Diskuze k článku

Americká statistika

Příspěvků 191

5.3.2012 4:33

Ne vsechno jsou presne informace.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 155.?.?.?

Odkazuji na nasledujici vetu v textu clanku:
"V Kanadě, Belgii, Francii, Německu, ani v Anglii kvůli tomu v současné době nikdo neumírá, protože všichni tam zdravotní pojištění mají."
Jestli to je pravda nebo neni, na to by mohli nejlepe komentovat lide zijici v onech zemich.

Mohu-li mluvit o situaci u Protinozcu, pak musim odporovat. Kazdy clovek (tedy pokud trvale zije v Australii jako obcan nebo "permanent resident"[mrknutí jedním okem] ma pojisteni u Medicare - coz je jakesi vseobecne zdravotni pojisteni, povinne ze zakona. Jenze zkuste rict, ze potrebujete treba operaci mozkoveho nadoru a to pokud mozno okamzite (nez bude pozde). Fronty na lekarske zakroky ve statnich nemocnicich jsou velike a tak mate jedinou sanci jestli mate dostatecne vysoke soukrome pojisteni na nemocnice, ktere vam v takovem pripade muze zachranit zivot. Potreboval jsem pred 5 roky operaci menisku, koleno uz bylo natekle a hodne bolestive. Mohl jsem si vybrat: bud jit na operaci do statni nemocnice a cekat cca 4 mesice nez na me dojde rada, nebo se nechat operovat v soukrome nemocnici hned dalsi tyden. Nastesti jsem si mohl dovolit druhou moznost...
Takze alespon v Klokanii jsou lide kteri se na radu nedostanou vcas - a bohuzel umrou. I pece o zdravi je v dnesni dobe urcovana vysi pacientova bankovniho konta!

Kangaroo [naštvaný]

264658

5.3.2012 7:56

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 264658

V rámci článku je věta pravdivá. Lze do toho šťourat, na elektivní zákroky se čeká. Ve Spojených Státech zdraví je business a jen byznys, kdyby nemocnice službu neprodala, prodala by jiná nemocnice. Přece bysme nepřišli o kšeft! Kdyby bylo více zákazníků na operaci menisku než je kapacita, zvýší se cena.

264660

5.3.2012 13:51

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

steve 166.?.?.?

Reakce na 264658

.. vite, ja mel kamarada, .. A on byl v americku, a jeste tam porad je - ale uz neni ..., on - ten kamarad nejak zastonal. A vsichni mu rikali: .. "bez k doktorovi, blbonu jeden .."
Ale on byl setrny a krome toho na doktora penize ani nemel .., protoze mel dve prace - takze na setreni ani moc casu nemel a z tech praci pojisteni nebylo, protoze to tam tak bylo .., .. A tak svobodne pracoval a chradnul - az se dopracoval do duleziteho momentu demokraticke volby, a to: .. jit na pohotovost nebo "do kytek".
Tonik se rozhodl jit na pohotovost, tam cekal 38 hodin - slovy tricetosum hodin, potom se vyvratil - a odesel "do kytek".
.. tim se snazim vyjadrit sve rozhorceni nad lzivymi argumenty v clanu a demagogickym zpracovanim tohoto. Autor zjevne zavidi americku "svobody" - jak trefne charakrerizoval takoveto popirace - soudruh Bush.
.. americko a Tonik jsou nasim vzorem ! Bojujme za delsi cekaci dobu na pohotovosti ! Mame na to Pravo !
.. a vzpomenme na holokaust ! To nas ucini "nenahlodatylnymi" ..
.. Zaverem pouze dodam - americko je nejlepsi zeme na svete, maji velika auta a zenske na obrazcich maji velike kozy, taky tam maji Vinetua a kovboje ! A to vsechno chce autor clanku pospinit, spolecne s Putinem, ktery uz 16x zfalsoval volby !! [oči v sloup] [oči v sloup]

264680

5.3.2012 15:37

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

ludy 78.?.?.?

Reakce na 264680

Pride mi ze asi nejste cech, tak co se do nas serete? Amik vi akorat jak se prezrat hamburgrem. Sam dete do kytek....

264687

5.3.2012 18:32

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 264687

Milý čtenáři/nářko, asi jste zde nový/á, tak nevíte, že pan "steve" je srandista a humorista od kosti a VŽDY v jeho textech musíte hledat IRONII !!!!!!! Pozor na to. Takže na něho buďte hodný/á a pošlete mu tu kytku jako POZORNOST a omluvu za nevhodně volená slova.. Zdravím pane Steve.. [cool]

264693

7.3.2012 6:07

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 264680

>Tonik se rozhodl jit na pohotovost, tam cekal 38 hodin - slovy tricetosum hodin, potom se vyvratil - a odesel "do kytek".

Dobre mu tak. Kdyz dal prednostt tomu jit do kytek pred placenium pojistky jeho problem. Ja znam v Cechach hodne setrilku, kteri neplati pojistku, protoze nepracuji a jen vegetuji, jak se da. To vam, ale reknu. Vy mate hodne chytry znamy. A co vy setrite take, neplatite pojisteni a tesite se az pujdete co nejdriv do kytek?

264819

7.3.2012 8:28

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

steve 166.?.?.?

Reakce na 264819

76. - jste mirne neprejici, Tonik by Vam na celo asi pusu nedal ..
... ale - k veci. Vsechny pojistky jsou na ....., jo, - na hovno. Nejlepsi je mit holokaust ! Ja mam dva - a ty mi zakryji uplne vsechno - i ploche nohy meho kralika Ferdy !! I ten novy nater na pancerfaust byl vykazan jako - "pomoc novemu osadnikovi" [mrknutí jedním okem]

264823

7.3.2012 9:01

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 264819

Jasně. A teď honem zpátky mezi své, tedy na Lehožumpu, zvanou též Nezvědavec. Tady je vás škoda. Více kolegů emigrantů, kteří s vámi budou mít společné více než si myslíte, najdete právě tam. [chechtot]

264827

7.3.2012 14:55

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 264827

A jiný argument nemáte než poslat někoho kamsi ať je to kdekoliv? Dost ubohé.

Já znám pár případů úplně opačných. Sice dluži něklik set tisíc dolarů, ale to jsou tak vysoké částky že je jim to úplně jedno. Jeden z nich ještě dokonce chlastal za volantem, byl chycen pojišťovacím agentem na sjezdovce když měl být v rekonvalescenci a je furt v pohodě. Asi hodně záleži na indivudualním případu a jak se s tím člověk vypořádá. Jo, být nemocný nebo utrpět těžký úraz je blby všude na světě. Ale v americe maji lidi nejlepší chanci se z toho dostat i když dluží pak hrozný prachy, ale jsou aspoň naživu. V česku musí kolikrát čekat až na ně přijde řada a v jiných zemich je to stejné a mezitím klidně se jejich stav může zhoršit a to i tak, že můžou umřít. A pokud vím, tak v Kanadě je to taky tak. Socialistiické zdravotnictví není vůbec to nejlepší i když ten ameircký systém taky nic moc, ale je furt lepší.

264839

7.3.2012 17:08

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

babicka 216.?.?.?

Reakce na 264680

Je mne lito toho Tonika, ale vase popisovani neni pravdive. Vase posledni vety rikaji hodne o vas a vasem smyslenim.

[pláč] [oči v sloup]

264845

7.3.2012 17:48

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

steve 166.?.?.?

Reakce na 264845

"babicko" - !!.. Tak dobre, ja to teda priznam .. Putin je zfalsoval jenom 8x ...
Ale stejne, meli bychom je vybombardovat vsechny hned - nez to zfalsuji podevate !! Co Vy na to ? [mrknutí jedním okem]

264847

5.3.2012 21:09

RE: Ne vsechno jsou presne informace.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 264658

anglie v bledemodrym

264702

5.3.2012 8:12

Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Jak je vidět, dynastie Rothschildů (jejíž klan se v současnosti rozrostl asi na 1000 rodinných příslušníků, strategicky rozmístěných ve všech světových bankách a korporacích), jede v celém světě podle jednotného stejného scénáře. Tím scénářem je, zcela zlikvidovat ve všech státech střední třídu a rozdělit společnost na 1 procento superboháčů (včetně velmi nadprůměrně placených drábů) a 99 procent naprosto bezmocných otroků.

Jak z této situace ven?
1.Pro začátek by měli všichni otroci, tedy pardon, chtěla jsem říct občané, přestat chodit volit zkorumpované politické loutky a tvrdošíjně místo toho neustále žádat přímou demokracii.

2. Ve všech sférách života by většinová společnost měla zavést permanentní odboj, jehož základem nebude organizovanost (žádné neúčelné hromadné demonstrace, žádné nanicovaté petice) ale osobní odpor a osobní individuální statečnost.

P.S.: Se vsadím, že se tady ihned objeví nejmenovaný volební náborář, který nás bude horem dolem přesvědčovat, že nemáme seděl na pr-deli, ale máme volit levici.[smích]

264661

5.3.2012 9:25

RE: Individuální odboj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 264661

pro fakt bohaté je západ drahý. Až začnou nepokoje odtáhnou třeba na východ. Bude jim jedno za co tady bude lůza bojovat. Skutečný nepřítel se nikdy neprozrazoval , proč by to mělo být najednou jinak? Z každého politika se může stát jen loutka nebo ho třeba přejede auto. Jestli něco nenávidím tak to jsou různí revolucionáři. Je jedno v jaké době, každý se najednou hezky vybarví jako třeba nirvánový mudrc havel a to ho tam všichni chtěli mít. Národ s ním plesal a žral mu každé písmenko o svobodě.
Lepší by byla nezvládatelná změna systému. Zkrátka zadření finančního soukolí a jeho sešrotování.

264665

5.3.2012 10:48

RE: Individuální odboj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 264661

Stačilo by prozatím jedno, jít do banky a vybrat z ní všechny své úspory (pokud tedy nějaké máte).Člověk by tak byl skutečným majitelem svých peněz.Podvodný systém, založený na tištění bezcenných papírků, by se zhroutil jako domeček z karet.Pokud to neuděláme, budeme svědky toho, že jejich neustálé půjčování na judaistický úrok je inflačně znehodnotí a udělá z lidí žebráky a bezdomovce jako to teď vidíme v USA.Tam byli vždycky napřed.
Bohužel, čím víc se prohlubuje krize, tím víc nás prolhaná media masírují, že systém není špatný, ale lidé prý pracují málo a žijí si nad poměry.

264668

13.3.2012 0:34

RE: Individuální odboj

xmart john (zavináč) zlato (tečka) toje (tečka) in 195.?.?.?

Reakce na 264668

Plně souhlasím vybrat své úspory z banky, jen jak přesně podotýkáte, inflace Vám ty peníze znehodnotí. Proti inflaci se nejlépe ochraníte nákupem fyzických aktiv.

Doporučuji nakoupit fyzické stříbro, protože tím systému přidáte další hřebíček do rakve.
Velké americké banky jako JPMorgan a HSCB mají velké nekryté short pozice (prodávají to co nemají) ve stříbře a zlatě a využívají různé ETF fondy k manipulaci cen drahých kovů. Nízká cena drahých kovů je v zájmu centrálních bank, aby lidé nezjistili míru reálné inflace.

Trh se stříbrem je mnohem menší, než se zlatem a proto se také lépe manipuluje, takže tyto banky mají větší expozice ve stříbře. Bude-li však každý chtít fyzicky dodat daný kov, manipulace rychle skončí, neboť není dostupné takové množství fyzického kovu. To položí tyto velké banky

V dnešní době je finanční trh tak propojený a křehký, že pád jedné systémové banky velmi pravděpodobně povede ke kolapsu celého finančního systému.

Více např. http://www.youtube.com/watch?v=qfC9VQGkqDQ&fea...

dále také http://www.roadtoroota.com/public/136.cfm

Nákup stříbra je tak nejlepší cestou individualní revolty, Vás ochrání a urychlí pád systému.

265132

5.3.2012 11:44

RE: Individuální odboj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 264661

ad: 1.Pro začátek by měli všichni otroci, tedy pardon, chtěla jsem říct občané, přestat chodit volit zkorumpované politické loutky a tvrdošíjně místo toho neustále žádat přímou demokracii

Tak to vám bude platný si jako žádat aby vajíčka nestály 5korun jedno. Nota bene i kdyby šli volit dva lidi, politikům to na zvolení stačí. "Žádat" je můžete o něco leda s kalašnikovem v ruce mířícím na jejich hlavy, jinak to nikam nepovede a ani nikdy a nikde nikam nevedlo.

Ad: 2. Ve všech sférách života by většinová společnost měla zavést permanentní odboj, jehož základem nebude organizovanost (žádné neúčelné hromadné demonstrace, žádné nanicovaté petice) ale osobní odpor a osobní individuální statečnost.


A tím myslíte jako co? Že individuálně a osobně odbachnu Drábka?
A za 50let posmrtně a po 25letech v šutru dostanu metál?

Ad: Se vsadím, že se tady ihned objeví nejmenovaný volební náborář, který nás bude horem dolem přesvědčovat, že nemáme seděl na prdeli, ale máme volit levici.

No pravici asi volit nebudu, že? Kapitalismus v týhle formě je ještě na větší hovno jak kdy byl socialismus a komunismus nikdy nikde nebyl. Tak CO asi si představujete že bude kdo volit?
Národní stranu fašistickou? Nebo se mám dát k mafii?

Jediný co dává smysl je to, že nemáme sedět na prdeli.

Ale především zapomínáte na jednu jasnou a zásadní věc:
i ti politici a "kmotři" jsou jen figurky na šachovnici a jejich výměna nic nezmění. Za provázky tahají nadnárodní koncerny, miliardáři a bankéři. Odjakživa. Když odbachnu Drábka, přijde tam jinej a možná ještě horší kokot, takže likvidovat musíte UPLNE JINY LIDI jak si myslíte a jak si myslí většina lidí!
A pak změnit celý systém! Což neuděláte "individuálně".

Ovšem na to taky musíte předtím změnit myšlení lidí, což bude dost velký problém, ne-li téměř nemožné. Jinak se po jakékoliv revoluci do 50ti let dostanete do stejný prdele z který lezete...
A tohle už vůbec není o tom, zda kapitalismus, socialismus nebo komunismus, fašismus nebo teokracie....etc
To jsou jen "názvy" co ve výsledku nic neřeší.

Impulzem k takové změně může být velká katastrofa (jaderná válka, asteroid, výbuch sopky, přílet mimozemšťanů, "mor" etc) co skoro nikdo nepřežije (když nikdo nepřežije není už co řešit, že) ale to neznačí, že to stejně zas časem nepujde do hajzlu. Viz:
Rámajána, Mahabharáta, Atlantida... a hlavně VŘELE doporučuju přečíst si známý scifi "Chvalozpěv na Leibowitze" od Millera!!!

Krysa

264674

6.3.2012 6:35

RE: Individuální odboj

Esmate 85.?.?.?

Reakce na 264674

>No pravici asi volit nebudu, že?
>Krysa

Vazena pani Kryso, co si tak predstavujete pod slovy "pravice" a "levice"? [smích]

264731

6.3.2012 11:57

RE: Individuální odboj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 264731

Já nejsem "ta" Krysa ale "ten" Krysa... což je ale víceméně tady jedno.
Stejně tak ovšem volba nějaké volby u nás.

Prostě tím naznačuju, že kmotry ODS volit nebudu ale nenaznačuju, že budu volit ČSSD, že. Natož TOP09 nebo Veverky.
(potvory zablešený!!!)

Podstatný je spíš to co říkám jinde: volbama nic nezměníte.
To je jak na E55: je jedno jestli ta kurva je blond nebo černovlasá, vyjebe s váma stejně a ještě vás připraví o šrajtofli!

Krysa

264750

11.3.2012 22:29

RE: Individuální odboj

petesv 2.?.?.?

Reakce na 264674

Za nitky tahají Iluminati a jimi infikované svobodné zednářství. Zednář nejmíň do 30 stupně zasvěcení vlastně netuší čemu slouží, jaké obřady se odehrávají výš. Zadejte třeba do Googlu toto: Reagan Nixon satan. I to by snad mohlo vysvětlit počínání USA. Zednáři taky sponzorují a vedou spoustu společenských organizací, třeba i Skauty. Britská královská rodina a rotschildovci nejsou na nejvyšších místech této pyramidy, už to o něčem svědčí. Takže naši trapní politikové jsou miň jak pěšci. Myslel jsem si, že Kalousek je jenom lakomý a blbý. Ne, on ty škody páchá záměrně, za odměnu je prohlášen nejlepším ministrem financí, jen ty finance už nemáme. Je šroubkem v systému. Patřil by sice zabít, ale najdou dalšího.

265074

5.3.2012 19:31

RE: Individuální odboj

Six 87.?.?.?

Reakce na 264661

Já nějak pořád nevím jak si to představujete. Tak k volbám chodit odmítáte, ale přímou demokracii žádat chcete. Prosím vysvětlete jak ji chcete žádat nebo dosáhnout.

Jsou dva trendy, které se propagují a to i v mainstramu:
1. pravice je lepší/ levice je lepší/ či nějaká jiná parlamentní strana je nejlepší
2. nejít k volbám

Dochází vám, že se nevymívají mozky tímto náhodou? Protože pro ně jsou výhodné OBĚ alternativy.

Six

264695

6.3.2012 4:19

demokracie dvou ci tri stran

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 264695

V momentu ,kdy by kandidati ci vedouci politici vazneji ohrozili postaveni vlivnych spolecnosti ve sve zemi, tak v tomto okamziku se proti politikovi rozjede masinerie tiskove propagandy [tisk nevlastni politik ani clenove basketbaloveho teamu, ale big money] , no a big money jednoduse kohokoliv zdiskredituji a jeli clovek az moc popularni,tak se proste neelegantne odstrani jako JFK nebo Vince Foster ,kdysi very good buddy of the Clintons,

Ja v srdci konservativec uz nechci s tema navonenyma kasparama mit nic spolecneho a Zeleny pobloudilce nebo komunisticke socialisty volit nebudu ,a tak tedy se radim k tem skeptikum, kteri svym hlasem nepodporuji zadne gaunery.

Mozna jednou se mi vsichni skeptici spojime a zalozime opravdu nejakou stranu Svobody, aspon na urcity cas, nez i tato nove zrozena nadeje politicke spravedlnosti upadne do krtanu nenazrane madam Korupce.

264727

5.3.2012 21:07

RE: Individuální odboj

jansmith1984 31.?.?.?

Reakce na 264661

Paní Jarmilo, nic ve zlém, ale vy se s těmi názory na volby (nota bene v závěsu s vaším pyšným volebním disidentstvím) stále více propracováváte do pozice komika/komičky, vyberte si ....[smích] Ještě chvíli a zařadíte se do sorty hotovsonů, jakým je například kamarád a zdejší akademický teoretik Vojta49.


Něco naznačují reakce pod vaším příspěvkem a pokud jste nečetla mou poslední glosu z jiné debaty, tak ji najdete ve vlákně Přímo diamantový Putin. Přečtete si tam, jak se hrdým nevolením postupně dopracováváte k redukci svého již tak malého důchodu a dalším kosher chuťovkám (které na vás jako naivní volební disidentku chystá Kalousova pravicově trojkoaliční suita) a i když vy si tak nepřipadáte, tak za jakého jste v zásadě pitomce a vůči kosher E/elitám neškodného teoretika a tudíž VÍTANÉHO volebního "odbojáře"...[smích]

Jen více takových jako Vy (kteří stále nechápou, že v situaci, kdy není stanovena minimální volební hranice jsou volby platné takřka bez voličů) a MAJÍ TO V KAPSE nejen BEZ jakékoli NÁMAHY, ale i s křivohubým úsměvem navrch....[smích]


A Peace s vámi, jakož i s kamarády a dalšími volebními disidenty Kysučanem, dubem a hestroyem.

jansmith[smích]

264701

6.3.2012 8:46

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 264701

Příliš mnoho otázek na mne ze všech stran, a tak to vzdávám (nemám čas) a odpovím zde jen Vám. Začínáte být příliš osobní a napadáte mě. Především si nepřeji, abyste mě nazýval disidentkou, protože žádná disidentka nejsem. Taky do mého důchodu Vám je velké kulové a komikem jste zde spíš Vy, s tím svým věčným stereotypním Peace se všemi. Přitom jste nesnášenlivý až hrůza a nesnesete, když má někdo jiný názor než Vy.

Vám už je zcela zbytečné cokoliv dokola vysvětlovat, protože melete stále svou jako kolovrat. Kdysi jste se zavěsil na HHBB, abyste mu vyvrátil, že světu nevládne církev, ale globální banksteři. A nyní toto své poznání neustále sám popíráte, když se „náhle“ domníváte, že moc globálních banksterů zlomí v tom kterém státě nějaké navolené figurky z údajné levice. I Putin je pro mě ta samá poslušná loutka jako třeba Obama. Jenom má momentálně za úkol, aby ovce trošku víc ztlousty, aby pak bylo co stříhat. Ovšem evropské ovce včetně českých už jsou ve fázi stříhání- a s tím nějaká zvolená falešná levice nic nenadělá. Bylo to tak naplánováno již mnoho let předem. Přečtěte si na Doležitem.sk rozhovor s Michalem Morrisem, autorem knihy Co neSMÍTE vědět, kterou jsem si včera zakoupila. Tam se dozvíte, že například Merkelová již pět let předem věděla, že banksteři plánují velkou krizi. Ovšem úlohou VŠECH evropských politiků není pracovat pro blaho svého národa, ale pro blaho klanu rothschildovců.

Už Jules Verne dávno věděl, kdo vládne světu, když napsal svůj román Ocelové město. Když se zloducha ptali, proč chce pořád ničit svět, odvětil na to, že usilují o Věčném panství nad světem. Ano, to je ten správný výraz, nikoliv Nový světový řád, ale Věčné panství nad světem.

264737

6.3.2012 9:35

RE: Individuální odboj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 264737

je to jen několik zásadních otázek. Můžete si nad nimi lámat hlavu několik let, ale myslím že odpověď už dávno znáte. Tady lůza nemá šanci o něčem rozhodovat. Jde jen o vnitřní konflikt ve vašich informacích a přáních. Váš návrh se mi líbí , něco by se určitě i zlepšilo , ale ti co rozhodují by se postarali o ta svá správná řešení. Jenže to vy víte a proto mám za to ,že se nám tu jen svěřujete se svými nejhlubšími přáními. Díky za tip na hezkou knihu.

264743

6.3.2012 9:44

RE: Individuální odboj

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 264737

NWO a "Večné panstvo na svetom" sú zameniteľné výrazy.
Čo sa týka parlamentných volieb, ja ich tiež ignorujem, volil som Most-Híd, dopadlo to hrozne, rozpad vlády- hlasovali za euroval, Smer nebudem voliť aj ten hlasoval za euroval (má sladké rečičky o pseudo-solidarite). Matka je z toho paf, na to som jej povedal, že kohokoľvek volíme vždy legalizujeme krádež Penty alebo J&T, na to my odvetila, že nemám čítať internet. [oči v sloup]

Čo sa týka Putina pozrite sa na jeho kariéru, najprv rozviedka mimo CCCP, potom primátor vo Vladivostoku a ľudia chválili ho, že dal mesto do poriadku, vďaka svojim kontaktom presvedčil oligarchov a západných supov, že je to ich človek. Hneď po tom, že urobil čistku a dal svojich ľudí na správne miesta, zatočil s oligarchami, Chodorkovskij to odskákal, keď chcel predať štátnu spoločnosť Rotschieldovciam.

Razím síce "Platónovské" heslo, že ovciam je dovolené voliť svojho pastiera ale nie majiteľa stáda, ale mne sa zdá, že Putin ašpiruje na miesto majiteľa a nielen na miesto pastiera.

PS: Čo sa týka reakcie Jansmith-a na Váš predchádzajúci príspevok, Vy ste ho nevedomky! provokovali s tým, že (nepresne citujem) "určite objaví sa niekto aby som volila pravicu/lavicu" a ako to už býva, trafená hus zagágala.

264744

6.3.2012 20:22

RE: Individuální odboj

jansmith1984 77.?.?.?

Reakce na 264737

Stokrát jsem jim to tady na tý točně říkal, Koudelka (Kubátová) ..... ale je to MARNÝ, je to MARNÝ, je to MARNÝ... (volná parafráze filmu Jáchyme, hoď ho do stroje.)..[smích][smích]


Stokrát jsem vám tady napsal, paní Jarmilo. že tím, že nepůjdete k volbám NIC NEVYŘEŠÍTE, že si tím možná jen vnitřně ULEVÍTE (a že naopak, svou pasivitou nasedáte pokrytcům a predátorům dobrovolně na lopatu) a to je asi tak všechno ..... ale je to MARNÝ, je to MARNÝ, je to MARNÝ..[smích]

Stokrát, jsem vám tady napsal, že pokud neexistuje quorum, tak k tomu, aby byly volby platné stačí, aby šli volit jen rodinní příslušníci a lokajové kosher stran, které vás a vaše spoluobčany ve jménu pravdy, lásky a demokracie posléze "ojedou" ..... ale je to MARNÝ, je to MARNÝ, je to MARNÝ..[smích]

Stokrát, jsem vám tady napsal, že stojí za to jít volit OPOZICI k modrým strakám, a to klidně jen pro LEGRACI a pocit z dobře vykonané práce......[smích] Minimálně tím zamícháte pokrytcům kartama a posílíte síly, které ve sněmovnách nedopustí alespoň největší kosher "pravicové" sviňárny vůči vašemu důchodu a kupní síle spoluobčanů (ACTA)..... ale je to MARNÝ, je to MARNÝ, je to MARNÝ..[smích]

Stokrát, jsem vám tady napsal, že pasovat se do role bojovníka v Matrixu tím, že se dobrovolně vzdáte JEDINÉ možnosti, jak legální cestou zlepšit v našem kosheristánu (a USraelské gubernii - hurááá na Irán) postavení běžného občana je NAIVNÍ a kontraproduktivní ..... ale je to MARNÝ, je to MARNÝ, je to MARNÝ..[smích]


Je vás tady na Zvědavci víc takových a jste to VY, kteří svou pasivitou společně s dalšími "pitomci" dopustili současné řádění kosher trojkoalice, která se vám navíc nyní arogantně směje do ksichtů... A co děláte dnes, místo abyste se poučili????? Po většinou (v přestávkách, kdy kňučíte nad nespravedlností doby a marníte energii odhalováním agentů VŠUDE a VŠECH - dokonce i PUTIN mezi ně má patřit) jen "moudře" teoretizujete COBY - KDYBY.

Vzletně hovoříte o přímé demokracii, ale prosadit ji NEDOKÁŽETE a už vůbec nedokážete ohlídat, aby nebyla následně kosher způsob zneužita.

Co je ale na palici nejvíce, tak slepě a naivně pomáhaté ovčákům rozdělovat zmatené lidičky, místo aby jste je sjednocovali a ještě jste na to hrdi. Protiargumenty vás nechávají netečnými a slepá hrdost je zde skřížena s pocitem sebelítosti......


No TO JE TEDY KOKTEJL, a tudíž i DŮVOD proč je to MARNÝ, je to MARNÝ, je to MARNÝ..[smích]. Závěrem, není naškodu být osobní a "nabrnkávat" EGO oponenta pokud je naděje na změnu k lepšímu, a ať tak či onak nic ve zlém paní Jarmilo a (bez jakýchkoli vedl.úmyslů) Peace s vámi,


jansmith[smích]

264782

7.3.2012 8:01

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 264782

Provádějte si zde své neustálé volební agitace, pokud Vám to pan Stwora dovolí. Ale buďte tak laskavý a mě si už nevšímejte, nereagujte na mé diskusní příspěvky a já si nebudu všímat Vás. Jistě už konečně chápete, že je to OBOUSTRANNĚ MARNÝ.Vy znáte mé skutečné občanské jméno, ale Vy sám jste tajemný jak hrad v Karpatech. Radši ani na Zvědavce nepřispíváte, jen aby probůh někdo nepoznal, co jste zač.

