Diskuze k článku

Nový trik salonního kouzelníka Bernanke

Příspěvků 31

15.6.2009 1:33

Hlavolam

in-ocean 80.?.?.?

Se nedivim, ze z toho maji hlavolam, kdyz jim jdou proti sobe dve veci.
1) Chteji lidi sedrit a nutit stale platit dane atd.....
2) Ale zaroven chteji udrzet ekonomiku v chodu a sebe u koryta.

Kdyby system nastavovali pro potreby lidi, tak nemaji hlavolam.

193298

15.6.2009 13:51

RE: Hlavolam

insider 78.?.?.?

Reakce na 193298

John Pilger neni Jefim Fistejn. http://www.mustwatch.cz/film/valka-proti-demokracii/ tady na JIHU AMERIKY si již zřejmě jedou posvém. [chechtot] [chechtot]

193338

15.6.2009 1:45

Jde o daleko zásadnější systémové záležitosti, než "triky" jednoho lotra z mnohých!!!

Montaznik 88.?.?.?

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=6848
Jde o naprosto zásadní rozhovor z něhož něco málo ocituji:

Prognóza pro rok 2009
Potřebujeme objevit oheň nebo vymyslet kolo

Freeman: Jak vidíte současnou situaci v Americe?
Celente: Finanční systém se úplně zhroutil. Vláda dělá pouze dvě věci, aby udržela stát při životě: Buď tiskne víc peněz nebo snižuje úroky. Žádný z těchto kroků nezmění kurs ani nezadrží finanční pád.
Je zapotřebí nová výrobní kapacita, jako např. v 90. letech, jsme se dostali ven pomocí internetové technologie. Všechno se předělalo na Internet. To odpovídalo situaci. Na trhu se spekulovalo, ale to nemělo s existencí toho produktu nic společného. Byla to výrobní kapacita. Něco takového nenastartujete monetárními nebo fiskálními podněty.
Freeman: Když se člověk podívá na lidi, které si Obama vybral, tak nevidí žádnou změnu.
Celente: Přesně tak. Ale nejen to. Jak se může něco změnit, když jsou to stejní lidé, kteří tu krizi vyvolali? Jako např. Larry Summers, který bude jeho ekonomický poradce, a Timothy Geithner, šéf FED v New Yorku. To jsou všechno protěžovaní lidé Robertem Rubinem. Summers byl v Clintonově vládě po Rubinovi ministrem financí. To jsou lidé, kteří zničili Glass-Steagallův zákon.
Freeman: Zrušení Glass-Steagallova zákona je příčina této situace. (pro informaci: V roce 1999 Clinton zrušil tento zákon, který byl zaveden jako poučení z poslední velké deprese. Tím se zrušilo oddělení komerčních a investičních bank, čímž byla zavedena totální liberalizace, která bankám umožnila nekontrolovanou spekulaci).
Celente: Přesně tak to je. Zdá se, že do toho vidíte. To jsou lidé, kteří vytvořili atmosféru pro to, aby mohly vzniknout všechny ty deriváty jako Credit Default Swaps, SIV’s, CDO’s, tyhlety tak zvané exotické finanční nástroje, které nejsou ničím jiným než sázkami. Je to hra jako v kasinu.
Freeman: Finanční krize přeskočila Atlantik do Evropy a decimuje celý svět.

Celente: To je pravda. Na svých cestách vidím stále znovu, jak Evropané a Asiati přebírají každou pitomost z Ameriky a všechno kopírují. Tak podlehla CS a UBS stejné stupidní a zločinné peněžní manipulaci jako banky tady. Před rokem jsme se ještě ptali, jestli se nakazí i zahraničí. Teď už má zápal plic celý svět.
Podívejte se, co se děje ve Španělsku s tou nespoutanou stavební činností, která vyprodukovala gigantické haldy nemovitostí. Ten stát je bankrot.
Přesně totéž se děje v bývalých státech Východního bloku. Setkal jsem se tam s lidmi a s úžasem jsem musel poslouchat, jak něco vytrubovali o investicích a marketingu, jako kdyby odjaktěživa žili v kapitalismu. Mluvili se mnou, jako kdyby přesně věděli, o co jde. Spíš se chovali jako dravá zvířata, jako starousedlíci ze Západu. Tyhle země jako i spousta jiných si nadrobily ekonomický horor a spadly na ústa.

