Diskuze k článku

S láskou sestry Tomanovy

Příspěvků 41

2.5.2007 1:02

Uf, podivný a silný příběh

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Hodně erotický náboj a přitom by to mohli číst v mateřské škole. Líbí se mi to nevyřčené, co si člověk musí chtě nechtě představovat.

Mystikou a překvapivými obraty mi to připomíná texty Ladislava Klímy.

134339

2.5.2007 1:02

No jejich vzdoru proti soucasne "spolecnosti" rozumim...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

...az moc dobre, ale asi narazi na legalni zabrany [oči v sloup]

Jinak jde o zajimavy priklad jak lze vyuzivat chlapu [mrknutí jedním okem] [velký smích]

134340

2.5.2007 2:04

Pan Lhotak laskave promine....

z.a.p 74.?.?.?

ze nejsem k tematu. Je prvni maj - lasky (a pruvodu) cas!

Prosim: http://users.ox.ac.uk/~tayl0010/macha2.html#v

z.a.p [smích]

134341

2.5.2007 3:59

Kam se ubírá Zvědavec?

Humanista 88.?.?.?

Zvědavec se stává "blogem" podivné literatury Radima Lhotáka.
Když se podívám nazpět, byl Zvědavec vždy spíše "nástrojem" literatury faktu.
Stylem pana Lhotáka se dostáváme do oblasti psaní pro psaní samotné. Trochu taková onanie ducha.Nerad bych panu autorovi
ubližoval a jak jsem zjistil z diskuze, on příliš pokory nepobral,takže kritiku snese.Pouze konstatuji, že internet je hodně zaplevelen podobnými "dílky" a podivuji se panu Stworovi,
že si nechá Zvědavce podobnými výtvory "zanášet".
Není v mém příspěvku žádná zloba, píši co upřímně cítím
a doufám, že nebudu napadán, za kritický projev, který není
v účelu destruktivní, pouze bych si přál a možná, že nebudu sám,
aby se pan Lhoták ráčil umělecky ztvárňovat jinde.
Po přečtení tvorby pana Lhotáka, mám tak trochu pocit
zmarněného času.

134343

2.5.2007 8:12

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

Saša astelsovsky (zavináč) fastmail (tečka) fm 207.?.?.?

Reakce na 134343

Pane Humanisto, nejen fakty živ je člověk. Řešení je jednoduché, nečtěte rubriku pana Lhotáka, nemarněte časem. Čtu co se mně líbí a vše nestačím. Ostatní snad (včetně mne) rádi ducha ukájí. Je to oddech od politiky. Jsem nejen pobaven, ale beze studu přiznám i myšlenkové ztotožnění. Postrádám brilantnost projevu. Někteří to mohou vidět jinak. Pokud máte skrytý důvod nemilovat Radima, napište mně prosím na adresu v titulku. [chechtot]

134345

2.5.2007 8:25

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 134343

Sdílím naprosto stejný názor s panem Humanistou.

Když nám tady pan Stwora oznámil zahájení nové rubriky pana Lhotáka, tak nám pan "spisovatel" neopomněl sdělit, že to myslí upřímně. Tohle jsme snad již jednou slyšeli? Že ano?

Stanislav Gross to také myslel upřímně a jak to dopadlo?
Proč by nás někdo musel ujišťovat, jak to s námi myslí?

Pročítáním prvních článků pana Lhotáka jsem si uvědomil jeho upřímný záměr. Odvádění pozornosti od skutečných problémů s pozvolnou propagací sionistických zájmů. Jak jinak nazvat cíle prosazování Evropské Unie, morální rozklad společnosti,
propagace NWO (Nový světový řád), atd?

Žijeme v období klamů a podvodů. Media mainstreamu jsou téměř všechna pod kontrolou jisté skupiny lidí (pokud je vůbec mohu takhle lichotivě nazvat). Osobně je nazvu popírači skutečné historie a propagátoři jedné světové vlády.
K šíření nefiltrovaných informací nám zůstala pouze Internet. Proto se vytvořily strategie, jak i tato media ovlivnit. Záludnosti nepřítele jsou mnohdy nevyzpytatelné. Chování divoké šelmy se dá předvídat, ale strategie záludného nepřítele nikoliv.

Vznikly webové stránky "hlasatelů pravdy". Příslušníci klubu popíračů skutečné historie si získávají naši důvěru velmi odvážnými výkřiky poukazujícími na probíhající události, rovněž tak na některé události z utajované historie. Poukáži na skutečnost, ale jaksi zapomenou poukázat v čím zájmu se tak děje. Ukáží prstem pouze na figurku na šachovnici, ale nikoliv na toho, kdo s ní hraje.

Další metoda je odvádění pozornosti od skutečného problému a to i bez vědomí vydavatele.Pan Lhoták mne doposud nepřesvědčil, že to s námi myslí upřímně ! ! !

