Diskuze k článku

Kóta 718 – byli jsme tam

Příspěvků 100

12.5.2008 6:45

kóta 718

Tom 24.?.?.?

Docela vám tuhle "bojovku" závidím. Není nad to, vidět věci na vlastní voči. [překvapení]

Jen se divím, že si brdští domorodci, kteří budou první na ráně, z kóty 718 ještě neudělali poutní místo?

Na parkanovskou notečku, na židnes.cz přitvrdili muziku:

Iniciativu Ne základnám financuje tajemný sponzor podnikající v Rusku

http://zpravy.idnes.cz/iniciativu-ne-zakladnam-fin...

"Tajemné chování hlavního sponzora budí u odborníků rozpaky. "Obávám se, že za financováním Ne základnám stojí ruské tajné služby," říká publicista Karel Pacner, který se na tajné služby dlouhodobě specializuje."

"K Ne základnám se hlásí i Komunistický svaz mládeže, který pro jeho nedemokratický program nedávno rozpustilo ministerstvo vnitra. Další skupinou jsou muslimské organizace působící v Česku, se kterými Tamáš už dříve spolupracoval na protiizraelských demonstracích."


Když už tak zainvestigovali, v rámci objektivity mohli také aspoň vznést úvahu - kdo a čím podmazává ty české politiky, kteří jdou proti vůli 70ti % občanů vlastní země.

160906

12.5.2008 8:38

RE: kóta 718

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 160906

Není náhodou, že stejnou taktiku, ve které úmyslně spojují aktivity proti radaru s komoušema uplatňují i v Polsku. Je vidět, že tajné služby spolu kooperují mezinárodně, uplatňují trapně ty samé finty jak v Česku, tak i v Polsku. Nevěřím ani iniciativě Ne základnám, domnívám se, že je rovněž prolezlá agenty skrz na skrz. Protože kdyby byli autentičtí, tak by se od komunistů tvrdě distancovali a zakázali by jim, aby na jejich akcích neotravovali, ale aby si dělali své vlastní akce, když tedy chtějí mermomocí protestovat. Taky mi vadilo, že kolem parlamentu chodili lidé s cedulemi, které nechala vytisknout iniciativa Ne základnám, kde však místo 70 procent bylo napsáno, že s radarem nesouhlasí 65 procent občanů. Jakých 65 procent? Proč to svévolně snížili?

Nejvíce mi ovšem vadí čeští občané. Strašně dlouho jsem je různě omlouvala, že musí pracovat, že nemají čas na stávky a tak podobně. Ale konečně mi došlo, že jejich pasivní chování nemá omluvu. Když mohou stát nekonečné fronty na to, aby se podívali, jak vypadají české klenoty, tak by se mohli víc osobně angažovat i proti radaru. Stydím se za Čechy, to co tady zbylo v tom prostoru, po 300 letech nepřetržité emigrace elity do ciziny, to se dá nazvat beztvarým hnojem.

160908

12.5.2008 8:36

RE: kóta 718

seda 82.?.?.?

Reakce na 160908

Milá Jarmilo! Říkáš:"Nejvíce mi ovšem vadí čeští občané. Strašně dlouho jsem je různě omlouvala, že musí pracovat, že nemají čas na stávky a tak podobně. Ale konečně mi došlo, že jejich pasivní chování nemá omluvu. Když mohou stát nekonečné fronty na to, aby se podívali, jak vypadají české klenoty, tak by se mohli víc osobně angažovat i proti radaru. Stydím se za Čechy, to co tady zbylo v tom prostoru, po 300 letech nepřetržité emigrace elity do ciziny, to se dá nazvat beztvarým hnojem."
Nebudeš mi asi věřit, ale já jsem opravdu nemohl odjet přes celou republiku stávkovat proti radaru. Nevím proč Ti vadí, když se spojují všichni kteří nechtějí radar v ČR? Jsou okamžiky, kdy pro dobrou VĚC, by se měli spojit všichni, kterým jde o VĚC! Musím Ti ale potvrdit, že i já mám tristní dojem z populace v ČR. Kladu si otázku: Když je nepochybné, že prospěch z působení ODS má těch "horních" 10-tisíc (to je axiom!), tak proč dostává ODS těch svých cca 30%!? Jedinným vysvětlením je PROPAGANDA!, ale jsme opravdu takoví blbové? Je mi smutno... [naštvaný]

160910

12.5.2008 11:24

RE: kóta 718

2xs 85.?.?.?

Reakce na 160910

I já si myslím, že Ne základnám musejí šikovně řídit nějací agenti - jejich aktivita je malá a některé kroky nepochopitelné... sloužící spíše zájmům propagátorů ami-radaru, než aby tomu efektivně bránila. Cožpak nejde dělat synchronizované demonstrace i jinde? (Brno, Ostrava, Hradec a další, i okresní města)? ALE HLAVNĚ ŔÁDNĚ TO ZPROPAGOVAT!!! Nejde nám všem o kejhák a o minimálně léta trvající přítomnost cizích vojsk?
Lidi jsou ale opravdu pasivní - někteří by nepřišli ani na ty místní demonstrace, deset minut od domu... [pláč]

160915

12.5.2008 21:29

RE: kóta 718

takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 160915

Já si zase myslím,že tato pasivita a apatie je jedním z neblahých dědictví vypěstovaném v minulosti.Raději zalezu na svoji zahrádku ,jindy zase k pívu a nade vším mavnu rukou:"Ále,stejně si zase udělají co chtějí! Hlavně,že mám na ta svá čtyři a rajčata se také pěkně červenají...." [naštvaný]

160943

13.5.2008 18:16

RE: Lidi jsou pasivní

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 160915

"Lidi jsou ale opravdu pasivní - někteří by nepřišli ani na ty místní demonstrace, deset minut od domu..."
Prave proto se radar cpe Cechum. Nejde ani tak o Rusko ale lez pod kterou se radar zduvodnuje.

161002

12.5.2008 13:09

RE: kóta 718

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 160908

No teď byl v otázkách václava Moravce nejnovější průzkum, kde bylo 18% pro, 65% proti a 17% neví, to je veliký úspěch. Když vypustím ty co neví, tak lidí proti je 3,5x více než pro, převedeno na procenta něco kolem 77% lidí proti(statistická odchylka +/-3%, vzorek myslím 654 lidí, což není moc, agentura Median). Zase se muselo říct, že pro jsou výrazně lidé mladší 35let se středním a vysokoškloským vzděláním. No když je jich tak málo, tak je docela možné, že větší procento z tak malého vzorku bude mladší a výrazně pro, ať teda vezmou stejně vzdělané lidi(titulově, jinak to ani nejde) a udělají průzkum. Podlě mě by to pořád bylo proti radaru. Přece když Pro bude 1 CSc. a proti 19Csc a 30babek kořenářek, tak je jasné že Pro jsou výhradně lidé s titulem Csc a Proti většinou babky kořenářky a píšu pravdu, i když už neřeknu, že 19dalších Csc je proti. Takhle je 98% lidí proti a jen 2%(ten jeden Csc pro), přitom jen mezi Csc vzato je 5% Pro a 95% proti. Pak lehce vyjdou takovéto výsledky, je to jen a jen špinavá propaganda, hraní s čísly. Co mě více zaráží je ten článek na iDnes, to je vážně žumpa a stačí se podívat pod diskusi, tak je tam opravdu ta vzdělaná "elita", plná agrese a nenávisti, každý kdo je proti radaru tak hned přijdou urážky, nadávky a různé kamenování, fuj.

160918

13.5.2008 4:47

RE: kóta 718

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 160918

Velice zajimavy rozbor, ja jsem si rikal, ze i mezi dvema tretinami naroda prece musi byt i vzdelani lidi, vzdyt prece odborne vysoce kvalifikovani lidi, dodavaji vecne argumenty na BL. Pro stromy jeden nevidi les. Samozrejme, ze kdyz spousta "babek korenarek nad 60" rozredi "CSc", tak by bylo daleko zajimavejsi srovantat intelektualni elitu mezi zastanci a odpurci radaru, a pak by se videlo na cem jsme.

160960

14.5.2008 9:48

RE: kóta 718

hc 194.?.?.?

Reakce na 160918

Na iDnes moc nelezu, ale skoro bych řekl, že si tam tu soldatesku někdo najímá. Všimnul jsem si u nějakého článku, který nebyl zrovna příznivý pro vládní garnituru ale kde přitom nemohli hulákat obvyklé blbosti o komouších, že alespoň zahltili forum stovkami nesmyslných příspěvků od věci a tak jakoukoliv diskusi znemožnili.

161025

12.5.2008 14:25

RE: kóta 718

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 160908

"Nevěřím ani iniciativě Ne základnám, domnívám se, že je rovněž prolezlá agenty skrz na skrz. Protože kdyby byli autentičtí, tak by se od komunistů tvrdě distancovali a zakázali by jim, aby na jejich akcích neotravovali, ale aby si dělali své vlastní akce, když tedy chtějí mermomocí protestovat."

Vážená paní,
jakým právem vylučujete a diskriminujete jednu skupinu obyvatel z jejich LEGITIMNÍHO PRÁVA NA PROTEST ?!! Právě na toleranci a nekádrování a nediskriminaci lidí byla a JE postavena iniciativa Ne základnám! Když budu argumentačně stejná jako Vy, tak se budu "právem" domnívat, že Vaše "kritika byla napsána ve spojení s židnes.cz, soudružko agentko"
Táhněte už všichni kádrováci do háje!!! Jste horší, než byli oni, protože SILNĚ ÚČELOVÍ!!
Na závěr musím samozřejmě dodat vzhledem k všeobecné paranoie, zda mám vůbec právo na kritiku: Nebyla jsem a nejsem členem KSČ ani jiné politické strany, natož agent kohokoliv. Každý agent by totiž ze mě měl oprávněnou hrůzu, že každou konspiraci rozbiju!
[bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

160920

12.5.2008 20:32

RE: kóta 718

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 160920

Vážená soudružko, Vaše velké rozčilení chápu.[smích] Ale nezlobte se na mne, ale pořádek muší bejt, jak říkával už i Švejk. To znamená, že když s námi manipulátoři manipulují neustále tím směrem, že rozdělují lidi i strany na levici a pravici, tak se to tedy musí dodržovat. To znamená, že jestliže iniciativa Ne základnám je pravicová, nebo já navím jaká, v každém případě to ale nejsou KOMOUŠI zasraní, tak tedy se musí takto profilovat. Když komouši pořádají akce, tak jim tam nedělá proslovy Topolánek ( i když by klidně mohl). Když pořádají akce sociální demokrati, tak jim tam rovněž nedělá proslovy agent StB Filip. No a když dělají akce lidi z Ne základnám, tak by neměli strpět, aby se jim producírovali komouši a dělali si z nich vysloveně šoufky a dělali si tam co chtěli. To znamená, rozdávali komoušské letáky a k tomu přidávali přihřáté duhové deštníky zdarma.

