Diskuze k článku

Shrnutí průběhu domovních prohlídek, zatýkání a obvinění údajných pořadatelů koncertů

Příspěvků 89

18.6.2009 1:26

Hmmm,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Takze na 6-tilet decko nekdo miri brokovnici, a kdyz otec pozada, bay to nedelal tak dostane pazbou. Coz o to, kdyz dospely chlap dostane pazbou, tak to zamrzi. Dival jsem se do hlavne zbrane naladovane ostryma dvakrat hezky zblizka, docela neprijemna zkusenost, ale to uz jsem byl dospely chlap. Hovadko typu brokovnice a ten, co dal prikaz k cele akci by si v demokracii psal zadost o rezignaci, ale v absurdistanu je mozne cokoliv. Kurna, zas mi chybi ten smajlik na odplivnuti. Komu zvoni hrana?, tak uz se ptal Hemingway a pozdeji byla hromada lidi nemile prekvapena, ze si jich to taky tyka.

193542

18.6.2009 6:57

.. Tato akce je "nabor" tzv. fasounu do rad ceske MI6 ..

steve 70.?.?.?

Proc ne ? Kdyz mohl sef nemecke NPD, proc by nemohl za 20 let nekdo z techto kluku !?
http://www.guardian.co.uk/world/2002/aug/13/johnho...
-------------
Nase policie je skutecne elitni. Cerne kuklicky, ciselka zabavi, brokovnici na 6.ti lete decko, rodice zmlatit, a picacka moc dobra vec na obcana .. Odkud ze to byli ti instruktori nasich ochrancu zakona ? Rikal deda, ze to za komunistu nebylo. A to sedel. Dlouho. A ne za tunely.
Komunisti nenosili kukly, u fasistu taky nebyly videt, ani takova zver jako byl IRGUN nemel na ksichte kukly.
Kukly se nam objevili v ABU GRAIB, GUANTANAMU u instruktoru nasi mile policie. Jak dlouho by asi chodil do prace takovy nezakukleny milovnik brokovnice ? Jednou by se podival do diry hlavne jine brokovnice, a sousedi by mu uz nemuseli nosit z lasky k jeho praci buchty... To je ta dynamika vyvoje. A riziko kukel ..
DEMOKRACII VSICHNI MILUJI - PROTO NOSI CERNE KUKLY A BROKOVNICE
Jak z toho ven ? Nastoupime vsichni k policajtum !! Sundame si kukly a potom se jednoduse domluvime jako lidi .... [smích]
-----
.. ja vim, ono to neni na legraci ,, co muzeme cekat v budoucnu - Fisher a jeho klika, karierista a komunista, ktery nahodou nasel tu pravou cestu k judaismu ve spravnou chvili, zitra to vsechno zapre a bude pochodovat v kozenych "bundesdandes" po Gaze a hajlovat. Take novy namestek policie - stejny pripad. A kolem nich ? Vidite to sami. Ze toho Havla jeho mama pri porodu neprilehla ..., rekl Petr Jirsa, Chlumecka 134, Praha 6

193550

18.6.2009 7:48

LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

WoTaN 212.?.?.?

Článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

193556

18.6.2009 10:43

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Eldedkus 81.?.?.?

Reakce na 193556

Bohužel už tam nepíšou jak... To znamená, že jakkoliv to občan udělá, bude to ta "nesprávná varianta" a dostane pěkně naprdel... [bliji]

193567

18.6.2009 13:02

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 193567

Takto je postavena celá Listina základních práv a svobod a zejména Hlava II dotýkající se lidských práv a základních svobod. Ve většině resp. ve všech ustanoveních mluvících o svobodě je zde dána možnost omezit svobody zákonem. Legislativci tak mohou KDYKOLIV, BEZ OMEZENÍ a bez nutnosti referenda omezit JAKÉKOLIV svobody. Je-li tedy u moci strana, zájmová lobistická skupina v pozadí či rovnou "diktátor" může si velmi rychle a zcela v souladu s ústavou přizpůsobit legislativu tak, že omezí svobody dle svého zájmu. V praxi přizná svobody jedněm ale druhým je nepřizná. Zpochybnění zločinů (genocidy) nacismu či komunismu je trestné ale zpochybňování genocidy jiné (minulé či současné) je v pořádku. O tom, že takovéto tendenční zákony jsou již v našem trestném řádu víme. Dá se tedy odvolávat na Listinu základních práv a svobod ? Odpověď je NIKOLIV !! Celá tato listina je IDEOLOGICKÝ PODVOD a nemá absolutně žádnou hodnotu. Ústava a Listina základních lidských práv a svobod na kterou se ústava odkazuje musí stát nad zákonem a ne naopak. Archaickým vzorem může být 1. DODATEK Ústavy spojených států amerických. Mám však obavy, že i tento v USA samotné ztrácí dech viz poslední obrázek.. .

193578

18.6.2009 16:41

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193578

Není to tak úplně pravda..
Čl.4 LZPS: (2) Meze základních práv a svobod mohou být za podmínek stanovených Listinou základních práv a svobod (dále jen "Listina"[mrknutí jedním okem] upraveny pouze zákonem.
(3) Zákonná omezení základních práv a svobod musí platit stejně pro všechny případy, které splňují stanovené podmínky.
(4) Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich PODSTATY A SMYSLU. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena.

Navíc je tu ještě Čl.41: (1) Práv uvedených v čl. 26, čl. 27 odst. 4, čl. 28 až 31, čl. 32 odst. 1 a 3, čl. 33 a 35 Listiny je možno se domáhat pouze v mezích zákonů, které tato ustanovení provádějí.

Ostatních ustanovení je tedy možné se domáhat přímo. Pokud by zákon byl v rozporu s podstatou a smyslem základních práv a svobod, lze se v případné ústavní stížnosti dovolávat přímo Listiny a zároveň napadnout příslušná ustanovení zákona. V minulosti se to už několikrát stalo. Chce to jenom pevnou vůli a celé to martýrium se soudy vydržet.

BTW: Poslední možností je navíc Štrasburk...

193599

18.6.2009 18:18

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 193599

Vše co uvádíte jsou ustanovení skutečně beze smyslu. Určitá zákonná ustanovení je teoreticky možné napadnoud u ústavního soudu či u vyšší mezinárodní instance ale už v praxi vidím jak někdo zruší třeba takové par. 260 či 261 TZ pro jejich neústavnost, když je omezení svobod v LZPS současně povoleno tj. je v souladu s ústavou [smích] Bez něčeho jako je 1. dodatek americké ústavy je LZPS skutečne nesmyslným podvodem.

Jako příklad. Máte pozemek za mým pozemkem, ke kterému vede jediná cesta a to přes můj pozemek. Já jako lidumil Vám vystavím listinu, kde se zaváži, že můžete ZCELA SVOBODNĚ přes můj pozemek jezdit a já po Vás nebudu chtít žádné náhrady atp.
Současně zde vložím větu. "Svobodné použití mé cesty je možno kdykoliv v budoucnu omezit jinou listinou".

Bude Vám první, výchozí listina k něčemu ?

Řeknete že ano. Vždyť nyní Vám přeci listinou garantuji zdarma provoz po mém pozemku. No jo .. ale to Vám garantuji i BEZ LISTINY. Protože nikde jsem s Vámi neuzavřel smlouvu, že mi za použití cesty musíte platit. Co jsme nedohodli JEDNODUŠE NEEXISTUJE. Když budu chtít abyste platil tak klidně druhý den po vystavení výše uvedené listiny JEDNOSTRANĚ vytvořím listinu jinou (zákon), kterým Vám nařídím platit za použití cesty a existence výše uvedené listiny se tak ukáže jako naprosto zbytečná. Nepomůže Vám ani Štrasburk [mrknutí jedním okem]

Pozn. U příkladu s cestou samozřejmě Vy nemusíte s placením souhlasit a listinu nemusíte akceptovat. Pak si samozřejmě já budu muset postavit u své cesty závoru a placení si buď vynutím nebo vy si pro cestu na svůj pozemek pořídíte vrtulník. V případě zákona omezujícího svobodu se občan neubrání. Neuspěje u ústavního soudu ani u mezinárodní instance. Referendum k danému zákonu NEPROSADÍ ! Nebo snad myslíte, že ano ? Myslím, že kauza radar byla dostatečným signálem o tom jakou má lid moc ve vztahu k zákonodárcům. Ano můžeme přeci po 4 letech zvolit jiné zákonodárce ale máme garanci, že ti nám referendum příště umožní ? NE ! Žádná taková systémová garance neexistuje.

193606

18.6.2009 22:53

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman. 217.?.?.?

Reakce na 193606

Pokud by došlo k bezvadné ofertě a akceptaci, samozřejmě by po vložení do katastru nemovitostí platila listina první a byl byste jí vázán. Druhou ofertu bych pochopitelně neakceptoval [smích]
Věta "Svobodné použití mé cesty je možno kdykoliv v budoucnu omezit jinou listinou" by byla absolutně neplatná. Navíc pokud se strany nedohodnou, lze věcné břemeno zřídit na základě rozhodnutí příslušného orgánu a v tomto případě by nebylo pochyb o tom, jak by rozhodl. Tu závoru by také vyřešila jednoduchá žaloba. Podle mě to byl docela krkolomný příklad.
§260 a 261 TZ by ÚS asi nederogoval, to máte pravdu (argumentace by byla, že je třeba dbát zásady proporcionality LP - tedy že svoboda má končí tam, kde začíná svoboda druhého), ovšem zcela jednoduše se lze bránit postupu PČR, jak byl zmíněný v článku, viz důkazy získané donucením atd..(Viz TŘ: Důkaz získaný nezákonným donucením nebo hrozbou takového donucení nesmí být použit v řízení s výjimkou případu, kdy se
použije jako důkaz proti osobě, která takového donucení nebo hrozby donucení použila.)

193630

19.6.2009 7:53

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 193630

Také šlo jen o příklad a proto bylo srovnání poněkud krkolomné [smích]

Věta: Svoboda má končí tam kde začíná svoboda druhého je velmi zajímavá. Na jejím základě lze říci, že mé právo vyslovit svobodně svůj názor přestává platit pokud se tento můj názor dotýká svobod druhého. Co to znamená v praxi? Řeknu-li názor, který může např.v někom vyvolat nenávist, může se dotknout citů etnika či může zpochybnit historicky zdogmatizovanou pravdu dopuštím se útoku na svobody v zákoně zmíněných jednotlivců či skupin. Platí to univerzálně ? Rozhodně ne. Platí to jen v rozsahu definovaném zákony a to ještě velmi sporně. Vyvolat nenávist vůči např. semitům (čti židům), vůči černochům atp. je dle TZ trestné. Paragraf však pomíjí fakt, že mezi SKUPINY osob patří např. i nacisté, neonacisté či bolševičtí kati. Zde se jaksi s vyvoláváním nenávisti počítá přestože TŘ nezná pojem nenávist OPRÁVNĚNÁ či NEOPRÁVNĚNÁ. Ve smyslu věty "svoboda má končí .. atd." pak by teoreticky měla končit má svoboda kritizovat bezpráví tam kde začíná svoboda druhého toto bezpráví realizovat či propagovat. Dostáváme se do stavu kde se ukazuje dvojsečnost zmiňované fráze a proto bych byl velmi opatrný při jejím používání [mrknutí jedním okem]

Ústava (jejíž je LZPS) součástí je nadřazena zákonům. Pokud se však zásady v ústavě obsažené souběžně podřizují zákonům dojde k logické (právní) smyčce a zmiňované ústavní zásady ztrácí na svém smyslu. Takto bych ohodnotil většinu hl. II LZPS a pochopitelně i společná(výjimková)ustanovení obsažená v hl. VI. Dá se říct, že svobody, které nejsou nad zákonem ale staví se samy pod zákon jsou KDYKOLIV anulovatelné legislativci bez možnosti zpětné vazby ze strany LIDU (např. referendem)! Takové svobody pak jsou zaručeny pouze relativně, dočasně, výhledově nazávazně a to v případě svobod znamená, že de facto zaručeny vůbec nejsou.

