Diskuze k článku

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

Příspěvků 39

10.9.2011 8:55

Je to smutné

Štěpán pantrans (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Je to smutné, bohužel to odráží reálnou globalizační politiku, imperialisticky zaměřenou. Příkladů, jako tento jsem četl několik let zpět stovky. Otázkou pro mě je co s tím? Jak se jako občan můžu postavit, zasadit se o změnu? Nevěřím moc tomu, že řešením je politická cesta.....
Jediné, na co jsem se zmohl, je jistá nezávislost na státním trhu. Opravil jsem nízkoenergetický dům, kde můžu žít za 1000 kč měs. Pořídil malé políčko, kde si pěstuji základní potraviny. Ale co dál? Diskutovat o své nespokojensosti se státní a světovou politikou se známými? To dělám, ale k ničemu to nevede. Založit nějaký politický spolek a snažit se uspět ve volbách a usilovat o nějakou změnu ( v mém případě by šlo v prvé řadě o přímou demokracii, po vzoru Švýcarska), je myslím bez peněz nereálné a získání peněz na takovou věc je jednak obtížné a už samo o sobě vás cpe do vazalské pozice.
Tak jsem takový bezradný.......
Budu rád, když napíšete, jak to vidíte Vy ostatní, rád se přiučím od Vašich postojů...
Díky Štěpán

252923

10.9.2011 10:04

RE: Je to smutné

steve 96.?.?.?

Reakce na 252923

jak to vidíte Vy ostatní, rád se přiučím od Vašich postojů...
---
.. jsem "ostatni c.1"
Kalacha do ruky, maminu do sklepa, decka ku babicce, .. ne politicky spolek ! A kryjte se .. !!

252927

10.9.2011 10:18

RE: Je to smutné

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 252923

Sice Švýcarsko (a přímá dýmů/krásy) je nádherná ideal, ale:

1) Právě zlá Kaddhafiovská Libye měla "přímou dýmů/krásy"... a jak se zdá, lidé za ní příliš nebojovali (a ani nyní nebojují) - maximálně demonstrovali (sice ve statisících).
Ale statisícové průvody v Sarajevu si pamatuju i z TV v době zasévání divide et impera do multinacionální Bosny a Hercegoviny. Přesto Predátory a Humanitární bombardéristy nezaplašily...

2) I vysněné Švýcarsko od věky věkův přes Villiho Tella bylo jedním z nejchudších míst planety. Na zimu se nechávali (MUSELI nechávat) "nezávislí" sedláci verbovat do cizích armád, aby jejich rodiny v "přímé dýmů/krásy" vůbec zimu přežily. Teprve luftování hodných britských industriálních a banksterských Predátorů (s počátkem před cca 150 lety) udělalo ze Švýcarských zbědovaných vesnic El/Dorado cobyvá úkryt všech lupů a lumpů celého světa (nejen Tommyho Pitrů či Bakaly a Maláčové).

Přímá "dýmů/krásy" nic moc sama o sobě pro oVčany neřeší! [zmaten]

..............................

Každé pravicujícími oVčany "obdivované" místo na zeměkouli: TadjMahal, Monaco, Las Vééééééééééééégas, HongKong, Singapore, Atlantic City, MarBella, Londýn City, St. Peterburg apod.
Vložený obrázek
VŽDY vděčí "Vyjímečné místo" za vyjímečnost tím, že z nějakých důvodů přitahovalo Predátory, podloudníky, banstery, pašeráky, neplatiče daní
- a z toho vystavělo svoji vyjímečnost.

Proto: pravicujme, tunelujme, defraudujme - stavějme nové rodinné Orlíky, Toskánské Špindly - a těšmě se z nebeské MONEY, která na nás díky NAŠÍ horlivé četbě Hayek/a (Friedrich August von) a Pouček Prof. Big Toonnela (zatím) PADÁ [mrknutí jedním okem]

252928

10.9.2011 10:48

RE: Je to smutné

Lin 85.?.?.?

Reakce na 252923

Napsal jste hezký příspěvek. V oné bezradnosti asi nejste sám, pociťuje ji určitě hodně lidí.
Já nejsem zrovna moc vhodná osoba k předávání nějakých "rad", co dělat. Mám svou vlastní metodu, která ovšem není žádným univerzálním postupem - a navíc ji neumím vysvětlit tak, aby byla pochopitelná pro ostatní. Je mi jasné, že jedinec nemůže sám zdolat systém nebo "spasit svět". Ale od myšlení a jednání jedince se všechno odvíjí. [smích] Jedno bez druhého podle mého ke změně nevede. Ani ty politické spolky, různá sdružení nebo občanské aktivity. Možná sám sledujete, že takový bohulibý spolek se po (čím dál kratším) čase začne projevovat zcela jinak, než hlásal. Uvnitř začnou mocenské bojůvky a prosazování toho "správného názoru", spolek se buď rozštěpí na různá křídla - nebo se rozpadne. Podle mého je nejdřív potřeba pochopení, o co vlastně v této "hře" jde a jaké jsou praktiky systému. Tam je potřeba začít (u sebe), aby jedinec nebyl ovlivnitelný a nenechal se zlákat různými, i libě znějícími Sirénami. Prostě = aby od svého cíle neodstoupil a "neprodal" ho (byť nevědomky) za třicet stříbrných.
Podle mého je základním pochopením přijetí faktu, že svět je jeden celek, tvořený miliardami jedinců. Všechno se vzájemně ovlivňuje. Stejně, jako je lidské tělo tvořeno miliardami buněk, kde každá má svou nezastupitelnou roli, ovšem je součástí těla (celku). Každá buňka těla si sice žije svým vlastním životem, ale musí fungovat ve prospěch celku, jinak... Pokud si nějaká buňka usmyslí, že si bude rvát jen sama pro sebe a na celek se vykašle - nebo že si "ovlivní" ostatní buňky tak, aby "pracovaly" pro ni a ne pro tělo, máme tu zárodek rakovinového nádoru. Co to s celkem (tělem) udělá, asi víte.
Svět by se dal přirovnat k lidskému tělu s velmi, velmi oslabenou imunitou, zamořením všemi možnými toxickými jedy a mnoha rakovinovými nádory. Takže z mého hlediska je důležité posílit každičkou nezmutovanou buňku, zbavit ji mnohaletých nánosů jedu a zmobilizovat její obranné funkce (aby byla schopná si "čistý stav" udržet). Teprve pak bude možný nějaký účinný boj o záchranu celého těla - až buňka pochopí, že JE součástí těla a přežije jen tehdy, pokud žije celek.
Razantní operace, kde by se daly "chirurgicky" vyříznout všechny "tělní" nádory, by podle mého vedla jen ke smrti nebo recidivě, protože "tělo" je velmi oslabené. Proto si myslím, že je nutná nejprve "vnitřní očista" a detoxikace.
Tak...rozepsala jsem se o svém "vidění problému", snažila jsem se... [smích]

252931

10.9.2011 11:15

RE: Je to smutné

tmo 89.?.?.?

