Diskuze k článku

Ruská třetí cesta

Příspěvků 160

29.11.2008 23:18

???????????

Striga 85.?.?.?

"Přísahám na svůj život i čest, že jsem nikdy nebyl pod vlivem aktivit ruských rozvědek, nikdy jsem se nesetkal s žádným ruským agentem, ani jsem nikdy žádného na vlastní oči neviděl, natož abych s ním promluvil."

Pokud by s nějakým agentem autor mluvil, agent by byl určitě zmaten, co vlastně autor chce vyjádřit. Tolik citově zabarvených a propagandisticky znějících vyjádření a frází se jen tak někde nenajde, navíc v takovém velkém množství.

Autor se mi jeví jako naprosto nezmanipulovatelný a nevyužitelný žádnou rozvědkou, protože jeho hlášení by byla nejasná, dlouhá a těžko použitelná.

Z článku jsem nabyla dojem, že Rusové jsou hodní, socialismus se jim přihodil tak nějak omylem, chudákům, na západě jsou zlí otrokáři a teď stejně nikdo nedbá na dostatečně filozofický přístup k životu, málokdo má vůbec nějakou koncepci svých vlastních postojů, všichni si hledí jen konzumu a jako civilizace spějeme stejně k zániku. Lidi se zajímají jen o jídlo, sex a prachy.....

Nebo se mýlím a autor to myslel jinak? Pravda myslel to poněkud dlouze, takže jsem se v textu ztrácela jako blecha v kožichu bernardýna. Ne a ne najít cestičku odněkud někam.

177117

30.11.2008 1:10

RE: ???????????

Vodník 94.?.?.?

Reakce na 177117

>Autor se mi jeví jako naprosto nezmanipulovatelný
Mně taky... [mrknutí jedním okem]

>Z článku jsem nabyla dojem, že Rusové jsou hodní,
>socialismus se jim přihodil tak nějak omylem, chudákům, na
>západě jsou zlí otrokáři a teď stejně nikdo nedbá na
>dostatečně filozofický přístup k životu, málokdo má
>vůbec nějakou koncepci svých vlastních postojů, všichni si
>hledí jen konzumu a jako civilizace spějeme stejně k zániku.
>Lidi se zajímají jen o jídlo, sex a prachy.....
O těch "hodných" Rusech jsem to tam nenašel, ale nebudou hodnější nebo zlejší než my nebo Němci nebo Američané. Zbytek Vašeho dojmu je IMHO v hrubých obrysech správný. Myslím si, že v tom má autor pravdu.

177122

30.11.2008 16:53

RE: ???????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177122

Pane Vodníku, vy jako věřící člověk určitě víte, že ďábel má v hrubých obrysech technicky vzato taky pravdu. Právě proto, že ji však říká on, svým nezaměnitelně hysterickým způsobem, prokazuje této pravdě medvědí službu.

Tímto netvrdím, že je pan Lhoták ďábel, jen chci přiblížit ten pocit, že i na pravdu v určitém podání lze být alergický.

177171

30.11.2008 1:44

RE: ???????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177117

>Ne a ne najít cestičku odněkud někam.
Ale nakoniec ste nezradila svoju blšiu podstatu, a poriadne sa zahryzla...
Že blchám je duchovný rozmer na obtiaž, to ste veľmi dobre ukázala.
Téma sa mi javí práve i dosť potrebné preto, že sa blchy akosi pomnožili, a orientujú sa len na na to cicanie... [velký smích]

177126

30.11.2008 8:54

RE: ???????????

Striga 85.?.?.?

Reakce na 177126

Já mám raději blechu, která se umí podepsat, než oduševnělého člověka, ze kterého jde to duchovno jaksi anonymně.....

Nicméně v článku je to údajné duchovno tak přebujelé, kypící a hypertrofované, že pro jeden chlup košatého, složitého a příliš rozvinutého vyjádření není vidět chuchvalec jiných myšlenek, možná i dobrých, nicméně nepřehledných v příliš komplikovaných souvětích a větných vazbách, snažících se o podrobné, ba příliš odborné popsání situace a záměru.

Je otázka, jestli je blecha malá nebo kožich příliš velký a neučesaný....

177142

30.11.2008 12:59

RE: ???????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 177142

>Já mám raději blechu, která se umí podepsat, než
>oduševnělého člověka, ze kterého jde to duchovno jaksi
>anonymně.....

to ste myslela tym sama seba??
lebo rovnako sa podpisal aj ten co na vas reagoval [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

kto vie ako sama seba nenavidite, ked sa neviete ani podpisat

177153

30.11.2008 16:25

RE: ???????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177142

Asi by som to považoval za dostatočne okomentované zo svojej strany, ale vidím že Vám nejde od začiatku o obsah článku ale o dehonestáciu pána Lhotáka za každú cenu (pod zámienkou kritiky formy). Aj vo Vašej reakcii (177140) na Montaznika idete zase po tom "podstatnom"(gramatika).

>Já mám raději blechu, která se umí podepsat, než oduševnělého člověka, ze kterého jde to duchovno jaksi anonymně.....
Počujte blcha, váš záujem o moju identitu chápem, [chechtot] krv pána Lhotáka už Vám asi nechutí. Na F.M.D., ktorého si prozreteľne pán Lhoták zobral zo sebou, si netrúfnete - lebo ten je už skoro "mramorový". Tak by ste asi radšej moju krv.[naštvaný] Lenže blšie spůsoby diskusie s ľuďmi mávajú obyčajne pre blchy zlý koniec. Mohla by iba súťažiť v skokoch do diaľky - s prepočtom k dĺžke tela. Takže sa radšej vráťte medzi ľudí, ani toho moc potrebovať nebudete, stačí dobrá vôľa.

>Nicméně v článku je to údajné duchovno tak přebujelé, kypící a hypertrofované, že pro jeden chlup košatého, složitého a příliš rozvinutého vyjádření není vidět chuchvalec jiných myšlenek, možná i dobrých, nicméně nepřehledných v příliš komplikovaných souvětích a větných vazbách, snažících se o podrobné, ba příliš odborné popsání situace a záměru.
Touto vetou kritizujete autorove možno i dobré myšlienky " v příliš komplikovaných souvětích a větných vazbách, snažících se o podrobné, ba příliš odborné popsání situace a záměru." Lepšie si streliť gól do vlasnej brány, som už dlho nečítal. [chechtot] To pán Lhoták má v článku , oproti tejto Vašej "prehľadnej" vete, skoro samé holé vety. [velký smích]

No a nakoniec sa pozrite nižšie, s akými múdrymi myšlienkami Vás prišli podporiť (Vaši?) sympatizanti. [oči v sloup]

177168

30.11.2008 5:04

RE: ???????????

Vlastimil Janda 76.?.?.?

Reakce na 177117

Mate pravdu, je to hruza. Nemam nic proti Rusum jako takovym, ale tezko dnes najit narod s vetsimi problemy.
Ti lide nikdy nepoznali demokracii a svobodu. Tak jako dnes je i za cara a bolseviku drtil alkoholismus a s nim i spojena bezradnost ruske duse a nihilismus. V dnesni dobe maji po drastickem padu cen ropy a odchodu investoru diky dobrodruzstvi v Gruzii zadelano na nejvetsi ekonomickou katastrofu od dob kolektivizace.
A pravoslavna cirkev ? Tu moralne zcela zdecimovala jeji kolaborace s komunisty, ke ktere byla prinucena jako jedina povolena cirkev v dobach Stalina.
My Cesi si s nasi kulturni tradici muzeme sve vzory vybirat a komunistickou diktaturou zbidacene Rusko je ta posledni zeme kam se obratit.

177137

30.11.2008 14:58

RE: ???????????

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 177137

>My Cesi si s nasi kulturni tradici muzeme sve vzory vybirat a
>komunistickou diktaturou zbidacene Rusko je ta posledni zeme kam
>se obratit.
Jasně, mnohem lepší se obracet ke kulturně vyspělé, vlastními bankéři a velkoprůmyslem k bohatství přivedené zemi jako je Amerika ne? [chechtot]

177158

30.11.2008 16:44

RE: ???????????

Vlastimil Janda 76.?.?.?

Reakce na 177158

No, Amerika se svou demokratickou tradici a bezkonkurencne nejlepsim univerzitnim skolstvim by nebyla spatna, ale je to velmoc se kterou se jen tezce muzeme srovnavat.
Pro Cecha, zejmena levicoveho Cecha by mohla byt takovym pevnym bodem ve vesmiru a prikladem nektera ze skandinavskych zemi.
Kolos na hlinenych nohou, zbidacely komunismem ktery stoji a pada na cenach ropy nebrat !!!!!!!!!!

177170

30.11.2008 18:03

RE: ???????????

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 177170

Sundejte si ty klapky a otevřete oči. Kolos na hliněných nohou který stojí a padá na důvěře světa v jeho zelenočerné papírky neberu zase já. Demokracie založená na dvou stranách se stejným programem se od komunismu liší pouze jménem. A kultura? O tom raději ne.

177184

2.12.2008 18:12

RE: ???????????

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 177170

Můžete mi prosím přesně definovat, jak jste to myslel s tím bezkonkurenčně nejlepším univerzitním školstvím? To tu jako chcete tvrdit, že každá státní škola univerzitního charakteru je nejlepší? Nebo co? To, že každý Američan má přístup k nejlepšímu školství, nebo jak to přesně myslíte?

To můžete rovnou začít s nejlepším zdravotnictvím, nejlepším bankovnictvím, atd.

Dále by mě zajímalo, co myslíte tou demokratickou tradicí? To, že oddělali několik svých prezidentů a nesčetně senátorů? To, že prezidentští kandidáti spolu chodí do školy?

Slované jsou našimi přirozenýmu přáteli. To, že čistokrevní vyvolení zruinovali Rusko, je jiná kapitola.

177359

30.11.2008 15:55

RE: ???????????

ika 84.?.?.?

Reakce na 177137

ne, není těžké najít někde větší problémy než v Rusku, jen o těch ruských jste systematicky informován

na ekonomickou katastrofu je zaděláno tak nějak všeobecně...anebo se to všeobecně zase zlepší

duše nepodléhá národnosti

pravoslavná víra a pravoslavná církev není to samé.

jestli my Češi máme víc kulturní tradice než mindráků, tak si nemusíme ani vybírat vzory, ani na někoho plivat.

177163

30.11.2008 17:10

RE: ???????????

crystalwind 213.?.?.?

Reakce na 177137

"Ti lide nikdy nepoznali demokracii a svobodu." - to nie je negatívum ani pozitívum, nevyužívaná sloboda je rovnaká ako žiadna (celkom to tak nie je, ale keď vieme o dobre fungujúcich nástrojoch, ako ľudí prinútiť slobodu nevyužívať, je to dosť jedno). A možno národ, ktorý vidí v TV celý rok jedného človeka, ktorý - priznajme si - má kľúčové médiá na svojej strane, nie je o nič menej slobodný ako národ, ktorý vidí počas megalomanskej show-kampane kandidátov až dvoch. S tou demokraciou by som sa teda neoháňal, lebo to čo je na Západe alebo v USA demokracia nie je. Ani technicky, ani logicky.
"Tak jako dnes je i za cara a bolseviku drtil alkoholismus a s nim i spojena bezradnost ruske duse a nihilismus." - museli ste posledné roky naozaj stráviť cestovaním a žitím v Rusku. Klobúk dole, ja by som si ani Slovákov takto jednou vetou charakterizovať nevedel. A to tu žijem.
"V dnesni dobe maji po drastickem padu cen ropy a odchodu investoru diky dobrodruzstvi v Gruzii zadelano na nejvetsi ekonomickou katastrofu od dob kolektivizace." - to je sčasti pravda, aj keď na najväčšiu katastrofu určite nie, iné krajiny (a ekonomicky "silnejšie"[mrknutí jedním okem] čakajú zrejme tvrdšie dopady. Problém je, že Gruzínsko bola provokácia financovaná Západom, takže ak to aj Rusov poškodí, nespôsobili si to sami svojou zvrátenosťou. A finančná kríza a pád cien ropy bude tiež usmernený tak, aby niekomu poškodil a niekomu prospel, to taktiež až tak nemajú vo svojej moci Rusi. Tak nechápem, prečo ste to zaradili do kritiky Ruska.

177174

1.12.2008 10:49

RE: ???????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 177137

Pane Janda .
než cokoliv dalšího vypustíte z úst o kolaboraci pravoslaví s židobolševikem,tak Vám doporučuji dohledat příspěvek zahraničního dopisovatele USA z let 1920-22,kde jasně vypočítává,kolik bylo zbouraných pravoslavných kostelů a sám se podivuje nad tím,že ani jedna Synagoga nebyla dotknuta!!!! Za pochopení předem děkuji .

177252

1.12.2008 20:13

RE: ???????????

Vlastimil Janda 76.?.?.?

Reakce na 177252

Ja jsem 88 o zadnem zidobolsevikovi nic nepsal. Ani zadneho neznam. Pocet zbouranych synagog take neznam, zato vim o pronasledovani zidu komunisty a obrovske vojenske podpore kerou SSSR posilal Arabum za ucelem zniceni Izraele.
Pravoslavnou cirkev za jeji kolaboraci s komunisty nijak zvlast nekritizuji. Ti lide si mohli vybrat jen mezi spolupraci nebo GULAGem. Nebetycnou ostudu si pravoslavni utrhli az v nedavne dobe, kdy odmitali vydat Stalinem zabavene katolicke kostely zpet byvalym majitelum. Rozhodne si nemyslim, zeby vousati popove meli co rict lidem ve Stredni Evrope dnes, v roce 2008.

177285

2.12.2008 0:06

RE: ???????????

Datel 216.?.?.?

Reakce na 177285

Tak , ja vas z par seznamim. Jiste nepochybujete ze antiseminismus ,po teto zidovske revoluci , byl kriminalni cin . Peoples Commissariat (Ministry) Name Nationality
Chairman V.I. Ulyanov (Lenin) Russian
Foreign Affairs G.V. Chicherin Russian
Nationalities J. Dzhugashvili [Stalin] Georgian
Agriculture Protian Armenian
Economic Council Lourie (Larin) Jew
Food Supply A.G. Schlikhter Jew
Army and Navy [Military] L.D. Bronstein (Trotski) Jew
State Control K.I. Lander Jew
State Lands Kaufmann Jew
Works [Labor] V. Schmidt Jew
Social Relief E. Lilina (Knigissen) Jew
Education A. Lunacharsky Russian
Religion Spitzberg Jew
Interior Apfelbaum [Radomyslski] (Zinoviev) Jew
.Hygiene Anvelt Jew
Finance I. E. Gukovs [and G. Sokolnikov] Jew
Press Voldarski [Goldstein] Jew
Elections M.S. Uritsky Jew
Justice I.Z. Shteinberg Jew
Refugees Fenigstein Jew
Refugees Savitch (Assistant) Jew
Refugees Zaslovski (Assistant

Pocet zbouranych synagog take neznam - to asi nikdo. Pokud se nemylim tak Izrael dekuje do dnes Ceskym komunistum za dodavku zbrani. A to ze zidi z CCCP chteli znicit zidy s Izraele , to nemelo s Rusama nic spolecneho . Proste pomsta za prebehnuti. Nebo se vam nelibi likvidace povalecnych katu Cechu a Slovaku ? Duse zida je duse komunisty . To napsal jeden rabbi .

177308

2.12.2008 22:45

RE: ???????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177137

>Tak jako dnes je i za cara a bolseviku drtil alkoholismus ...
Mne by ste neveril, a aj keď to bude vyzerať ako výhovorka, tak Vám opíšem kúsok zo Solženicyna (Dvěstě let pospolu, dilI/str.31):
v Rusku měli Židé od začátku osobní svobodu, kterou ještě dalších 80 let postrádali ruští rolníci. A paradoxní je, že Židé získali dokonce větší svobodu než ruští kupci a měšťané - ti žili nutně ve městech, kdežto židovské obyvatelstvo na rozdíl od nich "mohlo žít v újezdních obcích a zabývat se zejména výrobou a prodejem lihovin"."Třebaže spousta Židů žilo nejen ve městech, ale také na venkově ve velkých a malých vesnicích, byli úředně" přiřazováni k městskému obyvatelstvu... ke stavu kupeckému nebo měšťanskému. " "Typem své činnosti hráli uprostřed poddaného rolnictva důležitou ekonomickou úlohu - měli totiž ve svých rukou (na vesnicích) obchod, pronajímali si různé zdroj e velkostatkářských příjmů, prodej vodky v krčmách", a tím "pomáhali šířit opilství". Běioruské úřady uváděly, že "přítomnost Židů na vesnicích se škodlivě odráží na ekonomickém a mravním stavu rolnického obyvatelstva, jelikož Židé... šíří mezi místním obyvatelstvem opilství". "V úředních hlášeních se mimo jiné zdůrazňovalo, že Židé tím, že rolníkům poskytují vodku na dluh atd. (berou za vodku věci do zástavy), svádějí je k opilství, zahálčivosti a žebrotě.

177391

30.11.2008 17:23

RE: ???????????

crystalwind 213.?.?.?

Reakce na 177117

"Z článku jsem nabyla dojem, že Rusové jsou hodní, socialismus se jim přihodil tak nějak omylem..." to ako Rusov myslíte obyvateľov? My Slováci a Česi sme zlí, lebo sme si tu sami dobrovoľne nainštalovali socializmus? Logika?
A stále ľudia nechápem ten obrovský rozdiel medzi socializmom, komunizmom a demokraciou. Všetci si myslia, že pri demokratických režimoch (tých, aké dnes na Západe fungujú) absentuje násilie a represia, ale to žiaľ bohu nie je pravda. Akurát je násilie exportované a nedopadá na vlastné obyvateľstvo ale na "neokolónie".
Keby slečna/pani strávila studenú vojnu v nejakých regiónoch, kde robili bordel demokratické režimy, až tak by demokraciu neospevovala.

177176

1.12.2008 1:43

RE: ???????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 177117

až na tých nemálo somarín....výsledok je pravdivý...(nemyslím, že začnem byť pravoslávny)..ach ja sprostý Lovák....

177213

30.11.2008 0:07

Vynikající stať, která ve své vyváženosti nemá chybu

Montaznik 88.?.?.?

