Diskuze k článku

Při obléhání Tripolisu velí teroristům MI6

Příspěvků 18

24.8.2011 8:36

Mnoho lidi v USA vi,ze klid do nekolika desetileti nebude.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Vložený obrázek
Mnozi pokud si uvedomili slova hesla presidenta Bushe :"Kdo neni s nami,je proti nam!"tak,kazdy jiste vedeli,ze tak zvana zahranicni politika USA,ktera neni v rukach americkeho lidu,povede jen k serii ruznych valek a vzpomeli presidenta Eisenhauera jez varoval pred vojenskym gigantickym prumyslem,jez,po pravde receno bohatne na mrtvolach a ridi vladu,primo a nebo neprimo.
Vložený obrázek Mnozi americti patrioti,vlastenci a nebo fasisti pozoruji,jak pomalu a jiste ztraceji vsemoznymi smeri prava domacich obyvatel, at uz je to pristehovalectvim a s tim souvisejici nezamestnanost a zlocinost a nebo zakony,cinnost bank,ktere je zbavuji,jak rodin,tak jejich domu,takze,napeti pomalu a jiste stoupa, zaroven s urcitou beznadeji,coz je priprava psychicky zlomit lidi na cestu k valce. Amerika a Americane spise pamatuji valku,jako,obcanskou valku,coz je pro ne tak davno, valka v jinych zemich je brana tak,jakobyste sel na hon zajicu,znicujici efekt nikdy neostihl Ameriku,naopak znicena mesta Evropy a jinde,davalo skvele moznosti americkym obchodnikum,jez nejdriv ezbrojili,aby se vse rozbilo a potom ,bohatli,aby se to vse postavilo,jenze,dnesni svet jde do jine sfery valky a docela s jinymi prostredky, ktere muzou co by zbrane hromadneho zabijeni mit katastrofalni nasledky na celou tuto planetu.
Vložený obrázek
Civil War are pictures like The Harvest of Death
Mrtvy jizansti vojaci u Gettysburg, v civilni valce, jak se zda, tak lidsvo nemuze zit bez valek a tak muzem cist:Libya;secret role played by Britain creating path to the fall of Tripoli-uverejnil britsky Telegraph.co.uk/news/

251720

24.8.2011 9:59

RE: Mnoho lidi v USA vi,ze klid do nekolika desetileti nebude.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251720

KapitaliSSmus nikdy nic jiného, nežli periodické kriSSe, bídu a nekonečné války nevyprodukoval.

Jako bez rozdílu teplot nemůže vzniknout cyclone, tak bez kriSSí, válek, ničení a mrtvol by nemohl přežít (a z čeho stále dokola se refreshovat) kapitaliSSm.

Ne náhodou byl Charles Marx vyhodnocen jako největší myslitel druhého tisíciletí. Teprve na dalších místech se v anketě umístily takové osobnosti, jako Isaac Newton, Albert Einstein a Albert Schweitzer.
Určitě to nebylo "z lásky k Marxovi". Ale proto, protože jeho palčivé pravdy/kritiky jsou i po 200 letech právě stále dalšími praktickými úkazy POTVRDITELNÉ a NEVYVRATITELNÉ.

Vložený obrázek

Ne náhodou Shabes/GOJ/im v Google úmyslně Orwellovsky zmizíkují filosofa Charlese Marxe http://www.google.cz/search?aq=f&sourceid=chro... ,

aby nemohl svést pravicující oVčany z cesty k větší a větší "dýmů/krásy"

251724

24.8.2011 11:20

RE: Mnoho lidi v USA vi,ze klid do nekolika desetileti nebude.

Saša 74.?.?.?

Reakce na 251724

>Jako bez rozdílu teplot nemůže vzniknout cyclone, tak bez
>krizí, válek, ničení a mrtvol by nemohl přežít

Jen mě tak napadlo, že tvrdí kapitalisté bez lidské tváře moc nemusí ani o devět let staršího Darwina, asi proto, že byl taky Charles. [mrknutí jedním okem]

Raději zpět k té „spontánní revoluci“ v Libyi. Kaddáfí otevřel zbrojnice lidem Libye, rozdal přes milion pušek a jiných zbraní. Tvrzení, že byl ze strany tzv. "progresivních" médií nenáviděný diktátor a že se jedná o domácí povstání je blbina. Diktátor nedává lidem zbraně a neříká jim: "Braňte mě!"

