Diskuze k článku

Budou ho muset zabít

Příspěvků 223

14.1.2008 7:17

Drzim palce

svan 78.?.?.?

Zrusenie rezervneho systemu FED,no tak to nam musi niekto poriadne "penit".To ze jeho podpora rastie znamena ze su aj uvedomeli a rozumni americania,neviem ale myslim ze aj keby realne ziskal viac hlasov tak sa zle "spocitaju",alebo sa naplni tytulok clanku.V kazdom pripade je to jedna zposlednych sanci pre Ameriku,nemyslim ze po 8rokoch(v poslednej dobe) prezidentovania niekoho ineho,po zavedeni dalsich prisnejsnich "protiteroristickych" zakonov,pripadne cenzury internetu,bude mat niekto podobny cancu.Takze drzim palce.A tiez sa prihovaram za tie titulky pripadne prepis rozhovoru.

151364

14.1.2008 8:17

RE: Drzim palce

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151364

Já také držím palce, ale mám takovou velkou obavu, že již mají předem vybranou svou poslušnou figurku. A tou figurkou není Obama, ani nikdo jiný, ale Hillary Clinton. Je to taková správná řiťolezkyně, takže případné falšování voleb Američany opět nemine.

151365

15.1.2008 7:51

RE: Drzim palce

Kadence crazy 66.?.?.?

Reakce na 151364

Tak o tom , ze nekomu hnul poradne se zluci s tim zrusenim rezervniho systemu FED vubec nepochybujte , ja videl jen kousek uryvku z jeho interview pro media protoze byl zahadne prerusen jen se Ron Paul o FED zminil a asi tri dny na to v jinym jeho projevu pro public to prerusili taky a zrovna v tom nejlepsim , proc asi ? A co se tyce voleb ? Je dost mozny , ze Kuba zase nabidne USA pomoc pri prepocitavani hlasu .....

151493

15.1.2008 13:26

RE: Drzim palce - Co když zrušení FEDU zas tak nevadí?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 151364

Nebo taky při zrušení FEDU nikdo pěnit vůbec nemusí! Co když ta parta je chytřejší a prostě, když už prodlužila celý svět, aby se měla dobře, ukradla ekonomiky a celá státní bohatství, navíc je prodlužena dramaticky u idoevého "nepřítele" Číny, není spíše na místě uvažovat o scénáři, že v USA najdou pár obětních beránků, popíší dosavadní systém jako mylný, zabarikádují se doma, přestanou platit dluhy a tak na celém "ukradení" světa vydělají po druhé, ovšem svět nezbaví vlád, které různě dosadily.

O skutečné moci světa víme málo a není problém obětovat pár politických loutek, protože na zrušení FEDU se dá také pěkně vydělat, přímo astronomicky, jak by řekl kolega Grygar.

151518

15.1.2008 14:24

RE: Drzim palce

jozin z bazin 193.?.?.?

Reakce na 151364

Nepeni vubec nikdo. Prezident FED zrusit nemuze, anzto FED je instituce vyplyvajici ze zakona, a zakon muze zmenit pouze Kongres. Takze kdyz pan Paul vyklada podobne veci, jen si podtrhava pod sebou zidli, protoze vsichni vedi, ze nic podobneho by jako prezident nemohl ani nahodou zaridit a jen exhibuje. Proto take jeho podpora pada a nikoliv roste.

151527

15.1.2008 21:10

RE: Drzim palce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 151527

Prezident může škrtnutím pera zrušit FED, přes noc, pomocí executive order - prezident Spojených států je Commander in Chief - a tudíž váš příspěvek není pravdivý. Federal Reserve Act je v rozporu s článkem 1 oddílem 8 clausou 5 Ústavy Spojených států. Takže by ho za takový krok i těžko mohl někdo právně kritizovat.

151566

15.1.2008 21:37

RE: Drzim palce

jozin z bazin 193.?.?.?

Reakce na 151566

Muj prispevek je presne pravdivy. Jestlipak vite co to Executive Order je? Timto prikazem prezident NEMUZE vytvaret zakon, nemuze ani zadnemu zakonu protirecit. Muze timto prikazem zakon pouze uvest do praxe. To ze je prezident velitelem armady je zcela irrelevantni pro dany problem.

Ustanoveni FEDu v rozporu s ustavou nebylo, jak opakovane potvrdily soudy, jak jiste vite. (Ten clanek ustavy dava vylucne pravo vydavat menu Kongresu. FED samozrejme zadnou menu nevydava, takze je ten clanek ustavy pro FED irelevantni.) Opet, prezident svym prikazem nemuze vytvaret zakon. Paulova administrativa by mohla podat stiznost u soudu na ustaveni FEDu, stiznost, jakou soudy opakovane v minulosti zamitly. Nemela by zadnou moznost ovlivnit jednani soudu, je pravdepodobne, ze Nejvyssi soud by se takovou pakarnou s ohledem na predchozi rozhodnuti vubec odmitl zabyvat.

151572

16.1.2008 2:52

RE: Drzim palce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 151572

Federal Reserve Act je v rozporu s ustavou uz tim, ze president podle nej jmenuje board FED - takove pravo Kongres nemuze delegovat prezidentovi, nebot celistve pravo vydavat a regulovat menu je svereno dle I/8/5 USC pozitivne a vyslovne Kongresu - tato kotroverze nikdy v souladu s Ustavou rozhodnuta nebyla - je tak porusen princip parity moci - a tedy legitimni pravo delegovat pravo Kongresu zalozene I/8/5 exekutive ma pouze Konvent - pokud by to melo byt provedeno ustavnim zpusobem, muselo by to byt provedeno dodatkem Ustavy, nikoli zakonem Kongresu - ten pravo delegovat pravo sverene mu prostrednictvim USC vyslovne Konventem - jine vetvi moci - jednoznacne nema. Jak jiste vite, jedna se o zasadni argument, ktery je naprosto notoricky opomijen debunkery "mytu o neustavnosti FRA" a v jejich cetnych a vlivnych radach se o nem taktne mlci.

Asi vam to bude pripadat nesnesitelne radikalni, ale je to patrne jak nas to ucili: executive order je narizeni prezidenta, ktere - pokud uvadi nejaky zakon, v kterem se mu davaji libovolne pravomoce - do praxe - ma samo platnost zakona.
Uvadel-li by tedy executive orderem zpet do praxe clausu I/8/5 USC - pak by takovy executive order byl patrne zakonem. Zalezelo by pak na pomeru sil pravniku FED versus State departmentu, jak by si to u Supreme Courtu vyrikali a ten by se tim zcela jiste zabyvat neodmitl (a soudce Supreme Court dosazuje vite kdo...). V jake situaci by se v takovem pripade ocitl Kongres by bylo pikantni - prezident by mu vracel neustavne delegovane pravo a pokud by zaroven mel podporu Statnich Kongresu alespon 38 statu, mel by Kongres smulu a nemohl by se pokusit ani o impeachment - protoze v takovem pripade by staty mohli svolat Konvent a Kongres rozpustit - ale i kdyby ji nemel a Kongres by ho odvolal - na zruseni Federalniho Rezervniho Systemu a legalnosti a platnosti takoveho executive orderu by to ale nic nezmenilo. Ten by musel pripadne zrusit jeho nastupce - do te doby by ale byl FED stejne velmi pravdepodobne zlikvidovan runem na jeho cleny.

Commander in Chief ve Spojenych statech neznamena jen ciste "velitel armady", ackoliv je to tak povetsine popularne vykladano a vyznam pojmu je tak zamlzovan:
http://en.wikipedia.org/wiki/Commander-in-Chief#United_States - odst. 3. - Commander in Chief ve skutecnosti v US znamena moc suverena, ktera bohuzel prakticky (nikoli legalne) muze byt vykonavana neustavnim zpusobem a casto konzistentne je, jak to vidime i v soucasnosti (jakkoli proti tomu existuje vicemene nepouzivana pojistka v podobe pasti implicity 14 Amendmentu sec 3.) jak se bohuze v posledni dobe zhusta deje, nicmene protiveni se takove moci je ve Spojenych statech casto chapano jako prestupek nebo zlocin - jak ve vojenskem tak civilnim smyslu. Bohuzel. Ale takova je realita. Proto ostatne vitam prezidentskeho kandidata jako je Ron Paul - ktery podle vseho povazuje ustavnost vlady za maximu.

Federal Reserve System samozrejme vydava drtivou vetsinu meny nazyvanou americky dolar: http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Reserve_Note - veta prvni

151586

16.1.2008 12:17

RE: Drzim palce

jozin z bazin 193.?.?.?

Reakce na 151586

Je to jako kolovratek. Soudy opakovane rozhodly, ze existence FEDu neni v rozporu se jmenovanym clankem ustavy, neni tedy mozne tento clanek ustavy uvest do praxe zrusenim instituce ktera s nim neni v rozporu. Podobny Executive Order by byl na zaklade predchozich rozhodnuti soudu nezakonny a nejspis by ho nikdo neuposlechl.

Vy proste tady tvrdite, ze Ron Paul ma v umyslu nejspis nechat otravit stavajici cleny Nejvyssiho soudu, dosadit do nej vlastni loutky ktere okamzite zacnout naplnovat jim bezprostredne nadiktovanou agendu, nechat rozpustit kongres a stat se monarchou. To jste mi pekne vysvetlil, proc ho nikdo nechce poslouchat.

Mimochodem ta veta ve Wikipedii o vydavani meny FEDem je dost zahadna ohledne jejiho vyznamu, anzto FED nemuze urcit ani kolik meny ani kdy bude vytisteno.

151622

14.1.2008 8:03

Nezabijou ho

Martin Škapík 85.?.?.?

To je článek, který přesně popsiuje situaci nejen v USA, minorita ovládá národ, entitu násilím a vnucenými normami, vydíráním - zákony. Při tom ale buduje infrastruktury, pomocí otrocké a nesmyslné práce, ale buduje.

Přijde čas, kdy zlo ve světě dosáhne svého bodu zlomu a kontrola přirozená převezme moc nad zlem.

Podle některých informací internet, který se ukazuje dnes jedinou šancí na změnu budovala právě ta US armáda pro své potřeby. Budovala-li ho skutečně pro "ovládnutí" světa jednodušší, tak se její "dítě" otáčí proti ní. Nebýt internetu o tomto kandidátovi bychom ani nevěděli.

Co když je to obráceně? Co když opravdu existuje vyšší síla, která pokud nemůže pomoci moudrostí, poradou a láskou, musí tedy svázat své nepřátelé a fanatiky všeho druhu technickými prostředky.

"Řetězi, které sami ukovájí je svážu" tak něják zní Boží výrok v této věci. Týká se to nejen zákonů, ale i techniky. Protože jsme jako lidé učeni pro odklon ke skutečné víře - lásce, moudrosti a toleranci, zvolil Bůh jinou alternativu a také o ní pečlivě informuje.

Oddělení zrna od plev. Na přímý dotaz v Bibli, proč se to neudělá hned, odpovídá prorok, protože by se poškodilo i zrno. Až přijde čas oddělí se to. Nevím, jestli nám zcenzurují internet, nebo provedou jadernou invazi, ale je zde naděje, že tento kandidát využije toho železného pořádku, který vybudovali domněle jeho odpůrci pro svázání druhých i svobody, právě pro návrat k ní.

I pokud by se tak nestalo nyní, jednou se tak stane, to ví jen Bůh, kdy to bude. Fakt ale je, že kdyby ve světě vládly jen korporátní média a noviny - nikoliv internet - naprosto bychom neměli naději se dostat k faktům, pozvbudit se, naučit věci jiné, než které do nás cpou "velitelé" světa falešní, ta mocná lobby.

Nevím jak to dopadne, ale čas uzrál.

151366

14.1.2008 14:11

RE: Nezabijou ho

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 151366

Ano, nezabijou.
nejen bible, ale i mnoho lidí ví, jak funguje samořiditelnost ve vesmíru. Každý další systém už svým počátkem v sobě vytváří i mechanizmy na svůj zánik. Viz symbol monády. Bible jen volí jiné, slovní (příběhové) alegorie.

Čím dál virtuálnější formy peněz (společného jmenovatele pro výměnu hmotných i nehmotných informací), tím se i rozhodovací pravomoci stěhují do virtuálnějších = neprůhlednějších struktur. Téměř nikdo neznáme vztahový propletenec, kterým drží tato mocenská struktura pohromadě. Ale zcela jistě se to dozvíme.
A to v přesně té rovnováze, s jakou se ti s umazanými prsty budou přiznávat ke svým špatnostem. Ti nejchytřejší ji už zvolili. Věnovali nenápadně peníze na kampaň Rona Paula. A jsou to, ti, kdo mají nejlepší informace o chystaných lumpárnách. A nemají sílu ani možnosti jim zabránit jinak než podporou těch, kdo mají odvahu jít proti.
Za čas bude i dalším jasné, že obliba Paula vychází z globálního podvědomí, podporovaného i globálním vědomím, díky internetu.
Zkrátka virtualita mocných a ne/mocných se setkává tam, kde ani jedni nemohou zasáhnout hrubou silou (zbraněmi, kam patří i media).
"Jemnohmotné" vrstvy začínají od elektřiny, sestry našeho vědomí. Za budoucí podobu světa ponesou zodpovědnost "křemíci", (data v mezihvězdném prostoru, vytvořená různými typy "uhlíkové" inteligence = tedy i lidí). Křemíci (internetové sítě, neplést s bedénkami počítačů) jsou novější a fungující podobou boha. Internetové sítě se postupně propojují se sítěmi lidského vědomí (jde o pohybové struktury sousedících informačních vrstev)- což bude mít následek v projevech, dosud považovaných za zázraky. (Které ale v Atlantidě mezi tehdejšími mocnými byly běžné, jejich technologie vycházely ze struktur vědomí, vložených do "rituálního předmětu"[mrknutí jedním okem].Létající koberec nebo viman, kouzelná hůlka či taktovka..., rytmus či frekvence....mnohé pojmy dostanou nový obsah.
Události se nejspíš postupně budou soustřeďovat do Evropy. Díky nástroji, kterým je naše mateřština, dlouho očekávané dítě latiny. Odtud pak do nové Evropské Unie budou vstupovat další národy.

Tedy pokud přes figurku Křovínka někomu v pozadí událostí nerupnou nervy. Ale jsou to také rozumní lidé, jen na opačné straně zdánlivého plotu. Poznají, že se jejich program stihnout nedá. Tak se přizpůsobí. Přesně v rovině jejich vhledu do situace. Ti nejméně známí opět zůstanou neznámí. Užijí si, co mají. A co nepotřebují, rozdají. Nenápadně. Aby si v dalších životech předplatili lepší "tělo". Myšlení dostanou jen takové, na jaké mají "nárok" svými předchozími životy. Měnící se struktury v datvém prostoru vesmíru zatím vnímáme jako "vodíkový mrak". Jeho předchozí jméno byla "díra ve vakuu", prostor, ve kterém měřící přístroje nic nenaměřily. Divné, co?...Automaticky kráceno

151387

15.1.2008 2:09

RE: Nezabijou ho

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 151387

Křemíci - mimozemštané? Klid, ti nám jsou hodně vzdáleni, protože kdyby nebyli tak bychom je už přece dávno zničili anebo oni nás. To chce klid a nohy v teple.

151470

15.1.2008 16:38

RE: Nezabijou ho

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 151470

osumdesát pětko, možná si uvědomíte, že každá nadřazená složka může ovlivňovat svou podřízenou. A pokud nemáte důkazy, že nás, naše myšlení nelze kontrolovat z jiných soustav, tak nemůžete vyloučit ani jejich existenci.
Vlastně můžete, proč ne? Pohybujete se jen ve sféře ničení. Těm se nové obzory neotvírají.
Vaše poznání odpovídá době, kdy existovala "placatá Země". Ale klidně si jej ponechte. Hlavně smrádek a teploučko, že?

151543

14.1.2008 10:15

Media a naši "vůdci" Vrchní rabín poděkoval Bushovi za válku proti Iráku

Saša 74.?.?.?

Proč jméno Ron Paul známe především z internetu a v mediích nenajdete skoro nic? Pokud něco najdete tak je to negativní zpráva jako umlčení ojedinělého člověka s cedulí Ron Paul při řeči Mitt Romney nebo vyvracení rasismu tohoto kandidáta a daleko častěji nařčení z rasismu. Je prostě nepohodlný a media se chtějí nebo dokonce musí zavděčit svým chlebodárcům. Stačí jim zpochybnit a popsat jako kandidáta, který nemá šance. Lidé, voliči jsou proti válkám, dokonce i 70% amerických židů nesouhlasí s válkou v Iráku. V samotném Izraeli je značná opozice k okupaci a vyhlazování jiných semitských národů!

Jsou to „vůdci“ ať již z prospěchu nebo zvrácené ideologie sionismu manipulují davem. S židy není nic špatného, mají stejné lidské starosti jako všichni ostatní. Jistě část jich lze zblbnout stejně jako třeba značnou část Němců za Nacismu. Ověřte si prosím na následujícím odkazu od pramene [smích]

Vrchní rabín poděkoval Bushovi za válku proti Iráku

pátek, 11. 01. 2008
Během krátkého rozhovoru ve středu na Ben Gurionově mezinárodním letišti poděkoval izraelský vrchní aškenázský rabín Jona Mecger (Yona Metzger) prezidentu Bushovi za americkou vojenskou intervenci v Iráku.

Chci Vám poděkovat za Vaši podporu Izraele a zejména za vedení války proti Iráku, řekl Mecger Bushovi. O vyjádření informoval mluvčí vrchního rabína, podle nějž prezident údajně odpověděl, že jej tato slova zahřála u srdce.

Průzkum amerických židovských názorů, provedený Americkým židovským výborem a zveřejněný koncem minulého roku, ukázal, že 70 % amerických Židů s iráckou válkou nesouhlasí a jen 28 % ji podporuje.

151371

14.1.2008 10:55

RE: Media a naši

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151371

Ano, zdá se, že pro židy platí stejně jako pro ostatní, že v rámci tohoto systému (západní "demokracie" ) se dostávají k moci a ke slovu hlavně psychopaté a sociopaté. Bohužel, tento systém je vystaven na (možná špatně interptetovaných) starozákonních zásadách.

151375

14.1.2008 19:21

RE: Media a naši

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 151371

Je to taková hra na fanty. O překlápění povědomí o skutečnosti.
Podobně jako kdysi církev ukradla principy křesťanství tehdejší formě vědy, kterou představovali egyptští a tibetští kněží - zopakovali totéž ti, kdo se církevního majetku zmocnili (Morgan a spol.)
A vytvořili naproti sobě "patník", do kterého se dnes všichni navážejí - stát Izrael. Ten je první "loutkou", která pomocí neviditelných finančních toků řídí procesy v Americe. Nejsem si jist, kolik lidí v současnosti vnímá ezoterní hladiny "židovství" v reálném - a kdo v překlopeném stavu.
Ono původní "zlaté tele" se dnes zformovalo do dvou podob. První je tele-vize (nástroj k formování telat) a druhou je nepřehledná síť mafiánských vztahů, postavených na tezi "můj táta ho má většího".

Takže chaos v globálním vědomí má svou zcela přesně opačnou podobu ve správnosti směru, kterým se ubírá naše globální podvědomí. Cykly předchozích civilizací, jakkoliv jsou pro mnohé z nás absurdní - ty byly vytvořeny zcela jimi technikami, než které zná naše věda. Proto další "patníky", jako třeba různá data a letopočty vyjadřují zcela přesný "stav struktur v prostoru", mají vysledovatelné příčiny i možné následky, varianty vývoje.

151423

14.1.2008 9:58

prezidentske volby v USA na internetu..

lm 85.?.?.?

http://www.whowouldtheworldelect.com/ ......[smích]

151373

14.1.2008 10:50

Znáte pravdu o dnešním světě ?

Dan Kučera 213.?.?.?

Nabízím velmi, velmi zajímavý film (s českými titulky) na téma uvedeného článku, mnoho věcí vysvětluje.

http://video.google.com/videoplay?docid=7462852758...

151374

14.1.2008 13:52

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151374

Možná by bylo dobré nabídnout ještě něco. Vysvětlení. Kdo zaplatil natočení a komu a k čemu má sloužit? Řeči o čirém altruismu (tedy jako že do toho někdo vrazil svých XXX tisíc jen tak pro dobro bližního, či dokonce ze špásu) prosím rovnou vynechat. Takové vysvětlení = žádné vysvětlení.

151383

14.1.2008 14:15

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Dan Kučera 213.?.?.?

Reakce na 151383

Škoda že jsem nepochopil, jaký je Váš názor na obsah uvedeného dokumentu. Nemohu potom posoudit Vaše pohnutky, proč odvádíte pozornost od dokumentu k pomyslným pohnutkám jeho tvůrců. Váš příspěvek totiž podprahově vyznívá pro autory dokumentu negativně s náznakem nějakých temných záměrů.

151385

14.1.2008 16:22

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151385

Pan Vojta zřejmě za filmem tuší nějakou temnou konspiraci. Zajímavé, že by se přeci jen notorickým odpůrcům konspiračních teorií nějaká ta malá konspiracička hodila do krámu? [překvapení]

151399

14.1.2008 14:26

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

djb 194.?.?.?

Reakce na 151383

nemam na Vasi otazku odpoved, ale rad bych Vas vyvedl z omylu.

Takovyto film nemusi stat XXX tisic.

Jde prevazne o sestrihy z jinych filmu, prava zrejme nikdo neplatil a takova vec lze dnes vyrobit zcela zdarma za cenu lidskych zdroju s pouzitim freewareovych nastroju.

A verte, ze naprogramovat free strihove programy jako napr. http://jahshaka.org/ da podstatne vice prace a casu nez sestavit takovy dokument. A taky to nekdo udelal zadarmo.

Jinymy slovy. Nevim kdo, ale je velmi dobre mozne, ba pravdepodobne, ze to natocil zdarma jen z potreby informovat ostatni a pokusit se zmenit obraz sveta, kteremu veri a ktery se mu nelibi.

A nakonec, ani prispevkum se nebrani,-) http://www.zeitgeistmovie.com/

151386

14.1.2008 14:54

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

pastinak 85.?.?.?

Reakce na 151383

Vy uz jste snad z toho Hollywoodu upne zblblej..[smích])
Proc by sestrihanej dokument typu Zeitgaist musel stat tisice dolaru?? nevsiml jsem si ze by tam hral nejaky herec s platem deset milionu dolaru a ani to nenatacel Spielberg..[smích])
tak se zase uklidnete a kouknete se na ten film a budem si povidat o faktech...co rikate?? [velký smích]

151394

15.1.2008 13:18

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 151394

No já film také odkazuji pro tu část jeho výpovědi, která je přesná, ale pokud jsme pozornějšími diváky, tak nelze si nepovšimnout, jak film představuje Ježíše Krista jako neexistující postavu, mylným uváděním data narození 24.12.00, protože to je až pozdější ztotožnění některými církvemi data toho narození se Slunovratem. Ovšem Ježíš sám zdůrazňuje, že je zde od založení světa, ještě před jeho osídlením, stejně jako zdůrazňuje to, že řada lidí jeho poselství nepochopí a budou dělat zlé věci a klamem je zašťitovat jeho jménem. Ten film chce popřít spasitele, což opravdu je velký útok právě pro jeho věrohodnost v jiných sděleních na mnoho lidí, poctivě věřících a těžko se prodírajících tady tou houštinou falešných proroků a leckdy i filmařů.

151520

15.1.2008 14:53

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151520

To máte velkou pravdu, s tím Ježíšem se poněkud sekli. Ale oni asi chtěli poukázat na to, že různé pozdější ideologie, které se snažily zničit pohanství, tak to pohanství, které vzývalo Horuse, boha slunce se snažily zlikvidovat tím, že k těm samým datům nainstalovaly různé děje týkající se Ježíše, aby to vše překryly. Jiné údaje zase tvrdí, že byl Ježíš z královského rodu, byl ženatý a narodil se v září, stejně jako já.[smích]

151526

15.1.2008 22:49

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

Druid 212.?.?.?

Reakce na 151526

Jarmilo, nesekli se. Sedi jim to dokonale.
Nebude Vam to vsak davat smysl dokud nebudete striktne oddelovat Jezis (telo) a Kristus (podstata-bytost).

Zatim Vam to splyva v jedno a proto to vnimate jako chybu.

Jezis se nenarodil ani v prosinci, ani v zari ale nekdy okolo 1. brezna. Pouze se mel narodit (aby se dostalo proroctvim) z Panny tedy v zari (urcenem case prichodu Mesiase - neboli pomazane hlavy kralovske). Jenze aby jeho almah (zatim neprovdana ale jiz obtezkana) mater mohla porodit v zari (coz se nestalo) musel se udelat ten maly podvudek s otcem.
Navic vetsine lidi dnes splyva termin mesias a kristus.
Dalsi vnucena fatalni nepresnost.

Slovo mesias je hebrejske a oznacuje
1. olivovym olejem pomazanou hlavu budouciho panovnika
2. zasvecence neboli gnostika
jenze termin kristus je nikoliv z hebrejstiny ale z rectiny a je slozen ze dvou slov
1. chris - prenesene oznacujici krystalicky neboli zmrazeny (ze slova krios), pripadne zlaty
2. tos je phos - svetlo (cteme "fos" - napriklad fosforus (phosphoros) cili svetlonos)

Spravna vyslovnost ma byt chrisfos - krystalicke svetlo kterym ve skutecnosti lidska podstata, tedy i Vase je.

151579

16.1.2008 4:34

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151579

Jiste recke pojeti mystiky a schizma v rane cirkvi. "To uvnitr nas je skutecnym chramem Pane". Kazdy si musi svou cestu k vesmirnemu absolutnu najit sam, pokud se bude ridit moralkou, lidskosti, dobrem... pak uprimne verim, ze kazdy takovy dojde k cili. Cest je mnoho, ale zdroj ke kteremu smeruji je jeden, i kdyz to nemusi znamenat, ze to je nejaky bod. Limity rozumu sice neumoznuji za jistou mezi racionalni uvazovat, ale jsoucno jsoucne muze byt znacne rozlehle a blize nam vsem nez si predstavujeme. [smích]

151593

16.1.2008 6:36

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

IamwhoIam 64.?.?.?

Reakce na 151579

Prepanakrala, co su toto za nezmysly? Ktora "cirkev" toto vyrobila? Nema to ziadnu oporu v Biblii!

Datum narodenia Jezisa Nazaretskeho sa presne vie a da sa dokazat. Nehovorim, ze sa da dokazat aj jeho existencia, ale za predpokladu, ze verite, co Biblia pise, da sa PRESNE zistit, kedy sa narodil - ak existoval.

Keby sa niekto chcel dozvediet, kedy sa on vlastne teda narodil, nech napise na moj mail. Zosmiesnovanie toho, co som tu napisal, si ponechajte pre toho, kto vas uci o decembri, marci a podobnych nezmysloch.

