Diskuze k článku

Neokonzervativci zaútočili na Bushe kvůli irácké válce

Příspěvků 20

6.11.2006 5:52

Zmena politickych vetru!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Bushuv tym nedosahl na velkou vyhru, jak ji formuloval Chenney. Navic spolehal na ruzove vybarvenou prognozu budouciho vyvoje, kdyz se ukazalo, ze realitou je nocni mura, tak nedokazala rychle vycouvat i s tim, ze by slo o prohru. Pokud tato kritika zaznela tesne pred volbami, je dobre zeptat se co k tomu tyto lidi vedlo. Nacasovani je zamerne. Dalsi otazka, proc je z kritiky vynat Chenney? Do jake miry budou v tomto kontextu demokrate zmenou po volbach pokud by vyhrali?

120794

7.11.2006 1:06

RE: Zmena politickych vetru!

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 120794

Prd zmena. Neokonzervativci jako obvykle hazi zodpovednost na jine a snazi se tvarit jako "to my nic". Brzka prohra v senatu je vystrasila a tak delaji co umi aby si zachranili kozich.
Snazi se nam nemluvi ze to Bush s Rummym samy vsechno spachali a oni za nic nemuzou. Jak vtipne. O Chenneym ani pipnuti. Samozrejmne. Je to proste sarada na vetsinu imbecilnich emerickych volicu a na ty fungovat muze. Nikoho jineho s tim ale neosali, o coz jim ostatne ani nejde... [zahanbení] [mrknutí jedním okem]

120839

7.11.2006 2:16

RE: Zmena politickych vetru!

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 120839

Je to proste sarada na vetsinu imbecilnich emerickych volicu a na ty fungovat muze.
---------------------------------
Trodas
Stejnou hit saradu v bledemodrem vidis doma, co se volicu a moralky, jimi volenych, tyka.Uz te vidim, jak nechtene stojis vedle podsaditeho, trochu predkloneneho,Paroubka.... a CTV prenasi obraz.
Vidis, kdo vladne teto zemi?
Tak kliiidek,....hombre.

120843

10.11.2006 12:47

RE: Zmena politickych vetru!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 120843

Vláďo, já se sem na chvíli vrátil, abych si ujasnil smysl takových podivných kroků "neokemů", jako je ono zde popisované zdánlivé "nasrání si sám sobě do hnízda". A všimnul jsem si Vaší reakce. To je mi dost líto, že to tak vztahujete osobně, ten výrok o "imbecilních voličích". Samozřejmě je to všude stejné a většina těch voličů skutečně nasliní prst, "odkud fouká" a pak volí. Moc smyslu v tom nehledejme ani v USA, ani v ČR.

Prostě a jednoduše - demokracie je systém. Jako skutečný systém má jasné zpětné vazby a ukazatele svého stavu. Jak americké demokracii, tak myslím i té české a fakticky jákekoli další již hodně dlouho svítí kontrolky "system failed".

Náš pan domácí Paroubek páchá škody přiměřeně své velikosti. To ale není podstatné - podstatné je to, jestli "systém demokracie" je schopen jakéhosi "re-startu" a posléze odvirování ! A jestli ještě vůbec má smysl o tom i třeba jen uvažovat... [velký smích]

PS - ten virus se jmenuje "korupce". A tedy netuším, zda má smysl používat jakési pilulky domácí provenience proti tomu, nebo začít hned používat super-penicilín "Pacificus" z dovozu ze Saudi Arabie !
- paci-fikace = utětí paciček ... [smích]

121103

10.11.2006 13:04

RE: Zmena politickych vetru!

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 121103

"páchá škody přiměřeně své velikosti"

to je velika pravda!!!
Kazdy pacha skody umerne sve velikosti.
To si musim zapamatovat,tato moudrost se nesmi ztratit!

"nebo začít hned používat super-penicilín "Pacificus" z dovozu ze Saudi Arabie !
- paci-fikace = utětí paciček ..."

