Diskuze k článku

Vazby mezi korporačními a bankovními vlivy

Příspěvků 19

19.9.2008 8:37

Umění nechtěných souvislostí nebo konspirace??

Jirka R. 194.?.?.?

Dnes jsem si všiml těchto dvou zdánlivě ne zcela souvisejících článků, které když si je dáte do souvislosti nabízejí velmi zajímavý úhel pohledu !!!


1. Blisty: Nekompetence, nebo tajná stragegie:

http://www.blisty.cz/2008/9/19/art42832.html

klíčová pasáž: "Americký ministr financí Henry Paulson před deseti dny poskytl burzovním spekulantům klíč k této likvidační mašinérii.

K útokům na firmy Lehman Brothers, AIG a HBOS došlo teprve poté, co se Paulson dne 7. září rozhodl v podstatě vyvlastnit 20 milionů dolarů kapitálu, které do bank Fannie Mae a Freddie Mac investovali akcionáři během předchozího roku. Dlouhodobí akcionáři vložili do obou bank tyto investice, s podporou americké vlády, aby obě banky stabilizovali. V tutéž dobu prodávala řada krátkodobých spekulantů tytéž akcie, v naději, že se jim podaří způsobit bankrot obou bank.

Paulson odměnil ty krátkodobé akcionáře a zlikvidoval dlouhodobé investory, kteří doufali, že postupně se banky zmátoří a začnou zase generovat zisk. Paulson tím vyslal světovým finančním trhům nejjasnější signál: Každému investoru, který vloží kapitál do americké finanční instituce, jíž kapitál dochází, americká vláda tento kapitál zkonfiskuje. Na druhé straně osoby prodávající akcie amerických bank a pojišťoven, ve snaze je přivést k bankrotu, budou silně odměněni, pokud se jim opravdu podaří finanční institucie destabilizovat natolik, že bude nucena obrátit se k vládě o pomoc.

V posledních několika dnech se tento vzorec opakoval při bankrotu firmy Lehman's a při "záchraně" pojišťovny AIG. V obou případech se Paulson rozhodl zlikvidovat dlouhodobé investory, očekávající zlepšení situace, a odměnil destabilizující spekulanty".

2. Aktuálně - Spojenými státy zmítá krize, kam zmizel Bush?

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=616928

klíčová pasáž: "Henry Paulson, který je odpůrcem vládní pomoci krachujícím firmám a odmítl přispěchat na záchranu investiční banky Lehman Brother, už u toho každopádně nebude.

Oznámil, že po dvou letech ve vládě skončí a odejde v lednu s Bushem. "Těším se na to, až začnu příští rok dělat jiné věci," řekl televizi NBC.

Paulson přišel do vlády z pozice šéfa další velké investiční banky Goldman Sachs, který nyní rovněž čelí vážným problémům".

Obrázek si prosím udělejte sami [velký smích]

171041

19.9.2008 11:01

čím ve skutečnosti „FED“ „Federální Reserva“ a „Americká Národní Banka“ jest...

sxgo 78.?.?.?

Globální finanční krize, osudové martyrium společnosti "AIG" a špinaví hráči Systému - analýza základních fakt
http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=292...

171055

20.9.2008 9:55

RE: Rytíř JakobyToČul .....texaský republikánský kongresman Dr. Ron PAUL

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 171055

docela srozumitelne ,k čemu vede a že takový systém musí jednou zkrachovat řekl ač republián Ron Paul v r. 2006:
Konec hegemonie dolaru ... z toho např myšlenka...
" Nutit lidi akceptovat měnu bez reálné hodnoty použitím síly, to nemůže fungovat dlouho. Nakonec to vede k dislokaci domácí i mezinárodní ekonomiky a vždy končí účtem, který musí být zaplacen."


http://www.lewrockwell.com/paul/paul303.html

český překlad

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1275

171105

20.9.2008 13:11

o FEDu

,jhcv 195.?.?.?

