Diskuze k článku

Demokracie jako prodej zkaženého salámu

Příspěvků 115

1.3.2007 0:36

Je to skutečně těžký úkol na několik generací

Antiseptik 65.?.?.?

aby se demokracie vybabrala ze svého zkorumpovaného stavu. Chtělo by to, jak sama říkáte, vychovat lidi postupně k zodpovědnosti, a jediný způsob je jim tu zodpovědnost za sebě sama a za svoje bězprostřední okolí dát. Takže souhlasím, že moc by se měla rozdrobit na malinké ůseky ve kterých ten místně zvolený Jarda nebo Marie má vlastně poslední slovo pokud jde o lokální záležitosti. Též je potřeba přestat s politikou a být pouze lidmy, bez nějakých politických stran. Být zvolen za zástupce obce by měla být čest a ne dobrý bidlo, já bych za to ani neplatil. Ovšem ten zástupce musí mít moc věci měnit, kterou mu můžou vzít jenom místní voliči, když se jim to nebude líbit, nikoliv někdo s vrchu, tomu do toho nic není, neb se to týká lokality a ne celostátních zájmů. Tito zástupci lokalit by pak mezi sebou, a nebo z kohokoliv by vybrali zástupce za celý kraj, jehož úkol by byl zkoordinovat všechny lokality v kraji aby nešlapali do zelí a naopak kooperovali k všeobecnému zisku. Ti by byli sice placení, ale pouze tolik kolik bere průměrný občan kraje. Pokud chtějí víc, musí se postarat aby každý měl víc. A tak dál až po prezidenta, systém kdy skutečně moc postupuje zespodu nahoru a ne naopak. Tak nějak to vidím, jistě utopicky, ale tak jak to je to není stejně na nic, tak proč nezkusit něco jinýho? [cool]

129703

1.3.2007 8:19

Není to tak těžký úkol

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129703

přímou účetní demokracii, kdyby byla nějaká vůle seshora něco takového zavádět. Jenže kapitalističtí kapři, politické blechy a paraziti se svou v podstatě neomezenou mocí si svůj rybník přece sami dobrovolně nevypustí.

Když jsem zaslala podruhé svůj Internetový volební účetní systém na Ministerstvo vnitra, již se mi nenamáhal podruhé dotyčný soudruh ani odpovědět. Poprvé mi sice odpověděl, ale samozřejmě v tom duchu, že bohužel nic nelze v této věci podniknout.

A zde je můj dokonalý volební systém včetně již i vypracovaných návrhů čtyř druhů volebních lístků:
http://www.kubata.nazory.cz/clanky/kap20.htm

129720

1.3.2007 8:21

RE: Není to tak těžký úkol

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129720

Pardon, jsem to zvojtila. Začátek zněl takto: není to tak těžký úkol a už vůbec ne na několik generací. Už v naší generaci bychom mohli zažít internetovou přímou účetní demokracii, kdyby byla nějaká vůle seshora něco takového zavádět. Jenže kapitalističtí kapři, politické blechy a paraziti se svou v podstatě neomezenou mocí si svůj rybník přece sami dobrovolně nevypustí.

129721

1.3.2007 13:31

RE: Není to tak těžký úkol

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129721

Hmm na vašem "návrhu" mě zaujalo toto: "Pravicově smýšlející občané by asi volili víc, než ti levicoví, co mají ke státu vždy jen ruku nataženou. Uplatnila by se zde tedy matematická zákonitost davu, že by se oddělilo zrno od plev, aniž by byl kdokoliv zbaven práva volit."
viz: http://www.zvedavec.org/clanky_1332.htm

Takhle si vy představujete demokracii ? děkuji nechci!! Levice mi třeba bližší je, nemyslím jen na sebe a snažím se lidem pomáhat, jak jen mohu a nic za to nechci. Možná je to nemoderní být levicový , ale než poslouchat tyto super návrhy demokracie, tak raději současný stav.

129736

1.3.2007 18:15

RE: Není to tak těžký úkol

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129736

Během sedmi let, co jsem ty internetové účetní volby vymýšlela jsem se dopouštěla nepředstavitelně mnoha omylů a chyb. Což je pochopitelné, neboť jsem ten vynález po celou dobu zpracovávala metodou pokusů a omylů. Taky jsem za to od roku 2002, kdy to bylo na Neviditelném psu zveřejněno poprvé dostávala od diskutérů nesčetněkrát vynadáno. Ale to bylo jen dobře, protože právě tou konfrontací s reálnými oponenty se ta reforma stávala dokonalejší a vytříbenější.

Proto nechápu, proč čtete starou verzi ze Zvědavce, když jsem tu dala link na tu nejnovější dokonalou verzi, kde se samozřejmě ta "natažená levičácká ruka" již dávno nevyskytuje, neb za tu jsem dostala vynadáno taktéž. [oči v sloup]

129748

1.3.2007 20:48

RE: Není to tak těžký úkol

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129748

Dobrá tedy, přečetl jsem si váš aktuální návrh na vašich webovkách, i když jsem dlouho váhal, zda to vůbec má smysl, když se někdo je schopen takto vyjádřit o ostatních lidech.Zde jsou mé výtky.
1) Volby by měly zůstat v kompetenci státních subjektů, ne tedy bank, které máte ve vašem návrhu. Soukromé subjekty by se takto přímo zapojovat neměly.
2) Dodnes nemáme jisté internetové bankovnictví - neexistuje zatím bezpečné řešení takovýchto vážných záležitostí jako jsou volby. Internet je dosud velká džungle.
3)Při zaškrtávání na kartičku může při vašem systému čísel snadno dojít k omylu, neboť čísla nejsou zaškrtávání a je dokázáno, že zaškrtávání je nejbezpečnější.
4) zkontrolování si své volby by mělo být soukromou záležitostí a ne veřejnou. Nikdy nemáte záruku komu se dostanou do rukou čísla a jména zároveň.
5) Vaše řešení je dost možná i finančně náročnější proti papírové současné podobě..možná, je to jen můj názor
6) hehe aktivní občané - opravdu jste mě pobavila -
[chechtot] aktivní občan je to zrno a pasivní pleva. Hmm hezké. Předchozí citaci z mého příspěvku jste vlastně jen přepsala jinými slovy. Odvolatelnost politiků za peníze je naprostý výsměch demokracii. Už vidím, jak sociálně slabí občané (staří lidé, nemocní lidé, ..) budou obíhat úřad (ať žije byrokracie!!), který jim dá 100 Kč na odvolání politika. Na to se vám hodně lidí vykašle. Základní nápad není špatný, ale jeho realizace strašná. Navíc svádí k uplácení lidí a k populismu. Chléb a hry - dejte mi svůj hlas. Hmm tak takhle tedy nee. Bulvár by tak dostal podíl na státní moci [chechtot] jen tak dál.
7) Navíc by tu byly takřka celoroční volební kampaně - z toho je mi s prominutím na [bliji]
Možná bych toho i našel více, ale na tom nezáleží. Volby by v první řadě neměly diskriminovat malé strany s tím souhlasím. Já bych byl spíše pro volbu lidí do politiky a ne straníků. To mi vadí.
Jinak hodně jste mi nazdvihla kotel tímto:
Strana:
1000000 nevolil --
1000001 Václav Tunelář ODS
1000002 Pavel Socka ČSSD
1000003 Petr Černý KDU ČSL
1000004 Kateřina Melounová SZ
1000005 Aleš Moravec SOS
1000006 Jarmila Hubatá nezávislá"

Když jste vypracovala model k volbám. Měl by být neutrální. Podle vaší tabulky a podle vás jsou lidé, co volí ČSSD socky ? S tímto jděte s prominutím do háje i s vaším návrhem voleb. Nesnáším lidi, co používají tato slova k urážení jiných. Je to odporné. Nevím, kde se to v lidech bere. Dáváte příliš najevo své preference [bliji] a tím pádem je jakákoli vaše snaha odsouzena k zániku. Sama si to asi neuvědomujete, jak tak koukám. Mír

129758

2.3.2007 8:15

RE: Není to tak těžký úkol

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129758

1) Z jakého důvodu by se nemohly pošty a banky zúčastnit účetních operací, když kvůli tomu právě existují? Účetnictví se zpětnou vazbou Má dáti, Dal se nedá ošidit, a právě v tom je ta genialita a ověřitelnost výsledků voleb. Když pošlete na účet někomu peníze a z dokladů zjistíte, že ty peníze k němu nedorazily, tak jdete a bance pěkně vyčiníte. A když se z celého procesu vyloučí stát, tak to bude jedině dobře.

2) O jakém zaškrtávání čísel to mluvíte? Volič pouze na kartičku vyplní dvě úplně stejná čísla, toť vše. Je to daleko jednodušší princip než ten, jaký jsme zažili u posledních voleb. Tam jsme si museli pročíst celou obrovskou plachtu kandidátů a málokdo přesně chápal, kolik vlastně může či nemůže zakroužkovat kandidátů, aby to nezkazil a jeho hlas nepropadl. Já sama jsem pro jistotu zakroužkovala jen stranu. Dejme tomu, že by volič dvakrát vyplnil číslo 323. Ale nějaký škodolibý člověk z volební komise, co by počítal hlasy by tam narychlo vyplnil jedničku. (což je v praxi nemožné, lidé se při sčítání hlasů vzájemně hlídají- a koneckonců by mohli takto švindlovat i při klasických volbách. Ale dejme tomu, že by k tomu došlo). Volič by zjistil, že na státním webu je u jeho PIN kódu 1323 místo 323. Šel by to na poštu reklamovat a ukázal by svůj doklad, že volil 323. Úředník by byl povinen na státním webu dodatečně napsat u jeho PIN kódu REKLAMACE a stokoruna by dodatečně putovala tam kam měla. Podle počtu reklamací by se vidělo, která banka pracuje vzorně, a kde je cosi v nepořádku.

4) Právě ta veřejná kontrola ze všech stran a ze všech úhlů je to nejcennější, protože by se nedalo nikde v ničem podvádět. Vůbec k nikomu se nemohou dostat čísla a jména zároveň, když úředník zapíše na volební listinu jen číslo občanky voliče, kde on se vedle toho podepíše a volič jde pak za plentu, vyplní na zcela anonymním lístku dvě stejná čísla, setře PIN kód, roztrhne kartičku vejpůl a jednu půlku hodí do urny a druhou si ponechá jako doklad.[smích]

5) U mých voleb by stát všestranně ušetřil stamiliony a jakákoliv referenda by byla pro stát zcela ZADARMO, čili by ušetřil při každém referendu asi 500 milionů korun.[smích]

6) Sociálně slabí občané si tak jako tak musí chodit alespoň jednou ročně vyřídit na sociální odbor své sociální dávky. Takže stačí požádat ten samý odbor, že se chtějí po celý rok zúčastňovat jakéhokoliv typu voleb, včetně připomínkových návrhů k zákonům zdarma- a odbor jim na to vydá potvrzení. A oni to potvrzení při jakýmkoliv hlasování ukážou v bance a budou moci volit kdykoliv zdarma.

7) Celoroční volební kampaně u nás tak jako již dávno existují- Vy jste si toho nevšiml? Vy nevidíte v novinách ty nepřetržité výzkumy veřejného vidění a to denodenní vymývání mozků ve všech sférách života včetně bilboardů?

8) Můj volební syst...Kráceno (Editor)

129791

2.3.2007 8:16

RE: Není to tak těžký úkol

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129791

8) Můj volební systém preferuje především OSOBNOSTI a takřka ruší vliv stran, ty už tam jsou jen formálně. Pokud totiž nedají do svých řad osobnosti, tak ve volbách propadnou. Dávat na své kandidátky křoví se jim již vůbec nevyplatí, musí od shora až dolů dát co nejvíc osobností.

Vy nerozumíte žádné legraci? Já si tam přece dělám srandu ze všech stran, nikoliv jen z ČSSD. A dokonce si tam dělám srandu i sama ze sebe.[smích]

Co se týče Petra Cibulky, tak on vlezl do NAŠÍ strany, nikoliv my do jeho. Pak všechny poctivé členy, kteří mu obětavě pomáhali dělat kampaň do senátu, včetně mě vyrazil. A vyhodil i písničkáře Pepu Nose i Honzu Kryla, či Aleše Moravce. V podstatě Pravý blok rozbil.

129792

2.3.2007 14:08

RE: Není to tak těžký úkol

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129791

Milá Jarmilo, [smích] Máte neuvěřitelnou schopnost se vyhýbat mým největším výtkám a obracet se jen na ty nižší. To co jste napsala z valné většiny uznávám, ale zpět k našim bodům [vyplazený jazyk]

1) Já nekritizoval banky jako účetní instituce. To nee. Já vyčítal jejich soukromý charakter. Banky krachují a jsou ovládané lidmi, kteří mají své zájmy, jak banky směrovat. Zkrátka volby by měly zůstat v státních rukou a probíhat na "státní půdě." Chápu, že jako správný pravičák se štítíte státního vlastnictví, ale je to neutrální půda nás všech. Volby prostě nejsou jen účetní transakce. Mluvím poněkud abstraktně a asi se na mne vrhnete a zatnete do mne své drápy jako král Uther zapíchl Excalibur do skály.

2) Toto je jen detail, ale dovolím si ho zmínit.
323, 332, 233, 232, 322 prohlédněte si tuto řádku čísel. Jsou si ta čísla ! vizuelně ! velmi podobná. A to je nedokonalost čísel. Chyba. Splést se a omylem zvolit někoho jiného ve volbách
[chechtot] To je chyba čísel. Proto si myslím, že udělat křížek do čtverečku je lepší. Je to i dokázáno psychologicky.
Mimochodem nevím jak vy [překvapení] , ale já pochopil preferenční hlas svému kandidátovi hned a neviděl jsem v tom problém. Stačilo si to jen pročíst.

3) Internet dodnes není bezpečně vyřešen pro takové zásadní experimenty jako jsou volby. Několik skupin hackerů už bylo schopno ohrozit bankovní systémy a dělají to pořád. Pokud byste takto zvýraznila úlohu bank, obrátíte na sebe pozornost těch lepších hackerů, co se jinak o polední pauze baví napadnutím stránek FBI a CIA [chechtot]

Otočila jste můj bod 2 s bodem 3. Alespoň vidíte, jak jsou čísla zrádná [chechtot] [chechtot] [chechtot]

4) ok beru. To je dobré.

5) Pokud by se modernizoval současný systém, tak by se dalo také ušetřit. [b] Jinak mimochodem vůbec ale jste nezapočítala stanovisko Bank. Jak ony se vyjádří k volbám. Mohly by si totiž vydupat nějaké výhody a profity pro sebe. Když jsou tak důležité instituce. Posílí se tak jejich vliv. A důsledek tohoto počinu je naprosto nepředvídatelný. Vždyť my jsme banka a staráme se Vám o peníze a demokreacii. Musíte nám věřit.
[oči v sloup]
6) Lidé, co mají peníze, by tak pořád mohli někoho odvolávat a ostatní občané by zase museli běhat k volbám, aby tomu zamezili. To je určitá ironie [chechtot] Myslím, že to povede jenom k tomu, že budou všichni nasraní, co se to děje [chechtot]
Vůbec jste se mi nepokusila vyvrátit moji výtku, že tento systém povede jen k populismu, kdy jen politik bude hanět toho druhého a prostřednictvím zmanipulovaného davu tak bude možné odvolat i chytré lidi. Gratuluji.
7) Srovnejte si dva měsíce před volbami s dobou jinak běžně probíhajícího období před tím. Ano volební kampaně běží pořád, ale ty dva poslední měsíce je to naprosto odporné. Takto by ty dva měsíce trvaly celé čtyři roky [bliji] .Takže asi tak.
8) Smysl pro humor...Kráceno (Editor)

129813

2.3.2007 17:07

RE: Není to tak těžký úkol

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129813

Milý Skleničko, v případě internetových účetních voleb by na tom vůbec, ale vůbec nesešlo, kdyby nějaká soukromá banka zkrachovala. Protože dřív než by krachla, tak by musela předat PAPÍROVĚ zdokumentované účetnictví z voleb. A i kdyby nakrásně nepředala, tak výsledky z jedné, či dokonce z několika zkrachlých bank by ani v nejmenším neměli šanci sebeméně ovlivnit výsledky voleb. Procentuálně by to totiž představovalo asi tak 0,1 procenta zničených volebních výsledků, protože těch volebních míst by bylo po celé republice obrovské množství. Kromě toho pošty jsou stále státní, takže by se zde prolínal státní sektor se soukromým a to by bylo jedině dobře. Ten státní by měl znemožněno jakýmkokoliv způsobem falšovat s výsledky.

Ad čísla. Jestliže volič pan Novák si již doma řádně prostudoval kandidáty a z té tisícovky kandidátů se zastavil u jména Šabršulín a zvolal: Ano, to je ono! Budu volit jedině Šabršulína, protože to je ten nejlepší a nejcharakternější člověk jakého znám. No a Šabršulín by měl číslo 323. Domníváte se pane Skleničko, že by prostý občan pan Novák byl tak hloupý a napsal tam jiné číslo? Já se domnívám že nikoliv.

Jistě bych ty preferenční hlasy pochopila stejně jako Vy, jenže problém byl v tom, že se mi to nechtělo všechno ani studovat, protože jsem si říkala, že stejně jdu k volbám tak jako vždycky, už celých 17 let zase zbytečně. A ukázalo se, že mám pravdu- zase jsem šla zbytečně. Mnou vybraná ministrana zase neprošla přes stanovenou limit.

Právě proto že internet dodnes není vyřešen a v podstatě nikdy nebude, právě proto jsem zvolila kombinaci internetu s průkazným klasickým papírovým účetnictvím. Navíc i proto, jelikož občané nikdy nebudou mít povinnost rozumět internetu, vždy zde budou různí primitivové, ale i ti mají právo volit, takže tohle je ta nejlepší cesta. Protože kdyby chtěli jednou vládci uspořádat volby výhradně přes internet, tak by automaticky vyřadili všechny lidi, kteří by internetu nerozuměli. Taky by riskovali ty hackery. A volby smíšené, jak je teď provedli v Estonsku jsou taky nalevačku, protože sčítat 97 procet voličů z klasických voleb se 3 procenty internetových- to vždy zavání zfalšováním výsledků, protože to není kontrolovatelné zezdola.

Je mi jedno, jestli jsem otočila bod 2 s bodem 3, myslím si, že z toho se nestřílí.[vyplazený jazyk]

To je velmi jednoduché. Kdyby si banky začaly příliš vyskakovat a manipulační poplatek za dvouminutový úkon by se jim zdál málo, nu tak potom by se mohly chopit internetových voleb třeba kterékoliv školy, které by si chtěly na volbách přivydělat. Kde je psáno, že ty volební účetní operace musí provádět pouze banky? Mohl by je provádět každý, kdo by splnil předepsané podmínky internetových účetních vztahů a volebních prostor.

Prosím vás pane Skleničko, ona je to taková hrůza, když ně...Kráceno (Editor)

129834

2.3.2007 17:09

RE: Není to tak těžký úkol

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129834

Prosím vás pane Skleničko, ona je to taková hrůza, když někdo obětuje jednou ročně stokorunu? Aby se víckrát nemusel dívat na prase bradavičnatý? Naopak, to dneska jsou všichni nasraní, protože nemohou absolutně s ničím pohnout! Musí jenom jako ovce čekat zase 4 roky na příští volby, v kterých je jako vždy mafiáni svými dopředu vypočítanými fintami podvedou.

Nemyslete si pane Skleničko, že jsou občané hloupí. Vůbec ne. Grossovi vůbec nepomohlo, že se na nás ze statisíců bilboardů upřímně usmíval. Národ ho přesto sejmul. Lidé rozeznají kvalitu od šmejdů. Bohužel nemají sebemenší možnost v čemkoliv rozhodnout. Volební kampaň je odporná po celé ty čtyři roky, nejen ty dva poslední měsíce. Krom toho, kde by ti politici vzali tolik peněz oblbovat lidi celé čtyři roky? U dvou měsíců to mají snažší, ale u čtyř let nikoliv, to by museli naopak ukázat své osobní kvality, nejen nastrčit placenou propagandu.

O smyslu pro humor jsem se již nedověděla nic.