151600

16.1.2008 22:24

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

Druid 212.?.?.?

Reakce na 151600

Oporu v bibli? Pan spadnul z jahody?

Ale k veci. Zdroj tohoto konkretniho udaje je z teto knihy:

Laurence Gardner:
Svatý grál
Kniha pojednává o rodové linii svatého grálu a odhaluje překvapivé a dosud nezveřejněné skutečnosti ze života Ježíše Krista.
ISBN: 80-7207-312-5

Tuto knihu v soucasne dobe koupit nelze. Je rozebrana a i pres znacny zajem a poptavku nakladatel neplanuje dotisk.
Zvlastni prvek v trznim prostredi svobodneho kapitalismu. Zle jazyky hovori o zasahu...

151680

17.1.2008 8:36

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151680

Když tu knihu v současné době nelze koupit, tak si ji lze alespoň přečíst na Matrixu, kde je zveřejněno 5 kapitol:
http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=1539

151713

2.5.2008 16:28

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 151600

> Keby sa niekto chcel dozvediet, kedy sa on vlastne teda narodil...

A není to jedno?

160348

15.1.2008 14:57

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 151520

>Ten film chce popřít
>spasitele, což opravdu je velký útok právě pro jeho
>věrohodnost v jiných sděleních na mnoho lidí, poctivě
>věřících a těžko se prodírajících tady tou houštinou
>falešných proroků a leckdy i filmařů.

Ja Vam nevim, ale slovni spojeni "poctivě věřících" me uprimne prijde velmi smesne a politickou korektnosti zasmradle... [vyplazený jazyk] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

151528

15.1.2008 21:51

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

martin škapík 85.?.?.?

Reakce na 151528

No slovní spojení je vždy trošku zavádějíci, ale zkusím odpovědět. Upřímně věřící je člověk, který prostě pomáhá druhým, nemele o tom, žije Láskou,věří Kristovi, že odkryje ve správný čas pravdu, Apokalypsa je Odhalení, nikoliv nějáká Hollywood veksel světa, no a takový člověk si řekne, vida konečně už první krůčky, když třeba najde ten film a ten film je právě ošidný v tom, že působí velmi věrohodně ve sdělení o politicích, ale těm alespoň neupírá existenci, Ježíšovi ano, to může člověkem otřást, to je můj názor i přes Vaše čtyři namyšlené úsměvy, já nemám pro tuto dobu, věřte ani jeden, ale humor rád, posměch a povýšenost neumusím...

151573

15.1.2008 22:11

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

Pavel -Čert- Němec 82.?.?.?

Reakce na 151573

Ano byl to posmech z moji strany. Je videt, ze jste na svou viru pisny, ale tim privlastkem jste tomu dle meho nechtene nasadil korun. I kdyz tomu mozna jako ateista prilis nerozumim, nedokazu si to Vase spojeni vysvetlik jinak, nez ze pevne vire prisuzujete jakousi poctivost. Mozna kdybyste definoval poctive vericiho a naopak i nepoctive vericiho, ale je to silne off topic a ja se do podobne debaty poustet nechci, nabozenstvi neni muj salek caje...

151575

16.1.2008 5:06

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151520

Videl jsem film, a stale jsem vericim clovekem. Falzifikace jednoho historickeho zdroje a absence Krista u dalsich historiku neni potvrzeni neexistence Krista. A ze se mnohem hloubeji v minulosti vyskytuje datum slunovratu? Paradoxne my jako civilizace mame pocatek roku posunutou na bezny den bez astronomicke souvislosti. Je mozne, ze nabozenske citeni je mnohem starsi a saha jeste hloubeji za Egypt. Proc by nemeli lidske kultury hluboko v minulosti verit v duchovno?

151592

14.1.2008 15:15

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 151383

Zeigeist nevypada, ze by mel buhvijak nafoukly rozpocet. Vznikly i mnohem drazsi filmy jednoduse diky prispevkum verejnosti. Napr. velmi "hezky" dokument Iraq for sale, popisujici jaky muze byt valka biznis pro uzke skupiny lidi zatimco ani nekolikanasobne predrazene sluzby nestoji za nic. Doporucuji shlednout.

http://iraqforsale.org/filmmakers.php
Zde si muzete precist jmena 3006 patriotu, kteri prispeli $367,892 aby se dokument mohl natocit.

151395

14.1.2008 16:06

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 151383

Pane Vojto, mohl bych mít také nějaké otázky? Co vás vede k takovým otázkám? Jaký cíl tím sledujete? Proč se vám ten film nelíbí (usuzuji z tónu, jakým o něm mluvíte)? Sledujete svými otázkami jen své zájmy? A řeči o čiré zvědavosti prosím vynechat... Takové vysvětlení = žádné vysvětlení. [zmaten]

151397

14.1.2008 17:43

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151397

Dámy a pánové. Vypadá to, že za prostinký dotaz zde budu ukamenován. Vy, kteří s takovým zaujetím bojujete za lidské svobody mi odpíráte právo se ptát?

Tedy nejprve mé stanovisko. Video, které jsem shlédl je účelově komponovanou kompilací částí událostí a výroků různých lidí z různých dob, prokládanou sugestivním komentářem. Vyhraněnější stanovisko nemám. Potřebuji video shlédnout znovu, posoudit jím uváděná fakta a porovnat je s jinými zdroji a úhly pohledu.

A proč se tážu? Každý živý tvor v přírodě vynakládá svou energii a čas účelně. Evoluční výběr nechal dodnes přežít jen ty, kteří se mezi svými konkurenty dokázali chovat nejúčelněji. A mé předchozí tvrzení je mnohými považováno za jeden ze základních přírodních zákonů. U videa Zeitgeist jsem jeho účel zatím neobjevil. Tedy se po něm tážu osvícenějších v této diskusi. Nic víc a nic míň.

151405

14.1.2008 17:19

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151405

Pane Vojto, jde o to, že Vy a já máme zcela jinou představu o tom, co je to vynakládat čas "účelně". Dokonce ani ten evoluční výběr nenechal dodnes přežít jen ty, co jim jde vyloženě jen o prachy a co za vším ty prachy vidí. Ani pravidelné upalování, křižování či kamenování spasitelů evidentně nevykořenilo mesiášský gen, že? I Vy se tu necháte kamenovat ze zcela nezištných důvodů. Možná, že to funguje přeci jen trochu jinak?

151407

14.1.2008 17:57

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 151405

Pane Vojta, jestli jste si nevsiml, tak i vase prispevky jsou velmi "ucelove". Jak jinak nazyvat snahu vloudit se do diskuse a rozlozit ji pochybovacnymi poznamkami.
Abych to shrnul, tato stranka se zabyva nespravedlnosti proti celkem nevinnym lidem. Po pozornem cteni vam jiste vyjde, ze zdejsi ctenari jsou velmi citlivy k lidskemu trapeni problemum.
Na druhe strane, lide jako vy, mohl bych vas nazvat "Zio-fasista-komunista" se nam snazi namluvit, ze ti nejzranitelnejsi jsou vlastne jen simulanti a ze ten 80 lety pensista by mel byt lepsim hospodarem aby vysel s pensi a mohl si zaplatit napriklad doktora.
Kde tedy vydite tu SPRAVEDLIVOU ucelovost.
Co se tyce vasi takrka zavislosti na evolucnich teoriich a jejich autorech, na to zapomente. Ti ty knihy napsali hlavne za ucelem placeni hypotek a vybaveni bytu, mozna tak jeste aby zduvodnili vrozenou spatnost urcitych lidi.
Podivejte se, napriklad rakovina si existuje docela dobre, ne? Kdo ji potrebuje. Vy jste takova rakovina pane Vojta.

151410

14.1.2008 18:02

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151410

Díky Karle4u.

Na mé logické argumenty reagujete (řekněme tomu zdvořile) jazykem IV. cenové kategorie. Namísto odpovědí nebo alespoň nějakého vlastního názoru nadávky.

I to je výsledek. Ukazuje, že má otázka po účelu onoho videa je zásadní. A Vy se jí z nějakého důvodu bojíte. Až tak, že volíte slova, která jsem od Vás v těchto diskusích ještě nečetl. Co to asi znamená?

151417

14.1.2008 22:09

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 151417

Pane Vojto, muj ucel v dikusi neni vam to vysvetlit, ani vyhrat nad vasimi argumenty. Mym cilem je zosklivit vas pred ostatnimi, hlavne temi kteri zde neprispivaji. Mym cilem je postavit vase argumenty do takoveho svetla, ze tem kteri je ctou bude na zvraceni a ty ocistne zvratky padnou na lidi jako vy. Vy jste ten nejinteligentnejsi clovek, bohuzel jen ve vasich ocich a ve svem narcisismu jste se jeste nedovtipil, ze jste chapan jen jako ten panak na cviceni policejnich psu.

151432

14.1.2008 21:45

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 151432

Ono ten vas cil pracuje na na obe strany. Mne je zase z vasich prispevku na zvraceni. A vzdycky bylo. [pláč] [pláč]

151434

15.1.2008 1:40

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 151434

Nebylo by mozne, ze duvod pro vasi nevolnost by byla vase sebereflexe?

151466

15.1.2008 7:07

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 151466

Ne, jsou to Vase prispevky.

A pro doplneni Vaseho vzdelani pridavam definici sebereflexe:
Sebereflexe je schopnost přemýšlet o sobě a o svém jednání je jedním z předpokladů osobního rozvoje. Kdo není schopen vnímat své činy, analyzovat je a učit se z nich, nebude svou osobnost rozvíjet, ať už pozitivním či negativním směrem.

151489

15.1.2008 7:44

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Kadence crazy 66.?.?.?

Reakce na 151489

Tak s tim si nedelejte starosti a zkuste analizovat sionisticky ciny , jednim z nich je nekolik pokusu o genocidu na Palestincich, kterym okopujou uzemi uz po dekady ! Have a Nice Day !

151491

15.1.2008 15:45

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 151489

Tedy mel jsem pravdu, zda se mi, ze vase doplneni jen potvrdilo co jsem rekl.
Zamyslel by jste se nad sebou, vyzvracel se a bylo by vam lepsi.
V tomto pripade, zvraceni by byla prirozena reakce tela na stav vaseho dusevna.

151535

20.1.2008 3:43

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Kadence crazy 66.?.?.?

Reakce na 151535

Samo sebou ze jsi mel recht a ja to taky tomu panovi napsal , nejsem zvedavej na vymejvani mozku kdyz jsou k dispozici fakta !

152132

14.1.2008 22:14

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151432

Občas člověk narazí na proud sprostoty, nízkosti, nadávek a dalších prvků slovní agrese, polovzdělanosti, sebejistoty, nadřazenosti, vyhrožování, destruktivity, cynismu, neotřesitelného přesvědčení ve správnost vlastního názoru, nejapnou češtinu plnou gramatických chyb a humor z nejpokleslejší cenové skupiny. Někteří lidé tomu pane Karle4u říkají "elektronická lůza". Patřit k ní, je opravdu Váš účel?

151438

15.1.2008 1:53

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 151438

Co tu tedy delate pane Vojta. Zrejme vas urazi ma neschopnost sledovat pravidla Ceskeho Jazyka tak jako vy. To co pisete ovsem zni spise jako typicka klise ktera chrli lidi jako vy kdyz jsou v koncich.
Jestli me chcete opravdu urazit a zahnat do kouta, pane Vojta. Prineste si zrcadlo podivejte se do nej a popiste se a pod to napiste: to jste vy, Pane Karel4u.
Kdyby jsme byli pod vasi uroven, coz neni pravda, tak by jste sem nechodil a zustal by jste v diskusich "Blesku".
Nebo si prejete nejak vyniknout? Byt nejlepsi, nejvice nobl. Tak jak si to o sobe mysli nejlepe oblecena devka v bordelu. Jestli je tady bahno, pane Vojta, tak vy jste take zamazany. Jste jako clovek ktery obhajuje sve smradlave nohy. Jiste, vam to nesmrdi a proto nemuzete pochopit, co ostatnim na vas vadi.

151464

14.1.2008 23:25

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 151417

Mimochodem, pane Vojta, problemy prijdou prave z tech mist ctvrte cennove kategorie. Toho jste si nevsiml? Jak dlouho chcete pohrdat a zesmesnovat obycejne lidi? Jak dlouho chcete pokouset jejich trpelivost?

151441

16.1.2008 8:15

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 151410

Karle cituji Vás: Pane Vojta, jestli jste si nevsiml, tak i vase prispevky jsou velmi "ucelove". Jak jinak nazyvat snahu vloudit se do diskuse a rozlozit ji pochybovacnymi poznamkami.

Můj názor je obrácený, že diskuse pochybovačnými poznámkami naopak je podmíněna...

151606

14.1.2008 18:26

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pepaxy 86.?.?.?

Reakce na 151405

Pokud jste neobjevil účel videa Zeitgeist, pak si nedovedu představit co pro Vás účelné je. Jestliže informace o tom, co je příčinou válek, revolucí a hospodářských krizí, které stály mnoho desítek miliónů životů a spoustu utrpení a které mají varovat lidi do budoucna, nemají podle Vás žádný účel, tak co na tomto světě považujete Vy za důležité?

151412

14.1.2008 21:20

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151412

Hledám účel, tedy jinými slovy pohnutky těch, kteří to video vyrobili, nechali vyrobit či zaplatili. Už Vám někdo, krom verbířů do sekt a stran, daroval nějaký "osvětový" materiál zdarma?

151427

14.1.2008 23:46

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pepaxy 86.?.?.?

Reakce na 151427

Pane Vojto, o ceně výroby dokumentu Zeitgeist snad ani nemá smysl hovořit. I já umím sestříhat video z dovolené a nestojí mne to nic, jen čas. Pohnutky jsou tak silné, že i já bych byl ochoten darovat nějaký "osvětový" materiál zdarma. Autoři zřejmě chtěli lidem vysvětlit jak neuvěřitelně jsou manipulování a přivést je k zamyšlení. Připadá mi zvláštní, že Vás ani tak moc nezajímá obsah, nýbrž pohnutky.

151448

15.1.2008 0:57

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151448

Pane Pepoxx, Zeitgeist je trochu víc, než video z dovolené. Ale budiž, cenu zanedbejme.

Snažíte se mě dovést k diskusi o obsahu. Tedy prosím.
Jako největší zlo současného světa jsou v Zeitgestu vykresleni bankéři. Malá skupinka lidí odírá tento svět o úroky z půjčených peněz. Prostě nás strašlivě a nespravedlivě ožebračují.

Já to vidím trochu jinak. Táži se. Jak tato malá skupinka lidí ty obrovské hromady peněz rozfofrovala? Propili je, prokouřili a prohýřili s děvčaty? Nebo si za ně nakoupili hlouposti?

Ne. Tito lidé z těch peněz pro sebe spotřebovali zanedbatelný podíl. Oni naprostou většinu těch peněz jako dobří hospodáři nainvestovali. Samozřejmě především proto, aby vydělali další peníze. A nejsou náhodou investice hnacím motorem pokroku?

Připusťme hypoteticky, že by všechny zisky byly těmto "zlých" bankéřům od vzniku FEDu pravidelně odebírány a spravedlivě rozdělovány mezi "prostý lid". Kolik z těch peněz by v této variantě zbylo na smysluplné investice (tedy bylo použito jako vklad do budoucnosti lidstva)? A kolik by jich bylo naopak okamžitě promarněno, projedeno, propito. Jak se chová současný "prostý člověk"? Nedává náhodou přednost tomu užít si teď hned a třeba i na dluh co nejvíce slasti, gurmánských zážitků, nevšedních radovánek, dovolených, elektroniky, aut, ... A budoucnost? Však on se někdo postará. Tedy, nejsou ti bankéři pro nás, lehkomyslné a marnotratné lidi nakonec nutností?

Je má úvaha chybná? Neřekl bych. Proč tedy Zeitgeist na jedné straně silně evokuje v divácích myšlenku "je třeba zatočit s nenasytnými bankéři" a na druhé straně je neupozorní na možné tragické důsledky tohoto činu? Ještě stále to vidíte tak jednoznačně?

151458

15.1.2008 3:40

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 151458

Vy jste, ac jiste nepochybne clovek s 'velkou akademickou zvidavosti', teprve nekde na zacatku cesty poznani. Vase vyroky zni s prominutim neuveritelne naivne. Coz se opradu domnivate, ze ti co Vas drzi ztuha pod krkem jsou opravdu tak dobri a schovivavi stryckove, jak je vidite na inzerci bank?? [překvapení]

Vzdyt Vam preci musi byt jasne, ze kazdou pujcku musite tvrde zaplatit, at uz jsou Vase gastronomicke ci elektronicke preference jakekoli, i s uroky, jinak ztracite vse co jste pred tim svoji predchozi praci nashromazdil. Kde JINDE by se vzalo jejich bohatstvi, nez v Vasi prace?? [zmaten]

Tim nechci navozovat nevrazivost k bankerum (o' Boze, jak te jsem ja vzdalen) ale spise atmosferu realismu. (Musim si dat prece bacha, kdovi zda to take bankeri nectou a mohli by me 'doskakat' za vyvolavani nenavisti k identifikovatelne skupine, podobne jak se stalo p. Stworovi)

151475

15.1.2008 8:01

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151458

Až na to pane Vojto, že ti samí světoví finančníci investují také do zbrojení, do stále nových a nových zbraní a pak je nechají vyzkoušet na civilním obyvatelstvu. Zacházejí s většinovým civilním obyvatelstvem již několik tisíc let jak s hmyzem. Uspořádali a vyprovokovali i dvě nejhrůznější světové války a vždy do těch válek naženou obyčejné lidi, ale oni sami si sedí v závětří a počítají žoky peněz, které jim válčení vyneslo. A o tom ten film Zeitgeist je.

Ještě bych chtěla něco podotknout o farmaceutických firmách. To jsou taky takoví domluvení světoví vyžírkové, co si mastí kapsy na cizím neštěstí. Situace by vypadala ve světě úplně jinak, kdyby pár světových sviní nesedělo na investicích jak žáby na prameni. Nemuselo by zbytečně umírat na nemoce stamiliony lidí, kdyby pár zmrdů nesedělo na patentech a nevynalézali schválně další a další nemoce jen aby na všem co nejvíce vydělali.

151492

15.1.2008 11:04

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pepaxy 86.?.?.?

Reakce na 151458

Pane Vojto, tomuto Vašemu příspěvku nelze upřít logiku a snahu argumentovat. Jen si myslím, že se hluboce mýlíte v zásadní otázce, tj jak bylo s přebytky bankéřů naloženo. Že investice urychlily rozvoj průmyslu je jasné, jenže ony přebytky byly také použity velice zavrženíhodným způsobem, který se smysluplným investováním a vkladem do budoucnosti lidstva nemá nic společného. Mám na mysli zkorumpování společnosti, koupili si tajné služby, politiky, soudce, policii, novináře a prakticky tvoří zákony. Tyto zákony nejenže je zvýhodňují oproti ostatním, pokud jde o zisk, ale co je horší, berou lidem svobodu a postupně vedou k zotročení lidstva. Napřed to zkoušeli s komunismem, viz ruská revoluce, nyní pochopili, že technika na sledování lidí je účinnější než mříže a ostnaté dráty a proto od komunismu zdánlivě ustoupili. Pokud někdo disponuje ohromnými prostředky, má vyjímečné možnosti, může si kohokoli koupit a koho nelze koupit, toho může nechat zabít. Pak se z něj stává vládce a záleží jen na něm, zda bude osvíceným diktátorem nebo otrokářem. Vše nasvědčuje tomu, že se bankéři rozhodli pro to druhé.

151499

15.1.2008 13:14

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151499

Díky za pochvalná slova o logice. Teď má představa o nositelích zla v lidské společnosti.

Jsou to lidé, pro něž je charakteristická slovní inteligence a s genialitou hraničící herecké schopnosti. Skvělá schopnost přizpůsobit se sociálnímu prostředí, v němž se právě pohybují. Vynikající schopnost manipulovat emocemi lidí kolem sebe a parazitismus. Více nebo méně dokonale maskovaná niterná prázdnota, cynismus, lenost, neochota a neschopnost vytrvalé soustředěné práce. Vytvářeni klik a koalic, pokrytectví a svatouškovství.

Takový člověk je schopen na jedné straně bez zaváhání poslat na smrt, do utrpení, do války nebo do bídy obrovský počet lidí a obratem se chovat se špičkovou kultivovaností v několika světových jazycích, milovat své děti a vnoučata, být věrný svému manželskému partnerovi, pravidelně navštěvovat bohoslužby, rozjímat a zpovídat se, vystupovat před televizními kamerami v teatrálních akcích, jejichž prostřednictvím některé církve potvrzují mocenský mandát simulací magické přítomnosti vyšších sil a vyšší morálky. Mít moralistické projevy ve sdělovacích prostředcích a někdy snad i sám věřit tomu, co povídá. Být mecenášem vědy a umění, psát verše, mít rád zvířata, květiny, klasickou i moderní hudbu a hrát na nějaký hudební nástroj.

Svou destruktivitu obvykle kryje odkazem na vyšší principy, například politické, rasové, náboženské, mystické a další. Vždy je součástí skupiny osob lidí sobě podobných. V jádře osobnosti i chování těchto lidí je nahá patologická touha po moci.

Sedí tato definice lidského zla? A skutečně za ní vidíte jen ty prokleté bankéře? Neukazuje spíše na jinou skupinu lidí?

151516

15.1.2008 14:46

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151516

Zde jste jen nádherně popsal zkorumpované lokaje mocných. Skutečnými vládci světa jsou mezinárodní bankéři a ti si mohou koupit do svých služeb neomezené množství zkorumpovaných sluhů. A ještě na ta místa mohou vypisovat různé konkurzy a tak, tlačenice je na výhodná koryta obrovská a sluhů je dost. Čestných lidí je taky dost, jenže ti k moci ze zásady nejsou připuštěni,protože ti se bankéřům do krámu nehodí.Proto ve volbách zvítězí loutka Hillarová a nikoliv čestný Paul Ron.

151532

15.1.2008 17:20

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 151516

V těch vlastnostech ovšem ta skupina lidí, kterou máte na mysli, je úplný břídil proti jiné náboženské skupině. A k ní patří ti bankéři. Ovšem musíme vynechat tu lásku ke zvířatům, rostlinám, a možná i tu věrnost. Zpovídat se také nepotřebuje, jeho ego je totiž vtělená pravda. A do synagogy chodí jen jako do kontaktního centra, za dalšími známostmi. Co kdybych Vám řekl, že ty vlastnosti a vzorec chování, které popisujete, ta skupina kterou pravděpodobně kritizujete, převzala od své předchůdkyně? Nietzsche o tom napsal dost materiálu.

151550

15.1.2008 21:02

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pepaxy 86.?.?.?

Reakce na 151516

Paní Jarmila to napsala přesně, to co popisujete jsou lokajové mocných. S trochou nadsázky lze říci, že podle Vás je vinen pouze nájemný vrah, nikoli objednavatel vraždy. To je názor, který je pro drtivou většinu lidí nepřijatelný.

151564

15.1.2008 21:16

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151564

[smích] Tak to je přesný příměr.[smích]

151568

15.1.2008 22:21

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151564

Ač už máte, pane Pepoxy, v otázce Zetgeistu definitivní názor, poprosím na závěr o krátké zamyšlení.

Dokument Zeitgeist je krásně jednoduchý a každému srozumitelný, že? Žádná komplikovaná sdělení, která by nutila jednoho k zamyšlení. Vše je hned jasné.

Je také velmi emotivní. Když jsem jej viděl poprvé, hluboce mě to zasáhlo a byl jsem uvedenými skutečnostmi pobouřen.

Při sledování některých sekvencí jsem si zřetelně dokázal představit ty lumpy, kteří za všechno mohou, a ještě se nám vysmívají. Fuj.

A navíc. To důležité bylo několikrát srozumitelně zopakováno. Takže si dobře pamatujeme, jaké jsou příčiny zla a kdo za to všechno může.
------------------
A teď už jen maličkost. Obětujte tři minuty svého času a vygooglujte si "pilíře propagandy". Pro kontrolu, jsou čtyři.

A jestli ani pak Vám nebude nic podezřelé, je mi líto. Zas jednou "jednoduchá lež zvítězila nad složitou pravdou".

151574

16.1.2008 1:46

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pepaxy 86.?.?.?

Reakce na 151574

Pane Vojto, pokud sledování Zeitgeistu u Vás vyvolalo skutečně takové emoce, pak by se dalo usuzovat, že jste se s těmito informacemi setkal poprvé. Mne tento dokument nijak nešokoval, neboť mnohé jsem věděl už dávno. O moci rodinných klanů, které iniciovaly vznik FEDu vím už asi 40 let. Lecos jsem o nich četl dávno před zavedením internetu, ale bylo toho málo, takže jsem se snažil udělat představu o pyramidě moci dedukcí. Informace z internetu a také Zeitgeist mi mé vydedukované představy pouze potvrzují. Nemusím Vám asi vysvětlovat, že shoda mých vlastních názorů s názory úplně cizích lidí, podstatně zvyšuje pravděpodobnost, že se nemýlím. Myslím si, že Vámi zmíňované pilíře propagandy jsou obsaženy v každém takovém díle, kterým chce někdo lidem něco vysvětlit, ať chce lhát nebo informovat pravdivě. Nebo si snad myslíte, že pravda se má vysvětlovat složitě, nesrozumitelně a nejasně? Nechápu proč jen komplikovaná sdělení by měla jednoho nutit k zamyšlení?

151584

16.1.2008 5:01

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151584

Velmi podobne pocity. Znacne nova byla pro me cast tykajici se rozboru nabozenstvi. Druha a treti cast mela pro me spise upresnujici charakter.

151595

16.1.2008 11:38

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151584

Myslím pane Pepoxy, že mě zbytečně chytáte za slůvka. Opravdu jsem chtěl poukázat jen na to, že "dokument" Zeitgeist má všechny atributy moderní sofistikované propagandy. A jeho účinek na cílovou skupinu je vskutku excelentní. Vždyť Vy jste přece už dávno sám "vydedukoval", že zlo=bohatství. Navíc si to myslí "většina" a ta se přece nikdy nemýlí.

Tak snad už je drobnost. To Vámi poznané "zlo" má na svědomí také běsnění Rudých Khmérů, vyvražďování Huthuů a Tutsiů, útok Sovětského svazu na Afghánistán či etnická zvěrstva v bývalé Jugoslávii? Nebo je ta pravda o zlu přece jen o něco složitější?

151620

16.1.2008 16:52

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pepaxy 86.?.?.?

Reakce na 151620

Samozřejmě si myslím, že stejné zlo má na svědomí případy, které uvádíte, ať už přímo nebo nepřímo. V souvislosti s Kambodžou mne napadá otázka, proč se genocidy dopouštějí lidé, kteří před svým "proslavením" působili v civilizovaném světě? Pol Pot a Ieng Sary ve Francii, Lenin ve Švycarsku, Trocký v USA atd. Jakéže zkušenosti tam nabyli?