Reakce na 171055

Lubor Karlík:
Nejen o monetarismu: iluze a realita
(ekonomická esej)

171114

20.9.2008 16:57

RE: o FEDu

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 171114

to je nějaká kniha? já ji chci [velký smích] ale nemůžu nic o ní najít

171119

19.9.2008 11:03

FEUDALISMUS

Cerw 82.?.?.?

mno a pak na nekdo zacne tvrdit ze se lidstvo dostalo z feudalismu ze mame komunismus, fasismus, demokraci, socialismus a ja nevim co vsechno

realita je ovsem takova ze zminene izmy jsou zde jen a jen proto aby si lide nevsimali skutecnych mrizi a panu -> nejlepsi vezeni je to kde nejsou videt mrize

proberte se konecne z letargie lidstvo nikdy neprestalo delat na VRCHNOST - vam se tito lide a jejich nazory a umysly libi? ME NE

171056

19.9.2008 21:45

Konecne mam jasno

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Nekteri antisionisti porad lzou o tom ze pry zide maji vliv a tahaji nitky. Dnes po nakouknuti do onoho celkem vycerpavajiciho clanku jsem konecne pochopil jak jsou oni popiraci holokastu daleko od pravdy. Je zde "kristalove jasne " (oblibene porekadlo Stani Grosse z Ceska) jak vlastne nic netahaji, oni se jen sem tam snazi pomoci, ta jmena jsou primo arijska , tady to jasne vidite, stvaci . Nejak mne chybi bratr Leho & spol ,kamze se presunuli? Snad mozna do Eretz.cz primo . Bratr Ben Stein to vystihl spravne neb byl pobouren tim,ze jeho pritel holokaust survivor (prezivec) ztratil znacnou cast svych NASETRENYCH penez pri onom kradeni ve velkem jak rekl. Skoro preskocil k Obamovi jak byl pobouren pri debate na CNN. [chechtot]
PS ,ale jsem z toho uplne blbej neb vlada kupuje dluhy za penize ktere ale nema ,to je asi kouzlo te ekonomie pardon, pseudoekonomie. Jeste jim tady chybi poradce tc.ptesident CR ktery take udelal pres noc bilionare. Pro zajimavost rusky bilionar Berezovsky zvany "kmotr kremlu" neb ranoval rusko za Jelcina primo v Kremlu( #1 )pracoval za 10$ tydne jako matematik. A vidite vyplatilo se mu to ze se naucil pocitat.A ted nas nejakej Putin chce poucovat .

171091

19.9.2008 22:33

RE: Konecne mam jasno

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 171091

to byla ironie nebo si neco snupete

co maji snahy zkoumat objektivne urcite obdobi dejin spolecneho s ekonomikou?

171093

20.9.2008 15:47

RE: Konecne mam jasno

ELCID 90.?.?.?

Reakce na 171093

Ono to bez sebe nefunguje. A pokud chcete znát příčinu, nesmíte kouket jen na čísla, ale také proč jsou tam, kde jsou.

171116

19.9.2008 23:21

www.casopiszivnostnik.estranky.cz

Ros. 90.?.?.?

Je to vše na pováženou, kam až to vše zajde. Je na výsost jasné že lidé kteří byli za "Oponou" dnes za oponou už nejsou, dnes jsou už identifikovaní a je jen otázkou času, až někdo zaútočí na "Bilderberger group", to jsou ti praví osnovatelé útoků na WTC, to jsou Ti kteří používají USA jako klacek proti arabům a potomci těch co financovali I. a II. světovou válku. Ros.

171094

20.9.2008 6:18

RE: www.casopiszivnostnik.estranky.cz

Alfonc 61.?.?.?

