Diskuze k článku

Notebook může být na hranici zabaven

Příspěvků 48

5.8.2008 6:26

To se zase "vytahli"...

Misu 193.?.?.?

Opravte me, jestli se mylim, ale chapu to spravne, ze treba pojedu na sluzebni cestu do USA, budu sebou mit notebook s podklady k jednani, s nejakym SW pro meho obch. partnera, treba jeste ve stadiu vyvoje a ti pytlozvejci se rozhodnou mi ho zabavit, treba proto, ze se vic potim, nebo ze se spatne vyspali, nebo ze dostali tip od nekoho z branze, ze je treba urcitou firmu poskodit, atd...?
Tak to jsme to dopracovali, driv kazdy chtel do USA na sluzebku a ted se spis modleme, abychom tam nemuseli a kdyz uz, tak jenom na dovolenou (ne, ze bych po tom touzil, i kdyz zeme je to krasna, jinde na planete se take najdou hezka mista a bez opruzovani)...

166898

5.8.2008 6:47

RE: To se zase

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 166898

Tak to je , asi uz brzo zakazou na hranicich , letistich a customs v USA bez povoleni splachovat i hajzly a budou turistum prohlizet po vytreni (_!_) i hajzlpapir . Co kdyby ..... [velký smích]

166906

5.8.2008 7:13

"Kdo jezdí na tygru, nesmí sesedat"

Martin Škapík 85.?.?.?

"Kdo jezdí na tygru, nesmí sesedat" praví čínské přísloví.

USA mají velké ekonomické problémy, zadluženost (největší podle dostupných údajů právě u Číny) - je zde dolar nepodložen zlatým standardem ani čímkoliv jiným - dnes už přesněji petrodolar, který podle věrohodných ekonomů je dosti držen tím, že se stále ještě nafta obchoduje povinně v dolarech v řadě lokalit.

Z článků vysvítá velmi nepříjemná věc a nejen z této informace, že pokud se USA nepovede transformace buď do nějakého typu UNIE kupříkladu s měnou AMERO a tím zakrytí dosavadních klamů hospodaření či ještě hůře provalí se některé další lži - kupříkladu kolem WTC - tak může přijít nutnost zachovat US politický pořádek a stávající moc silou - k čemuž zejména v posledních letech vzniká bezpočet legislativních pák.

Jde zřejmě o pojistky proti pádu systému postaveném na síle a ovládání mnoha ekonomik. Silou, která má obrovskou technologii a moc stále, přemnoho základen i participujících vlád. Z toho kouká pořádný pr.ser, pokud se nepovede udržet u moci stávající průmyslové klany - až skutečně po možné stané právo a otevřenou totalitu v USA zdůvodněnou pochopitelně bojem s mezinárodním terorismem...

166908

5.8.2008 12:00

RE: "Kdo jezdí na tygru, nesmí sesedat"

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 166908

prípadne: "Kto druhému jamu kope, tak sa z hory ozýva, kým sa ucho neodtrhne." ...alebo tak nejako.
Krízové situácie si vraj žiadajú krízové riešenia. USA majú podľa všetkých príznakov na krku bankrot. Jediné, čo drží dolár nad vodou je vysoká cena ropy. Ak sa táto dostane späť do normálu, dolár čaká strmý pád a je desivé si predstaviť čo to urobí s ekonomikou krajiny, ale ešte strašnejšia je predstava ako zareagujú tie milióny pištoľníkov. Pre budúcu (akúkoľvek) US vládu musí byť rozhodne prijateľnejšia vízia diktatúry ako občianskej vojny.

166968

5.8.2008 7:18

.

cyp 195.?.?.?

Zavedl bych pro USA vízovou povinnost.

166912

5.8.2008 8:28

RE: .

Saša 74.?.?.?

Reakce na 166912

>Zavedl bych pro USA vízovou povinnost.

Suveréni státy mívají vzájemné reciproční a tedy stejné vízové povinnosti. To se však netýká kolonií a vlezdoprdelů. Zkuste navrhnout vojenskou základnu ČR na území Spojených Států [velký smích]

166915

5.8.2008 9:16

RE: .

SEV 88.?.?.?

Reakce na 166915

Nejlépe raketovou základnu ... chatu pro Parkanovou

166924

5.8.2008 8:27

Jo jo

Sam Ting Wong 213.?.?.?

To je panečku krásná demokracie. Člověk se úplně tetelí blahem, jak se všichni a hlavně USA starají o naši bezpečnost. Já už snad přestanu večer zamykat, protože cítím, jak moje bezpečí neustále roste...
Jen si říkám, jestli v Čechách za protektorátu nebylo svobodněji než dnes ve Státech...

166923

5.8.2008 14:06

"Staré časy totality"

Petr Tichý speedfreak (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Trochu mi to připomíná "Staré časy totality".
Několikrát jsem byl s rodiči na dovolené v NDR u Baltu a když jsme se vraceli a nic nepřeváželi,byli rodiče stále nervoznější jak se hranice přibližovali.Určitě máte podobné zkušenosti a pocity.V té době jsem byl malý kluk a říkal jsem si že jsme nic neudělali,ale v tom je právě ten háček.Jestli člověk něco provedl nebo neprovedl,o tom rozhoduje pohraniční kontrola!!!

