Diskuze k článku

Libyjští vzbouřenci se pokoušejí zatknout kritiky NATO

Příspěvků 24

27.8.2011 7:38

Ona videa,

Jéňa 90.?.?.?

žel,nejsou už k dispozici.

251979

27.8.2011 9:47

RE: Ona videa,

R. 91.?.?.?

Reakce na 251979

http://www.czechfreepress.cz/valky/susan-lindauer-byvala-agentka-cia-darky-zapadni-demokracie-libyi.html

251987

27.8.2011 9:12

Boj pokracuje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Tripolis ani Libye jeste nepadly.Za nekolik dnu ci tydnu se muzeme dockat vselidoveho povstani, tentokrat libyjcu proti vrahounskym cizakum z kriminalu po celem BV.V Tripolisu se porad bojuje.Vetsina novinaru, vcetne tech ceskych, jsou prolhany dobytek.

251981

27.8.2011 10:50

RE: Boj pokracuje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 251981

Za nekolik dnu ci tydnu ---
Velmi zajímavé, pro budoucnost...

251991

27.8.2011 11:31

RE: Boj pokracuje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 251991

Nikdo nevi, jak dlouho bude deratizace(hubeni rebelskych potkanu a krys) trvat, mozna i mesice, ci roky.Priklanim se k rychlejsi variante.
Treba mi sdelite, kde jsou drzeni "zajati" Kaddafiho synove.NATO uz cely pulrok oznamuje, ze plukovnik skoncil.[smích]

251996

27.8.2011 19:32

RE: Boj pokracuje

Venan 92.?.?.?

Reakce na 251991

Jako poznámka: Bezcenný kec

252036

27.8.2011 11:31

Škoda, že tam nemají Havla

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Mohl by vzbouřencům poradit: "Nebudeme jako oni"...

251997

27.8.2011 12:51

RE: Škoda, že tam nemají Havla

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 251997

>"Nebudeme jako oni"...

V podstate vtedy hovoril pravdu, len zabudol dodať, že budeme oveľa-oveľa horší. [cool]

[bliji]

252006

27.8.2011 14:15

Lzou jako kdyz tiskne

QQ 123.?.?.?

aneb BBC a jejich Zelene Namesti v hlavnim meste Libye, Tripoli. "Mensi" detail spociva v tom, ze se vubec nejedna o zabery z Libye, jak muze i mene pozorny pozorovatel posoudit sam.
http://www.youtube.com/watch?v=R_-lzI8I0_0&fea...

Libye nositele Nobelovi ceny miru.
http://www.obamaslibya.com/

A takova byla... http://www.youtube.com/user/Teplice2008#p/u

252015

28.8.2011 12:22

:)

Jeff 217.?.?.?

Vzpomínám si, že tu někde na tomto webu byl článek o tom jak bude NATO v Libyi poraženo...Tomu člověku co to psal bych chtěl vzkázat jediné: [velký smích][velký smích][velký smích][velký smích][velký smích][velký smích][velký smích][velký smích][velký smích][velký smích][velký smích][velký smích][velký smích][velký smích]

http://www.youtube.com/watch?v=Vfzh0ML163A


Hm, taky si pamatuju jak se tu někde psalo že v Tripolisu byla demonstrace na podporu Kaddafího, že se tam sešlo přes milion lidí... Mávaje rudýma vlaječkama ste tu křičeli že všichni ti lidi se při dobývání Tripolisu postaví na stranu Kaddafího a budou za něj bojovat. Haha, oni pak sice bojovali ale na straně povstalců [chechtot] [chechtot] [chechtot] ... O tom se tu už ale jaksi nepíše že?

Vzhledem k předchozím událostem tedy dovolte, abych se vám veřejně vysmál: [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

PS: http://www.youtube.com/watch?v=4gxHuXMwzU4&feature=related

252078

28.8.2011 17:29

RE: :)

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 252078

Já bych se moc nesmála, protože to omezování suverenity států - a to BEZ VYHLÁŠENÍ VÁLKY - je bezprecedentní průser, na který jednou můžeme dojet i my.

252092

28.8.2011 15:49

Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kadáfího loví SAS a zrejme si vedou z profesionálního hlediska více než dobre. Elitní jednotka jako pluky SAS se podobá moci nebo ohni. Sama o sobe je taky nástroj, záleží, kdo ho používá a jaké dává rozkazy. Na rozdíl od ozbrojené lúzy tihle krome vysoké profesionality mají vysokou morálku a fungují na rozkaz. Jestli budou chtít Kadáfího živého, tak ho dostanou živého.

Ale nemyslím, že nekdo dvakrát stojí o to, aby Kadáfí vypovídal pred nejakým soudním tribunálem. Príliš toho ví a je impulzivní, není jisté zda by se držel presne scénáre a semtam by mohl vykecat neco, co se dvakrát nehodí, i kdyby se rozhodl šlapat lajnu. To, že ho postaví pred spoud jsou pouze takové kecy. Pokud nechtejí Kadáfího živého, stací nechat špinavou práci dodelat naše revoluciónáre. Kadáfí chce žít, takže pro pluk SAS jde pouze o technický detail.

