Diskuze k článku

Války nejsou nutné

Příspěvků 87

24.1.2008 18:23

Divné hodnocení

Jarmila 88.?.?.?

Pod článkem bylo napsáno, že článek ještě nikdo neohodnotil. A tak jsem klikla na číslo 1, neboť se mi článek velmi líbí. A najednou, NÁHLE zničehožnic po mém kliknutí se objevilo, že článek ohodnotilo pět lidí a objevilo se číslo 2,6. Že by v jediném okamžiku kliklo na to 5 lidí? Inu, všechno je možné, ale moc se mi to nezdá.

152534

24.1.2008 20:13

RE: Divné hodnocení

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 152534

Snad proboha té pískařské cenzuře nepatří ještě přidat "manipulace veřejným hlasováním". To už by u periodika, které propaguje Rona Paula, bylo teda opravdu na pováženou... [velký smích] [oči v sloup]

152542

24.1.2008 20:05

RE: Divné hodnocení

Nescio Nomen 85.?.?.?

Reakce na 152534

Paní Jarmilo, že by za tím stáli vaši oblíbení všemocní Vládci světa? [mrknutí jedním okem]

152543

24.1.2008 20:31

RE: Divné hodnocení

djb 194.?.?.?

Reakce na 152534

A jak dlouho jste clanek cetla?
Lide mohli klikat po celou dobu co jste byla zabrana v textu a Vam stale svitila nula.
Clanek je pekny.Podvod bych zde nehledal [mrknutí jedním okem].

152546

24.1.2008 20:50

RE: Divné hodnocení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 152534

Medzi zobrazením internetovej stránky a Vašim ohodnotením článku mohlo ubehnúť niekoľko sekúnd, minút, či dokonca desiatok minút. Stránky vypíšu stav pri vykreslení a ďalej ho neaktualizujú, až kým sa nezobrazia znovu (opätovné otvorenie článku, "refresh"...). Napríklad medzi mojim spustením stránky, prečítaním článku, a jeho ohodnotením uplynulo niekoľko minút. Za ten čas mohlo článok ohodnotiť mnoho ďalších čitateľov, pričom mne stále vypisovalo informácie z času, keď som si článok zobrazil, a to do chvíle, než som ho ohodnotil. Až potom sa stránka načítala znovu s aktuálnymi údajmi. Jedná sa o technickú záležitosť, nehľadal by som za tým nič iné.

152550

25.1.2008 8:09

RE: Divné hodnocení

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 152550

Ano, už jsem to pochopila.[smích] My počítačoví analfabeti se budeme pokaždé něčemu divit. [chechtot]

152602

25.1.2008 10:59

RE: Divné hodnocení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 152602

To je v poriadku. [mrknutí jedním okem]

152626

27.1.2008 18:05

RE: Divné hodnocení

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 152602

No a to si dovolujete navrhovat volby na bázi hlasování po síti ... tak se nedivte ze se někdo Vašemu "neovlivnitelnému" systému diví.

152825

24.1.2008 19:55

Války nejsou nutné - ale

Jiří Kramář 213.?.?.?

aby tomu tak opravdu bylo, je nutné, aby se alespoň občas objevil někdo jako je pan Stwora. Díky jemu jsem se dověděl, že - přes všechnu hrůzu tohoto blbnoucího světa - je mezi námi ještě dost skutečných humanistů. Já osobně jsem vyrůstal prvních pár let svého dětství v kasárnách a proto jsem se zákonitě stal odpůrcem válek. To však mého otce "zarytého lampasáka" a velitele baterie minometů u praporu pohraničního vojska vůbec nemrzelo, neboť on (a dva jeho mladší bratři také) se do armády dal po vlastních zkušenostech z právě skončené války. Nechybělo mnoho a v době heydrichiády mého otce jako partyzánského provianťáka (ve skutečnosti za krádež dvou bochníků chleba pro početnou a hladovějící rodinu mé matky) zastřelili v Kounicových kolejích v Brně. Válka je především neuvěřitelné svinstvo a proti němu není obrany. To mi do vědomí nesmazatelně zapsala moje babička, když vyprávěla, jak ona - hluboce věřící katolička - pro záchranu mého otce přiměla svoji ještě svobodnou dceru - moji maminku - aby strávila noc s německým majitelem pekárny. Ten se totiž velmi družil s okresním velitelem gestapa a proto byl můj otec nakonec vyreklamován jako osoba nutná pro zásobování německé armády.
Možná by bylo užitečné, kdyby pan Stwora jednou odnášel od zdi popravené a - zajisté pln přesvědčení o prospěšnosti války - očekával okamžik, kdy dostane pokyn, aby u té zdi zůstal stát.

152545

24.1.2008 21:08

Nesprávně formulované nadpisy.

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Mám na mysli (války)jsou - nejsou nutné. Nebylo by vhodnější formulovat, jaké kvality musí mít lidská společnost, aby k válkám nutně nedocházelo? Za současné situace k válce nutně musí dojít. A to nikoli pro vlastnosti euroatlanské civilizace, ale i pro vlastnosti civilizací asijských. Mrzí mne to, ale co nadělám.

152555

24.1.2008 22:53

RE: Nesprávně formulované nadpisy.

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 152555

Za žádné situace není válka nutným řešením, tím bývalo proklamováno, když ve válce šlo ještě především jen o zisky zbrojní mašinérie a utopické politické cíle vyšinutých diktátorů. V té současné situaci by to byla v případě nukleární války západu proti východu v podstatě rozšířená sebevražda. Lidská společnost nemusí mít v tomto případě žádné zvláštní kvality - stačí obyčejný pud sebezáchovy u těch, kteří o něčem takovém rozhodují. Vy sice mluvíte o asiatech, jako hrozbě, nicméně stejnou, ne-li horší hrozbou je unipolární expanzivní politika USA a Izraele, které se víceméně vymkly jak kontrole mezinárodního společenství (Izrael nepovoluje inspekce svých strategických vojenských zařízení), tak ze zásadních vojenských paktů (USA odstoupily od smlouvy o protiraketové obraně, pořádají jednostrané, mezinárodním právem neautorizované invaze či zneužívají pakt NATO k nebezpečnému vojenskému pronikání do blízkosti Ruska...) Zvlášť nebezpečnou je pak jejich často lživá propaganda využívající i korporátních médií v jiných západních zemí - jako forma již nyní probíhající války psychologickými prostředky. - A to není žádná konspirační teorie, to jsou mnohokrát z oficiálních zdrojů ověřená fakta o programech sponzorovaných americkým ministerstvem obrany nebo tajnými službami. Stačí když trochu zagooglíte termíny Mockingbird či Disclosure Project.

152565

25.1.2008 0:49

RE: Nesprávně formulované nadpisy.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 152565

Nutná je jedine smrť. No aká bude, to záleží na našom skutočnom chcení a činoch. Ešte stále je čas to zastaviť, než padne prvý, oficiálny výstrel na jej odštartovanie. Nie sme ďaleko od spomínaného výstrelu. Vôľa ľudí je však natoľko otupená, že to postrehnú až keď bude kver pri ich hlave. Potom je to už len o zákone silnejšieho (pripravenejšieho). Pravdu by som skôr hľadal niekde uprostred týchto dvoch článkov. Nechali sme si nanútiť diktatúru liberálneho kapitalizmu. Ak si chudobný, tak čuš a zmier sa s tým, že si na chvoste evolučného vývinu, ak si bohatý, tak makaj v náš prospech, lebo inak budeš čochvíľa chudobný, resp. mŕtvy. Koľko ľudí to chcelo zmeniť? Napr. Kenedy, v súčasnosti R. Paul, D. Duke, a vieme dobre, ako ich snahy dopadli. Tým, že ľudia ich reči nechceli počuť a boli k ním apatický to došlo až sem. Takže áno, ak sa ľudia nespamätajú, kým je na to čas, je vojna nutnou. Potom je už zbytočné plakať nad rozliatym mliekom, keď sme sa sami prizerali nato ako sa pomaly vylieva. Nechcem zabŕdať, ale v prípade schválenia US radaru v Čechách sa naši bratia stavajú na stranu agresora a myslím si, že aj na stranu budúcich porazených a v takom prípade je ťažké vravieť o obrannej vojne. Amerika je agresor, ktorého je nutné zatlačiť von z Európy a taktiež pritlačiť na Izrael, ktorý bez vojny a dotácii nie je schopný prežiť. Ak by chceli tieto hyeny kopať, v prípade koncentrovaného odporu medzinárodným spoločenstvom by tieto škody neboli až také veľké, aké hrozia v blízkej budúcnosti. Kto pozná plány, ktoré sú pripisované Albertovi Pikemu, vie o čom píšem. Takže záverom, vždy to môžeme rozhodnúť my a netvárme sa, že sa to týka len politikov, pretože bojovať budeme my.

152585

25.1.2008 13:29

RE: Na jaké vlně vysíláte?

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 152565

Za žádné situace není válka nutným řešením...

h) dobře, formulujte podmínky potřebné k potřebné k realizaci tohoto tvrzení a tím jeho verifikaci.

V té současné situaci by to byla v případě nukleární války západu proti východu v podstatě rozšířená sebevražda.

h) já netvrdím něco jiného. Střetu euroatlantské civilizace (kam patří nejen USA, ale i například Austrálie, při porozumění jeho vzniku i Izrael) a asijské civilizace lze předejít. Uvádíte podmínku, za jaké k tomu nedojde:

Lidská společnost nemusí mít v tomto případě žádné zvláštní kvality - stačí obyčejný pud sebezáchovy u těch, kteří o něčem takovém rozhodují.

h) absence liberalizmu v uvedeném tvrzení, navíc trochu utopie. Demokracie je na škodu, postačí odloučení ekonomické síly od exekutivy. Řízení exekutivy je třeba svěřit osvíceným diktátorům, nebo určité skupině (například triumvirát v antickém Římě) nikoli diktátorům "vyšinutým". Jedním z takových vyšinutých byl Hitler a Mao-tse-tung (omluvte případné nedostatky v transkripci), rovněž tvrdící, že války jsou nevyhnutelné. Ovšem "něco" na tom je. Stačilo by ovečky jen stříhat, ale nestahovat je hned z kůže. Navíc vůbec nepočítáte s poruchou instinktů, selháním člověka i možností selhání techniky.

horší hrozbou je unipolární expanzivní politika USA a Izraele

h) to je přece důkaz o tom, že nelze oddělit ekonomickou sílu od exekutivy. Pak bychom se také mohli hašteřit o tom, co rozumíme ekonomickou sílou a exekutivou. Otázka zní: lze oddělit ekonomickou sílu Sionistů od exekutivy demokratickými prostředky?
h), nezbývá mi, než Vám popřát dobrého dne. Vysíláme každý na jiné frekvenci. Nejspíš je vlnová délka taková, že to vylučuje příjem harmonické vlny. A to jsem měl na mysli svým
"Nebylo by vhodnější formulovat, jaké kvality musí mít lidská společnost, aby k válkám nutně nedocházelo?"

