Diskuze k článku

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

Příspěvků 28

18.10.2010 7:45

To neni jen Mexiko, Mexiko je jako jeden maly priklad z mnoha zemi.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Zkuste si rici,ve kterem state byste chteli zit, kde je pokoj,neni korupce, je tam spravedlnost,lide se neokradaji a banky nemaji nad lidmi moc, nejsou tam nadnarodni spolecnosti mafianskeho tipu a podobne.
Prakticky, mne cely svet pripada,jako smecka hladovych psu, ktera se jednoho dne cela,pusti sama do sebe, jen ceka na prilezitost a pisknuti.Mimo financni krachy mame moralni,coz jde ruka v ruce,jedni nemaji co jist a druzi jedi ze zlatych taliru, jedni nemaji kam hlavu ulozit na noc a druzi speji v mnoha loznicovych palacich, jedni ,co nam kazi ,abychop pridali pracovniho usili,sami nikdy poradne nepracovali,jedni co zdrazuji vstupne na universitu na ceste za vzdelanim ,sami,vystudovali za statni penize a zdarma,jedni co se honoci delnickymi tituli a nebo ,tak zvanou politickou peci o obyvatelstvo,tak sami nemaji s delniky a obycejnymi lidmi naprosto nic spolecneho,vsichni jsou advokati,vystudovany v pravech,jez urcuji, neskutecne- enormni ceny, za sve sluzby ,jez si sami financne ohodnotili, proste mnoho hladovych,ale,pozor,oni hladovy nejsou,jen stale chteji vic na tu hromadu,co maji a vysledek je videt v mnoha statech sveta.Mexiko zapasi s dragama as dragovou valkou,tak to na prvni pohled vypada, na druhou stranu v Afganistanu hlidaji opiova pole a vedou opiovou valku proti Talibanu,ktery malem vsechna opiova-makova pole znicil, takze si pripomenme tak zvany "Zlaty trojuhelnik", ktery vedli "vzbourenci" dnes o nich nic neslysime,nebot svuj obchod predali do spravnych rukou, tak,jak by meli ucinit v Mexiku a opet bychom nic o nich neslyseli, jen proste predat obchod vedouci konkurenci,tedy silnejsimu, tam,policie a vojsko chyta mele ryby, zatimco na velkou se nikdo neodvazi se ani podivat.Jen si vzpomente z historie o opiove valce v Cine, kdo dostal konrolu nad timto obchodem,ze pozdeji britskou kralovnou byl povysen do rytirskeho stavu.V te dobe do Ciny prisla vojska ucinit "poradek" a byli to Britove,Americani,Irove.
Cinsky cisar,jez trestal tento obchod se musel vzdat kontroli nad opiem nebo mu rozsrileji palac.
First Opium War,[nb 2] was fought between the United Kingdom of Great Britain and Ireland and the Qing Dynasty of China,
He took over in March of 1839 and within two months, absolutely invulnerable to bribery and corruption, he had taken action against Chinese merchants and Western traders and shut down all the traffic in opium. He destroyed all the existing stores of opium and, victorious in his war against opium, he composed a letter to Queen Victoria of England requesting that the British cease all opium trade.
who accused Palmerston of hoisting the British flag "to protect an infamous contraband traffic." The same outrage was expressed in the pulpit and the press, in America and England, thereby encouraging Russell & Company and most other American businesses to pull out of the opium trade.

Warren Delano returned to America rich, and in 1851 settled in Newburgh, N.Y. There he eventually gave his daughter Sara in marriage to a wellborn neighbor, James Roosevelt, the father of Franklin Roosevelt. ...Automaticky kráceno

230189

18.10.2010 19:38

RE: To neni jen Mexiko, Mexiko je jako jeden maly priklad z mnoha zemi.

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 230189

A odpoved je? ... pan David Sassoon!

"Obchodníci počali platit stříbrem. Vývoz stříbra ruinoval v krátké době čínské státní finance a ochudil Čínu, takže následky pociťuje dodnes. Toto stříbro plynulo do pokladen Sassoonovy firmy, která v roce 1834 převzala monopol Východoasijské společnosti. V roce 1838 nalodil Sassoon pro Čínu ne méně než 34 tisíc beden opia, z čehož vyzískal za rok čistých 16 miliónů liber šterlinků. Tyto obchodní úspěchy vysvětlují, že David Sassoon byl nanejvýš rozhořčen, když čínský císař roku 1838 rozhodl se znemožnit obchod s opiem v Číně a žádal na vrchním dozorci anglického obchodu v Číně, aby napříště žádná anglická loď nevozila do Číny opium. Bylo mu to slíbeno, ale nezměnilo se nic, poněvadž právě Sassoonovy lodě byly "indické" a nikoli "anglické". Čínský císař dal na to popravit všechny Číňany, zúčastnivší se obchodu s opiem. Od anglického vrchního dozorce Elliota vynutil vydání 20 tisíc beden s opiem, které v Kantoně dal veřejně spálit. Tím však způsobil židovskému milionáři škodu a Sassoon volal na pomoc Londýn. Anglie vyhlásila Číně válku - a to na podnět Sassoonovy firmy. Po tříletých bojích britského loďstva proti bezbranným čínským pobřežním městům, Čína mírem v Nankingu se podrobila. Britské vojsko se chovalo za této války velmi barbarsky."
Čínskou válku odsoudil sám britský státník Gladstone jako hanebnou, nespravedlivou a Anglii poškozující.Válka přinesla Anglii velký zisk. Dostala Hongkong, dále smluvní přístavy se zvláštními právy: Šanghaj, Amoy, Kanton, Fučau a Ningpo, tedy pět nejdůležitějších čínských přístavů. Dále se jí dostalo práva k zařazování tzv. "koncesí" v četných městech. Mimoto si dala zaplatit Čínou odškodné 20 miliónů šterlinků, z čehož 3 milióny připadaly za zničené bedny opia. Dva roky po uzavření míru 1844 mohla Sassoonova firma zřídit v Číně pravidelné filiálky, které stáhly skoro všechno stříbro z Číny a tím umožnily Sassoonovi obchod se stříbrem. Elias David Sassoon přesídlil jako ředitel těchto filiálek z Bombaye do Šanghaje, kde byl tehdy prvním Židem, který tam přišel

