Diskuze k článku

Den zúčtování: Kolaps americké ekonomiky

Příspěvků 73

14.9.2006 2:41

V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....

zalozak 202.?.?.?

Neni nic noveho na tom ze vetsi cast prezentovanych hospodarskych uspechu je kreativni ucetnictvi. I kdyz autor clanku nema zcela pravdu protoze napr. v ramci SOX (a navazujicich predpisech) je regulace az prekvapive hodne. Ovsem to plati pro budoucnost ne pro minulost prirozene.

Problem je jinde. Dramaticky pokles dolaru neni v tuto chvili v zajmu absolutne nikoho (krome silencu) protoze na te potapejici lodi sedime (nebo jsme k ni pripoutani) vsichni kdo se nazyvame "zapadni civilizaci".

Navic... v pripade ze by k prilis dramatickemu "hupu" doslo (ci napriklad se majoritni veritele zacali izolovat .. pravdepodobne nas USA vtahne do 3 svetove valky. A toho se zcela realne bojim.. protoze jim nic jineho nezbyde. (a ten ci onen sasek v bile natrenem baraku to nezmeni)

116622

14.9.2006 11:09

RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 116622

No, ja ekonomice nerozumim, ale pokud vezmeme za zaklad plated Euro a ne dolar a zbavime se (respektive je transformujeme do Eura) dolarovych rezerv, tak nam nic nehrozi. Naopak, levnejsi dolar pro nas znamena levnejsi zbozi, ne?

Opakuji, ze tomu nerozumim, ale dolar hapruje uz dost dlouho na to, aby ho banky a trhy zacaly opoustet, nez je vezme sebou do pekel.

Jediny realny problem vidim v tom, ze dluhy USA jsou v dolarech a pokud zasahne hyperinflace a dolar bude za desetnik, tak snadno sve dluhy "zaplati". Je cas vysi americkeho dluho stanovit v nejake pevnejsi mene, nez o nej Cina prijde uplne [chechtot]

116640

14.9.2006 23:25

RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....

zalozak 202.?.?.?

Reakce na 116640

Trodas, sorry ... ale tentokrat demonstrujete neuveritelnou naivitu. Pripadny dramaticky pokles dolaru nebude mit za nasledek "levny" dolar za vase Euro ale totalni pruser.

Vzhledem k strukture investic, drzenym dolarovym zasobam, faktu ze at se nam to libi nebo ne treba i rada surovin je diky strukture trhu "vyvazena dolarem", tak by devalvace dolaru zpusobila drastickou nestabilitu prakticky jakekoliv meny a meritka "hodnoty" kterou nase cast civilizace pouziva. TO co znamenal "cerny patek" v minulem stoleti by byla prochazka ruzovym sadem proti tomu co by nasledovalo ted.

Druhy problem je v tom ze by se US vlada at uz tam sedi kdokoliv (z jejich pohledu i celkem logicky) velmi pravdepodobne pokusila vnikajici situaci zabranit vsemi dostupnymi prostredky a pravdepopodobne rozpoutala valku. Ono by ani jine reseni prakticky nezbyvalo ... navic by nastala krize primo podporila chasos a radikalizaci.

116698

15.9.2006 1:43

RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 116698

No, ja rekl hned ze nejsem ekonom, tak mi to vysvetlete, prosim. Cim vic dolar klesa, tim je zbozi z USA levnejsi, no a s tim nemam zadny problem. Vy ano?

> To co znamenal "cerny patek" v minulem stoleti by byla prochazka ruzovym sadem proti tomu co by nasledovalo ted.

No, toho se take obavam, takze mi vysvetlete proc by se to melo stat. Ja bych radeji, aby si amici se svym dolarem tahli nekam a prestali jim doslova danit zbytek sveta.
A kvuli nestabilite dolaru v poslednich letech ho snad preci banky a vubec vsechny instituce musi logicky opoustet, cize at se zhrouti jak chce, co me (nam v CR) je po tom?
Jak me to muze ohrozit?

Nebo mi chcete rici, ze se na ocividne nikdo nepripravuje a ja, ekonomicky analfabet, mam lepsi napady nez ekonomove kteri maji tu globalni ekonomii uridit?

To se mi nezda mozne, cize moje otazka opet je - jak me muze ohrozit ze US of A vezme cert? Ja o nicem nevim. Mozna nam US of A neco jako statu dluzi, ale to proste vezme cert - stejne to nehodlaji nikdy splatit a maji problemy uz i se splacenim uroku, tak co...

A valka? Nj, ale proti komu? A s kym? A co jim to prinese? Pokud "shit hit the fan" v US of A, tak v prve rade nastanou masove boure a nebude mozny s grupou nasranych podvedenych amiku hnout, natoz je dostat D.R.A.F.T.em do valky a hlavne - do valky s cim a pro co?
Dyt nejsou schopni udrzet Irak a ne tak aby napadli, porazili, obsdili a udrzeli v klidu Iran i Irak tak, aby se dala pro ne cerpat nafta, tim spise ze takovy krok vyvola odpovidajici reakci Ciny a Ruska a i EU by se mela pridat, protoze pujde o jeji preziti take - jakmile Amici zacnou pumpovat pro sebe, tak pujdou vsechny zabrany stranou a i z ami-ami vlezdoprdelku se stanou obratem sileni anti-ami ... Ne, valkou nic nezmuzou. A jak lidi vyjdou do ulic, tak to bude chtit rychle reseni a valka neni rychla, i ty tankery jezdi moc pomalu...

Strucne a jasne - nerozumim vam, ani tomu, jak by me to melo poskodit. Vysvetlit strucne a jasne, prosim [mrknutí jedním okem] [smích]

116707

15.9.2006 17:52

RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 116707

Ono je to vcelku prosté. Kdyby byly peníze, například Euro, kryté zlatem, fungoval by systém tak jak se jej snažíte pochopit. Bohužel to tak není a proto se peníze vážou na trh a pohyb zboží. To znamená, že pád dolaru je nutné vnímat spolu s pádem US trhu. Tento trh je důležitý pro Evropu, ovšem životně nezbytný pro asijské státy. Nechce se mi popisovat jak to funguje, ale nepřemýšlejte o penězích. Rozhodující je trh.