193651

19.6.2009 8:01

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 193630

Zajímavý paradox vzniká v poslední době i v případě situace s návrhem zákona podle kterého již nebude mít řidič možnost odepřít výpověď a vymluvit se na osobu blízkou. V zdůvodnění návrhu se objevují právní nesmysly ve smyslu tvrzení, že zákon stanoví ve kterých případech bude občan muset podat výpověď. Toto je pochopitelně naprosto nesmyslné protože nad uvedenými zákony bude stát ústava a LZPS ve které je v hl. V čl.37 garantováno právo odepřít výpověď pokud by došlo k ujmě mé nebo osoby blízké. Tento článek není zpětně zákonu podřízen ani v čl VI. (viz. svobody výše). Nelze tedy přijmout uvedené zákony bez předchozí změny LZPS. Já osobně, uvažujíce selským rozumem, vidím jednoznačný motiv odepření výpovědi ve snaze vyhnout se odpovědnosti. To je však jen selský rozum. Jak takovou odpovědnost vynutit ? Budeme po vlastnících (provozovatelích) vozidla požadovat náhrady plynoucí z odpovědnosti z vlastnictví a zebezpečení vozidla ? Řekneme tedy. "Nepodáš výpověď ? Fajn ..ale pokutu stejně zaplatíš protože jsi vlastník a odpovídíš za to jak byla tvá věz použita, pokud neprokážeš, že byla použita proti tvé vůli" .. Nemusí jít jen o pokutu jako trest za přestupek ale může jít i o nepodmíněný trest v souvislosti se spácháním TČ. Někdo může být třeba Vaším vozem (ale třeba i psem, zbraní atp.) usmrcen. NELZE tedy někoho pokutovat nebo jinak trestat bez toho aniž mu justice nejdříve dokázala VINU ve smyslu presumpce neviny zaručené LZPS v hl.V čl.40 (hned o tři odstavce pod čl.37). Takový postup by totiž byl v rozporu s čl. 40 neboť by uplatňoval presumpci VINY. Tzn. "Někdo byl tvým autem přejet .. vypovídej !.. Nevypovíš a odkážeš se na čl.37 ? .. fajn ale stejně tě odsoudíme tj. NEPROKÁŽEŠ-LI, že jsi nevinen jsi tedy VINEN a přijmeš trest.

Ústava jak se zdá dostává na (_(_). No není to jen u nás .. i dodatky americké ústavy budou muset doznat podstatných změn např. v souvislosti s právem držet zbraně. Necháme-li si zprznit ústavu jejím podřízením výkonné právní legislativě, ztratíme veškerá ústavní práva. Svobody jsme již tady u nás ztratili dávno.. resp. nikdy jsme je ve skutečnosti nezískali.

193652

19.6.2009 16:37

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193652

Omlouvám se, ale dáváte do souvislosti věci, které spolu vůbec nesouvisí. Listina je založena na tzv. výhradách zákona, to znamená, že sama Listina deklaruje pouze základní princip a stanoví, že podrobnosti stanoví zákon. Ono popisovat dopodrobna podmínky vzniku politické strany v předpise ústavní síly by bylo značně nepraktické a ústavní předpisy by měly stovky stran.. Co se týče svobody slova, tak také nemůžete přijít třeba do rádia a veřejně prohlásit, že můj soused XY je šmejd, zloděj a lhář. O tom snad nepochybujete. Co se týče propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod jiných, jde o stejný případ. Zkoumá se klasicky objektivní stránka odpovědnosti: Tedy protiprávní jednání (např. řeknu, že nějaké etnikum by mělo bát vyhlazeno), škodlivý následek (tedy že jsem mohl ovlivnit více lidí a vyvolat tak podmínky ohrožující dané etnikum) a příčinná souvislost mezi jednáním a škodou. Jistěže se dají některé obecně formulované skutkové podstaty ohýbat a je to určitě špatně. Sám jsem zastáncem stejného postupu i vůči propagátorům komunismu, nebo ještě lépe - nepostihovat za názor nikoho (myslím, že tohle se v USA zatím docela ctí a i díky tomu tam mají neonazi tak malý vliv - u nás platí, že zakázané ovoce chutná nejlíp).

Co se týče osoby blízké, opět jste krapet přestřelil. Presumpce neviny je v Listině zajištěna jen pro trestní řízení. Nad rámec listiny byl tento princip rozšířen i pro přestupkové řízení. To, co se plánuje v souvislosti s provozem vozidla, ovšem bude správní delikt, u kterého nebude nutné zavinění. Jedná se o tzv. objektivní odpovědnost - tedy odpovědnost za nastalý protiprávní stav, nikoliv odpovědnost za zavinění. Stejné je to například když z továrny unikne nebezpečná látka - nezkoumá se, kdo a jestli to vůbec někdo zavinil, ale daný subjekt bude za škodu přesto odpovědný. To samé se týká toho, když přijdete například do hospody a na věšák si dáte bundu. Ta se vám ovšem ztratí (jiný host ji ukradne) a i když to nezavinil provozovatel hospody, bude za škodu odpovědný on (nic na tom nezmění ani smešně nápisy "za odložené věci neručíme"[mrknutí jedním okem]. To nevylučuje, aby byl za krádež stíhaný i pravý pachatel. Jistě uznáte, že tato úprava je v těchto situacích prospěšná. Navíc, co se týče těch vozidel, týka se to jenom aut v majetku podnikatele, takže můžete být /prozatím/ v klidu [smích]

193690

19.6.2009 20:37

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 193690

Zjevně jste v právu mnohem více zbběhlý než já prostý laik. Nejsem právník a proto díky za Váš pohled. Přesto si dovolím s Vámi dále malinko polemizovat.

Listina základních práv a svobod v českém pojetí je součástí ústavy a je tedy v rovině teoretické (principiální)nadřazená zákonům ČR. Je to stejné jako s dodatky ústavy americké. Co se svobod týče tak 1.dotatek ústavy americké jednoznačně staví svobodu člověka nad zákon. To já osobně vidím jako PRINCIP. Pokud se v českém pojetí součást nadřazené ústavy podřizuje ústavě podřízeným zákonům stává se sám princip oné součástí relativním. Znehodnocuje se a přestává být nezpochybnitelnou ústavní zárukou. Chápu motivy, které k této situaci vedly. Setkal jsem se s argumenty typu: Pokud necháme kohokoliv říkat cokoliv může jeho propaganda (často lživá) vzbudit nenávist a následnou genocidu jak historie dokazuje. Šoa, komunistické čistky atd. To jsou zkušennosti, které nejsou tak časově vzdálené. Já však vidím praktický důsledek umlčování svobody slova v tom, že doutnající "extrémistická" propaganda nebude včas rozpoznána. Propagátoři různých genocid se mohou skrýt za různé spolky a nebudou-li puštěni ke slovu veřejně budou ovlivňovat okolí neveřejně což může být ve finále mnohem nebezpečnější. Proto jsem zastáncem jednoznačného postavení LZPS a svobod zejména nad zákony a to bez výhrad. Osobně bych zrušil paragrafy TZ č.198, 260 či 261. Nechť naopak různí neonacisté mohou veřejně hlásat své návrhy. Ať je vysloví. Je to tak šílená představa ? Proč ? Vždyť přeci pak zmizí pochybnosti. Už se nebudou moci za nic skrývat. Pak se společnost může postavit zjednodušeným tezím tváří v tvář a veřejně je vyvrátit. ARGUMENTAČNĚ. Jakákoliv jiná cesta vedoucí k cenzuře a povrchní bezargumetační propagandě naopak extrémismus posílí. Pokud někdo řekne, že chce někoho vyhladit měl by mu někdo veřejně oponovat. Postavit se mu. Ne jej zavřít. Tak vznikají mučedníci, jež mají popularitu zcela zdarma. To je můj pohled. Z něj vychází pohled na LZPS a ústavu. Snad pochopíte i můj úhel pohledu. Vaše poznámka o zakázaném ovoci je mu velmi blízko.

193696

19.6.2009 23:06

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193696

Samozřejmě že s vámi jako liberálně založený člověk souhlasím. Ale z právního hlediska je to naprosto v pořádku. Ústavodárce zmocnil zákonodárce, aby jednotlivá ustanovení provedl dopodrobna zákonem. Přitom ještě stanovil pojistku v čl.4 (Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena). O tom co je v mezích a co už ne rozhoduje ÚS a ten ve většině případů rozhoduje rozumně (například dovodil, že o politikovi můžu veřejně říct, že je zloděj, o sousedovi však ne).

Jinak tomuto tématu se hodně věnuje knížka od Petra Hájka - Smrt ve středu. Rozhodně doporučuju! Dovolím si citovat:
V praktickém uplatnění svobody slova kulhala Evropa za Spojenými státy vždy o mnoho kroků pozadu, proto zůstala pozadu i ve všem ostatním. Nikoli naopak. Evropská média byla historicky proti těm zámořským vždycky daleko svobodnější. Cenzorské zásahy (ať otevřené či skryté, ať úřední či autocenzurní) byly ve starém světě vždycky spíše pravidlem, zatímco v zámoří výjimkou. A nemám teď na mysli pouze období různých totalitních experimentů, při nichž si vládnoucí moc média zcela privatizovala jako nástroj své propagandy. Platí to i pro fungující evropské demokracie. Rozdíl byl pouze relativní.

Nutno však objektivně podotknout, že až na pár (většinou tragických) dějinných okamžikl, kontinentální Evropa (ve smyslu víceméně homogenního civilzačního prostoru) o skutečnou svobodu nikdy příliš neusilovala. Zestárlý, zlenivělý a organizací vlastních pohrom vyčerpaný kontinent zajímalo stále více spíš pohodlí, nenáročnost a rovnostářství než vzrušující a dynamický svět věčné konkurence myšlenek, a proto i nestejných možností pro každého. První ústavní dodatek byl bezpochyby také jedním z významných důvodů, proč se v minulém století Amerika neinfikovala virem komunismu či nacismu. Zatímco v Evropě byly obě ideologie (a jejich nositelé) v počátcích předmětem perzekucí a pronásledování, v Americe nevzniklo vážnější nebezpečí indoktrinace ani v těžké době hospodářské krize v třicátých letech. Proroci sociálně inženýrských prijektů měli úplnou volnost k hlásání svých vizí stejně jako jejich odpůrci, takže nevzbudili větší pozornost než různí kazatelé mnoha protestanských církví, kterými byly a jsou Spojené státy přímo prošpikovány, aniž většinou jejich věhlas přesáhne regionální měřítka.
V relativně mimořádně svobodné americké společnosti se také proto až donedávna jen velmi těžko mohly uchytit proti svobodě nepokrytě namířené filozofie a ideologie. Marxismus, komunismus, nacionální socialismus zde proto neměly šanci, respektive zůstaly tím, čím ve své podstatě jsou: artikulací okrajových deviací zla, závisti a nenávisti,...Automaticky kráceno

193704

19.6.2009 23:07

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193704

V relativně mimořádně svobodné americké společnosti se také proto až donedávna jen velmi těžko mohly uchytit proti svobodě nepokrytě namířené filozofie a ideologie. Marxismus, komunismus, nacionální socialismus zde proto neměly šanci, respektive zůstaly tím, čím ve své podstatě jsou: artikulací okrajových deviací zla, závisti a nenávisti, které jsou ovšem odevždy v nějaké míře přítomny v lidských bytostech.
Představa, že násilným umlčováním zmizí nebo atrofují je naprosto scestná, a patří mezi disciplíny "soft" sociálního inženýrství: ještě nikdy se to nestalo. každého zakazovaného chleba chce člověk největší krajíc. Pokud je však falešným mesiášům naopak od počátku otevřený veřejný prostor, aby se v něm svobodně utkávali spolu s konkurenčními myšlenkami či projekty, téměř absolutně nemají šanci. Ale především: svoboda v demokracii buď je, nebo není. Pokud je, musí být k dispozici pro každého, bez předběžného výběru ("předběžné opatrnosti", jak zní krásný současný termín bolševiků všeho druhu, barev a přesvědčení).
Je jasné, že neomezená svoboda slova, jako každá jiná svoboda, přináší mnohé problémy. Jsou však nekonečně menší než ty, které vznikají ve společnostech s relativně nižší úrovní této pro demokracii klíčové svobody."

Tato slova by se měla tesat do kamene [smích]

193705

21.6.2009 18:52

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193705

Tohle bych mohl v klidu podepsat. A to znam tu poucku, kdyz ti daji neco podepsat, tak nepodepisuj. A kdyz podepises, tak se pak blbe nediv.

193775

21.6.2009 20:43

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 193775

Pokud nekdo zacne ze srandy rvat v nacpanem biografu "HORI!!" a nasledne bude uslapano 50 lidi, neni mozne dotycneho trestat nebot mame svobodu slova. Doufam, ze jsem vas pochopil spravne.

193780

22.6.2009 13:59

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193780

Ne, ponese nasledky, protoze vyvolal skutecnou paniku a doslo ke skutecnemu umrti, samozrejme v pripade ze nedoslo k pozaru. Otazkou je zda ten vas teoreticky pripad bez koure a ohne muze zpusobit uslapani 50-ti lidi. Pouzil jste znacne krajni pripad, zavadejici demagogii, ale budiz. V USA funguje prvni dodatek 200 let, jedna se o zemi a bez masovejsiho vyskytu nejakych vaznejsich kolizi ohledne zneuziti, ktere muze ohrozit lidi. Jak autor napsal, tak negativni jevy jsou plynouci z principielne pojate svobody slova, jednoznacne prevysuji pozitivni vyhody!!

