Diskuze k článku

Šlo o politickou konspiraci?

Příspěvků 26

6.7.2011 4:52

Pokud nefunguje plán A

Rene Bartosek 75.?.?.?

a ten nefunguje. Ke všemu směr padajícího extrementu protne roztočený ventilátor. který mu byl připleten do cesty. Holt velká šachovnice skládá tahy i protitahy u více stran a nevyplací se počítat pouze vlastní tahy. DSK je ve hře o francouzského presidenta, francoužští socialisté nikoho jako on nemají. Sarkozy stojí sice na šachovnici velmi špatně, ale ve Francii to zatím není tak moc vidět, ale ono se to ještě během několika měsíců zviditelní. Nic moc je pozice eurozóny a to jestli bude euro stabilizováno hodně závisí na postoji Pekingu.

Juncker sice přirovnává integraci NDR Německem k řecké horečce, ale Německo vstřebalo zpět kus Německa a zpětně převzalo za NDR socialní i finanční odpovědnost. Doufám, že Juncker nevěří tomu, že zprivatizované Řecko bude se svými 11 milióny lidiček zajímat privatní banky, které by museli stejným způsobem převzít socialní a ekonomickou zodpovědnost jako Německo za NDR, aby ta Junckerova vize nejela bez noh na invalidním vozíku. Brusel na to nemá zdroje, když nerozporcované Řeckop vyjde na 100 miliard ročně, na kolik vyjde řecko oškubané v privatizaci o významné příjmové položky? O tom, kolik bude ročně stát třeba Španělsko nebo Itálie raději nepřemyšlím?

V Pekingu jsou realisté, jistě zvažují do čeho mají investovat, a určitě mají v plánu si počkat na ten správný okamžik, aby zbytečně neplatili vysokou cenu. Během bankrotu se prý nejlíp nakupuje. Není to však Čína, která si musí dělat hlavu se stabilitou nějaké zbankrotované provincie. Nehrozí ji ani velké imigrační vlny, ani šíření destabilizace, ani nekontrolovaný chaotický pád měny.... Rakušani jsou prý schopni do tří dnů zavést zpátky šilink, jen aby to v případě nečekaných potíží nebylo moc dlouho.

247417

6.7.2011 21:55

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 195.?.?.?

Reakce na 247417

re:Rene..

Možno DSK naozaj zmenil firmu a treba ho podporiť..
No ako sa hovorí:
"Dôveruj a preveruj"..

Napadla ma však ešte jedna tradičná varianta..
DSK mal obecne v populácii veľmi zle renomé, ako Juncker, Trichet a podobní infanteristi.
Predstavme si hypoteticky, že GPP majú problém s perifériou, so zabehanými lojálnymi kádrami-manažérmi a ich nahradzovaním.. Teda, vymeniť ho, je problematická varianta za dnešnej hektickej situácie, keď stále viac strácajú kontrolu.

Globálna Konceptuálna moc teda možno iba potrebuje urobiť DSK znova salonfähig..
Urobili by fiktívny škandál, aký urobili s toľkými nepohodlnými, aby si stále podozrievavejší dav získal k nemu sympatie. Následne ho s pompou vrátim na pôvodné, či iné dôležité miesto. Neviem, či to treba ďalej rozpisovať. Jednoducho klasický učebnicový ťah z "čarovnej" knihy politického marketingu Harry Ploter style [smích]

Možno zároveň znova len skúšajú, čo ešte zaberie. Testujú, čakajú na odozvy systému aby aj podľa vyhodnotenia tohoto pokusu zvolili z ich pohľadu optimálne ďalšie varianty vývoja v rámci podpory egoisticky výhodných prirodzených objektívnych tendencií.
Som zvedavý, ako hodnotia situáciu..
Uvidíme..

247464

7.7.2011 16:40

RE: Pokud nefunguje plán A

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 247464

Zdravím udo,

ani sa mi nechce veriť, že niekto ako Štros Kahn zmení firmu, resp. nevie o dôsledkoch...Ale je úplne možné, že je podporovaný "zdravými skrytými silami", ako podľa Teba p. Radičová alebo p. Orban...
V tom prípade jeho vyjadrenia, že mu môžu zabrániť v politickej kariére len to, že je žid a sexuálny maniak...No to ma moc nepresvedčilo, že by patril k novodobej avantgarde ľudského potenciálu zmeny...
Ale Ty skoro vždy vidíš Gorgonu, cez Perseov štít..., resp. sa staviaš do pozície, že všetko je úplne jasné a priehľadné, úplne na povrchu a ľahko vnímateľné...takže možné je všeličo!
My sme len úbohí tupci, ktorí to nevnímame...Všetko je jasné...

>Napadla ma však ešte jedna tradičná varianta..
>DSK mal obecne v populácii veľmi zle renomé, ako Juncker,
>Trichet a podobní infanteristi.

Teda, vymeniť ho, je problematická varianta za
>dnešnej hektickej situácie, keď stále viac strácajú
>kontrolu.

Hmmm...vymeniť Štros Kahna by bol pre ELITU nejaký problém??? Udo, to snáď nemyslíš vážne! Jeden rozhovor a Štros odpočíva na Riviere a trtká zopár platených sexuálnych spoločničiek a nikto o ňom už v médiach nikdy nič nepočuje.
Prečo chcel trtkať škaredú černošku ( ešte chápem úchyla Clintona, ktorý si to nechal vyfajčiť od židovky, veď tú mal aj doma), hold ,asi moc nevidíme cez ten štít, aké zvery so svojimi pudmi sú vmanévrované do politických funkcií a ovládané cez ich zverský pud...

>Urobili by fiktívny škandál, aký urobili s toľkými
>nepohodlnými, aby si stále podozrievavejší dav získal k nemu
>sympatie. Následne ho s pompou vrátim na pôvodné, či iné
>dôležité miesto. Neviem, či to treba ďalej rozpisovať.
>Jednoducho klasický učebnicový ťah z "čarovnej" knihy
>politického marketingu Harry Ploter style [smích]

To je moc umelé udo, snáď ani Ty tomu moc neveríš...


>Možno zároveň znova len skúšajú, čo ešte zaberie.
>Testujú, čakajú na odozvy systému aby aj podľa vyhodnotenia
>tohoto pokusu zvolili z ich pohľadu optimálne ďalšie varianty
>vývoja v rámci podpory egoisticky výhodných prirodzených
>objektívnych tendencií.

>Som zvedavý, ako hodnotia situáciu..
>Uvidíme..

Normálny zdravý jedinec, dúfam na príklade Kahna pochopil, že do vysokých funkcií sú nominovaní psychopatický alebo fyziologicky úchylni jedinci, ktorí sú potom ľahko vydierateľní, a teda je ich možné úplne ľahko ovládať...

Žiaden politický marketing..., ale psychológia ľudskej nedokonalosti je kľúčom k ovládaniu ovečiek, cez vysoko intelektuálnych, ale duševne chorých jedincov...

Dosaďte si do vzorca, ktoréhokoľvek popredného politika vo svete alebo na domácej scéne...Vládnu nám psychopati, resp. rozmanití devianti...

Bohužiaľ, ja to bez Perseovho štítu udo1 and col. vidím tak, ale neznamená to, že sa v určitých detailoch nemýlim...

Kysučan

247506

7.7.2011 20:27

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 195.?.?.?