264821

7.3.2012 8:55

RE: Individuální odboj

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 264821

On to má Jeník prostě zažité z dob minulých, kdy také s mávátkem chodil volit, aby něco změnil. Ne, vlastně já jsem zapomněl, ona se změnila doba. Tak vlastně teď je možné vše změnit. Už to není jak za komoušů, ti už vlastně nejsou v těch dnešních stranách. Co na to říci? Asi to, co jste řekla vy. S Jeníkem, tím dobrým a vlastně ano, jediným přítelem, je zbytečné ztrácet čas. Takových bláznů je všude kolem dost a dost.

264825

7.3.2012 13:42

RE: Individuální odboj

jansmith1984 31.?.?.?

Reakce na 264825

Hestroyi, kamaráde, i na tebe platí slova z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje: JE TO MARNÉ, JE TO MARNÉ, JE TO MARNÉ....[velký smích] [velký smích]


To, že pí. Jarmila mne z okruhu svých přátel (po jisté době debat na téma ...jít k volbám nebo nejít...) náhle vyškrkla, je evidentní, i když pochopitelné a úsměvné...[smích] Její přístup k realitě a svatý pocit "Johanky z Arku" (ve skutečně ale paní "Pilátové" s umytýma rukama) nepřipouští jiný názor na Pravdu než vlastní a když se k tomu přidá pocit sebelítosti, tak je zle.....

Že se ale těmito pomýlenými dedukcemi o oprávněnosti voleb.pasivity a o AGENTECH, kteří jsou VŠUDE necháváte (zdá se) ovládat i Vy, celkem rozumní lidé jako ty, Kysučan, dub a možná i někteří další Zvědavčí volební disidenti, je už ale opravdu na pováženou. Ovlivňujete totiž nerozhodnuté přesně v souladu se zájmy těch, které KRITIZUJETE.... Jejich cílem je dosáhnout toho, aby MASY volily pouze JE a pokud nikoli, tak SEDĚLY doma na prd-li a maximálně si bezzubě kňučely na internetu..[smích]

Protiargumenty Vás nezajímají, stále dokola opakujete mantru o údajné legitimitě, která je ve skutečnosti stejně virtuální jako Vaše vnímání Matrixu, ve kterém se snažite (bezzubě) bojovat proti establishmentu, a nakonec to z vaší strany končívá na emotivní úrovni a blahosklonností.

Pí.Jarmila tady připomněla mé debaty s HHBB, který měl paradoxně blahosklonnost jako hlavní podporu své kosher sofitiskovanosti....viz jeho krédo: PRAVDA NENÍ PRO VŠECHNY a už by jen chybělo, aby ste se k jeho názoru (který jde při trošce kosher snahy bez problému sofistikovaně obhájit, ŽE?..[smích]) přidali.


Tato debata gradovala ve vlákně o Putinovi - jestli mělo pro obyčejné Rusy smysl JÍT K VOLBÁM a zvolit Putina nebo NEJÍT a nechat si kosher E/elitami dosadit klona Chodorkovského, a protože na NIC ROZUMNÉHO NEREFLEKTUJETE (Kysučan se se svými útoky na Mooreho a Tolleho odmlčel úplně), tak ZDE máte další úvahy na toto téma. Mimochodem je tam i odkaz na Zvědavce, takže copyright je zachován..[smích]

Opakuji: Podstata a Princip účasti ve volbách, kde neexistuje quorum je stejný ať v Rusku nebo kdekoli jinde.


A Peace s vámi se všemi, kamarádi (i když vaše EGA toto vstřícné oslovení irituje) a dáli "pánbů", tak bez ohledu na vaší přejatou averzi vůči tajemnému jendovi, naviděnou v jiných debatách,

jansmith[smích]

264836

8.3.2012 1:37

RE: Individuální odboj

Six 87.?.?.?

Reakce na 264836

Jsem rád, že ještě někdo má tu energii s těmito lidmi vyznávajících pasivitu vůbec diskutovat. Je to neuvěřitelně únavné.
Ona už církev tento jejich přístup vtloukala do palic lidí po stovky let a říkali jim naše ovečky. A evidentně byla velmi úspěšná, a oni jsou na to dokonce hrdí že tam patří.
Dále, dávno jsem si všiml, že kdekoliv v diskusi se objeví názor jak změnit systém pomocí voleb, se objeví tito vymatlanci se svojí pasivitou (tak moc žádanou systémem). KDEKOLIV. OPRAVDU ZAČÍNÁM MÍT TEN DOJEM, ŽE NEJDE O NÁHODU. Tyto weby jsou totiž velmi dobře monitorovány a sledovány. Každý návštěvník má tu svoji složku, tímto zdravím ty ubožáky co to dělají.

A k Vám: pokud budete volit jakoukoliv parlamentní stranu,nebo stranu založenou přeběhlíky, nic nevyřešíte. Jediné řešení je volit zcela nové strany, nezávislé na systému. V KAŽDÝCH VOLBÁCH ALESPON DVE BYLY. A Z TOHO MAJÍ OPRAVDU STRACH.
Poslední volby takto volilo strany s dobrým programem 1,5% lidí. Tedy vychází že tak 1% populace chápe jak systém funguje. Je to bída. A přitom je to tak neuvěřitelně snadné.

264864

8.3.2012 2:07

RE: Individuální odboj

steve 166.?.?.?

Reakce na 264864

..Tedy vychází že tak 1% populace chápe ..
----
.. ale to je - tragedie !! [oči v sloup]

264867

8.3.2012 7:55

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 264864

Tak ještě jednou a snad již naposled:
Neexistují nové strany nezávislé na systému. Všechny strany, i ty nejmenší, jsou pod přísnou kontrolou státní moci, musí být zaregistrované na Ministerstvu vnitra a musí podávat pravidelná hlášení o své činnosti a hospodaření.

Dále- i ty nejmenší straničky jsou v zásadě hierachické mafiánské útvary, v jejichž úzkém vedení stojí předem někým vybraní lidé, kteří trpělivě čekají na své případné budoucí poslanecké koryto. Když se dostanou konečně k moci, tak nezastupují obecné blaho lidu, ale zastupují lobisty, kteří si je po celou dobu vydržovali ( financovali). Nově zvolení posranci pak nejsou jenom nastrčenými poslušnými loutkami svých lobistů, ale zároveň rovněž poctivě plní jakákoliv přání nadnárodních vládců (banksterů a korporací). V konečném součtu všechny tyto navolené figurky i jejich „investoři“ za oponou mají z této zastupitelské partokracie obrovský užitek. Všichni jsou bohatí a tloustnou u koryt jak vyžraná prasata- kdo vždy ale ostrouhá, to je lid, to jsou ti prostí řadoví občané, alias daňoví poplatníci, kteří je chodí jak ti největší idioti každé 4 roky volit.

264874

8.3.2012 12:43

RE: Individuální odboj

jansmith1984 86.?.?.?

Reakce na 264874

Six to jasně doplnil a není tady na Zvědavci naštěstí jediný, paní Jarmilo.

Žádná PASIVITA nikdy NIC k lepšímu na Světě NEZMĚNILA ( i Ghandi byl vlastně aktivní). NAOPAK, vždy jen KONZERVOVALA statusquo (viz. poznámka Sixe o vlivu náboženství na mozečky oveček), což je mimochodem přesně TO, co E/elitní OVČÁCI (proti kterým zde i jinde naivně po pilátovsku brojíte), potřebují...[smích]


Jak bylo řečeno jinde, tragické na tom je, že vy a někteří další Zvědavci na žádné protiargumenty vůči vaší MANTŘE o LEGITIMITĚ (kterou jsem mimochodem několikrát zpochybnil) nereagujete a stále si jako flašinety VEDETE SVOU.


Mám ta fakta s různých svých starších odpovědí ZNOVU opakovat????

Asi nikoli, protože vzhledem k povaze vaších reakcí "tady na tý točně": JE TO MARNÉ, JE TO MARNÉ, JE TO MARNÉ..[smích][smích]

Tak snad alespoň poznámku k závislosti stran (i malých) na Systému:

Vás ta závislost (viz. Vlasta Burian: "při vašem vzdělání" ) překvapuje a šokuje, paní Jarmilo?? Co je na ní překvapujícího??

Vždyť na Systému jsme (ať již si to přiznáme nebo nikoli) ZÁVISLÍ ÚPLNĚ VŠICHNI a dokonce i bojovníci za pravdu, lásku a přímou demokracii jako VY, plus všichni ostatní v řadě za vámi stojící voleb.disidenti. Pradadoxně svým hrdě PASIVIVNÍM přístupem svou závislost na Systému umocňujete, protože to je přesně to, co od (v zásadě spravedlivých a zdravě nasrat-ch) lidí jako Vy, Systém potřebuje (viz. stokrát vysvětleno jinde).


Tak snad již naposledy malý - Závěr:

Jediná možnost (POKUD vy a vaší souputníci NEMÁTE LEPŠÍ REÁLNÉ a instantně FUNKČNÍ ŘEŠENÍ, za které plané teoretizování nepovažuji, paní Jarmilo), jak pomocí LEGÁLNĚ dostupných nástrojů OMEZIT DOPADY kosher reforem, škrcení ekonomiky, ořezávání kupní síly obyvatel (i VAŠEHO DůCHODU nebo důchodu či platu vašeho manžela), je v parlamentní demokracii skrze moudře zvolené ZASTUPCE. A jediný ORÍŠEK je - SPRÁVNĚ VYBRAT..[smích] A vyplatí se to i pro tu SRANDU ze zkřivených hub farizejů.[velký smích]

To, že jste zmatena a žádné řešení nevidíte ještě neznamená, že neexistuje. Od toho, jak se nenechat ovládnout přemoudřelým analytickým myšlením je i Tolleho kniha o Moci přítomného okamžiku ZDE nebo ZDE, i když pardóóóón, intelektuálové jako vy nebo Kysučan se těmito věci přeci nezabývají, ŽE? ...[smích]


Paradoxně, pokud se do budoucna ve vašem přístupu něco nezmění, pí.Jarmilo, tak to BUDE i nadále MARNÉ, BUDE TO MARNÉ, BUDE TO MARNÉ [smích] a E/elity se vám (i pro vaší naivní, jim milenou, pasivitu) budou nadále smát do ksichtů.


A nic ve zlém a Peace se všemi,

váš kamarád, jansmith[smích]

264884

8.3.2012 16:43

RE: Individuální odboj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 264884

Honzo, já vím, že to myslíš dobře. Ale řekni upřímně, koho bys dnes volil ?

- ODS ?- to byl vtip

- Bobana Sobotku, kterej kritizuje všechno a všechny a přitom sami dokurvili co se dalo ?

- Kalouska s knížetem Hajánkem ?

- Komouše ? tfujtajksl

- Veverky ? Blbky Kočí a Navrátilovou- dyť boha jeho ony tuna ve sněmovně zasa jebů

[bliji]

264898

10.3.2012 4:07

RE: Individuální odboj

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264898

Tak třeba najděte kteroukoli stranu, která je vám ideologicky blízká - viz http://kohovolit.eu/ a zakroužkujte na jejich volebním lístku toho, kdo je na posledním místě.
Jednou už to vyšlo. V rámci jedné strany a jednoho kraje.
Představte si to v rámci celé ČR (a všech stran).
Proč se, kurva, tak bojíte???!!!

264974

10.3.2012 7:36

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 264974

To si jako myslíte, že si nějak pomůžete a že na to jednou nějak sakra vyzrajete? Ani Vy si Kateřino patrně neuvědomujete, že zastupitelská demokracie (ve skutečnosti tvrdá totalita) je stejně jednoduchý (a zároveň velmi rafinovaný) podvod, tak jako bankéřské vyrábění peněz ze vzduchu a pak následná všechna kouzla se zadlužením lidu.

Z matematického hlediska nemáte žádnou šanci v zastupitelské totalitě cokoliv změnit. Protože podle zákonů pravděpodobnosti a Gaussovy křivky platí, že VĚTŠINA lidí bude VŽDY radši volit velké strany, buď levici nebo pravici. To z toho důvodu, že se bojí, že by jejich hlas zbytečně propadl a malá strana neprošla přes 5 procent. Tohle totalitáři velmi rafinovaně vymysleli tu hranici 5 procent. Kdyby jí nebylo, tak by se spousta lidí nechala přemluvit, aby někoho zakroužkovali na posledním místě v malé straně. Ale s pětiprocentní hranicí to vždy dopadne tak, že obrovské množství hlasů dané malým straničkám, vždy propadne a zase jako vždy zvítězí velké pravo-levé strany (můj hlas za 22 let vždy propadl). Pokud nějaká malá strana přece jen proleze přes tu hranici, tak dostane jen pár křesel v parlamentu, což nemá nikdy žádný pořádný vliv na hlasování. Zákony se v současné době tvoří tak, že parlamentní pravoleví vyžírkové a mafiáni si dohodnou výsledky hlasování předem v zákulisí. To bývají ty výsledky o jeden hlas a tak podobně- vždy v neprospěch lidu, ale vždy ve prospěch vyžírků, zlodějů státního majetku a mafiánů všeho druhu. [bliji]

264983

8.3.2012 16:57

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Reakce na 264884

Máte to pěkný, takový barevný, ale už od první věty jste mimo. Jarmila k žádné pasivitě nevyzývá, vyzývá, aby se nechodilo k volbám, ne k tomu aby se sedělo doma a nedělalo vůbec nic. Což je rozdíl, významný.

Na tom, že nepůjde k volbám se pochopitelně nic zkazit nedá. Koho byste chtěli volit a čemu říkáte nová strana, Piráti, DSSS - nekoncepční populistické nesmysly.

Fakt, nalhávat si, že volby jsou řešením a že ím můžu něco měnit je snad horší než nedělat nic. Lepší vědět, že nic nedělám a tudíž to mohu změnit, než si myslet, že něco dělám a tím pádem v tom bez efektu pokračovat.

A opakuji, Jarmila žádné jiné smysluplné aktivitě meze neklade. Pletete si nevolení a nic nedělání.

(čímž na druhou stranu neříkám, že věřím v účetní přímou demokracii)

264899

8.3.2012 17:30

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 264884

Nezlobte se jansmithi, ale už nejste můj kamarád. Naše cesty a vzájemné porozumění se defintivně rozcházejí- protože jsme si přestali absolutně rozumět. Jste podivně umanutý a nepřijímáte žádné pádné argumenty. Jenom si pořád jako ten kolovrátek pořád melete tu svou, bez ohledu na to, cokoliv Vám říkám. Snad již dva roky mě takhle obtěžujete, že bych měla volit levici- a to snad nejlépe komunisty. Když Vám oponuji, že komunistickou totalitu jsem prožívala 39 let svého života, tak Vy mi odpovíte, že to neva, protože ti dnešní komunisti jsou prý jinačí. Pořád dokola ty kecy, že stačí si správně vybrat. A když Vám člověk řekne, že žádný výběr neexistuje, že pirátská strana je již v tuto chvíli prolezlá placenými agenty a že Okamura je hajzl a umělá opozice, tak to ignorujete a opět jako kolovrátek mektáte o tom, že my všichni MUSÍME jít volit levici. Ale snad mám právo jít nikoho nevolit? Já Vám to Vaše právo jít chodit ty předem pečlivě vybrané zmrdy furt dokola chodit volit, neupírám.

Občané, kteří nejdou volit, nemusí být pasivní. Mohou se věnovat takzvané „drobné a nepřetržité záškodnické práci“ proti režimu. Představujte si pod tím co chcete, ale přece jen Vám trochu napovím: Stojíte třeba na zastávce autobusu a obtěžuje Vás reklama na lavičkách? Nuž tedy tu reklamu strhněte.[smích] Uběhne Vám rychleji čas, nenudíte se a ještě uděláte něco užitečného pro společnost.[smích]

264901

8.3.2012 17:36

RE: Individuální odboj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 264901

Nechci se mezi vás dva vměšovat, poněvadž já mám v této problematice už celkem jasno, ale dovolte mi drobný dotaz- z čeho usuzujete, že je Okamura hajzl ? Mě je celkem sympatickej

264902

8.3.2012 17:55

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 264902

Tvrdilo to o něm v diskusích několik lidí, kteří ho prý osobně znají. Kromě toho se umělá opozice pozná podle těchto znaků: Ten člověk si žije jako prase v žitě, nic mu neschází, má dobrou práci, ve společnosti se na něho lepí mladé krásky a má přístup kdykoliv do mainstreamu ventilovat své nevšední názory- a hlavně je jaksi na rozdíl od jiných opozičníků (těch skutečných) podivně beztrestný. Skutečné opozici vždycky dříve nebo později někdo zatne tipec- ale těmhle vybraným opozičníkům zkrátka nikdo nezkřiví vlásek na hlavě.

Vždycky si všichni vzpomeňte na „disidenta“ Havla, abyste nezapomněli, jak se vytváří falešná opozice. Ten si taky žil za komunistů jako prase v žitě, měl fešný kriminál, kam mu Olga posílala laskominy, sbíral prachy ze západu, vozil si prdel v luxusním autě a střídal milenky bez ohledu na to, že byl ženatý s Olgou. Na Hrádečku pořádal disidentské orgie a samozřejmě- zase nic. Nikdo ho nikdy za nic nezkrouhnul. A proč? Protože už tenkrát byl 13. oddělením KSČ (Hegenbart, nebo jak se jmenoval) vybrán na prezidenta ve „svobodné kapitalistické zemi.“

264905

8.3.2012 18:07

RE: Individuální odboj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 264905

S Havlem bych ho nesrovnával. Havel byl z prachaté mafiánské famílie. A že Okamura je pracháč bych neviděl jako problém. Naopak- je finančně zajištěn, takže by nemusel být tak lehce „koupitelný“. A navíc se sám vypracoval z nuly, pouze vlastní pílí a inteligencí. Mě přijde, že má celkem konzistentní projev a já mu zatím pořád docela fandím. Ale možná se mýlím. Líbilo se mi, když měl moderovat diskusní pořad v TV Barrandov a zmrdíci mu začali diktovat koho si do pořadu zvát a co říkat. Takže se s nimi rozloučil dříve, než začal. Tím si u mě získal body

264906

8.3.2012 18:23

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Reakce na 264906

>S Havlem bych ho nesrovnával. Havel byl z prachaté mafiánské
>famílie. A že Okamura je pracháč bych neviděl jako problém.
>Naopak- je finančně zajištěn, takže by nemusel být tak
>lehce „koupitelný“.

Četl jsem nedávno nějakou psychologickou studii z 60-80 let a je tam zjištěno, že mnoho superbohatých lidí trpí nějakou poruchou nejistoty, jakýsi strach ze zabezpečení a to je nutí hromadit stále více majetku, protože se stejně bojí, že ten jejich by nemusel stačit (krize, devalvace, cokoliv si lze namluvit)

Netvrdím, že se to týká Okamury, ale mnoho bohatých lidí má také potřebu dál se rozvíjet/htomadit, nemyslím, že by majetnost člověka vypovídala o nezkorumpovatelnosti, jak se traduje.

264909

8.3.2012 18:38

RE: Individuální odboj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 264909

To je pravda pravdoucí. Moje babička taky vždycky říkala:
"S jídlem roste chuť" a "Peníze kazí charakter"
Je to opravdu zajímavý fenomén. Mám kamaráda, který poté co dramaticky zbohatl, také dramaticky zblbnul. [mrknutí jedním okem]

264912

8.3.2012 18:23

RE: Individuální odboj

Duanitta 85.?.?.?

Reakce na 264901

Zkuste se víc soustředit na výsledky, nikoli na výmluvy/pomluvy/dojmy/pojmy. Nejdřív stanovte, co je to "dobrý výsledek", v tom se domnívám, že leckdo (aj Vy) nemá úplně jasno, ač ví naprosto přesně, co je špatně. Negace nestačí. Pokud je váš ideál svět, kde "něco" bude odstraněno, tak se stane to, že to bude nahrazeno nějakým jiným zlem, protože dobro bez zla nefunguje, z dobráků se přirozeně časem stanou vychcánkové, naopak v okamžiku ohrožení zvenčí se vychcánkové stávají statečnými hrdiny. Tedy správná odpověď na otázku co je dobrý výsledek, je společnost v rovnováze, bez válek a hladu, každý ať pracuje jak umí, kdo může pracovat a nepracuje, ať nejí. Matematickým výpočtem lze přijít na to, že peníze nejsou vše.. nebudu zde rozvádět.. víte též, nelze si s nimi ani s jistotou zabezpečit stáří, o škodlivosti jejich lichvářského hromadění ani nemluvě. Teď víme, že zdroje jsou omezené, a nemůže mít elita zisky astronomické, aby jiný umíral na ulici... No a teď si najdenou s šokem uvědomíte, že tohle jsou přeci hesla, která jsme v mládí slyšeli... tohle všechno nás učili, a co víc, až na pár nepříjemných vedlejších nesvobod to i fungovalo. OBJEVUJETE AMERIKU, když nabádáte ke skromnosti ve spotřebě ignorováním řetězců. Skromnost jsme bez luxusu vyznávali, hromadnou, a nevadila, bylo na kulturu, sport, na všechno. Objevujete de facto ameriku i s těma volbama!!! [chechtot] to koukáte... Minulý týden mě uvedl v mírný šok Moudrostrakáč, když popsal fungování Tuzexových poukázek - vždyť to bylo přesně to pravé ořechové, aby lidi neskákali na špek dolaru, i ti blbí aby na to neskákali, a že jsme blbí byli. Ty recepty tu byly... čím dál víc o nich přemýšlím, tím více se před nimi v úctě ukláním - fakt. Amen. Ještě mi zbývá pochopit, proč se nemohlo cestovat (nebo mohlo?), ale už třeba vím, proč byla cenzura, protože ti američtí agenti tu fakt byli a fungovali jak vzteklí a dělali to, co teď dělají v Rusku. Ekonomika rostla, tak jak jsme ji vytvářeli, žádné banky do toho nekecaly. A že jsme se nepřetrhli.. To je snad jediné, co ke svému smutku zůstane vždy skvrnou na socialismu, že lidé bez starostí se časem stanou tak free a happy, že se jim nechce makat a vylepšovat. A kvůli tomu pak třeba jsme se neměli tak dobře. Ale také mohli jakoukoli snahu bojkotovat z vrcholných míst určití soudruzi, posléze obrátivší kabát. Neměli to jednoduché ti komanči, co to mysleli dobře.

Přátelé, já učiním zde jedno přiznání, tento týden jsem změnila stranu, kterou volím, a nedělám to často. 90. leta jsem byla vzorně vymytá modrá. Pak jsem si všimla, že ekonomické ukazatele ČSSD vlád jsou razantně lepší, tedy jsem odvrhla z smolaře pravice. A nyní, co ČSSD spěje k eurovalu, nemohu na to reagovat jinak, než volit KSČM. Já chci vidět světlo na konci tunelu, a mám na to umět si představit M...Automaticky kráceno

264910

10.3.2012 4:26

RE: Individuální odboj

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264910

Už jste viděla Kellera? Taky se vám stalo, že jste koukala a říkala si, no jo, vždyť on neříká nic nového, jen přesně pojmenovává to, co už jsem dávno tušila/věděla...?
Tak jukněte semhle.
Takový globální Keller.

264976

8.3.2012 8:33

RE: Individuální odboj

Gravedigger 82.?.?.?

Reakce na 264836

proc bych mel jit volit politickou stranu, tedy jakousi pravnickou osobu, ktera diky sve povaze nenese za sve jednani zadnou odpovednost? pricemz jeji poslanci jsou chraneni poslaneckou imunitou a tedy nenesou taktez zadnou odpovednost a navic je za jejich spatna rozhodnuti nemuze nikdo tr. stihat. jaky to ma pak smysl?
a co treba takova TOP09 nebo VV, nejsou jen dalsim dukazem ze jit k volbam je zbytecne? [smích] kde mate zaruku nebo jistotu, ze dalsi male strany, ktere se dostanou prez 5 procentni hranici se nebudou chovat stejne? Co kdyz v tomto zavode ma nekdo koupeny vsechny kone a je mu uplne jedno ktery z nich vyhraje..
jinak te zdravim Jendo vrchni demagogu, a sofistikovany manipulatore s patentem na pravdu [velký smích]

264878

8.3.2012 12:33

RE: Individuální odboj

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 264878

Až na to rýpanie do Jendy súhlasím aj s Jarmilou aj s Vami.
Strany sú kontrolované štátom, a sú v nich "ich" ľudia.
Oficiálne, nezákonne a bezprávne DS bol rozpustený kvôli tomu že "podporoval rasovú neznášanlivosť", neoficiálne neboli to "ich" ľudia, ohrozoval finančno-politické kruhy, hra na dve finančné/politické skupiny-kde som to už videl? [mrknutí jedním okem]

Okrídlená veta, žiaľ pravdivá: "keby voľby niečo by menili, boli by už dávno zakázané." Toto je problém, dávajú nám vybrať z rovnako zlých pre väčšinu nevyhovujúcich riešení, snažia nás opiť rohlíkom pseudo-slobody (viac menej sa im to darí viď povzbudzovanie k zúčastnení na voľbách-k legalizácií mega-krádeží a mega-tunelov).

Riešenie situácie je, nájsť spoločne zmýšľajúcich ľudí, ktorý sú aj ochotný niečo aj robiť nielen nariekať a viesť pivné reči, vymyslieť si alternatívu a potom pracovať na jej realizovaní. Či súčasný systém stojí či padá je jedno, treba ju ignorovať tak ako sa len dá.

264883

8.3.2012 14:47

RE: Individuální odboj

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264878

By mě zajímala ta úvaha, čistě z hlediska psychologického, jakým způsobem, jakou cestou došel volič TOP 09 k závěru, že to je to pravé ořechové, už vzhledem k tomu panoptiku osobností s Kalouskem a knížou na štítě. Když si dá strana do čela zloděje, mafiána a pravděpodobně vraha, jak může takovýto volič očekávat od této strany cokoli pozitivního. Děkuji předem za odpovědi.

264888

8.3.2012 18:22

RE: Individuální odboj

kutra vainova (tečka) 937 (zavináč) seznam (tečka) cz 187.?.?.?

Reakce na 264888

mám takový svůj naivní sen, že se všichni lidi zapadní civilizace rozhodnou aktivně jednat a nejít k volbám a jasně tak ukázat, že už mají všeho dost. To by byl poprask, co? V mých silách je však, že mohu jednat aktivně já a nejít k volbám

264908

9.3.2012 16:57

RE: Individuální odboj

jansmith1984 80.?.?.?

Reakce na 264908

Žádný poprask by nebyl, kutro. To by nesměl být mainstream pod palcem lokajů Systému. Mimochodem, když byly USA na vrcholu konjunktury, take tam chodilo k volbám mizivé procento běžných obyvatel a nikoho to nevzrušovalo.