116748

16.9.2006 1:18

RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 116707

>A valka? Nj, ale proti komu? A s kym? A co jim to prinese?

Na válku se hlavní velmoci připravují již dnes. Ostatně situace ve světě je prakticky stejná jako před roky 1914 a 1939, až na to že roli Německa dnes mají USA. A kdo je proti USA? No přece Rusko, Čína a řada dalších zemí. Co přinese válka Washingtonu? Pokud by zvítězili(v což ale rozhodně nevěřím) tak by jim přinesla totální světovládu a definitivní nastolení NWO. Válka je již dnes téměř jistá a pokud dojde k oné obří ekonomické krizi pak je naprosto nevyhnutelná(z pohledu USA).

>"shit hit the fan" v US of A, tak v prve rade nastanou masove
>boure a nebude mozny s grupou nasranych podvedenych amiku hnout,

To samé předpokládají určitě i vládci z Washingtonu, oni už si jistě najdou způsob jak přívést Americké stádo na "dobrou cestu". Ostatně když je doma velká krize tak pro vládu není nic lepšího a jednodušího než obrátit hněv lidí proti nějakému nepříteli v zahraničí.

>natoz je dostat D.R.A.F.T.em do valky a hlavne - do valky s cim a pro co?

S kým by Amíci válčilo je vám snad už jasné. A za co? Skutečný cíl americko-sionistických vládců je nastolení NWO, propaganda bude ale samozřejmě mluvit o boji za demokracii a lidská práva a bla bla bla...

>Dyt nejsou schopni udrzet Irak a ne tak aby napadli, porazili,
>obsdili a udrzeli v klidu Iran i Irak tak, aby se dala pro ne

USA má jistě víc než dost sil na dobytí Iránu a ještě řady menších zemí. Jistě problém je pak s hnutím odporu, ale není to problém neřešitelný. To že Iráčtí odbojaří vydrželi klást odpor Amíkům už 3 roky ani v nejmenší neumenšuje šance USA vést regulérní konflikt proti jiné velmoci.

>cerpat nafta, tim spise ze takovy krok vyvola odpovidajicireakci
>Ciny a Ruska a i EU by se mela pridat, protoze pujde o jeji
>preziti take - jakmile Amici zacnou pumpovat pro sebe, takpujdou
>vsechny zabrany stranou a i z ami-ami vlezdoprdelku se stanou
>obratem sileni anti-ami ...

Ano, něco takového se v brzké budoucnosti asi stane, politika USA přesně k tomu směřuje.

Ne, valkou nic nezmuzou. A jak lidi
>vyjdou do ulic, tak to bude chtit rychle reseni a valka neni
>rychla, i ty tankery jezdi moc pomalu...

Pokud dojde k velké krizi a zhroucení ekonomiky o níž se mluví v článku, pak bude válka jediné řešení pro USA. Ostatně snaha amíků a sionistů o nastolení světovlády ani k ničemu jinému nevede.

116788

16.9.2006 1:03

RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 116622

>Navic... v pripade ze by k prilis dramatickemu "hupu" doslo (ci
>napriklad se majoritni veritele zacali izolovat .. pravdepodobne
>nas USA vtahne do 3 svetove valky. A toho se zcela realne bojim..
>protoze jim nic jineho nezbyde. (a ten ci onen sasek v bile
>natrenem baraku to nezmeni)

Máte naprostou pravdu. Situaci jste odhadl zcela správně. Již dnes je jasné že USA(a nejen oni) se chystají na velkou válku. Ostatně všichni mluví o tom že v budoucnu dojde k velkému konfliktu a bohužel to tak asi je. Pokud by skutečně došlo k nějaké obří ekonomické krizi či kolapsu ekonomiky o jaké se v článku(i jinde) mluví, pak je zcela jasné že jedinou možností, jak zkusit zachránit USA a jejich hegemonii by bylo rozpoutání velké války. Nepřítel Amíků je rovněž jasný: Rusko, Čína atd.

116785

14.9.2006 4:09

Zde se jedná o kolaps světové ekonomiky a možná i redukci tržního hospodářství jako politického fenoménu

Dobrák 88.?.?.?

Článek je poměrně hodně odborný, přičemž ekonomiku jako vědu
lze rozdělit na dvě části.
Ta jedna, která popisuje velmi přesně státní finance, kde lze
dovodit a předvídat chování ekonomických segmentů, která je
opravdovou ekonomickou vědou.
Potom je ta druhá "ekonomika", kterou právě velmi rádi operují
naši tržní "odborníci", podle nichž trh vyřeší vše.
Bohužel tento druhý,prognostický druh ekonomiky jako vědy
je spolehlivý asi jako meteorologie.
Počasí mohu spolehlivě předpovědět tak na týden,potom
už je to hodně horší.
Podobně je to s ekonomikou tohoto druhého typu.
Všechny finanční instituce / burza,fondy apod/, vytvářejí
"jalové" peníze, které mají skutečnou hodnotu pouze potištěného
papíru, protože emitent / v tomto případě stát/ není v reálném
čase schopen za předepsanou hodnotu poskytnout plnění.
Stát a další instituce žijí na dluh a místo toho aby spláceli,
natisknou další peníze a tváří se jako kdyby se nic nestalo.
Nechci zde rýpat do všech čtenářů,ale kdo z vás normálních
smrtelníků má možnost opravdu fyzicky zkontrolovat , kolik stát vybral na daních a kolik nechal natisknout peněz,kdekoliv na světě.
V okamžiku, kdy zjistím, že si nemohu ověřit tato naprosto
základní ekonomická státní data, jsou všechna tak zajímavá
veřejná témata, jako je státní rozpočet a další zásadní položky
pro hru politiků, zcela lichá a prázdná - slova bez obsahu.
Bohužel, tolik zatracovaný Marx má v tomto okamžiku pravdu, kdy
hovoří v kapitalismu o krizích z nadprodukce.
Moudrý stát a centrální banka by měla umět takové stavy nestability řešit, ale to by musela pěkně politicky přiznat,
že občany "demokraticky" obelhává a není schopna připustit,
že tržní hospodářství není samospasitelné.
Docela krásně se k této věci vyjádřil rakouský ekonom, světového
věhlasu,Josef Schumpeter, který pocházel z Moravy, když
napsal: "Kapitalismus je tak výkonný, že nakonec zničí demokraciii, na které je závislý."
Je to onen příslovečný had, který požírá sám sebe.
Právě v USA je uskutečňováno toto proroctví, kdy demokracie
je předhozena na oltář mamonu a peníze jsou nejvyšším
božstvem.A peníze jsou žárlivým bohem Izraele a tím nemyslím
stát Izrael, jak známo.
Když se vrátím na zem,mohu prohlásit, že se zase tak nic ekonomicky světoborného nestane. Světová ekonomika si na nějaký čas pořádně kecne, dolar skokem spadne o hodně dolů - možná o 50 i více procent.Jedině čeho se lze obávat je politická nestabilita a možná i v USA nějaké revolty, která může přeskočit do dalších částí světa.
Takového stavu světa se mohou chopit nějací demagogové
a máme zde "komunismus a fašismus" znova jako vyšitý.
Reálné nebezpečí v politické oblasti je možné a právě v USA
už k jakési krizi takového typu postupně dochází.
Lidská chamtivost je zničujíc...Kráceno (Editor)

