Diskuze k článku

Pravici nebo levici

Příspěvků 92

14.6.2011 6:49

Tři věci

Deformel radekhalak (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Ale musíme si uvědomit že člověk potřebuje 3 věci jídlo,pitnou vodu a zábavu.Pokud to nemá začne se bouřit.Teď jde vidět že nenažraná prasata která neví kdy mají dost,opasek utáhly moc a lidem se to přestává líbit.

245948

14.6.2011 9:18

RE: Tři věci

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 245948

Zapomněl jste na bydlení. To je ta největší zlodějina, jakou na nás tento náš úžasný systém vymyslel. [bliji]

245957

15.6.2011 7:52

RE: Tři věci

steve 97.?.?.?

Reakce na 245957

.. bydlet nemusite. Lkat nad hruzou holokaustu muzete i pod mostem.
Myslete vice pravicove a uvidite, ze 14. hodinova smena v lomu vam prinese mnoho vnitrniho uspokojeni. O to vice, kdyz svoji svacinu chleba s kunerolem poslete na svycarske konto obetem holokaustu ...
Hlavne - pravicove !!

246063

15.6.2011 9:10

RE: Tři věci

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246063

Jistě, pane Steve [smích] Kupředu, pravá - zpátky ni krok.
Jen mě tak trošku mrzí, že jsem to nevěděla dříve, tento týden jsem si totiž jen tak orientačně probírala staré účty a spočítala, že ve svých 34 letech jsem dosud zaplatila za čistý nájem (bez el. a plynu) celkem asi 640 tis. Kdybych byla pod mostem, tak jsem milionář [cool]

246066

15.6.2011 15:20

RE: Tři věci

Rejpal 184.?.?.?

Reakce na 246066

A kdo vas necha bydlet nekde zadarmo [zmaten]
Jen cikani maji tuto vyhodu [mrknutí jedním okem]

246084

15.6.2011 16:31

RE: Tři věci

Rejpal 184.?.?.?

Reakce na 245948

Clovek potrebuje k zivotu jen 2 veci: Najist se a jit se vys.at [mrknutí jedním okem]

246093

15.6.2011 21:11

RE: Tři věci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246093

Všeobecně se považují k zachování lidské existence čtyři základní potřeby - sex, potrava, vyměšování a TV. V uvedeném pořadí.

246120

14.6.2011 7:45

kolečko se opakuje?

six 87.?.?.?

Jestli je to pravda s tou volbou pravice, tak Španělé zcela promrhali šanci kterou měli. Místo aby vytvořili nový systém bez polit. stran, tak se nechali znova a znova oblbnout.
By mě zajímalo, co skutečně znamená fráze Homo sapiens sapiens.

245952

14.6.2011 9:49

RE: kolečko se opakuje?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 245952

>Jestli je to pravda s tou volbou pravice, tak Španělé zcela
>promrhali šanci kterou měli. Místo aby vytvořili nový
>systém bez polit. stran, tak se nechali znova a znova oblbnout.
Spanelsko na natlak EU zacalo snizovat statni vydaje. Pravice vytvorila kampan, ze za to muze levice. Vysledek voleb je logickym vyvrcholenim tlaku EU a okolnosti, kdo musel zacit s uspornymi opatrenimi. Bohuzel, byla to levice. Uz se nebude hledet na to, co je prapricinou vznikle situace. Nyni pravice se bude jen ohanet tim, ze situaci zavinila levice a pritom bude utahovat daleko vic, nez predtim levice. To, ze se to ve snadno vznetlivem Spanelsku neobejde bez odporu, si muzeme byt jisti.

245963

15.6.2011 8:02

RE: kolečko se opakuje?

steve 97.?.?.?

Reakce na 245952

.."co skutečně znamená fráze Homo sapiens sapiens."
-----
.. to platilo do chvile, nez prvni praclovek slohnul vedle v jeskyni penezenku a aby ji nemusel vratit - nechal se obrezat ..., vsechno potom uz je TUNEL !!

246064

14.6.2011 8:07

Možná

LM 80.?.?.?

je lidstvo dál, než je pro něj bezpečné. Snad technický pokrok tak silně předstihl morální a inteligenční vývoj, že dojde k sebezničení. Ekonomika je řízena nejhrubšími zvířecími pudy - touhou po majetku a moci. Takto se dá nějaké to století přežít v podmínkách středověku. Dnes naopak potřebujeme - díky existenci a vývoji neomezených přostředků ničení - celosvětovou dělbu práce a vládu řízenou silou rozumu. Taková vláda nám však nehrozí - lidé moudří se pohybují v jiných sférách, než je boj o moc. Každý, kdo chce vládnout, musí se na výsluní probojovat - čím špinavější boj, tím úspěšnější politik. Vládnou nám tedy zločinci. Skuteční zločinci. Ve srovnání s nimi jsou pouliční lupiči a zloději morální výkvět lidstva.

245953

14.6.2011 14:07

Vzpomínka na tatíka Marxe

----------- 77.?.?.?

Reakce na 245953

Vzpomínka na tatíka Marxe
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/stanislav-komarek.php?itemid=13428

245977

14.6.2011 17:17

RE: Možná

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 245953

S tím, že technický pokrok drtivě předstihl lidské chápání (mám na mysli ten selský rozum, logiku a chápání normálních lidí) a v tom je možná jádro pudla, s tím naprosto souhlasím. Řada životních situací, i každodenních (ani nemluvě o těch dlouhodobých), se stala (ať už právem, nebo uměle) tak komplexními, že se mi zdá, že většina vezme zavděk nabízeným jednoduchým "instantním" řešením. Ať je to plazmová TV na splátky na tři roky, rozsáhlé rodinné domy na klíč, kde náročná správa a měsíční náklady hrají menší roli, než obklady bazénu, no a samozřejmě hypotéka jako řemen.

Rozhodovací proces je zcela zmanipulovaný a obraz společnosti vypovídá i o tom, jak je zdiskreditovaný, protože výsledkem je značný nárůst dluhů a finanční závislosti u konzumentů. Producenti naopak bobtnají čím dál víc. Bojím se, že materialismus je v mojí generaci tak hluboce zakořeněný, že se tohle jen tak neobrátí. Moje generace je splátkami a dluhy zotročená na desítky let dopředu, a to, co si myslela, že nahoní elánem a ambicemi a IT inteligencí atd. tak ty získané prostředky, pokud nějaké jsou, utopí ve zboží falešné kvality. Ať už je to značkový polyesterový svetr za tři tisíce,

A nejlepší je ten falešný pocit štěstí, povýšenosti a bezpečí, který mladým dává ta trendová nálepka GREEN, EKO, BIO atd. Když je to inteligentní, poučené a smysluplné GREEN, tak proti tomu žádná, to je samozřejmě žádoucí. Ale ta znásilněná forma..nejvíc obdivuju ty, kteří mi říkají, že tou starou lednicí, kterou mám na chatě kde žiju, hrozně ničím naši planetu, to samé když si pro přístup v zimních měsících seženu starého džípa. Vysvětlit někomu, že využít do mrtě životní cyklus věci je lepší a výhodnější pro obě strany (pro mě i půdu co mám pod nohama) než kupovat stále nové a vychytanější produkty, a staré vyhazovat ještě před dosloužením, to je složitější než vysokoškolská matika.

Přemýšlím ale o tom, že bych udělal nějaký web, kde se bude přímo na tomhle paradigmatu stavět, a uživatelé tam budou moci vyměňovat věci za věci, nebo služby, zásadně však bez peněz. Jasně, cílovka je neporovnatelně užší, než aukro nebo bazary atd. Třeba cílovka ani neexistuje, to musím zjistit. Ale v principu, já třeba směním pět let starý komp, který mi už k práci nestačí, ale který někomu ještě jako chytrý psací stroj a browser v klidu vyhoví, a vyměním to třeba za staré vinyly, nebo za to, že mě dotyčný například předá dobré zkušenosti nebo naučí naprostým základům nějakého mě cizího řemesla nebo činnosti...

245993

14.6.2011 17:19

RE: Možná

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 245993

No a nejvíc mě sejří, když se takovej chytrej a zcestovalej chlap jako Kuba Vágner na mě směje z letáku v bance, z bannerů všude na webu a naštěstí nevím, jak moc je toho plná televize, ale odhaduju že zcela. Že to dělaj hokejisti, fotbalisti atd., na to už jsme si v Čechách zvykli, ale tohle je dobrodruh, pro mě a pro spoustu mých vrstevníků když jsme vyrůstali velkej příklad, prostě chytá ryby a cestuje všude po světě a dělá přednášky děckám atd., ale když ani ON nedokáže říct NE reklamě za miliony, tak pro mě je to takový znamení, že za tu záchrannou brzdu nezatáhnou ani ti poslední, kdo můžou, a že mamon a $$$ většinu českýho národa zcela pohltí. Pak už to bude ten typickej krysí závod - ty, co maj hodně, nikdy nebudou mít dost, a ty co maj málo, nikdy nebudou mít tolik, aby nebyl nikdo nad nima, komu by záviděli.

No, pro mě je to bezva v tom, že inzeráty a aukce budou plný měsíc starejch věcí, který dokážou sloužit další roky a roky, a nemusím prodat svoji budoucnost, abych si je mohl dovolit.-)

245994

14.6.2011 19:21

RE: Možná

martas300 68.?.?.?