Především použití myšlenek Dostojevského je úžasné. Dostojevskij je můj oblíbený autor / i když Zločin a trest je špička! /, tak Běsi jsou také na jedničku.
Především si málokdo uvědomuje odvěký konflikt mezi západní křesťanskou /převážně katolickou / a východní křesťanskou církví.
Přes různá ujištění, jak se mají rádi na různých synodech,je zde
zcela jasný a nepřekročitelný rozpor v chápání a pojetí Boha.
Nechci se pouštět do dalšího plkání,to jistě zařídí další čtenáři, ale tenhle článek se autorovi opravdu povedl a má ode mne jedničku z hvězdičkou!!!! Striga má u mne za pět!!!

177120

30.11.2008 8:45

RE: Vynikající stať, která ve své vyváženosti nemá chybu

Striga 85.?.?.?

Reakce na 177120

"má ode mne jedničku z hvězdičkou!!!"

.........a Vy ode mne za pět z gramatiky......... nebo se pěti?

177140

30.11.2008 14:34

RE: Vynikající stať, která ve své vyváženosti nemá chybu

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 177140

Ano máte pravdu - s kým, čím 7. pád ,tedy s hvězdičkou.
Ale když se nedostávají jiné argumenty, je nutné alespoň použít
gramatiku.Nejsem zde ten, který by psal hrubky a tohle je přehlédnutí zanedbatelné,které rozhodně není na úkor srozumitelnosti.Jenom je potřeba si rýpnout, že!

177156

30.11.2008 21:13

RE: Vynikající stať, která ve své vyváženosti nemá chybu

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 177120

..jsem rád, že jste někdo konečně Lhotáka pochválili.

Dal si práci a i když složitějším jazykem, tak velmi hezky přiblížil myšlení a konání dvou směrů náboženství.
Tím třetím směrem je ze stejného zdroje svět muslimů. Doufejme, že se globální vědomí a globální podvědomí "dohodne" pro spolupráci dřív, než někteří chytráci začnou likvidovat populaci technologiemi nebo novým New Age náboženstvím.

177199

30.11.2008 3:34

Jedna z nekritických idealizací panslavismu. Podobně idealizoval prezident Beneš Francii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

a nakonec i Rusko. K takové idealizaci dochází vždy, když příslušný člověk není schopen pochopit realitu a utíká se k iluzorním řešením. Dovolil bych si připomenout knihu Dr. Ing. Špačka "Život a práce u Forda" (snad jsem přesný), kde Ing. Špaček též klade otázku, proč Rusko není na stejné úrovni jako USA, když rozlohu i nerostné bohatství mají ještě větší. Jednou z mála jistot je, že bývalý SSSR žádným spasitelem světa nikdy nebude, neboť tu zemi po bolševické revoluci opustily veškeré civilizační prvky. Dnešní Rusko je zkarikovanou směsí vlády generálů a novodobé oligarchie spolu s organizovaným zločinem.

177131

1.12.2008 2:20

RE: Jedna z nekritických idealizací panslavismu. Podobně idealizoval prezident Beneš Francii

p 125.?.?.?

Reakce na 177131

..snaha pana Lhotaka zde je pouzit /lepsi slovo je zneuzit/genia Dostojevskeho/neni [prvni ani posledni/udelat z Rusu jakesi nadlidi,kteri vsak jsou lide jako vsude na svete,takze do vznikleho vakua /mezi lidi a nadlidi musel zasadit dukazy z nichz jeden je pravoslavi/moralne zbankrotovane/jiz nekolikrat/nabozenstvi a genia ktery jiz se nemuze branit...

177216

30.11.2008 4:49

Rusi

sxgo 78.?.?.?

Malá ukážka propagandy na západný spôsob
Problém s Ruskom.

177136

30.11.2008 7:10

Židi

Honzy Jan (tečka) veskrna (zavináč) cez (tečka) ro 83.?.?.?

Za zločiny v Rusku odpovídá žido-bolševicko-gruzínská klika.

177139

30.11.2008 11:37

RE: Židi

bukakoid 78.?.?.?

Reakce na 177139

Souhlasím, lidé potřebují mít jmenovatele, a tento se mi zdá nejpravděpodobnější. Pokládám si otázku, proč v Hollywoodu netočí "díla" o zavraždění carské rodiny.

Krom toho musím vyjádřit ten příšerný rozkol, člověk - plebej, ačkoliv v mnohém má jen dojem možnosti výběru, si stále může vybírat, co se mu líbí po morální stránce. Mě jsou milejší, a vždy byli, lidé s čistými úmysly, nikoliv opičáci s mocenskými choutkami. Zřejmě proto, že jsem se nenarodil nikomu z oněch, kdo ví, jak by to bylo naopak nebo jak bych se zachoval, byla-li by mi dána možnost. Nějaké češství, nedejnikdo (koho dosadit do toho frázovitého slova, když "tam nahoře" onen nebdí) mávání vlaječkou na státní svátek a řešení otázky, koho volit. Koho bych volil? Leda sám sebe, abych taky uštíp, když by na to došlo [chechtot] Ale proč ze sebe dělat šaška v politice, když to jde mnohem lépe, tak, aby na tě nebylo vidět. Co mi opravdu vadí je fakt, že tu chtě nechtě skáču jako pejsek za balónkem jen proto, že oni tu byli dřív (nesejde na tom, jestli přímo oni nebo tamti nebo jen jejich panáci pro styk s veřejností), a tak nám tvoří dějiny, co dvacet let točí kolovrátkem tam a pak zase jinam a lidé zapomínají. Promyšlené zabavení mozků uměním a pro duševně slabé vírou, smyšlené příběhy, směšné seriály z kriminálního prostředí, a vůbec obecně manipulace s lidským vědomím, tohle je dobře, tohle je špatně, na tyto modely způsobu života a chování ve společnosti si zvykněte, tady to máte na talíři, tak jezte, žerte, hltejte, vnímejte, přijímejte za své, ale zůstaňte v nevědomí a povrchnosti. Většina ovcí se ňahňá a rachtá v tom, že teď to bude lepší, že teď, teď to přijde, teď se máme, to tehdy, to tehdy, to tihle, ti jsou... slepota, závislost, ztracenost. A ten, kdo chtěl(těch asi bylo a je) a možnost měl(těch už je o poznání méně), si to uměl a umí zařídit vždy. Kdy ten model farizej-plebej, který sem byl vhozen jako odpadky do popelnice, skončí? Pro ovci zřejmě pouze tehdy až dá poslední vlnu.

177146

30.11.2008 9:35

Nova cesta? Skor zaujem zisku.

android 78.?.?.?

Nemyslim si, ze by bolo Rusko lepsie ako ine staty vlastniace nerastne bohatstvo. Keby tak bolo, tak uz jazdia na elektromobili bud pohanane slnkom, vodikom, vodou, geomag.pole atd. Nepotrebovali by kurit plynom, naftou, topnymi olejmi,drevom.
Tiez by nas nepotrebovali dezorientovat, klamat, manipulovat, zastrasovat....
Su to len zlodeji v inej podobe.

177143

30.11.2008 10:01

Vsem kritikum

Dvorak dvorak (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Vazeni kritici, svymi prispevky jen dotvrzujete pisatelovu pravdivost. Tolik prostoduchosti a nevedomosti se jen tak nevidi. Chtelo by to vic cist, vic vedet o historii, vic namahat mozkove zavity. Je zajimave, jak hloupost dava o sobe tak halasne vedet... Karel Dvorak

177144

30.11.2008 12:05

RE: Vsem kritikum

Striga 85.?.?.?

Reakce na 177144

V čem, prosím, spočívá ta pravda? Já jsem článek pro jeho rozsah nepochopila. Můžete mi ve dvou větách vystihnout, co chtěl autor říct? Kdo je dobrý, kdo špatný, kde je řešení?

177150

30.11.2008 16:18

RE: Vsem kritikum

Karel Dvorak 86.?.?.?

Reakce na 177150

Vazena pani (nebo spis slecno?), pokud jste nepochopila obsah clanku pro mnozstvi slov, ve dvou vetach je to zhola nemozne... [překvapení]). Slozite veci jednoduse vysvetlovat nelze. To je ostatne historicky problem; proto zmanipulovany dav nenasloucha moudrym - ti totiz zpravidla potrebuji k vyjadreni problemu mnozstvi slov. Zdravim a doporucuji hodne studovat, premyslet a take vic trpelivosti a pokory. Karel Dvorak

177167

30.11.2008 18:53

RE: Vsem kritikum

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 177167

>ti totiz zpravidla potrebuji k vyjadreni problemu mnozstvi slov.
No, neplatí to zcela - skutečný mudrc se dokáže bavit s uklízečkou jejím jazykem a s profesorem bude debatovat v jeho stylu...

177190

1.12.2008 2:30

RE: Vsem kritikum

p 125.?.?.?

Reakce na 177167

...je mijasne ze p.Dvorak K. usoudil ze pan Lhotak hazi perly svinim a doporucuje svinim studovat tyto preslozite veci,ktere my svine stejne nemuzeme pochopit...p.Dvorak doporucuje studovat a studovat a zase studovat/neslysel jsem toto jiz nekdy?/ soudruh doporucujici nam studia se potom dal na zbesile vrazdeni tech kteri studovali jeho dila a nerozumelijim zcela a chteli se jen zeptat..to se jim stalo osudnym...uz se dale p.Dvoraku nebudu vyptavat na obskurni clanek p.L....

177217

30.11.2008 16:31

RE: Vsem kritikum

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177150

Aspon jak jsem to pochopil ja, tak je to ruznych karieristech, kteri chyb stareho rezimu pouzivaji k tomu, aby se dostali nahoru. A nespokojena masa je to, co pouzivaji jako paku. Karierista je v kontextu clanku chapan jako clovek malych talentu, ale bez moralnich zabran schopny cehokoliv, aby urval vyznamne postaveni. V tom je rozdil mezi mocenskym usporadanim, kdy stranicka legitimace neni zarukou postupu nahoru. Doporucuju vrele film "Good Sheperd", tam to je ukazano na prikladu USA, ze dulezite jsou schopnosti a talenty ke vstupu mezi mocenskou elitu.

Dostojevskij se ukazuje jako tvrdy kritik rovnostarske spolecnosti a socialniho inzenyrstvi a udalosti po VRSR potvrzuji jeho skvely popzorovatelsky talent i usudek. Na druhou stranu stary carsky rezim idealizuje. Ma vsak pravdu v tom, ze staty tvori idee jakop emotivni soucast nas lidi. Neexistuje clovek bez emotivni stranky sve osobnosti, at uz je jakakoliv. A tuto emotivni stranku je prakticky nemozne postihnout matematicky nebo objektivne logikou. To stoji za selhavanim projektu socialniho inzenyrstvi. Dejte lidem silnou ideu a kolem ni se vzdy objevi osobnosti, ktere s ni dobudou z niceho pulku sveta. Podivejte se jakym zpusobem se v minulosti rozsirila velka nabozenstvi.

Idea socilaniha inzenyrstvi a rovnostarstvi vsak nevyuziva prirozeny potencial pestrosti talentu lidske populace. Naopak nici individualitu a kreativu. Myslenka zustat v jedne lajne proste potlacuje projevy talentu a stat postaveny na myslence prumernosti vedeny totalitni kastou karieristou bez mravnosti nemuze skoncit jinak nez padem. V tom je treba zakopana i neefektivnost velkych centralizovanych celku rizenych byrokratickym aparatem, ktery je primo ztelesnenim sedive prumernosti. Na dve vety jsem to nedokazal, ale snad jsem vystihl podtstatu veci. [mrknutí jedním okem] [smích]

177169

30.11.2008 17:59

RE: Vsem kritikum

Vašek 89.?.?.?

Reakce na 177150

Tedy dvěma větami:
Autor se domnívá, že ruská kultura (které si vysoce vážím) a na ní navazující způsob života a myšlení může být motivací, nebo příkladem i jiným státům jako nějaká další cesta z morálního marastu, do které se svět dostal. Bohužel,toto se pro rozdílnost kultur, náboženství, národních a kmenových zvyklostí po celém světě jeví jako nerealizovatelné (zatím takový případ je znám pouze jeden, "christianizace světa", prováděná za cenu obětí milionů životů "nevěřících"[mrknutí jedním okem]

177182

30.11.2008 12:23

RE: Vsem kritikum

mz98 213.?.?.?

Reakce na 177144

Souhlas, ač jsem k tomu nikdy netíhl, jsem teď velmi pozitivně naladěn na Dostojevského tvorbu; zároveň je mi velice líto přispěvatelů jejichž největším "zážitkem" z četby např. toho Dostojevského by byl seznam pravopisných chyb v díle - taková literární matematika [velký smích]

177151

30.11.2008 12:33

RE: Vsem kritikum

údiv 88.?.?.?

Reakce na 177144

Děkuji pane Dvořák - krátké, ale dokonalé...

177152

30.11.2008 11:45

Som rad, ze kritici clanku su taki obmedzeni

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

"kvakajuc" davno prezute "pravdy" nepriatelov Ruska. Ti nepriatelia sa ho boja a maju preco. Tento trend je badatelny uz od dob Petra Velkeho. I ja som cital K.H.Borovskeho i Masarykovu "Ruskou otazku", lenze tito pani ako aj mnohi ini iba klzu po povrchu problemu. A preto ich vzdy a vzdy prekvapi rusky mocensky vzostup a "ruska dusa" [chechtot] V podstate papagajuju iba naucene frazy, Nedaleka buducnost ukaze ako si narod "ozralov" bude viest [velký smích]

177147

30.11.2008 11:52

Podla mna clanok na Citovej (bohuzial ) urovni vyjadruje realitu .....

P id41 (zavináč) azet (tečka) sk 91.?.?.?

Podla mojich vedomosti //som student skoly sofiologie zo stranky http://www.sophia.sk //clanok vyjadruje na "pocitovej" urovni realnu a objektivnu skutocnost presunu taziska dejim ludstva".Clanok je naozaj velmi emotivny a je lahke ho preto napadnuta zmiest zo stola ako zdanlivy blabol .Ale ak by jeho autor alebo niekto iny chcel hladat racionalne a objektivne argumenty ktore skutocne dokazuju jeho "pocity" tak ich najde pri studiu knihy "Angelologia dejin 1-synchronicita a periodicita v dejinach". Este uvediem odkaz na kapitolu z knihy ktora jasne hovori o nastupe Slovanskej epochy v dejinach : http://www.sophia.sk/kap3/9slovanska.html

177148

30.11.2008 17:09

RE: Podla mna clanok na Citovej (bohuzial ) urovni vyjadruje realitu .....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177148

Angelologie dějin 1 se mi velmi líbila. Nevíte prosím, kdy vyjde druhý díl?

K článku a k věci - nevím, jak dlouho a jak důkladně sledujete Zvědavce, ale autor pan Lhoták se zejména v diskusích pod některými svými dřívějšími články projevil jako - řekněme eufemisticky - nepříliš osobně konzistentní se svými idealistickými výplody. Což je důvod určité alergie vůči němu i jeho "dílu". Pan doktor Páleš je příkladem, že citovost projevu nemusí být na úkor jeho srozumitelnosti a stravitelnosti pro laického čtenáře, i u této složité problematiky. Duchovno je v podstatě synonymem jednoduchosti, a každá přebujelá složitost je spíše podezřelá.

177173

30.11.2008 11:54

Ale paci sa mi pani "striga" vo svojom svatom boji

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

proti ruskym, alkoholizovanym barbarom. Aj ini, ktori odporucaju cesku narodnu povahu ako vzor oproti "mafianskemu" Rusku. Skutocne obdivuhodne [chechtot]

177149

30.11.2008 22:46

RE: Ale paci sa mi pani

Striga 85.?.?.?

Reakce na 177149

A kde jste ten svatý boj z mé strany postřehl? Já si netroufám posuzovat nějaký národ, ani ten vlastní, protože k tomu nemám dost informací. Nepodsouvejte mi něco, co jsem nepsala, co je jen výplod vaší fantazie.

177204

30.11.2008 14:36

Mimoradne dobry clanek

Jan Vomacka 85.?.?.?

Priznam se, ze clanky pana Lhotka obvykle ctu velmi nepozorne, ale musim priznat, ze tento clanek je vynikajici urovne a myslenkove mimoradne hluboky. Vyjadruje presne to, co si take myslim a to ucelene a srozumitelne. Jsem nadseny z urovne toho clanku a jeho vystoupeni mimo obvykla klise. Jeste jednou pochvala autorovi. Jedina nadeje sveta je v Rusku, at uz si liberalove ve svych hlasnych troubach besni vztekem. Roman Besi od Dostojevskeho doporucuji k cetbe vsem.

177157

30.11.2008 16:13

RE: Mimoradne dobry clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 177157

Naprosto souhlasím.

Jediná otázka je, zdali není pozdě na jakoukoli cestu.

177166

30.11.2008 16:54

RE: Mimoradne dobry clanek

Vlastimil Janda 76.?.?.?

Reakce na 177157

Kdyz se prokousete nesmirne kvetnatym slohem a velkymi slovy Radima Lhotaka (ono se to dalo napsat i cesky) je dojem jeste hruznejsi. Treba ta jeho chvala nevolnictvi 19 stoleti na Rusi.
Podivejte. co se v te dobe delo ve zbytku sveta. Ten rozmach kultury, techniky, vedy, mysleni. I v Cechach pod rakouskou nadvladou jsme meli uzasne spisovatele, basniky, politiky kteri vyrostli jako synove a dcery rolniku, sladku a kocich. V Rusku takovi lide neumeli ani cist a psat. Zili jako tazna zver pod kontrolou sveho pana a pravoslavnych popu.
Pekne dekuji, ale nechci.

177172

30.11.2008 17:30

RE: Mimoradne dobry clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177172

Životním leitmotivem pana Lhotáka je nutnost podřízenosti ženy muži, zejména panu Lhotákovi. Od toho se odvíjí celý jeho filosofický pohled na svět, který nám v pravidelných a štědrých dávkách servíruje. Nevolnictví je v tomto ohledu rájem na zemi - zvláště pak s přihlédnutím k tomu, že člověk duchovní velikosti pana Lhotáka by byl vždy jen tím pánem, nikdy nevolníkem.

