Diskuze k článku

Jsem extrémista

Příspěvků 71

3.9.2009 4:28

Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

kozoroh 61.?.?.?

Ano,je to tak,lide za celata leta,roku a cela staleti, tisicileti, nemaji narok na svobodu slova,doposavad za cela tisicileti nebyl rezim,vlada, ktera by tolerovala opozici ve jmenu pravdy a tim, svobody projevu.Bohuzel,citovat bibli, se mi zda, byt spatnym prikladem, nebot kolik krve vyteklo ve jmenu boha vsemohouciho a koho Vatikan nechal upalit,uvarit a nebo milosrdne popravit ve jmenu "Bozi" spravedlnosti,kolik vedcu zaplatilo svym zivotem ,za vyklad jez nebyl v souladu s politikou svate cirkve. pokud si vezmem priklad ze stredoveku,ktery neni nic moc rozdilny k dnesnim dnum,inkvisici mame,tak kral mel na poznani pravdy dvorniho saska, sasek mu rekl pravdu a dostal kopanec,nebot ,tak se za pravdu doposavad plati a je jedno jaky rezim zrovna vladne. Bible sama o sobe je dukaz krvavych obratu, staci jen spocitat,kolik vrazd a kolik valek je tam citovano a dojdete ,ze to je jedna z nejkrvavejsich knih sveta.Realisticky,co svet svetem bude,tak, nasili bude vladnout lidu, jako nutnost tech ,kteri se povazuji za nase soudce a na vic, nasili roste a stale je vetsi a vetsi, nez by se ocekavalo, ze bude naopak se zmensovat. Tak,jak roste touha po mamonu, nadvlade nad svetem, tak pribyva nasili a je uz jedno,jestli predem odsouzenemu se rika extrimista,rebel a nebo fanatik, proste , lide cekaji cele generace na zmenu, ti dole, ti nahore si zadnou zmenu k lepsimu nepripousteji,spise naopak, utahuji remen a upevnuji svoji moc nad lismi i s tim ,ze se osparvedlni,ze jsou k tomu vyvoleni, nebot, dnes se vsude valci ve jmenu nejakeho boha, copak nejde americky vojak s "felkuratem" do pole, co rabbinu zehna svym okupacnim jednotkam v Palestine k zabijeni domorodych obyvatel.
V druhe svetove valce evangelicky knez "zehnal" letadlu startujiciho na svrzeni atomove pumy na Hirosimu, stredem "terce" byla katolicka mise,jen,tak pro zajimavost.
Proto sledujme Vami napsane body,co by svet mel delat, budme trpelivy, jako nasi predkove,kteri trpelive cekali,az jim doba jejich zivota vyprsela, ja si zatim prectu prohlaseni israelskeho generala jez rekl ,ze at krestansky svet chce a nebo ne,tak stejne treti svetove valce se nevyhne, to je mnohem realnejsi a to jeste za svuj zivot stacim stihnout, ten Vas program je na dlouhe lokte a nas zivot, pritom, tak kratky a ONI pracuji na tom,aby byl jeste kratsi.
President Bush, rovnez zduraznil,ze jeho akt proti Iraku je bozim vnuknutim, jako mnoho jinych pred nim se zadusovali,ze oni jsou cisti ve svych zkutcich, ale Buh jim rekl, co maji delat, dokonce i tak zvani zide sveho casu u svetskeho soudu pripravili obzalobu na boha v nekolika billionech dolaru odskodneni,ze je neochranil v dobe druhe svetove valky.
Oprostme se od Boha a sudme nase spatne vskutky samy sebou a nevymlouvejme se na nic jineho,co si udelame,to mame,zadna druha mocnost,zde nema vliv!!!

199425

3.9.2009 6:53

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

Šmírák 88.?.?.?

Reakce na 199425

Vážený Kozorohu,
pakliže nás zde oblažujete historickými exkurzy a hodnoceními,
dovoluji si Vám toliko připomenout,
že v církevních dějinách nerozhodoval "Vatikán" nýbrž spíše "Laterán", pokud Vám to něco říká.

Následně ať čténář posoudí kavlitu článku sám.

199430

3.9.2009 17:27

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 199430

>že v církevních dějinách nerozhodoval "Vatikán" nýbrž
>spíše "Laterán", pokud Vám to něco říká.

Tak např. mě to neříká vůbec nic - nejsem katolík. Podle Wikipedie : Laterán je názov časti Ríma, v ktorej je od čias Koštantína Veľkého oficiálne sídlo pápežov.
Pokud se mluví v běžné řeči o rozhodování Vatikánu, má se tím na mysli rozhodování papeže. Smysl té odborné připomínky mi proto uniká.
Jinak v podstatě souhlasím s připomínkami, které níže uvádí mkadlec.

Samozřejmě by mě zajímalo, jak podle autora článku p. Michala Kretschmera u nás naložit s katolíky, kterých je ze všech občanů jen necelých 27%. Zda-li by měli být vypráskáni bičem za hranice republiky? - asi by se to okolním státům moc nelíbilo. Nebo zda ve internovat do nějakých převýchovných koncentračních táborů? S kostely bychom si jistě nějak poradili - část by se mohla ponechat na vybírání vstupného od cizinců a větší část přebudovat na skladiště pro zahraniční firmy.
Předpokládám, že autor neměl na myslí, když psal o nepovolování menšinových náboženství, že by příslušníci takových církví měli být státní mocí přinucováni k přijetí nějakého humánějšího náboženství - třeba hinduismu nebo buddhismu.

Jinak naprosto nechápu úvahu o dnešních židech jako o našich starších bratrech. Proč starší? Pokud snad měl autor na mysli, že příslušníci círtkví vycházejících ze stejných starých základů - tedy židé, křesťané a muslimové - by měli být považováni mezi sebou za bratry, tak současná praxe židovského poměru k muslimům takovéto bratrství jednoznačně vylučuje. Nanejvýš by šlo uznat, že křesťané jsou nemyslící slouhové židů - bratři však v žádném případě.

Státnímu trestání sodomitů také moc nerozumím, protože náš právní řád řádné sodomity nedefinuje.

A tvrzení, že monarchie je lepší než demokracie - to mě přivádí k slzám - k slzám smíchu. Taková hovadina se hned tak někde neslyší. To se autor mohl již přímo přimlouvat za obnovu ortientální despocie s osvíceným Tupohlávkem nebo socdem.Jyrkou. Možná autorovi křivdím, možná měl na mysli bývalého zeleného černokněžníka z Rakous (dnes TOP 09). Ten, když v parlamentu spal, tak vypadal i celkem sympaticky.

Omezení imigrace asiatů a afričanů do Evropy - to asi budeme muset nechat na bývalých koloniálních metropolích, kolik bývalých otroků si u sebe ponechají. Jinak pokud se asiaté - zvláště ti blízkovýchodní, rozhodnout odejít do své údajné nové domoviny, samozřejmě bránit jim v tom nebudu. Správné by však bylo, aby se tam chovali jako trpění hosté, nikoliv jako krutí asijští dobyvatelé.

O Božích právech také nic nevím, jen se domnívám, že s lidskými toho moc společného mít asi nebudou.

199483

3.9.2009 17:58

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 199483

...možná byste měl monarchii vzít na milost . je to vlastně jen taková "větší firma". A firma, která má pyramidovou strukturu, ta obvykle prosperuje líp než ta, kde se minoritní a majoritní vlastníci hádají o směr vývoje...

199486

3.9.2009 19:29

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199486

[mrknutí jedním okem]

Janku, můžeme si přiblížit tyto státy. Prosperují, nebo ne? Osobně bych řekl, že dost a dost. Karel to doufám pochopí.

Evropské monarchie

A když se podíváme do Asie, máme tu Japonsko, Bahrajn, Brunej, Jordánsko, Kuvajt, Malajsii, Omán, Katar, Saúdskou Arábii, Spojené arabské emiráty...

199493

3.9.2009 20:31

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 199493

Ale pánové, přece si tu nebudeme chtít nalhávat, že Britské království, Španělské království, Belgie, Dánsko, Nizozemí, Švédsko aj. jsou skutečnými monarchiemi. To jsou přece (kromě období Španělské Francovy diktatury) tradiční demokratické státy.
Monarchie jsou to pouze formální, že si udržují krále z historické tradice. Tamní králové (a královny) nemají prakticky žádnou moc. Pouze reprezentují stát při nějakém svátku. To i náš prezident má pravomoce podstatně větší i když říká, že podle ústavy nemá žádné, než tamní králové. Podobné je to i v demokratickém Japonsku.

Naopak správný příklad monarchie je Saudská Arábie a další arabské emíráty, kde moc krále není ničím omezována, jen americkými penězi.

A pokud chceme mluvit o prosperitě, tak můžeme začít prosperitou Britského království. To se sune ke dnu skoro stejnou rychlostí, jako USA.

Jinak samozřejmě nikomu neberu, aby obdivoval třeba Saudskoarabské trestní právo a ukládané tresty - veřejné bičování, useknutí končetiny, veřejná poprava, ukamenování, pouze by se mi příčilo, kdyby někdo tyto zvyklosti chtěl zavádět v ČR.