Reakce na 245994

To je zajimava myslenka s tim webem.Verim,ze by se jiste naslo dost navzstevniku takoveho webu.Jen by me zajimalo,jak by jste si to financoval. [mrknutí jedním okem]

246010

14.6.2011 20:22

RE: Možná

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 246010

(prosím editora o výmaz té půlky, kterou jsem odeslal jako nepřihlášený a čeká na ověření)

Já si právě taky myslím, a z takového zběžného průzkumu a naťukávání kolem mám dobrý pocit, že by to šlo. Co se týče financování, moje výhoda je v tom, že sice nedokážu postavit dům nebo si opravit auto, ale tohle si navrhnu a naprogramuju sám. Takže půjde jen o to zaplatit sám sebe. A u mě je to jednoduchý, mě se to vrátí už na tom dobrým pocitu, že lidi budou mít o jeden způsob víc jak "jít do sebe" a můžu jim dát tu mikrovlnku, co mi přebejvá, nebo mrazák, kterej nevyužiju, no a taky na tom, že se někde starýmu hipíkovi na půdě už nebude prášit na LPčka The Doors .-)

Další zajímavá rovina je taková, když se role obrátí, tal tam někdo nabídne třeba potápěčskej neoprén, do kterýho už nenacpe pivní pupek.-) nebo fasádní zateplovací polystyren co mu zbyl, to je fuk co, ale mě se to bude hodit... tak jedna věc je nabídnout něco z toho svýho "arzenálu" nepotřebnejch věcí na výměnu, ale druhá věc je, pokud nic z toho věcnýho nebude pro druhou stranu zajímavý, tak třeba bude stát o nějakou činorodou pomoc, kterou můžu poskytnout, kdo se tím živí může třeba pomoct zabezpečit dům (činnost, takže rady a montáž, ne materiál), nebo přeložit něco z jazyků který umím já a on ne, nebo student práv jim může pomoci s nějakou smlouvou, za kterou by vyplázli u místního právníka ranec...

Požadavků na to mám hodně, než se do toho pustím, chtěl bych vyřešit:

1. jak se co nejvíc vyhnout PPL, DPD, tedy obecně jak vyřešit logistiku, protože co mě nejvíc točí, že tihle GREEN lumpíci si svoji bezva novou eko ledničku najdou na netu nejlevnější v e-shopu někde z Moravy a i ten rozdíl pár stovek jim stojí za nepodpoření svýho regionu a naplnění dodávky a kapsy PPLku nebo Toptransu (navíc moje zkušenost je taková, že pokud zajdu do místního a řeknu jim, že si to od nich moc rád vezmu, ať mají kšeft, ale ať mi jdou s cenou trochu dolů, že to co bych dal za dopravu dám radši jim - tak vyjdou vstříc). Takže nějak posunout tu myšlenku ještě dál a podporovat výměnu v rámci města, regionu, nebo nějak na ose, kde to lze mezi těmi dvěma předat co nejefektivněji. Protože nechat si poslat rychlovarku za stopade z brna do prahy není samozřejmě cílem.

246016

14.6.2011 20:24

RE: Možná

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 246016

2. Jak co nejpohodlněji, nejpřehledněji řešit ten samotný systém nabízení, inzerce. Protože krom lidí, co by takhle chtěli jen jednorázově vyměnit kolo pro sedmiletýho za kolo pro desetiletýho, tak tam budou i uživatelé jako já, co maj spoustu artefaktů, který rádi pošlou dál (něco jako garážovej výprodej jako se dělaj ve státech, akorát online.-) a zároveň maj víc věcí, který by se jim fakt hodily, a to samý činnosti, kde by nabídli pomoc, stejně jako by ji rádi přijali... Takže přidávat tohle po jednom jako individuální inzeráty mi přijde jako používat na svícení v paneláku louče.-) Ideální systém by byl že se člověk s nejnutnějšími údaji registruje a pak jen vezme svůj seznam věcí, které se mu válí na půdě nebo ve sklepě, a předatluje ho do formuláře... do pole pod tím vypíše svoje představy na revanž, no a teď babo raď, jak co nejvhodněji a nejrychleji pomoct spojit lidi aby našli "společnou řeč" ? Abych já našel někoho, kdo prodává elektrickou kytaru, to samé naopak, to jde přes klíčová slova a fulltext a kategorie, ale teď jak navrhnout algoritmus, který pro nás najde to společné, co dáme/vezmeme "protiúčtem" ? Napadá mě snad jen, že uživatel si tam vyplní v profilu všechno co nabízí plus všechno, za co by to byl ochotný vyměnit, tam se budou hledat křížové reference, no a tohle doplnit o možnost oslovit někoho, s kým kromě předmětu zájmu nic jinýho "papírově" nesdílím, a už formátem huba-huba, resp. klávesnice-klávesnice zkusit přijít na nějakej způsob.

Jak je vidno, je to v prenatální fázi ten nápad,-) A za každý další nápad nebo doplnění, proč to může/nemůže fungovat, budu moc rád. Stěžejní je samozřejmě informace, zda někde taková platforma/web už není, klidně cizojazyčně, radši podpořit něco fungujícího, než dělat nové zbytečně. Nebo se alespoň poučit a vyvarovat chyb.

246017

14.6.2011 22:47

RE: Možná

martas300 68.?.?.?

Reakce na 246017

Tak v technickych vecech Vam neporadim,na to jsou zde jini borci.Ale existuje uz u nas zajimavy web "Vse za korunu"

http://www.elimal.cz/vse-za-1kc/

Jinak mohu potvrdit,ze garage sale a yard sale v USA je velmi popularni cinnost,zejmena americanek.Versinou kazdou sobotu,nekdy i cely vikend,lide hodi sve prebytecne kramy pred garaz,a po par centech to vetsinou rozprodaj.Nejde ani tak o nejaky vydelek,jako spise o to,zbavit se svych prebytecnych veci a zaroven nekomu jeste pomoc.Moje zena obcas zastavi u takove garaze,a mohu rict ze kdyz nemate zrovna prachy,a potrebujete treba talire,pribory,sklenicky,atd. tak je prijemne tohle vse nakoupit za par dolaru.Take je dobre to,ze kdyz jiz nekdo nepotrebuje stary gauc,stul,zidle,tv,gril,atd.atd. tak to necha pred domem,vetsinou vecer nez rano odvezou popelari odpad.Vetsinou tam ty veci do rana nejsou,protoze se vzdy najde nekdo,komu se to jeste hodi.Sam jsem takto zacinal,a prvni mesice v teto zemi bez fin.prostrredku je tento pristup k nezaplaceni.Dnes to delam take,co nepotrebuju,dam pred dum,a do rana je to fuc.
Vidite,a to je treba jedna z veci,co si na americanech cenim,u nas by tohle nikdo nedelal.Taky kvuli predsudkum,prece si ja nebudu tahat pouzity stul do sveho domu.A proc bych to mel nekomu nechavat,at si trhnou,radeji to narezu a spalim.

Vim ze existuji tady v US i vymenne trhy,kde si lide navzajem vymenuji,ale nemohu k tomu rici vic,neb jsem na zadnem jeste nebyl.Ony se taky casto konaji u nejakeho kostela,a tomu se ja vyhybam [mrknutí jedním okem]

246030

15.6.2011 1:49

RE: Možná

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 246030

Garage sale mi právě přijde jako fajn myšlenka, a Vaše zkušenost to jen potvrzuje. Tak třeba se tu najde někdo další, kdo mi tu myšlenku pomůže začistit, a nebo to ve mně dozraje už samo, tak jako tak tady časem takový online garage exchange udělám.-) Mějte se a vyhýbejte se kostelům.-)

246051

15.6.2011 2:48

RE: Možná

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 246051

>Garage sale mi právě přijde jako fajn myšlenka, a Vaše
>zkušenost to jen potvrzuje. Tak třeba se tu najde někdo
>další, kdo mi tu myšlenku pomůže začistit, a nebo to ve
>mně dozraje už samo, tak jako tak tady časem takový online
>garage exchange udělám.-)
Cosi se mi plete (z rozhlasu, uz si nepamatuji stanici), ze v Praze pred casem bylo neco jako garage sale jiste skupinky nadsencu a hned meli za zadkem Kalouskovy nohsledy. A mam dojem, ze jim to zatrhli. Ted je u nas modni hlidat kdejake halirove obohacovani bez DPH, kdyz jsme miliardy vytunelovali.

Minuly tyden se mi pochlubil znamy z Kanady. Usporadal garage sale sesti rodin od patku do pondeli. Kazdy den od rana do vecera se stridali pri dohledu. Byl tam i neuspesny pokus o odcizeni pera (nas pan prezident to nebyl, ten clovek zazimovan v kapuci byl hodne opaleny, takhle multikulturarne zaonacene jsem byl nasmerovan na afro afro, a kalhoty mu div nespadly, udajne je drzel uz jen prebujely ud, kdyz ani pulky to nedokazaly). Pry prselo, ale lide prijizdeli prehrabovali se a nekteri i kupovali. Okoli meho znameho se zbavilo kramu za 2 tisice dolaru. Nasledujici patek vecer si povyrazili na party.

246052

15.6.2011 3:10

RE: Možná

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 246052

Právě já bych se chtěl na tom webu zcela vyhnout penězům, zkusil vynechat v maximální možné míře i ty doručovatelské firmy, prostě to udělat mezi lidmi, svépomocí, ne o penězích, ale o využívání zdrojů na jejich life-cycle maximum. Ale samozrejme dva tisíce babek jsou za "junk" z garáže moc fajn.-)

246053

15.6.2011 9:30

RE: Možná

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246053

Existují weby ve smyslu "daruji za odvoz", ale chtějí tam registraci, což zase sejří mě. Takže bych to s tím vaším projektem viděla optimisticky. Příklad - marně sháním už pomalu deset let cívky do starého šicího stroje. Vím, že je lidi mívají na půdách a ani neví, že někomu by se to hodilo. Nefunkční krásné staré šlapací stroje. Ten můj je plně funkční, jenže cívky jsou malé a když se k tomu dohrabou děti... inzeráty jsem si dávala, marně. No a na druhé straně se mi tu válejí nějaké PC komponenty, které jsou mi na prd. Jenže - není jisté, že ten, kdo by měl to, co potřebuju já, potřebuje to, co já naopak mám a mohu postrádat. Aby to nakonec nebylo jako v té pohádce o slepičce a kohoutkovi.

246068

15.6.2011 11:47

RE: Možná

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 246068

To s tou registrací, to je další věc, musím tam umožnit obojí, jak jednorázovej garage exchange, tak pro registrované možnost jak to zjednodušit a zefektivnit co nejvíc. A jak jsem říkal a Vy potvrzujete, základ bude vymyslet a najít způsob, jak spárovat ty dva.

