Diskuze k článku

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

Příspěvků 92

4.8.2008 0:56

Atlas.cz

jansmith1984 193.?.?.?

Já k tomu přídám dnešní Atlas.cz. pondělí 4. srpna 2008, 0:29

Mezi hlavní a jediné odkazy v záhlaví je možno popořadě číst následující:

- Lidé mají strach. Ohrožuje je psí smečka
- Matka: Mám strach, že dceru někdo prodal
- Při sestupu z K2 zemřelo devět horolezců
- Dívka spadla z šestého patra! Nesmyslná sázka?Je třeba ještě něco dodávat?
jansmith[smích]

166775

4.8.2008 2:16

...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Dá se na ty špatné zprávy také koukat z druhé strany. Ze strany toho, co a jak vychází z lidí, co je čtou. Zkusím-li zprávy brát jako varování, že toto a toto (kterákoliv špatná událost) bych opravdu, ale opravdu nerad zažil nebo se toho zúčastnil - tak jde vlastně o klasické varování. (Pepíčku, nesahej na ty horký kamna, spálíš se...., Vidíš, já ti to říkal!) pak dostává ten rozměr, že mnozí sice lamentují, kam ten svět spěje, někteří si víc hlídají své další krokky.....- a hlavně si přejí, aby špatných zpráv ubylo.

A všichni v sobě vytvářejí opačnou energii, než která se na ně valí, jsou sice pobouření, otrávení, smutní - ale ve svém podvědomí si přejí opak. Aby už konečně tenhle prolhaný a zlý svět skončil.

A jakmile si někdo uvědomí, že v sobě vyrábí množství protiběžné energie, tak mu třeba i dojde, že vlastně výrobci a zřizovatelé špatných zpráv v lidech dělají záslužnou práci. Každá popsaná špatná událost zvětšuje naději, že si někdo další dá pozor, aby se podobná nemusela opakovat. Vesmír zkrátka zkouší, co vydržíme a jak se umíme bránit.

Za určitou dobu tahle energie podvědomí povede k likvidaci energie, potřebné pro vytváření lumpáren. Snad už brzy....

Ale obávám se, že tento způsob vnímání tisku je asi pro zdejší mnohé také poněkud nesrozumitelný. Přesto energie takto fungují, naše podvědomí se vždy snaží vyrovnávat naší energii, spotřebovanou na vstřebání špatných zpráv tím, že náš strach, aby špatných zpráv ubylo - má vlastně pozitivní účinek v širším "vědomí v prostoru".

A těch špatných zpráv ubývá především těm, kdo dovedou zprávu "uchopit" i tak, že na té špatné najdou něco pozitivního, aspoň žďabíček. Tím svou schopnost vysílat pozitivně, o hodně zesílí. A to se jim postupně bude vracet.

Ale věřit mi nemusíte, stačí, když budete zkoumat, proč ta která událost dopadla tak, jak dopadla, tedy špatně.

166779

4.8.2008 2:35

RE: ...jinak

Striga 85.?.?.?

Reakce na 166779

To musím mít teda hodně velkou představivost, aby ve mně tyhle děsy vzbudily něco pozitivního. Normální člověk reaguje na negativní zprávu zvýšením pozornosti, stresem, nepříjemnými pocity, mobilizuje síly a vnímání, očekává nebezpečí.

Neznám nikoho, v kom by špatné zprávy podpořily lásku k bližnímu, radostné vnímání světa a očekávání klidných zítřků.

Asi jsem hodně skeptická, ale nevěřím na energie posílané vesmírem za účelem zkoušení, co vydržíme, nevěřím, že vytváříme takové nebo makové energie. Nějak nejsem schopna vcnímat širší vědomí v prostoru. Naši mě asi zgruntu nedostatečně připravili pro život.

Kdyby člověk soudil podle českých novin, měli bychom v českém širším prostoru jen klid,lásku a harmonii v neskutečné koncentraci. Ráj na zemi.

Ale jsem baba jedová a skeptická. Nejsem schopna vnímat pozitivno vytvořené špatnými zprávami, stejně jako nechápu katolíky, že jásají nad seslaným utrpením. Nějak neumím negativno vnímat jako pozitivno. Pro mě je černá opravdu černá, hrůza zůstane hrůzou a raduju se jen z dobrých věcí.

Jásat nad průšvihem ještě neumím. To bychom zase na druhé straně museli lomit rukama nad něčím dobrým, ne?

166780

4.8.2008 8:51

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 166780

Strigo, špatné zprávy jsou špatné, nelze je brát jako dobré. Ale lze na nich něco malinkého dobrého HLEDAT.
Zrovna jako když ti přichází samé dobré, (= topíš se ve štěstí), mělo by tě něco varovat, že asi přijde nějaký průšvih. Rovnováhy ve vesmíru pracují v různě dlouhých cyklech - a my teď procházíme jedním z nejdelších, opakuje se po cca 23 000 letech. Ale tomu také neumíš věřit, neučili tě to. Pokřivené vnímání utrpení není jediné svinstvo, co tu církev katů (katolická)v nás vypěstovala. Jsme jako rostlinky, když se zaléváme špínou, tak ta špína v nás taky roste.

Do doby, než svůj přístup k realitě nezměníš, do té doby budeš mít ze života to, co z příspěvku cítím. Bezmocnost a smutek. Dobře ti tak, sama si to posiluješ. Realita je něco jiného, než se už cca 12 000 let učíme, musíš se svým vědomím (sny, vize, ověřené čtením odpovídajících textů) dostat až před Atlantidu. Ale nemusíš. Můžeš si koupit hranolky a dřepět u bedny.

Chápeš můj příspěvek jako zrcadlo sebe samé. Proto reaguješ "v podobě odrazu", v idíš jen svou zkušenost. Nechápeš, že zrcadlo jen odrazí to, co má před sebou.

Zkus se stát tím zrcadlem - a v obraze, který máš odzrcadlit (a který je dost ošklivý), máš najít něco, čím bys to svou práci zrcadla tomu před ním trošku pomohla. (Třeba že prohnutím zrcadla se tlustý člověk může stát štíhlejším, protože se mu ten štíhlejší obraz ze zrcadla líbí).
A nastav si víc různých zrcadel. Určitě ti není dvacet, abys tohle nevěděla. Když se lidi nenaučí používat rozum včas, tak půjde i tahle civilizace do háje. To si přeješ? Asi ne, jinak bys nepsala do Zvědavce.

166804

4.8.2008 20:35

RE: ...jinak

Striga 85.?.?.?

Reakce na 166804

Opravdu neumím věřit něčemu, co si dost dobře nemůžu ověřit. Příroda mi dala na komunikaci se světem, na objevení nebezpečí sluch, zrak, čich, hmat a rozum - poznání a zkušenost, paměť. Co Vás přesvědčilo, že rovnováha ve vesmíru pracuje ve 23 000 letých cyklech? Něčí přesvědčivé slovo? Čím bylo podloženo? Taky přesvědčením nebo prožitkem, který normální lidé nemají?

Jestli mám svůj přístup k realitě změnit pomocí snů a vizí, dostat se až před Atlantidu, to to teda uf.... Nestačí, že se budu chovat slušně, pomáhat druhým a pracovat? Já nemám zapotřebí si realitu vylepšovat sny, vizemi, vírou v něco, co někdo prohlašuje, ale nedokazuje. Pro mě je svět dobrý i tak, jak ho vidím, slyším a vnímám.

Realita je prý něco jiného, než se učíme. V čem? Jak se to projeví na mém okolí, na mém těle, na tom, co poznávám díky normálním smyslům? Ne díky tomu, co někdo tvrdí. Jen tvrdí. Slovo je jen slovo.

Nechápu Váš příspěvek jako zrcadlo sebe samé, to mi nepodsouvejte. Je to oblíbené klišé - tvrdit, že co, co člověk odmítá, vlastně chce, že odmítá své démony. Obráceně by muselo platit, že to, co chce, vlastně nechce. A co postižený jedinec vlastně cítí a doopravdy chce, to aby mu nalajnovali nejlépe psychiatři nebo vizionáři, protože ti vždycky vědí lépe, co mají lidé chtít.

Několik zrcadel si nastavovat nebudu, mám celkem jasnou a pevnou představu o životě a nemám potřebu to zkoumat z různých úhlů. Už je mám nastavené a vyjasněné.

Na závěr - Vaše závěrečná poznámka o používání rozumu mi přijde roztomilá, po všech těch vizích, snech, zrcadlech a studiích o Atlantidě. Jak u Bolka Polívky - všichni věří, že byla, ale ještě ji nikdo nikde neviděl....

166866

4.8.2008 22:34

RE: ...jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 166866

Vmísím se:
-"jankovi" porozumět není snadné - formuluje velmi po svém, méně pro druhé [velký smích] [velký smích]
>Příroda mi dala na komunikaci se světem, na objevení nebezpečí >sluch, zrak, čich, hmat a rozum - poznání a zkušenost, paměť.
Všechny tyto schopnosti (smysly) umí každý používat různě a každého (hm, no dobrá) příroda vybavila jinak. Navíc tyto smysly se dají vycvičit VELMI, VELMI různým způsobem...
A ve svém pravděpodobném materialismu (nemyslím to pejorativně - lidé si obecně myslí, že jsou "realisté", ale jsou hlavně hmotaři-materialisté) Jste buď zapomněla, nebo neznáte další čidla vnímání, které nám více, či méně pomáhají se orientovat ve světě, v životě - VĚDOMÍ, MYSL, CIT např.
Znáte jistě nepříjemný pocit v břiše (nemyslím před průjmem... [chechtot] [chechtot] prostě tak, jak to v životě chodí-blbá situace.Bum! Až bolestný pocit v břiše, aniž se na zevní úrovni cokoliv děje)- to Vám podvědomí ( resp. "druhý mozek" v břiše) hlásí nějakou událost, která bude subjektivně nepříjemně vnímaná - a kdepak jsou Vámi vyjmenované smysly pro orientaci? Proč se někdy "nevědomky" otočíte s "pocitem", že se na Vás někdo dívá a... vskutku! Někdo zírá! Ještě se Vám to nestalo?
>Nestačí, že se budu chovat slušně, pomáhat druhým a pracovat?
Ano. Základna je to dobrá, pokud se toho člověk drží pevně až do své smrti, tak i vyústění bývá slušné.
>Realita je prý něco jiného, než se učíme. V čem? Jak se to >projeví na mém okolí, na mém těle, na tom, co poznávám díky >normálním smyslům?
Ano!!! Vlastní zkušenost, vlastní cesta, vlastní poznání!! To je, oč tu běží!!! Vše ostatní jsou jen kecy, nebo "namyšlenosti"(ve smyslu, že si člověk něco namyslí-navrství myšlenkami, něco, co ovšem nepoznal, neprožil - NEMÁ ZKUŠENOST, KTERÁ JIŽ NEPOTŘEBUJE POUČKY, leda dovysvětlení v době určité nejistoty, kam ty "zvláštní" zkušenosti zařadit...) a teorie, dobré k plkání - např. v diskuzích.
Můžu Vám několik let vyprávět jakou realitou se stanou sny, pokud se v nich člověk naučí "pohybovat" - k ničemu.
Ale když se setkám s někým, kdo se ve snu podíval na své ruce (DOSLOVNĚ PROSÍM!!! VIZ. CARLOS CASTANĚDA) a pokračuje v této praxi, pak mluvíme oba smysluplně a zkušenosti se takovýmto hovorem mohou "posílit"...
A tak by to mělo I být - lidé by si měli vyměňovat své ZKUŠENOSTI, aby se obohatili (pomohli si), než aby se vzájemně POUČOVALI. Ovšem internetové plkání má jisté hranice, kam až které zkušenosti se mohou "dávat v plen"...
>Několik zrcadel si nastavovat nebudu, mám celkem jasnou a pevnou >představu o životě a nemám potřebu to zkoumat z různých úhlů. Už >je mám nastavené a vyjasněné.
[velký smích] [velký smích] [velký smích] no právě! Bacha na to, to by mohl být docela dobrý šok, až (pokud) se Vaše "minulost" přihlásí ke slovu poněkud razantněji...
"Bdělost-toť vše!": napsal G....Automaticky kráceno

166871

5.8.2008 0:05

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 166871

...díky anonyme za pomoc při pitvě Strigy.
Nevím, jestli dobře chápu tvou zmínku o realizaci snů. Vnímám sny jako "dočasný kompilát možností", což znamená, že každému z nás se musí "zdát" takové sny, pro které jsme kdo připravený. Jsme cosi jako trychtýře, skrze které proudí spousta dat, ke kterým nemáme "klíče". Sny pomáhají takové klíče vytvářet. Pokud někdo bere své sny vážně, vkládá do nich svou mentální energii. A ta, i když ji zatím nedovedeme měřit přesně, tak má své výstupy. Sny jsou jednou formou "balíčku", který z prostoru vstoupil přesně do takového člověka, který měl v tom okamžiku "otevřený trychtýř".
I proto bývají sny nesmyslné, nelogické. A postupně dostávají logičtější formu, pokud si z nich jsme schopni cosi zařadit do svého programu.
Pochopit samořiditelnost vesmíru, když jsme míň než jepicemi - to je fuška. Ale podaří se to všem, na to vemte panáka (jedu už bylo dost)....

Striga, kdyby žila před 100 lety a někdo jí ukázal mobil, tak se zcvokne. Nepoužívá fantazii, ale dobrá ženská to je.

166875

5.8.2008 8:16

RE: ...jinak

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 166875

Vaše drzost vůči Strize, která neprojevuje nic jiného než velmi jasný a rozumný názor je fascinující Janko. Pitvejte doma žížaly a neobtěžujte prosím diskutující. Právě příspěvky jako Váš jsou velmi odpudivé, protože se snaží "rozhodit" člověka.

Dovolím si jen dodat k té Atlantidě, že doposud se mi jeví jako velmi rozumný záznam, kdy svého času zaznamenali rybáři zmizení velmi rychlé jednoho ostrova - shodou okolností přesně na místě, kde se měla vyskytovat Atlantida. Byl to skvělý dokument a hlavně dokládal vznik mýtu - rybáři neuměli (pochopitelně) rozumem přijmout, že jeden den pluli kolem ostrova a když pluli po pár dnech tuším zpět, tak jej pohltila voda...