Reakce na 247506

re:Kysučan

Každopádne je to dez-informačná hra. V tom s tebou súhlasím. GPP a jeho periféria má tiež naučené vzorce správania. Sú čisto logické a podstatou jednoduché, v čom je podstata ich efektívnosti. Emócie sa im zväčša darí dialekticky tandemne eliminovať. Pri kľúčových rozhodnutiach totiž nemajú moc miesta.

Poslednú dobu vymenili, či obetovali viacero tvárí periférie a evidentne strácajú jej lojalitu. Tento problém musia riešiť zároveň so snahou o jej opätovnú, prípadne dočasnú legitimáciu pred stále viac chápajúcim a nedôverčivým davom.

Ja tiež samozrejme občas uletím, no emócie a osobné útoky podľa možnosti radšej bokom a skús navrhnúť, ako by si danú situáciu z pozície GPP riešil ty Kysučan.

Podobné situácie sa nezvyknú riešiť nejakým "rozhovorom či telefonátom". Vieš predsa, že riadenie je delegované nepriamo, cez zmeny informačného prostredia(mediami, úrokovými sadzbami, ideológiami, náboženstvami, zmenami chronológie vnímania-dejín,..) a podporu vyhovujúcich tendencií. Sleduje dianie a nálady v spoločnosti ako v záhrade. Globálny prediktor, predátor, či ako niektorí vravia parazit, je svojim spôsobom záhradník. Tu pohnojí a tam zas pristrihne, ak chápeš.

Vysoko intelektuálni, amorálni, duševne patologický jedinci.. To si dobre popísal.. niekde sa nazývajú občas aj démoni.. démonkrati [smích]..

Assange je v istom zmysle podobný prípad. Čo si myslíš v tomto zmysle o ňom a ďalších podobných z pohľadu GPP a z pohľadu Človeka? Ber to ako HRU(v ktorej samozrejme ide o život nás všetkých [smích] ) Naozaj je to jednoduché. Pravda je vždy a všade na povrchu. Zamysli sa nad tendenciami a uvažuj ako dedinčan dumajúci na lúke v lese, v prírode po trojdňovom výlete. Na dedine MIERA a v meste viera..

247517

7.7.2011 21:59

RE: Pokud nefunguje plán A

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 247517

Zdravím udo,

ale ja nechcem, aby si sa stale prezentoval filozofickými naučenými klišé proklamáciami - politologickými hračkami...(menuj konkrétne tváre, ktoré vymenili, alebo potopili za poslednú dobu?).
Pozri, ja sa vo svojich príspevkoch nesnažím stavať do polohy, že tak to je, takto to musíte vnímať...Ty "baran", uč sa, všetko je tu popísané, vzdelavaj sa , všetko je jasné, pozeraj a uvidíš...Naozaj je to jednoduché...
Sem tam zaseješ, tu prihnojíš a výsledok je jasný...
Pýtam sa tu širokej čitateľskej obce...Sú Vám jasné príspevky nicka uda1, chcete, aby to nejak vylepšil, skonkretizoval, ozrejmil?

Život väčšiny je o názorných príkladoch...tak hurá do toho...
Udo. Ak by to bolo také jednoduché, tak by to bolo jasné pre tisíce prispievateľov tu na Zvědavcovi, alebo na iných alternatívnych weboch!Nepretržitý prúd dopytov na Tvoje príspevky...vysvetlenia, ozrejmenia, doporučenia..atď.Prečo tomu tak nie je???

Čo myslíš udo ? Kde je chyba ?

Cháp to tak, že vôbec nie je mojim cieľom útočiť na TEBA...

TY niečo prezentuješ,tak to musíš aj vysvetliť na konkrétnych súvislostiach, javoch, vzťahoch ...atď.

Ak by som bol pozícii GPP, tak by som reagoval, ako človek, ak chápeš...Nie, ako ľudský predátor.
TATKO to nejak nezvláda!
Tých mrtvol za novodobej existencie bolo až až.Ale podľa Teba je to všetko kosher, v súlade s karmou národa a jednotlivca...Také novodobé náboženstvo...Ak nebudeš šlapať, tak ti to TATKO zrechnuje.
Pútnici prichádzajú a odchádzajú, podľa splnených úloh...Štross neplnil, tak sme s ním urobili Komedia Francaise...huh

Veď to je komédia nehodná GPP... [smích]
Bum bum ako u J.F.K. to má úroveň GPP. Ale sexykomédia...Možno už aj súdruhovia od guľatého stola pozerajú ten sexuálny odpad z Holy vúdú... [smích]

247520

8.7.2011 4:52

RE: Pokud nefunguje plán A

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247520

DSK je velmi dobrý materiál z toho pohledu GPP. Dostal teď velmi ostře přes prsty, takže si jenom tak nedovolí jít mimo vymezené lajny. A vyměnit ho nedá moc práce ani v pozici francouzského presidenta. Jako šéf MMF by stejně nemohl dělat nic zásadního proti befelu, kolem něho se pohybuje z různých důvodů hromada loajálnícj lidí v MMF a SB. Tam bude panečku selekce dostat se na vysoký flek v těhle nestraných nezavislých mezinárodních organizacích.

Libye, teďka se nám tam rozmohli velmi dobře organizovaní a efektivní motocyklisti, utočící na ozbrojené stanoviště Kadáfího režimu v noci v Tripolisu. Jo, celých 40 let čekali a pilovali své dovednosti, aby je v pravý čas mohli uplatnit. Několik stovek agentů, se snaží vyšťourat lokaci, kde se zrovna nachází Kadáfí. Vypadá to velmi jednoduše, vystřelí se jeden Tomahawk navíc, který na místo určení dorází za pár minut a je po všem. Ale běží čtvrtý měsíc a Kadáfí je stále naživu, přestože zběhlo několik ministrů a jiných hlavounů, kde se z nich vydolovali informace o zajištění bezpečnosti.

To muselo udělat dojem. NATO bylo přinuceno doplnit počet bomb mimo běžné sklady. Jinak řečeno, rozbili vojenskou i civilní infrastrukturu dle nějakého plánu a hromada dalších úderů je vedena na slepo. Mno, a Peking si vedou rozhovory i s "vládou" v Benghází, diplomaticky zdrženlivě protestuje a ekonomicky vede velmi energickou ekonomickou politiku, tam už tolik na diplomatickou masku nehledí. Ostřejší pozici v diplomacii vede Rusko. Skutečně impozantní využití potenciálu. A nestojí to skoro žádné zdroje a problémy doma nebo v zahraničí. Investice v Libyi jsou stejně rozbombardované, tak jako tak.

Hroutí se eurozóna, a dochází k ekonomickému kolapsu za velkou louží. A bez ekonomické síly se dá vést pouze totální válka, imperiální lokální konflikty nelze donekončna vést bez dostečného množství pěchoty. A ta se bez branné povinosti jenom tak schrastit nedá. A to už je problém sehnat na základě povinosti pěchotu do konfliktů, kde branci hromadně přicházejí k úrazu. Profesionální americká armáda i námořnictvo z hlediska lidského potenciálu jsou přetížené enormním nasazením za posledních deset let. Vojenská angažovanost spojenců...

Hodně napoví volby v Egyptě na podzim. Můj názor je, že muslimské bratrstvo tam získá velký přímý nebo nepřímý podíl na moci, a tihle nebudou poslušně skákat, jak se jim pískne. Pokud bude odstraněný Kadáfí, tak to bude velký vliv i na Libyi. Nepochybně se to projeví v Jemenu, Sudánů a jinde. Zásadně to změní geopolitiku celého Středozemí a bude to mít důsledky, které bombardovaním ani okupačními armádami nebudou řešitelné.

