Diskuze k článku

Církevní majetek

Příspěvků 242

17.5.2011 3:23

K cirkevnimu majetku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Mam takovou divnou uvahu. Cirkev. Rimskokatolicka. Pravda je nekde tam kde je moc a penize. Cili to jde mimo mne. To vim. Cirkev rimska je a byla ze vsech cirkvi Evropy asi vzdy nejbohatsi. Majetek ji byl uz v minulosti zabaven. To kdyz jeden R-U cisar zjistil, ze cirkev uz vlastni skoro vse, tak jim skoro vse sebral. Zrusil ruzne klastery, na pr. V Oboristi a pod, ktere byly plny tllustych mnichu, sebral cirkvi nemovitosti a podobne. Papez snad ani moc neprotestoval. Potom jim to sebrali komuniste.(Nakonec komuniste iz narodnili majetky tech, kteri po rozpadu R-U rozkradli co se jeste dalo, rikalo se jim ketasove a za cas z nich byli vazeni obcane, kterym se davali plakety na zdi domu a staveli sochy. Komancove to znarodnili, ale miliardove uplatky nevedli. Pokud nektery necoi nekde sehnal, hned si ho na stranicke schuzi podali a musel jit vejs). No co sebrali. Ci sebral ten rakousky cisar.
Majtkem cirkve byla pole, budovy, teda nemovitosti a pritom minimalne podnikali. Kde to teda vzali ? Cirkev bohatla v ruznych obdobich, zejmena za inkvizice jim to odsejpalo nejvice. Ale neustale tlacila na lid . Vse mozne se platilo. Krty, pohrby a pod. Vim to i od svych predku. Lide na vesnicich zasobovali fary potravinami a to podle urciteho planu, kazde staveni vedelo, kdy a co dodat. Mnozi v zavetich davali cikvi cast nebo cely majetek, protoze jim udajne hrozila Bozi nemilost a tudiz minimalne ocistec V kazdem kostele zebrali na tech babickach co tam chodili nejakou tu almuznu.. Ja jsem si myslel, ze kdyz ten cisar rakousky a nakonec i komancove jim majetek zredukovali, ze jim umonili se priblzit k jimi prosazovanemu stavu – tj. Ke skromnosti. Pritom new cesky cardinal ve svem prvnim verejnem projevu zahrimal, ze prvni o co se postara, bude navraceni majetku. No k nevire. Sam jako podziveny zrovna nevypada.9 Ja teda take ne). Vzdyt cikevni pracovnici jsou od unora 48 placeni z dani zase tech chudsich, protoze ti superbohati si plati a dobre pravniky, aby moc dani jako platit nemuseli. Otazka vratit ci nevratit ? nevim, ja bych spis nevracel nic. Ale pozadal bych je o malickost.

244220

17.5.2011 9:15

RE: K cirkevnimu majetku.

baki 90.?.?.?

Reakce na 244220

Církevní majetek je velký problém.
1. Především je nutno zvážit, zda není katolická církev mezinárodní zločinecká organizace. U nás se uvažuje o zákazu komunistické strany. Ovšem katolická církev má na svědomí podstatně více zabitých "pro víru" než má komunistická strana pro "svou ideologii". Jenom v Americe jsou to desítky milionů zabitých indiánů, kteří odmítli se nechat pokřtít.
2. Otázka konfiskací majetků jiných církví. Zejména v době pobělohorské. Takové zisky majetku jsou vždy problematické, obávám se, že i v křesťanské ideologii "o lásce k bližním svým".
3. Katolická církev shromažďovala majetek v době, kdy ostatní církve byly zakázány. Obdobu vidíme v hromadění majetku KSČ v době, kdy jiné politické strany byly zakázány. V obou případech se jedná o neseriózní jednání.
4. Po roce 1918 se jediná církev u nás rozdělila do více církví. Tvrzení Katolické církve, že to jsou odpadlíci nemající nárok na nic, není ničím podloženo. Na příklad moje matka svým zlatem přispívala na dostavbu chrámu sv. Víta, i když byla v církvi československé. Nebyla sama. Jak budou vráceny dary nekatolíků, na dostavby katolických kostelů??
Nevidím tedy žádný seriózní podklad, podle kterého bychom mohli odhadnout skutečně seriózně nabitý majetek katolické církve. Odhady, podle kterých bychom měli katolické církvi vrátit částku vypočítanou Topolánkovou vládou mi připadá nejméně desetkrát přehnaná. Mohu se však mýlit, nejsem odborník.

244233

17.5.2011 11:01

RE: K cirkevnimu majetku.

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244233

Chrám sv. Víta nikdy nepatřil církvi, ani jeden jediný den v celé historii. Stavěn byl ze státních peněz (tedy královských) "pro potřeby lidu českého" , tedy nikoli pro církev. Církev zde měla provádět obřady, ale toť vše. Dostavba pak za první republiky probíhala ze sbírek, tyto sbírky ale pořádala a dostavbu prováděla soukromá "firma" nebo "společnost pro dostavbu chrámu sv. víta" a tato taky dostavbu provedla a chrám předala "všemu lidu českému".
Církevní restituce jsou krádeží za bílého dne, protože kromě toho co již bylo zmiňováno v článku, tedy že dary byly podmíněny podmínkou, kterou církev neplní, tedy by měla dary vrátit přesně v duchu českého práva, ale taky je zde druhá věc, že spousta majetku, který má být církvi vrácen církev nikdy nevlastnila, ale pouze na něm hospodařila. V historii mnohokrát byly polnosti a lesy církvi panovníkem dány k užívání, tím se panovník zbavil povinnosti podporovat církev finančně, protože ji dal možnost hospodařit na jeho pozemcích a užívat z toho plynoucí užitky.
Církev má nyní dostat v restituci majetky na kterých sice mnoho století hospodařila, ale které ji nikdy nepatřily.
konstatování, že "komunisti v rámci odluky církve a státu přestali podporovat církev tím, že by ji nechali bezúplatně hospodařit na státních pozemcích a tyto pozemky církvi odebrali" už ale není tak "IN"
možná se mýlím, ale podle mně tak 30-50% a možná ještě víc majetku, který má být církvi vrácen nikdy církvi nepatřil.
Katolická církev svoji hamižnost ukazuje už jen těmi dlouholetými soudními spory o chrám sv. Víta, který je jasným příkladem toho co církev dokáže aby získala majetek, na který nemá právo.

244240

17.5.2011 22:39

RE: K cirkevnimu majetku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 244233

Nie Pizarro a nie Cortes, ale cirkev... aha. Nie Obama a nie Bush bojovali v Iraku a Afghanistane, ale asi Rímsky pápež za všetko môže... Nie Hitler a nie Stalin, ale zhromažďovanie majetkov pre katolícku cirkev môžu za obete svetových vojen.
Smutné, aká hlboká nevedomosť je ešte možná v dnešnej dobe. Taký Gottwald bol v podstate svätý muž, aj Tedeum v chráme sv. Víta mu odslúžili na jeho žiadosť pri zvolení za prezidenta. Pardon súdruha Víta.

244287

18.5.2011 12:13

RE: K cirkevnimu majetku.

baki 90.?.?.?

Reakce na 244287

Pizarro zahynul na své výpravě, ani Cortéz se nedožili vysokého věku, aby se postarali o smrt milionů původních obyvatel Ameriky. O to se starali ve jménu církve již jejich pokračovatelé. Neznali Stalina, ani Hitlera. Ale jejich ideologie byla, že "nepokřtěný" je méněcenný člověk, byl-li vůbec za člověka považován. Spousta Němců se domnívala, že Hitler vůbec neví, co se koncentračních táborech děje.
Taktéž katolíci jsou přesvědčeni, že papežové nic nevěděli. Ale snad připustíte, že "křížové výpravy" vyhlašoval papež. To je přeci zdokumentováno a nikdo o tom nepochybuje. Že by se domníval, že křesťanští rytíři budou uzdravovat nemocné muslimské děti a pomáhat nemocným, to snad ani nikdo nepředpokládá.
Katolická církev samozřejmě nevyvolala obě světové války. Pouze kněží posvětili zbraně k zabíjení. Avšak vyvolala řadu válek, které jsou zapsány jako "náboženské války". Nakonec dvě takové války se odehrávaly i v Čechách. Husitská a třicetiletá.
Představa, že papežové o ničem nevěděli je pro mě nepřijatelná.

244316

19.5.2011 3:27

RE: K cirkevnimu majetku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Reakce na 244287

Cirkev svata ma na svedomi mozna vic lidi, nez Ada se Stalinem. Za tisic let, co radi v Evrope, pozdeji civilizovala Ameriku a Afriku se to nastradalo.
Mne ale vadi to, ze pokrtila skoro cely svet a ted o nej ve velkem prichazi. Od Egypta, pres Afriku, snad krome Jihoafricke republiky, pred Asii, pochopitelne, tam to hned zaneradili Turci, Osmani a nechali si jeste, ci jim byla ponechana nadherne zeme. Vydrancovali, co se dalo. Jizni Amerika jeste drzi. Filioiny uz jsou maoisticko muslimske.
Tady je uloha cikrkve v dobe dnesni. Zastavit islam. Obhajit to, co drsne obsadila.

244361

19.5.2011 14:15

RE: K cirkevnimu majetku.

baki 90.?.?.?

Reakce na 244361

Vážený anonyme.
Nedivím se Vaší anonymitě, neboť to, co hlásáte, je možno označit za klerofašizmus. Na tomto světě není rozhodující, zda ten či onen byl či nebyl pokřtěn. Rozlišování na "pokřtěné" a "nepokřtěné" je v podstatě totéž, jako rozdělení na "arijce" a "nearijce" podle fašistických tezí. Dnes je takovýto druh rozdělování zcela nepřijatelný. Podle charty OSN, kde "každý člověk má právo na jakoukoli víru", je možno Vaše řádky považovat dokonce za nezákonné.
Prvky kultury do Evropy přinesli Řekové, Římané, Etruskové,... kteří s křesťanstvím neměli nic společného. A vzniklé kultury v jiných částech světa rovněž ne.
Pokud trváte na svém, pak předložte důkazy o správnosti Vašeho názoru. Zatím je nikdo nepředložil.

244376

23.5.2011 4:51

RE: K cirkevnimu majetku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Reakce na 244376

Ja jsem anoonym proto, ze mi nejak nevyslo prihlaseni.
Jinak. Nadavate mi jako, ale mne to pripada, jako plakat na nespravnem hrobe.
Pozor. O cirkvi vim ledacos. Nektere moje divne napady jsem mel moznost konzultovat i s budoucim kardinallem ceskym.
Ale ja chci rici to, ze cirkev by mela, sakra, nejak branit alespon Evropu co se jeste branit da. Britanii uz tezko, Svedsko a Belgii asi uz take ne. Branit proti islamu. Navedla nam kulturu tu co provozujeme a to stalo zivoty lidi, kolik lidi upalili pri upevnovani sve moci. V Jesenikach je kopec, kde bylo upaleno 10 000 carodejnic. A jeste 10 000. Na francouzsklem pobrezi bylo najednou zapalenoo 10 000 lidi. Prevazne zen. (Potom je prodavali radeji do Kanaday, kdy si drevorubec koupil zenskou a vetsinou ji v zime zabil, protoze by mu nevystacili zasoby). Zijeme prece v krestanske kulture. Ne? Na priklad vanoce a co ja vim . Na co bude cirkvi majetek, stejne ho maji ho dost, kdyz prijde islam ?

244546

18.5.2011 13:35

RE: K cirkevnimu majetku.

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 244233

ty jejich výpočty o hodnotách v miliardách snad produkují, když se "zcákají" mešním vínem, jak se lidově říká?
..dejme jim nějaké ty lesy, pole, louky ať si zasejou pšenku a pokácí pár stromečků, mimochodem platí hafo zákonů o údžbě krajiny (obecně řečeno), třeba tráva nemá růst výše než cca 30 cm a to povinné sekání několikrát ročně stojí sakra hromadu peněz, že..
a příkladně ty jejich historické baráky byly stavěné bez ohledu na náklady na topení, a to stojí pěknou hromadu peněz to topení, opravy a údržba obecně..
postavme si postupně nové moderní budovy pro ty státní potřeby etc.(určitě to vyjde levněji, než letitý provoz, opravy a údržba těchto starých staveb) a ty barabizny, byť třeba pěkně zdobené a pod(to neřeším) ať si financují sami chytrolíni..

244319

18.5.2011 18:53

RE: K cirkevnimu majetku.

baki 90.?.?.?

Reakce na 244319

Je zde problém. Kdo se za dvacet třicet let bude o takový majetek starat?? Vezměme si synagogy. Dnes se ve většině měst nemá kdo starat. Židé zkrátka již nejsou. Podobný problém budou mít i katolíci. Znám města, kde se do kostela na nedělní bohoslužby dostaví pět, někdy ani tolik ne, věřících. Jak to bude za dvacet let??

244333

19.5.2011 17:00

RE: K cirkevnimu majetku.

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 244333

bohužel máte pravdu, halt ale nic netrvá věčně, byť si to i dnes politici myslí, že jako postaví nějaký extra most a podobně a budou slavní sto let(tu mosaznou tabulku jim z toho ukradnou už za měsíc), že..
bylo to v jednom TV seriálu o firmě, která po světě odborně odstřelovala betonové mrakodrapy, v Německu nějaký monstr-betonový stadion, zkrátka stavby staré "jen" desetiletí..
prostě se mnohé církevní stavby postupně zbourají a ponechají se historicky hodnotné(stejně jsou z 90-ti procent vykradené(kdesi na severu vykradli kostel několikrát a kamionem odvezli do neznáma i veliké varhany)), které budeme, tak jako i teď platit z našich daní(opravy a údržbu)..
jenže katolíci by chtěli "vrátit" miliardy, ale ne na údržbu svých "baráků" (to budou chtít stejně i nadále po státu) či na zákonnou údržbu lesů a luk, ale na konzum(pořádání honosných poutí a podobných šarád), ostatně tak je tomu stovky let(počtěme si občas o papežích co se všechno navyváděli), že..

244381

29.5.2011 7:14

RE: K cirkevnimu majetku.

Frank51 89.?.?.?

Reakce na 244233

"Nabitý majetek"? Nemyslel jste nablitý? Anebo jste nalitý?

245013

16.6.2011 17:09

RE: K cirkevnimu majetku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 244233

Raději nám popište, jak poctivě nabyla majetek Vaše rodina a kolik jste dosud odvedl na daních ve prospěch pracujících.
Kolik jste dal některé církvi či na charitu Vy sám, "odborníku"?

246184

17.5.2011 3:25

Pokr. K cirkevnimu majetku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

1000 let minimalne v Cechach, drive tvrde az nekompromisne, hned co ceskemu knizeti povolil paper korunovaci nemeckym cisarem a on teda splnil podminku prijmout krestanstvi, cirkev prosazovala kulturu, kterou zijeme a snad je to kultura krestanska. A na jeji dalsi zachovani by cirkev, radeji nez majetek zpet mela za tu kulturu proti expanzi islamu bojovat. Ne krizackou vypravou, ale tady nasadit sve retory. Na to nepotrebuje moc majetku, staci co ma, vzdyt na Svate Hore v Pribrami, v nekolika podzemnich patrech ma ulozeny tuny zlata. Je tam jeden vchod a opatruje to vse asi 90 mnichu a radovych sestricek.
Snazit se ne lakat lidi do cirkve, ale sjednotit verici a mene verici a i neverici. Jinak, pokud se s muslimama nedohodne, moc sanci cirkev nema.
To mi vrta hlavou. Jiste, je to dnes absolutne nemoderni uvaha. Modni ted je : Majetek zabrali komancove, na ty jsme my stado nastvani, protoze prosazovali a preferovali luzu. Vratit.

244221

17.5.2011 7:34

RE: Pokr. K cirkevnimu majetku

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 244221

Pro zboznou inkvizici jsou nejdulezitejsi majetek a penize. Taky sperky nebostiku, nemovitosti a hlavne prachy, dokonce i ty vo ktery v kostele z lasky k bliznimu se nestitej nekrestansky vokrast i senilni stary baby ktery prezivaj z mizernyho duchodu. Takovy penize jsou pro inkvizicniky nejdulezitejsi prijem a jsou dulezitejsi nez Buh a ten vlasatej hippan z krize! Ja jsem vsimavej clovek a pred lety v Rime jsem videl jak na kostelnich schodech zazobana inkvizice zebrajicim nuzakum davala nanejvejs pozehnani ktery ji nic nestalo za ktery si zebrak moh koupit do hladovy a ziznivy huby velky hovno!

244225

17.5.2011 11:33

RE: Pokr. K cirkevnimu majetku

Olas 78.?.?.?

Reakce na 244225

Proč dělit lidstvo na věřící a nevěřící, která církev je ta pravá... ?

Proč nemohu důvěřovat církvím, sektám a jakýmkoliv náboženským směrům ?
V tradici tzv. evropského teologického myšlení, včetně knihy Genesis, se musí člověk cítit vinen, protože se dědičně narodil jako hříšník. V tradici východního, asijského teologického myšlení tím nejlepším co člověk může učinit, je opustit tuto pozemskou realitu co nejrychleji a připojit se tak k Nejvyšší jednotě. A tak v obou teologiích i filosofiích je člověk definován jako neadekvátní, neúplný tvor, nedokonalých vlastností z nichž se musí neustále vykupovat, aniž by se do nich dostal svým vlastním přičiněním. Je tak předurčen
k vině a nicotě ještě dříve, než začne chápat jakoukoliv podstatu svého bytí a vědomí dobra či zla. Jeho vinou se stává vlastní existence.
Projevím-li však tuto svoji pochybnost, jsem okamžitě všemi těmito proroky, kazateli, svědky, hlasateli a zvěstovateli ihned zatracován a zařazován k tzv. ateistům (a někdy i komunistům), aniž bych sám podával jakýkoliv důkaz o nějaké svoji orientaci. Naopak, dnes a denně pak tito věřící v jednoho boha, hlasatelé náboženství jedné knihy, lásky k bližnímu svému, tak podávají na bojištích celé této planety důkazy své nesnášenlivosti spojené i s vražděním.

244243

17.5.2011 8:44

RE: Pokr. K cirkevnimu majetku

AlA777 109.?.?.?

Reakce na 244221

Me vzdycky pobavi, jak chce kazdy hned bojovat proti expanzi islamu. Mate snad pocit, ze zaciname byt obklopeni mesitami? Ta hrstka muslimu v cechach je zamerne demonizovana, jako obrovske nebezpeci a kdyz si chteji k modleni postavit svoji mesitu, vypukne hysterie, jako by se tu stehovala al-kajda, protoze takove asociace jsou zamerne medialne ziveny. Vetsi nebezpeci, nez v islamu vidim v "krestanskych" sektach a new age hnutich.

244232

17.5.2011 11:20

RE: Pokr. K cirkevnimu majetku

ltokar.sk 85.?.?.?

Reakce na 244232

Nj, v zasade mas pravdu, ale co ten chudak odsudeny Rakusak, co neprejavoval dostatok nadsenia pre moslimov a odsudeniahodnym [velký smích] sposobom si jodloval na zahrade [mrknutí jedním okem]

244241

18.5.2011 3:58

RE: Pokr. K cirkevnimu majetku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Reakce na 244241

Ktpmu poznamka. Cirkev rimskokatolicka pusobi po celem svete.
Jsou zeme Evropy, zname, ze na pr. Svedsko a dalsi, kde jich je jiz az moc. I tam je cirkev. Tak jsem to myslel. A.Jestlize nejsou pocty muslimu v Cechachjeste nijak zvlast velike, je to spis dobre. Ne ????????????????
Ja znam dva ceske konvertity a osobne. A oni maji docela dost kamaradu od nich. Nepodcenoval bych to jako moc.

244292

17.5.2011 10:43

RE: Pokr. K cirkevnimu majetku

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244221

zapomínáte, že politika byla vždy něco za něco, bez české podpory by německý císař tehdy nebyl císařem a korunu přislíbil čechům právě za politickou pomoc ve vatikánu při svem prosazení se na císařský stolec. To jsou ale ty nepříliš popularizované dějiny. Stejně jako když Přemysl-Otakar II povolal do řídce osídleného pohraničí německé osadníky aby zde obdělávali půdu a tedy "PLATILI DANĚ". Dnes potomci těchto "hostů" vykřikují, že je to odjakživa jejich země.

244239

17.5.2011 8:39

Církevní majetek

lucifuge 85.?.?.?

Církev byla sloupem státního zřízení. Dodávala mu ideologii. Měla tedy plnou podporu tohoto státu i šlechty. Vysoké úřady v církvi byly vyhrazeny pro šlechtu. Čili majetku se tam dostalo dost. Po Tolerančním patentu, když v Čechách a na Moravě mohly působit evangelické církve augsburské a helvetské konfese, měly modlitebny vždy někde za vesnicí a bez věže a poplatky za úkony, vybrané od věřících, tedy štolu, museli odvádět katolickému faráři. Vzor lásky a tolerance! V dnešní době církev oporou státu není. Stojí na okraji, do kostelů chodí zlomek obyvatelstva. Z nich nic moc církev nedostane, proto to musí sebrat jinde. Nejde o žádné vracení ukradeného. Pod pojmem restituce se mění dějiny. Kdo všechno přišel o majetek v důsledku historickým událostí a válek? Vrací se všem lidem něco? Ne, jen vyvoleným a k tomu vždy slouží jednoduché a docela hloupé zdůvodnění pro lid.

244230

17.5.2011 8:41

insight

fohat 88.?.?.?

kdo v životě pátra po Nadjá v sobě a obrží Milost,kterou Brunton nazývá Insight,tak je OSVOBOZEN a tím na hony vzdálen nějakým podpurným berličkám,zvaným náboženství...A hromadění nějakého církevního majetku je mu k smíchu.Chudáci oběti tradic,co mlátí hlavou u Zdi nářku,v Mekkce,ve Vatikánu...otroci a plátci desátek....PROČ?

244231

17.5.2011 11:23

Promlčení

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Myslím, že by církevní nároky na majetek měly být promlčeny. To bychom mohli za chvíli vracet majetky Sudeťákům. Náš pan kníže by musel vracet majetek českých šlechticů, který dostal za věrné služby od Zikmunda při likvidaci husitů a nebo by si někdo mohl nárokovat nějaké území protože na něm měl údajně před více něž 2000 lety své království (btw. které vlastně nebylo ani jeho předků = tzv. vykonvertované dědictví). No .. i když .. však víme .. kdo má ostré lokty .. [cool]

244242

17.5.2011 11:47

Majetek katolické církve musí být navrácen i s úroky

Petr Křivý 195.?.?.?

Přeji dobrý den všem.

Úvodem bych chtěl poděkovat panu editorovi za zajímavý článek. Ano. Otázka vrácení katolického majetku je nyní velmi žhavá. Pan kníže je konečně ve vládě a s jeho kolegou Kalouskem, mimochodem vynikajícím ministrem financí, chtějí oprávněně vrátit majetek, jež stát ukradl církvi.

Abychom pochopili širší souvislosti, musíme si uvědomit, že když Svatá říše římská začala dobývat tyto Bohem opuštěné krajiny, jako jsou například Čechy a další slovanská území, žili tu jen divoši, pohanští ďáblové, kteří museli být bez soucitu zlikvidováni, zejména ti, co se vzpouzeli přijmout Cestu našeho Pána. V tomto byli pro Řím prospěšní především Němci, kteří se tohoto úkolu chopili s chutí a šlo jim to dobře od ruky.

Když se rozpadala jediná kloudná civilizace, tedy Řím a nebylo na vojska, která by civilizaci chránila před nájezdy bezbožných a krutých barbarů, geniálním nápadem se stala myšlenka spojit celou říši novým nábožentvím, z kterého se stala dnešní Svatá stolice.

Nesmíme proto zapomínat, že za křesťanskou kulturu, která nám přinesla takové vymoženosti, jako je svátost manželství, zpověď, výuku katechismu a mnoho jiných pokrokových záležitostí, musíme býti Svaté stolici nadosmrti vděční, neboť nás zachránila před pekelnými plameny, v nichž bychom se smažili na věky věků. Bůh je milostivý a proto své děti musí vychovávat, aby jejich zkažené duše nepřipadly ďáblu.

Musím také připomenout, že sex je smilstvo nejohavnější a zdejší pohané se mu oddávali s velkou chutí a nehleděli na to, že za to půjdou rovnou do pekla. V té kruté době se zde skupony barbarů shlukovali do velkých hříšných rodin, vzájemně si pomáhali a to ani nevěděli, kdo je otec a matka, jelikož to nebylo řádně zapsáno v kostelní matrice.

Za to všechno dobré, co pro nás Svatá stolice udělala, je přeci přirozené, že jí toto území patří a stát by ho měl vrátit celé, než dojde opět k expanzi heretiků a následnému příklonu ke smrtelnému hříchu. To věděli duchovní otcové i v té době, kdy nechali upálit největšího heretika, tedy Husa, který odpadl od katolické církve a byl skutečnou hrozbou pro celou Evropu.

Závěrem bych chtěl říci, že tento web již není tím, co býval, když sem chodili dobří katolíci, například pan Takyjeden, žáno... Což je velká škoda, neboť ti správně věděli, že špínu na nejsvatější katolickou církev plivou hlavně talmudisti z televize Nova a jiná média, která ovládají ONI.

Děkuji všem za pozornost a přeji všem krásný den, vyjma odpadlých heretiků, které stejně čekají plameny pekelné.

Petr Křivý

244244

18.5.2011 4:06

RE: Majetek katolické církve musí být navrácen i s úroky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Reakce na 244244

Co je to, vazeny pane, dobry katolik ? Jako clovek, ktery vi, ze vraceni majetku cirkvi je snad prvorady ukol spolecnosti ?
To snad ne. Zemi tizi tunelari, spatni politici a cirkev ma jedine tema : VRACENI MAJETKU. Pritom kolaborovali jak s Adou, tak se Stalinem.V seznamech je fura farauu. Donasecu. No a co s tim ? Spatni to byli krestane ? Kdyz sel do strany otec, aby dite melo vice samci, tak by jste ho povesili. Co ti donaseci z rad cirkve ?
Co je to dobry krestan ? Kdo ? Sakra.

244294

19.5.2011 20:02

RE: Majetek katolické církve musí být navrácen i s úroky

baki 90.?.?.?

Reakce na 244294

Dobrých křesťanů je velice málo. Především:
1. Musíme si odmyslit všechny mohamedány, a stoupence budhuzmu (hinduisté, taoisté,...) a podobných věr.
2. Musíme si odmyslit všechny ateisty. Ti jistě budou úpět v pekle.
3. Musíme si odmyslit všechny příslušníky nesprávného křesťanského směru. Je-li na příklad správné náboženství "Čeští bratří", pak v pekle skončí všichni katolíci, pravoslavní,...
4, Musíme si odmyslit, všechny příslušníky správného náboženství, kteří hřeší a neplní příkazy Boží. (smilní, kradou, žádají menželky bližního svého,...)
5. Musíme si odmyslet všechny nepokřtěné, protože dědičný hřích je zavádí přímo do pekla.
6. Musíme si odmyslit všechny obyvatele Ameriky před 15-tým stoletím, Austrálie před 17-tým stoletím, protože Ježíš Kristus jim nedal na vědomí Boží vůli a jeho desatero.
A tak bych mohl pokračovat dále. Takže "pravých křesťanů" je bezvýznamná hrstka.

244384

17.5.2011 12:06

Vsemocny Buh

petrxh 82.?.?.?

Pokud skutecne plati, ze Buh je vsemocny, tak bych proste aplikoval rceni "Buh dal, Buh vzal". TECKA, zadne vraceni...

244246

17.5.2011 13:38

RE: Vsemocny Buh

l.leimas 93.?.?.?

Reakce na 244246

Nejrozumnější myšlenka celé této diskuze.

244253

17.5.2011 12:12

Muj nazor je ten, ze cirkevni majetky by meli byt vraceny

Ursus 78.?.?.?

problem je, ze komunisticka propaganda, se proste vsakla at chceme ci nechceme do vetsina z nas. Takze kdyz cirkev, takze tu mame hned tlusteho zhyraleho mnicha, inkvizici, zbydacele poctive chude. Kdyz se podivame do historie, tak na nasem uzemi jediny doklad inkvizice byl ten na jesenicku. Vsicni jsme videli ten film. Ten kdo se o to zajima, a neco si precetl, tak vi, ze za to ta cirkev ani tak nemohla, spis klasivka nenazranost, lidi...Dalsi obeti propagandy jsou Sudetaci. Tam si taky vsichni predstavi nacka s ksandama jak vykoristuje poctiv ceske delniky...realita byla opet nekde jinde....ale kdyz brali komanci, tak to brali vlastne pro lidi, to se neuplacelo, oni to ti lidi delali pro dobro vsech. Jen skoda, ze nejvetsi papalasi meli vzdy nahodou pak ten nejvetsi majetek. [velký smích] Tohle neni o ideologii, ale o lidech, proste jde, slo a pujde vzdy o prachy o moc a o zensky.

244248

17.5.2011 19:34

RE: Muj nazor je ten, ze cirkevni majetky by meli byt vraceny

smoke 89.?.?.?

Reakce na 244248

Pane medvěd, ani nevíte, jak rád opět čtu výplody vašeho bohatého ducha [smích]

Pochopitelně za vše můžou komunisti a jejich propaganda. Církev Svatá nikdy neiniciovala výboje ve jménu Krista, potírání pohanů, kacířů, židů, muslimů a dalších skupin obyvatelstva. Dnešní rozšířenost tohoto římského kultu je dána pouze trpělivou misijní činností po Evropě a dále pak po světě. Navíc veškeré bývalé i současné církevní majetky jsou pouze dobrovolné dary prostých věřících.

Stejně tak sudetští Němci jsou obětí této propagandy. Je odpornou pomluvou, že 90 procent sudetských Němců volilo v obecních volbách 1938 Henleinovu SdP, usilující o rozbití ČSR a připojení českého pohraničí k Velkoněmecké říši. Že tito milí spoluobčané provolávali hesla jako Heim ins Reich, přijímali říšské státní občanství a ochotně vstupovali do bohulibých institucí, jako byla NSDAP, DAF, SS, GESTAPO a další, všechny tyto byly známy svojí přátelskostí k českému lidu.

Další nezpochybnitelnou pravdou je rovněž to, že komunisté kradli jak straky. Z utajovaných materiálů jsem se dozvěděl, že Brežněv byl bohatší než Chodorkovský a Abramovič dohromady a Husák, Štrougal, Biľak, Jakeš svými bilionovými majetky plnili přední stránky Forbesu, jako dnes třeba poctiví čeští podnikatelé Kellner či Bakala.

244278

17.5.2011 23:04

RE: Muj nazor je ten, ze cirkevni majetky by meli byt vraceny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244278

Komunisti byli nenazrani jako cirkev svata.Fanaticti komousi jsou stejne nebezpecni jako fanaticti cernoprdelnici.

244288

17.5.2011 12:48

:-)

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=Ukj_cZcB4c0

244250

18.5.2011 5:48

RE: :-)

Tom 24.?.?.?

Reakce na 244250

>http://www.youtube.com/watch?v=Ukj_cZcB4c0

Ano, tam je přesně ta věta:" Bůh přece neexistuje." Kdyby Bůh existoval, tak by tu církevní pakáž z chrámů vypráskal [velký smích]

Není přece myslitelné, aby církev páchala taková svinstva u vědomí, že Bůh ji peklem potrestá [mrknutí jedním okem]

Církev svými "nebohulibými skutky" Boha popírá a usvědčuje sebe samu ze lži, klamu a podvodu.

Odporuje lidskosti vracet majetek získaný účelovým zneužitím strachu ze smrti.

244296

21.5.2011 12:37

RE: :-)

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244296

Jsem příjemně překvapena, milý Tome, že jste bez jakýchkoli mnou předem zadaných směrnic pochopil, kterou pasáž tohoto videa mám na mysli, děkuji.

244446

17.5.2011 13:52

bez debaty

martas300 68.?.?.?

tak vzhledem k tomu,ze katolicka cirkev ( rozumejme nejbohatsi sekta) pripravila za dobu sveho pusobeni primo i neprimo o zivot 200 milionu lidi,tak uz to me staci abyvh byl jednoznacne proti navraceni majetku.
Ale jak zde jiz nekdo spravne podotknul,k opravdove duchovni osvete a pro skutecnou viru v boha, neni preci potreba hmotnych statku.Ti smejdi sami kazou vodu, ale chlstaji vino ( a ne tak ledajake).Ano najde se mezi nimi spousta skutecne vericich a hodnych lidi,ale celkove je tato sekta prohnila stejne jako dnesni demokracie.

244255

17.5.2011 17:52

I keď žijem na Morave už 25 rokov

Obyvateľ Morav. Slovácka 90.?.?.?

v dnešnej "diskusii" ma opakovane zaráža v plnej nahote tristný ateizmus priemerných Čechov.

Ľudia s takýmto vnímaním nemajú žiadnu konzistentnú perspektívu a zrejme ani prítomnosť.

Kto chce kam, pomožme mu tam!
[oči v sloup]

244273

17.5.2011 18:40

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244273

Kam, do dalsi valky ve jmenu Boha Vsemohouciho?Dekuji pekne, nijak po tom netouzim.Ale generalove duchovni sluzby se opet tesi na sveceni novych kanonu.

244276

17.5.2011 18:43

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 244273

Nikde v Bibli není zmínka, že by posláním církve Kristovy, abych se vyhnul nepřesnému českému slovu křesťanské a křesťanství bylo hromadění majetku. Zato je tam o vyhnání penězoměnců z chrámu a také cituji "dříve projde velbloud uchem jehly než boháč do království nebeského". Problém je v tom, že bohatství hmotné, které je ve zmíněných citátech myšleno má své vlastní zákony a to jsou zákony obchodu, kšeftu či zisku. A touha po zisku má s učením Krista málo společného. No a když už tady máme brata ze Slovenska dám k dobrému příhodu 14 letého chlapce, horlivého katolíka a také ministranta z horské vsi od Zvolena. Uprostřed války v zimě mu zemřela maminka velice věřící, ale tamní farář, který se chtěl za něco pomstít jeho nepříliš zbožnému tátovi ji odmítl pohřbít na místním hřbitově. Tak ji s tátou vezli sněhem a závějemi na sáňkách, asi 15km přes hory, do sousední farnosti, aby byla potichu a bez obřadu pohřbena, aspoň na hřbitově. Výsledek: cituji tenkrát (1986) už sedmapadesátiletého: keď začalo SNP, zobral som pušku a išiel zastrelit farára, , štrnácť rokou mi bolo, utiekol, taká to bola doba, dotěraz je v emigrácii". Kdo ví o kom mluvím, jeho vyjadřování bylo velmi osobité a nebyl to neznámý člověk, vzpomeňme v tichosti jeho památku. Tak že, tak se zástupci římské samospasitelné a všeobecné chovali když se cítili mocní a bohatí. A pro ostatní slovenské bratry "některé dojmy si raději nechte pro sebe, dokud si nezameťe doma. [chechtot] A myslím že výklad Bible je jasný, církev má být bohatá duchem, ne majetky.