177177

30.11.2008 18:11

RE: Mimoradne dobry clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177177

Ve srovnani s archipelagem Gulag je nevolnictvi zcela jiste na tom lepe. Ve srovnani s republikou urcite ne. Kritizovat neprimo Dostojevskeho za jeho antifeministicke nazory nema smysl, jsou poplatne dobe v ktere zil, at uz jsou konzervativni nebo ne. Bylo by to stejne hloupe jako kritizovat Platonovu Ustavu, ktera mela platit pro obcany, pricemz kategorie obcan byla v jeho ustave znacne omezena na uzkou cast a to ke vsemu muzske populace. To rozhodne z hlediska dnesniho pohledu je diskriminace.

Jenomze spolecnost pred 2000-3000 lety se od te dnesni lisila a pro preziti si zvolila takove usporadani, ktere fungovalo nejzivotaschopneji. Zivotaschopnost skutecneho rovneho postaveni muze a zeny ukaze cas. Jelikoz se, ale fyzicky lisime, pravdepodbne to zivotoschopne souziti bude rozdilne od predstav radikalnich feministek i radikalnich tradicionalistu. Holt kazdy si tu kulturni revoluci predstavuje jinak.

177186

30.11.2008 18:17

RE: Mimoradne dobry clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177186

Kdo tu nepřímo kritizuje Dostojevského, prosím? Já kritizuji přímo pana Lhotáka. A vy jako veterán Zvědavce jistě víte, o čem mluvím. Nezapomenutelnou perlou v tomto směru pro mne zůstane nástin jeho vysněného řádu, velmi podobného NWO, kde by "ženy byly uvolňovány k plození" z rozhodnutí pana Lhotáka a spol. Zájemci si to mohou dohledat v archivu.

Zajímavé je, jak i vaše jinak logické čtení textu selhává, přijde-li řeč na tuto tematiku [mrknutí jedním okem]

177188

30.11.2008 23:11

RE: Mimoradne dobry clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177188

Aha, tak to se omlouvam. Ty "vsuvky" Dostojevskeho v clanku jsou tam, material, ktery pan Lhotak pouziva k negaci, aby konecne mohl rozvinout svuj pohled na vec. To jsem vas holt spatne pochopil k cemu jste kriticky vyjadrila. Takze pohled Dostojevskeho na zenskou otazku je z vaseho pohledu v historickem kontextu, na ktery jste brala zretel v poradku. Skvele a pak ze se neshodneme.

Schvalne zkuste mi nekde vyhledat, kdy jsem zastaval myslenku a degradoval jsem zenu na vec plodici deti a to ke vsemu jeste na povoleni Velkeho bratra? Nebo aristokracii povazoval za vhodnou mocenskou elitu pro to nove milenium? Biologickym faktem je, ze zeny plodi deti a muzi k tomu jaksi nejsou prirozene vybaveni. A v CR je statisticky udaj 2,2 ditete nutny pro zachovani velikosti populace, aby jsem proste nevymreli jako Cesi. Pokud si chcete stezovat, tak to musite nahore na direkci. S tim dokonce ani tradicionalista jako pan Lhotak nic nema. Aspon moje logika dosla k tomuto zaveru.

Stejne tak lidi potrebuji necemu verit. Myslenky, ktere je drzi pohromade, at jsou nabozenske, ideologicke, filosoficke, moralni, kulturniho charakteru, historicke povedomi, tradice...Ty zivotaschopne myslenky prezili stovky i tisice let. Vykorenena spolecnost s nizkou pospolitosti ztraci vitalitu, rodi se min tech deti, starne a upada. Technologie a blahobyt zacne v takove spolecnosti pusobit taky zhoubne, protoze krome ulehceni zivota, vede k rozvoji i takovych vlastnosti jako pohodlnost, lenost, ztrata nekterych dovednosti. Z toho pluynou ruzne srandy jako civilizacni choroby, obezita, stres a psychicke poruchy, sebvrazdy... A nakonec je prevalcovana temi, co tyto problemy nemaji nebo v pouze v mensi mire. Skupinova strategie je to co nas krome intelektu postavil na vrchol zive prirody na teto planete. A ani s danou bilogickou podstatou cloveka pan Lhotak taky nema nic spolecneho.

Nepopiram, ze nazorove jsem od vas i pana Lhotaka ponekud blize stredu. Jde o to najit vhodny kompromis treba mezi skupinou a invidualismem a vytycit obecne mantinely, kde budou minimalizovane negativni dopady a zachovany prednosti obou pristupu. O tom je vitalita spolecnosti, at uz ve vztahu muz zena, spolecenskem rozvrstveni, ekonomickych a politickych vazbach.... a toto je skutecne poslani nekoho, kdo se chce nazyvat mocenskou elitou. Elita, ktera toto dokaze se drzi u moci s velkym souhlasem spolecnosti ( protoze spousta vecicek funguje )a potrebuje k tomu minimum energie.[mrknutí jedním okem]

177208

1.12.2008 7:15

RE: Mimoradne dobry clanek

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 177208

Takzvaná mocenská elita je zodpovědná za veškeré zlo, které se kdy na planetě událo. Život není o tom, že by si směr vývoje někdy určovala většinová společnost. Nikdy tomu tak v historii nebylo. Po celou historii to bylo o tom, že směr jakéhokoliv vývoje vždy určovala menšinová vrstva óbrboháčů, která zacházela s většinovou společností libovolně jak se jí zlíbilo. Ve starověku 10 procent otrokářů s pomocí svých dobře placených nohsledů (10 %) tvrdě ovládalo zbytek většinové společnosti.(80 %). Ve feudalismu 10 procent feudálů s pomocí svých dobře placených nohsledů (10%) tvrdě ovládalo zbytek většinové společnosti (80%). V kapitalismu 10 procent velkokapitalistů a bankéřů s pomocí svých dobře placených nohsledů (10%) dodnes tvrdě ovládá zbytek většinové společnosti (80%).

Takže posuzovat, jestli je muslimská totalita lepší než americká totalita a to celé srovnávat s ruskou totalitou je směšné. Většinová společnost v celém světě dodnes žije v totalitě. Tuhle situaci může zvrátit pouze internetový volební systém, který by poprvé v historii vložil obrovskou moc do rukou většinové společnosti.

177230

1.12.2008 22:59

RE: Mimoradne dobry clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177230

No pokud si muzu vybrat mezi politickym usporadanim a uplatnovanim kontroly na spolecnost skrze mocenskou elitu, tak rozdily vidim a jednoznacne davam prednost demokrature. Rad bych zil v republice, ale to by nejprve vetsina lidi musela chtit zit v te republice, jinak si o ni vsichni muzeme nechat zdat. Jeden z poslednich skutecnych republikanu v Kongresu je Ron Paul.

177300

2.12.2008 7:14

RE: Mimoradne dobry clanek

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 177300

Mě už dávno omrzelo pořád volit menší zlo. Zvláště když se pak po volbách zanedlouho ukáže, že to menší zlo je ve skutečnosti ještě větší zlo. já chci volit ty nelepší lidi z nejlepších,už nikdy žádné zlo, chci demokracii a nechci posuzovat, jestli je demokratura lepší než rovnou totalita.

177321

2.12.2008 23:54

RE: Mimoradne dobry clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177321

No myslim, ze v Afganistanu by se nam obema prilis nelibilo, a rekl bych, ze by se nam rapidne zkratila delka zivota. Na druhou stranu je neminim rikat Talibanu a Afgancum jak maji zit, a pokud oni nebudou vnucovat sve preddstsvy a mravy v zemich ceskych, tak od toho davam ruce pryc. Panum jako tusim MUDr.Joch muzu doporucit kurz na pilota helikoptery. Prej mame problem s pilotama na vrtulniky, ktere jsme slibili na "mirotvorectvi a pokrok" v Afganistanu. Zatim jsem si nevsiml, ze by v zemich ceskych dochazelo k vrazdeni vdov a sirotku islamisty, tudiz masinkver do pracek vzit neminim.
http://www.blisty.cz/2008/12/2/art44030.html

177397

1.12.2008 23:19

RE: Mimoradne dobry clanek

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 177230

> který by poprvé v historii vložil obrovskou moc do rukou většinové společnosti.

Z průměrného počtu narozených dětí v romských rodinách se dá snadno spočítat, kdy se ČR stane většinovou romskou společností. Mně to vychází za necelých pět generací. Opravdu toužíte do rukou takové společnosti vložit "obrovskou moc"? Dovedete si představit život našich (neromských) potomků, kdyby se Vaše přání (nedejpřírodo) podařilo zrealizovat? [velký smích]

177305

2.12.2008 7:11

RE: Mimoradne dobry clanek

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 177305

Co máte pořád s těmi Indočechy? Za veškerý bordel, který v naší zemi existuje je opět zodpovědná ta „vládnoucí hlava“, nikoliv většinová společnost. Ti nahoře uplatňují vůči Romům velmi špatnou politiku a pak doplácí na to celá společnost. Kdyby bylo na mě, tak bych tu zločineckou pakáž co nám teď vládne, nechala zavřít za jejich kriminální činy a vlastizradu rovnou všechny do kriminálu. Poslance, senátory i celou naši slavnou vládu. Nevidím už na nich ani nit dobrou, jsou to fakticky praví a nefalšovaní organizovaní zločinci, takže skutečně platí, že svět může zachránit jedině internetová přímá demokracie a nic jiného. Protože ti nahoře jsou pokaždé domluvení a pokaždé lokajsky plní příkazy nevolených loutkařů ze zákulisí. Žádná demokracie totiž neexistuje, to už jste mohl pane Vojto taky dávno vypozorovat.

177320

2.12.2008 14:01

RE: Mimoradne dobry clanek

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 177320

Připusťme paní Jarmilo, že se Vaše přání do písmene splnilo. Staří zlí jsou v kriminále a nám už vládnou NOVÍ, zvolení přímou internetovou demokracií. Jak ti NOVÍ vyřeší elegantně, rychle a v souladu s listinou lidských práv romský problém? Mohla byste zde stručně popsat ta jejich klíčová opatření, která Romy bezbolestně začlení do většinové společnosti?

Možná mi odpovíte: Nevím, když už se nechali zvolit, tak ať se starají. Dobrá. Pak Vás poprosím o odpověď na jinou otázku. O kolika lidech bezpečně víte, že by uměli vyřešit romský problém? A jsou přitom ochotni vstoupit do politiky. A Vy jim natolik věříte, že pro ně budete hlasovat?

Jestliže mi v odpověď neumíte uvést řadu důvěryhodných jmen, kde se tedy vezmou ti NOVÍ, mnoudří a osvícení, kteří nám budou vládnout v té "opravdovské" demokracii? To by mě opravdu moc zajímalo.[velký smích]

177343

2.12.2008 14:38

RE: Mimoradne dobry clanek

Aja 74.?.?.?

Reakce na 177343

No to je tedy pech, reseni temer na dosah (prijela vam poradit nase kanadska guvernerka), ale bohuzel, navstevu predcasne ukoncuje a dnes se vraci do Kanady, musi resit, tri mesice po volbach, vladni krizi.

To je smula, no, snad vam jeste poradi, az vyresi problem doma. [smích]

177345

2.12.2008 15:39

RE: Mimoradne dobry clanek

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 177343

Už se zde ta různá řešení mockrát probírala pane Vojto, takže se budu snažit být stručná. Indočeši mají jinou mentalitu než většinová společnost, takže se musí k této jiné mentalitě přihlížet. Kdo to nedělá je debil. Pokud totiž Indočeši vítězí nad všemi těmi „inteligenty“ co řídí společnost, tak kdo je zde vlastně ve skutečnosti inteligentnější? No pochopitelně Romové. Jaká je tedy jejich mentalita? Vyzískat ze společnosti pokud možno bezpracně co nejvíce peněz. No a když jim to společnost umožňuje, tak toho pochopitelně využívají. Za komunistů nebyly s Romy kdovíjaké problémy. Bylo to proto, jelikož komunisti nastavili Romům takové mantinely, ve kterých se mohli pohybovat. Pokud je porušili, tak se nimi nikdo nepáral. Kdežto tihle pitomci co nám vládnou, ti mají jen takové starosti, jak se co nejvíc napást u koryta, jak sami co nevíc ukrást, a řekla bych, že si Romy záměrně pěstují, aby tím zakryli své vlastní velkozlodějny- aby se mluvilo o Romech, nikoliv o nich.

Jak tedy na Romy: platit jim jen na tři děti, na čtvrté už ani halíř. Čtvrté dítě je přepych a přepych ať si hradí ze svého. Tohle by platilo pochopitelně pro všechny lidi bez rozdílu, nejen pro Romy. Sociálně slabí lidé by měli mít možnost dostávat antikoncepci zdarma a umožnit potrat taky zdarma. Dětem, kteří dodržují docházku do školy platit sociální stipendia. Práci Romům by měl shánět stát. Žádné dovážení otroků z ciziny, odkudsi z Mongolska- stát ať se snaží nejprve zaměstnat své vlastní občany (a Romové jsou vlastní občané). Kdo by byl na podpoře déle než rok, tak by musel po roce pak vždy odpracovat určitý počet předepsaných hodin při veřejně prospěšných pracích. Na úklid kolem domů nabídnout Romům jednorázových 300 Kč odměny. Kdokoliv kdo by se uvolil kolem baráku jednorázově pořádně uklidit, dostal by 300 Kč přímo na ruku.

177348

2.12.2008 17:38

RE: Mimoradne dobry clanek

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177348

>....řekla bych, že si Romy záměrně pěstují, aby tím zakryli své vlastní velkozlodějny- aby se mluvilo o Romech, nikoliv o nich.
-----
Tohle je pádný argument. Záměrně udržovat chaos ve spodních a středních vrstvách společnosti na odpoutání pozornosti od vládnoucí třídy. Střední třída se živí vlastníma rukama (hlavou) a když nastane období (krize) a už nelze nadále utahovat opasek, tak se lidé ozvou a může se to vyhrotit i v krvavé demonstrace. V tomto případě příjde vhod ta nejslabší vrstva společnosti (např.cigáni). Utne se jim sociální podpora a všechno se to semele. Jedni se pustí do druhých...všichni proti všem a vláda to bude v bezpečné vzdálenosti pozorovat na televizních obrazovkách. Přesně podle přísloví: "Dva se perou a třetí se směje".

>Jak tedy na Romy...
------
Dětem, kteří dodržují docházku do školy platit sociální stipendia. Tohle je vaše věta, paní Jarmilo. Naprostý souhlas...tohle je ta nejlepší investice do společnosti. Nejen platit dětem, ale i dospělé cigány nahnat do školy. Sociální podpora bude záviset na docházce. Vynechá školu - menší dávky. Takhle si děti vytvoří naprosto jiný obraz společenské zodpovědnosti...naučí se řádu a pořádku. To, co vidí doma, to se přenese na další generace. Zaměstnavatel, který zaměstná nejen cigána, ale i jiné sociálně slabší jedince, dostane od státu na rok hrazenou polovinu jeho mzdy. Potom se zaměstnavatel na základě získaných zkušeností a schopností pracovníka rozhodne, zda-li si ho nadále podrží za plnou mzdu.

Máte pravdu, za komunismu se tento problém neprojevoval. Pracovní povinnost platila i pro cigány a školní docházka byla povinna pro všechny. Něco se jim přece jenom podařilo.
To výše napsané jsou z části způsoby řešení zdejších problémů s indiánskou částí obyvatelstva. Nechci psát menšina - oni jsou tady totiž "domácí" na rozdíl od cigánů v Evropě.

177358

2.12.2008 18:38

RE: Mimoradne dobry clanek

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 177358

Napsal jste to dokonale pane Mirdo, absolutní souhlas! Neexistují neřešitelné problémy. Ano, přesně tak, ONI si některé problémy ve společnosti záměrně pěstují, aby je pak v kritických okamžicích vytáhli a poštvali lidi proti sobě navzájem. Já když jsem viděla všechny ty záběry z Janova v televizi, tak první co mne napadlo- vždyť je to všechno uměle nahrané! Vždyť tam bojují policajti proti policejním agentům!

Ta problematika s Indiány je taky zajímavá. Určitě nelze tvrdit, že původní obyvatelstvo Ameriky bylo hned od počátku nějaké zdegenerované. Zničili a zdegenerovali je až běloši, kteří je naučili na alkohol, který do té doby neznali.

Ta otázka Romů je taky velmi zajímavá. Myslím, že se nenajde nikdo, kdo by tvrdil , že miliarda Indů jsou zdegenerovaným národem. Ale Romové dopadli specifickým způsobem. Tím, že jimi 400 let v lidé v československém prostoru opovrhovali a stranili se jich, tím se stalo, že skutečně stejně tak jako ti Indiáni, svým specifickým způsobem zdegenerovali. Ale „inteligenti“ jsou tady od toho, aby uměli problémy specificky řešit a těmto lidem uměli zpátky pomoci zpět do života. Pokud se starají jen o svá koryta a své hodinky v ceně 500 tisíc a své milionové večírky (Bém), tak aťjdou takovíhle naši představitelé do prdele.

177366

2.12.2008 18:40

RE: Mimoradne dobry clanek

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 177366

Přesně tak. To mi docvaklo v okamžiku, kdy se začaly objevovat proticikánské nálady. Vždy je dobré se ptát: Čí prospěch?

177367

3.12.2008 1:41

RE: Mimoradne dobry clanek

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177366

>Ta problematika s Indiány je taky zajímavá...
-----
Mám informace z první ruky. U nás tady v sousedství bydlí o pár ulic vedle ministryně federální vlády a v létě se setkáváme v parčíku při venčení psů. Když skončí diskuze na všeobecné téma (psí nebo rodinné), tak se začne diskutovat o nešvarech ve společnosti a většinou příjdou na přetřes ti Indiáni. Mohl bych tedy povídat, ale jsme v diskuzi pod článkem o třetí "ruské" cestě, tak až někdy jindy. Jak lze pozorovat z naších příspěvků, tak úspěšné řešení "cigánské otázky" existuje, jenomže není zájem ze strany vlády. A tak co jiného k tomu dodat, než tu vaši poslední větu:

>...tak ať jdou takovíhle naši představitelé do prdele.
--------
P.S. Na Vojtu49 nemá význam reagovat. On nenabízí řešení...jenom tady provokuje.

177411

3.12.2008 9:51

RE: Mimoradne dobry clanek

mtk 80.?.?.?

Reakce na 177411

"Moje děti nekradnite, co vidzíte uchmatnite, já som cigán, nekradol som, co som vidzel uchmatol som, jeden raz."
Tolik z moravské lidové poezie.

