Diskuze k článku

Existuje ve struktuře americké armády opoziční skupina?

Příspěvků 25

25.8.2008 0:54

Myslím, že byli již dost dlouho ve střehu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

a 58. armáda byla pochopitelně dislokovaná nedaleko hranic, kde doutnalo napětí již několik dní. Konflikt dobře mediálně pokryly Britské listy, skutečný počátek konfliktu je jasně patrný dokonce i z bulvárního Šípu, oproti tomu rudoprávní vnouče Novinky.cz opisuje rozstřílení Cchinvali jako "obležení" - prostě opět nastoupila goebbelsovská lež kosovského typu řízená z jednoho centra.
To už vůbec nemluvím o zoufalých fantaziích Štětináče, že Cchinvali rozbili Rusové (z bujnosti?).
Bush vede notně zpupné řeči o ruské podpoře separatistů - může být rád, že Rusové podporují ty kavkazské a ne ty kalifornské.
S dalším rozšiřováním NATO (už by se mohlo pomalu přejmenovat) na Ukrajinu, která jako stát v historii prakticky neexistovala a má 1/3 obyvatel Rusů je na válku zaděláno...

168871

25.8.2008 1:11

Jsou to smutne hry.

inocean 85.?.?.?

Opozicni skupiny tam nejspise jsou. Ale da se na ne spolehnout? Da se jim vzdy verit? Nam nezbyva nez si delat svuj vlastni pruzkum a tomu verit, protoze tam kde se zastavil rozum, zustava i nas rozum stat.
Svet je sileny a par lidi s nim manipuluje pod plastem miru. Mrknete treba na tento film
http://video.google.com/videoplay?docid=-838308496...

168875

25.8.2008 2:55

Mam stejny pocit

Kevin 78.?.?.?

Mam pocit, ze skutecne je v Pentagonu jista klika lidi obdarenych alespon trochou zdraveho rozumu a temto lidem se pri pocitani bodybagu z Iraku ci Afganistanu a poslouchani reci o utoku na Iran "jezi chlupy", protoze az prilis dobre vedi, ze utok na Iran by byl mnohem horsi nez Vietnam.

A tito lide pak naprosto cilene "Svejkuji" na svych stupnich veleni, podsouvaji informace novinarum, kteri jsou jeste hodni toho jmena a sabotuji tak nektere plany neocons...

168887

25.8.2008 5:50

RE: Mam stejny pocit

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168887

Podtrhnout vlastni jednotky je prasarna, ale pri realnem riziku globalniho konfliktu, jde sranda stranou. Cinani nic nerikaji a stavi v tichosti jako o zivot novou raketovou zakladnu, ktera bude mit na dostrel, kdo vi co. V Pakistanu nestabilita. Kubanska krize se opakuje, kdysi rakety v Turecku a pak na Kube. Nutno rict, ze Turci se z toho vice nez poucili. Dneska "radar" a "antirakety" v Polsku a Iskandery v Kaliningradu, Belorusku a ted Syrii. Navic Rusove dali jasny signal, ze ty casy kdy se nechali srat na hlavu jsou nenavratne pryc.

Samozrejme, ze inteligentni a velmi dobre informavani lide, kteri musi jit v Pentagonu, tajnych sluzbach USA a vysoko v administrative do tisicu si daji dohromady z toho, k cemu maji pristup dusledky. Kdo dneska muze jit do tak velkeho rizika z duvodu potlaceni regionalnich ambic Iranu, ktery neni realnou bezpecnosti hrozbou ani pro Izrael a uz vubec ne pro USA? Lidi, co budou mit moc v nove administrative USA by si dukladne meli pohovorit se starsimi pany jako Jim Baker, George Schultz nebo expresident Carter.

"Vietnamizace" oblasti pri pripadnem utoku na Iran je ciry optimismus. Realita je takova, ze dojde okamzite ke kolapsu globalni ekonomiky, jak si pritom vyhnout globalni valce, to babo rad. I kdyby ciste optimisticky byla prima vojenska reakce mocnosti jako Ciny ci Ruska negativni, coz realne lze stezi predpokladat. Dopady na stabilitu zatim prozapadnich rezimu v Turecku a Pakistanu by byly drasticke. Jak chce v takovem chaosu Izrael preckat mne je zahadou. Ostrasujici potencial funguje pouze tehdy pokud maji protivnici, co ztratit.

