Diskuze k článku

Ještě jednou k problému vyhořelého paliva a designu elektrárny Fukušima

Příspěvků 20

28.3.2011 6:53

SS

Satanist 154.?.?.?

Jen idioti muzou postavit atomovou elektrarnu na nestabilnim tektonickym podlozi kde tsunami uz byli. Nejhorsi na tom je ze disaster takovejch rozmeru se nejvic vymsti na prirode jak uz v mori tak i na pevnine. Slabou utechou Vam budiz fakt, ze ani Japonci nemaji proti radioktivnimu zareni zadnou imunitu.

240563

28.3.2011 23:36

RE: SS

el gringo 46.?.?.?

Reakce na 240563

pry necekali vetsi tsunami nez 5 az 6 metru a pritom i dite v Cechach vi ze tsunami muze mit az pres deset metru..Moc dobre si pamatuju ze stary detsky obrazkovy knizky kde to bylo napsany....A oni to nevedi jaderny technici,dokonce ani ty z Japonska?.)) to je moc vostry...
Schvalne se podivejte na stranku Osel.cz,me tam zablokovali uz pri prvnich pripominkach a poplacavaj se tam po zadech jak jsou vsichni primitivni kdyz jsou proti jadru...
schvalne ocekujte discusi,ty lidi jsou slusne fanaticky...Vzniklo nove nabozenstvi..__Věda....a tyto lide veri ze věda vse vyresi a spasi nas..[pláč](
http://osel.cz/index.php?clanek=5627#diskuze

240632

28.3.2011 8:42

Konšpiračtina

sxg 91.?.?.?

A flotila amerických lodí a ponoriek bola poslaná na severo-východ od Japonska,
kde na dno oceána nasadili nukleárne bomby,
ktoré odpálili aby spôsobili tsunami, prívalovú vlnu a deštrukciu.
A taktiež cieľavedomo vykonštruovali poruchy na rôznych Japonských jadrových elektrárňach.
http://dotsub.com/view/fbfed693-b4c5-4798-9443-882049ec468e
Generálna skúška:
Počítačový vírus, ktorý ochromil iránsku jadrovú elektráreň, môže pochádzať z Izraela. Podobný vírus testovali spolu s Američanmi.
http://www.sme.sk/c/5725333/pocitacovy-utok-na-iran-si-izrael-s-usa-nacvicovali.html

240572

28.3.2011 14:57

"Stoletá" voda?

ID 62.?.?.?

"...byly zasaženy živlem, který se v oblasti nikdy v novodobé historii ani s rezervou nevyskytl." Pokud je pravda to co uvádí
tento článek,tak to zase tak neočekávatelná událost nebyla. Pane editore, požádal byste prosím pana Bozenharda aby se k tomu vyjádřil?

240593

28.3.2011 16:11

RE:

djb 90.?.?.?

Reakce na 240593

já myslím, že nemá smysl někomu sníst ruku, když podá prst. P. Bozenhard bezpochyby odpovídá podle jemu známých informací a není jeho kompetence schvalovat v Japonsku elektrárny. S tím bych spíš šel na Japonce nebo na Greenpeace. Na SÚJB leda s takovou informací, pokud jí máte z české kotliny.
Smyslem by nemělo být dělat ramena na SÚJB, ale dát dohromady informace, ty prezentovat a z nich třeba nějaký závěr.
Nicméně jako poznámka v diskuzi je to užitečné, pokud je to pravda - vypadá to věrohodně.

240602

28.3.2011 18:58

RE:

Marek Bozenhard 78.?.?.?

Reakce na 240593

Odpovím Vám přímo tady a neberte to prosím jako nějaké mlžení či zpochybňování.
Článek jsem si přečetl a upřímně - jsem u podobných článků a hodnocení opatrný. Není jasné, jaký je zdroj těchto informací a ačkoli wikipedii používám rovněž rád, přecejen je to "open" zdroj, kde lze publikovat cokoli.
Kolem Fukushimy jsem už zaznamenal takových nesmyslných článků a různých smyšleností,že skutečně nezbývá, než si počkat na rozbory mezinárodních organizací či vyjádření oficiálních míst.

