Diskuze k článku

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

Příspěvků 90

24.2.2012 3:18

USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Svět stojí před změnou a hodně radikální, která však proběhne jinak.Jsem přesvědčen, že právě v USA tento přerod začne a řekl bych , že již pomalu probíhá.Jedná se o "revoluci" technologickou, informační a mohl bych ještě pokračovat v názvech.Kapitál sám o sobě ztratí svoji sílu, pokud nebude mít
potřebný technologický a informační náboj,který ale už z nové formy společnosti nedostane a ani si jej nebude moci koupit.
Především ale bude muset společnost /societa/ nalézt jiný ideologický záměr a účel bytí! Možná, že ještě vznikne něco zcela nového, ale budoucnost vidím v nějakém podobném systému, jako vzývá budhismus a jemu podobné duchovní směry,kdy nejde o náboženství, ale o formu návodu k životu, kde je první princip neubližování a vzájemně vysoké tolerance v různosti a jiných kvalitativních posunů, které mohou velice napomoci v přechodové etapě.
Jsem velký odpůrce vojenství a všeho, co s tím souvisí, ale zároveň musím paradoxně přiznat, že to byly právě původně převážně vojenské technologie, které nás jako lidstvo katapultovaly do informační a technologické etapy 21.století, jejichž jednotlivé podíly nechci vyjmenovávat.Ačkoliv jsme na pokraji války, ke které snad nedojde - nic se válkou nevyřeší, ani zisky,ani nárůst pracovních možností dnes není možné zkalkulovat, aby byly i pro "vrahy" míru výhodné a bezproblémové.
Je velikou chybou pro změny, které nepochybně přijdou, používat současná řešení a postupy a také o nich přemýšlet v historických souvislostech.
Svět se nesporně bude muset "socializovat", jinak narůstající rozpory zničí zavedené civilizační standardy a to už dnes hlásají veličiny,které dříve měly pochopení pouze pro "pravicová" řešení, která však zjevně nefungujou.
Současné rozpoložení sil ve světě se stále více odklání od bezbřehého "volného" tržního modelu, který se stal civilizační brzdou a přerostl do kriminální polohy.
Celá věc je již dnes daleko složitější a zájem jednotlivých skupin,které do "přerodu" vstupují,vysoko přesahuje zadání pro odpověď.

263903

24.2.2012 15:05

RE: USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 263903

vynikajici clanek

263928

24.2.2012 16:38

RE: USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 263903

Jižní Amerika předkládá nové alternativy

Jižní Amerika neznámá a podceňovaná má a získává dost přínosného, nejen zrozeného v Evropě, ale i zcela vlastního původem i podobou. I pouhé projekty pro první fázi rozvoje jsou pro Oligarchii nežádoucí.

“Ak vychádzame z premisy, že z eurocentrického pohľadu Latinská Amerika historicky bola a stále je vnímaná ako periféria (či už v zmysle geopolitickom, ekonomickom, filozofickom alebo umeleckom), nemôžeme si pri bližšom pohľade nevšimnúť, že mnohé z tých myšlienok, ktoré sa zrodili v európskom centre a ktoré v ňom nemali úspech, ostali len na teoretickej úrovni alebo narazili na svoje vlastné obmedzenia, v Latinskej Amerike našli silnejšiu odozvu, širšie pole uplatnenia, alebo sa prispôsobili na lokálne podmienky... mimoriadne aktuálne v čoraz zaujímavejších ekonomických formách, medzi ktorými vyniká myšlienka solidárnej ekonomiky v Brazílii, celosvetovo známa po prvej skúsenosti s participatívnym rozpočtom schválenom v roku 1989 v Porto Alegre v brazílskom štáte Rio Grande do Sul, a o prvom zasadnutí Svetového sociálneho fóra v tom istom meste v roku 2001. ...V článku Ku charakteristike solidárnej ekonomiky v Brazílii (Hacia una caraterización de la economía solidaria en Brasil. En: Revista Venezolana de Economía Social, Año 9, N°17, Enero-Junio 2009) skúma belgická ekonómka Andreia Lemaître proces, prostredníctvom ktorého vzniklo a upevnilo sa sociálne hnutie obraňujúce princípy solidárnej ekonomiky ako alternatívy ku kapitalizmu. Robí to vytváraním spoločnej identity niekoľkých skupín aktérov spojených na základe spoločných aktivít. V historickom a komparatívnom kontexte s vývojom v Európe článok (ako samozrejme zďaleka nie jediná štúdia) ponúka aj analýzu prostriedkov, ako sa niektorým súkromným organizáciám darí nepretržitým spôsobom produkovať veci, potraviny a služby bez sledovania kapitalis

263935

24.2.2012 22:24

RE: USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 263903

> aby byly i pro "vrahy" míru výhodné a bezproblémové.
Raketojadrové zbrane vniesli do medzištátnej politiky jav, ktorý tu neexistoval niekoľko storočí, či skôr tisícročí.
Totiž "osobnú" zodpovednosť vedúcich predstaviteľov útočiaceho štátu za agresiu voči štátu vlastniacemu raketojadrové zbrane.

Kým do druhej svetovej vojny bolo pre vládcov možné riadiť agresiu z bezpečia zázemia a na frontách celé roky umieral len "plebs", raketojadrové zbrane to diametrálne zmenili - zničujúca odpoveď na agresiu priletí do hodiny a nie je takmer možné ju odvrátiť.

Preto je pre potenciálne obete zahraničnej intervencie kľúčom k zabezpečeniu svojej nedotknuteľnosti udržanie alebo získanie raketojadrových zbraní a preto sa potenciálni agresori snažia všetkými prostriedkami zabrániť potenciálnym obetiam agresie v získaní raketojadrových zbraní.

263954

25.2.2012 13:54

RE: USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!

Stočes František 94.?.?.?

Reakce na 263903

Vizi družstevního socialismu si - uprostřed bolševicko-kapitalistické vřavy - podržela předválečná sociální demokracie. Všechny její aspekty vyjádřil v geniální zkratce předseda ČSSD A. Hampl, když na sjezdu v roce 1930 řekl: „Když se mluví o socialisaci, je nutno tento požadavek definovati jako snahu o právní a hospodářskou změnu majetkového a výrobního procesu, tak, aby každý, i ten poslední dělník, měl vědomí, že pracuje na svém – ať již tato kolektivita je vyjádřena jakoukoli formou družstevní. Když si uvědomujeme, že socialisace je naším heslem, tedy onou nebezpečnou cestou, která ohrožuje nepřátelské posice, pak si musíme uvědomit, že ne závist, ne nevraživost musí býti hnací silou, nýbrž hluboké přesvědčení, že dosavadní mzdový systém je v nesouhlasu s demokracií, s kulturní a mravní úrovní dělnické třídy.“ Dále předkládám k úvaze tyto materiály:
Lidový dům nemá skutečnou vizi – a není divu!
http://www.blisty.cz/art/58269.html#http://www.blisty.cz/art/58269.html
Tajemství života, smysl života, a kosmický "Bůh" (Sci-fi)
http://stoces.blog.idnes.cz/c/33863/Tajemstvi-zivota-smysl-zivota-a-kosmicky-Buh-Sci-fi.html

263979

24.2.2012 4:40

Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

hera 86.?.?.?

...a jak
dopadl
,
nebo-li izraelské pojetí svobody a demokracie.

263904

24.2.2012 12:08

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

haban 178.?.?.?

Reakce na 263904

Další ukázka toho, že Davidova hvězda a Izraelská vlajka se dneska stává symbolem Ultranacionalismu a Fašismu. Stejně hrůzným symbolem, jako byl před 70 lety hákový kříž (Swastika) a Nacistická vlajka.

A děsivé je, že čeští soudci zavírají lidi za "hanobení" všeho izraelského a židovského, ale tričko s nápisem MOSAD, organizace jež dnes budí stejnou hrůzu jako před lety oddíly SS, jim nevadí.
Soud potvrdil trest muži za protižidovské verše na záchodcích

United Nations General Assembly Resolution 3379
"United Nations General Assembly Resolution 3379, adopted on November 10, 1975 by a vote of 72 to 35 (with 32 abstentions), "determine[d] that Zionism is a form of racism and racial discrimination". The resolution was revoked by Resolution 46/86 on December 16, 1991. In the history of the UN, this is the only resolution that has ever been revoked."

Jediná odvolaná rezoluce OSN - hned pro státních převratech v letech 1989-1990.

(Odkazy do Wikipedie - existuje-li český článek, tak do české, jinak do anglické)

263919

24.2.2012 18:08

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

steve 166.?.?.?

Reakce na 263919

.. takze FASISMUS mame legalni !! Chudak Adolf - ze se toho nedozil .., mohl pobirat plny duchod, bydlet spokojene v Tel Avivu a Schindlerovi chodit hajlovat ke hrobu ... [smích] [smích]

263945

25.2.2012 6:51

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

hera 86.?.?.?

Reakce na 263919

Nevycházím z údivu, co se všechno o židech nedovídám na internetu. David Irving popisuje, jak se z CIA dokumentů dočetl, že maďarské povstávní 1956 vzniklo na počátku jako protižidovský pogrom, protože Maďaři považovali „svou“ vládu za židovskou? Ve skutečnosti tomu tak opravdu bylo. Ve vládě byli samí Židé. A také se ptá, jestli se Židé vůbec kdy sami sebe ptali, proč jsou po celá staletí nenáviděni. Kdo byl zodpovědný za Osvětim? A odpovídá, že Židé sami. A to proto, že se nikdy neptali sami sebe, proč je lidi nenávidí. My dnes víme proč se neptali sami sebe. Poněvadž financování 2.světového války vycházelo z FEDu...

VIDEO Davida Irvinga (žid):
Irvingovi je velmi dobře rozumět, poněvadž mluví velmi pěknou angličtinou.

263970

26.2.2012 8:27

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 263970

Kdyz si na Google vyklepete jmena Jurgen Graf, Carlo Mattogno, Ernst Gauss, Germar Rudolf tak zjistite ze pisou stejne dobre jako pan Irving.

264001

26.2.2012 20:53

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

haban 178.?.?.?

Reakce na 263970

"Toto video není dostupné ve vaši zemi"

Nesmíme vidět to, co jinde můžou?
Kde to žijeme?
V protektorátě Bohemen und Judeien?

[naštvaný]

264030

26.2.2012 22:04

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

steve 166.?.?.?

Reakce na 264030

"habane" - nase misto ve spolecnosti je na zidli v hledisti spolecne truchlicich nad "jak chradli a trpeli".
Vase vyhledavani ruznych jinych forem zabavy ( a jeste TAKOVE videa ) svedci o Vasi obcanske rozviklanosti .. Bylo zde jasne receno - "davejte pozor na to, co pisete !!"
--
.. prosim - dopiste do sveho prispevku nasledujici:
.. cela nase rodina i s kanarem Pepou se chysta v lete na brigadu do kibucu sklizet kosher celer. Zdarma. a Vltava musi byt prejmenovana na - Havlotok. "
--
.. a mejte na mysli - na uranu je vzdy vice lopat nez veznu !! [chechtot]

264034

27.2.2012 0:47

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

haban 178.?.?.?

Reakce na 264034

Platilo "za socialismu" a platí i "za kapitalismu"

- Chcete-li aby něco znali všichni - zakažte to.
- Chcete-li někoho zničit - dejte ho na seznam povinné četby.

- Negativní zprávy se šíří 10x rychleji.

Každý máme asi 100 kontaktů, se kterými se běžně stýkáme.
1x100 = 100
100x100 = 10.000
10.000x100 = 1.000.000
1.000.000x100 = 100.000.000

Kontakty se samozřejmě překrývají, ale i tak k rozšíření negativní zprávy do celé republiky stačí 4 až 5 přeskoků. Bylo to prý ověřeno i experimentálně v rámci celého světa. Ale pravdou je, že to asi závisí i na hladině testosteronu a estrogenu (věku a pohlaví).

Důsledkem je, že
"Za socialismu" za všechno špatné mohli Komunisti
"Za kapitalismu" za všechno špatné mohou Židi
Právě proto, že je zakázané o tom mluvit. [smích]

Společnost která zakazuje a deformuje informace a trestá znalosti a vědomosti nastoupila "spirálu smrti". Otázkou je jen jak dlouho to bude trvat. Ale vidět to už je.

Myslíte že na Strahově postaví kibuc a budou pěstovat kosher celer? Ta žaloba na pana Bartoše by tomu nasvědčovala.

264045

28.2.2012 3:46

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

p. 125.?.?.?

Reakce na 264045

..my ovce mame problem s tim , ze Lenin , Stalin a Mao nam zavreli na dlouho cestu k socialismu / neuveritelne napr. je rozhodnuti Stalina aby komunisti bojovali /1926 zhruba 1936/ proti socialistum a nikoliv proti fasistum/mimo dalsi hruzy/.. ..!!!..neuveritelne protoze zakratko Stalin obelstil snadno Roosewelta s Churchilem...na Jalte ... dale cestu k demokracii uzavrel nadobro u nas president zlodeju Havel spolu s pres. privatizace/jine jmeno pro megazlodejny/ Klausem dale s. Gorbachev a jelcin s americkymi ekonomickymi poradci/jiny nazev pro lupice/ kdy v Rusku nebylo na vyplaty a pense pro duchodce a z Ruska vykradali mezinarodni banditi zhruba tak bilion denne/1000 milionu/atd. a zazracne zvoleni Jelcina napul jiz mrtveho pomoci milionu z Usa/ zcela jiste zfalsovane volby / a ted kdy tohle a jine veci Putin spravil tak si snad chteji zvolit jineho Jelcina????...dale Kalousek a spol. take se podepsali na pathologicke kleptokracii a predstirajici paranoidni pseudodemokracii.. a dale take se
se vyznamenali Reagan,Thatcher a nedavno s. Bush ,Blair neocons nemocni vzteklinou proti vsemu lidskemu atd., kteri oprasili a mobilisovali sto let stary terorismus a nasadili teroristy /kteri ted vyhravaji/ a lokalni mistodrzici/kteri nesmi za zadnou cenu ohrozit zisky korporaci,nebo prekazet v jejich globalizacnim drancovani a niceni prirody a ovzdusi !!!/ spolu s nevolenymi diktatory Eura nic dobreho neslibuji , zachranuji napr. Recka tim ze zdevastuji/a rozkradou podle pravidel Havlovske kleptokracie vsechen majetek a navrati narod do feudalniho fasismu a a zavadeji desocializaci spolecnosti.... zadna nova cesta ktera by vedla k trochu lepsi budoucnosti nebo alespon nadeje..... Israel se chysta k dalsim valkam a teroristickym masakrum /pres prosby vsemocne Usa+britannie a Francie/ ve kterych ale vzdy vic a vic ztraci nadeji na mir a na budoucnost...... o ktere jasne nemaji zajem..

