Diskuze k článku

Žijeme v době fragmentarizace

Příspěvků 70

18.8.2011 8:49

Zakon zachovani lidske blbosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Je to trochu mozna nadsazka, ac nemaje moznost jak to proverit do detailu, opetovne trvam na tom, ze kazdy lidsky pokus neco vylepsit, prinasi (na odvracene strane mimo dosah kamer a ohnostroju) snad plne ekvivalentni "zhorseni".
Videt veci v souvislostech, komplexne je mozne az po casove narocnem velkem usili pochopit ruzne "obory". Mnozi se toho u sebe ani nedoziji, i kdyz se snazi. Vetsina se specializuje na vysokou odbornost v detailu, a mnohym to staci i na chybne extrapolacni chapani vseho kolem.
Staci se jen podivat na "povolane opravare" rozpadajiciho se sveta. Ani naznak analyzy podstaty problemu, natoz komplexni reseni.
Samotny princip lidskeho mysleni vede postupne od chapani jednoducheho k slozitejsimu na trideni a specializaci - fragmentarizaci. Pak nasleduje aplikacni synteza poznatku k vyuziti "pro dobro". Domysleni vsech souvislosti ani neni dost dobre mozne, predstavovalo by navic neodhadnutelne naklady, a mozna by se prislo i na to "zlo", ktere to se sebou prinese. V praxi se vetsinou "zlo" prihlasi samo jako bumerang. Vetsina fragmentarne uvazujicich (neb tak byli vyskoleni), ani potom nepozna, ze se jedna vlastne o druhou stranu onoho chteneho dobra.

251235

18.8.2011 10:05

RE: Zakon zachovani lidske blbosti

fohat 88.?.?.?

Reakce na 251235

http://www.youtube.com/watch?v=RMR-yPA4lsY&feature=related

251238

18.8.2011 11:13

RE: Zakon zachovani lidske blbosti

waterfall 193.?.?.?

Reakce na 251235

Trošku pesimistické, nemyslíte? Co kdybychom zůstali na stromech a nebudovali žádná spoelčenství...? Od tlupy lovce mamutů po EU je vše špatně... spolupráce přináší jen kompromisy, dělení se o mamuty, dělení se o zisky... samé špatné věci... divím se člověče, že vůbec ráno vstáváte do tak hrozného světa....

Jistěže i nůž se dá zneužít... zneužít se dá puška na mamuta... zneužít se dají peníze k lichvě... Ale to přece nic neříká o špatnosti nože, pušky či penězm, ale o zločinnosti člověka, který je drží a takto použije... Nebo chcete preventivně všechny držitele nožů pozavírat?

251245

18.8.2011 13:41

RE: Zakon zachovani lidske blbosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 251245

85 má pravdu, naprosto přesné. Co , ráno vstávat? Nejhorší ze všeho je se zde vůbec narodit! Ledaže, ledaže jako bohatý, možná. Úzká specializace odvedla pozornost od základu života a ten nelze nahradit žádnými náhradami typu o vše se starající EU ani těmi nejsložitějšími stroji a zařízeními a zřízeními, ani mnohem složitějšími než jak skromně uvádíte nůž, puška, ale ani PC , umělá inteligence, super spravedlivá demokracie nebo co chcete. Pokud se automaticky a strojově předpokládá zlo v člověku a zcela přirozeně se nevidí jeho rizí fungující dobrý základ - podvědomí , tak se můžete vyvíjet se vší moderní technikou a hnidopišsky zaujatou vědou jen do většího pekla než je tu dnes.

251255

18.8.2011 22:15

RE: Zakon zachovani lidske blbosti

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 251245

Recht hast du Wasserfall!

Všetko je v podstate ok. Dobre sme si to tu na zemi vybudovali. Stačí pár drobných postupných zmien. Úroky na nulu a zároveň začať globálne kryť peniaze kWh. Komunity môžu mať samozrejme bitcoiny, časové, kvalitatívne jednotky, zrno, ovce, zlato, ich kombinácie, alebo čo chcú..

Ostatné dôsledkové fiktívne problémy(sociálne, finančné, dôchodkové, nezamestnanosť=wtf?, ekologické, zdravotné-zväčša zo stresu, zlej stravy, životosprávy a zvráteným socio-kultúrnym low-end inžinieringom devastovanej kolektívnej a individuálnej psychiky) začnú postupne miznúť samy. 80-90%(podľa niektorých prepočtov 95%) сeny produktov a služieb pri dnešnej úrovni technológii tvoria rôzne formy skrytého úroku. Celá ekonomika je krížom-krážom preúverovaná. Každý stupeň procesu výroby a služieb. O daniach ani nehovoriac.

Posledné uverejnené štatistiky hovoria, že napr.v Maďarsku z každých 10 Forintov vybraných na daniach ide 7 len na splácanie úrokov štátneho dlhu. Ak politici neschvália zadlžovanie(samozrejme sa všade vo fascotrúbomediách deklaruje propagácia nezadlžovania a akože nezodpovednosť politikov), musia si ľudia po príslušnej médiomasáži zvoliť druhých a tí dostanú znova na výber. U nás, v Čechách a inde vo svete to samozrejme nie je o moc lepšie. Koľko je to len v Maďarsku prepočítane desiatok miliárd Euro priamej "zlegalizovanej" gigalúpeže na občanoch.

Čo to kecajú o korupcii politikov?WTF???Bankster, aby zúfalo odpútal pozornosť, ukazuje na vreckára, ktorý ani nemá inú možnosť. Globálne sú to ročne bankami ukradnuté tisíce miliárd Euro, Dolárov,..
Všetko ukradnuté prostriedky z vrecák ľudí, ktoré mali ísť do sociálnych, rozvojových a vzdelávacích projektov a všetko je v podstate "reinvestované" do mediálnej demagógie, tvorby umelého stresu, vojen a ďalších a ďalších zvrhlostí v záujme zachovania psychopatického otrokárskeho systému.
Ekonomika má slúžiť v 1.rade na materiálne zabezpečenia základných potrieb. Luxus môže byť tiež, no rozhodne nie na prvých rebríčkoch cieľov ekonomiky. Dnešný tichý 1.cieľ sa javý žiaľ byť zabezpečenie absurdného extrémneho parazitického luxusu elity a jej periférie. Ďalší dnešný cieľ je stres a "regulácia" populácie=genocída v rôznych formách.

Stačí, ak sa postupne pár a potom stále viac a viac ľudí na verejnosti začne pýtať politikov, čo to vlastne robia, o akej nezamestnanosti, či dôchodkovom probléme to vlastne hovoria a prečo neriešia podstatu. Žiadny politik(ani ten, čo by vedom chcel robiť sprostosti) si potom proste nedovolí hrať ďalej divadlo. Väčšina z nich by aj tak privítala realitu, o ktorej dávno vie, no nemôže nič robiť kvôli zombi-stavu občanov z ktorých bude vybratý ďalší užitočný idiot do parlamentného mandátového mlynčeka na mäso.

Úrokovým akcelerovaním technologického pokroku si v istom zmysle samy "elity...Automaticky kráceno

251291

18.8.2011 22:18

RE: Zakon zachovani lidske blbosti

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 251245

pokracovanie re: wasserfall.. Recht hast du!!!

Úrokovým akcelerovaním technologického pokroku si v istom zmysle samy "elity" kopali hrob a to dobre vedia. Máme energiu, technológie, že prakticky netreba ťažko a dlho robiť. Skôr objavovať rôzne formy sebarealizácie. Stovky generácii našich predkov dreli, aby sme sa mi mali lepšie. Nenechajme sa teraz, keď prakticky celé materiálne zabezpečenie v suchu, ojebabrať.

Zostáva vysvetlovať ďalej deckám doma a v škole realitu a postupne preobraziť, sceliť ich vnímanie sveta, kde všetko so všetkým primerane súvisí, aby hľadali súvislosti v rôznorodosti a nemuseli prirodzene protestovať proti absurdnosti tohoto virtuálneho vražedného systému a samovraždovať sa chlastom, fetom, cigami a inými drogami.

Pomôcť mladej generácii smerom k homo sapiens sapiens, schopnému rozlíšenia, vôle ku kooperácii na cieľoch toho, koho niekto volá Bohom, Hierarchicky najvyšším riadením, či Nadmiernou reálnosťou, ktorý hovorí s každým výlučne osobne cez zmeny v jeho životných okolnostiach, podľa toho o čo ho prosí. Taký faktor nie je možno opomenúť ani idealistickým, či materialistickým ateistom, ak ich zaujíma aspoň ich vlastná budúcnosť, prípadne budúcnosť nás všetkých.
Inak to tu decká fakt v nejakej ďalšej revolúcii roznesú.

Ani fascoelita nemôže ísť proti objektívnym tendenciám, trendom, rozvoju človeka, ľudstva a napĺňaniu jeho potenciálu. Snažia sa ich iba povychýliť a pribrzdiť sebecky vo svoj prospech.
Ľudia sa rodia dobrí a sú v drvivej väčšine dobrí, len miera ich chápania, schopnosti rozlíšenia reality a fikcie musí byť zvýšená a zvyšovaná, aby nemohli byť pár inteligentnými psychopatmi a ich poskokmi držaní v dnešnom virtuálnom systéme v strese a byť rôznymi prostriedkami v štatistickom merítku manipulovateľní. Hierarchicky najvyšší známy systém(jeho admin=Boh) vyzerá byť nastavený tak, že jediným spôsobom, ako riešiť dnešnú(a akúkoľvek) problematickú situáciu je zvyšovať spomínanú individuálnu a všeobecnú mieru chápania a morálne neegoistické štandardy v spoločnosti.

Koho cieľom je, aby ľudia videli všetko čierno a vzdali to tesne pred ďalším cieľom pri dosahovaní potenciálu ľudstva a Človeka?

Takže kľud prosím a zároveň nezabúdajme užívať si primerane život. Sme tu predsa aj za od-menu, a máme ako jeho deti konať v Jeho mene a dôverovať Jemu(nie ne-veriť ateisticky v neho)či azda nie? [smích]

251292

23.8.2011 19:14

RE: Zakon zachovani lidske blbosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 251245

Myslim, ze jste muj prispevek pochopil spatne. Davam v nem za pravdu autorovi clanku, a snazim se najit koreny one fragmenta(riza)ce v lidskem pocinani. Svedci o tom i Vas druhy odstavec, kde, podle Vas, lze zneuzit nuz. Obvykle zneuzitim oznacujeme cinnost, ktera je v rozporu s obvyklym uzitim - u noze jde o rezani a krajeni. Ani u popisu vrazdy pomoci noze se bezne nepouzije spojeni "zneuziti noze".
To zlo, ktere podle mne doprovazi kazdy (nejen technicky) "pokrok" je na jine bazi. Spociva napriklad ve "vyrobe nadmerneho mnozstvi odpadu", se kterym si priroda sama neporadi, dale napr. v nechtenem "vyvoji" novych nemoci - civilizacnich, proste dusledky ktere nebyli predvidany hned v zarodku. Onehda davali v TV ukazky aplikovanych uzasnosti z americkeho kosmickeho vyzkumu. Zvlaste mne "dojmulo" nadseni komentatoru o uzavrenem vodnim cyklu v obytnem superkomplexu...
Neuhodl jste ani dobu meho vstavani, vstavam totiz jeste v noci a tesim se, ze si prectu, ze se lide nekde dohodli na podstatne zmene zivotniho stylu, ktery zohledni moznost zachovani zdraveho zivotniho prostredi pro dalsi generace.
Co se tyce toho zavirani drzitelu nozu, tak bych byl spise pro zruseni vyroby nozu, protoze pri trose setrnosti mame navyrabeno nozu do zasoby na nekolik generaci.
Takze spolupraci ano, ale s rozmyslem, skody nejsou hned na prvni pohled videt! A to opravdove slezeni ze stromu na vetsinu porad jeste ceka.

251672

18.8.2011 10:51

fraktály

power law 77.?.?.?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Frakt%C3%A1l

(Směrník není celý, není funkční. -Moderátor)

251242

18.8.2011 15:19

Otazka

Latinec 134.?.?.?