129835

2.3.2007 18:21

RE: Není to tak těžký úkol

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129835

Cítím jistý pocit diskriminace, proč můj příspěvek byl rozpůlen a druhá půlka se na webu neobjevila, zatímco Jarmile se to povedlo [zmaten]
Ale to je fuk. Jen jsem vaším popletením čísel chtěl naznačit, že každý si může poplést čísla [chechtot]
Dále, o můj smysl pro humor se nebojte. Mám ho.
[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Můj argument, že váš systém podporuje a utváří populismus, jste opět přeskočila, i když už jsem vám ho zvýraznil červeně [zahanbení] Takže mám dojem, že jsem se asi trefil do středu. [překvapení]
S tím jak jste označila politiky ČSSD se neztotožňuji. Urážky nikam nevedou. Dovoluji si Vám jen jemně naznačit, že neschopní politici schopní všeho jsou i na vaší milované "pravici". ODS ,pokud vím, chce zaprodat naši zemi USA, takže bych musel podle Vašeho systému naházet těch stokorun do automatu na vyhazov politiků hodně [chechtot]
Myslím si, že současný systém volev není špatný, kromě toho, že diskriminuje menší politické strany. Jsou tu hlavně důležitější problémy k řešení. Já se například pokouším v poslední době vymyslet systém lepší než demokracie [velký smích] Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát [vyplazený jazyk] Až ho budu mít, tak Vám ho klidně pošlu na zkritizování, ať si prohodíme role. Ale rozhodně se v mém systému nevyskytují slova jako prase, socka, tunelář a tak podobně.. To jste opravdu na úrovni domovnice. Jinak v mém předchozím příspěvku editor umázl [zmaten] můj názor na Péťu Cibulku. Psal jsem tam, že mně stačilo ho slyšet promluvit jednou veřejně (Bylo to krátce poté, co vstoupil do Pravého bloku.) a už jsem měl jasno. Takže pokud jste mu naletěla a on Vás využil, tak jste ukázala svou naivitu. Já měl jasno hned. Vy jste mu v jeho ďábelské rétorice a šílenství vlastně pomáhala. Toto si s sebou ponesete pořád. [oči v sloup]

129839

2.3.2007 19:08

RE: Není to tak těžký úkol - můj názor

rusel.k 62.?.?.?

Reakce na 129839

Můj návrh na vylepšení současné demokracii, tedy vlády lidu:
1. Vláda a všechny státní orgány musí zastupovat a hájit zájmy všech občanů, tedy mocenské orgány nesmí být na žádné úrovni stranické, ale složené z nejvhodnějších osobností ze všech stran, nebo občanských sdružení, které obdržely ve volbách více než 5% hlasů. Počet těchto osobností v jednotlivých orgánech by měl odpovídat procentu hlasů, získaných ve volbách. (Konec konců je u nás většina lidí mimo jakoukoliv stranu.)
2. Pro zajištění kontinuity státní politiky a dosažení souhlasu většiny národa musí být všechny zákony schvalovány min. 2/3 všech zástupců. Lidi do politiky volíme proto, že předpokládáme, že ovládají umění diplomacie a kompromisu a jestliže to neumí a nedovedou se domluvit na kompromisním řešení ani s příslušníky vlastního národa, zřejmě by v politice neměli co dělat. (Při schvalování zákonů např. 51% hlasů, může být de facto stále většina lidí proti, protože mnozí lidé, volící určitou stranu, nesouhlasí plně se všemi programovými body této strany ale třebas jen s 90%, 95%, 70% a pod. a v ostatních bodech by spatřovali lepší program u jiné strany. Státní moc založená na straně, která zvítězila ve volbách, až moc připomíná neblahou vládu jedné strany. Rozhodně není dobré táhnout státní káru dopředu cik – cak, jednou doprava , pak zas doleva, ale pokud možno stále přímo.)
3. Volení zástupci lidu od starostů měst po parlament a senát musí nést plnou zodpovědnost za svá rozhodnutí, a stejně jako každý jiný zaměstnanec musí předkládat výsledky své činnosti pravidelně k posouzení (pracovník ve výrobě je kontrolován neustále, a když udělá závažnou chybu, je za ni postihován, mnohdy i vyhazovem). U zástupců, kteří řádně neplní své povinnosti, musí být možnost jejich odpovídajícího postihu a předčasného odvolání.
4. Volení zástupci musí být na svou funkci dobře připraveni a pravidelně proškolováni. Musí mít obecný přehled, vysokou odbornost v určitém oboru a schopnost nalézt potřebné rádce v tom , čemu sami dobře nerozumí. Měli by se chovat tak, aby byli vzorem pro ostatní občany.
5. Zákony musí obsahovat pojistku proti jejich možnému zneužití. Pokud je v důsledku nějaké „díry“ v zákoně tento zneužit proti obecnému zájmu občanů, musí existovat možnost anulace důsledků takového zneužití a exemplární potrestání viníků.
-

129840

2.3.2007 21:59

RE: Není to tak těžký úkol

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129839

Vidím že jste tu nový, jinak byste věděl, že příliš dlouhý text se krátí automaticky. Takže stačí pokračování textu přenést do druhého příspěvku. Můj systém v žádném případě nepodporuje populismus, ale dává do ruky zbraň občanovi, aby mohl aktivně bojovat proti jakémukoliv neřádstvu. Můj systém je jakoby boj těla proti hlavě. Tělu by byly dány do rukou zbraně, aby usměrňoval hloupou hlavu. Pokud by totiž hlava rozhodovala špatně proti tělu, tak tělo by se vzbouřilo a hlava by se mu musela přizpůsobit, jinak by šla tam kam patří.

Žádná moje milovaná pravice neexistuje, protože už dávno vím, že ty špičky politiky jsou domluvený komunistický ksindl. Stále si jaksi nevšímáte, že ODS jsem nazvala Václavem Tunelářem.
Nemám důvod se vyjadřovat jemně k našim politickým špičkám, takže socka, prase, tunelář jsou ještě ty nejemnější výrazy k těmto našim vládnoucím zločincům a mafiánům. Policista Kubice má z nich dodnes strach a já mu to věřím, protože má poctivý obličej. Stejně tak Melčákovi věřím, že se bojí o svůj život, protože tohle není regulérní politika, tohle je do slova a do písmene mafánské prostředí, kde platí zákon omerta.

Ano, patrně jsem Petrovi Cibulkovi naletěla. Já totiž dodnes nevím co si mám o něm myslet. Na jednu stranu píše tak skvělé komentáře o politice a na druhou stranu on sám o sobě stojí charakterově za hovno. Ale nemám z toho žádný mindrák, co je on zač, to ví nejlíp jen on sám a je to jeho věc.

129850

3.3.2007 1:39

RE: Není to tak těžký úkol

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129850

Tak už jen stručně. Doposud jsem se Vás snažil brát vážně, ale teď jste mě upřímně rozesmála. Nebo spíše naopak.

Bohužel jste mě nepřesvědčila, že Váš systém není živná půda pro populismus. Když budu politik a budu mít silné mediální zázemí (Téměř všechna média v Čechách jsou pravičácká) tak mu stačí systematicky očerňovat politika a pak při následné volbě o nejhoršího politika se tak může prostřednictvím zmanipulovaného davu zbavit soupeře, který nemá na své straně TV Nova [bliji] Demokracie je pro populismus dobrá, ale váš systém je na populismu založen. Už se motáme v kruhu. Howgh

No to, že vidíte všude komunisty je celkem paranoia. Ano je tu mnoho bývalých komunistů, ale co naděláme. Jsme malá země a komunistů bylo velmi mnoho. Ten křečovitý Antikomunismus mě už přestává bavit. Najděte si jiného bubáka. [naštvaný]

Konec vašeho příspěvku je již lepší humor než od Haška. Když přeskočím Váš slovník dlaždiče, tak jste mě VELMI rozesmála svým chvalozpěvem na Kubiceho a Melčáka. [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Ještě s tou upřímností ve tváři jste mě dostala. Neznám nikoho, kdo by Kubicemu věřil. Gratuluji jste první. Jeho zpráva je takový Blesk ve vnitráckém podání. Nedělám si iluze o korupci u nás, ale čeho je moc, toho je příliš. Tenhle člověk se zaprodal jedné straně k poškození jiné. S Melčákem váš vtip nabírá grády. Nezapomeňte Melčákovi tleskat, až naše vláda i díky jeho hlasu...jedině s jeho hlasem, prosadí Radar u nás. Fakt dobré.
Skvělé komentáře Péti Cibulky ? Jaké ? Snad ne ty, kde obhajuje Mašíny ? Zapomněl jsem, že pokladník je vlastně ozbrojená složka státu. [chechtot] Ten člověk je neléčený blázen. Ach jo. Koukám, že i když Vás podrazil, chováte k němu pořád nějakou zvrácenou sympatii [bliji]
Přeji hezké ráno a hlavně jasnou mysl a více porozumění a pochopení pro druhé . Hmm ?

129854

3.3.2007 8:44

RE: Není to tak těžký úkol

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129854

Jistě, mainstreamová média jsou mocná, ale ne všemocná pane Skleničko. Máme tady totiž dnes i internet. Když bude někdo čistý jako sklo, tak ho nemůže nikdo očerňovat, nic by totiž na něm nenašel. Ale když mají všichni do jednoho máslo na hlavě, tak se všichni vzájemně drží v šachu a zároveň i u moci a dodržují již zmíněný zákon omerta. Až když někdo neposlechne něčí příkaz, tak na něj vytáhnou jeho hříchy jako v případě Tošovského.

To že všude vidím komunisty není žádná paranoia, ale holá skutečnost. Počítejte se mnou pane Skleničko. Ve všech stranách je všehovšudy dohromady sto tisíc lidí. Z toho nejméně polovina jsou tam jen naprosto formálně, je tam zapsáno jen jejich jméno, ale jinak se absolutně vůbec v ničem neangažují. Tak to chodí ve všech stranách. Z těch zbývajcících padesáti tisíc lidí je jen každý desátý zasvěcený člověk. Všichni ostatní jsou nezasvěcení, fungují jen jako křoví, nebo tzv. užiteční idioti. Takže zasvěcených, vládnoucích lidí, kteří se proderou do nejvyšší moci je pouhých pět tisíc lidí. A ti si hrají vzájemně do noty, jsou mezi sebou domluvení, jak budou pokračovat v politice. Rozprostřená síť těchto pouhých pěti tisíc bývalých komunistických špiček ve skutečnosti neomezeně vládne 10 milionům občanů. Všichni ostatní, včetně masmédií jsou jen jejich poskoci, kteří je musí poslouchat. Proto- DEMOKRACIE NEEXISTUJE.

Můj slovník dlaždiče- jestli narážíte na to jméno kandidáta Šabršulín, tak to je prosímpěkně jméno loupežníka z Čapkovy Loupežnické pohádky. A jelikož všichni politici jsou ti největší loupežníci, proto jsem to jméno použila.[smích] Za to hovno se omlouvám a nahrazuji ho slušnějším lejnem. Mezi policajty zuří válka a zuří proto, protože staří estébáci se tam stále drží zuby-nehty u moci. Proto je Kubice svým způsobem hrdina, jelikož nastavil vlastní kůži. Z vojenských tajných služeb se již prý podařilo všechny staré estébáky vypráskat (ale až po deseti letech od revoluce), teď to ještě čeká vnitro.

Na radar jsou i čeští politici krátcí, když si světové velmoci usmyslí, tak ho budeme mít třeba na Václaváku. Teď se zas v novinách píše, že ten radar bude spadat pod NATO. Mašíny rovněž považuji za hrdiny, ale kdyby mi někdo řekl, že se musím podepsat pod prohlášení, že souhlasím s tím, že zastřelili pokladníka, tak bych ho poslala někam, protože by to bylo zase kádrování mé osoby. To se v této zemi děje furt: podepište antichartu, podepište, že souhlasíte se vstupem vojsk- a pak ten souhlasný či nesouhlasný podpis použijí na člověka jako bič.

129875

3.3.2007 11:07

RE: Není to tak těžký úkol

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129875

Už si i protiřečíte, neb jste sama řekla, že internet nemají všichni a také je to pravda. Média mají neuvěřitelnou moc nad lidmi. Viz pan Joseph G. U nás mu již zdatně sekundují, neboť v Čechách nejsou jediné české noviny v českých rukou, jen v německých.
Navíc vliv televize je ještě šílenější a na internetu na "normálních" stránkách je to stejné. Televize určuje styl lidí. Říká, co je špatné a co je dobré si myslet. Nepodceňujte média. Většinu práce udělají totiž ona.
Váš zuřivý antikomunismus komentovat nebudu. Je to teď v módě a in se opírat do komunistů. Užijte si to. Až bude v módě něco jiného, tak mi dejte vědět. Když jsou u Vás všichni komunisti, tak proč potom chtějí prosadit radar u nás ? Komunistická strana je totiž proti základnám. A je to také jediná strana, která to otevřeně dává najevo. Ale hlavně používá argumenty. Antikomunismus se patrně snaží zbavit konstruktivních kritiků.
Za Šabršulína jsem Vás nenazval dlaždičem, to by Vám mělo být jasné. Víte je mluvit sprostě a mluvit sprostě. Takový Hašek to je spousta sprostých slov, ale jsou použita tak geniálně, že to sprostě nevyzní.
Dle mého jedíný Mašín stojí za označení hrdina a to pan otec. Ale co bych také čekal od antikomunistky, že ? Dnes máme tolik hrdinných antikomunistů. Proč nebylo dříve více disidentů ? Tady neplatí rovnice počet aktivních antikomunistů /= (se nerovná) počtu antikomunistů po revoluci. Je to pořád v historii stejné. Na konci války se také všude objevili partizáni, kteří předtím jaksi chyběli.
Na radar nejsou čeští politici krátcí. Chtělo by to jen mít vládu, která nemyslí jen svou výplatní páskou a úplatky.
Doporučuji přenést debatu na forum zvědavce.

129880

1.3.2007 21:03

RE: Není to tak těžký úkol

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129748

Ještě jsem si vzpomněl na Petra Cibulku. [chechtot] Tento nemocný člověk by se měl léčit. Pokaždé, když ho vidím v televizi, se obávám, čeho je schopen. Když někdo jako on obhajuje Mašíny (otce do toho netahám), tak už je celkem jasno. Nechápu lidi, kteří Cibulku obdivují a byli ochotni vlézt do jeho strany. Je to také vizitka. [zahanbení]

129759

2.3.2007 5:26

RE: Není to tak těžký úkol

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 129748

kde se samozřejmě ta "natažená levičácká ruka" již dávno nevyskytuje, neb za tu jsem dostala vynadáno taktéž. [oči v sloup]
-----------------------------------------------------------------
A tak jste se stala polititicky korektní.Vymazala jste pravdu pravdoucí, neb Vám vynadali a dostala jste strach.To je strašný. [mrknutí jedním okem]

129783

2.3.2007 8:25

RE: Není to tak těžký úkol

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129783

Ale kdeže pane Vratislave. Nedostala jsem žádný strach. Jenom mi pan politolog Jiří Polák vysvětlil, že vyjadřovat se v politice jako nějaká domovnice je nepřípustné. Protože všichni lidé jsou naprosto rovnocenní občané, takže nemohu se o některých vyjadřovat sebeméně hanlivě. A to jsem si uvědomila, že má naprostou pravdu, z toho důvodu se již vyjadřuji všude politicky korektně. A byla bych ráda, kdyby i zde na Zvědavci diskutéři byli politicky korektní a nehanili při kdejaké příležitosti naše snědší spoluobčany.[smích]

129793

2.3.2007 14:32

RE: Není to tak těžký úkol

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129783

Úroveň vašeho příspěvku bych odhadnul na typově stejnou úroveň jako u příspěvků na aktualne.cz, novinky.cz, idnes.cz
Proto pokud chcete vést debatu tímto stylem Vám navrhuji, abychom se přesunuli na jeden ze serverů výše zmíněných. Tam se tímto stylem píší příspěvky. Zde snad ne!!! [bliji]

[bliji] Vymazala jste pravdu pravdoucí [bliji]

NE pravda to totiž rozhodně není. Stejně jako není pravda, že každý pravičák je zloděj. A v tom je rozdíl mezi mým příspěvkem a vaším. Mír [cool]

129817

3.3.2007 5:56

RE: Není to tak těžký úkol

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 129817

Jó pane Skleničko, není můj problém, že "natažené ruce" si říkají levičáci a strany co jim tam sypou "levicové".
Při tom častém blinkání....pozor na kolena.

129872

3.3.2007 10:49

RE: Není to tak těžký úkol

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129872

Věčný spor mezi levicí a pravicí asi spolu nevyřešíme. Navíc s Vaší konstruktivní kritikou [oči v sloup] Každý z nás má v určitém smyslu pravdu, ale ani jedna volba není úplně správná. Proto se snažím vymyslet systém, kde tento věčný spor zanikne. I když asi bohužel zůstane v šuplíku.
Jo a co se týče blinkání, blinkám zásadně dálkově. Takže moje kolena nejsou ohrožena [velký smích]

129878

1.3.2007 0:50

vzdelany narod

Belveder 64.?.?.?

Ano,demokracii muze budovat jen dobre vzdelany a uvedomely narod.Dnesni neoglobalisticka agenda si toho je velice dobre vedoma.Systematickym tristenim narodni jednoty pod zaminkou budovani osvicenejsi a spravedlivejsi multikulturalni spolecnosti se postupne docili smutneho stavu se kterym se dnes setkavame v mnoha zapadnich demokraciich.Kosmopolitni ,humanisticke myslenkove procesy ,tak jak nam je predklada kuprikladu cesky mudrc Vaclav Havel vedou jen k bolestivemu zpretrhani historicke koninuity naroda a k tizivemu chaotickemu stavu spolecenskemu,kde postupne prestavaji fungovat moralni a eticke zasady na kterych je vybudovan cely koncept mezilidskych vztahu a do jiste miry i celeho statniho pravniho radu.Budovani zdraveho a prosperujiciho naroda,ktery by mel byti schopen odolavat cizim tlakum a konkurenci, se nikdy uspesne nedovrsilo,bylo li zalozeno na mutltinarodni ci multikulturalni bazi.

129704

1.3.2007 2:23

130% souhlas Belvedere

420 152.?.?.?

Reakce na 129704

klasickym pripadem multikulturne multietnicke neschopnosti jsou USA.
Nejchudsi narod na svete, ktery neni schopen technologickeho vyvoje. Vezmou tam skoro kazdyho spinavce z celyho sveta a ty konce...

129706

1.3.2007 2:16

Jediný zákon

govind 84.?.?.?

by měla být morálka. Ne vštípená, ale nalezená uvnitř sebe sama. Pak není potřeba vlády. Je to dosti idealistická myšlenka, ale myslím, že k tomu nevyhnutelně směřujeme. Jeden chytrý kdysi řekl něco ve smyslu, ..že potenci k růstu máme, ale také máme vůli proces růstu oddalovat..

129705

1.3.2007 4:40

RE: Jediný zákon

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 129705

Rikate "zakonem by mela byt moralka...". No dobre, myslim, ze mate na mysli Etiku (eticnost, jestli je to ceske slovo), respekt ke spravedlnosti, vice nez co jineho. Tu najdeme ve svem svedomi. Svedomi, (jak rikate) neni treba se ucit, to v nas je od prirody. Pak to muzete zformulovat do moralky, to je v poradku.

Dale je tu pan Antiseptik:

"Chtělo by to, jak sama říkáte, vychovat lidi postupně k zodpovědnosti, a jediný způsob je jim tu zodpovědnost za sebě sama a za svoje bězprostřední okolí dát."

Rekl bych k tomu tolik: my skutecne MAME zodpovednost a tou je povinnost OPONOVAT. Oponovat statni (uredni) moci = zrizeni a to na kazdem jejich kroku. Tvrde a nesmlouvave... ale nakonec se snahou po konstruktivnim kompromisu, tzn. nenasilnou cestou. Volene (vc. samozvolenych) predstavitele je treba VZDY a stale drzet k zodpovednosti. Bez ohledu na to, kolik je staly jejich volebni kampane. Proste moc nesmi byt kupovana a prodavana.

Je treba si uvedomit a drzet trvale na mysli, ze my 'lud'kowie' az nekde uplne dole jsme VZDY odsouzeni jen k defenzive. Jedna a snad nejomylnejsi interpretace demokracie je, ze je zarucena (kupr. ustavou). Neexistuje vetsiho omylu, dobre veci nejsou NIKDY zarucene. Nikdy a nikym. Velmi casto se zvrtnou, kdyz clovek o ne prestane mit zajem, v neco uplne jineho.

z.a.p

129712

2.3.2007 10:45

RE: Jediný zákon - krásné, ale nemožné.

