádla,
ale když já byl na letišti, tak přistávala obinadla,
a tak teď po večerech stojím v metru jako saniťák.

5. "Abych řek' pravdu, už si nevím rady,
pomalu řídnou naše řady
a je nás vlastně stále míň a míň,
mnozí chlapci už přesluhují
a mladí se těžko rekrutují,
náš život není jako z pláten kin."

6. Calvera sice mluvil otevřeně,
ale o to víc u mě klesal v ceně
a moje srdce bylo brzy jako led
a moje žluč jako zpěněná řeka,
povídám:"Calvero, Conchita čeká,
jsem emerickej (český) agent, pomodli se naposled!"

268292

5.5.2012 2:52

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268288

Ale proč jsem se do tohoto bordelu musel znovu narodit?

PROČ!

268363

5.5.2012 9:58

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268363

Bordelu? A v jakém smyslu?
Instituce? Pak ovšem je co závidět.
Nebo styl? Pak ovšem není co závidět.

268373

4.5.2012 16:19

RE: Alternativa

Alena Vrbová a (tečka) anna (tečka) vrbova (zavináč) email (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 268273

Zdravím,

o kterém Římě, jeho principech a zásadách píšete?

Myslíte ten Řím, který de facto, ve své podstatě, nikdy nepřišel a nepřispěl sám sobě a světu s žádnými převratnými díly a myšlenkami, která převzal a vy-dobil převážně hrubou silou a násilím? Jako např. etruští experti technikou umělého zavodňování a odvodňování, které bylo již dlouho předtím uplatňováno ve Starém Orientu - v Mezopotámii a v údolí Nilu? Nebo ve stavbě měst, domů a chrámů? Myslíte ten Řím a Římané, Spartánsky založení a netvůrčí lidé, kteří po celou tu dobu, architektonicky, nic nevytvořili?
Nebo myslíte ten Řím, kdy se stalo jejich velkým příkladem Řecko a do jejich životů a myšlenek, které se doposud točilo výhradně kolem válek a výbojů, vstoupilo helénistické umění? Ten Řím, kdy teprve a konečně, za Císaře Augusta, dosáhla rozkvětu vlastní poezie?

Vždy platí v každé době pravidlo - " Kdo s čím schází, tím také zachází. " [smích]

Alena Vrbová

268313

4.5.2012 7:37

RE: Alternativa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 268241

Víte my debatujeme poněkud nekonkrétně a je zde tedy prostor pro mnohé představy, že to ten druhý myslí tak a tak. Nechme tedy spekulací. Budu konkrétnější [mrknutí jedním okem]

Máme typ demokracie jaký zatím máme. Chceme změnu v rámci legálních prostředků ? Musíme tedy získat vliv ! Vliv na rozhodování tj. musíme získat MOC. Tu lze "legálně" získat jen tak, že vyhrajeme volby a poté změny prosadíme v parlamentu. Já osobně mám rozpracovaný koncept na IT formu realizace přímé demokracie. V mé vizi nejsou žádné strany a není zde ani žádný parlament a senát a přesto jsou zde odborně erudovaní zastupitelé a mechanismy pro uplatnění zákonodárné moci ze strany lidu a to i pro ty případy, kdy někteří lidí nebudou chtít rozhodovat přímo a delegují svůj hlas na "někoho jiného". Já vím zní to zmatečně ale opravdu to může fungovat.

Pokud tedy budeme chtít podobnou změnu, pak musíme nejdříve mít stranu, oslovit voliče, vyhrát volby a zrušit strany včetně sebe sama [smích]

Ona imaginární strana by nestavěla program na nejnižších daních. Ona postaví program na vizi PD a jejím hlavním bodem programu bude zrušení stran a zavedení systému PD, kde si pak z předložených nabídek odborníků budou rozhodovat lidé sami.

Ano je to běh na dlouhou trať a ty mé představy berte jen jako takové akademické úvahy [smích]

268276

4.5.2012 8:46

RE: Alternativa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 268276

..JeaneLarouxi, jsem rád, že patříte také k těm, kdo se připravují na změnu přerozdělovacího systému mezi prací a odměnou za ni.

Asi mám "na triku" způsob (nedokončený projekt), jak si odborníci vyberou mezi sebou toho lepšího. Ten, formou "pavouka" automaticky vygeneruje v každé odbornosti optimálního kandidáta.

Máte-li váš IT systém v nějakém popisu, rád se s ním seznámím. Můj volební systém vychází z myšlenek "poštovního provádění voleb" paní Jarmily, jen jsem jej postavil na účetně schůdné podobě. Internetem je pouze kontrolovatelný - samozřejmě v reálném čase. (bude na mých "ovčích " stránkách)

Její "loterijní" systém by asi neprošel právě hospodařením toho, kdo volby organizuje.

268282

4.5.2012 13:46

RE: Alternativa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 268282

Janko .. nad systémem paní Jarmily jsme s Jarmilou již diskutovali. Mám jej nastudovaný. Je to šikovně propracovaný systém ale dle mého názoru je už poněkud zastaralý. Dnes, kdy máme k dispozici mnohem efektivnější informační systémy by tento formulářový, poštovní systém byl poměrně náročný jak z pohledu časového tak organizačního. To je ale pouze otázka technické či organizační realizace a ne principu. Tam se s Jarmilou v mnohém shodneme.

Z hlediska výběru a volby odborníků sestává můj koncept z dvou kroků.
1. Splnění odborných a "dalších" kritérií na jednu konkrétní pozici. To znamená, že na každou pozici v zastupitelském aparátu by byla předepsána výběrová kritéria podobně jako na nějakou pracovní pozici u nějaké firmy. Šlo by např. o odborné vzdělání v příslušném oboru, kde bude zastupitel fungovat, o požadavek trestní bezúhonnosti, délku odborné praxe v oboru, znalosti jazykové, prověrka NBÚ na patřičný stupeň (majetkové přiznání) atd. atd. To by se u různých pozic měnilo. Po doložení splnění kritérií by uchazeč obdržel certifikát od odpovědného úřadu k tomu určenému a v elektronickém systému přímé demokracie by dostal příslušná práva - dostal by svou roli v systému. Takový kandidát by se mohl zveřejnit na el. vývěsce na příslušnou pozici jako kandidát.
2. V druhém kroku by uživatelé - voliči dávali kandidátům na tuto pozici svůj hlas. Kandidát s nejvyšším počtem hlasu by byl na nejvyšším řádku s uvedením počtu hlasů. Takto by docházelo k řazení. V případě změny persony na dané pozici v zastupitelském systému by nastoupil nový kandidát s nejvyšším počtem hlasů.

V dalším příspěvku se pokusím popsat svůj systém - resp. formou COPY - PASTE sem vložím to co jsem již zveřejňoval jinde mnohem dříve

268300

4.5.2012 13:48

RE: Alternativa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 268300

Přímá demokracie - hrubý návrh technického řešení - aktualizováno

1. Zrušit politické strany. Jsou přežité. Měly by zastupovat určitou skupinu voličů ale zastupují spíše zájmovou lobby, která jim platí kampaň. Před volbami slibují a sliby ve své povolební politice neplní. Jejich roli by v elektronickém systému přímé demokracie převzaly virtuální skupiny (blíže rozebráno níže), sdružující občany se společným zájmem. Tyto skupiny by neměly vedení a všichni členové by si byli rovni. Nebylo by třeba sponzorů. Netvořil by se žádný program. Skupiny by umožnily převzetí volebního mandátu od "pasivních" členů v systému (občanů - voličů), kteří se z nějakého důvodu trvale nebo dočasně nechtějí aktivně podílet na rozhodovacích procesech v systému. Pasivní člen by se mohl kdykoliv stát aktivním členem a naopak tzn., že může hlasovat když chce a když nechce může svůj hlas propůjčit skupině jež ho bude zastupovat. Kdokoliv by kdykoliv mohl vystoupit ze skupiny a přejít do jiné nebo vystupovat jen sám a sebe mimo skupiny. Skupiny při hlasování (schvalování) vystupují jednotně tj. použijí pro hlasování většinový názor aktivních členů, který je zjištěn v před-hlasování na úrovni skupiny. Použijí všechny hlasy svých pasivních i aktivních členů pro jednomyslné vyjádření. Virtuální skupina je cosi jako kruh v G+. Nejde tedy o klasickou organizaci ale spíše o automatizovaný nástroj. Součást IS. Virtuální skupinu může založit jakýkoliv oprávněný uživatel v systému ale ta je na počátku PASIVNÍ tzn. že nemůže být v systému využita v hlasování. Až teprve skupina nasbírá stanovený min. počet členů STANE se aktivní a může fungovat dle procesu popsaného níže. Pokud počet členů poklesne pak se skupina stane opět neaktivní a její členové dostanou notifikaci. Skupina může být za určitých podmínek aktivní či pasivní jen aktuálně k dané AKCI. Příklad: Skupina obdrží hlasy k jednorázovému zastupování v případě "konkrétního hlasování" a to ji učiní aktivní k danému hlasování. Pokud po skončení hlasování počet stálých (dočasných) členů skupiny poklesne pod stanovenou hranici stane se skupina pasivní.

2. Zastupitele na komunální a centrální úroveň (ministerstva) volit z odborníků, kteří splní řadu požadovaných kritérií. Po autorizaci kandidáta odborným orgánem, který prověřil splnění odborných a dalších kritérií je tento zveřejněn na veřejné kandidátce na konkrétní funkci na konkrétním úřadě (na ministerstvu) a uživatelé systému mu elektronicky přidělují preference čímž jej upřednostňují v řazení kandidátky. Po vyslovení se minimálního stanoveného počtu občanů o odvolání stávajícího zastupitele nastupuje po krátké přechodné době na jeho místo kandidát s nejvyššími preferencemi. Z toho plyne takřka okamžitá odvolatelnost zastupitele a současně možnost...Automaticky kráceno

268301

4.5.2012 13:50

RE: Alternativa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 268301

.. možnost ponechat "dobrého" zastupitele na funkci po neomezenou dobu.
3. Návrhy pro jakékoliv legislativní a jiné změny přichází z odpovědných úřadů a ministerstev do systému k všelidovému hlasování. Pokud chce občan či skupina prosadit svůj vlastní návrh musí nasbírat stanovený počet "podpisů" ostatních občanů a poté je převzetí návrhu odpovědným úřadem pro úřad závazné. K uvedenému se hodí právě využití virtuálních skupin. Každý návrh je před zasláním k vyřízení v několika kolech elektronicky diskutován a obhajován tvůrcem.

4. Občan je v systému autentizován a autorizován pomocí přiděleného důvěryhodného certifikátu. Komunikace probíhá v asymetrickém systému s využitím šifrování a podepisování všech operací což zajistí anonymitu a současně zpětnou ověřitelnost všech operací uživatelem. Zpětné ověření operací uživatelem je jedním z mnoha prvků znemožňujících zneužití systému.

............................................................................Bližší rozbor technického řešení


Virtuální skupiny - pro použití v systému přímé demokracie

Pokud bude zavedena přímá demokracie v modelu bez politických stran je nutno zajistit možnost, seskupování voličů do zájmových uskupení. Např. Uskupení pro podnikatele, uskupení sdružující důchodce atp. Současně je nutno zajistit možnost delegování práva hlasovat (volebního hlasu) na skupinu. Z tohoto pohledu se jeví jako ideální vytvoření virtuální skupiny podobné kruhu v G plus. Zde také není žádné vedení a hierarchie a kruh není nijak, nikým sponzorován. Uživatelé vstupují do virtuálních skupin kdykoliv je jim libo a stejně ak mohou vystoupit. Uživatel (volič) může být vždy jen v jedné virtuální skupině nebo vystupovat (volit) sám za sebe mimo jakoukoliv skupinu. Princip přímé volby v přímé demokracii spočívá na úrovni virtuálních skupin na jednomyslném vyjádření skupiny jako celku. Všichni členové ve skupině tedy hlasují jednomyslně na základě tzv. předhlasování. Předhlasování probíhá pomocí zveřejnění voleb (hlasovací lístek), který je rozeslán všem členům a ti zaškrtnutím příslušné volby projeví svou vůli tzn. JAK MÁ HLASOVAT celá skupina v hlasování CELKOVÉM - následujícím na úrovni celorepublikové popř. komunální. Většinový názor je automaticky vnímán jako rozhodnutí celé skupiny a při "ostrém" hlasování (v referendu) je systémem použit automaticky.