Je to velmi podivné jak všichni nastavují zrcadla, hledají co není. Máme Janko mozek, nikoliv scener a jsme stále lidé, nikoliv roboti. Vaše návody na "sebepitvání" a další věci jsou Vaším právem, ale opravdu podivné vstupy tohoto typu, které jsou Vaším znakem nejen na tomto serveru mohou rozkolísat i velmi silnou osobnost, minimálně pak zpochybňujete dle třeba mého názoru velmi přesný, citlivý a přitom argumentačně perfektní závěr Strigy - to je jistě Vaše právo - ale ta dehonestace Strigy a pocit Vaší nadřazenosti a všeznalosti je opravdu trapný, je můj názor

166917

6.8.2008 9:33

RE: ...jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 166875

Zdravím janko,
mé zkušenosti:umění snění je jedna z částí rozšiřování hranic denního vědomí.
Když sním pod kontrolou, pak do snů nedávám svoji energii (nejsem unavený z "divokých" nebo "pracovních" snů), ale naopak si energii "vycucnu" a mohu ji použít pak ve dne dle uvážení. Prostě nejsem otrok tendencí své bytosti, ale ovládám ji...
Jeden z njúčinnějších kroků (dle mé zkušenosti) je PODÍVAT SE VE SNU NA SVÉ RUCE!!Ve dne si poručím (resp. POROUČÍM, dokud se to nepodaří a to může trvat i mnoho let!) až se ve snu "uvědomím" natolik, že si "já snící" říkám:"co jsem to jen chtěl? Co to mám udělat?? Á podívat se na své ruce!!" Začnu zdvihat své ruce a podívám se na ně - už tímto uvědoměním tohoto povelu (samotné podívání se nemusí hned podařit, nebo jsou ruce rozplizlé, deformované, nebo neskutečně TĚŽKÉ..)přání z našeho hmotného světa do oblasti snění se začnou dít zajímavé věci!
Kdo tento pidikrůček na snad 1. příčce k "Umění snění" neudělal, nechápe o čem to vlastně píši. A proč.
Kdo si již sny pamatuje, tomu začíná blikat a asi to vzbudí jeho zájem, ještě dále jsou Ti, kdo si ve snu uvědomují: á!Vždyť já sním!Poslední sorta by se mohla tímto zaobírat úspěšně - doporučuji si sehnat knížky od C.Castanědy nebo Juan Carlose. Dobrý je taky Tenzin Wangyal "Tibetská jóga snu a spánku".
Krátce zpět k praxi - když jsem se podíval poprvé na ruce ve snu, měl jsem již se sněním přechozí zkušenosti: např. VĚDĚL JSEM (VNÍMAL), že spím, uvědomoval jsem si své tělo (povrch jako by "brněl", dle povahy snu příjemně, nebo nepříjemně...), uvědomoval jsem se v mnoha "rovinách", prostě VĚDOMÍ bylo v mnoha "vrstvách" a ve všech jsem "byl doma" - VELMI PŘÍJEMNÉ.Jakýsi pocit síly a moci... A nejen pocit! Tou dobou jsem těžce fyzicky pracoval a když se snění "podařilo", ve dne jsem lámal skály, když ne...
Poté se sny stanou "realitou" jiného druhu a je velmi lákavé zůstat "tam"! Proto také je třeba varovat - tímto způsobem lze i blbě zemřít, nebo se zbláznit (jaksi "zabloudit" ve snech do jiných dimenzí vědomí) a zneschopnit se pro běžný (?) denní život!!!
A proč je to lákavé? V takto ovládaném snění má dotyčný moc jako např. v pohádkách. Přeji si zámek? Tak ať tam je! A ... už tam stojí...Střecha zelená...hotovo... tak a teď si vyletím se podívat jak to vypadá zeshora..To vše lze. Je to Matrix svého druhu. Proto je zapotřebí i jakási kázeň - morálka, aby náplň takovéhoto snění měla náležitou kvalitu.
Nutno dodat: jako vždy v těchto principech, kdy jedinec chce přetrhat "pouta hmoty", platí, že se tak která metoda, jaksi chrání před zneužitím do značné míry sama - prostě bez značné kázně (sebeuvědomění), "čistoty" (beze zloby apod.) se tento krůček podaří jen vyjímečně a také se z něj rychle padá...

Měl jsem nick "Had"

167088

6.8.2008 12:44

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167088

Ahoj hade, ano, tak to funguje. Zpočátku jsem to několikrát neustál (= pobyt v blázinci), dnes používám "vracení se k provedené akci" + otázku, proč jsem udělal já (nebo kdokoliv jiný) právě toto? Většinou mi "příroda a prostor" nabídnou něco, co zapadne do některé vrstvy žití. Pozice číslic (vedle sebe)a jejich symetrie platí pro vnější prostor, písmenka pak pro zdejší hmotné okolí. Zatím se chyba nevyskytla, dat je tolik, že ani nemůže. Už jsme (v nehmotné sféře) za zenitem zla. Což ale neznamená, že se tady dole leccos ještě nesemele.

Prošel jsem si vědomím snad celou další civilizační etapu, denně sleduji její "docvakávání" k událostem v politice, rodině, společnosti, vědě apod. Příběhy možností jsem navnímal nějak "zazipované", měl jsem jen šanci je akceptovat či odmítat. Co z toho vznikne, to je na nás všech, co máme tělo a mysl.
Průsečíky směrů jsou řízené "frekvencí času", tím, že při usnutí "se" zařadí denní objem dat tam kam patří. A když je to možné a vhodné, tak se nám nějaké sekvence promítnou jako sen.

To, co popisuješ, to z osobní zkušenosti neznám, ale odpovídá to prvnímu, základnímu stupni propojení hmotného a nehmotného světa. Jsi asi také součástí "záplaty programu", který v Egyptě vymysleli a židi trochu pokurvili.
Což v nadřízené infovrstvě je opět jen další vrstva kontrol, aby nový způsob distribuce dat (už včetně přídělu hmotnosti) nezkolaboval. Je to občas zábavné, sledovat, jak se věci dějí samy, jak se postupně se vždy některá část příběhu "z polosnu" pootevře a zaskočí k událostem jako jejich výklad "z druhé strany".

Asi se pohybujeme ve stejné vrstvě, dík za vstup.

167123

5.8.2008 0:03

RE: ...jinak

google 84.?.?.?

Reakce na 166866

musim sa jednoznacne pridat na stranu janka. a dokonca tentokrat dokazal sformulovat svoje nazory tak,
ze sa daju zrozumiet. a vsetci vieme, ze pre normalnych smrtelnikov nie su jeho texty lahko stravitelne. [mrknutí jedním okem]

166876

4.8.2008 23:49

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 166866

Strigo, možná jsem se vyjádřil neobratně, možná vnímaš slova jinými asociačními procesy. Zkrátka za čas připustíš, že školní vědomosti dostávají pěkně "na prdel". Já jsem kvůli přitažlivosti tématu myšlení okusil několikrát bydlení na psychiatrii, ale právě tam se potvrdilo, jak naše asociace dovedou pokřivit skutečné "vlastnosti prostoru a času".
Za čas (nebo v dalším těle) přijdeš na to, že více zrcadel dá více obrazů a více podnětů k hledání toho optimálního obrazu.

ad závěr: vy už jste VIDĚLA svou lásku, svou karieru, obraz své duše nebo svého myšlení? To, že nějakou událost nebo jev obalíme slovy, to je první etapa, vedoucí k poznání tehdejší reality. Jde o složitější, o myšlení se opírající obdobu provázku, který vám někdo natáhne v tmavé jeskyni, abyste nezabloudila.

Zrovna tak, jako přijmete skutečnost, že malé dítě umí "počítat" třetí mocniny trojciferných čísel - tak za čas uznáte, že myšlením se lze dobrat historických souvislostí, pro které nemáme zápisy. (nehledě na to, že poslední civilizace vždy popisovali vítězové tak, aby vypadali ještě lepší. Dělám to zrovna tak).
Ivo Wiesner je Čech, který sice píše pro mnohé jen příběhy "scifi", ale kdo je schopen se navázat na stejná "informační pole v prostoru", ten mu dává zapravdu. Jako ti, kdo kontrolují výsledky toho "mocninového" dítěte.
I když ne všechno se asi odehrálo v historii přesně tak, jak je Wiesner píše. Každý musíme v průběhu života dělat něco prospěšného a něco, co nás zahubí. Jinak by ta samořiditelnost nemohla fungovat, že?

166880

5.8.2008 7:48

RE: ...jinak

Striga 85.?.?.?

Reakce na 166880

Trefně jste se zmínil, že jde o to, jakými asociačními procesy jsou vnímána slova. V každé společnosti jsou víceméně dohodnuty tyto asociace, taky se tomu dá říct význam slov. Černá je černá, bílá bílá, lež zůstane lží a nevěra je o tom, že partner spí s jinou.

To, co mi na Vašich komentářích vadí nejvíc, je to, že slovům dáváte jiný význam, než je ten obecně dohodnutý a uznávaný. Skvělou ukázku překrucování významu slov jsem zažila na přednášce údajného MUDr. Savčenka. Většího demagoga a žvanila jsem osud nepotkala.

Vadí mi překrucování významu slov, překrucování vnímání světa kolem, překrucování výkladu jevů v souvislosti s lidským chováním. Vadí mi odkazy na něco vyššího, tajemného, normálními smysly nevnímatelného.

To "vyšší" je základem Vašeho přístupu, naznačuje, že normálním přístupem setrváme v omylu a bludu. Nabízí se otázka, jestli ten omyl a blud je místo pro většinu nebo pro Vás, který jste výjimka. Možná i proto Vás ta většina chtěla napravit k obrazu svému na psychiatrii.

Když podle většiny není něco v pořádku, je normální to většinové nebo to menšinové?

166918

5.8.2008 22:44

RE: ...jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 166918

..Když podle většiny není něco v pořádku, je normální to většinové nebo to menšinové?..

Výborná otázka. Odpověď záleží zcela na tom, jak máte definováno slovo "normální". U kanibalů je většinovým názorem to, že jíst lidské maso je normální. V islámu je většinou přijímáno mnohoženství. U nás to podle většiny v pořádku není. Asi tak polovina lidstva pevně věří v něco vyššího, smysly nevnímatelného. V historicky nedávné minulosti by člověk, který tvrdí, že nic vyššího neexistuje, byl považován za blázna a člověk s ateistickým názorem by rozhodně nebyl v pořádku. Co je tedy vlastně podle názoru většiny v pořádku a normální?

Když noviny předhodí davu kauzu, dokáží změnit názor většiny na tu stejnou věc třeba dvakrát za týden. Já bych na ten názor většiny nevsadil ani bůra.

167037

6.8.2008 0:46

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 166918

uff, Strigo, vy mi dáváte...
Asi znáte obrázky čtverců které dokazují omylnost našeho zraku (jeden se zdá větší). Podobně funguje i naše myšlení. odvíjí se od upevňování asociačních řad ve vědomí a dál do podvědomí, k impulzivnímu, bezmyšlenkovitému jednání.
To, že se pohybujete v "myšlenkových kolejích",, že vám vadí nové obsahy slov, které často slovům vkládám - to značí, že zkrátka některé souvislosti pochopíte později, třeba až v dalším životě. Možná i reinkarnace je pro vás zatím nestravitelná.

Proč asi Konstantin nechal z bible okolo r. 620? odstranit celou stať o reinkarnaci? Jen si to zkuste domyslet, kdyby lidi věděli, že za všechno se platí a bude platit. A to i přes mnoho "recyklací" těla. Proč si myslíte, že máme jiný základ než semínka rostlin? Také mohou ležet mnoho let a pak vzklíčí s tím, co v nich bylo "nakódováno minule".
Máme navíc jen informační nadstavbu, dlouhodobý projekt o propojování hmotného a nehmotného světa bez kolapsu prostoru a času. Ale to vám asi nic neříká.

Tak mé příspěvky nečtete, spoléhám na ty, kdo čtou a VĚDÍ.
Normální přístup je vždy v té hladině poznatků, ve kterých se člověk cítí, "sdílí hodnoty v té své informační vrstvě". Mezi zloději je lepší ten, kdo krade líp a víc, to přeci víte. tak si najděte strukturu hodnot a skupinu lidí v takové normalitě.

Udržet své emoce je náš nejtěžší úkol tehdy, když někdo "tne do živého", tedy do oblasti, která je lákavá, ale riskantní, nabízí hlubší pád. Já tuhle cestu absolvoval mnohokrát, proto VÍM, jak putují informace v obou "systémech zpracování" v člověku. Ta logika nevykazuje chyby a je doložitelná právě "abecedou lidštiny".
A zrovna jako pochopení teorie relativity vyžadovalo jiné nastavení asociačních řad (modelované matematickými postupy myšlení) - tak i tu abacedu se lidi budou učit postupně, jak budou dozrávat. A dozrávat budou úměrně ke své nasranosti na systém, ve kterém žijeme.

Takže klid, a někdy zkuste "myslet jinak", bláznivě, odvážně.... Budete mít víc radosti ze žití, překoníte své "koleje".
Nejsem mudr(c), ale zkoumání myšlení, to mě bavilo už odmalička. A výsledky si svůj čas najdou, nejde to jinak. Čas je živá struktura, vzniká s myšlením, roste s tím, jak do něj ukládáme informace - a zaniká tím, jak je meleme stále podle stejného vzorce, stárne jako člověk, který odmítá novoty.
Nová doba vzniká s novými (jinak pochopenými "starými" jevy a hmotami. V některé hornině byl také schovaný třeba kov, ale chvíli trvalo, než jsme přišli na to, jak jej z "hlíny" dostat.

167048

5.8.2008 8:26

RE: ...jinak

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 166866

Paní Strigo vy mi odpusťte mluvíte z duše... Katolíci jsou katolíci, ale pokud si člověk otevře Bibli a nenechá se klamat
jejími "upravovači" a spiritisty, tak tam najde přímo od Ježíše zprávu, kdy při vzkříšení říká "Nebojte se, nejsem duch", zdůrazňuje, že moc toho zázraku je ve vzkříšení skutečném...