116624

14.9.2006 4:12

Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

Dobrák 88.?.?.?

Pokračování -

Lidská chamtivost je zničující a my jako lidé asi zase musíme
za svoji rozežranost dostat přes držku,jinak se světová ekonomika
nemůže vzchopit.
Jenom v Česku, když jsem pročítal odborný tisk se v příštím
roce očekává na 300 000 exekucí a při ekonomickém kolapsu jich
bude daleko více.Lidé se nechali zlákat a skočili bankám na vějičku - jenom si všechno kupte hned, my vám na to rádi půjčíme,
ale půjčené peníze se musí splácet a najednou se nebude dostávat zdrojů.
I zlověstný tah bank po zisku je zničující a nakonec proděláme
všichni.
Nechci, aby můj příspěvěk vyzněl nějak příliš pesimisticky,ale
možnost nápravy jsme již nejspíše promeškali, takže bude muset
asi přijít nevyhnutelná rána,kdy se "tržní" hospodářství
bude muset narovnat v páteři a začít se jako společnost
chovat trochu jinak.

116625

14.9.2006 7:55

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

kema 207.?.?.?

Reakce na 116625

V zadnem pripade s vami pane Dobraku nemohu souhlasit.
Predne neznam nikoho, kdo by prohlasoval ze "trh vyresi vse". Predni ekonomove pouze davaji prednost trhu pred zasahy a regulaci statu, ktere vetsinou nic dobreho neprinesly.
Takze trh vyresi skoro vse.
Jeste vice o vasi neznalosti problemu svedci vase poznamka o padu dolaru o 50%.
Dolar je uz tak dost podceneny. Hodnota meny drahy pane zavisi do velke miry na ekonomickem potencialu zeme. Vzdelani, infrastukture,produktivite, mire ekonomicke svobody a dalsich faktorech, ve kterych Spojene Staty maji porad navrch.
Jen se napriklad podivejte, jak to posledni rok natira Boeing evropskemu Airbusu.
Ti kteri cekaji na pad americke ekonomiky se jeste nacekaji. [mrknutí jedním okem]

116631

14.9.2006 11:13

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 116631

> Predne neznam nikoho, kdo by prohlasoval ze "trh vyresi vse".

Vaclav Klaus

> Jen se napriklad podivejte, jak to posledni rok natira Boeing evropskemu Airbusu.

S dolarem znehodnocenym o 30% se ceny Boeingu jevi jako razantne levnejsi a cena momentalne vyhrava.

116641

14.9.2006 18:54

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 116641

Ten Boeing vítězí ovšem také kvůli kvalitě. Airbus se až moc zaměřil na megalomanské projekty, jako A380, který je silně dotován a i tak není vůbec jisté, zda se zaplatí (nemá totiž moc kde přistát [chechtot], takže ten zájem není zrovna velký, nemluvě o využitelnosti takového monstra).

116676

14.9.2006 23:33

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

zalozak 202.?.?.?

Reakce na 116676

Boeing nevitezi kvalitou (naopak ve skutecnosti Airbus dost ziskal) ale predevsim tim ze jeho "vojenska" cast dostala masivni vyzivu behem vlady neocons. Coz nic nemeni na faktu ze i Airbus je silne dotovan.

Souhlasim s tim ze ten novy "super" airbus je ponekud megalomansky, ale ve skutecnosti je ekonomicky prinosny a je o nej zajem. Potiz je spise v tom ze vyrobce ma problem dodat co slibil na cas (a udrzet naklady).

Jinak dnesni letadla jsou tak trochu stavebnice ... tim myslim skeleton je "znacka" a vybaveni vcetne motoru, systemu ovladani, elektroniky, a prirozene cele kabiny se objednava v ramci kontratu (a byl by jste prekvapen kolik toho maji oba "hlavni" vyrobci spolecneho)

116699

16.9.2006 8:57

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

Hastrman 71.?.?.?

Reakce na 116699

Airbus je mozna technicky vyspelejsi ale zeptejte se mechaniku a uslysite, ze radeji opravuji Boeingy. Jinymi slovy, ze Boeing je lepsi stroj. [cool]

116801

16.9.2006 10:16

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

guglik 84.?.?.?

Reakce na 116801

>Airbus je mozna technicky vyspelejsi ale zeptejte se mechaniku a
>uslysite, ze radeji opravuji Boeingy. Jinymi slovy, ze Boeing je
>lepsi stroj. [cool]

noo, az sa nabuduce, znova raz budem bavit s leteckymi mechanikmi, tak sa ich na to spytam.
cestne slovo. [chechtot]
ale beda vam, ked ste klamal! [naštvaný]

116810

16.9.2006 19:00

RE:Airbus vs Boeing

Hastrman 71.?.?.?