Naprosto souhlasim s tim, ze i behem Velke hospodarske krize, prave siroce pojata svoboda projevu neumoznila nastup fasismu nebo bolsevismu v USA bez nutnosti represe ze strany statu. Takze pokud si mam vybrat mezi eliminaci totalitnich ideologickych smeru ve spolecnosti a naprosto marginalnich zrejme psychicky narusenych jedincu vyvolajici treba paniku, pak jednoznacne stojim za Prvnim dodatkem konstituce USA.

Hledate-li nejaky princip bez negativni stranky, tak to zkuste v kralovstvi nebeskem, tady na Zemi ho nenajdete, ponevadz skoro kazdy clovek ma v sobe hajzlika, ktery se snazi nejak s cimkoliv vyjebat. V pozitivnim smyslu teto vlastnosti lze mluvit o invenci, tvorivosti..., v negativnim smyslu se jedna o vychcanost. Pokud socilani inzenyri mini tuhle "nedokonalost" odstranit, tak good luck.

193813

23.6.2009 10:38

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193813

Neberte to ve zlém, jen Vám pane Bartošku trošku čutnu do té chatrné konstrukce. Tvrdíte pod vlivem "předřečníka":
>Naprosto souhlasim s tim, ze i behem Velke hospodarske krize, prave siroce pojata svoboda projevu neumoznila nastup fasismu nebo bolsevismu v USA bez nutnosti represe ze strany statu.
Ta vychvalovaná svoboda projevu, je ale i jinak bez následků. Amerika se vyvvíjí vlivem ovládání masmédií v oné (i dnešní) době bez potřeby změny systému. Možná tam byla méně zjevná odrůda totality už v zaběhnutém provozu. Občan u vize "Amerického snu" hledá i dnes chybu spíše u sebe (v tom že se ne-dost snaží), než na Wall-streetu. Je do této pozice soustavně médii vmanipulováván. Možná toto bude jednou užitečné pro Ameriku - až bude vstávat z trosek.
Svoboda slova, jak ji možno vidět nejen v Americe, přispíva spíše k informačnímu šumu než k řešení problémů. Aby z té svobody mohlo něco užitečnějšího být, než jen pouhá "ústní hygiena", to by potřebovalo skutečnou domluvu nemanipulovatelných občanů...
Dejte se do toho!!

193855

23.6.2009 20:54

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193855

Klidne stouchejte. Pres masmedia mocenska elita vladne skoro vsude, ale USA na rozdil od Evropy pod Lisabonskou smlouvou maji svou Ustavu s prvnim dodatekem a na rozdil od Evropanu jsou Americani dobre ozbrojeni. Jinak receno privilegia maji pouze ti, kdo si je dokazou obhajit. A nepochybuju, ze desitky milionu Americanu s kverem v ruce na to ma vsechny predpoklady. Zkuste rict pred Amikem, ze bude muset odevzdat zbrane. Nas manager je v poho clovek, a panecku jak se mu nahrnula krev do hlavy. Jedna vec je potichu byt cim dal vice nasrany, coz se ted v USA mezi lidma hromadne deje a druha vec je byt bezmocny.

Z trosek budeme vstavat vsichni nejenom Amerika, o tom se behem podzimnich financnich turbulenci presvedcili v Cine, Moskve i jinde. Tahle zeme ma nejakych 9 000 000 km2, po strance potravin je sobestacna, ma znacnou surovinovou zakladnu a stale se tady vyskytuje hightech vyzkum. Obnovit prumyslovou kapacitu dle domacich potreb neni nejaky extra problem. Bonus jsou tvrdohlavi Americane, kteri domitaji dat sve zbrane naznacuji, ze maji jistou vitalitu. Jakmile Spojene staty pochopi, ze imperialni armada za hranicemi je ekonomicky ruinuje bez toho, ze by prineslo odpovidajici "tribut", tak muze dojit k vnitrni konsolidaci USA. To Evropa se za poslednich 200 let na rozdil od USA muze pochlubit fasitickymi i bolsevickymi rezimy a to prosim USA vznikali jako kolonie prebytecnych ci nezadoucich Evropanu z nuly.

K cemu povede slavna LS? V lepsim pripade k desintegraci Evropy, v tom horsim k nastupu tvrde totality. Kdyby to slo velmi dobre, tak by se po sanaci skod mohlo podarit obnovit duveru v Evrope na urovni 90-tych let. Troufnu si predpovedet, ze i v pripadnem rozpadu USA, ktery je diky ruinujici imperialni politice mozny, tak i v pripadnem rozpadu by byli vztahy mezi byvalymi cleny Unie mnohem lepsi nez v Evrope za nejlepsich casu integrace. A pokud USA prejdou od politiky imperia ke korenum republiky, tak rozpad nehrozi a i po rozpadu je mozna rychla integrace. A kudpodivu se domnivam za tuhle stabilitu ci nestabilitu muze individualni pojeti americke spolecnosti, ktera je zvykla projevovat svoje nazory a to naprosto svobodne na zaklade Ustavy.

Dve hlavni veci jako siroce pojeta svoboda projevu a pravo drzet zbran jsou stale v americke spolecnosti zive. Na 300 milionu zbrani mezi Americany je relativne velmi malo negativnich jevu, i to je cena za pravo drzet zbran. Krome toho krimanalnik si ji poridi nelegalne tak jako tak, ale v USA musi pri kradezi ci jinem poskozeni sve obeti pocitat i s tim, ze potecnionalni obet se muze zmenit v nemile prekvapeni strilejici ostrymi. Tusim 50 000 Americanu zemre rocne pri autonehodach? Jste pro zakaz pouzivani automobilu?

193887

28.6.2009 6:02

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193887

Čekal jsem pane Bartošku, alespoň jeden nespochybnitelný příklad, jak se ta Vámi propagovaná americká svoboda slova i s prvním dodatkem ústavy prakticky projevuje např. v korekci vnitřní, nebo ještě lépe vnější politiky USA.
Nedočkal jsem se. Místo toho jste dodal jako argument víru v Ameriku, ozbrojenost Američanů a evropskou LS.
Po deklaracích víry v Ameriku a její ozbrojené egoisty jste došel bez jakýchkoli souvislostí s mým příspěvkem k osobní otázce:
>Jste pro zakaz pouzivani automobilu?
Dost mne to mrzí, ale mohu Vám na to odpovědět asi v tom smyslu, že nám nějak hestroyovatíte pane Bartošek.
Nebo to je tou americkou svobodou slova - kraftat kdykoli o čemkoli bez výsledku?

194122

19.6.2009 21:27

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 193690

K druhé části. Svým popisem jste se přesně trefil do mého pohledu. Já jen mluvím o odpovědnosti za držení věci a škody (přestupky, trestné činy) z tohoto vlastnictví či užívání plynoucí. Jde tedy právě o onen "nastálý protiprávní stav". To je klíčové. Na jeho základě je možno někoho potrestat za to, že se něco stalo v souvislosti s užíváním jeho věci. Nezkoumá se jestli vlastník za situaci může. Takovéto potrestání je ale možné JEN A POUZE V URČITÉM PŘÍPADĚ A URČITÝM ZPŮSOBEM !!! - viz. následující odstavec.

Přestupky:

Byl-li spáchán přestupek bez větších škod a bez újmy na zdraví může vlastník odmítnout výpověď ale vystavuje se pokutě do výše např. 50 000,- (podobně jako u odepření svědecké výpovědi související s činem na kterou se vztahuje oznamovací povinnost). Jde o správní pokutu uloženou za přestupek spáchaný věcí, která dotyčnému náleží (provozuje ji) a za kterou tedy nese odpovědnost. Není zkoumáno kdo je skutečným viníkem. Pokuta je za odpovědnost související s držením či užíváním věci. Ta pokuta je udělena za předpokladu, že držitel věci odmítl vypovídat o skutečnostech souvisejících s "nastálým protiprávním stavem" a tím nese důsledky (ne vinu) za tento "nastálý stav". Je prostě povinen nahradit škody či zaplatit pokutu z odpovědnosti za jeho věc. Pokud dotyčný nechce platit může přeci vypovídat, vinu přiznat a zaplatí pokutu menší. Pokud není vinen popř. není ani vina osoba jemu blízká může vypovídat. Např. dokáže, že mu byla věc zcizena.

Druhá situace : Vaším autem je někdo zabit. Ten někdo uteče od nehody a policie jej nenajde. Vy odmítnete výpověď dle čl.37 LZPS protože máte podezření, že čin spáchal Váš syn .. tj. osoba blízká. Nevíte to a on to nepřiznal ale máte tušení. Za "nastálý protiprávní stav" budete potrestán Vy. Určitě ne správní pokutou ale vězením. Protože tím stavem je vražda. Jenže. Vy jste tu vraždu nespáchal přeci. No není takovýto postup protiústavní viz. čl.40 LZPS ? Nejde o naprosto jasné uplatnění presumpce VINY ??? Byl jste uznán viným aniž by Vám někdo Vaši vinu dokázal. Copak držení věci dokazuje Vaši vinu ? NE .. takhle TO ASI NEPŮJDE ! Souhlas ?!

193697

19.6.2009 21:30

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 193690

Tak jinak:

Toto je situace kdy je drženou (provozovanou) věcí (automobilem) spáchána škoda většího rozsahu nebo škoda na zdraví. Zde již nejde o přestupek, řešený výše uvedeným způsobem ale o trestný čin. Viník přeci nebude trestán za vraždu nějakou pokutou že ? Zde tedy JEDNOZNAČNĚ nelze označit vlastníka (provozovatele) věci jako viníka z principu odpovědnosti za věc. Viník se zde stává důvodně podezřelým a je proti němu vedeno regulérní trestní řízení přesně dle principu presumpce neviny. Za odpepření výpovědi dle čl.37 LZPS zde nemůže následovat, žádný správní postih. Žádné odsuzování podezřelého bez úplného TRESTNÍHO ŘÍZENÍ se vším všudy. To je naprosto nepřípustné.
Samotné "zavinění" o kterém mluvíte je v tomto případě také zkoumáno uvedeným procesem.

Já doufám, že toto vše si navrhovatelé úpravy zákona uvědomují a v těchto intencích je zpracován i sám návrh.

Závěrem:

V případě dopravních přestupků tedy není vůbec nutné nějak upravovat čl.37 LZPS - stačí jen doplnit sankce z "porušení" obecné odpovědnosti.

V obou případech (přestupek, TČ) je tedy naprosto zbytečné snažit se někoho zákonou úpravou donutit, aby vypovídal proti sobě či osobě blízké. Bylo by to porušení LZPS = bylo by to protiústavní. Je současně NAPROSTO zbytečné snažit se prznit ústavu, LZPS a čl.37 potažmo čl.40 LZPS nějakými výjímkami podřizujícími čl. 37 zákonům.

193698

19.6.2009 23:28

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193698

Pokud si někdo vezme mé auto a někoho zabije, tak to nebude vražda, ale nedbalostní újma na zdraví s následkem smrti. V takovém případě se samozřejmě bude hledát opravdový viník, protože u nás není kolektivní vina a jednoduše nemůžete odpovídat za trestný čin někoho jiného. Probíhalo by standardní trestní řízení.
Vy jako majitel vozidla (pokud byste byl podnikatel), byste byl (objektivně) odpovědný jen za onen správní delikt - půjčil jste někomu auto, se kterým byl spáchán přestupek podle zákona o provozu na pozemních komunkacích a neřekl jste, komu jste ho půjčil - probíhaly by tedy dvě naprosto oddělená řízení - správní a trestní. Za správní delikt by vám samozřejmě žádné vězení nehrozilo a ani by nebyl porušen princip presumpce neviny (jak jsem uváděl příklad s hospodou, prostě se netýká správních deliktů bez zavinění), či nutnosti vypovídat proti osobě blízké [smích]

Je to jasnější?

193706

20.6.2009 16:00

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

l.leimas 90.?.?.?