Naopak, v zemích, které spějí do sraček (nebo jsou ve fázi velkých změn) se procento volební účasti běžných občanů ZVYŠUJE, a až to praskné, mohou začít "lítat" farizejové z oken..[smích]


Tady jde právě o rozpor v pomýlených názorech volebních disidentů (eufémisticky řečeno: pitomců), kteří si myslí, že pokud budou místo voleb sedět doma na prd-li (nebo jako odbojáři v Matrixu strhavat ze zastávek reklamy), tak to Systému natřou...[smích]

Nenatřou, leští si akorát EGO střížené s pocitem sebelítosti... Systém si z nich nic nedělá a má je u prd-le (viz. potrestání Týce nebo řidiče autobusu Zemana) a volební neúčast nerozhodnutých voličů má zakalkulovanou do strategie. Navíc ji sofistikovaně využívá k převálcování opozice, byť púvodně opozice volby vyhrála (hlasy pro dobrou věc TOTIŽ CHYBĚJÍ). Posledně k tomu došlo na Slovensku i v ČR a k moci se dostali přeběhlíci ze zkrachovalých a zprofanovaných kosher stran, jako svazák Nečas nebo Kalousek z KDU-CSL nebo spící Schwan ze Zelených.

Zmatení volební disidenti (a odbojáři v Matrixu) seděli doma na prd-li a kdo jim teď rozhoduje o rodinných i státních financích, školství, důchod.systému nebo zdravotnictví???? HOP-09, VV a modráci..... Není se co divit, když jim neoliberální lokajové tlačí do hlav, že volit levici nemá cenu, protože to je stejně převlečená pravice a AGENT kam se podíváš...[smích] Dokonce i z Okamury udělali AGENTA (ani na Putina nezapomněli) - takhle se mediálně, psyops, likviduje opozice a vymývají mozky volebním disidentům, až po uši ponořených ve zmatcích a uměle vyvolané nasran-sti.

A pak kňučí na internetu nebo se ohrazují, že nejsou pasivní, protože oni sepisují (bezzubá) trestní oznámení, či strhávají reklamy na zastávkách, viz. naše společná kamarádka a "Johanka z Arku" (rozená Pilátová) pí.Jarmila, místo toho, aby studovali přednášky moudrych lidí, jako sociologa Jana Kellera, a POUČILI SE..[smích]

Kdyby to celé nebyla v jistém smyslu velká LEGRACE, tak by to bylo k pláči.


Peace,

jansmith[smích]

264954

9.3.2012 18:25

RE: Individuální odboj

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 264954

V našich končinách sa pri parlamentných voľbách sa rozhoduje len o tom, ktorá finančná skupina sa dostáva bližšie ku korytám. Jednoducho kto dostane väčší podiel z lupu, lebo tak či onak tie peniaze sa dostanú k finančným skupinám, z tohoto pohľadu voľby sú len legalizáciou krádeže. Je to ako keby sme mali pri parlamentných voľbách rozhodnúť tom, kto nás okradne, nie o tom či nás okradnú alebo nie.

Poviem Vám jedno tajomstvo, hocikoho zvolíme, okradne nás a veľmi, bez ohľadu na to čo hovorí a aké sú štatistiky, či aký sú sociálny.

264957

10.3.2012 7:42

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 264954

A kolovrátek už zase mele tu svou.....

264984

10.3.2012 21:30

RE: Individuální odboj

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264984

V tomto s Vámi nesouhlasím, Jarmilo. A nelíbí se mi Vaše reakce na pana Jana. Můžete mi tedy Vy říci, jak zabráníte Lívii a Vencovi jít k volbám? Jak zabráníte jejich dětem a dalším příbuzným jít k volbám? Protože dokud neúčast ve volbách není 100%, jsou výsledky voleb platné, takže mi řekněte, jak si to představujete. Čím je Vaše (ne)činnost tak prospěšná pro společnost?

265019

10.3.2012 23:22

RE: Individuální odboj

jansmith1984 80.?.?.?

Reakce na 265019

Je osvěžující sledovat, že tady na Zvědavci nepůsobí jen volební disidenti (kteří svou pasivitu paradoxně deklarují jako aktivitu), ale i lidé opačného pohledu, jako Six nebo baba Blažková...[smích]

Osobně bych se do debat na téma účasti ve volbách (zda-li zvednout prd-l a JÍT - nebo na ní sedět a NEJÍT) nepouštěl, ale začal jsem PRO ROVNOVÁHU reagovat až po té, co se tady začaly opakovaně množit pokrytcům nahrávající agitky proti účasti, v zásadě spravedlivých Zvědavců v čele s pí.Jarmilou and Co...[smích]


Věřím, že tito Zvědavci to myslí v zásadě dobře...[smích] To ale neznamená, že jejich oponenti (kteří stojí oběma nohama pevně na zemi) budou mlčet a podobná nabádání k volebnímu disidentství budou tolerovat. Paradoxně to jde tak daleko, že někteří z těchto "odbojářů" obviňují jendu z agitace PRO účast ve volbách, zatímco jejich vlastní emotivní a mimo realitu postavené agitky PROTI jim nijak NEVADÍ/NEEKLUJE je to...

No není to legrace, kamarádi????..[smích]


A na úplný závěr dva odkazy, které s tématem souvisí:

Jde o dvě zájímavé přednášky o situace ve společnosti, mediálních bariérách nebo naprosto cíleně vyvolávané pasivitě občanů (na kterou se následně chytají nejmenovaní volební disidenti, kteří se pak zmůžou maximálně na kňučení na internetu nebo strhávání a čmárání na plakáty), atd a snad si je pí.Jarmila, Kusučan, dub atd. pozorně nastudují......

1.
Doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D., odpovídá na dotazy z publika.
2.
Prof. PhDr. Jan Keller, CSc., na téma "Tunel na konci světla".


A Peace se všemi,

jansmith[smích]

265025

9.3.2012 21:39

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Reakce na 264888

Ano, to je velmi zajímavé a taky nad tím přemýšlím. Chápu bývalé voliče KDU-ČSL, chápu trochu i ex-zelené. Ale jinak ?

Zloděje, mafiána, vraha - i to bych chápal, není to prokázané, někdo tomu nemusí věřit, ale Kalousek jako takový ?? Konspriativně nekonspirativně, to je zkrátka člověk, který ve vládě sedí kam pamatuju, pravidelně dělal koalice s kýmkoli, kdo právě vyhraje.

To je přeci osoba která naprosto jasně zklamává už po léta zcela oficiálně. Nemůžeme volit stále stejné lidi a očekávat, že budou dělat nové věci, nicméně - voličům stačí nový název a lákavý program, úspěch TOP09 to je důvod k naprostému zoufalství.

264966

9.3.2012 22:01

RE: Individuální odboj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 264966

Koho zavraždil Kalousek (krom české ekonomiky)?

264968

10.3.2012 2:05

RE: Individuální odboj

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 264968

Vono si par vozebracenejch lidi v ceskym krateru ze zoufalstvi kvuli tomu gesindel v cele s Kalouskem uz hodilo masli jak se muzete docist!

264971

10.3.2012 7:51

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 264968

V jeho příbuzenstvu se odehrály tři vraždy. Byl zavražděn jeho švagr Kašák, pak podnikatel, který údajně zastřelil Kašáka, a později osmnáctiletý syn Kašáka měl podivnou nehodu (asi něco věděl).

Pak má na svědomí smrt dvou parašutistů, mladých kluků, kterým Kalousek zakoupil od neprověřené firmy špatné padáky.

Pak má na svědomí některé důchodce, kterým poslal složenku, že dluží státu 130 000 Kč, a které z toho trefil šlak. Prokazatelně kvůli tomu několik důchodců skutečně zemřelo velkým leknutím.

264985

10.3.2012 21:35

RE: Individuální odboj

jansmith1984 68.?.?.?

Reakce na 264985

Tak tady s vámi nemám důvod nesouhlasit, paní Jarmilo. Ještě je dobré připomenout "pitomce", kteří s Mádlem a Issovou přemlovali bábu a teď kňučí, když mají začít platit Dobešovo/Kalousovo kosher školné...[smích] A protože se mi nachyluje měsíční kvóta, tak dovolte něco málo postřehů k tématu na závěr:
Kalous je zvláštní a dlouholetá persóna české vysoké politiky a pitomci, kteří s nadějí na změnu volili HOP-09, přestože věděli, že tam Kalous přelezl z krachující a těžce pokrytecké KDU-ČSL (se stejně pokryteckým knížetem Shwanem, který utekl ze zprovanovaných Bursíkovo/Havlových Zelených) jsou ovečky a naivové pár exeláns...[velký smích]

A co se týče voličů VV, tak ti byli tehdy stejně pitomí a mediálně zblblí jako voliči hopky, ale jako polehčující okolnost je třeba říci, že tam se ty jejich naděje na změnu k lepšímu "třeba" mohly zrealizovat. Čas ale ukázal, že strana VV byla jen klonem ODS a byla stejně jako HOP-09 vytvořena pro odčerpání zmatených voličů levici a také jako podnikatelský záměr některých kosher podnikavců.


Jinak, mám pocit, že si po analytické stránce s Luxorem nebo djb celkem rozumíme a jediné v čem se rozcházíme je náhled na řešení situace.

Možná budou v ČR předčasné parlamentní volby, stejně jako k tomu došlo na Slovači (a blíží se volby do krajů), tak doufám, že pitomců, co budou protestovat sezením doma na prd-li nebo jinými bezzubými aktivitami [smích], bude co nejméně, že se občané nenechají rozdělit a zatlačit do pasivity, že se naopak semknou a účastí ve volbách (tj. volbou jakékoli OPOZICE trojkoaličním modrým strakám, když ne čssd nebo komouše, tak klidně Piráty) zachrání alespoň to málo, co ještě v zájmu běžné populace lze.

Na Slovensku, zdá se, voliči odsekli od zdroje kosher Dzurindu s Radičovou atp. a i když je tam volební účast malá (i tam je mnoho naivních "pseudodbojářů", kteří si na základě zmatenosti a uměle vyvolané nasra-osti myslí, že pasivitou nebo čmáráním na volební plakáty něco pro sebe a své děti REÁLNĚ vybojují), tak SMER bude mít možná vládní většinu a každodenní situace pro obyčejné lidi na Slovensku se tím začne alespoň trochu měnit k lepšímu. Mimochodem, stejně jako v Rusku, kde si lidé (přes kvikot kosher opozice a USraele) zvolili někoho, kdo nejde na ruku světovým pokryteckým E/elitám, kdo lidi nerozděluje ale naopak zemi konsoliduje po Jelcinově pravdoláskové éře, tj. Putina. I to je příklad, že jít k volbám MÁ SMYSL.


A Peace se všemi,

jansmith[smích]

265020

10.3.2012 23:06

RE: Individuální odboj

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 265020

Fico ľudový, čo Vám šibe? [naštvaný]
Ten hajzel podpísal prechodný Euroval a schválil ten permanentný, lebo vraj je to európske, a je náš povinnosť sanovať nezodpovedných Gréckych politikov čítaj nezodpovedné banky.
Urobí pár kozmetických zmien, bude viesť reči aký je sociálny (ako to urobil za svojej prvej vlády) a všetko sa bude pokračovať po starom, bude sa kradnúť a tunelovať, len tváre bielych koní a vrecká oligarchov sa menia. [oči v sloup]

http://www.chelemendik.sk/SERGEJ_CHELEMENDIK_NEVERTE_IM_VOLBY_2012_VIDEO_811734524.html

-odkaz funguje, len stránka Zvedavec neberie
V Rusku mal zmysel ísť voliť, u "nás" ide o len to ktorá finančná skupina sa dostane bližšie ku korytám, kto dostane väčší lup.

U nás nemá zmysel ísť voliť, aj tak ide v nich len o korytá, lebo všetky dôležité rozhodnutia robia mimo Slovenska vo Washingtone a v Bruseli, o nás bez nás systémom.

265023

11.3.2012 1:17

RE: Individuální odboj

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 265023

Ale určitě by mohlo mít smysl tzv. vykřížkování. Kdyby voliči volili konkrétní jména, nikoli jen strany. Přinejmenším by to mohlo mít význam psychologický, pakliže by to přineslo alespoň nějaký viditelný výsledek.

265032

11.3.2012 10:10

RE: Individuální odboj

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 265032

Keby na Slovensku bol ten 1 volebný okres rozčlenený podľa administratívnych okresov, či aspoň podľa krajov, a nesmelo by sa postaviť celoštátna kandidátka, tak by som šiel voliť, lebo by som vedel, že nejde len o korytá.

Keby sa poslanci volili doživotne s možnosťou odvolania (odstúpenia či smrti), tak by som sa šiel roztrhať pri voľbách.

Žiaľ momentálne na Slovensku (a v Česku) ide len o korytá.

265043

11.3.2012 16:11

RE: Individuální odboj

jansmith1984 31.?.?.?

Reakce na 265043

Oracle, kamaráde, i na tebe platí slogan, že pro stromy nevidíš les...[smích] Nic v životě není stoprocentní a občas musím "ve vyšším zájmu" prostě slevit.... Nejde jen o koryta, i když i o ně se šibalové perou...[smích] Jde o záchranu toho mála, co tady ze sociálního státu pro tzv. obyčejné lidi neoliberální kosher hydra ještě nechala. Nebudu se opakovat a pokud tě zajímají mé názory na účast ve volbách ANO či NE, tak je najdeš v odpovědích pí.Jarmile nebo kamarádovi djb.


Co se týče SMERu a povolební situace na Slovensku, tak nebudu fušovat do hodnocení slovenským bratrům. Je to vaše země, vaše parketa a jak si to uděláte (nebo svou pasivitou PODĚLÁTE..[smích]), tak to budete mít...... Osobně jsem rád, že jsem se svou včerejší prognozou ohledně nástupu SMERu nemýlil (že se slovenští voliči nenechali zblbnout kosher médii a radami volebních disidentů (které zde na Zvědavci hrdě zastupuje skupina kolem pí.Jarmily), neseděli doma na prd-li a dostatečný počet jich šel a volil levici) a držím ji včele s Ficem, odbory atd. do budoucna palce. Hen sa okáže......


Pro zajímavost, Oracle, tady máš odkaz na hodnocení předčasných voleb na Slovensku a na SMER, a přeju dobré počteníčko. Mrkni i na diskuzi a mimo jiné i na příspěvky nicka che, Stana, Magnuse Maximuse nebo orinoko:
Slovenské volby: SMER získal pohodlnou většinu, pravice na hlavu poražena.


Glosa na závěr pro volební disidentku a milou kamarádku jendysmithe paní Jarmilu:

A co Čech na volební výsledek na Slovensku?
Bude to přesně podle fóru Renčína:
Na louce tři muži zvíci vikingů. Jeden klečí a má ucho přitisknuté k zemi.
" Slyším nadávání. Kmen Čechů přichází."
A Peace se všemi, váš kamarád,

jansmith[smích]

265059

11.3.2012 18:20

RE: Individuální odboj

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 265059

Keď sa nedemontuje sociálny štát, tak okradnú nás niekým iným spôsobom, a mne je to jedno ako. Kvôli tomu, že sa tu len kradne a nerozhoduje o ničom dôležitom (bez reptania prijmú ďalšiu hovadinu z Bruselu ktorý nás zruinuje, s tým že je to Európske a solidárne), som tieto voľby ignoroval. Iste teší ma to, že nezredukuje sociálny štát, ale to nie je dostatočný dôvod na to, aby som ho zvolil.
Videl som ten interview v živom prenose, z čoho bol ten prepis na OM, a želám si aby to mu vyšlo čo sľubuje, ale ako veci stoja, tak mu to nevyjde, aspoň nie v tomto systéme.

265063

11.3.2012 19:25

RE: Individuální odboj

jansmith1984 31.?.?.?

Reakce na 265063

Máš pravdu, kamaráde. Rozhodně ho čekají velmi prekérní časy, a to i proto, že Slovensko se nemá na vyšších úrovních (vůči mezinárodnímu kosher kapitálu a neoliberálním lokajům Systému) možnost nebo šanci ubránit i kdyby stokrát chtěl.

Snad se ale Fico a SMER (alespoň v rámci vnitřní politiky) postará o ty nejzranitelnější ve společnosti a nedopustí ty největší neoliberální sviňárny, které na tzv. obyčejné lidi na Slovensku (a střední třídu) rozjížděla Dzurindova/Radičova kosher pravice...[smích]


Sám jsem zvědav, jak si poradí a je škoda, že si jako volič dobrou věc osobně nepodpořil.... Naštěstí takových jako ty, Kysučan atpod. nebyla při volbách většina a Fico bude mít v rámci silné pozice alespoň šanci UKÁZAT za co stojí. Škoda, že v Čechách je narozdíl od Slovenska procento občanů, kteří umějí ve své zmatenosti a disidentském pocitu pouze nadávat a kňučet na internetu příliš silné, ale o tom už bylo řečeno dost....


A Peace se všemi, váš kamarád,

jansmith[smích]

265066

11.3.2012 2:11

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Reakce na 265020

V závěru se asi neshodneme, podle mého názoru to totiž Vy, baba či Six berete příliš akademicky.

U nás chodí k volbám cca 60 procent. Dejme tomu, že těch 40 na to kašle.

Pokud by k volbám dorazilo na základě buřičství pí Jarmily a podobných např. jen 5 procent voličů, pak ano, volby by byly právně platné, ovšem současně by 55 procent voličů k těmto volbám nešlo s jasným záměrem je zneplatnit. Uznání takový voleb by nutně vedlo k nepokojům a snad i revoluci i v tak usedlém státě jako je ČR.

Nicméně, nesouhlasím zcela ani s Jarmilou. Není v žádném případě pravda, že malá strana s jednotkami křesel lehce nad pět procent nemůže nic změnit. To je opět akademický pohled na věc, bez ohlížení se na realitu. Ta je u nás taková, že voliči jsou rozděleni více méně 50:50 vlevo/vpravo. To jsou ty naše 101 hlasové koalice. To znamená, že parlament jsou typicky dva monoliticky hlasující bloky a rozhodují jednotky hlasů rebelů. V naší realitě tedy malé strany mají vliv naopak naprosto neúměrně velký vzhledem k počtu hlasů. Druhý efekt je, že je to velký prostor pro korupci.
Pokud nevěříte, vzpoměňte na Melčáka a Pohanku. Dva lidé a otočili vše na ruby. Podobně Zelení, KDU-ČSL, malé strany se vždy dostaly do vlády, protože bez nich to tady nejde.

A zopakoval bych co jsem již napsal - že totiž celá tahle debata je o ničem. Je to stále variace na téma "kdyby lidi udělali to a ono".

Je totiž uplně jedno, jestli všichni půjdou vykroužkovávat jména, všichni nepůjdou volit, všichni půjdou demonstrovat, stávkovat nebo házet vajíčka. Cokoliv si lidé jako celek zamanou tak prosadí, problém je v tom všichni. V podstatě máte každý svojí pravdu.

265033

11.3.2012 7:37

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 265033

Konečně rozumná řeč a ani mi nevadí, že se mnou v něčem nesouhlasíte. Jestli si baba Blažková myslí, že nějakým kroužkováním lidí v malé straně něčeho docílí, tak je na velkém omylu. Strana, která má šanci překročit 5 procentní hranici a dostat se do parlamentu- tak ta je již dávno očištěna od nežádoucích elementů a jsou do ni narychlo před volbami nasazeni, ti „správní hoši“, kteří se tam dostat mají. Dělá se to tak, že nasazení agenti udělají ve straně převrat, strana se rozdělí na dvě části, kde nezasvěcení idealisti (čestní lidé alias užiteční idioti) jsou odstraněni od moci i od stranické pokladny a tím zlikvidováni. Co si jen já namátkou vzpomínám, tak se to stalo ve čtyřech malých stranách- v DEU (Hromádková), ODA (Dlouhý), Zelení (Bursík) a i v Pravém Bloku (Cibulka), kterého jsem byla členkou.

Proto jediné řešení proti tomuto volebnímu podvodu je skutečně nechodit k volbám a docílit toho, aby alespoň 70 procent lidí nepřišlo. Mafiáni nebudou moci tvrdit, že vládnou legálně. Sice bude zákon (který si sami pro sebe vytvořili) na jejich straně, ale lid bude vědět, že se drží u moci neoprávněně. Když někdo udělá zákon, že kdo přejde na červenou, dostane za to trest smrti- tak je snad ten zákon správný a lid má jen bezmocně pokyvovat hlavou, že se proti tomu nedá nic dělat?

265038

11.3.2012 8:03

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 265033

A ještě jsem si vzpomněla na další úmyslně rozbité malé strany: ČSL (aféra Bartončík), Republikáni (Sládek), Národní socialisti (Šula- připravil dokonce stranu o veškerý majetek).

A úmyslné rozbíjení strany se dělo i ve velkých stranách: v ČSSD Wagnerova slavná facka, kterou dal Grulichovi, v ODS se zase udál tzv. Sarajevský atentát.

Prostě jak tady někdo správně poznamenal, volit právnickou osobu je kravina na entou. Je to totéž jako by člověk volil nějakou korporaci. V té korporaci si vládnoucí síly udělají co potřebují- a volič vždycky ostrouhá.

265040

11.3.2012 11:41

RE: Individuální odboj

jansmith1984 83.?.?.?

Reakce na 265033

Problém je, djb, že pokud by lidi volili SPRÁVNĚ a SRDCEM už od ZAČÁTKU, tak by si přeběhlící následně ani NEŠKRTLI...[smích] A nic z toho, co tady v několika vláknech sáhodlouze debatujeme, by se NEDĚLO.


Stále dokola se opakující FÍGL KOSHER OVČÁKŮ a otevřených nebo maskovaných NEOLIBERÁLŮ v pravic.polit.stranách (a jejich lokajů v jim ovládaných médiích), na který zde opakovaně a bohužel bezúspěšně poukazuji, je v tom, že zblbnou nerozhodnuté a adrenalinem ovládané občany k volební NEÚČASTI a mají to DOMA.

Následně totiž chybějí hlasy k tomu, aby byla sociálně cítící levice dostatečně silná a nemusela jít do koalice z pravicovými farizeji. Rovnováha je následně (díky chybějícím hlasům naivních volebních disidentů) příliš křehká a stačí (jak se zde správně poukazuje) pár korupčníků a kosher přeběhlíků a ROZBORKA sociálního státu, jakž takž spravedlivého pro všechny, MŮŽE ZAČÍT.... Já vím, kamarádi, ani levice, Okamura nebo Piráti nejsou ideální (a co na tomto Světě je, že?), ale pořád jen to lepší, než ta farizejská pravicově-neoliberální sebranka....

Posledně jsme to viděli i na vzniku trojkoalice. Přestože levice volby vyhrála došlo nakonec k tomu, že ji chyběly hlasy zblblých volebních disidentů (kteří svou hrdou neúčastí s vodou z vaničky VYLILI i dítě) a stalo se to, co se dalo předpokládat, že "průpiskář" Klaus pomohl vzniknout koalici v té době již totálně zprofanované ODS, pokryteckého novotvaru se starými farizeji v čele Kalousem a spícím Schwanem TOP-09 a kam vítr, tak plášť (hodně štěkat, ale hlavně se udržet ve vládě, že? s Johnem, Bártou a Klasnovou) Věcí veřejných.

A důsledky zklízíme dodnes.


I to KROUŽKOVÁNÍ je lepší varianta, než kňučení na internetu a volební pasivitou nasedání kosher predátorům NA LOPATU...[smích] Vám, přátelé, stačí předhodit kostičku a už se za ní metodou "pro stromy nevidím les", jako o své jediné pravdě přesvědčení lidští ohaři, ženete....

Další dobrý odkaz:
Ing. Ungerman, CSc., odpovídá na dotazy z publika.


Tvůj omyl djb, i pí.Jarmily a dalších analyticky a nikoli srdcem uvažujících zvědavčích volebních disidentů (mám jmenovat? raději ne, protože dotčenost a sebelítost je bohužel další z jejich povahových rysů) JE V TOM, že destruujete jednotnost volebního potenciálu tzv. obyčejných lidí a místo abyste masu běžných lidí (kteří si neuvědomují, jak obrovskou mají MOC státní i celoplanetární kosheristán změnit k lepšímu) SJEDNOCOVALI, tak je MATETE a s hrdým pocitem "bojovníků" v Matrixu z nich děláte (s pocitem vizionářů) ovce, které si myslí, že jim narostly drápy a tím pádem ještě větší PITOMCE, než ve své nevědomosti jsou...[smích]


A voooo tom to v zásadě celé je, kamarádi, a Peace s vámi,

jansmith[smích]

265047

11.3.2012 15:30

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 265047

Jestli mě stále budete nazývat volebním disidentem a jinými nesmysly a vyjadřovat se o mně, že kňučím, tak jestli toho skutečně nenecháte, tak já Vás začnu nazývat Straširybkou a jinými nadávkami. Jste už fakt trapný, jak zde pořád demagogicky kňučíte, že jde volbami něco změnit. Mám už Vás plné zuby volební agente. Jděte už do háje zelenýho i s tím svým věčným pokryteckým kamarádstvím a mírem, cvoku!!!

265058

11.3.2012 17:44

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Reakce na 265047

V první řadě mne neustále dokola překvapujete jak hovoříte v různých variacích o KOSHER OVČÁCÍCH, ale důsledně odjakživa používate hebrejský pozdrav. Peace=mír=Shalom.

To naokraj.

Nicméně, je až k uzoufání jak logický nesmysl jste schopen s takovou vervou propagovat. Vy snad pro stromy nevidíte všechny lesy světa.

Kolik je u nás stran ? Obvykle cca kolem 30.

Vy navrhujete volit.

Jarmila navrhuje nevolit.

Z toho vyplývá, zcela nezvratně.

VY pracujte NA ROZDĚLENÍ voličských hlasů na potenciálně 30 malých nevýraznch dílů.

JARMILA SJEDNOCUJE voliče protože narozdíl od Vaší pošetilé rady, její rada NEMÁ žádné varianty pro rozdělení potenciálu masy.

Zkrátka, posílejte nás na kohovolit.eu, věřte ve volby, to je ostatně legitimní názor, ale rozhodně zapomeňte na to, že byste si mohl namlouvat že Vy sjednocujete a Jarmila rozděluje, když to je přesně naopak.


PS.: ano, volit srdcem, už zase kladete na voliče nerealistické předpoklady, každého srdce samozřejmě má jiné požadavky, lidé, naštěstí, nemají jedno univerzální srdce, ale jsou různorodí.
Volit srdcem svoji stranu JE ROZDĚLUJÍCÍ POŽADAVEK. Nejít k volbám je JASNÁ JEDNOZNAČNÁ SJEDNOCUJÍCÍ VARIANTA.

Mohl bych Vám tam přidat i tu červenou a bold, jestli je to pro Vás lepší.

Nic ve zlém [mrknutí jedním okem]

265062

11.3.2012 18:41

RE: Individuální odboj

jansmith1984 173.?.?.?

Reakce na 265062

Problém je, djb, že si nerozumíme. NEROZUMÍME si v hodnocení stavu, nerozumíme si v názvosloví a nerozumíme si ani v pochopení PODSTATY PROBLÉMU, kterou se pokouším stále dokola akcentovat.


Takže ještě jinak: Ve společnosti existuje určitá množina oprávněných voličů. Pokud by se oprávněná množina tzv. běžných lidí (a zejména střední třídy, o kterých zájmy se v kosheristánu s pokrytci bojuje) SPOJILA a MOUDŘE ODVOLILA, neexistuje síla, která by je mohla porazit. V kontradikci k tomu je to, co bezzubě z pozice volební disidentky činí, jinak za spravedlnost a pravdu se beroucí, pí.Jarmila.

TY TVRDÍŠ, že paní Jarmila potenciální voliče podněcováním k volební pasivitě sjednocuje, ale NEVIDÍŠ, že sjednocuje pouze určité procento zmatených a nerozhodnutých voličů. NIKDY se totiž nestane, že by se oprávnění voliči domluvili a nešel volit NIKDO. VŽDY někdo volit půjde (rodinní příslušníci nebo lokajové Systému jako první) a ten někdo způsobí, že se k REÁLNÉ MOCI a k tvým penězům (nikoli v Matrixu) dostanou právě ty skupiny, proti kterým s pí.Jarmilou brojíte.

