Diskuze k článku

Americký senátor: váleční veteráni bez domova jsou hanbou Ameriky

Příspěvků 42

22.11.2007 0:44

Proc neni uveden americky zdroj?

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 140.?.?.?

Nejak mi to smrdi. Nevim, proc se prebira informace z Ruska o Americe. Drive informace z teto zeme o USA byly zkreslene az lzive. K ruskym komunistum bych pro informace z USA sel jako k poslednim. A vime, ze v dnesni dobe to v Rusku s medii neni zas tak moc odlisne od SSSR. A dale co se tyce homeless v USA: Je take velmi znamo, ze oni casto lzou ze jsou veterani. Kdyz nejaky homeless prohlasi, ze je veteran neznamena, ze jim skutecne je. Organizace zijici z daru verejnosti na podporu tehle veteranu nevyzaduji zadne dukazy, ze veterany skutecne jsou. Troufnul bych odhadnout, ze vetsina homeless vydavajici se za veterany zadnymi veterany nejsou. A kdyz americky senator neco takoveho rekl, nic nedokazuje. Neni nahodou Shumer demokrat? Je. Dekuji, nemusim uz vice se ptat.

147687

22.11.2007 1:36

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

herbert 89.?.?.?

Reakce na 147687

http://us.oneworld.net/article/view/155065/1/
http://www.foxnews.com/story/0,2933,309416,00.html


Staci???
Google for more

147689

22.11.2007 11:55

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

2xs 85.?.?.?

Reakce na 147689

Díky za odkazy.
Hodně mě tam zaujala míra schvalování činnosti/míra důvěry:

President Bush Job Approval
RCP Average: Spread -29%
Approve33.1% Disapprove62.1%

Congressional Job Approval
RCP Average: Spread -44.5%
Approve22.5% Disapprove67.0%

Další zajímavé úkazy na http://www.realclearpolitics.com/polls/archive/?po...

147717

22.11.2007 1:21

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 147687

Zpráva zkreslená není, v dnešní době se dá snadno ověřit přes internet z mnoha zdrojů.
Informace podobného ražení:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7085081.stm
Je jedno, jestli je demokrat nebo není, to nezmění skutečnost, že veteráni mívají problémy s civilním životem.

147690

22.11.2007 5:47

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

Rocky 66.?.?.?

Reakce na 147690

Jiste, veterani mivaji problemy. Situace, kdy se lide snazi zabit jeden druheho bude mit vzdy za nasledek nejeke trauma. Ne kazdy se s tim dokaze vyrovnat a clovek ktery prosel skutecnou bojovou situaci se zmeni at si to prizna nebo ne.
Je ovsem nesmyslne, kdyz se situaci americkych veteranu zabyva zrovna rusky web.
Vojaci demokraticke Ameriky byli totiz pro svou vladu vzdy LIDMI. Coz se da sotva rici o vojacich byvaleho Sovetskeho Svazu.
Vsichni jsme slyseli o pripadech, kdy byli sovetsti vojaci z trestnich praporu hnani proti nemeckym kulometum bosi, obleceni v hadrech a ozbrojeni drevenymi flintickami. Jen proto, aby nemeckym kulometcikum dosly naboje.
Vsichni jsme asi slyseli o sovetskych nebo ruskych vojacich v Afghanistanu, Madarsku nebo Cecne, kteri znamenali pro svou vlastni vladu mene, nez dobytek. A sami si pamatujeme na hladove, zapachajici, spinave a v hadrach oblecene vojacky, kteri okupovali nasi vlast.
Nevim - snad uz se vsichni uchlastali k smrti a soudruhum z ruskeho serveru opravdu nezbyva, nez se starat o veterany v Americe. V pripade ze tomu tak neni by si meli ti dobraci napred zamest pred vlastnim prahem.

147700

22.11.2007 10:25

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

kubrt 90.?.?.?

Reakce na 147700

Vsichni jsme slyseli o pripadech, kdy byli sovetsti vojaci z trestnich praporu hnani proti nemeckym kulometum bosi, obleceni v hadrech a ozbrojeni drevenymi flintickami. Jen proto, aby nemeckym kulometcikum dosly naboje.

Tak já jsem třeba takovou blbost neslyšel a o 2. válku se zajímám docela dost. Dřevěný flintičky...
Voják je pro každou vládu především voják, nic lidského na armádě nehledejte ani v USA.Rozdíl je pouze v materiálním zabezpečení a druhu armády - USA v podstatě žoldáci se super výbavou a zázemím, SSSR a Rusko záklaďáci s výbavou mizernou a zázemím skoro 0. Ale pamatuju si na jedno heslo z doby, kdy jsem byl taky záklaďák - správnej voják má být hladovej, nasranej a po zuby ozbrojenej. Myslím že na něm kousek pravdy byl.
Rozdíl ve vysrání se na válečný veterány mezi Ruskem a USA je pouze ten, že Amíci šli válčit dobrovolně a za prachy - Rusi nedobrovolně a za děkuju. Jinej kraj, jinej mrav. Vsadím ale 100:1 na to, že kdyby kluci (a holky) z US ARMY jen tušili co je v Iráku nebo Afghánistánu čeká, hledali by si místo armády jinou práci...