Saudská Arábie, Emíráty a okolní státy mají i další zvláštnosti proti Evropským státům, a to, že práva a nároky tam mají jen občané toho státu, nikoliv lidé, kteří tam jezdí třeba z Pakistánu za prací. A občanství se tam neuděluje na potkání, jako u nás, ale kdo se tam nenarodil tamnímnu občanu, nemá šanci občanství získat. S občanstvím jsou tam spojeny dost značné materiální požitky, o které se přece občané nebudou dělit s přistěhovalci.

199500

3.9.2009 21:26

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 199500

a jsi si opravdu jistý, že úpadek Británie není součástí většího plánu?
V šachové partii, která se v této době hraje, je občas vhodné "ztratit královnu"......
(stačí si uvědomit, kdo si Británii koupil po bitvě u Waterloo...)

A z toho, co píšeš, vypadá, že by ti asi nevadilo být narozený v zemi, kde se přistěhovalcům určí limity a domácím prebendy.
Ono má všechno svoje por i svoje proti.
Jen tvrdím, že "firma" - tahle planeta- musí mít jinak rozvrstvené dělení práv a pravomocí.
A těším se na dobu, kdy začnou platit za svoje činy ti, kdo nám tu sejou tolik špíny.

199503

4.9.2009 11:38

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 199503

>a jsi si opravdu jistý, že úpadek Británie není součástí
>většího plánu?

Předně musím zdůraznit Janko, že na ty duchy, kterými tady dost často operuješ, zásadně nevěřím. Ale nemám v úmyslu ti je tady vyvracet. Tedy nevěřím ani na nějaký jejich plán. Spokojím se s mnohem jednodušším vysvětlením. Úpadek Británie je v naprostém souladu s vývojem kterékoliv "velmoci" kdykoliv v minulosti - rozvoj, dekadence a úpadek, zánik. Skutečnost, že hlavním činitelem úpadku Británie jsou USA, je shoda okolností. Každý úpadek je něčím nějak způsobený, nějakými vnitřními a nějakými vnějšími příčinami.

>
>A z toho, co píšeš, vypadá, že by ti asi nevadilo být
>narozený v zemi, kde se přistěhovalcům určí limity a
>domácím prebendy.
Cizinci mi nijak nevadí, naopak jsou pro evropské státy dost značným přínosem. Ono jich v Evropě zase tak moc není, jak se nám někteří poťouchlí podněcovatelé neonacistů snaží vsugerovat.
http://www.czso.cz/csu/cizinci.nsf/tab/8E0042E3D0 Unás nějaká 3% - z toho polovina Ukrajinci, v Nizozemí 4%, ve Francii a v Německu 6%.
O tom, že by cizinci třeba v Lucembursku - přes 40%, ve Švýcarsku - přes 20% - způsobovali nějaké nepříjemnosti, jsem dosud neslyšel. Proto ta varování sionistických tlampačů o muslimském nebezpečí je třeba brát jen tak se shovívavým úsměvem nad tím, jak a v jakých směrech se sionisté angažují.
To, že jsem se trochu rozepsal v poměrech v arabských monarchiích, není proto, že bych tamní poměry obdivoval, ale naopak proto, že ty nám ty tyranské středověké monarchie dáváš za vzor.


>Ono má všechno svoje por i svoje proti.
>Jen tvrdím, že "firma" - tahle planeta- musí mít jinak
>rozvrstvené dělení práv a pravomocí.

Jo, s tím naprosto souhlasím. Jen to lepší uspořádání si představujeme každý po svém.

199539

6.9.2009 1:11

RE: Tak si něco poslechněte o kriminalitě přistěhovalců

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 199539

ve Švycu, pochopitelně že loutkáři s něčím takovým nezamoří masmédia, pro ty bude vždy imigrace bez problémů a všichni na ní vyděláme úžasné sumy, díky ní také "nevymřeme" - což je už úplný výsměch selskému rozumu a logice ...
A malé země s daňovými specifiky, jako je Lucembursko a Lichtenštejnsko, nejsou nejlepšími doklady blahodárnosti zamoření země cizáky ...

199640

3.9.2009 21:47

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 199500

S tím se dá souhlasit, ale je tu ale, které však nesouvisí příliš s vláknem, ale souvisí s podstatou věci.
Tyto loutky hrají na povrchu demokratické divadlo omezených loutek ve svých zemích. Jenže v pozadí je skrytá globální síť, kde těchto několik rodin hraje naprosto klíčovou roli. Je tu obrovská tradice výkonu moci, které i kdyby se chtěli vzdát, tak nemohou, neboť jsou již sami rukojmími v tomto neviditelném systému.
Jejich úřady byly formálně zrušeny, což byl jenom akt zneviditelnění. Stále se scházejí a stále udržují a upevňují svou hierarchii. Jejich hlavy se sdružují v řádech, které koordinují jejich výkon moci. Členy těchto řádů najdeme v klíčových kontrolních funkcích tajných služeb, průmyslových a vojenských konglomerátů, rozhodujících bank a samozřejmě i dalších světových institucí. Hru na demokracii nechávají jiným. Tyto řády kontrolují rozhodující média a školství.
Odkud vyvěrá jejich moc? Toho se právě dotýká celkem zásadně i článek. Ve vrcholných a uzavřených kruzích řádů jsou propojeny s vysoce postaveným klérem, který je skutečným nositelem moci. Jak? Ovládáním vědomí v celé šíři. Od prosté propagandy, vzdělávacích a informačních systémů, až po manipulaci myšlenkovými a náboženskými proudy, které z rozhodující většiny kontrolují. Jejich úsilí je nadčasové a netroškaří. Ostatně jejich vliv je silně patrný i z dikce diskutovaného článku.
(Jejich bývalí židovští pokladníci jsou i jejich dnešní správci kasiček, tedy bank)

199505

4.9.2009 11:44

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 199505

...přesně napsáno. díky.
pro popis návazností na světy minulé a budoucí zatím nedozrála doba, ale ta propojenost tu je, souvisí s tím, co nám neřekli o fungování toho, čemu říkáme čas.
Žijeme v informačním podsvětí, film "Sexmise" tuto skutečnost popsal už před mnoha lety. Jen pomocí jiného příběhu.

199540

3.9.2009 22:41

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

Dale Coper 86.?.?.?

Reakce na 199493

K těm evropským monarchiím bych nic nedodával. V podstatě to už správně napsal Karel z Čech. Japonsko bych ze SA a SAE nesrovnával. Japonsko je normální západní demokracie jako UK s císařem (jinak tomu bylo před Hirošimou tehdy to ale zrovna dvakrát prosperující a bohatá země nebyla) Saudská Arábie, SAE a Bahrajn za svoji relativní prosperitu vděčí jedné věci nemusím snad psát jaké. Kdyby jí nebylo žijí tam dodnes ve stanech někde v poušti.

199507

3.9.2009 19:10

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

Brixenský vězeň brixenskyvezen (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 199483

Ja myslím, že autorovi nešlo ani tak o zamyšlení nad jednotlivými názory, ale o zamyšlení nad tím, že má právo je zastávat, dělá to a nemá z toho výčitky..

199491

3.9.2009 20:10

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

Šmírák 88.?.?.?

Reakce na 199483

Vážený Karle z Čech,
celá pointa je v tom,
že pokud někdo, v tomto případě Kozoroh,
si dovoluje hodnotit historické události, musí se tímto faktem eminentně orientovat i v historických elementech.
A mezi takové patří i tehdejší sídlo římského patriarchy v dobovém kontextu.
Pakliže tohoto subtilního rozlíšení není schopen, ať se raději zdrží komentářů generálních.
Toť vše.

199497

4.9.2009 11:06

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 199483

.....A tvrzení, že monarchie je lepší než demokracie - to mě
>přivádí k slzám - k slzám smíchu.

Já jsem to spíše pochopil jinak, než Vy. Nepředpokládám, že myslel autor článku na vrcholu státní moci nějakého krále s hermelínem. Snad myslel zodpovědnost jednoho člověka za vedení státu, pak by mi to dávalo smysl. Schopného, charizmatického a oddaného člověka, který bude mít moc a velkou zodpovědnost pře národem. Tak by se to líbilo i mně.
Michal

199536

5.9.2009 1:25

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

udo udo321123zavinac azet bodka sk 89.?.?.?

Reakce na 199483

Myslim, ze v tom ma autor clanku minimalne tak trochu chaos. Obhajitelny vyrok strieda neobhajitelny. Aspon podla mojho nazoru. Nech si aspon ujasni zakladne veci a potom nech sa sam seba a potom ostatnych spyta, ci je extremistom.

199593

4.9.2009 9:46

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

E.T. 85.?.?.?

Reakce na 199425

hmm...hmmm....hmmm...abyste se z té nenávisti proti Bohu, církvi, katolíkům, bibli, atd...nepos*ral....náhodou.... [mrknutí jedním okem] kozorohu!!!

199532

3.9.2009 7:54

Náboženství?

Fuky 85.?.?.?

náboženství je jen výmluva, záminka nebo vysvětlení (čehokoliv co budete chtít) lidé ke všemu potřebují odpověď a náboženství je skvělou příležitostí jak odpovědět. Nic jiného v tom nevidím a pokud vím tak je opět většina náboženství založená na strachu stejně jako celý tenhle "systém" ve kterém žijeme - úkolem náboženství je oslovit ty, které neoslovila jiná ideologie ale i přesto je cíl stejný - ovládat naše duše.