Reakce na 116810

Muj komentar se tykal prace kolem A310 a B767. Nase firma mela oba a mechanici si stezovali ze s A310 je vice prace.
Minuly tyden jsem se bavil s pritelem pilotem a ten take dava prednost Boeingum.
Prave ted jsem si procetl co se "rika" a napriklad B777 je opet lepsi nez A340.
Nasi piloti si uzasne chvalili nejen B777 ale tehdy take novy B767-400.
Clanky o brzy uskutecnenem A380 take naznacuji, ze nove generace B747-8 budou mit jiste vyhody nad obrim Airbusem. A380 je momentalne dulezity pro zakazniky, kteri musi mit letoun ktery unese najednou vice nez 500 lidi. Ovsem to za vyssi cenu spotreby paliva.
Dalsi debata se tyka Boeingu B787 a narychlo pripravene konkurenci A350.
Cetl jsem zajimave clanky a uvidi se kdo vyhraje. Opet se jaksi jevi, ze Boeing bude mit jiste vyhody. [cool]

116851

16.9.2006 13:16

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 116801

http://www.blisty.cz/art/30310.html

Ja tady ctu, ze Boeing je vsemozne podporovan US army a tak se neni cemu divit, kdyz se s nim uzaviraji smlouvy bez vyberoveho rizeni, ze se take tvrdi ze je "nejlepsi". Pokud by byl nejlepsi, proc by se obeslo vyberove rizeni?

116831

17.9.2006 19:52

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

Agent Smith 62.?.?.?

Reakce na 116831

On totiž žádný srovnatelný letoun neexistuje, pokud nebudeme počítat samozřejmě Rusko.

116943

17.9.2006 22:31

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 116831

Jaky pak vyberove rizeni? [zmaten]
Slysels nekdy o tom ze by se treba v komunismu (pardon socialismu, aby se nahodou zase nekdo neozval) delalo nejake vyberove rizeni. Kdyz vladne jen jedna strana, tak si muze delat co chce.
V USA sice jsou 2 strany - republikani a demokrate, ale nikdo nema v parlamentu zadnou prevahu (podobne je to ted i v Cechach), CILI SI VLADA MUZE DELAT SKORO CO CHCE. [pláč]

116962

15.9.2006 0:34

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

Dobrák 88.?.?.?

Reakce na 116631

Kema zase jako vždycky kecáš nesmysly - máš nahoře napsáno
- Pište jen máte-li co říct - drž se toho!
Trh vyřeší vše - bez slůvka skoro - bylo hlavní heslo
na počátku devadesátých let všech Klausovců i jeho samého
a když budeš "ukecené Kemo", tak zdatný, najdeš snadno ony
"perly" ve stenozáznamech s parlamentu i v soudobém tisku.
Jenomže ty musíš stále lhát a nasírat. To je tvoje úloha
a možná placená na Zvědavci.
Dolar skokem spadne dolů - možná o 50 i více procent...
jsem napsal a těžko lze diskutovat - napsal jsem možná
a dodávám, že první náraz musí! z hlediska ekonomického
být takhle zlý a rasatní, jinak k obnově ke "zdravé"
pokračující tržní ekonomice nemůže dojít.
Nechci zde rozvádět, proč se změna musí stát skokem -
postupná obnova nemá cena, protože by "zlodějíčci" měli
čas opět do očištěného dolaru skočit a zalézt, před deštěm
této kruté změny, kterou svojí chamtivostí a hlavně
nečistými praktikami pomohli vyvolat.
Prostě mnoho subjektů musí prodělat - je však nutné vytvořit
záchranou sociální síť pro chudé, protože jinak máme na krku
revoluci anebo ještě něco horšího!
Pořád se zde kolektivně opíráte do presidenta Bushe, co je to
za vola a jiné "zvíře". Souhlasím s vámi, ale musíte si všichni
uvědomit, že pan Křovák není sám, který vytváří tuto svinskou
politiku, která zavádí USA do ekonomických sraček.
Za ním je celá kohorta pažravých nenasytných kobylek, které jsou
schopni nahnat USA do dalších válek, protože vážení ,
válka je pro leckoho velmi dobrý kšeft!
Tohle tvrzení je doložitelné,ale není jenom jedinou příčinou.
Celý problém je ještě daleko složitější a specielně v případě
USA, také nejspíše dojde na snížení spotřeby.
Bude to hodně bolet, ale skoro nejvyšší spotřeba všeho na hlavu, kterým jsou USA světově proslavené, nejspíše skončí.
Zase nic světaborného a žádná drastická změna, pouze se spotřeba
v USA vrátí do lidsky únosných kolejí.
Já si vůbec nemyslím, že dojde " k pádu americké ekonomiky",
jak zde blábolí Kema / a že se načekám, ale až Kema zmizí
někam do kanálu věčnosti a přestane permanentně nasírat /
pouze se ekonomika USA stane normální vyspělou ekonomikou 21.
století a doufám, že lidsky se USA posune někam, úplně jinam
do oblasti informační společnosti,která bude mít jiné,
než v první řadě ekonomické priority.
U mnohých mladých lidí již cítíte tuhle změnu, protože oni jsou
již instinktivně nakloněni takové změně společnosti
a "vyspělý kapitalismus s reklamou na všechno a na hovno",
jim už pořádně leze krkem.
A Kema potřebuje ustřelit koule z těžkého kulometu
za odměnu u Kremelské zdi, aby už přestal kecat, jinak se ho nezbavíme!
Jinak s ním zatočíme, jako zatočili bolševici s Kerenským
v roce 1917 za Velké říjnové revoluce, která byla vlastně
v list...Kráceno (Editor)

116702

15.9.2006 19:11

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

kema 207.?.?.?

Reakce na 116702

>Kema zase jako vždycky kecáš nesmysly - máš nahoře
>napsáno
>- Pište jen máte-li co říct - drž se toho!