264097

28.2.2012 4:41

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

steve 166.?.?.?

Reakce na 264097

.. tak nejak .., a mnohem vice. Povidal mi jeden znamy: .. " tak jsme si tak s maminou povidali, ze bychom si poridili malou holcicku, aby mela kudrnate vlasky a velika kukadla a .., no - nakonec se shodli, ze bude lepsi, kdyz si mamina koupi jeste jednoho kalacha ..., pry jim mamina rika "silent venda" .. [chechtot]

264103

26.2.2012 22:42

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

Toni Cipriani 178.?.?.?

Reakce na 264030

dá se to vyřešit takto:

-)jestli nepoužíváte, stáhnout si prohlížeč Firefox
-)stáhnout si 'Youtube Video Downloadhelper'
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/vid... , instalovat, ...
-)změnit si IP-adresu (třeba na ruskou), potom půjde jít na tu stránku s videem
-)pozastavit přehrávání videa (pause)
-)deaktivovat IP-adresu
-)stáhnout video s rychlejším připojením než IP pomocí doplňku Youtube Video Downloadhelper (vlevo od řádku s adresou kliknout na černou šipku vedle barevného symbolu, stáhnout jako,...)

264036

26.2.2012 22:45

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 264030

>"Toto video není dostupné ve vaši zemi"
>
>Nesmíme vidět to, co jinde můžou?
>Kde to žijeme?
>V protektorátě Bohemen und Judeien?
>
> [naštvaný]
No tak to už tam vaši vlezdoprdelkové dohonili, ne-li předčili i bolševika! Ti také znemožňovali svobodně přijímat informace a za jejich šíření hrozil kriminál!!! Koneckonců komouši tomu tam taky říkali demokracie (lidová) [chechtot]

264037

27.2.2012 0:05

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

hc 90.?.?.?

Reakce na 264030

Připomnělo mi to někdejší školní debatu s jedním komunistickým partizánem z druhé světové války, který nám řekl: u nás má každý právo na svůj názor. Stává se ale, že má někdo špatný názor. Takovým lidem my poradíme, no a když si někdo poradit nenechá, tak to už pak s ním musíme zařídit nějak jinak. Na omluvu toho partizána lze ovšem říci, že byl starý a senilní. Na omluvu dnešních mladých snaživců se asi nedá říci nic.

264042

24.2.2012 8:41

Male Ceske lidicky je tak lehke manipulovat

ivan_fojta 64.?.?.?

Co je na vsem nejvice legracni, ze veskere tak zvane "revoluce" byly manipulovane bankeri, ale lidi proste nectou knihy o dejinach ale spise se "vzdelavaji na televisi". Na priklad znamy politik Zbygniew Brzezinski sam rekl ( jen se na to podivejte na to na YouTube) , ze to jsou jen takove hry!!! aby lidi na to skocili ( na politiku) a udelali to i kdyz to nema zadny smysl pro ne. Jaky ma smysl pro vojaka jit do valky ??, jak vtipne prohlasil Goering , " co nejvice muze ziskat vojak z valky , jdouci do valky jest, ze se vrati zivy domu" ale lidi proste jsou liny myslet a cist. A tak mozna Americka revoluce patri do stejne kategorie, a clovek se muze poctive ptat, co tim Americani ziskavaji, ze se angazuji v Arabii, Afganistanu a tahaji doma drogy, a tak mne spise pripadaji jako beranek obetni, ktery jde na porazku.

263907

24.2.2012 10:28

RE: Male Ceske lidicky je tak lehke manipulovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 263907

To máte pravdu že ľudia sa nezaujímajú o históriu, veď v každej významnej revolúcii za posedných 200 rokov mali pršteky Banksteri a murárici čo v živote rukami nerobili. A demokracia kde tajne vládnu Banksteri a murárici a striedajú sa 3-4 strany vo vláde každé 4 roky a tieto strany si vyberáme podľa odporučenia súkromných médií a tie strany sú plné skorumpovaných idiotov(a sú aj plné agentov Banksterov a je tam plno aj murárikou). No to je raj pre Banksterov a murárikou. [bliji]

263912

24.2.2012 12:33

RE: Killology

haban 178.?.?.?

Reakce na 263907

Killogy

No ono se zjistilo, že většina lidí zabíjí jiné lidi nerada. Baví to "jen" asi 5% populace. Dalších 10% se k tomu dá donutit rozkazem nebo hrozbou. Ostatní střílejí do vzduchu. To se prý zjistilo analýzou válečných záznamů.

Válka ve Vietnamu prý skončila fiaskem právě kvůli tomu, že vojáci místo Vietnamců často vraždili svoje velitele a armáda se jim rozpadala pod rukama.

Po tomto zjištění samozřejmě US Army přešla k "profesionalizaci armády" se zaměřením na verbování přirozených psychopatů. A také prý upravili techniky výcviku aby víc připomínalo reálné vraždění. Ostatně i naše paragány prý učili zabíjení ručním mordováním zvířat. O tom jak se jim to daří svědčí vysoké procento psychických trosek, které se vrátili z Afgánistánu a Iráku.

Mohu to potvrdit i z vlastní zkušenosti. Když nás během vojenské služby v roce 1989 pár dní připravovali na střílení do lidí, odhodlávali jsme se také k tomu, že postřílíme velitele a zkusíme utéct přes hranici.

V Rumunsku v té době nasadili armádu proti povstalcům a velitelé nemilosrdně popravovali vojáky, kteří odmítali střílet do lidí.

Proto se u nás cvičí, pro případ sociálních nepokojů, "součinnost" s cizími armádami, které by u nás v takovém případě nasadili.

To samé platí pro ostatní evropské země. A našel jsem i loňské poznámky v jedné diskuzi o nasazení německých jednotek v Americe k potlačení očekáváných nepokojů.

263922

24.2.2012 16:34

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 263922

“Jednou z možností je Parecon, který detailně rozebírá ve svých knihách např. Michael Albert. Participativní demokracie a ekonomika je založena na spolupráci, nikoliv na soutěžení. Podobným návrh pochází např. od W. Bella a jeho úvahách o deglobalizaci. Základem obou přístupů je komunitní participativní systém, spolupráce výroby a spotřeby, která nutně vyžaduje decentralizaci a silnou demokratickou participaci. Předvoj tohoto vývoje můžeme pozorovat v Jižní Americe.”

Ilona Švihlíková: Ekonomická krize a její řešení

Co je jednoznačně inspirující i pro Evropu, včetně té Střední, je praktické ověření participačního rozpočtu, Pareconu, různých forem spolupráce a družstevnictví současně s uskutečnováním participační demokracie. V Brazílii to je přibližně 80 obcí, které mají „participatory budget“.

Ale i v Evropě se tato forma ekonomické demokracie praktikuje.

V České republice republice se problematikou komunitní ekonomiky, Parecon a otázkami socialismu 21.století zabývá především Ilona Švihlíková ZDE a ZDE, na Slovensku to jsou Peter Vittek, Silvia Rupeldtová a spolupracovníci nenahraditelné Utopia.sk ZDE.

Kooperativizmem se ve SR zabývá Luboš Bláha a někteří anarchisti jako Juro Halas, ten ale spíše kriticky,

V Bratislavě se konala 29. 9. konference, jejímž tématem byla participativní demokracie coby neutopický experiment

Program konference
Ľuboš Blaha - Ekonomická demokracia a kooperatívne vlastníctvo
Peter Vittek - Social Watch - dozerať a neprestať
Zuzana Maďarová - Vybrané rodové dôsledky krízy
Eduard Chmelár - O potrebe hlbokých demokratických reforiem
Peter Nedoroščík - Participatívny rozpočet
Gabriel Lachmann - Elektronická participácia
Zuzana Kusá - Verejné zvažovanie ako technológia demokracie
Daniel Marko - EKO banka - decentralizovaný monetárny systém budúcnosti

Neutopické experimenty

V ČR působí řada inciativ, které se možnostmi nových alternativ zabývají Alternativa zdola, Inciativa za společenskou změnu - mluvčí Štěpán Steiger a Petr Kužvart, a další.

Jan Májíček k občanské aktivitě, inciativám a alternativám poznamenává:Situace se od voleb dost proměnila. Prvotní šok opadl a lidí se začínají bránit. Jako největší problém vidím fakt, že zde neexistuje žádný pól, ke kterému by se mohli lidé napříč prostředím, vzděláním, statutem atd. upnout, pokud chtějí protestovat. Politické strany to z podstaty být nemohou. Někdo nemá rád komunisty, někdo socany, někdo politické strany vůbec. Odbory jsou podle všeho příliš staré a vybudovat je na mnohých pracovištích znovu bude chtít čas a také jejich hlubokou politickou obrodu. V tomto směru je vidět potivní posun, protože poprvé nechaly podepsat demonstraci také „neodborářskými“ iniciativami Ne základnám a ProAlt.

Právě ProAlt má pak podle mého největší šanci stát se širokospektrálním vztažným bo...Automaticky kráceno

263934

24.2.2012 18:21

RE:

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 263934

Chlape dávajte sem linky a nie celé články, sú tam také malé tlačidlá a k tomu aj návod.

263946

25.2.2012 9:06

RE:

nikto 95.?.?.?

Reakce na 263934

vsetko to, kde je Chmelar smrdi podvodom....... tomu chlapovi by som neveril ani to, keby mi povedal, ze ma vo vrecku 5 euro....

Blaha, Kusa, Marko, Chmelar.... bolsevici ockovani liberalizmom.....

263972

24.2.2012 22:35

RE: Killology

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 209.?.?.?

Reakce na 263922

Nevěřím tomu, ve válce vždycky platilo zabij nebo budeš zabit.A pak jde humanita a zábrany stranou. Jak říkával Patton, nejlepší chuť zabíjet nepřítele dostanete, když vidíte střeva svého kamaráda.
Už jste určitě četl, jak měli spojenečtí velitelé před Invazí strach, že se ti mladí kluci budou bát zabíjet?A jak byli mile překvapeni, když zjistili, že mladíčci stříleli do Němců, i když ti měli ruce nad hlavou.

263956

26.2.2012 21:40

RE: Killology

steve 166.?.?.?

Reakce na 263956

.. A jak byli mile překvapeni,..
--
..a ona "mila prekvapenost" pokracuje mirou neutuchajici ! Mladicci nadale pokracuji ve strileni vseho s rukami nad hlavou - starcu, tehotnych zen, batolat s cumlem v hube a rukama nad hlavou, babicek s reumatizmem kloubu, za ktere zvedl ruce soused proto, aby byl rovnez odstrelen ..., polevani benzinem a upalovani zaziva je rovnez cinnost nasi demokracii velice mila ..
Prikladne - rozkaz izraelskeho stabu znel - "zabijejte vse od 12. let veku vyse" !!!!, .. a proto jeden 20.lety SNOPEL odstrelil 2 mimina a prohlasil, ze vypadali dosti dospele ...
.. Tato "humanita" jenom tak nezanikne a dnes ma obzvlaste bohate hody ..

264032

27.2.2012 0:08

RE: Killology

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 264032

Vzdycky rano u kafe pred snidani si pustim net a abych si spravil naladu mrknu na casualities, tenhle mesic jen v Afghanistanu jich maj USA docela slusnou radku a to jeste neni konec mesice, ze jo. Na jednom cyclovandru po Washington state jsem cumnul na ty casualities rano u jedny mlady hezky vdovy po americkym hero kterou jsem den pred tim utesoval nejdriv ve Starbuck kde jsem se ptal na cestu ke camping site a pak v noci u ni doma v posteli. A po ty noci kdy jsem se moc nevyspal pri dobry snidani me Sara rika ze ma taky kolo a na cyclopath kterej me dovede az do Toppenish me .... tu vetu uz nedorekla protoze ji ty jeji plany muj netbook prekazil!

264043

24.2.2012 11:38

Revoluce nebo evoluce?

michallll 89.?.?.?

Revoluce nebo evoluce lidského myšlení?

Současný svět tak jak ho kolem sebe vidíme, systémy, instituce, zákony, dogmata, společenská pravidla či hodnoty které uznáváme, to vše je projektem našeho myšlení. Je to kolektivní lidské vědomí, které vytvořilo svět ve kterém žijeme.

Každá lidská myšlenka či emoce ovlivňuje hmotný svět kolem nás a stává se součástí kolektivního vědomí.
Mnozí duchovní učitelé, myslitelé a pradávné mystické školy tohle věděli tisíce let před námi. Celou dobu máme tuto jednoduchou pravdu před sebou.

Svět ve kterém dnes žijeme je projekcí našeho strachu. Strachu ze skutečné svobody. Systémy, instituce, zákony, dogmata, to vše jsme si vybudovali ze strachu sami před sebou. Bojíme se sami sebe. Sociopatické elity, války, násílí atd. Je to jenom obraz světa, který je tvořen naším strachem. Stačí si zapnout TV a strach, negace a vytváření dogmat se na vás hrne všemi směry.

Aniž si to sami uvědomujeme, největší síla, která na tomto světě existuje je v každém z nás, v našem nitru, v našem vědomí. Pokud chceme zachránit současný nemocný svět, musíme změnit sami sebe. Tam je ta síla, která má moc měnit. Klíčem není žádná vnější revoluce, povstání či neposlušnost, jsme to my sami.

Svět tvoříme z velké časti my lidé. Je jenom na nás jak bude vypadat. Buď dosáhneme evoluce v myšlení nebo se navzájem se strachu před sebou samými vyhubíme.

263916

24.2.2012 16:31

RE: Revoluce nebo evoluce?

P. Janouškovec 90.?.?.?

Reakce na 263916

Řek bych, že na tom něco je. Ale jak se tak koukám kolem sebe, tak s tím asi nepochodíte.

263933

26.2.2012 23:48

RE: Revoluce nebo evoluce?

haban 178.?.?.?

Reakce na 263933

Theórie, pomocí nichž se dá lecos pochopit a vysvětlit

Mem
Paradigma
Osobnost
Teorie her

Nějaké další? [zmaten]

264039

25.2.2012 0:28

RE: r(?)evolúcia?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 263916

Otázka znie:
Čo je to za svet(resp.koho),
kde je nemožné urobiť čokoľvek bez toho,
aby bežný občan "zákon" (málo?mocných) neporušil..?

Re:"mystici" ..malé upresnenia Michal..

ako sme tu neraz rozoberali..
Z gr."mys-tikos"(skrytý názor, obraz) je nepoznané, no nie nepoznateľné.
Problémom sa javia byť práve títo "mystikovia" a "mágovia"soc.-kult.inžinierigu=vrchol otrokárskej pyramídy.
Za každú cenu sa snažia zachovať si "autorské právo" na in-formácie=identifikáciu, hodnotenie a prenos kokrétnych mier.
Preto sú tzv."autorské práva" jedným z pilierov fašizmu(teroru menšiny voči väčšine), ktorého propagácia je dnes na šťastie trestná [smích].
Periféria samovyvolených "duchovných učiteľov" bola(je?) len programovo-adaptívnym modulom štruktúrnej časti dnešného samo?riadeného systému.