Reakce na 252931

píšete:
> je důležité posílit každičkou nezmutovanou buňku, zbavit ji mnohaletých nánosů jedu a zmobilizovat
--tedy selekce a selektivní přístup? KDO ten výběr "správných" buněk provede? někdo nadřízený? no někdo na stejné rovině asi ne... sousední buňka asi nemůže sobě rovné buňce rozkazovat, co je správné a jak by se měla chovat, ani nemá v tom údajně těžce nemocném těle energii/prostředky navíc, aby pomáhala jiným, částečně poškozeným. a jiné superbuňky nemáme... takže demokratickým nesmyslem nikam nedojdeme. dezorganizované ostrůvky rádoby obrozeneckých buněk nemohou ničeho dosáhnout. a pokud se zorganizují, už tu máme zase nějakou elitu a ta se zvrhne a celá věc půjde do kytek, bude zkorumpována, zneužita, jako tomu vždy bylo.
podle mě jediný dobrý přístup je "člověče přičiň se, a Bůh ti pomůže", nebo-li starat se každý sám za sebe, na základě přírodních/tržních zákonů, aby se měl co nejlépe, aby buňka byla silná, zdravá. a pak, až bude co nejvíce soběstačných, silných a hlavně PRO SEBE AKTIVNÍCH buněk, nemocné tělo pookřeje, a bude možné se zbavit těch slabých, napadených, nepotřebných... protože pak už procentuálně nevznikne smrtelná ztráta.
zdá se to snad jako sobecká strategie, ale NENÍ - dobro může konat ten, kdo není nemocný, nýbrž zdravý, dost silný na to, aby mohl ještě někomu pomáhat. (slepý slepého nemůže vést, oba spadnou do jámy). podobně nemocný nemůže myslet na jiné (nemá sil, aby pomáhal jiným, má dost co dělat sám se sebou).
a pokud pak k tomu fyzickému zdraví a obnovené (pracovní) morálce přidáme i morálku mravní, duchovní, pak svědomí každého zdravého a takto posíleného jedince i skupin, může svítit... ukazovat cestu i jiným, inspirovat. má čím! ne jen destrukcí, revolucí, násilím nespokojených slabých zoufalců = nejhoršími výbuchyh pudů.
proto ano! -každý začněme u sebe... každý sám za sebe, a potom (nebo i přitom) poslouchejme poctivě svědomí, a konejme podle jeho hlasu dobro, s plnou pokorou, že jsme si nic nedali sami, ale je někdo nad námi všemi, komu se máme a také budeme jednou zodpovídat.
bohužel za stávajícího stavu nelze pořádat nějakou demokracii s nemocnými a rakovinnými buňkami - tím by hlas nemocných i hlas rakoviny dostával svůj podíl na řízení, a to je zcela nežádoucí. to by byla stále vláda vedoucí k nemocnosti celého organismu, jako je tomu nyní.

252932

10.9.2011 11:35

RE: Je to smutné

Lin 85.?.?.?

Reakce na 252932

Kdo rozhoduje v těle o tom, že buňka je nezmutovaná? Celek sám, protože ten jediný pozná, jestli mu buňka škodí nebo ne. A ten "celek" je buňkám nadřízený bez toho, aby ho někdo volil nebo určoval. Ona selekce probíhá v reálném životě stále - na více úrovních - a bez toho, aby kdo mohl ze své pozice nějak zasahovat nebo to "řídit" .
Každičká buňka v sobě nese informaci o celku = kdo je, co je a co jí přísluší. Do té doby, než to změní nějaký patogen. Proto jsem psala, že je nutná nejprve očista, aby si každá buňka znovu "dosáhla" na svou původní genetickou informaci. Analogie těla a lidstva je správná a také dost pochopitelná.
Nevím... mně se jeví, že jste napsal v podstatě to samé, co já... Asi nepíšu dostatečně srozumitelně.

252935

10.9.2011 12:31

RE: Je to smutné

tmo 89.?.?.?

Reakce na 252935

možná jste mě nepochopila - já jsem víceméně odmítavě reagoval na to, že by se měly hned za tohoto stavu určovat a vyhledávat nemocné buňky a z vnějšku (od vás nebo ode mě) jim pomáhat. já tvrdím že
- my máme vybírat/určovat tyto a ne jiné??? a léčit je???
- nejsme zatím dost silní na to, abychom měli pro sebe a ještě pro druhé
- je tedy třeba nejdříve (bohužel postupně) změnit plebs na společnost individualit, změnit dělnicky/zaměstnanecky uvažující na jedince uvažující individuálně a podnikatelsky. prostě ti co mohou, postoupit na vyšší level, pokud dokážou z toho bahna dekadence vystoupit. a až ta dnes zaniklá střední třída opět vznikne, pak je možné inspirovat vlastním úspěchem, lákat k následování, a přitom (už z dostatku) pomáhat i některým těm slabším, nejbližším nám vidoucím. vadný zbytek žel odepsat. nelze zachraňovat všecko, za každou cenu. podobně jako zdroje nejsou nekonečné a reálně nejsou pro všechny. podobně jako nelze nutit do změny cikány, když oni sami nechtějí a jsou vlastně jakoby jiným živočišným druhem.