Příklad: Je projednáván zákon o důchodech. Je přínosem zejména pro stávající důchodce. Virtuální skupina zastupující důchodce je ve složení 3000 členů. 2000 členů provede na základě zaslaného dotazníku předhlasování a zbylých 1000 členů dotazník nevyplní. Z předhlasujících 2000 členů je 1500 pro přijetí zákona a 500 je proti. V referendu se tady použije všech 3000 hlasů členů skupiny pro variantu PŘIJMOUT. Nevy...Automaticky kráceno

268302

4.5.2012 13:51

RE: Alternativa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 268302

.... Nevyplnění předhlasovacího dotazníku je v podmínkách skupiny uvedeno jako souhlas s většinovým vyjádřením aktivních členů tj. těch, kteří se v předhlasování vyjádřili. Pozn. Do okamžiku spuštění REFERENDA je možno svůj postoj v předhlasovacím dotazníku kdykoliv změnit nebo své vyjádření stornovat a vystoupit ze skupiny, čímž dojde k odejmutí volebního hlasu skupině.

V systému je možno si kdykoliv ověřit jak bylo za danou osobou hlasováno tzn. zjistit z db výsledků kam byl přiřazen hlas voliče.Ověření může provést jen ten, kdo hlasoval a ani na úrovni db systému nemůže admin zjistit výsledek. Uvedený princip je jednou z metod zabraňujících manipulaci s volebními hlasy.

Pro úspěšnou realizaci je nutno zavést asymetrický systém s důvěryhodnou autoritou. Každému voliči je vydán certifikát obsahující privátní a veřejný klíč pro podepisování a šifrování příkazů v systému. Privátní klíč je vydán na základě osobního ověření identity např. na poště nebo na úřadě. Je možnost implementovat tento certifikát i na el. občanský průkaz. Certifikát na chráněné USB flashce by zase měl tu výhodu, že by nebylo nutné instalovat na PC čtečky karet. Každou operaci v systému musí pak uživatel autorizovat pomocí svého certifikátu. Samozřejmě už k autentizaci do systému použije certifikát.


A nyní již k samotnému schématu použití klíčů v uvedeném případě, za účelem jednoznačného zavedení vlastní volby (hlasování), ochrany přenosu informací a ověření v systému zavedené volby kdykoliv v budoucnu:

1.Vytvoření operace na straně uživatele systému (hlasování např.) je podmíněno autentizací uživatele (ověření identity v systému) pomocí jeho popisového klíče (privátní klíč je uložen na kartě např. elektronický občanský průkaz)
2. Volba je šifrována veřejným klíčem systému (serveru) a jako zašifrovaný celek je podepsána privátním klíčem (el. podpisem) uživatele. V této podobě odchází do systému (na server). Zde je takto zajištěna anonymita tzn. že nikdo na cestě nemůže odchytit a dekódovat obsah uživatelské operace (hlasování).
3. Po příchodu operace do systému, ověří systém identitu uživatele (autentizace) a prověří autorizaci tj. povolený přístup k objektům (role v systému). Tyto 2 kroky probíhají takto. V prvním kroku porovná systém podpisový klíč ve zprávě se spárovaným veřejným klíčem uživatele v systému (ověření identity uživatele). Ve druhém kroku (pokud systém zjistí, že jde o oprávněného uživatele) systém dešifruje obsah vstupu (volbu) zašifrovanou veřejným klíčem systému pomocí privátního klíče systému. To nemůže udělat nikdo jiný než systém.
4. Systém zaznamená dešifrovanou podobu výsledku operace (hlasování) do db výsledku (nějaká tabulka, kde se shromažďují výsledky od uživatelů např. 250 pro ANO, 14 pro NE) a vygeneruje identifiká...Automaticky kráceno

268303

4.5.2012 13:52

RE: Alternativa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 268303

... a vygeneruje identifikátor db záznamu, kde je informace o tom do jakého souhrnu se volba zapsala. Je tedy nejdříve k dispozici volba uživatele ke které se přiřadila informace o tom, kde byla volba použita (jaká tabulka, jaký řádek) a ta se zašifruje věřejným klíčem toho uživatele, který provedl volbu. Informace o tom, který uživatel jak volil se do db výsledků existujících v systému v otevřené (nešifrované) podobě nezaznamenává z důvodu ochrany anonymity. Opětovně zašifrovaný výsledek hlasování (s přidanou informací kam se výsledek zaznamenal) se podepíše privátním podpisovým klíčem systému a uloží se. Od této chvíle nemá k záznamu přístup nikdo jiný než uživatel, který provedl volbu, neboť jen ten může dešifrovat (svým privátním klíčem) záznam zašifrovaný jeho klíčem veřejným. Při ověřování volby nejdříve uživatel ověří podpisový klíč systému (aby věděl, že se dívá skutečně na zaznamenaná data v systému a ne někde jinde) a až poté dešifruje svůj záznam. Tím si uživatel může ověřit, že je v db výsledků skutečně zanesen jeho hlas a nikdo jej nezměnil.

........................................................................

Elektronický IKS pro přímou demokracii může mnohem efektivněji nahradit systém datových schránek. Zásadní problém je nyní absence podpisového certifikátu u všech uživatelů což znemožňuje jednoznačnou autorizaci požadavku na přesměrování požadavků třetím stranám. Z tohoto pohledu jsou nutné dodatečné investice do CzechPointů atp. Pokud by měl každý občan podpisový certifikát, mohl by rovnou elektronicky autorizovat určitý úřad k zaslání určitého dokumentu (os. údajů) vztaženého k danému občanovi na úřad jiný (který ten dokument požaduje). Ze zákona sice existují případy, kdy lze z určitého registru údaje o občanovi zasílat přímo a bez autorizace občana ale zde jde jen o pár definovaných registrů. Čistě teoreticky by v systému bylo možné autorizovat občanem úřad vedoucí Evidenci občanů, k potvrzení identity uživatele např. G+. Uživatel by jednoduše autorizoval žádost G+ na ověření nového uživatele směrovanou na Matriku, a následně by G+ obdržel požadované potvrzení identity.

.......................................................................
Některé volby mohou být (z důvodu např. zamezení kupčení s hlasy) organizovány jen na vybraných místech. Hlasovací místa. Zde jsou použity "ověřené" či registrované terminály. Vybraný terminál na příslušném místě se v specifických přístupech hlásí do systému vlastním klíčem terminálu. Privátní klíč registrovaného terminálu se distribuuje v souladu s pravidly pro nakládání s kryptografickým materiálem.
.......................................................................

Součástí tohoto IKS je datová vazba na jiné veřejné či privátní db. různých subjektů. Pomocí této vazby je m...Automaticky kráceno

268304

4.5.2012 13:52

RE: Alternativa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 268304

.... Pomocí této vazby je možno sledovat hospodaření státu (úřadů) včetně výběrových řízení od A do Z. Transparentnost je jednou z hlavních metod boje proti korupci.

Jiná vazba umožní např. centralizovanou realizaci aukce zabaveného majetku v exekuci. Tím se zajistí vyšší transparentnost systému a umožní se vydražení zabaveného majetku za vyšší částky, čímž dojde k umoření větší části dluhu než je tomu u současného systému, kde se k aukci dostanou jen někteří a majetek je odprodáván hluboko pod cenou.

PŘÍMÁ VOLBA PREZIDENTA - současné řešení

Na první pohled demokratické, že ? Ve skutečnosti jen ILUZE. Výsledek odpovídá kandidátce. Demokratičnost voleb pak určuje ten kdo sestavuje kandidátku. Kdo to tedy je ? Kandidáta může navrhnout 20/10 poslanců a senátorů nebo 50 000 !!! občanů, kteří podepíšou cosi jako petici. V případě těch 50 tisíc občanů pak stačí zpochybnit pár namátkově vybraných hlasů a "petice" je neplatná. Je snad jasné kdo bude navrhovat kandidáty. Občané to nebudou. Pokud znáte seriál Red Dwarf pak si můžete představit parlament ovládaný modročepičáři a senát červenočepičáři. Prezidentská kandidátka pak bude plná pouze modro a červeno čepičářů. Vybírejme [smích]

V mém systému sestaví kandidátku pouze jednotlivé občané. Přihlásíte se do systému a navrhnete třeba svého souseda na prezidenta. Tomu přijde žádost a on odkline, že s kandidaturou souhlasí nebo ne. Pokud souhlasí stane se kandidátem. Pokud nesouhlasí už nebude moci být nikým navržen. Kandidáti se v seznamu výsledků řadí podle počtu hlasů tak, že kandidát s nejvyšším počtem hlasů je nahoře. Každý uživatel má při volbě výběr ze dvou možností. 1. Dát hlas existujícímu kandidátovi, 2.Navrhnout svého kandidáta. Volby nemusí vůbec probíhat v jeden den. Tento proces může klidně trvat celé volební období dosavadního kandidáta. Občané mohou i odebrat svůj hlas svému kandidátovi a dát ho jinému a to až do doby, kdy je prezidentem zvolen kandidát s nejvyšším počtem hlasů - po skončení volebního období předchozího prezidenta. Takto by volba odpovídala skutečně vůli lidu. Nevyhneme se sice možným manipulacím tj. kupčení s hlasy nebo psychologické manipulaci voličů např. skrze média ale tato rizika lze ošetřit zase jinak.

268305

4.5.2012 14:56

RE: Alternativa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 268305

JeaneLarouxi, je vidět, že jste si dal práci s koncepcí, možná by podobný systém mohl i fungovat.
Mě vadí dvě věci:
a) přímou demokracii nabouráváte (rušíte!!) tím, že občan "ve skupině" může svůj hlas té skupině předat. Tím končí přímá volba a občan nese následky i takové "volby skupiny", se kterou nesouhlasí.
b) i kdyby hlasy ze skupin byly šifrované, muselo by se hlasovat do určitého data. A pro stále šikovnější hackery je pak snadné chvilku před ukončením nabourat systém (zahlcením) - a výsledky budou zkreslené. Oni se nemusí na hackované stránky "podepsat", stačí, když "zadrží čas"... Podobně i certifikáty skupin mohou být napadené - zas jinak.

Užitečnost "poštovního" hlasování je v okamžité kontrole místa, kam jsem volbu vložil (a kdykoliv na tomto místě osobním kódem kontrolovatelná, tedy i v seznamu celkových součtů, protože kód volby jednotlivce má pouze tento jednotlivec a pro tuto volbu.
Navíc s hlasem je možné poukázat dohodnutou částku (na provoz volené funkce/úřadu) a tu je třeba také evidovat, vyúčtovat.
Občan si tak "platí" svého delegáta, sice ze státních peněz, ale psychologický i věcný dopad to má. Zvlášť, když má volbu si část dané sumy i nechat. A doba k podobnému systému spěje.

Bohužel si lidé neuvědomují, že v přímé demokracii mohu hlasovat zkrátka jen v té oblasti svého zájmu, kam skutečně přijdou a hlasují. Jakékoliv "přenechání pravomoci" (skupině) už není přímou demokracií. Tečka.
Musíme se smířit s tím, že můžeme "sedět" jen na tolika "židlích", kolik jich dovedeme svými zájmy a odborností obsadit. A samozřejmě nést patřičnou - také přímou zodpovědnost za svou volbu. Do dozrání takové doby půjde všechno šejdrem. rozpad systému musí jít až do "osobní nahoty" svých veřejných aktivit.