Takže moje rada nadále zní: kádrovat, kádrovat a pořád jenom kádrovat. Na Vaše hesla typu: Nejsme jako oni, už tedy dávno nenalítneme. Ani Havlovi již dávno nevěříme. Jak říkám soudružko, pokud chcete vystupovat proti radaru, tak na svých vlastních komoušských akcích, ano? Nehledě na to, že žasnu, jak vám tedy ten mainstream fandí a neustále vám připisuje veškeré zásluhy proti radaru. Teď se zase pro změnu s dovolením vybliju já:
[bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

160934

12.5.2008 21:01

RE: kóta 718

HB 80.?.?.?

Reakce na 160934

Pani Jarmila, keby ste dostatočne dobre a dlho kádrovali, zistili by ste, že ste jediná svojho druhu a každý iný jednotlivec takisto.

160938

13.5.2008 9:35

RE: kóta 718

2xs 85.?.?.?

Reakce na 160934

No to je zase výtrysk moudrosti! [chechtot]

>když s námi manipulátoři manipulují neustále tím směrem, že rozdělují lidi i strany na levici a pravici, tak se to tedy musí dodržovat
---opravdu? musím taky? a co když si myslím, že lidi jsou prostě lidi, a poctivý člověk se může řadit tam i tam? anebo dle svého uvážení úplně jinam a jinak... dle svých kritérií?

>Ne základnám je pravicová
---no to jsem asi něco prošvihl... jsem totiž myslel, že nejspíše zelená. znám tam jednoho velmi aktivního socana. a pravicová ODS se přece všemožně snaží nám sem ten radar propašovat, vnutit (jakož i mnoho rádobypravicových zmanipulovanců, který si myslí, že pravicovost = pro USA a pryč od Ruska).

>nebo já navím jaká
---pokud někdo neví jaká, má držet ústa, a ne se tady vyblinkávat, svěřovat se všem se svou neorientací.

>v každém případě to ale nejsou KOMOUŠI zasraní
---tak to je aspoň slovo chlapa! [smích] nevíme jaká, ale víme jistě jaká ne!
Jen je mi podivné, že komunistická levice je od začátku nejzřetelněji proti radaru. v podstatě jediná strana, která v tom má jasno. (ale chraň bůh, aby mě k nim někdo řadil! -mají mimo tohoto mnoho dalších nepřijatelných postojů). Ovšem praktický člověk dokáže využít aspoň toho mála dobrého, co projevují. Nebo snad když má někdo pravdu, nemá ji jenom pro svou politickou orientaci, a že včera říkal i nějaké blbiny???

>když dělají akce lidi z Ne základnám, tak by neměli strpět
---pokud tady někomu něco uniklo, tak upozorním na fakt, že Ne základnám není politická strana, ale občanské sdružení, sdružující všechny normální občany, všech stranických "vyznání". Proto jde o míchání jablek s hruškama (nebo dokonce s hráškem).

Ano, na havloviny "Nejsme jako oni" už skoro nikdo nenalítne, ale neznamená to, že demokrat bude kádrovat lidi hůř než komouši, jimiž opovrhuje, a bude lidi dělit a segregovat i ve věci společného zájmu: zabránit našemu ohrožení. To by se totiž mohlo lehce stát, že totálně roztříštěný a rozhádaný národ už tak pohodlných oveček bude slabý na cokoliv... nakonec i na důrazné vyjádření tohoto nesouhlasu... a všichni to odneseme. (Jiná věc je rozdávání propagačních materiálů, ale v tom ať si Ne základnám na svých akcích udělá pořádek, ne?)
Hlavně, že jarmila obvykle děsně kritizuje loutkáře, co dělí svět, aby mohli panovat... [zmaten] ...a tentokrát si nevidí ani na špičku svého nosu, rudá hněvem, ve svatém protikomoušském zápalu. Holt, kde to není uspořádané, tam je borčus... a platí to i o hlavě.

160970

14.5.2008 5:45

RE: kóta 718

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 160970

---pokud tady někomu něco uniklo, tak upozorním na fakt, že Ne základnám není politická strana, ale občanské sdružení, sdružující všechny normální občany, všech stranických "vyznání". Proto jde o míchání jablek s hruškama (nebo dokonce s hráškem).
-------------------------------------------------------------------
Hlavně, že vůdce Májíček je "normální".
O žádné míchání nejde, pač tam nejsou ani hrušky, jablka, ani hrášek, ale jenom třešně. [chechtot]

161018

14.5.2008 12:44

RE: kóta 718

wang 80.?.?.?

Reakce na 161018

pokud byste mel byt pravdivy a presny tak bych s dovolenim opravil vase "sdruzuje vsechny normalni obcany" na "sdruzuje nektere normalni a nektere nenormalni obcany, kteri nechteji z jakehokoliv duvodu mit amricky radar (soucasti NATO) na uzemi CR.

pokud byste mel byt hodne presny velka cast odpurcu jsou prosti obcane neznali problematiky a zblblí medii, velka cast jsou komunisti, pro nez je USA odjakziva EEE, fuj fuj a taky cast jsou nektery takyekologisti (strana zelenych). Greenpeace v tom vycitili nejaky prachy, tak se k tomu taky prilnuli, jak je jejich zvykem.

161039

14.5.2008 13:04

RE: kóta 718

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 213.?.?.?

Reakce na 161039

Omezte, prosím, počet svých příspěvků. Máte nárok na 10 měsíčně a to už jste překročil. Děkuji.

161042

18.5.2008 18:56

RE: kóta 718

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 161039

Máte recht.

161358

14.5.2008 16:12

RE: kóta 718

2xs 85.?.?.?

Reakce na 161018

Jde o míchání - politických stran na straně jedné a sdružení na straně druhé (to jsou dvě různé kategorie, tedy nesrovnatelné). To sdružení, v případě Ne základnám, může být složeno z lidí napříč politickým spektrem (a také je!). Pokud tohle někdo zkřiví, že do občanského sdružení mohou patřit všichni občané, jen ne ti z jedné politické strany, tak je to křížné míchání kritérií. A to je vadně jak z hlediska logického, tak i z hlediska demokratického přístupu všech občanů k akcím, týkajícím se celého národa.

161062

18.5.2008 19:33

RE: kóta 718

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 161062

To sdružení, v případě Ne základnám, může být složeno z lidí napříč politickým spektrem (a také je!).
-------------------------------------------------------------------
Ale jejich psychika je stejná.
Já nevidím rozdíl mezi Paroupkem, Filipem, Patočkou, Kuchtovou a podobnou cháskou "napříč politickým spektrem".

161357

12.5.2008 20:55

RE: kóta 718

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 160908

>Protože kdyby byli
>autentičtí, tak by se od komunistů tvrdě distancovali a
>zakázali by jim, aby na jejich akcích neotravovali, ale aby si
>dělali své vlastní akce, když tedy chtějí mermomocí
>protestovat.

Jarmilo, dovoluji si s Vami nesouhlasit. To co jste napsala je: "My jsme ti dobri, kteri nechteji zakladnu a oni jsou ti spatni, kteri nechteji zakladnu".
Spoluprace se vzdy odviji od veci, ktere mam s partnerem spolecne.
Vymezovani se vuci jinym skupinam, ktere maji stejny cil, je nemoudre tristeni sil.
Nehlede k tomu, ze jedinou politickou stranou s transparentnim programem je KSCM. Pokud bych zil v CR, volil bych v pristich volbach komunisty.

160935

13.5.2008 11:57

RE: kóta 718

ZEDNÍK 78.?.?.?

Reakce na 160935

PRO paní Jarmilu lekce demokracie. V časopisu ZÁPISNÍK Z 61 /1961/,vydavatel MV ČSSR, byla na poslední stránce plejáda fotek ze Západu s patřičným komentářem.Tehdy jako kluka mně zaujala fotka demonstrace na americkém Jihu proti segregaci.Vedle Paula Newmana, který nesl velký plakát na podporu M.L.Kinga, pochodoval svorné DEMOKRATICKY člen KU KLUX KLANU s plakátem PAUL NEWMAN JE HAD, MILUJÍCÍ NEGRY.Takže PANÍ JARMILO, až těkopádné doklopýtáme k Demokracii, že pujdete v pruvodu s Bolševikem, podporujícím také ODPOR vuči RADARU, tak to je PRAVÁ DEMOKRACIE. [vyplazený jazyk]

160988

14.5.2008 15:20

RE: kóta 718

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 160988

Soudružka Jarmila je zcela zásadová. Z ideologických důvodů již nejí ani třešně. Jen náklonnost k červenému vínu u ní přetrvává. Ovšem pokud by i tu odbourala, tak by mohla dojít třeba i k názoru, že demokracie buď je a je tedy pro všechny a nebo, když je pouze pro vybrané ideologicky jednotné občany, tak ve skutečnosti není.

Problém cizí vojenské základny na našem území je problémem národním, který se dotýká všech našich občanů i našich potomků. Jak se jednotlivé politické strany k tomuto problému postaví je jejich věcí, je to záležitost jejich vnitrostranické demokracie a disciplíny. Měla by to být záležitost i jejich politického programu, ale ty se dnes odborně zpracovávají tak, aby byly populistické a přitáhly jim voliče bez ohledu na nějakou dlouhodobější strategii a program.

Komunisté nejsou ve vládních funkcích a proto si mohou dovolit hájit národní zájmy. Vládní strany si hájí především korýtka pro své členy. Pro koho pracuje naše vláda a státní orgány, by dnes již mohlo být každému myslícímu člověku zřejmé. Nikoliv pro nás občany, ale pro nadnárodní kapitál, kterému za tučnou provizi a jiné prebendy republiku rozprodává. Bližší košile než kabát, lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. Bez souhlasu s radarem našim politikům miliony dolarů do soukromých kapes nenatečou. Radar - to jsou zakázky pro americké zbrojní firmy a k zakázkám náleží příslušná provize.

161057

14.5.2008 15:14

RE: kóta 718

2xs 85.?.?.?

Reakce na 161057

Jo jo... tak to je. Téměř bezvýhradně souhlasím.
...vyjma glorifikace komunistů hájících národní zájmy... i toto může být čiré populistické využití většinového názoru nebo šťastná náhoda. U komunistů jinak nic pozitivního nenacházím - ale když v tomto mají pravdu, rozhodně nebudu proti nim, a proti té pravdě. Což je přesně to, co si soudružka "demokratka" jaksi neuvědomila.
Jiná věc by byla celospolečensky nežádoucí propagace nějakých nenormálností. Tam bych se proti komoušům stavěl - ale i zde by se musela respektovat demokracie - kdo (většina) rozhodne, co je už trestné. A já bych na to (ke své velké lítosti) doplatil tak, že bych musel, v případě většinové podpory komunistických zvrhlostí a zapšklých, ideologicky podložených jedovatostí, opustit tuto krásnou zemi... jakožto menšina emigrovat.