Reakce na 193690

Ale příteli, u tak zvané osoby blízké přece vůbec o nějaké právo a odpovědnost nejde. Když o té věci mluvíš proč nepovíš čtenářům co je opravdu ve věci? Povím to tedy sám, jednoduchý výběr peněz to je oč tu běží. Pokuta jako trest přestupci vyžaduje odhalit a usvědčit viníka a to je u přestupků které trvají někdy jen zlomek sekundy velký problém, zvlášť když ukončením nežádoucího jednání (snížení rychlosti vozu, například) zanikne obvykle i skutková podstata a většina důkazů.
Možnost udělat si z přestupků v dopravě zlatý důl komplikuje právě povinnost najít a usvědčit konkrétního viníka. Majitel vozu se nevymlouvá na osobu blízkou jak tvrdí propaganda, ale odmítne podat vysvětlením s odvoláním na zákon o policii, nebo městské policii a tím pádem penízky udělají úřadu pápá. Proto se 90 procent občanů ani nedozví že jejich auto tu či tam vyfotili a to se má změnit? Odstraněním tohoto důkazního břemene nastanou zlaté časy pro držitele licencí na autorizované měření rychlosti a jiné podnikatelské aktivity a těch není vydaných zrovna málo úřad pro metrologii se činil. Jen ta zatracená osoba blízka brání průchodu práva, nebo penězovodu?
Jak to bude krásné až se to změní že? Uzavřu s obcí smlouvu postavím radar nastavím záznam na 54 km/h. To je hranice přesnosti měření plus minimální požadovaná tolerance a už jenom vypisuji složenky. To bude ráj, pečení holubi dovolená na Havaji. A když bude málo lupenů obec přidá značku 30 a tam už je tolerance jen 2 km.. Jedeš 33? Zaplať hade minimální pokuta 1500..
Srovnávat přestupek v dopravě s únikem nebezpečné látky no ty máš ale žaludek, Nebezpečné látky škodí i desítky let, desítky let pak trvá protiprávní stav a cena odstranění škod jde mnohdy do milionů, pokud se vůbec odstranit dají. Ale rychlost vozu? Snížením rychlost mizí problém, ale tady nejde o problém jde o peníze. O vaše peníze přátelé, o hodně peněz..
Proč neřekneš že statisticky už to vědí? Že jedna kamera za den zaznamená až tisíc (podle hustoty dopravy) překročení rychlosti o 4 a víc km jen pět se jich obvykle řeší a tři se dotáhnou do konce. To je 6 tisíc denně na kameru a radar a tři úředníky. (komise musí být tříčlenná) za rok dva miliony milion firmě milion obci. Obec zaplatí komisi a zjistí že jí nic nezbylo. Ptá se proč, a firma odpoví zrušte osobu blízkou a budete se koupat v penězích. A starostové lobují agituji a těší se. Těšíte se také přátelé? Tisíc krát dva tisíce to jsou dva miliony denně, budeme se koupat v penězích.
Ovčan půjčí dceři auto ta ho v pořádku vrátí a za týden dojdou složenky na deset tisíc. Ovčan se podívá na ty co došly jemu koupí si mašli a jako slušný člověk si jijde hodit, nic jiného mu nezbývá.

193730

21.6.2009 1:26

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193730

1. Příklad s továrnou byl jen na pochopení objektivní odpovědnosti.
2. Ta novela se bude týkat automobilů, které provozuje podnikatel ke své podnikatelské činnosti. Aby se to rozšířilo na všechny účastníky silničního provozu, to by musel být ještě hodně silný lobbing.

Osobně se občas projedu rychleji a to díky tomu, že se nebojím žádného postihu. Pokud by byly ty správní delikty rozšířeny na všechny, nedělalo by mi problém jezdit podle předpisů.. Na našich silnicích to je opravdu často o držku (rychlost není největší problém, ale asi by to přispělo k celkovému zklidnění dopravy).

BTW: Za překročení rychlosti do +20 km/h v obci je pokuta 1000 a radary jsou většinou nastaveny na toleranci 5, někde dokonce 10 km/h.

193741

21.6.2009 7:35

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193741

>Osobně se občas projedu rychleji a to díky tomu, že se nebojím žádného postihu. Pokud by byly ty správní delikty rozšířeny na aby byly všechny, nedělalo by mi problém jezdit podle předpisů.. Na našich silnicích to je opravdu často o držku (rychlost není největší problém, ale asi by to přispělo k celkovému zklidnění dopravy).
Nakonec se nám po právnických exhibicích představil dostatečně.
Pánovi nestačí pravidla silničního provozu, potřebuje nejdříve "správní delikty rozšířit na všechny" aby se bál postihu. Jemu nestačí, že by mohl svým porušením stávajících předpisů zavinit třeba cizí smrt.
Je jistě připraven oponovat, že tak činí jen v místech ,kde má dostatečný přehled, jenže to je právě ten malý díl, kterým přispívá k agresivitě i ostatních účastníků silničního provozu. Tu cizí smrt může zavinit i takto sprostředkovaně, i s větším časovým odstupem, a zůstane nedohledán a beztrestný. Pán je smutný skutečný předobraz stávající zahnívající společnosti. [bliji]

193753

21.6.2009 20:35

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193753

Opravdu obdivuji vaši schopnost odhalit člověka podle jednoho odstavce. Rychlost 160 km/h na nových úsecích dálnic, které jsou projektovány na rychlost 250 km/h, je opravdu těžký zločin, za který by se mělo zavírat nejméně na 10 let do kriminálu. Nejezdím podle značek, ale podle rozumu. Co je lepší - jet v obci konstantní rychlostí 50 km/h za každých okolností, nebo jet kolem školy 35 a mimo zastavěnou oblast 60? Opravdu miluju moralisty, kteří jezdí s očima přilepenýma na rychloměr a poté přehlídnou člověka na přechodu...

193777

22.6.2009 22:34

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193777

>Opravdu obdivuji vaši schopnost odhalit člověka podle jednoho odstavce.
To nic, tohle byla docela slabota. Jindy už z půlky věty poznám grázla.
>Rychlost 160 km/h na nových úsecích dálnic, které jsou projektovány na rychlost 250 km/h, je opravdu těžký zločin, za který by se mělo zavírat nejméně na 10 let do kriminálu.
S čím souvisí tato věta, by mohlo být neznalému záhadou. Já ovšem vím, že jde o předstupeň dalšího - vytvořit případnému čtenáři zdání, že pán je opravdový expert stojící vysoko nad pravidly silničního provozu. A hned poté přechází do protiútoku:
>Nejezdím podle značek, ale podle rozumu.
Jak úžasný ten rozum je, doloží hned hádankou pro blbé:
>Co je lepší - jet v obci konstantní rychlostí 50 km/h za každých okolností, nebo jet kolem školy 35 a mimo zastavěnou oblast 60?
Tímto má konečně čtenáře "plně na své straně", a může se odvážit ke sklízení dalších sympatií, ba dokonce se mu zdá, že tím kreslí i obraz svého oponenta:
>Opravdu miluju moralisty, kteří jezdí s očima přilepenýma na rychloměr a poté přehlídnou člověka na přechodu...
Tu se ovšem probouzí, a zjišťuje že má ruku v čemsi teplém a mazlavéém...
(Editor i soudný čtenář promine)

193827

23.6.2009 11:18

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193827

Člověče, vy jste génius. Sice génius, který se neumí ani podepsat, ale ze své pozice anonymní nuly rozdává rozumy, jak na běžícím pásu. Kdyby bylo víc takových anonymních mudrců, dokázali by otočit Zeměkoulí na druhou stranu, tím jsem si jistý. Tleskám vám, vy bezejmenný ynteligente! Ještě nám tu napište, jak jste měl samé jedničky, jak jste vyhrával vědomostní olympiády, kolik statisíc vyděláváte, kolik sexbomb důvěrně znáte a máme tu SUPERMANA. Tyhle lidi, já skutečně obdivuju, jsou to skuteční proroci, sice bezejmenní, protože by je mohl třeba někdo udat nebo rovnou sebrat, ale přesto proroci, co se nebojí ani čerta.

Těším se na vaše další anonymní perly, jen vy jediný tu můžete být soudcem a zasvěcenně zkoumat, kdo se může vašemu neskonalému anonymnímu yntelektu rovnat a kdo je jen špínou na podlaze. Jak říkám! OBDIVUJI VÁS!

193857

23.6.2009 18:16

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193857

JYndŘichu, tolik argumentů k problému to se hned tak nevidí. Ale že Vás ta druhá 85-ka minule pěkně vytočila, že se ženete rovnou na vidle. Pro dnešek Vám nechám ještě jeden život...
Pána xmana bych také nechal na pokoji, ale to chlubení se nedodržováním předpisů silničního provozu je pro mne moc silné kafe. Koneckonců den předtím, mne málem jeden takový galán uvrtal málem do dopravní nehody právě svojí rychlou jízdou v obci. Tady nejde o to, kdo jezdí bez přestupků, to se i mně nějaký povede, ale vyžadovat další předpis na vymahatelnost práva - aby se pán začal bát postihu - to je propagace Kocourkova. Jestli chcete toto obhajovat, tak nevím... Trochu jsem mu chtěl přikrátit sebevědomí a myslím po zásluze. Že se ho budete Vy zastávat, mi ani ve snu nenapadlo. Vám tu chybí asi ten Sid, zkuste teda zavolat: "Side vrať se, vše odpuštěno!" Třeba se objeví, a Vy budete mít zas komu nadávat. Takhle se zdá, že nevíte na které straně máte bojovat...

S pozdravem jiná 85-ka.

193877

24.6.2009 17:53

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193877

Mluvíte o těch svých argumentech, které jste použil? Tím myslíte tyhle? Asi vám to musím zopakovat, abyste příště použil ještě výstižnější...

>To nic, tohle byla docela slabota. Jindy už z půlky věty poznám grázla.

>S čím souvisí tato věta, by mohlo být neznalému záhadou. Já ovšem vím, že jde o předstupeň dalšího - vytvořit případnému čtenáři zdání, že pán je opravdový expert stojící vysoko nad pravidly silničního provozu. A hned poté přechází do protiútoku:

>Jak úžasný ten rozum je, doloží hned hádankou pro blbé:

>Tímto má konečně čtenáře "plně na své straně", a může se odvážit ke sklízení dalších sympatií, ba dokonce se mu zdá, že tím kreslí i obraz svého oponenta:

>Tu se ovšem probouzí, a zjišťuje že má ruku v čemsi teplém a mazlavéém...

Jen mi není jasné, který z argumentů se týká tématu. Tedy pokud tématem nebyl jeden z diskutujících.

Je ale zajímavé, že nějakou svou myšlenku jste dodal až poté, co jsem vás chválil za to, jak vtipně a neotřele dokážete zesměšňovat své oponenty. Samozřejmě anonymně, jelikož je to bezpečnější a člověk si leccos dovolí.

Mimochodem, dnes mi jedna paní rozbila zrcátko, protože jí nestačila její půlka silnice. Stalo se to ve městě, rychlost cca 30km/hod.

193940

27.6.2009 17:27

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193940

JYndŘichu, omlouvám se za zpoždění byl jsem několik dní mimo „internetovou civilizaci“.
>Mluvíte o těch svých argumentech, které jste použil? Tím myslíte tyhle? Asi vám to musím zopakovat, abyste příště použil ještě výstižnější...
Když máte námitky proti nějakému příspěvku, pak by bylo velmi, ale velmi rozumné podívat se také na vlákno diskuse před tímto místem, kvůli souvislostem. Každý nemá schopnost správně odhadnout, o čem se psalo v předchozích příspěvcích, z půlky věty toho právě čteného. Pro úplnost moje přímá reakce na xmana začíná mým příspěvkem 193753. Snad je dost argumentačně vyšperkovaný. Reakce od xmana na tento je slizká ... s posouváním prostředí z jízdy v obci na poměry na dálnici apod. Takže následuje ode mne „popis“ (193827) jeho úhybných manévrů(193777). Snad není nad Vaše síly pochopit, jak to bylo myšleno. Na zjevné vytáčky není obvykle účinná žádná slušná věcná argumentace, kromě „drtivého“ rozboru oponentových vytáček. Formu toho jsem zvolil sám. Nebo jsem se měl nejdříve s Vámi poradit? Ale budu dbát Vaší rady, abych příště použil ještě výstižnější argumenty, to je totiž i moje zásada. Pravda někdy nemusím být přes veškerou mojí snahu vůbec pochopen.
Otázku, kterou napsal xman, jako mnou asi příliš stručně označenou jako hádanku pro blbé: „Co je lepší - jet v obci konstantní rychlostí 50 km/h za každých okolností, nebo jet kolem školy 35 a mimo zastavěnou oblast 60?“ bych podrobněji rozebral v dalším. Nejlepší je v obci dodržovat pravidla silničního provozu, to znamená mimo jiné přizpůsobit situaci svoji rychlost. Nejezdit konstantní rychlostí 50km/h, ale také nebrzdit provoz před školou rychlostí 35km/h, není-li pro to jiný důvod. Otázka sama je uměle vytvořená k tomu, aby zdůvodnila zvýšenou rychlost 60km v obci jako lepší variantu, a aby mu u některých (blbých) čtenářů zajistila malý náskok před oponentem.
Takže, jezdit konstantní rychlostí 50 km přes obec je špatně. A jet v obci rychlostí 35km/h bez jiných důvodů, než jenom proto, že jedu kolem školy je ještě horší, když tím zbytečně brzdím za sebou jedoucí řidiče. Protože tímto mohu některé aktivovat k vyšší bezprostřední či následující agresivitě.
>Jen mi není jasné, který z argumentů se týká tématu. Tedy pokud tématem nebyl jeden z diskutujících.
Vidíte Vy máte dokonce i pravdu, skutečně jsem od původního tématu, které pan xman navodil svým chlubením o své osobě, odešel k osobě pana xmana jako centru toho tématu. Není to na Vás moc komplikované?