PS: k tomu šicímu stroji, moje sestra byla švadlena a měla pak i jednu dobu obchod Singer (kterej jak jsem jí varoval bude muset zavřít do pár měsíců, protože teď už si nikdo takový šicí stroje kupovat nebude, bohužel) no a tak se rád zeptám, napište mi do zprávy co přesně sháníte.. nebo fotku. Cokoli, jen to přepošlu dál.

246070

14.6.2011 9:36

Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 90.?.?.?

Je sice pravda, že tak zvaná "pravice či levice" sledují stejný cíl, že v obou táborech se provádí korupce, nezákonné postupy a pod. Ovšem musíme přípustit, že nové vedení státu přeci jen přinese určité zlepšení, jinak by v příštích volbách splakala nad výdělkem. Takovým typickým příkladem je současná vláda. Postupuje v linii vlády předešlé, v linii vlády Topolánka. Stejný směr, stejná arogance, stejné tváře a podobně. Proto jí také lidé nechtějí a bouří se proti ní. Znamená to v příštích volbách značný vzestup socialistů a komunistů.
Ve článku je několik chyb. Na příklad - rudá barva byla barvou komunistů a ne socialistů. A komunisté tuto barvu nikdy neopustili. Pokud se týče minulých věků, pak rudou barvu měl vždy římský císař, používaly jí komunardi ve francouzské revoluci a pod.
Na konec - i tak zvaná sametová revoluce přinesla zlepšení jen relativní, řekl bych že nepatrné. Ale zlepšení to bylo. Stejně tak výměna politických směrů ve vládě přinese jen nepatrné změny, ale přinese je. Ovšem stav, který dnes panuje ve vedení státu hrozí, že by mohl nastoupit i nový "Hitler". A lidé by ho volili jen, aby se současné vlády zbavili.

245959

14.6.2011 14:43

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Aeternitas 89.?.?.?

Reakce na 245959

Nový Adolf nevznikne v malé české kotlině bez vlastního průmyslu, spíše zlo najdeme ve Washington, D.C., které vládne světu skrze vojenské účely na povel Britské monarchie. Adolf H. byl vnukem Solomona Mayer von Rothschild, na vzestupu moci byl financován buržuázní smetánkou, např. Rockfeller dodával ropu ponorkám, Prescott Bush měl ocelárnu v Polsku, kam chodili "pracovat" z konc. tábora Osvětim. Banky se podílely na financování Třetí říše, papež Pius XII také. Eugenika běžela na plné obrátky, tábory smrti byly vybudovány pro neetnický židy nebo pro ty, co zradili Judaismus, zlato z obětí holokaustu šlo do švýcarských bank. Chazarskými židy byli i polní maršálové Milch a Eichmann. Dneska je Německo obchodní firmou zapsané v obchodním rejstříku, základní kapitál je 25 tis. Euro, kancléř se stará o obchodní zákoník, vlastníkem je Velká Británie. Stejně tak v minulosti byly a jsou SSA obchodní firmnou náležijící Velké Británii, ACT of 1871 : corporation called United States, domovina vládnutí bank.

245978

14.6.2011 16:22

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 245978

Co prosím?

245979

15.6.2011 22:28

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Antiseptik 76.?.?.?

Reakce na 245979

Vida o tom jste nevěděl. Zjistěte si také jak je to z těmi "City States", London City, Vatican a Washington D.C. abyste byl trochu v obraze. Ono to není vždy jak to na první pohled vypadá, nebo jak Vám to media popisují, korporace nejsou jen typu MacDonald nebo Microsoft ale také takové co nejen že světu vládnou ke všemu neplatí daně neb nemají komu, leda sobě. Pak to všechno začne teprve vypadat zajímavě.

246129

14.6.2011 17:16

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 90.?.?.?

Reakce na 245978

Ale - to byste se divil, jaký Hitler se ujal moci v Portugalsku, nebo i v jiných malých zemích. Zatím Hitlerové jsou sledováni a zavčasu likvidováni. Teď je v likvidací Kadáfí.
Otázka nástupu dalšího "Hitlera" není v průmyslu a podporách světových bank. Je to systém vládnutí. O tom, jak se "uplatní" rozhoduje celá řada dalších faktorů.

245992

14.6.2011 21:09

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

six 87.?.?.?

Reakce na 245992

Co má prosím Kaddáfí společného s Hitlerem?
Ať se vám to líbí nebo ne, tak Hitler byl JEJICH loutka na ovládnutí světa. Metody se ale mění....

246018

15.6.2011 5:53

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246018

Ale líbí se mi to, proč ne. Ovšem Hitler byl loutka, která se vymkla jejich kontrole. Také Kadáfí byla loutka, která se vymkla jejich kotrole. Vzpomeňme si, jak jsme v sedmdesátých a osmdesátých letech Kadáfímu přáli.
Takových "Hitlerů" kteří se vymkli kontrole a byli zlikvidováni je celá řada. Nacházeli se v Iráku, Iránu, ....
Nutno říci, že je ještě celá řada "Hitlerů", kteří jsou loutkami, ale dosud se nevymkli kontrole. Nebudu jmenovat, mnohdy jsou považováni za naše přátele.

246056

15.6.2011 7:11

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

steve 97.?.?.?

Reakce na 246056

..Nebudu jmenovat ..
----
.. to je rozumne. Radsi budeme pro jistotu vzpominat "jak chradli" ..a stradali, a ze vseho nejvice - trpeli .., poradek a deemokraasie musi bejt !!

246058

15.6.2011 7:32

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

six 87.?.?.?

Reakce na 246056

Nejdříve si prosím o Kaddáfím něco zjistěte. Ale většina hledá informace, které jim ladí s jejich pohledem na svět.
Hitler se vymkl jejich kontrole??? Nezasáhli náhodou až když hrozilo obsazení celé Evropy Rudou armádou? Tedy, když již bylo jasné, že se jejich projekt hroutí nevhodným směrem?

246060

15.6.2011 15:49

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246060

1. O Kadáfím je možno si zjistit pouze to, co je známo jak z evropského, tak i z etiopského či jiného tisku. Pokud znáte nějaké podrobnosti z okolí Kadáfího, můžete je zdělit.
2. Proti Hitlerovi zasáhly velmoci až když přepadl Polsko, jak víme z historie. Strach, aby SSSR neobsadil celou Evropu není nikde zmiňován. Pokud vím, západní velmoci postupovali s SSSR v koalici proti Hitlerovi.
3. Hitler v Sovětském svazu se jmenoval Stalin. Po druhé světové válce si velmoci se Stalinem rozdělili Evropu, každý měl svou míru vlivu ve svém sektoru. Tímto rozdělením byl v Evropě zajištěn mír na půl století, což nemůžete popřít. Strach z obsazení Evropy Sovětským svazem tady samozřejmě byl, mír byl udržován vojenskou rovnováhou. To je ale také známo.

246088

15.6.2011 19:01

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246088

ad bod 2 - které západní velmoci?
Francie si ani neškrtla (snad si vzpomínáte ze školy na "blitzkrieg" ), Španělsko, Portugalsko, Itálie - tam byl také fašistický režim, tam se hajlovalo spolu s Ádou, takže o kom to mluvíte? Jediný, kdo odporoval, byla Británie a kdyby se USA byly bývaly nakonec přece jen nezapojily, tak šla taky do kopru. Jo, samo, že USA půjčovalo Británii na válčení a pokud je mi známo, tak Británie nemá splaceno dodnes, ale to je tak vše. Skutečným důvodem pro intervenci Američanů bylo to, aby válku Stalin nevyhrál sám, šlo o tzv. sféry vlivu. Demarkační čára byla předem dohodnutá, na čemž jsme byli ztrátní i my, když se Amíci váleli u Plzně a v Praze se střílelo. A prostý dělný americký lid do žádné války nechtěl, k tomu přece posloužil Pearl Harbor, v době, kdy už bylo jasné, že Rus žene Němce svinským krokem. Takže nelžete, toto je učivo základní školy bez ohledu na momentální aktuální režim.

246105

15.6.2011 21:16

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246105

Bábino, já si myslím, že baki nelže úmyslně, on lže z přesvědčení. [velký smích]

246122

16.6.2011 7:17

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246122

Omyl. Já pouze cituji, co jest psáno v historii. Pokud se Vám toto nelíbí, doporučuji navrhnout, aby v USA, Velké Británii, Francii a ostatních evropských zemích pozměnili zápisy o druhé světové válce podle Vašich představ.

246145

16.6.2011 13:56

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246145

>Omyl. Já pouze cituji, co jest psáno v historii.
----
Baki, proto jsem napsal, že lžeš z přesvědčení, čili neúmyslně, z nevědomosti. Už opět porovnáváš Kaddafiho k Hitlerovi...[velký smích] Všechny ty tvoje příspěvky současné politické situace a naší nedávné historie takhle vypadají. Naivně hloupoučké. A není se čemu divit, když doporučuješ následující:

>Pokud se Vám toto nelíbí, doporučuji navrhnout, aby v USA, Velké Británii, Francii a ostatních evropských zemích pozměnili zápisy o druhé světové válce podle Vašich představ.

Tohle by se mělo tesat do skály, jako nejlepší vtip roku
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

P.S. Připomínám, že nerad používám rozdováděné řehtající se smajlíky, ale tady to zkrátka nešlo vynechat. Baki je kapacita a zaslouží si to [mrknutí jedním okem]

246169

16.6.2011 16:35

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246169

Poněkud nerozumím Vašim námitkám.
1. Či snad Francie a Velká Británie nevyhlásila Německu válku po přepadení Polska?? Či snad Francie a Velká Británie není množné číslo??? či Francii, která před válkou vlastnila obrovská území v Africe, jižní a střední Americe, Asii a Oceánii nepovažujete za velmoc?? Pak jste velká výjimka mezi lidmi. Či SSSR byl tak dobře vyzbrojen, že by dokázal dobýt Paříž?? To jsou ale pouhé spekulace. Tak kde je má lež?? Je jednoduché někoho obvinit ze lži. Problém však Vám nastane, budete-li muset prokázat jedinou nepravdu, mnou napsanou.
2. Porovnání Kadáfího s Hitlerem je můj názor. Vycházím z podobného způsobu vládnutí u obou. Hitler si dělal pořádek v Německu na základě "Norimberských zákonů". To znamená, že Němci, jako rasa, byli nadřazeni ostatním rasám. Kadáfí si dělal pořádek na základě "Koránu". To znamená, že "věřící islámu jsou nadřazeni ostatním náboženstvím" i ateistům.
Podle mého názoru ani jeden z těchto principů nevyhovuje lidským právům. Můžete mít ale jiný názor. To však neznamená, že lžu.