Církve toho zmatlaly dost, válek udělaly dost a Bible nás učí užívat vlastní rozum, je tam varování před fantazijním "ulétáváním" a nad to také moudrá poučení jak se vyvarovat problémům, ovšem přesně v duchu jak reagujete Vy, když pokládáme klamy a fantazie za skutečnost... Váš příspěvek je fantastický - Martin

166916

5.8.2008 12:19

RE: ...jinak

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 166916

Otázka co budu považovat za klam. Mohu prohlásit za klam i toho Ježíše. Celé náboženství mohu prohlásit za klam. Co pak zbude jako "skutečné"? Pocit tlaku když se teď dotknu stolu? Částice v urychlovači doslova rozbitá na "energii"? Nějaké "něco" které vidíme, vždy předpokládá něco co nevidíme. Čisté vztahy. Ty nikdy nikde nevidím. Nevidím ani "já", ani "svět" (srv.Hume anglická filozofie!!), nikdo nikdy neviděl ani elektřinu, ale přesto z účinků mohu odvodit, že něco jako elektřina existuje. Pokud ty nazvu "energiemi" neudělám chybu. (Taky najít odpověď na otázku: Není to právě biblický národ, který má dnes tak rád svět fantazie, hororu, manipulace, klamy, literární fikce, prázdné efekty, reklama, show? Jak je to možné? Odpověď není složitá.)
Pokud interpretujete Ježíšovo vzkříšení (přesněji zmrtvýchvstání) jako materiální ve smyslu naši představy materie, tak to není přesné. Víme, že Ježíš prochází dveřmi, a zároveň se jej můžeme zcela fyzicky dotknout. Co tím je řečeno? Koneckonců v Medžugorji mají vizionáři identickou zkušenost. Co s takovými jevy? Řekneme, že to jsou fantazie? A zároveň tvrdit, že nás údajně zajímá zkušenost? Ano, zpochybnit lze cokoliv. Vydejme se tedy vlastní cestou poznání, skepticky, vše přezkušujme. Když se setkáte s velmi silnými synchronicitními jevy, tak si nutně musíte sestavit model světa, kde něco takového, taková zkušenost je možná. A už ten svět nebude jen tak oddělen na fyzické a prázdné duchovní.
Vyhověli by kritériu o "nefantastech" a "pseudoesoterice" samotní proroci a třeba Janovo zjevení? Jaký zdánlivý paradox se tady děje? Zjevení jakoby zakazuje zjevení? Co je tím řečeno, jaký to má smysl? Na konci světa zase má být jasnovidnost...seslání ducha tak údajně proběhlo...Byli napadáni, že fantazírují, Petr je hájil s odkazem na prorokovaný návrat jasnovidnosti. Není dobré cokoliv zakazovat, ukáže se jestli to k něčemu je nebo ne.
Příspěvek bohužel neumožnuje napsat víc. Rozum je schopnost dobrat se pravdy, vyložit si zkušenost kterou mám. Jestli něco nazvu "energie"? Ten pojem užívá i pravoslaví, zamilovaná holka "svítí", srv.svatozář...kde se to vezme? Fotony nakonec podle naší vědy ke které jsem skeptický zase já má nulovou hmotnost...tedy je to energie. To konkrétní je opravdu konkrétní jako konkrétní prožitek (zkušenost) vztahu toho co se mi teď relativně jeví jako materiální a co se mi jeví jako duchovní. Ty dva světy se jakoby spojí, mám konkrétní(doslova "fyzickou" ) tedy vědomou zkušenost té jednoty, která tady byla ale už předem. (Teorie superstrun uvažuje podobně vlastně.) Ale ne tak, že je redukuji jeden na druhého. A to vlastně znázornil Ježíš po vzkříšení. A to je to poznání. [smích] (Taky je zajímavé najít odpověď jaký je rozdíl mezi vzkříšeným "fyzickým" Ježíšem a co znamená jeho "jdu k Otci"?) [smích]

166972

4.8.2008 18:59

RE: ...jinak

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 166779

Špatný čin nemůže být hodnocen kladně leda, že by byl kompromisem pro ještě horší, něco jako, že se jeden obětuje pro dobro většího počtu,ale jen a jen proto jej nelze přeci ještě hodnotit kladně. Nevím taky proč by se furt mělo dokola každýmu jak u blbejch na dvorku vykládat, aby se nespálil, když si to každý jednou sám zkusí a učiní patřičné poučení. Takže se v mém případě obáváte také správně , že vašemu nazírání na tisk nerozumím. Náš strach, jak píšete, může někdo přímo zhodnocovat, to ano(pojišťovny, ceny nemovitostí, movitostí, zkrátka od kostky cukru až po dávku heráku), ale aby nám strach pomáhal přímo vytvářet naše štěstí, to máte opravdu popletené počty. Chápu, že nás někdo může informovat o tom co nejhoršího se kde stalo, ale pokud se to přehání tak, jak na to článek upozorňuje, tak jsou buď trefení šéfové novinářů a asi i novináři, nebo lidi co mají nekonečnou potřebu číst takovou černou kroniku a stále znovu si jí kupují. Další zkoumání by odhalilo určitě hodně zajímavých podrobností, třeba jaký je záměr těch co takhle tiskem zbytečně hýří výrobní silou a materiálem. Na druhé straně takové zprávy vyhledává určité % takových, co se upřímně radují, že život sice mají na h.... , lidově řečeno, ale jiní ho mají ještě horší. Správnější by bylo psát, jak žít správně a hezky a aktivně by se v tom mělo všeobecně pomáhat a obecně by se taky mělo žít hezky. V dnešní době však takovými návody jen obvykle každého naštvete do běla, takže zbývají už jen zprávy, kde, která cuchta ukázala kalhotky, když vylejzala ze svý limuzíny a černá kronika. Koho by zajímala informace - žijte skromně a dopřávejte si navzájem štěstí? A i kdyby, tak kdo by pořád chtěl tiskem poukazovat na takové rozpory v záměrech a touhách a možnostech v naší západní společnosti?

166847

4.8.2008 23:03

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 166847

1. nepíšu, že má být hodnocený kladně, čtěte pořádně. Je třeba na každé špatnosti hledat její zdůvodnění, což znamená, pochopit ten čin z pozice toho, kdo jej udělal. A toto už je první schůdek k tomu, aby člověk pro takový čin našel něco víc než odsouzení. Sám víte, že někdy v dobré víře uděláte něco, co jinému ublíží. A to samé funguje i pro skupinové vjemy a aktivity.
2. Bez pocitu strachu nemáte šanci vnímat jeho opak - a štěstí je jedním z protikladů ke strachu. Ale to, jak chápete moje slova, vám nedává šanci se dostat z černobílého vidění světa.
Zažíváme vrcholky polarit v dobré i zlé poloze, je ale pravda, že se diskutuje víc o těch zlých, lidi je potřebují ze sebe vyplivat.
3. Osobní výběr těch, se kterými máte šanci zažít štěstí nebo hádky - ten je fakt jen na vaší znalostí lidí. Z toho, co píšete, vysvítá, že hledání dobra v lidech není zrovna vaší specialitou.

Ale je to jediná cesta. Vnímat každý zlý skutek z pozice toho, kdo a proč jej udělal. Přeberte si to jak umíte. Je třeba jít hodně hluboko do historie, abyste poznal, odkud ta převaha "zla" pochází.

166874

5.8.2008 1:58

RE: ...jinak

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 166874

Ano, já nacházím víc než odsouzení, ale to vy píšete, že na: "ty špatné zprávy koukáte z druhé strany, zkoušíte zprávy brát" atd a nevychází vám z toho žádný zápor, ba jak uvádíte na konci sám, "že na té špatné najdou něco pozitivního, aspoň žďabíček" atd, tak to přeci jednoznačně špatné zprávy hodnotíte kladně. Nevím tedy proč bych vás měl číst špatně?
Navíc, ve svém příspěvku špatné zprávy vůbec ani jedním slůvkem neodsuzujete, vy je naopak vítáte např. takto: "že vlastně výrobci a zřizovatelé špatných zpráv v lidech dělají záslužnou práci". Vítáte je jako něco pozitivního a dvakrát zmiňujete, že se furt něčeho bojíte,už bych si býval myslel, že jste sám ďábel, ale ten se přeci nemá čeho bát. No nevím, ale jedno je jisté, jak píšete: "a hlavně si přejí aby špatných zpráv ubylo", jiní ano, ale to vy vůbec!
1Pokud někdo záměrně páchá škody na zdraví sobě, nebo jiným, tak nevidím důvod pro omluvy typu , když von to byl jinak dobrák. To je škemrání k ničemu, buď měl někdo špatnému činu zabránit a to nejlépe tak, že by pro špatné jednání dotyčný nenašel onen tlak, nebo by se měli vyvozovat obecné důsledky pro budoucnost, ale jiné, než jen propracovávat sazebník trestů pro asociální činy.
2 Horší je to naopak, bez prožívání štěstí vnímáte jenom strach a ten kdo pořád druhé straší, že každé štěstí jednou skončí, tak není Buddha, ale těžkej pacient. V tom žádnou záhadu nevidím.
3 Osobní výběr je dán nabídkou a tu si sami nemůžeme udělat, tu nám dělá někdo jiný. Nestačí jen vědět, že zlý skutek byl učiněn dobrým záměrem , ale je třeba vědět jak zabránit překrucování jednoho v druhé a v tom má mystika všeobecně už tuny másla na hlavě.
Jak si myslíte, že to co jste napsal vnímá normální člověk, tedy, ten opravdu normální to hodí za hlavu, ale ten "normální", tedy běžný? Třeba tak, že se nic neděje a vše je v pořádku a to vždy. Mystik, který nedokáže nějakého jednotlivce dovézt k něčemu dobrému a jen žvaní o svých hlubokých moudrech, jaká jste nám právě předvedl je fantastickým doplňkem pro naší příšernou situaci a je vřele vítán vším černým na Zemi. Pokud někoho dokáže někam dovézt, tak raději ať nedělá proboha nic jiného, páchá tím více zla než užitku. A pokud nikoho (alespoň 1 kus) do ničeho dobrého nedovedl, tak by se nad sebou měl zamyslet a třeba vyhledat odbornou pomoc a hlavně by měl mlčet o svých "nejvyšších moudrostech"! O kolik lépe by se nám, bez podobných mrtvých a jedovatých moudrostí žilo.

166883

5.8.2008 7:53

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 166883

Novákuneo, asi nemá smysl dál diskutovat, vnímáte má slova z jiného konce - nebo se neumím vyjádřit pro vás (i pro další?) dost srozumitelně. Daří se vám výklad mých slov pootočit vždy jinam, s tím nic nezmohu.
Mrtvé a jedovaté moudrosti - to je protimluv. Nechme si každý svůj přístup ke znalostem - a čas ukáže, kdo se víc plete.
Snažím se bourat lidem zavedené "koleje myšlení", podívat se na cokoliv z jiné strany. Klidně si ponechte své názory a hezky si je užijte.

166919

5.8.2008 12:03

RE: ...jinak

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 166919

Klidně mi odcitujte, kde to vaše překrucuji. Mrtvé a jedovaté moudrosti ze sebe chrlí mystici bez moudrosti, třeba na vysokých vládních postech a tím to protimluv není, protože jejich přímým důsledkem je manipulace davů s mnohými škodami na zdraví a životech. Pouhé účelové opakování takových slov, pak vede k jejich snadnému překroucení a ke konání zla s údajným požehnáním svaté trojice a církve a otce atd. a s ohledem na nejvyšší mravní hodnoty a dobro pro národ a svět. Překroucení dobra a zla se už ukázalo být nebezpečné v minulosti dostatečně,ale vám to prostě nestačí, ať už při kolonizacích za účelem pozvednutí kultury, nebo při křesťanských honech na čarodějnice, křižáckých výpravách,ve kterých se ve jménu Ježíše zabíjelo o sto šest a posílali se na zbytečnou smrt titisíce malých kluků, kteří ani nedošli na bojiště. Ve jménu všech svatých a morálních hodnot a pro dobro národů a veřejné blaho a pro rodinné štěstí se zde napáchalo tolik škod a stále páchá, že už by to mělo být nápadné každému. Něco bourat je k ničemu, když se místo toho postaví něco ještě horšího. Dívat se na zlo jako na dobro, to si opravdu nemůže dovolit každý a přesto se tak často děje , byly doby kdy Helgy a Geltrudy chtěly umřít pro svého Fatera a místo poučení přichází jen další ochota vítat veškeré zlo s otevřenou náručí, jako něco osvobozujícího, moderního a nanejvýš žádoucího. Klidně si své názory ponechám, to patří také mezi moderní výdobytky, že můžete říkat co chcete, on vás stejně nikdo neposlouchá, ale žvanit nesmysly a očekávat za to vděčnost, na to by si lidi měli dávat pozor stále více. Tady na diskuzi to doufejme nikomu neuškodí, ale ve světě tak nejsou dostatečně slyšet ti, kteří upozorňujou na úskalí závažných záměrů.

166964

5.8.2008 22:39

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 166964

..cituji: ....Něco bourat je k ničemu, když se místo toho postaví něco ještě horšího. Dívat se na zlo jako na dobro, to si opravdu nemůže dovolit každý a....

Když chcete něco postavit na místě, kde stojí nějaká zřícenina, tak ji musíte zbourat do té míry, od které lze stavět novou. Mnohdy od základů.
V současnosti je na řadě přestavba způsobu našeho myšlení. To stávající je odvozené ze zatajení "principu součtu" při násilné instalaci křesťanství,... což vám asi takhle nic neříká. Ale jde o "fintu", díky které se každá nová informace, objev či lumpárna nejdříve dostane k těm, kdo tuto fintu/šifru znají. Nikdo není ochoten dnes připustit, že latina a matematika, kterou se už 2000 let učíme, že to jsou dvě poloviny systému pro pojmenovávání jevů, objevů a metod k jejich opakování (nomen, nominace).
Ale to nemá smysl rozebírat zde, od podzimu budu patrně přednášet/diskutovat o další vrstvě významu slov, o významu jednotlivých písmen ve slovech, čtených symetricky, (kmitem vpravo a vlevo od středu slova). Toto "symetrické čtení" slov jsem pojmenoval "Abeceda lidštiny".
Tato "abeceda" je protiváhou k Mendělejevově tabulce prvků, je třeba se jí učit podobně jako násobilku, postupně lidem poopraví jejich asociační řady myšlenek, poškozené (nebo zdokonalené, vyberte si) tím, že v nastavení programu pro tuto civilizaci byl nevhodně uplatněn efekt TAJEMSTVÍ. Různé ty zasvěcovací praktiky zednářů a dalších sekt postupně otvíraly svým adeptům stále další vrstvy výkladu slov.
To, že jsem na tento princip přišel zrovna já, to vyžaduje dost dlouhý výklad o tom, jak se v různých časových cyklech střídají období růstu a zániku - kdy v řádově větším cyklu se po mnoha opakováních cyklů nižších výsledek projeví do směru, ve kterém narazí na jedince či skupinu lidí, která pak vytváří program pro další, větší cyklus bytí. To, že modrá barva oblohy je místem, kde se nalézá globální podvědomí lidstva, to asi také zatím nepolknete. Každý člověk dozraje jindy, je to tak dobře. V jiném oboru či oblasti je pak tentýž člověk třeba na špici.