Freeman:...Automaticky kráceno

193299

15.6.2009 1:56

RE: Jde o daleko zásadnější systémové záležitosti, než

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 193299

Freeman: Jak vidíte rok 2009? Jak to vypadá, tak se ekonomika úplně zastaví.
Celente: Zveřejnili jsme naši prognózu pro rok 2009. Předpovídáme naprostý kolaps ekonomiky.
7. listopadu 2007 jsme předpověděli finanční kolaps a přepověděli jsme paniku v roce 2008 a ta nastala. Příští rok zažijeme zhroucení celého maloobchodu, potom zhroucení průmyslových staveb... zažijeme vůbec největší depresi, mnohem horší než tak zvanou "Velkou hospodářskou krizi" 30. let.
Freeman: Páni!
Celente: A já vám řeknu proč. Tenkrát nemělo tolik lidí vysoce zadlužené nemovitosti, a ani je v takové míře neměli zastavené jako dnes, tenkrát neměli kreditní karty, neměli 14 bilionů dluhů. Tenkrát byl obchodní přebytek, dneska je Amerika ročně 700 miliardami v minusu. Státní rozpočet byl tenkrát vyrovnaný, teď máme gigantický deficit a státní zadluženost je asi 13 bilionů, přičemž jen letos k tomu přibyl bilion.
Na začátku 2. světové války byly USA motorem světové výroby, měli jsme nejvyšší produktivitu. To už dneska není dávno pravda. Jsme potápějícím se státem. Jdeme do největší deprese a ta bude celosvětová.
Freeman: Co myslíte, vznikne masová nezaměstnanost s návaznými nepokoji?
Celente: Ano, trend k jakési revoluci vidíme též. To, co se děje v Řecku, se může stát všude. Tam nejde o to, že zastřelili 15 letého chlapce, nýbrž o to, že lidi se bouří proti naprosto nekompetentní, skrz naskrz zkorumpované politické kastě, která je taková všude. Já jsem pracoval ve státní správě, já znám rozměry korupce. Ve Washingtonu jde jenom o to, jak zmanipulovat projekty tak, abych se z toho obohatil já a kamarádi, ruka ruku myje, peníze pro kamarádíčky, ten systém je zkorumpovaný od shora až dolů.
Freeman: Takže to bude vleklá deprese?
Celente: Ano!
Freeman: To nezní moc dobře. Jak to postihne Evropu?
Celente: Evropa na tom bude lépe, protože tam lidé nejsou tak zadluženi a jsou spíš schopni se z té šlamastyky vybabrat sami. Amerika se proměnila v zemi slabochů, neumějí nic udělat sami, umějí jenom kozumovat, žijou ve velkých domech, jezdějí ve velkých autech a sami jsou velcí a tlustí. Neumějí prostě přestat žít nad svoje poměry. Spotřebovávají příliš mnoho jídla, energie a prostoru. Nevědí, jak se žije skromně. Nyní party skončila a utahovat si opasky bude bolet. U nás máme stále se rozrůstající vrstvu naprostých chudáků, což tady ještě nikdy nebylo. Je to hrůza. Budeme mít velmi vysokou nezaměstnanost, větší než při poslední depresi.
Freeman: Napsal jste, že Amerika jde cestou Velké Británie. Myslíte tím, že Amerika si už nemůže dovolit impérium a udržovat jednotky ve 130 zemích světa?
Celente: Ano, americké impérium pomalu zapadá za obzorem, půjde stejnou cestou jako to anglické. Prostě si to už nemůžeme dovolit.
Freeman: Jakou vinu mají na celé situaci média? Chovají se vlastně už jenom jako propagandistické orgány.
...Automaticky kráceno

193300

15.6.2009 2:09

RE: Jde o daleko zásadnější systémové záležitosti, než

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 193300

Celente: Mají na tom velkou vinu. Vždyť jsou s mocí v jedné posteli. Stačí se jen podívat, jaké vazby existují mezi médii a úřady, ministerstvy, Pentagonem a Bílým domem. Stále chodí dovnitř a ven. Například můžeme poděkovat deníku New York Times, že nám ochutil iráckou válku tak, že jsme ji spolkli. Nebo v roce 2007 řekly tyhle noviny, že problémy s ekonomikou budou jenom takové škytnutí a hned to přejde, přestože my jsme už viděli pád. Média jsou velmi na straně byznysu a vlády. Svou úlohu vůbec neplní.
Freeman: Co byste sdělil mým čtenářům, jak se mají připravit na přicházející depresi?
Celente: Budeme muset žít v nové skromnosti, kdy budeme kupovat jenom to, co opravdu potřebujeme. Celý ten cyklus konzumu, kdy si můžete koupit štěstí, skončil. Dojde k velkým změnám. Celé to začne na lokální úrovni. Člověk se bude muset starat o obec a tam být aktivní. Jak být prospěšný svým spoluobčanům. Ve Švýcarsku mají přímou demokracii a mohou o věcech spolurozhodovat, tady v Americe my už nemáme do ničeho co mluvit. Oni si dělají, co chtějí.
Freeman: Řeknu svým čtenářům, chraňte svá města a své obce, bojujte za udržení veřejné infrastruktury, zabraňte privatizacím a výprodeji všech hodnot.
Celente: Jsou služby, které jsou základní a ty by měly zůstat ve veřejném sektoru, jako je doprava, energetika a voda. Tady vidíme snahu o světovládu, nejsem vyznavač spikleneckých teorií, ale každý víme, kam tahle cesta vede. Chtějí všechno kontrolovat a centrálně řídit.
Masová migrace je velikým problémem. Západní země jsou zaplavovány lidmi, kteří touží po lepším životě nebo chtějí utéci před bídou. Zde nám nepomůže žádný altruismus, kdo to má všechno platit? Kde vzít pro cizince ubytování, potraviny a práci, když se sotva dokážeme postarat o vlastní obyvatele?
Freeman: Myslíte si, že vznikne Severoamerická unie mezi Mexikem, USA a Kanadou?
Celente: Ano, považujeme to za možné, ale teď je mnohem větší šance, že dojde k rozdělení. Předpovídáme rozpad USA podobným způsobem, jakým se kdysi rozpadl Sovětský svaz. Jednotlivé regiony zjistí, že bez federální vlády se dokáží s krizí vypořádat lépe. K čemu potřebují vzdálený Washington? Tím chci říci: Podívejte se, jací politici se tam pohybují. Jsou neschopní a zkorumpovaní, myslí jen na vlastní výhody. Předpovídáme rozdělení Spojených států.
Freeman: Takže máte za to, že dojde k opravdovému povstání?
Celente: Nepochybně. Podívejte se na ten ksindl z Wall Street, nebo co vychází z univerzit Harvard a Yale. Ti si nikdy v životě nezašpinili ruce. Nemají ani potuchy, co znamená být úplně chudý a žít na ulici. Když lidi připravíte o všechno a už nemají co ztratit, jsou schopni čehokoliv.
Freeman: To co předpovídáte nezní zrovna optimisticky.
Celente: To nemá s optimismem nebo pesimismem nic společného, to je prostě realismus. Je to jako když j...Automaticky kráceno