Předevčírem proběhla ve zprávách ČT informace, že v Litvínově byly až do května zrušeny všechny naplánované demonstrace a pochody Dělnické strany. V prostřihu demonstrativních ukázek údajných "extrémistických" projevů řečníků DS na demonstraci padla mj. věta: "pryč se sionistickou mocí!!!" vedle vět typu: "pryč se zkorumpovanou mocí!!". A to nejlepší nakonec: termíny po DS si rezervovala jakási liberální židovská unie. Takže komu to vše slouží? Kdo umožňuje cikánům s bílými tak vyjebávat? Zeptejte se vojty49.

177435

3.12.2008 10:56

RE: Mimoradne dobry clanek

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 177435

Inu, nakonec se vždy ukáže, odkud vítr fouká... [smích]

177438

3.12.2008 16:03

RE: Mimoradne dobry clanek

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177435

>...Předevčírem proběhla ve zprávách ČT informace...
----
Přátelé...ani nevíte, jakým obrovským přínosem jste tady pro zdejší diskuze. Vy všichni, žijící doma a objektivně nás tady informujete o domácím dění. Díky za to(!) Takové, zdánlivě nepodstatné informace, které mnohým uniknou, jsou pro nás, žijící mimo republiku velice důležité kamínky do mozaiky celého hnusného politického obrazu, který se doma odehrává. Politického divadla zrádců vlasti, kteří si za jidášský bakšiš "očistili" svoje emoce a vykoupili své svědomí. Zaprodali vlastní národ do područí psychopatických dravců (to jsou ti, co vlastní, případně financují média).

Jak lze pozorovat, situace se rapidně mění. Z vlastenců se stávají extrémisté a ten, kdo si dovolí kritizovat vládu je označen za teroristu. A přitom by to mělo být přesně naopak. Jen se zeptejte Vojty49. Až si přestane hrát na bobříka mlčení, tak se nám opět ozve.

>...V prostřihu demonstrativních ukázek úajných "extrémistických" projevů řečníků DS na demonstraci padla mj. věta: "pryč se sionistickou mocí!!!"...
-----
Když už sledovat televizní zprávy, tak nejraději živé (neprostříhané) vysílání. To se člověk dozví věcí(!)...Vojta49 by mohl vyprávět [chechtot] [chechtot] [chechtot] [velký smích]

177446

1.12.2008 9:54

RE: Mimoradne dobry clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177208

Pane Bartošku, já nemám zcela nic proti vašim názorům a vaší osobě, i když se ne vždy a ve všem shodneme, proto je zbytečné, abyste si bral mou kritiku pana Lhotáka osobně. To úvodem.

Co se týče Dostojevského, nemohu říci, že se mi jeho pohled na ženskou otázku líbí, je zbytečné a trochu směšné mi to podsouvat. Řekněme to tak, že mi dnes nevadí. Páně Lhotákovy fantasmagorie mi ale vadí, protože si myslím, že jsou společensky vysoce nebezpečné. Falešní prorokové jeho fanatického typu nadělali v dějinách mnoho škody, a jsou schopni a ochotni své obyčejné lidské frustrace kompenzovat třeba i zničením civilizace. Plánovači NWO a podobných nesmyslů se zcela jistě rekrutují z takovýchto typů. Pan Lhoták opovrhuje nejen neposlušnými ženami, ale lůzou (jeho slovo) vůbec, sám se pasoval na elitu a vládu podobné "elity" propaguje. I proto se mu nevolnictví tolik líbí. Vy sám se zde často stylizujete do role plebejce, měl byste tedy také zbystřit. Řekl bych, že lidé, kteří sami sebe považují za racionální, dělají často tu chybu (a zde na Zvědavci se to projevuje obzvláště), že tam, kde jsou osobně citově zainteresováni, skočí na špek každému, kdo hlásá právě tu pravdu, která léčí jejich bolístky, a jdou za ním jak za krysařem - až do pekla. Ale zase, neberte si to osobně, vy se na rozdíl od některých jiných o sebereflexi snažíte.

177245

1.12.2008 22:54

RE: Mimoradne dobry clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177245

Zbytecne to berete osobne. Kdyby jsem mluvil a slysela jste intonaci hlasu, sledovala gestikulaci... tezko by jste jako reakci napsala, co jste napsala. O muj usudek neni treba mit obavy, dalo by se rict, ze jsem skoro absolutni cynik. Velice dobre pro kriticke myslenkove postupy o cekomkoliv, treba co je na prvni pohled "nesmyslene, nevedecke, natolik jasne", ze "normalni" clovek se nezatezuje myslenim o necem takovem a bere to skoro jako dogma.

Bylo by zajimave, jak by vynikajici pozorovatel skutecnosti jako Dostojevskij nazval treba ten dnesni plebs, ktery je gramotny, ma nejakou elementarni vseobecnou uroven vzdelani... Nemyslim, ze by pouzil termin luza.

Nastup totalitnich systemu me fascinoval uz pred 20-ti lety a taky me fascinuje neuveritalne odolnost Britu, Americanu vuci totalite. Velky duraz na individualni zodpovednost s vysokou mirou svobody projevu jsou podle zakladni bariery, ktery stoji za odmitnutim totality u techto narodu, prestoze vytvorili Britove i Americane imperia. Omezovani svobody projevu, kriminalizovani jakychkoliv nazoru naopak vede k te totalite, ktere se obavate a pred kterou se me zbytecne snazite varovat. Bojujete na spatnem bitevnim poli, totalita byla vzdy instalovana shora a pouze byly zneuzity temne stranky lidske povahy v masovem meritku, aby mohla vzniknout.


Ja uz jsem zbystril pred 10-ti lety. A od te doby se kriticky divam nacokoliv. Mne se "duverne znamy" svet rozhodne nehroutil, kdyz jsem se seznamoval s nekterymi fakty treba v Zeitgeist jak se tomu stalo nekterym pratelum okolo mne. Kupodivu treba Zeitgeist nedokazal zvyklat mou osobni viru v absolutno. Stejne tak me neprekvapila financni krize a v blizke budoucnosti me neprekvapi jine veci, ktre budou pro vetsinu populace tezkym traumatickym psychickym sokem. Neni treba si o vytvareni meho usudku delat starost, svou energii zamerte na jine, kteri to potrebuji rozhodne vice nez moje malickost.

[mrknutí jedním okem]

177296

2.12.2008 15:46

RE: Mimoradne dobry clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177296

Zřejmě je ten váš kriticismus velmi vybíravý. Přesto, že diskutujeme pod článkem pana Lhotáka, a já neustále kritizuji adresně názory pana Lhotáka, přičemž uvádím důvody, proč, vy mě neustále přesvědčujete o věcech, o kterých jsem dávno přesvědčen, vysvětlujete mi své názory a motivy, které nejsou předmětem sporu, avšak k věci jste se nedopracoval ani jednou. Pokud vám vadí obecně jevy, které popisujete, nechápu, proč nepoužijete svůj jindy tak břitký úsudek a kriticismus tam, kde je propaguje ve svém díle pan Lhoták, a pokud se vám do toho nechce, proč plýtváte energií na mne.

177349

3.12.2008 0:07

RE: Mimoradne dobry clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177349

Ale ja se opravdu snazim jit k veci, mozna zkuste nasi diskusi precist znovu. A tady jsem napsal neco diskutujici pod prezdivkou striga. A pokud jde o smerovani meho mysleni nemuzu si pomoct. Ja nedokazu myslet jak by po mne chtelo okoli, ale myslim pouze tak je se mi to zjevuje nebo nezjevuje v prostoru mezi usima.
http://www.zvedavec.org/nazory_2910.htm#ptr177169

177400

3.12.2008 0:14

RE: Mimoradne dobry clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177400

Na téma férovosti vůči oběma stranám jsme se bavili už mnohokrát, a myslím, že už dál nepokročíme. Takže i tady pouze podotýkám, že jste v naší diskuzi reagoval na můj příspěvek, určený někomu jinému, s malou provokací pro vás tak typickou, a další debata se odvinula od tohoto faktu.

177402

3.12.2008 2:45

RE: Mimoradne dobry clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177402

Pravda vase reakce byla urcena nekomu jinemu a moje reakce si tykala obsahu toho vaseho prispevku. Otevrene diskusni forum uz je takove povahy, ze jeden nikdy na co, kdo, kdy, jak ,proc... muze cekat za reakci. Do osobni korespondence bych se nenavezl ani nahodou, ale tohle je verejna diskuse. Bohuzel, vas zajima asi ta osobni rovina vice nez ta vecna. Co to je ta ferovost nejlepe asi korektne vsestranna?[překvapení] Pokud ta ferovost na vsechny strany vyjadruje napr. LS, pak potes koste. Protoze tato konkretni vsestranna ferovost naprosto demontuje svobodnou volbu a svobodu projevu.

Jestlize si dokazete pripadne predstavit demokracii obetovanou na oltar ferovosti i po legalizaci LS, bez svobody projevu a svobody volby, pak na rozdil ode me mate velmi rozvinutou predstavivost a neprakvapuje me, ze vydite nebezpeci v "nevhodnym" nazorech treba pana Lhotaka. Co se zajimam o tu totalitu, tak nejde zalozit bez masove psychozy strachu. To jiste vite, ale xenofobii, rasovou nenavist, nenavist k mensinam, diskriminaci zen... naprosto s prehledem prebiji jeden druh strachu a to je strach ze svobody projevu!! Demokracii dokaze zit s rasovou nenavisti, s xenofobii, s diskriminacemi vseho druhu, ale spolehlive umira na strach ze svobodne volby a na strach ze svobodneho mysleni!!

S panem Lhotakem se sice prilis nazorove neshodnu, ale neminim ho grilovat na ohni nejake ideologicke inkvizice, treba z pozice feminismu. Pokud to chcete delat vy a tady, nemam nic proti tomu, kdyz pouzijete po vecne strance kvalitni argumenty, ktere je obtizne vyvratit. Pokud varite na vode a spolehate na korektni nalepkovani, tak to casto vyvola muj grafomansky zajem. Obvlazst lidi, co mi radi jak myslet povzbudi mou, presneji receno u plebejce skrabalskou pozornost.

Pravdou je, ze vzhledem na demograficky kvocient porodnosti tzv. vyspele zapadni kultury srovantelne s "porodnosti" ve Vatikanu ma pan Lhotak pravdu, ze neco zrovna dvakrat nefunguje!! Jestlize pouziju slusnacky vyraz, ktery prozenu ruzovou optikou korektniho vyjadrovani. Jeho zduvodneni situace uz je druha vec. Kdyz by jste vy vecne toto zduvodneni rozbral jako chybne a ukazal proc, tak si pro me za me i korektne nalepkujte, jestli vam to udela radost.

Ja jsem svoje vyhrady napsal uz k drivejsim uvaham pana Lhotaka a nerad bych se znovu opakoval. To jiste jako veteran Zvedavce vite. V kazdem pripade je to furt v archivu. Pokud neco vyzniva v osobni rovine neni to tak mysleno. Zkuste se zamerit na obsah. Kdyz dokazete ignorovat gramaticke a stylisticke chyby, ktere ke mne bohuzel neodmyslitelne patri, zkuste ignorovat prohresky proti korektnosti mysleni i negativni pocity sveho ega. Bez toho se skutecne dal nehneme.

177418

2.12.2008 19:03

RE: Mimoradne dobry clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177296

Pán Bartošek, ja Vám to preložím. Pán Lhoták je podľa 90-ky taký strašný arci-hriešnik, že je mu na zemi len zopár takých podobných. Je nenapraviteľný - odpustit nemožno, priam stelesnenie pekla, teda podľa 90-ky. No a od Vás sa chce, teda 90-ka od Vás chce, aby ste mu pod hraničku, čo už zo svojich príspevkov postavila, tiež dáke polienko priložil. No a Vy furt len o tej slobode prejavu... Uvážte, nejde len o Lhotáka, ale hľadať znamenie diabla na tele panny, to sú ďalšie pridružené možnosti onoho remesla... [mrknutí jedním okem]

177372

2.12.2008 21:27

RE: Mimoradne dobry clanek

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 177372

[velký smích] A teď už nezbývá než bádát nad tím, jestli je ta 90-tka chlap nebo ženská. Pan Bartošek ji označil za ženskou, přestože ten text je na ženskou až příliš inteligentní.[velký smích]

177387

3.12.2008 0:01

RE: Mimoradne dobry clanek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177372

Ale fuj, ja jsem ve dvojici inkvizice-heretik, vzdycky ten komu hori koudel pod prdeli. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

177398

3.12.2008 2:43

RE: Mimoradne dobry clanek

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177398

>Ale fuj, ja jsem ve dvojici inkvizice-heretik...
------
René, pětaosmdesátka to vystihla. Devadesátka ti podáva klacek, abys jí pomohl mlátit Lhotáka a ty nic...a co se týče toho pohlaví (chlap/baba)? Dokud si "pánové" nedáte přezdívku, ať to lze rozlišovat, tak jste jenom obyčejná čísla. A jelikož jsou číslovky ženského rodu, tak jste obě dvě baby. Tedy alespoň v češtině. Vo slovenštině hádám rovnako? I ta 85-tka je baba jenom s tím rozdílem, že devadesátka je ukecaná baba, která má ráda definice. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [velký smích]

Nic ve zlém, paní Jarmilo. Nejsou všechny ženský stejný.

177417

30.11.2008 18:32

RE: Mimoradne dobry clanek

jaaan 75.?.?.?

Reakce na 177172

Jando, vy clovece ignorantni, nevolnictvi bylo zruseno napriklad v Rakousku-Uhersku Terezinskym Patentem v roce 1948. V Rusku zrusil svym prikazem nevolnictvi Alexandr II. v roce 1861.

177189

30.11.2008 22:52

RE: Mimoradne dobry clanek

Striga 85.?.?.?

Reakce na 177189

Josef II. Habsburský, císař Svaté říše římské a nekorunovaný český král, byl panovníkem, který pokračoval v osvícenských reformách své matky Marie Terezie. Zasadil se mimo jiné o toleranci náboženství, omezení cenzury, reformu daní a uvolnění školství z církevní kontroly.

1. listopadu 1781 vydal patent o zrušení nevolnictví, kterým zbavoval poddané přímé závislosti na vrchnosti. Podle patentu se mohli poddaní svobodně odstěhovat bez souhlasu majitele panství, svobodně uzavírat manželství, svobodně nakládat se svým majetkem (prodávat jej či zadlužovat) nebo svobodně vybírat povolání pro své potomky. Dříve v podobných situacích potřebovali výhradní souhlas majitele panství, k němuž „náleželi“.

http://www.czech.cz/cz/ceska-republika/historie/zruseni-nevolnictvi/

177205

1.12.2008 16:29

RE: Mimoradne dobry clanek

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 177205

>který pokračoval v osvícenských reformách své matky Marie Terezie
Marie Terezie Walburga byla v péči Jezuitů po celý život, asi tedy byla osvícená patrně jinak, než byl synek Pepík druhý osvícenec, který vlastně tak docela nebyl Habsburk, no a už měl i jiné iluminované zájmy a záliby… (s mamkou se prý dost štěkali)

177276

30.11.2008 23:01

RE: Mimoradne dobry clanek

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 158.?.?.?

Reakce na 177189

nevolnictví bylo zrušeno 1871, v roce 1848 bylo zrušeno poddanství a robota [mrknutí jedním okem]

177206

1.12.2008 15:08

RE: Mimoradne dobry clanek

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 158.?.?.?

Reakce na 177206

*překlep 1781 [oči v sloup]

177269

1.12.2008 16:04

RE: Mimoradne dobry clanek

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 177269

Jsem se až doteď domnívala, že nevolnictví bylo totéž co poddanství a robota. [smích]

177273

2.12.2008 0:09

RE: Mimoradne dobry clanek

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177273

>Jsem se až doteď domnívala, že nevolnictví bylo totéž co
>poddanství a robota.
-----
Je to totéž. Striga tady zanechala ODKAZ, kde je to uvedeno. Možná jste si už všimla, paní Jarmilo, "někdo" (příspěvek č.177305) vás tahá za rukáv a opět se snaží zabřednout do debaty s dospělými. Snad mu to jednou dojde? [velký smích]

177309

1.12.2008 16:29

RE: Mimoradne dobry clanek

jaaan 75.?.?.?

Reakce na 177206

nevolnictvi podle Wikipedie:

http://en.wikipedia.org/wiki/Serfdom
After the Renaissance, serfdom became increasingly rare in most of Western Europe but grew strong in Central and Eastern Europe, where it had previously been less common (this phenomenon was known as "later serfdom"[mrknutí jedním okem]. In England, it lasted legally up to the 1600s and in France until 1789. There were native-born Scottish serfs until 1799, when coal miners previously kept in serfdom gained emancipation. In Eastern Europe the institution persisted until the mid-19th century. It persisted in Austria-Hungary till 1848 and was abolished in Russia in 1861.[1] In Finland, Norway and Sweden feudalism was not established, and serfdom did not exist.

177277

2.12.2008 6:50

RE: Mimoradne dobry clanek

jaaan 75.?.?.?

Reakce na 177277

Kdo tam prilozil ten vulgarni smajlik? Odmontujte to prosim laskavy 'editore'!

177319

2.12.2008 23:42

RE: Mimoradne dobry clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177319

Ten smajlík sa tam transformoval z Vášho textu, ktorý pôvodne obsahoval v tom mieste stredník a pravú zátvorku tesne za sebou.

177396

3.12.2008 16:43

RE: Mimoradne dobry clanek

mtk 80.?.?.?

Reakce na 177396

[chechtot] jj, nejdříve hledat chybu u sebě, pak křyčet na zodpovědná místa. [mrknutí jedním okem]

P.S. Kruci, editore, co ta hrubka???? [mrknutí jedním okem] [smích]

177447

3.12.2008 17:13

RE: Mimoradne dobry clanek

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177447

>P.S. Kruci, editore, co ta hrubka???? [mrknutí jedním okem] [smích]
----
Správně(!) Vulgarismy tady trpět nebudeme. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [velký smích]

177449

3.12.2008 17:39

RE: Mimoradne dobry clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 177449

Tak, tak! [velký smích]

177453

1.12.2008 5:07

RE: Mimoradne dobry clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 177189

Jak to mam vedet kdyz jsem rozenej 1559? [chechtot]

177222

1.12.2008 2:39

RE: Mimoradne dobry clanek

p 125.?.?.?