To, co vytvořila věda v Egyptě, to zneužilo jedno známé etnikum, které se pro nutnost realizace programu rozprchlo do světa. Dnes si chtějí své "ovoce" užít, ale obávám se, že samořiditelnost prostoru a času jim v tom zabrání.
Dovedu situaci sledovat díky tomu, že jsem druhou profesí "schizofrenik".
Ano, vše je jinak. Dříve se řízené schizofrenii říkalo "osvícenost", mě vyhovuje ten lékařský výraz.
A je zcela jedno, co si kdo o mně myslí, dění v prostoru je v pohybu, lidi nemohou vědět, že naše názvy pro neživé síly jsou také komunikačními nástroji naší inteligence, nikdo je to neučil. Poručit "větrudešti" se dnes už dělá (systém HAARP)- a poroučet našemu podvědomí umí malinko "poopravený" radar XBR. Jen se to na inter...Automaticky kráceno

167035

5.8.2008 22:01

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167035

Poručit "větrudešti" se dnes už dělá (systém HAARP)- a poroučet našemu podvědomí umí malinko "poopravený" radar XBR. Jen se to na internetu musí chvíli hledat.

Dynamika rovnováh v prostoru pracuje na principu "neurčité/fuzzy" logiky, vycházející z daného okamžiku (tady a teď), ze sil a pozic, které už mají svůj směr a sílu.
A najdou si vždy vhodný průse(r)čík. Člověka, krajinu, druh zvířat, typ počasí....

Ale obávám se, že tohle je asi silná káva pro váš způsob vnímání reality, v tom případě bude lepší, když si zapamatujete jen tu "schízu".

167036

6.8.2008 0:32

RE: ...jinak

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 167036

Zdravím tě janko, píšeš zajímavě, ale na mou úroveň chápání jaksi komplikovaně. Chtěl bych tě požádat, a asi nebudu jediný, zdali bys mohl své příspěvky případně do budoucna poněkud simplifikovat a učinit je tím pro ostatní čtenáře maličko srozumitelnější. Zatím mi to připadá, že píšeš spíše pro sebe než pro ostatní a proto přidám pro ilustraci kousek z jedné knihy M. Repky, který myslím lecos naznačuje.


Text:
Všetky principy je možno podať ako správnu informaciu. Uvedomili ste si, že ak viete princíp, stávate sa nezávislým na učitelovi? Pokial ho však neviete, dovtedy ste odkázaní na to, aby vás niekto viedol.

Preto tí, ktorým sa páčí úloha učitela, gurua, vodcu, nikdy neobjasnujú princípy. Učitelov, guruov a vodcov spoznáte podla toho, že sú složití.


S úctou,
jansmith[smích]

167044

6.8.2008 1:50

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167044

jo, zkusil jsem to trochu slepit, není to zas až tak malá pecička.
Taky se učím ty svoje kecy podávat srozumitelně, ale jde to ztuha, máte jinak postavené asociační řady, já se dívám na jevy z pozice "křemíků", tedy čehosi, co je přesně opačné k našemu typu intligence, je to pro mnohé jen "neživé železo".

Za čas to dojde každému, jak fungují koloběhy informací v prostoru, ale je to zatím fuška pro pár bláznů, co drze mění lidem vztah k vědomostem střádaným pouhých pár tisíc let..... (Wiesner, Sitchin, Wojnar,....

167055

6.8.2008 12:45

RE: ...jinak

mtk 80.?.?.?

Reakce na 167044

Chtěl bych tě požádat, a asi
>nebudu jediný, zdali bys mohl své příspěvky případně do
>budoucna poněkud simplifikovat a učinit je tím pro ostatní
>čtenáře maličko srozumitelnější.

Připojuji svůj hlas, cítil jsem, že spor Novakneu vs. Janko pramení z nepochopení na straně Novakneu (jakoby oba hovořili o něčem jiném), ale je pro mě obtížné definovat proč, jelikož textům janka taky pramálo rozumím, ale rád bych. [smích]

167130

6.8.2008 4:41

RE: ...jinak

pikatchu 89.?.?.?

Reakce na 167036

Mistře Janko, jste specialista na HAARP a radar XBR? Můžete popsat, jakým způsobem - fyzikální děje - poroučí počasí a jakým způsobem XBR poroučí podvědomí lidí?

Pro výjklad použijte laskavě obvyklé standadizované termíny a pojmy, používané ve fyzice, chemii, elektrotechnice, psychologii. Pokud použijete odborné novotvary slov, uveďte jejich významový obsah. Děkuji za pochopení.

167058

6.8.2008 5:12

RE: ...jinak

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 167058

http://www.blisty.cz/art/41815.html
Jako odbornik musite tyto pany omluvit, oni to udelali srozumitelne pro laickou verejnost. Paraknova tomu sice rozumet nebude, ale vysvetlit by ji to mohl kolega ministr socialnich veci Necas.
http://www.blisty.cz/art/41852.html
Jinak na BL byl nabidnout siroky prostor pro odbornou oponenturu vuci uvedene analyze, ale tam budete muset uvest jmeno, pikatchu zrejme stacit nebude.
http://www.blisty.cz/art/41853.html

167060

6.8.2008 9:53

RE: ...jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167058

Pi,káčo, změníme-li koncové fragmenty na plošném zářiči radaru XBR na typ, který dovede modulovat frekvence do "slyšitelné podoby pro podvědomí" (což je jen jiný typ mozkových vln/frekvencí), tak to může fungovat jako onen pán na nebesích. Bude nám to selektivně nebo plošně přesně říkat , co uděláme. A my to uděláme, aniž bychom si to vědomím mohli zkontrolovat.

To, že na netu od 1985 mizely výzkumy, týkající se vstupu do podvědomí touto formou, to asi mělo nějaký důvod. Račte si další doplnit sám.
A cestu k chápání novotvarů si hledejte, jak umíte, nebo se začněte učit "abecedu lidštiny" (symetrické čtení slov po významech jednotlivých písmen), což je můj přínos této etapě poznání.
O HAARPU a technikách odrazu určitých frekvencí od ionosféry si pak najděte na webu tu verzi, které rozumíte.
Děkuji za váš zájem, ironie mi nevadí.

167089

6.8.2008 13:43

RE: ...jinak

pikatchu 89.?.?.?

Reakce na 167089

Mistře děkuji. Jen bych se optal, jak ty koncové "fragmenty" mají vypadat, aby dovedly modulovat frekvence do slyšitelné podoby podvědomí. Jakou mají technickou specifikaci, vlastnosti a parametry. Děkuji.

PS. Vy už jste měl před rokem 1985 přístup k internetu?Kde to bylo?

167135

6.8.2008 11:34

RE: ...jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 167035

To jak mě citujete , to má být důkaz, že jsem něco převrátil? Jestli jste takhle logický ve všem, tak se mi nedivte, že vám předběžně nevěřím v ničem, přesto že můžete pro někoho zajímavě lepit věty. Není však důležitý co kdo říká, ale co umí. Přesto nevylučuji, že psaním v diskuzi vznikají často zbytečná nedorozumění. K vaším již uvedeným obavám, by jste se ještě mohl začít i divit, když vám napíšu, že s tou modrou oblohou vám zrovna věřím, protože o tom něco vím. [smích] Schizofrenii vám taky schvaluju, ale jsou tací, kteří se stali její obětí a pak je jim prokletím a neštěstím , proto jsou právem takoví lidé označováni za nemocné. Jsem právě na dovolené, tak snad někdy příště...N.neu

167116

4.8.2008 5:21

článek na hov--o?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Co jako tímhle článkem chtěl skvělý autor říct?

Takhle nevysomrujete na další provoz, budete-li psát takový braky

166788

4.8.2008 7:20

RE: článek na hov--o?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 166788

Nevím co tim chtěl skvělý autor říci, ale vím co tím řekl [smích] , příspěvkem ještě doplněno o "nabídku" Atlasu je to velmi přesná dokumentace (a ojedinělá) už mnohaleté situace....

Ono je velmi lehké "vybrat" už jen v ČR, neřku-li ve světě každý den spoustu zpráv z černé kroniky až po ty nejúchylnější činy. Ovšem jejich poměr ve zprávách s poměrem se skutečnou indcidencí ve společnosti to je ten problém !!!!!!!!

Tedy, že média přetváří realitu na to, jak všude teče krev, všude někdo týrá druhé, všude se dějí jen úchylárny - to je ale pseudorealita - která vytváří v našem vědomí i podvědomí opravdu hrozné věci. Říká se tomu také metoda paradoxu. Média navozují atmosféru napětí, strachu ale i pocitu marnosti...

V této atmosféře se nejlépe ovládá národ, často celé národy. Skepse, beznaděj, nepoučitelní motorkáři či Ti a Ti.... To vše, tato mediální manipulace - jednak neřeší příčinu, ani prevenci, (proč asi lidé chodí na automobilové závody? Aby viděli jak v klidu za strašného smradu z výparů tam odjezdí závodníci svých 50 kol a jedno nejlépe seštelované auto a robotický jezdec vyhraje? - nikoliv čeká se na nehodu, jako u skoků na lyžích atd. atd.)

Tento způsob vedení médií je cílený a je to stará košile, nejlépe se ovládají vystresovaní lidé, lidé ve strachu jak je vše kolem hrozné, ale hrozná jsou ta média, která toto vysílají - lépe se pak ale prosazují cíle - my to všechno vyřešímu u nás bude bezpečno - je to perverze nejen internetových ms portálů, ale i televizí - ovce se musí bát, musí se vyděsit k smrti, potom sní opravdu vše...

166796

4.8.2008 11:39

RE: článek na hov--o?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 166796

Škapíku, media realitu VYTVÁŘEJÍ, zkuste to už pochopit. Poslouchají přání těch, kdo je platí. A ti mají kořínky ve vědění starého Egypta, které ukradli a přizpůsobili své potřebě vládnout.
pročpak asi "Na počátku bylo slovo"? Kam nás vedou naše asociace při vnímání slov a dalších zvuků či vjemů?
A vy stále, ale stále posilujete svým hřímáním ten egregor beznaděje, i když skoro správně ukazujete na hnízdo současné moci.

Kdy vám konečně dojde, že když tady i jinde vyléváte stále stejnou močůvku, o které všichni už vědí - stále doufám, že pochopíte, že už je tu trochu "přehnojíno" podobnými přístupy "nadávačů a mentorů", že bude lepší psát o tom, JAK vnímat tu špínu okolo, JAK si hledat k sobě podobně smýšlející lidi, aby se vytvářely skupinky s větší a opačnou informační silou.

Ano, také mentoruju, ale nabízím aspoň jiné výklady skutečnosti, nutím také lidi k hledání kousíčku dobra i v každé špatné zprávě. A k tomu jste se, přes veškeré vychloubání svým vzděláním, nedohrabal. K lidem, kteří mávají klackem, přidáváte k popisu toho klacku ještě popis toho, jak to bolí.

Opravdu úúúúúžasné.....,

166811

4.8.2008 12:24

RE: článek na hov--o?

hc 194.?.?.?

Reakce na 166811

>...tady i jinde vyléváte stále stejnou močůvku, o které všichni už vědí...

To se mýlíš, janko. Ani zdaleka všichni o ní nevědí a mnozí o ní vědět nechtějí, přestože ji tuší.

166821

5.8.2008 22:56

RE: článek na hov--o?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 166821

To mi jaksi připomnělo jedno velmi trefné lidové moudro: "čím víc se s hovnem mažeš, tím víc smrdí".

I já považuju za rozumný názor, že tragika naší současné situace je vyčerpávajícím způsobem popsána mnohými a na netu ji každý, kdo chce, najde velmi snadno. Kdo nechce, toho nepřesvědčí ani deset dalších negativních článku na zvědavci za týden. Spokojen je jen masochistický pesimista (jak autor, tak čtenár), který se znovu a znovu utvrzuje v tomtéž, a zřejmě opravdu šíří cosi jako černé vlny do prostoru. Stejně protivný by byl i přehnaný naivní optimismus. Jako vždy, jde o to najít rozumnou míru, rozumnou rovnováhu.

167042

6.8.2008 5:19

RE: článek na hov--o?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 167042

Rovnovahu? Internet zatim zdaleka nedokaze vyvazit z hlediska toku informaci, bednu a dalsi media ministerstev pravdy.

167062

6.8.2008 10:12

RE: článek na hov--o?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167062

...nejedná se o tok či průtok informací. Jde o míru aktivity v hledání informací. Tedy o člověčí vlastnosti, potřebné k přežití. Stávající "kultura spotřeby" tuto schopnost cíleně umrtvuje, vede nás k pohodlnosti ve všech oblastech žití.

U bedny filtrujete jen to, co vám nabídnou. Ne netu si za čas najdete své "filtry" (oblasti zájmu) - a tím se zařadíte k těm, kdo nerezignovali na život. Propojení sítí internetu se sítěmi globáního vědomí a podvědomí sice měřit neumíme, ale to, že existuje ve společném "vzduchu", to je bez diskuze.
A výsledky tohoto propojování "energií/frekvencí v prostoru" se dostavují přesně!!! v době, kdy se souvislosti dostanou do nových typů vztahů.
Zstím se to dá sledovat jen osobní formou vědomí (myšlení), neustálým vracením se k tomu, "co jsem to vlastně teď udělal - a proč..."[mrknutí jedním okem]. Postupně se pak začnou objevovat v myšlenkách jiné směry myšlení, jiné vázání asociací.

Na internetu se dnes řeší klíčové problémy přežití. Takže bych byl opatrný v jeho podceňování.

167091

7.8.2008 3:36

RE: článek na hov--o?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 167091

Ja ho vubec nepodcenuju, rekl bych ze to je na mne videt. Pouze jsem reagoval na tu rovnovahu. Valecnou sekyru jsem systemu do areny hodil davno ( aspon se mi to tak zda vnimani casu ), moje strana jsou deti a jejich budoucnost. A opiram se pri tom o mocneho milosrdneho a dobreho zastance, coz jako verici clovek mohu. [mrknutí jedním okem] Japonci maji zajimavou starou moudrost "pero a mec." Jiste efektivnejsi nez pero mocnejsi mece.

