Diskuze k článku

Modlitba koní

Příspěvků 18

11.9.2007 1:42

janko (ňas)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

...kupodivu mi jako jmenovci (Koňas) modlitba leccos říká i mezi slovy, ale za zvířata jsme tu mnohdy všichni.....

....jen ta práce mi teprve začíná.

Každá "náhoda" je velmi dobře a včas připravena. Jen nám mnohdy chybí informace, které ji odhalí.

Zvědavec jich přináší mnoho, a velmi dobře navazují na strukturu souvislostí, která pramení z objevu "symetrického čtení slov" - ze znalosti významu každého písmene a každé číslice. A to v původní konstrukci latiny i v na ní navazujícím okruhu evropských (a tedy i světových) jazyků. Kupodivu tím Davidem ke světovým Goliášům (angličtině a matematice) je naše mateřština.
Mým úkolem(= koňská dřina)je vysvětlit vývoj jazyků z úhlu polarity našich asociací. Jak kontrolujeme věrohodnost informací pomocí druhého informačního okruhu, kterým je naše podvědomí.
Vědomí si strukturujeme slovy a dynamickými stereotypy ze slov. A tvary a význam písmen jsou poplatné kvalitám naší zvukové komunikace. A to i přes jednotlivé "civilizace", před neolitem. Evoluce je bezchybný cyklus, ne řada.
Podvědomí je napojené na struktury číslic/ vrstev poznání. Dostali jsme v této civilizaci do vínku "osmičku", která symbolizuje možnost propojení obou lidských rozhodovacích systémů, vědomého s pod/nad/vědomým. Vztahy mezi číslicemi jsou podkladem pro obsah našeho genomu. Naše pozice na konci ramene galaxie je obdobou nového výhonku na větvi stromu, znalost vztahů mezi číslicemi nabízí našim asociacím cestu k počátku nejen naší sluneční soustavy, ale i k počátku galaxie a k důvodům, proč se jmenuje "Mléčná dráha". Formulace Velkého třesku je důsledkem axiomatiky té matematiky, kterou nám naši mocní už "v Babylonu" nabídli.

Postupně nám také "dojde", je-li schizofrenie nemoc nebo řada pokusů, jak lidem propojit membránu "rozdvojené osobnosti".
Postupně se snad dokopu k souvislejšímu popisu toho, jaké místo a jaké úkoly má "program člověk" v prostoru samořiditelných procesů, ke kterým jsme pomocí podvědomí - a prostřednictvím emocí (ty vnímáme jako první, ale jsou podvědomím přepínatelné do polohy, která je vhodná pro podvědomí, (je zvané vesměs jako "duše"[mrknutí jedním okem]. Ono/ona tady velí.
Naštěstí. Protože mládenci, kteří umějí frekvenčně programovat a radarem přes satelity řídit naše emoce, ti zatím neumí velet "duši a duchu", neboli strukturám planetárním a galaktickým. Já jim taky velet neumím, žádný jedinec to naštěstí nebude umět. Jen mohu sledovat průsečíky dynamických rovnováh, kterým říkáme politika(dříve náboženství), zdraví, věda, rodina, láska, apod. A tady na Zvědavci se setkávají lidé, kteří zas vnímají a komentují jiné "dynamické rovnováhy".

Náhoda nazvaná "Zlatý věk lidstva" je připravovaná už velmi dlouho a velmi pečlivě. A jištěná tak, jak si nikdo z vás nedovede představit. Jen není jisté, zda se to podař...Automaticky kráceno

143542

12.9.2007 22:16

RE: janko (ňas)

Druid 212.?.?.?

Reakce na 143542

zdravim Janko,
posilam omluvenku, ze jsem se posledne odmlcel, realita si zadala sve. [smích] Budu pokracovat v upresnovani/sjednoceni nasi terminologie.
Duch - Duše - Tělo. Spiritus - Anima - Corpus.
Duch vs. Duše
Tim velitelem/pozorovatelem je Duch (mysl - vedoma + podvedoma vs. mysl nevedoma neboli neprobuzena, neprojevujici se, tkz. spici jinak tez t.c. mrtva). Tato (mysl) je tvorena strukturovanymi formacemi velejemne hmoty/energie (n-ta generace kvarku) neboli informacemi nebo jeste jinak pametovymi fragmenty, ktere jsou skrze pochopeni propojene do struktury.

