Diskuze k článku

Plné znění projevu íránského prezidenta Ahmadínežáda před VS OSN 13. října 2010

Příspěvků 88

14.10.2010 0:25

A este by ste mali odcitovat

Osel 213.?.?.?

niektory Kaddafiho prejav na temu ludskych prav, nech sa poucime[smích]

Tak ako Sartre svojho casu natolko nenavidel Zapad, ze radsej pisal oslavne ody na Stalina a Velkeho Maa, tak dnes ini (ale rovnako zaslepeni)ludia rovnako neopodstatnene upadaju do vytrzenia z prejavov nejakeho obskurneho diktatora... len zato, ze nie su spokojni s realitou, v ktorej ziju.

A este predtym, ako mi tu zacne niekto vysvetlovat aky osvieteny rezim tam vladne, tak uvediem vopred: pre mna plati len jedno kriterium, a to nie pekne recicky, ale ze na co je nasmerovana ostraha hranic: aby zabranila emigracii ci imigracii?

229957

14.10.2010 0:53

RE: A este by ste mali odcitovat

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 229957

Milý Osle,

uveřejnil jsem to, protože to masmédia uveřejnit "zapomněla" a myslím, že by lidi měli číst to i ono a sami si utvořit názor.

229959

14.10.2010 1:00

RE: A este by ste mali odcitovat

Andrew Siddur 62.?.?.?

Reakce na 229957

Jak máte to "kritérium" nastavené, je zřejmé. (Protože z vašeho příspěvku je patrné, že žijete na bratislavském sídlišti nebo v Izraeli.)

„Z živého pramene pij tisíc doušků, a přesto zemřeš, pokud nemáš lásku.“

„Žena je odrazem Boží krásy a zdrojem lásky a péče. Je strážkyní čistoty a znamenitosti společnosti.“

„Při vytváření světa plného čistoty, bezpečí a prosperity nejsou lidé soupeři, ale společníci.“


Občas mě přepadne myšlenka, že není žádný Ahmadínežád, že to jen AIPAC píše projevy pro člověka takového jména, který je pak občas přednese odcházející audienci, aby byla na tom světě nějaká legrace.
Ale ruku na srdce, tohle musel napsat někdo normální. Snad Ahmadínežád.

229960

14.10.2010 9:33

RE: A este by ste mali odcitovat

Osel 213.?.?.?

Reakce na 229960

Ak aj ini tak povrchne posudzuju vsetko co sa tu pise, ako vy moj pobyt, tak sa nedivim nezmyslom, ktore tu obcas cital. Ani jeden Vas tip totiz nie je spravny; nedivim sa, lebo je zalozeny na pocitoch a povrchnom hodnoteni[smích]

Voci citatom, ktore ste uviedol nemam absolutne ziadne namietky, len mi unika, ako suvisia s temou. Lebo jedna vec je, co kto hovori, druha, co urobi.

229973

14.10.2010 16:14

Tak konajte...

pje 195.?.?.?

Reakce na 229973

...a nepíšte tu zbytočné slová! Zistíte si to!

229990

14.10.2010 16:11

Možno byste nemali pýtať citácie

pje 195.?.?.?

Reakce na 229957

Vám nepřipadá, že jste jako Sartre, který nenávidí, místo aby nahradil emoce racionálním posouzením hodnoceného? Právě emotivní samosoudci bývají ti, kteří nejsou schopni porozumnět, protože to z důvadu absence racionality a přítomnosti hedonistické morálky nepotřebují. Jim totiž o pravdu nejde, jim jde pouze o jejich místo na slunci... Zkuste to jinak: Dokažte, že Ahmadinedžád vykládá báchorky a sám nedodržuje vlastní kázání!

229989

14.10.2010 20:18

RE: Možno byste nemali pýtať citácie

Osel 213.?.?.?

Reakce na 229989

Ja neviem, vy ste si asi neprecital co som napisal.

Neposudzujem ten prejav emotivne, a uz vonkoncom nie racionalne -- skuste racionalne vyvratit blud paranoika, alebo Stalinove vedecke diela[smích]. Takze do tak beznadejneho podniku, sa nemam v umysle nechat vmanevrovat. A obsahu jeho prejavu sa snazim porozumiet priblizne tak dokladne, ako prejavu podvodnika ktory ma chce oklamat.

Ja to neposudzujem a neodsuzujem nijak; robi to samotny jeho rezim, ktory brani Irancom utiect za kopecky, teda tym, ktorym by sa to chcelo, samozrejme.Pretoze nie ludia zo zahranicia chcu do Iranu (snad s vynimkou Afganistanu) ale smer tuzob je opacnym smerom (samozrejme nie vsetci; aj tu nas za komunizmu zostali miliony, dokonca taky Dean Read sa aj pristahoval).

A pre mna je ich nazor rozhodujuci, nie to, co nam krasnymi slovami namaluje Ahma.

Divim sa, ze ked ste zazili komunizmus, tak to nechapete.

So Sartrom ma prosim neporovnavajte, poznam ho dost dobre, aby som vedel, ze s nim nechcem mat nic spolocne; ked uz, tak Camus.

Ja som ostatne v povodnom prispevku Ahmov prejav ani neanalyzoval, len som navrhoval, ze by niektory Kaddafiho prejav o ludskych pravach mozno tiez stal za uverejnenie, ked uz uverejnujeme taketo alternativne nazory, a niektori z nas upadaju z jeho citania do tranzu[smích]

229999

14.10.2010 5:37

Důvod zveřejnění

amon 217.?.?.?

Tento preklad jsme zverejnili hlavne kvuli tomu, ze ceske media prinesli informaci (Obama ji paposkoval)podle kterych Ahmadinedzad mel ve svem projevu obvinit Americkou vladu z utoku behem 11. zari. Ale pri cteni textu jsem zjistil ze media zase nas tahali za nos. Ahmadinedzad jen predlozil tri scenare, ktere jsoz rozsirene mezi lidmi o 911 a vyzval, ze by OSN mela utvorit nezavislou komisi OSN pro vyšetření útoků během 11. září.
Dekujeme Zvedavci za uverejneni.

229967

14.10.2010 8:38

Skvely projev, ale co na to nejvetsi dramatik sveta Mr. Falcf Khavl, dr. h. c. mult.?!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Kdyz padla 9/11 Dvojcata, tak Mr. George W. Bush nekolik minut mlcel.

Nezavisla svetova media, zprivatisovana do jednech stejnych a SPRAVNYCH rukou, dala oVcanstvu par dnu na nadechnuti a vysilala ruzne verze - od japonskych rudych brigad, po emericke odpurce federalniho statu. Vse bylo koreneno balicky se sneti slezinou na podatelnach po celem svete.

Az po nekolika dnech, nejvetsi Autorita a nejvetsi dramatik sveta Mr. Falcf Khavl, dr. h. c. mult., se odhodlal pohovorit k milym oVcanum. Sveril se jim, ze dosud SICE nikdy pravicujici oVcane neslyseli o "ZAKLADNE", ktera stoji za vsim z 9/11.........ale on ma tu JEDINOU SPRAVNOU INFORMACI "Z DOBRYCH ZDROJU"!

Teprve po nekolika dnech se pravicujici slzici oVcane (opet z nezavislych a do jedinych SPRAVNYCH a stejnych rukou zprivatisovanych medii) dozvedeli, ze Al-Káida (القاعدة , znamená arabsky základna). Do te doby o Al-Káidě nikdo nikdy neslysel ani slovo.

Zlocinec president Ahmadinezad by mel byt zacilen mirovou humanitarni raketou a za lzi, odporujici Nejvetsi Autorite a nejvetsimu humanitarne-bombardujicimu dramatikovi sveta Mr. Falcf Khavlovi, dr. h. c. mult., vyzvan na televizni duel s touto Autoritou.

Nenavist je Laska, Lez je Pravda, Nenavist je Obdiv ....... a Al-Kájda tady byla tisice let pred Mohamedem, Kristem i Mojzisem!

Nas Mr. Falcf Khavl, dr. h. c. mult. musi v duelu se Zrudou Ahmadinezadem rozhodne a po pravicacku ZVITEZIT!

229970

14.10.2010 15:10

RE: Skvely projev, ale co na to nejvetsi dramatik sveta Mr. Falcf Khavl, dr. h. c. mult.?!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 229970

MoUdrostaku, co měl tenhle tvůj příspěvek znamenat? Pokud to byla ironie, tak tedy hodně blbě sepsaná.
...asi ses špatně vyspal, co?

229987

14.10.2010 9:41

Jediné, v čom sa Ahmadínežád mýli

Erika 52 91.?.?.?

- " Nejen že minula éra otrokářství, kolonialismu a nadvlády nad světem, ale je zatarasena i cesta k oživování starých říší."

Krásny prejav, nedivím sa, že predstavitelia vazalských štátov a štátu USA opustili sálu.
Pravda je pre klamárov a zbabelcov vždy nepríjemná až neznesiteľná.
Ak by sa mali pozrieť do tohoto zrkadla a vidieť sa v skutočných farbách a obrysoch, riskovať, že celý svet uvidí, že kráľ je nahý, radšej to zrkadlo rozbijú.

229974

14.10.2010 9:55

Jak o projevu referovala média

Erik Sedláček 89.?.?.?

A teď si v kontextu s obsahem projevu můžeme porovnat, jak o něm referovala média.

Tak například na idnes vyšel článek s názvem "Urážlivý, nenávistný, nepřijatelný, odsoudili státníci projev Ahmadínežáda".

Některé citace:

Íránský prezident včera před Valným shromážděním prohlásil, že za teroristickými útoky z 11. září 2001 pravděpodobně stáli sami Američané.

Pan Ki-mun se ohradil proti "radikálům, kteří rozdmýchávají napětí mezi Západem a islámským světem". Vyzval mezinárodní společenství, aby se postavilo těm, kteří chtějí démonizovat "ty druhé".

Ahmadínežádovy výroky ostře odsoudil i americký prezident Barack Obama, když řekl, že byly "urážlivé, nenávistné a neomluvitelné".

http://zpravy.idnes.cz/urazlivy-nenavistny-neprija...

229975

14.10.2010 11:19

RE: Jak o projevu referovala média

Saša 204.?.?.?

Reakce na 229975

Přísloví, poturčenec horší Turka. Sleduji anglické zprávy z několika zdrojů a české, v těch „našich“ se téměř nedozvíte, že Francie je již druhý den paralyzována největšími stávkami proti plánu Sarkozyho prodloužit odchod do důchodu z 60ti let na 62 nebo třeba o „dilema“ jestli v USA ve státě Tennessee mají hasiči uhasit hořící maringotku někomu, kdo jednou nezaplatil poplatek na hasiče.

229980

15.10.2010 9:18

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 229975

Přečetla jsem si diskusi pod tím článkem a zaujmul mě tam tento příspěvek:
Všem hloupým příznivcům Ahmadineřáda - zajeďte si do Íránu, já tam byla. Je to totalitní stát, lidé se bojí, umírají v celách, ženy nemají práva... Víte jak popravují ženy? Ten úžasný režim je nechá rozstřílet ale před tím je nechá zašít do pytlů, aby náhodou vojáci neviděli jejich ženskost a necítili lítost nebo chtíč. Je to ubohý a odporný režim. A vy jste taky ubozí a ohavní.

Projev Ahmedinežáda se mi líbí, ale nelíbí se mi, že je prezidentem tvrdého totalitního režimu. Každý ať si napřed zamete před svým vlastním prahem, pokud chce kritizovat jiné.

230023

15.10.2010 9:43

RE: Jak o projevu referovala média

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 230023

Jarmilo, buďte od té lásky a dejte nám nahlédnout do nějakého travelogue, kde někdo svědčí o Vámi ztýraných íránských oVčanech.

Prozatím se každý v nich po návratu kaje za to, jak byl mainstreemovou propagandou před cestou obelhán. A jak je Írán pohodová země s milými lidmi i úředníky.

Podobné je to s jinými státy Osy zla: Libyjí (ta už tolik vlastně ne, protože si tam pustila nyní západní ropaře), Kubou, Vietnamem etc. Takže nevěřím, že jste v Íránu kdy byla.