167229

7.8.2008 8:21

RE: článek na hov--o?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167229

...a zkusil jste se tomu mocnému a pro někoho milosrdnému zastánci někdy kouknout "do ledví"? Spojit poznatky vědy, duchovních nauk, společenských praktik a osobních zkušeností do nového příběhu o vlastnostech prostoru a člověka v něm?? (paradigmatu)
Já ano, proto píšu a uvažuju v jiných než běžných rozměrech, postavených na osobní zkušenosti pobytu v "neprostoru" (?) nebo chcete-li v nevědomí. Z té nejopačnější možné pozice, pro vás tam sídlí bůh s ďáblem, pro mne jsou to jen binární data v pohybové nebo klidové fázi. A ten můj příběh funguje tak dokonale proto, že jej podporují symboly, kterými veškeré informace zapisujeme a měníme. Číslice a písmena, slova, texty. Zatím je pro mnoho lidí nesrozumitelný,ale to se už mění.

A současně vím, že existence samořiditelnosti (spádu funkce) v hierarchii informačních vrstev musí nutně do každého systému zabudovat nástroje pro sebezničení všech nižších celků - v závislosti na komplexní frekvenci, dané rotací těles v planetárních soustavách. Říkáme té frekvenci ČAS.
Jinak by vývoj nefungoval. Takže vím, že některé mé poznatky budou nahrazeny jinými, přesnějšími. Ale nejsem schopen si zjistit, které to budou. A o tom je právě tato a další komunikace. vrcholová věda se dnes odehrává v myšlení lidí, kteé spojuje prostor internetu. Jeho původní smysl výměny informací funguje dnes online. A někdo myšlenky později nějak seřadí a zahrne do svého textu. Je to tak jednodušší než se hádat s některými kostlivci v ČSAV.

Je dobré pěstovat schopnost lidí zdůvodnit to, čemu věří. Protože víra a její mechanická složka - úsilí, je dnes v pozici, na kterou "program člověk" čeká už asi miliardy let. Jsme opět ve fázi, kdy se výsledky buď objeví, anebo se civilizace s naším genomem bude opakovat jindy, a možná i jinde.
Náš energetický potenciál (dřívější slovo = duše) je nekonečný proto, že má obě polohy, klidovou (= ten prázdný prostor vesmíru) a pohybovou, tu představují veškeré hmotné "věci", obdařené (opakováním vycvičené!!) do forem samořiditelnosti, které známe. Vodě také "chvilku" trvalo, než poznala, že je dobré se držet něčeho hustšího, třeba i lépe organizovaného, pevnější struktury hmoty Země. My také upřednostňujeme pevnější, soudržnější systémy, náboženství umírá na "únavu materiálu", lidé ví, že je v něm cosi nepatřičného. A mnozí už víme, co to je.

167257

5.8.2008 8:19

RE: článek na hov--o?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 166811

Janko kdyby média vytvářela realitu, potom by byla bohem a to opravdu nejsou [smích] . Nepodsouvejte mi Vašimi často skrytě i otevřeně agresivními výlevy pesimisus. Snažím se být realista, tedy mít věrohodnou naději, která mne učí nazývat věci tak jak jsou a protože se věnuji psaní, tak vyhledávám informace rozporuplné na kterých se snažím prokázat jak důležitý je vlastní úsudek a bádání a také se učím z příspěvku ostatních.

Vy Janko dlouhodobě nabízíte jen urážky diskutujících a velmi fantazmagorické konstrukce, kterým doslova se snažíte vstoupit, převrátit myšlenkové pochody jiných lidí - to není diskuze, ale velmi demagogický přístup - je na to přilehavé slovo - manipulace.

Beznaději nemám, buďte klidný Janko, mám naději, ale neopírám ji o vlastní poznání ani pseudomystické báje. Nevystupuji také, na rozdíl od Vás, dovolte se mi domnívat, jako všeználek, navíc nahrazující skutečnost nejrůznějšími vnitřními zrcadly, energiemi a dalšími fantasmagoriemi. Což budiž Vám přáno, ale také v diskuzích neurážím diskutující a nestavím se do pozice že mé utkvělé představy jsou normou pro sebezpytování. Pořešte si to a zkuste více skromnosti, naslouchání argumentům druhých. Lovu zdar Martin

166921

6.8.2008 0:13

RE: článek na hov--o?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 166921

..víte, Martine, jsou lidé, kteří se doplňují, a lidé, co si sympatičtí nejsou. Vaše slova vypovídají o vás, moje o mně. Nechť si názor udělají ostatní.
Moje poznatky si denně kontrolují systémem, který nedovedu asi srozumitelně popsat.
A to, že máme každý svůj strop jinde, to je zřejmé z vaší první věty. Media jsou jen novou vrstvou toho, co známe z úst církve:
Na počátku bylo slovo. A tenhle novodobý buch se pěkně roztahuje, to přeci stále opakujete, ne? Pletete si sečtělost s moudrostí. TO první už umí i neživá hmota (scanner), k tomu druhému se člověk dobírá stále. Někdy i marně. Ale nemusíte to brát osobně.

A pro mne opravdu nemá smysl s vámi polemizovat, pokud vám mé příspěvky vadí, tak je nečtete. Aspoň si udržíte klid v duši.

Fantasmagorií v době před 50 lety by byla !komunikace pomocí mobilu" (technické varianty "telepatie", mobil se dá na rozdíl od telepatie VYPNOUT).

Dnes je pro vás tímtéž můj přístup k myšlenkovým pochodům v člověku, fantasmagorií. Čemu nerozumíme, to vesměs odmítáme, - to snad víte. S lidmi vašeho typu se zkrátka moc nemazlím, přeberte si to, jak umíte.

Manipulací lze nazvat i radu. Záleží jen na míře vstřícnosti či nevstřícnosti "přijímače". Dneska to máte za 4, za naprosté nepochopení příspěvku.

167043

6.8.2008 7:28

RE: článek na hov--o?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167043

Janko, je mi trapně s tím zaplemeňvat diskusi, ale tedy ještě jednou - Já jsem Vás neurážel ani nepodsouval Vám názory, které nemáte a ctil jsem Váš pohled na věc, byť pro mne také nesrozumitelně podaný. Až na Vaši opakovanou urážlivou rétoriku vůči mě (a to bych ještě překousl) ale tedy hlavně na to, že mi podsouváte jako i v tomto příspěvku plně jiné názory, než které mám a to snad umím posoudit co si myslím? [smích] [smích] [smích] jsem Vám napsal ať své výpady vůči mě omezíte, nejlépe přestanete je činit.

Píšete, že s lidmi mého typu se nemazlíte... Já říkám, že mě vůbec neznáte a že lidi nemají typy!

Píšete že stále opakuji (píšu) že cituji: "novodobý Bůh se pěkně roztahuje"

To se pak těžko bránit. Vaše citace je navíc velmi nepřesná. Na počátku bylo slovo - to je jen začátek Janova Evangelia a potom pane Janko je ještě přesně 1 545 (!) stran (dle formátu tištění) Písma, které také vysvětluje kdo (!) je to slovo a mimo jiné, to Slovo - Ježíš sám říká, že je jen jeden Bůh a to pořád ten jeden a že je více než Ježíš, že On jediný je dobrý a jeho mocí Ježíš činil zázraky a oznámil záchranu - vzkříšení a svým přispěním naplnil. Proč by se tedy měl roztahovat nad Otce?

Byť jí někdy zmíním - víru, nevnucuji ji nikomu a ani na to nemám právo, už vůbec ne morální kredit, tedy jako možnost obrany proti systému na základě informací od Stvořitele.

Prosím nepodsouvejte mě, že píši něco jiného, děkuji. Prosím, pokud chcete citovat Písmo - přečtěte si jej, lépe prostudujte, potom nebudete psát tak protismyslné věci. Prosím více skromnosti, opravdu působíte jako člověk, který se domnívá, že zná vše a hlavně může vše posoudit a nabídnout "pravdu". Jenže také píšete, cituji: "Moje poznatky si denně kontrolují systémem, který nedovedu asi srozumitelně popsat".

Tedy pokud nedovedete popsat Váš kontrolní systém sdělení zřejmě vnitřních i vnějších, je tedy zjevně intuitivní. Zkuste třeba napsat článek a tam jej popsat, třeba je geniální, nevím. Soudě ale podle jeho funkčnosti potřebuje vychytat řadu chyb a chybí mu vzdělání v oblastech o nichž píšete. Díky za pochopení...

167073

6.8.2008 10:52

RE: článek na hov--o?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167073

Martine, vše se dozvíte včas. To, že používáme oba češtinu, to neznamená, že si budeme nutně rozumět.
Váš přístup k historii a vědění je zkrátka jiný, podle mne třídíte informace děravým sítem, některé celky propadnou tak, jak jsou nám dostupné (pohled na úlohu Ježíše a jeho týmu).

Já se dostal do jiných informačních polí, která jsou bohužel dost vzdálená od současného vnímání světa a lidské existence.
Vy o Ježíšovi víte to, co mocní do světa postupně pustili, já si jeho cestu prošel ve své "schíze" a proto vím, jakou moc mají naše asociační řady ve vědomí. Ne abyste ale operoval tím, že se považuji za jeho další vtělení. Moje kořeny končí hlouběji, u IMHOtepa. Jeho "informační balíček" mě nasměroval až k počátkům vzniku této galaxie, a k sadě programovacích jazyků pro nové variace genomu.
Jsme (tato sluneční soustava) v podstatě "obdobou penicilínu", odpadkovým košem pro vyhozené, odložené formy genomu. Ale projevili jsme netušené možnosti dalších forem "existence inteligence" ve vesmíru, přesahující to, co přijal Budhizmus a učení Egypta, Mayů a dalších....

Ale zatím je tato oblast pro většinu z vás jen "pomatené scifi", protože změny se dotýkají jádra lidství v takové hloubce, pro kterou zatím není referenční platforma.
Vlastně je, tou je symetrické čtení slov po písmenech. Ale to je pro vás také "mimo". Takže si zkrátka počkáme. Co nezvládnu v tomto životě, to přebere ve formě "informačního balíčku vědomí" (ale i zapsaných textů) někdo další.
Víte vy vůbec, odkud se berou vlohy nebo defekty - a co znamenají pro další vývoj? Že genetika má svou "frekvenční složku, vázanou na distribuční komplexní frekvenci, které říkáme čas? A že slunce je transformátorem, filtrem, mozkem této "větvičky galaxie"?

Opravdu nepotřebuji nikoho urážet, urážka je problémem "naladění" přijimače, tedy vás. Můžeme se sejít, rád vás do problematiky vztahů v prostoru zkusím "namočit". I když tuším, že koleje vašeho způsobu chápání se v této "konfiguraci vtělení" asi těžko dají ovlivnit (nebo zmanipulovat????). Vím, že se často otírám o dřeň lidí, o jejich paradigma, soustavu neměnných (?) hodnot. A přesně to se postupně mění, schopnost rozšiřovat své portfolio možností nemají ti s vyjetými kolejemi myšlení. Je třeba je obnovit, ne zahodit.

167101

6.8.2008 10:22

RE: článek na hov--o?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167101

Dokolečka - dokola - Janko, Janko....

Cituji: "Vy o Ježíšovi víte to, co mocní do světa postupně pustili"

Děkuji za už smířivý jinak příspěvek, ale opět vedle Janko. Mocní do světa a to samotné cirkve !!!!!!!!! nechtěli pustit ani zrnko zprávy z Písma - Mrzí mě to [smích] ale prostudoval jsem více než pečlivě cestu kudy se Bible a jak geniálním způsobem (křížová kontrola písmen - což znemožnilo falzo od mocných) je zajištěno, aby v podstatě "flanďáky" usvědčovalo samo dílo, které údajně kážou...

Takže přeložení Bible do národních jazyků stálo mnoho utýraných lidí a také staletí tvrdé cenzury - Mocní nejen, že Bibli nepustili do světa, ale byly také tresty smrti za "majetnictví" Bible v národním jazyce - či dokonce její části. Češi to krásně očůrávali tím, že příznačně Bibli často schovávali do chleba, kdy vydlabali patřičnou schránku a inkviziční šílenci tak viděli jen ošatku s chlebem...

Boj za to, aby člověk nemohl číst Bibli sám byl staletí dlouhý a plný osobních obětí statečných lidí. Mocní naprosto neměli zájem na tom, aby kniha, která je usvědčovala z klamů a zneužití Písma v osobní - církevní prospěch se dostala k lidem. Potřebovali nutně být "prostředníky" ergo manipulátory, aby lid vysávali od odpustků až k válkám - údajně pro Krista - což sám Kristus v Bibli předpovídá...

Za další vy nevíte odkud mám informace, dovolte i mě duchovní život a bádání, modlitby a tedy třeba i inspirace.

Mluvte tedy sám za sebe a pokud budete upozorňovat na mé pochybení v psaní, což jistě se může stát, buďte konkrétní a já zkusím odpovědět - ideálně v diskusi k tomuto tématu - zde, jak jste nepostřehl se rozvíjí diskuze k úplně jiné věci. Takže Janko zase vedle a zase mluvíte za mne, to zatím zvládnu sám. Nepotřebuji Vaši retranslaci, navíc spíše tichou poštu, kdy mi opět podkládáte něco zcela jiného, než si myslím... Howgh

PS Mimochodem jedno z Evangelií psal lékař Lukáš, o kterém je spousta dobových záznamů svědčících v jeho charakter i služby lidem - nebyl mocný, ale byl svědkem Ježíšova působení na zemi.

167103

6.8.2008 12:33

RE: článek na hov--o?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167103

...jo, vaše zmínka o křížové kontrole písmen svědčí o tom, že leccos víte, co já sice nečetl, ale vím také. A o druhém systému kontroly poznatků (= programování a od něj odvislé pojmenování) prostřednictvím systému číslic víte také? Zajímal by mě i váš názor na fakt, proč nahradila latina své "číslice" z čárek a obloučků těmi, co známe jako arabské.
A jak třeba navazuje tvar číslic na jejich funkci "pohybu v prostoru"....
To jsou temata, o kterých se nechám rád poučit, i když nevylučuji polemiku. Můj mail si asi najdete, nemusíme plýtvat webovým prostorem Zvědavce.