230205

20.10.2010 13:12

RE: To neni jen Mexiko, Mexiko je jako jeden maly priklad z mnoha zemi.

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230189

>Zkuste si rici,ve kterem state byste chteli zit, kde je pokoj, neni korupce, je tam spravedlnost,lide se neokradaji a banky nemaji nad lidmi moc, nejsou tam nadnarodni spolecnosti mafianskeho tipu a podobne.
To je nesmyslný idealismus - nic na světě není dokonalé. LIDÉ nejsou dokonalí, tak proto! Na tom vadném předpokladu o dokonalém, převychovaném "novém člověku" krachnul už komunismus. Není třeba to opakovat.

Mně se hodně líbí Norsko (škoda, že není jižněji). A i když Švýcarsko stále víc uhýbá EU, také docela ujde.

Ale jak vidět, jde o řídké výjimky. Nějaké ujeté fantazie, že se na světě můžou mít všichni dobře, jsou téměř psychiatrickou diagnózou, pokud pocházejí od dospělého člověka. -Jednak ne všichni jsou stejně snaživí, a hlavně ne všichni se narodí stejně schopní... a také podmínky nemají pochopitelně stejné. Jasně z toho pak plyne přirozená NEROVNOST, ačkoliv někdo zlomyslný naočkoval do hlav plebsu ideál o rovnosti a "právu" na to, mít se dobře. -Je to lež.
Logicky platí, že aby se měl někdo líp, musí se mít jiný hůř. Je to možná kruté, ale je to tak.

230311

21.10.2010 14:21

RE: To neni jen Mexiko, Mexiko je jako jeden maly priklad z mnoha zemi.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 230311

Necitim se k tomu,abych Vam skodolibe zkazil Vas sen o Norsku,ale z poslednich zprav ,jsem vyrozumel,ze tam zadna bozska atmosfera neni,jako ve zbytku Evropy.Dochazi tam ke znasilneni krestanskych zen a omluvou nasilniku je to,ze, kdyby tyto zeny nosili Burka, tak by ke znasilneni nedoslo, myslim,ze pri nejmensim je treba se zamyslet nad touto obranou nasilniku,jez jsou"narodnimi hosty teto zeme".Jak to vypada,tak mnohe veci v Evrope jsou postaveny na hlavu,vzhuru nohama,a nasi vsemozni politici k tomu vsemu mlci a nebo delaji,jakoby se takove veci ani nestaly,stezovat si,znamena byt obvinen, ze jste rasista.Dnesnim svete je velmi tezke pro "domorodce' odhadnout,co je spravne a co ne a nebo,co si muze dovolit a co ne a vubec, zdali vubec ma nejaka prava v te zemi ve ktere zije. mnoho narodu Evropy pokud si nenechaji vsechno libit od nove prichozich se dostavaji do posice velkeho konfliktu obhajit sva domaci prava na rozdil od svych politiku,kteri jsou doma,tam,kdejim vice plati, ti se zcela prevtelili do politiky jedne svetove vlady a pokud tam dostanou svou zidli,tak je nezajima,kam to vsechno povede.Takze, stale trva otazka ,kde byste chtel zit v klidu a pokoji a bezpecne se svou rodinou a se svymi detmi,aby Vase dcera nebyla znasilnena protoze nosi minisukne a Vase zena,protoze ma velky vystrich, tak,jak muzem vyrozumet z chovani pristehovalcu, nezakonnych exulantu,jez si osvojuji dat sve zakony nad zakony hostitelske zeme.Takove zakony ,muzou vest k vyhlazeni puvodnich obyvatel.Zakon,necelych 0.8 % svetove populace byl privtelen do americkeho zakonodarstvi pro 98% krestanskych obyvatel,posudte sami,co si president Bush podepsal ,nez se odvalil na vice ,jak 1000akru pozemku ranch v Chile.
NOAHIDE LAWS AND THE NWO
NOAHIDE LAWS AND DECAPITATION FOR CONFESSING JESUS IS LORD "IT IS IN FACT, THE LUBAVITCH JEWISH MOVEMENT OF WHICH THE NWO IS BASED" http://www.thewatcherfiles.com/noahide_laws ...

www.thewatcherfiles.com/noahide_laws.html ·
NOAHIDE LAWS AND DECAPITATION FOR CONFESSING JESUS IS LORD
Under the Talmud's counterfeit Noahide Laws, the worship of Jesus is forbidden under penalty of death, since such worship of Christ is condemned by Judaism as idolatry. Meanwhile various forms of incest are permitted under the Talmudic understanding of the Noahide code. (Enziklopediya Talmudit, note 1, pp. 351-352).

