Diskuze k článku

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

Příspěvků 179

7.6.2010 0:29

Bilderbergové jsou větví světového Židovstva

Grrepoliz 77.?.?.?

Bilderberská skupina

Založení tohoto grémia se oficiálně připisuje mimořádně vlivnému židovskému zednáři Josephu Retingerovi a holandskému princi-manželovi Bernhardovi z Lippe. Přesto se dobře ví, že skutečnými pány tohoto exkluzívního kroužku jsou Rothschildové, Rockefellerové, Warburgové a Carnegieho a Fordova nadace.
Navzdory přísnému utajování bilderberských setkání je známo, že skupina sleduje mj. tyto cíle: Zavedení mezinárodní hospodářské unie, zřízení mezinárodního parlamentu, vytvoření mezinárodní vojenské síly při současném odstranění všech národních armád, a další postupné omezování národní suverenity ve prospěch světové vlády.
Skupina se schází jednou za rok za pečlivě zavřenými dveřmi. Tajemstvím opředených setkání se více méně sporadicky účastní členové panujících královských domů jako princ Claus z Holandska, princ Alex z Dánska, anglický vévoda z Edinburku nebo holandská královna Beatrix. Pozvánku si ovšem vyslouží pouze ten z vysokého panstva, kdo prokázal neochvějnou oddanost rockefellerovsko-rothschildovským intrikám. Nicméně celé to předvádění slouží jen k zahalení identity skutečných vůdců skupiny. Všichni účastníci jsou členy zednářských lóží! Loni byl
na jejich setkání i vysokostupňový zednář Karel Schwarzenberg
který teď bude tvořit vládu se Židy M. Kalouskem, R. Johnem a
dalšími!

Teď se v České republice objevil překlad díla Traiana Romanesca;
Páni a otroci 20. století - Světová židovská konspirace. V předmluvě tohoto díla je pečlivě popsaná instalace židovsko -
zednářské moci v Československu po roce 1990! Jde doslova o
šokující údaje!

221405

7.6.2010 16:31

Řízení světa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Jojo, je to těžké někomu vymluvit jeho pevné přesvědčení.
Historické kořeny královských rodů jsou tím, co spojuje dnešní svět, řízený penězi, které tito lidé vytvořili a nalili na jednu hromadu.
Ono je asi těžké někomu vysvětlovat, že řízení = ovládání firmy je podmíněné tím, jak v ní probíhají jednotlivé operace a jak je lze kontrolovat.
A planeta je pro tuto skupinu lidí jen větší firma, která také potřebuje nějaká pravidla a tedy způsoby řízení.

Až místní mudrci budou mít pod rukama nejen moc, ale také zodpovědnost za tak velkou firmu, jakou je naše planeta - pak si rád přečtu jejich názory na řízení té firmy.

Ano, vojensky lze svět řídit, jinou cestu si mocní v této skupině nedovedli představit. Ale dnes už je situace jiná. Oni vědí, že absolutní moc představuje počátek degenerace skupiny, která svět řídí, vnitřní pnutí/soudržnost každé skupiny vždy vede k odlišným reakcím. Zastánci křídla Rockfellera (kontrola vojenskou/informační mocí) se patrně rozpadá, protože Rotschildové zřejmě vycítili možnost fraktálního řízení pohybu zboží a informací. Soběstačnost národa a obchod pouze s komoditami, které takový celek nemá a potřebuje - to je cesta, kterou umožňuje internetová komunikace.
Záleží jen na tom, jak dlouho to bude trvat, než třeba i tento autor se zbaví negativníoh přístupu k řízení "firmy Země".
On jako mnozí další zde si nedovede představit zodpovědnost skutečného ředitele nějaké firmy, která zaměstnává miliony lidí.
Já si tuto skutečnost dovedu představit, a proto se nedivím, že se mocní lidé scházejí a hledají schůdné řešení pro vyřešení "potřeby práce + odměny za ni" tak, aby se systém nerozpadl. proto musí být kontrolovatelný do takové míry, která systém udrží ve funkci co nejdéle.
Projekt "Základní příjem" je zřejmě tou schůdnou cestou. Ale chvíli potrvá, než si běžný dělník uvědomí i úskalí toho, že bude měsíčně pobírat peníze bez nutnosti pracovat.
To vše mocní zvažují - jak rychle je vhodné postupovat s "výukou lidí" k otevřenosti. Když v současnosti je vývoj postrkován pomocí "tajemství" - zamlčování skutečných nákladů na výrobu jen proto, aby bylo možné udržovat tuhle pitomě nastavenou ekonomiku Zisku.
..no, potrapte se s tím, jak umíte...

221463

7.6.2010 22:17

RE: Řízení světa

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 221463

Aha. Tak tak je to. No já se trápím především s tím jak to ti mocní vládci světa chtějí provést s plánovanou redukcí lidstva. Jestli formou vyvolávaných epidemií, hladem, odstřelem přebytečných, odebíráním dětí a jejich házením ze skal, zrušením nemocnic a zastavením výroby léků nebo humanitárněji povinnou antikoncepcí, což bude redukce na delší dobu.

221473

7.6.2010 23:15

RE: Řízení světa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221473

Střelče, netrap se s tím, planeta uživí klidně 8 miliard živých lidí.

Nebo že bys chtěl při té redukci pomáhat? Tvůj nick o tom cosi vypovídá, možná aniž bys chtěl.....

221478

8.6.2010 14:40

RE: Řízení světa

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 221478

Janko jste poněkud nepozorný. Střelec je paní, zrozená ve znamení Střelce.

K věci. Naše planeta vskutku uživí 8, ba možná i 15 miliard lidí. Redukce populace je blud, opakovaný do zhloupnutí alarmisty. A zatímco alarmisté rok za rokem urputně "redukují", lidstvo mezitím utěšeně roste. [velký smích]

Možná by bylo zajímavé zjistit, proč jsou někteří lidé tou údajnou plánovanou redukcí tolik fascinováni? Prozradíte nám to, paní ve znamení Střelce? [smích]

221514

9.6.2010 13:55

RE: Řízení světa

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 221514

Za jakych podminek? I v podminkach ropneho zlomu? Vicemene jime ropu, takze pridame dalsi vrstvu slozitosti? Masove GMO? Jenomze s tim jsou spojeny dalsi rizika. A to nemluvim napr. u nestalem ubytku hladiny podzemnich vod na pevninach a treba o hromadeni ruznych sracek ve vode, vytvorit pitnou vodu se stava problem i pro tu "vyspelou" cast sveta. Nemluvim o tom, ze nejaky GMO vecicka jde uparvit na snizenou potrebu vody, ale prirodni ekosystem to nedokaze, proste se bude menit postupne v poust. Mozna dokazeme geneticky vytvorit jednotlive organismy, ale nedokazeme geneticky vytvorit cele ekosystemy. Pouze bude pasivni divaci pri interakci laboratornich novinek s ekosystemy. Polovinu biomasy tvori bakterie, velmi uspesne organismy s velmi rychlou schopnosti genetickych reakci na zmeny v ekosystemech.
http://www.blisty.cz/2010/6/7/art52951.html

221585

9.6.2010 17:45

RE: Řízení světa a voda

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 221585

Tuhle mne napadlo že jelikož se skládáme z vody, asi 80 procent, tak taky už jen svojí existencí vodu z ekosystému bereme. Čím víc lidí tím míň vody.

221591

10.6.2010 20:42

RE: Řízení světa a voda

jjjjjjjjjjjjj 187.?.?.?

Reakce na 221591

http://czechfreepress.cz/index.php?option=com_cont... [překvapení]

221696

11.6.2010 20:47

RE: Řízení světa a voda

targett 92.?.?.?

Reakce na 221591

Co je to za blbost ? Vždyť tu vodu zase všichni lidi po několika hodinách v moči, stolici a potu vracejí zpět do koloběhu. Spíš je tu zásadnější otázka : proč (zřejmě atlantická aliance) provádí masivní převod vody ze Země do atmosféry pomocí vyspělých technologií na úrovni klimatických a částicových zbraní. Proč musí být v atmosféře tolik vody, která bude chybět všemu živému na Zemi. Již byla provedena zjištění, že v oblastech, kde proběhly katastrofální povodně, byla půda před povodněmi výše naznačenými technologiemi (ať už to bylo ze zařízení na Zemi nebo ze satelitů na její oběžné dráze případně v součinnosti obojího)"upravena" tak, aby se většina vysrážené vody těžko vsakovala do podkladů, ale naopak, aby jí co nejvíce stékalo příhodnými vodotečemi a vytvářela tak povodňové vlny. Jak jinak si vysvětlit, že hladina spodních vod v takto napadených oblastech se vůbec nebo jen velmi nepatrně zvýšila !!! Z toho vyplývá, že někdo cíleně pracuje na tom, aby dostupnost pitné vody byl celosvětový problém, ovšem v utajení, že se tak děje pod rouškou obecné ekogenocidy ... viz způsoby redukce světové populace až na 500.000.000 lidských jedinců ... ostatní prý podle elit tady nemají co pohledávat, poněvadž narušují JEJICH model TRVALE UDRŽITELNÉHO ROZVOJE ... ano tak to přesně nazývají ve svém programu NWO ...

221785

9.6.2010 16:27

RE: Řízení světa

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 221514

Vážení pánové Vojto 49 a Janko,

oponujete zde nějakými tvrzeními, jenže připusťte si, že je to tvrzení proti tvrzení. Obojí bez argumentů.

Pane Janko, vaše teorie o světě jako firmě vůbec neberu, považuji je za nesprávné. Prosím vás jakápak firma, kdo ji založil, kdo ji vlastní ? Kdo jsou její zaměstnanci a v jaké hierarchii ? Vím, rádi by to byli Bilderbergové, Trilaterální komise a další samozorganizované skupiny, které samozřejmě, že nekalým způsobem nahromadily bohatsví (libo v jak dlouhém období), jehož prostřednictvím se snaží dosadit své lidi do rozhodujících institucí světa a bohužel se jim to daří přinejmenším na severoamerickém kontinentě a v Evropě. Ostatní osoby, které samy nedosadily, získávají korumpováním prostřednictvím placení volebních kampaní a podobně. Dosud jim v cestě stojí některé státy a na ně líčí způsobem převratů v sousedních zemích a opět dosazováním vlastních lidí, viz zářný příklad ČR. V tom je jim účinným prostředkem tisk, vlastněný těmi samými lidmi.

Váš rádoby vtipný text adresovaný mně se mě vůbec nedotkl. Ani nechtějte vědět co si o jeho kvalitě myslím. Píšete zde také o schopnosti planety uživit tolik a tolik lidí. To jste si odvodil z čeho ? Sám jste to vyzkoumal ? Ještě jste nikdy neslyšel o problémech s vodou a předpovědi, že o vodu se mohou vést války ? Vašich 8 miliard lidí potřebuje i tu vodu a také čistý vzduch, který však budou ty miliardy lidí zamořovat.

Pane Vojto49,

moje předešlá odpověď platí částečně i vám. Neprozradím vám, proč jsou někteří lidé fascinováni redukcí obyvatelstva. To byste se musel zeptat těch, kteří si ji přejí. Já to nejsem. Alespoň ne redukci násilnou a drastickou těch, kterým byl již život dán. Já si přeji jediné, aby se množství lidí nezvyšovalo na úkor kvality života lidské společnosti. Aby to s lidstvem nakonec nedopadlo jako s kvasinkami, bakteriemi a s plísněmi, které se nakonec uchytí a narostou na substrátu z odumřelých kvasinek a bakterií, před tím přemnožených.

Pro oba vtipné pány : Myslím, že aktivity ve světě, které vycházejí ze severoamerického kontinentu předvádějí snahu o ovládnutí světa dost přesvědčivě. Alespoň pro mne ano. Války v Asii, stovky vojenských základen po celém světě, potřeba pokořit Írán a pro všechno toto vytváření falešných záminek (např. 11. září, komponovaná íránská hrozba a další) jsou pro mne důkazy dost přesvědčivé. Ani jeden z vás mi nepředložil nic přesvědčivého. Oba vaše texty mi připadají bezobsažné.

Oba mi promiňte, že reaguji dost opožděně. Notebook mám umístěný na stálém místě a bývám často mimo.

221586

9.6.2010 18:46

RE: Řízení světa

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221586

Vážený střelče, pokud jste ženského rodu, tak střelko,...
Naštěstí lidé jako vy tenhle svět neřídí, mohu si tedy oddechnout.
O podnikání - vzniku a růstu firmy asi mnoho nevíte, takže se další diskuze vzdávám. Užijte se své názory, ony se vám odvděčí přesně ze strany, ze které to čekat nebudete.
Vidíte jiné souvislosti jako podstatné, nemám sílu vám to vymlouvat.

221597

9.6.2010 19:37

RE: Řízení světa

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 221597

Vážený Janko,

myslím, že jste dospěl k nejlepšímu možnému řešení, a tím je vzdát se diskuse se mnou. Je to dobré pro vaše nervy, které by možná těžko skously moji zatvrzelost a mně tím ušetříte čas, který zbytečně věnuji plané diskusi, na kterou je mi mého času líto. Ponechte si svoje legendy o potřebě celosvětové firmy a já si ponechám svoje obavy z této firmy. Snad se vyjadřuji konkretněji než vy se svými metaforami.

221604

7.6.2010 23:18

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221463

Vůbec nejde o řízení - ale o vyhlazení velké části lidstva
Satanovou Synagogou - a nad tím zbytkem totálně parazitovat!!
Bilderbergská skupina, Trilaterální komise, a všechny nadnárodní
instituce jsou pouhým nástrojem k tomuto cíly!! Jinak co se týče
židovské rodiny Rockefellerů - tak ta je totálně podřízena židovské
rodině Rothschildů - tak jako všechny níže stojící židovské rodiny!

221479

8.6.2010 1:03

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221479

...pane či paní Biikuppe, melete to, co je vám dáno k semletí.
Nebudu vám to vymlouvat, necháme se překvapit, ne?
Podle mě si část lidstva, svázaná s chemickou medicínou, si o to vyhlazení koleduje sama. Tím, že to svinstvo po doktorech vyžaduje. Druhá část lidstva jsou lenoši, ti budou štěkat tak dlouho, až jim někdo natrhne čumáček. A třetí či další část populace tvoří lidé, kteří se snaží zorientovat v přesile informací a najít si místo k žití v jim dostupné spokojenosti.

..asi moc velkou firmu neřídíte, takže nevíte nic o odpovědnosti k těm, co ovládáte tím, že jim dáváte práci....

221490

8.6.2010 8:58

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 221490

A je-li to, co je dáno k semletí, pravda? Pak se žádné teorie o řízení firmy jádra problému nedotýkají. A opravdu se mi to nepokoušejte vymlouvat a nechte se (nepříjemně) překvapit. Protože i když budu jenom mlít, tak z kvalitních zdrojů. A ty jsou přístupné každému. A jaký zdroj jste osobně vy, že vystupujete tak nabubřele?

221499

8.6.2010 14:08

RE: Řízení světa-JDE O ZOTROČENÍ

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221490

Jde o zotročení lidstva organizovaným mocenským Židovstvem! Všechno
ostatní jsou žvásty...! Tato konpirace už existuje 2000 let!

221512

8.6.2010 10:29

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 221479

podobnou rétoriku již znám

""Jistě proto nepřekvapí, že papež Pius VII., nakloněný příznivě jezuitům, vydal ve stejném roce, kdy obnovil jezuitský řád, bulu namířenou proti svobodným zednářům; mluvilo se v ní o "vražedném spiknutí" a o "pekelných schůzkách" spolku, který se šíří jako zhoubný požár. Stejně energickou řeč volil i Pius IX., který během svého dvaatřicetiletého pontifikátu vydal ne méně než osm odsuzujících dokumentů proti zednářství a označoval je za "synagogu Satanovu"; k protizednářské "Allocutio" z roku 1865 prý sepsal návrh jezuitský generál páter Beckx.
Jako obvykle i tentokrát jezuité zajistili, aby vyjádřená vůle kurie byla i náležitě propagandisticky zpracována. A tak se brzy objevil celý zástup jezuitských spisovatelů, kteří si vzali za úkol potírat zednáře všemi zbraněmi polemiky. Prudkými útoky proti svobodným zednářům se vyznamenal především páter S. H. Pachtler; ve svých dílech "Tichá válka proti trůnu a oltáři" a "Modla humanity" se snažil dokázat, že zednáři nejsou ničím jiným než "odporným systémem ke zhoubnému poblouznění ducha i srdce".


Moc a tajemství jezuitů, str. 552


"Z hlediska historického je pak z díla Eugèna Suea paradoxně zajímavější román z let 1849-56, Les Mystères du peuple, který Maurice Joly použil jako základ pro pamflet proti císaři Napoleonovi III., Dialog v pekle mezi Machiavelem a Montesquieu (Dialogue aux enfers entre Machiavel et Montesquieu) z roku 1864, jež přes pokusy o zákaz jak Sueova originálu, tak Jolyho plagiátu, žily dál svým životem, a krom například inspirace v Dumasově románu Josef Balsamo, jej v roce 1868 jako základ pro své dílo Biarritz, jež „popisuje úklady židovských rabínů, kteří se jednou za 100 let o půlnoci scházejí na židovském hřbitově v Praze, aby zde naplánovali další program židovské konspirace“, použil Hermann Goedsche, jehož základ opět plagiovala ruská tajná policie ve svých Protokolech siónských mudrců, který pro změnu opět neváhal využít Adolf Hitler ve svém Mein Kampf!"zdroj


"Církev často přesouvala odpovědnost za všechny křivdy, které se jí staly, na zednáře."
zdroj- Katolický týdeník

221504

8.6.2010 19:27

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221504

Pravost Protokolů sionských mudrců (a to že vycházejí ze židovských
kruhů) prokázal znalec židovsko-zednářské problematiky Ulrich
Fleischhauer v soudním procesu v Bernu. Tento znalecký posudek pak
vyšel pod názvem Pravé Protokoly sionských mudrců. Autor v něm
rozbil napadrť všechny židovské lži a lstivé vytáčky ohledně
Protokolů. To co Vy citujete o Protokolech jsou už oprášené
židovské žváty.

221527

9.6.2010 5:24

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 221527

Znalec? Vy se mi snad zdáte, vždyť to byl vydavatel a propagátor této obskurní literatury. Tedy nestrannost a kritické zhodnocení nulové.

"During the 1930s, Fleischhauer further expanded his propaganda efforts by organizing the Pan-Aryan Anti-Jewish Union and a series of international antisemitic congresses to actively push for the suppression of Freemasonry, combat the alleged "Jewish conspiracy for world domination," and encourage the geopolitical depopulation of Jews from within Europe through mandatory resettlement in southern Africa as was envisioned by the Nazi-promoted Madagascar Plan."zdroj

221554

9.6.2010 13:34

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221554

SVATÁ PROSTOTO! Umíte něco jiného než papouškovat židovskou
propagandu a dávat odkazy na neustále opakované lži o Protokolech,
apod? Já Vám jasně říkám že Ulrich Fleischhauer byl v roce 1935
vybrán v soudním procesu v Bernu jako znalec židovsko-zednářské
problematiky - a ve svém obsáhlém znaleckém posudku prokázal
pravost těchto Protokolů. Rozbil všechny žvásty o carské ochrance
a podobné židovské lži!!! Že pak svůj znalecký posudek vydal
knižně a vydával ho - to je snad bohulibé, ne? Ale podle Vás se
smí šířit pouze židovské lži a slátaniny židovských a zednářských
autorů, že?!! Viz. Vaše odkazy!

221584

9.6.2010 16:52

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 221584

Člověk blízký Dietrichu Eckartovi (člen NSDAP), působící v době vzestupu nacismu jako "znalec" pro mě není znalec ale propagandista. Kdybyste našel aspoň jednu dvě autority mimo sféru nacistů či bolševiků, které by jeho tvrzení nějak dokládaly, už bych se tím zabýval hlouběji. Takto bohužel.

Svojí svatou prostotu a bohulibost si nechte pro lepší časy. Hůl na psa máte důkladnou, víru neoblomnou, bijte si dál! Brzy dostanete příležitost vzít to ostrými! [oči v sloup]

221589

9.6.2010 20:34

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221589

Ťulpásku, Vy umíte opravdu papouškovat pouze židovskou propagandu!
Tak zaprvé - Ulrich Fleischhauer - založil svojí organizací Weldienst v roce 1922. Byla to mezinárodní organizace - která se
bránila proti zhoubnému židovského vlivu ve světě. Vystupovala proti Židy instalovanému bolševismu a demokracii - která je od
počátku své instalace pouze nástrojem nadvlády a moci v jednotlivých státech! Vaše slátaniny z "Wikipedie" - nemají žádnou hodnotu. To že byl přítelem Dietricha Eckarta - který celý život bojoval proti židovskému vlivu - je jenom vyznamenání!! Nejprve si Fleischhauerovo dílo přečtěte - a pak suďte!! Vsadím se že jste ho v životě neměl v ruce. Vy to nepotřebujete, že? - stačí zaslintat z "Wikipedie" - případně jiných židovských a zednářských zdrojů!

221608

9.6.2010 21:02

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 221608

[chechtot]

221610

9.6.2010 22:19

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Biikupp 89.?.?.?

Reakce na 221610

A argumenty jsou v h...lu, že? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

221620

9.6.2010 22:36

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 221620

Právě proto se směju [velký smích]

221623

9.6.2010 22:51

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221623

Poradím ti, Wikipédii.

221628

10.6.2010 1:13

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

steve 174.?.?.?

Reakce na 221628

..kolik ??