199432

3.9.2009 9:12

?

Host 193.?.?.?

Není intolerance minoritně zastoupených náboženství stejným projevem extremismu, jako segregace těch, jenž se jeví jako názorově nevyhovující?

A když už je politicky nekorektní přiznávat charakteristiky rasové odlišnosti, proč se stejně nepřistupuje i k odlišnosti fyzické? Proč neexistuje sankce za diskriminaci, např. v závislosti na atraktivitě zevnějšku, ale za barvu zevnějšku ano?

199436

3.9.2009 9:57

Dovolim si ...

mkadlec 62.?.?.?

zapolemizovat s nekterymi vasimi nazory a to i presto, ze jste psal ze vam o takovou polemiku nejde.

Nebudu se vyjadrovat k citatum z Bible, jen poznamenam ze jim pripisuju stejnou hodnotu jako citatum z Koranu, Bhagavadgity, Marxova Kapitalu, Tao-te-ting, a jinych podobnysh spisku.

– Trest smrti za vraždu a některé další zločiny je dovolen.
z meho pohledu trest smrti neni trestem, protoze jaksi postrada ten potencial napravneho efektu. cili je to spise eliminace nepohodlne osoby

– Monarchie sama o sobě je lepší způsob vlády než demokracie.
tady bych si dovolil souhlasit. obcan ma pocit ze ten kdo mu vladne ma >>osobni<< zodpovednost a monarcha je li "osviceny" by mohl mit tento pocit zodpovednosti take.

– Stát nemá schvalovat svazky homosexuálů, ale naopak trestat sodomity a ty, kdo šíří jejich zvrhlou ideologii.

"sodomita", "zvrhle" takovehle vyrazivo se mi nelibi a to i presto, ze si myslim, ze mazelstvi stejnych pohlavi jde proti obvykle definici manzelstvi. ale proc trestat? kdyz nikomu neublizuji, at si delaji co chteji.

– Nacistické, komunistické a další zločiny mají být v současných poměrech předmětem svobodného historického zkoumání a tzv. historičtí revizionisté nemají být pronásledováni.

bezvyhradny souhlas

– Je třeba klást odpor současnému liberalismu s jeho tzv. politickou korektností, neboť je totalitním systémem se širším ideologickým záběrem než měl komunismus či nacismus.

souhlas, s dodatkem ze by toto melo platit i na zlociny pachane pod vlivem dogmat a nyslenek sirenych nabozenskymi spolecnostmi

– Je třeba podstatně omezit imigraci zejména Asiatů a Afričanů do Evropy a prověřit život stávajících imigrantů, ať již nabyly občanství některého z evropských států nebo ne, a většinu z těch, kdo jsou kulturně cizorodým prvkem či řádně nepracují, je třeba odsunout mimo Evropu.

tady vazne nevim. asijsti pristehovalci mi zas tak moc nevadi protoze jsou pomerne dost pracoviti a ukazneni. mozna namitnete prodej "nelegalnich kopii rifli a mikin" ale to mne fakt netoci protoze jestli tim nekoho okradaji tak ony nadnarodni koncerny ktere mi muzou byt uplne ukradene.

Africkych pristehovalcu tu zas tak moc nevidim

– Proti těm, kdo svým způsobem života obtěžují slušné občany, ničí cizí majetek, neplatí řádně nájemné, vyhýbají se práci, zneužívají sociální dávky a vykazují tak znaky parazitního způsobu života, je třeba rázně zakročit – a také vůči těm, kdo je z údajného přesvědčení nebo ze zbabělosti chrání.

bezvyhradny souhlas. zrusit pozitivni diskriminaci

– Liberalistické pojetí tzv. lidských práv je zvrhlostí a je v rozporu s Božími právy, které neuznává a o kterých nehovoří.

tohle mi moc neni jasne. co jste tim konkretne myslel?

– Stát Izrael by měl co nejdříve zaniknout.

bezvyhradny souhlas

199440

3.9.2009 9:58

RE: Dovolim si ... (pokracovani)

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 199440

– Česká republika by měla vystoupit ze špatných mezinárodních organizací, jako jsou OSN a EU, protože je nelze reformovat zevnitř.

toto by ceskou republiku odsoudilo do izolace a pravdepodobne bychom se, podle meho nazoru, velice brzy stali bud soucasti nemecka nebo rakouska.

– Tam, kde většina obyvatelstva je katolická, je vhodné, aby katolické náboženství bylo považováno za jediné státní náboženství a jiné veřejné způsoby kultu nebyly trpěny.

platilo by to i opacne? podle udaju cssu je vetsina lidi v ceske republice bez vyznani http://www.czso.cz/csu/2003edicniplan.nsf/tab/7A00...

– Církev se nemá smířit a dohodnout s pokrokem svobodomyslností a moderní civilizací.

cirkev nema jinou moznost nez to delat, jinak by prichazela o verici

– Dnešní židé nejenže nejsou našimi staršími bratry, jakými byli Mojžíš a jiní věřící židé před příchodem Krista, ale jsou spíše následníky těch, kteří chtěli Krista usmrtit. Když se však distancují od viny svých předků uznáním Kristova Božství a přijetím křtu, stávají se křesťany.

prvni tvrzeni opatrny souhlas. druhe tvrzeni je fakt se kterym nelze polemizovat


– II. vatikánský koncil byl koncilem pouze pastoračním a proto tam, kde se zdá, že jeho ustanovení nejsou v souladu s dřívějším učením církve, má být dána přednost tomu dřívějšímu.


vy jako prosty verici nemate pravo posuzovat rozhodnuti koncilu. papez je v cele koncilu (ex cathedra) ve vecech viry a moralky neomylny. to je dogma.

199441

3.9.2009 11:02

RE: Dovolim si ... (pokracovani)

Erik Sedláček 78.?.?.?

Reakce na 199441

Něco k tématu [mrknutí jedním okem]
Věrnost papeži - ale jakému?
Druhý vatikánský koncil

199448

3.9.2009 14:24

RE: Dovolim si ... (pokracovani)

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 199441

"vy jako prosty verici nemate pravo posuzovat rozhodnuti koncilu. papez je v cele koncilu (ex cathedra) ve vecech viry a moralky neomylny. to je dogma."

Přesně tak. Pan autor nám tu ale sděluje i cosi jiného. Že by v navrhované monarchii nebyl dobrým poddaným. A to o pár řádků výše brojí proti liberalismu. [chechtot]


(osobně ale monarchii schvaluji taky, ale nezávislou na jakýchkoli vnějších mocenských strukturách, tedy i církevních)

199470

3.9.2009 19:57

RE: Dovolim si ... (pokracovani)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 199470

...a proč by kdokoliv nemohl soudit(= hodnotit) rozhodnutí papeže nebo jiného potentáta? Svým hodnocením každý vypovídáme o kvalitě a objemu svých informací. Papežovi to může být fuk - on má na starosti svá rozhodnutí, my ta naše.
Teprve konfrontace (názorů nebo zbraní) umožní některá rozhodnutí opravit anebo prosazovat dál.

199494

4.9.2009 0:13

RE: Dovolim si ... (pokracovani)

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 199494

protoze papez, potazmo koncil s papezem v c~ele, neni jen tak nejaky potentat. papez je namestek bozi na zemi, ergo ve vecech, ktere mu prislusi posuzovat (otazky viry a moralky) je neomylny (veden neomylnym bozskym vedenim) a tudiz neokecatelny. jestlize jako katolik pochybujete o rozhodnuti papeze, koledujete si o exkomunikaci. prestanete byt katolik.

199511

4.9.2009 7:10

RE: Dovolim si ... (pokracovani)

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 199511

Přičemž uvnitř „velké rodiny věřících“ panuje „pravda a láska“. A tedy zcela logicky vně tohoto těla je „lež a nenávist“ přesně v dialektickém duchu, mocné to zbrani duchovenstva.
(V diskuzi s katolíky se mi také často stává, že při vyjádření nesouhlasu ho vlastně „nenávidím“ a žiji „ve lži“, ale vlastně stejně se chovali i marxističtí protagonisté)

199519

6.9.2009 1:28

S tou neomylností to není tak horké,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 199511

a je zajímavé, že zkreslené představy o papežské neomylnosti mají právě laičtí okřikovatelé "ultrakatolíků" ...

199641

6.9.2009 7:07

RE: S tou neomylností to není tak horké,

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 199641

cituji sam sebe:

papez je v cele koncilu (ex cathedra) ve vecech viry a moralky neomylny. to je dogma.

protoze papez, potazmo koncil s papezem v c~ele, neni jen tak nejaky potentat. papez je namestek bozi na zemi, ergo ve vecech, ktere mu prislusi posuzovat (otazky viry a moralky) je neomylny (veden neomylnym bozskym vedenim) a tudiz neokecatelny. jestlize jako katolik pochybujete o rozhodnuti papeze, koledujete si o exkomunikaci. prestanete byt katolik.
konec autocitatu

kdyby jste to cetl poradne, zjistil byste ze tvrdim vpodstate totez, co "maly teologicky lexikon" a pan Karol Dučák jr. ve svem mistrnnem shrnuti

199643

6.9.2009 22:49

RE: S tou neomylností to není tak horké,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 199643

Klíčové je ono ex cathedra, naposledy se neomylně projevil r.1950 Pius XII. ve věci nanebevstoupení P.Marie.