Vysvětlivka: h) = Kurva štelung, gutn tag

152641

25.1.2008 12:34

RE: Nesprávně formulované nadpisy.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 152555

>A to nikoli pro vlastnosti euroatlanské civilizace, ale i pro vlastnosti civilizací asijských.
Asijské civilizace asi nejsou tak zcela bez viny, ovšem ten velkolepý nástup východních ekonomik, který problémy násobí, má na svědomí hlavně ziskuchtivost naší civilizace. Nejen, že neřešíme problémy vlastní civilizace, ale ...

152633

26.1.2008 13:26

RE: Nesprávně formulované nadpisy.

Prof. Myšpulín 85.?.?.?

Reakce na 152555

Domnívám se, že u lidstva by mělo jít o "evoluci hlav a srdcí". Jenže má-li lidstvo roupy, znamená to, že porušují 1. největší přikázání (milovat Boha, celým srdcem, celou duší a celou myslí) a "jejich domy jsou prázdné" (= duše bez Boha), snadno a ochotně se tam pak nakvartýruje kdejakej Satanáš (bez jehož všestranné podpory by násilí asi těžko vzniklo) a jaksi "přirozeným entropickým samospádem" následuje porušování ostatních přikázání (milovat bližního jako sám sebe, nezabíjet, ...), takže válka je pak nevyhnutelná - asi jako nemoc či kriminál... (Aneb na hrubý pytel hrubá záplata!) [cool]

152722

26.1.2008 20:44

RE: Nesprávně formulované nadpisy.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 152722

... u lidstva by mělo jít o "evoluci hlav a srdcí"

Jistě... ale zrovna Vám připomínat, že všechno má svůj čas, snad nemusím... [smích]

152736

27.1.2008 12:06

RE: Nesprávně formulované nadpisy.

Prof. Myšpulín 85.?.?.?

Reakce na 152736

Máte-li na mysli Kazatele (čas boje / čas pokoje), špatně jste si to přebral, neboť dále říká:

Viděl jsem zaměstknání, kteréž dal Bůh synům lidským, aby se jím trápili.
...
Řekl jsem v srdci svém o způsobu synů lidských, že jim ukázal Bůh, aby viděli, že jsou podobni hovadům.

[mrknutí jedním okem]

152793

25.1.2008 1:09

Dravec

QWSAQ 193.?.?.?

Přijde mi přehnané, pouštět se do kritiky Vladimírova zhodnocení a úvah, když on sám píše, že:
"Bojím se války i epidemií. Berte tento článek ne jako oslavu války, ale jako smutné pozorování někoho, kdo si uvědomuje běh věcí."

Nechci se dlouze rozepisovat o tom, jak se k válkám stavím já. Chci jen říct, že pokud tomu tak doposud bývalo, tak to neznamená, že to od zítřka nemůže být jinak. Dějiny se nemusí opakovat, není důvod nepokročit do dalšího kola...

Přidám jeden můj oblíbený klip, který mi zároveň připomíná, že lidé nejsou tak lhostejní, jak se nám to prezentuje, a že nespokojenost narůstá...:
http://www.youtube.com/watch?v=XJ-z4n9HgMM
(Dravec - angl. překlad v diskuzi pod videem)

152584

25.1.2008 0:45

Nekrmte démony!!!

Prof. Myšpulín 85.?.?.?

Přese všechnu mrazivost článku pana editora (který od rána rozdýchávám...) je fascinující, jak synchronně mi po celý den někteří doslova berou celé věty z úst a dávají mi takřka hmatatelně pocítit, jakou sílu mají "pouhé" myšlenky... Díky, milí přátelé - i vážení nepřátelé! [mrknutí jedním okem]

Takže: Milý Vladimíre, Váš článek není jen smutným pozorováním, je přímým schvalováním zbrojní výroby (byť třeba jen pro účely obrany) a v neposlední řadě i brutálního testování zbraní na zvířatech!!! Kde jste, proboha, přišel ke všemu tomu hrubému materialismu, eugenice, zákonu džungle, oku za oko, nevidění démonů...?!? Připadá mi to skoro jako "Nenávidím volby, ale volím tu stranu, o které se domnívám, že způsobí nejmenší zlo", nebo "Neoslavuji zabíjení, jen smutně pozoruji nutnou porci hovězího na svém talíři", anebo "Pokusy na zvířatech mi vadí, ale tím, že se vzdám kouření jim stejně nemůžu pomoct"... atd. [pláč] [pláč] [pláč]

Myslím, že humánní je to, co je dobré pro svobodný duchovní rozvoj zodpovědného jedince; dobro pro společnost jako celek z toho pak vyplyne "samo". Vřele doporučuji každému, komu vadí, že "si neuvědomuje děje v pozadí běhu věcí", jednu - bohužel hodně tenkou, ale jednu z mála skutečně duchovně praktických knih, jaké jsem kdy četl, která mi osvětlila mnoho jinak stěží pochopitelných jevů:

http://www.duchovnisetkani.cz/knihy/poznej-sveho-andela.aspx
http://www.ranka.cz/knihy/klein.htm

P.S. Přestože mi v posledních dnech války zabili dědu, skvělého člověka (který měl tu smůlu, že jeho genofond [cool] holt asi nebyl dost odolný vůči otráveným ruským šrapnelům...), který mi dodnes hrozně moc schází, pochopil jsem že zlomit bludný kruh násilí mohu jen Ježíšovou "aiki-do" metodou "nastav druhou tvář"... [překvapení]

152586

25.1.2008 8:33

RE: Nekrmte démony!!!

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 152586

"Pokusy na zvířatech mi vadí, ale tím, že se vzdám kouření jim stejně nemůžu pomoct"

No pane editore, to, že jsme na tabáku závislí je jedna věc, pokud ale chcete přestat kouřit tak, že nechápu jakou to má korelaci s tím, že si někdo přeje, aby děti kouřit vůbec nezačínali? Pomoci může to, když Ministerstvo zdravotnictví nebude povolovat soukromým firmám "Kouření může zabíjet", aby tady nevládli tabákové firmy, dotované státy, které jim vytváří legislativu. Celý systém světové vlády je dobře nastíněn zde HTTP://www.retezlasky.cz. Pokud editor tohoto listu chce, aby když kouří on kouřili všechny děti, tedy sloužili tabáku, mimochodem první USA prezidenti byli tabákoví pěstitelé a otrokáři... Platí podnes jen jinou formou, tedy Vladimíre, pokud kouříte rád, znáte rizika, tak měníte svou svobodu za službu droze, to tak je, ale ta droga právě vede k tomu, co zde řešíme.

152605

25.1.2008 1:59

Je směšné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

když starci věku již nevojenského, jako p. Stwora, volají do zbraně a přitom by v případě války seděli doma za pecí a chcípali by za ně jiní a tito starci by byli považováni za tzv. nevinné civilisty tzn, starce, ženy a děti.
Obecně by se starší a staří lidé měli méně cpát do věcí veřejných, protože víc věcí mladším a budoucím generacím s odpuštěním zkundí a za vrtochy, chyby a omyly starců trpí jiní, mladší.

152589

25.1.2008 6:19

RE: Je směšné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 152589

Jako rejpnutí dobré.
Ovšem rád bych upozornil na jiné starce, jež až skoro ve styku s věčností mění své mladické chlapácké postoje v lidské... Takže věk, aspoň jak jste to nadhodil, nebude ta správná dělící rovina. Já dokonce věřím ve vhodnost instituce jako rada starších, čímž ovšem nemíním stařeckou sveřepost a sklerózu...

152596

25.1.2008 3:17

Kdyz nekdo nevi roupama co delat

R.R. 202.?.?.?

Ja souhlasim s tvrzenim, ze lide zijici v blahobytu nevedi roupama co delat. Nevi to ani majitel Zvedavce zijici v blahobytu Kanady. Vsechny ty paranoidni konspiracni teorie kterych je na Zvedavci plno vznikaji prave z z nedostatku normalni cinnosti, z nepotreby boje o preziti a z nudy.

152591

25.1.2008 6:35

jenomže ve válkách

poznámka 195.?.?.?

sice ve válkách umírají relativně "zdraví" jedinci, ale po tisíciletí se tzv. elity tetelí za bukem, a posílají za sebe jiné, chuší, bez konexí a vlivu....
a dále pak je známý fenomén, kdy se odjakživa verbují do armád kriminálníci za odpuštění trestu, a pak také bezdomovci, jak jim dnes říkáme, což rozhodně nejsou představitelé skvělého genofondu = společnost se tedy tímto defacto očišťuje, že...
viz USAcká armáda v Iráku

152599

25.1.2008 15:41

RE: jenomže ve válkách

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152599

A kdo ve valkach, ve kterych casto jde o byti a nebyti ma nejvetsi ochotu se obetovat? Kdyz uz se jednou ten prasivy mlynek na lidske maso roztoci? Jsou to lide nizkych moralnich kvalit? Pouze fanatici a hlupaci nemo prospechari?

152647

25.1.2008 8:11

válka je nutné zlo

pm 194.?.?.?

Mám z vás taký pocit, přátelé, že jste editorův článek ani zbla nepochopili. Zkuste si ho přečíst ještě jednou.

Autor neříká, že válka je dobrá a ryze prospěšná, dokonce ji ani nijak nepropaguje. Říká, že i na válce je něco přirozeného a na dlouhém míru cosi nepřirozeného. Ukazuje historicky podivnou patovou situaci, kdy minimálně naše "západní aliance" nemůže vstoupit do války, protože má zbraně, jež by z této války udělaly tu poslední..

Že příliš času na zábavu (či přemýšlení) lidem nedělá tu nejlepší službu, lidi se nesmí nudit.. Navíc už skoro neexistuje žádné sýto, které by cynicky řečeno oddělilo zrno od plev, a s tím příroda také nepočítá..
Autor nevolá po válce, jen si nejslíš uvědomil, že člověk nemůže žít příliš dlouho v míru a blahobytu, protože pak ho chytají roupy. Buzeranství se považuje za výhodu, menšiny vládnou většinám, na ulicích se pořádají masturbační maratony, holokaust oplakáváme 20x do roka, atd. atd.