147703

23.11.2007 2:08

RE: Všichni jsme slyšeli....

Arkan 74.?.?.?

Reakce na 147703

Všichni jsme to sice neslyšeli, ale skutečností a faktem zůstává, že např. při obraně Stalingradu, kdy šlo Sovětům (resp. Stalinovi, bylo to nakonec jeho město) o všechno, dostával pušku jen každý první voják a ten druhý pak pár nábojů (5 až 15 kulek) a příkaz sledovat toho prvního. Když ten první padl, tak ten druhý si vzal jeho vintovku a načal ubivať německich fašístov. A aby je náhodou nenapadlo při útoku utíkat nazpět, tak za nimi stály speciální oddíly (zvané zagradotrjad) složené z příslušníků NKVD s kulomety s rozkazem zbabělce postřílet. A to, Kubrte, neodkecáš. Těch zbraní prostě nebyl dostatek a SSSR nebyl na válku dobře připraven.

A jesli ty panimáješ po russki, v takom slúčaje rekomendúju pročitáť Prikaz nomer 270 Stavki Verchovnovo glávnovo komandovanija Krásnoj Armii z 16. srpna 1941. Je to na Wikipedii jak v angličtině tak i v ruštině. Tam se dovíš podrobnosti jakým způsobem byli vojáci Rudé armády přinucováni bojovat do posledního náboje či dechu a nevzdávat se fašistkym zachvátčikam, německim sabákam ili vragam Sovetskovo sajúza. Ty speciální oddíly měly právo takové vojáky, poddůstojníky nebo i důstojníky na místě zastřelit, neboť to byli zbabělci a zrádci SSSR, jejich rodiny byly poslány na Sibiř, byly jim odebrány potravinové lístky apod. Postupem času se ovšem - též za vydatné pomoci amerických imperialistů - situace zlepšovala a na konci války byli dobře vyzbrojeni.

Pokud jde o péči o veterány, to se jako obvykle po několika průserech a interpelacích opět zlepší a Američané do toho - jak je jejich dobrým zvykem - "naserou" spoustu peněz a bude všechno zase O.K.

Jo profesionální armáda byla před Irákem a Afganistánem dobře placená flákárna, ale teď se musí v armádě bojovat, a v boji to čas od času někdo "koupí" a padne, tak to se jim moc nelíbí. A jak správně píšeš, ten rozdíl je v tom, že v Afganistánu bojovali sovětští odvedenci a u Američanů jde o profesionální armádu, armádu dobrovolníků. Dal ses tam dobrovolně, tak bojuj a nedržkuj.

147753

23.11.2007 8:12

RE: Všichni jsme slyšeli....

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 147753

Pán viděl film Nepřítel před branami, že? Hovadinu jako dát jednomu vojákovi pušku a druhýmu náboje ( v důsledku byla tedy puška bez nábojů prvnímu a náboje bez pušky druhýmu platná jak mrtvýmu huberťák ) by neudělali ani bolšenici - to zvládli pouze američtí filmaři.
Zbabělci se trestali v každé armádě - Rusi to dělali na fleku, generál Patton to málem udělal ve špitále, nicht wahr?
S tím bojem do posledního náboje to byla pravda, ovšem je třeba taky vzpomenout na jednu věc - CCCP tuším jaksi neratifikovalo Ženevské konvence o válečných zajatcích a propaganda celkem barvitě (a pravdivě) popisovala co zajatce čeká. Postih rodin byl krutý až zvěrský, ovšem příklady táhnou a v důsledku to fungovalo jako posílení morálky vojsk. Ostatně Stalinův geniální tah vyhlásit boj nikoliv za stranu a vládu ale za matičku Rus morálku pozvedl taky dost.
Situace ve zbrojení se zajisté zlepšovala hlavně díky pomoci imperialistů, kteří si za ni nechali pochopitelně krvavě zaplatit, její objem byl tuším někde kolem 5% ,zanedbatelný zbytek si zaostalá bolševická země stačila vyprodukovat sama v mizerné kvalitě- jako příklad obzvlášť zfušované zbraně lze uvést tank T-34.
Ovšem debata se točí spíš o současné "píči a péli" Emerického státu o vlastní veterány. Máte zajisté pravdu v nalití spousty churavějících dolarů a zaplácnutí huby kritikům, ovšem OK to hned tak nebude. Pokud vůbec. Současná politika Bushovy vlády zabezpečuje celkem pravidelný přísun takto postižených lidí, prachy tečou a tečou...a každá sranda má svůj konec.

147768

23.11.2007 10:52

RE: Pán viděl film Nepřítel před branami,

Arkan 74.?.?.?