A právě proto by USA měli nejdříve se postarat o armády zbídačelých emeričanům z chudinských ghett, jak je např. překvapivě vynesla na povrch a světlo světa Kathrine. V tom jediném s Vámi souhlasím, že by si každý měl nejprve zamést před svým prahem, nežli se vydá humanitárně bombardovat cizí lidi a země! A kázat o morálce, lidských a obecných právech...

230027

15.10.2010 10:51

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230027

Já jsem v Iránu nikdy nebyla a ani to netvrdím.[smích] Zveřejnila jsem zde jen jeden příspěvek z diskuse, která se nachází pod článkem iDnes, na něhož tu zanechal link pan Erik Sedláček. Samozřejmě, že nemám tušení, jestli je to pravda, že střílejí své občany zašité v pytlích. Třeba je to sprostá pomluva. Co však sprostá pomluva není, je to, že občané Iránu musí vyznávat islám POVINNĚ, že jejich víra není dobrovolná. V tom případě, moje tvrzení, že Irán je totalitní stát je pravdivé. Taky jsem se dočetla, že skutečnými vládci jsou Chamenei a náboženská skupina kolem něj, kdežto pan Ahmedinežád se jim jen hodí do krámu, asi jako třeba figurka Obama.

Vůbec nepochybuji o tom, že lid Iránu je milý a pohostinný. Četla jsem to z více pramenů. Také kreslený film Persepolis na mne zapůsobil a přesvědčil mě o tom, že lidé v Iránu jsou stejně mírumilovní, toužící po lásce a štěstí, jako většinová společnost kdekoliv na světě.

230031

15.10.2010 12:02

RE: Jak o projevu referovala média

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 230031

Jarmilo, to se omlouvam, ze mi to vypadlo z kontextu.

Iranci, pokud jsou muslimove, nesmi prestoupit na jinou viru. Ale nikdo je nenuti dokazovat, jak jsou vrouci verici. Na druhou stranu v Iranu ziji celkem spokojeni zide a dalsi viry, ktere zase nikdo nenuti, aby se stali muslimy.

Na islamu stoji cely Iran podobne, jako cely Vatikan na krestanstvi. Tak nevim, co Vam na tom pripada divne?

Byvaly Sah a americky a israelsky poskok Muhammad Reza Pahlavi, vytvoril z Iranu jeden velky koncentrak s desitkami a stovkami tisic zavrenych, mucenych a zavrazdenych muslimu, komunistu a opozicnich vlastencu, kteri jemu a jeho choti Farrah byli prekazkou v nerostnem drancovani pro cizi monopoly.

A diky vlivu zahranicnich drancujicich monopolu byl Reza drahnou dobu byl milackem medii. Kdyz podporu medii pom iranske revoluci ztratil, kocoval po svete a nikdo z byvalych "demokratickych" pratel mu nepodal ani ruku, natoz by mu poskytl asyl. A pritom za jeho zrudneho rezimu se snazil upenlive islam (za pomoci pratel z Israele) potlacit.

Neni tedy divu, ze pro Irance je siitsky islam podobnou oporou, jako pro Polaky nebo Filipince ci Iry katolicismus. Bez opory v islamu by se Iran stal pred lety opet servanou a zfetovalou devkou Ameriky a Israele jako byl za saha. Urcite se ale naprosta vetsina Irancu nyni citi ( zvlast ve srovnani se stredoasijskymi demokraturami a americkymi paSSaliky) lepe, nezli za sahovy krutovlady.

230037

15.10.2010 14:26

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230037

Je to všechno příliš složité, proto Vám odpovím až zítra, teď nemám čas.

230044

15.10.2010 16:42

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230037

Domnívám se, že jsou v Iránu podobné poměry jako v Egyptě. To znamená, že tam existuje mravnostní policie, která dohlíží, zda jsou Iránky dostatečně zahalené a Iránci dostatečně zbožní a mravní. Pokud jsou ty poměry podobné jako v Egyptě, pak je Irán také typický policejní stát, kde si běžný občan nesmí s prominutím ani uprdnout. Je na všech frontách policejně bedlivě hlídaný. V Egyptě jsou přísní i k turistům. Vydala jsem se s mužem do vedlejšího hotelu, že si tam pokoupíme v obchůdcích. Hned se na nás vrhla policie a táhla nás zpět jak nějaké zločince. Čili není to tak jak Vy říkáte, že islám v Iránu je na tom podobně jako křesťanství ve Vatikánu. Není. Mezi muslimskými zeměmi jsou obrovské rozdíly. Například v Turecku a Tunisu je islám dobrovolný- tam to můžete přirovnat ke křesťanství. Ale v jiných muslimských zemích panuje tuhá náboženská totalita, přikázáná násilím seshora, podpořená policajty, a to je i případ Iránu.

Ano, Reza Pahlaví byl typický poslušný poskok a loutka americké a izraelské oligarchie. Proto je nepochopitelné, že ho nechali padnout. Je to přímo velká záhada. Pokusím se vysvětlit proč- ale předem říkám, že je to můj osobní názor. Ovšem ten názor zastává i několik dalších Zvědavců a spočívá v tom, že všechna tři monoteistická náboženství jsou řízena z jediného centra. Tomu centru je srdečně jedno, jestli jsou ovce ovládány s pomocí judaismu, křesťanství či islámu- důležité je, že jsou ovládány!! A proč to centrum nechalo odstranit Pahlavího? Protože se jim přestalo líbit, že za jeho vlády celý Irán příliš zesvětštěl. Ženy chodily v minisukních a malovaly se, muži kašlali na zbožnost. Oni ale potřebovali z nějakého důvodu dostat celý Irán zpět pod tuhou totalitní kontrolu. Víme, že žádné revoluce ve skutečnosti neexistují, jsou to vždy puče boháčů. Který boháč tedy financoval „revoluci“ proti boháčovi Páhlavímu? To si dosaďte sám, zejména když jste sám napsal, že se k němu celý Západ z nepochopitelných důvodů obrátil zády, ač to byl tak přičinlivý slouha.

Si vemte, jaká je americká oligarchie velký přítel Saudské Arábie. A to bez ohledu na to, že je to nejkrutější totalitní stát světa, kde se usekávají ruce za krádež a kde ženy jsou otrokyně mužů. Je také velkým přítelem Kosova, kde kosovští mafiáni prodávají orgány Srbů. Ovšem Afghánistán, Irák a Irán jim vadí. Tam by chtěli dosazovat demokracii. Přitom jak do Afghánistánu, tak do Iránu to byli právě oni, kdo tam dosadili zpět náboženský středověk. Proč? Nu přece proto, aby tam mohli dlouhodobě a nekonečně válčit a rýžovat z toho všeho neskutečné prachy.

230050

15.10.2010 17:03

RE: Jak o projevu referovala média

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230050

Jarmilo, ja bydlel s utecenci z Iranu (dodrzovali ty jejich zakony),bylo v dobe Chomejniho. A verte mi, zena doma vladla tvrdou rukou. Kdyz jsem Iranske kluky vytahl na striptiz, musel jsem odprisahnout ze to neprozradim manzelkam. Navic bylo pro ne ponizujici pokud manzelka musela pracovat.

230053

15.10.2010 20:12

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230053

Já tedy nevím, mé vědomosti o Iránu jsou díky prolhaným a prodejným mainstreamovým masmédiím velmi kusé a tristní. Z doby Chomejního jsem si přečetla knihu Bez dcerky neodejdu a viděla i stejnomenný film. Hrůza!! Manžel, pán tvorstva, mlátil svou manželku jak se mu zlíbilo. Byla to pravda nebo lež?

230061

15.10.2010 20:37

RE: Jak o projevu referovala média

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230061

Idioti se najdou vsude.Persane jsou vzdelany narod a rodina je pro ne to hlavni. Ja bych rekl ze muz tam je hlava a zena krk.Ostatne tak jak u nas.

230063

16.10.2010 14:46

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230063

Prý je psáno v Koránu, že nejlepší je to po ránu. A prý je tam také napsáno, že muž smí bít svou ženu. Takže ano, idioti se najdou všude- jenže muslimové na rozdíl od západních mužů mají dovoleno své ženy bít.

Nevím jak u Vás, ale v naší rodině máme dvě hlavy a dva krky. Víc hlav víc ví, dva jsou víc než jeden a v jednotě je síla.

230112

15.10.2010 20:58

RE: Jak o projevu referovala média

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230061

A co má říkat takový Iránec, když si přečte něco o "typickém Rakušanovi" Fritzlovi?

230064

15.10.2010 17:54

RE: Jak o projevu referovala média

smoke 89.?.?.?

Reakce na 230050

1) Bohužel opět uvažujete jen v intencích financí. Myslíte si, že spíše vyhrajete se žoldáky než se zfanatizovanými vojáky, za předpokladu, že jsou stejně vyzbrojeni? Pro každou revoluci je nejpodstatnější víra, okolo které je to vše shromážděno. Korporátní média nikdo uplácet nemusí, ti píší pro své blaho, tj. ve prospěch bankovně-korporátního sektoru, stejně tak jako státní média v ČSSR psala pouze ve prospěch státu socialistického typu. Kněze, straníka, odboráře nikdo uplácet nemusí, ti tomu věří a tuto přijatou víru rozšiřují nezištně dále mezi lidi. Rozděl a panuj zkrátka jde lépe od ruky s lidmi se silnou, falešnou vírou na všech stranách. Podplacení jsou nespolehliví, protože vědí obvykle více, než by měli.

2) Je mírně řečeno nelogické aby ti, kteří mohou naprosto nerušeně vytvářet peníze ze vzduchu, byli nuceni je ještě navíc vydělávat válčením. Geopolitika, krytí dolaru ropou od 70. let vám nic neříká? Peníze nejsou neměnnou hodnotou, v současné podobě jsou pouze prostředkem zdanění širokých mas pod pohrůžkou trestněprávních sankcí, chtěl-li by někdo jako platidlo používat něco jiného. Jsou prostředkem, jak vysát a naakumulovat energii vytvořenou produktivní prací zaměstnanců a živnostníků.

230057

15.10.2010 20:16

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230057

Je mírně řečeno nelogické aby ti, kteří mohou naprosto nerušeně vytvářet peníze ze vzduchu, byli nuceni je ještě navíc vydělávat válčením.

Přečetla jsem si nedávno na Novinkách, že Německo teprve nyní definitivně splatilo dluh za první světovou válku. Dokdy bude splácet tu druhou světovou válku zatím nic nenapsali. Jisté je, že ve válce se zničí neskutečně mnoho šíleně drahé vojenské techniky. Když jsem tak pozorovala v TV, jak v jednom dni naši čeští letci v Anglii zničili třeba 30 letadel za den (na lidských životech nezáleželo), tak ta letadla představovala neskutečné prachy, stejně jako dnes. Co gripen, to miliarda.

230062

19.10.2010 7:45

RE: Jak o projevu referovala média

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 230050

No, Jarmilo, ja nevim, v jakem Egypte jste zazila ochranu tamniho islamu od policie. Ja naopak se v Egypte setkavam s manevry behem patecnich motliteb v sirokem okoli okolo mesit. Kdy policie proamerickeho diktatora je pripravena zmasakrovat jakykoliv projev islamistu mimo areal motliteben. V Egypte se dale turiste naopak mohou pohybovat volne a mistni maji od proamerickeho rezimu zavedeny prisny system propustek a povoleni k pobytu jen v pro ne urcenych mistech. Vojenske stary na silnicich a v dopravnich prostredcich jsou tam nekolikanasobne castejsi, nezli v zle Syrii, zlem Iranu, zle Lybii a v jinych zlych "nedemokratickych" arabskych a islamskych zemich.

Verte take, ze ostraha ve Vatikanu (nebo v Jeruzaleme a jinde ve State Israel) je nekokanasobne vetsi a nakladnejsi, nezli na nejpamatnejsich siitskych mistech v Iranu. Takze doopravdy by tady trochy vyvazenosti a zdraveho selskeho rozumu byla u kazdeho posuzovatele na miste.

Krasavac Reza Pahlavi a krasna Farah Vložený obrázek byli milackem medii a Zapadu, dokud od nich tekla ropa proudem. A dokud jejich tajna sluzba SAVAK dokazala v koncentracich udrzet a umucit vsechny prislusniky opozice. Jakmile kotel zacal prilis bublat, z oslavence se stal psanec a vyvrhel.