166993

5.8.2008 15:10

RE:

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 166993

>Trochu mi to připomíná "Staré časy totality".

Trochu?

166995

5.8.2008 16:22

RE:

jp 62.?.?.?

Reakce na 166995

Viďte?

Ty mrchy komunistický zase zvítězily. My bláhovci si mysleli, že se jich Evropa zbavila jednou provždy, a oni mezitím obsadili Ameriku. Sem zvědavej, jestli Americe bude trvat taky tak dlouho, než jim to docvakne.

167002

6.8.2008 14:58

RE:

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 167002

HA! To tvrdi muj kamos uz roky, ze ve skutecnosti studenou valku vyhrali bolsevici (nikoliv SSSR nebo vychod , ale bolsevici), akorat se zakabatili a poschovavali se nam v "demokraciich" , ktere pomalicku meni v .... kdovi co.
Jo zaba, ta se musi varit pomalu.

167140

5.8.2008 16:49

Řešení:

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Nosit po kapsách hromady bordelu, ať se z toho ti idioti poserou [cool] A důležitý data v notebooku šifrovat.

167006

5.8.2008 16:47

RE: Řešení:

jp 62.?.?.?

Reakce na 167006

Tak to byste si pěkně naběhl. Zašifrovaná data by určitě vyvolala potřebu si noťas ponechat navždy a - pokud se nemýlím - existuje už zákon nebo směrnice, kdy na požadání musíte odevzdat klíč k šifře. Předpokládám, že předání se děje formou waterboardingu, nejlépe na Guantanámu, aby byla zaručena autenticita předaných klíčů...

167009

6.8.2008 11:20

RE: Řešení:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 167009

Ve Velké Británii už dnes existují zákony, podle kterých si můžete jít sednout až na 5 let za to, že jste neposkytnuli heslo k zašifrovanému obsahu osobního počítače! A to bez udání důvodu.

Pár lidí už za takové jednání v GB odsouzeno bylo.

Tohle není "skorototalita", to je diktatura nejhrubšího zrna...

167110

5.8.2008 17:12

ACTA?

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Je tam nějaká souvislost? To se to aspoň snažili "omluvit" bojem s warezem. Ne že by to ve výsledku nebylo to samé...

167012

5.8.2008 18:46

Stara znama vec

Kevin 78.?.?.?

Stara znama vec. Uz nekolik velkych firem pro ktere delam si poridilo "sterilni" notebooky pro cesty do USA. Zamestnanec na cestu nafasuje book kde je jenom zakladni instalace windowsu a opic (office), nalepky samozrejme hezky na deklu. Book je prakticky prazdny, zadna muzika, zadne filmy, zadne fotky. Jen par dokumentu typu oficialni firemni prezentace nebo cenniky. Zakaz nahravat si cokoli osobniho, v pripade zajmu o divani se na film nebo poslouchani muziky si kazdy musi do batoziny pribalit orginalni CD nebo DVD.

Po prijezdu do USA se na prvnim vhodnem miste(hotel, letiste) clovek napoji na net, spusti skript pro napojeni sifrovanym IP tunelem na firemni FTP a stahne si podklady k jednani a veskere dalsi potrebne materialy. Pri odchodu z USA zase dokumenty odesle zpatky na firemni FTP a pomoci prednastaveneho skriptu pocitac "sterilizuje" pro pripadnou prohlidku.

Ve vnitrnich predpisech firmy je pak vhodne dat zakaz nosit do USA jakoukoli elektroniku (Ipody, prehravace, PDA) a jelikoz v USA je stejne jina GSM sit nez v Evrope, oplati se pro komunikaci i z cenovych duvodu koupit jednorazovou predplacenou sadu na letisti nebo v hotelu.

Je smutne pozorovat, jak se ze zeme, ktera jeste pred 20 lety byla "symbolem svobody a demokracie" stava zeme, jako vystrizena z knih pana Orwella. Ale jsem presvedcen, ze USA ma potencial pro zmenu "zevnitr" a ze uz dlouho nepotrva a prerod nastane. lidi si totiz daji libit omezovani obcanskych svobod jen do jiste miry a pak prijdou na radu slova Thomase Jeffersona z deklarace nezavislosti...

Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni a jsou nadáni jistými nezcizitelnými právy, mezi něž patří právo na život, svobodu a budování osobního štěstí. Že k zajištění těchto práv se ustavují mezi lidmi vlády, odvozující svou oprávněnou moc ze souhlasu těch, jimž vládnou. Že kdykoli počne být některá vláda těmto cílům na překážku, má lid právo ji změnit nebo zrušit a ustavit vládu novou, která by byla založena na takových zásadách a měla svou pravomoc upravenou takovým způsobem, jak uzná lid za vhodné pro zajištění své bezpečnosti a svého štěstí. Je pravda, že prozíravost velí, aby se vlády již ustanovené neměnily z příčin nepatrných ani přechodných, a i všechna zkušenost ukázala, že lidé, je-li zlo snesitelné, jsou spíše nakloněni je snášet, než aby se domohli svých práv tím, že zruší životní formy, na něž si zvykli. Avšak, když dlouhá řada případů zneužití moci a skutků bezpráví, sledujících neustále tentýž cíl, svědčí o úmyslu podrobit je naprostou krutovládou, pak je jejich právem, a přímo povinností, takovou vládu svrhnout a postarat se o nové strážce své příští bezpečnosti.