Jsme západ, civilizovaní, nejsme žádní barbari. Nemáme rádi když se zacákáme od krve, zvratků a jiné špíny na to jsou různí poskoci, podržtašky a pohůnci, plus užiteční idoti. V každém prípade i mrtvý Kadáfí z Libie jenom, tak nezmizí. Propad životní úrovne tam bude drastický. Přece si nikdo nemyslí, že západní korporace, které se chystají servat o ropu budou někomu platit vzdělání v zahraničí, bydlení, elektřinu... Někdo uvedl statistický údaj, že na 6 miliónu obyvatel je v Libyi 14 miliónu aut. To nepotrebuje žádný další komentář.

Bechtel např. ve jménu humanity zákazal lidem v jižní Americe chytat deštovou vodu, to by tak hrálo, když jsem investovali do vodovodní sítě, aby nám konkurovala matička příroda. Kadáfí investoval 30 miliard petrodolarů do gigantického projektu, aby privedl vodu z poušte na pobreží. Musel jít hluboko do vnitrozemí, protože vrty při pobreží se začali časem kontaminovat s mořskou vodou. Voda byla pro Libyjce velmi levná nebo dokonce zadarmo. Kolik investoval Bechtel do toho svého vodovodu, když zákazal lapat dešťovou vodu?

Lidi jako třeba Miloševič nelze nechat mluvit pred soudem příliš dlouho, protože neznají strach. Lze nechat mluvit obžalobu a když to pri obhajobe zacne být nepríjemné, tak... Milovníci svobody, pravdy a lásky se nám od procesu s Dimitrovem poučili. Pro skutečnou mocenskou elitu se hodí Kadáfí jako nejlepší rešení z tohoto marasmu, do kterého se navezli, jako živý nekde v ústranní v politickém azylu. Otázka zní, kdo tomu skutecne velí? Fantastové, kterí verí, že z globálního chaosu vytvoří nový porádek?

Morální lúza, která sebrala pohozenou moc na ulici, když se pred 400 lety aristokracie jako skutecná vládnoucí elita zproneverila své povinosti vládnout? Což obnáší i zpětnou vazbu dolů.
Bez morálky se dá držet a vegetovat v nejvyšších patrech u moci, když systém funguje. Dokud všechno setravacností beží, mohou i ve velkém fungovat klientské vlezdopredelkovské vztahy. Kdo odmítne nést odpovednost, která je spoje...Automaticky kráceno

252083

28.8.2011 15:51

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252083

Kdo odmítne nést odpovednost, která je spojena s držením moci, ten ji v lepším prípadě jenom ztratí. Ludvík XIV. to chápal, Ludvík XVI. o tom nemel ani páru. Každý podle toho dopadl. Kdo drží moc, ten musí umet císt "skrytého ducha doby". A když se tento mění, musí vědět co může v budoucnu fungovat a co nemůže.

At každý zapomene na funadamentalní změny při kolapsu, na to proste chybí čas a stabilita. V Londýne vyšlo do ulic 30 000 nepríliš organizovaných vytržníků, znechucených lidí a malá cást organizovaných gangů. Co šlo dělat během těchto několika dní pozitivního?

Jestliže příčinou nepokojů jsou dlouhodobé problémy, pak neexistuje rychlé rešení pro odstranění příčin. Pokud se problémy nacházejí přímo v principech fungování systému, pak si to vynutí zmenu systému. Expanzivní systém je hladový po expanzi, bez toho
nemohou korporace generovat zisky, ani brutální redukce populace na tomto principu nic nemění. Za prvé dve miliardy lidí žijí pod dva dolary denně, tedy ohledně zisku jsou v i tomto počtu, když
střelím optimisticky 90% na profit, pak se dá vygenorovat globálne 1.8 miliard denne. Slušná suma, ale bude to méne, protože tam se pohybujeme prevážne v realné ekonomice potraviny, voda...a tam se ce srovnání s kreditovým kasínem dosahuje mnohem
nižších zisku. Tito chudáci nemohou globálne spotrebovat nejaké významné zdroje navíc. To si může myslet propagandisticky zpracovaná masa, ale pokud si to myslí, ti co jsou skutecně u vesla, kteří mají k dispozici informace, prostředky, aparát... pak poteš košte.

I znicené země bohaté na ropu typu Irák, Libye v přepočtu na kredity dodali lokálne do domácí ekonomiky řádove desítky miliard babek ročne a ovlivnilo to blahobyt marginálního počtu lidí. Pokud roste všeobecné vzdělání a životní úroven, tak na západe behem trí generací došlo k drastickému poklesu porodnosti, tak drastickému, že západní země soupeří ve statikách s Vatikánem, kde se něco jako babyboom neočekává. Není k tomu nutná centrální regulace, sterilizace, at už otevřená nebo skrytá v potravinách,
vodě, lécích...