244277

17.5.2011 20:14

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244273

..." tristný ateizmus"...??
Jak souvisí majetek církve s ateismem? Nechápu.... [oči v sloup]

244280

21.5.2011 12:48

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244273

Co je ateistického na faktu, že většina křesťanů jsou především pokrytci, kteří káží vodu a pijí víno?
Co je ateistického na zkušenosti, že celá ta jejich láska k bližnímu je jen blábol pro ovce a ve skutečnosti si vašich zásluh o blaho bližních nikdo z křesťanů ani nevšimne, popřípadě je bagatelizuje, pokud při tom nevyřváváte halelujá?
Co je ateistického na tom, když někdo umí žít v souladu s desaterem a nepotřebuje kvůli tomu sponzorovat bandu vyžírků?

244447

21.5.2011 17:34

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244447

Karma si toho Kateřino všimne. Nenaloží vám na fyzickém levlu? Naloží vám jinde? Jste třeba vy a lidi, které milujete v dobrém zdraví? Zdravotní péči jde koupit za peníze, ale zdraví ani náhodou. Zázraky už vůbec ne. Pokud jde o charitu já dávám často přednost, dát přímo, ale bezdomovci můžete najednou dát jenom malou částku, aby ji užil co nejlepším způsobem. Dejte mu tisíce a má problém. Prachy se vypaří rychle a povětšinou mu hrozí exkomunikace z komunity. Osamělý bezdomovec je mrtvý bezdomovec. Takže dávám na charitu i institucím. Pokud někdo dar pro pomoc jiným použije k jiným účelům. Bůh mu buď milostiv, a k milosrdenství potřebujete odpuštění a k odpuštění potřebujete upřímnou vnitřní lítost a k té je nutné svědomí a svědomí rozeznává špatné od dobrého. Karma milosrdenství nezná, ona je energie. A když někdo porušuje z nevědomosti nebo opakovaně s vědomím konání špatného, tak ta energie se zatraceně stupňuje.

A to, žijete podle morálních zásad? Bůh si k vám cestu nachází, tak jako tak i bez rituálních formalit, o požehnání pro sebe a jiné se můžete požádat na svůj způsob jakýmkoliv jazykem. Většinou se tomu říká modlitba. Ale je dobré si o to pomoct říct, karma neví, ale divine inteligence může korigovat i karmu, ale musí pro to být důvod a musí ji o to bý řečeno.

Důležité je to, co je v srdci. Když vídím někoho ve velké nouzi na křižovatce můžu mu pomoct, ale pokud by na té křižovatce nestál?... Jinak řečeno mnohem jednodušší je pomoct někomu, kdo má snahu vylézt za svých těžkostí. Když pomáháte někomu, kdo se nestará má to mnohem menší efekt. Typický příklad je léčení, lidi s dobrým vnitřním přístupem dají doktoři mnohem rychleji dohromady. Fyzické tělo se prostě mnohem lépe v takovém případě hojí. [smích] [mrknutí jedním okem]

244457

21.5.2011 18:38

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 244457

>Karma si toho Kateřino všimne.
Ano, naši předkové to zlidověli do rčení: "Pro dobrotu na žebrotu." Ti ovšem neznali východní moudra. Karma je alibi jako vyšité. U někoho dokonce součást víry. A tak mnohdy Ivan (dobrem tím) více paseky nadělá, jen aby se už zbavil medvědí kůže. Jak mu to ta karma asi započte?

244459

21.5.2011 21:59

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 244459

Jednoduše - přesně tak, jak je to v pohádkách popisováno. Dobro je dobrem jen tehdy, pokud je zcela nezištné, tehdy, když je jeho jediným motivem láska ve smyslu agapé. Karma to pozná, nebojte.

244463

22.5.2011 2:55

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244463

>Dobro je dobrem jen tehdy, pokud je zcela nezištné, tehdy,
>když je jeho jediným motivem láska ve smyslu agapé.
Toto je presne ten princip a nelze jej zamenovat za jina opodstatneni. Dokonce se ten princip vztahuje i na samotne vereni. Verit v ideu jenom proto, ze to povznasi, ze to zoceluje, nebo dokonce, ze virou v boha se vydlazduje cesta do nebe, je prospecharstvi. A to uz nepoukazuji na prospecharstvi "vericich", kteri se pokrizovavaji po streleni branky.
Ano, nezistnost a uprimna laska je principem konani dobrych skutku, i samotneho smyslu vereni. Oslovovat tedy Krista ci ne? Proc ne. To vsak musi byt slzy na krajicku z uprimne litosti nad jeho smrti, nad tou nespravedlnosti, co musel prozit, to by mel takovy clovek citit smutek jako nad hrobem ditete, to by mel byt doslova zamoren odporem ke vsem tem nekalostem, ktere se kolem neho udaly a stale se kolem nas opakuji.

244471

21.5.2011 23:49

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244459

No, jo no v něco holt člověk musí věřit. Dokonce i ten, který tvrdí, že v nic nevěří. Cesty do pekel jsou dlážděny dobrými úmysly, pokud jde o toho Váňu. I když to mi nepřijde jako dobrý příklad fanatismu ve jménu toho fanatického pojetí dobra. Jak by dneska řekla propaganda pravda a láska s colateral damage. Tím neprzním češtinu, snažím se jít s dobou a být kůůůll.

244465

22.5.2011 3:27

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244465

>...Tím neprzním češtinu, snažím se jít s dobou a být kůůůll.
---
René, ano, je to kůůůll. Dříve jsem tě "zdrbal" za soustavné překlepy, ale závada není na vysílači, ale na příjmači. Až teď jsem si uvědomil, že je to v podstatě kůůůll. Ať se unaví soustředěním - "co tím básník chtěl říci" i ti, co bedlivě dbají o svobodu slova na internetu. Když to musím číst dvakrát já, ať si počtou i jiní. [chechtot]

Pár slov k té karmě. Jistě víš, jak karma pracuje v náboženství hinduismu? Tam ten vývoj člověka začíná od rostlin, postupuje reinkarnacemi přes hmyz a veškeré druhy zvířat, potom to jsou ženy, muži a dál to jde do spirituálního zosobnění. Podmínkou ovšem je, že máš pozitivní karmu, jinak se musíš vrátit do předchozího vývojového stupně. Pánové, kdo z vás se tímto řídí, buďte proto nadmíru shovívaví k ženám. Jsou to v podstatě muži ve výkonu trestu. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

244473

22.5.2011 7:16

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244473

S karmou by to bylo ohledně detailů, jak přesně se projevují důsledky na bouřlivou debatu. Samozřejmě na rozdíl od tej naší vědy neempirickou, tudíž neosvícenou. Trochu pozitivního myšlení i ve vyjadřování. Já samozřejmě kůůůl být nemůžu. Člověk starší devatenácti let se marně snaží být in, stejně jako chudák nikdy nebude alkoholikem, ale pouze ochlastou. Fakt nevím co by ty lidi furt chtěli, než jsem naučil datlovat dvěma prstama, tak to bylo fuška. Přidal jsem diakritiku. To mám psát v hexametru ve starořečtině? [velký smích] [mrknutí jedním okem]

244475

22.5.2011 8:00

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244457

Jistě, ale o to tady přece nejde. Sere mě to, že někdo tady míchá hrušky s jabkama a navíc lže. Přitom důvod je úplně jasný. Kdybychom všichni byli "upřímnými křesťany", nebyl by pro církev takový problém odírat nás o peníze.

244476

22.5.2011 16:57

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244476

Mějte v jakémkoliv projektu peníze Kateřino, a vždy se objeví "dobráci", kteří se o ně postarají. Někdo do toho jde natvrdo s vědomím, že mu primárně jde o prachy a moc. Někdo má dobré úmysly a chybí v nich balanc. Vemte si takovou výchovu dětí. Drtivá většina rodičů to s nimi myslí dobře, ale to zneznamená, že jim dají dobrou výchovu.

Jestli někdo lže s jakýmkoliv motivem a ovlivňuje rozhodnutí lidí, pak dělá špatně. Jak bylo řečeno cesta do pekel je dlážděna i dobrými úmysly. Ale žádný projekt se vám nepodaří zrealizoavat bez financí. Asi takhle. Budhistický mnich před 2500 lety brzo ráno vstal umyl se a do svítání meditoval. Potom šel se do vesnice, kde se sklopeným zrakem s žebrací miskou žebral o jídlo a to beze slova. Pak se vrátil do kláštera nebo pokud putoval mimo vesnici, tak do svého dočasného tábora. Pojedl a o jídle měl rozjímat jako o léku. Po dvanácte už nesměl jíst. Buď učil adepty, přijmal hosty, meditoval, taky si mohl zdřímnout. A to byla v té době ta střední cesta mezi brahmanismem a džinismem. Bylo ve velice reliogionozní společnosti.

Dneska by ten mnich při tomhle způsobu zemřel hlady. I s majetkem to je balancu. Na bohatství samo osobě není nic špatného, pokud nebylo získáno špinavým podvodným způsobem a funguje k němu postoj jako prostředku uskutečnění nějakých cílů. Spravedlivě nabytý majetek a špatný cíl?... Pokud chce nějaká dobročinná instituce poskytovat servis i v jakékoliv věci potřebuje finacne, ale servis musí být vždy na prvním místě. Bez financí by neexistoval ani zen ayzlový barák, ale mnohem větší problém jsou lidé.

Jakmile z důvodu preferování majetku ztratí instituce morální kredit, tak s ní je ámen a žádné bohatství na tom nemůže nic změnit, protoože zmizí lidé poskytující dobroočinný servis!! Otázka je co nahradí tohle krátkodobé vacuum, lidé se bez víry v něco prostě neobejdou. Aby velké intsutuce nebyly vědomě nebo nevědomě korumpovány, tak by ji museli tvořit svatí. Jestli to je církev, komunita, charita, stát..., to je úplně jedno. Samozřejmě negativní jevy mají různou vidtelnost. Jinak vypadá pedofilie mezi řekněme zločinci, kde je paradoxně očekávána. A i tam to base pedofil má špatný a jinak to vypadá na církvi. Jde taky o mediální publicitu. Jak vás dneska církev odírá o peníze? Musíte platit církevní daně, chodit na robotu?

244487

22.5.2011 19:33

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244487

René, sice to nepatří mně, ale vaše poslední věta je tak nějak mimo realitu. Alespoň tu českou.
Církev mě sice nenutí do roboty pro její lepší příští, ale odírá mě celkem dost. Těch cca 1,5 miliardy, co je jim ročně vyplácené z veřejných rozpočtů, by našlo vhodné využití úplně jinde. ŘK církev vede, protože pro ni je skoro ta miliarda.
Nejsem "straníkem" žádné z církví, nedělá nic, co bych k životu potřebovala nebo využila. Nepotřebuju ji (je). Takže - proč? Přínos pro společnost? Jaký? Jen pro těch pár oveček - a ti nejsou celá společnost. Příklad, který hodně vypovídá a bohužel, je realitou.
Má spolužačka léta pracovala v Domově pro matku a dítě, ještě státním. Jako odbornice, nemůžu říct, že "jen" jako psycholožka, ona totiž odborně (a skutečně) pomáhala řešit ženám jejich situaci (jak vymoci výživné, jak najít práci, jak vyjít s penězi, jak se bránit násilí partnera nebo jeho rodiny atd. - prostě právní a psychologická pomoc). Měla velice dobré výsledky, o čemž svědčí to, že dodnes ji mnohé maminy vyhledávají a všechny ve svém životě "obstály". Práce ji bavila - do r. 2009, kdy celý Domov zrestituovaly řádové sestry. Má spolužačka skončila po třech měsících, protože to, co se dělo, byla šikana maminek a ne pomoc. Psala i na litoměřickou diecézi, ovšem - ani neodpověděli. Maminy byly nucené se každý den několikrát "v houfu" modlit - jinak nedostaly jídlo. Musely "přestoupit na víru" a která nechtěla, byla "odejita". Nezlobte se, ale takhle si "pomoc bližnímu v nouzi" tedy vůbec nepředstavuju. A už vůbec si nepřeju, aby na takové "aktivity" šly peníze z daní nás všech.

244499

22.5.2011 20:18

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244499

Já si taky jako nucení k víře a to prosím pěkně hlady jako pomoc bližnímu svému nepředstavuju. Naopak jako zatím katolíkovi mi to zvedá krevní tlak a klade přede mě otázky i ohledně formální příslušnosti ke katolické církvi. Praktikující katolík totiž určitě nejsem. K víře se totiž nedá přinutit, že se najdou hlupáci, kteří si myslí něco jiného, to už tak ve velkém množství lidí bývá, ale to že litoměřický biskup, který ignoroval stížnost je také výsledkem ateismu v Čechách.

Na druhou stranu Kateřině šlapali po krku sociální pracovnice státu a zabarikádovala se před nima v azylovém domě. Nebude možnost volby, nebude kam utéct. Rekatolizace by mohla proběhnout masově silou, pokud by to šlo několik generací, ale to se nestane a považuju to za velkou odpornost proti Bohu, protože je lámáná svobodná volba. Výsledkem silových řešení v minulosti kromě obrovské hromady mrtvých je mimo jiné dnes jedna miliarda protestantů.

Ale dobře přistoupím na absolutní odluku církve na základě toho, co kdo z občanu potřebuje nebo nepotřebuje. Jedná se o oblíbený argument už jsem naznačil se zbořením katedrály sv. Víta. Co dále bude všechno na základě potřebnosti odloučeno od státu. Třeba kultura. Kamenná divadla? Ať se komerčně přizpůsobí nebo financují sami, muzea samofinacovat, humanitní obory na universitách mimo třeba ekonomicky soběstačnou psychologii samofinacovat, základní výzkum zrušit koho zajímá dnes ekonomický efekt za 50 a více let. Vůbec university nechat samofinacovat, školský systém nechat samofinacovat. Kdo na to bude mít bude vzdělanej. Zdravotnictví? Většina populace do 50-to let nepotřebuje udravotní péči? Taky odluka od státu a samofinacování?

Troufnu si střelit od pasu, že 90% lidí, některé věci veřejného zájmi nepotřebuje, tak proč by to mělo být placeno z daní? Neoliberální teorie vám do detailů řekne, co všechno z veřejných zájmů by mělo být zrušeno. Těhle teoretiků bych se pro změnu musel zeptat, jakým způsobem bude torzo neoliberálního státu schopno obhájit svou legitimitu a vůbec existenci zpětně ke společnosti? Jestliže společnosti nenabézí de facto nic zpátky, tak proč držet centrální moc, která je výhodná pro korporace. Zajímavé schizma, vysoce organizovaná ekonomika versus atomizovaná společnost a to má prosím pěkně, dle jistých teoretiků být schopno dlouhodobé společné existence.

M. Thatcherová sice tvrdí, že nic takového jako společnost neexistuje, ale ani mocenské klany nejsou schopny udržet centrální moc v atomizoveném shluku jednotlivců, eufemismus pro zkolabovaný stát. Shluk jednotlivců je neživotaschoný, v civilizaci je základní jednotkou rodina, protože funkce širší komunity převzal stát. Přestane existovat stát? I rodiny se budou muset integrovat do větších společenských celků, o nějakých osamocených individuích ani nemluvím.

244503

22.5.2011 20:59

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244503

René, zas trochu "vedle"...[smích]
Kultura jako taková už od státu moc nedostává, musí si vydělávat sama. Loni jim stát "dal" jen cca 360 milionů - a církvím 1,5 miliardy. A muzeum, knihovna, divadlo - pro mě větší přínos, než kostel. Myslím, že se to nedá srovnávat. Kultura vám nic nevnucuje, netrvá na tom, abyste "uvěřil" a stal se příznivcem určitého směru.

244511

22.5.2011 21:32

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244511

ajajaj... ty malá chuděrko. to je pak těžké s tebou diskutovat, když tvé chápání problematiky končí už na základním omylu, že církev=kostel. a ona zatím církev provozuje nemocnice, církevní sestry, lékaři a pomocníci tam dělají ubohým lidem kvalitní služby, kterých ty by ses neodvážila ani na jeden den. dále provozuje školy, volnočasovou práci s mládeží, i se seniory, dělá osvětu morální i kulturní. asi ti také nedochází, děvenko, že naprostá většina z těch 1,5 miliardy jde na opravy kulturních památek, které dosud drží stát, popřípadě jako příspěvky na základní sanace padajících historických staveb, které jsou národními kulturními památkami. -z čeho bys jako navrhovala, že to mají příslušníci církve (také daňoví poplatníci) financovat, když je někdo před 60 lety okradl o veškeré zdroje?! a proč vlastně dávat peníze do majetku, který je dosud v držení zloděje? a není po 60 letech náhodou morální povinností zloděje, aby do rekonstrukce toho totálně podfinancovaného majetku před navrácením konečně nějakou korunu vrazil, když za dob komunistů do toho nedali ani kačku a nechali to plánovitě padat? a věř tomu, že v době krádeže to bylo většinou v mnohem lepším stavu.
jo -a církev ti taky nic nevnucuje. můžeš uvěřit, ale nemusíš. nejspíš ale jako babka v hospici nebudeš protestovat, až tě posranou bude nějaká řádová sestra pucovat a krmit.

244513

22.5.2011 22:31

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244513

Pane "tmo", to, co jste napsal, je dost ubohé. Asi jste diskusi nečetl. Když jste řekl A, řekněte i B.
Na opravách státních památek (tedy i církevních) se podílí stát. Z oné sumy 1,5 miliardy šlo na opravy pouze cca 170 milionů, zbytek byl na mzdy kněžích a jejich "provoz".
Církevní školy jsou financované stejně, jako ostatní školy v ČR - tj. "balíček" státních peněz na dítě. V případě nemocnic výkon hradí zdravotní pojišťovna, provoz pak zřizovatel (v případě církevního zřizovatele církev). Stejné u hospiců a domovů důchodců - ovšem s přispěním příbuzných nebo umístěného člověka. Je to prostě stejné, jako u kohokoliv jiného, kdo provozuje takové zařízení. Včetně možnosti čerpat státní granty a příspěvky. U kultury a osvěty jste se trochu sekl, protože tam také přispívá dotací stát (jako u kohokoliv jiného, kdo požádá a je mu vyhověné). Vloni přispěl na církevní "kulturu" stát částkou cca 3,5 milionu. Ověřit si to můžete na ministerských stránkách. S církví je to jako s kteroukoliv jinou organizací, nedělá vůbec nic mimořádného pro společnost.
No... a když už tedy píšete o "krádeži a zloději", pak zcela určitě víte, že o svůj největší majetek přišla církev za Marie Terezie a Josefa II. Na ponechaném majetku mohla hospodařit, ovšem nebyl její, nemohla s ním svobodně nakládat. Za první republiky to zůstalo stejné, jen se ubralo ještě další.
Už 16. dubna 1919, tj. půl roku po vzniku republiky, byl vydán zákon č. 215/1919 Sb., o zabrání velkého majetku pozemkového, který se týkal nejen církve, ale všech vlastníků.
Nařizuje:
§ 1
Aby byla provedena úprava pozemkového vlastnictví, zabírá se státem velký majetek pozemkový (§ 2), ležící v území Československé republiky, v to čítajíc velký majetek vázaný, a zřizuje se úřad pozemkový.

§ 2
Velkým majetkem pozemkovým jest rozuměti soubory nemovitostí s právy, která jsou spojena s jejich držením, jestliže výměra náležející v území Československé republiky vlastnicky jediné osobě nebo týmž spoluvlastníkům je větší než 150 ha půdy zemědělské (rolí, luk, zahrad, vinic, chmelnic), nebo 250 ha půdy vůbec.

Takže od tohoto data NEEXISTOVAL na území Československa vlastník, který by měl víc jak 250 ha VŠEHO dohromady.

A 11. července 1947 vydán zákon č. 142/1947 Sb., o revisi první pozemkové reformy z r. 1919, kterým byla výměra jednoho vlastníka omezena dokonce na 50 ha.
Platilo i pro církev.
V r. 1995 sama ŘK církev vznáší požadavek na vrácení 5083 ha pozemků (všech dohromady) - a nyní je to už cca 270 tisíc ha.
Tak nevím, kdo je tu zloděj.

PS: A přebalovat a krmit bude sestra vás, já bych raději zdechla v houší, než se jim svěřit.

244519

23.5.2011 2:24

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244519

sorry, ale musím to tak říct:
nic nevíš (v praxi neznáš), ale píšeš o tom, jako bys to neměla jen špatně vyčtené z internetu (a ještě hůř pochopené).
zajímalo by mě, kolik hospiců, klášterů a farností jsi navštívila, kolik lidí odtamtud znáš osobně, s kolika přímo zainteresovanými jsi mluvila. pokud se nepletu, nebyla jsi nikde a nemluvila jsi s nikým. a tak ani netušíš, jaké akutní finanční problémy mají hospicy, jak kněží jsou nuceni (přes veškerou snahu) i VELMI významné památky doslova jen sledovat v rozpadu. namátkou unikátní Porta Coeli u Tišnova (tam odpadávající barokní ozdoby jen odkládají na hromadu), socialistickou armádou zničený klášter v Rajhradě (ten se sice částečně zadotoval stát kvůli budování knihovny/depozitáře, pak něco od EU, ale ani silné finanční injekce od rakouských benediktinů nemohou zajistit dohlednou rekonstrukci ruiny, i přes dvacetileté heroické úsilí představeného kláštera a věřících ze širokého okolí). a stovky hodnotných kostelů, klášterů i jiných objektů nejen v pohraničí jsou na tom podobně.
a ty tady budeš šermovat podílením se státu? posledních pár let? jakým procentem se podílí? a kolik podílu vyžaduje od okradené církve? a na kolik urgentních žádostí stát reaguje negativně?
za Marie Terezie církev o nic moc nepřišla (to byla ještě osvícená panovnice), zato vejlupek její synáček, Josef II. byl zloděj non plus ultra. to ale není nic, čím bys ty měla operovat, jako že toto je normální, nebo že to je omluvou pro další zlodějnu masarykovu, benešovu, němců, komoušů a dalších zmrdů.
postupné rozhodnutí církve uplatňovat nárok nejdříve částečný a pak širší, není nic, co by bylo možno komentovat trapárnou "Tak nevím, kdo je tu zloděj" -církev tedy jistě ne. zloděj je ten, kdo krade. církev byla zatím vždy okradena, vždy, když nějaký hajzI "potřeboval".
>S církví je to jako s kteroukoliv jinou organizací, nedělá vůbec nic mimořádného pro společnost.
---haha, jasně. podle ignorantů a jiných bIbců je to spolek jako zahrádkáři nebo včelaři... a hlavně že ty toho děláš strááášně moc.
ad p.s.: jo, klidně dle své preference "zdechni v houští", hrdinko.

244534

23.5.2011 10:41

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244534

Pane "tmo", mám dneska volno a užívám si odpočinku. Že jste to vy, odpovím, i když diskusi v tomto tónu neprovozuju.
Jste živým dokladem toho, proč jsem proti círvím zaujatá. Prostě JEN špatná zkušenost. Za celý život jsem nepotkala příslušníka církve (záměrně neříkám věřícího), který by se choval jinak, než vy. Proto vážně nemůžu najít žádný důvod, který bych přičetla církvím k dobru. Setkávám se s jejich odvrácenou stranou "působení", pečlivě skrývanou, ale o to hroznější. Pro mě opravdu stejná rovina, jako ti včelaři, zahrádkáři nebo přátelé žehu. Možná ještě o stupínek níž, protože ti včelaři nebo zahrádkáři se nepovažují za "lepší lidi z titulu své stranické příslušnosti" a nesnaží se mi ovlivňovat život.
No...teď jsem si uvědomila, že jsem nespravedlivá. Jednoho církevního hodnostáře, kterého si vážím, skutečně mám. Poznala jsem onoho pána jako "církevního vysloužilce" a s ním jediným se dalo bez předsudků a balastu mluvit o víře a Bohu. Možná to bylo tím, že si prošel velice krušným životem a ústrky jak ze strany společnosti, tak ze strany církve, protože jeho "metody" nebyly vítány. Byl to čestný člověk, vzdělaný (profesí lékař) a snažil se rozdávat to nejlepší, co uměl. Zemřel by nepovšimnut, pokud by ho nepostihla násilná smrt z ruky jakéhosi cikánského výrostka. To jeho nástupce, také nedávno zemřelý (smrtí přirozenou), byl jiný "kalibr". Jeho pohřeb byl "pozdvižením na vsi", s mnoha tisíci "příslušníků církve", dokonce i arcibiskupa. Ovšem... že tento pán nedodržoval snad všechno, co mu jeho stav přikazoval, bylo zapomenuto, protože se "zasloužil o církev". Možná ho jednou prohlásí za svatého... [smích]
Pane "tmo", protože vaše způsoby se neslučují s mými, nebudu si vašich komentářů všímat. Vy, jako neblbec a neignorant, určitě souhlasíte i s takovouto úlohou církve a nebudete mi jako blbci a ignorantovi bránit vylézt z jeskyně , ve které se i díky "zásluze" církve nacházíme.

244556

23.5.2011 11:18

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244556

k tvé zkušenosti: jinak řečeno, ty sneseš jen submisivního, tichého, slabého člověka. tam máš pak prostor pro své krákání, pro projevy hlouposti. jinak tebou cloumají pouze emoce. a hlavně tvé já, které tě utvrzuje, že jen ty máš pravdu.
>a nesnaží se mi ovlivňovat život
on ti snad někdo z církve něco nutil? jak? fyzicky? (pokud ne, o čem se bavíš?). na rozdíl od tebe ten cikánský vraždící výrostek ovšem někoho k něčemu asi nutil. koho? no toho kněze. a naprosto podobný případ znám z Dubu nad Moravou (i tam jakýsi podobný zločinec zavraždil kněze, který mu chtěl pomoci).
nicméně život si navzájem ovlivňujeme všichni. dokonce i ty. třeba mně. -na jednu stranu negativně (otravuje mě lidská hloupost), ale na druhou stranu i to je poučení.
zakázat někoho, kdo se zrovna tobě nelíbí, na to nemáš právo ani sílu. naštěstí. ani ty, ani jiní jednotlivci. ty toho nemáš víc -hlavně přehled a toleranci k jiným.

244561

23.5.2011 5:26

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Saša 74.?.?.?

Reakce na 244513

>provozuje nemocnice, církevní sestry,

Když chcete nahradit církví zdravotnictví, snad bychom měli dát všechny výdaje státu na modlení. Jako první mě napadla „obrana“ republiky, ale podobně zbožné typy, jako Vy, jsou ve vedení Al-Kaidy.

>daňoví poplatníci) financovat, když je někdo před 60 lety
>okradl o veškeré zdroje?!

Kostely nikdo neodnesl, sloužili dále věřícím a církev je úmyslně neopravovala. I za toho bývalého režimu, na který tolik plivete, byla církev financovaná státem a tedy z daní nevěřících. Nechť církev nejdříve vrátí finanční podporu státu a zaplatí daně z poplatků od nejchudších za modlení a poslední pomazání, tak jako by musila platit každá jiná právní osoba. Pan tmo je Jánošík co by bral pro změnu chudým a dával bohatým.

>posranou bude nějaká řádová sestra

Zvrácená představa, že ho bude posraného řádová sestra přebalovat, je jen chorou erotickou fantazií pana tmo.

244547

26.5.2011 11:20

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244513

Ještě doplnění k té dobročinnosti - ve společnosti se totiž fakt ještě dost lidí domnívá, že provozování různých církevních domovů pro kohokoli, je činnost nevykazující zisk a naopak získávají ti, kdož jsou v těchto zařízeních ubytováni či ošetřováni.

Takže - za pokoj v azyláku se PLATÍ. Cena je mezi 3.500 až 4.000, podle počtu dětí a délky měsíce. Jídlo vám nikdo nedá. Musíte si nakoupit hezky za svoje a uvařit. Já neříkám, že to je něco divného, ale skutečně mám tu zkušenost, že lidé se domnívají, že ženská přijde na azylák, nafasuje lůžko a ještě jí dají jídlo. Pěkný kulový.
Do toho se ještě dělají "rajóny".

Další prča je to, že vám kontrolují ledničku, jestli má vaše dítko jogurtky, kontrolují jestli vaříte skutečně každý den (běda jestli ne). Nikoho nezajímá, kde na to vezmete. Hlídání dětí navzájem je vyloučeno, takže nehrozí, že by si některá mamina našla práci.

Pomoc v oblasti dávek od pracovnic neexistuje, na papíře sice zřejmě ano, ale v praxi se tyto buďto v dané problematice vůbec nevyznají anebo na to prostě serou.

Tedy - přístřeší je poskytováno ZA ÚPLATU, a nic jiného poskytováno není (kromě modliteb) to je přece podnikání, ne dobročinnost! [naštvaný]

244760

26.5.2011 15:01

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

vesničanka 88.?.?.?

Reakce na 244760

Pochválen buď Pán Ježíš Kristus, robko nešťastna. Nevim jak to příjde,že babka decek má.No mě nepřisluší cesty boží soudit. Tož,přečetla sem všecko a lítost mám velkou.Co ty děcka v tom asyláku mají za život.Muža nemáte a otca děcek.Píšete,že ráda si zavdáte a děti vám bere sociálka. Robit by bylo třeba, děvčico. Však na pole aj starů berů. Pouvažujte a zlé myšlenky si do hlavy neberte. Poslouchejte sestry Kristu zaslíbané v tom domě. Z milosti Boží tam býváte,když vás nikde nechců. Děcka musí být pokřtěna,to vám kladu na srdce.Vy žijte bohabojně, nepijte, modlitě se a robtě. Já za vás poprosim a modlitbou na vás vzpomenu a snad i Pan farář sbírku na vás vypíše.Venkovanka

244768

26.5.2011 16:57

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 244768

Jste vtipná jak rádio. Z milosti boží tam Kateřina (je mladá, ne stará) nepřebývá, ale platí za tu katolickou komůrku nekřesťanské prachy. Tak si tu diskusi radši znovu přečtěte, než začnete být vtipná jak rádio.

244770

26.5.2011 18:57

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

vesničanka 88.?.?.?

Reakce na 244770

Joj,já vím co vím. Kdo věří,ctí desatero a mravy, zdržuje se hříchu a robí,tomu je požehnáno.Statky i pokojem v duši.Budu se za vás modlit, děvčico.

244787

26.5.2011 22:00

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244787

Aha... Ale moc vám to nefunguje, žejo? To "požehnání" myslím... Tam nahoře na vás jaksi zapomněli či co - nebo se jako sociální pracovnice moc od těch hříchů nezdržujete. Jak je ta lidová moudrost? Není to něco jako "komu není zhůry dáno, v apatyce nekoupí"? [smích]

244797

26.5.2011 22:41

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

vesničanka 88.?.?.?

Reakce na 244797

Smutno mně je z tebe,děvčico.K tobě se neobracím a přece po mně sekáš jazykem. Tvoje břemeno je závist. Kéž ti ho náš Pán sejme a naplní duši mírností, vděkem a pokorou. Modli se,já budu též.

244799

27.5.2011 18:13

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244799

Mně z vás smutno není - ale naopak - jste mi k smíchu a ten je zdravý. [chechtot]
Reagovala jsem na vaši "mantru" - tj. přesně na větu "Kdo věří,ctí desatero a mravy, zdržuje se hříchu...". Ta se vás totiž evidentně netýká, protože k porušení (nejen Desatera) došlo ve vašich "vstupech" nejméně 4x..
Takže - až příště budete chtít někoho "kárat a vychovávat", zameťte si před svým prahem a ze svého oka odstraňte ty zapadlé klády.
PS: Závidím? Vám? A co jako je na vás k závidění? [chechtot] To spíš duje vichr z vaší "stranické povinnosti" hájit vrácení majetku církvi až k pobělohorské době, co?

244882

26.5.2011 18:59

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244770

Paní Jarmilo, já už tam nejsem. Kdybych tam byla, nemohla bych chodit do práce a rozhodně bych neměla přístup k internetu. Ten je tam zakázaný.

244789

26.5.2011 16:57

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244768

Poslouchej, provokatére. Já práci mám, tak se ser do někoho, o kom něco víš. A nevím, jak jsi přišel na to, že si "ráda zavdám".

244771

26.5.2011 18:51

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

vesničanka 88.?.?.?

Reakce na 244771

Děvčico, hněv je smrtelný hřích, varuj se ho. Doufám,že máš děcka z lože manželského,no lepší se neptat.Pamatuj,že máš žít bohabojně a bude ti požehnáno.O ty děcka mám starost,však jim otce vybíráš jako by ti satan radil.Modli se jako já za tebe.

244786

26.5.2011 18:57

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244786

Kdybyste byla alespoň minimálně duchovně gramotná, tak tady neblábolíte takové nesmysly.

244788

26.5.2011 19:10

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

vesničanka 88.?.?.?

Reakce na 244788

Jsem prostá roba,to je pravda.Ale že jsi na špatné cestě,děvčico, to vím.U nás se říká: jaká šla takového potkala.Dej na sebe pozor a buď poctivá.Sama nejlíp znáš,jak si přišla k zlému osudu. Děcka chraň a když to nezmůžeš,dej je dobrým křesťanům na vychování.Budu se za ně modlit.

244790

26.5.2011 19:35

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244790

Prosím moc pěkně a se vší pokorou ve své nekřesťanské duši, když už teda máte ten patent na to "vědět svoje" - tedy patrně tím myslíte víc nežli já, mohla byste mi tedy alespoň sdělit, kde píšu, že "si ráda zavdám"? Ať si ujasníme z čeho vycházíte a z čeho vyvozujete svoje závěry. Předem děkuji.

244791

26.5.2011 20:17

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

vesničanka 88.?.?.?

Reakce na 244791

Není třeba abys takto psala,děvčico. Před lidmi se schováš těžce a před Bohem se neschováš.A teď běž děcka uložit,pěsničku jim zazpívej a starej se jako křesťanská matka se stará.Co tu robíš, enem hněvy vypisuješ a děcek nedbáš.Polepši se, robko.Budu se za tebe modlit.