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 129705

Jistě. Bylo by krásné, kdyby se všichni řídili přirozenou morálkou, kterou naprostá většina lidí nalézá ve svém nitru. Jenže ono je to tak, že pokud si z ní člověk utvoří systém, potom vždycky tak, že ho nějak zvýhodňuje. No a tvrzení, že tedy JÁ nic takového ani náhodou je nejčastější sebeklam. Nad výsledky podobného pokusu tady všichni brečíme. Na dopady soutěže individuálních morálek doplácí miliony jidí. No a stále se množí deprivanti - tedy ti, kteří sledují svůj prospěch, ať to ty druhé stojí co stojí.
Opravdu jediná možnost je morální soustava, kterou přijímá celá společnost jako náboženství - nebo ideu, ovšem v původním smyslu - jestli se Vám to slovo líbí víc. To Desatero, o kterém v podobných diskusích obvykle padne zmínka začíná "já jsem Hospodin, Bůh tvůj. Nebudeš mít jiného boha kromě mně". No a ukazuje se, že bez takového garanta je morální (nebo etická, jde o stejné slovo, jedno z řečtiny, druhé z latiny) soustava neúčinná. Jistě, v různých částech světa a v různých dobách jsou různí bohové, ale soustavy skoro stejné. Navíc si tyto soustavy obvykle lidé časem pozmění k obrazu svému, takže postupně společnost odumírá. Ale bez garanta "shůry" to nejde vůbec.
J. H.

129798

1.3.2007 4:43

článek = naivita

upak 88.?.?.?

Boj proti současnému ryze kapitalistickému systému s přezdívkou demokracie čeká na budoucí generace, nikoli na tu naši, která je totálně neschopná a přibitá k počítačům a televizím. To ovšem za předpokladu, že proti tomu vlastníci kapitálu nic neudělají. A tomu nevěřím, protože i oni se vyvíjejí a vědí, jaká byla historie. Přikláním se ke scénáři podle Vonneguta jr. Tj. rozevření nůžek na maximum a degenerace a postupná likvidace zbytečné části lidstva, které nebude potřebné jako výrobní síla skrze stroje.
Takže z mého hlediska je důležité stát na správné straně. Nikoli na straně tupé masy, kde i kdyby žil Einstein, nedostane šanci na uplatnění, ale na straně těch, kde i kdyby žil Maxipes Fík s IQ 60, dostane funkci ředitele nebo prezidenta. Ostatní se rozdělí na krumpáče a lopaty... Někdo s krumpáčem pracovat musí, ne?

Vonnegut: Mechanické piano

129713

1.3.2007 19:15

RE: článek = naivita

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 129713

"Boj proti současnému ryze kapitalistickému systému s přezdívkou demokracie"

NENÍ TŘEBA BOJOVAT, STAČÍ NABÍDNOUT COKOLIV LEPŠÍHO A LIDÉ ZA TÍM PŮJDOU.

"čeká na budoucí generace"

Tak to ani náhodou, to by mohly prohlásit i ony následující generace. TADY A TEĎ.


Promiňte mi tvrdou reakci, ale jsme na rozhraní jak dál. Nerad bych, aby nám šance, kterou jsme dostali, utekla mezi prsty.

129755

2.3.2007 2:45

RE: článek = naivita

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 129713

Upaku neverte vsemu co ctete,obzvlaste v sci- fi knihach at uz je pise kdokoliv.V takovem zakernem svete ,ktery popisuje Vonnegut uz snad nebudou zit ani lide,ale nejaci netvori.Ja verim v cloveka a zdravy rozum i kdyz pravda,obcas musi na bojistich vykrvacet miliony nevinnych,aby se vytvorila urcita rovnovaha mezi zlem a dobrem.

129777

1.3.2007 5:05

Penize

texaskycizek 70.?.?.?

Vsimete si jedne veci. Pani Alexa rika, ze to stoji 100 milionu dolaru, byt zvolen. To prijde s 300 miliony obyvatel na 1/3 jednoho dolaru na osobu. Cili, da se rici na 7 korun. CR ma 10 milionu obyvatel,znasobeno 7Kc a mame 70 milionu korun, stejne cislo, ke kteremu autorka dochazi. Takze to stoji uplne to same byt zvolen v CR jako v USA.
Jinak celkovy dojem z clanku? Co tim chtel basnik rici? Ze lide se nezapojuji dostatecne do politiky? V tom s ni uplne souhlasim. Ale, jak to zmenit? Velmi opatrne. Velmi. To je prave to kouzlo te demokracie. Pomale zmeny, jak k lepsimu, tak k horsimu. Trva to pekne dlouho, nez si vetsina uvedomi, ze je neco spatneho, nebo naopak, ze je vlastne dobre. Samozrejme velke udalosti jsou schopny zmenit verejne mineni pomerne rychle. Zvlaste, par dnu pred volbami. No a kdyz ve volebni den neprsi, tak se treba neco zmeni. Jinymi slovy - stabilita. Spise nez zkazeny salam bych rekl, ze demokracie je salam tvrdy.
Vas, Texaskycizek

129714

1.3.2007 9:44

RE: Penize

kavol 85.?.?.?

Reakce na 129714

>Vsimete si jedne veci. Pani Alexa rika, ze to stoji 100 milionu
>dolaru, byt zvolen. To prijde s 300 miliony obyvatel na 1/3
>jednoho dolaru na osobu. Cili, da se rici na 7 korun. CR ma 10
>milionu obyvatel,znasobeno 7Kc a mame 70 milionu korun, stejne
>cislo, ke kteremu autorka dochazi. Takze to stoji uplne to same
>byt zvolen v CR jako v USA.

ano, také jsem si toho všiml ... jen nevím, jak si to vykládat ... poradíte?

129724

1.3.2007 10:14

RE: Penize

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 129714

V těch počtech jsem tak daleko nedošla, ale jistě to stojí za zamyšlení.

A co tím básník, nebo lépe básnířka [smích] chtěla říct?
Psala jsem to celé jako úvahu, než jako lék na to, co tu máme.Chtěla jsem také probudit některé slepé hlavy, které umíněně tvrdí o tom, jak je demokracie dobrá a jak bychom si měli brát příklad z "kolébky demokracie"USA.
Demokracie je jen obchod, moderní obchod kdy zboží neprodává jeho kvalita, ale reklama na to zboží.Pak to dopadá podobě jako s běžnými domácími spotřebiči - za rok za dva je vyhodíte a koupíte jiný.Za další dva roky budete kupovat další a na ten předešlý si ani nevzpomenete(jistá ekvivalence vůči 4letému mandátu politiků).

A ten salám?Julius Meinl utekl z ČR poté, co se provalily praktiky, kdy se "repasovaly" prošlé salámy z německa a prodávaly se na českém trhu.Je to trochu symbolika v podobě toho, že to smradlavé zboží se dostalo ze západu i sem a i přes jeho zasmrádlost jej většina kupuje.

129728

1.3.2007 22:01

RE: Penize

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 129714

Američtí politici se opravdu musí ohánět, aby získali ty správné sponzory. Ale spíš než na blaho své země se musí ohlížet na prospěch jednoho zámořského státečku.

129764

2.3.2007 2:51

RE: Penize

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 129714

Basnik tim chtel rict, ze pokud mate 100 milionu dolacu, ale predevsim podporu AIPAC, tak mate realnou sanci stat se presidentem USA. Pokud mate pouze 100 milionu babek a pujdete proti AIPAC, tak vase sance jsou nula. Jinak receno Alexa vypichla par velmi trefnych detailu rovnych moznosti v moneykracii. Pokud by volby mohli neco zmenit davno by byly zruseny.

Obdobnym zpusobem to jede i v ekonomice moneykracie. Ze mluvite vy o svobodnem trhu, ktery zasel na masovou infekci lobbistu par desitek let chapu. U nekterych velmi inteligentnich a ke vsemu ekonomu me tato vira prekvapuje. Musi to byt vira, protoze racionalne by k tomu pri sve inteligenci tito lide nemohli dojit. Takze kdo maze ten jede, ale bacha zacina na dochazet mazaci olej a nejen ten. [velký smích] [velký smích]

129778

1.3.2007 6:19

A jak na to?

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Váš článek je pěkně napsaný, ale má chybu. Je politicky korektní.
Hodně píšete:
nezodpovědnost voliče
zodpovědní lidé
změnit nezodpovědné na zodpovědné atd.

Proč nepopíšete problém tak, jakým opravdu je?
Věc se má tak, že člověk je prostě tupej/blbej a nebo má všech pět pohromadě.
A babo raď, jak s tupce uděláte inteligenta, nebo alespoň zodpovědného člověka [mrknutí jedním okem] Možná jenom bičem, pro tu druhou alternativu.

129716

1.3.2007 9:47

RE: A jak na to?

kavol 85.?.?.?

Reakce na 129716

ten článek má ještě mnohem větší chybu - nijak neřeší otázku, co s tím, nenavrhuje žádný konkrétní krok, kde by člověk mohl začít se zlepšováním situace ... tedy jen utvrzuje pocit bezmoci

129725

1.3.2007 10:37

RE: A jak na to?

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 129716

Ano, jistě, je politicky koretkní.

A víte proč?

Pokud chci, aby se sdělení, které jsem vložila do téhle úvahy, dostalo mezi více lidí nemohu být bezprostřední tím, že budu psát, že valná část obyvatel-voličů jsou lidé, kterým stačí televize, hospoda a všechno ostatní je za hranicí jejich chápání.
Vím, že jsou lidé, kteří se o sebe nedovedou postarat, ač mohou volit, vím že jsou lidé, kteří mají omezenou slovní zásobu a nedá se s nimi o ničem bavit, protože slova která používáte neznají a ani nejsou s to je pochopit.
To jak jsem to napsala je tak trochu záměr.Snažila jsem se skloubit obsah a formu tak, aby článek automaticky nedostával nálepky, které mu v žádném případě nepatří.

Kdybych napsala, tak jak píšete vy, že ten a ten je "úplně tupej " tak pro mnoho čtenářů ztratí článek na kvalitě a přestanou ho číst.Nechci rozebírat jestli je to dobře nebo ne anebo jestli musím být tady na zvědavci automaticky nekorektní nejen názory, ale i slovy, která k tomu používám.

Co se té zodpovědnosti týče...je to problém, je to možná ta největší bariera po cestě ke změně.Myslím, že jedno z řešení je ukazovat těm, co mají otevřenou mysl jak funguje současná demokracie.Informaci můžete vnímat a nebo také VNÍMAT. Při poslechu spousty informací stací jen málo a člověk začne chápat věci v jiném smyslu. A právě tu úvahu jsem napsala jako takové malé nakupnutí pro ty, kteří si nestačili dát dohromady očividné souvislosti.

Jak se zmínil výše Texasčížek, v současnosti se ty změny musí dít pozvolna, protože lidé jsou konzervativní a velké změny automaticky odmítnou, příkladem mohou být reformy, kterým se většina lidí brání, zatímco ten zbytek si uvědomuje, že je jich třeba. Stejné je to i s tou zodpovědností. Současný průměrný čech nechce a snad ani nemůže přebrat zodpovědnost za svou budoucnost. Nebyl k tomu učen a těžko to dožene. Proto ty změny musí jít pozvolna. Lidé si musí postupně uvědomit, že nepotřebují žádnou vládu, která bude rozkazovat, kupovat OTčka a Gripeny, které nikomu neslouží vyjma těch, kteří je vyrábí.Nepotřebují vládu, která bude bude tvrdit, že jen a jen ona je způsobilá rozhodovat o tom, co se týká všech.

129729

1.3.2007 13:33

RE: A jak na to?

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 129729

Pani Alexo, vite co?

Kdyz jsem prisel pred lety do Kanady, tak jsem si myslel, ze lide jsou zodpovedni, uvedomeli a dobre vychovani. Neni to pravda, cas me ukazal neco jineho. Jsou to konformni tupci vyformovani systemem k jeho potrebam. Namaji vlastni nazor a pater uz vubec ne. S takovymi lidmi muzete delat co chcete - zvysite jim dane 2x a budou zrovna tak 'spokojeni' jako pred tim a ani neceknou. To je v mem chapani znamka rozsahle obcanske represe.

Podivejte se pro porovnani napriklad na staty jako Francie, Italie a Recko. Lide jsou politicky uvedomeli a ZODPOVEDNI. Jsou totiz zodpovedni SAMI K SOBE, ke svym potrebam. Necekejte a nechtejte od lidi, ze budou tahnout s nomenklaturou jen proto aby vypadali zodpovedne.

Jsem toho nazoru, ze my jsme jeste prilis ovlivneni dobou nasi nedavne minulosti a ze jsme az prilis ochotni se nejen podridit, ale dokonce hrat s tou druhou stranou. A tim sami proti sobe. Kazdy za sebe a kazdy (uvnitr patricne skupiny) za svoje zajmy, to je jedine co plati.

z.a.p

129737

2.3.2007 5:56

RE: A jak na to?

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 129729

Kdybych napsala, tak jak píšete vy, že ten a ten je "úplně tupej " tak pro mnoho čtenářů ztratí článek na kvalitě a přestanou ho číst.Nechci rozebírat jestli je to dobře nebo ne anebo jestli musím být tady na zvědavci automaticky nekorektní nejen názory, ale i slovy, která k tomu používám.
------------------------------------------------------------------
Jde o to, že když chcete řešit problém, tak nejdříve je třeba pravdivě popsat výchozí stav. Nic si nenalhávat, nemlžit a používat ta nevýstižnější výraziva.
Pro "úplně tupej" se určitě dá najít mnohem odpovídající výraz, než "nezodpověcný". Tak jsem to myslel.

129784

2.3.2007 10:14

RE: A jak na to?

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 129784

Máte pravdu.

Pokud je problém na stole, je třeba ho nazvat pravým jménem.
Možná se mýlím, ale myslím, že nezodpovědnost nerovná se automaticky hloupost.Bezpochyby inteligence koreluje se zodpovědností, ale míra korelace bude možná tak 0.3.
Netroufám si odhadovat kolik je takových a kolik makových, ale poznala jsem jak nezodpovědné "inteligenty", tak zodpovědné blbce.Ta zodpovědnost přeci nespočívá v tom kolik mám škol, nebo jaké IQ mi naměřili, spočívá v tom, jestli chci brát v potaz další okolnosti.A především spočívá ve výchově.

Z tohoto hlediska považuji většinu současného obyvatelstva za nezodpovědnou(tedy ne za blbce, spíš za pohodlné lenochy a požitkáře myslící na tady a teď a ne na to, co bude zítra) a tragické je v tomhle směru to, že ti lidé jsou k tomu naučení a těžko se ze dne na den vzchopí a začnou se usilovně zabývat tím kam je jejich vláda vede.K zodpovědnosti je třeba člověka vést od malička a v tomhle směru minulý režim přetrhl nit a současný režim to jen podporuje.Proto myslím, to bude složité, ale je-li nějaké řešení, pak spočívá jen v tomto.

129796

3.3.2007 6:52

RE: A jak na to?

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 129796

Z tohoto hlediska považuji většinu současného obyvatelstva za nezodpovědnou(tedy ne za blbce, spíš za pohodlné lenochy a požitkáře myslící na tady a teď a ne na to, co bude zítra...
---------------------------------------------------------------
No pani Alexo, tak na tomhle tématu by se dala vytlouct Nobelova cena, nebo aspoň Paédr, v případě pana Skleničky. [mrknutí jedním okem]
Vpasírovat do toho inteligenci, výchovu/strach z trestu, vzdělání, pud sebezáchovy...a jak by asi v této práci dopadlo porovnání Vámi uváděných neblbců s hlodavcem, svědomitě se připravujícího na přežití zimy. [mrknutí jedním okem]

129873

2.3.2007 3:00

RE: A jak na to?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 129716

Mno ono se da napsat i o tom, kdo je bezohledna nemoralni svine u koryta a treba slusnej clovek. Pravda ty nejvetsi svine casto disponuji solidnim kvokacim kvocientem. Skoda ti politici, co k tomu kvokacimu kvocientu pridaji moralku byvaji vetsinou dejinami nazyvani jako statnici.

Jak vsak vyhnat svine od koryt? Tady bude dobra rada draha, ze ano? Taky bicem? [mrknutí jedním okem] A kdyby se to vubec nahodou povedlo, tak co s temi budoucimi svinemi? Uz to opakuju ponekolikate bude to chtit systemove tedy zakonem posilet zpetnou vazbu odpovednosti politika vuci volicum. Verim tomu, ze inteligentni svine u koryt tento navrh velmi nerady slysi. [smích] [mrknutí jedním okem]

129779

2.3.2007 6:18

RE: A jak na to?

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 129779

Uz to opakuju ponekolikate bude to chtit systemove tedy zakonem posilet zpetnou vazbu odpovednosti politika vuci volicum. Verim tomu, ze inteligentni svine u koryt tento navrh velmi nerady slysi. [smích] [mrknutí jedním okem]
----------------------------------------------------------------
To je dobrý nápad, ale k tomu je nutné i systémově změnit náturu většinového voličstva. A abych byl přesný a výstižný, tedy tupost, blbost, lenost, závistivost lidí-voličů.Jinak se nic nestane. Ona si ta "inteligentní svině" koupí voliče i po té jednosměrné systémové změně.Třeba za pastelky, slib stědrých podpor, nebo loterií o kolo.

129785

3.3.2007 17:44

RE: A jak na to?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 129785

Jiste populismus, ale i ten by srazela dolu vetsi zpetna odpovednost. Ano i vseobecna uroven lidi potrebuje povzbudit. Dve veci. Za prve tvrde a bez nejakych ruzovych brejli sdelit obycejnym lidickam, jak si skutecne jako civilizace stojime. Jaky bude pravdepodobny budouci vyvoj pokud budeme cekat, ze vse pobezi, tak jak to bezelo desitky let pred tim.

Zakladni moznosti jsou ctyry, ktera z nich prevazi tezkou rict, spise pujde o nejakou kombinaci, avsak vsichni na jiste urovni informaci musi vedet, ze "stary svet skoncil" a dojde ke kvalitativni transformaci v neco noveho. Proste jizdni rad podle ktereho jsme jeli desitky let nebude platit a to na sto procent.

Druha vec systemove usilovat o vetsi vzdelanost a kvalifikaci a cpat do toho prostredky. Nemusi to byt pouze penize, stat muze psokytnout i vyhody ci ulevy. A duvod? Pouze vzdelana a informovana spolecnost muze transformovat produktivne sebe sama ve vsech moznych aspektech a ustat nasi "ruzovou budoucnost". Silou zadna transformace v pozitivni budoucnost neexistuje.

Pouziti sily v teto transformaci povede k infernu na Zemi. Orwell a treba dnesni Irak jsou jednemi z mnoha mantinelu, ktere tuto moznou budouci alternativu ohranicuji. A to si nejsem zdaleka jisty, zda nam zbyl nejaky tolik potrebny cas prosadit pozitivni budoucnost, ale zkusit bychom to meli kazdopadne.

129915

1.3.2007 8:04

3 DIMENZE

FOHAT 88.?.?.?

to probiha po staleti,diky zamernemu genetickemu zasahu,kdy mozek slape na ctvrt plynu,kdy se stale dokola pestuji zaporne emoce,kdy je zamerne osekana DNA od davnych tvurcu ANNUNAKI.Vrcholi doba, kdy jedinci ,kteri pracuji na vlastni premene,diky darovane svobodne vuli,budou mit tu milost postoupit do 5 Dimenze,kde existuje nepredstavitelna HARMONIE.Nedopusti se totiz vlastni sebezniceni zivotniho prostredi teto planety.Neznalost neomlouva ,svobodna vule jedince opravnuje k maximalni zodpovednosti.Empatie, soucit, je kapitalu cizi. [zahanbení]

129719

1.3.2007 9:57

Jistě, zodpovědnost.

J. H. 62.?.?.?

Máte pravdu v tom, že asi jediná věc, která se dá dělat je povzbuzovat lidi k zodpovědnosti. Naděje je sice minimální, ale člověk by měl stát na správné straně a dělat, co je potřeba bez ohledu na okamžité vyhlídky. Pak se někdy podaří něco, co vypadá jako zázrak. Srovnal bych to s národním buditelstvím v minulých stoletích. Taky to vypadalo jako bezúčelný nesmysl. No a podařilo se to líp, než se dneska některým lidem líbí.
Zkusme se tedy poučit u buditelů. Prvním významným znakem bylo, že se k buditelství hlásili někteří učenci, kulturní pracovníci i duchovní, zvlášť Římskokatoličtí. Tedy lidé, kteří se za normálních okolností měli rádi jako pes a kočka. Program pak byl jednoduchý: Byli jsme dobří, není důvod, proč bychom nemohli být dobří zase. Napřed je třeba, abychom byli dobří jako jednotlivci. Vzdělanější, slušnější, tělesně zdatní. No a samozřejmě držme spolu, i když máme jedni k druhým výhrady.
Dneska to vypadá horší. Vzdělancí neexistují, nahradili je fachidioti. Nezávislá kultura neexistuje. Církve - idiotský antikomunizmus katolíků a vlezdoprdelizmus evangelických špiček. Jenže první buditelé byli také všelijací jednotlivci. No a program? On by měl být dost podobný. Odmítnout špinění vlastní minulosti - to je ta polovina pravdy, která se hodí našim nepřátelům. A samozřejmě být dobří jako jednotlivci. Vzdělaní, kultivovaní, tělesně zdatní, připravení kvalifikovaně nést odpovědnost za svůj život.
J. H.