Tento virtuálny systém sme si nevybudovali my. Vytváranie umelého strachu je prastará manažérska technológia. Ak veríme nejakej myšlienke(predstavujeme si istý kolektívny obraz), stáva sa v tom momente hmotným objektom. Jeho "hmotnosť" a ďalšie "fyzikálne" charakteristiky narastajú proporcionálne s mierou prívlastkových emócii(=energie jednotlivca, resp.masy). Tie sú podmienené mierou chápania kolektívneho tela zloženého z funkčných orgánov(osôb-bateriek) a ich morálneho štandardu(kľúč k vstupu do kolektívnej osoby). Každý zo spomenutých pojmov je zároveň parametrom riadenia systému. Ak nevieme (zatiaľ)identifikovať subjekt riadenia analyzovaného objektu(cieľovej skupiny), ide o tzv."samoriadenie", čo však neznamené, že subjekt neexistuje.

Pr. Objekt=lietadlo, subjekt=programovaný autopilot, pilot, programátor(definuje ciele a algo-rytmy ich dosahovania).
Úplná statika(rigidita bez vývoja) neexistuje tak, ako ani absolútny chaos. Chaos je v tomto zmysle vždy štatisticky obsiahnuteľný a predpovedateľný=riaditeľný=manažovateľný.

..a..áno sila je v zmene samého seba a svojho okolia..
dokolečka-dokola:
"Mysli globálne, konaj lokálne"
"Človeče pomôž si sám a aj Boh ti pomôže!"
Boh podporí vždy tú alteratívu, ktorá najviac zodpovedá jeho cieľom(najkolmejší gradient). V tomto zmysle počty a masovokomunikačné prostriedky, médiá nehrajú rolu. Kto vysloví najpravdepodobnejšiu variantu, bude mať v "predpovedi"(a či projekcii?)pravdu. (Toť jedno z najmocnejších objektívnych pravidiel tzv.mat(r)icovej=konceptuálnej komunikácie, či vojny)
"Viera hory prenáša".
No nie viera v boha, ale (dô)v(i)era Bohu a úprimná dlhodobá 1.snaha o zlepšovanie(iteráčné metodológie) Jeho(ako Najvyššieho všeobjímajúceho supersystému) cieľov a
2.zvyšovanie Bohocentrického neegoistického morálneho štandardu.
Oba body sme tu neraz podrobne prebrali, ak ste novší Michal..

..a nebojte sa.. žiadne vyhubenie sa konať nebude.
Spánok na vavrínoch sa však javý byť tiež trochu príliš statickým, ak chápete [smích]

263963

25.2.2012 0:29

RE: Revoluce nebo evoluce?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 263916

Michalllle (Nathame?) máte sice "recht", ale bez nástrojů na měření myšlení a bez fungujícího příběhu o tom, co je vlastně "člověk" a "život" to zkrátka asi nepůjde.
Ale obojí se už rodí.
Kdyby pan Tomáš Křivánek a jeho firma na výrobu webových prezentací konečně dodělal stránky pro mé texty a diskuzi k nim - tak bychom si nad "měřákem na pravdu" i tezemi jiného příběhu o vzniku života a člověka v textech mohli podiskutovat.

Bohužel Pan Stwora mi svůj diskuzní program neprodal a pan Křivánek ho asi neumí okopírovat. Zadání dostal před vánoci, 24 tisíc taky - a zatím stále nic. Takže máme smůlu.

263964

27.2.2012 18:17

RE: Revoluce nebo evoluce?

oneofmanypeople 77.?.?.?

Reakce na 263916

V podobnym duchu je nasledujici lehce stravitelny dokument -
http://iamthedoc.com/
PS: Myslim, ze uz to tady jednou v diskuzi probehlo.

264073

24.2.2012 11:46

natáhnout pracku do šuplat

fohat 88.?.?.?

a vyhrabat stovky takzvaně nových technologií,které se tam válí od sakra rychlého zpopelnění pana TESLY. Cudně se ozývá zpráva,že USA najede do dvou let na technologie,které ROPU nepotřebují...

263918

24.2.2012 12:38

takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho

osa x 193.?.?.?

já jsem ten socialismus zažil pane, díky rudému teroru a ostnantým drátům udržel moč 40 let , takovou s prominutím bramboračku můžete servírovat jen dětem , a co se týká obyčejných američanů - ti by si ho potřebovali vyzkoušet " jak prase drbání" , aby si na vlastní kůži nadšeně užili tu družstevní kolektivizaci , jen ty elity by museli přikovat k těm spravedlivým podnikům asi řetězem , proberte se ze svého dětského sociálně-inženýrského snu o globální společnosti naklonovaných podprůměrných obyčejných spravedlivých uvědomělých duhových přejících skromných lidiček , vaše slova jsou stejně účelová a prázdná jako slova církví a váš model je ještě zrůdnější

263923

24.2.2012 16:25

RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 263923

Povojnová kolektivizácia bol zločinom. Žiaľ mne sa vidí, že situácia na celom "Západnom svete" bude horšia ako to bolo v roku 2001 v Argentíne (konkrétne bude tiecť aj krv).
V Argentíne obyčajný pracujúci nemali inú možnosť ako založiť družstvo a prevziať skrachovanú firmu (o tom ako to skončilo je množstvo článkov).
Takže keď sa situácia zhorší založím si/pripojím sa k takémuto družstvu, ktorá je tvorená pracujúcimi (a ktorý sú kapitalisti uvažovaním pokiaľ ide o obchod), a preferujú 3 spôsoby dobra (3-Way Satisfaction) obchodníkov z mesta Omihachiman: "dobro pre predávajúceho, dobro kupujúceho a dobro sveta ako celku". Nič iné nám obyčajným ľuďom ani nezostáva, pokiaľ chceme prežiť nadchádzajúce sa roky, len sa združovať do spolkov a družstiev.

263931

24.2.2012 17:36

RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho

osa x 193.?.?.?

Reakce na 263931

Ovšem družstevní vlastnictví samo o sobě není žádný zločin, ono to jde i bez demagogie autora, forem vlastnictví výrobních prostředků je přirozeně mnoho, jen se mi zdá, že lidé sami si vyvolí to pro ně nejlepší - a to je právě problém pro sociální inženýrky , tzv. obyčejný člověk nechce mít žádnou odpovědnost , vůbec žádnou , proto se pohne teprve až chcípá hlady, dříve nikdy , kolem sebe máme spoustu příkladů, možností jak naložit s vlastním osudem je mnoho , jen je zvednout ze země

263943

27.2.2012 1:03

RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 263943

Takže držet moč, krok a hubu!? [zmaten] [překvapení] ... No ale to tady přece už bylo! A nejednou![oči v sloup] ... Tak kterejpak ty jsi? Já znám dva... jak říkal Švejk. [cool] [vyplazený jazyk]

264046

27.2.2012 4:07

RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 263931

>Povojnová kolektivizácia bol zločinom.
No, i tak možno.
Lenže podrobnejší pohľad ukazuje nezáujem dedičov (pretrhnutie náväznosti) o pokračovanie v súkromnom hospodárení po privatizácii. Komunisti vtedy zneužili moc, a dobro(?) silou vnútili hlavne tým menším hospodárom. Pravda o návrat majetkov stáli dediči všetci, ale skôr na predaj. Drobní vlastníci ho ale "zadarmo" musia prenajímať (z dôvodu podielovej rozkúskovanosti) "transformovaným družstvám", ktoré s družstvami vlastne majú spoločný len názov. A dediči väčších majetkov sa snažia previesť pozemky na stavebné, a predať - a tak na tom zarobiť.
Inak súhlas.

264055

24.2.2012 22:45

RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho

1989 193.?.?.?

Reakce na 263923

Zažil som socializmus a nezažil som žiadny "rudý teror" .
To si len my myslíme a hlavne nám to bolo otĺkané o hlavu v akom terore žijeme. Pritom je nespochybniteľný fakt,že život a spoločenská situácia bola v satelitoch ZSSR podstatne lepšia ako v satelitoch USA (krajinách ,kde USA dosadili loutkové režimy, diktátorov...) ,napr.Chile, Argentíne, Nikaragui,Guatemale, Salvadore , Uruguaji (...viď publikácie a články od Noama Chomskeho ) . Kapitalizmus zo svojej podstaty generuje stagnáciu a nie trvalý rozvoj ako sa nám snažili nahovoriť. Kapitalizmus bol v prdeli už 10 rokov pred "sametovou revolucí" , tie prebehli kvôli tomu ,aby západ získal nové trhy a lacnú pracovnú silu . Vo svetle dnešnej krízy sa mi zdá tvrdenie,že západ porazil socializmus krapec scestné a tvrdiť, že nejaký systém porazil druhý je v dnešnej dobe ,kedy kapitalistický systém ako taký evidentne melie z posledného, absolútne neobjektívne.
Kríza ktorá postihla terajší korporatívny kapitalizmus bola nevyhnutná a keby ľudia vedeli ,čo ich nevyhnutne čaká za 20 rokov po "revolúcii" ,tak by sa na námestiach neštrngalo kľúčami v 1989 roku.
Bohužiaľ sme videli len pozlátko kapitalizmu a nie jeho morálny a sociálny marazmus .Sami aktéri revolúcie Havel,Klaus a ďalší sami priznali,že si boli vedomí toho, že 95% ľudí nechcelo kapitalizmus,ale len reformovaný, ľudský socializmus - viď články a publikácie rôznych aktérov "revolúcie" .
K vášmu tvrdeniu o "náboženstve" len toľko....viera je to jediné,čo determinuje civilizáciu a kultúru. Nie som veriaci ...len tak na okraj.
Západná civilizácia je ideovo a duchovne mŕtva a preto to vyzerá ako to vyzerá. Podľa mňa sa z toho už nikdy nevzpamätá a zanikne napr.ako Rímska ríša . Ak sa vám to zdá ako blbosť, to isté si určite mysleli Rimania napr. za Cézara [smích] Žiadna západná krajina sa už nedokáže reprodukovať a nevyhnutne vymiera, okrem toho bez akéhokoľvek duchovného rozmeru ani nebude mať vôľu prežiť .

263957

24.2.2012 19:27

Kto dnes môže urobiť revolúciu v USA ?

Kysučan 85.?.?.?

Dnes už vieme, že za každou revolúciou ( radikálnou zmenou ) stojí vždy v pozadí nejaká temná iluminátska ( čítaj osvietená ) sila. Napr. Veľká francúzska revolúcia, Americká vojna za nezávislosť, VOSR, „nežná“ revolúcia alebo rôzne farebné revolúcie, či tzv. Arabská jar.
Aby mohla vôbec akákoľvek „revolúcia“ vzniknúť, musí byť v pozadí vždy nejaký „osvietený“ mozog, ktorý organizuje a skutočne riadi veci v zákulisí, v hlbokom utajení ( chápe a ovláda zákonité procesy na matičke Zemi – že pri tom sem tam zahynie pár miliónov ľudí, to sú pre neho len straty nevedomého dobytka...). Viditeľní a čiastočne informovaní organizátori ( obyčajne slobodomurári a judaisti ) slúžia ako pomocníci = vodcovia svojho stáda. Nevedomé ovečky potom tvoria tú mohutnú potrebnú masu, ktorá ide za vodcami stáda a poprípade štrngá kľúčikmi...Hlasné trúby tých osvietených ich potom presvedčia, že Víťazný február alebo Nežná revolúcia bola dielom ľudu... [smích]
Nič na svete sa nedeje náhodou. Ak šľachta bola brzdou ďalšieho pokroku, tak sa zrealizovala franc. buržoázna revolúcia, potrebujete vytvoriť dominantný štát bez národnostných a iných väzieb – vytvoríte USA s pokrokovou ústavou, potrebujete odskúšať nový model ovládania ľudí – urobíte VOSR, je komunizmus vo vých. Európe už brzdou zlodejských globalizačných procesov – spustíte vlnu nežných a farebných revolúcii ( s Čínou máte iné plány – tam komunistické otroctvo zachováte )...atď.

USA boli projektované ako slobodomurársky štát, ktorý mal prevziať dominantnú úlohu Veľkej Británie, ktorá už z viacerých hľadísk nemohla túto úlohu zvládať.George Washington, jeho
vrchní velitelia, Jefferson, Franklin, Lincoln boli vysoko postavení slobodomurári, to je dnes už viac menej známe. Samozrejme tí, ktorých vidíte dnes ako zástupcov USA tam patria tiež ( dnes sa odhaduje, že v lóžiach v USA je cca 2 mil. ich obyvateľov – mnohí len radoví ).

Kto je však šéfom USA ? Obama to asi nebude... [smích]
Pozrime sa trochu na základnú symboliku, ktorá veľa vypovedá o tom, odkiaľ pochádzajú tí, ktorí v skutočnosti ťahajú nitky za svetovou oponou ( len pre zaujímavosť, označenie web je totožné, ako názov najnižších staroegyptských kňazov na mocenskej pyramíde = spôsobilí ):

Vlajka USA : 50 pentagramov ( v čase vzniku ich bolo 13 = číslo symbolizujúce moc,silu) , ktoré sú starým slobodomurárskym magickým symbolom boha Hórusa (aj Šalamúnov kľúč)
Znak USA (veľká pečať) : pyramída s vševidiacim ( Hórovym) okom , orol (Fénix), 13 pentagramov vytvárajúcich Dávidovu hviezdu, 13 listov, šípov, úrovni pyramídy...atď., nápis Novus ordo seclorum – nový poriadok vekov (NWO) a Annuit coeptis – on schválil započaté.

263947

24.2.2012 19:31

Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Kysučan 85.?.?.?

Edgar Hoover, ktorý bol šéfikom FBI od r. 1924 do smrti r. 1972 ( nedovolil si ho odvolať žiaden prezident, pretože mal spis so „špinavými“ informáciami na každého významnejšieho Američana ) prehlásil:
„V mocenských kruhoch neexistuje žiadne tajomstvo, len ľudia, ktorí sa tvária, že nič nevedia.“

Pred časom bolo v masmééédiach v móde hnutie Occupy Wall Street. Jednou z postavičiek, ktorá toto hnutie spolufinancuje je „financminister“ farebných revolúcii Soros. Veľkým speakerom OWS je obtlstlá postavička Michael Moore, ktorý „okupuje“ Washington, Flint, Denver, San Francisco, Portland, NYSE...
Alebo preferovaný republikánsky kandidát na prezidenta – mormón Romney ( Mormóni očakávajú znovuzriadenie Siónu - Nového Jeruzalema - práve na americkej pôde v Independence v štáte Missouri. Mormónske obrady sú sčasti upravenými obradmi slobodomurárov.).