The Talmud also states the penalty for disobedience: "One additional element of greater severity is that violation of any one of the seven laws subjects the Noahide to capital punishment by decapitation. (Sanh. 57A)"
Jen pro prehled,sousedni Svedsko vyhlasilo mezinarodni den holocaustu a tak bychom mohli pokracovat se seznamem zemi,kde neuznani holocaustu je kriminalnim cinem, naproti tomu,obeti 60 milionu krestanu nestoji ani za rec.Miliony obeti hladomu Ukrajiny nikomu nic nerika,tak,jak Solzenicin poukazuje ,ze dusledkem cizi invase 100 milionu pravoslavnych Rusu bylo vyvrazdeno.Evropa dnes stoji ve stejne posici,jako Rusko pred rijnovou revoluci.Takze, mam dojem,ze neni mista,kde by clovek mohl zit v klidu, b...Automaticky kráceno

230429

19.10.2010 2:31

Drogy a stát.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Aby šlo na něčem skutečně uělat vejvar je potřeba omezit obchod buď licencemi nebo ještě lépe nějakou komoditu zákazat. Ale zákaz tvrdých drog jistě souvisí i s destrukcí společnosti, není divu, že se to čínskému císaři nelíbilo. Tehdy šlo pomocí kanónu překonat odpor. Šlo přece o destrukci někde daleko. Svět se nám v drogách poněkud zglobalizoval.

Zapád si svého démona drog vyvolal sám. Dokud bude existovat prostor na enormní nelegalní zisk, vždy se najde někdo, kdo ho vyplní. Obvzlášť ve zbídačených zemích nebude problém zaplnit řady. Nezaleží na počtu mrtvých, protože lidský život má v zemích třetího světa "realavně nízkou hodnotu". Toto je odporně cynické, ale zároveň krutě pravdivé.

Dále, kdo všechno na drogách profituje? Pouze mafie? Co banky? Farmaceutické koncerny? Ať si každý odpoví sám del svého rozumu. Nemluvě o politice, DEA honila dealery v USA, a eskadry smrti ve Salvadoru a jinde procházeli výcvikem a čímpak se kromě závazku do budoucna platilo za pomoc a výzbroj? Tady si pustil ústa na špacír afgánský poslanec. To si na Západě politik nedovolí, ono není divu, že Afgánistán je hrobem imperíí. Afgánci podle všeho netrpí "civilizačními chorobami páteře."
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

Tady šoupnu ještě snahu zakázat přírodní produkty z WM Magazínu. Nevěřím, že lidi udělají něco, aby tato zablokovali legislativu. Ale možná naivně doufám, že jim po vymytí mozku zbylo tolik zdravého rozumu, aby takovou legislativu masově nerespektovali. Pokud to projde, tak hluboce defensivní opatření na hranicích typu kulometná hnízda a bezpilotní letouny nebudou stačit. To bude najednou díky lidské blbosti a nenažranosti nových komodit na kšeft. Jak zabránit výskytu bylin typu kopřiva nebo heřmánek v přírodě mi je taky záhadou. Bohudík, byliny nerostou na základě "moudrosti" byrokratů a vychcanejch hajzlíku, ale řídí se přírodními podmínkami.
http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=z-eu-...

230215

19.10.2010 11:38

RE: Drogy a stát.

Saša 204.?.?.?

Reakce na 230215

Ke směrníkům pana Bartoška:
Když byl u moci Talibán, dokázal hravě výrobu opia téměř zlikvidovat. To byl zřejmě jeho hlavní zločin - všechny ostatní zdůvodnění invaze - včetně 911 - jsou jen beletristický doprovod pro důvěřivé a naivní. Moc dnes patří tomu, kdo má v ruce media - ale to je jiná kapitola.

K samostudiu - http://cs.wikipedia.org/wiki/Heroin
Od 1. dubna 2011 bude užívání prakticky všech léčivých bylin v Evropské unii ilegální.
-----------

Lidstvo nezná lepší systém než kapitalismus využívající přirozené lidské shánčlivosti. On se nám ten systém vyvinul do uznávání jediného Boha mamonu bez rozdílu tak zvaného náboženství a jakékoli morálky. Vždyť my ten chudý Afghánistán dobijeme, vyděláme na válce a podruhé na získané zemi a lidech. Zámožní vždy vydělali na shánčlivosti a jejich krkavost musila a je nutně větší než drtivé většiny (99% ostatních). To není závist, ale korporace a (v US méně než 1% obyvatel) vlastní a „vydělává“ více než ta drtivá většina (přes 99%) a jsou téměř nezdaněni. Rozdíl mezi velmi zámožným 1% vzrůstá. V našem systému totiž „musí“ vše být procentuální (pro tu drtivou menšinu), malý podnikatel daním neunikne, ale velký by zaostával za ostatními.

Pro zvýšení zisku musí být důchodový věk zaměstnanců prodloužen, bez ohledu na to, že 25% mladistvých je nezaměstnaných. Francie je ochromena stávkami, což se z českého tisku téměř nedozvíte.. President Sarkozy opakovaně řekl, že neustoupí ze svého plánu na zvýšení minimálního věku odchodu do důchodu z 60 na 62 let. Proti vládě Sarkozyho 71% občanů Francie stávkuje a dle New York Times se Sarkozyho „vítězství“ nemusí vyplatit.

230238

19.10.2010 15:08

RE: Drogy a stát.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 230238

Vás trápí to 1% zámožných. Mně zase trápí těch 99% ostatních, pane Sašo. Proč?