129726

1.3.2007 10:54

RE: Jistě, zodpovědnost.

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 129726

Díky [smích] ,myslím, že si rozumíme.

Kavol o kus výše tvrdí, že jsem vlastně nenaznačila žádnou možnost, žádné řešení. Řešení je, já jsem však jen naznačila směr, kterým by se řešení mělo ubírat, dál jistě není v mých silách prediktovat co a jak se má dít.
Je rychlé řešení, ale rychlé řešení je snad jen převrat(revoluce chcete-li), ale ta nutně povede k další diktatuře a je jedno jak ji nazveme.
Pomalé řešení se můžeme učit od svých nepřátel. Tím řešením je stokrát(a vícekrát) opakovat pravdu narozdíl od lži, kterou používá nepřítel. Mezi lidmi jsou spousty mýtů a ty se do mysli dostaly jen tím opakováním a nepřemýšlením nad nimi.
Řešení se tedy nachází jen v houževnatosti s jakou se dá odporovat současnému politikaření.

Ti národní buditelé, to je myslím více než trefné. Kdyby si oni tehdy sedli s tím, že to nemá smysl, tak by to dnes bylo jiné (i když nevím, jestli spíše lepší, nebo horší). Měli velký vliv na změny, které přišly. Stejně tak může mít vliv každý z nás, záleží jen na prostředcích, které zvolíme a na naší vytrvalosti.

Při tom všem přemýšlení jsem si vzpomněla na Ghándího. On byl sám a co dokázal...

A kolik je těch, kteří vidí tu potřebu změny?

129730

1.3.2007 13:40

zadny novy system neni treba vymyslet

Stan 195.?.?.?

system prime demokracie funguje zde ve Svycarsku uz po staleti a funguje dobre, na federalni, kantonalni i komunalni urovni. Staci kdyz volic konecne pochopi, ze neexistuje politik ktereho nelze zkorumpovat a je proto potreba podrzet kontrolu v rukach volice, cili zvolit stranu, ktera tento system pozaduje. S vyjimkou Cibulkova Praveho bloku, jemuz z US zadku uz couhaji jen polobotky, jsem nasel pouze Narodni Stranu ktera to ma v programu. [velký smích]

http://www.narodni-strana.cz/

129738

1.3.2007 14:10

Rozmělnit moc do malých úseku je minimálně obtížně

lord T 85.?.?.?

Rozmělnit moc do malých úseků vesnic, zvyšit jim pravomoce a jak se pak budou všichni hádat o peníze ze státního rozpočtu? Vždy musí být někdo nahoře kdo to rozetne...
ale jinak s tímto návrhem souhlasím

129740

2.3.2007 15:12

RE: Rozmělnit moc do malých úseku je minimálně obtížně

dn 213.?.?.?

Reakce na 129740

Hádat o peníze ze SR? inu, ono taky může být, že peníze vybere obec, a něco dá těm nahoru

129824

1.3.2007 14:11

Srovnani ustav CR z roku 1920 - 1992

Merlin 165.?.?.?

Doporucuji historicky vylet do ustavy CR. Jiz pouhy pohled ukazuje, ze puvodni myslenky o demokracii - vlade lidu ponekud casem degraduji.

Za prvni republiky je lid jediny zdroj veskere statni moci. Komuniste ve 48 upgradnuli demokracii na "lidovou" demokracii. A vpasovali klauzuli do jineho clanku zastupitelnost lidu - "lid vykonává státní moc zastupitelskými sbory". To pak se presunulo v dalsi komunisticke ustave kosmeticky rovnou blize k "pracujícímu lidu."

A hrdine potvrzeno v roce 1992 kdyz nasi neo-komuniste prevleceni do kabatu "demokratickych" politickych stran jen potvrdili. Oproti puvodni formulaci ustavy z roku 1920 docela rozdil ne? Dokonce i komunisticke ustavy s roku 1948 a 1960 rikaji, ze zastupitelske sbory jsou "lidu odpovědny. " Ale v nasi posledni ustave dokonce i tato cast o odpovednosti byla vypustena. Znamena to za uz nam (lidu CR) nejsou ani zpodpovedny? No neni divu ze se tak chovaji. Vsak nedelaji touto neodpovednosti nic neustavniho.


Ustava 1920

http://www.psp.cz/docs/texts/constitution_1920.html
(1) Lid je jediný zdroj veškeré státní moci v republice Československé.

(2) Ústavní listina určuje, kterými orgány svrchovaný lid si dává zákony, uvádí je ve skutek a nalézá právo. Ona také vytyčuje meze, jichž tyto orgány nesmějí překročiti, aby se nedotkly ústavně zaručených svobod občanských.

Ustava 1948

http://www.psp.cz/docs/texts/constitution_1948.html
(1) Československý stát je lidově demokratická republika.
(2) Lid je jediným zdrojem veškeré moci ve státě.

Článek IV

(1) Svrchovaný lid vykonává státní moc zastupitelskými sbory, které jsou lidem voleny, lidem kontrolovány a lidu odpovědny.


Ustava 1960

http://www.psp.cz/docs/texts/constitution_1960.html

(1) Veškerá moc v Československé socialistické republice patří pracujícímu lidu.
2) Státní moc vykonává pracující lid zastupitelskými sbory, které jsou jím voleny, jím kontrolovány a jemu odpovědny.

Ustava 1992

http://www.psp.cz/docs/laws/constitution.html
(1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.
(2) Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo.

129741

1.3.2007 17:56

Lepší systémy zde jsou

Zorba 83.?.?.?

Autorka článku psala že lepší systém než současná demokracie zde nebyl a není. S tím ovšem nesouhlasím. Podle mne nejen že existovali, ale i dnes existují státy s lepším systémem než je západní demokracie. Současné západní pseudodemokratické režimy jsou velmi špatnou formou vlády, fakticky totiž ničí a zotročují své národy.
Těmi lepšími režimy mám na mysli třeba současnou Putinovu vládu v Rusku, dále pak např. systémy jsou v Iránu, Venezuele a jinde. Tyto režimy skutečně slouží zájmům svého národa a dělají dobrou pozitivní politiku. Podle mne je jediné reálné řešení v nastolení režimů v jejichž čele budou stát lidé kteří budou doopravdy věrně a oddaně sloužit svému lidu, lidé kteří budou vlastenci. Naděje zde podle mne je nebot v celé Evropě jsou na vzestupu hnutí jež mají v plánu nastolit režimy které budou doopravdy sloužit zájmům národa(mám tím na mysli např. Le Pena ve Francii, Šešeljovi Radikály v Srbsku atd.).

Řešení a systém který navrhuje autorka článku zní možná zajímavě, ale je podle mne v podstatě nereálný. Nelze přesunout veškerou moc na lokální orgány, nebot určité pravomoci musí vždy vykonávat centrální vláda(např. přerozdělování peněz ze státního rozpočtu, zahraniční politika, právo, armáda a řada dalších věcí). A navíc je zde Švícarsko, které je sice max. decentralizovaným státem, ale i přesto v něm je řada stejných neduhů jako v ostatních demokraciích. A co se týká výchovy lidí k zodpovědnosti, zní to dobře, ale jak to chce autorka uskutečnit? To si opravdu ztěží dovedu představit. a navíc si nemyslím že máme čas několika generací, současných demoliberálních "demokratických" režimů se musíme zbavit co nejdřív, nebot vedou náš národ do záhuby. Pokud zde současný systém vydrží ještě nějakých 50 až 100 let pak zanikneme.

129747

1.3.2007 18:45

RE: Lepší systémy zde jsou

J. H. 85.?.?.?

Reakce na 129747

>Autorka článku psala že lepší systém než současná
>demokracie zde nebyl a není.
Autorka psala "někteří říkají" atd..

129750

1.3.2007 21:04

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 200.?.?.?

Reakce na 129747

u putina mi prijde divne, ze zavira sve politicke odpurce do vezeni, ackoliv se mi jeho mezinarodni politika take jevi lepsi nez u spojenych statu

z iranu prcha prilis vzdelanych lidi, nemyslim, ze by ten rezim byl lepsi nez komunismus padesatych let ... nabozenska zaslepenost smisena s populismem neni dle meho nazoru lepsi nez neprima demokracie

-----------------------------

venezuela je hodne spatny priklad:
ukrutna kriminalita ve venezuele trva i pres chavezovy sliby (z prvniho obdobi), ze s ni skoncuje
dale domenky vyplyvajici s rozhoveru s venezuelskou rodinou (zhruba stredni trida)
nedavne volby byly s nejvetsi pravdepodobnosti zmanipulovany
pokud bylo mozno, bylo pouzito elektronicke hlasovani a nektere oblasti se do hlasovani vubec nepocitaly ... mivam dojem, ze GWB vyhral oboje volby podvodem ... u chaveze jsem si jisty

chavez zavedl jednotny sazebnik cen za lekarskou peci, tudiz lekari nevydelavaji
univerzitni vzdelani v zemich jizni ameriky, vcetne venezuely pred chavezem, je mozne ziskat zcasti od statu (kolik lidi nemusi za vzdelani platit zalezi na zemi a jeji ekonomice) a vetsinou na soukromych universitach ruzne povesti, ceny atd. (velmi podobne spojenym statum, ale ceny vzdelani jsou v pomeru k ekonomice, cene potravy a prumernym vydelkum mnohem vyssi)
z toho mi vychazi, ze dejme tomu 70 procent soucasnych lekaru ve venezuele muselo za sve vzdelani zaplatit ukrutne penize a ted, diky chavezove rezimu, nemaji sanci svou investici zuzitkovat
zaroven pracuje ve venezuele hodne kubanskych lekaru(na chavezovo pozvani), kteri jsou ovsem placeni statem ... takze vydelavaji vice nez venezuelsti soukromi lekari

dalsi chavezovou vychytavkou je zmena v ustave, omezujici pocet po sobe jdoucich volebnich obdobi pro hlavu statu ... chavez muze byt prezidentem az do smrti (ve spojeni se zmanipulovanymi volbami to znamena stoprocentni diktaturu)

se znarodnenim prirodnich zdroju celkem souhlasim, ovsem mnohem vice mi sedi moralesovo provedeni, kde se jedna spise o upravy predchozich smluv tak, aby z tezby odchazely do statni kasy penize a ne spropitne ...

chavez je (z meho uhlu pohledu) populista meciarovy urovne ... velmi hruby

-----------------------------

btw svycarsko se pise s Y

feudalismus, komunismus, kapitalismum, nacionalismus, diktatura ani demokracie nebo teokracie nejsou spatne, ani islam, krestanstvi nebo ateismus ... dobro a zlo je v lidech ...
tudiz neverim, ze jakykoliv rezim je lepsi nez jiny, protoze k moci se vetsinou dostane svine ...
prijde mi pravdepodobnejsi moudry diktator nez moudry parlament, protoze je sice velmi nepravdepodobne, avsak mozne, aby se diktatorem stal moudry a slusny clovek, ale neni mozne, aby v parlamentu zasedalo vice nez 10 procent slusnych lidi (10 je priklad nizkeho cisla, zatim jsem nepocital procenta slusnych lidi v politice ... kdyby se tim nekdo chtel zabyvat, tak bych se rad dozvedel vysledky)

co se tyka narodnich zajmu, tak jsem pro ideu narody zrusit ... jeste lepe zakazat ...

129760

2.3.2007 14:40

RE: Lepší systémy zde jsou

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129760

Putin zavírá do vězení zrádce kteří slouží sionistům a západu a kteří pošpinili Rusko a chtěli jej srazit na kolena a podílet se na jeho zničení. Takže nevidím nic špatného na tom že ty zrádce pozavíral. Má zodpovědnost vůči svojí zemi a musí ji bránit před zločinci všeho druhu.

já zase na Iránu nevidím nic špatného. Iránský režim chrání kulturu, morálku a svobodu svého lidu před americko-sionistickou agresí(at už vojenskou, politickou, ekonomickou nebo kulturní).

Co se Chaveze týče tak neříkám že je dokonalí, jistě se mohl dopustit chyb. Ovšem podstatné podle mne je že se postavil na odpor USA a osvobodil svoji zem od americké nadvlády. Je to vlastenec který se jistě snaží dělat to nejlepší pro svoji zem.

>feudalismus, komunismus, kapitalismum, nacionalismus,diktatura
>ani demokracie nebo teokracie nejsou spatne, ani islam,
>krestanstvi nebo ateismus ... dobro a zlo je v lidech ...

Tak s tímhle v zásadě souhlasím.

>tudiz neverim, ze jakykoliv rezim je lepsi nez jiny, protoze k
>moci se vetsinou dostane svine ...

To si nemyslím. K moci se často dostanou různí zločinci a zrádci, to je bohužel pravda, ovšem podle mne existuje a existovala i řada vynikajících a dobrých státníků.

>prijde mi pravdepodobnejsi moudry diktator nez moudry parlament, protoze je sice velmi nepravdepodobne, avsak mozne,
>diktatorem stal moudry a slusny clovek, ale neni mozne, aby v
>parlamentu zasedalo vice nez 10 procent slusnych lidi (10 je
>priklad nizkeho cisla, zatim jsem nepocital procenta slusnych
>lidi v politice ... kdyby se tim nekdo chtel zabyvat, tak bych se rad dozvedel vysledky)

Tak v tomhle s vámi plně souhlasím. Podle mne je určitě mnohem lepší moudrý diktátor jenž věrně slouží svoji zemi, než nějaký zkorumpovaný, zrádný a užvaněný parlament jenž zaprodává vlastní národ zločincům a vede jej do záhuby.

>co se tyka narodnich zajmu, tak jsem pro ideu narody zrusit ... jeste lepe zakazat ...

Tak to opravdu nechápu. Vždyt to je přesně to o co usilují sionisté a Amíci se svým NWO. Podobnými tvrzeními a odsuzováním národů jim jen nahráváte.
Národ je to nejcenější a nejsvětější co máme, naši předci po staletí umírali aby zde byl náš národ.

129819

2.3.2007 14:56

RE: Lepší systémy zde jsou

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129819

Zorbo z tvých příspěvků mne někdy (vlastně téměř vždy) mrazí. Tvá rétorika je plná obdivu k totalitářství, trestání lidí, kteří jsou jiného názoru než ty sám. Stát, který by podle tebe byl ideální, by nás Zvědavce asi do jednoho vyvraždil a pozavíral [bliji], neboť tvůj stát je dokonalý a bez chyby a jakékoli pochyby jsou zakázány vyloučeny, neboť když se objeví odpůrce, je to vlastně sionista a kolaborant. V ruských médiích by si asi našel práci. Ale věz, že nezávislá média byla v Rusku zlikvidováná a novináři, kteří se odvážili Boha Putina kritizovat jsou mrtví. Samé nešťastné náhody [chechtot]. To je smůla. Jsem velký kritik USA, ale když někdy čtu tvé příspěvky tak si musím uvědomit, že nebezpečí existuje i v jiných směrech. Naštěstí lidí jako jsi ty je velmi málo a to je dobře. [cool] Dává mi to klidné spaní, neboť v Zorbovském světě nemá jiný názor než Zorbův místo. Přečti si, prosím, Čapka, Hemingwaye, Wericha, Hrabala,.. a pokud ho pochopíš, uvědomíš si, že všechno není tak, jak si maluješ. Jo a prosím Tě o jednu laskavost.Zorbo, nauč se psát správně česky [chechtot] a napiš alespoň jeden příspěvek, který nebude obsahovat slovo sionista [chechtot] . Rozhodně nejsem sionista a jsem proti politice Putina. Co bys se mnou udělal Zorbo, buď upřímný. Simulace jsem novinář a chci napsat kritiku na to, jak jsou likvidováni novináři, kteří kritizují pana Putina za jeho totalitní sklony. Ty jsi Putin. Co se mnou uděláš ? [chechtot]

129821

2.3.2007 16:01

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 200.?.?.?

Reakce na 129819

mel by zavirat do vezeni lidi odsouzene na zaklade platnych zakonu, klidne i popravovat novinare, ale odsouzene na zaklade platnych zakonu ... v rusku tomu tak neni

iransky rezim nechrani, nybrz s bicem v ruce prosazuje ... nemam dojem, ze by zeny v iranu chtely zit jinym zivotem nez zeny v evrope, nicmene zivot zeny v iranu je blize k zivotu otroka nez svobodneho cloveka ... svobodna(nevdana) matka v iranu neni mozna ... zvoboda zeny v iranu neexistuje

chavez nedela chyby, chavez je populisticka zkorumpovana svine s projevem podobnym v. meciarovi ... nekteri antikomuniste u nas schvaluji vrazdeni pinochetova rezimu, protoze zachranil zemi od komunismu ... timto zpusobem bychom mohli omluvit i hitlera
ja sam uznavam zasadu "ucel sveti prostredky" jen do urcite miry, dokud ty prostredky nejsou od krve nevinnych

To si nemyslím. K moci se často dostanou různí zločinci a zrádci, to je bohužel pravda, ovšem podle mne existuje a existovala i řada vynikajících a dobrých státníků.
nemyslel jsem statniky nybrz lidi u moci, ta zacina nekde na radnici ... nicmene prosim o priklad vynikajicich a dobrych statniku (pokud mozno vice)

me je uplne jedno o co usiluji sioniste a amici, jednak stale jeste plne nechapu o co jde (oba vyrazy) a jednak mam dojem, ze rozdily mezi narody uspesne stirame kazdym dnem .. z meho uhlu pohledu je narod neco co me omezuje, moji predci neumirali kvuli me, protoze, kdyby se me zeptali, tak by se snazili prezit ... jsem rad, ze mluvim ceskym jazykem, uz jen proto, ze je to muj rodny jazyk ... neverim ale tak docela, ze existuje cesky narod, neverim ani v narod nemecky, protoze je to velka zeme a kultura se zasadne lisi region od regionu ... uz vubec neverim na narod americanu, nebot je to smes vseho dohromady ... nicmene narody to jsou a tudiz neverim na narody [smích]

NICMENE .. ja osobne doufam, ze jednoho dne zmizi narody a nabozenstvi a tim padem i mnoho duvodu k valce nebo nasili

postupujici globalizace je nezadrzitelna, vsichni sedime u internetu a chatujeme s lidmi v zahranici, vsichni sledujeme filmy ze zahranici, vsichni kupujeme zahranicni produkty ... mam dojem, ze snad stoji za to zrusit ty hranice ne? nejsem priznivcem stoprocentni globalizace, ale hranice me vadi ... narod obsahuje hranici ... nacionalismus mi vadi ... vyzvy statniku k narodu mi vadi ... nemyslim, ze smazanim hranic zbourame prazsky hrad, vymazeme nerudu z literatury, bilou horu z historie, smazeme recepty na knedlo vepro zelo a vsude se bude pit jenom Beer™

129829

2.3.2007 17:35

RE: Lepší systémy zde jsou

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 129819

>Národ je to nejcenější a nejsvětější co máme, naši
>předci po staletí umírali aby zde byl náš národ.

Che chéé, Zorbo, tak teď už je mi konečně jasné co jste zač. Víc než národ! Víc než národ. Víc než národ!

A nemohli byste si chlapci vymyslet taky jiná hesla? Váš slovník je takový trošku chudý. Nemyslím si, že národ je to nejcennější co máme. Pro mě je nejcennější celá planeta. To neznamená, že když jsem se narodila na kupce hnoje, že tu kupku hnoje musím vzývat jako nejcennější svátost. Mně by se možná líp žilo v civilizovaném Londýně než v dnešní hernami a bordely promořené mafiánské Praze.

129836

2.3.2007 18:09

RE: Lepší systémy zde jsou

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 129819

Vy si viditelne myslite, ze nekdy nekde existoval, existuje, nebo bude existovat "moudry diktator jenz verne slouzi svoji zemi".

Diktator, mozna. Moudry, ohledne vlastnich zajmu, taky mozna. Ty vostatni veci, to vite, to zalezi na tom jak duverivy jste.