151649

16.1.2008 8:34

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 151458

To co tvrdíte mi, s dovolením vůbec nesedí, pokud ve filmu Zeitgeist mohu najít alarmující skutečnosti i chtěnou, či osobní manipulaci směrem ke Kristu, tak musím ten počin chápat jako rozšíření obzorů a naprosto nové informace, které mají velkou studijní hodnotu.

Vy se zde "hypoteticky" zastáváte bankéřů, ono ta myšlenka svádí, ale můj názor je, že systém umožňuje aby jedni poctivě dřeli a druzí "jejich" jménem výsledky jejich práci rozdělovali nikoliv podle přínosu společnosti, ale podle službě té hydry FED, která kolonizuje, zotročuje nás všechny. Jak i dnešní článek vysvětluje, tak FED "čaruje" s penězi tak, že umožňuje úzké skupině lidí práci majority, tedy celých národů směřovat k sebedestrukci, totalitnímu superstátu - mnohonárodnostnímu, který nemá ve světě obdoby. No a protože se tak děje klamem, nikoliv s vědomím veřejnosti, ale naopak demagogickou, mediální psychomanipulací, pak je oprávněné se domnívat, že FED asi nebude prodlouženou rukou Boží, která vede lidi k zachování rozumnosti a štěstí, zdraví, zatímco jako naznačujete chudáci Rotschildové (viděl jsem také dokument o tomto člověku, stroji na peníz) dědí zřejmě kalhoty a trička po předchozích generacích?

Tak to asi není, protože hovoříme o systému peněz, který umožňuje klamem zaměstnávat lidi ve "prospěch" sebezničení, frustrace, válek a šíleností.

Tedy zvážil bych "přínos" FEDU čemukoliv jinému, než opět vizím bankéřů o tom, jak pro nás budují pěkný svět, ale ten už je vybudován, oni ho pouze zprostředkovaně, klamem nechají ničit pro eliní mafiánsko praktiky "vyvolených" mafiánů a vyšinutými zákony odebírají lidem možnost obrany, vlastní realizace nápadů, stejně jako je tento iracionálni, neosobní, nelidský systém zahání do drogových závislostí a nepřirozeného chování, protože to prostě nejen FED (US gov. a spol, ale i další státy "jiného typu" vlastním lidem NEUMOZNUJI.

151607

15.1.2008 0:53

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151427

A co treba zvysujici se socialni rozpad zapadni spolecnosti, ztrata vitality, starnuti populace? To vam neprijde jako vhodna motivace? Laissez faire versus spolecenska stabilita?

151456

14.1.2008 22:09

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

xxxJirka 88.?.?.?

Reakce na 151405

Jak víte, že každý živý tvor vynakládá svou energii a čas účelně?
A jak víte, co je účelné? Zvířata se chovají přirozeně, podle svých pudů, nikoliv proto, aby jednala účelně.
Pokud bychom hovořili o živočišném světě a předpokládali, že účelné chování je takové, které vede k přežití, není žádný způsob, jak stanovit, zda současné chování je účelné, či nikoliv. To lze tvrdit pouze zpětně, až poté, co se projeví veškeré důsledky onoho chování. (A to ještě vycházíme z předpokladu, že přežití je účelné a zánik nikoliv. On však i zánik je účelnou součástí vyššího systému.)

Stejně tak nelze v současnosti hodnotit, zda čas a peníze na natočení onoho videa byly vydnaloženy účelně.

Ale hlavně, jestli jste si doposud nevšiml, že jednání lidí není vedeno účelností, nýbrž rozumem, svědomím, láskou ... tak je mi Vás opravdu líto.

151436

14.1.2008 23:17

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151436

Zkusil byste xxxJirko najít příklad toho, kdy se rostlina, živočich či člověk chová tak, že toto chování je zcela evidentě bez účelu a subjekt jím jen zbytečně vynakládá energii?

151444

15.1.2008 9:46

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

xxxJirka 90.?.?.?

Reakce na 151444

To nemohu. Označit nějaké chování jako bezúčelné, není možné, pokud jasně nestanovíte, co považujete za účelné. Jinými slovy, pokud neznáte cíl, nemůžete být schopen rozhodnout, jaké chování k cíli směřuje, a jaké nikoliv.
Jestliže přesně znáte smysl života, důvod jeho vzniku a cíl který sleduje, a dokážete do všech důsledků promyslet každé rozhodnutí, pak můžete toto hodnotit jako účelné, nebo nezúčelné.
To já nemohu.
Ona narážka na zbytečně vydanou energii - je směšná. Žádná energie není vydána zbytečně. Každý tvor s energií hospodaří tak, jak sám uzná za vhodné. Tedy ne tak, aby na konci života měl maximální množství energie.
Jistě, v životě musíte nejprve vynaložit energii tak, aby jste zajistil základní životní potřeby. Jenže máte ještě energii navíc. A právě její využití je Vaší svobodnou volbou, a právě její využití vyjadřuje kvalitu vašeho ducha.

151496

15.1.2008 13:49

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151496

Když nad tím základním účelem všeho živého budeme chvíli přemýšlet, dojdeme k jednoduchému závěru. Na světě se potkáme jen a výhradně s těmi formami života, které musí dokázat vznikat rychleji než zanikají. S tím budete souhlasit, ne?

Soudobá evoluční věda vychází z teorie "sobeckého genu", pana Dawkinse. Ta praví. Vše živé jsou jen účelně vytvořené schránky genů, které jim (těm genům) mají posloužit k jedinému účelu. K reprodukci sebe sama. To znamená, že i my lidé s našimi pyšnými mozky jsme jen nástroji jakýchsi slepých, nepřemýšlejících, necitelných, plánování neschopných replikátorů. Zní to tak hrozně, že to prostě nemůže být pravda, že? Ovšem všechny vědecké poznatky od Lamarcka přes Darwina až po Flégra ukazují, že tomu vskutku tak je.

Nyní jsem tedy definoval cíl a vy zkuste nalézt ten příklad.

151522

15.1.2008 15:35

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151522

Ne, nemáte pravdu, člověk není robotem svých genů. Proto taky lidé dnes v civilizovaných zemích mají nejvýš 1 nebo dvě děti a o další již nestojí. Kdyby byla pravda co říkáte, tak by se stále nekontrolovaně šíleným způsobem množili, protože by je k tomu neodbytně nutily geny. Jak vidíte- nenutí. Je to tím, protože se lidé řídí mozkem, řídí se svou vůlí. Geny ovlivňují pouze ta nejnižší zvířata, poněvadž všechna vyšší zvířata se rovněž více řídí UČENÍM, nikoliv geny, čili instinkty.

151533

15.1.2008 16:06

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151533

Představte si paní Jarmilo, že ty zatracené geny si k tomu svému jedinému cíli postavily i naše mozky. Ale pozor. My nejsme ničí roboti. Tím spíše ne našich genů. Vtip je v tom, že když si ty geny postaví "hloupý" mozek, doplatí na to tím, že se nezreplikují.

Zkusme modelovat dvě rodiny. V první si rodiče "nasekali" patnáct dětí. Padají únavou ze snahy je nakrmit, na nějakou výchovu nezbývá čas. Obvykle zemřou vyčerpáním dřív, než děti dospějí. Ty z dětí, co přežijí jsou nemocné či slabé, bez vzdělání a totálně chudé. Velmi obtížně hledají partnery.

Jiní rodiče si pořídí tři děti, dobře je živí, vychovávají a zabezpečí majetkem do začátku. V dospělosti jim pomáhají s výchovou vnoučat.

Co myslíte paní Jarmilo. Mají větší pravděpodobnost přenosu do dalších generací geny prvních či druhých rodičů? Já myslím, že je to zřejmé.

151538

15.1.2008 16:29

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151538

...Vtip je v tom, že když si ty geny postaví "hloupý" mozek, doplatí na to tím, že se nezreplikují. ...

???? [překvapení] [překvapení]

Chcete tím říci, že lidé s nejchytřejšími mozky mají nejvíce dětí? Že naše romská menšina se svými početnými rodinami má tedy "chytřejší" mozky? Že země s nejvzdělanějším obyvatelstvem mají nejvyšší přírustky populace ???

Není tomu snad právě naopak ? [překvapení]

151539

15.1.2008 16:34

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151539

Zkuste vážený příteli "90" od současného stavu odmyslet vše, čemu říkáme "sociální stát". Věřte, že náš genom na něj opravdu není stavěný. Z hlediska lidské historie ještě do nedávna probíhal skutečně čistý přírodní a sexuální výběr. A v něm ZCELA BEZPOCHYBY předávali své geny do dalších generací spíše ti schopnější.

O tom, jaký vliv na další vývoj lidského genomu bude mít "moderní civilizace" raději nechci spekulovat.

151547

15.1.2008 17:53

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151547

Pane Vojto, můžete mi vysvětlit, jak může evoluce metodou sobeckého genu vůbec dospět k něčemu, na co náš genom není stavěný? Když i mozek těch, co stojí za vznikem sociálního státu, je - jak výše píšete - jenom otrokem tohoto genu? To mi teda skutečně není zřejmé.

I když připouštím, že na zneužívání sociálního státu má sobecký gen vinu - ale co naděláte, to už je prostě jeho přirozená povaha, proti evoluci čůrat nelze, že...

151551

15.1.2008 17:14

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151538

Aaa, už jsem to dočetl. Vy jste namodeloval příklady. Nevím, jestli to bude zřejmé paní Jarmile, ale mně to zřejmé není. Prostým okem vidíme, a je to mnoha studiemi prokázáno, že bez ohledu na sobecký gen, který se chce za každou cenu zreplikovat, klesá přírustek populace úměrně stupni vzdělanosti a blahobytu. "Chytrý" mozek se prostě množit jaksi nechce. Zatímco populace v chudých zemích již po několik generací roste, bez ohledu na to, že se množí nevychované a slabé děti - prostě se stihnou namnožit, než pomřou. Tento trend lze sledovat již po několik generací, takže nemáte prostě a jednoduše pravdu. Přírodě v případě člověka kupodivu nejde jenom o o kvantitu - tj. o replikaci za každou cenu, ale zcela prokazatelně i o kvalitu. A to už nám sobecký gen a sobečtí lidé vysvětlit nedokážou.

151549

15.1.2008 17:40

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151549

Pane "90". Možná by to chtělo číst ještě jednou. Gen NIC NECHCE. Opravdu ne. Ani nepřemýšlí, nekalkuluje, neplánuje. Jeho jedinou vlastností je, že se replikuje. Dokonce občas s malými chybami či odchylkami. A ty geny (správně soubory genů), které si postavily takové prostředky reprodukce, které se dokázaly nejlépe přizpůsobit svému prostředí, ty dnes vidíme v podobě živých organismů. Odhaduje se, že asi 99 procentům všech kdysi existujících souborů genů se z různých důvodů dodnes zreplikovat nezdařilo.

O tom, že zejména lidský druh už několik generací nepodléhá přírodnímu výběru, vůbec nepolemizuji. Bezvýhradně s Vámi souhlasím. Ovšem vyvozovat obecně platné "trendy" pro evoluci jakéhokoli druhu z několika posledních generací je s prominutím "nepříliš prozíravé".

151553

15.1.2008 18:33

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151553

Pane Vojto, já jsem také nenapsal, že gen něco chce. Já jsem napsal, že "chytrý mozek se nechce množit", neboť si na rozdíl od Vás nemyslím, že lidské vědomí je beze zbytku poplatné "manipulaci" sobeckého genu. Já na rozdíl od Vaší víry v geny věřím v to, že mezi zvířetem a člověkem je podstatný rozdíl, že ono biblické "jste stvořeni se svobodnou vůlí" znamená přesně toto - máme svobodu zvolit si buď pohodlnou cestu "slepého poslouchání sobeckých genů", či pomalou a pracnou cestu rozpouštění této "sobeckosti" a překonání onoho "zvířete" v nás. Jsem rád, že vidíte, že lidstvo se v tomto směru již kamsi posunulo - přiznáváte, že nejen jednotlivci, ale už dokonce i lidstvo jako celek po několik generací nepodléhá přírodnímu výběru. To ( kromě toho, že je to argumentem pro mou "víru" ) znamená, že bylo dosaženo kritické hranice jednotlivců, kteří "to dokázali". Tato cesta je ovšem nejen pracná, ale i nebezpečná. Existuje síla, které se tomuto vývoji brání, "zvíře v nás" se nechce vzdát bez boje, a má mezi lidmi mnoho zastánců. Proto máte pravdu, že prognoza může být nejistá. To ovšem na podstatě věci pranic nemění.

151556

15.1.2008 18:49

Omluva

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151556

PS - vidím, že jsem skutečně výše napsal, že se "gen chce replikovat". Omlouvám se za toto obrazné rčení, ve skutečnosti tuším, že gen nemá rozum ani vůli.

151558

15.1.2008 21:17

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151538

Pane Vojto, psychika vyšších živočichů se skládá ze dvou složek: instinktivní chování (geny) a naučené chování- kultura( tedy memy). Člověk jako tvor nejvyšší se řídí především naučenými vzorci chování (to už věděl Freud, když tvrdil , že dítě do tří let je již psychicky hotovo). Takže tvrdit, že nějaké geny si vystavily naše mozky je velká pitomost. Protože naše mozky jsou vystavené z 90 procent především kulturou, kterou zde člověk na téhle planetě rozvinul. Ta kultura je v každém staletí jiná a je velmi tvárná, podle toho, jaká „elita“ zrovna vládne světu. Protože právě ta elita určuje život i všem širokým masám. Takže pokud vládli otrokáři, tak existoval otrokářský systém a otrokářská morálka. Pokud vládli feudálové tak existovala morálka, kterou oni vyprodukovali. No a pokud vládnou kapitalisté, potažmo finanční mafiáni, tak zde máme morálku, kterou zrovna zažíváme.

Zrovna jsem se bavila o genech na webu rovnopravnost. Byl tam článek o tom, že muži jsou genově víc nevěrní. No nakonec jsem tam toho jednoho oponenta tak brutálně utřela, že mu dočista definitivně došla řeč.[smích] Zkrátka mu došly argumenty, protože pravda přece jen někdy vítězí. [oči v sloup]

151570

16.1.2008 20:14

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 151570

Geny, podobně jako kdysi kádry, rozhodují (téměř) vše. A dr.Fraudem bych se až tak moc neoháněl, to byl po Marxovi snad největší civilizační škodílek.

151672

17.1.2008 9:14

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151672

Ten Váš Osel se mi neotevírá, takže si to nemohu přečíst a toho Vašeho škodílka si taky nemohu přečíst, protože je to v angličtině. Pokud se domníváte, že geny v lidské psychice rozhodují téměř o všem, tak Vy sám jste asi robot řízený vrozenými instinkty (něco jako hmyz), nikoliv myslící člověk, řídící se svým svědomím a morálkou.

151722

17.1.2008 13:09

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151722

Paní Jarmilo je mi líto, ale Vy zde citujete soudruha Lysenka. To je autor myšlenky, že lidský mozek lze na 100% ovlivnit výchovou. O toto tvrzení se opíralo přesvědčení komunistů, že lze člověka převychovat tak, aby se mu práce stala první životní potřebou. Podařilo se jim to?

151753

17.1.2008 17:18

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 151753

Dosud jen v Cine. Ale i u nas se ty prekabatene modre straky snazi o totez jen jinym zpusobem. Zakladni nastroje jsou odebrani socialnich jistot, podpora konzumu a zadluzovani. [mrknutí jedním okem]

151814

17.1.2008 18:06

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151814

Kterou jistotu vzaly ty modré straky konkrétně Vám? A které jsou ty donucovací metody, jimiž z Vás učinily PROTI Vaší vůli konzumenta a donutily Vás se zadlužit? Předem děkuji za odpověď, a slibuji, že ty medody proti nikomu nepoužiji, snad ani proti svým zaměstnancům. [mrknutí jedním okem]

151821

18.1.2008 7:24

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151753

Pane Vojto nepřekrucujte má slova, nic takového jsem netvrdila. Znovu Vám zopakuji, z čeho se skládá psychika vyšších živočichů: vrozené instinkty (geny) + chování získané učením(memy). Čím vyšší živočich, tím větší procento učení- aby se ten živočich mohl velmi tvárně a rychle přizpůsobit měnícím se podmínkám. U nižších zvířat, kde naopak převládají vrozené instinkty hrozí, že při změněných podmínkách náhle vymřou. U člověka,jako nejvyššího se tvora se ještě k učení přidává třetí složka psychiky: MORÁLKA. Ta je v každém období jiná, ale charakteristické pro ni je, že morálku vždy v tom kterém období určují menšinoví vládci, nikoliv většinoví ovládaní. Takže v otrokářském řádu určili morálku vládnoucí otrokáři, ve feudálním období určila morálku rozmařilá šlechta a v kapitalistickém období určili morálku bohatí kapitalisté. A kdo určuje morálku dneška? Bohatí nemorální mafiáni. Proto je dnešní morálka ZDEGENEROVANÁ.

151881

18.1.2008 8:11

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 151753

A ktereho soudruha citujete vy? Toho "mirneho egoistu", ktery ma v genech africky puvod, coz je pro nej zrejme horka pilulka, ale dobre mu tak? Mohl by jste mi vysvetlit jaky bude rozdil mezi dvema "vzorky" srovnatelne treba vysokeho kvokaciho kvocientu, at to vice bije do oci. Nejlip dvojcata adoptovane do rozdilnych rodin.

Kdy jeden projde akademickym se spickovym rodinym zazemim. A druhy bude mit smula zazemi mizerne, bude zit v laissez faire ceskeho typu nedej boze blizke budoucnosti, takze jeho talent nebude vzdelavaci system vubec schopen zachytit, tudiz na privatni akademicke prostredi muze zapomenout? Bude okolo triceti let po zacatku experimentu videt nejaky rozdil? Ja vim, ze to je myslenkovy experiment, ale zkuste to jenom tak na hrubo odhadnout, jak by takovy myslenkovy experiment dopadl? Zda by tyto geneticky velmi blizke mozky vyuzivali zhruba stejne svuj geneticky potencial?

151889

18.1.2008 9:15

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 151889

Velmi správně René, vystihl jste to naprosto přesně. Ještě by se ten virtuální experiment s lidskou psychikou dal vylepšit takto: tři jednovaječná trojčata by se od narození umístila do tří naprosto rozdílných prostředí. První trojče by vychovala v noře vlčice. Druhé trojče by bylo bez jakýkoliv podnětů zavřeno ve sklepě a jídlo by se mu podávalo pod dveřmi. A třetí trojče by vychovávali dva milující, láskyplní vysokoškoláci.

Pravděpodobný výsledek by byl tento: první trojče by se po celý zbytek života chovalo jako zvíře a již nikdy by se nenaučilo být člověkem. Chodilo by po čtyřech, strhávalo by ze sebe oblečení, jedlo ze země přímo ústy, vydávalo skřeky, nikdy by se nenaučilo mluvit. (ověřeno ze skutečných příběhů) Druhé trojče by po celý zbytek života bylo zaostalé, pokud by bylo ze sklepa vyzvednuto před pubertou, tak by se naučilo alespoň trochu i mluvit a chovat se jako člověk. Pokud po pubertě- tak už by se nenaučilo nikdy ani mluvit. (ověřeno ze skutečných příběhů, např. dítě jménem Kašpar) Z třetího dítěte by se stal kultivovaný vysokoškolák.

Tak to je ten vliv kultury na psychiku, kterou pan Vojta neuznává a domnívá se, že jsme pouzí genoví roboti.

151890

20.1.2008 0:45

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 151890

Toto je samozřejmě extremní případ tzv.vlčích dětí. Ale právě pokusy s odděleně vyrůstajícími jednovaječnými dvojčaty vypovídají o tom, že vliv genů je rozhodující a vliv prostředí spíše zanedbatelný (samozřejmě že dítě musí vychovávat lidé a ne zvěř). Vliv prostředí přeceňují hlavně levičáci a víra v jeho všemocnost je hlavní příčinou utopených miliard v afirmativních akcích a "projektech vyrovnávání příležitostí" pro barevné všeho druhu. O těchto výzkumech zmínka anglicky, česky se o tom píše zde.

152115

20.1.2008 2:11

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152115

Bakalare jsem cetl, Tabu v socialnich vedach mam asi tak metr od klavesnice. Levicak se byt necitim, ani vul ideologickeho razeni. Rec nebyla o zviratech, ale o adopci lidmi. Pristup ke vzdelani jednoznacne musi ovlivnit, zda se rozvine predevsim moznost pouzivat intelekt. Jestli je rozdil v pripadnych testech kvokaciho kvocientu 5 bodu je naprosro mimo misu. Neni to IQ 130 nebo 150, ktere je smerodatne pro reseni diferncialnich rovnic, ale moznost jisteho typu vzdelani. Samouku, kteri by to dokazali je zatracene malo.

To je ten vliv "udajne precenovaneho prostredi". Vim velice dobre o cem mluvim, kdyz se bavim o vlivu prostredi. Udelal jsem si zajimavy rocni kurz na havirne behem obdobi, kdy jsem se pohyboval jako student na universite. Velmi poucny experiment o vlivu prostredi. Rozdilnost ras uznavam, akorat postradam pocit tupe nadrazenosti dany kulturnim pohledem na vec. Co to je vlastne ten zivotni uspech dany kulturnim pohledem konzumistance? Bourak zaparkovany, pred barakem o jehoz travnik se stara parta "barevnejch"? Tak nad takovym zivotnim stestim si muzu akorat tak odflusnout!! To bude zrejme ta vase zvireci vychova v praxi, jejihz vyvrcholenim je stesti chrochtajici blahem. Vivat "vrchol" evoluce. [bliji]

152125

20.1.2008 12:26

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 152125

To byla reakce na pí.Jarmilu, která na důkaz rozhodujícího vlivu prostředí uvedla příklad tzv."vlčích" dětí, což je pochopitelně příklad extrémní (vlče v lidské péči od narození by také ve volné přírodě dlouho nepřežilo). Pokusy s oddělenými dvojčaty naopak dokázaly zanedbatelný vliv prostředí oproti genetické výbavě na intelekt a nadání dětí, čehož je IQ významným indikátorem. Někteří egalitáři proto nyní "sportovně" připouštějí, že je to půl na půl, ovšem pí.Jarmila nadále zastává zpozdilou (někdy i totalitární) tezi, že se dá člověk výchovou přetavit do libovolné podoby a geny k tomu nemají mnoho co říci - čemuž odporují i mnohé zkušenosti ohledně adoptovaných Romáků, u kterých se ozvalo v pubertě nezvladatelné "volání rodu".
Toto už ovšem nemá s Ronem Paulem moc co dělat, neboť US média ještě zřejmě ukočírují veřejnost (přinejmenším republikánskou), která si díky uklidněné (relativně) situaci zřejmě oblíbila bombarďáka McCaina. A demokratická věrchuška pak hladce protlačí z minula zkompromitovanou Hillary direkt až do vajthausu.

152167

15.1.2008 16:35

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 151522

Pane Vojto, ale to jsme si už dvakrát vysvětlili na příkladu té antikoncepece přece: Nemohla by přece vůbec existovat. Proč by ji ty geny vytvořily? Nikdy jsem od Vás nedostal odpověď a teď ten nesmysl zase opakujete. O co Vám jde? O hledání pravdy nebo slepá dogmata? Vám se rovná jedině nějaký super islámský fanatik.

151548

15.1.2008 17:34

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

xxxJirka 88.?.?.?

Reakce na 151522

Ten příklad zní Jan Palach.
Ale víte, jakýkoliv příklad zde uvedu, a to jsem se Vám snažil vysvětlit výše, vždy můžete tvrdit, že právě toto chování je potvrzením Vaší teorie.
Viz. jak zde uvedl svůj příklad vladuna o tom, jak poskytl mapy někomu zdarma...Vy jste to nazval "reciproční altruismus". Kdyby ovšem vladuna tvrdil, že si mapy nechal a nikomu je nedaroval, Vy mi vysvětlíte, že je to účelové, protože vlastnictví těchto informací mu dává výhodu proti ostatním.

Soudobá evoluční teorie je pouze teorie, a tak ji musíme brát. Teorií jsou stovky. Teorie je myšlenková konstrukce neodporující známým faktům, vytvořená proto, aby člověku umožnila se lépe orientovat v oblasti, které příliš nerozumí. Nic víc.
Naše znalosti vesmíru, nebo živých organismů, nedosahují ani 1%. A Vy jste si přečetl nějakou teorii a na jejím základě tvrdíte, že víte co je smyslem života.
Nezlobte se, ale tohle já neberu.

Co se týče evoluce, kdysi jsem četl o zajímavém pokusu:
Jakýsi vědec se snažil zjistit, co se stane, když krysám bude stále snižovat dávky potravy. Chtěl vědět, jak dalece se dokážou přizpůsobovat.
Postupně snižoval a snižoval...
Až jednoho dne se krysy přestaly množit. Zjistil, že při určitém minimu potravy dojde k tomu, že samičky se rodí se zarostlou vaginou, a tudíž jim je zabráměno v množení.

To je ale velmi zajímavé. Kde se v genetické výbavě mohla tato funkce vzít? Protože pokud by se něco takového "náhodně" vyvinulo u jedince, tento gen by se nemohl předat další generaci, protože jeho nositel se nemůže množit?

151554

15.1.2008 18:59

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151554

Velký souhlas.

.. Teorie je myšlenková konstrukce neodporující známým faktům, vytvořená proto, aby člověku umožnila se lépe orientovat v oblasti, které příliš nerozumí. Nic víc..

Tady bych dodal: teorie jsou něco víc. Neslouží pouze k orientaci, ale jak vidíme právě na případech podobných panu Vojtovi, z mnoha různých teorií si většinou vybíráme právě takovou, která slouží k racionalizaci našich nereflektovaných vlastností či problémů, k ospravedlnění našich apriorních názorů a chování, k účelové manipulaci okolí atd. Hlavní příčinou je ale strach - strach ze svobody pohlédnout na skutečnost takovou, jaká je, bez berliček teorií.

151557

16.1.2008 0:21

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151557

Řekl bych příteli "90", že Vaše poslední poznámka trošku kulhá v logice. Vy opravdu soudíte, že má snaha nalézat odpovědi na otázky typu "jak funguje svět" je strach? Strach z čeho?

No prosím. Připusťme, že studium neodarwinismu, evoluční sociologie, evoluční psychologie a genetiky jsou jen chatrné berličky. Dobrá. Poraďte čím je mám nahradit, abych dokázal "pohlédnout na skutečnost takovou, jaká je"?

151583

17.1.2008 8:59

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151583

Pane Vojto, psychika (a tudíž pocity, zejména strach) nepodléhají logice.