168891

25.8.2008 10:51

A jak to

Jan X. 78.?.?.?

...že o tom celém podle Kotrby věděli půl roku dopředu v NATO?
viz: http://www.blisty.cz/2008/8/20/art42226.html [zmaten]

168916

25.8.2008 11:17

První vlaštovky proleťěly sítem

Ten co krade víka kanálů 89.?.?.?

Uvnitř každého systému, jakkoliv dokonalého, propracovaného a krutého se musí objevit kruhy vzpoury a rebelie. Nebojím se, že v US Army a přidružených výzvědných službách tomu bude jinak. Prostě i přes důsledné vymývání mozků to příroda zařídila tak, že se rovnice vždy musí vyvážit. Rozhodně si nemyslím, že rebelové v americké armádě dokážou ten kolos zastavit bez pomoci, ale občas ta ozubená kola smrti jde zpomalit nebo trošku vykolejit.. Vím, že nám na Nově nebo ČT 1 v super mega objektivních událostech nebudou jejich jména básnit před spaním, ale naděje, že jsou ještě nějací lidé, kteří mají svědomí a odvahu jít i přes brutální potrestání při odhalení proti těm kolosům na smrt, mi dnes vykouzlila úsměv na tváři...

168922

25.8.2008 11:39

Nemyslím si, že Rusové o útoku věděli.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Pokud vlak jede rychlostí 100 km/h, za 24 hodin urazí 2400 km. Jenom česká armáda cestuje tři dny na Václavák.
Když Saakašviliho poskoci zaútočili, ruské letectvo je bombardovalo od samotného začátku. Vysunuté gruzínské tanky byly zničeny a gruzínský útok se zastavil. Za cca. 12 hodin dorazila 58. armáda a začala Gruzínce zatlačovat. Ruské tanky měly systémy aktivní ochrany, takže izraelské střely Spike byly neúčinné. Přestože Gruzínci vypálili na ruské tanky přes 1000 střel Spike, bylo zničeno méně než 10 ruských tanků. Když gruzínští vojáci zjistili, že ruské tanky nezastaví, dezertovali. Do dvou dnů bylo po válce.

168927

25.8.2008 19:02

RE: Nemyslím si, že Rusové o útoku věděli.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 168927

Arena doposud není zavedena ve výzbroji.

168961

25.8.2008 13:16

Drahí veriaci

felix10 147.?.?.?

Ja sa skôr prikláňam k názoru, že ide o prisťahovalcov z Európy, ktorým ešte "americký spôsob života", "reklama a masmédia" nestihli úplne vymazať zdravý rozum !

168934

25.8.2008 13:38

Homogenita neexistuje nikde

pje 194.?.?.?

Žádné mocenské uskupení není z podstaty věci homogenní. Znám to i z vlastní zkušenosti v ČS Lidové Armádě. Ta věc s B-52 má ale dvě stejně dobré verze: (1) záměr sabotovaný v okamžiku, kdy byl součástí skrytého (neodpovědného) rozkazu, (2) šlendrián či kiks, který dokáže nejen Švejk, ale jakýkoli člověk. Subvariant mezi tím je nekonečně mnoho. V Gruzii je situace mnohem spletitější, protože profesionální rutina ani informovanost nejsou v těch končinách příliš přítomny a lze tak dlouho udržovat informační monopol a klamné domněnky, byť logické. Osobně nepochybuji o tom, že dnes je dost těch, kteří sice mají svou citlivost nastavenou hodně na hrubo, ale že v případě zjištění, že se s nimi hraje betl a že ten betl spěje k velkým obětem, se cosi zlomí a ti lidé se zachovají čestně. Nelze nevidět, že dokud se USA věnovaly vlastní prosperitě na vlastním území, jejich kredit a ekonomický význam rychle rostl, aniž nabýval imperiálních atributů. Jakmile ale dolar opustil USA, s ním se logicky nesly i ambice imperiální povahy a začal známý neudržitelný vývoj. Nyní tomuto vývoji dochází zdroje a spousta lidí to musí cítit, když ne přímo vědět. Mezi vojáky je vždy dost inteligentních lidí, otázkou vždy je, u kolika z nich má intelekt etický futrál.