Zajimave postrehy autora, zajimave prirovnani stepeni atomu vs. fragmentarizace tradicnich spolecnosti, etnik, rodin.
Tak jak stepenim atomu, tj. neco co prirodnimi silami ci silou ktere mnozi rikaji BUH bylo od pradavna ustanoveno v perfektni balanci si clovek koleduje o obrovskou kalamitu (viz priklad Cernobylu), tak je tomu i se stepenim tradicnich spolecnosti, likvidaci rodin, zavadenim "multikultur" a "integrace" (i.e., michani ras = genocida tech puvodnich), tj. zlo, ktere drive ci pozdeji vyusti v obrovskou tragedii nemajici historicke podoby.
Dnes neni pochyb o tom, ze zminena fragmentarizace (a to predevsim po 2.svetove valce) nabyva na otackach, a je az dabelsky organizovana. Nyni vyvera otazka: Jakou silou je tato destrukce tradicnich hodnot organizovana, a za jakym ucelem?
Ctete podobenstvi o koukolu a psenici v Matyasovi, kapitola 13. Kdo je ten nepritel ktery tomu tak cini? Je to doopravdy dabel? Ci jeho vyznavaci verici ve svoji nadrazenost, v realtivne malem poctu existujici na teto planete z produkce vetsiny, kterou nenavidi, a chteji ji ve sve tradicni podobe znicit? A tim nastolit na teto planete vladu dabla (viz Zjeveni Sv. Jana)?
Pura vida

251260

19.8.2011 9:20

RE: Otazka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251260

Latinče, ta síla, která nás vede do zdánlivé propasti, se jmenuje "Program ČLO/věk". Jde o koncept, ze kterého vznikla tato galaxie z galaxií dřívějších, postavených na symetrii cyklických procesů. Ty my známe jako "květ života" nebo "dračí inteligence".
Bohužel tu není prostor k vysvětlování procesu, jak se do jednotlivých inkarnací člověka vkládají "potřeby prostoru". Zatím jsme ve fázi, kdy si tyto potřeby přivlastňují lidé - sháněním majetku a moci. Ale toto období postupně přechází do vědomí společných hodnot, do hledání jiných vztahů mezi "fyzikálními silami", které jsou ale jen efektem sil lidstva v galaxii, mnohem vyspělejšího, než jsme my. Tito lidé (=lidská forma inteligence, postavená na archetypu "trojice" 2:1) celou naši soustavu sledují - a v podobě "průsečíků sil vědomí" pak nabízejí těm připravenějším z nás pohled na strukturu toho, co nazýváme buď "stvoření" anebo "vývoj druhů". Nejen Galileo, Tesla a další byli těmito průsečíky navštíveni.

Čeká nás přijetí ABSOLUTNÍ zodpovědnosti za to, co se děje nejen v našem okolí, ale i ve velmi vzdáleném prostoru, kam dosahuje naše podvědomí, řízené ostatními frekvencemi/vibracemi těla, které používáme aniž bychom si toho byli vědomi.

Je možné, že to mnoho lidí "nevydýchá", mnoho nás se narodilo jako "nosiči" - a někteří svůj náklad neunesou. Rozpad starého i růst nového "přerozdělovacího systému sil" sledujeme každý tím, co jsme se v minulých i v tomto životě naučili.

Mým přínosem je je "abeceda lidštiny" - způsob čtení slov po písmenech od středu slova. Je to nástroj na opravu vztahů (asociací), vytvořených pojmenováváním procesů a předmětů pomocí latiny a matematiky. Všichni snad už víme, že věž v Babylonu je alegorický název pro vytvoření zcela nového "domu poznatků", stavěných právě násilným (?) nastavením jednotného "dvojjazyka" latinského místo dřívějších jazyků etnických. O skrytém vztahu mezi latinou a matikou už i tady píšu poněkolikáté, doba teprve zraje pro přijetí takové "koniny".
Všichni také víme, že přerozdělovací systém s názvem ekonomika je deficitní, protože počítá s neomezeným růstem - přejatým z premisy matematiky, postavené pouze na "řadě stupňů", kde ovál (nula) tuto řadu vede do zpět, do rotace - a ne tam, kam ji vedl kdysi - do druhého systému z písmen, která ZVUKEM tvoří nové vazby sil v prostoru. Tam je nula písmenem "Ó", emočně vyjadřujícím obdiv ve zvukové podobě - ale smrt v okamžiku, kdy symbol "otevřená ústa" už nestačil ZVUKEM varovat ostatní před nebezpečím. Ale to už jsme v psychologii historie, kdy zvuk a voda stály na počátku spojité inteligence mezi polaritami pohybu a klidu, námi pojmenovanými jako "uhlíková a křemíková" forma inteligence.
Dobové mem/brány pro překonání našich barier ve vědomí - ty se postupně ro...Automaticky kráceno

251315

19.8.2011 9:22

RE: Otazka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251315

Dobové mem/brány pro překonání našich barier ve vědomí - ty se postupně rozpouštějí. Přijde nejspíš i doba, kdy my přijmeme mnohé užitečné procesy od islámu a oni zas něco od nás. Vše v prostoru má přesný řád na bázi fraktálních do sebe zanořených struktur. Uzlové body (jádra fraktálů) se postupně kontaktují (svými volnějšími "okraji"[mrknutí jedním okem]- a po vyrovnání emocí či "moci, ukryté do majetku" - najdeme optimální řešení pomocí nástroje k měření pravdivosti. Iluzi o nepopsatelnosti pravdy vyvrací prostý fakt, že každá pravda je jen tak veliká, KOLIK A KTERÝCH lidí jí uvěří + jakou strukturou ji budou prosazovat.

Já volím tuto, protože vím, že je každá napsaná či myšlená informace (myšlenka) součástí onoho "prázdného" prostoru vesmíru. A každá si najde "svého kupce" (jak říkají ti, co s penězi "umí".)
PS: pokud se najde někdo, kdo uvěřil, že míra odbornosti (=eufemizmus pro hodnotu pravdivosti) se dá technicky měřit (včetně hodnot pro míru lobbování !!) - tak se mi ozvěte na mail. Už tři firmy si vylámaly zuby na realtime zobrazení reakcí skupiny lidí v dynamickém grafu, propojeným s obrazem a zvukem videozáznamu. Uvítám pomoc, je to užitečný nástroj. Peníze ještě nějaké mám, ale schopných programátorů jakoby ubylo....

251316

20.8.2011 20:11

RE: Otazka

Six 87.?.?.?

Reakce na 251315

Zdravím Janko, jsem rád že jsi stále aktivní.
Proč se zaměřuješ na latinu a provádíš rozbor z této úrovně? A co když jazyky procházejí spíše postupnou degradací, než vývojem? Byla latinka první?

Kdo zná skutečný význam dnes používaných zdegenerovaných slov, ten má skutečnou MOC tvořit. A k tomu je potřeba znát SKUTEČNOU minulost.

251439

21.8.2011 1:08

RE: Otazka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251439

Sixi, jazyky jsou efektem komunikace, schopnosti do slov a vztahů mezi slovy dostat další významy - z kontextu i samostatně.
Kdysi dávno se oddělila kategorie velikosti od kategorie smyslu - a obě tyto složky si vytvářely (pomocí lidí samozřejmě) svou zápisovou symboliku.
My na téhle planetě jsme procházeli vývojem také až do doby, kdy jsme byli připraveni pochopit toto oddělení - a hledat nástroje (jazyky), které je opět spojí. I tyhle spojovací nástroje = jazyky mají v historii komunikace různé varianty.
Pohybem lze vytvářet zvuk, zvuk lze zapsat liniemi v určitých definovaných (protože opakovaných) celcích. Tak mohlo vznikat obrázkové písmo. Dalším krokem je dobové poznání fyzikálních jevů, v každém jazyce jde v podstatě jen o SMĚROVÁNÍ pohybu člověka nebo směrování pohybu jeho myšlení. Pochopením různých typů pohybu lidé došli k dvěma dobově základním směrům, k přímce a rotaci.
A protože naše podvědomí má schopnost "zazipovat" (zjednodušit, zobecnit) opakované myšlenkové procesy, je dobré tento fakt (odzipování) poslat proti směru času. A dojít k bodu, kdy existovalo pouze NIC. A protože člověk je asi jediný, koho tyhle "začátky" zajímají, tak vytváří příběhy, vyplňující objem času až do doby, kdy máme prostředky pro takové "nic" vytvořit další pojmy - neexistenci, doplňující faktickou znalost "prázdnoty" ale jen ve virtuálním prostoru myšlení.

Růst hustot, vnitřních (hustších, později hmotných) i vnějších (řidších, dnes nehmotných, myšlenkových) rozhodovacích systémů pak vedl v každém období vývoje lidstva k vytvoření příběhu, dobově nenapadnutelnému. A ten, který bude platit pro blíže neurčitelné období následující - ten stavíme všichni v této době, většina ve svém podvědomí, mnozí i vědomě.

JAK a ČÍM ?
...zkoumáním historie komunikace, jak jinak,... Proto v období, kdy bylo možné pouze dvěma typy linií (čárka a oblouček) vytvořit řadu symbolů latinky, přiřazených k určitému zvuku - mohla vznikat i struktura, jak tyto symboly používat = gramatika jazyka.
To je ale pouze nepatrný kousíček z historie, jak opakování různých kmenových či národních "gramatik" a "symbolik" nakonec vedlo k vytvoření nového jazyka.
..a jak dlouho trvalo civilizacím ve vesmíru, než vytvořili "trojjazyk" a způsoby, jak jej nabídnout svým slunečním systémům - laboratořím pro své zdokonalení. (ne, nezbláznil jsem se, jen dedukuji nad běžným rozsahem myšlení...)

Je pro mnohé lidi obtížné přijmout myšlenku, že jsme jen další z milionů slunečních systémů, zdokonalujících prostor galaxie polaritní SOUBĚŽNOU existencí dvou forem každého člověka. Naše tělo je tou hustší, "pracovní" součástí, ale máme jako své nehmotné "tělo" (vědomí), které vyplňuje určitý objem onoho "prázdného prostoru vesmíru", do kterého jsme trvale připojeni skrze auru a dvě rozh...Automaticky kráceno

251465

21.8.2011 1:10

RE: Otazka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251465

Naše tělo je tou hustší, "pracovní" součástí, ale máme jako své nehmotné "tělo" (vědomí), které vyplňuje určitý objem onoho "prázdného prostoru vesmíru", do kterého jsme trvale připojeni skrze auru a dvě rozhodovací soustavy (mozky v hlavě a "mozky"/orgány, třídící informace v dutině tělní). Ale to odbočuji.

Zkrátka jsem pochopil a časem se patrně prokáže skrytý vztah mezi hebrejštinou a jejími dvěma složkami, latinou a matematikou. Dohromady tato trojice jazyků představuje základnu našeho genomu. Rusové už vědí, že genom a jazyk je v podstatě totéž, ale nevím, jestli vědí, že tradovaný blábol o 12ti vláknové DNA je jen nepochopením vztahu "dvě ku jedné". Tento prvotní "archetyp trojice" nám historie nabízí v různých převlecích, ale právě z historie jazyka jako nástroje pro třídění (matika) a spojování (etnické jazyky) poznatků můžeme odvodit, že program obsažený v hebrejštině, nastavený novým počítáním roků, je stále o tom stejném - o nalezení bezkolizního nástroje pro pohyb člověka ve hmotném a v nehmotném prostoru. Vyslat své vědomí do jiných soustav - to lidé umí dnes a uměli to už jinde i s těly. Ale vždy v "deficitně nastaveném systému komunikace" - což česky znamená vytvořením rostoucí propasti mezi mocnými a ne/mocnými.

Časem se asi přijde na to, že větev z indoevropské populace, která šla "horem" a vstřebala kulturu Vikingů, Keltů a asi i dalších - se usadila v české dolině. Spodní větev jdoucí přes Řecko a Řím má svou historii popsanou.
Ukradení jazyka kněží (hebrejštiny) některým kmenem (asi Chazarů?) pak dalo vzniknout příběhu o "Křestu", který ale tehdejší mocní přizpůsobili svým potřebám - upravili příběh do podoby bible, jak ji známe. A vytvořili tak entitu TAJEMSTVÍ (a "zasvěcování" vhodných partnerů).
Skutečným obsahem "křestu" zřejmě byl návod, jak poznat další galaktická společenství tím, že poznáme své, dnes zapomenuté (a kdysi cíleně zablokované) vlastnosti a schopnosti.
Ti, kdo ze vzdáleného prostoru galaxie mohou kdykoliv kontrolovat naše jednání a myšlení - ti programují etapy našeho vývoje podobně jako my umíme např. dálkově sledovat (přes internet) své firmy a objekty třeba v Africe. Stačí si tu projekci možností trochu rozvinout...