246178

16.6.2011 17:53

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

smoke 89.?.?.?

Reakce na 246178

Tak teď ten Váš nesmysl opravdu vyniká. Kaddáfí není žádný islamista, stejně tak, jako jím nebyl Saddám Husajn a další, kteří jsou typickými představiteli sekulární formy vlády v regionu. Cílem Západem podporovaných barevných revolucí a intervencí v arabském světě není tedy nic menšího, než instalace islamistických vlád a rozpoutání další vlny bigotně motivovaného násilí proti nevěřícím (zejména proti Izraeli, který se zdá, že je opět určen k obětování).

246187

16.6.2011 20:17

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246187

>Tak teď ten Váš nesmysl opravdu vyniká. Kaddáfí není
>žádný islamista...
---
Tento výrok bakiho už jenom potvrzuje, že nám tady baki záměrně lže. Uniklo mi to a díky za upozornění.

246209

17.6.2011 16:43

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246187

Nikde jsem neuvedl, že by byl Kadáfí islamista, vím, že Sadam Husajn měl ve vládě křesťana- ministra zahraničí, nikdy jsem neuvedl že Husajn je islamista.
Při diskuzi je nutno se držet skutečností, jinak nevzniká dialog, ale nesmysl.

246275

17.6.2011 17:09

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 246275

Baki, baki...moment... Už jsem z vás volaká zmetěná... [zmaten]
tady píšete, že "jste nikde neuvedl, že byl Kaddáfí islamista" - a níže, v příspěvku z rána (č.253) píšete "Kaddáfí jako věřící mohamedán" a odkazujete na význam Koránu pro něj.
Tak byl nebo nebyl "islamista, mohamedán"? Podle mého jde sice o dvě slova, ale význam jediný = muslim. Opravdu se pak těžko vede dialog, tohle mě mate a nechápu, co sdělujete.

246276

18.6.2011 10:40

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246276

Díval jsem teďse do různých odborných knih, máte pravdu. Podotýkám, že ani v různých českých překladech odborných knih a pojednání není jednotnost. Navíc v pojímání islámu jednotlivými mohamedány je velký rozdíl. Již jenom v nošení burky u žen. Tak tedy:
1. "Mohamedán, - označení pro muslima. Název odvozen od Mohameda, zakladatele muslimského náboženství islámu". (Enciklopedie Diderot 5 svazek.) Již z tohoto vyplývá, že mohamedán je pouhý užší význam islamistů. Neboli - každý islamista nemusí být mohamedán. Mohamed navázal na židovství, východní sektářské náboženství a staroarabské prvky. Pokud některý z těchto směrů je vynechán, islamista není Mohamedán. I když navenek Mohameda jako proroka uznává).
O tomto je možno hovořit a vysvětlovat celé hodiny. Obávám se, že řada lidí tomuto stejně nebude rozumět.
2. "Islamista" - nemusí být Mohamedán. Protože i zde je řada různých směrů, každý má své proroky, každý směr má i svůj způsob vyznávání víry. Al Kaidá - jsou také islamisté, stejně jako řada různých jiných umírněných směrů.
3. V této diskuzi na Zvědavci se uvažuje (přiznávám že nepřesně) o Islamistech jako velmi radikálních směrech, snažící se potlačit jiné víry. Na příklad - v AFGANISTANU se jeden z těchto radikálních směrů islámu snažil a také zničil obrovské sochy buddhů, naopak muslimové v Egyptě se snaží tyto památky zachovat.
Snad aspoň toto stačí na hrubé vysvětlení tohoto problému, které by si zasloužilo podstatně podrobnější vysvětlení.

246316

18.6.2011 10:53

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246276

Díval jsem teďse do různých odborných knih, máte pravdu. Podotýkám, že ani v různých českých překladech odborných knih a pojednání není jednotnost. Navíc v pojímání islámu jednotlivými mohamedány je velký rozdíl. Již jenom v nošení burky u žen. Tak tedy:
1. "Mohamedán, - označení pro muslima. Název odvozen od Mohameda, zakladatele muslimského náboženství islámu". (Enciklopedie Diderot 5 svazek.) Již z tohoto vyplývá, že mohamedán je pouhý užší význam islamista. Neboli - každý islamista nemusí být mohamedán. Mohamed navázal na židovství, východní sektářské náboženství a staroarabské prvky. Pokud některý z těchto směrů je vynechán, islamista není Mohamedán. I když navenek Mohameda jako proroka uznává).
O tomto je možno hovořit a vysvětlovat celé hodiny. Obávám se, že řada lidí tomuto stejně nebude rozumět.
2. "Islamista" - nemusí být Mohamedán. Protože i zde je řada různých směrů, každý má své proroky, každý směr má i svůj způsob vyznávání víry. Al Kaidá - jsou také islamisté, stejně jako řada různých jiných umírněných směrů.
3. V této diskuzi na Zvědavci se uvažuje (přiznávám že nepřesně) o Islamistech jako velmi radikálních směrech, snažící se potlačit jiné víry. Na příklad - v AFGANISTANU se jeden z těchto radikálních směrů islámu snažil a také zničil obrovské sochy buddhů, naopak muslimové v Egyptě se snaží tyto památky zachovat.
Snad aspoň toto stačí na hrubé vysvětlení tohoto problému, které by si zasloužilo podstatně podrobnější vysvětlení.

246318

17.6.2011 17:33

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

smoke 89.?.?.?

Reakce na 246275

Ano, při diskusi je nutno držet se skutečností. Proto se podívejme na tu Vaši "skutečnost":

Kadáfí si dělal pořádek na základě "Koránu". To znamená, že "věřící islámu jsou nadřazeni ostatním náboženstvím" i ateistům.

Možná již tušíte, co jste napsal za nesmysl. Nikoliv Korán, ale Zelená kniha tvoří základ ideologie Kaddáfího režimu a jedná se o ideologii socialistickou, sekulární. Sekulární stát se neváže na žádné výlučné státní náboženství. Prosím, doplňte si vzdělání.

246278

16.6.2011 18:19

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246178

>2. Porovnání Kadáfího s Hitlerem je můj názor. Vycházím z podobného způsobu vládnutí u obou. Hitler si dělal pořádek v Německu na základě "Norimberských zákonů". To znamená, že Němci, jako rasa, byli nadřazeni ostatním rasám. Kadáfí si dělal pořádek na základě "Koránu". To znamená, že "věřící islámu jsou nadřazeni ostatním náboženstvím" i ateistům. Podle mého názoru ani jeden z těchto principů nevyhovuje lidským právům. Můžete mít ale jiný názor.
---
Na tohle snad ani nejde reagovat, baki. V jednom máš pravdu - na svůj názor máš plné právo. A v předposlední větě máme naprostou shodu, až na to, že to "dělání pořádku" bylo z jiného důvodu. Alespoň v něčem se shodujeme. [smích]

246195

17.6.2011 8:29

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246195

No je pravda, že "dělání pořádku" bylo prováděno z jiných důvodů. No co k tomu říci. Každý diktátor "dělal pořádek" z jiných důvodů. Na příklad Německo bylo až po uši zadluženo, naopak Libye z nafty byla bohatá. Ale proberte si všechny diktátory od dob Říma. Nenajdete jediný shodný příklad "dělání pořádku" ze stejných důvodů. Avšak všichni diktátoři se vyznačovali jedním: Postup pro zajištění vlastního ega. A každý diktátor používá jiných metod. Od diktátora Suly (v Římě před dvěma tisíci lety), kdy jednoduše napsal seznam těch, které je nutno zavraždit, až po moderní diktátory, kteří toto ospravedlňují "vyššími morálními principy".
Vaše představa, že pro Kadáfího je Korán bezvýznamná kniha, je mylný. Kadáfí jako věřící mohamedán,tuto knihu bere jako poselství Boží, kterému je nutno vyhovět. No a přečtěte si, co Korán obsahuje.
Ale vyzval jsem Vás, abyste vaše tvrzení že lžu dokázal. Nějak se k tomu nemáte. Nejste schopen své tvrzení dokázat??? [překvapení]

246253

17.6.2011 14:39

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246253

>Ale vyzval jsem Vás, abyste vaše tvrzení že lžu dokázal. Nějak se k tomu nemáte.
---
Baki, lhaní z nevědomosti, nebo taky neúmyslné opakování propagandy lží, není v pravém slova smyslu lhaní. Bylo to myšleno obrazně a převážně žertem. Trvám na tom, že máš ve světové politice zmatky, když porovnáváš Kaddafiho k Hitlerovi a zahrnuješ čtenáře jinými, moc zajímavými a udivujicími výroky. Přiznal ses, že tvoje oblíbené a jediné zdroje pro studium historie jsou ty oficiální průpovídky, které zpracoval Hollywwod, jako pohádky pro dospělé. Já tomu říkám lži, ale když tedy trváš na omluvě, budiž. Baki, veřejně se ti tady omlouvám. Všichni, kdo z vás spatří tyto řádky - Baki nelže, on to myslí upřímně. Budiž je tohle pučením i pro ostatní, na koho reagovat a komu se raději vyhnout. [mrknutí jedním okem]

246265

17.6.2011 15:29

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 246265

> Baki nelže, on to myslí
>upřímně. Budiž je tohle pučením i pro ostatní, na koho
>reagovat a komu se raději vyhnout. [mrknutí jedním okem]

Přesně tak, pane Mirdo. On už se tady v tom duchu pan Baki projevil dávno. Na jeho neobjektivní názory nemá smysl reagovat. On zapomíná, že RB sice schválila bezletovou zónu pro Kadáfího letouny, ale země NATO si toto samolibě vyložily po svém - jako záminku pro agresívní válku proti suverénnímu státu Lybia, zničením infrastruktury země, tisícům lidských obětí a zavražděním, nebo případným soudem před mezinárodním tribunálem, jejího představitele. To srovnání Kadáfího s Hitlerem je naprosto hloupé.

