Diskuze k článku

Ve jménu kuřáků!

Příspěvků 86

9.7.2010 0:23

Nejvetsi jed...

in-ocean 88.?.?.?

...myslim, ze nejvetsim jedem jsou SLOVA.
Ano, slova, kterymi je otravena nase mysl, tim, ze dennodenne slysime "to je spatne/dobre, to smis/nesmis, to se dela/nedela......" atd., atd.
Slychavame je ve skolach, od "autorit", z plakatu a predevsim z oblibeneho idiotboxu/televize. Druhy zdeleni se cas od casu meni, ale v principu je to neustale stejne, a to naprogramovat mysl druheho tim smerem jakym se to hodi.
Tak proto se vymyslel Marlboroman, aby lide meli duvod byt cool...,pak se to naopak nehodi, tak se proti tomu bojuje. Kdyz nebudou cigarety, tak zas bude neco jineho, treba zrovna homosexualita nebo si dosadte co chcete.
Jde o to, ze lidem chybi vlastni zpusob byti a proto velmi radi -nevedome kopiruji (prebiraji nazory)tak jak to kontrolovane prichazi do makovice. Bohuzel to nekonroluje ten, kdo s tou makovici otaci.Peace&Love

223586

9.7.2010 13:07

RE: Nejvetsi jed...

Jiřin hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 223586

vynikající postřeh, díky za něj

btw, kdysi jsem se kdesi podepisoval Love&Peace [chechtot]

223634

11.7.2010 3:55

RE: Nejvetsi jed...

in-ocean 88.?.?.?

Reakce na 223586

http://www.youtube.com/watch?v=rARh9e-l_7c&feature=related

223819

9.7.2010 6:33

kourenim neobtezovat / neotravovat

ladaaaa 192.?.?.?

tydle debaty o (ne)koureni jsou akorat pro mestsky lidi, ktery nevedi/nemuzou bez navodu viz in-ocean zit, a tak se pokousi na ne napasovat nejaky obecne vetsinove pruchozi stav.
u nas na vsi se todleto neresi, kdyz nekdo kouri v my blizkosti, ja jsem timto nucen pasivne kourit, tak ho poslu k sipku at si kouri ale s kourenim me nevotravuje. jestli dotycny popojde/tipne/stoupne si jen po vetru, aby sel kour jinam, je mi jedno. dodrzeni si pohlidam sam. obcas si pred vitr stoupnu sam, abych nemusel dychat pasivni kour, podle situace.
jsem prilezitostny kurak, ale kourim tak, abych sve okoli, kteremu by mohl pasivni kour vadit, neotravoval a neobtezoval.
pravo na koureni pro kuraky klidne, ale do prvniho nespokojenyho cloveka. moje svobova konci tam, kde zacina svoboda druheho.
a pane Redaktore, je to rakovina, to bez debat.
jinak s vcelarema je to stejne, vcelarit muzu jak chci tam, kde nikoho neobtezuji/neotravuji. staci ale jedna stiznost, a tricet ulu se stehuje jak po masle pryc. zatahy tohoto typu totiz bezne probihaji
ladA

223596

9.7.2010 8:30

Když se budu chtít vyhnout kouři....

Striga 85.?.?.?

Budu muset partnerovi a několika - véceméně všem - kamarádům důrazně připomenout, že moje auto je moje a rozhoduju v něm já, tedy že se nebude kouřit. Ani výjimečně.

Do hospody si taky nezajdu, protože nějakou echt nekuřáckou jsem ještě nepotkala. Budu se muset sytit bagetou u benzínové pumpy.

K táboráku si s partou taky nesednu. S řadou známých si budu jen telefonovat, protože oni musí mít u piva nebo kafe cigára i doma. Ke mně nepřijdou, protože mám nekuřácký dům.

Jsem astmatička, před půl rokem odstěhovaná z Ostravy. Když do ní přijíždím za prací, děsí mě a odpuzuje trvalý mrak nad městem. Mrak jedů, rakovinotvorných látek a prachu.

Argumentovat, že je spousta dalších nepříjemností, které musíme dýchat, je hodně nesmyslné. Jako že když vás okrade jeden, může si vzít i druhý, to máte pani jedno tak buďte zticha.

Kouř je jen plyn a vítr ho odfoukne. Co kdyby nějaký závislák kolem sebe rozhazoval azbest? Trochu by to lítalo ve vzduchu, trochu by to způsobovalo rakovinu, ale buďme tolerantní.... nebo ne?

Nebo by do druhých třeba trochu píchal špendlíkem. Je závislý, pochopte to, píchat do druhých musí.... Na rozdíl od kouře z cigaret by z toho nebylo astma ani rakovina, ale byl by to přímý zásah a to by si nikdo líbit nenechal.

Nebo by někdo v rámci závislosti na potkání rozdával facky. Je závislý a dělá to rád, tak to budeme tolerovat... Pani vy se nechcete nechat profackovat při vstupu do hospody? Smůla, vařte si doma, nikdo vás do té hospody nestrká.

Nesmyslné příklady, že? Ale je to o obecném vzorci - někomu něco chutná, je na tom závislý a normálně fungující společnost nutí, aby to konzumovala s ním.

V hospodě se pije a kouří. Jenže nikdo vás nenutí opít se taky, když jdete na večeři.

Těší mě statistiky infarktů v zemích, kde zakázali kouření v hospodách. Asi jsem deformovaná.... tím, že mi máma umřela před očima na infarkt.

Kouří táta...

223603

9.7.2010 9:07

Ano aj mne to vadí

Tak je to 91.?.?.?

ako sa dá rozsiahlo obkecať vraj právo okiadzať svojich blížnych. Ťažko sa fajčiarovi počúva, že jeho blížni sa dusia, že ich štípu oči, že sa im obracia žalúdok. Je to podľa neho ich problém, veď jemu tiež nevadí, že oni NEFAJČIA.

223616

9.7.2010 9:28

kalik 193.?.?.?

Pokud připustíme, že kouření škodí zdraví, tak je nesmysl tvrdit, že pasivní kouření není zdraví škodlivé, navíc kdy uvážíme, že kuřák kouří s filtrem, kdežto pasivní kužád tahá startky bez filtru, jak tu zde bylo citováno [velký smích]

Ne, nejsem militantní nekuřád, párkrát jsem to zkusil, asi jako každý a i tak nejsem pro celoplošné tažení proti kuřákům za předpokladu, že svým kouřením neovlivňují druhé. Ať si kouří, je to jejich věc, jejich právo, ale ať mě tím kouřem neotravuje život víc než je zdrávo. Kuř si, ale tak, aby si neovlivňoval druhé (neškodil jim). Pak je všechno v pořádku. Ano, proč by nemohly být kuřácké i nekuřácké hospody? Jsem i pro tohle. A ještě něco. Jeden z důvodů, proč se nekouří v budovách je protipožární ochrana.

Shrňme to. Ať si každý kouří, co snese, ale pokud připustíme, že kouření škodí škodí zdraví a pasivní rovněž, buďme ohleduplní a neničme zbytečně ostatním zdraví. Když budu dělat něco z ředidlem, taky to nebudu dělat v cimře plné lidí [mrknutí jedním okem]

Ještě poznámka. Sousta nevole proti kuřákům je způsobená právě jejich neohleduplností. Příklad může být to, že i když je zakázáno kouřit na ostrůvcích zastávek MHD, přesto to spousta kuřáků bez uzardění dělá. Tohle je zbytečné a vytváří to onen militantismus.

223617

2.8.2014 9:43

RE: NEZNALOST NEOMLOUVÁ...

MYTCH mytch (zavináč) email (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 223617

Na ostrůvcích MHD se smí kouřit,zákaz se týká čekáren.A kdyby jste se zajímal o to co dýcháte na tá zastávce bez kuřáka tak omdlíte zděšením.Pravda,objektivní fakta nejsou prezentována nicméně kdo hledá najde.Přeji hezký den.

314600

9.7.2010 10:11

Co motivuje k zákazům?

Saša 74.?.?.?

Je převážná část lidstva masochistická a prostě zákazy miluje?

Asi ano, pokud se to jeho netýká nebo možná i když se cítí provinilým. Dále, to přání „aby sousedovi prase chcíplo“ není jen českým přáním. Sebenesmyslnější zákaz, dává pocit moci, přeci vládnu a mohu ovládat a vše lze zdůvodnit „dobrem“ jako Bohem. Což je obzvláště silná motivace pro politiky, mohou se bít v prsa, jak jsou dobří a utáhnout otěže i jinde nařízením (v zájmu „dobra“) co si smíme myslet. Napadá mě celá řada absurdních a nesmyslných zákonů, proti kterým ani nebudeme bojovat neb se přeci nás netýkají nebo jsou zřídka prosazovány. V módě jsou zákony „v zájmu dítěte“ a tím se dá zdůvodnit úplně všechno. V zemi z které píši, dítě nesmí zhlédnout bradavku, asi žádné nebylo odkojeno. Ne, nechci obhajovat anarchii, ale kde je nějaká tolerance, co tě nepálí, nehas. Nikdo není bez chyby a je jen jeho představou, že je ideální (ostatně i to bývá podezřelé). Každému něco vadí, je otázkou míry a jak důvodně. Dnes je vžité se v autě upoutat a neupoutání je dokonce trestné, ale přesto se smíme věnovat třeba parašutismu, jezdit na kole a na motorce. V diskuzích zde na Zvědavci se často horlí proti teplým; hm, pokud to nechtějí po mně, je mi zcela ukradené co a kam strkají doma. Dokonce mně ani nevadí, pokud se „vezmou“, budou si vzájemně platit alimenty apod. Je zajímavé, že společnosti nevadí, výchova jimi adoptovaných dětí a zde selhává rozum.

Je tedy otázkou, jestli je společnost ve spasmu jako za Hitlera v boji o vyvoleného nového člověka, je nás prostě moc a musíme se vzájemně požrat, zmíněné masochistické tendence, chceme být vedeni, trpíme totální ztrátou selského rozumu nebo naši vůdci jsou blbci?

223624

9.7.2010 19:10

RE: Co motivuje k zákazům?

Emily 96.?.?.?

Reakce na 223624

Diky Saso za komentar k veci. Mluvite mi z duse. Common sense is dead, anebo prinejmensim rychle vymira.

223661

9.7.2010 22:40

RE: Co motivuje k zákazům?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 223661

Zdravý rozum není mrtev ani nevymírá Emily...[smích] Jen je (z větší části pro MOC a peníze do těch správných kapes) pokrytecky a cíleně, za využití deformované výchovy a zejména podprahově vedené propagandy, po věky úspěšně potlačován.