Díky "úpravě" bible někdy za vlády Konstantina ve třetím století pak došlo ke "kontrolnímu kolečku" (rotaci latiny a matematiky) v Evropě a matematiky pak v celém světě. A mohlo dojít v etniku, které sídlilo na rozhraní "spodní a horní" (ale i západní a východní) populační linie ke tvarování jazyka našeho. Do původního sanskrtu jsme přijali "genofond konce jižní větve" skrze jazyk germánů. A dnešní záplava počeštěných anglických slov pak dokládá CESTU ZVUKU latinských písmen do angličtiny - jistě víte, že ona "spelováním" potřebuje jedno písmeno vyjádřit až tř...Automaticky kráceno

251466

21.8.2011 1:12

RE: Otazka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251466

A dnešní záplava počeštěných anglických slov pak dokládá CESTU ZVUKU latinských písmen do angličtiny - jistě víte, že ona "spelováním" potřebuje jedno písmeno vyjádřit až třemi původními zvuky písmene latinky. Angličtina je k latině polaritním, zvukově nejvzdálenějším jazykem.
Čeština na konci 20. století je tak základnou pro její dnešní zdánlivý úpadek. Prochází "bouráním" a dostavbou - jako ten barák, který potřebuje rekonstrukci.

Mocní tohoto světa vědí o úloze Slova/nů v historii i v současnosti, vývoj kvasí a ani oni nemohou vývoj urychlit. Vývoj sledovaný v této informační hladině je zcela samoorganizující se strukturou, experimentem lidské populace, o který se zajímá mnoho vyspělých civilizací v téhle galaxii.

Samozřejmě že nemohu svá tvrzení dokázat, není to ani třeba. Pokud jsou tyto úvahy pravděpodobné, tak se potvrdí během dvou let - a pokud nemají logickou vazbu a stavbu - budu mnoha lidem pro smích.
..ale pokud vím, JAK a PROČ život ve společnosti funguje tak jak funguje - tak se nás bude smát a usmívat docela hodně.....

..bude jen chvíli trvat, než "se" (s naší pomocí) nastaví jiný přerozdělovací způsob mezi prací a odměnou za ni. Mocní na něm pracují z jedné strany, mnozí další, dnes zatím neznámí, zas z té druhé strany. Kupodivu ale obě skupiny míří ke stejnému cíli, potřebě nastavit trvale udržitelný způsob existence lidí. Z nepřítele se může stát přítel až tehdy, když poznáme jeho PODSTATNÉ cíle.

251467

21.8.2011 9:31

RE: Otazka

Six 87.?.?.?

Reakce na 251467

Pokud víš o HISTORII Slovanů, pak víš o původním jazyku a písmu. Jazyk byl a je formou komunikace a tvoření reality.
Kdysi lidé mluvili v jazyku, jež inicioval obrazy myšleného - obrazová řeč. Potřeboval bys nekonečně knih k popsání jednoho jediného obrazu - slova.
Ty tvrdíš, že rozštěpení původního jazyka na tisíce méně dokonalých jazyků má svůj účel a cíl v jejich opětovném propojení získaných drobků jiných a nových kvalit. Může být, i když to by TY co si s tím dali tolik "práce" asi ani nenapadlo......že jsou v podstatě sami řízeni.
A čeština má poměrně blízko (v porovnání s jinými) ke starým jazykům.

BTW: dnešní nedokonalé jazyky mají tu obrovskou výhodu (někdy nevýhodu když se potřebuješ skutečně domluvit), že psanou myšlenku je pro druhé nesnadné 100% pochopit a většinou to pochopí zcela jinak dle SVÉ úrovně informačního pole. Opravdu NENÍ nic potřeba šifrovat a mudrci minulosti o tomto velmi dobře věděli. Tedy, snad jsem se alespoň přiblížil v chápání tvého textu tomu co mělo být sděleno.

251477

21.8.2011 17:33

RE: Otazka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251477

Sixi, vnímám to tak, že v téhle naší, asi poslední civilizaci "starého typu" vznikaly jazyky dvěma patrně způsoby. Ten obrazový, co popisuješ - tím vládli ti, co geneticky kolonizovali zdejší "opicolidi". A protože každá moc zaniká na vlastní lenost, donutili své "sluhy" (opicolidi)- aby si vytvořili své nástroje, uchovávající záznamy o své "práci pro vrchnost".

Tak vznikalo slabičné písmo + jeho myšlenková polarita = humor z toho, že pod stejným zápisem existoval jeden výklad pro vrchnost a druhý pro soukmenovce, ten ale existoval jen v myšlenkách těch, co písmo a výklady vytvářeli. Dobře to popisuje A. Horák v knize "O Slovanech úplně jinak", ze které (přesněji "skrze kterou"[mrknutí jedním okem] jsem načerpal podstatnou část toho, co vím o písmu, vytvořeném ze symbolů nástrojů, používaných v neolitu. ZVUKOVÁ SPODOBA je hlavním nástrojem rozlišování význam textu, viz "neolit" a "neo lid" (lid nové doby, jiný člověk). Obrázkové písmo vznikalo zcela jinak, tam by asi pomohly spíš knihy F. Bardona.
Také překlad "Disku z Faistu" (viz WM magazín)spojuje deduktivní a intuitivní způsob dekódování historie. Jiný způsob k dispozici nemám ani já.
Asi se mýlíš v otázce šifrování, potřeba sdílet určité informace v širším kruhu, ale se specifickým významem pro lidi, používající jiný dešifrovací algoritmus - je jedním z prostředků vývoje.

Směna zboží mezi různě mluvícím národy nás dovedla k dnešní členitosti v chápání "přesného" významu. Nemůže být totiž přesný, pokud vytváříš "cíl", který je nedosažitelný během jednoho či několika životů.
Program "ČLO/věk", o kterém je tato moje "řeč" - ten stál jako cíl pro vznik téhle galaxie. jakmile použiješ "spodobu", odebereš háček nad "C", naskočí asociace "CLO" (= zábrana pro přeshraniční směnu). Všimni si ale zápisu názvu programu, dvě trojice prvků, kde "háček" se posunul do středu druhé trojice. pro věštšinu lidí je to kravina, ale penicilín byl zpočítku také jen odpadem - a po době růstu směřuje zas tamtéž. Jako všechno.

Právě tím, jak si vytváříme řady asociací ze zvuku slova, kontrované zápisem tohoto zvuku - tím vzniká variabilita živých i neživých forem,= nové použití pro zavedené asociace.
(...je to spíš na ústní výklad, zápis opravdu ochuzuje komunikaci)
Dohodli jsme se alespoň na tom, že v různých informačních hladinách do sebe zapadají různé významy zvuku, ale to hlavní je, jak a proč vznikají symetrie v jazyce. Např. anglické LIVE:EVIL má už velké rozpětí významu směrování emocí - live (život, snaha žít lépe, stoupat) a evil (ďábel, peklo, obava z klesání kvality života).
Naučit se vnímat směrování emocí pomocí slov je velmi nutné pro chápání dalších vztahů, považuji EmOcE za tu největší sílu v téhle galaxii. (to, že někdo vnímá dvě "E"a symbol "mc" jak Bertíkovo "emcé na d...Automaticky kráceno

251507

21.8.2011 17:35

RE: Otazka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251507

..považuji EmOcE za tu největší sílu v téhle galaxii. (to, že někdo vnímá dvě "E"a symbol "mc" jako Bertíkovo "emcé na druhou" - to samozřejmě není náhoda, jen posun téhož do SYMETRIE.
Kouzlo češtiny ale sahá mnohem hlouběji, snad se dožijeme i jejích fyzických efektů.

Rovnováhu "emocí v prostoru" zažíváme v pojmu gravitace, ale není obecně známý neskutečně veliký vztah mezi silou v pohybu a silou v klidu. Přitom každý ví, kolik energie se vytvoří rozbitím mrňavého "atomu"... Obě síly nazýváme energií, přitom jde o zásadní funkci SLOVA, jako směrovky pro náš pohyb. A nejen náš, jiné pojmenování vede k jinému chápání a jiným výsledkům. Nejsme zvyklí chápat ve slovu "ODVAHA" stabilitu (= potenciál!!) "dvojice" vůči libovolnému jednomu dalšímu subjektu, vymezujícímu úlohu "trojice" do základní stavební jednotky pro vznik rotace pohybu. (Merkaba se do své trojice čtyřstěnů patrně dostane právě díky češtině, jazyku, který umí obracet směr vnímání s "překvapením", jde o "slovní humor", pro nás typický, srandičky snad i na šibenici). Tento dar, schopnost obrátit všechno v legraci, popř. srandu (= bolestivější formát legrace) nám umožňuje přežít téměř všechno. Máme z jazyka "Slávů" největší šanci na "slávu" na nebesích. A "nebesa" je třeba vnímat jako schopnost číst v informačních polích prostoru, neasociovat je s církevním významem tohoto slova.
Schopnost vyjádřit slovem přesnost směru - a tím i výsledné kvality - potvrzuje i české chemické názvosloví.

Svůj důkaz shody mezi češtinou a matematikou jsem napsal někdy před deseti lety. Pro většinu lidí je to blábol, nevědí, co se čím dokazuje, jakou úlohu v řeči má kategorie "počtu" a kategorie "smyslu" (věty nebo slova) - a jak se tyto kategorie dají "sčítat" pomocí množiny podobností.
Nahodilost od zákonitosti odděluje pouze POČET OPAKOVÁNÍ...., proto tady i jinde opisuju podobnými slovy stále totéž, však ono se to uchytí....
..ale nebudeme Vladimírovi plýtvat datovým prostorem. Zkusím během září upravit a zprovoznit ten svůj ovčí web (www.nejsmeovce.cz). Piš prosím případně na mail. dík.

251508

22.8.2011 20:29

RE: Otazka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 251465

K tématu o jazycích Slovanů byl v roce 2009 zajímavý článek zde na Zvědavci, tady je jeho přepis z jiného webu. Co článek znovu uvést??
(Článek na Zvědavci stále je. O Slovanech úplně jinak– Moderátor)
http://www.cez-okno.net/clanok/o-slovanech-uplne-j...
V diskuzi je pak zajímavý odkaz na dalšího badatele.
http://www.novilarastele.com/
A konečně něco o staroslověnštině
http://vedy.sk/sk/staroslovienska_bukvica.php
Možná to znáte, ale třeba pro ostatní čtenáže. Děkuji. [cool]

251611

22.8.2011 22:15

RE: Otazka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251611

..anonyme, zvlášť ten odkaz na "bukvice" je perlou. Mnohokrát děkuji, neznal jsem to.

251613

23.8.2011 16:00

RE: Otazka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 251613

Děkuji, rádo se stalo a mě to nic nestálo.. [smích] Ale vážně, na Zvědavci si vážím a cením právě té diskuze, protože ta vždy dokáže nekompromisně probrat a zhodnotit článek. Sto lidí je sice sto názorů, ale nemůže být všech 100 špatně. Kdežto článek může být napsán záměrně desinformačně, však to známe (nemyslím zdejší zprávy, ale jiné weby, samozrřejmě).. A panu editorovi - možná je v archívu ještě více takových článků, které ani časem neztratily na aktuálnosti-zajímavosti a stálo by za to je znovu uvést.. Třeba v rubrice "Obnovaná premiéra" nebo "Našli jsme v archívu" či tak. Nebo i články o něčem, kde se před léty tvrdilo, že se stane to a stal se pravý opak nebo naopak se to doopravdy stalo. Taková nějaká reminiscence.. Ne všechno starší patří do sběru, ale málo kdo má čas ty archívy prohrabávat.. A nic by to taky nestálo.. [cool]

251658

18.8.2011 16:33

fragmentarizace nebo fragmentizace

ppppp 91.?.?.?

Gramatická poznámka - myslím, že správneji by bylo fragmentace, prípadne fragmentizace, než fragmentarizace, to vypadá už jako inventarizace. [smích]
Když už nám nesedí výrazy jako členení, kouskování...

Opak ja známý z práce s pevnými disky - defragmentace.

251267

18.8.2011 17:50

Rozpad = zdroj

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Pan Gilík zřejmě netuší, že vše, co se rozpadá, to ukončuje jeden cyklus a SOUBĚŽNĚ načíná další. Ano, cyklus CCA 1000 let, postavený na dluhových penězích, ten končí. Dluh začínal kupováním "odpustků" od těch, kdo dnes už drze prosazují svůj tisíciletý program na ovládnutí lidstva. A s těmi, kdo tak dobře znají práci s penězi - s nimi končí i období, kdy planeta využila celý potenciál matematiky, aplikované do přírodních procesů.

