Diskuze k článku

Přední psychiatři přiznávají, že u normálních dětí jsou diagnostikovány mentální poruchy

Příspěvků 53

29.3.2007 6:23

Zlovolna hra s lidskym zdravim

Outofjacket 155.?.?.?

Kazdy, kdo sleduje vyvoj ve svete a kolem sebe s otevrenyma ocima, bez ruzovych bryli nastrcenych na nos zkorumpovanou propagandou statni i soukromou (rozdily mezi jejich zajmy se konec koncu stiraji cim dal vic) musi nutne videt, ze lidske zdravi neni jiz nicim jinym nez obchodnim artiklem. Prestalo byt v zajmu tech, kdo maji zisk ze zdravotnictvi, pacienty VYLECIT - cilem se stalo pouze LECIT, nebot mit pacienta a jeho spotrebu leku pod trvalou kontrolou je pro tvorbu zisku idealni.
Proto se dnes ordinuji milionum lidi leky nejen nepotrebne, ale velmi casto primo skodlive! Sam mam v tomto smeru osobni zkusenosti, napr. s lekem VIOXX (pred asi 2 roky zakazanym). Naordinovane leky (valna vetsina lekaru nema v umyslu uskodit - presto predepisuji co se jim doporuci seshora) navic nezridka vytvareji dlouhodoby drogovy navyk - a tim dalsi prisun penez pro vyrobce "leciv". Psychiatricke poruchy, at uz skutecne nebo jen domnele, jsou idealni zivnou pudou pro farmakologicke spolecnosti ktere maji jiz davno zlate tele ve svem monogramu. Mam vnuka, tezce postizeneho Autismem (nasledek ockovani ve veku jednoho roku) a dovolim si tudiz tvrdit, ze o tom neco vim. Kdyz uz jsme u ockovani, kolik lidi vi o jeho potencialne zhoubnych nasledcich? Ktera TV nebo ktere noviny vam dnes prinesou zpravu o tom, ze skupina vedcu a lekaru (velmi odvaznych!) vyzkumem zjistila, ze ockovani proti chripce zvysuje riziko onemocneni Alzheimerem nejmene 8x? V danem pripade to je hlinik ve vakcine ktery je tim hlavnim skudcem. A kolik objektivnich studii dnes najdete o chemoterapii a ozarovani, oficialne vydavanych za nejucinnejsi prostredky boje s rakovinou? Podobnych temat by se dalo najit desitky a vsechna maji za sebou jen jedno - touhu po penezich, vydelek za kazdou cenu! Ano, tohle je stav nasi "civilizace" na pocatku 21. stoleti!!!

Outofjacket [bliji]

131814

29.3.2007 12:43

Indigové děti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Tato problematika se z velké části týká tzv. indigových dětí. Podle některých spirituálně-evolučních teorií se v nynější přelomové době rodí (vtěluje) stále vyšší počet mimořádně nadaných či disponovaných dětí, značně se inteligencí (i emoční) lišící od průměrné, lety konzumu a propagandy zglajchšaltované populace, a průměrný rodič či pedagog si s nimi neví rady. Děti vykazují odchylky od "normálního" chování zpitomělého stáda, nechajícího se táhnout za kroužek konzumu v nose dobrovolně na jatka, a to samozřejmě nevyhovuje silám, které si daly tolik práce, aby byl status quo takový, jaký je. Nejde tedy asi jen o zisk, ale o daleko, daleko víc...

131824

29.3.2007 16:23

RE: Indigové děti

brozkeff brozkeff (zavináč) gmail (tečka) com 213.?.?.?

Reakce na 131824

Zrovna jsem o tom chtěl napsat.

Nicméně vůbec ten pojem indigo je hrozně nadužívaný. Takové děti se prostě rodí, protože dostávají jinou výchovu, je jiný postoj rodičů k životu a dalšími okolnostmi.

Střízlivý článek přesně k tomuto napsal Vlastimil Marek ve svém článku Indigomorfizace, vřele doporučuji přečíst.

131832

29.3.2007 18:23

RE: Indigové děti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131832

V "esoterice" je nadužívané kdeco. Ovšem ani pan Marek není vrchní arbitr, skoro se mi zdá, jako by u něj s rostoucím věkem rostla tak trošíčku arogantní neomylnost. Jistě, takové děti se prostě rodí, já se jen rád ptám PROČ, a rád hledám i jiné než pouze "statistické" příčiny...

131837

29.3.2007 19:41

RE: Indigové děti

ondreG 84.?.?.?

Reakce na 131837

príčinou je možno aktuálne smerovanie ľudstva k záhube, ale to je len tak z brucha. V minulosti sa napríklad po ťažkých vojnách, keď padlo veľa mužov, štatisticky rodilo viac chlapcov ako dievčat. Ale nejaké všeobecné závery sa robiť nedajú. Naozaj veľa robí výchova v láskyplnej atmosfére, aktívny prístup k vzdelaniu, hudbe a literatúre (a umeniu vôbec), a pozorovaním praxe - chodením do prírody.

131840

31.3.2007 8:38

RE: Indigové děti

ondreG 84.?.?.?

Reakce na 131837

nechal som sa strhnúť prázdnym filozofovaním až blúznením. Dôvod, prečo dnes viac detí mimoriadne vyniká je skôr celkom prozaický - kultúra masového konzumu všetkého, od potravín až po zábavu, či umenie (ak sa tie ostrovčeky ozajstnej kultúry tak ešte dajú nazvať), ktorý prechádza až do závislostí všakovakého druhu, spôsobila drastický prepad priemeru, otupovanie a vyprázdňovanie masy.

Keď sa nadané dieťa zhodou okolností narodí rodičom, ktorí v dnešných časoch ešte vedia, čo znamená byť človekom a zároveň vo svojom okolí nachádza dostatok ľudských i intelektuálnych podnetov pre svoj rozvoj, je vysoko pravdepodobné, že bude výrazne vyčnievať z priemeru, ktorý sa rúti z kopca jak urvatý vagón horskej železničky.

131950

31.3.2007 9:20

RE: Indigové děti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131950

Prázdné filosofování a blouznění škodí, to máte pravdu, ale zkuste si o fenomenu tzv. indigových dětí něco na googlu najít. Oni totiž ani v USA naštěstí nejsou ještě tak daleko, aby směli drogovat děti, které jsou jen o trochu chytřejší či čilejší než je zvykem. Některé z těch děti jsou opravdu "jiné". Tím se naprosto nezastávám toho jejich drogování, ale opakem blouznění je srkání hlavy do písku před nezvyklou pravdou, a to taky není to pravé ořechové. [smích]

131952

31.3.2007 21:01

RE: Indigové děti

ondreG 91.?.?.?

Reakce na 131952

googliť nebudem, nie som odkázaný na net, čo sa vnímania ľudského správania týka. Niektoré Vaše komentáre vyznievajú ako keby ste vetril a odhaľoval akési spiknutie ľudí, ale pravda je omnoho prozaickejšia. Sú za tým peniaze, nie tak tie vo Vašej peňaženke, ale skôr peňažný systém ako celok, ako matematický model, ktorý je nezlučiteľný s realitou života. Samozrejme, aj peňažný systém, ktorý tu medzi ľuďmi funguje posledných 300-400 rokov bol do praxe zavedený ľuďmi, neboli to však veľmi duchovne založení jedinci, skôr by som ich nazval chamtivými parchantmi. Aj keď už predtým existovali náznaky zhubnosti, keď Židia síce medzi sebou nemohli požičiavať na úrok, mimo svoju komunitu však áno. Celý ten blud o vyvolenom ľude je škodlivý, neviem, čo za magora(i) to prepašoval(i) do biblie, alebo do jej výkladov.

Človek môže byť viac či menej nadaný, ale keď sa mu nedostane materinskej a otcovskej lásky, pôjde to s ním dolu vodou a bude sa snažiť stiahnuť aj svoje okolie, zanedbávané a udupávané talenty použijú svoje nadanie mimoriadne zhubným spôsobom - viď Alexander Veľký, Rasputin, či Hitler a takých postáv by sa v histórii našlo.
Inak, pštros nestrká hlavu do piesku, len ju ukladá na zem, aby sa trochu "najedol" piesku a kamienkov kvôli lepšiemu mechanickému spracovaniu potravy v jeho zažívacom ústrojenstve. Skromná veda, životu vlastná tvorivosť a obozretnosť pri posudzovaní reality, to je to pravé orechové [chechtot]

131984

1.4.2007 17:35

RE: Indigové děti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131984

Vy vidíte peníze jako cíl? [překvapení] Já pouze jako prostředek - cílem je podle mne moc.

132036

2.4.2007 7:37

RE: peniaze či moc

ondreG 91.?.?.?