Reakce na 177157

...souhlasim ze citace vybrane z dila jedoho z nejvetsich geniu kdy zijiciho ,smontovane s chvalou pravoslavi/po dlouhy cas pobocka krveziznive KGB/ lacine smeruji k povyseni vseho ruskeho se kterym mame ale svoje zkusenosti..jiz nekolikrate bylo rusko nadeji mnoha narodu,bohuzel stale zustava tou nadeji..ani zachrana lidi Osetie to nemeni...

177218

30.11.2008 15:26

rusko

l.leimas 90.?.?.?

Autor bohužel pozapomněl, že ke slovům Rus a Rusko se těsně vážou také slova zrada a lhostejnost k utrpení druhých. A to nemluvím o sovětském svazu, mluvím pouze o Rusku a Rusech. Tak jako pro cary nebyl problém zradit spojence, tak ani pro Gorbačova, (prvního etnického Rusa na čele SSSR) nebyl problém prodat tehdejší spojence za pět minut slávy po Reaganově boku.
A bojím se, že dnešní vedení Ruska není o mnoho lepší. K tomu mne vedou články o reformách Ruské armády. Viz Blisty 25.11. Za odměnu na Sibiř. Ale i jiné. Načasování reorganizací a jejich dopady nemusí být náhodné a chtělo by podrobně prostudovat rozkazy týkající se přípravy jednotek účastnících se bojů v Osetii. A to jak z Kremlu tak vlastní iniciativy „velitelů všech stupňů 58. armády “.Začíná mi to smrdět malou zradou a nechtěným vítězstvím. Co když se počítalo, že 58 dopadne stejně neslavně jako jednotky v Čečensku? Do Oseti se nedostane, masakru nezabrání. Kreml si umyje ruce, zapláče nad Osetií, ale zachrání Abcházii (nebo taky ne), provede reformu v armádě.(udělá čistky ve velení) a udrží si přízeň západu. Je to spekulace, zatím. Ale jen pokud se neukáže, že velitel 58. armády vydal rozhodující rozkazy z vlastní iniciativy. (doplnění PHM, naložení munice, vyslání průzkumných jednotek, včasné zajištění průchodů atd).
Jeden z důvodů snadného vítězství 58. armády byla značná bezstarostnost se kterou Gruzínci vyplýtvali munici na zbytečné ničení osetinských vesnic a měst hlavně Cchinvali s cílem šokovat obyvatele a která jim chyběla v dalších bojích. Gruzínci si museli být hodně jistí že se Rusové do Osetie nedostanou buď vůbec, a nebo pozdě. Třeba až po přeskupení a doplnění gruzínských vojsk. (pak by ovšem měli Rusové malé úspěchy a velké ztráty = důvod k reorganizacím a čistkám., ale všechno bylo jinak. Někdy se tak stane, mnoho autorů když píše o Pearl Harboru se neubráni povzdechu „ kdyby byl americký velitel aktivnější, důraznější prozíravější“ Měl být ale nebyl, no a co když ruský neměl být, ale byl?
Přeju z celého srdce autorovi a Rusku, aby se stalo tím velikým vzorem lásky a duševní čistoty kterým by ho mnozí rádi viděli, ale jsem hodně skeptický.

177160

30.11.2008 18:00

RE: rusko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177160

Antroposofie Rudolfa Steinera velmi výstižně dělí zlo na luciferské a ahrimanské. Luciferské zlo jsou zjednodušeně řečeno nereflektované, nevyčištěné emoce, ahrimanské zlo je bezcitný, mechanický intelekt. A dobro vzniká pouze ze souboje těchto dvou protipólů, jako jejich smysluplné, rovnovážné prolnutí - rozumné emoce, citlivý rozum. Rusko a USA jsou zhruba zhmotněním těchto dvou ideálních principů ve hmotě, proto spolu zákonitě soupeří. Dokonalá láska a duševní čistota "nejsou z tohoto světa", stejně jako bezchybný intelekt. Přesto jsou to ale ideály, které nás vedou, a které tušíme i v jejich hmotných, neideálních podobách. Lidé, kteří tento princip alespoň zhruba nereflektují, se podle svého založení ztotožňují buď s jednou, nebo s druhou stranou, a nelogicky se jí drží - i když si to často racionalizují a "logicky" zdůvodňují.

177183

30.11.2008 23:07

RE: rusko

Striga 85.?.?.?

Reakce na 177183

Co je nevyčištěná emoce? Jak vypadá po vyčištění?

Proč by měl být mechanický intelekt zlý? Jaké city mám projevit při počítání rovnice nebo vyhodnocování trasy, po které jedu coby řidič?

Proč by se při intelektuálním výkonu měly uplatňovat emoce? Rovnice spočítaná s láskou vyjde jinak než spočítaná v afektu?

To "výstižné" dělení mi přijde naprosto nesmyslné..... Nedejbože ten vývoj a konec. Potká se nevybouřená - nevyčištěná emoce s bezcitným intelektem - třeba bankovním úředníkem bez emocí - a vznikne z toho dobro?

Pokud to vypadá jako blábol, prosím autora, operujícího Steinerem, o jiný konkrétní příklad, který by popsal jeho tvrzení o tom, jak ze souboje vznikne smysluplné a rovnovážné prolnutí nevyčištěných emocí a mechanického intelektu.

Jak z toho vznikne dobro. A v čem to dobro může spočívat.

177207

2.12.2008 15:55

RE: rusko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177207

Paní Strigo, vzhledem k tomu, že jsem si všiml, že poměrně nerada přijímáte názory, které se vám nelíbí, z druhé ruky, proč se neseznámit přímo s dílem Rudolfa Steinera? Vše důležité vyšlo v češtině. Stačí zadat hesla antroposofie nebo Rudolf Steiner. Ovšem abyste měla z četby nějaký užitek, musela byste se nejdříve naučit trochu pracovat se symboly a abstrakcí. Na rozdíl od toho, co si zřejmě myslíte, měla byste z toho i zcela pozemský, pragmatický užitek.

Pokud ale něco NECHCETE pochopit, nevysvětlí vám to nic a nikdo.

177350

2.12.2008 18:31

RE: rusko

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177350

Já bych měl na Tebe stejnou otázku, jako má paní Striga: "Co je nevyčištěná emoce? Jak vypadá po vyčištění"?
Ale vážně. Nechoď na mne se symboly, s abstrakcí, halucinacemi a různou jinou formou meditací...i tvou poznámku (níže uvedenou) sis mohl odpustit.

>Pokud ale něco NECHCETE pochopit, nevysvětlí vám to nic a
>nikdo.
----
Tak ven s tím, ať z toho mám ten pozemský a pragmatický užitek. [velký smích] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

177365

2.12.2008 20:40

RE: rusko

Striga 85.?.?.?

Reakce na 177350

Tady nejde o názor, ale o slovní spojení, které nedává smysl.

Já používám významy slov stejné, jaké i okolní lidé, ti mě tyto významy naučili znát a používat. Vy z nich - teda pardon, pan Steiner - dělá nesmysly.

Vy nejste ochoten tento pokřivený a nesmyslný význam vysvětlit. Poměrně oprávněně si myslím, že toho ani nejste schopen.

Mám pocit, že není problém v tom, že něco odmítám, naopak Vy jste přijal bez kritického odstupu s posouzení zdravým rozumem nějakou teorii, terá Vám z nějakého důvodu vyhovuje. Ale ostatním ji nabízíte tak pokřiveným jazykem, že je prostě pro normálně mluvícího člověka nesmyslná.

Nejde mi o takovou nebo makovou teorii, jen se - zde už po několikáté - pozastavuju nad tím, že lidé nepoužívají slova v obecně uznávaných a používaných významech.

Co takhle tlesknutí jedné ruky, horký led, průhledná mlha a hranice nekonečna?

177380

2.12.2008 23:08

RE: rusko

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 177380

Ta námitka, že zdánlivě hluboká filozofická tvrzení jsou jen následkem nesprávného užívání jazyka je samozřejmě zásadní. Vezměme třeba takové slovo "nic". Jak je ale možné, že se znovu a znovu taková tvrzení objevují? Opravdu plavou na vodě a jsou jen nesprávným užíváním jazyka? Spíš se dá ukázat, jak každá věta i rovnice takové "nic" vždy nevysloveně předpokládá (Heidegger). Nebo vezměme větu: "Tato věta je krátká." Popisuje samu sebe jakoby z metaroviny. Myslím, že jazyk má obecně tuto vlastnost a proto mohu mluvit třeba i o "nicotě" nebo "bytí". Co je obecně uznávaný význam? Také tón barvy na obraze a barva tónů melodie? No, asi to vyjadřuje souvislost světa hudby a barev, konkrétně třeba určitých tónů a určitých barev. Podobně to zřejmě bude s tím intelektem a emocemi. Nakonec patří do jednoho světa, i když se nám to zdají být dva různé světy.

177393

3.12.2008 0:05

RE: rusko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177393

Já myslím, že v této debatě je kamenem úrazu spíše ten fakt, že laik předpokládá, že esoterickým či filosofickým otázkám může každý rozumět bez nějaké formy předchozí přípravy. Nikoho, kdo nestudoval fyziku, by zřejmě nenapadlo postavit se před profesora fyziky a žádat po něm, aby mu vysvětlil stručnými a "normálními" slovy, bez použití speciálního fyzikálního žargonu či vzorců, nějakou složitou fyzikální teorii. Přesto tentýž člověk toto chce po někom, kdo se dlouho zabýval esoterikou či filosofií, a ke svým poznatkům často přišel dlouhou a složitou cestou. Laik v těchto oborech není schopen a ochoten si připustit, že chyba může být i na straně přijímače, nejen vysílače.

177399

3.12.2008 8:30

RE: rusko

Striga 85.?.?.?

Reakce na 177393

Utíkáte od tématu. Já jsem nechtěla obecný filozofický výklad,já chci vysvětlit, co to je vyčištěná emoce a bezcitný intelekt. To stále neumíte nebo nechcete vysvětlit. Mám podezření, že tomu ani sám nerozumíte.....

Poukazuju na to, že používáte nesmyslná označení, která jsou podobná jako přerušení těhotenství, pozitivní diskriminace a podobně. Prostě slovní spojení, která popírají smysl toho, co jimi myslí jejich tvůrci.

Uvažuju, jak vypadá třeba vyčištěný vztek. Vztek ve své čisté podobě.... Nebo naopak nevyčištěná láska. Taková špinavá, potvora jedna.... Nebo jestli čistá závist je jaksi kvalitnější než špinavá, a jaké dobro z toho vznikne, když se potká s bezcitným intelektem....

Poněkud blábolím, že? Nicméně v duchu Steinera. Každá podivná, běžné mluvě vzdálená koncepce vypadá blábolivě, když ji člověk nepoužívá v komplexní podobě ustálených dogmatických spojení....

No nic, s jehovisty se normálním jazykem taky jeden nedomluví.....

177431

3.12.2008 10:38

RE: rusko

Saša 74.?.?.?

Reakce na 177431

Sice existuje v angličtině hovorové spojení "a compilation of esoteric philosophical theories", ale se skutečnou filosofií jako vědou to má pramálo společného neb ta si zakládá právě na logickém a srozumitelném vysvětlení. V češtině esoterické otázky jsou otázky víry/názoru pro „zasvěcené“ a uvedenou větu bych přeložil jako souhrn teorií souvěrců. Ne tedy jak se nám snaží namluvit pan 90, že je nějaké rovnítko mezi esoterickou a filosofickou otázkou. Mluví tedy o okultismu a zřejmě ani neví, o čem hovoří. Viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Esotericism

177437

3.12.2008 10:29

Intelekt a emócie:

sxg 78.?.?.?

Reakce na 177393

http://www.overstream.net/swf/player/oplx?oid=uwro...

177436

3.12.2008 17:18

RE: Intelekt a emócie:

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177436

Konečně to tady někdo objasnil. "Očista zkratových emocí". Ani k tomu není potřeba láhvinka červeného. No vida...pura vida(!) Díky za odkaz.

177450

2.12.2008 23:23

Paní Strigo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177380

Po zadání slovního spojení "čistit emoce" do seznamu mi vypadlo 1 700 odkazů. Z toho usuzuji, že nejsem jediný, kdo je používá a kdo mu rozumí. Pokud nedává smysl vám, je mi líto, zkuste si to zadat do seznamu sama a poučit se. Neosobnímu seznamu nebude vadit arogance vašeho způsobu dotazování se, takže vám odpoví objektivněji než já, kterému vadí.

177394

3.12.2008 0:22

Pane 90

Saša 74.?.?.?

Reakce na 177394

Otevřel jste alespoň jediný z těch 1 700 odkazů o „čištění emocí“? Čistíte si Vaše negativní emoce? Dle návodů 1 700 spasitelů? Před „čištěním“ emocí jste byl méněcenný a žárlivý? Přešlo Vás to? Budete se divit, ale většina z nás nenavštěvuje psychiatra a netrpí žádným škodlivým pohnutím a zvládáme své city.

177403

3.12.2008 0:25

RE: Pane 90

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177403

A proč reagujete takto podrážděně na příspěvek, který nebyl určen vám a ničím vás nechtěl provokovat?

177404

3.12.2008 2:38

RE: Pane 90

Saša 74.?.?.?

Reakce na 177404

Nic osobního, nic proti Vám. [mrknutí jedním okem] Již paní Striga a pan Mirda Vás žádali o objasnění „čištění emocí“ a teď, abych se o u tu pitomost pokoušel za Vás. Snad se slušně ptám a opravdu nejsem podrážděný, stejným právem mohu tvrdit, že Vaše komentáře jsou slova do pranice. Vždyť jste dost výmluvný a můžete snadno vysvětlit, co jste myslel exotickou terminologií. Což snad bylo, že výsledek myšlení může být ovlivněn extrémními city nebo myšlenkový pochod emocionálně podbarven, mimochodem jako Vaše výroky. Jde o výměnu názorů a ne nutně kdo koho „pobije“. Prostě ten výraz a 1 700 odkazů mě dorazilo.

177416

3.12.2008 3:36

RE: Pane 90

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177416

>...Prostě ten výraz a 1 700 odkazů mě dorazilo.
------
Mne to taky dorazilo [velký smích] ...Já si myslím, pane Sašo, že to bude tím, že mnoho z nás tady v diskuzi ke drogám nikdy nepřičuchlo? I taková marihuanka ve větší dávce může způsobit halucinace. Již od včerejška, co jsem četl ten výtvor devadesátky o čištění emocí, nemohu se na nic soustředit, nemohu spát, nic mi nechutná ani erotické radovánky mne nelákají a jenom tápu, co to asi bude to čištění emocí? Lítám k počítači v očekávání, že nám to devadesátka objasní a ona nic(!) A navíc se ještě urazí...

Já si dovolím přijít s vlastní definicí "čištění emocí" a to přitom nejsem žádný filosof nebo esoterista.
Emoce se mohou vyčistit těmito způsoby.

a) vykoupením (úplatky nebo pozornostmi). Záleží na částce, kdy může dojít k naprostému vyčištění a nejen emocí, ale i svědomí a potom už vůbec na ničem nezáleží. Všechno začíná být lhostejné.

b) propaganda (vymývání mozků). Běžně používáno v armádě k vytvoření bezcitného a spolehlivého vraha/zabijáka - bez emocí.

c) alkoholem. Tahle metoda je naprosto spolehlivá při řešení životních problémů, ale pouze krátkodobého charakteru. Pozor(!) Nejenže může dojít k návyku na alkohol (opakované a oblíbené čištění), ale může se zvrtnout v opačné emoce, tzv. agresivní nálady. Čili v tomto případě k čištění nedošlo, pouze k dočasnému potlačení s následnou transformací emocí.

Možná mě devadesátka doplní a nebo poopraví? Já si myslím, že ona ta 90-tka je reinkarnace brouka hovnivála, který se nám tady v diskuzích vychloubá s tou svojí kuličkou jak už je veliká? [velký smích]

177420

3.12.2008 4:00

RE: Pane 90

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177420

- doplnění -

zapomněl jsem ještě na jeden způsob čištění emocí.
d) krystýr s teplou vodou. Vyčištění emocí se děje vnitřně propláchnutím zažívacího ústrojí. Doporučuje se provádět v soukromí, nikoliv na náměstí u kašny s fontánkou.

177422

3.12.2008 4:47

RE: Pane 90

Saša 74.?.?.?

Reakce na 177422

Právě čtu aktuální článek http://www.news.com.au/heraldsun/story/0,21985,247... , že vražda nevinného není nezákonná, alespoň to řekl porotě soudce při šetření zastřelení Brazilce, pana De Menezes v Londýnském metru. Policie ho v roce 2005 zastřelila sedmi kulkami do hlavy a do dnes se to „vyšetřuje“. Dle soudce porota smí pouze dojít k závěru, že šlo o zákonné zabití nebo nevyslovit rozhodnutí.

Loni zde byl článek Kanadská policie zavraždila člověka
Do dnes nebyli viníci potrestáni a jeden z nich (28.10. 08) pod vlivem alkoholu při automobilové nehodě usmrtil motocyklistu.
Ani se nepodíval na svou poslední oběť a odjel.

Je to příkladem zmiňovaného očištění od emocí?

177424

3.12.2008 17:43

RE: Pane 90

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177424

>Je to příkladem zmiňovaného očištění od emocí?
--------
Pro vraha ano, nikoliv pro společnost. Je to až neuvěřitelné, co se děje za příkoří obětem, když policie si hraje na "ochránce" zákona a pořádku a přitom je současně i obviněným. Vyšetřují sami sebe - liška strážcem kurníku.

Pane Sašo. Až teprve nyní jsem si všiml, kde je zakopaný pes. Znovu jsem si pozorně přečetl příspěvek devadesátky o pucování emocí a tady to je jeho slovy:
Přesto tentýž člověk toto chce po někom, kdo se dlouho zabýval esoterikou či filosofií, a ke svým poznatkům často přišel dlouhou a složitou cestou. Laik v těchto oborech není schopen a ochoten si připustit, že chyba může být i na straně přijímače, nejen vysílače. Jak je vidět, tak někdo si zvolí k poznání dlouhou a trnitou cestu a jinému stačí pouze lahvinka červeného a dosáhne stejného poznání. Tak tedy vzhůru k vyčištění emocí. [velký smích]

Kdyby si alespoň devadesátka zvolila nějaký nick, ať se mu dá lépe nadávat? Zase by to ale moderátor nemusel pustit. [velký smích]

177455

2.12.2008 23:30

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177380

A ještě dodávám, že jsem se se svým původním příspěvkem neobracel na vás, a odpovídal jsem takovým jazykem, který mi připadal kompatibilní s tím, na co jsem odpovídal. S vámi bych se o podobných tématech podobným jazykem rozhodně nebavil, také nerad plýtvám energií zbytečně.