Mnoho občanů, kteří v minulosti dokázali odolat stádnímu efektu, o zdravý rozum díky vyšší úrovni vnímání reality ve vztahu k politické a jiné korektnosti nepřišlo, ale v případě, že se začne jednat o jejich vlastní závislosti nebo jiné jejich osobní nedokonalosti, tak o něj (pod nadvládou svého ega, popřípadě potřeb jejich tělesné schránky) přicházejí stejně, jako v případě přístupu k politické a jiné korektnosti ty tolik opovrhované ovce.

Obhajoba kouření tabákových výrobků (v jiných případech obhajoba užívání tzv. lehkých drog apod.) je klasickým příkladem, jak sám před sebou (a samozřejmě i před ostatními) omluvit vlastní SLABOST a pokud je kupuji, tak paradoxně jak nepřímo omlouvat i podporu "silám", které na těchto "produktech" (bez ohledu na zdravotní a jiné negativní důsledky) košér a velmi dobře vydělávají.


Možná, že je přísloví o tom - že nelze vinit zrcadlo, když je křivá huba - v případě stěžují-li si na diskriminaci zastánci svobody kouření příliš příkré, ale daleko od pravdy podle mne nebude..[smích]

Každopádně, každý je svého štěstí strůjcem, stejně jako se i s REALITOU musí vyrovnat opět každý sám za sebe. Někdo to za svého života stihne, jiný nikoli, ale o tom je už život.

Motorem ekonomiky Systému, do kterého jsme se narodili je (pochopitelně až v první řadě, že?...hmm, kdo to jen prohlásil?!?) vydělávání na lidských animálních pudech a různých závislostech těla i duše a způsob, jak tento motor promazat je i umět to dobře vysvětlit a omluvit.


A tudíž Peace jak s těmi, kteří takovýto farizejský Systém tvoří, stejně jako s těmi, kteří jej, ať již "vědomě" nebo nevědomě, po věky úspěšně promazávají.


jansmith[smích]

223687

10.7.2010 21:34

RE: Co motivuje k zákazům?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 223661

Common sense umírá všude tam, kde je přítomna závislost, a na kuřáci to velmi názorně demonstrují.

223795

11.7.2010 3:18

RE: Co motivuje k zákazům?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 223795

>Common sense umírá všude tam,

Common sense nebo česky „selský rozum“ umírá všude tam, kde je přítomna nenávist, sestra to lásky. Obě silné emoce nejsou objektivní, tu druhou lze chápat. Většina diskutujících nemohla celý článek číst (je uzavřen), touha po někom se svézt jim však nedá.

223818

11.7.2010 12:13

RE: Co motivuje k zákazům?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 223818

Ale no tak, na co hned tak silná slova. Podsunujete mi snad nenávist ke kuřákům? Omyl, pociťuji k nim pouze odpor, a to ještě jen tehdy, když svou závislostí obtěžují mne nebo mé blízké. Je pro selský rozum tak těžké to pochopit?

223845

11.7.2010 22:03

RE: Co motivuje k zákazům?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 223845

>Ale no tak, na co hned tak silná slova.

Snažím se Vás chlácholit [smích] Nelogičnost je, že když Vám někdo smrdí, vidíte v tom úmysl a jedním dechem hovoříte o závislosti. Na katechizmu mě učili, „miluj bližního svého jako sebe sama“. Máte odpor i k ostatním postiženým? Máme pronásledovat hubené nebo tlusté? K politickým článkům a vraždění, většina diskutérů cudně mlčí. K článku o toleranci všichni aniž by ho četli mají vyhraněný názor.

zásadní rozdíl mezi šelmou a člověkem - šelma žere,
jen když je hladová a musí...

223883

9.7.2010 10:55

měl jsem to "štěstí" a vyzkoušel si

Reiter 217.?.?.?

pasivní kouření jako zaměstnanec na recepci a to ve 12h směnách kde hosté kouřili. Když měli kuřáci opravdu svůj den, tak jsem byl zhulený jak notorický feťák. Jen blázen může ignorovat takové potíže. Stěžovala si na to dokonce i jedna servírka kuřačka, že se to někdy nedá vydržet, sice ušetří za cigára , ale tolik by si zase ani nedala. Někde ohleduplnost prostě nefunguje no a tam je na místě brutální zákaz! [smích] Dokonalost asi nebude nikdy, můžeme se o ni snažit že?
Hitler chtěl např. také mít každou ženu hezky doma u plotny. Kapitálové zájmy ji chtějí mít zase hezky v práci na plný úvazek a to nejlépe pořád tj. bez prodlev na porody a mateřské. Lze to udělat i tak, že si to ženy samy budou přát.

Já myslím,že jsou to nevyhnutelné žabo-myší války a za největšího debila je všeobecně považován ten co si svůj život neumí zařídit podle svého.
Skutečných problémů je těžké se byť jen dotknout natož je začít řešit.

223627

9.7.2010 11:39

Boj modernej spolocnosti proti fajciarom proste nechapem

calimero 147.?.?.?

nechapem ho nie pre to ze by som fajcil alebo mal fajciarov rad, ale nechapem ho pre to ze je uplne proti modernemu trendu.

Moderna spolocnost nas v mene mamonu nuti pracovat viac a pracovat pod vacsim stresom. Nutia nam jedovate jedla, jedovate napoje jedovate lieky. Moderna spolocnost nas nuti byt zavislymi na nepotrebnych veciach a navyse nas nuti si za ne platit (zdravotnictvo, sport, showbiz, moda, konzum, drogy ....). Na zivotne prostredie sa v mene mamonu z vysoka kasle. Vsemozne sa snazime znizit populaciu..... No a fajcenie mi vychadza ako zlaty gral vyssie popisaneho. Preto nechapem ako je mozne ze fajcenie este nie je povinne od 8 rokov, ale naopak proti nemu bojujeme kde sa da. A bojuju proti nemu najviac ti, ktori inak vsetko ostatne vyssie popisane presadzuju.

Vysvetli mi to prosim niekto? Verim ze vsetko co sa vo svete deje ma svoju pricinu svoju logiku ale tu ju proste nevidim. Chvilami mam vdaka fajciarofobom nutkanie si mysliet, ze to snad s nami tie nase vlady naozaj myslia dobre (co ako dufam vsetci vieme, preukazatelne nie je pravda) [velký smích]

223628

9.7.2010 22:59

RE: Boj modernej spolocnosti proti fajciarom proste nechapem

abecede 208.?.?.?

Reakce na 223628

Vaše zdravie je to posledné o čo tu ide. Odstránením fajčiara sa jeho ušetrených 3000 korún mesačne premietne do spotreby všetkých ostatných krásnych a nepotrebných vecí o ktorých vás presvedčili, že ich potrebujete. Získa tým priemysel a obchod teda tí, čo financujú každé voľby. Navyše sa môže pokutovať a buzerovať. Kto asi tak financuje všetky dokumenty o pasívnom fajčení? Naozaj ide \"štátu\" o vaše zdravie? Pochybuje niekto o tom, že prechádzky prírodou sú zdravé? Myslím že nie. Koľko dokumentov ste v poslednej dobe videli? Na okraj spoločnosti sú postavení fajčiari tak ako tí, ktorí nemajú vyholené podpazušie a ostatné partie, ako tie čo nepoužívajú intímku, lebo žena smrdí, ako tí čo sa potia, lebo potenie je zlé... Keď vidím, ako sa v dnešnej dobe musia holiť deti na základných školách, aby neboli medzi sebou zosmiešnení, tak mi je z tejto doby zle [bliji] Všetkého moc škodí a tak je to aj s fajčením. Som fajčiar a sám nemám rád zafajčené miestnosti.

223689

9.7.2010 12:20

OFF TOPIC ??

Maximus lupilus 82.?.?.?

Podle některých výpovědí vědců se může stát, že RFID mikročip časem po mnoha upgradech a aktualizacích přejme díky ovládnutí neurologické soustavy člověka roli jakéhosi nového mozku.Vysoký byrokrat amerického ministerstva obrany, Lawrenc Korb se proti projektu RFID mikročipů veřejně ohradil což ho stálo místo, zvláště poté co na veřejnosti prohlásil:“Studie ministerstva obrany umožní vytvořit armádu nemyslících zombií!“.

Podle dokumentací získaných lidmi účastnících se projektů RFID mikročipů vznikl další mikročip s kódovým označením IBM 2020, ten právě umožní získání kontroly nad neurologickou sítí člověka.

zadejte si : mikročip do každé rodiny.......nebo : elektronický koncentrák...
[bliji]

223630

9.7.2010 12:21

Každá společnost, každá doba

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 80.?.?.?

Každá společnost potřebuje nepřátele. Za komančů jsme říkali, že největší nepřátelé socialismu jsou - jaro, léto, podzim, zima a imperialismus. A každá doba si najde své nepřátele. Lidé tleskají, když bodový systém zatne tipec silničním pirátům, než je chytne zkorumpovaný polda. Lidé se radují, jak umí spravedlnost zatočit s popírači, než jim zabuší gestapo na dveře. Komunisti jsou zločinci, zato ta ODS, to jsou ti jediní praví kabrňáci... Atd. furt dokola se něco najde. A vždy je i dost ovcí, co radostně bečí. A že to končí v koncentrácích? Vysvětlujte to bojovníkům za svatou pravdu.

223631

9.7.2010 18:01

RE: Každá společnost, každá doba

steve 174.?.?.?

Reakce na 223631

.. muj strejda chlastal a kouril cely zivot. Ukrutne. Vsichni jeho kamaradi se kterymi chodil do skoly uz mu pomreli, blizka rodina taky .., vlastne zustal na tom svete sam .., jednou vecer mu zase "dosly", sel do trafiky - a prejelo ho auto. Nekuraka ...

223654

9.7.2010 12:41

Kurak jako verici, stejna sorta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Jaky je rozdil mezi vericim a kurakem? Zadny. Oba potrebuji podporu, oba jsou neschopni byt sami sebou bez vnejsi pomoci. Jsou rodem osizeni a proto potrebni. Jadro je jednoduche a proto jasne. Takovymi lidmi se nezabyvam. Prehlizim je.

223632

9.7.2010 12:52

zajtra je na rade káva?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Som síce nefajčiar, no súhlasím s autorom, že vo všeobecnej kampani za démonizáciou fajčenia nie je snahou o zlepšenie zdravotného stavu obyvateľstva. Je len účelová štvanica proti istej sociálnej skupine obyvateľstva. Je to oná "minúta nenávisti" orwellovského typu. Argumenty na vyvolanie štvanice sa nájdu vždy. Či už skutočné alebo vykonštruované, či vyložené lži. Predvčerom to boli "čarodejnice" a kacíri, včera komunisti či "buržoázne živly" ,dnes sú to fajčiari, zajtra konzumenti kávy, starí ľudia. Na druhej strane sú neoprávnene protežované skupiny ako cigáni, "inak orientovaní" a.p. Orwellovská "demokracia" si vytvára imaginárnych nepriateľov i tých "správnych", aby odpútala pozornosť od podstaty moci a skutočných problémov.
Zároveň nikomu nevadí, že medzi mladými ľudmi (12-18) sa fajčenie rozmohlo ako epidémia, že filmy, net a soc. siete tento zlozvyk propagujú podvedomou sugesciou...