Reakce na 132036

áno, ide o aj moc, o moc nad životom druhého, lebo sám ovládajúci je bez života. Ale dnes už nebojuje o moc zopár chamtivých bankárov, touto nemocou z moci sú nakazení i bežní ľudia, mnohí ľudia, vyzerá to tu čoraz viac ako boj každého proti každému. Nesprávne som sa vyjadril, peňažný systém je technickou príčinou (a jeho hĺbkové prehodnotenie nevyhnutným technickým riešením), problémov tohto sveta, ľudskou príčinou je zvrátená túžba po moci nad životom, no tu o univerzálnom riešení zatiaľ neviem, určite však viem, že bez spolupráce druhých nikto svet sám nerozvinie [smích]

132067

2.4.2007 10:28

RE: peniaze či moc

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 132067

Tak s tímto mohu souhlasit beze zbytku [smích]
A protože je asi pravda, že svou realitu si tvoříme sami, a to tím, na co se vylaďujeme, čím se převážně zabýváme, "jakou máme převážně náladu" - pokusím se být optimističtější a přestanu se vrtat ve spiknutích, mimozemšťanech a spol. [mrknutí jedním okem]

132074

2.4.2007 19:31

RE: peniaze či moc

ondreG 84.?.?.?

Reakce na 132074

viete, optimizmus je tak ako pesimizmus tiež len slepá viera. Mne pre prežitie a radosť z budúcnosti vlastnej ako aj budúcnosti ľudstva pomáha vyvážená súhra pochybností a nádeje. Ale to sú aj tak len kecy [chechtot], najdôležitejšie je pre muža spoznať ženu (a naopak), byť spolu šťastní a založiť rodinu, takže sa sťahujem z tejto diskusie a idem sa venovať zmysluplnej činnosti.

132098

31.3.2007 11:05

RE: Indigové děti

Had 89.?.?.?

Reakce na 131832

>Takové děti se prostě rodí, protože dostávají jinou výchovu,
Aha, takže nejdříve dostanou výchovu a pak se narodí "jiné"?? [zmaten]
Koukám, že je Vám zatěžko uznat, že výchova a okolí NEJSOU zásadní pro kvalitu jedince - je to "něco" co si každý z nás přinese s sebou jako nehmotné kvality (vlastnosti, schopnosti, vlohy atd.) NASTŘÁDANÉ jak v rodech rodičů, tak každým individuálně ještě před současným zrozením a pobytem v lidském těle...

131954

1.4.2007 1:03

To se nevylučuje

brozkeff brozkeff (zavináč) gmail (tečka) com 213.?.?.?

Reakce na 131954

To, co jsem napsal já, se ještě s tím, co jste napsal vy, nevylučuje: ty nastřádané věci mají nepochybně zásadní vliv, nicméně otázka je, JAK SE takové věci historicky nastřádaly?

Ono není nějak nepochopitelné, když např. dědeček kouřil, že určité stopy to bude mít i v synovi (tedy dvě generace). Podobně to je i u psychických záležitostí, když se po dlouhé generace chová určitá společnost NĚJAK, dítě byť adoptované úplně jinými "rodiči" bude mít chování svých předků "v genech" (viz např. romská část populace - nemyslím to nějak špatně, jen konstatuji fakt).

Váš první údiv, který považujete za nesmyslný ("nejdříve dostanou výchovu a pak se narodí "jiné"?) podle mě zase tak nesmyslný není. Je celkem prokázáno, že děti přijímají podněty už v těle matky a tedy před porodem. Když přijde těhotná matka na místo s hlasitou hudbou, co bude dělat budoucí děťátko? Kopat maminku v bříšku. Duševní stav maminky, stejně jako okolní prostředí (hudbu ap.), to všechno děti vnímají! A to, jak pak maminka vnímá porod a jak moc si dítě přeje a jaký k němu má vztah hned po porodu, je taktéž zcela zásadní...

Koncept "tabula rasa", jak možná z mého prvního příspěvku vypadalo , tedy neuznávám. Správná péče a výchova, a vztahem mezi rodiči a dítětem v raných fázích vývoje dítěte (i před samotným porodem) ovlivní život a budoucí morální hodnoty dítěte dost podstatně. Ostatně, tohle přece potvrzují i psychologové.

131991

1.4.2007 16:35

RE: To se nevylučuje

KITI 84.?.?.?

Reakce na 131991

Podněty v těle matky jsou ale také modifikovány působením okolního světa, takže nejlepší by bylo alespoň na dobu předpěstování človíčka odjet mimo civilizaci a obklopit se dobrým prostředím, což je nerealistické. Ještě lepší by bylo tam rovnou i zůstat, kde to ale je, nevím. Většina žen určitě intuitivně dělá i pro své ještě nenarozené děti jen to nejlepší (však také podle toho, jaké jsme, si nás předtím vybírají), ale není v silách jedné matky ovlivnit celou rodinu, okolí a civilizaci, ve které žije. Zaměřím se trochu s humorem na kulturu:
Záhy poté, co můj syn vstal z nočníku, broukal si hudbu Genesis i Mozarta. Vydrželo mu to velmi dlouho, dodnes máme velmi podobný hudební vkus. V oblasti filmového umění odkojen matkou sci-fistkou vždy fandil robotům a vůbec by se nebál s jedním inteligentním androidem obývat společný prostor (já asi ne, ale pokud se zde objeví mimozemšťané, bez ohledu na film "Mars útočí" je půjdu přivítat[mrknutí jedním okem]).
Jako vážné podotknutí musím poznamenat, že paní učitelka českého jazyka (milovnice červené knihovny) neměla čtenářský deník podobných dětí ráda, což se na známkování projevovalo a lze tedy říci, že se v naší rodině určitá nepřizpůsobivost vážně dědí. Smůla je, že podobných formovačů budoucích generací je spousta a že trend násilím umožňovat vzdělání nevzdělatelným (ne, tím "vážně" nemíním jisté naše etnikum) a současně potlačovat odlišné a možná pro budoucnost potřebné duše tu vždy byla, je a bude.
Značný čas vlastního života jsem také promrhala vysvětlováním vlastních pravd a umetáním cesty těm, kteří se ptali, nechápali, ale posunout se nechtěli, jen zdržovali. A když jsem byla skutečně "dospělá", pochopila jsem, jak tím škodím jim i sobě, uzavřela jsem tuto kapitolu, z pudu sebezáchrany přijala alespoň určité mimikry, zakotvila v tradičním průměru, protože člověk musí vydělávat a utrácet peníze, na tom stojí náš svět, že? Naštěstí obsah mé hlavy je zatím (mimo jisté mé internetové výhřezy) pouze můj.
Celá naše slavná civilizace přešlapuje na místě, vnímání lidí bylo okleštěno televizní kulturou na dobytčí úroveň. Termín zvířecí nechci použít, protože zvířata mám ráda a nikdy nepřestanu obdivovat mnohotvárnost obyvatel této (záměrně nepíši "naší"[mrknutí jedním okem] planety. Myslím, že nyní s tím nelze nic dělat, jen se s tím musíme smířit a neškodit těm dalším, lepším, co příjdou po nás. Pány psychology a především psychiatry pak poslat tam, kam patří, zpátky na stromy, kde budou sedět, pozorovat běh světa a loupat své banány. A až pochopí a slezou, místo nesmyslného obchodu s chemií budou dělat skutečné lékaře psychiky. On vůbec termín "léčit psychiku je nesmysl", kdo vlastně "normalizuje" svět, EU, Bůh, mimozemšťané? Tak je nazvěme ne lékaři, ale "těmi, co vyslechnou a neuškodí"....Kráceno (Editor)

132031

29.3.2007 16:33

z vlastnej skúsenosti môžem napísať,

ondreG 91.?.?.?

že psychofarmaká neliečia príčinu poruchy - tou je hlboká duševná trauma, ktorá sa častokrát naakumulovala počas mnohoročného obdobia po relatívne neškodných jednotlivých dávkach, asi ako keď je niekomu po troške roky pridávaný do jedla arzén až ho to zabije. Psychofarmaká len potláčajú symptómy poruchy. Vedľajšie účinky, ako búšenie srdcia, zvýšenú teplotu, potenie som pozoroval na vlastnom tele. Príčiny poruchy sa dajú spracovať len dlhodobým kľudným bádaním vo vlastnej histórii.
Pre povzbudenie uvádzam, že aj Richarda Feynmana vojenskí psychiatri označili za nespôsobilého pre vojenskú službu a pritom bol veľmi plodný vedec i duchom bohatý človek. I Nobelovku získal [smích].

131833

29.3.2007 19:41

RE: z vlastnej skúsenosti môžem napísať,

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 131833

>že psychofarmaká neliečia príčinu poruchy - tou je hlbok duševná trauma, ktorá sa častokrát naakumulovala počas mnohoročného obdobia po relatívne neškodných jednotlivých dávkach

Tak, tak. Duševní zdraví se hezky přirovnává k plné sklenici. Každý den z ní trochu upijeme a ve spánku, nebo při příjemných prožitcích, ji zase doplníme. Potíž nastává, když dlouhodobě čerpáme víc, než doplňujeme. A tehdy psychofarmaka odstraňují následky, přičemž sklenice zůstává prázdná.

131839

30.3.2007 15:21

tú metaforu by som trochu pozmenil a rozvinul

ondreG 91.?.?.?