193301

15.6.2009 2:13

RE: Jde o daleko zásadnější systémové záležitosti, než

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 193301

Freeman: To co předpovídáte nezní zrovna optimisticky.
Celente: To nemá s optimismem nebo pesimismem nic společného, to je prostě realismus. Je to jako když jdete k lékaři a diagnostikuje vám rakovinu v konečném stádiu. Má vás raději obelhat, nebo jednoduše říci, jak to je? Falešný optimismus na faktu, že zanedlouho zemřete, nic nezmění.
Freeman: Myslíte, že pro jednotlivce, nebo pro komunity a obce, by bylo dobrým nápadem stát se samozásobiteli a odpojit se od sítě?
Celente: Nepochybně. Zcela jistě. Lidé by měli zkoušet možnosti, jak se stát na systému nezávislými. Produkovat vlastní potraviny a elektřinu. To je to, o čem jsem již hovořil, s novými technologiemi to bude možné. Pokud k tomu dojde, lidé se oddělí od otcovského státu a od koncernů. Už v roce 1997 jsem publikoval knihu s názvem "Trendy 2000" věnovanou přesně této problematice. Centrální systém se měl zhroutit už dávno. Držely ho pohromadě jedině levné peníze. Ale ty už také nefungují. Nač potřebujeme centrální vládu, která tak jako tak způsobuje všechny problémy a nenabízí žádné řešení?
Co nejdalekosáhlejší samostatnost a decentralizace - to je budoucnost.

193303

15.6.2009 10:03

RE: Jde o daleko zásadnější systémové záležitosti, než

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 193303

Pane Peleško, už jsem vás několikrát žádal, abyste tady nepostoval celé články. Na to máme odkazy! Příště to vymažu.

193324

15.6.2009 5:10

Bernanke neni sam, .. namocil jsem hadr.

steve 70.?.?.?

Montazniku, snad jen dodatek ke tvemu prispevku .. zacalo prset - infikace korektnim myslenim zazehnana
http://www.lewrockwell.com/dilorenzo/dilorenzo172.... [oči v sloup]

193309

15.6.2009 5:39

Triky s virtualnimi kredity.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Ale mozna by nemeli uplne pocitat s tim jaky objem nakoupi Cina v obligacich. Vypada to, ze vychodni velmoc se rozhodla venovat symbioze domaciho bankovniho sektoru a realne ekonomiky s jistym durazem na ekologii, rozvoj novych technologii a podporu stredne velkych podniku uverovanim pod 100 milionu juanu. Jinak receno nemini si nechat znicit turbulencemi globalnich financnich trhu ekonomiku. Nepochybne funkcni realna ekonomika v obdobi kolapsu fiancnich trhu bude obrovska vyhoda, jak na domaci scene, tak i v mezinarodnim obchodu.
http://www.blisty.cz/2009/6/15/art47394.html

193310

15.6.2009 5:50

Bankropce v USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 142.?.?.?

V nedeli 14. cervna rek v radiu Harold Zigel - financni expert tusim z Floridy - ze v USA kazdej den je zaevidovano 6 tisic bankropci. Kazdej den. No cekaji nas tezky chvile.

193311

15.6.2009 7:26

Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

Guru 78.?.?.?

Ano vážení Goyimové, jak zcela jasně definuje TALMUD:

nejsme lidskými bytostmi.

A jak je precizně předpovězeno v tom známém podvrhu starém 110 let: v Protokolech jakýchsi mudrců:

"a nejprve zdrcující deflací a následně silnou inflací budeme po celém světe vyvolávat hospodářské krize"

"a světové krize budeme vyvolávat tak, že stáhneme peníze z oběhu" atd. atd.

Takže milí Goyimové, nějací lotři, které veřejně nesmím jmenovat (jinak bych mohl být obviněn z nějakého anti-sionismu atp.) se zmocnili tohoto 110 let starého podvrhu, který údajně není pravý protože 3 řádky jsou podobné jako text z nějaké jiné knihy, prostě zloduši se zmocnili této ideje a nyní to jenom realizují.