161061

14.5.2008 15:46

RE: kóta 718

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 161057

Jste se tady momentálně všichni zbláznili nebo co, že se zastáváte tak komunistů? Já když mluvím o komouším, tak mám na mysli bolševiky napříč všemi stranami. Pokud to dodnes nevíte Karle, tak oni se po revoluci nikdy své moci nevzdali. To znamená, že drží svou vládu nad touto zemí pevně ve svých rukou, i když se nazývají ODS či ČSSD. To jsou všechno estébácké taktiky, když masmédia jako jeden muž tvrdí, že KSČM zde nechce radar. KSČM zde nechce radar proto, protože není u vlády. Kdyby byla u vlády, tak by to vše bylo přesně naopak: ODS by radar nechtěla, kdežto ti u koryta by před americkou oligarchií hrbili hřbety. A výsledek by byl stejný: radar by se prosadil bez ohledu na občany. Je tak těžké pochopit ty jejich špinavé taktiky?

Přečtěte si knihu od N. Hertzové, nazvanou Plíživý převrat, aneb Globální kapitalismus a smrt demokracie. Třeba Vám to konečně už jednou dojde, jak se manipuluje s davem.

161065

14.5.2008 22:04

RE: kóta 718

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 161065

Paní Jarmilo, nechci do vás zbytečně rýt, ale když napíšete do nebe volající kraviny, tak se nemůžete divit, že na to lidé reagují. Nevyprofilovala jste se tady jako agentka klubu Nezvědavce, aby vás čtenáři přehlíželi jak placatý kámen.

Podle mě momentálně vršíte jednu hloupost na druhou. Na jedné straně správně píšete, že bývalí komunisti jsou dnes ve všech stranách celého našeho politického spektra a na druhé straně požadujete, aby se občanská iniciativa distancovala od současných komunistů, kteří v záležitosti radaru hájí názor 70% občanů. Proč, když ten zájem obou skupin je v této věci totožný? Komunisty ve volbách volí cca 20 % voličů. Je snad demokratické, aby těch 20% národa nemělo právo se k celonárodní záležitosti vyslovit?
Vaše tvrzení, že kdyby dnes u nás vládla KSČM, tak komunisté budou podporovat americký radar proti Rusku a ODS bude proti
(patrně podle vás v zájmu Ruska), je už totální hloupost. KSČM už z principu své ideologie nemůže souhlasit s umístěním kapitalistického imperiálního radaru na našem území. Nemám sice tušení, co dnes mají komunisté ve svém programu, ale jisté je, že americký imperialismus a amerického světového četníka stále považují za hlavního nepřítele svých i našich národních zájmů.

Váš požadavek na kádrování jako podklad pro diskriminaci občanů podle politických názorů jejich rodičů je už jen úsměvné dokreslení skutečnosti, že při psaní svého příspěvku jste nebyla docela při smyslech. Přece velmi dobře víte, že dnes ve světě jedině židé mají právo kastovat spoluobčany (a tím určovat rozsah jejich zákonných práv a povinností) podle pokrevního původu osoby. U každého jiného kastování spoluobčanů je nepřípustná a nezákonná diskriminace, naplňující skutkovou podstatu trestného činu.

161096

15.5.2008 8:14

RE: kóta 718

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 161096

Pane Karle nezlobte se, ale Vaše psaní je velmi krátkozraké. Bohužel iniciativa Ne základnám by si měla ohlídat, kdo se jí tam všechno natahá. Protože metody rozkladu každé iniciativy jsou stále stejné. Tak jako kdysi v chartě 77 bylo víc agentů než autentických členů, tak i v té dnešní iniciativě je víc škůdců, než skutečných radarových odpůrců. A součástí boje proti všem občanům této země je i to, že masmédia připisují všechny protiradarové aktivity pouze komunistům. Tak by se iniciativa Ne základnám měla proti tomu hlasitě ozvat a hlasitě říct: Ne, my zastupujeme VŠECHNY občany, nikoliv komunisty. Ale to oni nedělají. Oni mlčí a nechají na všech svých akcích komunisty libovolně řádit. A to se mi hrubě nelíbí. Když jsem byla na jejich akci, tak mi komouši dali do ruk plno jejich propagačních materiálů, byla jsem jak v Jiříkově vidění, připadala jsem si jak na komunistickém 1.máji. Fakticky je dneska zbytečné oddělovat od sebe oficiální KSČM od jiných stran. Protože skutečná pravda je taková, že těch 5 stran jsou jak prsty na jedné ruce- řídí je ze zákulisí jedna jediná síla, jediná paže a tou jsou bolševici, kteří se své vlády po listopadu nikdy nevzdali. Nebo snad považujete Topolánka za pravičáka? Jak směšné. Tragédií je to, všichni mají patrně krátkou paměť. Pamatují si jen události tak 5 let zpátky a zapomenou na všechny ty oposmlouvy, na všechny ty křivárny, kterých se na nás dopustila pravice i levice bez rozdílu. Není koho volit, všechno je to naprostý a totální podvod na voličích.

Odjíždím dnes na dovolenou, tak abyste se nedivil, že Vám již nebudu odpovídat.

161137

14.5.2008 6:15

RE: kóta 718

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 160935

Nehlede k tomu, ze jedinou politickou stranou s transparentnim programem je KSCM. Pokud bych zil v CR, volil bych v pristich volbach komunisty.
.............................................................
To jsou věci [chechtot] [chechtot] Další z normálních.
A co konkrétně pánovi imponuje na komunistech?

161019

14.5.2008 8:17

RE: Zase jeden antikomunistickej ubožák -normální...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 161019

Vím co mi neinponuje na Vás.Vaše argumentační ubohost /žádná/.Jenom z Vás čpí zuřivý antikomunismus. [bliji]

161022

18.5.2008 19:16

RE: Zase jeden antikomunistickej ubožák -normální...

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 161022

>Vím co mi neinponuje na Vás.Vaše argumentační ubohost
>/žádná/.Jenom z Vás čpí zuřivý antikomunismus. [bliji]

Ne, ne. Zuřivý odpor k lidské blbosti [chechtot] [chechtot]

161359

12.5.2008 21:34

RE: kóta 718

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 160908

A kdyz jsem pro radar, tak nejsem cesky obcan?

Nescio Nomen

160941

13.5.2008 8:56

RE: kóta 718

Tom 24.?.?.?

Reakce na 160908

>Nevěřím ani iniciativě Ne základnám, domnívám se, že je rovněž prolezlá agenty skrz na skrz. Protože kdyby byli autentičtí, tak by se od komunistů tvrdě distancovali a zakázali by jim, aby na jejich akcích neotravovali, ale aby si dělali své vlastní akce, když tedy chtějí mermomocí protestovat.

Hm ... smrdí to, paní Jarmilo. Nějak mi ti Nezákladnámové připomínají to divadýlko pro veřejnost, které přehrávali z partesu soudruzi oligarchové v čele s Václavem Havlem, nějaká "Charta 77" se to jmenovalo ...

160969

12.5.2008 9:34

RE: kóta 718

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 160906

Pravda agenty furt neco do Cech pritahovalo. Jednou to byli "imperialisticti hrdrlorezove" a chranili nas po te, co jsme roku 68 byli uznani za nesvepravne sovetske jednotky a rakety. A ted to vypada, ze jsme znovu povazovani za nezpusobile blbecky a chranit nas bude nase moudra zodpovedna vlada a rrradarr pod prrraporrrem z hhhvezd a prruhhhu.

Holt narod pitomcu a starych babek nad 60 je vskutky nesvepravny, a protoze tato nesvepravna cast naroda dle dlouhodobych pruzkumu cini cele dve tretiny nebyva se nez se vykalet na demokraticke prezitky jako referendum ci verejne mineni. Zcela jiste kvuli takovemu poslapani demokracie nasi vlade dvou prebehliku, krvaci demokraticky busici srdce. Snad tuto skvrnku na demokartickem stitu nase demokarticka avantgarda ve zdravi prezije. [mrknutí jedním okem]

160912

12.5.2008 8:26

Demokracie v režii LUMPENKAPITÁLU

seda 82.?.?.?

Tedy přesněji "demokracie"? Poslouchejte ten zvuk : Křesťanská Demokratická Unie (KDU), nebo Občanská Demokratická Strana (ODS)....to zní falešně, že! Tito "demokraté" prohlašují, že občané nejsou schopni posoudit aspekty radaru v ČR!? Je to zvláštní když uvážíme kolik blbostí vyprodukuje senát a poslanecká sněmovna...a partie těchto blbů se cítí být oprávněna, ba přímo "posvěcena", rozhodovat za občany. Řekněte mi proto jaký je rozdíl mezi Topolánkem a Biĺakem? [bliji] [bliji] [bliji]

160909

12.5.2008 8:58

Krásné Brdy

ZEDNÍK 78.?.?.?

Velikonoce 1971,jdeme na tramp od vlaku z Mýta přes Strašice a za tmy přicházíme k závoře, kde v boudě pospávají základáci, hlídající cestu, neb se onen pátek konají střelby.Vtrhneme do boudy, míjíme pohozený samopal a budíme hulákáním rozespalé bažanty, kteří jsou zastiženi doslova se spuštěnými gatémi.Po srandovní diskuzi nás o pulnoci opouštějí a V3S odjíždí s tím, že až královsky přespíme ve vytopeném kanafasu, vylezeme ráno oknem a okenici přirazíme.Ráno, kouzelné modrá obloha, silná jinovatka. Pokračujeme přes dopadiště směr Jince a Dobříš.Kamera i foták nezahalely, krajina překrásná. Kdo tam nebyl, at se na vlastní oči koukne, o jakou nádheru bychom přišli, kdyby globální kšeftaři oblbli definitivné naší věrchušku. [naštvaný]

160911

12.5.2008 13:10

demokracie podle LumpenProletariatu

ja 12mm caliber ja 77.?.?.?

Potiz je pasivita lidi kteri se jeste neprobrali z doby pobelohorske. Odhaduji ze s prichazejici celosvetovou depresi a novym slunecnim cyklem to zacne litat, vcetne ODSkomunistu z oken ven. Lesy vcetne kot brdskych budou toho, komu patri a zadny lumpenproletariat, vymytaci mozku, vidlaci, udavaci, lapkove, zlodejicci, slouhove jakehokoliv rezimu nemaji sanci.

160916

12.5.2008 13:05

RE: kóta 718

Spytihněv 83.?.?.?

>Stydím se za Čechy, to co tady zbylo v tom prostoru…
To nedělejte, tím necháváte vyhrát přesně to, co nechcete aby tady vládlo.
Je to to, co chce „moc“, stydět se za sebe, za národ, cítit se ztraceni…
Bez toho, abychom se snažili pochopit o co jde, a šlo, a zase půjde mezi lidmi, a proč se chovají tak, jak se chovají, může být úsilí vyvíjeno špatným směrem, a nadělá více škody než užitku.
Pokud nepochopíme přesně oč jde, můžeme se seknout. Odmítnutí radaru vládou za situace třeba před osmi léty, by mohlo způsobit i „balkanizaci“ našeho území. (Možná, že nakonec ono neumětelské lavírování našich vlád může vést i k nečekaným výsledkům).