Takže, čo myslíte. Kto pri dnešnej vzdelanostnej úrovni bežných Američanov môže urobiť revolúciu v USA a koho na zákonite prichádzajúce zmeny používa ? Kto ovláda Šalamúnov kľúč ?

Tak , ako to vyššie napísal michallll – bez evolúcie myslenia bežných ovečiek to asi nepôjde...
[smích]

263948

27.2.2012 2:39

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 263948

>Edgar Hoover, ktorý bol šéfikom FBI od r. 1924 do smrti r. 1972 ( nedovolil si ho odvolať žiaden prezident, pretože mal spis so „špinavými“ informáciami na každého významnejšieho Američana...
Umrel, a spis odovzdal Kysučanovi. Ten nám z neho čerpá tajomstvá - slobodomurárske - Romneyho, obtlstlú postavičku Moore-a, či financministra Sorosa, a keď k tomu pridá všetky symboly z rubu jednodolárovky s pokusmi o výklad, a nádavkom všetky tajné spolky, každému je hneď všetko jasné, iba mne sa zdá, že hmla zosilnela. A Šalamúnov kľúč - asi stratený. Len Kysučan vie čo s tým.
Nakoniec predsa, veľmi jednoduché riešenie v poslednej vete.
Len by bolo na čase, aby sa už konečne držal definitívne poslednej vety, a hmlu nechal zdravým myslením rozfúkať.

Ono je to v podstate moc jednoduché. Paraziti svoj jediný záujem maskujú miliónom "tajomstiev". Majú len tento spoločný záujem a potrebu maskovania, inak nič. Ani vieru, ani národnosť, ani pohlavie, ani geny. Predstierajú užitočnosť pre spoločnosť, a navzájom sa popularizujú (i negatívne). Už tisícročia rozprávajú (neskôr píšu) pútavé príbehy, dnes knihy či filmy ktorými omamujú poslucháča (čitateľa, diváka) o tajomstvách poriadku sveta. A cez desiatky, úroky, dane, poplatky a mnohými inými formami (kolonizácie, vojny) parazitujú na ohlupovaných ovečkách. Niektorí i za pastierov sa vydávajú. Vlci náturou.
Podľa mňa je táto téma viac než vyčerpaná, bolo by treba skôr rozmýšľať čo s tým robiť, a nie sa furt dookola motať v kruhu.
Podľa mňa len väčšou nasranosťou sa k cieľu nedopracujeme.

264052

27.2.2012 16:40

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 264052

Re: anonym 85

No jo anonyme ( alias ten který ví – a asi už zabudol, čím bol) vo viacerých veciach sa mýlite.
Z Vášho príspevku je celkom zrejmé, že u Vás evolúcia od opice po skutočného človeka ešte musí zapracovať, ale nič v zlom. Niekedy umiernená irónia je prospešná, ale sarkazmus, by mal so slovníka skutočného človeka zmiznúť.

Ak by ste sa chcel trošku povzdelávať, tak doporučujem nasledovné knihy:
Manly P. Hall : The Secret Teaching of All Ages, 1928 ( Tajné učenie vekov )
The Secret Destiny of America, 1944 ( Tajný osud Ameriky )
Allen E. Roberts : The Craft and Its Symbols, 1974 ( Spoločenstvo a jeho symboly )
Freemasonry in American History, 1985 ( Murári v americkej histórii )
Robert A. Cambel : Our flag, or the Evolution of the Stars and Stripes, 1890 ( Naša vlajka alebo vývoj hviezd a pruhov )
Thomas Paine : Common Sense, 1776 ( Zdravý rozum )
Age od Reason, 1794 ( Vek rozumu )
Antony C. Sutton : America s Secret Establishment..., 1983 ( Americká tajná vládna moc... )

Napr. jeden z otcov zakladateľov USA Thomas Paine v Common Sense napísal : „ Biblia a Zákony sú bremenom pre svet, dedičný hriech , opis Ježiša Krista ako Božieho Syna a jeho smrť, spasenie pomocou tých nezvyčajných prostriedkov sú všetko rozprávkové výmysly, pochybné vzhľadom na múdrosť a moc Všemohúceho. Jediným pravým náboženstvom je deizmus, čím myslím vieru v jediného Boha a napodobenie jeho morálneho charakteru alebo riadenie sa podľa toho, čo nazývame mravnými cnosťami.“ ( r. 1776!)

Ďalej som nič nepísal o symboloch na 1 USD bankovke...
Veľká pečať ( znak USA ) bola tvorená 6 rokov ! ( 1776-1782) a podieľali sa na nej 3 komisie a 14 tvorcov. Napr. prvá komisia bola zložená z Franklina, Adamsa a Jeffersona a pracovala najprv z biblickými a klasickými motívmi, vrátane „detí Izraela v púšti“...
Na 1 USD bankovku sa dostala až v r. 1934, kedy Franklin Roosevelt (murár 32. stupňa) navrhol, aby Veľká pečať bola umiestnená na bankovku. Roosevelt bol nadšený znázornením vševidiaceho OKA, ktorý je zobrazením Veľkého architekta vesmíru ( síl, ktoré ovládajú tento svet ). Tento národ (USA) bude v plnej sile svojej moci schopný prevziať vedúcu úlohu medzi národmi, a tak nastolí – nový poriadok vekov!
Antony C. Sutton napr. vo svojom diele Americká tajná vládna moc opísal základnú filozófiu organizácie na dosiahnutie absolútnej moci – ak ovládate náprotivok (napr. ovce, národ), ovládate podstatu výsledku...

264070

27.2.2012 16:42

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 264052

Nič vo svete sa nedeje náhodou. Jednotlivé komunity
( domácnosti, spolky, weby, národy...) sú permanentne monitorované , vyhodnocované a riadené. Podľa toho, kde evolúcia alebo degresia postúpila sa ordinujú liečiky novodobými „vykladačmi pravdy“. Zatiaľ teda snívať o nejakej „skutočnej“ revolúcii je ozaj len sen, stále riadený tými, čo skutočne vedia (to bol aj zmysel môjho príspevku ).

Na záver: Najprv sa netreba báť ( ani svojho nicku - ten který ví ), potom sa treba vzdelávať, potom treba meniť seba a svoje okolie, dosiahnuť vyššiu mieru pochopenia vecí a dejov, zbaviť sa rôznych náboženstiev a dogiem, začať veriť jedinému Bohu, že to myslí úprimne a dobre (napriek hrôzam, ktoré denne vidíme) a konať tak, aby ste sa cítil ako človek a nie ako zviera (opica)...

264071

27.2.2012 23:23

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 264071

Vlastne som nemal vůbec reagovať už minule. Ale člověk (podľa Vás opica) si myslí, že niekým (Kysučanom) pohne k zamysleniu. Nič, len mantry od apoštola dosť podivného Boha.
Skoro by som sa dal ku katolíkom. Učia, že posledný budú prvými. Ale Vy, apoštol jediného pravého boha, sa vyvyšujete nad nás (opice). Také sebavedomie vídávam len u obzvlášť silno veriacich, napr Svedkov Jehovových. Tí ale odporúčajú väčšinou iba jednu knihu, a Vy by ste mi chcel zas.ať hlavu takým stohom kníh, ktoré nám (opiciam) neprídu ani trochu užitočné.
Trebárs ten Sutton, si myslí, že môže ovládať náprotivok. To možno, ale nás opice nemôže ovládať, my si robíme (aj v klietke), čo my chceme. Nás zaujíma skôr, ako rastú banány či paradajky, a nie podstata výsledku.
Neviem, čo furt máte s tými murármi. Roosevelt trepe nezmysly, to nevidíte? Vraj: „Tento národ (USA) bude v plnej sile svojej moci schopný prevziať vedúcu úlohu medzi národmi, a tak nastolí – nový poriadok vekov! „ Chimérista!
Ani od Paine-a nemohol chytiť zdravý rozum, iba náboženstvo. To samé, ako jste chytil Vy.
Viem, ešte máte v zásobe ďaľšie mantry. Napríklad tú, o dobrom mlčiacom človekovi. To sa najprv (ako Bush) pasujete na dobrého človeka, a potom tapetujete a tapetujete Zvedavca tými načítanými „tajomstvami“. Nevadí Vám, že tým, že boli knižne uverejnené, už nie sú dávno žiadnymi tajomstvami , ale len potravou pre manipulovanie oviec. Alebo práve preto!
Píšete: Ďalej som nič nepísal o symboloch na 1 USD bankovke...
To je pravda, lenže sú to tie isté symboly, jako na Veľkej pečati. Pedant iba v detailoch.

264085

28.2.2012 19:27

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 264085

Re 2: anonym 85

Tento Váš príspevok je zlý, ba ešte horší ako ten predtým. Evidentene máte problém porozumieť určitým veciam, sarkazmus je Vám vlastný, vzdelávať sa nechcete, všetci sú hlupáci a tárajú nezmysly... Asi neviete ako fungujú zákony vesmíru (prírody), či od nich odvodené spoločenské alebo ekonomické zákony.
A ste pomýlený v mnohých veciach:
- skúste si prečítať, čo je mantra, skôr ako to slovo použijete
- ja nie som postihnutý žiadnym náboženstvom a nie som apoštolom
- Boh môže byť objektívne len jeden
- užitočnosť knihy môžete posúdiť, až keď si aspoň niečo z nej prečítate a viete pochopiť, čo je tam napísané (darmo budete čítať o diferenciálnych rovniciach, keď máte problém pochopiť obyčajnú rovnicu)
- mnoho tajomstiev už je odhalených a mnohé ešte čakajú na odhalenie, aby, ako píšete, ovce mali možnosť prestať byť ovcami (mnohé knihy, ktoré popisujú alebo sa bližia pravde nemajú žiadnu publicitu a reklamu, resp. ich nezoženiete a častokrát majú problémy ich autori)
- slobodomurárov so svojimi symbolickými gestami, symbolmi na nich a v pozadí máte dennodenne na očiach, ak pozeráte TV a čítate noviny (napr. poprední politici a skrytá elita komunikujú priamo pred Vašim zrakom, mimo Vášho vedomia)
- na 1 USD bankovke je tých symbolov oveľa viac ako na Veľkej pečati
- tí, ktorých ste spomenul, ako blbcov, či tárajov boli mimoriadne inteligentní ľudia, ktorí vedeli, "odkiaľ fúka vietor"
- a zastávam názor, že dobrý človek by nemal mlčať

A bolo by toho za tie 2 Vaše príspevky ešte oveľa viacej.
Chce to skutočne len chcieť...stať sa človekom ten který ví.
Nikto iný to za Vás nemôže urobiť. Ale ak chcete zostať opicou, ja Vám v tom brániť nebudem, môžem Vás nanajvýš poľutovať.

Nikdy však nie je neskoro!

264153

29.2.2012 7:50

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 264153

Mám málo času. Preto stručně.
Mantra. - Jadro-skúste vo Wiki. U mňa šlo o prirovnanie, tj. prenesený význam. Nie som prvý, kto takto toto slovo používa. Jedným z prvých známych praktikov, ktorý si všimol možnosť praktického využitia pôsobenia opakovaných zvukov (a tónov) na preprogramovanie asociačných ciest bol Dr. Paul Joseph Goebbels. Všimol som si tu jeho učedníka.
Tak mantra u mňa (v predchádzajúcom texte) znamená opakovanie niektorých fráz, ktoré sa samy o sebe ťažko vyvracajú, ale uvádzajú věci pochybné, ktoré bez kritickej filtrácie zbúrajú v „konzumentovi „ aj vlastné skúsenosti.
Knihy a vzdelávanie.
V mladosti som ich prečítal tisíce. Dnes nemám (čas ani peniaze) na vyhadzovanie. Ale občas si i nejakú kúpim, niekedy ani nedočítam. Doporučenia od Vás neberiem. Sú situácie, že si spomínanú knihu objednám už v priebehu diskusie na internete, kde o nej padla zmienka. O tajomstvách nikdy. Väčšina kníh prináša posledný užitok v okamžiku predaja. Iné treba s citom archeologa preosiať, a nájsť užitočné. Staršie knihy sú mnohdy iba predstavy autora, ktoré bez znalosti ďaľších súvislostí zavedú na scestie. A najviac je takých čo obsahujú zbožné prianie autora zabalené jako nezávislé odhalenie. Pozor, sú aj dobré knihy.
TV vidím raz za mesiac až polroku. Papierové noviny nečítam.
Teorie i prax programovania ovcí poznám dobre, Vy mi nemusíte vŕtať dierky do nosa.
Nechám na čitateľovi, jako chápe roľu M.Moora, na ktorom ste si Vy (asi vychrlý na kosť) všimol to podstatné – obtlstlú postavičku.
Kysučanovi polopate: Vadí mi , že taký investigatívec, ako Vy, tu zasiera (s prepáčením) priestor. To je všetko.

264192

29.2.2012 17:06

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 264192

Kolego, když máte málo času, bude nejlepší, když sem přestanete chodit a urážet pana Kysučana a nás ostatní. Suché z nosa si taky můžete vydlubovat sám.. A na okraj nepletete si náhodou pojem mantra s pojmem dogma?? Tak mantra u mňa (v predchádzajúcom texte) znamená opakovanie niektorých fráz, ktoré sa samy o sebe ťažko vyvracajú, ale uvádzajú věci pochybné, ktoré bez kritickej filtrácie zbúrajú v „konzumentovi „ aj vlastné skúsenosti. [cool]

264245

1.3.2012 6:18

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 264245

Zdá sa, že fara pána Kysučana na Zvedavcovi, má viac priaznivcov ako som čakal. Iste, on môže znevažovať lacnými posmeškami užitočnú prácu iných. Ale keď mu to niekto "omaže o hubu", tak je to urážka. Na okraj: Ak ste ani po mojom návode nespozoroval paralely medzi mantrou a mojim ironickým ponímaním toho samého, je pre vás asi čítanie dosť veľký problém. Ale možno si nechám poradit s tým nedostatkom času, orientácia diskusie na zahmlievanie podstaty pomocou hlbšieho a hlbšieho štúdia tajomstiev a tajpomstiev tajomstiev zase uráža mňa. Ale pobavil ste ma slovníkový dogmatik. Ešte že ste si pridal sebaobdivného smajlíka. Fakt dobré!

264316

8.3.2012 1:12

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

p. 113.?.?.?

Reakce na 264245

...prispevek jisteho p.K. je velmi kriticky k K.Marxovi... avsak je je jiste a evidentni , ze s. K se neobtezoval precist jedinou stranku z Marxovych spisu a kdyz precetl neporozumel ani slabiku z nich...kritizovat znamena nejdrive hodne vedet ....a to je u p.K. velky nedostatek i kdyz se jej snazi zakryvat verbalnim prujmen !!! a tak se snadno a lehce vystavuje opravnenemu nesouhlasu nekterych ctenaru.....

