Diskuze k článku

Muhammadův meč

Příspěvků 47

12.10.2006 6:38

Kdo je "cestny zid"?

albert1 64.?.?.?

Je "cestny" zid ten, ktery se "modli" talmudistickou Kol Nidre, na zidovsky novy rok (ten prave probehl) ???

Primo z kucharky, ze zidovske encyclopedie ( a nebo, je zidovska encyklopedie snad "antisemitisticka" ???).
http://www.jewishencyclopedia.com/view.jsp?artid=340&letter=K
------------------------
Form of Prayer.

Before sunset on the eve of the Day of Atonement, when the congregation has gathered in the synagogue, the Ark is opened and two rabbis, or two leading men in the community, take from it two Torah-scrolls. Then they take their places, one on each side of the ḥazzan, and the three recite in concert a formula beginning with the words , which runs as follows:

"In the tribunal of heaven and the tribunal of earth, by the permission of God—blessed be He—and by the permission of this holy congregation, we hold it lawful to pray with the transgressors."

Thereupon the cantor chants the Aramaic prayer beginning with the words "Kol Nidre," with its marvelously plaintive and touching melody, and, gradually increasing in volume from pianissimo to fortissimo, repeats three times the following words:

"All vows, obligations, oaths, and anathemas, whether called 'Konam,' 'Konas,' or by any other name, which we may vow, or swear, or pledge, or whereby we may be bound, from this Day of Atonement until the next (whose happy coming we await), we do repent. May they be deemed absolved, forgiven, annulled, and void, and made of no effect; they shall not bind us nor have power over us. The vows shall not be reckoned vows; the obligations shall not be obligatory; nor the oaths be oaths."
--------------------------------------------------
Volny preklad:
"Vsechny sliby, zavazky, prisahy, a 'anathemas', at jsou nazyvany 'Konam", "Konas", nebo jinymi jmeny, ktere MY muzeme
prislibit, nebo prisahat, nebo se zavazat, at jsme jimi zavazany, od tohoto dne odcineni az do pristiho (jehoz stastny prichod ocekavame), MY litujeme. Necht tyto jsou povazovany za zprostene hodnot, odpustene, ZRUSENE, a NEPLATNE, a neucinne; tyto nas nebudou zavazovat, a ani nad nami nebudou mit silu. NASE sliby nebudou povazovany za sliby; zavazky nebudou zavazne, a ani prisahy nebudou prisahami".
-------------------------------------------------
Gojimi, verte zidum, kupujte u zidu, zide to mysli s vami "nabozensky" dobre.
Toto je nejdulezitejsi "motlitba: zidu, primo ze zidovske encyklopedie mluvici za sebe ...
A nebo snad, ze by zidovska encyklopedia byla "antisemiticka", a provokujici , "pogromu", ci "holokaust" ??? Za to vse "dobro", ktere Kol Nidre obsahuje a ke kteremu zidy nabada ???

118922

12.10.2006 7:13

Ona ta harmonie zase nebyla tak sladká

charon charon (zavináč) post (tečka) cz 195.?.?.?

Pokud si pamatuju z hodin hitorie byli křesťané v ovládané Konstantinopoli spíš v posici páriů. Rovněž se považovalo za zločin pokřtít muslima a podobně.

V obecné rovině ale souhlasím s názorem, že muslimští vládcové té doby byli liberálnější než křesťanští.

118923

12.10.2006 8:20

RE: Ona ta harmonie zase nebyla tak sladká

kema 207.?.?.?

Reakce na 118923

>V obecné rovině ale souhlasím s názorem, že muslimští
>vládcové té doby byli liberálnější než křesťanští.

Skoda, ze to nevydrzelo.
[zmaten]

118926

12.10.2006 9:40

Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů

Vanguard 62.?.?.?

Zdroj: http://www.islamweb.cz/elknihovna/zni/dzihad.htm

"(Arabští muslimové) Měli pro lidstvo poselství, chtěli mu prospět, nabízeli spasitelské učení. Korán říká: "Vyzývejte k cestě Boží moudrostí a krásným kázáním a přete se tím nejlepším způsobem." Ale kdo tehdy byl připraven vyslechnout volání Boží? Ve skutečnosti se mnoho nevěřících vyhýbalo poslechu Proroka, aby snad nebyli ovlivněni jeho mírumilovným učením. Dokonce se mírumilovnému volání islámu protivili silou. První zkušenosti z Arábie muslimy naučily, že mnohem účinnější je být mírumilovný a současně se mít na pozoru; že se mohou pohybovat klidně jen tehdy, když jsou dostatečně silní, aby si svůj klid a mír uhájili, zjistili, že hlas míru má lepší odezvu, jsou-li schopni odolávat nátlaku a likvidovat útlak.
Pak museli podle Božího příkazu rozšířit znalost islámu po světě, jenže neexistoval žádný telekomunikační systém, tisk nebo jiné médium masové komunikace. Jediný způsob jak to provést tedy spočíval v osobních a přímých kontaktech, což znamenalo, že museli překročit hranice. Nemohli je však překračovat v malých neozbrojených skupinách. Proto se přesunovali ve velkých ozbrojených skupinách, které se určitě jevily jako armáda. Nešlo však o armádu v pravém smyslu slova. Překračovali hranice různými směry a v různých dobách. Pozornost si zasluhuje, co následovalo pak. V některých oblastech je domorodci vítali, zvlášť ti, kteří byli dlouho utlačováni cizáckými mocnostmi jako byly Řím a Persie. V některých oblastech nejprve nabízeli islám lidem, kteří byli připraveni jej přijmout, a těch bylo mnoho. Lidé, kteří islám nepřijali, byli vyzváni, aby platili formou poplatku ekvivalent islámské daně (zakát). Důvody pro požadování této daně byly tyto:
chtěli si být jisti, že poplatník ví, co dělá a že mu byl nabídnut islám, on jej však v souladu se svobodou vůle a volby odmítl;
daň požadovali, aby byl poplatník chráněn a zabezpečila se tím jeho bezpečnost a svoboda stejně jako u muslimů samotných, protože jakékoli nebezpečí hrozící jemu pak bylo i nebezpečím hrozícím jeho muslimskému spoluobčanu, pak bylo nutné chránit nejen muslimy, ale i nemuslimy a zajistit jejich bezpečnost;
nové uspořádání vyžadovalo podporu a spolupráci všech složek společnosti, muslimské i nemuslimské; první složka přitom přispívala zakátem, druhá formou poplatků, které pak byly využity v obecném zájmu;
chtěli si být jisti, že nemuslimové nejsou proti nim a jejich novým bratřím nepřátelsky naladěni, že nemají v úmyslu svým muslimským spoluobčanům dělat potíže."