221645

9.6.2010 22:14

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 221608

samozřejmě máš pravdu, ale v tom problém není... problém je ve fanatičnosti protějšku/ů (ještě se ti může stát, že se přidají 2-4 jeho honicí psi... sice nesvéprávní, ale zato věrní a s podobným zmatkem v hlavě).
pro svět není problém blbec. pro svět je ale velkým neštěstím inteligentní blbec. a to si myslím, že méďa béďa je. on si je toho schopen hodně najít, ale provázanost těch informací je mizerná, protože na to jednak nemá iq a zkušenost, uvážlivost, a hlavně jeho závěry ovlivňuje předpojatost a ten jeho fanatismus (nevím jestli antikatolický nebo prožidovský/prosionistický). ale to je přece jedno - cenu má věnovat se lepším věcem a lepším lidem, hlavně tomu, co má smysl. a on chce zůstat tím, čím je... tedy jde o marnění času. nechme jej tedy v jeho zakletí, v jeho bludu, že zmatek je jasně na naší straně, zatímco on je skvělý znalec s nejlepším přehledem o celém širém světě.

221618

9.6.2010 22:39

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 221618

"cenu má věnovat se lepším věcem a lepším lidem, hlavně tomu, co má smysl"

Katolíkům a katolicismu? Nebo snad síti jejich vzdělávacích institucí a vlivných politiků v nich školených? [velký smích]

221626

9.6.2010 23:15

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

steve 174.?.?.?

Reakce na 221618

.. nepomlouvejte tady zidy zcestnymi tezemi - prosim. Je na to zakon a teorie o spiknuti nazyvejte napr. "stabilizace demokracie" apod. Jsem v podmince a neminim kvuli vasi osvete sedet 7 let jenom za to, ze to ctu !!
Shalom.
.. lidi, mejte rozum, trochu opatrnosti !!, doba je zla. Mame deti a neco nakradyno ..

221632

10.6.2010 10:21

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 221632

Sakra steve, ty si mi zase rozhýbal bránici!
[smích][smích][smích] [smích][smích][smích]

Jinak máš úplnou pravdu - hlavně nejmenovat a Shalom se všemi.

jansmith[smích]

221672

11.6.2010 21:42

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

targett 92.?.?.?

Reakce na 221672

Ale jmenovat, jmenovat ... a pak už jen zatloukat, zatloukat a zatloukat ... nic jiného si od nás nezaslouží, nežli vracet tu špínu lží zpět na jejich hlavy ... [velký smích]

221791

9.6.2010 23:30

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 221608

Musite Bedu omluvit, on asi take veri tomu, ze neni mozne, aby par chazarskych lichvaru za nekolik set let nedokazalo zruinovat celou planetu.Snad by mohl vysvetlit prostou skutecnost, ze krvave ruske bolseviky financovaly chazarske bankovni rodiny primo z Wall Streetu.

221636

10.6.2010 0:01

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

steve 174.?.?.?

Reakce na 221636

.. cely tento prispevek je:
1./ umyslne droleni cele struktury diskuse
a./z titulu neznalosti/neinformovanosti/, MB toto nikdy netvrdil - viz archiv, tato problematika zde byla pitvana totalne, skoro az to pacient neprezil ..
b./naschval ( po prikazu z centra - zidu, jezuitu, protestantu, amischu, popr - rybaru a zahradkaru ..
--
.. z diskuse se vytraci vlastni poslani a zacina cpet nevrazivosti skoro tridni - za ucelem absolutniho zhnuseni a z toho vyplyvajicich moznych personalnich reakci ( nastup k IDF, chlast, karban apod.)
.. zachovejte dekor, je li to mozne ..

221638

10.6.2010 0:23

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 221638

jake umyslne droleni, jaky dekor, jaka umyslna neznalost?Wikipedie pro me neni verohodny zdroj, obzvlast ne v dnesni dobe, kdy se droli pyramida.Pokud chcete toto tvrzeni rozporovat, tak me presvedcte, ze jste znaly veci a ne jen kecalek bavici se nalepkovanim diskutujicich.

221642

10.6.2010 10:49

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221638

Steve, jsi mimo, ale omlouvám tě, nemáš na to nástroj, abys rozlišil kde se MedaBeda mýlí a kde je v souladu s historií a funkcí "oběživa". Peníze měli a mají na triku ti, co je vymysleli. Oni si teď během cca dvou let musí udělat z těch dluhů zásoby (aktiva). To pro ně není zas tak lehký úkol.
V historii slov se jim to podařilo, do slov o demokracii vložili tvrdou diktaturu!(peněz).
A jsem zvědav, jak se jim podaří přeměnit dluh na přebytek - protože kdyby jen dluhy smazali, nebyl by potenciál pro další rozvoj, proto musí z dluhů udělat zásobu - včetně motoru "úroků", který dodává balíku "vzduchových peněz" další vzduch, pocit, že bude stále kde brát další peníze - ale ve zcela jiné přerozdělovací struktuře.
Chvilku potrvá, než si lidi uvědomí nutnost zavedení projektu "Základní příjem". (možná budu muset i pomáhat, brrrr..).

Vždyť je to tak jednoduché. Každý dluh je vlastně slib lidské práce. A protože tu vládne nepochopení možnosti "historicky (= jednorázově) zdanit práci strojů" stejným klíčem (opačným znaménkem směru, místo mínus dát plus) - může vzniknout (škrtem pera, dohodu zemí) hromada peněz na rozdávání každému, od mimina po stařečky - pro přežití bez práce. A kdo bude chtít víc, tak si pro nějaký svůj koníček najde někoho, kdo mu dá své peníze anebo něco svého, co už nepotřebuje. Užitečnost projektu je v tom, že při zajištění bydlení a žrádla si může každý najít něco, čím si svou situaci může zlepšit - anebo mu postačí to, co už dávnou umí cikáni - využít mezery v zákonech.

A dobré zákony pomůže dělat každý z nás ihned, jak se zavede referendum a jeho internetová varianta v podobě průzkumu mínění.

221674

10.6.2010 13:34

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 221674

Janko, ty jsi světec!!!

>jsi mimo, ale omlouvám tě, nemáš na to nástroj, abys rozlišil

Zaplaťpámbů, že tu máme někoho, kdo ten nástroj má! Tím se vše značně zjednodušuje... Měl bys tu psát víc, Honzo, podívej kolik lidí je tu mimo, jelikož nemají nástroj!!!

Základní příjem a zdaňování práce strojů nikdy nevyřeší jediný problém a tím je hloupost a chamtivost lidí. Sny o tom, že někdo zavede spravedlnost, jsou naprosto utopické. Žádné referendum se nezavede. Kdo by ho zavedl? I když už máme hezký příklad v USA, kde Obama mění svět k lepšímu, že? Yes, we can...

Víš, Honzo, spusta lidí se chtěla znovuzmocnit svého božství, ti co nebyli rozsekáni na kusy, skončili na kříži.

Co se týká příspěvků bigotních katolíků, nemá cenu to komentovat, jejich totální zaslepení a neschopnost přijímat jiné poznatky, než ty, které jim servíruje jejich "strana", je vydělují ze smysluplné diskuse...

221677

10.6.2010 21:42

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221677

Ano Jindro, dobrý nástroj zjednodušuje práci, to víme.
A nástroj na verifikaci vzdělanosti je tím, co pohne tuhle populaci k zodpovědnosti za svá slova, za svůj souhlas. Že ho neznáš, to je dáno tím, že jste si zvolili jinou cestu. Proto jsem musel odejít z vaší skupiny.

Také nevíš, jak program "základní příjem" vylepší náš život - ale to neznamená, že to někdo jiný neví. a něco pro to dělá....

..a o tom to je..., někdy je třeba jít za svým cílem i proti maximální většině. Kecy o tom, že jeden člověk nic nezmění, ty vykládej třeba Kopernikovi, Newtonovi, Einsteinovi a mnoha dalším.

Božství do toho nepleť, anžto máš prdlajs vědění o funkci fyziky, kterou obvykle nazýváme bohem. Nejen katolíci jsou v téhle době mimo diskuzi.
Mimo je každý, kdo trvá na svém přesvědčení i v situaci, kdy už existuje jiné vysvětlení pro jeho přístup k realitě.
Tak na sobě mákni, vlak už jede....

221700

11.6.2010 0:11

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 221674

ale božínku! [velký smích] jak ty můžeš mít firmu a dělat na vedoucí úrovni marketing, když máš takový chaos v hlavě a utkvělé představy o funkčnosti omylu, zvaného "základní příjem" a "zdanění strojů". jak můžeš být v obou firmách úspěšný alespoň průměrně, když nevíš, že pro výkon musíš lidi motivovat, že musejí mít nějaký pohon, aby alespoň ráno vstali z postele!? vždyť ty s tvými názory musíš vést ty firmy ke krachu! (rozdávání peněz bez práce).
a zdaníš-li "práci" strojů, pak zdražíš výstupní produkt, a přesně tolik, kolik na té dani vybereš, abys to následně mohl přerozdělit, tolik (a ještě více) vytáhneš formou dražších produktů důchodcům a nefachčenkům z kapsy při nákupu. ten nákup bude drahý nejen tím zdaněním, ale i vzácností toho produktu! - protože jen zlomek lidí oproti dnešku po obdržení základního příjmu bude pracovat a o něco se snažit -třeba i o výrobu těch strojů, o nákup nějakých strojů, o výrobu a těžbu energií pro ty stroje, o budování a údržbu rozvodů těch energií, o marketing a distribuci těch strojů i dalších věcí atd. -komu to prodat, když nejméně půlka lidstva bude žebráky a budou chtít vystačit se základním příjmem, který je údajně zabezpečí? i zběžným pohledem či úsudkem je každému jasné, že při nižších (ale údajně postačujících) příjmech se sníží motivace, rapidně tedy poklesne produktivita (i počty produktů, odbyt - motivace a kupní síla ke kupování zbyteku vyráběných krámů) a tím pádem tento systém povede jednoznačně k chudobě. a je velmi nejisté, zda za ty inflačně rozdávané peníze bude někdo nabízet i jen to bydlení a žrádlo, anebo (pravděpodobné) že to zdraží natolik, že půlka lemplů si to nebude moci koupit a bude zdechat hlady pod mostem. anebo začnou útočit a demontují jakýkoliv řád a velmi rychle se vše změní k pravěké "společnosti" barbarských kmenů, bránících se konkurenčním gangům. -věru společenská úroveň a vývoj dle gusta mimozemšťana.
ty to v těch firmách radši polož, než tvé vedení položí ty firmy. anebo nám zde přestaň lhát, že zastáváš tyhle idiotské myšlenky.

221714

11.6.2010 2:29

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221714

...no, vidím, že jsi nejchytřejší, tak si počkáme na výsledek.
Popisuješ běžné koleje podnikání, nedošlo ti, že stroje už práci vytvořily, že lze za dodatečné zdanění všech strojů, které kdy v historii šetřily práci člověka považovat částku, kterou vnímáme jako státní dluh. Ten je ve své podstatě slibem práce, kterou je třeba udělat. A stroje, i ty, co už dávno neexistují - ty tu práci už udělaly aniž by jim byla zdaněna, přestože "jen zaskakovaly za lidi" !!!

Jde ale o myšlenkový konstrukt, který asi nejsi schopen ani ochoten pochopit, takže to vzdávám.
Stroje zkrátka už tu práci udělaly, my ji dlužíme - obojí je rozumem obtížně pochopitelná rovnice. Tak se s tím netrap.

..anonymum tykám, kdoví co jsou za ptáčky. Lidé mají jména anebo aspoň přezdívky/nicky.

221718

11.6.2010 14:31

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 221718

>nedošlo ti, že stroje už práci vytvořily
nesmysl. tu práci vytvořil de facto člověk, který ten stroj vymyslel, spolu s člověkem, který ten stroj vyrobil a spolu a tím člověkem, který do toho stroje zainvestoval své peníze (doufajíc, že se mu vrátí).
>za dodatečné zdanění všech strojů, které kdy v historii šetřily práci člověka považovat částku, kterou vnímáme jako státní dluh
další nesmysl - práce strojů (hodnota vytvořená strojem efektivněji) je předplacenou investicí, tedy oprávněným ziskem toho, kdo risknul a do stroje vrazil své finanční prostředky (neprožral je, ale investoval, odložil si spotřebu) a navíc risknul, že později bude produkce toho stroje nadále žádaná a prodejná. nemluvě o tom, že do stroje musíš vrazit další režijní náklady jako pronájem prostor, obsluhu, seřizovače, energii, materiál včetně nutné logistiky a nákladů na odbyt. jsi prostě blázen, který naprosto nechápe svět... principy, postupy, celou šíři mechanismů při tvorbě věcí i zisku.

dluh je slibem ČLOVĚKA, že to odpracuje později (on nebo jeho zaměstnanec). ale není slibem stroje. stroj si nic nepůjčil, tedy nic neslíbil stroj je tupým majetkem nějakého člověka (který za něj směnil svůj OSOBNÍ dluh, svůj OSOBNÍ slib, že to nějak odpracuje a vrátí). je to tedy věc toho člověka - jak dluh, tak zisk. -a jen debiIní socialisté uvažují způsobem, jak někoho o jeho zisk připravit, jak ještě víc vydřít z lidí daní, a jak ještě víc přerozdělit, a jak mít něco za nic.
zamysli se nad sebou. a už laskavě nepiš ty své nesmysly. a nedělej z lidí hlupáky. jsi jím sám, myšlenkový konstrukte.

221750

10.6.2010 0:42

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

steve 174.?.?.?

Reakce na 221636

.. take Walesu, nebo spise polskeho papeze Pavla ?? A hodne ? nebo az uplne .?

221644

10.6.2010 0:05

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

steve 174.?.?.?

Reakce na 221608

Tulpasky - si nechej od cesty, protoze to Tvoje "tulpaskovani' smrdi lehovskou kanalizaci. Pokud jsi z te branze, vrat se tam .. Pokud nejsi - zapomen na "tulpasky" - "bozi synu" .

221640

10.6.2010 9:14

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

mtk 78.?.?.?

Reakce na 221640

>Pokud nejsi - zapomen na "tulpasky" - "bozi synu" .
[chechtot]

221666

10.6.2010 17:31

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

prochazejici 96.?.?.?

Reakce na 221640

Nechme zpusob vyjadrovani stranou, ale s temi protokoly je to jasny. Jede se presne v souladu s nimi... [smích]

221685

10.6.2010 18:28

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 221685

O to se tu, kupodivu, ani nikdo nepře. Již dávno to přešlo do fáze „chycení viníka“

(klidně můžeš jít dál [velký smích]... )

221689

10.6.2010 18:53

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

prochazejici 96.?.?.?

Reakce na 221689

>O to se tu, kupodivu, ani nikdo nepře. Již dávno to přešlo
>do fáze „chycení viníka“

Me to tak prislo, ze o jejich pravost se tady preli Biikupp 77 s MedaBeda. Tak sorry.
[chechtot]

221691

10.6.2010 19:12

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 221691

...že se podle něčeho "jede", neříká nic a "pravosti a levosti"...
[smích]

221692

11.6.2010 16:02

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 221692

>že se podle něčeho "jede", neříká nic a "pravosti a levosti"...
ale to je kec! že se podle něčeho "jede", to právě vypovídá nejlépe o tom, zda mají pravdu židáci, kteří tvrdí, že šlo jen ozlovolnou jednorázovou vyfabrikovanou diskreditaci židů, falešný spisek, nebo zda mají pravdu ti, kteří židy viní a vidí je (historicky i momentálně) přesně v těch pozicích, jak odpovídá protokolům. pro přesnost budiž doplněno, že jde o židy, rádoby-"židy" a jejich pomahače, kteří vycítili po jejich boku příležitost.

že tam ty židy někdo vmanipuloval přesně tak, aby to odpovídalo protokolům, to by tvrdil jen totální šílenec, který by navíc musel židy pokládat za extrémně tupé bytosti, které udělají přesně to, zač je někdo viní, aby to v praxi potvrdili.

221755

11.6.2010 17:47

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 221755

Omezte, prosím, počet svých příspěvků. Máte jich tady 36 od začátku měsíce. Nárok máte na 10. Děkuji.

221764

11.6.2010 18:35

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

prochazejici 96.?.?.?

Reakce na 221755

Ja to vidim taky tak. [smích]

221771

11.6.2010 22:12

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

targett 92.?.?.?

Reakce na 221755

Jde výhradně o židovskou elitu zaprodanou zhoubnému systému sionismu, a o jejich služebnou elitu, do níž se rekrutují lidé z různých národů a etnik, ale jen a pouze ti, kteří svým sionistickým pánům slouží celou svou myslí a celou svou duší ... je to takové pozemské inferno se vším všudy, co lze od Zla čekat i nečekat ... tam se uplatňuje v reálu biblické faktum : za hřích(selhání,zběhnutí apod.)odměnou je smrt. Proto velká většina těch, co "prohlédli" jakému systému slouží, má obrovský strach selhat nebo dokonce odejít ... a proto dál slouží nedobrovolně na svých místech, dokud je tomu třeba ...

221795

11.6.2010 21:35

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

targett 92.?.?.?

Reakce na 221589

Když žid neváhá zabíjet a okrádat Gojima nebo Araba (viz ten humanitární konvoj pod tureckou vlajkou v mezinárodních vodách), proč by se měl to samé rozpakovat vykonat Gojim nebo Arab vůči židovi ... nadřazenost ať si strčí do prde.e, ta už tady byla x-krát, a víme jak to dopadlo ... židi, jak se zdá jsou ve své satanské pýše zcela nepoučitelní ... k jejich probuzení nepomáhají ani pogromy ani holocausty ... ať se potom nediví, že se znovu a znovu v generacích nežidů objevují nálady na jejich vyhlazení ... ono to nakonec bude muset tak dopadnout : buď vyhladí oni nás nebo my je ... jinou možnost nám nedávají a ani nechtějí dát ...

221789

8.6.2010 10:31

pokr.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 221479

"Cílem toho všeho je univerzální židovská světovláda pod vládou židovského krále a židovské kněžské aristokracie! Toto ovládnutí světa Židovstvem bude mít za následek zotročení všech nežidovských národů a nejhrůznější diktaturu. Proto musela být ovládnuta katolická Církev a zničeno její učení, které se jediné stavělo proti těmto ďábelským plánům Satanovy synagogy!"zdroj


Chtělo by to něco originálnějšího, než opisování od katolíků a beletristů 19. století. Vím že je literatura o spiknutí židů a zednářů čtivá, dobře se šíří a prodává, ale je třeba nahlédnout kdy, a za jakých okolností vznikala. To že se tato linie drží až dodnes, počátku 21. století, mě po prohlédnutí vyděsilo, ale zároveň i pobavilo.
[velký smích] [velký smích] [velký smích]

221505

9.6.2010 8:11

RE: pokr.

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 221505

No není to špatná taktika, snažit se zaměnit hlavního pachatele zla za toho menšího. Některé zde méně obeznámené se ti možná podaří nahlodat. Následuje 10 smajlíků (to je víc než 3) ...

221563

9.6.2010 16:43

RE: pokr.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 221563

Sorry, ale já začínal stejně jako vy. Debilní nenávistí k všemu, co se tu prezentuje - tzv. zednářům, iluminátům, židům...

Až po více letech studia a diskuse s různými lidmi jsem si začal uvědomovat, že je to celé fraška, manipulace, a začal jsem jít po kořenech těchto zpráv. Původcích a manipulátorech (je jich dnes plný internet a není to rozhodně svobodné médium, jak se zde prezentuje.) A s výsledky se nyní dělím.

Spiknutí jako taková často lidem žijí jen v hlavě. Ne že by neexistovala, ale nejsou tak, jak jsou zde prezentovány. Protože navenek lidi opět dělí na různé tábory, které směřují ke konfliktu. Rozděl a panuj. To Vám nedošlo? Spokojíte se s opisováním a papouškováním? Já tedy ne.

[cool]

221588

9.6.2010 22:28

RE: pokr.

Biikupp 89.?.?.?

Reakce na 221588

Ty né?!!! A co ty tvoje Wikipedia - papoušku!!!

221621

10.6.2010 9:54

RE: pokr.

mtk 78.?.?.?

Reakce na 221621

"A ty né?!! A co ta tvoje Profidecatholica - papoušku!!! ..." Prašť jak uhoď. [smích]

221671

9.6.2010 22:38

RE: pokr.

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 221588

MedoBedo,

nedokáži vám nic vyvracet z toho co zde píšete. Asi máte prostudováno tak jak píšete. Ale řekněte mi jednu věc, jak poznáte z přečteného co je myšleno poctivě a co je manipulace ? Dokážete si věci ověřit na nějakých známých a jasných skutečnostech tak, abyste o svém názoru nemohl pochybovat ?

Sám zde uvádíte heslo "rozděl a panuj". No a já musím dávat za pravdu těm co tvrdí, že právě z USA se praktikuje nejdůsledněji toto heslo. V mnoha zemích světa organizují převraty a nepokoje mezi obyvatelstvem a hned se v nich uchycují a řídí je podle svého. Zářným příkladem je nějaká ČR ve středu Evropy.

221625

9.6.2010 23:14

RE: pokr.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 221625

"Ale řekněte mi jednu věc, jak poznáte z přečteného co je myšleno poctivě a co je manipulace ?"