Neustále zde čtu o strašlivém drancování této planety, blížícím se oilpeaku, nedostatku potravin, vody, energií, ... O záplavě odpadků, nadprodukci CO2, zbytečném převážení surovin a zboží mezi kontinenty. Otázka zní. Ty miliardy barelů ropy, hory transportovaných surovin, plodin, potravin, zboží, dřeva z vydrancovaných deštných pralesů, ...? To všechno spotřebují ti bohatí? Nebo spíše těch 99% zbylých? Co myslíte?

Co by se stalo, kdyby se do rukou té nemajetné menšiny dostalo ještě více bohatství? Myslíte, že by pak prostí lidé žili skromněji? Méně by (jen pro nesmyslné zážitky) létali po celém světě a zpět? Popíjeli by méně alkoholu? Myslíte, že by méně mrhali potravinami, energiemi, časem? A o to usilovněji pracovali? ... Moje zkušenost říká, že rozhodně ne.

A tak stále znovu a znovu žasnu. Proč i vzdělaní a zkušení lidé jako Vy touží po tom, aby se více bohatství (moci, zdrojů, peněz) dostalo k užití prostým lidem. Opravdu soudíte, že rostoucího bezduchého konzumu je na této planetě málo? Přejete si jej ještě znásobit? Nebo snad myslíte, že by náhlý příliv bohatství učinil z mas konzumentů osvícené investory? Proč a jak? Uměl byste prosím svůj postoj nějak racionálně vysvětlit? Děkuji [smích]

230246

19.10.2010 16:45

RE: Drogy a stát.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 230246

OT.
Vojtěchu, vyštrachal jsem ten starý email a poslal, na " vojta49apear@atlas.cz ", ale vrátil se "Mail Delivery System... atd." Čím to?
Had.

230252

19.10.2010 17:50

RE: na OT

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 230252

Pane Hade, ta správná adresa je pouze apear@atlas.cz.

230256

19.10.2010 18:00

RE: na OT

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 230256

Aha, tak jsem to trochu "zvojtil", [smích] ale už to sviští éterem

230257

19.10.2010 17:46

RE: Drogy a stát - oprava

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 230246

Ve druhém odstavci má být samozřejmě místo "do rukou té nemajetné menšiny" formulace "do rukou té nemajetné většiny". Omlouvám se.

230255

20.10.2010 0:32

RE: Drogy a stát.

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230246

Excelentní úvaha. Díky. A zdravím!

230272

20.10.2010 7:10

RE: Drogy a stát.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230246

Oni ti bohati to delaji stylem abychom na nich byli zavisli. Vy jste slizky jak had. Vysvetlete mi vselijake kvoty a omezeni, Vy osobne nemate ani paru o byznysu. Pouze slizon. Zasnete , ale potom se nechte prebalit. Ja zasnu nad tim ze nemuzu prodat litr mlika, ze nemuzu pestovat slepic kolik chcu. Zasnu nad tim ze muj vladni ma duchod aniz by nekdu neco vytvoril.Jake bohatstvi , tu se jedna o solidni preziti. A pane Stwora je to osobni , ale pravdive. Diky takym zasranym Vojtum je svet jaky je. Doufam ze to pustite.

230274

20.10.2010 12:57

RE: Drogy a stát.

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230274

On je podle vás slizoň, vy jste dle jiných zase uřvaná, nenávistná a zřejmě zakomplexovaná socka, která má neustálý pocit křivdy. Máte vadnou představu, že vytvořit hodnoty jde jen rukama (chovem krav a slepic), a nechápete, že je třeba i někoho, kdo řídí. A nejen že je nechápete, ale nenávidíte každého, kdo je výš. Dokonalý prototyp proletáře. Ale nic z toho, co napsal, vás neopravňuje nazývat Vojtu "zasraným".
I tělo má hlavu/mozek a ruce. Ruce makají, zatímco mozek se lopaty nebo vidlí nedotýká. A je to tak správné a funkční, už po desetitisíce let. Možná ruce prskají, když se má pracovat pod vedením mozku, když se dělají mozoly atd. Ale systém těla jako takový je funkční -přežije. Anebo ne -třeba když ruce neživí celé tělo, vč. poměrně náročného mozku (20% spotřeby). Stejně i v lidské společností. Platí to v malém i ve velkém.
>tu se jedna o solidni preziti
Každý nemůže být bohatý... mít se dobře. Každý úd nemůže být sám pánem, mozkem. Rovnost NEEXISTUJE -to je nutno si uvědomit, a některým je třeba to namlátit do hlavy, když sami nedokážou chápat přirozenou nerovnost všech. Platí to i z objektivních důvodů (zdroje), což právě Vojta popsal. Na tom není nic slizkého - to je suchá realita.
Dostal jsem dnes mail. Jde o údajný rozhovor mezi prvním ministrem Mazarinem a ministrem financí Colbertem, za Ludvíka XIV -možná pro někoho frustrující zjištění, ALE TAK TO JE!