Reakce na 171094

At jseš lump a nebo hrdina,všichni jsme jedna velká rodina-Limonadový Joe.
V dobe první světové valky ,bankovní dům Warburgů, representovaný dvěma bratry financoval obě strany válečného konfliktu,jeden sloužil Nemcům,druhý bratr platil Anglii s Francii.
Pokud se vojak v době války domlouvá ,naváže kontakt a nebo bratří s nepřítelem,tak je zrádce=vlastizradce a jde na popravu,to,však neplatí o bankeřích.
Zatímco si krestane Anglie a Francie podřezávali krky s Němci, tak rodina Warburgů počítala peníze ,kolik na válce vydělali a jak hloupé křestanské vlady se zadlužily. Poslední splátka za prví světovou válku byla zplacena v letech devadesátých.
To se to bohatne za blbost druhých,že ano.Za druhou svět.válku byla poslední splátka v kolem roku 2.000.
Trochu to zjednoduším= Vlastnictí 12 Centrálních bank:
1. Rothschild Bank of London 2. Warburg Bank of Hamburg 3. Rothschild Bank of Berlin 4. Lehman Brothers of New York 5. Lazard Brothers of Paris 6. Kuhn Loeb Bank of New York 7. Israel Moses Seif Banks of Italy 8. Goldman, Sachs of New York 9. Warburg Bank of Amsterdam 10. Chase Manhattan Bank of New York.

171103

20.9.2008 11:31

RE: www.casopiszivnostnik.estranky.cz

mtk 80.?.?.?

Reakce na 171103

Domnívám se, že krach Lehmann Brothers je jen připravený spouštěč. Je asi hodně naivní představa, že Lehmann lichvotlupa by mohla zkrachovat. Teď nás budou propaganda-plátky živit optimismem, jak se vše vrací do normálu, "hlavně žádná panika - není důvod stahovat úspory ze systému". Ale ta skutečná rána teprve přijde. Zrovna včera jsem "sloužil" na večírku pro "různé podnikatele". Jakýsi zlatník a obchodník s hodinkami Swi provenience se chlubil 15mil obchodem - v tom opojení (nic proti,když se povede kšeft) jak malá holka začal demonstrovat svou výzbroj: naušnice se smaragdy, Rolex, které nefungují, ale vypadají, a masívní náramek s ... - kruci, to nebyla ruská hvězda, mělo to o cíp navíc. Udělalo se mi nevolno .... [mrknutí jedním okem]

171109

20.9.2008 12:36

RE: www.casopiszivnostnik.estranky.cz

sxg 78.?.?.?

Reakce na 171103

Sú tu nejaký Francúzi, postavte sa k Nemcom a kresťania?
Obávam sa že židi mali pravdu...
...a ateisti no vy sa musíte cítiť ako totálny blbci
[velký smích]
http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&...

171112

20.9.2008 12:58

OSLEPLI SNAD VŠICHNI?

Pasant-x 79.?.?.?

Takže po různých opatrných testech definitivně vzniklo perfektní Perpetum Mobile jménem FED - čím větší průser udělají, tím větší částku jim US vláda dluží - to už může nevidět jen totální hovado... Jestli jim to projde, začnu slovo Američan používat namísto pojmu totální blb. Je to kratší a víc to obsáhne..

Není to jen "socializace dluhu"! Ta zk*rvená pakáž bere tentokrát úplně vše - absolutní moc - místo toho, aby je někdo sebral a pozavíral... Tím se definitivně oddělili od zbytku lidstva a udělali ze sebe novou rasu - bohy, kteří rozhodují o všem... bez odpovědnosti, bez následků a každý další ekonomický pád je už jenom posiluje... zdá se, že se dílo podařilo - a jestli není Bůh, jsme v prdeli !

http://www.rense.com/general83/ilum.htm

http://www.politico.com/news/stories/0908/13602.html

http://newsfromthewest.blogspot.com/2008/05/who-owns-federal-reserve.html
-----------------------------------------------------

Historie to jednou popíše jako den, kdy dva supervyděrači vlezli do Kongresu a stáhli z posraných kongresmanů a všech Američanů kůži zaživa - za vydatné pomoci několika zasvěcených "zachránců" z řad Kongresu apod.

Oba měli vypochodovat v železech, a SWAT, FBI, Navy Seals a čert ví kdo ještě, měli po celém světě po zatýkat ten zbytek. Pak udělat skutečný audit. Mezitím zmrazit celosvětově burzy. Zabavit jim veškeré majetky, do posledního centu. A pak se domluvit s celým světem jak dál.