Obecně - na hodnocení všech aspektů je příliš brzo. Ani vteřinu nepochybuji, že se hodnotit bude hodně a dlouhá léta. V rámci zpětné vazby se bude probírat každý krok a bude se hledat, kde všude se mohla stát chyba a jaké plyne poučení (nápravná opatření).

240609

29.3.2011 8:30

RE:

kluzo 194.?.?.?

Reakce na 240609

Vždycky mě zarazí u článků v tisku, které se týkají událostí a poznatků, o kterých něco vím, jak to dokážou novináři neznalí problematiky překroutit a někdy napsat (doufám, že neúmyslně) i vyložené nepravdy.
Stejně tak se dívám i na články k problematice, kde jsem naprostý laik.

240655

28.3.2011 15:20

POHROBKOVÉ

Radek 30yearold 195.?.?.?

Zdravím,

Inu hroutí se nám ty Katedrály konzumu. Na "osel.cz" vyšlo neutrálí psaní ala pani "Dana Drábová". Avšak ze všeho mi vychází následující. Co jsme si uvařili .. to si také sežereme. a není to jen tento případ ... Rudá země v Maďarsku, kdy minulý rok se protrhly nádrže a spousta jiných, o kterých se nikdy nedozvíme .. vždyť každý z nás ví, jak to chodí a jak se rády firmy o svých průserech zmiňují. A je jen otázka času než se k nám zemědělské produkty z těchto "již zaručeně" čistých míst dostanou.

Je to nová doba ... máš vše na elektriku, tak si zvykni, že čas od času Ti to někde rupne .. a transparent v ruce?, ten tomu nezabrání-potlačíš atom/zvýšíš oxid. ... zpět na stromy ..

Chlapcům ve Fukušimě držím palce .. nasládlá vůně tavících tyčí asi nebude nic pro slabé nervy.

Radek 30yearold

240599

29.3.2011 1:38

Radioaktivita v Čechách vůbec nemusí být z Japonska!

Václav Semerád vsemerad(zavinac)volny(tecka)c 83.?.?.?

Nedávné objevení (zatím poměrně slabé) radiace nad Čechami veřejnost přijala samozřejmě jako z Japonska. Vůbec to nemusí být odtud!

Kdo ví o nedávno rozbombardovaném jaderném reaktoru v Libyi (o kterém naše média zarytě mlčí!) a promítne si současný směr větru (točí se nad Evropou i nad Středozemím), tomu by mohlo a mělo dojít, že radiace nad Čechami (Rakouskem, Itálií) může být a mnohem pravděpodobněji také bude z Tripolisu - jako výsledek "práce" našich hrdinných spojeneckých letců.

Nebylo by lépe - namísto zavírání jaderných elektráren - zavřít politiky, zodpovědné za toto bombardování?

240638

29.3.2011 3:37

RE: Radioaktivita v Čechách vůbec nemusí být z Japonska!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 240638

Pokusný jaderný reaktor byl demonstramtům nebezpečný čím? Kdo naplánoval útok a kdo to autorizoval? Asi zase špatná mapa jako v Srbsku. Mno, teď když je rozbombardovanej, tak potencionální riziku nehrozí nikomu. Ale úplně každému hrozí, že vdechne mikroskopický kousek, Pu, Am, Cu či podobného sajratjtu. Čím blíže od místa výbuchu, tím větší šance na špatné nadechnutí, napití se vody nebo čehokoliv jiného, zbaštění nějakého jídla . Na bombardovaní nemocnic jsem si už ač velmi nerad během humanitarních bombardování byl přinucenej zvyknout. V Srbsku reaktor nebombardovali, protože by to vyvolalo v Evropě pozdvižení, ale Lybie je v Africe. Co na to Greenpeace a jiní podobně nezávislí kašpárci?