246269

17.6.2011 18:22

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 246269

Debaty s lidmi jako zde s bakim nebo jinde s Vojtou49 a dalšími je dobré vést s nadhledem a dobrou vůlí co nejdéle. Nikoli proto, že by jeden předpokládal, že přesvědčí přesvědčeného (který fakta selektuje a ty pro něj nepohodlné nevnímá), ale proto, že si je přečte spousta dalších zvědavých čtenářů.

Většinou to končí tak, že pomatenec nebo podjatec je na faktech usvědčen z omylu nebo záměrného překrucování a uteče z debaty sám...[smích]


Pokud naopak v polemice nadále (bez změny přístupu) pokračuje, paradoxně s dalšími a dalšími protiargumenty o to více pomáhá v lepší informovanosti ostatních, kteří polemiku monitorují.

Takové debaty jsou krásným důkazem, že Pravda pro všechny JE a že jen na každém záleží jestli ji unese, jak se k ní postaví a jak s ní nakonec naloží. A to buď jako hledající, který omyl uzná a změní na základě pro něj nových in-formací vnímání reality nebo jako pokrytec, který se jako lokaj kosher Systému snaží ostatními stále dokola manipulovat. Jen Ovčáci a jejich lokajové pravdivé informace pro MOC a peníze do těch správných kapes běžné populaci po věky odpírají (viz. připomínka úžasně pokrytecké teze KC, siotalmudistů a dalších: Pravda NENÍ pro všechny).


Zde na Zvědavci mají jak pomatenci, tak pokrytci vzhledem k reakcím mnoha brilantních zvědavců problém a to je dobře a Peace s nimi.


A pro bakiho. Když srovnáváš Kaddáfiho s Hitlerem, co říkáš na Kaddáfiho Zelenou knihu". Četl si ji? Pokud ne, tak stahuj:
Muammar Al Kaddafi - Zelena kniha


jansmith[smích]

246283

18.6.2011 11:26

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246283

No tvrdil jsem, že válku Německu po přepadení Polska vyhlásili velmoci (Velká Británie a Francie), tvrdil jsem, že Francie vlastnící obrovská území po celém světě byla před druhou světovou válkou velmocí. Mám tedy podle vás přiznat svůj omyl a překrucování faktů.
NUŽ TEDY ASI PO PÁTÉ VYZÝVÁM, ABY NĚKDO KONEČNĚ VYSVĚTLIL, V ČEM JE MŮJ OMYL, V ČEM JE PŘEKRUCOVÁNÍ FAKTŮ.
Obviňování z pomatenosti, lží a různé jiné urážky, na to jsem již dávno zvykl. Je to obvyklá taktika těch, kterým již došly argumenty. Ale budu rád, když někdo s nadávkami a osočováním přestane, mé omyly vysvětlí, abych mohl k sobě zaujmout kritické stanovisko.
Četl jste Hitlerův "Mein Kampf"?? Dá se z toho usoudit něco o povaze a zámerech Hitlera?? Dá se z toho usoudit výsledek druhé světové války a pod.?? Bohužel, nemohu Vás nasměrovat, kde si toto můžete stáhnout.
Podobný problém je se "Zelenou knihou" Kadáfího.

246321

18.6.2011 21:35

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246321

Po obsazení Polska (zčásti Německem, zčásti SSSR) sice Francie s Anglií formálně vyhlásily Německu válku, avšak nic jiného. Žádná válečná operace se nekonala. Termín "Podivná válka" - více viz google.
Tyto "velmoci" dělaly vpodstatě mrtvého brouka. A když Hitler ze dne na den obsadil Francii, tak se všichni divili i ušima.

ŽÁDNÁ Z TĚCHTO DVOU ZEMÍ NIKDY PROTI HITLEROVI NIC NEPODNIKLA.

Až když na Británii začaly padat bomby, pak teprve vznikl skutečný válečný konflikt a to POUZE A VÝHRADNĚ mezi Velkou Británií a Německem, kdy fakticky napadenou zemí byla Velká Británie.

Celá Evropa v té době už byla v ... víte kde.

A USA se zapojilo až když se postup fronty na východě ne že zastavil, ale až poté, co se OBRÁTIL, a to z důvodů, které známe a víme.

Váš omyl nebo neznalost, nebo co to je za diagnózu, spočívá v tom, že z vašeho příspěvku, na který jsem reagovala výše, vyplývá, že v Evropě vedla VB, Francie a USA kontinuelní válečné tažení proti Hitlerovi spolu se Stalinovým SSSR. Což NENÍ PRAVDA.

Kapišto?

246352

18.6.2011 21:41

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246321

Ad Mein Kampf - ten jste četl asi velmi zběžně, pakliže vůbec. Stačí si přelouskat, jak se vyjadřuje o národě "svém" a o národech jiných, včetně Slovanů. Včetně toho, že jsou dobří leda tak k otročení národu nadřazenému, tedy pro začátek. Citujte mi zde, prosím, nějakou paralelu s Kaddáfího Zelenou knihou.

246354

18.6.2011 23:18

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 246354

Ano, babo Blažková, toto byl příklad brilantního příspěvku (výše) mnou zmíněného zvědavce, který s nadhledem nakonec nevědomého poučí, pokrytce zažene tam, odkud přišel nebo asertivním připomínáním dalších a dalších faktů rozšiřuje obzor ostatním hledajícím čtenářům.

Díky za tvé příspěvky a Peace se všemi,

jansmith[smích]

246362

19.6.2011 19:33

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 90.?.?.?

Reakce na 246354

Odpovídám na Vaše oba příspěvky, které jsou však pouhou spekulací. Při vzniku druhé světové vákly (ta vznikla přepadením Polska), se zapojily velmoci. Které to byly jsem neuvedl, doufám že všichni si to pamatují ze školy. O ničem více jsem se v prvním příspěvku nezmínil. A byl jsem obviněn ze lži.
Nikde jsem neuváděl, že by v tom nějak figurovaly USA. Nikde jsem neuváděl, že by Francie nějak Německu vzdorovaly. Nikde jsem neuváděl, že by Němci provedli tzv. Bleskovou válku (použili k tomu ve velké míře našich ukořistěných tanků - jen na okraj).To, co si představujete, že si "jakoby myslím", to jsou jen další Vaše spekulace. Zřejmě mě máte za nevzdělaného hlupáka - (to je zase má spekulace).Byl jsem tedy obviněn ze lži na základě Vašich spekulací. Vývoj druhé světové války je přeci popsán v řadě dokumentů a vědeckých spisech. Tak proč bych to měl opakovat.
To, co je uvedeno o "národech ostatních" v Mein Kanf je shrnuto do Norimberských zákonů, o kterých jsem se rovněž v dalších příspěvcích zmínil. A paralela Mein Kapfu se Zelenou knihou? I o této paralele jsem se již zmínil v jedné odpovědi. Rozšiřovat tento problém považuji za zbytečné. Když stačí mě obvinit ze lži na základě pouhých vymyšlených různých spekulací, pak i další mé informace je možno na základě dalších spekulací znehodnotit.
Jsem ale rád, že jste přiznala, že obvinit někoho ze lži, na to Vám stačí pouze vlastní spekulace.

246416

19.6.2011 20:27

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246416

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

Máte to marné, soudnému člověku stačí si to celé pročíst, i vy jeden úhoři.

246426

17.6.2011 16:37

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246265

Nevím, nikdy jsem Hollywwod nesledoval, na jejich filmy se nedívám. A nikde jsem neuvedl, že "mé oblíbené a jediné zdroje pro studium historie jsou ty oficiální průpovídky, které zpracoval Hollywwod jako pohádky pro dospělé"(???).
Prosím, abyste přesně uvedl, kde jsem toto prohlásil. Pokud tak neučiníte, jsem nucen Vás považovat za lháře, ale tentokrát ne žertem.
Omluvu, která je pokračování výše uvedeného tvrzení o mých zdrojích informací, samozřejmě přijmu okamžitě, jakmile uvedete zdroj, kde jste viděl mé údajné prohlášení.
Závěrem: Dialog je ve své podstatě "rozhovor", kde si diskutující vyměňují své názory a snaží se dospět ke logickému závěru. K tomu účelu je snad ZVĚDAVEC založen a provozován. Za dialog nepovažuji, jsem-li bez příčiny osočován, napadán a urážen.

246272

17.6.2011 17:18

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246272

>A nikde jsem neuvedl, že "mé oblíbené a jediné zdroje pro studium historie jsou ty oficiální průpovídky, které zpracoval Hollywwod jako pohádky pro dospělé"(???). Prosím, abyste přesně uvedl, kde jsem toto prohlásil.
-------
V této diskuzi shora:

včera 7:17
RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
baki 80.?.?.?
Reakce na 246122
Omyl. Já pouze cituji, co jest psáno v historii. Pokud se Vám toto nelíbí, doporučuji navrhnout, aby v USA, Velké Británii, Francii a ostatních evropských zemích pozměnili zápisy o druhé světové válce podle Vašich představ.