A říkám to "tady na tý točně" [smích] stále dokola: Pokud jim to usnadní i SJEDNOCENÁ skupina "pitomců", kteří volit hrdě nejdou - MAJÍ TO DOMA bez jakékoli námahy......


Na Slovensku se to přes enormní snahu kosher médií (zblbnout lidi k maximální volební neúčasti a dostat kosher pravici zase k žezlu) NEPODAŘILO a farizejové a GORILÍ osobnosti (včele s Dzurindou a Radičovou) v předčasných volbách totálně UTŘELI.

I ty si přečti odkaz, který jsem nechal kamarádovi Oraclovi a zejména diskuzi pod článkem...[smích]
Slovenské volby


A co se týče výrazu Peace: mír, pokoj, pohoda, vyrovnanost, smír, právní jistota apod., tak co je na něm tak závadného, kamaráde???..[smích]

I kdyby pocházel z hebrejštiny, tak jde v první řadě o jeho SMYSL (podstatu) a nikoli o původní jazyk vzniku. Uvědom si, že rozumní lidé tady na Zvědavci nebrojí proti Ž/židům nebo hebrejštině (vždyť i Ježíš z Nazaretu byl údajně Žid). Oni vystupují proti farizejům a pokrytcům jakéhokoli náboženství, barvy pleti nebo etnika, kde se sionisté a lokajové USraele nacházejí na předních pozicích.


Doufám, že ti toto vysvětlení stačilo, kamaráde, pozdravuj do jendysmithe zamilovanou pí.Jarmilu a Peace s vámi oběma,

jansmith[smích]

265064

11.3.2012 19:37

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Reakce na 265064

Pane Jane, omyl, já Vám rozumím naprosto přesně. Ostatně píšete
stále dokola totéž a není na tom nic náročného.

Já s tím ovšem nesouhlasím.

"pokud by se spojila a moudře odvolila"

Jasně, kdyby, kdyby, kdyby. Takových frází můžu nasekat milion. Kdyby se spojili a přestali platit na odpor daně, kdyby stávkovali...

Smiřte se prosím s tím, že někdo na existenci takového kdyby nevěří a proto hledá jiné varianty. Z mého pohledu zas existuje skupinka provolebních "pitomců".

A jestli myslíte, že Fico na Slovensku představuje změnu, tak pro mě je to další potvrzení, že lidé se ani v případě nejvyššího naštvání hromadně nikdy nerozhodnou k nějaké nezávislé straně. Naopak šli prostě tupě volit tu nejprofláklejší mainstreamovou opozici.

265067

11.3.2012 20:33

RE: Individuální odboj

jansmith1984 184.?.?.?

Reakce na 265067

Dobrá, djb, už toho necháme a úsudek nechť si učiní každý ze Zvědavců sám.


Ostatně, to tvoje kdyby, kdyby, je se stejně pomýleného kbelíku vás volebních disidentů, jako to obvinění jendysmithe, že tady agituje....

Jako kdyby jste Vy tady dělali něco jiného, kamaráde...[smích] Vy tady v opačném gardu v čele s pí.Jarmilou neagitujete??..[smích] Narozdíl od vás, já vás z toho neosočuji, jen trpělivě vysvětluji kde se mýlíte a jak dobrovolně nasedáte pokrytcům a kosher neoliberálním predátorům (a navíc hrdě) na lopatu.

Takže z řečeného je evidentní, že příklad s tvými kdyby platí i na tvé vlastní fráze a teorie (což buď nevidíš nebo ti to nevadí) a tvoje kdyby je minimálně stejně rovnocenné mému...[smích]

Nikdy se totiž nestane, že by NEŠEL volit NIKDO (zváště za situace, kdy jde společnost do srač-k) a jak jsem psal jinde, pasivita a kňučení na netu (nebo strhávání plakátů) ještě nikdy NIC (kromě posilování vlastní důležitosti a sebelítosti) nevybojovaly.


Na Slovensku levicoví voliči minimálně způsobili, že se pravicovým kosher Gorilám NATÁHLY jejich křivé HUBY a kdyby už pro nic jiného, tak pro tu LEGRACI těch pár kroků do volební místnosti (a podpora Smeru), což tobě a dalším stále nedocvaklo, rozhodně stála.


Takže tak (jak jsme říkali jako děti: mír do příští "války" ) a Peace s tebou, kamaráde,

jansmith[smích]

265068

11.3.2012 21:35

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Reakce na 265068

>Takže z řečeného je evidentní, že příklad s tvými
>kdyby platí i na tvé vlastní fráze a teorie (což buď
>nevidíš nebo ti to nevadí) a tvoje kdyby je minimálně
>stejně rovnocenné mému...[smích]

To si uvědomuji a souhlasím. Jde o to, že Vaše "kdyby volili správně" opakovaně selhává po desítkách pokusů. Lidé k volbám chodí a...nepomáhá to.
Proto hájím jinou variantu, nemůžete čekat, že opakováním téhož dostanete nové věci.

Vaše "kdyby" je status quo. Jarmilino "kdyby" je pokus o něco nového.

(opět opakujete chybnou podmínku aby nešel volit nikdo, to není nutné)

A další věc, naplno jste to nenapsal, ale zdá se, že máte pocit, že pravice je ta špatná a levice je ta správná. Pak je to jasné, Vy v nabídce stran vidíte možnost, já ji tam nevidím. Pro mě varianta, že se všichni seberou a zvolí komunisty, čssd nebo jinou levicovou stranu je stejné peklo. Představa, že se všichni seberou a zvolí zničehonic jednu konkrétní z malých stran - tomu snad nevěříte ani Vy.

Každopádně, já nikomu nechození k volbám nenutím, já tu jen komentuji předestřené názory a každý ať zvolí co je mu nejbližší sám.

265072

12.3.2012 7:36

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 265072

Zdá se, že Slováci chápou situaci rychleji než Češi. Na Doležitém.sk už velmi mnoho Slováků agituje, aby lidi k volbám nechodili, že je to podvod. K volbám se tam dostavilo 60 procent voličů, takže 40 procent k volbám nešlo- což je slušný výsledek. Až je Fico na celé čáře zklame ( o čemž nepochybuji, protože je to mafián jako každý jiný), pak ještě víc Slováků pochopí, že jsou volby naprosto k ničemu. A příště se může stát, že se poměr zvrátí, to znamená že bude volit jen 30 procent pitomců a 70 procent lidí bude volby bojkotovat. A to bude přesně ten okamžik, kdy vláda nebude moci tvrdit, že zastupuje většinu a že byla legálně zvolena. A to ani v případě, že podle (jejich mafiánského) zákona tomu tak bude.

265085

12.3.2012 9:41

RE: Individuální odboj

jansmith1984 217.?.?.?

Reakce na 265085

A to je váš velký analytický OMYL, paní Jarmilo. Četla jste vůbec něco od Jana Kellera nebo zkoukla videa tady postnutá??? Nemusíte odpovídat, je evidentní, že je to jedno....[smích]


Mnoho nechybělo a pustil sem se do další reakce na váši rozborku situace na Slovensku..... Chystal sem se vám opět na příkladech ukázat, že pokud by slovenští voliči byli jako vy, měli by nyní u žezla stejné pravicově Gorilí pokrytce jako prve, ty, kteří se jen třesou na to, aby mohli pokračovat v demontáži sociálně únosného systému, v cizelování tunnelingu a lichvy, vše dle kosher pravicového hesla: "ZISKY JSOU SOUKROMÉ - DLUHY JSOU VEŘEJNĚ nebo jiného hesla: "VAŠE PENÍZE SE NEZTRATILY - POUZE JE MÁ NĚKDO JINÝ" [velký smích], ale už vás nechám být...


Lidé jako vy (takoví ti poslední spravedliví, ale žijící mimo realitu) způsobili v historii lidské rasy (byť v dobrém úmyslu a často se spasitelským syndromem) sobě i svým bližním (svou, pasivitou nebo naopak chybně cílenou aktivitou) mnoho zla a zbytečných problémů a ASI TO TAK MÁ BÝT....

Asi si lidská rasa musí opravdu šáhnout na DNO a tím, že NENASLOUCHÁ dobře míněným radám, si bude muset prožít opravdovou katarzi (astronomické rozevření sociálních nůžek s obrovskými nepokoji a násilnostmi nebo Velkou válku).

Kolektivní vědomí lidské rasy se na základě dosud těžce a krvavě nabytých zkušeností postupně přibližuje k nadkritické hranici POCHOPENÍ a je jen otázkou, jestli této hranice dosáhne dostatečně včas, bez nutnosti si prožít v horší variantě to, co pod pokryteckou taktovkou nadnárodních Ovčáků, kosher E/elit (a bezpáteřních pokrytců) prožívali po tisíciletí naší předkové.


Slovensko nechme bratrům Slovákům, přejme jim, aby zvládli udržet svou domovinu na úrovni vhodné k pohodovému životu nejen horních deseti tisíc V/vyvolených, ale i všech ostatních tzv. běžných občanů a my se raději zaměřme na podmínky v České republice.

Slováci ukázali, že ještě nejsou totálními ovcemi (které mainstream a lokajové v něm působící dokáží dotlačit kam potřebují - tj. k volbě tzv. pravice nebo volební pasivitě) a že se dovedou (narozdíl od mnoha přemoudřelých českých "Pepíků" ) NAHLAS (nikoli v Matrixu, ale reálně) OZVAT. A uvidíme, jestli k něčemu podobnému dojde i v Čechách.

Pokud nikoli, NAŠTĚSTÍ nám ještě zbývá INTERNET, kde se můžeme v rámci hovění si v pocitu sebedůležitosti a sebelítosti do sytosti bezzubě vypovídat ze svých bolístek a zanadávat si [smích], jistě zbude i dost laviček s reklamami, které můžeme "odvážně" strhnout a také můžeme do sytosti podepisovat bezzubé petice a trestní oznámení (i když, nic proti tomu), ze kterých má Pospíšilova nomenklatůra v 99% jenom legraci.


A k tomu nám dopomáhej "nejvyšší" a do budoucna Peace se všemi, váš kamarád,

jansmith[smích]

265088

12.3.2012 17:15

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 265088

Vy nijak nereagujete na žádné mé argumenty, nevedete se mnou dialog, ale stále používáte jen ten svůj monolog- čili chováte se jako ten příslovečný kolovrátek.

Takže mír s Vámi, peace, shalom, popřípadě salam aleikum, ale já s kolovrátkem ztrácet čas nebudu.

A mimochodem, někdo na Doležitém zveřejnil mé názory na zastupitelskou demokracii, takže jak je vidět, Slováci mi rozumí, ale Vy ne.

265110

12.3.2012 17:54

RE: Individuální odboj

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 265110

Dám pod Vás kôň pani Jarmila:
-na Slovensku sú viac než 4 milióny oprávnených voličov
-k voľbám prišiel 59,9% oprávnených voličov
-Smer z toho získal 44,4% hlasov, to je viac než 1 milión hlasov
Takže :
-s jeho vládou minimálne nesúhlasí viac než 3 milióny voličov ( a cca polovica voličov je vyslovene proti jeho vláde)
- z toho vyplýva v mene akej väčšiny sa tu vládne, o akej legitímnosti sa tu hovorí, aká je to vlastne "vláda ľudu"?
-čokoľvek hovorí Jansmith, čísla nepustia, vláda nie je legitímna keď vládne voči vôli 3/4 voličov

Preto hovorím systém zastupiteľskej demokracie je podvod a slúži len na to, aby sa rozhodlo kto bude bližšie ku korytám. Polopatisticky rozhoduje sa o tom kto nás okradne a kto odnesie domov legálne väčší lup.

265115

12.3.2012 21:40

RE: Individuální odboj

jansmith1984 93.?.?.?

Reakce na 265115

Když píšeš o legitimitě, Oracle, tak dovol poslední reakci. Úvodem, ten kůň pod pí.Jarmilou je schromlý, stejně jako legitimita, kterou popisuješ..[smích] Váš popis legitimity je další z vaších metodologických omylů, stejně jako jiná nepochopení volebních disidentů obecně. Legitimita, tak jak ji chápete vy, může mít váhu pouze ve vaších pocitech a virtuálně. V reálném životě a za současných volebních pravidel nemá váhu žádnou...[smích]


V reálném životě bude Ficova vláda (pokud ji Gašparovič přiklepne), vzhledem k číslům, naprosto legitimní a také bude (v reálném světě) REÁLNÉ VLÁDNOUT. Bude rozhodovat o vaších důchodech, zdravotnictví, zahr.politice atd, a to nikoli v Matrixu, ale v každodenní realitě...


Je úplně jedno, jestli ji zvolilo "pouze" něco přes milión oprávněných voličů (což je vzhledem k prognózam kosher lokajů opravdu hodně) a že ti co k volbám nešli s ní podle tebe nesouhlasí.

V Systému, který máme, ti, kteří k volbám nešli, totiž jako kdyby NEBYLI, oni NEEXISTUJÍ.

Systém je má "na praku" a paradoxně, pokud by volby dopadly opačně a na Slovači vyhrála pravice, bylo by tomu stejně. Naštěstí pro obyčejné lidi kosher Goriláci utřeli a k žezlu se díky účasti nasrat-ch voličů dostal SMER, který je ze své podstaty více nakloněn hájit práva a jistoty tzv. běžných lidí a navíc má sociální stát v programu.

A ti, kteří k volbám ŠLI a SMER NEVOLILI, volili ve své zblblosti buď (znovu) naprosto zprofanovanou pravici (která po zásluze propadla) nebo svůj hlas zahodili s jinými nevýraznými stranami.A ti co volit NEŠLI?? Důvod, proč tolik obyčejných lidí k volbám nejde spočívá v tom, že jsou jednak nasra-ý (a k pasivitě se často uchylují proto, že jim nedocházejí souvislosti a hlubší vhled), ale také proto, že mají krátkou paměť. Ne nadarmo velké novodobé sociální průsery nebo otřesy přicházejí v cyklech zhruba 80let, až lidé co pamatovali pomřou...[smích] Další důvod, proč k volbám nejdou je ten, že podléhají sebelítosti a jsou naprosto dezorientovaní a apatičtí. Volby pak ze strachu z duševní bolesti (v rámci uchování vlastního duševního zdraví) vytěsňují. To jsou právě ti, které k pasivitě dotlačila kosher média a cílený psyops neoliberálů, kteří potřebují mít OVCE buď NA SVÉ STRANĚ nebo zblblé a pasivně chrochtající (nebo bezzubě nadávající) v chotári..[smích]

Ten ZBYTEK pasivních voličů, který k volbám NEŠEL (přestože se o politiku zajímá a který také nemá na nic vliv) jste Vy, kamaráde. Pochopil??..[smích]


Až s pí.Jarmilou prosadíte přímou demokracii nebo dosáhnete zákonem určenou minimální volební účast, tak bude volební disidentství možná něco platné. Než se tak stane, nasedáte predátorům NA LOPATU...


Jako váš kamarád vám ke změně volebního sytému držím palce... a v tomto vlákně Peace s vámi,

jansmith[smích]

265128

13.3.2012 10:11

RE: Individuální odboj

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 265128

S pani Jarmilou súhlasím v tom, že parlamentárna demokracia, je legalizovaný podvod na ľuďoch. Čo sa týka volebného zákona, ten je aký je, voľby by boli platné aj pri 5% účasti, síce v zákonoch nehovorí o legitimite, ale tá vláda by bola nelegitimná a to by bol stav pred lynčom.
Na Slovensku ide o to, že cca 1,5 milióna voličov povedal pomerne slušne na volebný systém nie, ďalších cca 1,5 milióna je proti Ficovej vláde, takže reči o demokracií a vláde v mene väčšiny neobstoja.

I keby som bral tú Ficovu vládu za legitimnú, s tými 80 ročnými cyklami neurobí nič, je to zámerne zabudovaná chyba vo finančnom systéme, žiadna vláda nedokázala s ním vyrovnať bez zmeny pravidiel vo finančnom systéme program, New Deal sem, program New Deal tam.
Takže ľudia majú dve možnosti (či šli voliť alebo nie), buď budú čakať v prípade na vládnu pomoc (čo je Váš prípad a čo aj navrhujete-väčšiu ovčianskosť som ešte od Vás nevidel a pri tom pohŕdate s ovcami), ktorá nepríde a budú pri tom búriť, alebo budú aktívny a budú sa snažiť spoliehať na vlastné sily a spojovať sa do väčších celkov (čo je prípad mňa a p. Jarmily).

Ja mám z tohoto pohľadu čistý štít, terajšiu vládu som nevolil ani som ju nelegitimizoval, takže neočakávam od neho, že vyrieši ekonomické a moje problémy za mňa.

265143

13.3.2012 7:46

RE: Individuální odboj

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 265115

Máte pravdu Oracle, vláda Fica je nelegitimní, protože nezastupuje většinu Slováků. Pouze 1 milion lidí ho volilo- ale 3 miliony lidí ho nechtěly. Co je tohle do pytle za demokracii? To si z lidí fakt mafiáni dělají dobrý den.

Přímá demokracie existuje u společenství vlastnictví bytů. Tam platí, že je zvoleno představenstvo- ale to představenstvo se vždy musí řídit přáním VĚTŠINY vlastníků bytů. Kdyby existovaly u vlastnictví bytů stejné poměry jako v zastupitelské totalitě, tak to zvolené představenstvo by si dělalo co chce, mohlo by podle libosti rozkrádat společně nastřádané peníze, aniž by byli za to trestní a odvolatelní. Po čtyřech letech rozkrádání společného majetku by konečně mohli být odvoláni, aby bylo zvoleno nové představenstvo, které by mělo dovoleno chovat se stejně jako to minulé. A jak by vypadaly výsledky takového hospodaření? Barák by byl zchátralý na spadnutí, ale několik lidí z domu by se napakovalo a z ruiny se odstěhovalo do svých přepychových vil, které si nakoupili z nakradených společných peněz. Takhle přesně vypadá „zastupitelská demokracie“, kde 150 lidí neomezeně, absolutisticky a bez jakékoliv společenské kontroly vládne 4 milionům bezmocných slovenských poddaných. Takhle neomezeně a bez naprosté kontroly si nemohla dovolit vládnout ani šlechta, která byla hlídaná nižším zemanským stavem a církví.

Jaké z té totality ven? Uspořádat celonárodním referendum, kde většina národa rozhodne, že si nepřeje zastupitelskou totalitu, ale že žádá přímou demokracii švýcarského typu.

265137

13.3.2012 9:45

RE: Individuální odboj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 265137

>Uspořádat celonárodním referendum, kde většina národa rozhodne, že si nepřeje zastupitelskou totalitu, ale že žádá přímou demokracii švýcarského typu.
Jak jednoduché! Tak do toho! Hlavně musíte "nějak rozpohybovat" tu většinu národa.
Fico rozpohyboval, podle Vás, pouhý milion. Tři miliony jsou na Vaší straně, jak jsem přečetl tu Vaši povolební matematiku. To je slušná většina. Ještě chybí to dotažení do konce, ale pro Vás to bude maličkost.

265142

13.3.2012 19:09

RE: Individuální odboj

jansmith1984 134.?.?.?

Reakce na 265142

Dobrá poznámka...[smích]

A mimo debatu, protože v tomto vlákně již bylo z mé strany myslím předáno VŠE, jen pár Odkazů pro pí.Jarmilu (všechny kamarády, které to zajímá) a bratry Slováky obecně.....


TÉMA: Rizika přímé demokracie, pokud před tím nedojde k zásadní změně (zejména finančního) Systému - (jde o naturalistický výklad, který si nebere servítky, řečník trochu šokuje, ale není daleko od pravdy). A Peace se všemi:

1.
Rudolf Vaský - Historická nevyhnutnosť Česko-Slovenskej krvavej revolúcie - a čo po nej.
2.
Rudolf Vaský, nám.SNP, Bratislava, 24.Febr.2012

3.
Volby 2012- prečo voliť (prečo sme mali ísť voliť)


jansmith[smích]

265173

13.3.2012 20:40

RE: Individuální odboj

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 265173

Zaujímavé, v predchádzajúcom príspevku (na čo som reagoval), ste zas podporovali Smer-SD a potom sem ste capili proti-Smerovský klip, len ja som z toho zmetený?

265182

13.3.2012 21:28

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Reakce na 265173

Ano, tím se pocitově straší, že volič je neodpovědný. Obvykle se uvádí, že voliči by samozřejmě ihned zrušili daně a předhazují se taková videa hloupých jedinců.

Dodal bych dvě věci

1) video s blbcem je hloupá propaganda, samozřejmě existují, ale je jich ve společnosti menšina

2) takové typické referendu s propagandistickou otázkou proběhlo minulý týden ve Švýcarsku. Otázka byla, zda prodloužit dovolenou o dva týdny.
Švýcaři odpovědně zamítli zvýšení dovolené s 67 procentní většinou a ukázali, opakovaně, že i masa je schopná chápat důsledky nepopulárního rozhodnutí

A pak tam jistě volilo pět takových babek co nám tu pouštíte na videu.


ps.: ano, fico je volen legitimně, protože přišlo moc lidí, kdyby jich přišlo míň bude legitimní méně a méně až to přestanou lidé akceptovat. Jak prosté [chechtot]

265184

13.3.2012 23:54

RE: Individuální odboj

jansmith1984 199.?.?.?

Reakce na 265184

Vy mne nenecháte se odmlčet, kamarádi??..[smích]

Pro Oracla, k té něčí zmatenosti...[smích] V klipech Vaského se mluví o Dzurindovi, Chmelárovi, Gálovi, Gorile, ÚROKU A EKONOMICKÉ REFORMĚ nebo T.Baťovi. Naopak o Ficovi a SMERu sem tam nezaregistroval ani slovo. A SMER neprožívám, jen říkám, že levice z hist.podstaty brání (proti kosher predátorům) zájmy společnosti jako CELKU a snaží se udržet v chodu sociální stát. Proto je dobré ji volit a nenechat se zblbnout demagogy a zůstat sedět doma na prd-li...

A ještě k tobě, djb, kamaráde. Ve Švýcarsku voliči zamítli zvýšení dovolené z jednoho prostého důvodu. Někdo férový a zodpovědný jim vysvětlil, že důsledek prodloužení dovolené o dva týdny bude znamenat zvýšení nezaměstnanosti, a to byl důvod, proč to u (o poznání solidárnějších a méně zblblých) Švýcarů v referendu neprošlo.

To znamená:
1. ve Švýcarsku vyšší povědomost o souvislostech u běžných občanů a žádné kosher překrucování nebo zamlčování faktů (kterého se v českých a slovenských farizejských podmínkách dopouštějí lokajové kosher Systému - navíc po polobotky zabořeni v prd-lích USraele) jen tak neprojde..[smích]

2. ve Švýcarsku funguje celkem dobře přímá demokracie (hovoří o ni i RUDOLF VASKÝ) a lidé vědí, že sedět doma se nevyplácí. Sezení na prd-li se běžným lidem nevyplácí ani u nás, v zemích, kde přímá demokracie zatím není (fakta hovoří jasně, ale vysvětlete to dezorientovaným naivům).


Závěrem ještě pár odkazů pro ty, kteří nemají nevratně "zapouzdřené" mozky.

Jde o video "paní Jarmily" v mužském podání. George Carlin - JÁ NEVOLÍM! Ten mluvka plamenně hovoří o tom, že NEVOLÍ a je na to hrdý. On za nic nezodpovídá, protože On nikoho nevolil, Jeho se to netýká, On je z obliga... Jak jednoduché - pro pitomce jako on....

Už ale neřekne, že ho kosher lokaji dosazena neoliberální vláda semele úplne stejně, jako všechny ostatní obyčejné občany. Ať už si to přizná nebo ne, i ON je součástí Systému a důsledků, které svou volební pasivitou dopustil. Na druhou stranu je možné, že ten člověk (psyops) pracuje v souladu s kosher médií na přesvědčování levicových ovcí k sezení doma. A poslední možnost je, že je to jen obyčejný pitomec...[smích] To je totiž přesně to, co predátoři od ovcí potřebují. K obojímu mu "blahopřeji" a Peace s ním.


Jediné, co by mohlo zařídit, že vlády zvolené malým počtem hlasů nebudou LEGITIMNÍ, by mohla být revoluce (viz. Rudolf Vaský). Samozřejmě nikoli krvavá, ale řekněme důsledná. Sabotování voleb a pozdější rozumování na netu o virtuální LEGITIMITĚ toho nedosáhne ani náhodou:

A ještě jeden R.Vaský: Rudolf Vaský - Kulturny Dom Ružinov 30.Septembra2011- Konferencia o priamej...


jansmith[smích]

265192

14.3.2012 1:43

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Reakce na 265192

Výborně, Jene,

takže už i Ty jsi dokázal připustit, že existují podmínky, za kterých přímá dmeokracie funguje (Tvé 1. a 2.)

Někdo může ty podmínky rozšířit nebo definovat jinak, ale to je jedno.

Zkrátka existují.

Takže, prosím, neházej klacky pod nohy lidem, kteří se snaží, aby i tyto podmínky nastaly i u nás, protože to samozřejmě možné je (samozřejmě s takovými horlivými zastánci voleb Tvého typu je trochu problém, ale lidé to pochopí).

Cesta je pak přímočará.

1) vysvětlit lidem, že volební systém jaký máme je nefunkční

2) předestřít jim alternativu přímé demokracie

3) šířit povědomí o odpovědnosti za svá rozhodnutí

Což je legitimní postup a Jarmila ho činí. Tvůj přístup je ovšem dost demagogický a tmářský, takže tímto se s diskuze odlučuji. Věřím že cokoliv mi napíšeš jsem již zodpověděl dříve, protože stále opakuješ své kolečko, ale ani stokrát omletým omylem jsi pravdu nevyrobil. Peace [smích]

265199

14.3.2012 8:13

RE: Individuální odboj

jansmith1984 24.?.?.?

Reakce na 265199

Jasně, djb. Jak sem psal i v dřívějších svých reakcích, v zásadě si rozumíme a v rozporu a neporozumění jsme jen v náhledech, jak se jako běžní občané za současných podmínek zachovat. Zda-li ve svém nadšení podléhat "svatým" demagogům a jestli je dobré volební pasivitou vylévat s vodou z vaničky i dítě...[smích]

Co se týče (jak říkáš) mého připuštění přímé demokracie, tak si to vysvětluješ (a opět, jak se u volebních disdentů často stává) v rozporu s REALITOU, kamaráde...

Nikde jsem neřekl, že jsem PROTI ní. Spíše jsem popisoval problém z JINÝCH úrovní vnímání.... Říkal jsem totiž něco v tom smyslu, že dokud u nás nebude přímá demokracie v nějaké férové formě (REÁLNĚ) NASTOLENA a FUNKČNÍ (alespoň něco takového jak mají Švýcaři), tak je za stávajících podmínek volební pasivita naivních "pitomců" (kromě posilování vlastní sebelítosti) NEFUNKČNÍ a k ničemu pozitivnímu nepřispívá. To je to dobrovolné NASEDÁNÍ kosher predatorům (Zisky jsou soukromé, ale Ztráty veřejné) NA LOPATU. Tj. praktické, nikoli virtuální, dopady na reálné životy (peněženky) běžných občanů.

A dále zde existuje další nepochopení naivních aktivistů při nastolování přímé demokracie, tj. problém, který popisuje i R.Vaský.