118930

12.10.2006 9:45

RE: Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů-pokračování

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 118930

"Obyvatelé, kteří odmítli islám a odmítli platit poplatky a s dalšími částmi společnosti tuto společnost odmítli podporovat, si způsobili velké obtíže. Uchýlili se k nepřátelskému chování vůči muslimům a chtěli jim škodit, ani ne tak muslimským příchozím, jako muslimským konvertitům a svým spoluobčanům, kteří se rozhodli platit poplatky. Z národního hlediska byl tento postoj zrádný; z lidského pohledu byl nízký, z hlediska sociálního nezodpovědný a z vojenského hlediska provokativní. Z praktického hlediska bylo nutné tento postoj potlačit nejen kvůli zajištění bezpečnosti příchozích muslimů, ale také kvůli státu, v němž tito zrádci žili. To byl jediný případ, kdy byla proti těmto lidem použita síla, aby je přivedla k rozumu a aby si uvědomili svou zodpovědnost: buď přijmou islám svobodně jako muslimové, nebo jako loajální občané budou platit poplatky, a pak budou mocí žít se svými muslimskými spoluobčany a mít s nimi stejná práva a povinnosti."

Jak tedy vyplývá z výše uvedeného, původní obyvatelé měli v zemích, kam přišly "velké ozbrojené skupiny, které se jevily jako armáda" jen dvě volby: buďto svobodně přijmout islám anebo se stejně svobodně stát ve vlastní zemi občany druhé kategorie, kteří nesmí nosit zbraň, jejich svědectví u islámského soudu je nepřípustné a musí platit vysoké daně...tomu se říká svoboda volby...Obávám se ovšem, že cca 50 let tato volba bude čekat i Evropany...

118932

12.10.2006 13:21

RE: Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů-pokračování

skud skud (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 118932

Osobně bych si muslimy takto taky moc neidealizoval.Byly doby a místa, kde se chovali muslimové k ostatním poměrně lidsky, jinde se chovali jako prasata.

Pokud vládnoucí liberálové jakéhokoliv ražení budou vldándout v Evropě, čeká nás skutečný problém s imigrací a radikalizaci(zakládání pochybných islámských sekt a nadací)afrických imigrantů.

Jenomže ti levičáčtí liberálové nás přesvědčují o multi-kulti, toleranci, lásce k cikánům atd...Slibují nádhernou společnost, kde budou žít vedle sebe všechny rasy, národy a etnika, kde bude mír.
Pravicovým liberálům se zase hodí velké počty imigrantů, kteří by pracovali za nízke mzdy a vyhovovalo by to volnému pohybu pracovních sil.Vše by bylo v pohybu, flexibilní a penízky by se hezky homadily. Zdánlivi nepřátelé se hezky takto doplňují a staví domeček z karet, který když se jednou zhroutí bude to jak po potopě.
Proto také nikdy volit liberály nebudu.

118941

12.10.2006 15:20

RE: Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů-pokračování

kyklop 217.?.?.?

Reakce na 118941

Prístup islamu k porazeným/podrobeným národom treba vždy posudzovať v kontexte doby, kedy sa to odohrávalo a ako sa chovalo v rovnakom období k porazeným inovercom napríklad kresťanstvo. Myslím, že z tohto hľadiska je/bol prístup islam veľmi humanistický.

118947

12.10.2006 15:05

RE: Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů-pokračování

dub 62.?.?.?

Reakce na 118932

hm, jestliže za tyto daně dostávali policejní a vojenskou ochranu sebe a své země (které se sami neúčastnili), je to snad něco normálního.
a pokud se vám to nezdá, tak stejným způsobem musíte odsoudit křesťanské desátky a nebo dnešní daně, oproti kterým byl věk desátků zlatým věkem.
a jsem velmi zvědav jaký výběr máte, když se rozhodnete daně neplatit [velký smích]

ale hlavně že jste přesvědčen, že jste svobodný [smích]

118945

12.10.2006 22:21

RE: Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů-pokračování

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 118945

Netvrdím, že žiju v nejlepším světě ze všech možných, jsem ale přesvědčený, že se mi žije nesrovnatelně líp, než by se mi jako křesťanovi žilo v islámském státě řídícím se šaríou.

118986

12.10.2006 13:13

Romány od Mika Waltariho

Armando 89.?.?.?

Rád bych zájemcům doporučil k přečtení romány od Mika Waltariho Krvavá lázeň a Šťastná hvězda, které pojednávají o putování finskeho poutníka Mikaela po Evropě a o jeho službách coby otroka v Osmanské říši v době sultána Sulejmana. Pro srovnání přístupu k náboženským otázkám v křesťanských a muslimských zemích na konci středověku je to velmi zajímavé dílo.

118940

12.10.2006 13:58

Ayaan Hirsi Ali začne točit další část Submission

rivka rivka (zavináč) zahal (tečka) gov (tečka) il 85.?.?.?

http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2006/08/23/ayaan-hirsi-ali-zacne-tocit-dalsi-cast-submission

118942

12.10.2006 14:43

pakt hitlera s muftím (české titulky)

stein55 84.?.?.?

pre vsetkych "zvedavcov", ktori maju zaujem o rozsirenie horizontu k teme, kratke video.

nech sa paci -> http://www.eurabia.cz/dokumenty/videa/video12.wmv

118944

12.10.2006 15:11

RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)

dub 62.?.?.?

Reakce na 118944

ano. pokud jejich země byly pod imperiální okupační nadvládou, tak se nelze divit, že se snažili spojit s nepřítelem svého nepřítele aby se normanských nájezdníků zbavili. ukrajinci při příjezdu němců je vítali jako osvoboditele.
a stejným způsobem jednali za 2. války např. tzv. spojenci, kteří se spojili se stalinem, američtí osadníci při válce o samostatnost, kteří se sojili s francouzi atd.

opravdu vás to tak překvapuje?