244792

26.5.2011 22:52

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244792

Vy jste tvrdila, že jsem to někde psala, tak neuhýbejte a hoďte odkaz.

244800

26.5.2011 23:05

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

hádej kdo 88.?.?.?

Reakce na 244800

(Zrušeno pro napadání. – Moderátor)

244801

26.5.2011 23:58

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

a teď hádej kdo 88.?.?.?

Reakce na 244801

a já jsem myslel, že se tu může svobodně [smích]
Kačo, jsem ti tu napsal, že kdybys ne..... a taky ne..... , tak by sis vzpomněla. [velký smích]

244809

26.5.2011 23:14

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

vesničanka 88.?.?.?

Reakce na 244800

Však píšeš dlouhé povídání,že ti děcka beru skrze pití.Proč by to paní z úřadu dělaly,kdyby to nebyla pravda.Dobrá matka je ctěná všude, kde vládne Boží mrav.Tady lhát můžeš, sobě lhát můžeš,ale našemu Pánu ne.Pohlédni na sebe Jeho očima a kaj se. Bude ti odpuštěno,to vím.Hledáš-li viníky, pohlédni do zrcadla. Pros o slitování pro sebe i své nevinné děti.Spása existuje, ale jde ruku v ruce s pravdou. Nelži sobě ani jiným. Budu se za tebe modlit, je ti to třeba.

244803

26.5.2011 23:50

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Saša 74.?.?.?

Reakce na 244803

„Zbožný“[zmaten] anonym se snaží pomluvit. Ty nábožné fanatiky, plné jejich pána a jedu mám tak rád. [oči v sloup] Co to má společného s článkem?

244807

27.5.2011 0:51

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Druid 84.?.?.?

Reakce na 244803

Vesničane, své modlení si ponech pro sebe. Sic je to k hovnu ale pekla se bát nemusíš. Žádné není. Tvým peklem je tvůj život a tvá cynická jedovatost. To jsi ty.
Že je ti teď dobře? Máš smůlu, dlouho už to takhle nevydrží. Litovat tě ale nebudu. Můžeš si za to sám.

244813

27.5.2011 1:43

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 244803

NEZTRACIM CAS ZBYTECNYM MODLENIM PROTOZE JSEM REALISTA. JEDINE SATANISMUS A MILOVAT SAM SEBE VIC NEZ BOHA KTERYHO NIKDY NIKDO NEVIDEL I S TIM VLASATYM HIPPIKEM Z KRIZE KTEREJ JE OBRAZEM BIDY A UTRPENI TO JE VIRA! [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

244817

27.5.2011 7:15

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244803

>Však píšeš dlouhé povídání,že ti děcka beru skrze pití

Nikoli, já tu píšu, že si toto na člověka může instituce dovolit, tedy lhát, aniž by měla důkazy, protože je ozbrojená "svatým štemplen". Taky jsem tu psala, že disponuju lékařským potvrzením, kde je jednoznačně uvedeno, že dne toho a toho (tedy dne, kdy jsem dle OSPOD údajně byla zachycena) jsem byla lékařsky vyšetřena na alkohol s výsledkem negativním a alkoholismus nemám ani v anamnéze, samozřejmě včetně toho, že jsem NIKDY nebyla na záchytce.

>Proč by to paní z úřadu dělaly,kdyby to nebyla pravda

Ze stejného důvodu jako vy se tady máte potřebu duševně masturbovat


A navíc je krom argumentů, citací zákonů seru ještě tímhle

Vložený obrázek

No není to k vzteku? Tři děti má, kristovy léta už za sebou a pořád si dovoluje takhle vypadat (takhle přeci jednoznačně vypadají alkoholici ve třiačtyřiceti [velký smích] )

Pro pána "a teď hádej kdo" - no jo, to se těžko zkousává, když je někdo TAK SKWĚLÝ jako ty, a ta svině ho odmítne [cool]
Nejsi jediný, kdo je schopný čehokoli pro to, aby se mi dostal mezi nohy.
A štěkáš na špatný strom, je tu totiž pár lidí, kteří mne znají i osobně a dokonce i viděli mé "zanedbané" děti.

Bohužel se tímto opět dostáváme k otázce nezištnosti a pomoci bližnímu - hezký oslí můstek.

244825

27.5.2011 7:52

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

vesničanka 88.?.?.?

Reakce na 244825

Pěkná tvář potěší lidi i Pána.Hezky jsi vypadala,děvčico.Mluví však z tebe pýcha, smrtelný hřích.Co po tváři, když duše černá zlobou. Nemáš lepší robotu než tu se svěřovat a pyšnit? O majetku církve svaté zde máme hledat a nalézat odpovědi a ty jen o sobě mluvíš. Budu se za tebe modlit i za tvá nevinná robátka.

244832

27.5.2011 8:32

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244832

O majetku církve svaté a způsobem nakládání s ním jsem se vyjádřila. V naší zemi i mezi nevěřícími často panuje názor, že majetek církev potřebuje ke konání dobročinnosti a já toto vyvracela osobní zkušeností z azylového domu. Není to med mít osobní zkušenost s něčím, o čem se většinou jen teoretizuje, ale díky za ni, aspoň můžu říci, že vím, o čem mluvím.

Lin jsem napsala, z jakých důvodů jsem se v tomto zařízení ocitla.

A pak jsem se omluvila za OT, tuto debatu jsme ukončili.
Načež jsem pokračovala v diskusi o majetku církve a způsobu nakládání s tímto příspěvkem číslo 244760.

Na tento příspěvek jste vy reagovala tímto:

"Pochválen buď Pán Ježíš Kristus, robko nešťastna. Nevim jak to příjde,že babka decek má.No mě nepřisluší cesty boží soudit. Tož,přečetla sem všecko a lítost mám velkou.Co ty děcka v tom asyláku mají za život.Muža nemáte a otca děcek.Píšete,že ráda si zavdáte a děti vám bere sociálka. Robit by bylo třeba, děvčico. Však na pole aj starů berů. Pouvažujte a zlé myšlenky si do hlavy neberte. Poslouchejte sestry Kristu zaslíbané v tom domě. Z milosti Boží tam býváte,když vás nikde nechců. Děcka musí být pokřtěna,to vám kladu na srdce.Vy žijte bohabojně, nepijte, modlitě se a robtě. Já za vás poprosim a modlitbou na vás vzpomenu a snad i Pan farář sbírku na vás vypíše.Venkovanka"

Což lze klasifikovat coby urážku od vás, zejména pokud mi vkládáte do úst (do klávesnice) něco, co jsem nikdy nenapsala a píšete zde něco o mém pití a nebohabojnosti.

>O majetku církve svaté zde máme hledat a nalézat odpovědi a ty jen o sobě mluvíš

Jak VÁŠ příspěvek, který zde výše cituji, souvisí s majetkem církve?

Jinak děkuji za poklonu a odpusťte si ten minulý čas, ta fotka je stará tři měsíce.
Nikdy jsem se zde takto dosud neprezentovala, přestože tento web navštěvuji a diskutuji zde již od roku 2004, takže čtenáři nově příchozí odpustí, jen proto jsem si dovolila trošičku povystoupit z anonymity, ne - nedělám si tady z toho seznamku.

>Mluví však z tebe pýcha, smrtelný hřích

To není o pýše, to je vysvětlení.
Vy můžete tvrdit, že jsem pyšná, já se naopak domnívám, že jsem hrdá (neponižující se), extra kvůli klidu duše křesťanů jako vy si rozhodně nenechám vylámat zuby, vyškubat vlasy a pomazat tvář popelem.
Z mého hlediska je hříchem, který je v tomto ohledu relevantní, závist. Protože ze závisti jsou lidé schopni čehokoli. A to člověk nemusí být bohatý, dokonce ani fyzicky přitažlivý. Stačí jen to, že je spokojený se svým postojem k světu a sobě samému a už se najde dost "bohabojných", kteří házejí kameny a zapalují hranice. Jako například vy.

244834

27.5.2011 9:00

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

vesničanka 88.?.?.?

Reakce na 244834

Devět hodin všedního dne a ty nejsi v robotě, děvčico? Nebodaj v robotě jsi a nerobíš.Píšeš tu traktáty.Takto se tvůj život nepolepší.Robiť třeba a děcka obstarávat.Léta utíkají a co ty? Děcka kdesi po cizích a ty enem omluvaš svůj bohaprázdný život.Fotků sa chvástáš a studu neznáš.Je ti, děvčico, tří děcek bez muže v posvěceném svazku málo? Myslím s tebou jen dobře. Muža dobrého si pohledaj, děckám domov zrob a do roboty poctivě sa měj.To je vše, co ti třeba.Budu se za tebe modlit.

244837

27.5.2011 11:12

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244837

Jak to souvisí s církevním majetkem?

BTW - do mé pracovní doby je vám taky prd.

244849

27.5.2011 8:34

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244825

Mea culpa, překlep, ve čtařiatřiceti.

244835

27.5.2011 18:40

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 244825

Ve čtyřiatřiceti bys hůř vypadat neměla. A kupodivu jsou na tom podobně i některé s dlouhou historií s chlastem, chlapama a pak i s letitýma zkušenostma s tvrdejma drogama. Nedávno jedna se jedna taková celebrita v TV vyznávala, čím vším prošla.
Dobrej ksicht a někdy i postava může být pro určitou sortu ženských i přítěží - lepí se na jejich vyzývavost chlapi, a ony neumějí odmítat.
Už to tady někdo říkal - "jaké šel, takovó potkal"... a platí to samozřejmě i opačně. Blbý osud není téměř nikdy cosi nezaviněného, jako i rozvod není jen chybou jedné strany. Jde o určitou povahu a určité názory, vedoucí neomylně do sraček.

244889

27.5.2011 3:21

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244800

Pani, neodpovidejte te osobe, je to provokater. Mozna dokonce nasazeny. (Vsimnete si, ze ani nepouzivam zensky rod.) Na takove provokace je nejlepsi neodpovidat.
Jinak vase nazory jsou kvalitni jak jazykem, tak i opodstatnenim. Hodne stesti.

244819

27.5.2011 18:38

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244792

Provokatér a ke všemu chlap a modlit se? To se podívejme, holt dneska už je možné všecko. O co vlastně jde? O Kateřinu? Nemyslím, pak už nám zbývá jenom ta nešťastná církev. Pravda svojí hloupostí a přesvědčením užitečných idiotů, že majetek postavený na první místo je velká zásluha, si církev naběhla na vidle sama. A dokud bude v hlouposti pokračovat, tak všichni svatí s tím neudělají lautr nic. To Kristus byl příliš moudrý, proto ho museli nechat potupně zabít. Jistě se budete modlit nebo něco na ten nemateriální způsob i za hromadu lidí, včetně mě. Ale pozor některé věci bývají ze spiritualního hlediska eufemicky řečeno vachrlaté. Někdy je nutné najít si pro něco užitečného idiota na zmírnění účinků. To dělají, aspoň ti primitivní nematerialisté. Úplně nejlepčí je prej o některých nematerialních i materialních věcičkách raději nevědět.

244888

23.5.2011 2:02

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244511

Ale nepovídejte, vyhýbáte se odpovědi. Máte problém to vstřebat, když jde o něco na čem vám záleží. [velký smích] [velký smích] Není podstatné co kultura na vyšší úrovni dává vám či vnucuje nebo nevnucuje, co si budem povídat i tady funguje skrytá propaganda, hlavně u těch masově oblíbených žánrů. Já chápu, že kultura je prostě nutná výplň mezi primárním programem a to jsou reklamy. Ale vy sama jste volala po tom, aby si lidé finacovali, to co používají a tudíž chtějí.

Pokud si pamatuju dobře, tak sledovanost ČT2 se pohybovala kolem 5%-7% v roce plus minus 1995. Takže nějakým 90% lidí je kultura ukradená. Zajímavá je pro ně zábava a ta s kulturou má povětšinou málo společného. Knihovny a muzea. Chcete říct, že lidi se ve formě vstupného budou finacovat kompletně jejich provoz. To by chtělo nějaký pilotní projekt třeba v rámci okresního města. [velký smích] [velký smích] Nevím kde se pohybujete, ale tam kde se pohybuju já lidi de facto přestali číst, když čtou tak maximálně beletrii, ale spíše něco ve stylu červené knihovny. HD video a plasma je holt, HD video a plasma.

244530

22.5.2011 20:23

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244499

Lin, částečně jste s těmi daněmi odpověděla za mne. Co se Vaší, ač přenesené, zkušenosti týče - já ji mám osobní. Dobrou i špatnou. Dobrá byla s organizací Dlaň Životu. Ti lidé to mysleli upřímně a proto to zde píšu. Provozují i nějaký ten domov s utajenou adresou pro oběti domácího násilí.

Horší byl ten druhý. Dokud jsem dobře vycházela s jednou jistou maminou romského původu, bylo vše OK. Pak jsem si ale všimla, že příliš často vysedává v kanceláři, buzeruje ostatní maminy... Nelíbilo se mi to, řekla jsem to jí jakožto kamarádce. Najednou ze mě byla rasistka, bylo mi vyhrožováno, že mi někdo poláme nohy atd. Když jsem to chtěla řešit, byl z toho humbuk, protože na rozdíl od dotyčné jsem zvolila formu písemnou a podepsala jsem se. (Tato dotyčná si obvykle stěžovala jen mezi čtyřma očima a když jednou jedné z pracovnic vyletělo "ano, to si stěžovala zase Veronika", tak dotyčná udělala poprask, že je jí ubližováno, že nikdo nemá právo brát do huby její jméno, že má právo stěžovat si anonymně... Takže já, co jsem se podepsala, abych jakože šla příkladem, jsem byla ihned ta špatná.) A začlo to.

Ačkoli do té doby bylo všechno okolo mne nejen v pořádku, bylo to výborné, najednou jsem byla "špína", na pokoji jsem prý měla zápach atd. I když jsem měla na pokoji běžně několikrát do týdne kontroly, zda mám uklizeno a nikdy nebyly nalezeny žádné nedostatky, dokonce ani ten zápach, nálepka "té špíny" mi zůstala.

Ona problémová cikánka posílala svou dceru, ať mi šmíruje po pokoji (ještě předtím se mi svěřila, že ji to naučila). Maminky totiž měly přísný zákaz navštěvovat se na pokojích - to snad není ani v kriminále. Stěžovala jsem si u vedoucí na nedostatek soukromí. Cikánka to popřela, malá cikánka taky. Tak jsem začala fotit. Mnohokrát jsem zprudka otevřela dveře, dítě tam načapala (ačkoli mělo pokoj v jiném patře) a vyfotila. Cikánka řvala, že fotím její dítě pro mafii, aby jí pak unesl nějaký pedofil (fakt, nekecám). Byla jsem na koberečku a ačkoli jsem vysvětlovala skutečný stav věcí a všem bylo dobře známo, že mám pravdu, donutila mě vrchní jeptiška všechny fotky smazat.

Zakázali mi na pokoji počítač, přestože věděli, že jej potřebuju jako další zdroj příjmů - stavím písíčka, vyrábím hudební podklady. Jako důvod mi bylo řečeno, že monitor (mám CRT) hřeje a může od něj vzniknout požár. Podle mne důvodem bylo, že jsem občas maminám psala různá odvolání k soudům nebo žádosti o sociální dávky, což by správně měla být práce někoho jiného, ale ta dotyčná pracovnice na to kašlala a k maminám se (kromě cikánské donašečky) chovala dost hnusně.

Neskutečné byly tzv. generálky, to byste všichni koukali, co umí jeptišky. Jakmile jsem upadla v nemilost, moje služba vypadala tak, že za prdelí mi stála jeptiška a říkala věci jako "jsi špína, na ...Automaticky kráceno

244506

22.5.2011 20:28

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244499

...pokračování

Neskutečné byly tzv. generálky, to byste všichni koukali, co umí jeptišky. Jakmile jsem upadla v nemilost, moje služba vypadala tak, že za prdelí mi stála jeptiška a říkala věci jako "jsi špína, na pokoji máš smrad, nic neumíš, ani uklízet neumíš". Jednou jsem se dožrala a řekla dotyčné sestře, že vzhledem k tomu, že tvrdí něco o smradu a on neexistuje, navíc je nahluchlá, je mi jasné, že přechodila tuberu a tudíž nemá ani čich, tak ať laskavě zmlkne, že buzerovat od psychopatky se nenechám a ať mi tu špínu ukáže a vyfotí, jinak ji zažaluju. A sama jsem před ní začala fotit. Ona prskala, co si to dovoluju, tak jsem jí řekla, že dobře vidím, nakolik je schopna samostatného úsudku, když jenom opakuje to, co řekne jedna cikánka a že by se nad tím měla zamyslet. Víte co mi odpověděla? Odpověděla "Ale Veronika se modlí." Tak jsem jí tehdy řekla, že jo, bodejť by se nemodlila, já mít tolik špíny v duši, tak jsem u zpovědi třikrát denně, ale já nemusím. Na to už neměla argument, a odtáhla, ale musela jsem odtamtud urychleně vypadnout. Bylo jen otázkou času, kdy by se ta špína začala objevovat v posudcích pro sociálku - a René, Vám je jasné, jak by to OSPOD Ostrava - Jih uvítal. Ještě mě ten hnus z toho všeho nepřešel.

244507

22.5.2011 20:48

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244507

Kateřino, zdravím vás... Já tu nejsem tak dlouho, abych znala váš případ, ale to, co píšete, odpovídá "všeobecné" realitě. Jak se sociálními pracovnicemi, tak s jeptiškami. Ta má spolužačka nastoupila na tohle místo poté, co jí zemřel syn na leukémii, takže chtěla celým svým srdcem umožnit dobrý život těm, které dítě mají, ale okolnosti (společnost) jim znemožňuje s ním být, vychovávat ho. Byla "jiná" - a taky proto měla tak dobré výsledky (na rozdíl od "běžných soc.pracovnic" ). Prostě se snažila vracet "do života" maminy, se kterými si život dost hnusně pohrál. Pomáhala jim najít bydlení (což je základ), práci, chodila s nimi k soudu, učila je, jak se vyznat ve změti zákonů, na co mají a nemají nárok, kde si o co požádat. Chodila s nimi i na sociálku, takže moc dobře znala "přístup" (který vůbec nebyl v pořádku). Tak to je, když se v sociální oblasti angažujou lidi, pro které je to jen úřednická práce, kus jako kus...
Takže možná chápete, jak byla znechucená praktikami, které začaly zavádět řádové sestry. A když se ozývala, že "tohle není správné", bylo jí řečeno, že je "nevěřící bezbožnice", že do toho nemá co mluvit a že klidně může jít, když se jí to nelíbí. Tak šla...

244509

23.5.2011 2:27

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244509

Jestliže se spravedlnost měří podle toho, kdo je lepším katolíkem, tak není divu, že katolická církev nemá respekt. Majetek nepřináší žádný duchovní respekt. Pokud duchovní instituce nemá respekt, pak nemá nic. V bleděmodrém sociálka, kde zlatým teletem je politikcá korektnost. Díky Bohu, že já jsem k němu došel sám, protože nikdo by mě k němu nepřinutil přijít. Něco pro vás Kateřino, až vám nějaká jeptiška měřící spravedlnost podle modlení bude kázat, tak ji citujte Matouše kapitalo 6.
http://www.etf.cuni.cz/~rovnanim/bible/nbk/Mt6.php

244535

23.5.2011 3:15

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244535

především: nejde o instituci, ale o společenství věřících. a mezi miliardou věřících se jistě najde nějaké promile (milion?) blbců. to stačí pošramotit pověst... zvláště v hlavách tupců, na které funguje zveličená propaganda přes média.

ta hláška o důvěře platí na finanční instituce. -která se zdiskreditovala, té už nikdo nic nesvěří. jenže církev není firma. a inteligentnější z nás to chápou. dokážou rozlišovat mezi lidmi. nedělají zkratkovité hromadné soudy na základě kolektivní viny. to ale není vhodný přístup pro jednoduché. primitivové potřebují jednoduchá řešení. černá-bílá. jenže tak 100% čistého na tomto světě není vůbec nic.

244541

23.5.2011 4:39

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244541

To jistě ano, ale od toho jsou biskupové, aby srovnali idioty s dobrými nebo špatnými předsevzetími do patřičných mezí. Obvzlášť, když vědí co dokáže propaganda. Pokud jsou krátkozrací blbci nebo pokrytečtí darebáci ve velkém i mezi biskupama, tak potěš koště. Polovina z té miliardy věřících je v latinské Americe, Jenomže tam se nestarají o majetky, ale postavili se za práva obyčejných lidiček, proto jsou vražděni biskupové i řadoví členové. Demograficky je to jediná vitální katolická velká komunita, která není přestárlá. Ve Vatikánu, ať si to přeberou, jak jim libo. Ale za rvačku o majetky, pokryteckou obranou "dobrých" křesťanů nikdo nepůjde. Naopak bude to odpuzovat i skutečné věřící v Boha.

244545

23.5.2011 11:02

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244545

jistě, biskupové. jenže to nejsou krutovládci, reagující snad paradoxně podle diktátu ulice a médií. jsou to také jen lidé. někteří jsou od přírody slabí, aby srovnali i své nejbližší spolupracovníky. bohužel. to je ale lidské, lidé jsou různí na vedoucích i podřízených pozicích. což nic nemění na poslání, především duchovní službě a cestě k Bohu. a to ostatní je i na Někom jiném... naštěstí. církev není lidská firma, řízená lidmi... naštěstí. a
- kdo je debiI a naslouchá zveličování v masmédiích, tomu není pomoci
"...komu není dáno, tomu bude odňato i to, co má"
- kdo je rozumný, ten chápe, oč jde.
asi bys měl chápat, že církev není určena počtem. ani vražděním. samozřejmě ani majetkem.
nicméně nějaký majetek potřebuje každý, pro svůj život. bez něj si chleba nekoupíš. a pro každou činnost potřebuješ zdroje. i pro dobré aktivity církve. někteří naivové si představují, že sloužit lidem lze jen s holýma rukama, na vedlejšák, ještě po zaměstnání.
Kdyby některý bratr nebo sestra byli bez šatů a neměli jídlo ani na den, a někdo z vás by jim řekl: "Buďte s Bohem - ať vám není zima a nemáte hlad", ale nedali byste jim, co potřebují pro své tělo, co by to bylo platné? [Jakub 2]
podle mě se církev ohledně restitucí chová pokojně, velmi zdrženlivě, čeká až nepochopitelně trpělivě, a o žádnou "rvačku o majetky" zde v žádném případě nejde. tak je to pouze někým podáváno. (a někdo to tak baští). je opět vytvářeno rozdělení, závist, a chytrácké výhrady na základě něčeho, co není starostí dotyčného.

244559

23.5.2011 14:03

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244559

Kurnik šopa ten případ nucení k víře hladem v médiích nebyl, ale biskuk který nereaguje na stížnost laiků a není schopen vysvětlit zfanatizovaným s prominutím tupým sestrám ani je srovnat do latě, že nuceni hlady nikoho k víře nepřivede, ať požádá o uvolnění z funkce a dá se třeba do kláštera, poněvadž na biskupování nestačí. Jsou dvě roviny odpuštění vnitřní a vnější a na te vnější nemůže biskup připustit takový bordel.

Tož kdo z nás dvou tady je debil? I mentálně retardovaný si je schopen spočítat jakou pověst mezi laiky si církev vyslouží. Charita je od toho, aby pomáhala bez ohledu na to, kdo je formálně dobrý katolík a kdo špatný. Laik, kterému bude nezištně pomoženo bude mít k církvi respekt, jeho rodina, přátelé... Lidi nejsou takový blbci jak si fanatici myslí.

244574

23.5.2011 14:46

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 244574

Přesně tak. Církev má jen takovou pověst, jakou si svým dogmatismem zaloužila.

244576

23.5.2011 23:05

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244574

>případ nucení k víře hladem v médiích nebyl
---chlape, tak jak o tom víš? tys tam byl? a pokud to máš ze stopadesáté ruky, z doslechu, můžeme se o tom seriózně bavit? NE! tak proč o tom tady kydáš??? JPP a jen tak nezávazně nahodit špínu -to je asi tvůj cíl.
>Tož kdo z nás dvou tady je debil?
---nějak ztrácíš nervy? nebo nějaké nepříjemné ozvy svědomí? to ať si posoudí kdo chce, kdo z nás dvou je debiI.
>Charita je od toho, aby pomáhala bez ohledu na to, kdo je formálně dobrý katolík a kdo špatný.
---samozřejmě, a tak to v praxi také je!
- charita pomáhá všem (každému!) kdo ČKCH navštíví a je potřebný.
- i mimo charitu katolíci osobně pomáhají potřebným, finančně i hmotně
- neměl bych o tom mluvit, ale bude to asi nejlepší důkaz toho, jak lžeš, když tvrdíš, že charita pomáhá jen katolíkům -totiž já osobně jsem, mimo jiných darů, dal přes katolickou charitu značnou sumu i na jednu z jejich aktivit -pomoc do pásma Gaza. tam asi katolíků moc není. podobně v Indii či Afghánistánu. podobně to bylo s Haiti -tam se to spíše hemží animisty, provozovateli woodoo a různými nezařaditelnými zločinci. a pomoc šla všem lidem tam - voda, jídlo, přístřeší, pomoc ohledně zaměstnanosti... to nejsou katolické nebo nekatolické účely! to je prostě pomoc lidem.

ukazuješ se bohužel jako primitivní bulvární překrucovač skutečnosti, a jako fanatický nenávistník vůči svým bližním, křesťanům z katolické církve. a to bys jako věřící asi fakt neměl -najdi si o tom něco v Bibli... nebo v tom svém srdci.

244600

24.5.2011 1:24

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244600

Mno, musel jsem se trochu počistit, nejde o svědomí s tím problém nemám, ale zatím jsem katolík a torzo pověsti katolické církva je pro mě důležité. Jak říkám zatím. Ti vyčištěním nemyslím, že bych si dvakrát umyl nohy. Zkusím to ještě jak nejlépe umím jako pro malé dítě rozvést. A potom ámen.

Kristus se neptal komu pomáhá? Když léčil nezájímalo ho kdo je celník, kdo Říman, kdo Žid... V tom byl ve sporu s farizeji, a jsem naprosto přesvědčený, že by ho nezajímalo kdo je dobrý katolík, kdo špatný a kdo není vůbec katolík. Koneckonců z chrámu tehdy židovského vyhnal ty "dobré věřící", těm špatný by přece velekněží nedovolili kupčit. Kde jsem řekl, že charita pomáhá katolíkům. Řekl jsem, že v těchto konkrentních případech bylo rozlišovano mezi nekatolíkem a katolíkem a to bylo hlavní hledisku pro tu "katolickou pravdu a spravedlnost". Chce to umět číst, udržet to paměti a myslet.

K těm případům. Furt máte plné kalhoty z propagandy. Takže když maminy pod hrozbou hladu nutili k modlení, tak kdyby v rádiu a bedně hrálo od rána do večera haleluja, nic na světě je přes hořkost kterou ve velké nouzi zažili nepřinutí ke katolicismu. Vnitřní svoboda o které je řeč je prostě skutečnou svobodou. Maximální je síla donutí dělat formální úkony. Středověké tupé amorální metody násilné katolizace díky Bohu nefungují a nebudou fungovat!! Samozřejmě tu bude vědět značný okruh lidí, kteří tyhle lidi mají rádi a okolo nich už v deformované podobě další obrovský okruh lidí. Kdyby blbost kvetla, tak ten co má na starost v litoměřické diécézy stížnosti bude vypadat jak unikátní sbírka orchidejí.

Moje babička mi říkala. Synku, když někomu podáváš pomocnou ruku, tak nikdy dlaní nastavenou nahoru. A to platí i v jiných rovinách než fyzické. Skutečná charita pomůže nezištně. Pokud by těm maminám pomohli bez nucení k modlení, tak sice většina z nich nebo všechny by si žili podle sebe bez kostela, ale neexistuje síla včetně jakékoliv propagandy, která by mohla pošpinit instituci, která jim poskytla ve velké nouzi pomoc. A vědělo by asi něco méně, ale stále hodně lidí, kteří je mají rády. Do konce života by věděli, že tadydle XZY, když na tom byla hodně špatně, chytla druhý dech v Azyláku. Bohužel teď si hodně lidí bude pamatovat něco jiného.

O moje srdce se nestarejte, zabývejte se raději pařezem, který vám deformuje optiku. Zatím jsem tím co jsem tady napsal poskytl službu katolické církvy, záleží na ni jestli si z toho něco vezme. Ale potkám ještě pár uvědomělých katolíků. A řeknu si atma namaste a utnu negativní spirituální připojení.

244606

24.5.2011 1:51

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Saša 74.?.?.?

Reakce na 244600

>- neměl bych o tom mluvit,

Tak radši mlčte. Náboženská charita jsou nemravní misionáři, ta "charita" jsou obchodní rozhodnutí, která se vrátí do kšeftu. Fantastická reklama a kupón na modlení se „slevou“. To dělá každý velký byznys!

>vůči svým bližním,

Každý byznys nese riziko možné ztráty a nevidím důvodu proč by po třech generacích měli pra-pravnuci hradit „někdejší ztráty“ zrovna církvi.

V té komunistické vládě byl "otec" Plojhar, vymáhejte to po jeho dětech.

Jste fanatik, kdybyste byl jiné víry budete se vyhazovat do povětří.

244610

24.5.2011 10:15

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244541

>mezi miliardou věřících se jistě najde nějaké promile (milion?) blbců. to stačí pošramotit pověst
ovšem ty mezi nima vedeš... na to pošramocování už bys ani další pomocníky nepotřeboval, jestli je tu ještě vůbec co pošramocovat...

244639

24.5.2011 9:21

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244509

To vám tak přijde domů socprcka a vy jí řeknete, že pokud chce přijít na návštěvu, je slušnost se předem ohlásit. Bude vám to vyvracet a tvrdit, že to není pravda (to ony dělají). Tak ji požádáte, ať vám řekne, podle kterého paragrafu je občan povinen kdykoli kohokoli (včetně sociálních pracovnic) pustit k sobě do bytu. Ona nebude vědět, protože jediné, čím je argumentačně vyzbrojena, je to, že vám může "pěkně zkomplikovat život". Odcitujete jí článek 12 Listiny základních práv a svobod a máte na dlouhodobě veselý život vystaráno. Ony totiž "sociálky" velmi dobře spolupracují se školami a i když se vaše dítě třebas i dobře učí, dá se to udělat tak, že vás utopí na lžíci vody. Tzn. když vaše dítě občas zapomene svačinu, tak najednou vůbec "nenosí svačiny", když ho zbijí spolužáci před školou, tak "chodí špinavé a neučesané" atd. Do toho máte angažovaného taťku, co dostal podmínku za ublížení na zdraví v době, kdy ještě neexistoval zákon o domácím násilí, který nabídne "sociálce" spolupráci. Pak sice zmlátí svou novou ženu i své nové dítě, ale to se nikdy v žádném posudku neobjeví. Dokonce ani u soudu, přestože po "taťkovi" je v současné době intenzivně pátráno, neboť se dopustil násilného trestného činu vůči dvouletému dítěti.

Mezitím se zpětně retušují posudky ze sociálky, až nakonec jednoho dne zjistíte, že jste byla tam, kde jste nikdy nebyla (na protialkoholní záchytné stanici), že vaše děti, které vám mezitím byly promptně odebrány předběžným opatřením, jsou úplně zdecimovány vaším alkoholismem (absolvují "psychologické pohovory" iniciované sociálkou o tom, jak se váš alkoholismus projevoval v každodenním životě) atd. Tak se odvoláváte, žádáte důkazy, sama disponujete důkazy (lékařská potvrzení, svědecké výpovědi), ale soudy se táhnou léta. Ještě neskončily, ale obávám se, že příští rozsudek bude o tom, že po dvou letech "vytrhnout dítě z jeho současného prostředí by na jeho psychiku mohlo mít zničující vliv", to jest, ano, sociálka lhala, ano, škola taky, odebrání dětí z vaší péče bylo v rozporu jak s právem, tak se spravedlností, ale co už teď s tím, však ty děti se teď mají dobře i bez vás, tak to necháme tak.

Prdel je, že Kačenka, která se mi narodila loni, má onoho domácího násilníka v rodném listě v souladu se zákonem o domněnce otcovství, tedy je dost dobře možné, že mi ji taky vezmou, neboť existuje jurisdikát, dle kterého se poměr k dětem týchž rodičů upravuje vždy stejně. Je ovšem reálné nebezpečí, že nikdo neshledá žádný důvod pro to, aby mi byla Kačka odebrána, pak ovšem musí stejně přistupovat i k dalšímu dítěti. Tedy je třeba vyrobit důkazy, že batole je zanedbáno. To se děje teď. Ujišťuji vás, že šílím z každého opruzení, které by mohlo být předhozeno coby důkaz toho, že zanedbávám.

244632

24.5.2011 13:21

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244632

No... koukám, že to je pěkná kaše... [pláč] Rozumím, že celá situace je na mašli a že jste v pěkným presu. Psychickým. V tomhle se těžko existuje, natož vychovává děti. Ale, bohužel, realita v ČR. Soc.prac. místo pomoci vykonává funkci kata. Pokusím se "něco" všeobecně, snad vám bude k prospěchu.
SP (opět - bohužel) povětšinou vůbec nejsou odborníci, kteří by na těchto místech měli být. Odůvodňuje se to "finančními důvody", kdy se přijímají lidé bez patřičného vzdělání, osobnostního vybavení a odbornosti, projdou "přípravkou" a teprve pak se seznamují s celou problematikou. Takže - povětšinou vůbec neznají zákony, podle kterých mají postupovat.
Samozřejmě, že i SP si musí návštěvu SJEDNAT. To dá rozum, že i když jste na mateřské, nemůžete být doma 24 hodin. Sjednání nemusí být úplně konkrétní, ale minimálně je nutné, aby SP sjednal dobu, kdy býváte doma (nemusí konkrétní den).
Dobře využíváte metodu "ukaž mi, kde to je napsané". Doporučuju, protože při důslednosti objevíte, že skutečně ani nevědí, kde "to" hledat. Zůstaňte klidná a domáhejte se svého práva poučení o zákoně, protože i TOHLE je jedna z povinností SP, dá se říct, že ZÁKLADNÍ. Každý úředník, každý státní zaměstnanec, je povinný znát, podle čeho pracuje a postupuje a dál je povinný vás o tom informovat. POVINNÝ - na jakémkoliv postu státního zaměstnance. Dál si pamatujte, že nějaké interní nařízení nebo obecní vyhláška NENÍ nadřazená zákonu. Lze jen tehdy, pokud to zákon dovoluje a NESMÍ zákon popřít, jít "nad rámec" (to je totiž hned druhá největší chyba úřadů).
Pak další - při každém jednání, z kterého je pořizovaný záznam a kde vzniká "váš spis", jste OPRÁVNÉNÁ do spisu nahlížet a nikdo vám v tom nemůže bránit. Je to spis (vztah) VY x úřad. Nemůžou nahlížet třetí osoby (=ty, které nejsou účastníky řízení) - a když, tak jen ty, kterým to zákon v konkrétním případě dovoluje. Každé nahlédnutí MUSÍ být písemně zaznamenané - kdo, jak dlouho, důvod + podpis (v praxi musí být u spisu karta, na kterou se to zaznamenává). Váže se to na správní řád, § o nahlížení do spisů a § o mlčenlivosti).
Každý záznam, který má mít právní hodnotu, byste měla znát a s jeho zněním také souhlasit - a pokud ne, MUSÍ být přesně v záznamu uvedené, s čím nesouhlasíte, s jakou formulací a proč. Teprve pak můžete podepsat. Právní hodnotu nemá tzv. "úřední záznam", který si sepisuje úředník sám, na základě svých vlastních pozorování. Soud k tomu pouze může přihlédnout, ovšem nemůže to být právní dokument. Proto je také doporučováno pořizování celého jednání na diktafon, aby bylo jasné, kdo co jak (včetně záznamu z návštěv). Ono se totiž pak může lehce stát, že nějakému úředníkovi nepadnete do oka a může si navymýšlet, co chce. (pokr.)