Tímhle Kongres jen prodloužil agónii a zahodil poslední příležitost cokoli ŘEŠIT.
http://www.nytimes.com/2008/09/20/washington/19cnd-cong.html?hp

171113

21.9.2008 8:47

Jak fungují západní banky

Jarmila 88.?.?.?

Díky MFD mám konečně jasno, jak vlastně fungují západní banky. Dozvěděla jsem se to z tohoto článku: http://zpravy.idnes.cz/monopol-ktery-statu-kupodi...

Podstata článku je takováto: V roce 1913 vznikla Americká centrální banka (Fed). Tato banka získala monopol na vydávání peněz a zrušila krytí peněz zlatem. Dříve to ale fungovalo tak, že soukromé banky musely své bankovky krýt zlatem. Papírových bankovek obíhalo jen přesně tolik, kolik bylo uloženo zlata. Tomuto systému se říkalo plně krytá měna a banky nemohly podvádět a za jakýkoliv průšvih byly zodpovědné.

Od roku1913 probíhalo vše jinak. Americký Fed podával bankám pomocnou ruku, kterou žádnému jinému podnikateli nikdo nikdy nepodá. Kdykoliv investiční banky krachli, Fed natiskl neomezený počet papírků a napumpoval je do krachujících bank, aby je zachránil. Nic ovšem není zadarmo, náklady vždy odnesli všichni daňoví poplatníci v podobě inflace. Takže když měla nějaká stařenka našetřeno v matraci deset tisíc, tak Fed ji z toho ukrojil a snížil kupní hodnotu na devět tisíc.

V článku se dále píše: Když natiskne peníze podomní padělatel, čekají ho ze zákona dlouhé roky vězení. Když si je ale natiskne centrální banka a předá je bance v potížích, říká se tomu odborně „péče o finanční stabilitu.“ Toto jednání ale vybízí banky k tzv. morálnímu hazardu. Tento hazard se dá přirovnat k situaci, kdy jde člověk do kasina a ví, že pokud vyhraje, tak zisk bude jeho. Ale pokud prohraje, tak ztrátu zaplatí někdo jiný (všichni občané).

Centrální banky vyrostly ve všech západních státech jako houby po dešti a všechny se chovají stejně jako Fed. Investiční banky se chovají riskantně a centrální banky všechno zacálují. Smutné na tom ale je, že Vám nebo mně banky nic nepučí. Nebo nanejvýš pár milionů- a ještě musíte ručit kdečím. Zato jiným důvěryhodným lidem půjčí beze všeho třeba miliardu. Mafiánovi Mrázkovi (propojenému na nejvyšší naše politiky) skutečně půjčilo pět bank jednu miliardu. Nikdy to nesplatil a tak ČNB natiskla papírky a splatila dluh bankám za něj. Nikdo nešel sedět a všichni byli spokojeni. Jenom my občané jsme zase byli o něco chudší.

Na závěr ještě malá poznámka: Jak se píše v článku na Zvědavci, není bez zajímavosti, že jsou všichni ti nejvyšší hlavouni v bankách po celém západním světě pokrevně spříznění.

171151

21.9.2008 12:21

RE: Jak fungují západní banky

google 84.?.?.?

Reakce na 171151

>Díky MFD mám konečně jasno, jak vlastně fungují západní banky.

to ma teda divi, p. Jarmila, ze az dnes, po tomto clanku, ked sme to na Zvedavci prezviakali
uz niekolkokrat a na lepsiej urovni.

ten clanok v MFD je neuplny a skreslujuci, pretoze napr. popisuje FED ako statnu instituciu
a miesa do kopy statne banky v Europe a FED, co su dve, dost rozdielne veci.

napr. tu:
...nýbrž důsledkem politiky Fedu, to jest státní a netržní instituce.