223633

9.7.2010 16:46

RE: zajtra je na rade káva?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 223633

Dobře jste celý ten problém popsal a vystihl. Ano, mocní tohoto světa jsou již celá staletí mistři v naplňování hesla Rozděl a panuj. Davy je prostě potřeba mezi sebou neustále a pořád rozeštvávat, aby se nemohly proti svým utiskovatelům spojit. Z toho důvodu je třeba, aby byla společnost všemi směry nepřetržitě co nejvíce rozhádaná a atomizovaná.

Původně jsem si myslela, že mě nemohou nikdy svou propagandou proti kuřákům poštvat. Ale mýlila jsem se. Jejich tažení trvá příliš dlouho, a tak už ovlivnilo i mne. Před několika dny jsem si všimla, jak mi jejich kouření vadí. Byla jsem na své příbuzné nevrlá, za to, že v hospodě kouřili. Hned jsem si v duchu říkala, že mě příští den bude kvůli nim bolet hlava. Přitom jsou to ti samí příbuzní, u kterých mi to 30 let absolutně nevadilo. A hle, najednou mi to vadí. A to je vliv té jejich propagandy, o které si myslíme, že nás nemá šanci ovlivnit.

Jimi protěžované skupiny nakonec také nedopadají díky jejich činnosti dobře- a oni to moc dobře vědí, a z toho důvodu je taky záměrně protěžují. Vědí, že se časem hněv společnosti obrátí na tyto uměle protěžované skupiny- takže opět a zase i tímto opačným způsobem naplňují heslo Rozděl a panuj.

Jeden čas jako by se všichni novináři domluvili a jako jeden muž začali tažení proti psům. Nebylo dne, aby se člověk někde nedočetl, nebo aby to nehlásili ve zprávách v debilizoru, že byl někdo pokousán psem. To mě tenkrát napadlo, jak je možné, že tak zčistajasna psi najednou víc koušou než jindy. Ale psi víc nekousali, to jen všichni novináři od svých šéfredaktorů dostali příkaz psát víc článků proti volně pobíhajícím psům. Bylo to proto, že ti nahoře prostě potřebovali jen zavést všeobecné čipování psů, a tak proti nim nejprve s pomocí své propagandy vytáhli do boje.

223647

9.7.2010 17:46

Vážená Jarmilko, jsem trochu mimo rámec, ale tady se nezdržím komentáře.

proton 88.?.?.?

Reakce na 223647

Jako s kouřením, tak se psy je celý problém ve slušnosti a vzájemné toleranci.
V Praze platí po mém soudu obecně prospěšná vyhláška, která zakazuje volné pobíhání psů bez náhubku, což si myslím, je vyhláška správná, která chrání před nesvědomitými majiteli psů, kteří vzláště u velkých plemen ohrožují ostatní.
Zkuste se podívat v Praze do parků, kde si hrají malé děti, kdo z majitelů psů, vyhlášku dodržuje! A jsme u kořene. Majitelé platí dostatečné poplatky za psy, aby měli někde oplocený výběh, kam by svoje pejsky vypouštěli, ale protože je v zemi neskutečný bordel, každý na všechno kašle a dělá si co chce!Neprojdu v Riegrových sadech jednou, aby se ke mně nepřitočil nějaký na volno puštěný pes. Mně je to dost jedno, ale jsou lidé, kteří se psů bojí a proč jim působit trauma! Jako s tím kouřením - kde končí svoboda jednoho občana, začíná druhá!

223653

10.7.2010 7:47

O psy tu teď momentálně nejde

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 223653

Chtěla jsem jen upozornit na to pane protone, že než vrchnost přikročí k nějakým chystaným restrikcím, tak tomu obvykle předchází promyšlená masívní mediální masáž mas. Takže v případě psů, když chtěli posranci zavést jejich čipování, tak aby si naklonili širokou veřejnost na svou stranu, tak rozpoutali napřed v mainstreamu promyšleně vedenou hysterii proti psům. Já si na to moc dobře pamatuji, tenkrát jsem ještě diskutovala na Neviditelném psu a většina diskutérů již byla mainstreamem patřičně zmasírovaná a s čipováním souhlasila. Já jsem v tom ale viděla temnou předzvěst toho, že jednou budou čipovat i lidi.

Klasickým příkladem masírování mas mainstreamem bylo i 911. Americká CIA spolu s Mossadem zbořily tři mrakodrapy i s lidmi, aby následně mohla všechna americká masmédia masírovat lid, že je potřeba utužit zákony a sebrat jim plno občanských práv a taky že je potřeba zakročit preventivně proti teroristům v Iráku a Afghánistánu. Uspěly, těsně po tomto obludném činu popularita Bushe stoupla a mohl bez problémů začít válčit.

Co se týče kuřáků, nevím co si o tom všem o mám myslet. Na jedné straně je v Americe až nenormálně pronásledují a na druhé straně v tom žádné systémové kroky nepodnikají. Je v tom stejná nenormálnost jako když tam doživotně zavřou ženskou za to, že ukázala čtrnáctiletému klukovi svá prsa a na druhé straně tam dovolí, aby se homosexuálové veřejně producírovali po ulicích a veřejně si vzájemně, no však víte co.

223705

9.7.2010 13:42

Ale pravda o kouření a nekouření je přeci úplně jinde!To není o svobodě, ale o ubližování druhému!

proton 88.?.?.?

Kouření škodí zdraví - je otázka míry,ale o faktu, že při intenzivním kouření dochází k poškození zdraví nemůže být žádný spor a to platí i pro pasivní "kuřáky".
Kouření je zlozvyk, kuřák je vlastně feťák a závislák a především ten křupan z obce kuřáků,který je schopen si zapálit kdekoliv, naprosto bezohledně na své okolí a je mu úplně jedno, že třeba podkuřuje malému dítěti, nebo asmatikovi, prostě egoistický sebestředný parchant,na kterého jsou někdy všechny zákazy krátké!
Tady je také nutné posoudit osobnost a charakter pachatele.
Před vrahy se také společnost chrání!
Závěr je velmi jednoduchý - kuřák ať si svojí závislost, svoje narkomanství pěstuje, ale pouze tak, aby neubližoval ostatním lidem, kteří většinově nekouří - kuřáků je nějakých cca 30%.
Poslední vývoj je jasný , v Bavorsku / 9,5 milionů obyvatel /
před několika lety zakázali kouření ve všech veřejných prostorách, potom přišlo uvolnění a někde se kouřit mohlo a teď přišla pro kuřáky rána - referendem absolutní zákaz kouření všude ve veřejných prostorách pod drastickými pokutami ,nebude se smět kouřit ani v pivních stanech v Mnichově na Oktobrfestu!
Když se neumějí kuřáci - "feťáci" chovat,mají smůlu! Společnost je donutí zákonem a vyžene je z veřejných prostor, tak aby nemohli škodit nekuřákům!
A omlouvat svojí závislost a narkomanství svobodou, je hodně zpozdilé!Nejhorší je nezdrženlivý "feťák", kuřák,který si prostě
to svoje "žváro" neodpustí nikde! Takže na takového dopadne kladivo zákona a doufám, že tvrdě!

223636

9.7.2010 16:07

RE: Ale pravda o kouření a nekouření je přeci úplně jinde!To není o svobodě, ale o ubližování druhému!

obcasnyctenar 62.?.?.?

Reakce na 223636

Doufam, ze podobne kladivo dopadne brzy i na ridice automobilu (krom profesionalu, kteri ridi nakladni vozy ci vozy MHD). Take mi vadi zplodiny z nich a nekteri mi klidne prijedou az pred dum.
A potom bych se zameril na ty, kteri pouzivaji ve vozech MHD vonavky, deodorant nebo podobne jedy, to mi vadi taky a oni si klidne smrdici (ale vnitrne si mysli, jak krasne voni) sednou vedle mne.

223642

9.7.2010 13:42

Jsem nekuřák

Joskaa 213.?.?.?

ale kouření mi vůbec nevadí! Kolega v práci se musí s cigaretou schovávat jako malý kluk, protože mu hrozí za kouření vyhazov. Přece když je někde nakouřeno nemusím tam chodit. Je zajímavé že před 20 lety to nikomu nevadilo a nyní se do těchto lidí naváží každý včetně médií. Dokonce se vyskytly myšlenky že by si kuřáci měli platit vyšší nemocenské. Následovat budou tlusťoši a po nich nesportovci? Fakt se novým totalitám daleko horším než v minulosti neubráníme? [bliji]

223637

9.7.2010 22:33

RE: Jsem nekuřák

Striga 85.?.?.?

Reakce na 223637

To je pěkný magor, když kouří i za cenu vyhazovu z práce.... Závislák jak vyšitý. Psychicky nemocný člověk.

223686

9.7.2010 23:29

RE: Jsem nekuřák

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 223637

vadilo to asi vždycky.jenomže lidi byli tolerantnější (myslím hlavně kuřáky)a kouřilo se myslím spíš méně...také vám nikdo nekontroloval pauzu na wc apd. takže dneska nekuřáci nemají někdy ani prostor kouřit bez porušování interních norem...

223694

9.7.2010 15:12

V mene cloveka

lim3tka 213.?.?.?