Colbert: Když se jedná o to, kde sehnat peníze, nastává moment, kdy pouhé čachrování už nestačí. Byl bych rád, kdyby mi pan kardinál vysvětlil, jak přijít k dalším penězům, když jsme už zadlužení po krk.
Mazarin: Když je člověk obyčejný smrtelník, jde do vězení. Ale se státem je to jiné!!! Stát nemůžeme zavřít do vězení. Vrší další a další dluhy. Tak to dělají všechny státy.
Colbert: Opravdu??? Myslíte??? Nicméně, potřebujeme peníze!!! A jak je sehnat, když už máme všechny myslitelné daně???
Mazarin: Tak vytvoříme další.
Colbert: Nemůžeme zatížit chudé více než už jsou!!!
Mazarin: Ano, to je nemožné.
Colbert: Tak tedy bohaté?
Mazarin: Bohaté také ne. Ti už by nemohli víc utrácet. Jeden bohatý, který utrácí, živí stovky chudých.
Colbert: Tak jak to uděláme?
Mazarin: Colberte, ty mudruješ jak nočník pod zadkem nemocného. Je obrovské množství lidí, kteří jsou někde mezi tím -ani chudí, ani bohatí! Ti, kteří pracují, sní, že zbohatnou a nechtějí být chudí. A ty musíme pumpnout. Čím víc jim sebereš, tím víc pracují, aby si to vynahradili. Je to nevyčerpatelná studnice.


Takže nemají se zle chudí -líní a neschopní jsou dotováni, aby se nebouřili a nebyli destruktivním elementem pro společnost. Ti opravdu bohatí si zajistí svými prostředky a vlivem ochranu (a dávají skrze utrácení práci jiným). Celé to má na hrbu ambiciózní střední třída. Za pravicové i za levicové vlády.

230309

24.10.2010 17:18

RE: Drogy a stát.

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230309

tmo, proč by nemohl chovat víc slepic a prodávat čestvé mléko? Jste na hlavu nebo co? Proč ho nazýváte sockou, když se snaží podnikat, ale vládnoucí svině mu to nedovolí? [bliji]

230791

24.10.2010 21:08

RE: Drogy a stát.

dub 94.?.?.?

Reakce na 230791

nerozčilujte se. tihle zamindrákovaní genossen si musí najít nenávist ve všem. socka je pro ně každý s mozkem, stejně tak je tomu u označování za antisemitu a další.
tahle vypatlaná hovada neumí nic, jen papouškovat stranou a vládou nařízená hesla, aby zaznamenali modrý puntík a šéf na ně pohlížel blahoskloně[smích]

a jak víte, blby je nejlepší ignorovat.

230818

20.10.2010 10:30

RE: Drogy a stát.

Saša 204.?.?.?

Reakce na 230246

Pane Vojto, budete se divit, mě rovněž trápí těch 99% ostatních; a když se dívám na tu bídu kolem sebe, možná patřím spíš k tomu jednomu ze sta, k těm zazobanějším. Vznosně se říká, že ta většina (99% !) nemá stejnou ctižádost, postrádá maximální krkavost a „demokraticky“ se spokojí s málem. Nenabízím řešení, usilovnou prací se zabývá pouze ta drtivá většina nás relativně chudých s naivní představou bezstarostného stáří. Chtivost je v lidské povaze a s jídlem roste chuť, nic s tím nenaděláme. Se zámožností chtivost stoupá a chudák se s Vámi pane Vojto o večeři rozdělí, pan kníže ne! Pokud rozumíte anglicky, poslechněte si velmi krátké video http://www.lcurve.org/LCurveVideo.htm . Nějaké promile (není to ani půl procenta, v US údajně pouhých 400 rodin!) na samém vrchu grafu ve tvaru L vládne naším světem. Horizontální linka (toho L) představuje přes 99% obyvatel neb rozdíl mezi jejich majetkem a příjmy je rozdíl relativně malý, vertikální představuje příjmy necelého procenta. Nejedná se o milionové příjmy v korunách, to jsou stále pracující chudáci patřící k většině. Je to z USA, v jiných zemích to bude jen trochu jiné a v jiném měřítku. Peníze jsou moc a to jsou lidé kácející vaše pralesy pro zisk, podporující války, zvýšení důchodového věku a bez veškeré morální odpovědnosti. Nezáleží na vládě dne ani jejím typu (levá nebo pravá), každého lze koupit. Nic s tím nenaděláme, pane Vojto, prostý člověk naivně věří, že může vyhrát tvrdou prací v loterii, vychcanější zas doufá, že ho zaplatí voliči a lobbisté podruhé a nejzámožnější ze zámožných dávají příkazy, aby jejich lidi tahali za nitě marionet (to jsou loutky).

Optimizmus je způsobený nedostatkem informací [mrknutí jedním okem]

230296

21.10.2010 14:20

RE: Drogy a stát.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 230296

Nejspíš jsem se vyjádřil nesrozumitelně, pane Sašo. Já se vůbec nepřu o Vámi kritizovaný stav rozdělování společenského bohatství. Věřím i Vašemu videu a jím popisované L-křivce. Medián příjmů v USA je tam uváděn tuším ve výši 40.000 USD ročně.

Vy tento stav shledáváte nepřijatelným. Z důvodů, kdy menšina bohatých brání drtivé většině ostatních promrhat veškeré společenské bohatsví. Za pochybné materiální požitky, radovánky či "adrenalinové" zážitky. Namísto zbytečného plýtvání vytvářejí bohatí kapitál, za nějž je budována infrastruktura země. Sebevětší skupina průměrných občanů by nikdy nedokázala ufinancovat stavbu jederné elektrárny, nového letiště, továrny, ropné plošiny, ... Oni by se dokonce na podobném projektu nedokázali ani shodnout.