Žijeme ve světě, kdy zločinec vyšetřuje zločin a vrah nám o morálce káže.

P.S. Zajímavé odkazy dodám později v diskuzi.

134346

2.5.2007 9:43

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

Mantra 85.?.?.?

Reakce na 134346

Taky se pridam. Precetla jsem nekolik prvnich vytvoru pana Lhotaka a mam definitivne dost. Takze opravdu nezbyva nic jineho nez ignorovat, necist. Ale k tomu odvadeni pozornosti od skutecnych problemu bych dodala, ze pan Lhotak neni zdaleka jediny, i kdyz jako autor asi ano. Zato v diskusi se casto prevede pozornost uplne jinam. Neminim nekoho obvinovat ze zlych umyslu, mnohdy je to mozna nechtene, nicmene se to opakuje se zeleznou pravidelnosti. Zvedavec se nam kazi. Pred chvili jsem cetla reakci p.Stwory v rubrice Ve zkratce /clanek Hnedi kontra Zeleni v prvomajovem Brne 28.4./na diskusni prispevky panu Trodase a Zorby. Byli obvineni z nenavistneho antisemitismu a nacionalismu s tim, ze jim to jiz editor nebude tolerovat, pokud se neuchyli k autocenzure. Tak to je opravdu gooool do vlastni site. Vitejte v NWO i na Zvedavci.

134350

2.5.2007 14:20

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 134350

>...Zvedavec se nam kazi. Pred chvili jsem
>cetla reakci p.Stwory v rubrice Ve zkratce /clanek Hnedi kontra
>Zeleni v prvomajovem Brne 28.4./na diskusni prispevky...
--------------------------
Díky za upozornění. Tohle mi uteklo.
Pan editor se nám s něčím asi zapomněl svěřit.
Nechci zatím dělat ukvapené závěry, ale pokud se mění
informační zaměření i na Zvědavci, myslím si, že bychom na to měli být upozorněni. Nápis pod hlavičkou Zvědavce stále ještě hrdě oznamuje:
POLITICKY NEKOREKTNÍ !

134359

2.5.2007 15:08

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 134359

"Politicky nekorektni" IMHO neznamena, ze je editor povinnen tolerovat i vyslovene extremni nazory. Kde konci politicka inkorektnost a zacina rasismus nebo (opravdovy) antisemitismus, to bude asi u kazdeho jine. Tohle je web Vladimira Stwory a tak o tom, kde ta hranice lezi, rozhoduje on. Vy si myslite, ze je prilis striktni, az PC, jini ho nazyvaji nacistou. Je v poradku, kdyz k jeho hranici vyjadrite svuj nazor. On Vam muze, ale nemusi vyhovet. Pokud Vam nebo tem, kteri ho nazyvaji nacistou, jeho hranice nebude vyhovovat, muzete se vzdy vzdalit.

Za svoji osobu jsem rad, ze zde ona minimalni censura extremistickych nenavistnych vykriku existuje, protoze tim editor dokazuje, ze zadnym principialnim extremistou neni, pouze jeho hranice lezi jinde, nez by jistym kruhum (at sionistickym nebo naopak vyslovene nacistickym) vyhovovalo. Ja bych na jeho miste asi censuroval i Nillberta nebot jeho prispevky velmi casto takovym rasistickym extremismem srsi. Nekdy mam sice pocit, ze jsou zde lide censurovani za nazory (leho & spol.), ale zase tu nejsem dost casto na to, abych to byl schopen objektivne posoudit. Vzhledem k tomu, ze se zde stale vyskytuji nazory opacne, nez je zamereni webu, mam tendenci se domnivat, ze zivotnost jejich nositelu je podminena tim, jak sve nazory presentuji. Pokud mimomisove prudi nebo urazeji oponenty, nelze se jejich eliminaci divit.

134362

2.5.2007 18:26

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

Hastrman 71.?.?.?

Reakce na 134362

Ja myslim, ze je zde dobra rovnovaha. Pan Stwora netoleruje urazky a sprostarnu ale drzi se tema Zvedavce. To si hlida kazdy casopis a dnes stabilni stranky. Jinak to dopada na chatech, kde se lidi hadaji a nakonec diskutuji uplne o necem jinem.

134370

2.5.2007 19:51

Chci Radima - kažý není možná pro každého - Svět trochu jinak sem patří!

Saša 207.?.?.?