každá buňka se samozřejmě neřídí úplně sama, nemá ani dobré povědomí o celku... je navázána na něco vyššího, a dostává i výživu "shora". to zajištuje mozek a nervová soustava za pomoci složitého komplexu hormonů ap., i vnějšího dárku -prostředí, zdrojů světa.
nepřesně řečeno mozek, resp. vědomí, možná lépe řečeno ten systém představuje Boha (dle mého vidění světa). a buňky jsme my (každý jednotlivec), a dohromady tvoříme tělo (žijící v systému Boha).
každá buňka (=každý člověk) odpovídá za to, že si přinejmenším udrží svůj původní stav zdraví (fyzického i duchovního), případně že i poroste (zreprodukuje se), zúročí dané schopnosti. pak má na své okolí/na organismus pozitivní vliv. to se však nemůže stát v rovnostářské, úpadkové demokracii a v nekritickém sociálismu (vnucený blud o umělém systému v systému, kde se všichni postaráme o všechny), nýbrž spíše ve společnosti za SEBE zodpovědných (za svůj úkol/funkci), ve společnosti aktivních lidí, vědoucích kde je "to vyšší", poslouchajících ten hlas. a ti pak mohou tvořit zdravou i zdravě uvažující společnost.
zatím ale převažuje ryk nenávistných primitivů, jednoduše útočících na všecko lepší, ušlechtilejší, jejich malost převyšujáící. a hledají jednoduchá "řešení" v pokusech o měnění jiných (pokud vůbec něco hledají).

252939

10.9.2011 14:48

RE: Je to smutné

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 252939

Obávám se, paní Lin a pane Tmo, že Vaše diskuze je marná. Proč? Protože vychází z mylného předpokladu. Z předpokladu, že člověk, složený z jednotlivých buněk je něco podobného, jako celé lidstvo, v němž obdobu buněk tvoří jednotliví lidé. Uvedu jen jeden z mnoha argumentů, proč je takové přirovnání chybné.

Všechny BUŇKY (libovolného, tedy i lidského) organismu jsou mu zcela oddány. Vzájemně úzce SPOLUPRACUJÍ s cílem pečovat o něj, chránit jej a dbát o jeho přežití. A především se společně starají o jeho úspěšné rozmnožení.

Naproti tomu všechny ORGANISMY (s výjimkou eusociálně žijích tvorů, jako jsou včely, mravenci, ...) MEZI SEBOU SOUTĚŽÍ. Soutěží spolu o hmotné zdroje, potřebné k životu. A (v rámci téhož druhu) o nejkvalitnější sexuální partnery. Kteří zajistí nejlepší předpoklady jejich potomstvu k další úspěšné reprodukci. Tedy pečují, chrání a dbají především samy o sebe.

Pokud by se lidé měli v rámci lidstva chovat stejně, jako jejich jednotlivé buňky v rámci lidského organismu, muselo by dojít k drastickým změnám v lidském genomu. Přibližně ke stejným, jaké by přiměly vlky se pást či krávy sbírat nektar z květů. [smích]

252945

10.9.2011 15:13

RE: Je to smutné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 252939

Lin to napsala dobře. Nepsala nic o soustředění se na vyhledávání a odstraňování nemocných buněk, ale o očistě těch dosud relativně zdravých. Psala o jejich posílení a rozmnožení, čímž dojde k posílení imunity celku, který si s těmi špatnými pak už poradí.

Vy preferujete cestu "jedince uvažující individuálně a podnikatelsky. prostě ti co mohou, postoupit na vyšší level", která nás v podstatě zavedla tam, kde nyní jsme.

Já to vidím podobně, jako Lin, protože "postupovat na vyšší level úspěchu" už nějakou dobu nemám potřebu. Zcela mi stačí, když žiji poctivě a nikomu přitom zbytečně neubližuji.

252946

10.9.2011 21:39

RE: Je to smutné

Lin 85.?.?.?

Reakce na 252946

Děkuju za pochopení. [smích] "Level úspěchu" také pokládám za celkem sporný, protože úspěch je pro každého něco jiného. Také to, co já můžu ze svého hlediska pokládat za úspěch, může být z hlediska celku můj propadák (a tohle žádný jedinec neumí sám poznat, protože toho není schopný).
Teď i pro předřečníky:
Ono "žít poctivě" anebo "osobní rozvoj" se váže na uvědomění si "svého místa" (jestli jsem buňka jaterní, žaludeční, kostní, svalová...). Jako žaludeční buňka, určená k produkci trávicí kyseliny, napáchám třeba v krevním řečišti pěknou neplechu. I jako parazit - třeba bakterie - můžu být ve střevě prospěšná, ale v plicích nežádoucí element. Nejsem "zcela oddána" (jak píše p.Vojta) ani jako součást organismu, jinak by neexistovala např. rakovina. Buňky mají svůj vlastní život, svůj "příběh", ale pokud jsou zdravé, jejich činnost je ve prospěch celku (orgánu, jehož jsou součástí a tím celého těla). A to jejich "poslouchání a řízení z centra" je právě v onom smyslu = dělat to, aby celek fungoval. A buňka v sobě opravdu nese informaci o celém organismu (pro p.tmo - viz DNA, viz důkaz v klonování). Navíc - napsala jsem to jako přirovnání - ne jako nějakou vědeckou stať a teorii. Prostě se mi takhle dobře chápe, co se myslí "prací pro celek, vědomím celku".
Jinak - pro p. Vojtu: všechno není řízené z mozku, to je přežitá a stará teorie. Dneska už se ví, že tělo zaznamená např. žízeň (a dělá opatření) ještě dřív, než si to uvědomí mozek. A ani organismy spolu nesoutěží - to je jen lidské "hledisko", náš úhel pohledu. Ony naopak spolu velice dobře kooperují a vytvářejí něco, čemu se (snad) říká ekosystém. Každý organismus, který se sem narodí (včetně člověka), má k dispozici úplně všechno, co k životu potřebuje. I ty zdroje. Má i své přirozené predátory, aby nedocházelo k nerovnováze. Jen člověk ale tyhle zdroje nesmyslně hromadí, ničí, zpeněžuje a přivlastňuje si je jako jedinec (na úkor celku). Jen člověk bere víc, než skutečně potřebuje. Přivlastňuje si a zpeněžuje i vodu, půdu, vzduch = co nestvořil, na čem nemá zásluhu, co mu nepatří, na co nemá žádné vlastnické právo. Je jen uživatel, nikoliv vlastník.

253005

10.9.2011 22:39

RE: Je to smutné

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 253005

Trochu naváž na Lin a další, treba i Vojtu, jehož argumentaci bych nepoprel, jenom mi prijde nekdy černobílá, protože konkurenci treba vyvažuje symbioza. Pokud konkurence preroste symbiozu, tak neverím, že se civilizace bude chovat progresivne.