I křesťané znali sodomu gomoru, a Řím zašel na stejnou nemoc, jejíž příznaky vykazuje i naše civka. Na nemoc, která vzniká z dlouhé pasivity a přílišného luxusu (a kdo na ten luxus vlastně maká? mrkněte třeba do afriky). A sice na změkčilost...

152601

25.1.2008 9:01

RE: válka je nutné zlo

lesov 83.?.?.?

Reakce na 152601

Asi na tom něco bude, pojďme se navzájem všichni pozabíjet - bude pak nekonečný mír...! [vyplazený jazyk]
"Příroda je námi zaskočená..." Vymrdali jsme s celým Vesmírem, kampak na nás....,na nás nikam pane. My jsme Bůh! [překvapení]

152604

25.1.2008 16:54

RE: válka je nutné zlo

pm 88.?.?.?

Reakce na 152604

Vy máte k bohu vcelku daleko.. [velký smích] [bliji]

152654

25.1.2008 9:26

otázka

pietroo 194.?.?.?

Autor píše: Je dokázáno, že genofond vzniká na základě myšlení, nikoliv tzv. přirozeného vývoje (jak přesvědčivě dokázal objev reverzní transkriptázy; vnitřní myslící struktury buněk, složené z mikrotubulů, jejich kódu, totožného s tím bílkovinným...atd.). A dále: I v dobách, kdy samotná Darwinova teorie nebyla ještě vědecky potvrzena, už byla moderní molekulární biologií vyvrácena.
Ví k tomu někdo něco konkrétněji?

152606

25.1.2008 10:14

RE: otázka

lesov 83.?.?.?

Reakce na 152606

Heleďte se, existuje rostlina, která na svém listu dokáže vytvořit útvar barevně i tvarem nerozlišitelný od kukly škůdce.
Škodlivý hmyz, když vidí kuklu na listu, již další vajíčko neumístí...!
Jak to ten stromek vymyslel a zrealizoval...?!
Nemá oči, uši, ručičky, nožičky ani mozeček...! [překvapení]

Vědci vždycky něco vymyslí, aby pak řekli, že všechno je jinak.
Už nějakou dobu se pitvá atom na nejmenší možné částice.
Co si jako kdo myslí, že tam "dole" nakonec uvidí...?!
Prd a nebo pána Boha jak sedí na obláčku ničeho a tlemí se jak blázen....! [velký smích]

152610

25.1.2008 18:03

RE: otázka

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 152606

Aby byla Darwinova hypotéza potvrzena, vyžadovalo by to nalézt onen "chybějící článek" - spojnici mezi opicí a člověkem. Ten však nikdy i přes více než stoleté úsilí nebyl nalezen. Už v době, kdy byla Darwinova hypotéza formulována, konkurovala jí hypotéza Lamarckova o tzv. "inteligentním výběru".
V posledních desetiletích se věda dostala už poměrně hluboko do struktury a funkce buněk. Již dríve byl objeven takzvaný cytoskeleton, skládající se z velice miniaturních trubiček, složených z bílkoviny nazývané tubulin a protkávající těla buněk. Tehdy se soudilo, že jeho funkce se omezují především na fázi dělení buňek. Později ale vědci jako Mavromatos a Nanopoulos dokázali, že bílkovina tubulin může nabývat dvou kvantových stavů - stabilního alfa a nestabilního beta a tím se po nesmírně složité struktuře cytoskeletonu (zvlášť rozvinutého u nervových buněk) mohou pohybovat informační vzruchy. Dokázali také, že kód těchto vzruchů daný strukturou Mikrotubulů je totožný s tvarovým kódem bílkovin. Mikrotubulární systém se chová jako nesmírně složitý kvantový počítač (v kterém se s velkou pravděpodobností dějí i takové jevy jako superpozice makroskopických kvantových stavů) a lze předpokládat, že to je systém, který ve skutečnosti stojí za jevy vědomí a myšlení a že se tyto jevy neomezují pouze na mozek. Části cytoskeletonu pronikají obalem jádra a pomocí velice složité struktury tzv. histonů se napojují na mnoha místech na jádrovou DNA a to nejen v době dělení buňky, ale po celou dobu jejího života. Objev reverzní transkriptázy v těchto histonech pak vedl k objevu zpětného přepisu vzruchů v cytoskeletonu přímo do jádrové DNA a tím víceméně potvrzení původního Lamarckova konceptu - který byl historicky skromnou protiváhou široce přijímaného konceptu Darwinova. Fakt, že genofond buněk se může v průběhu života rozsáhle přepisovat pak nastolil dále rozsáhle potvrzené paradigma, že genofond jedinců se nemění pouze křížením, ale mění se i průběhu života a to právě pomocí extrémně složitého systému Vědomí-Myšlenka-Mikrotubulární Cytoskeleton-Histony-Reverzní Transkriptáza-DNA. Přesvědčivé důkazy vedoucí k nastolení tohoto paradigmatu lze tedy považovat i za důkazy pro vědecké i filosofické odmítnutí Darwinovy hypotézy "přirozeného výběru" jako jediného mechanismu vývoje genofondu.

152659

25.1.2008 22:03

další odborník na molekulovou genetiku

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 152659

Nevyžaduje. Ostatně Darwinova hypotéza se v odborných kruzích považuje za překonanou. Najděte si to v nějakém odborném časopise.
+++
Dále mi najděte nějaký článek v odborném časopise, kde se přepisuje vzruch do informace DNA. Chlape, víte vůbec, jakým způsobem funguje reverzní transkriptáza? A který, že to z histonů vůbec obsahuje tu RT?

152685

25.1.2008 22:07

RE: další odborník na molekulovou genetiku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152685

...Nevyžaduje. Ostatně Darwinova hypotéza se v odborných kruzích považuje za překonanou. Najděte si to v nějakém odborném časopise....

Fakt, joooo? [překvapení] Týý brďo, já mám ještě starý časopisy, kdy se nepovažovala za překonanou, takže se furt ještě vyvíjím podle Darwina. Jenom aby se to zase nezměnilo, než ty odborné časopisy seženu. Dneska jde ta věda o evoluci tak rychle kupředu, že samotná skutečná evoluce je proti ní úplný houno, a jeden se tomu vědeckému pokroku ani nestihne ve svém vývoji přizpůsobovat...

152690

26.1.2008 1:23

RE: další odborník na molekulovou genetiku

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 152690

Fakt. Dnešní věda nebere za hnací sílu evoluce to, jak si to představoval Darwin. Dokonce se zdá, že evoluce probíhá jiným mechanismem, než se původně předpokládalo. Vědecké názory se též vyvíjí, každá hypotéza má určité chyby, zesložiťuje se, poté je vědecky neudržitelná a vystřídá ji hypotéza nová.

152700

26.1.2008 10:19

RE: další odborník na molekulovou genetiku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152700

To je od dnešní vědy ale skutečně hezké a velkorysé. Jen by neměla předpokládat, že se pánbu a/nebo příroda vždy půjdou podívat do vědecké knihovny na nové časopisy, aby si zjistili, jak to tedy vlastně s tou evolucí mysleli, a že vědě zašlou písemnou žádost o návod a laskavé svolení, jak mají pokračovat [velký smích] Víte, někdy má jeden z té vědy dojem, že je důležitější než sama evoluce.

152714

26.1.2008 22:40

RE: další odborník na molekulovou genetiku

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 152714

Jak jistě víte,máme tady v Č.B. takové hnízdo evolučních biologů(pan Zrzavý a spol.),chrlí jednu teorii za druhou [velký smích] .Už sem o tom víc zapoměl,než pan Vojta kdy čet.Tomu bych spíš doporučoval základní kurs demolování železobetonu. [smích]

152743

26.1.2008 0:08

RE: další odborník na molekulovou genetiku

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 152685

Nejsem žádný odborník na molekulární genetiku. Závěry v mém příspěvku byl celkem neodborný pokus o přiblížení poměrně nedávných vědeckých závěrů tak, aby byly pokud možno srozumitelné laickému čtenáři. Vědecké zdroje vám vyhledám, ale nebude to hned, protože je nemám zrovna po ruce. Nicméně pro úvod do zajímavé problematiky doporučuji Nanopoulusovu Theory of Brain Function, Quantum Mechanics and Superstrings, publikovanou už před drahnou dobou v CERNu - jedna z prvních publikací, kde jsem se setkal s některými myšlenkami z mého příspěvku: http://arxiv.org/PS_cache/hep-ph/pdf/9505/9505374v1.pdf

152694

26.1.2008 21:33

RE: další odborník na molekulovou genetiku

Druid 84.?.?.?

Reakce na 152685

pane Koubku, nasel jsem pro vas toto:
Vesmir jako hologram

cituji:
Kvantove superponované stavy mohou vznikat v proteinech podjednotek mikrotubulu
(tubulinech). Do superponovaného kvantove koherentního stavu se dostává stále více
tubulinu, až je dosaženo kritické hranice hmotnosti, casu a energie. Pak dochází náhle k
samovolnému kolapsu vlnové funkce tohoto kvantove koherentního stavu, tedy k objektivní
redukci vlnové funkce
. Kvantove koherentní stavy (kvantové pocítání) souvisejí s
predvedomými procesy, objektivní redukce (kolaps vlnové funkce) je diskrétním projevem
vedomí. Posloupnost objektivních redukcí pak tvorí "proud" vedomí. Vazební proteiny v
mikrotubulech mohou "ladit" kvantové oscilace koherentních superponovaných stavu.
Objektivní redukce je tímto mechanismem samoorganizována nebo "dirigována" (v clánku
[X3] je použit termín "orchestrated objective reduction"[mrknutí jedním okem]. Každý projev dirigované objektivní
redukce vede k nepredpoveditelnému výberu stavu podjednotky mikrotubulu. Tyto stavy pak
ovlivnují synaptické a nervové procesy.
-----------------------------------------------------------------

otazka na Vas zni: Jakym slovem lze nahradit "objektivni redukci vlnove funkce"?

152740

26.1.2008 22:19

RE: další odborník na molekulovou genetiku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152740

Tak nějak jsem si maně vzpomněl na Odysseu. Z domova domů. Co všechno musel chudák Odysseus poznat, jen aby se vrátil tam, odkud přišel. Od jednoduchosti, přes tuhle složitou hatmatilku, k jednoduchosti ... [smích]

152742

26.1.2008 23:14

RE: další odborník na molekulovou genetiku

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 152740

Děkuji za odkaz i příspěvek.
Já nijak nezpochybňoval možnost kvantových dějů na buněné úrovni, osobně to předpokládám na úrovni sbalování proteinů, ovšem přiznám se, že vliv mikrotubulů na nervovou činnost mě překvapila. Ale proč ne, možné to je.
To, co považuji za nesmysl, je přepis informace (z čeho) do DNA a to navíc za pomoci reversní transkriptasy. To je dle mého názoru hloupost. Navíc ještě jsou v tom zapleteny histony.
odpověď na vaši otázku. nejsem sice fyzik, ale osobně si to představuji, že je to na podobném principu, jako by měl pracovat kvantový počítač - v současném okamžiku se nachází v mnoha stavech, po nějakém impulzu se stabilizuje do pouze jednoho stavu.