118946

12.10.2006 15:26

RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)

Dale Coopper 64.?.?.?

Reakce na 118944

Ad Jeruzalemsky muftí. Tohle je taky zajímavé. Norman Finkelstein píše že v jakési israelské encyklopedii o druhé světové je této postavě věnováno tolik prostoru co Adolfu Hitlerovi a dvakrát víc než Goebbelsovi nebo Goringovi. Trochu zvláštní vzhledem k tomu že mufti byl ještě bezvýznamnější postava než někteří jiní pronacističtí kolaboranti jako Tiso nebo Pavelič. Přitom takhle to vypadá že to byl stejný zločinec jako Hitler. Zajímavé pak je že Israel se nikdy nepokusil takového "zlosyna" postavit před soud jako Eichmanna a nechal ho v klidu dožít v Egyptě.
Spíš to vypadá že záměrnou dezinterpretací dějin druhé světové se někdo snaží vytvořit naprosto absurdní dojem že snad i ti Palestinci můžou za holocaust.

118948

12.10.2006 18:27

RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)

stein55 84.?.?.?

Reakce na 118948

@Dale Coopper,

aber halllló!

>Spíš to vypadá že záměrnou dezinterpretací dějin druhé
>světové se někdo snaží vytvořit naprosto absurdní dojem....

chcete azda upodozrievat nemecku televiziu ARD a jej vysokoprofesionalny politicky magazin report so sionistickeho spiknutia? nemci si totiz robia sami - a sice uz desatrocia - svoje domace ulohy spracovania vlastnej historie!

snivajte kludne dalej [smích]

stein55

118954

13.10.2006 2:11

RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)

Druid 84.?.?.?

Reakce na 118954

Steine, toto tema zacina ponekud drive nez pouhych 67 let zpet. Ona totiz PRICINA byva obvykle na zacatku a nikoliv temer na konci. Pouzivat jako argumenty DUSLEDEK vede na scesti.
Cituji z clanku nekolik vet:
"Ode dnů, kdy římští císaři házeli křesťany lvům, prodělaly vztahy mezi vládci a hlavami církve mnohé změny."
"Na západě římský biskup, který získal titul papež, požadoval, aby císař uznal jeho nadřazenost."
"Někteří císařové papeže neuznali nebo vyhnali, někteří papežové neuznávali nebo exkomunikovali císaře."
a ted ta nejdulezitejsi:
"Mezi současným papežem, Benediktem XVI., a současným císařem, Georgem Bushem II., existuje podivuhodná harmonie."

Netusite proc tomu tak je? Proc Rim nejdrive hazel krestany lvum a potom se pasoval hlavou vsech (rimskych) krestanu?
Ten stejny Rim ktery okupoval Judeu a Kanaan. Ten stejny Rim ktery byl trnem v oku Jezisovi z rodu Juda a ktereho de iure nechal ukrizovat riman a de facto jeho spoluobcane, z nichz jistou skupinu kritizoval taky.
Vskutku podivna harmonie mezi hlavou "krestanu" (rimskych) vs. "cisarem" a primo bozsky soulad mezi "cisarem" a sionisty.
Mate pro nas nejake vysvetleni?

btw. jeste k te ARD, netusite nahodou proc je nyni papezem zrovinka nemec?

>snivajte kludne dalej [smích]

Ne ne Steine, je na case se probudit. A to je pro vas tuze nemile.

118997

13.10.2006 10:25

RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)

stein55 84.?.?.?

Reakce na 118997

@Druid

>btw. jeste k te ARD, netusite nahodou proc je nyni papezem
>zrovinka nemec?

vy mi to urcite vysvetlite [smích]

>Ne ne Steine, je na case se probudit...

ja som uz davno hore.

stein55

119017

13.10.2006 21:59

RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)

Druid 84.?.?.?

Reakce na 119017

>vy mi to urcite vysvetlite

ja? to sotva

>ja som uz davno hore.

to nepochybuji, a mate tam zvrchu hezkej vyhled?

119051

14.10.2006 11:36

RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 119017

>ja som uz davno hore.

Hej, hore háj, dolu háj, hore hájom chodník,
môj otec bol dobrý, ja musím byť zbojník.
Hej, ja musím byť zbojník, bo krivda veliká,...........

A když už u té muziky jsme, tak každý jazzman dobře ví, že:

Každý chvilku
tahá pilku [mrknutí jedním okem]

Zakony jazz jsou stejne jako zakony zivota.
Solo se nehraje porad, ale jen na tu chvili, ktera k tomu citem urcena jest.
Bez citu se hrat neda.

V [cool]

119085

12.10.2006 17:49

Dobrý článek

Zorba 83.?.?.?

Je pravda že po celé dějiny byli muslimští vládci mnohem tolerantnější než křestanští. Ve většině muslimských zemí žili bez problémů křestanské menšiny po celý středověk a žijí v nich dodnes. Ovšem v křestanských zemích byli ve středověku všichni jinověrci pronásledováni. Rozhodně to nepíšu proto abych kritizoval křestanství, jsou to ale fakta at se nám to líbí nebo ne. Stejně tak Židé mohli po celá staletí bez problémů žít v muslimských zemích, zatímco my křestané jsme Židy vždy tvrdě pronásledovali.

V článku byla zmíněna také problematika Osmanských Turků a to ve vztahu k současnosti. V současnosti je to právě Bush který se dá nejlépe přirovnat k tehdejším Tureckým sultánům, jeho politika je ovšem mnohem víc agresivní a zločiná než politika Osmanských Turků před staletími.

Jinak střet civilizací je nesmyslný výmysl Americko-sionistické propagandy. Ve skutečnosti dojde ke střetu USraele se zbytkem světa.