199664

7.9.2009 6:50

RE: S tou neomylností to není tak horké,

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 199664

Mate pravdu a ja se mylil, druhy vatikansky koncil zadne ex cathedra dokumenty nevydal.

199671

3.9.2009 17:54

RE: Dovolim si ... (pokracovani)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 199441

Dík za hezký rozbor, s většinou vašich oprav rád souhlasím.

199485

3.9.2009 22:28

RE: Dovolim si ... (pokracovani)

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 199485

Poď na môj, hruď brat môj. [mrknutí jedním okem] [velký smích]

199506

3.9.2009 9:59

Co je náboženství??

baki 83.?.?.?

Základem každého náboženství je víra v něco. Na příklad citované katolické náboženství (jako řada dalších) je založena na víře v existenci Boha. Pak ale budou i náboženství založené na víře, že Bůh neexistuje. Pokud bychom připustili, že u nás většina lidí v Boha nevěří (jsou ateisté), pak by podle návrhu autora článku byl u nás ateizmus "vyhlášen" jako jediné státní náboženství. To už udělali komunisté. Autor má tedy pravdu - je extrémista. Ale nic nového pod sluncem. [chechtot]

199442

3.9.2009 10:25

Svět není tak jednoduchý

mig 78.?.?.?

Nemohu nesouhlasit:

1. "Trest smrti za vraždu a některé další zločiny je dovolen." S takovým přístupem legitimizujete i politické a jiné justiční vraždy. Stav, kdy by trest smrti fungoval ideálně, by nastal pouze tehdy, kdyby byli i soudci ideální. Jenže v době úplatků a lobbyingu všeho druhu lze čekat spíše to, že by na vás něco ušili a na základě toho by vás pak pověsili. Až bude trestní rejstřík v elektronické podobě, bude stačit drobný zásah a ani nebudete muset nikoho opravdu zabíjet.

2. "Monarchie sama o sobě je lepší způsob vlády než demokracie." Ono to tak asi jen vypadá. Ve světě je jen pár funkčních monarchií a ty jsou dnes už spíše divadlem. Pokud vezmete v potaz, kolik bylo dobrých monarchů a kolik naopak těch mizerných? Těch mizerných byla většina. A dobu nevolnictví a roboty bych si příliš neidealizoval. Jak se říká, sytý hladovému nevěří - ze svého sytého pohledu se nám dneska zdá tehdejší totalita snad i lepší než současnost, ale není tomu tak. Mohl byste si tenkrát dovolit nic nedělat a ještě dostávat od státu podporu? Ono to dneska není zas tak hrozné, určitě ne horší než tenkrát.

3. "Stát nemá schvalovat svazky homosexuálů..." Celé je to jen bublina; těch registrovaných páru je nepatrné množství, tak nevím, proč se jich tolik bojíte. Osobně si myslím, že nejvíc brojí proti homosexuálům ti, kteří jsou sami skrytými homosexuály, ale nepřipouštějí si to ani sami před sebou. A protože se podvědomě nenávidí za své skryté choutky, tak by tyto choutky nejraději zakázali ostatním. Hoď kamenem, kdož jsi bez viny [mrknutí jedním okem]

4. "Je třeba podstatně omezit imigraci zejména Asiatů..." Určitě by se mělo více zvažovat, koho přijmout a koho ne. Nicméně s Asiaty zas takový problém nemám, to jsou lidé, kteří pracují. A závidět jim, že pracují více než my? To je naše blbost, že jsme línější! Stejně tak je jen naše blbost, že nemáme deset dětí jako Muslimové, za to můžeme obviňovat jen sebe, nikoli je. Bohužel, ale pokud se to vezme z hlediska přirozeného výběru, vymíráme kvůli vlastním nedostatkům.

5. "Proti těm, kdo svým způsobem života obtěžují slušné občany, ničí cizí majetek,..." To se jednoduše píše, ale hůř naplňuje. Aby lidé mysleli více na společnost než na vlastní zisk, musel byste je asi všechny geneticky zmanipulovat. Mezi lidmi se vždycky najdou ti, kteří nebudou chtít pracovat a zapojovat se do společnosti, nebudou chtít dodržovat zákon, který jim nastavil někdo jiný a s nímž nesouhlasí. Že zákon nemusí být správný, mohli jsme se přesvědčit za minulého režimu. Přijde mi pak úsměvné, když odmítáte současný způsob vlády a hned vzápětí hájíte vlastním tělem 100% plnění jejího zákona.

pokračovaní...

199444

3.9.2009 10:27

Svět není tak jednoduchý #2

mig 78.?.?.?

pokračování...

6. "Liberalistické pojetí tzv. lidských práv je zvrhlostí a je v rozporu s Božími právy..." Promiňte, ale zníte jako ortodoxní Muslim, akorát na křesťanské straně tábora. O tom, co je podle Boha dobré a zlé, může rozhodnout jedině Bůh sám (a taky že o tom rozhodne). Člověk nemá právo hrát si na Boha a soudit druhé tak, jak myslí, že by je soudil Bůh. Nikdo neví, jak by soudil Bůh.

7. "Tam, kde většina obyvatelstva je katolická, je vhodné, aby katolické náboženství bylo považováno za jediné..." viz závěr

Závěr: Jste zaměřen proti totalitní společnosti, proti tomu, když vám někdo vnucuje něco, co se vám nelíbí, ale sám byste nejraději totalitním způsobem prosazoval myšlenky, s nimiž ostatní nesouhlasí. Z mého pohledu nejste vůbec jiný než ti, které kritizujete. Nechci žádnou totalitu, ani tu vaši.

199445

3.9.2009 11:07

Ne nejste extremista,

Paulito 193.?.?.?

ale nemáte daleko k náboženskému - katolickému fanatismu.
Technická připomínka, z OSN a EU vystoupit, NATO vám nevadí ?

199449

3.9.2009 13:24

RE: Ne nejste extremista,

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 199449

Vystoupit z Nato by podle mne bylo asi jediné správné. V OSN, kde je většina národů, bych klidně zůstal, v EU podle toho jak se zachová, nechal bych si vrátka otevřená. Pokud důvod k vystoupení z OSN je nemožnost reformace zevnitř, znamená to že si autor myslí že Nato reformovat snad zevnitř jde? Nato lze reformovat pouze jedním státem, je to organizace na podporu největšího člena a ten může cokoliv, ostatní nikoliv.
Jinak z mnoha názory v článku lze souhlasit, s několika ne, asi budu taky nějakej extremista nebo co.

199463

3.9.2009 14:57

RE: Ne nejste extremista,

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 199463

EU má alternativu v EFTA (European Free Trade Association, členy Island, Norsko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko). Otázkou je, zda by se do ní Česko svou ekonomickou strukturou hodilo.

NATO jako původní obranný nástroj studené války je archaismem a nyní pouhou servisní organizací amerických výbojných válek, takže souhlas s vystoupením. Ideální by bylo spolu s Polskem, Slovenskem a Maďarskem vyhlásit neutralitu, přibrat Rakousko a vytvořit středoevropský neutrální obranný blok, historicky má rakousko-uherské kořeny společných vazeb.

Možná účast dalších států (napadá mě např. Moldávie, Ukrajina po dejuščenkizaci politiky a urovnání s Ruskem, Slovinsko, Litva, Lotyšsko, možná i Bělorusko)je zas myšlenkou na Intermarium (Mezimoří) historicky více či méně pod vlivem Jagellonské dynastie,

Vložený obrázek

která u nás byla vystřídána právě po smrti Ludvíka Jagellonského v bitvě s Turky u Moháče r.1526 Habsburskou.

199475

3.9.2009 17:15

RE: Ne nejste extremista,

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 199475

EU se časem díky vlastní váze stejně asi sesype. Takovej kolos sežere mnoho peněz a časem to lidi přestane bavit. Možná že se dožijeme ještě marek, franků a lir. Pak by byl vhodný čas se seskupovat do nových skupin.

199482

3.9.2009 19:07

RE: Ne nejste extremista,

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199482

Máš pravdu Antiseptiku, EU je nemotorná lokomotiva, která kličkuje mezi skalními masivy. Jen abychom se v čekání na její sesypání nesesypali taky.

Pěkně tak po česku zdrhnout, ještě než půjde ke dnu, aby nás nestáhla s sebou.

Už tak nadělala u nás dost paseky(likvidace tradičních odvětví, ČR jako velká montovna s levnou pracovní silou, supermarkety s cizím kapitálem tlačící cenovou politikou domácí producenty na hranici přežití...), které její sebevětší dotace nenahrazují, to měli páni z Německa a Francie dobře propočítané, když ji svého času zakládali.

199490

3.9.2009 20:18

RE: Ne nejste extremista,

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 199490

No jo, bude se muset zase začít od píky, hokynářství na rohu, pekař za rohem a mlíkárna naproti. Já proti tomu zase nic nemám, masivní multinacionální řetězce se nedají nahradit jedním obchodníkem ale pouze tisíci a tisíci malými podnikately. Zhroucení nadnárodního, pouze pro profit obchodujícího řetězce je matematicky nutný, sice mohou zlevnit ceny ale taky prd lidem platí, tudíž časem dojdou kupujícím prachy a je to.