Reakce na 134350

[velký smích] Svět trochu jinak do Zvědavce logicky patří, je to politicky nekorektní a osvěžující pohled, který si zaslouží zamyšlení. Každý názor/pohled nebo slovo bude mít své příznivce a odpůrce. Účelem není vždy vše slupnout i s navijákem. Argument, že články „zavádí“ je nesmyslný, kam a od čeho? Nepochopení nebo obtížnost vyjádření „svého názoru“ snad není ještě závadné?! Ke všemu se nemusíme nutně vyjadřovat, často je dokonce lépe tak nečinit. Myslím si, že „názory“ za články více škodí než prospívají. Slušný člověk prostě nezveřejní nadávky, hádky, popuzování a nic za co lze být (byť snad jen teoreticky) souzen. „Názor“ by měl být nějak opodstatněn, ne jen nadávat na někoho, politickou či etnickou skupinu. Jistě, sporné a křivé politické a jiné skutečnosti jsou hodny čtení a náplní, je jedno kdo vybočuje. (To mohou být "nejmenovatelní" nebo nacisté je to jedno.) Problém je ten, že pisatelé „příspěvků“ se chtějí slyšet, vzájemně se popichovat, pobít jiného přispěvatele a zcela zbytečně vznikají nepřátelé webzinu. [velký smích]

134372

2.5.2007 17:45

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

google 84.?.?.?

Reakce na 134346

>Další metoda je odvádění pozornosti od skutečného problému a to i bez vědomí
>vydavatele.Pan Lhoták mne doposud nepřesvědčil, že to s námi myslí upřímně ! ! !

ale ved ani vy ste nepresvedcil, ze to s nami myslite uprimne.
tu snad predsa nikto nikoho nemusi presvedcovat, ako uprimne to ci ono mysli.
to je priama cesta do pekla.
samozrejme, ze vsetko jednanie/pisanie ma nejaky ciel a aj nejake "side effects",
lenze s tym sa musi kazdy jedinec, ktory sa do citania pustil, vyrovnat sam.
to sa predsa nevyriesi nejakymi "anti-lhotakovskymi" manifestami.

ps.:

mimochodom,
je to jeho prvy clanok, ktory som dobrovolne docital dokonca,
pretoze som bol zvedavy.
takze v mojich ociach je to krok do predu.

134366

3.5.2007 6:02

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 134366

Pane Google, ve Vaší reakci jste napsal:
...ale ved ani vy ste nepresvedcil, ze to s nami myslite uprimne...tu snad predsa nikto nikoho nemusi presvedcovat, ako uprimne to ci ono mysli...to je priama cesta do pekla...

Sám jste si odpověděl. Osobně jsem v mojích příspěvcích nikde, opakuji, NIKDE nenapsal, že to myslím upřímně! Právě naopak, velmi často napíší v závěru, ať si pisatelé udělají úsudek sami.
Mnohdy poskytnu pouze stručný překlad s uvedením zdroje.

Proč jsem se pozastavil nad oním slůvkem "upřímně?
Životní zkušenosti. Nemám jiné vysvětlení. Já za tím cítím kulišárnu, kemovinu, čížkovinu, 85-ky atd. Sám jste je odhalil, ty doplňovače regálů a jinou podobnou sebranku.

Proč právě my dva jsme se dostali do oponentůry? My dva máme něco, co ti výše uvedení nemají. My, kteří máme pocit zodpovědnosti a především máme svědomí. A to je právě důvod, proč jsme se tady na Zvědavci setkali. V dobách, kdy každý vlk je v beránčím rouše a každá ovečka se již chová jako vlk! Kdy černá je bílá a bílá je černá. Když se to stokrát zopakuje, tak tomu každý uvěří.

Proto se ve mne ozvalo svědomí. Je to naše vina. Vina naší starší generace, v jakém stavu se to nyní nachází. Až kam jsme to nechali dojít bez povšimnutí, ignorací a mnohdy z neoddůvodněné lítosti. Lítostí z vymyšlené historie, která se nám a naší mladé generaci servíruje. Náší mladé generaci v rozkvětu života!

A zde přichází právě ta naše zodpovědnost.
Mlčeli jsme z nevědomosti, ale teď už nemáme výmluvu! Až zde pan Lhoták napíše článek o Balfourské Deklaraci a s tím spojené souvislosti "tragického" holocaustu, smeknu klobouk, obejmu ho a zatleskám. Talent na psaní má. Jinak ta jeho literární díla, právě touto dobou a na Zvědavci, budu stále považovat jako to, co jsem již dříve napsal: "odvádění pozornosti".
-------------------------

Vodníkovi jenom v krátkosti.
Respektuji pravidla diskuze. Stejně tak mám hluboký respekt k vydavateli Zvědavce. Očekávám však respekt vzájemný a s tím i spojená otevřenost změn zdejších pravidel. Důvod pochopím, přizpůsobím se a nebudu vyčítat. Proto jsem i napsal něco ve smyslu, že nemohu ke vzniklé situaci zatím zaujmout stanovisko, přestože jsem zíral, jako Alenka v říši divů. [smích] [pláč]

134428

3.5.2007 11:16

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 134428

>Já za tím cítím kulišárnu, kemovinu, čížkovinu, 85-ky atd. Sám jste je odhalil, ty
>doplňovače regálů a jinou podobnou sebranku.
>Proč právě my dva jsme se dostali do oponentůry?