168936

25.8.2008 14:39

Autore, řekl bych, že příliš moc

Závodní Prase 86.?.?.?

"konspirujete": Přítomnost silných pozemních a leteckých ruských sil v blízkosti u gruzínských hranic, jakož i silného námořního uskupení (bojové sestavy viz www.valka) v Černomoří týdny před útokem ruské armády je sice věc, kterou opravdu museli vědět Gruzínci i USA (ale nikoli třeba Izrael, stejně jako nikoli například my) - jenže s tím je problém: Pokud byste byl v roli velícího důstojníka (nic ve zlém ale - naštěstí - nebyl[smích])), vůbec nic s tímhle nenaděláte, přítomnost silné armády v blízkosti vašich hranic může být předzvěstí útoku - anebo taky ne, může to být i výstraha anebo obyčejná opatrnost a třeba taky vůbec nic, námořní uskupení si může v mezinárodních vodáh křižovat s rozkazem k útoku - anebo taky ne, pokud druhou stranu podezíráte, nebo i máte od svých špiónů echo, tak preventivní válku prostě začít nemůžete, byl byste agresor vy a i kdybyste se třeba trefil do protivníkových úmyslů, nebylo by vám to nic platné v případě, kdybyste prohrál válku (což případ Gruzie vs. Rusko je nutné očekávat), musíte proto vždy být opatrný a pasívně čekat, co v tomto případě Rusové udělají. Gruzínci udělali to, co logicky z vojenského hlediska mohli udělat nejlépe, tvářili se, že o ničem neví, tiše si urychleně budovali armádu, hrnuli se do NATO, na sestřelování svých letadel nad svým územím ruským letectvem reagovali pouhými protesty a teprve poté, když se z Rokského tunelu vyřítilo 150 ruských tanků směrem na Gori a Tbilisi a nic jiného jim opravdu nezbývalo, dali vojsku rozkaz k jejich zastavení a do médií takticky oznámili, že "přebírají kontrolu nad svým územím Jižní Osetie" - toto z důvodů aby "neeskalovali konflikt" (podobně jako když USA zjistili v Koreji přítomnost SSSR stíhaček: mlčeli jako hrob a tvářili se že jde taky o "Severokorejce", možná Gruzíncům i USA poradili, aby v propagandě takticky vynechávali Rusy ze hry)- vojenství je o tomto. A že si nalétli do ruské pasti, stvořené za účelem ropovodu Baku-Tbilisi-Ceyhan, jediného přívodu ropy do Evropy, který Rusko nekontroluje a o který Putinovi šlo - ne o nějaké Jižní Osetsko, Irán, Izrael atd. - i to je také vojenství[smích]))Rusové dali Gruzií, Evropě i USA lekci operačního umění[smích]))

168938

25.8.2008 18:45

RE: Autore, řekl bych, že příliš moc

Jura1 78.?.?.?

Reakce na 168938

Slunce svítí v noci a hvězdy ve dne ?

168958

26.8.2008 18:22

RE: Autore, řekl bych, že příliš moc

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 168938

??? Nevím, opravdu nevím, jak si to mám přebrat... [zmaten]

169091

25.8.2008 15:17

proc

jožin z bažin 128.?.?.?

Pane Stwora, vy to pisete jako kdyby ten vyvoj v Gruzii nenahraval americkym zajmum. Ve skutecnosti cela tahle mela nastolila v Evrope akutnim zpusobem otazku prijeti Gruzie do NATO, a nejen Gruzie. A ukazalo se, ze Evropani, kdyz maji na vyber mezi ropnou zavislosti na Rusku a vojenskou podporou podivnych rezimu, vyberou si tu podporu podivnych rezimu. Nejake ruske vojenske uspechy celou tuhle situaci jenom dale katalyzovaly, a ja bych rekl, ze to pro Rusy bude Pyrrhovo vitezstvi.