199498

3.9.2009 13:37

RE: Ne nejste extremista,

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 199449

(Ještě než jsem to dopsal tak reagoval Antiseptik, nic neopisuju [mrknutí jedním okem] )

OSN je důlžitá organizace, nepochybuju že udělala pár užitečných věcí pro mír. Problém je v právu veta, OSN je tak proti světovládným tendencím bezzubá. Ale vystoupit je nesmysl.

EU - původně hospodářská organizace, jejíž pravomoce se vymkly kontrole. Vystoupit z EU by bylo nevýhodné, je ovšem potřeba alespoň začít ignorovat nařízení potlačující národní zájmy, stejně tak jako to dělá Německo a Británie.

NATO je mezinárodní klub přátel vojenské techniky, jehož samozvaný vedoucí je strýček Sam. Velkou chybou byl náš vstup, což se ukázalo velice záhy...

199465

3.9.2009 20:05

RE: Ne nejste extremista,

Paulito 193.?.?.?

Reakce na 199465

Vstup do NATO nebyl žádnou chybou, nýbrž zločinným spiknutím domácích lokajů USA, navíc bez referenda. Česko se nechalo zavléct prostřednictvím této zločinné organizace hned do tří špinavých koloniálních válek. Agrese vůči Srbsku, Iráku a Afghanistánu. Zejména vůči Srbsku jsme se zachovali jako ti nejpodlejší křiváci.
Velkou zásluhy na tom má prolhaný humanitární bombardér Havel a další proameričtí paskřivci....

199495

4.9.2009 12:36

RE: Ne nejste extremista,

serpico 77.?.?.?

Reakce na 199495

mám stejný názor jako Vy,jen bych to napsal daleko více vulgárněji... [naštvaný]

199542

4.9.2009 12:43

RE: Ne nejste extremista,

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 199495

>Česko
>se nechalo zavléct prostřednictvím této zločinné organizace
>hned do tří špinavých koloniálních válek. Agrese vůči
>Srbsku, Iráku a Afghanistánu.

Ani jedna z těch akcí neodpovídá doktríně NATO (kolektivní obrana členského státu) a všechny iniciovaly USA.

>Zejména vůči Srbsku jsme se
>zachovali jako ti nejpodlejší křiváci.

My ne [mrknutí jedním okem]
(A čeští žoldáci, bez ohledu na to kdo je platil, viděli na vlastní oči jak to v Kosovu vypadá. Nakonec, logicky, jejich úkol spočíval v ochraně těch pár Srbů kteří tam zůstali. Ale v médiích se o tom moc nemluvilo)

>Velkou zásluhy na tom má prolhaný humanitární bombardér
>Havel a další proameričtí paskřivci....

Havel - naštěstí - žádnou rozhodovací pravomoc neměl. Jenom do toho kecal. A taky mu to dali lidi sežrat, ztratil poslední zbytek popularity.

199544

4.9.2009 18:25

RE: Ne nejste extremista,

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 199544

Každý i ten sebehorší prezident si trochu té úcty národa zaslouží, kromě lokaje sionistů, američanů a sudetoněmeckého landsmannschaftu. Takový prodejný bezpáteřní křivák se ve světě hned tak nenajde.

199574

3.9.2009 11:14

Pozdrav a uznání

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Buď zdráv Michale. S některými Tvými názory nesouhlasím, s jinými bych vedl polemiku. V každém případě však oceňuji Tvou osobní statečnost, s níž "neseš svou kůži na trh". [smích]

199450

3.9.2009 11:18

No, to je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

skutečně hustá směsice. Jeden dotaz k:

" - Tam, kde většina obyvatelstva je katolická, je vhodné, aby katolické náboženství bylo považováno za jediné státní náboženství a jiné veřejné způsoby kultu nebyly trpěny.."

Bude porušení tohoto pravidla chápáno jako jeden z oněch hrdelních zločinů a ono "nebudou trpěni" znamená smrt na hranici?

199451

3.9.2009 11:35

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

A v zájmu objektivity musím dodat, že i když mám proti současnému způsobu demokracie spoustu výhrad, pokud byste přibil na dveře katolického kostela teze tak pronikavě odporující vládnoucí katolické ideologii, mohl byste na té hranici skončit natošup, monarchie nemonarchie [mrknutí jedním okem]

199454

3.9.2009 12:08

Oceňuji autorovu osobní statečnost...

Vodník 83.?.?.?

...a ačkoli s některými názory souhlasím a jiné považuji za naprosto nepřijatelné, přesto trvám na tom, že má svobodu je hlásat. Snad s výjimkou tam, kde omezuje náboženskou či sexuální svobodu ostatních. V žádném případě bych nedovolil, aby se dostal k moci a ze státu, ve kterém by on a jeho strana zvítězili v demokratických volbách (popř. se chopili moci putschem) bych okamžitě emigroval!

199459

3.9.2009 12:32

Extremista

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Extremista je bohužel velmi často ten, kdo vidí vše kolem sebe příliš jednoduše, nemá dostatek informací, nebo je prostě líný si je najít - přečíst - nastudovat, anebo je jednoduše hloupý, omezený.
Ačkoliv v některých názorech se shodneme, nemohu provýše uvedené tohoto autora přijmout za autoritu vyhlašující tyto názory.

199461

4.9.2009 0:19

RE: Extremista

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 199461

presne tak, vetsinou se hlasaji polopravdy a lzi, pravdu uplne bud nikdo vetsinou nezna nebo zna ale nerekne ji, nebo ji rekne ale nikdo ho neposloucha, vysmiva se mu nebo ho kritizuje . A navic receno co je pravda? Co je absultni pravda? a co je relativni pravda?

199512

3.9.2009 14:20

Extrémista?

HHBB 88.?.?.?

> Trest smrti
Ještě sekání končetin funguje. A veřejně. A kdo bude katem, stát? Nebo lidový komisař? Nebo pomocník inkvizitora?
> Monarchie sama o sobě je lepší způsob vlády než demokracie.
To asi ano, ale církev a monarchie je v rozporu. Vždy se pak jedná o skrytou nebo otevřenou formu teokracie.
> Stát nemá schvalovat svazky homosexuálů, ale naopak trestat sodomity a ty, kdo šíří…
A opět, stát šíří, stát povoluje, stát trestá… A kdo má být ten stát?
> Je třeba klást odpor současnému liberalismu
Ale jak by měl ten „odpor“ vypadat? „Extrémisticky“? Ale vždyť to je přesně po čem ten systém pase a nutně potřebuje. A když tu ti „extrémisti“ nebudou, tak si je nakonec systémový servis vyrobí.
> Je třeba podstatně omezit imigraci…
Potřebujeme otroky funkční, kdo nemaká, ať táhne odkud byl dotažen, asi něco v tom smyslu že...
> Proti těm, kdo svým způsobem života obtěžují slušné občany, ničí cizí majetek, neplatí…
To jo. Do koryta začíná být hluboko…Ale kterým parazitem začít? Co třeba tím parazitem, od nějž to povstává. Ale to ten cikán stoprocentně není.
(Nakonec za parazita lze označit kde-koho i toho, co odmítne otročit)
> Liberalistické pojetí tzv. lidských práv je zvrhlostí a je v rozporu s Božími právy, které neuznává a o kterých nehovoří.
Boží právo se mi líbí, to je to právo, které někdo na zemi obvykle zastupuje, nějaký ten „zástupce boha na zemi“. A ten má vždycky pravdu. To bude asi sám nejvyšší inkvizitor.
> Stát Izrael by měl co nejdříve zaniknout.
Sám od sebe?
> Česká republika by měla vystoupit ze špatných mezinárodních organizací, jako jsou OSN a EU, protože je nelze reformovat zevnitř.
No dobrá, možná nám nějaká ta udělená sankce pomůže se konečně probudit, jsem pro, stejně už nikam nejezdím…
> Tam, kde většina obyvatelstva je katolická, je vhodné, aby katolické náboženství bylo považováno za jediné státní náboženství a jiné veřejné způsoby kultu nebyly trpěny.
Aha, já to tušil…Bude stačit trest smrti pro ty nevěřící?
> Církev se nemá smířit a dohodnout s pokrokem svobodomyslností a moderní civilizací.
Však se nesmiřuje. Skutečné vědění je přeci osvícení a osvícení to je moc. Ti, kteří stojí v pozadí církví, to moc dobře vědí.

Já bych řekl, že se autor nemá čeho bát. Stát jistě volání po silném státu ocení, církve volání po silné církvi také. „Extrémisté“ jsou na jedné lodi a od těch ostatních nehrozí vůbec nic. [mrknutí jedním okem]

199467

3.9.2009 15:36

liberalismus a totalitarismus s rovnítkem??

h@luzak 85.?.?.?