Co na tom nelze pochopit ???

Shalom. Mír. Ovšemže, bez kontroly vašeho vzdušného prostoru a nesmíte mít možnost se bránit, protože nesmíte mít obranné síly a vaši uprchlíci nesmí domů a nesmíte tomu říkat Bantustan, protože to by bylo anti-semitské. Cože ?? Vy jste sémité ? To nevadí, hlavní je, že ostatní Goyimové již věří tomu, že to je anti-semitské.

193315

15.6.2009 12:30

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

udo 89.?.?.?

Reakce na 193315

ale protokoly su fakt hodne podozrive. tym, ze tam je take ocividne svinstvo, horsie ako v talmude a podobnych "nabozenskych priruckach", to smrdi skor ako operacia vysvietenej falosnej stopy sluziaca k presmerovaniu hnevu cisto na sionistov. oni su bezpochyby chori, ale tiez splnaju len svoju konkretnu funkciu a zrejme budu skor, ci neskor obetovani v ramci projektu. oni nie su vrcholom pyramidky.

193333

15.6.2009 15:26

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

vian 92.?.?.?

Reakce na 193333

kto je teda na vrchole pyramidy? Mimozemstania alebo sam diabol? Neberte moj prispevok ako vyryvanie - naozaj ma to zaujima. Citam vela, filtrujem, robim si vlastne zavery ale zatial som sa dostal len po spicky sionistickeho rezimu, dalej nevidim.

193344

15.6.2009 15:31

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 193344

>kto je teda na vrchole pyramidy?

Nápověda: Dějiny domu Rothschildovcov

193345

15.6.2009 15:50

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

VIAN 92.?.?.?

Reakce na 193345

Dakujem, pan Stwora - ten clanok som samozrejme cital, ale Rotschild je taktiez len (aj ked vrcholovy) predstavitel sionizmu.
.
Reagoval som skor na poznamku, ze ani samotni sionisti nie su vrcholom pyramidy, kto teda?
.
Naozaj sam diabol (ak existuje) alebo mimozemstania, pripadne elity nejakej starovekej civilizacie, ktore prezili katastrofu?
.
Toto je moj prvy registrovany prispevok, takze by som Vam rad podakoval za zaujimavu stranku a ocenil Vasu snahu. Drzim palce!

193346

16.6.2009 3:21

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

xml 85.?.?.?

Reakce na 193346

Walter Rathenau, nemecky minister na ktoreho bol spachany atentat 24 juna 1922 skonal pri poslednych slovach v odpovedi na otazku: "Kto Vas postrelil?" ktore boli: "The seventy two who control the world".
Pochybujem ze mnoho ludi vie o skupine zvanej "seventy two" (72),

193375

16.6.2009 3:36

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

steve 70.?.?.?

Reakce na 193375

xml - 72
.. napis vice, posli odkazy .... Vdaka, bratko. [oči v sloup]

193377

15.6.2009 17:04

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

udo 89.?.?.?

Reakce na 193344

vlecie sa to podla vsetkeho takmer celymi dejinami, ci "h-is-toriou" - dejinami podla tory.
tienista stranka ludskej psychiky bola, je a asi aj bude tuzba po moci. to je potencial z ktoreho to vzniklo (kniha pan prstenov ma nieco do seba : ).
vraj kedysi v egypte boli dve hlavne mesta. v kazdom vladol hlavny knaz. dokopy ich bolo 22, teda s dvomi na cele. volali sa ierofanti. ty dvaja vladli v tandeme. neskor sa to prekladalo ako zreci, druidi, ci pontifex maximus a pod. mali dost velke znalosti o fungovani veci, ludi, sveta a vedeli predpovedat, ci lepsie povedane formovat [smích] buducnost. faraon nemal realnu moc, tak ako ju dnes nemaju politici. v egypte boli pre takyto system idealne geopoliticke podmienky. postupne sa najprv cez vojny, kulturnu vymenu, financny system, zmeny dejin, vyprojektovane ideologie a nabozenstva a podobne ich moc rozsirovala. aj oni migrovali z istych dovodov - najprv do vtedajsej palestiny. Jednemu zo semitskych kmenov, po tom ako pri pochode cez sinajsku pust bola kompletne zlikvidovana starsia generacia, nainfikovali istu odskusanu ideologiu a pouzili ho v podstate ako vykonnu moc svojho dlhodobeho projektu. niektori z nich sa stali tzv. levitmi. neskor za flaviovcov bola vykonna moc (ktora z toho mala benefity, ale aj obete) rozohnana po svete z istych dovodov a "elita" znovu postupne migrovala do rima, byzancie, .. usa, swiss - viacere centra, ale 1-2 hlavne. prichadzali nove a nove naslednicke a kooperujuce ideologie, -izmy tej istej koncepcie .. tod velmi, velmi v skratke.
staci pozriet co sa dnes deje, pozriet do dejin a vnimat dejiny ako proces koncentracie moci a riadenia, ktory je dnes globalizaciou v podstate zavrseny. zaroven pouzit dedukciu, studovat a myslim ze by sa doslo + - k podobnym vysledkom.
myslim inak, ze keby boli pan Rothschild na vrchole pyramidky, nevedeli by sme o nom.