152749

27.1.2008 3:29

RE: další odborník na molekulovou genetiku

Druid 84.?.?.?

Reakce na 152749

>jako by měl pracovat kvantový počítač - v současném okamžiku se nachází v mnoha stavech, po nějakém impulzu se stabilizuje do pouze jednoho stavu.

Presne tak.

>To, co považuji za nesmysl, je přepis informace (z čeho) do DNA

formace -> deformace => informace
formace=sirici se vzruch neboli zhustovani a zredovani castic=energeticka vlna=energie
deformace=deformavana energeticka vlna=informace

takze, kdyz se do formace otiskne deformace vznikne informace

opet cituji:
Informace a entropie
Na jiném míste našich stránek hovoríme o entropii. Pripomenme zde proto, že chování entropie a informace je protikladné. Strucne receno, s rostoucí entropií (neusporádaností) systému se snižuje (ztrácí) i v nem obsažená informace a naopak
-----------------------------------------------------------------
ztrata informace=ztrata energie
v tomto pripade vazebne energie cim dojde k rozpadu neboli entropii

v opacnem pripade pokud informace/energie v systemu roste dochazi k narustu vazebne energie a tim padem hmotnosti neboli k ZHMOTNOVANI.

152760

25.1.2008 9:05

Válka?

pragmatik 88.?.?.?

Přečetl jsem si oba články. Můj osobní dojem je to, že pan Stwora chtěl aby lidi přemýšlěli. Všechny argumenty o tom jak je válka strašná jsou samozřejmě pravda. Já bych jenom upozornil na jednu věc, kterou v globálním kontextu lidi opomíjejí. Obyvatelstvo naší modré koule roste exponenciálně a v závislosti s tím, stejným spůsobem stoupá znečištění životního prostředí, ..... špíž se postupně zmenšuje a ve studni je méně vody.... V současném světě konzumního života nevěřím tomu, že by se něco někdy změnilo a obávám se, že ve světě, ve kterém vládnou v první řadě peníze, to ani jinak nikdy nebude. A teď filozofická otázka, co budou dělat žraloci, když nebude jiné potravy? Budou požírat slabé vlastního druhu. Je to válka? Je to boj o přežití.

Co se stane když nebude jídlo a voda? Přijde boj o přežití. A co je boj o přežití? Válka. Válka, které nutně udělá selekci a zůstanou ti, kteří budou pro tento svět lépe vybaveni pro přežití(bohatší, silnější, úzkočnější, chytřejší a krutější).

A pro příklad nemusíme chodit daleko. V Africe útočí šimpanzi na domorodce, protože se jim zmenšujě životní prostor. Dokonce šimpanzi pořádají trestné výpravy na jedince druhé skupiny svého vlastního druhu, kvůli jeho oslabení a zabrání teritoria.

V čem se vlastně odlišujeme od zvířat? ..... v ničem my jsme vlastně taky zvířata. Dokázali jsme to v historii mnohokrát. Tehdá jsme bojovali o moc, o uzemí, o peníze, o vliv........ příště budeme bojovat o skývu chleba a pohár vody. Válka totiž bude nutná ať se to někomu líbí nebo ne.

152608

25.1.2008 10:51

RE: Válka?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 152608

>V čem se vlastně odlišujeme od zvířat? .....

Tím, že jsme ta nejkrutější zvířata. Nadřazený (nebo snad vyvolený? [smích] ) homo sapiens se vždy ohání technickou vyspělostí, což je jediné co nás dělí a nějak odůvodňuje naši pýchu. Myšlení? No je o něco složitější, někteří z nás mají mlhavou představu o abstraktních pojmech a dovedeme počítat. Co se týče etických pojmů, opět někteří dovedou o nich polemizovat, idealizovat nebo s nimi „zdůvodňovat“ vlastní nemorálnost převyšující ostatní tvory. Bojím se to napsat, jsme rakovinou přírody. Jsme jediný organismus schopný a dokonce intelektuálně ochotný zničit Zemi. Nechci znít zcela pesimisticky, jsou mezi námi výjimky, ale nejsou pravidlem.

152616

26.1.2008 21:00

RE: Válka?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152616

Lišíme se svobodnou vůlí. Vědomím. A tím pádem zodpovědností za své činy. Protože pouze nevědomí hříchu nečiní. Vědomí hříchu činí - a ponese následky.

152739

27.1.2008 11:51

RE: Válka?

Prof. Myšpulín 85.?.?.?

Reakce na 152739

Velký omyl, pane "90"!!! Cožpak nevíte, že lze svést k hříchu ('pohoršit'[mrknutí jedním okem] i dítě ('jednoho z těchto maličkých'[mrknutí jedním okem]?! (Je to drsné, ale je to tak; a z tohoto povědomí možná pramení všeobecné odsuzování pedofilie.)

152794

27.1.2008 21:34

RE: Válka?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152739

Napsal jsem "nevědomí". A myslel jsem tím tvory bez svobodné vůle.

152844

25.1.2008 12:39

RE: Válka?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152608

Víte v čem se lišíme od zvířat? Že jsme schopni se o poslední pohár vody a skývu chleba rozdělit s tím, koho máme rádi. Je to jen naše volba - buďto půjdeme touto cestou, nebo budou války. Je zajímavé, pro jak mnoho lidí je více akceptovatelná představa válek, než dělení se. Prostě není pravda, že jsme zvířata a že nemáme jinou volbu. MÁME !!

PS - A když jsme u toho, i zvířata se umí dělit, zvířecí matky dokážou nasadit svůj život kvůli svým dětem, psi kvůli svému pánovi atd. A ať si kdo chce co chce tvrdí, je to o LÁSCE, ne o nějakých pitomých sobeckých genech.

152638

25.1.2008 15:44

RE: Válka?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152608

V tom, ze jsem schopni promitnout vyvojove trendy mnohem dale do budoucnosti. Jsme schopni je zhodnotit a jsem schopni nalezt jine varianty, abychom zvratili negativni alternativy budoucnosti. Casto byla prosazena vlaka, protoze byla v souladu se zajmy skutecnych mocenskych elit. S vyvojem technologie vsak casy velkych globalnich valek skoncili. Budeme muset najit jine reseni pro budoucnost anebo se tentokrat naposledy svetove zavalcit.

152648

25.1.2008 10:28

Opravdu polovina???

JaJa 213.?.?.?

Válka obranná, jak z logiky vyplývá, je vždy vyvolána válkou útočnou. Což je tedy polovina všech válek...
Všiml jsem si toho již v tom předchozím článku od p.Stwory. Nemohu si pomoci, ale ať počítám jak počítám, tak všechny války (pokud se tedy na sebe nevrhnou dvě strany ve vzájemném útoku...[mrknutí jedním okem] ) jsou jak války obranné tak i útočné. Jedna strana je napadena a vede válku obrannou, zatímco druhá strana vede válku útočnou. Ale je to pořád jen ta jedna a ta samá válka... [mrknutí jedním okem] Nebo používám nějakou jinou logiku??? [zmaten]

152614

25.1.2008 11:15

RE: Opravdu polovina???

Saša 74.?.?.?

Reakce na 152614

Pouze od konce druhé světové války Američané bombardovali 21 zemí:

Čínu, Severní Koreu, Guatemalu, Indonésii, Kubu, Kongo, Peru, Laos, Vietnam, Kambodžu, Grenadu, Libyi, El Salvador, Nikaraguu, Panamu, Irák, Somálsko, Bosnu, Súdán, Jugoslávii, a Afghánistán.
Zahynulo přitom kolem 8 miliónů lidí. Žádná z nich nenapadla USA. [pláč]

152623

28.1.2008 8:58

RE: Opravdu polovina???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 152623

Tak ještě jednou. Teď mi nejde o tom, kdo kde kdy něco rozpoutal či nikoliv. Na Vašem příkladu tedy. USA napadly 21 zemí, či-li vyvolaly 21 válek. Vedlo se tedy 21 útočných (USA) válek, které byly zároveň pro 21 států (Čína, Severní Korea, Guatemala...) válkami obrannými. Je na tom něco k nepochopení? [zmaten]

152891

25.1.2008 10:44

RE: Opravdu polovina???

lesov 83.?.?.?

Reakce na 152614

No jo, ale vzpomeňte na roky 38 a 39. Chytře jsme využili taktiky falešné loyality.
Jeden, co se vrátil z koncentráku k sestře, na dotaz, jak se měli, dostal odpověď, že líp neš před válkou.
"My jsme si vyšmelili...pohoda, klídek, tabáček".

Po válce jsme jim to ale pěkně nandali. Hlavně těm obyčejným lidem, co tady chtěli zůstat a jakživo nic špatnýho neprovedli!
Smějící se bestie, to sedí velebnosti... [smích]

Když válečník nemá s kým by vedl válku, válka se nekoná. Však v Bibli se praví: "Nastav druhou tvář..."
PS.Nejlíp ale sousedovu, co má tu kozu...

152625

28.1.2008 11:39

RE: Opravdu polovina???

hc 194.?.?.?

Reakce na 152625

Příště ještě nezapomeňte připomenout, jak Srbové rozpoutali první světovou válku nebo kolik nevinných německých turistů bylo zlými Rusy pobito před Moskvou či u Stalingradu.

152907

25.1.2008 10:02

Války jsou k ničemu

xxxJirka 90.?.?.?

Připojuji se k těm, kteří s článek pana Stwory zásadně nesouhlasí. (I když jiné články se mi líbí.)

- Na počet lidí na planetě nemají ani tak vliv války, jako schopnost zajistit si potravu a odolávat vlivům prostředí. Jsou-li příznivé podmínky, po každé válce dojde k populační explosi, která brzy obnoví původní počet obyvatelstva. Aby válka redukovala počet lidí, musela by trvat permanentně. Pro regulaci počtu lidí jsou lepší metody.

- Jak zaznělo z celé řady příspěvků, není důvod se domnívat, že válka má nějaký pozitivní vliv na genofond.