Chcela by som reagovat na Vas clanok, ktory je vlastne postaveny na tom istom zaklade, ako clanky a slova nefajciarov, ktori fajcenie odcudzuju. Vy ste vlastne svojimi slovami odcudili vsetkych nefajciarov, ktori sa nikdy nestotoznia s cigaretovym dymom atd. atd. Tak co ste vlastne tymto clankom chceli povedat? Ze chcete byt slobodny nefajciar, ale pritom nadavat na nefajciarov? Ze chcete zit slobodne, teda fajcit, ale odopierate slobodu nefajciarom? Tym myslim, aby drzali usta a velebili fajciarov, aj ked im je fajcenie protivne? Tymto clankom ste iba ukazali, ze neznesiete jedinu kritiku fajcenia, lebo sa Vas to dotyka..A pokial sa Vas to dotyka, tak pravdepodobne si myslite, alebo aspon ste uverili roznym propagandam, kampaniam o skodlivosti fajcenia, pretoze pokial by ste im neverili,alebo aspon nad nimi nerozmyslali, tak Vam kritika zo strany nefajciarov nemykne ani brvou. Coho sa bojite? Ze maju pravdu?
Co som tymto vsetkym chcela povedat je to, ze kazdy ma pravo na slobodu slova, rozhodovania a vyberu. A take argumenty, ako, ze vsak jedlo je plne umelych a skodlivych latok, dychame spinavy vzduch, to su argumenty ako,,,vsak ked vsetci kradnu, tak mozem aj ja...Ide o to, ze rozne kampane a clanky o skodlivosti fajcenia su k nicomu, je to propaganda spolocnosti,,,ktora sice fajcenie kritizuje, ale na druhej strane pozitivna propaganda fajcenia v mene reklam o cigaretach, daj si Marlboro a budes cool, keby naozaj spolocnosti zalezalo na tom, aby ludia nefajcili a boli zdravi,,tak by skoncili s vyrobou cigariet...Lenze im ide o jedine, o peniaze,,,a vy fajciari,,zavisli fajciari, im platite tazke prachy za ich krabicky popisane vystrahou, fajcenie skodi atd. atd...Ved je to cele na smiech...A to, co ste napisali o nefajciaroch, citujem: "Tito fanatikové si jen málo kdy uvědomují, že svými postoji slouží jako užiteční idioti někomu, komu čerta záleží na zdraví národa a jednotlivců." Tak toto sa hodi prave na Vas, na fajciarov, pretoze vy ste uzitocni idioti, ktori im platia tazke prachy za coolove cigarety...

Verte mi, obycajnym ludom je jedno, ci niekto fajci, ci nefajci,,,ja osobne, ako nefajciarka, respektujem fajciarov, ale ked vidim, napr. pri posedeni pri pivku,,ako je im dobre a zalezi im iba na tom, aby im bolo dobre a zapalili si tu svoju cigaretku,,,a absolutne nemaju pochopenie pre nefajciarov, ktori tam sedia so zakrvavenymi ocami, zmurkaju kazdu sekundu, boli ich hlava atd. atd...,najdu si sice aj taki, ktori si idu zapalit vedla, ale to je velmi malo. Lenze pokial maju taku spolocnost, takych kamaratov, tak to bud toleruju, alebo tam chodia pomenej, alebo radsej sedia vonku, je to vsetko ich rozhodnutie. Ja mam viacero kamaratov fajciarov, je to ich vec,,ale myslim si, ze ich cuchove a chutove bunky su tak zdevastovane, ze oni resp. ani nemaju preco nasledovat zivot v sulade s prirodou,,,lebo ju necitia..., a preto potom obhajuju aj nezdrave potraviny, umele potraviny, lebo chcu iba zahnat hlad a nie jedlo citit a vychutnat si ho...Takze kludne fajcite dalej,,ale, prosim Vas, neodopierajte slobodu nefajc...Automaticky kráceno

223638

9.7.2010 15:37

Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 96.?.?.?

http://revue.idnes.cz/kourila-95-let-ve-102-ji-to-... [cool]

223639

9.7.2010 20:58

RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit

Olas 78.?.?.?

Reakce na 223639

Určitě zajímavá informace.

Pokud je ověřená, tedy seriozně ověřená i ověřitelná je to unikát. Vzpomínám na podobné zprávy o zdatných Kavkazanech dožívajících se skoro plošně díky zdravému ovzduší, které si pro jistotu filtrovali přes tabák a hojně svlažovali pálenkou vlasní provenience požehnaného věku 104 - 114 roků. Později to utichlo a zlí jazykové pokoutně šířily zprávy, že dotyční křepcí staříci nevěděli ani kde a ani kdy se narodili.

Ale budiž. Pročetl jsem snad všechny reakce na článek editora a vřele bych všem doporučil shlédnout film "The TOBACCO Conspiraci". Objevoval se a opět ztrácel na nejrůznějších adresách. Naposledy na níže uvedené adrese.

http://video.google.com/videoplay?docid=2381319551154599703#

Vřele doporučuji, zamyslet se nad tím, proč pro původní konzumenty tabáku se neobjevoval syndrom návyku. Jakous inspirativní info. v tomto směru lze ve filmu nalézt.

Jen naokraj. Nekouřil jsem, kouřil jsem, nekouřím. Nejsem nikterak polarizovám. Trpělivost a příjemné dívání. Diskuzi později.

223670

9.7.2010 21:12

RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit

Olas 78.?.?.?

Reakce na 223639

Poznámka k předchozímu.

Film i s českými titulky naleznete na:

http://sm3.blog.cz/0910/the-tobacco-conspiracy

Pro ty kteří se nechtějí trápit s mluveným slovem a někdy i problematickou výslovností.

Zdravím.

223672

9.7.2010 22:07

RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit

Olas 78.?.?.?

Reakce na 223672

Naposled doplňuji.

Film se objevil (jak jsem si právě ověřil) i s českým dabingem.
Tak a už dám opravdu pokoj.

Příjemný večer, noc, den (nehodící vynechejte)a nashledanou na stránkách.

223681

9.7.2010 20:57

Fajciari su absolutni egoisti

matara 95.?.?.?

Mam zial iba smutne skusenosti s fajciarmi, pocnuc mojou vlastnou matkou, ktoru vobec nezaujimalo, ze nam, jej detom jej dym vadil a skodil. Kazdeho fajciara, ktoreho som stretol, som mohol hned charakterizovat prvou vystiznou charakterovou crtou-egoista. Zial, nestretol som pocas svojho celkom dost dlheho zivota doposial jedineho fajciara, ktory by sa tejto mojej nalepke vyhol. Svojim smradom obtazuju kazdeho okolo, nehladiac na svoje okolie a na to, ze ich zlozvyk je skodlivy nielen im. Zacalo sa nieco pre to robit, lebo sa casom zistilo, ze zisky z fajcenia nie su pre spolocnost take, ako sa dlho myslelo, po zapocitani nasledkov(poziare) a financii spojenych s odstranovanim nasledkov(rakovina, infarkt) takehoto zlozvyku jednoznacne vychadza minusovy stav. A to aj pre tych, ktory z tabaku profitovali.
Ked sa v Britanii prijimal protifajciarsky zakon, isty poslanec presvedcil ich parlament nasledovne: Ked pijem v krcme, nikoho okolo seba neostievam, ked vsak fajcim, otravujem vsetkych okolo seba splodinami svojho zlozvyku, na to uz nik nepochyboval a zakon sa hladko prijal...

223669

9.7.2010 21:32

a pak tu mame food matters nebo healing cancer

Oldis 81.?.?.?

kde tvrdi ze rakovina a tedy i rakovina plic, je spise nez aktivnim kuractvim, zpusobena neaktivnim pristupek ke strave, respektive v nezajmu o jeji slozeni.

223677

9.7.2010 23:21

hmm problém je, že existují i fanatiční zastánci kouření

fist.of.heaven 213.?.?.?

a vy k nim zřejmě evidentně patříte.nemyslím si, že jsem v něčem militatní.předesílám ale, že jsem nekuřák.všechno to, o čem jste psal jsou možná zdravotní a společenské důsledky kouření.ale to je až druhé patro.kvůli tomu zatím (bohužel) nikdo nic nepodniká. zatím se totiž opravdu jenom drobně omezují kuřáci, pokud by se podnikly systémové změny z důvodů výše popsaných, týkalo by se to zejména tabákových firem a výpadku daní, zejména spotřební.na to není ani síla ani vůle.nikdo nezpochybňuje kuřákovu svobodu.dělejte si co chcete.ale samozřejmě v duchu demokratického pravidla, že vaše svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.vy tedy nemusíte a nebudete sdělovat důvody proč kouříte, stejně k tomu žádný racionální důvod není.ale stejně tak vám není nic do toho, proč to komu vadí.doma si kuřte jak chcete, případně někde na čundru a co já vím, v prostorách výhradně pro kuřáky apd. ale pokud nehodláte chodit ve skafandru a inhalovat cigaretový kouř uzavřeným okruhem, tak prostě při styku s nekuřákem ho omezujete.jedno jaký k tomu má důvod.ale vyhnout se vašemu kouři může jedině tak, že se vyhne vám.jenomže na místa, kam má přístup veřejnost, na úřady a podobné zejména, prostě nemůžete omezovat lidem vstup.je tedy logické, že se zde kouření nebude trpět.a to se bavím čistě akademicky, o teorii demokracie a soužití lidí.samozřejmě zrovna na místech hojně frekventovaných má svou váhu i škodlivost kouření.že škodí něco jiného není argument pro kouření.kdo nechápe, že při styku kuřáka s nekuřákem, má právo nekuřák na nekuřácké prostředí a bere to jako omezování svobody kuřáka, tak na to se nedá nic říct.maximálně tyhle lidi kopat do zadku, protože jestli někdo považuje za právo, že vleze mezi dvacet nekuřáků a bude jim kouřit u jídla a ještě bude drzý nebo každé kuřácké prase hází nedopalky všude a když ho napomenete, ještě na vás vystartuje, i když to je zaplať pánbůh dneska i neoddiskutovatelný přestupek, tak to si vzpomenu na švejka "tak tumáš přes držku", protože jestli jsem na něco vysazený, tak na arogantní lidi, kteří si myslí, že budou druhé válcovat a když se nedejbože někdo ozve proti, tak ho omezuje.tomu se mimochodem říká židovská nebo americká rovnoprávnost.bohužel jistá arogance je v určité míře vlastní prakticky každému kuřákovi, což je také mimochodem jeden z důvodů, proč to spousta lidí dělá, vylepšovat si sebevědomí a činit se "silnější" skrze dehtové brnění, i když ve skutečnosti je to tak, jak se zpívá "vy co vám srdce zkameněla"...čest výjimkám.

223693

12.7.2010 10:37

RE: hmm problém je, že existují i fanatiční zastánci kouření

marinak 62.?.?.?

Reakce na 223693

Tak ja vam neviem, ale mam z tejto temy nedobry pocit. Toto predsa nemozno posudzovat ciernobielo. Ja napr. som fajciar 30 rokov, denne stiahnem taku dvacku, ale neznasam zadymene miestnosti, proste som taky fajciar do prirody .... vtiahnut to rozkosnicky do seba a dalsimi slukmi vychutnavat cisty vzduch. Preto som nachylny verit nefajciarom, ze im cigaretovy dym vadi. Ale to, ze im vadi KAZDY ZAVAN cigaretoveho dymu je skor psychicka vec, naockovana vec, ved su okolo nas onakvejsie smrady a jedy a nic extra sa nedeje. TOTO MI VADI.
Ale verte mi, ak by stat - z kazdej krabicky citame ako mu ide o nase zdravie - zo dna na den postavil fajcenie mimo zakon, uznanlivo by som pokyval hlavou, lebo ako syn plucneho lekara a okresneho onkologa nieco malo o tom viem. Ale, UROBI TO STAT???? A preco to neurobi ani nahodou? Toto farizejstvo by sa malo dopodrobna rozobrat.
No keby k tomu predsa len zazrakom doslo, budem ziadat aj prohibiciu alkoholu - ved taky opity magor je ovela nebezpecnejsi sebe a okoliu ako zavan mojho cigaretoveho dymu. Velmi by som potom chcel vidiet statnu kasu bez prijmu z cigariet a alkoholu...