246145

------
Baki, ale tímto už s tebou končím. Život je příliž krátký na to, abychom se donekonečna zabývali tím, jak to autor myslel, abychom později zjistili, že autor vlastně vůbec nemyslel. Moc o tom nepřemýšlej, uprav si kravatu, hlavu vzhůru a hrdě pokračuj ve zdolávání životních překážek. Chápu, nemáš to snadné a tak hodně štěstí....Reakci neočekávám a děkovat mi nemusíš. Myslím to upřímně. [mrknutí jedním okem]

246277

17.6.2011 18:36

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 246272

Oprava odkazu na Zelenou knihu:
Kaddafi - Zelená kniha

246284

16.6.2011 18:46

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 246178

Baki, prosím... a předem se omlouvám. Je vidět, že nerozumíte.
Hitler nedělal žádný pořádek podle Norimberských zákonů. Tyto "zákony" vznikly až po válce, při "světovém soudu" nacistických zločinů - a ten soud se konal právě v Norimberku. Od tohoto přelíčení se pak odvozují lidská práva a původní záměr byl ten, aby se už nic takového v budoucnu neopakovalo.
Hitler byl sice "instalován" jako "hráz proti bolševismu", ovšem má to úplně jiné pozadí, kterým vás nebudu zatěžovat. Oficiální historie říká ledasco, ale pravda je, že Hitlera "instalovali" tíž lidé, kteří "instalovali" i VŘSR a Lenina (s Trockým) a to za účelem získání moci nad značným územím světa (Stalin je trochu o něčem jiném, pokud máte důvtip, napadnou vás souvislosti s Hitlerovou invazí do SSSR). Proto podle mého nemůžete už z tohoto důvodu Kaddáfího srovnávat s Hitlerem. Libyjci pod jeho vládou nikdy neměli v úmyslu expandovat nebo si podmanit např. celou Arábii, Afriku, Evropu. Byl diktátorem, ovšem ne Hitlerova typu. Takového diktátora poznáte podle toho, že systematicky vyvražďuje vlastní lidi. Kaddáfí byl diktátorem pouze v míře kontroly moci ve státě - aby mohl uskutečnit to, co chtěl.

246201

16.6.2011 20:10

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246201

>Hitler nedělal žádný pořádek podle Norimberských zákonů. Tyto "zákony" vznikly až po válce, při "světovém soudu" nacistických zločinů.
---
Musím vás poopravit, paní Lin. Podobný název, ale dvě různé události. Norimberské zákony skutečně vznikly v předválečném období v Německu. Tím se řešily problémy společnosti vzniklé různorodosti zájmů jistých etnických skupin s většinovou populací. Podrobnosti lze vyhledat na internetu. Norimberský soud byl nelegitimní organizace zřízená sionisty po válce na "řešení" a potrestání válečných zločinů. Něco podobného, jak funguje v dnešní době Haagský tribunál. Jinými slovy - divadélko pro veřejnost.

P.S. Za vaše objasnění osobnosti Kaddafiho tleskám. Snad to baki konečně pochopí?
[smích]

246208

16.6.2011 21:17

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 246208

Děkuju, to jsem nevěděla... [zmaten] Už jsem si to našla a už tedy vím, že to jsou zákony říšského sněmu z r.1935. Omlouvám se.

246215

17.6.2011 8:03

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246201

Až na "výklad o původu Norimberských zákonů", kde je vidět že naopak Vy tomuto tématu nerozumíte, s Vámi souhlasím. Ale to, co píšete, jste si mohla přečíst v mnou výše uvedených příspěvcích. Přesvědčovat mě o tom, že mé vývody jsou správné, je zbytečné.

246252

16.6.2011 7:13

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246105

1. Dva dny po přepadení Polska Německem - Velká Británie a Francie vyhlásily Německu válku. To není lež, jak se domníváte, ale skutečnost v historii důkladně zaznamenaná. Jestli Francii a Velkou Británii nepovažujete za velmoci, - svět je ve své době za velmoci považoval. O dvou velmocích, které vyhlásily Německu válku je možno mluvit v množném čísle, tak to připouští nejen náš pravopis. Vyhlášení války komukoli je zásahem (a to zásadním !!!) celým světem považováno. Pokud toto u Vás není, je to Váš názor, který nemůžete považovat za závazný pro všechny lidi na světě, či za lež.
2. Ostatní skutečnosti, které k tomuto připojujete, nejsou v mém příspěvku zpochybňovány. Veškeré dějiny politiky se zabývají tím, aby "ten druhý" neměl nějaký územní zisk, který ten prvý druhému nepřeje. Pouze bych připoměl to, že vedení USA se zpočátku rozhodovalo, zda se připojí k Hitlerovi či ke Stalinovi.Nebezpečí hrozilo z obou stran. Bylo vybráno to řešení, které nabízelo relativně "menší nebezpečí".

246144

15.6.2011 21:52

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Aeternitas 89.?.?.?

Reakce na 246088

K bodu 2, Polsko si rozdělilo nacistické Německo a SSSR, pakt Ribbentrop - Molotov. Historicky na území části Polska leželo Prusko a Polsko též bylo v 18. století děleno mezi Prusko, Rusko a Rakousko. Neučí se o tom, že SSSR bylo připraveno v rámci Internacionály na invazi do Paříže, že SSSR mělo nejvíce tanků na světě a tzv. dálniční tanky - po sundání pásů se pohybovaly rychleji po silnici, že byly vydány plány jen k útoku a ne k obraně, technika a munice v době přepadení Německem byla na železnici, že šlo o moment překvapení, kdo z koho na sebe dříve zaútočí.

K bodu 3, Stalin je oficiálně nazýván tyranem, avšak z religionálního úhlu byl vazalem chána Lazara Kaganoviče (1893-1991)- člen politbyra, až po smrti Kagana v roce 1991 se rozpadl SSSR.

246123

16.6.2011 7:35

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246123

1.Psal jsem o "přepadení Polska". Toto bylo vyprovokováno Německem prostřednictvím údajného přepadení německé vysílačky polským vojskem. Pakt Ribbentrop-Molotov na této skutečnosti nemá žádný význam. Má význam "až při dělení Polska", - lhostejno, zda tato skutečnost nastala za pět minut po přepadení či za týden...
2. Rusko bylo při svém přepadení ve fázi přezbrojování. Že by bylo dve roky před tím připraveno dobývat Paříž je pouhá kalkulace podle mého nemající opodstatnění. Přezbrojování bylo vedením státu prováděno proto, protože se naopak ukázalo, že výzbroj SSSR je zastaralá. Což nakonec potvrdila skutečnost, jak rychle byla obrana SSSR v prvních týdnech rozbita. Vžyť Rusové měli ještě stíhačky jako dvouplošníky....
3. Stalin měl celou řadu přezdívek, o tom by se mohla napsat kniha...

246146

15.6.2011 0:04

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

hc 90.?.?.?

Reakce na 245959

> Ve článku je několik chyb. Na příklad - rudá barva byla
>barvou komunistů a ne socialistů.

Rudá byla barvou dělnického hnutí, ze kterého se odštěpil radikální komunistický směr. A nejhorší na tom je, že ti radikálové asi měli pravdu.

246038

15.6.2011 6:00

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246038

Rudá barva byla ještě před dělnickým hnutím barvou kdekoho. To jste si asi opoměl přečíst. Uváděl jsem některé příklady. V současné době je barvou komunistů a ne socialistů. Na tom nic nezměníte.
Pro informaci - černá barva je v současnosti barvou fašistů a nacistů. Také ale bývala barvou kdekoho.

246057

15.6.2011 7:24

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

steve 97.?.?.?

Reakce na 246057

..Také ale bývala barvou kdekoho
------------
.. a zustala barvou pouze "Nekoho" [smích], a muze si lepit po kalandrech co chce a nikdo ho nezavre, to by bylo popirani a na to mame demokraticke paragrafy a takovy holota by sedel az by zcernal ..., - Protoze mame svobodu a vybojovali jsme si ji a taky odhlasovali ..., a proto jsme v jednom siku a semknuti dopadli uz poseste teroristu Obamu Ladina, - a klidne ho dopadneme jeste trikrat, protoze jsme spojeni ...

246059

15.6.2011 15:53

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246059

Souhlas. [smích]

246090

15.6.2011 20:28

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

hc 90.?.?.?

Reakce na 246057

Sociální demokracie vznikla např. u nás v roce 1878. To za sebou Lenin ještě tahal klapací kačenu. KSČ vznikla až v roce 1921 z levého křídla sociální demokracie. A tehdejší socani neměli oranžové fangle.

246113

16.6.2011 7:40

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

baki 80.?.?.?

Reakce na 246113

Viz. 246067

246148

14.6.2011 12:28

chyba?

Jiřin 77.?.?.?

nerekl bych, ze je chyba, ze nevime koho volit. ono totiz volit mezi gaunery nema smysl a defacto ani moralku. pojdme nevolit, at ukazeme, ze o gaunery nestojime!

245972

14.6.2011 17:35

RE: chyba?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 245972

Ano,tak jest.

245998

14.6.2011 17:58

Ted uz mame co jsme chteli...

Rejpal 184.?.?.?

Takhel zacinala pisnicka, ktera se zpivala po unoru 1948 [mrknutí jedním okem]
Vdyt Spanele ten socialismus chteli, tak jak to ze se jim to ted nelibi [zmaten]

246000

14.6.2011 18:58

Špatná volba

Lin 85.?.?.?

Pravice ani levice není volba pro životaschopnou společnost. Vůbec není potřeba žádného politického směru ani ideologie (kdy už tohle lidé pochopí? [pláč] ). K čemu vám je partajník (ať levý nebo pravý), jehož rozhodnutí neslouží lidem země? Vžyť v každých (prý svobodných) volbách je to ode zdi ke zdi. Jednou pravice, po čtyřech letech ohromné rozčarování, takže se volí levice. A opět rozčarování, takže se vrátíme k pravici a tak pořád dokola. Výsledkem je stav, který vidíme nejen kolem sebe, ale v celé "západní civilizaci". Proč se, kurňa, nepoučíme? Však máme z čeho čerpat, prošli jsme snad všemi známými "ideologiemi" a každá se ukázala pro život nepoužitelnou. Copak nemáme inteligenci, dostatek schopných lidí, kteří umějí? Proč sahat po POLITIKOVI a svěřovat mu moc nad úrovní svého života? Existují mnohé životaschopné studie, jak vést stát, aby život v něm byl pro lidi - a ne aby tu lidi žili pro stát (a jeho aparát).
Pro vážnější zájemce tu jednu studii od Františka Marka mám. Je již z r.1948 a vůbec není ideální. Ale poskytuje náměty k zamyšlení, dokazuje, že již před x-lety si byli lidé vědomi, že každá materiálně zaměřená ideologie, která nezohledňuje člověka, je cesta do pekla.
"Dosavadní boje o společenský a hospodářský řád pohybují se po jedné koleji, z níž jakoby nemohly vybočit. Na jednom konci je řád kapitalistický s neomezeným vlastnictvím výrobních prostředků a s téměř absolutní formální svobodou, na straně druhé kolektivní
vlastnění výrobních prostředků se společenskými útvary, pozůstávajícími spíše z čísel než z lidí. Mezi oběma systémy jsou ještě rozdíly stupňů, kompromisy založené na přesvědčení, že nějakým zkombinováním dvojího zla vznikne dobro. Boje o společenský řád byly dosud zápasy ideologických systémů – a systémy jsou vždy proti životu - , v nichž se ztrácí konkrétní člověk jako východisko a cíl veškeré společenské činnosti."
(krátký úryvek ze studie)
Jinak - článek pokládám za prospěšný. Snad se alespoň někdo probudí ze svého levicovo-pravicového sna (protože v tomto ohledu lidi chrápou, až se hory zelenají) a začne myslet. Je na čase.