Je to asi o formulaci a dodržení nekterých základních principu, o vize nejaké životní cesty. Soutež, co trénuje emoce muže prospet, ale soutež, co príliš vyčerpává muže být horsí, než bežná práce.
Jeden z principu je treba spotrebovat co nejméne a co nejméne zatežit okolí, včetne vetší úcty k prírode. Pokud neco zbude, dá se zahrabat jako kost, uložit nejakou energii v ruzne forme. Jde zaplatit i určitou daň. Tyto veci jsou však dnes deformovány. Dane jsou premrštené do podoby parazitizmu, a to se ví, že prisilný parazit vždy nejenom človeka sežere. Máme prebujelou neproduktivní sféru(napr. reklama), která odčerpává mnohem víc prostredku, než je optimální, ti lidé tvorí príliš fiktivní hodnoty, posazené mimo reál, patrí sem i dnešní média. Kdo se dneska ptá, zda to, za co dostanu peníze je objektivne společensky prospešné. Kdo treba odmítne práci, kterou delá jenom pro peníze. Jsou to zrejme druhy duševních poruch, co hýbou svetem, arogance a nadrazenost človeka, co poručuje vetru dešti. Samozrejme mnohý človek je nucen být drzý, jinak proste hrozí, že by neprežil. Tahle soutež je ale príliš falešná, nejde o férovou hru, meli bychom hledat férové souteže v životních postupech, vrátit se v určitých smerech ke klasice a prírode, i když se zdá, že to není možné. V mnohém smeru to stále možné je, a je docela škoda, že i mnohá náboženství tyhle záležitosti nezvládají, jakoby jim nešlo o to, jaké vyhlídky má civilizace do budoucnosti.

253013

12.9.2011 1:05

RE: Je to smutné

tmo 78.?.?.?

Reakce na 253005

ale i já jsem vás do značné míry pochopil, ale ne se vším do detailu souhlasím. líbí se mi ten příměr k tělu z buněk (ostatně je křesťanský, z bible). ale ne třeba dojem, že jsme (já a vy) spasitelé světa, že musíme hned teď zachránit a očistit kdejakou nemocnou buňku, i tu, která na to nemá, aby ještě přežila a plnila nějakou prospěšnou roli. takhle je to nemožné, nereálné! to je totiž socialismus - jste chudí? je vás 80% chudých? ok, my (nás zbývajících 20%) si urveme od huby, všecky vás zadotujeme a budeme živit... přerozdělovat. -takhle to přece nejde, dlouhodobě. a je to už na první pohled nesmyslný nápad (demotivace na obou stranách). pak chudí budou stále chudší i línější, zdegenerovanější, a i těch 20% bude škrceno... a proč by na svém hubeném hřbetě měli nést tíhu všech?
--já navrhuju kapitalistický přístup - udělat z 20% soběstačných alespoň 50% soběstačných a relativně bohatých (materiálně i morálně), a pak jednak bude zbytek zušlechťován (posune se vnímání normálu jinam) a motivován k napodobování, že když to jde tolika, musí to jít i jim, a také těch 50% relativně dobře situovaných může pak už alespoň teoreticky utáhnout provoz toho těla. 20% sdíraných chudáků ne.
k tomu jak prý každá buňka má pojem o celku [smích] -není tomu tak ani v té zmiňované genetice, asi máte jen povrchní informace. z kožní buňky nevypěstujete kost nebo mozkovou tkáň. jen kmenové buňky mají ty univerzální schopnosti reprodukce, a ani to není totéž jako společné vědomí! každá buňka má prostě specifické určení, a rozhodně neví do detailu, co by potřebovala buňka vzdálená o x-tisíc vrstev dál. jak byste tedy vy chtěla rozhodovat o tom, co je správné, a které buňky stojí za záchranu a jak na to... co vlastně potřebují ony, a co vlastně potřebuje tělo jako celek, co je nejprospěšnější?
pro vojtu: konkurence do určité míry v těle je (co nejvíc živin zhltne každá buňka, sobecky), ale má to své omezení (dané velikostí buňky, schopností tvořit zásobu, snad i chemickými závislostmi, o jejichž mechanismu slavná věda nemá zatím tušení). má to i souvislosti mezibuněčné, symbiotické - co mi prospěje když se přežeru já, pokud buňky kolem mě zdechnou hlady, odumřou a pak odpadnu od těla a výživy i já? jistě, jsou v těle i rakovinné buňky, škodlivé a neblaze rostoucí na úkor jiných a zdraví těla. ale to je právě ta nemoc (mimo buněk usychajících), které se tělo musí zbavovat (každý člověk má v sobě rakovinu, s níž obranyschopnost denně, každou sekundu bojuje). a nepochybně tomu je napomáháno i shůry... třeba i z mozku, řízením sekrece hormonů, šťáv, produkcí bílých krvinek, elektrickými impulsy atd.

253123

12.9.2011 9:12

RE: Je to smutné

Centauria 193.?.?.?

Reakce na 252932

Můj příspěvek bude sice trochu mimo téma, ale rád bych reagoval na příspěvky výše. Teorie o tělu a buňce je opravdu zajímavá, bohužel lidé jsou od přírody individualisti a proto máme státy, unie, národy, etnické skupiny. Neustálé se dělíme do skupin, protože každý jedinec se snaží nějakým způsobem vynikat nad ostatní, tvoří si své vlastní skupiny, které by mohl vést a to vede k chaosu. Také nemohu souhlasit s tezí, že lidem může pomoci pouze zdravý a úspěšný jedinec. „Sytý hladovému neuvěří.“ Můj názor je ten, že člověk, který si sám neprojde určitým stádiem vývoje od jedince úspěšného k nemohoucí trosce, nebo naopak. Nikdy nemůže zcela pochopit nesnáze druhých lidí. Bohužel, podle mě nemá současná situace ve světě a ani tady doma řešení. Tedy myslím především řešení humánní. Naděje, ale zůstává tam, kde jsou lidé, co si uvědomují reálnou skutečnost a jsou sto správně posoudit, zdali je to zlé nebo dobré.

253141

11.9.2011 1:02

RE: Je to smutné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 252931

>Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

Prijde na to s kterym africkym statem Libyi autor srovnava. Pokud je to Somalsko, tak bych castecne souhlasil. Ovsem z nepopiratelne skutecnosti, ze drtiva vetsina Libyjcu svrhla klan vyvolenych je uz dnes jasne, ze to zase takova idylka nebyla.