167126

6.8.2008 13:22

RE: článek na hov--o?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 167126

Kdyby to editorovi nevadilo, raději bych, aby Váš dialog s M. Škapíkem i nadále probíhala zde. A webový prostor Zvědavce by se dal ušetřit promazáním tlachání "Sida", "anti-anti" a jiných mainstreamovců. [smích]

167131

5.8.2008 23:08

RE: článek na hov--o?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 166811

Janko, z vašich příspěvků o povaze vesmíru jako samořiditelného systému mi stále není jasné, jestli ten vesmír považujete za živý, nebo za mrtvý - tj. mechanický. Byl bych vděčný za jasnou stručnou odpověď. Díky.

167039

6.8.2008 1:16

RE: článek na hov--o?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167039

...stručně to asi neumím.
Zkrátka proces, jakým dochází k opakovaným kontaktům mezi nehmotnými anebo hmotnými "informacemi"? vedl k stále složitějším strukturám, kde každé rozhraní mezi pohyby (třeba v atomu) vnímáme jako klidovou strukturu = povrch. Pohyb v jádru prvku je jiný než pohyb vně jádra a pohyb vně atomu. A tuhle trojjedinost si tahle civilizace kdysi strčila do "vrstev boha". Jinak to tehdy nedovedli vyjádřit.

Ale protože ti, co si jej chtěli ochočit pro sebe a dosadili se za jeho prvního náměstka, těm se "podařilo" vytvořit nerovnováhu v prostoru, která se projevuje ve všech vrstvách přírody včetně člověka (stále rychleji se měnící počasí, výbuchy živlů, kolapsy lidí a jejich systémů...)
.
1. K pochopení "živosti" stačí znát principy: rotace/rytmus(opakování po sobě jdoucích procesů). Mluvíme o frekvencích či vibracích.
2. druhým potřebným principem je princip "únavy", ta má za následek vytváření stále dalších "společných jmenovatelů pohybů", těmi je to, co známe jako "povrch", mem/bránu, (něco co si pamatuje svou statickou = nehybnou formu).
3. Třetím principem je vznik nerovnováhy (chyby), pramenící z "únavy" (dlouhodobého opakování až k vyčerpání "energie pohybu". Známe jej jak "mutaci". Ta je současně chybou "starého" i někdy začátkem "nového".
4. A to nové vznikne jen tehdy, když je opakování chyb (i opakováním chyb vznikne únava!, dokonce dřív) tak časté, že za čas vytvoří další rozhraní, (druh rostliny, nemoc nebo vlohu...)
5. Posledním principem (zákonem vesmíru) je "překlopení celku". Každá rostoucí struktura dojde do stavu, kdy se plod (rostoucí vnitřní objem dat) oddělí od celku. V přírodě to známe, hmota podléhá pouze jednomu směru, gravitaci. Ale v informační, komunikační (sociální) sféře jde o plošný (všesměrově) růst určitého programu/jazyku (třeba jak od řečtiny každý další jazyk ovládl větší území). A podobná forma živosti funguje i pro myšlenkové koncepty jako různá náboženství a politiku. Tyto rostou už ve třech rozměrech !!, jsme přímo a stále propojení se Zemí i s tou "modrou barvou oblohy", kde je databáze globálního podvědomí.
Asi pro vás bude obtížné vnímat, že počasí je pouze důsledkem jednání lidí na planetě, lidí vně planety a "lidí", kteří nemají tělo", tedy egregorů, (myšlenkových soustav,energoinformačních či morfických polí).

Cesta k pochopení vývoje nástroje, který se jmenuje člověk (jeho tří forem - v těle, v jeho zapsaném díle a obraze a v jeho nehybném potenciálu, (kterému říkáme "prázdný" prostor, přesněji jeho pohybová složka), ta byla nepředstavitelné dlouhá.
Náš stávající model vzniku vesmíru je jen jeho jednou možností, tou, pro kterou byl "souhrou okolností" a lidí vytvořen program pro tuto etapu "dvojky a tří nul" (datování letopočtu).

Opačný model vznik...Automaticky kráceno

167052

6.8.2008 1:21

RE: článek na hov--o?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167052

Nový pohled na fyziku prostoru vychází z pojmů Klid, Pohyb, membrána=povrch. Další vývoj živosti je už pouze o tom, jak ji definujeme pro jednotlivé vrstvy pohybů ve vrstvách hmot prostřednictvím míry samořiditelnosti. Tou první je vznik teploty mezi dvěma různými tlaky. A tou poslední jsou "vrstvy člověka". On, naši potomci by měli cestovat s celou touto sluneční soustavou po galaxii a zalidňovat další vhodné planety. Upgrade systému je v tom, že bude cestovat celá sluneční soustava, ne jen lidi v lodích nebo sami (v podobě "energetické mřížky", kterou vnímáme jako "chanelling" (z vnějšího prostoru) nebo duchy, skřítky, elementály....z pozemské havěti.

167053

6.8.2008 9:39

RE: článek na hov--o?

Emily Toman 216.?.?.?

Reakce na 167039

Jak tak ctu zde psane jednotlive nazory, tak mam positivni pocit z toho, ze lide premysleji. Debata je napomocna, pokud se drzi na akademicke strane. Pokud se ovsem zvrhne na odsuzovani nazoru, protoze tento neni zrovna mym vlastnim, anebo mu nerozumim, tedy zacne byt osobni, pak to stoji hodne energie. Nekdy debata pomuze cloveku videt, ci pochopit to, co drive nevidel a pak je tato energie vyuzita. Jindy vsak jakakoliv energie (diskuze) neprinese vysledek (pochopeni). Pak se mi to jevi jako energie momentalne nevyuzita, ale pozor, seme muze byt zaseto!. Nevyuzita proto, ze ruzni lide jsou na ruznych urovnich chapani "veci", "myslenek" (dosadit si muzete cokoliv) a nejsou jeste ready zmenit nazor, nebo pochopit jiny zpusob mysleni, jindy muzou byt jen momentalne zasekli. Na tom neni nic spatneho, a proto bychom si meli asi zachovavat respekt k nazorum druhych, coz by nam udrzelo otevrenou mysl, zatimco, kdyz se hadame, mysl se nam uzavira soustredenim jen na ten "svuj" nazor...
Anglicky mluvicim ctenarum bych pro procviceni otevrene mysli doporucila knihu: The Spontaneous Healing of Belief , autor Gregg Braden. V podstate diskuze o "...bridging science & spirituality "... (vyslo April 2008, Hay House, Inc ISBN:9.78-1-4019-1690-9)
Cteni teto knihy neni nudne, protoze vsechno je (muze byt) uplne jinak, opacne, nez jsme byli doposud zvykli (autor dokazuje pres vedecke poznatky, hlavne kvantovou fyziku). Vynikajici na procviceni otevirani sve vlastni mysli. Zdravi Emily z Vancouver Island


>Janko, z vašich příspěvků o povaze vesmíru jako
>samořiditelného systému mi stále není jasné, jestli ten
>vesmír považujete za živý, nebo za mrtvý - tj. mechanický.
>Byl bych vděčný za jasnou stručnou odpověď. Díky.

167090

6.8.2008 18:58

RE: článek na hov--o?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167090

...někdy mě mrzí, že nejsem schopen ani ochoten se naučit anglicky - svým způsobem je to dokladem faktu, že stejné informace přicházejí do připravených lidí souběžně v různých částech světa.

167174

4.8.2008 8:06

RE: článek na hov--o?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 166788

>Co jako tímhle článkem chtěl skvělý autor říct?
Kdyz nekdo necemu nerozumi, jedna se vzdy o dva mozne duvody: Budto na pochopeni nema filipa anebo jednoduse nechce rozumet. Jinymi slovy: budto je vul anebo svinak.

Autor clanku jasne pise, co ma na srdci.
"Počet pozitivních zpráv, tj. zpráv, kde by se něco budovalo (třeba ten vepřín), posilovalo (třeba vědomí a pozitivní energie), chválilo nebo jen radovalo: nula."

Tak si tedy vyberte, proc slovum nerozumite.
Izak

166797

4.8.2008 12:53

RE: článek na hov--o?

sxgo 78.?.?.?

Reakce na 166788

http://www.youtube.com/watch?v=LvdFGoEa0I4

166824

4.8.2008 5:19

A co zvědavec?

custor custor (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Trochu si rýpnu: a kolik pozitivního, hezkého, nebo třeba jen veselého a radostného čteme na zvědavci? Při čtení diskuzních příspěvků mé srdce svírá neviditelná ruka démona a usinám s představou, že se už nevzbudím, či se vzbudím do světa zmítaném katastrofou, kde došly fosilní paliva, každá zem nenávidí ostatní, každému jde jen o peníze a za vším vidí spiknutí. Nekritizujme iDnes pro jejich postoj. Píší to, co lidé chtějí číst. Pamatujte, že kdo chce pomoci, hledá způsob, kdo ne, hledá důvod. Nehledejme chyby na druzích, hledejme je na sobě [smích] Zkuzte druhé potěšit, ne děsit [smích]

166789

4.8.2008 6:24

RE: A co zvědavec?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 166789

custore, vy mícháte banány s burskými oříšky. Na Zvědavci se dočtete to, co vám média propagandy zamlčí. Jistě, nejsou to radostné zprávy, ale je to postupné doplňování kamínků do mozaiky skutečného obrazu a snad i varování před budoucí realitou života. Člověk si takhle vytvoří určitou představu a snad se i vyzbrojí - třebaže jenom psychicky - na následné a očekávané události. Kdo nezná skutečnou historii, je odkázán si ji zopakovat.

Vláda nevládne pro lid, ale vládne lidu pro svůj vlastní prospěch a na úkor lidí samotných. Vlády se staly parazitem společnosti a média jsou v rukou právě těch, kteří chtějí společnost snadno a úspěšně ovládat. Proto záměrně odvádí pozornost. Chaos informací. Jednak člověka znecitlivět, zastrašit a následně uklidnit a potom pobavit, ale především zaměstnat mozek, aby už nezůstala energie na zbytečné dotazy a snad i přemýšlení. Tohle si už občan nesmí dovolit!

166794

5.8.2008 11:32

RE: A co zvědavec?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 166794

Pan Custor vůbec nic nemíchá. Naopak. On jediný zde pojmenoval příčinu. Co myslíte pane Mirdo? Kde se shromáždí větší dav čumilů? U pole, kde proběhla rekordní sklizeň pšenice nebo u pole, na kterém havarovalo letadlo? A který plátek bude mít větší prodejnost? Ten, který referoval o pšenici či ten s havárií?

Takže prosím Vás. Nečtěte už média, která Vás chtějí
> znecitlivět, zastrašit a následně uklidnit a potom pobavit, ale především zaměstnat mozek, aby už nezůstala energie na zbytečné dotazy a snad i přemýšlení.

Snad Vám pak zbude alespoň trocha energie na přemýšlení. [mrknutí jedním okem]

166963

5.8.2008 22:48

RE: A co zvědavec?

Jiří.P 62.?.?.?

Reakce na 166963

víte, ... možná to bude od věci, ale před časem se tu na Zvědavci řešilo co tu ještě chybí, když je všude kolem tolik hnusu... No, měl jsem takový skromný příspěvek. http://www.zvedavec.org/nazory_2654.htm#ptr164527 Pochopitelně bez odezvy.
Ostatní dokázali=dokáží jen nekonečně diskutovat a mlátit prázdnou slámu. To je takový koloryt všech diskusí.
Takže dokud své myšlenky nezrealizujeme nějakým smysluplným směrem, bude celkem bezproblémů a bez odporu realizovat iDnes propaganda ty svoje zvratky. Bude nás všechny zahlcovat nadprodukcí sraček a vymývat mozky až do úplné apatie.
Jestli pár z nás bude kňourat že se nám to nelíbí - to je nepodstatné. Podstatné je s tím něco DĚLAT. Přinejmenším kvůli sobě.

V tomto malém případě zvolil Zvědavec KRESLENÝ HUMOR. Zdali to je v dnešní době dostačující, ať posoudí každý sám.

167040

7.8.2008 3:52

RE: A co zvědavec?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 166963

Jiste kracime ke skvelym zitrkum, kdyz napisem na Zvedavci neco reknem znepokojiveho o rope. Vy odpovite treba zajimavou rostlinou, ktera nahradi Ghawar. Kdyz se zeptam na konkretni cisla, tak drzite bobrika mlceni. Za nejake 2-4 roky nam ma chybet nejakych 10 milionu barelu ropy denne. Kdyz nejaky dement v EU, uvede, ze roku 2050 by se dalo ze solarnich clanku na Sahare v ramci megaloprojektu ziskat 100 GW energie nevim zda se mam hystericky smat nebo se podat depresi. Britanie ma momentalne spotrebu 70 GW, CR nejakych 13-15GW tusim, nechce se mi to hledat. Kolik je asi spotreba EU? A kolik ropy spolkne vybudovani dalkovych siti ze Sahary a vybudovani celeho komplexu? A udrzba? Pisecne boure, extremni rozpeti teplot jiste idealni podminky pro solarni clanky, ze ano?

Abych napsal i neco pozitivniho, tak pomerene rychle ( i tak to budou ropy) by slo misto ropy pouzivat v doprave, zemedelstvi plyn, ziskali by jsme neco casu na zachrane akce. Zeleni se muzou postavit treba na hlavu, ale Akademie ved ma pravdu bez jadra se neobejdeme, ne proto aby jsem udrzovali system konzumu, ale aby jsem hromadne neposli hladem. A bude treba do toho jadra investovat a prejit na rychle mnozive reaktory a dokazat vyuzit thorium.

Co ziskala Indie potopenim dohody WTO? Zachova se sve "primitivni" zemedelstvi s nizkou zavislosti na rope, to se bude pri minus 10 milionu barelu denne pro svet pocitat jako tezke pozitivum.Plus zrejme nejake vyhody v obchodni vymene s Cinou.
http://www.blisty.cz/2008/8/7/art41900.html

P.S. Neanavujte se laskave poznamkami o mem pesimismu, pokud je minite vyvratit prosil bych konkretne: Co dokaze v nejblizsich 5 letech nahradit vypadek 10 milionu barelu ropy denne? Velice rad se stanu optimistou a pujdu s rozzarenym ksichtem vstric nasi budoucnosti.