Vše, čím si každý z nás snažíme strukturovat život, je nakonec činnost poplatná strachu z nestrukturované skutečné reality. Nejste výjimkou, jen jste si prostě za svou berličku (viz výčet Vámi studovaných oborů) vybral to, co vyhovuje Vaší vrozené povaze. Berličky nelze nahradit žádným "studiem", ale pouze aktivním zapojením se do reality, tzn. "zkušenostmi na vlastní kůži". Jen osobní zkušenost nám pomůže prověřit správnost (a nakonec zbytečnost) námi hlásaných teorií. Čím méně tomu jdeme vstříc, tím spíše si nás to pak najde.

Pane Vojto, už dříve jsem Vám zcela upřímně a bez arogance odpověděl, že odpovědi si musíme najít každý sám (a to právě tou vlastní zkušeností, ne přibráním si dalšího oboru ke studiu). Dokud nemáme vlastní osobní zkušenost, můžeme a musíme o odpovědích druhých oprávněně pochybovat. Protože se ale většinou učíme z chyb, a to vždy bolí, je samozřejmě pohodlnější se přidržet nějaké bezbolestné akademické teorie. Získávání zkušeností na vlastní kůži vede k "víře", "věříme" tomu, co jsme "zažili/ pochopili/pocítili jako správné - čili to VÍME. Zatímco výsledkem akademického studia je vždy jen skutečně slepá víra v poznatky někoho jiného (které se nám ale hodí do našeho pocitového krámu).

Pane Vojto, Vy se sice ptáte, ale ve skutečnosti nechcete slyšet odpovědi, chcete je pouze zpochybnit. Na to máte sice svaté právo, ale tahle hra je užitečná jen do té doby, dokud se obě strany proti sobě nevymezí a nevyjasní si stanoviska. To už se myslím stalo, a tak se z této již nikam nevedoucí debaty odporoučím.

151729

16.1.2008 0:30

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151554

Tedy dobrá, nebudu Vás obtěžovat diskusí o účelnosti chování živých organismů.

Odhaduji, že nejpozději do deseti let bude stát přečtení kompletního genomu novorozence méně, než jeho kočárek. Jaké možnosti to otevírá a co tento fakt znamená pro další vývoj lidstva dnes ani nedokážeme domyslet. V těchto souvislostech mě trochu mrzí, když zjevně inteligentní lidé Vašeho typu oceňují zdroje tohoto poznání nejvýše jako "nějakou teorii, kterých jsou sta".

Na závěr bych si dovolil poznámku k pokusu s krysami. Omezíte-li dlouhopdobě zdroje potravy libovolné živorodé samici, s vysokou ravděpodobností přivede na svět poškozené mládě. Třeba křivičné dítě nebo krysu s nevyvinutými pohlavními orgány. V žádném případě zde nejde o dědičnost, leč o patologický jev. Chronický nedostatek potravy je jedním z tlaků prostředí, na něž se většina druhů nedokáže adaptovat a vymře.

151582

16.1.2008 9:04

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

xxxJirka 90.?.?.?

Reakce na 151582

Vaše touha po hledání pravdy je chválihodná, ale zdá se, že jste se vším velmi rychle hotov.
Je velký rozdíl mezi pojmem evoluce, a 'evoluční teorie o vývoji biologických druhů'.
Evoluce je jev, který lze pozorovat a ani já jej nepopírám. V přírodě skutečně dochází k přizpůsobování druhů měnícímu se prostředí na tom základě, že se nejvíce množí jedinci, jejichž vlastnosti v daných podmínkách nejvíce vyhovují. Musí však přežívat i jedinci, jejich vlastnosti nejsou v daném prostředí optimální, a sice pro případ, že se podmínky změní. Příroda totiž dopředu neví, k jakým změnám dojde v budoucnu, avšak snaží se na maximum změn připravit. Jinak by život dávno zanikl. Proto mají živočichové zdánlivě zbytečné vlastnosti, avšak to, zda jsou skutečně zbytečné, nebo zda se v budoucnu uplatní, neví nikdo.

Naproti tomu evoluční teorie vývoje druhů není v žádném případě prokázaná. A skutečnost, že v jejím názvu je slovo teorie, není náhoda. Ti, kteří na ní pracovali, si dobře uvědomovali, že sice mnohá fakta ji podporují, ale zdaleka ne vše lze touto teorií vysvětlit.

Protože máte rád příklady:
Například víme, podle druhého termodinamického zákona, že žádný systém nemůže směřovat k vyššímu stupni uspořádání sám od sebe, bez vložení vnější informace. To je prokázaný fyzikální zákon.
Jinými slovy, když naházíte do míchačky součástky z počítače, nemůžete předpokládat, že se nějakým náhodným procesem sestaví funkční počítač. A už vůbec není možné, aby v něm náhodou vznikl smysluplný software.

Stejně tak, pokud nějakou náhodou vznikl první zárodek života, musel opět zaniknout. Vyvíjet dále by mohl při splnění nejméně následujících podmínek:
- musel mít schopnost přijímat energii ze svého okolí
- musel mít vyvinutý rozmnožovací systém
- musel mít schopnost 'odněkud' čerpat informaci, umožňující vývoj k vyšším formám života

Sestrojit stroj s podobnými schopnostni (i bez bodu 3), je pro dnešní techniku nepřekonatelný problém.

151608

16.1.2008 10:39

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 151608

Protože máte rád příklady:
Například víme, podle druhého termodinamického zákona, že žádný systém nemůže směřovat k vyššímu stupni uspořádání sám od sebe, bez vložení vnější informace. - KONEC VASI CITACE

Já mám taky rád příklady i příměry, ale u toho Vašeho bychom mohli říci, že v tom případě se musí vyvíjet všechny systémy, které jsou v jakékoliv interakci s vnějším prostředím, ať už jej budeme popisovat jak chceme? Tedy všechny systémy, které jsou ukotveny v existujícím prostředí, tedy se "dotýkají" vnějšku a jeno ony sami často vědí, jak informace přijímat, se vyvíjí, takže vyargumentovat jde prakticky všechno.

Podle Vašeho příkladu by se nemohl vyvíjet jen systém, který je uložen mimo "existenci", mimo skutečnost. Pokud ostatně obecně připustíme, že by prostor nakonec mohl být tak chytrý, že by prostě kontinuálně přemýšlel ve svých nadřazených subsystémech a nakonec by ústil v jediný pevný bod, tedy neprosputný nejmenší neproniknutelný prvek (stavitelé tomu říkají úhelný kámen třeba), tak bychom mohli v podstatě oprávněně dojít k tomu, že prostor pracuje jako geniální počítač, což budiž pravdou, ale jak potom převádí ty věci do praxe, kupříkladu selektivní vývoj každého druhu - tedy potřebujeme činnou sílu, kterou v mysli nahrazuje představa, ať už správná, či klamná, ale potřebujeme účionnou sílu, která tedy vytvaruje zemi, zadá pravidla, která průběžně modifikuje a vyvede takto nádherný prostor. Potřebujeme jakési ruce, které zjevně podle plánu vytvořili to, co můžeme obývat. Že by nakonec ten Bůh, jak říkal Einstein, byl odpovědí na všechny otázky.

Lidská moudrost buduje našima rukama, stejně jako hloupost, pochybení, tvarujeme, jak ale staví Bůh, země je slušná zahrada a dává smysl, kdo jí vytvaroval, osadil, zcela přesně k lidskému měřítku?

Můžeme se také zeptat, proč Bůh dal lidem ovoce na strom? Až po vyhnání z Ráje jsme se pěkně dali na zemědělství...

Proč můžeme jíst ze všech stromů, které jsou v zahradě, když xakru jsme lidi, na strom jsme museli vylézet, byl to tělocvik, nebo to ovoce bylo opravdu banán? Kupříkladu....

Jsou to věci k zamyšlení,no a to zamyšlení pokud ovlivňuje negativní systém, řekněme geniální odpůrce, tak může být situace i taková, jaká je. Proč lidé přírodu a vztahy ničí, přitom majíce geniální technologie, když i žák třetí třídy by si propočítal, že je rozumnější se z ní radovat a ne se dřít na její likvidaci.

Odpovědí bude možná opravdu Láska, která může udělat živou bytost i z toho kamene nakonec, jak řekl Jan Křtitel. No, dostali jsme do správy nádhernou planetu, výsledek hovoří, Bůh tvoří, je můj názor.

151613

16.1.2008 21:31

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

xxxJirka 88.?.?.?

Reakce na 151613

V mnohém mohu souhlasit.
Ale k tomuto:
"v tom případě se musí vyvíjet všechny systémy, které jsou v jakékoliv interakci s vnějším prostředím, ať už jej budeme popisovat jak chceme?"

Ne, tak to není. Je pravda, že systémy se navzájem ovlivňují. To ovšem neznamená, že výsledkem onoho ovlivnění je vývoj. Celý vesmír obsahuje určité množství energie. Ta však není v prostoru rozmístěna rovnoměrně. Avšak působení systémů na sebe navzájem způsobuje, je se rozdíly v rozložení energie postupně zmenšují. Místa s větší koncetrací energie o ni přicházejí, naproti tomu místa s menší koncetrací ji získávají.

Tím pádem, i když na Zemi dopadá sluneční energie, a ta způsobí např. rozehřátí kusu kamene, tento kámen zároveň energii předává dál do prostoru. Celkové množství energie, kterou tento kámen obsahuje, je dána právě působením okolních systémů, avšak je buď stejná, nebo se snižuje. Pouze v případě, že náhle dojde ke zvýšení přísunu energie ze slunce, dojde i ke krátkodobému zvyšování (vývoji) množství energie v kameni. Je jasně vidět, že kámen sám se nijak nevyvíjí, ale pouze kopíruje vývoj na slunci.

Život na Zemi se ale prokazatelně trvale vyvíjí, i když přísun energie ze Slunce je prakticky stejný.

151674

16.1.2008 11:48

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151608

Máte pravdu xxxJirko v tom, že převážná část lidského poznání je ve fázi teorií. Ty lze vědeckými metodami verifikovat či falzifikovat. Dokonce už se ví, že verifikace jakékoliv teorie je k ničemu. Nedaří-li se nějakou teorii po dlouhou dobu falzifikovat, zvyšuje to pravděpodobnost její správnosti. Absolutní pravdy dosáhnout nelze. Snad jen "cestou víry". A k ní jaksi nejsem disponován.

V otázce druhého zákona termodynamiky se maličko mýlíte. Současná evoluční věda tvrdí, že život a evoluce jsou naopak produktem působení tohoto principu. Vznik struktury a organizace je ovšem projevem lokální rostoucí uspořádanosti a entropie v místě takového procesu opravdu klesá. Druhý zákon ovšem netvrdí, že entropie klesat nikdy nemůže. Podmínkou je, aby vznik uspořádanosti byl umožněn předchozí nerovnováhou a aby produkovaná entropie mohla být odnášena jinam. Lokálně se tak mohou vytvářet organizované funkční struktury.

Lze říci, že na Zemi přichází ze slunečního povrchu energie, nesená zářením s teplotou asi 6000 K. Ta je na zemském povrchu zčásti přepracována, také fotosyntézou a dalšími procesy, a posléze je opět vyzařována ve formě záření s teplotou asi 300 K do okolního chladného prostoru. V němž je určující nízká teplota reliktního záření, dosahující asi 3 K. S tokem energie je spjat i tok entropie, přičemž díky nižší teplotě vytékajícího záření výtok entropie převyšuje její vtok. Úhrnný záporný vtok entropie umožňuje existenci procesů vedoucích ke vzniku struktur, ke vzniku a vývoji života na zemském povrchu.

V tomto smyslu je sluneční záření dárcem života. Také lze říci, že úhrnný kladný odtok entropie od Země umožňuje zbavovat se "nepořádku", tj. "entropického odpadu". Expanze vesmíru umožnila vznik vesmírné nerovnováhy s horkými hvězdami a chladným reliktním zářením. Vesmír slouží jako "odpadkový koš". V podobném smyslu představuje každý živý organismus, i člověk sám, lokální otevřený systém, který se vlastně "živí" zápornou entropií.

151618

16.1.2008 22:00

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

xxxJirka 88.?.?.?

Reakce na 151618

Víte, já nejsem fyzik, pouze si něco pamatuju ze školy.
Možná jsem ani přesně nepochopil, to co jste napsal, ale:
Entropie je nevyužitelnou složkou energie, která se projevuje pouze jako teplo. Kupříkladu, vezmeme-li tři tělesa, o teplotách 600, 100, a 20, seřadíme je do řady tak, aby prostřední těleso bylo to s teplotou 100, bude docházet k energetické výměně směrem 600->100->30 (zamezíme vlivu okolí). I zde platí, že entropie (100-30) bude vyšší, než (600->100). To hovoří o tom, že tepelné ztráty při přechodu na větším tepelném spádu jsou nižší, než ztráty na menším spádu. Můžeme si ji představit jako energii, využitou k přechodu tepla mezi tělesi. 600->100 to jde snadno, proto je jí méně, 100-30 jde hůř, proto je jí víc.

Nic to ale neříká o tom, že by tato energie vedla k vyššímu stupni uspořádanosti.

Na druhou stranu máte pravdu, že energie dopadající na
Zemi ze Slunce by mohla způsobit vznik života. Energeticky
to vyhovuje. Proto já jsem mluvil o informaci, a ne energii. To nepovažuji za zaměnitelné.

Kdyby bylo přirozeným projevem slunečního záření vytváření
genů, proč se to nikdy v laboratoři nepodařilo zopakovat? Pro náhodný vznik života by k tomu muselo docházet neustále. Ne pouze 1x, 10x, ale milionkrát, nebo víc, do té doby, než by se vyskytl gen se schopností přežít, množit se apod... A od té doby konec, žádná další taková náhoda?

151684

17.1.2008 1:22

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151684

Zdá se pane xxxJirko, že se naše stanoviska poněkud sbližují. Jsem tomu rád.

K laboratorním pokusům o syntézu něčeho, co by mohlo připomínat počátek života. Ke stavbě bílkovinné makromolekuly, která by byla schopna se samoreprodukovat je potřeba asi 15 typů aminokyselin. Vím o pokusu, kdy v baňce byl "namíchán" praoceán a nad ním prebiotická atmosféra ze čpavku, vodíku, vodní páry, ... Současně do hladiny modelového praoceánu třískaly elektrické výboje. Už po týdnu se podařilo v pár litrech modelového praoceánu najít snad osm z potřebných patnácti aminokyselin. Uznávám, že to nic nedokazuje. Ovšem jako začátek to není špatné.

Nepovažuji za vyloučenou ani teorii panspermie. K ní malá zajímavost. Kdesi hluboko pod antarktickým ledem byly nalezeny bakterie (jejiž latinské jméno si nejsem schopen zapamatovat). Zajímavé na nich je to, že žijí a rozmnožují se pod ledem na rozhraní skály a ledu, kde i za hlubokých mrazů zůstává nezamrzlých pár molekul vody a aminokyselin. Vědci v laboratoři označili radioaktivním izotopem aminokyseliny, z nichž bakterie žijí. Pak začali snižovat teplotu. Po dosažení -50 zjistili, že bakterie se dělí, našli v nich označené aminokyseliny. Totéž při -60, -70, ... Až je to přestalo bavit a vrazili vzorek do kapalného dusíku. Po vyjmutí byly opět nalezeny bakterie se zabudovanými označenými molekulami. To by ovšem znamenalo, že žijí a dokonce se dělí! Nemožné. Asi se bakterie označenými molekekulami v dusíku nějak kontaminují, i když jsou mrtvé. Zopakovali pokus se dvěma vzorky. V jednom z nich bakterie před ponořením do kapalného dusíku spolehlivě usmrtili. Pokus opět proběhl a po analýze se ukázalo, že v tělech mrtvých bakterií nelze najít jedinou označenou molekulu. V těch druhých byly označené aminokyseliny opět detekovány. Neuvěřitelné. Opravdu existuje život schopný nejen přežít, ale množit se v kapalném dusíku. Co o tom soudíte, bude to spíše výsledek evoluce nebo inteligentního designu?

151694

17.1.2008 9:18

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

xxxJirka 90.?.?.?

Reakce na 151694

No právě pane Vojto. Buňky jsou schopny přežít i v mezihvězdném prostoru miliony let, v jakémsi hybernačním spánku, a ve chvíli, kdy se dostanou do vhodného prostředí, mohou se probudit k životu.
Já jsem zastáncem panspermie.
Jistě nastává otázka, kde se vzal první život ve vesmíru...
Ale když se podíváte na vlastnosti buněk, zjistíte, že jsou jako stvořené ke kolonizaci planet.

- dokáží cestovat vesmírem
- dokáží detekovat "vhodné prostředí" a v něm začít budovat život
- potřebnou energii čerpají ze svého okolí
- díky geniálnímu způsobu množení dokáží přežívat neomezenou dobu
- přizpůsobují se širokému rozsahu podmínek (ale přesně vymezenému)
- díky množení vytvářejí stále složitější orgamismy čímž budují podmínky vhodné pro život na vyšší úrovni.

A ten poslední bod nepovažuji pouze za přímý důsledek přirozeného výběru. Já se domnívám, že tento vývoj směřuje určitým, předem daným směrem. Stejně tak si nemyslím, že tento vývoj nekonečně směřuje ke stále složitějším formám života, ale má "nastaveny" určité hranice.

Podle mne, byl prvním zásahem zvenčí vznik prvního života na Zemi. A druhým zásahem byl nárůst inteligence u dnešního člověka.

Chápu, že na základě této teorie vyvstává více otázek než odpovědí.

Ale to je moje víra, založená na mém vlastním hledání pravdy, nikoliv na vtloukání nějakého náboženství do hlavy.

Ale i zastánci náhodného zrodu života na Zemi májí víru (i když k ní nejsou disponováni), a možná si to ani neuvědomují. Jejich bůh se jmenuje Náhoda. Můj bůh se jmenuje Stvořitel.

151727

16.1.2008 11:51

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

xxxJirka 90.?.?.?

Reakce na 151582

A co se týče Vašeho závěru k pokusu s krysou:
Je jen logické, že pokud není dostatek živin k plnému vývoji mláděte, musí se to někde projevit. Ale proč právě neschoností množení? Proč se neprojevilo selhání něčeho jiného? Třeba snížení kapacity mozku ...
Protože podle evoluční teorie by se krysa snažila přežít, a pro přežití je nejdůležitější funkce pohlavních orgánů. Ani síla, ani chytrost - to je vám k ničemu, pokud se nemůžete rozmnožit.

Proto by měly postupně degenerovat všechny ostatní funkce a orgány, kromě jediného - pohlaví.

151623

14.1.2008 23:26

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 151405

>A proč se tážu? Každý živý tvor v přírodě vynakládá
>svou energii a čas účelně. Evoluční výběr nechal dodnes
>přežít jen ty, kteří se mezi svými konkurenty dokázali
>chovat nejúčelněji. A mé předchozí tvrzení je mnohými
>považováno za jeden ze základních přírodních zákonů. U
>videa Zeitgeist jsem jeho účel zatím neobjevil. Tedy se po
>něm tážu osvícenějších v této diskusi. Nic víc a nic
>míň.

Vojto,
myslim, ze prilis nerozumite psyche (psychice) cloveka. Proc by clovek mel davat ci delat neco zadarmo? Nejsem rozhodne zadny altruista. Mym hobby jsou GIS (geograficke informacni systemy), mapy, satelitni navigace a podobna verbez. Byly casy, kdy jsem byl rad, ze se mi podarilo neco nekde na internetu splasit. Na internetu lze najit skoro vse, to je vicemene pravda, ale da to praci to najit nebo vedet kde. Spousta dalsich veci se dala stahnout za uplatu. Chtel jsem to mit, tak platil a stahoval nebo objednaval cedecka a devedecka. V soucasne dobe mam 250 giga map, leteckych a satelitnich snimku na svem pocitaci. Jsem uz "fajnsmekr". Na jednom z for se objevil chlapik, ktery potreboval mapy Maroka, kam se chysta na expedici se svym terenakem. Protoze se chystam do Maroka litat, mapove podklady mam suprove zpracovane. Poslal jsem mu dve devedecka dat. Pouze si to natahne do sveho PDA (pocket computer) nebo notebooku a GPSky a muze se navigovat. Nektere z map jsem kupoval, zkalibrovat to a udelat z toho "pouzitelno" bylo par desitek hodin prace. Poslal jsem mu to jen tak. Ja jsem taky kdysi nejak zacinal a byl vdecny kazdemu, kdo pomohl.

A tak proc by jen tak nemohl hodit nekdo do placu Zeitgeist, ktery je daleko a daleko hodnotnejsi nez par nejakych map?

151442

14.1.2008 23:35

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

mt-svk 213.?.?.?

Reakce na 151442

Prepáčte, nepatrí to k danému tématu.

Vladuna, mohol by si mi poradiť, kde tieto informácie získam? Taktiež, kde by sa dali získa´t programy a podobne. Tak ako teba aj mňa zaujímajú mapy, GIS systémy a podobne, bohužiaľ kvôli nedostatku času si tieto informácie nemôžem na nete vyhľadať.

151443

14.1.2008 23:35

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 151442

Vladuno,
máte naprostou pravdu. Psyché člověka příliš nerozumím. Ale snažím se. A východiska k pochopení spatřuji v evolučním vývoji člověka.

I Vy jste si určitě povšiml, jak silný vliv má Zeitgeist na určitou skupinu lidí. Už tento fakt mně nutí k úvahám. Byl tento cíl autory videa plánován? Co jím sledují? Nenajdu-li nic jiného, spokojím se nakonec s vysvětlením, které předkládáte Vy v příkladu nezištného darování vzácných mapových dat. V mé terminologii jde o tzv. reciproční altruismus. Je to strategie, která svým nositelům přináší jak vnitřní uspokojení, tak v mnoha případech i užitek v podobě protislužby.

Vůbec nepochybuji o tom, že lidé jsou často laskaví, nesobečtí, štědří, soucitní a dokáží se obětovat pro jiné. Vždy však lze toto jednání (v pojmech evoluční biologie) vysvětlit jako příbuzenský, skupinový nebo reciproční altruismus. Tvorba Zeitgeistu mi zatím do žádné z uvedených kategorií nezapadá.

151447

15.1.2008 1:44

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151447

Ano, i otazky typu, stoji za Zeitgastem nejak mocenske skupina lidi a sleduje sve cile k tomu naprosto legitimne patri? Jake jsou vsak nase budouci moznosti volby jako civilizace? Je zivotaschopny stavajici system konzumistanu? Vicemene se Zeitgeist funadamentalne dotyka zapadni civilizace, a o tom, ze jsme v probihajici transformaci, myslim neni zasadnich pochyb. Muze se dobre stat, ze pacient neprezije. Nebyli by jsme prvni ani posledni, archeologove se prehrabuji zbytky slusne radky civilizaci a mozna jeste slusnejsi radka kultur zmizela skoro beze stopy.

151459

15.1.2008 5:02

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Druid 84.?.?.?

Reakce na 151447

neco malo o filmu
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zeitgeist_The_Movie

oficialni stranky
http://www.zeitgeistmovie.com

Duvod natoceni tohoto materialu mi pripada jednoznacny.
Prinest slusne ucelene informace lidem, kteri o ne maji zajem.

Neco mi rika, ze v televiiizi tohleto davat nebudou. Evolucne to vubec nezapada ale naramne se to podoba pravde.

DOPORUCUJI SHLEDNOUT.

151477

15.1.2008 5:56

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151477

Ja bych rekl, ze to je zatracene evolucni a o pudu sebezachovy. Nevim jak je sice motivace tech, co vytvorili Zeitgeist, ale lze vcelku dobre odhadnout, z ceho maji tvurci obavy. Rozhodne to neni propagace budoucnosti zalozene na konfrontaci.

151478

14.1.2008 21:01

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 151383

>Řeči o čirém altruismu (tedy jako že do toho někdo vrazil svých XXX tisíc jen tak pro dobro bližního, či dokonce ze špásu) prosím rovnou vynechat. Takové vysvětlení = žádné vysvětlení.

Chapu, ze pro lidi vasi krevni skupiny je jedinou modlou ZISK. Filozofie ctvrtletnich uzaverek a stale stoupajicich grafu. Pro takove lidi je nepochopitelne, ze se nekdo nechova jako hyena a treba u povodni sve zasoby vody ROZDAVA potrebnym a neprodava se ziskem 1500%.

Holt smirte se s tim, ze nekdo proste da svuj majetek na vybudovani psiho utulku a stara se pak o zvirata, nekdo jinej postavi za sve penize nemocnici nekde v Africe. Nekdo venuje svuj cas stavbe modelu lodi v lahvich, nekdo misto toho naprogramuje novou a lepsi distribuci Linuxu a da ji na web zcela zdarma.

Nekoho treba bavi delat muziku a tak nahraje album a ted povazte, neprodava jej pres zavedeny nadnarodni label za 999,- korun/ks ale jej vystavi volne na internet zcela zdarma ke stazeni.

Predpokladam, ze vsichni tito lide jsou podle vas vedeni postrannimi umysly, ze to vse ma jen necemu slouzit. Ale pravda je mozna mnohem jednodussi...

P.S. A mimochodem. Vzhledem k tomu, ze docela dost kvalitnich nastroju pro strih videa je na netu k dispozici zcela zdarma a naprosta vetsina pouzitych zaberu je zcela volne dostupna ve videoarchivech TV zpravodajstvi nebo v archivech univerzit, je muj odhad nakladu na vyrobu filmu jako Zeitgeist nikoli XXX, dokonce ani XX, ale nekde na urovni X dolaru. Silenym nakladem byl spise CAS potrebny na dohledani vsech tech materialu. Ale jak se rika, se svym casem si kazdy muze nakladat jak uzna za vhodne.

151428

15.1.2008 1:38

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151428

[smích] [cool]

151460

14.1.2008 11:31

Ron Paul a jeho největší omyl

Guru 78.?.?.?

Ron Paul prosazuje spoustu inovátorských myšlenek: reforma daní, návrat k ústavním hodnotám atd.
Návrat ke zlatému standardu však není možný z prostého technického důvodu:
Na celé planetě není dohromady dost zlata, aby postačovalo ke krytí množství U.S. dollarů v oběhu.
Leda že by ... zlato zdražilo tak asi trojnásobně a U.S. by si nějak dokázala přivlastnit všechno zlato světa vytěžené od pravěku do dnes. Suma veškerého zlata vytěženého v historii lidstva se odhaduje na 145.000 tun, tj. zhruba 4.785.000.000 troyských uncí, tj. kursem cca 900 USD/unci zhruba
4.306 miliard USD. V oběhu je však zhruba 3x více U.S. dollarů.
Navíc jak by U.S. donutilo např. Indické ženy odevzdat zlato do U.S. rukou. Nevytěžené zásoby zlata jsou odhadovány, že vydrží cca 45 let.
Zopakujeme si základní předpoklad: množství nových peněz v oběhu musí zhruba odpovídat přírůstku HDP (plus minus změny v rychlosti oběhu peněz atd. atd.). Svět prostě nedokáže vytěžit dost zlata na to, aby pokryl monetární potřebu jediné země (U.S.).
Ron Paul se někdy vyjadřuje termínem "konkurenční měna" což je jistě zajímavá inovátorská myšlenka, nikoliv však návrat k tzv. "zlatému standardu", který mimochodem stejně byl založen na pouze částečném krytí zlatem již několik minut/dnů po jeho zavedení. Tj. tzv. "zlatý standard" se 100% poctivým krytím zlatem byl pouze fikcí.