V přírodě je válka něco neznámého, nepřirozeného, něco co vyžaduje obrovské množství energie, a nepřináší žádný užitek.
Nechápu, proč slučovat pojmy válka a evoluce. V přírodě, řízené evolucí, přežívá živočišný druh na základě instinktivního chvání, nikoliv na základě války. Jedinci druhu vůbec nemají zájem zabíjet se navzájem. Jejich jediným cílem je předat svoje geny - rozmnožit se.

Lidé nejsou zvířata. Přirozený výběr je mechanismus, který zajišťuje udržení života ve světě, kde chybí rozvinutý rozum obdařený schopností správných rozhodnutí a informacemi.
Člověk však tyto schopnosti má, což mu dává právo nepodléhat evolučním tlakům, a směrovat svůj vývoj takovým směrem, pro který se rozhodne. Pokud se lidstvo rozhodne, že chce, aby přežívali pouze slabí a nemocní, dokáže to zajistit - bez válek a zabíjení.

Pravda je, že tahle schopnost není zárukou, že se člověk vydá správným směrem. Jenže lidé (jako celek) jsou svobodní, rozhodují se podle svého rozumu, a také ponesou všechny důsledky svých rozhodnutí.

V dobách míru lidé často zapomínají, jak je válka zbytečná a strašná. Pak snadněji podlehnou názoru, že je nutná, a nakonec se nechají svými vládci do téhle pasti vlákat. Ale obyčejní lidé válku nepotřebují, ani nechtějí.

Jejich rozum totiž dokáže řešit problémy jinou cestou. Hlavním úkolem politiků by mělo být zajistit život bez válek, bez epidemií, bez problémů s přelidněním a nedostatkem energíí. (A ne vymýšlet nařízení o přilbách na kole.) Jestliže tyto základní věci nedokáží, musí uvolnit místo jiným. Já si však myslím, že svou neschopnost rozumem vést společnost maskují právě rozpoutáním válek.

A to jsem chtěl napsat krátký příspěvek.

152618

25.1.2008 11:30

Ja sa Vam cudujem

gibi z Wilsonova 195.?.?.?

vojny vzdy boli, su a budu. Clovek je tvor vysoko agresivny a tak debaty o vojne su iba kolosalnou hlupostou. Nakoniec ked uz vznikne, tak sa mozete postavit na jednu alebo druhu stranu. Ja stranim Rusku a certa ma zaujimaju americki "pismejkri" a ich apologeti. Ked ma ludstvo vyhynut nech vyhynie, bude to len nedostojny koniec tzv."homo sapiena sapiens" a jeho neuveritelnej
agresivity. [cool] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

152628

25.1.2008 14:03

Válka?

E.T. 85.?.?.?

Války NEMUSÍ BÝT!!!
Starořecký učenec pravil: Všechny války, nepokoje a agrese pramení z toho, že lidé nevydrží ve svých pokojích!!!

152643

25.1.2008 17:15

Je to také mlátenie prázdnej slamy - tieto 2 články + diskusie k nim...

BazookaJoe 85.?.?.?

To, čo je podstatné je, že vojny sú. To, že tu niekto bude filozofovať o tom, či tá-ktorá vojna je, bola, či bude nutná alebo nie - to mi pripadá ako porušenie pravidla, že "Neskoro riť biť, čo sa posrala". Uvedomme si, priatelia, že my sme tí poslední -resp. ani nie sme - koho sa tí, čo sa rozhodnú, že vojnu rozpútajú (či rozpútali) budú na to pýtať. Ale O.K. - vždy budú názory, že tá vojna nemusela byť, ale... bola, žiaľ. Či bola nutná - to nie je už relevantné v tom momente. A meditovanie o tom tiež nič podstatného neprinesie. Dokonca ani poučenie nie - pozri hociktoré obdobie z histórie.

152657

25.1.2008 20:20

Takže milý autore:

rickover 86.?.?.?

Válka je vůl. Vždycky. Když na mně někdo zaútočí, nesmím se nijak bránit, není to přece etické, mám si bez odporu nechat vzít svoji svobodu, svůj majetek, znásilnit a zabít svoji ženu a děti a pak se nechat také zabít, vše dle vůle toho, co drží zbraň, pak budu etický. Dokonalý pacifista.

Viděl jsem záběry z Phnom Penhu 1975 nekonečný dav bezbranných lidí hnaných rudými ozbrojenci do neznáma. Bolševici je nahnali do lágrů a většinu z nich brutálně umučili, mírotvorci nijak neprotestovali, v Kambodži té doby přece zvítězil "lid" nad "fašisty" a americkými "imperialisty" a zahájil budování nové "sociálně spravedlivé" společnosti, vše bylo tudíž OK i ta killing fields - v nich přece neleželi lidé, jen "kontrarevolucionáři", "kulaci" a "agenti CIA a Mossadu".

Ty tři milióny nevinných a slušných lidí nechcíplo proto, že by byli až tolik etičtí, ale proto, že nebyli ozbrojeni a nemohli se tudíž rudým ozbrojencům nijak bránit, byli jim vydáni na milost a nemilost a rudí ozbrojenci svých "práv" dokonale využili. Pokud by tehdy byl každý v Phnom Penhu ozbrojen, naprostá většina z nich by zůstala naživu, do ozbrojených lidí se střílí hůř, než do bezbranných, to si ani fanatický bolševik nelajsne. Ale bylo by to neetické, byla by to přece válka a sice v mnohem menším piočtu, ale přece jen by se v ní umíralo a to není etické.

A takových situací bych mohl vydat na knihu, ne na příspěvek. Proto zásadně odmítám pacifimus i jakékoliv budování "míru" a "nenásilí", naopak jedině ozbrojený člověk, připravený svoji zbraň kdykoli použít je svobodný, jedině tehdy je v bezpečí jeho rodina, majetek i on sám, svoboda se od otroctví liší mj. právě tím, že otrok na rozdíl od svobodného zbraň nemá, proto se s ním může zacházet jako s otrokem a může se poslat třeba v rozmaru i na killing fields. A stejné jako se svobodou jednotlivce je to i se svobodou národa: národ, který pamatuje na svou obranu je svobodný, byť třeba dle pacifistů "ošklivý, válkychtivý a militaristický", z národů, které toto zanedbávaly jsou archeologická naleziště. Pacifistické kecy lze ustát, libovolný rozkaz ozbrojence, jsi-li sám bezbranný nikoli.

Pryč s pacifismem díky němuž bylo zabito více lidí, než ve všech válkách dohromady.

152670

25.1.2008 22:00

RE: Takže milý autore:

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 152670

Pro vysvětlení, nejsem žádným naivním pacifistou a zcela se stavím za právo lidí bránit se proti agresi.
V americké ústavě je 2. dodatek:
Dobře organizovaná domobrana je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu; právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno.

Někteří ho chtějí zrušit - že prý je v USA kvůli tomu příliš násilí - známý je například Moorův propagandistický film Bowling for Columbine - já s tím ale ostře nesouhlasím, myslím si, že dokud jsou občané dobře ozbrojeni, nemůže se jim například stát to, co těm lidem Phnom Penhu.
Přesto si nemyslím, že by válka lidem nějak prospívala nebo snad dokonce jejich genomu. Nebo že by se jednalo o něco nutného nebo nevyhnutelného. Zvlášť ne nějaká útočná invaze.
Je třeba rozlišovat 1. právo a dobrou připravenost na obranu od 2. útočného prosazování politických nesmyslů válkou. To první je ve skutečnosti nedostatečně chráněno a ve většině států je právo mít a použít zbraň podle mého názoru naprosto nepřiměřeně regulováno a občané jsou tak vydáni na milost a nemilost režimů. Naopak politický odpor proti nezákonné agresi je velmi vágní a to především na západě, kde se mnohé státy, včetně České Republiky účastní na nevyhlášené Afghánské a Irácké válce. Stejně jako třeba na vyzbrojování Izraelských sionistů proti Palestincům - na čemž mělo Československo, zvláště v počátcích, lví podíl. Zasloužil se na tom nechvalně známý sionista Josef Korbel - otec Madeleine Albright.

152682

26.1.2008 1:18

RE: Takže milý autore:

Prof. Myšpulín 85.?.?.?

Reakce na 152670

>jedině ozbrojený člověk, připravený svoji zbraň kdykoli použít je svobodný, jedině tehdy je v bezpečí jeho rodina, majetek i on sám, svoboda se od otroctví liší mj. právě tím, že otrok na rozdíl od svobodného zbraň nemá, proto se s ním může zacházet jako s otrokem

Tak už konečně vím, proč si pořád připadám jak otrok, a proč "otrok" Ježíš dopadl tak blbě...!!! Neprodal byste mi, Rickovere, nějaký svůj starší kalašnikov? [chechtot]

152698

25.1.2008 22:13

Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Přečetl jsem si oba články, ale více než články mě zaráží diskuze, zvláště tady některé názory.
Nejdříve se ale vyjádřím k článku prvnímu "Války jsou nutné".
Vaše názory jsou zcestné, hlavně co se týče onoho "ozdravování" populace. Smrt milionů lidí skutečně nemůže přinést ozdravení, zvláště proto, že jako první umírají nejzdravější jedinci, protože s jejich zařazením do služby se vůbec neváhá. (až když válka trvá dlouho, jdou i ti jiní.
Další věcí je to, že větou "Humánní je to..." si takřka serete do vlastního hnízda, když schvalujete to, proti čemu sám zcela vehementně bojujete. Další příklady se nemusí vztahovat přímo k této větě, ale vyznívají obdobným způsobem. Lidé se nudí a proto zakládají různá politická hnutí...třeba zakládají občanské sdružení Zvědavec, či sdružení Mladí národní demokraté...
Uvědomte si, že feminismus se výrazně začal prosazovat právě díky světovým válkám, kdy ženy šly dělat do továren do té doby tzv. mužskou práci.
Teď ke zdejším odborníkům na genetiku a evoluční biologii...

Vy jste to možná nezaznamenali, ale darwinismus i neodarwinismus jsou už přežité teorie, dnešní evoluční věda má zcela jiné hypotézy, z nichž některé jsou velice půvabné. Nebudu vám tady z nich dělat přednášku, nastudujte si odbornou literaturu, zjistěte si speciality sexuálního rozmnožování (oproti asexuálnímu, kde darwinismus platí vcelku dobře), zjistěte si mechanismy vytváření nových druhů, pak se budeme moci trochu odborněji bavit. A pro zastánce inteligentního designu - prozkoumejte trochu problém komorového oka. nebo se radši nevyjadřujte k tématu, kterému zcela nerozumíte

152683

26.1.2008 10:54

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 152683

"Vaše názory jsou zcestné, hlavně co se týče onoho "ozdravování" populace."

Přesně, do války jdou zdraví a silní, mrzáci a vychcánci zůstávají doma.