S dovolením svou otázku zkonkretizuji. Byl byste spokojen, kdyby bylo těm nejbohatším lidem v USA zestátněno 99% jejich majetku a z jeho výnosů by se uměle zvýšily příjmy zbývajících 99% amerických občanů tak, aby se medián posunul na dvojnásobek jeho současné výše? Zkusil byste odhadnout dopad takového opatření? Kam by v takovém případě pokročily USA za 5, 10 či 15 let?

230428

23.10.2010 21:30

RE: Drogy a stát.

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 230428

>S dovolením svou otázku zkonkretizuji. Byl byste spokojen,
>kdyby bylo těm nejbohatším lidem v USA zestátněno 99% jejich
>majetku a z jeho výnosů by se uměle zvýšily příjmy
>zbývajících 99% amerických občanů tak, aby se medián
>posunul na dvojnásobek jeho současné výše? Zkusil byste
>odhadnout dopad takového opatření? Kam by v takovém
>případě pokročily USA za 5, 10 či 15 let?
Proč tak drasticky? Nestačilo by, aby byla nějaká míra nažranosti těch superbohatých? Ale kdo by ji stanovil, že, když zákony a pravidla určují ti superbohatí, že? A kam by jako měly USA pokročit? Vždyť toho stavu, kdy pracující Američan byl reálnou hodnotou svého platu na dvojnásobku, už bylo dosaženo. Teď už to jde od deseti k pěti. Zkusil jste si zjistit co si mohl dovolit průměrný Američan za svůj průměrný plat před dvaceti lety a co nyní? Ceny téměř všeho několikanásobné a platy tzv. pracující třídy téměř stejné. To proboha nevidíte, že ty pomyslné nůžky propasti mezi superbohatými a obyčejným pracujícím se čím dál víc rozevírají? Kam až si přejete aby to dospělo? To je vám to stále málo?

230708

19.10.2010 5:59

Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Ted, zacinaji nekteri byrokrati poznavat,ze se neco spatneho deje,ze totiz dragy zacinaji globalne pracovat na lidske populaci,bud nezakonne z ulice a nebo na predpis od doktora, neni uz vubec ridke vysetrovani,ze dragy maji deti i v narodnich skolach, v rodinach se uz deti priotravili dragama rodicu, proste,svet "pojede na dragach".Jedny dragy,aby mladez neprisla do jineho stavu,druhe dragy,aby potratily pokud, uz jsou v jinem stavu, dragy na depresy, dragy na vsechno,treba,kdyz jdete na disko,bez drag,se mladez uz nemuze pobavit.Zda se mi,ze clovek,jako takovy se stava vlastni obeti diky lenosti myslet a s tim souvisejici hlouposti,kde je tak vytrubovan inteligence, v politickych stranach a nebo expertu na zivot a nebo filosofu, nevim!Z mnohych skol vychazi silenci na dragach, nebo na dragach zcela zavislych,nez normalni mladez,policie si nevi rady,bitky na noze, poulicni bitky nejsou vzacnosti.
http://www.kawther.info/wpr/2010/10/18/organized-crime-has-ballooned-to-global-proportions
Organized Crime has Ballooned to Global Proportions
During a press conference held at the UN office in Vienna, Yury Fedotov stated that the drug trafficking continues to be the most lucrative line of business for criminals. As UNODC reported in its 2010 transnational organized crime threat assessment, Cocaine trafficked from the Andean region to North America and Europe is worth $72 billion annually, and Heroin trafficked from Afghanistan to Europe has a street value of $33 billion.
Reseni nemoralnosti,je nahrazeno financni nemoralnostiA drug addict has become the first man in Britain to take part in a controversial project which saw him get cash to be sterilised.
She watched the children struggle with the addiction passed on to them by their mother.
"I got very angry about the damage that these drugs do to these children," she said on the programme.
Vložený obrázekBezmocnost byrokratu, na svetove problemy,prijmem jeste vetsi pocet byrokratu do vsemoznych kancelari,na nic a na vsechno.
V Sjednocenych Arabskych Statech soud uznal,ze muz -manzel muze fysicky potrestat zenu a dite,pokud jim neudela viditelne zraneni, to je dnes,pro krestansky svet kriminalni precin,ktery by mohl ohrozit elitu sveta v dnesnim a budoucim ovladani dalsi generace a obchod s dragama by tim znacne utrpel, jak by k tomu prisli vsichni ti experti na "vedeni rodin".
Islamic court in the United Arab Emirates has ruled.
The astonishing legal ruling gives all husbands and fathers in the ultra-rich Gulf state the 'right to discipline' female family members if they have first attempted reconciliation.

Jedini,kdo maji budoucnost do pristich dnu ,jsou ty zaostaly zeme,zeme tretiho sveta,zatimco moderni a pokrokovez eme plne demokracie a svobody na ty hodnoty vyhynou.
Nasi vnukove a pravnuci budou "zambi"zcela zavisly na dragach, jez zotroci celou krestanskou civilisaci, pod vedenim "Sassoonu" vseho druhu, proste,musime vyhnit sami o sobe.

230217

19.10.2010 10:08

RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 230217

Jak je možné, že jsme při obrovském nárůstu vzdělaných lidí došli až sem? Osobně si myslím,že demoralizace společnosti je skrytý program. Nakonec i soudruh Lenin měl znalosti jak nejsnáze ovládnout společnost. Jak sám říkal: Nejprve musíme zničit morálku a společnost nám spadna do klína jako zralé ovoce.
A také víme,kde a kým byl soudruh Lenin vyškolen.