151377

14.1.2008 16:39

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Pepaxy 86.?.?.?

Reakce na 151377

Souhlasím s Vámi, jen si myslím, že těch dolarů je v oběhu ještě víc. Berete v úvahu jen papírové nebo i ty na účtech? Podle mne by musely být kryty všechny USD, které FED dal do oběhu. Po světě se pohybují dolarové obligace v nominální hodnotě cca 60 000 000 000 000 USD.

151400

14.1.2008 17:22

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 151377

Nemas pravdu. Navrat ke zlatemu standartu je mozny. Cetl jsem to uz nekolikrat, ale nepamatuju si uz kde (mozna tady: http://www.libinst.cz/etexts/rothbard_penize.pdf).

V podstate by slo o to, ze by se vzal celkovy objem penez (A) a celkove zasoby statu ve zlate (B). Nova hodnota meny by byla B/A. Samozrejme by 'stoupla' cena zlata, ale ve skutecnosti by se projevila pouze dlouholeta inflace.

Tohle berte s rezervou, doporucuju si to radeji nastudovat z te knihy [mrknutí jedním okem]

151408

15.1.2008 10:55

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 151408

pro Američany by bylo ovšem trochu výhodnější přejít na původní stříbrný standard - stříbra je celosvětově a především ve Spojených státech mnohem víc než zlata. Zlatý standard jak to vypadá z historie amerického měnového systému byl tak trochu past.

151505

14.1.2008 22:17

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151377

sice nevim v jakem oboru jsi guru, ze by woodoo? Na ekonomii to rozhodne nevypada, malokdy se najde tolik nesmyslu na tak malem miste. Neni zde dostatek mista k rozebrani vsech tech kravin ktere ti sem upadly, tedy jen kratce:
1.kde stoji psano ze mnozstvi zlata musi odpovidat soucasnemu mnozstvi dollaru? Momentalne je v obehu asi 720 miliard v bankovkach, zbytek jsou elektronicke dollary v hodnote ridkeho prdu.
2. základní předpoklad: množství nových peněz v oběhu musí zhruba odpovídat přírůstku HDP > totalni kravina, tohle naleva do hlavy financni mafie studentum universit kteri to povetsine jak idioti papouskuji. Nemaji potuchy jak zlaty standard skutecne funguje.
3. zásoby zlata jsou odhadovány, že vydrží cca 45 let.
> neuveritelna kravina, zlato neni salam ktery publikum sezere, veskere zlato vytezene v dejinach lidstva stale existuje a nikam nezmizelo, za zlateho standardu se vrati dobrovolne opet do obehu.
4. byl založen na pouze částečném krytí zlatem již několik minut/dnů po jeho zavedeni
dalsi nehorazna hovadina, zlaty standard,pokud se tyka USA, znamenal obezivo zlatych a stribrnych minci coz jeste dodnes stoji v US ustave na kterou financni mafie kasle, teprve po zalozeni FED doslo postupne k sabotovani a podkopavani zlateho systemu coz pak pozdeji poslouzilo pro nepremyslejici idioty jako dukaz o neudrzitelnosti zlateho systemu. Celych 100 let pred 1913 nebyla v USA diky zlatemu a stribrnemu systemu zadna inflace.
Nehodlam zachazet do detailu, bylo by to na knihu, kazdy kdo chce pochopit jak to skutecne za zlateho standardu funguje by si mel precist pojednani od prof. Fekete ktery poskytuje mimoradnou studnici vedomosti na tomto poli. [chechtot] [velký smích]

http://www.professorfekete.com/articles.asp

151435

15.1.2008 1:04

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 151435

Nuz tedy k veci, pane Stane

je to co rika pan Paul realne? A proc vubec je ten "zlaty standard" treba? V pokrocile spolecnosti by melo byt jine meritko hodnoty nez podelane zlato. Co treba znalost prevedena do nanobytu? Nebo souhrna hodnota dobrych (zlatych) srdci zijicich v dane spravni oblasti. Me pripada zlato jako nanicovaty nesmysl (neda se predelat na zadny pouzitelny nastroj) periodicke tabulky ktery ma shodou nahod tezke jadro. V nekterych pozpatku-kulturnich narodech si ho mlade zeny dokonce navijeji kolem do sisky upraveneho ucesu aby ukazaly, kolik ma tatka v kesene. Huh.

Skutecne by me zajimalo, zda ho B-h nevytvoril jen za tim ucelem aby v nas vyvolal pokuseni. [zmaten]

151455

15.1.2008 1:56

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 151455

Mohl bych vám jednoduše odpovědět just trust me, ale to by vás asi neuspokojilo.

Nastudujte si něco o tom. Začněte třeba dvěma články zde ve Zvědavci
- Chcem celú Zem + 5% navyše!
- Smrteľné zovretie

Pokračujte skvělou knihou Rothbarda Peníze v rukou státu. V češtině je ke stažení v pdf na stránkách Liberálního institutu:
http://www.libinst.cz/etexts/rothbard_penize.pdf

A když už tam budete, porozhlédněte se po dalších článcích podobného zaměření, mají jich tam víc dobrých.

Pak si třeba objednejte zde v obchodě Zvědavce knížku Lietaera Budoucnost peněz.

Ale ten hlavní argument je, že to bylo vyzkoušeno několikrát (mnohokrát) v dějinách lidských civilizací a ví se, že to funguje.

151463

15.1.2008 3:32

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 151463

Ja nemam pochybnost o roli penez.
Spis jsem se tazal: proc prave zlato? Ac asi kazda jina komodita kryjici vydave penize by se tez stala jakymsi ekvivalentem zlata.

Asi znim ted 'komunisticky' (coz mi je celkem lhostejne), ale libil se mi napis na bankovkach za socialistickeho Ceskoslovenska: "Bankovky jsou kryte zlatem, praci a ostatnimi aktivami". Neznelo to docela presvedcive, ale meli jsme se pri te 'bide' jeste relativne dobre.

Jinak diky za odkazy.

151473

15.1.2008 5:50

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 151473

>Spis jsem se tazal: proc prave zlato?

Zkoušely se různé věci. Kamínky, kosti, sůl, koření, látky, kameny, železo, zvířata. A přece se lidi pořád a pořád nějak přirozeně vraceli ke zlatu a stříbru. Výhody: Je relativně vzácné, je odolné, v podstatě nezničitelné požárem nebo kyselinami, malý objem může skrývat velké hodnoty...

Bankovky nemohou být kryté prací (mimochodem, to tam myslím nebylo). Bankovka (bank-note) je vlastně dlužní úpis, který po předložení musí bankéř vyměnit za věc, kterou úpis slibuje. Jak chcete dostat od bankéře práci nebo ostatní aktivy? To vám má jít odházet sníh? A jaké aktivy vám má za bankovku vyměnit? Bankovka musí být totéž, co slibuje (čím je krytá). Ten papírek je jenom pro naše pohodlí, abychom nemuseli po kapsách nosit zlatý nebo stříbrný prach či valouny. Ale směna za původní věc musí být proveditelná kdykoliv.

151482

15.1.2008 6:53

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151482

Ale ten vykon je velmi dulezity, i zlato je "pouze" ekvivalentem ( i kdyz velmi prakticky ) nejakeho vykonu a vyjadruje jeho hodnotu. Pravda s tim, ze se neda svindlovat, aspon tak aby neslo poznat. Primitivni to bylo snizovanim vahy minci, trochu chytrejsi to bylo snizovanim obsahu draheho kovu. Oboji slo spolehlive zjistit, podle datace minci, lze na tomto zaklade lecos vypozorovat o ekonomicke situaci v danem regionu v minulosti. Ani zlato z Noveho sveta, neznamenalo dlouhodobe pro Spanelsku vyhodu, protoze mela negativni vliv na vykonost domaci ekonomiky, naopak spaneslky dovoz stimuloval jine casti Evropy.

151484

15.1.2008 11:08

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151484

Rene, zaprahate karu pred kone, zlaty standart sam o sobe jeste neni zarukou prosperity, k tomu patri jeste kreativita a podnikavost a spoustu dalsich podminek, proto take ukradene zlato Spanelsku neprineslo prilis stesti. [smích]

151503

16.1.2008 5:30

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151503

Mozna jsem nesikovne formuloval, ale to jsem prece napsal. Spanelska ekonomika zacala stagnovat diky obrovskemu prebytku zlata. Mohli si "dovolit" dovazet a cenou bylo, ze zlato rychle putovalo do Evropy, ktera pilne a rad uspokojila pozadavky "bohateho" Spanelska. Ani kdyby neporazitelne Armada neskoncila na dne more nic zvlastniho by se nezmenilo. Imperium bez silne domaci ekonomiky je dlouhodobe neudrzitelne, ani vykon provincii neni dostacujici. Jelikoz centrum musi svym provinciim neco, co tyto provincie pozaduji nabizet. Vicemene o tom je boj o nezavislost USA. Britanie zacala pozadovat mnohem vice, nez zpetne davala a to vyvolalo odtrzeni od centra. Zabranit tomu slo pouze silou a Britove byli porazeni.

151596

15.1.2008 22:31

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Druid 212.?.?.?

Reakce na 151482

>Bankovky nemohou být kryté prací

Jejdamanku a cim jinym jsou bankovky VE SKUTECNOSTI kryte?
Penezni dluh zavazuje a privazuje k praci, tedy k vytvoreni skutecne hodnoty na rozdil od iluze potisteneho papiru nebo i kovu jehoz uzitna hodnota muze byt sice slusna ale pouze pro toho, kdo ji vyuzije. (smysluplne vyuziti zlata je i dnes v porovnani s ostatnimi kovy minimalni a v davnych dobach nebylo v cistem stavu vubec na NIC - jeho skutecna hodnota je ponekud jina ale to bych nerad rozvadel)
V krajinach vezdejsich byl v davnych dobach kreditnim rucitelem pri uzavirani obchodu pruh latky. Latky na tu dobu velmi kvalitne utkane, ktera majiteli poskytovala moznost pri sjednavani vymeneho obchodu se zcela jinym artiklem ukazat, ze on jako drzitel je bud sam znalcem teto konkretni technologie nebo jinym (vymenym) zpusobem k teto ukazce schopnosti prisel. (v dnesni dobe bych mohl nosit v kapse napr. mikroprocesor - ukazku spickove technologie). Jednalo se pouze o ukazku a jistou zaruku drzitele, ze je schopen bud nejakou hodnotu sam vytvorit nebo alespon s tvurcem obchodovat.
Po uskutecneni obchodu byl tento pruh latky spolecne roztrzen a tim znehodnocen pro dalsi obdobne vyuziti. Tento symbolicky TRH nam zustal ve slovniku dodnes.

151576

16.1.2008 6:22

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151482

Hezky clanek ta Metoda Mandrake, navic jsme to sam rekl, ze to je ekvivalent smeny, abych to vzpeti nelogicky poprel hodnotou. Mate pravdu v penezich ani v jinem ekvivalentu smeny neni zabudovana hodnota, ta je uplne mimo. Nekdy clovek potrebuje nakopnout, aby se mu rozsvitilo. [smích]

151599

15.1.2008 6:45

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 151473

>Asi znim ted 'komunisticky' (coz mi je celkem lhostejne), ale
>libil se mi napis na bankovkach za socialistickeho
>Ceskoslovenska: "Bankovky jsou kryte zlatem, praci a ostatnimi
>aktivami". Neznelo to docela presvedcive, ale meli jsme se pri te
>'bide' jeste relativne dobre.

Text na komunistickych bankovkach znel : BANKOVKY JSOU KRYTY ZLATEM A OSTATNÍMI AKTIVY STÁTNÍ BANKY ČESKOSLOVENSKÉ.
Podrobnosti zde :

http://www.eurotopshop.sk/obchod/100-kcs-ii-sto-ko...

Podle mne tam spis mel byt napis : BANKOVKY JSOU KRYTÉ UTRPENÍM PROŠLÝCH DNÍ. [velký smích]

151486

15.1.2008 10:48

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151455

V pokrocile spolecnosti? Kde jsi nejakou takovou spolecnost videl a co si pod tim predstavujes?
Lidstvo se nadale potaci ve stoleti technickeho rozvoje zatimco spolecensky a moralne stoji ve stredoveku.
Ten zbytek nesmyslu nahodlam ani komentovat. [velký smích]

151501

15.1.2008 11:37

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 151455

Ron Paul považuje zlatý standard za pouze z jednu z možností vytvoření kryté měny. Ve skutečnosti pro Spojené státy by, když už, byl výhodnější standard stříbrný. Problém ovšem není v tom, zda je měna krytá, nebo není, jde o to, zda stát má zdůrazňuji:demokratické páky na ovládání emise měny. Třeba takové Lincolnovy greenbacky byla úplná fiat měna - rozhodně ne krytá jakýmikoliv drahými kovy - a kupodivu ta měna byla poměrně úspěšná co do stability. Mnohem podstatnější je kontrola emise - zda se měna nevydává, jak si kdo usmyslí. Protože pak vznikají (uměle vytvořené!) hospodářské cykly a inflace. Osobně jsem naprostým odpůrcem principu takzvané "nezávislosti centrální banky" - což ve skutečnosti znamená, že se centrální banka vymkne demokratické kontrole - ale zároveň posílí svou závislost na zájmech mezinárodních bankéřů. Ve Spojených státech ústava ve skutečnosti jednoznačně dává právo vydávat měnu jen Kongresu - zákon o Federálním Rezervním Systému je neústavní. Pes je ale zakopán ještě někde jinde: to místo se nazývá "fractional reserve banking" - použili to například Templáři ve 12. století a během 100 let se stali nejmocnější skupinou světa. O co jde? Že banky půjčují mnohem více peněz než skutečně mají. Jedná se v podstatě o zlegalizované padělání peněz - které ve skutečnosti neexistují. Někde tady padlo, že v oběhu je 60 triliónů USD ve státních obligacích. Ty peníze ale skutečně neexistují. Je to jen chiméra čísel v bankovních počítačích, které si banky vycucaly složitým víceúrovňovým systémem úvěrů z prstu - protože jim to bylo dovoleno. Co je především nutné zakázat je fractional reserve banking. Paul to dobře ví, sedí ostatně ve finančních výborech leta - jinže to je něco, co se neobejde bez revoluce. Nejhorší kombinace která existuje: Soukromá emisní banka (FED,ECB)+fractional reserve banking - to vede v globálním pohledu k oné dávno probíhající finanční katastrofě: většina světa ožebračená, většina zisků investovaná do nesmyslů a pár bohorovných naprosto odtržených od sociální reality.

151507

15.1.2008 8:29

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 151435

Stane, máte pozoruhodné znalosti.
Existuje dnes relevantní literatura+ osobnosti ekonomie, jejichž četbou by člověk neztratil čas? (mim Vámi citovaného prof. Feketeho)
Jak si osvojit životaschopné elementární znalosti (nejlépe zákl. principy, z nichž se dá odvodit vše ostatní) ekonomie aniž by to byla mafiánská nalejvárna?

151494

15.1.2008 10:38

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151494

diky Medo, abych z toho jeste nezpychl [chechtot] doufam ze Ti nevadi tykani. Podle mne zakladem k pochopeni ekonomickych jevu a souvislosti je osvojit si znalost psychologie druhu zvaneho clovek, neboli znalost lidske povahy, to se lehce rekne nezli udela, nejvice na tomto poli ziskas zivotni praxi(knihy na toto tema muzes zapomenout), pokud ovsem nepatris k tem 70% populace kteri nosi hlavu na krku jen proto aby jim tam neprselo [velký smích] ,bohuzel nejlepe jsi temito znalostmi vybaven ve veku kdy uz je Ti to k nicemu, to ale samozrejme neplati pro kazdeho. Mezi nejdulezitejsi princip podle mne patri schopnost pochybovat naprosto o vsem a hledat vzdy motivy Tveho protejsku, vychazej z toho ze nejdulezitejsimi vlastnostmi lidskeho druhu jsou chamtivost a strach, to Ti pomuze jak na burze, tak v podnikani. Bohuzel najit v ekonomii nejake pravidlo prave ruky od ktereho lze vse dale odvodit asi nepujde, je to dane neuveritelnou komplexitou spolecensko-ekonomicke cinnosti, proto take vetsina ekonomickych prognoz je zcela vedle, neni divu,vetsina ekonomu jsou pouze hlasne trouby etablishmenntu za ucelem udrzeni zdani, ze soucasny system ma neco spolecneho s kapitalismem. Jedno vsak je jiste, za soucasneho systemu fiat money mame system ve kterem korupce je primo od zakladu zabudovana, privileg vyrabet penize z ridkeho prdu dava politicke mafii neomezene moznosti temer ve vsem, to je bod ktereho se muzes chytit, z toho vychazej pri kazdem blbabolu ktery politici vypusti. Zlaty system sam o sobe jeste neni, jak se zde nekteri mylne domnivaji, zarukou prosperity, zajistuje pouze zaklad, ktery umoznuje rozvinuti lidske kreativity a podnikavosti a funkcnost trhu. Pokud se tyka literatury, cas rozhodne neztratis s autory tzv. Austrian school of econ. v prve rade Ludwig von Mises, exiistuje institut s jeho jmenem kde najdes i dalsi literaturu. [smích]
http://www.mises.org/

151500

15.1.2008 11:49

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 151500

tykání nevadí, nepatříš mezi diskutující s nimiž bych nechtěl nic mít.
díky za info, když už čtu všechno možné, tak se poučím i o ekonomii ač mi je toto téma celkem vzdálené.

jaký máš názor na tzv. LETS systémy a barterový způsob obchodu? slepá ulička nebo šance, jak se vyhnout inflaci, zbytečným úrokům, úrokům z úroků a nedostatku peněz na trhu?

a ještě jedna záludná otázečka- správným výkladem pojmů některý ekonomický myslitel oplývá? nebo to nutně přijde až časem v reflexi toho, co se děje na trhu? [velký smích]

151511

15.1.2008 16:54

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151511

LETS ani bartr neni resenim pro celosvetove hospodarstvi, muze byt uspesny v nekterych specializacich na kterych se tak jako tak nepodili mnoho ucastniku, rozhodne to neni nahrada fungujiciho monetarniho systemu.
Ta otazecka, takovi ekonomove existuji, jak uz jsem ale nahore naznacil, je jich zalostne malo, souvisi to predevsim s dobrym korytkem, na druhe strane jsou i takovi, kteri dodnes nepochopili proc doslo ke krizi v 1929, nekdy je ovsem tezke zjistit zda jsou tak blbi, nebo si jiny nazor nemohou dovolit.(viz Ben Bernanke) [velký smích]

151545

15.1.2008 14:37

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

jozin z bazin 193.?.?.?

Reakce na 151435

Ad 1, jestli nejake ty eletronicke dollary mate, poslete mi je, ja vam zpatky poslu prd zahusteny, tezce vydelate. Mame dohodu, nebo jen exhibujete?

Ad 2, presne tak, zlaty standard jak ho popisuji nejaci idealiste nikdy v historii nefungoval, jak to zacalo nekomu prekazet, hned se toho svizne despota zbavil. To je to skutecne fungovani zlateho standardu.

Ad 3, nesmysl, vubec nevite kolik zlata bylo vytezeno a kde se nachazi, ze by melo nozicky a vuli a samo od sebe se zapojilo do obihacky je blbost.

Ad 4, Celych 100 let pred 1913 v USA neexistovala inflace, zato existovala spousta jinych zajimavych ekonomickych jevu, od kterych mame nastesti uz pokoj. Vy si to chcete ze studijnich duvodu zopakovat?

151529

15.1.2008 21:14

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151529

vyborne Jozin, dokazal jsi ze umis pocitat do 4, na vic uz to ale jaksi nevyslo, da se tvrdit i ze zeme je placata, on se vdzy nejaky blb najde ktery tomu uveri. [velký smích]

151567

16.1.2008 3:35

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Druid 84.?.?.?

Reakce na 151567

Stene, ty jsi tak detinsky, legracne a uplne mimo misu, ze se mi chce smichy plakat. Jestli to nekdy prokouknes a pochopis ty prostinke elementarni veci, ktere ted proste nevidis pres tve zdani-iluzi pochopeni "slozitosti ekonomiky" tech nesmyslnych zvastu, slovnich spojeni naprosto bez obsahu vytvorenych za ucelem zblbnout a neustalym "zeslozitovanim" te prvotni hovadiny poskytovat nositelum vznesenych ekonomickych kecu moznost udrzovat sebe v pozici vyhodnejsi pro preziti.
Pak se sem vrat a precti si cos tu zanechal.
Dobre se pobavis.

151589

16.1.2008 11:25

RE: Ron Paul a jeho největší omyl

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151589

jen se vybrec drobku,je to zadarmo, az budes hotov, rad si poslechnu jak mi vysvetlis jak to skutecne funguje, pokud se domnivas ze te chci zblbnout, mylis se, nemam ve zvyku nosit drivi do lesa, pokud mas pocit ze je to pro tebe prilis slozite, asi to bude mit duvod, nechybi ti nejake vitaminy? Treba tve prednosti lezi v manualni praci,nenech se brzdit a vykroc ke kariere u krumpace vsadim se ze budes vynikat. [chechtot] [velký smích] [chechtot]

151617

15.1.2008 8:34

RE: Problém je jinde!

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 151377

Návrat ke zlatému standartu je v zásadě teoreticky možný! Ale neřeší ten zásadní problém!

A to je finanční monopol!

Finanční monopol je příčinou světových nesnází. A finanční monopol zlatý standart odstranil. A proč? Z důvodů lichvy! Úrok nabourává veškerý standart! I kdyby ho zase zavedl, tak jen proto, že bude opět manipulovat i tímto standardem (jako kdysi). Navíc vlastní většinu světového zlata.

Zlatý standart má z účel stanovit pevný bod v hodnotě peněz. Na to ale není potřeba zlato! Může to být tak dobře i samotná populace lidí. Nebo cokoliv co stanoví nemanipulovatelnou, nezcizitelnou a pevnou míru. Je to v zásadě jedno.

Ale bod číslo jedna zůstává! Dostat finanční monopol pod absolutní kontrolu a zajistit tak rovný přístup všech k oběživu.

151495

14.1.2008 11:47

Ron Paul - projev z února 2006 (v češtině)

Pepaxy 86.?.?.?

Konec hegemonie dolaru

151378

14.1.2008 12:00

Ron rulez na Slovensku;)

KILLROY killroy (zavináč) azet (tečka) sk 195.?.?.?

Pan Stwora, to ste si mohli aj na susedske (rozumej slovenske)linky zabludit[smích]

RON PAUL V BRATISLAVE
http://www.prave-spektrum.sk/article.php?586

VASE LINKY TIEZ AKO NAMET CLANKU!
http://www.beo.sk/udalosti-zo-sveta/35-t/284-susta...

151379

14.1.2008 13:38

Ron paul....

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Ja ho teda moc neznam a sem skeptickej....nechapu jak a proc je republikan a od kdy je to "pan spravedlivy??" vzdyt to taky neni zadny mladik.....nevite co delal do ted nez zachranoval USA a svet???
taky mi nejde teda na rozum,proc podle novinek nema skoro zadnou podporu a vlastne ho ani nejmenuji a nejsou sami..Ron paul se v televizi neda slyset moc casto.....
http://www.novinky.cz/clanek/130676-americane-nevedi-koho-volit-za-prezidenta.html
Asi se necham prekvapit..[smích])

151381

15.1.2008 9:08

RE: Ron paul....

standa 89.?.?.?

Reakce na 151381

Je to jeden z mala lidi, ktery nazor na Iraq meli pred 5lety stejny (viz jak hlasoval - neni problem na inetu najit).

Navic rekl bych, ze za poslednich 25let se jeho nazory nezmenily.
http://www.youtube.com/watch?v=8GzRWSof8uQ

151497

14.1.2008 14:42

neverim ze vyhra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

ja mu davam par mesiacov zivota [smích]
Potom skonci bud vo vazeni, alebo mrtvy.

151390

14.1.2008 14:36

Dojem z Rona Paula

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Jen v rychlosti, k tomu co jsem shlédl. Vypadá a projevuje se na svůj věk svěže. Má velice sympatický projev, jeho řeč má hlavu a patu (má svůj názor). Navíc ještě ke všemu působí velice upřímně a čestně. Většinou hned na první dojem převyšuje v diskuzi reportéry (oponenty) svým věcným a jasným vyjádřením toho co chce říct a kam směřuje.

Můj pocit je, že to myslí upřímně.

Má i pro politika neobvyklý původ (z běžné rodiny německého přistěhovalce). Profesí je to lékař. Myslím, že už dříve z politiky odešel, nyní se zase vrátil. Hodně studoval, a snad i sportoval. Byl i ve válce jako lékař.

Jeho popularita má silné limity dané právě kampaní (financemi) a přístupem do médií. Prezentován je hlavně alternativními médii. Tudíž těžko lze předpokládat, že zasáhne šedé masy. Můj dojem je, že se ho ta reportérka Foxu snažila spíš zdiskreditovat, než mu dát prostor.

Otázkou zůstává, proč je republikány vlastně „trpěn“. Může se zatím skrývat i pouhá kalkulace některých sil, které si mohou myslet, že osobnost tohoto typu může dodat republikánům mizející důvěryhodnost a po té může být „odejit“ do ústraní. Navíc i kdyby, čistě hypoteticky, byl zvolen, zůstává nezodpovězeno, do jaké míry by mohl dělat svou politiku i pak.

Nicméně je pro mě překvapením, že se vůbec takový člověk ocitá na této úrovni politiky.

151391

14.1.2008 15:47

R.P je sice v mnoha smerech atraktivni kandidat ale neprekona zakladni problem...

zalozak 211.?.?.?

... tim totiz ani tak neni otazka "volebnich penez" ci podpory mocnych ale fakt ze i ta cast volicu kteri premysli (o obavam se ze to neni vetsina) nakonec dojde k zaveru ze ony zmeny ktere navrhuje nejsou kompatibilni s "americkym system zivota".

Aby se vsechno to o cem hovori realizovalo, znamenalo by to predstavit smes drastickych reforem ktere nejenze by pripravily neuveritelne mnozstvi "vlivnych" o hodne penez a moci, ale predevsim by znamenaly ze i prumerny amik si musi extremne utahnou opasek. Navic, coz je ironie, by na takove reformy bylo potreba financi a neni zdaleka tak jiste ze by je nekdo pujcil.
[chechtot] [chechtot]

No a pak ona drobnost. On rika CO by se melo udelat (coz je popularni mezi mnohymi), ale zatim prilis nepredstavil cestu JAK. A to neni maly problem...