[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

jak uz zde pan Janko naznacil, je mozne ze nam muslimska moudrost muze pomoci stavet nove originalni svetonazory v synteze s nasimi dosavadnimi poznatky a nas dosavadni styl napovida,ze si to i zaslouzime(!)

fikani rucicek pobertum by byl v dnesni liberalni zkorumpovane spolecnosti jiste zasluzny cin, avsak mit velke mnozstvi zmrzaceneho obyvatelstva zijiciho ve stylu kdo nekrade okrada vlastni rodinu by bylo mozna kontraproduktivni. Je treba spise vodu ve ktere se zaba vari postupne ochlazovat


[chechtot]

121105

10.11.2006 13:18

RE: Zmena politickych vetru!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 121103

Jo Petře určitě si vzpomenete jak jsme spolu hovořili o existenci dokumentu, tedy listiny jenž se pro církev může stát dosti nebezpečnou.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/joj--dukazy-sifry-mistra-leonarda-jsou-mozna-na-slovensku_100828_qh9u9.html
Ale popravdě jsem si nemyslel že to zveřejní.

121107

10.11.2006 13:44

RE: Zmena politickych vetru!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 121103

A ještě malé doplnění. Realita se skládá z mnoha různých možností, které ačkoliv se to nezdá mají svoji odezvu v rodící se budoucnosti. Když jsem vám psal své úvahy, sledoval jsem zaniklou alternativu, ale kdo se nikdy nesplet? Je to podobné jako když navštívíte určitý pozemek a vykolíkujete si stavbu. Nakonec se rozhodnete budovat jinde, ale na daném místě zůstanou pozůstatky vaší činnosti. Tato událost také měla do určité doby svůj význam. Ovšem člověk šel jinou cestou. Vám jistě nemusím připomínat Fatimské události. Toto mohl být jeden z mezníků na cestě za poznáním pravdy. Ovšem v současném dění nemá jiný význam nežli pouhé zajímavosti. Určitě se nakonec ukáže že se jedná o falzum, nebo se dokument ztratí ať už oficiální cestou nebo odcizením. Ale jak říkám, je to celkem jedno.

Gdosy

121108

6.11.2006 7:06

moj nazor

svetlo 211.?.?.?

je ten, ze republikani s Bushom by mali velke problemy pri volbach.
A tak obvinili Busha aby predstierali ze sa ho idu zbavit, a skusaju vyhrat volby bez Busha.
Ako som uz pisal pri inom clanku, skutocny vladcovia - Perle, Rockefeller atd pouzivali Busha len ako figurku, ktoru mozu hocikedy obetovat. Cheney je jeden z nich, preto nikdy moc verejne nevystupoval, bol tam vzdy ako pripravena zaloha keby Bush zblbol a prevzal by velenie. Cheney je jediny kto asi nebude obetovany, pripadne podla americkeho systemu je to mozny prezidentsky kandidat.
V pripade prevalenia celej pravdy o 11 sep, jedinci ako Perle a rockefeller su mimo diania, a Bush bude podhodeny sudnemu procesu, avsak posudok psychiatrov ho zachrani od rozsudku a bude mat dozivotne psychiatricke liecenie.
Je paradozne ze prave tato figurka s takym nadsenim odsuhlasuje Saddamov rozsudok sibenicou, neuvedomujuc si, ze vlastne tym dava na seba precedens ?

120796

6.11.2006 9:06

RE: moj nazor

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 120796

Je několik cest, kterak vrhnout "světlo" na současné dění. Nostradamus předpokládá krach ekonomiky s následující celosvětovou krizí ve formě jakési války všech proti všem, fakticky světové občanské války, šířené ze zdroje v Americe. Ostatně je tak toto vzpomínáno i Ježíšem, zvaným Kristus a dalšími velkými Proroky, nikoliv však s takovými upřesňujícími podrobnostmi. Nostradamus rovněž naznačuje jako rozhodující "války v zálivu" a zvláště specifikuje zcela zřejmě válku proti zemi, kde "světlo" vzplálo v jako první zemi na světě - Sumer = Irák.