Když se tvrdí, že 2 miliardy křesťanů, v mnoha řádech, denominacích a institucích, s pohádkovými majetky(zejména v západních zemích), řadou médií, 2000 letou historií a úspěšnému odolávání invazi muslimů; má v tlapkách parta židů či zednářů. Přitom vidím kostel kam se podívám, v Praze se hraje o 270 miliard, je žádán svatý Vít, Jan Pavel II. podporoval bombardování Jugoslávie, Benedikt XVI. kryje pedofily a prochází mu to, v ateistické ČR na preferencích vyhrál katolík z řádu Zlatého rouna který si jezdí pro instrukce do Bilderbergu, schyluje s k návratu Liechtenštejnů, máme zde desítky církevních škol pro naše děti, zatímco židovské jsou u nás asi 3, jedno z existujících 6 velkopřevorství maltézského řádu máme překvapivě v Praze, ... BBC řídí muž školený u jezuitů, americký jestřáb McCain si podává ruce s kardinály, pobočky církve denně chrlí do světa desítky misionářů, Šimon Peres nosí katolický řád na krku, žoldáckou Blackwater Xe vlastní maltézský rytíř Erik Prince ... ne prý za všechno mohou židé a zednáři.
Nepřijde Vám to divné?

Přitom řada těch, kteří jsou jmenováni za konspirátory, náleží ke křesťanským institucím, jsou jimi školeni a formováni. Oni jsou posíláni do celého světa. Přečtěte si třeba "Moc a tajemství jezuitů" kterou jsem už zde citoval. Obstála kritice i z katolických kruhů. Tam uvidíte taktiky, kterak byly celé říše obraceny na křesťanství pod taktovkou Tovaryšstva. V jiné literatuře můžete dohledat, co za politiku se začalo šířit z Říma, když tento ve 4. století přijal křesťanství za státní náboženství. Toto židé nikdy nedělali. Ti berou jen pečlivě prověřené, zatímco katolíci by nejraději spolkli celý svět. Svatá říše římská národa německého, Třetí Říše, 5 křížových výprav proti husitům (více vojáků než do Palestiny dohromady), řádění řádu německých rytířů v Pobaltí, vyplenění pravoslavné Konstantinopole latinskými vojsky r. 1204, spolupráce s fašisty(Lateránské smlouvy Benita Mussoliniho z r. 1929, díky nimž existuje dnešní Vatikán) a nacisty (krysí díry do Argentiny opět přes Vatikán) ...
U nás se sice mohou tvářit ublíženě, a nachytat tak na soucit různé Mirky D., ale u poučených je to fasáda a nepoučení nás nemusí z pochopitelných důvodů zajímat, protože jsou na spodku pyramidy a musí poslouchat.

Myslíte, že bez jejich souhlasu by to Rudý štít dotáhl tak daleko? Zvláště, když nosil maltézský kříž na krku rovněž? Za přispění tohoto pána šel nahoru, jinak by jeho rod dělal vetešníka dodnes.

221631

10.6.2010 11:41

RE: pokr.

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 221631

MedoBedo,

z toho co jste zde napsal mnoho uznávám a mám podobný náhled, ale rozdíl je v tom, že dělám jiné závěry než vy. Můj kritický pohled směřuje nikoliv na nějaké etnikum, to je úplně jinak. Můj kritický pohled směřuje na škůdce lidské společnosti, ať jsou jakékoliv národnosti a jakéhokoliv vyznání. A stejně tak mé sympatie. Ovšem závěr pro období, které právě prožíváme je takový jaký jsem už popisovala v odpovědech vašim příznivcům jankovi a tomu druhému pánovi. Na rozdíl od vás se neřídím příliš přečtenými monografiemi politickospolečenského charakteru, protože v tom vždycky hledám nějaká úskalí, ale praktickou politikou, kterou mohu pozorovat na vlastní oči a o které mohu číst z více zdrojů. Nejen těch, které jsou nám servírovány našimu sdělovadly. Do detailů nebudu zabíhat, nemá to smysl.

221675

10.6.2010 17:36

RE: pokr.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221675

Střelče, podobný renonc jako máte mezi ve volbě svého (mužského) nicku, ten máte i v kvalitě hodnocení situace ve světě.
Každý národ si formuje své myšlení do specifiky svého jazyka. Společenské jazyky (matematika, hudba, kultura obecně) pak sjednocují etnické jazyky.
Z toho důvodu je "židovství" způsobem nakládání s informacemi o směně něčeho za něco, o práci s penězi, o způsobech ohodnocení lidské práce.
A asi se těžko dostanete za hranici uvažování, že hospodář (i ředitel firmy Země) musí při přestavbě vnímání a myšlení mnoho věci rozrušit - pro vás = poničit - aby mohlo vzniknout něco nového, lepšího.

...nebo máte opravdu dojem, že ti co v jakékoliv firmě pracují u mašiny či počítače, ti vědí o řízení firmy víc než ti, kdo ji vytvořili? (nemluvím o těch, kteří firmu ukradli a neví si s ní rady, tak ji prodají).
Proč pak nemáte tedy vlastní velikou firmu, když umíte tak dobře rozeznat trendy vývoje a důvody k uplynulým událostem.....?

Praktická politika se projevuje mocí. A je třeba hledat, čím ta moc roste a čím se rozpadá. Ano, je to vnitřní soudržnost (filosofie firmy), podložená kontrolou na sebe navazujících procesů. A když toto víte, dovedete pak i "vidět dopředu" lépe, než se vám zatím daří.

221686

10.6.2010 17:52

RE: pokr.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221686

Jen tak pro úplnost informace, kterou zde nabízíš.
Jaký renonc v hodnocení kvality situace ve světě přisoudíš člověku, který svůj nick mění dle potřeby?
Je také možné, že třeba žena pod nickem "střelec", nepochází z čech, anebo má moderní pohled na věc a zastává nepřechýlené jména, proto "ová" logicky vynechává. Znám ženy v reálu, které si bravurdně počínají v byznysu a používají vlastní jméno nepřechýlené do češtiny, jak tohle vysvětlíš?
Jak velkou firmu ty ovládáš? (počet zaměstnanců)
Jaké názory na Tebe mají zaměstnanci?
To jsou body které hovoří o úrovni šéfa, nebo majitele firmy, ale ne jméno.
To by jsi potom mohl podle Tvých kritérií nesouhlasit s předsedou ODS Nečasem, že by to automaticky znamenalo, že zde bude převládat špatné počasí, pokud by byl zvolen předsedou vlády.

221688

10.6.2010 22:02

RE: pokr.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221688

...měnit svou identitu podle potřeby užívají vesměs ti, co své občanské zařazení vnímají jako neslučitelné s tím, co produkují na síti. Stačí?
Ne?, tak dál, člověk, který není integrován na netu a v občanském životě pod jedním jménem, ten má alespoň pro mne irelevantní vypovídací "skóre". Je rozdvojený, je latentním schizofrenikem.

Nevím, proč sem pleteš přechýlenost nebo schopnost žen podnikat. Výběr psudonymu vychází většinou ze zcela jiných emočních a vědomostních pozic.

Mám dvě firmy tu nejmenší i tu největší, v té nejmenší jsem ředitelem i uklízečkou, a v té největší mám na starosti marketing, tedy po česku - směrování vývoje k pozitivním formám skutečnosti. Kvalifikací je mi znalost jiného pohledu na fyziku v prostoru - ať se ti to líbí nebo ne.

Bohužel netušíš, že řízení firmy není totéž co její ovládání, proto si asi neporozumíme. Způsob, jak motivovat zaměstnance "firmy Země" se jim nemusí líbit v době, kdy ještě nejsou k mání výsledky reorganizace.

Příměr s Nečasem zcela přesně odpovídá tvé hladině chápání, s tím nic neudělám, holinky a hodinky mají víc rozdílů než jen to jedno písmenko...., zkus to znova....

221701

10.6.2010 22:31

RE: pokr.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221701

Již nebudu nic zkoušet, odpověděls přesně tak, jak jsem předpokládal, proto jsem ty otázky položil.

> Kvalifikací je mi znalost jiného pohledu na fyziku v prostoru - ať se ti to líbí nebo ne.

Hluboce se klaním, je opravdu velmi málo odborníků, kteří se takto můžou pochlubit, a navíc jsem měl to štěstí, že jsem jednoho potkal na Zvědavci ...

Zbývající text nemá cenu rozebírat, nemám k tomu co říci, aby to bylo čtivé

221705

10.6.2010 0:04

RE: pokr.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 221625

>jak poznáte z přečteného co je myšleno poctivě a co je manipulace?
nepozná, ale jeho předpojatost a fanatismus mu v závěrech pomůže. myslím, že zde přání je otcem myšlenky. zde konkrétně sionistická obhajoba, shazování viny na jiné a dezinformace gójů.
>Dokážete si věci ověřit na nějakých známých a jasných skutečnostech tak, abyste o svém názoru nemohl pochybovat?
copak blázen o sobě pochybuje? a copak se tento snaživý jedinec dokázal dostat do všech těch struktur, o nichž nám tu tak "přesvědčivě" a "zasvěceně" píše? -nikoliv... má to jen z druhé či desáté ruky, nebo od podobných šílenců, a ta jejich vzájemná podobnost je důvod, proč ty (dez)informace tak rád a nekriticky přijímá... vždyť je to tak líbivé a vše se zdá tak jasné! [velký smích] ...a údajné roky studia těchto hovadin mu dodávají zdánlivou jistotu, pocit studovanosti, výjimečnosti, nadřazenosti. a odtud pramení ta nezdolná mánie "všechny poučit".

samozřejmě souhlasím i s dalším co píšeš - o dělení ze strany "židů" a hlavounů z USA, Británie i odjinud. a nejde jen o dělení a stavění proti sobě (všeho na všech úrovních), ale hlavně o zmatení všech a všeho... i o vykradení smyslu všech pojmů, o loupež pravdy, vykořenění a nakonec totální zotročení šedé, v ničem nezakotvené masy. a to se jim daří báječně, stále dokonaleji, s pomocí technologií. už i na několika málo svobodných webech to promořili svými agenty a snaživými stoupenci. v některých případech postačí velikášští chudáci se zmatkem v hlavě -i ti dokážou diskuse nesnesitelně prošpikovat šílenými bláboly, odkazy na obskurní zdroje a nekonečnými hádkami a nadřazenou ironií.
myslím, že z hlediska peněz (pro motivaci a korumpování), prostředků (pro mediální matení a manipulaci) a mocných zastánců nemají normální lidi proti těmto šílencům oddaným zlu šanci. budou vždy dezorganizovaní, zčásti zmatení, zčásti bez zájmu, zčásti bez dostatečného intelektu. a takové pak tihle fanatičtí a odhodlaní méďové mohou snadno ovládat, ovlivňovat a ubíjet svými lžemi a nesmysly. přirozenými prostředky se tedy lidstvo nemůže z vlivu těchto darebáků vymanit.

221639

10.6.2010 8:03

RE: pokr.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 221639

Konečně se dostáváme k tomu podstatnému ...

[oči v sloup]


"konkrétně sionistická obhajoba, shazování viny na jiné a dezinformace gójů"


Vy jste žid?


[chechtot]


"o vykradení smyslu všech pojmů, o loupež pravdy, vykořenění"

"přirozenými prostředky se tedy lidstvo nemůže z vlivu těchto darebáků vymanit".

"nesnesitelně prošpikovat šílenými bláboly"

- copak blázen o sobě pochybuje? [velký smích]

221658

10.6.2010 9:49

RE: pokr.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221658

Michale, dík za dřinu, se kterou se tady snažíš otevřít někomu dalšímu očka, ta práce není marná.
...jen si na výsledky musíme ještě chvíli počkat.
Také s některými tvými vývody nesouhlasím, ale v rámci vrstvy, ve které se pohybuje zdejší komunita, je tvá osvěta asi nutná.

Jde o možné rozložení sil mezi "kšiltem" a "chybou" (Die Fehler, RockFehler). Kdo má chybu už ve svém jménu, ten ji nutně provede i ve svém životě.
A počkáme si, jestli "kšilt" opravdu brání dobrému vývoji - anebo jestli tentýž "kšilt" (Rotschild) třeba ochraňuje dobré síly před útočností těch zlých. Slunce vyzařuje pro všechny, my si vybíráme, čemu uvěříme a na jak dlouho - a kdy "nám dojde", že je třeba uvěřit něčemu jinému....
Už jen proto, že to líp funguje, zapadá do širších souvislostí.

221670

10.6.2010 23:24

RE: pokr.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 221670

jo, ty jeho emotikony v roztahaném textu (ubohém) jsou fakt dřina. nevím jestli někomu otevírají očka nebo matou hlavu, ale mě roztahují koutky úst. nejen nad idiotskou úrovní jeho psaného projevu, ale i nad zmatkem v hlavě, který se v jeho příspěvcích pravidelně zračí.
chápu, že ve své vrstvě (mimozemšťane) vidíš věci netušené, ale my pozemšťané máme určité zcela pozemské až přízemní problémy. mimo jiné s "židy", zednáři a dalšími tajnými spolky hlavounů a zločinců, kteří mají kupodivu jedno společné - nenávidí KC a oddávají se buďto ďáblu nebo alespoň "vědeckému" ateismu. je to dost solidně popsáno a zdokumentováno (historická fakta). -ale kdo nechce vidět a má naopak obrovskou snahu svalit vinu na někoho jiného (na svého nepřítele), ten pochopitelně píše záměrně matoucí kraviny a tendenční polopravdy (typicky ďábelské), jež se zde dočítáme, a které mají mást neznalé, nezakotvené, plápolající slabší osobnosti.
kdo si chce počkat, ať čeká (pasivně nebo dle svého gusta i jako advocat diaboli), ale vždy je lepší mít otevřené oči a vědět o jejich záměrech alespoň rámcově, hledat pravdu, aby se člověk připravil a byl účasten alespoň pasivní rezistence. strkání hlavy do písku či do jiných dimenzí (číselných a písmenných) moc nepomáhá. jinak po tom tvém čekání můžeš splakat nad výsledkem. a ten neblahý výsledek tu může být dříve, než si stačíš vyluštit ty své "kšilty" ap. -je opravdu šokující, jací šílenci se sem stahují. normálního, duševně zdravého jedince aby tady člověk těžce hledal... a vždy se musí prokousat kvantem zvratků.

221708

10.6.2010 9:37

RE: pokr.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221639

Milý anonyme 88, pohybuješ se v prostředí, ze kterého znáš proti MedoviBedovi úplné a husté ho..o. Ale v příštím životě si užiješ opak svého současného přesvědčení. A vůbec nezáleží na tom, že na reinkarnaci třeba nevěříš.
Netušíš, proč lidé fungují souběžně v časovém i bezčasovém prostředí. A já ti to vysvětlovat nebudu, poznáš to sám, až přijde tvůj čas pro odevzdání toho, cos v životě udělal - do informačních polí v prostoru.

Na existenci mobilů jsi také nemohl "věřit" v době, kdy je myšlení chytrých lidí vytvořilo z "mrtvé hmoty" a nahradilo mobilem telepatii, která fungovala v civilizaci Atlantidy. Telepatie nešla vypnout, mobil tuto výhodu má.
...ale obávám se, že nejsi ochoten myslet v těchto kategoriích.
Rád bych tě nazval pitomcem, ale brání mi slušné vychování, tak to neudělám. [smích]
Podařilo se ti vzbudit moje negativní emoce - a to už je co říct. Blahopřeji.

221668

10.6.2010 22:03

RE: pokr.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 221668

>Telepatie nešla vypnout,
Ne. Ve snaze o krátké sdělení došlo k chybě. Nebo neznalost..?
Každá schopnost přesahující dnešní obecně převažující materialistický náhled na život, tzn. čtení myšlenek, vnímání vyzařování, předvídání počasí atd. atd. (a to jsou tzv. "NIŽŠÍ" příznaky rozšířeného vědomí) lze i "vypnout" a "zapnout". Jinak by bylo velmi vyčerpávající a k zešílení stále vnímat "více světů" a nemoci to ovládat.
Pokud tyto parapsychologické schopnosti někdo rozvinul (nebo "zdědil" zrozením) a neumí je ovládat ve smyslu on/off a ...:
1. je vyčerpáván neustálým zpracováváním mnoha vjemů a "blázní"
2. následkem rozšířeného vnímání podlehne dojmu "nadčlověčenství"

... tak by hodně rychle měl zatáhnout za ručku a ve vlastním zájmu se jakkoliv dopracovat k "on/off"...

Kromě toho právě rozvíjení parapsychologických schopností bez současného rozvoje umění tyto schopnosti ovládat je cesta směřující "dolů", do otroctví jiného druhu než je třeba hmotařství.
Ba, je to ještě nebezpečnější, protože člověk otevřel stavidla pořádného bouřícího veletoku a chybí mu páka k regulaci těch stavidel.
To hmotař ten má jasno - tohle existuje protože to rozbiju kladivem, tohle nikoliv, protože kladivo prosviští vzduchem.
To ze STRACHU, HRŮZY A NESCHOPNOSTI pohybovat se v široširém "neviditelnu" se zrodil v lidském světě materialismus. Pohodlné, zasmrádlé vězení. Bezpečné, leč VĚZENÍ.

221702

11.6.2010 2:00

RE: pokr.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221702

jo anonyme, tohle beru. Dík za opravu i vkusnou úpravu příspěvku. Také se učím, dělám chyby. A snažím se je napravit.

On je na stole právě dekret na amnestii, ale podmíněný. Buď všichni a postupně - anebo nikdo a nic, vyčerpaná kapacita "líhně".

Termín nadčlověčenství je poplatný vlivu matiky, vedle pejorativního vyznění je ale scestný od člověka, který má vhled i do druhé, nehmotné poloviny stvoření.

... to bychom si museli popovídat z oka do oka.
Jde jen o propojení dvou opačných slovníků, o sdílení příběhu o fyzice, která roste učením a ne výbuchem.

221715

11.6.2010 2:24

RE: pokr.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221715

Janečku, vzhledem k tomu, že o těchto věcech něco vím, dám ti ještě jednu otázku. Mimo to, že co zde uvádíš, Tě značně znevěrohodňuje, tak abych si vyvrátil pochybnosti o Tvé kvalifikaci řídit, nebo ovlivňovat svět (nehledej slovíčka, reaguji na Tvou odpověď, a nechci dohledávat přesné znění)
Sděl nám prosím, jaký máš informace na tragédii polského tupoleva.
Mám informace ze dvou na sobě nezávislých zdrojů a odpovědi se podivuhodně shodují, proto jsem zvědav na Tvou odpověď.

221717

11.6.2010 2:41

RE: pokr.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221717

Anonyme, janečkovi je fuk, když si dvě skupiny mocných ukazují, jací jsou chlapáci.
Moje parketa je jinde, přišel jsem na to, proč je dobré naučit se číst každé slovo od jeho středu (jedno nebo dvě písmena)kmitem k dalšímu písmenu vpravo - a pak do stejně vzdálenému písmenu vlevo. Musíš ale znát obsah (úlohu) každého písmene. Pak takové slovo ztratí svůj původní význam, ale tvé asociace tě nasměrují do jiného vnímání historie. A je známo, že to, co znáš "dozadu v čase", to ti nabídne i kroky dopředu, do možné budoucnosti.
Nazval jsem to abecedou lidštiny, za čas o ní asi uslyšíš.

Ale tys chtěl jinou odpověď, takže mě měj raději za kecálka, který pozoruje jak se ti dva mocní perou o kost, která už je ohryzaná.

221719

11.6.2010 2:51

RE: pokr.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221719

No, víceméně jsem očekával, že na to neodpovíš, ale alespoň jsem očekával, že podáš vysvětlení.
No, budu se držet Tvého posledního odstavce, je výstižný [smích]

221720

11.6.2010 8:45

RE: pokr.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221720

anonyme 85, víš vůbec, cos napsal?
V jedné větě současně neočekáváš odpovědi - tedy vysvětlení - a o kousíček dál je zas očekáváš. Tak co platí?

Na otázku totiž bývá zvykem odpověď chápat jako vysvětlení, názor, vnímaný třeba i pod jiným úhlem.
No, co naplat, někdo si hold musí svou blbost vybrat až do dna. A rozhodni se sám, jestli jsem to já nebo ty. Mě je to fuk.

221727

11.6.2010 8:53

RE: pokr.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221727

Někomu můžeš něco vysvětlovat a stejně to nepochopí, někdy je lepší to napsat na lopatu a omláttit o lebeňu, třeba se alespoň rozsvítí.
No odpověď jsem nečekal, protože jen děláš chytrého, ale nic nevíš, a neznáš anií principy, protože z toho těusvědčují ty Tvé žvásty. Profík se chová úplně jinak.
Ale očekával jsem, že alespoň vysvětlíš, proč neodpovíš.
Ale to ty nemůžeš, protože o této problematice nemáš ani ánung.
A te'd si přeber svou inteligenci, chytrolíne

221728

10.6.2010 9:48

RE: pokr.

mtk 78.?.?.?

Reakce na 221639

>předpojatost a fanatismus
Milej pane, používáte termín, který celkem zřetelně pasuje na vás. Kdo to je fanatik? Ten, jenž nemůže vystoupit ze zajetí jedné ("pravé"...[oči v sloup]..) ideologie a brání ji do roztrhání těla a nepřipouští si žádné pochybnosti? Je mi jasné, že teorie o spiknutí židů proti lidstvu, které jak na běžícím pásu chrlí kruhy kolem KC a Vatikánu, jsou pro vás nezpochybnitelná dogmata zaštítěná vaší vírou. No, Méďa si dovoluje pochybovat, a jak ho znám, je připraven pochybovat o čemkoliv (=vzdát se jakéhokoliv bludu ve světle nových informací), což vylučuje definici fanatika. Svého času by skončil jistě na hranici. V tomto času musí snášet nálepky o fanatismu od vpravdě vzorových fanatiků. Celkem chápu, že nepochybujete o svých pramenech (jistě zcela nezávislých na "židovské" satanské wikipedii - jako třeba tenhle. Podstatnou část toho vašeho Spiknutí jsem četl - a nechce se mi jen tak spolknout hlavní premisy. Jistě je to vystaveno na střípkách pravdivých informací a skutečností, jenže je z toho upleten naviják jak prase - Jediná Pravá Víra Katholická. Židům nepolykým jejich zlaté tele, katolíkům nehodlám polykat jejich spásu. Ukřižujete mě? Dlabu vám na ideologie, a ta vaše je jedna z mnoha, nic víc, nic míň. Bez urážky.
[mrknutí jedním okem]

221669

10.6.2010 11:55

RE: pokr.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 221669

Sleduji z povzdálí, jak jste se, pánové, do sebe pustili (dokonce došlo k i obměně sv.trojice, kdy na místo hhbb nastoupil nový člen[smích]) a jestli dovolíte, rád bych přidal malou poznámku.