Reakce na 131839

nemyslím, že by sme za normálnych okolností museli z duševného zdravia upíjať. K tomu dochádza iba vtedy, keĎ je na nás páchané fyzické alebo psychické násilie druhými, a teda z našeho duševného zdravia upíjajú druhí. S vekom sa za priaznivých okolností objem pohára (aj keď by som duševné zdravie a zdravie celkovo prirovnal skôr k rieke) zväčšuje, po určitú hranicu, kedy človek osobnostne vyzreje.
Istá miera neistoty je životu vlastná, len sa s ňou treba naučiť žiť. Tí, čo to nedokážu, hľadajú obete, na ktorých by sa mohli odbaviť tak, že im budú kázať, ako majú správne žiť. Keď je škodlivá atmosféra v medziľudských vzťahoch podporovaná ešte nedobre nastaveným ekonomickým systémom, črtajúca sa katastrofa je na svete.

131899

29.3.2007 22:52

RE: z vlastnej skúsenosti môžem napísať,

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 131833

Ta historka u odvodu je kouzelna. Duta prazdna hlava s lampasem klasifikuju naprostou vedeckou elitu za mentalne postizeneho. Holt pan plukovnik na prvni pohled poznal, ze ten Feymann vycniva z rady. To bylo jako vystrizene ze Svejka nebo Hlavy 22. [velký smích] [velký smích]

131855

29.3.2007 19:50

chladnu hlavu.

Erik 82.?.?.?

Pausalne odsudzovat uzivanie farmaceutickych pripravkoch ktore predpisal lekar, by bol velky nerozum.
To ze casto maju vedlajsie ucinky neznamena ze nemaju svoje opodstatnenie.
Napriklad niekto dostane "Rokenrol", tak ma dve moznosti.
Chodit na ozarovania z ktoreho mu zlezu vlasy a bude sa citit velm i zle, alebo sa na to cele vykasle a bude cakat na zazrak.
Tu pritomny od lieku asi cakaju ze bude zarucene ucinny a zaroven bez vedlajsich ucinkov.
Lenze v zivote takto veci nefunguju, v biologii obzvlast.

131842

29.3.2007 20:36

RE: chladnu hlavu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131842

Nejde ani tak o paušální odsuzování farmaceutických přípravků, jako spíš o paušální odsuzování systému, který se nás snaží přesvědčit, že nemoc (ne-MOC) není naše vlastní "vina" (či spíše "zásluha" - prostě něco, co jsme si svým způsobem života "zasloužili" ), ale souhra náhod, která s námi vlastně nemá nic společného, a která může být "vyléčena" tím, že "zvenku" - chemicky či chirurgicky - odstraníme její důsledky - tj. symptomy. Je to stejně logické, jako si myslet, že se přístroj spraví tím, že vypneme nebo odstraníme signálku upozorňující na systémovou poruchu. Jenže takto věci nefungují, a v živém organizmu obzvlášť - je třeba dobrat se podstaty problému (nemoci) a odstranit jeho prapříčinu, symptomy pak jako zbytečné automaticky zmizí samy.

131847

30.3.2007 8:35

RE: chladnu hlavu.

ondreG 84.?.?.?

Reakce na 131847

Ťažko hovoriť o zásluhách. Duševné poruchy vychádzajú podľa mňa hlavne z detstva. Dieťa predsa nie je plnohodnotná ľudská bytosť, čo sa týka vyzretosti osobnosti, charakteru, je mu vlastný iba potenciál stať sa osobnosťou, ale ako sa vyvinie závisí od ľudí v jeho blízkosti, ktorí sa oňho starajú. Čím je menšie, tým je dôležitejšie, aby bolo obklopené vyzretými, bezúhonnými, láskyplnými ľuďmi a vzťahmi. Postupne sa potom naučí samo rozpoznávať, čo je životu prospešné a čo mu škodí.

Keď dieťa okolo seba nevidí vzory zdravých medziľudských vzťahov, počínajúc rodičmi, netreba sa čudovať, že z neho vyrastá zlostný asociál. Láske sa tiež človek učí postupne a bez stresu, tak ako asi všetkému dôležitému. Navyše v spoločnosti panuje výrazný zamietavý postoj voči duševným poruchám. Mne je ale bližší človek, ktorý sa nervovo zrúti ako ten, čo je charakterovo zvrátený, vyciciava život z druhých, prenáša svoju skrývanú psychózu na svoje okolie a sám si zachováva zdanie duševného zdravia (bez klinických príznakov). Na škodu duševne narušených, i veľa klinických psychológov a aj časť psychiatrov je práve takýchto - charakterovo zvrátených.

131869

30.3.2007 9:03

RE: chladnu hlavu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 131869

Samozřaejmě vycházím z toho, že duševní zdraví se týká duše, a že duše sbírá zkušenosti nejen během pouze jednoho lidského života.

131872

29.3.2007 20:20

Nejde o spiknutí ale o kšeft

svoboda jirisvoboda (zavináč) bigstring (tečka) com 82.?.?.?

Nemůžete za vším hledat nějaké tajné spiknutí, věřte jen těm konspiračním teoriím, které mají reálný základ. Farmaceutický průmysl sice z převážné většiny patří Židům, ale v tomto případě jde prostě jen o snahu vydělat peníze.
Farmaceutické firmy dosahují astronomických zisků. Přemrštěné ceny léků jsou hlavním problémem našeho zdravotnictví, myslím že na léky jde kolem 50 miliard ročně. A bude hůř, teď když se farmaceutickým firmám podařilo dosadit na post ministra zdravotnictví svého placeného agenta Julínka.
U většiny druhů zboží činí zisk výrobce několik desítek procent. Při určování cen si prostě výrobce spočítá náklady aa zvýší je o 20, 30 nebo 50%. Zisk nad 100% je zcela vzjímečný, ale také k němu někdy dochází, všimněte si že ceny elektroniky se snížily v posledních letech asi tak na polovinu a stále jejich výrobci vydělávají. Kolik pak museli vydělávat v 90. letech? To ale není nic proti lékům. U léků to může být klidně 1000%. Krabička léků, která se prodává za 200 Kč, obvykle stojí vyrobit třeba 20Kč. Pravda je že firmy sice mají náklady na vývoj nových léků ale stejně jsou jejich zisky něco skandálního a neuvěřitelného. Celosvětově se obrat farmaceutických firem bude pohybovat ve stovkách miliard USD. Vymýšlejí se stále nové zbytečné léky. Psychiatrické léky jsou důležité, i když jejich zneužívání je velice nebezpečné, závislost na nich se prakticky neliší od závislosti na drogách, jenom to, než se člověk stane závislým trvá o něco déle. Jsou i horší případy. Tak například léky na cholesterol, v posledních letech je to obrovský kšeft a přitom se v podstatě jedná o kosmetiku. Nebo vysoký tlak, dříve se za hranici vysokého tlaku považovalo 140, ale před pár lety to snížili na 120, aby se prodávalo více léků.
Takže nehledejte žádné spiknutí, nic esoterického, žádné indigové děti atd. Jde prostě o obrovské peníze

131845

29.3.2007 20:43

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131845

Každý může najít jen to, co hledá (a nakonec vlastně jen sám sebe). Pokud za vším hledáte peníze, nemůžete logicky najít nic jiného. Jiní lidé hledají jiné a nové věci - bez toho by se svět nehýbal z místa....

131848

29.3.2007 23:18

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 131845

Cena leku a vubec cena masin, ukonu... Musi stat napr. komlikovana nekolikahodinova operace 100 000$? Skutecne vyvoj masin a leku, jak tak drahy, ze oprvanuje tak vysoke ceny pri leceni? Videl jsem ted srovnani nakladu na zdravotnictvi roku 1965 2005 v USA. Dnes je to 20%, v roce 1965 to nebylo nic. Znamena to snad, ze pece o zdravi roku 1965 v USA neexistovala?

Dale jakmile jsou uzivane statni penize, zacne se uplatnovat heslo z ciziho krev netece. Jiste je neakceptovatelne, aby si lide hradili zdravotni peci sami,ale slo by systemove zarucit kooperci lidi pri leceni bez toho, ze by to nekoho neco stalo. Tedy pokud pominu zisky farmaceutickych firem.

Vytvorit databazi jednotlivych uctu, a rekneme nejake desetiny procenta zdravotniho pojisteni prevest na profili lidi ve forme penez ( castku mezi 5000-10000) a pokud na konci roku co z penez zbyde na jednotlivych profilech, vyplatit zpet. Jiste mam mulu operace slepeho streva vycerpa okamzite ucet na konci roku nedostanu nic, ale taky nic nedoplacim.

Mam-li stesti, muzu si pri lecini chripky vybrat mezi aspirinem a doma si k tomu uvarim sipkovy caj a pridam citron. Jinak to muzu mit ve formetabletek, ale ne za cenu aspirinu. Motivace nekolika tisic je dobry faktor, ktery by omezil pytvani, simulace i preferovani drahych leku. Nutil by i lekare koukat po dobrych lecich za rozumnou cenu a konecne by takovy system zdravotni pece tlacil i dolu ceny produktu farmaceutickych firem, ty prilis drahe leky by se proste prestaly pouzivat.