193348

15.6.2009 17:13

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

Guru 78.?.?.?

Reakce na 193344

"kto je teda na vrchole pyramidy?"

Moje vlastní hypotéza (po prostudování více než 6.000 dokumentů) je:

Kriminální elity jsou NEHOMOGENNÍ skupina.

Příklad:

Goyimové-politici, zbrojaři atd. se pravdelně scházejí v Bohemian Grove. Alex Jones tam pronikl v přestrojení za číšníka a nafilmoval, jak hoši dělají rizuální obřad obětování malého dítěte (simulovaný - jako např. simulované topení) a poté se klanějí a uctívají sochu velké kamnenné sovy Moleka.

Tato převážně Goyimská banda je však infiltrovaná Talmudisty.

Stejně tak ostatní illuminátské gangy jsou infiltrovány Talmudisty.

Neoconi jsou tak silně infiltrováni Talmudisty, že jich je tam již většina. Mimochodem většina těchto válečných štváčů (Hawks) se vyhnula vojenské službě, když ještě byla povinná - proto se jim teď mezi znalými reportéry přezdívá Chicken-Hawks.

Skull & Bones dlouho nepřijímala Talmudisty, toto však již půl století neplatí.

Faktem zůstává, že Talmudisti sami nepřipustili infiltraci svých řad Goyimy.

Z těchto viditelných faktů a z mnoha dalších dokumentů usuzuji,
že různé kriminální skupiny spolu do jisté míry soupeří - konkurují si o velké zakázky a ne vždy je dopředu dohodnuto, zdali zakázku získá Goyimská frakce illuminátů nebo Talmudistická frakce.

Tyto skupiny se občas navzájem využívají i zneužívají, příklad:

Talmudisté Neoconi velice tlačili na start podvodné války proti Iráku k čemuž využili hloupé Goyimy a když se okupace začala vyvíjet ne zcela podle plánu, tak rozjeli disinfo kampaň, že válka byla jako kvůli ropě. Mnoho dokumentů však jasně ukazuje, že ropný prospěch USA z této akce byl po 5 let blízký NULE.

Vidím jasné indície, že občas si navzájem dají "nakládačku", příklad: Goyimská frakce bez mrknutí oka nechala padnout AIG - což vždy byla silně sionistická kumpánie. Když se druhý den ukázalo, že má závazky vůči JPM atd. za desítky miliard dollarů, tak se rychle dohodla záchranná akce - avšak za mnohem tvrdších podmínek, než poté dostaly banky.

Je zcela zřejmé, že mezi nimi občas dochází k třenicím.
Příklad: zájmy Exxonu (U.S. Goyimská frakce) je bezpochyby v protikladu s nerealistickým blouzněním "environmental" zelené frakce (britských) Talmudistů.

Závěr: Goyimská frakce illuminátů spolupracuje s Talmudisty, sama však je infiltrována - špičky kriminálních elit jsou nehomogenní.

193349

15.6.2009 21:19

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

lepike 85.?.?.?

Reakce na 193349

všetko sú to menované skupiny, s vlastným názvom.Tí na vrchole sú neidentifikovatelní.Skúste si prečítať "Tvorcov krídel"rozhovory s Dr. Nerudom./Wingmakers../Hovorí sa tam o ARCHITEKTOCH, ktorí vytvárajú prostredie a jednoznačné možnosti výberu pre tých, ktorí si myslia, že ťahajú špagátikmi svetovej moci.
Nuž a ako sa to dá zmeniť ? skúste napr. http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/3443-principy-tvoreni-reality/

193359

16.6.2009 8:11

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

Guru 78.?.?.?

Reakce na 193359

k odkazu na www.matrix- :

pár článků, co jsem tam viděl vypadá spíše jako Talmudistické disinfo produkované Hasbara brigádami.

Příklad: článek, kde se tluče Goyimům do hlav, že Kennedy nebyl zavražděn, protože si krátce předtím dovolil podepsat prezidentskou direktivu - Executive Order 11110, čímž musel těžce rozzuřit majitele jisté privátní organizace s krycím názvem Federal Reserve System (tzv. FED),

ale že byl zavražděn, protože údajně vedl jednání s Marťany.

A na homepage nám Mr. Benda tluče do hlav, že pokud se budeme chovat jako bozi, tak se staneme bohy - typické uvažování mistra Rudoštíta - on se chová jako bůh, kupuje pozemky v zemi vyvolené, jeho klauni vyhlásí dne 24.3. 1933 válku jisté významné mocnosti, stěhuje celé národy, vytváří novou zemi - je jako bůh. Některé hypotézy naznačují, že je asi MESIÁŠ, protože Israel může znovu vzniknout až po příchodu Mesiáše.

Taže Matrixi, pane Bendo - kolik dalších Mesiášů ještě potřebujete ?