Pokud jde o systémové opatření, tak vysoké dávky na jedno dítě, snížené na druhé a mínosové na tretí a více. Navíc limitovat podporu i růstem dítěte ve smyslu kvalitní výchovy. Výchova vzdělaného kvalifikovaného jedince patří k velmi nákladným. Výchova jedince který vyroste na ulici, vyjde spolecnost ještě více draho, ale převážně v dospělém věku. Chceš hodně dětí, tak se o ně musíš umět postarat. My jako společnost nechceme vymřít, ale nemužeme si dovolit ani nekonečnou populační expanzi a preferujeme výchovu lidí, kteří jsou přínosem a tyhle základy chápou. A není to pouze o vysokoškolských rourách. V Gulagu byli ceněni řemeslnící a různé praktické profese vedením lágru. Nějak si nemůžu pomoct, ale lidi kterí jsou ochotni poctivě maka...Automaticky kráceno

252084

28.8.2011 16:08

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252084

Nějak si nemůžu pomoct, ale lidi kterí jsou ochotni poctivě makat
rukama jsou furt nedostakové zboží.

Četl jsem názory intelektuálů, že špatne nastavené systémové parametry se mají rešit individuálně, psychologickou pomocí... V tom případě zeme velikosti ČR bude potřebovat, tak 100 000 nových socialních pracovníku do terénu a psychologů a taky 50 000 zkušených policajtu do ulic a to na dlouho. Ponevadž máme hromadu lidí, kteří mají nulovbé vzdělání a kvalifikaci a dokážou s tím docela slušně žít, na rozdíl od "hloupých lopat".

Naprosto nezbytné klást důraz na tři systémové parametry a věci se začnou postupne měnit. Podpora pouze na první a druhé dítě. Vynutit si školní docházku vedenou v úředním jazyce. Žádný človek, který pracuje se nesmí mít hůře než ten, který čerpá solidární pomoc. Ani ten co pracuje na partime. O výši minimální mzdy si při tom mělo mluvit. Nebojím se toho, že obchodní řetězce a jiní pokud existuje lokální odbyt zruší své aktivity z důvodu zvýšení minimální mzdy a zákazu zneužívání částečných úvazků.

Pro byznys od určité velikosti mimo sezonní práce bych partime zakázal nebo přísne stanovil podmínky. Věřím, že megakorpoarcím se to libí, mít na jednu šichtu dva zaměstnance, za které nemusí nic platit, ale měli by jim docvaknout, že pokud se to stane normou, tak začne chybět kupní síla a to má nevyhnutelné důsledky kupní silou počínaje, kriminalitou konče.. U malých byznysů bych byl benevolentní, ponevadž tam zůstávají kredity lokálně v oběhu za předpokladu, že to nepřeroste určité meze vychcanosti.

Jak to souvisí s Kadáfím? Někteří lidé jsou přesvědčeni, že vyvraždení lidstva na pod jednu miliardu řeší problémy ohledně expanzivní civilizace, tzv. udržitelný růst. Mimo kvartalový způsob myšlení to nereší absolutně nic!! Kvartolové myšlení se v masovém měřítku se stává problémem jakékoliv civilizace, protože o zpětné vazbě nemá aní ponětí. Neexistuje samoregulující systém bez zpětné vazby!!Finanční systém fraktalních rezerv by okamžite zkolaboval a nový finanční systém na nekryté měně ani nevznikne, ponevadž v období prohlubujícího se kolapsu se bude používat zboží a drahé kovy. Možná vniknou centra, která odolají déle jako třeba Byzanc při pádu Říma, Ale čistě teoreticky pokud by to dostatečně velká struktura starého systému rozdejchala a zavedla nové fiat money, tak hlad po nové expanzi bude přímo neukojitelný. A to je nutná podmínka, aby dostatečně robustní část systému přežila. Minimálně tak polovina, což je v rozporu s úbytekm populace. Vede to ke katastrofálnímu propadu efektivity systému. Nelze mít 10% populace a 50% staré struktury, která bere dominantní profit. O tom je celý příběh o Kadáfím, Sadámovi...
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/243001-kadda...