Reakce na 147768

to jsem opravdu viděl. Tobě to člověk musí vysvětlovat úplně po lopatě. Tak abych se opravil, jeden voják dostal pušku s náboji (jeden zásobník s 5 náboji), a ten druhý jenom náboje, jelikož vintovek nechvatálo. Důstojníci a příslušníci NKVD měli výzbroj -z pochopitelných důvodů - dostatečnou. Dál už to víš. Mimochodem ten huberťák, o kterém se zmiňuješ, ten by se mnohým tehdy hodil, to až později byli sovětští vojáci lépe a tepleji vybaveni na zimu a Němci mrzli, jelikož s válkou v zimě nepočítali.

Za Protektorátu pak české ženy a dívky pletly (dobrovolně povinně) z vlny ze starých svetrů silné ponožky a palcáky pro Wehrmacht. Navíc, pokud jsi měl v rodině lyže, alespoň jeden pár musel být odevzdán, pak armádou patřičně upraven a na bílo natřen.

Ten film je pochopitelně v některých částech úplná fraška, museli tam přidat i to souložení Vladimíra Zajceva s nějakou Marušjou. Hollywood už takový je. Ale v podstatě to vystihuje tehdejší situaci. Já osobně mám více důvěry v oficiální dokumenty vydané za II. světové války a podepsané vlastnoručně velkým Stalinem, Molotovem a jinými členy Gosudarstvennogo Komitěta Oborony (Buděnnyj, Vorošilov a Timošenko). Jeden z nich mám zrovna před sebou (prikaz nóměr 270). A Stávka (vrchni velení) vydávala rozkazy včetně detailních pokynů pro politruky a NKVD skoro každý den.

Mimochodem ty trestní oddíly (štrafbataljony) Rudé armády, to také Sověti okopírovali od Němců, stejně tak jako koncentrační tábory od Britů (v Jižní Africe). To co funguje, to se okopíruje a po sovětsku vylepší, aby to odpovídalo místním podmínkám.

Pokud jde o tu pomoc SSSR z Kanady, USA, ta nebyla zanedbatelná, jak bys nám rád napovídal. Ti hrdinní sovětští osvoboditelé přijeli do Prahy v amerických náklaďácích a žrali americký lunch meat s černým chlebem. Žádná pomoc není zadarmo, za všechno se v životě platí. Když Československo v letech 1948-49 dodávalo novému státu Izrael vojenskou pomoc, ostatní státy vyhlásily embargo nebo prostě nepomohly (letadla, kulomety, pušky, minomety atd., vyslalo mechaniky a instruktory) tak si to také nechalo zaplatit. Ben Gurion měl větší starost o přežití než o zaplacení, peníze se nakonec vždycky najdou, a to bylo v době, kdy ještě nedocházelo k úspěšnému "dojení" Německa, to přišlo až později.

[chechtot]

147791

23.11.2007 13:11

RE: Pán viděl film Nepřítel před branami,

kubrt 90.?.?.?

Reakce na 147791

Možná po sobě líp číst, pak polopaticky vysvětlovat, notabene známý věci neomílat dokola. Jestli hodláte 5% prohlásit za zanedbatelnou část, budete jistě oceněn Nobelovou cenou nebo aspoň profesurou za ekonomii jako náš Václav Druhý Neomylný.
Já celkem nehodlám nikomu nic napovídat. Normální lidi by měli mít normální názory daný normálním pohledem na svět. Za komunistů někteří řiťolezci přepisovali dějiny i vývoj techniky, neboť např. televizi nevynalezli imperialističtí pavědci, ale již v r. 1438 Andrej Ivanovič Tělevizenko, když přenesl obraz z pokoje do pokoje.
Tak to dnes dělají jiní (a někdy dokonce ti samí) řiťolezci, akorát v opačným gardu. A pokud je to do očí bijící a ukecat to nejde (jako třeba ten průšvih s veterány-bezdomovci), okamžitě se vyhrabou komunisti s jejich zvěrstvama. Zkuste takhle psát do debaty na Novinkách, případně LN, Zvědavec je na to špatně personálně obsazenej.

147815

23.11.2007 17:46

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

honzaaa 88.?.?.?

Reakce na 147703

Já nevím, ale máte nějaký důvod proč brát jako standard kterým vše poměřuji Sojuz v době před šedesáti lety, tehdy bylo v sázce zotročení celého národa, navíc ten režim byl poněkud svérázný. Mimochodem, měřeno materiálními možnostmi Sojuzu v té době a jediné supervelmoci současnosti dopadne tehdejší péče o veterány na jedničku.

147831

22.11.2007 11:18

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 147700

hele tebe vazne nema cenu komentovat..[smích])
vsechno mas obracene....))podle me si delas obcas prdel ne???
co treba to ze davas za priklad:" kdy byli sovetsti vojaci z trestnich praporu hnani proti nemeckym kulometum bosi, obleceni v hadrech a ozbrojeni drevenymi flintickami"
uvedomujes si ty blazne ze obycejny Rusove byli obeti Rude revoluce kterou tam pritahli Zidacci ze Zapadu?? a ty jses jeste ochotnej Rusum vycitat ze je Gruzinec stalin zabijel???to snad nemyslis vazne...[smích])
tady si pocti kdo pachal ty nejvetsi zverstva a prestan delat z obeti vyniky..to je jako kdybych ti rekl ze si Zidi postavili koncentraky sami..[smích])
http://zundelsite.org/english/jews-under-stalin/index.html
Americane se chovaji ke svym vojakum stejne akorat ty mas vyplachlou hlavu z televize....je mi te lito chlapce....