168942

25.8.2008 21:38

RE: proc

Rodaxx 85.?.?.?

Reakce na 168942

Asi tak nějak [smích] Sice také nemusím Američany a naši vládu, ale pan autor mi již připadá jako fanatický bojovník za svou " pravdu " Ovšem komu slouží, již se asi nedozvíme [zmaten]

168972

26.8.2008 2:13

RE: proc

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 168942

ale kdeze clovece ved sa zobud,co to trepes?

168989

26.8.2008 2:44

RE: proc

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168942

A pro nekoho, kdo pouziva USA jako velmi silnou figuru, jsou snad podstatne americke zajmy? [překvapení] [vyplazený jazyk]

168992

26.8.2008 3:17

RE: proc

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168942

Tohle pisi mimochodem londynske Times, tady je preklad na BL. A tady je original celeho clanku.
http://www.timesonline.co.uk/tol/comment/columnist...
http://www.blisty.cz/2008/8/26/art42378.html

168995

26.8.2008 4:05

RE: proc

jožin z bažin 71.?.?.?

Reakce na 168995

No ja s tim clankem docela souhlasim, ale to prave potvrzuje, co pisu. Podivejte, rozsireni NATO dal na vychod je docela riskantni krok z mnoha duvodu. Rekneme ale, ze jsou lide, kteri si ho preji, a ty duvody nemusi byt nijak zvlast zavrzenihodne, neco na zpusob castecne energeticke nezavislosti EU na Rusku. Potom, jaky lepsi impuls si pro tenhle krok prat, nez pritomnost ruskych vojsk v blizkosti klicoveho ropovodu?

168998

26.8.2008 5:50

RE: proc

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168998

A co treba jine mnohem riskatnejsi kroky, ktere nas smeruji do konecneho konfliktu? Sny o globalni hegemonii a a utopicke snahy ziskat strategickou prevahu? Pravdepodobne toto jsou neralne sny stejne skupiny lidi, ktera stoji za debaklem v Gruzii a smeruji nas do naprosto realneho globalniho inferna.

169002

26.8.2008 15:01

RE: proc

Alena 89.?.?.?

Reakce na 168998

Docela by mě zajímalo, proč se pořád mluví o jakési "energetické nezávislosti EU na Rusku", když ty energie jako je plyn a nafta proudí přece z Ruska? I když ropovod B-T-C pro EU jako jediný neovládalo Rusko, pořád ale ty suroviny proudí z Ruska. Podle mě logicky nemůže "energetická nezávislost EU na Rusku" existovat? Není to náhodou také jakási křivá rétorika? [zmaten]

169066

26.8.2008 22:46

RE: proc

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 169066

BTC prepravuje ropu z Azerbajdzanu a vyhledove z Kazachstanu.

Energeticka nezavislost EU na Rusku existovat muze, tedy v zavislosti na tom, co tim myslite. Pro Evropany je zcela jiste zadouci dosahnout situace, kdy by pripadne privreni ruskych kohoutu poskodilo Rusko vice nez EU, a toho lze dosahnout pomoci diverzifikace zdroju.

169121

27.8.2008 4:34

RE: proc

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 169121

[velký smích] [velký smích] V jakem casovem vyhledu a s jakymi dopady na obyvatelstvo? [pláč] [pláč] A jakym zazrakem chcete postavit treba jaderny reaktor bez toho, ze by jste pouzil neco jineho nez obrovsky vstup ropy? [překvapení] Zavislost nasi civilizace na rope je fatalni a behem nejpozdeji 5-ti let opustime plato ropneho zlomu, a pak nam globalne zmrzne usmev udrzitelneho rustu na ksichte.