No prave. [smích]
Ja jsem ti tady ty Dobraku napsal tohle:
>"Jeste vice o vasi neznalosti problemu svedci vase poznamka o >padu dolaru o 50%.
>Dolar je uz tak dost podceneny. Hodnota meny drahy pane zavisi >do velke miry na ekonomickem potencialu zeme. Vzdelani, >infrastukture,produktivite, mire ekonomicke svobody a dalsich >faktorech, ve kterych Spojene Staty maji porad navrch."

Takze bys misto nekonecneho zvaneni o nicem, urazek a vyhruzek o ustrelenych koulich mohl radeji vysvetlit, jak se muze uz tak podceneny dolar propadnout o dalsich (asi) 50%.
Napis nam, proc by k tomu doslo,jak jsi na to prisel a jaky by to melo vliv na ekonomiku zbytku sveta a hlavne na americky export.
Pokud jsi neceho takoveho vubec schopen.
Pokud nejsi, drz se sve uvodni vety ty sam.

116754

15.9.2006 3:45

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 116631

Jenom vice optimismu pane Kema. Optimismus v lepsi zitrky je to, co by mohlo udrzet system nad vodou. Musim vas vsak upozornit, ze tady v Ilinois stagnuje realitni trh i klucy co jezdi nakladakama po stavbach nadavaji, ze je slow. Chlapik s kterym sem tam zahraju fotbal stavi 1-2 baraky za rok zhruba za 600 000 a vice. Pri prodeji byl zvykli, ze cedule sold byla vzdy nekolik mesicu pred dokoncenim. Tedka uz nekolik mesicu ceka. Dalsi znamy nemuzou prodat blby apartment. A mohl bych pokracovat. Pokud vam nestaci 10 bilionu statniho dluhu, 10 bilionu v nadhodnocenem trhu s nemovitosmi, diky urokove politice FEDu a 17 bilionu v riskantnim neodzkousenem finacnim sektoru, kde se spekuluje s dluhy, pak nevim co by vas mohlo vyvest z klidu. Kdybych si mel osobne vypomoct Sokratem ..."tak cim vic vim, tim vic se bojim.." Mam zly pocit, ze banda vsivaku pro nas planuje valku. Jenom nevim jakou? Svetovou nebo obcanskou, tot otazka. A jestli vyhrava nejakou malou valku Boeing s Airbusem. Mno, obavam se ze nas ekonomicky system je postaven na tom, co je fundovane a srozumitelne pro obycejne smrtelniky napsano v clanku. [oči v sloup] [oči v sloup]

116721

15.9.2006 8:41

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 116631

pane kema, myslite, ze to Boeing vytrhne? [velký smích]

116725

14.9.2006 14:51

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

sweet 84.?.?.?

Reakce na 116625

Stát a další instituce žijí na dluh a místo toho aby spláceli,
natisknou další peníze a tváří se jako kdyby se nic nestalo.
Nechci zde rýpat do všech čtenářů,ale kdo z vás normálních
smrtelníků má možnost opravdu fyzicky zkontrolovat , kolik stát vybral na daních a kolik nechal natisknout peněz,kdekoliv na světě.

Pred par rokmi (nieco po napadnuti Iraku) bola na nete zaujimava a zdokumentovana studia o tom, ze dolar sa od osemdesiatych rokov neviaze na gold reserve, ako to je pre meny ostatnych statov (toto tu je aj na wikipedia), ale jeho garanciou sa odvedy stali zasoby nafty vdaka excluzivnym dohodam s blizkovychodnymi producentmi o obchodovani s naftou vylucne v dolaroch.
V clanku sa poukazalo na to, ze pred napadnutim Iraku Saddam rokoval o predaji ropy s niektorymi eu statmi a ruskom o moznosti kontraktov v euro, a na nasledky opustenia dolarocentrickeho systemu v obchodovani s hlavnym energetickym zdrojom nasej ery. Zvlast pre usa- ale aj pre globalnu ekonomiku. Zial studia bola z netu stiahnuta.

Pravda nikto z nas obycajnych smrtelnikov nemoze osobne skontrolovat, ci zasoby+dane+-dlhy/uvery realne zodpovedaju hodnote meny, ale pokial sa nemyslim toto plati o vsetkych oblastiach spolocenskeho zivota, v ktorych nie sme specializovani. Osobne si nedokazem skontrolovat ani vzduch co dycham, vodu co pijem alebo jedlo co jem - musim sa spoliehat na institucie, ktore sa maju starat o ich charakteristiky a kvalitu, a na vyrobcov, ktori maju respektovat zakonom stanovene normativy. Pretoze druhou verziou je anarchia - a zakon dzungle. Nechcem byt prilisnym pesimistom, avsak mam neprijemny pocit, ze v pripade rychleho a riadneho krachu dolara hrozi asi nieco na tento styl, a nielen v usa. Vsak v dejinach by to nebolo prvy krat.

Este by som nadviazal na poznamky viacerych bloggerov, ze ekonomia sa nikde neuci (okrem specializovanej vs): prave preto su clanky ako tento nielen pleasure, ale priam nevyhnutnostou! Kladiem si sice otazku, ako presne su charakterizovane uverove derivaty a zajistene fondy, pripadne nejaky ten dalsi terminus technicus (kedze tiez som sa nikde ekonomike neucila), ale to bude asi chciet trochu search na webe.
[oči v sloup]

116662

14.9.2006 18:49

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

Fraser 87.?.?.?

Reakce na 116662

"dolar sa od osemdesiatych rokov neviaze na gold reserve, ako to je pre meny ostatnych statov"

Mozna se pletu, ale ostatni EU staty nemaji zlate rezervy od konce 2.sv.valky. Zaplatili jimi sve valecne vydaje. Nevim to presne, ale nebylo nahodou na soc. bankovkach (statovkach) napsano "kryto praci ceskoslovenskeho lidu"? [smích])

116675

14.9.2006 21:43

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 116675

Na československých bankovkách bolo napísané:
"Bankovky sú kryté zlatom a ostatnými aktívami Štátnej banky Československej"

116687

15.9.2006 1:31

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 116687

Na novych neni o zadnem kryti ani slovicko.

Ze by predzvest konce bezcennych papirovych papirku? [zmaten] [zahanbení] [pláč]

116705

15.9.2006 23:19

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 116705

Ano, Krytí zlatem musely všechny státy povinně zrušit, takže po revoluci my taky.