167016

6.8.2008 10:56

PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 167016

ale o pouhou snahu americké byrokracie zjišťovat choulostivá data! Pro skutčného teroristu (pokud vůbec takoví, americe škodící existují a jsou tak nebezpeční, jak se snaží americká totalitní moc tvrdit) by nebyl problém si data opatřit jinou, mnohem bezpečnější a pohodlnější cestou, než přepravovat je v choulostivém HW, který se navíc může transferem poškodit!

Takový mechanismus rezidentství byl snad ještě realizován někdy na počátku 80. let, ale ne dnes, kdy mikrotečka informací je zlomkem informačního šumu při přenosu dat mezi kontinenty!

Proto nevěřím, že jednání celních orgánů USA je vedeno snahou USA ochránit proti terorismu - opět jde jen o peníze - o snahu získávat choulostivé informace o obchodech a pohybu financí, kompromitující materiály pro snazší manipulaci s politiky a finančníky a v neposlední řadě i o získávání finančních informací vedoucích přímo k nezákonnému přístupu ke kontům...

Je to prostě loupež za bílého dne posvěcená úřady! Takto se USA naprosto evidentně a demonsrativně hlásí k tzv. loupežnickým státům!

Howgh!

167112

7.8.2008 18:53

RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 167112

>PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM, ale o pouhou snahu americké byrokracie zjišťovat choulostivá data!

Pred par lety meli US firmy obrovskou vyhodu diky datum ziskanym ze systemu Echelon. Nikdo uz asi nespocita miliardy, ktere ztratili Evropske firmy diky odposlechnutym datum. Treba miliardove zakazky o ktere prisel Airbus v Azii, kde Boeing vysel s nabidkou ktera jasne naznacovala ze byla delana s perfektni znalosti nabidky konkurence. Ale nic netrva vecne a Evropske firmy se poucili. Tak to ted US administrativa zkousi jinak. Takovy notebook cestujiciho managera skyta obrovske kvanta internich informaci a dat.

>Pro skutčného teroristu (pokud vůbec takoví, americe škodící existují a jsou tak nebezpeční, jak se snaží americká totalitní moc tvrdit) by nebyl problém si data opatřit jinou, mnohem bezpečnější a pohodlnější cestou, než přepravovat je v choulostivém HW, který se navíc může transferem poškodit!

Samozrejme. Nedovedu si ani predstavit idiota, ktery by si pres letistni bezpecnostni opatreni nesl notebook s nesifrovanym planem teroristickeho utoku na Bily dum. To jen dokazuje, ze stejne jako dalsi opatreni maskovana jako boj proti "teroristum" jde jen o zasterku skutecneho ucelu.

>Proto nevěřím, že jednání celních orgánů USA je vedeno snahou USA ochránit proti terorismu - opět jde jen o peníze - o snahu získávat choulostivé informace o obchodech a pohybu financí, kompromitující materiály pro snazší manipulaci s politiky a finančníky a v neposlední řadě i o získávání finančních informací vedoucích přímo k nezákonnému přístupu ke kontům...

Takova informace ze pan manager chodi na stranky s tematikou sado-maso sexualnich praktik muze mit ve spravne chvili cenu zlata. Taky by to mohl byt projev "nadprace" policistu pri ochrane zajmu sdruzeni parazitu jako MPAA, RIAA, BSA a podobne. Kazdopadne, ten proklamovany boj proti "teroristum" je tak asi to posledni o co ve skutecnosti jde.

167302

8.8.2008 0:54

RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 167302

Takze prumyslova spionaz a sbirani informaci korupcniho charakteru, ktere by se pozdeji mohly eventualne hodit. Diky za velmi poucnou lekci Kevine. To tvoje heslo u jmena na foru by se fakt melo tesat do kamene. [smích] Tady bych si dovolil pouze upozornit na jeden zajimavy postreh, kdyz uz jsem u tech obchodnich a technologickcyh tajemstvich. My budeme v Brdech, tak mozna odklizet snih a Americane se dukladne podivaji na spickove vysledky svetove tridy v oblasti pasivni detekce mikrovln, i "stare" produkty jako Tamara nebo Vera jsou zadanym obchodnim artiklem. Predpokladam, ze spickove mozky budou chtit ziskat. Bud po dobrem nebo pres jejich hrichy. Nejonom v notebooku clovek muze hresit, ze ano?
http://www.blisty.cz/2008/8/7/art41936.html
Porad si rikam, ze az tak zradne svine ve vlade sedet nemuzou. Proste tomu nemuzu uverit, takze proste musi tak neuveritelne pitomi.