Udělej si čas (stejně jako Kysučan nebo Oracle) a OPRAVDU DOBŘE a detailně si bez emocí a předsudků PROJDĚTE videa, která jsem postnul. Obávám se, že jste to neudělali (viz mylná Oraclovo poukazování na SMER) a pouze unáhleně deklamujete něco, co ve vás vytváři POCIT správnosti (co koexistuje s vaším naivním přesvědčením týkající se i volební pasivity).


Závěr: To co prosazuje pí.Jarmila NENÍ legitimní a už vůbec ne účinný postup a ve své sebestřednosti a neporozumění faktům jen sám sebe tak nazývá (Vaský to popisuje na příkladu naivního nebo zblblého Chmelára). Ten její/váš postup NEFUNGUJE, kdy fungovat by mohl jedině ZA úplně JINÝCH podmínek, které pokud nenastanou, žádná další akademická a bezzubá debata nevyřeší...

A to je ta vaše "metodologická" CHYBA, kterou ve svém nadšení NEVIDÍTE a kterou nasedáte ovčákům na lopatu...[smích]


Mimochodem, obdivuji a jsem vděčný, že mi editor umožnil opakovaně reagovat, přestože jsem stanoveny měsíční limit přetáhl. Myslím, že můj pohled měl pro pochopení Podstaty (a na první pohled málo patrných zádrhelů) ostatními Zvědavci smysl a že to bylo všem stranám k užitku. Ostatně, mimo téma to nebylo, protože vztah běžných voličů k účasti ve volbách úzce souvisí i s chápaním politiky (o tom je článek) farizejského USraele jako takového.

A Peace se všemi,

jansmith[smích]

265215

13.3.2012 22:43

RE: Individuální odboj

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 265173

Honzíku, Honzíku (alebo Jeníku),

klesol si skoro úplne v mojich očiach. Zatiaľ som Ťa považoval len za určitého fundovaného klona ČSSD (v podstate je jedno, či plateného alebo nie), ktorého výsoSStnou témou je obhajoba volieb a vlastne legalizácia(zatiaľ) práva vládnutia skrytej absolútnej menšiny (Tvojimi slovami KOSHER/MATRIXU), nad drvivou väčšinou (poväčšine nič netušiacich oviec), prostredníctvom politických strán. Veď už dávno prenikli na web informácie, že pol. strany si platia svojich diskutérov... [smích]

Ale vytiahnúť do boja s figúrkou, ako je Rudolf Vaský je ako hrať šachy s pešiakom a kráľom proti kráľovi a dáme (aj bez kamélii)! Obdivujem, že MATRIX už musí používať aj takú vulgárnu (a prepáč) i duchom neveľmi obdarenú figúrku, akou je R.Vaský a vlastne aj celá strana Právo a spravodlivosť (sic!!!) s KOSSHER ZLODEJOM Petrom Puškárom na čele (ináč jeho sestrička robí v KOSHER TV Markíza hlavnú politickú komentátorku)...

Fujky fujky Honzíku!

Veeeľmi zle si trafil. Pokiaľ takýto (s prepáčením tajtrlíci) budú mať siahodlhý priestor na mítingoch organizovaných KOSHER ENKLÁVOU, tak s Pánem BOHEM Jeníku... [smích]

Ale vlastne mi to tak pripadá, že Ty si tu vlastne na to, aby si spochybňoval to správne a vyzdvihoval to falošné.

Ale mýliť sa je ľudské Honzíku, veď to poznáš. Duchovní mistři hovoria, že všetko je dobré. Netreba žiaden názor druhého spochybňovať, pretože spochybňuješ vlastne BOHA a to sa neodpúšťa a jedincovi sa to v zlom vráti...Ale musíme svet začať liečiť bez myšlienky ala Tolle. Potom nám bude hoja ďunďa hoja Jeníku! A prepracujeme sa k anizotropnému vesmíru do inej duality a dimenzie... [velký smích]

265188

14.3.2012 0:13

RE: Individuální odboj

jansmith1984 93.?.?.?

Reakce na 265188

Máš pravdu Kysučane, je to exot.... To ale neznamená, že nenazývá mnoho věcí PRAVÝMI JMÉNY, viz. hodnocení Dzurindy a různých h-jzlů, privatizování zisků a socializování ztrát, Švýcarské přímé demokracie nebo lichvy a úroku... A vvoooo tom to je. Všechny ostatní přemoudřelé řeči různých teoretiků (jako například volebních disidentů) jsou jen planými a bezzubými kecy.

Jak jde čas, tak je vidět, že ty a další tobě podobní (jako pí.Jarmila atd.) bys udělal AGENTA i z Ježíše z Nazaretu nebo velitele záchranné flotily z Plejád Aštara Šerana, kamaráde...[smích]


A Peace s tebou,

jansmith[smích]

265194

16.3.2012 16:03

RE: Individuální odboj

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 265194

Zdravím Honzíku,

snáď už v dnešnej dobe nikto vzdelanejší nepochybuje, že každý politik, novinár (nadradený prvok nad politikou),rečník na tribunách,bankár,CEO,disident,cielený mystifikátor, pseudodisident na webe Zvědavec...pracuje s veľmi vysokou dávkou pravdy!
Veľmi dôležité však je, čo k tej pravde je primiešané, v akej miere a kde to má koncový bod(vektor) pochopenia pre cieľovú skupinu.Tebe určite nemusím vysvetľovať, ako to celé funguje, pretože ...

Ako asi funguje spoločnosť planéty opíc na Zemi so svojimi ovcami, polovedomými vodcami a vedomou maličkou tlupou, ktorá ovláda celé dianie je nadškrtnuté v tejto štúdii:
http://www.naturalmagic.cz/psychika-pul-zdravi/61-...

A Vesmírni lidé dorazí Jeníku až vtedy, ak zistia, že už nič iné nepomáha...ani Tolle s nehmotnou myšlienkou [smích]
Ale Ty veľmi dobre vieš, že to tak nefunguje a že žiaden guru, ani politik nemôže nič zmeniť, pokiaľ sa nezmení stádo (ovce).

Preto Ťa prosím o prehodnotenie Tvojho postoja, hľadanie styčných bodov medzi tebou a napr. Jarmilou, dubom, hestroyom...atď.

Ak sa budeme "vyžívať" v odlišnostiach Jeníku, tak sa k ničomu pozitívnemu skutočne nedopracujeme!

A samozrejme mier a lásku ku každému skutočnému človeku plne podporujem!

Kysučan

265347

16.3.2012 18:30

RE: Individuální odboj

jansmith1984 46.?.?.?

Reakce na 265347

Taky tě zdravím, kysučane. Na téma JÍT nebo NEJÍT k volbám momentálně diskutujeme TADY: 15.březen a dluhový protektorát, a vidím, že tam na mě reaguješ, takže OK.

Občas tě tam cituju a než mě editor pro překročení měsíční kvóty odstřelí, tak můžeme ještě něco podebatit...[smích]


BTW, v tom co píšeš, je hodně pravdy, kamaráde.

Viz. např.:
>vieš, že to tak nefunguje a že žiaden guru, ani politik nemôže nič zmeniť, pokiaľ sa nezmení stádo (ovce).

Tesat do kamene. Já ale NIC z toho nepopírám a tvé filozofické názory jsou mi velmi blízké. Jen říkám, že je občas lepší sestoupit s filozofických výšin do reálných podmínek, zapomenout na zvady a rozepře a začít zblblé a tzv. obyčejné lidi proti (globálním nebo lokálním) farizejům SPOJOVAT.

Lidé jako vy (volební disidenti) se tak ale nechovají, naopak. Bežné lidi matou, společně s kosher sračkomety tlačí do deprese a pasivity (viz. to vaše: všichni jsou AGENTI a pokud nedosáhneme změny IHNED, tak (volby) NIC NEMÁ CENU), radí jim, aby zahodili jedinou možnost, jak největším hajzl-m zkřivit úsměv (u vás na Slovensku to ale aktivní voliči v předčasných dokázali - bravoooooo. A co na druhou stranu dokázali slovenští volební disidenti?? Sorry za výraz, ale leda hov-o..[smích]) a co je nejhorší, ve své většině a své sebestřednosti nemají smysl pro HUMOR...[smích]

Ale v tomto vlákně už dosti.


Jak píši výše, jsme v jiné debatě, tak se připoj a třeba se dáme dohromady. Je i na vás, volebních disidentech, jestli nějaké styčné body nalezneme. Do doby, než se ale pí.Jarmila nebo dub nezbaví své egem ovládané povýšenosti a dotčenosti a neučiní jistou sebereflexi se obávám, že společné řešení asi nenalezneme.

Paradoxně je to pí.Jarmila, dub atd. kteří si v odlišnostech (plus pocitu sebedůležitosti a sebelítosti libují). Např. to její dělení lidí na chytré staré a blbé mladé, nebo jinde dubova ejakulace nad kolaboranty se systémem jako jenda.

No není to legrace?


A Peace se všemi, těsím se na tebe, tvůj kamarád,

jansmith[smích]

265355

5.3.2012 22:06

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Reakce na 264661

>1.Pro začátek by měli všichni otroci, tedy pardon, chtěla


A to je ten problém. Všichni. Vy možná máte pravdu s těma volbama, nechodit, osobně odporovat apod., ale to už je uplně jedno, jestli všichni nepůjdou volit, nebo všichni budou pískat na píšťaly, popř. zvonit klíčema máte vyhráno.

Problém je v tom, jak to zařídit, jak zorganizovat všechny.

264705

6.3.2012 20:39

RE: Individuální odboj

naďa 89.?.?.?

Reakce na 264661

Co třeba takhle[mrknutí jedním okem]))
http://www.narodni-rada.cz/
I kdyby se to úplně nepovedlo, tak ať mají mocipáni alespoň stažený zadky, že se lidi umí dát dohromady[smích] [smích]

264784

5.3.2012 8:40

S USA aj do horúcich pekiel a nikdy inak.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

To by mohlo byť heslo tích čo adorujú USA a "našich" reprezentantov (reprezentujú oligarchov a nie nás).
Pri takých číslach ako majú USA, bude revolúcia a buchne to vtedy, keď nebudú na platy policajtov. Policajti držia tento dav ako-tak na uzde, keď bezpečnostné zložky nebudú mať z čoho žiť, obrátia sa proti vláde, a budú viesť ten lynčujúci dav.
Čo sa týka situácie u nás, aj my sme na tom tak zle ako USA napriek tomu čo sa hovorí v telke, vysoká nezamestnanosť, čochvíľa platené zdravotníctvo (Vojta bude rád [velký smích]) a naši tmavý občania. Aj u nás bude tiecť krv, len my nemáme toľko strelných zbraní.

Čo sa týka kapitalizmu, to nie je o kapitálu, ten tu bol vždy odkedy je "tu" človek, je to o vzťahoch, kde kto má viac ten diktuje. Žiaľ ako to vidíme na príklade USA a u nás, jednak ten kapitál je výsledkom (legalizovanej) krádeže, jednak ide voči našim záujmom.

264662

5.3.2012 11:16

Není chudoba jako chudoba

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Autor článku sice uvádí naprosto přesná čísla o amerických ubožáčcích, žijících pod hranicí chudoby. Ovšem tu hranici jaksi zapomněl zmínit. Učiním to za něj.

Pod hranicí chudoby žije v USA osoba, jejíž roční příjem je nižší, než 11000 USD. To je asi 200000 Kč. Dle tohoto kritéria žije v ČR pod hranicí chudoby cca 90% obyvatel. Čím to, že nějak nevídám ty davy na kost vychrtlých, bosých a hladových chudáků? A v USA také ne? [velký smích]

264670

5.3.2012 11:31

RE: Není chudoba jako chudoba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 264670

to je tím, že do synagogy smrdícího bezdomovce nevpustíte.A v soukromých ordinacích, které vy navštěvujete, se chudáci odmítnou ihned po vstupním pohovoru.Proste vy jako zastupce novodobe slechty se s nimi mijite.To je cele.

264672

6.3.2012 13:15

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264672

V české republice je to naštěstí zatím pořád jen otázka volby. Bezdomovcem je ten, kdo se pro tento životní styl rozhodne.

264757

7.3.2012 2:37

RE: Není chudoba jako chudoba

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264757

Nemáš pravdu. A ty víš, o čem mluvím.

264806

7.3.2012 16:04

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264806

jsi snad na ulici? spíš opilá pod igelitem? Ne! protože ses pro tuhle životní dráhu nerozhodla. je spousta jiných možností a ty to víš, protože pod mostem nejsi.

264842

7.3.2012 21:48

RE: Není chudoba jako chudoba

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264842

Jo? Jako které možnosti? Ty si myslíš, že mi chutná být na někom závislá? To je jediná možnost, pakliže se člověk narodil do dřevěné a nikoli zlaté kolíbky. Nebo ty snad přehazuješ prachy vidlema? Anebo věříš tomu, že dnes někde v ČR lze sehnat práci na normální čtyřicetihodinový týdenní úvazek s ranními směnami, ze kterého utáhnu byt a rodinu (pakliže nejsem třeba Nagyová)? Tos mě teďka nasral, kamaráde [cool]

Každý nemá kliku, každý nemá oporu v rodině. Kolik z těch houmlesáků, které potkáváš, jsou cigáni? Je jich menšina. Proč tomu tak je, když jsou takřka všichni cigáni "socky"? Jsou tam dva faktory, jednak jejich soudržnost a jednak obecně mají menší mentální zábrany vůči páchání trestné činnosti. Takhle vypadá v této chvíli účinný lék na bezdomovectví. Prima, no ne? A tam to systém tlači. Čekají nás skutečně "světlé zítřky".

Já neříkám "rozdávat sociálky". Já říkám na jedné straně zvednout minimální příjem a na druhé straně dát strop příjmům maximálním. A aby se z toho třeba Vojta nezvojtil, tak hned lípnu argument - zdroje planety jsou omezené. Oblíbený argument všech zastánců toho, že by se měl zredukovat počet obyvatel planety. Z čehož vyplývá, že ty zdroje planety jsou sice omezené, ale evidentně jak pro koho.

Lokální politikaření levice/pravice a podobné hovadiny s tím bohužel mají pramálo společného, protože politika státních celků podléhá politice globální, viz ten článek o Řecku na titulce tady. Se těším, jak do nás vletí nějaká ta legie, až vyhrajou volby komanči.

264850

7.3.2012 23:56

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264850

kačo, já neříkám, že je každé rozhodnutí lehké. A asi ti moc nechutná být na někom závislá tím způsobem, že u něj bydlíš....ale nic to nemění na tom, že konkrétně před tebou, stejně jako před každým se otevíralo několik cest.....a ty jsi udělala volbu....a nejsi pod mostem. Samozřejmě, že nepřehazuju prachy vidlema.....a dokážu si představit situaci, že budu bez práce a přijdu o dům......a dokonce si dovedu představit situaci, že bych si řekl, že je škoda utrácet peníze třeba za ubytovnu a že bych nějakou dobu spal třeba někde v lesíku nebo na haldě.......ale byla by to moje volba.....a třeba bych začal chlastat a už se z toho nevyhrabal a zůstal homeless, ale pořád by byl počátek v mé volbě.
Já vím, že v těch různých noclehárnách to není žádný luxus, ale je to volba toho bezdomovce, být v noclehárně střízlivý nebo venku v zimě ožralý.
Když byly mrazy -25°C před cca 3 týdnama, tak v Ostravě měli nenaplněných přes 100 lůžek připravených pro bezdomovce a bezdomovci nepřišli, zůstali venku. byli za nima z televize a ptali se proč tam nejdou a oni odpovídali, že na to serou......není to to snad ukázka "volby" ???

264858

8.3.2012 1:10

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264850

Kačko, a abych tě nasral ještě víc.
říkáš, že nejde sehnat nikde v ČR práci na normální 40 hodinový pracovní týden, aby utáhla byt a rodinu.....samozřejmě, že je těžké , ne-li nemožné z jednoho platu utáhnout byt a rodinu obzvláště u lidí bez kvalifikace (jakkoli můžou být inteligentní) a tedy v nejnižší platové hladině. Jelikož však vím, že jsi zastáncem klasického modelu rodiny, pak by tento problém být neměl. Pokud z jakéhokoli důvodu rodič zůstane sám, pak má problém, a musí se uskrovnit. Do jisté míry pomůže sociálka a příspěvek na bydlení, i když tam jsou zvyklí lidem hlavně škodit (kamarádce řekli, že jako samoživitekla s jedním dítětem nepotřebuje třípokojový byt. že je to ale byt v dobrém družstvu s nízkými náklady a že kdyby ho prodala, tak za ty peníze koupí dvoupokoják už neřešili, takže jediný výsledek by byl, že by byla v menším bytě, za který by platila vyšší nájem a pak teprve by ji sociálka přispívala). Pokud však člověk se sociálkou nevede nějaké dalekosáhlé boje, tak z nich nakonec něco dostane.
Nicméně zase je zde otázka volby. říkáš, že neseženeš práci za mzdu, za kterou bys vyžila, protože prostě na trhu práce zrovna tvoje práce tu hodnotu nemá....cestou jak z toho ven by třeba mohlo být zvyšování kvalifikace, co? kariérní růst? Jak jsem řekl, kvalifikace není otázkou inteligence. Samozřejmě, že pilot boeingu vydělá víc než já, přestože může být hloupější, protože má papír s razítkem.
Ve většině zaměstnání je možnost kariérního růstu, ale všechno nějakou dobu trvá. a i kdyby nebyla šance na postup, tak má člověk aspoň praxi a může přejít jinam, kde ho s praxí spíš vezmou než bez praxe.
Ty jsi teď na mateřské, takže se musíš starat hlavně o malou, ale až půjdeš pracovat, tak i v tom blbém TESCU si vyděláš třeba 12.000,- čistého za normální hodiny. Neutáhneš z toho byt a 5 členou rodinu, ale s pracujícím partnerem, který vydělá třeba dalších 18.000,- nemůžete jako rodina nepřežít.
a to se bavíme o té nejnižší příjmové vrstvě.

264862

8.3.2012 15:22

RE: Není chudoba jako chudoba

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264862

Ale stále zapomínáš na jeden důležitý faktor. Tím je opora rodiny. Proto jsem psala o těch cigánech.

Já samozřejmě můžu jít do práce. Nikdy jsem se práce nebála a mnohdy jsem dřela jak Bulhar. Ale to všechno na úkor dětí. A v dosahu nikdo, kdo by mi v tomto pomohl, moje drahá máti mě poslala do prdele s tím, že ona si svoje děti vychovala a "ona to taky zvládla" (za komančů). Co se stane, když teď půjdu na směny do skladu (mám tu možnost)?
Jak dlouho by to trvalo, než by mě někdo naprášil na socku, že se nestarám o dítě? Že jsem pořád někde v pejru a chudák můj muž, který se musí starat? Navíc on občas jezdí na montáže, jak bych pracovala pak - bez opory v rodině?

Když jsem byla v Čechách v domově pro matky s dětmi, bylo nás tam šest. Já, zdrhající s novorozenětem z dosahu OSPOD Ostrava - Jih, těhotná Slovenka, kterou vyklopil její drahý v Čechách bez peněz, holka s malou dcerkou, kterou manžel bil a znásilňoval, druhá podobná se dvěma dětmi po předčasném porodu mrtvého plodu v cca 20. TT, způsobeném tím, že jí její drahý zkopal, jedna těhotná na rozsypání, které rodiče (s barákem) řekli, tady tedy ne, drahá dcero, a jedna s malým mimčem, kterou rodiče také vyrazili na ulici těhotnou. Všechno slušné holky, žádný alkohol, drogy ani nic podobného. Společný jmenovatel? Úžasní rodiče. Tam vidím průser já. A tento problém jisté etnikum nemá.

A chca nechca konkrétně ty musíš připustit, že máš bezva mámu. To nemá každý.

264889

7.3.2012 22:58

RE: Není chudoba jako chudoba

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 264757

Jo táák!!! Otázka volby!To jste si hóódně přizpůsobil k obrazu svému!!! Tak oni si za to můžou sami??? Není ona příčina například: ztráta zaměstnání či bydlení, nízká úroveň životního minima, nedostatek cenově dostupného bydlení, zadluženost, rozvod či rozpad rodiny, rozchod partnerů žijících spolu "na hromádce", otřesné rodinné podmínky???
(týrané či sexuálně zneužívané ženy nebo děti, ženy či děti alkoholiků…), psychické a citové zhroucení, odchod z dětských domovů, kde mladí lidé nemohou po vyučení a dosažení plnoletosti dále zůstat, propuštění z vězení, smrt někoho blízkého, osamělost, nesamostatnost, stáří, dlouhé čekací doby na umístění v domově důchodců, mentální retardace, fyzická či psychická choroba, alkoholismus, drogy, hráčství či jiná závislost, uprchlictví, migrace…
Podle výzkumů je nejčastější příčinou bezdomovectví ztráta zaměstnání (23 %), následuje rozvod (20 %), odchod z rodiny (11 %), výkon trestu (5 %), špatné hospodaření (3 %), výstup z ústavního zařízení (2 %). Jiné příčiny tvoří 29 % a pouze u 7 % bezdomovců jde o dobrovolné rozhodnutí (ovšem mluvíme-li o dobrovolném rozhodnutí, je třeba vzít v úvahu psychický stav a další okolnosti života těch, kteří se k tomuto stylu života takzvaně dobrovolně rozhodli).
25 % českých bezdomovců jsou invalidní důchodci, cca 25 % bezdomovců má zkušenost s dětským domovem, 15 % s psychiatrickou léčebnou a 35 % s vězením.

264854

7.3.2012 23:41

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264854

jo, a proto jsou radši venku a nejdou do noclehárny, protože by museli být střízliví.
člověk se rozhoduje a dělá volby každý den. Sám jste vyjmenoval několik věcí sám......alkoholizmus? otázka volby, nikdo mu nedržel pistol u hlavy, že musí chlastat, drogy? volba, gamblerství? volba.
Každá závislost začíná tím, že člověk učiní volbu a začne něco dělat z vlastní svobodné vůle. Kolik bezdomovců znáte osobně? Většinou to nejsou žádná hodní dědečkové, spousta jich jsou zmrdi, kteří většinu života strávili v kriminále....a tak je zase přivedla jejich volba.
Já osobně jsem se v životě setkal se spoustou bezdomovců, jednoho jsem si "choval" na chodbě v baráku, protože se tam hodně kradlo, od té doby co jsem mu dal matraci aby mohl spát v mezipatře a nechával jsem mu nějaké jídlo, tak krádeže ustali, protože se tam už zloději neodvážili, když tam celou noc někdo byl. Sousedi ho měli zezačátku tendenci vyhazovat, ale když jsem jim to vysvětlil, tak si zvykli a dávali mu taky jídlo a oblečení.
Jiným bezdomovcům jsem pronajímal teplý kanál (jednalo se o energotunel po cestou. suché místo, kde i v zimě bylo 25°C)
V životě jsem poznal osobně spoustu bezdomovců a ani jeden, a to opakuji, ani jeden jediný tak nemusel žít.
Neříkám, že v jiných zemích není situace horší......ale trvám na svém předešlém výroku, že v ČESKÉ REPUBLICE žijí na ulici, bez domova, pouze lidi, kteří se tak rozhodli.
Tím nemyslím jednoznačné "budu bydlet v bytě/ubytovně vs budu na ulici", ale pokud bezdomovec vypije denně krabicáky za 50,- Kč (a to věřte tomu, že vychlastají daleko víc) tak je to měsíčně 1500,- Kč za které už by měli nejlevnější ubytovnu. Takže je tu volba "střecha nad hlavou a teplo vs chlast" a to nemluvím o narkomanech a jejich profetovaných desetitisících měsíčně. Je chudáček na ulici, ale profetuje tolik, že by mohl mít pronajatý luxusní byt v Praze.
Je to jejich volba a ani jeden z nich si nezaslouží lítost nebo soucit.
hawk

264857

8.3.2012 0:02

RE: Není chudoba jako chudoba

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 264857

>Je to jejich volba a ani jeden z nich si nezaslouží lítost
>nebo soucit.

>hawk
Jo, tak k takovému přístupu k chudákovi potom nezbývá, než vám popřát se dostat do situace třeba takovýho invalidního vozejčkáře, kterýmu exekutor vezme i ten vozejk, protože jeho invalidita mu brání bejt solventní. A věřte, že to není nijak složité se do takové situace dostat. Stačí mít vážnou autonehodu anebo prostě nemít štěstí. A že takových případů jsem v ČT pár viděl. Určitě byste potom mluvil jinak. Good Luck!

264859

8.3.2012 1:42

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264859

samozřejmě, ale jaký vozík mu vzal? elektrický nebo obyč od pojišťovny? Invalidita mu brání být solventní? znám případy, kdy z invalidity člena rodiny si zbytek rodiny udělal výnosný kšeft a nemuseli pracovat. Nemít štěstí a skončí člověk pod mostem? Říkáte to jako bych já byl nějaký šťastlivec. na jednu stranu jsou na mně exekuce za nějakých 1.400.000,- (většina neoprávněných, nicméně v současné době pravomocných) a na druhé straně mi různí lidé, převážně tmaví rozkradli v posledních 10 letech věci v hodnotě zhruba další 1.300.000,- . K tomu mi finančák provedl finanční kontrolu a seškrtal mi výdaje za 3 roky o 100% čímž mi vznikl dluh na dani z příjmu. K tomu mi loni pražská firma zůstala dlužit za práci, sice to nakonec zaplatili, ale mezitím mi vznikla škoda (protože jsem nehradil včas své závazky) cca dalších 400.000,- Kč. Nemluvě o penězích, které jsem nacpal do budovy, kterou vlastník přislíbil odprodat, ale nakonec tak neučinil. takže úlet dalších 250.000,- a dalších zhruba 400.000,- jsem měl v nákladech kvůli zadrženému řidičáku, protože jsem rok musel zaměstnávat řidiče.
Teď bych jen poznamenal, že nejsem žádný milionář. žiju z toho co vydělám v reálném čase a můj příjem je cca 400.000,- ročně. Takže za posledních 10 let jsem odpracoval 8let vydělal cca 3.200.000,- Kč a zároveň jsem přišel o cca 2.650.000,- Kč výsledek suma sumárum 550.000,- Kč děleno 120 měsíci je zhruba 4.600,- měsíčně což nemám ani na polovinu nájmu a pořád mi zbývá ta exekuce 1.400.000,- + nějakých 300.000,- v dluzích.
Takže mi neříkejte nic o těch "méně šťastných". Když vidím v televizi ty ubrečené chudáky jak ventilují své "neřešitelné" a přitom malicherné problémy tak opravdu slzu neuroním.
A nic z toho co jsem napsal není důvod abych skončil pod mostem, protože jsem se nerozhodl tak skončit. Pracuju někdy i 140 hodin týdně abych to ustál, ale je to lepší než brečet jako bezdomovec.
I ti chudáci o kterých mluvíte někdy stáli před volbou. některý se zaručil svým domem za kamarádovu půjčku, jiný si jen prostě nadělal dluhy. Třetí si nabral spousty závazků, šetři na pojištění, a měl třeba nehodu.
ale i když člověk přijde úplně o všechno, tak to není důvod skončit pod mostem.
a teď do mně!