147709

23.11.2007 4:38

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

Rocky 66.?.?.?

Reakce na 147700

No dobre, nemel jsem napsat ze jsme vsichni slyseli o trestnich praporech v byvalem SSSR. Ti kdo nechteji slyset neslyseli a Solzenycina take necetli. Nebo cetli, ale jen kdyz se pustil do zidu.
Ale o tom se ted v zemi kde vladne soudruh od KGB Putin uz moc stejne nemluvi. Putin prohlasil, ze by od neho "bylo neloajalni, kdyby spatne mluvil o svem byvalem zamestnavateli".
Jaka mravni cistota !!!!!!!!!!!
Tak na vsechna ta komunisticka zverstva zapomeneme a budeme se starat o krusny zivot americkych veteranu. Rusti veterani maji nejspis zivot jako pericko, byty v panelacich zajistene a vodce se zasadne vyhybaji.

147759

23.11.2007 9:10

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

kubrt 90.?.?.?

Reakce na 147759

Zajisté všichni slyšeli o trestných praporech Krasnoj Armii. Bude pro Vás ale možná překvapení, že trestné prapory existovaly i v jiných armádách (např. Wehrmacht a GB), zacházení s trestanci bylo obdobné.
Je úsměvné trefovat se do Putina kvůli jeho minulosti a přitom taktně zapomínat na jistého nepříliš inteligentního a prý věčně ožralého pilota , který se před povolávákem do Vietnamu zašil do Národní gardy, pak prozřel, obrátil se k Bohu (dokonce s ním prý občas pokecá) a nyní je nejvyšším velitelem nejmocnější armády světa. To by bylo taky docela dobrý téma, když už hodnotíme státníky a jejich minulost,ne?

147772

23.11.2007 11:22

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 147772

Putin a Bush jsou prakticky stejni. Jeden rozjel valky v Afganistanu a Iraku aby zvedl preference, druhy rozjel valku v Cecensku aby se stal prezidentem. Jeden za osumnact, druhy bez dvou za dvacet. Spina a smrad.

147800

23.11.2007 13:24

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

kubrt 90.?.?.?

Reakce na 147800

Poněkud opomíjíte geopolitické okolnosti. Čečensko, jak známo, leží v bývalém SSSR. Irák a Afghánistán jaksi neleží v USA.

147816

23.11.2007 14:25

RE:Podobným způsobem by se dalo argumentovat,

Arkan 74.?.?.?

Reakce na 147816

že Litva, Lotyšsko či Estonsko, též ležely v bývalém SSSR, ale dnes už neleží. A řada jiných bývalých svazových republik tam také už neleží, tj. možná jen dočasně. Ono se to tzv. dnešní nekonfliktní Rusko může opět změnit ve velice konfliktní. V dějinách Ruska existovalo jen málo let, kdy Rusko nevytvářelo a později neřešilo vytvořené konflikty silou vojenskou.

Může se mi to sice nelíbit, moc ty muslimy nemám v lásce, ale i Čečňa se může jednoho krásného dne osvobodit od ruské nadvlády, stejně tak i Dagestán a i jiné oblasti.

Slovenská republika sa tiež oslobodila od českého jarma a terazky je celkom slobodná, lebo sa zobudili všeci bratia v celej krajine, a terazky na Slovensku po slovensky smelo hlásame. Hor sa všeci za nami!

147819

23.11.2007 18:51

RE:Podobným způsobem by se dalo argumentovat,

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 147819

Litva, Lotyšsko a Estonsko byly, jak známo, před 2. světovou válkou Sovětským svazem anektované svobodné země. Pokud argumentujete málo lety kdy Rusko nevytvářelo a neřešilo konflikty silou vojenskou, doporučuji Vám srovnávací studium dějin kterékoliv jiné koloniální velmoci (namátkou kolébka demokracie Velká Británie, to by snad mohlo stačit. Ostatní byli proti nim žabaři).
Čečna se zajisté může jednoho krásného dne ovobodit od "ruské nadvlády" - stejně jako se osvobodilo Slovinsko a Chorvatsko z jařma Jugoslávie, teď se "osvobozuje" Kosovo za vydatného potlesku (a podpory) demokratů celého světa - zjistěte si co za pakáž je v čele vítězné strany v Kosovu (údajně docela dobrej kámoš nějakýho Usámy). Muslimy nemáte v lásce, ale národně osvobozenecký boj (tuším vynález "tábora míru" v čele s CCCP - nepamatujete?) s cílem ne osamostatnit tzv. národy, ale rozesrat region a pak mu takzvaně přijít na pomoc berete...vsadím boty, že Čečna nevyjde. Je ve vnitrozemí Ruska. Kosovo bohužel časem asi jo - a pak vznikne Velká Albánie - muslimskej spojenec USA nejvěrnější...kam pak půjde Balkán, je u boha (nebo u Alláha, abych neurazil). Směr k rektu ovšem vypadá nadějně.
Šlováky do toho moc nepleťte - jednou už se osamostatnili. Slovenský štát se to tuším jmenovalo...abych nezapoměl, už uzavřeli mír s USA? A že to proběhlo jak proběhlo je zásluha vyčůraného Klause na jedné a demagogického Měčiara na druhé straně. Oba si hřáli politickou polívčičku. A "lid" jim to na obou stranách žral a žral a žral. Těžko říct jak by se věci měly při variantě nikoli Česko-Slovenské federace ale zemského uspořádání o minimálně 3 subjektech.Třeba Rakousko a Německo nebo Švýcarsko tak fungují bez chyby. Slovensko a země koruny České byly příliš vyrovnanými soupeři, aby se to řešilo flintičkama. Takže povídejte.