Proc si myslite, ze se USA snazi zuby nehty udrzet sve jednotky v Iraky a i okupacni iracka vlada se je snazi vykopat ven? Jakmile se zacnou rozevirat nuzky mezi tezbou a spotrebou ropy, americka verejnost pravdepodobne bude mit jiny nazor na vojenskou pritomnost v Iraku. Irak je jediny svetove vyznamny producent ropy, ktery je schopen na nejakych 20-30 let zvysit svou produkci ropy. Vsichni ostatni jsou bud na vrcholu tezby nebo se dostavaji do sestupne faze.

Diversifikovat zdroje bylo potreba tak, pred 20-ti lety. Ted na to nezbyva cas a budeme v plne sile celit realite ropneho zlomu, a ropa bude skutecne nad zlato o hajzplpapiru ze statnich tiskaren nema v tomto kontextu do budoucna ani smysl mluvit. Snad jenom, aby to tiskly na kvalitnim jemnem papire, ktery by mel prakticke pouziti.

Francie a Nemecko vysachovane z Iraku Londynem a USA, to vedi. Francie sazi, na to, ze bude pozvana jeste k irackemu ropnemu teleti na porcovacku, ale je velkou chybou porcovat tele, ktere se velmi rychle muze zmenit v rozzureneho byka. To pak reznik i pomocnici maji svych starosti nad hlavu. Nemci nebo treba Turci vidi jako alernativu ropy Rusko.

Jakou alternativu vidi Topolanek aspol. o tom radeji nepremyslim, nocni mury neni vhodne vyvolavat pred spanim. Jeden z mala kdo vidi v ceske politicke "elite" do budoucna je podle reakci president Vaclav Klaus. Az bude EU nebo USA v budoucnu potrebovat diploamtickeho emisara do Moskvy, jeste si na ceskeho presidenta s vlastnim verejnym nazorem na realitu radi vzpomenou.

169149

25.8.2008 17:32

Ještě před třemi měsíci

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

bylo ve vojenském prostoru za městem 16 samohybných děl vz. 77 Dana. Už tam není ani jedno.

168955

25.8.2008 19:07

Rozbroje

Jura1 78.?.?.?

Já se domnívám, že jádrem rozdílných názorů promítajících se do takovýchto akcí je nejednota uvnitř Iluminátské hiearchie.... ta se pak konkrétně promítá do možných opozičních skupin uvnitř USA.

Slyšel jsem i jinou iterpretaci události zlomený šíp ... prý šlo o útok čínských hackerů.

Více o tom mluví Ben Fulford (česky na Osudu, anglicky na youtube).

168962

Příspěvků: 25

25.08. 00:54  Myslím, že byli již dost dlouho ve střehu
25.08. 01:11 inocean  Jsou to smutne hry.
25.08. 02:55 Kevin  Mam stejny pocit
25.08. 05:50 Rene Bartosek  RE: Mam stejny pocit
25.08. 10:51 Jan X.  A jak to
25.08. 11:17 Ten co krade víka kanálů  První vlaštovky proleťěly sítem
25.08. 11:39 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Nemyslím si, že Rusové o útoku věděli.
25.08. 19:02  RE: Nemyslím si, že Rusové o útoku věděli.
25.08. 13:16 felix10  Drahí veriaci
25.08. 13:38 pje  Homogenita neexistuje nikde
25.08. 14:39 Závodní Prase  Autore, řekl bych, že příliš moc
25.08. 18:45 Jura1  RE: Autore, řekl bych, že příliš moc
26.08. 18:22 hestroy  RE: Autore, řekl bych, že příliš moc
25.08. 15:17 jožin z bažin  proc
25.08. 21:38 Rodaxx  RE: proc
26.08. 02:13  RE: proc
26.08. 02:44 Rene Bartosek  RE: proc
26.08. 03:17 Rene Bartosek  RE: proc
26.08. 04:05 jožin z bažin  RE: proc
26.08. 05:50 Rene Bartosek  RE: proc
26.08. 15:01 Alena  RE: proc
26.08. 22:46 jozin z bazin  RE: proc
27.08. 04:34 Rene Bartosek  RE: proc
25.08. 17:32 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Ještě před třemi měsíci
25.08. 19:07 Jura1  Rozbroje

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 209