264863

29.2.2012 19:49

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 264192

Re:Anonym 85..
Asi máte na mysli citátno-dogmatickú argumentáciu používanú ideologickými fanatikmi.
Súhlasím, že keď sa s ňou preháňa, nie je to zrovna to pravé orechové. Na druhej strane sú známe frázy často "okrídlené" a dajú sa podľa úrovne chápania rôzne pochopiť a použiť. Tiež súhlasím s Vami, že ich iterpretáciu treba neustále podrobovať koštruktívnej kritike a hľadať v zmysle snahy o priblíženie sa objektívnej realite interpretáciu optimálnejšiu.

Ako sa hovorí: "Dôverovať, no preverovať"
OOOPS:..Dúfam, že som sa teraz neprevinil aj ja [smích]
Ľudia majú prirodzene radi príbehy a anekdoty plné symbolov a výrazov s krídielkami, ako spomína tu na fóre v predposlednom čláku aj J.Staněk. Uvažovať, hodnotiť je ľudské. Ja mám tiež napr. problém interpretovať niektoré jeho formulácie pozitívne, aj keď má v mnohom pomerne pravdu. No aké by to bolo milý anonym, keby sme boli všetci rovnakí?
Boh, Allah, Manitú, či ak chcete, to najvyššie vudu evidentne miluje z istých konkrétnych dôvodov rôznorodosť a
"Hľadanie súvislostí v odlišnostiach."

"V jednoduchosti je krása."
Jednoducho vyjadrené(pár slovami) hlboké myšlienky sa však nikdy nesmú stať dogmami. V tom tiež máte pravdu.
Preto sa správne u nás ľudovo hovorí:
"Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš",
či u starých Grékov a Rimanov
"Panta rhei".
V ľudových múdrostiach sú často vyjadrené skúsenosti stoviek, ba tisícov generácii a vyvolajú v podvedomí nevyhutne ozvenu. Zarezonujú(!) ako dobrá, či menej dobrá mantra. Ich vytváranie a automatizovaná samo(?)kontrola patria k základným pákam tu aj Vami spomínaného socio-kultúrneho manažmentu a marketingu(riadenia podvedomia más=princípu presadzovania skutočnej mocenskej poly-tykos). Neslobodno ich ignorovať a býva zdravé ich aspoň tu a tam trochu pripomenúť.

"Nie hlúpi boli predkovia naši"..no mohli sa v mnohom aj mýliť..
Schoposť adaptácie(liberalizmus?) je nerozlučne spojeý so skúsenosťami(kozervativizmus).
Iba veľký hlupák ich stavia proti sebe.
Také chovanie hraničí s negramotnosťou.
To sme ale už znova pri aktuálnej politike[smích]

re:Kysučan
Veľký slovenský filozof súčasnosti(P.V.alias RYTMUS) (ne)raz zarecitoval:
"Nikdy sa nezavďačíš všetkým"
a ja sa v tomto k nemu zase raz musím pripojiť..[velký smích]

264271

1.3.2012 15:35

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 264271

Zdravím udo,

naši južní bratanci si sem tam uľavia - az angyalát, a kutyafáját neki...
[smích]
Gratulujem k objavu nového veľkého slovenského „filozofa“ , ktorý síce nemá správny rytmus života (Pa-trik sa javí ako nie príliš dobrý vzor pre mladé nevedomé opičky), ale s tými slovami je možné len súhlasiť.
Tiež som si všimol Tvoje pojednanie o Karlíkovi Marxovi s Miškom Kesudis, kde si „trpel syndrómom nemilosrdnej sebakritiky (autoregulácie?)“, že si tomu venoval mnoho príspevkov, aby Miško pochopil, že nie si až tak moc zmätený, nepripravený, nevidiaci ...
Aspoň že anonym 90 nás má rád...
[smích]
Nechcel som sa vám pliesť do debaty, ale Marx je veľmi zaujímavá kontroverzná historická postavička, opletená rôznymi mýtmi, ktorá bola použitá a v konečnom dôsledku priniesla Molochovi vyše stovky miliónov obetí. Marx kritizoval nemilosrdne všetkých okolo seba, takmer všetky jeho významnejšie diela mali v názve kritiku ( patrí tam aj Kapitál: kritika politickej ekonómie, 1867), ale zabudol kritizovať seba.

Preto konštruktívna kritika a sebakritika áno, avšak kritika s červeným súknom pred očami vedie často krát k deštrukcii logického myslenia kritika, a kritizovaný sa o sebe dozvie veci, ktoré by ho ani vo sne nenapadli a sú ďaleko od reality (učedník – asi učeník, fara, vychrlý- asi vychrtlý...). A keď sa niekomu šliapne ešte na jeho idol (modlu), tak to niekedy býva ako rozprava s náboženským fanatikom o negácii jeho Boha. Ale takí sme my opičiačkovia na planéte Zem. Anonym 85 to v princípe na počiatku asi myslel celkom v dobrom, len potom skĺzol k zvieracim inštinktom...
Ozaj, keď si už narazil na liberálov a konzervartívcov a máš styky s predstaviteľmi špinavého divadla, ktoré sa nazýva politická scéna. Aký máš názor na :
- SaS – Sulík – Kočner
- 99 % oviec a ich podvodíky
- Obyčajní ľudia – Matovič – detektor – odchod vyvolencov a podlampáčov
- SMER – Babiš a celkovo "sponzoring" politických strán

Vďaka za prípadnú odpoveď

Kysučan

264379

1.3.2012 23:52

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 264379

Pat-rik(patové hučanie), či P-a-tri-k(Pokoj-základ-osnova Az-Človeka je 3-s-trojeniu K blízke) urobil aj zaujímavé predstavenie "Deti neverte médiám".
To dobré u neho treba podporiť.
Tak aj napr.objektívnej realite čo najadekvátnejšia interpretácia jeho mena je platná pre konšteláciu daného dejinného okamihu, jeho úroveň chápania dominantných procesov a osobný morálny postoj.
Naša subjektívna interpretácia rovnakého slova môže byť rôzna. Ide o moju(či tvoju) úroveň chápania a postoj-hodnotenie daného javu. Hra života je v tomto zmysle stále rovnaká.

k politickej scéne:
Myslím, že si vieš odpovedať aj sám..
Vieme, že v skutočnosti z pohľadu konceptu samo(?)riadenia spoločnosti žiadne strany neexistujú a nikdy neexistovali.
Ide o virtuálny svet. Ako vo filme Matrix, len presne opačne, ak chápeš..
Názvy, či ideológie strán sa odlišujú, no koncept je rovnaký. Všetky konajú v rámci biblickej otrokárskej koncepcie ako programovo adaptačné moduly. Sami politici sú paradoxne z pravidla presvedčení, že majú reálnu moc. Je to príznak profesionálneho prístupu skutočných majiteľov ich funkcii, mandátov. J&T a Penta sú tiež len funkcionári, nie majitelia. Ide o proxy.

Vštky strany sú typu a´la fourchette.
Z pohľadu politického marketingu ide vždy o peniaze a tlupu ľudí, ktorí majú podvedomú úlohu "predať" príslušnej cieľovej skupine populácie adminmi systému definované idei.. teda okrem iného..
Ako sme tu neraz rozoberali:
Treba postupne vytvoriť sloj chápavých morálne zodpovedných ľudí ktorí prevezmú zdola najlepšie v malých samosprávach poslanecké mandáty, príp. pôjdu do ľubovoľných strán.

Mandát konceptuálnej úrovne politiky sa nedá kúpiť, zdediť, či delegovať. Ide o základné vedomosti, mieru chápania kľúčových objektívnych prírodno-spoločenských procesov a ich vzťahov.
Na vyškolenie stačí pár hodín a dotyční sú schopný postupne konať uvedomele samostatne. Raz sa to bude učiť aj u nás na ZŠ v rámci etiky, či vedo-relígie napr. ako BOZP psychohygieny,resp.Sociálnej bezpečnosti. Podobné prebudenie, impulz ako vo filme "Nádherná zelená" totiž skutočne existuje.
Netráp sa zbytočne príliš analýzou strán a virtuálnej politiky.
Sú fajn, no čas tu je drahý. Postupne uvažuj, ako a kde môžeš pomôcť najviac. Celý život sa učíme, optimalizujeme.

Voda vzlína zo spodu.

264431

2.3.2012 20:03

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 264431

Zdravím udo,

nooo niekedy musím sňať klobúk, čo všetko "kybernetickí filozofi" = lodivodi po ceste k múdrosti( taký voľný preklad ) ovládajú.
To, že pre Teba je slovo vlastne určitý kód som si už zvykol a snažim sa ho lúštiť... [smích]
Ale, že poznáš aj Pat-(t)rik-ovu tvorbu ma prekvapilo. Ja len z negatívnych reakcií na jeho osobu, zo strany mojich detí (nevplýva na nich podvedomo dobrým pocitom, že predstavuje to, čo by bolo pre mladú generáciu prínosom). Potom som si spomenul, že si svojho času písal, že veľa pracujete s deťmi. Iste (Patrik) pozná mééédia aj z iných stránok, ako bežný smrteľník a súhlasím, že všetko dobré(ľudské) u ktoréhokoľvek človeka treba podporiť. Všimol som si, že nerád hodnotíš určitých ľudí, pretože by si musel vyjadriť svoj aktuálny postoj a hodnotenie daného okamihu, radšej to skôr filozoficky posunieš do nejakej polohy (isteže existujú aj zriedkavé výnimky).

Re:politické strany
Po toľkých "školeniach a lekciach" by Tvoja konkrétna odpoveď neslúžila ani tak mne, ako prípadne iným čitateľom (potenciálnym /ne/voličom v SR). Asi by im bolo čo to vhodné a zrozumiteľné povedať k aktuálnej situácii.A nevidím lepšieho!
Ty ideš až k jadru cibule (samozvaným otrokárskym mudrcom z Heliopolisu ). Myslím si, že predsa by len bolo treba najskôr poodhaliť vrchné vrstvy cibule, ktoré sú v priamom kontakte s bežnými ľuďmi, aby sa troška vedeli zorientovať.
Samozrejme, ak vychádzame z poznania, že všetky pol. strany sú len adaptačné moduly rovnakého konceptu, tak nie je o čom hovoriť. Ale ľudia musia žiť dnes, zajtra i o rok... Niekedy je u nich aj dôležité, ako budú žiť, pretože u mnohých je to už na hranici prežitia.A evolúčna zmena, ak budem optimista, je beh min. na strednú trať (2 generácie).
Celkom sa mi páči Budajova Zmena zdola, ibaže asi na parlament nedosiahne.
Skôr ma význam ozaj ísť od malých samospráv a tlačiť tých, čo sa prejavia ako silní a morálne schopní ľudia, čoraz vyššie. Ale to potrebujú mať aj podporu oviec a v nezanedbateľnej miere aj zvýšenú mieru ich chápania (peniaze, pekná vizáž, vzletné slová...často krát víťazia).

Voda síce vzlína zo spodu, ale vie napáchať aj pekné škody. Preto treba budovať kvalitnú izoláciu od nekalých vôd...
[smích]

264519

3.3.2012 12:23

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 31.?.?.?

Reakce na 264519

Re Kysučan:Hodnotenie daného okamihu..
Áno, mohol by som napísať v návale emócii tu na fóre moje subjektívne hodnotenie(prípadne pohľad kolegov) v jednej-dvoch vetách. No viem(e) ako by to masa štatisticky pochopila pri tých prevládajúcich stereotypoch myslenia a aký by to mohlo mať efekt.
Preto, ako môj otec zvykol hovorievať "Vysvetlovať, vysvetlovať, vysvetlovať" ..resp. osvetlovať.
Pokiaľ niekto nemá "páru" o jadre, podstate nastavenia systému, nie je možné dlhodobo sa zhodnúť o jednoduchých bežných veciach, zabrániť v konečnom dôsledku až príliš často fatálnym nedorozumeniam.

Od konkrétneho k všeobecnému cesta nikdy v tomto zmysle neviedla.
Ide o základný talmudistický manažérsky princíp:
Pre plebs zvádzaj malé veci k veľkým a budeš vládnuť.(voľný preklad)
Vysvetlenie: Nafukuj nepodstatné a podstatu vždy skrývaj.

Sami judaisti sú však zrovna takí bioroboti, aj keď trochu viac démon-kratickí(v pôvodnom zmysle slova). Väčšinou sú aj na vysokých ra-bínskych postoch presvedčení, že judaizmus je dielom nejakých mýtických hebrejov.. no podľa viacerých závažných, tu viac krát spomínaných príznakov, je to vysoko nepravdepodobné.
Táto najstaršia mafiánska organizácia a jej podobné, prepojené hierarchické štruktúry sú výkonným aparátom-doplnkom systému nepriameho riadenia skutočných definovaných administrátorov, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzajú tiež na základe to často spomínaných kľúčových analytických príznakov z Egypta. No vyzerá, že tento fenomén siaha do dejín ešte kus ďalej.. Dejiny globalizácie a "elitológiu" ako odbornú špecializáciu sme tu podrobne rozoberali..tak aj kritéria úspešnosti interpretácie h-is-tórických(a či histerických?) faktov.

Judaistický schekel-gruberovský(výpalnícky) aparát je držaný zrovna tak vo virtuálnej realite, ako pasené, strihané a rezané stádo. J(e?)daistická fikcia je však mierne odlišná. Viac umelo rasistická a extrémne xenofóbna.

Jedna zo základných poučiek vrcholového manažmentu znie:
Ako riadiaca(predikčno-korekčná) jednotka na prvý pohľad samoriadeného systému nesmiete byť v žiadnom prípade nie len identifikovateľní ako osoba, ale ešte dôležitejšie - musíte nevyhnutne držať po(d)vedomie samo(?)riadenej cieľovej skupiny v ilúzii neexistencie Vašej funcie(štatútu) v rámci systému. Riadenie znamená v prvom rade predvídanie..

264544

3.3.2012 12:44

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

udo1 udo321123zavinacaazetbodkask 31.?.?.?

Reakce na 264519

re: Kysučan..

K tvojej otázke..
Nech idú ľudia voliť, no ešte lepšie, napr.je nezamestnaný, má aspoň trochu času, ísť priamo do strán akýchkoľvek chcú od Slotu, Smeru, SDKU,KDH, Pospolitosti a Mostu, až po "Matovičovcov". No nech sú politicky(názorovo a argumentačne) gramotní a dozerajú na svojich politikov čo najviac osobne. Nech sú si vedomí tak, ako keď sa Hlinka dostal za prvej republiky(po dlhoročných bojoch a väzení) so svojimi poslancami do Prahy.. pospolitý ľud si vo svojej kolektívnej pamäti takmer okamžite spomenul, že nevyhnutne prestal byť v istom zmysle "našim".