(Abych p.Stworovi nepřetěžoval kapacitu neplaceného úložiště [smích], tak debatu nebudu více rozvíjet. Tato poznámka by zde myslím přeci jen ale zaznít měla.)

Podotýkám, že to z mé strany není informace nová a vlastně, jak mohou pozorní čtenáři pozorovat, se budu opakovat, ale za zamýšlení rozhodně stojí.


V honbě za souvislostmi, kdy sv.trojice bagatelizuje mocenský vliv judaistické ideologie na vývoj lidské civilizace, historii, politiku a ekonomiku a neúnavně na druhou stranu (samozřejmě velmi sečtěle, sofistikovaně a mnohdy blahosklonně a bonmoty) podsouvá případným novým čtenářům konspirační vliv starověkých řádů, lóží (viz. oblíbený vliv KC, jezovitů, maltézáků apod.) zde totiž úplně zaniká jedna podstatná okolnost.

Křesťanství a tedy katolická církev (KC) se svou krásnou ideou (pro pořádek nutno znovu vypíchnout, jak byla později mocichtivými pokřivena a zneužita - vzpomeňme například na aktivity jednoho z jejích zakladatelů, ideologa Saula_sv.Pavla z Tarsu) nevznikla ze vzduchoprázdna.

Tato náboženská víra vznikla na základech a premisách monoteistického judaismu (stejně jako o pár století později Islám) a tudíž vše, co tato dvě "nová" světová náboženství v minulosti činila a činí, je judaismem (torou, talmudem) ovlivněno a nebojím se říci infikováno.

Mohl bych připomenout i Protokoly, ale neučíním tak, protože by se strhla rozepře o jejich pravosti, a tak jen připomenu, že vše co je v nich psáno se postupně realizuje a dennodenně to můžeme pozorovat kolem sebe (odráží se to na vlivu podjatých médií vůči obyvatelstvu, pokračuje manipulativním brainwashingem někým vlastněného a ovládaného mainstremu a následně graduje v postupující erozi morálky ve společnosti, oslabování lidské sounáležitosti - pochopitelně umocňováno generalizacemi všeho druhu.

To vše za historicky neutuchajícího POKRYTECTVÍ, kdy černá je vydávána za bílou, agresor a lichvář za oběť atd. atd.


Nějaký závěr?

ZDE bych (být vámi) hledal počátky i důsledky toho, co se kolem nás děje a co zde pečlivě rozebíráte a připomenu, že politika mlžení (klouzání po povrchu), podvádění bližního svého tj. jedním slovem LŽÍ či POKRYTECTVÍ, se všemi negativními dopady na Planetu a vědomí lidiček na ní (tak rozbujelá a všemi prostředky podporovaná v judaisticko-křesťanské tzv. západní civilizaci - protože peníze nesmrdí a ZISK za každou cenu je pro ni modla) je pevně ukotvena v judaistickém (na hromadění majetku a MOCI založeném) pojímání Boha.

A Peace se všemi, kdo se analýzou jednoho defektního článku (doufejme pouze nevědomě) snaží férově o popis kompletního řetězu.


jansmith[smích]

221676

10.6.2010 14:02

RE: pokr.

HHBB 217.?.?.?

Reakce na 221676

Neplýtvat prostorem, prosím... [mrknutí jedním okem]. Stačilo napsat, že vznikají novější verze židů (třeba KC).
No dobře, tady jen padl názor, či spíš námitka proti určitému kalení vody, a to ta, že právě ty stále modernější verze židů kormidlují ty obsoletní verze…
(já fakt nevím, proč to někoho tak rozčiluje)

221679

10.6.2010 16:31

RE: pokr.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 221676

Zdravím, Honzo. [smích]
Jsem přesvědčená, že všechna náboženství a duchovní směry jsou postavené na stejném základě. Ten zbytek okolo je jen vata, která slouží k rozdmýchávání sporů a nevraživosti. Neznám spolehlivější důvod pro válku, než jakým je "vyznání". Směšně mi vyznívá fakt, že monoteistická náboženství dělají všechno ve jménu božím, Boha jediného a pravého a kvůli němu se po věky vraždí. Jestliže je Bůh jeden - tak který z těch "pravých" to je?
Musí být přeci totéž, jen má jiné jméno. A "vatu" dodali proroci a mesiáši, vždy podle dané kultury a zvyklostí. Mesiáši a proroci byli vždy jedinými, kteří dokonale rozuměli tomu, co říkali nebo psali. Ostatní se jen snažili chápat, s větším či menším úspěchem, takže vždy po smrti "hlasatele" se toho ve výkladech originálních myšlenek hodně změnilo.
Neřekla bych, že jsou ta dvě hlavní ovlivněna judaismem. Spíš bych řekla, že jedno staví na druhém. Vybere si to, co se hodí a zbytek "přetvoří" požadovaným směrem. Judaismus je jen posbíraný z víry "pohanů", ovlivněný starými tradicemi a rituály zemí svého původu. Křesťanství staví na něm a přibralo si hodnotné poučení z Východu. Islám to tak nějak všechno spojil dohromady, ale ponechal více prostoru zvyklostem ze Starého zákona. Podle mého ani jedno z těchto náboženství nepřineslo myšlenkově nic převratného - tedy něco, "co tu ještě nebylo".
Píšu jen svůj vlastní pohled, který se může lišit od pohledů jiných. Sama ale vidím to nejkvalitnější jádro ve filosofiích Východu, které jsou nejstarší a tuším, že i nejpravdivější. Té vaty tam nenacházím tolik.

221682

10.6.2010 17:07

RE: pokr.

HHBB 217.?.?.?

Reakce na 221682

>Neznám spolehlivější důvod pro válku, než jakým je "vyznání".
Nemá to daleko k organizovanému vyznavačství (plánované chování), což je ideální způsob uplatnění moci v praxi, a to je zhruba to téma, okolo kterého se to tu točí.
[smích]

221683

10.6.2010 17:24

RE: pokr.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221682

Které náboženství je to pravé?
To záleží pod kterým praporcem stojíte, to je to pravé. Horší je to s bezvěrci, ti tápou od jednoho k druhému. [velký smích]
Ale jak správně tušíte, nestojí otázka na tom, jak pojmenujeme Boha, ale jak si dokážeme odfiltrovat balast, který vytváří podhoubí pro fanatiky, kteří dále svou horlivostí ovlivňují své ovečky, ne k obrazu Božímu, ale k obrazu svému pod zástěrkou Boží. Ve své podstatě jsou náboženství skoro stejné, dokonce i základy a různé příběhy spolu nějak souvisejí, jen se odlišují v názvech, anebo v detailech, pravděpodoně přizpůsobené místními podmínkami a zvyklostmi. Je až zarážející jak některé příběhy z katolické církve se shodují např. s příběhy starých Mayů nebo Aztéků - pouze jiné názvy (což je logické)

221684

10.6.2010 17:47

RE: pokr.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221682

Lin, každé další náboženství je dalším schůdkem k určitému cíli, který se postupně naplňuje. Podobně jako se Budhizmus transformoval do pohanství, tak se i muslimové museli oddělit od křesťanů, nešli cestou zisku (= zlatého telete).
Dnes se tato dvě poslední náboženství transformovala do dvou typů politiky - levičácká (muslimové) a pravičácká, vedená původně židovstvem, to se ale rozdělilo na sionisty a židy. Vládci ze Sionu pak tvoří špici nemorální poloviny vývoje lidstva.

A postupně přejdeme k další spirále vývoje budhizmu. První, neplatný pokus se jmenoval socializmus, ten druhý se díky nadvýrobě asi povede.
Doba spojování nespojitelného přichází a záleží na každém jedinci, jak moc a jak dlouho se bude držet svých myšlenkových klišé, postavených na jednostranném vnímání dějin.

221687

10.6.2010 21:35

RE: pokr.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 221687

Islam a levicactvi, tak takovou ptakovinu by nevymyslel ani pater Halik.A to je uz dost dobry blazen.

221699

10.6.2010 22:18

RE: pokr.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 221687

>Podobně jako se Budhizmus transformoval do pohanství
Ech?
Budhismus (resp. některé odnože) je na Západě SNAD chápán jako pohanství svého druhu, ale jen v určitých kruzích - hlavně církevníci křesťanští. I když zralejší typové už jsou taky poněkud v rozpacích, co s tím Budhismem, sakra, dělat... [velký smích]
Jinak někdy a někdo může chápat "pohanství" jako pochvalu, jindy a jiný jako nadávku a urážku.
Pro úplnost z praxe: osobně jsem rád, že jsem již před mnoha lety ZNAČNĚ "vychladl" k hodnocení mé osoby (pokud se událo) a nyní pátrám, proč mě někdo vnímá díky mému působení právě tím způsobem... Nahlédnu-li na příčinu, pak s tím něco udělám...

221703

10.6.2010 23:24

RE: pokr.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 221682

Abych svůj pohled tedy rozvedl, Lin, tak bych měl dodat, že lidé, kteří vymysleli náb.víru judaismus (lidé z masa a kostí, stejně jako ti co sepsali toru, talmud, Starý a Nový zákon, korán atp. a jak jsi správně poznamenala, jejich učení bylo postaveno na pohanských základech a mytologii), tak tito lidé měli v genech schopnosti se přizpůsobovat vnejším podmínkám více, než ti tzv. ostatní.


Ve správnou dobu odvrhli ideu pohanských bohů, protože idea jediného boha je více cool a lépe se pomocí ní ovládají masy a že to funguje, dokazuje pozdější historický vývoj. Navíc doba byla brutální a tak stránku etiky a morálky zabalili do košér podobenství a dále se jejich prosazováním v praxi už nezatěžovali.

S příchodem učení Ježíše z Nazaretu došlo (v řadě) k další změně vnejších podmínek a následovníci původních zakladatelů judaismu (tehdy v osobách farizejů a veleknězů) museli opět konat. Nová víra (Ježíšovo křesťanství) jim totiž likvidovala monopol na vyvolenost, MOC nad ovečkami a co bylo nejméně odpustitelné, kromě pokrytectví nepříjemně kritizovala i jejich model společnosti založené na lichvě a honbě za ZT...

Co následovalo? Jako v minulosti, opět se sofi přizpůsobili a cestou mnoha falešných proroků (viz. zmíněný brutální farizej Saul z Tarsu, později známý coby zakladatel křesťanství, sv.apoštol Pavel) nově vznikající víru infiltrovali.


V případě islámu již neriskovali. Měli jej pod ideovou kontrolou od počátku a hhbb má tudíž pravdu, že se jedná, cituji jeho slova" "o novější verze židů"..[smích]

Co už zde ale "sv.trojice" nezdůrazňuje je fakt, že správně odkloněné a košér deformované křesťanství bylo tehdy, a je do dnešní doby, plně pod kontrolou následovníků těch, kteří jej kdysi (pro MOC a peníze do těch správných kapes z judaismu) vytvořili a tudíž jejich dnešní potomky (novodobé ovčáky u lizu) obhajovat a z těchto lidí, z pozadí ovládající světovou politiku a finančnictví, vytvářet nevinné oběti, které jsou jen tak nějak ve vleku NĚKOHO nad nimi, mi připadá úsměvné...[smích]

Nebo, že by si ideologicko-mocenský nástroj k ovládání mas (oveček) nechali v čase odebrat hochy z židovské KC, různých K řádů či kongregací? A pokud ano, kým tedy? A když to k tomu spělo, proč nijak nereagovali, když měli faktor času i ostatní trumfy (dokonce i Boží vyvolenost a pronikavou inteligenci) na své straně?..[smích]


Dnes a denně můžeme sledovat, jak ve svět.politice a finančnictví oni a jejich lokajové pokrytecky manipulují bližními svými, ale jak tak čtu názory některých zdejších diskutujících, tak bych je nejraději hluboce politoval a když už si od nich nechce ani pes kůrčičku vzít, tak bych jim bobečkům ublíženým nejraději odevzdal i ten základní příjem, který zde propaguje janko.[smích] Mimochodem nic proti němu.

My two cents a Peace s nimi.


jansmith[smích]

221709

11.6.2010 9:00

RE: pokr.

HHBB 217.?.?.?

Reakce na 221709

Ale no jó…
>kteří jej kdysi (pro MOC a peníze do těch správných kapes z judaismu) vytvořili a tudíž jejich dnešní potomky (novodobé ovčáky u lizu) obhajovat a z těchto lidí, z pozadí ovládající světovou politiku a finančnictví, vytvářet nevinné oběti, které jsou jen tak nějak ve vleku NĚKOHO nad nimi…
…no tak už to konečně napiš rovnou, že viník je nejspíš ten, kdo hrabe… (šetři trochu místem.. [mrknutí jedním okem] ..)

Ale tady nejde o obhajobu, proto ani o „viníka“. Jde o příčiny, které způsobují závislost, potažmo nemoc. Já ani vůbec nechci, aby se mocný stal nemocný, ale raději to, aby bylo co nejméně nemocných. Nemocný se nestane mocný tím, že bude chtít udělat z mocných nemocné…
Hele, pozor na to, to „novožidovství“ se zdá být hodně nakažlivá věc. Vyznavačství nějaké nejvyšší vnější autority povede vždy k vytvoření pyramidálního systému, v němž je pak přerozdělování tím vyjádřením moci, i lichva je přerozdělování, je obdobou zdanění, proto za sebou potřebuje mít moc, jinak by každý tiskl a úročil a svět by se do sedmi dnů zase zhroutil. Peníze a majetky v tom hlavní roli nehrají, jak tomu uvěříš, už jsi chycen... [velký smích]

221729

11.6.2010 19:29

RE: pokr.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 221639

Skutečné kořeny křestanství?
Židovský spisovatel Marcus Eli Ravage (The Century Magazin leden 1928) Odkud toto náboženství přišlo? Kdo ho vytvořil a proč?

Současná forma křestanství a především Církve římsko katolické, je ve skutečnosti aktem židovské msty. To popisuje Ravage.

Cituji Médu (reakce na 221625) V jiné literatuře můžeme dohledat,co za politiku se začalo šířit z Říma, když tento ve 4. století přijal křestanství za státní náboženství. Toto Židé nikdy nedělali. Ti berou jen pečlivě prověřené, zatímco katolíci by nejraději spolkli celý svět.

Kdo má tedy pravdu? Probíhá verbální, nesmiřitelná válka. A tak jak píšete, daří se ovlivnovat a ubíjet svými lžemi a nesmysly masy lidí. Přirozenými prostředky se lidstvo nemůže z vlivu těchto darebáků vymanit. Bohužel.

221774

11.6.2010 20:11

RE: pokr.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 221774

>Ti berou jen pečlivě prověřené, zatímco katolíci ...
Je to snad i pochopitelné, když přijímám do klubu vyvolených, tak nenabírám houfně.
Když ale přijímám ovce k ostříhání...

Ale co ten celý pečlivě prověřený Chazarstán?

221779

11.6.2010 20:44

RE: pokr.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 221774

Asi budu za blbku, ale přece jen se svěřím (a smát se je dovolené, protože budu jen přemýšlet do virtuálního papíru) [smích]
Možná kdysi, v době vzniku křesťanství, byla pomsta tím, co utvářelo budoucí "církev svatou". Nasvědčovalo by tomu samotné ustanovení církve a jejího "zástupce božího na zemi" (což se původně nikde neobjevuje). Zní mi divně, když první křesťané byli později označení "svými" za zrádce, odpadlíky a pohany. Divné se jeví křesťanské nájezdy na alexandrijskou knihovnu, kde prý bylo podle dochovaných dobových záznamů uloženo i nemálo svitků právě se záznamy o křesťanské filosofii. Zvláštní je i výběr evangelií pro Nový zákon a to, že různé koncily vlastně určovaly, co v něm bude a co ne. Neumím si vysvětlit ani ten zvláštní "informační propad" zhruba na 500 let (asi do poloviny 9.stol.). Do té doby bylo zvykem zaznamenávat už kdeco, co se jevilo jako důležité. A tato doba záznamy skrblí. Další skutky církve svaté netřeba připomínat, ale byla to nenávist a hladovost, co jí poháněla - což je v rozporu s učením, které hlásá.
Do této chvíle by mi pasovalo považovat církev svatou za pomstu. Jenže... proč tedy ty nenávistné výpady vůči Židům? Proč všechny ty pogromy a zcela nápadné poukazování na Židy jako na vrahy mesiáše? Však Židé byli od ranného středověku v Evropě na okraji společnosti a církev svatá si už v této době užívala svého šíření temna. A přiznávám, že považuju církev svatou za jednu z hodně temných mocenských sil ve známých dějinách.
Tak co se stalo? Opravdu si to neumím sama zdůvodnit... [pláč]

221784

12.6.2010 10:42

RE: pokr.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 221784

Paní Lin, neshazujte se. Znalost duchovní nauky je katastrofická, neboť lidé jsou úmyslně mateni. Důkazem je přes 20 000 sekt a sektiček a pět velkých náboženství. Není politická vůle o nápravu. Světské vzdělání Západu nemá univerzitu, která by se zabývala vědeckým přístupem k duchovní vědě. Ale zato mnohé univerzity v Americe mají zadání na vývoj biologické zbraně. Jsme úmyslně mateni. O tom není pochyb.

Ať se to ateistům libí nebo ne, existují boží zákony, které jsou konečným soudcem lidské činnosti. Člověk má pouze částečnou svobodu a jak s ní nakládá taková je jeho sklizeň.

Křestanská náboženství jsou mladšími sestrami, původní, védské nauky. Ve druhém zpěvu Šrímad-bhágavatamu (2.4.18) ve výkladu k verši je uvedeno: Kristus a Mohamed vykonali pro lidstvo nesmírnou službu. Duchovní nauka je zjevená. Proto všechny nauky vytvořené člověkem jsou bezcenné. Kristus ustanovil náboženství, které je vhodné pro mentalitu Evropanů. Není obyčejným člověkem. Nýbrž avatár,ten, kdo sestupuje z duchovního do hmotného světa. Je projevem inkarnace Boha.

Zhoda mezi duchovní naukou Véd a křesťanstvím je zřejmá. Viz Nag-Hammádí Codex I,II. (karafa plná svitků s původními gnostickými texty) Pokud by tyto původní gnostické texty byly zveřejněny, pravděpodobně by zanikla evropská náboženství včetně židovského.

Gnoze jest zření, bezprostřední poznání. Gnos-texty jsou ranně křesťanské spisy,ve kterých je vize Otce jako autora prostoru, toho,ze kterého vznikly všechny prostory. Nag Hammádí codex I,II. Tyto ranně křesťanské spisy se shodují s původní védskou literaturou a také buddhizmem.

Historie západní filozofie spadá do doby 600 let př.Kr. Tato filozofie se dělí na pět tradičních oborů, počínaje gnoseologií. Gnoseologie je tedy věda o poznání a gnostikové jsou její znalci a hlasatelé. Gnoseologie se týká i citát v Bhagavad-gítě, který pronesl osobně Pán Krišna. Říká se v něm, že poznání znamená znát tělo a jeho vlastníka. Kšetra označuje v sanskritu pole působnosti neboli toto (naše) tělo. A kšetra-gjá je ten, kdo zná toto tělo neboli jeho vlastník. Znalost obojího představuje poznání. Tím vlastníkem je však duše, kterou materialističtí vědci včetně Darwina vyloučili, ze své, takzvané vědy.

Tímto pozdravuji i pana anonimní 85. Gratuluji, já bych nedokázal s Médou diskutovat jako vy, věcně a na výši.

221837

12.6.2010 23:33

RE: pokr.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 221837

Moc děkuju za odpověď, potěšila mě. Jednak tím, že vůbec je a jednak tím, že mi potvrdila, že v něčem zas tolik netápu. [smích]
V duchovních vědách jsem byla vždycky samorost, neovlivněný žádnými příklady, výchovou nebo násilným lámáním. Tvrdím o sobě, že jsem ateista, i když vím, že to tak úplně není pravda. Jen mám v sobě nějak zakódovaný odpor a nedůvěru vůči všemu "organizovanému" a tvrdím si (zatvrzele), že duchovní cesta každého člověka je individuální a intimní záležitostí. Je pro každého člověka jiná, protože každý si má projít jinými situacemi, poznat, okusit, vytvořit něco jiného. Jako "ateistce" jsou mi známé boží zákony, jen je nazývám zákony života. Když čtu vaše texty, chápu, o čem píšete, i když používáte jiné výrazy.
Píšete o shodách křesťanství a védskou naukou. Nemůžu to potvrdit, protože védy jsem nikdy - až na útržky - nečetla. Spřízněnost s východem jsem ale objevila. Sice jinde, ale objevila. Možná proto nám Bible neřekne, co dělal Ježíš od svých dvanácti do dvaatřiceti, ač "před" i "po" mluví i o detailech z jeho života.
Zaujala mě zmínka o těch šesti staletích před K. a pěti oborech. To jsem nevěděla. Na zmínky o gnosticích jsem narazila při čtení textů o alexandrijské knihovně a myslela si, že jsou jimi nazýváni původní "neinfikovaní" křesťané.