pan Mirda,
myslim si a to uprimne [mrknutí jedním okem], ze my dvaja v oponenture nie sme.
mozno sa len lisia nase nazory, co s tym.

a okrem toho nie som presvedceny, ze pan Lhotak patri do kategorie kulovyho kemu.

no a z toho potom vyplyva sposob zaobchadzania s partnerom.
viete tych cizkovcov mozet hlusit po tych ich dutych makoviciach kolko chcete,
alebo to mozete skusit po dobrom, vysledok bude vzdy stejny. nula.
takze je na vas, ci to budete ignorovat, ci si z nich budete robit prdel,
alebo im budete bohapuste nadavat. trenigovi pajaci.
oni uz nemaju takmer ziadny potencial sa zmenit a oni o tom vedia.
jedine co mozu dosiahnut a na to si treba davat pozor, ze mozu zmenit vas.
ze, rezignujete, zacnete nenavidiet.

u pana Lhotaka, ide o nieco ineho.
jeho slabost je, ze rad pise.
z toho nadsenia potom vyplyva, ze vela
z toho vela potom vyplyva, ze na ukor kvality.

to su vsetko typicke hriechy blogistov, za ktore sa nestriela.
no a na Zvedavcovi k tomu dojde faktor nevhodneho publika, pre jeho sposob pisania.

myslim si ale, ze za tym nie je ziaden odvadzaci umysel.
preto som ho ani nikdy osobne nenapadol, hoci by si to za niektore svoje reakcie aj plne zasluzil,
ale striktne som sa drzal len toho, co sam napisal.
nechcem totiz prispiet svojou troskou k tomu,
aby sa z neho stal dalsi zatrpknuty cizicek, len preto, ze by citil povinnost,
musiet byt v opozicii ku mne.
bol by skor som rad, keby sa naklonil na druhu stranu.
ako som uz uviedol, to co napisal posledne, vzbudzovalo aspon ZVEDAVOST.
a na ZVEDAVCOVI predsa sme.


ps.:

>Je to naše vina. Vina naší starší generace, v jakém stavu se to nyní nachází.

ano, je to vzdy aj nasa vina, ale nesuvisi to s vekom.
ja som Baujahr druha polovica rokov sestdesiatych.

ahoj

134467

3.5.2007 14:37

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

google 84.?.?.?

Reakce na 134467

sorry, zabudol som sa registrovat

134497

3.5.2007 15:40

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 134467

68-9?Ja som 74 [smích] .

134508

6.5.2007 8:06

RE: Kam se ubírá Zvědavec?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 134467

Pane Google,
díky za profesionální psycho-analýzu. Myslím to také upřímně. Každý z nás máme svou pravdu a rád bych věřil a přál bych si, že ta vaše je to reálné vyjádření skutečnosti.
Já se však na svět dívám z poněkud většího zorného úhlu.

Možná to jsou právě ty moje životní zkušenosti, jak jsem se dříve zmínil? Nevím, zdali bych to měl nazavat "paranoia"? a nebo mírněji "alergie" na lidi, kteří to s námi myslí "dobře" a neopomenou to připomenout? Měl bych jeden zajímavý a poučný příběh vystihující záludnost a rafinovanost lidí, kteří jsou součástí dnešní inkvizice a jsem přesvědčen, že by to bylo poučné i pro ostatní čtenáře.

Připravoval jsem si proto příspěvek s odkazy i s jejich překladem zahrnující naši utajenou historii, ale v přímé souvislosti až do dnešních dnů. Postupně jsem si však začal uvědomovat, že já vlastně píši o osudech naší civilizace a mé osobní zkušenosti, ale článek je o romantických zápletkách pana Lhotáka. V mých úvahách jsem se dostal naprosto mimo rámec článku a uvedu to někdy příště, až k tomu bude příležitost.
Nechci pana Lhotáka kritizovat, ale jak zpíval Jan Werich v jeho Pekařovým císaři: "ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc", tak jenom aby to bylo dohromady a ne proti nám. Měl jsem také obavy, kam až jsme to na Zvědavci zabředli? Dovolím si použít skvostný citát Stingy:

Co bude příště? Setkání s živým prasetem, dlouhé vzájemné pohledy do očí, pak zabíjačka a autorovy výčitky svědomí kolidující s chutí výborného ovaru?

Lépe bych to nedokázal vyjádřit! Bravo Stinga [mrknutí jedním okem] .
Na druhou stranu si ale myslím, že je záhodné, použít strategii mrtvého brouka a že jsme se rozohnili předčasně.

134730

2.5.2007 8:33

Týýý vogo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Tak takhle to vypadá, když se chlap kočkuje se svojí animou. Nebezpečná hra. Ale musím uznat, že tentokrát to není nuda.

[smích]

134347

5.6.2007 0:38

RE: Týýý vogo

Jéňa 89.?.?.?