Ve Vasem konstatovani o Afghanistanu s Vami musim z velke casti souhlasit. Drogy, velke boje a bezpravi tam za Talibanu poprve po desitkach let nevladly. Dokonce se Afghanistan hemzil individualnimi cestovateli stejne, jako dodnes zly Iran. Coz samozrejme nemohlo byt v souladu se zajmy "demokratickych" zbrojaru, geostrategu, narkotrafikantu a ropnych kartelu. Husite a Bogomilove take byly pro svetskou a zkorumpovanou cirkevni moc prekazkou k vysavani tehdejsi Evropy.

230220

19.10.2010 14:18

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230220

Bylo to v Hurghadě. Měli jsme to štěstí, že jsme mohli z balkonu pozorovat egyptskou svatbu. Dříve ale než začala, přicházelo do hotelu množství pozvaných svatebčanů. Přicházeli jsme zrovna s mužem k hotelu, když v tom vyskákali z auta policajti (mravnostní policie) a postavili se ke vchodu. Kontrolovali všechny přicházející ženy, zda jsou správně zahaleny. Bylo to až směšné, jak loupli po mě okem, když jsem polonahá vcházela do hotelu vedle těch naparáděných zahalených mumií.

V Egyptě jsou dokonce tři druhy policie. V bílých uniformách je asi státní, pak vojenská se samopaly a pak ještě jakási místní. Nemáte pravdu, v Egyptě se ani turisté nemohou pohybovat volně, kde si zamanou. U vchodu do každého hotelu je ochranka, která turisty, kteří by si chtěli zajít do toho hotelu třeba na kafe, ale nejsou tam ubytováni, nepustí.

Není nadto si lámanou angličtinou popovídat třeba s prostým prodavačem. Od prostých lidí se totiž dozvíte nejlépe o jejich životě. Říkal nám, že dnes už Egypťani nestojí o to mít hodně dětí. Že většině z nich stačí jen dvě děti a víc ani noha. Protože je těžké pak se o rodinu starat a uživit to všechno. Pak tam byl jeden průvodce, který uměl dokonce česky. Jeho móresy se mi ale nelíbily. Chlubil se, jak ho manželka musí slepě ve všem poslouchat, namyšleně se pochechtával, jak to mají v Egyptě muži dobře zařízeno a co všechno mají od režimu dovoleno. Panu Lhotákovi by se asi velmi líbil.[smích]

Nemyslím si, že bych neměla dostatek zdravého selského rozumu a vyjadřovala se nevyváženě. Jestliže dodnes i v Iránu mají muži oficiálně dovoleno své manželky mlátit, pak budu vždy proti takovému režimu remcat, že je to režim totalitní.

Co se týče Páhlavího, kdyby ho západ podržel, nikdy by tam žádná náboženská revoluce nevznikla ani náhodou. Jenže západní oligarchie ho potopit chtěla, a proto se to stalo.

230243

19.10.2010 14:48

RE: Jak o projevu referovala média

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 230243

Jarmilo,
západ Pahlavího podržet nemohl protože ani nechtěl. Páhlaví, jako nakonec všichni západem dosazení diktátoři se začal cukat, nelíbilo se mu do jaké míry ho západ okrádá. Začal koukat po tom jak přestat nakupovat předražené US stíhačky za levný olej a to byl jeho konec. Neuvědomil si chlapec že je jenom dosazený šašek západem aby měl západ levný olej a odbytiště pro přebytky ve vojenské technologii. Západ operuje na principu bud posloucháš a pak tě podržíme nebo chceš být samostatný a pak musíš holt od válu. To že se moci nakonec chytili náboženští fanatici je jenom důsledek. Poučení které z toho plyne je pokud nechceš šaškem býti nenech se jinými dosazovat na trůn. A násilím orientální kulturu nepředěláš, musí k tomu dospět sami, ovšem příklad který jim západ dává tomu nijak neprospívá. Bombami a raketami se svoboda a demokracie nastolit nedá, jenom žene lidi do jiného extrému. Ovšem obchodu se zbraněmi a drogami to neskutečně prospívá, takže vidíme jasně o co vlastně někomu jde.

230245

19.10.2010 15:31

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230245

Mohli tam dosadit ještě většího šaška než Páhlavího, šašků na skladě mají připraveno nepřeberné množství. Proto když tam zvítězili náboženští fanatici, nepovažuji za náhodu, ale záměr západu. Nevím proč tomu tak chtěli, ale chtěli to!!

230247

19.10.2010 21:37

RE: Jak o projevu referovala média

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 230247

Pravděpodobně to chtěli ve snaze získat nového nepřítele, když se jim to z Rusi jaksi vyšumělo. Bez nepřítele by neměli důvod skrouhnout vlastní populaci a ožebračit jí zbrojením. Ekonomika založená na stále rostoucím dluhu a spotřebě na steroidech se bez nepřítele prostě neobejde.

230265

19.10.2010 16:54

RE: Jak o projevu referovala média

jp 94.?.?.?

Reakce na 230243

Chování k ženám je dáno společností a jejím naboženstvím, nikoliv režimem. Vliv islámu bude působit i po změně režimu, tomu věřte. A mimochodem: není to tak černé, jak to vypadá z hotelového okna. Žil jsem v Arábii dost dlouho, abych to mohl tvrdit...

230253

19.10.2010 18:25

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230253

Až byste byl v rodině zavřený pod nadvládou nějakého hulváta,který by Vás denně mlátil, protože by měl jistotu, že to má od státu dovoleno, tak byste mluvil jinak. Státu nic nebrání v tom, zamezit určitým náboženským extrémům. V Indii již také neupalují vdovy. A pokud ano, tak nanejvýš potají, protože je to zákonem zakázáno. Napsala jsem, ať si pan prezident Ahmedinežád zamete před vlastním prahem, když chce kritizovat západ. Nic víc a nic míň.

V Německu třeba někteří Turci také své ženy zavraždí z důvodu jakési pofidérní cti. Ale vědí, že si za to půjdou sednout, že to dělat nesmí.

230260

15.10.2010 14:10

RE: Jak o projevu referovala média

steve 70.?.?.?

Reakce na 230031

.. vyznávat islám POVINNĚ, že jejich víra není dobrovolna ..
-----
.. to byl v Cechach jeden mladik a nalepil na kalandr samolepku. A sel do basy. Protoze nevyznaval "spravny cesky islam" ..., ze by to snad nejak nebylo podobne ?? ...

230042

15.10.2010 14:27

RE: Jak o projevu referovala média

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230042

Bať, bať, totalita jako totalita....
A zde jste vyhrál pane steve jeden perský břišní tanec[smích]:
http://www.youtube.com/watch?v=0r9WWnUQhbU&NR=...

230045

15.10.2010 14:31

RE: Jak o projevu referovala média

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 230031

V Iránu se musí islám vyznávat povinně? Ano pokud chcete chodit do mešity asi ano. Ale klidně ho můžete nevyznávat a nic se nestane, těžko se sice dostanete do pozice vedení vlády, něco jako nekomunisti v komunistické vládě, ale jinak se nic nestane. Hlavně nebrojit proti těm co ho vyznávají, to se nevyplácí. To dá ale rozum a náboženská svoboda, je to jednou islámská republika ne?

230046

15.10.2010 11:09

RE: Jak o projevu referovala média

quido2 81.?.?.?

Reakce na 230027

Osobně jsem v Iránu nikdy nebyl, mám však informace od přítele, který Irán navštívil. V přátelské debatě popsal Irán a podmínky pro život v této zemi, zcela opačně než tvrdí mainstremová propaganda. Tedy převážně kladně.

Je zajímavé, jak lidé na Západě rádi kritizují jiné země a jejich způsob života,kvůli každému smítku, a přitom nevidí kládu v oku svém. Viz diskuzní příspěvek pana Nohejla ze dne 12.10.2010, ke článku: Cesta ke třetí světové válce-Globálnímu kartelu zbývá do hry jedna karta. Cituji:Attack on children´s cartoon sex guide/ 100777/.com 29 Sep.2003...Child sex book given out at U.N.summit A UNICEF-funded book being passed out... in sexuel activities with other minors and with homosexuals and enimals...Sex advise agency gives 11-years-olds free condom...

Tato nepochopitelně krutá ,zhýralá a pedofilní filozofie má dopady už i v ČR. Množí se únosy a útěky dětí. Naposled (13.10) zmizela na cestě ze školy devítiletá Anička Janatková.

Zpráva Ministerstva spravedlnosti Spojených států amerických.
Statistika za rok 2008 uvádí,
v roce 2008 se beze stopy ztratilo ve Spojených státech amerických 797 000 dětí

Zmíněný department konstatuje,že je to kolem 2 100 dětí denně!!
Které beze stopy zmizí za jediný den!! O zmizelých dospělých, kterých je opět požehnaně, jsem nenašel žádnou statistiku.

Martin Herzán v knize Totalitní světovláda (str.96) tento hrůzný aspekt podrobně popisuje. Mimo jiné píše,že ve Velké Británii se ročně ztrácí kolem 5 000 lidí. V ČR bylo k polovině 90.let (souhrnně) pohřešováno podle Policejního prezídia asi 20 000 lidí.

Myslím, že bychom se měli my sami probudit!!

230032

14.10.2010 11:14

děkujeme za překlad!

veronika 212.?.?.?

[smích]

229979

14.10.2010 14:49

RE: děkujeme za překlad!

abc 89.?.?.?

Reakce na 229979

Boží slib zní, že zemi zdědí čistí a poctiví. A lidé prostí sobectví převezmou vládu nad světem. Pak už nebude žádný smutek, diskriminace, chudoba, nejistota ani agrese. Nastane čas skutečného štěstí a rozkvětu skutečné povahy lidstva, jak to Bůh zamýšlel.

229986

14.10.2010 13:49

Asi jsem pomýlený,

Pomýlený 91.?.?.?

ale nerozumím tomu, v čem je projev Ahmadinežáda tak nenávistný, zavržení hodný a neomluvitelný. Jak rozdmýchává mezinárodní napětí, když vybízí k jadernému odzbrojení a volá po dialogu?
Projev se mi zdá pravdivý a vybízí spíše k lásce a spolupráci mezi lidmi než k nenávisti, vybízí k respektování vyššich hodnot, než je neviditelná ruka trhu a hromadění peněz a moci...
Už nevím, v jakém světě žiju a skoro se mě v něm nechce žít. Všechno je naopak a já se v tom opravdu, ale opravdu neorientuji. Proto prosím někoho, aby mě pomohl v mé pomýlenosti, abych viděl věci v tom správném úhlu a tím správným způsobem jak se dnes má.

229985

14.10.2010 16:43

Úžasný projev, klobouk dolu !

josef.maly@centrum.cz 94.?.?.?

Skutečnost, že byl tak tvrdě v našich pseudomediích kritizován a dokonce ti nejstádnější deprivanti ze shromáždění demonstrativně odešli, svědčí jenom v prospěch Ahmadínežáda. Líčení vzniku Teheránské deklarace mi připomíná příčiny konstruktivních legislativních změn v ČR, kterých je obvykle iniciátorem úplně někdo jiný, většinou oběť na prahu vlastní likvidace, než ten, kdo to má ve svém popisu práce, prezentuje se tím a je za to honorován.

229991

14.10.2010 17:05

Klíčová otázka

charon cmartin (zavináč) airnet-cz (tečka) info 78.?.?.?

Klíčová otázka zní: jak dobrý je ten překlad?

Pokud je pravda, že toto Ahmadínežád řekl v tom významu, který textu dodává český překlad, pak neumím najít nic, kromě víry Boha, co bych nebyl ochoten podepsat. Nečetl jsem nikdy podobně morálně silný a myšlenkově čistý projev od žádného prezidenta spojených států.

I kdyby byla pravda, že prezident Ahmadínežád ve své zemi praktikuje něco jiného, než co říká těmito slovy, znamenalo by to, že alespoň velmi přesně ví, co by dělat měl. To je podle mého názoru dobrý základ. Nikdo jiný jehož článek jsem četl nedokázal v jediném projevu pojmenovat tolik důležitých problémů a současně navrhnout tolik čistých řešení. Jistě si je vědom, že tato řešení jsou nemožná a jen "provokuje". Buďme v klidu, tuhle rukavici nikdo nezdvihne, raději odešli aby ji ani neviděli.