Pokračování následuje

194102

27.6.2009 17:31

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193940

Pokračování

>Je ale zajímavé, že nějakou svou myšlenku jste dodal až poté, co jsem vás chválil ...
Čekám na Vaši omluvu, v tom smyslu, že i bez Vašeho přičinění jsem tam těch myšlenek dodal už dříve sdostatek sám.
Jinak mi musíte prominout že jsem Vaši pochvalu své maličkosti přestal číst hned po prvním řádku. Proto také na detaily z ní nereaguji. To je zase ten okamžik, kdy z půlky věty rozumím celému Vašemu příspěvku. Myslím si od počátku, že to bylo založeno na nepochopení všech souvislostí z Vaší strany. Že nečtete předchozí a v tomto případě rozhodující příspěvky ve vlákně, to mi došlo až po této Vaší sebevědomé větě. Jinak se mi zdá, že nejen v tomto případě sekáte své příspěvky bez náležité kvality. Už jsem tu kdysi napsal známý bonmot a hodně pravdivý: Méně je někdy více!
>Samozřejmě anonymně, jelikož je to bezpečnější a člověk si leccos dovolí.
Ještě jednou k anonymitě: dokud Editor bude tento stav trpět (či podporovat), buďte od té dobroty a šetřte bity na něco užitečnějšího. Ale o té bezpečnosti by jste to mohl rozvést více. Měl jste na mysli, že neanonymní vyjádření by nemuselo být tak odvážné, že by snad mohlo být i opačné. Jde tady pořád ještě o myšlenky, nebo už o osobní bezpečnost?
Vidíte sám, z celého diskutovaného případu, že Vám ani Váš nick ani Vaše skutečné zveřejněné celé jméno i příjmení nebrání v tom, aby jste psal nepravdivá tvrzení o někom, koho vůbec neznáte, přičemž Vám k tomu stačí pouhá neznalost souvislostí. Pozorný anonym je potom lepší varianta diskutéra. Ale to je už zcela OT.
>Mimochodem, dnes mi jedna paní rozbila zrcátko, protože jí nestačila její půlka silnice. Stalo se to ve městě, rychlost cca 30km/hod.
Buďte rád, být tím protějškem někdo jiný, se zálibou v překrucování reality ve svůj prospech...

194103

2.7.2009 17:32

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 194103

Pane, ehm, pane..... jak vám má říkat? Pane anonyme, dostal jste mě... Doslova jste mě ubil argumenty... OMLUVÁM se vám, v tom smyslu, že jsem si nevšiml vašich předchozích příspěvků a jsem rád, že jste si dal tu práci s tím, abyste mi to vysvětlil. Doufám, že tímto je mezi námi opět jasno a bez mráčku. Příště si dám sakra velkého majzla, abych se s vími nedostal do křížku, protože bych mohl dopadnout, jako tady xman. A to bych opravdu nechtěl.

Jinak bych chtěl ještě říci, že úroveň řidičů na českých silnicích je tam mizerná, že ani nevím, jestli je někde horší. Mezi nejoblíbenější aktivity českých řidičů patří:

1. Jet 40 a méně tam, kde je 50.
2. Jet 40 a méně tam, kde je 70. Zejména tam, kde je plná čára.
3. Na křižovatce se zásadně rozjíždět až poté, co se pohne auto přede mnou.
4. Na křižovatce při odbočování vlevo zásadně zastavit tak, aby auta za mnou nemohla projet a musela také čekat.

K tomu třeba připočíst nesmírnou inteligenci pracovníků údržby silnic a dálnic kreslit čáry na křižovatkách tak, aby vznikl jen jeden pruh, ačkoliv se již léta používají dva.

Západně od našich hranic se auta na křižovatce rozjedou všechna najednou a okamžitě jedou 50.

Ale toho stavu se tu asi nikdy nedočkáme.

194755

2.7.2009 19:22

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 194755

Děkuji, Jindřichu.
>Příště si dám sakra velkého majzla, abych se s vími nedostal do křížku...
Berte to jinak, když komukoli neprávem ubližujete, jako by jste ubližoval mně. Dokažte, že na to máte vůči Všem.
A i s tím Josefem by jste měli udělat také tlustou čáru. Zkuste začít od nuly, zapomeňte na to, co bylo. Vy oba i se mnou nevydáme totiž ani za kus nehtu ..., a budeme si navzájem hledat taková ošklivá pojmenování jako ....... Nejdříve věcná diskuse o sporné otázce. A nevím-li si rady a jen tuším, že jde u oponenta o podraz, pak musím přemýšlet nad přesnou analýzou a toto vědět na 101%, než začnu dělat závěry. I tehdy by jsme měli znát míru...

194762

2.7.2009 21:49

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 194762

Doplňení předchozího
Jindřichu vidím, že jste i bez mých rad zahájil usmíření s Josephem a mám z toho radost [smích]

194769

3.7.2009 0:19

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 194769

Doplňení předchozího
Moc brzy jsem jásal [pláč], přesto doufám, že tu tlustou čáru brzo uděláte.

194776

3.7.2009 13:19

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 194776

Už jsem to udělal. Zjistil jsem, že jakákoliv snaha vysvětlit Josephovi, aby ostatní sprostě neurážel, byla naprosto marná. Zeptám se vás jen na jednu věc, pane anonyme, jak hodnotíte způsob "diskuse" Josepha? Jen tak mezi námi...

194822

23.6.2009 15:39

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193827

Opravdu argumentačně hodnotný příspěvek, gratuluju [mrknutí jedním okem] Víte, ono se uvádí, že dnes má pouze cca 30% norem morální základ (v trestním právu cca 50%), což značně oslabuje jejich legitimitu.
Ostatně na takových jako vy byly založeny všechny totalitní režimy - na stádu, které za všech okolností dodržuje všechny (i nemorální nebo dokonce lidskosti odporující) normy do posledního písmenka. Podle vás je jistě ospravedlnitelné měření rychlosti 1 metr za značkou, jak mají naši příslušníci v oblibě, přitom v okolí školek a škol je nepotkáte celý rok. Podle vás je jistě i chvályhodná činnost našich agresivních příslušníků v nových Passatech, kdy vytváří spoustu nebezpečných situací. Příčinou těžkých nehod není 160 Km/h na dálnici, ale agresivita, předjíždění v nepřehledných místech, nepozornost, přecenění svých schopností, nezkušenost atd.
BTW: Při žádné jízdě nelze jet absolutně bez jakéhokoliv přestupku, pokud jste toho schopen vy, rád bych takovou jízdu zažil. Víte, že máte například přecházet přechod přesně v pravém úhlu k okraji vozovky? Nikdy jste se nevychýlil třeba o 5°? Co na to vaše svědomí? [mrknutí jedním okem]

193869

23.6.2009 18:38

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193869

Skutečně si myslíte, že když o někom tvrdíte něco, co jste si před chvílí vymyslel bez opory v realitě, že jsou to argumenty? Dokonce jste na mně založil i všechny totalitní režimy. [oči v sloup]
Probuďte se, nočník je plný!!!

193878

23.6.2009 20:21

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 193869

Dovolím se vmísit [smích] mluví se tu o zákonech, dopravě a jak jsem postřehla, xmane, Vy jste budoucí právník, že?

Ocituji z Vašich příspěvků:
>Osobně se občas projedu rychleji a to díky tomu, že se nebojím žádného postihu. Pokud by byly ty správní delikty rozšířeny na všechny, nedělalo by mi problém jezdit podle předpisů..

>Nejezdím podle značek, ale podle rozumu.

>Ostatně na takových jako vy byly založeny všechny totalitní režimy - na stádu, které za všech okolností dodržuje všechny (i nemorální nebo dokonce lidskosti odporující) normy do posledního písmenka.

Tak jak se tedy stavíte k těm zákonům? Dodržujete jen proto, že se bojíte postihů? Nevraždíte jen kvuli tomu, že můžete být souzen a odsouzen k 10 rokům vězení?

Upřímně, zajímá mě, jak se k tomu stavíte celkově, když máte tak blízko k zákonům a přitom víte, že:

>... se uvádí, že dnes má pouze cca 30% norem morální základ (v trestním právu cca 50%), což značně oslabuje jejich legitimitu.

Není to schizofrenní věnovat se něčemu co je tak zoufale nelegitimní(protože je to mnohdy tvořeno ignoranty a nebo na zakázku) a přitom hrát podle těch falešných pravidel?

Nechci moralizovat. Sama jezdím tak, že bych mohla dostávat pokuty na každém kilometru a to proto, že jsem vzdala dodržování zákonů, jejichž dodržování se dá jen velmi špatně uplatňovat a které se staly spíše prostředkem politického boje a šikany státu(mířím na snahy tzv."vychovat řidiče"[mrknutí jedním okem]. Zajímá mě, jak tohle vnímá budoucí právník, který si dle mého trochu protiřečí.

193880

23.6.2009 23:48

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 89.?.?.?

Reakce na 193880

Nevraždím kvůli tomu, že je to především nemorální a zavrženíhodné, hrozba postihu je až druhotná. A o to jde - t.č. vraždy je založen především na morálce, proto není pochyb o legitimitě této normy. Rychlost na dálnici nemá s morálkou nic společného, u nás je 130, v Německu třeba neomezená, přitom rozdíl mezi dálnicí D5 a navazující A6 žádný není.
Právo neni o hraní podle falešných pravidel, ale především o tom pomoci těm, kteří se dostali do konfliktu například s nemorálními pravidly. Já v tom žádný rozpor nevidím. Je to podobné jako obhajovat brutálního vraha - bytostně s jeho činem nesouhlasím, ale přesto má na tu obhajobu právo...

193893

24.6.2009 1:00

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193893

> ... je to především nemorální ...

Byla místa a časy, kdy bylo za morální a správné považováno třeba sníst srdce svého zabitého nepřítele či narazit na kůl nevěřícího psa. Co nebo kdo je, pane Xmane, zdrojem té "správné" morálky dnes? Předem děkuji za každou odpověď. [smích]

193898

24.6.2009 17:23

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 89.?.?.?

Reakce na 193898

Evropská civilizace stojí již několik století na křesťanských základech. To, že jsou tyto hodnoty rozbíjeny politikou multikulturalismu, je věc jiná...

193937

24.6.2009 17:50

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193937

Podle posledního sčítání lidu žije v ČR jen asi 30% věřících a jejich podíl stále klesá. Vesměs jde o starší lidi. Ze zkušenosti oba víme, že víra, pánbíček i s celým desaterem je většině mladých k smíchu. Odkud čerpají základní etické hodnoty oni?

Z vlastní zkušenosti vím, že drtivá většina lidí, včetně učitelů!!!, není schopna základní mravní princip slovně zformulovat. Takže škola a výchova v rodině to asi nebudou. Trochu se obávám, že dnes více než křesťanské principy pro většinu platí - Mravné je to, co se vyplatí. Mýlím se?

193939

24.6.2009 19:51

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 193937

"Evropská civilizace stojí již několik století na křesťanských základech."

Bezva. Zkuste to prosím rozvést, o jaké základy/hodnoty se jedná. A nepište ty, které mají universální platnost v jiných civilizacích, a které křesťanství pouze za svoje vydává.

Za další: jsou-li rozbitné politikou multikulturalismu, pak jsou chybné už ve svém počátku, neboť nejsou schopny čelit aktuálním problémům nynější epochy. I v tomto duchu se táže jezuita Karl Rahner ve svých knihách: proč řada lidí odešla od křesťanství, co na něm bylo chybné.

Tudíž jsem zvědav na Vaši odpověď.

193946

26.6.2009 14:26

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193946

Jsem věřící, tak na to asi mám jiný pohled. Ale to je opravdu na dýl a mně se o tom opravdu nechce tady diskutovat. Křesťanské hodnoty jsou použitelné v každé době, problém není ve víře ale v lidech. Znáte ten citát od Nietzscheho: Bůh je mrtev? Málokdy se uvádí následující věta: A my ho zabili!, což naprosto mění význam tohoto citátu [mrknutí jedním okem]

194052

26.6.2009 16:56

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 194052

"Ale to je opravdu na dýl a mně se o tom opravdu nechce tady diskutovat."