Bohužel Vladimír odmítá zveřejnit moje články, protože jim sám nerozumí a jsou prý mimo téma. Podobně jako mnozí zde - nechce jít až ke kořenům lidského myšlení, které způsobilo stav, ve kterém žijeme. Anebo za ty kořeny považuje "kmen" (stromu poznání).
Nemohu za to, že si lidé pletou modelovací jazyk (matematiku) s tím, jak a proč funguje příroda. V přírodě součet 1+1=2 nefunguje, tam zkrátka dvě jablka zůstávají i po "sečtení" dvojicí jablek. Neslepí se do jednoho většího.

Podobně i funkce libovolného řídícího systému (kterým jsou dnes i skoro dva tisíce let předtím PENÍZE) má po době růstu jen dvě možnosti: buď se proces "odměny za práci" zacyklí(zautomatizuje) - a systém bude umírat pomalu, opotřebením - anebo se systém začne rozpadat i bez zacyklení.

Ekonomika probíhá v cyklech s růstovou spirálovou strukturou, v praxi obměňovanou pomocí ničení. Ale lidské myšlení se rozpadá bez zacyklení, to je pro mnoho lidí novinka, staletí "křesťanské" výchovy jim vrylo do myšlení zcela jiný obraz toho, čím je člověk v prostředí přírodních sil a vztahů. Přepis přírodních jevů skrze matematiku má mnoho trhlin, které konečně praskají víc a víc.

Protože idea "křestu" je zcela něco jiného než doktrína a rituály, kterými církev udělala z lidí "pastýře (pasáky) a ovečky". Podobně idea na které je naše dnešní myšlení postavené, ta je v konečném "součtu" nefunkční v přírodě podobně jako ten první axiom matematiky - součet dvou jedniček. Svalovat neúspěchy na "boha" a svou touhu po moci skrývat za "království nebeské - to museli časem mocní změnit na víru v jediný život. Zapomněli, že rozpad celku těla souvisí i s tím, z čeho je tělo vytvořené. Že "myšlenka na dítě" je svébytný kousek informačního pole, které obklopuje planety a hvězdné systémy STÁLE.

Nebudu rozebírat DNA jako pan Gilík, snad bude jemu i dalším stačit fakt, známý z denní zkušenosti. Jsme tu při opravě velmi starého zchátralého baráku našeho myšlení, ze kterého pramení i morálka, nepsané zákony pro soužití lidí. Musí se ten barák rozebrat přesně do té úrovně, od které lze stavět dům nový.
Samozřejmě se ozvou chytráci, kteří namítnou, že je pak lepší starý barák vybagrovat a postavit nový. Ano, to je možnost, kterou vás naučila mate/matika. Válka je totéž jako ten vybagrovaný barák.
Jen málo lidí si dá práci s tím ro...Automaticky kráceno

251271

18.8.2011 17:51

RE: Rozpad = zdroj

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251271

Jen málo lidí si dá práci s tím rozebíráním "materiálu" (=společenských systémů), málokdo si uvědomil fakt, že peníze z úroků postupně nahradily ty opravdové, podložené prací - ne "poděkováním za půjčku" V dávné historii peněz bylo "úrokem" jen PODĚKOVÁNÍ, peníze nahradily děkování až později). Odlehčováním zlata vznikaly "papírky" a nutnost převádět hmotná platidla do nehmotných "nul a jedniček". Jednoduše proto, aby se poděkování - jako forma souhlasu dostalo opět do oběhu - ale v podobě MLČENÍ. Korupce je pouhý souhlas s morální špínou, "děkuje " se penězi, které mají stále víc nul a také stále větší "nulovou hodnotu" takto zbohatlých lidí představují.

Brečet nad rozpadem a katastrofami není nutné, dělají to jen ti, co si neuvědomují, že SOUBĚŽNĚ s rozpadem vždy i něco roste. Zákon akce a reakce nefunguje jen následně v čase, to jen naše smysly, pomýlené matematikou a stádním uvažováním, to tak vnímají.

Ti, co se vždy dobře starali o "toky peněz", ti vědí, jak "bublinkové peníze" úroků zas dostat zpátky k lidem. Idea "základního příjmu" (od Němců) je tou nejjednodušší a nejčistší cestou k obnovení vztahu mezi prací a hodnotou za ni v "penězích". Dnešní "stravenky" jsou prototypem procesu, jak lze "obsluhu státního dluhu" hezky po českomoravsky obs(ou)lóžit.

251272

18.8.2011 22:45

RE: Rozpad = zdroj

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251272

Raději tohle než články o kočičkách a spol.
Tohle alespoň člověka, který je správně naladěn donutí více přemýšlet.

Za mě jednička s hvězdičkou janko. [mrknutí jedním okem]

A co zkusit Vladimíra malinko uplatit? Malé všimné za duchovní koutek? A nebo hlasování? Publikovat jeden článek od Janka a podle toho jakou dostane známku by se odvíjela další spolupráce. Co vy na to?

251296

19.8.2011 14:39

RE: Rozpad = zdroj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 251296

Ano, souhlasím s vámi a velmi děkuji i panu Jankovi za strašně zajímavé téma. A bohužel i za zjevenou pravdu, že pan editor se "brání" podobným tématům.. To mě velice mrzí a naskýtá se otázka, zda vůbec tuší, o jaká témata by mezi čtenáři byl zájem.. Několikrát jsem ho vyzýval k nějaké anketě, bohužel bez odezvy.. Pak se ptám, proč si stěžuje na malé platby, když zde lidi třeba chodí jen ze setrvačnosti, nebo (můj případ), kvůli diskuzím, které se takovýchto zakázaných témat často týkají. Vzato do důsledku - pokud chce mít Zvědavec absolutně podle svých představ, tak si musí uvědomit, že škodí sám sobě, protože zájmy čtenářů mohou být zcela jiné. Nebo jinak - kolik by požadoval za možnost VOLNÉHO půblikování článků od pana Janka?? Pokud řekne že třeba 20 000,- tak věřím tomu, že se zde najde 20 lidí, co po 1000,- okamžitě pošlou (včetně mě). Prosím pana editora, aby na to konečně zareagoval a nestrkal pořád hlavu do písku. Děkuji předem.. [cool]

251326

19.8.2011 17:09

RE: Rozpad = zdroj

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 251326

>Prosím pana editora, aby na to konečně
>zareagoval a nestrkal pořád hlavu do písku. Děkuji předem..

[velký smích] Já těm věcem nerozumím, na to jsem příliš jednoduchý, ale nevím, na co si čtenář Janko stěžuje. Nevzpomínám si, že by mi někdy něco poslal a já to odmítl.

251336

19.8.2011 17:32

RE: Rozpad = zdroj

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251336

Třeba to poslal poštovním holubem, který při letu hrdinně padl do atlantiku na ptačí chřipku. Kdepak pane editor, z toho už se nevykroutíte, jste nejen popírač, ale už i vyložený zpátečník a Zvědavec je brzdou prokrokových myšlenek [oči v sloup]

251337

19.8.2011 23:27

RE: Rozpad = zdroj

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251336

Vladimíre, ty články byly myslím celkem tři, ale neberte tu zmínku jen jako stížnost. Respektuji plně, že Zvědavec je vaše dítě, jsme vám za něj asi všichni vděční. Sice jsem chtěl od vás už dvakrát program na diskuzi koupit, ale nikdy jste na tuto prosbu nereagoval. Chtěl jsem jej použít na své "ovčí" stránky, i proto jsou zatím téměř mrtvé (nejsmeovce.cz).
...ale doba zraje pro jiné chápání vztahů ve společnosti a z nich se odvinou i jiné poznatky o silách v prostoru. On se asi někdo najde, kdo mi s editací pomůže. A když ne, tak je stále času dost.

251364

20.8.2011 19:08

RE: Rozpad = zdroj

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251364

Vážený pane Janko, ať se snažím maximálně kriticky cokoliv na Vámi sdílených teoriích najít k vyvrácení, tak stále odolávají...

Bohužel jsem ale zahlcený jinými "světštějšími" řešeními, které mi ani tak nezahlcují časově, jako selektivním blokováním hlubší pozornosti podle priorit. Nejsem příliš zdatný v multitaskingu... A na Vás by opravdu potřeboval jeden nerozparcelovaný den, abych se do všeho mohl pohroužit.

Vím, že jste mi nabízel kontakt a já ho tehdy nerad, ale musel upozadit (pravděpodobně jsem byl někde na delší cestě).

Koupě domény stojí pár korun a webhosting jakbysmet. Pan Editor by možná poskytl slevu na reklamní odklik pro další zdejší návštěvníky a zájemce, aby sám nenesl plnou odpovědnost. Rád Vám na takový projektíček nějakou stovku/tisícovku v prvopočátku přispěji. A domnívám se, že nebudu sám...

A Vy byste zase pana Editora mohl velice zřetelně nalinkovat na Vašem webu... Možná by to bylo nejkulantnější řešení, které by zachovalo dobré vztahy a dalo šanci více prozkoumat Vámi šířené myšlenky.

Nevylučuji i opravdu velice silnou podporu, pokud se potvrdí, že se na Vašich myšlenkách dá šířeji stavět.

251432

20.8.2011 19:42

RE: Rozpad = zdroj

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251432

MoUdrostaku, dík za nabídku, asi jsem ji plně nepochopil. Domén mám několik, stránky firemní i "světské" také. Včetně ochranné známky "KARAO" (kára obytná, naše planeta).

Jde spíš o moji liknavost a neschopnost starat se denně o web a jeho případné čtenáře.
Beru vaši nabídku jako poslední vážné varování, abych oprášil a přizpůsobil svoje www.nejsmeovce.cz tomu, co považuji za užitečné pro všechny lidi.
Že se umím i mýlit, to jsem už zjistil, a protože napsat knihu (= konzervu) je nad moje síly i snahu, je patrně nejlepší (= živá) forma komunikace (konfrontace) nad mými texty. Proto jsem chtěl kvalitní, do historie sledovatelný diskuzní program. Ten na "ovcích" chybí. A pro mě nejlepší formát diskuze má právě pan Stwora. Možná není těžké takový program vytvořit, rád jej zaplatím, peníze zatím i vydělávám. (www.karao.cz)

251436

21.8.2011 11:40

RE: Rozpad = zdroj

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251436

Vážený pane Janko,

TU+SEN+í...

To je to, co nedokáží ŽÁDNÍ skeptici vysvětlit.

Collectiv/ní vědomí...

Někde se něco stane (Tonkinský záliv, granát na Sarajevské tržiště, 9/11, Breivííík (a.k.a. Norský MaŠŠín), vzestupy a poklesy cen ropy, akcíí, komodit...) a velké množství lidí různě rozesetých po planetě si je jisto, že ty jevy a události mají jiné pozadí, nežli to oficiálně vytrubované do světa.

S internetem je jeden problém: dobře se na něm diskutuje nebo vyhledává. Ale abych se Vám přiznal, ke skutečně důkladnému nasátí problematiky a rozhodování se s chladnou hlavou musím spíše zalézt do pohovky nebo i do postele. Proto funguju tak 30:70 (ntb:pda). Nejdůležitější smlouvy si raději i tisknu a pročítám v listinné podobě.

Pokud potřebujete diskusní fórum na úrovni Zvědavec a výše iHned, iDnes a ZADARMO, neexistuje nic ve světě lepšího, nežli http://www.phpbb.cz/ . Pokud se spokojíte s jednodušší verzí a funkcemi, zkuste http://www.slunecnice.cz/sw/k-board-diskusni-forum...

phpBB je velice robustní a rozsáhlé, přesto je jeho instalace uživatelsky tak friendly nastavená, že se rozjede samo v nejpříznivější konfiguraci. A ladit ho mlžete až během testovacího provozu. Navíc s phpBB má naprostá většina přispěvatelů zkušenost a nemusíte ztrácet čas s vysvětlováním registrací, práv, bonusů apod. Stejně tak bleskově přidělíte moderátorská práva Vašim "přisluhovačům" a omezíte vstupy LehoŽumpistů etc. A nemusíte nic programovat, ani žádným lemplům kontrolovat a ladit code.