Kdyby platila teorie o ozdravení národa válkou, pak by každý napadený národ vlastně měl děkovat agresorovi, že se postaral o zušlechtění jeho genofondu. Nakonec se mezi utlačovanými národy vyvine jedinec odolávající kulkám, granátům, hladu ...

152719

26.1.2008 21:23

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 152683

Pane Koubek, nechcete se raději už začít bavit normálně? Když si všechno všichni nastudujeme, tak nevím o čem se pak budeme bavit? Jen snobsky? Opravdu vy vědci určitě věci nevnímáte?
Jinak díky za ty informace. Ovšem byl bych rád, kdybych se dozvěděl skutečné informace. Nebo alespoň odkaz na časopisy. Jsem rád, že neodarwinismus je překonaný. I při mém laickém pohledu totiž za moc nestál. Jak je možné, že tak inteligentní vědci to nevěděli hned a museli tím vymývat mozek lidem, možná i desetiletým dětem ve škole...???
Čím jim vymývají mozek teď? Že atomy jsou kuličky? A na kvasaru plyne čas pomaleji? (Což si těžko můžeme ověřit.) No jenom aby to celé neskončilo tím, že se ukáže, že věda pravdu nemá, (a jak říká jeden můj kolega ) ale pohádky a náboženství ji mají...

152737

26.1.2008 20:54

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152737

..se ukáže, že věda pravdu nemá, (a jak říká jeden můj kolega ) ale pohádky a náboženství ji mají.....

No to ale už věda dávno prokázala, tedy pokud přírodovědecký vědecký tábor laskavě uzná psychologii za vědu, že....

152738

26.1.2008 23:25

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

coromoro 84.?.?.?

Reakce na 152737

Zdravim,
jeden odkaz na evolucni/stvoritelskou problematiku:
http://www.vesmir.cz/clanek.php3?CID=1247

152746

26.1.2008 23:34

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 152737

To, že si všichni nastudujeme danou problematiku bude mít za následek to, že až z nastudování si vytvoříme vlastní závěr a pak se budeme moci na úrovni bavit. Je ale scestné odsuzovat něco, co neznám, a ještě scestnější je absolutní neochota se s tím seznámit. žádná snobská debata, jen fundovanější výměna názorů.
Odkazy na časopisy - dám vám jen pár příkladů, nechce se mi vypisovat celé citace, takže to budou jména časopisů, rok vydání, issue a čísla stránek
Genetics
1980, 94, 1101 - 1138
1986a, 114, 1191 - 1211
1975, 81, 163 - 175
Evolution
2003, 57, 1314 - 1324
2003, 57, 706 - 716
1989. 43, 1800 - 1804
1996, 50, 1042 - 1051
1993, 47, 1758 - 1769
1987, 41, 1758 - 1769
1987, 41, 80 - 91


Nebo doporučuji česky psanou knihu Evoluční biologie od Jaroslava Flegra, není zas tak drahá, jak bývá u odborných knih zvykem a je psaná vcelku srozumitelně.
A proč se na to nepřišlo dřív? Protože to nikoho nenapadlo, tehdejší poznatky byly v souladu s hypotézami.
Pokud narážíte nějakým způsobem na teorie relativity (jak speciální tak obecnou), vězte, že jsou prokázané i experimentálně.

152748

27.1.2008 9:40

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152748

Pane Koubku, diskutujeme pod článkem o tom, zda jsou nutné války. Tato otázka je - pokud už jí chceme dát nějaku nálepku - nejspíše filosofická. To v rovině vědecké. Jinak je hlavně etická - to v rovině lidské. Jestlipak Vy máte nastudovanou filosofickou problematiku, a jste jako člověk eticky na takové úrovni, abyste se tu mohl na úrovni bavit?
Já například vycházím z toho, že evoluční biologie je jenom jedním z dílčích oborů, který by mohl vnést do problematiky o nutnosti válek trochu jasno. Samozřejmě, jen pokud ji zahrneme do co neširších souvislostí ostatních věd. Ale vůbec hlavním předpokladem k relevantnímu poznání je skutečná nepředpojatost a lidská (etická) úroveň toho, kdo tuto syntézu bude tvořit - kdo si ty kousky ze všech oborů bude dávat dohoromady. A i kdyby se tu našel někdo takový, kdo by to vše zvládl- stále tu bude stát jen s akademickou teorií. A i v tomto případě považuji osobně gram praxe za užitečnější než kilo teorie. Veškeré akademické poznatky jsou člověku nanic bez osobní zkušenosti. A bohužel i proto, že se stále více podceňuje (nebo zamlčuje) důležitost osobní životní zkušenosti, dochází k válkám. Ony jsou tou ultimativní zkušenost, když už to jinak (po dobrém) nejde.

152778

28.1.2008 21:00

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 152748

Díky za odpověď a za odkazy. Co se týká teorie relativity, tak vím, že zcela ověřená není. Asi by věda měla zvážit i svou společenskou funkci: Vždyť jaké škody se v duších lidí napáchali třeba tím darwinismem. To už nejde vzít jen tak zpět. Nebo věda tvrdila, jak černé díry vše pohltí, a přitom to také není moc logické (ontologické). A dnes se ukazuje, že černé díry zřejmě patří k normálnímu životu vesmíru. Nejsou "poruchou" univerza. Kolik třeba toto napáchalo škod v duších lidí? Feyerabend píše, že právě z těchto důvodů kdysi církev dovolila Galileimu hlásat jeho teorii jen jako hypotézu, ne jako pravdu (on to ostatně ani neprokázal důkazem). Protože dokud to nedokážu, tak to může společensky způsobit strašné škody v duších lidí. Samozřejmě tento církevní model není vůbec optimální, ale přesto by asi vědci měli zvážit, než začnou zase sebejistě masírovat lidi (třeba ty děti) jen pouhými hypotézami. Nesou za celkové společenské klima zodpovědnost.

152967

26.1.2008 23:59

Rad bych si dovolil hodit

z.a.p 99.?.?.?

"monkey-wrench" (francouzak) do soukoli debaty. Totiz zadny z prizpevku jeste neoslovil reseni prelidneni v pomeru ke zdrojum obzivy (ac nejmene jeden priznal existenci tohoto problemu). Trochu si ted 'zastworuji' a prohlasim nasledujici:

Ne valky nejsou nutne a to pouze za predpokladu, ze najdeme jiny zpusob rizeni stavu populace v pomeru k dostupnym zdrojum. Dobre, ale neni to vlatne to, co nam predklada NWO? Zda se mi, ze likviduje (pa)kultury, ktere lpejice na starych tradicnich narodne-kulturnich principech ignoruji celosvetovou realitu. Jejich odstranenim nebo alespon zasadni prestavbou je mozno svet 'zracionalizovat'. Tudiz, valka je svinstvo - at zije valka!

Ptam se proto: co je na tom spatneho 'zbuldozerovat' svet tak, ze prijme celosvetovy standard chovani a bude podle nej jednat k racionalnimu preziti nas vsech (ne doslova samozrejme)? Co treba ustanovit a celosvetove prijmout nejen standarty pro znecisteni ovzdusi ale i rust populace. Takova Cina v tom uz dela jiste kroky. Ze by NWO po cinsku?

Cekam krupobiti ale co, at v tom p.Stwora neni sam. Nemyslim si, ze na Zvedavci by melo byt neco tabu.

152751

27.1.2008 2:09

RE: Rad bych si dovolil hodit

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 152751

'zracionalizovat' - není nad upřímnost... [chechtot]

152758

27.1.2008 6:38

RE: Rad bych si dovolil hodit

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 152751

>Ne valky nejsou nutne a to pouze za predpokladu, ze najdeme jiny zpusob rizeni stavu populace v pomeru k dostupnym zdrojum.

Ten problém tu je ale od nepaměti, to by po vašem bylo na válku každodenně. Lidé se nejdřív množí a teprve potom (za pochodu) usilují o přežití, i tím, že objevují nové zdroje - rozšiřují jejich počty a objemy, včetně racionalizace jejich využití.
Souhlasím s vámi, že je to problém, ale ne s navrhovaným řešením válkou. Čína jak sám uvádíte, v tom už dělá jisté kroky.
Pokud si pamatuji i v Indii se něco v tomto směru dělo asi v 80-tých letech. Takže jiná cesta vlastně existuje, jen to dotáhnout k lepším výsledkům. A i kdyby se to dost rychle nedařilo, tak bychom mohli sice mít "výše do žlabu", ale to taky není podle mne dostatečný důvod k válce. Navíc máme velké rezervy v racionalizaci využití zdrojů.
Plýtvání všemi zdroji je náš největší problém. Tady kopejte. Bylo zde mnohokrát diskutováno, že kritéria růstu HDP a tím i celé tzv. ekonomiky jsou plýtváním podporována, a tudíž racionalizace využití zdrojů je nežádoucí!!! Protože, je to proti ziskům (bankéřů).
Takže, celá a úplná formulace problému je: Než abychom omezili zisky (bankéřů) v důslekdu racionalizace využití stávajících zdrojů, raději to všechno rozflákáme - abychom mohli začít opět stavět (racionálně-pomocí bankéřů) na rádioaktivním popelišti.

>Ptam se proto: co je na tom spatneho 'zbuldozerovat' svet tak, ze prijme celosvetovy standard chovani a bude podle nej jednat k racionalnimu preziti nas vsech (ne doslova samozrejme)?

Jak z věci samé, i z diskuse předchozí plyne, že válka je příliš hrubý nástroj na požadovanou jemnou operaci "racionalizace" a výsledek je tím pádem skoro jistý návrat do bodu 0.

>Cekam krupobiti ale co, at v tom p.Stwora neni sam.

Solidarita je pěkná vlastnost, ale pro tentokrát bych panu Stworovi nechal, jím navařené, sníst do posledního sousta, protože obhájit neobhajitelné nejde.

152765

27.1.2008 8:07

RE: Rad bych si dovolil hodit

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 152765

A já bych si dovolil souhlasit. Války jako regulace populace mají dost špatnou historii. Dříve pozabíjeli pouze statné mladíky někde na poli za městem a v minulém století i přes dvě tzv světové, kde se bomby shazovali rovnou na města sice zabili spoustu kolemjdoucích a okolobydlících ale přesto populační exploze byla vlastně největší. Kdybych chtěl bejt cynik, tak bych řekl že pokud nepřijmeme Vaše řešení (o kterém si myslím nejsa cynik že je správné) jedinej způsob jak redukovat populaci a čistit genofond by bylo zrušit medicínu, zavřít špitály, vyhodit doktory a nechat naše jediné přírodní nepřátele, bacily a virusy dělat svojí ozdravnou práci. Podívejte se na výsledky moderní války, nejde o mýcení populace jako o vytváření rekonstrukčního prostoru. Problém skutečně není populace ale ekonomika, způsob jakým se živíme. Ten si nemůžeme dovolit. V době, kdy máme doslova přebytek lidí po celém světě, se naše ekonomika řítí cestou eliminace pracovních příležitostí a energeticky náročným transportem blbin přes celo zeměkouli, jen ku zvýšení profitu. Není to volovina v době kdy jde o přežití? Když vybírám mezi přežitím a ziskem dlouho přemýšlet nemusím. Potíž je, že ti co profitují si vybírají mezi vlastním ziskem a přežitím někoho jiného, což je vlastně jenom prachsprostá neetická lumpárna.