škoda, těžko obhajovat nějaký nástřel o hodnotách, bez argumentů


"Ale to je opravdu na dýl a mně se o tom opravdu nechce tady diskutovat. "

jen jsem chtěl, abyste ty křesťanské hodnoty blíže specifikoval.

"Znáte ten citát od Nietzscheho: Bůh je mrtev? Málokdy se uvádí následující věta: A my ho zabili!, což naprosto mění význam tohoto citátu"

jak ten citát chápete Vy?


Teologii smrti boha doufám znáte:

"teologický radikalismus pokračoval v šedesátých letech v "teologii smrti Boha" a latinskoamerické "teologii osvobození". Tito teologové konečně zdvihli rukavici, kterou na konci devatenáctého století křesťanům hodil Nietzsche: transcendence v jejich pojetí není zradou pozemskosti ve jménu "onoho světa", je to transcendence uprostřed světa, překročení egocentrismu, ježíšovský krok k druhým. Není těžké poznat, že kmotrem jejich pojetí víry je Kierkegaard: víra je odvaha k radikálnímu vnitřnímu přerodu, vášnivá a odhodlaná účast celé osobnosti; její pravdivost posoudíme podle toho, nakolik mění život v konkrétních situacích."

194062

26.6.2009 17:17

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 194062

Tak ja myslím, že ty hodnoty jsou všeobecně známé, ne? Vše se dá shrnout do: "Budeš milovat Pána, svého Boha, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí." a "Budeš milovat svého bližního jako sám sebe."

194066

26.6.2009 18:02

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 194066

problém je v tom, že Pán v kř. pojetí může znamenat něco jiného než Pán třebas v hinduistickém pojetí.

Ale Vaši odpověď beru jako vyčerpávající a děkuji.

194067

26.6.2009 14:28

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193946

Mimochodem ta destrukce morálky je řízena z vyšších míst, o tom snad nikdo tady nepochybuje...

194054

26.6.2009 17:06

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 194054

souhlas, na druhou stranu se nehodlám bít za lidi, kteří o to nestojí

194063

21.6.2009 12:27

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

l.leimas 90.?.?.?

Reakce na 193741

podnikatel tu povinnost přece už dávno má. A lobing je silný více než dost. Proč asi páni poslanci pořád hledají cestičky jak příslušné změny do zákona dostat, zákon o silničním provozu je nejčastěji novelizovaná právní norma, ale z důvodu bezpečnosti to nedělají, naše bezpečnost jim neleží ani u paty. Jenom krátký výpočet denně se u nás pohne až šest milionů aut napsáno to vypadá takto 600000000 a zemřou průměru tři osoby na den. napsáno to vypadá takto 3. Pravděpodobnost že budete mít smrtelnou nehodu je podle této velmi zjednodušené nicméně výstižné metody 3/6000000 tedy 1/2000000 tj 0,000005%.To už má velmi blízko k přirozené "mortalitě" v uvozovkách přirozeně protože takové užití toho slova je nesmyl, ale chtěl jsem poukázat na něco jiného a to na zdravotní a fyzický stav účastníků silničního provozu. Na základě tohoto jednoduchého odhadu nechci říkat výpočtu si troufnu tvrdit že za většinou vážných nehod můžou být a asi jsou zdravotní problémy některého z účastníků nehody (řadím tam i únavu atd. jako stav organismu) nehody na silnicích jsou tak zneužívány k utahování smyčky kolem občana a jeho dodatečnému zdanění. To je můj názor.
Spousta společností má v těch projektech veliké peníze a slibují si jejich rychlé zhodnocení. Okolnosti spojené se soukromým měřením rychlosti už přece stály na jaře místo samotného ředitele úřadu pro metrologii. Použiji krásnou větu z pána prstenů "svět temnoty se dal do pohybu" [chechtot]
Ty radary jsou tak nastaveny protože každý přestupek se musí projednat ve správním řízení. Až tuto povinost nebudou mít půjdou na minimální toleranci. Majitel vyfoceného vozu jenom dostane složenku a zaplatí. Nebo udá řidiče a bude proti němu svědčit. Se vším všudy co to přináší.
Nespoléhejte na znalost trestního práva, přestupky se řeší podle přestupkového zákona a ten je o hodně jiný. Tam občan mnoho práv nemá. Mnoho doktorů práv na něm zaplakalo.
Hezký den a hodně optimizmu.

193759

21.6.2009 20:42

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

xman 217.?.?.?

Reakce na 193759

Však ano, já jsem nespoléhal na trestní řád, jenom jsem pánovi nademnou vysvětloval rozdíl mezi přestupkem a správním deliktem. Nechci teď kecat, ale ta novela ještě není účinná, takže podnikatel tu povinnost zcela určitě dávno nemá.
Pravděpodobnost jakékoliv nehody bude zcela jistě v jiných řádech [mrknutí jedním okem]

193779

21.6.2009 21:43

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Erik Sedláček 213.?.?.?

Reakce na 193779

Předpokládejme, že by byla zavedena povinnost majitele vozidla uvést, kdo vozidlo řídil. Dále předpokládejme, že by věc byla řešena dle zákona o přestupcích. Pak by probíhalo standardní šetření a dokazování dle zákona o přestupcích a správního řádu, včetně zániku zodpovědnosti za přestupek po uplynutí jednoho roku od jeho spáchání.

Modelová situace: Přijde mi pokuta za rychlost s tím, že mé auto bylo změřeno radarem dne X v čase Y na místě XY a tak dále s překročením rychlosti o YX km/h. Dohodnu se s kamarádem nebo příbuzným, že ho označím za řidiče s tím, že jsem mu auto půjčil. On v přestupkovém řízení bude tvrdit, že auto neřídil, já budu tvrdit, že ho řídil. Klasický případ tvrzení proti tvrzení a důkazní nouze. Nedokážu si dost dobře představit, že bych byl za této situace jako vlastník vozidla pokutován, nebo že by byl pokutován dotyčný.

Lze to dotáhnout k dokonalosti i řadou jiných způsobů, například tak, že si po přestupku spáchaném dejme tomu před měsícem a po zahájení správního řízení někde v černé kronice najdu, že někdo včera zemřel a označím za řidiče zemřelého. Jelikož smrtí pachatele odpovědnost za přestupek zanikla a navíc bude správní orgán dost těžko prokazovat, že auto řídil někdo jiný, jsem z toho opět venku.

Těch způsobů, jak dosáhnout alespoň toho, aby se řízení táhlo rok a tím se vyřešilo samo je nespočet, i méně morbidních, než jsem uvedl [smích]

193781

21.6.2009 21:46

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Erik Sedláček 213.?.?.?

Reakce na 193781

Ještě k těm podnikatelům: Nejsem si tím úplně jistý, ale mám pocit, že podnikatel má povinnost vést knihu jízd a tedy i prokázat, kdo firemní auto řídil, již za stávající právní úpravy. Za takové situace to podnikatel neobejde ani výše popsaným způsobem.

193782

22.6.2009 18:31

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 193781

no tak jo hodně štěstí, jenom v případě mrtvého si musíš být jist že byl držitelem příslušného řidičského oprávnění jinak hrozí problémy. A obávám se že tomu příbuznému by tvrzení že neřídil moc nepomohlo. Ty ho totiž neobviňuješ ty proti němu svědčíš.On by si musel sehnat svědka že neřídil, ale zároveň nepopřít že jsi to auto nepůjčil, pak by zase tobě hrozil postih za křivé svědectví, nechci tě podceňovat, ale tyto svědecké kousky zvládá jen vybraná skupina našich obyvatel ale ti zase nečtou zvědavce.. [chechtot]

193824

23.6.2009 9:28

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Erik Sedláček 85.?.?.?

Reakce na 193824

Myslím, že pravděpodobnost, že mrtvý byl držitel řidičského průkazu, je všeobecně dost vysoká (zvlášť když si třeba vybereš oběť autonehody). A i kdyby nebyl, není povinností majitele vozidla to zjišťovat.
Svědecká výpověď majitele jako jediný důkaz nestačí, zvlášť když si dotyčný sežene jiného svědka. Stačí řidič plus dva lidi ochotní do toho jít a je to klasický případ tvrzení proti tvrzení a důkazní nouze, jak jsem psal.
Správní řízení není trestní řízení, správní orgány mají dost mizivé prostředky něco skutečně prošetřovat a dokazovat. Ostatně ani sami úředníci obvykle neprojevují příliš aktivity a pružnosti, jakmile zjistí, že dotyčný není ovce, ale bude nutné s ním bojovat (pro toho úředníka je to jen práce a logicky se snaží si jí zbytečně nepřidělávat). Když se k tomu ještě připočte ta lhůta jednoho roku na projednání přestupku od spáchání, není moc co řešit.

193851

18.6.2009 10:26

To obvinění to je fakt síla

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Já nemohu věřit svým očím. Tyhle absurdity podepsané fízlem s pěkným českým jménem Krautwurst jsou jako vystřižené z Orwela. Že slova Evropo probuďse jsou překlad nacistického hesla Deutschland Erwacht nebo vlci běží lesem znamená nacistické záškodnické jednotky werwolf, to snad ani nemůže být myšleno vážně. A propagace nacionalismu, "extrémného nacionalismu" rasové čistoty atd. snad dosud není trestná tak jek je z toho mohou obvinit?
A bude to stále horší. "demokratičtí" politici podepisují výzvy sepsané předsedou KSČ(M) estébákem Filipem k boji proti pravicovému extrémismu, parlament schválil zákon na ochranu Cikánů a přistěhovalců
kam až to může zajít

193562

18.6.2009 17:22

RE: To obvinění to je fakt síla

l.leimas 90.?.?.?

Reakce na 193562

jen na okraj, pomahači a chrániči jsou už pár roků tak hrdí na svou "práci" že sundávají nejen identifikační čísla, ale i jména. Prostě když se vám jakýkoli pracovník úřadu jako vnitro, NBU apd představí, buďte si jisti že vám řekl v lepším případě jméno krycí (někde ve svazku registrované), nebo jméno smyšlené, nedohledatelné. K čemu to dělají? Nechť posoudí každý sám. Ale krycí jména některých lidí vstoupila hluboko do pamětí jako třebaV.I.L. nebo J.V.S. Že by příklady táhly?

193604

18.6.2009 13:16

to bude presne tym,

djobcek 86.?.?.?

ze prestavame byt ludia a extra policajti,to je primitiv na primitiva.Ako dlho bude trvat,kym sa ludia zobudia?ako dlho bude trvat,kym budu ludia posielani do vezenia za ozajstne ciny, nie preto, ake maju doma CDcka, kde s kym boli, alebo co kde povedali?

193582

18.6.2009 14:10

Děkujeme Vám pomatení náckové.

Lukáš 84.?.?.?

Na těchto případech je krásně vidět jak nám, obyčejným lidem, organizace jako Nádorní Odpor, Dělnická strana a další s podobně absurdními názvy, komplikují život. Nesouhlasím s jakýmkoli bezprávím z pozice moci, státu. Ovšem jak má tento stát bránit řadové občany před těmihle holými lebkami, skinhedy,neonacisty, či jakkoli je nazveme ? Logicky to vede k represím, a ty k dalším represím až začnou přijímat účelové zákony viz. rychlé soudy apod. atd.. A kdo na to nakonec dolatí ? Nějaký nácek ?...to těžko, takovým existencím to je stejně jedno... lidská svoboda, ta z toho vyjde nejhůře. A pro co ? Pro bludy typu siónských spinkutí, nadřazenosti rasy, apod.. ? ... Děkuji mnohokrát kreténi !

193586

18.6.2009 14:49

RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.

ctenar 193.?.?.?

Reakce na 193586

Vy jste pane taky solidne pomateny. Takze vinu za ilegalni chovani policie (chybejici cisla atd ..) kladete zatykanym ? Opravdu bylo nutne delat takovouto saradu pro lidi a ne je proste jit zatknout kriminalkou (navic tak aby nebyly poruseny zakony ?).
Zakony plati pro vsechny jak pro nacky, tak to nenacky, tak pro policii. Kdyz je zacnou porusovat ti posledni, ti ostatni jsou drive nebo pozdeji to udelat take (dost casto formou revoluce).

193589

18.6.2009 14:55

RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 193586

Osobne si myslim ze hodne z takzvanych extremnich projevu maji na svedomi provokateri, placeni nevimkym, organizovani nevimodkud.