Podobně by i tlak obyvatelstva bez rozumného „náhradního“ (trvalejšího) řešení mohl vést ke katastrofě.

Několik bodů.
Jsme v mocensky rozpadlém prostoru, jsme vůbec sami schopni ho ovládnout?
Stáváme se hospodářsky závislými, ale na kom?
Naše měna není nezávislá, kdo ji ovládá?
Naše hospodářství je korumpováno, ale kým?
Naše politika je korumpována, ale kým?

A teď tedy – je možné toto řešit demonstracemi?
Obávám se, že takto ne. Nejsou žádné sjednocující myšlenky, nevíme vlastně co chceme. A když mlhavě ano, tak jak toho dosáhnout. Nevíme co chtějí naši blízcí i vzdálenější sousedé. Nemáme přátele (nebo máme?). Bez spojenců nezajistíme nic. Podívejte na Srby… Nadávat můžeme, ale to je přesně to, co se po nás chce, brblat a brblat a brblat….
Když se vzepřeme někomu a něčemu, jsme vůbec bojeschopní!!?? Je možné tedy něčeho dosáhnout ukecáváním? Možná, ale bez patřičných argumentů? Když na nás někdo dupne, to ho poženeme klackama? První tupoun s pistolkou nás tu ovládne (a také to dělal a dělá)… Neshodneme se ani na tomto fóru (a to nemluvím o jiných). A zase tedy čekáme spasitele…

Jsme tedy jiní než jinde? Jsou na tom někde lépe či napřed? Troufám si říci, že těžko. Spíše ještě hůře. Svět je ve vleku úděsných dogmat. Tady jsme možná ve výhodě. Mohli bychom začít stavět. Máme však na to? Bez nosných myšlenek a schopnosti je obhájit je i referendum na nic. Podstatné věci proběhnou vždy bez účasti či pod povrchem.
Kdyby radar byl pro ty co ho chtějí „průchozí“, tak tu již je, bez ohledu co si o tom myslíme. Ale někdo se již brání, někdo, kdo na to má… Je teď na nás, jak využijeme této situace a začneme si to rovnat v hlavě.

160917

12.5.2008 14:45

Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Mezikontinentální rakety používají velké množství klamných cílů ( přes 1000 ), které jsou k nerozeznání od pravé bojové hlavice. V kosmickém prostoru není odpor vzduchu, takže balónek vážící 100 gramů se pohybuje stejně jako hlavice vážící tunu. Jediná možnost je detailně sledovat vývin klamných cílů, což radar v Brdech nedokáže už kvůli zaoblení země.
Radar v Brdech by nebyl proti Íránu. Nebyl by ani proti Rusku, které má Topoly-M, Bulavy, Siněvy a tektonické a vulkanické zbraně. Pravý důvod výstavby americké základny v ČR je kontrola pohybu surovin a zboží mezi Ruskem a EU.
V ČR v současnosti dochází k ještě jedné věci - bohatí Izraelci skupují centrum Prahy. USA chtějí napadnou Írán, aniž by byla zajištěna bezpečnost Izraele před odvetným úderem ( nepodařilo se zničit Hizballáh vlastnící 40 000 raket, z větší části s fosforovou submunicí ). Bohatí Izraelci utíkají před válkou do bezpečné Prahy. Informace má opět jen někdo.
Vážně uvažuji o tom, že si taky udělám výlet do Brd a dotáhnu Grínpísákům nějaký zásoby. [smích]
Pozn. Bylo by dobrý přidat k článku mapu, jak se tam dostat. Mapu je možné stáhnout na http://supermapy.atlas.cz/. Po načtení odpovídající mapy je v pravo nahoře políčko "vytisknout". Po kliknutí na toto políčko se objeví mapa k tisku, která se dá uložit do počítače. Do mapy se pak dá vyznačit trasa, kudy se tam dostat.

160921

12.5.2008 18:57

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

Moongo 78.?.?.?

Reakce na 160921

Přesně,
dokonce si staví na Praze 13 vlastní západní město.
http://www.novinky.cz/clanek/137164-v-praze-vznikne-nova-mestska-cast-zapadni-mesto.html

Vubec develovepři mě serou.
Třipytle Officeplaza, shoppinkparků.
Až si budu chtít jít zaběhat do přírody tak za 5 let jedině k šípkový čučet na trenažeru na LCD se stromy za 500Kč.

Čim víc toho postavím tím víc si to ocením [smích]). [bliji]

160929

12.5.2008 20:17

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 160921

ještě jeden z důvodů k existenci radaru, potažmo americké voj. základny v Brdech: obrovské sladkovodní jezero pod brdským pohořím- operace Archa(podzemní úkryt s dostatkem potravin a vody k přežití) na záchranu elit před možnou globální válkou.

Je zde nějaký geolog který by tuto informaci potvrdil nebo naopak vyvrátil?

160931

12.5.2008 20:20

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 160931

Nejsem geolog, ale je mi záhadou, proč si pražská židovská obec vystavila pevnost na Hagiboru za 200 milionů korun. V MFD byl i letecký snímek a bylo to neskutečné: jako když se připravují na třetí světovou válku nebo co. Tohle že má být domov důchodců pro seniory? Si dělají z lidí srandu,ne? A co když tam budou unášet lidi, mučit je a vraždit? Kdo jim co dokáže, když se tak opevnili a všechno je u nich tak tajné?

160937

12.5.2008 21:11

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 160937

Jarmilo,specielně pro Vás[překvapení]dvolejte všechna prokletí(ihned) a možná budete ušetřena. [smích]

160939

12.5.2008 21:30

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 160939

Tak jo, odvolávám všechna prokletí.[smích]Ale na Bushe ne!!!

160940

12.5.2008 21:11

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

micha 92.?.?.?

Reakce na 160940

Tak touhle opicerobotmluvitsbohemjaneeřeším.Nábuš! [smích]

160942

12.5.2008 22:05

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 160937

to jsou velice případné otázky!
už se začínají barikádovat, proč asi? bude v tom nějaká lumpárna, jak správně tušíte


minipevnůstka jak za třicetileté války
http://i.idnes.cz/08/051/maxi/ITU22dc4f_Hagibor.jp...

160946

12.5.2008 22:54

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 160937

HAGIBOR - prosim o nejaky link, nepodarilo se mi to najit. Dekuji.

160948

12.5.2008 22:54

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 160948

Vložený obrázek
To vepředu je židovská pevnost, to vzadu rozestavěná budova FRE.
http://zpravy.idnes.cz/hagibor-pevnost-uvnitr-prah...
......"Vnější zdi jsou ze železobetonu, okna jsou bezpečnostní a celý areál obklopuje plot, který vydrží náraz nákladního auta s trhavinou," popisuje bezpečnostní opatření architekt domova Jan Línek...........
Když tohle otiskli v oficiálních novinách, co tam asi bude doopravdy???

160951

13.5.2008 1:40

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 160951

Ten židovský "domov důchodců" je hned vedle nové Svobodné Evropy. Ty baráky budou nejspíš mít společné podzemní prostory. Ten "domov důchodců" je krytí pro vznikající podzemní objekt, aby tam někdo náhodou nezačal kopat nebo vrtat. Pro stavbu podzemí tam jsou ideální podmínky - je to na kopci - není problém se spodní vodou, kanalizace vede jinudy. Hned vedle je metro, které od 24 do 04 hodin nejezdí - v noci je možné vyvážet vyrubanou horninu metrem pryč.

160955

13.5.2008 0:00

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 160948

Oficiální stránky pražské židovské obce
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Starší snímky:
Vložený obrázek
Vložený obrázek

160952

13.5.2008 1:25

Obávám se, že domov důchodců na Hagiboru by byl proti íránským raketám nepoužitelný též...

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 160952

... bez ohledu na to, který z členů Trilateral Commisiion, Council on Foreign Affairs či pravidelný účastník konference Bilderberg by si mohl dovolit si v něm zakoupit na pár let lůžko... [velký smích]

160956

12.5.2008 23:13

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 160931

Zásoby vody v Brdech skutečně jsou:

1. Vytěžené doly ( až 1,8 km hluboké ) jsou zatopeny vodou. To může být až miliarda kubíků. Loni jsem byl v muzeu Příbram a díval jsem se do 1,6 km hluboké šachty. Mezi Příbramí a Rožmitálem je to jako ementál do hloubky 1,5 km.

2. Příbramskem prochází Jáchymovský hlubinný zlom, Středočeský hlubinný zlom a další trhliny. Těmito trhlinami v mladších třetihorách unikaly sopečné plyny, ze kterých se vyloučily rudný ložiska. Sopečné plyny ale obsahují i žíravé látky jako chlor, oxid siřičitý a oxid uhličitý, které rozpuštěné ve vodě dokážou přeměnit skálu v bahno. Žíravé účinky těchto plynů se projevovaly zejména ve velkých hloubkách a nahoru už se dostal zneutralizovaný ochlazený roztok, který plnil trhliny rudným materiálem ( hlavně galenit a sfalerit ).

160949

12.5.2008 21:46

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 160921

Radar má ještě jeden jiný skrytý význam o kterém se píše na stránkách www.bratrstvi.tk. Vložím jsem pozoruhodný článek z těchto stránek a reakci na něj:
On to není pouhý hlupák, ale proradný zrádce.

Po přečtení níže uvedeného článku jsem se utvrdil, že současný premiér a vůdce jemu podobných v ODS není pouhým hlupákem k pohledání. On je tzv. „užitečným idiotem“ v rukách těch v pozadí. Jeho výchova jako synka komunistického pohlavára je mu v tomto výhodou. Pouze se vymění hesla, barvy a jinak se jede dál se stejným fanatismem a opovržením vůči těm co mají jiný názor. A tak místo „míru“ bráníme „svobodu“, místo „se Sovětským svazem na věčné časy“ posilujeme „transatlantickou vazbu“ atd. Stejně jako kdysi žili komunističtí papaláši ve vilách a měli služební auta, tak dnes zbohatlíci staví ještě větší vily a prohání se v mnohem dražších autech, rozdíl je tu pouze ten, že komunističtí funkcionáři své bohatství alespoň částečně skrývali. Podmínka úspěchu je stále stejná, loajálnost vůči těm výše postaveným a žádné ohledy s těmi níže. Proto se nemůžeme divit, že někteří zvládli být úspěšnými v obou dvou režimech.