244649

24.5.2011 13:26

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244649

(pokr.)
Ty záznamy si klidně můžete pořizovat sama a předkládat jako důkaz, pokud to úředník nedělá nebo odmítne. Máte na to právo a pokud máte takovéhle problémy, hojně využívejte (samozřejmě - musíte upozornit, že si ten záznam děláte).
A ještě k té "sociálce"... Nevím, která vás takhle dusí, ale předpokládám, že ta z "rozšířené působnosti". Nevím, jestli máte zkušenost z tzv. opatrovnického oddělení, které je při každém soudu. Já mám zkušenost daleko lepší, protože přeci jen, sedí tam více proškolení SP. Ti "městští" s nima spolupracujou - tj. že na vyžádání udělají ono "šetření". Tak nevím, jestli by nebylo dobře se obrátit na ně a seznámit je s celým "postupem", který je na vás uplatňovaný.

244650

24.5.2011 15:28

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244650

Milá Lin, děkuji za dobře míněné rady, pochopitelně - to, co vy mi tady píšete já celou dobu vím. Proto mám také ty problémy. Úředníci nemají rádi, když jim citujete paragrafy.

Navíc u mne je další problém s tím domácím násilníkem - měl totiž výborné posudky, na rozdíl ode mne. To, že týral i tu další rodinu, jsem se vlastně dozvěděla až v těchto dnech z rozsudku krajského soudu. Nicméně mě to nepřekvapilo. Dokážete si představit ten fofr, kdyby se profláklo, že OSPOD bez jakýchkoli konkrétních důkazů a čistě na základě sebou samým vyrobených důkazů/posudků svěřil dítě domácímu násilníkovi (pravomocně odsouzenému za ublížení na zdraví), s argumentem tím, že to, že mlátil matku neznamená, že je špatný otec, načež je ono dítě vlastně vystaveno přesně tomu, před čím je jeho vlastní matka chtěla ochránit, tedy domácímu násilí, kde agresor je stejný, jen oběti jiné a navíc jednou z nich je batole?

Dokážete si představit ten fofr, kdybych skutečně dokázala, že nešlo o pochybení ale o záměr?

V mém případě jde teď o to vyrábět pozpátku důkazy, aby byly zakryty jejich chybné postupy či postupy v rozporu se zákonem.
Ale to je na jinou diskusi.
Na tu mašli jsem samozřejmě byla. To si pište.
A námitku podjatosti opatrovníka jsem v souladu se zákonem podávala. V listopadu 2010. Dosud mi NIKDO NEODPOVĚDĚL.
Ale - jak říkám, to je na jinou debatu, tady to je o něčem jiném, takže omluva za OT.

244659

24.5.2011 15:56

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244659

Mile damy, zdovolenim, vetru se mezi vas. Dozvedel jsem se, ze jedna moje znama v podobne situaci se pokusila o hereckou etudu: Kdyz prisla ta jakasi kontrola, s klidem Anglicana popadla mobil a kontrolorce jakoby mimochodem rekla: Moment, prosim vas, mam prislibeno, ze jakmile nekdo od vas prijde, ze mam zavolat jedne redaktorce a ta okamzite prijede, aby mohla poridit reportaz, jak kontrola probiha. Pry ta kontrolorka byla hotova vmziku letu a vsechno bylo OK. A potom taky. Neradim, jenom..., vlastne radim. [mrknutí jedním okem]

244664

24.5.2011 16:58

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244659

Jo, nepatří to sem do diskuse. Ale možná to pomůže i někomu jinému a za jiných okolností. Ono totiž - pokud se nezačneme bránit a tvrdě vyžadovat zákonný postup, pak se nic nezmění a úředníci budou čím dál horší.
A možná by pomohlo, abyste se na své podání (o podjatosti) znovu písemně zeptala - jako co s tím je a jak bylo vyřešeno. To je zas další povinnost - do 1 měsíce vám dát vědět, co se s písemností stalo, dokonce i kdyby to byl blábol bez významu, musejí vám napsat, že podání dostali, ale musíte upřesnit, jinak neberou v potaz. Neexistuje neodpovědět. Takže bych se zeptala sama a do toho bych napsala, že v případě "neodpovědi" budete nucena podat trestní oznámení na zanedbání povinnosti veřejného činitele (§158, 159 TŘ). Něco jsem vám k tomu našla tady , není to sice to "ono", ale dobře se vysvětluje postup (někde od str. 33).
Mějte se hezky, držím pěsti - a už fakt konec zvonec. [smích]

244672

24.5.2011 15:45

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244632

Vy jste matka Kateřino a děti mají být s rodiči, nebo aspoň torzem rodiny, který se o ně postará. To, že se někde jinde mají materiálně lépe nemá oporou v zákoně ani právním a morálním už vůbec ne. Navíc je to lež milující matka dává dětem to, co nemůže dát nikdo. Ať mi někdo zkusí vyvrátit u člověka, který několik let bojuje o své děti u soudu proti de facto všem, tak ať mi vyvrátí, že své děti nemiluje. Co biologický fotřík jaký ten má dojemnou starost o děti?

Falšování posudků. Být vám Kateřino, tak poslechnu vše co vám radí Lin dělám si audiozáznam z každého setkání se soc pracovnicemi. Na úvod řeknete pár vět jako datum, sociální pracovnice jméno nebo číslo se mno dělá pohovor a tady je záznam toho pohovoru. Doporučuju zálohovat a nějaké zálohy nechat buď rovnou u notáře nebo lidí, kterým věříte. A když jsme u toho falšování, pokud se podaří prokázat, což je obtížné, ale je tam protualkoholní stanice a tam jsou záznámy a někdo musí asi podepsat příjem a odchod alkoholika a asi to většinou nevyjde na jednu osobu? Jaký postih hrozí SP za prokázáné falšování kauzy, která vedla k několikaletému odloučení matky od rodiny.?

Být váma, tak váš příběh nabídnu BL, ale protože se jedná o otevřenou soudní kauzu, tak by vám redakce měla říct, co a jak.

244661

24.5.2011 15:52

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244661

René, já mám potvrzení z té protialkoholky, že jsem tam v životě nebyla.
Postih žádný, TO jsem podávala (zneužití pravomoci úřední osoby), zatím nic. Pořád čekají, až se někdo jiný v tom hovně začne vrtat, nikomu se do toho nechce jako prvnímu.
A fakt už stačilo. [cool]

244663

24.5.2011 16:19

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244663

Smutný, ale hodně zajímavý příběh. Ve většině svobodných médiích to novináři asi do vydání nedostanou. Zvědavec není vhodný, ale já myslím, že BL... V hovně se nikdo druhý vrtat nebude. Já mám dobré oko a i to málo, co vidím ukazuje na to, někdo se s velkou námahou snaží uložit celou kauzu k ledu. Někteří namočení darebáci v kauze by byli nejradši, kdyby jste byla u ledu i vy.

To máte tak. Tady už nejde u nějakou SC, ale o bordel, který zasahuje místní justici a jiné spoluparcující orgány na lokální úrovni. I ve zkorupovaném Kocourkově by si to asi vyžádalo inspekci. A to víte, vždycky na nějaký flek ve státní správě někdo ambiciózní či z jiné partaje čeká. Můj názor je, že SP už dostala od kámošů, co ji nahoře podrželi těžký pojeb a vůbec lituje, že vám kdy začala na základě osobní antiaptie dělat problémy. A taky má za úkol celou kauzu dovést do konce. Chtějí vás a budou vás chtít zlomit Kateřino. Materiálně pro vás moc udělat nemůžu, ale .... [smích] [mrknutí jedním okem]

244667

10.11.2011 5:44

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lui 195.?.?.?

Reakce na 244273

Můžete mi vysvětlit jakou souvislost má víra a majetek církví? K čemu potřebuji pro praktikování víry majetek? Víra je jen má věc a chování církve je nemorální. Majetek znamená moc. A církev tak jen obnažuje svojí snahou své nemorální cíle. Se skutečnou vírou to nemá nic společného.
A co se týče práva, světského práva. Většinu majetků, které církvi zbyl, sebral už T.G.Masaryk za první republiky, nikoliv komunisti. Jestliže se hlásíme k odkazu TGM, tak by se majetky neměly vracet, není totiž proč.

256870

17.5.2011 17:55

Dojemná starosť o cirkevný majetok

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

od ľudí, ktorí naň neprispeli ani korunou. Nie cirkev, ale ľudia okrádajú ľudí. Povaľači každého druhu tak nevadia, ako cirkev. Každý by v spravodlivom hneve chcel urobiť poriadok s peniažkami - veriacich. Či si veriaci nemôžu robiť so svojim majetkom čo chce? Aj židovský majetok bol tŕňom v oku. Tiež sa "spravodliví" ozývali.

244274

21.5.2011 12:49

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244274

Máte na mysli třeba panem Vítkem zmiňovaný Chrám svatého Víta?

244448

22.5.2011 0:24

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244274

každý z nás přispívá na církev aniž by chtěl protože církve jsou financovány z daní. Já jsem ateista a musím Vám věřícím přispívat na církev a to je jen Vaše volnočasová aktivita. moji volnočasovou aktivitou je například chlast.....otázka zní, jak mi vy věřící přispíváte na moji volnočasovou aktivitu?
Já vám na víru přispívám a vy mně na chlast ne !!
z toho plyne jediné, já mám právo o tomto tématu mluvit, mám větší právo chtít dělat pořádek ve vaši peněžence, protože žijete za moje peníze, přiživujete se na mojí práci, kdežto sami mi žádnou protihodnotu nenabízíte.
Je irelevantní, že i ze zbytku svých peněz dáváte další peníze církv. to už je vaše věc co si děláte se zbytkem.
Až se naučíte žít za svoje peníze a přestane se menšina vydržovat od většiny a kořistit z její práce tak teprve pak si budeme v této diskuzi rovni, do té doby je každý křesťan (snad s výjimkou Rudolfa) mým dlužníkem.

244467

22.5.2011 3:23

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244467

To máte svatou pravdu. Existuje hromada institucí, které se rozhodně sami nefinancují. Hodně jich v kultuře, jedná se o tu nekomerční část, hodně v humanistických oborech. Takové nesmysly jako filosofie, lingvistika, etika... Jsem si naprosto jistý, že třeba kamenné divadlo, kde hráli Beethovenovu pátou symfoniii nebo Kantovo vyjádření údivu naprosto ničím nepřispělo na ten váš koníček s chlastem. A nutno podotknout, že ničím neovlivnilo životy 99% lidí a na rozdíl od hrátek Volty s elektřinou to nemělo žádné využití ani do daleké budoucnosti. A já osobně patřím k těm lidem, kteří v kameném divadle byly za 40 let života, tak jednou a považuju za správné tyhle zbytečnosti podporovat i nepřímo!

V hospodě jsem tak jednou týdně, i když chlastat jsem nějaký rok zpátky přestal. Pokládám to spíše za společenskou záležitost ve smyslu být mezi lidma, pokecat jak to jde a tak...

Co se týče efektivnosti úhlu pohledu homo economicus? Nejlépe by bylu katedrálu sv. Víta srovnat se zemí. Údržba stojí nehorázné prachy a ještě ke všemu je tu na lukrativním pozemku, který by šlo dobře střelit nejlíp někomu z ciziny, aby z toho byl vejvar. Mohl by se tam postavit samofinacovatelný McDonald nebo něco na ten způsob.V bleděmodrém s nějakou kulturou nebo humanismem. Když přemejšlím, co je v tej kultůůůře samofinacovatelný. Hmm.... V kolonce humanismus je samofinacovatelná ideologická propaganda. Mno, možná bych i mohl začít zpátky chlastat. Člověk by nikdy neměl říkat nikdy.

Pokud jde o finanční nároky katolické církve v ČR. Tak odškodnění na stejné úrovni jako zbytek restituentů a nemyslím tím knížete nabo Havla. A jestliže potom budou chtít finanční odluku od státu, tak prosím se vším všudy. Ale nemyslím, že by církev o něco takového při takovém odškodnění, které proběhlo pro všechny obyčejně restituenty usilovala. Být katolickou církví méně se starám o majetky a více o duchovno. Jinak brzo zůstane pouze ta starost čistě jenom o majetek. O "duchovno" lidí se postará někdo jiný, pravda na ekonomickém a humanistickém a etickém základě pravdoláskokracie, tak jak se tomu děje či na nějakém orwellovském. Potom se skutečně týpek jako Stalin bude moct vysmát počtu papežových divizí.

244472

22.5.2011 13:50

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244472

to jsme se ale lehce nepochopili,
Já netvrdím, že kulturní projekty se nemají financovat, já jen poukazuju na to, že křesťany předhazované "vy církev neplatíte, tak do toho nekecejte" je nesmysl. já křesťanům na jejich volnočasovou aktivitu přizpívám, oni mně na moji ne. z toho úhlu pohledu mám větší morální právo žvanit, než oni. toť vše.
Chrám sv. Víta si zaslouží péči, protože 1) je to kus naši historie a 2) nepatří církvi, ale státu, takže se financovat musí.
co se samofinancovatelnosti týče, tak trojice sv.Vít/Karlův most/hradčany přitahuje tolik turistů, že celkový zisk z jejich vlastnictví (tím nemyslím nějaké vstupenky, ale celkový objem peněz, které sem turisti přivezou) je takový, že je to víc než samofinancovatelné.
Proto aby církev byla samofinancovatelná tak církev dostávala do užívání polnosti a lesy.
Církev chce vrátit majetek, který ji nikdy nepatřil.
Já osobně bych byl pro to, aby dostali co jejich jest, tedy asi 20% toho o co žádají. i v tom objemu je to takové množství majetku, že by církev nebyla samofinancovatelná, ale ještě tvrdě zisková a prosperující firma.
Církevní stavby, které jsou památkově chráněny, by měla církev udržovat řádně jak ji zákon nařizuje (a na co stát dává dotace i soukromým majitelům) a pokud tak činit nebude, tak ať ty budovy prodá a nebo převede na stát s tím, že stát se bude starat a oni užívat. takováto podpora církve by mi nevadila.
ale na běžný chléb vezdejší ať si vydělají sami.

244484

23.5.2011 3:35

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244484

jenže ty jsi (zřejmě vzhledem k lihem prosáklému mozku) nepochopil, že církev rozhodně není pouhá volnočasová aktivita, koníček, ale že je to poslání, mající dopad do sféry kulturně-vzdělanostní, morálně-etické, do oblasti služeb, a to služeb bez omezení členstvím. jde o celospolečenskou věc --na rozdíl od tvého soukromého chlastání. to může mít za následek akorát lokální neštěstí.

církev chce vrátit majetek, KTERÝ JÍ PATŘIL A PATŘÍ, a to reklamuje už hezky dlouho. ale zloděj (stát) se k navracení nemá. ještě se prý hodí "pár" miliard ročně z "lesů české republiky", ap.
krát 22 let od demokracie v 1989... no neber to. a podobně i s pronájmy lukrativních nemovitostí, popřípadě jiných budov, mezitím obsazených někým jiným. ok, takže finanční vyrovnání? církev tedy kývne i na to -ale ouha: objeví se nějaký levicový populistický debiI, a děsně se diví, že církev by měla dostat tolik. a když na to stát nemá hned, že je potřeba počítat s časovou cenou peněz (započíst minimálně inflaci, při splátkách).
s podobně vychlastanejma makovicema je ale složitá domluva. nechápou základní věci, jako je nezpochybnitelnost vlastnictví, co to je náprava (=restituce), co to je inflace... prostě tragédie. a pak si mám o zdejších myslet něco pozitivního, když své soukromé otupování smyslů alkoholem přirovnávají k poslání a funkci církve...

244543

23.5.2011 16:58

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 244543

"žij a nechej žít. ideální třešnička na dortu je snažit se být k jiným maximálně dobrý, a snad naivně věřit, že i oni budou..."

"no... přece jen se "s tím" něco dělat dá - mluvit spolu, otevírat si navzájem obzory. mluvit rozumně, ne fanaticky, ne manipulativně, ne dělat chytrého a jedině správného." zdroj

"Může vést slepý slepého? Nepadnou oba do jámy? Žák není nad učitele. Je-li zcela vyučen, bude jako jeho učitel. Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ? Jak můžeš říci svému bratru: `Bratře, dovol, ať ti vyjmu třísku, kterou máš v oku´, a sám ve svém oku trám nevidíš? Pokrytče, nejprve vyjmi trám ze svého oka, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra." (Lk 6,37-42)

"A pokrytec jest ten, ktož jsa zlým přěd lidmi, ukazuje sě jako dobrým, neb žádá, aby ho měli za dobrého, a tak jiné má v úmysle, a jiné mluví neb činí..." (Jan Hus)

"Osoby trpící rozdvojením osobnosti, což je klinický extrém alter ega, jsou ve velice podobné situaci, ale u nich zmíněný pronásledující lev existuje i v bdělém stavu. Negativní energie nenávisti, strachu, zneužití v dětství, sebepochybností, ponížení atd. se zde projevují, jako kdyby náležely někomu jinému. Tyto druhé osobnosti jsou uvězněny v tomtéž těle, ale jsou natolik oddělené, aby mohly předstírat, že tomu tak není." zdroj

244580

23.5.2011 21:10

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Honza Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244543

Dozajista to bude mým prochlastaným mozkem, ale pro mne je církev pouze volnočasová aktivita. Tady nemluvím o víře, ale o církvi, tedy o organizaci kde se lidé scházejí aby praktikovali to co je baví a čemu věří, stejně jako skauti, fotbalisti nebo dobrovolní hasiči. To, že církev manipuluje lidmi po staletí ji možná ve Vašich očích dodává nějakou zvláštní výsadu, ale to je bohužel Váš subjektivní názor. Já osobně si myslím, že třeba fotbalových fandů je v populaci více než věřících. možná i těch dobrovolných hasičů bude víc. [smích]
že křesťané mají náplň aktivit svého koníčka takovou, že se třeba účastní nějaké "bohulibé činnosti" můžete považovat za něco víc, pro mně osobně současná úloha církve ve společnosti je zbytečná a nadbytečná,církevní organizace nedělají nic užitečného a jen se podílejí na "dobročinném byznysu" tedy společnosti přinášejí míň než to moje chlastání, protože z toho je aspoň ta spotřební daň.
ale kvůli tomu Vám neupírám právo se svému koníčku věnovat a neříkám Vám, že už z toho klanění, mlácení čelem o zem a fetování kadidla máte úplně vy..báno v makovici.
bohužel církev se sama degradovala na úroveň spodiny tím, že nehorázně požaduje majetek, který ji nikdy nepatřil (současně s majetkem, který ji patřil). Každému co jeho jest, ať dostanou co jim patří....a zároveň ať jdou jejich představitelé sedět, za to, že podvodně chtějí získat víc, viz právě ten sv. Vít
Váš názor, že jste něco víc, protože máte své svaté poslání, to je právě ten aspekt, který rozumně uvažujícím lidem vadí nejvíc, ta vaše blahosklonná nadutost.
"dobročinný byznys" jak tomu říkám jsou aktivity které vydělávají peníze prvotně na svou vlastní režii a platy zaměstnanců a vše ostatní je jen naoko aby se zakryl fakt, že to žádná dobročinnost není. Až si lidi uvědomí, že si z těch darů platíte nadstandartní platy místo abyste to dělali opravdu dobročinně, tedy zadarmo, tak Vám pořádně vyschne pramen.

244591

23.5.2011 23:41

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244591

mám podezření, že jsi nějaká vesnická hrouda, nasycená lihem.
tvoje neustálé provokativní žvásty, redukující víru a církev na koníčka, na nějaké docházení do kroužku, na pouhou docházku do kostela, je ukázkou tvé omezenosti, v chápání o co v křesťanství jde a co to vlastně je (a co není) církev. zřejmě nemáš na to, abys to vůbec kdy pochopil.
>církevní organizace nedělají nic užitečného
jasně... už ti to nebudu vyvracet.
>mlácení čelem o zem a fetování kadidla máte úplně vy..báno v makovici
??? ty jsi snad nikdy nebyl v kostele, že nevíš jak to tam normálně vypadá. hlavně, že o tom sugestivně žvatláš...
navíc si myslíš, že církev je jen pro mše... ach jo. je mi tě líto.
>církev se sama degradovala na úroveň spodiny
až ty budeš spodina jako poslední člen církve (a církev je na tvé poměry nedostižně oduševnělá, doslova elitou), tak potom si můžeš pogratulovat. to se ale nestane -spíš se uchlastáš k smrti, což nebude škoda.
>Váš názor, že jste něco víc
to je v tvém případě pravda, ale to není nic těžkého, překonávat mnohonásobně takového odpadka.
>protože máte své svaté poslání
kde píšu o nějakém svatém poslání? co ty bys o mém poslání mohl i jen tušit?
>to je právě ten aspekt, který rozumně uvažujícím lidem vadí nejvíc
hahaha! snad se nepokládáš za člověka!? navíc normálně uvažujícího. a nemluv za jiné. nejsi mluvčí všeho lidstva.
>ta vaše blahosklonná nadutost
no vždyť to říkám... "inteligent" (chacha). když už chceš působit chytře, ujasni si význam slov. blahosklonnost je s nadutostí v přímém protikladu. buď je někdo nadutý, nebo se laskavě sklání... třeba k nebožákům.
>Až si lidi uvědomí, že si z těch darů platíte nadstandartní platy
ty chudáku! kněží jsou prakticky ve 100% případů vysokoškolsky vzdělané osoby (někteří mají i více VŠ), ale berou dlouhodobě hluboce PODstandardní platy, ve srovnání s civilními filosofy, psychology, sociology ap. a učitelští a jiní pomocníci v církvi jsou zpravidla placeni minimální mzdou povolenou v tomto státě.
ne, s tak neinteligentním tvorem nemá cenu diskutovat. tímto s tebou končím, hnoji.

244604

24.5.2011 12:06

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Milan K. 199.?.?.?

Reakce na 244604

Pane Tmo, jediný hnůj jste tu vy. Číst vaše prskání, nadávání, urážení, zesměšňování, to je něco jako se brodit odporně zapáchající břečkou nesmyslů a lží. Ale jen tak dál, ať každý vidí, jak vypadá průměrný římský katolík, který má v sobě nefalšovanou nenávist, zákeřnost, závist a proradnost. A skutečně jste blahosklonný nadutec, ale ona blahosklonnost je také tak "upřímná", jako vy. Jste opravdu nechutný.

244643

24.5.2011 21:49

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244604

jakožto lihem dobře nakonzervovaná hrouda rád odpovím v jednotlivých bodech.
1) nedělají nic užitečného: pouze podnikají v jisté oblasti, pobírají dotace a granty, vyplácí si mzdy, produkují zisk, navíc to není rovná soutěž, protože neplatí daně. kdyby to nedělali a tyto služby neposkytovali, tak by tuto díru na trhu neviditelná ruka trhu rychle něčím jiným zaplácla. Znám lidi, kteří dělají užitečné věci a kupodivu zadarmo a bez toho, že by očekávali vděk.....ale nejsou to církevní organizace.
2) mně je jedno jestli fetujete kadidlo nebo něco jiného. jakým způsobem probíhá váš poviný program je mi stejně jedno jako vám je jedno, jak probíhá třeba pohybová příprava před tréninkem společenských tanců.
3) vzhledem k tomu, že převážná část vašich soukmenovců je ze spodních socioekonomických vrstev a na sociálních dávkách, tak já jsem si jistý, že nikdy nebudu jako poslední člen církve, a ani jako ten předposlední. na druhou stranu bych se rád dožil dne, kdy budu stejný jako poslední člen církve, pokud mi někdo zaručí, že se bude skutečně jednat o člana úplně posledního.
4) ano překonáváte mně mnohonásobně, ale zcela opačným směrem, než si myslíte.
5) nepsal jste o svatém poslání, ale formuloval jste tímto směrem zejména části o tom, že o pravém poslání církve nic nevím. Myslím, že o pravém poslání církve tady onehdá bylo vloženo pěkné video.
6) ano, pokládám se za člověka, ale máte pravdu, nejsem normálně uvažující, protože základem je slovo NORMA a vy si rádi usurpujete právo stanovovat "vaše normy" a kdo nezapadá půjde do pekla. takže oprava, jsem člověk uvažující racionálně a reálně.
7) smějete se pouze své neznalosti češtiny a jejích krás, kdy pravý stav věci se dá vyjádřit slovy zdánlivě si odporujícími. Kdo má cit pro svůj rodný jazyk, tak by to pochopil, tvým rodným jazykem bude patrně latina, neníliž pravda. a že být blahosklonný znamená, že se laskavě sklání? trochu pokřivené a zjednodušující. evidentně tam necítíte ten podtón, ale co by člověk od vás očekával.
:resume: já nechci působit chytře, já jsem chytrý a je mi tudíž u pr.ele jak působím na lidi jako jsi ty. Holt musím akceptovat fakt, že jsi intelektuál, ale to mi vzhledem ke znalosti Čapkova díla nedělá problém.

244683

17.5.2011 20:09

Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

Autor dobře naťukává celý "problém" - že církve tu většinou vůbec nic neposatvily ze svého, až na pár manufaktur někde ke konci 19.stol.(a i ty byly stavěné za pomoci štědrých darů).
Kostely, fary, kláštery - to vše nechala stavět šlechta, za svoje a na svých pozemcích a to už od první doby "církevních působení" na našem území (povětšinou církev ŘK). Stejně tak k tomu dovolovala užívání nějakých polností nebo lesů (pro obživu duchovních). Teprve někde na počátku 13.stol. se "vhodným působením" papeže Alexandra III. začalo uplatňovat tzv. patronátní právo. V praxi to znamenalo, že šlechtic sice dané pozemky a stavby vlastnil, ale církev s nimi mohla bez omezení nakládat (taková malá církevní "privatizace"[mrknutí jedním okem]. Skutečným vlastníkům zbyla pouze povinnost financovat údržbu a platit případné škody (velice chytré od církve, ne? [smích] ). Velice dobře na tom byli nejvyšší preláti, už od biskupů. Panovník měl přímo povinnost "obdarovat" je nemalými majetky, aby ti ubozí pastýři měli z čeho žít.
Tolik k onomu "darování", které v praxi vlastně vůbec darováním nebylo.
Zvrat nastal za husitů, protože ti tomuhle udělali přítrž a církví přivlastněné majetky se vrátily pod své původní majitele, kteří si (opět) mohli sami rozhodnout, do jaké míry budou podporovat duchovní.
Od Habsburků si papež sliboval, že vrátí zpět stav do doby před husitstvím, ovšem... nestalo se tak. Jen se musela odvádět jakási renta, odváděná arcibiskupovi z (považte!) obchodu se solí. Za Marie Terezie se podmínky ještě zhoršily, církvím byl vyvlastněný další majetek a navíc zakázaná činnost, která nesouvisela se školstvím, vojenstvím a zdravotnictvím. Po vzniku Československa byly církvím odebrány další majetky, takže někde z 10% půdy mohly vlastnit jen 2%. Duchovní ale začali pobírat plat od státu.
Opravdu netuším, co chtějí dnes církvím vracet (když pominu fakt, že církve vlastně nic nevytvořily). Již po r. 1945 došlo k dalšímu zabrání církevních majetků a poslední zákon z r.1947 neumožňoval církvím vlastnit nic nad 50 hektarů. Komunisti prakticky už neměli co zabírat, navíc zároveň s oním "vyvlastněním" se zákonem zavázal ekonomicky zabezpečit církve na svém území, včetně povinnosti financovat údržbu (=prakticky je to stejné dodnes).
"Pro-vraceči" nejčastěji argumentují, že se stát zbaví velkého finančního břemene. Podle mého nezbaví, protože i v minulosti se na církevní počiny skládali jiní. Nevěřím, že by třeba celkovou rekonstrukci sv.Víta církev dobrovolně financovala sama, zas to bude o dohadování "přispějte, je to přeci i vaše památka". Já jsem "proti-vraceč", který se navíc ptá, proč musím ze svých daní financovat nějakou církev, proč si ji nefinancují věřící třeba formou srážky z platu, jako se platí jiné členské příspěvky.

244279

18.5.2011 0:15

RE: Článek je příliš strohý

martas300 68.?.?.?

Reakce na 244279

Skvele jste to shrnula pani Lin,a diky za historicky vyrez.Ja jsem si vzdy myslel, ze cirkev toho vlastnila vice az do vzniku Ceskoslovenska,ale jak vidim tak si ani za Habsburku moc nevyskakovali.
A hlasim ze jsem rovnez "proti-vracec" [smích]

244290

18.5.2011 11:59

RE: Článek je příliš strohý

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244290

Když pomineme instituce stělesňující stát (třeba úřad krále), tak Vatikán je největší pozemkový vlastník na světě.
Když bychom vzali do úvahy i klíčové členy římskokatolických řádů většinou vyhrazených šlechtě, jejichž fungování je s fungováním instituce církve propojeno, tak se jedná o zdaleka největší konglomerát vlastníků pozemků a nemovitostí na zeměkouli.
Jak už bylo naznačeno, řk církev je raději "obdarovávána", než aby se skutečně podílela na správě majetku. Proto je tu to historické propojení se šlechtou jako výkonnou mocí. Od dob reformace se však projevil i vliv na toto propojení převážně v zemích severu, tedy i českých. Marie Terezie měla za manžela Lotrinka, proto ani Josef nebyl žádný Habsburk, a proto také nehabsburská politika. Ale ona sama byla pod těžkým vlivem řk církve.
Tyto "církevní restituce" jsou jen mezifáze v demontáži společenského uspořádání známé jako "republika". O samotné kostely a kláštery ani tak nejde.

244315

18.5.2011 21:15

RE: Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244315

Váš poslední odstavec podepisuju. Také to tak vidím.

244343

22.5.2011 21:47

RE: Článek je příliš strohý

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244315

>Tyto "církevní restituce" jsou jen mezifáze v demontáži společenského uspořádání známé jako "republika".
---hahaha! [smích] takže restituce (=náprava) nám zničí republiku, jo? republiku zlodějů, užívajících si z držby cizího majetku.
je typické, že zmiňuješ největšího pozemkového vlastníka... prý je jím Vatikán [velký smích] i kdyby ten Vatikán vlastnil půlku pozemků na zeměkouli (jako že to je v majetku národních církví) -můžeš mi laskavě sdělit, co ti na tom faktu vadí? když je to zcela legální něco vlastnit. -že by prostě závist???

jenže závist a chtivost po cizím majetku není argumentem pro krádež, nebo pro legalizaci krádeže.
a ukradený majetek netvoří republiku.

244514

23.5.2011 2:31

RE: Článek je příliš strohý

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244514

Chcete říct, že veškerý majetek Vatikánu je nabytý bez násílí a spravedlivým způsobem? Třeba v latinské Americe a jinde, kde se pohanům v koloniích šířila civilizace a víra? A to katolická církev se v latinské Americe těší obrovskému respektu.

244536

23.5.2011 3:08

RE: Článek je příliš strohý

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244536

ach jo, od tebe bych věru čekal víc inteligence, vědomostí i uvážlivosti, než od těch bečících ovcí...
především to není majetek Vatikánu.
a vytahovat jihoamerické násilí a jiné necitlivosti z těsně pokolumbovských dob, je hloupost - to byla převážně španělská politika (popřípadě portugalská).
ano, církev se v latinské americe těší oblibě. a nejen tam. ten paradox mi ale můžeš vysvětlit ty, když je ta církev údajně tak zlá. -nebo ji tamní lidé snad poznali jako dobrou...?
pokud možno si neser do vlastního hnízda. ani já KC neberu ze 100%, i já vidím nějaké historické i soudobé přehmaty či lidské chyby, ale také je třeba vidět naprosto převažující pozitivní vlivy. a nevylévat s vodou z vaničky i dítě. to jen (místní) primitivové si najdou jednu vyčtenou zkreslenou propagandistickou hlášku, a na základě ní jsou schopni šmahem, se svatým zápalem, odsoudit církev i s miliardou věřících. načež si pak ovšem jako tupí anarcho-komunisté rádi rozeberou ten zbylý majetek. to se hodí, ne? ...tak co by kdo řešil do hloubky. stačí něco z historie... nějaká jednoduchá záminka pro tupý dav. třeba násilí v latinské americe v 15. století. -a takových ubohých tahů by ses asi zúčastňovat neměl... to je vyhrazeno primitivům.

244539

23.5.2011 4:31

RE: Článek je příliš strohý

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244539

S tím hnízdem pomalu. Já věřím v Boha a ne v církev, aby jsme si to ujasnili. A pokud jde o hloupé přehmaty minulosti, tak do háje zelenýho církev možná získá něco dnes z majetku, o který se servou korýtkáří, ale díky rvačce o ten majetek a soudobou tupost fanaticky věřících hlupáků, kteří jsou ochotni šlapat po spravedlivém, ale špatném katolíku. Tak jaksi katolická církev nebude mít věřící, už teď se dopracovala v zemích českých na 4-5% jsou na tom stejně dobře jako volební preference lidovců.