Reakce na 134347

Přesně. Taky se mi podobné stalo s jednou kočičkou a strašně jsem si naběhl. Ale byla to síla a nelituju. To se nedá sdělit, jen prožít. Tu "chuť" jinak nepoznáš. A když poznáš, už nemáš potřebu opakovat.

136926

2.5.2007 8:34

Otazníky

Gdosy 195.?.?.?

Očekávám další vlnu kritiky na toto dílko, ovšem na druhou stranu bych dal panu Lhotákovy velké plus za schopnost vidět svět. Každý z nás má vžitý vzorec životních norem a tomuto konceptu se snaží přiblížit způsobem svého života. Právě na tomto základě se rodí naše emoce vedoucí do kolize s vizí tržně technologické otrokářské společnosti. To je ona otřepaná fráze o hledání kořenů. Pokud člověk nemá žádnou vizi, nemá ani potřebu se vyhraňovat vůči úpadku, nebo vzestupu společenské úrovně.
Misch

134348

2.5.2007 10:04

RE: Otazníky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 134348

..Každý z nás má vžitý vzorec životních norem a tomuto konceptu se snaží přiblížit způsobem svého života. Právě na tomto základě se rodí naše emoce vedoucí do kolize s vizí tržně technologické otrokářské společnosti...

Nemyslím, že se emoce "rodí". Emoce prostě jsou. Jsou podvědomím každého z nás a nevědomím lidstva jako takového. Jsou onen počáteční "Xaos" (viz priorita a "převaha" chromozomu X), jsou prvotním "ženským" principem, jsou Primou Materií, Velkou Matkou, život dávající i beroucí Bohyní. I do psyché muže se vetřely - jako jeho Anima. Člověk, dokud je ve hmotě, je v nich doslova ponořen, a je jimi ovládán. Účelem jeho pobytu zde je si to nejprve uvědomit, a z tohoto uvědomění s tím začít něco dělat, začít tuto Primu Materii "čistit". Rozum, který vzniká až v průběhu tohoto procesu a právě jako důsledek tohoto procesu, pak má tuto primu materii ne ovládat, ale má s ní splynout, má se s ní sjednotit, má překonat rozdíl a boj a nastolit mír a harmonii. IMO.

134352

3.5.2007 0:03

RE: Otazníky

Druid 212.?.?.?

Reakce na 134352

Nemyslim si, ze emoce jsou chaos. Chaos jen poskytuje prilezitost k formaci-strukture, kterou muze byt krome vseho ostatniho i emoce.
Kazda emoce musela byt z chaosu nejprve zformovana, a pote co byla pojmenovana se uz jednalo o samostatnou "bytost", ktera muze byt "zivena" - udrzovana ve formaci, kolektivne. Muze a nemusi.
Pouze mysl (rozum) je zodpovedna za vznik emoce a jen ona muze teto sve podvedome cinnosti porozumet (uvedomit si ji), presunout do oblasti vedome a nadale se snazit vytvaret jen ty formace, ktere sama chce. Nebude vsak zbavena obcasneho lec vytrvaleho a periodickeho ataku kterekoliv, z techto entit. Cert nikdy nespi. [smích]

134406

3.5.2007 9:42

RE: Otazníky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 134406

Možno i tak. Stále narážíme na ten problém, že ve skutečné skutečnosti není nejprve něco, a pak něco jiného, ale že je tam "vše najednou", což my tady v čase (v dualitě) nemůžeme ani pochopit, ani vyjádřit. Nemáme na to prostě vercajk. Tak, jak jsem to popisoval já, to platí z našeho úhlu pohledu. Pro člověka je praktické to tak chápat, a například mě má denní realita přesvědčuje, že můj rozum, mé uvědomění, se rodí až tím, že čistím emoce. Že tu někde ten rozum, to uvědomění, už latentně je, (a já ho vlastně tím čištěním emocí jen "tahám" do sebe) je jasné. [smích]

134452

3.5.2007 22:53

RE: Otazníky

Druid 212.?.?.?

Reakce na 134452

>Stále narážíme na ten problém, že ve skutečné skutečnosti není nejprve něco, a pak něco jiného, ale že je tam "vše najednou", což my tady v čase (v dualitě) nemůžeme ani pochopit, ani vyjádřit.

S tim casem nebo bezcasem to chapu jinak. V nami pozorovatelne atomarni realite je cas vyjadrenim zmeny alespon v jedne z minimalne dvou soucasne pozorovanych soustav. Touto zmenou je napriklad nejaky rust, rozpad pripadne pohyb libovolne atomarni struktury vs. referencni soustava kterou byvala nejcasteji obloha - stridani svetla a tmy. Pozdeji sjednocenou referencni soustavou jsou hodiny. Cas tedy, sam o sobe, neexistuje ani v teto ani v zadne jine energeticke hladine.
I zminovane emoce podlehaji stejnemu procesu zrodu, rustu a nasledne rozpadu co ale po nich zustava je vzpominka. Vzpominka jako mozkem zpomalena informace smysly zachyceneho projevu emoci. Neprojevena emoce zustava okolim nepozorovana ale jeji "realnou" existenci si kazdy, kdo ji tvori nezpochybnitelne uvedomuje. Potencial teto latentni velejemne energeticke formace zpusobit zmeny az v atomarnim svete je take nepochybny a dlouhodobe neprojevena emoce byva casto pricinou nejruznejsich chorob tela. Podle propadu vzpominky smerem do hlubin se tyto rozlisuji na vedome, podvedome az po ty hluboko ulozene - nevedome. Mozek ma trvaly pristup ke vsem a take vsechny pouziva k formovani novych myslenek a emoci.