193590

18.6.2009 15:16

RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 193586

Lukáši na Vašem příspěvku je krásně vidět jak může být člověk zmanipulován systémem. Národní odpor či Dělnická strana jsou skupiny osob, mezi kterýni se jistě najdou jednodušší lidé upřednostňující rychlé a jednoduché řešení vedoucí k bezpráví. Snad i celkový image, který nám o těchto uskupeních předkládají média je velmi blízko realitě. Je to jako např. s romy. Jistě jsou mezi romy slušní a pracovité lidé ale VĚTŠINA ?? ... (stačí si najít pár statistik). Kolik procent romů v porovnání s neromy je ve vězení. Kolik procent na sociální podpoře atd atd. Ne nechci mluvit o kvalitě nebo nekvalitě romů. To o čem mluvím je princip podle kterého vzniká obecně vnímaný IMAGE !!! určitého uskupení lidí. Jde o statistický obraz utvořený vnější zkušenností s jednáním majoritní části dané skupiny (většiny subjektů té skupiny). Stejně tak tedy může být pohled na DS či NO reálný. Třeba jsou ty strany opravdu zvětšiny plné holohlavých nácků, kteří by nejraději "nebílé" nahnali do koncentráků. Třeba. Zamyslete se. Opravdu tomu obrazu, který Vám noviny, TV Nova a další média až "přehnaně trapně" VNUCUJÍ věříte ???? Odpovězte sám sobě na několik otázek:

1. Viděl jste jiné obrázky tzv. extrémistů než ty doslova "PŘECPANÉ" různými symboly ?
2. Slyšel nebo četl jste někdy necenzurovanou verzi jejich myšlenek nebo spíše znáte jen cizí tvrzení o jejich názorech (cizí selektované interpretace jejich názorů)?
3. Mohl byste se s nimi setkat abyste zjistil o CO JIM JDE bez toho aniž by Vás někdo zařadil do jejich šiku ? Aby Vás někdo legitimoval a archivoval údaje o Vás v policení databázi ?

Dalo by se vymyslet ještě spousta dalších otázek, které nezaujatého člověka napadnou při sledování zpravodajství související s touto kauzou. Když po mě komunisté chtěli abych podepsal antichartu první co mě napadlo bylo, že bych si rád přečetl tu chartu proti, které se mám podepsat. Co myslíte, že mi odpověděli ? Koukali na mě jako na nepřítele státu. JAK SI MOHU DOVOLIT jim nevěřit, že je charta špatná ??? Jak mohu pochybovat ?? Nezdá se Vám, že je to nyní podobné ?

Nechci po Vás abyste s nimi sympatizoval. Vůbec ne !! Jen se zamyslete. Nechybí Vám pro uvoření si Vašeho VLASTNÍHO názoru úplné informace z DRUHÉ STRANY ?

193594

18.6.2009 19:44

RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.

korutan 81.?.?.?

Reakce na 193594

Je krásný Váš nabádavý dopis a milý Váš optimismus s jakým přistupujete k Lukášovi, ale mám vážnou obavu, že jej plýtváte zrovna na člověka, který je za tu svou „lidovou modrost“ placený!

193617

19.6.2009 22:20

RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193594

Tak to je perfektní shrnutí! Tímto způsobem jsem o tom neuvažoval, ale teď to vidím úplně jasně! [cool]

193703

18.6.2009 15:19

RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 193586

Opravdu si myslíte, že systém bojuje s extrémismem (tj. těmi myšlenkami které vedou k různým genocidám)? Nemyslíte si spíše, že vede boj jen se symboly ? Proč nikdo s nimi nediskutuje a neomlátí jim jejich extrémistické názory o hlavu ? Vždyť to je přeci nejjednodušší způsob boje z extrémismem. Vyvrátit základní pilíře extremistických ideí v OČÍCH veřejnosti pomocí veřejné diskuze (veřejné ztrapnění protagonistů). Místo toho jsou jejich názory cenzurovány. Je poukazováno pouze na symboly, kterými se prezentují. Pokud symboly chybí jsou uměle vytvářeny a mediálně vnucovány. Proč se proboha někdo otevřeně nepostaví těm zmíněným konspiracím a teoriím a nerozbije je ?

Řeknu Vám proč. Pro diktátorský systém je existence extrémismu velmi vítaná. Systém potřebuje OCEJCHOVANÉ spolky (škatulky) do kterých by mohl soustředit všechny své kritiky a tak je eliminuje. Jděte demonstrovat za svobodu slova. Postaví kolem Vás pár manekýnů v bombrech, cvak .. a jste v davu nácků. Jste tedy nácek. Že jste sem přeci přišel s jinými myšlenkami ? Koho to zajímá .. Pro diváky TV Nova jste nácek [mrknutí jedním okem]

193595

18.6.2009 21:25

RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.

Oldspy 80.?.?.?

Reakce na 193595

A Vy si skutecne myslite, ze kdyby byl podobne smyslejicim lidem dan prostor, tak by byl nekdo proti nim schopen obhajit nesmysl typu "rovnost ras"? Takhle smyslejici lide nejsou ti vylepani hajlujici chudaci-ti se jen prifarili neznamo proc. Naopak, jsou to vetsinou nadprumerne ineligentni a vzdelani lide. Zkuste nekdy precist nejaky rovnostarsky blud, ktery se snazi vyvratit podlozene tvrzeni, ze rasy si nejsou rovny a nejsou rovnocenne. Proto se o tom nesmi mluvit-vsichni se stale boji, ze je to zneuzitelne a vedlo by to k necemu podobnemu jako za druhe svetove...

193622

18.6.2009 21:52

RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 193622

Četl jsem mnoho těch "nesmyslů" a je mi osobně NAPROSTO UKRADENÉ, že jde o tzv. nevhodnou litraturu. Pro mne je naopak VELMI VHODNÁ. ČETL JSEM Mein Kampf, četl jsem některé teze o eugenice a spoustu další literatury o kterou by ti UVĚDOMĚLÍ A SPRÁVNĚ SMÝŠLEJÍCÍ ani nezavadili. Ti se v přítomnosti takových informací křižují jako před satanem a svou svatou hlavu mají hluboko v zadnici inkvizice. JE TAM TEPLOUČKO A BEZPEČNĚ = JE TAM PRAVDA [cool]

Četl jsem ty knihy a PRÁVĚ PROTO jsem schopen se KDYKOLIV nositelům těchto myšlenek postavit. Já se nebojím protože své argumentační oponenty znám. Studoval jsem je. Snažil jsem se myslet jako oni.

Pokud je naše politická reprezentace plna výše zmíněných připosranců, štítících se studovat podklady názorových oponentů, pak se vůbec nedivím, že těmto lidem nedá prostor k diskuzi. Jen by se ztrapnili. Při strefování se do neškodných symbolů se sice extrémismus neodstraní ale alespoň vládnoucí garnitura před většinou konzumentů zpráv na TV Nova tak neztrapní [cool]

193625

19.6.2009 13:02

RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.

serpico 77.?.?.?

Reakce na 193625

naprostej souhlas,dobře řečeno... [cool]

193683

18.6.2009 15:08

nácků mi líto není

honzaa 90.?.?.?

holt je trochu dusí, chtělo by to pořádně

193591

18.6.2009 18:45

RE: nácků mi líto není

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 193591

Furt si myslim ze se vzteky protoze ti Vasi ,,NACISTI,, Vam nahlidly do karet a znaji o Vas pravdu ktery se bojite jak cert krize dusite Vy a dalsi prosionisti snad i u zdi narku. Tak ze bez obav, obcani kteri Vas prokoukli diky nazorne edukaci skinu z Delnicky Strany i z Narodniho Odporu ktere poukazuji na vsechny Vase prasarny aby cesky narod nebyl Vami brainwash se uz rozsvitilo v kedlubnach a poradani koncertu ktery Vam jsou soli v ocich se budou aby pred ceskou verejnosti nevypadali ze se Vas boji poradat dal i kdyz by jste se posrali! [velký smích] Have a Nice Day!

193611

18.6.2009 19:13

RE: nácků mi líto není

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 193611

Pokud sionisté či systém IDENTIFIKUJÍ tzv. extrémisty (neonacisty atp.) jen na základě symbolů (svastika, oblečení, hailování atp.) a vedou proti nim válku právě skrze symboly a ne argumentačně není přeci nic jednoduššího než se symbolů vzdát. Ztratí odpůrci systému svou identitu když se symbolů vzdají ? Pokud nezůstanou symboly bude se systém muset s kritikou utkat na diskuzním poli nebo bude muset veřejnosti vnutit další charakteristické symboly působící podprahově.
Pokud se strany nedokáží vzdát svých symbolů (ať již jde o svastiku nebo diskreditované názvy) pak nemají šanci svou kritiku zviditelnit.

Možná, že nositelé symbolů ve stranách jsou provokatéři systému. Pak se právě s nimi musí strany vypořádat. JDE TU O VĚC (MYŠELNKU) NEBO TU JDE O VYTETOVANÝ SYMBOL NA RAMENI ??

193613

18.6.2009 19:55

O nácky nejde, jde o všechny

korutan 81.?.?.?

Reakce na 193613

První fackou, kterou může policajt dát beztrestně, začíná fašismus!

Předesílám, nemám rád extremismus v žádné podobě! Projevy extremismu považuji za škodlivé a nebezpečné, protože vždy mají z následek aktivizaci druhé strany!!!

Ale snažím se sám vyhodnotit, kdo vystupuje extrémně, kdo se tak vyjadřuje a koho činy skutečně za extremní považuji. Proto, abych někoho jako extremistu bral mi rozhodně nestačí označení ze strany masmedií nebo etablishmentu! To jsou účelové hrátky používané jak má paměť daleko sahá a ještě daleko dříve!

A když si události vyhodnocuji, získávám přesvědčení, že právě etablishment používá z úřední moci, prostřednictvím svých slouhů, metody, které vykazují všechny prvky extrémního jednání! Ale nejen extremního, ale především nezákonného!! A to, ať je za zástěrku takového jednání vydáváno cokoliv, by mělo všechny slušné lidi vyvést do ulic! Vláda, která takto koná, nebo takové jednání ospravedlňuje, a každý, kdo jí v tom pomáhá, by měl být veden k odpovědnosti! Protože pokud někdo používá extrémní prostředky za hranicí zákonů a ústavy, má být souzen a jít sedět, a nikoliv vykonávat státní správu! Jestliže se domnívají pánové Pecinové, Komorousové a další, že jejich postavení jim umožňuje upravovat zákony podle jejich momentální vlastní potřeby, nebo si dokonce myslí, že jsou k tomu předurčení z vyšší vůle, a že to jejich úkol na tomto světě, tak patří do Bohnic a ne mezi lidi, protože jsou nebezpeční psychopati!

Tato akce nese znaky „zkoušky bojem“! Provedli čin za hranicí zákona a nyní čekají a analyzují odezvu!! Ať bude taková, nebo onaká, získají nový materiál pro vyhodnocování a určitě se jim rozroste jejich seznam extremistických živlů! Bude-li malá, stoupne jim odvaha a příště zajdou dál

193618

18.6.2009 21:12

RE: O nácky nejde, jde o všechny

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 193618

V tom co píšete s Vámi souhlasím. O co mi šlo je spíše způsob jakým sebrat systému trumfy z rukou. Zamýšlím se nad způsobem jak učinit naši kritiku slyšitelnou aniž by byla předem zdiskreditována skrze symboly nabité emočně negativní podprahově působící energií.

Navrhl jsem VZDÁT SE SYMBOLŮ. Resp. DISTANCOVAT SE OD NICH.

Na stranu jednu. Symbol zastupuje určitý organizovaný prvek. Stejně jako např. název hnutí či strany. Symbol či název pak HNUTÍ charakterizuje. Bez praporů a bubnování je v postupující armádě chaos. Chce-li tedy nějaké hnutí něčeho organizovaně dosáhnout musí se nějak charakterizovat. Na stranu druhou je protistranou možno symbol velmi rychle zdiskreditovat zejména pokud má protistrana k dispozici účinné nástroje na masovou manipulaci veřejného mínění.

Myslím, že by bylo třeba volit neutrální symboly (jen ty nejnutnější) a rozhodně se vzdát již zdiskreditovaných symbolů. Zachovat v rámci hnutí určitou argumentační pružnost vyváženou k disciplíně a bránit se vší silou dogmatismu. Příliš pevná organizace (diktátorství, vůdcovství) stejně jako chaos a neorganizovanost jsou slabinou. V případě prvním je pevná organizace vůdcovského typu podobna dveřím od stodoly, do kterých se velmi snadno trefuje. V případě druhém je neorganizovanost atributem NAPROSTÉ neschopnosti.

193620

18.6.2009 21:36

RE: O nácky nejde, jde o všechny

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 193618

Každý se ptá co to je ten extrémismus.