147840

23.11.2007 19:09

RE:Podobným způsobem by se dalo argumentovat,

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 147840

Abych nezapoměl - opusťte pak oslí můstek a vraťte se k tématu opomenutých veteránů US ARMY. Já to mám do států z ruky a necítím se na to až tak objektivně posuzovat detaily tohoto průseru. [smích]
P.S. : Ovšem názor mít,doufám,můžu

147841

24.11.2007 4:42

RE: Bohužel jste zapomněl

Arkan 74.?.?.?

Reakce na 147841

v tom slovesu zapomínat jedno "n". Tak pro příště, abych nezapomněl. To jen tak na okraj, abychom tu češtinu nezapomněli.

Já se s Vámi, Kubrte, nehádám a nakonec se domnívám, že se v řadě názorů shodujeme. Vy si vždycky vyberete jen část příspěvku a pak útočíte na mne "argumentum ad hominem". Nemohu se zmiňovat o všem, a spoustu věcí, o kterých tady píšete jsem už dvakrát zapomněl a znovu se jednou naučil. Narodil jsem se v pondělí, ale nebylo to minulé pondělí.

A Vaše doporučení k opouštění nějakých oslích můstků, to si můžete odpustit, to se do "klasické debaty" nehodí. Svůj názor jsem vyjádřil, za pomoci dostatečného množství peněz to Američané opět zvládnou. Přečetl jsem si v ruštině celý ten článek, v mnoha případech jde o alkoholiky, "smažky" a "feťáky"(drug users). Takovým lidem se dá někdy velice těžko pomáhat, neboť o žádnou pomoc nemají zájem. a častokrát ji aktivně odmítají. Viděl jsem ty české houmlesáky před Hlavním nádražím v loňském roce častokrát, smrděli i v metru či v autobusech a tramvajích a máte jich tam v celé ČR také pár tisíc. Češi jimi opovrhují, stejně jako občany římské národnosti. Dixi et salvari animam meam.

I wish to enter into no further arguments with you and have no desire to pursue any additional "philosophical" debate. Ite, misa est. Abi in pace.

147881

24.11.2007 10:43

RE: Bohužel jste zapomněl

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 147881

Ještě jste ZAPOMNĚL na chybějící písmenko "s" v 1. řádku 2. odstavce čl.147819, slovo "ovobodit" místo "osvobodit" . Jinak ale vyjmenovaná slova a shodu podmětu s přísudkem zvládám, myslím, docela dobře.
Pochopitelně si vybírám k debatě hlavně věci, se kterými nesouhlasím - Vy máte jiná kritéria? Své zasloužilé šediny, kterými taktně naznačujete že se mám v životě ještě co učit skrývat nemusíte, ale řekněte na rovinu že my mladí (dělám sice občas stejný blbosti jako když mi bylo 15, ale je mi 3x tolik) máme šoupat podrážkama, neb VY moudří máte jiný starosti než vzpominat na něco co se ONI v životě nenaučí...
Pokud se Vám do klasické debaty nehodí poukázání na oslí můstek, já zase nesnáším když mi někdo něco vysvětluje po lopatě - obzvlášť to, co jsem neřekl. Váš názor je možná pravdivý, ovšem omáčka o zlém Rusku, dříve CCCP ve které plave je dost nechutná. Potom je nutné uvažovat o tom, která složka eintopfu je důležitější - zpráva o tom že USA nezvládá problémy svých veteránů nebo že komunisti žrali malý děti?
Pokud se nepletu, přiběhl jste 2x na pomoc Rockymu, když jsem poukázal na drobné nedostatky v jeho argumnetaci, tím naše slovní přestřelka vznikla. Pokud tedy netoužíte po dalších pseudo-filozofických debatách se mnou, prostě nereagujte.
Přeji Vám hezký zbytek víkendu.

147891

24.11.2007 10:41

RE: Bohužel jste zapomněl

Kevin 91.?.?.?

Reakce na 147881

> Přečetl jsem si v ruštině celý ten článek, v mnoha případech jde o alkoholiky, "smažky" a "feťáky"(drug users). Takovým lidem se dá někdy velice těžko pomáhat, neboť o žádnou pomoc nemají zájem a častokrát ji aktivně odmítají.