Duse pak je jiz podstatne hrubohmotnejsi struktura (tvorena z elektronove alias svetelne hmoty neboli neuzavrenych shluku prvogeneracnich kvarku), ktera je svym zpusobem jakymsi telem sebeuvedomujiciho-se jadra neboli pozorovatele.
Duse je pouze prostrednikem v prenosu zameru z hlubin pozorovatele smerem k atomarni "realite". Duse je tim co byva nazyvano svetelne (pocitove) telo a v pripade, ze pozorovatel t.c. ovlada i atomarni telo temer kopiruje jeho tvar.

Emoce jsou pouze projevem silne procitene (skrze dusi) predstavy pozorovatele. Jaka je predstava, takova je i emoce pripadne neprojevena emoce. To je ten horsi stav. Prilis silna a vetsinou i nezadouci reakce na minimalni podnet. Obrovsky prostor k nezadoucimu ovlivneni projevu zivota, staci bezna zmena pocasi prip. nejaky ten radar ktery dokaze rozvlnit ionosferu na prislusne frekvenci. Toto vlneni (modulovany signal nesouci potencialni informaci) ovlivnuje primo pozorovatele, ktery jiz nema sanci rozpoznat, ze se jedna o vnejsi zasah do jeho tvorby predstav a povazuje ji za svou. Pak i tkz. kladna emoce pokud nema adekvatni zdroj (zdanlive bezduvodna) je stejne nebezpecna jako emoce zaporna. Vedoma mysl nema sama o sobe proti tomuto preladeni (premodulovani) zadnou obranu.
Blby, co? [mrknutí jedním okem]

143720

12.9.2007 23:21

RE: janko (ňas)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 143720

Já nevím. Mám pocit, že my lidi jsme limitně omezeni tím, že vše vnímáme jako proces v čase. Tedy ono to tak je, dokud jsme na zemi, a má to svůj hluboký smysl, že to tak vnímáme. Pokud se ale snažíme pochopit a popsat, jak funguje celek (tak jako třeba Vy výše), ve kterém přeci není něco "nejdříve" (třeba představa) a něco "potom" (emoce), ale kde je vše "najednou", nutně se dopouštíme zkreslení. Resp. pochopit to možná lze ve výjimečných stavech vnímání (meditace apod.), popsat to ovšem nelze, protože popis už nutně ten celek kouskuje a fázuje a tím zcela zkresluje. IMO.

143722

14.9.2007 1:36

RE: janko (ňas)

Druid 212.?.?.?