131858

30.3.2007 7:41

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 131845

Se vším s Vámi souhlasím. Všimla jsem si v Česku jedné skandální věci. Že totiž jedna dávka antikoncepční pilulky Postinor, která stála před revolucí 2 Kčs nyní stojí 260 Kč. Čili byla 130 krát zdražena. Kdyby bylo takto zdražené máslo, které stálo před revolucí 10 Kčs, tak by dnes stálo místo dnešních 20 Kč- 1300 Kč. A nejen to. Dále jsem si všimla, že jenom my a katolické Polsko nemáme k dispozici potratovou pilulku Mifepriston. Všechny ostatní státy v EU ji k dispozici mají. Proč tomu tak je? Inu kvůli zisku, jak jinak. Kdyby farmaceutickým firmám ze dvou milionů žen užívajících denní hormonální antikoncepci odpadla polovina žen, že by užívaly jen postinor, tak by přišly ročně o miliardu a půl zisku. Z toho důvodu se musí všechny ženy bez rozdílu cpát denně nezdravým hormonálním svinstvem jenom proto, aby firmy nepřišly o zisk. Trpí tím i krajina, četla jsem někde, že vylučovaná hormonální antikoncepce ničí v mnoha ohledech přírodu.

131865

30.3.2007 9:53

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 131865

Pokud se nemýlím, Postinor je jediný preparát svého druhu na českém trhu. Což umožňuje firmě, aby zcela využila monopolního postavení a zvedla cenu nad hodnotu, která by byla zcela normální v plně konkurenčním prostředí. Takže je podle mě zcela zbytečné hovořit o domluvených farmaceutických firmách - právě na poli léčiv panuje velmi silné konkurenční prostředí a nikdo si tam nic nedaruje.
Myslíte si, že by polovina žen baštila Mifepriston/Postinor, pokud by tyto pilulky byly levnější a zcela by zavrhly myšlenku hormonální antikoncepce? Pochybuji...Jak by vůbec tuto antikoncepci prováděly? Měly by nechráněný pohlavní styk, pak by mohly v pohodě souložit ještě 48 hodin a poté by si vzaly tuto pilulku a musely by čekat zhruba týden než odezní "menstruace" a poté by se celýcyklus opakoval, protože cyklus u žen nemusí být vůbec pravidelný? A navíc, dovedete si představit, co by to mohl způsobit přímo v ženském těle? Je to přeci jen antagonista hormonu.
Pokud vám vadí finanční stránka hormonální antikoncepce, jistě víte, že v porovnání s takovou bariérovou, snadno vítězí co do ekonomiky, tak do spolehlivosti. A pokud se s tím stále nemůžete smířit, doporučuji nějaký dlouhodobější preparát - tělísko, Mirena...
A pokud vám vadí, že hormonální antikoncepce možná poškozuje přírodu (zatím se přeci jen jedná o stádium výzkumů; na nezvědavci o tom proběhla debata mazi mou osobou a panem Gejdošem), dovedete si představit, co by v přírodě byl schopen vyvolat antagoinsta hormonu?

131874

30.3.2007 10:12

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 131874

Zkusme propojit tuto debatu s debatou k článku o povaze svobody. Myslím, že právě na tomto problému lze názorně ukázat, že svoboda neznamená dělat si kdykoli cokoli na co mám zrovna chuť, a přitom za to odmítat nést následky. Velmi zběžným pozorováním reality lze vysledovat, že za všechno se musí tak či onak platit, že každá sranda něco stojí, a že ignorování tohoto "zákona" se naprosto zákonitě dřív nebo později nevyplatí. Nemáme na to jako lidé žádný vliv, tak to prostě je, nepomůže nám vztekání ani vědecko-technické vychytávky. Pohlavní styk tu není pouze "pro srandu králíkům", má svůj přírodou/B-hem daný smysl, a rozhodneme-li se tento zákon obcházet, budeme muset platit. Svoboda v tomto případě znamená přijmout svou zodpovědnost a akceptovat zákon - nebo platit (zdravím, devastací životního prostředí....).

131876

30.3.2007 10:32

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 131874

Ta strategie farmaceutických firem je zcela zřejmá pane Koubku. Oni ten postinor nejen 130 krát zdražili, ale schválně z něho vyrobili příliš silný dryák. Já o tom něco vím, protože jsem ho před revolucí používala. Moje tělo reaguje na všechny vlivy jako jemný barometr. Zatímco hormonální antikoncepci jsem na mnoho způsobů nesnášela, tak použití 2x měsíčně antikocepci postinor mi vůbec nevadilo. A přesně pro tenhle typ žen byl tento druh antikoncepce původně vyroben. Pro všechny mladé dívky, které mají styk jen zřídka, nebo ženy středního věku od 40 let výš až do menopauzy. Proto mluvím o milionu žen, které by ho mohly používat a nemusely se cpát DENNĚ hormonama. Jenže jak říkám, oni jeho účinek schválně zesílili, aby bylo po něm ženám špatně- přečetla jsem si o něm diskuse na internetu a nestačila jsem se divit. A pro jistotu ho příšerně zdražili, aby si to ženy fakt nekupovaly- a stádo tak s pomocí finančních fíglů bylo nahnáno přesně tam kam potřebují: aby se cpaly denní antikoncepcí. Tak zaplatí každá žena za roční antikoncepci 1500 Kč, ale kdyby postinor zdražili jen jako to máslo, tak by zaplatila jen 500 Kč. A to je ta miliarda a půl, o kterou by přišli .Denní hormonální antikoncepci používá 90 procent žen, proto o ostatních druzích antikoncepce je zbytečné se rozepisovat, má totiž příliš mnoho nevýhod.

Co se týče mifepristonu, je skutečně velmi podivné, že u nás není k mání. Rdši se provádějí brutální potraty, po kterých mohou ženy být i neplodné. Zde jsem zase vypočítala, že kdyby se polovina žen rozhodla radši pro potratovou pilulku, než pro potrat, tak by doktoři přišli o asi 50 milionů zisku. Pravda, není to moc, ale taky to není zanedbatelné. A ještě perličku na závěr: Společnost pro plánovanou rodinu mají pod palcem tito sexuologové: Weiss, Uzel, Zvěřina.

131879

1.4.2007 0:16

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 131879

Farmaceutických firem...hovoříte o tom, jako by se jednalo o nějaké spiknutí, tak to ale opravdu není. Postinor® vyrábí jen jedna firma, o čemž svědčí i chráněný název. Na poli farmaceutických výrobků je obrovská konkurence, pokud má nějaká firma monopol na jeden druh (na určitém trhu, v našem případě českém), náležitě toho využívá. Za dob "komunismu" neexistoval v čechách volný trh, takže cena byla seshora regulována, ale na tyto věci vám spíše odpoví nějaký ekonom a ne já.
Dále tvrzení, že byla zvýšena dávka účinné látky v této tabletě, se mi zdá nesmyslná. V moderní farmakologii probíhá spíše opačný trend - co nejnižší dávky účinné látky, aby byly nežádoucí zásahy do biochemie cílového organismu minimální. Jako příklad bych mohl uvést právě hormonální antikoncepci, kde se obsah účinné látky od začátků používání snížil 3x - 10x a obsah 50ug (mikrogramů) na tabletu se najde jen u speciálních preparátů užívaných třeba epileptičkami.
No a teď k další věci - jak už jsem psal (a nejen já), použití potratové pilulky je pro tělo ženy opravdu drastické řešení - jedná se vlastně o uměle vyvolanou silnou menstruaci a mělo by tohoto prostředku být použito v co nejmenší míře. Že to na vás před revolucí nepůsobilo tak drasticky? Jednoduchá odpověď - stárnete. Pokud máte problémy s užíváním hormonální antikoncepce, je to pouze v tom, že každá žena je jiná a má jinou odpověď na různé látky, většina žen nemá žádné problémy s těmito látkami, některé preparáty jsou dokonce schopné pomoci s některými problémy.
Dále nevím, jak jste přišla na ono číslo 90% žen, podle mých údajů, používá horm. antikoncepci zhruba 30% žen (celkově, ve plodném i neplodném věku). Pokud má mladá žena styk jen zřídka, nemusí pochopitelně hned brát hormonální antikoncepci, stačí ji v kapse balíček kondomů, které jsou spolehlivé, pokud se neprotrhnou.
Vy si myslíte, že 50 miliónů na potratech je nějaký obrovský kšeft? Není, je to zanedbatelné a navíc, žádný svědomitý doktor nebude nikoho nutit na potrat, spíše bude od potratu odrazovat.
To že máte osobní antipatie ke slavným českým sexuologům, to jsem věděl už před tím, ovšem zajímalo by mě proč...

131989

1.4.2007 9:11

Jde o spiknutí i o kšeft

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 131989

Uvažujte trošku víc logicky pane Koubku, samozřejmě, že je to spiknutí, co jiného. Než byl postinor dán veřejnosti k používání, tak jistě prošel mnoha zkouškami a teprve potom bylo rozhodnuto, že ho ženy mohou používat. Byl jistě vyzkoušen tak, že odborníci věděli, že i kdyby ho ženy občas nadúživaly, že se nic nestane. Proto bylo rozhodnuto, že se může balit a prodávat v desetitabletkovém balení, protože je to neškodné. Byl tak prodáván léta a skutečně se nic nedělo. Až najednou po revoluci NĚKDO a my nevíme kdo, rozhodl, že si z postinoru udělá zlatý důl. Změnil celou strategii prodeje tak, že místo deseti tablet prodává jen dvě a ještě k tomu jen na jedno použití. Čili těch deset původních tablet na deset použití by dnes stálo 2600 Kč, což je tak šíleně předražené, že tak šíleně nestál ani předražený lék proti ptačí chřipce- Tamiflu. A já se ptám: proč má postinor monopol? Proč se toho neujme spousta dalších firem, aby ten monopol rozbila? Když neexistuje monopol u výroby másla a zdravá konkurence zdravě působí, že je máslo levné, proč zde je monopol?