Pokud jde o latinskou Ameriku, tak ten respekt pramení z toho, že katolická církev postavila za obyčejné lidičky a půlka všech katolíků je v té latinské Americe. Byli vražděni jezuité, arbiskupové. Co myslíte, kdo bude dříve svatořečen Duarte, který kritizoval levicové fanatici nebo arcibiskup Romero, kterého zavraždili řeznící pod patronací CIA?

Toho, že by se pastýři postavili za obyčejné lidi se v zemích českých bát nemusíme. Zajímavé ve Vatikánu vědí za čím jdou věřící v latinské Americe, ale ve východní Evropě se zajímají o majetky. A ještě ke všemu za sebe nechají vyjednávat lidi jako Kalousek. K čemu církvi bude majetek bez věřících? Pak nezbyde než skutečně zabedněným a pokryteckým jeptiškám schvalovat hloupost proti těm, co Boha mají v srdci, ale nemodlí se podle regulí.

Pokrytci, co se modlí veřejně na odiv už ne v synagógách nebo na rohu mohou pošlapat cokoliv co hájil Kristus, ale důležité je, že jsou navenek správní katolící. Tož to já jsem s těma, kdo Boha mají v srdci a nemusí chodit do kostela a být se vprsa jak v něho věří. Než s těmi co se k němu znají, když jsou vidět. Nahoře huj, dole fuj, ale každý, ať si zvolí podle sebe po jaké cestě půjde. Těch pár procent věřících mluví jasnou řečí k čemu jaká cesta vede.
http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=...

244544

23.5.2011 11:54

RE: Článek je příliš strohý

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244544

[smích] a já jsem snad tvrdil něco jiného? či jsem tě snad přesvědčoval k opaku? -k nevíře v boha a k víře v církev? ostatně mám oprávněné pochybnosti, zda vůbec chápeš slovo víra/věřit -to je něco, co vůči církvi rozhodně nemůžeš. církev totiž vidíš, víš že existuje, tedy věření již nemá smysl, není možné.
4-5% věřících je lež (proč máš asi zájem ji veřejně šířit???). věřících katolíků je u nás mezi 10-30%, podle toho bereš-li jen formálně příslušné nebo opravdu věřící. ostatně nesedělo by ti to ani s těmi volebními preferencemi lidovců, protože katolíci se zhruba rovnoměrně rozdělili v době dělení na lidovce a top09. a mnozí z nich nevolí ani jednu z obou stran (jako třeba já).
>že by se pastýři postavili za obyčejné lidi se v zemích českých bát nemusíme
kecy. církev se obecně vždy staví za lidi prosté, jedná v jejich zájmu. i postoje církve k různým tématům (ač se zdají kontroverzní) jsou nakonec ve prospěch člověka, života.
a že tady nemáme horké palice a revolucionáře v pralesích, to je snad naše chyba??? nebo dokud René nevidí krev, tak neuznává, že jde o církev? vždyť církev založil Ježíš, takže bys ji hošánku brát měl, když jsi ten jeho věrně věřící. nebo i ty si vykousneš vždy jen to, co se ti hodí do krámu? i ty ze sebe budeš povýšeně dělat toho chytráka, jsoucího dokonce nad církví? ...že ji tak komanduješ a netolerantně odmítáš (své bližní). byli snad Duarte a Romero jen soukromě věřícími v srdci (jako ty)? nebo něco konali v církevní obci? zamysli se nad tím, co bys tam znamenal a dokázal jako jednotlivec.
usilovat o správu SVÉHO majetku je snad zlé? že to trvá nemožně dlouho (a média s tím mohou pracovat a rozmazávat to do obludných vylhaných rozměrů), to přece není vina církve! to je přece záměrně děláno zlodějem, druhou stranou! a naivkové na ty vlny skočí.
není pravda, že věc stojí tak, že "buď budeme mít majetek nebo věřící". církvi prvoplánově nejde o jedno ani o druhé. nejde ani hlavně o majetek, ani o kvantitu/počty. jde o kvalitní lidi, o službu, o prostředky pro tu službu, o příklad, prosolení světa... tedy o jakýsi pozitivní vliv na ten svět.

244563

24.5.2011 1:34

RE: Článek je příliš strohý

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244563

Pro mě za mě, když jde o majetek, ať se rozebere a rozkrade všechno co zbylo. ČEZ, železnice, školství, zdravotnictví... Včetně restitucí církví na havlovský způsob, Kalousek už na to dohlídne. Uvidíme, zda torzo státu je životaschopné? Myslím si, že lin se nemusí bát, že by stát byl ještě něco schopen financovat, žádný stát totiž nebude. Všecko zlé na něco dobré, když globální elita uvídí konec praktického experimentu, třeba na poslední chvíli převládne zdravý rozum.

Hmm, 10-30% to je zajímavý rozptyl. Když jsem u těch procent tak přesnost plus mínus 100%. Kolik lidí pravidelně praktikuje? Katolíci ,kteří chodí do kostela na Velikonoce a Štědrý večer jsou jistě velkou oporou jakékoliv instituce.

244607

24.5.2011 15:13

RE: Článek je příliš strohý

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244607

aha, takže další spravedlivý, který chce zachovávat republiku pomocí nakradeného majetku [velký smích] jenže ono nejde o zdroje abstraktního pojmu stát, ale o právo, spravedlnost a o prospěšnou činnost, kterou někdo bude moci i provádět, protože financovat ze SVÝCH zdrojů.
domněnku o tvém útlumu (poslední dobou) mi potvrzuje i přihlouplá, nechápavá replika:
>Hmm, 10-30% to je zajímavý rozptyl. Když jsem u těch procent tak přesnost plus mínus 100%
---inteligentnímu je to jasné, protože jsem ten rozptyl dobře popsal, předem... jak je to míněno (viz výše). je přece rozdíl, počítáme-li opravdu věřící, aktivní, praktikující, anebo počítáme-li i všechny formální "katolíky", tzn. započteme-li i ty pouze pokřtěné, kteří v praxi žijí jinak.
těch prvních odhaduji, že je 10% české populace. těch chladných (matrikových) je pak dalších 20%. nicméně i ti jsou katolíky... křest je nesmazatelné znamení.
a "vyškrtnutí z církve" je ke shovívavému pousmání... ovečka se rozhodla, že si z ovčína vyrazí sama do světa, a že jí tak bude určitě lépe a dokáže toho jistě víc. (byla totiž "spravedlivě" rozhořčena na své kolegyňky [chechtot] ).

244657

18.5.2011 21:13

RE: Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244290

Marťasi, sice mě moc těší vaše pochavala (a vaše příspěvky ráda čtu), jenže... [oči v sloup]
Před nedávnem si tu jeden diskutující vydedukoval, že jste žena a ta žena jsem já sama. [zmaten]
Takže když tohle napíšete, zas si onen jistý bude myslet, že si tu píšu sama se sebou a ještě se chválím... [pláč]

244342

18.5.2011 21:52

RE: Článek je příliš strohý

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 244342

Lin, jsi sice otravná [chechtot] , ale to, co jsi napsala, k tématu církevních majetků je dobré, opravdu dobré. [smích] Ctěl jsem Ti to napsat už dřív, ale Matras mne předečel, tak jsem nespěchal, abys třeba nezpychla. [velký smích] přeji hezký večer [chechtot] PS" Když už jsem začal chválit. Máš na zvědavci víc dobrých vstupů.

244344

19.5.2011 21:30

RE: Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244344

To myslíte fakt vážně? Není to jen nějaká pastička na krysičky? [smích]
Tak teda... nevím, co říct... [oči v sloup] Už vám někdo dneska řekl, že jste hroznej??! ( [velký smích] ) Takhle mě uvádět do rozpaků... až mi spadly brejle... [oči v sloup]
(otravka mi neva, protože fakt jsem, pyšná nemám být na co a pri sám vačku, že už nebudu strašit malý kluky, co se bojej... A díky, ocenění od vás potěšilo [smích]).

244389

19.5.2011 21:51

RE: Článek je příliš strohý

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 244389

[smích]

244391

18.5.2011 23:27

RE: Článek je příliš strohý

Antiseptik 174.?.?.?

Reakce na 244279

Naprostý souhlas. A není to jen v ČR ale docela všude. I zde v Kanadě církev dokonce ilegálně zbourala památkovou budovu bez povolení, protože se jí nechtělo platit za opravu a namísto toho chtěla provozovat placené parkoviště pro zisk. Stalo se tak v Ottawě v sedmdesátých letech minulého století, pracoval jsem tehdy pro městskou radnici a náš plánovač pro historické památky jim chtěl za to uvalit milionovou pokutu. Nevím zda se z ní nakonec nevykroutili, jsou na to mistři.
Nevracet, naopak dále zabavovat, těch pár zbožných babek se klidně vejde do jednoho kostelíka a dědkové jdou raději stejně do hospody. Církev neplatí daně a změna majitele umožní daně vybírat. Alespoň nebudu mít kde obtěžovat chlapečky.

244351

18.5.2011 23:47

RE: Článek je příliš strohý

dub 94.?.?.?

Reakce na 244351

"Alespoň nebudu mít kde obtěžovat chlapečky"

i vy čuníku[smích]
překlep je někdy mrcha

244353

19.5.2011 21:14

RE: Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244353

Překlep je mrcha, ale tenhle se obzvláště vydařil... [mrknutí jedním okem]

PS: Pane Antiseptiku a pane Dube, aspoň jste odlehčili téhle už tak "těžké" diskusi.... [chechtot]

244388

17.5.2011 23:11

Zaujímavý link

Tak je to 78.?.?.?

keď je skutočný záujem o problematiku
http://www.christianitas.cz/?p=411

244289

22.5.2011 12:01

RE: Zaujímavý link

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 244289

Obávám se příteli,že zde nikomu ,včetně autora článku o skutečnou problematiku vůbec,ale vůbec - NEJDE!
Celá tato šaškárna kolem vcelku OPRÁVNĚNÉ restituce má své kořeny uplně někde jinde a nejen zdejší žvásty,mlžení, sprostoty a lži , které jste si zde přečetl jsou jen nezbytným křovím,oněmi přeneseno podpisy "dělnických kolektivů za popravu Milady Horákové".
Jak jste si jistě všimnul, v tomto státě bylo rozkradeno a vytunelováno téměř vše! Ovšem kromě onoho majetku církví.
A právě tady ještě našim překabátěným
(neo)bolševickým zlodějům,privatizérům a tunelářům svítí a určitě je i dráždí naděje a šance si namazat krajíc ,když už všechny ostatní zdroje - vyschly.
Proto tolik cirkusu a řevu jimi zblblé lůzy kolem.
Nic více a nic méně.
Dalo by se říct,že nebýt církve,potažmo Vatikánu hlásícím se po právu o SVÉ, již DÁVNO BY TENTO MAJETEK BYL "ZPRIVATIZOVÁN",čili vytunelován ,rozkraden , rozprodán a uložen někde na Bahamách,Švýcarech ,nebo Kajmanech.(Možná,že by i ona Katedrála byla už dávno kámen po kameni rozmontována a znovu poskládána někde v Emerice!! ale co dnes neni,ještě může být)
Ale tato hulákají,povykující a NEPOUČITELNÁ partička "užitečných idiotů", bude mít nadále stejné h...o! [velký smích]
Jenom ta huba jim spadne ještě o patro níž. [oči v sloup]

244480

22.5.2011 21:03

RE: Zaujímavý link

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244480

ty jó! jedinej příspěvek s přehledem. absolutně souhlasím jak s "podpisy dělnických kolektivů za popravu Milady Horákové", tak i s "hulákající, povykující a nepoučitelnou partičkou užitečných idiotů". ostatně souhlasím i s těmi žvásty, mlžením, sprostotou a lžemi, jak hodnotíš vyjádření (nejen) zdejší lůzy. nakonec se dá říct, že s tebou souhlasím zcela. podpis. tečka.

244512

18.5.2011 11:19

Komedie plná omylů.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Zarazilo mě, že diskuse pod článkem nereaguje na článek samotný. Takže nezbývá než vysvětlit:
1) Článek se netýká otázky, jestli je Římskokatolická církev „dobrá“ nebo „špatná“. Pokud bychom to chtěli řešit, musíme říci, že za ta léta udělala mnoho dobrého i špatného. Takže jsou tu tři možnosti: Buď vidět jen to špatné a onanovat se nad ateistickými brožurkami, nebo vidět jen to dobré a mysticky se vzrušovat nad brožurkami katolickými. Třetí možnost je snažit se, aby z toho dobrého alespoň něco zbylo a to špatné bylo pokud možno napraveno. Pak vás ovšem budou napadat jak zastánci hesla „Vzhůru na stromy“, tak hodní katolíci.
2) Článek byl napsán, protože si myslím, že církevní vedení se zase snaží udělat notnou blbost, snad proto, aby štvavé kampaně, čas od času proti církvi propukající, měly nějaké oprávnění. Tak jsem zkusil ukázat, kde si pro svojí touhu po vlastnění vzali ideologickou munici a také nadhodit některé problémy, které se kolem vlastnictví vyskytují.
Dosavadní způsob financování církví vychází z josefínského uspořádání. Stát spravuje část církevního majetku a z výnosů církev financuje. (Mimochodem: Jestliže už v osmnáctém století bylo nutné dát církev pod kuratelu...) Myslím si, že toto uspořádání je nejméně špatné a mělo by po vyjasnění a upřesnění zůstat. Naproti tomu zkušenosti s majetkem, který byl už navrácen nás opravňují k domněnce, že navrácený majetek bude v krátké době z největší části prohospodařen a máme církevní vedení na krku znovu. Požadavky na „nápravu minulých křivd“ lze totiž vznášet do nekonečna.
J. Hruška

244310

18.5.2011 21:07

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244310

Víte, autore, já se o to pokusila. Asi blbě a ne zcela pochopitelně. Směřovala jsem přesně k tomu, co píšete = že i po vyrovnání budeme platit do nekonečna, my všichni a ještě nám budou věřící spílat (jak je vidět i v téhle diskusi).
Stát financuje církve plnými hrstmi, třeba ona zmiňovaná církev ŘK dostala loni skoro miliardu. Navíc jsou jejich "podnikatelské aktivity" osvobozené od daně. A církve nerady cokoliv financují ze svého, vždy to tak bylo, že vysomrovaly z lidí i jejich poslední košili. I historicky se mi jeví, že na žádné vracení nemají nárok, protože majetek samy nevytvořily. Financovat by si je měli věřící ze svého - a ne stát z veřejných financí. Souhlasila bych pouze s dotacemi na údržbu majetku.
Vsuvka - s tím "josefínským uspořádáním" se pravděpodobně mýlíte, protože jednak jsou církve financované podle zákona z r.1949 a novel, z nichž poslední byla (snad) v r. 2008 a jednak Josef II. neplatil mzdu duchovním ze státní kasy, tam šlo jen o nadační fond, naplněný prodejem konfiskovaného církevního majetku.

A nejen pro vás odkaz na tabulky Ministerstva kultury, kde je přesně uvedené, jaké církve kolik dostaly v průběhu posledních let - a na co. Doporučuju hlavně místním věřícím, kteří tu píšou cosi ve smyslu "vy ani korunu a ještě nám chcete brát" .

244341

18.5.2011 23:09

RE: Komedie plná omylů.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 244341

Oni Lin nemají nárok ani po právní stránce. Nárok byl restituční na majetek movitý a nemovitý zabavený po roce 1948. To už proběhlo. Není co vracet. Tečka šlus. Protože to tedy nejde formou restituce, tak se vymyslel nový termín "Vyrovnání státu s Církvemi". No a to se týká majetku před rokem 1948. Podvod jako vidle.
Jenže pozor, pokud to projde, tak mohou začít vznášet nároky i šlechtické rody.

244350

19.5.2011 21:02

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244350

Díky, to mi tak úplně nedošlo. Máte pravdu - posunutím "hranice" za rok 1948 by pak lehce mohly nárokovat majetky i všechny šlechtické rody. A víte, že jsem nikde nenašla onu "studii", na základě které se má majetek vracet? Jak k tomu došli? Z čeho vycházeli? Příjde mi, že zveřejňované výměry jsou MOC veliké. Pokud víte, z čeho se vycházelo, byla bych vděčná za tip. Zdravím a předem díky.

244387

20.5.2011 15:49

RE: Komedie plná omylů.

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 244387

máme tady statistiky o religliozitě u nás viz
http://www.czso.cz/csu/tz.nsf/i/nabozenske_vyznani_obyvatelstva_ceske_republiky_23_12_04
průměr 32 procent, je vidět pokles za deset let, uvidíme po letošním sčítání lidu, že..
ale počítám, že ta poplyšová móda se halt vytrácí (viz tabulky v článku), ovšem katolíci se sápou po těch asi 270-ti miliardách(jak bylo nedávno před volbami publikováno), to je prostě nehoráznost...

244418

20.5.2011 13:34

RE: Komedie plná omylů.

J.Hruška 79.?.?.?

Reakce na 244350

>... tak se vymyslel nový termín
>"Vyrovnání státu s Církvemi". No a to se týká majetku před
>rokem 1948.
Dobrý postřeh. Nejde - tedy nemělo by jít o restituce, což zjevně spoustě lidí nevadí.
Mimochodem: V době, když ještě nezanikl zdravý rozum, byly jakékoli restituce odmítány, už proto, že není možno vrátit stejné věci stejným lidem. Později měly být vraceny jen výrobní podniky a jenom těm, kdo se zaváží, že budou osobně dále podnikat. Cílem mělo být vytvoření vrstvy českých nekomunistických podnikatelů. Až potom převládl pravicovo bolševický řev o vracení nakradeného. Výsledek: Místo podnikatelského prostředí vznikl ráj spekulantů.
Mám pocit, že tohle je totéž v bleděmodrém.
J. Hruška

244415

20.5.2011 14:29

RE: Komedie plná omylů.

J. Hruška 79.?.?.?

Reakce na 244341

>Vsuvka - s tím "josefínským uspořádáním" se
>pravděpodobně mýlíte,
Nenapsal jsem, že jsou podle něj církve financovány,ale že dnešní uspořádání z něj vychází.
Shodneme se, že dnešní vedení ŘK církve se ze všech sil snaží ze sebe udělat něco, co se podobá tetě Kateřině ze Saturnina: Otravného příbuzného, který všude chodí a vykládá, jaké mají druzí vůči němu povinnosti.
J. Hruška

244416

22.5.2011 9:56

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244416

Jsme ve shodě od samého počátku. Chtěla jsem jen doobjasnit, že to s tím majetkem není tak jednoduché, protože (bohužel) většina lidí má zkreslenou představu "zabrali to komunisti". To sice ano, ale šlo už spíš jen o paběrkování. Největší část byla církvi zabraná už daleko dříve. Třeba u pozemků měla církev PŘED "únorem" jen cca 5 tis hektarů - a nyní nárokuje cca 260 tis hektarů (a požadavky stále zvyšuje, není to "jednotné" číslo). Jak už tu bylo řečené, jde o prolomení restituční hranice. A to je právě ten průšvih, o kterém veřejnost nemá ani páru a který se citelně dotkne nás všech.
Církev je přesně jako teta Kateřina - podej prst a má tě v hrsti ke stálému ždímání. Proto jsem taky skeptická k nějaké¨ "odluce", protože podle chování církve tohle nikdy nenastane.
Navíc stojí za připomenutí, že církev už všechen majetek "pro výkon funkce" zpět dostala. Bylo to přes 2 tis. nemovitostí. To, co nyní ještě chtějí, dopadne s největší pravděpodobností jako "restituovaná" nová budova ND, kterou Voršilky obratem ruky prodaly. Má být ještě vráceno:
181 326 ha lesní půdy,
72 202 ha zemědělské půdy
3 600 ha vodních ploch
610 ha zastavěné plochy
3 904 ha ostatních ploch
a dalších 325 budov.
Porovnejte s celkovou výměrou v ČR a máte jasno. Toto všechno se dostane do soukromého vlastnictví, takže se pak nedivte, že i na houby nebo borůvky půjdete za tučné vstupné.
Autore, mějte se hezky a díky za článek. Jako jeden z mála autorů jste zareagoval a na tenhle průšvih upozornil.

244477

22.5.2011 11:23

RE: Komedie plná omylů.

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 244477

religliozita klesá viz statistiky, vliv partají napojených na katolíky (na politické scéně) značně poklesl, takže naštěstí není nikdo, kdo by mohl efektivně na celou tu restituční klauniádu tlačit, že..

244479

22.5.2011 12:18

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244479

Ale paní Jano... nevím, jestli si rozumíme.
To, o čem mluví autor a o čem píšu, je "na stole" a má být současnou vládou schválené během příštích měsíců, nejpozději do konce roku. Nejde o žádnou "religiozitu". Tohle je systematický tah = rozložení celého systému státu ČR.
Stačí si uvědomit, jaké náklady má stát na svůj aparát a kde asi ty peníze bere. Ponechte stranou nějaké vyplácení důchodů nebo dávek (to s tím nesouvisí) - zaměřte se pouze na udržení státního aparátu. Peníze na chod jsou získávané mj. i z aktivit tzv. "státních podniků". Pokud stát nebude mít žádné, pak financování veškerého aparátu (a u nás vůbec není sromný) spadne POUZE na vaši peněženku daňového poplatníka. Navíc církve jsou od daní osvobozené, takže se státu nevrátí nic ani ve formě daní z jejich výdělečných činností. Vůbec v tomto případě nezáleží na tom, kolik lidí v církvi je.
Ona "religiozita" , o které píšete a na kterou tu odkazujete, je měřítkem v případě vyplácení dotací státem uznaných církví. Stát si je platí podobně jako ostatní své příspěvkovky nebo rozpočtovky = stejně, jako školy nebo státní zdravotnická zařízení. Úplně stejně - včetně údržby majetku, který používají.
Pro obrázek - stát si všechny církevní preláty platí jako státní zaměstnance (třeba jako učitele, zdravotníky, úředníky) a pokud se podíváte na tabulky MK, na které jsem tu odkázala já, vychází např. na jednoho ŘK kněze plat ve výši cca 23. tis hrubého. Stát dotuje i odvody a také důchody jsou knězům vyplácené nikoliv z "církevního", ale ze státního, jako je to u ostatních státních zaměstnanců. Prostě co kněz, to státní zaměstnanec.
Oním vrácením majetku se současná vláda zaklíná, že se tím současný stav " duchovního státního zaměstnance" zruší a tím se ušetří. Ale to je právě to, čemu nevěřím. Minimálně na údržbu budeme platit stále dál, protože většina církevních nemovitostí je zapsaných jako státní památky a tam je stát povinný podílet se na údržbě. Prostě v tomto "tahu" převládají negativa nad pozitivy. Některé studie říkají, že se jím povýší státní dluh o dalších cca 300 miliard, které už stát nemůže ničím pokrýt - jen peněženkami občanů, tj. nevídanými (ještě více nekřesťanskými) daněmi.

244481

22.5.2011 13:00

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244481

Ještě pro objasnění, proč si myslím, že to nebude fungovat. Zářný příklad máme v naší zemi ve školství.
Každé dítě má od státu něco jako "balíček" ročních nákladů na své vzdělávání. Obsahuje peníze na mzdy pedagogů, na pomůcky, na dotaci stravy, na mimoškolní aktivity. Státní škola si musí vystačit pouze s tímto "balíčkem". Soukromá škola taktéž pobere od státu "balíček", jenže další finance vybere od rodičů na školném. Takže čeho se stát zbavil? Jakých nákladů, když i na provoz soukromé školy hojně využívají grantů, tj. státních peněz?
Tohle je nerovnost, na kterou poukazují už léta pedagogové státních škol - a bez úspěchu. Obávám se, že v případě církví dojde k obdobnému.

244482

22.5.2011 15:20

RE: Komedie plná omylů.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244482

Dokonale objasněno. Děkuji paní Lin.
Tento kompliment se týká všech vašich příspěvků, jenom to nechci všude neustále opakovat. Lidi tomu přestanou věřit. [mrknutí jedním okem]

244486

22.5.2011 17:03

RE: Komedie plná omylů.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244481

Těm, co chtějí vracet samozřejmě nejde o církev nebo dokonce víru lidí. Už není příliš co rozkrást, a při obrovských přesunech majetku se samozřejmě poloprázdné korýtka zaplní. Zkolabuje stát, systém, komlexní společnost....? Koho z nich to zajímá? Mám na mysli rozpočtově odpovědné bojovníky proti korupci za lásku, pravdu a humanismus. A jestli se dotanou k veslu zelení, oranžový nebo s tykadýlkama místo uší, tak při vysoké míře korupce to nehraje roli.

244489

22.5.2011 17:13

RE: Komedie plná omylů.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244477

Ty čísla jso zajímavá, ale s tím ND špatný příklad. Co s tím měli dělat provést nákladnou rekonstrukci na klášter za dozoru památkářů? Já pamatuju vhodnějších. Církev usilovala o navrácení budovy, kde byly léčebna postižených dětí, aby v ní mohla zřídit léčebnu postižených dětí. To mi hnulo tehdy hodně žlučí. Co si kdo, myslí, že Bůh je hlupák, který se neumí dát jedna a jedna dohromady?

244490

22.5.2011 19:46

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244490

Tohle už vám patří, takže shrnu.
Voršilky nejsou špatný příklad. Možná vůbec netušíte, že majetek jim byl vydaný protiprávně a vůbec jim nenáležel. Existuje ustanovení, které říká, že pokud se NEDÁ vydat původní majetek, dostanete náhradou jiný, odpovídající - nebo peněžní odstupné. Přesně tak restituovali i občané a stejně se postupuje i v případě řádu. Vlastil jste pozemek se stodolou, který vám byl sebraný - a dnes na něm stojí prosperující hotel - přeci nemůžete chtít vrátit celý hotel, to dá rozum.
Finanční kompenzace církvím už také proběhly a ne malé, cca 30 miliard.
Jsem pro odluku církve od státu a jsem všema deseti pro, aby si věřící své "pastýře" financovali sami. A veškeré církevní aktivity. Ovšem nesouhlasím, aby se církvi vrátilo i to, na co nemá žádný nárok. Mají dostat svých 5 tis. ha (po druhé pozemkové reformě), to je to, co jim patřilo před únorem 1948. Víc ani nudli, protože zbytek už dostali.

244500

22.5.2011 20:20

RE: Komedie plná omylů.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244500

Tak to jó, ale tyhle detaily jste neuvedla. Pokud vím, tak jsem napsal restituce pro církve jako pro všechny běžné restituenty. Jasně jsem se diatncoval od Havla, knížepána a podobných. [mrknutí jedním okem]

244505

23.5.2011 9:58

RE: Komedie plná omylů - no, k těm Voršilkám:

J. Hruška 79.?.?.?

Reakce na 244500

Voršilky ovšem tvrdí, že jim byla dána budova, ve které jsou mimo jiné namontovány měřiče energií, které spotřebuje Národní divadlo. No a v příslušném termínu jim přišly účty za elektřinu, vodu i plyn. Národní divadlo je odmítlo zaplatit. Tak se pokoušely budovu vrátit, jestliže jim budou zaplaceny peníze, které do toho byly nuceny dát. Výsledkem byl propagandistický řev, který tato diskuse zrcadlí. Nakonec jim nezbylo, než prodat budovu nějaké vymahačské firmě. Nemusíte tomuto tvrzení věřit, ale měli byste ho znát.
J. Hruška

244554

23.5.2011 11:06

RE: Komedie plná omylů - no, k těm Voršilkám:

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244554

Pane Hruško, u Voršilek došlo k ohromné chybě a to ze strany tehdejších poslanců FS a úředníků. Tento majetek vůbec neměl být vydaný, protože nebyl zabavený, ale úplně normálně Voršilkami prodaný za slušnou sumu a to už za 1. republiky. Celé ty tahanice potom byly úplně zbytečné. Ředitel ND i Voršilky se "svezly" na tobogánu byrokracie a médii vyvolané hysterie. FS to neřešilo, takže Voršilky prodaly prvnímu kupci a za mizernou cenu - jen aby se toho zbavily. Nutno říct, že výtěžek použily na své školy, tudíž aspoň nějaký prospěch.
Nechci být "propagandista", to není mým cílem. Jen se obávám, že k takovýmto exscesům dojde i nyní, protože pozemkové knihy jsou v bordelu, stále se "doupravují" a dneska nikdo nemůže s jistotou říct, co komu kdy patřilo a co ne.

244560

23.5.2011 11:25

RE: Komedie plná omylů - no, k těm Voršilkám:

J. Hruška 79.?.?.?

Reakce na 244560

To jsem rád, že došlo ke shodě v tom, že restituce byly a jsou kravina.

244562

26.5.2011 15:28

RE: Komedie plná omylů.

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 244341

Dostala jsem se ke čtení diskuse až nyní, takže bohužel reaguji až v archívu. Dostalo se mi cti poznat velmi čistého a velmi zásadového člověka, pravého katolíka a taky hrdinného člověka, který se vzepřel komunistům, a tím byl pan Augustin Navrátil. A představte si Lin, že měl úplně ty samé názory jako Vy. To znamená, že říkal, že katolíci by se měli odtrhnout od státu a platit si své aktivity sami. Pan Navrátil se svými názory znelíbil hadovi Luxovi a proto pak odešel z KDU ČSL a vstoupil radši do Pravého Bloku, kde jsem měla možnost se s tímto vzácným charakterním člověkem seznámit.
Zde je o něm napsáno něco ve Wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Augustin_Navr%C3%A1t...

244769

18.5.2011 23:04

Zajímavé dění, které nebylo mainstreamem zaznamenáno??!!

Xi 213.?.?.?

Například zde:

http://uogcc.org.ua/cz/video/article/?article=4511

Je rozebíraná zajímavá causa mezi věřícími křesťany. Začínají se okolo toho vést zajímavé debaty. Je to skoro stejné, jako když se zvědavec zbavil svého zednářského oka.... [smích]

244349

19.5.2011 16:51

A nema ona

mkadlec 62.?.?.?

cirkev (cirkve) nasledovat Krista? V chudobe a pokore? A nema zit cirkev podle zasady "Pozada li te nekdo o kosili dej mu i plast?"

244380

22.5.2011 1:14

Ať vloží věřící do svých úst peníze

Maut 88.?.?.?

Kecy jsou levné. Lhát a podvádět se dá, když má člověk garanci imunity, a ne vidlí v zadku. Deklarace příslušnosti k čemukoli, když to nic nestojí, též nic nestojí. Stopněme třeba na tři roky systém dojení ateistického státu institucí, o které se v minulosti předpokládalo, že se bez ní systém zhroutí. Zaveďme financování církví prostřednictvím daňových asignací. Za chvíli poznáme, pro koho jsou páteři něčím životně nenahraditelným, do čeho investují věřící s nadšením vlastní peníze, vlastní živostní úroveň. Po třech letech se vraťme k diskuznímu stolu z preláty. Přijde z nich někdo? Nebo se vrátí rychlíkem do Vatikánu a do Polska? Parazit ten či onen, z Říma či Tel Avivu - je třeba test korunou na prospěšnost a případný odkop na hnůj. Až mi nekdo smysluplně vysvětlí, čím páter a preferovaná víra upevňuje morální profil republiky v posledních pár stoletích, zalezu do zpovědnice a budu se kát za všechny ty prdele, do kterých jsem tu katolickou mafii za celý svůj život poslal.- Lin- jste skvělá, aby v tom kolega nebyl sám.

244469

23.5.2011 9:24

RE: Ať vloží věřící do svých úst peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244469

>Parazit ten či onen, z Říma či Tel Avivu
Je to stále tentýž mutující virus, proti němuž lidé postupně ztrácí imunitu. V tomto směru je veškerý lidský "pokrok" zoufalou iluzí. I ve zdejší diskuzi zaznívají podivné povzedchy nad upadající "vírou" v kontrastu s tím, jak se stále roustoucí davy shromažďují kolem svých svatyní. Tato nákaza je onou nemocí, na kterou se tu kde kdo marně snaží najít lék. Lidé stále více chtějí býti svěřováni do péče kohokoliv a čehokoliv směšně mumlajíce cosi o otroctví. Republika lidí se tu rozpadá všem pod rukama, nikomu to nevadí, každý si ještě plivne, jen ať už je v ohradě. Ovšem nelehko bylo pod knutou černoprdelníka a nelehko bude. Pak přijde teprve to pravé stříhání srsti a dření z kůže a bez odmlouvání.

244553

22.5.2011 17:45

autore, tak manipulativní!

tmo 89.?.?.?

tak manipulativní a hloupý článek jsem už dlouho nečetl:

>...„restitucí církevního majetku“ - jedná se fakticky o majetek církve Římskokatolické
---to je lež. jde o majetek celých desítek církví a náboženských společností.
>roztomilé heslo: Co komunisti ukradli, musí se vrátit
---to není roztomilé, nýbrž zcela logické (pro normálního jedince snadno pochopitelné), a také právně jednoznačné. jinak by se o tom stát ani nechtěl bavit.
>je tu rozdíl: Církvi ten později znárodněný majetek většinou darovali lidé, kterým do té doby patřil.
---ano, toto je pravda. a nebyli to zdaleka jen prostí lidé, staří, babičky a dědové, ale i mecenáši a šlechticové, kteří své nadace věnovali třeba na zbudování a provoz nějakého chudobince či hospice.
>Měli bychom si ale přece jen připomenout, proč vlastně jí ho dávali.
---tupec si musí připomenout, ale tupec hlavně chce zkreslovat CIZÍ důvody, a to pro svůj prospěch, pro své spekulace (zbytečné) a pro zmatení lidí, bez řádné znalosti většiny případů, bez studia, bez statistiky. ale vyřkne nějakou pitomost, a je to na světě. hůře už se nějaká lež či manipulace bere zpět...
>Nemalá část lidí odkázala část svého majetku církvi, protože byla přesvědčena (obdarovanou církví), že když se za ně nebude po jejich smrti na zemi kněz modlit, tak shnijí v očistci.
---motivace těch lidí ti, autore, nemůže být známa. ale žvaníš, jako by byla. mimochodem církev se za své mrtvé modlí, a není na tobě normovat, kolikrát tak musí učinit a kdo a po jakou dobu tak má činit. dělají to i prostí věřící, protože modlitby nejsou určeny pouze pro kněze, jakož i chápání církve jako instituce je v tvém chápání zcela chybné, pomatené.
>V darovací smlouvě byla většinou připojena podmínka, aby za dárce byly určitým způsobem slouženy mše a konány modlitby.
---viděl jsi někdy v životě alespoň jednu takovou smlouvu?
a máš snad pozitivně zjištěno alespoň v jediném případě, že mše za mrtvého sloužena nebyla? pokud ne (a o tom jsem přesvědčen), tak drž radši svou nectnou špinavou hubu.
>Martin Luther se rozhořčoval
---ten nechutný amorální člověk, působící pouze zmatek, se mohl rozhořčovat především nad sebou.
>Morální a právní. Ta první zní, jestli se církev má až tak moc prát o takto nabytý majetek.
---kdyby se prala, už by ten majetek 20 let měla!
>Ta druhá, jestli vůbec je to její majetek
---to je naprosto zřejmé, a jsou na to doklady. jinak by stát ani nejednal, a ty bys neměl o čem slintat.
tvé žvatlání pramení pouze z jediného - z neochoty vrátit nebo nahradit, co tvůj fotr ukradl a co on i ty 60 let bez právního nároku užíváš a profituješ z cizího majetku. a proto hledáš falešné záminky, zcela zoufale a marně hledáš jakýkoliv důvod, proč bys nemusel, a jak to celé zpochybnit a zamlžit. typický zbabělec a lhář. rozhodně nefér člověk.