134539

4.5.2007 9:35

RE: Otazníky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 134539

To je hezká teorie. Ale bez urážky, už jsem četl hodně hezkých teorií. A čím jsem starší, tím víc je mi jasné, že teorie = svůj autor. Já netvrdím, že Vaše teorie nefunguje - ale funguje hlavně Vám, tak jako jiné teorie fungují svým tvůrcům (možná až do určitého momentu - ale o tom nevím nic přesného). Prostě "každému podle jeho víry" je zákonem stvořeného světa. A existuje poměrně obecná shoda, že dokud jsme v něm, o nestvořené "obecnosti" se neumíme a nemůžeme vyjadřovat.
Moje teorie pak je, pokud možno ignorovat apriorní teorie a snažit se spíš vydestilovat tu quintesenci z toho, co zažívám na vlastní kůži - na víc snad ani nemám, ale už jsem se s tím smířil [smích]

134566

4.5.2007 20:48

RE: Otazníky

Druid 212.?.?.?

Reakce na 134566

I ja jsem cetl hodne hodne ruznych teorii a za ta leta hledani slepych ulicek jsem pochopil, ze nestaci jen vedet kudy cesta nevede. Stale mi zbyvalo prilis mnoho smeru, kterymi by vesti mohla. Tahle teorie i kdyz neni moje ma pro mne tu vyhodu, ze smer ukazuje a tak mi jen zbyva jit, bud pomalu, nebo rychle, klikate ci primo ale tak nebo tak vim, kam jdu i kdyz nemam sajnu co tam na mne ceka.
Ale i spravne cesty jsou dve. Jedna sucha a druha mokra, obe vedou ke stejnemu cili, tak by v tom byl cert, abysme se tam nakonec nesetkali. [smích] *

134604

8.5.2007 20:43

RE: Otazníky

.89.213 213.?.?.?

Reakce na 134604

Ceký zmáčený si troufám přátelsky namítnout, že cest na vrchol je tolik, kolik je bodů na úpatí hory, ale tuším, co jste asi chtěl říci [smích] Takže nashle na hoře [smích]

134901

2.5.2007 8:43

Dotaz na paní Mindy

.89.213 89.?.?.?

Vážená paní Mindy,
stále ještě trváte na tom, že osoba autora je v komentářích tabu? A co jiného lze komentovat pod takovýmto článkem, kde nám autor svou osobu nabízí nahou a přímo volá po dotýkání? [mrknutí jedním okem]

134349

2.5.2007 12:51

3333 slov

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Radime,máš kliku,že Tě mám rád.Jinak bys měl záda do krve [velký smích] .

134357

2.5.2007 22:43

Je to teda síla..........

Striga 85.?.?.?

Dosud jsem si na Zvědavce chodila pro zajímavé politické názory, ale tohle dílo je pro mě poněkud - au.........
Co tím jako chtěl básník říct? Mladé holky se živí jako kurvičky? Starý chlap jim podlehl? A co od toho čekal? A proč to popisoval tak sáhodlouze?
Přijde mi to trochu jako duševní onanie - chtěl bych je všechny tři, mladé, nezkažené, takové hezké lolitky, ale vím, že nesmím, ale je tak lákavé si odpíranou slast pouštět blíž a blíž..... Do auta, do oddělené ložnice, a ráno mi ty potvory ujedou za někým, kdo nemá zábrany je přefiknout a zaplatit jim........ Autor zůstal sic čestným, ale poněkud za blbce,že......

Ovšem není mi jasné, proč zrovna tohle je na Zvědavci. Co bude příště? Setkání s živým prasetem, dlouhé vzájemné pohledy do očí, pak zabíjačka a autorovy výčitky svědomí kolidující s chutí výborného ovaru?

134394

3.5.2007 4:48

RE: Je to teda síla..........

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 134394

Cetl jsem tuhle clanek podobny, rozdilny jen v tom, ze tam pan pisici nasel dosti odvahy svleknout vsechny do naha a bez vycitek svedomi se vsichni odali zdravemu soulozeni.
Mozna, ne tak hluboke, ale neskonale zajimavejsi.
Pan spisovatel me pripomina nekoho kdo se hrabe ve strupu na koleni a vzdycha : kdyby tak vesmir vedel o me bolesti..."
Mimochodem, to uz je druha povidka kde nebyl pripusten, prestoze jeho svaly z fitka se rysuji pod jeho trickem. To je jeho popis.
Proc?
Zrejme proto, ze programovac pocitacu se zajmem o filosofii nemel dosud dost casu prakticky se seznamil se zivotem.
Kazda trinactileta prostitutka ma vice zkusenosti nez on.