Vy si pletete dohromady potratovou pilulku mifepriston s antikoncepční pilulkou postinor. Postinor NENÍ potratová pilulka, i dnes je jeho správný název- ANTIKONCEPCE. Protože tím, že se použije do 48 hodin nevyvolává nikdy žádný potrat, jen nedovolí uhnízdění vajíčka, vyvolá menstruaci. Pane Koubku píšete, že většina žen nemá žádné problémy s HA. Tak se prosím podívejte na www.antikoncepce.com, klikněte si tam na název Internetová poradna a zjistíte, kolik nekonečných zdravotních problémů s tím ženy mají. Křečovými žílami počínaje až k umrtvení sexuální chuti. Těch 90 procent jsem našla na internetu, ale musela bych tu adresu znovu hledat a to se mi teď nechce. Ten balíček kondomů- mám neteř, která z Prahy dojíždí dvakrát měsíčně za svým hochem do Ostravy. taková vzácná chvíle setkání a budou přitom používat kondom? Místo toho radši denně baští to nezdravé svinstvo.

Poslední otázka: Považujete za normální pane Koubku, že tu není k mání mifepriston a místo toho se radši provádí brutální chirurgické zásahy? Přitom ten mifepriston existuje na Západě již čtvrt století. Proč nemám ráda ty tři sexuology? Všichni tři byli komunisti a příliš si pro sebe uzurpují mediální prostor, ostatní stejně nadaní sexuologové k publikování v MFD či na Novinkách připuštěni nejsou.

132006

1.4.2007 10:56

RE: Jde o spiknutí i o kšeft

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 132006

Uvažujte trochu více logicky vy, spiknutí za tím není. Říkám to už potřetí, za vysokou cenou Postinoru je pouze monopol firmy, která ho vyrábí; stejný monopol má (měla) i firma Roche na látku zvanou oseltamivir, známou pod jménem Tamiflu. Strategie firmy byla změněna pro to, že bylo třeba dosáhnout co nejvyšších zisků a je jasné, že se čas od času někomu nehoda s nechráněným stykem stane a tudíž sáhne po podobném preparátu. Proč v Čechách není podobný preparát k mání - upřímně řečeno, nevím. Asi se to ostatním firmám nezdálo moc ziskové. Máte pravdu v tom, že Postinor je antikoncepce, ovšem měla by být používána pouze v případěnejvyšší nouze a nikoliv automaticky, důvody jsem už tady minimálně jednou uvedl. Pokud si myslíte, že něco takového je k ženskému tělu šetrné, tak rozhodně není.
Paní Jarmilo, to, že několik žen má problémy s přijímání HA rozhodně neznamená, že s tím mají problémy všechny či většina. Spíše vám do poradny napíše někdo, kdo má problém s HA než ten, kdo s ní problémy nemá a chce se jen svěřit, jak je to skvělý preparát. Já mám těch 30% přímo od gynekologů - 2 mi nezávisle na sobě udali toto číslo.
Speciálně pro vás jsem zapátral ve farmakologických knihách, podle nich se dá pro postkoitální antikoncepci použít i některého jednofázového kombinovaného steroidního kontraceptiva a těch přípravků je v Čechách k mání celá řada. (ale berte to jen jako odbočku od našeho tématu)
Já osobně si myslím, že potrat by měl být až poslední řešení a pokud jde vyvolat i jinak než tím, že daná žena musí pod nůž, mělo by toho být užito. Každý doktor vám totiž řekne, že narkóza v sobě vždy skrývá nezanedbatelné roziko, že se daný člověk už neprobere. Proč tedy u nás není Mifepriston? Nevím, zeptejte se někho z úřadu pro kontrolu léčiv (či jak se to jmenuje), ti jsou schopni zodpovědět na onu otázku.

132016

1.4.2007 18:22

RE: Jde o spiknutí i o kšeft

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 132016

Jo, teď již mluvíte rozumněji pane Jirko.[smích] Monopol na cokoliv je velmi špatná věc, a tak by se jim měl podívat na zoubek antimonopolní úřad, ne? Pokud vím, tak u nás existuje. Co když tam nějací soudruzi sedí jak žába na prameni a hlídají si své miliardové zisky a nikoho dalšího k lizu nepustí?

Vždyť já říkám totéž co Vy, že postinor se ani v socialismu neměl používat často, ale dvakrát měsíčně to bylo povoleno. Doktoři v tomhle měli kontrolu, protože když si ženská vyplýtvala ty pilulky dřív než měla, tak jí prostě další nepředepsal. Nebyla to tenkrát antikoncepce nouze, jak Vy píšete, ale normální a regulérní antikoncepce střídmého života.[smích] Říkám taky už poněkolikáté, že zatímco mé tělo všechny jiné antikoncepce odmítalo, postinor mu nevadil.

Ne pane Koubku, s tou denní antikoncepcí nemá problémy jen pár žen, ty problémy má každá druhá. S těmi 30 procenty taky nemáte zaručeně pravdu, mám tu teď dcery na návštěvě a obě svorně říkají, že neznají široko daleko žádnou ženu, která by používala něco jiného než denní HA. Pár jich zkusilo ty náplasti, ale ty se odlepují, jsou k ničemu, a ta mirena je předražená, nikomu se nechce za to najednou dávat čtyři a půl tisíce.

No a s tím mifepristonem se oba shodneme, že je to záhada- a snad by po tom mohli zapátrat naši investigativní novináři, ne?

132041

1.4.2007 20:58

RE: Jde o spiknutí i o kšeft

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 132041

Žádní soudruzi, paní Jarmilo, farmaceutické firmy jsou obrovské společnosti se sídly v zahraničí, nákladným výzkumem, naše Zentiva (Léčiva) se zmůže jen na produkci generik, tedy pouhé kopírování látek, u nichž už vypršel patent (obvykle 18 - 20 let). Takže onen monopol na poli léčiv je trochu problematický. Ale pochybuji, že v pozadí bude nějaký soudruh na prameni, většinou jsou to akciové společnosti s úkolem přinést pro své akcionáře ce největší zisk.
No a já říkám už poněkolikáté + 1, že každá žena je jiná, nejen žena, každýý člověk je jiný, a tak se stejná látka může projevit různým způsobem.
Poodívejte se, to, že vaše dcery neznají široko daleko jedinou ženu, která by nepoužívala HA, ještě nic neznamená. Já mluvím o zdrojích přímo od gynekologů (resp. gynekoložek), jedna má zhruba 4000 pacientek, druhá cca 2000. Mirena je sice drahá, ale zase vydrží 5 let, takže si snadno žena spočítá, kolik ušetří.
Doporučuji server www.antikoncepce.cz, projit si hlavně pověry o pilulce.
Osobně si myslím, že v problému Mifepristonu se nebude chtít žádnému novináři hrabat, je to neatraktivní téma.

132049

30.3.2007 20:21

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Striga 85.?.?.?

Reakce na 131865

Milá Jarmilo,
jestli Vaše tělo nereagovalo na postinor nijak bouřlivě, tak asi ve Vás něco není v pořádku. Normálná ženské udělá takový binec, že se do týdne rozmenstruuje a má rozhašený celý cyklus. Tenhle fičák si dělat několikrát měsíčně - au, to byste byla přesně prototyp zákazníka farmaceutických firem. Pilulku, prosím, pane doktore, ať to udělá cokoliv, já chci zázračnou pilulku.
Dnešní antikoncepce je v minimálních dávkách, proto se musí užívat téměř na hodinu přesně, aby její hladina byla v těle dostatečná.

Kdyby ze dvou milionů žen, užívajících antikoncepci, polovina začala užívat Vámi opěvovaný postinor, tak by zase přibyl kšeft gynekologům, kteří by napravovali postinorem natropené škody........

Fuj, zas by někdo vydělal.........

Asi ale nemám dost zkušeností, já jsem za dvacet let zachraňovala svou bezdětnost postinorem jen třikrát........

131916

31.3.2007 8:12

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 131916

Tohle mě velmi zajímá Strigo- kdy jste používala ten postinor? Před revolucí nebo až po revoluci? Vzpomněla jsem si totiž ještě na jednu věc. Před revolucí byl postinor k mání po deseti tabletkách v jednom platíčku. Těch deset tabletek stálo 7 korun a člověk měl asi tak na půl roku vystaráno, protože se používala jen JEDNA tabletka. Bylo to bráno jako normální druh antikoncepce, nedělaly se s tím tenkrát žádné ciráty.