244492

22.5.2011 18:09

RE: autore, tak manipulativní!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244492

To je důvod proč mi dva těžko najdeme společnou řeč, vy jste ideové křídlo brahmanismu, později se to jmenovalo jinak. Prostě těžký konzeravtivec. Jenomže i vývoj lidské společnosti má svůj dynamický charakter. Dneska by Guatama Buddha musel svou střední cestu vytýčit jiným způsobem, protože jeho střední cesta se za 2500 let stala džinismem. Ježíš Kristus taky stál proti těžkým konzervativcům. Později jiní. Jistě nějaký základ je neměnný, jenomže zdaleka všechno není tím fundamnetm, který se vysmívá času.

Ty desítky církví jsou samozřejmě pravda, ale pravda je že více jak 90% jde o restituce katolické církve. Nemám chuť to rozpitvávat, ale nastíním jednu věc k podstatě. Socialismus za 40 let přes skrytou nebo méně skrytou perzekuci a tvrdě ateistický charakter společnosti včetně vzdělávacího systému, nedokázal způsobit takový hluboký propad lidí hlasící se k církvím a víře k jakému došlo za posledních 20 let. Co se týče morální devastace, tak pravdoláskokracie se ukázala daleko efektivnější než cokoliv jiného, alespoň v zemích českých.

Něco takového se nepodařilo ani nacistům v Německu, možná je to srovnatelné s bolševiky v Rusku, kde byly použita proti pravoslavné církvy přímá vrážedná brutalita. Jak vidno, tak jde i bez hromad mrtvol. A nutno říct, že hloupost a chamtivost české katolické církve tomu výrazně napomohli. Luthera i jiné nechte v pokoji, starejte se raději o svůj trám v oku. Až nebudou věřící, tak kdokoliv se s tím majetkem bude moct nechat vyfotit a nechat si to zarámovat na památku. Třeba se mu to podaří vzít sebou i do hrobu, aby měl polehčující důkaz pro ty své nejlepší úmysly.

244493

22.5.2011 20:50

RE: autore, tak manipulativní!

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244493

Pro Reného: nechápu proč, a nechápu jak jsi přišel na nějaký brahmaismus, křídlo a konzervativismus???
- křesťan, prostě křesťan
- nic než klasika, žádné odnože
- nepopírám spíše konzervativní pohled na svět, ale to si spíše pokládám za klad, než být nějaký liberál či pomatený novátor za každou cenu.
Ježíš nestál proti konzervativcům, ale proti POKRYTCŮM a to židovským, to jest proti lidem, kteří víru brali jako instituci, kšeft a monopol... a jako tupé plnění pravidel. a spásu/ráj jako výslužku za odškrtávání nějakého seznamu úkonů. jenže tak to není.
proto Ježíš přišel s NOVÝM, správnějším pojetím víry a přístupu k Bohu i k lidem. a to je křesťanství, které je nejplněji a s nejmenším počtem odboček a svévolných změn, reprezentované katolickou církví. reprezentované je možná špatné slovo, protože tam nejsou reprezentanti, protože církev je tvořena každým jedním věřícím člověkem. a ti lidi tam prostě mají různou službu/funkci. jako buňky v těle.

ohledně těch 90% je to možná blízko pravdě, ale to nic nemění na tom, že jsou jen jedni z desítek. a je to vcelku přirozené - asi podobně, jako v saudské arábii převažují historicky muslimové a nikdo se nediví, že právě jim patří naprostá většina kostelů (tam zvaných mešity) nebo nějaký plac v medíně a podobně. my jsme prostě vyrostli v křesťanské evropě, takže se není třeba podivovat, že stamiliony křesťanů žily právě v evropě a za generace a dlouhá staletí POSTUPNĚ nashromáždili ve své církvi (komunitě) nějaké SVOJE SPOLEČNÉ (katolické) statky, v nichž a za pomoci nich zamýšleli konat něco dobrého pro druhé/pro společnost, a to za svého života, a po smrti to prostě odkázali. -komu? světe div se: své církvi. a měli na to plné právo. a církev katolická byla historicky nejlepším správcem majetku, nebyla líná ani majetek nerozfofrovala, ale zvelebovala jej, ať už šlo o lesy, pole, vinice či stavby. nechápu debiIy, kteří by teď za to církev chtěli potrestat a obrat ji o její zdroje, které jí legálně patří! naopak někomu ten ukradený a neprávem stále užívaný majetek NEPATŘÍ, takže nevidím ani nejmenší důvod pro status quo, naopak vidím všechny důvody pro nápravu vadného stavu, kdy zloděj dál drze užívá něco ukradeného, profituje z toho, a ještě se hádá, jestli to vůbec vrátí a kolik z toho.
Luthera nechám na pokoji, až jej někdo nebude lživě vytahovat jako morální autoritu... toho pomateného kurevníka. něco si o něm přečti.

Pro Lin: ty máš tak se svým přehledem co posuzovat. přečti si svůj tendenční, nevyvážený až štvavý příspěvek výše. a běž se stydět. (pokud jsi tedy schopna pochopit za co).
pochop aspoň to, že budeš možná chodit do cizího lesa, protože ten les prostě není tvůj!!! má svého vlastníka. já ti na zahradu taky nelezu.

244510

22.5.2011 23:29

RE: autore, tak manipulativní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244510

Pročetl jsem pozorně článek i diskuzi a jsem sokovan, protože spoustu zalezitosti jsem proste nepredpokladal. Kdyz se ted snazim po uz pomerne znacnych zivotnich zkusenostech odhadnout, kam situace muze pokracovat a co v takovych momentech obycejne nasleduje, dostavam strach. Uz jsem poznal druhou valku, pak samozrejme komunismus, a kdyz ted vnimam rozlozeni politickych sil a moralni upadek soucasnych predstavitelu i cele spolecnosti, hrozim se toho, ze musi byt nastolena vlada tvrde ruky. A tou muze byt cihajici komunisticka strana. Nepreju si to, ale naproti tomu si rikam, ze by si to urcite jevy teto spolecnosti zasluhovaly.
P.S. Prosim, aby na tento prispevek nereagoval diskutujici, podepisujici se trno.

244524

23.5.2011 1:02

RE: autore, tak manipulativní!

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244524

Prosba se zamítá, a to z jednoho prostého důvodu: anonym reagující na můj příspěvek dosti nelogicky vyžaduje v diskusi, aby se nereagovalo... na něj. navíc když píše pode mě, zmiňuje mě, a je dosti off topic. pokud tento tvůj počin neměl pouze jediný účel -rozbíjet diskusi. zřejmě se ti logické argumenty výše nehodily do krámu, a tak používáš veškeré své potkanské triky.
nicméně s tou úvahou o vládě tvrdé ruky přesto souhlasím. lidi jsou nepoučitelní, krátkozrací, s mizernou pamětí a většinově hloupí. i manipulovatelní. lidi tvrdého vůdce doslova potřebují. úpadková demokracie je na nic.
ovšem ačkoliv komouši trpělivě číhají na svou druhou šanci, doufám, že komunismus už si (alespoň náš národ) přát nebude. doufám. jsem optimista, a to i po včerejší odborářské demonstraci plné levičáckých a nenávistných anarcho-zvratků, i po dnešní křupanské účasti téhož soudruha Zavadila v OVM. holt v demokracii má i neuctivá spodina přístup do masmédií. nevím, komu to prospívá, že se tak děje. osobě žádné, ale rozkladu posledních zbytků rozumu a morálky ve společnosti asi ano.

244529

23.5.2011 2:37

RE: autore, tak manipulativní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244529

>Prosba se zamítá, a to z jednoho prostého důvodu: anonym
>reagující na můj příspěvek dosti nelogicky vyžaduje v
>diskusi, aby se nereagovalo... na něj. navíc když píše pode
>mě, zmiňuje mě, a je dosti off topic. pokud tento tvůj počin
>neměl pouze jediný účel -rozbíjet diskusi. zřejmě se ti
>logické argumenty výše nehodily do krámu, a tak používáš
>veškeré své potkanské triky.
Nepochopil jste. Pohrdal jsem vami uz pred psanim za nedomrle zvratky, kterymi jste oprskaval jine diskutujici. Divim se, ze vam to prochazelo. Krome toho prohlasuji, i za cenu, ze budu napomenut, ze jste hovado. To kvuli tykani? Kde beretu tu drzost? Navic, jaky je rozdil mezi vasi anonymitou a moji? Vase oficialni jmeno je trn? Vic na vas nebudu reagovat, nehodlam se snizovat, vy komunisticky nevymachany spratku.

244538

23.5.2011 8:31

RE: autore, tak manipulativní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244538

Tenhle tmo má zajisté také slabost pro zadečky chlapečků jako jeho mateřská organizace buzerantů, která neskonale otravuje a przní tento svět již cca 1600 let. Tato nejnadutější organizace světa má stále tu neskonalou drzost se sápat po majetcích na straně jedné a donekonečna žvástat o pokoře a chudobě na straně druhé.
Navíc je stále "dojemnější" to ukřivděné a ublížené skuhrání o tom, jak je tato "služebnice boží" okrádána, a jak je její vliv "klesá". Přitom tenhle moloch nikdy v historii neměl více přívrženců než nyní. Bohužel i ve zdejších zemích se zdá, že její vliv roste navzdory ublíženým a falešným proklamacím, což je ostatně základ politiky řk církve odjakživa. Důkazem je i úspěšná aktivita její politické buňky nyní převtělené do podoby "top09", odkud zřejmě opět mocně vane i ten páchnoucí "restituční" vítr.

244551

22.5.2011 19:50

RE: autore, tak manipulativní!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244492

Takle hloupý a manipulativní komentář už jsem taky dlouho nečetla...

244502

24.5.2011 7:45

RE: autore, tak manipulativní!

J. Hruška 79.?.?.?

Reakce na 244502

Nelichotil bych mu tolik. Po mém soudu je to krásný příklad, kam dovede člověka chtivost majetku, zvlášť když jde o majetek, na který on sám nepřispěl ani korunou, jak nám jemu podobní vyčítají, soudíce podle sebe.
J. Hruška

244624

23.5.2011 10:29

RE: autore, tak manipulativní!

J. Hruška 79.?.?.?

Reakce na 244492

No, když je vše, co dělali představitelé církve Římskokatolické tak správné, tak jistě uvítáte, když bude otázka církevního majetku řešena způsobem, který praktikoval feldkurát Otto Katz: "Švejku, řekněte tomu pánovi: Pan feldkurát vám nic nedá". Švek splnil rozkaz, zahukákaje to pánovi do ucha. "Zeptejte se ho, na co ještě čeká". "Nehnu se odsud, dokud nedostanu zaplaceno" řekl pán. "V tom případě ho odevzdávám vám, Švejku. Dělejte si s ním, co chcete". "Poslušně hlásím, že jsem toho pána už jednou vyhodil". "Opakovat" zněl rozkaz, který byl proveden rychle, bystře a krutě.
J. Hruška

244555

23.5.2011 11:55

RE: autore, tak manipulativní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 244555

a to je ono autore.
vy a zdejší (žeby)diskutující "znají" problematiku církve pouze prostřednictvím karikatury haškova švejka ,či slátanin aloise jiráska ,případně prof.nejedlého.takže jakákoliv diskuse s lidmi postiženými takovou hloubkou indoktrinace a pohledu na věc ,věc takto zcela NEEXISTUJÍCÍ je jako rozhovor s hluchým,slepým a ještě k tomu.. - no,nechme to být.
Příklad toho,jak ce církve starají o svoje majetky v zemi nepostižené komunismem:

http://www.lidovky.cz/modli-se-a-podnikej-0ag-/ln_nazory.asp?c=A060124_114933_ln_nazory_bat

Jenom přeji rakouskému lidu,aby se u nich nedočkali jejich hrušků ,lin, jan a pod.,kteří by rozhodovali o tom,že hospodářské výsledky církví dosažené na jejich,církevních majetcích jsou výsledky zlodějiny rakouské církve a proto by všechno mělo i u nich být zprivatizováno.
Nejlépe bývalými estébáky z bývalého československa![velký smích]

244564

23.5.2011 14:41

RE: autore, tak manipulativní!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244564

No...dávat za příklad zrovna Rakousko... To není moudré, protože zisky z jejich podnikání tvoří jen 10% církevních příjmů. [smích] Navíc se velice bojí, že nové hlasy, žádající úplnou odluku církve od státu, budou vyslyšené. Pak by totiž zrovínka ŘK církev mohla dopadnout jako ve Francii, víte? A to jsou tam, prosím, všechny církevní budovy vlastnictvím státu, takže církev je nemusí udržovat.
Církve úplnou odluku nechtějí, protože by nevyžily bez pomoci státu. Nedošlo k ní ani u nás (ač bývalý kardinál Vlk tvrdí, že jo) a dokonce ani v Polsku. Naopak - před pár lety se u nás jistá poslanecká skupina pokusila prolomit ústavu a vydobýt tak pro ŘK církev výsadní a absolutní právo na existenci, což naštěstí neprošlo, ale řešil to až ÚS.
Co se restitucí týká, dám spíš na studie odborníků na právo než na váš odkaz v lidovkách. Navíc jsou velké pochybosti o existenci nějakých podkladů pro oprávněné církevní restituce. Úřad vlády žádné nemá, v návrhu je napsané, že byl vypracovaný na základě podkladů Výzkumného ústavu zemědělské ekonomiky - a ten odmítá, že by cokoliv zpracovával a vládní komise tajemně tvrdí, že návrh je výsledkem "konsensu". Návrh obsahuje JEN seznam pěti pozemkových podkladů katastrálního úřadu. Jinak NIC. Žádné studie, žádné právní rozbory.
Neznám problematiku církví, to máte pravdu. Jenže v restitucích o ni vůbec nejde.

244575

23.5.2011 18:29

RE: autore, tak manipulativní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 244575

Tomuto se říká býti přichycena s rukou v cizí kapse [velký smích]
Vidíte a zase mlžíte.
Já jsem přeci nepsal nic o tom jakým způsobem je financována rak. kc. Že ne? Pouze jsem uvedl odkaz na jeden z MNOHA příkladů konkrétního využití konkrétního majetku ,coby reakci na tu záplavu zde naplivaných žvástů ,lží ,nenávistných skřeků a proklamací pohlouplých polointeligentů - konzumentů tv nov, blesků,aha, haló novin a jiné "duševní"výživy neobolševického "intelektuála".
Vskutku z vaší strany kouzelné vedení diskuze:
Máte potřebu reagovat na nějaký vám protivný příspěvek. Bohužel však chybí hodnověrný a relevantní protiargument.Nevadí ,vy si víte rady.
Pominete faktický smysl onoho příspěvku, a začnete polemizovat . Úspěšně vyvracíte a argumentačně deptáte protivníka. Toho ,že "argumentujete" proti něčemu,co jste si sama vymyslela,počítáte,že si všimne málokdo .
Bravo!Vidím ,že vaše dávné návyky zřejmě z VUMLu zdaleka ještě nepatří do starého železa! [mrknutí jedním okem]

244584

23.5.2011 21:13

RE: autore, tak manipulativní!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244584

Prosím...přečtěte si ještě jednou, co jsem napsala.
Pokud mě zrak nešálí, napsala jsem, že v Rakousku si ŘK církev podnikáním přivydělá jen 10% ze svých svých příjmů. A nechápu, co myslíte tím, co jste napsal dál. Opravdu nechápu, jaký "faktický smysl" vašeho příspěvku jsem "pominula". To považujete za argument? A deptání protivníka?
Pane, v diskusi já osobně žádného protivníka nemám, nevidím a nepotřebuju. Jestli si myslíte, že si vymýšlím, prosím...můžete to dokázat. O tom totiž diskuse jsou - ne ječet jak píchlý tele a útočit. Argument se vyvrací jiným argumentem, postupně se dochází k objasňování postojů a důvodům, které k nim vedou - nebo taky ne a můžete se v klídku rozloučit. Já vám přeci nijak nebráním argumentovat. Nebo snad jo? [smích]
Článek, který jste tu postoval, ukazuje možnost, kterou i u nás církve využívají, nikdo jim v tom nebrání. Však podnikají, nemají to zakázané a také nedaní. Nebo snad podnikání církví na našem území chcete popřít? U nás zrovínka jedno takové "podnikatelské centrum" máme a vůbec se jim nevede špatně.
Církve také získávají nemalé peníze z pronájmů nemovitostí a pozemků. Sám Duka si pochvaluje, že:
... "v současné době lze hovořit o samofinancování katolické církve z přibližně 52–55%".

244592

24.5.2011 7:31

RE: autore, tak manipulativní! No, když jste si tak naběhl...

J. Hruška 79.?.?.?

Reakce na 244584

tak Vám sdělím pár osobnich zkusenosti z doby, kdy jsem se motal kolem politiky. Katolické církvi byly ve městě vráceny dva objekty. V jednom měla být křesťanská škola. Stovky nejen katolíků odpracovaly na úpravách tisíce hodin. Po pár létech klášter, který byl majitelem vypověděl škole smlouvu. Teď tam místo bílé paní straší pár mnichů z Polska.
Na tom druhém byl při opravách překročen rozpočet asi o padesát milionů. Objekt tedy nemohl být financován podle původního plánu. Nakonec ho dostala soukromá firma na úhradu dluhú.
Výsledek? 100procent vtácených objektů neslouží předpokládanému účelu. 50procent přestalo být majetkem církve.
No a ti, kteří podle někoho "nedávají ani korunu?" Pro křesťanskou školu muselo město na vlastní náklady zajistit náhradní budovu. Ve druhém objektu to bylo horší. Protože jeho částí byla cenná kulturní památka, musela být vykoupena a nemalými náklady opravena. Nepochybuji, že teď by jí chtěla církev v restituci ještě jednou.
J. Hruška

244622

23.5.2011 12:11

RE: autore, tak manipulativní!

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244555

ano, jistě. česká švejkovská povaha zlodějů. -něco si vzít, a pak nevrátit. a ještě se tomu smát. sám sobě... své amorálnosti a jednoduchému řešení.
ubohé. v jiné kulturní zemi nemožné. v českých zemích hrdinství.

244565

23.5.2011 15:45

RE: autore, tak manipulativní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 244565

Číst tvoje bláboly je opravdu jen pro silné povahy. Ty musíš být opravdu zapšklý člověk. Kromě toho, že jsi tu opět zcela v souladu s tvým pokryteckým moralizováním stačil naflusat na ostatní dikustující, jsi zde vytrousil tolik lží, že půjdeš rovnou do pekla. Jestli je každý křesťan jako ty, pak chápu, proč tolik lidí pokryteckou katolickou církev nenávidí. Je to opravdu hnus. Ty jsi musel v minulých životech být asi hodně velké (atocenzurováno), když jsi dostal tak pokřivený a pokrytecký mozek. Celkově je mi z tebe na [bliji]

244579

23.5.2011 18:43

RE: autore, tak manipulativní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 244565

Tak jsem si konečně přečet všechny zdejší příspěvky.
No,nevím ,co na ně říct.
Snad jen : "bída ducha národa českého" ?
Nevim.
Nebo vracet těmto lidem(ovcím) stejnou minci?
Nejspíše raději nic.
Respekt k vašemu sebeovládání a trpělivósti.

244586

24.5.2011 16:33

Konečně někdo, kdo má všech 5 pohromadě

Petr Křivý 199.?.?.?

Reakce na 244586

Dobrý den všem.

Jsem rád, že někdo dokáže pojmenovat zdejší komunisticko talmudistickou lůzu a nazvat je odpovídajícími výrazy. Pan taky jeden na to nemá žaludek, nadávat místním ožralům, tak alespoň vyjádřil podporu panu Tmo, který ví, jak se na zdejší heretiky musí. A to ho ještě obdivuji, že je schopný se udržet na uzdě a použít maximálně deset nadávek na jeden příspěvek. Já vzhledem ke své katolické výchově a vysoké škole neumím mluvit tak hezky peprně jako on, člověk z lidu, takže zasloužilé roztrpčení, které je nutno zvýraznit použitím široké škály urážek, nechám na něm.

Jak jsem již ve svých příspěvcích naznačil, je samozřejmé, že veškerý majetek, který státu zbývá, by měl být okamžitě převeden pod správu Vatikánu, jelikož to jsou jediní dobří hospodáři, jak zde správně uvedli pan tmo a takyjeden, žáno. Neboť zdejší bolševická lůza, která zná historii jen a pouze z talmudvize Nova, netuší, že se dnes mají dobře jen a díky nejsvatější Stolici.

Každý, kdo odmítá vzdát se majetku, bude souzen u posledního soudu a následně zatracen na věky věků. Katolíci mají ovšem ještě naději, neboť díky přímluvě svatého otce, který zastupuje Boha na zemi, mohou své hříchy, mezi něž patří například smilstvo nejohavnější, odpykat v očistci. Zde se nabízí otázka, která zdejším kryptokomunistům zcela uniká, že hmotné majetky jim po smrti stejně nebudou k ničemu a proto by se jich měli zbavit a předat je tomu nejlepšímu hospodáři, tedy církvi římskokatolické.

Pan takyjeden má naprostou pravdu, že odpor proti katolické církvi, který byl do hlav zdejších pomýlenců (pan tmo by jistě použil lépe odpovídající výrazivo) nasazen talmudvizí Nova, je odrazem bídy ducha českého národa, neboť Češi nebyli vždy oddanými služebníky Svaté stolice a její úderné pěsti - svatého německého národa, který měl tak velké státníky, jakými byl například pan Adolf Hitler, věrný služebník Svaté stolice, který mimo jiné řekl: "Věřím, že moje konání je v souladu s vůlí Všemohoucího Stvořitele."

Pan takyjeden a pan tmo si dobře uvědomují, že bez vedení národa nám tak blízkého, tedy velkého národa německého, by zde stále ještě pobíhali bezbožní divoši, kteří by skončili v pekle, přesně, jak to náš milosrdný Bůh naplánoval.

Mějme tedy více pokory a více chápejme boží prozřetelnost, nechme se zkoušet ve víře, tak jako ti, kteří uvěřili slovům božího proroka, že nastane konec světa, neboť ten se již blíží.

A mějme na paměti, že jakýkoliv sex vyjma sexu manželského určeného k plození dětí je smilstvo nejohavnější a věčné zatracení je jediným odpovídajícím trestem.

Děkuji a přeji velmi hezký den všem, zejména panu Takyjednomu a panu Tmo, zřejmě posledním dobrým katolíkům, kteří zde na Zvědavci šíří lásku a slovo boží.

Petr Křivý

244670

24.5.2011 20:13

RE: Konečně někdo, kdo má všech 5 pohromadě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 244670

česť,soudruhu křivý.
vidím,že vysokoVUMLovské 'sdělání' je takříkajíce na celý život
I to kádrování ti jde pěkně od ruky [velký smích]
Skoro tak,jako "znalosti" problematiky AH,Třetí Říše a zřejmě dějin a historie vůbec [velký smích]
Jen více takových to "vysokých sdělanců"!
P.S. Znal jsem jistého soudruha Petra Křivého.Když jsem měl tehdy tu čest,projevoval naprosto stejný přehled i stejné znalosti, jako ty,soudruhu.Nechávával se dokonce zavírat do vězení,či chodil po hospodách - a naslouchal.
A potom jinde povídal.
Nejste spolu v nějakém tom příbuzenském poměru?
Když ono to tvé kádrování , ty znalosti....a tak...
[velký smích]

244681

25.5.2011 10:44

RE: Konečně někdo, kdo má všech 5 pohromadě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 244670

"Kdyby měl Žid s pomocí svého marxistického kréda triumfovat nad národy tohoto světa, pak by jeho královská koruna byla pohřebním věncem lidstva a tato planeta by opět putovala vesmírem bez lidského života na svém povrchu, jak tomu bývalo před milióny let. A tak jsem dnes přesvědčen, že mé počínání je v souladu s vůlí všemohoucího Stvořitele. Stojím na stráži před Židem a bráním tak dílo Páně."

Adolf Hitler

244711

25.5.2011 12:59

RE: Konečně někdo, kdo má všech 5 pohromadě

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 244711

Aha,já myslel,že se zde bavíme o kc a ne o ,staropohanství ,komunizmu,talmudizmu a satanizmu,jehož protagonistu jsi citoval.
Teď tedy citát zmíněného ,týkající se Katolické Církve.
Našim cílem je stav,kdy z kazatelen (KC)bude kázat pár podivínů pro několik pomatených starých bab.
Tolik konkrétní citát AH týkající se Katolické Církve.
Dále.
Zásadní výcvikový manuál vojsk SS začíná slovy: příslušník ss bojuje neohroženě proti židům,zednářům JEZUITŮM A POLITIKAŘSKÉMU DUCHOVENSTVU!
Pravda poněkud jiný smysl,než jsi chtěl zde vmanipulovat.
Žáno.
A to ještě zde umyslně neuvádím citáty hlavního NACISTICKÉHO IDEOLOGA ALFREDA ROSENBERGA.
No ,našli by jste se v nich...Jako by vypadli z vašich hlav
[velký smích]

244716

23.5.2011 21:38

RE: autore, tak manipulativní!

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244565

ano, přesně tak.
kdyby bylo po mém, tak se budeme smát tomu, jak jsme to té církvi nandali. soustředit všechny duchovní a býkovcem je hnát do jejich země. Tím mylím Vatikán. Každý český ŘK duchovní by samozřejmě měl být nejdřív souzen za svou protistátní činnost ve prospěch cizí mocnosti.
s tím býkovcem to není špatné řešení, to už vyzkoušel můj praděda před cca 110 lety, když mu bylo 13 let a farář ho na katechizmu zmlátil rákoskou, to byl ale frajer, ale pak mu spadl hřebínek, když praděda zašel domů pro býkovec a hnal ho přes celou vesnici jako býka na porážku.
[chechtot] [chechtot]

244595

23.5.2011 22:34

RE: autore, tak manipulativní!

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244595

člověče, ty jsi ryzí komouš! -prý soudit za protistátní činnost (to už tady bylo). prý hnát do Vatikánu (ale oni byli a jsou českými občany, ne občany Vatikánu). to ti ale nedochází, takové nuance... ty jen potřebuješ "zdůvodnit" své zlodějské choutky a sklony.
k tvé historce: je mi už jasné, z jaké rodiny ubožáků pocházíš - z rodiny primitivních násilníků, patrně ožralých, bez mozku, bez respektu k místním činovníkům, které jiní lidé respektují. tvůj děda měl po zásluze dostat asi mnohem víc. třeba by z toho přišel o rozum, pak by jako kripI nežaloval, tvoje babka by si ho jako retarda nikdy nevzala, a tím, že by nevznikl nějaký z tvých rodičů, byl by svět osvobozen od zbytečné existence morálnícho i mentálního ubožáka. možná ne jednoho... pokud máš sourozence.
opravdu... způsob tvého primitivního "uvažování" ukazuje, jaký odpadek zde také má právo psát svá "všeobecně obohacující moudra". je to k zblití, jakou úroveň to zde nabírá. je snad už tento web bolševický??? nebo jak si vysvětlit tu zarudlou zlodějskou špínu a nejprimitivnější rétoriku?

244598

24.5.2011 7:44

RE: autore, tak manipulativní!

Honza Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244598

k zblití jsi ty, pokud se někdo intenzivně podílí na protistátní činnosti ve prospěch cizího státu, tak by měl být občanství zbaven.
Ty bys naopak měl být zbaven svéprávnosti a umístěn do nějakého zařízení , které provozují tví bratři a sestry, aby se ti místo lékařské péče dostalo modliteb a bití.
[smích]
Příkladem je nemocnice Ostrava_Víkovice, která po určitou dobu byla nemocnicí blahoslavené Marie-Antoníny. Když tam byla večer přivezena holka s akutním zánětem slepého střeva, tak nešla rovnou na sál, ale na pokoj, aby počkala do rána, přece se kvůli ní nepos.rou , že? a když si stěžovala na bolest, tak dostala místo analgetik od řádové sestry bibli ať se modlí.
Ráno se prozměnu všichni "civilní" lékaři modlili, aby se jim podařilo jí zachránit život.
Popřípadě, když do té samé instituce odvezli naši sousedku po mozkové mrtvici. Dostala jen výživu a bez jakékoli medikace ji nechali ležet na pokoji (už je stará a když ji bůh chce k sobě, že?) po dvou dnech už ani nekomunikovala, a naše druhá sousedka, co za ní chodila na návštěvy přes svoje známé zařídila převoz do porubské nemocnice, tam už jen konstatovali, že po takové "kvalitní" péči nemůžou nic dělat.
Vlastnit nemocnice, hospicy a podobné věci není poslání, ale podnikatelská aktivita, navíc nejde o zdravé konkurenční prostředí, protože jste osvobozeni od daní.
Jste banda vyžírků a tváříte se, že jste nadlidi.

244623

24.5.2011 9:54

RE: autore, tak manipulativní!

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244623

S tou nemocnicí máš pravdu - mě tam nechali dvakrát potratit. Ani debilní ultrazvuk mi neudělali. To bylo právě v době "blahoslavené Marie Antoníny". Loni už ne, to už to zaplaťpámbu nebyla křesťanská nemocnice, to mi tam zachránili Kačenku. Zvláštní.

Jinak - fakt mě baví ty argumenty pana trno o tvém přístupu k alkoholu, koukám, že to je dost oblíbený argument mezi manipulátorskými swiněmi.

244635

24.5.2011 10:49

RE: autore, tak manipulativní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244635

>dost oblíbený argument mezi manipulátorskými swiněmi
protože na tom staví - na lidských slabostech...
Zvrhlost této organizace je nedozírná.
Kdokoliv by chtěl skutečně pochopit jak se uplatňuje moc, jak ovládat lidi, jak je systematicky duševně kryplit, tak musí začít studiem římské církve a jejích motivů.
...
Kdybychom ji chtěli zařadit na roveň běžných koníčků, museli bychom konstatovat, že se jedná o zábavu natolik zvrácenou, že by bylo nutno překvalifikovat pojem "zájmová organizace". A proto je tu to zvláštní slovo "církev" (nevím proč, ale trochu se mi z něj zvedá už od malička žaludek, a to jsem ještě ani netušil, co to je).
Římská církev, tento šílený okultní spolek, se nikdy neštítila, neštítí a nebude štítit ničeho, aby z lidí nadělala "hříšné nádoby", duševní mrzáky, lopotící se životem v bázni od kolíbky až do rakve.

244640

24.5.2011 13:03

RE: autore, tak manipulativní!

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244640

Finta je v tom, že pan Vítek tady předhazoval holdování alkoholu coby volnočasouvou aktivitu právě kvůli tomu, aby poukázal na absurdnost toho, že by někdo měl sponzorovat volnočasové aktivity někoho jiného. Extrémní příklad, aby byla lépe vidět pointa. Hyperbola se tomu říká. Nic víc a nic míň. Pan trno to sice patrně pochopil, ale aby si náhodou nezadal, tak mu vysvětlil, že má vychlastaný mozek. Argument jak noha. Pan Vítek třeba vlastně vůbec nepije, jen použil hyperbolu, ale pan trno má jasno.

Slabost - co je horší slabost? Není náhodou daleko horší slabostí to, že vzhledem k vlastní duševní nedospělosti musím vzhlížet k nějaké modle? Kdo potřebuje modly či vzory? Člověk, který ví, co dělá a je ochotný přijmout za své činy zodpovědnost nebo člověk, který vzhledem ke své duševní nedostatečnosti není schopen vlastního úsudku? A které jednání je dospělejší? Kladení otázek a pídění se po odpovědích nebo absence touhy vědět a vystačení si s "vírou"? Kdo je slabší?

A kde bychom nakonec byli, kdybychom jen věřili v souladu s politikou církve svaté? Země by byla placatá a já bych už dávno plápolala na nějaké té hranici.

Sv. Matouš, to je hezké čtení, ale s institucí katolicismu to nemá nic společného.

244646

24.5.2011 13:32

RE: autore, tak manipulativní!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244646

Nečekejte chápání srandy, nadsázky nebo dokonce hyperboly od církevníků - však to je hřích - smát se a šprýmovat! [smích]

244651

24.5.2011 13:45

RE: autore, tak manipulativní!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244646

ba právě...
já se dokonce napiju rád a nedovedl bych si představit, že by naše kultura přetrvala bez hospod...
Jenže situace je úplně absurdní, nejen že hodpody, jako základní atribut naší kultrury stát nedotuje, ale naopak je dotlačen z této aktivity vyssávat co se dá, a tyto peníze pak končí i v bezedné vatikánské pokladnici, či padnou na údržbu nabubřelých pozlacených budov sloužících k propagandistickým účelům církve, či dokonce přímo na platy prelátů a jejich zdobené ornáty, kterým zcela evidentně nevadí, že se takto podílí na devastaci rodinných rozpočtů mnoha českých rodin. Pivo tak není zatíženo pouze daní nekřesťanskou, ale hlavně i tou větší a tradičně evropsky hodnotnou - křesťanskou.
Jestliže pan Vítek nepije, sice nerozvíjí tento stavební kámen češství, ale zároveň nepodporuje Vatikán, a to mu přičítám k dobru. K dobru mu je přičteno i o jednu potenciální slabost méně, a tedy i ta pomyslná pastýřova hůl je o ten jeden hřích lehčí.
...
Já samozřejmě vím, že ten tmův argument vyvěrá z jeho morálního podhoubí a argumentuje tak, jak byl vycepován. Správný katolík je věčně něčím vinen. Moc řk stojí právě na sehnutých hřbetech viníků, lidí plných slabostí a nezvladatelných pohnutek, lidí veskrze hříšných, a proto bohabojných. A jak takový tmo vidí sebe, tak vidí i druhé. A samosebou je často také tak i tituluje. [mrknutí jedním okem]

244652

24.5.2011 14:26

RE: autore, tak manipulativní!