Já osobně vidím extrémismus jako souhrn zjednodušených (nešťastných a v důsledku tragických) řešení vedoucích k dosažení, v mnoha případech, potřebného cíle. Tzn. že na počátku je kritika, která správně definuje problém v rámci systému, který systém není schopen řešit. Možná toho není schopen pro složitost řešení ale většinou jde o neřešení problému z lenosti či neschopnosti. Je přeci jednodušší označit kritiky za nepřátele systému než se snažit problém řešit. Vlastně je tento postup pochopitelný. V případě připuštění kritiků do konfrontační diskuze by systém nebyl schopen argumentačně vyvážit zjednodušená řešení navrhovaná extrémisty. Resp. nebyl by schopen navrhnout účinné a komplexnější řešení. No alespoň by se systém mohl pokusit o prognózu důsledku zjednodušených "extremistických" řešení když není schopen navrhnou komplexnější alternativu k nim. V každém případě by ovšem nejdříve musel nechat "extrémisty" aby své extrémní myšlenky vyslovili. Bez toho na ně nelze ani reagovat. Kritika extrémismu se pak jeví jako řízená pomluva a to na důvěryhodnosti systému nepřidává.

Nevím jak politici. Já osobně bych se vůbec nebál postavit se veřejně propagátorům různých rasových segregací, genocid či nositelům eugenických myšlenek. Jsem zvědav jestli se toho někdo z NEW vlny politické scény odváží. Ten bude mít mé sympatie. Cenzoři, vysílači policejních komand a podobná ARGUMENTAČNĚ NAPROSTO NESCHOPNÁ SEBRANKA, neustále žvatlající o přitvrzování a nutnosti omezování svobod, má jen mé pohrdání.

193624

19.6.2009 8:13

RE: O nácky nejde, jde o všechny

korutan 81.?.?.?

Reakce na 193624

Plně s Vámi souhlasím! Se vším co uvádíte!

193654

20.6.2009 4:37

RE: O nácky nejde, jde o všechny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193624

>Nevím jak politici. Já osobně bych se vůbec nebál postavit se veřejně propagátorům různých rasových segregací, genocid či nositelům eugenických myšlenek. Jsem zvědav jestli se toho někdo z NEW vlny politické scény odváží. Ten bude mít mé sympatie. Cenzoři, vysílači policejních komand a podobná ARGUMENTAČNĚ NAPROSTO NESCHOPNÁ SEBRANKA, neustále žvatlající o přitvrzování a nutnosti omezování svobod, má jen mé pohrdání.
Napsal jste to tak krásně "extrémisticky", že to svádí i Korutana pod Vašim příspěvkem k naprostému souhlasu. Má to ovšem nedostatek. Zapomněli jste na jistou "okrajovou podmínku", a tou je poměrně "nízká úroveň" obecného auditória, před kterým by jste chtěli předvádět své diskusní umění. Obávám se, že se špatným výsledkem. Jednoduchá řešení Vašich případných oponentů dostatečně emocionálně proložená by u drtivé většiny zvítězila.
Závěr: Aby v diskusi Vaše argumantace měla šance na většinový úspěch, potřebovali by jste jiné auditórium. Vede to na úkol - "zvednutí celkové myslitelské úrovně obecného lidu", místo jeho obvyklé manipulace. Manipulace je ale jednodušší (zábavnější), a má okamžité, skoro 100%-ní výsledky. Vzdělávání je časově příliš náročné, kromě jiného bolí, a výsledek se velmi často nedostaví.
Chtěl jsem skončit optimističtěji, bohužel se nepovedlo...

To mělo být vlastně o svobodě i špatného slova. Té svobody by se nikdo nebál, pokud by u toho byly aspoň "skvělé perspektívy" budoucího vývoje (např. Americký sen). Když se ale dostávají pod ekonomický lis i střední vrstvy vzniká tímto spolu se svobodou slova třaskavá směs, která by např. lisařům mohla utrhnout nejen ruce ale i hlavu a navíc rozbít lis k budoucí nepotřebě...

193711

18.6.2009 18:31

Nový úděl

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Nejen snášet ekonomická opatření související s finanční krizí, ale držet hubu a krok víc, než před rokem 1989. Zejména se jakkoli negativně vyjadřovat vůči ... Ale to ne, to je o strach. Všimli jste se, že v historii končí taková údobí vždycky nějakými "zvěrstvy"? Katarzí, očistou. Někdy třeba ohněm.

193609

18.6.2009 22:04

monopol rovnostaru

Oldspy 80.?.?.?

Je smutne, ze se dnes nesmi na tema mezirasovych rozdilu ani diskutovat. Tedy ono se smi, ale jen kdyz je to k dobru chudakum cernouskum-tem tak hrozne diskriminovanym, tedy kdyz dobehnou nekam rychleji, doskoci vys apod. A zkuste si vyslovit nekde v prumerne, neprilis se zajimajici mainstreamove spolecnosti neco jineho, nez je tem lidem uz od skolky vtloukano do hlav-tedy ze rasy si jsou rovny a nic jako vyvojove vyssi lidska rasa neexistuje! To budou hned vzduchem litat rasisti, nackove, xenofobove a nevim co jeste. Chapu, ze se da jen tezko vyhrat argumentacni souboj s nekym, kdo ma proste pravdu a tu pravdu muze docela snadno dokazovat na nescetne prikladech a dukazech. Chapu, ze se nekteri muzou bat zneuziti takovych myslenek a narustu nasilneho chovani jednodussich jedincu. Ale presto si nemyslim, ze takovy postup cenzury je spravny. Urcite tim ty chytrejsi nepresvedci a naopak je jen v jejich nazorech utvrdi a spoustu z nich mozna i vyprovokuji k jejch radikalizaci-cili je dosahuto naprosto opacneho cile... [mrknutí jedním okem]

193626

18.6.2009 22:56

Kto mi vysvetlí toto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

"Důvodem dle příkazu k domovním prohlídkám bylo „publikování těchto osob na internetových stránkách www.odpor.org, www.vzdelavaci-institut.com a cz.altermedia.info."

Ako sa dementný zelený mohli dostať k tomu, kto prispieval na stránky bez domény cz?

193631

20.6.2009 10:16

RE: Kto mi vysvetlí toto

mark 88.?.?.?

Reakce na 193631

Nikdo z nich na altermedia,odporu ani instiutu nepublikoval,byla to jen záminka k represím vůči těmto osobám.

193721

20.6.2009 18:54

RE: Kto mi vysvetlí toto

Eldedkus 81.?.?.?

Reakce na 193631

Tak to mi zrovna nepříde jako problém.

193734

22.6.2009 5:56

RE: Kto mi vysvetlí toto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 193734

To teda je problém, pretože to svedčí o sledovaní internetu, čo je známe. Ale ak sa zelení dostali k logom stránok s nie českou doménou, stránok registrovaným mimo ČR, tak to už je fakt problém.

193792

22.6.2009 8:31

RE: Kto mi vysvetlí toto

Erik Sedláček 213.?.?.?

Reakce na 193792

Nikdo se k žádným logům nedostal. To přispívání na stránky byla jen záminka, kterou odůvodnili příkaz k domovní prohlídce, protože takový důvod se dá použít na každého. V usnesení o zahájení stíhání není o nějakém psaní na stránky ani slovo, takže kvůli tomu nejsou ani stíháni (logicky, když šlo jen o záminku). Stejně tak jim mohli udělat domovní prohlídku a zdůvodnit jí tím, že přispívali na stránku Al-Kajdy.
Nevím, co je na tom nepochopitelného.

Něco k domovní prohlídce zde a zde

193795

30.6.2009 19:05

RE: Kto mi vysvetlí toto

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 193795

Ahoj Eriku , Tak jak pises to pracuje i tady v CDN nebo v USA , k tomu aby vykopli nekomu u baraku dvere jim staci jen zaminka a kdyz nic nenajdou k zprosteni viny bude u soudu dostacujici ze se domnivali. Pouzivaji i jiny ilegalni triky , treba nachystany Search Warrant ktery si tu misto soudce podepise kdejaky hajzlik a kdyz neni po ruce dodaji ho dodatecne i se zpatecnim datumem - presne to co se deje ilegalne obcanum na americkych silnicich se deje obcanum severni ameriky ilegalne doma . At si uz tu democracii taky tady strci do prdele!

194536

23.6.2009 9:46

demokracie po cesku

vinny 89.?.?.?

tak to zase jednou nasi obcane dostali demokraticky po hube pri zakonne provedenych domovnich prohlidkach nekterymi neoznacenymi policajty dle intrnich narizeni .Kdy uz nekdo nainstaluje smajlika pro odplivnuti tfuj

193853

23.6.2009 14:29

RE: demokracie po cesku

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193853

Tak to je fakt, že odplivnout si tady nemůžete. Zato se můžete rovnou vyzvracet.

193866

Příspěvků: 89

18.06. 01:26 Rene Bartosek  Hmmm,
18.06. 06:57 steve  .. Tato akce je "nabor" tzv. fasounu do rad ceske MI6 ..
18.06. 07:48 WoTaN  LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
18.06. 10:43 Eldedkus  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
18.06. 13:02 jean.laroux  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
18.06. 16:41 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
18.06. 18:18 jean.laroux  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
18.06. 22:53 xman.  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
19.06. 07:53 jean.laroux  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
19.06. 08:01 jean.laroux  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
19.06. 16:37 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
19.06. 20:37 jean.laroux  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
19.06. 23:06 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
19.06. 23:07 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
21.06. 18:52 Rene Bartosek  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
21.06. 20:43  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
22.06. 13:59 Rene Bartosek  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
23.06. 10:38  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
23.06. 20:54 Rene Bartosek  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
28.06. 06:02  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
19.06. 21:27 jean.laroux  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
19.06. 21:30 jean.laroux  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
19.06. 23:28 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
20.06. 16:00 l.leimas  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
21.06. 01:26 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
21.06. 07:35  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
21.06. 20:35 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
22.06. 22:34  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
23.06. 11:18 hestroy  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
23.06. 18:16  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
24.06. 17:53 hestroy  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
27.06. 17:27  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
27.06. 17:31  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
02.07. 17:32 hestroy  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
02.07. 19:22  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
02.07. 21:49  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
03.07. 00:19  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
03.07. 13:19 hestroy  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
23.06. 15:39 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
23.06. 18:38  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
23.06. 20:21 Alexa  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
23.06. 23:48 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
24.06. 01:00 Vojta49  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
24.06. 17:23 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
24.06. 17:50 Vojta49  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
24.06. 19:51 MedaBeda  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
26.06. 14:26 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
26.06. 16:56 MedaBeda  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
26.06. 17:17 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
26.06. 18:02 MedaBeda  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
26.06. 14:28 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
26.06. 17:06 MedaBeda  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
21.06. 12:27 l.leimas  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
21.06. 20:42 xman  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
21.06. 21:43 Erik Sedláček  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
21.06. 21:46 Erik Sedláček  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
22.06. 18:31  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
23.06. 09:28 Erik Sedláček  RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
18.06. 10:26  To obvinění to je fakt síla
18.06. 17:22 l.leimas  RE: To obvinění to je fakt síla
18.06. 13:16 djobcek  to bude presne tym,
18.06. 14:10 Lukáš  Děkujeme Vám pomatení náckové.
18.06. 14:49 ctenar  RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.
18.06. 14:55 mkadlec  RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.
18.06. 15:16 jean.laroux  RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.
18.06. 19:44 korutan  RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.
19.06. 22:20 hestroy  RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.
18.06. 15:19 jean.laroux  RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.
18.06. 21:25 Oldspy  RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.
18.06. 21:52 jean.laroux  RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.
19.06. 13:02 serpico  RE: Děkujeme Vám pomatení náckové.
18.06. 15:08 honzaa  nácků mi líto není
18.06. 18:45 Satanist  RE: nácků mi líto není
18.06. 19:13 jean.laroux  RE: nácků mi líto není
18.06. 19:55 korutan  O nácky nejde, jde o všechny
18.06. 21:12 jean.laroux  RE: O nácky nejde, jde o všechny
18.06. 21:36 jean.laroux  RE: O nácky nejde, jde o všechny
19.06. 08:13 korutan  RE: O nácky nejde, jde o všechny
20.06. 04:37  RE: O nácky nejde, jde o všechny
18.06. 18:31 Kropáč  Nový úděl
18.06. 22:04 Oldspy  monopol rovnostaru
18.06. 22:56  Kto mi vysvetlí toto
20.06. 10:16 mark  RE: Kto mi vysvetlí toto
20.06. 18:54 Eldedkus  RE: Kto mi vysvetlí toto
22.06. 05:56  RE: Kto mi vysvetlí toto
22.06. 08:31 Erik Sedláček  RE: Kto mi vysvetlí toto
30.06. 19:05 Satanist  RE: Kto mi vysvetlí toto
23.06. 09:46 vinny  demokracie po cesku
23.06. 14:29 Jarmila  RE: demokracie po cesku

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 0

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 0

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 1

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 14

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 888,86 Kč
1 unce stříbra
490,47 Kč
Bitcoin
958 817,95 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 502