152772

27.1.2008 10:29

RE: Rad bych si dovolil hodit

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 152772

Jsem rád, že už jsme dva. Možná by nás mohli být i miliardy. A kdybychom se domluvili, a vymysleli jak přerušit parazitům ziskovody, vítězství je naše. [mrknutí jedním okem]
Nejhorší bude začátek, protože mnozí uvěřili vlastním očím, že vyčůranost a ne poctivost vede k prosperitě. Pak je zde jistá pa-věda (ekonomie) a její apoštolové, kteří zdůvodňují mnohé naznačené špatnosti jako zákonitou nutnost. A řada lidí má, v důsledku zblbnutí těmito pa-vědci, potíž uvěřit i své prázdné peněžence.[velký smích]
Snad k té domluvě zrajeme, čas ale pospíchá...

152785

27.1.2008 12:35

RE: Rad bych si dovolil hodit

Prof. Myšpulín 85.?.?.?

Reakce na 152785

Už jsme tři. [mrknutí jedním okem] To stačí na založení občanského sdružení, které by provozovalo stránky "Česko hledá prezidenta". (Zn.: Ne ekonoma!!) [překvapení] (Anebo ví někdo, jak z tohoto zacyklovaného systému bez pojistek ven, než obnovou ideálů, pravdivostí a předkládáním vizí?!)

152795

27.1.2008 17:09

RE: Rad bych si dovolil hodit

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 152795

Jsem rád že už jsme tři. Každá cesta začíná prvním krokem, my už jsme o dva kroky dál. Jen bych chtěl podotknout, abychom se nedostali hned na začátku na špatnou cestičku, že je třeba soudit lidi vždy pouze podle skutků a nikdy podle národnostní nebo náboženské příslušnosti. To se vždy zvrhne okamžitě v nesmysl a nám jde o smysl, smysl lidského počínání a smysl zivota vůbec. [cool]

152815

27.1.2008 16:07

RE: Rad bych si dovolil hodit

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 152785

Přidávám se k posledním zde uvedeným názorům a chci jen dodat, že pokud si projdeme tuto a paralelní diskuzi viz: "Války jsou nutné", tak s ulehčením zaregistrujeme, že pisatelů, kteří používají zdravý rozum, dokáží své myšlenky dobře formulovat a na faktech a příkladech dokáží ROZKRÝVAT různé pseudoteorie, demagogie či přímá pokrytectví, kterými je nevědomá a lehce manipulovatelná masa "ovcí" této planety ovlivňována i směrem k názoru, že si za svůj "životní kříž" i VÁLKY může vlastně díky přírodním zákonům, genetice, evoluci (a bůhví čemu ještě[smích]) SAMA, není zase tak zanedbatelný počet. (Za všechny zde např. p. Zeman, pí. Jarmila a mnoho dalších).

A navíc je dobré připomenout i velké množství čtenářů (viz statistika přístupů), kteří se ještě nedokáží tak pregnantně vyjadřovat aby se zapojili do diskuze a tudíž ji jen sledují, ale ve většině cítí neudržitelnost statusu quo, který tak VYHOVUJE jistým mocenským skupinám této planety, které od nepaměti neopomenou využít žádný prostředek jak manipulacemi, polopravdami, vyloženými lžemi a nakonec i násilím na jednotlivcích i skupinách obyvatel dosáhnout svým mocenských a zejména ekonom. cílů. Peníze přece nesmrdí, že?!?!

Že k tomu využívají opakovaně osvědčenou metodu "chléb a hry" a za pomoci neomezených finančních prostředků nashromážděných z rukama od krve neeticky a nemorálně z dřívějška maji k dispozici placenou armádu studovaných, vysoce inteligentních a kolaborujících slouhů na všech úrovních, s brilantními schopnostmi demagogicky upravovat nenápadně dějiny, překrucovat, zamlčovat či naopak zdůrazňovat určitá fakta podle toho jak se to těmto lidem za oponou hodí a podprahově tím ovlivňovat politiku a mysl běžného občana k obrazu svému, po zkušenostech ze situace nejen u nás v ČR, ale i ze zahraničí snad už může pochybovat jen málokdo.


Jak otočit historickou hegemonii těchto, ve vlastních egoistických očích vyvolených, kteří si žijí bez ohledu na reálnou situaci v podzámčí za každé situace životem Králů k něčemu, co omezí jejich hry a přinese důstojný a spokojený život i všem ostatním zúčastněným?

Jedna z metod je právě ta, kterou vidíme i zde a na nespočtu dalších místních i zahraničních internetových zdrojích a diskuzích.

Tedy NEMLČET, ale dokud to jde předávat dál nezávislé myšlenky, názory i návrhy ŘEŠENÍ k očím a uším dalších a dalších lidí a tím je lavinovitě probudit z myšlenkové letargie a nevědomé psychické i fyzické závislosti na chobotnici, která je jedině metodou podstrkováných pocitů ohrožení či různých jiných strachů, oddělenosti a mozek zatemňující konzumozábavy může legálně a navíc s pohrdavým úsměvem soustavně ovládat.

Díky všem, kteří nemlčeli, ukazovali ostatním světlo na konci tunelu a hodlají v tom i nadále pokračovat.
jansmith[smích]

152806

27.1.2008 21:32

RE: Rad bych si dovolil hodit

Prof. Myšpulín 85.?.?.?

Reakce na 152806

Milý pane Jene, tak tomu říkám svatá slova, hodná rytíře Michaelova!! Mé znavené srdce pookřálo, díky, příteli!
[smích] [smích] [smích]
P.S. Kéž se v té mase reaktivních živočichů najde dostatek PROAKTIVNÍCH "člověků"...

152845

27.1.2008 23:01

RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 152845

diskusi. Vy si tu pánové vzájemně plácáte po ramenou, pro naprostou názorovou shodu. Tak já jsem tedy proti.

Vy jste se zde usnesli na dvou premisách. Za prvé - Země je přelidněná, za druhé - Zemi vysávají jacísi bankéři.

Já mám k těmto problémům jednoduché otázky. Kolik má správně žít na Zemi lidí? Na jakou hromadu sypou ti ohavní bankéři všechny ty prachy, které z nás za tu dlouhou dobu vycucali? Kde ty peníze ksakru jsou?

152860

28.1.2008 0:26

RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 152860

Vojto stavíš ty otázky trochu na hlavu. Není možno určit kolik lidí má na planetě žít, ale je nutno změnit způsob života podle toho kolik lidí na planetě žije. Chovat se podle toho, využívat lidí místo jiných energetických zdrojů když jich máme tolik a zdrojů je díky tomu málo.
Na otázku kde přesně jakýsi bankéři mají ty hromady peněz se zeptej jich. Podle mne povětšinou proinvestovaných v realitách. Ale kde ty prachy jsou se ptám už dlouho, řekni sám, děláš, vyděláváš a co máš? Kde to všechno je za ty roky práce? Co vlastně máme, kromě hromady budoucího šrotu a odpadu v ruce?

152868

28.1.2008 1:41

RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 152860

Penize nejsou koncem pouze prostredkem. Zatracene prasive penize.... ale co to rikam, zadne penize, pouze zizen po moci ovladani druhych. Penize jsou na elektronickych zaznamech bank, ale jsou to jen 'halire'.... nuly a jednicky! Vlastne ani nestoji za rec [velký smích]

http://www.savethemales.ca/000166.html

152875

28.1.2008 12:11

RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 152875

Stále tomu nějak nerozumím. Bankéři se supertajně spikli, aby ovládli zemi. Je to tak?

Když je to tak tajné, jak to, že to každý ví a všichni o tom plkáme? Dokonce jsem několikrát četl i jejich jména. Co je na tom tedy tajného?

Proč ti bankéři připustili, že největší majetky na planetě shromáždili nějací pohůnci jmen Gates, Buffet a Helu? Ani jeden z nich není bankéř? A dokonce snad ani žid? Všichni víme, že peníze představují moc. Nebude tato obrovská porce moci těm spiklencům chybět?

Proč ti praštění bankéři připustili, že největší díl amerických dluhopisů vlastní Číňani? A výnosy z těchto dluhopisů jdou pak KOMUNISTICKÝM lemplům! Oni si za ně klidně uspořádají olympiádu a ještě se supertajnému spolku bankéřů posmívají! Není to další porce moci, která těm supertajným tak nějak "proklouzává mezi prsty"?

Nejvyšší loutka těchto spiklenců udržuje už dlouhou dobu hnusnou válku na středním východě. Stojí to strašné prachy a vydělávají na tom zbrojní firmy a ne bankéři!?! Je-li to kvůli ropě, nebylo by výhodnější si za ty proválčené peníze raději koupit celou Venezuelu i s Chavézem?

Pánové, nějak mi to nedává logiku a prosím o laskavé vysvětlení.

152908

28.1.2008 16:29

RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152908

Gates nashromazdil jeden z nejvetsim majetku? [velký smích] [velký smích] Podle sumy penez kope o ligu nize a pokud jde o vliv a kontrolu tak o nekolik lig nize. Pres FED prosla za sto let existence neprimym zpusobem produkce USA a cast te produkce mu zustala za nehty. Finacni bonusy jako Velka krize a dve svetove valky ponechme stranou. Nemluvim o politickem vlivu. Vy si myslite, ze Gates by si liznul odstrelit presidenta USA jako krocana, kdyby mu slapl na kuri oko jako JFK bankovni oligarchii? A ze by mu to proslo? [velký smích]

152931

29.1.2008 1:22

RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 152908

Doporucuji pisateli Vojtovi studovat nabizeny zdroj. Pri jeho bravurne predvedene akademicke erudovanosti ohledne genetiky bych ocekaval ze zna tez anglictinu.