Moudryho diktatora na vas. [oči v sloup]

Nasi predci po staleti umirali na syfla, mor, nebo poporodni infekce, pripadne v nesmyslnejch hospodskej rvackach vo Ruzu s velkejma kozama. Narod se jim do toho nijak neplet.

129838

3.3.2007 12:58

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 201.?.?.?

Reakce na 129838

co treba karel IV ? ten mel v nasi zemi docela solidni pomer mezi pro lid a pro sebe

129889

3.3.2007 14:02

RE: Lepší systémy zde jsou

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129819

V tomto příspěvku odpovím naráz na 4 příspěvky od Skleničky, skepse sama, Jarmily a Jožina z Bažin.

Skleničko: Jak jsem již řekl jinde bud jsi mne absolutně nepochopil a nebo záměrně překrucuješ co jsem psal. Já neobdivuju totalitarismus, na druhou stranu je pro mne určitě lepší moudrá a pozitivní vláda silné ruky, než nějaká špatná, kolaborantská a protinárodní pseudodemokracie. Rovněž nechci zavírat do vězení lidi s jiným názorem.
A jak jsem ti již říkal, já čtu Zvědavce a diskutuji zde už zhruba 2 roky a s naprostou většinou názorů a článku na Zvědavci souhlasím a Zvědavec mne utvrdil a utvrzuje v mnoha mích názorech. Takže lidé kteří mají názory více méně stejné jako Zvědavec mají tudíž názory více méně stejné jako já(a řada dalších), jak jsem totiž řekl s názory Zvědavce plně souhlasím.
Já jsem nikde netvrdil že národní stát bude(je) dokonalý a bez chyby a že všechny odpůrce je třeba pozavírat, to jsou lži a nechápu proč máš zapotřebí takto překrucovat mé názory.
Putin chrání Rusko a dělá dobrou politiku. I zde na zvědavci je řada článků které vyvracejí antiruskou propagandu a dokazují správnost ruské politiky. Tvrzení o likvidaci "nezávislých" medií nebo novinářů jsou rovněž bud překroucené polopravdy či lži, neměl bys věřit západní propagandě.
Jinak lidé s názory jaké mám já nejsou vůbec v menšině. naopak vlastenci jsou v řadě Evropský zemí na vzestupu a v některých zemích jsou i u moci. Ty si zase přečti Dyka, Palackého, Havlíčka, Jiráska, Nezvala nebo Nerudu.
Na místě Putina bych s tebou nedělal nic.

Skepse Sama: Podle mne jsou v Rusku vězněni na základě platných zákonů.
rozdíl mezi Iránem a Evropou je v tom že v Iránu se drží svých odvěkých tradic a kultury a já na tom nevidím nic špatného a nepochybuji o tom že většina Iránců s tím souhlasí. Oproti tomu Evropa je dnes zdegenerovaná a opustila své tradice.
Kdyby byl Chavez takový jak říkáš pak by jistě kolaboroval s USA, nebot by mu to přineslo řadu výhod. On se namísto toho postavil USA na odpor a to je podle mne důkaz toho že je to charakterní člověk.
Těmi dobrými státníky mám na mysli např. již zminovaného Putina, Chaveze, Ahmadinežáda ale také Miloševiće, Karadžiće, Nasira, De Gaula, Franka, Arafata, Tita atd.
O co usilují sionistické a americké mocenské elity? Usilují o nastolení NWO(nový světový pořádek) jež znamená nadvládu Washingtonu a Tel Avivu nad celým světem. Ty jsi více méně popsal co bude NWO znamenat. V NWO má totiž dojít k zániku všech národů a náboženství(a i rozdílných jazyků), smazání hranic atd. Současné národy mají být nahrazeny jednou celosvětovou zdegenerovanou multikulti masou. Takováto masa totiž bude pro světovládce snadno ovladatelná.

Jarmilo, a co jsem tedy podle vás zač? [smích] Světovládcům jde přesně o to abychom zapomněli na svoji národnost. a Londýn je zka...Kráceno (Editor)

129893

3.3.2007 14:02

RE: Lepší systémy zde jsou

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129893

dokončení:

Jarmilo, a co jsem tedy podle vás zač? [smích] Světovládcům jde přesně o to abychom zapomněli na svoji národnost. a Londýn je zkaženější než Praha.

Jožine z bažin, ty moudré vládce jež věrně sloužili svoji zemi jsem již vyjmenoval v tomto svém příspěvku vyjmenoval. a jinak si zopakujte historii a zjistíte že naši předci za národ mnohokrát bojovali.

129894

3.3.2007 14:30

RE: Lepší systémy zde jsou

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129893

Zorbo, neboj tyto autory jsem četl. Mimochodem ve slově mých se píše tvrdé Y ! Předlož mi důkazy, že ti novináři byli placeni západem. Navíc vraždy bez soudů ? Ti novináři se ani neměli šanci hájit !!! Byli rovnou zabiti. Neboj, věřím jen svému úsudku, žádné propagandě. Vidím chyby, jak na západě tak i na východě. A v tom se my dva lišíme. Abychom naši zemi uchránili, měli bychom zůstat neutrální a nestavět se k žádné straně. Zůstat na své. Případně se přátelit se zeměmi, které mají stejné dilema. Koalice menších států bych bral jako plus. Připomněl jsi mi Pána prstenů (Chtěl bych se Tě zeptat bez urážky a ironie, co si myslíš o Pánu prstenů od Tolkiena ?), kde se hobiti ptají Stromovouse (šéfa Entů) na čí straně stojí. On jim odpoví:" nikdo není na mé straně, tak zůstávám na své straně." Nějak takhle to myslím řekl. To je úvaha k zamyšlení.

129897

3.3.2007 16:54

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 201.?.?.?

Reakce na 129893

nikdy bych se nedokazal PLNE ztotoznit s nazory periodika ... mozna periodikum s jednim urcitym nazorem nekoho, ale nazory periodika jsou tvoreny vice lidmi a v pripade zvedavce to jsou i nazory diskutujicich, ktere, jak vidis, jsou znacne rozdilne

Podle mne jsou v Rusku vězněni na základě platných zákonů.
rekl bych, kdyz uz soud, ze to bude podobnejsi procesu se saddamem huseinem nez tomu co rikas ty

rozdíl mezi Iránem a Evropou je v tom že v Iránu se drží svých odvěkých tradic ... Evropa je dnes zdegenerovaná a opustila své tradice
islam je podstatne mladsi krestanstvi, tudiz o nejakych odvekych tradicich nemuze byt rec, iran uznavam jako byvalou persii a partii, nicmene je to minulost, ted tam vladne totalita, ktera nuti tisice lidi opoustet sve domovy, neni tam misto pro jine nabozenstvi nez islam, neni tam misto pro jinou kulturu, nez tu statem uznanou ... ty konkretne zorbo bys byl v iranu minimalne ukamenovan
evropa je podstatne otevrenejsi; tak otevrena, ze zde muslimove maji mesity, zide maji synagogy, krestani maji hromady cirkvi a sekt, smi se vyznavat satan a ateiste nemusi chodit v nedeli do kostela, vse je dobrovolne
doporucuju zjistit si co to je degenerace

Kdyby byl Chavez takový jak říkáš pak by jistě kolaboroval s USA
neni dulezite s kym kolaboruje, ale jak je na tom obyvatelstvo (slovo lid odmitam) po jeho prvnim obdobi ... chudoba je stejna, kriminalita je stejna nebo jeste horsi, jediny prinos je znarodneni (absolutne hlupacky provedene) prirodnich zdroju a timpadem embargo na vyvoz, jednou z dulezitych vlastnosti statnika jee diplomacie a tu chavez vubec neovlada, urazi sve sousedy (podobne jako meciar ... ta podobnost tam skutecne je v mnoha ohledech) ... navic verim, ze mu nejde o dobro venezuely, ale o dobro jeho sameho a byla jednodussi cesta nez kolaborovat s usa ... totiz postavit se jim a populisticky je vyhnat ... myslim, ze vetsina venezuelanu si rvala vlasy, kdyz videla co ten sasek vyvadi
zajimave je, ze nezminujes moralese ... mozna proto, ze to neni urvany zvanil jako chavez a ty o nem proste nevis ... nicmene morales ma alespon jednu vec, kterou se snazi pomoci velke casti obyvatelstva bolivi ... rad bych, aby sis zjistil jakou

Současné národy mají být nahrazeny jednou celosvětovou zdegenerovanou multikulti masou.
to podle me neni degenerace ... spise obracene ...

129910

4.3.2007 23:34

RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129893

Skleničko,
Ti novináři psali jasnou protiruskou a prozápadní propagandu. Navíc nikdo neví určitě jak to bylo s jejich vraždou, nikdo nemůže tvrdit že za tím určitě stála Ruská vláda.
Podle mne není řešením být neutrální. Svět dnes stojí před Americkou hrozbou a ta je stejně nebezpečná jako dřívější hrozba nacistická či bolševická. Proto je třeba se této hrozbě postavit. Naštěstí je zde antiamerická koalice a podle mne bychom se měli připojit na její stranu a po jejím boku bojovat za záchranu světa před NWO. Myslím si že je to čestnější a správnější než být neutrální a nijak nepřispět k boji za svobodu. Koalice menších států zní možná dobře, ale podle mne by taková koalice nedokázala nad USA zvítězit, alespon ne dnes kdy je velká část menších států pod americkou nadvládou. Podle mne budou k vítězství nad USA a sionisty zcela jistě muset přispět mocnosti jako Rusko, Čína a jiné.
Já nemám příliš rád fantasy, takže Tolkien a jeho Pán prstenů mne nikdy příliš neoslovil.

Skepse sama,
Já se ztotožnuji s naprostou většinou článků zveřejnovaných na Zvědavci a nevidím na tom nic zvláštního.
Třeba takový zrádce Chodorkovski je vězněn na základě práva a spravedlivého soudu.
To že islám je o dost mladší než křestanství ještě neznamená že nereprezentuje tradice daného regionu. Ostatně ve starověké Persii či Parthii se tehdejší tradice od těch současných Iránských příliš neliší.
Jinak vidím že jsi silně ovlivněn protiiránskou propagandou. Na tom že Irán chrání svoji víru a kulturu není nic špatného. My bychom měli dělat totéž. jinak ty tvé řeči o ukamenování jsou zcela nesmyslné a směšné.
Degenerací mám na mysli to jak Evropa a vůbec celý západ opouští své tradice, kulturu, víru atd. a nahrazuje je demoliberálním pseudohodnotami a multikulti zkaženou společností.
Kdyby Chavez poslouchal USA pak by si mohl dělat ve Venezuele vládnout jakkoliv aniž by ho Amíci ohrožovali. Tím že se jim postavil na odpor a dělá politiku jež je Venezuele prospěšná podle mne dokazuje že je dobrým vlastencem. A vymanění se z Amerického vlivu je podle mne pro Venezuelu jasné plus.
Takže ty souhlasíš s tím co chtějí se světem provést USA a sionisté? Tedy s vytvořením jedné multikulti prohnilé společnosti pod nadvládou jedné světové vlády? Já jsem každopádně proti tomu a morální úpadek je jasnou degenerací.

130016

4.3.2007 23:54

RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 130016

Zajímavé Zorbo. Víš,mimochodem, proč tak hájím ty novináře ? Viděl jsem o nich dokument. Myslím, že byl v koprodukci - Německo, Francie, Finsko, Švédsko. Ten dokument dávali na ČT2 a byl velmi zajímavý. Bylo to o ruském deníku (název si už bohužel nepamatuji), jejichž redaktorům bylo vyhrožováno smrtí,dostávali anonymní dopisy a tak podobně.
Kouzlo celého problému bylo v tom, že doslova a do písmene bylo všechno proti nim. Útočila na ně státní média (těch postupně přibývá - novinář je pro mě novinářem do té doby, dokud je nezávislý a není placen z něčích zájmů - v tom se doufám shodneme). firmy jim přestali dávat inzerci ze dne na den [překvapení] Zajímavé. Náhoda. Redaktora, kterého přepadli a zabili neznámí muži mu ukradli zápisník s editorskými poznámkami a materiály na články. Peněženku mu nechali. Opakovalo se to i v případě zavražděné redaktorky. NAkonec zůstal Šéfredaktor sám a nevěděl, co si počít. V té době za ním přišli tihleti evropané s tím dokumentem. On tam mluvil na rovinu. Kritizoval, jak se v Rusku dělá z Putina modla, že se staví svatyně, tam kde se Putin na venkově objevil. Nakonec řekl, že neví jestli také přežije, protože už i jemu začaly chodit výhružky. [pláč] Ten dokument končil těmito slovy na zhasnuté obrazovce. 14 dní po dokončení dokumentu byl tento muž přepaden a zabit (mimochodem policejní ochranu jim všem ruská policie odmítla ) [zmaten] Policie uzavřela vyšetřování, pachatel neznámý. [bliji] Promiň, Zorbo, ale tohle prostě nezargumentuješ.
Od té doby se o tento problém zajímám velmi živě. Pro mě ti novináři byli hrdinové - mimochodem kritizovali válku v Iráku velmi ostře hmm ?
Podívej se. Kdyby se prostě bojkotovalo americké zboží, tak jim ani válka nepomůže. A to je základem pro mě, jak zlikvidovat expanzivní politiku USA. A nepůjčovat jim v zahraničí peníze na zbrojení. Krve už teklo dost. [pláč]

130020

5.3.2007 0:35

RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama

skepse sama 201.?.?.?

Reakce na 130016

pred rokem nekdo tady kousek u nas zavrazdil novinare zabyvajici se korupci na radnici, po nekolika tydnech byl hlavnim podezrelym starosta toho mesta - valdez, kdyz ho prisla vyslechnout policie, tak byl neznamo kde ... neznamo kde se zdrzoval asi tyden, pak se vratil a bylo po afere ... po tom tydnu se zacal rikat novy vtip .. toho novinare nezabil valdez, pistole ho zabila

neni reseni byt neutralni, protoze nam to nikdo nedovoli, vhledem ze jsme v nato, tak si skutecne nemuzeme dovolit prejit na druhou stranu [smích] ceska republika by proste prestala existovat, uz jen proto, ze rusko zatim zadne antiamericke tazeni neporada a iran/venezuela/kuba/severni korea je trosku chaby spojenec

cina je na usa/sionistech ekonomicky zavisla

ztotoznuj se ...

jak by se ti libilo chodit povinne v kroji? a kazdou nedeli do kostela a kdyz ne, tak 20 ran bicem? pevne verim, ze ty by ses nechal bicovat, az tak ti verim ... chapes ze jsou zeme, kde jsou zakazana kina, popularni hudba, tricka s napisy, sex pred svatbou, homosexualita, jine nabozenstvi nebo ateismus?

to neni degenerace, to je vyvoj ... me osobne multikulturni spolecnost a z dnesniho uhlu pohledu i "zkazena mladez" docela vyhovuje ... nekdy i name je to trosku divoke, ale tolerance musi byt

chavez vyhral prvni volby jenom diky populistickemu antiamerikanismu ... to ze se postavil na odpor usa je asi celosvetove prospesne, ale rozhodne venezuelanum meprospiva vice nez to prospiva svetu, asi se podivam po nejakych ekonomickych informacich o venezuele abys pochopil, ze se tam lide nemaji lip nez predtim ...

souhlasim s vytvorenim jedne multikulturni spolecnosti - multikulturni pro me znamena, ze zahrnuje vsechny kultury a zadnou nepotlacuje ... jedna svetova vlada by byla fajn, svet bez hranic by byl taky fajn i bez nabozenskych valek

to co dnes dela bush a jeho parta nema s usa nic moc spolecneho, usa je nastroj/zbran v rukou gangstera ... samozrejme nema nejmensi pravo vniknout do iranu, nemel pravo vniknout do iraku, afganistanu atp. ...

130028

6.3.2007 17:13

RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 130016

Skleničko,
ČT2 a její "dokumenty" pro mne rozhodně nejsou důvěryhodným zdrojem informací. Uvědom si že naše masmedia(ČT, NOVA, PRIMA, MF HEUTE atd.) jen slouží zájmům západu a píší a vysílají tak jak si jejich chlebodárci přejí. já sám jsem viděl nedávno na ČT2 dokument o Srebrenici, byla to protisrbská propaganda. A stejně tak si pamatuji na dokumenty o Putinovi který jsem tam viděl asi před rokem a i ten byl dle mne jasnou propagandou. Takže "naše" masmedia pro mne důvěryhodná určitě nejsou.
To s bojkotem amerického zboží a s nepůjčováním peněz zní sice dobře, ale dle mne je to neuskutečnitelné. A to proto že většina zemí je dnes více méně pod nadvládou USA, těch několik málo antiamerických zemí by toho bojkotem moc nedokázalo. A i kdyby k tomu bojkotu doopravdy došlo tak na něj USA určitě reagují rozpoutáním velké války, udělají totiž cokoliv aby se zachránili. Proto bych řekl že zastavit expanzi USA půjde bohužel jen silou.

Skepse sama,
O tom případu s tím starostou a novinářem jsem neslyšel.
Vím že postavit se proti USA by pro nás bylo problematické a dnes je to i nereálné, ale určitě by to dle mne bylo dobré.
Rusko a i ty další menší státy se na boj proti USA připravují, jednou k tomu patrně dojde. Čína na USA závislá nijak zvlášt není a je součástí antiamerické koalice.
Chápu že jsou země jež chrání svoji kulturu, tradice a víru před globalizací a amerikanizací. podle mne jsou ty země na tom určitě mnohem lépe než západní země jež jsou pod nadvládou sionistů, jež musí snášet multikulti, morální úpadek, zánik tradičních hodnot, toleranci homosexuality, úpadek rodiny, konzum, amerikanizaci atd.
Možná že je na tom Venezuela ekonomicky za Chaveze o něco hůř než předtím, nevím je to možné. Ale i tak je lepší byt svobodný a neposlouchat Washington, i když za cenu zhoršení ekonomiky. O Moralesovi samozřejmě vím a jeho politika je mi sympatická.
Takže tobě nevadí nastolení NWO? To znamená zánik národů, ras, náboženství a přeměnu lidstva na jednu zkaženou multikulti masu pod nadvládou Washingtonu a Tel Avivu. Pokud ti to nevadí jak říkáš pak nechápu proč jsi(stejně jako já) proti dobyvačné politice USA a sionistů, vždyt oni chtějí ve světě udělat přesně to co ty zde schvaluješ. Všechny ty války a zločiny jež ve světě páchají dělají proto aby získali světovládu a nastolili NWO. Měl by sis to uvědomit. Tvůj postoj mi připadá schizofrenní.

130226

6.3.2007 18:15

RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 130226

Ale Zorbo, teď jsi mě zklamal. Samozřejmě, že většina našich médií je proamerická. Ale odsoudíš něco, aniž bys to viděl...To mluví samo za sebe. Mimochodem další novinář je mrtev http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=371736
Chápej, že ani Rusko ani USA nejsou svaté. Když je USA pro tebe úhlavní nepřítel, tak Rusko není úhlavní přítel. Ty bys souhlasil, kdyby si u nás chtěli základnu postavit Rusové ? Já tedy ne. V Rusku se děje něco, co nezní vůbec dobře. A na to, aby si to všechno naše média vymyslela a zkreslila...na to prostě nestačí. V Rusku začíná proces tvorby totalitního státu tentokrát na tržní bázi. Jenom obrátili kabát.

130233

7.3.2007 17:28

RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 130233

Je mi jasné že žádný režim není ideální. Pro mne je ale režim v Rusku velmi dobrý a vývoj v Rusku je pozitivní, nebot v Rusku jsou na vzestupu vlastenci kteří chrání svoji zem před USA. Navíc je Rusko(spolu s Čínou) naší jedinou nadějí že USA budou zastaveny. Samozřejmě že nesouhlasím s přítomností žádných cizích vojáků a cizích vojenských objektů na našem území. A "naše" media šíří masivní protiruskou propagandu. takovou propagandu šíří proti každému kdo se odváží postavit USA na odpor.

130336

1.3.2007 21:07

RE: Lepší systémy zde jsou

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 129747

Sloužit lidu? Hm, takže lid chce komplet celý jedno a to samé, že? A nebo ne? A co pak? Která část lidu bude ta, které se bude sloužit? a co ta druhá? To už nebude lid nebo jak? A jak se zajistí, aby ti, co slouží, sloužili opravdu a jen že za tímto sloužením budou hrát své úplně jiné hry? Mno?