Osobní databáze toho, jak jsem volil dříve - ta by měla existovat v elektronické podobě jako součást "občanky", čipu (nikoliv v těle ale v několika certifikovaných hmotných kopiích, databáze je pak využitelná nejen při hledání zaměstnání, ale i reference zájmů, profesní aktivity a osobních voleb v zájmových oblastech dává dost přesnou charakteristiku uchazeče. Samozřejmě klíč ke své databázi (= čip, ale jen k přímému nahlédnutí při pohovoru) má jen uchazeč, velkého bratra zas tak moc nepotřebujeme.

...myslím si, že doba ještě nedozrála k osobní zodpovědnosti za svou volbu - to dokazujete i vy ve svém systému, a to jste zdejší téměř guru.

268309

4.5.2012 19:56

RE: Alternativa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 268309

Rád Vám odpovím.

1. Virtuální skupina není nějaký objekt. Jde o mechanismus v systému. Skupina vzniká za určitých podmínek a za určitých podmínek (min. počet hlasů) se pak stává aktivní tzn. že může použít hlasy těch, kteří skupinu delegovali k určitému hlasování popř. k hlasováním v určitém uživatelem vymezeném období. Občan není skupinou nikterak dotčen. Kdykoliv do dne "H" může ze skupiny vystoupit a hlasovat přímo nebo přejít do skupiny jiné. Občan nemá důvod skupině nevěřit pokud si ji vybírá dobrovolně a dobrovolně ji může kdykoliv opustit tzn. odejmout jí svůj mandát (hlas).
2. Do systému není možný neautorizovaný přístup odkudkoliv. Mohou do něj přistupovat jen voliči s důvěryhodným podpisovým certifikátem. Určité riziko cíleného přetížení formou DDos útoku tu jistě je ale v tom nevidím problém. Výpadek je detekovatelný a volba nemusí být nutně vázána na krátký časový úsek. Klasické volby do parlamentu také trvají delší dobu (dny). Podobná rizika lze technicky a organizačně ošetřit a umožnit, že volit budou nakonec všichni, kteří volit chtějí.

Nemůžete násilně lidi hnát hlasovat kdykoliv se hlasuje. Tato představa přímé demokracie je nerealizovatelná. Nemá smysl ani občana za hlas odměňovat např. stokorunou jak si to představuje Jarmila [smích] Určitá forma zástupce pro některé je nutností. Podstatou je, že ten zástupce není vnucený ale volitelný a okamžitě je mu možno odebrat mandát. Z tohoto pohledu je mechanismus virtuální skupiny ideálním kompromisem. Opravdu nemůžete sedět na mnoha židlích. Nerozumíte jaderné energetice ? Schvaluje se zákon o výstavbě nové jad. elektrárny ? Propůjčíte hlas skupině seskupující odborníky na problematiku. Stačí jen pro to jedno hlasování. Pokud jste si jist v kramflecích nikomu nic nepropůjčíte a hlasujete sám. Opravdu zde není prostor pro jakékoliv obavy.

V chipu se nic neukládá. Takový chip s db si neumím ani představit. Výsledky hlasování jsou uloženy v db systému. Zde jsou zašifrované popsaným způsobem a přístup k nim máte jen Vy. Je to anonymní pro kohokoliv vně a současně adresný systém, kde Vy sám můžete ověřit, že db není zmanipulována někým zvenku tzn. že někdo nezmanipuloval pro výsledek Váš hlas.

Pochopitelně je mi jasné, že budete hájit poštovní systém. Každý prosazuje to čemu věnoval kus své práce [smích] Třeba se nakonec někde naše myšlenky promítnou v něčem reálném. Uvidíme [mrknutí jedním okem]

268326

4.5.2012 20:31

RE: Alternativa

dub 94.?.?.?

Reakce na 268326

paralelní tiskový výstup bych nezavrhoval, umožňuje kontrolu ex post.

268330

5.5.2012 0:23

RE: Alternativa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 268326

Larouxi, zdá se, že vnímáme za podstatné každý něco jiného.
Vy píšete o přímé demokracii - ale dáváte člověku možnost svůj hlas předat skupině, kterou považuje za odborníky v takové problematice. A to samozřejmě může vést ke zkreslení, protože takových skupin bude v zemi několik, každá s trochu jinými prioritami - tudíž každé přenechání hlasu je jen "početním úkonem", vedoucím ke vzniku nátlakové "síly počtu" - obdoby dnešních stran. Ty mají "sílu počtu" v počtu (sumě) peněz, kterými své cíle prosazují - přes lidi, kteří jsou jim zavázaní přes jiné "služby". To je zkrátka přemalovaný stranický systém, změnou je "stranění" dle oborů (profesí).

Já píšu o tom, že člověk má v životě vždy jen omezenou kapacitu sil pro své priority, - a za těmi může, ale nemusí jít. Ale i pokud jde hlasovat o něčem, co zná jen z rychlíku, tak tento hlas je absolutní, vede k výsledku skutečných potřeb. Proč mám něco přenechat "odborníkům", kteří vedle svého koridoru už nemusí chápat širší souvislosti - což se často děje.
Netvrdil jsem, že je třeba někoho k volbám nutit. každý se zúčastní jen tam, kde má nějaký svůj zájem. Pak můžeme mluvit o přímé demokracii. O co se nezajímám, to zkrátka musím přenechat k rozhodování těm, co se tam angažují. A když mě jejich počínání bude vadit, dám příště svůj hlas proti jejich zájmům.

Podobně i naložení s penězi jste uchopil vy (asi i Jarmila) jinak. Strany dostávají za každý "hlas" částku. Pokud takové volby bude organizovat stát (ale třeba i svaz dovozců automobilů nebo porodních babiček)- tak určí částku za hlas vyvolavatel voleb - a volič má právo ji předat takovému řešení samosprávné či oborové situace (např. dotace do zemědělství...)která nejlépe splňuje jeho představu o řešení. A když taková není, tak volič dostane část té částky sám.
Opakování voleb a elektronická občanka se záznamy "veřejných aktivit" (voleb, referend, dobrovolnictví, spolků - ale i výkonů trestů) pak zcela snadno každému z nás vytvoří KREDIT - seznam aktivit. A takový v podstatě "veřejný životopis" snadno může být vstupenkou do zodpovědnějších postů - ale i do pozice lemplů a vyžírků na druhé straně. Prostá evidence aktivit, které si kdo zvolí. A která bude součástí jeho identifikace v další veřejné činnosti.

Není na tom nic složitého či divného, dřív se do občanky ručně zapisovaly děti. "Zítra" tam mohou být všechna hlasování s výsledky a pozicí občana v nich - jestli hlasoval s vítěznou nebo s prohrávající "stranou".
A to bez dozrání nadkritické množiny občanů dřív nezačne fungovat. Tam je teprve "dno", ze kterého lze stavět lepší svět - plná osobní zodpovědnost, zapsaná na čipové kartě a čitelná pro toho, s kterým chci dál pracovat anebo žít.

Váš systém jde "na půl cesty", i když tec...Automaticky kráceno

268350

5.5.2012 0:24

RE: Alternativa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 268350

Váš systém jde "na půl cesty", i když technicky asi průchodný je.
Chybí mu motivace "tahem" peněz, protiřečíte přímé demokracii použitím "zástupce", neuvažujete o variantě více podobných skupin vzhledem k "zastupování odborníkem" - nevnímáte úlohu "okamžiku pro součet" (přesné datum a čas ukončení možnosti volit - klíčový parametr pro hackery)
Netvrdím, že můj/Jarmilin systém nemá chyby, budu rád, když se je dozvím. Včas sem dám vědět, kdy budou mé "ovčí" stránky funkční

268351

6.5.2012 17:27

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268351

$Chybí mu motivace "tahem" peněz"

No tak konečně za těmi vašimi ne právě srozumitelnými pindy všude kde se objevíte, něco konkretního stojí. Kouzlo nechtěného. Odhalení. [překvapení]

Vy jste zvlášní agent NWO, tedy těchže, jejichž prapředkové mají na triku existenci otrockého vynálezu - peněz a následně trhu s "neviditelnou" rukou trhu. Tedy toho, co po vyhoštění z Ráje na Zemi, kdy byla pro zachování druhu nutností kolektivní prvobytně pospolná společnost, tedy toho co vedlo ke vzniku sobecké "civilizace", stojící nyní na prahu svého konce. [naštvaný]
Očipování. Orwell. Babylon. To je cílem. [naštvaný]
Potlačení vlastní individuality člověka ne ve prospěch celku, ale ve prospěch rajského života hrstky banksterů a výsluní jejich užitečných idiotů. Pro ostatní otrokářský řád na furt. [naštvaný]
Buď jste jejich speciálně proškolený užitečný idiot, nebo jeden z nich. [bliji]

268430

6.5.2012 22:20

RE: Alternativa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 268430

..šmarjí józefe, začněte myslet hlavou anonyme. V tržní společnosti všechno jde skrz peníze. Orwell nastínil negativní scénář. Ten se nemusí realizovat, když pochopíte jeho účel

To se vám zřejmě nepovedlo, tak píšete pitomosti. Ono je třeba nad některými větami myslet - a ne je přelítnout jako zprávy v novinách...
teprve když zjistíte, kam vede sobeckost a křivárny, teprve pak můžete začít hledat účinnou formu jednání.
..mimikry si příroda nevymyslela pro svou kratochvíli, víte?

268441

7.5.2012 1:02

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268441

Právě to myšlení ostatních hlavou, je pro vás osobně i jako třídu, nebezpečné.

Že jde v tržní společnosti všechno skrz peníze není žádná novinka. Novinkou není ani to, že právě skrz touhu po nich - mamon - se civilizace řítí do propasti, aby vaše třída na tom profitovala. Novinkou tak není ani to, že jedině jejich odstranění může ten mamon potlačit, ale to potlačí i tu vaši třídu.

Orwell nic nenastiňoval. On jen zveřejnil cíl, k němuž vede přímá cesta popsaná v Protokolech. Coby zednář nejspíš cíleně a už se tak staly bezmála realitou, protože projevená vize vede snáze ke svému naplnění. Chybí už jen to očipování, nad nímž se blahem tetelíte. Je to s ním však jako s ohněm. Dobrý sluha, ale zlý pán a ono nemá svému nositeli sloužit. Ono má sloužit pánu toho nositele a stát se tak mimikry toho skutečného pána.

Kam vede sobeckost a křivárny vím nejen já, ale i mnozí z mé třídy. Pro vaši třídu ovšem není žádoucí dopustit byť jen zmínku o hledání účinné formy k jejich eliminaci a tak neustále odvádíte pozornost stranou podstrkováním rádoby intelektuálních tajuplných výtvorů a matením významů jazyků. Podvědomě tím ovšem dáváte najevo, že se jen bráníte svému odhalení, tedy že je to vaše mimikry odkoukané od přírody. A já to tedy vím. [vyplazený jazyk]

268445

7.5.2012 7:50

RE: Alternativa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 268445

anonyme, ty jsi ale ťunťa, vygogluj si o mě něco a pak se omluv.

To, že procházíme jako lidstvo proměnou myšlení - to je bohužel i bohudík pravdou. Peníze jsou jen prostředníkem. Ti, kdo jich mají moc, ti se snaží s pomocí peněz najít své slouhy a oddělit ty ostatní, co jsou určeni k postupnému zániku. Pomocí léků a mediální buzerace o státním dluhu, ten je jen bublinou, strašákem pro blbce.

Cílovou metou pokřiveného programu pro 2000 let je likvidace poslední bašty skutečné historie indoevropské civilizace - která se kupodivu nachází v naší mateřštině. To zjistil Hus, Komenský, já a mnoho dalších, kdo ještě umí rozlišit, kdy použít měkké a kdy tvrdé "Y". Ale bohužel asi nepatříš mezi ty, kdo jsou ochotni a schopni se s tímhle tématem vypořádat.

Protokoly samozřejmě znám - a na rozdíl od tebe vím, že situace musí dozrát až do stavu, kdy bude všechno pro "velkého bratra NWO" připravené. Teprve pak se může globální situace překlopit.
Je to stále o té poslední kapce, která nastaví efekt "sté opice" (pokud víš o co jde).