Každý poslanec, úradník, či podnikateľ sa mierou svojho nechápania reality(konceptu samo?riadenia systému) stáva majetkom správcov systému. Do čoho Vašich z-vôl-ených ľudí samy nedotlačíte, nevytvoríte k tomu priestor, to nemôžu urobiť. Na celoštátnej úrovni je to aj kvôli Vami správne popísanému medializačno-propagandistickému falošne politickému automatizovanému mechanizmu veľmi zložité. Preto tak zdôrazňujem, že je treba začať v lokálnych samosprávach, na dedinách, kde je možná priama kontrola. Po istom čase sa dá posunúť vyššie. Proces už začal a vôbec nemusí trvať tak dlho ako popisujete. Vysvetľovali sme si, že objektívny sociálny čas sa zrýchľuje a s ním všetky jemu podriadené procesy. Javy, ktoré sme kedysi odhadovali na 10-15 rokov, sa dnes udejú za 1-2 roky a niekedy rádovo za mesiace. Logika sociálneho spávania sa proste po jej rezonancii prevrátila a to je dobre.. hlavne v motivácii..

Treba dať alternatívnu
1.koncepciu samoriadenia politického systému, na báze ktorej bude tvorená kultúra,
2.relígia(vzťah medzi ľuďmi a s HNR),
3.zákonodarstvo,
4.vláda a
5.súdnictvo
t.j. päť vzájomne v skutočnosti nevyhnutne pevne previazaných foriem moci.
Alebo ešte lepšie koncepciu na systémovo vyššej úrovni vo vzťahu k západnej(At? tzv.biblickej-prevrátenej vo vzťahu k pôvodnému monoteizmu). Koncepciu všeobjímajúcejšiu a bez dogiem otvorených, či skrytých. Otvorenú, stále sa rozvíjajúcu..A..možno neskôr bude naformulovaná ešte lepšia.
Taká koncepcia je:
Ľudia staňte sa Človekmi.
Definíciu Človeka sme tu neraz podrobne rozoberali tak, ako aj podrobnosti celkového politického(názorovo-vnemového) prístupu.
Tých cca.10 000 stán materiálov s popisom podstaty globálnych a lokálnych problémov a návrhmi, postupmi ich riešení a adaptáciami na konkrétne podmienky (včítane reformy bankového systému a v náväznosti celej ekonomiky) som tu neraz uviedol. Editor má jadro(cca. 2000 strán) tiež k dispozícii, no kapacitne nie je na niečo také vybavený. Hovoril som Vám, že keď chcete prepošlem Vám to na mail. Je to pomôcka pre tých, čo chcú v samosprávach niečo riešiť, aby rýchlo prekročili podstatu a mechanizmy fungovania skutočnej politiky a tým mieru chápania centrál politických strán, štátu a globálnej politiky. Ak zachovajú nesebeckosť, m...Automaticky kráceno

264546

3.3.2012 13:01

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 31.?.?.?

Reakce na 264519

Re:Kysučan..

Staronový koncept poskladaných a modernejšie vyjadrených ľudových múdrostí má byť pomôckou pre tých, čo chcú v samosprávach niečo riešiť, aby rýchlo prekročili podstatu a mechanizmy fungovania skutočnej politiky a tým mieru chápania centrál politických strán, štátu a globálnej politiky. Ak zachovajú nesebeckosť, moci bánk, ich firiem spolu s nejakým korupčný alkoholickým, či mamonárskym starostom pomerne rýchlo odzvoní po prebudení sa stádočka na zbor chápavých, čo sa chopia svojich osudov. Ľudia dole najlepšie sami vedia, čo potrebujú.
+ prípadne spustenie nejakého vlastného LET, či TIMEbank systému-vytváranie podľa možnosti vlastných nedlhových samosprávnych peňazí,..atď.

"Koncept sociálnej bezpečnosti" a jej jadro
"Dostatočne všeobecnú teóriu riadenia"
ako metodológiu spracovania in-formácii=osvojovania nových znalostí(mocnú zbraň dnešnej informačnej vojny) formulovali a písali kolegovia posledných cca.35 rokov. Niečo som písal aj ja. Elaborát nie je definitívny, ako nič na svete. Použi Kysučan podľa morálneho uváženia a zváž pravidlá uvedené v hlavičke. Pozor, bez morálky by to mohla byť nebezpečná zbraň. Vyberaj a hodnoť. Sme len ľudia. Keď nájdeš niečo lepšie, prepošlite zas mne, nám. Určite sa poteším.
Niet tam skrytosti(mystiky, sektárstva). Koncept je navrhnutý ako open source systém.

Preferencia politických OBJEKTOV:
Môj osobný názor, no nie nevyhnutne názor mojich kolegov ide tiež trochu smerom k Budajovi, prípadne KDH, bo ako ich čiastočne poznám, väčšina by tam úmyselne zlobu nekonala. No ich in-formovanosť a schopnosť prehodnotenia vlatných stereotypov je vzhľadom na dogmatickú výchovu často problematickejšia, ako inde. Ide o následky klasického politicko-manažérskeho rozdeľovania spoločnosti. Jednou zo základných podprahových úloh cirvy bolo (min.od Nikejského koncilu)vždy eliminovať morálno- intelektuálnu elitu jej národov náborom do štruktúr seminárov a rádov, prísnou ezo- exoterikou, "mystickou" dogmatikou. Ide o jednu z najväčších tragédii ľudstva. Hlavne tzv.západného.
Nemáme zatiaľ taký dosah, aby v KDH prebehla široká zrýchlená názorová korekcia. U ostatných strán je často skôr opačný problém-s morálkou=vnímaním názoru v našej terminológii, čo býva horšie.

Väčšinou som v meste, kde je to trochu viac spolitizované. Neviem teda ešte, či pôjdem voliť[smích]
Na dedinských samosprávach je však jasná situácia. Ľudia sa z pravidla osobne veľmi dobre poznajú. Na strane naozaj nezáleží.
Ukážme teda, že sme v dnešnom zmysle oveľa demokratickejší, ako globálni démonkratizátori. Lepší koncept bude podporený od Vševyššieho.

No..pomaly tu budeme mať veľkú noc, či deň..

264547

6.3.2012 23:53

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 264547

Zdravím udo,

vďaka za stručnú analýzu. Škoda, že p. Stwora neuvedie aspoň nejaký seriál (tých 2 000 strán by sa dalo za nejakých pár rokov slušne zvládnuť...ale asi nie je /osvietená/ vôľa, a tak budeme čítať plody práce rôznych mystifikačných klonov, kde obyčajne hľadať pravdu je dosť obtiažne a trpia tým skoro všetky alternatívne weby).
Som v súčasnosti v pomerne silnom časovom strese.
Prihlásim sa, ako mi to situácia umožní, mailom.

Kysučan

264798

7.3.2012 22:33

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 264798

OK. Zakrič jak budeš rédy!

Hej, všetci tak trochu cítime stres.
No je to v poho. Motivuje.
Dôležité je, že najviac vysr..tí sú podľa všetkého Untenohnemäutenführeri.
Vyzerá, že sme dlhodobo preceňovali ich možnosti, no ešte dôležitejšie je zatiaľ, aby oni podceňovali naše [velký smích]
Občas im však treba preventívne prásknuť kladivom po tých nenažraných úchylných kosser paprčiach,
že by ľudze aj trochu predichac mohli.

Tento web nie je momentálne stavaný na spomínanú operáciu.
Prebehli pokusy o zjednodušené výseky pri zachovaní kontextu,
no v lexikálnej forme boli informačne prehustené
a preto editorom možno opodstatnene pozdržané.
Prepošlem Ti aj tie slovenské programové moduly, keď chceš.
Treba sa ale asi pokúsiť o ďalšie umelecké verzie.
Tie bývajú z hľadiska in-formačnej nasýtenosti takmer neobmedzené..

..Ako ľudové príbehy..
..najlepšie zhudobnené [smích]
Naši dedovia boli v tom majstri,
takže snáď na chvíľu hurá domov na dzedzinu, či do lesa
trocha osviežiť telo, nech aj duch nám zaplesá..

Valalska holova-mudrosci stodola.
Neurokom!!!

264853

13.3.2012 20:31

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 264853

Zdravím udo,

už kričím - už som pomerne rédy.Nemal som posledné obdobie moc vydarené (svokra odišla k Veľkému Manitouovi), ale tak to už vo svete chodí a treba pracovať a žiť ďalej...

Re:Kosser paprčky
Hej, hej, bolo by veľmi žiadúce, aby aj v SR alebo ČR novodobé, neustále hľadané správne kladivo na čarodejnice konečne dobre uderilo po správnych paprčiach(i kosher). Možno ešte lepšie by bolo aj po papuli, aby sa mozgové synopsie kosser prisluhovačov prepli k ľudskejšim asociáciam. A tí Unter(ober)scharffüreri und Balamuten(jonglieren)füreri už mávajú zajačie bobky (napr. ľudkovia pracujúci v Pentagramičke hovoria, že je tam momentálne neuveriteľné "dusno" [smích]...).

Re: dzedzina, či valal a príroda

S troškou nostalgie spomínam na mladé léta mého života v krásnej takmer nedotknutej kysuckej prírode. Na chytanie pstruhov v bystrinách, na zbieranie húb, na poľovnícke postriežky s mojim otcom, na pozorovanie života v prírode, ktorý si žije svoj vlastný divoký život (spolu s otcom som robil fenologické pozorovania pre SAV), na brodenie sa metrovým snehom ku krmelcu, aby sme pomohli životu strednej a vysokej zveri v našich lesoch.
Duch prírody je proste nekonečný...
No a ľudová tvorivosť, tá je úplne neobmedzená. Sem tam mojim detičkám zahrám niečo ľudové a rytmické na gitare(niekedy i vlastnú improvizovanú verziu) a vidím, ako im to vylúdi spontánny úsmev a zahrajú im správne žilky... [smích]
Dokonca som ich navnadil na pekné pesničky mojej mladosti, a tak ich vôbec neinšpirujú satanistické a degradujúce tvorby ala Lady Gaga, či Madona alebo rôzne slovenské klony novodobých opičiakov.

Ako sledujem, Ty si tiež nejaký byzy? (od 7.3. žiaden príspevok)

Ak si v poho, pošlem Ti maila.

Kysučan

265181

13.3.2012 23:33

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 31.?.?.?

Reakce na 265181

Pošli

265191

29.2.2012 0:22

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

maru 88.?.?.?

Reakce na 263948

Soros může stát za hnutím Occupy, ale take nemusí.Spojení Sorose s Occupy se zakládá na velmi chabých důkazech viz Kdo financuje Occupy Wall Street?
Rozšiřování této informace však může být naopak geniálním způsobem, jak toto nepohodlné hnutí zdiskreditovat.

Co si myslí účastníci Occupy o Michaelu Moorovi, si můžete přečíst přímo na jejich fóru Forum Post: Where is Michael Moore?

264169

29.2.2012 22:23

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

jansmith1984 109.?.?.?

Reakce na 264169

>Co si myslí účastníci Occupy o Michaelu Moorovi, si můžete přečíst přímo na jejich fóru Forum Post: Where is Michael Moore?


Výběr pro kamaráda Kysučana (velkého to kritika Mooreho nebo Tolleho) od jendysmithe:

[-] 1 points by flip (1593) 2 months ago
i still think you are off in the wrong direction here - he has made money by making movies that attack the 1% - not such a bad thing - i have made money too by teaching tennis to rich people - mike has done more good than i have (i didn't make as much as he did though). i have listened to him often on democracy now and i think he is very ok. i believe he is genuinely on the side of the 99% - of course, i could be wrong but that is my feeling. there are better people to attack it seems to me!


A Peace se všemi,

jansmith[smích]

264283

1.3.2012 11:39

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 264283

Zdravím Honzíku,

Ty starej diskusnej kamaráde. Ty si ešte stále nevylial vaničku aj s tým Fat Man(om)???... [smích]

Škoda, že si nezačal citáciou, hneď toho prvého diskusného príspevku:"one thing that both conservatives and liberals agree on , Michael Moore is an annoying idiot."
Ale hneď z vrchu tej stránky OWS - zaťatá pěst dělnické třídy udeří ...The revolution continues worldwide!
Kde som to už videl a počul? Žeby sa konečne začala permanentná celosvetová revolúcia Leva Trockeho?
Osoba Miška Mouru, ktorý kade chodí tade klame, je celkom v súlade s programovým zameraním tých matrixačov, ktorým slúži pre ich ciele.
Ako asi vyzerá chudáčik z 99 % oviec:
http://newsbusters.org/blogs/noel-sheppard/2011/10...
Je tam tiež veľmi zaujímavá diskusia, kde ma zaujal napr. príspevok:
"The reason Michael Moore is adored by the useful idiots of OWS is because his fellow travelers in government, academia, Hollyweird, and the MSM hold him up as an icon for their Marxist revolutionary agenda."

Alebo Miško, ako bojovník proti korporáciam a veľký moralista je akcionárom(spolupodielníkom) týchto spoločností,ktoré veľmi často kritizuje (napr.diabolske firmy ako Halliburton,Pfizer, GE, AOL, McDonalds...)a je tam toho viacej, čo vypovedá o jeho charaktere:
http://archive.newsmax.com/archives/articles/2005/...

Honzíku, mne ten Miško pripadá čoraz viacej, ako užitočný bohatý idiot (cca 50 mil. USD), ktorý plní zverenú agendu, tvári sa ako ľudomil a pritom zavádza ovečky, ktoré mu skáču na lep. Pochopiteľne, aby sa vydával za beránka, musí neustále klamať...Veď zaiste chápeš, že Matrix sošky Oscara neudeľuje len tak hoci komu.

Na záver slova pesničkového klasika:
"Beránka vlkům se zachtělo.
Bratříčku, zavřel jsi vrátka? Bratříčku, nevzlykej neplýtvej slzami ...

Česť práci a mier všetkým, samozrejme aj Tebe Honzíku...


[smích] [velký smích]

264349

1.3.2012 19:44

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

jansmith1984 31.?.?.?

Reakce na 264349

Všechno co píšeš může být pravda, kamaráde, ale také nemusí..[smích]

Samozřejmě, že jsou v té diskuzi i hlasy proti Moorovi (ještě, že péroši neznají Tolleho, určitě by si zgustli i na něm...[smích])

Pointa je ale jinde, a o tom je celá má argumentace s lidmi, kteří ve svém svatém přesvědčení (nebo ve věci účasti ve volbách s pocitem volebního disidenta svou absencí) s vodou často vylévají s vaničky i dítě.


A ta pointa, viz. příspěvek, který jsem vložil, je následující:

---there are better people to attack it seems to me!---


Každopádně nic ve zlém, Kysučane a Peace s tebou i s disidenty,

jansmith[smích]

264414

24.2.2012 21:14

Katolický blábol

hestroy 90.?.?.?