129761

2.3.2007 14:48

RE: Lepší systémy zde jsou

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129761

Existují určité národní zájmy které jsou zájmem celého národa a prospívají mu jako celku. A za tyto zájmy se snad vždy postaví většina národa. Jistě mohou být výjimky, které zastávají různá protinárodní názory, ovšem takovýto lidé jsou ve zdravé společnosti vždy v menšině.
A co se týká těch co slouží, tak národ jim v prvé řadě musí důvěřovat. Pokud jim národ důvěřuje, podporuje je a schvaluje jejich politiku, pak nevidím v ničem žádný problém.

129820

2.3.2007 16:04

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 200.?.?.?

Reakce na 129820

vetsina znamena treba jen 51 procent a nekdy i mene (posledni volby)

protinarodni zajem byl po roce 1948 soukrome vlastnictvni

"narod" se vyjadruje ve volbach jednou za 4 roky, zvlastni, ze si vzdycky zvoli smejdy [smích]

129830

1.3.2007 22:32

RE: Lepší systémy zde jsou

texaskycizek 70.?.?.?

Reakce na 129747

Pane Zorba, nejvetsi hruzu mam z lidi, kteri to sice mysli dobre, ale protoze jim to moc nemysli, tak nic nemuze dobre dopadnout. Jak je mohu posoudit bez osobniho setkani? Jedno kriterium je, jak vlastne zvladaji gramatiku sveho rodneho jazyka. Kdyz jim ani ta gramatika nejde, tak by se ani nemeli pokouset o neco hlubsiho. Nic jim nepomuze, ze jsou vlastenci. To na rozumu neprida. Myslim, ze na takovych lidech pohorela vsechna lidova hnuti. Proste na to nemaji. Ale k moci se presto dostanou. V jedne ruce maji narodni vlajecku a v druhe samopal. Presne jako ten hnup ve Venezuele. On to zcela urcite mysli dobre. Ale akorat promarni veskere prirodni bohatstvi. Bodejt by pro nej nevolili. Vzdyt si je vlastne kupuje.
Vas Texaskycizek

129766

1.3.2007 23:39

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 200.?.?.?

Reakce na 129766

drahy kovboji, nevim kolik je vam let, ale dle tohoto prispevku jiz postarsi ... gramatika rodneho jazyka je jiz prezitek (stejne jako rodny jazyk), spousta z nas zije v zahranici, spousta z nas ma problemy s psanim ci vyjadrovanim ... uroven jazyka jiz neni urovni mysli, mame moderni vek, nechme kazdeho psat jak se mu zlibi, samozrejme je treba upozornit, kde je chyba, neni ovsem spravne je urazet (coz je z vaseho prispevku citit)

btw, ted jsem se registroval a mam dojem, ze prispevky tohoto typu jsou tak nejak zakazany, mam dojem, ze na vas, texasany, ma zvedavec sito s vetsimi oky a tak jste propadl take ...

----

hnup ve venezuele to URCITE dobre nemysli
a jak pisu o dva prispevky vyse, mnoho venezuelanu veri, ze (minimalne druhe) volby byly zmanipulovany ... ja vetsinou verim ze tomu tak bylo i tam u vas

----

omlouvam se za moji gramatiku, ale je to diskuse ... hovor ... bez pravidel ... i gramatickych ... jestli si budete chcit rypnout ciZku, tak si rypnete [smích]

129767

2.3.2007 20:07

RE: Lepší systémy zde jsou

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129766

Texaskycizku, vy v celém svém příspěvku v podstatě jen reagujete na nějaký překlep a vyvozujete z něj nesmyslné závěry. To je podle mne ubohé. Když už chcete reagovat na můj příspěvek tak alespon reagujte na to co jsem napsal.
Krom toho jste zde v podstatě napsal už jen jednu nadávku na adresu Chaveze a prohlásil jste že promrhává přírodní zdroje Venezuely. S tím ovšem nesouhlasím, podle mne je Chavez(jak jsem již říkal) dobrý politik a je určitě lepší když z venezuelské ropy má zisk Venezuela a ne nadnárodní ropné koncerny.

129845

2.3.2007 0:16

RE: Lepší systémy zde jsou

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 129747

Ad lepší či horší systém.

Napsala jsem, že mnozí brání demokracii tím, že prý není lepší systém. Jak už tu řekli mnozí(i já v článku), není špatného systému, je jen lidí se špatným úmyslem a s tím úmyslem dotyčný nemusí přicházet, ten úmysl může být výsledek korupce mocí či penězi.Také se říká, že peníze kazí charakter.

Ad Putin.

Putin je tak trochu totalitář. V globálním hledisku se na něho dívám jako na protiváhu GWB a tím snad získává punc pozitivního hrdiny.Co se však stane, když bude hrdina bez zlého nepřítele, vůči kterému se může vyhranit?

Vy vidíte Putina tady a teď.Jenže Putin má také minulost a budoucnost.O tom, jestli vede rusko dobře nebo ne nemám dost informací k plnohodnotné debatě.Nepovažuji ho však za ukázkový příklad prezidenta(lépe vůdce), ale nemohu skrýt jisté sympatie vůči jeho osobě.

Co se výchovy k zodpovědnosti.Ta cesta vede skrze generace( to jsem také psala)a jistě nebude snadná, ale dokud lidé nebudou mít vědomí své zodpovědnosti vůči sobě a druhým, tak nikdy žádný politický systém nebude fungovat pro dobro všech.Za základ oné zodpovědnosti berte už mnou jednou zmíněné desatero.

Jinak z vašich slov mám dojem, že snad ani není dobré, aby lidé byli zodpovědní.Mají být lidé stále ovcemi - snadno ovladatelnými a vystrašitelnými tvory?Na tom váš hrdina Putin také staví a tak předpokládám, že to je i váš ideál, kdy většina lidí bude snadno poddajná, aby "národní stát" fungoval "jak má".

Z vašeho řešení na mě zkrátka stále sálá ono totalitářství a z vašich názorů mě bije do očí nejvíc váš postoj vůči mě, jako sexuální menšině.Vaše řešení je řešením jen pro někoho, jen pro toho, kdo odpovídá normě. To s demokracii také nemá mnoho společného.

129769

2.3.2007 15:10

RE: Lepší systémy zde jsou

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129769

>Napsala jsem, že mnozí brání demokracii tím, že prý
>není lepší systém. Jak už tu řekli mnozí(i já v
>článku), není špatného systému, je jen lidí se špatným
>úmyslem a s tím úmyslem dotyčný nemusí přicházet, ten
>úmysl může být výsledek korupce mocí či penězi.Také se
>říká, že peníze kazí charakter.

Ano, asi jsem se ve svém prvním příspěvku v tomto směru nevyjádřil zcela přesně. Jinak s tímto vaším odstavcem souhlasím.

Ano, Putin je podle mne dobrý proto že čelí Americko-sionistické agresi, a to po všech stránkách. Nejen na poli politickém a diplomatickém(a jak se zdá tak brzy i vojenském) ale i na poli společensko-kulturním. Putin obnovil sílu Ruska a zároven hájí tradiční křestanské hodnoty, posiluje Ruskou národní hrdost, víru i kulturu a bojuje proti vlivům západní globalizace, amerikanizace a dekadence. To z něj činí jednoho z největších a nejlepších státníků současnosti. Bez Ruska se nám nikdy nepodaří zvítězit nad NWO. Podle mne vede Putin Rusko jasně dobrým směrem.

Podle mne zodpovědnost lidí za celek(tedy za celou společnost) i za sebe sama zde již byla v minulosti a v řadě zemí je dodnes. Zodpovědnost dnes chybí západním společnostem, nebot ty jsou zdegenerované a zodpovědnost nahradili sobeckým individualismem. Podle mne se dá nejlépe obnovit svrchu. Tedy tak že se k moci dostanou rozumní lidé kteří v lidech obnoví pocit zodpovědnosti(výchovou atd.). Jinak s desaterem(a biblí) jakožto základem naší společnosti(tedy i oné zodpovědnosti) samozřejmě souhlasím.

>Jinak z vašich slov mám dojem, že snad ani není dobré, aby
>lidé byli zodpovědní....

Ne to je omyl. Já samozřejmě chci aby lidé byli zodpovědní vůči sobě, své rodině, národu, Bohu atd. To není vůbec v rozporu s národním státem, právě naopak.

Řešení jaké prosazují vlastenci(k nimž se řadím) není řešením jen pro někoho. Je to řešení pro celý národ, pro všechny slušné a zdravé lidi(neber te si prosím tuhle poslední větu nijak osobně, já jsem prostě lepší slova pro vyjádření svých myšlenek nenašel). a je to podle mne jediné reálné řešení.

129823

2.3.2007 1:32

RE: Lepší systémy zde jsou

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129747

Zorbo,prosím, zamysli se někdy nad tím, než něco napíšeš.
Těmi lepšími režimy mám na mysli třeba současnou Putinovu vládu v Rusku [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Tomu snad sám nemůžeš věřit. Já tedy Putina beru jako protipól Bushe, ale jako nezávislý novinář, který nechce sloužit státní moci, bych se nedožil ani jednoho roku v Rusku. Copak nesleduješ, co se v Rusku děje ?????? [zmaten] Nezávislí novináři, kteří se troufli poněkud kritizovat Putina jsou mrtví - samé nešťastné náhody [pláč] [bliji] Hehe viděl jsi někdy film s Funesem Pošetilost mocných ? Asi ne [chechtot] A pokud budeš reagovat vynech sionisty a tak podobně. To už jsi napsal dříve a často [chechtot] Ti novináři sionisti nebyli, jenom si troufli postavit samoděržaví a dnes jsou mrtví. Já věřím, že mi to dovedeš nějak vysvětlit [chechtot]
Jo a tvoje gramatika je taky dobrá. Pokud jsi cizinec tak se omlouvám, pokud jsi Čech a vlastenec tak běda Ti. Napsat
Švícarsko s měkkým i, tak to jsem ještě neviděl. Jsi zhruba stejně starý jako já a nedovedu proto pochopit, jak můžeš napsat toto. Jestli více věříš KGB v čele Ruska tak je to smutné. [pláč]

129772

2.3.2007 4:09

RE: Lepší systémy zde jsou

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 129772

>Zorbo,prosím, zamysli se někdy nad tím, než něco napíšeš.
>Jo a tvoje gramatika je taky dobrá. Pokud jsi cizinec tak se
>omlouvám, pokud jsi Čech a vlastenec tak běda Ti. Napsat
>Švícarsko s měkkým i, tak to jsem ještě neviděl.
>Jsi zhruba stejně starý jako já a nedovedu proto pochopit, jak
>můžeš napsat toto. Jestli více věříš KGB v čele Ruska
>tak je to smutné. [pláč]

Zorba je něco, jako Bedřich Kraus von Zillergut a poručík Dub v jednom vydání (Dub byl ale profesorem češtiny). Myslím, že je asi zbytečné reagovat na jeho výtvory, kde se v jednom kuse válčí a vítězí hrdinní národové. Já si ale stále myslím, že si jen někdo, nějaký recesista, dělá jenom legraci. Ale jestli je to opravdu tak, jak se jeví, tak ... [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [zmaten] [zmaten] [zmaten]

129781

2.3.2007 15:23

RE: Lepší systémy zde jsou

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129781

Jediné z čeho mám strach, že v ideálním Zorbovském světě bychom my Zvědavci byli jako jedni z prvních pozabíjeni, pozavíráni a kdo ví co ještě. A to si on není schopen uvědomit. Jak je vidět i mezi Srby existují hloupé ovce. Nelze si tedy nikdy žádnou stranu idealizovat. Základem je být ve všem !zdravě! skeptický. Nevěděl jsem, že fašismus má ještě v dnešní době takové fanatiky [bliji]

129826

2.3.2007 19:34

RE: Lepší systémy zde jsou

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129826

No a na tahle lživá tvrzení o mně jste přišel kde? Já čtu Zvědavce a diskutuji zde již zhruba 2 roky a můžu vám říct že se prakticky se všemi názory na Zvědavci shoduji(až na pár výjimek, ale ty jsou naprosto zanedbatelné) a Zvědavec je pro mne nejlepší web na českém internetu. Stejně tak si myslím že velká část lidí kteří přispívají do diskuzí na Zvědavci má obdobné názory jako já. Jinými slovy vadí jim politika sionistů a USA(a to celá jejich zločinná politika, nejen některé její části) a záleží jim na osudu naší vlasti a hodnotí kladně antiamerické síly. Názory jež zde hlásám vycházejí do značné míry ze Zvědavce a klidně se přiznám že mne Zvědavec názorově značně ovlivnil(respektive utvrdil mé názory a mé přesvědčení).
Nevím kde jste přišel na ty keci o zabíjení a zavírání. Bud jste mne absolutně nepochopil a nebo záměrně překrucujete má slova.
Co se Srbů týká tak vám mohu říct že velká část Srbů má obdobné vlastenecké názory jako já a že téměř všichni Srbové jsou silně konzervativní, v podstatě stejně jako já.
A taky nechápu co chcete říct tou závěrečnou zmínkou o fašismu, já se k této ideologii ani v nejmenším nehlásím a pokud dané problematice alespon trochu rozumíte tak vám to musí být jasné.

129842

2.3.2007 20:43

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 200.?.?.?

Reakce na 129842

clovek co pise o rusku, iranu a venezuele jako o osvicenych rezimech bud nema dostatek informaci a nebo je (z meho uhlu pohledu) silenec

co se vlastenectvi tyce, tak je to (z meho uhlu pohledu) nesmysl, ktery vyuzivaji politici vyuzivajici narody (ktere jsou virtualni)

a co se tyce fasismu tak:
Fascism is an authoritarian political ideology and mass movement that seeks to place the nation, defined in exclusive biological, cultural, and historical terms, above all other loyalties, and to create a mobilized national community.Many different characteristics are attributed to fascism by different scholars, but the following elements are usually seen as its integral parts: nationalism, authoritarianism, militarism, corporatism, totalitarianism, collectivism, anti-liberalism, and anti-communism.

129847

3.3.2007 2:24

RE: Lepší systémy zde jsou

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129842

Ale já Ti nevyvracím tvé argumenty, kde kritizuješ Izrael a politiku USA. Já Tě kritizuji proto, že nejsi schopen kritického pohledu i na jiné strany. Rusko, Venezuela, Irán mají hodně chyb ať se ti to líbí nebo ne. Je tam autoritářský režim a ty jsou nebezpečné, protože se většinou transformují v totalitu. Opravdu by mě zajímalo, co bys dělal, kdyby Hitler byl Slovan. Hmm ? Zastával by ses ho ? Byl bys schopen pokání ? Mimochodem, dokaž mi, že Ti novináři, které Putin nechal zlikvidovat (to nebyl jen tak mimochodem veřejný proces, byly to přeci samé nešťastné náhody), byli Sionisti a prozápadní kolaboranti. Dokaž mi to !!! Budeš se divit, ale já znám hodně Srbů, kteří žijí zde v ČR. Pár z nich se kamarádí i s Emirem Kusturicou. A všichni se vysmáli tomu, co píšeš. Bavil jsem se s nimi totiž o tobě. Oni jsou u mě vlastenci. Ne ty. Se svojí rétorikou jsi normální fašoun. Ale fakt. To je konstatování holé skutečnosti.

Díky Skepse Sama. Vidím, že se na lecčems shodneme. I když jsem tedy vlastenec a v národ věřím. Ale ne tak jako Zorba. To je důležité, si myslím. [cool]

129862

2.3.2007 19:58

RE: Lepší systémy zde jsou

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129772

Skleničko, to že jakožto levičák a liberál odmítáš a nechápeš mé postoje a názory(třeba ty na Rusko) je tvoje věc. Putina obdivuju protože patří k nejlepším politikům v dnešním světě a je naší nadějí že se světovládcům nepodaří nastolit NWO.
Co se sionistů týče tak když se bavíme na téma které s nimi souvisí tak se o nich nemohu nezmínit. Jinak ti mohu říct že když jsem začínal číst Zvědavce a diskutovat zde tak mi taky vadilo a přišlo mi divné že zde skoro každý mluvil o sionistech a obvinovali je ze spousty věcí. Zvědavec mi ale v tomto pomohl odkrýt fakta o sionistech a dnes vím že opravdu mají na svědomí spoustu věcí a jsou zapleteni do řady zločinů. Takže snad i ty po nějaké době přijdeš na to jak to s těmi sionisty doopravdy je. Neříkám že můžou za všechno zlo, to jistě ne, ale určitě to nejsou žádná nevinátka a mají na svědomí víc než dost špatností.
Jak to bylo s těmi novináři nevím. Ale tvoje reakce dosvědčuje že jsi patrně příliš ovlivněn antiruskou propagandou medií jež se neustále snaží očernovat Putina. Každopádně je faktem že ti novináři sloužili západním protiruským zájmům, špinili Rusko a byli jedna ruka se sionisty. At se ti to líbí nebo ne tak to jsou fakta.
Když dojdou argumenty tak se reaguje na překlepy a pod. Máš to zapotřebí [oči v sloup] [zmaten]
V čele Ruska není KGB(to dnes ostatně ani neexistuje). To že Putin je bývalí rozvědčík je irelevantní. A já Rusko podporují, přečti si o Rusku nějaké nezávislé informace, ostatně i tady na Zvědavci jich najdeš víc než dost. Možná tě přesvědčí že se mýlíš.

Ted reaguji na Zdenka Matouška.
Zdenku Matoušku, já vím že se jako přesvědčený proami a židomil těžko srovnáváš s vlasteneckými názory jaké mám já. Nevím taky proč se mé názory snažíš zpochybnovat a nezmůžeš se na žádné argumenty. Ale alespon tak ukazuješ svoji úroven. A mohu tě ujistit že lidí kteří jsou vlastenci a jsou odpůrci USA a sionismu je víc než dost.

129844

2.3.2007 21:26

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 200.?.?.?

Reakce na 129844

rozvedciky kgb a zaroven prezidenty se nestavaji lidumilove, ale karieriste ...

sioniste maji na svedomi mnoho zlocinu, to ale neznamena, ze sionismus je spatny; a timto rozvijim souhrn vsech ismu i o sionismus, protoze jsem si o tom konecne (diky zorbo) nasel zakladni infomace o tom co sionismus znamena (btw, pokud zide nemaji pravo na svou zemi - israel - mame my cesi(a moravane a dalsi...) pravo na nasi zemi? casovy rozdil mezi vznikem ceske republiky a israele je vzhledem k trvani civilizaci NEPATRNY ...

Každopádně je faktem že ti novináři sloužili západním protiruským zájmům, špinili Rusko a byli jedna ruka se sionisty. At se ti to líbí nebo ne tak to jsou fakta.
novinar je novinar (a muze si rikat co chce) vrazda je vrazda (...) [velký smích]

tve preklepy se tykaji zejmena Y a I (coz je ta nejnizsi uroven chyby) ... mas dojem, ze kgb zanikla (nebo stb) anebo byla pretransformovana v neco noveho?

proami a židomil je hodne ubohe zorbo a slovo vlastenectvi mi v soucasnosti zni temer jako nacionalismus ... tve "vlastenectvi" je navic hodne pokrivene ... argumenty nemas zadne, protoze casto opakujes je znamo, je jiste ... nicmene NIKDY neodpovis na dotaz o zdroje informaci, protoze zdroj tvych informaci je valnou vetsinou punkersky bulvar ... posli alespon JEDEN odkaz na seriozni (v hodne sirokych mezich) medium odkud tu informaci masjeste dodatek: kdyby nebylo v usa zidomilu, tak bys dnes mluvil nemecky ... libilo by se ti to? vlastence zorbo?

129849

3.3.2007 2:06

RE: Lepší systémy zde jsou

Naivka 206.?.?.?

Reakce na 129849

>jeste dodatek: kdyby nebylo v usa zidomilu, tak bys dnes mluvil
>nemecky ... libilo by se ti to? vlastence zorbo?

Takze podle tebe nemecky fasizmus porazili zidomilove z USA. No a ja naivka jsem si vzdycky myslel, ze to v drtive vetsine bylo zasluhou a obetmi Rusu..., presneji teda Spojencu. No jo, casy se meni a historie taky.
[oči v sloup]

129856

3.3.2007 4:37

RE: Lepší systémy zde jsou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 129856

Akurát nejak nemôžem nikde nájsť, kde všade bojovali odvážne židovské jednotky v čase druhej svetovej vojny proti fašistom.
Zato ich celkom hodne bojovalo proti britom v Palestíne.
Proti komu to vlastne tí briti bojovali v druhej svetovej vojne?

129871

3.3.2007 11:28

RE: Lepší systémy zde jsou

Osvetár 84.?.?.?