252087

28.8.2011 17:32

RE: Finále honu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 252087

>vyvraždení lidstva na pod jednu miliardu řeší problémy ohledně expanzivní civilizace, tzv. udržitelný růst
--podle mě to číslo pod jednu miliardu není nikde pevně dané (nepůjde to naráz), a HLAVNĚ lidstvo nebude muset nikdo vyvřažďovat, jednorázově či účelově redukovat; lidstvo se samo zredukuje nedostatkem zdrojů, energie, vody... a snad i nedostatkem znalostí/dovedností, nedostatkem morálky i vůle přežít. možná i za doprovodu zoufalých válek národů, skupin i jednotlivců o zbytky zdrojů. NIKDO nebude muset vymýšlet umělá reduktivní opatření, ani je organizovat. svědčí o tom (podle mého do značné míry pravdivé) logické prognózy tohoto pána Michaela:

http://www.zlo.cz/collapse-kolaps.php

je to tedy děsivě otitulkované, ale jinak tam je hodně pravdy, a ne jen hořkosti zatrpklého pána. možná ale bude "náhle objeven" nějaký "zázračný" zdroj energie. pak by ty pesimistické prognózy mohly být značně zmírněny. ale pokud jde o dosavadní luxus díky ropě a o pitnou vodu, tam si myslím, že půlka lidstva nemá ani tak nárok... vymřou, a většina zbylých bude muset zapomenout na navyklé pohodlíčko i nekonečný růst bohatství bez práce.
možná to bude i dobře - podle zákonů přírody slabí uhynou a zbytek vylepší morální stav současného lidstva. bude snad lepší vztah k přírodě (půdě) i lidí k sobě navzájem.

252093

28.8.2011 20:38

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252093

Já si nemyslím, že redukce populace je řešení, ale jsou tací co tomu věří. Řešením je tvrdý nekompromisní odklon od expanze, ale to je problém, i kdyby se chtělo.Mno pokud jde o morální stav, tak bych nebyl takový optimista. Evropa po pádu Říma padla do několika stovek let do barbarství, i když teď se do něj dle mého názoru dostává. Přijde mi směšné, když v Evropě tvrdí, že USA nejsou západ a oni se k němu hrdě hlasí. K čemu se vlastně s takovým nadšením hlásit? Pitná voda by se při energetickém zdroji dala získat z oceánu. Problém bude zavlažování, ale především ekologická devastace.

Fukušima v plné nahotě ukazuje, že tam energetický zdroj neřeší nic. Daleko horší je pozvolná devastace, která není mediálně zajímavá. Když dvacet let tekla ropa do delty Nigeru, kromě místních postižených lidí, to měl každý na háku. A jsou daleko méně vidtelné průšvihy a chamtivost spojená s bezohledností. Ale bude se kecat o antropologické změně klimatu člověkem. Nic to nestojí a jdou z toho centrálně ždímat bezpracně kredity v podobě daně nebo nebo nějakých povolenek a licencí.

Problém je změna myšlení lidiček a ať se někomu líbí nebo ne, tak náš podělaný expanzivní systém toto silně ovlivňuje a formuje. Veškerá komerce, reklama, média, módní značky, vzdělávací systém... to směřuje k jisté masové hysterii populace. Věci se nestávájí prostředky usnadňující život, ale kýčem který má ukázat jaký jsem lepčejší onačejší člověk. Dříve byla značka paradoxně garantem kvality. Pokud pět minut po dvanácté odstoupíme tvrdě od konzumní kultury, pak možná můžeme uhnout od přímého tvrdého kolapsu civilizace.

Nejde jenom o blbosti typu dovolená v Thajsku nebo nová plasma nebo naleštěný ipod, ale jde o to, že pokud to nemá padnout do sraček, tak ať každý zapomene, že nasype za rok metrák zrní praseti nebo krávě, aby si dal pětkrát týdně řízek se stejkem. A neodpustím si banány, budou semtam a brambory ze Španělska, cukr z Francie nebude vůbec. Nebo kolaps, a tam bude konečně ta pravá nefalšovaná demokracie, svoboda, rovnost a bratrství. Lidičkové budou mít rovnostářky úplně holou prdel a elita bude mašírovat v tangách. Ideologicky nezávadnou barvu k tangáčům si budou moct svobodně vybrat sami. [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

252103

28.8.2011 22:12

RE: Finále honu.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 252103

Nedávno tady v diskuzích padlo jméno spisovatele J.Verna a jeho Cesta kolem světa za 80 dní a já pro zajímavost přidám ještě jedno jméno.

Je to Nikolaj Nosov a jeho trilogie o Neználkovi.
Starší možná s nostalgií zavzpomínají na dětské čtení a my mladší můžeme zapátrat v paměti, jestli jsme o Neználkovi vůbec slyšeli...[smích]

Kniha Neználkovy příhody a Neználek ve Slunečním městě jsou fajn, ale pro toto a další témata na Zvědavci se velmi hodí kniha třetí: Neználek na Měsíci. Vyšla v r.1966 a Nikolaj Nikolajevič Nosov v ní popisuje svou představu Neználkova setkání s ryze kapitalistickým způsobem života.