118952

12.10.2006 18:15

Článok vyznieva idylicky

Tak je to 88.?.?.?

ale skutočnosť pred našimi ocami je diametrálne odlišná. Za spomínaným pápežovym výrokom nasledovala vražda mníšky a pálenie kostolov. Dnes už potrebujete na verejné pomenovanie problémov v suvislosti s islamom odvahu aby na vas neuvalili fatwu = trest smrti. Teda to mi tolerantne nepripadá. Vraždenie, pálenie ako reakcia na slovo diskredituje islam viac ako prejav či karikatúry. Snaha zastávať sa tých čo to robia, či hľadať pre nich akési pochopenie DAVA TOMU KORUNKU. JE TO OPOVRHNUTIAHODNÉ A PREDSTREDOVEKÉ. A to som ešte nespomenul práva žien (iba na burku), vraždy zo cti (viac nez 100 obeti v Nemecku minulý rok) a trest smrti pre rúhanie a odpadlíctvo [bliji], ktorý sa aj reálne vykonáva
Ozvite sa mudrlanti... alebo vyhlásite na mňa fatwu?

118953

12.10.2006 20:23

RE: Článok vyznieva idylicky

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 118953

>ale skutočnosť pred našimi ocami je diametrálne odlišná.
Přesně tak. Docela to vypadá, že někdo tahá za nitky a vodí papeže po světovém pódiu. Už i ta první omluva, kdy oznámil, že se omlouvá za reakci muslimů je stejná, jako bych já se tady omlouval čtenářům za Kemovy příspěvky. Věci se nedějí náhodně
a tohle je definitivně snaha o rozšťouchání nenávisti mezi křesťany a islámem. A která skupina lidí má o tohle asi zájem? Reakce islámu, jako například:
>Vraždenie, pálenie ako reakcia na slovo diskredituje islam
nemusí být jenom reakce islámu?
Vzpomeňte si na demostrace po zveřejnění karikatur Mohammeda.
Karikatury byly zveřejněny už několik měsíců před tím a nic se nedělo, tak se to muselo připravit lépe a zveřejnit to znovu a najednou hned druhý den se rozpoutaly demonstrace a začaly se
houfně pálit holandské vlajky. Kde je vzali tak rychle a kdo to organizoval? Nyní si můžete odpovědět sám na tu vaši následujíci poznámku:
>...Snaha zastávať sa tých čo to robia, či hľadať pre nich >akési pochopenie DAVA TOMU KORUNKU.
Žádná společnost není ideální rovněž tak náboženství a jak jste sám ještě vzpomenul:

>A to som ešte nespomenul práva žien (iba na burku), vraždy zo >cti (viac nez 100 obeti v Nemecku minulý rok) a trest smrti >pre rúhanie a odpadlíctvo [bliji], ktorý sa aj reálne vykonáva

Zkrátka mají jiné morální zásady než my. A ty vraždy ze cti?
To máte v každé společnosti bez rozdílu náboženství.

Jeden mudrlant se vám tedy ozval:
>Ozvite sa mudrlanti... alebo vyhlásite na mňa fatwu?
ale s fatwou ještě počkáme. Záleží na vašem dalším příspěvku.
[velký smích] [chechtot]

118964

12.10.2006 22:06

Nie som si istý Vašim skutočným postojom, ale pridám reakciu

Tak je to 88.?.?.?

Reakce na 118964

Ak vidíte dom z ktorého šľahajú plamene, jedna z hypotéz je, že v ňom naozaj horí.
Ak immáni vyhlasia fatwu na pápeža, či Rushdieho, jedna z hypotéz je, že ho naozaj odsúdili na smrť
Ak sú všetky prejavy militantné, jedna z hypotéz je, že to je militantné náboženstvo.
NEMYSLÍM SI, ŽE KVOLI NEJAKEJ MORÁLNEJ ZÁSADE OKREM POTRESTANIA VRAHA A NUTNEJ OBRANY JE OPRÁVNENÉ ZABÍJAŤ

...A ty vraždy ze cti?
To máte v každé společnosti bez rozdílu náboženství...


Na Slovensku a v Česku TO NEMÁME a dúfam ani NIKDY mať nebudeme!!!

Keď nieokoho nútia sedieť s holým zadkom na rozpálenej platničke, darmo ho budú presviedčať, že problematike premeny elektrickej energie na tepelnú dostatočne nerozumie, on tam sedieť nechce. Hodnotový systém a pohľad na svet moslimov je súdiac podľa prejavov vo svete DNES a nie v stredoveku na rozdiel od ostatných svetových náboženstiev zaostalý a neskĺbiteľný s demokraciou a slobodou. V Európe nie je mysliteľne už dnes tolerovať podradné postavenie žien ani vyhrážanie sa smrťou za uplatnenie slobody prejavu.

Kým immáni budú netolerantní, ako môžu byť tolerantní radoví moslimovia... Natíska sa, že všetky excesy sú teda prejavom nie nedostatku horlivosti vo viere(ako u kresťanov), ale naopak skôr horlivosťou vo viere...

118985

12.10.2006 23:02

RE: Článok vyznieva idylicky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 118964

Len k vraždám zo cti - pokiaľ sa k tomu súdcovia budú stavať chvostom a dávať srandovné tresty, tak sa to bude šíriť v Európe aj naďalej. Doživotie (povraz sa nepoužíva) bez ohľadu na vek a nároku na predčasné prepustenie pre všetkých, ktorým sa účasť na vražde dokáže. Proste to posudzovať ako vraždu zo zvlášť zavrhnutia hodných pohnútok.

118988

12.10.2006 23:12

Snůška polopravd a vyslovených lží:

A.S. Pergill 89.?.?.?