116768

16.9.2006 13:05

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 116768

Ale heleme se! To, ze penize nejsou kryte nicim (jen duverou v ne) je pro me novinka. Ze tak neni kryty US dolar od 1971 je mi znamo, ale v pripade Ceske Koruny jsem o tom nevedel, to je zajimave, ze to zadne media nejak nezminili?! [zmaten] [překvapení]

Ne, ze bych ten papirkum nekdy veril, uz za komancu je bylo mozne "zasahem zhury" devalvovat 10:1 (nebo kolik to za Klemy bylo) ale...

A duvod proc "musely všechny státy povinně zrušit" kryti meny zlatem je jaky? [zmaten]

Aby nase mena nebyla silna a jedina kryta, abychom se prizpusobili "srandardnu" nekryteho dolaru, nebo proc?

116828

16.9.2006 21:37

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

kagjupa 213.?.?.?

Reakce na 116828

Zdravím Ťa, Trodas -
k tým nekrytým peniazom. Počul si niekedy o tzv. fiktívnych peniazoch a fiktívnej ekonomike? Je to systém založený na obchode s peniazmi, ktoré nikdy neexistovali a nikdy ani existovať nebudú. Počet existujúcich peňazí, ktoré sú na svete v obehu je de facto príliž malý na to, aby uspokojil dopyt ľudstva. A z toho vznikli tzv. fiktívne peniaze,neexistujúce a tie čo ú v obehu - ničím nekryté. Úžasný plán. Ak nejaká mena padne, nikto nikomu neručí. Ak padne nejaká banka, nikto nikomu neručí. Banky totiž obchodujú s obnosmi - a ponúkajú dajme tomu istú malú čiastku (malú z ich pohľadu, nie z pohľadu normálne pracujúceho priemerného občana) - teda ponúkajú obnos občanovi. Občan im to nielenže vráti, ale banku živí. Banka si týmto spôsobom zarába a ďalej ponúka peniaze, ktoré vlastne vôbec nemá - ale dostáva do rúk úžernícke úpisy, dokiaľ jej občan nezarobí na to, aby takto mohla fungovať ďalej - fiktívna ekonomika. A tak začína mať zmysel, prečo nie sú peniaze kryté. Keď prijde bankrot - občan si môže nechať fúkať cukor do zadku, ale peniaze už neuvidí. A takto to funguje vo veľkom v medzinárodných obchodoch. Je to obchod založený na papieroch, dohodách a zmluvách, o peniazoch, ktoré vlastne neexistujú! A tie, ktoré sú, sa len presúvajú z miesta na miesto. Z rúk do rúk - a nie sú v tom namočené hlavne štáty, ale korporácie. De facto jednotlivci.
A konečný dôvod? - Padne mena v nejakej krajine, krajina je v keli, dajme tomu pekne zadlžená. Lenže ktosi sa bude dožadovať navrátenia svojej pôžičky - čo sa asi stane? Ak štát dlží a nemá z čoho vrátiť? Stačí domyslieť...a ako dobre vieme, najsilnejšie korporácie majú vždy niekoho vo vládach. Tak o čom sa baviť? Je to legálne, je to zabehané, je to dokonalý podFUCK.
Môžem o tom zistiť viac, môj jeden blízky v týmto fiktívnym systémom dajme tomu živí. Ale keby vedel, že o tom chcem niekde písať, tak mi asi radšej "odtrhne hlavu". Tak uvidím. Je to Matrix. Realita ako fungujú banky a medzinárodné transakcie je úplne iná, ako to servírujú občanom.
Len pre zaujímavosť - skús niekde vypátrať, koľko svetových mien je krytých zlatom?!

Kagjupa

116860

17.9.2006 8:12

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

kagjupa 213.?.?.?

Reakce na 116828

Napíšem toľko, že nekryté peniaze dokonale podporujú dve veci: zmenky a elektronické bankovníctvo. Aby peniaze neboli kryté zlatom bol nápad prvého židovského prezidenta americkej federálnej banky. Kto iný by to vymyslel, že?!

116892

17.9.2006 11:38

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 116892

Sice nevim kdo to vymyslel, ale fakt je, že prostě jinej způsob na záchranu americký ekonomiky neexistoval. Americká vláda totiž tiskla víc dolarů, než na kolik měli zlato. Zejména kvůli nákladům na Vietnam. Prasklo to, až když někdy v 70 letech USA prostě nemohly vyplatit požadovaný zlato.

116898

19.9.2006 13:15

RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 116828

O historii československého zlata napsal knihu Stanislav Mottl. Na konci se, pokud se nepletu, píše, že velká část čs. zlata byla po "revoluci" prodána a tak na žebříčku zásoby zlata patří Česká republika mezi ty nejchudší rozvojové země (i Slovensko má větší zásobu než ČR).

117083

14.9.2006 7:46

Nemovitosti, Česko

joe 195.?.?.?

Když jsou uměle nízké úrokové sazby, je témeř jisté, že časem zase vzrostou. Kdyby lidi nebyli blbí, tak by si nemohli vzít další hypotéku na 100% hodnoty svého domu a udělat s nimi kdoví co. Protože až sazby vzrostou, tak nebudou mít na splátky. Navíc nižší čistý příjem z nájemného kvůli vyšším splátkám hypoték sníží hodnotu nemovitostí (hodnota = čistý příjem x konstanta).

Snadné peníze a rychle rostoucí trh nažene do trhu spoustu amatérů, kteří nevědí o investování vůbec nic a kteří svými nákupy způsobí bublinu. Podobně to dopadlo na konci tisíciletí s akciema technologických firem. Ne nadarmo se říká, že když něco ve velkém dělají amatéři, tak se má dělat přesný opak.

Ve školách se o základech financí a investování vůbec neučí, proto kdo se o to nezajímá, nic neví a dělá stupidní rozhodnutí. Velmi proto oceňuji úsilí Roberta Kiyosakiho, že ve svých knihách učí široké masy základům investování.