Je dobré, že si každý může napsat co chce. S něčím souhlasím, s něčím ne - ale to je asi normální [smích] . V každém případě mne překvapuje dávání rovnítka mezi liberalismus a totalitární chování. Jsou totiž v přímém rozporu. To je ale velká spousta proklamací. Tak třeba "pravicovost" či "liberalismus" proklamovaný ODS nelze psát jinak než v uvozovkách, protože snad nemůže být míněn vážně v souvislosti s podporou přerozdělování, podporou ještě většího oddálení moci od občanů (tedy zmenšování svobody) - konkrétně například podporou přijetí Lisabonské smlouvy.
A krajní (extrémní) formou liberalismu je libertarianismus. Zkuste se podívat do wiki na význam a porovnejte to s totalitarismem. Podle mého názoru jsou to protiklady.

199477

3.9.2009 16:08

Jinak řečeno pane Kretschmere

Dale Coper 86.?.?.?

Vy byste nejraději tu dnešní levicově liberální politickou korektnost nahradil ultrakonzervativní pobůžnostkářskou (která by se dala označit taky jako totalitní)politickou korektností. Děkuji ale nemám zájem.

199479

3.9.2009 20:06

Sice jsem vam jednicku za odvahu dal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

ale s vetsinou veci proste nesouhlasim. Snad na tu imigraci a i to jen castecne. Narozdil od cernochu asiati v mensim mnozstvi nevadi - jsou ocividne znacne inteligentnejsi, pracovitejsi a maji lepsi schopnost integrace. Proc jich sem par nevzit [smích]

199496

4.9.2009 0:11

"extremisticky" principy civilizovanych a zboznych lidi :-)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Ctyri principy svobody a principy civilizovane lidske bytosti jsou:

1. nejist maso, vejce, ryby
2. zadny nedovoleny sex, tzn. sex mimo manzelstvi a sex,
ktery neni urcen k zplozeni Boha si vedomich deti
3. neuzivat omamne latky (drogy) vcetne cigaret, kavy
a dalsich tzv. mekych drog
4. zadny hazard

nedodrzovanim techto zasad clovek ztraci nasledujici lidske vlastnosti a svobodu myslet jako civilizovany clovek:

1. ztraci milostivost
2. ztraci cistotnost
3. ztraci odrikani
4. ztraci pravdomluvnost

bez techto vlastnosti neni mozne aby lidska mysl byla ovladnuta a aby byla klidna, a sebekontrola se vytrati. Na misto klidne mysli, nastupuje neovladutelny chtic, ktery postupne nici inteligenci, se ztratou inteligence prichazi zmateni a ze zmateni vznika iluze. Iluze znamena vedomi, ktere vnima veci tak jak nejsou.

To vse zni extremisticky ? Zrejme ano. 99,9% populace na svete totis tyto zasady zbozneho a lidskeho zivota nenasleduji a ani je neznaji zvlastne v zapadnich zemich. Diskuze o politice, ekonomii, humanismu, vede, sociologii, historii, svobode atd . budou plne chyb, nedokonalosti, nepravd a budou svadet lidi na scesti pokud lide nebudou dodrzovat 4 vyse zminene principy. Takove diskuze mohou pomoci docasne par jedincum ale, problemy zivota nikdy nevyresi. A jake jsou problemy zivota?
Jsou nasledujici:
1. zrozeni
2. nemoc
3. stari
4. smrt

Zase to zni extremisticky? Zni to extremisticky i pro naseho extremistu? , zrejme ano. Totis 99,9 % lidi o techto problemech nepremysli a neuvedomuji si je. Nikdo nechce umrit, ale kazdy umre a to na 100%, nikdo nechce onemocnet, nikdo nechce zestarnout. Proc? Protoze jsme jako ziva bytost svoji podstatou uvnitr tela vecni , duchovni, plni poznani a blazenosti. Diky iluzi nejsme ve sve prirozene podstate a proto jsme se narodili, zestarnem, onemocnime a zemreme tedy alespon nase tela, se kteryma se diky iluzi ztotoznujeme. Nejsme toto telo. Zase to zni extremisticky? Ale ano, kazdy si mysli ze je ind, african, american, vysokej, malej, tlustej atd ale to vse jsou oznaceni pro telo. Na dusi se zapomina, jakpak by ne, kdyz se o ni nevi a nikde se o ni neuci.

Nastesti vsak na svete jeste existuji velice stare zaznamy o vede kolem duse, podstate byti a smyslu zivota. Zni to zase extremisticky? ???????????????????? Na to si musi svobodne odpovedet kazdy sam.................... [smích] [smích] [smích] Tomas

199509

4.9.2009 9:21

RE:

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 199509

Nezni to extremisticky, zni to asketicky. Na zaklade techto nazoru bych vam doporucil odstehovat se na nejblizsi vysokou horu, studovat Tao a sen tam si ukovat nejakou tu katanu. Zit jen z milodaru, misky suche neloupane ryze, kterou vam obcas donesou vasi ucednici, ooo Osviceny. A az se vedome prenesete do vyssich sfer byti, pimluvte se za mne u Krecopazouta, prosim. [smích]

Ted vazne. Apelujete na dodrzovani askeze tela a pritom v predposlednim odstavci rozebirate jak jsme vsichni duchovni bytosti. Nevim jestli se se mnou shodnete na tvrzeni, ze duch te telu nadrazen, ze telo je vozejcek pro dusi aby mohla interagovat s touto hrubozrnnou realitou. Takze, proc by mela telesna askeze nejak ovlivnit kvalitu duse? Snad jen skutkem sebezapreni, jenze toho v dnesni frurtrujici dobe mame vsichni spoustu. Mozna bych s vami byl ochoten souhlasit kdybyste vyzyval k mirnosti a stridmosti ale takhle... ne.

199529

4.9.2009 19:06

RE:

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 199529

>Nezni to extremisticky, zni to asketicky.

Kdepak, zní to přímo fanaticky a hloupě.
Je to vyčtený (- poupravený), povrchní, teoretický asketismus. Navíc je to míchání jablek a hrušek.
Nejíst maso, ryby, vejce - no dejme tomu, když v tom má někdo zálibu.
Nedovolený sex? Co to je? Vždyť každá doba má své hodnocení přijatelného a nepřijatelného sexu. Co bylo normál ve starém Římě zcela jistě není normál dnes a naopak. Když už tedy, tak naprosto žádný sex.
Drogy - každá doba má své hodnocení žádoucích a nežádoucích drog. Žádný starý šaman se bez drog neobešel, když chtěl dosáhnout změněného stavu vědomí.

Hazard - jaký hazard? Finanční? Hazard se svým životem či s životy bližních? Morální hazard?

Milostivost? Co to je? Kdo o něco takového stojí? Pouze náboženský fanatik.

A problémy života - znám mnohem závažnější, než ty 4 životní více méně bezproblémové stavy. Např. existenční problémy, odpovědnost za výchovu dětí, a zařadil bych sem i podíl odpovědnosti na veřejném dění. My - naše generace (a každá další) vytváří základní podmínky pro život generací následujících.

199581

5.9.2009 22:07

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 199581

Chapu vasi reakci a je inteligentni. Vychazim z vedske a staroindicke filozofie a uceni Hare Krsna hnuti. Precte si Bhagavad Gitu, nebo jine knihy ucence, oddaneho a jogina Srily Prabhupady, v nich najdete vice . Zaroven jsem clanek zamerne zobecnil, protoze jsem pocital ze ho bude cist vice lidi z ruznyma pochopenima. Dekuji za reakci.

199633

5.9.2009 22:20

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 199581

Musel jsem precist vasi reakci znova. A musim s Vami nesouhlasit v mnoha bodech. Nejvice me zaujalo ze pisete ze smrt, nemoc, stari a zrozeni nejsou velike problemy zivota. Ale oni jsou. Pisete ze zodpovednost za dite je vetsi problem nebo neco v tom smyslu. Ale o to prave jde vase dite se narodilo, onemocni i pres vasi zodpovednost a zestarne. Jako ze na 100 procent kazde dite nekdy onemocni.Zestarne a to je zase vas problem, protoze jestlize dite zestarne tak to znamena ze jednou i vy umrete, ale to se vam nechce. Nebo ano? A co po smrti? To neni dulezite ? Milostivost neni dulezita pisete a je pouze pro fanatiky. Takze USA byvali prezident se mel proste na ty novinarky v Korei vysrat a nechat je tam chcipnou ve vezeni a vubec nevyjednavat s Koreou? Nebo kdyz uvidite jak se topi chlapec v rybnice tak mu nepomuzete, protoze mimostivost je fanatismus ? Jinak hrusky a jablka si jsou dost podobna rostou na stejnem zaklade a pude [smích]

