Diskuze k článku

Proč USA nemluví s Íránem

Příspěvků 15

4.10.2010 5:48

Svet se uz zmenil!!

Rene Bartosek 76.?.?.?

A ti co to nedokazou pochopit a prijmout, splacou nad vydelkem, i kdyby patrili k tem z nejmocnejsich. Kdybych vedel vice o Ekvadoru, tak bych mel jak se znam k politice Rafaela Correi jiste spoustu pripominek, ale v tuto chvili pred nim v ucte hluboce smekam.
http://www.blisty.cz/2010/10/4/art54788.html

229289

4.10.2010 11:43

Jakýkoliv strach se hodí

waterfall 193.?.?.?

Jakýkoliv strach se hodí k ovládání lidí. Může to být starověké peklo, moderní civilizační choroby, riziko ztráty zaměstnání, teroristi, chřipka, islám... vždy se najde dost lidí, kteří na to skočí a "už se perou, už se perou..." : ))) Strach je ideální zesilovač každého sdělení. Např. vyrobte 100ks výrobků, jinak "nedostanete odměny"... Zaplaťte splátku hypotéky, jinak "vám zabavíme dům"... Nepodrývejte státní autoritu, jinak "strávíte zbytek života ve vězení"...

229300

5.10.2010 8:05

RE: Jakýkoliv strach se hodí

SAMRA 76.?.?.?

Reakce na 229300

Pan Vodopád se správně dotkl jednoho z aspektú článku “ovládnutí“ davu k podpoře zamýšlené akce. Chytrý pan Goering totéž vyjádřil pred mnoha lety - něco jako: “zvládnutí“ jakéhokoliv národa je velmi jednoduché - vytvoříte nepřítele, vystrašíte obyvatelstvo a ti kteří nesouhlasi označíte jako zrádce o které se obyvatelstvo “postará“ samo. Byl jsem před nedávnem až smutně zaražen trapným papouškováním jinak slušných lidi ze “srdce“ Ameriky, jaký je ten Iránský President, jehož jmeno nikdo neuměl vyslovit, zločinec chystající se přepadnout atomovými bombami hodné ju es ej! Musíme ho tedy vybombardovat prvně!
Dovolil bych si ale opravit zásadni myšlenku článku. Zásadní nevoli proti Iranu maji sionisti v Izraelské vládě a ne USA! Vědí když by nebyl Iran, nebyla by podpora pro Palestince, Libanon i Syrii. Netanyahu ve sve zuřivé nevoli vydrážděného mopslíka charakterizoval vraždění dobrovolníkú na Tureckych lodích jako zabránění vytvoření Iránského přístavu v Gaze.
Samozřejmě početná 5tá sionistická kolona v USA se opět pilně a obávám se úspěšně, snaží zGolemizovat USA, jako se jim to povedlo na Irák, tedy aby Golem v jejich zájmu provedl šlápnutí na Irán, aby Israel nemusel promarnit své nuklearni nálože, neb jsou drahé. Pokud jejich pejskové-republikani získají v Kongresu/ Senátu v listopadu převahu (mnozí demokrati jako Schumer samo též) přepad Iránu na sebe nedá dlouho čekat - vždyť je tam spousty nafty!

229365

4.10.2010 15:52

Otázkou je proč. Proč všechny americké vlády nebyly ochotny začít dialog s Íránem s cílem vyřešit konflikt, když to bylo

Olas 78.?.?.?

Nevím proč, ale nabývám dojmu, že nové varování všech před teroristy vzešlé jako novum z USA je pouze příprava k zdůvodnění akce proti tomuto státu. I když nemám voucher, pročítal jsem článek u přítele a oba jsme se shodli, že informace z USA přímo korespondují s diplomatickým postojem k návrhům na jednání. Asi už probíhá výcvik "teroristů", který potvrdí hrozící nebezpečí.

Snad dojem zůstane jen dojmem, a když to bylo potřebné tak dvě letadla zbořily tři mrakodrapy. Dovednost teroristů nemá mezí.

229309

4.10.2010 22:15

Proc nebude valka v Iranu

hons 95.?.?.?

4 velke US banky otevrely sve pobocky v Iranu. Mezi nimi Citibank, Goldman Sachs. Takze Iran pochopil, ze pokud si k sobe pusti americky kapital tak mu nebude hrozit bombardovani. Tomu se rika za 5minut dvanact... (www.maxkeiser.com) a nezbyva nez dodat, ZA VSIM HLEDEJ PRACHY..