167327

8.8.2008 3:25

pro zajimavost

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 167327

Jen pro zajimavost. Radary na bazi Tamary jsou uz dost let soucasti Ruskeho protiletadloveho kompletu S-300 a samozrejme i organickou soucasti nove verze S-400, kterou se v soucastnosti moralne zastarala S-300 nahrazuje. Uspesnost S-400 proti cilum STEALTH je tak skoro 95% a podle poslednich testu je uspesnost proti balistickym raketam 100%.

Pro ruzne Jiry a Semtexe kteri tvrdi ze Rusove se nezmuzou na moderni technologii neni bez zajimavosti, ze 30 let stary komplet S-300 ma "placatou" antenu radaru na bazi fazovaneho antenniho pole. Dosah a rozliseni je pritom plne srovnatelne s Americkym systemem AEGIS pri polovicni velikosti anteny a ani ne ctvrtinovem vykonu. Tohle je prosim pekne 35 let stara Ruska technologie. Dosah a rozliseni radaru systemu S-400 pak radeji kvuli svemu klidnemu spani pokladam za legendu. [mrknutí jedním okem]

Tohle je radar systemu S-400
Vložený obrázek

A tohle je pry Ruska verze "Tamary"
Vložený obrázek

167339

8.8.2008 15:00

RE: pro zajimavost

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 167339

Hm, Kevine, označit S-300 za morálně zastaralý je trochu...hm...řekl bych až ukvapené [mrknutí jedním okem]

Jinak pro zájemce o tento špičkový systém doporučuji tento článek... jsou tam také ostatní sovětské systémy PVOS...SSSR byl v této oblasti vždy na špici, už jen proto, že doslova musel.

167403

8.8.2008 16:17

RE: pro zajimavost

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 167403

Za moralne zastaraly oznacuji system S-300 samotni Rusove. Duvodem je udajne stale tezsi integrace modernich prvku (treba pasivnich lokatoru na baze Tamary nebo automatizovanych systemu veleni) do ridiciho a komunikacniho schematu stareho hezkych par let (a to ani nemluvim o kompatibilite hardware).

Reknu ti to na prikladu ze sveta PC. V jistem bode bylo vyhodnejsi opustit komunikacni linky behajici na konceptu serioveho a paralelniho rozhrani, prohlasit je za moralne zastaralou technologii a prijmout koncept USB. I dneska ma seriovy nebo paralelni port sve vyuziti a opdstatneni, ale je to zastarala koncepce a rozumny vyvojar uz pouziva USB.

A se stejnym problemem se pry potykali i Rusove pri modernizaci S-300. V jedne chvili bylo skratka vzhledem k pokroku v datovych komunikacich a vypocetni technice vyhodnejsi prohlasit system S-300 za moralne zastaraly (tim vubec nechci rict ze by byl k nicemu - stale je lepsi nez mnohe z toho s cim jsou schopne prijit Spojene staty) a zacit stavet S-400 na nove a perspektivni koncepci propojeni systemu zjistovani cile a rizeni palby s mnohem vetsi datovou propustnosti, s vyuzitim nejmodernejsich dostupnych technologii a s perspektivou na dalsich 20 a vic let...

167409

8.8.2008 17:00

RE: pro zajimavost

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 167409

OK, rozumím.

Jinak Triumf je fakt ultimativní "hračka", Rusové mají v tomto můj obdiv. Ostatně nejen v tomto...na jejich zbraních je pěkně vidět jejich technologická "zaostalost" [velký smích]

167414

8.8.2008 20:54

RE: pro zajimavost

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 167414

Jo, zname vtipky na tema "technika bolsaja". Ale vetsina z tech co si delaji srandu ani netusi, ze na rozdil od Americke hi-tech (treba miniaturni displeje systemu rizeni boje ktere nosi US troopers, nebo satelitni navigace systemu GPS), kterou spolehlive zabije tyden v pousti, Ruska technika prezije vetsinou i vzdalenejsi nuklearni vybuch.

Je pravda, vetsina tech Ruskych komponentu vypada tak, ze se clovek prinejmensim pousmeje, ale jde s tim podlozit zapadle OT-cko a pak to vrazit zpatky do radiovozu a vysilat. Na vlastni oci jsem byl svedkem toho, jak Rusaci pri cviceni raketaku v Kazasske stepi leta pane 1988 opravovali radar systemu S-300 za pomoci zapalovace, sroubovaku, pajky a kladiva a behem 15 minut byli zase online... Obavam se, ze Americka hi-tech by tento zpusob oprav asi nerozchodila [mrknutí jedním okem] .

Ono je to asi obdobne jako story o puskach M-16 vs. samopalech AK-74 Kalasnikov. M-16 je po par dnech v pousti nebo po brodeni pres vodu zrala akorat do servisu. AK-74 rozeberes, vyfoukas tlakovym vzduchem z kompresoru jakehokoli vojenskeho nakladaku, striknes olejem (MOS-2) a muzes zase na tyden do pouste... [mrknutí jedním okem]

167446

8.8.2008 21:28

RE: pro zajimavost

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 167446

>Na vlastni oci jsem byl svedkem toho, jak Rusaci pri cviceni raketaku v Kazasske stepi leta pane 1988 opravovali radar systemu S-300 za pomoci zapalovace, sroubovaku, pajky a kladiva a behem 15 minut byli zase online

Ségře se jednou podařilo rozbít nabíječku MP-trojky. Já jsem to opravil pomocí pájky na okapy ( takový velký kus železa, který se rozžhaví ). Stačil jeden blbý pohyb a spálil bych to. Blbý pohyb jsem neudělal, oprava se povedla a bez problémů to funguje. [velký smích]

167447

8.8.2008 22:08

RE: pro zajimavost

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 167339

Když na zjištění prakticky jakéhokoli cíle nad horizontem ve vzdálenosti nad 1000 km stačí novým radarům výkon brblajícího náklaďáku, tak je jasné, že 1000 MW hovado v Brdech by bylo pulzní dělo.