Samotný symbol islámu - půlměsíc - není astronomický jev, ale čepel Mohamedovy šavle, už to svědčí o jeho "mírumilovnosti".
Autor by měl také vědět, že podle islámského práva je jakákoli konverze k islámu dobrovolná. Tedy když Mohamed postavil zajatce do řady a dal jim vybrat, zda konvertují, nebo jim usekne hlavu (a kdo řekl ne, tak mu ji skutečně usekl), tak přeživší konvertovali "dobrovolně". Což se stalo precedentem pro islámské právo. Stejně jako konverze několika kmenů k islámu (opět ještě za Mohamedova života) pod pohrůžkou totálního vybití (která byla u jiných kmenů realizována). Takže "dobrovolnost", kterou se ohánějí apologeti islámu, je něco jiného, než jak tento pojem chápe Evropan.
Autor vychvaluje život křesťanů a Židů pod muslimskou nadvládou a ignoruje skutečnost, že na Pyrenejském polostrově od jeho okupace muslimy po rekonkvistu opakovaně propukala povstání (v zásadě každou generaci jedno velké a několik malých - lokálních), a to přesto, že byla potlačována s neobyčejnou brutalitou (tisíce až desetitisíce ukřižovaných nebo naražených na kůl). Ano, těm, co kolaborovali s okupační mocí, se dařilo relativně dobře. Neprivilegovaní (=naprostá většina) byli permanentně ohoženi na životě i svobodě (mohli být např. kdykoli prodáni do otroctví) a v zásadě mohli také kdykoli přijít o veškerý majetek (vtírá se analogie s transporty do koncentráků a "arizací"[mrknutí jedním okem]. Že se kolaborantům po osvobození dařilo zle, to je vcelku logické a stává se to takřka pravidelně.
Autor ignoruje skutečnost, že k hromadnému vypovězení jinověrců sáhli španělští panovníci až poté, co bylo prozrazeno a potlačeno rozsáhlé spiknutí, které mělo vést k povstání, koordinovaném s invazí z Afriky (přesně stejným postupem se dostal k moci Franco, takže to tak úplně beznadějný plán nebyl). Málo se ví (nebo to autor cudně zamlčuje), že náboženskou policii, sledující, zda konverze k "jedinému správnému" náboženství neproběhly jen na oko a neprovádí se v skrytu původní ritus, zavedli ve Španělsku muslimové a španělská inkvizice jen převzala již hotový model.
Ono ad nauseam [bliji] citované "Nebudiž žádného donucování v islámu" (ne náboženství, jak komolí autor), má zcela specifický historický kontext: Za Mohamedem přišly vdovy (po křesťanech a židech), které po smrti svých manželů přestoupily k islámu, a ptaly se, zda mají nutit své děti k víře jejich zemřelých otců, jak jim to před ovdověním odpřísáhly. Takže ono "nebudiž donucování" se týká přivádění těchto dětí k jiné víře než islámu (protože je jasné, že v prostředí islámské obce z nich rostli muslimové). Netýká se to tedy vůbec nějaké tolerance jinověrců v islámu.

118989

13.10.2006 8:10

RE: Snůška polopravd a vyslovených lží:

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 118989

[mrknutí jedním okem] zcela souhlasím

119010

13.10.2006 18:59

RE: Snůška polopravd a vyslovených lží:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 118989

Pane "A.S. Pergill" - dost dobře Vás nechápu, co to tady píšete za nesmysly. Nebudu Vám to vyvracet bod po bodu, akorát tiše doufám, že z Vás mluví "pouhá neznalost" a nikoliv zlý úmysl pomlouvat a škodit.

Já bych Vám doporučil, aby jste se nad sebou zamyslel. Měl by jste si uvědomit, že všeobecné historická skutečnosti zcela jasně mluví proti Vám. Původně křesťanské národy, které byly dlouhodobě pod muslimskou nadvládou si své křesťanství hladce podržely, to snad nepopřete. A nevím tedy, kde chodíte na ty nesmysly o tzv. "dobrovolné konverzi" typu "konverze nebo život".

Zkuste si to porovnat s chováním křesťanů v koloniích - kupříkladu Španělé ve "všech Amerikách". Tam šlo skutečně o "dobrovolnou" konverzi na křesťanství - že ano pane "A.S. Pergill" ! Nechápu, co chcete tady takovou "řečí" dokazovat !?

119039

13.10.2006 19:42

RE: Snůška polopravd a vyslovených lží:

Nápověda 88.?.?.?

Reakce na 119039

Pan Gejdoš má úplnou pravdu.
Muslimská nadvláda byla především ekonomická.
Proto také nechávali na dobytých územích jinověrce
v pohodě - nejenom křesťany, ale i židy -
hlavně když odevzdávali dostatek daní / Španělsko a jiné /.
Když byl v "kolonii" klid, mohl si každý vyznávat, co chtěl.

119042

14.10.2006 2:33

RE: Snůška polopravd a vyslovených lží:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 119042

Zrejme nezapomeli na politiku Rimskeho imperia. Byli prece taky soucasti. [mrknutí jedním okem]

119065

12.10.2006 23:26

Autor opomněl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

vysvětlit mírumilovnou expanzi islámu třeba do toho Španělska, které je přeci jen od Arábie pár dní cesty. Rovněž Lev Syřan neměl dojem, že se mu na konstantinopolské hradby sápe mírumilovný dav. A za zadržení těch prorokových mírotvorců na východním křídle můžeme poděkovat těm zde mnohokrát propíraným Chazarům (jejich potomci tohoto počinu patrně litují). Je pochopitelné, že se dobyvatelé nesnažili hned brutálně obracet porobené na víru pravou a spíš si mastili kapsy (i conquistadoři v Americe na to šli vcelku zvolna). Navíc v Španělsku vládli Ummájovci, na které byl v zbytku muslimského světa pořádán hon, takže se museli sžít s křesťanskou populací, nic jiného jim nezbývalo. Oproti tomu z kdysi čistě křesťanské severní Afriky se krom Koptů v Egyptě jinověrci přes veškerou toleranci jaksi vytratili. Už jen to, že zmiňuje turecké obležení Vídně (nebezpečnější bylo to r.1529) a vzápětí označuje islámskou militantnost za "povídačky", svědčí o autorově svérázném přístupu k historickým faktům. Je logické, že křesťanství bylo netolerantní k heretikům, kteří mu uzmuli jeho nejsvětější místa. Vznik Mohamedova náboženství byl plně monitorován a tudíž mohlo být jen sotva pokládáno za rovnocenné legendami opředené státní víře Byzance i Západu. Navíc dnes už víme, že islám uvrhl jím ovládané země do hluboké stagnace.
Co se týče vztahu k židovstvu, zpočátku jim sice také zatápěli http://www.virtually.cz/?art=10304 , ale později s nimi vyšli bez problémů (nedovolili jim jejich na Západě oblíbené činnosti lichvu a drogové dealerství /obchod s lihovinami/), udrželi je v jakémsi kulturním ghettu, takže se nestalo, aby jim prorostli společenskou strukturou a pozvolna ji začali měnit k obrazu svému či rovnou destruovat, jak se dělo a dějě v křesťanském světě (rovněž sefardské IQ nedosahuje nadprůměrných hodnot). Řadu židů použili úspěšně k ovládání křesťanů v porobených zemích. A ta příhoda s papežem spíš než o ďábelské souhře se satanášem Bushem svědčí o čemsi jiném http://www.thepeoplescube.com/red/viewtopic.php?pr...