253024

11.9.2011 1:14

RE: Je to smutné

steve 96.?.?.?

Reakce na 253024

.."ze drtiva vetsina Libyjcu" [chechtot]
--------
.. jo, .. a mluvili polsky, ukrajinsky, nemecky, spanelsky, dansky, francousky, anglicky, taky cesky a somalsky, gabunsky a .. meli takovy pekny "pisecny krok" ..., a nekteri umeli i litat a hazeli detem cukrlata !

253026

11.9.2011 1:16

RE: Je to smutné

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 253024

"Ovsem z nepopiratelne skutecnosti, ze drtiva vetsina Libyjcu svrhla klan vyvolenych "

NEPOPIERATELNA SKUTOCNOST???????

Tych par tisic vyzbrojenych hrdlorezov a niekolko prezliekacov kabatov z predosle vlady to je ta drviva vacsina obyvatelov???? No tak to je asi zlaty klinec programu. Ale musi sa uznat ze propaganda zabrala, pretoze to bol presne ucel, vzbudit dojem tych nepopieratelnych skutocnosti a vidno ze par "velmi inteligentnych" ludi na to skocilo a dokonca su ochotny dusovat sa ze je to tak. Na smiech

253027

10.9.2011 13:00

zadna sance

vaclaus 84.?.?.?

Nato predvedlo svoji absolutni vojenskou prevahu. Cela masinerie fungovala v siti: satelity, bezpilotni letadla, agenti na zemi dodavali neobycejne presnou informaci velitelskym centrum, ktera davala prikazy stejne presne ridila letadla s raketami, ktere jsou udajne tak presne, ze trefi nejen vybranou budovu, ale i vybrane okno. Libijska armada nemela zadnou sanci, pokud se technika pokusila o pohyb byla vzapeti znicena presnymi raketami atd. Byla to mimochodem lekce i jinym statum, napr. Rusku.

252941

10.9.2011 16:00

RE: zadna sance

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 252941

Přece jenom je značný rozdíl mezi možnostmi libyjské a ruské armády. Pro Rusko je nebezpečí hlavně v tom, že jeho armáda bude vytunelována a rozložena zevnitř.

Ale máte pravdu, je to lekce pro všechny potenciální protivníky zločinecké organizace NATO, a pro všechny, kteří mají něco, co by státy NATO mohli chtít. Kdo nezbrojí, kdo neusiluje o jaderné zbraně (pokud je už nemá), je blázen. Je to lekce pro všechny, kdo si myslí, že stačí být kamarád Západu, obchodovat s ním a bude v bezpečí (v tomto smyslu je to poučení pro současné ruské vedení také). A je to lekce i pro nás, obyvatele zemí NATO, protože důsledky na nás jednou dopadnou stejně, jako na Hitlerovské Německo.

252950

10.9.2011 16:26

RE: zadna sance

hc 90.?.?.?

Reakce na 252941

Tohle by na Rusko nestačilo. Nestačilo to ani na Jugoslávii.

252956

10.9.2011 18:45

RE: zadna sance

vaclaus 84.?.?.?

Reakce na 252956

Za valky v Jugoslaviji nefungoval poradne ani internet. Mezitim ubehlo 15 let. Ja amiky nehajim, ja se pokousim charakterisovat tu hruznou techniku.

252974

10.9.2011 19:32

RE: zadna sance

hc 90.?.?.?

Reakce na 252974

U zbraní je složitost spíš minus než plus. Že se najde způsob, jak americké přechytralé zbraně oblbnout, o tom moc nepochybuji.

252984

11.9.2011 12:44

RE: zadna sance

L.C. 90.?.?.?

Reakce na 252984

Přesně. Nedávno proběhl článek v novinách, že severokorejci přinutili přistát americké špionážní letadlo, protože se jim podařilo rušit jejich GPS. To, co použili je většinou založeno na ruských technologiích, které jsou však dávno staré a překonané. Co používají Rusové dnes, se můžeme jen dohadovat, avšak o tom, že za poslední roky udělali i přes neskutečnou korupci a rozkrádání obrovský krok vpřed, bych nepochyboval.

253050

10.9.2011 22:02

RE: zadna sance

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 252956

Zásadní je sundat z oblohy nosiče těch jejich humanitárních bomb- letadla a rakety s plochou dráhou letu, na to Rusko má a bude mít stále více. http://en.rian.ru/mlitary_news/20090916/156150066....

253008

10.9.2011 23:55

RE: zadna sance

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 253008

A poslať na ne-priateľskú návštevu aj vlastné stroje - oplatiť rovnakou mincou, cieľom sú základne, odkiaľ stroje štartovali, i riadiace centrá, kde padlo rozhodnutie o ich použití.

253022

10.9.2011 17:46

RE: zadna sance

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252941

Pravda vojenská mašina západu dokáže zničit bez problému centrální armádu, za předpokladu zničení komunikačních center protivníka, PVO, letectva, námořní převahy a blokády... Ať někdo zkusí vypálit salvu raket Tomahawk na Rusko, Čínu, Indii nutnou ke zničení těhle věciček, což pak umožňuje masívní humanitarní bombardování na ochranu civilistu . Mocnosti s jadernými zbraněmi nebo jenom takovou KLDR, která možná atomové bomby počítá na jednotlivé kusy a uvídíme jaká to bude lekce a hlavně komu? [velký smích] [velký smích]

Nemluvím o úspěších v Afgánistánu, kde západ vítězí už desátý rok. Libye bude v tomto ohledu velmi podobná, bez pěší okupační armády nebudou potvrzeny žádné zisky ohledně kontroly ropy. Veřejné rozpočty jsou bankrot a pěchoty se nedostává. Uvidíme, zda bude tak výhodné střílet po nějakých chudácích drahé raketky z Predátorů a kdo zaplatí milión babek na jednoho vojáka nutných v Afagnistánu na rok, když ve zdraví přežije a nepřijde třeba o nohu nebo něco na ten způsob.