Nyní je v lékárně k mání platíčko s pouhými dvěma tabletkami za 264 Kč. Ty dvě tabletky by měly být za tu cenu alespoň pozlacené, protože za tutéž cenu jsem si koupila čtrnáctikarátový zlatý přívěšek na krk. Co by asi říkali muži, kdyby je stál jeden jediný kondom 260 Kč? Výrobce je vysmátý, protože stačí, aby si ty dvě nepozlacené tabletky koupila jediná žena a má vyděláno stejně jako by si je v minulosti koupilo 130 žen. Ale hlavní finta spočívá v tom, že se teď musí sníst DVĚ tabletky za sebou, místo dřívější jedné. A v tom bude patrně ten zádrhel, že právě z té dvojnásobné dávky se dělá ženám špatně, což dříve nebylo. Tuhle dřívější běžnou antikoncepci nazvali PILULKA POSLEDNÍ ZÁCHRANY, aby tím zdůraznili, že se má použít jen v opravdu výjimečných případech. Moc si chytře si tu habaďůru na lidi vymysleli.

A ještě jedna věc mě zajímá. Před deseti lety na Blistech bylo ženám slibováno, že co nevidět bude k mání antikoncepční pilulka, která se bude brát jen jednou měsíčně. Kde je ten slibovaný zázrak? Jak to, že tu dodnes není? Odpovím si sama: Protože by farmaceutické firmy s tou jednou pilulkou přišly v Evropě o strašlivý prachy, proto tady dodnes není.[bliji]


[bliji]

131949

31.3.2007 21:03

RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 131949

Proboha přestaňte za vším vidět jen něčí zisk....... Tenhle preparát prostě dělá v těle binec, navodí rozhoupání rovnováhy v hormonech a tím ve spoustě dalších věcí, tak nebrečte, že je drahý. Na časté a laciné použití není.

Ani před lety to nebyla normální antikoncepce, i tehdy to bylo nouzové a výjimečné řešení. Já jsem se k první krabičce dostala zajímavým způsobem. Chystala jsem se přijít o poctivost a gynekoložka mi odmítla dát jakoukoliv antikoncepci, že až začnu žít pravidelným sexuálním životem, ať si přijdu pro celoměsíční hormony. Z tátových farmaceutických materiálů jsem věděla o postinoru, ale ten mi doktorka nenapsala.
Přišla jsem domů a bé, mamí, co mám dělat..... Máma nasadila výraz samice bránící mládě, řekla neboj, mám známou v lékárně, a přinesla krabičku postinoru. Nakonec jsem ji využila jen jednou nebo dvakrát, když můj zodpovědný milenec nedostal při špatném zásobování koupit kondomy.... Hihihi, byla to zajímavá doba.

131985

1.4.2007 9:24

Jde o spiknutí i o kšeft

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 131985

No jistě, s tím souhlasím, že TEĎ již na laciné a časté použití postinor není, když byl tak nesmírně zdražen a jeho účinek tak nesmírně zvýšen. Ale jinak nadále tvrdím, že před lety to byla NORMÁLNÍ antikoncepce, s tím, že bylo na příbalovém letáku upozorněno, že se nemá používat často, ale nejvhodnější použití je dvakrát do měsíce, že častější použití by mohlo způsobovat již problémy. Když tento návod ženy dodržovaly, tak skutečně stejně jako já žádné potíže nezpozorovaly.

HA poškozuje faunu i flóru. Za tuhle situaci se můžeme poděkovat farmaceutickým firmám, které z důvodu velkých zisků blokují nové typy antikoncepce, jako třeba používání jedné jediné pilulky měsíčně. Tuto pilulku slibovali již před deseti lety, ale pak najednou vše kolem toho utichlo- farmaceutický průmysl si patrně totiž uvědomil, že by tímto novým vynálezem přišel o obrovské prachy. Takže jde o spiknutí a né že ne.

Koneckonců pro nejčerstvější příklad jejich ziskuchtivosti, kdy dávají přednost zisku před zdravím nemusíme chodit daleko. Náš pan profesor Holý s kolegyní vědkyní vynalezli převratný a stokrát účinnější lék proti všem vážným virovým onemocněním. Do těchto vážných onemocnění patří i pravé neštovice, z čehož mají jistě radost tajné vojenské laboratoře, kde si ty neštovice dodnes pěstují. Americká firma Gilead však tento lék světového významu odmítla vyrábět jen z toho důvodu, že by přišla o obrovské zisky z dosavadních zavedených léků. A takhle to funguje i v nesčetně jiných případech. Zisku je vždy dána přednost před zdravím lidí i zdravím přírody. JE TO SPIKNUTÍ, kvůli kšeftu.

132009

1.4.2007 13:45

RE: Jde o spiknutí i o kšeft

Striga 85.?.?.?

Reakce na 132009

Je to asi obrovské spiknutí a zřejmě pro větší efekt ještě posílají cílené špatné vlivy na některé osoby, které potom podléhají divným představám. Stávají se paraniodními, za každým rohem a krabičkou léků vidí zisk, spiknutí, lotry poškozující přírodu, ženy, muže, nenarozené děti, narozené děti, dospělé i starce, hnusné ekonomy, politiky místní i celorepublikové, škaredý a vychytralý parlament, prezidenta i šikanující evropskou unii.

Vaší útěchou může být, že vzhledem k věku Vás teď asi víc než antikoncepce bude zaměstnávat klimakterium, no holt stárnem, že, a je nejvyšší čas pustit se do hormonální substituční terapie, protože i za ní je obrovský zisk, něčí spiknutí - a tam se budou točit prachy, stařen přibývá, že....

A chudých, neschopných a zapšklých zahořklých stařen je vždycky dost, bez ohledu na režim a léky, které ty baby berou.

Uf, jdu si to rozdat se svým mužským. Bez kondomu, bez hormonů, nemenstruující klimakterická ženská má taky svoje kouzlo, že.. Máme teď takové malé spiknutí proti všem výrobcům antikoncepce - bojkotujeme ji......

132024

1.4.2007 18:35

RE: Jde o spiknutí i o kšeft

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 132024

Děláte velkou čest svému nicku, pokud vím, striga znamená slovensky čarodějnice, viďte?[velký smích] Samozřejmě, že je to obrovské spiknutí, o tom žádná. Dneska Vám každý praktický lékař povykládá o tom, jak farmaceutickým firmám vůbec nejde o zdraví lidí, ale především o co největší zisky. Jeden lékař to prohlásil veřejně i v Mladé frontě, ale nechtěl být jmenován, neboť nestál o žádné nepříjemnosti. Jinak mého věku si nevšímejte, starejte se o svůj, já jsem v poho tak jako nikdy. A když už mluvíte o stáří, snad by Vám huba neupadla, kdybyste se vyjadřovala trošku vlídněji a místo o stařenách mluvila o stařenkách- zní to mnohem lépe. Jestli narážíte na mou chudobu, tak já chudá nejsem, zrovna jsem se dnes dočetla v Dnes, že patřím mezi lepší střední vrstvu, mezi milionáře.[smích] Běžte si to rozdat se svým mužem, třeba se tu pak nebudete vyjadřovat jako typická striga.

132042

2.4.2007 1:05

RE: Jde o spiknutí i o kšeft

Striga 85.?.?.?

Reakce na 132042

Madam,
Vám by taky huba neupadla, ať se držím Vaší slovní zásoby, kdybyste se trochu vlídně vyjádřila o lidech, které baví chemie a medicína a vymýšlejí nové léky.

Z toho, co jste dosud napsala o sobě a svých názorech, vnímám, že jste matka dospělých dcer, tudíž žena na prahu klimakteria, že vidíte něčí nekalé zisky, něčí spiknutí, podle Vás výrobce schválně zajistil, aby ženám po užití jeho výrobku bylo špatně - no jestli to není obraz zapšklé, zahořklé stárnoucí ženy, tak nevím.

Že byste byla vlídná milionářka, asi naprosto zdravá, když tak nemáte ráda výrobce léků.........?

Jaké spiknutí organizujete Vy, abyste vydělala své miliony nebo milion? Jakou lidskou slabost nebo potřebu zneužíváte? Chorobnou žravost jako majitelka restaurace nebo výrobce jídla, lidskou marnivost jako prodejce oděvů nebo jste se dobře vdala, případně někomu restituujícímu narodila?

O vlídných stařenkách nebudu psát, když se zabývám někým nerudným a nevlídným. Jestli narážím na Vaši chudobu? Přece používám množné číslo, to bych musela narážet i na Vaši případnou mnohočetnou osobnost a to bych Vás jaksi musela mít za schizofrenika.

Ale ještě k tomu spiknutí - kdo se vlastně s kým spiknul? Farmaceutická firma s - .....?

132061

29.3.2007 22:16

Je mi z toho smutno........

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Spousta lidí vidí za vším zisk a dává najevo závist, že druhý vydělá. Můj táta je obyčejný obvodní doktor, snaží se celý život předepisovat léky podle svých znalostí a zkušeností, nikdy se nenechal uplácet, je to pod jeho úroveň.

Několik desetiletí kurýruje mraky diagnóz a často se rozčiluje, jak jsou lidé nezodpovědní k vlastnímu zdraví, než by pro ně něco udělali, namáhali se s odpuštěním nepřežírat se, trochu se hýbat, nekouřit a podobně - to ne, raději natáhnou ruku a Pane doktore, dejte mi na to nějaké prášky.