167448

8.8.2008 8:47

Jeden z nejbližších přátel Alexandra Vondry, president Boeing Lockheed-Martin, Bruce Jackson,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 167327

se kterým mmj. Vondra splichtil oba "dokumenty" známé jako "Dopis osmi 1998" (žádající Clintonovu vládu, aby bombardoval Jugoslávii) a "Dopis osmi 2003" (žádající Bushovu vládu, aby napadl Irák), dostal (patrně na přímluvu Alexandra Vondry) do pronájmu někdejší Letov Letňany (Letov-Walter). Z problematicky prosperujícího podniku, jenž sázel své poslední karty na prodej podzvukového bitevníku L-159, Bruce Jackson postupně učinil krachující fabriku, které "dopomohl" k zablokování již předem rozjednané prodeje Boeingu konkurenčních L-159, údajně zkopíroval veškerou výkresovou dokumentaci úspěšné řady letounů L-29, L-59 a L-159 a se ztrátou 40 miliard korun své "vedení" podniku (jenž dostal od státu do pronájmu za symbolickou jedinou Korunu českou) tento podnik "odprodal" státu zpět, proti vyplacení 15 miliard Kč za to, že Česká republika "neochránila" jeho jednokorunovou investici...

Takto vypadá rozkrádání ČR pomocí současných vládních činitelů, kteří mají ještě tu drzost, že ty, kdož tento stát olupují, delegují jako "ochránce ČR a světového míru", aby se napakovali nejen výstavbou radarové základny v Brdech, ale patrně tímto prstíkem získali rozhodující vliv v tomto státě...

Panama byla kdysi přítelem USA, ale ve chvíli, kdy vypršely smluvní závazky Panamy vůči USA a Panama již nebyla ochotna dále sloužit Velkému Bratru grátis, byla namístě vojenská invaze. Má být toto i scénář pro ČR? Je Alexandr Vondra dalším Mendozou?

167347

8.8.2008 22:45

RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 167327

Společnost Era, vyrábějící pasivní radilokátor Věra, vlastní již Američané. [naštvaný]

Poté co jim vláda ČR šla na ruku se zákazem vývozu do Číny, ačkoliv se jedná o radar, nikoliv zbraňový komplet. [bliji]
Servilita některých českých politiků nezná mezí. [bliji]

ale jedna zajímavost:

"Americkou „neviditelnou“ stíhačku Stealth F-117A poslala k zemi na jaře 1999 na začátku náletů NATO proti Jugoslávii zdokonalená ruská raketa. Uvedl to srbský plukovník Zoltan Dani, jenž v amerických médiích po více než šesti letech prolomil mlčení o jedné z nejsenzačnějších ztrát, které kdy utrpělo americké letectvo.
Podle americké televize ABC Dani řekl, že F-117 Nighthawk (Noční jestřáb) odhalili během noci 27. března 1999, tři dny po zahájení bombardování Jugoslávie, a sestřelili raketou země-vzduch SA-3 Goa původně sovětské výroby. „Využili jsme drobné vylepšení letitých raket ještě ze 60. let tak, abychom mohli vystopovat Nočního jestřába,“ řekl. O podrobnostech odmítl hovořit s tím, že podstata korekce naváděcího systému bojové hlavice zůstává vojenským tajemstvím. „Mohu říci jen tolik, že modifikace souvisí i s elektromagnetickými vlnami,“ upřesnil penzionovaný velitel protiletadlové raketové baterie, který dnes vlastní pekárnu v jedné vesnici u Bělehradu.
Letadlo F-117 Američané vyvinuli v přísném utajení v 70. letech. Nasazení se dočkalo v roce 1983, do první bojové akce zasáhlo v roce 1989 při invazi do Panamy a v roce 1991 se stalo hvězdou první války v Perském zálivu.
Navzdory drtivé letecké převaze se Alianci během 78 dnů náletů nepodařilo vyřadit Daniho baterie. Srbské rakety země-vzduch zůstaly hrozbou pro útočící stroje, protože je donutily létat ve výškách nad 4,6 kilometru, což výrazně podlomilo jejich účinnost při útocích na pozemní síly.
Dani tvrdí, že jeho „chlapci“ sestřelili také druhý letoun přiznaný i NATO - stíhačku F-16. Aliance nikdy nevyčíslila počet poškozených letadel. Ví se jen, že několika se podařilo dostat na základny v Bosně či Chorvatsku a nejméně jedno se zřítilo do Jaderského moře při návratu na italskou základnu v Avianu.
Dani vytýká pilotům NATO přehnané sebevědomí. „Američané si mysleli, že nás rozdrtí bez odporu. Občas se chovali jako amatéři,“ upozornil Dani s tím, že Srbové prolomili komunikační systém NATO. „Osobně jsem odposlouchával hovory pilotů bombardérů s průzkumnými letadly AWACS. Znal jsem jejich trasy i plány bombardování.“ Daniho jednotka každoročně 27. března pořádá setkání, na němž se servíruje koláč ve tvaru F-117."


viz.

[mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

167451

9.8.2008 3:10

RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 167451

Museli je vyradit z operacniho provozu, bez stealth technologie je F-117 ve vzduchu jak krocan na odstrel. Cetl jsem nekde, ze je nasly stare radary, s kterymi americti experti nepocitali, ze by byli jeste v operacnim nasazeni. Muze to byt kachna, a Srbove si to nechali pro sebe. V kazdem pripade technologie F-117 byla zastarala ne moralne, ale parkticky v okamziku, kdy ho Srbove dostali dolu i pres drtivou leteckou prevahu agresora. Pak si trosky prohledli rusti experti a osud F-117 byl zpeceten.

167461

9.8.2008 10:16

RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 167461

Obávám se ale, že ne ruští experti od těch amerických, ale naopak: amíci od rusů se mají co učit.

Ironií budiž, že technologie "Stealth" jako taková je opět ruský vynález...

167485

9.8.2008 17:36

RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 167485

O "Stealth" v SSSSR bych raději pomlčel, nelze zaměňovat teoretickou práci za praktickou aplikaci...a v té Sověti vysloveně zaspali, nemají jediný opravdu Stealth stroj, jen částečnou aplikaci některých prvků..nejde totiž o jednu technologii, ale o jejich kombinaci, tj. nejen vhodné tvarování, ale také speciální materiály, radary, chlazení (IČ pásmo je rovněž velmi důležité), kamufláže, utajené spojení atd.

167515

9.8.2008 20:05

Blby dotaz

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 167515

Takovy blby dotaz:
NAC ksakru by meli Rusove vrazet miliony do STEALTH technologii u letadel, kdyz velice dobre vedi jak je to zbytecne.

Myslim, ze pote co Rusove zvladli teorii technologie STEALTH, jeji moznosti, omezeni, a moznosti detekce ortogonalne polarizovanym radarem nebo pasivnim systemem, rozhodli se nevrazet penize do neceho co ma jen velice spornou vyuzitelnost v realnem nasazeni a radeji udelat letadla, ktere umeji poradne litat (Su-37, MIG-35 a navazujici modely). Nekde nad Irakem byli F-117 krali oblohy, protoze siroko-daleko nebyl system na jejich zachyceni. Ale zivotnost F-117 kolem Moskvy bych pocital spise na vteriny.

Letova schopnost letadel STEALTH je asi na urovni cihly. Nebyt hi-tech avioniky ktera ten stroj drzi ve vzduchu, tak nema sanci vubec letet. A prave ty compy a kopa servosystemu diky kterym se ta bedna kytu drzi ve vzduchu delaji v elektromagnetickem spektru takovy kraval, ze je technologie pasivni lokace vidi na par desitek kilometru. A pak prijde realni vzdusny souboj a jaka byla F-117...

Jeden US expert kdyz videl predvadecku SU-35 na leteckem dni, tak rekl neco o "manevrovani v rozporu s fyzikalnimi zakony". Vzdusny souboj F-22 Raptor a Su-35 bych si docela vychutnal, ale F-22 musel obetovat mnoho z letovych vlastnosti kvuli Stealth technologii, takze si myslim, ze Su by mel dost navrch...

167522

9.8.2008 23:08

RE: Blby dotaz

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 167522

Nemám na to podobný názor...ale pravda je, že také známo je málo.

Mluví se o plasmě, ale to považuji za chytrý hoax.

S tou cihlou jsi to hodně přehnal, jistě, u F-117 ano, ale F/A-22 je někde jinde. A hlavně...Dogfight je vlastně prohra, k tomu nemá dojít. Zde by, pravda, měly některé Su navrch.

Vůbec poslední Suchoje...mňam mňam...a ta cena, kurňa! Tady vidím hlavní mínus F/A-22 a dalších. Kolik Su-30 MK II (...) lze pořídit za cenu jedné F/A-22? Dva, tři...?

167538

10.8.2008 0:40

RE: Blby dotaz

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 167538

>S tou cihlou jsi to hodně přehnal, jistě, u F-117 ano...
-----
Pane Yamato, musím potvrdit to, co tady napsal Kevin. Dostal jsem se náhodou na diskuzní fórum o technologiích US Air Force a diskutovalo se o F-117. Bez složité eliktroniky, kdy počítače neustále korigují parametry letu by to nelítalo. Piloti z toho mají strach neboť se to chová jako hozená cihla (v uvedené diskuzi-kámen).

167544

10.8.2008 0:39

RE: Blby dotaz

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 167544

Jenže já píši o F/A-22. A elektronické řízení má většina moderních strojů, Su-27 a vše od něj odvozené (všechny ty Su-30/35 atd.) nevyjímaje.