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 244646

Smekám klobouk, paní Kateřino. Vaše ZAMYŠLENÍ O SLABOSTI by se dalo tesat. Nahradit poznání reality ... vírou. Jak typické pro člověka.

Nebudete-li to považovat za troufalost, maličko Vás doplním. Absence touhy vědět vede obvykle k tomu, že jednoduchá víra zvítězí v lidské hlavě nad složitou skutečností. Proč je tomu tak? Protože je o mnoho snazší osvojit si JEDNODUCHÉ PRAVDY (tedy víru), než se lopotit se studiem SLOŽITÉ REALITY.

A tak nám různé "víry" na jednu stranu velmi usnadňují život. Nemusíme například složitě zjišťovat Ludolfovo číslo. Věříme v 3,14. Na druhou stranu si všemožné víry v našich hlavách velmi brání své pozice. A nutí nás ignorovat či bagatelizovat vše, co je s nimi v rozporu. A taková zaťatost vírou bývá nejčastější příčinou lidské stupidity. Bohužel. [smích]

244654

24.5.2011 22:02

RE: autore, tak manipulativní!

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244635

tak ono nejde jen o vztah, ten mám velice kladný, hohužel na svoje koníčky nemám tolik času.
jak sis jistě všimla, z mé předešlé věty vyplývá, že bohu je líto, že nechlastám víc. Takže jak mně může nějaký katolík kritizovat, že něco dělám, když bohu je líto, že to nedělám?
[smích]

244684

24.5.2011 19:09

Kéž by se lidstvu (, tedy nám) už konečně podařilo dospět!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Pak bychom jistě zodpovědně vykryli dodnes volný prostor, který světská moc (dnes naši zvolení reprezentanti) ponechávají pro moc duchovní - charitu a útěchu. Péče o vše, co péči potřebuje, by mělo být součástí standardního státu, a tomu odpovídající položky by měly být prioritní část rozpočtu, nikoli opomenutelné či seškrtatelné položky v rozpočtu. Pochopitelně, takové pojetí státu nemohou potřebovat "nedospělí sobci", obvykle snadno rozpoznatelní za hesly "minimálního státu".
Obě moci se dějinami ruku v ruce doplňují. Jedna sdírá z kůže druhá jakoby hladí(utěšuje), a obě se ve svém "božském původu" navzájem utvrzují a podporují.
Uznávání "právní kontinuity" v majetkových vztazích zejména vůči řkc je znovupotvrzováním povinného desátku, a podřízenosti- nevolnictví. Celé kulturní dědictví, viděno nezamlženou optikou, je krev a pot nevolníků a otroků (i novodobých) a vznešená zahálka panstva světského a duchovenstva (výjimkám se omlouvám). Porcování zeměkoule (půda a lesy) do vlastnictví těch, kteří na nich nepracují je z principu zavrženíhodné. vede to k parazitování na zisku z výsledného produktu z pouhého titulu vlastnictví části zeměkoule, zjevná obdoba lichvy. A i ostatní majetky nenabyli prací, ale somrováním a děsením peklem a "vlastnictvím" nevolníků či otroků. I bez podrobných rozborů je stejně jasné, že tyto překabátivší se "instituce" z doby otrokářství a nevolnictví jsou dlužníky pracujících lidí, a že obojí moci jsou principiálně kejklířsko-loupežnické.
Pojďte dospět! A pak jim pošleme složenku[mrknutí jedním okem]

244678

24.5.2011 23:54

Parafrázujem Winstonan Churchilla:

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Nelepší argument proti navráteniu majetku RK cirkvi je päťminútový rozhovor s priemerným kňazom (alebo prečítanie príspevkov pána tmo).

Podľa mojich skúseností je väčšina RK kňazov hajzel, kurevník a pokrytec.
Cirkvi sa nič nemá vracať, skôr obrať ich o všetko, lebo ten kto narieka že nič nemá tomu treba odobrať i to čo má.

Ježišove učenie pokrivili a zneužili na zotročenie ľudských duší a myslí, na nahrabanie majetku, na kultúrnu a fyzickú genocídu, nehovoriac o tom že z pokrytectva a dvojitého metra urobili štandard.

Nech mi nikto netvrdí že pomohli civilizácií, lebo robili práve opak, to vyhuckal dav aby podpálili Alexandrijsku knihovňu s tím že tam sa konajú pohanské bohoslužby? Kto chcel zotročiť a obrať o všetko Japoncov pomocou RK viery a pritom používal argument že to je pre veľkosť Boha? kto nechal zničiť tisíce Indiánskych kníh a životov?

Sú o tom historické záznamy takže nech nikto neopovažuje povedať že nie. Cirkev vo všeobecnosti urobil oveľa viac zlého ako dobrého.

244691

25.5.2011 21:22

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244691

ale tady nikdo NORMÁLNÍ vůbec nepochybuje o tom, že co někomu legálně patří, a bylo mu to ukradeno, musí být navráceno!!! tady jen pár amorálních debilů bez vlivu žvatlá o tom, že by bylo podle nich (debilů) vhodné nechat uloupené zloději, a dokonce ještě víc okrást okradeného. -NIC AMORÁLNĚJŠÍHO si nelze vymyslet, ale debilové přece uvažují debilně. na tom není nic divného.
a od tebe nic lepšího čekat nelze.

244736

25.5.2011 23:28

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 244736

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Oh, takže keď dôjdu argumenty tak oponentovi vynadáme do debilov. [velký smích] Vystavili ste si pekné vysvedčenie. [velký smích]

Mimochodom z Vašich úst to znie ako pochvala, ďakujem za to, asi som urobil niečo dobre. [vyplazený jazyk]

Pokiaľ viem tak cirkev dostala tieto majetky ako "dary", čítaj výpalné, platba za obzvlášť drahú odpustku atď. Inak povedané keď dotyčný bola dosť veľká sviňa ale väčšinu svojho majetku prenechala cirkvi tak nešiel do pekla/očistca, možno že ho aj blahorečili. Neviem mne sa to smrdí podvodom, zlodejinou a donucovaním, aké sú platné zákony o majetku získané zločinným spôsobom?


Mimochodom od ktorého roku chcú navrátiť majetky od roku 1922, od roku 1945 alebo od roku 1948 či od roku 1783?

OK keď vraciame cirkevné majetky, tak potom starajú sa o to z vlastných zdrojov, a kňazov nech platia zo svojho, nech platia dane zo svojej zárobkovej činnosti a nech nás nech neustále neotravujú s tým že nemajú peniaze na to či ono. Nech nikoho nestrašia peklom, keď odmietne dať peniaze do pokladničky.

PS: Pán moderátor/editor kľudne pustite tie jeho nadávky nech sa pobavíme nad jeho prípadnou úbohosťou. [mrknutí jedním okem]

244743

26.5.2011 0:40

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244736

přesně tak, tady pár debilů tvrdí, že krást je v pořádku, že je jedno, kolik vám toho patřilo kdysi, vy chsete vrátit i to sousedovo a ještě kousek odsud a odtamtud. semtam se sfalšujou záznamy v pozemkových knihách, semtam se někdo podplatí. jinde se vyvíjí politický tlak.
[smích]
jojo, vy jste si vždycky uměli makrást.

244745

26.5.2011 13:43

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244745

Pro Oracle:
>keď dôjdu argumenty
---mně ale nedošly. uvedl jsem je (ty nejzákladnější, které nechápeš). na právo a spravedlnost vlastně NORMÁLNÍ člověk ani nějaké velké zdůvodňování nepotřebuje. věc je jasná - někdo je prokazatelně vlastník a někdo jej okradl. že tys to pořád ještě nepochopil, to tě řadí do té výše určené skupiny [velký smích]
>tak oponentovi vynadáme do debilov
---ty jsi oponent? kde jsi seriózně oponoval, a jakými argumenty? a kde jsem ti vynadal já? víš vůbec, co je nadávka? nadávka je hanlivé a přehnané označení jiné osoby. já jsem konkrétní osobu neoznačil, a označení té skupiny je ODPOVÍDAJÍCÍ, ne přehnané. a je-li to pravda, nejde o hanění, ale o popis skutečného chorobného stavu.
>Vystavili ste si pekné vysvedčenie
-to jsi mi přece vystavil už ty, dříve (výše). já sám se nemám za co stydět... když například hovado nazvu hovadem. inteligentní čtenář (jichž tady není mnoho) to chápe, kdo je korektní, a kdo zuřivé ignorantské hovado.
>cirkev dostala tieto majetky ako "dary", čítaj výpalné
lež, záměrná, zlomyslná, zbytečná. tebe se nějaká nadace nebo dar nebo odkaz vůbec netýká. ani u jednoho tohoto případu jsi nebyl, nevíš nic o výpalném, nevíš o tom vlastně vůbec nic. ale máš jen zájem špinit.
>keď dotyčný bola dosť veľká sviňa ale väčšinu svojho majetku prenechala cirkvi tak nešiel do pekla/očistca
---to jsi hodně primitivní, když si představuješ, že to takto opravdu funguje... ve skutečnosti. a pokud si to nemyslíš, proč o tom takhle zbytečně žvatláš? zesměšňuješ se.
>Neviem mne sa to smrdí podvodom, zlodejinou a donucovaním
---ano, pravda -nevíš. nic. a smrdí ti něco jiného (zkontroluj si trenky a ponožky).
>Mimochodom od ktorého roku chcú navrátiť majetky... ?
---to ponechej na nich (vlastnících), dále na právnících a na protistraně. tebe se to netýká. ty jsi dokonce čobolák (žijící kdovíkde), takže nechápu, proč řešíš nějaké požadavky v české republice. tebe se to VŮBEC netýká. ty si o tom můžeš akorát tak něco myslet, můžeš o tom i žvatlat s podobně postiženými a "důležitými", ale jinak jsi úplně nepodstatný, směšný ve své zmatenosti a pokroucenosti vnímání skutečností. podotýkám že ZÁMĚRNĚ mateš a štveš jiné.
>OK keď vraciame cirkevné majetky
---ty jsi "my"? nebo ty snad něco vracíš? nebo za koho mluvíš? a jakým právem? cituj paragraf.
>tak potom starajú sa o to z vlastných zdrojov, a kňazov nech platia zo svojho,
---to se tě opět netýká, ale pokud jsi to kvůli sníženému intelektu nepochopil, právě o toto jde.
>nech platia dane zo svojej zárobkovej činnosti
---platí se podle zákona. tečka! a církev dosud není podnikatelská organizace. pokud tomu tak někdy bude, a pokud tak bude určeno zákonem, bude jistě platit vše řádně.
>a nech nás nech neustále neotravujú s tým že nemajú peniaze na to či ono
---tebe konkrétně ...Automaticky kráceno

244765

26.5.2011 13:46

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

tmo 89.?.?.?

Reakce na 244745

dokončení

>a nech nás nech neustále neotravujú s tým že nemajú peniaze na to či ono
---tebe konkrétně někdo takto otravoval? napiš kdo, kdy a čím. a kolik jsi mu dal. -pokud nic, co vlastně řešíš? (opět něco, co se tě netýká).
>Nech nikoho nestrašia peklom, keď odmietne dať peniaze do pokladničky.
---opět lžeš -takto to nikdy nikdo nestaví a nestavěl. vyzývám tě, abys KONKRÉTNĚ popsal, kdo a kdy tě takto strašil. a pokud se to nestalo, proč lžeš? ze zlé vůle, co?
>Pán moderátor/editor kľudne pustite tie jeho nadávky
---zaprvé nešlo o nadávky, zadruhé ty jsi nula, takže neurčuješ nic ani moderátorovi.
>nech sa pobavíme nad jeho prípadnou úbohosťou
---tvou ubohost si už zájemci mohli vychutnat, ale já jsem se teda nebavil. ubohost je trapná a spíše k pláči.

Pro Jana Vítka:
ano - ubohost je trapná, a zvratky jsou proti tvé prolhané a cynické produkci zde doslova voňavá záležitost. běž se jako dobytek vloupat do cizího domu, nažer se ukradených hostií a ožer se cizím vínem. a ještě se tím pochlub... je aspoň lépe ilustrováno, z jakého rodu ožralých zhovadilých primitivů pocházíš.

244766

26.5.2011 21:22

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 244766

Zmýlil som sa priznávam Vy nie ste ÚBOHÝ ale POSTIHNUTÝ. Ľutujem Vás jednak kvôli Vašej postihnutosti jednak kvôli problémom čo máte alebo budete mať.

Čo píšem pane sú historické skutočnosti, fakty a vlastné skúsenosti, takže radšej mlčte a neotravujte nás (a tým nemyslím štát a daňových poplatníkov, ale ostatných diskutérov).

244794

26.5.2011 22:01

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244766

ale ale, co když řeknu, že jsem se nevloupal do cizího domu, nýbrž, že jsem přišel do domu svého otce? Npříšluší otci nasytit svého syna? Jak mi dokážeš, že to není pravda? Kristovi to přece taky nevěřili.
Chceš mě ukřižovat a počkat jestli ožiju?

244798

26.5.2011 9:03

Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Takyjeden 77.?.?.?

Vidím,že naši tuneláři si ty svoje debily opravdu dobře vycvičili.
Původně jsem nabyl dojmu že tu mají sjezd sociopati.Ale né,těch je tu jen pár.Ostatní - to jsou vycvičený opice a maňásci.
Nádherný zde přiklad pavlovova reflexu:
Církev - blaf,blaf,blaf [velký smích]

A žádný argument!
Jen ty reflexy :
Blaf,blaf,blaf...hrozí peklem církevníci...blaf,blaf,blaf....falšují záznamy církevníci...blaf,blaf,blaf....jižní Amerika a církevníci....blaf,flaf,blaf....Adolf Hitler a církevníci....blaf,blaf,blaf......a tak pořád dokola .
Argument a logika nikde ! Pouze jeden nesmysl střídá druhý ... První vyvrátíš,v tu ránu opičák vřeští nesmysl druhý,potom třetím .....A až mu vyvrátíš i ten čtvrtý, hnedle máš ten první zpět. Neb opice to má tak nacvičený .
Stupidita,hloupost,nesmysl,nadávky,lži,mlžení,urážky a opět hloupost a znovu hloupost a ještě hloupost.....
A nacvičené reflexy...
Statistika nezajímá
historie nezajímá
spravedlnost nezajímá
fakta nezajímá
pořádek nezajímá
Snad ,že si můžou jen tak,bez příčiny a beztrestně kopnout
A ti jejich cvičitelé se na ně , ze svých výšin jen tak škodolibě šklebí ,když maňásci hafají a hafají.......

P.S. je vidět,že zlodějům ,lupičum a vrahům po 89 už dávno otrnulo.
Dnes opět už lžou ,kradou a mnohde i zabíjí .A ještě k tomu,navíc - TUNELUJÍ!
A k tomu všemu, drze a neomaleně ,posílení svojí beztrestností dokonce by i účty vystavovali!
[bliji]
No,jen aby někdo nakonec a dodatečně - nevystavil účet jim. [oči v sloup]
Tak se mějte hafani! [velký smích]

244751

26.5.2011 9:39

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244751

teď jste uhodil hlavičku na hřebíček
[smích]
ale máte pravdu, já sám jsem církev okradl.
když mi bylo cca 13 let, tak jsme s kamarádama sežrali dvě krabice hostií a vypili mešní víno, do toho kamarád vyřvával texty písní různých deathmetalových kapel a pochvaloval si jaká je tam úžasná akustika. ale když jsme mu k tomu začali zvonit, tak nás vyhodili.
[smích]
a víte co? vůbec to pro mně není stresující vzpomínka na mnou páchané hříchy, fakt jsme si to tehdy užili a bylo to krásně strávené odpoledne. (jen by ty oplatky mohli dělat s náplní, je to nepoměr, tak kvalitní víno a k tomu takový šunt kulatý, hned je vidět co je pro lidi a co pro vrchnost)

244754

26.5.2011 10:57

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 244754

blaf,blaf,blaf.... [velký smích]

244759

26.5.2011 11:30

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 244751

Církev po celém světě nechala vystavět, pane Takyjeden, statisíce naprosto nesmyslných staveb. Jsou to kaple, kostely, kolatury, kláštery, katedrály, ... Ty stavby většinou stojí dodnes. Lidem nepřinesly téměř žádný užitek. Náklady na jejich výstavbu musely být v souhrnu astronomické.

Nebylo by lidem více ku prospěchu, kdyby si namísto těchto nesmyslných staveb mohli postavit školy pro své děti? A také nemocnice? Nebo mosty mezi vesnicemi? A útulky pro přestárlé? A silnice? A ...?

Zde máte jasný argument o stupiditě církve. Která po staletí namísto o blaho svých oveček dbala především o svou slávu a moc. Tento argument je také blaf, blaf?

244761

26.5.2011 17:48

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Pepa ze Znojma 209.?.?.?

Reakce na 244751

Nerozčiluj se. Ty už máš z toho talmud spiknutí divné tiky. Nejdříve se můžeš vzteky pominout, ale aby to nevypadalo, že máš krvavý voči, tak hodíš na konec smajlíka. Výsledek je přesně opačný, než jsi chtěl dosáhnout. Ne, nevypadáš, že jsi nad věcí, naopak, je vidět, že jsi v tom až po uši. Je to takový vzteklý škleb, odpovídající tvému bigotnímu myšlení.

Ale k věci. Kromě toho, že jsi tu začal opět mluvit z cesty, stačil jsi mezi těmi tvými nesmysly napsat několik smysl dávajících vět. Vezmeme to tedy popořadě:

>A žádný argument!
Ale prosimtě, na rozdíl od vás jsme jich tu vypsali desítky. Ale pokud za argumenty považuješ nadávky, pak ano, žádný argument. Zato vy jich tu máte smradlavou hromadu.

>První vyvrátíš,v tu ránu opičák vřeští
Tak počkej, žádný, nebo první. A co jsi konkrétně vyvrátil ty? Tmo tu jen dokola opakuje něco o krádeži. To je argument?

>Statistika nezajímá
Tím máš na mysli co? Počty mrtvol úzce související s činností řkc?

>historie nezajímá
Máš na mysli tu, co si píšete vy? Jinou ani neznám...

>spravedlnost nezajímá
Ale zajímá. Proto vám nechcem dát ani halíř...

>fakta nezajímá
Ale zajímají. Proto vám taky nechceme vrátit katedrálu, protože nikdy nebyla vaše. Ale vy natahujete opět své zlodějské pařáty...

>pořádek nezajímá
Máš na mysli ten pořádek, který jste nastolili všude kam jste přišli? Ty hořící hranice? Ten si nechte pro sebe.

>Stupidita,hloupost,nesmysl,nadávky,lži,mlžení,urážky a opět hloupost a znovu hloupost a ještě hloupost.....
Ano, zcela správně jsi zhodnotil příspěvky tvé a tma. Vy dva si můžete podat ruce.

Jde to z tebou z kopce. Odříkej si deset zdrávasů, ať nepukneš vzteky, ty náš milý černoprdelníčku.

244780

27.5.2011 7:38

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 244780

Blaf,blaf,blaf [velký smích]

244829

27.5.2011 8:50

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

quido2 81.?.?.?

Reakce na 244829

I když nikomu neberu jeho víru a původně jsem se nechtěl k tomuto problému vyjadřovat. Avšak především fanatickým věřícím je třeba připomenout fakta. Pokud je nepřijmou, nemá smysl s nimi diskutovat. To je i váš případ i případ pod nickem tmo. O jaká fakta tedy jde? Pro začátek vám doporučuji tento server: http://smit.wz.cz, zvláště pak tyto články:

-Vyhlášení exkomunikace na papeže Benedikta XVI. a Jana Pavla II.
-Má dáti,dal..aneb ukradlijsme,ukradli nám...

Autor,Pan (smit) Zdeněk Patrick píše: falšování dějin,vědomé nesprávné přepisy topografických i kmenových názvů,překrucování jmen,falšování historických map,skutečností i datumů,v dalším a dalším uměle vyvolaném sjednocování pohledů na dějiny lidstva, Evropy,Slovanů,staré a velké Moravy a odvozeně i českého národa.

Přečtěte si to a uvidíte, že kdo kradl a falšoval byla bohužel KC.

244836

27.5.2011 12:37

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 244836

Tento "komentář" je tak hloupoučký,až je mi líto na něj reagovat.
Nejsem si jistý ,zda vůbec chápeš význam slova - "fanatický"
Zdá se ,že nikoli.
Nebudu ti suplovat vzdělání a rozhled,abych tento výraz objasnil.Pouze krátce a stručně uvedu pár příkladů toho,kdo "fanatikem" není.
Fanatikem není ten,kdo pouze reaguje na něčí sprostoty,urážky,nadávky,lži,mlžení ,překrucování skutečností,výmysly a hulvátství na tomto festivalu blbosti.

Fanatikem není ten,kdo takto reaguje daleko a DLOUHO poté,co skuteční a zapalení fanatikové, naprosto a nevyprovokovaně začali zde běsnit a ukájet se tím vším ,co jsem napsal v předchozím odstavci.

Nicméně netvrdím,že zde žádní fanatikové nejsou.
Ale to by jsi ty,holt,jak tak koukám - nepochopil

p.s.
dokážeš si vůbec představit, kolik takovýchto článků,servrů ,žvástů a pitomostí co tak hloupě odkazuješ, jsem v životě, počínaje fanatickými rudými učiteli a fanatickými bolševickými politruky konče už slyšel?
Vsadím se ,že kdybych tady napatlal jen zlomek z nich ,zřejmě bych i to zdejší rozběsněné tvrdé jádro rudých fanatiků a budižkničemů hravě strčil do kapsy! [velký smích]

Běž za mamčou,ať ti pofouká bebino a až něco v životě zažiješ ,potom můžeme hodit řeč [chechtot]

244852

27.5.2011 16:02

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

quido2 81.?.?.?

Reakce na 244852

To,že mně tykáš mě nepřekvapuje. Koneckonců,inteligence člověka se pozná podle toho co říká nebo píše, viz poslední odstavec a závěrečná věta.

Považuješ články pana Zdeňka Patricka za žvásty a pitomosti, to mě také nepřekvapuje. Což takhle jeho články vyvrátit bez urážek, pouze argumenty. Na to ovšem nemáš, proto urážíš. Kdybys na to měl, stačilo by ti několik vět a nemusel bys zuřit a urážet. Tím by si u mne naopak velmi stoupl na ceně.

Píšeš,že bys hravě strčil do kapsy rozběsněné tvrdé jádro rudých fanatiků a budižkničemů. To je slovo do rvačky. Zkus to. Misto urážení napiš fundovanou studii, třeba ke starému zákonu. To je v současné době aktuální. Jistě také víš, že záleží na překladu Bible, je nutné tedy srovnání různých překladů. A jistě také víš, že jsou zde přímé návody na vraždění a násilí.
Deuteronomy (20:16-17),(13:13-17),(13:6),(13:7-11),(17:2-5), (3:3-6),(2:34)
Numeri (31:17-18),(25.5),(22:18),(31:15),(21:35),(14:9),
Exodus (21:16 ),(20:4),(21:16),(22:18),(31:15),(12:29)
Jozue(6:20-23),(8:24-29),(10:28-38)

Lidé právem chtějí znát odpovědi na všechny tyto otázky. A tomu se KC nemůže vyhnout. Urážky nikomu nic nevysvětlí, ba naopak zatvrdí srdce mnohých.

244861

27.5.2011 17:40

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 244861

Sorry,omlouvám se.
Vůbec mě nenapadlo ,co mě napadnout mělo,a to,že nemáš absolutně žádného povědomí o křesťanství,Starém a Novém Zákoně a religiozitě vůbec.
Haškův Švejk,nacistické ,zednářské a komunistické propagandistické brožurky,vysílání TV Nova ,žvásty soudružky Lin,pánů Jirásků, Nejedlých , Patricků a bývalých komunistických politruků ti skutečný a objektivní obraz danného nikdy neposkytnou.Pouze a jen tě popletou tak,že realitu vydáváš za fantasmagorii a opačně.No ,nejsi sám a jestli jsem tě urazil ,ještě jednou se omlouvám,neboť asi budeš svým způsobem spíše oběť ,než agresor.

Opravdu bych strčil hravě do kapsy většinu zdejších křesťanobijců .Kdybych se přidal na jejich stranu.Neboť díky životním zkušenostem ,rudému školství a komunistickým politrukům ,jejich "výzbroj"
znám možná lépe,než oni sami.(A nechci se vytahovat,i použít bych ji dokázal.Nemít morální zábrany.)

Proto také vím,co se zde píší za nesmysly.A na ty nejde opravdu při nejlepší vůli a snaze seriozně odpovědět.
Přesto se pokusím.

Křesťanství vzniklo na základě Nového Zákona,kterým byl naplněn Zákon Starý .Takže tu otázku a připomínku by jsi měl směřovat k židům,nebo muslimům,.V kontextu křesťanství je naprosto irelevantní.
Taktéž dost horko těžko můžu odpovědět jinému tvému kolegovi, který včera zde operoval, výrokem jistého protagonisty starogermánského staropohanství, pokoušeje jej taktéž ,jako oslí hlavu na KC napasovat.[velký smích]
Nevím a netuším,zdali i u něj se také jednalo o nevědomost,či dokonce o zlý úmysl.

Jinak bych doporučoval ,máš-li zájem ,alespoň trochu nakouknout za oponu toho o čem nemáš ani ponětí a o čem tady všichni mluvíte ,nastudovat si běžný katolický katechismus .Bude úspěchem nás obou, ,položíš - li díky němu alespoň jednu otázku ,která by měla trochu smysl. A já se ti na ni potom pokusím odpovědět.
Buduli ovšem odpověď znát ,nebo budu - li s ještě k zastihnutí na těchto stránkách.
P.S.
Teď mě napadlo,zkus svůj dotaz uplatnit zde:

http://www.christnet.cz/diskuse/diskuse.asp

a neboj,se svými názory a znalostmi tam určitě nebudeš sám [smích]
Hezkej zbytek dne přeji.

244876

28.5.2011 9:33

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

quido2 81.?.?.?

Reakce na 244876

No vidíš, že jde diskutovat bez emocí, když se chce. Takže,začnu od tvého doporučení: Jinak bych doporučoval,máš-li zájem,alespoň trochu nakouknout za oponu toho o čem nemáš ponětí a o čem tady všichni mluvíme,nastudovat si běžný katechizmus.

Došlo mezi námi k nedorozumnění. Mně jde především o zfalšovanou historii. Bible byla několikrát přepisována a tím znehodnocována. Mělo by tedy dojít k její revizi, nebo očistě. Tak odpadnou mnohá nedorozumnění. Mnoho autorů knih a studií se touto problematikou zabývalo. Z českých uvádím: Jana Kozáka a jeho knihu Evangelium neznámého boha, kde je analyticky doloženo sestavení současné Bible, které se odchýlilo od původního učení gnoze.Viz Nag-Hammádí Codex I,II.
Další český autor zabývající se analýzou Bible je Jiří Vacek, viz jeho několika svazkové dílo: O Bibli a jejím učení

Také Josef Štifter Malá biblická konkordance(1953),uvádí:
-Abrahamův příchod do Kanán r.2137 př.Kr.
-První kniha Mojžíšova 1850 př.Kr. Spisy Nového zákona pak vznikly v první polovině 1.století našeho letopočtu.
-První kniha Mojžíšova kteráž slove Genesis (počátek). Obsahuje stvoření světa, prvotní dějiny člověka a národa izraelského. Nejstarší kniha,dokument dějin.Ovšem byla vysazena velmi ostré kritice,ale vlny opadávají a i vykopávky v Asýrii,Palestině i Egyptě potvrdily mnohé,jinak nedoložené zprávy biblické. Máme zde prvotní dějiny.Mojžíš mohl čerpat zprávy z podání zachovaného. Nejsou vyloučeny ani písemné dokumenty,neboť písmo bylo známo již dlouho před Mojžíšem.

Je to naopak. Genesis není žádná prvotní kniha o stvoření světa. V době Abrahamova příchodu do Kanán (2137 př.Kr) již existovala písemná forma védské literatury starší o téměř 1000 let. Také archeologické vykopávky poslední doby dokazují,že story o stvoření světa uvedené v Bibli je spekulativní, je dílem lidským. Tato fakta jsou vědecky ověrena a nelze je vyvrátit. Např.[vyplazený jazyk]opisy dnes již neexistující řeky Sarasvatí a města Dváráka, uvedené ve Šrímad-Bhágavatamu a Mahábhárátě, jsou přesné. Město Dváráka, rozkládající se na pěti ostrovech bylo objeveno na dně Arabského moře. Existenci řeky Sarasvatí potvrdila satelitní fotografie. Kolem toku prastaré řeky odkryta současná archeologie stovky nalezišť prastarých sídlišť i měst.

Velmi zajímavé jsou i písemnosti: Pohled do tajných Vatikánských archívů. Pohanský Řím, šíření křesťanství, islámu a Židů v něm. Zde je mimo jiné výklad,proč právě islám se rozšířil do celého světa tak závratnou rychlostí, která neměla doposud ve světě obdoby.

Nedávno jsem též shlédl vídeo Duch Assisi o Janu Pavlu II. Zde podle autorů, jsou uvedena fakta o apostazi Jana Pavla II.od Krista a spasitelské víry. Podle mě je to skoro pobízení k náboženské nesnášenlivosti. Tak takhle to nepůjde.

Katechizmus tedy nestačí...Automaticky kráceno

244945

28.5.2011 20:37

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 244945

Hmm,ale já přeci nepopustil uzdu emocím ani na jednu vteřinu.
Pouze a jen se snažil odrážet ty nejhorší urážky,nadávky a nesmysly zdejší švadróny, mnohdy naprosto vyšinutých náboženských fanatiků.
Proč se domníváš,že nemám právo na urážku reagovat? A ještě k tomu ne stejnou mincí,ale jen jejím nepatrným zlomkem ?
Říkám zlomkem,neboť reagovat opravdu stejnou mincí co do kvantity,to by pan Vladimír tady z toho měl pěknej chlívek[smích]

Jinak vidím,že na rozdíl od těch co zde mají "jasno" - hledáš.
Ty odpovědi a cestu si ale musíš najít sám.
Nicméně,nehledal bych ,
ve SZ nic víc,než jakýsi, vulgárně řečeno úvod k příručce,nebo návodu ,či manuálu k tomu,jak se dostat do nebe.

Zajimavé publikace k tématu:
Jepsen - Královská tažení ve starém orientě
Clauss - Konstantin Veliký
Ryšková - Doba Ježíše Nazaretského
Woods - Jak katolická církev budovala západní civilizaci
Tresmontant - Hebrejský Kristus - jazyk a stáří evangelií
Dirnbeck - Padělatelé Ježíše
Malý - Církevní dějiny
Malý - je dovoleno bránit inkvizici?
Bílý - Jezuita A.Koniáš
Čornejová - Tovaryšstvo Ježíšovo
A mnoho dalších.

Umyslně odkazuji na publikace které lze nazvat objektivními ,byť psané jak křesťanskými ,tak i "nekřesťanskými" autory.
To znamená ,že se vyhýbám takovým ,které zcela nekriticky zastávají a interpretují pouze černobílý pohled.

Též se, ze zcela zřejmých důvodů vyhýbám v diskuzích teologickým otázkám,které by výše zmiňované náboženské fanatiky rozběsnily snad na tu uplně nejvyšší míru .
Abychom si rozuměli. Náboženský fanatik nepřipustí,že by ta jeho víra ,či jeho společenství mohlo mít třeba i stinné,či záporné stránky.A opačně. Nepřipustí,že by na jím kritizovaném bylo i něco kladného.
Kolik kladů KC v "diskuzi" o ní uvedli zde naši milí křesťanobijci? [smích]
Troufnu si tvrdit,i když jsem všechny příspěvky zde nečet že ani jeden.(možná pan Bartošek by byl schopný nějaký ten klad vyštrachat ,ale ostatní?)
Tož tak.

244995

29.5.2011 10:46

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 244995

Odpovídat na urážky je tvoje právo. No, někdy to člověk přežene, ale to lidské. Já tě proto také neodsuzuji a dále stebou diskutuji. Doba ve které žijeme vyžaduje, aby se lidé rozdílných názorů dokázali (přes zdánlivě nepřekonatelné překážky), domluvit či dosáhnout kompromisu. To se však podaří jen malé menšině, ale i to stačí. Masa se nakonec, pokud vydržíme, přidá.

Aby bylo jasno. Vím, že mezi prostými katolíky je mnoho dobrých lidí a především proto (dle mého názoru),není rozumné jim jejich víru šokově vyvracet. Vyžaduje to citlivý přístup ale i osvětu. Judaizmus a křesťanství je provázaná náboženská ideologie, která je ztvárněna především ve Starém zákoně. A zde je velký zádrhel.
O co se vlastně jedná popisují nedávno publikované slovansko-árijské Védy, viz http://www.vedy.sk Abys to nemusel dlouho hledat, tak od stránky 107 je přehled lidských morálních hodnot ve světonázoru. Dále se píše:

Judaizmus převzal-jako pozdější ideologie-z védizmu všechny lepší vlastnosti,život udržující hodnoty a doplnil je o hodnoty jiné-destruktivní:lež,podlost,šovinizmus,zlodějství,podvádění,nekontrolovaný despotizmus,nekontrolovanou vůli k vládnutí a penězům.

Přitom se píše, že tyto vlastnosti nejsou pomluvami, nebo vytvářením umělých konstrukcí. Při detailní analýze Starého zákona zjistíte, že Bible je svou podstatou extrémistická literatura,která obsahuje výzvy k zabíjení a násilí a propaguje patologická zvěrstva a sadizmus. Právě proto podalo v Rusku vedení Ruského protifašistického svazu v Jekatěrinburku krajskému prokurátorovi trestní oznámení se žádostí o prohlášení Starého zákona za extrémistickou literaturu.
Http://darislav.com/support/570-bibleextrem.html
To je dále podrobně specifikováno.

Pokud tedy chce katolická církev opět oslovit laickou populaci, musí najít a provádět novou koncepci duchovní nauky. Jinak bude nahrávat silám usilujícím o NWO, jako tomu bylo doposud.
Je to střet zájmů katolické a pravoslavné církve. Chorvatský klér byl před druhou sv.válkou fašistický. Někteří vysocí církevní hodnostáři byli členy tajné lóže P2,přesto, že to církevní právo vylučuje. A tohle bylo následkem:

Na počátku druhé sv. války byl vliv katolické církve na straně fašistů. 21.6.1941 odvedli chorvatští fašisté z ortodoxního kláštera v Žitomislici sedum mnichů spolu s více jak sedmi stovkami ortodoxních žen a dětí a u nedalekého města Surmaci je donutili vlést do jámy, kde je všechny pohřbili za živa.
Také Hitler dostal ke svým padesátým narozeninám karafu, 1,6m vysokou,plnou srbských očí naložených do lihu,kterou mu darovaly dvě Ustašovy divize složené z kosovských Albánců.