221880

13.6.2010 9:11

RE: pokr.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221837

Quido 2, máte zřejmě dobré znalosti o védách, horší je to už se znalostmi o Darwinovi. Byl to velmi zbožný člověk a to, co nám historie zatím dávala k polknutí - to je pouze vytržené z kontextu jeho názoru na svět a vývoj života.
Je fakt, že v tehdejší, předvědecké společnosti neznal a nemohl znát pokračování forem "živosti" ve směru k tomu, co nazýváme "mrtvou hmotou". Hmota je v podstatě "hustším" paměťovým záznamem procesu, jak pomocí tlaku a protitlaku rostla hustota (a vnitřní strukturovanost)do dvou opačných forem naší existence. Máme své hmotné jádro (tělo) a nehmotný tzv "prázdný" prostor, který vyplňují informace o VŠECH USKUTEČNĚNÝCH (a možných)POHYBECH OD POČÁTKU VESMÍRU, kdy ještě prostor a čas neexistovaly.

Dnes je už komplexní vývojová řada formulovaná do historie od dnešní podoby přírody až k tomu, jak vlastně vznikl PRVOTNÍ POHYB, popř. impuls k pohybu.
Tam stále sídlí entita, pro kterou nemáme logické vysvětlení a nazýváme ji Bůh. On musel nejdříve stvořit sebe anebo pohyb. Bez pohybu (myšlenek i hmot) se nic stvořit nedá.
Odpovězte si svou hladinou "citu pro logiku": kdo nebo CO tedy stvořilo boha.

Opíráte se o dost staré a pravdivé učení, ale musíte prožít (viz obsah pojmu gnoze) kompletní vznik prostoru a času, abyste jako odpověď jen neomílal některou z běžně používaných definicí Boha.

....a pokud nemáte potřebu si tuto entitu definovat, nemusíte zde plýtvat vaším časem. Vývoj je už opravdu o kousek dál.

221886

13.6.2010 12:31

RE: pokr.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 221886

Děkuji za váš názor a pokusím se vysvětlit.
Tedy nejdříve k Darwinovi. Jeho teorie evoluce není ničím jiným, než částečným vysvětlením transmigrace duše. Darwin jednoduše převzal informace z védské literatury, ale neměl žádnou představu o duši. Rozdíl je v tom,že duše transmigruje z vodního života do rostlin a stromů, pak do života ptáků, pak následuje zvířecí život, pak lidský život, a v rámci lidského života prochází od necivilizovaného života do civilizovaného atd. Civilizovaný život lidské bytosti představuje vrchol vývoje. Tady je rozcestí-z tohoto bodu můžeme znovu sklouznout do koloběhu vývoje nebo se můžeme povznést k duchovnímu životu. Volba je na nás. To udává Bhagavad-gíta.

Nikdo nejzjistí, kdy podmíněná duše poprvé přijala hmotné tělo. Existuje 8 400 000 životních druhů- 900 000 druhů živých bytostí je ve vodě. 2 000 000 druhů patří mezi rostliny atd. Tyto védské vědomosti se neučí na žádné univerzitě. Jsou to ale skutečnosti. Botanici a antropologové by měli zkoumat Védy. Darwinova teorie organické hmoty je ve vzdělávacích institucích velice uznávaná, ale Bhágavata Purána a jiná autoritativní písma na vědecké úrovni popisují, jak se živé bytosti postupně vyvíjejí skrze různé druhy těl. To není žádná nová myšlenka, ale učitelé zdůrazňují pouze Darwinovu teorii, i když ve védské literatuře máme nesmírné množství informací o životních podmínkách v tomto hmotném světě.

Dokonalá civilizace je civilizací átmy neboli samotné duše. Civilizovaný člověk holdující smyslovému požitku se nachází na úrovni zvířat, protože zvířata se nedokážou pozvednout nad úroveň smyslové činnosti. Nad smysly stojí mysl. Civilizace mentální spekulace také není dokonalým stupněm života, protože nad myslí je inteligence a v Bhagavad-gítě se můžeme dočíst o intelektuální civilizaci. Védská literatura poskytuje různé pokyny pro různé druhy lidské civilizace, a to jak pro civilizaci smyslovou, mentální či intelektuální, tak pro civilizaci samotné duše. Bhagavd-gíta se především obrací k lidské inteligenci a vede člověka na cestu civilizace duše.

Píšete, že dnes je kompletní vývojová řada formulována do historie od dnešní podoby přírody až k tomu, jak vlastně vznikl prvotní pohyb, popř. impuls k pohybu. Hmm- já tu jistotu nemám. Skutečně se držím autoritativní původní literatury. Spekulovat o Bohu je možné miliardy let- bez výsledku.

221894

13.6.2010 13:19

RE: pokr.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 221894

Dovolím si mírně oponovat. Vyčteno to máte hezky. A tohle...
>Skutečně se držím autoritativní původní literatury.
... Vás k Pánubohu (popř. dosaďte jiné synonymum pro Absolutno) příliš nepoposune. Tedy od jistého stadia vývoje.
A z praxe - k té "duši", resp. "transmigraci".
V každou chvíli ještě za života kteréhokoli individua se může cosi nehmotného odštěpit a zase naopak "přilípnout" a také se to děje.
Neexistuje něco tak zjednodušeného a přímočarého, že (přirovnání) 2 kg "duše" z rostiny putují jako "2 kg" té samé "duše" do zvířete a pak dále.

Právě PRAKTICKÉ plnění návodů té literatury by mělo vést k sebepřeměně člověka.
Proměně, při které všechno "temné, smrtné" (což jsou např. strach, smutek, malátnost, zášť, nevědomost - prostě tamasické složky bytosti) je vylučováno systematickou snahou a nahrazováno "jasem a září" (dobrota, úsměv, živost, energie, rozšíření vědomí, moudrost - prostě satvické složky života) rajských a dévických světů, případně až nadsamsarických sfér.
Pak v jisté etapě této práce vysvitne, že "2 kg duše" kolísají během žití v té které schráně a jistě kolísají při přechodu do jiné objektivace. Prostě "duše" se všelijak štěpí, prolínají atd. atd.

Poeticky je to vyjádřeno např.v "Mipam, láma s Paterou moudrostí", kdy hlavní postava (Mipam) si uvědomuje svoji inkarnační linii a nesnaží se již vysvětlovat toto a chápat (spíše nechápat a nerozumět) jako běžní lidé - prostě v něm žije stejná touha po dobru a poznání, jako žila v jeho předchůdcích a nemusí dále pátrat kolik "kg duše" je jeho vlastní a kolik "kg" je součástí oné linie ..

221899

13.6.2010 17:32

RE: pokr.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 221899

Dům stavíme od základu. Tím pevným a zároveň bezpečným základem je původní autoritativní literatura. Zvláště v dnešní době, kdy je laická veřejnost matena velkým množstvím falešných guruů, ubohých spekulantů a podvodníků. Neexistuje žádná dokonalejší a bezpečnější literatura, než původní autoritativní. Pokud chceme uspět v duchovním vývoji, měli bychom tento fakt přijmout.
Zvláště v této lživé a zákeřné době. Vědomí je potvrzením existence duše v těle člověka. Duše je antihmotná a věčná. Jistě žertujete vážením duše na kila. Osmý zpěv Šrímad-Bhágavatamu (8.24.51)

Materialistický falešný guru poučuje své materialistické žáky o hospodářském pokroku a smyslovém požitku, a pošetilí žáci na základě těchto pokynů pokračují ve svém materialistickém životě plném nevědomosti. Ty, Pane, však dáváš věčné poznání a inteligentní člověk, jež ho přijme, brzy dosáhne svého přirozeného postavení.

O náboženských zásadách pojednává Šrímad-bhágavatam (6.3.19)

Skutečné náboženské zásady ustanovuje Nejvyšší Osobnost Božství. Nemohou je zjistit ani velcí rišiové z nejvyšších planet, kteří jsou zcela v kvalitě dobra, ani polobozi či vůdčí osoby Siddhaloky, natož pak asurové, obyčejné lidské bytosti, Vidyádhárové a Cáranové.

Dostal jsem se na tenký led. Je řečeno, že tato literatura není určena každé živé bytosti. Chce to přípravu a studium. Pak si mohou lidské bytosti rozumět. Zrovna dnes probíhá na Zvědavci diskuse na téma školné a školství. Tato diskuse pouze potvrzuje, že mnozí lidé chápou, kam se tato civilizace se svým obrovským množstvím vzdělaných lidí, dostala.

221926

13.6.2010 18:59

RE: pokr.

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 221926

>Dům stavíme od základu.
Netroufám si radit, jen otázka (ale nečekám odpověď), zkusil jste tu veškerou literaturu odložit a vrátit se zpět na tu louku (symbolicky), co jste spatřil záření pampelišky?

Nebo pokus o jiný příklad...
Představte si, že tu literaturu někdo přeložil do angličtiny a z té pak někdo do češtiny. Kde je pak ta zjevená pravda, pokud každé slovo je již zjevenou pravdou v jazyce, který ji dokázal takto podat. Vždyť stačí jedno slovo, které v jednom jazyce vyjádří vše a v jiném pouze kvantitativní jednotku. Člověk; člo-věk; čelo-věk = to, co je na čele času.
Myslíte, že je možné zcela zachovat smysl textů při překladech, tedy transformacích? Můj názor na věc je, že jazyk samotný je veškerá pravda, kterou tak lidé dokázali vyjádřit, ale asi už ne vždy předat.

221931

13.6.2010 17:59

RE: pokr.

smoke 89.?.?.?

Reakce na 221837

Nedá mi to se zeptat v souvislosti s vámi obhajovanými, katolickými teoriemi o židozednářském spiknutí - jak je možné, že v tomto případě důvěřujete zdrojům římské mocenské organizace, která už při svém vzniku překroutila a zmaterializovala původní gnostické křesťanství (založené na buddhismu), naroubovala je na judaismus a pomocí tohoto pochybného kompilátu udržuje moc Římské říše do dnešních dnů?

221929

13.6.2010 19:56

RE: pokr.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 221929

To si nerozumíme. Já neobhajuji katolické teorie o židozednářském spiknutí. Pouze vycházím z historických faktů. Historie Židů a katolíků je silně propletená. Obě strany mají máslo na hlavě. Jsou to však Židé, nebo siozednáři chcete-li, kteří se přímo chlubí infiltrací do katolické církve. Již jsem se zmiňoval o židovském spisovateli Marcus Eli Ravage, který "uctíval Rothschildovy (židovské bankéře) jako jimi schválený životopisec". V článku SKUTEČNÝ ARGUMENT PROTI ŽIDůM, který vyšel v The Century Magazine v lednu 1928, mimo jiné na adresu katolíků píše: Říkám vám však, že podléháte klamu. Postrádáte buď sebepoznání, či odvahu prohlédnout skutečnosti přímo do tváře a přiznat si pravdu. Nesnášíte Žida ne proto, jak si někteří z vás myslí, že ukřižoval Ježíše, ale protože ho zrodil. Váš skutečný svár netkví v tom, že jsme odmítli křesťanství, ALE ŽE JSME VÁM HO VNUTILI! OBviňujete nás z rozdmýchání revoluce v Moskvě. Předpokládejme, že toto obvinění připustíme. Co z toho? Při srovnání s tím, co dokázal v Římě Žid Pavel z Tarsu, je ruské pozdvižení jen pouhá pouliční rvačka.

Druhý článek tohoto autora vyšel v The Century Magazine v únoru 1928, s názvem: ZÁSTUPCE NEŽIDů První, kdo poznal možnosti války propagandou. Přečtete si ho, je poučný.

Obě světové války a obě revoluce jsou také podrobně zmapované. Financování i příprava byla opět v rukou siozednářů. Žid Grigorij Aronson, jehož článek vyšel v židovském časopisu "NSR" píše: Říjnová revoluce v Rusku byla prací tajných svobodozednářských lóží, dceřiných lóží židovsko-francouzské "Lóže Velkého Východu" (Grand Orient). Aronson informuje, že všichni členové Dočasné vlády, včetně Kerenského, byli svobodní zednáři. Nejedná se tedy o mou spekulaci, ale o fakta.

221933

14.6.2010 22:48

RE: pokr.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 221933

>Já neobhajuji katolické teorie o židozednářském spiknutí. Pouze vycházím z historických faktů.
Historický fakt je to, co chrlí KC o židozednářích? Prostě se Vám to shoduje do nejmenších detailů. A ten Marcus, to bych si taky tipnul na nějaký "jezuitský podvrh" [velký smích]
>židovském spisovateli Marcus Eli Ravage
Já to četl, a to poslední, co by mě napadlo, je to sežrat. Je to tak nedůvěryhodný zdroj, až to bije do očí. Nedokážu rozhodnout, jak to ten Ravage ve skutečnosti myslel, ale stavět na této sračce (s prominutím) výklad světa zdá se mi poněkud naivní.

222028

10.6.2010 13:53

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 221479

Člověče, vy byste si měl přestat číst neonacistické hovadiny. Snad byste pak věděl, že Rockefeller žid není.

Jsou jisté mantinely, které by člověk neměl překročit, pokud o sobě chce říci, že uvažuje selským rozumem...

Opravdu byste se měl zamyslet nad tím, zda vrstva židů nemá jen určitou úlohu, která jí byla přidělena a až tu úlohu splní, bude jednoduše odstraněna. Já vím, že to chce kus vlastního přemýšlení a ne jen bezmyšlenkovité přejímání nějakých textů. Víte, ona se lidská historie, ačkoliv se vám to bude zdát divné, rozhodně nezačala před nějakými pát tisíci lety, ale mnohem, mnohem dříve. Dříve, než vůbec někdo vymslel slovo žid. A už předtím se začalo formovat zlo, které nás pronásleduje a saje z nás naši svatou svobodu. A tohle zlo rozhodně nemusí pocházet z našeho prostoru. Ale chápu, že tohle už je na vás moc, takže se raději vraťte ke spiknutí proti církvi a lidstvu, tam si najdete svoje...

221678

10.6.2010 18:50

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

steve 70.?.?.?

Reakce na 221678

Hestroy - vas dodatek "prezentace v bunkru - Rockefeller" je prijemny. D.Rock ... byl znam svymi nelichotivymi vyroky na adresu zidu ...

221690

10.6.2010 19:18

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 221690

>byl znam svymi nelichotivymi vyroky na adresu zidu ...
no právě, vždyť vylezli z židovský školy...
tady
a tady
(věnovat pozornost sekcím "R".. [chechtot] ..)

221693

10.6.2010 20:43

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

steve 70.?.?.?

Reakce na 221693

HHBB - !! Dekuji !! Srdecne !! 2x !! [smích]

221697

10.6.2010 21:05

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 221697

ale to není nutné...
[zahanbení]


Vložený obrázek
ze "Satanovy Synagogy" se také hlásí věrný služebník papeže Řehoře XVI. Carl R.
detail zde

tak i tam je "čertík skovaný"... [mrknutí jedním okem]

221698

11.6.2010 12:52

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

mtk 88.?.?.?

Reakce na 221698

jj, je to jedna parta, šachové partije "žid" vs "křesťan" pak předhazují zmatenému davu, aby se popral o kost ... pardon, aby se popral o "pravdu".

221743

10.6.2010 20:24

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221678

Rockefellerové jsou sefardští Židé! To je tak známé kdo jen trochu
studuje židovskou problematiku že by bylo ubohé o tom dlouho diskutovat! Ale jsme v Čechách....já vím!

221695

10.6.2010 22:56

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 221695

>Rockefellerové jsou sefardští Židé
hm, taky dobrý...
A to konvertovali křížením?
[mrknutí jedním okem]

221706

10.6.2010 23:54

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221706

Konvertovali křížením?!!??? Co je to za typicky čecháčkovskou
slátaninu. Žid je Židem protože je Židem. Stejně jako Čech je
Čechem protože je Čechem! O jakým křížení a konvertování tu
blekotáš to skutečně nevím. Ve všech studiích autorů kteří se
zabývají židovskou a zednářskou tématikou se lze dočíst - že
Rockefellerové jsou sefardští Židé pocházející ze Španělska -
kdežto třeba Rothschildové jsou aškenážtí Židé (z Německa).

221712

11.6.2010 6:43

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 221712

A o židech se v těch studiích nic nepíše? Tak to mohli nakonec být třeba i katolíci... třeba ti římští... [smích]

221723

11.6.2010 11:57

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

iluutnh 77.?.?.?

Reakce na 221723

Aha, ty papouškuješ ten židovskej podvod z malím ž!...ha, haa, haaa....!

221737

11.6.2010 14:43

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 217.?.?.?

Reakce na 221737

Podívej, biskupe, jako správný katolík přeci nemůžeš připustit jiný podvod, než ten pravý, to je jasné, takže vlastně žádní židi ani být nemohou. Z toho důvodu jsme všichni vlastně mutací Žida do té doby, než papež s inkvizitorem rozhodnou jinak… [chechtot] [oči v sloup]
No, začínáš mi dělat starosti, netuším, jestli se tohle nechá ještě nějak léčit… netýrali tě nějak v dětství, nemusel jsi třeba klečet na hrachu před křížem??

(k tomu dole, nemusíš sem kopírovat části knih, které na tobě dílo dokonaly, já to znám, zrovna čtivý to není a na nějaký recenze tu ani není místo, je to hlavně diskuze, tak se trošku pokus o něco ze své hlavy, přeci pokud by to měla být "skrytá moc", tak se bude chtít skrývat, co říkáš, a nejlépe tak, že bude mlžit a mlžit a mlžit - tedy psát skazky o "skryté moci" )

221751

11.6.2010 15:42

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221751

HHBB: mé, méé, mééé....!

221754

11.6.2010 16:06

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 217.?.?.?

Reakce na 221754

tak tomu říkám myšlenka... [cool]

221756

11.6.2010 16:30

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Lin 85.?.?.?

Reakce na 221754

Proč mečíte? Už vám došla lidská slova?
Takhle se chová většina sjednocených pod praporem "křesťanské lásky". V okamžiku, kdy s nimi "bližní" nesouhlasí a oponuje, vytasí rázem posměšky, tvrdé nadávky, a hysterické běsnění, za které by se nemusel stydět ani ten absolvent "Satanovy synagogy". Vskutku vzorná a příkladná "všeobjímající láska k bližnímu".

221757

11.6.2010 17:10

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 221757

Biskup se zatim tady v diskusi neprojevil ani jednou jako nejaky krestansky verozvest hlasajici tu veselou prihodu z nataceni filmu o Zidovi, ktery se za vsechny Nezidy na krizi obetovati racil.

221760

11.6.2010 19:48

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Lin 85.?.?.?

Reakce na 221760

Dobrá. Pročetla jsem si pečlivě jeho komentáře a máte pravdu. Přestřelila jsem s tím "všeobjímajícím" a tímto se tedy panu Biskuppovi za toto omlouvám. Nechala jsem se ovlivnit jeho názory, které mi nejsou blízké.
S tím mečením si ale, s dovolením, svůj pohled na věc ponechám.
A co se původu tzv. Protokolů týká, můj názor je, že pamflet vznikl někdy ve středověku jako výsledek své doby, která díky katolické nesnášenlivosti produkovala přesně takové spisy.

221776

11.6.2010 20:31

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 221776

Martin Luther: Von den Juden und ihren Lügen, je to jen stredoveky nenavistny pamflet nebo opravdu realisticky popis toho, jak vnima nabozensky smyslejici clovek skutky Zidu a konfrontuje je s realitou kazdodenniho boje o hole preziti?

221782

11.6.2010 17:25

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 221757

No,mečí patrně proto ,že napodobuje chování svého oponenta.None?
Pokud si přečtu zpětně všechny příspěvky tohoto internetového hahábébé siožoldnéře,není v nich nic, než jenom a pouze urážky,nadávky,lži,mlžení a překrucování a zase lži a zase urážky ...
a jak se tak pěkně ČESKY říká ,cože to patří na hrubý pytel?
Takže k té správné a jediné možné odpovědi se též přidávám:
Mééé.... mmmméééé ...mééé
A také búúúú!
Tak zase někdy papá télavívští soudruzíííí....

221761

11.6.2010 18:26

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

f-čelař 87.?.?.?

Reakce na 221761

Zní to celkem logicky, to co říkáte, neboť pravdu může mít jen ... papež?
Jestli má pravdu jenom papež se svou církví, potom ostaní vlastně musí lhát a mlžit, když se zrovna neshodují.

221769

11.6.2010 20:07

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 221769

Tak to milá ovečko opravdu netuším.To se mušíte optat onoho papeže.
None?
Co se týče mě, tak zajisté, že mají Pravdu hahábébé a spol.
Ona ta Pravda,jak by ti vysvětlili ,asi není pro všechny.Víš?
Proto nás blbce a černoprdélníky můžou urážet,jak chtějí,ale urážky to přeci nejsou. Žáno. Běda však ,když je jim splaceno stejnou mincí.To by se i leckterý fčelař pominul. Co si to tý pámbíčkáří dovolili.Žeano.
Pakliže je čím,jedna úvaha k zamyšlení :

http://euportal.cz/Articles/6142-soucasna-medialni-manipulace.aspx

Samozřejmě nemuším se vším souhlasit,ale.....

221778

11.6.2010 22:06

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 221761

tak jo, myslím, že to pro tentokrát stačilo a mohli bychom to uzavřít slovy kolegy Biskuppa:
"SVATÁ PROSTOTO!! Řím (Vatikán) - je od II. vatikánského koncilu
prolezlí Židy a zednáři."