240644

7.6.2011 22:26

RE: Radioaktivita v Čechách vůbec nemusí být z Japonska!

Daniela Sixtová 85.?.?.?

Reakce na 240638

tak s tím lze jen souhlasit jsme jen děti co dostali hračku a běda jak se rozbije...názorným menším příkladem byl Černobyl....Pokud to takhle půjde dál kam před radioaktivitou utečeme? ps:I moje 13ti letá dcera ví o radiaci více z knížek než nám prozradí média...což je smutné[pláč] [bliji]

245641

29.3.2011 5:30

Fukušima

Magor 88.?.?.?

Článek nemá ve své podstatě kloudné vysvětlení. Je to pro mne zmatečné sdělení někoho, kdo chce být zajímavý. To, že se ve světě dějí věci, nad kterými zůstává rozum stát je pravda. Ovšem také je pravda, že šířením polopravd a fám se odpoutává pozornost od daleko aktuálnějších věcí. Není třeba chodit daleko a podívat se na českou politickou scénu. Podotýkám, že článek s ní nemá nic společného, myšleno s českou republikou. Není nutné vysvětlovat i funkci bulváru, který plní tuto funkci. Ano zabýváme se věcmi, kterými nás bulvár bombarduje dnes a denně, ale unikají nám daleko důležitější informace. Pak se nedivme, že je situace taková jaká je. Bombardujeme vojenské cíle, ale ve skutečnosti je zničena nemocnice. Příkladů by bylo hodně, ale na takové rozbory je zde málo místa a nedotýkají se přímo Fukušimy.

240647

29.3.2011 7:13

Radioaktivní spad v Kanadě je vpořádku dle CBC

Saša 74.?.?.?

Výzkumný tým na Simon Fraser Universitě zjistil nárůst radioaktivního izotopu jodu-131 v dešti a mořské vodě. Vědci došli k závěrům, že jediným možným zdrojem může být „incident“ ve Fukushima. Většina radioaktivity se rozptýlí v atmosféře a padá přes Tichý oceán, ale část dosáne západní pobřeží Kanady a USA, částice padají s deštěm a míchají se s mořskou vodou a hromadí v mořských řasách, říkají vědci. Zdroj CBC. Celá zpráva je podána uklidňujícím tónem – pravděpodobně po 3 až 4 týdnech radioaktivní částice přestanou padat, rozklad jódu-131 je rychlý atd.

Vtipné jsou komentáře pod článkem jako: Radiační spad ve vzduchu do vody je v pořádku, chemické koktejly a hormony v naší stravě jsou v pořádku, plastové výluhy jsou v pořádku, pesticidy jsou naprosto v pořádku, chlor v naší vodě je v pořádku, těžké kovy v našem bezprostředním okolí jsou v pořádku, a kvalita ovzduší je v pohodě. Pokud je vše v pořádku tak, proč se jeden ze čtyř lidí v současné době mají rakovinu, a ve velmi blízké budoucnosti se očekává, že za jeden ze tří.

Ryby budou mrkat třema očima. [překvapení] Jen když se pro zdraví vyhneme kouři z tabáku a marihuany, jaderné katastrofy přežijeme jako švábi. [chechtot]

240649

29.3.2011 17:30

Stratil som dôveru v odborníkov 1

Dan z Piesku 147.?.?.?