...že mým textům nerozumíš, to je příznačné. Každý máme svůj "okamžik doby", kdy začneme vidět situaci "za zrcadlem". (=z druhé strany).

268452

7.5.2012 9:58

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268452

Odhalení je mrcha nepříjemná. Že? A vede k dalším kiksům.

Sotva může být něco ano i ne. Snad jen ta tajemná částice, jíž prý jsou vědátoři již na stopě a která je sama o sobě svojí antičásticí, jejíž nalezení povede ke kvantovým počítačům.

Tak i ta proměna myšlení nemůže být současně "bohužel" i "bohudík" a je to stejný jazykový paskvil, jako to do jazyka zažrané díky, ve spojení s tragédií. Matení jazyků. Babylon.

Totéž o penězích, které jsou prý jen prostředníkem. Od kdy proboha? Prostředníkem mohly být tak ještě škeble, ale poté co byly nahrazeny penězi se staly mamonem a dnes, kdy se proměnily v dluhy, už dokonce jen jeho fikcí.

O těch i/y se nechám poučit, ale o tom efektu "sté opice" mám vážné obavy, že jde opět jen o skrytou fikci k zamezení iniciativy, když přece to chtěné přijde samo a stačí ho jen "hodit do placu" a počkat až se rozplemení. Vytahují se jen ty případy, kdy se tak stalo, ale o těch neúspěšných, které tuto tezi falzifikují, o těch nepadne ani slovo.

Až bude pro NWO všechno připravené a globální situace se otočí, pak už bude pozdě bycha honiti, takže čekání na stou opici je opět jen odklánění iniciativy pro NWO nebezpečné.

Ono všeho moc, škodí a i to tlačení na pilu je kontraproduktivní. Proto nejen já, ale prakticky nikdo těm větám pod pseudonymem "janko", jak je vidno v diskuzích, nerozumí. Co je to ta situace "za zrcadlem" z "druhé strany"? Negace negace? [oči v sloup]

268457

7.5.2012 11:51

RE: Alternativa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 268457

moje jméno si každý najde podle domény v mém nicku, ty Sher/locku.

..a ta "tajemná částice (asi míníš Higgsův boson), ta je ukrytá v každém jazyce. jedná se o dokonalejší formu "slangu", říká se tomu šifrování stejným materiálem. Něco jako dvojitý agent v každém jazykce, milý Watsone.
A abys ty druhé význnamy v jazyce mohl "číst" tak musíš znát kód, společný pro význam všech slov = znát samostatný smysl každého písmene a každé čislice. Nazval jsem to "Abeceda lidštiny"-

...takže až se ti někdy podaří naučit se číst každé slovo !! symetricky - od středu doprava a zas doleva - tak zjistíš, jak je možné, aby cokoliv mohlo být i svým opakem.

...opačně totiž neznamená to samé co "obráceně". Ale nechci tu Vladimírovi plýtvat místem pro lidi, co svou identitu skrývají. pro "nicky"....

268462

8.5.2012 3:28

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268462

Tak to bych rád věděl, kdo ze zdejších debatérů něčemu z toho porozuměl. Samý jinotaj. Lze jen doufat, že alespoň autor ví o čem je řeč.

O Higgsův boson nejde. Ten není sám svým anti a velmi by mě zajímalo, jak to, že ta částice (její název jsem zapomněl) neanihiluje, ba dokonce prý zanechala stopu, podle které jsou ji vědátoři na stopě. Buďto něco neplatí, nebo ti vědátoři jsou už tak chytří, že jsou z toho úplně blbí.

Pokud je mně známo, tak kód mají znaky v hebrejštině, ale nejsem linquista a hledat něco smysluplného čtením jiným než přirozeným způsobem, tak s tím si hrají šifranti, nebo děti nemající nic rozumnějšího na práci. Praktický význam je stejný jako věštění z křišťálové koule, kávové sedliny, či z karet, tedy nulový. No a slovíčkaření nad rozdílem téhož, to je zase doména právníků, kteří jak známo mají každý několik právních názorů na tutéž kauzu. To podle toho kdo jim dá víc, ne podle toho, kde je pravda. Ale dovedou se o tom učeně přít libovolně dlouho. Taky za ty prachy... Že?

Nějak postrádám argument k té mé neznalosti i/y. Nerad bych umřel blbej. [vyplazený jazyk]

268482

9.5.2012 15:09

RE: Alternativa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 268482

jakýpak jinotaj, stačí si definovat slova - opsat jejich význam jinými slovy.
Pojem kód je nástrojem pro vnímání v jiném kontextu. A každý kód má prvky, ze kterých se způsob kódování skládá.
V jazycích jsou těmito prvky písmena + jejich zvukový či psaný projev. A protože psaný je v podstatě "zahuštěním" možností zvukového vyjádření - tak musela existovat i opačná cesta - ze všech možností artikulace ve slovech rozpoznat hlavní smysl každého písmene.
Snad víte, že slova nás směrují (nekdy jen naši mysl, jindy i celého člověka...), to znamená, že každé písmenu musí vyjadřovat buď pohyb anebo stav pohybu.
...a o tom je moje "abeceda lidštiny" a symetrické čtení každého slova (ne slovesa!).

Nikdo nemusí umřít blbej, webové stránky s jiným pojetím jazyků i fyzického prostoru stále nejsou hotové, mrzí mě to, ale nechci pustit do světa rozdělané "puzzle" (cca 9 textů), které teprve při druhém a dalším čtení mohou někomu dát nějaký obraz o tom, v čem a proč žijeme. Asi pár set lidí naštvu, ale několika jedincům se moje poznatky (nejen o kvalitách češtiny) mohou hodit.

268566

11.5.2012 17:05

RE: Alternativa

haban 178.?.?.?

Reakce na 268566

Systém politických mafií se mi taky zdá přežitý. Každá strana má 20 bodů programu, které se nesmyslně překrývají a jdou proti sobě. Lidi se pak snaží volit nejmenší zlo. Ve vzniklém chaosu si pak dělají co chtějí.

Je to dlouhé a nepřehledné. Udělejte z toho samostatný článek a přesuňte diskusi tam.

Základem je jednoduchost a průhlednost celého systému řízení státu a jeho kompletní a aktuální dokumentace. Existující systém se hroutí v "krizi komplexity".

268746

12.5.2012 11:45

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268566

Zase úhybný manévr, k odkonění kamsi za roh. Typické podle rčení, "já o koze, on o voze".

Nechci umřít blbej s neznalostí kdy a kde použít i/y, když mně byla nabídnuta tak nezištná pomoc a ne s neznalostí vašich teorií, způsobenou jejich prozatimní nedostupností na webu. Když se řekne "A" a ještě v kritice, tak to chce říci i to "B" v argumentaci. Jestli takto polovičatě postupujete i v těch svých teoriích, tak to nás, jak by asi řekla "baba blažková" - "to nás potěš koště". [překvapení] [velký smích] [chechtot] [oči v sloup]

268812

6.5.2012 17:36

RE: Alternativa

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 268326

Nemá smysl ani občana za hlas odměňovat např. stokorunou jak si to představuje Jarmila.

Všechno se nepřetržitě vyvíjí a stejně tak i můj volební systém. Já jsem to odměňování stokorunou už hodně dávno zavrhla. To jste nepostřehl Jeane larouxi? Mám tam velmi hodně inovací, ale nějak se mi už nechce o tom psát. Před mnoha lety jsem byla pro přímou demokracii hodně zapálená, ale vůbec nikdo mě tenkrát nechápal. Kdekdo prohlašoval, že by stačilo pouhé odvolávání politiků, a tak podobně. Když ale lidé zjistili, že by patrně byli odvoláváni zrovna ti nejlepší a nejcharakternější, protože hajzlové vždy ví jak na to, tak konečně mnoha lidem došlo, že jedinou záchranou je přímá demokracie. No a teď se přímo roztrhl pytel s mnoha inovátory, kteří přemýšlí nad tím, jak tu přímou demokracii v reálu zrealizovat. Ale mě už je to jedno, já už jsem svou roli splnila- já jsem ty lidi k tomu nápadu nakopla. To já jsem ten úplně nejprvnější průkopník ze všech, který ale bude zapomenut, jak jinak.

268431

6.5.2012 22:12

RE: Alternativa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 268431

Jarmilo, nevěště hlavu, kdo chce, ten si vždycky kořínky najde. Váš nápad s poštama je geniální, o tom žádná.
To, že jsem jej posunul do "účetně průchodné verze" - to je jen posun, další verze, nic víc. . Někdo další to zas šoupne o kus dál. A nakonec se třeba nějaká varianta i uchytí v praxi. Tak vývoj funguje - a je občas pro někoho těžké, že zrovna ta jeho varianta se "nechytla".

Jsme pěšáci v řadách. Teprve náš součet je tím, co začne fungovat.
Mějte se dobře,..

268440

4.5.2012 20:40

RE: Alternativa

Alena Vrbová a (tečka) anna (tečka) vrbova (zavináč) email (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 268309

Dobrý den, pane Janko,

s dovolením ( bez vašeho souhlasu [smích]) si půjčím, pro tuto chvíli, tento váš příspěvek.

Vám, pane Janko a pane Larouxi, srdečné díky a smekám.

Je vidět, že jste si, oba dva, dali tu práci s koncepcí, která, v reálu, může fungovat. Oba dva, dle mého soudu, jdete podobným a dobrým směrem. Osobně mám dojem, že oba dva koncepty mohou společně kooperovat a vzájemně se doplňovat.

Nejsem moc stavěná na slova chvály a nerada pěji pochvalné ódy. [smích]


S pozdravem Alena Vrbová

268332

4.5.2012 23:21

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 268332

vaše chyba, že tomu věříte. Přímá nebo nepřímá demokracie jsou naprosto chybné koncepce, které vždy vedou k tomu co vidíme dnes, rozkladu, chaosu a národní zkáze. Mluvit o demokracii v systému, založeném na jednoduchém účetním podvodu a masové lži, to je demagogie.

268346

5.5.2012 0:30

RE: Alternativa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 268346

strécu, když jsou obě koncepce chybné, tak bys měl přijít s nějakou lepší - a ne tu héékat o tom, co my víme také.

268352

5.5.2012 3:01

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268352

Začněme třeba u toho, kdo bude dělat prvotní PR kampaň? Vy osobně? Jaký pro to máte kredit? Kdo jej vytvoří a z čeho?

Et cetera, et cetera, et cetera ...

268364

5.5.2012 12:49

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 268352

Demokracie je největší omyl, kterého se homo sapiens dopustil. Kdyby ve zvířecí smečcce panovala nějaká demokracie, tak by nepřežila ani jednu zimu nebo období sucha. Příroda si to tak zařídila, takže nějak nechápu, proč by to mělo mezi lidmi platit jinak. Pokud někdo bláhově usilujete o lepší formu demokracie, tak není divu, že se stav společnosti neustále zhoršuje, protože se bojuje proti přírodě a jejím nesmrtelným zákonům.

268385

5.5.2012 18:36

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268385

Něco na tom bude!!! Dám příklad - někdo chce třeba v obci postavit větrnou elektrárnu. Pokud by bylo nutné obecní referendum, musel by přesvědčit (uplatit) všechny občany. Pokud platí demokracie, stačí uplatit obecní zastupitele, v krajním případě jen starostu. Čili demokracie neúměrně převádí moc od občasnů do rukou jedinců (i když jimi zvolených, ale nenesoucích odpovědnost za svá rozhodnutí)..
Ovšem i zde je obrana - ta OSOBNÍ ODPOVĚDNOST těch zvolených - pokud by starosta tu elekrárnu povolil a občanům se to nelíbilo, MUSELI by mít možnost, aby starosta musel uvést stav do původního stavu, i za cenu ztráty svého majetku a trestní odpovědnosti.
Ideální je asi něco mezi - demokracie těch, kteří k tomu mají MORÁLNÍ a INTELIGENČNÍ předpoklady (není každému shůry dáno a v apatyce se rozum nekoupí..). Čili každý by měl mít možnost vyslovit svůj názor, ale HLASOVAt by mohli jen ti k tomu zvoleni (rada starších) a opět za cenu osobní odpovědnosti za špatné rozhodnutí. A tento systém modifikovat od obce přes okresy, kraje do centra..
Takže to vypadá, že novodobá "demokracie a rovné volební právo" bylo vymyšleno a prosazeno vládnoucími elitami (samozřejmě v pozadí) po pádu šlechtických stavů, aby tímto získaly do svých rukou moc a vládu, i když naoko si VLÁDNOU lidé.. [cool]

268398

4.5.2012 15:03

RE: Alternativa

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 268305

Kloubouk dolů, pane Larouxi. Na prvý pohled ve Vašich myšlenkách nenalézám žádnou zřejmou slabinu. To ovšem neznamená, že ji Váš systém nemá. Jen to ukazuje, že neumím uvažovat jako všehoschopný lotr.