Lidé jsou zbabělá hovada, před týdnem pětina celého národa, milion osob oslavovalo v Tripolis Kaddáfiho a dnes tam budou tančit „revolucionáři“?

Kaddáfí dnes opět promluvil k národu přes libyjské rádio a prohlásil, že "v boji proti agresorům je jen smrt nebo vítězství."

Přiznal, že jeho vládní sídlo Bab Al-Aziziya již neexistuje, Bylo zcela zničeno 64 leteckými nálety NATO.

NATO s výzbrojí 3/4 celého světa se již chystá na další národy. [zahanbení]

251728

24.8.2011 12:34

RE: Mnoho lidi v USA vi,ze klid do nekolika desetileti nebude.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251728

Přesně tak, pane Sašo, Západ se v Libyji naprosto zdiskreditoval.
Stejně jako Iráčané nyní vzpomínají se szou v oku na "zlého" Sadááááma, za kterého měli životní úroveň srovnatelnou s Kuwaitem či Saudskou Arábijí, budou nyní již "pravicující", fejsbukující a pornující Libyjci vzpomínat za pár měsíců a let na "zlého" Plukovníka.
Plukovníka, který jediný v dějinách lidstva realizoval Přímou "dýmů/krásy"... Resp. jedinou úspěšnou, která z chudobince světa za "hodné" italské a britské koloniální okupace Tripolska a Kyrenejky, učinila hrdou všelidovou džamahýrii s dobou dožití oVčanů delší, nežli mají oVčané v pravicujícím a zbídačeném Česku...

251736

24.8.2011 10:35

Hon na Al-kajdu

Sam Ting Wong 81.?.?.?

To jsou zajímavosti! Nejdřív je Al-kajda nedopadnutelná, přestože na všech frontách škodí našim svobodám a demokracii a nakonec s nimi v kanceláři sedí hoši z MI6.
Kdopak nám rozmotá tenhle šmodrchanec? Honíme ještě pořád Al-kajdu? Nebo jsou Britové teroristi a měli bychom honit je? Hmmm.
To mi skoro přijde jako kdyby dneska našli živého Hitlera a posadili ho do White Housu jako poradce prezidenta...

251725

24.8.2011 10:37

ne Charles Marx ale Karl Marx !

miki45454 88.?.?.?

Vygoogluj si to správně, ne Charles Marx ale Karl Marx.
Na Jiřího Křoví taky moc odkazů nenajdeš, ale George Bush tam určitě bude, že ?

251726

24.8.2011 22:06

Oni to maj vubec cely popleteny

Pavel -Čert- Němec 94.?.?.?

Zhruba pred dvouma mesicema bezela na CT24 v dolni liste zprava:
USA: Al Kaida se na Arabskem poloostrove radikalizuje.

Tos kurva to mi vysvetlete. To jako doted ti zpropadeni teroristi byli umirneni? Tak proc kvuli nim vybombardovali dve zeme? [chechtot]

251775

24.8.2011 22:30

RE: Oni to maj vubec cely popleteny

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 251775

Nuž pravda, radikáli sa radikalizujú. [mrknutí jedním okem]
Pravda je tiež, že "strážcovia demokracie" (eufemizmus pre mašinériu propagandy) vydáva rozporuplné vyhlásenia, to neveští nič dobré "pre nich".

251777

25.8.2011 0:03

RE: Oni to maj vubec cely popleteny

steve 96.?.?.?

Reakce na 251775

.. Tak proc kvuli nim vybombardovali dve zeme?
--
.. Pro Vasi bezpecnost !!.. jste nebezpecny "stoural" .., jste "popirac" !
.. pri pochodu na "Teple hitparade" byl nesen transparent: .. "Kdo nestoji na chodniku - podporuje republiku !!" Z toho jasne vyplyva, - ze vsichni prihlizejici - jsou popiraci !! Na chodnicich prihlizely - Nepratelske Zivly !! Takze, - bud do pruvodu, nebo "dozivlujete" ..., a nepopirat. Chodit k volbam, a souhlasit, nadsene ..

251787

24.8.2011 23:10

Část z emailu od českého vrtaře v Libyi

čochtan 89.?.?.?

Je to originál informace, kterou mi zaslal člověk, který žil a pracoval 10 let v Libyi.