Priteli uciteli. Rekl jste A, ale bohuzel zapomnel zminit B. Ono se velice snadno rekne, ze jsou to jen alkoholici, "smažky" a "feťáci"(drug users) a ze je to vlastne jejich vina a pomahat jim tedy neni potreba (nebo oni sami o pomoc nestoji). Pokud se ale na problem podivate podrobneji, narazite treba na statistiky z Vietnamu o tom, kolik procent normalnich a zdravych mladych lidi se domu vratilo s tezkou zavislosti na drogach at uz jako dusledek ruznych psy-ops (pokusu s drogami na vojacich US Army s cilem vytvorit "supervojaka), nebo jako dusledek psychickeho vypeti ktere normalni clovek proste nedokaze unest. Nebo si snad myslite, ze mezi vojaky US Army bylo nejake vyznamnejsi procento toxikomanu jeste pred odchodem do Afganistanu nebo Iraku?

147893

24.11.2007 13:00

RE: Bohužel jste zapomněl

2xs 85.?.?.?

Reakce na 147893

To "B" mi zní trochu falešně. Já ho vidím spíše ve špatném vztahu americké vlády ke svým občanům. Je to ne vina Vietnamu, ale vina agresivní a hegemonistické politiky USA vůči světu. Přesněji vedoucích skupin v USA.
Nedělejte tedy z vojáčků chudinky a oběti jakési neosobní války. Normální, ne-blbý člověk nezačne jen tak fetovat a neocitne se na okraji společnosti. Jsou to do jisté míry oběti politiky vlády USA, produkt výdělečné válečné mašinérie, a tak by jim měli pomoci strůjci těch zbytečných válek. - Ostatně "smažky" ti vojclíci jsou i dnes, třeba do Iráku (a zřejmě i Afghánistánu) jsou verbovaní ti nejhloupější mladí jedinci ze samého společenského dna. Ti tam jdou sami (zřejmě už dřív fetující), válečnou propagandou a mašinérií jsou vybuzeni, během výcviku takřka naprogramováni, a pak z nich jsou stroje na zabíjení, bez citu, bez morálky, agresivní hlupáci s dojmem nadřazenosti nad lidmi v Iráku aspoň o 10 stupňů. Ne všichni, samozřejmě.
Takovíto jedinci jsou tak nekvalitní/poškození (psychicky) a nepoužitelní pro další normální život, že se do jejich "recyklace" vládě USA ani nechce. Byli použiti/zneužiti, a nejlépe, kdyby zmizeli ze scény.
Přesto však z lidského hlediska je třeba se těchto znetvořených ubožáků ujmout, a alespoň se pokusit o jejich nápravu a začlenění. Ale hlavně už neprodukovat v dalších zbytečných válkách nové!!!

147901

24.11.2007 16:53

RE: Bohužel jste zapomněl

Kevin 91.?.?.?

Reakce na 147901

V tomto si vas dovolim trochu poopravit. Myslim, ze by bylo vhodne rozlisovat mezi temi, kdo do US army vstoupili pred 9/11 a po nem. Pred US invazi do Afganistanu a Iraku byla armada zpusobem, jak mohl kluk z chude rodiny ziskat slusnejsi vzdelani, udelat si ridicak a jeste se podivat do sveta. A po skonceni armadniho kontraktu se zamestnat jako sofer trucku, stavar nebo policajt.

Dneska se do armady hlasi hlavne spodina. Lidi co si chteji zastrelit svych par arabu. Tito lide po navratu do USA bez problemu najdou praci v ochrance mistniho drogoveho bosse. Samovrazdy a toxikomanie jsou rozsireny hlavne u lidi co do armady vstoupili jeste pred 9/11 a dneska vidi ze nebojuji za nejaky ideal ale bojuji a umiraji pouze za zajmy Neocons...

147914

26.11.2007 6:11

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 147816

Zapomel jste dodat ze Soveti take okupovali Afghanistan a tem jim take nepatril. No mozna si to mysleli.
Tam dostali na "frak" a s neporizenou odtahli. Bohuzel tam zahynulo plno sovetskych vojaku, kteri tam museli jit. [pláč]

148010

26.11.2007 7:39

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 148010

Ono ho napadlu Putinovo Rusko? To je mi ale novinka...

148011

26.11.2007 16:14

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 148011

Putinovo Rusko zrovna ne. Psal jsem to jen k te "rozpinavosti" velmoci jako je USA a Rusko(byvaly Sovetsky Svaz-to aby jste si zase do me nepich) [velký smích]
Nechci aby se zapominalo ze byvaly Sovetsky Svaz take kolonizoval jine narody, ktere jim nepatrili.

148036

26.11.2007 19:54

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 148036

Já odpovídal na srovnání Putina a Bushe.
P.S. Už Arkana jsem odkazoval na srovnání historie Ruska, potažmo CCCP a znovu Ruska s historií GB. A představte si, že v Emerice ještě nedávno mlátili černochy...