Jedinou slabinou je stále dle mého soudu úroveň vzdělanosti mas. Když anonymní masy převedu na cca 300 plnoletých voličů z mé jihočeské vísky. Skoro všechny znám osobně. A ubezpečuji Vás, že drtivá většina z nich neporozumí Vašemu textu. Ne, že by se nesnažili nebo nechtěli. Jen prostě asi polovina z nich dodnes netuší, co je to Internet. A nejen důchodci. A větší část z té druhé poloviny považuje Internet za sice sofistikovanou, leč zbytečnou hračku pro děti. A přece oni, dospělí čtyřicátníci si nebudou hrát s hračkami svých dětí. Natož jejich prostřednictvím volit. Je mi líto.

268310

4.5.2012 20:05

RE: Alternativa

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 268310

Ti co tomu nerozumí tomu buď uvěří nebo ne [smích] Myslíte, že ty "masy" rozumí současnému systému ? Někoho zvolí a ani nečtou program té strany. Uvěří slibům a pak se JAKO OBVYKLE zklamou. Nerozumí tomu co se děje poté co hodí ten papírek do urny ale volí dál. Ne nechci to bagatelizovat. To bylo jen takové zlehčení. Myslím, že každý porozumí tomu co bude na výstupu. Přijdu. Strčím kartičku do čtečky. Prohlédnu si seznam hlasování a provedu svou volbu nebo na někoho deleguji hlas. Pokud ani tomuto nerozumím tak si vyberu jako důchodce virtuální skupinu pro důchodce a nechám to na ni. Pokud ani neumím delegovat svůj hlas tak z tou el. občankou přijdu k PD Guru [chechtot] .. Tenhle guru může sedět někde třeba na poště (tam kde jsou teď czechpointy) a pomůže stařečkovi s tím co má udělat. Stařeček jen zasune svou občanku. Vše lze ošetřit

268329

4.5.2012 20:41

Konečná fáze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 268310

To jsou zbytečné obavy, pane Vojto. Systém je systém. Příklad.
Třeba se zřítí v přímém přenosu mrakodrap. Okamžitě se k problému vyjádří odborníci (rychle a erudovaně). Po té proběhne výběrové řízení na nejerudovanějšího z nich, který bude potvrzen referendem. Ten pak erudovaně prohlásí, že to byli zaručeně Korejci. Po té proběhne referendum o vypuštění odvetné rakety na Koreu. Tomu budou rozumět i důchodci na samotách, zaměstnanci korkárny, a také erudovaní odborníci na balistiku. Hlasovat budou všichni…a spravedlivě…
Pokud máte obavu o negramoty, tak není na místě. Erudovaní odborníci již mají připravené vakcíny na zvýšení gramotnosti. Proti její aplikaci by hlasoval jen blázen. Naopak v referendu bude odhlasováno, že odmítnutí bude nehumánní, a tedy nezákonné. Každý bude vakcinován z vůle lidu.
99 % účast nebude problém, pro erudované PR odborníky to bude maličkost…
Kdo se bude vzpírat většinové vůli lidu, bude referendem odsouzen. Exekuce bude provedena hromadně (což nebude žádný lynč, ale vůle lidu). Tito zrádci většiny budou vystavováni v médiích, aby byla naplněna touha po spravedlnosti. Bude to mít velkou sledovanost. Právo hlasovat bych posunul od 9 let věku, aby byla zaručena práva dětí referendovat v případě nějaké zrady biologických opatrovníků. Nepochybuji, že se v rodinách dějí hrůzy, referendum dříve nebo později erudovaní odborníci prosadí a děti pak budou moci hlasovat proti vlastizrádným rodičům.
Mě se to líbí a vidím to jako reálnou poslední fázi současné civilizace.
[mrknutí jedním okem]

268333

5.5.2012 3:05

RE: Konečná fáze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268333

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

To zní jako by to psal sám STEVE. Prosím pokračování.

268365

7.5.2012 11:50

RE: Konečná fáze

steve 174.?.?.?

Reakce na 268333

..děti pak budou moci hlasovat proti vlastizrádným rodičům ..
----------
.. S radosti konstatuji, ze jsem Vasim nahledem konstantne nadsen a erudovane Vam tleskam ! Snad jen - dodal bych k vekove hranici 9 let : .. hlasovaci pravo mohou mit pouze deti, ktere prokazi, - ze jsou buzeranti nebo lesby ! Pokud toto pravicove neprokazi - bude na ne pohlizeno jako na - vlastizradne deti a tento fakt napomuze ceske rozvinute demograzyy polapit mnohe derorysty, kteri nam tato referenda zavidi. Nebyt v 9-ti letech buzik nebo lesba svedci o zcela rozvracenych levicovych pomerech v rodine a je jiste, ze takovi rodice jsou zradci. Na takove tatky a mamky - PROVAZ ! A ty pomylene decka povesit taky !

268461

4.5.2012 17:08

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 268305

Neviem v akej forme je zakomponovany v ceskej ustave ci v zakonoch institut VLASTIZRADY, ktory, myslim si, by mal byt dokladne prepracovany, aby sluzil dostatocne odstrasujuco na vsetkych politickych reprezentantov statu. Priklad: trest smrti bez odvolania, zhabanie vsetkeho majetku previnenemu i celemu pribuzenstvu, so spatnou platnostou pred rok '90. Mohol by to byt jeden z volebnych sloganov a beruc do uvahy zlost ceskych i slovenskych ovcanov smerom k politikom, aj dost pritazlivym.

268314

5.5.2012 2:37

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268241

Tato vize by měla jít, dle mého, napříč pol. spektrem společně s relevantní, souhlasnou většinou společnosti.

-------------------------------------------------------------------

A ta souhlasná, většinová vize zní? TOP012, TOP013, TOP014, Veřejná Demokracie? Zajděte si někdy ve čtvrtek do Kauflandu, okolo jedenácté dopolední a sledujte jak lidé "nakupují".

Normální ovce, které nakupují to co je v akci! A ve finále odcházejí se žlutým vodním melounem, který by si nikdy NEKOUPILI!!!

BRAINWASHING!!! All the time!

268361

5.5.2012 2:25

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268218

Ad 6)

To je co za hovadinu? To jste si právě vymyslel?

268359

5.5.2012 18:06

RE: Alternativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 268218

Nechceme mrkvicku... Nerikam ze vsichni, ale jsou i lide, kteri uvazuji rozume. Vas nazor na lidi vede k totalite. Vy jste hloupi, musime rozhodovat za vas. My jedini jsme rozumni - toto nyni vidime i u nasi pravice. Souhlasim s laroux. Take se chylim k nazoru, ze politicka strana je nejschudnejsi reseni. Ale trvam na odvolatelnosti a osobni zodpovednosti politiku, jinak vse bude jak doposud.

268397

3.5.2012 15:25

Cesta

ludy 171.?.?.?

Napadlo vas skusit si udelat vlastni uplne novou cestu a jit prikladem? Ocividne totiz nikdo nevi co dal.

Kdyz se znovu podivate na video, hlavne co rika mezi pisnickama, tak zas tak spatny napad to neni. Dosly jsem totiz na zvlastni konec cesty. Kdyz uz totiz neverime ani v boha, tak kam jit. Zadnej ismus nechceme, tak co ted.

On to tam rika. Najit novodobeho krale.

Muze se stat ze ho hledaji i elity. Oni jsou stari, je uz nikdo neposloucha.

268223

3.5.2012 15:34

RE: Cesta

ludy 171.?.?.?

Reakce na 268223

Tak trochu realne rikam ze zadnej system nefunguje. Borti se celej kaitalistickej svet a vracet se nikdo nechce. Mame technologie tak toho vyuzijme a podme vpred. Prejit tu pomyslnou caru a nebat se riskovat, ze nekomu v ty hlave preskoci, a? Staci naznacit smer, kluci na ty dodavce ten smer ukazaly. A cejtil jsem tu svobodu. Bez omezeni policie uzavrit jizni spojku, nabehnout na parlament, CT a pustit hlasite hudbu, paradni pocit. Na tohle lidi uslysi. Pokrok, svoboda a laska a nebojim se ze to nepujde.

Jak sami rikaj nebojime se ze myslenku neprosadime.

268225

3.5.2012 18:50

RE: Cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268225

A cejtil jsem tu svobodu. Bez omezeni policie uzavrit jizni spojku, nabehnout na parlament, CT a pustit hlasite hudbu, paradni pocit. Na tohle lidi uslysi. Pokrok, svoboda a laska a nebojim se ze to nepujde.

Tak to jo. To je to pravé ořechové. Má to ale háček. Tady nejste v Ráji, kde byl v chodu roh hojnosti. Kdo se tady o vás všechny postará, aby druh "homo sapiens sapiens" nevyhynul nepohodou, žízní a hladem dřív, než ten váš pokrok=lenost, svoboda=zvůle a láska=zvrhlost, nasere Stvůrce tak, že ten přidá k tomu zvyšujícímu se slunečnímu jasu i odpovídající vzrůst UV a infra složky, aby napravil tu zmršenou potopu. A až vám ta spalovna začne připékat to mezi ušina, tak vám snad dojde, že jste hovno v trávě a ne vládci Vesmíru, ale to už bude pozdě bycha honiti...

Ona ta svobodná vůle není bezmezná a i v tom Ráji měla omezení v zakázaném ovoci. Máte dovoleno být jen "k jeho obrazu", ne být "jím samotným" a ty kteří se ve vší skromnosti snaží k tomu obrazu být, tedy serete úplně stejně jako JEHO a tak vás nejspíš spraží ještě dříve než ON... Šašci jedni počmáraní... [oči v sloup]

268238

3.5.2012 20:32

RE: Cesta

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268238

Cesta je prach a sterk a udusana hlina .....

http://www.youtube.com/watch?v=B8-CR2VzbxM

Ja netvrdim ze to bude lehke.

pokrok=lenost, svoboda=zvůle a láska=zvrhlost, takhle to vidite dnes,

ale pokrok muze byt i
http://www.youtube.com/watch?v=hoS1nJ0vs_8

svoboda
http://www.youtube.com/watch?v=_1zxq0TCjIg&feature=endscreen&NR=1

laska
http://www.youtube.com/watch?v=_SCg2NIBV7A

Kdo je stvurce, stary unaveny clovek. A nikdo netvrdi ze sme vladci vesmiru, jen se potrebujeme stat jeho soucasti. Tak mame sanci prezit. A kde tohle nepochopi, zhyne, nic mene, zadna skoda.

268248

3.5.2012 21:17

RE: Cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268248

Ten komu sám čas říká Pane, tak ten bude sotva kdy unavený a aby byl sám svým výtvorem jímž je člověk, tak to už vůbec ne. To je jako dávat vůz před koně, resp. zaměnit příčinu za následek. Součástí Vesmíru jsme od našeho počátku - "člověče pomni, že prach jsi a v prach se obrátíš". To jen ti, kteří postrádají vděḱ za možnost vnímat Vesmír svými smysly a neznají úctu k moudrosti a moci této nám nepoznatelné entity, jen ti se jako ten Satan vychloubají cizím peřím. Jako v tom vtipu, když Stvůrce vyzval Satana, aby stvořil svého tvora podle své podoby, když se ušklíbal jak jsou lidé nepovedení. Satan se tedy shýbl aby nabral hrst vesmírného prachu, když Stvůrce ho zarazil se slovy - "no tak to tedy ne! Tvoř si co chceš, ale ze svého prachu". [vyplazený jazyk]

268253

4.5.2012 12:25

RE: Cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 146.?.?.?