V naší televizi jsou ty "pravdy",….proč je napadena Libye podávané dosti odlišně od skutečnosti. EU se potýká s ohromnými finančními problémy, a jedna evropská země po druhé upadává do bankrotu. Zóna eura je opravdu zdecimovaná a má veliké problémy. USA všechny své zdroje utratily před 12 léty a vnitřní i zahraniční dluhy představují 36 bilionů dolarů.

EU a USA dluží Libyi za dodávky ropy skoro 200 miliard dolarů a nemají valnou chuť dluhy splácet. V roce 2012 končí koncese velkých naftových společností, které mají právo na těžbu libyjské ropy a ten „drzoun“ Kaddafí požaduje zplacení dluhů, a hrozí, že pokud nebudou dluhy uhrazeny, tak uzavře mezistátní smlouvy s jinými zeměmi a společnostmi.

Sakrapes, co s tím? Jednoduše a jako vždy a všude vyvoláme rozmíšky, uděláme z Kaddáfího tyrana lidu a vstoupíme do jeho země. Přineseme "svobodu"… vyženeme Kaddáfího….zlikvidujeme dokumenty o dluzích a obsadíme libyjská ropná pole. Je to jednoduché a osvědčené. Svět už nějakými bláboly nakrmit není problém.

Vím, že žádný libyjský občan nemá skutečné důvody, aby se bouřil proti režimu Muamara Kaddafiho. Jestliže se podívám na životní úroveň libyjského národa od svého vstupu jako vrtaře vodních zdrojů do jeho země, po její opuštění, tak mohu s čistým svědomím prohlásit, že Kaddáfí vytáhl Libyjce jako pouštní pastevce ze staletých nor. Zvelebil města, zavlažil poušť, vybudoval průmysl a komunikace a uvedl v život výhody, které jim zabezpečuje jeho stát. Tedy mají se velmi dobře. Libye má 6,5 mil. obyvatel a má 14 mil. registrovaných automobilů. Když chce někdo studovat v kterémkoliv státě na světě a požádá o podporu ve studiu, který stát mu zajistí byt, auto, stravu, bezplatné studium a měsíční stipendium 2.300 dolarů? V Libyi ano. V Libyi se neplatí voda, elektřina, plyn, daně a úvěry jsou bezúročné. Žil jsem tam 10 let v různých městech a nikdy jsem neviděl, ani jednoho žebráka. Přál bych všem lidem Česka, žít v libyjské tyranii, kde neznají utahování opasků, tunely, krádeže a vize chudoby ve stáří…

Jestli je pravdou ta částka 200 miliard dluhů za ropu a přihlédnu k ekonomické situaci v Itálii (na pokraji bankrotu), Francii (nebezpečí snížení ratingu), Anglie (také nic moc), tak se nedivím, že zejména tyto státy stojí za vším.

251782

24.8.2011 23:21

RE: Část z emailu od českého vrtaře v Libyi

steve 96.?.?.?

Reakce na 251782

.. vse co uvadite - je samozrejme pravda. Zapomnel jste vsak uvest (doufam, ze ne zamerne) - Dve skutecnosti, bez kterych je moderni stat nefunkcni! A to: - ve skolach se neuci "holokaust" a nemaji pochody buzerantu. A zde bylo nutno provest napravu. Vdek Libyjcu po naprave bude jiste znacny. Vzhledem k dulezitosti techto dvou faktoru je vlastne vse co uvadite - bezvyznamna prkotina !!

251783

25.8.2011 18:47

RE: Část z emailu od českého vrtaře v Libyi

jp 94.?.?.?

Reakce na 251783

vše, co uvádí, samozřejmě pravda není. Zbytečně, to hlavní, že Jamahírie je nerozvinutější africký stát s velmi slušnou životní úrovní, není třeba dokazovat vymyšlenými údaji. Například:
daně se platí, elektřina a voda se platí, plyn (pouze v lahvích, rozvod neexistuje) se kupuje. Ceny jsou velmi mírné, dotované, tak jako ještě několik základních potravin. Ne však všechny, jako ještě před zhruba 4 lety.
Plukovník se pokoušel přimět Libyjce, aby začali pracovat a starat se o své živobytí. Povolil jim drobné podnikání, ale zároveň odbourával dotace. Benzín například v posledních pěti letech zdražil o 100% - a vůbec není podstatné, že pořád ještě stojí pod 3 Kč. Některé rodiny začínaly mít existenční potíže, mnoho lidí pak závidělo úspěšnějším, nespokojenost mezi obyvatelstvem byla v poslední době dost cítit.