Podívejte, já osobně velmi obdivuju sovětskou/ruskou techniku. Zvláště k přihlédnutím k podmínkám předváděli a předvádí neskutečné věci. Ale nedostaňme se do opačného extrému. Američané obecně přeci jen vždy byli v letectvu o něco málo napřed a platí to dodnes. Většinou to byli Sověti, kteří museli reagovat.

167545

10.8.2008 4:26

RE: Blby dotaz

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 167545

Myslel jsem, že je debata o Stealth technologiích a v tomto případě amíci šlápli vedle. Aby to vyvinuli pro radary neviditelné, tak to udělali na úkor ovladatelnosti a letových schopností. Uznávám, že amíci vrážeji do vojenského výzkumu obrovské prachy a to se musí někde projevit. Teď už ale jde o účinnost a efektivnost. Např. proč stavět nákladné letadlové lodě, když je za pár sekund potopí nezlapitelný a nezachytitelný "Moskit"? (mohu se mýlit v názvu, nechce se mi hledat podrobnosti).

167550

10.8.2008 8:40

RE: Blby dotaz

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 167550

Ale ta technologie se také vyvíjí, F-117 je první generace, již nějakou dobu zastaralý. B-2 a F/A-22 jsou o hodně dál. Ovšem ta cena je šílená, o tom žádná.
LL je jako rychlý prostředek nenahraditelná...a s tou snadnou potopitelností to je dost jiné.

167560

10.8.2008 16:54

RE: Blby dotaz

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 167560

Pane Yamato, vidím, že máte znalosti skutečně na úrovni. Pozdravujte kolegu Petra (agent Smith), ten byl do letectví.
Jsem fanda na letadla a lítání a pokud je trochu času, tak si jdu zalítat. Ale to stojím bezpečně na zemi a s dálkovým ovládáním v ruce. [velký smích]
Nevynechám zdejší letecké dny a létajícím strojům se obdivuji jako úspěchům letectví, nikoliv jako úspěchům létajících vražedných strojů.

Kevin, díky za odpověď a za tuto zmínku:
dejte mi 10 miliard dolaru a naucim letat treba i sochu svobody... [chechtot] [chechtot] [chechtot] - svatá pravda a to jsem přitom atheista!

167615

10.8.2008 18:05

RE: Blby dotaz

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 167615

No ty znalosti už možná moc ne, přeci jen mě víc baví klasické vrtuláky, to ještě ta letadla měla styl. Roury už nějakou dobu trochu odbývám, takže je klidně možné, že některé novinky mi už unikají.

S tou sochou je to skoro pravda, ona by opravdu většina současných letadel ve vzduchu baz elektroniky nevydržela. F-117 je v tomto ohledu hodně extrém, je to typická první generace, kde byla určitá vlastnost získána na úkor až příliš mnoha jiných. Ostatně už je nahrazován právě F/A-22.

167619

10.8.2008 11:38

RE: Blby dotaz

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 167550

Kouzlo STEALTH technologie trva jen dokud protivnik ani netusi ze ji mate nebo ze neco takoveho vubec muze existovat. Jakmile se existence technologie provali, vyvine protivnik maximalni mozne usili na vypracovani detekce. A kravu 20m dlouhou a 30tun tezkou proste NEJAK zachytit pujde, to je jistota. Pak uz s tim muzete machrovat akorat nekde nad Afrikou, kde vasi protivnici na zemi nemaji dostatecnou technologickou prevahu. Proto povazuju miliardy cpane do vyroby STEALTH technologii za vyhozene penize (a asi nejen ja)...

Jinak na margo te F-117 sestrelene tehdy nad Jugoslavii. Koluje o tom hodne mytu a legend a jedna z nich rika, ze Jugoslavci to letadlo zamerili pomoci upraveneho meteorologickeho radaru (te male potvory co si vozi na aute lovci tornad) diky tomu, ze sledovali stopu vzdusnych turbulencii vznikajicich za letadlem leticim v male vysce. Jak rikam, 30 tun tezkou a 20m dlouhou kravu jen tak neskryjes.

167585

10.8.2008 9:42

RE: Blby dotaz

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 167538

>Nemám na to podobný názor...ale pravda je, že také známo je málo.

>Mluví se o plasmě, ale to považuji za chytrý hoax.

Vim ze se jeste v Sojuzu delali pokusy na styl Philadelfskeho experimentu s cilem dosahnout optickou neviditelnost pomoci EM poli, pry to melo neco i s plazmatem, ale bylo to cele ukonceno jako neperspektivni, kvuli energeticke narocnosti a delalo se to pro pozemni techniku, ne pro letadla.

>S tou cihlou jsi to hodně přehnal, jistě, u F-117 ano, ale F/A-22 je někde jinde.

Primarne jsem psal o F-117 a B-2B. Jejich dizajn je aerodynamicky nestabilni a bez 10 pocitacu se nezvednou ze zeme. Sefkonstrukter vyvojoveho timu kdysi vtipne poznamenal dejte mi 10 miliard dolaru a naucim letat treba i sochu svobody... Ano, F-22 je uplne jina liga, ale zase je to dost na ukor "neviditelnosti" (F-22 treba udajne nema chlazeni trupu a trysek a tim neni maskovan v IR oblasti).