Reakce na 268253

>pokrok=lenost, svoboda=zvůle a láska=zvrhlost, nasere Stvůrce tak, že ten přidá k tomu zvyšujícímu se slunečnímu jasu i odpovídající vzrůst UV a infra složky

>Ten komu sám čas říká Pane, tak ten bude sotva kdy unavený a aby byl sám svým výtvorem jímž je člověk, tak to už vůbec ne.

>Máte dovoleno být jen "k jeho obrazu", ne být "jím samotným"

Opravdu? Na to jste přišel sám, nebo jste si to někde přečetl? Máte v tom, co píšete, docela pěkný guláš. Asi to bude tím, že se na sebe musí naroubovat hoooodně věcí, aby to celé dalo alespoň částečný smysl. Třeba to, že pokud existuje ten stvořitel, existuje ve svém vlastním světě, nebo svět je on? A když je svět on, pak člověk není on? Kdo stvořil Satana? On? Takže to, co on stvoří, to už není on?

Ale budiž, když už se odvoláváte na Bibli, tak se tam píše:

I řekl Bůh: „Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby." Takže Bůh vypadá jako člověk?

> ty kteří se ve vší skromnosti snaží k tomu obrazu být, tedy serete úplně stejně jako JEHO a tak vás nejspíš spraží ještě dříve než ON...

Předpokládám, že mluvíte o sobě, že vypadáte jako on. Gratuluji. Dosáhnout stavu, kdy si jsem jistý, že vím přesně, jak to všechno je a ještě se považovat za toho správně vypadajícího, to už chce dost odvahy.

The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.

268295

5.5.2012 1:19

RE: Cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268295

Nějak se z toho nedá poznat, který z vás bůhvíkolika to psal a tak je těžké reagovat na anonyma, aniž by se necítil některý z vás pominut, či zhrzen. A co se týče toho guláše, tak ten se vyskytuje povětšinou na straně tazatelů, kteří se ptají právě proto, aby ten guláš z přečteného neměli. Mnohdy ale postačí nezaměnit příčinu s následkem, když už to puzení ke kladení otázek jiným není k vydržení, zatím co puzení k vlastnímu nalézání odpovědí na ně se někde potuluje a ne a ne ho přimět být užitečným.

Má alespoň jeden z vás něco svého, na co by mohli být ostatní zvědaví tak, že by kladli otázky? S pravděpodobností hraničící s jistotou se dá předpokládat, že nikoliv... Oni ti co se neustále ostatních jen ironicky ptají, nebývají miláčky Múz určených k jejich polibkům a ta ironie je jen hávem halícím závist.

268353

6.5.2012 23:42

RE: Cesta

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 268353

Ale nepovídejte! Trojsedmerý Jan je opět mezi námi? No tak to nás potěš koště! [chechtot]

268442

5.5.2012 3:12

RE: Cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268248

Fohat se nám vrátil.

268366

3.5.2012 22:04

Kdy může dojít k posunu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Problémem naší společnosti je samotná demokracie. Má v sobě zakomponovány systémové chyby. Tou základní je egoismus jednotlivce. Neboli, kdokoli, kdo sedne na penězovod, bude v prvé řadě hledat vlastní prospěch. O tom psal už Platón a za 2500 let se na tom nic nezměnilo. Dále naše společnost trpí příliš nerovnoměrnou dělbou důchodů nebo obecně zdrojů a špatným přístupem k energiím. Tyto dva body musí být vyřešeny. První osvícenou legislativou (nikoli přerozdělováním na společenské úrovni), druhý technologicky. V současnosti je jen v USA okolo 6000 patentů, které byly tzv. "z důvodu národní bezpečnosti" potlačeny. Do této skupiny jdou automaticky všechny patenty na energetická zařízení s účinností nad 70%. Nejde tedy o národní bezpečnost, ale bezpečnost výdělků pro určité vrstvy. Bez jejich odstranění k žádnému zásadnímu přechodu na vyšší úroveň rozvoje společnosti nelze dospět. Určitou naději skýtají americké ozbrojené síly, protože nevěřím, že jsou v nich jen zaprodanci, ale spousta vlastenců, kterým jde o dobro jejich vlasti, která to v současnosti od té satanistické kabaly dostává naplno. Pokud oni vypoví těmto strukturám poslušnost, může dojít k jejich odstranění. Pokud k tomu nedojde, bude 3. světová válka, kterou chtějí rozpoutat (rozbuška Izrael - Irán, Rusko už stahuje vojska na Azerbajdžánskou hranici), dojde k drastické redukci obyvatelstva planety (některé zdroje uvádějí až o 6 miliard obyvatel) a zavládne tady NWO.Jak řekl Brzezinski: "Je snazší zabít miliardu lidí než ji kontrolovat."

268257

4.5.2012 1:24

RE: Kdy může dojít k posunu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268257

Na to vlastenectví v US ARMY je ošidné spoléhat. Tam přece nejde o nic jiného, než o žold, za který si nechaji i vyprat mozky. Je to jediná země na Zemi, která od II. SV nepřestala válčit, nebo někoho ohrožovat a ví se i v čích službách. Vojensko-průmyslového komplexu. A ví se i, komu tento segment trhu patří - banksterům. O nějakém vypovězení poslušnosti buhví čím ovládaných ozbrojených pimprlat proto nemůže být vůbec řeč.

No a jestli nedají pokoj Rusku, jako že nedají, tak to v nouzi nejvyšší udělá jediné. Preventivní úder vším co má na vše na co může. Je přece úplně fuk, jestli přestane existovat úderem protistrany na něj, nebo vlastním úderem na protistranu. Dokonce v tom druhém případě je jakási naděje na přežití jeho odlehlých částí. On Brzezinski v tom výroku nezvážil, že nemusí nutně být v množině těch, kdo chtějí kontrolovat. Jaksi zapomíná to "nečiň jinému..."... už taky není nejmladší...

268271

4.5.2012 19:24

RE: Kdy může dojít k posunu

leraks 79.?.?.?

Reakce na 268271

No,s tím preventivním prvním úderem bych to viděl spíše obráceně. Rusko není u konce s dechem a jen tak nebude.Proto zřejmě všechny ty Radary protistrany,USA,které se maskují jako obrana proti,jak se ještě nedávno říkalo,darebáckým státům.A změna lidského chování ve prospěch bližního? Fantazie!Lidský rod už existuje mnoho tisíc let a nikdy se člověk nechoval k bližnímu podle Desatera.Nikdy! Asi s jedinou vyjímkou,a to byly pro mě,pamětníka, ta léta padesátá až konec osmdesátých.V prostoru,který mocensky ovládal SSSR.Režim byl ateistický,k Desateru měl daleko,ale přece... Říkám to s plnou odpovědností. Kdo se v těch letech nesnažil nějak odlišovat od většiny ,dobře přežíval.To dnes mohu posoudit z vlastní zkušeností.Tehdy jsem se systémem nesouhlasil. Členem Partaje jsem nebyl. A pokud by mě někdo chtěl oponovat komunistickými zločiny, které nepopírám,ty dva systémy si neměly moc co vyčítat.Ono někdy pod hezkou slupkou se skrývá mnoho,mnoho ošklivého.Třeba toto: http://www.blisty.cz/art/63256.html.

268321

5.5.2012 2:19

RE: Kdy může dojít k posunu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268321

Sotva se ta slova o preventivním úderu RF zde objevila, zaznělo z úst šéfa jejího generálního štábu jejich potvrzení. A nebylo to nic nového v situaci přípravy agrese USA proti ní. Vždyť obě tyto země jsou již pod jhem kapitálu, tedy pod stejnou ideologií neviditelné ruky trhu a kolik vojenských základen má RF někde ve světě? USA jich přitom mají na tisíc a to i tam, kde dobrou noc dávají jak polární lišky, tak pouštní zmije. V těsném okolí RF pak obzvláště nezištně.

Pokud se lidstvo nechovalo podle Desatera, kde se to Desatero vzalo? No a pokud se podle něho snažili chovat lidé před plyšákem, jak dnes drtivá většina národa už jen nostalgicky vzpomíná, tak to bylo tím, že takové chování vyžadoval ten politický systém už tím svým "každý podle svých..." a tak až na to 1. přikázání plynoucí z ateizmu, byl duch toho Desatera základním pojetím vzájemných vztahů. Po předchozích érách však tato éra vyžadovala pro svoje zakořenění mnohem víc generací, než jí bylo dopřáno.

268358

4.5.2012 3:01

Vládnou nám psychopati, tvrdí lékař. A dostat psychopata z funkce není možné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Internista a rehabilitační lékař Jan Hnízdil již před časem začal politickou scénu studovat podle učebnice psychiatrie. A okamžitě mu prý začalo být jasno. Protože je liberálně tržní společenský systém založený na dravosti, aroganci, bezohlednosti a neustálém ekonomickém růstu za každou cenu, přitahuje také stejný typ lidí. Arogantní, dravé a bezcitné psychopaty. A ti se obklopují zase jen dalšími psychopaty.
Výsledkem je, že se z demokracie stává patokracie - místo toho, aby občané vládli prostřednictvím volených zástupců, tak psychopati ve službách podnikatelských skupin ovládají občany. A dostat psychopata ze své funkce je skoro nemožné.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Vladnou-nam-...

[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

268272

4.5.2012 10:21

...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Hezky sepsáno. Taková malá seminární práce. Ale co dál?

Bežný občan a to i ten "probuzený" je stejně zaseknutý ve své ralitě tak důkladně, že se již ze samotné podstaty věci bojí udělat ten "PRVNÍ" krok "správným" směrem.

Bez "vůdce" se to nejspíše neobejde a jestli u toho potečou potoky krve? Hmm...

268289

4.5.2012 19:59

RE: ...

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268289

A to se zas muzu vratit nazacatek

http://www.youtube.com/watch?v=RGe5nTCnirw

Za uvazeni nazoru toho pana to stoji shlednout. Jen dodam ze kdyz se najde skutecny vudce, nebude se prolejvat zadna krev.

A jestli chcete prolevat krev tak jdete na trnasfuzni stanici a darujte ji potrebnym.

Hi, zajimavej tahak pro skutecnou demokracii bez nasily.

268327

5.5.2012 2:01

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268327

Nice video, but next step is? Another video? Pointless.

Češi a spasitelé? A to je ze které pohádky?
Z té nacionalistické? Tu ještě neznám. Kdo ji napsal? Sem s ní!

----------------------------------------------------------------------

Humanoidé tam venku potřebují ránu do palice, stejně tak jako když postaru, old-school cestou lechtáte vola pantokem po kebuli, naznačujíce mu tím, že jeho životní pouť je nenávratně u konce a že skončí v karbenátcích. Doufám, že to chápete?

Zkoušel jste někoho v reálu "probudit"? Jak velké usílí to bylo? Kolik z probuzených pokračuje ve Vašich šlépějích? 1, 2, stovky, tisíce?

Ani omylem, toto je natolik indivuální záležitostí, že se dotyčný buďto probudí sám a nebo mu musí být udělena preventivní rána do palice!

Jejich útok je natolik promyšlený, natolik cílevědomý, předem naplánovaný, jedoucí na všech frontách a podporovaný užitečnými idioty z řad běžných humanoidů, že je nereálné proti němu bojovat na osobní úrovni! Odpojený jednotlivec nemá nejmenší šanci. Sedm miliard poustevníků? Ne, ne, je potřeba masa lidí!