Jak Talmudisté provedli mistrovskou provokaci, která nutně musela později vyvolat KONSEKVENCE - pogromy, holocaust: Veřejné vyhlášení války (entitou, kterou nesmím jmenovat, jinak bych mohl být obviněn) dne 24.3. 1933:

http://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/english/archives/articles/jdecwar.html

193384

16.6.2009 12:33

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 193384

Pokud si někdo přečte pár (což může být i dva) články, když článků zde vychází cca 20 týdně a dělá z toho závěr o kvalitě či dokonce o zaměření webových stránek, tak se dá o jeho objektivitě s úspěchem pochybovat. Nevím, jestli to není jen typicky česká vlastnost hrubě odsoudit něco, co neznám, případně čemu nerozumím.
Srovnávat stránky Ivo Bendy s Matrixem je asi stejné jako srovnávat Strážní věž se Zvědavcem. Čtu Matrix dlouho a pravidelně a informace o příchodu Mesiáše jsem asi musel přehlédnout.
Pokud je pro Vás existence mimozemšťanů absurdní nesmysl, tak samozřejmě další argumenty nejsou určeny pro Vás, ale možné je, že někoho jiného by zajímat mohly.
Z mnoha zdrojů jsou informace o tom, že Zemi navštěvují i tzv. zlí mimozemšťané i tzv. hodní mimozemšťané. Liší se zejména úmysly s lidstvem a Zemí. Takže pokud jste ochoten o té věci alespoň trochu přemýšlet, můžete sám dojít k závěru, že důvody k zastřelení Kennedyho uváděného ve Vámi zmiňovaném článku (v mnoha dalších článcích na Matrixu jsou jako důvody zastřelení uváděny velmi podobné jako uvádíte, což ovšem nemůžete vědět, protože Matrix nečtete) se nemusí vylučovat s důvody uváděné ve Vašem příspěvku. Takže dle hypotéz jednal Kennedy s tzv. hodnými mimozemšťany, zatímco tzv. zlí mimozemšťané jsou ve spojení s těmi, jež stojí za zastřelením Kennedyho. Snažím se tak naznačit, že důvod k zastřelení Kennedyho nemusel nutně být pouze jeden, i když jeden mohl být hlavní.

193401

17.6.2009 8:10

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

Guru 78.?.?.?

Reakce na 193401

To je opravdu geniální:

Odpovědnost za většinu spiknutí, vražd, genocidy atd. hodit na "zlé mimozemšťany". Ti jsou na vině. Ne zdejší kriminální elity, ale mimozemšťané.

Tak fantastická desinformační kampaň mohla vzniknout jedině
v hlavě někoho z HASBARA brigád.

Co to jsou HASBARA brigády ?

To jsou dobrovolníci z řad Talmudistů, Sayanů i prostých obyvatel státu Israel.

Jejich úkolem je šířit na webových diskuzích, encyklopediích (jako např.: Wikipedia), článcích, časopisech atd. nestoudné lži, polopravdy, desinformace, falešné provokace, vytvářet pozitivní obraz Israele. Příklad: když Talmudisté vraždí je jejich povinností to "zabalit" do hezkého obalu, když postřílejí americké námořníky z Liberty - musí všude psát, že to není pravda, když veřejně vyhlásili válku Německu 24.3. 1933, musí dnes psát, že to byl jako drobný překlep.
Vytvářejí také falešné weby o špinavostech v Talmudu, které přiřadí k neexistujícím kapitolám neexistujících svazků a potom vytvoří debunker web, kde jako odhalí, že tyto neexistující kapitoly neexistují a tím se snaží zesměšnit všechny kritiky rasistického obsahu Talmudu.

Kdo to jsou Sayani ?

Sayani jsou pomocní agenti MOSSADu, pomocní zrádci. Nedostávají pravidelnou mzdu. Jejich význam odhaluje bývalý agent MOSSADu Viktor Ostrovski: Jsou to obyčejní lidé mezi námi, jednoho dne jim zazvoní telefon a někdo z rodiny v Israeli - třeba strýc nebo babička (pod dohledem MOSSADu) se jich zeptá: Kdyby naši hoši měli problémy, kdyby je zase někdo pronásledoval, pomůžeš jim ? A pokud nebohý člověk řekne ano, ocitne se na seznamu Sayanů. Seznam Sayanů je členěn oborově: bankéři, automechanici, lékaři, politici atd.
Ostrovski objasňuje jak je možné, že MOSSAD má stejnou efektivitu např. v oblasti Londýn, kde mu stačí 8 placených agentů jako KGB (FSB), která má v oblasti cca 150 placených agentů.

Tajemství spočívá ve využívání místních zrádců - SAYANů. Sayani nedostávají pravidelný plat agenta - musí svůj hostitelský národ zradit zadarmo.

Ostrovski vysvětluje, že v oblasti Londýn mají na seznamu cca 5.000 Sayanů. Potřebuješ rychle úvěr? Sayan bankéř to zařídí (asi tak rychle jako v kauze Alón Barak a 8 miliard v KB). Potřebujete vyjmout z těla kulku a doktora, který to neohlásí na policii ? Sayan doktor ze seznamu to zařídí a ještě dnes v noci. Potřebujete, aby hned ráno začlo 15 politiků řvát lež, že Írán chce vymazat Israel z mapy ? Vyberte si Sayany - pomocné zrádce ze seznamu v branži: politici.

Jak lze snadno pochopit, neznámý Sayan (patrně z patřičné branže) podpálil panu ex-agentovi Ostrovskému jeho dům.