O bezpečnosti atómovej energetiky mám podstatne viac informácií ako väčšina neodborníkov a rovnaké množstvo ako väčšina odborníkov, hoci odborníkom nie som, a ani nechcem byť. K odborníkom som stratil dôveru: zatĺkajú, zamlčujú informácie, tvária sa povýšene a spiklenecky tvrdia, že majú viac informácií ako neodborník. Zúfalou pravdou je, že iné informácie, ako tie verejne dostupné nemajú a najlepším informačmým zdrojom je aj pre odborníka Wikipedia.
Čo sa vo Fukushime stalo. Došlo k nadprojektovému zaťaženiu prírodnými podmienkami, ktoré sa síce dali očakávať, ale ochrana pred nimi by znamenala násobné zvýšenie nákladov a tak po politickej línii bol vyšší stupeň ochrany jednoducho odmietnutý. Haváriu po technickej stránke elektráreň (temer odpísaná) prestála veľmi dobre. napriek vynechaným kontrolám (prečo asi), napriek rozhodnutiu vo vrecku o predĺžení životnosti o ďalších 10 rokov, ktoré sa dnes prehliada a popiera, došlo k odstaveniu reaktorov a tým k minimalizácii možných následkov. Tepelný výkon troch bežiacich reaktorov (cca 7000 MW) bol uchladený pod 100 MW, kým došlo k zlyhaniu všetkých systémov v dôsledku prílivovej vlny. Potom sa už veľa robiť nedalo, len to, čo sa tají pred verejnosťou: reaktory sa začali prehrievať a tak bol pretlak z reaktorov odpustený (http://www.snus.sk/2011/fukushima/Fukushima PCTRAN Analysis.doc). Kam? Do nádrží medziskladov vyhoreného paliva. Iné, dostatočne veľké nádrže, v blízkosti reaktora jednoducho nie sú, aby boli schopné schladiť desiatky kubíkov prehriatej vyše tristostupňovej pary. Na rozdiel od analýzy sa tak dialo opakovane, lebo aj dnes je tepelný výkon rektorov č. 2 a 3 niekde okolo 12 - 14 MW (fyzika nepustí). Prvé odpustenie odstrelilo strechu, každé ďalšie zobralo cca 100 m3 z nádrže na vyhorené palivo, ktorá je len prepážkou oddelená od reaktora kvôli vyberaniu palivových tyčí. Pravdepodobne bola rezerva vody v nádrži vyhoreného paliva použitá na záchranu reaktorov v nádeji, že sa čoskoro podarí obnoviť chladenie, takže do týždňa od havárie v nádrži pri každom reaktore zostalo len toľko vody, koľko sa nedalo prepustiť (možno len okolo 500 m3 z pôvodných 1200 - 1400. Potom sa už nedalo robiť nič iné, len reaktory odpísať a pridávať morskú vodu, ktorá znamenala "technickú" smrť investície. čerpanie morskej vody sa ukázalo ako ťažký oriešok a tak prvé desiatky kubíkov boli načerpané až po 10 dňoch od havárie. Vtedy už došlo k roztaveniu vrchných častí palivových tyčí v reaktoroch a k uvoľňovaniu radiácie z palivových článkov v nádržiach medziskladov pri reaktoroch. Až to spôsobilo dramatický nárast zamorenia. Nádrže vyhoreného paliva sa premenili z vodných filtrov reaktora na vriaci bazén s uvoľnenými rádioaktívnymi splodinami, žijúci vlastným životom, nezávisle na situácii v reaktore.(Z jedného medziskladu sa vlastným teplom uskladnených palivových článk...Automaticky kráceno

240679

29.3.2011 17:57

RE: Stratil som dôveru v odborníkov 2

Dan z Piesku 147.?.?.?