Brainwashing je skvělá věc a stejně tak jako je používán negativní brainwashing, tak je potřeba používat i ten pozitivní. [mrknutí jedním okem]

Momentálně potřebují lidé vidět nějaký cíl nebo alespoň ono pověstné světýlko na konci tunelu, ale zde zatím nic není! Pouze holá víra!

Věř a víra tvá tě co ... ? Really?

No nic, smotnem brčko, případně otevřeme nějakou tu lahvinku a pustíme něco málo kvalitní deep-tech-minimal-house music díky níž se na chvíli odpojíme od matrixu.

A zítra opět nasadíme standardizovanou fasádu. Tentokráte verzi s updatem číslo 1.1.2 a popojedem vstříc hříchy snímající smrti.

BS

P.S.: Ten kdo to již vyřešeno má to jistě neřeší zde na "Zvědavci", ale praktikuje to v reálu bez zbytečností jako je tato.

268355

5.5.2012 10:01

RE: ...

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268355

Jo skusil a ano je to nadlicky ukol. Jenze Ti lide na VN prave neco citi ze je spatne, ale asi to zatim neumi popsat. Pocitil jsem to v momente kdy nas zastavila policie a nechtely nas pustit dal na magistralu k CT. Zvolal jsem JDEME !!! A dav se hnul i s autem, mimochodem dobry pocit, takze jako media umi manipulovat davem muze i jednotlivec. Takze myslim ze prave s tim neco jednotlivec udelat muze. Pouzit jejich zbrane, medii ovlivnuji dav prece, tak blafovanim dostat lidi do ulic, coz se povedlo a ukazat jim smer.

268374

5.5.2012 10:15

RE: ...

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268374

Jen je treba toho jednoho jaksi postavit a vyzvednout aby lide o nem vedely, potom mu budou verit a budou stat za nim. Potom nebude problem dostat lidi do ulic, protoze budou vedet ze on neco zmenit muze. Takze misto aby cucely doma do telky budou cucet i kdyz nechapajic na nej. Casem zacnou vic premyslet jestli dobre udelaly.Jejich útok je natolik promyšlený, natolik cílevědomý, předem naplánovaný, jedoucí na všech frontách a podporovaný užitečnými idioty z řad běžných humanoidů, že je nereálné proti němu bojovat na osobní úrovni! Odpojený jednotlivec nemá nejmenší šanci. Sedm miliard poustevníků? Ne, ne, je potřeba masa lidí!


Ja budu utocit laskou, pravdou, stestim, cti. Kdyz jim tohle dam neodmitnou. Tohle mocni neumi, protoze by o tu svou moc prisly.

268375

5.5.2012 10:28

RE: ...

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268375

Posledni vec, postavit a vyzvednout znamena ho chranit. On je taky jen clovek. Neni Karel IV. Tehdy se vedelo proti komu bojuje, aspon v tomhle byli cestni, dnes vam neco nasypou do vody a ani netusite jestli to byl soused, sef, ci ty chapadla vedou az k elite. Ano v tomhle pravdu mas, ze dnes neni nikdo kdo by mel silu se jim postavit, prakticky jsme na systemu zavisly. Zacne bejt videt i elitou a v tom je potiz. Potom bud zhyne nebo si ho koupi.
Kdyz budete zjistovat, tak tihle to skusily. MLK, JFK, Ch.Chaplin, MJ a dalsi. Kazdej si stejne vylamal zuby. Strach je silny protihrac.

268376

5.5.2012 10:34

RE: ...

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268376

Milion lidi v ulicich uz nikdo prehlizet nebude a rozhodne ne svet.

Jak jsem uz psal jinde, mame ve znaku lva tak pouzijme jeho srdce k umlceni elity. Verim ze drak z vychodu prijde na pomoc aby lva chranil.

Nevim co k tomu jeste vic dodavat. [smích]

268377

5.5.2012 11:25

RE: ...

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268377

http://www.youtube.com/watch?v=RGe5nTCnirw

Memento

K tomu taky nebudu vic dodavat [pláč]

268379

5.5.2012 12:31

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268379

Třikrát stejné video v jednom diskuzním vlákně? Proč ludy?

268383

5.5.2012 17:48

RE: ...

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268383

Protoze lidi nevnimaj ani tady, smutny

268394

6.5.2012 20:56

RE: ...

QWSAQ 46.?.?.?

Reakce na 268394

Přesně... tahle iluze, jak tu všichni držíme pospolu, je pěkně nebezpečná.
Lidi píšou A a stejně dělají B. Ten systém nedrží při životě sám od sebe, ten systém držíme každý z nás už jen tím, že chodíme do práce a honíme se za penězi.
Buď nám něco vadí, nebo nevadí. Není žádný ale. Tohle nejde dělat jako vedlejšák - i když ano, život je krátký, je snažší ohnout záda a aspoň trochu si užít.

268439

7.5.2012 11:34

RE: ...

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268439

Asi sme daleko aby to novacci pochopily. Jenze ono uz neni moc casu k valce.

268459

8.5.2012 3:41

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268459

No ale zase je naděje, že ta další po té co přichází, se povede opět jen kameny a klacky. Aspoň tak to tvrdil Einstein, blahé paměti. Což je nesporně pokrok v omezení jejich ničivosti, jak si dovoluji poznamenat já. [oči v sloup]

268483

5.5.2012 11:49

Někdo žvaní, a někdo...

Duanitta 80.?.?.?

Někdo žvaní, a někdo umí víc..
http://www.outsidermedia.cz/Protestni-akce-NWOO-pr...
je to komplexní jasný text, stojí za přečtení a podpis, je tam totiž zajímavá ta hrozba soudem...jestli to dotáhnou do konce, tak klobouk dolů, díky
"Dospěli jsme k závěru, že Česká televize nedostatečně plní svoji roli veřejnoprávního média tak, jak ukládá Zákon o České televizi 483/1991 Sb. a Kodex České televize."
"Pokud budou pracovníci ČT a Rady ČT nadále ignorovat stížnosti občanů, dalším logickým a předpokládaným krokem je trestní oznámení na příslušné odpovědné osoby."

(dále z textu...Česká televize prakticky rezignovala na skutečnou investigativní žurnalistiku a téměř výhradně, nekriticky a bez ověření používá informace ze zpravodajských agentur. Zpravodajové ČT se zásadně nenacházejí na místech, kde se něco děje, pokud se tak v jednom případě (patrně nedopatřením) stalo (flotila do Gazy), byl z toho skandál a televizní štáb byl šikanován.)

VLASTIZRÁDCI by se měli začít bát soudu

268381

5.5.2012 19:03

Žena, souzená kvůli vlastní léčbě konopím, se oběsila

Saša 24.?.?.?

Žena, souzená kvůli vlastní léčbě konopím, se oběsila

Šikana a iracionální závist nezná mezí.

268402

6.5.2012 10:04

Vždy začať analýzou stavu!

Definitíva 87.?.?.?

Za tísíce rokov ľudského spoločenstva človek nenašiel riešenie pre dobre fungujúce spoločenské usporiadanie, vždy sa vyskytovali cyklické spoločenské obdobia, či už ideologického gumovanie mozgov, blahobytu, vojen, chudoby, hladu... Dnešná finančná kríza a s ňou spojené spoločenské udalosti, aj tie budúce, usporiadanie a ovládnutie sveta, tu v minulosti boli a dnešný ľudský svet je v jednom z cyklov. Vykysne a spľasne.

Ak chce ľudstvo efektívne fungovať, musí myslieť ako jeden, v zmysle musí sa zjednotiť v cieľoch. A tí čo nevedia myslieť, musia mať matrix správania, z ktorého keď vybočia, čaká ich hlad, choroby, smrť. Desatoro by mohlo byť počiatkom matrixu pre nemysliacich.
Človek si vytvoril umelé prostredie na život, ktoré ho dočasne ochráni pred zákonmi prírody, zákonom prírody nikto neutečie, tie sú nezávislé od konania a myslenia človeka. Neutečie ani NWO, ani parazitujúci cigáni, čo žijú a množia sa z daní pracujúcej menšiny, ani agresívne židovské organizácie, ktoré svojim talmudom a kabalou chcú vládnuť kresťanom a moslimom.

Príklad z nekonečnej studnice múdrosti, z prírody: dobre fungujúce spoločenstvo sú mravce, sú tam geneticky naprogramované kasty, generačný materiál, robotníci, výrobcovia potravín, opatrovatelia, vojsko, všetko čo k úspešnému životu treba. Nemajú banky, peniaze, smotánku ani kastu bohatých, lebo toto všetko je nepotrebná záťaž pre fungovanie spoločnosti.
Mravce žijú v podzemí, čo im poskytuje výhodu v ochrane spoločnosti aj pred klímou aj pred jadrovými a chemickými vtákovinami ľudí. Včely sú podobne organizované ako mravce, ale oveľa zraniteľnejšie, nežijú v podzemí.

A zásadná vec: mravce sa dokážu ukrutne rýchle množiť, a jeden z prírodných zákonov je, že prežije ten, čo sa dokáže najrýchlešie množiť. Teda šance NWO na prežitie sú mizivé, zato cigáni sú na tom oveľa lepšie, pracujúci človek tvoriaci hodnoty sa prestávava množiť a čaká ho katastrofa, poddruh Človek pracujúci vykape!

Príroda káže, že nie ten čo má veľký mozog, čo vie "myslieť", klamať blížneho, podvádzať, kradnúť, bohatnúť, konzumovať, vlastniť bohatstvo, vládnuť silou, nie ten je najefektívnejší. Všetky tieto formy prežívania mravce nemajú, lebo im chýba ľudský mozog a prírodné zákony tieto ľudské neduhy-pozitíva zo života spoločnosti mravcov v zárodku likviduje.

Ľudstvo je nevzdelané, nevie definovať podmienky pre svoj efektívny spoločenský systém, nepozná diktát prírodných zákonov, preto pracuje zle a proti svojim potrebám. Ľudstvo je spoločenstvo so stádovým myslením a správaním !!!, vždy potrebuje vodcu. Dnes je vodca ponúkaný z kandidátky vládnucej partokracie, zo spoločenstva psychopatov prahnúcich po moci a bohatstve. Zo spoločenstva zločincov, lebo ak sa nechá niekto zvoliť so sľubom, že bude páchať dobro a potom prijíma zákony vo svoj prospech a proti voličovi, v...Automaticky kráceno

268416

6.5.2012 18:02

RE: Vždy začať analýzou stavu!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268416

Jako analýza následků málem trefa. K dokonalosti chybí jen nalézt příčinu. Nepřímo, tedy dedukcí vyplývá z http://www.ulozto.cz/live/xqC7b96/prezentace-giza-... a o ní si můžeš "popovídat" s osud@quick.cz

268432

7.5.2012 19:02

RE: Vždy začať analýzou stavu!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268416

Jenomže mravenci nejsou lidé, kteří mají jakýsi domácí úkol na který mají bohužel přijít sami.

268469

7.5.2012 11:46

Počátky vlády písařů

Marten264 93.?.?.?

A tady to všechno (asi) začalo - vláda písařů a účetních

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/1652-podiv...

a teď to snad skončí ?

268460

7.5.2012 14:59

RE: Počátky vlády písařů

=(!)= 46.?.?.?