246007

14.6.2011 20:02

RE: Špatná volba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 246007

>Pravice ani levice není volba pro životaschopnou společnost.
>Vůbec není potřeba žádného politického směru ani
>ideologie (kdy už tohle lidé pochopí? [pláč] ). K čemu vám je
>partajník (ať levý nebo pravý), jehož rozhodnutí neslouží
>lidem země? Vžyť v každých (prý svobodných) volbách je to
>ode zdi ke zdi. Jednou pravice, po čtyřech letech ohromné
>rozčarování, takže se volí levice. A opět rozčarování,
>takže se vrátíme k pravici a tak pořád dokola. Výsledkem je
>stav, který vidíme nejen kolem sebe, ale v celé "západní
>civilizaci". Proč se, kurňa, nepoučíme? Však máme z čeho
>čerpat, prošli jsme snad všemi známými "ideologiemi" a
>každá se ukázala pro život nepoužitelnou. Copak nemáme
>inteligenci, dostatek schopných lidí, kteří umějí? Proč
>sahat po POLITIKOVI a svěřovat mu moc nad úrovní svého
>života? Existují mnohé životaschopné studie, jak vést
>stát, aby život v něm byl pro lidi - a ne aby tu lidi žili
>pro stát (a jeho aparát).
To je vsechno pekne, ale...!!! Navrhnete, jak to udelat, aby se naplnilo to vase volani. Nepouzivejte slova "aby" ci "kdyby". Navrhnete, jak to opravdu pujde. Jak presvedcit dav, aby volil tak, jak to mynite. Aby veskere ty politiky, sprazene s prazdnymi ideologickymi -ismy, poslali nezvolenim od valu.
Proste ta sila neexistuje. Je nutne vychazet z reality.
Zbyva jedine: Vynutit si, aby zvoleni zastupci, pokud neplni sliby a nechce se jim odejit (sliby musi byt nahrany), slozili mandaty? Jedina realizovatelna sance je nasili. Jedine tak by si uvedomili, ze skoncila hra planych slov. Avsak ve chvili, kdy zacne nasili, bude pouzito protinasili, a razem tu bude vetsi nestesti - chaos, neporadek a mrtvi.

246014

14.6.2011 21:22

RE: Špatná volba

six 87.?.?.?

Reakce na 246014

ano, nasranost lidí není stále dostatečná....a věřte, že je to přesně vypočítáno a vypočítáváno.
To co je kartou blázna, je příliv/nástup nových energií z kosmu a postupné blokování starých energií, které toto vše podporovaly. Tisíciletí potlačované obvody/schopnosti se mohou opět aktivovat....
[smích]

246021

14.6.2011 22:38

RE: Špatná volba

Lin 85.?.?.?

Reakce na 246014

Ano, za současných okolností jsem skutečně mimo realitu. "Dav" = lidi, kteří se nikdy ani nepokusí použít to kulatý na krku, vynecháme. Škoda energie. Zaměříme se na realitu, ju? [smích]
Ústava ČR, podpsaná Klausem a Uhdem, perfektně "zakopala" jednou zvolené poslance až do dalších voleb. Co je platné, když poslanec skládá slib a na jeho základě získává mandát, když si tímto slibem může po celé období směle vytírat zadek a o mandát nepříjde. Je proto nutné docílit, aby porušením slibu automaticky zanikal mandát. Takže jakékoliv porušení zákonů ČR, Ústavy nebo její součásti - LZPaS, by znamenalo ztrátu mandátu. Poslanecká imunita se má vztahovat pouze k "výkonu mandátu" a ne na porušování všech zákonů ČR jak ve veřejném, tak v soukromém životě.
Za těchto okolností vám nepomůže ani ono nahrávání předvolebních slibů nebo poukazování na neplnění volebních programů. Navíc - programy jsou velice vágní, takže z nich nelze dovodit, co tím chtějí říct a jak toho chtějí docílit. Podle mého by měly být propracované do srozumitelné koncepce, jenže... Při posledních volbách se ukázalo, že "straníci" ani volební program své strany neznají, nevědí, co v něm je.
Další ústavní změnou by mohlo být určení hranice účasti alespoň 60% voličů.
Bez těchto změn jsou jakékoliv volby (ať už levice, středu nebo pravice) jen fraškou a poslancům je dána neomezená moc, spojená s nedotknutelností na celé volební období. Drží v rukou zákonodárství, takže si můžou odhlasovat cokoliv a umístit "do práva", které je občan povinen respektovat. Proti parlamentem schváleným zákonům je v podstatě bezzubý jak prezident, tak senát.
A násilí jako šanci nevidím. Ano, obávám se, že k němu dojde a to hodně brzy. Také k tomu chaosu, i když... my už v tom chaosu dávno jsme, jen si to málokdo je schopný připustit. Nebo si snad myslíte, kdyby zítra ráno ČR neměla svůj parlament a vládu, že by nastal konec světa? [smích]Určitě ne, protože "práce" současných poslanců by nikde nechyběla. Jsou jedni z tvůrců chaosu v zemi, kterému se lidé snaží (čím dál obtížněji) přizpůsobovat.
Hra planých slov už také skončila (a to si zase neuvědomují oni). Úplně stačí, když pražští řidiči na pár hodin odmítnou službu státu - a jasně vidíte, kdo koho potřebuje. Jestli lidi potřebují poslance nebo ty řidiče.
Napsala jsem toho hodně, ale asi vás vůbec nepotěšila. Svým komentářem jsem mířila spíš k obavě, že šance na změnu (kteru nyní máme i díky konstelaci), bude vyplýtvaná na pouhou změnu ve figurkách hry levice x pravice. Omlouvám se, že vám nedávám žádný návod. Podle mého je nutné (alespoň pro začátek) vynutit si změnu ústavy.

246028

15.6.2011 7:33

RE: Špatná volba

steve 97.?.?.?

Reakce na 246028

.. Podle mého je nutné (alespoň pro začátek) vynutit si změnu ústavy ..
------------
... saak to furt rikam. Kalacha do ruky, "diskuse" - se tomu muze rikat ...., treba.

246061

15.6.2011 7:42

RE: Špatná volba

steve 97.?.?.?

Reakce na 246014

.. a razem tu bude vetsi nestesti - chaos, neporadek a mrtvi.
----
.. pojdme se poradit do izraele, oni jsou silna, mlada deemokrazie a jsou to nasi neejlepci pratele !! Protoze vsude, na co sahnou - je Poradek a Vsichni jsou Zivi !! To je - co !? To sem vypozoroval z obrazku v novinach.

246062

14.6.2011 22:35

No, jeste je tu moznost volit mensi strany

F&T 78.?.?.?

http://voltenevyvolene.webnode.cz/

Cituji: "Mezi občany našeho státu je dnes všeobecně rozšířený názor, že zvolit nějakou neparlamentní stranu je to samé, jako svůj hlas zmařit, popř „dát jej komunistům“. To je ale nesmysl, z nějž však současná vládní garnitura – z velké části již řadu let nezměněna – může úspěšně těžit, neboť s tímto postojem voličů se její členové udrží u koryt ještě dlouho. ....."

246027

15.6.2011 5:37

RE: No, jeste je tu moznost volit mensi strany

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 246027

To je principielne dobra myslenka. Lec i v pripade, ze takova nejaka 'hvezdicka' zazari, mnoho zmen necekejte. Totiz, jsou tu dve sice zdanlive ano, ale fakticky nesouvisejici veliciny : a) politicke strany, b) mocensky system. Ten kdo se domniva, ze vladnouci politicka strana je tzv. u moci se seredne myli. Bylo by to neco jako rikat o zemi ze je republikou(tj.zalezitosti verejnou) kdyz je tam vse tajne. O tom je nakonec i tento clanek.

Druhou veci, kterou musite vzit v potaz, je jaka je realna moznost 'zmeny' v pripade vitezstvi nejake takove politicke strany-hvezdicky. Daval jsem si tento dotaz zde v Ontariu casto a dostalo se mi i celkem brzke odpovedi. Domnival jsem se, ze kdyby zvitezila (treba jen provincne) stana socialne-demokraticka (nazyva se zde NDP) meli bychom neco jako raj pro obycejne lidi. A i stalo se tak na zacatku 90.let. No, zadna zvlastni zmena nenasledovala; jenom se rozbehla ostra kampan proti premierovi (dokonce mel ve stredu Toronta obrovskou podobenku s oslima usima). Ti vlivni (skutecna moc) delali vse proto aby to zkrachovalo a posleze se i verejny nazor otocil proti nove zvolenym. Ti co hlasovali pro najednou vykrikovali nejvic proti. Vite cim to je, ze: dav je proste prodejna devka.