229335

5.10.2010 0:02

Mno, s bankrotem verjnych rozpoctu bude po srande.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Kde nic neni ani smrt nebere a vojensko-prumyslovy komlex to uz zacina zjistovat. "Kapitalismus" napojeni kapitalu na verejne rozpocty, lze provozovat taky docasne, protoze deformuje trzni sily a umistuje kapital a zdroje, ktere nejsou nekonecne neefektivim zpusobem. Dokud dostatecna cast trhu funguje nedeformovane, tak to muze fungovat. Vicemene jde mikroekonomiku a stredni ekonomickou sferu, ktere jsou v mensi mire mohou uplatnovat vliv na politiky a ziskat pristup k verejnym rozpoctum.

Jakmile se nejaky sektor na makroekonomickem levlu stane prilis velky a vojensky rozpocet USA mluvi jasnou reci, tak netrva dlouho a zbytek ekonomiky to nedokaze utahnout. Nejakou dobu to bezi jeste setrvacnosti, daji se na zaklade stare duveryhodnosti nasekat dluhy, svetova mena nekrytych penez, taky prida nejaky cas, vytunelovat zisky z minulosti ( penzijni fondy ), ale jednoho den je konec. Nebudou finance nebude potreba hledat nepratele. Naopak bude potreba hledat pratele nebo aspon neutraly, protoze mit nepratele je financne velmi nakladne.

229342

5.10.2010 0:38

Komlex

JednoR 81.?.?.?

Reakce na 229342

Pane Bartošek, asi před týdnem jsem si řekl, že jestli ještě jednou napíšete komlex nebo komlexní, že vás na to, ač nerad, budu muset upozornit. Sorry, nechci tímto rušit a odvádět pozornost od podstaty vašich sdělení, ale další komlex by můj zrak třeba už ani nepřežil!
Best wishes, J

229346

5.10.2010 1:24

RE: Komlex

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229346

Komplex! Pokusím se si na to dát pozor. I na jiné věci, asi začnu používat diakritiku. Hodně mě to zpomalí, ale na druhou stranu by mi to pomohlo snížit, aspoň počet překlepů, vynecháných písmen i gramatických chyb. Zrejmě pokud člověk nepíše s diakritikou a naopak čte s diakritikou, pak více věcí ho tak nepraští zavčas do očí. Některé chyby uvidím později, ale to už s tím nic nejde dělat. Na forum semtam zpětně edituju své příspěvky a opravuju gramatické chyby. [smích] [mrknutí jedním okem]

229347

5.10.2010 1:56

RE: Komlex

JednoR 81.?.?.?

Reakce na 229347

Jsem rád, že jste moje upozornění přijal v duchu, ve kterém bylo psáno.
Přeji komPletní zvádnutí diakritiky na vašem komPjůtru!

229350

5.10.2010 6:19

RE: Komlex

Esmate 85.?.?.?

Reakce na 229347

Pane Bartosku,
nevim jestli znate "ohakovani" na

http://nlp.fi.muni.cz/cz_accent/index.php

Je to docela dobre

229358

5.10.2010 7:04

RE: Komlex

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 229358

Děkuju vám, ale abych se pokusil snížit počet chyb nezbyde mi než spolehnout na starou dobrou ruční práci. [smích]

229361

5.10.2010 3:49

Vlady-politici, nemaji to pravo mluvit do veci celosvetovych

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Zajimavy nazor pana Winston Churchilla, ktery uz v roc e1922 to doslova "rosvitil", jak se u nas rikalo, take Adolf Hitler , hru mezinarodnich bank prohledl a proto nepristoupil na tak zvany "Zlaty standart", rekl,ze nenecha Nemecko vykradat a to byl neodpustitelny "hrich", vsak se mu to nezapomelo,jako ruskemu carovi ,jez nepustil Rotchilda otevrit banku v Moskve, takove veci Elita nezapomina.
Rand Paul's Long History Of Hitler Fear-Mongering
- 4:44pm
23 Sep 2010 ... July 2010 -- Webster Hall, New York .... at nuremberg. obama is a puppet of the international banking cabel and the military industrial complex, .... Looks like they're letting Goldman and Citi open offices in Tehran. ...
www.businessinsider.com/rand-pauls-long-history-of-hitler-fear-mongering-2010-9 -
Winston Churchill, stated to the London Press, in l922.
"The powers of financial capitalism had another far reaching aim, nothing less than to create a world system of financial control in private hands able to dominate the political system of each country and the economy of the world as a whole. This system was to be controlled in a feudalist fashion by the central banks of the world acting in concert, by secret agreements, arrived at in frequent private meetings and conferences. The apex of the system was the Bank for International Settlements in Basle, Switzerland, a private bank owned and controlled by the worlds central banks which were themselves private corporations.
Takze,jestlize v Teheranu otevrou pobocky "americke banky", tak to je priznak,ze se valka nebude konat,kdyz se ke korytu pusti ta prava zver,ktera nam bezplatne ujida z nasi prace a pozaduje to jako nepsany zakon,coby povolene okradani, co by v lepsim slovu- znelo jako obchod.Vubec by mne neprekvapilo,kdybych jednou cetl,ze tajne, Iran prodaval olej Israelu a nebo,ze by Israel prodal i zbrane Iranu, nebot v minulosti bylo dost takovych pochybnych "obchodu".Penize ,vzdy vladli svetem,kral chtel valku,ale musel mit penize,banka-obchodnici nedodali penize ,tak se valka nekonala, je to tak jednoduche.
There is no way Hitler would have come to power without the backing of world finance. Hitler was Time Magazine "Man of the Year" in 1938. Stalin, another Freemason created by the Money Power, took the honor in 1939. Hey let's have a war between the two!