Komunismus je dnes jen minulostí, proto se raději budu zabývat přítomností. Můžeme namítnout, že dnes je svoboda větší než za komunismu. Nyní tomu ještě opravdu je, ale nejen my radikálnější si můžeme všimnout, jak ji stále pod heslem politické korektnosti a boje proti terorismu ubývá. A tak jsme sledování stále více kamerami, mobilní operátoři budou povinni vést záznam nejen o našich hovorech, ale i o tom koho jsme třeba jen prozváněli, kde jsme se v tu dobu nacházeli. ( Dobře si vzpomínám, jak ODS před volbami brojila proti dle ní příliš častým odposlechům, a teď navrhuje zákon směřující naprosto opačně. Asi proto, že se předtím jednalo o cílené odposlechy defraudantů a jiných „úspěšných podnikatelů“, tedy to co si ODS nepřeje. Sledování všech ji však evidentně nevadí, vždyť každý může být extremistou či odpůrcem nových lepších časů. ) Lze namítnout, že dnes mají schopní větší šanci vyniknout. Opravdu, všehoschopní jedinci se širokými rameny a drzým čelem, jdoucí bezohledně přes mrtvoly za svým cílem, mohou být dnes rychleji nahoře. Za komunistů se dodržoval alespoň nějaký služební postup, takže i svini nešlo tak rychle se prodrat ke korytu.

Podobných přirovnání by jsme našli dozajista mnoho. Prostě nabývám dojmu, že se postupně z jednoho extrému dostáváme do druhého. Jak řekl poslanec Hovorka : „diktatura proletariátu je nahrazována stejně bezohlednou diktaturou kapitálu“. Bezcharakterním lidem, kterým tato doba předobře umožňuje vyniknout nejde o nic jiného, než o udržení současného stavu. Podobně jak mnozí bolševici viděli záruku zachování komunismu v Sovětském svazu a jeho armádě, taktéž vid...Automaticky kráceno

160944

12.5.2008 21:42

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 160921

dokončení

Podobných přirovnání by jsme našli dozajista mnoho. Prostě nabývám dojmu, že se postupně z jednoho extrému dostáváme do druhého. Jak řekl poslanec Hovorka : „diktatura proletariátu je nahrazována stejně bezohlednou diktaturou kapitálu“. Bezcharakterním lidem, kterým tato doba předobře umožňuje vyniknout nejde o nic jiného, než o udržení současného stavu. Podobně jak mnozí bolševici viděli záruku zachování komunismu v Sovětském svazu a jeho armádě, taktéž vidí odnárodnění zbohatlíci tuto jistotu v USA a čím blíže bude americký voják, tím bude jejich spánek klidnější.

R.O.

reakce n článek
jedním z důvodů radaru, možná hlavní důvod je dostat na území ČR americké posádky, aby udržovaly vládu u moci. US army v současnosti drží u moci vlády Iráku, Afgánistánu Saůdské arábie a dalších zemí tak proč ne i ČR. Oficiálně má být v Brdech jen 200 vojáků, ale tomu nelze věřit Brdský výcvikový prostor bude uzavřen před veřejností a tak nikdo nebude vědět kolik je tam vojáků, mimoto se část vojáků může schovat pod zem nebo chodit v civilu a vydávat se za turisty. Místa je v Brdech dost, myslím si že by se tam vešla celá americká divize možná i víc. A určitě je v Brdech letiště a jestli není tak ho postaví a na něj bude možno v případě potřeby přesunout další desetitisíce vojáků.

160945

13.5.2008 4:39

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 160921

Lokalni konflikty o suroviny ci geopoliticky vliv, nemuzou skoncit jinak nez globalnim infernem. Velmi pravdepodobne nekomu se slusnym nuklearnim arsenalem rupnou nervy, navic se neumerne zvysi riziko chyby, s novou generaci mikrovlnych zbrani ci militarizaci kosmu bude znicena krehka mezinarodni duvera a proti tomu bude psychicka zatez z dob nejhorsi studene valky, povazovana za zlaty bezpecny vek. Jakmile nekdo dojde k zaveru, ze hrozi zniceni strategicke rovnovahy, tak superbunkr v blizkosti radaru bude z hlediska bezpecnosti opravdu spatne misto k preziti.

Navic, kdyz tece do bot jsou bez skurpuli pouzite vsechny dostupne zbranove systemu, projekty typu Pandora zrejme jsou schopny udelat z tehle planety "trochu vice kameni", respektive jeden mrtvy kamen navic, mezi Marsem a Jupiterem. To druha strana ma v planu, kdyz bude nejhur zrusit magneticke pole Zeme, to se pak vyvolene torzo homo sapiens v podzemi muze "zachranit". Radeji zemrit, nez zit takovy prasivy zivot, kdy se clovek pri pohledu rano do musi napred vyzvracet.

Silne pochybuju, ze psychicky lze snest spoludpovednost za zniceni biosfery Zeme, a mit radost, ze jsem prezil. Furt lepsi zemrit jako lidska bytost na povrchu, nez zhnit za ziva jako nejaka vysinuta kreatura bez elementrani sebeucty v nejakem podzemnim komplexu.

160961

13.5.2008 8:24

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

Tom 24.?.?.?

Reakce na 160921

>Pozn. Bylo by dobrý přidat k článku mapu, jak se tam dostat.
>Mapu je možné stáhnout na
>http://supermapy.atlas.cz/. Po načtení
>odpovídající mapy je v pravo nahoře políčko "vytisknout".
>Po kliknutí na toto políčko se objeví mapa k tisku, která se
>dá uložit do počítače. Do mapy se pak dá vyznačit trasa,
>kudy se tam dostat.

Tomuhle říkám mapa
http://www.mapy.cz/#x=131494784@y=134340480@z=13@m...
tu "rudou stezku" jsem tam přičmárnul jenom pro odhad vzdálenosti - musíte kličkovat ... [smích]

Jen tak mimochodem, takhle kvalitní topografickou mapu jsem tady v Kanadě zahlídnul jen jednou a snad omylem. Nemáte někdo náhodou ánuk, kde se to tady dá splašit?

eh, doufám, že to je ta správná kóta 718, jinou jsem tam nenašel ...

160966

13.5.2008 11:32

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

leo69 89.?.?.?

Reakce na 160966

Kóta je to Tome ta správná [smích] Jenom ty cesty v tom voj.prostoru, na té mapě, mi některé připadnou úplně ne podle skutečnosti (spec. ta mnou níže popisovaná z Trokavce a křížení cest Trokavec/Míšov je o něco blíže k Míšovu a není tam takový odskok z přímky jako na mapě)...

Takže:
Celkem dobře a bez velkého bloudění se dá jít také z Trokavce. Skrz Trokavec vede silnice, která za Trokavcem lehce prokličkuje mezi loukami a pokračuje dále do lesa za závorou - vstup do voj.prostoru. Na této silnici/cestě je v prostoru (zhruba ani ne po kilometru) první křižovatka s odbočkami vlevo a vpravo (ta cesta z pravé strany přichází podle všeho z Míšova, takže kdo by šel z Míšova, tak se vydá na téhle křižovatce do prava). Vy (jdoucí od Trokavce) nikam neodbočíte a půjdete stále rovně a přijdete k druhé křižovatce, která odbočuje pouze doleva z mírného kopce (ta odbočka z kopečka, podle mapy od Toma, vede k té zřícenině kláštera). Vy zase nikam neodbočíte a půjdete stále přímo rovně do mírného stoupání a asi po 300metrech uvidíte po levé ruce mezi stromy stany Greenpeace. Jsou tam patrné cestičky se stoupáním na skálu kóty 718 a také tam zaregistrujete možná i pohyb lidí od Greenpeace a ve svahu také pásku vstup zakázán, tam odbočíte a jste na místě...

Samozřejmě, pokud půjdete z toho Trokavce (a i od jinud), nechoďte přímo po cestě, protože je to, po vstupu do prostoru lesa, sáhodlouhá rovina a byli by jste vidět už na dálku - hlídky většinou stojí v bodech křížení cest, protože je odtud vidět odkud kdo přichází (cesty/silnice v prostoru jsou řešeny jako dlouhatánské roviny, které se v určitém bodě kříží a kdo v tom křížení stojí, tak vidí vše. Doporučuji si najít dotyčnou cestu/silnici a potom se jí orientačně držet z povzdálí, procházeje nízkým podrostem mladých stromků (kterých je tam všude plno - např.v článku již zmiňované oplocenky). Podobná cesta vede i z Míšova a z lesa mezi Míšovem a Teslíny, ty jsou většinou také hlídané, ale po nich jsem nešel a tak nemohu přesně popsat kde odbočit.

Při cestě na kótu za Greenpeace jsem sice vstoupil do lesa v lesním porostu mezi Míšovem a Teslíny a vyhýbal se všem cestám a pokud jsem musel někde cestu přejít, tak nejlépe v zatáčce a předtím se rozhlédl zpoza mlází, jestli je silnice volná, ale neměl jsem busolu a mapu a tak jsem se prošel více, než jsem očekával.Cestou zpět jsem už šel směrem k tomu Trokavci a proto vám trasu přesně popisuji, protože mi připadá velice jednoduchá. V lese jsem také narazil na značky stříknuté růžovým sprejem, ale nevěděl jsem jestli značí cestu ke kótě, anebo cestu na těžební místo lesáků (později jsem kdesi četl, že vedou ke kótě)...

Přístupů je jistě mnoho možných, ale já (po menším bloudění, kdy jsem původně myslel, že se budu držet nějakého jednoznačného prudšího stoupání a to mě dov...Automaticky kráceno

160980

13.5.2008 11:31

RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.

leo69 89.?.?.?

Reakce na 160980

Přístupů je jistě mnoho možných, ale já (po menším bloudění, kdy jsem původně myslel, že se budu držet nějakého jednoznačného prudšího stoupání a to mě dovede na místo - pozor není to tam tak jednoznačně poznat) mohu doporučit variantu z Trokavce (držíte se stále hlavní cesty, která se později pouze stáčí v mírném oblouku,ignorujete všechny odbočky a najednou jste u kóty 718) [cool]

V současných dnech by to ale mělo být s hlídkami vojenské policie více v klidu než toho 8.5., kdy to pojali něco jako cvičení a bylo jich tam jako psů. Slyšel jsem také, že tam toho 8.5. měli na vše dohlížet i vyšší šarže a tak i jinak celkem benevolentnější pecky museli kmitat a vykazovat činnost. Znáte to ne. [velký smích]

P.S: Jo a ještě doporučuji nějakou kvalitnější obuv, je tam hodně podmáčených míst a mokřadů s prameny potůčků a tak si lehce naberete vodu i bahno... [mrknutí jedním okem]

m, [smích]

160982

12.5.2008 14:34

RE: kóta 718

HB 195.?.?.?

Reakce na 160922

Dosť dobrý pohľad na vec. Pár vecí som si uvedomil. Ale čo navrhujete? Aké riešenie?

160922

12.5.2008 20:45

HB

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 160933

Hmm. Túto reakciu som písal k príspevku 160917:

„>Stydím se za Čechy, to co tady zbylo v tom prostoru…
To nedělejte, tím necháváte vyhrát přesně to, co nechcete aby tady vládlo.
Je to to, co chce „moc“, stydět se za sebe, za národ, cítit se ztraceni…“


Nejakým nedopatrením sa dostala sem.