Čistě technicky by mě zajímalo kdo všechno neměl ani tolik úcty aby vyslechl argumenty nepřítele.

229992

14.10.2010 17:26

RE: Klíčová otázka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 229992

Aspoň máme náznak vysvětlení, proč taková organizovaná nenávist vůči muslimům. Zdá se, že to je poslední bašta morálky a mravnosti. Islám nebude spolupracovat na NWO a nedá se ani podplatit, ani dost dobře rozložit, jako to udělali s katolickou církví. Snaží se ho aspoň špinit, skoro každý den je v novinách článek o nějakém "necivilizovaném" trestu v islámských zemích. Bohužel tohle špinění se jim daří...

229994

14.10.2010 18:51

RE: Klíčová otázka

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 229994

Nechci odhadovat, do jaké míry to myslíte vážně, ale islám je náboženství a katolická církev je společenství. Pokud jste měl na mysli křesťanství, pak tu ale není jen katolická církev.
Pokud za baštu morálky považujete nějakou variantu monoteismu, měl byste svým fandům nalít čistého vína. To totiž znamená, že jedete na jedné lodi i s nepopulárními židy, což samozřejmě třeba Ahmadíněžád chápe (pokud to v tom článku jsou jeho slova a jeho přesvědčení) a dokonce to podává jako pevný bod, od něhož se odvíjejí „jeho“ pravdy. Jeho samozřejmě v uvozovkách, protože on neoperuje žádnou svou neotřesitelnou zkušeností, ale právě vírou v neotřesitelné náboženské báchorky, na nichž stojí jiná varianta světového pořádku, se kterou už Evropané také učinili zkušenost… (pokud se jedná o nějaké tradice, tak islám není zrovna právě to pravé íránské)
Pokud máte pocit, že někdo „rozložil“ katolickou církev, bylo by dobré říci kdo. Jacísi ONI – to působí jako další zveličování magického strašáka, kterého se tu mají asi všichni bát. KC je naopak na svém zenitu, přešla přerodem a stává se z ní univerzální monstrcírkev s ambicí pohltit veškerá náboženství. To již samozřejmě není „stará dobrá“ KC, kterou zde někteří tolik postrádají v domnění, že to je přesně to, co tomuto světu chybí. Ale otázka je, co si pod tou morálkou vůbec představujete. Partu moralizujících a vševědoucích dogmatiků, co mají ke všemu klíče od samotného Boha? [smích]
A co se týká špinění v médiích - pravdou je, že těžko tu najdeme někoho, kdo si ještě o médiích dělá iluze. Ale oni když o někom píší a informují, tak dělají někomu nějakou službu. A internet je také médium, se kterým se počítá více, než si tady někteří hodlají připustit. A samozřejmě se počítá i s vynucenými reakcemi. Třeba pro mě ten projev neznamená víc, než projev politika, ať je v něm cokoliv, byť jsou některé věci sympatické. Jiné věci jsou zase značně varující…

229996

14.10.2010 20:13

RE: Klíčová otázka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 229996

>Pokud jste měl na mysli křesťanství, pak tu ale není jen
>katolická církev.

Jo, to jsem měl na mysli.

>Pokud za baštu morálky považujete nějakou variantu
>monoteismu,

Vůbec ne. Je mi jedno, jestli je to monoteismus, polyteismus nebo úplně bez Boha. Fakt je, že v tom projevu není to, co média a politikové odsuzovali. Fakt je, že islám vyznává tradiční hodnoty a nebyl - zdá se - zasažen terorem politické korektností. Tím se stává pro strůjce NWO nestravitelným a je třeba s tím něco dělat. Z jejich pohledu.

Kdo jsou ONI? Všichni, kteří usilují o Nový světový řád a jedinou světovou vládu schovanou pod existenci 2-3 superstátů.

229998

14.10.2010 20:55

RE: Klíčová otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 229996

"...Pokud za baštu morálky považujete nějakou variantu monoteismu, měl byste svým fandům nalít čistého vína. To totiž znamená, že jedete na jedné lodi i s nepopulárními židy, což samozřejmě třeba Ahmadíněžád chápe (pokud to v tom článku jsou jeho slova a jeho přesvědčení) a dokonce to podává jako pevný bod, od něhož se odvíjejí „jeho“ pravdy. Jeho samozřejmě v uvozovkách, protože on neoperuje žádnou svou neotřesitelnou zkušeností, ale právě vírou v neotřesitelné náboženské báchorky..."

Monoteismus (jeho vnímání) prochází vývojem, který Ahmanidežád celkem výstižně popsal:
"Jak dobře víte, posláním božích proroků bylo vyzvat všechny k monoteismu, lásce a spravedlnosti, a ukázat lidstvu cestu k prosperitě. Pobízeli lidi k přemýšlení a poznání, aby mohli lépe ocenit pravdu a vyvarovat se ateismu a egoismu. Podstata poselství všech proroků je jedna a tatáž. Každý posel souhlasil s předešlým poslem a rád přinášel zprávy o prorokovi příštím, a představoval kompletnější verzi náboženství v souladu s chápáním tehdejšího člověka. Tak to pokračovalo až k poslednímu božímu poslu, jenž představil dokonalé a všeobjímající náboženství. Proti této jasné řeči stáli egoisté a chamtivci, odmítající ono poselství. Nimrod se protivil Hazratu Abrahámovi, faraon se protivil Hazratu Mojžíšovi a chamtivci se protivili Hazratu Ježíši Kristovi a Hazartu Mohamedovi (pokoj s nimi všemi). "

Takže jistě lze považovat monoteismus za baštu morálky v duchu Ahm. projevu, a přitom "nejet na jedné lodi s nepopulárními židy", jak poněkud dogmaticky podsouváte. Zrovna tak nemůžete vědět, čím Ahm. operuje: pokud má svou "neotřesitelnou zkušenost", jistě se jí nebude ohánět na půdě OSN jako důkazem své pravdy. Mluví o víře tou samou dikcí, jakou o ní mluví i další státníci při podobných příležitostech, a pokud slyší hlasy - jako je slyšel např. Bush - nechává si to při této příležitosti rozumně pro sebe.

Nechci tu spekulovat o Ahm. motivacích a upřímnosti jeho řeči, sama řeč je ale velmi konzistentní a zajímavá.

230001

14.10.2010 23:03

RE: Klíčová otázka

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230001

Ano, je to popsáno výstižně a jistá mediální démonizace způsobí, že si to lidé (co se budou vůbec zajímat) přečtou daleko pečlivěji, než by četli nějaký „korektní“ úvodník. To je ta druhotně vynucená a účinná služba.
>a přitom "nejet na jedné lodi s nepopulárními židy"
„Nimrod se protivil Hazratu Abrahámovi“ - ano, nebo také lvu, tedy znamení, ve kterém jsou izraelité zrozeni… nic nepodsouvám… Nimrod také symbolizuje staroperského krále králů. A tady jsme u teokratických ambicí, neboť světská moc „se protiví“ moci proroků (které stvořili kněží), před tím byl naopak zbožštěn sám Nimrod... [smích]
Ovšem o jaké mravnosti to hovoříme? O nějakém božím kodexu završeného desaterem? To je garance prosperity, poznání, lásky a vůbec všeho, čím se obvykle toto obaluje? K náboženským konceptům sympatie nechovám, proto jsem v tom duchu reagoval (berou člověku víru v sebe - což vede k stádovitosti a hierarchizaci, i s tím kukadlem na vršku). A myslím, že bychom si tu mohli postupně dokázat, že teokratické ambice jsou světovládné, přičemž stát jako veřejný institut má být ignorován, démonizován a postupně eliminován v jediný teokratický „superstát“ - jakési konečné království. Naopak světská moc měla tendenci území dělit na lokálně ovládaná teritoria, a takto vlastně vznikala národně laděná Evropa, o čemž již mnoho nevíme, neboť římští legendisté dějiny přepsali v teokratickém duchu. Islám sice může mediálně vypadat jako nepřítel, přesto mu budou dveře stále více otevírány i navzdory skutečným lokáním tradicím (nemyslím ty monoteistické pseudotradice). Pokud má být „NWO“ superstát, pak se hodí i islám. A proto mě překvapuje ten sympatizující tón ze strany „odpůrců NWO“.
A k té konzistenci… Cituji: „Touha po kapitálu a nadvládě nahradila monoteismus, který je branou k lásce a jednotě.“
Vlastně to spolu vůbec nesouvisí a silně pochybuji, že je to tam náhodou. Ba naopak. Striktní monoteisté stáli za vznikem protestantské, tedy ranně kapitalistické Evropy a zase ateisté se přeci stali zapálenými bojovníky proti Kapitálu. A nakonec i teokrati si také velmi často rozuměli s ateistickými byrokraty (ani Ahm. se jim nevyhýbá). [mrknutí jedním okem]
Jinak, pokud není důvod se opírat o osobní názor Ahmadínežáda, je třeba to brát jako projev politika nějakého režimu, o který se konec konců sám opírá, tedy i o pravdy na kterých takový režim stojí. Já ho neodsuzuji, pouze bych sem nerad nějakou takovou kulturní variantu importoval. Nemám o tom moc romantické představy a po jistých zkušenostech si troufám říci, že by tu málokdo jásal. [velký smích]

230007

15.10.2010 8:44

RE: Klíčová otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230007

Bavíme se o dvou rozdílných věcech. Vy jste půvdně nereagoval na Ahm. projev, ale na komentář pana Stwory. A já jsem odpověděl, že je možné subjektivně chápat monoteismus jako garanci morálky, aniž by byl člověk na jedné lodi s "nepopulárními židy". Přičemž definice pojmu v úvozovkách je na vás, ne na mne.

Vadí mi nenápadné směšování nebezpečnosti teokratických ambicí í s obecnou nebezpečností náboženských konceptů, které se objevuje (nejen u vás) tak často, že to je zase podezřelé mně. Ambice po světovládě jsou stejně nebezpečné, ať se zašťitují monoteismem, materialismem, demokracií či čímkoli jiným. Náboženské koncepty jsou tak dobré či špatné, jak dobrý či špatný je jednotlivec, který je přijímá a realizuje ve svém životě. Pravda, některé (jako například judaismus) mají nadvládu nad národy přímo ve svém základu, takže je snadnější je tímto způsobem interpretovat doslova. Na rozdíl třeba od učení Ježíše Krista (které není totožné s tím, co se obecně chápe pod pojmem "křesťanství), které má zase přímo ve svém základu vzdání se světské (materiální) moci - proto je možná tak atakováno a podrýváno těmi, kdo o světskou moc usilují, ať už pod jakoukoli ideologickou hlavičkou, a třeba i pod hlavičkou "křesťanství".
O motivech Ahm. - jak jsem napsal - se neodvažuji spekulovat, ovšem kdybych chtěl, jistě bych našel dostatek argumentů, abych "vyargumentoval" to, co bych mu chtěl podsunout - to by dkázal každý šikovný argumentátor [smích].

230019

15.10.2010 13:19

RE: Klíčová otázka

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 230019

Ať jsou Ahm. motivy jakékoliv, odkryl karty. A není to poprvé, co volá po míru, přátelství, porozumění atd. Pokud mají USA a jejich vazalové stejné cíle, není nic jednoduššího, než zasednout ke společnému stolu. Pokud se toto nestane, není to vina Íránu, myslím, že jasně natáhl ruku k ujasnění postojů. Nyní je krok na tom, kdo Írán obviňuje z přípravy války. Buď nabídnutou pravici příjme nebo nikoliv. Ať bude reakce USA jakákoliv,odkryjí tím své karty a svět jasně uvidí, jak to kdo myslí. Jestliže by Írán nepřijal ruku protistrany, tak bude jasné, že mu nejde o to, co v projevu řekl. Můj dojem je ovšem takový, že USA budou naoko křičet po míru, nataženou ruku však nikdy nepříjmou a navíc obviní Írán z neochoty jednat.