Rozjeďte to během několika desítek minut - a přispěvatelé se Vám pohrnou. Další nespornou výhodou je jeho lokalizace po celé planetě, takže i když návštěvník přijde z cizí jazykové oblasti, intuitivně se v českých buttonech bude spolehlivě pohybovat.

Bez diskusního fóra je dnes vše odsouzené k zániku a ztrátě návštěvnosti...

Učme se od Zítřejších našich Bratrů a dominantních obyvatel Glóbu: http://www.mrven.com/?p=250

251480

20.8.2011 20:10

RE: Rozpad = zdroj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 251336

Děkuji pane Stwora, že jste to vzal s nadhledem. Čili o nějakém hlasováním o tom, zda by čtenáři chtěli i jiná, nepolitická témata, tedy neuvažujete?? A k tomu vysvětlení - je velice elegantní, ale i záludné.. Asi jako odpověď dítěte (nic ve zlém, jen přirovnání), které by řeklo, že do školy nepůjde, že tomu stejně nerozumí a že se proto škola může zrušit.. Tímto ochudí o vzdělání a poznávání nejen sebe, ale i ostatní, kteří jsou na něm a té škole) závislí.. A některé věci člověk nepochopí najednou, doba k poznání musí uzrát a věci do sebe zapadnout, ale když je člověk zcela ignoruje, tak je nepochopí nikdy a do sebe nezapadnou taky nikdy. Děkuji. [cool]

251438

19.8.2011 18:30

RE: Rozpad = zdroj

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 251326

Nejsem s panem editorem vždy zajedno, ale príspevky tohoto typu, jako ten, na který reaguji chápu jako manipulaci s editorem. Reknu to jasneji. Príspevek pana Janka považuji za šarlatánství, prinejmenším proto, že používá výrazy a pojmy, které umožňují svévolný výklad. V jeho úvahách se objevují tvrzení, které nejde nijak doložit, a kterým pouze lze, nebo nelze verit.
Chápu zvedavce spíše jako prostor pro vyjádrení svých, nebo blízkých zkušeností a úvah, a ne pro prezentaci svých teorií o všem. Nechci mít predsudky ani vuči podobným teoriím, ale človek, který tyhle teorie nabízí by mel prinejmenším nabídnout formu, která je obecne čitelná, má nejaké logické vazby aspoň na úrovni základní školy, a ne míchat víru s vedou a dalším dohromady.

Námatkove výrazy jako "prusečíky sil vedomí", nebo "v prírode součet nefunguje", "vibrace tela", "vztah mezi latinou a matikou" považuju za holé nesmysly. Nenapíšu jako pan editor, že tomu nerozumím, ale že to JSOU nesmysly, protože pan Janko si také nedává práci s formulací, co všechno proste tak JE, jak on píše. Pan Janko z mého pohledu neekologicky míchá mouku s popelem, a chce být tím zajímavý, i se svými príznivci. Mne podobné teorie krome dalších negativních zkušeností k ničemu nejsou. Svet je beztak zaprasený ohánením se ruznými materiálními i duchovními energiemi, a pritom klidne muže jít o osobní fikce s mnohočetným až svévolným výkladem. Svévolnost k porádku rozhodne nespeje.

251339

19.8.2011 23:13

RE: Rozpad = zdroj

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251339

pane s pěti "pé", zkusme si tedy některé mé výrazy vysvětlit. Začnu tím nejkřiklavějším - součet dvou celků, v přírodě se běžně vyskytujících - např. jablek. Matematika předpokládá, že tyto dva celky se spojí v jeden o dvojnásobné velikosti, ale ve stejné kvalitě/struktuře. Takže macecha věd trochu zapomněla, že k takové FYZICKÉ operaci je třeba původní jablka rozložit na prvočástice, znát strukturu a cyklus, kterým jablka vznikají - a tuto kvalitu/strukturu pak realizovat vytvořením/slepením prvočástic jablka do výsledného, dvakrát tak velkého celku.

Vy, pětipéčko, jako mnoho dalších si neuvědomujete, že mate/matika je MODELOVACÍM NÁSTROJEM LIDSKÉHO MYŠLENÍ, že myšlení je nehmotná síť asociačních vazeb, které si ukládáme do vědomí učením i genetickou formou paměti. A snad aspoň víte, že model je pouze předvýrobní, mnohdy i nefunkční součástí procesu, na jehož konci je fungující výrobek.

Moje šarlatánství spočívá v tom, že jsem přiřadil ke každému písmenu a číslici určitou vlastnost. Číslice vyjadřují STAV, písmena POHYB. I proto jsou slova tím, co nás vede k pohybu. U někoho k pohybu těla, někdo slova používá i k myšlení. Vám se to zatím moc nedaří, ale časem se to určitě zlepší.

Podobně slovo vibrace je jen vyjádřením pojmu frekvence v 3D prostředí. A že veškerá hmota vibruje, to snad už víte i vy. Za vibraci těla lze považovat nejen dech a tep srdce (opakovaný pohyb ven a dovnitř), pokud tento pohyb vztáhnete k průběhu času, dostanete trojrozměrnou "vlnovku", ne nepodobnou tvaru lusku hrachu nekonečné délky. Pojmy "frekvence, plocha, bod...." - ty v přírodě neexistují, jsou jen našimi nástroji pro modelování hmotných předmětů.
Kdysi pan Kopernik měl "osobní fikci" a svévolně zaměnil pohyb slunce a Země. A pak chvilku trvalo, než si to společnost byla nucena uvědomit. Jste v podobné situaci. Vaše symbolická "pětice péček" v nicku, asociujících míru pravdivosti v českém úsloví tak dostává pěkně na pr-el, projevujete značnou nezkušenost ve schopnosti třídit a zobecňovat poznatky do nových slovních spojů.

Ano, svévolně na několika místech v "síti sítí" nabízím zcela jiný pohled na fyzické projevy přírody. Vím, že ze nějaký čas se tyto poznatky objeví ve školách, jsou totiž vzájemně bezesporně kompatibilní. Pravda, pro většinu populace jsou moje texty ještě nesrozumitelné, teprve v průběhu času jim lidi přijdou "na chuť". Je to jako s hudbou, ta "vážná" také předbíhá dobu. I v malířství je to podobné - ale ne všechny výstřelky vedou k cíli.

Čeština je jazykem budoucnosti. Pokud se zamyslíte nad logikou STAVBY té věty, můžete s klidem spát. Protože přeci víte, že budoucnost se do přítomnosti nikdy nemůže vejít, bude vždy o "pidinanosekundu" vzdálená, jinak by to přeci nebyla budoucnost, ale přítomnost. Proto stavbu té věty opraví...Automaticky kráceno

251361

19.8.2011 23:15

RE: Rozpad = zdroj

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251361

Proto stavbu té věty opravím: Čeština je jazykem blízké přítomnosti. To sice platí pro vás ostatní, ale pro mě už ne, já v té přítomnosti žiju. A to je zas o FUNKCI té věty. Vždy musí někdo něco začít. S "abecedou lidštiny" to padlo na mě. Stal jsem se tím "živým průsečíkem sil v prostoru" , které nám formují myšlenky do nových vztahů, lépe odpovídajících okolnímu prostředí.

A Zatím co věda má problém vysvětlit paradox silné a slabé interakce, "můj" model atomu v podobě pulzu (ven a dovnitř) zcela jednoduše funguje - nejen v nás jako produktu přírody, ale i v běžné denní zkušenosti.
Například při hnětení sněhové koule svým tlakem a teplem vytváříme "hustší střed" místo původního objemu rukama nabraného sněhu. Teplo jako produkt dostředného tlaku rukou postupně tvaruje sníh do "koule" - a zároveň sníh vydává opačnou hodnotu "tlaku tepla" do těch rukou, většinou nás ty ruce "zebou", že? A ta tepla jsou dvě, jedno zdrojové, obsažené v lidském těle, druhé (nepatrné!) vzniká "tlakem na překážku", na ten sníh.
..a když se ještě trochu víc zamyslíte, přijdete na to, že do nás to teplo přišlo ze slunce. Ale poznat, jak ten kolotoč "dat v prostoru" funguje - to byste musel projít jako já všemi vrstvami, růstu hustot, růstu vnitřních a vnějších rozhodovacích rozhodovacích struktur (a nástrojů), které zapříčinily vznik hmoty, přírody a vrstev sebeorganizující inteligence, kam patříme i my, lidi. Jsem líný a vlastně asi i neschopný to všechno psát, ale klidně si přijdte popovídat. Hodně odpovědí znám - a na to, co neznám, se rád zeptám těch, co znají.

Zaprasit se dá něco snadněji než to pak čistit. A naše řady asociací tu očistu potřebují. Z nich se odvíjí i morálka a svědomí - tedy něco, co by se snad hodilo i v téhle době....

251362

20.8.2011 9:49

RE: Rozpad = zdroj

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 251361

> si neuvědomujete, že mate/matika je MODELOVACÍM NÁSTROJEM
> LIDSKÉHO MYŠLENÍ, že myšlení je nehmotná síť asociačních
> vazeb, které si ukládáme do vědomí učením i genetickou formou
> paměti. A snad aspoň víte, že model je pouze předvýrobní
Reagoval jsem na to, co jste již napsal. Pokud pokračujete puvodním stylem, tak se težko shodneme. Treba výšeuvedenou citací ze mne opet deláte vola, nechte laskave na mne, co si uvedomuji a jak, težko máte vybavení myslet za mne.

> Vám se to zatím moc nedaří, ale časem se to určitě zlepší.
Když to tak vidíte opet, tak máme zrejme rozdílné pohledy na vec

> Jste v podobné situaci. Vaše symbolická "pětice péček" v
> nicku, asociujících míru pravdivosti v českém úsloví tak
> dostává pěkně na pr-el, projevujete značnou nezkušenost ve
> schopnosti třídit a zobecňovat poznatky do nových slovních
> spojů
Vaše predvídavost je tímhle docela fiktivní, chci-li být slušný, tak se nejprve zeptám. Ponejprve mých 5p nesouvisí s tím, že bych mel všech 5p, ale s tím, že 4p nebo 3p(nevzpomínám si) byly jako nicky kdesi obsazené. Mám zavedenou jinou asociaci, ríkanka "Petre Pavle, povedz pravdu pravdivu (tech 5p)..., pekárka prodala perinu prachovu, pekar popadel poleno, pacel pekárku pod koleno". Jsou to pane hračky, klidne jsem to tak nechal, ať se treba ukáže, komu to vadí, zdá se to funguje.

Nezdají se vám citovaná poučování trapná? Mne ano, protože pokud já jsem se prednostne vyjádroval k obsahu vašeho textu, vy se neúmerne vyjádrujete k mé osobe, oblíbený to postup tech, co jim dochází logika.

...no a vibrace ani náhodou není vyjádrením pojmu frekvence ve 3D, deláte z více pojmu guláš, asi jako když pejsek s kočičkou pekli dort, samozrejme nebráním nikomu, aby to snedl...úsmevné postupy, s tím rozdáváním rozumu, vejce má skorepinu asi proto, aby to kure v nem nebylo slyšet... [chechtot]

251390

19.8.2011 23:25

RE: Rozpad = zdroj

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251339

Nebojte se pane pěti pé, jednou se taktéž dočkáte a prozřete.
Ovšem pouze a jenom na Vás záleží zda to bude ještě v tomto životě a nebo si střihnete ještě jedno kolo navíc.

I to je jinotaj? I toto se dá interpretovat jakkoliv? Ovšemže dá, tak jako cokoliv jiného, například i holá fakta, která Vy tak rád.

Intuici třikrát hurá!

A pro ostatní něco nového.

http://cestyksobe.cz/

[mrknutí jedním okem]

251363

20.8.2011 9:57

RE: Rozpad = zdroj

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 251363

Tak dobrá, zase páte pres deváté. Intuice dává na rozdíl od rozumu témer vždy jen 2 rešení, je dosti černobílá, a rychlá. Proto také často i zbrklá, co už s tím, proste to tak nekomu vyhovuje, porád se na ni odvolávat. Stejne jako v prípade jiných "energetických" fikcí a mátoh. Lidi "rádi" príšery.

251391

18.8.2011 19:29

RE: Rozpad = zdroj

fohat 88.?.?.?

Reakce na 251271

není divu,že to editor nezveřejní....složitosti intelektu s egem vytvoří džungli pseudovědeckých traktáku,které bytost omilostněná procitnutím vnitřního prozření Nadjá dokáže popsat i mlčením,nebo holou větou....v podstatě je to ale NEPOPSATELNÝ zážitek...lidé s prožitkem klinické smrti jsou proto většinou vlci samotáři ...