148061

23.11.2007 11:06

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 147759

Trestni prapory pouzivali rusove, nemci, japonci i jini. Francouzy meli sve cizinecke legie, ktere dostavali plat, ale taky sli v prvni vlne a nikdo se moc nezajimal kolik jich zarve.
Nikdo nezapomina na komunisticka zverstva, ale jejich neustalym omilanim se zivot americkych veteranu nezlepsi (o nich je tento clanek). To ze nekdo slysi ze kdesi za morem se ma nekdo potencialne jeste hur mu opravdu prospeje, kdyz nema co jist a kde spat.
Vase mile pokusy zamerit se na nenavideny Sovetsky Svaz (a nyni pokracujici nenavist vuci Rusku) je sice fajn, ale placete na spatnem hrobe.
Zkuste napsat nejaky rozumny clanek, nebo ho najit na netu a prelozit a poslat panu Stworovi. Treba Vas prekvapi a clanek otiskne. Pak se budeme bavit o tom co zajima Vas a o cem jste psal.

147798

22.11.2007 2:12

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 147687

Co reknes na tohle;

http://www.thecarpetbaggerreport.com/archives/13660.html

a tomuhle

http://www.tpmmuckraker.com/archives/004754.php
http://kdka.com/local/military.signing.bonuses.2.571660.html

Vis co pro me znamena neocon? Oprasenej komunista!

147692

22.11.2007 6:42

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

vladuna 81.?.?.?

Reakce na 147692

>Vis co pro me znamena neocon? Oprasenej komunista!

Pardon: máte na mysli "oprášenej" nebo "oprasenej" (od slova prase) ?
[chechtot]

147701

22.11.2007 18:59

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 147701

Ja to prijmu pod oboji...... [velký smích]

147741

22.11.2007 12:34

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

2xs 85.?.?.?

Reakce na 147687

Tobě spíš smrdí něco jiného - pravda ti smrdí. A fanatické lži vycházející z tvých úst smrdí zase jiným.

Jinak:
>Finance na rozšíření útulku - asi 4 miliony dolarů - byly získány...
---za 4 miliony dolarů bych dokázal udělat NIKOLIV rozšíření o 42 kavalců, ale nabídl bych těm bezdomovcům 42 krásných bytů-novostaveb, do OV a se zařízením, a to i s leteckým převozem sem a roční stravou. Popřípadě bych za tyto peníze zařídil ubytovnu i s odborným personálem pro minimálně stovku bezdomovců.
Nechť se mi charitativní organizace zde ohlásí [smích]

147715

22.11.2007 14:51

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

CTV 85.?.?.?

Reakce na 147715

Daleko levnejsi je ty veterany utaserovat a umlatit k smrti,
neni-liz pravda ? A kdyz cirou nahodou nekdo neco nafilmuje ,tak se pozustalim da za mlceni par melounu , a porad jsou v plusu ! [překvapení]

147731

22.11.2007 20:30

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 147687

Zatímco v USA je svoboda tisku 100%, že? Semtexi, neznáš se náhodou s Rosťou Hedvíčkem? S tím by sis móc rozumněl. Ten taky říká, že když jsou u vlády demokrati, tak je to špatný. Když republikáni, tak je to dobrý. Ale jo, emigranti v USA se vždycky cítí jako neskuteční chytráci a republikáni. Takže pozdravuj Rosťu, Semtexi...

147743

23.11.2007 8:23

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 147743

Hedvíček...není to ten moula co bloguje na Lihových Hovadinách a nepovoluje diskuze?

147769

22.11.2007 2:37

Normalni reakce

lesan 75.?.?.?

Tady ta situace je podle mne uplne normalni vec se kterou by se mnelo pocitat.Jestli ze clovekovi vymyjeme mozek a dame mu jeden jediny smysl ,a to je poslouchat a poslouchat, a jestli ze posloucham na slovo delam svou praci dobre,udelame z neho masinu na tu urcitou cinnost (v tomto pripade byt vojekem ).Naordinovaly jsme mu smysl jeho prace (zivota).Propustenim do civilu tomuto stroji seberete smysl jeho prace(zivota). Takze nevim z ceho jsou tak vyvaleni. [zmaten]

147694

22.11.2007 17:15

RE: Normalni reakce

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 147694

Lesan má pravdu. Armádní dril po čase udělá z lidí naprostá hovada. Opakovanými pokusy bylo ověřeno, že asi 60% z vysloužilců stiskne spoušť proti zcela neznámému člověku za odměnu $4, sdělí-li jim k tomu testující osoba "palte, přebírám odpovědnost". Přitom při podpisu podmínek pokusu jim bylo jako testovaným osobám zdůrazněno právo kdykoliv z testu odstoupit bez ztráty odměny. Přesto bez dalšího uvažování vypálí a zabijí nevinného člověka, a to za celé $4.

147739

22.11.2007 10:25

Svědomí? asi ne..

Saša 207.?.?.?

Napadlo mě, že je k zešílení a „ztrátě domova“ vede špatné svědomí. Asi ne, US Army jim vymyje lebku. Zcela ztratí normální morální odpor k zabíjení během skvělého výcviku a indoktrinace je naučí vraždit. Když ho mohou ztratit elitní složky kanadské policie, „politické školení“ dnes udělalo pokrok.
V civilu si abnormálním myšlením rozbourají mezilidské vztahy s partnerem, rodinou a přáteli. Z toho se dostávají často neurózy..