160933

12.5.2008 14:53

RE: kóta 718

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 160923

Hodnocení vývoje po Listopadu 1989:"Bylo zjištěno, že systém blbé totality byl vystřídán systémem totální blbosti!"

[bliji]

160923

12.5.2008 18:42

CtF

navara 195.?.?.?

Chtelo to tam prinest balicek cislovanych vlajecek - aby si kazdy navstevnik mohl odnest "nepratelskou vlajku" po pruniku do HQ [smích]

MP #1895 bude pravdepodobne odted hlidat damske zachodky...

160927

12.5.2008 18:31

Rád bych všechny diskutující zde upozornil na fakt,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

že "Akce kóta 718" není sólo akcí hnutí "Ne základnám", ale iniciativou Greenpeace! ;o)

Přičemž bych opět rád upozornil, že i oněch pár (možná) stovek, či tisíců komunistů, kteří přidali (a přidávají) hlasy proti mocenské přítomnosti USA v ČR jsou také občané České republiky! Stejně, jako připojená údajná krajní pravice, členové ČSSD, ODS, KDU-ČSL a mnozí jiní, kteří se stavbou americké vojenské základny v ČR nesouhlasí! A nesouhlasí bez ohledu nato, jestli existuje iniciativa "Ne základnám", nebo ne. Ne základnám pouze shromažďují jejich podpisy na papíru, který dle některých konspiračních teorií nakupují různé tajné spolky a podivné tajné služby... Tak nějak je mi čertastarého po tom, kdo papír, na kerém jsem přidal podpis proti Radaru nakoupil a za čí peníze! I přesto, že jsem bezpartijní ateista! A takovejch je proti USRadaru taky dost - i bez peněz libovolné tajné služby...

160928

12.5.2008 19:16

Břízkovec

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Kóta 718,8.Když to srovnám s tím gigatunelem ve zdravotnictví,diamanty proti ořechům. [smích]

160930

12.5.2008 19:22

Ploty v lese

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

[smích] Ploty v lese chrání mladé stromky před likvidací zvěří. Takto oploceným plochám se říká "oplocenky".

160932

14.5.2008 10:29

RE: Ploty v lese

Tom 24.?.?.?

Reakce na 160932

>[smích] Ploty v lese chrání mladé stromky před likvidací
>zvěří. Takto oploceným plochám se říká "oplocenky".

Taková "oplocenka" aby nám zvěř nevožrala stromky, mladou demográcii a zvolené koleje, by mohla vypadat i takhle. [smích]

Vložený obrázek

161026

13.5.2008 10:17

Radar atd

E.T. 85.?.?.?

Já na demonstrace proti radaru chodím od samého začátku, teď se situace již zlepšuje, přicházejí víc mladí lidé, při poslední demonstraci na Václaváku 5.5., jich tam bylo podstatně víc než na předchozích mítincích. I tak ČT lhala a podhodnocovala účast. Ale o to nejde, jen se mi kapánek zdá, že se již vytrácí ta spontaneita, ta snaha lidí bojovat proti blížícímu se zlu, již se to proměňuje víc do "projevů", "pozdravů" , zviditelňují se někteří politici /p. Zaorálek z ČSSD, i když zrovna ČSSD původně o radaru začala jednat, samozřejmě také tajně, jak jinak,a dle mého soudu o tom p. Zaorálek jistě věděl/,atp. V davu postává a nenápadně prochází sem a tam mnoho lidí, kteří se nijak nepřipojují k tleskání, pískání, ale jak začnou lidé skandovat, tak se bedlivě rozhlíží kolem sebe, nenápadně fotí do mobilů. Jsou to snad novodobí tajní agenti STB? Dělají tak záznamy, kdo, jak často, kdy, a kde, se ten určitý člověk projevoval, či, co tam na těch demonstracích vlastně mají za úkol? Jsou tam od začátku, ale ze začátku jich bylo jen několik, teď jsou jich desítky. [překvapení]

160974

13.5.2008 11:32

RE: Radar atd

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 160974

účel ČSSD odmítat radar je ryze politický, jak správně píšete: ona začala o něm vyjednávat

Nyní si politici v této straně dohodli na tom, že každý bude zastávat ohledně radaru trošku odlišný názor tak, aby pokryli celé spektrum potenciálních voličů. I odpor k dalším tahům ODS je jen politika, populismus.

ODS a ČSSD jsou největší mafie v zemi,rvoucí se o koryta(anebo jen naoko?), kterým nelze věřit ani nos mezi očima. O jejich přicmrndávačích z řad Havlovy páté kolony Zelených, bezpáteřních pseudokřesťanských Lidovců ani nemluvě. Veliký otazník také visí nad komunisty i když se zdá že jsou ve svých postojích nejupřímnější a dlouhodobě konzistentní(a to se počítá).
A tím máme vyčerpáno, nic jiného, krom odbarveného Melčáka a Pohanky a "rebela" Snítilého, kterému se nelíbil Švejnar už v parlamentu nemáme. [velký smích]

160978

13.5.2008 11:08

RE: Radar atd

leo69 89.?.?.?

Reakce na 160974

Podle mne není problém vzít celý dav kamerou s vysokým rozlišením z nějakého okolo stojícího vyššího domu a mají to bez rizika pohybování se v davu...

Ti lidé s těmi mobily jsou spíše, podle mne, ti ustrašenější z nás, kteří mají stále hluboko pod kůží zažito - pozor, moc se neprojevuj. Také se možná trochu stydí (jako já) vykřikovat z plna hrdla na veřejnosti (proto mám na pomoc píšťalku), ale vnitřní přesvědčení a tahle pitomá doba je už také postupně žene do ulic ve snaze vyjádřit alespoň účastí svůj nesouhlas a podporu dobré věci. Přijeli třeba z menšího města, nebo vesnice a po prezentaci pár fotek z mobilu (ne každý má digi foťák) s nimi příště přijedou další a pak zase další. A pak už se nebudou stydět a bát pozvednout svůj hlas...

m, [smích]

160985

14.5.2008 3:04

RE: Radar atd

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 160985

Budou lidi i primo na place, vsechen cvrkot technicky hracky z dalky nepokryji. I kdyz jenom amater by tam fotil z mobilu, ale v nasem Kocourkove neni dulezita profesionalita, ale spravny ideologicky nazor a talent pro ritni jeskynarstvi. Divne postavy si nafotil i Stepan Kotrba, i kdyz nektere dost pripominaji me. Koneckoncu ja jsem taky divnej. [velký smích] [velký smích]
http://www.blisty.cz/art/40447.html

161015

14.5.2008 17:03

RE: Radar atd

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 160985

Ja si myslim totez, jelikoz sam sem ten pripad. Pritomnost v davu mi nedela dobre, zvlast kdyz prihlizi policie a co si budem povidat, ani v televizi bych se objevit nechtel. Vzdy sem nervozne poslapoval, hesla sem neprovolaval, kouril jedno za druhym a obcas neco vyfotil, takze presne ten typ. [smích] Na demonstraci sem byl pouze dvakrat, ale urcite se jeste zucastnim.

161069

15.5.2008 13:57

RE: Radar atd

Robocrep 62.?.?.?

Reakce na 161069

Taky tak [mrknutí jedním okem]

161157

13.5.2008 11:23

komicke chovani

wang 80.?.?.?

cely clanek je psan ve stylu: To jsme to ukazali svetu, resp. Cesku. Otazkou je co [smích]
Z meho pohledu jde o detinske sebeprosazovani, i kdyz se jedna o tak citlivou vec, jako je vojensky prostredek, ktery bude vyuzivat mezinarodni organizace NATO jejiz jsme clenem.
Nikomu neberu pravo demonstrovat proti radaru, je to o lidske zodpovednosti kazdeho jedince. Pokud jsme clenem Nato, jsme dle meho jako jeden z jeho vojensky slabsich clenu povinni vyjit vstric nasim spojencum. Umisteni radaru neni zase tak velka cena, oproti tomu odmitnuti neni v nasi pozici rozhodne krokem vstricneho spojence.

záverem:
s radarem nestoji ani nepada bezpecnost statu Nato, ale negativni postoj v teto veci by byl pouze ukazkou pruhledne vypocitavosti CR, ktera obranu clenu aliance sice vita, ale neprispeje k ni ani "blbym radarem". Odpurci radaru by tedy meli rict, ze mame vystoupit z nato a prozradit nam zpusob jak z rozpoctu zeme zajistit ochranu statu na urovni, kterou nam nyni zajistuje aliance.

160977

13.5.2008 11:16

RE: komicke chovani

leo69 89.?.?.?

Reakce na 160977

Ty jsi wang-u ale provokatér, co? [chechtot]

Kolikrát Ti už bylo řečeno, že radary NATO jsou u nás plánovány dva - jeden už stojí u Nepolis a druhý se chystá u Slavkova u Brna. Ale Ty ne, Ty si asi sedíš na uších a tak pořád prý Brdy-NATO, odpovědnost (komu?), dlužení (za co?), protislužba (proč?)... [oči v sloup] [chechtot] [chechtot] [oči v sloup]

m, [smích]

160987

13.5.2008 16:39

RE: komicke chovani

wang 80.?.?.?

Reakce na 160987

provokater? no budiz, ignoruju tvoji provokaci [smích]
je to muj nazor, stejne jako ze maly stat tezko muze hybat svetovou politikou, to si mysli jen hodne velci naivkove.

zpochybnovani souvislosti radaru a Nato je ukazkou lidske zabednenosti, najdi si to nekde v mediich.

jeste jedna "provokace" - povazuju za stupidni a predevsim populisticke, aby se o obrannych otazkach rozhodovalo v referendu.

160998

13.5.2008 19:02

RE: komicke chovani

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 160998

Čili by se to dalo shrnout takto:

-ano, budeme vás "bránit", dokonce i proti vaší vůli!

-to že jste nás zvolili a my nyní rozhodujeme o "obraně" na základě vašich hlasů neznamená, že nám do toho co děláme budete kecat v referendu. Jste dobří jen na to abyste námi obsadili korýtka, pak jste nám v podstatě ukradení

to už pak i "demokratické" volby jsou stupidní a vpravdě populistické!!! [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

vy jste se vyznamenal, wangu! [naštvaný]

161003

14.5.2008 11:52

RE: komicke chovani

wang 80.?.?.?

Reakce na 161003

Medo Medo, vzdyt nejsi hloupy, tak proc pises takovy veci [smích]

Myslet si, ze velke mocnosti budou neco delat kvuli nam, je samozrejme naivni. Zrovna tak ale myslet si, ze my muzeme nasi silou 10mil z 6mld vladnout svetu je vylozene hloupe.