Trvalý, stále probíhající program ničení morálních hodnot jde vidět na destruktivním vývoji pornografie,nárůstu drogově závislých a s tím spojený nárůst kriminality všeho druhu. Z této kriminality je nejúděsnější sexuální násilí na dětech. Védy popisují takovéto úpadkové civilizace, které existovaly již před naší civilizací a byly zničeny.

Dokonalá civilizace je civilizací átmy neboli samotné duše. Civilizovaný člověk holdující smyslovému požitku se nachází na úrovni zvířat,protože zvířata se nedokážou pozvednout nad úroveň smyslové činnosti. Nad smysly stojí mysl. Civilizace mentální spekulace však také není dokonalým stupněm života, protože nad myslí je inteligence a v Bhagavad-gítě se můžeme dočíst o intelektuální civilizaci. Védská literatura poskytuje různé pokyny pro různé druhy civilizace, a to jak civilizaci smyslovou, mentální či intelektuální, tak pro civilzaci samotné duše. Bhagavad-gíta se především obrací k lidské inteligenci a vede člověka na cestu civilizace duše. Tato civilizace Boha zavrhla, jeho majestát používá pouze k populistickým politickým cílům. Zrovna tak nevěří v existenci duše a reinkarnaci. Lidská bytost je ve styku s hmotou již od nepaměti. Toto ztotožňování se s hmotou se nazývá hrdaya-granthi, postihuje všechny podmíněné duše a utahuje se nadměrnou zálibou v sexu. Duše je věčná, ale fyzické tělo nikoli. Ke svým činnostem potřebujeme tělo-nemůžeme jednat bez těla, bez smyslových orgánů. Lidé se však neptají, zda je možné mít věčné tělo. Naopat vyhledávají smyslový požitek, ale tento smyslový požitek není věčný. Chtějí tedy něco, čeho by si mohli užívat věčně, ale nevědí, jak takové dokonalosti dosáhnout.

230227

19.10.2010 23:15

RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 230227

Moc hezky vyjadreno pane quido2.

Je to presne tak jak pisete,a dokud nedojde k vyraznemu posunu v lidskem mysleni,neni sance na zlepseni soucasneho stavu sveta.Je potreba pozmenit sve hodnoty.Nektere civilizace tohle vedeli,nektere ne.A pak zde byli taktez jedinci,kteri se snazili lidem ukazat cestu (napr.Jezis).K celkovemu posunu v mysleni je ale potreba aby doslo prave u tech 99% na ktere poukazoval Vojta49,a ne u 1% elity.Ta zmizi sama,jakmile lide zacnou uznavat jine hodnoty,a prestanou se honit za zlatymi pozlatky.

230268

19.10.2010 23:56

RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230227

Vynikající. Souhlasím.
K následujícímu mám ješt trošku jiné vysvětlení:
>Jak je možné, že jsme při obrovském nárůstu vzdělaných lidí došli až sem?
Protože jde o pseudovzdělanost. Dnešní vysokoškoláci sotva dosahují vzdělání někdejších středoškoláků (s výjimkou nejdražších elitních škol). S opravdu široce/klasicky vzdělanými lidmi z dob Rakouska-Uherska dnešní "vzdělanci" nemají nic společného -sotva obsáhnou úzký výsek jednoho oboru, v jiných oborech kulhají na jednu nohu a v polovině na obě už půl roku po zkoušce. Pak sice vědí, jak naprogramovat nějaký úzce využitelný program, ale nemají ani ponětí o filosofii, morálce, základních náboženských pojmech, historii, přírodních vědách, jazycích (mimo angličtiny)... tápou, shánějí cosi po internetu, sami sebe pokládají za výjimečně nadané myslitele/filosofy, a přitom jsou to jen chudáci, zmrzačení "moderním" školstvím/vzdělávacím systémem. Absence základů morálky pak spěje k mylnému dojmu, že jsou sami sobě pánem, bohem, středobodem světa... a podle nich se relativně hodnotí a odvozuje vše ostatní a všichni ostatní. a pokud nevyhovují, stanou se obětí jeho arogance a tupounské agresivity. Z toho plyne problém ve vztazích lidí navzájem, a zvlášť tragicky ve vztazích mužů a žen. Manželství jsou výjimkou, když tak na zkoušku, nezávazně, bez úcty (protože přece není za co)... nic nemusím... nechceš? -tak běž, najde se jiný, jiná. Jen účelové spojenectví, nikoliv partnerství v dobrém i zlém, vzájemná opora. A do tohoto se rodí to málo z 1,3 dítěte na pár... takže z dětí vyrůstají ještě větší mrzáci, s pokřiveným pohledem na věci, díky příkladu (a jiný nemají). -Kam to asi může pokračovat? Myslím že ke katastrofě a restartu... znovu-přiklonění se k víře, ale poctivě. Bez zpupnosti, že my "moderní" víme lépe, co je pro nás dobré, kam patří žena, kam dítě...

230269

20.10.2010 0:26

RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 230269

Velice spravna poznamka,uroven vzdelavani a skolstvi natolik upada,ze je to jiz do oci bijici.
"pseudovzdělanost" - lepsi vyraz bych jen tezko hledal

230271

20.10.2010 10:59

RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 230269

Kam až to může pokračovat?