264865

8.3.2012 16:10

RE: Není chudoba jako chudoba

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 264865

>Teď bych jen poznamenal, že nejsem žádný milionář. žiju z
>toho co vydělám v reálném čase a můj příjem je cca
>400.000,- ročně. Takže za posledních 10 let jsem odpracoval
>8let vydělal cca 3.200.000,- Kč a zároveň jsem přišel o cca
>2.650.000,- Kč výsledek suma sumárum 550.000,- Kč děleno 120
>měsíci je zhruba 4.600,- měsíčně což nemám ani na
>polovinu nájmu a pořád mi zbývá ta exekuce 1.400.000,- +
>nějakých 300.000,- v dluzích.
No, tak to máte našlápnuto na pěknej průser a buďte rád, že jste zdráv a schopen se s tím rvát. Stačí málo a jste pod tím mostem, volba - nevolba. Uvědomte si, že když se dostanete do insolventnosti, kteru vlastní vůlí nelze vyřešit(dlouhodobá nemoc ap.), všichni se na vás sesypou a bez milosti požadujou svoje. Teď a ihned! A vy si nemáte možnost najmout (financovat) právníky a soudy. A jste tam! Jo, tu volbu potom máte - buď pod ten most, nebo do té noclehárny.

264896

8.3.2012 18:11

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264896

jj, to znám, když vám například GE Money bank za 3 splátky po splatnosti zruší úvěr, prohlásí ho za splatný a chtějí peníze hned.
takže třeba zbytek jistiny je 160.000,- což chtějí hned + 7.000,- samkčí úrok + 48.000,- pokuta za předčasnou výpověď, plus řádný úrok. celkem nějakých 220.000,- to se to pěkně rozmnožujou penízky, a zaplať do tří dnů.
V televizi pořád říkají, kdyby s náma klienti komunikovali, tak se vždycky nějaká cesta najde....komunikoval jsem, předem, informoval jsem je, že budu mít výpadek v příjmech a že to potřebuju řešit.....ale byl to monolog, oni totiž nekomunikují. oni nechtějí nic řešit, protože potřebují aby mohli účtovat přes 55.000,- sankci za to, že chtějí peníze hned.
ale na to mně napadá několik českých "pravd" jako "kde nic není ani smrt nebere" nebo " vytrhni chlup z dlaně, když tam neroste"
To je zhruba to. co se dozvěděla GE. jejich smluvní inkasní agentura je ještě lepší. ti člověku zavolají a ptají se:"proč jste ty peníze do 5 dnů nevložil na účet, to je přece otázka hodiny zajet do banky a vložit peníze" a když jim řeknete , že nemáte co vložit, tak řeknou "to je váš problém, půjčte si po rodině nebo od lichvářů, protože když to neuděláte, tak budeme postupovat tak, aby váš dluh narostl o další desetitisíce"
a co proti tomu? trestní oznámení pro vydírání.
policisti ho nebudou chtít přijmout a budou říkat proč si stěžujete, že dluhy se musí platit. ale je třeba vytrvat a donutit je to přijmout a vyšetřovat.
Když mi někdo řekne, ať si půjčím od lichvářů nebo, že mně připraví o další desetitisíce, tak je to jednoznačně vydírání a čím dřív ty zmrdy pozavírají, tím dřív přestanou tihle překupníci malých dluhů a inkasní agentury ničil lidem životy.
dluhy se musí platit, ale podle zákona a ne podle "inkasní mafie".
Lidi si musí uvědomit, že se musí bránit

264907

8.3.2012 2:05

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264854

Pravdu máte v tom, že (bohaté) děti z dětských domovů zažívají obrovský šok, když dětský domov opustí a narazí na realitu na kterou je nikdo nepřipravil. Nejsou naučení , že je třeba plnit si své úkoly, mít kázeň a pokoru, mají přehnané sebevědomí (dané přehnanými právy dětí a tedy nemožností je řádně vychovat) a povětšinou nízké vzdělání, protože je nikdo nedonutil se učit. Pak najednou zjišťují, že i když půjdou pracovat a budou dřít jak mezci, nikdy nedosáhnou ani poloviny životní úrovně na jakou byli díky štědrému systému zvyklí z dětského domova. To je samozřejmě vede buďto k trestné činnosti nebo drogám.......ale to už jsme zase u toho, že je to jejich volba.

264866

5.3.2012 11:51

RE: Není chudoba jako chudoba

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 264670

Nevím, jak nazvat tento příspěvek. Hloupý? To je nejjemnější výraz, jaký mě napadá. Vojta totiž zapomněl napsat, kolik stojí v USA lékařská péče. Kolik stojí vyvrtání jednoho zubu? Kolik zlomenina? Kolik škola? Kolik jídlo v restaruraci? Služby, atd. Zkrátka, Vojta, jak je jeho dobrým zvykem, napsal krávovinu a nyní čeká, kdo se na tu demenci chytí...

Ne, vážně, Vojto, již jste dokázal, že některým věcem naprosto nerozumíte a stejně se tváříte, jako byste byl odborník v každém oboru, jak jste ukázal v debatě o velikostech komprimovaného souboru (kde jste napsal úplné nesmysly), tak byste možná měl více přemýšlet, než něco napíšete. Já chápu, že vám dělá radost sem psát ptákoviny, ale všechno má své meze... [oči v sloup]

264675

5.3.2012 12:05

RE: Není chudoba jako chudoba

RomanTička 94.?.?.?

Reakce na 264675

Vojta49 je jeden z místních diskusních nasíračů. Jedno, jestli ho sem nasadil jeho nezměrný yntelekt nebo jeho vlastní nezměrné morální kvality nebo nějaká organizace. Naprosto nemá smysl na jeho duševní výkaly reagovat.

264676

5.3.2012 12:33

RE: Není chudoba jako chudoba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 264670

nechci si rýt, ale u toho nicku "Vojta 49" je to číslo výsledek vašeho IQ testu???

Krysa

264677

5.3.2012 12:55

RE: Není chudoba jako chudoba

JaJa 212.?.?.?

Reakce na 264670

Dovoluji si autora tohoto příspěvku zastat. Zcela správně totiž k tomu A napsal i B, tj. podmínky, kdy se lidé prohlásí za chudé. Bohužel tato praxe vynechání toho B funguje zcela běžně. Nechápu pak nesmyslné napadání tohoto autora příspěvku, který si dovolil napsat, jak se definuje chudoba v USA. Já to např. nevěděl.
Musím však na adresu autora článku říci, že smíchal povícero věcí dohromady, ale nevadí. Vyberu zkratkovitě:
1. Odumbo & zdravotní reforma. Nevím, jak většina, ale já bych dával přednost placení zdravotního pojištění zcela na principu dobrovolnosti. Tj. pokud si dobrovolně platím, je to čistý nákup nějaké služby a něco za to v případě potřeby dostanu. Nyní je situace, že všichni musí platit stále více, zdravotní pojišťovny se mají jako prasata v žitě a všichni platící dostávají stále méně a horší lékařskou péči.

2. Occupy WallStreet se snaží IMHO jen poukázat na skutečné viníky současné ekonomické krize "západní civilizace". Ukazují sice dobrým směrem, ale asi o úroveň níže, protože současní bankéři (řízeni "loutkovodiči"[mrknutí jedním okem] ) sídlící na WallStreet jen využívají současných nesmyslných uvolnění ohledně tvorby FIAT-peněz nepodložených skutečnou hodnotou.[oči v sloup]

3. A nevím jak autor, ale já když slyším slovo socialismus (a jakýkoliv jiný -ismus), tak mi naskakuje husí kůže a otevírá kudla v kapse. Dalo by se říci, že celá Evropa je nyní pod vedením socialistů a podle toho to taky v té Evropě vypadá.

4. "Zbavte lidi těchto dávek a budou pracovat usilovněji". - S touto větou se zcela ztotožňuji. V Asii lidé jsou nezávislí na dávkách a snaží se o to více. A zcela spravedlivě se jednou budou mít lépe než ti Evropané, kteří umí jen natahovat ruku se slovy "Dej mi!".

5. Pokud kdokoliv řekne, že by i nezletilé děti meli pracovat, já se ptám: a) Jak se definují nezletilé děti? Do kolika let jsou děti nezletilí? b) Je velký rozdíl mezi slovy mohli a měli! Zatím co pod slovem mohli nevidím nic špatného, protože by si i "děti" mohli přivydělat. Naopak pod slovem měli cítím povinnost a nutnost a to už je čirý návrat k feudalismu. [mrknutí jedním okem]

264678

5.3.2012 17:59

RE: Není chudoba jako chudoba

Mirra 85.?.?.?

Reakce na 264678

tak tohle je demagogie nejhrubšího zrna!
Ano, třeba v té Asii lidé usilovněji pracují, ale cena za úspěch je ohromná - většina života promarněná dřinou, prakticky nevolnictvím. Tohle byste chtěl v Evropě? Kvůli tomu generace lidí nebojovali a neumírali po milionech, aby se opět vrátili k nevolnictví a nádeničině pro novodobou šlechtu. Je přece 21 století a civilizace už se posunula dál!

Ad. b. 5) z mohli by se velice rychle mohlo stát museli - třeba ne rozkazem, ale prostě ekonomickým stimulem kdy by neměli jinou možnost. Tímhle rozmělněním bychom se rychle dostali k neoficiálnímu otrokářství, akorát by se neříkalo otrok, ale eufemisticky sluha či pomocník, ale reálný význam by byl otrok. Jako Vám se otvírá kudla v kapse při slově socialismus, tak mě při používání těchto zdánlivě nevinných eufemismů. Nejde o to jak je věc pojmenovaná, ale jak skutečně funguje.
Spíš myslím že jste pomatený ideologií liberalismu a volného trhu, které jsou jen kulisami pro ekonomismus, který nadevše staví zisk a podřizuje mu veškeré konání a sféry života. Jestliže jedinou motivací je zisk za každou cenu tak je to velmi špatné, protože mnohé hodnoty jsou penězi neměřitelné ikdyž se ekonomisté snaží seč mohou ocenit cokoliv.

Nejhorší je že ta doba už tu byla a to v pozdním věku Římské říše - také tehdy šlo jen o peníze a o zisky, to bylo nadevše. Senátoři seděli na svých pokladech a o bohatství se nechtěli podělit ani když byla aktuální hrozba vpádu barbarů. To samé se dělo před pádem Byzantské říše kde místní boháči raději zakopávali majetky a odmítali přispět císaři na obranu státu, radši by na svých pokladech zemřeli než aby je dali pro obecné blaho. Jak vidíte, dnešní sobecký individualismus není v dějinách vůbec ničím novým. Otázka je zde se povede z toho bludného kruhu vystoupit, ale dnešní sobecká vrstva boháčů nenaznačuje nějakou změnu.

Takže vlastně fandíte oné zatím nesmrtelné pyramidě kde jeden požírá druhého aby se dostal o kousek výš a tak to jde donekonečna, z toho vede jen Vámi proklínaný socialismus který je o solidaritě mezi lidmi a ne boji člověka proti člověku jak káže kapitalismus. Stejné je to s oslavovanou "volnou soutěží" - v kapitalismu pracuje nezávisle na sobě několik firem zbytečně na jednom výrobku/technologii a maří tak zbytečně čas a zdroje. Když by pracovali centrálně tak by byli rychleji hotovi a mohli by pracovat na jiném projektu. V tomhle je "volné hospodářství" šíleně nefektivní, vždyť pokud by byli lidé usměrněni a správně řízení tak jsme dnes mohli létat ke hvězdám jak to v šedesátých letech předpovídali mnozí spisovatelé. A to bez "čínských" pracovních podmínek. Jenže do funkcí se dostali lidé kteří potřebu dalšího rozvoje neviděli a ke spokojenému životu jim stačí bahnit se v penězích ala strýček Skrblík....

264692

5.3.2012 19:58

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264678

Zdravotní pojištění na principu dobrovolnosti je celkem konina v našem prostředí. Léčba třeba leukemie stojí běžně od 5 do 10 mega. na jednoho nemocného musí být 100.000,- zdravých. Kdyby zdravotní pojištění bylo dobrovolné, tedy by ho platila třeba jen polovina lidí, pak by pojistné muselo neúměrně stoupnout, protože i nepojištěným by bylo nutné poskytnout jakousi základní péči, při přímém ohrožení života. Není možné někoho nechat umřít jen proto, že nemá pojištění.

264696

5.3.2012 21:00

RE: Není chudoba jako chudoba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 264696

S tou poslední větou nesouhlasím, stačí malá válčička a nepojištěných mrtvých můžou být statisíce.Úžasný systém, tahle zastupitelská demokracie.

264699

6.3.2012 0:48

RE: Není chudoba jako chudoba

p. 113.?.?.?

Reakce na 264678

1/.. jo tak vy by jste daval prednost placeni /zdravotniho pojisteni / i kdyz by jste nemel z ceho..???...a co takhle zbavit zlodejske zdravotni pojistovny kleptomanie...??
2/..socialismus je jedina cesta z pruseru soucasnych a zda se smrtonosnych ...Evropa prese vsechno zije lepsi nez zbytek sveta....
3/..Zbavte lidi davek a budou pracovat usilovneji...!!! to se mi libi ...aby Wall Street mel vetsi zisky....jinymi slovy na cem budou pracovat/ti nezamestnani/ kdyz je oficialni nezamestnanost 10% a neoficialni pres dvacet....to si budou vyrabet rakve...??...a jak se dostanou na hrbitov...???/....Mimo jine Reagan a Nixon byli policejni spehove a udavaci/bylo a je jich stale velke mnozstvi/....Ekonomika se zlepsila o trochu v dobe kdy si pres. Clinton porad sundaval kalhoty a nemel nastesti pro USA cas se plest do vladnuti/ale ani tak se manzelky nezbavil/...dalsi presidenti byli vojensti zbehove kteri kdyz vlast byla v nebezpeci prchali a prchali...a potom napr. uzakonovali Patriot Acts/zakony o vlastenectvi/......dalsi se ani v Americe nenarodil... Hodne se mluvi o tom jak Stalin ignoroval varovani pred nemeckym prepadenim ale nikdo temer nemluvi jak Roosewelt /see no evil , hear no evil/ nevidel , neslysel velke mnozstvi varovani o japonskem napadeni , kteri se potom tyden/pres pul sveta/ plizili ke brehum Hawaie... a tak to stalo miliony zivotu hlavne mladych zivotu ,mladych lidi kteri si ani nemohli zalozit rodiny , a videt sve deti rust....a potom byt vyhozeni z prace/nebo neschopni pracovat/ a byt zbaveni nezmestnanecke podpory a take nemocenskeho pojisteni , z nasledku zraneni....zit z almuzny..

264714

6.3.2012 13:29

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264714

srovnávat Stalina s Roosweltem je naprastý nesmysl. Zatímco Stalin se Hitlera nebál, protože se celkem dobře domluvili....i to Polsko si celkem férově rozdělili, tak nečekal podraz. Pearl Harbor je naopak úplně jiná záležitost. USA neměly žádný důvod jít do války, nebyli napadaní, ale za každou cenu se do ní potřebovali dostat, aby prosadili svoje zájmy. Nemohli přímo napadnout Německo, když z německého válečného průmyslu dobře profitovali. Jedinou možností bylo, aby je napadl nějaký spojenec Německa, kde ale mají minimální ekonomické zájmy. Japonsko bylo výborná volba, protože se drželo dost v izolaci. USA to sice dalo hodně práce Japonce vyprovokovat (zastavení dodávek ropy a jiných surovin, zmzazení Japonských majetků v USA apod.) ale nakonec se podařilo. O útoku na pearl Harbor věděly USA týdny dopředu. Možná čekali menší škody. Zřejmě japonce podcenili, ale tak jako tak to byla věc, kterou chtěli.
O výsledku války už bylo de facto rozhodnuto a USA se potřebovaly rychle zapojit, protože kdyby byla celá evropa osvobozena Sovětským svazem, tak by to jejich plánům na světovládu moc neprospělo. O tom, že jen hájili své ekonomické zájmy svědčí i jejich účast na "osvobození" čekoslovenska, kdy v době, kdy už bylo vlastně po válce cíleně bombardovali průmysl, ale pouze podniky, kde neměli majetkovou účast, tedy jen cíleně likvidovali konkurenci.

264760

6.3.2012 23:17

RE: Není chudoba jako chudoba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 264760

Týdny? Vždyť to celé přepadení admirálové US Navy pečlivě naplánovali společně se svým spolužákem z Harvardu, "japonským" admirálem Jamamotem.

264794

7.3.2012 1:07

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264794

to samozřejmě, ale co jsem chtěl říct bylo, že týdny dopředu znali každý krok japonců v reálném čase. Něco jiného je dlouho předem něco plánovat a něco jinéhoo je mít kontrolu, když už se to děje.

264800

7.3.2012 5:02

RE: Není chudoba jako chudoba

p. 113.?.?.?

Reakce na 264760

...dovolil jsem si pouze poukazat na na Stalinovu a Rooseweltovu slepotu a hluchotu /temer a podivuhodne identickou a /v nekritictejsim okamziku snad v dejinach lidstva a nikoli o jejich motivech a nebo zda-li se Stalin obaval ci neobaval Hitler a cokoliv.. atd....i nebylo pro me podstatne v ten moment....a nestalo /a nestoji/v te souvislosti za rozpatlavani...

264812

5.3.2012 13:07

RE: Není chudoba jako chudoba

qwe 193.?.?.?

Reakce na 264670

Argumentace tímto způsobem může přesvědčit skutečně jen prostoduché hlupáky...

264679

5.3.2012 14:14

RE: Není chudoba jako chudoba

voyta 194.?.?.?

Reakce na 264670

Sorry(to je pro editora), ale jsi naprostý debil.

264681

5.3.2012 15:36

RE: Není chudoba jako chudoba

J.C. 70.?.?.?

Reakce na 264670

Mate pravdu, takove clanky vychazely v Rudem Pravu cele me detstvi a byly stejne nesmyslne, jako jsou ted.
Americane maji i dnes jednu z nejvyssich zivotnich urovn ina svete a vetsina z nich ma lekarske pojisteni, anebo si muze lekare zaplatit soukrome. A dodnes se tam tlaci zastupy chudaku ze zbytku sveta.
To, ze si autor clanku kdysi predstavoval Ameriku jako zemi, kde peceni holubi padaji do huby je jeho chyba. Ja byl vzdy realisticky a proto ted nemusim byt narozdil od neho hystericky a placat takove hlouposti.

264686

6.3.2012 14:22

RE: Není chudoba jako chudoba

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 264686

Tak a konec blábolení a hurá na Nezvědavce, kde najdete hned několik lidí s podobně vymytou kebulí, jako máte vy. A také jsou to emigranti, takže si budete moc rozumět. [chechtot]

264763

5.3.2012 22:56

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Reakce na 264670

jj, to je kvalitní názor.
A taky je třeba poznamenat, že podle všeobecně používaných kritérií v ČR je střední třída ten, kdo má na kontě disponibilních alespoň 15.000.000,- Kč, takže většina těch, kdo se dnes ke střední třídě hlásí jsou v podstatě chudáci, kteří tam ani zdaleka nepatří.

264709

6.3.2012 1:28

RE: Není chudoba jako chudoba

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264709

Keller to celkem trefně pojmenovává, např. zde v přednášce "Dva typy pravicového voliče". Tedy, pominu-li to, že pojmy pravice/levice na současné politické scéně mají pouze účel mást, ty postřehy jsou vcelku přesné. Taky znám spoustu holých prdelí, kteří se považují za něco víc, jsou hrdými voliči ODS (TOP 09) a ostatní nazývají sockami. Je to jen o image, o ničem jiném.
1. část
2. část
3. část
4. část

264719

7.3.2012 1:49

RE: Není chudoba jako chudoba

čěf 94.?.?.?

Reakce na 264709

Ovšem v Česku sám sebe za střední třídu považuje každý, kdo bydlí ve vlastním domku (i jen bytě), má úspory ve výši několika měsíčních platů a (momentálně) nadprůměrný plat. Je to dáno čtyřiceti lety života v rovnostářské společnosti, a setrvačností myšlení. (Mojžíš, než dovedl svůj národ do cíle, vodil ho po poušti 40 let, aby ho zbavil dosavadních životních návyků a postojů; méně let k tomu podle psychologů nestačí.) Uplynula nedostatečná doba pro to, aby většina Čechů začala volit v souladu se svým skutečným sociálním statutem. Ještě nás Kalousci musejí povodit. [smích]

264802

7.3.2012 2:23

RE: Není chudoba jako chudoba

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264802

Chyba lávky, pane. Oni se za střední třídu považují i/hlavně ti, kteří mají dům či byt na hypotéku, kterou splatí za dvacet let, auto na lízačku, průměrný plat (22 tis. plus minus cambus) a na kontě velké kulové. Prdel je, že za střední třídu se považují i nezaměstnaní absolventi sotva opustivší VŠ škamna. Oni totiž přece nejsou žádné socky!
[velký smích] [velký smích] [velký smích]

264805

6.3.2012 5:22

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 264670

Ale ptate se spravnou otazku, ale nechapete spravne ekonomickou situaci. V Americe na priklad Los Angeles stoji miniaturni byt mesicne asi $650,- coz je absolutni !!! nejlevnejsi. coz je za rok asi $7.800,-, pojistka a zdravi nminimalne $1.200,- , pojistka na zuby asi $800,- transport , telefon, energie okolo $1.800,- coz kdyz se se cte je $10.600. a tedy zbyva asi $400 za rok na jidlo, tedy se Americani snazi zit dva v pokoji a tim maji $300/ mesicna je na jidlo. Coz je funkcni az na to , ze Americani jsou casto k sobe neprijemni a mysli jen na sebe se vsemi nechutnymi dusledky. Ale podle Americke definice chudoby je ...kdyz nemate bytecek pro a sebe a na jidlo , tak jste pod urovni oficialni chudoby. Ze se Americani musi zmenit je fakt!!!, ale kdyz do nich cpou nesmysly na televisi o Americkem zivote "ze jsou nejuspesnejsi narod na svete" a nazenou je do drog a nechaji je vybirat popelnice aby si tam nasli prostredky na obzivu a pritom do nich cpou slova o sebelasce a obdivu a delaji z nich psychycke mrzaky coz je duvod pro dnesni upadek Ameriky urovni vzdelani. Obcas mi pripada , ze pan Obama zije a zil v jinem svete a utrpeni bilych pro nej neexistuje a ze mysli jen na povzneseni barevnych lidi. Pripomina mi to Adolfa...Alles fur Deutchland pouze tam prohodit slovicka. Ale za vsim jsou hluboke studie a vse ma smysl , ale ne pro prumerneho cloveka.
Ovsem jak prezivaji lidi na podpore je mi uplne ZAHADOU????
Dostanou asi $200 v hotovosti mesicne a mozna $200 v poukazkach na jidlo. Jak z toho prezijou je mimo me chapani. A aby to jeste vice Obama zavaril podporuje nezakonou emigraci Mexicanu do Ameriky aby jeste vice Americanu ztratilo praci a tak to vypada, ze se snazi vyrobit vybusnou smes a udelat vetsi ci mensi revoluci pokud mozno smerem do Oligarchie, znicit Ameriku a povznest Afriku.

264730

6.3.2012 16:00

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

J.C. 70.?.?.?

Reakce na 264730

To pane mluvite o extremech. V mnoha oblastech, kde existuje dobre placena prace a kam se hrnou lide, vznikaji diky neregulovanemu najemnemu takove kapsy s vysokym najmem. Resenim pak je odstehovat se na predmesti, kde jsou najmy levnejsi, nebo se o najem podelit s nekym jinym. Kdyz chcete zit napriklad ve ctvrti plne jazzovych klubu a umelcu, musite za to zaplatit, protoze kazda sranda neco stoji.
Padlo zde nekolik opravdu hloupych nazoru. V samotnem clanku se pise o uciteli na plny uvazek, ktery pry hladovi. Ja znam Ameriku dobre a verte mi, ze takovy ucitel v Americe je na tom financne mnohem lepe, nez ucitel v Cesku. Nejen diky vyssimu platu, ale take diky levnejsimu benzinu, jidlu a ostatnim produktum.
Ja bych si dovolil odhadnout, ze zivotni uroven prumerneho Americana je asi tak 2x vyssi, nez zivotni uroven prumerneho Cecha a kdyz pozoruji nadejny rust americke ekonomiky v poslednich 2 kvartalech tak si myslim, ze se to jen tak nezmeni.
Nesmysl je take, ze emigranti kteri se do Ameriky stehuji nevi, do ceho jedou. Vetsina tam ma uz pribuzne, nebo Spojene Staty predem navstivi. A pokud se tam nekomu nelibi, neni nic jednodussiho odejet.

264766

6.3.2012 22:23

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 264766

Pochopte , ze mluvim o lidech co jsou bez prace, oficialne 10%++ a
neoficialne 20% a starych lidech na penzi coz cini asi 40% obyvatelstva, kteri musi taky zit a prezit.
Tady jde o ekonomiku a ne plne nazrane bricho. A zpivejte si k tomu "Ja Ameriku znam , ja tam jezdivam...tralala". V podstate nechapete o cem mluvite ekonomicky , neb vasim meritkem hodnot je vas zaludek nikoliv ekonomicke hodnoty a neptate se proc to ci ono. Absolutne nechapete o cem placate nesmysly!! coz se deje bohuzel na strankach Zvedavce casto. Umite cist??? inteligentne? ci je to jedna pani povidala.

264790

7.3.2012 13:56

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 264790

Nevim, jak to myslite. O nazranem brichu mluvite spise vy. Prumerny americky penzista ma narozdil od ceskeho penize na cestovani, zije ve vlastnim domku a o poznani lepe.
Americka ekonomika rostla v poslednim kvartalu 3% a nezamestnanost se snizila na 8.3%. To jsou cisla a ne co jedna pani povidala.
Jiste, ten system zdravotniho pojisteni neni v Americe zrovna nejlepsi a Spojene Staty nejsou zemi pro kazdeho. Spouste nasincu po vsech tech letech komunisticke diktatury vyhovuje spise model socialniho statu, kde se o ne velky bratr vic stara, ale podnikavi a schopni lide se ve Statech neztrati.
Kdyz dela Cech z Americanu hladovejici chudaky, je to usmevne. Jeste legracnejsi je ovsem ta pani, ktera posuzuje celou vec podle filmu Rambo a plete si Marka Twaina s Jackem Londonem. To uz se me snad jenom zda.

264837

8.3.2012 3:34

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 264837

>Jiste, ten system zdravotniho pojisteni neni v Americe zrovna nejlepsi

To opravdu nevim proc. Ja bych ho rozhodne za zadny jiny nemenil.

264870

8.3.2012 9:28

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 264870

>>Jiste, ten system zdravotniho pojisteni neni v Americe zrovna
>nejlepsi

>
>To opravdu nevim proc. Ja bych ho rozhodne za zadny jiny nemenil.

My tady v USA máme nejdražší zdravotnictví na světě a nejkratší life-expectancy (délku života) z průmyslových zemí. Tedy jen blbec by to nevyměnil, ovšem těm blbcům namlouvají, že by platili zdravotnictví i za úplně nemajetné a tak je jich jak vidět hodně.

264879

9.3.2012 5:30

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 264879

>My tady v USA máme nejdražší zdravotnictví na světě

To prehanite. Zdravotni pojisteni si muze platit bez problemu kazdy, kdo pracuje. Kazda slusnejsi firma svym zamestnancum pojisteni plati. Ja jsem zde vystridal nekolik zamestnavatelu a vsichni me a me zene pojisteni platili. Zena ma podobne benefity, takze i kdybych je nemel ja, mohli bychom je mit od jejiho zamestnavatele. to same plati i o zubari.

>a nejkratší life-expectancy
(délku života) z průmyslových
>zemí.

Prumerna delka zivota je v USA asi 80 roku. To tak spatne neni na to ze je zde smisene etnikum jako nikde jionde na svete.

>Tedy jen blbec by to nevyměnil, ovšem těm blbcům
>namlouvají, že by platili zdravotnictví i za úplně
>nemajetné a tak je jich jak vidět hodně.