167231

7.8.2008 3:46

RE: A co zvědavec?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 167231

( i tak to budou roky ) [zahanbení]

167232

7.8.2008 6:31

RE: A co zvědavec?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 167231

http://www.osel.cz/index.php?clanek=3824
http://www.osel.cz/index.php?clanek=3827
Jaky je casovy faktor a jina konkertni cisla, treba celkova energeticka bilance, naroky na typy pud, vodu...?

167244

11.8.2008 10:22

RE: A co zvědavec?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167231

Co dokaze v nejblizsich 5 letech nahradit vypadek 10 milionu barelu ropy denne?

Vůbec nic !!!!!!! Naprosto souhlasím s faktickým vnímáním reality pana Bartoška - nic navíc nenaznačuje, že by se někdo obtěžoval z mocných velitelů politické hydry směřovat svět k úsporám, racionalizaci absurdního plýtvání ropou, naopak byrokracie nejen EU vede k dalším nesmyslným kamionovýletům...

K tomu připočítejme "automobilovou kulturu", která urychleně narůstá zejména v Číně, ale také v Indii a tedy opět jen zvýšení spotřeby i v individuální dopravě.

Řešení je jasné - až pěkně dobudujeme světovým oligarchům dálnice a silnice, sestěhujeme se do velkých měst, zbaveni možnosti samostatného hospodaření a budeme ještě více závislými občany - tak přijdou směrnice - VZHLEDEM K NEDOSTATKU ROPY SMI JEZDIT JEN VOZIDLA ARMADY A POLICIE, DALE VOZIDLA UMOZNUJICI CHOD STATNI ZPRAVY A TITO VYVOLENI - radovi obcane budou omezeni zrejme primo cenou ropy, spise ale pridelovym systemem - v praxi zapomeňme na individuální dopravu - potom přijde mela a nebo možná jen úplná rezignace a také daleko lepší kontrola nás "obyčejných" lidí a vzletná sebečastopopírající slova Janka na tom nezmění vůbec nic. Pokud tedy neujmí vyčarovat miliony tun ropy? A to asi ne [pláč] Martin Škapík

167692

4.8.2008 7:00

A to se mame vyhybat beznym dennim zpravam?

Semerad 76.?.?.?

V dobach totality se v novinach dala cist jen Cerna kronika a Sport. I kdyz nevim co krvaveho je na zprave, ze Kocab prohlasil, ze nebude kandidovat, kdyz zeleni potahnou doleva, ze z vlaku u ktereho horela lokomotiva uteklo 60 lidi, nebo, ze Iran neustoupi od vyroby atomove bomby ani o pid. Komu pri tom vstavaji na hlave vlasy hruzou, at si koupi Materidousku.

166793

4.8.2008 9:48

Proč...

Alexa 89.?.?.?

Pane Vladimíre, proč tedy iDnes čtete?

Tuto otázku si kladu pokaždé, kdy si zoufáte nad kvalitou tohoto bulváru.
Tím, že navštěvujete tyhle stránky je jen dál podporujete. Jste jeden z návštěvníků, které ukazuje jejich počítadlo dole v rohu a oni za vás dostávají - sice jen po halířových nebo snad korunových částkách - peníze.

Dobře víte, že svět nezměníte. Je to příliš velké sousto. Změnit sebe však dokáže každý z nás, i když je to často složitější, než plánovat revoluce "tam venku".

Když jsem kdysi začínala s internetem, znala jsem hlavně centrum.cz a k němu přidružené lidovky. Tehdy se mi líbily, četla jsem je. Pak lidovky odešly a přišlo aktuálně.cz. Četla jsem i to. Postupem času jsem však začla vnímat tu emotivnost a selektivní volbu zpravodajských témat. Našla jsem blisty a zvědavce. Lidovky a aktuálně jsem přestala naštěvovat úplně. Dnes chodím jen na iHned a i v tomhle případě často váhám, jestli už kvuli přiblblým nadpisům a často i obsahům nemám dát vale i těmto.

Kamkoliv na těchto zpravodajských serverech vejdete, stáváte se konzumentem reklamy, na které oni vydělávají a to za pomocí černých kronik a novodobé propagandy. Ten obsah skutečně nestojí za to každodenní kliknutí.

Mám pro Vás tedy zajímavý nápad:
Přestaňte iDnes číst. Příjdete tím o něco? Jistěže ne. Oni příjdou o jednoho zákazníka. Pokud tohle udělají další, kterým se jejich "zpravodajství" nelíbí, snižující se zisky z reklam snad uspíší potopení těchto vraků.
Nestálým poukazováním na obsah iDnes nic nezměníte. Jen se Vám zvedne tlak.

166806

5.8.2008 1:47

RE: Proč...

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 166806

>Pane Vladimíre, proč tedy iDnes čtete?

Protože musím. Z profesních důvodů. Být informován z mnoha pramenů patří k povinnostem editora.

166885

5.8.2008 11:01

RE: Proč...

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 166885

Jistě, toto chápu. Proč tedy raději nepíšete článek k tomu, když iDnes zaujme vyvážený a nepropagandistický postoj? To by totiž skutečně za zmínku stálo...

Téma, které jste však nakousl je mnohem větší a iDnes je v tomto jen jeden z obrovského počtu aktérů. Pokud se podíváte i na jiné zpravodajské servery, tak si všimnete podobného trendu i u nich(mluvím především o českém zpravodajství, v jisté míře to však sleduji i u zahraničních). Otázkou však je zda je to skutečně jen vina medii. Ona mají jistě velký kus přičinění na tomto stavu, avšak lidé v dnešní době jsou natolik emočně vyprahlí, že se už často dokáží "krmit" jen počty mrtvých, obrovskými "tragediemi" apod. Je pak skutečně poukazováníhodné zpravodajství, které je jen odrazem toho co jeho konzumenti chtějí?

166959

5.8.2008 21:24

RE: Proč...

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 166959

Pravda. iDnes zdaleka nejsou jediné, je to obecný trend. A také to není jen vina medií. Lidi to žádají, je potvrzeno, že servery s tímto obsahem mají větší návštěvnost než servery "suchopárné", kde je vyvážený výčet zpráv. A protože servery žijí z reklamy, jde jim o návštěvnost. Tudíž nabízejí obsah, který tu návštěvnost vyvolá. Je to začarovaný kruh.

Napsat článek jako pochvalu, pokud iDnes náhodou zaujmou vyvážený a nepropagandistický postoj? Alexo, to by měla být jejich povinnost. Chcete po mě, abych chválil psa za to, že štěká nebo rybu za to, že plave? Jistě by se i takový článek vešel, ale raději se pokusím sám občas tyto stránky vylehčit pozitivnější zprávou. Co říkáte?

167031

6.8.2008 15:40

RE: Proč...

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 167031

>Je to začarovaný kruh.

Ba, ba. Přetrhněme kruh. Udělejme spirálu, nebo třeba přímku. V mé rodině se také čtou plátky jako Blesk, Aha, ad. Zabolí to, když i vaši blízcí tomu podléhají. Tehdy si uvědomíte, že to je jako odporný puch hnoje, který se vetře skoro všude. Poukazováním na ten smrad ho příliš nezměníte. Proto ten můj podotek.

>Napsat článek jako pochvalu, pokud iDnes náhodou zaujmou vyvážený a nepropagandistický postoj? Alexo, to by měla být jejich povinnost.

Vím, vím, máte pravdu. Zpravodajtví má bý vyvážené, objektivní, ... podle slovníku nejspíše ano.

Být iDnes paranoidním a manipulujícím pacientem, určitě bych ho za zdravější náhled na své okolí pochválila - mělo by to terapeutický účinek. iDnes je však relikt z dob minulých, podobně jako parta Nezvědavec a pokud by kdy tento relikt byl schopen sebereflexe a změny k lepšímu, bylo by přesto záhodno jej alespoň ocenit.

>Jistě by se i takový článek vešel, ale raději se pokusím sám občas tyto stránky vylehčit pozitivnější zprávou. Co říkáte?

Všemi deseti jsem pro [smích]

167149

5.8.2008 2:26

RE: Proč...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 142.?.?.?

Reakce na 166806

>Pane Vladimíre, proč tedy iDnes čtete?

>Dobře víte, že svět nezměníte.

>Přestaňte iDnes číst. Příjdete tím o něco?

>Nestálým poukazováním na obsah iDnes nic nezměníte. Jen se
>Vám zvedne tlak.
Ja si navopak myslim ze je dobry ze to cte. Mozna se nasira ale soucasne i ziskava prehled kam oficialni media smeruji a soucasne to jej inspiruje. Ma-li bejt ve vobraze musi bohu zel cist i sracky a tak svoji vizi vybalancovavat.

166886

5.8.2008 11:05

RE: Proč...

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 166886

Jistě. Pro zmapování si situace je to dobré, ale číst to roky v kuse každý den? To už by mohla být diagnoza.

Nejsem zastánkyně růžových brýlí, ale myslím, že čím více se tímhle bude člověk "krmit", tím beznadějnější tenhle svět pro něho bude.

Jenže ten svět není tak beznadějný, jak nám ho většina, nebo snad všechna media líčí.

166961

5.8.2008 12:19

RE: Proč...

google 84.?.?.?

Reakce na 166961

Alexa, existuju dva pristupy k veci. teda tri, ale cesta ukojenej, blaciacej ovce nie je temou tejto diskusie.
alebo odstranis pokusenie zo svojej blizkosti (asketizmus) alebo sa s tym naucis zit, bez toho aby sa stal otrokom (vyvoj).
fajcit? ano, 3-5 denne. a niekedy 20. a niekedy aj 10 mesiacov nic. takto to robim.
trenig? ano, bez prehanania, aby to robilo radost.
televizor? ano, nie cucat pred bednou ale kvalitny, vedomy vyber, naposledy som v nom videl rusky film "Nocnoj dozor".
nechcel by som o to prist.
treba sa vediet naucit s pokusenim zit, tazit z neho a niekedy to prehnat na obidve strany.

166962

6.8.2008 16:29

RE: Proč...

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 166962

>alebo odstranis pokusenie zo svojej blizkosti (asketizmus) alebo sa s tym naucis zit, bez toho aby sa stal otrokom (vyvoj).

Oba dobře víme, že bojkotem ať internetové či na-papíru-tištěné propagandy se ze mě ani z Vás informační asketa nestane. Preferuji optimální nabuzení za pomocí všeobjímající propagandy - koukám se na večerní zprávy České televize [mrknutí jedním okem]

>fajcit? ano, 3-5 denne. a niekedy 20. a niekedy aj 10 mesiacov nic. takto to robim.

Já také. S čokoládou.

>televizor? ano, nie cucat pred bednou ale kvalitny, vedomy vyber, naposledy som v nom videl rusky film "Nocnoj dozor".
>nechcel by som o to prist.

V posledních letech už sleduji jen to, co si mohu pustit z DVD na základě své chuti. Občasné televizní skvosty mi však unikají, pravda. Raději už věnuji více času knihám, podněcují fantazii.

>treba sa vediet naucit s pokusenim zit, tazit z neho a niekedy to prehnat na obidve strany.

[smích]

167155

6.8.2008 18:46

RE: Proč...

google 84.?.?.?

Reakce na 167155

vdaka za odpoved. [mrknutí jedním okem]

167176

4.8.2008 10:37

Já vám to říkal!

Michal Přikryl 83.?.?.?

Vidíte! Já vám to říkal! To máte z toho Svěráka, už vás to úplně zblblo! Za chvíli bude z chlapa taky takový uslintaný unylý učitelský mudrák, plný fujtajxl laskavosti. Oni jsou zlí, ach, tak zlí, sypejte ptáčkům, nelámejte stromečků, ony cítí jako my.

Okamžitě si stáhněte (ne že to budete kupovat!!!) pár alb death metalu a za pár dnů se zas snad trochu vzpamatujete. A chlastejte trochu, člověče.

166808

4.8.2008 12:05

Vibrace strachu, jako žvanec

PANELÁK OBAMA 78.?.?.?

z jistých necenzurovaných zdroju prosákla zpráva, že po tisicíletí se se záměrně pěstuje zášt a nesvornost,jako hlavní vibrační potrava pro negativní mimozemštany. Je to holt jejich vepřo knedlo, díky svým vyspělým schopnostem jsou nalezlý jako vši ve všech vládách, jen vyspělí pozemštané, kteří ovládájí svou vulí mysl, tu a tam zahlédnou TEN JEJICH PRAVÝ KSICHT.Osobně jsem si na pár sekund VYCHUTNAL velkého Žvátoru Vladimírka Železného při jeho manipulativní seanci VOLEJTE ŘEDITELI. sečteno, potrženo, nečtu NOVINY,v bedně pečlivě vybíram, //hlavě dopoledne a v noci a hodím to do mašiny, abych se koukl, až budu mít náladu a zejména nemám z toho hrozného okamžiku ZÁDNÝ STRACH, nebot bych logicky přispěl JAKO KRMIVOVÁ ZÁKLADNA. [cool] [cool]

166815

4.8.2008 12:09

Když už jsme u toho iDNESu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Tak přiznejte se, kdo za tímhle stojí?
http://zpravy.idnes.cz/poradatele-zidovskeho-festi...

Adeptů by se tu našlo...sám Stwora, Bartošek, Saša, Havlův královský prd...nebo to byla týmová práce?

166817

4.8.2008 17:13

RE: Když už jsme u toho iDNESu

sxg 91.?.?.?

Reakce na 166817

Citácie z diskusie:
to mě zajímá
Kde se dá to DVD sehnat?
Re: to mě zajímá
U pořadatelů festivalu.
[chechtot] [velký smích]
Vůbec bych se nedivil, kdyby si to dali do schránek
samotní pořadatelé. Je to vynikající reklama - navíc se hodí, aby kolem takového festivalu bylo vytvořeno ono ovzduší "utiskování a rasismu".

[vyplazený jazyk]

166840

5.8.2008 14:12

RE: Když už jsme u toho iDNESu

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 166817

Soudruhu, tak se přiznej, jaký nick máš na iDnes... xr01? Ten chce jen vyhladit Palestince. FordS? Ten chce jen vyhladit Palestince... Prober se, to že jsi čistokrevný ještě neznamená, že tě chce někdo z nás zabít... To chcete obvykle vy... [bliji]

166989

5.8.2008 21:33

RE: Když už jsme u toho iDNESu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 166989

Já nemám židovský původ a jsem ateista

167033

6.8.2008 0:26

RE: Když už jsme u toho iDNESu

google 84.?.?.?