Zvláště při porovnání se současnou krizí kapitalismu a tím CO a PROČ se děje V SOUČASNÉM SVĚTĚ, vyznívá autorův příběh s Neználkem na měsíci HODNĚ AUTENTICKY. Je tam všechno. Penězům se říká "shwindlingy", policie je zkorumpovaná a policajti s elektrickými obušky (dnes Tasery) mají jména jako Biggl a Figgl, boháči vidí jenom ZISK, sami sebe a jmenují se např. Skrbling nebo Schramst, je mnoho nezaměstnaných a velká kriminalita, spekuluje se na burze, firmy vznikají a krachují a města mají jména jako Mamonvill, Kraddelberg nebo Hrabillon...[smích]

Dokonce i podnikání se solí má v v jedné kapitole své místo a to mi připomnělo praxi Britských podnikatelů v Indii a Ghandiho protestní pochod proti tomuto koloniálnímu monopolu.

Krásná je i kapitola Ostrova hlupáků, na které Nosov ukazuje, jak se působením reklamy a médií mění měsíční lidičky v pasivní ovce a berany...[smích]


POKUD bude mít někdo zájem porovnat, jak hodně se Nikolaj Nosov svým příběhem TREFIL do západní předlistopadové a československé polistopadové reality a ještě se při tom na příběhu pro děti pobavit, tak verze k přečtení on-line na internetu je ZDE a ke stažení v pdf ZDE.

jansmith[smích]

252107

28.8.2011 22:45

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252093

Film jsem zkouknul až teď. Dobrá. Něco mi bylo osobně posláno, tak dám něco zpátky. Většinu fakt z toho filmu znám, ale pokud jde tu zahořklost. Nemyslím. Mezi dobře informovanými patří až k nezdravým optimistům. Existuje jedno spiritualní speciální místo Srdce spiritu planety Země. Mike Ruppert přišel spirituálně přesně z tohoto místa. Konečně z toho důvodu čeká na stou opici. Mnoho lidí přišlo odtud, protože je čas, kdy je potřeba, aby tady byli. Člověk je přes všechno velmi spiritualní bytost. Evolučně nevyužívaný mozek prostě vzniknout nemohl. Jak říká sám Darwin evoluce je postupný vývoj probíhájící přizpůsobením na změny prostředí, tudíž mozek, který využívá zlomek kapacity, nemohl vniknout pouhým tlakem fyzického protředí. Existují schopností, které se otevřou, když budeme pracovat na svých vyšších emocích na srdeční čakře. Kdo chce vidět třetím okem, musí se vyčistit a nejprve naučit dívat srdcem.

Přemýšlel jste někdy jaké vlastnosti si vynucuje intuitivní a hlubší vnímání budoucnosti? Především to je sebedisciplína, protože budoucnost má taky dynamický charakter, věci které lze vidět se stanou, když ti kdo jsou jejich součástí do toho vloží do poslední jiskry všechno, co v nich je. Není to legrace dojít k tomuhle poznání a pak začít zjišťovat tenkou hranici mezi tím, co je jet naplno a fanatismem. Tenhle pán ví velmi dobře, proč je balanc tak důležitý. Titulky jsou trochu korektní, ale mě rozhodně pomohli a ušetřili spoustu času. [mrknutí jedním okem] [smích]

252108

29.8.2011 12:02

RE: Finále honu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 252108

>Většinu fakt z toho filmu znám
--to já jsem také znal... kromě pár konkrétních čísel o ropě. ale bylo pro mě přínosné slyšet chlapíka, který budoucnost vidí podobně jako já. a to nezmiňoval nějak detailně rabování a vraždění. myslím si sice, shodně s ruskými vědci, že se ropa stále tvoří v nitru země. ale ne dost pro 7 miliard lidí.
>ale pokud jde tu zahořklost. Nemyslím. Mezi dobře informovanými patří až k nezdravým optimistům
--mně se tak zdál: uražený tím, že ho nikdo nechce slyšet (ač on je o tom 100% přesvědčený), zhnusení nad tím, jak jsou politici i lidé samotní slepí a bIbí, i jakási nalomenost rozpadem jeho rodiny, osaměním, dřívějšími fyzickými útoky US-systému na něj, a mizernou perspektivou před sebou.
-pokud jde o nějaké srdce planety a čakry a podobné pitomosti, tam se neshodneme vůbec. člověk buď má FYZICKÉ ZDROJE, a pak přežívá, i díky své vůli, zatnutí zubů a zamakání ve VELMI nepříznivých podmínkách (to si ani neumíš představit, co za hrůzy a frustrace přijde), anebo prostě ty fyzické zdroje nemá, a tak umírá. tečka.
fyzické zdroje získá i díky své vůli k životu a morálce, a k tomu dopomáhá Bůh, který je, pomáhá a stará se; a ne nějaká ujetá víra v bytosti neexistující, ani víra v neexistující převtělování, ani nějaké zásady o nezabíjení živočichů, jejich nejezení ap. na takové vymyšleniny z velkých roupů mají čas jen ti, co mají všecko, nebo ti, co jsou úplně mimo. a pro to rozhodně nebudou v brzké budoucnosti podmínky. prostě buď půdu máš nebo nemáš. buď na ní něco vypěstuješ, nebo ne (a umřeš). buď tě napadnou loupeživé gangy a zabijí i s rodinou (a okradou o potravu), nebo se ubráníš (musíš na to být připraven a mít na to prostředky). a nakonec i příroda -buď tvé pěstitelské snahy budou doplněny deštěm a sluncem, nebo prostě nic nevyroste, nic nesklidíš a ničeho se nenajíš... a umřeš ty i celá rodina. ano! TAK tvrdě to bude vypadat. tak prosté dělení.
takže dobrý vztah k půdě a přírodě (dnes vytracený) se znovu obnoví, jako i vztah k Bohu, od něhož máme vše (ale NEMUSÍ nám dávat hojnost automaticky), nebo někdy i všelijaké zkoušky dopustí (kromě většiny zla, které působí lidé sami sobě i lidé navzájem).
a toto já nazývám tou obnovou zdravých postojů, přirozené morálky, a snad i (postupně, později) lepších vztahů mezi lidmi =spolupráce zemědělců, jak to bylo ještě před 100 lety na našich křesťanských vesnicích. staré dobré rodiny. už žádné emancipované pi?e ani roupy homoušů.
to se ale bude týkat jen těch 10%, co přežijí - co se nevyvraždí v boji gangů, co neumřou na nedostatek pitné vody, co neumřou hlady ani zimou, co neumřou na nemoci, a těch kteří VČAS seberou potřebné znalosti o zemědělství (bez toho to nejde a rozhodně to není maličkost ani samozřejmost) a obří vůli ten šok zoufale zvládnout.