A jelikož já (hahábébé) se zrovna k této instituci dvakrát nehlásím, myslím, že ve svém pátrání po "siožoldnéřích" jsi nezamířil zrovna tím správným směrem... [mrknutí jedním okem]

221794

12.6.2010 7:34

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 221794

Podnětné!
Nicméně logiku v tvém zápalu jaxi postrádám.Žáno.
(Napadání ostatních přispěvatelů vypuštěno. – Moderátor)
Ale možná se mýlím.Možná tví zaměstnavatelé z TA to po tobě takle chtějí.
Co já vím? [mrknutí jedním okem]
Jinak milý hahabebe toto všechno,co zde s takovou slávou prezentujete a "objevujete" ,toto všechno tady ,v průběhu staletí už mnohokráte bylo!
Je potřeba přidat ! Od čeho máme hlavu? A mozek? Nažhavit mozkový závity ,ať těm ,co na tebe v "odpověď" mečí sklapne pěkně brada. Fantazii se přec meze nekladou!
None? [mrknutí jedním okem]

221823

12.6.2010 11:59

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 221823

Technický dotaz a poznámka na pana moderátora.

A ostatní smí? Napadat celé skupiny obyvatel?

Přesně v duchu onoho PŠM ,které jste mi vyškrtnul?
Třeba (spíš ale určitě), ti,kterých se má poznámka týkala ,by na onu shodu byli pyšní.
Co Vy víte?
Nicméně Váš postoj plně respektuji.
Jak se tak hezky česky říká : Étot váše děéélo!

221838

12.6.2010 21:12

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

steve 174.?.?.?

Reakce na 221838

.. s dovolenim .., kdo je ta "cela skupina obyvatel" - to mi unika ..

221870

14.6.2010 23:01

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

mtk 88.?.?.?

Reakce na 221870

tuším ti, co si brumlají pod vousy "v jednoho Boha věřiti budeš ....! Tady ti sprostořecí velkohubci na Zvědavci ráčí za ně mluvit, za všechny ty miliony. Ale běda, když byste se těm milionům snažil vysvětlit, jak je Vatikán prolezlý židozednáři! Pane jo, ti by je hnali, kecálky! A koneckonců je to vlastně jedno, jestli je Vatikán sio nebo ne-sio, zedno nebo ne-zedno, výsledek je celou tu dobu porád stejný. [naštvaný] Čest! [smích]

222029

12.6.2010 12:16

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 221823

Toto ber ode mě jako poslední pokus (asi již nejspíš marný) o vysvětlení toho, co tu zaznělo.
Mě to říká jedno. KC a spol. sklízí a ještě sklidí, co dlouho zasévá, a to i za pomoci teologa Rothkranze a podobných. To neustálé uvažování v dimenzích konspirace, dvojí hry a nepřátel ji musí nutně dovést do kompletně sebezničujícího paranoidního stavu (těch, kterých se to týká, je i tady v diskuzích dost a dost). Příkladem za všechny může být vytvořená představa žida mutujícího geneticky v nepřátelského Žida tvářícího se jako křesťan a působícího přímo v jádru křesťanstva. Ani bych si účinnější recept na zničení nedovedl představit. Milióny mrmlajících Chazarů jsou proti takové infekční vizi pouhým spolkem břídilů. Třeba je to nakonec u miliardového molocha i přirozený a žádoucí vývoj jak se dopracovat ke konci.
Pokoušel jsem se tu mnohokrát na mnoha přkladech ukázat, že se většinou o konspirace vůbec nejedná a mnoho věcí se ani jinak odehrávat nemůže. A to je snad právě ta věc, kterou se třeba síly v KC snaží zamlžit a její příznivci prostě nechtějí vidět, a proto tu konspirační hru raději hrají s nimi také.

Začínám tyto diskuze již považovat za bezpředmětné, tak abych se neloučil ve zlém... i to, co třeba teď vypadá úplně blbě, může se nakonec obrátit v něco, co vypadá o dost lépe.

[smích]

221840

12.6.2010 14:01

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 221840

Bezpředmětné diskuze?
Ale vždyť to jsou přeci už dávno!
Vyvracet milionkrát vyvrácené....
A přesto se ty nesmysly,tak jako malárie milionkráte vrací, aby otrávily další a další generace "Objevitelů oněch tajných Pravd"

Milý HHBB, možná se jednou povede to o co po celé věky usilujete:
Zničit Tradici,víru národy i rodinu.Alespoň tady v Evropě. Nevím proč se tak říká - vyspělé.
Ale jste si skutečně jistí,že se sami nespálíte?
Že ono díky vám vzniklé duchovní vákuum nevyplní někdo uplně jiný ,než sami počítáte? Někdo vůči vám stále dost imunní,nicméně dostatečně agresivní ,bezohledný a dostatečně silný?

Až jednou si bude tvoje vnučka oblíkat burku a ty budeš mít vousy do půle pasu, možná si na naše "diskuze" vzpomeneš. Možná,nevím. Co ale vím je,že v podobném duch ani necekneš.
Tak si to s těmi "tmáři" zatím "užívej" !

221851

13.6.2010 16:56

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

smoke 89.?.?.?

Reakce na 221840

Mohl bych se tedy optat - pakliže moc mají v rukách stále ty samé rody jako např. před 300 lety - tak co to bylo za sílu, která svrhávala monarchie, hnala národy do celoevropských a světových válek a revolucí? Existuje zde případně nějaký trvalý nesmiřitelný rozkol v těchto elitách, jako např. zednářské elity vs. jezuitské elity?

Díky za odpověď [mrknutí jedním okem]

221923

13.6.2010 21:23

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 221923

[smích]
Určitě tu je, dalo by se to do minulosti vyjádřit jako rozkol církevní a světské moci. Ovšem zdá se, že obě strany mají tendenci uchopit obojí, a když se k té světské připojí ta duchovní, tak impérium funguje poměrně spolehlivě. A také se zdá, že pro tyto účely z nějakého důvodu vyhovuje babylonská (semitská) forma lépe, protože si ji vybraly (aspoň symbolicky) obě strany (i když ta osvícenecká možná inklinuje více k původnímu ideálu antiky) a obě jsou – dle mého – indoevropského původu, když Řím již dávno předchozí nositele zpacifikoval pod svou moc. Semity se snaží kontrolovat islámem (což je ale dvojsečné, neboť do toho vnikl asijský živel), když již funguje prakticky jako virtuální globální impérium.
KC je opravdu podivný konglomerát jednoho zájmu. Evidentně světské katolické řády se tu setkávají s řády docela asketickými. A třeba jezuité vlastně představují paralelní moc ke zbytku KC a určitě obě síly mají své účinné spojence a odpůrce ve světské sféře s projevem do praktické politiky. V určitý moment si musí připadat jako naprosto nesmiřitelná konkurence, jako dva pekaři v jednom baráku. Spojuje je vlastně jen idea jedné katolické říše pod autoritou nejvyššího, což má být nejspíš vyjádřeno držbou „svaté země“.
Co je však ničí asi nejvíce, to bude reformace, která je zase (mimo jiné) vyjádřením myšlenky teritoriální vády. A tady si myslím, že to půjde i napříč zednáři, budou tam namícháni ti i oni, pokud zrovna nejsou jinde. A přes všechny tyto síly je obyvatelstvo manipulováno proti sobě. A mám za to, že právě jezuiti (původně kladivo na reformaci) stojí za uvedením revoluční levicovosti do života, v jistém směru jako alternatvním plánu a v druhém směru zase jako nástroj odplaty.
Ale to nebude zdaleka všechno. Není vyloučeno, že někdo si podržel jednotu ducha a těla a stojí mimo zrak a hýbe touto rozpolcenou mocí. To mohlo mít za následek i rozkol impéria na dvě půlky, dnes jednoduše vyjádřeno Západ/Východ. A pokud se moc v jedné části rozpadá, může ji přebírat druhá. Stačí se podívat, co se děje v Moskvě, poslední přehlídka je demonstrací vzestupu Byzance očekávajíce tak rozdrolení Západu.
Ale jsou tu i síly, o kterých se píše úplně blbě, prostě nemají zjevně pojmenované struktury. A možná že z nich by se mohl zvednout zatím spící životaschopný organismus (takové pro elitáře překvapivé NWO), který by tak vyrostl na případných duchovních troskách impéria (Číňany ani Indy ale nemyslím, asijské národy jsou dle mého ve fázi útlumu..) myslím stále civilizaci bílou, snad ještě tím co předvedla, nedostoupila svého vrcholu. [mrknutí jedním okem]

221941

16.6.2010 22:13

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

mtk 88.?.?.?

Reakce na 221941

>Ale jsou tu i síly, o kterých se píše úplně blbě, prostě nemají zjevně pojmenované struktury.
Jinými slovy, je třeba počítat s "něčím", o "čem" se přímo nepíše, netočí filmy, nevznikají samizdatová (=na zakázku) nakladatelství. Proto extrémní judaisty, nácky a papežence vesměs hážu do jednoho koše - mají to na můj vkus až moc definitivně objasněné (a my jsme pak za blbce, že to nechápem); vlastně už nemají co řešit - jen vzít mačetu a jít sekat hlavy, hlava nehlava. Už je to na spadnutí ... [naštvaný]

222183

15.6.2010 16:17

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 221923

A proč si myslíte, že národy žene do válek nějaký "rozkol"? Naopak, klidně je může hnát do válek dohoda, a jedna "nadnárodní" strana (ta, která na tom vydělá), může klidně provokovat a financovat válku na obou či více stranách.

222056

12.6.2010 13:17

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

quido2 81.?.?.?

Reakce na 221757

Jak píšete Lin,
V okamžiku, kdy s nimi "bližní" nesouhlasí a oponuje, vytasí se posměšky, tvrdé nadávky, a hysterické běsnění, za které by se nemusel stydět ani absolvent "Satanovy synagogy".

Jsou ještě tvrdší a daleko zákeřnější metody, které legální cestou vedou ke společenskému zněmožnění, nebo i umístění člověka do psychiatrické léčebny. Nebudu jmenovat autory těchto útoků, několikrát se takovéto útoky na tomto webu vyskytly, zaobalené do skvělé řeči.

Nevím, jak dalece v budoucnosti zůstane internet svobodný, ale toto nebezpečí zde je. Viz Martin Herzán-nezávislý výzkumník v oblasti skrývaných skutečností s publikační činností u nás i v zahraničí a jeho kniha: Totalitní světovláda. První stránka této knihy obsahuje verš Martina Luthera Kinga:

"Až se svět ohlédne za 20.stoletím,bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli".

Doří lidé, nemlčte!

221845

11.6.2010 22:00

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

steve 72.?.?.?

Reakce na 221754

.. mohl by jste upresnit to treti " meee" ve vztahu k vasemu menstruacnimu kalendariku. Mistni katoliky to obohati ..

221793

11.6.2010 12:36

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221723

Citát z díla R. Ruitera; Skrytá moc za Svědky Jehovovými:

"Rockefellerové pocházejí původně ze Španělska a jsou sefardští Židé - později přesídlili do Ameriky. Nejvýznamnějším členem rodiny byl průmyslník, finančník a člen „Round Table“ John Davidson Rockefeller, kterého považovali za nejbohatšího Američana své doby. Než vstoupil do obchodu s ropou, zabýval se prodejem narkotik. Později neúnavnou a mimořádně rafinovanou činností vybudoval Standard Oil Trust a nakonec kontroloval 90 % všech ropných rafinérií Spojených států.
John Davidson Rockefeller se stal rovněž majitelem pozemků v newyorském Pocantico Hills, a dnes tam sídlí více než sto rodin této široce rozvětvené dynastie.
David Rockefeller, považovaný za finančního génia, vedl od r. 1945 Chase Man-hattan Bank, která je nejdůležitější světovou bankou. Její moc přesahuje hranice všech zemí, dosazuje a svrhává vlády, vyvolává a ukončuje války, a podle libosti ruinuje či podzvihuje velké firmy po celém světě. Stručně řečeno, přímo či nepřímo ovlivňuje život celého lidstva.
Americká FBI je samozřejmě rovněž nástrojem iluminátů a Rocke-fellerové se na jejím založení přímo podíleli. V rukou rodiny je kontrola nad zmíněnou FBI i nad Council on Foreign Relations (CFR).
Jedním z důležitých cílů iluminátů je rovněž propagace a šíření okultismu! David Rockefeller je členem „Lucis Trust’s Management“ (vedení Luciferova trustu). V jedné z knih tohoto vydavatelství s titulem „Externalisation of the Hierarchy“ se nám jasně říká, kdo bude kontrolovat náš svět – jeho jméno je Lucifer. Na spirituální úrovni (Shambala) to bude Sanat (Satan), pán světa. David Rockefeller je také členem „Board of Cadence Industries“, majitele „Marvel Comics“ a vydavatele časopisů, které se snaží mladým lidem přibližovat okultismus a „hrdiny“ jako je např. „Syn Satana“.
Pod přímou kontrolou Rockefellerů je letecká společnost Delta Airlines i ropná společnost Standard Oil (Exxon), která má za firemní značku pentagram v kruhu. Pěticípá hvězda je ostatně stále častěji a intenzivněji prosazována ve veřejnosti. Objevuje se na vlajkách, vojenských vozidlech, bankovkách (viz např. euro), v televizních pořadech, literatuře, na oblečení atd. Znepokojující je především tato hvězda v dětských kreslených a trikových filmech, kde je jí označováno „dobro“, což děti podprahově vnímají jako správné a žádoucí".

Takto by se dalo citovat ze stovek, možná tisíců děl v různých
jazycích od různých autorů kteří se zabívají židovskou otázkou!
Přirozeně že v oficiálních knihách - běžně přístupných v knihkupectvích a psaných z naprosté většiny Źidy a zednáři - jejich židovský původ neuvádějí. Takto se třeba píše o židovské
rodině Rothschildů - jako že už v podstatě neexistují, apod.
Přitom ovládají veškeré finance - pod n...Automaticky kráceno

221740

11.6.2010 17:37

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 221740

"Takto by se dalo citovat ze stovek, možná tisíců děl v různých
jazycích od různých autorů kteří se zabívají židovskou otázkou!"


Všichni pod praporem KC? Nebo aspoň jeden zednářský? [mrknutí jedním okem]

221763

11.6.2010 17:51

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 221763

Máte tady 71 příspěvků od začátku měsíce. Nárok máte na 10. Je mi líto, další vám budu pouštět až od července.

221765

11.6.2010 18:58

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 221765

Ackoli je mi do toho houbeles Vladimire, nedelejte to prosim.Je prvni tretina mesice a v Afghanistanu maji novodobi krizaci uz skoro tolik mrtvych jako za cely lonsky cerven.MB je muj ostry oponent v nazorech na SN a zidozednarskou 1. Republiku, nerad bych ztratil jeho myslenkove nite.

221772

15.6.2010 20:10

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 221765

Vladimíre, toto už je poněkolikáté, co zjišťuji váš neblahý vliv na váš vlastní server.
Platím vám měsíčně 300 Kč, přenechte tedy prosím částku nad běžné předplatné těm, kdo zde aktivně sledují dění a komentují vseměs s dobrým vhledem témata článků. MedaBeda k nim patří.
Děkuji.

222073

15.6.2010 20:29

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

steve 174.?.?.?

Reakce na 222073

..Janko+Vladimir+zbytek sveta !!
--
.. udelejme sbirku pro MeduBedu. Dal jsem na Hamas, na holokaust, na Pandury a Gripeny, dam i na MeduBedu !!!
.. Clovek nevi co se zvrtne a muze se to ukazat - jako prozretelna investice ..

222075

15.6.2010 20:45

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 222075

...no, Steve, zkus něco lepšího, sarkasmus zatím tak "za čtverec"...

222079

15.6.2010 20:56

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

steve 174.?.?.?

Reakce na 222079

no jo .., no. Kdyz ja bych fakt dal. Meda tady tak nejak - patri. Nemel by psat mnoho kratkych prispevku, ale jeden dlouhy na vsechno, tim by se vyloucilo eliminovani Medi .., k radosti pratel i nepratel ..
.. a nevyhrozuj se "ctvercem". Dal jsem i na cerne serify VV. "Hin sa hukaze" - janko ..

222081

11.6.2010 20:24

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

Biikupp 77.?.?.?

Reakce na 221763

Na takové "argumenty" - zde lze opravdu pouze zamečet!!

Takže: znovu - mééé, méééé, mééééé...

S Čecháčky o židovské otázce prostě nelze diskutovat!
Znalost pramenů téměř nulová, atd.. Jinak by zde nemohli
padat takové zhovadilosti jako že Protokoly vznikli někdy
ve středověku a podobné blbiny. Když jsem zde zmiňoval, že
fundamentální dílo Ulricha Fleischhauera; Pravé Protokoly
sionských mudrců (znalecký posudek vypracovaný pro soudní
proces v Bernu 1935) - prokázalo pravost Protokolů a to že
pocházejí ze židovských kruhů - tak mi bylo oponováno že
autor znal Dietricha Eckarta!! Typická česká argumentace!
Můžu argumentovat jen s tím - kdo to dílo jako já četl!
A ne s tím kdo si o něm přečte na Wikipedii!!

221781

12.6.2010 0:42

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 221781

Nevite co vyznamove v jeho knize znamenaji karikatury cara Nikolaje a A.Hitlera s nazvem "Kaporeshahn"?

221819

15.6.2010 20:49

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 221781

Tohle já moc rád: "S Čecháčky o židovské otázce prostě nelze diskutovat!"
Asi pánovi spíš jde o urážení, je nakažený stejným virem, jako byli Němci od roku 1930 do 1945, t.j. nadřazeností rasy. Dnes se počítá Žid za nadčlověka že? Laskavě si uvědomte:
1. Protokoly sionských mudrců jsou psány v hebrejštině, která je velmi flexibilním jazykem. Překlady jsou vždy ovlivněny postojem překladatel-e, -ů. ---2. Řada Čecháčků si pamatuje, jak po roce 1945 v tehdejší ČSR etablovali Stalinovi židovští poradci jeho kult osobnosti. Dnes se tomu říká "komunistická zvěrstva". ---3. Wikipedie je otevřená encyklopedie, ve které lze napsat ledacos.
--- Šalom, pane mééé, mééé.

222080

15.6.2010 22:20

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 222080

Vydal je Sergej Nilus rusky (1905), fotokopie přetisku originálu z r. 1922 je ke stažení i na netu.
Jen pro zajímavost citji:
„1. Dnes mohu říci, že náš cíl je od nás již jen několik kroků. Zbývá urazit jen malý kus cesty a celá dlouhá cesta, kterou jsme museli urazit, je připravena uzavřít cyklus symbolického hada, kterým symbolizujeme náš lid. Až se kruh uzavře, všechny státy Evropy budou uzamčeny v jeho smyčce jako v pevném svěráku.“
Vložený obrázek

...není to tak docela „had“, je to spíš stylizovaný drak konzumující se od ocasu… a význam je zde značně „posunutý“…
Tady, na medaili papeže s erbem draka, zakladatele jezuitské univerzity Gregoriána a nadšeného podpůrce inkvizice, Řehoře XIII., je Uroborus vidět daleko lépe. Má nejen nožičky, ale taky křidýlka. [mrknutí jedním okem]
Vložený obrázek

222087

15.6.2010 23:17

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 222080

Vsichni Stalinovi krvavi pacholci byli Zide, kteri jeho kult osobnosti sami vytvareli.Pod svicnem byva tma, to je takove ceske nehebrejsky psane prislovi.

222095

16.6.2010 7:08

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 222080

Že můj názor není konformní lze vyčíst. Meritum je v něčem jiném. Pan Biikupp se vynořil na Zvědavci tento měsíc. Překypuje znalostí konspiračních teorií, ale argumentuje způsobem obvyklým pro sebevražedné fanatiky a profesionální provokatáry. Nechci, aby Zvědavec ani zdejší diskutující došli zbytečně nějaké úhony. Pro nikoho není problém si zřídit svoji schránku e-mail, třeba "alias". Ani pro ty, co chtějí zůstat v anonymitě, protože v případu zájmu si je dohledají jinak. Pak bych svůj názor zaslal dotyčnému bez prezentace ve zdejší diskuzi. Bohužel v ČR platí trestní právo v podobě, umožňující vytvoření hypotézy o enklávě Izraele..

222116

8.6.2010 3:06

Bilderbergové by byli pěkní ubožáci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

pokud by nedokázali zlikvidovat jednoho vousáče na izolovaném ostrově.
Castro byl heroizovaný židoliberálním americkým tiskem, ačkoli jeho aktivity v odlehlé horské oblasti byly nevýznamné a režim stály jen pár set mužů.
Pod mediálním vlivem byl americký velvyslanec pověřen organizovat Batistův pád a USA mu přestaly dodávat zbraně.
Ale tento brzy prohlédl, že by si tímto nepomohly a za vlastní peníze zorganizoval tiskovou konferenci v USA o nebezpečí takového postupu. Jediným výsledkem bylo, že byl poté obcházen.
Hlavním odpůrcem Batisty byly městské gerily bez vazeb na Castra, ale ten byl Kubánci pokládán za nového amerického koně a tudíž se stal jakousi ikonou s doutníkem, podobně jako u nás kníže Trautenberg s fajfkou.
Kvůli upevnění osobní moci se pak stal komunistou financovaným SSSR a vykonavatelem jeho příkazů - nejdůležitějšími byly asi intervence v Angole a Etiopii a podpora řady ozbrojenců v Latinské Americe.
USA nedomrle podporovaly intervenci v Zátoce sviní a pak se omezily na podivuhodně neúčinné zpravodajské kejkle a hospodářskou blokádu.
Navíc, ačkoli je jinak liberální elita otevřena zavážení USA barevnými včetně nelegálů, Kubánce (pokud nedosáhnou pobřeží) má tendenci vracet komunismus nekomunismus. Zářivým případem, který stál demokraty spoustu hlasů na Floridě, byl Elián.
Takže se zdá, že Kuba má spíš od Bilderbergu jakýsi toleranční patent, asi aby bylo kam posílat jejich odpůrce v internetových diskuzích.