Kdo tady tvrdi (ja rozhodne ne) ze Centralni bankeri (mesta Londyna) jsou Americane, ci ze s Americany ci s kymkoliv jinym pro ten ucel citi? Rozhodne ne. Je to nadnarodni chasa, ktera coby financni kapo buzeruje narody a staty bez rozdilu. Tim spise ty 'rozvinute, kapitalisticke' protoze ji nejvice nesou. Jejich obcane jsou nevice zdaneni. Jak take jinak.

Dale nevidim nic zabavnejsiho nez predhazovat, ze zeme veritelu Ameriky nasich dnu je komunisticka. Takovy vyrok hodne poskozuje pisatelovu reputaci ve veci vseobecne znalosti. Cina je pravdepodobne mene 'komunisticka' nez soucasna Severni Amerika. Davno jiz od idealu socialismu opustila. Vrele mu navrhuji navstevu Ciny aby se o tom 'vlastnimi ocmi' presvedcil.

Kdyby pisatel 'oterne' namitky pouzil zakladni znalosti historie tak by si velmi rychle uvedomil kdo zahajil (predpripravil a vyprovokoval Nemecko) ke dvema svetovym valkam a zcela suverenne a zarucene obdrzel vsechnu moznou podporu ze stedre a vzdy k pomoci ochotne Ameriky. Doslova napisknuti. Proc asi (klik-klik-klik)???

Takze mi nezbyva nez otocit nad jeho vytvorem oci v sloup. [oči v sloup] Na druhou stranu, zoufat netreba, pomoc je na ceste; jeste nase generace zazije rozuzleni zahady kdo vlatne predstavuje pravou svetovou moc. A nemusite byt zrovna verici. [velký smích]

152992

29.1.2008 14:03

RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 152992

Díky pane z.a.pe za Váš zdroj informací. Důkladně jsem jej prostudoval a pochopil. Je to naprosto jasné. ONI mohou úplně, ale úplně za všechno.

ONI nějak předem poznali, že jeden student tbiliského semináře bude vhodný pro jejich záměry. Už tehdy, na konci 19. století mu vymyli mozek těmi nejmodernějšími metodami, dali mu nick Stalin a naprogramovali jej jako svůj poslušný nástroj. Tedy taková maličkost mi tam ještě falíruje. Proč použili toho nedostudovaného kněze k vyvražďování takové masy lidí? Nebylo by lepší, kdyby ti chudáci zůstali naživu a otročili na NĚ?

Pak ještě nemohu přijít na to, jak ONI dosáhli té strašlivé vzájemné nenávisti mezi Loverňáky a Velraňáky? Tedy jako těch z té knížky Knoflíková válka. Kdybyste mi laskavě pomohl pochopit i tuto poslední drobnost. Díky.

153023

29.1.2008 12:55

RE: Rad bych si dovolil hodit mincí

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 152845

Nas mnogo prófo. [smích]

153021

29.1.2008 11:36

RE: Rad bych si dovolil hodit

rataj 85.?.?.?

Reakce na 152785

Je nás rozhodně podstatně víc, dokonce si myslím, že i v USA na rozhodujících postech jsou lidé, kteří vědí, že rozpoutat další válku je nesmysl, a proto se to určitým jestřábům zatím nepodařilo. Před lidstvem stojí obrovské problémy, ale čím složitější situace je, tím více možností k jejímu řešení existuje. Bohužel obrovská vědecká kapacita lidstva je místo toho zneužívána k militaristickým účelům, nejmodernější zbraně jsou obchodníky se smrtí a ze zištných politických důvodů předávány skupinám a státům, z nichž se mohou vyklubat potenciální nepřátelé. Nejednodušším a nejpitomějším řešením je rozflákat všechno, co se nám nelíbí; že to vytvoří v budoucnu mnohem horší problémy, to si nějak neuvědomujeme. Kdo si myslí, že války jsou nutné, měl by se nejprve zeptat, zda jsou nutné pro něho, zda je sám ochoten snášet všeliké možné útrapy, strašlivá zranění, muka, smrt, které válka přináší. Války dle mého názoru nejsou nutné a patří k největším lidským selháním.

153020

27.1.2008 15:59

RE: Rad bych si dovolil hodit

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 152765

Mate samozrejme pravdu, problem je v egoismu a nenazranosti bankerstva. Pro obycejne smrtelniky je to priklad ktery tahne a tak se je snazi v malem napodobovat skoro kazdy.

Mimochdem v mem pohledu je regulage obyvatelstva v Cine a Indii skutecnou katastrofou. Obe zeme potlacily zenskou cast populace a nyni budou trpet nedozirne nasledky. Cina ma 20-30 milionu mladych muzu, kteri nikdy nebudou mit manzelku. Jsou jak delani na cinove vojacky.

V ramci ferovosti diskuze cenim princip revnovahy teze:antiteze, tudiz potvrzujete vysokou diskuzni uroven Zvedavce. Pokud jde o vydavatele a jeho roli, mam zato ze to dela 'tak dobre jak je jen mozne'. Kdokoli by chtel poukazat na 'zavadnost' Zvedavcovych diskuzi musi ocekavat tuhou opozici protiargumentu. A o to take hlavne jde. Cest! [smích]

152804

Příspěvků: 87

24.01. 18:23 Jarmila  Divné hodnocení
24.01. 20:13 Jan X.  RE: Divné hodnocení
24.01. 20:05 Nescio Nomen  RE: Divné hodnocení
24.01. 20:31 djb  RE: Divné hodnocení
24.01. 20:50  RE: Divné hodnocení
25.01. 08:09 Jarmila  RE: Divné hodnocení
25.01. 10:59  RE: Divné hodnocení
27.01. 18:05 kubrt  RE: Divné hodnocení
24.01. 19:55 Jiří Kramář  Války nejsou nutné - ale
24.01. 21:08 Kropáč  Nesprávně formulované nadpisy.
24.01. 22:53 Jan X.  RE: Nesprávně formulované nadpisy.
25.01. 00:49  RE: Nesprávně formulované nadpisy.
25.01. 13:29 Kropáč  RE: Na jaké vlně vysíláte?
25.01. 12:34  RE: Nesprávně formulované nadpisy.
26.01. 13:26 Prof. Myšpulín  RE: Nesprávně formulované nadpisy.
26.01. 20:44  RE: Nesprávně formulované nadpisy.
27.01. 12:06 Prof. Myšpulín  RE: Nesprávně formulované nadpisy.
25.01. 01:09 QWSAQ  Dravec
25.01. 00:45 Prof. Myšpulín  Nekrmte démony!!!
25.01. 08:33 Martin Škapík  RE: Nekrmte démony!!!
25.01. 01:59  Je směšné
25.01. 06:19  RE: Je směšné
25.01. 03:17 R.R.  Kdyz nekdo nevi roupama co delat
25.01. 06:35 poznámka  jenomže ve válkách
25.01. 15:41 Rene Bartosek  RE: jenomže ve válkách
25.01. 08:11 pm  válka je nutné zlo
25.01. 09:01 lesov  RE: válka je nutné zlo
25.01. 16:54 pm  RE: válka je nutné zlo
25.01. 09:26 pietroo  otázka
25.01. 10:14 lesov  RE: otázka
25.01. 18:03 Jan X.  RE: otázka
25.01. 22:03 Jiří Koubek  další odborník na molekulovou genetiku
25.01. 22:07  RE: další odborník na molekulovou genetiku
26.01. 01:23 Jiří Koubek  RE: další odborník na molekulovou genetiku
26.01. 10:19  RE: další odborník na molekulovou genetiku
26.01. 22:40 micha  RE: další odborník na molekulovou genetiku
26.01. 00:08 Jan X.  RE: další odborník na molekulovou genetiku
26.01. 21:33 Druid  RE: další odborník na molekulovou genetiku
26.01. 22:19  RE: další odborník na molekulovou genetiku
26.01. 23:14 Jiří Koubek  RE: další odborník na molekulovou genetiku
27.01. 03:29 Druid  RE: další odborník na molekulovou genetiku
25.01. 09:05 pragmatik  Válka?
25.01. 10:51 Saša  RE: Válka?
26.01. 21:00  RE: Válka?
27.01. 11:51 Prof. Myšpulín  RE: Válka?
27.01. 21:34  RE: Válka?
25.01. 12:39  RE: Válka?
25.01. 15:44 Rene Bartosek  RE: Válka?
25.01. 10:28 JaJa  Opravdu polovina???
25.01. 11:15 Saša  RE: Opravdu polovina???
28.01. 08:58  RE: Opravdu polovina???
25.01. 10:44 lesov  RE: Opravdu polovina???
28.01. 11:39 hc  RE: Opravdu polovina???
25.01. 10:02 xxxJirka  Války jsou k ničemu
25.01. 11:30 gibi z Wilsonova  Ja sa Vam cudujem
25.01. 14:03 E.T.  Válka?
25.01. 17:15 BazookaJoe  Je to také mlátenie prázdnej slamy - tieto 2 články + diskusie k nim...
25.01. 20:20 rickover  Takže milý autore:
25.01. 22:00 Jan X.  RE: Takže milý autore:
26.01. 01:18 Prof. Myšpulín  RE: Takže milý autore:
25.01. 22:13 Jiří Koubek  Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.
26.01. 10:54  RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.
26.01. 21:23 pietroo  RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.
26.01. 20:54  RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.
26.01. 23:25 coromoro  RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.
26.01. 23:34 Jiří Koubek  RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.
27.01. 09:40  RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.
28.01. 21:00 pietroo  RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.
26.01. 23:59 z.a.p  Rad bych si dovolil hodit
27.01. 02:09  RE: Rad bych si dovolil hodit
27.01. 06:38  RE: Rad bych si dovolil hodit
27.01. 08:07 Antiseptik  RE: Rad bych si dovolil hodit
27.01. 10:29  RE: Rad bych si dovolil hodit
27.01. 12:35 Prof. Myšpulín  RE: Rad bych si dovolil hodit
27.01. 17:09 Antiseptik  RE: Rad bych si dovolil hodit
27.01. 16:07 jansmith1984  RE: Rad bych si dovolil hodit
27.01. 21:32 Prof. Myšpulín  RE: Rad bych si dovolil hodit
27.01. 23:01 Vojta49  RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit
28.01. 00:26 Antiseptik  RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit
28.01. 01:41 z.a.p  RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit
28.01. 12:11 Vojta49  RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit
28.01. 16:29 Rene Bartosek  RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit
29.01. 01:22 z.a.p  RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit
29.01. 14:03 Vojta49  RE: Rad bych si dovolil trochu přiostřit
29.01. 12:55 micha  RE: Rad bych si dovolil hodit mincí
29.01. 11:36 rataj  RE: Rad bych si dovolil hodit
27.01. 15:59 z.a.p  RE: Rad bych si dovolil hodit

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 913