To se odvíjí od karmy světového společenství lidských bytostí. To jsou právě ty pověstné boží mlýny, které melou pomalu ale nezadržitelně. Zákony Boha se řídí i příroda. Materialističtí vědci dochází k úžasným výsledkům při odhalování přírodních zákonů, avšak neví kdo tyto zákony stvořil. Slepá příroda to jistě nebyla. Nakonec i příroda pracuje pod dohledem Všemocného Boha, skrze jeho nesčetné energie a zákony. Proto tedy-pokud si to tato současná civilizace zaslouží, nebude zničena a najde schůdnou cestu. Předzvěst této schůdné cesty lze v současné době vidět v trojatranném jednání Ruska, Německa a Francie. Proti tomuto vývoji bude jistě Usrael a Velká Británie.

Pokud se jedná o vzdělání současné generace- máte jistě pravdu. Kvalita vzdělání a především etika a s tím spojené charakterové vlastnosti, jako je milostivost a pravdivost, začala upadat po rozpadu Rakousko -Uherska. Revoluční avantgarda zdevastovala a dodnes devastuje vše, co činí člověka člověkem.Americký revolucionář J.Pubin rozměry této devastace vyjádřil takto: Smíchali jsme mladost, hudbu, sex, narkotika a duch buřičství se zrádcovstvím a takovéto kombinaci nelze odolot. Výsledky jdou vidět i v současné době. Jedna třetina důchoců v ČR byla vystavena násilí, fyzickému, nebo psychickému. Nárůst kriminality v ČR proti roku 1938 je padesátinásobný. Narůstá i počet drogově závislých a co je úděsné, jsou páchány hrozné zločiny na dětem. Množí se i únosy dětí. Studenti nosí do škol zbraně, množí se i případy vražd spolužáků. Na některých amerických školách je nutná stálá přítomnost policie. Negativ, které neustále narůstají a prorůstají současnou lidskou společnost je již tolik, že je narušena rovnováha. Takže, jak říkáte, musí dojít k restartu.

Tímto také zdravím pana Martina 300 a děkuji mu za příspěvek.

230300

20.10.2010 22:20

RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230227

jak to říct? Nevědomě jsme se vyšlechtili k zániku [smích] [pláč]

230361

23.10.2010 20:28

RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 230227

Jak je to možné, pane Quido? Podle mého je to tím, že náš svět řídí sociopati - jinak taky "hadi v obleku, zmrdi, deprivanti". Jsou to lidi, kteří neznávají práva druhých, nějaká pravidla lidského spolužití jsou jim k smíchu.
Jejich základním krédem je :
"Svět se skládá z dárců a příjemců, dravců a kořisti a jen hlupák nevyužije slabosti (důvěřivosti) jiných".
Nastavují tedy společenská pravidla tak, aby vyhovovala jim. A tlučou ostatním do hlavy, že je to tak spávné a dokonce přirozené, protože takové chování má člověk "v krvi".

230700

26.10.2010 16:22

RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 230700

Nemám tady zařízení, které mě upozorňuje na dotazy. Váš příspěvek jsem objevil dodatečně.

Paní Lin. Nevysychající pramen poznání je ve Vedách. Nelze ani přiblížit mnohá témata, nebo lépe příčiny hmotného uvěznění, ve kterém se současná civilizace nalézá. V současné době se společnost nachází ve velmi nebezpečné době, protože je narušena rovnováha dobra a zla. Poznání, které podmíněná duše (a to je nejméně 99% obyvatel této planety) získá mentální spekulací-ať je sebemocnější-je vždy nedokonalé, aby se mohlo přiblížit k Absolutní pravdě. A bez tohoto poznání není možné zavést spravedlivý společenský řád. Neboť, dokud jednáme pro vlastní smyslový požitek, jsme stále plní úzkostí. To je rozdíl mezi běžným vědomím a vědomím Boha v nás.

231047

Příspěvků: 28

18.10. 07:45 Robert Nohejl  To neni jen Mexiko, Mexiko je jako jeden maly priklad z mnoha zemi.
18.10. 19:38 KILLROY  RE: To neni jen Mexiko, Mexiko je jako jeden maly priklad z mnoha zemi.
20.10. 13:12 tmo  RE: To neni jen Mexiko, Mexiko je jako jeden maly priklad z mnoha zemi.
21.10. 14:21 Robert Nohejl  RE: To neni jen Mexiko, Mexiko je jako jeden maly priklad z mnoha zemi.
19.10. 02:31 Rene Bartosek  Drogy a stát.
19.10. 11:38 Saša  RE: Drogy a stát.
19.10. 15:08 Vojta49  RE: Drogy a stát.
19.10. 16:45  RE: Drogy a stát.
19.10. 17:50 Vojta49  RE: na OT
19.10. 18:00  RE: na OT
19.10. 17:46 Vojta49  RE: Drogy a stát - oprava
20.10. 00:32 tmo  RE: Drogy a stát.
20.10. 07:10  RE: Drogy a stát.
20.10. 12:57 tmo  RE: Drogy a stát.
24.10. 17:18 Jarmila  RE: Drogy a stát.
24.10. 21:08 dub  RE: Drogy a stát.
20.10. 10:30 Saša  RE: Drogy a stát.
21.10. 14:20 Vojta49  RE: Drogy a stát.
23.10. 21:30 jen tak  RE: Drogy a stát.
19.10. 05:59 Robert Nohejl  Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.
19.10. 10:08 quido2  RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.
19.10. 23:15 Martin300  RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.
19.10. 23:56  RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.
20.10. 00:26 Martin300  RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.
20.10. 10:59 quido2  RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.
20.10. 22:20 mazz  RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.
23.10. 20:28 Lin  RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.
26.10. 16:22 quido2  RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 109