223910

12.7.2010 15:49

RE: hmm problém je, že existují i fanatiční zastánci kouření

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 223910

Nemá smysl, marinaku, stavět kouření tabákových výrobků nebo konzumaci alkoholických nápojů mimo zákon.

Kuřák a člověk navyklý na alkohol, který NEMÁ DOST OSOBNÍ SÍLY, ABY ODOLAL, bude hledat jiné cesty jak svou ZÁVISLOST uspokojit, a pokud nebude návyková látka k dispozici legálně, okamžitě využije alternativní zdroje.


Jediný, kdo na prohibici a podobných zákazech vydělá (a vzhledem k vyšším cenám několikanásobně VÍCE) je chobotnice organizovaného zločinu, kterou bez funkční a patřičně motivované policie (a funkční občanské společnosti) nelze oslabit.

Historie již prokázala, že podobné zákazy jsou bezzubé a kontraproduktivní a jediná cesta, která by mohla podle mne fungovat je dlouhodobé výchovné působení, které kromě zdůrazňovaní negativních účinků těchto drog na lidský organismus snímá z kouření a popíjení alkoholu aureolu něčeho -IN- (viz. mediální ikona Marlboro Man, který stejně nakonec "legračně" skončil na onkologii s rakovinou plic).


Pokud by (Murdochovy a další judaisticko-křesťanské) mediální a jiné výchovné kanály dnes a denně stavěly holdování těmto závislostem (ve vztahu ke schopnosti těmto i JINÝM závislostem odolávat) do roviny osobního SELHÁNÍ a prezentovaly to psychologicky moudře jako SLABOST (nikoli frajeřinu a něco cool), garantuji vám, že po čase by se přidaly i ovcemi tolik obdivované známé osobnosti a celebrity a postupně by kouření nebo nadměrnému popíjení alkoholu oproti současnosti holdovalo mizivé procento populace - nebo by alespoň chodili svou závislost uspokojovat kanálama [smích] (a ubylo by zejména mladých, kterým to nechutná, ale experimentují a stávají se závislými, na základě příkladu - viz. MEMY pa.Jarmily).


Praxe je ale jiná. Jde se cestou restrikcí, které se snaží problém málo efektivně řešit, ale přitom jej pouze tlačí do ilegality a naopak psychologicky výchovný aspekt podpořený pozitivním příkladem je (podle mne záměrně, sakra, zase mě napadají ty tolik vděčné Protokoly[smích]) upozaďován.

Jako ostatně ve všem v tomto našem farizejském Systému dyzajnovaném pro ZISK a peníze, peniaze, peněží do těch správných kapes. A Peace se všemi, kteří hledají nápravu Světa u jiných, aniž by se bez lhaní si do vlastní kapsy zamysleli sami nad sebou a začali se změnami u sebe.


jansmith[smích]

223916

10.7.2010 11:58

Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

při posuzování protikuřáckých zákonů je to patrné na první pohled.
Jinak bychom stále měli mít právo na železniční vozy pro kuřáky, oddělená kina, pracovní a jídelní místnosti i kanceláře pro kuřáky. Ne, ne - zákaz musí platit v celém objektu!
Všechno začalo absurdním zdražováním cigaret, a pokračuje salámovou taktikou postupných zákazů. Hitler byl hlupák, když chtěl tuhle špatnost vyřídit naráz - jeho totální zákaz nevydržel ani tři dny.
Píše A. Tomský.

223722

10.7.2010 12:52

RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 223722

>...o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
---jo? a proč je tedy tak masivně propagován chlast a sex? a teď čím dál víc propagována i tolerance úchylek.

>Jinak bychom stále měli mít právo na železniční vozy pro kuřáky, oddělená kina, pracovní a jídelní místnosti i kanceláře pro kuřáky
---opravdu? [velký smích] no tak se složte, hoši smradlaví, a vybudujte si své neřestné zadýmené kino. kecat ale zaměstnavateli do toho, co v JEHO firmě můžeš dělat místo práce, to už trošku přeháníš. normální je nekouřit a hlavně neobtěžovat jiné.

223732

10.7.2010 14:47

RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 223732

On je propagovan chlast a sex? To sou mi novoty. Nedavno jsem videl popularne naucny porad o lidskem tele a i kdyz tam teda byla nahata holka, tak poprsi mela cudne prikryte vlasama. A prestoze se tam zabyvali i rozmnozovanim, nejblize k k vlastnimu pohlavnimu styku, tam mel zaber jak spermie pronika vajickem. V normalnich filmech, kdyz se dvojice chce pomilovat, musi to delat mimo zaber, za prusvitnym zavesem, nebo oblecena. Reklamy na alkohol jsou regulovany zakonem, reklamy na cigarety jsou regulovany zakonem, ukazovani toho, co je na cloveku nejprirozenejsi, to jest jeho nahe telo, je regulovano zakonem, himbajs. [bliji]
Tak kde tu krucinal vidite tu propagaci?

223747

10.7.2010 15:40

RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 223747

>Tak kde tu krucinal vidite tu propagaci?
hm, tak na takové kydy (cenzurováno. Neurážejte diskutující, editor). stačí se totiž podívat na ulici do každého novinového stánku -snad 10 erotických a porno časopisů, plus X ženských časopisů, které poučují polovičku lidstva, jak na ty chlapy přes sex, a to už od dětských Bravo Girl ap.
nebo nevíš o pravidelných nočních pořadech TV NOVA (nebo Cinema? nevím přesně), kde máš lehčí porno každý týden, řekl bych i několikrát, zřejmě pro zklidnění "potřebných"? [velký smích]. o speciálních TV kanálech, kde není nic jiného ani nemluvě. stejně tak celé odvětví filmové tvorby na videokazetách a DVD. dále je (v rámci pěstování tolerance a šíření úchylek) pravidelný pořad pro 4% menšinu (myslím že na veřejnoprávní ČT), kde samozřejmě na téma sex ani "nenarazí" [chechtot] Krom toho celý internet je totálně zaplevelený bannery a odkazy vedoucími neomylně na tisíce stránek porna. ve spam-složce mailu mám denně kvanta zpráv, kde 50% tvoří medikamenty typu viagra a její klony. reklamy všude kam se podíváš využívají ženský prvek, a to samozřejmě buď nahý nebo skrývající jen málo... holt poutá to pozornost mužů, a když to prodává, je jedno, že je taková holčina u cihel nebo tmelu jaksi nesmyslná.
zřejmě se tedy díváš jen na dětské populárně naučné pořady, a reálný svět tě totálně míjí [velký smích] ale pokud jsi z toho nešťastný a potřeboval bys inspiraci, napiš, a pošlu ti adresu webu, kde se můžeš seznámit snad se stovkami "panenek", zabývajících se minimálně desítkami sexuálních praktik v tisících videí. samozřejmě je daná pornostránka naprosto volná [oči v sloup] a určitě není jediná. člověk by se skoro ptal, co z toho provozovatel má...?
krom toho se stačí večer projet určitou částí velkých měst, a podivíš se, kolik dívčin v kratičkých šortkách mává na auta a nabízí na ulici služby soukromě a ilegálně nebo v rámci různých moulin rouge ap.
o neřestech typu drog jsem se ještě nezmínil, ale i zde je promořenost společnosti blížící se podle mě 50%... připadá mi, že jsem jedinej, kdo ještě neměl nikdy marijánu, perník ani koks.
určitě nejsem puritán, nemám nic proti ničemu hezkému, ale živá vlastní a přirozená realita je holt lepší. nicméně popírat všudypřítomnost sexuálně iritující propagace, je hodně odvážné, a troufám si říct, že jednoznačně nepravdivé.

223755

10.7.2010 19:09

RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 223755

vážený pane cenzor, napsat obecnou větu, že něco "může napsat pouze slepý nebo omezený člověk" je neadresné a pouhý můj názor, a ten by neměl nikoho urazit. pokud nerozeznáte nadávku či urážku od tohoto, běžte se poradit s lékařem. protože jinak tady čtu denně DESÍTKY urážlivých označení, doporučení a poznámek, které běžně necháváte bez povšimnutí, evidentně vám nevadí. a to jsou MNOHEM více agresivní a tupounská, než moje. nicméně - asi vrána k vráně, co?
urážlivější a ubožejší je také vaše chování totalitního hegemona. pokud vůbec chápete, o čem píšu, zkuste to zvážit a poučit se. jinak běžte řešit tu zácpu, abyste si uboze nemusel na vybraných jedincích vylévat nějaké vnitřní pnutí.
p.s. očekávám samozřejmě nějaký zástupný důvod z vaší strany, abyste mohl opět šaškovat v roli cenzora a ulevit si. čest práci!

223786

10.7.2010 19:24

RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 223786

Máte tady od začátku měsíce 28 příspěvků, většina z nich balancuje na hraně pravidel, která jsem stanovil. Nárok máte na 10 slušných. Takže nashledanou v srpnu. Ale buďte si jistý, že si dám pozor na každý váš případný příspěvek.

223788

10.7.2010 19:33

RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou

steve 97.?.?.?

Reakce na 223788

.. no nevim .., rajcatum se dari, bude jich hodne .. cim ted budu zahanet cikany - kdyz se vrati az v srpnu !!?? [oči v sloup]

223789

11.7.2010 1:15

RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou

mtk 88.?.?.?