Reakce na 240679

článkov odparí cca 70 m3 vody za 24 hodín.)
Dnes sa situácia dostáva pod kontrolu a od 25. marca sa zlepšuje, hoci celková uvoľnená radiácia stále stúpa. Je po katastrofe. Následky zostanú ešte dlho. V Japonsku i v Európe. V Japonsku ako zamorenie (nie veľmi významné nerané černobyľskou mierkou), v Európe ako ďalšia strata konkurencieschopnosti (=zatvorí sa viac než 7 nemeckých J elektrární) čo zvýši cenu el. energie = vyhovuje to politikom a insiderom, ktorí investovali do nezmyselne drahej fofovoltaliky. S drahou energiou opäť „Eu-rope“ stratí časť trhov. Čo zostane v celom svete je nedôvera v odborníkov. Kým v prípade Černobylu dokázali odborníci priviesť inak bezpečný reaktor k nekontrolovanému štiepeniu, v Japonsku dokázali odborníci odpáliť aj prázdny reaktor (4. blok) - strechu odpálila a požiar spôsobila „voda“ z nádrže na vyhorené palivo, ktorá bola (pravdepodobne) použitá na záchranu trojky. Ukázalo sa, že MOX palivo je špinavšie než urán. Lenže aj v EU pracuje na MOX palive vyše 30 reaktorov a to bola blízka plánovaná budúcnosť aj ďalších blokov. MOX problémy povedú z zdraženiu uránu. Domáci odborníci sa do nohy ukázali byť politicky zainteresovaní a len veľmi selektívne informovali o skutočnom priebehu havárie - iné ako verejne dostupné informácie a dezinformácie nemali (TEPCO aj japonské úrady informovali len o tom, čo sa prevalilo aj z iných zdrojov a veeeľmi nepravidelne). Oficiálne informácie o skutočnom priebehu prídu po rokoch. Už dnes Fukushima málokoho zaujíma.
Ja som odborníkov v rodine zaradil do kategórie politikov, tak ma už ich odborné názory nezaujímajú. Kvôli namyslenosti a arogancii politikov som sa z umierneného zástancu jadrovej energetiky transformoval na mierneho odporcu. Zlyhali po osobnostnej stránke a svoje bydlo nadradili zdravému rozumu. Ja tomu rozumiem tak, že zradia saj nabudúce. Nemožno byť len trochu tehotnou, nemožno byť odborníkom a hovoriť celú pravdu. Po technickej stránke sa vo Fukushime veľa nestalo(je odpísaná), problém sa "primerane" zvládol, len o dva týždne neskoršie, než sa pôvodne čakalo. (Profesionálni hasiči mohli prísť o týždeň skôr. Len profesionálna hrdosť nedovolila odborníkom nevyčerpať všetky aj krajné možnosti až do priznania si zlyhania, t.j. ich súhlasu s použitím morskej vody.) Následky mohli byť menšie a neboli vďaka ľuďom v pozíciách a mohli byť aj podstatne horšie, stačilo len, aby vietor fúkal smerom na Tokyo (skúste evakuovať 30 miliónov ľudí). Pribudlo zopár miliónov odporcov jadrovej energetiky a priblížil sa tak aj koniec odborníkov, ktorých verejná mienka pošle na rovnaké miesto ako odborníkov na "kutranie" v kontajneroch s domovým odpadom. Obe kategórie zasviňujú svet odpadom. Tí prví ako akceptovateľné riziká, tí druhí z donútenia, vlastne ... aj prví sú nútení v záujme svojho chleba každodenného príležitostne robiť bordel, resp. zmierňovať...Automaticky kráceno

240681

30.3.2011 15:23

RE: Stratil som dôveru v odborníkov 2

updown 85.?.?.?

Reakce na 240681

Píšete, že problém je zažehnaný. Japonci však tvrdia niečo iné:

Hovorca japonskej vlády Juko Edano dnes povedal reportérom, že nevie, kedy budú mať podmienky v jadrovej elektrárni (JE) Fukušima pod kontrolou.

"Zvažovali sme rozličné opatrenia, ale v tejto etape nie sme v situácii, kedy môžeme povedať, že to budeme mať pod kontrolou do istého času," povedal na tlačovej konferencii.

http://dnes.atlas.sk/svet/azia/738311/japonske-more-je-vysoko-radioaktivne

Trochu mi to začína pripomínať nezastaviteľnú ropu v mexickom zálive..

240738

30.3.2011 21:46

2 otázky

Dr.QQ 188.?.?.?