251837

25.8.2011 18:48

RE: Část z emailu od českého vrtaře v Libyi

jp 94.?.?.?

Reakce na 251837

a btw, ti žebráci už tam jsou také. Hlavně tedy ženy s dětmi na rukou...

251838

25.8.2011 1:07

Tak to se podívejme.

Rene Bartosek 75.?.?.?

2 melouny za raději mrtvého Kadáfího, ale západ s tím samozřejmě nemá nic společného. Dělá jenom poradenství, bezletovou zónu, dodávky zbraní, desinformační propagandu, námořní blokádu a jiné humanitarní vedlejšáky. Někerý tomu i po půl roce věří. Kupodivu obyčejnej lid méně než intelektualové, zřejmě nemají lidičkové dostatečnou fantazii rašící z toho kvokacího numera.

To by chtěli pořídit dost levně. Pokud je pravda, že v posledních dnech přesunuli do Tripolisu některé kmeny několik tisíc svých bojovníků, pak to znamená jedinou věc. Kadáfí má v Libyi jistý respekt, který má značnou váhu. Nestojí si totiž zdaleka na výhru a někdo přišel dodržet své slovo a zaplatit za to krví. Navíc je skutečně mazaný beduín, kdyby byl civilizovanej byl by už dávno tuhej. S tím si západ nemusí lámat hlavu, nedokáže to pochopit. Věci jako čest, přátelství, věrnost.... vyměnil dávno za peníze, moc, zájmy.... a abych nezapoměl na knížete za poskoky a podržtašky.

Mno, jak dlouho nám vydrží rebelové, kteří samozřejmě bez vědomí západu zavraždili jednoho generála. Pravda takový generál bývá povětšinou osobnost a navíc má taky velmi často jistý druh respektu, pokud za něco stojí. Do loutkového divadla podržtašek se moc nehodí. Momentálně máme bezletovou zónu, několik pluků poradců z elitních jedmotek jako SAS, informace od stovek agentů tajných služeb, námořní blokádu.... Ale tenle stav nelze udržovat věčně. Kadáfí živý nebo mrtvý má jméno, pytel sraček má své zájmy, moc a peníze. Mám takový pocit, že pozitivní propaganda o dobrém západě nefunguje už ani na tom dobrém západě. Kdyby byla na výběr jiná civilizace, dejte mi vědět.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/242727-na-ka...

251794

25.8.2011 1:17

RE: Tak to se podívejme.

steve 96.?.?.?

Reakce na 251794

.. Kdyby byla na výběr jiná civilizace, dejte mi vědět.
-----
.. Davam vedet. Nasel jsem. Nejlepsi civilizace je v Izraeli ! Chleba se sadlem na cestu - zdarma !! Veekend zacina v patek a snehulaky muzete delat bez omezeni !!

251795

25.8.2011 8:43

RE: Tak to se podívejme.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 251794

Zastavím se u toho VŠ vzdělání, neboť jsem si všimla, jak se nám podsouvá, že voliči pravice jsou "ti vzdělanější", stejně tak jsou titíž pro NATO, EU a souhlasí s různými výbojnými válkami a taky souhlasili (prý) s radarem.

Strašně nerada se oháním cizími myšlenkami proto neustále píšu o svých osobních zkušenostech, ač mě tu mnozí kritizují, že ventiluju osobní problémy - není to o tom. Je to o tom, že když o něčem píšu, tak aby bylo jasno, že to mám většinou odžito.

Ale vraťme se k našim "vzdělancům". Sama jsem si všimla, že dost často mají zvláštní názory a jsou nepřístupní alternativním pohledům, mají sklony k mainstreemovým dogmatům. Proč? No, to je přece jasné. Účelem školství je v prvé řadě vytváření oveček, které zapadnou do stáda - čest výjimkám. A čím delší indoktrinace (každodenní), tím lepší výsledky, to je logické.