Je to ohromně pohodlné, něco spolknout a čekat na zaručený výsledek, na zázrak, pilulky přece všechno vyřeší..... A ještě lze jedném dechem nadávat na ty hamižné farmaceutické firmy,které pro nás ty žádané prášky vyrábějí.

Ve spoustě oblastí se něco zavede jako norma a vše mimo ni se odsuzuje. Třeba všechno čistíme - tělo, prádlo, byt, jídlo, a pak se divíme snížené imunitě a alergiím. Tak možná i duševní zdraví chceme přesně prefabrikované a cokoliv jiného je vadné, zvláště v dnešní náročné době, kladoucí velké nároky i na děti.

131849

29.3.2007 22:55

Moja skusenost

geza 217.?.?.?

1. o tom ako sa da bojovat proti rakovine aj bez ozarovania a chemoterapie sa pise na http://www.jurkovic.sk.
je nad slnko jasne, ze tato forma liecby nieje statom=nadnarodnymi koncernami podporovana ba ani uznavana
2. mam osobnu skusenost s clovekom (veterinarom) ktory niekolkokrat do roka navstevuje vsakovake lekarske kongresy po celom svete. to mu samozrejme nemozno ani zazlievat ani zavidiet ale ked sa vam v slabej chvilke prizna, ze tam ide ako najlepsi predajca toho alebo onoho medikamentu tak zacnete tak nejak tusit ze nieco je neciste v tomto businesse - a kto sa da uchlacholit tvrdenim, ze v humannej medicine je to inak.....ha, ha, ha

131856

29.3.2007 23:46

zajimavost

Petro 193.?.?.?

Dodnes neproběhlo vyšetřování skutečností souvisejících se zneužíváním psychiatrie za totality. Pokračuje stále? Sporadické zprávy v tisku toto nevylučují, naopak. Někteří lidé, kteří mají vlastní názor na současnou situaci v naší zemi a nehodlají ji přijmout s očekávanou samozřejmostí a pokorou, jsou i v dnešní době považováni za paranoiky a musí se podrobit psychiatrickým a psychologickým vyšetřením (viz případ Lumíra Šimečka). Stejně jako v dobách minulých Augustin Navrátil a mnoho dalších. Kolik bylo a stále je komunistických psychiatrů praktikujících zažité a "osvědčené" metody? Kolik nám jich ÚDV odhalilo? Pověstný MUDr. Josef Sommer je mrtvý, údajně "spáchal sebevraždu" v roce 1968. I kolem jeho osoby však existují tradiční "utajované skutečnosti". Nebyl sám, jež zneužíval psychiatrii a medicínu vůbec k nehumánnímu týrání politických vězňů, našich spoluobčanů. Takovýchto "lékařů" byly celé řady, nejen v Ruzyni, Pankráci či PL Bohnicích - tajemný pavilon 17. Není od věci položit otázku, co se stalo s bestiální MUDr. Zdenou Frouzovou (mezi vězni měla přezdívku Ilse Koch, gestapačka), oddanou spolupracovnicí Sommera. Byla kdy vyšetřována? A co MUDr. Zdeněk Bašný, primář psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích v letech 1959-1985? Co ten by veřejnosti odhalil z "utajovaných skutečností"? Tajemství zůstane zřejmě v rodině Bašných - v čele této léčebny stojí od roku 1990 MUDr. Zdeněk Bašný junior(?)

Nicméně, fyzická kondice MUDr. Bašného seniora dovoluje, aby tento "zaskakoval" v době nepřítomnosti jedné lékařky z týmu v pankrácké věznici (snad ne Frouzové?). I Vladimír Hučín měl nedávno čest "uvítat jej" ve své pankrácké cele, kde byl nezákonně držen ve vazbě. Z. Bašný mu třesoucím se hlasem domlouval, aby vyšetřovatelům prozradil své zdroje a spolupracovníky, aby s nimi spolupracoval. Neopomenul zdůraznit, jaké že to Hučín má vlastně štěstí, že je jiná doba. Dříve by si s ním poradili jinak, měli své metody&; Tím ovšem Hučínovi neřekl nic nového, neboť tento je poznal na vlastní kůži.

131860

30.3.2007 8:19

RE: zajimavost

SandWalker 87.?.?.?

Reakce na 131860

tím ovšem Hučínovi neřekl nic nového, neboť tento je poznal na vlastní kůži...... Myslite pan Hucina ktery je na oficialnich listinach jako velky zastance RADARU v Brdech???

Sorry - OT (mozna ale ne tak docela)

131867

30.3.2007 0:31

nemoci a psychika

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

už se možná ví, že všechny nemoci mají původ v psychice. I zlomená noha, z nepozornosti - třeba.
Je faktem, že do určité doby lze nemoci léčit svojí vůlí a životosprávou. Ale od určitého stadia bychom měli užívat léky, i přes nepříznivé vedlejší účinky. A co nejdřív se vrátit k léčbě "vlastní vůlí".
Jinou otázkou je mediální masáž o přípravcích, které lze koupit, které mají minimum účinných látek. To je přesně cesta, která vede lidi doktorům do náruče. Píchá vás někde? Úžasný "Fastumgel" nebo jiný oblbovák přirozné schopnosti těla (vycítit nerovnováhu) vás pak za čas dožene k doktorovi, protože po ztrátě "senzoru" se nemoc rozvine do fáze, kdy chemie je nezbytná.
Mají to dobře vymyšlené, ty fabriky na pilulky.

131861

30.3.2007 1:46

RE: nemoci a psychika

brozkeff brozkeff (zavináč) gmail (tečka) com 213.?.?.?

Reakce na 131861

Další naprosto přesný článek o tomto je zde.

Řešením pro jednotlivce je být informován, neřídit se dogmaticky jediným "správným" způsobem, a mít rozum, tedy i při návštěvách lékaře, braní prášků etc. Každý by měl začít u sebe, tedy starat se o sebe jak fyzicky tak i duševně.

131863

30.3.2007 12:42

Blázni

astray 147.?.?.?

Největší podíl bláznů je mezi psychiatry samými. Takže se nedivím.

ast

131889

30.3.2007 23:26

troska literatury neuskodi

Petro 193.?.?.?

Clayová, C., Leapman, M. (1996): Panská rasa - nacistické Německo a experiment Lebensborn. Překlad I. Ryčovský. Columbus, Praha, 196 s.

str. 196-183

Zmrtvýchvstání eugeniky

...
To, že eugenika, zneužitá a zmanipulovaná Hitlerem, Himmlerem a dalšími fanatiky, ztratí na důvěryhodnosti i na prestiži, se dalo předpokládat. Dokonce i její samotný název byl zkompromitován spojeními, v nichž se používal.Stefan Kühl napsal v roce 1994 v knize Nacistické konexe (The Nazi Connestion):
Hrdost, s níž mezi rokem 1910 a třicátými lety dvacátého století hovořili vědci sami o sobě jako o eugenicích, se vytratila. Po druhé světové válce se již ve snaze obejít eugenickou terminologii označují za odborníky "populační vědy", a "genetiky člověka", za "psychiatry", "sociology", "antropology" a "plánovače rodiny".

Přejmenovány byly i vědecké časopisy. Z Análů eugeniky (Annals of Eugenics) se staly Anály genetiky člověka (Annals of Human Genetics) a Eugenický čtvrtletník (Eugenic Quarterly) se změnil na Časopis pro sociální biologii (Journal of Soical Biology). Eugenická revue (Eugenic Review) přestala vycházet v roce 1984 a dnes je součástí Časopisu pro biosociologii (Journal of Biosocial Science). Americká Dokumentační kancelář pro eugeniku byla přejmenována na laboratoř Cold Spring Harbor. I Londýn měl svou Dokumentační kancelář pro eugeniku, založenou roku 1904 sirem Francisem Galtonem: brzy po založení se z ní ale stala Národní eugenická laboratoř Francise Galtona a dnes se jí prostě říká Galtonova laboratoř. Eugenická společnost, založená v roce 1907, je dnes Galtonovým institutem a dávno se nehlásí k úůvodnímu cíli, jímž bylo vyhladit "ty rodiny, které produkují žebráky, hlupáky, alkoholiky a jistý typ zločinců".
Třebaže Galton byl duchovním otcem eugeniky, současní vědci jej nečiní zodpovědným za způsob, jakým byla jeho věda v minulosti zneužívána. Naopak, velmi si jej váží a při každoročních sympoziích na půdě Galtonova institutu velebí jeho odkaz. Galtonova laboratoř je součástí katedry genetiky člověka a biometrie na londýnské University College (někdejší katedry eugeniky, biometrie a genetiky).
ářčáář...
Některé osoby i instituce, které se v samotném Německu podílely na ospravedlňování genocidy vědeckými motivy, mohly v činnosti pokračovat i po válce; jen nepatrně změnily pole působnosti s ohledem na mezinárodní klima. Stefan Kühl píše o případech psychiatrů, kteří za války úzce spolupracovali na nacistickém programu likvidace postižených lidí, ale které vzala mezinárodní vědecká obec na milost už v roce 1948 - částečně díky podpoře amerických kolegů - a umožnila jim účast na kongresech.
...
Švýcarsko využívalo rasových teorií a přístupů vypracovaných nacisty typu dr. Rittera při řešení romské otázky. Děti Romů byly odebírány rodičům a umísťovány do "slušných" švýcar...Kráceno (Editor)

131931

31.3.2007 1:40

dokonceni

Petro 193.?.?.?