FED je pritom na 100% sukromna zalezitost, s moznostou statu vybrat sefa (figurku).
pricom pravo prezidenta usa vybrat, sefa FED-u, je dnes v usa zavisle od toho, co na to povie rada FED-u.
ked FED niekoho nechce, tak ho prezident ani nenavrhne.

clanok celkom ignoruje princip "predavania" penazi FED-u, statu (usa), ktory ich skutocne od FED-u kupuje,
cim sa u sukromneho FED-u zadlzuje. vznika dlh, ktory bude splacat danovy poplatnik, obcan usa.
a to prebieha nasledovne:
stat najprv natlaci nove peniaze, na vlastne naklady, "odovzda" ich FED-u
a ten ich potom "pozicia" statu (usa) za urok. kto splati ten dlh, je jasne dopredu.

a najdolezitejsim bodom v bankovnictve, ktory "zabudol" expert z MFD spomenut,
je pravo kazdej banky, poziciavat 9x viac penazi, nez je jej zakladne imanie.
tento vynalez koser - bankarov, tato licencia na vyrabanie penazi z nicoho,
je podkladom celej tejto bankovej krize, aj tych buducich, aj vsetkych minulych.
ziadne zlato, ani striebro, ani krytie, ani nic ineho.

kazdy "run" na ktorukolvek zapadnu banku, aj tu "najzdravejsiu", je smrtelny,
pretoze kazda banka smie a aj poziciava 9x viac penazi, nez ma.
a presne toto musia potom zachranovat statne alebo centralne banky, pumpovat
peniaze do banky, na ktoru prebieha "run". to je ich hlavna funkcia.

takze v skutocnosti, to sucasne pumpovanie penazi do "zachrany" financnych institutov,
vobec nema za ulohu zachranit financny kapitalisticky system a tym aj blaho vsetkych ludi,
ktorym ten system ma sluzit,
ale len a vylucne bankarsku masinku na vyrobu penazi, na ukor prave tych "obycajnych" ludi
s uspormi, ktori vytvaraju vsetky hodnoty, s ktorymi tento kapitalisticky system operuje.

preco sa vobec divit, ze:
stat (usa) si teraz poziciava peniaze u FED-u, aby zachranil FED.[zmaten] [zmaten]

to je takto systemovo nastavene a tych par, radoby osvieteneckych clankov v MFD a v Spiegli,
sluzi len na regulovane ventilovanie frustrovaneho obcana a jedinym vysledkom veskerych "reforiem"
financneho systemu, budu pravidla, ktore koser-bankam, v dalsiej buducnosti
dovolia parazitovat na ludoch este sofistikovanejsie a este bezohladnejsie, nez doteraz.

Zisky privatne, straty statne

dospeli sme do stadia statnej formy bankoveho fasizmu,
pre ktory ani Marx nenasiel nazov, pretoze bol neschopny.
keby bol schopnejsi, tak by bol z neho, s jeho rabinovskym povodom, bankar
a nie skrachovany filozof, uzitocny idiot a zoldak bankoveho fasistickeho systemu.

171164

21.9.2008 17:42

RE: Jak fungují západní banky

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 171164

Ano, to mě na tom článku právě překvapilo nejvíc, že se mainstream odhodlal konečně něco trošku zkritizovat a malinko objasnit. Ale samozřejmě až hodně dlouho potom, kdy si to na internetu a na Zvědavci dávno štěbetají všichni vrabci. Tady je vidět, že Zvědavec je několik let napřed v aktuálních informacích před mainstreamem. To jako 100 roků nevěděli, že Fed je podvodný soukromý podnik? To náhle zničehožnic novináři objevili až teď? Dokonce v tom článku veřejně píšou, že krizi ve 30.letech způsobil Fed, nikoliv tržní kapitalismus.

U nás to bylo zajímavé s kampeličkama. To byl podvod připravený pečlivě přímo v parlamentu. Princip byl v tom, že vkladatelům byly slibovány velké úroky z vkladů a také písemná záruka, že kdyby kampelička zkrachla, že jim budou peníze ze zákona vyplaceny. A tak střádalové bezstarostně střádali a do kampeliček vkládali své úspory. Když pak kampeličky krachovaly jedna po druhé (domluvení zloději peníze zašantročili), tak najednou šetřílkové zjistili, že ve fondu kampeliček zůstalo velmi málo peněz, že kampeličky neměly ze zákona povinnost mít dostatečné rezervy, aby vyplatily všechny střádaly po případném krachu.