Smir se s tim, ze jsme minoritni stat, muzeme se tak maximalne snazit ovlivnit nejake mineni v nejednotne evrope a je pro nas vhodne byt zadobre s klicovymi mocnostmi sveta, coz bezesporu usa je. Myslete si o jejich zahranicni politice cokoliv, ale dobre vztahy s nimi jsou pro CR dulezite, zvlast pokud jsme pidi-clen Nato, kde samozrejme hlavni vojenskou silu predstavuje usa.

vyzadovat referendum pro narod pivaru o takto slozitych bezpecnostne politickych zalezitostech, je pouze ukazkovym populismem a nesouhlasim s tim, aby se rozhodovalo na takhle nizke urovni.

161033

14.5.2008 13:29

RE: komicke chovani

hc 194.?.?.?

Reakce na 161033

Maďarská vláda poslala USA do pr... Laskavě nám nevykládej, že se musíme z USA podělat, srabíku.

161045

14.5.2008 14:59

RE: komicke chovani

Robocrep 62.?.?.?

Reakce na 161033

USA mají 125x větší rozlohu než ČR a asi 200krát větší armádu.
Opravdu si někdo myslí, že z hlediska vlastní obrany mají zapotřebí škemrat o pár čtverečních kilometrů na cizím území? A že poskytnutí prostoru v Brdech je pro ně takový přínos, aby to převážilo naší ztrátu?

>vyzadovat referendum pro narod pivaru o takto slozitych
>bezpecnostne politickych zalezitostech, je pouze ukazkovym
>populismem a nesouhlasim s tim, aby se rozhodovalo na takhle
>nizke urovni.

Říkal jsem to tady už několikrát: Kdo si sakra myslíš že jseš, abys mohl soudit národ? [bliji]

161060

14.5.2008 17:13

RE: komicke chovani

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 161033

my NATO ani USA nepotřebujeme. Oni potřebují nás. Proč nepotřebujeme? Protože k žádné válce mezi ČR a libovolným státem se neschyluje. (pokud ano, ne naší zásluhou, ale zásluhou těch, jichž jsme spojenci)
To že na pokyn Velkého Šéfa rýpeme do Běloruska, Kuby a Íránu je problém poklonkování našich představitelů, nikoliv problém nás občanů. Češi jsou ve světě oblíbeni. A to se může naší účastí na okupaci různých zemí ošklivě změnit.
Lepší by bylo vyhlásit neutralitu. Odloučit se od NATa i EU. Nepotřebujeme je. Umíme si na sebe vydělat. Umíme vymýšlet patenty celosvětového významu. Ale neumíme z toho těžit. Kdyby tomu tak bylo, tak věř, že předhoníme i vliv židů, který celosvětově rozhodně není zanedbatelný.
Jediné, co nám chybí je sebevědomí. A ty jsi toho zářným příkladem.
Což ale neznamená, že jsem hodil flintu do žita. Tenhle národ ještě mnohým překvapí a překvapuje. Dočkej času. A odlož americkou vlajku.
Jsi cennější nám Čechům, než komukoliv jinému. A to platí pro všechny co tento příspěvek čtou.

161073

15.5.2008 12:08

RE: komicke chovani

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 161073

S tím že máme obrovský potenciál souhlasím. Třeba takový Temelín, píše se, že technologii dodal Westinghouse, ale není tomu tak. Osobně se znám s člověkem, který pro ně pracoval a navrhoval řídící systém. Westinghouse zakázku nezvládal a nakonec musel najmout přední české vědce a zaplatit jim za vyvinutí řídícího systému. Takže se jen potrvzují slova, že umíme vymyslet patenty celosvětového významu, ale neumíme z toho těžit. To pak příjde společnost jako Westinghouse, zaplatí naše vědce z našich pěnez a ještě si balík odnese. Ne moc států si dokáže vlastní silou postavit jadernou elektrárnu, na to jak jsme malý stát jsme ohromně vyspělí a jen to poklonkování cizím státům, neustálé podlézání mocným nás sráží dolů. Máme svojí historii, máme na co být hrdí. NATO ani EU nepotřebujem, přesto k EU mám menší odpor než k NATO.

161151

13.5.2008 12:54

RE: komicke chovani

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 160977

Wangu, to snad ne, to je provokace, der erste klasse...To NENÍ RADAR NATO! TO NENÍ RADAR NA OBRANU ČR, ANI EVROPY! [překvapení]

160989

13.5.2008 16:34

RE: komicke chovani

wang 80.?.?.?

Reakce na 160989

ale ale, informuj se a nebudes priste za hlupaka.

161000

14.5.2008 0:31

RE: komicke chovani

google 84.?.?.?

Reakce na 161000

>ale ale, informuj se a nebudes priste za hlupaka.

vidis wangu, ty taku moznost nemas.
mozes sa informovat kolko chces.

161012

14.5.2008 11:43

RE: komicke chovani

wang 80.?.?.?

Reakce na 161012

....to melo byt snad vtipne, je videt ze je vam na slovensku do zpevu, aby ne po tech reformach [smích]

161034

15.5.2008 0:21

RE: komicke chovani

google 84.?.?.?

Reakce na 161034

>....to melo byt snad vtipne,

samozrejme, ze to bolo vtipne, len bohuzial nie pre teba.
tvoje prispevky su zase smiesne.

>je videt ze je vam na slovensku do zpevu, aby ne po tech reformach [smích]

neviem o akych reformach na Slovensku spievas,
dvadsat rokov tam uz nezijem a ziadne ine reformy som nezazil.
jedine co si v svojom zivote pamätam, boli historicke reformy,
teda ked sa reformovala historia, svätili sa cisla, atd...

161115

13.5.2008 14:26

RE: komicke chovani

Robocrep 62.?.?.?

Reakce na 160977

> Umisteni radaru neni zase tak velka cena,
>oproti tomu odmitnuti neni v nasi pozici rozhodne krokem
>vstricneho spojence.

Tohle by mohlo platit snad pro nějakou jinou zemi. My ale máme hodně zvláštní pozici, a sice že s náma vždycky v minulosti velmoci vyjebaly bez ohledu na předchozí dohody a spojenectví.
Takže právě ODMÍTNUTÍ RADARU je ta nejlepší cesta jak přetrhnout řetěz křivd a sebeponižování.

Lidi, letopočet zase letos končí 8ičkou sakra!

160994

13.5.2008 16:34

RE: komicke chovani

wang 80.?.?.?

Reakce na 160994

kdy s nami vyjebali americani? v kvetnu 1945, kdy cekali na demarkacni linii, nez nas osvobodi rudi bratri?

160999

13.5.2008 18:35

RE: komicke chovani

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 160999

zas jeden co žije minulostí a nevidí hydru, co polyká svět [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

161004

14.5.2008 12:19

RE: komicke chovani

wang 80.?.?.?

Reakce na 161004

milej Bedo, samozrejme ze vztah k mocnostem si netvori clovek na zaklade budoucnosti ale minulosti. pokud si shrnes jak se k nam chovalo treba Rusko a jak USA v minulosti, tak si myslim, ze je vcelku nasnade koho mit za spojence.

hydra co polyka svet je legracni vyraz, myslim ze tim ani nemyslis USA jako spis penize a jejich moc, to ale bylo je a bude stejny - penize svetem vladnou. My jich nemame tu podstatnou cast, abychom s tim svetem hybali my, ostatne nevim o zadnem jinem malem state, co by tohle umel. To jen nekteri zaslepeni odmitaci radaru jsou si jisti, ze s vidlemi v ruce rodnou hroudu ubranej, ze zadny ty radááry nechceme. Je to kratkozrake, lacine a hloupe.

161035

14.5.2008 17:08

RE: komicke chovani

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 161035

jestli máš potřebu schovávat se za mocné, je to tvoje slabost, nikoliv síla. Ale neříkej, že bychom to měli udělat všichni. Je to výlučně problém Tvůj a Tvého sebevědomí.

A tím že žiješ minulostí, se stáváš obětí přítomnosti, protože ta je radikálně odlišná od minulosti. Nechal ses koupit minulostí, abys byl zrazen v přítomnosti. To USA dělají vcelku pravidelně. Hussain byl taky kamarád. A už není. Irán byl kamarád. A už není. Trpíš setrvačností myšlení, k vlastní škodě.


hydra o které píšu samozřejmě jsou USA

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States...
Plán dalších pro Evropu: Polsko, Česko, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko
Ani pět let neudrží mír. Stále někde válčí nebo se vnucují.

Dneska si tě vykrmí jako jatečného býka. Nasypou peníze, vojáky, cokoliv, make a friendship for every time. A zítra jdeš na porážku...
To není spojenectví, ale křiváctví, a to mi nevymluvíš.

Rusové s výjimkou Čečny jsou v pohodě. Nikde se nevnucují, a mají co nabídnout.
Takže komu věřit? Raději budu mít pravdu s Rusy, než se mýlit s Američany.(a Šiklová ať se klidně vztekne)

Radary tu jsou a budou, ale NATácké. Nepolisy a Slavkov. Proč ne.

Ale americké pulzní dělo v Brdech které nemá ve světě obdoby, tu nemá co pohledávat!

161071

14.5.2008 2:43

RE: komicke chovani

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 160977

Jde o primarne o cile USA. USA si nehledaji zajmy podle svych "pratel", ale "pratele podle svych zajmu. Jak zaznelo v dokumentu, ktery si nechala vyrobit CT, ale zrejme se nelibil nasi vlade, takze vysilani tohodle dokumentu zacalo probihat na internetu. Srbsko lze betrestne bombardovat na rozdil od Ruska, ktere ma vojenskou strategickou rovnovahu. Hruba sila sice nerespektuje pravo nebo moralku, ale respektuje jinou silu.

A pouze zopakuju priklad Kanady. Kanada je zakladajici clen NATO a jedne z nejblizsich spojencu USA, s kterym sdili spolecnou protivzdusnou obranu v ramci systemu NORAD. A tato Kanada odmitla stejny typ radaru. Duvody? Nechut podilet se na militarizaci kosmu, pochybnosti o technickych moznostech systemu, vztahy s Ruskem. Ma tedy Kanada taky vystoupit z NATO, prestoze se nejedna o malou zemi se malym politickym a ekonomickym vyznamem? Nergistroval jsem nejake ochlazeni vztahu Kanady s USA. Bily dum nepozaduje vytlouceni Kanady z NATO.

Chapu, ze tento zpusob mysleni je pro lidi, kterym z neci prdele necouhaji ani prsty na nohou tezko pochopitelny. Neni se cemu divit je tam tma, chybi rozhled a ze smradu se asi dost toci hlava. V takovych podminkach vyprodukovat myslenku je jiste nadlidsky vykon hodny nepochopeneho genia. [velký smích] [velký smích]
http://www.youtube.com/watch?v=j-zyolKf-c4&NR=1

161016

14.5.2008 12:12

RE: komicke chovani

wang 80.?.?.?