Reakce na 131931

Švýcarsko využívalo rasových teorií a přístupů vypracovaných nacisty typu dr. Rittera při řešení romské otázky. Děti Romů byly odebírány rodičům a umísťovány do "slušných" švýcarských rodin, aby se zbavily vlastní minulosti. Pokud kladly odpor, ocitly se v polepšovnách, kde je čekala "léčba" elektrickými šoky. Rodiče, kteří se pokusili děti znovu najít, byli uvězněni nebo umístěni do psychiatrických léčeben. Celý program měla na starost jedna z nejznámějších dětských charitativních organizací a prováděla jej až do roku 1972.
...
Jak si mnozí Němci pamatují, nacistický program "selekce a likvidace" pohříchu vymysleli a uskutečňovali vážení a úctyhodní vědci, právníci a ředitelé nemocnic i vědeckých ústavů. Stěží bychom je odlišili od jejich dnešních následovníků.

131938

30.3.2007 23:29

a za komancu...

Petro 193.?.?.?

Hejl, V. (1990): Zpráva o organizovaném násilí. Univerzum, Praha, 350 s.

str. 238:
...
Na Mírově, známém kromě jiného jako internační středisko pro důstojníky, viselo programové heslo: "Osm hodin služby, osm hodin zápasu s třídním nepřítelem". V jazyce velitele Oldřicha Kohlíčka (krycí jméno Skála) to znělo v uvítacívh projevech: "Budete říkat, že tyto metody jsou gestapácké, ale jsou účinné. A máme ještě jiné způsoby, jak s vámi zamávat!" Nově příchozí vězňové v Leopoldově slzšeli něco podobného: "Nepřijeli jste sem, abyste si zde odpykávali trest, ale přijeli jste sem proto, abyste zde zdechli!" Na táboře Bratrství si velitel Pták oblíbil formuli: "Teď budete makat a makat a makat, a z vašich manželek a sester naděláme kurvy," což obohatil Albín Dvořák ("Paleček"[mrknutí jedním okem] z Rovnosti o dovětek: "... a vaše děti vychováme tak, že vás budou do smrti proklínat."
...

str. 281-286
...
Odmítání poskytnout lékařskou pomoc můžeme bez nadsázky zařadit mezi zločiny proti lidskosti, a to zločiny nejčastější.
...
Dr. Josef Sommer za svého působení na Pankráci ignoroval při přijímacích prohlídkách očividné stopy trýznění (podlitiny, tržné rány, oteklá místa apod.).
...

str. 159
...
Ekonom Zdeněk Rudiger napsal, že "k nejhorším v Ruzyni okrem Doubka, Kohoutka a iných patrili nesporne lekári." Dr. Sommer odmítal Londonovi pneumotorax, dokud se nepřizná, a stejně jednal i jindy. Podobně se choval vězeňský lékař Státní bezpečnosti na Pastýřské ulici v Liberci. Zcela běžně tito lékaři nečinně přihlíželi vzniku vážných onemocnění a častio trvalých poškození zdraví vyšetřovanců.
...

str. 284-285
...
V Leopoldově zůstávalo všechno při starém. Ještě v roce 1967 tam lékař doslova vykopla z ordinace vězně, těžkého astmatika, pouze proto, že žádal o předepsání jiných léků, protože mu dosavadní vyvolávaly nevolnost. Navíc byl nemocný na jeho příkaz disciplinárně potrestán.
I po odchodu pověstného dr. Sommera v r. 1963 z Ruzyně stále přežívaly jeho metody. Jak vzpomíná historik Iva Pfaff, vězeň v Ruzyni měl možnost hlási se k lékaři jenom třikrát týdně. Změna nastala současně se začátkem Pražského jara; od ledna 1968 se vězňové mohli hlásit k lékaři jen dvakrát za týden. "Návštěva" pak trvala průměrně dvě minuty, a kdo chtěl uvést více příznaků, k druhému už se nedostal.
...

...
Jinde byly ženy nuceny ke kastraci ("...buď se podrobíte operaci, nebo nebudete léčena. Načež šlo všechno ven. Po šesti dnechjsme už opět musely drhnout podlahu v celách."[mrknutí jedním okem]

131932

30.3.2007 23:36

a dnes aneb kontinuita

Petro 193.?.?.?

"To byl velmi propracovaný kontrolní systém, který funguje i teď a nebylo na něm v principu nic měněno," rika byvaly bachar z minkovicke veznice, jenz za socialismu tyral politicke vezne a dnes poslanec Parlamentu CR za KSCM Josef Vondruska.

Vondruška: Jsem jako Máří Magdalena
http://lidovky.zpravy.cz/vondruska-jsem-na-tom-jako-mari-magdalena-fp3-/ln_noviny.asp?c=A070223_000009_ln_noviny_sko&klic=217885&mes=070223_0

Vondruška lže
http://lidovky.zpravy.cz/vondruska-lze-0fg-/ln_dopisy.asp?c=A070226_200406_ln_dopisy_gab


A jak se dnes citi byvali prislusnici StB?

"StB vycházela z bezpečnostní politiky KSČ. Nesouhlasím s tím, abych byl označován za zločince, když ti, kterým jsem sloužil, jsou dnes v parlamentu. Také nesouhlasím s tím, aby kauzy týkající se StB soudili soudci, kteří byli za minulého režimu v talárech, nebo dokonce byli členy KSČ."

(14. září 2005 - MfD - LUDĚK NAVARA - str. 06:
Bylo to o důvěře, říká bývalý příslušník StB)

131933

Příspěvků: 53

29.03. 06:23 Outofjacket  Zlovolna hra s lidskym zdravim
29.03. 12:43  Indigové děti
29.03. 16:23 brozkeff  RE: Indigové děti
29.03. 18:23  RE: Indigové děti
29.03. 19:41 ondreG  RE: Indigové děti
31.03. 08:38 ondreG  RE: Indigové děti
31.03. 09:20  RE: Indigové děti
31.03. 21:01 ondreG  RE: Indigové děti
01.04. 17:35  RE: Indigové děti
02.04. 07:37 ondreG  RE: peniaze či moc
02.04. 10:28  RE: peniaze či moc
02.04. 19:31 ondreG  RE: peniaze či moc
31.03. 11:05 Had  RE: Indigové děti
01.04. 01:03 brozkeff  To se nevylučuje
01.04. 16:35 KITI  RE: To se nevylučuje
29.03. 16:33 ondreG  z vlastnej skúsenosti môžem napísať,
29.03. 19:41 DavidZ  RE: z vlastnej skúsenosti môžem napísať,
30.03. 15:21 ondreG  tú metaforu by som trochu pozmenil a rozvinul
29.03. 22:52 Rene Bartosek  RE: z vlastnej skúsenosti môžem napísať,
29.03. 19:50 Erik  chladnu hlavu.
29.03. 20:36  RE: chladnu hlavu.
30.03. 08:35 ondreG  RE: chladnu hlavu.
30.03. 09:03  RE: chladnu hlavu.
29.03. 20:20 svoboda  Nejde o spiknutí ale o kšeft
29.03. 20:43  RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft
29.03. 23:18 Rene Bartosek  RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft
30.03. 07:41 Jarmila  RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft
30.03. 09:53 Jiří Koubek  RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft
30.03. 10:12  RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft
30.03. 10:32 Jarmila  RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft
01.04. 00:16 Jiří Koubek  RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft
01.04. 09:11 Jarmila  Jde o spiknutí i o kšeft
01.04. 10:56 Jiří Koubek  RE: Jde o spiknutí i o kšeft
01.04. 18:22 Jarmila  RE: Jde o spiknutí i o kšeft
01.04. 20:58 Jiří Koubek  RE: Jde o spiknutí i o kšeft
30.03. 20:21 Striga  RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft
31.03. 08:12 Jarmila  RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft
31.03. 21:03  RE: Nejde o spiknutí ale o kšeft
01.04. 09:24 Jarmila  Jde o spiknutí i o kšeft
01.04. 13:45 Striga  RE: Jde o spiknutí i o kšeft
01.04. 18:35 Jarmila  RE: Jde o spiknutí i o kšeft
02.04. 01:05 Striga  RE: Jde o spiknutí i o kšeft
29.03. 22:16  Je mi z toho smutno........
29.03. 22:55 geza  Moja skusenost
29.03. 23:46 Petro  zajimavost
30.03. 08:19 SandWalker  RE: zajimavost
30.03. 00:31 janko  nemoci a psychika
30.03. 01:46 brozkeff  RE: nemoci a psychika
30.03. 12:42 astray  Blázni
30.03. 23:26 Petro  troska literatury neuskodi
31.03. 01:40 Petro  dokonceni
30.03. 23:29 Petro  a za komancu...
30.03. 23:36 Petro  a dnes aneb kontinuita

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 0

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 0

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 1

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 14

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 888,86 Kč
1 unce stříbra
490,47 Kč
Bitcoin
958 817,95 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 432