134425

3.5.2007 20:14

RE: Je to teda síla..........

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 134425

Pane Karle, vy jste velice legrační člověk. Četl jste přece příspěvky pod mým článkem GeM, ženy mi tam slíbily, že mi už žádná nikdy a nikde na světě nedá. Moje žena říká: Jen houšť a větší kapky, takhle se už nemusím bát, že tě ztratím.[velký smích]

Přeji Vám mnoho zábavy a poučení s třináctiletými prostitutkami. [chechtot]

134533

4.5.2007 6:49

RE: Je to teda síla..........

karel4u 64.?.?.?

Reakce na 134533

Mily pane Lhotak, je to vse v legraci. Holt, na Zvedavci se jakousi nahodou schazeji lide vysokeho kalibru. O tom neni pochybnost. Mnozi pisi buhvi-odkud na zemekouli a vetsina z nich ma zkusennosti jako malokdo.
Hodne z nich ma jiste hluboke vzdelani o kterem se ale nezminuji, nebot je casti jejich byti, ne jako kohoutovi ocas na ozdobu.
Piste, ale aby to nevyznivalo tolik o Vas. Me by napriklad zajimalo, kam ta devcata sla a kdy to udelala poprve a proc.
Ne co vy jste si o nich myslel a jak jste se potom citil a jak hezky jste se zachoval v ramci norem slusneho chovani.

134560

4.5.2007 13:33

RE: Je to teda síla..........

Aja 24.?.?.?

Reakce na 134560

A je naprosto jiste, ze pan Lhotak pise, v tohle pripade, o vlastnim zazitku?
Nejde, treba, o fabulovany pribeh? [smích]

Hmmm?

134578

4.5.2007 6:52

RE: Je to teda síla..........

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 134533

A co Vaše žena? Dodržuje věrnost, nebo má taky volný režim jako Vy? Dává ráda jiným, nebo na Vás visí a oceňuje vaši genialitu? [velký smích]

134561

3.5.2007 8:18

RE: Je to teda síla..........

Tom 24.?.?.?

Reakce na 134394

>Co bude příště? Setkání s živým prasetem, dlouhé vzájemné pohledy do očí, pak zabíjačka a autorovy výčitky svědomí kolidující s chutí výborného ovaru?

Nevěřím, že dojde až na zabíjačku. Ale za autorovy mokré trenýrky pod bohatě řasenou sukní až na zem, bych moc nedal [chechtot]

P.S.
Ale něco mi ten slohosled připomíná - dveře, dveře a zase dveře - že by?

134437

3.5.2007 13:01

RE: Je to teda síla..........

Alena 212.?.?.?

Reakce na 134437

Ale za autorovy mokré
>trenýrky pod bohatě řasenou sukní až na zem, bych moc
>nedal [chechtot]


Pane Tome,já za Vaše mokré trenýrky také ne./Nic ve zlém/
"Podle sebe soudím Tebe".

Sama jsem pociťovala při čtení tohoto článku smyslné napětí.
Nemluvě o větší zvědavosti vědět konec příběhu.
Naopak si myslím od ostatních debatujících,kteří nesouhlasí s autorovými články,tyto příběhy nejen že odlehčí mysl od pol.dění u nás či ve světě,ale mají silný vliv otevřít mysl fantazii z jiného phledu,než-li je Zvědavec zvyklý.
Vídím autorovi články na stránkách tohoto webzinu jako oživení ze "šedi" s nádechem pestrosti.
A možno i zlákat oko novým zvědavcům.[zmaten] [zmaten] [zmaten] [zmaten] [smích]

134488

4.5.2007 6:32

RE: Je to teda síla..........

Tom 24.?.?.?

Reakce na 134488

>Pane Tome,já za Vaše mokré trenýrky také ne./Nic ve zlém/ "Podle sebe soudím Tebe".

Nesoudil jsem tak. Kdybych soudil autora podle sebe, tak by mu zvlhlo oko dojetím. [pláč]

Podobným, až autentickým stylem, zde jájíčkoval nějaký pan Modráček. Umělopisné kudrlinky prokládané oslnivými piruetkami střidaly egoistické pózy jednojeddinného génia a běda, jak některý čitatel zanásobil do mínusu. Tvrdě byl opovážlivec v diskuzi sprdnut peroministrem ...

Pan Lhoták dělá naprosto stejné chyby. Píše v první osobě a ještě si tvrdě připrskává v diskuzi.

>Vídím autorovi články na stránkách tohoto webzinu jako oživení ze "šedi" s nádechem pestrosti.