O efektivitě banánových republik raději nemluvím. ČR nakoupila Pandury tuším za 20 miliard a celé 4, slovy čtyři jsou v Afgánistánu. Soudě podle klece na okolo si je kluci zlatýma ručičkama museli upravit, dodalo se na koleně panceřování proti minám a ztratila se schopnost obojživelnosti, což při vodních plochách Afpaku není skutečně ztráta. Měli naši korýtkáři nakoupit základní verzi a zlaté ručičky by ji upravili k dokonalosti v rámci možností, akorát by to hodilo málo do koryta na korupci. [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

Nelze pomlčet o jednom zavažném důsledku. Západ ztratil poslední zbytky důvěryhodnosti. Stal se otevřeně lupičem, gaunerem, pokrýtým lží a špínou. Od takových partnerů raději dál a být ve střehu a mít stále ruku na zbrani. Tomu jedinému takový prašivec rozumí. Žádné impérium nedokázalo stát pouze na strachu, druhé straně se musí dát aspoň ohryzané kosti. [bliji] [bliji]

252970

10.9.2011 18:49

RE: zadna sance

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 252941

Jasně, on ani nikdo nic jiného snad neočekával. Pokud systematicky někdo zbrojí s takovou intenzitou jako Západ a ostatní jen mlčky přihlížejí, popřípadě jim lezou do zadku, nelze čekat nic jiného, než dokonalou vojenskou převahu, která je určena v současné době především k loupežnickým tažením k získání bohatství jiných zemí. Což názorně předvedly země NATO pod tzv. bezletovou zónou a "záštitou ochrany civilistů" v Libyi. S tou lekcí Rusku taky souhlas. Doplatí na to sami, že se plně oddali a věřili Západu, že pokud rozpustí Varšavský blok, něco podobného očekávali i od zemí Západu. Za blbost se holt platí. Může být rovněž voj. síla NATO kdykoliv použita a zneužita, např. pokud by se některá členská země pokusila vystoupit, atd...

252975

10.9.2011 19:58

RE: zadna sance

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 252941

Hlavně se přesvědčuji v názoru, že ony opěvované Speciální jednotky, jež působí jako poradci a návodčí a označovači cílů pro bomby a rakety jsou jenom sprostý banditos. Jak sám uvádíte, tecnika dokonalá trefit okno. A ejhle - tuhle škola, tuhle nemocnice - tuhle rodiný dům. Jenom tak mimochodem, přesně tenhle typ chování při válečném konfliktu je podle mezinárodního práva považován za válečný zločin.
A jinak pokud vím, tak Libye není celá dobytá. Okupační vojska tam nejsou. Klíčová města se stále drží. Kadáfí je živý. Takže kdo ví jaký to ještě vezme konec.
Jinak Rusko bych si dovolil nepodceňovat. Všichni kteří to kdy udělali skončili brodou hore. Ivani nejsou žádný hlupáci, i když se to o nich tvrdí. Jim to ale asi ani moc nevadí. [chechtot]

252990

12.9.2011 1:24

RE: zadna sance

steve 96.?.?.?

Reakce na 252990

.. dovolil bych si citovat:
--------
..--já navrhuju kapitalistický přístup - udělat z 20% soběstačných alespoň 50% soběstačných a relativně bohatých (materiálně i morálně), a pak jednak bude zbytek zušlechťován (posune se vnímání normálu jinam) a motivován k napodobování, že když to jde tolika, musí to jít i jim, a také těch 50% relativně dobře situovaných může pak už alespoň teoreticky utáhnout provoz toho těla. 20% sdíraných chudáků ne.
---
.. tomu budou v Libyi TED rozumet. [chechtot]

253125

12.9.2011 9:59

RE: zadna sance

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 253125

Musel jsem se teď chvíli věnovat studiu biologie, abych pochopil o čem se teď na Zvědavci vlastně mluví. A zjistil jsem, že řešení je velmi jednoduché, až se divím, že na to ti Libyjci nepřišli už dávno. Stačí trochu zapracovat na genetickém inženýrství a modifikovat reversní transkriptázu tak, aby všichni měli ten správný kosher genom. Potom už to půjde samo- ze 100% soběstačných bude 100% soběstačných, velmi bohatých a hlavně, hlavně velmi zušlechtěných [smích]

253144

13.9.2011 12:41

RE: zadna sance

tmo 89.?.?.?

Reakce na 253144

jen hloupý člověk obecnou polemiku násilně našroubuje na konkrétní, ale ÚPLNĚ JINÝ problém, a snaží se tak myšlenku zdiskreditovat (bůhví proč) a sám sebe tak zesměšňuje, protože ukazuje, že naprosto nepochopil o čem byla řeč.
a jen totálně podřadný tupec se se svým ubohým přicmrdáváním přidá a pochlebuje tomu předešlému, přičemž jediný přínos takového "příspěvku" je ukázka pošklebování a především ubohosti pisatele. no, možná to tím submisivním přícmrdkem utuží vztahy ve smečce [velký smích] -tak pěkně to zkus znovu -na záda, roztáhnout nohy a ukázat břicho, slabý luxore [chechtot]

těch 50% nebude dosaženo, pokud se k tomu alespoň 30% nepřidá z vlastního rozhodnutí, z napnutí svých vlastních sil (možná se tomu říká vůle, tvůrčí snaha/nadšení a vůle po úspěchu). to se ale samozřejmě netýká těch, kteří
- nepochopili
- raději blekotají a lacině se pošklebují
- nezačnou
- nevytrvají
do té doby to v tomto světě bude ubohé jak to vidíme, a ve stoce bude i nadále slyšet kafrání, skuhrání, fňukání a bezradné vzdechy. a zaprděnosti a hnilobného smradu ve společnosti neubude.

253245

13.9.2011 12:56

RE: zadna sance

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 253245

Pochopil jsem o co vám vlastně jde. Vy mě musíte fakt strašně nenávidět. Trest za to, že jsem si dovolil oponovat vaší demagogii. Ve své zahleděnosti do sebe se nedokážete povznést nad věci, ale jen dokola útočit a osočovat.
Myslel jsem, že tady jde hlavně o diskusi. Na Zvědavci je dost lidí se kterými nesouhlasím, často jsme se i pustili do křížku, ale přesto všechno bych všem těmto lidem rád podal ruku a pokecal u piva. S vámi to nelze, vy umíte jen nenávidět...

253246

13.9.2011 16:14

RE: zadna sance

steve 96.?.?.?

Reakce na 253246

.. Amen

253252

11.9.2011 7:56

RE: zadna sance

RK 117.?.?.?