199634

5.9.2009 22:01

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 199529

Ano je to asketicke. A askezi zacina civilizovany zivot. Lidsky zivot je prilezitost k askezy. Zvirata tuto prilezitost nemaji. To co cloveka rozlisuje od zvirete je prave tato prilezitost provadet askezy k dosahnuti vysich hodnot nez jen tech zvirecich. A jake jsou jedine hodnoty zvirete? Jsou to :
1. jidlo
2. spanek
3. obrana
4. rozmnozovani se (sex)

toto vse prislusi i cloveku a musi tyto veci delat aby mohl zit.
Ale pokud nejsou tyto veci regulovany na 4 regulativni principy uvedene v predchozim clanku, potom clovek zacne fungovat spise na zvirecich hodnotach. Zni to tvrde? Vzdyt se podivejte kolem sebe u stanice metra MUSEUM v Praze, a uprime se zeptejte sami sebe. Ziji tito spinavi narkomani a bezdomovci plni alkoholu lepe nez zvirata? Zijou lidi chodici do sex clubu na vaclavskem namesti, kterych je tam kolem 30 jako zvirata nebo jako civilizovani zbozni lide, nebo alespon rekneme civilizovani lide?
Je normalni zanechat 500 000 Kc v Kasinu na temze namesti civilizovane, kdyz zaroven lide na mnoha mistech planety nemaji vzdelani, jidlo a pitnou vodu? Je civilizovane chodit do MC Donalds, a jist tam hamburgery, ktere jsou ze zvirat, ktere nam nesobecky davaji mleko jako matka kdyz jsme byli miminka ? Nebo jist kurata v KFC, ktere nikdy nevideli denni svetlo a vyrostli behem 3 nebo 4 tydnu ?
Ano mate pravdu je dobre se odebrat do hor, nebo jeste lepsi je zit na venkove a obdelavat prirozene pudu . Venkovsky a zemedelsky prirozeny zivot ma blize k askezy a civilizovanemu zivotu. Velkomesta jsou zalezitosti ani ne 100 let alespon v CR.Velika mesta jsou vice neosobni a plne ruchu, sobectvi, tovaren, spinaveho bussinisu, prostituce, kriminality atd a je tezke si jenom predstavit tam zit bez intoxikace, sexu, masa a hazardu. Navic se o to postaraji reklamy ktere jsou vsude.
Proc vznikli velika mesta? Nahodou ? Sami od sebe? Vznikli promyslene, neprirozene a se zamerem. Jakym ? Je to uplne jasne, vznikli za zamerem zlepseni, zrychleni a zvetseni smysloveho pozitku.Moje priklady v Praze jsou tvrde, a nekdo by mohl rici, to se tyka par nestastlivcu v Praze. Ne kazdy je preci narkoman na Mustku nebo u Muzea. Vzdyt je tolik normalnich pracujicich lidi. Zeptejme se ale co ve skutecnosti ti normalni pracujici lide delaji. Spi, jedi, maji sex, a brani se. A to i v ramci umeni, kultury, ekonomiky, skolstvi atd. Ale malokoho zajima duse a duchovni rozvoj.

Ano mate pravdu duse je cista a nema s telem nic spolecneho. Dokonce neomezeny sex, jedeni masa, hazard, kriminalita, atd ji neovlivni.
Bude vzdy dusi, ktera zustane stejna a neznicitelna. Ale bude opravdu stastna? Bude opravdu naplnena a spokojena? to je moje otazka. Navic samotna askeze a sebekazen nestaci, je potreba se pozitivne zapojit ve sluzbe Bohu podle moznosti a schopnosti, to ucini dusi opravdu stastnou, blazenou a spokojenou.

Znate slavnej film Pulp Fiction ? Tam ten druhej ne J. Travolta [smích], uz jsem zapomel jmeno toho druheho. V jeden okamzik si uvedomil, ze mu Buh zachranil zivot a tudis se vykaslal na materialisticky zivot a kriminalitu. Travolta se mu smal...Automaticky kráceno

199632

6.9.2009 8:02

RE:

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 199632

Vezmu to odzadu.
Argumentovat vymyslenym lidskym osudem z Tarantinova filmu mi nepripada uplne spravne. Skoda, ze jste to nedopsal, mozna bych se dozvedel neco skutecne zasadniho. Jinak ten fim mam moc rad [smích]

Podle meho nazoru (priznavam castecne zalozeneho na cetbe Hovoru s bohem N. Walsche) je duse stastna tehdy, kdyz vyjadruje to cim opravdu je. V jine vzdelavaci soustave se toto nazyva prozivani. Doporucuji si precist O malé dušičce a slunci

Na zaklade filipiky proti civilizaci si myslim, ze se nad toho narkomana, prostitutku, opilce, navstevnika McD ponekud povysujete. Nicmene kdyz na to vztahnu to, co vy se dozvite v te pohadce, protoze jako spravny hledac svetla a zvedavec, si ji urcite prectete, kazdy z nas sem prisel vyjadrit neco jineho. A i "bejt na plech", "vysmazenej", "na ulici", "zblblej z televize" atd, atd, jsou jednotlive aspekty lidskeho zivota, ktere chce Buh v nas vyjadrit. Tudiz, oni nejsou horsi, my nejsme lepsi, jsme jen jini. A dokonce Oni jsou My a My jsme Oni.
Jinak s vami v zasade souhlasim s tim, ze mesta, tak jak je zname dnes nejsou presne takova jaka by mela byt. Ale dejte tomu cas, parset let a ono se to vystribri. Az se tu (na Zami) stavite priste, melo by to byt lepsi.
Zivot na vsi rozhodne neznamenal askezi. Vesnicane vzdycky vedeli, ze k tomu aby dostali vsechny ty veci ze zeme musi mit dost energie a tak se musi poradne najist (a napit) a ze si zaslouzi poradnou porci te zabavy v podobe piti, tance a nevazaneho sexu. (no dobre, sexu jen tehdy, kdyz u toho nebyl pan farar nebo rodice te dotycne)

A k te askezi. Z hlediska vetsiny dnesnich nabozenstvi je askeze jen zavislost. Budhizmus napriklad hlasa, ze tyrani tela odpiranim je stejne spatne jako tyrani tela precpavanim. Proto jsem predtim psal, ze stridmost povazuju za lepsi nez askezi.

PS: co je spatneho na "zit jako zvire" ? Vsechny ty hrozne veci jako valky, chudoba, hlad a nesvoboda se ve svete odehravaji, protoze zijeme jako LIDI. Zvirata neprovadeji genocidy, neterorizuji prislusniky stejneho druhu, neelitari, nehamouni majetek, neznasilnuji, nevalci, nezotrocuji....

199644

4.9.2009 10:32

Monarchie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Ale monarchie se nemusí vylučovat s demokracií. Moderni monarchie jsou parlamentní a konstituční. A určitě to má svůj smysl.

199535

4.9.2009 21:46

Je pekné, ako sa skoro všetci prispievatelia do diskusie o článku

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

vzdialili od jeho hodnotenia. Ale to už tak býva. Sympatické je, že autor sa vyhlásil za "extrémistu" a napadol nálepkovanie, ktoré má v obľube istá entita. A s úspechom ho používa! Vždy je skrytá v rôznych štruktúrach spoločnosti, majúc jej mimikry a nálepkuje a "hodnotí" pre svoj prospech. Takže spor menševikov a boľševikov, konzervatívcov a liberálov, otrokárov a abolicionistov, marxistov a neomerxistov voči "kamenným" komunistickým stranám etc. sú stále tie isté strany tej istej mince. Tá entita má totiž v obidvoch táboroch "svojich", len cieľ majú rovnaký. A ešte k tomu pomenovaniu "Boh", osobne si myslím, že je to iba výtvor ľudskej mysle pred pochopením /ktoré sa nikdy nezrealizuje/ Vesmíru. Je to intelektuálna zbabelosť, ale pochopiteľná. My predsa nikdy nemôžeme pochopiť Vesmír a keďže si zbabelo nepriznáme svoju nevedomosť, "bohorovne" tam dosadíme "Boha" a "máme vymalováno". Všetci jednoduchí ľudia sú spokojní a netrhajú sa zo sna. Veď , čo keby iba oni a len oni boli zodpovední napríklad za svoje činy? Však je to desivá myšlienka? Ale takto je to lepšie a realitou mučená ľudská bytosť rada príjme "ópium ľudstva" /K.Marx/. Všetky úvahy o "Bohu" sú znakom neistoty respondenta. A keďže sa sám bojí, presviedča o svojej pravde iných. Chápem, že každá funkčná spoločnosť potrebuje svoje náboženstvo. Masy to tak chcú, bez toho by nemohli žiť. Ovšem staré sa už prežilo, čo tak náboženstvo "holokaustu" [chechtot]

199588

7.9.2009 13:05

JÁ TAKY

JÁ TAKY 62.?.?.?

199687

9.9.2009 9:53

Reakce autora článku

Michal Kretschmer kretschmer (zavináč) lbms (tečka) cz 85.?.?.?

Jsem rád, že můj článek vyvolal diskusi. Proběhl jsem vaše příspěvky a chtěl bych reagovat na některé v nich uvedené myšlenky. Z časových důvodů pochopitelně jen na něco.

„Jinak naprosto nechápu úvahu o dnešních židech jako o našich starších bratrech.“ To je reakce na některé modernistické „katolíky“, kteří nechtějí uznat, že dnešní židé jsou spíše následovníky Kaina než Abela. Abel je pak předobrazem Krista, Kain tudíž jeho vrahů. Staršími bratry, chceme-li tento výraz použít, jsou Mojžíš a proroci Starého zákona, ne pokračovatelé Kaifáše. Nová smlouva nahrazuje starou - http://www.stjoseph.cz/g056.html .

Nenapsal jsem, že „monarchie je lepší způsob vlády než demokracie“, ale že samo o sobě je lepší způsob vlády. Zkazit se ovšem monarchie může směrem k tyranii, tak jako demokracie směrem k totalitárnímu státu (viz třeba trestní stíhání pana Stwory). Mám za to, že i při špatných vlastnostech lidí dědičný monarcha obvykle nechce zplundrovat zemi, ve které vládne, aby nic nezbylo pro jeho syna, zatímco politici mají na to, aby si nakradli jen to volební období.