177395

30.11.2008 15:48

ale jo

8-P 88.?.?.?

je fakt, že kdyby Rusové chtěli, "bratrská pomoc" Maďarsku anebo později Československu mohla vypadat úplně jinak - krvavěji. Taky souhlasím s tím, že největší obětí komunismu na celém světě byl ruský lid. Doufám že má pan Lhoták pravdu, protože se spíš obávám, že Rusové dnes a Rusové před sto lety jsou dva různé národy. Dnešní Rusové přemýšlejí pragmaticky, a už se u vodky jen tak nezakecají, jako to dělával Jelcin a jemu podobní...

177162

30.11.2008 16:02

Libi se mi jak pisatel lici 'pokrokare'

novy zacatek 99.?.?.?

v historii Ruska jako "plevel" Nadhera. Dal uz jsem to malovani jen preletl. Takze, mame-li verit tomu co nam je predkladano, zivot v predrevolucnim Rusku byla jedna krasna samoderzavsko-ortodoxni selanka.

Ne tak zcela dle Puskina: "V glubine sibirskych rud, chranite gordoje terpjenije. Nepropadjot vas skorbnyj trud i dum vysokoje stremljenije..." O kom to bylo? O Dekabristech. Byli to odvazni intelektualove kteri vedeli, ze Rusko beznadejne zaostava a chteli jej pozdvihnout. A to byl prosim rok 1825 ne 1917. Dalsim brzdenim prirozeneho vyvoje se jen 'prikladalo' pod kotlem prave revoluce - devastujici a zneslavnujici Rusko na dlouhou dobu.

http://www.answers.com/topic/decembrist-movement-and-rebellion

177164

30.11.2008 17:53

RE: Libi se mi jak pisatel lici 'pokrokare'

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177164

Hrbitovi jsou casto dusledkem dobrych umyslu utopickych idealistu. Obvzlast kdyz se jejich idealismu nalepi lide z masa a kosti s jedinym talentem prumernosti a silnymi lokty v tlacenici smerem nahoru. Taky plechovy zaludek, ktery snese vsechno je nepostradatelnou soucasti vybavy. Obvykle vize korytka moci se "svatozari" lepsich zitrku pro tu hloupou vetsinu, ktera nicemu nerozumi, odhazuje moralni zabrany clenu noveho predvoje. A moc, ktera korumpuje dokonci komplektni premenu aparatcika, byrokrata, pseudodemokrata.....

"STRANA" vi prece nejlepe, co je pro kazdeho to individualni dobro. A beda kazdemu, kdo by chtel jit vlastni cestou. Beda i tem, co by takove podvratne zivly neudaly "Velkemu bratrovi", ktery pro nas pro vsechny by rad to nase dobro strezil, udrzoval v nemenosti. Nejradeji na vecne case a globalne, ale to uz je obehrana othrhovacka z flasinetu vsech radoby svetovladcu minulosti.

Multi-kulti kecy jsou pouze slabou zasterkou, z ktere couha snaha pretavit lidskou kreativitu a individualitu v socialnich vazbach skupinoveho tvora v nemenny monolit statickeho atomizovaneho lidstva bez jakekoliv svobodne vule usporadat sve ziti. "Strana" se proste zmyli a dusledky omylu, byt by to byly miliony mrtvych jsou pouze statistika. Zadna zpetna odpovednost, zadna zpetna kontrola. zadna dynamika spolecenskeho byti, zadna moralka a nedej Boze mysleni nebo svobodna volba. Pouze nehybna bazina spolecenskeho deni, ktera degraduje lidskou individualitu na neco horsiho nez zvire. Protoze na rozdil od zvirete, mysleni umoznuje uvedomeni si takoveho stavu byti.

177180

3.12.2008 7:20

RE: Libi se mi jak pisatel lici 'pokrokare'

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177164

Vy jste asi nečetl ten váš vlastní vlastní ODKAZ...potom byste nemohl napsat následující:

>...O kom to bylo? O Dekabristech. Byli to odvazni intelektualove kteri vedeli, ze Rusko beznadejne zaostava a chteli jej pozdvihnout. A to byl prosim rok 1825 ne 1917. Dalsim brzdenim prirozeneho vyvoje se jen 'prikladalo' pod kotlem prave revoluce - devastujici a zneslavnujici Rusko na dlouhou dobu.
--------
Děláte stejnou chybu jako mnozí jiní "analyzátoři" historických událostí. Díváte se pouze na nepatrný výsek z historie a vyvozujete z něj "neomylné" závěry. Mohl bych to přirovnat k veliké nástěnné malbě, kdy se dotyčný (nejen vy) soustředí na malý detail a podle toho hodnotí celou malbu.

Předně...ve vašem odkazu se jasně hovoří o nově zformované skupině svobodných zednářů s centrem v Petrohradě. Vy jste je nazval odvážnými intelektuály. Historie se opakuje. Máme tady nového ruského "cara" Putina a opět se - a to zase v Petrohradě - zformovala skupila opozice s názvem "Jiné Rusko". Šéfem opoziční strany není nikdo jiný, než neocon a svobodný zednář Gery Kasparov. A o co jim jde? Dostat Rusko do politicko-ekonomické situace, v jaké se nacházelo za Borise Jelcyna. Čili opět pod nadvládu židů. Vytunelovat a ekonomicky zničit. Pro nevěřící přikládám ODKAZ. Další je TADY. Jen tak mimochodem...Michail Chodorkovský, bývalý majitel Jukosu, stejně tak i Michail Friedman (oba držitelé izraelského občanství), byli financovány z Rothschildových fondů. Nemusím snad opakovat: "Sledujme tok peněz a zjistíme, kdo má z toho prospěch"?

Zpátky do historie. Přesné datum není rozhodující, proto nebudu pátrat po odkazech ruské historie. V uvedené době 1825 (Hnutí Dekabristů a jejich vzpoura), začala probíhat nejen povstání, ale proběhlo i několik pokusů o zavraždění cara Alexandra I. Psal se rok 1814 (možná 1818?), kdy byl car Alexander I. požádán Rothschildem o možnost rozběhnout v Rusku soukromé bankovnictví. Samozřejmě, že byl odmítnut, ale Rothschild se jen tak nevzdal. Proto ti intelektuálové, říkejme jim správně - agenti Rothschilda, kteří usilovali o zavraždění cara. Avšak neúspěšně.

Co se nepovedlo tehdy, pokus se zopakoval v roce 1892 (snad 1896?). Ruský car, tentokráte Nicolas Romanov II., byl pozván do Vídně na jednání s Rothschildem (jedním z jeho synů). Zkuste někdo z vás uhádnout, o čem se na zasedání asi jednalo? Ano. Car nechtěl o soukromém bankovnictví v Rusku ani slyšet. Vysmál se Rothschildovi do obličeje, zvedl se a ještě v průběhu zasedání s celou svou družinou odešel (dnes se jim říká ministři vlády). Rothschild ještě stačil za carem vyřiknout: "První kolo jsi vyhrál, ale ta hra ještě neskončila"(!)

Nechci se tady opak...Automaticky kráceno

177427

3.12.2008 7:25

RE: Libi se mi jak pisatel lici 'pokrokare'

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177427

- dokončení -

Nechci se tady opakovat, proč vznikla první světová válka a popisovat podrobnosti jejího průběhu. Záměr se povedl. Ruská bolševická revoluce se podařila a ruský car Nicolas Romanov II. byl s "celou" svou rodinou, pro výstrahu jiným "neposlušným" vladařům, zavražděn. Uvozovky ve slově s "celou" rodinou jsou přidány úmyslně, neboť stále se ještě vedou dohady, že dcera Anastázia a syn Alexejevič Romanov III. byli ponecháni naživu. V plytkém provizorním hrobě u blízkého kamenolomu jejich ostatky nalezeny nebyly. Krátce po zavraždění cara (červenec 1918) skončila první světová válka (listopad 1918).

Jenom pro doplnění. Sledujme tok peněz a kdo měl na revoluci zájem. Lenin, Trocký a jejich banda vrahounů byla financována bankou Khun&Loeb, ve vlastnictví Jocoba Schiffa, pokrevního příbuzného Rothschilda. Prameny hovoří o dvaceti milionech dolarů ve zlatě plus další náklady. Sverdlov měl připraven příkaz k vraždě a Lenin ho svým podpisem potvrdil (pokud si vzpomínám - Jakovlev a jeho banda rozkaz vykonali). Tohle byla jenom nepatrná část velmi důležitého období smutné a tragické historie Ruska. Proti očekávání však revoluce s Rothschildovým experimentem komunistického společenství nevedla k založení jedné světové vlády a Nový světový řád (NWO) se neuskutečnil.

177429

30.11.2008 16:04

pan lhoták

drUgstore 90.?.?.?

se jako obvykle věnuje důležitým tématům (ztráta hodnotové orientace současného západu, slabomyslná rusofobní kampaň mainstreamových médií), což považuji za skvělé a dík mu za to. bohužel, text samotný je pro mě těžko stravitelný: nejen kvůli formě (nesnesitelně patetický tón, nesený jakýmsi pseudonáboženským vytržením a majitelstvím absolutní pravdy), ale zejména kvůli obsahu. řekl bych, že si autor z reality a historie vybírá jen to, co se mu hodí do figury, nepohodlná fakta přehlíží (dostojevský: geniální autor a prorocká osobnost, současně však těžký hazardní hráč, potácející se v dluzích, po jistou dobu dokonce utopický socialista, jako mnoho jiných vizionářů také epileptik. tento stín však k autorem vykreslené personě příliš neladí: přívlastky patrichální a konzervativní obvykle nespojujeme se zadluženým hazardním hráčem atp. - ruské nevolnictví: autorova idealizace tohoto systému by těžko našla oporu v historii. jenom detail: jazyk prozrazuje mnoho, a tak jako rumunština má zvláštní výraz pro tvora s odřezanýma ušima (!), ruština měla specielní výraz pro ženu - mrzáka, jejíž tělesné postižení a choromyslnost byly důsledkem stálého, opakovaného a krutého bití. o určité době v historii rumunska i ruska to něco vypovídá, a ne že ne. ostatně, prvně jsem se o "klikuších" dočetl v dostojevském). dále- rusko jako země bez mocenských a imperiálních ambicí: viz dějiny. rusko bylo velkým hráčem evropské politiky po celý novověk, viz kateřina, petr veliký, kavkaz, ale i původní vlastnictví aljašky na jiném kontinentě atd. - katolické kořeny současné plutokracie: není to (kromě židovského kapitálu a médií) spíš tradice protestantská??? a tak dále. - autorovi však patří dík za to, že výběrem témat a částečně zpracováním tvoří alternativu k oficiálnímu tisku, jenž píše blbě a servilně (halas: "obludné žáby slov z úst novin vylézají".

177165

30.11.2008 17:19

RE: pan lhoták

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 177165

Škoda, že něco k tématu nenapíšete třeba vy. Souhlasím s vámi ve všem, kromě toho, že pan Lhoták prokazuje tématu pozitivní službu. Naopak si myslím, že díky všem nedostatkům jeho textu, které jste přesně vystihl, dávají "záchvaty pravdy" podobné té jeho pouze materiál do rukou chytrých oponentů z mainstreamu.

177175

30.11.2008 18:16

I kdby...

Jan Bulíček 86.?.?.?

I kdy byl průměrný Rus a celý velký ruský národ, oním dokonalým, pokorným, skromným věřícím archetypem praslovanské holubučí povahy, vládne mu v současné době taková skupina chasníků, která už z pozice své funkce a postavení nemůže mít tyto dobré vlastnosti. A protože pokorný Rus nikdy neklade odpor domacím vladcům slepě poslouchá a je ochoten podílet se na velmocenských plánech svých pánů. Věřte nebo nevěřte MOC KORUMPUJE.

177187

30.11.2008 21:30

RE: I kdby...

nitram.r 213.?.?.?

Reakce na 177187

"pokorný Rus nikdy neklade odpor domácím vládcům slepě poslouchá a je ochoten se podílet na velmocenských plánech svých pánů"

Tak nevím, pane Bulíčku, v čem je rozdíl mezi Rusem, námi a třeba občanem SSA. Naši "páni" napadli týden po vstupu do NATO Srbsko, bombardovali Bělehrad a pokorný Čech jen tupě seděl a koukal. Ochotně přijal termín "humanitární bombardování" aby mohl u TV seriálů tupě požírat hamburgery apod.
Kolik je dnes na "Západě" občanů, kteří protestují proti vraždění kterého se dopouštíme v Iráku, nebo Afghánistánu?
Pardon, ono jde přece o rekonstrukční týmy.
Tak nevím. Je Rus pokornější před svými "vládci" než my, "svobodní" občané? Nebo je to jedno? Pokud sami držíme hubu a krok, neměli bychom alespoň trapně kritizovat druhé.

177200

30.11.2008 19:23

Reakce

P. Wágner 78.?.?.?

Autor jde do hloubky problému.
Západní liberalismus fakticky přinesl do Ruska komunismus a v Rusku způsobil obrovskou tragédii.
Za celou dobu svojí existence Rusko nikdy nebylo agresorem. Většinou se bránilo a nebo chránilo slovanské a křesťanské hodnoty. Jenom neobeznámenost s historií nebo snaha manipulovat s fakty, dělá z Ruska příšeru, která hrozí světu.
Rusko a Sovětský svaz není totéž.
Je zajímavé, že například Abcházii i jižní Osetii daroval Gruzii Gruzín Stalin a Krym Ukrajině Ukrajinec Chruščov.

177192

30.11.2008 20:27

RE: Reakce

novy zacatek 99.?.?.?

Reakce na 177192

"Západní liberalismus fakticky přinesl do Ruska komunismus a v Rusku způsobil obrovskou tragédii."
------------------------------------------------------------

Tohle je snad nejprehlednejsi definice udalosti Ruska 20.stoleti receno jednou vetou. Jen bych k tomu dodal ze se to stalo za dvou zvlastnich okolnosti: strnulosti systemu = neschopnosti regenerace z vlastnich zdroju A (a to hlavne) vyuziti teto situace jistou 'etnickou skupinou' k socialnimu pokusniceni a s planem k overeni do budoucna pro cele lidstvo. A mame to pokryto.

Nastesti pro soucasne Rusko a pro svet, zda se, ze se mu dari z teto 'neokolektivizace' prozatim vyklouznout. Hledme k Rusku s doufanim, ale neidealizujme si jej.

177197

1.12.2008 11:26

RE: Reakce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 177192

Ano přesně !! Do puntíku souhlasím s tím,co jste napsal . Jenže tyto vědomosti některým zde papouškům Khazarského království nejdou pod fou a proto tyto faktické události opomíjejí.Ono také není divu ..vždyž i to jejich Khazarské království rozprášil ruský kníže se spojenci .

177258

2.12.2008 18:45

RE: Reakce

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 177192

"Západní liberalismus fakticky přinesl do Ruska komunismus a v Rusku způsobil obrovskou tragédii."

Přesně tak.

Rusko krvácelo během 20. století mnohem více, než kdokoliv jiný. I holocaust proti tomu byl procházka růžovým sadem:

1. světová válka, židobolševická revoluce, Džugašviliho čistky, 2. světová válka, hrůzovláda židobolševiků... desítky milionů mrtvých. (my Češi jsme z toho vyvázli ještě hodně lacino, ale pokřiku proti komunistům je tu jak kdyby nás hynula celá města)

Nezapomeneme. Na ruský holocaust, který je prvním, kdo si tento název zaslouží (neboť byl proveden židy, jejichž předkové zápalné oběti v starozákonní době prováděli). Nezapomeneme.

177369

2.12.2008 18:54

RE: Reakce

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 177369

Svatá pravda!

177371

3.12.2008 4:26

RE: Reakce

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177369

Nezapomeneme.
Naprostý souhlas Méďo. Další skutečný holocaust (hovoříme-li o zničení ohněm), tak bychom mohli označit bombardování Drážďan, kdy "spojenci" Anglie a USA na dva zátahy vybombardovali bezdůvodně celé město. Ohnivý průvan se přehnal ulicemi a spálil všechno v cestě. Lidé pobíhali jako živé pochodně a uhořeli zaživa. Možný je pouze odhad obětí, který je asi 500 tisíc německých civilistů. Někteří možná namítnou, že v Drážďanech nemohlo žít tolik lidí? Město Drážďany nemělo žádnou vojensko-strategickou důležitost. Lázeňské město, lehký průmysl (továrna na výrobu cigaret) a vesměs malé obchůdky a služby obyvatelstvu. Proto se město stalo úkrytem pro civilní obyvatelstvo ze širokého okolí, ne-li z celého Německa. A toho bylo právě využito k poslednímu holocaustu druhé světové války. Vyvraždit německý národ a způsobit co největší materiální škody. Na válce se přeci musí vydělat peníze(!)

177423

3.12.2008 20:10

RE: Reakce

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 177423

tak tak, Mirdo. A cítím v kostech, že se nakonec s Němci, k nimž máme historické výhrady, nakonec dohodneme, a setřeseme hejno blech společně.

177459

3.12.2008 21:52

RE: Reakce

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177459

[mrknutí jedním okem]

177461

30.11.2008 21:51

Tretia cesta...

ty_vole 88.?.?.?