Válka v Iráku patrně byla rozhodujícím podnětem pro "volbu" formy nastávající krize, ostatně však patrně o žádnou volbu nakonec nešlo - bylo to většinou okolností dané. Můžete říci, že víte již přesně časový rámec, já jej stále nevidím "svým způsobem". Nicméně, v souladu s tzv. "Mariánskými proroctvími" ale i s Nostradamem, dojde k informování lidstva "co se děje" již i "široce" pochopitelným způsobem, což bude patrně začátkem horké fáze procesu. Předpokládám, že tato fáze již bude za přímé ingerence sil z vnějšku, mluví se totiž o snaze situaci maximálně časově zkrátit. Nostradamus zde praví pouze, že "..bohové lidem sdělí, jaká je to válka...".

Matoucí pro mne je to, že zde se začínají již jednotlivá četná proroctví jakoby "rozplývat v chaosu" - prostě průběh, hlavně ale konečný výsledek jakoby měl řadu lokálních řešení. A tak se mluví i o "ohni..." - i o "ledu ...", homo sapiens i přežije - i v současné podobě nepřežije, planeta bude i zničena - i nezničena ... ! Pozoruhodné v tomto se jeví proroctví jisté "Matky Shiptonové" - http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005060014

Ostatně - nebude to poprvé - modleme se, aby však nikoli naposledy..

Vycházeje ze skutečně zajímavé knihy "Velké drama věků" od Ellen Gould White, bude "ten čas" velmí překvapivý pro velmi mnohé... Pro mě fakticky paradoxní je to, že jsem původně vůbec litoval koupě této nelevné knihy, považujíc ji přechodně za čistě "náboženský blábol"... Já totiž v prvním "nadšení" koupil vše, co bylo k mání z její "tvorby" a pak měl vůbec problém to nastudovat. Pro "hrůzostrašnou nečtivost". Dnes již jen zírám ! [velký smích]

120803

6.11.2006 9:32

RE: moj nazor

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 120803

A co na to slepý mládenec?

120807

6.11.2006 10:55

RE: moj nazor

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 120807

Bylo jich více. Který tedy ? Pokud máte na mysli "Proroctví slepého mládence", které se vztahuje k Praze, potom se zde jedná o jakýsi "vysloveně dílčí" pohled. A průšvih taky je v tom, že toto téma značně zprofanovalo několik českých kulturních veličin, které si z toho anebo udělalo prču (V. Burian), anebo z toho udělali čirou báchorku - třeba Alois Jirásek a jeho příběh o Karlu VI. a slepém mládenci.

Mělo by nás ale zajímat, že "v tom mém proroctví" se mluví s pravděpodobností rovnou čiré jistotě, že město Praha, coby hlavní město České republiky, bude zničeno nějakým hrozným jevem, jakoby podle symptomů výbuchem atomové bomby. Proroctví neoplývá politicko-společenským rozhledem a tedy neumožňuje velké úvahy, co a proč se vlastně stane. Musím ale poctivě dodat, že Nostradamus nic takového neuvádí, tedy alespoň jsem si nevšimnul a že ten můj pramen není nijak "oslnivě" doložen - nevím, zda to je uklidňující nebo ne. [velký smích]

Proroctví, o kterém mluvím, momentálně "nemám skladem"(zapůjčil jsem) a další podrobnosti tedy asi ani v dohlednu nedodám. Nutno zmínit, že ve středoevropském prostoru se vyskytlo několik takových "divokých" neprovázaných proroctví a těžko se v tom vyznávat. Nejedná se o ucelené "obrazy", které by umožňovaly to nějak začleňovat do širších vztahů. Existuje - rovněž jej nemám - proroctví z 19. století z Bavorska, které zdá se má souvztažnost s tímto proroctvím, o kterém se bávime. To by potom posouvalo celou časovou oblast do více-méně dnešní doby. Jako obvykle to padne zrovna na naše hlavy, že jo ! Doporučuji brát život s nadhledem a veselou myslí, je to zapotřebí... [velký smích]

120816

6.11.2006 9:34

RE: moj nazor

svetlo 211.?.?.?