118991

13.10.2006 9:51

Je to poučné.

J. H. 62.?.?.?

Opravdu dokonalá ukázka, jak lze výběrem faktů dokázat cokoli. A když si ta fakta trochu přizpůsobíme a zohýbáme, hladce dokážeme, že černé je bílé. V tomto případě nám autor usnadnil nalezení pravdy. Nechal se unést vlastní sofistikou natolik, že stačí porovnat jeho úvodní prohlášení se skutečností. Píše:
>Žádný čestný Žid, který zná historii svého lidu, nemůže necítit hlubokou vděčnost vůči islámu, který Židy po padesát generací ochraňoval, zatímco křesťanský svět je pronásledoval a mnohokrát se snažil donutit je „mečem“, aby svou víru opustili...
To tedy znamená, že při založení státu Izrael se tam stěhovali blahobytní Židě ze sousedních muslimských zemí. A jestliže se nestěhovali, protože je jim v muslimských zemích příliš dobře, jistě své bratry přes hranice podporují. Nemusím pokračovat.
J. H.

119016

13.10.2006 21:44

Ako to bolo vlastne s turkami na uzemí dnešného Maďarska.

Dr. Willy onyx (zavináč) ba (tečka) telecom (tečka) sk 84.?.?.?

Nemám vo zvyku písať do fór ale tento krát musím reagovať.

Na váš text :
Bulharské, srbské, rumunské, maďarské a další evropské národy žily v té či oné době pod vládou Osmanů a držely se své křesťanské víry. Nikdo je nenutil stát se muslimy a všichni zůstali zbožnými křesťany.

Nikdo nebyl pronásledován. Nevěděli nic o mučení inkvizicí, plamenech autodafé, pogromech, hrozném masovém vyhánění, k němuž docházelo ve většině křesťanských zemí, až po holocaust.

koniec textu.

Je vidieť že autor článku alebo text prekladal alebo nežije na takom historickom území kde sa turecké hordy prehnali a nevie čo tu po nich ostalo.
A vlastne neostalo! a to takmer skoro nič.
Viera ich nezajímala to je pravda, ako viera jednoduchých ľudí hlavne preto že sa nemali kde modliť oni totiž zbúrali všetky chrámy a kostoly. Čo bolo cenné ukradli ako vojenský lup.
Mnísi a cirkevný hodnostári stihli ujsť na sever, konkrétne Ostrihomské biskupstvo sa presťahovalo do Trnavy. Na dnešnom území Maďarska tam kde boli turecké vojská sa nič nezachovalo z gotických architektonických pamiatok, len kde-tu nijaké ruiny (keď chcete môžem pridať odkazy a fotografie).
Dediny aj mestá boli totálne vykynožené asi 2/3 obyvateľstva bolo vyhubených.
Jediné čo Turkov zaujímalo boli dane, a to poriadne vysoké!
Ak vám nerobí problém maďarčina (asi áno) tak je veľa veľmi smutne historicky zaujímavých textov o tejto časti našich dejín.
Pridal by som odkazy, na preklad nemám čas.
Turci si nevyberali masakrovali každého kto kládol odpor!
A v metódach tiež neboli boh vie ako vyberavý.
Ženy samozrejme predávali do otroctva a vôbec ich nezaujímalo či je to žid alebo kresťan.
Trochu si danej téme prečítajte niečo a potom píšte alebo ak prekladáte overujte si niektoré historické fakty.
Nechcem byť neslušný ale ten text čo sa týka tureckej mierumilovnosti je hovadina!

119050

16.10.2006 13:41

Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

stein55 84.?.?.?

uz dlhsi cas pozorujem/citam jedneho blogera, ktoreho polovica rodiny pochadza z haify; su to krestansky palestincania. rad by som dal aj inym moznost tu v zvedavcovi, si urobit obraz o jeho myslienkach. vola sa kamil kandalaft a zije na slovensku.

-> http://kandalaft.blog.sme.sk/c/65979/Medzinarodne-konflikty-a-media-kto-je-dobry-a-kto-zly.html

119327

16.10.2006 16:54

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119327

Skutečně velmi zajímavé a poučné počtení. A vcelku demobilizující.

Totiž, ukazuje se, že jeden mozek jednoho člověka není schopen pojmout dostatek informací, aby si mohl být prakticky čímkoli jistý. Deprimující poznání, pokud člověk nemá v záloze víru. [smích]

119346

16.10.2006 18:33

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 119346

Ale jistě že člověk nemůže být jistý ničím. Proto je potřeba neustále kontrolovat fakta, pravděpodobnosti a pátrat od důsledků k příčínám. Dobrý začátek je se vždy podívat na jakýkoliv jev z posice nezůčastněného pozorovatele. Jelikož jsme v podstatě zaujatí, je potřeba si daný jev představit že se stal někomu ůplně jinému a byl udělán někým jiným.

Tak třeba si lze představit nedávnou válku v Lebanonu, že se to stalo jinde. Třeba že z Kanady, skupina skinheadů přelezla US hranice a tam unesla dva američanz partolující hranici. Američani vzali tank a vjeli za nima do Kanady, kde jich pár přišlo nejen o tank, ale též o život. Na toto reagovala Americká vláda tím že se pustila do bombardování Ottawy a pohraničních měst, vzápětí zahájila invasi. V dané situaci by totiž bylo spíš normální reagovat oficielní stížností na skinheady a nejezdit z tankem přes hranice, neboť to je válečným aktem vůdči samostatnému státu. Skinheadi, stejně jako Hezballah totiž nerepresentují stát Lebanon, takže ze strany Kanady nedošlo k útoku na USA, jenom ze strany skinheadů. Pokud by na oficielní žádost Kanada odpověděla, že skinheady trestat nebude, ať jde USA někam, pak může USA přikročit k silnějšímu kroku.