Stačí si přečíst následující odstavec, aby člověk věděl, odkud vítr fouká a jaké bláboly ho mohou v článku očekávat. Už tohle je taková krávovina, že je mi naprosto jasné, že autor má totálně vymytý mozek a krucifix v ruce. Jestli je stabilní křesťanskou kulturou myšleno systematické vyvražďování "pohanů", pak ano, stabilita to byla jako vyšitá. Jestli je kradení původních "pohanských" svátků a jejich vydávání za křesťanské jejich zaváděním, pak je toto tvrzení zcela v souladu s katolickou morálkou.

"Evropské renesanci předcházela poměrně stabilní křesťanská kultura, která se v průběhu staletí – zavedením pestrého repertoárů nejrůznějších obřadů, tradic a svátků, obohacením o vrcholná díla architektonická, výtvarná, hudební i slovesná – vyvinula v sugestivní i flexibilní náboženskou kulturu, skýtající souvěrcům silnou existenciální oporu."

[bliji]

263951

24.2.2012 22:28

RE: Katolický blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 263951

Dnes zkrátka není na výběr, buď vám budou servírovat náboženský vypatlaný blbosti, nebo zaručené technické důkazy , že ropu nelze ničím nahradit. Za důkaz se má to, že nikde nic takového nefunguje a kdyby to bylo možné , tak jistě už to tu dávno máme.

Je to na hlubokou analýzu, ale např:
hnojiva- prý bez ropy nic nejde pěstovat, ale je zajímavé jak je v kurzu biofarma , kde místo umělých hnojiv používají hnúj. Vegetariání by se asi zbláznily vzteky, kdyby jejich argumenty o čistě zeleninové stravě neuspěly, protože krávy žerou trávu i tam kde nic jiného neroste.

léky- bez ropy nejsou léky -ale je zajímavé jak se farmacii vyčítá , že z jejich strany jde jen o kšeft s nemocemi, které neléčí, ale jen udržují čoveka při životě tunami prášků

benzín , nafta- elektromobil tu byl dříve než spalovací motor jehož účinnost je i dnes jak z filmu pro pamětníky, nikdo se doposud ani nenamáhal ve velkém recyklovat baterie pro elektromobily

sluneční elektrárny mohly už dávno vypadat jinak než jen stupidně nákladné polovodiče, ale to vše je na knihu a proč ji psát ,když změny probíhají samy od sebe...

Zatím ještě bohužel funguje jen ždímání peněz z pitomců a těmi jsme my - jako většina.

263955

25.2.2012 0:50

RE: Katolický blábol

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 263951

Jindro, tvé emoce udělaly pitomce z tebe. Bohužel je běžné, že člověk nemusí rozeznat jádro článku při prvním čtení. Pan Stočes nabídl velmi slušný souhrn i cesty, jak ze srabu ven použitím osvědčených forem. Za to mu děkuju. Ale krach morálky potřebuje silnější nástroje než byly ty už použité.
Změna paradigmatu o úloze člověka v prostoru je téma pro nejbližší dobu. Nový systém se málokdy rodí ze starého, vznikne zas jen další klon, ovce Dolly s prošlým programem. Postavit novou strukturu existence můžeme až tehdy, kdy budou přijatá některá zapomenutá nebo utajovaná fakta o tom, co vlastně je člověk a jeho "barák" - Mléčná dráha.
Stačí propojit vědecký a duchovní slovník do logické řady kroků - a je vymalováno. Už nás na tom několik (milionů) dělá, tak vydrž....

263965

25.2.2012 1:36

RE: Katolický blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 263965

>Jindro, tvé emoce udělaly pitomce z tebe.
To nejsou jen tak, nějaké emoce. To je přetrvávající trauma z dětství. Autorita KC mu bránila v nevázaném využití "orgánu radosti". A on jí to dodnes nemůže odpustit. [mrknutí jedním okem]

263966

25.2.2012 16:01

RE: Katolický blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 263966

ještě že ta kc nebrání v nevázaném užívání jiného orgánu radosti třeba anal. To by byl teprve cvrkot. Třeba ideologie že vysrat se smime poprvé až když chceme srát dva ale navždy jen spolu. [smích]

263981

27.2.2012 13:26

RE: Katolický blábol

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 263966

Trauma z dětství? Nemáte ho náhodou vy, po "krásných" chvilkách strávených s vaším farářem? Ne, já chápu, že se musíte své drahé církve zastat. Jinak byste přeci šel do pekla a ani to bolestivé odevzdání se "vyšší autoritě" by vám pomoci nemuselo...

264063

28.2.2012 1:27

RE: Katolický blábol

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 264063

Nejde jen o víru v boha, ať už je to kdokoli. Jde o sjednocující myšlenku. Společný cíl, jasný horizont. Jenže dnes se horizonty nenosí. Dnes se nosí, urvi, co můžeš, žer, ať nejsi sežrán. TEĎ HNED. A ser na zítra, to možná ani nepřijde. Nikdo z nás netuší, co se stane zítra, natož tak za rok, či dvacet let; žijeme v permanentním strachu a nekonečné konkurenci. Nelze se připravit, protože neustále je vše jinak. Co nám chybí, je jakákoli víra. Hlavně víra v člověka. A IMHO i toto téma autor v článku načrtnul.

264091

25.2.2012 2:32

RE: Katolický blábol

ivan_fojta 64.?.?.?

Reakce na 263951

Pomerne souhlasim, pro pisatele bylo jednodusi se zamerit na vzdalene nabozenske pojimani veci!!!! BLABLA BLA nez se zamerit dejinovou realitu, ze zmena byla udelana pro to aby se vytvorila bezpecna politicka situace dovolujici aristokracii prezit. Po Cromwellovi se aristokracie pocala bat o zivoty a tak se najednou objevi demokracie a Shakespeare se cte masove . Tim aristokracie zmizi a prerodi se do kapitalistu, coz je stejne ...drzi majetek a moc a ted se snazi prerodit do neceho noveho "vedecke nevolnictvi" . Pro pisatele zmohl jen na snazive blabla vzdalene povidky nezli myslet pravdu, ktera by zadala AKCI a to by mohlo byt mene prijemne a zajimave. Zaujmout posici vsevidiciho je velice pohodlne a nehledet na to , ze tyto pretvorovani aristkracie do jinych forem existence vzdy stalo miliony lidskych zivotu.

263967

25.2.2012 3:44

RE: Katolický blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 263967

Taky s Vámi poměrně souhlasím. Popsal jste ale poměrně složitým způsobem kontinuitu "mírného" parazitování "aristokracie" v proměnách času. Autor článku se zaměřuje na souvislost mezi mírou parazitování a vazbou mravů na víru. To ve Vašem historickém popisu chybí. Co ale nechybí, je rozhořčení nad autorem, který nevyzval k "akci". Před akcí by mělo být jasno - proč, co a jak , a k tomu článek určitě pomáhá.

263969

27.2.2012 4:22

RE: Katolický blábol

ivan_fojta 96.?.?.?

Reakce na 263969

Ja se jen snazil vysvetlit , ze vse je v podstate propaganda pro prospech existujiciho statu a lidi byli vzdy ochotni spolknout kazdou propagandu, a ze tedy souvislost mezi virou a politickym systemem je jen iluzi, neb vladni aristokracie byla schopna prevychovat lidi na novy system mysleni, at to byl komunismus , ci budhismus neb lidi se psychologicky prizpusobi a tudiz se nejedna o system s dvema promenymi ale jen s jednou.

264056

27.2.2012 5:04

RE: Katolický blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 264056

To je možný makropohled z hodně velké výšky. Z ještě větší výšky by nebylo vidět nic. Pokus najít brzdu na stoupající "rozežranost" parazitujících vrstev, se nemůže konat bez zohlednění morálky v případné vazbě na víru v historickém kontextu. To je skutečně nezávislý parametr. Tmel stavby celé civilizace. Vydroluje-li se pomocí převýchovy v množství větším, než jiné stabilizující faktory nahradí tuto morálku (např. zákony), pak se dříve nebo později stavba zhroutí.
To, že si "peníze" upravují morálku i zákony ve "svůj" prospěch bylo popsáno nesčetněkrát, a nemůže to chybět v poctivém popisu nastávajícího kolapsu. Chybějící morální zábrany, ohýbatelné paragrafy nenahradili. Jsme na konečné (civilizace). Vystupte si.
Co nevidět bude dovoleno vše. Lidi, pokud neumřou, jak správně píšete, se přizpůsobí.

264058

27.2.2012 13:33

RE: Katolický blábol

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 264058

Nebojte se, hranice opět vzplanou a všichni nečistí budou konečně očištěni. Taky si budete moci přihodit své polínko... A možná budete moci začít přímo u vaší autority nejvyšší, papeže... Stačí si přečíst něco o papežích v historii a větší hnus, aby člověk pohledal. A abych si v tom udělal úplně jasno, bylo prodávání odpustků také tím důležitým tmelem, o kterém mluvíte? Nebyl nakonec ten úpadek morálky zapříčiněn přímo soudruhy papeži?

Ale dost řečí, pravý katolík přeci nepřemýšlí, od toho má své náboženské vůdce. Takže samozřejmě chápu, že další argumenty jsou pak už jen nadávky.

264064

27.2.2012 20:59

RE: Katolický blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 264064

To všechno je přece známo, tak jaký má účel to dokola omílat jako flašinet? Něco jako výhled co dál, by v repertoáru nebylo? Když ne, tak proč sem vůbec s tím o čem můžeš klábosit u píva, kde jsou všichni chytří jako rádio, všude byli dvakrát a všechno znají nejlíp, lezeš? Nebo si tě za to bourání zdejší debaty, jakou jinde sotva uzříš, někdo vydržuje?

Ten článek je navýsost aktuální a žádný z předkládaných scénářů našich politiků není dost katastrofický k tomu, co nám ve skutečnosti v těch svých alchymistických křivulích uklohnili. Chemicko-technologický čarodějův učeň Kalousek spolu s plastelinovým Nečasem, knížecí zombií a čímsi nechvalně Veřejným, jsou toho zmatení mysli přímo excelentní odstrašující případ a pro takové jako ty zřejmě naopak zářný příklad.

Jak ale sakra vy věrouci kapitálu můžete vysvětlit to, co se právě děje? Jak to, že ten zázračný kapitalizmus, který KO porazil socializmus, je zralý zajít na úbytě? Tedy vlastně ani ne on, ale ti, kdo v něm musí v potu svých tváří dobývati chléb svůj daleko obtížněji, nežli jim nabízel ten minulý režim, poražený jen proto, že byli protagonisty kapitalizmu bohapustě podvedeni - viz ten Havlův nesmrtelný projev, o kterém ti klíčozvoníci vědět co je za ním skryto, tak ho namístě přinejmenším zbili a ne aby ho ještě i po smrti nechali vynášet na piedestal slávy místo jeho věčného zatracení i s těmi jeho obřezanými kumpány z mokré čtvrti.

Tak včůl buď můdrý a ukaž jak z teho průseru vybřednete se zdravou kůží, jinak bych vám všem za ni nedal ani tu zlámanou grešli a to známé slovenské "choď do rici zakial ti dobre hovorím", to je ještě hooodně vstřícné vyjádření skutečného mínění. [naštvaný]

264078

24.2.2012 22:06

Popis postupu demoralizace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Doporučuji velice zajímavé video o postupu demoralizace obyvatelstva v USA..
http://www.youtube.com/watch?v=kr5nTuKW4t8&fea...
Pak ještě odkaz k Sýrii - projev W. Clarka z roku 2007 o tom, jak je připraven plán na napadení Íráku, Íránu a Sýrie (plán napadení 7 zemí za pět let..) [cool]
http://www.youtube.com/watch?v=an3A3hRA8_M

263953

27.2.2012 1:30

Clanek je staven na historickych nepresnostech,presvecte se samy, bod 1-2

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Myslim si, ze zjednodusovanim historie, je vec velmi skodliva, je bliz lzim a polopravdam, nez ke skutecne pravde a tak bych nesouhlasil, s tim, ze si " Rakousko -Uhersko udelalo vylet do Srbska,"nebot tim napomahame procesu vymyvani mozku provadene davovym zpusobem.V knize "The Sarajevo Trial, nam W.A. Dolpb Owinngs dopodrbna popisuje cely proces ,12,October,1914, kde vychazi na povrch pozadi atentatu, 28 June-cervna,1914, jez meli udajne udelat "srbsti vlastenci", ale, procesem se odhalilo prave pozadi, ukazkou casti vyslechu, ked na strankach ,32, 33, 46, teto knihy jasne prohlasili, ze zednari mohou zabit, ze, zednari se rozhodli se zbavit naslednika trunu, prima otazka, v soudnim procesu, zda jsou zedoary zkoncila tim, ze to nemohou rici, ale, o druhych clenech potvdily, ze zednary jsou.
Princip- On another occasion, he told me that the hear to trone had been condemned to death in a Masonic lodge
PREMUSIC:-Is Tankosic a Mason?
Cabrinovic-Yes,and Ciganovic also.
Did Jewish Free Masonry assassinate Archduke Franz Ferdinand of Austria to start WW!
---------------------------------
To, same se tyka vysvetleni pocatku druhe svetove valky, kde, Nemecko je oznacent za jednoznacneho vinika, puvodce druhe svetove valky.
Odpoved Vam da Internet s kopii britskych novin Daily -Express, ze dne 24 Brezna 1933
-----------------------------------
Judea Declares War On Germany - 1933
Judea Declares War On Germany ... page of Britain's Daily Express, March 24, 1933. ... ftp.py?orgs/british/daily-express/judea-declares-warwww.biblestudysite.com/judeawar.htm -
Na Nemecko byla udelana blokada, coz Vam kazdy politik vysvetli, ze je to vlastne vypovezeni valky, coz je dnes blokada Iranu, pred tim Iraku a Libye.
Nemecko,bylo doslova rizeno, tak ,jak dnesni Afghanistan a Irak Americany.
A
Documentation," ISBN 3-922912-25-7, (English edition) and turn to Page 42
where a letter dated 21/9/1943, signed by Baron Kurt Schroder enumerated
major donors to the Himmler Circle of Friends (maybe the German equivalent
of Churchill's Focus Group!!!!!) and then follow up with reading of the Book
"Who Financed Hitler" by Professor Anthony Sutton, you will begin to get the
big picture on what WW2 was all about. You will learn how from 1920, onward
and even in 1943 as WW2 raged, multinational corporations (some essentially
American based) including Deutsche Amerikanische Petroleum Geselschaft,
Standard Oil, General Electric, Ford, IT&T, I G Faben, IBM, facilitated,
both technically and financially, the rearmament of Germany, and directly
contributed to the Nazi Party, among then were the two largest Jewish owned
banks in Germany.