Paní Aleno, nic proti vašemu obživení ze šedi s nádechem pestrosti. Pokud panu autorovi jeho osobitý styl zhušťuje zástupy fanynek, tož mu přeji - hbité brko! [velký smích]

134557

3.5.2007 9:46

RE: Je to teda síla..........

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 134394

Tak ta sedla [velký smích] [smích]

134456

4.5.2007 6:19

RE: Je to teda síla..........

kasrel4u 207.?.?.?

Reakce na 134394

Pani Strigo, po druhem precteni vaseho prispevku, jak briliantni a cynicke.

134555

3.5.2007 3:06

Ale dejte mu voraz!

z.a.p 72.?.?.?

Pan Lhotak sice neni moje gusto, ale poctive se snazi. Tu nam dokonce vylozil zcela jinou perspektivu. Libilo se mi to vic, nez jeho uvahy o prospesnosti EU. Dokonce si myslim, ze to bylo docela dobre. Co je spatneho na priznani se ke slabosti pro sotva zletile kurvicky?

z.a.p [smích]

134415

Příspěvků: 41

02.05. 01:02 Vladimír Stwora  Uf, podivný a silný příběh
02.05. 01:02 trodas  No jejich vzdoru proti soucasne "spolecnosti" rozumim...
02.05. 02:04 z.a.p  Pan Lhotak laskave promine....
02.05. 03:59 Humanista  Kam se ubírá Zvědavec?
02.05. 08:12 Saša  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
02.05. 08:25 Mirda  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
02.05. 09:43 Mantra  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
02.05. 14:20 Mirda  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
02.05. 15:08 Vodník  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
02.05. 18:26 Hastrman  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
02.05. 19:51 Saša  Chci Radima - kažý není možná pro každého - Svět trochu jinak sem patří!
02.05. 17:45 google  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
03.05. 06:02 Mirda  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
03.05. 11:16  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
03.05. 14:37 google  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
03.05. 15:40 micha  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
06.05. 08:06 Mirda  RE: Kam se ubírá Zvědavec?
02.05. 08:33  Týýý vogo
05.06. 00:38 Jéňa  RE: Týýý vogo
02.05. 08:34 Gdosy  Otazníky
02.05. 10:04  RE: Otazníky
03.05. 00:03 Druid  RE: Otazníky
03.05. 09:42  RE: Otazníky
03.05. 22:53 Druid  RE: Otazníky
04.05. 09:35  RE: Otazníky
04.05. 20:48 Druid  RE: Otazníky
08.05. 20:43 .89.213  RE: Otazníky
02.05. 08:43 .89.213  Dotaz na paní Mindy
02.05. 12:51 micha  3333 slov
02.05. 22:43 Striga  Je to teda síla..........
03.05. 04:48 karel4u  RE: Je to teda síla..........
03.05. 20:14 Radim Lhoták  RE: Je to teda síla..........
04.05. 06:49 karel4u  RE: Je to teda síla..........
04.05. 13:33 Aja  RE: Je to teda síla..........
04.05. 06:52 Jarmila  RE: Je to teda síla..........
03.05. 08:18 Tom  RE: Je to teda síla..........
03.05. 13:01 Alena  RE: Je to teda síla..........
04.05. 06:32 Tom  RE: Je to teda síla..........
03.05. 09:46  RE: Je to teda síla..........
04.05. 06:19 kasrel4u  RE: Je to teda síla..........
03.05. 03:06 z.a.p  Ale dejte mu voraz!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 110 čtenářů částkou 18 543 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Zatímco ceny všeho (a platy) rostou, dobrovolné příspěvky na provoz Zvědavce jsou stále menší. Pokud tento trend bude pokračovat, nebudu schopen udržet tento server v provozu. K nemalé radosti těch, kterým je Zvědavec trnem v oku.

Ve zkratce

Nemyslete si, že v Austrálii lidé něčeho stávkováním dosáhli27.09.21 21:28 Austrálie 0

Draze vykoupená výhoda očkování…27.09.21 17:25 Česká republika 2

Česko objedná bez výběrového řízení v Izraeli rakety, které nikdo nepoužívá.27.09.21 16:40 Česká republika 1

Tak se to podařilo. Zeman podepsal. Americká chátra vyšachovala Rusy z dostavby Dukovan. 27.09.21 16:18 Česká republika 5

Reflex má další důkaz, že servilní úředníci píší nezákonná opatření na Babišovo přání27.09.21 15:05 Česká republika 2

Připravujeme žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy našich dětí proti hlavní hygieničce-připojte se!27.09.21 14:56 Česká republika 0

Německá volební urna27.09.21 14:44 Německo 2

Kouřením proti coronaviru27.09.21 13:18 Neurčeno 0

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 5

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 3

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 040,45 Kč
1 unce stříbra
491,40 Kč
Bitcoin
926 119,65 Kč

Poslední aktualizace: 28.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 457