221493

15.6.2010 0:27

RE: Bilderbergové by byli pěkní ubožáci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 221493

Castro likens Israel to Nazis
http://www.presstv.com/detail.aspx?id=130430&sectionid=351020202 [naštvaný]

222031

14.6.2010 16:54

Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

abc 89.?.?.?

http://www.watchtower.org/b/jt/index.htm

222010

15.6.2010 10:54

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

quido2 81.?.?.?

Reakce na 222010

Tečka za nezodpovězenými otázkami to určitě není.

Představitelé sekty tvrdí, že jsou pravým náboženstvím. Svoje argumenty opírají o křesťanskou Bibli a tvrdí:
- Bible je boží slovo, které je inspirované a historicky přesné.
- způsob zapsaných zpráv posiluje důvěru v Bibli

ad 1) To co zde předkládám, není odmítnutí Bible. Je to snaha poznat její skutečné kořeny. Bible není zdaleka historicky přesná. Její duchovní hodnota byla převálcována lidskými spekulacemi a touhou po moci.To dokazují zcela jednoznačně gnostické testy.

Jan Kozák ve své knize EVANGELIUM NEZNAMEHO BOHA píše: Hlavní poznatek, který z četby objevených gnostických textů vyplývá, tj. provázenost a jednota celé duchovní školy- školy pěstování člověka- od véd a buddhizmu až po ranné křesťanství, a zároveň tím i vyjevení "židokřesťanství" jako její již záměrné a zlomyslné zrcadlové nápodoby, toto základní poznání vznikající při kontaktu s gnostickými texty z Nag Hammádí Lúdrman smetává se stolu a "vymítá" ho tak od očí čtenáře a jeho mysli. O jakého "Pána" a "Boha" se přitom v židokřestanství jedná, pochopí právě ten čtenář, který se seznámí s nag hammádskými texty, neboť celý sestupný vývoj od Gnoze po židovskou Genezi je v tomto souboru nádherně doložen.

Mimo tohoto autora podrobně analýzuje duchovní odkaz Bible i Jiří Vacek v několika dílném souboru: O BIBLI A JEJÍM UČENÍ
Touto problematikou se zabývá též celá řada zahraničních autorů. Na základě těchto analýz můžeme prohlásit: Bible není historicky přesná.

ad 2)V kapesním vydání sekty svědků Jehovy POZNÁNÍ, které vede k věčnému životu je napsáno: Nejstarší část Bible pochází ze 16.století přnl. Je to ještě dříve, než se objevila hinduistická Rgveda (kolem roku 1 300 přnl.) Buddhistický "kánon Tří košů" (páté století přnl., islámský Korán (sedmé století n.l.) či šintoistický Nihongi (720 n.l.)

Tvrzení o stáří Rig-Védy je naprosto falešné. To dokazují současné archeologické výzkumy a nálezy. Město Dváraka na dně Arabského moře, satelitní snímky dnes již vyschlé řeky Sarasvatí. Védská literatura je popisuje na mnoha místech. Řeka Sarasvatí se odchýlila od svého toku po zemětřesení dávno před uvedeným letopočtem udávaným svědky Jehovými. Výzkumné práce tak posunují termín sepsání Rig-Védy přibližně do roku 3 000 přnl.

Pak tady máme zcela úsměvný popis o kulatosti planety Země: Názor, že země je kulatá, nebyl obecně přijímán ještě tisíce let po Izajášovi. Kromě toho v knize Job- zapsané před 3 000 lety- je ve 26.kapitole a v 7. verši uvedeno, že Bůh "zavěšuje zemi na ničem". Jeden biblický učenec říká: jak mohl Job znát pravdu, jež byla prokázána astronomií, totiž že země, visí, sama o sobě v prázdném prostoru, to je otázka, na kterou nemohou nalést odpověd lidé, kteří popisují i...Automaticky kráceno

222044

15.6.2010 11:06

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

quido2 81.?.?.?

Reakce na 222044

pokračování:
na kterou nemohou nalést odpověd lidé, kteří popírají inspiraci svatého písma.

Již před 5 000 lety, byla ve Vedách popsána kulatost planety Země a také jiných planet, včetně jejich oběhů kolem slunce.Védy podrobně popisují celou vesmírnou situaci a udávají přesné astromomické výpočty, ke kterým se postupně dopracovala astronomie 20. století.

222045

15.6.2010 13:54

Jižní Amerika příští cíl?:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 222045

Jižní Amerika příští cíl?
Brazil as a Key Player
http://upsidedownworld.org/main/brazil-archives-63/2387-brazil-as-a-key-player

Brazil has the sixth-largest uranium reserves in the world...


The newspaper quotes TIME Magazine which categorically states that "Haiti is being turned into the 51st state, and while the process unfolds, it already is America's backyard."

To the south is the whole Andean region, which includes not only Venezuela but above all, Brazil. It is beyond doubt that any nation, especially one that sees itself as a world leader, prioritizes the importance of oil. This is not to say, as does Le Monde Diplomatique, that "Caracas is the lynchpin." Venezuela is indeed a vital component. But key to American dominance is stopping Brazil, given that it is clear that it can no longer pressure and control it.
China will have overtaken the United States and be first place in terms of economic power. The United States will be closely followed by India, Japan, and Brazil (Folha de Sao Paulo, Jan. 22, 2010). In the new economic map of the world, there will only be two "Northern" economies in the top five, and only two "Western" ones—as long as Brazil is included in this category.

In this global power reshuffling, Brazil is very well positioned. Its enviable situation in terms of energy self-sufficiency, due to possessing large untapped reserves of both oil and uranium, makes it unique in the global superpower game.

Brazilian multinational companies are already some of the biggest in the world: Vale do Rio Doce is the second largest mining company in the world, and produces the most iron ore; Petrobras is the fourth largest producer of oil and the fifth largest company in terms of market value; Embraer is the third largest aeronautical company behind Boeing and Airbus; JBS Friboi is the largest beef producer in the world; Braskem is the eighth largest petrochemical company in the world; Brasil Foods is the largest exporter of processed meat; Votorantim is the fourth largest cellulose producer in the world.
Among the top 10 large economies of the world, only Russia shares Brazil's energy self-sufficiency. But alongside this, Brazil has developed, over the last few decades, an admirable interconnected network of privately and state-owned companies capable of competing on equal footing with the largest companies in the world. These straddle a wide variety of areas—from finances, to aeronautics, to hydrocarbons and mining, petrochemicals, and food production. Brazil has become a mature power, more than capable of holding its own.

Both the Brazilian military and economic strategists predict that the expansion of the maritime territory, which incorporates the deep sea reserves of Santos, Espirito Santo, and Campos, signals future threats for the country. Salvador Raza, professor of the National Defense University, thinks the reserves are key to the future of the country, but warns that "where there is oil, there are conflicts, and we must be prepared" (Brasil Economico, Oct. 2009).

Brazil has unde...Automaticky kráceno

222048

15.6.2010 13:59

jizni amerika pristi cil?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 222045

Brazil has understood the essence of the game plan of the United States. The Pentagon has dedicated to Brazil the same strategy it uses to contain China: [překvapení]

Brazil has no option but to fortify its defenses, given that its power as a nation shows no signs of slowing. The National Strategy for Defense, signed by Lula on Dec. 15, 2008, clearly states that the navy must "guarantee to use its power to deny an enemy the use of the sea," singling out the "proactive defense of the oil platforms." That is why the strategic alliance with France allows Brazil not only to count on an ally with a powerful submarine force, but, more importantly, allows Brazil to "engage in the research, development, and construction of both conventional and nuclear submarines," (National Strategy for Defense, p 21).
to fan the fires of conflict on its borders in order to destabilize and prevent its ascent. It is the same logic which has transferred the center of military gravity from Iraq to Afghanistan and Pakistan. Seen in this context, it is easier to understand what is happening in Latin America, of which the massive militarization of Haiti is the latest chapter. Haiti is the first step in the operations of the 4th Fleet. Taking the predicted calamities caused by climate change in the near future into account, the operation in Haiti will provide a template for what is to come in this decade.
In South America, the United States Southern Command military installations surround Brazil in the Andean region to the west and south. The powder keg lies in the Colombian-Venezuelan and Colombian-Ecuadorian conflicts, which have the potential to ignite the whole region. The tension generated by the Colombian attack on the encampment of Raul Reyes on Ecuadorian soil has been exacerbated by the de facto occupation of Haiti. Latin America is marching toward an unprecedented increased militarization of international relations which, with the exception of Brazil, it is neither psychologically nor physically prepared to defend itself from.

http://upsidedownworld.org/main/brazil-archives-63/2387-brazil-as-a-key-player

222049

15.6.2010 20:39

RE: jizni amerika pristi cil?

quido2 81.?.?.?

Reakce na 222049

Rád bych vám řekl něco podstatného ke článku, ale netroufám si. Do kuchyně skutečně mocných nevidím. Nebezpečí rozsáhlé války v jižní Americe však existuje a Brazílie si to včas uvědomila.

Zdraví quido

222076

15.6.2010 15:35

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 222045

Nebudu vás pánové Abc a Quido2 o ničem přesvědčovat. Jen si dovolím vám dát k úvaze téma STUPIDITA.

Co to vlastně ta stupidita je? Hodně populárně řečeno. Je to stav, kdy se lidé snaží užívat k řešení nových problémů "staré a osvědčené recepty, návody a postupy". A to i za situace, kdy ty "recepty" očividně nefungují. A ti lidé přesto znovu a znovu zkoušejí ty "staré a osvědčené ..." a nedokáží se jich zříci. A ač se pomocí těch "receptů" stále nedaří, oni lidé nevidí chybu v těch receptech, leč v jakýchsi tajemných nepříznivých okolnostech.

Vy oba se pokoušíte pánové napravit tento "zkažený svět". A snažíte se nás přesvědčit, že jediným správným prostředkem k nápravě je Bible (dle pana Abc) či Védy (dle pana Quida2). JENŽE! Oba tyto skvělé "návody ke správnému životu" vlastní lidstvo už pár tisíc let. A právě s jejich užíváním došlo do stavu, kde dnes je. CO S TÍM? [mrknutí jedním okem]

222053

15.6.2010 16:26

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 222053

Máte velice komplikovaný stroj a nevíte co s ním, jak funguje co vlastně dělá a proč. Dostal jste k němu sice manuál, ale je špatně přeložený z cizího jazyka, mnoha věcem nerozumíte. Ke všemu byl několikrát přepsán lidmi kteří do něj nastrkali věci které tam původně nebyli, neboť chtěli aby ten stroj vykonával jinou funkci než na jakou byl stavěn. Co myslíte, budete na to relativně lépe s takovým manuálem nebo byste raději neměl informace vůbec žádné. Tím chci říct že pokud si návod nepřečtete pozorně a nepřipustíte že jsou tam i někým jiným přidané voloviny, nemůžete vinit původní originální manuál za chyby a ke všemu se domnívat že bez manuálu na tom budete lépe. To je stupidita ve své pravé podobě.

222057

15.6.2010 16:49

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Lin 85.?.?.?

Reakce na 222057

Souhlasím.
Nejen, že manuály jsou popletené, potrhané, neúplné a infikované.
Jedna z hlavním příčin nefunkčnosti stroje je, že jen velice málo lidí doopravdy chápe, k čemu vlastně má sloužit a proč.

222058

15.6.2010 17:40

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 222058

Vy nikdy nezklamete, pane Antiseptiku. [smích] Nic ve zlém. Z čeho pramení Vaše dětinská víra? Víra, že kdosi kdysi dávno už na všechno důležité zázračně přišel? A zapsal to do "chytrých knih"? A od těch "zlatých časů" lidé už jen zapomínali, překladatelé komolili a přepisovači prznili to geniální "dílo"? Proč se ti, kteří ono dílo užili ku svému povznesení a osvícení nepostarali alespoň o jeho zachování? Když už se nepostarali o jeho masové rozšíření?

Vy jste Lin tradičně blíž k jádru problému. Geniální starobylé návody jsou samozřejmě nesmysl. Příčina tkví skutečně v tom, že lidé v drtivé většině NECHÁPOU ... A přitom znalosti a vědomosti k tomu, aby pochopili jsou. Důkazem je ta menšina osvícených, kteří CHÁPOU. Až na ty nejchudší oblasti Země má většina lidí dnes všechny potřebné znalosti "na talíři". V čem je tedy problém? Učit se je příšerná práce. Nač se trápit se spoustou "brožur"? Když k získání toho "jediného správného přesvědčení" stačí přečíst si pár řádek internetových diskuzí. [mrknutí jedním okem]
Mýlím se?

222061

15.6.2010 19:16

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Lin 85.?.?.?

Reakce na 222061

Vojto, zdravím vás. [smích]
Nerada to říkám, ale...mýlíte se. Ty původní "návody" jsou opravdu bezchybné. Jen jim nerozumíme a většinou ani neumíme použít. A staré národy byly ve směru duchovním daleko vyspělejší, než jsme my. Možná i v ve směru "neduchovním", jak se to vezme. Např. na stavbu pyramid (tuším) v Peru byla použita zvláštní technika, kterou neumíme vysvětlit, protože jí nejsme schopní. Kvádry tam do sebe pasují i bez spárování, jako kdyby ten kámen někdo namočil, změkčil a naskládal na sebe jako kostky pudinku. Dokonce i egyptské pyramidy mají stále své záhady, protože ta doprava kamene na "lyžinách" byla již zpochybněná. Ale - kdoví...není to "téma dne". [smích]
Jen ještě takový malý příklad: představte si, že by nastala nějaká katastrofa dneska a zůstalo na světě jen pár lidí, bez svých vymožeností, které zná. Tuším, že by se museli učit i rozdělávat oheň bez sirek. Pokud by lidé museli začínat odznova, pak třeba takové CD - dneska věc běžnou a známou - byste svým dětem nebo vnukům, nemaje žádný přehrávač nebo elektriku, vysvětlit po svém - na co se to používalo. Další generace už by byla odkázaná na vysvětlení od někoho, kdo CD nikdy nepoužíval a neví tedy, jak přesně fungovalo a na jakých zařízeních. Za pět generací by se z CD mohl stát blýskavý kultovní předmět, který kdysi dávno "mluvil a vyluzoval tóny nebo pohyblivé obrazy" - třeba něco jako biblická Archa úmluvy.
Jak byste se tedy mohl postarat o zachování vědomosti o funkci CD?

222069

15.6.2010 19:53

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 222061

Jak správně píšete, až na nejchudší oblasti máme dnes všechny potřebné znalosti na talíři. Například znalosti potřebné k tomu, aby z vrtu v Mexickém zálivu neunikala ropa, která může způsobit nejhorší ekologickou katastrofu v dějinách civilizace. A přesto ona ropa uniká. Tak tomu říkám stupidita já, pane Vojto. Mýlím se, když dovozuji, že ani všechny vaše brožury, znalosti a našprtané vědomosti nás před takovou stupiditou neuchrání?

222072

15.6.2010 18:26

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 222058

Ještě jinak - není to "stroj", co máme konečně pochopit. Jsou to (živé) PRINCIPY, na kterých "to" funguje. A nejsou to jen, a dokonce ani v první řadě, smysly a myšlení, kterými se ony principy poznávají. Už v Toře znamená to, že "muž poznává ženu" něco jiného, než že si o ní něco přečte, případně se na ni bude pouze dívat a přemýšlet o ní. Mezi člověkem a skutečností musí být i jiný, nejen "logický" vztah, aby se poznali. A je to především absence této "vědomosti", co je příčinou vládnoucí jednostranné a omezené stupidity u mnohých.

222063

15.6.2010 18:14

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

quido2 81.?.?.?

Reakce na 222057

Zdravím vás a děkuji za doplnění. Víte, já se řídím myšlenkou, kterou již před časem napsal JANSMITH : Vojta je permanentně vždy mimo. Jistě si vzpomínáte na Benešovy dekrety a Posselta. Kolik lidí se namáhalo najít schůdnou cestu pro budoucnost. Kolik to stálo potu a námahy. Jak když hrách na stěnu hází. To byl výsledek.

Nevidět 6 000 000 milionů zmanipulovaných členů Svědků Jehovy, a deformující zásahy do duchovního odkazu Bible, to je skutečným znakem stupidity. Nemám, co bych k tomu dodal.

222062

15.6.2010 20:43

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 222062

Pokud dovolíte, přátelé, malou vsuvku, tak bych své tehdejší vyjádření upřesnil.


Přesně jsem tehdy napsal (i když, kdo jsem, abych mohl soudit???) že, cituji: "akademik Vojta49, přítel a kamarád není mimo pouze o víkendu, ale jak by řekl klasik: až na malé výjimky, tak nějak neustále..[smích] "

Záměrně jsem tehdy použil větu "až na malé výjimky" a tím uznal, že NĚKTERÉ jeho názory mimo nebudou, stojí podle mne na racionálním základě (je tudíž dobré se nad nimi bez předpojatosti zamyslet) a Vojta absolutní "zatracení" nezaslouží.


Je, jako většina z nás, přesvědčen o své pravdě a chodí sem, aby své názory konfrontoval s ostatními. Jako všichni ostatní diskutující (kteří nejsou demagogy z povolání a nechodí sem dělat z titulu svého "pracovního" zařazení mezilidské vztahy pro MOC a peníze do těch správných kapes horší než je nutno) se zde učí poznávat svět i sebe sama a že je mnohdy mimo, je jen etapa na jeho cestě osobního růstu a odraz poznání. (Akademické vzdělání se nepočítá..[smích])

Lidem jako Vojta (ale i dalším, kteří vidí Svět optikou virtuální reality - byť jsou skálopevně přesvědčeni o opaku a to samé si myslí o svých oponentech) je třeba za jejich účast v debatách poděkovat. Nutí totiž své protějšky nejen neustrnout a tím se vyvíjet, ale také neupadnout do osidel nezvládnutého ega tj. sebedůležitosti a sebelítosti.


Paradoxně zrovna Vojta stylem svých reakcí (pokud jen sofistikovaně nepředstírá) tyto dvě vlastnosti (na rozdíl např. od útočného Josepha) ze své povahy (psaného projevu) odboural a svým způsobem jako lidská bytost pokročil dále, než by se mohlo na první pohled zdát.

A Peace s ním.


jansmith[smích]

222078

15.6.2010 22:09

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

quido2 81.?.?.?

Reakce na 222078

Omlouvám se Vám a panu Vojtovi za špatnou interpretaci. I na tomto příkladu je potvrzeno, jak důležitý je originální text. To platí doslova na 100% pro duchovní nauku. Každá odchylka od originálu, pronesená sebevětší světskou autoritou je zavádějící, matoucí a spekulativní. Veškeré duchovní nauky vytvořené člověkem jsou proto bezcenné.

A to mě právě u pana Vojty vadí, že i když se diskutující opírá o uznávané kapacity, jejichž duševní dědictví je nezpochybnitelné a je velkým přínosem pro budoucnost, tak toto poselství nevidí, a nebo nechce vidět. A také neznám žádnou Vojtovu vědeckou či jinou práci, kterou by obohatil společnost- mohu se však mýlit. A i kdyby něčím významným přispěl, nemá právo ignorovat autority zaváděním diskuse na jinou kolej, jak číní různí demagogové na tomto webu. Uznávám ale, že není placeným demagogem. To ho šlechtí.

Rád bych ještě dodal vaše oblíbené, Peace pro všechny. To ale není možné pro tvrdé srdce přemnohých.

222086

15.6.2010 22:43

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 222086

>Každá odchylka od originálu, pronesená sebevětší světskou autoritou je zavádějící, matoucí a spekulativní.
Otázkou však zůstává, co je vlastně ten originál...cituji:
"Žalm Azafův. Bůh stojí v shromáždění Božím, u prostřed bohů soud čině..."
No, opravdu je to z bible... autoři prostě při sepisování "originálu" nebyli dostatečně pečliví, když vyráběli "judaistický monoteismus"... [mrknutí jedním okem]

222092

16.6.2010 1:53

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

smoke 89.?.?.?

Reakce na 222092

Tak kdyby žádní jiní bohové nebyli, tak by si JHWH nemusel vynucovat autoritu jako to činí v 1. přikázání... [mrknutí jedním okem]

A co třeba reinkarnace? Cituji:
Aj, maličký oheň, kterak veliký les zapálí! Jazyk pak jest oheň a svět nepravosti. Takť jest postaven jazyk mezi oudy našimi, nanečišťující celé tělo, a rozpalující kolo narození našeho, jsa rozněcován od ohně pekelného. (Jk 3,5-6)

222110

16.6.2010 1:05

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 222086

Díky za vlídná slova všem. I za to přímé vyslovení názoru pana Quida2, co mu na mně vadí. Nevidím přínos a poselství starobylých uznávaných kapacit ... Ano, souhlasím. Jsem přesvědčen, ža ona vyzdvihovaná starodávná duševní dědictví jsou pro současného člověka bez významu. A že daleko důležitější než studium Véd (Tóry, Bible, Koránu, ...) je poznání toho, co nám nabízí současná věda. A člověk by měl dle mého soudu umět rozlišit, co je pro něho důležité a co méně.