Trest smrti je skutečně trestem, zbavuje života. Ten nápravný efekt z pohledu čistě pozemského ovšem nemá, ale historie ukazuje, že se zločinci spíše obraceli s pokáním k Bohu před popravou než během dlouholetého kriminálu.

Výraz sodomita pochází z biblického příběhu o zkáze Sodomy a je označením pro praktikující homosexuály. Samotný takový protipřirozený pohlavní sklon hříchem být nemusí, tím jsou ale skutky. Ale jistě horší než tělesné skutky je šíření homosexuální ideologie.

Ohledně cizinců u nás, ta situace není tak hrozná jako ve Franci, Nizozemí a v některých dalších evropských státech. Každá země unese jen určitý počet cizinců, nejlépe různých skupin. Jinak bychom se mohli dočkat postupné přeměny ČR na muslimský stát. Dnes třeba u nás Vietnamci v průměru fungují dobře a problémy má s nimi hlavně celní správa, což mně nevzrušuje.

Liberalistické pojetí lidských práv je takové pojetí, které vychází z neomezené svobody (a ne z lidské přirozenosti) a může totiž tzv. lidská práva libovolně konstruovat. Takovými je např. právo ženy na potrat (tzv. reprodukční práva v hantýrce organizací napojených na OSN), práva dětí rozehrávaná proti autoritě jejich rodičům.

Ve středověku v řadě zemí byla většina katolická, ale přesto židé tam nebyli vyhubeni, navštěvovali své synagogy, ale nemohli vyzývat po městech: Odřekněte se Krista. Takže je rozdíl mezi veřejným kultem a mezi tím, co stát spíše trpí. Rozhodně nikdo nesmí být donucován k přijetí křesťanské víry.

To, že II. vatikánský koncil byl koncilem pastoračním, není můj výmysl, ale samotná kvalifikace koncilu: „S ohledem na koncilní zvyklosti a na pastorální cíl právě probíhajícího koncilu tento posvátný sněm defin...Automaticky kráceno

199937

9.9.2009 10:41

RE: Reakce autora článku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 199937

...Liberalistické pojetí lidských práv je takové pojetí, které vychází z neomezené svobody (a ne z lidské přirozenosti) a může totiž tzv. lidská práva libovolně konstruovat. Takovými je např. právo ženy na potrat (tzv. reprodukční práva v hantýrce organizací napojených na OSN), práva dětí rozehrávaná proti autoritě jejich rodičům..."

Co to je podle vás "lidská přirozenost"? Zahrnuje automaticky absolutní respekt k životu a úctu k něčemu vyššímu, co člověka přesahuje? Podle mne ne, lidé se zcela "přirozeně" vraždí atd. Naopak, bezpodmínečná úcta ke Stvoření je nadstavba nad touto přirozeností, a je třeba se k ní "evolučně vyvinout". Spor je o to, jakými metodami, a jestli tento vývoj můžeme lidem nadiktovat "shora", jako tomu zhusta činí církve včetně církve katolické. Podle mne je tato cesta kontraproduktivní, jediná cesta vede přes plné pochopení a svobodné uvědomění každého jedince, a k tomu se člověk chybující dopracuje jen přes pokusy a omyly - tedy přes chyby. Pokud ale bude za chyby upalován - ať už obrazně či doslova, nebude mít čas a náladu na dobrovolné chápání.

199943

9.9.2009 9:56

Reakce autora článku - pokračování

Michal Kretschmer kretschmer (zavináč) lbms (tečka) cz 85.?.?.?

Nevešlo se vše, takže poslední odstavec ještě jednou:

To, že II. vatikánský koncil byl koncilem pastoračním, není můj výmysl, ale samotná kvalifikace koncilu: „S ohledem na koncilní zvyklosti a na pastorální cíl právě probíhajícího koncilu tento posvátný sněm definuje jako závazné pro církev pouze ony věci víry a mravů, které za takové jasně prohlašuje.“ (na závěr koncilní konstituce Lumen Gentium). II. vatikánský koncil nedefinoval žádné nové dogma, pouze v rámci svých textů cituje starší církevní dogmatická prohlášení.

199938

9.9.2009 11:23

Výborný článek, děkuji.

Ctirad Bednář c (tečka) bednar (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Bezpochyby jsem také extrémista, neboť se všemi body souhlasím.
Jen s bodem "Trest smrti za vraždu a některé další zločiny je dovolen" mám poněkud problém. Jsem přesvědčen, že trest smrti má být nejen dovolen, ale bez jeho existence nemohu považovat žádný právní řád za spravedlivý.

199945

12.9.2009 21:21

Naprosto souhlasím s p. Kretschmerem

kubata 78.?.?.?

[smích]

200190

Příspěvků: 71

03.09. 04:28 kozoroh  Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
03.09. 06:53 Šmírák  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
03.09. 17:27 Karel z Čech  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
03.09. 17:58 janko  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
03.09. 19:29 MedaBeda  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
03.09. 20:31 Karel z Čech  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
03.09. 21:26 janko  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
04.09. 11:38 Karel z Čech  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
06.09. 01:11  RE: Tak si něco poslechněte o kriminalitě přistěhovalců
03.09. 21:47 HHBB  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
04.09. 11:44 janko  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
03.09. 22:41 Dale Coper  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
03.09. 19:10 Brixenský vězeň  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
03.09. 20:10 Šmírák  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
04.09. 11:06  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
05.09. 01:25 udo  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
04.09. 09:46 E.T.  RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.
03.09. 07:54 Fuky  Náboženství?
03.09. 09:12 Host  ?
03.09. 09:57 mkadlec  Dovolim si ...
03.09. 09:58 mkadlec  RE: Dovolim si ... (pokracovani)
03.09. 11:02 Erik Sedláček  RE: Dovolim si ... (pokracovani)
03.09. 14:24 MedaBeda  RE: Dovolim si ... (pokracovani)
03.09. 19:57 janko  RE: Dovolim si ... (pokracovani)
04.09. 00:13 mkadlec  RE: Dovolim si ... (pokracovani)
04.09. 07:10 HHBB  RE: Dovolim si ... (pokracovani)
06.09. 01:28  S tou neomylností to není tak horké,
06.09. 07:07 mkadlec  RE: S tou neomylností to není tak horké,
06.09. 22:49  RE: S tou neomylností to není tak horké,
07.09. 06:50 mkadlec  RE: S tou neomylností to není tak horké,
03.09. 17:54 janko  RE: Dovolim si ... (pokracovani)
03.09. 22:28 Oracle  RE: Dovolim si ... (pokracovani)
03.09. 09:59 baki  Co je náboženství??
03.09. 10:25 mig  Svět není tak jednoduchý
03.09. 10:27 mig  Svět není tak jednoduchý #2
03.09. 11:07 Paulito  Ne nejste extremista,
03.09. 13:24 Antiseptik  RE: Ne nejste extremista,
03.09. 14:57 MedaBeda  RE: Ne nejste extremista,
03.09. 17:15 Antiseptik  RE: Ne nejste extremista,
03.09. 19:07 MedaBeda  RE: Ne nejste extremista,
03.09. 20:18 Antiseptik  RE: Ne nejste extremista,
03.09. 13:37 Robocrep  RE: Ne nejste extremista,
03.09. 20:05 Paulito  RE: Ne nejste extremista,
04.09. 12:36 serpico  RE: Ne nejste extremista,
04.09. 12:43 Robocrep  RE: Ne nejste extremista,
04.09. 18:25 Karel z Čech  RE: Ne nejste extremista,
03.09. 11:14 Vojta49  Pozdrav a uznání
03.09. 11:18  No, to je
03.09. 11:35  PS
03.09. 12:08 Vodník  Oceňuji autorovu osobní statečnost...
03.09. 12:32  Extremista
04.09. 00:19  RE: Extremista
03.09. 14:20 HHBB  Extrémista?
03.09. 15:36 h@luzak  liberalismus a totalitarismus s rovnítkem??
03.09. 16:08 Dale Coper  Jinak řečeno pane Kretschmere
03.09. 20:06  Sice jsem vam jednicku za odvahu dal
04.09. 00:11  "extremisticky" principy civilizovanych a zboznych lidi :-)
04.09. 09:21 mkadlec  RE:
04.09. 19:06 Karel z Čech  RE:
05.09. 22:07  RE:
05.09. 22:20  RE:
05.09. 22:01  RE:
06.09. 08:02 mkadlec  RE:
04.09. 10:32  Monarchie
04.09. 21:46 Gibi z Wilsonova  Je pekné, ako sa skoro všetci prispievatelia do diskusie o článku
07.09. 13:05 JÁ TAKY  JÁ TAKY
09.09. 09:53 Michal Kretschmer  Reakce autora článku
09.09. 10:41  RE: Reakce autora článku
09.09. 09:56 Michal Kretschmer  Reakce autora článku - pokračování
09.09. 11:23 Ctirad Bednář  Výborný článek, děkuji.
12.09. 21:21 kubata  Naprosto souhlasím s p. Kretschmerem

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 281