247529

8.7.2011 8:07

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 195.?.?.?

Reakce na 247520

re:kysučan..

Ak vieš používať indukciu a dedukciu v rámci identifikácie a odhadu tendencii, nepotrebuješ dôkazy. Ak odhad, tvoja metodológia spracovania informácii zodpovedá realite, dôkazy prídu samé. Takto funguje predikcia. Mien som tu pár uviedol. Ostatne nie sú podstatné. Podstatné sú metódy. Nezababrávaj sa "dôkazmi". Indukcia bola dávno podrobne metodicky spravená. Ak chceš, skús ju urobiť sám, alebo s kamarátmi. Prídete + - k tým istým výsledkom, metódam poznávania objektívnej reality.

Opakujem po 100+1. krát:
Ide o metodiky priblíženia sa objektívnej PRAVDE, nie o PRAVDU ako takú v poslednej inštancii, nemennú a dogmatickú. Akékoľvek "dogmy" sú neprípustné. Všetko sa vyvíja. Realita nie je v tomto zmysle taká, ako ju interpretuje dnes spoločnosť, školstvo. Je veľmi príjemná. Presne opačne, ako v demagogickom filme Matrix. PRAVDA je v daný dejinný moment vždy konkrétna z pohľadu HNR a dominantných objektívnych prírodných a spoločenských tendencii. Snažte sa myslieť reálne pozitívne, nie hľadať stále odlišnosti.

TATKO je v poriadku. Je tu už nejaký ten "čas" a nie je masochista. Máme používať, čo nám bolo dané. Nihilisticky ignorujeme pravidlá. Nechali sme sa vmanipulovať do takej situácie, kde sa nám to vidí ako prijateľné riešenie. Je to samozrejme omyl. Nie sme pupkom sveta ako 5-ročné dieťa. Slová karma a osud sa dájú rôzne pochopiť a zasa ide o to, nakoľko je obraz, ktorý v tebe vytvárajú, blízky realite.

Mojou snahou je zostať vo vecnej rovine a hlavne ísť čo najviac na podstatu, základ. Len tak môžeš riešiť detaily každodenného života, resp. sa snažiť ich dostať do stavu samoriešenia v ideálnom stave cez skorigovanie, prerobenie vlastného podvedomia, prehodnotenia vlastných stereotypov na ich adekvátnosť realite a jej potrebám, cieľom. Pomáhať si v tom navzájom. Pre samostatného jedinca je to z objektívnych dôvodov v podstate nemožné. To sme tu rozoberali..

Občas trochu prehusťujem, to hej, no momentálne nemám čas vymýšľať príbehy, rozprávky. Navyše sa predsa len za posledných pár tisíc rokov ľudstvo v myslení našťastie trochu pohlo..

Riešenie konkrétnych vecí je na každom osobne, lebo má najviac informácii, faktológie o danom probléme. Ide o konsenzus na metodológii ich interpretácie. Tá samozrejme tieź podlieha optimalizácii. Ak ti ja dám riešenie, vždy ho musíš prehodnotiť na tvoje podmienky, keďźe nie som Boh, ani dáke vudu a nepoznám ich podrobne. Hádam nečakáś na dákeho zázračného kúzelníka Godota, ktorému urobíš kult, budeš sa mu klaňať a ten za teba všetko vyrieśi? To si na zlej adrese a choď hľadať inde. MYSTIKA NEEXISTUJE.

Treba veľa chápavých jednoducho uvažujúcich ľudí. Trvalo mi roky štúdia a praxe, kým som naozaj trochu lepśie pochopil reálne fungovanie spoločnosti. teraz je našťastie všetko k dispozícii na nete. Vždy bolo hodne ľudí, čo toho malo dosť, no až ned...Automaticky kráceno

247534

8.7.2011 13:00

RE: Pokud nefunguje plán A

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 247534

Zdravím udo,

>Ak vieš používať indukciu a dedukciu v rámci identifikácie
>a odhadu tendencii, nepotrebuješ dôkazy. Ak odhad, tvoja
>metodológia spracovania informácii zodpovedá realite, dôkazy
>prídu samé. Takto funguje predikcia. Mien som tu pár uviedol.
>Ostatne nie sú podstatné. Podstatné sú metódy. Nezababrávaj
>sa "dôkazmi". Indukcia bola dávno podrobne metodicky spravená.
>Ak chceš, skús ju urobiť sám, alebo s kamarátmi. Prídete +
>- k tým istým výsledkom, metódam poznávania objektívnej
>reality.

V podstate máš pravdu...Tak šupni sem Tvoju predikciu vývoja vo svete do r. 2015-2020.Máš na to všetky predpoklady.Trošku sa zahraj na Nostradama...☺
Môžeme to tu potom viacerí podrobiť prevereniu, vzhľadom na objektívnu realitu.Aj keď ďalej filozoficky píšeš,že PRAVDA nie je dogmatická a všetko sa vyvíja.Sľubujem, že budem myslieť pozitívne.


>TATKO je v poriadku. Je tu už nejaký ten "čas" a nie je
>masochista. Máme používať, čo nám bolo dané. Nihilisticky
>ignorujeme pravidlá. Nechali sme sa vmanipulovať do takej
>situácie, kde sa nám to vidí ako prijateľné riešenie. Je to
>samozrejme omyl. Nie sme pupkom sveta ako 5-ročné dieťa.
>Slová karma a osud sa dájú rôzne pochopiť a zasa ide o to,
>nakoľko je obraz, ktorý v tebe vytvárajú, blízky realite.

Hmmm...radšej mám toho večerného pragmatickejšieho uda, ako doobedného (pracovného) filozofického uda1.

[smích]

Na Godota ozaj nečakám,on hajzlík aj tak určite nepríde.
A riešenia sú na každom z nás...denne ich musíme absolvovať pomerne hodne a hľadanie k tomu patrí...
Kto hľadá nájde...vždy pochopiteľne záleží, kde človek hľadá a čo nachádza.
Kvitujem, že sa delíš o svoje "letité" poznatky. A reakcie, aj tie negatívne, ber pozitívne. Aspoň máš dôkaz, že to niekto číta...A niečo pozitívne si z toho zoberie.
[smích]

247543

8.7.2011 23:23

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 31.?.?.?

Reakce na 247543

re: Kysučan..

Čo presne bude globálne zajtra a dokonca pozajtra a o tisíc rokov [smích] sme tu tiež neraz s Vojtom, Ľubom a ďalšími rozoberali. Napr. tu: "čarovná predpoveď "

V čom a prečo podľa teba nemám pravdu si už napísal. Skús začať opačne, dialekticky. V čom a prečo by som mohol mať pravdu. Je to konštruktívnejšie pre teba, pre mňa a pre nás všetkých [smích]
Také malé cvičenie z filozofického poradenstva pre firmy a rôzne organizácie:
1. Skús si predstaviť situáciu, za ktorej by som mohol mať pravdu.
2. Skús si pár krát predstaviť čo je to čas a jeho rôzne varianty(tiež to tu bolo veľa krát.. pomer frekvencii zmeny dvoch procesov, pričom jeden vezmeš ako etalón)

Napr. frekvencia denného(rotácia zem okolo osi = jedna z astronomických frekvencií, jednotiek, etalónov) prijímu potravy a ako sa pri tom a potom cítiš? Mení sa pomer za posledné roky za rôznych okolností - stres, relax,..? Aké to má dôsledky na tvoju váhu a psychické a fyzické zdravie celkovo. Zmena zloženia stravy,..
Porovnaj s frekvenciou biologickéj obmeny generácii (4-5 za 100 rokov) a vplyvom stravovania(životosprávy, nálady, pohľadu na svet, plodnosti,.. ) na jeho posuny. Porovnaj s frekvenciou zmeny kultúry podmienenej zmenami technológii(t.j. výroby a prípravy jedla,..) a krátkodobými a dlhodobými dôsledkami pre teba a tvoje blízke a širšie okolie..
Hraj sa s tým a postupne identifikuj viac a viac procesov a ich trendov miestnych(meniacich sa rýchlo) a globálnych(pomalých, nízkofrekvenčných, dominujúcich miestnym).