Zpět k Lebanonu. Stejná situace a díky tomu jak Israel reagoval, nese stoprocentní zodpovědnost za výsledek, spáchal nejen útok na cizí zem ale též válečné zločiny.

Stejně lze probrat situaci ze Severní Koreou. Jelikož existuje mnoho zemí, které si atomové zbraně pořídili bez toho aby se někoho ptali zda mohou, je reakce na Severní Koreu mimo mísu. Mimo to, že uvalením sankcí staví Severní Koreu do situace kdy už stejně byla potrestaná a nemá tudíž co ztratit tím že bude ve výrobě pokračovat, ba naopak, má co získat, protože už nic jiného než jí napadnout Amerika udělat nemůže a atomovky jí dopomohou se tomu vyhnout lépe než cokoliv jiného.

Není potřeba vědět vše, je jen potřeba si ověřit zda to, co se děje dává nebo nedává smysl.

119358

16.10.2006 18:59

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119358

Já se sice "držím", abych nepoužíval, respektíve nenadužíval, Nostradama a spol., teď ale se o něm musím zmínit.

Já tady již několikrát zdůvodńoval, kde beru jakési vnitřní přesvědčení, že tuším či vím, jaká je pravda či skutečnost. Já jsem totiž skutečně přesvědčen, že se jedná o zcela nesporný zdroj informací o tom, co se opravdu děje. Čili já veliké pochybnosti mít nemusím a cítím, že se dobře orientuji. A hlavně - historie v mém pohledu má smysl a logiku. O to více a spíše, že kupříkladu Nostradamus mi již nic nebude dementovat - vše leží "neměnně na stole".

Ovšem člověk, který je odkázán pouze a jedině na vlastní analyticko-syntetický rozum při zpracovávání průběžných informaci/dezinformací, takový člověk nemá moc velkou šanci se nesporně dobře orientovat, tedy pokud nepatří k privilegované "špičce".

Není potřeba vědět vše, je jen potřeba si ověřit zda to, co se děje dává nebo nedává smysl.

S tím samozřejmě více-méně souhlasím, ale pozor - řídit se pouze tím, zdali něco dává nebo nedává smysl - to nestačí !! V danem případě si dovolím částečně ocitovat : ".... to ví jen Otec na Nebesích!" Není, opakuji že není v lidských možnostech vše pochopit a posuzovat to pouze podle toho, zda to dává smysl, to je nedostatečné !

119364

16.10.2006 19:11

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 119364

Taky jsem se myslím zmínil že to je jen začátek pátrání, nikoliv alfa omega. Čtu teď, vlastně dost díky Vám, Nostradama a prozatím jsem se nedobabral k pochopení, ale našel jsem tam i kvatrajn o Rumsfeldovi, pokud to dobře chápu. Též varování Francii aby do toho nelezla, nebo si to ošklivě odnese s ostatními. Až to dolouskám a přeberu, tak bych si s Váma o tom rád víc popovídal.

119368

16.10.2006 20:24

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119368

Ajajajaj ! S panem Nostradamem je "velká legrace". Když jsem s tím (Proroky) kdysi dávno začínal, dostal jsem se k Nostradamovi přes Starý Zákon a Sybilu. Tady platí ze všeho nejvíce to, že tak nějak "polehoučku a hlavně mlhatě" vše souvisí se vším. Totiž zpočátku jsem pouze pochybovačně kroutil hlavou a byl jsem si naprosto jistý, že je to naprostá hovadina ! Tedy hledat v proroctvích něco rozumného.

Můžu ale říci jedno - pokud na to půjdete stejně, jako já, zavede Vás snad do všech zákoutí vědy ! Dostanete se do atomové fyziky, aby jste upokojil racio, že neblbnete nadarmo. Bude Vás hodně zajímat genetika. Koupíte si taky jako já dobře "metrák" všelijaké vedaistické literatury. Vaším koníčkem se stane biologie. Stejně jako já vrazíte neskutečné prachy do knih a tyto budete skladovat všude, kde lze - u mě třeba i ve sklepě místo zavařenin. Atd atp.. Manželka si bude po straně klepat nenápadně na čelo, děti na Vás budou koukat zkoumavě znepokojeně, kolegové v práci usoudí, že se asi rozvádíte, známí Vám budou klást "podezřelé" otázky ohledně sexuálního života a podobně... [velký smích]

A jediná odměna Vám bude ta, že si potom aspoň my dva pokecáme - totiž pak již ztuha najdete někoho, kdo by Vám hodlal rozumět. Varuji Vás !! [smích]

119373

16.10.2006 20:57

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 119373

Mam osklivy pocit, ze jste velmi realisticky vylicil mou osobni ruzovou budoucnost. Znami si o mne mysli, ze jsem taky divnej. A to jsem se nepustil jeste do toho Nostradama. Do roku 2012 mam opravdu, co delat abych to vsechno stihl.

119378

16.10.2006 21:05

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 119373

Děti už vyrostli, manželka si ťuká na čelo už dávno, akorát že v tom sklepě už žádný místo není. Díky za varování, ale já to asi nebudu brát zase tak od podlahy jako Vy. [chechtot]

119379

17.10.2006 14:06

toto nie je sadrcity

stein55 84.?.?.?

bloger Mirek Tóda navstivil bejrút. tu su jeho dojmy.

-> http://toda.blog.sme.sk/c/66075/Toto-nie-je-SadrCity.html

119422

17.10.2006 18:28

karikatury holocaustu - rok poté

stein55 84.?.?.?

rok potom, co v dansku vytlacili karikatury mohameda, otvorili irancania galeriu "holocaust international cartoon exhibition"

http://www.irancartoon.ir/gallery/albums/album48/carlos_Latuff6.jpg

cely clanok, inkluzivne galerie -> (kliknutim sa obrazky v galerii zvacsia) ()http://hacker.blog.respekt.cz/c/382/Karikatury-holocaustu-rok-pote.html

stein55

119437

18.10.2006 23:30

RE: karikatury holocaustu - rok poté

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 119437

Kazdy mame neco, co je mu svate. Doufam, ze vas to nepohorsilo a prokazal jste ten spravny cit pro svobodu projevu, pro ktery religiozne zalozeni muslimove nemeli pochopeni. Jak se do lesa vola, tak se zneho ozyva. Casto s ozvenou!!