230039

15.10.2010 13:29

RE: Klíčová otázka

abc 89.?.?.?

Reakce na 230039

Uvoľnite sa prosím a vypočujte si jednotnú rapovú melódiu všetkých médií masovej manipulácie!
http://www.mordechajkapusta.blogspot.com/

230040

15.10.2010 9:17

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230007

Jen ještě chci zdůraznit:

".. K náboženským konceptům sympatie nechovám, proto jsem v tom duchu reagoval (berou člověku víru v sebe - což vede k stádovitosti a hierarchizaci, i s tím kukadlem na vršku). ."

Kukadlo na vršku má na bankovkách "nejdemokratičtější" stát světa, který, zdá se, usiluje o světovládu pod vlajkou "demokracie" (i když mu k tomu "křesťanští" fundamentalisté - rozuměj starozákonníci - mohutně přizvukují). Stát, který dosáhl maximální stádovitosti a hierarchizace svých "poddaných" metodami mimo náboženské koncepce, ba částečně dokonce v rozporu s nimi - "zbožštěním" "kritického rozumu" a materialistické vědy. Tím chci říci, že to jistě není vina nějakého "náboženského konceptu", a že je třeba hledat příčinu našich sympatií a nesympatií hlouběji - v naší vlastní psýše.

230022

15.10.2010 16:43

RE: PS

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230022

Shrnu sem více věcí v sovislosti s tímto vláknem.
Když řekneme „morální“ tak to zní pěkně, že jo. Je to jako když řekneme „hodný“. Ale to je asi tak všechno, co od toho můžeme čekat. Proto klidně můžeme mít plnou hubu morálnosti, můžeme si připadat dobře, ale přitom cílem nás obou může být zcela něco jiného, vždy subjektivního. A to i v případě, když řeknu „islám je bašta morálky“, a tak objektivně dodávám – té islámské [mrknutí jedním okem]. Proto jsem ve své reakci musel brát v úvahu i to, co tím mohl myslet Ahm., nebo ten, kdo je autorem proslovu. Komentář pana Stwory jsem těžko mohl odtrhnout od proslovu, kterého se týká.
Tak trochu jsem čekal, že vytáhnete na obranou „učení Ježíše Krista“ proti „židům“. Věřte, i to je postaveno na báchorkách, které lze vyložit tisíci způsoby. V době nadvlády Persie nad celým Orientem (včetně Egypta) se takový imperátor nemohl obejít s pouhou represí, tedy takové impérium již muselo být nutně teokratické. To co známe dnes jako judaismus, to má kořeny v té době, a to mělo již své předlohy a nebylo to jediné „národní“ náboženství uplatněné lokálně. A jak je vidno, tak opravdu málokdo druhý na cizí „vyvolenost“ skočí, a proto ani nemám potřebu z toho dělat velblouda, protože je tu velbloud v podobě mesiášů a jejich (ale tomu nevěřte) učení, které má daleko univerzálnější potenciál, pokud ho masa přijme i se všemi praktickými dopady. Možná bych se opravdu ptal, jestli to, co si představujete na tom pozitivní, nemá v praxi dopady, které budete jistě vnímat jako negativní. Obecně proti žádnému učení nelze nic namítat, ale nepotřebuji k němu žádné další „vykladače“, což je to, co patrně vůbec neberete v úvahu, a to jak a od koho se k vám takové učení dostane, a jak a v jakých souvislostech je vám podáváno.
A nebuďte tak podezíravý, věci jsou prostě smíchané, a i proto pro určité cíle a vize jsou určité koncepty nebezpečné díky neslučitelnosti praktických kroků s naučenými představami, byť to má sebelepší přídomky.

PS.: Ale to oko najdete i na kdejakém českém kostelíku. Netvrdím, že vámi zmiňovaný stát světa netrpí stádovitostí, naopak, ovšem významný podíl má na tom sádrovými ježíšky zamořený středozápad, který nikdy nebude lenit napochodovat proti nějakým jiným monoteistickým bratrům ve víře (a určitě si nepadají se starozákonníky do náruče, to se tak může jevit možná zde na fóru). Ale to přeci neznamená, že tu nejsou jiné režimy velmi intenzivně stádovité. [smích]

230051

15.10.2010 17:24

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230051

"..Obecně proti žádnému učení nelze nic namítat, ale nepotřebuji k němu žádné další „vykladače“, což je to, co patrně vůbec neberete v úvahu.."

A k tomuto závěru jste došel prosím na základě čeho? [překvapení]

Víru chápu jako výlučně subjektivní záležitost - jako můj vztah (hledání vztahu) s tím, co mne přesahuje. Nemám problém přiznat si, že je tu jakási vyšší autorita než můj vlastní subjektivní "kritický mozek" (což je nejčastější - i když vytěsněnou - příčinou těch, co jim víra vadí), ale rozhodně nepotřebuji mezi sebou a touto autoritou zprostředkovatele. Toto motto mých příspěvků jste sice "přehlédl", zato jste si pochopitelně všiml mé obrany učení Ježíše Krista. Ano, považuji za nutné poukazovat na to, že Starý Zákon je svým duchem v naprostém rozporu s duchem Nového Zákona, a že tedy "světovládné" choutky "křesťanství" nelze připisovat na vrub tohoto učení. V této souvislosti je irelevantní, jaké historické kořeny má judaismus (ostatně, historii vždy psali vítězové, možná zrovna ti, které tu "odhalujete" ) , za relevantní považuji pouze to, jak se chovají lidé, kteří se řídí jeho duchem dnes - a znovu zdůrazňuji - ať už pod jakoukoli hlavičkou. Věci jsou prostě smíchané, ovšem to, co si z té smíchaniny vybíráme a dlouhodobě zastáváme, nás svým způsobem určuje a popisuje.

Vy vnímáte křesťanství jako sádrové Ježíšky a stádnost (případně jezovity), já spíše jako odmítnutí světské moci a zosobnění soucitu a lásky k bližnímu. Vaše či jakékoli jiné pojetí nemůže na tom mém nic změnit, i když si je se zájmem poslechnu a zpětně z něj usuzuji na vaši povahu. A i kdyby se to nejmenovalo růže, vonělo by to stejně. [smích].

230054

17.10.2010 17:47

RE: PS

mtk 88.?.?.?

Reakce na 230054

>ale rozhodně nepotřebuji mezi sebou a touto autoritou zprostředkovatele. Toto motto mých příspěvků jste sice "přehlédl", zato jste si pochopitelně všiml mé obrany učení Ježíše Krista.
A Vy máte dostupné učení Ježíše Krista bez zprostředkovatele?
>já spíše jako odmítnutí světské moci a zosobnění soucitu a lásky k bližnímu.
Není podstatnější nositel této myšlenky, než "vynálezce" této myšlenky? Jste tu Vy a tato myšlenka. Je zapotřebí ještě někoho dalšího, třeba J.K.?

230160

17.10.2010 21:08

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230160

Znovu: rozlišme prosím dvě věci - můj způsob víry, který není předmětm této diskuze, a rozdíl mezi učením Ježíše Krista a "křesťanstvím", který se snažím vyjasnit. Podle mého názoru se v křesťanství tak, jak je obecně chápané a praktikované zejména "křesťanskými" církvemi, daleko více projevují myšlenky, zásady a vůbec duch Starého Zákona, čili judaistické Tory, a zcela zanedbatelně (maximálně v osobní víře jednotlivých křesťanů, ale rozhodně ne v oficiální praxi církví) myšlenky a duch Nového Zákona (učení Ježíše Krista). Jaké to má v praxi výhody a nevýhody - a pro koho - je na vašem nestranném posouzení.

Myšlenky podle mého chápání nejsou "majetkem" jednotlivých svých "vynálezců", ale obecným vlastnictvím všech "duší". Myšlenku nevymyslíte, ale NAPADNE vás - už to slovo o něčem svědčí. Myšlenky "přijímáme" v závislosti na tom, do jaké míry jsme schopni se na tu kterou kvalitu myšlenek vyladit, a také v závislosti na tom, jak "silné" ty myšlenky jsou. JK podle mne působil jako mimořádně silný "zesilovač" určitého druhu myšlenek. Ostatně, tak zcela vaší otázce a jejímu směřování nerozumím - v této oblasti se nějaké "objektivní" pravdy nedoberete. To, co je pro mne "zapotřebí", pro vás třeba ne, nebo ještě ani nevíte, že ano.

230168

17.10.2010 22:34

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230160

..Jste tu Vy a tato myšlenka. Je zapotřebí ještě někoho dalšího, třeba J.K.?..."

Přesněji byste se mohl ptát:" jste tu vy a myšlenka (dejme tomu lásky). Je zapotřebí ještě někoho dalšího?" Odpovídám - ano, protože ji mnozí uměli žít a vyjádřit lépe než já, a já se rád poučím u Mistrů.

230178

19.10.2010 10:04

RE: PS

mtk 88.?.?.?

Reakce na 230178

>Odpovídám - ano, protože ji mnozí uměli žít a vyjádřit lépe než já, a já se rád poučím u Mistrů.
Nedá mi to, co o tom Mistrovi víte? Je toho dost? Mistr bez přirozených lidských vad mě trochu odkazuje k modlám a Vůdcům. Nemám v úmyslu se nějak otírat o Vaši víru, jen mě to zajímá.

230226

19.10.2010 10:52

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230226

Už jsem napsal, že víra je subjektivní záležitostí mezi vámi a tím, k čemu se vztahujete. A pokud se jedná o duchovní (nežijící) Mistry, záleží jenom na vás, co si z jejich odkazu vyberete (na základě citu, protože víra je záležitostí citu a ne rozumu). A vyberete si pochopitelně jen to, co si chcete a umíte vybrat, s čím se chcete a umíte ztotožnit (na základě svého vlastního založení). Kristus nerovná se Ježíš, a jeho povahu a vlastnosti můžete jen "vycítit" - ne si ji "ověřit na faktech". Ve praxi ale to samé dělá i každý, kdo se odkazuje na historické postavy a události - z té zcela různorodé babylonské směsice si nakonec jeho racio vždy vytáhne jen to, co po něm žádá jeho (často nereflektovaný) cit.

Věřící se od racionalisty liší pouze v tom, že sobě i druhým svou víru přizná, a neschovává se za rozum. Což ale náš rozum často ve své ješitnosti odmítá, a není nic jednoduššího, než utáhnout ho na vařené nudli tím, že mu budeme našeptávat jeho superioritu. Když pak dojde na lámání chleba, tak ho každý skutečně zlovolný Vůdce dostane právě tím. Přednacistické Německo bylo velmi "rozumnou" a vědeckou kulturou.

230230

15.10.2010 17:50

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230051

A ještě jedna drobná poznámka:

".Když řekneme „morální“ tak to zní pěkně, že jo. Je to jako když řekneme „hodný“. Ale to je asi tak všechno, co od toho můžeme čekat. Proto klidně můžeme mít plnou hubu morálnosti, můžeme si připadat dobře, ale přitom cílem nás obou může být zcela něco jiného, vždy subjektivního....."

Svatá slova. Slovo "morální" se tu dá nahradit jakýmkoli jiným pojmem - např. "racionální", "demokratický" ... dosaďte své oblíbené. Proto si dávám sakra pozor, jestli slova, co vycházejí z mé huby, jsou autentická, nebo jsou za nimi jiné cíle než ty, které otevřeně deklaruju. Víc pro morálku udělat nemohu. Kéž by to samé dělal každý.

230056

16.10.2010 10:09

RE: PPS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230022

".. K náboženským konceptům sympatie nechovám, proto jsem v tom duchu reagoval (berou člověku víru v sebe - což vede k stádovitosti a hierarchizaci, i s tím kukadlem na vršku). ."..

Rád bych přidal ještě jedno zamyšlení na toto téma. Víru v sebe může člověku brát jakýkoliv koncept (tedy rozhodně nejen náboženský), a zároveň může vést k hierarchizaci a stádovitosti - jak vyplynulo z další diskuze a jak vyplývá přesvědčivě z historie. Rozhodující je stav vědomí jak onoho potencionálního "stáda", tak těch, co ať už duchovní, nebo materiální koncepty za tímto účelem prezentují a zneužívají.