Navrhni túto hru prípadne v rôznych obmenách svojim kamarátom a po pár mesiacoch, rokoch, by z Vás mali byť celkom schopní prognostici, páni svojho osudu. Pracujte podľa možnosti dialekticky (tandemne, či polytandemne starogrécky, nie hegelovsky). Potom je už iba na Vás, ako s týmito "prorockými" schopnosťami naložíte, či egoisticky, alebo neegoisticky. Platia totiž isté objektívne pravidlá, morálne zásady a ich dôsledky. Tiež som ich tu popisoval. Základy BOZP psychohygieny. Ich porušenie môže znamenať aj smrť. Táto známa jednoduchá psychologická technológia má slúžiť ako cesta k Ľudskosti, k Človeku. O tom čo, kto je to Človek sme sa tiež bavili.
Bonne chance

Opakujem: Ide o metódu priblíženia sa realite. O algoritmy neustálej optimalizácie identifikácie aktuálnych tendencii a následných prognóz ako globálnych, tak aj v osobnom živote. Aby sme nežili v tak riskantnej ilúzii. Skús to predýchať a prípadne pomaličky začať experimentovať. Napísaného tu bolo dosť a už fakt myslím ideme predsa len trochu od témy článku. Ak chceš, pošlem ti nejaké posledné materiály v slovenčine. Síce neúplné, no použiteľné. Všetko sa vyvíja.
V tom má tebou spomenutá hláška "Panta rei" pravdu.

A dyik za REAKCIU [smích]

Večerný u.do

247579

9.7.2011 1:20

RE: Pokud nefunguje plán A

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 247579

Zdravím večerný udo,

ale Ty máš pravdu, aj ja mám pravdu, aj Vojta má pravdu...a aj iní, ktorí tu píšu...Pravda je filozofická kategória, ktorá môže a aj je vykladaná mnohými spôsobmi...účelovo menená a mystifikovaná...
Ale TY nočný udo veľmi dobre vieš, že na to som sa Ťa nepýtal...
Opakujem, veľmi dobre to vnímaš, ale zahrávaš to do outu.Ja...my obyčajní ľudia čakáme od filozófov, politikov jasné odpovede...Aký je bežný výsledok...Dialekticky si musím priznať, že výsledok je veľké HOVNO...sorry.
Prečo vy filozófi musíte všetko sprzniť...Prepáč za výraz, ale iné ma nenapadá...
Mňa udo vôbec, podotýkam vôbec ,neinteresujú filozofické debaty o algoritmoch priblíženia sa realite, alebo tandémových cvičeniach , resp. filozofických otázkach zo školenia pre vyšší management...To je viac menej už za mnou...Tiež som bol odrbkávaný určitou svorkou psychopedagógov s firemným pentagramom a bradatými drístami...
Už to na mňa neplatí...
Ani biologická obmena, resp. frekvencia uvoľňovania biologických jedincov do svetového biopoľa (reinkarnácia?) so svojou kultúrou nesenou v DNA a vplyv trendov pomalých, meniacich sa, bipolárnych, multiplexových...atď. ma taktiež už neohromuje...
Ak hráš hru, tak stále čakám na dialekticky jasnú predpoveď počasia do r.2020.Potom to môžeme hrať...Ináč s TEBOU vo filozofickej, nič konkrétne nehovoriacej rovine, nemôžem hrať!
Predsa si len iný filozofický káder, ako ja. V tých konkrétnych javoch a dejoch vo svete tiež troška tápeš ( to je len moje neauditované pozorovanie ), ako my ostatní a hľadáš ...
Ale na to sme tu, aby sme hľadali a boli zvedaví...
Filozofické témata a poučky môžu pomôcť, ale obyčajne im nikto nerozumie...Veď vieš, len 2 % z Gaussovho rozdelenia...a mnohí tu chýbajú, resp. mnohí ani neráčia sem niečo napísať...
Ber to ako povzbudenie pre jasné a nespochybniteľné noty pre ovečky, aby TATO mal z Teba radosť, ako sa mu púčik vyvinul a pracuje pre blaho ľudského pokolenia.
To myslím úprimne vážne, bez žiadneho sarkazmu alebo irónie!

Kysučan

247585

9.7.2011 20:36

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 31.?.?.?

Reakce na 247585

re: Kysučan..

Ty si si evidentne vôbec nečítal uvedené linky. Máš tam komplexnú podrobnú odpoveď. Nebuď lenivý, resp. nehraj tu debila prosím ťa. Alebo to robíš naschvál, ako tu poniektorí upozorňovali. Ja som tiež dávnejšie vyslovil podobné podozrenie.. No čo už..
Komu niet rady, tomu niet pomoci. Najpravdepodobnejšie varianty globálneho vývoja budúcnosti sme tu popisovali nespočet krát. Ktorý scenár panikáriaci režiséri GPP s ich prostriedkami manipulácie uvedených objektívnych tendencii momentálne pravdepodobne preferujú, analyzujeme dokola aj napríklad tu na fóre. Zrovna tak mieru chápania situácie obyvateľstva a jej tendencie.

Ty fakt chceš asi zostať "veriacim" a hľadať "mystické" predpovede kde teraz podporia, či vytvoria potenciál na lokálny konflikt, genocídu, ekonomický boom, či príslušnú fluktuáciu v početnosti populácie. To chceš naozaj úmyselne rozbiť fórum hádkami o tisíc a jeden variánt subjektívnych pohľadov na realitu, bez snahy používania metód priblíženia sa k realite objektívnej. Potom by som radšej na tvojom mieste vrátil za triezva, či vo sne prijatých 30 strieborných. Hľadaj radšej mieru v osobnom živote a spoločnosti.

Vykopírujem ti teda z linkov výsek z obsahového prekladu metodík(Metodológia psychológie riadenia), keď si tak lenivý(uvidíme, či V. nezruší..):

Podobne boli vzdelávaní niektorí "vyvolení" od egyptských Domov života, až po súčasnosť.