Poslanci se spoléhali na to, že lidé zavřou hubu a ty ztracené peníze oželí. Jenže podvedení střádalové stále bouřili po náměstích při demonstracích. A tak jim ty peníze nakonec zaplatil stát, opět z kapes nás všech, daňových poplatníků.

Další fikaný podvod vymyšlený přímo v parlamentu se týkal LTO. V tom měl nejvíc prsty Jan Klak, který tuším sedí v parlamentu dodnes. Zkrátka a dobře, vládne nám mafie tvářící se za zákonodárce a vládu.

171183

22.9.2008 7:12

RE: Jak fungují západní banky

Alfonc 61.?.?.?

Reakce na 171151

Když přidete do banky a chcete třeba 15000 dolarů,tak Vám s milým usměvem pokladnik řekne,že Vám napíše šek,ale, když trvate na tom,že chcete peníze na ruku,tak, Vám řekne ,že peníze budou připraveny zítra.
Banka v bance, nemá žadný větší obnos,má to uložené v jiné bance a ta zase v jiné bance,atd.
Banka má ,příkladně 30 milionů,ale na šeky jsou zákazníkům napsany na 300 milionu, to znamená, ze šeky v ceně 270 milionů nejsou ,kryté,tedy peníze zneexistujících peněz a na ty neexistující peníze jsou procenta=úroky,takto,celým světem elektronicky lítají biliony neexistujících penez,jež v procentech vydělávají nepředstavitelné sumy vyděračům jež se takto bezpracně obohacují.
Zkuste jít do banky a dejte jim nekrytý šek?
A, nebo, jim napište na kus papiru cifru v dolarech, podepište to a řekněte , že to je Vaše splátka bance, určitě zažijete hodně legrace,ale ,to přec dělají banky s námi,prakticky, dělají peníze ze vzduchu.
Tahle činnost, je nazývana(krytí zlatem), jež není v žádném případě.
Jeden muž to celé prokouk a zavedl svou měnu,což mu světova=rodinná banka neodpustila a také se podle toho k němu zachovala,ten muž se jmenoval Adolf Hitler a nezapomínají mu to dodnes,tak ,jak i Kennedymu Zelene dollary tisknute státem,né bankou,to same provedl Lincoln a stálo jej to život.
Ted, musí stát USA odškodnit banku,za ty neexistující ztráty,tomu, banky říkají dvojí výdělek z ničeho.Kam to vše spěje?
===============
Viz J.D.Rockefeller:
"Vše co potřebujeme je všeobsáhlá krize a národy budou ochotni přijmout Novým Světový Pořádek."

. The founder of the Rothschild dynasty, Mayer Amschel Bauer, told the secret of controlling the government of a nation over 200 years ago. He said, "Permit me to issue and control the money of a nation and I care not who makes its laws."

171219

22.9.2008 12:43

RE: Jak fungují západní banky

Alfonc 59.?.?.?