Reakce na 143722

Cas. Dobre, i kdyz jsem to tady uz drive psal ale klidne znovu. Casu dost [smích]
Vnimani casu je pouha dohoda nejmene dvou a vice pozorovatelu schopnych pozorovat nejmene dve libovolne na sobe "nezavisle" soustavy a vytvorit vztah (zavislost) mezi zmenami projevenymi v kazde z nich. Cas je tedy vytvorena zavislost (funkce) neceho na necem, pricemz sam o sobe je neexistujici.
Pro pochopeni tohoto je zasadni vedet nasledujici. Pozorovatel aby splnil vyse uvedene podminky se musi vzdy nachazet MIMO soustavu kterou je schopen pozorovat. Tedy cokoliv co muzeme pozorovat je vzdy NECO (bud pojmenovane nebo jeste nepojmenovane) ale nikdy to neni sam pozorovatel. Timto postupem lze postupne vyloucit vse co nejsme a to co nam zbude je tim, cim jedinym opravdu a skutecne jsme. (ted budu predpokladat, ze jste se nasel)
Jelikoz nemame sami na sebe dosah v urovni ve ktere se nachazime mame alespon moznost pozorovat odraz vlastniho projevu v zrcadle vlastnich vzpominek. Tato moznost sebereflexe ackoliv nam byla dana ne vzdy (spise vyjimecne) plni svuj zamer a to z duvodu nasi pomylene identifikace s timto biotechnologickym rozhranim jako se sebou samym. Zesilovac sebevjemu skrze ohranicenou atomarni strukturu vybavenou technologii zdvojeneho/opakovaneho zasilani teze formace (vjemu) k pozorovateli nam poskytuje nezpochybnitelou vyhodu v moznosti vytvareni takovych myslenkovych struktur, ktere mohou byt jednak neustale komplexnejsi (i spatne pochopeni je vyvojem) ale predevsim kvalitnejsi prave tim, ze mame moznost je nasledne znovu posoudit, prehodnotit a opravit existujici vazby.
Ackoliv muj myslenkovy (duchovni) svet se stejne jako Vas rozklada od nekonecna po nekonecno tudiz evidentne vyuzivame totozny prostor je obsah tohoto prostoru prisne individualni prave tim jake spojeni fragmentu (pochopeni souvislosti) pozorovateli poskytuje.
Napr. tento prispevek je otevreni okenka, kterym muzete nahlednout do meho duchovniho sveta a v pripade ze skrze prichazejici slova zachytite myslenkove obrazy, rezonujicimi s temi, ktere uz mate ve svem svete umistene ale jinak strukturovane budete moci je nasledne zpracovavat jiz jako soucasti myslenkoveho sveta sveho. V pripade ze Vase vedoma mysl vtahne tyto obrazy do pracovniho prostoru a vytvori nove komlexnejsi vazby presune je nasledne do oblasti hluboko pod touto operacni urovni a pripoji k celku cimz dojde k posileni struktury jadra pozorovatele.
Muzeme pak toto nahlednuti zhodnotit jako maly vylet do sveta minulosti me, pripadne i jako vylet do sveta Vasi (mozne) budoucnosti. Referencni (casove) vazby struktura pozorovatele neobsahuje, ty drzime oddelene v docasne osobnostni pameti, kterou nam poskytuje hmota mozku a ktere zanikaji spolu s nim.
Nejsou nasi soucasti jen pomuckou k dosazeni zameru. Je tedy nedulezite kdy k pochopeni doslo ale zda vubec k nemu doslo. I kdyz ne tak docela ale to uz je na delsi povidani. [smích]

143791

14.9.2007 8:44

RE: janko (ňas)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 143791

Druide, díky.
Ano, máš/máte v mnohém pravdu. začal jsem psát odpověď na minulou tvou reakci, snažím se vyjádřit složky strukrury, v jejichž vnímání se rozcházíme.
Ale nahromadilo se mi tolik jiné práce, že příroda zřejmě nechce, abych posílal něco nedovařeného. Prosím vydrž. (mail by se hodil....)
A zajímá mě i tvá reakce na komplex článků od Jaroslava/Jaromíra Schmidta na serveru Matrix. On má podobný vhled do situace mému, jen jej vidí jako katastrofický, protože stojí před touto pomyslnou, vlastně poslední membránou naší paměti, zcela přirozeně vnímatelnou jako "nebezpečí", protože narušuje onu velmi hlubokou základnu, ke které se on dopracoval. Já ji prošel, znám situaci z této i z druhé strany.
(vhodnější je spíš že nastalé jevy dovedu zařadit z obou stran skutečnosti/í). Ale zatím nenacházím mimo tohoto "Mirka" dalšího člověka, který se v hlubinách prostoru/neprostoru orientuje v podobně popsané formě. Struktura je zřejmě ještě o trochu rozmanitější. Vše má svůj čas, který vnímáme i tak, jak popisuješ. Čas je forma rytmu/frekvence, a nový "kmit" jeho průběhové hodnoty začal zřejmě 1.září 07. Uvidíme, co přinese.

143821

14.9.2007 9:23

RE: janko (ňas)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 143791

Krásná exhibice, a pokud jsem ji dobře pochopil, tak v zásadě mnoha slovy souhlasíte s tím, co jsem výše stručně nanesl - a sice že subjekt zde, v čase, nemůže z principu vyjádřit pravou povahu bezčasí, a pokaždé, když se o to snaží, tak na bezčasí jen projektuje svou časnou subjektivní osobnost...