> A hlavně...Dogfight je vlastně prohra, k tomu nemá dojít. Zde by, pravda, měly některé Su navrch.

Jenomze pokud nema dojit k dogfigtu, musi byt splnena podminka neviditelnosti jednoho z letadel a-nebo technologicke vyspelosti jeho zbrani. Jiste je lakava predstava neviditelne B-2 z ktere litaji rakety na nic netusici protivniky. Ale v situaci kdy je ten "neviditelny" letoun velice dobre videt a aktivni protiopatreni eliminuji jeho rakety na ten dogfight stejne jednou dojde...

167572

5.8.2008 19:12

Vondra & Cikrt

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Vložený obrázek

167021

5.8.2008 19:16

Vondra & Cikrt

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Vložený obrázek

167022

5.8.2008 20:05

RE: Vondra & Cikrt

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 167022

Trvale postujete off topic, příspěvky opakujete a většinou jde o fantasmagorie, které prezentujete jako fakta.

Berte to jako varování, že má trpělivost je už skoro u konce. Ještě jeden takový příspěvek a přeřadím vás na watch list.

167024

6.8.2008 1:25

RE: Vondra & Cikrt

xi 88.?.?.?

Reakce na 167022

Nebohé.... [bliji]

167050

6.8.2008 2:19

A jo... Docela kulantní způsob, jak snížit zadluženost USA.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Tož jim prohlídnem kapsy a jestli najdem užitečné informace, vybílíme jim konta...

Na to maj přece v USA právo, ne? Proč maj bejt bez práce chudý?

167056

Příspěvků: 48

05.08. 06:26 Misu  To se zase "vytahli"...
05.08. 06:47 Kadence crazy  RE: To se zase
05.08. 07:13 Martin Škapík  "Kdo jezdí na tygru, nesmí sesedat"
05.08. 12:00 stanko74  RE: "Kdo jezdí na tygru, nesmí sesedat"
05.08. 07:18 cyp  .
05.08. 08:28 Saša  RE: .
05.08. 09:16 SEV  RE: .
05.08. 08:27 Sam Ting Wong  Jo jo
05.08. 14:06 Petr Tichý  "Staré časy totality"
05.08. 15:10 Vladimír Stwora  RE:
05.08. 16:22 jp  RE:
06.08. 14:58 ctenar  RE:
05.08. 16:49 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Řešení:
05.08. 16:47 jp  RE: Řešení:
06.08. 11:20  RE: Řešení:
05.08. 17:12 Miroslav Yamato  ACTA?
05.08. 18:46 Kevin  Stara znama vec
06.08. 10:56  PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,
07.08. 18:53 Kevin  RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,
08.08. 00:54 Rene Bartosek  RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,
08.08. 03:25 Kevin  pro zajimavost
08.08. 15:00 Miroslav Yamato  RE: pro zajimavost
08.08. 16:17 Kevin  RE: pro zajimavost
08.08. 17:00 Miroslav Yamato  RE: pro zajimavost
08.08. 20:54 Kevin  RE: pro zajimavost
08.08. 21:28 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: pro zajimavost
08.08. 22:08 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: pro zajimavost
08.08. 08:47  Jeden z nejbližších přátel Alexandra Vondry, president Boeing Lockheed-Martin, Bruce Jackson,
08.08. 22:45 MedaBeda  RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,
09.08. 03:10 Rene Bartosek  RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,
09.08. 10:16  RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,
09.08. 17:36 Miroslav Yamato  RE: PŘESNĚ TENTO SCÉNÁŘ MÁM V HLAVĚ, KDYŽ ŘÍKÁM, ŽE NEJDE O BOJ S TERORISMEM,
09.08. 20:05 Kevin  Blby dotaz
09.08. 22:02 Rene Bartosek  RE: Blby dotaz
09.08. 23:08 Miroslav Yamato  RE: Blby dotaz
10.08. 00:40 Mirda  RE: Blby dotaz
10.08. 00:39 Miroslav Yamato  RE: Blby dotaz
10.08. 04:26 Mirda  RE: Blby dotaz
10.08. 08:40 Miroslav Yamato  RE: Blby dotaz
10.08. 16:54 Mirda  RE: Blby dotaz
10.08. 18:05 Miroslav Yamato  RE: Blby dotaz
10.08. 11:38 Kevin  RE: Blby dotaz
10.08. 09:42 Kevin  RE: Blby dotaz
05.08. 19:12 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Vondra & Cikrt
05.08. 19:16 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Vondra & Cikrt
05.08. 20:05 Vladimír Stwora  RE: Vondra & Cikrt
06.08. 01:25 xi  RE: Vondra & Cikrt
06.08. 02:19  A jo... Docela kulantní způsob, jak snížit zadluženost USA.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
25,63 Kč
Libra
30,41 Kč
Kanadský dolar
17,84 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,00 Kč
100 japonských jenů
19,36 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,97 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 257,02 Kč
1 unce stříbra
531,88 Kč
Bitcoin
1 390 389,25 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 265