Nicmene, drzme se svych nadeji a snu; mozna, budeme-li chtit a neco proto delat, treba prece jen kyzena zmena prijde. Ano, jiz vime ze pravice je levice a levice je pravice. To uz je uspesne odzkouseno. Snad by se tedy mela v budoucnu uvazit 'prostrednice' (neplet'te si to prosim s topolankovskym prostrednikem). Proc ne, to tu jeste nebylo? Nebylo by s kym se v parlamente po vitezstvi prostrednice hadat. Vsichni by se vsemi souhlasili a vinili by za pripadny neuspech jen sami sebe. Dokonce by se casem mohly i zrusit volby a tim usetrit hromadu penez. Byl by to pozemsky raj.

246055

15.6.2011 12:21

Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Také se vám, jako autorovi (mimochodem - čímpak se asi živí anebo kdo ho živí) stýská po socializmu, kde každý nejen mohl, ale přímo musel pracovat nebo alespoň práci předstírat, chodit radostně mávat do prvomájových průvodů, na schůze ROH i KSČ, správně politicky se angažovat a za to všechno mu lokajové vrchnosti nasypali denní dávku do žlabu či koryta a do televize pustili nezávadný a socialisticky výchovný program. Kteřípak ďáblové za tím stáli tehdy? Nebo to byli ti stejní židobolševici, jako jsou podle autora dnes ?

246072

15.6.2011 15:37

RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 246072

Nasim vaznym problemem muze, rikam jen muze, byt genialni 'schopnost' nekonecneho podezrivani. Tim ze podezrivame dokazujeme, ze si neverime sami. A tim se tez dokonale umrtvujeme ve sve ambici neco zmenit.

Nemyslite si, ze na socialistickem hnuti (az do doby kdy bylo nasilne poupraveno vpadem vojsk) mohlo byt neco v podstate zdrave a prospesne? Tedy za predpokladu, ze by individualni lidska iniciativa nebyla krecovite podrobovana zajmum spolecnosti, atd. (Ale opak se del pod poklickou delo tak jako tak, neformalne.) Neni toho bezvychodnost dnesniho systemu dukazem? Ma nekdo odvahu o tom s cistym svedomim diskutovat? (Vim, bylo o tom uz reci hababej, ale mam zato, ze je to stale zive a neukoncene tema.)

246087

15.6.2011 19:11

RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246072

A systém, kdy mám či musím mít spoustu nepotřebných věcí, kdy postavit si celkem slušné PC je pomalu levnější než nákup jídla na týden, je OK? Kde minimální mzda není ani na slušné bydlení natož tak na jídlo? Kde se neustále zdražují energie bez ohledu na to, jestli poptávka je anebo není? Kde vám řeknou, že se musí zdražit elektřina neboť lidé začali šetřit, tak ať se to vykompenzuje, a o pár měsíců později vám řeknou, že se bude zdražovat právě proto, že poptávka se vzhledem k uzavření jaderných elektráren v Německu zvýší? Tak jak už se mám coby spotřebitel, kurva, chovat, aby se nezdražovalo a nebrali mě u huby? Kdyš šetřím, je to blbě, když nešetřím, tak je to taky blbě! A není to o levici nebo o pravici, je to o těch grázlech nahoře, co všechno si mohou dovolit, a taky o nás, ovcích, co všechno jim dovolíme! [naštvaný]

246106

16.6.2011 16:44

RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 246106

Proč se dosud chováte jako člen stáda, který potřebuje neustále nějakého baču? Nikdo Vás do ničeho nenutí, jen stále někoho napodobujete a pak zklamaně nadáváte.

246180

16.6.2011 18:53

RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246180

>Proč se dosud chováte jako člen stáda, který potřebuje neustále nějakého baču?
---
Nechci se vám tady do toho plantant, ale možná to je přesně obráceně? Co když bača potřebuje zdůvodnit svou činost a tak si za neúměrně vysoký plat musí ty ovečky vydržovat? I za cenu agresivity. Tímto ovšem vůbec nenazývám bábinu ovcí, ale takhle si ji systém "pěstuje", jako precedens pro ostatní. Bábina tomu jenom vzdoruje, toť vše.

246203

16.6.2011 20:51

RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246180

Napodobuju koho?

246210

16.6.2011 18:15

RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 246072

Já tedy autora neznám, ale to, co tady píšete jsem zažil na vlastní kůží, doplněné ještě tím, že mi StB šla po krku a to doslova!!! Nakonec jsem se musel z ČSSR vystěhovat a žiji v USA. Pokoušel jsem se vrátit "na stará kolena" domů do vlasti, kde údajně zvítězila pravda a láska. Nehodlám to tady pitvat, ale řeknu vám, že ta doba socialismu, byla pro obyčejného pracujícího, který se nijak neangažoval proti režimu, určitě lepší než ten SHIT!!! co je tam nyní. Tehdy, přestože politicky pronásledován, jsem měl možnost bydlet ve vlastním domě, měl jsem práci, i když z posice mé odpovídající kvalifikace mne vyhodili, ale stále jsem žil jako člověk s možností existence. Dokonce jsem měl možnost svůj dům před odebrání občanství a vystěhováním z ČSSR, legálně prodat. To co tam v Kocourkově v současnosti je naprostý debakl práva a lidskosti. Tam nezvítězila pravda a láska, ale nenávist, lež a vyčůranost na celé čáře! Nakonec jsem "utek" zpátky do USA, před mafiány, exekutory a zloději všeho druhu, je to jediná možnost. Vůbec se nedivím, že se stále větší části lidí stýská po starých časech. To je důsledek asociálnosti a celkové neschopnosti současných vlád. Smutné poznání.

246194

16.6.2011 21:38

RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních

martas300 68.?.?.?

Reakce na 246194

Davam Vam za pravdu pane "jen tak" ,uvadite naprosto stejne duvody proc se se zenou uz do CR vratit nechceme.

246219

15.6.2011 23:32

Doleva či doprava?

rataj 78.?.?.?

Občas se necháme táhnout nějakým mezkem doleva,
Pak, když nás tento málem shodí do propasti,
Důvěru dáváme jinému hovadu,
Jež pádí jenom doprava,
A smýčí nás zas k jiné strži.
Což už neumíme po svých kráčet klidně a bezpečně
Zlatou střední cestou,
Pěkně: levá –pravá, přímo a vyváženě?
Vždyť levá končetina bez pravé,
A naopak, mají vždy jen nepatrnou cenu.

246134

Příspěvků: 92

14.06. 06:49 Deformel  Tři věci
14.06. 09:18 baba_Blažková  RE: Tři věci
15.06. 07:52 steve  RE: Tři věci
15.06. 09:10 baba_Blažková  RE: Tři věci
15.06. 15:20 Rejpal  RE: Tři věci
15.06. 16:31 Rejpal  RE: Tři věci
15.06. 21:11 Mirda  RE: Tři věci
14.06. 07:45 six  kolečko se opakuje?
14.06. 09:49  RE: kolečko se opakuje?
15.06. 08:02 steve  RE: kolečko se opakuje?
14.06. 08:07 LM  Možná
14.06. 14:07 -----------  Vzpomínka na tatíka Marxe
14.06. 17:17 ad infinetum  RE: Možná
14.06. 17:19 ad infinetum  RE: Možná
14.06. 19:21 martas300  RE: Možná
14.06. 20:22 ad infinetum  RE: Možná
14.06. 20:24 ad infinetum  RE: Možná
14.06. 22:47 martas300  RE: Možná
15.06. 01:49 ad infinetum  RE: Možná
15.06. 02:48  RE: Možná
15.06. 03:10 ad infinetum  RE: Možná
15.06. 09:30 baba_Blažková  RE: Možná
15.06. 11:47 ad infinetum  RE: Možná
14.06. 09:36 baki  Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
14.06. 14:43 Aeternitas  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
14.06. 16:22 Vanguard  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 22:28 Antiseptik  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
14.06. 17:16 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
14.06. 21:09 six  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 05:53 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 07:11 steve  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 07:32 six  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 15:49 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 19:01 baba_Blažková  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 21:16 Mirda  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 07:17 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 13:56 Mirda  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 16:35 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 17:53 smoke  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 20:17 Mirda  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 16:43 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 17:09 Lin  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
18.06. 10:40 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
18.06. 10:53 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 17:33 smoke  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 18:19 Mirda  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 08:29 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 14:39 Mirda  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 15:29 jen tak  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 18:22 jansmith1984  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
18.06. 11:26 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
18.06. 21:35 baba_Blažková  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
18.06. 21:41 baba_Blažková  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
18.06. 23:18 jansmith1984  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
19.06. 19:33 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
19.06. 20:27 baba_Blažková  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 16:37 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 17:18 Mirda  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 18:36 jansmith1984  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 18:46 Lin  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 20:10 Mirda  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 21:17 Lin  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
17.06. 08:03 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 07:13 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 21:52 Aeternitas  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 07:35 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 00:04 hc  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 06:00 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 07:24 steve  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 15:53 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
15.06. 20:28 hc  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
16.06. 07:40 baki  RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.
14.06. 12:28 Jiřin  chyba?
14.06. 17:35  RE: chyba?
14.06. 17:58 Rejpal  Ted uz mame co jsme chteli...
14.06. 18:58 Lin  Špatná volba
14.06. 20:02  RE: Špatná volba
14.06. 21:22 six  RE: Špatná volba
14.06. 22:38 Lin  RE: Špatná volba
15.06. 07:33 steve  RE: Špatná volba
15.06. 07:42 steve  RE: Špatná volba
14.06. 22:35 F&T  No, jeste je tu moznost volit mensi strany
15.06. 05:37 n.z.  RE: No, jeste je tu moznost volit mensi strany
15.06. 12:21  Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních
15.06. 15:37 n.z.  RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních
15.06. 19:11 baba_Blažková  RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních
16.06. 16:44  RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních
16.06. 18:53 Mirda  RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních
16.06. 20:51 baba_Blažková  RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních
16.06. 18:15 jen tak  RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních
16.06. 21:38 martas300  RE: Zlaté časy kolektivizmu a prvobytně pospolné společnosti v jeskyních
15.06. 23:32 rataj  Doleva či doprava?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 0

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 3

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 036 347,14 Kč

Poslední aktualizace: 19.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 424