The central bankers owned I.G. Farben, the backbone of the Nazi war machine. Max Warburg was a Director until 1938. In March 1941 the Warburg family and employees were spirited out of Nazi Europe by the SS. Hitler so hated the Jewish bankers that he had them escorted to safety in a private train.

Prakticky,vsichni politici,jsou nastrceni herci,jez se drzi predlohy ke sve moralne korupcni hre pro duverivy obcany, jemz neni dano nahlednout do predlohy "rezisera",nebo take , "Napovedy".
Kdo,ohospodaruje Afgansky heroin?
Hong Kong, the Land Built on Opium
In that year, the Sassoons imported 58681 chests of opium and by 1880 it skyrocketed to 105508 chests, making the Sassoons the richest Jews in the world. ...
www.biblebelieve...Automaticky kráceno

229353

5.10.2010 19:37

Kto seje vietor...

abc 89.?.?.?

zožne búrku! Nič proti prírode, ale jej zákony stále platia! Ron Paul - Sankcie voči Iránu sú aktom vojny!
http://tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&h...
Európu strašia teroristickými útokmi, aby bola pripravená podporiť vojnu !
http://www.osud.cz/uncle-bin-ladin-zahrozil-z-hrob...
Kto sa nechce poučiť z histórie, musí si ju zopakovať! Opakovanie je matka nielen múdrosti ale aj pamäte!
http://www.lidovky.cz/sdruzeni-vymente-politiky-ma...
Strach je základnou metódou vládnutia tomuto svetu, ktorý je plne v rukách okultných síl! Jedine presné poznanie nás zbaví strachu z budúcnosti! Prajem každému, aby sa mu ho dostalo!
http://www.watchtower.org/b/20071201/article_01.ht...

229402

5.10.2010 21:53

jeden zmala

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

statu, ktery si nechce nechat srat na hlavu!!!

229409

6.10.2010 13:00

Nic jiného jim nezbývá.

Rithurian 90.?.?.?

USA se dostalo do fatální situace. Nic jiného než válčit jim už nezbývá. Jejich morální kredit je od 9.11.2001 na nulové úrovni. Můžeme se sami sebe zeptat co můžem čekat od lidí, kteří pro ospravedlnění svých válečných úderů, nechají klidně s úsměvem zemřít na tři tisíce vlastních občanů a na vlastním území? Dle mne můžeme čekat USA organizovaný teroristický útok někde u nás v Evropě. Tohle nemá nic společného s politickým zřízením dané země. USA prostě ovládají lidé kteří prahnou po ovládnutí světa. K tomu potřebují pár hloupých spojenců, dostatek energie a nerostného bohatství. Írán je pro ně velmi zajímavá lokalita. Tak mne napadá, že kdyby Severní Korea měla zásoby ropy jako Írán, tak už by Kim Čong Il odpočíval v pokoji. [chechtot]
Jsme na pokraji velmi temných časů....... [pláč]

229441

Příspěvků: 15

04.10. 05:48 Rene Bartosek  Svet se uz zmenil!!
04.10. 11:43 waterfall  Jakýkoliv strach se hodí
05.10. 08:05 SAMRA  RE: Jakýkoliv strach se hodí
04.10. 15:52 Olas  Otázkou je proč. Proč všechny americké vlády nebyly ochotny začít dialog s Íránem s cílem vyřešit konflikt, když to bylo
04.10. 22:15 hons  Proc nebude valka v Iranu
05.10. 00:02 Rene Bartosek  Mno, s bankrotem verjnych rozpoctu bude po srande.
05.10. 00:38 JednoR  Komlex
05.10. 01:24 Rene Bartosek  RE: Komlex
05.10. 01:56 JednoR  RE: Komlex
05.10. 06:19 Esmate  RE: Komlex
05.10. 07:04 Rene Bartosek  RE: Komlex
05.10. 03:49 Robert Nohejl  Vlady-politici, nemaji to pravo mluvit do veci celosvetovych
05.10. 19:37 abc  Kto seje vietor...
05.10. 21:53 stefan  jeden zmala
06.10. 13:00 Rithurian  Nic jiného jim nezbývá.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
767 625,14 Kč

Poslední aktualizace: 20.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 846