Reakce na 120803

Ja som skor popisoval myslienkove pochody vladnucej skupiny i situacie americkej administrativy, pripadne to o co sa snazia.
Tentokrat to nemalo nic spolocne s videnim buducnosti. Ani netvrdim ze sa im podari to alebo ono, bol to moj nazor preco teraz pred volbami zmenili pesnicku.

Podla mna ovela zaujimavejsia a dolezitejsia je sprava o Mexicu -
link v odstavci vpavo z Blistov - Vzpoura v Mexicu.

To je presne to o com sa v predpovediach hovorilo, ako lud posvtane ako si zriadi oblasti vytrhnute zpod vplyvu vlady v tej ktorej krajine. V Mexicu sa predbehli s letopoctom [velký smích]
V europe bol urcity naznak v Budapesti.

Co sa deje v Mexicu a ako to dopadne je snad najdolezitejsia udalost 2006, a niet divu ze je to vladnymi mediami zatajovane vo vsetkych krajinach

120808

7.11.2006 4:04

RE: moj nazor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 120808

V Mexiku je dlouhotrvajici a pokracujici frustrace s vladou ve dvou sferach: socialni a etnicke (puvodni obyvatele). V kazdem pripade to hrozi rozsirenim a zapojenim sirsich vrstev. Situace se vyhrotila zvlaste po porazce AMLO(Obradora); ac jsou silne domenky, ze to bylo inscenovane za vydatne financni pomoci ze severu, oficialni verse potvrzuje regularitu volebniho procesu. Hodne lidi pro takove vysvetleni ale nema pochopeni, proto take ty boure. Zpusob jakym jsou potlaceny je stale krvavejsi; toto neni stav ktery se necha dlouho vydrzet. Casti balance je take moznost zastaveni fluktuace obyvatelstva pres Rio Grande. Podari-li se to skutecne zastavit ma Mexiko pred sebou vybuch.

z.a.p

120845

6.11.2006 16:42

Neocon a Likudnik = podvodnik

Cyril H. 84.?.?.?

Jak to s temi neocony je ve skutecnosti, ze se kuci sionsky boji o sve krcky pise dnes nekdo na BL, doporucuju:

http://www.blisty.cz/art/31101.html

120825

7.11.2006 1:30

Utok na Iraq byl planovan

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

v konkretni podobe jiz nekdy tesne po prvnim Bushove zvoleni tedy davno pred 9/11. Vubec bych se ale nedivil, kdyby to bylo v koncepci celeho toho tazeni a jeho zvoleni k tomu jen melo dat pruchod - coz je asi velmi pravdepodobne.

Bylo to 'zlate tvurci obdobi' Neoconu. Z dnesniho debaklu se da soudit, ze Neocon a)meni taktiku a hodi Bushe lvum (mene pravdepodobne), b) dovedou Bushe ve snaze 'ocistit se' ke skutecnemu silenstvi kdy se zacne hrat o vsechno a utok na Iran je hotova vec (vice pravdepodobne). V tom pripade si uz jen muzeme drzet klobouky....

z.a.p

120841

7.11.2006 7:38

RE: Utok na Iraq byl planovan

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 120841

Je to velmi nebezpečný. Po vietnamském debaklu si nemůžou dovolit dobrovolně prohrát, ovšem vyhrát to nešlo asi nikdy a nijak. Sázím že půjde o vše, total krieg encore.

120849

7.11.2006 9:02

když ropa teče

tydýt 85.?.?.?