147707

22.11.2007 13:23

Speciálně pan senátor

bernardotte 86.?.?.?

zrovinka za Demokratickou stranu USA by měl držet ústa: Kdopak to asi zavinil, že američtí váleční veteráni jsou v takovýchto situacích jako doma, kdopak dělal z amerických válečných hrdinů z Vietnamu vrahy dětí, kdopak proti nim organizoval demonstrace, štvavé mediální kampaně v americkém tisku, kdopak asi zodpovídá za to, že si 62 000 vietnamských veteránů - více než bylo padlých ve zmíněné válce - vzalo život? kdopak asi to samé, co tehdy dělal vietnamským veteránům dnes dělá americkým válečným veteránům z Iráku, kdopak systematicky zapomíná na to, že do vlastního hnízda se nekálí, Demokratická strano USA? Kdopak?

P:S: Smažeš mi to cenzuro jako politnekorekní? [chechtot] nebo je tu povolen jen jeden jediný názor?

147726

23.11.2007 9:49

RE: Speciálně pan senátor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 147726

aky vojnovi veterani?? ved momentalne su v iraku ako agresori, takze ci chcem ci nechcem v tomto ma demokraticka strana pravdu, ak sa niekto rozhodne napadnut dalsieho cloveka (pododtykam bez priciny a bez prava) tak je obycajny gauner a zloduch, ktory si nezasluzi aby sa snim zaobchadzalo v rukavickach, ak si to neuvedomili vojaci co tam isli, tak sa stavaju sucatou toho bezpravia a mozu si za to v podstate sami, uz davno mali zrusit tu vladu, ktora ich podviedla 9/11,a podvadza i nadalej, a okrem ineho nezda sa mi ze by tu cenzura mazala prispevky pokym osobne nenapadate prispievatelov, alebo samozrejme zidov, pokym by ste kydali na palestincanov, tak to prejde bez problemov [velký smích]

147782

22.11.2007 19:16

Normální USA...

osg 88.?.?.?

Toto je v USA vcelku běžné - je tam standart, že na stáří a tíživé situace se každý zajišťuje sám a když je někdo na dně tak se o něj ostatní nestarají (velký rozdíl oproti evropě, kde se o lidi starají často za každou cenu (a na úkor ostatních samozřejmě) zlatá střední cesta...)

Řekl bych že USA štve mnohem více než to, že je tam tolik veteránů bez střechy nad hlavou to, že "jim dělají ostudu"

Docela zajímavé byly reakce američanů na pomoc po hurikánu (katrina tuším) z evropy - bylo to něco úplně mimo jejich realitu.

147742

Příspěvků: 42

22.11. 00:44 semtex  Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 01:36 herbert  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 11:55 2xs  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 01:21 Jiří Koubek  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 05:47 Rocky  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 10:25 kubrt  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
23.11. 02:08 Arkan  RE: Všichni jsme slyšeli....
23.11. 08:12 kubrt  RE: Všichni jsme slyšeli....
23.11. 10:52 Arkan  RE: Pán viděl film Nepřítel před branami,
23.11. 13:11 kubrt  RE: Pán viděl film Nepřítel před branami,
23.11. 17:46 honzaaa  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 11:18 pastinak  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
23.11. 04:38 Rocky  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
23.11. 09:10 kubrt  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
23.11. 11:22 ctenar  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
23.11. 13:24 kubrt  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
23.11. 14:25 Arkan  RE:Podobným způsobem by se dalo argumentovat,
23.11. 18:51 kubrt  RE:Podobným způsobem by se dalo argumentovat,
23.11. 19:09 kubrt  RE:Podobným způsobem by se dalo argumentovat,
24.11. 04:42 Arkan  RE: Bohužel jste zapomněl
24.11. 10:43 kubrt  RE: Bohužel jste zapomněl
24.11. 10:41 Kevin  RE: Bohužel jste zapomněl
24.11. 13:00 2xs  RE: Bohužel jste zapomněl
24.11. 16:53 Kevin  RE: Bohužel jste zapomněl
26.11. 06:11 Rejpal  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
26.11. 07:39 kubrt  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
26.11. 16:14 Rejpal  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
26.11. 19:54 kubrt  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
23.11. 11:06 ctenar  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 02:12  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 06:42 vladuna  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 18:59  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 12:34 2xs  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 14:51 CTV  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 20:30 hestroy  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
23.11. 08:23 kubrt  RE: Proc neni uveden americky zdroj?
22.11. 02:37 lesan  Normalni reakce
22.11. 17:15 Vojta49  RE: Normalni reakce
22.11. 10:25 Saša  Svědomí? asi ne..
22.11. 13:23 bernardotte  Speciálně pan senátor
23.11. 09:49  RE: Speciálně pan senátor
22.11. 19:16 osg  Normální USA...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
25,59 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 233,15 Kč
1 unce stříbra
560,71 Kč
Bitcoin
784 853,54 Kč

Poslední aktualizace: 18.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 308