Zustanu tedy blbcem a trvam na tom, ze bych nemenil. Mam po svete dost pratel a tak mam prehled o tom kdo kde ma jake socialni zabezpeceni. USA je bezkonkurencne v kvalite a dostupnosti zdravotniho pojisteni #1.

264930

9.3.2012 6:41

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 264930

>Zdravotni pojisteni si muze platit bez problemu

Když neplatí nájem nebo hypotéku...

>>a nejkratší life-expectancy (délku života) z průmyslových

>Prumerna delka zivota je v USA asi 80 roku.

78 a půl roku dle CIA.

>USA je bezkonkurencne v kvalite a dostupnosti
>zdravotniho pojisteni #1.

Opravdu? [chechtot] Dle CIA fact-book jsou [b]USA na 50 místě za Portugalskem,
UK díky všeobecnému pojištění je na 30tém místě, Kanada přesně se stejným složením obyvatel (ale se zdravotním pojištěním) na 12 místě. Záhadně tedy padesát států má lepší zdravotnictví a nebo lépe dostupné. V řadě těch států oproti USA dokonce nemravně kouří a chlastaj [smích] a přesto jdou k doktorovi. Přitom to zdravotnictví zde v USA je opravdu nejdražší na světě. Když již mluvíte o sociálním zabezpečení, porovnejte kdy jdou do důchodu Kanaďané a kdy Američané. Zákonná nejkratší dovolená na světě je v USA, zkusil jste zůstat doma pro nemoc? [velký smích]

264936

9.3.2012 16:50

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

J.C. 173.?.?.?

Reakce na 264936

Nojo, v te vasi tabulce je USA skutecne na 50.miste, ale porad pred Kubou (s jejim uzasnym socialistickym zdravotnictvim) ktera je na 59 miste, Ceskem (64), Slovenskem (80) a Ruskem, ktere je az na 163 miste hned za Papuanskem.

264953

9.3.2012 17:49

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 264953

>Nojo, v te vasi tabulce je USA

Pochopte, že Spojené Státy platí za zdravotnictví nejvíce na občana a zdravotnictví je zde světově nejdražší. Jen blbec zaplatí nejvíc a dostane nejhorší zboží. V USA je zdravotnictví průmyslem a dobrý kšeft, výdělečné nemocnice a pojišťovny.

Tabulku jsem nesestavil, sestavila ji vševědoucí CIA [vyplazený jazyk]

264955

9.3.2012 19:25

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

J.C. 173.?.?.?

Reakce na 264955

Jo, takze ta tabulka je pravdiva jenom kdyz se to hodi vam. [velký smích]
Pochopte, ze prave ze Spojenych Statu prichazi nejvice poznatku a objevu lekarske vedy a ze z toho tezi cely zbytek sveta. Kazda sranda neco stoji.

264961

9.3.2012 21:53

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 264961

>Jo, takze ta tabulka je pravdiva

Tvrdil jsem snad něco jiného? Snad nám CIA nelže? [pláč]
Z 311,591,917 obyvatel snad někdo na něco přijde v nejbohatším státě světa a taky něco ukradne nebo „koupí“. Mluvíme o kvalitě života v zemi, která může utratit za zbrojení víc než ostatní zbytek světa, ale „nemůže“ dát svým občanům základní sociální zabezpečení.

264967

10.3.2012 4:15

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

J.C. 173.?.?.?

Reakce na 264967

Jak rikam, vybirate si, co se vam hodi do kramu. A nejak jste si nevsiml, ze ani jedna z prvnich 68 zemi (vcetne USA) nepoznala dobrodini komunisticke diktatury.
A v te prvni polovine je na velice slusnem 41 miste Jizni Korea, zatimco socialisticka Severni Korea, kde by lide meli zit po vzoru Lenina vecne, je az na 151 miste.
A pritom slozeni obyvatelstva, stravovaci i hygienicke navyky jsou naprosto stejne.
Dalsi lez CIA ?

264975

10.3.2012 7:02

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 264975

>A nejak jste si nevsiml,

Pane J.C., zdravotní pojištění je pro Vás již komunismus?! Se zarudlýma očima jste si správně všiml, že všechny země s delší life expectancy oproti US mají všeobecné zdravotní pojištění a nejsou komunistické dokonce ani nikdy nebyly, až na Bosnu a Hercegovinu. Food stamps je komunizmus Spojených Států? Co pořád blbnete s nějakou lží CIA?

264981

10.3.2012 14:32

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

J.C. 173.?.?.?

Reakce na 264981

Ne, zdravotni pojisteni neni komunismus. Ale z te statistiky zdaleka nevyplyva, zeby prumyslove zeme s vseobecnym zdravotnim pojistenim na tom byly lepe. Napsal jste zcela nespravne, ze Spojene Staty jsou mezi prumyslovymi zememi posledni.
Copak Cesko nebo Rusko nejsou prumyslove zeme ?

265000

10.3.2012 17:27

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 265000

Teoreticky, jako nejbohatší vyspělá průmyslová země by USA neměly být až na padesátém místě a ještě za tu mizérii nejvíc platit. Poděkujte pojišťovacímu průmyslu a zdravotnickému + farmakologickému průmyslu. Nad business se zdravím se zvedá žaludek.

265009

10.3.2012 17:49

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 265009

Teoreticky možná, pane Sašo. Kdybyste ovšem (zcela prakticky) ze statistik vypustil Američany barevné pleti, velmi byste se divil, jak vysoko na žebříčku by poskočili vpřed.

Nechápejte prosím má slova jako projev rasizmu. Jde mi jen o objektivitu statistik. Myslím, že by Vás vůbec nenapadlo, srovnávat třeba barevné Haiti s bělošským Portugalskem. Nebo snad ano?

265011

10.3.2012 18:15

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

J.C. 173.?.?.?

Reakce na 265011

A navic, jak vysvetlit priserne 163 misto na nerosty bohateho Ruska ?

265012

10.3.2012 23:12

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 265012

>A navic, jak vysvetlit

Kdyby statistika byla jen pro evropskou část Ruska, asi by byla jiná, všichni lékaři chtějí žít v Moskvě a pak ta vodka taky udělá svoje.

265024

10.3.2012 19:04

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 265011

Koľko černochov a etnických hispáncov v USA žije, dokopy asi 20% nie?
Tak veľmi im kazia tú štatistiku?

Faktom je, že ani belošská populácia zo strednej vrstvy nemôže dovoliť kvalitné zdravotné poistenie (100 % krytie na všetky možné neduhy), jednak nemajú na to peniaze (je to veľmi drahé) a jednak väčšina poisťovacích spoločností hľadá výhovorky na to aby nemuseli platiť.
Preto sa stáva, že niektoré Americké nevládne organizácie, ktoré majú za úlohu poskytovať bezplatnú lekársku starostlivosť v 3. svete, majú viazané kapacity v USA, a toto by sa nemalo stávať v žiadnom prípade v údajne najvyspelejšom štáte na svete.

265015

10.3.2012 19:25

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 265011

Chudá Kuba je v té tabulce nepatrně za USA a má velmi srovnatelnou „life expectancy“, přibližné složení obyvatel je 2/3 černých a 1/3 bílých. Kanada má méně černochů, procentuálně více native Americans (rozuměj indiánů) a ostatní rasový mix je znatelnější než v US a přes to je daleko před US. Kdybyste v Kanadě ze statistiky vypustil indiány... Podstatné je, že všechny ostatní země utrácí za zdravotnictví, daleko méně na osobu než USA. Není to má myšlenka, ale problém je v dostupnosti. Zdraví se nedá prodávat stejně jako ostatní služby a produkty s reklamou „nechte si vytrhnout jeden zub a druhý vytrhneme za poloviční cenu“.

265017

10.3.2012 4:50

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 264936

>>Zdravotni pojisteni si muze platit bez problemu
>
>Když neplatí nájem nebo hypotéku...

Najem, nebo hypoteku plati kazdy. Zdravotni pojistka je proti tomu pakatel. Podle tehle vasich zprav by meli asi zdravotni pojistku jen bezdomovci.

>>>a nejkratší life-expectancy (délku života) z
>průmyslových

>
>>Prumerna delka zivota je v USA asi 80 roku.
>
>78 a půl roku dle CIA.

To bylo pred deseti lety. Updatujte si informace.

>jsou [b]USA na 50 místě za Portugalskem,
UK díky
>všeobecnému pojištění je na 30tém místě, Kanada přesně
>se stejným složením obyvatel (ale se zdravotním
>pojištěním) na 12 místě.

Kanadane jezdi na vysetreni, operace a lekarske zasahy do USA. Tady to maji bez cekani.

>Zákonná nejkratší dovolená na
>světě je v USA,

Delka dovolene neni v USA uzakonena. Urcuje ji zamestnavatel. Nemusi vam dat vubec zadnou. Ja mam dovolenou pet tydnu, tyden sick a 11 dni placene svatky. Tak si spocitejte jak dlouho mam placena volna rocne. Dva mesice z roku jsem doma a mam to placene. A to nemam zadne zvlast extra benefity.

>zkusil jste zůstat doma pro nemoc?

Nezkusil, byl jsem nucen. Udivuje mne, ze jako obcan US nevite co je social security. Ja si navic platim pojistku, ze beru doplatek k social security 80% meho prijmu, kdyz marodim. Mohu si samozrejme platit i 100%

264977

10.3.2012 7:21

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 264977

>Najem, nebo hypoteku plati kazdy. Zdravotni pojistka je proti
>tomu pakatel. Podle tehle vasich zprav by meli asi zdravotni
>pojistku jen bezdomovci.

Jak je tedy možné, že máme 52 milionů lidí zcela nepojištěných?

>>78 a půl roku dle CIA.
>
>To bylo pred deseti lety. Updatujte si informace.

CIA date of information is 2012 – naučte se číst nebo nelžete.

>Kanadane jezdi na vysetreni, operace a lekarske zasahy do USA.
>Tady to maji bez cekani.

Odpovídáte si sám, vyjímečně jezdí, když neví co s penězi.

>Nemusi vam dat vubec zadnou. Ja mam dovolenou pet tydnu, tyden
>sick a 11 dni placene svatky. Tak si spocitejte jak dlouho mam
>placena volna rocne. Dva mesice z roku jsem doma a mam to
>placene. A to nemam zadne zvlast extra benefity.

Gratulace!

264982

10.3.2012 8:27

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 264982

>Jak je tedy možné, že máme 52 milionů lidí zcela nepojištěných?

Odpoved je velice prosta. proste si tu p;ojistku neplati, protoze to povazuji za zbytecne. Zejmena mladi penize radeji utrati za prijemne veci. Vedi ze maji zdravi v poradku a pokud se neco stane, vystaci si s General Hospitalem zdarma. Znam treba remeslnika, ktery vydela denne i 500, ale tri stovaky za pojistku by nedal. A samozrejme dane se mu take nechce platit. To ze je spousta lidi svym vlastnim sefem a je jim lito si sobe, nebo tem co zamestnavajio platit pojistku neni v USA nijak rozdilne od jinych vyspelych zemi. Neni nic vyjimecneho, ze do statni nemocnice privezou pacienta bez pojistky, ktery ma barak, dve auta a slusne konto v bance.

>Odpovídáte si sám, vyjímečně jezdí, když neví co s penězi.

Ja si neodpovidam, ja jen reaguji na vase zavadejici informace a dovoluji si tvrdit, ze o zdravotnictvi, pojisteni, nemocenske a socialnim zabezpeceni v USA mate velice mlhave vedomosti. Oni totiz existuji osoby pro ktere je zdravi, kdyz jde do tuheho prednejsi, nez penize.

>CIA date of information is 2012 – naučte se číst nebo nelžete.

Nikoliv nelzu, zbytecne me napadate. Vase tvrzeni, ze USA ma nejnizsi prumernou delku zivota je naopak nepravdive a kazdy si tu vasi zavadejici zpravu muze lehce overit.

43. USA 78.14 let(2003 odhad)

>Gratulace!

Gratulace nejsou treba, Vycet benefitu, ktere tu uvadim neni zdaleka uplny a neznam mezi svymi vrstevniky nikoho, kdo by mel vyrazne horsi.

264987

10.3.2012 21:38

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 264987

>to povazuji za zbytecne. Zejmena mladi penize radeji utrati

Pojištění neplatí nebo k lékaři nejdou protože k pojistce platíme ještě spoluúčast (deductible) a jen to je (dle pojistky) až $5000 při návštěvě nemocnice. Nepůjdete pak na pohotovost se zaraženými prdy ač by to mohl být třeba infarkt nebo s dítětem, když ho píchá v uších.

>totiz existuji osoby pro ktere je zdravi, kdyz jde do tuheho
>prednejsi, nez penize.

Až když jde do tuhého a to může být pozdě! Byly o tom debaty v souvislosti s "Obamacare". Přečtěte si jen zcela namátkou články týkající se problému http://www.forbes.com/sites/rickungar/2012/03/10/plaintiff-in-landmark-anti-obamacare-lawsuit-bankrupted-by-medical-bills-you-and-i-pick-up-her-tab/
http://www.theatlantic.com/business/archive/2012/03/why-obamacares-medicaid-expansion-will-reduce-health-care-access/254275/

V článcích najdete i Váš politický pohled, jsou psány zdánlivě neutrálně a přesto popisují nehoráznosti, snad nemožné v jiné zemi.

>>CIA date of information is 2012 – naučte se číst nebo
>nelžete.

>Nikoliv nelzu, zbytecne me napadate.

Směrník, který jsem udával vede na stránky s cedulí information is 2012 a s US na 50.místě s life expectancy 78.49 tedy lepší než co píšete Vy:

>43. USA 78.14 let(2003 odhad)

Nevím kde tohle berete. Zdá se, že budete za každou cenu jak fanoušek hájit neobhajitelné.

265021

11.3.2012 0:41

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 265021

>Pojištění neplatí nebo k lékaři nejdou protože k pojistce
>platíme ještě spoluúčast (deductible) a jen to je (dle
>pojistky) až $5000 při návštěvě nemocnice.

Tak tohle to uz jsou naproste nesmysly. Za podminek ktere tu hruzostrasne licite, by pojistku nemel nikdo. Zadne deductible se neplati, to tak jeste u zubare. Zdravotni pojistky s deductible stoji radove stovku mesicne a neznam nekoho kdo by ji mel. Ty deductibles ovsem nejsou v tisicich ale radove 500. U HMO nic takoveho neexistuje. Plati se pouze $20 za visitu 100 za emergency, a 250 za prvni noc v nemocnici. To samozrejme je rozdilne dle toho u koho jste pojisten. Ja uvadim Kaisera, ktereho ma velke procento obcanu. podbne je to ale i treba U Blue Cross. Takze tohle jste si fakt uz vymyslel a pokud vim pane Saso, tak vy zijete v Kanade, tak mi neni jasne proc porad tvrdite neco s cim nemate zadnou zkusenost a pretvarujete se, abyste presvedcil okoli, ze zijete v USA. Pokud mate zajem mohu vam poslat ceny a sluzby ktere Kaiser, Blue Cross anebo i dalsi poskytuji abyste v tom mel trosku jasno a nemusel do sveta poustet naproste nesmysly.

>>43. USA 78.14 let(2003 odhad)

>Nevím kde tohle berete. Zdá se, že budete za každou cenu jak
>fanoušek hájit neobhajitelné.

Ne nehajim neobhajitelne jen raaguji na vasi zpravu, ze USA ma z prumyslovych zemi nejnizsi prumerny vek pri umrti. Coz je zjevna nepravda, ktera se da lehce overit. Takze otazka. kde jste vy vzal tyhle nesmysly, kterymi tu operujete a co je jejich zdrojem?

265029

11.3.2012 3:44

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 265029

http://www.commonwealthfund.org/Publications/Fund-...

http://news.discovery.com/human/us-life-expectancy...

CNN June 16, 2011

 Očekávaná délka života ve většině okresů USA zaostává za ostatními národy, v některých případech o 50 a více let


V letech 2000 a 2007 skupina výzkumných pracovníků shledala, že více než v 80% okresů USA klesla doba očekávaného dožit ´pod hranici stanovenou předními zeměmi a to i když USA utrácí více peněz na zdravotní péči na jednoho obyvatele, než kterákoli jiná země na světě.

Od roku 1997 očekávaná délka života pro ženy sklouzla nebo se nedokázala zvednout ve více než 850 krajích (v porovnání s pouze 84 kraji pro muže), spadla v 82 procentech krajů v Oklahomě, 66% v Tennessee a 59% v Kentucky. V Mississippi, v pěti krajích je průměrná délka života u žen na stejné úrovni jako u národů Hondurasu, Salvadoru a Peru.

World Health Organization:  "Basically, you die earlier and spend more time disabled if you are an American rather than a member of most other advanced countries."

Jiným ukazatelem zdravotní péče je počet úmrtí dětí do jednoho roku na 1000 živě narozených, tedy seznam států dle úmrtnosti nemluvňat.  Dle OSN je ČR na 8 místě (dle CIA na 14) USA je však hned za Kubou na 34 místě (dle CIA až na 46 místě, daleko za Kubou a Guam).
CDC 2004
Vložený obrázek

265035

11.3.2012 4:30

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 265029

>>platíme ještě spoluúčast (deductible) a jen to je (dle
>>pojistky) až $5000 při návštěvě nemocnice.
>
>Zdravotni pojistky s deductible stoji radove stovku mesicne a >neznam nekoho kdo by ji mel.

Vidíte a já zas znám hned několik lidí co ji mají a mohli by si dovolit vyhazovat i víc než sto dolarů měsíčně. Pojistka za $100 měsíčně je ta nejlevnější, ale chrání před katastrofickou ztrátou - tisíce unesu, statisíce nikoli, v obou případech zaplatíte víc než kdekoli jinde na světě.

>takoveho neexistuje. Plati se pouze $20 za visitu 100 za
>emergency, a 250 za prvni noc v nemocnici. To samozrejme je
>rozdilne dle toho u koho jste pojisten.
Ja uvadim Kaisera,
>ktereho ma velke procento obcanu. podbne je to ale i treba U

Je to safra rozdílné a záleží i na tom kolik jste již z pojistky čerpal, kolikrát jste pojistku použil.

>Takze tohle jste si fakt uz vymyslel a pokud vim pane
>Saso, tak vy zijete v Kanade,

Zimní mněsíce trávím na Floridě u syna. Mám tu dokonce "trvalé" bydliště, spoluvlastním zde domek.

Díky za nabídku pojišťoven, z mé IP 70.110.79.234 mně nabídka vyskočí sama [smích]

>>fanoušek hájit neobhajitelné.
>
>Ne nehajim neobhajitelne jen raaguji na vasi zpravu, ze USA ma z
>prumyslovych zemi nejnizsi prumerny vek pri umrti.

Dejte si do Google "obamacare", health quality by nation, life expectancy, nebo sledujte zprávy a debatu o všeobecném pojištění v US. Přečtěte si třeba http://www.commonwealthfund.org/Publications/Fund-...

265036

11.3.2012 7:55

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 265036

>Je to safra rozdílné a záleží i na tom kolik jste již z pojistky čerpal, kolikrát jste pojistku použil.

Ne to je opet nesmysl. Podminky kontraktu s pojistovnpou jsou pevne stanoveny, kontrakt se podepisuje a obnovuje kazdy rok a zadny vycet kolik jste cerpal vam nikdo nepredklada. Znovu opakuji, vymyslite si nesmysly. Muj doktor se naopak stara, abych pravidelne a co nejcasteji chodil na kontroly, do laboratori, na vysetreni a na to vse jsem upozornovan e-mailem. Mel jsem par operaci a dost drahych a nikdy jsem zadny deductible neplatil, jednoduse proto, ze jsem zadny zdravotni plan s deductible nikdy nemel a ani bych ho nepodepsal, ani kdyz pojistuji auto.

>Dejte si do Google "obamacare", health quality by nation, life expectancy, nebo sledujte zprávy a debatu o všeobecném pojištění v US.

Obamovy vzdusne zamky me nezajimaji a nezajimaji az na nepracujici vyzirky zadneho Americana. To proto, ze ne nesmysly ktere sliboval nema zadna vlada nikde na svete finance a pokud by je realizoval, tak by Americane prisli o nejlepsi zdravotni zabezpeceni a peci na svete se spickovou technikou, kterou okolni svet jen porad dohani. Kdo myslite ze delal prvni laparoskopii, angioplasty, MRI a dalsi technicky spickove zakroky? V kolika zemich, ktere podle vas predhaneji ve zdravotnictvi USA se pouziva treba tohle :
http://www.intuitivesurgical.com/products/davinci_...
Tady se provadi robot operace uz par roku v kazde slusne nemocnici. Dokonce muze lekar specialista timto systemem operovat pacienta pres internet na jinem kontinente.
Jedinou cestou je uzakonit zamestnavatelum, ze jsou povinni alespon castecne zdravotni pojisteni hradit. Coz se ovsem v podstate deje dnes i u malych byznysu. Pro zamestnavatele je totiz hromadne pojisteni vyhodne nejen proto, ze v nem sveze celou rodinu, ale take proto, ze je tax deductible. A to uz dnes chape skoro kazdy.

>Zimní mněsíce trávím na Floridě u syna. Mám tu dokonce "trvalé" bydliště, spoluvlastním zde domek.

Hm a zdravotni pojisteni, ktere stoji zhruba osobu asi 350 dol. je pro vas drahe a nedostupne. Z toho jsem jelen.
A vas syn nebo vy platite, kdyz jdete k doktorovi s chripkou $5000- deduct? To se vam tedy dari dobre, kdyz si dopravate takovouhle nakladnou zdravotni peci. To bych si ja fakt asi dovolit nemohl a jak se znam odbyl bych se acylpirinem. Pojistenec hudruje i kdyz mu zvednou poplatek za navstevu z 10 dol. na 15.

265039

11.3.2012 9:11

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 265039

>operaci a dost drahych a nikdy jsem zadny deductible neplatil,
>jednoduse proto, ze jsem zadny zdravotni plan s deductible nikdy
>nemel a ani bych ho nepodepsal, ani kdyz pojistuji auto.

V předcházejícím příspěvku jste sám deductible/spoluúcast přiznal. Přečtěte si nabídky pojišťoven, co jste mně chtěl posílat.

>>Dejte si do Google "obamacare", health quality by nation, life
>>expectancy, nebo sledujte zprávy a debatu o všeobecném
>>pojištění v US.

>Obamovy vzdusne zamky me nezajimaji a nezajimaji az na
>nepracujici vyzirky zadneho Americana. To proto, ze ne nesmysly

Platíte nejvíc za nejhorší zdravotnictví a Vás to nezajímá a ani nechcete vidět skutečnost. To je potom záležitost víry a přeji Vám, aby Vás ta víra uzdravila [chechtot]

>Hm a zdravotni pojisteni, ktere stoji zhruba osobu asi 350 dol.
>je pro vas drahe a nedostupne. Z toho jsem jelen.

Drahé je, o nedostupnosti jsem nemluvil, ovšem pro lidi s minimální mzdou určitě bude.

>A vas syn nebo vy platite, kdyz jdete k doktorovi s chripkou
>$5000- deduct?

To jsem nenapsal, ale za zákrok v nemocnici můžete zaplatit i daleko víc.
Za sanitku zaplatíte $800 a pak se divte, že hrdý Američan odejde se zlomenou nohou. Kšeft se Vám zdá nedotknutelný a ono to zdravotnictví je takový dobrý kšeft.

Zníte jak teabagger... Věřte nevěřte, ale univerzální zdravotní péče by byla levnější pro Vaši kapsu a jako bonus byste dostal lepší zdravotní péči.

265042

11.3.2012 6:21

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 96.?.?.?

Reakce na 265029

>Tak tohle to uz jsou naproste nesmysly. Za podminek ktere tu
>hruzostrasne licite, by pojistku nemel nikdo.
No jo, ale stále zůstává fact, že je skoro 50 milions bez pojištění. Proč?
http://www.guaranteedhealthcare.org/files/facts_he...
>Zadne deductible se
>neplati, to tak jeste u zubare.
Ale platí, to přece záleží jaký plán si zvolíte, nebo zvolí zaměstnavatel.
http://www.staysmartstayhealthy.com/deductibles_an...

265037

11.3.2012 8:13

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 265037

>No jo, ale stále zůstává fact, že je skoro 50 milions bez pojištění. Proč?

Uz jsem to tu nasal. Proto, ze si ho platit nechce, protoze se lidem nechce chodit do prace, protoze si mysli, ze maji pevne zdravi a usetri. Take samozrejme ti, co prisli o praci a zamestnacem hrazenou zdravotni peci. Ale tech zase neni tolik a zpravidla se do prace vrati. Kdyz date v Cesku lidem moznost jestli si maji platit zdravotni pojistku nebo ne, nebude ji platit mozna polovina a kdyz bez pojistky bude mit moznost jit do statni nemocnice zdarma jako tady, tak to budou strizlivym odhadem dve tretiny.

>Ale platí, to přece záleží jaký plán si zvolíte, nebo zvolí zaměstnavatel.

Zamestnavatel vam dava na vybranou jakeho providera a plan si muzete zvolit. Proc bych si volil plan s deductible, kdyz si mohu zvolit full coverage? Na pojistku vam dava urcitou sumu, ktera je skoro tak vysoka, kolik stoji kvalitni pojisteni bez nejakych copayments. To bych musel byt padly na hlavu, abych tuto castku plne necerpal. Ja neco doplacim protoze mam v planu i manzelku. Je to ovsem pakatel. Do planu si muzete pridat i deti pokud nepracuji a nejsou dospeli. Lacine pojistky s deductible si porizuji setrilkove, kteri si pojistku plati sami a kteri pak nasledovne nadavaji na zdravotnictvi, jak je drahe a nedostupne a nekvalitni.

265041

11.3.2012 13:40

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 96.?.?.?

Reakce na 265041

>Zamestnavatel vam dava na vybranou jakeho providera a plan si
>muzete zvolit. Proc bych si volil plan s deductible, kdyz si mohu
>zvolit full coverage? Na pojistku vam dava urcitou sumu, ktera je
>skoro tak vysoka, kolik stoji kvalitni pojisteni bez nejakych
>copayments. To bych musel byt padly na hlavu, abych tuto castku
>plne necerpal.
To dá rozum, jenže ne každý vám toto nabízí. Nemůžete vydávat to, že váš zaměstnavatel to má tak a tak, za to, že to tak mají celé USA. Je spousta malých firem, které vám zdr. pojištění nenabízí vůbec. A sami zaměstnanci si ho nezvolí.
A z těchto se rekrutují právě ty řady nepojištěných, mimo těch, co už jste sám uvedl.
Já jsem přesvědčen, že na tak vyspělou zemi jako je USA je toto nedůstojné a řadí ji to na chvost vyspělých zemí. Dokonce tvrdím, že zdravotnictví v USA je černá perla Ameriky, jde totiž o velmi lukrativní byznys se zdravím lidí. Hodnotím zdrav. systém sousední Kanady a znám lidi, co tam z USA dojíždí, zejména za zubním ošetřením, neboť zaplatí zlomek toho co v USA.
>Kdyz date v Cesku lidem moznost jestli si maji platit zdravotni >pojistku nebo ne, nebude ji platit mozna polovina a kdyz bez >pojistky bude mit moznost jit do statni nemocnice zdarma jako >tady, tak to budou strizlivym odhadem dve tretiny.
Což o to, to zcela určitě, jenže v Česku je to tak, že tam je každému občanu ze zákona povinné pojistku platit. Když je legálně zaměstnán, platí to za něho povinně zaměstnavatel. Když není zaměstnán a je legálně hlášen na pracáku, platí to za něho po určitou dobu pracák. Takže člověk, který např. ztratí zaměstnání a v určité době si nenalezne nové, pracák ho vyhodí z evidence, ale on nemá na povinné zaplacení pojistného a je v maléru. Vystavuje se automaticky sankcím ze strany zdrav. pojišťovny. Nabíhá mu měsíc co měsíc dluh zdrav. pojišťovně a je vystaven exekucím ap. Jak roste v takovém případě dluh v Česku asi víte. Navíc, když nemá kartičku pojištěnce, vystavuje se značnému riziku odmítnutí pomoci u lékaře, nemluvě v nemocnici. Suma-sumárum v Česku se mi to jeví v tomto směru ještě horší než v USA.