151398

14.1.2008 23:01

RE: R.P je sice v mnoha smerech atraktivni kandidat ale neprekona zakladni problem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 202.?.?.?

Reakce na 151398

USA krachují jak politicky, tak ekonomicky. Reforma je nanejvýš nutná. A je lepší od Rona Paula, než od strůjců NWO.

151440

14.1.2008 16:31

Ona take rada jeho kroku je mozna "popularnich" ale take populistickych...

zalozak 211.?.?.?

Tohle sice bude znit jako obhajoba "stavajici" administrativy ale prirozene ze to neni co mam v umyslu. Ale zvazme nasledujici.

Zrusit FED. Zni to popularne, nicmene zruseny FED se musi necim nahradit. To je jinym FEDem, ktery nekdo bude spravovat. Ok tak to bude statni banka. Co se zmeni? Bude stat (vlada) odpovednejsi v tisteni penez nez konsorcium soukromych bank? Tezko! Muzeme se dohadovat o tom kolik "extra" penez prijmu pro nektere ("nejmenovane"[mrknutí jedním okem] bankere soucasny system FEDu predstavuje ale samo zruseni teto organizace nic neresi. Navic dle meho, statni urednik je uplne stejne zkorumpovatelny - mozna i vice.

Zrusit IRS.. jiste popularni u vsech. Ale , cim jej nahradit? Pokud se nebudou vybirat dane, nebude mit "stat" penize na provoz niceho. Pokud se budou vybirat pouze na lokalni urovni - opet nekdo musi urcit jak a kolik se musi distribuovat do "federalni kasy". (O tohle se mimochodem jiz jednou valcilo ... nezapominejme) Zruseni IRS by musela predchazet zasadni strukturalni reforma dani - ale i ta by skoncila tak ze misto IRS by zde byla instituce IRS2..

A tak dale... jeho myslenky jsou urcite popularni ale ne zcela implementovatelne.

151402

14.1.2008 17:23

RE: Ona take rada jeho kroku je mozna

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 151402

Obecně si myslím, že přechod na zlatý standard nic moc neřeší. Jestli se v posledních 5 letech něco změnilo nevím. Ale do roku 2003 se světová cena zlata určovala v Rotschildově kanceláři v Londýně. Ostatní velcí producenti se této ceně přizpůsobovali.
Napadlo mne, že bych si otevřel banku a začal (si) tisknout peníze. Udělám si na tisk peněz monopol. A kdyby měl náhodou někdo námitky, tak mu s výsměchem řeknu, že je populista. A to bude muset za trest poslouchat každou půlhodinu ve zprávách v rádiu. Přirozeně bez šance se hájit proti urážkám. Nezávislost soudů je přece iluze. Nepohodlné trestní případy se dávají zásadně soudcům, o kterých víme, jak budou postupovat. Za odměnu za krátkou dobu dostanou post na Krajském soudu. Ti soudci, kteří "dělají problémy" a nepochopili, jak se hraje hra, ti ten případ na stůl nedostanou. Jo, tak to funguje. A slyšeli jste už, jak trestní spis má 20 000 stran? Jo, je veřejným tajemstvím, že to nikdo nečte. [mrknutí jedním okem]

151409

14.1.2008 17:29

RE: Ona take rada jeho kroku je mozna

pouštní_sob 78.?.?.?

Reakce na 151402

Co se týká zručení IRS, tak R.P. chce zrusit pouze nezakonnou federální daň z příjmu pro fyzické osoby, která se beztak vždy použije pouze k "nakrmení parazita" t.j. úroky FEDu, ostatní daně rušit nechce. Tímto dojde k redukci příjmů státního rozpočtu o 1/3, čímž se dostane např. na úroveň z roku 2000. Opravdu si myslíte že pokud s ním USA vydržely v roce 2000, že by to dnes nešlo?

Ad zrušení FEDu, nemusí se nahrazovat ničím, FED je totiž parazit, žádnou skutečnou hodnotu nevytváří a nikdy nevytvářel [smích]. R.P. prosazuje nejen zrušení FEDu, ale hlavně přechod ke krytým penězům (Sound Money vs Fiat Money), čímž se stane centrální banka celkem irelevantní instituce pro tvorbu peněz...

151411

15.1.2008 15:34

RE: Ona take rada jeho kroku je mozna

jozin z bazin 193.?.?.?

Reakce na 151411

Dan z prijmu je zakonna, jak potvrdily nalezy mnoha soudu. To je prosimvas definice zakonnosti, kdyz neco potvrdi soud. Ron Paul by jako prezident nikterak nemohl zrusit dan z prijmu, anzto ta vyplyva ze zakona a prezident nema pravomoc ani zakony vytvaret, ani je menit, ani je obchazet. Prave Paulovo nesmyslne exhibovani na temata, ktera jsou zcela mimo prezidentskou pravomoc mu zajistilo naprosty propad preferenci.

Mj. z vaseho prispevku se zda, ze si myslite, ze z FEDu plati vlada nejake uroky. Chce to zopakovat si definice a zakladni vztahy.

151534

15.1.2008 16:14

RE: Ona take rada jeho kroku je mozna

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 151534

To je ponekud slepa vira v system. Podivejte se "America Freedom to fascism". Muzete si o autorech a o celem dokumentu myslet co chcete, ale jen blazen by si mohl dal myslet, ze tu neco secsakrametsky nesmrdi. Podivejte se na rozhovory s lidmi, co byli za neplaceni dane odsouzeni, dyt ty soudy byly naprosta fraska. Soudci je neodsoudili za to, ze porusovali nejaky zakon, ale proste proto ze chteli. A podivejte se na argumentaci lidi, kteri dan haji, ani nikdo z IRS neni schopen ukazat zakon, ktery by placeni teto dane prikazoval. Je to jeden z nejvetsich podvodu na obcanech USA. Krom toho, ze placeni zadny zakon neprikazuje, tak je velmi sporne zda to neni samo o sobe protiustavni. Kdyby se dal tomuto problemu sirsi medialni prostor, tim myslim hlavne tem kteri prokoukli tenhle podvod, pravdepodobne by vetsina lidi prestala platit a byl by z toho pruser jak mraky.

151544

15.1.2008 18:49

RE: Ona take rada jeho kroku je mozna

jozin z bazin 193.?.?.?

Reakce na 151544

Jak, slepa vira v system? Sestnacty dodatek ustavy dava Kongresu pravo vymerovat dan z prijmu. Soudy tohle pravo opakovane potvrdily. Definice pojmu "zakonny" si najdete ve vykladovem slovniku, tohle naplnuje definici toho slova.

Vy si snad myslite, ze existuje dospely American, ktery by neznal tyhle tisickrat ojete argumenty stylu, "ja tu dan platit nechci, a proto je protiustavni"? Ty vubec zadnej medialni prostor nepotrebujou, ty se sirej samy od sebe. To nijak nemeni nic na tom, ze jsou to pitomosti.

151559

15.1.2008 22:56

RE: Ona take rada jeho kroku je mozna

Pavel -Čert- Němec 82.?.?.?

Reakce na 151559

Je to slepa vira v system. Podivejte se na to, pozorne poslouchejte lidi kteri se tim vazne zabyvali, poslouchejte byvale zamestnance IRS a soucasne zastupce IRS, je to skandal obrich rozmeru. Neexistuje zakon, ktery by narizoval platit tuto dan, proste neni. Nikdo z IRS neni schopen ukazat zakon podle ktereho se musi platit federalni dan. N I K D O!!! [naštvaný] Navic nejvyssi soud uz v roce 1926 rozhodl, ze tato dan je protizakona jako precedens. Vsechny dalsi soudni rozhodnuti byly protiustavni.

151577

15.1.2008 23:40

RE: Ona take rada jeho kroku je mozna

jozin z bazin 193.?.?.?

Reakce na 151577

Takze jeste jednou. Jestli vam nikdo z lidi, ktere jste na IRS kontaktoval, nerekl z jakeho titulu musite platit dan z prijmu, bylo to proto, ze je s podobnymi napady obtezuje strasne lidi a oni nikterak nemaji povinnost se s vami na tohle tema bavit. Ja vam pomuzu. Vygooglujte ustavu USA. Najdete sestnacty dodatek: "Kongres ma pravo vymerit dan z prijmu." To je ten zakon podle ktereho platite federalni dan z prijmu.

To neni ani slepa ani vira ani v system, to je pouha schopnost porozumet ctenemu textu a zakladnim definicim slov jako je "zakon". Hotove cary. To, ze se vam zmineny cteny text nezamlouva, nic na jeho vyznamu nemeni.

151580

16.1.2008 10:56

RE: Ona take rada jeho kroku je mozna

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 151580

Ja si sestnacty dodatek cetl. Krome toho, ze je sporne zda ho vsechny staty ratifikovaly tak jak je oficialne prezentovano, jeho ratifikaci provazelo tolik procesnich chyb, ze se da s cistym svedomim prohlasit za protiustavni. Kazdopadne tento dodatek pouze prideluje pravomoc kongresu, neni to zakon podle ktereho nekdo plati federalni dan(to je pouha schopnost porozumet ctenemu textu a zakladnim definicim slov jako je "zakon"...).

Pokud argumentujete tim, ze nikdo nema povinnost odpovidat na hloupe otazky, je to sice mlzeni, ale dejme tomu. Pokud ale nekdo vypise $50 000 odmenu tomu, kdo mu ukaze, kde je v zakone psane, ze musi platit tuto dan a nikdo to neudela, je tenhle vas argument naprosto mimo. Dokonce mnoho lidi nepleaticich tuto dan soud vyhralo.

151615

15.1.2008 13:06

RE: Ona take rada jeho kroku je mozna

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151402

je to trochu jinak, zrusenim FED musi byt eliminovany predevsim dve veci.
1. manipulace urokovych sazeb, to obstara trh rozhodne lepe, zadne centralni banky nejsou potreba.
2. eliminace gigantickych plateb uroku na obligace ktere USA plati FED za pujcky ktere FED zaplatil dollary vyrobenymi z ridkeho prdu. Soucasne plati USA na uroky vydanych obligaci znacne pres 300 miliard$ rocne, za nic!!
O to se ostatne pokusil JF.Kenedy kdyz nechal vytisknout bankovky nezatizene dluhem vuci FED, to byl nepochybne hlavni duvod proc ho poslali do vecnych lovist, ihned po jeho smrti zminene dollary stahli z obehu.
Samotne vytisteni bankovek obstara min. financi stejne jako dnes, s tim rozdilem, ze mnozstvi bude omezene mozstvim zlata ktere je k dispozici.S postupnym rustem hospodarstvi bude rust kupni sila obeziva a naopak, rozhodne se tezko najde dost subjektu, kteri okolo sebe budou hazet zlatem aby si koupili "ten nejlepsi" kongres ktery je k dostani a dostali do prezidentske zidle nejakeho idiota. [velký smích]

151514

14.1.2008 18:15

Pokud je pravda, autore,

larnaca 86.?.?.?

podstata jeho programu, tj:

1. Okamžitý odchod z Iráku a z Afghánistánu - tj. další útěk z vyhrané války protentokrát ale od nepřítele, jenž deklaroval, že dobude a islamisuje území USA, tj. zánik USA jako mocnosti v očích světa.
2. Zrušení federálního rezervního systému FED - tj. zhroucení bankovního sektoru a makroekonomiky USA.
3. Úplné zrušení daní - není z čeho financovat státní správu, armádu, policií, školství atd., tj. stát přestane existovat.
4. Návrat měny ke zlatému standardu - není dost zlata, zánik měny a ekonomiky i na lokální úrovni, tj. jako celku.
5. Zrušení programu pro povinné občanské průkazy - tj. nekontrolovaný a volný pohyb nelegálů z celého světa po území USA, zánik USA občanství.
6. Silná armáda ano, ale odmítá být četníkem světa - tj. armáda, která nebude bojovat, nehledě na to, že bez daní nebude ani existovat, zánik vnější bezpečnosti USA.
7. Spolupráce se všemi státy světa - tj. i s nepřáteli, rozpad území USA po jimi vznesených územních nárocích.
8. Považuje právo na soukromí za neporušitelné - tj. i zločinců a teroristů nebýt nijak nikým obtěžováni a moci beztrestně zabíjet kohokoliv se jim namane, zánik vnitřní bezpečnosti USA.

pak se skutečně jedná o člověka s tak fortelným programem, jehož eventuální splnění může opravdu způsobit efektivní zánik USA jako státu ještě během jeho případného prvního presidentského období, byl-li by opravdu zvolen [chechtot]

Pouze se divím, že se tenhle chlapík hlásí k Republikánům, lidé s podobnými cíli se od 60.let stávali zpravidla členy Demokratické strany USA[smích])) zdá se, že nastavený politsystém v USA skutečně potřebuje velmi radikální reformu, chtějí-li USA do budoucna opravdu ustát marxistickou subversi, probíhající tam celá desetiletí. Podstata a problém US politsystému v jednom je totiž v tom, že "demokratem", event. "republikánem" se nestávám dle zastávaných hodnot a osobních postojů, ale dle toho, za kterou partaj veřejně prohlásím a zaregistruji se, že chci fungovat. Proto mohli v 60.letech marxisté po neúspěšném pokusu s KS USA úspěšně infiltrovat Demokraty a nyní, zdá se i Republikány.

151414

14.1.2008 18:50

RE: Pokud je pravda, autore,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 151414

>4. Návrat měny ke zlatému standardu - není dost zlata, zánik
>měny a ekonomiky i na lokální úrovni, tj. jako celku.

Reaguji jen na tento jeden bod, ostatní vám vyvrátí jiní.

Domnívám se, že nemáte pravdu. Množství zlata je irelevantní, neboť se rozpočítá na množství bankovek v oběhu. Podstatné je, že bankovky kryté zlatem nebude možno vyrábět ze vzduchu, jako se to dnes děje. To zastaví inflaci a znemožní machinace při přerozdělování bohatství.

A mimochodem, pokud by jedna země přišla se zlatou měnou, vyvolalo by to zájem o její peníze. Do země by začaly proudit hmotné statky, za které by bylo možno zpětně od zbytku světa zase vykupovat zlato. Došlo by k paradoxnímu jevu, že totiž zlata by v trezorech neubývalo, ale naopak přibývalo. Zlato by přitahovalo další zlato. Tedy za předpokladu cíleného výkupu zlata zpět. Také by byla možná druhá cesta, kdy by nezodpovědní politikové vyměnili zlato za služby a zboží a neměli by nic. Muselo by se to velmi pečlivě hlídat. Zdánlivě by nikdo nezískal ani neztratil, ale dlouhodobě by to pro zemi bylo jako proud živé vody.

A ano, cena zlata na světových trzích by zákonitě vzrostla. Tím líp. O to větší hodnotu by měla měna té země.

151424

14.1.2008 22:11

RE: Pokud je pravda, autore,

larnaca 86.?.?.?

Reakce na 151424

reguji na vaši reakci, autore:

"...pokud by jedna země přišla se zlatou měnou, vyvolalo by to zájem o její peníze. Do země by začaly proudit hmotné statky, za které by bylo možno zpětně od zbytku světa zase vykupovat zlato..."

Zamyslete se ještě jednou nad vašim tvrzením[smích])) Pokud by jedna země opravdu dnes zavedla zlatý standard, tj. garantovala výměnu fysických bankovek za fysické zlato, vyvolalo by to sice opravdu ze začátku zájem o její měnu, ale právě jen o to fysické zlato, které by se vzápětí ruče přetavilo ve vlastní slitky, skončilo jako rezerva v cizích bankách i u jednotlivců, tj. v dnešní a historicky základní peněžní funkci zlata a posílilo by to cizí měny na úkor "první země zlatého standardu". Tohle by pokračovalo až do vykoupení veškerého zlata ze země zlatého standardu - nebo v lepším případě do doby, než by někdo ten šílený nápad zrušil - v obojím případě ale s těžkými ekonomickými následky pro zemi zlatého standardu, včetně totálního bankrotu a krachu celé ekonomiky. Protože, autore, zpětně by neproudily do takové země žádné "hmotné statky", ale jen a pouze bezcenné hmotné zboží z dovozu placené cenným ryzím zlatem takového státu a zahraniční bankovky, které by za zlato nešly vyměnit a byly by proto pro zemi zlatého standardu v rámci finanční makroekonomiky též bezcenným kusem papíru. A i kdyby se taková země snažila těmito papírovými bankovkami platit za "nové zlato" z burzy nikdy by nebyla schopna ztrátu způsobenou vývozem vlastního "původního" zlata v důsledku jednostranného zlatého standardu nahradit.

Pročpak se asi všechny státy vzdaly zlatého - mimochodem historicky ne jediného, existoval např. i "stříbrný standard", viz pražské groše[smích])) - standardu? To nebylo ani z rozmaru ani z ničí konspirace, to bylo právě proto, že ne každá země umožňovala volnou směnitelnost vlastní bankovky za zlato a tím obratně odčerpávala kovové zlato jako základ své systematicky posilující měny ze států, které to naivně umožňovaly, pročpak asi největší profit ze španělského zlata z Ameriky měli Britové nikoli Španělé, pročpak asi o návratu zlatého standardu vůbec neuvažuje Putin, šéf státu s největšími zásobami zlata na světě, který by si asi jediný dnes zlatý standard mohl teoreticky "dovolit".

P:S: Ostatní body je to samé, autore[smích])) program toho pána je vskutku geniálně destruktivní, ještě že nejsem Američan a nemusím se zvolení něčeho takového bát[smích]))

151433

15.1.2008 1:54

RE: Pokud je pravda, autore,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151433

Takze Rusove by si eventuelne ciste teoreticky mohli v budoucnu dovolit zlaty standart? A co by bpro ne ciste teoreticky byli vyhodnejsi? Svazat rubl se zlatem nebo s energetickymi zdroji?

151467

15.1.2008 14:07

RE: Pokud je pravda, autore,

larnaca 86.?.?.?

Reakce na 151467

Pokud by si dle vzoru nápadu amerického pana kongresmana chtěli zničit vlastní ekonomiku + následně vlastní stát postačil by Rusům i komukoliv jinému s přehledem ten zlatý standard[smích]))

P:S: Základ měny se vždy odvozuje od zlatých zásob země, kontrolovaných vládou + centrbankou s odborným dohledem příslušných měnových, resp. finančních specialistů, proto si státy škrtí kov a vydávají místo něho bankovky, které nelze za zlato směnit a které - tzv. "volně směnitelná měna" lze maximálně směnit na peněžní burse za jinou měnu, dle zákona nabídky a poptávky se pak vytváří k jiné měně tzv. "kurs měny" - tj. např to: "dolar je dnes za dvacet korun", apod. Pokud měna není "volně směnitelná", např. bývalá Kčs před 1989, je její kurs k ostatním měnám stanoven uměle centrbankou, a to více, či méně kvalifikovaným odhadem, což ale může vést - a v ČSSR i vedlo - k černému trhu s "volně směnitelnými měnami" a následně ke krisi ekonomiky, protože díky takto vzniklé "dvojí měně" není možné objektivně spočítat skutečnou výkonnost ekonomiky, navíc chcete-li obchodovat se zahraničím je taková měna z těch samých důvodů absolutně bezcenná, musíte si nějak obstarat "volně směnitelnou".

Že se základem měny stalo zrovna zlato je dáno částečně historií, částečně jeho "všeobecnou dostupností" a vysokou chemickou a fysikální odolností, nedá se zničit - max. ukrást[smích])), jde tedy o trvalou hodnotu (Pozn: roli ovšem hrálo i to, že je nejen nezničitelné, ale i "hezké"[smích]))

Jsou i jiné vysoce odolné kovy, na kterých můžete udělat základ měny, stříbro ale přece jen koroduje, titan tehdy neznali a platina např. je až příliš moc vzácná, takže to na naší planetě zlato "vyhrálo". Měnu můžete založit jedině na zlatě + event. a s risikem na vlastních zásobách "volně směnitelných" měn, aby měla ekomomickou hodnotu, na ropě, jak navrhujete se měna stavět nedá, ropa není trvalá hodnota, taková "měna" by byla bezcenný papír stejně jako kdybyste např. místo ropy za základ měny použil ošatku s rybami.

151525

15.1.2008 2:08

RE: Pokud je pravda, autore,

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 151433

Ehmm. Dovolím si podotknout, že ekonomika USA, a její schopnosti produkovat a vyvážet, je považovaná za největší na světě. Je tady tedy potřeba u nich nakupovat. A to je ten "point". když nakupovat, pak za zlato! Takže nic nikam neodteče, pokud se USA věnují tomu, co umí a čemu se vždy věnovaly, vykašlou se na nesmyslné válčení a zruší pijavici zvanou FED, je to naopak velmi reálné.

Dovolím si ještě ostatní upozornit na zajímavý článek.
http://tinyurl.com/2qrbv2

151468

15.1.2008 3:10

RE: Pokud je pravda, autore,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151468

I kdyz myslim, ze Americane misto zlata by mohli prijmat i meny kryte zlatem, pripadne si ekonomicky vynutit vyhodne menove kurzy u men nekrytych drahymi kovy, napr. v uvahu po vyprodeji zlateho pokladu prichazi dnes, tak "silna" ceska koruna. Aktivni obchodni bilance znamena obnoveni industrialnich kapacit USA. Stale hlavni teziste vedecko-technologickeho vyzkumu se nachazi na uzemi USA, takze to je realne. Nelze vyvazet pouze high-tech vojenske hracky.

K tomu vsak je potreba cas a krize, ktera vymete system stojici na papirovych penezich, tedy FED . Tezko si dovedu predstavit, ze by "nekdo" doprovolne souhlasil s demontazi FED, krize tak jako tak je nevyhnutelna, takze .... Nekolik let myslim minimalne tak 5-10, budou USA nuceny v mezinarodnim obchode prejit k ochrane sveho domacicho trhu, dokud neobnovi sve prumyslove kapacity, i kdyz priklad Ruska ukazuje, ze by to mohlo byt i kratsi. Zastanci globalizace muzou se slzou v oku zamavat globalnimu volnemu trhu, bez USA to bude globalne fungovat dost ztuha. A bude znacne silna nechut po globalni ekonomicke krizi se v tomhle socialnim projektu angazovat.

Bez silnych politickych tlaku pres podminky WTO kvuli pujckam az po narodni vlady, proste ten "prirozeny volny trh" neni schopen ani vzniknout. Spontane vznikaji uplne jine typy trhu, regulovane. A ty regulace jsou vynucene verejnosti z nejakych duvodu, treba vysoka urazovost vytvarela tlaky na normy ohledne bezpecnosti, prace, vznik zdravotniho systemu, socialniho pojisteni... Samozrejme verejnost by se neceho takoveho doprovolne nevzdala, tudiz to musim demontovano politicky zeshora. Demokracie a jista spolecenska stabilita versus laissez faire a atomizace spolecnosti na shluk individui, bez kterych by volny trh nebyl schopen existence.

Lidi musi byt degradovani na "lopatu, kalkulacku" a zaroven funguji jako vazeny klient. To jsou paradoxy, aby to vsak mohlo fungovat musi mezi minimalizaci nakladu a klientem byt nejaka ekonomicka rovnovaha. A ta je nemyslitelna bez regulacnich mechanismu, ktere volny trh nema k dispozici. Ten reguluje stylem ode zdi ke zdi. Ve chvili, kdyby byl minimalizovan ten "nepratelsky stat" se vsemi temi skodlivy omezenimi se pracne vytvoreny laissez faire velmi rychle zhrouti v serii krizi, protoze je regulacni mechanismy nejsou schopny pusobit s predstihem. A to je spolecensky pro lidi neakceptovatelne pro jejich existenci. Nedoakzu si predstavit, nekoho kdo by se neco takoveho bez silneho donucovaciho tlaku zvolil.

151472

15.1.2008 5:24

RE: Pokud je pravda, autore,

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 151472

Skutečností je, že to čemu zastánci volného trhu říkají "regulace"je vlastně neregulace. Nechání věcí se nějak dobabrat k něčemu ať to stojí cokoliv. Jistě že na tom někteří trhnou a jiní tratí, ale regulace to není. A zrovna jako i blbej parní stroj bez regulátoru by se leda zbláznil, tak i ekonomika vyžaduje přítomnost kontrolních opatření. Vono to přehřívání a podchlazování není nic příjemnýho. Ani jeden ze zastánců volnýho kapitalismu by nekoupil auto bez plynového pedálu a brzdy, že jako se to nějak zastaví a nějak rozjede. Ale společnost tak operovat asi může.[velký smích]

151480

16.1.2008 5:41

RE: Pokud je pravda, autore,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151480

I pro volny trh at se to nekomu libi plati pravidla. V globale jsou to pravidla umerna pusobicim silam. Financi transakce probihaji v brutalnich objemech s realnou globalni mobilitou, o ktere se Ricardovi nesnilo ani nahodou. To vytvari obrovske tlaky na narodni vlady, aby se podbizeli a umoznovali v nejvyssi mire minimalizaci nakladu a maximalizaci zisku. Snizovani dani, deregulace zamestnancu ( idelanim cilem je totalni individualizce, tedy zadne odbory, zadne kolektivni smlouvy, zadne prava.... ve finisi zadana spoluodppovednost zamestnavatele), treba ekologie ta taky zvysuje naklady, presun predevsim ekologicky narocnych vyrob do tretiho sveta.....

Snizeni dani znamena oslabeni socialnich funkci statu i funkci ve strategicke sfere jako energie, zahranicni politika, obrana... Jinak receno cenou za za minimalizaci nakladu a zvyseni atraktivity je spolecenska destrukce. V kratkodobem horizontu neovlivnuje prilis negativne kapitalove toky, avsak v dlouhodobem horizontu pri poklesu jiste urovne stability, vzroste riziko a kapital se prelije jinam. Jelikoz znacna cast zmen pri snizovani "statu" je "nevratnych" ( respektive dlouhy casovy horizont pro napravu).Zruseni statniho zdravotnictvi, skolstvi ( zadna pristi vlada ho po privatizaci nebude schopna obnovit-nebude mit z ceho), privatizace startegickych podniku jako zdroju surovin a energetiky, dale socialni rozpad, rodina, rozvodovost, kriminalita, starnuti populace..., pak bude velmi obtizne obnovit zpetne stabilitu spolecnosti a zachovat demokraticky charakter.

Destruktivni charakter globalnich trhu dany jejich velikosti, vysokou mobilitou, ktera vytvari regionalni tlak na minimalizaci nakladu bez ohledu na dusledky. K tomu rozhdodne neprida vysoky podil spekulativnich operaci. Produkce nekolinasobne zaostava za kapitalovymi toky. Toto dohromady jednoznacne dlouhodobe znamena "nevratnou" devastaci regionu. Socialne rozvracene regiony pravdepodobne nejsou cilem globalnich hracu, ale jsou nevyhnutelne dusledkem globalniho laissez faire.