To je tajemství jejich efektivity: mraky pomocných zrádců SAYANů, kteří pracují zadarmo. Oni pracují z přesvědčení, protože podle Talmudu pouze oni jsou lidské bytosti a my Goyimové nejsme lidské bytosti.

Proto, když někde v ...Automaticky kráceno

193468

17.6.2009 8:12

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

Guru 78.?.?.?

Reakce na 193401

pokračování:

Proto, když někde v projevu politika, režiséra atp. uslyšíte něco pozitivního avšak doplněného výrazem "a tato výhoda platí pouze pro všechny lidské bytosti" nebo cokoli v tomto stylu, jedná se o jejich kódovou řeč. Oni tím myslí pouze sebe, ne nás Goyimy.

193469

15.6.2009 17:40

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

Guru 78.?.?.?

Reakce na 193344

pokračování:

hodně napoví struktura hodně známého kriminálního seskupení tzv. Bilderberg Group:

složení se každý rok mírně obměňuje, avčak pravidelně cca 40% jsou Talmudisté, zbytek Evropská šlechta atd.

Ta je však z valné části zadlužená u Talmudistů.

Špičkový Britský expert na genealogii lordských rodin zjistil, že 80% Britských lordských rodin bylo v průběhu staletí infiltrováno Talmudisty. Standardní modus operandi byl:
Talmudisté vyčkali, až nebohý lord měl v byznyse potíže a zadlužil se, poté Talmudisté nabídli svou dceru s bohatým věnem.
A Talmudisté svou rasu počítají po linii matek - víme.

"alebo sam diabol?" Jejich záměry a skutečné cíle, byť jakkoliv ukryté pochopíte vcelku snadno, stačí si s maximální pečlivostí prohlédnout detaily a architekturu nové budovy Israelského Nejvyššího soudu, který za své privátní peníze postavili a poté Israeli darovali:
Egyptská pyramida na dvorku, Egyptský Obelisk, Japonské a Indické rekvizity, 30 + 3 schodů (33 illuminátských stupňů), schodiště ve tvaru písmene G, atd.
Oni po staletí blouzní o světovládě, jejich sen je o kauzách celého světa rozhodovat v Israeli. Dokud jsem onu budovu soudu neviděl na fotkách, považoval jsem to za bláboly a disinfo.
Připočtu-li indície z mnoha tisíc dalších dokumentů - ozubené kolečka poznání do sebe začaly zapadat.

Lidi, máme co dělat s bandou prvotřídních psychopatů, kteří chtějí vládnout celému světu. Mají gigantickou finanční palebnou sílu (oni si natisknou, kolik chtějí) a když teď přišli o 4.000 miliard dollarů (ztráty z probíhající krize) - tak si prostě natisknou ještě více a také politické konexe na ty nejodpornější a nejprodejňejší nájemné politické klauny, jaké lze nalézt.

A pokud náhodou v předvolební kampani klaun blábolí něco pokrokového, tak rychle, je třeba získat do moci jeho Keňský rodný list.

link na architekturu budovy Nejvyššího soudu:

http://www.abidemiracles.com/555701.htm

http://www.nogw.com/download/2006_illum_il_supreme...

http://www.cherada.com/articulos/illuminatirothsch...

193350

15.6.2009 19:55

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

udo 89.?.?.?

Reakce na 193350

ano, tych skupin na nizsich poschodiach pyramidky je hodne. Niektore z nich ste menovali pan Guru. Panuje tam, ako su oni aj vychovavani, tzv. Darwinov princip silnejsieho. ak si lezu do kapusty, vzdy sa medzi sebou sami likviduju. To je aj jeden z pohladov, ktorym ospravedlnuju svoju cinnost. Clovek nie je iba zviera a ked sa riadi len zvieracimi pudmi, tazko ho nazvat clovekom. Oni su len vykonavatelia a aj absolutna "elita" nie je vzdy jednotna, ale musi sa dohodnut. Hra sa vzdy na viac smerov (judaisticke-krestanske-moslimske, scientologicke, ..) pracuju na tom timy vyborne platenych profesionalov. Nazory niektorych sa legitimuju medzinarodnymi cenami, maju mienkotvornu funkciu v tzv. kluboch, zabezpecenu podporu v mediach a ustavoch, atd. Dlhodobe operacie planovane a vykonavane v horizonte desiatok, ci stoviek rokov, teda niekolkych generacii a dlhsie (napr. opakujuce sa krizy aj s tou dnesnou,zakl.principy tzv.financnictva, ideologicke projekty - nabozenstva, -izmy, system skolstva a vychovy deti apod. ) nie su mozne bez centralneho planovania a riadenia a vsetkeho, co k tomu treba. Druha moznost je verit v "NAHODU" - ta je v tomto zmysle myslim tou ozajstnou konspiraciou [smích][smích] Vobec to neni take zlozite, ako sa to na prvy pohlad ma zdat. par zakladnych principov ..

193354

15.6.2009 22:06

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

udo 89.?.?.?