Reakce na 252941

Ukazat prevahu na v podstate bezbranne zemi asi neni problem. Otazka je jak dlouho ji lze ukazovat. Bez rozsahle pozemni operace je to v podstate k nicemu a stejne jako ve Vietnamu tohle niceni ze vzduchu sjednoti sebevic rozhadanaho protivnika proti jednomu nepriteli. Navic v Libyii se ukazalo, ze pokud se armada rozptyli do nekonecneho mnozstvi malych mobilnich skupin znajicich mistni podminky a vyuzivajici ochranu mestkeho prostoru, nebo se zakope v cenne lokalite (Brega) je cela tahle technologie k nicemu. To neni Irak kde to grilovali jak krocany v kolonach na otevrenem terenu.

Jestli par tisic teroristu pozbiranych po celem svete je vse co NATO ma k pouziti na pozemni operaci tak je otazka proti komu chteji valcit dale? Proti Cine nebo Rusku? Nebo Iran? Staci se podivat na rozlohu tech zemi, pocetni stavy armady a vyzbroj. Spise to vypada ze pred konecnym bankrotem se zautoci na dalsi zeme typu Sudan Somalsko a povedou se dlouhodobe a hlavne nakladne valky, bude snaha vyvolat lokalni konflikty v co mozna nejvetsim poctu zemi - to je hlavni smysl toho vseho.

A k te bezchybne masinerii - je to mesic co US zverejnili, ze v jejich spickove technice (vcetne satelitu, letadel a raket) je nejmene 60000 specialnich cipu Made in China obsahujici backdoor. Tzn. ze pres tyhle soucastky (a to je pouha spicka ledovce) lze ovladat onu spickovou technologii pomoci treti strany. Rika se tomu dnes CyberWar a neni to zdaleka nas svet co v ni ma aktualne navrch.

253037

10.9.2011 14:20

Hezké, ale příliš akademické

Štěpán pantrans (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Děkuji za reakce a náměty. Zdají se mi však příliš nekonkrétní. Jsem pětatřicetiletý muž. Jak se konkrétně můžu angažovat, aby, když to řeknu naivně, byl svět lepší? Aby naše země i země jiných nybyly vykrádány zlatokopy? Aby společnost upřednostňovala individualitu, pokrok, ekologii a dlouhodobě prosperující věci před krátkodobým ziskem? atd. atd.....

252943

10.9.2011 17:24

RE: Hezké, ale příliš akademické

Had... 188.?.?.?

Reakce na 252943

Pokud Vám "rada" (vlastně spíše citáty): "chceš-li změnit svět, musíš změnit sám sebe" a "poznej sám sebe, poznáš život" - připadají příliš nekonkrétní a akademické a nezní Vám přitažlivě a sympaticky, pak Vám nepomohou sebelepší, sebedelší traktáty.
Je to prostě v duchu orientálního:"Mistr Tě přivede ke studni, ale napít už se musíš sám".
Otázka zní, proč jste se vlastně ZDE ptal a další věc je, zda Vás tyto debaty zde dokáží alespoň nasměrovat k pozitivnímu vývoji. Pokud ano, tak je to jednoznačně úspěch (Zvědavce) a také maximum, které se dá očekávat a které je reálné.
Abych ještě okomentoval sám sebe. Pozitivní vývoj. To je vlastně stále probíhající proces, který je každým okamžikem platný, "živý". A je pozitivní pořád, anžto jde jen a pouze o nasbírání zkušeností. Tudíž negativní vývoj vlastně neexistuje. Spíše jsem měl napsat URYCHLENÝ vývoj.
Pokud už jste "stařec" v biologicky mladém těle, tak odpovědi naleznete. Poté zbývá drobnost. Dostat se do takového stadia pochopení metodiky poznání a proměny sebe sama (a tedy života-světa, vesmíru atd.), že už si budete vědět SAMOSTATNĚ rady se svým životem a jediný "problém" (překážka) na cestě procitání bude zápas ve smyslu:"vím, co mám dělat, ale neumím se poslechnout..." [velký smích] to už je HODNĚ dobrá pozice.
A ještě jedno mě napadá. Z klasiky.
Nejvyšší běžný, lidský a "obyčejný" životní cíl je naprosto šťastný, spokojený život. Šťastné pociťování a prožívání okamžik od okamžiku a to pokud možno i ve spánku. DOKONALE šťastný a spokojený člověk, jehož šťastné a spokojené prožívání NENÍ závislé na vnějších okolnostech, tzn. "UMÍ" (od slova umět, umění) být niterně šťastný BEZ PŘÍČINY, si úměrně SÍLE onoho vůlí, kázní, prací a trpělivostí vydobytého postoje, umí tímto vznikajícím "světlem štěstí" posvítit do různých životních situací. A tak dále a podobně...

"Ďábel a chmury chodí spolu, ale Bůh se stále směje. Naučte se radovat bez příčiny a stanete se znalci života"
[velký smích]
Lin a tmo to píši svými slovy obdobně. Rozdíly jsou v tomto případě dané jen trochu jinými "dresy a pozicí v pelotonu"
Takže mnoho zdaru v umění radovat se bez příčiny a přitom si být vědom sebe sama.
Jo. Klasické učení a sbírání informací tuto snahu nevylučuje. Faktem je, že tato snaha o bezpříčinnou radostivost a uvědomování může "klasické studium" VELMI zkvalitnit a zrychlit.

252967

10.9.2011 21:07

RE: Hezké, ale příliš akademické

Kílec 77.?.?.?

Reakce na 252943

Co dělat pro tento svět?
Dnes jsem osloviljednu rodinu, aby si přečetli Zvědavce !
Ještě teď mně děkují a čtou s otevřenou pusou.