Že může víra vést k naprosto opačným výsledkům (a to i za využití všeho, čím jí k tomu mohou být náboženské koncepty nápomocny) ukazuje třeba tento příklad - jedna z knih o hledání a nalezení víry doc. Ing. Miroslava Krále, CSc.

http://www.vedaavira.cz/index.aspx?p=40

Podíváte-li se do jeho životopisu, zjistíta, že jeho původní skepse vůči víře byla přinejmenším stejně silná, jako ta Vaše, a troufám si říci, že i silněji "vědecky" podložená [smích]

Tento příklad neuvádím proto, že bych chtěl nějak propagovat ať už autora, či jeho konkrétní závěry, ale jako doklad toho, že vaše úvodní teze je subjektivní a platná pouze pro vás.

230085

17.10.2010 15:11

RE: PPS

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230085

>A k tomuto závěru jste došel prosím na základě čeho?
Vyplývá to z kontextu, jste přesvědčen o jakémsi poselství, aniž byste se setkal s nějakým poslem. Nikde neberete v potaz, jak se ono mírové poselství prakticky prosazovalo do obecného povědomí (i vašeho), což vyvolává nutně otázku, proč právě tak a nutně to zpochybňuje celé učení. Je sice zcela vaše věc, jak to chápete a co si z toho vezmete, ale já zároveň nemůžu ignorovat kontext. A to je třeba to, že onen morální monoteismus (okolo toho se točila má reakce) má potenciál radikalizovat, ozbrojovat a agresivně se šířit a na druhé straně trvale odzbrojovat a zotročovat lidi na krotké věřící. Proto ta vámi zmiňovaná „nepohodlnost“ z důvodu odmítání „materiálna“ je velmi diskutabilní, neboť armáda poplatníků nastavujících tváře a odmítající „světské statky“ může být ideálním stavem pro ty druhé.

>Vy vnímáte křesťanství jako sádrové Ježíšky a stádnost (případně jezovity), já spíše jako odmítnutí světské moci a zosobnění soucitu a lásky k bližnímu
To je nesmysl (sádrový ježíšci jsou jen nějakým konkrétním příkladem v souvislosti s vaší narážkou na „starozákonníky“), křesťanství jsem už někde dříve popsal jako nedefinovatelné, už to samo slovo má i v různých kulturách a jazycích odlišný význam. Jezovity pokládám za jednu z významných a odpovědných struktur s ohledem na dnešní stav civlizace (a v mnoha příspěvcích zdůvodnil proč) a znovu zdůrazňuji, že to celé jenom proto, že se tu objevují zcela krkolomné teorie o „elitách“, navíc je spojuji pouze s jedním proudem katolicismu včetně ateistických koncepcí, přičemž přívlastky o „hodných a zlých“ obvykle přicházejí od mých oponentů. Pro mě to je záležitost nějakého poznání, které lze těžko zobecnit na dobré či zlé, ač se to právě z náboženských důvodů vytrvale děje.
Pokud se pokoušíte z toho vylustrovat něco osobního, tak hodně štěstí… [mrknutí jedním okem]

PS.: pro mě „hledání víry“ nemá vůbec žádný význam, víra je trvale přítomná ve všem, co má nějaký existenční potenciál, tedy i v člověku, otázka však je, do jaké míry si to uvědomuje, tak proč bych to měl někde hledat… [smích]

230156

17.10.2010 21:20

RE: PPS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230156

...jste přesvědčen o jakémsi poselství, aniž byste se setkal s nějakým poslem. Nikde neberete v potaz, jak se ono mírové poselství prakticky prosazovalo do obecného povědomí (i vašeho), což vyvolává nutně otázku, proč právě tak a nutně to zpochybňuje celé učení....

Fascinuje mě vaše jistota o tom, co a jak se prosazuje v mém povědomí, navíc získaná z pár příspěvků ve virtuální diskuzi. Doufám, že víte stejně přesně, co bublá v povědomí vašem, to je pro vás mnohem důležitější [mrknutí jedním okem]

230170

17.10.2010 22:28

RE: PPS

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230170

Ale to není nic hodného fascinace, prostě jsem si jistý, že jste se s těmi novozákonníky nesetkal a oni se zase nesetkali se žádným JK a podobně. Ale jistě dobře víte, ze všech těch vypravovaných vyprávění, jak to všichni ti chlapci mysleli. [smích]

230177

17.10.2010 23:05

RE: PPS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230170

"..Ale to není nic hodného fascinace, prostě jsem si jistý, že jste se s těmi novozákonníky nesetkal a oni se zase nesetkali se žádným JK a podobně. Ale jistě dobře víte, ze všech těch vypravovaných vyprávění, jak to všichni ti chlapci mysleli"

Tak to jsem tu nikdy netvrdil - na rozdíl od Vás, který rozkrýváte historické kořeny a vybíráte ze směsice vždy neomylně to pravé [mrknutí jedním okem] Já pouze vím, co si z těch myšlenek, které "cítím ve vzduchu", chci vzít já sám pro sebe. Vám je naprosto nenutím.

Ale protože k meritu věci (rozdílu mezi "křesťanstvím" a učením JK tak, jak se nám zachovalo v NZ) už asi neřeknete nic zásadního a debata se zvrhává v osobní hašteření, s díky končím.

230180

18.10.2010 12:15

RE: PPS

HHBB 188.?.?.?

Reakce na 230180

...pokud jste ovšem toto pokládal za meritum věci, když jste na mě reagoval, mohl jste se sám vyjádřit konkrétněji, neboť jste reagoval takto:
>Takže jistě lze považovat monoteismus za baštu morálky v duchu Ahm. projevu, a přitom "nejet na jedné lodi s nepopulárními židy", jak poněkud dogmaticky podsouváte.
proto k meritu dodám - křesťanství a "učení JK" nelze oddělit, je to s tím dost srostlé a nebýt křesťanských šiřitelů, tak o žádném "učení JK" nemáte ani šajn, natož abyste to "vycítil ze vzduchu", jelikož to učení je postaveno na konkrétní historce, bez níž by bylo čímsi jiným, přičemž židé tam hrají nezastupitelnou roli a těžko to od toho odtrhnete také, už jenom proto, že i vy sám vymezujete jedno vůči druhému.

(islám je jen další praktická varianta téhož "učení", což samozřejmě prodělává svůj vývoj také a od historického kontextu to nelze odtrhnout už vůbec....)

není zač rádo se stalo [smích]

230196

18.10.2010 17:25

RE: PPS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230196

Já to nechci od sebe odtrhávat, já to chci pouze rozlišit, a přiřadit jednotlivé vlastnosti k té fázi "křesťanství", ke které historicky patří. Starý Zákon patří k judaistické fázi toho, co je nyní nazýváno křesťanstvím, a jeho duch je v mnoha případech opačný duchu NZ (oko za oko kontra nastav druhou tvář nebo důraz na hmotu, její vlastnění, na moc, na pomstu, na vládu národa vyvoleného nad ostatními národy kontra láska ke každému bližnímu, vzdání se majetku a moci nad světskými věcmi...). Dokud někdo nestráví a nepřekoná první, judaistickou fázi, těžko můžete tvrdit, že jedná v souladu s učením NZ, i přesto, že je nominálně "křesťan". Naopak, jenom živí egregor judaismu a oslabuje egregor skutečného křesťanství. Souhlasím s vámi ale naprosto, že NZ vyrostl ze SZ, a dodávám, že se jedná o symbolické znázornění vývoje vědomí jak jednotlivce, tak společnosti. Bez první fáze by druhá fáze nebyla možná - to ovšem nikterak neznamená, že jsou tyto fáze totožné. Nejprve rozděl a pak spoj - jistě znáte tento axiom [smích]

230201

18.10.2010 17:45

RE: PPS

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230196

K řečenému bych pro dokreslení jen přidal zajímavý názor z jedné diskuze, který opět v jiné souvislosti a jinými slovy připomíná chybný source-code judaismu (neboli obecně monoteismem chybně vykládaném principu DUALITY), který byl k velké radosti ovčáků náb.ideology (nevědomě nebo spíše záměrně) dále "rozpracován" a vložen i do křesťanství a o něco později i do islámu:

deb - 18. 10. 2010
Bůh má tolik tváří, kolik mu jich umíme dát - z našeho pohledu nemůže být jiný než takový, jakého ho (individuelně i "obecně" ) umíme chápat. Dokud to zůstává v rovině teologie a filosofie, je to v pohodě, jakmile ale někdo začne své pojetí Boha (a své pojetí jeho přikázání či přání) prosazovat do praxe, pak sakra záleží na tom, jestli je ten Bůh krutý a žárlivý, a žádá oko za oko, zub za zub, nebo je-li soucitný, laskavý a chce, abyste svého bližního milovali jako sebe samého. A dokonalé zmatení jazyků nastává tehdy, když první pojetí Boha prosazuje "křesťanská" církev. HELP

A Peace se všemi,


jansmith[smích]

230202

14.10.2010 22:39

RE: Klíčová otázka

mazz 82.?.?.?

Reakce na 229996

na wiki je napsano k monoteismu, ze je jen jedinny buh a zadna hierarchie.
to se da brat i tak, ze vsichni jsme si rovni a jsme jako spolecnost bohem sami sobe. Buh neni ani nad nami, ani pod nami, ale je v nas... [smích] snad je to stravitelne www.uscm.cz

230005

14.10.2010 23:22

RE: Klíčová otázka

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230005

...co je někde napsáno je jedna věc a co skutečně způsobuje uctívání Boha je věc druhá...
Víra ve fiktivní autoritu vede k podřizování se, proto i k hierarchizaci. Můžeme donekonečna křičet "před Bohem rovni", přesto vznikne čistě pozemský systém páů a kmánů. [smích]

230009

15.10.2010 8:59

RE: Klíčová otázka

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230009

pokud nade vsemi budou globalni akcionari a soucasne budem i svoji vlastni zamesnanci. pak k teto hierarchii nemam námitky. vse ostatni vede k destrukci. [smích]
PS: to zn. odpichnout se prvnim krokem, navratit statům jejich suverenitu pomoci systemu akcionářů [smích]

230021

15.10.2010 11:49

RE: Klíčová otázka

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230021

Velké věci bývají jednoduché a mazz se k tomu, cituji: "Buh neni ani nad nami, ani pod nami, ale je v nas..." maximálně přiblížil.


Monoteismus v podstatě vyučuje, že Bůh je od člověka ODDĚLEN, že není jeho součástí...

Podle tohoto náboženství má být Bůh NĚCO mimo člověka, nějaká vyšší moc, bytost, náboženskými ideology přivedeno do absurdity to je lidskými emocemi obdařena personifikovaná bytost (samozřejmě mužského pohlaví - z toho vychází p.Lhotákem obhajovaná patriarchální podřízenost ženy na muži), bytost která dlí někde na nebesích..[smích]

Monoteistická náboženství jsou založena na špatně pochopeném (nebo pravděpodobněji v počáteční fázi vzniku sofi ZNEUŽITÉM) principu DUALITY, který počal ovečky cestou svých proroků vyučovat JUDAISMUS (pohanští bohové přestali vyhovovat) a který jej jako chybný source-code předal později do vínku i svým dětem: křesťanství a islámu.

Snaha Ježíše největší deformace judaismu oslabit (skrze jeho původní, východními naukami ovlivněné, křesťanské učení) byla v zárodku jeho odstraněním farizeji (prostřednictvím Piláta) zdeformována a pozdějšími proroky (např. ideologem Šaulem z Tarsu - aka sv.apoštolem Pavlem - s Ježíšem se údajně nikdy nesetkal) zpětně přizpůsobena na podmínky nově vznikající (opět sofi manipulující) nábož.ideologie.