Ako tvoríme(budúcnosť)?
Vedome vnímame 15-16bit/s = 7-9 rozlíšení typu áno/nie
(napr. obrázky filmu sa nám pri frekvencii väčšej ako 16obr./s začnú zlievať v plynulý film, t.j.postupne pri tejto rýchlosti strácame schopnosť identifikácie jednotlivých obrázkov)
Pri opísaní ľubovoľného životného problému(rozdiele medzi želanou a skutočnou situáciou)
V termínoch tvorenia(riadenia situácie, osudu) celkové číslo súčasne používaných kategórii naozaj neprevyšuje 9:
1.vektor cieľov
2.vektor aktuálneho stavu
3.vektor chybu nášho procesu tvorenia(riadenia situácie)
4.plná funkcia riadenia
5.súhrn koncepcii riadenia(cieľových funkcii riadenia)
6.vektor riadiaceho pôsobenia
7.štruktúrny spôsob riadenia
8.bezštruktúrny spôsob riadenia
9.kontrola rovnovážneho režimu v rámci jeho priebehu medzi danými referenčnými hodnotami
(silné a slabé riadiace manévry)

Podvedomé vnímanie v podstate nemá obmedzenia.
Informácia sa nahráva do podvedomia ako na pevný disk. Sú ich miliardy.
V daný moment však potrebujem na dané riešenie problému vždy jednu konkrétnu informáciu.

Pri vzniku problému prichádza informácia(od HNR). Môžeš ju vnímať, alebo nie.
Preto je tak dôležitá disciplína myslenia.

Svetonázor podmieňuje dlhodobú pamäť. Prichádzajúca Informácia môže kaleidoskop(chaos) zväčšiť, ale môže aj pomôcť postupne zmeniť svetonázor na mozaiku.
Keď nevenuješ pozornosť prichádzajúcej informácii, pôjde do podvedomia.
Vnímanie...Automaticky kráceno

247612

15.7.2011 14:55

RE: Pokud nefunguje plán A

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 247612

Zdravím udo,

>Ty si si evidentne vôbec nečítal uvedené linky. Máš tam
>komplexnú podrobnú odpoveď. Nebuď lenivý, resp. nehraj tu
>debila prosím ťa. Alebo to robíš naschvál, ako tu
>poniektorí upozorňovali. Ja som tiež dávnejšie vyslovil
>podobné podozrenie.. No čo už..

Tá konštatácia je troška slabá duchom. Myslel som si, že už si prekonal ranné obdobie filozofickej nadutosti objavených "skutočnosti" medzi nebom a zemou...Aspoň tak som si to uložil do mojej(?) podvedomej operačnej pamäte.
Ja som ich udo čítal...
Napísať niekomu ..."nehraj tu debila prosím ťa"(aspoň to Ťa malo byť také mäkkšie)...
Nebojíš sa, že to bude mať negatívne dôsledky v rádu dní alebo nanajvýš mesiacov...veď vieš ...

Pozri, ja nerobím Tebe a ani iným debila,ktorý by niečo robil naschvál...To si setsakrametsky vyprosujem! Všetci hľadáme..., pretože,ako ho familiárne pomenuvávame - TATO nám chce niečo povedať, pretože nie je spokojný s tým vývinom, kde to dopracoval...
Som len jednoduchý pragmatik a nie všadeohýbajúci sa filozóf!
Dlho som si myslel, že len matematici môžu jednoduché veci podať tak zložito. Oh, ako hlboko som sa mýlil...
Chápem, že pojmový aparát na presné vyjadrenie je pre vás alfou a omegou...Tým sa vzdiaľujete od bežných ľudí ešte rýchlejšie, ako od ľudí odtrhnutí politici...

>Komu niet rady, tomu niet pomoci.

Pokús sa hlboko zamyslieť nad tou vetou, čo si napísal...

Vektor cieľov...
Vektor súčasného stavu...

atď.

Myslíš si, že 95 % populácie vie, čo je vektor (úplne a správne pochopená jednoduchá definícia vektora )??? A to v SR máme min. 15 % VŠ vzdelaných ľudkov (+/- nechce sa mi to hľadať).

Pýtam sa.
Pravdepodobne na tomto fóre pôsobíš už niekoľko rokov.Kde ste sa dopracovali, k akému počinu, ktorý by posunul túto démonkratickú spoločnosť do lepších variantov jej fungovania.
Alebo vnímaš súčasný stav ako dobrý, ktorý treba jemne škrabkať v smere vektora dobrého stavu...

Tu by sme potom mali zaviesť jednoznačnú definíciu dobrého stavu spoločnosti.Skús ju definovať...tak ľudsky...


Kysučan

248042

15.7.2011 20:03

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 248042

1.Aj toto je jedna z dôležitých foriem práce. Zvyšovanie miery chápania populácie.
2.Jednoducho si pozri ľudové rozprávky, povesti, piesne..proste folklór. Všetko mnou popisované tam máš.
3.Všetko podstatné som ti z viacerých strán vysvetlil. Ktoré z tých materiálov, sociálnych, ekonomických a ďalších analýz a konceptov riešení si si čítal? Zo spôsobu kladenia tvojich otázok je evidentné, že ani jednu. Tak aspoň prosím ťa vyslovene neklam.
4.Dva krát som ti písal, aby si mi poslal svoj email. Pošlem ti aspoň základ. Niečo aj v slovenčine. Hádam sa budeš vedieť doma cez víkend 1-2hoďky sústrediť aspoň na úvod a stručný prehľad. Nebudem to tu znova nalinkovávať. Opakovane to bolo uvedené. Aby sme nemleli dokola to isté. Možno ti ale naozaj ide z nejakých dôvodov len o to. Možno je tvoje tliachanie platené. Moje nie je.
Ak sa, čo sa teba týka mýlim, tak soráč.

Dokáž podľa možnosti opak tým, že dáš po preštudovaní aspoň časti materiálov nejaké chápavé otázky, ktoré nás všetkých posunú ďalej.
Čau

248097

16.7.2011 17:00

RE: Pokud nefunguje plán A

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 248097

Čau udo,


Súhlas. A na viac nemáš (nemáte)? Čo tak vlastný web v slovenčine...Nič také v SR neexistuje...
P. Stwora Ťa "rád" vyhodí pri aj sebemenšom útoku (spochybnení) na svojich tradičných prispievateľov...Tie rozprávky, báje, povesti všetko je to môjmu srdcu blízke.Neviem, čo autor chcel tým povedať...


Nevedomosť, resp. asi určitá zaujatosť, predurčuje zlé implikácie voči určitej osobe, oponentovi, kolegovi...atď.
To "evidentné" sa mi páči...To je silne dogmatické...Pýtam sa prečo?
Minimálne musíš priznať, že čítam nejakú dobu Tvoje príspevky a keďže nemám Tvoje IQ, vzdelanie, pohľad na svet, Tak sa pýtam...
Ja viem, asi primitívne pre Tvoj intelekt...Vy mladí ste už popapali celú múdrosť vekov a spoločenského vývoja, tak je Ti zaťažko to vysvetliť...Resp., ako tvrdíš, všetko sme tu už preberali (taký troška chorý prístup prednášajúceho).
V jednoduchosti je krása...Skús si znova prečítať tie rozprávky, báje a povesti...Sú nádherne a jednoducho spísané pre chápanie pospolitého ľudu.
TU by si mal znovu začať pri svojom štúdiu, ako je možné dosiahnúť zvýšenú mieru chápania bežného národa...Ak Ti rozumie len percento populácie, tak žiadna sláva...
Koľko bežných ľudí, ktorí čítajú tento web chce s Tebou diskutovať? Koľkí, z tu siahodlho pišúcich majú reakcie na Tvoje príspevky? A koľkí z nich si niečo zobrali do svojho vedomia?
Urob si stručnú retrospektívu...