252135

30.8.2011 1:32

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252135

Aha, takže v prístupu ty chcípni dneska a já zítra se obnoví vztah k bohu? Normálne píši slovo Bůh, když myslím Nejvyšší možnou existenci s velkým B, ale rekl bych, že Bůh byl a je bude v našem chápání casu príliš zaneprázdnen, aby se staral o fyzickou existenci individua, které se rídí vlcí morálkou. Na to stací bohate karma, ale vy v karmu neveríte, že ano? Vy máte svého boha s darwinistickým prístupem.

Když vám nekdo znicí váš život, vezme práci, za ženskou, kterou milujte vám nasadí pri tajné operaci fuchtli, ... zadlužený baráku a neplacení splátek. A pokud po 30-ti letech, kdy jste dobre informovaný a vidíte jak se vaše predpoklady krok za krokem naplnují a zustanete pritom psychicky prícetný a cekáte na stou opici, tak potom veríte skutecne velmi pevně v Boha a jste skrz naskrz prolezlý optimismem.

Ale každej, ať si věří v co mu libo. Bůh s vámi a ať máte srdce na pravém místě, věřte mi, že to bude důležité stejně jako kus půdu, schopnost ji obdělat a bránit sebe i svou rodinu. Když máte srdce na pravém místě, tak kromě rodiny můžete počítat s komunitou. Ale Mike Ruppert chaos, kdy si každý individuálně musí urvat každý den života navíc nevidí jako happy end. Já koneckonců taky ne. [mrknutí jedním okem] [smích]

252194

30.8.2011 2:13

RE: Finále honu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 252194

>v prístupu ty chcípni dneska a já zítra se obnoví vztah k bohu?
--to je záměrné pokroucení? to má být tvá zlovolná dezinterpretace? nebo co? snad produkt toho světlo-karmického srdce?
omyl, vzrušený rené [mrknutí jedním okem] je Bůh, a ne bůh, a rozhodně není zaneprázdněn, ani omezen naším chápáním čehokoliv, natož časem. a už vůbec ne nějakým podvodníkem darwinem nebo jeho zastydlými propagátory. a karma jde tak nějak úplně mimo všechny.
já chápu, že ten pán Michael není
>skrz naskrz prolezlý optimismem
a psal jsem i proč si to myslím. a nepsal jsem to rozhodně s posměchem (je mi ho dost líto). psal jsem to jako odpověď tobě, který jsi jeho zatrpklost nějak nezaregistroval... dokonce popíral?
vědomí, že svět velmi pravděpodobně dopadne tak, jak psal on, to není v rozporu s vírou v Boha. alespoň u mě ne. naopak! pokud člověk pozná, jak moc je závislý na přírodě, na "požehnání z hůry" (někdo nevědomý snad tomu říká štěstí nebo karma), na blízkých lidech, na poctivé snaze, pak skutečně dochází k ozdravnému návratu k morálce. k vysoké morálce ve všech významech toho slova.
nějaké imaginární srdce na pravém místě je nahovno, když není pole, nejsou znalosti co na něm dělat, když není zdraví, vůle a píle, když není setba, vhodné počasí a dost prostředků jak si uchránit sklizeň a život. tak přestaň vznešeně teoretizovat. život je praktický. velmi praktický. a kecičky o srdíčku jej neudrží.