Reakce na 161016

dobre ze jste si to svym prispevkem v podstate sam sobe ujasnil [smích]

tedy USA haji svoje zajmy a my svoje, hleda se prunik uspokojujici obe strany, tak to partnerskych vztazich byva. Predstava, ze by si nekdo hledal zajmy podle pratel je zcela iluzorni i pokud si to vztahnete na mezilidske vztahy. Budu jezdit na kole jen proto ze jezdi muj kamarad, nebo proto ze me to bavi a tudiz se shodneme, ze to muzeme provozovat spolecne?

srovnavat nas a Kanadu je dost rozdil tedy, jak jste na to prisel?
zrovna tak srovnavat jejich a nase vztahy s usa je dost problematicky, kdyz jsou sousedi ze?

161037

13.5.2008 14:18

Čo pán Zdeněk Svérák?

Vince 87.?.?.?

Čo NA TO vraví pán Zdeněk Svěrák, držiteľ skvelého oskara za najlepší film "Kolja", zhotovený na politickú objednávku a s motívom odchodu Červenej armády? Nechystá náhodou aj na radar a príchod modrej armády NATO, niečo také dojímavé? A ak áno, čo tipujete, dajú mu aj za "Radar" nejakého oskara?

160995

13.5.2008 19:30

Vždy jsem měl k Greenpeace výhrady pro jejich určitou jednostrannost,

Polesny 195.?.?.?

ale zde se ukázali jako vlivná mezinárodní síla na kterou si jen tak někdo netroufne. Také se armáda drží pěkně zpátky i když jsou na jejich území.
Už tak má dost Topolánkova partička mezinárodní ostudy s prosazování základny proti vůli většiny národa a nechce riskovat
další při násilném vypovězení G. z vojenského újezdu.
Také je vidět, že i sami vojáci a zvláště vojenští policisté nejsou z amerického radaru příliš nadšeni - byl jsem tam a neformálně jsem s některými pohovořil a jejich vyjádření bylo strohé a vojensky jasné - taková buzerace je na hovno a jsme zde také na hovno!Prostý vojenský profesionál ví o čem hovoří, ale musí plnit rozkazy nadřízených.
Jsem velice zvědav, jak bude znít smlouva o radaru a zda nebude americká obsluha radaru podléhat našim právním předpisům.
V takovém případě neprojde tato smlouva ani v parlamentu.

161005

14.5.2008 0:41

Pozor na zrádce!

Reach_ 88.?.?.?

Není pro někoho pochyb, že antiradaristy je potřeba eliminovat. Podle pravidel kontrašpionáže. Čulík je přes všechny mimikry prodejná děvka a proto vše diskredituje uveřejněním příspěvku naprosto neuvěřitelného asociála, parazita a losera.
Prosím podívejte se na něho, je to opravdu od Čulíka svinstvo:
http://blisty.cz/aut/2431/bio.html
Radaru zdar pardonzmar! [velký smích]

161013

14.5.2008 5:16

RE: Pozor na zrádce!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 161013

Vidite a vy tady muzete produkovat tu svoji dusevni mocuvku, vcetne vaseho posledniho prispevku. Samozrejme se nemuzete na plno projevit v plne duchovni krase jako jinde. To vite i ta svoboda projevu ma nejake meze, z moralniho hlediska je ohranicena individuaknimi svobodami ostatnich lidi. Moralka je pro vas tezko srozumitelne pojem, takze ve styku s "elitou vaeho typu" radeji uzivam sarkasmu. Tomu dle osobnich bohatych zkusenosti rozumite o poznani lepe. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

161017

14.5.2008 11:41

RE: Pozor na zrádce!

Reach_ 88.?.?.?

Reakce na 161017

Pane Bartošku ...pro Vás tedy ještě jednou a polopaticky:
Můj příspěvek chtěl upozornit na to jak amatérsky vystupuje opozice proti radaru.
O nabalení komunistů, islamistů a radikálních levičáků už víme.
Blisty excelentně uveřejní opravdu otřesný (tím myslím hlavně kvalitu) příspěvek jakési trosky, která se chlubí tím, že studovala za bolševika 9 let vysokou, pak dělala v rámci politiky plné zaměstnanosti 8 let kanclkrysu a po plyšáku už nesehnala práci. Není divu : jeho myšlení odpovídají i jeho použitelnosti....
René já a Rudolf... [chechtot]

161032

14.5.2008 12:53

RE: Pozor na zrádce!

wang 80.?.?.?

Reakce na 161032

1. Culik ma pravo zverejnit na svem serveru clanky kohokoliv
2. Clanky tam nejsou vybirany politicky, nevyjadruji nazory Culika, ale autora
3. zmineny clanek je vcelku korektni, trochu roztrzity styl, ryje do vsech moznych stran, tudiz neni tendencni.

me spis prijde, ze vas se dotkla hned uvodni poznamka o tom, ze se s radarem je nutno smirit a to vy nehodlate. no nekdo rad boj s vetrnymi mlyny, ktery je nejen zbytecny, ale take hloupy.

161041

14.5.2008 12:32

RE: Pozor na zrádce!

Reach_ 88.?.?.?

Reakce na 161041

Omyl já jsem PRO radar (všemi deseti) [smích]
(Urážení autora je proti pravidlům diskuze – věta vypuštěna. -Moderátor.)
Když něco vypadá jako kachna, kváká jako....
[smích]

161044

14.5.2008 18:03

RE: Pozor na zrádce!

Autor 88.?.?.?

Reakce na 161041

Proč "wang" prosazuje radar? Je to Američan, prosazuje tedy svou vojenskou techniku na cizím území, trochu militantní a vlezlé, ale pochopitelné. [smích]

161075

Příspěvků: 100

12.05. 06:45 Tom  kóta 718
12.05. 08:38 Jarmila  RE: kóta 718
12.05. 08:36 seda  RE: kóta 718
12.05. 11:24 2xs  RE: kóta 718
12.05. 21:29 takyjeden  RE: kóta 718
13.05. 18:16 vodnik007  RE: Lidi jsou pasivní
12.05. 13:09 herbage  RE: kóta 718
13.05. 04:47 Rene Bartosek  RE: kóta 718
14.05. 09:48 hc  RE: kóta 718
12.05. 14:25  RE: kóta 718
12.05. 20:32 Jarmila  RE: kóta 718
12.05. 21:01 HB  RE: kóta 718
13.05. 09:35 2xs  RE: kóta 718
14.05. 05:45 Vratislav  RE: kóta 718
14.05. 12:44 wang  RE: kóta 718
14.05. 13:04 Vladimír Stwora  RE: kóta 718
18.05. 18:56 Vratislav  RE: kóta 718
14.05. 16:12 2xs  RE: kóta 718
18.05. 19:33 Vratislav  RE: kóta 718
12.05. 20:55 vladuna  RE: kóta 718
13.05. 11:57 ZEDNÍK  RE: kóta 718
14.05. 15:20 Karel z Čech  RE: kóta 718
14.05. 15:14 2xs  RE: kóta 718
14.05. 15:46 Jarmila  RE: kóta 718
14.05. 22:04 Karel z Čech  RE: kóta 718
15.05. 08:14 Jarmila  RE: kóta 718
14.05. 06:15 Vratislav  RE: kóta 718
14.05. 08:17  RE: Zase jeden antikomunistickej ubožák -normální...
18.05. 19:16 Vratislav  RE: Zase jeden antikomunistickej ubožák -normální...
12.05. 21:34  RE: kóta 718
13.05. 08:56 Tom  RE: kóta 718
12.05. 09:34 Rene Bartosek  RE: kóta 718
12.05. 08:26 seda  Demokracie v režii LUMPENKAPITÁLU
12.05. 08:58 ZEDNÍK  Krásné Brdy
12.05. 13:10 ja 12mm caliber  demokracie podle LumpenProletariatu
12.05. 13:05 Spytihněv  RE: kóta 718
12.05. 14:45 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 18:57 Moongo  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 20:17 MedaBeda  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 20:20 Jarmila  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 21:11 micha  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 21:30 Jarmila  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 21:11 micha  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 22:05 MedaBeda  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 22:54 vladuna  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 22:54 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
13.05. 01:40 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
13.05. 00:00 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
13.05. 01:25 Hugof  Obávám se, že domov důchodců na Hagiboru by byl proti íránským raketám nepoužitelný též...
12.05. 23:13 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 21:46  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 21:42  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
13.05. 04:39 Rene Bartosek  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
13.05. 08:24 Tom  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
13.05. 11:32 leo69  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
13.05. 11:31 leo69  RE: Radar v Brdech by byl proti íránským raketám nepoužitelný.
12.05. 14:34 HB  RE: kóta 718
12.05. 20:45  HB
12.05. 14:53  RE: kóta 718
12.05. 18:42 navara  CtF
12.05. 18:31  Rád bych všechny diskutující zde upozornil na fakt,
12.05. 19:16 micha  Břízkovec
12.05. 19:22 DavidZ  Ploty v lese
14.05. 10:29 Tom  RE: Ploty v lese
13.05. 10:17 E.T.  Radar atd
13.05. 11:32 MedaBeda  RE: Radar atd
13.05. 11:08 leo69  RE: Radar atd
14.05. 03:04 Rene Bartosek  RE: Radar atd
14.05. 17:03 Pavel -Čert- Němec  RE: Radar atd
15.05. 13:57 Robocrep  RE: Radar atd
13.05. 11:23 wang  komicke chovani
13.05. 11:16 leo69  RE: komicke chovani
13.05. 16:39 wang  RE: komicke chovani
13.05. 19:02 MedaBeda  RE: komicke chovani
14.05. 11:52 wang  RE: komicke chovani
14.05. 13:29 hc  RE: komicke chovani
14.05. 14:59 Robocrep  RE: komicke chovani
14.05. 17:13 MedaBeda  RE: komicke chovani
15.05. 12:08 herbage  RE: komicke chovani
13.05. 12:54  RE: komicke chovani
13.05. 16:34 wang  RE: komicke chovani
14.05. 00:31 google  RE: komicke chovani
14.05. 11:43 wang  RE: komicke chovani
15.05. 00:21 google  RE: komicke chovani
13.05. 14:26 Robocrep  RE: komicke chovani
13.05. 16:34 wang  RE: komicke chovani
13.05. 18:35 MedaBeda  RE: komicke chovani
14.05. 12:19 wang  RE: komicke chovani
14.05. 17:08 MedaBeda  RE: komicke chovani
14.05. 02:43 Rene Bartosek  RE: komicke chovani
14.05. 12:12 wang  RE: komicke chovani
13.05. 14:18 Vince  Čo pán Zdeněk Svérák?
13.05. 19:30 Polesny  Vždy jsem měl k Greenpeace výhrady pro jejich určitou jednostrannost,
14.05. 00:41 Reach_  Pozor na zrádce!
14.05. 05:16 Rene Bartosek  RE: Pozor na zrádce!
14.05. 11:41 Reach_  RE: Pozor na zrádce!
14.05. 12:53 wang  RE: Pozor na zrádce!
14.05. 12:32 Reach_  RE: Pozor na zrádce!
14.05. 18:03 Autor  RE: Pozor na zrádce!
14.05. 23:38 vladuna  Video - odkaz

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 355