Z toho pramení většina deformací, se kterými se (postupně si pravdu uvědomující) lidská rasa ve svých dějinách musela a nadále musí v bolestech vyrovnávat a do chvíle než ovečky (prací na sobě - nikoli posilováním ega a přejímáním virtuální reality) pochopí, že Bůh (ať jej chápeme jakkoli) JE V NÁS, že Bůh je společně s ostatními lidmi a bytostmi jejich NEDĚLITELNOU součástí (stačí si to jen UVĚDOMIT, nikoli pokračovat v košér oddělování se), dotud budou v pokrytectví (a pokrytci podsouvané honbě za zlatým teletem - pro MOC a peníze do těch správných kapes) strádat.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

230036

16.10.2010 17:35

RE: Klíčová otázka

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230036

mnoho lidi prijalo ohradky, ktere do nich "nacpali" rodice, skola, znami i neznami [pláč] ono je pak velice tezke premyslet, kdyz ma clovek vlastni myslenkovou hradbu... [pláč]

230123

16.10.2010 18:31

RE: Klíčová otázka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230036

Janesmithi, fakt si myslíte, že ego člověk nepotřebuje? Víte vy vůbec, že bez tohoto rozhodovacího systému byste tou ovcí byl nafurt?
Ego není jen o pýše nebo sebestřednosti. Sám tvrdíte, že toho boha máme v sobě, jako svou (ú)střední a středící (směrující dovnitř nás) součást.
Mrzí mě, že se dovedete takhle zmýlit.
Ego řídí naše tělo v provozuschopném stavu, srdce a další vnitřní orgány jsou tím, čím čerpáme ty různé pravdy a "pravdy pozpátku" z volného prostoru, z informačních polí.
Je na čase je začít sklízet, pokud už máme v sobě uklizeno - což znamení, že už víme, proč a kudy se informace v těle toulají a jak v nás vytvoří to, co pocítíme - POcit.....

230128

16.10.2010 20:58

RE: Klíčová otázka

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230128

Vždy píšu co si myslím, janko...[smích]

Není tady prostor, abych se pouštěl do "učených" disputací (ty si šetřím na přítele a kamaráda hábečka [smích]), ale pokud se nemýlím, tak jsem použil formulaci, cituji: "nikoli posilováním ega" a nemám tudíž pocit, že by tam tvrdil, že člověk ego nepotřebuje.

Běžný člověk, který se nepohybuje na poněkud jiných úrovních vnímání se bez ega neobejde. Jde jen o to, jak dalece nevědomě se nechá svým vlastním EGEM a nezvládnutými EGY ostatních lidí OVLÁDAT (zneužívat). Tedy ještě jednou - Člověk postupující na cestě osobního růstu by se neměl věnovat aktivitám ego posilující, ale spíše naopak...

Je to stále dokola - o podléhání sebelítosti or/and sebedůležitosti, skrze nepochopené a nezvládnuté EGO - myšlenkami obaleného principu lidské mysli. A mimochodem pěkně o těchto a dalších "přidružených" záležitostech píše např. Castaneda nebo Paul Brunton, potažmo český mystik a filozof Eduard Tomáš - například.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

230134

17.10.2010 17:25

RE: Klíčová otázka

quido2 81.?.?.?

Reakce na 230134

Zdravím a gratuluju k objektivně vedené debatě o bibli. Říkal jsem si, že již nebudu na podobné téma reagovat, ale udělám vyjímku. Tedy: Člověk postupující na cestě osobního růstu by se neměl věnovat aktivitám ego posilující, ale spíše naopak...- shodujete se s původní védskou duchovní naukou.

Ve Vedách je základní povinností lidské bytosti ovládnout smysly a vyvinout duchovní vědomí. A jak toho dosáhnout, o tom podrobně pojednává Bhagavad-gíta a postgraduální studium pro pochopení duchovní nauky Bhagavad-gíty, tj: Šrímad-Bhágavatam. Ten má 12 zpěvů a do češtiny je přeloženo necelých 10 zpěvů. Pokud bude kompletně přeložen desátý až dvanáctý zpěv, bude pouze Šrímad-Bhágavatam obsahovat asi 20 knih.

Vyznat se a hlavně pochopit duchovní nauku Véd je skutečně velká věda.

230159

16.10.2010 23:40

RE: Klíčová otázka

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230036

>Monoteismus v podstatě vyučuje, že Bůh je od člověka ODDĚLEN, že není jeho součástí
To je samozřejmě pitomost, a to ze dvou důvodů:
1) monoteismus nevyučuje, protože monoteismus není nic, co by mohlo vyučovat. je to souhrnné označení pro více různých náboženství uznávající jen jediného Boha; k takovým náboženstvím se hlásí dvě miliardy křesťanů a půldruhé miliardy muslimů... mj.
2) křesťanství nic takového, co píšete, neučí. Naopak v Bibli se o Bohu uvádí: "v něm žijeme, pohybujeme se a jsme". -velmi hezké vyjádření. Za zmínku stojí i "Boží duch vane kam chce" anebo "Či snad nevíte, že vaše tělo je chrámem Ducha svatého, který ve vás přebývá...?".
Vzhledem k tomu je zřejmé, že více konkurenčních (prolínajících se) Bohů je nesmysl... a třeba i rozumem lze pochopit, že s největší pravděpodobností další bohové (stvořitelé?) nejsou... nebylo by jich třeba. Natož pak bohové nekompletní, jen dílčích schopností, třeba jako starověké pohádkové a svárlivé postavičky z Olympu nebo odjinud.

230139

17.10.2010 14:14

RE: Klíčová otázka

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230139

Chytání za slovíčka by ti šlo tmo, ale to bude asi tak všechno...[smích]

Je jasné, že vyjádření: "monoteismus vyučuje" jsem myslel přeneseně, a že jsem měl na mysli ideology, kteří v rámci monoteistických náboženství působí. Stejně jako bibli a další tzv. svaté knihy, jejíž přirovnání a podobenství si může kdokoli vyložit jakkoli, a to třeba podle toho jak se vyspal, co by rád zdůvodnil nebo na koho má pifku.

Na bibli bylo zde v diskuzích již napsáno mnoho kontroverzních vyjádření, tak je asi nemá smysl opakovat. Snad jen, že to je (a nejen starý zákon) kompilát X krát přepisovaných, škrtaných, upravovaných mýtů, přirovnání a podobenství, které po tisíciletí sloužily a stále slouží ideologům k ovládání oveček a nikoli k jejich osvobození.

Nač psát věci jednoduše a po Pravdě, když se vyplatí to dělat opačně, že? Propaganda, strach, slepá víra a rozpor mezi SLOVY a ČINY je to, oč tu běží a podle toho vypadá i náš křesťansko-judaistický svět. Ne nadarmo vzniklo křesťanství a islám z judaismu.

Biblické spisky jistě obsahují mnoho morálních pravidel a správných návodů a je jistě dobře že vznikly, ale v praxi nejsou ani jejími vykladači ani věřícími (až na tristně sporadické výjimky) dodržovány a to se týká i Boha v nás. Není divu, Ježíš hlásal jinou církev a víru než nakonec za přispění košér ideologů vznikla a např. budhismus o Bohu a personifikovaném Otci ani nehovoří. Alespoň v jeho jméně nemusel páchat taková zvěrstva na humanitě a zdravém rozumu, jak činí skrze pokrytectví mocných, jejich lokajů a zmatenost věřících ovcí (pro MOC a peníze do těch správných kapes) největší světová monoteistická náboženství. Jedině snad hinduismus se trochu odrodil..[smích]

Hezký rozbor bible najdeš tady: Kdo napsal Bibli? (1/4)

A Peace s tebou.jansmith[smích]

230155

18.10.2010 0:35

RE: Klíčová otázka

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230155

>Chytání za slovíčka by ti šlo...
sorry, ale když chceš o něčem diskutovat a vypadat, že víš o čem mluvíš, tak holt musíš volit správná slova (a už vůbec ne psát zjevné lži, pomluvy nebo pouhé domněnky).
takže: i zde bych "ideology" nahradil "teology"... bude to tak nějak korektnější, s méně pejorativním nádechem.
>to je (a nejen starý zákon) kompilát X krát přepisovaných, škrtaných, upravovaných mýtů, přirovnání a podobenství, které po tisíciletí sloužily a stále slouží ideologům k ovládání oveček...
totální pitomost z hlavy někoho, kdo mluví o něčem, co naprosto nechápe, vůbec tomu nerozumí... ale rozumuje jako o závod... a hledá konspirace. jasně... všichni z těch 2 miliard lidí, kteří uznávají Bibli a nacházejí v ní moudrost a dobré rady pro život, jsou podle vás vlastně hlupáci, pomýlenci a ovce [oči v sloup] -to holt nepůjde vysvětlit nevzdělanému fanatikovi, který "má ve všem takové jasno".
hlavně si zachovejte svůj slovník a plivající a prskající styl. s tím nejdál dojdete, buddhisto. na peace to ve vašem nitru moc nevypadá...
další reakce nebudou zapotřebí. evidentně se neshodneme ani nepřiblížíme.

230181

18.10.2010 9:26

RE: Klíčová otázka

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230181

Souhlasím tmo, další reakce necháme na jindy, příteli a kamaráde. Ty se do té doby zklidníš a já budu mít čas si postavit něco z merkuru...[smích]

Jen co se týče pojmu "ideolog" ve vztahu k pojmu "teolog", který tě tak zaujal, tak tam je vysvětlení podobné jako v případě tvého rozrušení nad mým slovním obratem "monoteismus vyučuje".


Výraz "teolog" je v širším či užším významu ten, kdo mluví o Bohu či ten, kdo se zabývá teologií (česky též bohoslovec) a "náboženský ideolog" je v rámci naší debaty podle mne ten, který z pozice klidně teologa jednoduché náboženské myšlenky (neboli pro duchovní růst lidské rasy a faktickou svobodu hodnotné myšlenky víry) ZNEPŘEHLEDNÍ (v praxi škrtá a přepisuje) a co je PODSTATNÉ přimíchá mezi ně spousty účelových mýtů, polopravda a vyložených lží (tj. hlásá "svaté" bludy, které mají brnkat na emoce či závislosti ovládaných oveček a zaměstnat je balastem) a tímto zmatkem přímo nebo podprahově jako vykladač zneužít virtuální realitu (pro MOC a peníze do těch správných košér kapes) k udržování lidí v nevědomosti - podřízenosti na vrchnosti (rozděl a panuj), tedy nikoli aby je od vlivu ovčáků osvobozoval...

To je případ bible i dalších tzv. svatých knih, mezi které počítám i toru, talmud nebo korán a dokladem jsou celé na judaismu vystavěné lidské dějiny, které mají rozpor mezi slovy a činy v programu...


Tyto knihy jsou nevědomému človíčku dobré jen v počáteční části cesty poznání, neboli jako pomůcka na tzv. DLOUHÉ CESTĚ a v okamžiku, kdy si člověk uvědomí, že Pravda v nich je ideology (možná nevědomě nebo spíše ZÁMĚRNĚ) zdeformována do bezvědomí [smích], tehdy je připraven pro cestu KRÁTKOU a pokud vytrvá, tak na jejím konci možná nalezne skutečnou SVOBODU.

Podstata na závěr: je to problém monoteismem zneužitého nebo v lepším případě nepochopeného (a v praxi chybně hlásaného) principu DUALITY.