Reakce na 171219

CO, JE VLASTNĚ INFLACE?
Síla ,tlouška dolarové bankovky je = .141 millimeterů.
Balík bankovek v ceně $100,000 = rovná sejednotlivým bankovkám v ceně 1000 = a to je síla 141 millimeterů
“ 1 million dolarů = 10,000 bankovkám = a to je metrů 1.4
“ 1 billion = 10,000,000 = 1.41 kilometerů
“ 1 trillion = 10,000,000,000 = 1410 kilometerů
= 100 trillion = 1,000,000,000,000 = 141,000 kilometerů
Tak můžeme si udělat představu o stavu veci,že z techto bankovek udělame řetěz jedenáckráta jeěte tři čtvrtiny navíc, kolem celé zeměkoule o vaze jedné tuny,což už není žadný žert,tady jdou žerty stranou.Z jednoho konce ,jednoho trilionu do druhého konce sto trilionů je celkem dlouhá cesta 158 milionů kilometrů a abychom se nenudili,tak matičku zemi oběhneme po rovníku 74.000 krat, což nedoporučuji důchodcům a lidem slabím na srdce, pokud , vystartujete,nechte doma fotografii,otisk palce a rozlučte se pořadně.
Tak,toto je to,co odborníci nazyvají inflací.Zajímavé je to ,že i při takových dálkach peněz se přesto našli lidé ,kteří to dokázali dobře rozkrást.Historie ,nas učí,že se ztratily celé mosty, vykradli nedobitné banky,vlaky s penězi,pamatujme film Liga Džentlmenů,ale ,tolik peněz, to musí být profesionalové všech profesionálů,kteří nedělají nic jiného,než zlodějny.Za komunistů se také kradlo,ale nikdy tak dlouho a tak moc, možná y ideologie internacionalismu přesli na náboženské přesvědčení,takže na tom nic není špatného,že ano?

171252

Příspěvků: 19

19.09. 08:37 Jirka R.  Umění nechtěných souvislostí nebo konspirace??
19.09. 11:01 sxgo  čím ve skutečnosti „FED“ „Federální Reserva“ a „Americká Národní Banka“ jest...
20.09. 09:55  RE: Rytíř JakobyToČul .....texaský republikánský kongresman Dr. Ron PAUL
20.09. 13:11 ,jhcv  o FEDu
20.09. 16:57 aristokrat  RE: o FEDu
19.09. 11:03 Cerw  FEUDALISMUS
19.09. 21:45  Konecne mam jasno
19.09. 22:33 Cerw  RE: Konecne mam jasno
20.09. 15:47 ELCID  RE: Konecne mam jasno
19.09. 23:21 Ros.  www.casopiszivnostnik.estranky.cz
20.09. 06:18 Alfonc  RE: www.casopiszivnostnik.estranky.cz
20.09. 11:31 mtk  RE: www.casopiszivnostnik.estranky.cz
20.09. 12:36 sxg  RE: www.casopiszivnostnik.estranky.cz
20.09. 12:58 Pasant-x  OSLEPLI SNAD VŠICHNI?
21.09. 08:47 Jarmila  Jak fungují západní banky
21.09. 12:21 google  RE: Jak fungují západní banky
21.09. 17:42 Jarmila  RE: Jak fungují západní banky
22.09. 07:12 Alfonc  RE: Jak fungují západní banky
22.09. 12:43 Alfonc  RE: Jak fungují západní banky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 110 čtenářů částkou 18 543 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Zatímco ceny všeho (a platy) rostou, dobrovolné příspěvky na provoz Zvědavce jsou stále menší. Pokud tento trend bude pokračovat, nebudu schopen udržet tento server v provozu. K nemalé radosti těch, kterým je Zvědavec trnem v oku.

Ve zkratce

Nemyslete si, že v Austrálii lidé něčeho stávkováním dosáhli27.09.21 21:28 Austrálie 0

Draze vykoupená výhoda očkování…27.09.21 17:25 Česká republika 2

Česko objedná bez výběrového řízení v Izraeli rakety, které nikdo nepoužívá.27.09.21 16:40 Česká republika 1

Tak se to podařilo. Zeman podepsal. Americká chátra vyšachovala Rusy z dostavby Dukovan. 27.09.21 16:18 Česká republika 5

Reflex má další důkaz, že servilní úředníci píší nezákonná opatření na Babišovo přání27.09.21 15:05 Česká republika 2

Připravujeme žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy našich dětí proti hlavní hygieničce-připojte se!27.09.21 14:56 Česká republika 0

Německá volební urna27.09.21 14:44 Německo 2

Kouřením proti coronaviru27.09.21 13:18 Neurčeno 0

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 5

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 3

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 040,45 Kč
1 unce stříbra
491,40 Kč
Bitcoin
926 119,65 Kč

Poslední aktualizace: 28.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 788