251278

18.8.2011 20:33

RE: Rozpad = zdroj

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 251278

Zajímavě napsané, Janko, kamaráde. Díky. Nevím, kolik zvědavců se nad tvým příspěvkem bez emocí, dostatečně nezaujatě, POZORNĚ a bez vlastním egem podepřené kritiky zamyslí, ale doufám, že jich bude s časem přibývat. Osobně nejsem obdivovatelem a následovníkem žádných Autorit (přesnější výraz je pseodoautorit), občas před jejich pomýleností nebo pokrytectvím varuji, ale to neznamená, že si neprostuduji s čím přicházejí a s jakými přímými nebo podprahovými nástroji manipulace pracují...[smích]

Proto mohu za sebe zodpovědně prohlásit, že z tvých řádků faleš pseudoautority necítím a zvláště některé určité body, tvé řekněme úvahy, si dovoluji doporučit k hlubšímu zamyšlení.

Zajímavá je informace, že editor tvé autorské články odmítá zveřejnit. Pověst Zvědavce by podle mne určitě nezhoršily [smích] a možná mnohé návštěvníky v něčem i lehce "nakoply". Možná editora odrazuje jejich jistá složitost k pochopení, možná jsi v naší éře uhlí, páry a elektroniky [smích] přišel s myšlenkami, které patří až do věků následujících (až lidé zejména duchovně více pokročí), ale tak už to v tom našem Světě chodí. Viz lehká paralela: (Vesmír v čekárně).


Závěr? Sám jsem zvědav, kolik reakcí a souhlasných či nesouhlasných polemik zejména tento tvůj příspěvek vyvolá a pokud editor mezi plebs nepropustí ani tvé "lehčí verze" článků, tak tvé úvahy a reakce na reakce je v diskuzích jistě nahradí.

Držím ti palce, a Peace se všemi,

jansmith[smích]

251283

18.8.2011 21:21

RE: Rozpad = zdroj

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 251278

Možná jsou, ale pak si to nejspíš dělají sami.

251287

18.8.2011 22:40

RE: Rozpad = zdroj

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251278

V trubce nic není? Divné, zatím jste v ní vždy našel odpověď.

251295

18.8.2011 23:08

RE: Rozpad = zdroj

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251278

Fohate, nepopsatelnost libovolného zážitku je vždy jen dočasná. S růstem informačního prostoru se vytváří i možnosti propojovat osobní řady asociací s asociacemi těch, kdo se podobným zážitkům či poznatkům blíží.
Níže píše Jeník Šmitů o tom, že předběhnutí poznatků doby o krůček vede ve společnosti k vytvoření "genia", předběhnutí o větší krok, než je společnost ochotna strávit - vede k nálepce blázna, anebo aspoň podivína.
Mě je vlastně skoro jedno, co si o mých úvahách kdo myslí. Každá napsaná myšlenka je typem energie, která se v prostoru neztratí, pouze si hledá "kamarády" (podobnosti).
Doba už zraje pro pochopení "jednoty mezi uhlíky a křemíky", kde "uhlíky" zastupuje naše lidská logika (způsob řazení informací) a "křemíci" je vše to, čemu nedáváme nálepku "živé". Informační pole se čtou nejen v ostatních frekvencích mozku (mimo "beta", která je součástí denního "provozu člověka", to víš sám.

Zatím asi není čas popisovat cestu informace v člověku - když každý uvěří jen tomu, k čemu došla věda. Naše dvě rozhodovací soustavy nejsou v levé či pravé hemisféře, hlava řídí jen způsob přežití. To hlavní se řeší v dutině tělní. A srdce je jen přijímač komplexní vibrace prostoru=času, aura si ke spolupráci bere hlavně ty ostatní telní orgány. To už věděli v Číně taky dřív než naši slovutní lékaři. přesto se ovečky krmí pilulkami, které vís uškodí než uzdraví - protože "poločas rozpadu těla" je jimi nastavený tak, aby chudák pacient kupoval ty chemické zázraky co nejdéle....

251297

18.8.2011 23:13

RE: Rozpad = zdroj

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251297

Existují nějaké stránky v češtině, kde by se dali tyto informace "načerpat"? Děkuji.

251298

19.8.2011 6:38

RE: Rozpad = zdroj

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251298

...asi zatím jen mailem. Své texty ročně reviduji, svět se mění dost rychle. Abeceda lidštiny je nástrojem pro opravy osobních asociačních řad. Její doba se blíží.

251312

19.8.2011 23:28

RE: Rozpad = zdroj

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251312

A nějaká startovní kniha či učení?

251365

18.8.2011 23:55

RE: Rozpad = zdroj

Peter 2 85.?.?.?

Reakce na 251297

Janko, ty dnešní příspěvky ... no přímo jsem je zhltnul.
Zrovna se s ženou přetahujeme o knihu od Jeremy Narbyho - Kosmický had. Jistě ji znáte. Mějte se pěkně.

251302

18.8.2011 22:28

celek

mazz 82.?.?.?

zahraju si na proroka [smích] až chamtivost srazí vetšinu lidí na kolena, pak teprve přijde požadovaná změna myšlení z neohleduplného na ohleduplné tj. takové, že člověk neobírá ostatní o energii, ale přidává jí k celku a tím násobí společný ůčet [smích] uf, snad je to srozumitelné

251293

18.8.2011 22:38

RE: celek

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251293

Je. [mrknutí jedním okem]

251294

18.8.2011 23:26

Každý vidí kam dohlédne

Lin 85.?.?.?

Nechci být za šťouru, ale... tenhle článek neberu. Autor se mýlí ve více "věcech", nejvíc snad v samotné podstatě - a to - že "probíhá fragmentarizace". Už neprobíhá a to nejméně dva roky. Že to nebylo vidět do letoška - beru. Jenže letos by "znovuspojování" měl vidět snad každý (aspoň do přečtení článku jsem si to myslela). Autor si "atomizování" povšiml nějak pozdě na můj vkus, protože to, co se nyní děje, je už jen "nutný doběh" dějů. Jinak paralelně se již "atomy" znovu skládají do nových, funkčnějších a trvanlivějších celků.
A jen tak na okraj - v tom Španělsku vědí moc dobře, co dělají a cíl mají zcela jasný. To spíš u nás se stále bezcílně chrápe (a mezitím se na nás chystají skutečné "lahůdky" ). O to bolestnější bude probuzení a nechci být za falešného proroka = konec října a listopad bude i u nás poněkud "tepleji". [cool]

251299

19.8.2011 1:03

RE: Každý vidí kam dohlédne

Antiseptik 70.?.?.?

Reakce na 251299

Nechcete to trochu rozvést Lin? Docela by mě to zajímalo jak to myslíte.

251305

19.8.2011 21:14

RE: Každý vidí kam dohlédne

Lin 85.?.?.?

Reakce na 251305

Zdravím a hlásím, že jsem celá rozpačitá. [smích] Nevím, co chcete "trochu rozvést"- jestli "atomizaci" nebo "podzimní teplo". Pokusím se oboje - i když za výsledek neručím. [smích]
K "atomizaci" napsal už něco Janko a taky p.Robert (raději použiju výraz atomizace, protože fragmentarizace mi zní jako debordelizace). Atomizace probíhá již velmi dlouho, není to otázka desetiletí, ale staletí (možná i tisíciletí nebo jde o stálý děj). A jak píše Janko - současně probíhá i děj "znovuspojování". Vlastně jde o evoluční děj, kdy všechno nefunkční a přežité je nahrazované jiným, v té dané době vyhovujícím a potřebným. To, co přestalo vyhovovat naší době, je již "vyfragmentované", tedy neživotaschopné a taky nefunkční. To, že se kdosi pokouší držet zdání celistvosti mocí mermo je otázka jiná. Proto po celém světě protesty, proto takový chaos snad ve všech oblastech lidského "působení". Rodiny (a manželství) nejsou výjimka. Všechno, co nebylo schopné dalšího "života", se již rozpadlo a i na osobní úrovni platí, co jsem napsala o "moci mermo". Proto se také odvažuju tvrdit cosi o "teplém podzimu", protože "mermomoc" není pevnost (natož stálost). Trochu to motám, žejo... [oči v sloup] Letošek je prostě velkým "čistícím" rokem (a podzim je právě jeho nejsilnějším obdobím), takže nic, co není pevné a stálé, má mizivou šanci. Naši vládu nevyjímaje. Můžete sledovat, že už jde jen o trapné pokusy nějaké nereformovatelné reformy a všechno, co odtamtud vychází, jsou jen další hřebíky do rakve celé té šaškárny, která se odvažuje nazývat vládou. Nejenže nemá vůbec žádnou důvěru (tu si dávají sami mezi sebou v trapném hlasování), ona nemá ani vizi = žádnou koncepci, žádnou kloudnou myšlenku "co dělat". Každý den jejich "panování" nás uvádí do většího chaosu, takže cesta ven bude o to složitější. Politici jsou ti poslední, kdo pochopí, že jejich "systém" je již rozpadlý a neživotaschopný. V budoucnu nepůjde o žádné strany, ale o myšlenky. Atomizovaní se budou muset skládat do celků ne podle nálepek a "vlajek", ale podle ideí (praktických, životaschopných a proveditelně účelných myšlenek). Ne ale tak, jak to známe dneska (tj. ideologií, nějakých politických programů), ale JEN ideí, momentálně potřebných k "cestě ven". Žádná pravá x levá + střed a vládnutí na x let a nějakým "mandátem". To lidi přestane zajímat, protože na tyhle "hrátky" nebude čas ani vůle. Straníci půjdou stranou a žádaní budou praktičtí odborníci, kteří si nebudou hrát na žádnou "kastu", ale budou skutečně pracovat. A jejich práce bude vidět. Tenhle "skládací proces" už taky probíhá, jenže musí dostat prostor (a já jsem přesvědčená, že ho dostane a možná už na podzim, až se vláda konečně odebéře "do kytek" ).
Tak...to jsem si zavěštila a prosím, berte to jako "vizi".

251348

19.8.2011 21:52

RE: Každý vidí kam dohlédne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 251348

"...Atomizovaní se budou muset skládat do celků ne podle nálepek a "vlajek", ale podle ideí (praktických, životaschopných a proveditelně účelných myšlenek). Ne ale tak, jak to známe dneska (tj. ideologií, nějakých politických programů), ale JEN ideí, momentálně potřebných k "cestě ven"...."

Hezký příspěvek, jen se bojím, aby nebyl jen zbožným přáním. Co se týká síly, která znovu-spojuje, vždy za ni byl považován eros v nejširším slova smyslu, rozhodně ne logos. Tzn. to, co nás táhne a spojuje dohromady, je málokdy pragmatické, logické, racionální a pochopitelné. Působením erota (emocí) se spojují různými i klikatými cestičkami spíše protiklady než přímočaře stejně "rozumně" smýšlející lidé jdoucí za určeným cílem - a možná je to tak nakonec i zajímavější...