252201

31.8.2011 0:55

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252201

Vy umíte císt emoce na dálku? Ale podle toho, co píšete, neumíte. Buh pomuže tomu, kdo si opravdu uprímne rekne, ale necekejte hned osobní privatní bo6skou intervenci. Fyzický svet, který jste vy sám a ne já ve svém príspevku zduraznil je diferencovaný. Co nefyzický svet? Absolutno a shluk bílkovin opatrený inteligencí? Aspon tak jsem to "zlovolne" z vaší reakce pochopil. Jenomže pokud ten shluk bílkovin na fyzickém levlu predstavuje komletní soubor a nic více, tak proc by mel zajímat Boha? Takže možná tu máme Absolutní spirit, nejakého koncového uživatele s nefyzickou nadstavbou a mezi tím nic? Jenom, se tak "zlovolne" ptám. Velmi nerad bych degradoval Absolutno na udržbáre 3D rozmeru a fertig. [mrknutí jedním okem]

Prakticky, tak dobre. Kolik lidí musí mít komunita, která by mela reálnou šanci prežít kolaps komlexní civilizace? Pet set, tisíc? Kolaps SSSR. Vyštípnu z jedné analýzy pouze tri fundamentalní faktory. Za prvé široká rodina, která se pravidelne v Rusku udržuje v uzkém kontaktu, má mít 100 clenu. Za druhé i soudruzi, když regály v obchodech zely prázdnotou, tak lidem na cerno dovolili i v Moskve zahrádky. Prumerná velikost byla 600 m2, s pudou v rusku není problém nedávno premiér Putin nabídl pudu rodinám s detmi, tretí faktor težkopádné centrální plánovaní vyrobilo hromadu zboží na sklad. Lidi nedostali pul roku výplatu, ale mohli si vzít zboží. Rozumíte velká, rodina, mezilidské kontakty, enormní nárust cerného trhu, který zmírnil kolaps centrální moci.

Muj názor je, že pri kolapsu prežijou kocovní nomádi nejlépe. Budou mobilní, budou umet bojovat, nebudou na ráne pri obdelávání pudy. Chcete skutecne prežít kolaps komlexní civilizace? Musíte vytvorit bud dostatecne silnou sobestacnou komunitu schopnou odolat loupeživým útokum na farmy. A to není sranda. Nebo se stnte nomádem. K tomu srdci jedna otázka, na kterou si odpovezte sám. Jste schopen napocítat kolem sebe deset lidí do jejichž rukou bez sebemenšího zaváhání vložíte svuj život? Jestli ano, pak máte srdce na velmi správném míste, ale to je na životaschopnou komunitu málo. Mno, dal jsem si opravdu pozor, abych krome sluvka zlovolný v uvozovkách použil neutrální výrazy a vyhnul se i ironii.

V každém prípade mým cílem je transformace civilizace neco na ten zpusob Kuby nebo Ruska pri kolapsu SSSR, z toho se dá jít nahoru. Urcite nestojím o KLDR nebo neco horšího. I když já jsem pripraven zemrít kdykoliv, presneji receno ukoncit existenci v tomto fyzickém tele. Ale já vím, proc jsme tady a vím i jak zemru a nebude to v posteli s prošedivelými vlasy, pokud bych se ztotožnil s telem mohl bych mít všechno na háku, ale nemám. Taky jsem zrejme zatrplkej jako Mike Ruppert, s tím souhlasím. Na rozdil od něj žiju poklidně. Zaměřil jste se na slůvko optimista, takže ještě jendou to shrnu a zopáknu. Vzhledem ktomu MR prožil ve svým, životě tak se mi jeví jako těžký optimista.

252249

31.8.2011 14:41

RE: Finále honu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 252249

>Fyzický svet, který jste vy sám a ne já ve svém príspevku zduraznil je diferencovaný
--bez obav. není mi 5 let a mám už určité zkušenosti s fyzickým i nefyzickým světem.
>Co nefyzický svet? Absolutno a shluk bílkovin opatrený inteligencí?
--opět nějaká provokace nebo zlovolná dezinterpretace? [mrknutí jedním okem] já jsem přece jasně popsal, že fyzická složka potřebuje nutně fyzické a zcela konkrétní potřeby pro udržení života, jinak se prostě umírá. (Jakub 2,15-17)
tenhle tvůj problém vysvětlím tak, že nejsme duchové ani odkázáni výhradně na "upřímnou prosbu k automatu"; spíše je to ve smyslu "člověče přičiň se, a Bůh ti pomůže".
>Aspon tak jsem to "zlovolne" z vaší reakce pochopil.
--evidentně (a bohužel) zcela špatně.
>pokud ten shluk bílkovin na fyzickém levlu predstavuje komletní soubor a nic více, tak proc by mel zajímat Boha?
--a toto snad někdo (mimo tebe) tvrdil? takto to někdo chápe? nebo proč o tom píšeš a podsouváš někomu nesmysly? já člověka beru jako směs fyzična a nefyzické nesmrtelné duše.
>Velmi nerad bych degradoval Absolutno na udržbáre 3D rozmeru a fertig
--to slyším velmi rád, protože právě tento nesmysl jsi zde předložil ty, a pouze ty.