Z Tvojho 4. bodu je zrejmé, že si ma zaradil do svojho výseku mozgu, ako s prepáčením kokotka...(taký sprostý výraz, ale momentálne ma iný nenapadol.To sa dá zase vysvetliť,že moje podvedomie mi to tak nalinajkovalo...nie...)
Bohužiaľ (☺) nie som nikým platený. Možno by si mal mať už vyššie vedenie NR , na takej vyspelejšiej úrovni, aby si to vedel rozlíšiť...
Ad môj e-mail: ak by som Ti poslal správu, tak z nej by si jednoznačne dedukoval mnoho informácii o mojej osobe.Nechce sa mi vytvárať, nejaký alias, aby som sa za neho skryl...
Otvorene Ti poviem, že mňa filozófia takmer ničím neoslovuje.Písal som Ti už neraz, že som pragmaticky založený človek.Poznám mnohých filozofických mysliteľov od starej gréckej školy po novodobú súčasnosť, samozrejme len povrchne.Ničím ma neoslovujú ich filozofické tliachania, ako si to napísal na moju osobu.Sú to len slovné cvičenia poplatné dobe , svojmu egu a veľmi úzkej skupine ľudí. Nič dobré z nich nevzyšlo už za veľmi dlhú éru...
Pozri, ja som už pomerne starý človek, aby som sa snažil niečo dokazovať...
Ty musíš dokazovať...rada starších potom pokýve hlavami...

Ak Ťa moje jednoduché otázky unavujú, tak prepáč...

Nebudem Ťa už viacej unavovať primitívnymi otázkami, aby si expandoval svoju, troška zviazanú myseľ.

Rozvíjaj svoje schopnosti a vedomosti pre blaho všetkých bežných ľudí.K tomu nech Ti dopomáha náš TATO.

Ďakujem a

Maj sa

Kysučan

248159

17.7.2011 9:31

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 248159

V istom zmysle..
Ja neviem viac, ako ty a ty nevieš viac, ako ja.(Sokrates)

Nehraj tu prosím ťa urazeného. Kladieš otázky záporne smerom do absurda. Tak ako ťa naše zdeformované pseudoškolstvo(česť pozitívnym prvkom..) nastavilo.
Chcem len, aby si začal používať gebulu.
Ak hľadáš dákeho prevteleného guru, Ježiša, Budhu, či Mohameda,atď.., alebo dáku kultovú "autoriťu", ktorá má za teba myslieť, tak si na zlej adrese a hľadaj ďalej po sektách a "vševedúcich" ufónoch. Myslel som, že si z toho vyrástol.

Urob si inde nik-mail a pošlem ti dáku klasiku v slovenčine. Haker hádam dáky si [smích]
Ja stránku ohľadom tychto veci momentalne neriešim.
Nemám na to čas. Aj tak je toho na nete dosť.
Špecializovaných stránok s popísanou tématikou a pohľadom je min.okolo 20.
Po x-tý krát tu uvádzam na úvod štúdia:
kratky kurz kultúrneho inžinieringu-bezpečnosť polit.marketingu
Tých materiálov, publikácii sú ale desiatky, stovky. Aj omnoho obsiahlejších ako tento(498 strán). Navyše stále vychádzajú nové. Skús aspoň tento základ. Je to zatiaľ najlepšie a najkomplexnejšie, k čomu som prišiel, no nie je to samozrejme dokonalé a všetko pre naše podmienky použiteľné. Na lietajúce pečené holuby narazíš aj tu u nás len ťažko. Myslenie občas trochu bolí a stojí čas, no netreba sa toho až tak báť..

Ak nie, v angličtine tam je napr. analýza Matricových systémov. Je to zčasti formou príbehu, ktorý možno poznáš. Súbor sa volá v skratke Matrix. Má len 24 strán. To hádam už zvládneš.
praktické príklady fungovania a projektovania matricových systémov riadenia podvedomia cieľových skupín v globálnom politickom marketingu..Naozaj pomerne jednoducho laicky vysvetlené.

Ak tam pobeháš, hodí ťa to na celý systém prelinkovaní.
Niečo aj v iných rečiach..Online knižnice textové, video, mp3. Niektoré sú univerzitné, iné zasa špecializované kurzy pre špecializovaných manažérov, politológov, políciu, armádu..
Malo by to vedieť čo najviac ľudí. Hlavne mladých. Starších často žiaľ budúcnosť natoľko nezaujíma. Uniká im, bo sa snažia žiť v prítomnosti a tým, že nechápu ani tú(keďže sa radikálne zmenila a mení), nemôžu riešiť, čo ďalej. Chcú často len nejako "dožiť" túto pre nechápavých "šialenú" dobu. Potom sa čudujú, že nemajú u mladých rešpekt.. Pritom by mohli v istých veciach pomôcť.

Skúšaj, preveruj, aplikuj a dopretváraj v osobnom živote.
"Zázraky" neexistujú. Nečakaj na ne.
Všetko je o miere chápania (metodike práce s informáciami) a postoji(svedomí).

Prípadne pošli ďalej, ak o takých veciach diskutujete s kamošmi.

Veľa šťastia.

248182

18.7.2011 16:08

RE: Pokud nefunguje plán A

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 248182

Zdravím udo,

človek je aj tým človekom, že dokáže niekoho osloviť...
Obyčajne pekným slovom alebo pozdravom,že sa svoj myšlienkový pochod snaží nastaviť na vlnu "prijímača" toho druhého človeka...

Ak je to také ambivaletné, tak po zvážení pochopíš,že toto nie je ono, ako sa človek správa voči druhému...
Možno chápeš, alebo by si chápať mal.
Možno vás to, ale pri EQ nedoučili, resp. si chýbal na prednáškach.Hold EGO človeka sa vždy presadzuje...

Z toho pohľadu Tvoja citácia Sokrata a ďalšia veta:"Nehraj tu prosím ťa urazeného" a ďalšie nasledujúce vety tiež veľa vypovedajú...
Prečo chceš so mnou vlastne sprostredkovane komunikovať ???
Aby som začal používať gebulu? Hmmm...

Taktiež ďalšia perla nadradeného pisateľa:" Myslel som, že si z toho už vyrástol".
To sú také silne agresívne vyjadrenia skrytého typu :Ty blbec, musíš stále študovať a učiť sa, lebo si ešte nedorástol na to, kde sa nachádzam už JA...
Si zle naprogramovaný chybným školstvom, ktoré Ťa dopracovalo k negatívnemu mysleniu a nepochopeniu toho, čo Ti chcem sprostredkovať...
Veď všetko je jasné, len Ty si somár...žiaden Ježiš,Budha,Mohamed,dalajláma a iní guruovia Ťa nespasia...

Prečo si Ty udo vlastne myslíš, že to učenie, ktoré tu sprostredkovávaš je to skutočne PRAVÉ??? Čo Ťa k tomu poznaniu doviedlo?

Ja už taktiež veľmi dávno neverím v Ježišov,Mohamedov a iných oblbovačov. Ale prečo to, čo Ti sprostredkovala "ruská škola" má byť to pravé vořechové???
Keď si prečítam mnohé príspevky tu na Zvědavcovi, tak cca 95 % je nekonzistentných s teóriou, ktorú tu proklamuješ...A to sú mnohí hold uznávaní autori.

Proste si tomu, po vyhodnotení svojim ľudským vybavením, uveril...

Ale ani to, čo sa dáva verejne na známosť, nemusí byť TO, čo je nejaká absolútna (skutočná) pravda - nechcem zachádzať do filozofickej úrovne...
Vždy sa môžeme, so svojim nedokonalým aparátom, len blížiť k nejakej objektívnej pravde.Realita nás mnohokrát presviedča, že to čo sme si mysleli, musíme setsakramentský veľmi rýchlo prehodnotiť...