Teď k těm "cizím" myšlenkám. Profesor Keller tvrdí (spolu se mnou), že dříve bývalo procento VŠ vzdělaných lidí v populaci několikanásobně nižší. Prostě poměr vysokoškoláků prakticky kopíroval gaussovu křivku ohledně IQ. Dnes je požadavek (poptávka), aby měli pokud možno všichni tituly. Takže v současné chvíli má 60% produktivní populace VŠ titul. Což je zvláštní, protože IQ nad 120 má "pouze" 20% této (toto už jsou opět moje postřehy). IQ nad 130 pak už jen 2%. Takže kdo nám to tu vlastně vystudoval?

No ano, správně, blbci. Blbci, kterým se ještě během studií podsouvá, že jsou vlastně elitou národa. (To znám taky, to nám profesoři tvrdili už na střední.) Kdyby měli na VŠ studovat výhradně lidé intelektuálně "nezakřiknutí", tak jak bychom potom naplnili kapacity všech fakult? A to se ještě otvírají vysoké školy soukromé, na to jsou politické tlaky téměř direktivní.

Na závěr vám sem ještě hodím vtípek.

Na jednou okrese pořádají výběrové řízení na náčelníka policejní stanice. Předseda komise se ptá uchazeče: "Jaké je vaše vzdělání?" a uchazeč začíná vyjmenovávat "po gymnáziu jsem šel na VŠ humanitární, pak další čtyři roky na právech, pak jsem studoval management - " načež jej předseda zarazí. "Shrňte to, prosím, kolik let jste studoval?" a dotyčný odtuší "i se základkou necelých dvacet let." - "Chlapče, vy teda musíte být pěkné vemeno, když vám devět tříd základky nestačilo."

251812

25.8.2011 17:23

Velice.-..

El Pastinak 46.?.?.?

Velice brzo zjistime jestli vas idol zvoli mucednickou smrt a nebo se priposere jako Saddam..[smích])Sem docela zvedavej jestli mate pravdu a bude to tam ted mnohem horsi nez za Kaddafiho...

251834

25.8.2011 19:13

RE: Velice.-..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 251834

Prosím, upřesněte, v čem se Saddám Husejn připosral? Chcete, snad tvrdit, že v současném Iráku se mají lidi lépe naž před okupací USA? To snad nemůžete myslet vážně ani jako blbej vtip.
Jinak naprostý souhlas s René Bartoškem a ještě větší s jeho posteskem, že kdyby byla k mání jiná civilizace, tak dejte vědět.
Bábo Blažková, Vaše příspěvky jsou super. S IQ a vysokou školou to vidím podobně. Navíc si ještě myslím, že v rámci konkurenčního boje uvnitř škol, musí Ti skutečnš schopní a inteligentní učitelé a profesoři z kola ven.

251841

Příspěvků: 18

24.08. 08:36 Robert Nohejl  Mnoho lidi v USA vi,ze klid do nekolika desetileti nebude.
24.08. 09:59 MoUdrostrak  RE: Mnoho lidi v USA vi,ze klid do nekolika desetileti nebude.
24.08. 11:20 Saša  RE: Mnoho lidi v USA vi,ze klid do nekolika desetileti nebude.
24.08. 12:34 MoUdrostrak  RE: Mnoho lidi v USA vi,ze klid do nekolika desetileti nebude.
24.08. 10:35 Sam Ting Wong  Hon na Al-kajdu
24.08. 10:37 miki45454  ne Charles Marx ale Karl Marx !
24.08. 22:06 Pavel -Čert- Němec  Oni to maj vubec cely popleteny
24.08. 22:30 Oracle  RE: Oni to maj vubec cely popleteny
25.08. 00:03 steve  RE: Oni to maj vubec cely popleteny
24.08. 23:10 čochtan  Část z emailu od českého vrtaře v Libyi
24.08. 23:21 steve  RE: Část z emailu od českého vrtaře v Libyi
25.08. 18:47 jp  RE: Část z emailu od českého vrtaře v Libyi
25.08. 18:48 jp  RE: Část z emailu od českého vrtaře v Libyi
25.08. 01:07 Rene Bartosek  Tak to se podívejme.
25.08. 01:17 steve  RE: Tak to se podívejme.
25.08. 08:43 baba_Blažková  RE: Tak to se podívejme.
25.08. 17:23 El Pastinak  Velice.-..
25.08. 19:13  RE: Velice.-..

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 3

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 8

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 17

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 987,72 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
916 278,38 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 194