Nahlédl jsem okénkem do Vaší duše, a nabízím oplátkou pohled do své - mě nebaví popisovat skutečnost stále složitějšími obrazy a slovy, spíše mě baví ji maximálně zjednodušit do nějaké prakticky použitelné podoby, ale hlavně pak ten jednoduchý obraz pokud možno aktivně a důsledně realizovat ve svém vlastním životě..

Ale samozřejmě - it takes a lot to make the world - a myslím, že třeba s jankem si popovídáte líp než se mnou ..

[smích]

143823

14.9.2007 22:22

RE: janko (ňas)

Druid 212.?.?.?

Reakce na 143823

Nejenze jste zatim nepochopil vubec nic ale ani jste se o to nepokusil.

>...a sice že subjekt zde, v čase, nemůže z principu vyjádřit...
Zadny princip o kterem mluvite neexistuje mimo Vasi mysl. Sam si stavite svuj svet i se vsemi zakazy, a omezenimi z kterych Vam vedomi vykalkuluje nemohoucnost. Tento existujici a skutecny svet si vsak vytvarite pouze pro Vas a svym projevem i pro kazdeho kdo je ochoten ho sdilet. Spojit se s nim, byt treba jen v teto male casti "principialni nemohoucnosti".

>Nahlédl jsem okénkem do Vaší duše,...
Ne, neni to duse, je to duchovni svet. Duse je stejne mrtva jako telo, pouze slouzi zivotu ale neni zivotem. Duch vytvoril dusi a skrze ni pak tvori a nasledne ovlada telo. Stavebni material ducha, duse i tela je totozny jen velikost nejmensi stavebni castecky z kazdeho patra se lisi svou velikosti v radech mnoha nul. Vnimatelna jinakost je tvorena odlisnou strukturou. Aby vsak s tim nemel tak ukrutnou lopotu, vyuzije v hornim patre t.j. ve svete z atomu prichystany material, ktery nese v hmote ulozenou svou (predavanou) "predstavu" tvaru, velikosti, pomeru, funkcnosti atd. zvanou DNA ktera jej castecne limituje.
Predstava se tvori z pameti. Pamet je ulozena predstava. Neukladame vjem. Ten je pouze stavebnim prvkem pro predstavu.
Kdyz iluzionista vi jaky odeslat vjem, vi take jakou predstavu vytvori kolektivni mysl. Presne tu kterou uvidite a neverite tomu co vidite. Vidite a presto neverite jen proto, ze to nezapada do jiz vytvorene predstavy co lze a nelze videt. Je potom iluze skutecna? Ano je. I Vas princip je Vase skutecna iluze.

>...a sice že subjekt zde, v čase
Nejsme zde a nejsme v case. Pravda je takova ze, jen malokdo vi, kde je a co je, proto ani vetsina nevi co tu ma delat a proc.

143849

15.9.2007 8:22

RE: janko (ňas)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 143849

Já vím, ž žiji v iluzi, a že práce na pročištění té iluze ukrutná lopota. Někteří ovšem žijí v iluzi, že nežijí v iluzi, a to považuji za mnohem nebezpečnější.

143878

15.9.2007 8:56

RE: janko (ňas)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 143849

PS

A jen ještě k té nemohoucnosti, kterou mi dost ošklivě podsouváte - nemohoucnost je něco jiného, než pokorné akceptování pravidel, která jsme si "sami" a z dobrých důvodů určili (pokora, to je slovo, které asi nemáte rád, že). Mám za to, že je třeba snažit se o získání "moci" v rámci těchto pravidel, a že jejich ignorace je právě tou nejspolehlivější cestou k nemohoucnosti.