A Peace s tebou tmo,


jansmith[smích]

230193

18.10.2010 22:01

RE: Klíčová otázka

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230193

Tím vtipem o merkuru jsi mě pobavil. Fakt dobré. Méně dobrý je odhad, že se potřebuju uklidňovat... opravdu ne, jsem v pohodě.
Pro tvou informaci, příteli a kamaráde:
teolog je odborník v teologii, znalec věcí týkajících se Boha... jinak řečeno bohovědec (Theós je řecky Bůh). A protože se zde plkalo o Bohu (zda je či není všude, i v nás, tak tohle přesně spadá do tohoto oboru, a můžu tě ujistit, že kněží ani jiní lidé nestudují na nějaké filosofy, ani neabsolvují fakultu marxismu-leninismu, práci s masami (nebo prostě ideologii), nýbrž studují Písma a poznatky moudrých ohledně Boha a života podle něj. A to proto, aby mohli jiným pomáhat a sami žili dobrým životem... nikoliv proto, aby (v rámci nicotně krátkého života) zhola zbytečně a nesmyslně pletli hlavy nějakým ovcím. Nic nevím o tom, že by je někdo učil něco znepřehledňovat, škrtat a přepisovat. Můžeš se na to ostatně informovat osobně, pokud tedy nejsi hnusně líný, nebo si snad (nedej bože) nepředstavuješ, žes sežral všechnu moudrost světa, a ty samojediný máš pravdu, nejlepší a navždy hotové jasno o všem.
Jediný problém, který by mohl nastat, že bys byl až příliš fanaticky předpojatý, nebo extrémně nenadaný inteligencí. To by pak byla i veškerá snaha k ničemu. Ta poctivá snaha je ale nutnost.
Rozpor mezi slovy a činy by si měl každý hlídat především u sebe, a až sám bude dokonalý, potom teprve hledět do svědomí a hlav jiných lidí a radit. To ti říkám, jakkoliv dobře chápu, že v praxi chybně hlásá nejeden snaživec. Bohužel lidé jsou omylní. Proto je dobré se maximálně orientovat na nejvyšší ideál, opírat se o nejvyšší dosažitelnou jistotu... a ne o filosofické bádání amatérských ochotníků a pouhé soukromé teorie. Nejhorší je pak upadnout do klamu, že dotyčný to ví nejlíp z celého lidstva, včetně minulých stovek generací, které bezesporu zahrnovaly i velikány vysoce převyšující dnešní průměr a dokonce i nadprůměr. Prostě relativismus (hodnocení podle svého soukromého cejchování) a sebestřednost nejsou dobré postupy. Vede to k pocitu "já sám sobě bohem... a nejen sobě, ale i jiným kolem sebe, kteří to vidí jinak než já, tedy špatně". Prostě individualismus je dnes módní. Jenže je z toho pak hemžení bohů, kde si každý o sobě myslí víc, než by měl, přičemž jistý si ve skutečnosti není ani sám sebou... a ani sám sobě není schopen zaručit naprosto nic.
Pokoj tobě! (zkusme to hezky česky)

230208

18.10.2010 23:08

RE: Klíčová otázka

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230208

Takže definitivně poslední reakce tady na tebe tmo. Už zazněla v předchozím mém příspěvku a zhušťuje všechno, co jsem tady na Zvědavci doposud na téma Bůh, a co se v jeho jménu na Zemi pod vlivem E/elit a jejich lokajů doposud událo, kdy napsal.


Protože judaismus, křesťanství nebo islám nejsou jedinými duchovními naukami na této Planetě (a přesto si na výklad o Bohu, "skromně" [smích] a v rozporu se svými prohlášeními často, viz. historie násilných obrácení na tu jedinou "správnou" víru krvavě, uzurpují monopol a exkluzivitu):

"je to problém monoteismem zneužitého nebo v lepším případě nepochopeného (ale v praxi ideology, teology, kněžími, rabíny nebo chceš-li muslimskými duchovními do myslí věřících přímo nebo podprahově chybně vysvětlovaného) principu DUALITY."

Principu, který lidi v rámci politiky rozděl a panuj rozděluje a umožňuje je pocitem, že nejsou součástí celku, ale od Boha a ostatních lidí oddělenými individualitami, košér zneužívat. Ostatně příkladem je judaismus, který je svým důrazem na vyvolenost nad ostatními od Boha pověstný.

A Peace s tebou, tmo,


jansmith[smích]

230211

19.10.2010 1:26

RE: Klíčová otázka

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230211

Takže poslední reakce i ode mě:
1) Nepleť dohromady Boha s lidmi, natož pak s často nesmyslnými plácaninami ohledně E/elit, vedenými zde na Zvědavci.
2) Nepleť dohromady judaismus, křesťanství a islám, protože jakkoliv se zdají patřit ke společnému směru monoteismu, nemají stejný pohled na Boha. Pak ovšem taková paušalizace nadělá víc škody jak užitku.
3) Mrzí mě, že nejsi schopen číst
>Rozpor mezi slovy a činy by si měl každý hlídat především u sebe
a že nehledáš nejprve trám ve svém oku, abys mohl lépe vidět a zkoumat i řešit třísky v oku svých bližních.
Spatlání dohromady víry v Boha a historie člověka je nesmírně hloupý pokus o diskreditaci myšlenky/víry, i těch, kteří se tu dobrou myšlenku snaží držet a sami pro sebe jisté zásady uplatňují. Prostě nesvědčí to o tvé šlechetnosti, nýbrž právě naopak o hloupé zaujatosti a zlomyslné snaze škodit. to není jednání hledače dobra/Boha a pokoje.
Opakovaně vykřikuješ cosi o dualitě, a jejím obecném nepochopení (otázka je proč, když to lépe nevysvětluješ, rozumíš-li tomu). Ale ono je zřejmé každému, že existují DVĚ strany - dobro a zlo, Bůh a zlý duch, život a smrt. Mást v této souvislosti lidi, že snad jde u monoteistických náboženství o vadný výklad právě proto, že neukazuje na vyváženého zlého a dobrého boha, je nesmysl. Bůh je jeden. Ďábel sice existuje, ale nemůže se Bohu stavět na roveň (je jen dočasně připuštěným proti-elementem). A to je právě to optimistické, že i když někdo škodí, dobro má z principu věcí oporu/zastání/předurčenost k vítězství díky Boží dobré podstatě, a nakonec bude zlo zcela zničeno (už nyní je nalomeno, a snad proto v poslední křeči tak kope - souvisí s morálkou, protilidskostí, i zmatení, ne výhradně v ekonomickém smyslu). Toto je mimochodem běžně uznávaný křesťanský názor, tedy tento náboženský směr o dualitě nic netají.
Tak si užívej svého košer pokoje, jansmithi... pokud je opravdu košer... a pokud ten pokoj v sobě máš; zatím se to spíše jeví jako zmatek, vzdor a kritika jiných.

230214

19.10.2010 10:26

RE: Klíčová otázka

mtk 88.?.?.?

Reakce na 230214

pane abc, vy jste si změnil nick? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

230228

20.10.2010 0:01

RE: Klíčová otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230228

Zvládáte čtení a abecedu, pane nul? (posunuto z mtk)
Řehot na váš vlastní plesk obrovský, jako byste řekl vtip... a on zatím trapas.

230270

21.10.2010 22:04

RE: Klíčová otázka

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 230270

Jak pro koho. Trapas jsou vaše názory (no, vlastně spíš bláboly, jak rád hodnotíte ostatní), vážený anonyme. No, vlastně je to spíš hodně smutné a rozhodně to není k smíchu, číst si něco takového.

230492

21.10.2010 22:22

RE: Klíčová otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230492

Že jste toho ale napsal k věci... "schopný" a moralizující anonyme... Lepší by bylo držet klapačku a nerozviřovat hádky bez schopnosti konkrétní diskuse.

230495

14.10.2010 18:44

RE: Klíčová otázka

amon black (tečka) amon (zavináč) seznam (tečka) cz 188.?.?.?

Reakce na 229992

Porovnani prekladu muze poslouzit odkaz na IRNA pod clankem. A impulz pro preklad clanku nebyl ani tak samotny projev Ahmadínežáda, ale skutecnost ze ceske media rozpoutali hysterii kolem projevu a ze zahranici prisly informace o tom ze to co prezentuji media neni ani tak celkem pravda. [oči v sloup]

229995

14.10.2010 22:17

pro ahma... :-)

mazz 82.?.?.?

Výborný projev! Je v tom vše, co v tom má být. Jěstě jednou gratuluji k výbornému projevu [smích]

230003

Příspěvků: 88

14.10. 00:25 Osel  A este by ste mali odcitovat
14.10. 00:53 Vladimír Stwora  RE: A este by ste mali odcitovat
14.10. 01:00 Andrew Siddur  RE: A este by ste mali odcitovat
14.10. 09:33 Osel  RE: A este by ste mali odcitovat
14.10. 16:14 pje  Tak konajte...
14.10. 16:11 pje  Možno byste nemali pýtať citácie
14.10. 20:18 Osel  RE: Možno byste nemali pýtať citácie
14.10. 05:37 amon  Důvod zveřejnění
14.10. 08:38 MoUdrostrak  Skvely projev, ale co na to nejvetsi dramatik sveta Mr. Falcf Khavl, dr. h. c. mult.?!
14.10. 15:10 janko  RE: Skvely projev, ale co na to nejvetsi dramatik sveta Mr. Falcf Khavl, dr. h. c. mult.?!
14.10. 09:41 Erika 52  Jediné, v čom sa Ahmadínežád mýli
14.10. 09:55 Erik Sedláček  Jak o projevu referovala média
14.10. 11:19 Saša  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 09:18 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 09:43 MoUdrostrak  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 10:51 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 12:02 MoUdrostrak  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 14:26 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 16:42 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 17:03  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 20:12 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 20:37  RE: Jak o projevu referovala média
16.10. 14:46 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 20:58  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 17:54 smoke  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 20:16 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
19.10. 07:45 MoUdrostrak  RE: Jak o projevu referovala média
19.10. 14:18 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
19.10. 14:48 Antiseptik  RE: Jak o projevu referovala média
19.10. 15:31 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
19.10. 21:37 Antiseptik  RE: Jak o projevu referovala média
19.10. 16:54 jp  RE: Jak o projevu referovala média
19.10. 18:25 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 14:10 steve  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 14:27 Jarmila  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 14:31 Antiseptik  RE: Jak o projevu referovala média
15.10. 11:09 quido2  RE: Jak o projevu referovala média
14.10. 11:14 veronika  děkujeme za překlad!
14.10. 14:49 abc  RE: děkujeme za překlad!
14.10. 13:49 Pomýlený  Asi jsem pomýlený,
14.10. 16:43 josef.maly@centrum.cz  Úžasný projev, klobouk dolu !
14.10. 17:05 charon  Klíčová otázka
14.10. 17:26 Vladimír Stwora  RE: Klíčová otázka
14.10. 18:51 HHBB  RE: Klíčová otázka
14.10. 20:13 Vladimír Stwora  RE: Klíčová otázka
14.10. 20:55  RE: Klíčová otázka
14.10. 23:03 HHBB  RE: Klíčová otázka
15.10. 08:44  RE: Klíčová otázka
15.10. 13:19 Erwin  RE: Klíčová otázka
15.10. 13:29 abc  RE: Klíčová otázka
15.10. 09:17  PS
15.10. 16:43 HHBB  RE: PS
15.10. 17:24  RE: PS
17.10. 17:47 mtk  RE: PS
17.10. 21:08  RE: PS
17.10. 22:34  RE: PS
19.10. 10:04 mtk  RE: PS
19.10. 10:52  RE: PS
15.10. 17:50  RE: PS
16.10. 10:09  RE: PPS
17.10. 15:11 HHBB  RE: PPS
17.10. 21:20  RE: PPS
17.10. 22:28 HHBB  RE: PPS
17.10. 23:05  RE: PPS
18.10. 12:15 HHBB  RE: PPS
18.10. 17:25  RE: PPS
18.10. 17:45 jansmith1984  RE: PPS
14.10. 22:39 mazz  RE: Klíčová otázka
14.10. 23:22 HHBB  RE: Klíčová otázka
15.10. 08:59 mazz  RE: Klíčová otázka
15.10. 11:49 jansmith1984  RE: Klíčová otázka
16.10. 17:35 mazz  RE: Klíčová otázka
16.10. 18:31 janko  RE: Klíčová otázka
16.10. 20:58 jansmith1984  RE: Klíčová otázka
17.10. 17:25 quido2  RE: Klíčová otázka
16.10. 23:40 tmo  RE: Klíčová otázka
17.10. 14:14 jansmith1984  RE: Klíčová otázka
18.10. 00:35 tmo  RE: Klíčová otázka
18.10. 09:26 jansmith1984  RE: Klíčová otázka
18.10. 22:01 tmo  RE: Klíčová otázka
18.10. 23:08 jansmith1984  RE: Klíčová otázka
19.10. 01:26 tmo  RE: Klíčová otázka
19.10. 10:26 mtk  RE: Klíčová otázka
20.10. 00:01  RE: Klíčová otázka
21.10. 22:04 hestroy  RE: Klíčová otázka
21.10. 22:22  RE: Klíčová otázka
14.10. 18:44 amon  RE: Klíčová otázka
14.10. 22:17 mazz  pro ahma... :-)

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 115 čtenářů částkou 23 204 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 111,16 Kč
1 unce stříbra
548,15 Kč
Bitcoin
838 497,66 Kč

Poslední aktualizace: 26.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 341