119526

19.10.2006 10:16

Israeli Anti-Semitic Cartoon Contest

stein55 84.?.?.?

Reakce na 119526

>Doufam, ze vas to nepohorsilo a prokazal jste ten spravny cit pro svobodu projevu....

pan bartosek mozete sam posudit, ako zidia "narabaju" s danou situaciou. to je privileg mojho naroda si robit srandu na vlastny ukor.

http://static.flickr.com/40/104308198_22f2ed1591.jpgnech sa paci -> Israeli Anti-Semitic Cartoon Contest

http://boomka.org/blog/wp-content/plugins/falbum/wp/album.php?album=72057594067999377

stein55

119546

19.10.2006 13:07

RE: Israeli Anti-Semitic Cartoon Contest

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 119546

Pane stein. Já Vám snad nakonec odpustím tu Vaši účast na centrálně řízené akci, za zvýšení popularity Izraele, v době útoku na Libanon. Já vím. Vy na to máte nějaký zvláštní termín, že? Na nezištné páchání dobra.

Nebo je to jen další obzvlášť sofistikovaný pokus o ovlivnění veřejného mínění, který jsem Vám spolkl? Neee. [smích] To byl vtip. Tak moc paranoidní nejsem.

119551

19.10.2006 13:18

RE: Israeli Anti-Semitic Cartoon Contest

stein55 84.?.?.?

Reakce na 119551

>...Vy na to máte nějaký zvláštní termín, že? Na nezištné páchání dobra.

viete pan DavidZ, aj ked sa vam to bude zdat "nepravdepodobne", ja som skrz na skrz altruista.

>Nebo je to jen další obzvlášť sofistikovaný pokus o
>ovlivnění veřejného mínění, který jsem Vám spolkl? Neee.
>[smích] To byl vtip. Tak moc paranoidní nejsem.

som rad, ze aspon vam je moja akcia jasna!

stein55

(off_topic) p.s.: vcera vecer som dostal spravu, ze sa zdravotny stav mojej mamicky zhorsil tak, ze za par hodin letim do europy/slovensko. neveim, ako na dlho - zrejme to bude spojene s mojou absenciou tu v zvedavcovi. tak sa drzte borci za pravdu, dopocutia!

119553

20.10.2006 3:36

RE: Israeli Anti-Semitic Cartoon Contest

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 119546

To mate tak, kdyz ja si zacnu brat na musku nejake citlive tema pro Cechy formou cerne satiry, tak vyzni jinak nez kdyz to same udela Nemec nebo Hotentot. [mrknutí jedním okem]

119597

Příspěvků: 47

12.10. 06:38 albert1  Kdo je "cestny zid"?
12.10. 07:13 charon  Ona ta harmonie zase nebyla tak sladká
12.10. 08:20 kema  RE: Ona ta harmonie zase nebyla tak sladká
12.10. 09:40 Vanguard  Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů
12.10. 09:45 Vanguard  RE: Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů-pokračování
12.10. 13:21 skud  RE: Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů-pokračování
12.10. 15:20 kyklop  RE: Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů-pokračování
12.10. 15:05 dub  RE: Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů-pokračování
12.10. 22:21 Vanguard  RE: Mírumilovné šíření islámu v podání českých muslimů-pokračování
12.10. 13:13 Armando  Romány od Mika Waltariho
12.10. 13:58 rivka  Ayaan Hirsi Ali začne točit další část Submission
12.10. 14:43 stein55  pakt hitlera s muftím (české titulky)
12.10. 15:11 dub  RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)
12.10. 15:26 Dale Coopper  RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)
12.10. 18:27 stein55  RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)
13.10. 02:11 Druid  RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)
13.10. 10:25 stein55  RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)
13.10. 21:59 Druid  RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)
14.10. 11:36 V. Sodek  RE: pakt hitlera s muftím (české titulky)
12.10. 17:49 Zorba  Dobrý článek
12.10. 18:15 Tak je to  Článok vyznieva idylicky
12.10. 20:23 Mirda  RE: Článok vyznieva idylicky
12.10. 22:06 Tak je to  Nie som si istý Vašim skutočným postojom, ale pridám reakciu
12.10. 23:02  RE: Článok vyznieva idylicky
12.10. 23:12 A.S. Pergill  Snůška polopravd a vyslovených lží:
13.10. 08:10 Vanguard  RE: Snůška polopravd a vyslovených lží:
13.10. 18:59 Petr Gejdoš  RE: Snůška polopravd a vyslovených lží:
13.10. 19:42 Nápověda  RE: Snůška polopravd a vyslovených lží:
14.10. 02:33  RE: Snůška polopravd a vyslovených lží:
12.10. 23:26  Autor opomněl
13.10. 09:51 J. H.  Je to poučné.
13.10. 21:44 Dr. Willy  Ako to bolo vlastne s turkami na uzemí dnešného Maďarska.
16.10. 13:41 stein55  Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý
16.10. 16:54 Petr Gejdoš  RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý
16.10. 18:33 Antiseptik  RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý
16.10. 18:59 Petr Gejdoš  RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý
16.10. 19:11 Antiseptik  RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý
16.10. 20:24 Petr Gejdoš  RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý
16.10. 20:57 Rene Bartosek  RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý
16.10. 21:05 Antiseptik  RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý
17.10. 14:06 stein55  toto nie je sadrcity
17.10. 18:28 stein55  karikatury holocaustu - rok poté
18.10. 23:30 Rene Bartosek  RE: karikatury holocaustu - rok poté
19.10. 10:16 stein55  Israeli Anti-Semitic Cartoon Contest
19.10. 13:07 DavidZ  RE: Israeli Anti-Semitic Cartoon Contest
19.10. 13:18 stein55  RE: Israeli Anti-Semitic Cartoon Contest
20.10. 03:36 Rene Bartosek  RE: Israeli Anti-Semitic Cartoon Contest

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 684