Reakce na 129871

>Akurát nejak nemôžem nikde nájsť, kde všade bojovali
>odvážne židovské jednotky v čase druhej svetovej vojny proti
>fašistom.

Tu je maly pokus o rozsirenie tvojho obzoru; zacni napriklad tu ~ Jewish Brigade World War II

A to sa tyka len vojakov, ktori sluzili pod jeho velicenstvom George VI. Dalsiu rešeršé k teme si mozes urobit sam.

129883

3.3.2007 12:47

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 201.?.?.?

Reakce na 129856

zde, v jizni americe, mnoho lidi veri, ze kolumbus "objevil" ameriku za penize ctyr zidu ...

ja osobne o tom nemam zadne spolehlive informace (lepe receno zadne), ale kdyz bych akceptoval tuto myslenku, pak zidovska lobby v americe tu byla drive, nez byla amerika dobyta a drive nez byla znovuobjevena

co se tyka druhe svetove valky, tak myslim, ze zidovska lobby mela VELKY vliv na vladu usa (on to byl pro usa a tedy i/hlavne pro americke zidy super kseft) ... a israel uz byl na poradu dne hodne hodne dlouho ... zkratka, bylo v tom hodne zidovskych penez a to na strane americke, ale i nemecke a moznai ruske, jde jenom o to, jakym zpusobem ty party k tem prachum prisly

no a jestli rusove nebo americane ... potkali se u plzne, i kdyz se mohli potkat o trochu drive a o trochu zapadneji ... hrdinne obeti rude armady byly zpusobeny hlavne neuctou velitelu k lidskemu zivotu a taky nedostatecnym financovanim takoveho mnozstvi vojaku ... na druhou stranu vylodeni v normandii bylo taky dost neekonomicke

jsem skeptik, nemuzete po me chtit, abych uveril, ze nekdo umrel jen proto, abych ja mohl zit, pivo pit a cesky zpivat ... motivy velitelu a dale jejich nadrizenych (vlad, diktatoru ... zkratka politiku) byly uplne jine

129887

4.3.2007 16:42

RE: Lepší systémy zde jsou

Naivka 206.?.?.?

Reakce na 129887

>
>no a jestli rusove nebo americane ... potkali se u plzne, i kdyz
>se mohli potkat o trochu drive a o trochu zapadneji ... hrdinne
>obeti rude armady byly zpusobeny hlavne neuctou velitelu k
>lidskemu zivotu a taky nedostatecnym financovanim takoveho
>mnozstvi vojaku ... na druhou stranu vylodeni v normandii bylo
>taky dost neekonomicke

Nic proti vasim nazorum. Ja jen ze se mi jevite do znacne miry neobjektivni. Nemyslim, ze Zorba je prehnany nacionalista, neb dokonce fasista, jak se mu zde snazi nekteri dokazovat. Nemyslim si, ze jste prilis objektivni i co se tyce ucty k zivotu jedne ci druhe strany. Faktem je, ze bez spojenecke pomoci by to Rusko melo jeste vic ztizeno. Nepovazuji ovsem za projev hrdinstvi, tim mene humanity, bombardovani Drazdan, Hirosimy, Nagasaki, ale ani Prahy, ikdyz tam to bylo pry omylem...

129972

4.3.2007 18:39

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 201.?.?.?

Reakce na 129972

zorba se v teto diskusi presentuje tak jak se presentuje, obhajuje vrazdy novinaru/zradcu (pekne uchylne) atp. proto jsem mu vytipnul ten odstavec z wikipedie, protoze zorba zkratka oslavuje autoritarske rezimy a to je mi proti mysli ...

bombardovani cehokoliv nepovazuji za hrdinstvi, dokonce ani nastoupeni do armady k obrane vlasti ne, spis se klonim k nazoru mexickeho ira o'reilyho ze sedmi statecnych, kdyz tem klukum vysvetluje, ze jejich otcove jsou skutecni hrdinove ... nicmene spojenecka strana neprojevila tolik neucty k zivotum vlastnich vojaku jako ruda armada ...

me nazory nejsou ani pravicove ani levicove ... dokonce ani stredove, jsem skepticky vuci vsemu a vsem ... mozna proto, ze je to nejlehci

129978

3.3.2007 4:33

RE: Lepší systémy zde jsou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 129849

>rozvedciky kgb a zaroven prezidenty se nestavaji lidumilove, ale
>karieriste ...

Alebo ľudia, ktorí sa snažia slúžiť svojmu národu a svojej krajine.

129870

3.3.2007 22:20

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 201.?.?.?

Reakce na 129870

od rozvedcika k prezidentovi je cesta velmi dlouha a vyzaduje minimalne ostrych loktu ne-li ostrejsich veci

129940

4.3.2007 19:20

RE: Lepší systémy zde jsou

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 129940

Samozrejme mate pravdu, ale kdo by ten totalni kolaps po padu rezimu a dvou obdobich notorickeho alkoholika Jelcina jako vladce Ruska mel zvladnout? Nejaky hodny korektni chlapec v kravete? Putin je explukovnikem KGB, tvrdy, velmi inteligentni, expert na komunikaci. Navic ma ma obrovsky leadership a diva se pres taky svuj osobni zajem na zajmy Ruska.

Duvody na kterych stoji loajalita mocenskych spicek na pocatku predevsim v armade a rozvedce. Jeho pevna pozice stoji na zpusobu jakym konsolidoval Rusko a vratil je zpet do hry a nejenom v Rusku. Staci si vzpomenout, co bez diplomatickych klicek sdelil Jack Straw jako minister zahranici VB oligarchovi Berezovskemu ohledne jeho proslovu vuci Kremlu a dalsim trvani jeho politickeho azylu v Britanii. Volne cituji ..." vlada jejiho velicenstva plne respektuje status v Rusku..." A to bylo tusim rok zpatky. Cas pracuje pro Moskvu.

S neuspechem kontrolovat Irak se nekonalo srazeni cen ropy jako v prvni iracke valce, takze nebyla dostatecne omezen zdroj prijmu Moskvy na zivotne nutnou obnovu koncici zivotnosti raket udrzujici vzajemnou strategickou rovnovahu. Diplomaticke aktivity Kremlu jasnou reci rikaji, ze Moskva je a bude schopna garantovat v dostatecne mire svuj odstrasujici potencial, bez ohledu na to, zda USA pres antiraketove zakladny rozbehnou nove kolo ve zbrojeni.

Jinak receno neocons diky hrubym chybam "ztratili" vyhodnou pozici v partii s Moskvou. Rusove byli v casove tisni a jejich figury staly nevalne, ala za "sachovnici usedl politicky velmistr". Dnesni stav partie je vyrovnany a rozlozeni figur jako treba zdroje surovin jsou jasne ve prospech Kremlu do budoucna. Jsou dve moznosti bud valka a to rychle anebo kooperace. Rusko nepotrebuje valku, takze bude kooperovat, muze si vybrat bud na vychod nebo na zapad ci obema smery.

Kreml ma co nabidnout a silou mu to nikdo neodkaze vzit! Zapad se bude muset velmi rychle vratit do reality, plati to predevsim za Atlantikem a zacit s Ruskem skutecne jednat na oboustranne vyhodnem partnerstvi. Obe strany si maji momentalne, co nabidnout. K tomu vsak bude nutna personalni vymena, lide jako Cheney zrejme vyvazeneho dialogu nevedeneho z pozice sily nejsou schopni.

129982

4.3.2007 19:59

RE: Lepší systémy zde jsou

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129982

Ohledně jeho inteligence bych zase tak optimistický nebyl. Pokud vím i Putin se blýskl pěknými bláboly, za které se pak poněkud tiše a plaše omlouval. Vzpomínám si, že při nějaké návštěvě nemonice, kde byli těžce zranění vojáci se pokusil zavtipkovat a dopadlo to velmi nevkusně. Naštěstí jeho mluvčí jeho slova dostatečně vysvětlili [smích] Abych pravdu řekl, dnes nepovažuji jako hlavního hráče USA, ale Čínu, která jenom čeká, až se všechny velmoci vyčerpají. Zatím to tak dělají. Asi se začnu učit čínsky. Abych byl v obraze. [cool]

129989

4.3.2007 21:30

RE: Lepší systémy zde jsou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 206.?.?.?

Reakce na 129989

Nevim zda ve vasem pripade mate duvod k optimismu - neco z cinskeho tisku:

Náměstek předsedy Čínského ústředního výboru Guo Boxiong dnes v Pekingu prohlásil, že přátelská spolupráce mezi čínskou a ruskou armádou přispívá k regionálnímu i světovému míru. Taky věří v úspěch společných protiteroristických manévrů Šanghajské organizace spolupráce.

Při setkání s hlavním velitelem štábu ozbrojených síl Ruské federace Jurijem Balujevskym Guo uvedl, že čínsko-ruské vztahy se rozvíjí plynule a kontakty na vysoké úrovni jsou intenzivní. Díky společnému úsilí obou stran se vzájemná spolupráce rozvíjí ve všech oblastech, včetně mezinárodních záležitostí. Dodal, že čínsko-ruské vztahy v současnosti dosáhly nejvyšší úrovně v historii, což vyhovuje zájmům obou stran, taký to přispěje ke světové stabilitě.

Balujevsky vyjádřil spokojenost s čínsko-ruskými strategickými vztahy.

129996

4.3.2007 22:13

RE: Lepší systémy zde jsou

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129996

Hmm zajímavé.Tak se spolu kamarádí noo. Co také Rusům zbývá. Rusové s Čínou musí vycházet, neboť i tak je počet politických soupeřů Ruska příliš vysoký. Celkem mi teda váš článek nic moc nedal ? Měl ? [zmaten]

130003

6.3.2007 1:56

RE: Lepší systémy zde jsou

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 129996

Intenzivne se buduje sit na transport zkapalneleho plynu a ropy na vychod. Cilove zeme Cina, Japonsko a Indie. Nevim jak Indie, ale Cina a Japonsko jsou hlavnimi odberately techto komodit z Iranu. Nebylo by mozna od veci polozit si otazku, z jakeho duvodu maji zajem o rusky plyn a ropu?

Ve chvili kdy se zdvojnasobi transportni kapacity vychodnim smerem, bude Evropa nucena jasne vyjadrit, zda stoji o spolupraci s Ruskem ci ne? Pokud evropsti politici nevezmou zdravy rozum do hrsti a neucini tak hned. Je za pet minut dvanact dat najevo Moskve jaky je postoj EU. Pokud chce Evropa kooperovat, tak prave ted bude mit sanci vyjednat mnohem lepsi podminky na dlouhodobejsi kontrakty o dodavkach ropy a plynu, nez za nekolik let.

130147

4.3.2007 23:48

RE: Lepší systémy zde jsou

skepse sama 201.?.?.?

Reakce na 129982

v usa se k moci dostala parta gangsteru, ktere nezajima blaho obyvatel ani co by se za nehet veslo, bushovo druhe/posledni obdobi se pomalu blizi ke konci a prave proto bude muset najit nejaky duvod/zaminku ... maly atomovy hribek nekde uprostred usa, par milionu mrtvych atd ... pak uz nebude problem vyhlasit vyjimecny stav, odlozit volby a dobyvat svet ...

treba je nekdo zastavi [smích]

130018

3.3.2007 2:04

RE: Lepší systémy zde jsou

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129844

Přečetl jsi si alespoň něco z toho, co jsem Ti napsal ? (Klidně mi tykej, jsme zhruba stejně staří, jak jsem pochopil a to je také jedna z mála našich společných vlastností).
Ale hezky popořadě.

"Jak to bylo s těmi novináři nevím. Ale tvoje reakce dosvědčuje že jsi patrně příliš ovlivněn antiruskou propagandou medií jež se neustále snaží očernovat Putina. Každopádně je faktem že ti novináři sloužili západním protiruským zájmům, špinili Rusko a byli jedna ruka se sionisty. At se ti to líbí nebo ne tak to jsou fakta."
Vždyť si v tom jednom krátkém odstavci protiřečíš.Na jednu stranu jsi napsal, že nevíš, jak to bylo s těmi novináři.
A pak napíšeš "Každopádně je faktem že ti novináři sloužili západním protiruským zájmům, špinili Rusko a byli jedna ruka se sionisty." Když nevíš, tak jaký je to fakt ? Oni nebyli sionisti ani protiruští. Těžko tomu budeš věřit, ale oni chtějí žít v Rusku. Novináři jsou sociálně citlivé ukazatele. Něco jako žáby a čistá voda. Tady začínají ty žáby mizet, voda tedy začíná být špinavá. (mezi novináře nepočítám ty zkorumpované Goebbelsovité)
Jak tak čtu tvé ódy, tak si dovolím říci, že o Rusku toho vím asi víc než ty. A není to tak těžké. Irelevantní to není. Neboť bávalá KGB je dnes rozlezlá po Rusku a je na vedoucích postech. Ani se tím Putin netají. Ale podle tvého úsudku je tedy KGB vlastenecký spolek plný Mirků Dušínů [chechtot]
Víš jaký je rozdíl mezi překlepem a hrubkou ? Překlep je omylem, jak píšeš. Hrubka je chyba gramatického rázu, kterou jsi udělal, když jsi psal a byl jsi soustředěný. Takže pozor!!! Já jsem češtinář a takové chyby by měly nárok dělat děti maximálně na základní škole [naštvaný] To pak snižuje úroveň tvých příspěvků (byž už nevalnou)
Mimochodem než mě nazveš sionistou a já nevím čím ještě [chechtot] Tak věz, že jsem vůči USA velmi vyhraněný člověk. Jsem proti válkám v Iráku, Jugoslávii, Afghánistánu, Somálsku, Sudánu... a WTC mi také smrdí. Víš, ty si snažíš jednu stranu démonizovat a druhou idealizovat. Ale žádná strana není čistá jako lilie a to je důležité si přeci uvědomit ne ? V Rusku rozhodně není teď lehké žít, jako novinář, který chce psát kriticky (Mimochodem víš, co je to kritika ? Ono to neznamená jen ten negativistický výklad) viz F.X. Šalda - o Kritice [smích] (Šalda nebyl sionista [smích] )

129855

3.3.2007 2:08

RE: Lepší systémy zde jsou

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 129844

Zapomněl jsem dodat jednu důležitou věc. Nevím, proč bych měl odmítat tvé názory jako "levičák a liberál." Věřím totiž, že tvé názory odmítají i konzervativci a pravičáci tady na webu. Ono je to v něčem jiném než politických preferencích [vyplazený jazyk] Je to daleko pikantnější.

129857

4.3.2007 0:31

RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skepse sama a pro Skleničku

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129844

Skepse sama a Skleničko, tady odpovím na několik vašich příspěvků. konkretně to jsou příspěvky číslo 129830, 129847, 129849 u Skepse sama a u Skleničky pak číslo 129862, 129855, 129857. To aby v tom bylo jasno [smích]

Skepse sama,
129830: Co se týká té většiny národa, mám tím na mysli základní zájmy na nichž se většina obvykle shodne(pokud chceš mohu konkretizovat)
Potírání soukromého vlastnictví v roce 1948 bylo v rozporu s národními zájmy.
Systém je nastaven tak aby každé 4 roky vítězily prorežimní strany. A národ je ohlupován propagandou, proto se zatím proti režimu příliš nebouří.
129847: Jestli chceš tak ti dám odkazy na články v nichž se dočteš o pozitivní politice Ruska, Iránu či Venezuely. Začni třeba na Zvědavci, zde je na toto téma řada článků. Já vycházím právě z těch nezávislých informací a ne z propagandy oficiálních medií.
Kdyby nebylo vlastenectví tak by USA a sionisti už dávno ovládli celý svět. Ale právě láska lidí(např. v Iráku, Palestině, Srbsku atd.) k vlasti způsobuje že nejsou ochotni se smířit s cizí nadvládou.
Angličtinu neovládám, takže na ten tvůj odstavec o fašismu v angličtině ti nemohu plnohodnotně odpovědět.
129849:To že byl někdo rozvědčíkem ještě neznamená že má špatný charakter.
Sionisti nemají právo okupovat Palestinu. Arabové ji obývají zhruba stejnou dobu jako my Češi naši zem a jejich právo na Palestinu je stejné jako naše právo na Českou zem.
Je rozdíl mezi novinářem a zrádcem. I u nás odboj za protektorátu zlikvidoval novináře-kolaboranty.
Argumentů mám víc než dost. Jestli chceš abych ti uvedl své zdroje tak se zeptej konkrétně a já ti je samozřejmě prozradím.
Za vítezství v druhé světové vděčíme hlavně Rusům.

Skleničko:
129862:Tobě se nelíbí režimy v Rusku, Iránu či Venezuele, budiž, mně se naopak líbí. A kdo má tedy podle tebe čelit agresi USA? Já respektuju že se ti režimy v Rusku atd. nelíbí, ale uvědom si že pouze oni jsou naší nadějí že USA budou zastaveny.
Hitler mi vadí především proto že to byl agresor, jeho národnost je vedlejší.
Práce těch novinářů byla jasně prozápadní, o tom mluvila i naše oficiální media. Jestli chceš zkusím ti najít linky na weby které o tom informovaly podrobněji.
Já do Srbska jezdím každý rok a znám samozřejmě spousty Srbů. Jistě že i mezi nimi jsou liberálové atp. Ovšem naprostá většina Srbů je silně tradicionalisticky založena a to i velká část tamních demokratů. A podle posledních voleb zastává 28% Srbů stejné názory jako já(jedná se o ty kteří volili Radikální stranu).
Pokud víš co je fašismus pak ti musí být jasné že žádný fašoun nejsem. Nevím proč máš za potřebí mne takhle pomlouvat. a nebo je podle tebe fašoun každý kdo sympatizuje s Putinem.
129855:Neprotiřečím si, to jen ty jsi mne nepochopil. Já nevím jak to bylo se smrtí těch novinářů, ale vím že to byli zr

129950

4.3.2007 0:32

RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skepse sama a pro Skleničku

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129950

Skleničko, dokončení:
129855:Neprotiřečím si, to jen ty jsi mne nepochopil. Já nevím jak to bylo se smrtí těch novinářů, ale vím že to byli zrádci Ruska a poskoci sionistů.
KGB jistě svého času nebyla dobrá, ba právě naopak. Ovšem to že je někdo jejím exčlenem z něj podle mne nedělá špatného člověka.
Já vím že žádná strana není úplně čistá. Ale pro mne jsou prostě země antibushovské koalice těmi dobrými a já s nimi sympatizuji.
129857: Omyl. S lidmi pravicově a konzervativně orientovanými se zde vesměs vždy shodnu.

Jinak vám oběma doporučuji si přečíst příspěvek od Antiseptika který je zde dole. Podle mne vyjádřil problém(o němž se zde bavíme) velmi dobře a trefně a já s ním souhlasím.

129951

4.3.2007 2:55

RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skepse sama a pro Skleničku

skepse sama 201.?.?.?