143879

15.9.2007 11:54

RE: janko (ňas)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 143849

Druide, dík že mi pomáháš. Obávám se, že se ale mýlíš v zařazení paměti a vjemu.
Správně je jen ta první půlka, paměť je uložená představa. Vjem je ale "čerpání" tohoto záznamu, schopnost tuto představu vnímat = zpracovat v hladině svého poznání.
Kvalitní "kouzelníci" se pak umí napojit na většinový směr představivosti diváků, kterou svými připravnými pohyby/činy naladí pro příjem "vjemu". Jde o propojení mezi centry v mozku,ti lidé "OPRAVDU VIDÍ A SLYŠÍ" třeba to zmizení lokomotivy. Kouzelník si musí ve svém vědomí celý příběh vkládaného "vjemu" projít ve své mysli - a když je kouzelník/šaman dobrý, tak jej pak pomocí propojení svého vědomí a naladění "propašovat" do vědomí dalších lidí.
Jak se toto umění dá propojit s kamerovým záznamem, to je jiná kapitolka, to bychom si museli popovídat o tom, co je elektřina a co jsou to "křemíci". Ale současně se celý "vjem" dá realizovat trikovými záběry běžnou technologií. Jen naše vlastní rozhodnutí nás nasměruje k tomu, co je a co není trik. A odtud dál do prostoru s "křemíky".

Malá nápověda je v tom, že v "době",kdy bylo jen NIC, mohl vzniknout Pohyb a Klid. A tím i čas a prostor. A aktivnější pohyb si opakováním sebe vytvořil to, co my nazýváme prvky/atomy. My jsme následkem "Uhlíka". A Klid se postupně zformoval do "Křemíků" (elektřiny,elmag energií). A v současnosti probíhá propojení těchto dvou struktur do podoby společného jmenovatele - Matrixu. Pozitivní formu Matrixu tu asi zatím nikdo nezná. Takže budu muset občas "vyučovat"/nabízet alternativy k běžnému chápání skutečnosti.
Druide, je vždy nutné nehmotné struktury vnímat z pozice, kterou jsi ty sám - jako celek. Ty nehmotné ( = vjemy) jsou jen "potenciálem skutečnosti", připraveností "se realizovat". A člověk je jednou z klíčových entit, která propojení uskuteňuje. V naší galaxii pomocí svých tří vrstev, ducha, duše a hmotných samořiditelných soustav - nás, lidí.
Tím, že směšuješ pobyt v čase a v "bezčasí", tím se řadíš do množiny lidí, kteří jsou připraveni projít tou zřejmě poslední mem/branou. Místo spojeného vnímání obou světů se zařadíš do toho našeho.
Děkuji ti za možnost komunikace. Data v prostoru dostávají spád. A vypadá to, že ve směru, který si příroda zvolila dříve, než se objevil na scéně člověk a jeho bezpočetné civilizace. Civění je forma upgrade myšlení.

143889

16.9.2007 1:09

RE: janko (ňas)

Druid 84.?.?.?

Reakce na 143889

>Obávám se, že se ale mýlíš v zařazení paměti a vjemu.

Vim to, jeste jsem to zdaleka nenapsal cele. Pameti mame dve a kazda nich ma jiny obsah. Tkz. osobnostni pamet samozrejme uklada vjemy ale bez jejich pochopeni je nepresune do duchovniho sveta.
Pokud ma pozorovatel moznost vnimat obsah "sve" pameti pak je jasne, ze tato neni jeho soucasti. Netvori ho.

143927

16.9.2007 3:13

RE: janko (ňas)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 143927

Paměť je schopnost strukturovat data, znám a orientuji se v "paměti této galaxie". To, že ji vnímáš jako dvě, to jen naznačuje existenci minimálně jedné přepážky ke zdolání. Je to na delší vysvětlování, mám pro tebe 4 strany odpovědi, ale nebudu to sem strkat po kousíčkách. (mail?)
Popisuji tam i mechanizmus obou systémů pro zpracování dat, který má člověk. Odtud pramení tvé "dvě paměti".
Ale tuším, že si jen vybíráme jiná slova pro popis stejného vhledu do situace v prostoru.
S tím rozdílem, že "jsem objevil" nástroj pro jejich verifikaci. (rozuměj: byl jsem připraven pro jeho pochopení a popis. Jsme jen nosiči pro data, pro jejich variace, ale v mém případě asi i o mírnou inovaci forem sdělitelnosti.

143932

16.9.2007 15:52

RE: janko (ňas)

Druid 212.?.?.?

Reakce na 143932

>(mail?)

Mas ho. Staci zapatrat v te prvni pameti. [smích]
Pripomenu se.

143966

16.9.2007 22:28

RE: janko (ňas)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 143966

jestli mi něco funguje na výbornou, tak je to skleróza, tehdá jsem si tě neuložil, promiň.