Ak si mám predstaviť tretiu cestu, resp. akúkoľvek cestu pred ktorou stojí svet, v ktorom žijem, tak to určite nie tá ktorú prezentuje autor článku a nie je to ani cesta ktorou sa momentálne svet uberá. To že už dochádza k zmenám je jasné a bude to stále viditelnejšie. Ako Európania sa k tomu musíme postaviť v reálnych dimenziách.
-
Unipolárny svet končí, konečne, za 20 rokov sa vyčerpal a končí jednou veľkou krízou hodnôt aj krízou spoločnosti. To je jediné čo sa dá čiastočne z článku vybrať, aj to iba z veľkého nadhľadu.
-
Ani 5miliónov Slovákov, ani 10 miliónov Čechov v terajšom svete reálne nič neznamená. AK MÁ BYŤ NEJAKÁ TRETIA CESTA, tak len v rámci jednotnej Európy. Jediným prirodzeným spojencom tejto Európy by malo byť Rusko. Ale spojencom, nie ideovým vodcom, ako sa to snaží autor interpretovať v článku. Tu nejde o nejaké filozofické dišputy, ale o popis reálnych faktov a reality ako takej. Odmyslime si rôzne ideologizmy a radšej sa sústreďme na ozajstnú realitu. Kontinenty Ázia, Severná Amerika, za chvíľu predpokladám že pribudne aj Južná Amerika budú hrať v mnohopolárnom svete hlavnú hru. Pokiaľ sa Európa nespamätá a nechá sa zaťahovať do primitívnych a hlúpych hier na dobrých a zlých skončí ako prívesok. A v tomto je jediným schodným riešením spojenie Európy s Ruskom, ale znovu opakujem, nie ako ideovým vodcom.
-
Toto je aj odkaz euroskeptikom a tým, čo dosť hlúpo kladú tzv. národné záujmy nad všetko ostatné, že svet ide svetelnou rýchlosťou okolo ich statických polôh. Spojená Európa nie je výmyslom posledného desaťročia, jej myšlienky sa začali črtať už po vojne a ľudia s nadhľadom predpokladali, že sa svet bude meniť. Toto je teda Tretia cesta, ktorá je myslím oveľa reálnejšia ako hľadanie nejakého ideologického smeru, aký je prezentovaný v článku. Je potrebné si uvedomiť, že kde žijeme a v akých podmienkach. A hlavne, že nie sme pupkom sveta. Je potrebné si hľadať svoje miesto, ale na základe reality a nie vysnívaných nerealistických ideálov.

177201

1.12.2008 1:53

RE: Tretia cesta...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177201

A co to Evropu spoji dohromady? Zkuste vytlouct Francouzum z hlavy, ze jsou Francouzi, Nemcum ze jsou Nemci nebo Slovaci, ze jsou Slovaci. Pokud je to tak jednoduche jde to svetelnou rychlosti, tak proc problemy s Madary na Slovensku? [překvapení] Pokud v referndech Evropa kyvne na dalsi integraci, pak to ma sanci fungovat.

Ratifikaci shora muze LS byt drzena pohromade pouze pomoci represe, kterou bude treba hlavne v dobe krize utuzovat a nakonec to nepujde udrzet ani velkou silou. A rozpad probehne s dlouhodobymi negativnimi dusledky. SSSR, Jugoslavie jsou ukazky, kdy prestala fungovat integrujici sila v totalitnim systemu. Pokud chce nekdo sjednotit EU do totalitniho systemu, tak hodne stesti, ale bez sily srovnat do late treba Francouze nepujde. A moc dlouho je nepujde udrzet v lajne ani tou silou.

To, ze sjednocena Evropa by byla vyznamny hrac v multipolarnim svete je sice lakava predstava, Otazka vsak zni jak jsou na tom Evropane s tim Evropanstvim? Pokud to je pul na pul, pak dalsi sblizovani Evropy je iluze. To je ta druha cast reality. Jednou casti mince je potreba integrace EU v multipolarnim svete a tou druhou, zda je ochota toto udelat mezi evropskymi narody, ktere jsou jednoznacne taky skutecnosti. Pokud si realita toho budouciho multipolarniho sveta vynuti zmenu pojeti "evropanstvi" mezi evropskymi narody, pak nastane teprve vhodny cas na dalsi hlubsi integraci Evropy!! Zkusit to obejit jako ted LS povede naopak k rozdeleni Evropy behem prvni hlubsi krize.

177214

1.12.2008 3:54

RE: Tretia cesta...

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 177201

a neni ta realita spis v tom ze tyhle integracni plky pomuzou jen tem kdo s nimi zacali?

a neni ta realita spis v tom nepodporovat staty fungujici na zaklade vydrzovani zbytkem sveta zatimco masakruji puvodni obyvatelstvo?

a neni ta realita spis v tom nepodporovat za zadnych okolnosti rezimy ktere klidne zavrazdi tisice vlastnich obcanu jen aby mohli zavrazdit dalsi tisice nekde jinde? (WTC/Londonske metro 7/7/2005 apod.)

a neni ta realita spis o tom budovat silnou a lokalne dislokovanou decentralizovanou a nezavislou ekonomiku - primarne nebyt zavisly na nadnarodnich korporacich a temto korporacim neumoznovat do daneho prostoru vstup? (myslim tim Evropu) - pokud narody bojuji za sebe bojuji s vetsi chuti a tim ze si do evropy privezeme miliony cernochu z afriky rozhodne nic mistniho a puvodniho a nezavisleho na okolnim svete nepodporime. stejne tak pokud budeme zavisli na dovozu zemedelskyhc plodin ze zamori ci z jedne centralizovane zeme ci oblasti takovym zpusobem lze pak vyradit velmi rozsahly region relativne nenakladnym vojenskym uderem maleho rozsahu

kaslu na centralizovanou Evropu - protoze to je jejich dilo pod jejich taktovkou - nic dobryho nam neprejou tak proc by v tomhle mela byt vyjimka - je to jen dalsi soucast celkoveho planu pro NWO - dekuji jiz jsem zvracel

GEGEN NWO
GEGEN ZIONISM

177221

1.12.2008 3:24

V žádném případě není tak zvané třetí cesty,náš život řízen,jen na ano a ne

kozoroh 61.?.?.?

Kdy, už začnem náš život řídit, jen na dvou slovech, ano a ne, jakékoliv uhybání problémům života přináší sebou jen další a mnohdy zcela neřešitelné problémy,kde potom,ano a ne,už nefunguje, příkladů z historie lidstva je až dost k tomu,abychom pochopili, že nějaké "švejkování" nás nezachrání, pokud samy nemáme sílu řešit věci tímto způsobem. Je to,jako lod jedoucí na skaliska, cestujíci,jež to spozorovali, nevyhnutelnou katastrofu se rychle rozhodli a mnozi skočili zavčas přes palubu do rozbouřeného moře, ti, co zůstali na lodi, tak, žádný nepřežil. Jsou chvíle v našem životě, kdy stojíme před rozhodnutím, zkočit a nebo ne, tak, jak mnozí z nás emigrovali, "bud a nebo", nic víc, nic min.
V naší národní historii, jsme za nerozhodnost platili svoji cenou na životech našich občanů. Rusko, mělo ten samý problém, šlechta nebyla schopna se sama dohodnout, navíc , žila sama pro sebe a na pracujíci lidi pohlížela s vrchu, což bylo podhoubím revoluce, což vedlo k jejich vlastní zkáze.
Český národ, už mnohokrate promeškal svou příležitost a mnohdy jsme nedotahly věci do konce, odešli jsme od započatého díla a nechali jsme se strhnout,nevydrželi jsme, nechali se zdeptat v našem přesvědčení,tou zrádnou "třetí cestou", kam jsme to dotáhli tím cinkáním kličů, když klíči cinkali na Václaváku i agenti STB a do politických stran zase nalezli komunisti.
To,nejsme,jako oni, se odráží v našich příspěvcích do Zvědavce V ČLÁNCÍCH, KAM JSME TO DOTAHLI A PODOBNĚ.
TA, TAK ZVANÁ TŘETÍ CESTA,JEN PLODÍ KOLABORANTY A JE SEMENIŠTĚM PŘÍŽIVNÍKŮ A HOŠTAPLERŮ VŠEHO DRUHU, KTEŘÍ VĚDOMNĚ NIČÍ SVŮJ VLASTNÍ NÁROD A ZCELA VYUŽÍVAJÍ SVÉ PŘÍLEŽITOSTI.
Kde,bychom byli dnes,kdyby komunistická strana byla prohlašena za stranu kriminalní,vlastizrádnou a komunisti potrestaní za věci,kterých se dopustili na lidech a nemohli by se obohatit přes privatisaci, tak by situace v Čechách byla mnohem jiná,než jakou máme dnes a nemuseli jste koukat,jak se Vám komunisti smějí do obličeje.
Komunisti sami o sobě dokázali svou podvratnou činností,že není třetí cesty,tak zvanou komunistickou disciplínou, kdo není s námi,je proti nám, proto byl komunismus tak úspěšný, málem ovládli půl světa a dodnes je činný. KOLIK LIDÍ BYLO V KONCENTRÁCÍCH Z ŘAD SKAUTŮ, SOKOLŮ, LEGIONÁŘŮ, LETCŮ Z ANGLIE A JINÝCH, JEN VYPOMENTE PANÍ HORÁKOVÉ, PROTO MŮŽEME POCHOPIT ČIN MAŠÍNŮ A JINÝCH, KTEŘÍ POZNALI, ŽE NENÍ TŘETÍ CESTY, BUD MY A NEBO ONI.

177219

1.12.2008 8:20

naivni iluze

vanous 84.?.?.?

Prohlasuji timto, ze jsem v Rusku ztravil poslednich 16 let a ze jsem jiz predtim studoval v SSSR. Moje druha zena je Ruska, jeji otec je pravoslavny knez v Moskve.

To co se stalo s SSSR bylo vysledkem nespokojenosti nomenklatury s vlastni materialni situaci. Ve srovnani s beznym obcanem se jeji prislusnici meli dobre, ale ve srovnani s materialni situaci svych zapadnich kolegu uboze. Proto perestrojka, proto reformy sokovou therapii. Vsichni "reformatori" patrili a patri k nomenklature. Ti z nich co se nechteli podridit a kradli (Chodorovsky, Berezovsky a dalsi) jsou bud ve vezeni ci v emigraci. Nekteri byli popraveni verejnou vrazdou za bileho dne.

Rusko se vratilo tam kde bylo pred revoluci. Je to v podstate feudalni stat. Misto Romanovcu jsou u moci Gazpromovci. Tem se jako Romanavcum podrizuji vsichni ostatni. O cirkvy psat nebudu, neb nechci kalet do vlastniho hnizda.

Vychodni Evropu odkopli, jako pozustatek studene valky. Verili, ze se tim vykoupili ze studene valky, ktere meli opravdu po krk. Mimocodem, od konce 80tych let zanedbavali armadu a prakticky neobnovovali jeji technicky potencial. Nyni toho lituji, nebot zjistili, ze vecne zadluzeny Zapad se sune nebepecne blizko k ruskym hranicim.

Doufat, ze z Vychodu prijde neco noveho, osvobozujiho, co vyresi nese problemy ci problemy sveta je naivni iluze.

177235

3.12.2008 17:43

RE: naivni iluze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 177235

Dobrý příspěvek...

177454

1.12.2008 10:42

s. Palas a KGB

kskxk 195.?.?.?

Jaky mel s. Jaroslav Palas (dnesni hejtman Moravskoslezskeho kraje, http://www.kr-moravskoslezsky.cz ) vztah ke KGB?

http://www.freewebs.com/stoppalas/dokumenty.htm

Jsou naskenovane dokumenty prave? Jestli jo, tak odkud je autor stranek http://www.freewebs.com/stoppalas/index11.html dostal? A co eventualne s. Palas pro KGB delal (nebo pro SVR - http://svr.gov.ru ) stale jeste dela?

177249

1.12.2008 12:54

ech...

Merlkir 213.?.?.?

K hlavní myšlence "úžasného článku" jsem se ani nedostal - po pěti řádcích blábolů o původu všeho zla ve světě v odklonu od katolické církve se mi chtělo zvracet a přestal jsem číst.

To je mi tedy kvalita.. [bliji]

177261

2.12.2008 14:56

RE: ech...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177261

Nechcete si to ještě jednou přečíst pozorněji ? Vaše závěry mne děsí. Že vy jste tam hledal myšlenku úhlavní nebo pohlavní, jen ne hlavní. [chechtot]

177347

1.12.2008 13:22

Nejhorší je nikam nepatřit.

Miloš 89.?.?.?

Nevím jak vy, ale já na sobě pozoruji, že hodnotový systém, který se mermo mocí snažíme posledních 18 let integrovat do naší společnosti, je pro naše duše destruktivní. V mnohých z nás je stále silně zakořeněna slovanská zádumčivost a melancholie, a agresivita tzv. západní civilizace nám ve své dravosti nedovoluje nastolit potřebnou rovnováhu.

177263

1.12.2008 15:29

hmmm

jktgi 82.?.?.?

No, jestli tohle psal Dostojevsky, tak se evidentně sám hlásil k 90 procentům ovcí, tehdejšího režimu. Deseti procentům nechal rozum a sobě víru v boha(asi aby nemusel myslet a v klidu moh dělat co mu kdo řekne). Pak přišli komunisi, těm taky zůstalo stádo 90ti procent ovcí na opečovávání(no spíš 99procent) a dneska kapitalistům taky zůstajo stádo na opečovávání. Podle mě je to přirozený, že část lidstva vede a část se nechá vést. Je jasný, že méně schpní se přidaj na stranu schopnějších. Je to pro ně oboustraně výhodný. Jinak to asi ani nejde. Každopádně krvavá revoluce(nebo revoluce vůbec), nastane když deset procent vládců nechce umožnit schopnejm(případně schopnějším) lidem, který se objevjej mezi 90 procentama nevolníků, aby se prosadili. Pak těm schopnejm z devadesáti procent nezbyde nic jinýho než 10 procent vládců porazit a sednout si na jejich místo silou. Vetšinou jim to pak ještě daj vyžrat na šibenici(pokud si mezi ně deset procent nenainstaluje nějakýho Havla)

177270

1.12.2008 16:21

RE: hmmm

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 177270

Ale kdeže, ono je to poněkud jinak. Když vzniknou revoluce a války, tak to se vždy mezi sebou rve jen těch 10 procent mocných mezi sebou navzájem. Do těch revolucí a válek ovšem naženou vždycky to většinové obyvatelstvo, které k tomu všemu vždy jen příjde jak slepý k houslím.

177274

1.12.2008 22:58

RE: hmmm

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 177274

Nepsal sem o válkách, ale o revolucích. Myslim, že ten článek byl o revolucích... Taky se asi nedá srovnat Francouzská revoluce s Oranžovou revolucí na Ukrajině...Třeba Hitler se jako mocnej(=jeden z deseti procent) nenarodil a ikdyž ho podporovali mocní lidé, tak se to stejně řadě z nich vymstilo, protože si dělal co chtěl... A rozhodně se nedá napsat, že všechny revoluce co se kdy odehrály, byli záležitost aktuálních horních "deseti procent".

177299

2.12.2008 7:37

RE: hmmm

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 177299

Tak Francouzskou revoluci vymysleli a uspořádali Svobodní zednáři spolu s Ilumináty. Mocní kapitalisti totiž potřebovali svrhnout mocné feudály. Čili se rvalo o moc těch 10 procent vládnoucích parchantů- a do Francouzské revoluce pak nahnali umírat francouzský lid. O frašce zvané Oranžová revoluce snad ani není třeba se rozepisovat, stejně tak o té naši Sametové frašce. No a tak by se dalo pokračovat o všech revolucích světa- jsou vždy uspořádány seshora.

Hitler byl Rothschildy pečlivě vybraná figurka, a sloužil mocným boháčům v zákulisí (stejně jako třeba Napoleon)jako takzvaný užitečný idiot. Hitler si dělal co chtěl, protože přesně takové jednání od něho mocní očekávali. V okamžiku, kdy by se jim jakýmkoliv způsobem sebeméně znelíbil, tak nebyl sebemenší problém ho nechat fyzicky zlikvidovat. Mohu vyjmenovat celou řadu politiků, kteří se znelíbili a tím si podepsali rozsudek smrti. Nejznámějším případem je Kennedy a naposled se to stalo třeba Haiderovi.

177324

5.12.2008 17:03

RE: hmmm

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 177324

Tak Francouzskou revoluci vymysleli a uspořádali Svobodní zednáři spolu s Ilumináty. Mocní kapitalisti totiž potřebovali svrhnout mocné feudály.

Jarmilo timhle si mi přitakala

177575

1.12.2008 19:24

Autor je nejspise blazen

zbyso 78.?.?.?

Po preceteni tohoto clanku, kdy clovek nabada k uplnemu opaku nez by spolecnost mela smerovat, opravdu [bliji]

177284

1.12.2008 20:36

12345.....

david-vm 77.?.?.?

...mě stačí (nadvláda) toho kdo zajistí lidské podmínky pro život každému v mé rodině a samozřejmě všem lidem typu (homo-normalus). Stejně tak po zásluze (odmění) ty kteří se budou chovat jako kriminálníci a společenský šmejd. Nadnárodní společnosti, které poskytují základní životní potřeby bude vlastnit stát. Ostatní je nadstandart a je mi volné jakou cestou se budou ostatní odvětví ubírat.... to je ve zkratce vše... nazdar

177286

3.12.2008 17:43

RE: 12345.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 177286

9/11: Blueprint for Truth The Architecture of Destruction with Architect Richard Gage.

In this stunning multi-media presentation to the University of Manitoba, Canada, San Francisco Bay architect Richard Gage, AIA, provides a packed audience with the evidence of controlled demolition using explosives at all three WTC hi-rise 'collapses,' including near free-fall symmetrical 'collapse,' evidence of thermite, ejected steel beams, tons of molten metal and molten iron spheres. Architects and Engineers for 9/11 Truth, includes over 400 A/E building professionals.

"The emergence of Architects and Engineers for 9/11 Truth is clearly one of the most important recent developments in the 9/11 Truth movement."
- David Ray Griffin

177456

3.12.2008 22:04

RE: 12345.....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177456

>9/11: Blueprint for Truth The Architecture of Destruction with Architect Richard Gage.
-----------------------
Jsme sice mimo téma, ale tady je ODKAZ.(2 hodiny napětí, anglicky s českými titulky).

177462

1.12.2008 21:57

Rusko je součástí Evropy

Montaznik 88.?.?.?