Reakce na 129951

129830
1. spolecne zajmy urcite nejake jsou - chleb a hry, ve vsech ostatnich se da polemizovat, jakmile dojde na vetsinu a mensinu zastavam nazor, ze mensina by nemela trpet pro potrebu vetsiny a samozrejme naopak
2. jasny
3. system je nastaven tak, aby ve volbach zvitezil ten nejlepe propagovany produkt ... ackoliv reklamu nemam rad (protoze jsem v tom oboru pracoval a obcas jeste pracuji), neverim, ze je spravne ji zakazat, protoze je to predavani informaci, jakkoliv pravdivych ci nepravdivych, ale jsou to informace, ktere nas v te chvili, kdy je konzumujeme, neposkozuji ... myslim, ze vetsi smysl nez omezovat propagandu/reklamu je lepsi vzdelavat sve deti k rezistenci vuci psychologickym zbranim tohoto typu (ja osobne sleduji reklamy se zajmem a bavim se pri odhalovani tech drobnych svinarnicek

129847
1. chci, sem s nimi ... a pokud mozno v anglictine, rusky jsem zapomel a zrejme bych ani neveril, ze je to nezaujate, zvedavec je pro me zatim prilis jednostranne zamereny; mozna se myslim, ale neverim, ze zde najdu clanky o zavrazdenych ruskych novinarich
2. bohuzel to neni laska ale nenavist a to zasluhou usa (irak) a israele (palestina) ...
3. nech si to prelozit

129849
1. jak rikam, od rozvedcika je to k prezidentovi tak daleko, ze se to bez svinstev uracit neda
2. pokud vim, tak tam zidi zili jeste pred araby .. zbytek te otazky je (dle meho nazoru) tak slozity, ze nejsem kompetentni, a ani ty, se k ni vyjadrovat ... nasili je spatne a existenci terorismu do jiste miry chapu, ale mluvil jsem s nekterymi zidy i araby a mam dojem, ze tam jde na obou stranach o politiku (svinstvo) a ne o lidi
3. rusko neni v okupaci a novinar v civilizovanych zemich ma pravo vyjadrovat se svobodne a vlada ma urcite mnoho jinych nenasilnych prostredku, jak se s tim vyporadat (napriklad u nas neni vrazdeni novinaru az tak bezne)
3. zdroje posli/zverejni ... vsechny
4. mam dojem, ze my jsme v druhe svetove valce prohrali a za "osvobozeni" (resp. prechod z jednoho vazalstvi do druheho) vdecime vsem spojencum ... dokonce si vybavuji americka letadla s ruskymi vysostnymi znaky, takze si troufam rici, ze bez usa bychom mluvili deutschechische

129862
agresi usa se momentalne celit neda, samozrejme ma vyznam se proti ni ohrazovat na vsech frontach, ovsem pokud mozno bez nasili, protoze je, myslim, lepsi byt lepsi nez nepritel
iran a venezuelu rozhodne nepokladam za nasi nadeji

prozapadni prace novinaru ... muzou byt klidne promartansti nebo pronuklearni, muzou to byt odpurci holocaustu nebo tvrdit, ze zeme je kulata, ale nikdo je nema pravo vrazdit

chtel bys aby ministrem vnitra nebo prezidentem u nas byl byvaly rozvedcik stb? nebo udavac? kgb pracovala tim samym ne li horsim stylem

byt proti nekomu neznamena byt dobry, byt pro neco dobreho te k tomu mozna priblizi

129955

5.3.2007 23:17

RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skepse sama a pro Matouška

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 129955

Skepse sama
129830
1.Těch společných zájmů se jistě najde mnohem víc. Jinak ale v zásadě souhlasím že by menšina ani většina neměla trpět či být omezována.
3.Podle mne je celý současný systém špatný a měl by se změnit.
129847
1. V pořádku tak tady jsou odkazy na články jež hovoří o pozitivní politice Ruska, Iránu a Venezuely(jsou v Češtině):
http://www.zvedavec.org/clanky_1924.htm?&rok=2007
http://www.zvedavec.org/clanky_1841.htm?&rok=2006
http://www.zvedavec.org/clanky_1833.htm?&rok=2006
http://www.zvedavec.org/clanky_1804.htm?&rok=2006
http://www.zvedavec.org/naokraj_1802.htm?&rok=2006
http://www.zvedavec.org/clanky_1778.htm?&rok=2006
Zvědavec podle mne rozhodně není jednostraně zaměřený, ale je naopak jedním z mála zdrojů pravdivých zpráv o dění ve světě.
2.Do boje je žene jak láska k vlasti(která je trvalá) tak i nenávist k nepříteli(která trvá vesměs jen po určité období)
129849
1.Jde o to co máš těmi svinstvi na mysli. Jinak podle mne to nemá rozvědčík na cestě k funkci prezidenta o nic těžší než člověk živící se jakoukoli jinou prací.
2.Židi žili v Palestině ve stejné době kdy u nás žili Germáni, takže jejich "právo" na Palestinu je stejné jako "právo" Germánů na naši zem. Jinak podle mne se tomu problému dá dobře porozumět a já jsem jednoznačně na straně Palestinců a uznávám jejich právo na celou jejich vlast.
3.Rusko není okupované ale je bezprostředně ohrožované USA a sionisty, kteří jej chtějí zničit a každý Rus který jim v tom pomáhá je zrádce.
3.Zdrojů mám spousty. Musíš konkretizovat věc která tě zajímá, abych věděl na co konkrétně ti mám poslat odkaz.
4.Za osvobození vděčíme všem spojencům, ale nejvíc Rusům(Americká pomoc nebyla rozhodující). Jinak byla pro nás druhá světová určitě vítězná.
129862
Pokud se agresi USA nepostavíme(a to i násilně) pak nás Amíci ovládnou a nastolí své NWO(což znamená zánik samotného našeho národa). Tomu je třeba zabránit. Podle tebe by např. Iráčané proti Amíkům neměli bojovat? Čelit Americké agresi se dá a důkazem toho jsou Rusko a Čína jež se spolu s některými dalšími státy připravují na případnou válku proti USA.
Jistě že novináři mají právo psát jak chtějí, ale nemají právo zradit svoji zem a podílet se na jejím zničení.
STB pro nás znamená přecejen něco jiného než KGB pro Rusy.
Podle mne ty mnou jmenované dobré státy jsou opravdu dobré(i když jistě ne dokonalé).

Matoušku,
Tak proč na mne reaguješ když nechceš diskutovat? Jak vidím nedokážeš mé argumenty vyvrátit a tak jen útočíš na mou osobu. Lidí kteří mají názory stejné jako já je víc než dost. S fašismem nemám nic společného.

130136

4.3.2007 6:20

Zorbo, Zorbiči, ...

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 129844

>Ted reaguji na Zdenka Matouška.
>Zdenku Matoušku, já vím že se jako přesvědčený proami a
>židomil těžko srovnáváš s vlasteneckými názory jaké mám
>já. Nevím taky proč se mé názory snažíš zpochybnovat a
>nezmůžeš se na žádné argumenty. Ale alespon tak ukazuješ
>svoji úroven. A mohu tě ujistit že lidí kteří jsou
>vlastenci a jsou odpůrci USA a sionismu je víc než dost.

Ale já vůbec nemám nejmenší zájem s tebou vést jakoukoliv debatu, protože opilcům, bláznům a pomatencům vůbec se nemá odporovat. Kazantsakis by se jistě divil, kdyby viděl kdo všechno si říká Zorba. A klidně si o mě mysli co chceš, mně je to úplně šumafuk. To, že tě tady někdo nazval fašistou, to se ti nelíbilo, ale myslím, že to sedí. Jak už jsem se vícekrát zmínil, pořád si myslím, že je to asi jen nějaký druh recese, který se tady snažíš uplatnit, nedovedu si představit, že je někdo opravdu tak obludný a gigantický ...
Shalom !
[velký smích]

129960

1.3.2007 18:18

spolocnost

Osvetár 84.?.?.?

Po odchode s byvaleho Ceskoslovenska, kde bola ako spolocenska forma po 1948 nastolena tkzv. ludova demokracia, presiel som a aj dlhsi cas zil v roznych statoch, kde bola/je, ako spolocenska forma zabehnuta bud priama, alebo poslanecka/parlamentarna demokracia.

okrem toho, ze obydve formy demokracie sa nedaju kupit v obchode, ale sa musia aktivne zit - aj ked to bude stat cas dvoch generacii - dovolim si jeden maly vtip; tak s jednym okom sa smejuc a druhym placuc [smích]

Ja som si myslel, ze najuspesnejsia spolocenska forma spoluzitia v jednom state je ta demokracia. Zmylil som sa!

Ta ozaj najuspesnejsia forma je Spol. s r. o. !

129749

1.3.2007 20:18

Kudy na to

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Aby se situace zlepšila, bylo by třeba paralelně podporovat zodpovědnost jednotlivce nejen primárně vůči společnosti, ale hlavně vůči sobě. Už i věda dochází k tomu, že "realita" je v podstatě jen vnější obraz našich vnitřků, že si ji tvoříme sami tím, co do ní ze sebe promítáme. Vnějšími, zejména násilnými, zásahy ji nemůžeme nikdy trvale změnit, vše, co můžeme změnit, jsme vždy právě jen my sami. Bylo by potřeba zase trochu přeskupit hodnoty, vrátit smysl a důležitost starým osvědčeným pojmům jako je čest, sebeúcta, loyalita, rytířskost, ušlechtilost, soucit, spolupráce, skutečná moudrá vzdělanost a síla, a last but not least láska ve smyslu agape.
Konec konců, jak vidíme všude okolo sebe, prachy jsou sice krásná věc, ale štěstí si za ně fakt asi nekoupíš. Prachy (a hlavně vnější moc) může mít každej hajzlík, na rozdíl od výše jmenovaného. Oni to ti hajzlíci ve skrytu duše tuší, proto kolem sebe tak kopou. Je to nejspíš jejich předsmrtná křeč, jde o to, jestli vezmou s sebou i ty poslední přežívající jednorožce...

129756

3.3.2007 1:18

vim , ze to tu stari znami pozorujete jako ja

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 71.?.?.?

jak se to zde obratilo v krouzek amerofilu, broukpytlikaru i jine haveti!!! zustala akorat radobydiplomaticka analytycka jarmila a novejsi charakter texasacizkovity, ktery jim zde alespon dava zahulit.(oni to stejne nepochopi [velký smích] [velký smích] :lol vas stefan [chechtot]

129853

3.3.2007 14:47

Ach jo, to je debata že by jeden koukal

Antiseptik 69.?.?.?

Čtu si tu vesele a jde mi hlava kolem kolik času se stráví debatou zda je režim v Rusku dobrý či špatný, zda je Venezuela průšvih nebo zářný příklad. Pravda je, že ani jedno ani druhé, všechny režimy postavené proti expanzi USA mají pro jisté lidi (mě v to počítaje) kladný vlastnosti. To ovšem neznamená že jsou lepší, jsou jenom takový jaký v daný době být musí, díky tlaku na ně zvenku, právě USA.

Lidi a státy by se měli starat o sebe, o svůj režim, bez ohledu na to co kde dělá někdo jinej, v případě ohrožení nebo nátlaku, se spojit z kýmkoliv kdo mu pomůže, ovšem jenom odsaď podsaď. Bohužel nám světová situace nabízí pouze absolutní sounáležitosti, a ty jsou vždy větším zlem než pomocí. Každý stát by si měl dělat co chce, obchodovat s kým chce, ale nikoliv jako součást nějakého bloku se společným zájmem (neb ten zájem není společný ale pouze v zájmu nejsilnějšího partnera) a nikdo by se neměl nikomu do ničeho montovat.

Jak to chodí ve Venezuele nevím, líbí se mi jejich odpor se nechat okrádat americkými společnostmi a zbytek je jejich věc, já jim tam nebudu chodit říkat co mají nebo nemají dělat a oni mě taky ne. Co je v ČR je zase naše věc, jediný jak můžeme ovlivnit běh světa je dobrým příkladem, ten je ovšem dnes v nedohlednu, protože ČR se stala obětí nastolování režimu podle vzoru zvenku a to nikdy nefunguje. Je to furt dokola, až mě jde z toho hlava kolem. V každém systému jsou elementy které jsou dobré, a elementy vyloženě špatné. Každý stát by si měl sám přijít na to co pro něj funguje, bez tlaku velkých bratrů kterým to už nefunguje a snaží se sami zachránit okrádáním slabších. Rozdíl, proč mám raději Venezuelu než USA, je v tom že Venezuela mi nic nevnucuje, ani se neholedbá že ví jak to mám udělat, sama tápe, jako každý (a ta Amerika tápe ze všech nejvíc) a na rozdíl od jiných se nesnaží vlastní tápání v zahraničí prodat jako universální řešení celosvětových problémů. A od pádu SSSR to nedělá ani Rusko, stará se o sebe, zuby nehty se brání falešnému vlivu zvenku, někdy líp někdy hůř a tak to má být.

Podle mne i EU je pitomost a neštěstí, Americe se postavit stejně nemůže a tak jenom vznikl další kolos a systém buzerující pěstitele okurek zda mají správný, EU schválený tvar. Lidi jsou sice chytrý, ale ne dost na to, aby vládli světu, když nezvládnou ani vesnici bez problémů. Jsou příliš vychytralí a je bezpečnější když se zdržují v menších skupinách. Nadělají menší škody.

129901

4.3.2007 3:05

RE: Ach jo, to je debata že by jeden koukal

skepse sama 201.?.?.?

Reakce na 129901

vicemene souhlas [smích]
rozhodne si nemyslim, ze by usa byly lepsi nez venezuela nebo iran nebo rusko, doknce ani ze by americti celni predstavitele byli nekde lepsi nebo horsi, dokonce bych to rozvinul na uplne vsechny staty

muj nazor je, ze politik je valnou vetsinou svine, protoze se snazi proloktovat co nejvyse ... a na to slusni lide nemaji zaludek a proto z politiky vcas/predcasne odchazi

globalizace je nezadrzitelna a ackoliv se mi scenare typu orwell/gibson moc nelibi, tak nevidim jinou budoucnost, protoze my lide/lid jsme prilis neuvedomeli a ti mocni maji te moci moc a neni v moji/nasi moci je te moci zbavit ... a rozhodne odmitam umirat na barikadach revoluce aby pak prisly me/nase svine a nahnali me/nas pod gilotiny

129957

6.3.2007 19:14

Systém parlamentních zástupců není demokracie

Radim radim (tečka) lhotak (zavináč) arsiqa (tečka) cz 83.?.?.?

Tak zvaná parlamentní demokracie je v prvém plánu aristokracií, ne demokracií. V druhém plánu se z ní stává oligarchie z toho prostého důvodu, že zmínění aristokrati, čili ti nejlepší z nejlepších, jsou samozvanými delegáty stran, které sice demokraticky volíme, ale tito delegáti jsou dosazeni či přímo vystupují z řad bohatých oligarchů, kteří určují politiku vlád z pozadí. Zase ale lepší, než by jako u nás vystupovali z řad chamtivých hochštaplerů, pro něž politika je způsob, jak si naplnit kapsy. Do současné vysoké politiky by měli proto vstupovat bohatí a ty milióny na volební kampaň jsou jen na místě.

Aby aristokrati byli skutečnými osobnostmi vyjadřujícími nejvyšší úctu lidu, museli by být vybírání a delegování přímo z řad lidu s malým počtem osob (ve starém Řecku se jednalo o fyly čítající méně než 500 lidí), přičemž ústavně zajištěný a samosprávný celek by neměl přesahovat přehlédnutelné množství lidí (okolo 5000). Současné státy a jejich vládní parlamenty nejsou aristokratické a už vůbec ne demokratické.

Mimochodem skutečná vláda lidu, tedy demokracie, kdy ve vládních postech rotovali lidoví poslanci, které mohlo kdykoliv a s okamžitou platností odvolat lidové shromáždění, byla po staletých zkušenostech v helénské době odsouzena jako druhé nejhorší ústavní uspořádání obce hned po tyranidě. Každá demokracie nakonec tyranidou končí. Vaše výchova lidí k odpovědnosti a demokratické volbě navíc nemůže nikam vést při existenci současných státních útvarů a politické mapě světa.

130235

Příspěvků: 115

01.03. 00:36 Antiseptik  Je to skutečně těžký úkol na několik generací
01.03. 08:19 Jarmila  Není to tak těžký úkol
01.03. 08:21 Jarmila  RE: Není to tak těžký úkol
01.03. 13:31 Sklenička  RE: Není to tak těžký úkol
01.03. 18:15 Jarmila  RE: Není to tak těžký úkol
01.03. 20:48 Sklenička  RE: Není to tak těžký úkol
02.03. 08:15 Jarmila  RE: Není to tak těžký úkol
02.03. 08:16 Jarmila  RE: Není to tak těžký úkol
02.03. 14:08 Sklenička  RE: Není to tak těžký úkol
02.03. 17:07 Jarmila  RE: Není to tak těžký úkol
02.03. 17:09 Jarmila  RE: Není to tak těžký úkol
02.03. 18:21 Sklenička  RE: Není to tak těžký úkol
02.03. 19:08 rusel.k  RE: Není to tak těžký úkol - můj názor
02.03. 21:59 Jarmila  RE: Není to tak těžký úkol
03.03. 01:39 Sklenička  RE: Není to tak těžký úkol
03.03. 08:44 Jarmila  RE: Není to tak těžký úkol
03.03. 11:07 Sklenička  RE: Není to tak těžký úkol
01.03. 21:03 Sklenička  RE: Není to tak těžký úkol
02.03. 05:26 Vratislav  RE: Není to tak těžký úkol
02.03. 08:25 Jarmila  RE: Není to tak těžký úkol
02.03. 14:32 Sklenička  RE: Není to tak těžký úkol
03.03. 05:56 Vratislav  RE: Není to tak těžký úkol
03.03. 10:49 Sklenička  RE: Není to tak těžký úkol
01.03. 00:50 Belveder  vzdelany narod
01.03. 02:23 420  130% souhlas Belvedere
01.03. 02:16 govind  Jediný zákon
01.03. 04:40 z.a.p  RE: Jediný zákon
02.03. 10:45 J. H.  RE: Jediný zákon - krásné, ale nemožné.
01.03. 04:43 upak  článek = naivita
01.03. 19:15 MedaBeda  RE: článek = naivita
02.03. 02:45 Belveder  RE: článek = naivita
01.03. 05:05 texaskycizek  Penize
01.03. 09:44 kavol  RE: Penize
01.03. 10:14 Alexa  RE: Penize
01.03. 22:01  RE: Penize
02.03. 02:51 Rene Bartosek  RE: Penize
01.03. 06:19 Vratislav  A jak na to?
01.03. 09:47 kavol  RE: A jak na to?
01.03. 10:37 Alexa  RE: A jak na to?
01.03. 13:33 z.a.p  RE: A jak na to?
02.03. 05:56 Vratislav  RE: A jak na to?
02.03. 10:14 Alexa  RE: A jak na to?
03.03. 06:52 Vratislav  RE: A jak na to?
02.03. 03:00 Rene Bartosek  RE: A jak na to?
02.03. 06:18 Vratislav  RE: A jak na to?
03.03. 17:44 Rene Bartosek  RE: A jak na to?
01.03. 08:04 FOHAT  3 DIMENZE
01.03. 09:57 J. H.  Jistě, zodpovědnost.
01.03. 10:54 Alexa  RE: Jistě, zodpovědnost.
01.03. 13:40 Stan  zadny novy system neni treba vymyslet
01.03. 14:10 lord T  Rozmělnit moc do malých úseku je minimálně obtížně
02.03. 15:12 dn  RE: Rozmělnit moc do malých úseku je minimálně obtížně
01.03. 14:11 Merlin  Srovnani ustav CR z roku 1920 - 1992
01.03. 17:56 Zorba  Lepší systémy zde jsou
01.03. 18:45 J. H.  RE: Lepší systémy zde jsou
01.03. 21:04 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 14:40 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 14:56 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 16:01 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 17:35 Jarmila  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 18:09 jozin z bazin  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 12:58 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 14:02 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 14:02 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 14:30 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 16:54 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
04.03. 23:34 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama
04.03. 23:54 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama
05.03. 00:35 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama
06.03. 17:13 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama
06.03. 18:15 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama
07.03. 17:28 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skleničku a Skepse sama
01.03. 21:07 Miroslav Yamato  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 14:48 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 16:04 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
01.03. 22:32 texaskycizek  RE: Lepší systémy zde jsou
01.03. 23:39 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 20:07 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 00:16 Alexa  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 15:10 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 01:32 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 04:09 Zdenek Matoušek  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 15:23 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 19:34 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 20:43 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 02:24 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 19:58 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou
02.03. 21:26 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 02:06 Naivka  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 04:37  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 11:28 Osvetár  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 12:47 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
04.03. 16:42 Naivka  RE: Lepší systémy zde jsou
04.03. 18:39 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 04:33  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 22:20 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
04.03. 19:20 Rene Bartosek  RE: Lepší systémy zde jsou
04.03. 19:59 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou
04.03. 21:30  RE: Lepší systémy zde jsou
04.03. 22:13 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou
06.03. 01:56 Rene Bartosek  RE: Lepší systémy zde jsou
04.03. 23:48 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 02:04 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou
03.03. 02:08 Sklenička  RE: Lepší systémy zde jsou
04.03. 00:31 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skepse sama a pro Skleničku
04.03. 00:32 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skepse sama a pro Skleničku
04.03. 02:55 skepse sama  RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skepse sama a pro Skleničku
05.03. 23:17 Zorba  RE: Lepší systémy zde jsou-odpovědi pro Skepse sama a pro Matouška
04.03. 06:20 Zdenek Matoušek  Zorbo, Zorbiči, ...
01.03. 18:18 Osvetár  spolocnost
01.03. 20:18  Kudy na to
03.03. 01:18 stefan  vim , ze to tu stari znami pozorujete jako ja
03.03. 14:47 Antiseptik  Ach jo, to je debata že by jeden koukal
04.03. 03:05 skepse sama  RE: Ach jo, to je debata že by jeden koukal
06.03. 19:14 Radim  Systém parlamentních zástupců není demokracie

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 0

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 0

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
17,12 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,80 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,17 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 031,31 Kč
1 unce stříbra
493,09 Kč
Bitcoin
932 260,06 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 125