265052

11.3.2012 17:42

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 265052

>To dá rozum, jenže ne každý vám toto nabízí. Nemůžete vydávat to, že váš zaměstnavatel to má tak a tak, za to, že to tak mají celé USA. Je spousta malých firem, které vám zdr. pojištění nenabízí vůbec

Tohle musim brat v potaz, kdyz si hledam zamestnani. Ja jsem za tricet let nedelal ani jeden den pro nekoho, kdo by mi neplatil pojisteni. A znovu podotykam, zdravotni pojisteni je jen minimim benefitu, ktere podniky plati.

>Je spousta malých firem, které vám zdr. pojištění nenabízí vůbec. A sami zaměstnanci si ho nezvolí. A z těchto se rekrutují právě ty řady nepojištěných, mimo těch, co už jste sám uvedl.

To urcite ne. 50 mil nepojistenych rozhodne nejsou zamestnanci malych firem. Pokud me mala firma nebude platit benefity, budu od ni vyzadovat o to vetsi prijem, nebo pro ni budu delat na kontrakt a budu si platit pojisteni sam. Je to proste. Ja jsem zacinal v USA delat pro firmicku, ktera mela pet zamestnancu a pojisteni jsem mel zdarma, ani jsem nic nedoplacel plus 10% rocniho prijmu na duchodove konto. Odesel jsem od ni nebot jsem nasel zamestnani s lepsim prijmem i benefity.

>Já jsem přesvědčen, že na tak vyspělou zemi jako je USA je toto nedůstojné a řadí ji to na chvost vyspělých zemí. Dokonce tvrdím, že zdravotnictví v USA je černá perla Ameriky, jde totiž o velmi lukrativní byznys se zdravím lidí.

Obavam se, ze jste zaslepen. Byznys je vse co se kolem vas deje. Bez nej byste nemohl existovat a moderni zdravotnictvi teprve ne. Uz jste nekdy videl opravdu moderni nemocnici a jeji technicke vybaveni? Mate poneti co to vse stoji a kolik stoji udrzba a platy? Domnivat se ze to by melo byt zadarmo je utopie socialistu s kterou by moderni zdravotnictvi zavrazdili. Neznam nikoho, kdo by dojizdel pro vysetreni do Kanady. Naopak znam dost tech co dojizdi na operace a vysetreni do USA, nebot tady na nej nemusi cekat cele mesice jako v polosicializovanem zdravotnictvi Kanadskem.

>v Česku je to tak, že tam je každému občanu ze zákona povinné pojistku platit. Když je legálně zaměstnán, platí to za něho povinně zaměstnavatel. Když není zaměstnán a je legálně hlášen na pracáku, platí to za něho po určitou dobu pracák. Takže člověk, který např. ztratí zaměstnání a v určité době si nenalezne nové, pracák ho vyhodí z evidence, ale on nemá na povinné zaplacení pojistného a je v maléru. Vystavuje se automaticky sankcím ze strany zdrav. pojišťovny. Nabíhá mu měsíc co měsíc dluh zdrav. pojišťovně a je vystaven exekucím ap. Navíc, když nemá kartičku pojištěnce, vystavuje se značnému riziku odmítnutí pomoci u lékaře, nemluvě v nemocnici. Suma-sumárum v Česku se mi to jeví v tomto směru ještě horší než v USA.

No a je to tady. At si to hlavne precte pan Sasa, ktery by nam chtel s panem Obamou zestatnet neco na co by pak nemeli penize, aby to mohli provozovat, a pripravit nas o svobodnou volbu jake pojisteni si chceme nebo nechceme platit.

265061

14.3.2012 0:33

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Maut 213.?.?.?

Reakce na 264837

Milá sedmdesátko, jste jednou z obětí košer statistik. Dle výsledků zpracovaných na základě metodik z 80. let (podívejte se sám u Wiliamse na www.shadowstats.com), kdy se ještě nepodvádělo, reálná data o výkonosti US ekonomiky vypadají následovně :
a) od roku 2008 "nerostlo" US GDP tempem lepším než -(mínus)2,6% ročně
b) reálná míra inflace v USA je 3 roky nad 10% (aktuálně 10,8%)
c) třetí rok po sobě je počet lidí bez práce nad 20% (aktiáůně 22,8%). Jen na dokreslení - nejhorší míra nezaměstnanosti v depresi 30. let činila v USA 27%.
A my - jsme na tom fajn, ne? V segmentu nad 50 let se nezaměstnanost v ČR blíží 40%.
Není nad to, dělat si závěry z pančovaných statistik. Někdy si říkám, že je USA zemí zázraků - oficiální inflace kolem 3,5% a jen loni vzrostly ceny potrvavin dle komodit o 25-40%.

265196

5.3.2012 16:49

Americky sen

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Americky sen. "Rekli jsme vam hned na zacatku, ze je to pouze sen. Nikdo nikomu takovou realitu nesliboval."

Tem, kteri argumentuji tim, ze do Ameriky se dnes nadale hrnou statisice emigrantu je treba vysvetlit, ze nikdo z techto emigrantu nenavstivil USA legalne pred tim, nez se tam rozhodl emigrovat (viza by nedostal), tudiz o moznostech v USA soudi pouze na zaklade toho, co se dozvedel z filmu a z povidacek svych pratel - stejne neinformovani lide ze stejneho socialniho levelu. At se ptaji tech, co emigrovali pred 20 lety.

264689

6.3.2012 0:53

RE: Americky sen

p. 113.?.?.?

Reakce na 264689

...a co media ,hollywoodske filmy , knihy a vsudypritomna propaganda ....kdy se jeden cas o nicem jinem nemluvilo a politici slibovali "Everesty" americkych snu ,ktere vsak koncili vyhradne valkami a bombardovanim vseho a vsude na svete....

264715

5.3.2012 17:50

Takové články se u nás píší už od r. 1948, jen já osobně je pomatuji více než 40 let.

Mejla 83.?.?.?

Spojené státy se potápějí snad už 100 let, a přesto tam pořád prchají miliony lidí od Afriky a ČR až po Švédsko. A nějak se nevracejí...........Asi nemají na zpáteční cestu. Benzín tam stojí polovinu toho, co u nás, daně jsou nižší, ale přesto je tam více chudých. Socialisti vždy uměli s čísly kouzlit. A nejlepší je ta věta o inkvizici. No pokud si autor dělá obrázek o USA z internetu a novin, najmě českých, opravdu mu není pomoci.

264690

5.3.2012 18:50

RE: Takové články se u nás píší už od r. 1948, jen já osobně je pomatuji více než 40 let.

Mirra 85.?.?.?

Reakce na 264690

otázkou je na základě čeho prchají - jestli jen na základě propagandy lesklé US kultury či na základě reálných zkušeností. Víc možností tam musí být už z principu že je to obrovská země, stejně jako Rusko či Čína, Brazílie a Indie. Čím větší stát, tím více možností. A onen motor USA už není daleko od zadření, stačí aby se uskupení BRICS dohodlo na postupném nahrazování dolaru v obchodním styku. Moc USA stojí a padá s vlivem dolaru. V USA nejsou takoví "blázni" jako v Rusku kde i po několika měsících žádných či minimálních mezd nastoupí do služby a udrží tím stát v chodu. Tohle v USA nehrozí, tam by se po prvním měsíci bez peněz vše rozložilo. A Spojené státy se pomalu potápí od doby kdy se za ropu začlo platit i jinou měnou než dolarem...

264694

5.3.2012 20:52

RE: Takové články se u nás píší už od r. 1948, jen já osobně je pomatuji více než 40 let.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 264690

Nejvíc tam utíkali černoši z Afryki, proto mají USA miláčka Barryho za prezydenta.Za pár desítek let tato zemně plná vzdělaných lidoovčanů bude mít za prezydenta indyjána a utečeme tam fšichni, protože máme rádi indyjánky.

264697

5.3.2012 17:54

v USA šlechtí Nového bezporuchového Američana

r.m. 94.?.?.?

podobně rusáci se taky šlechtili na sověty a jak dopadli, rusák nebo američan vyjde to tady na stejno [velký smích]

264691

5.3.2012 21:05

RE: v USA šlechtí Nového bezporuchového Američana

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 264691

Oni rusáci se sami nešlechtili, ale byli šlechtěni za vydatné pomoci peněz ze Západu a dále od našich specifických světoběžných spoluobčanů, které nesmíme pravdivě jmenovat, jinak bychom se vystavili trestnímu stíhání... Však víte [smích]

264700

5.3.2012 20:54

Kamarade tento clanek je nesmysl!!!

MartinLarry1 martinVegas (zavináč) centrum (tečka) cz 81.?.?.?

Zil jsem v Americe 6 let a jako normalni delnik jsem se mel tak jako tady se nikdy mit nebudu.
Vy vsichni vcetne novinek poukazujete na Ameriku jak vladne spatne a jake tam maji problemy vcetne jak Obama spatne vladne a nejlepe by jste mu kecali do prace, ale nema to jednoduchy vzhledem ktomu jak velkou zemi ridi se neobejde bez problemu a v Americe, kdyz kouknem do historie meli obcas krizi a tahle narodnost spojenych statu se vzdy vzpamatuje. My Ceska Republika o rozloze 400 km delky a sirky 200 km mate neskutecne problemy ridit tuhle zemi a meli byjste si zamest pred svym prahem nez pomlouvat Ameriku o ktere nevite temer nic!! s clanku ktery jste napsal. Ja bych se v zivote nevratil do CR ale musel jsem a vidim ten rozdil nikdy!!! nedozenu tady praci standart tak jako jsem mel v USA. A koncem dopisu bych rad dodal az budou mit lide obycejny tady takovy zivotni standart s prace jako maji v USA, tak muzem konecne rict ze jsme se nekdy hnuli z mista. S pozdravem Martin Mandl

264698

6.3.2012 0:01

RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 264698

Jako dělník v USA ? A že dobře ? No tak to jste asi výjimka ! Já měl to štěstí že za svůj dosavadní pracovní život jsem chvíli pracoval s asi deseti lidmi, kteří tam pracovali každý jeden několik let. Jen jeden byl z nich dělník, a to i u nás, dva středoškoláci a zbytek VŠ. Všichni do jednoho se vrátili zpět a byli štastní, že jsou doma. Vyprávěli takové zkasky, že se mi to ani nechtělo věřit. Takže já něvěřím vám, že jako dělník jste se tam měl dobře. Naposledy jsem měl možnost se o USA bavit s jedním obchodním partnerem, který tam jezdí pravidelně před měsícem. Už tam nepojede. Vrátil se v šoku z toho jak se poměry zhoršují. A jaký je to přitom pravičák ! Vlastně neznám nikoho ze svého okolí kdo byl nějaký čas v USA, který by si pobyt chválil. Nikoho.

264712

6.3.2012 1:30

RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!

steve 166.?.?.?

Reakce na 264712

.. to ja jezdim do emericka porad. Otevru si atlas, nasypu "lajnu" toho bileho zazraku deemograazie, zavru oci a ....
Je to krasna zeme a vsichni kypi stestim !!
Posledne jsem otevrel atlas blbe - na Gronsku .., a take tam vsichni kypi ..., ale v emericku se kypi vice, - hlavne delnici !! Pri posledni "navsteve" jsem videl spadnout portorikana z leseni ..., samozrejme nemel pojisteni, ale porad kypel !! Tomu rikam - Svoboda !! ... [mrknutí jedním okem]

264720

6.3.2012 12:02

RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 264720

nekdo se zminoval o izraelskych raketach namirenych na evropska mesta. muze uvest zdroj?

264751

6.3.2012 12:35

RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 264698

To můj děda vykládal, že se jako normální dělník měl nejlíp za Protektorátu.

264754

6.3.2012 9:07

všichni

Čen 85.?.?.?

Proč pan Vít píše, že všichni jsme obdivovali Ameriku? Já jsem Ameriku nikdy neobdivovala, pro mne to nebyl ráj, ale země, kde bych nikdy nechtěla žít. A co utvořilo můj názor na tuto zem? Prosté, literatura, knihy amerických spisovatelů. Od mala jsem zuřivá čtenářka a už jen Příběhy Huckleberryho Finna byly pro mně jako pro dítě úplný horor. Nebo kniha V indiánském zajetí. Nechápala jsem jako dítě, jak je možné v takové zemi žít. A další knihy - Jatka, Hrozny hněvu, Hlavní třída, Jako zabít ptáčka, Americký román, jedna kniha za druhou - plná násilí, zla a pokrytectví. A to jsem nejmenovala všechny. Jsem i čtenářka detektivek - nesnáším americké detektivky, jen sem tam se vyskytne nějaká, která odpovídá tomu, proč je čtu. Výjímku tvoří Ed MacBain - ale to nejsou detektivky, ale sociologická studie, strašná sociologická studie. Mám ráda příběhy Marka Twaina - četl někdo z Vás, jak jej okrádali nejbliží přátelé při budování jeho Měsíčního údolí? Jak jej okradli i při výstavbě lodi Snarck, a jak kvůli tomu musel se svou partnerkou Charmian plavbu předčasně ukončit? Země, kde přátelé okrádají své přátelé, takovou zem skutečně nepokládám za ráj. Pro mne to byla odjakživa země násilí, bohatnutí založené na okrádaní a podvádění těch slabších. Tak strašné věci, jako vymáhání výpalného, únosy dětí, lynchování - milovníci Ameriky se mohou radovat, z naší země pomalu taková malá kopie USA už dneska je.
A filmy mi to i potvrdily, třeba i takový film Rambo - o čem jiném, než o nesnášenlivosti vůči někomu, kdo nepatří k naší vrstvě a samozřejmý americký způsob, s jakým se lidé z této vrstvy vydávají na hon na člověka. Nikdy jsem nechápala lidi, kteří obdivovali Ameriku.

264738

6.3.2012 18:30

RE: všichni

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 264738

Máte pravdu, nalítli jsme jim. Konkrétně já na tu jejich sochu svobody.

264777

6.3.2012 23:38

RE: všichni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 264738

Stačila by třeba jen malá zmínka v učebnici hudební výchovy nebo dějepisu pro děti ZŠ, co provedli ti všemi milovaní američané za sviňárnu Antonínu Dvořákovi.
Je velmi těžké lidem říkat pravdu, obzvláště v dnešní době, kdy si spletete jednu nulu v čísle a jdete za to sedět do lochu jako nějaký pedofilní úchyl.Například se naše milé děti nikdy nedozví, že část krvavé bolševické kamarily vedená Trockým(Bronsteinem), která zmasakrovala Rusko, připlula na lodi z New Yorku, kde se na to pečlivě a demokraticky připravovala.A běda tomu, kdo by se ptal, za čí peníze!?

264795

7.3.2012 2:14

RE: všichni

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264738

To nebyl Mark Twain (ten s tím Měsíčním údolím a s tou lodí), nýbrž Jack London. Ale v poho - znám to, když člověk zchroustá hodně knížek, mívá v tom trochu zmatky.

264804

7.3.2012 3:42

RE: všichni dobre dobre!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 264738

Docela jste tu SPRAVNE !!! pochopila Ameriku ... Příběhy Huckleberryho Finna jsou asi nejlepsi obrazek Americke psychologie do ktere se vlastnici televise a novin snazi vnutit psychologii Rambo aby ji pouzili lepe pro sve zamery. Ty veci jako unosy , hon na lidi jsou pouze dusledky drogoveho znasilneni Ameriky!!! ne Americkou povahy.

264809

6.3.2012 15:46

Hlad?

PatMAt 78.?.?.?

Aku cast /dnes uz plati globalne/ z ceny potravin tvori cena energie, pri ich vyrobe a distribucii spotrebovanej??? Niekde tam bude riesenie...

264765

7.3.2012 1:52

Dál jsem nedočetla, než sem:

Koza Líza 24.?.?.?

Nedávná analýza federálních údajů v New York Times ukázala, že počet dětí, které dostávají dotace na obědy vzrostl na 21 milionů v loňském školním roce, a to z 18 milionů v letech 2006-2007. To je vzrůst o 25% .

Pokud mě slouží počty ze základky, tak ten nárůst je 16,6 procenta, ne 25. Možná, že i zbytek textu je stejně akurátní?

264803

7.3.2012 18:05

Bohuzel je to Tak

coinageboy 98.?.?.?

Ja osobne znam nekolik lidi kteri si sami vytrhli bolavy zub a par kteri si lecili zanety antibiotiky pro psy (ty se daji koupit bez predpisu) - protoze nemeli prachy na lekare...

264848

8.3.2012 13:53

Kauza Novartis vs. Indie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Není to sice přímo k tématu, ale přikládám zajímavé odkazy k právnímu souboji Indie vs. Novartis o patenty na generické léky.

http://www.lekari-bez-hranic.cz/cz/aktuality/2012/...

http://www.lekari-bez-hranic.cz/cz/aktuality/2012/... [cool]

264886

9.3.2012 1:43

Ze Yanks pocituji vic stresu nez pred 5ti lety

Ja prvni 124.?.?.?

Nejsem si uplne jisty, ale pokud se nemilim tak se mi zda, ze si zvolili gorilu prezidentem sami a dobrovolne. Mohu se ovsem mylit, ("Yes we can"!!!) treba je k tomu donutila vlastni blbost. [smích]

264926

Příspěvků: 191

05.03. 04:33  Ne vsechno jsou presne informace.
05.03. 07:56  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
05.03. 13:51 steve  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
05.03. 15:37 ludy  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
05.03. 18:32  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
07.03. 06:07  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
07.03. 08:28 steve  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
07.03. 09:01 hestroy  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
07.03. 14:55  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
07.03. 17:08 babicka  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
07.03. 17:48 steve  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
05.03. 21:09  RE: Ne vsechno jsou presne informace.
05.03. 08:12 Jarmila  Individuální odboj
05.03. 09:25  RE: Individuální odboj
05.03. 10:48  RE: Individuální odboj
13.03. 00:34 xmart  RE: Individuální odboj
05.03. 11:44  RE: Individuální odboj
06.03. 06:35 Esmate  RE: Individuální odboj
06.03. 11:57  RE: Individuální odboj
11.03. 22:29 petesv  RE: Individuální odboj
05.03. 19:31 Six  RE: Individuální odboj
06.03. 04:19  demokracie dvou ci tri stran
05.03. 21:07 jansmith1984  RE: Individuální odboj
06.03. 08:46 Jarmila  RE: Individuální odboj
06.03. 09:35  RE: Individuální odboj
06.03. 09:44 Oracle  RE: Individuální odboj
06.03. 20:22 jansmith1984  RE: Individuální odboj
07.03. 08:01 Jarmila  RE: Individuální odboj
07.03. 08:55 hestroy  RE: Individuální odboj
07.03. 13:42 jansmith1984  RE: Individuální odboj
08.03. 01:37 Six  RE: Individuální odboj
08.03. 02:07 steve  RE: Individuální odboj
08.03. 07:55 Jarmila  RE: Individuální odboj
08.03. 12:43 jansmith1984  RE: Individuální odboj
08.03. 16:43 Luxor  RE: Individuální odboj
10.03. 04:07 baba_Blažková  RE: Individuální odboj
10.03. 07:36 Jarmila  RE: Individuální odboj
08.03. 16:57 djb  RE: Individuální odboj
08.03. 17:30 Jarmila  RE: Individuální odboj
08.03. 17:36 Luxor  RE: Individuální odboj
08.03. 17:55 Jarmila  RE: Individuální odboj
08.03. 18:07 Luxor  RE: Individuální odboj
08.03. 18:23 djb  RE: Individuální odboj
08.03. 18:38 Luxor  RE: Individuální odboj
08.03. 18:23 Duanitta  RE: Individuální odboj
10.03. 04:26 baba_Blažková  RE: Individuální odboj
08.03. 18:30 djb  RE: Individuální odboj
08.03. 08:33 Gravedigger  RE: Individuální odboj
08.03. 12:33 Oracle  RE: Individuální odboj
08.03. 14:47 baba_Blažková  RE: Individuální odboj
08.03. 18:22 kutra  RE: Individuální odboj
09.03. 16:57 jansmith1984  RE: Individuální odboj
09.03. 18:25 Oracle  RE: Individuální odboj
10.03. 07:42 Jarmila  RE: Individuální odboj
10.03. 21:30 baba_Blažková  RE: Individuální odboj
10.03. 23:22 jansmith1984  RE: Individuální odboj
09.03. 21:39 djb  RE: Individuální odboj
09.03. 22:01  RE: Individuální odboj
10.03. 02:05 Satanist  RE: Individuální odboj
10.03. 07:51 Jarmila  RE: Individuální odboj
10.03. 21:35 jansmith1984  RE: Individuální odboj
10.03. 23:06 Oracle  RE: Individuální odboj
11.03. 01:17 baba_Blažková  RE: Individuální odboj
11.03. 10:10 Oracle  RE: Individuální odboj
11.03. 16:11 jansmith1984  RE: Individuální odboj
11.03. 18:20 Oracle  RE: Individuální odboj
11.03. 19:25 jansmith1984  RE: Individuální odboj
11.03. 02:11 djb  RE: Individuální odboj
11.03. 07:37 Jarmila  RE: Individuální odboj
11.03. 08:03 Jarmila  RE: Individuální odboj
11.03. 11:41 jansmith1984  RE: Individuální odboj
11.03. 15:30 Jarmila  RE: Individuální odboj
11.03. 17:44 djb  RE: Individuální odboj
11.03. 18:41 jansmith1984  RE: Individuální odboj
11.03. 19:37 djb  RE: Individuální odboj
11.03. 20:33 jansmith1984  RE: Individuální odboj
11.03. 21:35 djb  RE: Individuální odboj
12.03. 07:36 Jarmila  RE: Individuální odboj
12.03. 09:41 jansmith1984  RE: Individuální odboj
12.03. 17:15 Jarmila  RE: Individuální odboj
12.03. 17:54 Oracle  RE: Individuální odboj
12.03. 21:40 jansmith1984  RE: Individuální odboj
13.03. 10:11 Oracle  RE: Individuální odboj
13.03. 07:46 Jarmila  RE: Individuální odboj
13.03. 09:45  RE: Individuální odboj
13.03. 19:09 jansmith1984  RE: Individuální odboj
13.03. 20:40 Oracle  RE: Individuální odboj
13.03. 21:28 djb  RE: Individuální odboj
13.03. 23:54 jansmith1984  RE: Individuální odboj
14.03. 01:43 djb  RE: Individuální odboj
14.03. 08:13 jansmith1984  RE: Individuální odboj
13.03. 22:43 Kysučan  RE: Individuální odboj
14.03. 00:13 jansmith1984  RE: Individuální odboj
16.03. 16:03 Kysučan  RE: Individuální odboj
16.03. 18:30 jansmith1984  RE: Individuální odboj
05.03. 22:06 djb  RE: Individuální odboj
06.03. 20:39 naďa  RE: Individuální odboj
05.03. 08:40 Oracle  S USA aj do horúcich pekiel a nikdy inak.
05.03. 11:16 Vojta49  Není chudoba jako chudoba
05.03. 11:31  RE: Není chudoba jako chudoba
06.03. 13:15 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
07.03. 02:37 baba_Blažková  RE: Není chudoba jako chudoba
07.03. 16:04 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
07.03. 21:48 baba_Blažková  RE: Není chudoba jako chudoba
07.03. 23:56 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
08.03. 01:10 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
08.03. 15:22 baba_Blažková  RE: Není chudoba jako chudoba
07.03. 22:58 jen tak  RE: Není chudoba jako chudoba
07.03. 23:41 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
08.03. 00:02 jen tak  RE: Není chudoba jako chudoba
08.03. 01:42 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
08.03. 16:10 jen tak  RE: Není chudoba jako chudoba
08.03. 18:11 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
08.03. 02:05 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 11:51 hestroy  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 12:05 RomanTička  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 12:33  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 12:55 JaJa  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 17:59 Mirra  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 19:58 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 21:00  RE: Není chudoba jako chudoba
06.03. 00:48 p.  RE: Není chudoba jako chudoba
06.03. 13:29 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
06.03. 23:17  RE: Není chudoba jako chudoba
07.03. 01:07 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
07.03. 05:02 p.  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 13:07 qwe  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 14:14 voyta  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 15:36 J.C.  RE: Není chudoba jako chudoba
06.03. 14:22 hestroy  RE: Není chudoba jako chudoba
05.03. 22:56 Jan Vítek  RE: Není chudoba jako chudoba
06.03. 01:28 baba_Blažková  RE: Není chudoba jako chudoba
07.03. 01:49 čěf  RE: Není chudoba jako chudoba
07.03. 02:23 baba_Blažková  RE: Není chudoba jako chudoba
06.03. 05:22  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
06.03. 16:00 J.C.  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
06.03. 22:23  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
07.03. 13:56  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
08.03. 03:34  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
08.03. 09:28  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
09.03. 05:30  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
09.03. 06:41  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
09.03. 16:50 J.C.  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
09.03. 17:49  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
09.03. 19:25 J.C.  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
09.03. 21:53  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 04:15 J.C.  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 07:02  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 14:32 J.C.  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 17:27  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 17:49 Vojta49  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 18:15 J.C.  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 23:12  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 19:04 Oracle  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 19:25  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 04:50  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 07:21  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 08:27  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
10.03. 21:38  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
11.03. 00:41  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
11.03. 03:44  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
11.03. 04:30  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
11.03. 07:55  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
11.03. 09:11  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
11.03. 06:21  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
11.03. 08:13  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
11.03. 13:40  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
11.03. 17:42  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
14.03. 00:33 Maut  RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!
05.03. 16:49  Americky sen
06.03. 00:53 p.  RE: Americky sen
05.03. 17:50 Mejla  Takové články se u nás píší už od r. 1948, jen já osobně je pomatuji více než 40 let.
05.03. 18:50 Mirra  RE: Takové články se u nás píší už od r. 1948, jen já osobně je pomatuji více než 40 let.
05.03. 20:52  RE: Takové články se u nás píší už od r. 1948, jen já osobně je pomatuji více než 40 let.
05.03. 17:54 r.m.  v USA šlechtí Nového bezporuchového Američana
05.03. 21:05 Magnus Maximus  RE: v USA šlechtí Nového bezporuchového Američana
05.03. 20:54 MartinLarry1  Kamarade tento clanek je nesmysl!!!
06.03. 00:01 Magnus Maximus  RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!
06.03. 01:30 steve  RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!
06.03. 12:02  RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!
06.03. 12:35  RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!
06.03. 09:07 Čen  všichni
06.03. 18:30 Jarmila  RE: všichni
06.03. 23:38  RE: všichni
07.03. 02:14 baba_Blažková  RE: všichni
07.03. 03:42  RE: všichni dobre dobre!!
06.03. 15:46 PatMAt  Hlad?
07.03. 01:52 Koza Líza  Dál jsem nedočetla, než sem:
07.03. 18:05 coinageboy  Bohuzel je to Tak
08.03. 13:53  Kauza Novartis vs. Indie
09.03. 01:43 Ja prvni  Ze Yanks pocituji vic stresu nez pred 5ti lety

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 11 256