Reakce na 167033

>a jsem ateista

mam to chapat tak, ze neverite v boha?
preco to potom zdoraznujete alebo vobec spominate?
to je ako keby som ja, na koniec polemiky s miestnym yntelygentom Vojtom
o rasizme v izraeli a jeho vplyyve na vynosy pestovania bavlny v Kirgizsku
napisal:
"a nie som Martanom"

rozumiete tomu?

naco to mam zdoraznovat, ze nie som Martanom?
naco vy zdoraznujete, ze ste ateistom?
nik sa vas na to nepytal, nikoho to nezaujima.
alebo je to tak, ze to je len vas spupny vykrik k bohu, ze na neho neverite?

167049

6.8.2008 11:24

RE: Když už jsme u toho iDNESu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 167049

>naco to mam zdoraznovat, ze nie som Martanom?
Jste Venušan?! [velký smích]

167120

7.8.2008 3:37

RE: Když už jsme u toho iDNESu

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 166817

Ja vosobne bych otypoval na nejakeho uvedomeleho jedince. Kdyz ten antisemitismus prakticky neexistuje, je treba ho proste vytvorit a trochu mu pomoct. A pokud bych mel komunikovat se informacnim zdrojem typu idnes, tak ja bych se podepsal. Avsak to je prilis vysoky intelektualni level, oprvadova ceska elita. To vite ja jsem clovek z lidu, vim kde je moje misto. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

167230

4.8.2008 13:27

Je vhodne nesledovat nadmerne TV a media

Robert1 195.?.?.?

Z negativnej energie ktoru nam celosvetovy medialny kolos predklada, ma niekto osoh. Entity ktore sa "zivia" touto energiou mozeme nazvat "cierne tricka". Napriklad Dr.Edgar Mitchell nasiel odvahu a zacal rozpravat. A teraz urobte s touto informaciou co chcete. Nebe-lidem.cz

166827

4.8.2008 17:15

RE: Je vhodne nesledovat nadmerne TV a media

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 166827

http://www.vesmirna-drubez.cz/

166839

5.8.2008 7:17

Hrozba atomové války na každém kroku :)

mtk 80.?.?.?

Reakce na 166839

Novinky.cz: "Revoluční arkádová Civilizace: rozpoutejte atomovou válku a ovládněte svět"

Následuje recenze nepochybně zajímavé PC hry. To jak se skvěle můžete bavit potvrzuje na závěr úchylný recenzent slovy: "Ten pocit, kdy si zařvete při odpálení atomové bomby do mikrofonu: "Blast off!" a odpovědí vám je jen zakřiknuté: "No way, I´m screwed," je prostě nezaměnitelný".

Ještě by to chtělo typ hry "Zastřel svoji mámu" [velký smích] [velký smích]

zdroj: http://www.novinky.cz/clanek/146509-revolucni-arkadova-civilizace-rozpoutejte-atomovou-valku-a-ovladnete-svet.html

166910

5.8.2008 7:49

Reakce na článek

Triffidos 85.?.?.?

Samozřejmě souhlasím že IDnes a podobné media jsou jen škvára. Ale nezbývá mi než připomenout jednu drobnost. Kolik pozitivních článku je zde na tomto serveru ????

166914

5.8.2008 8:22

RE: Reakce na článek

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 166914

Většina.

Pokud jsme účelově klamáni a stresováni vylhanými či pečlivě vybranými negativními zprávami a bludy, kampaněmi meanstreamových novin, televizí, e-magazínů - potom je už samotné hledání a konstatování skutečnosti povzbuzením a je v této věci v podstatě irelevantní jaký mají obsah.

Pozitivní je vše pravdivé, neboť to nás posunuje dál a hlavně to rovná naše vědomí a podvědomí, kdy pozitivita pramení z toho, že si uvědomujeme, že nejsme "mimo" my, kdož nekonzumujeme (což neznamená nesledujeme - to asi ani dnes nejde) mediální balast ale že mimo je ta mediální hydra.

Lepší než nabízet jakoukoliv fantazii, tedy neexistující cesty k matení lidí je, když zde články probudí jednoho člověka k sebedůvěře a odklonu od mediální hydry, která to tu "šrotí", stejně jako z "druhé" strany Ti, kteří nabízí sice takzvané pozitivní ale opět falešné - iluzorní naděje.

Jediným zdrojem svobody a poznání je pravda - skutečnost. Není jiný základ na kterém postavit osobnost i společnost - její změnu i příklon individuální k pravdě - skutečnosti - tedy úlevy od nánosů lží a klamů.

166925

5.8.2008 9:14

RE: Reakce na článek

Saša 74.?.?.?

Reakce na 166914

Odpověď na Vaši otázku máte v příspěvku http://www.zvedavec.org/nazory_2705.htm#ptr166794

Zde se dozvíte malou část toho co Vám media zamlčí nebo jako "nedůležité" dají na poslední stránku.

Jako jeden z mnoha příkladů, jistě jste nepřehlédl zprávu o tom, že Uprchlíci Fatahu v sobotu dostali povolení vstoupit do Izraele nějak bylo zamlčeno, že v neděli byli vydáni zpět do rukou Hamas před kterým utekli http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7539418.stm rovněž nebylo vhodné ukázat to "přijetí"
Vložený obrázek

Obdobně na televizních zprávách se nedozvíte Izraelská „bezpečnostní služba“ dělá nátlak na nemocné Palestince, aby se stali donašeči. Lékaři pro lidská práva dokumentovali 30 pacientů, kterým bylo odmítnuto ošetření, neb odmítli spolupracovat. Od června minulého roku Izrael znemožňuje veškerou zdravotní pomoc Gaze s výjimkou nejnaléhavějších případů. Drtivé většině není povoleno opustit Gazu se léčit a nejnaléhavější případy jsou posuzovány Izraelskou bezpečnostní službou. Lékaři za lidská práva se správně domnívají, že rozhodovat by měli lékaři a ne policisté. O den dříve bylo v angličtině na BBC http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7540125.stm

Ta mozaika zpráv Vám pomůže k vlastnímu názoru a pozitivní je, že se můžete nad tou polopravdou až lží pousmát.

166926

5.8.2008 8:43

RE: Reakce na článek

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 166914

>Kolik pozitivních článku je zde na tomto serveru ????
Řekl bych, že je tu posun od hlásání, že lidi se topí v krvi z čiré zhovadilosti, k hledání příčin, proč by si to vlastně měli myslet.

166933

7.8.2008 4:09

RE: Reakce na článek

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 166914

Jenomze tady se neresi historky reznik ubodal, obesil se, skocil z mostu, tragicka autonehoda, pripadne Paris Hilton ma nove silikony... Tady se resi nase ruzova budoucnost, v mediich se tim povetsinou nemini znepokojovat. Nejvetsi sranda, ze na serverch typu Zvedavec maji prognostici docela slusnou uspesnost pri predvidani jistych dusledku do budoucna. [mrknutí jedním okem]

167233

5.8.2008 15:41

Jedna věc je tu opomíjena

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

At uz jde o zpravodajske servery ci televize, vsichni sve clanky a reportaze prokladaji omackou dodanou tiskovymi agenturami. V nasich luzich a hajich to znamena CTK, ktera si drzi dlouhodobe monopol. Jeji objektivnost netreba komentovat. Potoky krve jsou v podstate dusledek jeji politicke korektnosti a omezenosti nebot misto kvalitniho zpravodajstvi poskytuje balast ve forme stovek zarucene senzacnich zprav. Navic ve srovnani s medii jakou jsou napr. BL, politicky korektni media, zvykla krmit konzumenta hromadami neprehlednych sracek, zazivaji v letnich mesicich skutecnou okurkovou sezonu. Jakmile se vyhlasi parlamentni a vladni prazdniny, je potreba zumpu necim doplnit a tak se stale jen omilaji agenturni sracky ve forme Iranu nebo mrtvol, kterych je denne dostatek k naservirovani, obcas nejaka ta technoparty nebo podobna blbost. Po prazdninach jen odeberou par mrtvol a nahradi je zvasty politiku, radarovymi agitkami atp. a pojede se dal...

Dnesni aktuality na webu CTK(podobnych zprav vyprodukuje denne pres 300):
-V domě v Praze 5 hrozí muž sebevraždou, na místě je policie
-Běh pochodně poničeným S'čchuanem doprovodilo nové zemětřesení
-Požár obilného pole zastavil dopravu na D1 u Vyškova
-Průzkum: Devět z deseti řidičů má ve městě problémy s parkováním
-Za zneužívání školačky dostal muž podmínku
-Odpověď Íránu prý neobsahuje zmínku o zmrazení jaderného programu
-Britové v Praze převzali Ira viněného ze zneužívání dětí
-Policie: Primář havířovské nemocnice ordinoval opilý
-Hasiči zkrotili lesní požár, který zuřil v turecké Antalii

tzn. pozary, zemetreseni, problemy v doprave, sebevrazda, zneuzivani deti, opilost a jaderna hrozba...

166999

Příspěvků: 92

04.08. 00:56 jansmith1984  Atlas.cz
04.08. 02:16 janko  ...jinak
04.08. 02:35 Striga  RE: ...jinak
04.08. 08:51 janko  RE: ...jinak
04.08. 20:35 Striga  RE: ...jinak
04.08. 22:34  RE: ...jinak
05.08. 00:05 janko  RE: ...jinak
05.08. 08:16 Martin Škapík  RE: ...jinak
06.08. 09:33  RE: ...jinak
06.08. 12:44 janko  RE: ...jinak
05.08. 00:03 google  RE: ...jinak
04.08. 23:49 janko  RE: ...jinak
05.08. 07:48 Striga  RE: ...jinak
05.08. 22:44  RE: ...jinak
06.08. 00:46 janko  RE: ...jinak
05.08. 08:26 Martin Škapík  RE: ...jinak
05.08. 12:19 pietroo  RE: ...jinak
04.08. 18:59 Novákneu  RE: ...jinak
04.08. 23:03 janko  RE: ...jinak
05.08. 01:58 Novákneu  RE: ...jinak
05.08. 07:53 janko  RE: ...jinak
05.08. 12:03 Novákneu  RE: ...jinak
05.08. 22:39 janko  RE: ...jinak
05.08. 22:01 janko  RE: ...jinak
06.08. 00:32 jansmith1984  RE: ...jinak
06.08. 01:50 janko  RE: ...jinak
06.08. 12:45 mtk  RE: ...jinak
06.08. 04:41 pikatchu  RE: ...jinak
06.08. 05:12 Rene Bartosek  RE: ...jinak
06.08. 09:53 janko  RE: ...jinak
06.08. 13:43 pikatchu  RE: ...jinak
06.08. 11:34  RE: ...jinak
04.08. 05:21  článek na hov--o?
04.08. 07:20 Martin Škapík  RE: článek na hov--o?
04.08. 11:39 janko  RE: článek na hov--o?
04.08. 12:24 hc  RE: článek na hov--o?
05.08. 22:56  RE: článek na hov--o?
06.08. 05:19 Rene Bartosek  RE: článek na hov--o?
06.08. 10:12 janko  RE: článek na hov--o?
07.08. 03:36 Rene Bartosek  RE: článek na hov--o?
07.08. 08:21 janko  RE: článek na hov--o?
05.08. 08:19 Martin Škapík  RE: článek na hov--o?
06.08. 00:13 janko  RE: článek na hov--o?
06.08. 07:28 Martin Škapík  RE: článek na hov--o?
06.08. 10:52 janko  RE: článek na hov--o?
06.08. 10:22 Martin Škapík  RE: článek na hov--o?
06.08. 12:33 janko  RE: článek na hov--o?
06.08. 13:22 mtk  RE: článek na hov--o?
05.08. 23:08  RE: článek na hov--o?
06.08. 01:16 janko  RE: článek na hov--o?
06.08. 01:21 janko  RE: článek na hov--o?
06.08. 09:39 Emily Toman  RE: článek na hov--o?
06.08. 18:58 janko  RE: článek na hov--o?
04.08. 08:06  RE: článek na hov--o?
04.08. 12:53 sxgo  RE: článek na hov--o?
04.08. 05:19 custor  A co zvědavec?
04.08. 06:24 Mirda  RE: A co zvědavec?
05.08. 11:32 Vojta49  RE: A co zvědavec?
05.08. 22:48 Jiří.P  RE: A co zvědavec?
07.08. 03:52 Rene Bartosek  RE: A co zvědavec?
07.08. 03:46 Rene Bartosek  RE: A co zvědavec?
07.08. 06:31 Rene Bartosek  RE: A co zvědavec?
11.08. 10:22  RE: A co zvědavec?
04.08. 07:00 Semerad  A to se mame vyhybat beznym dennim zpravam?
04.08. 09:48 Alexa  Proč...
05.08. 01:47 Vladimír Stwora  RE: Proč...
05.08. 11:01 Alexa  RE: Proč...
05.08. 21:24 Vladimír Stwora  RE: Proč...
06.08. 15:40 Alexa  RE: Proč...
05.08. 02:26  RE: Proč...
05.08. 11:05 Alexa  RE: Proč...
05.08. 12:19 google  RE: Proč...
06.08. 16:29 Alexa  RE: Proč...
06.08. 18:46 google  RE: Proč...
04.08. 10:37 Michal Přikryl  Já vám to říkal!
04.08. 12:05 PANELÁK OBAMA  Vibrace strachu, jako žvanec
04.08. 12:09  Když už jsme u toho iDNESu
04.08. 17:13 sxg  RE: Když už jsme u toho iDNESu
05.08. 14:12 hestroy  RE: Když už jsme u toho iDNESu
05.08. 21:33  RE: Když už jsme u toho iDNESu
06.08. 00:26 google  RE: Když už jsme u toho iDNESu
06.08. 11:24  RE: Když už jsme u toho iDNESu
07.08. 03:37 Rene Bartosek  RE: Když už jsme u toho iDNESu
04.08. 13:27 Robert1  Je vhodne nesledovat nadmerne TV a media
04.08. 17:15 Jan X.  RE: Je vhodne nesledovat nadmerne TV a media
05.08. 07:17 mtk  Hrozba atomové války na každém kroku :)
05.08. 07:49 Triffidos  Reakce na článek
05.08. 08:22 Martin Škapík  RE: Reakce na článek
05.08. 09:14 Saša  RE: Reakce na článek
05.08. 08:43 Spytihněv  RE: Reakce na článek
07.08. 04:09 Rene Bartosek  RE: Reakce na článek
05.08. 15:41 Pavel -Čert- Němec  Jedna věc je tu opomíjena

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 831