Evropa končí jako světadíl až na Urale. Zatím vydělování Ruska někam do Asie skončilo v historii vždy dost špatně, včetně dobyvačných válek proti Rusku. USA nejsou součástí Evropy a vzhledem k tomu , co v současné době předvádějí v ekonomice, jejich vliv po krizi bude marginální.USA mají dluh, který se nedá splatit. Všichni na krizi doplatíme, ale Rusko z ní vyjde méně oslabeno, je zvyklé na nízkou životní úroveň a nebude tolik trpět sociálními konflikty, jako západ.
Nechci dělat nějaké unáhlené závěry, ale Rusko bylo a vždy bude do budoucna evropskou mocností číslo jedna, ať chceme , či nikoliv. Je proto směšné, jak se zde vyjadřují někteří diskutující, kteří by si přáli zahubit ruského "medvěda", ale takových pokusů bylo již hodně.
Rusko dnes představuje klidnou sílu,která je schopna stabilizovat světovou politickou scénu.
Odkud přišla světová krize, která je schopna zničit hodnoty za posledních několik desetiletí? Z USA, nikoliv z Ruska.
Takže Americká ekonomika je dnes vředem a infekcí světa, na který všichni doplatíme!!!
S Ruskem se jistě nechá výborně obchodovat a rozvíjet turismus, přesně stejně jako to dělá Německo, které našlo dobrý recept, jak se s Ruskem má zacházet.
Za to u nás jsou teď u moci hlupáci, kteří si myslí, že si radarem a dalšími hloupostmi, nějak s Ruskem vyřídí jakési staré účty, což je cesta k ničemu.Ruská federace není SSSR, což mnozí nejsou dodnes schopni akceptovat!!!

177289

1.12.2008 22:11

RE: Rusko je součástí Evropy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 177289

Velice moudrý názor, díky za něj.

177292

2.12.2008 10:05

RE: Rusko je součástí Evropy

Fuck Russia ! 208.?.?.?

Reakce na 177292

Fuck Russia !

177333

2.12.2008 18:30

RE: Rusko je součástí Evropy

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 177333

ááá, nějaký Američan... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

177364

2.12.2008 18:43

RE: Rusko je součástí Evropy

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 177333

??? V případě, že se vám chce na záchod, je dobré neotálet. Jinak snadno můžete zasvinit výkaly i prostředí kolem sebe.

177368

3.12.2008 17:37

RE: Rusko je součástí Evropy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 177289

ZERO: An Investigation Into 9/11, has got to be one of the best films produced on 9/11 so far. This brand new feature documentary from Italy explores the latest scientific evidence and reveals dramatic new witness testimony, which directly conflicts with the US government's account. Featuring presentations from intellectual heavy-weights: Gore Vidal, Nobel Prize winner Dario Fo, whistleblowers Sibel Edmonds, Coleen Rowley and J. Michael Springmann, the film challenges assumptions surrounding the attacks. In the words of the Italian daily newspaper, Il Corriere de da Sera, "What results is a sequence of contradictions, gaps and omissions of stunning gravity." The importanc e of this film cannot be overstated. If its thesis is correct, the justification for going to war in Iraq is built on a series of outrageous lies. (In English)

177452

3.12.2008 1:31

Za 3

Stanislav Dupač 85.?.?.?

Myslím že se s tímto článkem mohu ztotožnit v tom duchu že nevidím čím nás Rusko ohrožuje, jak se nás snaží přesvědčit naše média. Autor článku často zdůvodňuje některé své vývody pomocí víry, s tím se jako ateista nemohu ztotožnit a přijde mi to škoda neb to poněkud snižuje věrohodnost celé jeho práce (článku). Co na občanech Ruské federace obdivuji je jejich vlastenectví a láska k národu a vlasti, je až z podivem že milují vlast která jim zastupovaná státní mocí v minulosti nepřinesla nic dobrého a ani dnes to ještě není úplně ono. Ale prostě vědí kam patří a dokáží se za to postavit. To nám v Evropě moc schází. Pro nás je cokoli vlasteneckého věcí archaickou, směšnou a nebo i přímo nebezpečně nacionální.
Ještě bych se vrátil k nebezpečnosti Ruska, media neustále poukazují na ruské zbrojení, na ruský vývoz zbraní, USA vydávají na zbrojení mnohokráte větší prostředky a co se týká vývozu zbraní za Ruskem určitě nezůstávají pozadu. Často je u nás v souvislosti s ruskou hrozbou zmiňován rok 1968. Ale to byla vojska jiného státu, ze kterého se vlastně vymanilo i dnešní Rusko, byla to vojska SSSR, a také to byla vojska státu ovládaného jiným systémem, tedy komunistickou stranou. V současnosti kdy Ruské firmy a podnikatelé vlastní v Evropě, velké množství majetku a jsou obchodně provázány s evropskými firmami a kdy má Rusko zisk z prodeje surovin do Evropy, není myslím pro Rusko výhodné snažit se rušit fungující řád obchodu a spolupráce v Evropě nějakým vojenským dobrodružstvím.
S čím bych v článku nesouhlasil je ta věc že Rusové nejsou tam konzervativní jak autor uvádí, bohužel propadají konzumnímu šílenství a například shopingu jako hobby, pokud mají možnost, daleko rychleji než mi a možnost jim k tomu dává současný rozvoj Ruska, stavby obřích hypermarketů a zábavných center. Možná to má souvislost s národní hrdostí, jde s ní ruku v ruce hrdost osobní a tu je třeba nějak prezentovat, což lze nejrychleji pomocí značkového zboží. dalším důvodem proč propadají tolik konzumu, je možná to že si dohánějí léta ztracená v bídě. Ale nejsem odborník na toto téma, je to názor.

177409

3.12.2008 1:49

Za 3, jednodišeji

Stanislv Dupač stach69 (zavináč) mail (tečka) ru 85.?.?.?

Napsal jsem reakci na článek Ruská třetí cesta s názvem "Za 3". Ale teď mi došlo že jsem o celé mohl postihnout i jednodušeji.
Teď mne napadá že by se celý problém vztahu Ruska a nás dal shrnout takto: Nemusíme si brát Rusko zrovna za vzor, neb má spoustu svých problémů, ale také na ně nemusíme zbytečně kydat špínu. Též bychom si měli dát pozor, abychom opět nepropadli nějaké propagandě.

177412

3.12.2008 17:34

RE: Za 3, jednodišeji

http://www.globaloutlook. 200.?.?.?

Reakce na 177412

http://www.globaloutlook.ca/

177451

3.12.2008 19:56

pohled z dějin

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

"Jest ostatně věc všeobecně známá, že mají ostatní národové Evropy, zvláště pak Němci, velmi špatné a omylné mínění o Rusku. Rusko jest všelikým způsobem jak řečí tak náboženstvím, jak písmem, tak obyčeji od všech ostatních národů a zemi rozdílné a tak zcela původní, že jest proto cizinci třeba, by několik let v Rusku pobyl a říši tuto křížem byl procestoval, velmi těžko rníti pravé ponětí o tomto velikém slovanském národě. Cizinec přebývající v Rusku, obcuje výhradně skoro zase jen s cizinci, se svými krajany, kterých tam najde všude hojnost, aneb na nejvýš obcuje s některými třídami obecenstva ruského, které z většího dílu cizozemské obyčeje přijali: s pravým ruským národem nesetká se skoro nikdy a co o něm ví, ví zase jen od slyšení, od slyšení to z úst lidí, kteří tak málo znají Rusko jako on sám. K tomu přichází ještě to, že větší část cizinců a jmenovitě Němců již s jakousi závistí a nenávistí na všechno ruské, a tedy na všechno jen skrze barvené sklo svého vlastního nepříznivého oka hledí, a pak k tomu ještě naschvál starostlivě všechno zlehčují a nenavistí svou podkalí. Odtud přichází chybné ponětí, jaké má Evropa o největší říši na východu.

Nám ale, jakožto Slovanům nesluší přijímati mínění své o Rusku z takových kalných pramenů, pro nás má Rusko tím větší důležitost, a máme-li chybné a falešné smýšlení o něm, upadneme jistě také do mnohých chybných, nám samotným škodlivých kroků, neboť mylné smýšlení jest vždy zakladem mylného jednání. Dětinské jest představovati si skutečnost věcí tak, jak se nám líbí neb jak bychom si to přáli, nýbrž musíme si je představovati, jak skutečně jsou."


Karel Havlíček Borovský, článek Rusové v čas. Slovan

celý text

177458

3.12.2008 22:06

K.H. Borovský , pokračování článku Rusové v časopisu Slovan

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 177458

Především musime vždy děliti od sebe ruský národ od jeho vlády. Něco jiného jsou Rusové, naši slovanští bratří, národ veliký, dobromyslný, velmi schopný a čiperný, zachovalý ve staroslovanských dobrých obyčejích, národ s velikou budoucností, od kteréhožto se i my i všichni ostatní slabší kmenové slovanští pro budoucnost ještě mnohého dobrodiní nadíti můžeme: a něco jiného jest zase nynější ruská vláda, vláda to zcela dle cizích, nechvalitebných obyčejů chytře zosnovaná, jejížto nejhlavnější nástrojové jsou cizinci, beze všeho citu k národu ruskému. Velmi bludně a proti svému prospěchu bychom jednali, velmi bychom lezli do pasti od našich nepříznivců a závistníků chytře nastrojené, kdybychom tento rozdíl náležitě nečinili, kdybychom se dali skrze darebnost a chyby ruské nynější vlády popuditi též proti ruskému národu, kdybychom považovali absolutismus ruské vlády za vlastnost a za vinu ruského lidu, kdybychom proto, že car ruský všude v Evropě zkaziti hledí konstitučni a právní vlády, zanevřeli proti svým rodným bratřím ruského národu. Vlády pomíjejí, národy trvají: kolikero způsobů rozličných dobrých a špatných vlad dočkal se již každý nám povědomý národ? Kolikráte jsme jen my sami Čechové upadli z konstitučního svobodného zřízení zase do absolutismu, ze samostatnosti do poddanosti?

177463

Příspěvků: 160

29.11. 23:18 Striga  ???????????
30.11. 01:10 Vodník  RE: ???????????
30.11. 16:53  RE: ???????????
30.11. 01:44  RE: ???????????
30.11. 08:54 Striga  RE: ???????????
30.11. 12:59  RE: ???????????
30.11. 16:25  RE: ???????????
30.11. 05:04 Vlastimil Janda  RE: ???????????
30.11. 14:58 Antiseptik  RE: ???????????
30.11. 16:44 Vlastimil Janda  RE: ???????????
30.11. 18:03 Antiseptik  RE: ???????????
02.12. 18:12 hestroy  RE: ???????????
30.11. 15:55 ika  RE: ???????????
30.11. 17:10 crystalwind  RE: ???????????
01.12. 10:49  RE: ???????????
01.12. 20:13 Vlastimil Janda  RE: ???????????
02.12. 00:06 Datel  RE: ???????????
02.12. 22:45  RE: ???????????
30.11. 17:23 crystalwind  RE: ???????????
01.12. 01:43  RE: ???????????
30.11. 00:07 Montaznik  Vynikající stať, která ve své vyváženosti nemá chybu
30.11. 08:45 Striga  RE: Vynikající stať, která ve své vyváženosti nemá chybu
30.11. 14:34 Montaznik  RE: Vynikající stať, která ve své vyváženosti nemá chybu
30.11. 21:13 janko  RE: Vynikající stať, která ve své vyváženosti nemá chybu
30.11. 03:34  Jedna z nekritických idealizací panslavismu. Podobně idealizoval prezident Beneš Francii
01.12. 02:20 p  RE: Jedna z nekritických idealizací panslavismu. Podobně idealizoval prezident Beneš Francii
30.11. 04:49 sxgo  Rusi
30.11. 07:10 Honzy  Židi
30.11. 11:37 bukakoid  RE: Židi
30.11. 09:35 android  Nova cesta? Skor zaujem zisku.
30.11. 10:01 Dvorak  Vsem kritikum
30.11. 12:05 Striga  RE: Vsem kritikum
30.11. 16:18 Karel Dvorak  RE: Vsem kritikum
30.11. 18:53  RE: Vsem kritikum
01.12. 02:30 p  RE: Vsem kritikum
30.11. 16:31 Rene Bartosek  RE: Vsem kritikum
30.11. 17:59 Vašek  RE: Vsem kritikum
30.11. 12:23 mz98  RE: Vsem kritikum
30.11. 12:33 údiv  RE: Vsem kritikum
30.11. 11:45 Gibi z Wilsonova  Som rad, ze kritici clanku su taki obmedzeni
30.11. 11:52 P  Podla mna clanok na Citovej (bohuzial ) urovni vyjadruje realitu .....
30.11. 17:09  RE: Podla mna clanok na Citovej (bohuzial ) urovni vyjadruje realitu .....
30.11. 11:54 Gibi z Wilsonova  Ale paci sa mi pani "striga" vo svojom svatom boji
30.11. 22:46 Striga  RE: Ale paci sa mi pani
30.11. 14:36 Jan Vomacka  Mimoradne dobry clanek
30.11. 16:13 Petr Gejdoš  RE: Mimoradne dobry clanek
30.11. 16:54 Vlastimil Janda  RE: Mimoradne dobry clanek
30.11. 17:30  RE: Mimoradne dobry clanek
30.11. 18:11 Rene Bartosek  RE: Mimoradne dobry clanek
30.11. 18:17  RE: Mimoradne dobry clanek
30.11. 23:11 Rene Bartosek  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 07:15 Jarmila  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 22:59 Rene Bartosek  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 07:14 Jarmila  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 23:54 Rene Bartosek  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 23:19 Vojta49  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 07:11 Jarmila  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 14:01 Vojta49  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 14:38 Aja  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 15:39 Jarmila  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 17:38 Mirda  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 18:38 Jarmila  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 18:40 hestroy  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 01:41 Mirda  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 09:51 mtk  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 10:56 hestroy  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 16:03 Mirda  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 09:54  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 22:54 Rene Bartosek  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 15:46  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 00:07 Rene Bartosek  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 00:14  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 02:45 Rene Bartosek  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 19:03  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 21:27 Jarmila  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 00:01 Rene Bartosek  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 02:43 Mirda  RE: Mimoradne dobry clanek
30.11. 18:32 jaaan  RE: Mimoradne dobry clanek
30.11. 22:52 Striga  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 16:29 Spytihněv  RE: Mimoradne dobry clanek
30.11. 23:01 aristokrat  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 15:08 aristokrat  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 16:04 Jarmila  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 00:09 Mirda  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 16:29 jaaan  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 06:50 jaaan  RE: Mimoradne dobry clanek
02.12. 23:42  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 16:43 mtk  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 17:13 Mirda  RE: Mimoradne dobry clanek
03.12. 17:39  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 05:07  RE: Mimoradne dobry clanek
01.12. 02:39 p  RE: Mimoradne dobry clanek
30.11. 15:26 l.leimas  rusko
30.11. 18:00  RE: rusko
30.11. 23:07 Striga  RE: rusko
02.12. 15:55  RE: rusko
02.12. 18:31 Mirda  RE: rusko
02.12. 20:40 Striga  RE: rusko
02.12. 23:08 pietroo  RE: rusko
03.12. 00:05  RE: rusko
03.12. 08:30 Striga  RE: rusko
03.12. 10:38 Saša  RE: rusko
03.12. 10:29 sxg  Intelekt a emócie:
03.12. 17:18 Mirda  RE: Intelekt a emócie:
02.12. 23:23  Paní Strigo
03.12. 00:22 Saša  Pane 90
03.12. 00:25  RE: Pane 90
03.12. 02:38 Saša  RE: Pane 90
03.12. 03:36 Mirda  RE: Pane 90
03.12. 04:00 Mirda  RE: Pane 90
03.12. 04:47 Saša  RE: Pane 90
03.12. 17:43 Mirda  RE: Pane 90
02.12. 23:30  PS
30.11. 15:48 8-P  ale jo
30.11. 16:02 novy zacatek  Libi se mi jak pisatel lici 'pokrokare'
30.11. 17:53 Rene Bartosek  RE: Libi se mi jak pisatel lici 'pokrokare'
03.12. 07:20 Mirda  RE: Libi se mi jak pisatel lici 'pokrokare'
03.12. 07:25 Mirda  RE: Libi se mi jak pisatel lici 'pokrokare'
30.11. 16:04 drUgstore  pan lhoták
30.11. 17:19  RE: pan lhoták
30.11. 18:16 Jan Bulíček  I kdby...
30.11. 21:30 nitram.r  RE: I kdby...
30.11. 19:23 P. Wágner  Reakce
30.11. 20:27 novy zacatek  RE: Reakce
01.12. 11:26  RE: Reakce
02.12. 18:45 MedaBeda  RE: Reakce
02.12. 18:54 hestroy  RE: Reakce
03.12. 04:26 Mirda  RE: Reakce
03.12. 20:10 MedaBeda  RE: Reakce
03.12. 21:52 Mirda  RE: Reakce
30.11. 21:51 ty_vole  Tretia cesta...
01.12. 01:53 Rene Bartosek  RE: Tretia cesta...
01.12. 03:54 Cerw  RE: Tretia cesta...
01.12. 03:24 kozoroh  V žádném případě není tak zvané třetí cesty,náš život řízen,jen na ano a ne
01.12. 08:20 vanous  naivni iluze
03.12. 17:43  RE: naivni iluze
01.12. 10:42 kskxk  s. Palas a KGB
01.12. 12:54 Merlkir  ech...
02.12. 14:56  RE: ech...
01.12. 13:22 Miloš  Nejhorší je nikam nepatřit.
01.12. 15:29 jktgi  hmmm
01.12. 16:21 Jarmila  RE: hmmm
01.12. 22:58  RE: hmmm
02.12. 07:37 Jarmila  RE: hmmm
05.12. 17:03  RE: hmmm
01.12. 19:24 zbyso  Autor je nejspise blazen
01.12. 20:36 david-vm  12345.....
03.12. 17:43  RE: 12345.....
03.12. 22:04 Mirda  RE: 12345.....
01.12. 21:57 Montaznik  Rusko je součástí Evropy
01.12. 22:11  RE: Rusko je součástí Evropy
02.12. 10:05 Fuck Russia !  RE: Rusko je součástí Evropy
02.12. 18:30 MedaBeda  RE: Rusko je součástí Evropy
02.12. 18:43 hestroy  RE: Rusko je součástí Evropy
03.12. 17:37  RE: Rusko je součástí Evropy
03.12. 01:31 Stanislav Dupač  Za 3
03.12. 01:49 Stanislv Dupač  Za 3, jednodišeji
03.12. 17:34 http://www.globaloutlook.  RE: Za 3, jednodišeji
03.12. 19:56 MedaBeda  pohled z dějin
03.12. 22:06 Montaznik  K.H. Borovský , pokračování článku Rusové v časopisu Slovan

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 594