Mám 2 otázky pre pána Bozenharda:
1.Výbuch na treťom bloku vraj rozmetal časť palivových kaziet po areáli elektrárne. Viete o tom niečo?
2.Myslíte si, že INES 5 je správne ohodnotenie havárií vo Fukušime?

240759

1.4.2011 0:08

RE: 2 otázky

Marek Bozenhard 78.?.?.?

Reakce na 240759

1. Nevím o tom nic a nepředpokládám to. Kdyby toto nastalo, došlo by téměř jistě k požárům v místech, kam by ty kazety dolétly. Nutno si uvědomit, že kazeta bez odvodu tepla zvýší svou teplotu velice rychle, začnou bouřlivě probíhat exotermické reakce pokrytí s vodou a kyslíkem za vzniku vodíku. Ani úroveň aktivity tomu nenasvědčuje. Byla by vyšší, minimálně by byl znatelný peek, což z monitorování, kterému se snad dá věrit, nevyplývá.
ad2) To je těžké, pokud se posuzují jednotlivé bloky zvlášť (jak je tomu dnes), mohla by to být 4 x 5ka. Pokud se na to ale podívám jako na jedno celé jaderné zařízení, já za sebe to vidím na 6.
Jediné, co chci dodat je to, že ta stupnice se nemůže vnímat jako lineární. Čistě za sebe (ne za SÚJB) to vidím jako "trochu lepší" 6.

240846

28.6.2014 12:49

Havárie ve Fukushimě byla naprosto zbytečná!

Fukushima 188.?.?.?

Elektrické systémy vnitřní cirkulace byly funkční. Přestaly fungovat z důvodu vybití baterií po 24 hodinách. To tam nebyl nikdo, kdo by zajistil znovu nabití baterek nějakou provizorní metodou?

Psal jsem přímo do Tepco , oslovil jsem ambasádu Japonska v Praze, kontaktoval i Okamuru a oslovil jsem i Danu Drábovou. Nikoho to nezajímalo.

Nejsem jaderný odborník, ale energetik. Takže si dost věcí pamatuji. Jsem inženýr a mnoho let jsem projektoval provozy těžké chemie. S takovou lapálií bych si poradil levou zadní a ani bych se nezapotil.

Je smutné, že se nenašel nikdo schopný mezi odborníky, kdo by dovedl takové jednoduché problémy zvládnout.

312415

Příspěvků: 20

28.03. 06:53 Satanist  SS
28.03. 23:36 el gringo  RE: SS
28.03. 08:42 sxg  Konšpiračtina
28.03. 14:57 ID  "Stoletá" voda?
28.03. 16:11 djb  RE:
28.03. 18:58 Marek Bozenhard  RE:
29.03. 08:30 kluzo  RE:
28.03. 15:20 Radek 30yearold  POHROBKOVÉ
29.03. 01:38 Václav Semerád  Radioaktivita v Čechách vůbec nemusí být z Japonska!
29.03. 03:37 Rene Bartosek  RE: Radioaktivita v Čechách vůbec nemusí být z Japonska!
07.06. 22:26 Daniela Sixtová  RE: Radioaktivita v Čechách vůbec nemusí být z Japonska!
29.03. 02:20 Soudce Lynch  Co dodat???
29.03. 05:30 Magor  Fukušima
29.03. 07:13 Saša  Radioaktivní spad v Kanadě je vpořádku dle CBC
29.03. 17:30 Dan z Piesku  Stratil som dôveru v odborníkov 1
29.03. 17:57 Dan z Piesku  RE: Stratil som dôveru v odborníkov 2
30.03. 15:23 updown  RE: Stratil som dôveru v odborníkov 2
30.03. 21:46 Dr.QQ  2 otázky
01.04. 00:08 Marek Bozenhard  RE: 2 otázky
28.06. 12:49 Fukushima  Havárie ve Fukushimě byla naprosto zbytečná!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 229