Pojďme pane Quido2 posuzovat myšlenky, ideologie i činy lidí podle výsledků, které za nimi zůstávají. Védy má lidstvo k dispozici již drahný čas. A výsledky? Dle mně nic moc. Paní Lin tvrdí, že jejich přínos je zatím zanedbatelný proto, že jim nerozumíme či je neumíme správně interpretovat. Vy považuje jejich přínos pro lidstvo za klíčový. Já tvrdím, že existuje množství moderních vědeckých poznatků, proti nimž jsou Védy dětskými říkadly (nic ve zlém). Třeba evoluční biologie. A jsem připraven to dokázat.

Pojďme odpovědět na otázku SMYSLU ŽIVOTA. Vy nám pane Quido2 ukažte, jak na ni odpovídají Védy. Já Vám pak povím, co o ní soudí moderní věda. Zkusíme to? Nechť pak ostatní posoudí, zda jsou pro náš současný život důležitější Védy či věda. [smích]

222108

16.6.2010 3:52

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 222108

Správně Vojto. Věda nám už dávno odpověděla co je smysl života. Jen si vybrat.
Podle vědátorů z finančního oboru jsou to rozhodně peníze.
Podle myslitelů z mozkových center je to nadvláda nad světem.
A podle jednoho známého filmu je to samozřejmě 42.
42 vypadá dost slibně.

222114

16.6.2010 9:21

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

quido2 81.?.?.?

Reakce na 222108

Dobře, budeme posuzovat, cituji vaše slova:
Védy má lidstvo k dispozici již drahný čas. A výsledky? Dle mě nic moc.

Začneme Puránami, to jsou spisy historického charakteru, celkem je to 18 dodatků Véd. Nejvýznamnější Puránou je Šrímad-Bhágavatam, celkem 12 zpěvů. Současní historici považují Purány za několik set let staré. Ve skutečnosti existují od nepaměti, kam žádné historické výpočty světských lidí a spekulativních filozofů nedosahují. Jedním z důkazů, které potvrzují, že historie je zkreslená, je i písemný záznam počátků japonské císařské rodiny. Je to přes 8 000 let. Těch důkazů ve formě artefaktů potvrzujících zcela jinou historii lidstva je celá řada. Materialistické vědní obory musí nejdříve dokázat, že jejich hypotetické teorie jsou skutečnou historií lidstva. Pak bude možná konstruktivní a přínosná vědecká diskuse.

Proč zdegradovala Indie? Indická civilizace, založená na existenci čtyř varen a ášramů, se zkazila tím, že začala záviset na cizincích neboli na těch, kdo se neřídili zásadami varnašrámy. Varnašrámský systém takto nyní zdegeneroval na kastovní systém. Kupř.hinduisté nyní hovoří o 32 kastách.
(varnašráma-dharma je védský společenský systém, založený na existenci čtyř společenských řádů a čtyř duchovních stavů) Tato prastará civilizace exisovala ve zdraví před Kali-yugou, tisíce a tisíce let. V porovnání se současnou civilizací západní hemisféry jsou její přednosti nesrovnatelně větší.

Vědecká obec se postupně zapojuje do procesu poznávání skutečné historie lidstva. Viz druhý světový kongres, pořádaný v Kalkatě v lednu 1997,jehož výsledkem je kniha: THOUGHTS ON SYNTHESIS OF SCIENCE AND RELIGION. Pokud tedy nezmáme skutečnou historii lidstva, pouze spekulujeme. Považovat Védy za dětská říkadla - no, tímto se milý pane Vojta zařazujete do stejné kategorie "MUDRCů", kteří prohlašují Védy za magořinu. K tomu nemám co bych dodal. Evoluční biologie. No prosím, tak předložte svou vědeckou verzi na vznik života. Dokažte to.

Smysl života? Ateisté si obvykle myslí, že tělo je jejich totožnost, a proto vše končí s jeho zánikem. Na základě toho si chtějí co nejvíce užívat hmotného života. Jejich teorie zní: "Dokud si živ, žij v blahobytu. Nedělej si hlavu ze svých takzvaných hříchů všeho druhu. Žebrej, půjčuj si a kraď, a jestli si myslíš, že když kradeš a půjčuješ si, zaplétáš se do hříšných činností, za které budeš muset platit, tak na takovou nesmyslnou myšlenku zapomeň, protože po smrti vše končí. Nikdo není zodpovědný za nic, co během svého života dělá. Toto ateistické pojetí života zabíjí lidskou civilizaci, protože v něm chybí poznání o pokračování věčného života.

222120

16.6.2010 14:05

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 222120

Díky za obsáhlou odpověď, pane Quido2. Zkusím ji poněkud shrnout.

V 1. části se snažíte dokázat, jak jsou Vaše oblíbené staroindické náboženské texty staré. Proč ne. Jen nesmíme zapomínat, že "stáří" <> "zaručená kvalita".

Ve 2. části pěkně dokládáte, že Védy byly a jsou (s prominutím) k ničemu. Nedokázaly totiž ochránit své věřící od cizích vlivů i přes to, že údajně
> Tato prastará civilizace exisovala ve zdraví před Kali-yugou, tisíce a tisíce let.

3. to nejdůležitější. Poprosil jsem Vás o Váš názor na smysl života. Věřil jsem, že Vám tím dám příležitost blýsknout se brilantní odpovědí, založenou na starodávných védských moudrostech. Jenže Vy jste se na žádný vlastní názor nezmohl. Védy Vám zřejmě s jeho formulací nepomohly. Namísto toho jste provedl kritiku mého, dosud nevysloveného (možná ateistického?) názoru. Není to poněkud málo a trochu předčasné? [smích]

Dobrá, otázka smyslu života je na Védy zřejmě příliš obtížná. Nabídnu tedy jiné otázky.

Po čem lidé nade vše touží a proč?

Jak vysvětlíte dítěti na základě Véd, co je to láska (jako vztah, ne jen sex)?

Jak je to s rovností mužů a žen? Jsou si spíše rovni či naopak? A proč?

Zkuste to prosím znovu se smyslem života nebo si vyberte libovolnou jinou otázku a dokažte nám svou odpovědí na ni, k čemu jsou dobré Védy. Zatím jste mě o jejich přínosu pro současný život ani málo nepřesvědčil. [smích]

PS. Až do sobotního večera nebudu mít přístup k internetu. Je tedy dost času.

222137

16.6.2010 21:04

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

quido2 81.?.?.?

Reakce na 222137

Nepřihlásil jsem se, nevím zda se to objeví. Tedy:
Tvrdíte, že Védy jsou k ničemu. To sdělte vědecké obci, která Védy dlouhodobě studuje.

ad2)Váš názor,že prastará civilizace nedokázala ubránit své věřící od cizích vlivů je mírně řečeno- nevědomost. Prastaré civilizace existovaly statisíce let v harmonii. Naše současná západní civilizace pokrývá nepatrný zlomek několika tisíc let, a nevíme, jak nakonec dopadne. Jásáte předčasně.

Védy popisují historii nejen této Země,ale celou vesmírnou situaci. Jedná se o miliony let. Čas se ve Vedách dělí na věky(yugy).Je to neustálý koloběh čtyř yug: Sattya-yuga 1 728 000 let, Tréta-yuga 1 296 000 let, Dvápara-yuga 864 000 let a Kali-yuga 432 000 let. My žijeme v Kali-yuze, věku válek a hádek.

Tvrzení,že před 40 000 lety neexistoval na této planetě člověk moudrý je nepodložená hypotéza. Materialističtí vědci dokáží odhalit přírodní zákony, ale nedokáží zjistit, kdo je stvořil. Védy také podrobně popisují vesmírnou situaci. Je zde také řečeno, že vesmír se zvětšuje. Moderní vědci nejsou schopni poznat ani vnitřní prostor vesmíru, natož pak prostor, který vesmír obklopuje.

ad3)Smysl života. Poslyšte pane Vojto, to ví každý začátečník studující Védy. Jedná se o duchovní růst, který by měl skončit seberealizací. Vysvětlení tohoto pojmu by zabralo několik stránek a vy jako správný materialista byste tuto vědu stejně nepochopil.

ad4)Další vaše otázky směřujte na novinky a bulvár. Já vám ocituji úryvek z příspěvku ke článku Dopis muslimům od Radovana Karadžiče, kde pan ji 90? píše: Zvláštní ale je,pominu-li šílence eugenika Freuda a jeho dceru, která potom dílo na "převýchovu" dotáhla do smrtelných konců-viz sebevražda jednoho z jí "převychovávaných" dětí, které jí půjčila americká umělkyně a hrozný osud ostatních.... Je to poučné dočtěte si to.

ad5)Nesplnil jste svůj slib, že vysvětlíte vznik života. Předpokládám, že jako správný materialista budete vycházet z materie protoplazmy. Zatím se tyto výzkumy pohybují na bázi hypotéz. Pokud uspějete budete velmi slavný.

Já osobně se s vámi tímto loučím a na vaše dotazy nebudu odpovídat. A jak říká jansmith

Peace s vámi

222164

16.6.2010 21:16

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

steve 174.?.?.?

Reakce na 222164

Quido2,, .. moudre rozhodnuti po "vedsku", .. neodpovidat - [mrknutí jedním okem]

222167

16.6.2010 21:26

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

quido2 81.?.?.?

Reakce na 222167

Sem mírně nasrán, neboť mi blbnul internet a musel jsem to psát dvakrát. Jakoby ten Vojta byl zakletej. Ale nakonec se to podařilo. Víte co mě ale vždy velmi zarazí, ten jejich nebetyčně nadutý a tupý slovník, který považují za debatu.

No Peace s nimi a děkuju vám.

Zdraví Quido

222169

16.6.2010 21:46

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

steve 174.?.?.?

Reakce na 222169

.. nebetyčně nadutý a tupý slovník - [chechtot] ..
.. ale oni jsou vsude stejni !! Budete ve stredni Asii nebo v Australii, zapadni Kanade nebo Kalifornii .., behem minuty vite, z ktereho krovi se to vyrojilo .. - vulgarismus, arogance a nasili je nosnou konstrukci jejich "existence" ( timto nemyslim Vojtu konkretne ) ...
.. Nenechte se vyvest z rovnovahy - ani v nejmensim nestoji za to ...
.. mnohem dulezitejsi je napriklad to, ze mi ta "beruska" uz podruhe leze do hrnku s kafem ... [mrknutí jedním okem]

222172

16.6.2010 22:09

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 222167

Měl jsem v úmyslu se zase na čas vytratit, ale protože jsem pro férový přístup a minule jsem upřesňoval záležitost, která se týkala Vojty, tak nyní musím postupovat stejně i v případě Quida2.

Podle mne odpověděl Vojtovi dostatečně a ani celkově s informacemi neskrblil. Navíc se na rozdíl od některých diskutujících neuchyluje ke klouzání po povrchu, sofi podobenstvím apod. a naopak diskutuje na rovinu, a tak se mi tentokrát stevova ironie zdá poněkud shalom...[smích]


Každopádně akademik Vojta49 se omluvil, že bude do soboty mimo a tak si pár dní počkejme, co dalšího do debaty o "smyslu života" po svém návratu přidá.

A aby měl více materiálu k zamyšlení, tak mu sem zkopíruji fragment z jedné knihy a jsem zvědav, jestli se na Zvědavci najde někdo, kdo pozná autora.


....Když staří vidoucí řekli, že důvodem bytí je zvětšování vědomí, nebyla to věc víry nebo dedukce. Oni to viděli....


jansmith[smích]

222182

19.6.2010 23:09

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 222164

Védy i další náboženské texty jsou nepochybně vzácnými doklady starých lidských kultur. Klíčová tajemství života v nich hledaly už zástupy badatelů. Mnozí zasvětili jejich studiu celý život. Marně. Nic, co by pomohlo zásadně změnit život lidstva v nich bohužel nenašli. Vy ano? Lidé, kteří jsou schopni a ochotni studovat něco víc, než (profesně) musí, jsou vzácní, pane Quido2. Vy k nim nejspíš patříte. A je-li cokoliv vzácné, nemělo by se tím plýtvat.

Svými otázkami jsem se Vás pokusil přimět k zamyšlení. Zda kromě Véd neexistují i jiné prameny vědění. Kdybych si Vás a Vaší schopnosti nevážil, neudělal bych to. Nemarnil bych Váš ani svůj čas touto diskuzí. Přijměte prosím toto mé vysvětlení zároveň jako omluvu. [smích]

K otázce smyslu života. Věda soudí, že všechny známé formy organismů slouží jen jako "dopravní prostředky". Tyto dopravní prostředky (dále jen DP) si staví jejich tvůrci. Staví si je proto, aby jim tyto DP posloužily na cestě do budoucnosti. A k případnému dalšímu zdokonalení svých tvůrců. Ti tvůrci DP kupodivu nemyslí, neplánují, nevidí, neslyší a ani nic necítí. Nedokážou se dokonce ani samostatně pohybovat. Ovšem pozor! Jsou nesmrtelní.

Krom nesmrtelnosti mají jen několik jednoduchých vlastností. Umějí uchovávat informaci a replikovat sebe sama. Proto se jim také někdy říká replikátory či geny. A umějí ještě jednu věc. Skvěle syntetizují aminokyseliny. Ovšem to je velmi pomalý a choulostivý proces. V konkurenci druhů je potřeba zvládnout obranu, útěk, ... A to sám replikátor neumí. Proto si každý replikátor (či celé kolonie sdružených replikátorů) staví své DP.

Jak vznikl první replikátor zatím nikdo neví. Brzo už se to dozvíme. Nejspíše se na počátku éry života množily replikátory bez vnějších obalů, tedy bez jakýchkoli DP. V rostoucí konkurenci se však začalo dařit víc těm, které uplatnily svou schopnost syntetizovat aminokyseliny a začaly si z nich tvořit ochranné obaly. Tedy první formy DP.

Zrychlíme. Replikátory se umějí jen množit. V soutěži vždy uspěly ty, jejichž DP byl účelnější, než DP konkurenční. Lepší obal, krunýř, svaly, oči, ..., mozek. Prostě dokonalejší orgány, vlastnosti, schopnosti. Umožňující množit se rychleji, než hynout. Evoluce je jen stálé hromadění účelných vlastností organismů.

Tedy. Žít znamená, být schopen množit se rychleji, než jedinec hyne. To je základní smysl (nebo chcete-li účel či poslání) života, pane Quido2. Vše ostatní je tomuto přírodnímu imperativu podřízeno. Jestliže jej jakýkoliv organismus (rozsivka, streptokok, václavka obecná, hlenka, pisivka, borovice, moroň či člověk) nebude respektovat, jednoduše vyhyne. I kdyby duchovně vyrostl až do ...

Překvapení na závěr. Který z výše uvedených organismů dorůstá největších rozměrů?

222379

Příspěvků: 179

07.06. 00:29 Grrepoliz  Bilderbergové jsou větví světového Židovstva
07.06. 16:31 janko  Řízení světa
07.06. 22:17 Střelec  RE: Řízení světa
07.06. 23:15 janko  RE: Řízení světa
08.06. 14:40 Vojta49  RE: Řízení světa
09.06. 13:55 Rene Bartosek  RE: Řízení světa
09.06. 17:45 Antiseptik  RE: Řízení světa a voda
10.06. 20:42 jjjjjjjjjjjjj  RE: Řízení světa a voda
11.06. 20:47 targett  RE: Řízení světa a voda
09.06. 16:27 Střelec  RE: Řízení světa
09.06. 18:46 janko  RE: Řízení světa
09.06. 19:37 Střelec  RE: Řízení světa
07.06. 23:18 Biikupp  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
08.06. 01:03 janko  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
08.06. 08:58 kolokol  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
08.06. 14:08 Biikupp  RE: Řízení světa-JDE O ZOTROČENÍ
08.06. 10:29 MedaBeda  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
08.06. 19:27 Biikupp  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 05:24 MedaBeda  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 13:34 Biikupp  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 16:52 MedaBeda  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 20:34 Biikupp  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 21:02 MedaBeda  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 22:19 Biikupp  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 22:36 MedaBeda  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 22:51 Biikupp  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 01:13 steve  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 22:14  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 22:39 MedaBeda  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 23:15 steve  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 10:21 jansmith1984  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
11.06. 21:42 targett  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
09.06. 23:30  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 00:01 steve  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 00:23  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 10:49 janko  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 13:34 hestroy  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 21:42 janko  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
11.06. 00:11  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
11.06. 02:29 janko  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
11.06. 14:31  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 00:42 steve  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 00:05 steve  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 09:14 mtk  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 17:31 prochazejici  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 18:28 HHBB  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 18:53 prochazejici  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
10.06. 19:12 HHBB  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
11.06. 16:02  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
11.06. 17:47 Vladimír Stwora  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
11.06. 18:35 prochazejici  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
11.06. 22:12 targett  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
11.06. 21:35 targett  RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců
08.06. 10:31 MedaBeda  pokr.
09.06. 08:11 kolokol  RE: pokr.
09.06. 16:43 MedaBeda  RE: pokr.
09.06. 22:28 Biikupp  RE: pokr.
10.06. 09:54 mtk  RE: pokr.
09.06. 22:38 Střelec  RE: pokr.
09.06. 23:14 MedaBeda  RE: pokr.
10.06. 11:41 Střelec  RE: pokr.
10.06. 17:36 janko  RE: pokr.
10.06. 17:52 Anonymus  RE: pokr.
10.06. 22:02 janko  RE: pokr.
10.06. 22:31 Anonymus  RE: pokr.
10.06. 00:04  RE: pokr.
10.06. 08:03 MedaBeda  RE: pokr.
10.06. 09:49 janko  RE: pokr.
10.06. 23:24  RE: pokr.
10.06. 09:37 janko  RE: pokr.
10.06. 22:03  RE: pokr.
11.06. 02:00 janko  RE: pokr.
11.06. 02:24 Anonymus  RE: pokr.
11.06. 02:41 janko  RE: pokr.
11.06. 02:51 Anonymus  RE: pokr.
11.06. 08:45 janko  RE: pokr.
11.06. 08:53 Anonymus  RE: pokr.
10.06. 09:48 mtk  RE: pokr.
10.06. 11:55 jansmith1984  RE: pokr.
10.06. 14:02 HHBB  RE: pokr.
10.06. 16:31 Lin  RE: pokr.
10.06. 17:07 HHBB  RE: pokr.
10.06. 17:24 Anonymus  RE: pokr.
10.06. 17:47 janko  RE: pokr.
10.06. 21:35  RE: pokr.
10.06. 22:18  RE: pokr.
10.06. 23:24 jansmith1984  RE: pokr.
11.06. 09:00 HHBB  RE: pokr.
11.06. 19:29 quido2  RE: pokr.
11.06. 20:11  RE: pokr.
11.06. 20:44 Lin  RE: pokr.
12.06. 10:42 quido2  RE: pokr.
12.06. 23:33 Lin  RE: pokr.
13.06. 09:11 janko  RE: pokr.
13.06. 12:31 quido2  RE: pokr.
13.06. 13:19  RE: pokr.
13.06. 17:32 quido2  RE: pokr.
13.06. 18:59 HHBB  RE: pokr.
13.06. 17:59 smoke  RE: pokr.
13.06. 19:56 quido2  RE: pokr.
14.06. 22:48 mtk  RE: pokr.
10.06. 13:53 hestroy  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
10.06. 18:50 steve  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
10.06. 19:18 HHBB  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
10.06. 20:43 steve  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
10.06. 21:05 HHBB  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 12:52 mtk  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
10.06. 20:24 Biikupp  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
10.06. 22:56 HHBB  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
10.06. 23:54 Biikupp  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 06:43 HHBB  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 11:57 iluutnh  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 14:43 HHBB  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 15:42 Biikupp  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 16:06 HHBB  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 16:30 Lin  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 17:10  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 19:48 Lin  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 20:31  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 17:25  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 18:26 f-čelař  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 20:07  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 22:06 HHBB  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
12.06. 07:34  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
12.06. 11:59  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
12.06. 21:12 steve  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
14.06. 23:01 mtk  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
12.06. 12:16 HHBB  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
12.06. 14:01  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
13.06. 16:56 smoke  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
13.06. 21:23 HHBB  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
16.06. 22:13 mtk  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
15.06. 16:17  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
12.06. 13:17 quido2  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 22:00 steve  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga
11.06. 12:36 Biikupp  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
11.06. 17:37 MedaBeda  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
11.06. 17:51 Vladimír Stwora  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
11.06. 18:58  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
15.06. 20:10 janko  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
15.06. 20:29 steve  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
15.06. 20:45 janko  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
15.06. 20:56 steve  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
11.06. 20:24 Biikupp  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
12.06. 00:42  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
15.06. 20:49 Kropáč  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
15.06. 22:20 HHBB  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
15.06. 23:17  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
16.06. 07:08 Kropáč  RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové
08.06. 03:06  Bilderbergové by byli pěkní ubožáci
15.06. 00:27  RE: Bilderbergové by byli pěkní ubožáci
14.06. 16:54 abc  Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 10:54 quido2  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 11:06 quido2  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 13:54  Jižní Amerika příští cíl?:
15.06. 13:59  jizni amerika pristi cil?
15.06. 20:39 quido2  RE: jizni amerika pristi cil?
15.06. 15:35 Vojta49  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 16:26 Antiseptik  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 16:49 Lin  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 17:40 Vojta49  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 19:16 Lin  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 19:53  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 18:26  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 18:14 quido2  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 20:43 jansmith1984  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 22:09 quido2  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
15.06. 22:43 HHBB  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
16.06. 01:53 smoke  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
16.06. 01:05 Vojta49  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
16.06. 03:52 Antiseptik  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
16.06. 09:21 quido2  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
16.06. 14:05 Vojta49  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
16.06. 21:04 quido2  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
16.06. 21:16 steve  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
16.06. 21:26 quido2  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
16.06. 21:46 steve  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
16.06. 22:09 jansmith1984  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami
19.06. 23:09 Vojta49  RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 3

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 086