Jednoducho - stará hra môže pokračovať na inom leveli...A ona aj pokračuje...

Alebo si už myslíš,že všetko je jednoduché, priehľadné, ako častokrát píšeš a Ty si už úplne dozrel na TO, čo nám bolo dlhé roky všetkými možnými spôsobmi skrývané a kamuflované?

Ak áno, tak pred Tebou smekám klobouk a nemám žiadne ďalšie otázky.Budem Ťa už len čítať.


[smích]

Kysučan

248267

19.7.2011 0:05

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 248267

Zrovna tak skáčem z jednej úrovne do druhej, ako ty Kysučan.
Oživuje, dynamizuje to diskusiu a vyvoláva emócie.
Ak si definujeme parametre úrovne, na ktorej sa chceme baviť a tá je obom viac-menej známa, môžme niečo konkrétne riešiť.
Inak dialóg hraničí so small talkom a doberaním sa, takým divadielkom pre ostatných, ktoré však tiež môže mať z jednej, či druhej strany svoje ciele. Myslím, že chápeš..

Tiež som len obyčajný človek, ako Ježiš, Kysučan, Budha, Vladimír, či Mohamed,.. a teda mám aj emócie a ego. Dokonalý je možno tak Boh..Okrem toho sú emócie k životu potrebné(iba v istých situáciách nemajú miesto).
Ak si si z časti toho, čo som písal, niečo zobral(vidím, že istý kúsok hej) a použiješ to pre obecné dobro, bude to fajn. Vidím aj na viacerých ostatných podľa štýlu ich príspevkov, že oni si tiež niečo z toho zobrali. Časť cieľov sa teda naplnila.

Po x-tý krát opakujem:
Prístup z pozície základov Sociálnej bezpečnosti nikdy neašpiroval na absolútnu pravdu, "dogmu" v poslednej inštancii a sú v ňom viaceré veci s ktorými nesúhlasím. Uvádzal som ktoré..
Mnohé je však docela použiteľné. Je to Metodológia(spôsob) hodnotenia a priblíženia sa pravde. Hodnotím ju pomerne pozitívne a hľadám ďalších konštruktívnych spolukritikov. Konkrétnu plnú pravdu daného okamihu pozná asi naozaj iba TATO.

Spoločnosť a jednotlivec nemôže existovať, rozvíjať sa bez myšlienok, ktoré ju spájajú, dávajú jej zmysel. Dnes u nás dominuje ideológia: "Výhodné predať" - čas, život, obličku, zdravie,..
Asi sa zhodneme, že je minimálne trochu problematická..

Preštuduj si aspoň spomínaný úvod k uvedeným materiálom a daj prípadne lepší koncept, ideológiu. Som samé ucho. Deštruktívne kritizovať, provokovať bez uvedenia alternatívy je ľahké.

Jou..k tomu Sokratovi som zabudol dodať..
"Všetko ostatné je (zatiaľ)nepoznané"

brú

248313

20.7.2011 16:30

RE: Pokud nefunguje plán A

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 248313

Zdravím udo,

dobre, pozriem si tie materiály, aby som sa aspoň trošku naladil na Tvoju nôtu.

K tomu citátu od Sokrata...
Celkom - ako vydarený potomok delfskej Pýtie - si ten jeho citát "Scio me nihil scire" troška ošálil vo svoj prospech... [smích]

248478

21.7.2011 1:16

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 195.?.?.?

Reakce na 248478

Nie som nihilista.
"Viem, že nič neviem" nepatrí k mojim preferovaným myšlienkam. Ťažko ho pozitívne interpretovať.
Pýtia fetovala a interpretovali "kňazi"=mnohí známy a menej známi antickí "filozofi". Presne ako dnes profesori, či biskupi. Na trochu vyššej úrovni chápania medzi nimi nie je principiálny rozdiel.

K mnou citovanému výroku "Ja neviem viac, ako ty a ty nevieš viac ako ja" patrí obraz: Dva kruhy vedľa seba. Jeden väčśí a jeden menší. Väčśí symbolizuje Sokrata a menší jeho žiaka. Ostatné je nepoznané.
Presnejšie: je to príbeh o Sokratovi..
Necháp to zase prosím ťa tak, že sa chcem stavať do pozície tvojho učiteľa!

Nemôžem rozpisovať na šupu všetko úplne detailne na viacerých úrovniach. Nie je tu na to priestor a myslím, že to ani nie je cieľom tohoto fóra.

248525

21.7.2011 22:47

RE: Pokud nefunguje plán A

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 248525

>Nie som nihilista.
>"Viem, že nič neviem" nepatrí k mojim preferovaným
>myšlienkam. Ťažko ho pozitívne interpretovať.

Tiež som toho názoru, aj keď to malé hovienko čo vieme, sa aspoň pomaličky nabaľuje.

>Pýtia fetovala a interpretovali "kňazi"=mnohí známy a menej
>známi antickí "filozofi". Presne ako dnes profesori, či
>biskupi. Na trochu vyššej úrovni chápania medzi nimi nie je
>principiálny rozdiel.

Áno, veštby "klientom" interpretovali kňazi a pýtie si dopriali kúpeľ a fet.Ako ľahko sa potom veští...

Na margo tých novodobých kňazov a "kňazov" . V utorok som si pozrel "Sféry dôverné" - s programovým zameraním Biblia a život človeka.Predtým by som ten program veľmi rýchlo preklikol, ale keďže biblická koncepcia je Tvojou častou témou, tak som si tých pánov profesorov a docentov z teologických fakúlt vypočul.
Skutočne sa vo svojom oblbovacom remesle vyznajú...A keď som ich počúval a pozoroval, tak tie rôzné kresťanské zlátaniny o dedičnom hriechu, Hospodinovi, Ježišovi a duchovi,biblii a vede,nadradenosti judaizmu, slobode človeka atď. podávali tak úprimne a "vierohodne",že asi ozaj tomu aj veria.
Tak, ako tvrdíš...niet lepšieho agenta, ako ten, čo svojmu remeslu aj verí!
Až na jedného.Ten bol pomerne mladý s titulmi ThDr. a Ing., čo mi hneď bolo dosť divnô.
K trošku problematickým otázkam, ktoré od divákov moderátor pustil do éteru, sa vyjadroval veľmi filozoficky s množstvom czudzích slov, že asi ani cirkevná verchuška mu moc nerozumela, a pritom mal mal na tvári nasadený ľahký maskový úškrn klamára.
Tie jednoduché ovečky, ktoré to pozerali, museli zaiste kyvkať zaľúbene hlavičkami, akého to majú majstra tesára...
K tomu veľmi servilný moderátor, žiadna opozícia a program končil vypovedaním diváckej otázky, ktorá už zostala nezodpovedaná: A prečo tam nie je rabín Baruch Myers?
Nuž, aj režisér a moderátor vedia, koho chleba jedia...☺


>

>Presnejšie: je to príbeh o Sokratovi..
>Necháp to zase prosím ťa tak, že sa chcem stavať do pozície
>tvojho učiteľa!

Ale, veď Ty si filozofický učiteľ! Učíme sa celý život...

O tých kruhoch som napr. nevedel, terazky už zase je to hovienko o miliprd väčšie.

[smích]

Kysučan

248613

9.7.2011 20:39

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 31.?.?.?