Když srovnám USA a ČR (akcie a nemovitosti), tak se mi zdá, že u nás probíhají stejné bubliny, akorát o několik let zpožděné. Hypotéky mají nízké sazby, které začaly mírně růst, banky masírují lidi, aby si kupovali svoje byty, přijde zvýšení DPH, proto všichni nakupují zrovna teď. Pak přijde deregulace nájemného, která sníží tržní nájmy, klesne poptávka, protože většina (především silné ročníky) už bude mít nakoupeno a protože bude vyšší DPH, ekonomika pravděpodobně zpomalí (rychlé tempo růstu nelze držet věčně), a přijde kolaps i u nás. Jelikož ještě nemám vlastní bydlení, tak si počkám, až bublina splaskne [smích]

116630

14.9.2006 9:04

RE: Nemovitosti, Česko

zalozak 202.?.?.?

Reakce na 116630

K tomu "vzdelavani". Tohle je stejne naprosto pozoruhodna vec.

Nejenze se znalost typu - jak se starat o penize, jak posuzovat hodnotu, jak investovat, jak akumulovat , atd.. neuci na zakladnich skolach, ale ono se to neuci absolutne v zadnych "standartnich" osnovach na zadne skole s vyjimkou specializovaneho studia ekonomie (a i tam je to s otaznikem) ci konkretnich kurzu.

Prakticky se da rict ze otazka jak se starat o penize se zcela vypousti ze vzdelavaciho systemu a ponechava se pouze na schopnostech jednotlivce (ci jeho rodicu) tyto mezery doplnit.

Tusi nekdo proc?

116634

14.9.2006 14:44

Proč je takový vzdělávací systém.

J.P. 89.?.?.?

Reakce na 116634

Proč? to je jednoduché. Protože to evidentně není v zájmu těch, co tě "jako občana" pasou. Viz teorie ovcí a bači. Smutný je, že tady nikdy nediskutujeme s bačou, tady se pohybují jen ovce, berani, hlídací psi, vlci a svině. [smích]
Stát, korporace a banky potřebují dostatečně pracovitou ovci, kterou můžou holit daněmi a ještě utahovat kohoutky. Přílišné vzdělání by jim produkovalo moc chytré a samostatné lidi, kteří by nebyli tak poslušnými ovcemi. Vzdělání má proto strop, která správná ovce ani nesmí rozeznat.
Aktivity, které vzdělání podporují a sociální kecy jsou pro reprezentaci státu okrajová nutnost, aby ji lidi uvěřili, že "to samozřejmě myslí pro ně dobře" ...
Poslední inkarnace této "demokracie" je opravdu špatný pokus na lidech... platíme za něj my a budou platit ještě děti našich dětí... [pláč]

116661

15.9.2006 1:57

RE: Proč je takový vzdělávací systém.

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 116661

Pane J.P. zda se mi, ze jste neco zajimaveho vymakl.
Schopnost uspesne investovat opravdu nezalezi na vzdelani protoze kdyz nejste zapojen do informaci tak ty, ktere jsou oficialne k dostani jsou uz bud stare, anebo notne zkreslene prave pro konsumaci temi ovcemi.
Ja jsem si vzdy myslel, ze vzdelani bylo vymysleno proto aby civilisovalo obycejne lidi aby byli prijatelnejsi pro aristokracii.
Dovolil bych si doporucit dve knizky. Nasel jsem je velmi zajimave a velmi prozrazujici o Americkem vzdelavacim systemu.
Jsou to:" Underground history of American education" od "John Taylor Gatto. Ta druha je "Choosing elites" od "Robert G. Klitghard. Tato vysla v "Alibris" vydavatelstvi.
Tyto knizky bych doporucil vseobecne vsem, kteri podezrivaji soucasny socialni system z ulteriornich motivu. Tyto motivy jsou takrka nepostihnutelne.

116708

14.9.2006 10:18

RE: Nemovitosti, Česko

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 116630

>Když jsou uměle nízké úrokové sazby, je témeř jisté, že
>časem zase vzrostou. Kdyby lidi nebyli blbí, tak by si nemohli
>vzít další hypotéku na 100% hodnoty svého domu a udělat s
>nimi kdoví co. Protože až sazby vzrostou, tak nebudou mít na
>splátky. Navíc nižší čistý příjem z nájemného kvůli
>vyšším splátkám hypoték sníží hodnotu nemovitostí
>(hodnota = čistý příjem x konstanta).

Jiz jsem se snazil naznacit,ale jako bych hazel perly,...heh
23.6. 13:42
RE: Moc jste mě potěšil, pane Stworo!

V. Sodek 62.?.?.?
Reakce na 108769

.........Pokud Vam nekdo 100% zafinancuje Vas projekt, ktery Vam muze v pripade uspechu ulehcit zivot -ten materialni- nic nechce a kdyz udelate chybu, nebo budete liny se o sebe starat, tak si to proste jen veme zpet.
Jeho riziko, ze sadil na "spatneho kone".
Jakapak nesvoboda, zadluzovani....
Mluvim jen o 100% investicich z jine, nez z Vasi strany.
Toto je podana ruka, at uz prichazi od kohokoliv.
Duvody, proc to dela, jsou nepruhledne nam obycejnym goyim,
ale tak to je, tak proc nebrat, kdyz uz za to platime danou celosvetovou situaci.
Takova podobna vlna se v USA jednou za cas ukazala.
Tady to je jeste snadnejsi, ale lide jsou radej slepi, hlusi, pohodlni.....
Investicni a rozvojova,...jedna z instituci, ktera ma povinnost rozdavat( dle danych podminek).
Pokud kdokoliv zhodnoti, ze riziko je mensi nez je ochoten riskovat ( ztrata casu, pohodli...blabla ), tak at do toho jde, protoze uz se to taky nemusi opakovat. Ten, kdo se na teto vlne "zadarmo" sveze, muze mit aspon nadeji. Ten, kdo je bezduvodne proti, kaka si do kalhot................
............

116638

14.9.2006 8:50

hra s číslami

FR34K 195.?.?.?