Reakce na 223755

Pravidelné noční pořady Novy? To neznám, povídejte.... Víte, kdybyste odložili ten defektní celibát, tak by vám to ani tak nepřišlo. Proti 4% menšině nic nemám, ani proti farářům, co si chladí žáhu na chlapečkách; co jim zbývá, když maj nad kebulí gilotinu, žejo.
Že jste ještě neměl marjánku, perník nebo koks? No, to bude nejspíš tím, že jste poctivej katolík, a to se cení! Nedejbože, kdybyste si fláknul džointa a z dýmu by vyletěla prsatá nahotinka. Apokalypsa!! Ale dám Vám jeden velmi užitečný odkaz na stránky Spiknutí proti Hnustvu a Týkvi. Je to fakt dobrý, jeden by se posral smíchy. Teda já jsem se neposral smíchy, balamutili, balamutili ... ale neobalamutili. Chvála b----------hu. [chechtot]

223816

11.7.2010 22:43

RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 223755

stačí se totiž podívat na ulici do každého novinového stánku -snad 10 erotických a porno časopisů, plus X ženských časopisů, které poučují polovičku lidstva, jak na ty chlapy přes sex, a to už od dětských Bravo Girl ap.
sex existuje a je prima, s tim se budete muset smirit. ale vsimnete si ze i na obalkach tech pornocasopisu maji sexualni objekty cudne zakryte pohlavni znaky coz mi prijde ponekud absurdni.
jestlize se v zeskych casopisech a v casopisech pro mladez pise o tom jak na druhou polovicku lidstva, tak je to proto, ze to ctenare onoho periodika zajima, ne kvuli propagaci one cinnosti.
moc by mne zajimalo jake stranky navstevujete, protoze odkazy na erotiku vyskakujou bud na erotickych sajtach, anebo na warezovych.
zřejmě se tedy díváš jen na dětské populárně naučné pořady, a reálný svět tě totálně míjí
jestli si myslite ze to co se odehrava v te bedynce u vas v obyvaku je realny svet, pak si vezmete cervenou pilulku.
a pošlu ti adresu webu
dekuji nechci
krom toho se stačí večer projet určitou částí velkých měst, a podivíš se...
tak tohle by se skutecne za propagaci sexu povazovat dalo. jenze... vetsinou se to nesmi odehravat na uzemi mesta, ale za znackou a navic tohle neni moc mainstreamova zalezitost, ze?
všudypřítomnost sexuálně iritující propagace
tohle je jina. kdybyste to takhle napsal hnet na zacatku mohl jsem si usetrit spoustu kydu. jenze sexualne iritujici propagace je neco jineho nez propagace sexu.

jo a kravy jsme spolu nepasli

223887

19.7.2010 23:32

RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou

mtk 88.?.?.?

Reakce na 223887

Chlape, máte pod čepicí. Křižáci dycky tykaj, oni jak na to čuměj skrz to jedno tělo, tak si myslí, že vaše ruka je i jejich ruka. Tak je to. [mrknutí jedním okem]

224487

10.7.2010 15:04

Ve jmenu logiky

mkadlec 89.?.?.?

Jestlize je koureni spatne a stat na nem prodelava, at je postaveno mimo zakon. Jestlize neni postaveno mimo zakon, je koureni legalni aktivita a jako takova by nemela byt diskriminovana.
Cili, bud zakazat nebo neupravovat.
Tecka.

223749

10.7.2010 15:47

RE: Ve jmenu logiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 223749

nejde přece jen a pouze o ekonomickou výdělečnost (státu), ale také o zdraví a obtěžování jiných. osobně jsem bývalý kuřák, teď už to nesnáším, ale jako tolerantní člověk nemám nic proti tomu - ať si kuřáci kouří (užívají si své závislosti na škodlivé droze), ale ať to dělají přísně jen a pouze ve svém soukromí. je to jejich soukromá neřest, tedy ať se s tím nevytahují mezi lidmi, neobtěžují jiné a nelákají k tomu další následovatele, vč. nezralých dětí, které se pak cítí děsně "dospěle" a "frajersky". a peníze ze spotřebních daní z tabákových výrobků (i alkoholu) bych striktně směroval na léčení následků těchto drog.

223758

11.7.2010 0:48

RE: Ve jmenu logiky

mtk 88.?.?.?

Reakce na 223758

Pak bych ale doporučoval, aby všichni výletní motoristé "kouřili" splodiny přísně ve svém soukromí, ať se tím nevytahují mezi lidmi a nelákají k tomu další následovatele (pokud nemají živnost, k níž nezbytně potřebují motorový vůz). Modelová situace: Stojíte na autobusové zastávce a náctiletý si zapálí cíčko; v době, kdy si zasviňuje své (a částečně i Vaše plíce), projede kolem cca 7 zbytečných motoristů, co by mohli teoreticky s Vámi čekat na zastávce. Von ten vodpad od dieselových motorů taky asi není moc ok. Třídíte nějak ten vzduch??

223815

11.7.2010 9:09

RE: Ve jmenu logiky

Striga 85.?.?.?

Reakce na 223815

Ve jménu vaší logiky - Vy znáte motoristu, který si jde několikrát za den jen tak sednout do auta a zajezdit si deset minut kolem baráku, protože má k tomu neudržitelné nutkání? Někdy si bere s sebou kafe, bez jízdy se ráno nevykálí, bere si tam s sebou podobně postižené přátele, po dobrém sexu radostně odbíhá na deset minut jezdit, vyběhne kvůli tomu několikrát během pracovní doby a je toho schopen i za podmínek, že doma není ani na chleba, ale on musí několikrát denně jezdit?

Ne někam, ale jen tak, pro ten požitek z jízdy. Neb jest závislý na jízdě.

223827

11.7.2010 12:24

RE: Ve jmenu logiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 223815

Ve jménu této logiky není nutné, aby se začalo od toho, co je aktuálně možné - tj. aby mě na zastávce přestal obtěžovat kuřák svým kouřem - ale naopak je nutné, aby nás kromě těch projíždějících aut ještě začali svrchu sypat strychninem. Logika je vskutku mrška prodejná, a mozek závisláka s ní dokáže pravé divy.

Mnohokrát jsme se tu shodli na tom, že pokud chceme lepší svět, musíme začít každý sám od sebe. Takže prosím přestaňte na zastávce kouřit, zcela dobrovolně a bez zákazů, a jestli ještě přestanete kolem ní projíždět autem, budete mít nahoře bod navíc. A pokud to neuděláte dobrovolně, musíte počítat s tím, že si vás nakonec najdou zákazy. I mě, samozřejmě.

223847

18.7.2010 13:33

RE: Ve jmenu logiky

mtk 88.?.?.?

Reakce na 223847

Na zastávce nekouřím, většinou si to odbudu doma v soukromí. Autem se snažím jezdit co nejméně s co nejnižší spotřebou paliva (a spalin). Mám bod? [smích]

224376

10.7.2010 17:06

Logický blud

Tak je to 78.?.?.?

Reakce na 223749

Aj súlož nie je nezákonná, ale to neznamená, že ju možno robiť aj s vašou ženou vy mi do toho nebudete kecať. bodka

223774

11.7.2010 13:58

RE: Logický blud

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 223774

Muzu vam za to (hypoteticky, nejsem zenaty) rozbit hubu. Ale ani pokutu vam za to nenaparej. Pokud soulozite s dospelou zenou a neni to proti jeji vuli, nejste zakonem postizitelny.
Spatnej priklad, lepe, prosim.

223854

10.7.2010 17:15

RE: Ve jmenu logiky

xxxxxxx 95.?.?.?

Reakce na 223749

Rovnako je legalne mocit. Napriek tomu ak to budete robit na verejnosti budete potrestany.

223776

10.7.2010 17:59

RE: Ve jmenu logiky

steve 97.?.?.?

Reakce na 223776

.. rovnez legalni je drzet partnerovo prirozeni stejneho typu, Bude-li drzeno na verejnosti, budete oslavovan. Chodnik bude oznacen jako "Gay Centrum", - a vsichni komu se to nelibi - budou potrestani.

223780

10.7.2010 18:26

RE: Ve jmenu logiky

quido2 81.?.?.?

Reakce na 223780

Já věděl, že vidíte do budoucna. No posuďte sám.

"Absurdní ideologie je, že rodina má mít výhody, protože plodí děti, na rozdíl od homosexuálních párů. To je pojetí rodiny jako teletníku, jako místa, kde se připouštějí býci ke kravám, aby byla teleta," uvedl Havel.

Glosa III. Autor: Zdeněk Patrick
http://smit.wz.cz

223783

10.7.2010 18:49

RE: Ve jmenu logiky

steve 97.?.?.?

Reakce na 223783

Pane Quido, .. s timto "tvorem" (zamerne neuvadim jmeno) - jsem se setkal osobne nekolikrat v naivnim poblouzneni o jeho snaze zmenit zivoty lidi k lepsimu ..
.. Pozdeji - mi byl muj vysetrovatel i bachari neskonale sympatictejsi, - nez tato zakerna, slizka, bezcharakterni kreatura.
.. Pevne zdravi - Quido !!

223784

11.7.2010 0:00

RE: Ve jmenu logiky

quido2 81.?.?.?

Reakce na 223784

Změnit životy lidí k lepšímu

To se nám může- Slovanům, podařit pouze tehdy, když budeme skrytě a systematicky pracovat na legislativě, která se v křiváctví vyrovná legislativě našich odpůrců. Slované se často radují a jásají nad drobnými výhrami, zatímco anglosasové , nebo lépe ilumináti a jejich organizace, pracují systematicky a skrytě. Pak teprve přijde úder. Příkladem je práve Mezinárodní soud pro bývalou Jugoslávii v Haagu a u nás nejmenovaný pán.

Přeji si, aby naše nezávislá inteligence pracovala na dokonalosti práva, které bude efektivně chránit prosté občany před podlými útoky a zákeřností. Na předním místě pak rodinu, jako základ společnosti. Je mnoho sil, které pracují na rozkladu společnosti a vykořenění národa. Pokud se to nezastaví, dopadneme jako národ špatně. Říkáte, že bachaři vám byli neskonale sympatičtější. To se nedivím, ale to už je pozdě. Také si všimněte některých nezakrytých a skrytých útoků při diskusi na Zvědavci. Přihořívá. Abychom nedopadli jako Srbové.

Zdraví Quido

223805

11.7.2010 0:20

RE: Ve jmenu logiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 223805

Jako samostatny narod vzdycky dopadnou Cesi spatne, protoze si ve sve historii zadnou svobodu nevybojovali, nybrz vyskemrali.To je na nezavislou existenci zoufale malo.

223808

11.7.2010 7:53

RE: Ve jmenu logiky

quido2 81.?.?.?

Reakce na 223808

Jako samostatný národ vzdycky dopadnou Češi špatně, protože si ve své historii žádnou svobodu nevybojovali, nýbrž vyškemrali. To je na nezávislou existenci zoufale málo.

S tou historií je to zcela jinak než píšete. Nebudu se s vámi přít.
V současné době je však důležitější strategie směřující do budoucnosti.

Nepatřím žádné církvi, přesto věřím, že existuje Bůh Všemohoucí, ke kterému patříme ve své neznečištěné duchovní podobě, a ke kterému se nakonec vrátíme.

Předně bych přestal útočit na katolickou církev a přitom bych pracoval na legislativě chránící rodinu a občana. Myslím si, že s katolíky je možná domluva. A všimněme si, kdo systematicky hraje na strunu antagonizmu a nepřátelství.