Uměl by někdo vysvětlit tohle?
Jak vypadá kontrola nad ropné produkce konkrétně technicky? Když Američani porazili Husseina, tak také obsadili vojensky pár ropných nalezišť? Takže jsou v Iráku isolované oblasti, kde se těží ropa, a ty jsou hlídané nějakými elitními americkými jednotkami? Ropa se asi přepravuje letecky, v nákladních letadlech?
A kolik takových nalezišť američani kontrolujou a kde jsou? (Kouknul bych na ně Google Earthem[smích])

Ptám se proto, protože si chci tu válku představit v nějakých reálnějších pojmech než "přinést svobodu iráckému lidu". Viděl jsem záznam nějaké tiskovky v USA, těsně před Válkou v zálivu, kde někdo pořád opakoval "jakmile ropa zase poteče [uděláme to a to...]". Tak si chci to zajištění tekoucí ropy umět představit, co to vlastně znamená[smích]

120853

7.11.2006 16:12

RE: když ropa teče

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 120853

Jenže v téhle válce nejde o to zda ropa poteče, ale za co. Takže otázku zda ropa teče a kdo to kontroluje můžete klidně přeskočit a pokračovat v otázce kam a čím se za ní platí. Evropa neodmítá dodávky surovin z Ruska proto, že jich má dostatek, ale proto, že tento stát hodlá přejít na platby v rublech. Rusové se snaží přesvědčit hlavně Německo a Francii, protože jakýkoliv jiný stát v rámci unie by dopadl dosti škaredě, pokud by se pokusil začít obchodovat s Ruskem a distribuovat jeho zboží v rámci unie. Ihned by byl zařazen na seznam teroristických států s nutností okamžitého importu demokracie. Něco na způsob oranžové revoluce v rámci upevňování vztahů mezi členskými státy NATO. V případě Česka by to znamenalo, že by se jednoznačně ukázala nekompetentnost současné vlády a ve vypsaných volbách by vyhrála strana patrně s názvem "Za sjenocenou USevropu.

Gdosy

120876

8.11.2006 11:15

RE: když ropa teče

kyklop 217.?.?.?

Reakce na 120853

http://www.un.org/Depts/oip/map.html
samozrejme potrubia [oči v sloup]
mapa je trochu staršia, ale dáva predstavu

120940

7.11.2006 22:31

Jak politická korektnost umožňuje násilný export demokracie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

http://www.vdare.com/sailer/061105_iraq.htm

120913

Příspěvků: 20

06.11. 05:52 Rene Bartosek  Zmena politickych vetru!
07.11. 01:06 trodas  RE: Zmena politickych vetru!
07.11. 02:16 V. Sodek  RE: Zmena politickych vetru!
10.11. 12:47 Petr Gejdoš  RE: Zmena politickych vetru!
10.11. 13:04 MedaBeda  RE: Zmena politickych vetru!
10.11. 13:18  RE: Zmena politickych vetru!
10.11. 13:44  RE: Zmena politickych vetru!
06.11. 07:06 svetlo  moj nazor
06.11. 09:06 Petr Gejdoš  RE: moj nazor
06.11. 09:32 Vanguard  RE: moj nazor
06.11. 10:55 Petr Gejdoš  RE: moj nazor
06.11. 09:34 svetlo  RE: moj nazor
07.11. 04:04  RE: moj nazor
06.11. 16:42 Cyril H.  Neocon a Likudnik = podvodnik
07.11. 01:30  Utok na Iraq byl planovan
07.11. 07:38 Antiseptik  RE: Utok na Iraq byl planovan
07.11. 09:02 tydýt  když ropa teče
07.11. 16:12  RE: když ropa teče
08.11. 11:15 kyklop  RE: když ropa teče
07.11. 22:31  Jak politická korektnost umožňuje násilný export demokracie

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 3

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,74 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 046 477,60 Kč

Poslední aktualizace: 18.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 144