253002

10.9.2011 16:08

Trochu tlachů

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

1) Zkuste si přečíst, co napsal Baudiš (mám k němu výhrady) o Libii před několika měsíci:
http://baudysjr.blog.respekt.ihned.cz/c1-52085370-megaritual-2011
2) Občané Švýcarska si "vybojovali" nezávislost a t. zv. přímou demokracii dohodou velmocí o neutralitě a nedotknutelnosti hranic, po konečné porážce Napoleona. Zemím Koruny České zbyl tehdy Metternich. Alpy skutečně nevyrotly pílí tamních obyvatel a Vilém Tell je něco takového, jako Jánošík na Slovensku.
3) Co dělat? To již někdo napsal a také to nedopadlo dobře. Je správné správně žít. Když se to člověk pořádně naučí najednou zjišťuje, že musí zemřít. Je dobré mít robátko a pěstovat si tam k potravě něco jiného, než jsou exkrementy prodávané potravními řetězci, mít vhodné obydlí. Je dobré nezavrhovat homeopatické léčebné přístupy. Je dobré věřit, že se vše v dobré obrátí. Svým způsobem to je pravdivé. Věřit - nu bez víry by bylo vhodné vhodně užít konopí. Lze namítnout že Kristus Pán také věřil, a jak dopadl. Inu, takový je život. Kdo vám může za to, že jste tady? Všechno co se vylíhne a narodí žije nakonec k vlastní škodě. Snad je dobré být zdravý a naivní, tedy šťastný. Jak já byl v mládí šťastný, když jsem byl na i v ní.
Hezkou neděli. Hanopisy posílejte na moji e-mail adresu, nemusíte každému vyslepičit, jaký jsem pitomec. Kropáč

252951

10.9.2011 16:30

Lidské ego a jeho disharmonie

fohat 85.?.?.?

provětral jsem svou kostru od Listopadu v přehršli všelijakých uskupení lidiček,co to mysleli dobře s esoterikou,filosofii,rodovou osadou...a všechno bylo ukončeno škatulkováním do skupinek dle profesí,dle financí apod.takže výsledek---přesně dle zarytých praktik..Rozděl a opanuj...Ted a nyní lze praktikovat vlastní kázen hlídání myšlenek,pan steve se muže domáknout situace,že jeho myšlenky se zhmotní a začne se ošívat,cože to provedl.Doba skotačí právě do období HMATATELNĚ TVOŘIVÉ myšlenky...a sklizen myšlenkových disfunkcí je na denním pořádku... [oči v sloup]

252958

10.9.2011 22:16

Není to moc optimistické ale myslím si, že ktom toho co děláte

Kosk 93.?.?.?

už nic moc dalšího nemůžete. Lidská spodlečnost nefunguje jako tělo ale funguje přesně naopak. Obecně to můžeme vidět v přírodě jako univerzální model. Jak to říkal ten čertík v jednom filmu: "perte se a žerte se..". Jo tak přesně to my děláme, jsme tak vytvořený od přídody a to nepřečůráte. V každém minulém, současném a trufám si tvrdit že i v každém budoucím systému společnosti se to zvrtne tak, že se do vedení dostanou lidé bez morálky, bez skurpulí pragmaticky založený, kteří baží po moci, penězích. A občas i rádi škodí druhým.

Vždycky jsem tvrdil že se od zvířat lišíme nikoliv řečí, nebo používáním nástrojů či abstraktním myšlením ale něčím jiným. Tím že jsme schopni ubližovat jedincům svého vlastního druhu a to i svým blízkým bez toho aby nám to cokoliv přineslo, krom zvracené radosti z toho, že jsme ublížili..

Krom lidí je tento (nebo velmi podobný, nevím jeslti se při tom radují, to možná ne, ale škodí, to ano) vzorec chování experimentálně potvrzený ještě u potkanů. A které dva živočišné druhy zaplavily celý svět, přizpůsobili se všemu a nelze je vyhubit? Ano, správně potkani ... a lidi.

Nevěřím že se to má řešení. Ne s námi, s lidmi. Ale můžete se pokusit si svůj život odžít v klidu, tak jak se o to pokoušíte. Já zkusím to samé. Ale zkusím si k tomu legálně opatřit i toho kalacha (nebo spíše Dragunova, to je mi bližší) [smích]

253009

Příspěvků: 39

10.09. 08:55 Štěpán  Je to smutné
10.09. 10:04 steve  RE: Je to smutné
10.09. 10:18 MoUdrostrak  RE: Je to smutné
10.09. 10:48 Lin  RE: Je to smutné
10.09. 11:15 tmo  RE: Je to smutné
10.09. 11:35 Lin  RE: Je to smutné
10.09. 12:31 tmo  RE: Je to smutné
10.09. 14:48 Vojta49  RE: Je to smutné
10.09. 15:13  RE: Je to smutné
10.09. 21:39 Lin  RE: Je to smutné
10.09. 22:39 ppppp  RE: Je to smutné
12.09. 01:05 tmo  RE: Je to smutné
12.09. 09:12 Centauria  RE: Je to smutné
11.09. 01:02  RE: Je to smutné
11.09. 01:14 steve  RE: Je to smutné
11.09. 01:16 canario447  RE: Je to smutné
10.09. 13:00 vaclaus  zadna sance
10.09. 16:00  RE: zadna sance
10.09. 16:26 hc  RE: zadna sance
10.09. 18:45 vaclaus  RE: zadna sance
10.09. 19:32 hc  RE: zadna sance
11.09. 12:44 L.C.  RE: zadna sance
10.09. 22:02  RE: zadna sance
10.09. 23:55  RE: zadna sance
10.09. 17:46 Rene Bartosek  RE: zadna sance
10.09. 18:49 jen tak  RE: zadna sance
10.09. 19:58  RE: zadna sance
12.09. 01:24 steve  RE: zadna sance
12.09. 09:59 Luxor  RE: zadna sance
13.09. 12:41 tmo  RE: zadna sance
13.09. 12:56 Luxor  RE: zadna sance
13.09. 16:14 steve  RE: zadna sance
11.09. 07:56 RK  RE: zadna sance
10.09. 14:20 Štěpán  Hezké, ale příliš akademické
10.09. 17:24 Had...  RE: Hezké, ale příliš akademické
10.09. 21:07 Kílec  RE: Hezké, ale příliš akademické
10.09. 16:08 Kropáč  Trochu tlachů
10.09. 16:30 fohat  Lidské ego a jeho disharmonie
10.09. 22:16 Kosk  Není to moc optimistické ale myslím si, že ktom toho co děláte

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína15.09.21 09:49 Česká republika 3

Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií15.09.21 09:26 Neurčeno 0

MUDr. Jan Hnízdil: Pandemie by se dala ukončit ze dne na den !15.09.21 08:46 Česká republika 0

Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy14.09.21 09:34 Rakousko 1

Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let13.09.21 21:19 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,61 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
29,72 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,72 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 878,56 Kč
1 unce stříbra
485,84 Kč
Bitcoin
1 026 716,51 Kč

Poslední aktualizace: 17.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 255