Reakce na 193350

.. a aby sme si nemysleli, nie je to tak, ze niekto sedi za stolom a rozdava prikazy. To by bolo asi naivne [smích]. Nie, metody priameho riadenia sa pouzivaju mozno tak na niektore "likvidacie" a podobne. Su ovela efektivnejsie a mocnejsie metody - nepriame - cele spektrum - zamerane ci uz na vedomie, alebo podvedomie. Najlepsie ked niekto vykonava plany niekoho a ani o tom nevie - ako "najlepsi otrok je ten, ktory nevie ze je otrok". Napr. ci uz vytvaranim informacneho prostredia, kde clovek sam iniciativne urobi, co sa vyzaduje, az po pracu s podvedomim napr. na systemovych principoch (vid. v psychologii bezne zname pristupy)a dalsich. Sam som to zazil v praxi. Existuju na niektore z nich specialne skolenia (samozrejme prisne stupnovane) napr. v ramci manazerskych funkcii vo firmach, ale aj inde ..

193360

16.6.2009 9:07

RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize

udo 89.?.?.?

Reakce na 193360

.. inak Vian, Guru, linky na analyticke prace, diplomovky, kritiky (politekonomika, principy fungovania, dedicnosti a vyvoja "elity" .. ) apodobne, na tieto temy som tu uz uvadzal, cize sa to da naklikat. staci najst si cas.
Vsetko je k dispozicii - nastastie mame ako tak otvoreny inet - zatial ..

193390

15.6.2009 22:42

Vznikne nová světová měna?

§šč=íé 213.?.?.?

Vznikne nová světová měna?
Vedoucí představitelé nových nastupujících ekonomik světa, známých jako skupina BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína), mohou zítra, až se sejdou na vrcholové schůzce v Rusku, diskutovat o myšlence nadnárodní měny, řekla mluvčí ruského prezidenta Medveděva, Natalia Timakova.
více
http://halonoviny.cz/index.php?id=80024

193362

16.6.2009 5:50

svěříte těmto oligarchům svou budoucnost...?

Tony-66 tony-66 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Člověk "nad hrobem" má mnoho zkušeností, ale žádné posluchače... Dítě se musí spálit o kamna, aby pochopilo, co mu rodiče zakazovali - sahat na ně... Většina lidstva má tak nízké IQ, že dosud nepochopila, o co stále ve Světě jde. V opačném případě by nedovolila, aby Svět vypadal tak, jak vypadá... O naší zemi raději pomlčím... [překvapení]

193381

18.6.2009 11:06

kto je na vrcholku pyramidy

volej 80.?.?.?

Zaujimava otazka. Ako tu bolo povedane, je vela mensich a vacsich skupin ktore sa snazia mat co najvacsiu moc. Najdolezitejsie je slovicko MOC. Mne predsa len pripada pravdive to, ze sa sa na svete odohorava boj dobra so zlom. Predstavitelom dobra je Boh, ktory zatial "mlci" kvoli svojej obrovskej milosrdnosti s nami ludmi, ale pomaly kalich preteka a pride spravodlivost... potom su tu predstavitelia zla = padli anjeli a ti bojuju svoj boj o ludsku dusu prave tym ze ponukaju moc a peniaze tym, ktori im budu sluzit. lebo predsa len padli anjeli maju moc skodit svetu.

Tak co ak predsa len ide o tie nase duse a o vecny zivot? A tym padom su aj tie skupinky co tu bojuju o svetovladu len "loudkami" ktorymi "ZLY" hybe? [zmaten]

193569

Příspěvků: 31

15.06. 01:33 in-ocean  Hlavolam
15.06. 13:51 insider  RE: Hlavolam
15.06. 01:45 Montaznik  Jde o daleko zásadnější systémové záležitosti, než "triky" jednoho lotra z mnohých!!!
15.06. 01:56 Montaznik  RE: Jde o daleko zásadnější systémové záležitosti, než
15.06. 02:09 Montaznik  RE: Jde o daleko zásadnější systémové záležitosti, než
15.06. 02:13 Montaznik  RE: Jde o daleko zásadnější systémové záležitosti, než
15.06. 10:03 Vladimír Stwora  RE: Jde o daleko zásadnější systémové záležitosti, než
15.06. 05:10 steve  Bernanke neni sam, .. namocil jsem hadr.
15.06. 05:39 Rene Bartosek  Triky s virtualnimi kredity.
15.06. 05:50  Bankropce v USA
15.06. 07:26 Guru  Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 12:30 udo  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 15:26 vian  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 15:31 Vladimír Stwora  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 15:50 VIAN  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
16.06. 03:21 xml  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
16.06. 03:36 steve  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 17:04 udo  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 17:13 Guru  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 21:19 lepike  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
16.06. 08:11 Guru  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
16.06. 12:33  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
17.06. 08:10 Guru  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
17.06. 08:12 Guru  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 17:40 Guru  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 19:55 udo  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 22:06 udo  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
16.06. 09:07 udo  RE: Nejprve deflací a poté inflací budeme vyvolávat světové krize
15.06. 22:42 §šč=íé  Vznikne nová světová měna?
16.06. 05:50 Tony-66  svěříte těmto oligarchům svou budoucnost...?
18.06. 11:06 volej  kto je na vrcholku pyramidy

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 098 547,41 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 482