Pozdeji Churchil priznal,ze valka nebyla vedena proti Hitlerovi a nebo nacistum,ale,proti nemeckemu obyvatelstvu.
Vložený obrázek
Otazkou je,kdo je zotpovedny za 60 milionu obeti svetove valky a kdo, komu ma platit odskodneni.
Winston Churchill
"Judea Declares War on Ge...Automaticky kráceno

264047

27.2.2012 23:09

RE: Clanek je staven na historickych nepresnostech,presvecte se samy, bod 1-2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 264047

tak Churchill priznal, no tak to je neco uplne jineho,
ono se tech 60 mil sejmulo uplne samo, ze? oni nemci vlastne ani neprekrocili svoje hranice, ze? nebo je nekdo vylakal, do vsech svetovych stran?

264084

27.2.2012 2:56

Nová potopa?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Stvořitelstvo řešilo podobnou situaci už bůhví po kolikáté. Když byli jen ti první dva, stačilo je vyhnat z Ráje na Zemi, nechť si ten chléb svůj vezdejší dobývají v potu svých tváří sami, když pohrdli tím, čeho měli doposud co hrdlo ráčilo. Jenomže když to Stvořitelstvo nechtělo aby tady ti dva bídně pošli byvše sežráni predátory, nebo jsa nemocni z nachlazení, ba i z pouhého hladu, či žízně (vzduchu bylo naštěstí i tady dost) a Ono by tak muselo svůj troufalý pokus o vtělení inteligence do hmoty neslavně a za stejně troufalých pošklebků přihlížejících již stvořených šiků inteligencí nehmotných odtroubit - vidíš, my jsme Ti to přece tvrdili od počátku, že je to pitomost na entou [mrknutí jedním okem] - tak se ve své ješitnosti dopustilo další ze své všemohoucnosti a ty dva tady vlastní rukou (duchovní pochopitelně, protože ani ono v již vytvořeném hmotném Vesmíru nekoná jinak, než slovem) vycepovalo na vrchol potravního řetězce. Je to ale pořád dokola jen narůstající dualita pokus/omyl. O té poslední se zachovala zmínka jako o potopě světa, pak bylo ještě něco místních korekcí jako Sodoma a Gomora, které už ani nestojí za řeč. No a nyní? Co ještě může zabrat, když ani ta potopa vlastně nebyla k ničemu?!

Snad už jen osobní zjevení se Stvořitelstva v OSN, v Kongresu USA a v Knesetu, by mohlo mít jakouž takouž naději přimět ty uctívače zlatého telete, vzdát se té své dědičné neřestné touhy po světovládě a místo toho pomáhat ostatním vybudovat si i zde na Zemi to co bylo v tom Ráji, kde nikdo nemusel strádat. Navíc by jim i to Stvořitelstvo bylo vděčné za záchranu jeho reputace. Jinak mu nezbude, než zničit vše čemu dalo dosud vzniknout hmotně i nehmotně, než mít navěky z ostudy kabát. Na věčnosti jak jinak; a o to sotva může stát.

A ono se po nás zase až tak moc nechce. Pro začátek postačí jen ta pevná půda pod nohama ve formě již dostupného poznání, že nám k tomu Stvořitelstvo postavilo o svém inteligentním záměru na vytvoření pevných planet Sluneční soustavy nepřehlédnutelný artefakt - pyramidy v Gíze. Ty prostě nelze jen tak popřít a to co se už ví že představují, to také ne. No a pak už stačí vzít ten obyčejný selský rozum do hrsti a stavět na tom co můžeme, co máme a co musíme dělat pro to, aby... no?... No přece vznikl i zde na Zemi ten Ráj! Můžeme se přít slovy, ne klacky o to co, kde, kdy, kdo a jak z vlastní vůle udělá to, či ono, ale ne o cíl a už vůbec ne ZA CO. Peníze, ten dobrý sluha, ale zlý pán, ty musí jednou provždy zůstat pouze tím sluhou, dokud se nestanou zbytečnými úplně.

To co bylo schopno vyprojektovat a zrealizovat Sluneční soustavu i s životem na ní, to je přece schopno i opačného činu, pokud jeho dílo nebude podle jeho představ. No a kdo to nehodlá ctít, tak ostatní ve vlastní zájmu konejte, čeho je třeba.

264053

27.2.2012 17:16

zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek

malej.kevin 90.?.?.?

A oním nedostatkem je vstup nového družstevníka. Pokud vezmu v úvahu, že pojem družstevník je jakýsi pojem, který v sobě skrývá vlastnictví, tak mi v tomto smyslu uniká, jak se takovým družstevníkem mohu stát? Ano, na počátku se dejme tomu staneme všichni družstevníky té firmy, ve které zrovna pracujeme. Jenomže lidé nejenom pracují, ale oni i stárnou, mění svoje zájmy, schopnosti, umírají a rodí a dospívají noví lidé. Pokud v takovám systému budu chtít změnit svou práci, je asi jasné, že po mě bude chtít má původní firma můj podíl zpět. To je logické, jinak bude mít ve své členské základně spoustu duší, které mohou rozhodovat, ale nejspíše už nic netvoří. Fajn, za svůj podíl dostanu možná i nějaké peníze, doufám. Nikdo v žádném systému se nebude zbavovat něčeho zadarmo. Ale jak začít jinde? Myslí si snad někdo, že nějaké družstvo, rsp. jeho vedení prodá hned svůj podíl někomu novému, když ani neví, jaký je a co družstvu přinese? Asi těžko. Takže takového jedince vezmou na zkoušku? Ale v tu chvíli už máme dvě kategorie lidí. Těch, co jsou družstevníky a těch, co jsou pouze nádeníky. A dejme tomu, že si po nějaké době v práci budu moci podíl v družstvu koupit, ale otázka zní za co? Lidé, kteří ukončili svoje školy zřejmě ve valné většině nebudou mít dostatečné úspory, aby si za to v podstatě mohli koupit "právo na práci".
Dle mého řešení je možné, ale je jiné. Je velmi zajímavé a poučné přečíst si například říšský občanský zákoník. Nejde tak vždy úplně o obsah, některé věci dnes řešíme jinak a s těmi dřívějšími bychom se neztotožnily. Některé jsou naopak naprosto skvělé. Především jde ale o formu, o tu jednoduchost oněch zákonů. Rozklad stávající společnosti je podobný tomu před třicetiletou valkou, to ano. Ale i před tou třicetiletou valkou nastal jeden velmi podobný jev a tím byla právní nejistota. Lidé u nás nebyli vždy úplnými nevolníky, ale stali se jimi pozvolna a v podstatě dobrovolně a mnohdy jenom kvůli tomu, že chtěli mít ke šlechtě jasný vztah, potřebovali totiž od šlechty půjčit půdu apd. Dnes je náš právní systém tak složitý, že málokdo ví, co může a co ne. Výsledkem je, že každý zkusí, co mu ještě projde a výsledek každý dnes už vidí. Ukončeme tu nekonečnou smršť nových a nových zákonů, zjednodušme systém. Snížíme tím i naši velikou režii (obrovský státní aparát, který nic neprodukuje) a bude nám hej [smích]

264072

27.2.2012 18:44

RE: zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek

Lin 85.?.?.?

Reakce na 264072

Počkejte... mám takový dojem, že družstevní vlastnictví je o jiném. [smích]
Pokud budete u zrodu družstva, vložíte do něj nějaký předem určený členský podíl (stejně, jako třeba do dnešního s.r.o.). Kde na to vezmete je vaše věc a věc dohody podmínek. Každý rok se vám budou vyplácet (po rozhodnutí "valné hromady" ) nějaké podíly ze zisku (analogie s dneska běžně fungujícími společnostmi). Pokud se rozhodnete družstvo z nějakého důvodu opustit, vaše členství zaniká a je vám vyplacený členský podíl zpět. Pokud vstoupíte do již zaběhnutého družstva, je to stejné, může se jen lišit hodnota vašeho členského podílu.
Tím je daná odpověď i na vaše další otázky.
A jen tak na okraj: Ještě krátce před revolucí k nám jezdili okukovat družstevní fungování třeba i amíci.

264074

21.7.2012 21:17

RE: zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 264074

Vědec Ray Kurzweil tvrdí, že lidé budou schopni do dvaceti let dosáhnout nesmrtelnosti, prostřednictvím nanotechnologie a zvýšeného porozumění funkcím lidského těla.”
Nesmrtelnost "bude k dispozici do dvaceti let"
http://www.blisty.cz/art/50787.html

272310

21.7.2012 22:14

neplati jen pro bolivii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 264074

Decolonization is a process of dismantling the institutional, social, cultural, and symbolic structures that tied peoples’ daily activities to the interests, hierarchies, and narratives imposed by external powers. Colonialism means territorial domination imposed by force that over time becomes “second nature.” It becomes etched into “normal” behavior, daily routine, and the mundane perceptions of the dominated peoples. Therefore, dismantling the machinery of domination requires a lot of time. In particular, time is needed to modify domination that has come to be the common outlook, to modify the cultural habits of people.

! The organizational forms of the contemporary indigenous movement – communal, agrarian, and union – with their style of assembly deliberation, traditional rotation of posts, and, in some cases, common control of means of production, are today the centers of political decision making and a good part of the economy in Bolivia.!

http://boliviarising.blogspot.com/2012/02/la-jornada-interviews-bolivias-vice.html

neplati jen pro bolivii , ale neprimo to plati vseobecne

272312

22.7.2012 3:37

RE: zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 264072

Dlouhá úvaha, ale dá se to zkrátit. "Čím jsou blbší zákony, tím dražší právníky"

272315

26.2.2013 7:07

......Pokud by však Bůh chtěl spasit Ameriku....

Alfons 95.?.?.?

Bůh jehož synonymem je PRAVDA pomůže nejen USA ale každému. Bůh zlikviduje lež. Nevidím žádný problém s dalším vývojem. Je to v pohodě. Výsledek Boží činnosti bude jistě pozitivní, jiný být nemůže. Stres a beznaděj v tomto případě neexistuje.

285430

26.2.2013 14:24

RE: ......Pokud by však Bůh chtěl spasit Ameriku....

Alfons 95.?.?.?

Reakce na 285430

Existuje tisíce úvah, prognóz atd. od nejrůznějších odborníků atd. jak proběhne změna společnosti v souvislosti se zhroucením kapitalizmu. Můžu každého z nich ujistit, že to nebude podle žádného z předpovězeného scénáře. Cesty Boží jsou natolik nevyzpytatelné, že nikdo z lidí na to nepřijde. Mám to vyzkoušené v osobním životě. [smích] PRAVDA se vždy nakonec prosadí.

285457

Příspěvků: 90

24.02. 03:18  USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!
24.02. 15:05  RE: USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!
24.02. 16:38  RE: USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!
24.02. 22:24  RE: USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!
25.02. 13:54 Stočes František  RE: USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!
24.02. 04:40 hera  Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
24.02. 12:08 haban  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
24.02. 18:08 steve  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
25.02. 06:51 hera  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
26.02. 08:27 Satanist  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
26.02. 20:53 haban  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
26.02. 22:04 steve  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
27.02. 00:47 haban  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
28.02. 03:46 p.  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
28.02. 04:41 steve  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
26.02. 22:42 Toni Cipriani  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
26.02. 22:45 jen tak  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
27.02. 00:05 hc  RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...
24.02. 08:41 ivan_fojta  Male Ceske lidicky je tak lehke manipulovat
24.02. 10:28  RE: Male Ceske lidicky je tak lehke manipulovat
24.02. 12:33 haban  RE: Killology
24.02. 16:34  RE:
24.02. 18:21 Oracle  RE:
25.02. 09:06 nikto  RE:
24.02. 22:35  RE: Killology
26.02. 21:40 steve  RE: Killology
27.02. 00:08 Satanist  RE: Killology
24.02. 11:38 michallll  Revoluce nebo evoluce?
24.02. 16:31 P. Janouškovec  RE: Revoluce nebo evoluce?
26.02. 23:48 haban  RE: Revoluce nebo evoluce?
25.02. 00:28 udo1  RE: r(?)evolúcia?
25.02. 00:29 janko  RE: Revoluce nebo evoluce?
27.02. 18:17 oneofmanypeople  RE: Revoluce nebo evoluce?
24.02. 11:46 fohat  natáhnout pracku do šuplat
24.02. 12:38 osa x  takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho
24.02. 16:25 Oracle  RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho
24.02. 17:36 osa x  RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho
27.02. 01:03  RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho
27.02. 04:07  RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho
24.02. 22:45 1989  RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho
24.02. 19:27 Kysučan  Kto dnes môže urobiť revolúciu v USA ?
24.02. 19:31 Kysučan  Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
27.02. 02:39  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
27.02. 16:40 Kysučan  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
27.02. 16:42 Kysučan  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
27.02. 23:23  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
28.02. 19:27 Kysučan  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
29.02. 07:50  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
29.02. 17:06  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
01.03. 06:18  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
08.03. 01:12 p.  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
29.02. 19:49 udo1  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
01.03. 15:35 Kysučan  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
01.03. 23:52 udo1  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
02.03. 20:03 Kysučan  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
03.03. 12:23 udo1  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
03.03. 12:44 udo1  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
03.03. 13:01 udo1  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
06.03. 23:53 Kysučan  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
07.03. 22:33 udo1  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
13.03. 20:31 Kysučan  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
13.03. 23:33 udo1  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
29.02. 00:22 maru  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
29.02. 22:23 jansmith1984  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
01.03. 11:39 Kysučan  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
01.03. 19:44 jansmith1984  RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?
24.02. 21:14 hestroy  Katolický blábol
24.02. 22:28  RE: Katolický blábol
25.02. 00:50 janko  RE: Katolický blábol
25.02. 01:36  RE: Katolický blábol
25.02. 16:01  RE: Katolický blábol
27.02. 13:26 hestroy  RE: Katolický blábol
28.02. 01:27 baba_Blažková  RE: Katolický blábol
25.02. 02:32 ivan_fojta  RE: Katolický blábol
25.02. 03:44  RE: Katolický blábol
27.02. 04:22 ivan_fojta  RE: Katolický blábol
27.02. 05:04  RE: Katolický blábol
27.02. 13:33 hestroy  RE: Katolický blábol
27.02. 20:59  RE: Katolický blábol
24.02. 22:06  Popis postupu demoralizace
27.02. 01:30 Robert Nohejl  Clanek je staven na historickych nepresnostech,presvecte se samy, bod 1-2
27.02. 23:09  RE: Clanek je staven na historickych nepresnostech,presvecte se samy, bod 1-2
27.02. 02:56  Nová potopa?
27.02. 17:16 malej.kevin  zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek
27.02. 18:44 Lin  RE: zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek
21.07. 21:17  RE: zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek
21.07. 22:14  neplati jen pro bolivii
22.07. 03:37  RE: zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek
26.02. 07:07 Alfons  ......Pokud by však Bůh chtěl spasit Ameriku....
26.02. 14:24 Alfons  RE: ......Pokud by však Bůh chtěl spasit Ameriku....

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 3

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 8

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 17

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 987,72 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
916 278,38 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 342