251351

19.8.2011 22:31

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 251351

"..že začne "hodnotit" pisatele a ne napsanou myšlenku.."

s tím souvisí i toto Vaše tak trochu mirko dušínovské prohlášení z jiné diskuze. Vypadá to sice hezky a korektně hodnotit pouze myšlenky a ideje na virtuální diskuzi, v reálu se ale budete sakra spojovat s někým na základě jeho osobního hodnocení bez ohledu na jeho eventuelně líbivé virtuální ideje - jinak byste brzo splakala nad výdělkem [mrknutí jedním okem]

251357

19.8.2011 23:42

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Reakce na 251357

Eee... nějak si nerozumíme. [smích] Jasně, že můžu působit jako Mirka Dušínová, ale tady jde spíš o nedorozumění.
Tím "hodnocením" pisatele ve virtuální diskusi myslím právě osobní útoky. Ve virtuální diskusi (alespoň já si to myslím) jsou rozhodující argumenty a ne "posudky" typu "plebs, blb, socka, tvoje máma..., tvůj táta... (atd.) Ostatně - já takovéhle "hodnocení" nepoužívám ani v realitě = abych útočila na vzhled, rodinu, věk, majetkové poměry, vrozené vady atd. Když se mi nelíbí něčí chování, ozvu se. Ale neumím použít "argumenty" typu "jsi vůl, protože jsi starej, mladej, tlustej, tenkej, chudej, bohatej, koktavej, pajdavej....a už tvoje máma, táta, babička...." - Když chci někomu říct, že je vůl, řeknu mu, čím se chová jako vůl. A tady, ve virtuálnu, takové "hodnocení" někteří zcela klidně použijí, ač se jedná o virtuálno a danou osobu nikdy ani neviděli, natož aby znali její "historii".
No... a k tomu "spojování" v realitě určitě použiju jako hodnocení ne jeho řeči, ale skutky. Prostě to, jestli je schopný provést (dotáhnout do konce) to, co říká. Což ve virtuálnu jde jen z malé části, i když i z písmenek se dá leccos poznat.
A k vašemu spodnějšímu komentáři: určitě záleží na úhlu pohledu. Pokud má být "skvělým výsledkem" destrukce, tak se z mého pohledu jedná o sabotáž. [smích]

251367

20.8.2011 17:00

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 251367

Asi jsme si opravdu nerozuměli. Mám na mysli spíše ty případy, kdy někdo zahlcuje virtuální prostor vznešenými traktáty a poučeními na různá témata, přičemž sám ve svém osobním životě tato témata absolutně nezvládá. Nebo případy, kdy prolhaný a pokrytecký zbabělec hlásá v diskuzích pravdu a revoluci. Virtuální (a konec konců i reálná) diskuze (slova) už se bohužel zcela odtrhla od reálného života (skutečné povahy, záměrů a činů mluvčího) a stvořila virtuální realitu, ve které se ti, co nejvíce volají po korektních a neosobnch argumentech, často umí velmi osobně, nekorektně a zištně pohybovat jako štiky mezi kapry. Mnoho nejskvělejších a nejlogičtějších diskutérů je v osobním životě lidmi, se kterými bych se bál nebo štítil jít do holportu v jakékoliv záležitosti, mnoho se jich v diskuzích a argumentaci cvičí právě proto, aby nás oklamali. Logika a brilance argumentů není žádným měřítkem charakteru, však víme, že deprivanti podle Koukolíkovy definice v této oblasti většinou vynikají. Politikové jsou toho velmi názorným příkladem, a přeci se považuje za "nekorektní" říci v diskuzi politikovi, který brilantně obhajuje a vysvětluje například nutné reformy: "pane, vy osobně jste lhář a sketa, a Vaše argumenty, byť zdánlivě tak logické a korektní, mě proto nezajímají".

251421

20.8.2011 21:30

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Reakce na 251421

Tak teď jsem z vás zmatená ještě víc. Proč nechápu? [zmaten] Tedy ne že nechápu smysl, já nechápu účel. Takže pokus, který možná vyjde naprázdno.
V reálném životě se člověk může orientovat osobní zkušeností (jak kdo kdy se zachoval, jak se jeho slova kryjí s činy). Já osobně dám ještě na svůj "radar" (zvláště u neznámých lidí), který se těžko popisuje. Obecně asi tak, jak se v přítomnosti toho člověka cítím (jestli sešněrovaně, uvolněně, přirozeně, chaoticky, ostražitě...neumím to líp vystihnout). To není z žádné poučky, to je osobní zkušenost - že každý člověk "cosi" vyzařuje a to "cosi" se nedá úplně skrýt ani ovlivnit. Jde vlastně o celou škálu různých indícií, které "nějak" vyhodnotím a podle toho se zařídím (nezlobte se, to se nedá popsat).
Ve virtuálnu v diskusích nemám vizuální kontakt, takže podmínky ztížené. Jenže... jak už jsem psala, dá se hodně poznat i z těch písmenek (nejen mně, ale i jiným - a není to o názorech nebo argumentech). Ani v tom virtuálnu totiž nejde si věčně hrát na něco, co člověk není (a možná by chtěl být). Vždycky se "něco" proflákne a to "něco" může být tak nepatrné, že si toho nikdo nevšimne. Nevím, jak to máte vy. [smích] Argumenty a logika sice hrají roli, ale k tomu hodnotím ještě "podtext", který souvisí s tím výše popsaným. Prostě "lidská stopa", která prosakuje, aniž by o tom dotyčný věděl (a to nesouvisí se schopností se vyjadřovat nebo argumentovat). Z názorů (a napsaných myšlenek) si beru pouze to, co mě osloví, co chápu nebo mám osobní zkušenost a s čím vnitřně souhlasím. Pokud nechápu nebo pochybuju o významu, zeptám se. A odkládám to, s čím nesouhlasím (nebo souhlasit nechci a nemůžu). Oklamaná být, samozřejmě, můžu. Ale tak, jako se na mně někdo "pocvičil", současně jsem se pocvičila i já = mám zkušenost, zklamání = z-klamu-ven.
S virtuálními traktáty to máte jako s knížkou. Také - buď vás osloví a vy autorovi uvěříte - nebo ne. A u dobré knížky se také pozná, jestli autor psal něco "na oko" nebo chtěl sdělit něco ze svého "vnitřního světa" a světonázoru. Pokud autor vloží do textu "něco" ze sebe, je to poznat.
A teď... abych ten traktát nějak uzavřela. Chodím sem ne kvůli nějakým sociálním kontaktům, takže ty "charaktery" mě zas tolik netrápí. Až budou - přestanu chodit. Spíš mi jde o celkovou atmosféru prostoru, protože když si někde jdou lidi po krku, nadávají jak špačci a hádají se pro kravinu, odcházím. V tom se diskutovat nedá. Argumenty se snažím ověřovat, na manipulace mám "nos" a nešířím nic, co by nebylo mé vlastní přesvědčení. Ano, často můžu vyznívat naivně nebo "dušínovsky", ale není to o klamu ani o záměru, já prostě tak žiju. Jsem náročná, vím to, ale jinak to nechci. Od lidí nečekám nic víc, než umím sama dát (=nekážu vodu).

251448

20.8.2011 21:31

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Reakce na 251448

Jo a zbabělost. Bojím se zubaře a braní krve, to jsem fakt poserka. Ale tomu politikovi jsem podobnou větu už řekla - a naživo - a nějaká "korektnost" mi byla šumák.

251449

20.8.2011 22:05

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 251449

Paní Lin, bojím se, že jste si to tentokrát vzala osobně - tak to ale rozhodně nebylo myšleno. Jen jsem se pokoušel vysvětlit, proč já někdy (zřejmě na rozdíl od Vás) považuji reakci "ad personam" za užitečnější, logičtější a pragmatitější než reakci "ad rem". A to i ve virtuálních diskuzích. Zejména tam, kde si "korektní" diskutéři vyřizují své osobní prohry prostřednictvím "věcných" argumentů a sofistikovaných teorií, přičemž mezi řádky lze přímo číst, jak rádi by si své účty vyřídili nejen virtuálně.

Což ovšem opět souvisí s tím, co nás vzájemně přitahuje a ovšem i odpuzuje - eros má i svou negativní stranu.

251456

20.8.2011 22:28

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Reakce na 251456

Nemusíte se bát. Já si totiž osobní rovinu připustila, proto jsem psala, že nechápu účel. [smích]
Ale po vašem vysvětlení už rozumím líp. Prostě jste použil reakci "k osobě", takže jste taky dostal osobní odpověď. A čtení mezi řádky daleko líp vystihuje to, co jsem pracně a traktátově vypisovala. Jo, to je přesně ono... [smích]

251457

20.8.2011 22:46

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 251457

Ještě to není ono [smích]

Odpíchnul jsem se od Vašeho:

"..že začne "hodnotit" pisatele a ne napsanou myšlenku.."

1) a chtěl jsem jednak vysvětlit, proč považuji za nutné hodnotit nejen myšlenku, ale i jejího pisatele (protože nikdy nehodnotíte "myšlenku", ale jen slova, slova, slova, která mohou více myšlenek skrývat než vyjevovat)

2) druhak jsem zakýhal jak potrefená husa, protože jsem si vědom svých osobních reakcí zejména na pana Lhotáka a .. viz 1)

A už končím, díky Vám i editorovi za trpělivost [smích]

251459

19.8.2011 22:48

RE: Každý vidí kam dohlédne

Lin 85.?.?.?

Reakce na 251351

Já nevím... a pochybuju, že dneska někdo může říct, že si je něčím jistý. Takže já doufám, že u "zbožného přání" nezůstane. [smích] Usuzuju podle dosavadního vývoje, ale nezapomínám, že "korekce" jsou dneska na denním pořádku.
Ono s tím eros x logos (přiznám, že takové vysvětlení čtu poprvé a líbí se mi) to je také o velkých změnách. Zatím to bylo tak, jak píšete, jenže... [smích] Pro lepší pochopení použiju spíš slovo intuitivní (protože pod emocemi si lidé většinou představují různé emoční výlevy). Spojení do týmu na bázi intuice (cítím důvěru a sympatie k těm, se kterými mám spolupracovat) a se společným cílem. Takové týmy již existují, ale vznikají spíš "náhodně" a mají skvělé výsledky. Dneska se praktikuje jen spojení "cílem", ovšem lidé jsou spíš "sólisty v týmu", nevěří si, soupeří. Prosím, nezaměňujte se snahami o "kolektivy", takové to umělé, kdy se na povel jdeme všichni bavit, sportovat, výletovat... a hlavně - všichni jsme stejní. Tohle byl krok stranou a nefungoval, protože se nerespektovala individualita každého "kolečka".
Tak...teď doufám, že jsem to nezamotala ještě víc... Zdravím a díky za přívětivou reakci, protože své "vize" těžko formuluju. [smích]

251358

19.8.2011 23:02

RE: Každý vidí kam dohlédne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 251358

Vše záleží na úhlu pohledu a na tom, co považujeme za smysl existence na Zemi. "Skvělý výsledek" týmu může být ledacos - třeba i technologie, kterou jiný "skvělý tým" použije ke zničení planety. Možná se nespojujeme do dvojic či týmů kvůli nějakým "skvělým výsledkům" tak, jak je tento pojem obvykle chápán, ale spíše kvůli tomu, abychom prostřednictvím "vyřizování účtů" mezi "dobrem a zlem" nakonec ty dva protiklady znovu-spojili. Eros funguje právě tak - však si představte milostný akt - taky to vypadá ve všech rovinách spíše jako "boj", než ty dva protiklady splynou... [smích] Logicky a přímočaře se spojují jen mrtvá čísla umělých bezcitných inteligencí.

251360

20.8.2011 13:29

RE: Každý vidí kam dohlédne

Antiseptik 70.?.?.?

Reakce na 251348

Díky Lin za rozvinutí, o které jsem si vlastně řekl. Ač pozoruji rozpad, který je podle mne způsobený prostě tím že ta původní kulička co mocní slinami z hlíny ukoulely je prostě příliš veliká aby držela pohromadě. Že by z takto vzniklých odpadávajících částic něco vznikalo mimo všeobecný bordel ale nepozoruji, což může být jen můj úhel pohledu. Nemusím vidět všechno, ani nemohu ale zbožné přání je jen zbožné přání. Asi jsem pesimista a předpokládám že aby se společnost pohnula z letargie potřebuje víc než přání, potřebuje doslova nakopat a vyděsit skoro k smrti a tak získat energii nutnosti. Nejsme zdaleka u přerodu, rozpad není dostatečně hluboký, ještě věci fungují, tramvaje jezdí a pivo se vaří, ale snad se mýlím a mýlil bych se v tomto případě hrozně rád. No nic jdu řešit pragmatické problémy života.
Ještě jednou děkuji.
Čirou náhodou neví někdo něco o užitečnosti magnetů při zabraňování usazenin ve vodovodních trubkách?

251406

19.8.2011 4:03

Nemluvme o zachovani lidske blbosti,nebot ne vsichni jsou blby.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Prakticky dnesni "fragmentisace" se tahne odjakziva a tahne se proto,ze lide neumi uz o vecech premyslet a radeji se nechaji tahat v TV a jinde brakovou literaturou a cenzurovanymi zpravamy.Nakonec mala ukazka:"For, at present, when man dies he leaves all for others. But in the
future 'they shall not build, and another inhabit'. "
You will have to help bring about this state confiscation.
The United States government has adopted a substantial inhertance
tax, plus the graduated income tax recommended by Karl Marx, which
takes as high as 91 percent of a man's annual earnings — amounting
already almost to the total confiscation of property which Israel will require
of all nations in the Utopia to come, after the great war.
The new order will be an international order; Israel will be the seat
and center of all activities; you will have to help promote Israel and
subordinate your country.