Reakce na 247585

Svetonázor podmieňuje dlhodobú pamäť. Prichádzajúca Informácia môže kaleidoskop(chaos) zväčšiť, ale môže aj pomôcť postupne zmeniť svetonázor na mozaiku.
Keď nevenuješ pozornosť prichádzajúcej informácii, pôjde do podvedomia.
Vnímanie, pozornosť, koncentrácia je podmienená vôľou, spomínanou disciplínou myslenia.
Schopnosť sústredenie sa na jednu konkrétnu potrebnú myšlienku v danej situácii.
V školstve sa jej bohužiaľ stále zatiaľ nevenuje dostatočná pozornosť.

Intelekt (Rozum= schopnosť roz-líšenia, ro(a)z-um-u, rozlíšenia u danej osoby) je algori(y)tmus spracovania informácii. Viď etymológia indoeurópskych jazykov napr. sanskrt =sám skrytý - ra = svetlo, az = človek – um = myseľ, u m-ma = mama, pôvod, podstata, zrodenie..)

Spracovania(prehodnotenie) Informácie:
Na báze intelektu = indivíduu, prípadne kolektívu vlastnému algoritmu spracovania informácii závislému od miery chápania.
(z lat.inteligentio=chápajúci)
Pr.
Inteligentný politik = Čo chápajúci politik?
Poly-tykos(z gr. veľa názorov, zámerov, cieľov)
Intelekt je naviazaný na morálne štandardy: dobre, zle, neurčito
Pri skoncentrovaní mysle nastáva teda proces prehodnotenia informácii podľa tvojich štandardov.
Intelekt je zároveň kľúčom k vchodu do róznych agregátnych polí pod-vedomí(v ezoterike egregory) charakterizovaných príslušnou mat(r)icou, hustotou poľa, frekvenciou, fázovou rýchlosťou, amplitúdou, vlnovou dĺžkou,..

Plná funkcia riadenia, tvorenia:
1. Identifikácia nových faktorov v prostredí (informácii)
2. Formovanie stereotypu rozpoznávania týchto faktorov pre budúce podobné prípady
3. Porovnanie identifikovaného faktora s vlastným vektorom(hierarchiou) cieľov
Vzhľadom na jeho význam - použiteľnosť
4. Formovanie koncepcie riadenia (egoistická, alebo neegoistická), udržateľnej v zmysle predikcie
5. Organizácia štruktúr a algoritmov slúžiacich na dosiahnutie daných cieľov
6. Kontrola týchto štruktúr a ich koordinácia
7. Likvidácia vytvorených štruktúr v prípade straty kontroly nad nimi, alebo ich udržiavanie
s perspektívou použitia na ďalšie ciele.

Teda..nič nové. Len modernejšie, funkčnejšie pomenované.
Je rozumné používať aj tento malý výsek z metodík neegoistickyv rámci BOZP, ktoré som tu vysvetľoval a kontextu mojich ostatných príspevkov Na žiadosť upresním znova. V opačnom prípade vieš čo bude nasledovať.. Sú to vážne veci bežného života, keď ich prakticky použiješ. Nezneužívaj ich teda. Ani ostatní.

247613

8.7.2011 8:09

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 195.?.?.?

Reakce na 247520

re2: Kysučan pokracovanie..

Treba veľa chápavých jednoducho uvažujúcich ľudí. Trvalo mi roky štúdia a praxe, kým som naozaj trochu lepśie pochopil reálne fungovanie spoločnosti. teraz je našťastie všetko k dispozícii na nete. Vždy bolo hodne ľudí, čo toho malo dosť, no až nedávno prišiel net a mohlo sa to ucelene zverejniť. Zostáva len nájsť a premyslieť to. Linky som ti uviedol. Nič lepšie som nenašiel. Uvažuj vlastnou hlavou, hľadaj, pracuj a dávaj alternatívy aj ty a nečakaj na zázraky. Je ľahké kritizovať. Naše riešenia preverí čas a prax.

247535

6.7.2011 8:08

plán B

ladaaa 213.?.?.?

kdyz zklamala prostitutka z filipin, vytahneme tezsi kalibr - francouzkou spisovatelku..
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/238229-byvaly-sef-mmf-strauss-kahn-celi-dalsi-zalobe-za-sexualni-nasili.html

247422

6.7.2011 8:57

RE: plán B

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 142.?.?.?

Reakce na 247422

Kohn ani nijak netaji ze je prcak. Bohuzel se tlacil nekomu jinemu do zeli no tak prisla cernoska . Kohn se zeli vzdal a cernoska je odstavena. Bohuze pro Khona na scenu prichazeji jine krasavice ze kteryma si kdysi uzil. Cely pripad skonci tim ze pan Kohn ustoupi do ustrani. Proste ten pan prekrocil sve meze.

247424

6.7.2011 17:20

RE: plán B

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 247424

Presne tak. V pozici IMF vadil a musel byt odstranen.
Snazil se Strauss-Kahn o neco jako nas Dubcek? “We need a new form of globalization, a fairer form of globalization, a globalization with a more human face”, he said. “The benefits of growth must be broadly shared, not just captured by a privileged few. While the market must stay center stage, the invisible hand must not become the invisible fist”.
Z clanku je jasne videt ze prekazel.

247452

6.7.2011 23:12

RE: plán B

Saša 74.?.?.?

Reakce na 247452

>musel byt odstranen.

Překlad z článku:

V tiskové zprávě ze 4.4.2011 (číslo 11/114) ředitel IMF Dominique Strauss-Kahn řekl: „Potřebujeme novou formu globalizace, spravedlivější formu globalizace, globalizaci, s více lidskou tváří. Výhody plynoucí z růstu musí být široce sdíleny, nejen využity několika privilegovanými. Zatímco trh musí zůstat v centru dění, neviditelná ruka se nesmí stát neviditelnou pěstí."

Podobné "socialistické" myšlenky jsou smrtelný hřích!

247466

Příspěvků: 26

06.07. 04:52 Rene Bartosek  Pokud nefunguje plán A
06.07. 21:55 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
07.07. 16:40 Kysučan  RE: Pokud nefunguje plán A
07.07. 20:27 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
07.07. 21:59 Kysučan  RE: Pokud nefunguje plán A
08.07. 04:52 Rene Bartosek  RE: Pokud nefunguje plán A
08.07. 08:07 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
08.07. 13:00 Kysučan  RE: Pokud nefunguje plán A
08.07. 23:23 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
09.07. 01:20 Kysučan  RE: Pokud nefunguje plán A
09.07. 20:36 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
15.07. 14:55 Kysučan  RE: Pokud nefunguje plán A
15.07. 20:03 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
16.07. 17:00 Kysučan  RE: Pokud nefunguje plán A
17.07. 09:31 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
18.07. 16:08 Kysučan  RE: Pokud nefunguje plán A
19.07. 00:05 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
20.07. 16:30 Kysučan  RE: Pokud nefunguje plán A
21.07. 01:16 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
21.07. 22:47 Kysučan  RE: Pokud nefunguje plán A
09.07. 20:39 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
08.07. 08:09 udo1  RE: Pokud nefunguje plán A
06.07. 08:08 ladaaa  plán B
06.07. 08:57  RE: plán B
06.07. 17:20 vodnik007  RE: plán B
06.07. 23:12 Saša  RE: plán B

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 3

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 8

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 17

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 987,72 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
916 278,38 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 412