143991

11.9.2007 10:06

modlitba koni

Emily 216.?.?.?

Tak to me vzalo u srdce, jak jemne a vystizne receno.
Starej pan Podhajsky (dej mu Panbu vecnou slavu) z Videnske jizdarny napsal knihu "My Horses, My Teachers" a nemohl to lepe nazvat.
Koupila jsem dvouleteho kone, ktery nechtel s lidmi mit nic spolecneho (chytry arabek). Chtela jsem ho, protoze byl krasny, ale hlavne laciny pro svoji neduverivost a plachost k lidem.Kone jsem prijizdela a trenovala od mladi, vsak ho zvladnu. Pripravil me ale chvile tezke frustrace, kdyz jsem ho "trenovala" , abych se s nim mohla "ukazat" na horse shows. Proste to nebyl "show material", jak ho odhadovali treneri. Az jsem potkala Parrelliho (half indian-half italian horse whisperer z Utahu) a ten me otevrel oci.Ucil zpusob jak ziskat kone ke spolupraci dobrovolne a ne bicem a udidlem s otezemi. Kun se pak stal mym ucitelem, ukazoval mi jaka jsem byla. Clovek, ktery "kroti" zvirata, panuje a zotrocuje je protoze je panem tvorstva, jak smutne.. Po skoleni od Parrelliho uz jsem nikdy nepouzila udidlo v jeho jemne hube a zavodeni jsem povesila na hrebik. Vymenila jsem to za nadherne vyjizdky v prirode a po plazich Tssawwasenu s nim, chvile plne souhry a porozumeni mezi konem a clovekem.Bic, ani oteze nebyly zapotrebi, reagoval na zmenu teziste sedu jezdce. Pozdeji, kdyz nebylo dost penez, tak se ozelila dovolena, aby bylo na seno a oves. Prece neprodam kamose. Kdyz ve 22ti letech umiral na komplikace ozhrivky, sedela jsem u neho a drzela jeho hlavu v kline az do posledniho vydechu. Od te doby jsem na kone nesedla, neni si co dokazovat.Kone jsou daleko krasnejsi ve volnosti, jsou poezie v pohybu. [smích]

143566

11.9.2007 11:45

.

SPECZ 89.?.?.?

Uz je to par let zpatky co jsem tenhle text videl viset ve staji. A je fajn kdyz je pak i videt ze tam neni jen jako ozdoba, ale ze lidi kolem koni se tim pak i ridi.

143571

14.9.2007 13:21

RE: .

lesov 83.?.?.?

Reakce na 143571

Myslím,že by ta modlitba vypadala trochu jinak,kdyby jí napsal nějakej jinej kůň(4x4),někde na svobodě,s pěkným stádem klisen kolem sebe, kdyby uměl psát, co...?! [mrknutí jedním okem]

143833

12.9.2007 1:11

...

mt-svk 213.?.?.?

Mslím si, že kaźdé zviera má svoju motlitbu.

143643

Příspěvků: 18

11.09. 01:42 janko  janko (ňas)
12.09. 22:16 Druid  RE: janko (ňas)
12.09. 23:21  RE: janko (ňas)
14.09. 01:36 Druid  RE: janko (ňas)
14.09. 08:44 janko  RE: janko (ňas)
14.09. 09:23  RE: janko (ňas)
14.09. 22:22 Druid  RE: janko (ňas)
15.09. 08:22  RE: janko (ňas)
15.09. 08:56  RE: janko (ňas)
15.09. 11:54 janko  RE: janko (ňas)
16.09. 01:09 Druid  RE: janko (ňas)
16.09. 03:13 janko  RE: janko (ňas)
16.09. 15:52 Druid  RE: janko (ňas)
16.09. 22:28 janko  RE: janko (ňas)
11.09. 10:06 Emily  modlitba koni
11.09. 11:45 SPECZ  .
14.09. 13:21 lesov  RE: .
12.09. 01:11 mt-svk  ...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 0

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 0

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
17,12 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,80 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,17 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 031,31 Kč
1 unce stříbra
493,09 Kč
Bitcoin
932 260,06 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 369