223822

11.7.2010 15:08

RE: Ve jmenu logiky

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 223822

>Myslím si, že s katolíky je možná domluva
to se povedlo...[chechtot]...pardon
to myslíte třeba lichváře amatéra 88...., nebo Lasetta, Biikuppa, či pány lancmančafty, nebo kterého?
Jestli je s někým domluva jak s kozou tanec, tak jste si lépe vybrat nemohl.
Tady je domluva možná jen jejich způsobem, tedy přesně tím, jak to dělá jejich aparát - strachem a přečuráním...(jo, kdyby je to samotné chtělo napadnout, tak na to mají židoparanoiu obohacenou o bolševiky)

Ale na katolickou církev (mimochodem - stíhání kuřáků začala právě inkvizice) není třeba vůbec útočit, pokud se sama nezničí věčným spiklenectvím a pletichařením, tak vězte, že když nebudete tikat jak se jí líbí, tak vás budou pořád stíhat nějaké rány "osudu"... katolíci ke své existenci bytostně potřebují nepřítele a pokud ho zrovna nemají, tak si nějakého vyrobí, ovce v ohradě musí mít strach z vlků, jinak by tam přeci nelezly...
Jejich myšlení je zcela antagonistické (nebe/peklo, Krist/Antikrist, andělé/ďáblové atd...) prostě kdo není se mnou, tak je proti mě, což je motor katolicismu.

A s tím mýtem o rodině, to jste trefil, jestli někdo na jejím rozbití systematicky pracoval po tisíciletí, tak to byl právě katolický klérus a pracuje na tom vytrvale a s úsměvem, nefunkční rodina je totiž základ velikého stáda, proto rádi hovoří do jejího fungování...

No, přeji vám v tom "domlouvání" hodně štěstí...
(ale rád bych se mýlil)

223860

12.7.2010 17:14

RE: Ve jmenu logiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 223860

Strachem a precuranim to Cesi zkusili a zvrtlo se to proti nim samotnym - vladou komunistu pod dohledem Velkeho Bratra sidliciho na Pyramide, to neni zadna paranoia, to je matematicky dolozitelny fakt.

223920

12.7.2010 19:01

RE: Ve jmenu logiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 223920

pane, nic jako matematicky doložitelný fakt není (asi máte na mysli statistiku, pro kterou však vždy někdo musí položit parametry)

Myslíte to tak, že když někdo "netiká" tak se proti němu zvrtne "osud"?
Jo, přesně o tom jsem psal... zlobíme, tak máme za trest bolševika, že jo... [chechtot]
A která pyramida by to měla být, ta "zlá" východní, nebo ta "hodná" západní...(nebo je to naopak? [mrknutí jedním okem] )

Ale to přeci nebyla žádná věc dohody, ve které by ti vyhnanci a vyhánění něco chtěli dohadovat. Někdo potřeboval ostrou hranici pro studenou válku (která byla zase habďůra), tak jí dostal, a ta metoda, o které jsem hovořil, ta na to pasuje... a církevní stádo v tom dostalo jednu z hlavních rolí. A že se utvořilo protistádo? Myslím, že to zas tak divné není.

hhbb

223923

11.7.2010 0:23

RE: Ve jmenu logiky

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 223805

To co popisujete, také tak cítím i vidím.
Druhá stránka problému je, aby si to uvědomovalo více lidí a nenechali se ovlivňovat a stáli na vlastních nohou.

223810

11.7.2010 22:20

RE: Ve jmenu logiky

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 223783

Obcan Havel asi nevi, co je teletnik [smích]
A asi taky nevi, ze krava byka dnes uz neuvidi, ze prijede strejda inseminator.

223885

11.7.2010 14:00

RE: Ve jmenu logiky

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 223776

Budu potrestan za verejne pohorseni, ne za moceni. A az bude v mediich probihat stvava kampan proti moceni na verejnosti muzeme se bavit treba i o tom.

223856

11.7.2010 23:07

RE: Ve jmenu logiky

steve 97.?.?.?

Reakce na 223749

.. to jo, .. ale "skutecna" logika uz asi vyhynula, jak se tak divam kolem sebe .., bohuzel. Protoze, pokud by zila - byli bychom "logicky" - uplne jinde ..a tecka [mrknutí jedním okem]

223889

10.7.2010 19:02

Zcela sebekriticky přiznávám :

tenZulice 90.?.?.?

Jsem silným kuřákem, téměř 40 cigaret za den.
Potíže s dechem - bronchoskopie - těžká kuřácká bronchitida - nevyléčitelný stav.
CT mozku (zůžení cév) - zatím O.K.
ECHO krčních tepen - zatím O.K. až na 2 mm zůžení vlevo - dobrý ?
Zatím dobrý.Zatím bez kyslíkové bomby na vozíčku !!!
Fakt DOBRÝ.....
Jsem svině, jež ničí nejen své zdraví, nýbrž k.r.v.m zdraví i všem, kteří kouření odmítají.
Jsem pro totální zákaz kouření na veřejnosti !!!
VŠUDE !!!
Jistě se ptáte, proč ?

NECHCI ničit zdraví žádného tvora na této planetě !!!

Nyní již kouřím dle nejnovějších poznatků vědy - elektronickou cigaretu - pokud si takto k.r.v.m zdraví dál,nek.r.v.m jej všem
ostatním, neboť vypouštím z huby jen H2O v parách.
Moje OSOBNÍ ZÁVISLOST NA NIKOTINU NESMÍ OHROŽOVAT NIKOHO !!!

Vím, o čem MLUVÍM !!!!!!!!!!

223785

11.7.2010 11:07

RE: Zcela sebekriticky přiznávám :

Saša 74.?.?.?

Reakce na 223785

>Jsem silným kuřákem, téměř 40 cigaret za den.
>CT mozku (zůžení cév) - zatím O.K.
>ECHO krčních tepen - zatím O.K. až na 2 mm zůžení vlevo -

Je mně jasné, že kouříte nejméně 40 cigaret denně po 40 let. Zúžení mozkových cév a krčních tepen je zaviněno především vysokým cholesterolem a doufám, že jste na lécích, které ho snižují. Kouření přispělo k Vašemu stavu, není jediným důvodem, nikdo netvrdí, že je zdravé. Požívání téměř čehokoli tak často a po danou dobu bude mít zdravotní následky.

Četl jste článek? Pokud jste upřímný, závislost zní hanebně, ale ve skutečnosti, každý je na něčem závislý. Existuje několik antidepresivních léků, které sníží touhu po nikotinu a současně mohou prospět Vašemu duševnímu stavu. Prodiskutujte s Vaším lékařem. Wellbutrin/Zyban (bupropion), Varenicline (Chantix) a jiné. Pro možné vedlejší účinky nelze doporučt každému.

223841

11.7.2010 13:56

RE: Zcela sebekriticky přiznávám :

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 223785

Zkuste LÉČEBNÉ HLADOVĚNÍ.
Autoři:
MUDR Vilma Partyková - "HLadověním ku zdraví"
Jiří Cingroš - "Sám sobě doktorem"
G.P.Malachov - "Hladovění"
... a jiní.
Správně prováděné, řízené hladovění s jinými doplňkovými metodami, je neuvěřitelně účinné a při troše kázně a nassátí informací (nejlépe četbou a pak až postupnou praxí) naprosto bezpečné!
Bohužel ČR je informativní "černá díra", co se týká těchto metod bezplatného samoléčení a tak 99,9% ovčanstva prchá pro pilulky k doktorům...

223853

11.7.2010 4:14

kuřte!

vymylimimozek 88.?.?.?

vymylimimozek.blog.cz/0903/vypecek-z-dolozite-sk

223820

11.7.2010 10:13

Výfukové plyny

lucifuge 213.?.?.?

Ty mně vadí. Nikdy jsem auto neměl a mít nebudu. Ale denně se prodírám ve městě mezi auty. To nikomu nevadí,skoro každý chce auto. Kolik zplodin všichni dýcháme na ulicích měst? Ale to nic, za všechno může tabáček. Jednoduché řešení. Každý ho chápe a snadno se přidá. Všichni mohou být spokojeni.

223834

11.7.2010 12:51

RE: Výfukové plyny

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 223834

Proč tak zuřivě bojovat proti kouření a výfukové plyny jaksi nechat volně vytvářet smog nad městem? Protože světem vládnou firmy prodávající benzin a naftu, nikoliv výrobci cigaret. Cigareta je velmi vhodná oběť a výborný terč, která ty co skutečně rozhodují nijak nebolí.

223849

11.7.2010 13:27

Tahle diskuze by snad zasluhovala nějaký nový článek se závěrem. :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Předně nesouhlasím s právem kuřáků kouřit, kde zejména delší dobu otravují vzduch někomu jinému a co teprv zaměstnancům, kteří v tom musí denně trčet i 12h.
Na druhou stranu zakazováním vrchnosti určitě nejde o zdraví lidí, ale jde o zcela jiné zájmy např. o rozdělování lidi, jak píše Jarmila. Silné tabákové loby si zase klestí cestu v kdejakém i brakovém filmu kde ty žvára prostě musí trčet.
Zajímavou připomínku měl pan mkadlec, že existuje sexuální potlačování, servírování cudnosti a sterility do výchovy a kultury kde se to jen vejde. Na druhou stranu nikdo snad nemůže popřít všudypřítomnost sexuálně iritující propagaci jak uvádí č.88. Uvedení dva pánové se hádají zbytečně, jak už to tak často mezi lidmi bývá, jelikož oba mají pravdu. Oba popsané jevy pěstuje naše kultura nerozlučně vedle sebe. Dokonce věřím tomu, že jedno bez druhého by nemohlo ani existovat. Lidi bez potlačené sexuality by nezajímala sexuální propagace a nebyli by jí iritování. Sexuální iritace se současným sexuálním neuspokojením je motorem současné civilizace, který mimochodem zrovna ztrácí na výkonu. Sexuální reklamy jsou všude. Prostituce je všudypřítomná, to neznamená přímo v každé ulici, ale např. v tvorbě kariéry, ve finančních ohledech při seznamování se, v udržování vztahů a manželství jen kvůli penězům a majetku atd.

V jakémkoliv problému i v zakazování kouření se ukazuje křížení různých zájmů, ve kterém když se trochu zavrtá, tak poodhaluje rozsáhlou společenskou rozporuplnost.
http://www.drwilhelmreich.byznysweb.cz/

223850

11.7.2010 13:59

RE: Tahle diskuze by snad zasluhovala nějaký nový článek se závěrem. :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 223850

Zajímavý odkaz.
Zatím jsem nestihl vše pročíst a porovnat, a tak si myslím, že zpracování sexuálních energií a "povyšování" orgasmu má metodicky a výukově nejlépe v knižní podobě zpracován "Mantak Chia".
On, resp. on a manželka, popisuje metody taostického přístupu k zušlechtění lidského života pomocí správně prováděného a žitého sexu.