245025

29.5.2011 19:14

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 245025

Aha!
Takže skutečně,jak jsem tušil,o žádný dialog ani tobě nejde.

Jakákoliv má další slova jsou zde,vidím naprosto zbytečná.

Měj se hezky.

245054

31.5.2011 15:14

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

bigotní katolík 199.?.?.?

Reakce na 245054

A tobě jde o jaký dialog? Pokud máš na mysli to, že když někdo napíše něco, co se vymyká tvému bigotnímu katolickému mozku, tak ho začneš nazývat soudruhem a poté přejdeš do dalších urážek, tak se spíš divím, že má někdo zájem o "dialog" s tebou.

Miluju lidi, co soudí ostatní, například je chválí za to, že hledají a nemají "jasno". Když se na tebe tak dívám, tak ty nehledáš už dávno, protože vše, co k životu potřebuješ, ti řekne tvůj kněz. Nebo něco hledáš? Pochybuješ? Ne. Nepochybuješ. O dogmatech se dá totiž těžko pochybovat.

A pokud za nějaké "argumenty" považuješ pár knížek, které napsali tví černoprdelničtí soudruzi, tak jo, asi máš pravdu.

Jo, máš pravdu. Musíš mít pravdu, když to říkali v kostele. A už dej už konečně pokoj, jsi jak černá osina v zadku. Takhle zapšklého člověka už jsem dlouho neviděl, ale asi to je tím, že se černoprdelníkům vyhýbám jak čert kříži.

245193

3.6.2011 4:05

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 245193

>Jo, máš pravdu. Musíš mít pravdu, když to říkali v kostele.
Bohuzel, toto se da rici o vsech, co maji od knezi pomatenou mysl. Mnozi se tim dokonce brani - prece to rikali v kostele. Vzdy jsem odsuzoval nazor predchazejiciho systemu, ze verici patri do blazince. Po precteni nazoru nekterych zde neoblomnych katoliku zacinam to nekdejsi stanovisko chapat.

245369

29.5.2011 22:20

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Lin 85.?.?.?

Reakce na 245025

Pane Quido, já to jen sleduju. A přidám se k vám v myšlence, že judaismus "jen převzal" (přidám, že z judaismu vychází jak křesťanství, tak islám). Dá se říct, že je to směs egyptského a babylonského náboženství, učesaná o základ védický (hlavně Nový zákon). Svědčí o tom i některé teologické studie . Už jen věta "Nebudeš se klanět jinému bohu, protože Hospodin, jehož jméno je Žárlivý, je Bůh žárlivě milující", je dost alarmující a vypovídající. Jestliže tolik milionů denně vzývá svého žárlivého boha, pak je jasné, proč svět vypadá právě takhle. Pokoušejí se to hodit na ateisty, jenže např. ve středověku neexistoval jediný ateista a přesto to byla na několik století jedna z nejtemnějších dob novodobého lidstva.
A souhlasím, že vyvracet někomu jeho víru (nebo mu ji brát) je hloupé a násilné. Víra je intimní záležitostí člověka a formuluje jeho světonázor. Každý musí dospět sám k tomu, na straně ČEHO stojí a ČEMU svou vírou dává energii.
Ve slovanských védách je nádherné "přikázání", které mě moc oslovilo a vysvětlilo jisté "rozdíly" mezi věřícími a "věřícími". Je to o zasahování do prostředí, ve kterém jsme hosté. Jde mi o násilné prosazování náboženských filosofií.

245068

30.5.2011 7:10

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 245068

Mýlíte se.
Pro náboženství,kterému říkáme judaismus, jsou zásadní a závazné texty Babylonského TALMUDu a ten se začal formovat nejdříve až někdy ve třetím století po Kr. Tudíž dost ztěžka z něj mohlo křesťanstvi vzniknout.
No,jestli že vaše ostatní vědomosti jsou podobného ranku ,potom se jeden nemůže divit tomu všemu ,co se zde objeví.
Ano,můžete nazývat středověk temným obdobím lidstva.Přesto však i tomuto temnému období vděčíme za naprosto jedinečnou intelektuální zásluhu , platnou pro celý svět - univerzitní systém.
Co nám však takto obdobně zásadního přinesly netemné,nýbrž světlé atheistické režimy 20 století - nacismus a komunismus?
Snad jen plynové komory a souostroví Gulag.
A také prototypy NWO a u nacistů + vzor,či mustr pro nové náboženství Nových světových pořádků - New Age.Ale to vy,jsem o tom přesvědčen,víte asi lépe,než jsou vaše znalosti křesťanství.
Jinak zjednodušeně by se dalo říct,že to, co "napáchalo" náboženství za tisíce let jeho existence ,byl jenom pouhý zlomek toho,co napáchal atheismus za několik desetiletí.
Hmm a to jste určitě ještě neřekli poslední slovo .

245094

30.5.2011 11:52

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 245094

>Mýlíte se.
>Pro náboženství,kterému říkáme judaismus, jsou zásadní a
>závazné texty Babylonského TALMUDu a ten se začal formovat
>nejdříve až někdy ve třetím století po Kr. Tudíž dost
>ztěžka z něj mohlo křesťanstvi vzniknout.

Pravda, nemohol z neho vzniknúť, ale ovplyvnil ho. Predsa "správne vrecká" sú jedna veľká tak trochu rozvadená rodina a kopírovať od skúsenejšieho nie je hanba. Mimochodom Talmud je silnejší odvar z Tóry takže obe texty sú extrémistické.

>No,jestli že vaše ostatní vědomosti jsou podobného ranku
>,potom se jeden nemůže divit tomu všemu ,co se zde objeví.

Nuž jedna malá nepresnosť, tomu sa hovorí "aj múdry schybí", ale Vám zas uniká celkový obraz a neviete o tom, takže ste na tom horšie ako väčšina stálych diskutérov.

>Ano,můžete nazývat středověk temným obdobím
>lidstva.Přesto však i tomuto temnému období vděčíme za
>naprosto jedinečnou intelektuální zásluhu , platnou pro
>celý svět - univerzitní systém.

Nuž keď chválite systém ktorý vytvára duševných otrokov, duševných mrzákov, fach idiotov, technokratov a podobných mrzákov, tak nečudujem že máte také názory ako máte.

>Co nám však takto obdobně zásadního přinesly
>netemné,nýbrž světlé atheistické režimy 20 století -
>nacismus a komunismus?
>Snad jen plynové komory a souostroví Gulag.

Existencia plynových komôr v takej podobe ako sa masovo prezentuje je otázne. Čo sa týka súostrovia Gulag a koncentračných táborov, to je podľa všetkého Britský-protestantsko-anglikánsky vynález po prvé použité v Búrskej vojne.

>A také prototypy NWO a u nacistů + vzor,či mustr pro nové
>náboženství Nových světových pořádků - New Age.Ale to
>vy,jsem o tom přesvědčen,víte asi lépe,než jsou vaše
>znalosti křesťanství.

Čo sa týka NWO, ten je koncept oveľa staršieho dáta. Konkrétne je to Staro Egyptsko-Izraelský koncept (obe národy boli/sú dosť nábožensky naladené). princíp celého je to, že existuje masa bezprávnych otrokov (asi 95% populácie) a hŕstka vládcov/mocných ktorý môžu (takmer) všetko. Koľkokrát sa opakoval tento koncept za posledných cca 5000 rokov? Staroveký Egypt, Babylon, Staroveké grécko, staroveký Rím, stredoveká Európa a to je len niekoľko príkladov.

>Jinak zjednodušeně by se dalo říct,že to, co "napáchalo"
>náboženství za tisíce let jeho existence ,byl jenom pouhý
>zlomek toho,co napáchal atheismus za několik desetiletí.

Čo chápete pod pojmom ateizmus? Popieranie existencie boha, nebyť členom nejakej cirkvi či niečo iné.

245106

30.5.2011 16:44

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

quido2 81.?.?.?

Reakce na 245106

Výborná odpověď pane Oracle. Pouze byl doplnil, že i experiment komunizmu byl v předstihu připraven ilumináty. Tento experiment připravovalo asi 2000 placených intelektuálů. Tuto ideologii završil Karel Mordechaj Marx-syn rabína, který taktéž pracoval pod dohledem.

245125

30.5.2011 16:58

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Lin 85.?.?.?

Reakce na 245106

Moc děkuju - za pochopení nebo alespoň snahu chápat.
Váš komentář je výborný.

245130

30.5.2011 16:56

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Lin 85.?.?.?

Reakce na 245094

Nevím pane, jestli si rozumíme. Měla jsem na mysli biblí (Genesis) popisované události. Judaismus jako "víru v boha" Noema, Mojžíše. A babylonský vliv ze země Bábel, kde vládl Nimrod, potomek Noemův. Křesťané Genesis neuznávají?
Jestli Noe nebo Mojžíš nevyznávali judaismus, pak nevím, které že to náboženství se pyšní stářím 3tis. let a jaké tedy reprezentuje Starý zákon. V článku, na který jsem tu odkázala, je také uvedeno, že Kanaán byl v té době "pod vlivem" boha onoho Bábelu.
No... v podstatě tím, co jste napsal o onom "babylonském talmudu" potvrzujete to, co říkám = judaismus je slepencem egyptského (Mojžíšem převzatého) a babylonského (ze země Kanaán) náboženství.
No..a pokud mé chabé informace stačí, měla jsem dojem, že jak Egypt, tak Bábel, tu byly daleko před naším letopočtem, tj. doby objevení se Ježíše (a s ním i křesťanství). Tedy mohlo čerpat z již existujícího judaistického náboženství, ovšem přidáno bylo také vědění védické, protože Ježíš byl "pod vlivem". Islám vznikl až někde v 6 stol. n.l., takže i on mohl čerpat z judaismu, který mám tedy na mysli já - tj. toho, který dal vzniknout Genesis (alespoň to tvrdí) + ještě z křesťanství. Vy mi tu mlátíte o hlavu Talmud - ale já mluvila o judaismu jako takovém, bez ohledu na "svaté knihy", kterými se řídil nebo nyní řídí.
Fakt nevím, co mi vyčítáte a proč se s takovým despektem vyjadřujete k tomu, co jsem napsala. Nechápu....[oči v sloup]
Ke zbytku vašeho komentáře nic nenapíšu, už jsem toho v téhle diskusi napsala a ze svých postojů objasnila až dost.

245129

31.5.2011 12:36

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 245129

Vidím paní,že bruslíte pěkně ,dlouho a ráda [smích]
Bohužel ,pro vás,tento led byl poněkud kluzčí,tudíž se jeden ani nediví tomu ,že jste padla na .... Na co upadla, to řešit nechci a nebudu .
Obdivuji i vaši tvrdohlavost. Jiný se zadkem u ledu vyhodí brusle
a natlučenou hubu si na čas naloží.
Do ledu.
Ne tak vy. Ač s vyraženým zubem a modrým pod očima ,nadále blahosklonně rozdáváte své knížecí rady a soudy na potkání.
Rady a soudy o něčem,čemu ,jak se ukázalo, naprosto a zásadně nerozumíte a nechápete.
A na uplný závěr,neb v této větvi, krom možné ,ale určitě také stručné odpovědi našemu společnému slovenskému pol-potujícímu příteli,nemíním už vůbec reagovat na žádný podnět ,byť by byl,jako tolik zde jiných - sebe bizardnější,jeden malý příběh ze života.
Hrávali jsme s jedním kamarádem závodně fotbal.No,nic moc ,takovou tu "skoropralesní ligu".Kamaráda jsem po cestě brával autem.Za doprovodu nekonečných nářků,lamentování a rad jej vyprovázela ze dveří jeho stará babička:
"taková surovost,lámou si tam kosti,honí se tam, tak až si uženou zápal plic ,kopou se,hrubě nadávají,křičí a dokonce se tam i porvou! Taková Sodoma a Komora! " a ač bez víry, se křižovala.
Přitom ,považte,paní Lin ,ona babička,fotbal nikdy nehrála!
Co nehrála! Nikdy ani neviděla!
A neviděla jej ani ,jak se tak říká „z rychlíku“ .
Pouze o něm cosi občas slýchávala od svých kamarádek .
Kamarádek,které toho věděly zrovna tolik,co ona.
Přesto jej dokázala soudit ,dokázala radit ,a dokázala jej i - odsoudit.
Mějte se hezky.

245185

30.5.2011 9:30

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

quido2 81.?.?.?

Reakce na 245068

Paní Lin,je těžké s konzervativními katolíky najít společnou řeč. Naštěstí nejsou všichni stejní. A proto, není dobré je všechny šmahem odsoudit. Pro konzervativce to není a dále vůbec nebude lehké. Příkladem je neustále se vyvíjející poznání vesmírné situace. Není přece možné,aby inteligentní člověk trval na dogmatech, které jsou uvedené v Bibli. Kupř.: uvádím opis z knihy WISDOM OF THE ANCIENTS,od tibetského lamy Lobsanga Rampy:

According to the Christian belief, how many Gods do you thing there are? Have you read Genesis? If not,read where God said, "Let there be firmaments." In other words, God is commanding a second God to make the firmament,and the second God obeyd and made the firmament. Then the first God said, "Let there be light,and a second God made light-not electric light or gas light or daylight,of couse,but spiritual light,the light which gleams at the end of our own long,long trail of the upward Path of Evolution.

By the way,it is also worth remembering that many people read the Bible incorrectly. Most people belive that Adam was the first man created, but that is not correct. Read Genesis 4,16 and 17, that shows Cain going forth into the lend of Moab, and buying a wife. Now,if Adam was the first man created how was it possible for Cain to gou and buy a wife? There must have been another man connected with it all somewhere else. One should remember that many of the teachings of the Bible were written for a people who were not educated,not really able to thing themselves,thus the Bible was written in simple language,often in parable form.

Tyto nedostatky Bible neušly novodomých manipulátorům a máme tady nové pokusy vykládat Bibli moderně, v souladu s vědeckými poznatky. Kupř.:Jordan Maxwell THE BIBLE,AND TIMES § PREHISTORY
V podstatě vyvrací story o stvoření světa uvedené v Bibli. Tvrdí, že nebyla správně pochopena různá hebrejská slova, a tak nám vysvětluje jejich pravý význam. Tedy pokus o další kolečko manipulace a matení. Podobné je to s překlady Talmudu a jiných knih judaistické duchovní nauky. Pro ne/židy jsou vydávány překlady zflalšované.

Pak tady máme neustále se vyvíjející vesmírnou situaci a úkazy,které vědecké společenství nemůže vysvětlit. Viz:
http://www.velkaepocha.sk/2010050413169/Deset-ukazu-ktere-ve..
V závěru tohoto článku je zmíka o světově uznávaném astronomovi RNDR.Jiřím Grygarovi,který od astronomie zcela odstoupil, prohlásil známá fakta,která sám objevil a věda je prokázala za relativní,přestoupil k církvi a víře v Boha.

245098

2.6.2011 0:59

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 245098

hmmm....a to je právě další manipulace. Nikdy nebylo tajemstvím, že Grygar je věřící člověk, byl jím vždy. takže není pravda, že udělal tlustou čáru za minulostí a popřel vše co dřív tvrdil a přestoupil k něčemu jinému.

245296

2.6.2011 12:12

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

quido2 81.?.?.?

Reakce na 245296

Prosímvás, přečtěte si laskavě jeho knihy pojednávající o astronomii. On skutečně patří k soudobé světové materialistické špičce. Pokud takovýto špičkový astronom prohlásí své objevy a celoživotní dílo za relativní, musí k tomu mít velmi silné pohnutky.

Mimoto,Grygar ještě nedávno kritizoval a neuznával astrologii. Milý pane Vítek-opak je pravdou. I astrologie je věda. Vám to ale nebudu vysvětlovat. Žijte si blaze ve své materialistické ohradě.

245316

2.6.2011 18:32

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 245316

nějak mi uniklo na co z mého příspěvku reagujete, zjevně jste ho nepochopil.
nemluvil jsem ani náznakem o astrologii.
jen jsem řekl, že tvrdit, že Grygar nějak radikálně změnil své smýšlení je maniplace, protože nepřestupil od materialismu k víře v boha ale.......1) Je to špičkový věděc a astronom....A ZÁROVĚŇ...2) je věřící.
Vždycky byl věřící a nikdy se tím netajil a to ani před revolucí, takže tvrdit teď, že najednou objevil víru je nesmysl a manipulace.

245342

2.6.2011 20:01

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

quido2 81.?.?.?

Reakce na 245342

Cituji doslovně závěr článku Deset úkazů,které vědecké společenství nemůže vysvětlit.

Na světě je ještě řada záležitostí mimo uvedených deset,které se nedají vysvětlit vědeckými metodami.Zářným příkladem je život známého českého,celosvětově uznávaného astronoma,odborníka, RNDr.Jiřího Grygara,který od astronomie zcela odstoupil,prohlásil známá fakta,která sám objevil a věda je prokázala za relativní, přestoupil k církvi a víře v Boha.

Soukromý život pana Grygara neznám. Opírám se o článek. Koneckonců jestli pan Grygar byl dříve-jak vy tvrdíte, věřící, to není podstatné. Podstatná je informace o jeho životě a to, že od astronomie zcela odstoupil a prohlásil známá fakta, která sám objevil a věda je prokázala za relativní. S tím souvisí i mnou zmiňovaná astrologie. Pan Grygar zastával názor, že astrologie je pavěda-což je v souladu s materialistickým pojetím astronomie.

Já tedy vážený pane netvrdím,že pan Grygar najednou objevil víru a také nikoho nemanipuluju.

[smích]

245349

2.6.2011 21:24

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 245349

No, já právě letmo o jeho životě a práci něco vím, ale dovolím si tu vložit citaci pana Grygara a řekněte mi jestli z tohoto nějak vyplývá, že by zanevřel na vědu.

"... Vztah k Bohu je pro věřícího křesťana důvěrně osobní záležitostí, o níž se většinou ostýchá vyjadřovat veřejně; ne snad proto, že by se obával perzekuce či posměchu jako v dobách bojovně ateistické totalitní společnosti, ale z toho důvodu, že si je dobře vědom, jak nesnadné je popsat stav vlastního nitra běžným lidským jazykem a jak nesdělitelné jsou osobní prožitky, střádající se během vlastního života - života nezaměnitelného a jedinečného v celých dějinách vesmíru.

Vidíte, právě mi uklouzlo slovo vesmír a jistě ne náhodou. Věřící přírodovědec je možná v jisté výhodě, že poznává Boha nejen subjektivně jako každý jiný člověk, ale také prostřednictvím předmětu svého bádání, jímž je vždy určitý uzoučký výsek poznávání kosmu, od hvězd po mořské hvězdice, od vůně květin po vůni kvarků, od přenosných chorob po přenos záření či genetické informace..."

245352

2.6.2011 21:42

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 245349

Chápu, že jste jen citoval z článku, a když jsem říkal, že jde o manipulaci, tak jsem myslel smysl té věty a ne, že manipuljete vy. Samotný článek je manipulativní a autor se snaží dodat váhy tím, že jmenuje někoho uznávaného a známého. Pro lepší představu dávám odkaz na rozhovor s Grygarem.

http://www.vira.cz/Texty/Knihovna/Rozhovor-s-astrofyzikem-Jirim-Grygarem.html

245353

3.6.2011 8:51

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

quido2 81.?.?.?

Reakce na 245353

Děkuji za odkaz. Pan Grygar mě nezklamal. Takto by měl uvažovat každý vědec. Bezpochyby by se lidstvo posunulo ve svém vývoji o znatelný kus kupředu. Bohužel to není možné, vzhledem k podmínění živých bytostí osobní karmou a především kvalitami hmotné přírody. Všechny živé bytosti, od malého mravence až po Pána Brahmu, jsou podmíněni vyšší energií, kterou nemohou poznat,zjistit nebo ovlivnit, energií nižší, ve které se nachází tento hmotný svět a materialistická věda.

Z rozhovoru s panem Grygarem (viz váš odkaz http://vira.cz) na otázku: Kde tedy hledat odpověd na otázky proč?, pan Grygar odpovídá.

To je právě velmi těžké.Když se podíváme na lidskou historii, odpovědi na tyto otázky přirozeně zajímaly naše předky už v dávnověku,stejně tak jako v dalších historických obdobích. Lidé na ně odpovídali zprvu velmi naivně.Celá řada mýtů,které se nám dochovaly a které jsou historicky velmi zajímavé a vzrušující,jsou právě důkazem toho, že lidstvo na ně hledalo odpověď od nepaměti. Postupem doby se ukázalo,že existují možnosti,jak tyto otázky odpovědět. Podle mého soudu tak vznikla disciplína,které se možná původně říkalo přírodní filozofie a která potom přešla ve filozofii v moderním slova smyslu,a přirozeně také v teologii.

S poslední větou shora uvedené odpovědi pana Grygara nesouhlasím.
To proto,že existují védské Purány neboli příběhy z dávné historie, které se nemění tisíce let,jako třeba materialistická astronomie, a přesto, s pokračujícím vývojem materialistické vědy se ukazují jako nezpochybnitelná fakta. Popisy Purán obsahují dějiny nejen této planety, ale celého vesmíru. Nejsou však sestaveny v chronologickém pořadí, takže je moderní věda zařadila do oblasti mythologie. A to je právě velká chyba. Purány zaznamenávají hlavní události, které se odehrály před mnoha miliony let nejen na této,ale i na jiných planetách vesmíru. Je toho ještě mnoho, co materialistická věda nezná a neobjevila a to i na této planetě Zemi. Kupř.: V Červené pevnosti v Dillí jsou zbytky základů paláce starého přes milion let. A takových příkladů je více. Třeba v současné době se vedou diskuse na téma mostu na Srí Lanku, který objevila satelitní fotografie. V Puránách je o tomto mostě, který je 30 km dlouhý, též zmínka. A je tam napsáno, že most byl kamenný a že kameny plavaly, a byly stabilní,na mořské hladině.

Je tedy třeba (nejen podle mě) se vrátit k původnímu zadání védské filozofie-to jest: Najít Nejvyšší Příčinu. Lidský život je určen k pochopení konečné příčiny, kterou je bezpochyby Nejvyšší Osobnost Božství.

245377

3.6.2011 16:39

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 245377

Pak tedy předpokládám, že v tomto jsme si porozuměni.
Osobně pana Grygara považuji za jednoho z nejvýznamějších českých vědců (a skeptiků) a nemyslím si, že by se od něj daly čekat nějaké názorové veletoče, protože podle mně to má sám u sebe srovnané. To, že někdo využije jeho jméno, ale hlavně neznalost lidí faktu, že pan Grygar je věřící a prezentuje to jako "důkaz" že i takový slavný věděc "nalezl víru, najednou, z ničeho nic prohlédl" skutečně považuji za manipulaci a vypovídací hodnota článku, kde autor cítí potřebu takto manipulovat tím klesá jako celek.

245414

3.6.2011 17:11

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

quido2 81.?.?.?

Reakce na 245414

Předpokládáte správně, včetně hodnocení pana Grygara. S vaším komentářem souhlasím.

245418

Příspěvků: 242

17.05. 03:23  K cirkevnimu majetku.
17.05. 09:15 baki  RE: K cirkevnimu majetku.
17.05. 11:01 Jan Vítek  RE: K cirkevnimu majetku.
17.05. 22:39  RE: K cirkevnimu majetku.
18.05. 12:13 baki  RE: K cirkevnimu majetku.
19.05. 03:27  RE: K cirkevnimu majetku.
19.05. 14:15 baki  RE: K cirkevnimu majetku.
23.05. 04:51  RE: K cirkevnimu majetku.
18.05. 13:35 JanaJ  RE: K cirkevnimu majetku.
18.05. 18:53 baki  RE: K cirkevnimu majetku.
19.05. 17:00 JanaJ  RE: K cirkevnimu majetku.
29.05. 07:14 Frank51  RE: K cirkevnimu majetku.
16.06. 17:09  RE: K cirkevnimu majetku.
17.05. 03:25  Pokr. K cirkevnimu majetku
17.05. 07:34 Satanist  RE: Pokr. K cirkevnimu majetku
17.05. 11:33 Olas  RE: Pokr. K cirkevnimu majetku
17.05. 08:44 AlA777  RE: Pokr. K cirkevnimu majetku
17.05. 11:20 ltokar.sk  RE: Pokr. K cirkevnimu majetku
18.05. 03:58  RE: Pokr. K cirkevnimu majetku
17.05. 10:43 Jan Vítek  RE: Pokr. K cirkevnimu majetku
17.05. 08:39 lucifuge  Církevní majetek
17.05. 08:41 fohat  insight
17.05. 11:23 jean.laroux  Promlčení
17.05. 11:47 Petr Křivý  Majetek katolické církve musí být navrácen i s úroky
18.05. 04:06  RE: Majetek katolické církve musí být navrácen i s úroky
19.05. 20:02 baki  RE: Majetek katolické církve musí být navrácen i s úroky
17.05. 12:06 petrxh  Vsemocny Buh
17.05. 13:38 l.leimas  RE: Vsemocny Buh
17.05. 12:12 Ursus  Muj nazor je ten, ze cirkevni majetky by meli byt vraceny
17.05. 19:34 smoke  RE: Muj nazor je ten, ze cirkevni majetky by meli byt vraceny
17.05. 23:04  RE: Muj nazor je ten, ze cirkevni majetky by meli byt vraceny
17.05. 12:48 baba_Blažková  :-)
18.05. 05:48 Tom  RE: :-)
21.05. 12:37 baba_Blažková  RE: :-)
17.05. 13:52 martas300  bez debaty
17.05. 17:52 Obyvateľ Morav. Slovácka  I keď žijem na Morave už 25 rokov
17.05. 18:40  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
17.05. 18:43 l.leimas  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
17.05. 20:14 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
21.05. 12:48 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
21.05. 17:34 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
21.05. 18:38  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
21.05. 21:59  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 02:55  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
21.05. 23:49 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 03:27 Mirda  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 07:16 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 08:00 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 16:57 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 19:33 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 20:18 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 20:59 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 21:32 tmo  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 22:31 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 02:24 tmo  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 10:41 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 11:18 tmo  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 05:26 Saša  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 11:20 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 15:01 vesničanka  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 16:57 Jarmila  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 18:57 vesničanka  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 22:00 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 22:41 vesničanka  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 18:13 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 18:59 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 16:57 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 18:51 vesničanka  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 18:57 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 19:10 vesničanka  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 19:35 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 20:17 vesničanka  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 22:52 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 23:05 hádej kdo  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 23:58 a teď hádej kdo  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 23:14 vesničanka  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
26.05. 23:50 Saša  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 00:51 Druid  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 01:43 Satanist  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 07:15 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 07:52 vesničanka  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 08:32 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 09:00 vesničanka  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 11:12 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 08:34 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 18:40  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 03:21  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
27.05. 18:38 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 02:02 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 20:23 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 20:28 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
22.05. 20:48 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 02:27 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 03:15 tmo  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 04:39 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 11:02 tmo  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 14:03 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 14:46 Luxor  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
23.05. 23:05 tmo  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 01:24 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 01:51 Saša  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 10:15  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 09:21 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 13:21 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 13:26 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 15:28 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 15:56  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 16:58 Lin  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 15:45 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 15:52 baba_Blažková  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
24.05. 16:19 Rene Bartosek  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
10.11. 05:44 Lui  RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov
17.05. 17:55  Dojemná starosť o cirkevný majetok
21.05. 12:49 baba_Blažková  RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok
22.05. 00:24 Jan Vítek  RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok
22.05. 03:23 Rene Bartosek  RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok
22.05. 13:50 Jan Vítek  RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok
23.05. 03:35 tmo  RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok
23.05. 16:58  RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok
23.05. 21:10 Honza Vítek  RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok
23.05. 23:41 tmo  RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok
24.05. 12:06 Milan K.  RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok
24.05. 21:49 Jan Vítek  RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok
17.05. 20:09 Lin  Článek je příliš strohý
18.05. 00:15 martas300  RE: Článek je příliš strohý
18.05. 11:59  RE: Článek je příliš strohý
18.05. 21:15 Lin  RE: Článek je příliš strohý
22.05. 21:47 tmo  RE: Článek je příliš strohý
23.05. 02:31 Rene Bartosek  RE: Článek je příliš strohý
23.05. 03:08 tmo  RE: Článek je příliš strohý
23.05. 04:31 Rene Bartosek  RE: Článek je příliš strohý
23.05. 11:54 tmo  RE: Článek je příliš strohý
24.05. 01:34 Rene Bartosek  RE: Článek je příliš strohý
24.05. 15:13 tmo  RE: Článek je příliš strohý
18.05. 21:13 Lin  RE: Článek je příliš strohý
18.05. 21:52 l.leimas  RE: Článek je příliš strohý
19.05. 21:30 Lin  RE: Článek je příliš strohý
19.05. 21:51 l.leimas  RE: Článek je příliš strohý
18.05. 23:27 Antiseptik  RE: Článek je příliš strohý
18.05. 23:47 dub  RE: Článek je příliš strohý
19.05. 21:14 Lin  RE: Článek je příliš strohý
17.05. 23:11 Tak je to  Zaujímavý link
22.05. 12:01  RE: Zaujímavý link
22.05. 21:03 tmo  RE: Zaujímavý link
18.05. 11:19  Komedie plná omylů.
18.05. 21:07 Lin  RE: Komedie plná omylů.
18.05. 23:09  RE: Komedie plná omylů.
19.05. 21:02 Lin  RE: Komedie plná omylů.
20.05. 15:49 JanaJ  RE: Komedie plná omylů.
20.05. 13:34 J.Hruška  RE: Komedie plná omylů.
20.05. 14:29 J. Hruška  RE: Komedie plná omylů.
22.05. 09:56 Lin  RE: Komedie plná omylů.
22.05. 11:23 JanaJ  RE: Komedie plná omylů.
22.05. 12:18 Lin  RE: Komedie plná omylů.
22.05. 13:00 Lin  RE: Komedie plná omylů.
22.05. 15:20 Mirda  RE: Komedie plná omylů.
22.05. 17:03 Rene Bartosek  RE: Komedie plná omylů.
22.05. 17:13 Rene Bartosek  RE: Komedie plná omylů.
22.05. 19:46 Lin  RE: Komedie plná omylů.
22.05. 20:20 Rene Bartosek  RE: Komedie plná omylů.
23.05. 09:58 J. Hruška  RE: Komedie plná omylů - no, k těm Voršilkám:
23.05. 11:06 Lin  RE: Komedie plná omylů - no, k těm Voršilkám:
23.05. 11:25 J. Hruška  RE: Komedie plná omylů - no, k těm Voršilkám:
26.05. 15:28 Jarmila  RE: Komedie plná omylů.
18.05. 23:04 Xi  Zajímavé dění, které nebylo mainstreamem zaznamenáno??!!
19.05. 16:51 mkadlec  A nema ona
22.05. 01:14 Maut  Ať vloží věřící do svých úst peníze
23.05. 09:24  RE: Ať vloží věřící do svých úst peníze
22.05. 17:45 tmo  autore, tak manipulativní!
22.05. 18:09 Rene Bartosek  RE: autore, tak manipulativní!
22.05. 20:50 tmo  RE: autore, tak manipulativní!
22.05. 23:29  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 01:02 tmo  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 02:37  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 08:31  RE: autore, tak manipulativní!
22.05. 19:50 Lin  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 07:45 J. Hruška  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 10:29 J. Hruška  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 11:55  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 14:41 Lin  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 18:29  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 21:13 Lin  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 07:31 J. Hruška  RE: autore, tak manipulativní! No, když jste si tak naběhl...
23.05. 12:11 tmo  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 15:45  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 18:43  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 16:33 Petr Křivý  Konečně někdo, kdo má všech 5 pohromadě
24.05. 20:13  RE: Konečně někdo, kdo má všech 5 pohromadě
25.05. 10:44  RE: Konečně někdo, kdo má všech 5 pohromadě
25.05. 12:59 Takyjeden  RE: Konečně někdo, kdo má všech 5 pohromadě
23.05. 21:38 Jan Vítek  RE: autore, tak manipulativní!
23.05. 22:34 tmo  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 07:44 Honza Vítek  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 09:54 baba_Blažková  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 10:49  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 13:03 baba_Blažková  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 13:32 Lin  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 13:45  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 14:26 Vojta49  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 22:02 Jan Vítek  RE: autore, tak manipulativní!
24.05. 19:09  Kéž by se lidstvu (, tedy nám) už konečně podařilo dospět!
24.05. 23:54 Oracle  Parafrázujem Winstonan Churchilla:
25.05. 21:22 tmo  RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:
25.05. 23:28 Oracle  RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:
26.05. 00:40 Jan Vítek  RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:
26.05. 13:43 tmo  RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:
26.05. 13:46 tmo  RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:
26.05. 21:22 Oracle  RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:
26.05. 22:01 Jan Vítek  RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:
26.05. 09:03 Takyjeden  Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
26.05. 09:39 Jan Vítek  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
26.05. 10:57  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
26.05. 11:30 Vojta49  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
26.05. 17:48 Pepa ze Znojma  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
27.05. 07:38 Takyjeden  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
27.05. 08:50 quido2  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
27.05. 12:37 Takyjeden  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
27.05. 16:02 quido2  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
27.05. 17:40  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
28.05. 09:33 quido2  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
28.05. 20:37 Takyjeden  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
29.05. 10:46  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
29.05. 19:14 Takyjeden  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
31.05. 15:14 bigotní katolík  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
03.06. 04:05  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
29.05. 22:20 Lin  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
30.05. 07:10 Takyjeden  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
30.05. 11:52 Oracle  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
30.05. 16:44 quido2  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
30.05. 16:58 Lin  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
30.05. 16:56 Lin  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
31.05. 12:36 Takyjeden  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
30.05. 09:30 quido2  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
02.06. 00:59 Jan Vítek  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
02.06. 12:12 quido2  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
02.06. 18:32 Jan Vítek  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
02.06. 20:01 quido2  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
02.06. 21:24 Jan Vítek  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
02.06. 21:42 Jan Vítek  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
03.06. 08:51 quido2  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
03.06. 16:39 Jan Vítek  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..
03.06. 17:11 quido2  RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 837