----------
We have already stated that all the wealth of the world is to be at
the disposal of the rulers of Israel.
"The great majority of the people will be farmers engaged in agriculture,
and will obtain, without difficulty, their livelihood from the products
of the land." (p. 55)
Think what such a development would mean for America: Today
over three-fourths of the people of our country live in towns and cities.
Evidently all or most of the metropolitan areas are to be wiped out.
-----------
. . but the white man of the Western world is being offered his 'last chance for equal
status in world society'."
For this violence by certain incited Negroes against their white benefactors,
we can thank the American Jewish Committee, which told its members
in its annual report, titled "American Jewish Committee Budget, 1953"
that the AJC was virtually the source and the over-all guiding authority
behind the race agitation, the so-called "civil rights" revolution, and all related
activities:
"The Civil Riqhts Division (of the AJC—RHW) plans its over-all program
-------------
Zda se Vam to povedome,tak,jen prozradim ,ze to jsou vynatky z knihy jez byla vydana pro potreby "Israelcu" uz v roce 1937.
Photograph of inside front cover of THE JEWISH UTOPIA, showing that the book was
a gift from the official Kallah of Texas Rabbis to the Abraham I. Schechter collection in
the University of Texas. The book was not listed by the Library and one can have access to
it only by special permission.

-----------
Takze,zaverem lze rici,ze ta "flagmentarizace" tu bezi uz cela staleti,mozna tisicileti,jde jen o to,zda ji svym chovanim podporujem a nebo se ji branime, podle chrasteni klicu a vstupu do NATA to za moc nestoji.

251307

20.8.2011 16:44

RE: Nemluvme o zachovani lidske blbosti,nebot ne vsichni jsou blby.

abc 188.?.?.?

Reakce na 251307

Starý žid na smrteľnej posteli poučoval svojich synov: Keď neviete niečo vysvetliť, aspoň ľudí dopleťte...Tak mi pripadá aj táto diskusia. Väčšina si mýli cieľ s prostriedkomi. Na príklade orchestra to pochopí každý. Ak si každý hráč myslí že jeho nástroj je najdôležitejší, namiesto aby hral v harmónii s celkom, nikdy nezaznie harmonická hudba.
Inými slovami všetci sa vezieme na lodi bláznov a ako jeden z protagonistov filmu "Bezstarostná jazda" povedal, najväčší strach ľuďom naháňa sloboda. Hovoriť o slobode a byť slobodný sú dve rôzne veci. Je možné byť slobodným, keď ťa možno kúpiť a predať na trhu? Žijeme vo svete pervertovaných hodnôt, kde dobro nazývame zlom, v ktorom vykorisťovanie biednych sa nazýva slobodnou hrou šancí, v ktorom zneužívanie moci sa nazýva politikou, závisť ambíciou, idealizmus naivitou a hlúposťou,neúcta a hrubosť slobodou prejavu. Dnešný stav sveta a jeho atomizácia začala už v období jeho vzniku, keď ľudia odmietli žiť v pravdivej a slobodnej , zodpovednej a láskyplnej existencie človeka na zemi. Typickým prejavom chorého zmýšľania je pojem "humanitárne bombardovanie". Ako niekto mohol vymyslieť niečo tak pervrezné a zvrátené ako je pojem preventívna vojna. To akoby sme chceli liečiť chorého tým, že ho najprv zabijeme.

Súhlasim s editorom, že odmietol publikovať Jankove názory, prozreteľne tak ochránil svoj web od vzniku Jankovej školy. Keď si Janko myslí, že jeho názory sú tak dôležité, že len ich pochopenie zabráni atomizovanie ľudskej spoločnosti, nech si založí vlastný blog a bude prekvapený koľkých žiakov bude mať ako jej guru. Mne sa takisto stalo, že mi editor neuverejnil viaceré z mojich príspevkov, ale nikdy som mu to nevytkol. Tým som si zachoval soju slobodu a rešpektoval aj slobodu editora.

251419

20.8.2011 18:41

RE: Nemluvme o zachovani lidske blbosti,nebot ne vsichni jsou blby.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251419

Abc, navážu na váš příklad s orchestrem. Možná víte, že v něm všichni hrají z jedné partitury, každý ten svůj hlas. A ta partitura používá pro zápis hudby symboly zrovna jako slova zapisujeme písmeny - a postupy myšlení = logiku, zapisujeme číslicemi.
Vytratil se vám širší pohled na ten orchestr, vidíte jen hráče a jednotlivé party. Ale nad hráči bdí dirigent a nad celým orchestrem jeho znalost dobové interpretace skladby, autora a jeho dalších skladeb atd, atd...
A pro všechny platí symboly pro hudbu = noty. jakmile by měli hrát podle jiné symboliky (viz improvizace hudebníků na tanec či přírodu), museli by si vzájemně vytvořit symboliku s tanečních pohybů - anebo z barev v přírodě...
Chci tím říct, že to, co nazývám "abecedou lidštiny" je znalost vrstvy významů JEDNOTLIVÝCH PÍSMEN, zatím co se lidstvo dostalo jen k chápání významů celých slov.
Ta abeceda je obdoba toho, co udělal Mendělejev s "chemickými prvky", seřadil je podle velikosti/kvality/...., zkrátka podle vlastností, které vytvářejí stoupající řadu.
A myslím, že si Mendělejev ani já neděláme základnu pro nějakou sektu. Asi je pro vás obtížné uznat, že někdo bez "odpovídajícího vzdělání v oboru" může vytvořit nějaký nový systém pro ukládání informací do vědomí. S tím vám nepomůžu, lidi si dřív také mysleli, že není nic menšího než atom.

...máte smůlu, ta abeceda je pro všechny, ale až v době, kdy dozrají k potřebě ji používat. Vám to zatím nehrozí.

...a moji reakci na Vladimírův vstup si přečtěte znovu, respektuji jeho volbu, ale protože otvírám poměrně velkou oblast pro změny v myšlení - tak jsem výtku použil jako vysvětlivku těm, koho to zajímá.

251430

19.8.2011 21:33

Dap

Dap 89.?.?.?

Myslím,že to autor vidí dost zkresleně a především na základě "nefaktů".Statistika je hezká věc-rozpad rodin-jen zapoměl,že sice rodiny fungovaly navenek jako celek-ve skutečnosti jen na základě strachu a ekonomiky(ek.závislost žen,prvorozených synů aatd..)Strachu na základě víry.
Stejně tak je to se společenským systémem - to je ale vývoj.
Nebo máte pocit,že chodíte na povinnou 12h robotu,nebo jste nevolníky aj.? Vývoj k lepšímu-občas i krok zpět,aby lidem došlo,čeho si mají SKUTEČNĚ vážit.(doba temna,socializmus aj.).
To ještě neznamená,že nyní je konečné stádium-jen přerod v něco lepšího...snad.
Bohužel,všechny systémy zapomínají na jeden zákl,fakt - ze 100 lidí vždy najdeš jednoho grázla.A nikdo nevymyslel,co s ním...koneckonců-máte možnost,jen to nevzdávejte ! [smích]

251349

22.8.2011 12:05

postmoderna hodnoti sucasnu realitu:

erik 87.?.?.?

Tato fragmentacia sa vo filozofii postmoderny (aj v umeni postmoderny) nazyva dekonstrukcia. Momentalne nedokazem posudit, ci je to prinos, alebo naopak. Kazdopadne je to vysledok konstruktivnych vydobytkov moderny, ako napriklad dehumanizacia pracovnej sily, zbrane hromadneho nicenia, masove "izmy" a ostatne megalomanske konstrukcie, ci konstruktivizmy. Az nasi potomkovia - ak nejaki budu - posudia chaos, ktory mi prirodzene nemozeme objektivne posudit, pretoze situaciu vnimame takpovediac zvnutra. A nepozname vychodiska - aj ked mozno uz existuju a su popisane - pretoze ich nepresadzuje relevantna a schopna skupina ludi

251586

Příspěvků: 70

18.08. 08:49  Zakon zachovani lidske blbosti
18.08. 10:05 fohat  RE: Zakon zachovani lidske blbosti
18.08. 11:13 waterfall  RE: Zakon zachovani lidske blbosti
18.08. 13:41  RE: Zakon zachovani lidske blbosti
18.08. 22:15 udo1  RE: Zakon zachovani lidske blbosti
18.08. 22:18 udo1  RE: Zakon zachovani lidske blbosti
23.08. 19:14  RE: Zakon zachovani lidske blbosti
18.08. 10:51 power law  fraktály
18.08. 15:19 Latinec  Otazka
19.08. 09:20 janko  RE: Otazka
19.08. 09:22 janko  RE: Otazka
20.08. 20:11 Six  RE: Otazka
21.08. 01:08 janko  RE: Otazka
21.08. 01:10 janko  RE: Otazka
21.08. 01:12 janko  RE: Otazka
21.08. 09:31 Six  RE: Otazka
21.08. 17:33 janko  RE: Otazka
21.08. 17:35 janko  RE: Otazka
22.08. 20:29  RE: Otazka
22.08. 22:15 janko  RE: Otazka
23.08. 16:00  RE: Otazka
18.08. 16:33 ppppp  fragmentarizace nebo fragmentizace
18.08. 17:50 janko  Rozpad = zdroj
18.08. 17:51 janko  RE: Rozpad = zdroj
18.08. 22:45 Big sister  RE: Rozpad = zdroj
19.08. 14:39  RE: Rozpad = zdroj
19.08. 17:09 Vladimír Stwora  RE: Rozpad = zdroj
19.08. 17:32 Luxor  RE: Rozpad = zdroj
19.08. 23:27 janko  RE: Rozpad = zdroj
20.08. 19:08 MoUdrostrak  RE: Rozpad = zdroj
20.08. 19:42 janko  RE: Rozpad = zdroj
21.08. 11:40 MoUdrostrak  RE: Rozpad = zdroj
20.08. 20:10  RE: Rozpad = zdroj
19.08. 18:30 ppppp  RE: Rozpad = zdroj
19.08. 23:13 janko  RE: Rozpad = zdroj
19.08. 23:15 janko  RE: Rozpad = zdroj
20.08. 09:49 ppppp  RE: Rozpad = zdroj
19.08. 23:25 Big sister  RE: Rozpad = zdroj
20.08. 09:57 ppppp  RE: Rozpad = zdroj
18.08. 19:29 fohat  RE: Rozpad = zdroj
18.08. 20:33 jansmith1984  RE: Rozpad = zdroj
18.08. 21:21 kolokol  RE: Rozpad = zdroj
18.08. 22:40 Big sister  RE: Rozpad = zdroj
18.08. 23:08 janko  RE: Rozpad = zdroj
18.08. 23:13 Big sister  RE: Rozpad = zdroj
19.08. 06:38 janko  RE: Rozpad = zdroj
19.08. 23:28 Big sister  RE: Rozpad = zdroj
18.08. 23:55 Peter 2  RE: Rozpad = zdroj
18.08. 22:28 mazz  celek
18.08. 22:38 Big sister  RE: celek
18.08. 23:26 Lin  Každý vidí kam dohlédne
19.08. 01:03 Antiseptik  RE: Každý vidí kam dohlédne
19.08. 21:14 Lin  RE: Každý vidí kam dohlédne
19.08. 21:52  RE: Každý vidí kam dohlédne
19.08. 22:31  PS
19.08. 23:42 Lin  RE: PS
20.08. 17:00  RE: PS
20.08. 21:30 Lin  RE: PS
20.08. 21:31 Lin  RE: PS
20.08. 22:05  RE: PS
20.08. 22:28 Lin  RE: PS
20.08. 22:46  RE: PS
19.08. 22:48 Lin  RE: Každý vidí kam dohlédne
19.08. 23:02  RE: Každý vidí kam dohlédne
20.08. 13:29 Antiseptik  RE: Každý vidí kam dohlédne
19.08. 04:03 Robert Nohejl  Nemluvme o zachovani lidske blbosti,nebot ne vsichni jsou blby.
20.08. 16:44 abc  RE: Nemluvme o zachovani lidske blbosti,nebot ne vsichni jsou blby.
20.08. 18:41 janko  RE: Nemluvme o zachovani lidske blbosti,nebot ne vsichni jsou blby.
19.08. 21:33 Dap  Dap
22.08. 12:05 erik  postmoderna hodnoti sucasnu realitu:

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,01 Kč
Švýcarský frank
23,72 Kč
100 japonských jenů
19,75 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,60 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 368,06 Kč
1 unce stříbra
550,65 Kč
Bitcoin
832 680,87 Kč

Poslední aktualizace: 26.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 428