223855

11.7.2010 14:28

RE: Tahle diskuze by snad zasluhovala nějaký nový článek se závěrem. :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 223850

Závěrem by mohlo být to, že závislý kuřák s mozkem iritovaným nikotinem si radši vymyslí tisíc a jednu konspirační teorii o spiknutí proti kuřákům, tisíc a jeden důvod, proč jsou všichni ostatní závisláci ještě horší než on, než aby prostě típnul cigaretu tam, kde svou "svobodou" kouřit porušuje svobody ostatních. Jeho teorie by ovšem působily mnohem hodnověrněji, kdyby je nepronášel se smradlavým cigárem v ruce po kotníky ve vajglech, které hyzdí každý koutek matičky Země.

Společenská rozporuplnost je z pohledu jednotlivce vis major, na kterou nemá přímý vliv. Zato může velmi přímo řešit rozpory sám v sobě, a dávat si bacha na to, aby se ubránil křížení svých sobeckých zájmů se svými požadavky na nesobecký systém.

223857

11.7.2010 14:41

Smrdí a obtěžují

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

Kuřáci smrdí.Zvláštní na nich je, že ten vyfukovaný kouř potřebují ještě vidět.Zavedl bych zákon, aby mohli veřejně hulit jen za tmy, když tak rádi mají kecy o svobodě.Hodně chemiček má noční provoz, aby jejich barevný smrad nebyl vidět.

223859

11.7.2010 21:44

RE: Smrdí a obtěžují

steve 97.?.?.?

Reakce na 223859

.. plati vyjimka ze zakona !! Kourovy, popr. kourici zid nesmrdi !! Zahravate si se svobodou. Jeho i Vasi !! Budte opatrny - ta narazka na :chemicky" a "noc" muze byt vysvetlana ruzne - a budete vykouren ...

223882

13.7.2010 15:07

Šikana nekuřáků

baruska.du 84.?.?.?

Vážený pane, zkuste se vcítit do role nekuřáka, který cigaretový kouř nesnáší a hluboce mu vadí. Mám doma otevřené okno, soused od vedle kouří na balkoně, kouř nám jde do bytu. Ano, on má právo kouřit a já mám právo zavřít při 36 C okno a nevětrat. Jdu ven, přede mnou jde kuřák, dýchám s ním jeho cigaretové zplodiny. Mám možnost buď hodně zpomalit, ale pak mi ujede autobus, nebo zrychlit, ale to nezvládnu. Ještě mohu přestat dýchat. Dojdu na autobusovou zastávku, zde stojí kouřící člověk, zastávka jse nekrytá a on má právo kouřit. Musím do fronty, jinak si nesednu, vdechuji s ním kouř a je mi z něj zle. Z kouře i z kouřícího člověka. Přijíždí autobus, je celý zakouřený, řidič si dal cigaretu a než vyvětrám, musím dýchat zplodiny. Větrám na sebe okýnkem za nespokojeného mrumlání načichlé mládeže. Vadí jim čerstvý vzduch, chtějí nechat okénko zavřené. Přijíždím do měsečka, mám hlad, chci se najíst. Jediná restaurace, kde se dá slušně najíst, je, jako obvykle,kuřácká. Otvírám dveře, vítá mě stěna kouře, zde jíst nebudu. Svobodně se rozhoduji pro bagetu, která je kdo ví jak stará, ale nepáchne kouřem. Vyřizuji vše potřebné a odjíždím k domovu, vše se odehrává v obráceném pořádku. Vážený pane, máte něco moc nerad a je vám TO proti vaší vůli vnucováno? A dokonce TO je velmi škodlivé? Pak možná pochopíte, jak mylné jsou vaše názory, které zde bezostyšně zveřejňujete.

223980

2.8.2014 9:30

A DOST!!!

MYTCH mytch (zavináč) email (tečka) cz 94.?.?.?

HLEDÁM KUŘÁKY KTEŘÍ JSOU OCHOTNI BRÁNIT SE NEUVĚŘITELNÉ ŠIKANĚ NETUŠÍM ČÍ A PROČ VŮČI KUŘÁKŮM.V ČESKU JSOU NÁS TŘI MILIONY.TO JE OBROVSKÁ SÍLA KTERÁ MÁ NETUŠENÉ MOŽNOSTI.KDYBY JENOM 10 PROCENT KUŘÁKŮ ZALOŽILO STRANU ČI HNUTÍ TAK SMETE VŠECHNY STRANY A JEJICH DEMENTNÍ PŘÍZNIVCE Z POLITICKÉ MAPY ČESKÉ REPUBLIKY.S 1.5 MILIONEM KUŘÁKŮ VOLIČŮ DOJDE K NEVÍDANÉ SITUACI V ČESKU.ABSOLUTNÍ VĚTŠINA V PERLAMENTU I HORNÍ KOMOŘE UMOŽNÍ PŘIJMOUT DEMOKRATICKOU CESTOU ZÁKLADNÍ ZÁKONY NA OCHRANU KUŘÁKŮ PŘED NIKOTINOVÝMI KONIÁŠI.ZAPALTE SI A ZAPŘEMÝŠLEJTE. ČEST KOUŘENÍ.

314599

Příspěvků: 86

09.07. 00:23 in-ocean  Nejvetsi jed...
09.07. 13:07 Jiřin  RE: Nejvetsi jed...
11.07. 03:55 in-ocean  RE: Nejvetsi jed...
09.07. 06:33 ladaaaa  kourenim neobtezovat / neotravovat
09.07. 08:30 Striga  Když se budu chtít vyhnout kouři....
09.07. 09:07 Tak je to  Ano aj mne to vadí
09.07. 09:28 kalik  
02.08. 09:43 MYTCH  RE: NEZNALOST NEOMLOUVÁ...
09.07. 10:11 Saša  Co motivuje k zákazům?
09.07. 19:10 Emily  RE: Co motivuje k zákazům?
09.07. 22:40 jansmith1984  RE: Co motivuje k zákazům?
10.07. 21:34  RE: Co motivuje k zákazům?
11.07. 03:18 Saša  RE: Co motivuje k zákazům?
11.07. 12:13  RE: Co motivuje k zákazům?
11.07. 22:03 Saša  RE: Co motivuje k zákazům?
09.07. 10:55 Reiter  měl jsem to "štěstí" a vyzkoušel si
09.07. 11:39 calimero  Boj modernej spolocnosti proti fajciarom proste nechapem
09.07. 22:59 abecede  RE: Boj modernej spolocnosti proti fajciarom proste nechapem
09.07. 12:20 Maximus lupilus  OFF TOPIC ??
09.07. 12:21 DavidZ  Každá společnost, každá doba
09.07. 18:01 steve  RE: Každá společnost, každá doba
09.07. 12:41  Kurak jako verici, stejna sorta
09.07. 12:52  zajtra je na rade káva?
09.07. 16:46 Jarmila  RE: zajtra je na rade káva?
09.07. 17:46 proton  Vážená Jarmilko, jsem trochu mimo rámec, ale tady se nezdržím komentáře.
10.07. 07:47 Jarmila  O psy tu teď momentálně nejde
09.07. 13:42 proton  Ale pravda o kouření a nekouření je přeci úplně jinde!To není o svobodě, ale o ubližování druhému!
09.07. 16:07 obcasnyctenar  RE: Ale pravda o kouření a nekouření je přeci úplně jinde!To není o svobodě, ale o ubližování druhému!
09.07. 13:42 Joskaa  Jsem nekuřák
09.07. 22:33 Striga  RE: Jsem nekuřák
09.07. 23:29 fist.of.heaven  RE: Jsem nekuřák
09.07. 15:12 lim3tka  V mene cloveka
09.07. 15:37  Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit
09.07. 20:58 Olas  RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit
09.07. 21:12 Olas  RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit
09.07. 22:07 Olas  RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit
09.07. 20:57 matara  Fajciari su absolutni egoisti
09.07. 21:32 Oldis  a pak tu mame food matters nebo healing cancer
09.07. 23:21 fist.of.heaven  hmm problém je, že existují i fanatiční zastánci kouření
12.07. 10:37 marinak  RE: hmm problém je, že existují i fanatiční zastánci kouření
12.07. 15:49 jansmith1984  RE: hmm problém je, že existují i fanatiční zastánci kouření
10.07. 11:58  Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
10.07. 12:52  RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
10.07. 14:47 mkadlec  RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
10.07. 15:40  RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
10.07. 19:09  RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
10.07. 19:24 Vladimír Stwora  RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
10.07. 19:33 steve  RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
11.07. 01:15 mtk  RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
11.07. 22:43 mkadlec  RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
19.07. 23:32 mtk  RE: Nejde o ochranu zdraví nekuřáků, ale o snahu vymýtit lidskou neřest jako takovou
10.07. 15:04 mkadlec  Ve jmenu logiky
10.07. 15:47  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 00:48 mtk  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 09:09 Striga  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 12:24  RE: Ve jmenu logiky
18.07. 13:33 mtk  RE: Ve jmenu logiky
10.07. 17:06 Tak je to  Logický blud
11.07. 13:58 mkadlec  RE: Logický blud
10.07. 17:15 xxxxxxx  RE: Ve jmenu logiky
10.07. 17:59 steve  RE: Ve jmenu logiky
10.07. 18:26 quido2  RE: Ve jmenu logiky
10.07. 18:49 steve  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 00:00 quido2  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 00:20  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 07:53 quido2  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 15:08 HHBB  RE: Ve jmenu logiky
12.07. 17:14  RE: Ve jmenu logiky
12.07. 19:01  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 00:23 Anonymus  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 22:20 mkadlec  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 14:00 mkadlec  RE: Ve jmenu logiky
11.07. 23:07 steve  RE: Ve jmenu logiky
10.07. 19:02 tenZulice  Zcela sebekriticky přiznávám :
11.07. 11:07 Saša  RE: Zcela sebekriticky přiznávám :
11.07. 13:56  RE: Zcela sebekriticky přiznávám :
11.07. 04:14 vymylimimozek  kuřte!
11.07. 10:13 lucifuge  Výfukové plyny
11.07. 12:51 Antiseptik  RE: Výfukové plyny
11.07. 13:27  Tahle diskuze by snad zasluhovala nějaký nový článek se závěrem. :)
11.07. 13:59  RE: Tahle diskuze by snad zasluhovala nějaký nový článek se závěrem. :)
11.07. 14:28  RE: Tahle diskuze by snad zasluhovala nějaký nový článek se závěrem. :)
11.07. 14:41  Smrdí a obtěžují
11.07. 21:44 steve  RE: Smrdí a obtěžují
13.07. 15:07 baruska.du  Šikana nekuřáků
02.08. 09:30 MYTCH  A DOST!!!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 77 čtenářů částkou 12 265 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 7

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
25,55 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,45 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,60 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 276,60 Kč
1 unce stříbra
562,07 Kč
Bitcoin
813 028,49 Kč

Poslední aktualizace: 18.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 041