Reakce na 268460

čím větší nesmysl, tím se zdá být atraktivnější a možná, že někdo za pár set let tu bude i Mikymauze považovat za autentickou a historicky prokázanou figuru... [mrknutí jedním okem]
Alexandr bojoval o Egypt s Peršany, nejtěžší boje se vedly v oblasti známé jako Gaza. Perští králové byli tedy vládci Egypta už před Řeky. Židi těžko mohli napsat Bibli, protože to není ještě tak dávno, co sami sebe takto ani nenazývali. Ten pojem se může vztahovat až teprve na obyvatelstvo provincie Judea, kterou zřídil Cézar, do té doby byla ovládána helénskou, tedy řecky vzdělanou aristokracií a vesměs řeckého a perského původu. Hebrejský skript použitelný ke psaní vznikl postupně až v průběhu prvního tisíciletí. Proto se první knihy Bible objevují řecky a žádné jiné starší ani neexistují, stejně jako mimo Bibli nenalezneme nic o židech, Israeli, Abrahámovi atd..
Hermetismus sice vznikl v Egyptě, ale proto, že tam Řekové zřídili svou největší akademii, neboť to byli Řekové, kdo vládl v Egyptě, a proto i farao byl Řek a akademie byla pod jeho přímým dohledem a součástí jeho paláce v Alexandrii, což bylo nové hlavní město helénského světa. Základní vědní obory a filosofické směry, stejně jako hermetismus, jsou dílem Řeků, kteří systematicky koncentrovali znalosti z celého známého světa. A samozřejmě byli i dobří účetní, protože také ovládali bankovní systém ve středomoří, znali jak bezhotovostní styk, tak i peníze, které ostatně vznikly právě v Řecku. Antické chrámy byly i banky a burzy zároveň, a také je spravovala helénská kněžská aristokracie. První zmínky o židech se objevují až v souvislosti s křesťanstvím, a také budeme jen těžko hledat nějaké stopy po židech v helénském světě. A to prostě jen proto, že jsou až pozdější římský vynález. [smích]

268464

7.5.2012 18:43

RE: Počátky vlády písařů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 268464

A co bylo předtím?

268468

7.5.2012 19:57

RE: Počátky vlády písařů

=(!)= 82.?.?.?

Reakce na 268468

tma byla nad propastí, a Duch Boží vznášel se nad vodami
[mrknutí jedním okem]

268470

8.5.2012 20:47

RE: Počátky vlády písařů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268470

Tak je to v Bibli. Ve skutečnosti to však bylo takhle:

Na počátku nebylo nic. Bůh řekl: „Budiž světlo!“ Ani pak nebylo nic, ale bylo to vidět. [vyplazený jazyk]

268516

9.5.2012 11:42

RE: Počátky vlády písařů

=(!)= 217.?.?.?

Reakce na 268516

Ale přece jen něco bylo. Nějak to ten Hospodin vyřknout musel. Musel se skládat alespoň z mluvícího ústrojí, a to by zase nebylo funkční bez prostředí, ve kterém se může slovo boží šířit, což je, předpokládám, nějaké plynné médium. To pak mluvidla rozvlnila slovy "budiž světlo", a pak se něco rozsvítilo, co muselo vzniknout zároveň s pokynem "budiž světlo", jinak by to muselo být už před tím, tedy by to zase popíralo tvrzení, že "nebylo nic". Pokud by, přeci jen, ten zářič vznikl až na povel "budiž světlo", pak by se jednalo o samovolný vznik, tedy něco, co se událo bez kontroly Hospodinovy, ale to je zase naprosto proti tomu všemu božímu chápání...
Třeba to bylo nakonec tak, že "nebylo nic" a všechno vzniklo současně s povelem "Budiž světlo!", kterej vznikl zničehož nic, prostě jen tak se v tej nicotě visící "boží vůli" zachtělo světla i s tim okolo, což je oficiélně známo jako ten "Veliký třask!". [chechtot]

268544

9.5.2012 16:57

RE: Počátky vlády písařů

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 268544

Podívejte jak je ten vesmír krásný -

http://www.fotografovani.cz/art/fo_svet/Vesmirne-f...

Co když celé je to jeden velký organizmus.


A my jenom paraziti na jedné jeho pidičásti.

[zmaten]

268572

9.5.2012 18:41

RE: Počátky vlády písařů

=(!)= 91.?.?.?

Reakce na 268572

co když?
[velký smích]
ale on to je organismus zcela jistě, ani se nedá říci zda velký, nebo malý, neboť ho poměřujeme člověkem...vzhledem k člověku je velký, ale může to klidně být buňka dalšího jiného organismu...a to úplně stejně, jako buňka v člověku je sama také vesmírem... i atom v molekule je vesmírem částeček, které jsou vlastně opět nějak organizovaným prostorem...
i parazit je jen parazit v nějakém smyslu, v jiném pohledu může plnit roli zase užitečnou...
skrátka a dobře, pane Marten, někdy je jednodušší zůstat u tej Bible... [mrknutí jedním okem]

268577

12.5.2012 18:20

RE: Počátky vlády písařů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268577

Základním znakem Vesmíru je vůlí nedotčené rozmísťování hmoty, čili "mrtvost". Organizmus je naopak vůlí vyjádřené rozmísťování hmoty, čili život. Z kriminalistiky je ovšem otázné; CO? je to vůle; KDE? má sídlo; KDY? se projeví; KDO? ji vlastní; JAK? vlastně působí a NAČ? vůbec existuje; přičemž poslední z otázek - ZAČ? je vůle použita, snad ani nemůže existovat, protože pak by byla korupce jednou z charakteristik života a zdejšímu protikorupčnímu vládnímu souručenství rozpočtové zodpovědnosti by se slušelo položit právě tuto neslušnou otázku: "ZAČ?".
[překvapení] [oči v sloup] [bliji]

268822

12.5.2012 19:43

RE: Počátky vlády písařů

=(!)= 213.?.?.?

Reakce na 268822

>Organizmus je naopak vůlí vyjádřené rozmísťování hmoty, čili život.
To je zajímavé. Takže člověk své uhlíky od narození umravňuje, zatímco třeba takové kyseliny na svoje atomy už dlabou, voda je letargická a šutr je už úplně bez sebe... no proč ne, někde tu čáru udělat musíme. [mrknutí jedním okem]
Korupce je nutnou součástí našeho světa. Nic tu není věčné, všechno má v sobě od počátku nějaký likvidační mechanismus. A nemyslete si, že mě to nesere.
[smích]

268827

Příspěvků: 117

03.05. 08:16 jean.laroux  Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
03.05. 09:49 ludy  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
03.05. 11:00 lucifuge  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
03.05. 12:07  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
03.05. 13:51 Oracle  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
05.05. 02:19  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
05.05. 09:11 Oracle  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
05.05. 17:52  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
04.05. 01:20 p.  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
03.05. 12:02 pavelh14  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
03.05. 12:39 listonos  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
03.05. 14:19 jean.laroux  RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána
03.05. 14:43 Vojta49  RE: Alternativa
03.05. 14:58 =(!)=  RE: Alternativa
03.05. 20:17  RE: Alternativa
03.05. 15:14 hestroy  RE: Alternativa
05.05. 02:26  RE: Alternativa
03.05. 16:33 jean.laroux  RE: Alternativa
03.05. 19:10 Alena Vrbová  RE: Alternativa
03.05. 19:34 dub  RE: Alternativa
03.05. 20:58 Alena Vrbová  RE: Alternativa
03.05. 21:34 dub  RE: Alternativa
04.05. 00:48  RE: Alternativa
04.05. 08:14 Marten264  RE: Alternativa
04.05. 15:16 Alena Vrbová  RE: Alternativa
04.05. 23:56  RE: Alternativa
05.05. 16:25 Alena Vrbová  RE: Alternativa
05.05. 16:27  RE: Alternativa
05.05. 02:45  RE: Alternativa
04.05. 03:28 lindsay  RE: Alternativa
04.05. 10:08 =(!)=  RE: Alternativa
04.05. 11:37 Marten264  RE: Alternativa
05.05. 02:52  RE: Alternativa
05.05. 09:58  RE: Alternativa
04.05. 16:19 Alena Vrbová  RE: Alternativa
04.05. 07:37 jean.laroux  RE: Alternativa
04.05. 08:46 janko  RE: Alternativa
04.05. 13:46 jean.laroux  RE: Alternativa
04.05. 13:48 jean.laroux  RE: Alternativa
04.05. 13:50 jean.laroux  RE: Alternativa
04.05. 13:51 jean.laroux  RE: Alternativa
04.05. 13:52 jean.laroux  RE: Alternativa
04.05. 13:52 jean.laroux  RE: Alternativa
04.05. 14:56 janko  RE: Alternativa
04.05. 19:56 jean.laroux  RE: Alternativa
04.05. 20:31 dub  RE: Alternativa
05.05. 00:23 janko  RE: Alternativa
05.05. 00:24 janko  RE: Alternativa
06.05. 17:27  RE: Alternativa
06.05. 22:20 janko  RE: Alternativa
07.05. 01:02  RE: Alternativa
07.05. 07:50 janko  RE: Alternativa
07.05. 09:58  RE: Alternativa
07.05. 11:51 janko  RE: Alternativa
08.05. 03:28  RE: Alternativa
09.05. 15:09 janko  RE: Alternativa
11.05. 17:05 haban  RE: Alternativa
12.05. 11:45  RE: Alternativa
06.05. 17:36 Jarmila  RE: Alternativa
06.05. 22:12 janko  RE: Alternativa
04.05. 20:40 Alena Vrbová  RE: Alternativa
04.05. 23:21  RE: Alternativa
05.05. 00:30 janko  RE: Alternativa
05.05. 03:01  RE: Alternativa
05.05. 12:49  RE: Alternativa
05.05. 18:36  RE: Alternativa
04.05. 15:03 Vojta49  RE: Alternativa
04.05. 20:05 jean.laroux  RE: Alternativa
04.05. 20:41  Konečná fáze
05.05. 03:05  RE: Konečná fáze
07.05. 11:50 steve  RE: Konečná fáze
04.05. 17:08  RE: Alternativa
05.05. 02:37  RE: Alternativa
05.05. 02:25  RE: Alternativa
05.05. 18:06  RE: Alternativa
03.05. 15:25 ludy  Cesta
03.05. 15:34 ludy  RE: Cesta
03.05. 18:50  RE: Cesta
03.05. 20:32 ludy  RE: Cesta
03.05. 21:17  RE: Cesta
04.05. 12:25  RE: Cesta
05.05. 01:19  RE: Cesta
06.05. 23:42 baba_Blažková  RE: Cesta
05.05. 03:12  RE: Cesta
03.05. 22:04  Kdy může dojít k posunu
04.05. 01:24  RE: Kdy může dojít k posunu
04.05. 19:24 leraks  RE: Kdy může dojít k posunu
05.05. 02:19  RE: Kdy může dojít k posunu
04.05. 03:01  Vládnou nám psychopati, tvrdí lékař. A dostat psychopata z funkce není možné
04.05. 10:21  ...
04.05. 19:59 ludy  RE: ...
05.05. 02:01  RE: ...
05.05. 10:01 ludy  RE: ...
05.05. 10:15 ludy  RE: ...
05.05. 10:28 ludy  RE: ...
05.05. 10:34 ludy  RE: ...
05.05. 11:25 ludy  RE: ...
05.05. 12:31  RE: ...
05.05. 17:48 ludy  RE: ...
06.05. 20:56 QWSAQ  RE: ...
07.05. 11:34 ludy  RE: ...
08.05. 03:41  RE: ...
05.05. 11:49 Duanitta  Někdo žvaní, a někdo...
05.05. 19:03 Saša  Žena, souzená kvůli vlastní léčbě konopím, se oběsila
06.05. 10:04 Definitíva  Vždy začať analýzou stavu!
06.05. 18:02  RE: Vždy začať analýzou stavu!
07.05. 19:02  RE: Vždy začať analýzou stavu!
07.05. 11:46 Marten264  Počátky vlády písařů
07.05. 14:59 =(!)=  RE: Počátky vlády písařů
07.05. 18:43  RE: Počátky vlády písařů
07.05. 19:57 =(!)=  RE: Počátky vlády písařů
08.05. 20:47  RE: Počátky vlády písařů
09.05. 11:42 =(!)=  RE: Počátky vlády písařů
09.05. 16:57 Marten264  RE: Počátky vlády písařů
09.05. 18:41 =(!)=  RE: Počátky vlády písařů
12.05. 18:20  RE: Počátky vlády písařů
12.05. 19:43 =(!)=  RE: Počátky vlády písařů

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 115 čtenářů částkou 23 204 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 0

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 111,16 Kč
1 unce stříbra
548,15 Kč
Bitcoin
838 497,66 Kč

Poslední aktualizace: 26.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 665