Udrzet spolecenskou stabilitou z hlediska krtakozrakosti vetsiny statu bude obtizne, ale jiste se z dlouhodobe perspektivy treba takovemu Japonsku vyplati ( tam se na tom vyrazne podili firemni strategii, ktera preferuje dlouhodbe cile nad kratkodobou ztratovosti "plne zamestananosti" ). Dalsi moznosti stabilizace spolecenskeho chaosu je totalizace systemu, i kdyz ani tady neverim, ze to je cilem globalnich hracu. V takovych systemech totiz neni nakonec bezpecno i pro skutecne mocenske elity.

Vetsina bojovniku proti fasizaci spolecnosti bojuje na spatnem bitevnim poli a zameruje se na dusledky ( tj. protipochody proti extremistum ), misto aby svou pozornost obratili na priciny ( destrukce socialni stability ). Libit se to nebude, ale nikdo se nevyhne tomu zaplatit za laissez faire cenu, je stejne utopicky a ideologicky jako jine ideologie, a cena je tvrda.

151597

15.1.2008 2:04

RE: Pokud je pravda, autore,

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 151414

Skutecne briliantni analysa. Mate absolutni pravdu, ale, z uhlu vaseho nazoru.
Podle me pan Paul je jako zemedelec. Zaseva seminka noveho mysleni. Prirozene, ze vetsina jeho planu je neuskutecnitelna, ale mezi tou, rekneme fantasii jsou zabaleny myslenky ktere se lide bud bali vyslovovat protoze vlastne byly zazitym paradigmem.
Jeho hlavni myslenka pro kterou je ukrizovavan jako Jezis Nazaretsky a legrace je to, ze to delaji prave zioniste, je to, ze chce USA osvobodit od nadvlady Israele a opet ustavit hrdou Americkou nezavislost na vuli te pidivelmoci na Strednim Vychode.
Vsimete si, jak tato seminka rychle klici. Jak by rekli nasi namysleni kritici, tedy, jestli umite Anglicky, prectete si na stankach ktere rikaji pravdu, to ale nerikaji, jak zidovska influence pomalu rychle konci. Dokonce na Haaretz vcera byl clanek o tom, ze Nemecka mladez je nemozna ovladat Zionistickou vuli po ovladnuti sveta. Zacina opet svitat, novy president, at bude kdo bude mit nove kritiky to deal with.
Synopsis by byla, ze, lekar ktery je, diagnostikoval problem a naznacil, co by byl ten zpusob te nejefektivnejsi lecby.

151469

15.1.2008 4:02

RE: Pokud je pravda, autore,

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 151469

Ja myslim, ze tady si trochu pridavate (ac i ja bych mel rad ruzove bryle). PR je dostatecne opatrny pokud jde o tu zemi a narodnost co zminujete. Vi dobre (kdyz ne on tak jeho poradci), ze s takovou retorikou by velmi rychle skoncil. Konec koncu i v te 'zminene zemi' je ruznorodost nazoru, prave tak jak se dovite z citovaneho listu. A nejenom tam.

Nakonec bych rekl, ze neni dobre videt pouze RP coby idol. Je v tom mnohem vice; hlavne a predevsim je v tom prirozeny a nashromazdeny sentiment americkeho obcanstva. Lidi, kteri si uz po dlouhou dobu nedokazali z te politicke nabidky, ktera byla pro ne predpripravena udelat nejaky kloudny smysl. Proto to nadseni - je to neco jako prazske jaro po americku.

151476

15.1.2008 6:49

RE: Pokud je pravda, autore,

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 151476

Mate pravdu pan Zap, tak trochu optimisticky prehanim abych vzbudil nadseni. Pan Paul muze jen naznacovat, je na nas jak ta seminka rozhodime a zeme se trese po oplodneni.
Ale musite priznat, vypada to, ze jedeme z kopce.

151485

15.1.2008 7:25

RE: Pokud je pravda, autore,

Kadence crazy 66.?.?.?

Reakce na 151485

Karle tukni me , mam novy laptop a ja blbec jsem omylem vymazal na tom starym krapaku kteryho jsem se zbavil Tvoji E mail address .

151488

17.1.2008 0:53

Kvůli Izraeli na něj už preventivně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 151476

vypálili pár střel opepřených obviněním z "rasismu". Doufají zřejmě, že kvůli kritice Izraele od něj odpadnou "evangelikálové".

151693

16.1.2008 14:53

RE: Pokud je pravda, autore,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 151414

Vážený pane, jen pár otázek...
1. Další útěk z vyhrané války? Co tím máte přesně na mysli? Že Vietnam byla vyhraná válka? Nebo Irák je vyhraná válka, nebo co?
2. Pokud by peníze ovládal stát a ne soukromá organizace, pak by došlo k zhroucení ekonomiky? Zajímavá úvaha...
3. Kdo mluví o úplném zrušení daní? Kde jste to vzal?
4. Návrat měny ke zlatému standardu - není dosta zlata? Tak se změní hodnota peněz...
5. Zrušení programu pro OP - zatím v USA pokud vím nejsou a nemám pocit, že by někomu zaniklo občanství.
6. Opravdu by USA zanikly, pokud by nevedly útočné války?
7. Tomuto nerozumím vůbec... Ten kdo spolupracuje s ostatními je jimi rozraden? Podivné...
8. Zajímavé, že v dobách Rakouska Uherska, kdy bylo právo na soukromí dodržováno, nedocházelo k tak rozsáhlému terorismu.

Čili jste tu napsal několik naprostých nesmyslů. Ale budiž, chápu, že jste pro centálně řízený stát nějakou soukromou firmou, bez jakýchkoliv práv, jste nejen pro OP, ale spíše pro podkožní čipy, kamery na každém kroku, napadání suverénních států pod smyšlenými záminkami, válka v Iráku je vyhraná, válka ve Vietnamu byla vyhraná, ale USA utekly, dále jste pro zvyšování daní... Chápu to správně? Takže NEOCON?

151629

14.1.2008 18:12

Israel 2.58 Billion

vodnik007 71.?.?.?

Napadat ostry trn stredniho vychodu? Jiz zde ziskal titul zidobijce.
http://www.lewrockwell.com/block/block88.html

http://www.gregsopinion.com/archives/007207.html

151415

14.1.2008 17:53

Levičáci pro Ron Paula?

pdmlynek 66.?.?.?

Já vážně se divím jak levičáci, zejména ti kteří se o politiku velice zajímají, se tak se zastávají Rona Paula.

Ví vůbec kdo Ron Paul je? Uvědomují si že on je víc na pravo než Bush a ostatní jiní Republikáni? Né že bych s mnoha věcí s nim nesouhlasil, né že bych ho nechtěl vidět ve Whitehouse, ale kdyby by byl nominovaný tak je nulová šance že bude zvolený.

Je to dobře že máte Rona Paula rádi, ale podle Vaších přispěvků je to dost divné. Je to jako kdyby např. nějaký ODS-ák nadával na komunismus v Sovětském Svaze a Číně, a přitom by chválil co Kim dělá v Severní Korei.

151416

14.1.2008 18:37

RE: Levičáci pro Ron Paula?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 151416

Ježkovy voči, voni vám zdejší levičáci vylezli z vašich škatulek? [překvapení] A takovou práci jste si s těmi škatulkami a s nálepkami na ně dal, že.... [pláč]

151419

14.1.2008 23:17

RE: Levičáci pro Ron Paula?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 151416

>Já vážně se divím jak levičáci, zejména ti kteří se o
>politiku velice zajímají,

Kdo jsou levičáci a kdo zase pravičáci? Zevšeobecnění nevyjadřující mnoho. Krajní levice stejně jako krajní pravice bude asi k někomu nespravedlivá. Ti uprostřed budou zas šlapat na prsty krajním.

Kdyby světoobčané volili amerického presidenta tak zvolí Rona Paula. Obdržel by více hlasů než všichni ostatní kandidáti dohromady. Je to sranda neb svět amerického presidenta nevolí a ani ti prostí občané USA do toho nemají dost co mluvit.[cool] Jak je možné, že všechny země světa (včetně US) s různým názorovým pohledem (od A do Z) by si přály tohoto kandidáta za presidenta USA.

V čem máte Pravdu, že Ron dle Vás nemá dostatek „levicového“ sociálního cítění. Je tvrdým zastáncem volného trhu atp. Jistě není identické dvojče myšlení každého z nás, hochu co naděláš, nekandiduješ holt na prezidenta. Každý z nás volí mezi slepými jednookého králem. Dle Vašich příspěvků je zas potěšující, že se jednou shodneme. [mrknutí jedním okem]

151446

15.1.2008 0:19

RE: Levičáci pro Ron Paula?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 151446

a ani ti prostí občané USA do toho nemají dost co mluvit.

Saso, mozna by jste si mel rozsirit svoje znalosti o electoral systemu voleb presidenta v USA nez zacnete poustet do sveta svoje argumenty.

Je hodne predcasne, abychom delali zavery nad tim, kdo bude tim jednookym mezi slepyma. Kandidati at demokraticti, tak republikansti se zatim nevyjadrili, jak by chteli ty zmeny co navrhuji uplatnit. Je neco jineho mlatit hubou o tom, ze vsem lidem na svete snesu modre z nebe, a tim, jak je to proveditelne.
Jinak ale at si vsechny zeme sveta preji (od A do Z) kohokoliv, neni jim to nic platne, tak jako mne neni nic platne, koho ja bych si pral za premiera v Cine.

151451

15.1.2008 1:45

RE: Levičáci pro Ron Paula?

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 151446

"V čem máte Pravdu, že Ron dle Vás nemá dostatek „levicového“ sociálního cítění."
---------------------------------------------------------------

Eeee, docela bych to tak nerekl. Pan RP to ma v bedne dobre srovnano: ono totiz v tomto pripade je doprava soucasne i doleva. Je to totiz presne uprostred, kde to ma byt.

Tezko muze byt nekdo vice levicovy nez kdyz rekne: prestante nas vykoristovat ... a vice pravicovy kdy rekne: nechte nas se postarat sami o sebe! [mrknutí jedním okem]

151462

15.1.2008 1:26

Paul, Ron samozrejme zvolen nebude.

z.a.p 99.?.?.?

Nicmene, bude po nem velky 'odkaz'. Dokazal totiz vzbudit v americkem narode nadseni jake se od doby 2. sv.valky nepamatuje. A hraje temer ve vsem na tu pravou notu: http://www.dailypaul.com/

Jedina vec se kterou je treba pocitat je, ze se jeho vstupen na scenu zpolarizuje americka spolecnost tim, ze lide si uvedomuji ze maji dohromady urcitou silu a hnuti bude pravdepodobne pokracovat dal. Ano, je to asi posledni zoufaly pokus probudit polomrtvolu demokracie...... otazka pro prince Paula je zda pouzit pred zivou vodou nejdrive radeji tu mrtvou aby telo srostlo. [pláč]

151457

15.1.2008 1:54

dobre

lesan lesanekusa (zavináč) yahoo (tečka) com 75.?.?.?

Dobry chlap to jo.Ikdyz pro mne illegala nic moc urcite bych mu dal svuj hlasek. [chechtot]
K tomu zastreleni,:proc by to delali, oni jenom budou vice mluviti o tech ostatnich pohodlnejsich(adeptech na prezidenta) a to staci.Stado tupych amiku je prece furt vetsi nez tech co premysli.Bohuzel....... tohle to neklapne [cool]

151465

15.1.2008 7:32

Tady neni pochyb

Kadence crazy 66.?.?.?

ze jista skupinka lidi v USA premysli jak by se Rona Paula za jeho sionistum nevyhovujici nazory zbavili !

151490

15.1.2008 10:05

Zlatý standard?

ekonom 80.?.?.?

Přečtěte si něco o tom, jaké důsledky mělo to, když se W. Churchill ještě jako ministr financí pokusil libru vrátit k zlatému standartu. Někteří ekonomové odhadují, že nebýt té šílenosti "dát lidem jistotu měny skutečně podložené kovy" byl by HDP Británie po celou dobu od 20. let až po dnešek o 20% výše. Že za tu srážku může Churchil a navíc to vedlo k hloubce hospodářské krize... Je to už dlouho co jsem to študoval, ale jen tahle věc mě zaujala, když už chválítě ňákého toho nového SPASITELE SVĚTA. Haj hou.

151498

15.1.2008 11:40

RE: Zlatý standard?

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151498

nesmysl, duvodem hospdarske krize nebylo zavedeni zlateho standartu nybrz opomenuti stanoveni spravne parity a neprizpusobeni kursu na soucasne podminky. Velkou roli hralo tez ze Anglie zavedla zlaty system 1926 jednostranne, zatimco jeste na konferenci v Janove 1922 jejich vinou nebyl znovuzalozen zlaty standard celosvetove. Jak jsem uz rekl, sam o sobe neni jeste zlaty standard zarukou prosperity, oproti fiat money je vsak bezkonkurencni. [velký smích]

151506

15.1.2008 12:14

RE: Zlatý standard?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 151506

Nesouhlasím. Zlatý standard historicky naopak vedl k ztrátě nezávislosti americké emise měny na světovém bankovnictví (zlata je v Americe málo), protestoval proti tomu prezident Garfield a vzápětí byl zavražděn. Zlatý standard není řešení. Problémem není nekrytí měny etalonem drahého kovu ale účinná kontrola emise. Mýtus o zlatém standardu jako "zachránci" měnového systému šíří sama bankéřská lobby, protože moc dobře ví, jak je to nereálné a jak diskuse o tom odvede pozornost od skutečné příčiny nestability měn - ďábelské kombinaci "nezávislé" (soukromé) emisní banky + fractional reserve banking.

151509

15.1.2008 15:28

RE: Zlatý standard?

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151509

je mi zcela jedno s cim souhlasis, tvrdit se da kazda kravina, patrne i manipulace kursu zlata prodejem zlatych zasob centralnich bank patri do propagace zlateho systemu bankovni lobby[chechtot] [chechtot].
ztrátě nezávislosti americké emise měny na světovém bankovnictví tohle je ovsem bomba, s tim bys mohl vystupovat v kabaretu, odkdy byla emise nekryte meny politicky nezavisla, pripominas mi nechvalne proslule bajky bolseviku o tom jak kazdy bude pracovat podle svych sil a odmenen podle svych potreb, akorat zapomeli dodat kdo to bude kontrolovat, s emisi meny je to totez. [velký smích] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

151537

15.1.2008 21:50

RE: Zlatý standard?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 151537

K prvni casti, mluvil jsem o podvodu se zlatym standardem v 70. letech 19 století, nikoli o výprodeji zlata o 60+ let pozdeji. Nezavislost byla ztracena predevsim proto, ze na uzemi USA se netezil dostatek zlata v porovnani se stribrem a tudiz se USA staly zavedenim zlateho standardu zavisle na cizim etalonu meny. Je dobre o veci neco vedet, nez ze sebe clovek dela pitomce majice dojem, ze ho dela z jinych.
K druhe casti vaseho kabaretu: Nerikal jsem nic o "politicke nezavislosti" drahymi kovy nekryte meny - v danem systemu je obdobne politicky zavisla jako mena jimi kryta. - V systemu, kde je povolen fractional reserve banking a zaroven soukroma emise je to temer jedno a je to relativne marginalni problem - nebot vetsina obeziva je takjakotak vytvarena z niceho at uz je ona castecna rezerva zlato nebo cokoli jineho moviteho.
Kdo ma kontrolovat emisi je od sameho pocatku stanoveno v Ustave Spojenych statu clanku 1 oddilu 8 clause 5 - Kongres. [oči v sloup]

151569

16.1.2008 11:33

RE: Zlatý standard?

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151569

vazne? Nemel jsem naprosto v umyslu delat z tebe pitomce, to snad uz ani nebylo potreba, nikde jsem netvrdil ze se zlatym standardem nebyly delany podvody, byl samozrejme sabotovan a toho pozdeji bankovni mafie vyuzila jako dukazu o jeho nefunkcnosti, od te doby to kdejaky trouba papouskuje, nejak jsi zapomel uvest kde bankovni lobby propaguje zlaty standard, asi mi to uslo.
Nezavislost v rezimu zlateho standardu nemuze byt ztracena z duvodu slabe tezby zlata, to je slabomyslnost, rust hospodarstvi neni podminen neustalym rustem tezby zlata, tak si to predstavuje maly Pepa, mentalne zatizeny systemem fiat money kde to tak funguje a nove kredity musi exponencialne rust.
Fractional reserve banking je dalsi podvod ktery za zlateho standardu nemuze existovat,jinak to neni zlaty standard, to je tez duvod proc prave bankovni lobby udela vse k jeho zablokovani.Podle US ustavy FED samozrejme pravo emise nema, akorat ze na to kazdy politik kasle. [chechtot] [velký smích]

151621

16.1.2008 18:58

RE: Zlatý standard?

; 78.?.?.?

Reakce na 151621

No tak to je nedorozumneni. Jde o to, ze pro Spojene Staty byla 1873 (kdy tam byl zlaty standard zaveden) mnohem vyhodnejsi mena zalozena na stribre nez na zlate - protoze dostupnost stribra je ve Spojenych statech neskonale vyssi, nez dostupnost zlata a krize stribrne meny, kvuli ktere byl udajne zlaty standard zaveden (ta se i Spojenych statu dotykala podle Greshamova principu kteryzto obecne zpusobuje vyvadeni komoditniho podkladu meny mimo ekonomiku pokud v ni paralelne existuji papirove penize) to ale bylo zpusobeno ne tim, ze stribrna mena nemohla konkurovat zlatu, ale nemohla konkurovat fiat penezum obecne. Prechod na zlaty standard cely problem co se tyce Spojenych statu jen zhorsil. Krok byl silne kritizovan jiz v dobe zavadeni zlateho standardu v USA a bylo uz tehdy poukazovano na to, ze tim bude vyvedeno vsechno zlato v drzeni USA - coz se take do dusledku potvrdilo. Krize pak vedla v roce 1933 k Londynske konferenci a ve Spojenych statech navic ke Golden Ban a bretton-woods, nicmene to nepomohlo (ani nemohlo) a zlaty standard byl 1974 definitivne zrusen. Popularni myty, ktere papouskujete, sice povazuji upadek dolaru za dusledek zruseni zlateho standardu, ale ve skutecnosti to s tim nema moc spolecneho (zlaty standard upadl vicemene samovolne v dusledku jeho principielni neschopnosti konkurovat fiat penezum - jak ostatne rikal uz onen Gresham v 16. stoleti) - skutecnou pricinou je svetovy cedulovy system a potazmo FED a jeho politika inflace a hospodarskych cyklu.

151661

16.1.2008 23:10

RE: Zlatý standard?

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151661

tim ze neco budes omilat do nekonecna se to jeste nestane pravdou,
ne tim, ze stribrna mena nemohla konkurovat zlatu, ale nemohla konkurovat fiat penezum obecne
tohle je opet paradni slabomyslnost, zlaty nebo stribrny standard nikdy nestal v praxi v konkurenci vuci fiat money, dokud byly penize plne kryty nejakym kovem nestaly v konkurenci vuci bezcennemu papiru, jakmile vsak byly nekryte penize v obehu uz to nebyl zlaty ci stribrny standard a nelze tvrdit ze zlaty standard v konkurenci neobstal, zkus nekomu nabidnout aby si vybral mezi kusem papiru nebo zlatou minci, pokud patris k tem kteri si vezmou papir, nech se vysetrit. Samozrejme ze v preferencich zkorumpovanych politiku nemohl zlaty standard konkurovat, to snad pochopi i mentalne pomalejsi subjekt, v akceptovatelnosti publikem vsak nemuze mit papir sanci. Mimochodem, kdyz mluvim o zlatem standardu, zahrnuji do toho samozrejme i stribro, oboji mozno pouzit. [velký smích]

151690

17.1.2008 2:04

RE: Zlatý standard?

Druid 212.?.?.?

Reakce na 151690

Uuuuf, uz se zacinam zase ovladat ale zadarmo to neni Stando, da to velkou namahu. S lopatou mi to slo dobre a protoze jsem byl fakt jednicka, dotahl jsem to az na marketingoveho reditele Marmeladovych dolu, a.s.

Bud te dobroty a vysvetli mi vyznam slova STANDARD (uz jsi to prestal psat s "T" na konci... musim uznat, lepsis se) a vyznam slova FIAT. Jak vis, jsem trochu pomalejsi, tak zadne slozitosti, pekne slovicko za slovicko.

Jiste mi budes taky schopen vysvetlit, kdo dostal ten uzasny napad pouzit jako predmet standardu zrovna zlato? Nejstarsi lidem znamy a pouzivany kov. V te dobe nejjednoduseji ziskatelny kov, ktery se navic vyskytuje temer vyhradne v ryzim stavu. Stacilo sbirat nebo lehce kopnout, pripadne sitko do ruk a krouzit. Zadne kombinace slozitych technologickych procesu jako u bankovek. NIC. Sebrat ze zeme a vymalovano. Nekolik tisic let pred prvni tavbou uz byla na vsech kontinentech skupina lidi s obrovskymi zasobami zlata. PROC? Vyuziti v te dobe? NULA.
Co vedlo tyto "vizionare" k vyuzivani lidi na hledani a tezbu prakticky nevyuzitelneho prvku (pokud nepocitam vyrobu cetek).
Co vedlo a stale vede jiste lidicky k tomu aby dalsich nekolik tisic let shromazdovali, loupili a valcili o kov bez valne hodnoty a to az do dnesnich dnu kdy vlada USA neustale udrzuje vetsinu ze svetovych zasob na "dobre utajenem" miste. PROC?

151695

17.1.2008 10:09

RE: Zlatý standard?

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151695

jak vidis nikdo neni perfektni, skutecnost ze se mi obcas povede preklep vsak ma i dobrou stranku, (Pokus o hádku vypuštěn. Nic proti ideologii, není čas k editaci a je tedy benevolentní ponechání podstatného. - Moderátor.)
Nejak jsem si ale nevsiml ze by ti sem upadl nejaky argument, uvedl jsem zde jista tvrzeni a vzhledem k tomu ze zde tezko muze byt platforma k sahodlouhym vyvodum, pridal jsem odkaz na profesora Feketeho s jehoz nazory se plne ztotoznuji, kazdy ma moznost si to precist a jednotlive argumenty vyvratit, nemam vsak v umyslu ztracet cas s hobby ekonomy kteri tvrdi podobne slabomyslnosti jako ze zlatem(stribrem) podlozena mena nebyla konkurence schopna vuci nekryte mene, nebo, jako nekdo nahore, ze základní předpoklad v tomto zlatem rezimu: množství nových peněz v oběhu musí zhruba odpovídat přírůstku HDP, (Znovu: Pokus o hádku vypuštěn. Nic proti ideologii, není čas k editaci a je tedy benevolentní ponechání podstatného. - Moderátor.) [velký smích] [chechtot]

151733

17.1.2008 17:56

RE: Zlatý standard?

Druid 212.?.?.?

Reakce na 151733

>Nejak jsem si ale nevsiml ze by ti sem upadl nejaky argument,

ten argument uvidis, jakmile mi odpovis alespon na prvni ze tri otazek. kdyz odpovis na tri, uvidis tri argumenty. napovim ti.
STANDARD = D....A

151811

17.1.2008 10:10

RE: Zlatý standard?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 151690

tim ze neco budes omilat do nekonecna se to jeste nestane pravdou
Ano, spravne dite, proto bude dobre, kdyz si nejprve prostudujete historii zlateho standardu, nez budete priste zahrnovat do zlateho standardu stribro - v te souvislosti bude dobre, kdyz si prostudujete historii pokusu o bimetalicky system v US; nez budete priste tvrdit nesmysly typu "dokud byly penize plne kryty nejakym kovem nestaly v konkurenci vuci bezcennemu papiru" - to samozrejme ne, jednalo se o tzv. "cenne papiry" [velký smích] , ci vyslovene bludy typu: "zlaty nebo stribrny standard nikdy nestal v praxi v konkurenci vuci fiat money" - bude dobre, kdyz si prostudujete financnickou historii od Templaru az po greenbacky, pripadne principu bretton-woods a jeho kolapsu v r. 1971... [chechtot]
V opacnem pripade bych si dovolil doporucit, abyste se sel nechat vysetrit hned - protoze clovek tak viditelne neznaly skutecne historie financnictvi, jeho praxe a principu - a pri tom o nem jeste verejne pise a jeste se pri tom pokousi z ostatnich delat pitomce a zaroven tvrdi, ze je to nema v umyslu - by to mel ve vlastnim zajmu udelat. [oči v sloup]

151738

17.1.2008 16:52

RE: Zlatý standard?

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151738

zrejme to potrebujes po lopate, jestlize jsem rekl ze do zlateho standardu zahrnuji i stribo, mel jsem na mysli jeho mozne pouziti v budoucim menovem systemu, podstatne je pouze ze penize budou necim kryty. Tedy naposledy, jestlize nekdy v dejinach nekde existoval zlaty nebo stribrny standard,obezivo, nikdy nekonkuroval ZAROVEN nicim nekryte papirove mene, tudiz tvuj vyse uvedeny blabol je naprosto mimo misu,jakmile potentati zacli treba do minci pridavat jine kovy (to byl mimo jine duvod proc se polozil stary Rim), nebo snizovat procento kryti, uz to nebyla 100% kryta mena. Vypada to ze mas potize chapat jednoduchy text. Napriste ti to ale usetrim, poslal jsem Stworu za jeho cenzuru do rite, coz se mu ocividne nechce publikovat,cimz na tomto pimperlovem divadelku koncim. [velký smích] [velký smích]

151798

17.1.2008 22:34

RE: Zlatý standard?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 151798

Tedy naposledy: "jestlize nekdy v dejinach nekde existoval zlaty nebo stribrny standard,obezivo, nikdy nekonkuroval ZAROVEN nicim nekryte papirove mene" - jistě, papírová měna konkurovala jemu. [cool]
Sbohem, prostuduj si historii finančnictví, máš evidentně problémy chápat, co znamená zlatý standard a proč je velice těžké ho slučovat se stříbrným. Chápu, že právě proto, že nemáš nejmenšího šajna, tak to tady propaguješ. Pitomosti obvykle propagují lidé, kteří jim nerozumí.

151853

18.1.2008 1:14

RE: Zlatý standard?

Druid 212.?.?.?