Pokud jde o přesný počet lidí v komunitě, která by mohla přežít, tam asi žádné konkrétní číslo nemá smysl uvádět. může se to hodně lišit. v různých podmínkách zalidnění, v oblastech s různou hustotou výskytu zbraní a tradicí v jejich užití, v různých klimatických pásech (Arktida) atd. rozhodně nelze vzít jen příklad Ruska a nějaké tamní (opožděné) výstřelky s darováním půdy rodině s dětmi (jakkoliv je to hezké).
podle mě bude třeba kombinovat buď počet lidí, opevnění a sílu zbraní, a/nebo také se důsledně orientovat na nenápadnost... něco jako mimikry v přírodě, maskování, skrytost. je mi zcela jasné, že to bude pro zemědělce velmi těžké -závislost na půdě (nemožnost pohybu), závislost na počasí, vystavení atakům zvenčí, ale bohužel je to tak, že pouze z půdy vzniká jídlo. nikoliv z nomádského rajtování po světě. skoro to vypadá, jako bys těm nomádům (v té budoucí době asi spíše loupeživým hordám) fandil... dával jim největší šanci na úspěch. ale i nomád/zloděj/lupič musí jíst. a pokud týden nejí, tak prostě umírá. nomád dokonce bude mít i vysokou úmrtnost na střelná zranění. a je zde takový nepříjemný detail - pokud bude nomádů o mnoho víc než zemědělců, neuživí se ani ti, ani ti druzí, a pokud by měli zemědělci vymírat, že se jako nevyplatí vydat se touto cestou, pak nakonec přežijí asi jen "nomádi" v tropických krajích, kde stačí trhat divoce rostoucí ovoce, popřípadě usilovní eskymáci... ale ani to není ideální z hlediska vyvážené stravy.

pokud jde o to tvoje srdce a test s deseti lidmi, "jimž do rukou bez sebemenšího zaváhání vložím svuj život", pak tě ujišťuji, že jsi se asi ve své...Automaticky kráceno

252281

31.8.2011 14:43

RE: Finále honu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 252249

DOKONČENÍ:

pokud jde o to tvoje srdce a test s deseti lidmi, "jimž do rukou bez sebemenšího zaváhání vložím svuj život", pak tě ujišťuji, že jsi se asi ve svém naivním životě asi nesetkal (a nepoučil) z dostatečného počtu zklamání v lidech. není ani jeden člověk, na kterého by ses mohl 100% spolehnout!!! (100% znamená jakákoliv situace po celý život). (Římanům 3, 10-12)
nezklame jen Bůh. proto bezvýhradné vložení se do rukou někomu jinému než Jemu, je totální pitomost a směšná póza nezralého teoretika. rozhodně se dobrota srdce nedá měřit mírou naivity a vírou v člověka. no, pokud jsi myslel 70-90%, pak takových lidí 10 napočítám, ale každé selhání pak může znamenat ohrožení všech v komunitě (teoreticky).
s tvým cílem transformace na způsob Kuby a Ruska ti fandím. jen si myslím, že ničeho nedosáhneš do doby, dokud je relativní blahobyt. a až ta ropa dojde (cenově nedostupná) a civilizace upadne do bídy, chaosu a násilí, pak už bude pozdě na transformaci a nějaké ideály či organizované cíle. pak už půjde o boj o život... každý s každým.

252282

Příspěvků: 24

27.08. 07:38 Jéňa  Ona videa,
27.08. 09:47 R.  RE: Ona videa,
27.08. 09:12  Boj pokracuje
27.08. 10:50  RE: Boj pokracuje
27.08. 11:31  RE: Boj pokracuje
27.08. 19:32 Venan  RE: Boj pokracuje
27.08. 11:31 Sam Ting Wong  Škoda, že tam nemají Havla
27.08. 12:51 Oracle  RE: Škoda, že tam nemají Havla
27.08. 14:15 QQ  Lzou jako kdyz tiskne
28.08. 12:22 Jeff  :)
28.08. 17:29 baba_Blažková  RE: :)
28.08. 15:49 Rene Bartosek  Finále honu.
28.08. 15:51 Rene Bartosek  RE: Finále honu.
28.08. 16:08 Rene Bartosek  RE: Finále honu.
28.08. 17:32  RE: Finále honu.
28.08. 20:38 Rene Bartosek  RE: Finále honu.
28.08. 22:12 jansmith1984  RE: Finále honu.
28.08. 22:45 Rene Bartosek  RE: Finále honu.
29.08. 12:02  RE: Finále honu.
30.08. 01:32 Rene Bartosek  RE: Finále honu.
30.08. 02:13  RE: Finále honu.
31.08. 00:55 Rene Bartosek  RE: Finále honu.
31.08. 14:41  RE: Finále honu.
31.08. 14:43  RE: Finále honu.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 801