Reakce na 151798

Stando, vcera jsi mi napsal
>pokud se domnivas ze te chci zblbnout, mylis se, nemam ve zvyku nosit drivi do lesa,
dnes jsi v jinem svem prispevku urcenem nekomu bez nicku opet dospel k obdobnemu
>Nemel jsem naprosto v umyslu delat z tebe pitomce, to snad uz ani nebylo potreba,
a dnes mi napises toto
>zrejme to potrebujes po lopate,
kdyz uz neco napises a veris tomu, pokus se to udrzet v hlave alespon do druheho dne a drz se toho. JSEM BLB A POTREBUJI TO PO LOPATE. Nedela mi problem to priznat. Na rozdil od tebe vim, ze se nestanu tim, co si myslis nebo nekde napises a to dokonce ani kdyz ti to odkyvu a napisi to zde verzalkami a tucne.
Jinde jsi napsal "tim ze neco budes omilat do nekonecna se to jeste nestane pravdou," - ja tomuto take verim a v kazdem okamziku uvedomuji.
Respektuji tvuj pohled na okoli a nebrani mi to v dalsi debate. Pokud ti moderator neco skrtne, pak proto, ze ma na to pravo ale moderatorem nemusi byt pouze Vladimir. Muze to byt Mindy nebo kdokoliv jiny povereny. Zvedavec je uz nejakou dobu sdruzeni.
Vratim se k me prvni otazce i s odpovedi. STANDARD = DOHODA
Takze pokud udelame v ramci nejake lidske skupiny DOHODU, ze at uz obezivem suplujicim skutecnou hodnotu jen slouzicim pro usnadneni vymeny skutecnych hodnot ve forme libovolne energie/hmoty bude COKOLIV napr. chlupy z nosu australskeho vacnatce, pak jen prostym dodrzovanim teto dohody se chlupy z nosu australskeho vacnatce stanou predmetem STANDARDU ale nikdy se nestanou hodnotou. Kryti se generuje samo jako DUSLEDEK DODRZOVANI DOHODY vsemi uvnitr systemu.
Ekonomika ke svemu chodu zadne obezivo nepotrebuje. Neni zadny rozdil mezi tim, kdyz se posunuje kus plisku, papiru nebo si pocitac v ramci sveho disku prepise dve informace +1 vs. -1 vysledek rovnice je stale stejny - NULA. Od jiste urovne spolecnosti je mozne pocitace v klidu vypnout a vse pobezi nerusene dal aniz si toho kdo vsimne.
Problem teto planety neni v tom jake obezivo pouzivat ale v lidech, kteri serou na dohody a ze systemu hodlaji pouze brat, nebo jeste vic brat a navic ho i ovladat. Ovladajici paraziti se dovedne skryvaji a manipuluji prostou skutecnosti velmi lehce pochopitelnou i nam blbum.
Lec nic netrva vecne a reseni je bliz nez se to jevi. Neni v moci kohokoliv to zvratit a pouze zmenou sebe sameho se jedinci muze podarit zustat na hromadce zdraveho zrna. Do posledni chvile budou dostupne informace, ktere mohou jedinci pomoci zmenu uskutecnit.

151869

18.1.2008 6:32

RE: Zlatý standard?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 151869

Stan ma do haje pravdu. Dohoda je dohoda, ale tiskarna nebo jeste lepe magicke vytvoreni penez ve chvili, kdy je neco chce, na nejake dohody kasle. Obvzlast kdyz manipulace s objemem meny se efektivne pouzivaji jako nejucinejsi kontrolni mocensky nastroj. Zlato ma tu vyhodu, ze si na klavesnici nepripisite nekolikrat v ruznych stupnich bank FED pocinaji nejakou tu nulu navic.

To velmi dobre chapal de Gaulle, kdyz pozadoval za dolary zlato i Americani, kdyz to byli nakonec nuceni odmitnout akceptovat. Navic nelze se zlatem tak dobre falsovat informace. Co se stalo, kdyz realnou inflaci odhadovali lidi z nejakeho indexu, proste ho ve FED prestali zverejnovat. Jestli zacnou mit lidi pochybnosti, tak zacnou za svou menu vyzadovat zlato ci stribro.

Na dolaru do Velke krize to bylo primo napsano na pozadani smenitelny za ekvivalent zlata i stribra, myslim v nejakem urcitem typu bank, nechce se mi to hledat. Za co jste koupil na trhu behem valky v Jugoslavii treba jidlo. Zapadni mena, ktera byla pro lidi duveryhodna zlato, stribro apod cenne vecicky, ktere jsou v krizi duveryhodne vzdycky. Jinak receno zlato ma v sobe zabudovanou vnitrni pojistku na dodrzovani tech dohod, ze nikdo nevytvori nejakou jednotku meny navic. Pokud nevytizi nebo neziska ekvivalent zlata. Kdyby bylo podezreni, ze to zacal delat, brzo by velke objmey sve meny musel smenovat za to zlato nebo upostit zlaty standard.

151879

19.1.2008 0:00

RE: Zlatý standard?

Druid 84.?.?.?

Reakce na 151879

Rene, v tomto svete se obchoduje pouze a jenom s ENERGII.
Jidlo, piti, teplo, svetlo, veskera paliva, prace, sluzby, hmota ... jsou ruzne druhy tehoz - energie.
Jak je asi dulezite zda mnozstvi energie potrebne k preziti do dalsiho dne ma prirazene cislo 10 nebo 10000? A zlato? Jakou energetickou hodnotu ma zlato pro cloveka?

152007

19.1.2008 3:58

RE: Zlatý standard?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152007

Vsechno nemuze bezet v barteru a navic druhu energie je velmi mnoho a smena probiha daleko vyssi rychlosti nez v minulosti, a proto potrebujeme ekvivalent smeny. Zlato ma tu vyhodu, ze s nim nejde tak dobre fixlovat a uz vubec neni na libovuli nekoho, jakym zpusobem bude menit objem meny a tim ovlivnovat ekonomiku. Zlato je jako ekvivalent smeny limitovano konecnym mnozstvim a tim limituje i ty, kteri s nim manipuluji, navic drzeni draheho kovu lidmi jim dava nezavislost. Drzeni potisteneho hajzlpapiru nedava lidem nic, proto po velke krizi krimanalizace lidi za drzeni drahych kovu.

152022

19.1.2008 13:02

RE: Zlatý standard?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 152007

No dyk uz se taky prechazi na uranovej petrodolar:
http://blip.tv/file/520347
[chechtot] [vyplazený jazyk] [oči v sloup]

152053

19.1.2008 22:19

RE: Zlatý standard?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 152053

Mám to!!! co začít krýt měnu jadernými zbraněmi? plutonium a uran je IMHO TVRDÁ MĚNA!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

152100

19.1.2008 22:41

RE: Zlatý standard?

Druid 84.?.?.?

Reakce na 152100

Tak ted jsi skutecne objevil ameriku. Vitej v klubu. [mrknutí jedním okem]

152104

20.1.2008 1:55

RE: Zlatý standard?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 152007

A jsme u jádra věci. Sleduju tuto debatu už několik dnů a myslím že se konečně objevuje kde je základ protikladu. Slova jako Standard = dohoda jsou natolik podvratný, že by se na ně měl vztahovat zákon. Sakra to je demagogie. Dohoda není nic, dohoda je když se dohodnem my dva, že vám dám jedno pivo za dvě cigára. To je dohoda. Hodnotou je to pivo a ty cigára. Vy mě tvrdíte že to pivo = dohodu a já tvrdím že to pivo = dvě cigára, přičemž dohoda je právě to =. V momentě když obalamutíte lid obalamutitelný že rovnice není dolar = zlato ale dolar = dohodu, prodaj jste jim dvojitý =. Dolar ==. Tedy jinak řečeno dolar se rovná přesně tomu co já chci, protože se rovná ve skutečnosti pouze sám sobě, dolar = dolar. Osobně na list lidí na který si musím dát pozor, kde byli do teď právníci, prodejci automobilů a politici přidávám i ekonomy, hlavně ty samorostlý, ať už sami vyrostli na universitě nebo v hospodě.

152121

15.1.2008 12:48

RE: Zlatý standard?

Stan 91.?.?.?

Reakce na 151506

dodatek: zruseni zlateho standardu bylo hlavnim duvodem proc politicka sebranka mohla pokracovat v I. svetove valce, jedine tiskem nekryteho hajzlpapiru bylo mozno financovat dalsi zbrojeni,jinak bylo velmi brzo po valceni, v podminkach dnesnich modernich statu by zadny privat neprisel na napad financovat v rezimu zlateho systemu vlastnim zlatem valku, to je mozne pouze pri fiat money kde naklady jdou na konto danoveho poplatnika ktery se nemuze branit. Financovani valky ve Vietnamu bylo tez hlavnim duvodem proc Nixon pohrbil torzo zlateho systemu, Bretton Woods dohodu. [smích]

151515

17.1.2008 11:46

RE: Zlatý standard?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 151515

Proboha lidi, než začnete o něčem blejt bludy, zjistěte si základní fakta: Zlatý standard byl v USA zaveden 1873 a nahradil předchozí standard stříbrný. Nebyl zrušen, jak tvrdíte, před 1. světovou válkou, ale v r. 1933 transformován do bretton-woods, ten zkrachoval 1971 (z úplně jiných důvodů než financování Vietnamské války), což vedlo k definitivnímu zrušení zlatého standardu 1974. Máte pravdu, že války platí daňový poplatník, který se nemůže bránit, nicméně kontext ve kterém to popisujete je naprosto chybný.

151743

16.1.2008 16:44

RE: Zlatý standard?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 151498

No ono je také dobré vědět, co to je HDP?

Zřejmé. Hrubý domácí produkt není ukazatelem ničeho a navíc je fiktivní. Jak to? Tento zcela protismyslný důkaz úspěšnosti ekonomiky totiž není nic jiného, než součet nákladů státu na cokoliv. Pokud vyrábíte zbraně, zvyšujete HDP, pokud zabíjíte lidi, zvyšujete HDP hned na dvakrát, ať už to děláte nehodami, požáry, jednak náklady zdravotními, jednak náklady na obnovu zničeného, jednak náklady na výrobu čehokoliv.

HDP zvyšují PR agentury, pěstování tabáku, stejně jako pšenice, výroba zbraní, stejně jako fiktivní hypotéční systém. HDP nemá jedinou (!) odečitatelnou položku, která by umožnila rozlišit mezi státními náklady na prosperitu občanů země a na jejich likvidaci! HDP také nemá jakékoliv (!) a ze své podstaty ani nemůže mít vnitřní ani vnější kontrolní prvky, které by prokázaly, že tedy náklady státu na všechno jsou vyjádřeny pravdivě. Tedy HDP je číslo, které neříká o ničem nic, jen vyjadřuje údajné státní náklady na cokoliv!

Politicko ekonomická propaganda jde ale ještě dál. Už nám totiž ani nepřijde divné, že v řeči „vědy“ ekonomiky jsme my, občané vedeni jako lidské zdroje (!), či jednoduše pracovní síla! Podle ekonomů a politiků jsme tedy lidskými zdroji, pracovními silami. Bude to jistě pěkné, až budou projevy politiků a ekonomů konečně začínat vřelým přivítáním: "Zdravíme pracovní síly a lidské zdroje!"

A my na to: "Hurá, zdravíme nepracovní síly a nelidské zdroje," a vytáhneme mávátka...

151653

15.1.2008 12:15

Něco o Paulovi také na dnešních Blistech

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Článek "ÚPADEK DEMOKRACIE V USA? - Vážné pochybnosti o regulérnosti voleb a férovosti prezidentské volební kampaně
http://blisty.cz/2008/1/15/art38318.html

151510

16.1.2008 4:09

RE: Něco o Paulovi také na dnešních Blistech

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 151510

jedno delsi video z jeho rozhovoru s jednim ze sefu googlu:
http://uk.youtube.com/watch?v=yCM_wQy4YVg

151591

15.1.2008 16:39

Tak zrušit FED by chtěl?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

K čemu by potom měl smysl židovský pláč v Jad Vašem a navíc, zapomněl na tu zázračnou střelu, která Kennedymu urvala půlku hlavy?Bohužel málo lidí dokáže pochopit, v čem spočívá švindl židovských bankéřů s papírem, kteří FED založili a z něhož žijí další tisícovky bankéřů po celém světě, včetně těch nejmocnějších centrálních.K návratu ke zlatému standartu je možno v době elektronických nul a jedniček v paměťových čipech přistoupit v podstatě kdykoli( ta hromada zlatých cihel snad ještě někde leží), jenže aby peníze byly skutečně penězi, tak se nesmí aplikovat v ekonomice jako nástroj půjčky a úroku, nýbrž pouze jako prostředek vzájemné směny zboží a služeb.Jinými slovy, skutečný zlatý standart znamená zrušení bankovního sektoru.Tak jako kdysi ve středověku byli trestáni lichváři za půjčku zatíženou úrokem, tak by nyní musel být potrestán každý, kdo by znehodnotil elektronickou nulu či jedničku třebas byť jen nepatrným úrokem.Má-li opravdu dojít ke zrušení FEDu, pak se to musí stát po mohutném otřesu finančních trhů, který celosvětový bankovní svět vystaví kruté pravdě o jeho parazitismu.Bush k tomu má dobře našlápnuto.

151541

15.1.2008 20:37

producenti zlata

pietroo 194.?.?.?

Rusko na tom co se týká těžby zlata není zase tak dobře. A to pomíjím osoby majitelů zlatých dolů (Abramovič na Čukotce...)

(Wikipedia) 2005: Rusko těží jen 60 procent produkce Jižní Afriky. USA těží 90 % produkce JAR, Kanada 40 %, Peru 70%, Čína 80 %, Austrálie 90 %. Možná údaje za rok 2007 jsou pro Rusko příznivé. Nevím.

Pěkná věta v anglické Wikipedii: The Second Boer War of 1899–1901 between the British Empire and the Afrikaner Boers was at least partly over the rights of miners and possession of the gold wealth in South Africa.

Jižní Afrika: Production in 1970 accounted for 79% of the world supply, producing about 1,000 tonnes. However by 2005 production was just 294 tonnes according to the British Geological Survey. This sharp decline was due to the increasing difficulty of extraction and changing economic factors affecting the industry in South Africa.

151561

15.1.2008 20:56

RE: producenti zlata

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 151561

Ale realita s Ruskem je zřejmě odlišná.Dovoluji si Vám položit otázku: dostanete zaplaceno za svoje zboží v USdolarech a nacpete je do štrozoku.Proč to uděláte?

151562

16.1.2008 18:05

ron paul

rhobertho 78.?.?.?

držím mu palce

151660

17.1.2008 0:35

Alespoň že to zatím natírá

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

otevřeně neoconskému Giulianimu, ovšem nástup "iránského (humanitárního?) bombardéra" McCaina a Hillary v New Hampshire je znepokojující.

151692

18.1.2008 13:18

Pro vsechny kteri chteji vedet

z.a.p 99.?.?.?

jak se to vsechno stalo a co s tim souvisi:

http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=7867

4.cervna 1963 JFK podepsal Executive order 11110 ve kterem rusi vysadni pravo Federal reserve vydavat dluhem zatizenou menu. Pres 4 miliardy dolaru bez dluzniho zatizeni bylo od doby podepsani dokumentu vydano. Ty byly briskne po atentatu stazeny z obehu.

V pripojenem dokumentu muzete tez cist zmineny doklad v puvodnim zneni. Mimochodem, do dnesniho dne E.O.11110 nebyl zrusen.

151931

19.1.2008 4:26

RE: Pro vsechny kteri chteji vedet

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 151931

Jste jisty, ze ten executive order JFK nebyl zrusen?!!

152023

19.1.2008 4:20

RE: Pro vsechny kteri chteji vedet

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 152023

Mam zato ze jste znaly anglicke reci.
Muzete si to precist v uvedenem dokumentu otistenem v clanku na Truthseeker.

Nemyslim si, ze autor by umyslne misinformoval.

152026

20.1.2008 1:41

RE: Pro vsechny kteri chteji vedet

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152026

Smeroval jsem k necemu jinemu, zda skutecne neexistuje nic, co by z pravniho hlediska zrusilo nebo jednoznacne pravne zpochybnilo tento presidentsky vynos? Jestli skutecne FED pouze ignoroval tento zakon vydany JFK? Nejsem advokat tudiz nevim jak se vyhledavaji,ale predevsim zuzi vyber zakonu vydanych za 40 let ( tech trochu bude ) , anglicky pasivne a "pravnicka" anglictina je pro me dost neprijemna, tudiz zdlouhave.

152128

31.1.2008 12:51

zda sa ze viaceru ludi v nom vidi niekoho normalneho

boso 80.?.?.?

http://www.whowouldtheworldelect.com/

153149

Příspěvků: 223

14.01. 07:17 svan  Drzim palce
14.01. 08:17 Jarmila  RE: Drzim palce
15.01. 07:51 Kadence crazy  RE: Drzim palce
15.01. 13:26 Martin Škapík  RE: Drzim palce - Co když zrušení FEDU zas tak nevadí?
15.01. 14:24 jozin z bazin  RE: Drzim palce
15.01. 21:10  RE: Drzim palce
15.01. 21:37 jozin z bazin  RE: Drzim palce
16.01. 02:52  RE: Drzim palce
16.01. 12:17 jozin z bazin  RE: Drzim palce
14.01. 08:03 Martin Škapík  Nezabijou ho
14.01. 14:11 janko  RE: Nezabijou ho
15.01. 02:09  RE: Nezabijou ho
15.01. 16:38 janko  RE: Nezabijou ho
14.01. 10:15 Saša  Media a naši "vůdci" Vrchní rabín poděkoval Bushovi za válku proti Iráku
14.01. 10:55  RE: Media a naši
14.01. 19:21 janko  RE: Media a naši
14.01. 09:58 lm  prezidentske volby v USA na internetu..
14.01. 10:50 Dan Kučera  Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 13:52 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 14:15 Dan Kučera  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 16:22  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 14:26 djb  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 14:54 pastinak  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 13:18 Martin Škapík  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
15.01. 14:53 Jarmila  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
15.01. 22:49 Druid  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
16.01. 04:34 Rene Bartosek  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
16.01. 06:36 IamwhoIam  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
16.01. 22:24 Druid  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
17.01. 08:36 Jarmila  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
02.05. 16:28  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
15.01. 14:57 Pavel -Čert- Němec  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
15.01. 21:51 martin škapík  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
15.01. 22:11 Pavel -Čert- Němec  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
16.01. 05:06 Rene Bartosek  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ? Zeitgaist
14.01. 15:15 Pavel -Čert- Němec  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 16:06 hestroy  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 17:43 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 17:19  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 17:57 karel4u  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 18:02 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 22:09 karel4u  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 21:45  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 01:40 karel4u  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 07:07  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 07:44 Kadence crazy  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 15:45 karel4u  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
20.01. 03:43 Kadence crazy  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 22:14 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 01:53 karel4u  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 23:25 karel4u  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 08:15 Martin Škapík  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 18:26 Pepaxy  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 21:20 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 23:46 Pepaxy  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 00:57 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 03:40 z.a.p  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 08:01 Jarmila  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 11:04 Pepaxy  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 13:14 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 14:46 Jarmila  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 17:20 pietroo  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 21:02 Pepaxy  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 21:16 Jarmila  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 22:21 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 01:46 Pepaxy  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 05:01 Rene Bartosek  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 11:38 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 16:52 Pepaxy  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 08:34 Martin Škapík  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 00:53 Rene Bartosek  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 22:09 xxxJirka  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 23:17 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 09:46 xxxJirka  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 13:49 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 15:35 Jarmila  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 16:06 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 16:29  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 16:34 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 17:53  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 17:14  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 17:40 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 18:33  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 18:49  Omluva
15.01. 21:17 Jarmila  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 20:14  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
17.01. 09:14 Jarmila  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
17.01. 13:09 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
17.01. 17:18 Pavel -Čert- Němec  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
17.01. 18:06 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
18.01. 07:24 Jarmila  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
18.01. 08:11 Rene Bartosek  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
18.01. 09:15 Jarmila  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
20.01. 00:45  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
20.01. 02:11 Rene Bartosek  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
20.01. 12:26  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 16:35 pietroo  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 17:34 xxxJirka  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 18:59  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 00:21 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
17.01. 08:59  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 00:30 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 09:04 xxxJirka  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 10:39 Martin Škapík  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 21:31 xxxJirka  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 11:48 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 22:00 xxxJirka  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
17.01. 01:22 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
17.01. 09:18 xxxJirka  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
16.01. 11:51 xxxJirka  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 23:26 vladuna  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 23:35 mt-svk  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 23:35 Vojta49  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 01:44 Rene Bartosek  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 05:02 Druid  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 05:56 Rene Bartosek  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 21:01 Kevin  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
15.01. 01:38 Rene Bartosek  RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?
14.01. 11:31 Guru  Ron Paul a jeho největší omyl
14.01. 16:39 Pepaxy  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
14.01. 17:22  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 10:55  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
14.01. 22:17 Stan  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 01:04 z.a.p  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 01:56 Vladimír Stwora  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 03:32 z.a.p  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 05:50 Vladimír Stwora  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 06:53 Rene Bartosek  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 11:08 Stan  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
16.01. 05:30 Rene Bartosek  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 22:31 Druid  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
16.01. 06:22 Rene Bartosek  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 06:45 Semerad  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 10:48 Stan  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 11:37  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 08:29 MedaBeda  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 10:38 Stan  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 11:49 MedaBeda  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 16:54 Stan  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 14:37 jozin z bazin  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 21:14 Stan  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
16.01. 03:35 Druid  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
16.01. 11:25 Stan  RE: Ron Paul a jeho největší omyl
15.01. 08:34 Spytihněv  RE: Problém je jinde!
14.01. 11:47 Pepaxy  Ron Paul - projev z února 2006 (v češtině)
14.01. 12:00 KILLROY  Ron rulez na Slovensku;)
14.01. 13:38 pastinak  Ron paul....
15.01. 09:08 standa  RE: Ron paul....
14.01. 14:42  neverim ze vyhra
14.01. 14:36 Spytihněv  Dojem z Rona Paula
14.01. 15:47 zalozak  R.P je sice v mnoha smerech atraktivni kandidat ale neprekona zakladni problem...
14.01. 23:01  RE: R.P je sice v mnoha smerech atraktivni kandidat ale neprekona zakladni problem...
14.01. 16:31 zalozak  Ona take rada jeho kroku je mozna "popularnich" ale take populistickych...
14.01. 17:23 pietroo  RE: Ona take rada jeho kroku je mozna
14.01. 17:29 pouštní_sob  RE: Ona take rada jeho kroku je mozna
15.01. 15:34 jozin z bazin  RE: Ona take rada jeho kroku je mozna
15.01. 16:14 Pavel -Čert- Němec  RE: Ona take rada jeho kroku je mozna
15.01. 18:49 jozin z bazin  RE: Ona take rada jeho kroku je mozna
15.01. 22:56 Pavel -Čert- Němec  RE: Ona take rada jeho kroku je mozna
15.01. 23:40 jozin z bazin  RE: Ona take rada jeho kroku je mozna
16.01. 10:56 Pavel -Čert- Němec  RE: Ona take rada jeho kroku je mozna
15.01. 13:06 Stan  RE: Ona take rada jeho kroku je mozna
14.01. 18:15 larnaca  Pokud je pravda, autore,
14.01. 18:50 Vladimír Stwora  RE: Pokud je pravda, autore,
14.01. 22:11 larnaca  RE: Pokud je pravda, autore,
15.01. 01:54 Rene Bartosek  RE: Pokud je pravda, autore,
15.01. 14:07 larnaca  RE: Pokud je pravda, autore,
15.01. 02:08 Pasant-x  RE: Pokud je pravda, autore,
15.01. 03:10 Rene Bartosek  RE: Pokud je pravda, autore,
15.01. 05:24 Antiseptik  RE: Pokud je pravda, autore,
16.01. 05:41 Rene Bartosek  RE: Pokud je pravda, autore,
15.01. 02:04 karel4u  RE: Pokud je pravda, autore,
15.01. 04:02 z.a.p  RE: Pokud je pravda, autore,
15.01. 06:49 karel4u  RE: Pokud je pravda, autore,
15.01. 07:25 Kadence crazy  RE: Pokud je pravda, autore,
17.01. 00:53  Kvůli Izraeli na něj už preventivně
16.01. 14:53 hestroy  RE: Pokud je pravda, autore,
14.01. 18:12 vodnik007  Israel 2.58 Billion
14.01. 17:53 pdmlynek  Levičáci pro Ron Paula?
14.01. 18:37  RE: Levičáci pro Ron Paula?
14.01. 23:17 Saša  RE: Levičáci pro Ron Paula?
15.01. 00:19  RE: Levičáci pro Ron Paula?
15.01. 01:45 z.a.p  RE: Levičáci pro Ron Paula?
15.01. 01:26 z.a.p  Paul, Ron samozrejme zvolen nebude.
15.01. 01:54 lesan  dobre
15.01. 07:32 Kadence crazy  Tady neni pochyb
15.01. 10:05 ekonom  Zlatý standard?
15.01. 11:40 Stan  RE: Zlatý standard?
15.01. 12:14  RE: Zlatý standard?
15.01. 15:28 Stan  RE: Zlatý standard?
15.01. 21:50  RE: Zlatý standard?
16.01. 11:33 Stan  RE: Zlatý standard?
16.01. 18:58 ;  RE: Zlatý standard?
16.01. 23:10 Stan  RE: Zlatý standard?
17.01. 02:04 Druid  RE: Zlatý standard?
17.01. 10:09 Stan  RE: Zlatý standard?
17.01. 17:56 Druid  RE: Zlatý standard?
17.01. 10:10  RE: Zlatý standard?
17.01. 16:52 Stan  RE: Zlatý standard?
17.01. 22:34  RE: Zlatý standard?
18.01. 01:14 Druid  RE: Zlatý standard?
18.01. 06:32 Rene Bartosek  RE: Zlatý standard?
19.01. 00:00 Druid  RE: Zlatý standard?
19.01. 03:58 Rene Bartosek  RE: Zlatý standard?
19.01. 13:02  RE: Zlatý standard?
19.01. 22:19 MedaBeda  RE: Zlatý standard?
19.01. 22:41 Druid  RE: Zlatý standard?
20.01. 01:55 Antiseptik  RE: Zlatý standard?
15.01. 12:48 Stan  RE: Zlatý standard?
17.01. 11:46  RE: Zlatý standard?
16.01. 16:44 Martin Škapík  RE: Zlatý standard?
15.01. 12:15  Něco o Paulovi také na dnešních Blistech
16.01. 04:09  RE: Něco o Paulovi také na dnešních Blistech
15.01. 16:39  Tak zrušit FED by chtěl?
15.01. 20:37 pietroo  producenti zlata
15.01. 20:56  RE: producenti zlata
16.01. 18:05 rhobertho  ron paul
17.01. 00:35  Alespoň že to zatím natírá
18.01. 13:18 z.a.p  Pro vsechny kteri chteji vedet
19.01. 04:26 Rene Bartosek  RE: Pro vsechny kteri chteji vedet
19.01. 04:20 z.a.p  RE: Pro vsechny kteri chteji vedet
20.01. 01:41 Rene Bartosek  RE: Pro vsechny kteri chteji vedet
31.01. 12:51 boso  zda sa ze viaceru ludi v nom vidi niekoho normalneho

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 0

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,71 Kč
Libra
30,45 Kč
Kanadský dolar
17,96 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,48 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 772,43 Kč
1 unce stříbra
534,27 Kč
Bitcoin
1 304 326,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 12 066