Nevedel som, že vláda USA je schopná minúť štátny poklad (200 miliárd v zlate, strategické zásoby ťažkých kovov) v priebehu roka len na dorovnanie obchodného deficitu.. Možno už mám zlé/zastarané čísla, ale tak nejak to bude.
Ja sa skôr obávam domino efektu. Veci v americkej ekonomike sa dejú s náskokom niekoľko rokov pred tou našou, ale keď príde druhú čierny utorok v poradí, prejavia sa u nás negatívne javy hneď. A potom je už blízko k tomu, aby vlády najprv tajne no a potom oficiálne začali tlačiť (hyper-) inflačné peniaze.
Som pravičák (neviem, čo tu vlastne robím [oči v sloup] ). No a preto mi nedá nereagovať na v článku spomenutého Marxa: vieme, o koho išlo, ale jeho tézy sú dnes už len (z nejakej časti) chybné, zatiaľ čo v jeho dobe boli absurdné až nereálne.
Preto čítam takéto aj podobné články, hoc sa dnes javia ako fantázia, lebo o nejaký čas to môže byť reálne. I keď nepravdivé.

116633

14.9.2006 11:21

RE: hra s číslami

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 116633

Zakladni Marxovy teze se ukazaly jako spravne a dodnes se vyucuji a prijimaji za platne.
Problemem socialismu/komunismu je jejich radikalni aplikace bez ohledu na prirozenost lidi.
Nic z toho ovsem neukazuje na to, ze by Marx nemel pravdu a jeho zakladni definice trpely nejakymi neduhy, ci byly dokonce spatne.

116644

14.9.2006 14:41

RE: hra s číslami

FR34K 195.?.?.?

Reakce na 116644

V tom s Vami môžem iba súhlasiť. Veď nikto tu nie je marxista. Z jeho téz, po mojom skromnom odhade, platí väčšina. Pre mňa, pravičáka, bohužial..

116660

14.9.2006 15:39

RE: hra s číslami

Dramenbejs 85.?.?.?

Reakce na 116660

Dobrý den,

to mi zní, jako byste říkal:

"pro mě pravičáka je blbé, že platí realita..."

Pak by mi z toho plynula potřeba opustit pravicový názor...[zmaten] [smích]

2 U AS FR34K: MY 1337 5p33(H 15 83773r 7h4N y0uR5!

116667

15.9.2006 4:04

kapitalisticke principy

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 116633

Kapitalisticke trzni vztahy se od dob Marxe obzvlast nezmnenily.Je pravdou,ze ekonomie je mnohem durazneji regulovana statem,ale co je to na plat,kdyz vlastne "bohyne ekonomie" v dnesni dobe reguluje samotny stat.Vyvoz kapitalu do zahranici,kde se velkolepe vykoristuji domorodci za hrst ryze je pravdou dnes zrovna tak jako tomu bylo v dobach prumyslove revoluce.Soucasnost nam jeste ke vsemu prinesla volne bezcelne zony a to jen konecne ekonomicke zhrouceni znasobi.Do toho si primichame trosku exotickeho koreni jako je narodnostn,rasove a nabozensky chaos a mame tu totalne destruktivni strelny prach,ktery jen ceka na tu spravne nazhavenou jiskru.

116723

14.9.2006 9:11

Obavy

kagjupa 213.?.?.?

Ak ešte vo väčšom meradle dôjde k tomu, že dolár bude klesať - čo sa bohužiať dá s čím ďalej väčšou istotou predpokladať, hrozí nám, ako bolo vyššie napísané, pretože sme "na jednej lodi" - deflácia čo sa týka v podstate celej Európy. A vidím to tak, že potom začne byť situácia sakra vážnejšia ako je dnes. Celosvetovo...nedávno som sa bavila s jedným veľmi známym a skutočne rozumným človekom, je to finančný analytik - a bez okolkov povedal, že toto sa už dlho udržať nemôže. Presúvanie výroby v podstate čohokoľvek do Číny, inflácia dolára, mocenské boje, nezodpovedné vlády...
Ak príde do Európy deflácia na základe politiky USA, Izreala a európskych im nakloneným, bude po srande...pre všetkých.
Ak sa nemýlim - pokojne me môže niekto opraviť - takto vyzerá začiatok hospodárskej krízy.
Stačí malý podnet - ako napríklad vyvolaná epidémia nejakým novým vírusom, ktorý vytvorili pánbohvie kde - a bude embargo. Deflácia môže veľmi reálne spôsobiť, že Európa bude mať peniaze, ale nebude čo kupovať...nevidím to dobre.

116636

14.9.2006 13:11

"Kreativní účetnictví" ve velkém...

Had 88.?.?.?

Zde je povídání o rozpočtu v "pupku světa", tedy slovutné ČR....
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/cesko-a-ekonomika/clanek.phtml?id=237270&tro2_2_0
V nadpisu jsem si vypůjčil od jednoho diskutéra trefné vyjádření o vykazování úspěchu.

Zdá se, že předpokládaný ekonomický krach je jedním z bičů, které sjedou po zádech lidstva za jeho (naše) nashromážděné zlé činy.
Převaha "zlého, temného napětí" je snad jasná každému, kdo umí, byť v malém rozsahu poodstoupit od dějů a jen pozorovat, neprožívat... [pláč]

116656

14.9.2006 15:27

Levicaci vsech zemi, spojte se!

Jurgen von Krebst 128.?.?.?

Libi se mi jak uz od 70 let minuleho stoleti vsichi sabli levicaci prorokuji, ze cobydup prijde strasne desivy pad dolaru a finalni kolaps odporne kapitalisticke hydry, USA, zeme kde, se ti co pracuji a jsou uspesni maji znatelne lepe nez flakaci, nemakacenkove a zvanilove. Chapu, ze by se Vam to libilo, ale nejak to ne a ne prijit, co?

Panove levicaci, zamysleli jste nad tim, ze jste jako jehovisti s koncem sveta? Nebo ekologisti s ropnym zlomem? Editore, zamyslel ses nad tim, ze kdyz tuatam uverejnis nejakou podobnou 'zarucenou' predpoved, ktera zase, neprilis prekvapive, nevyjde, serioznosti tveho webzinu to moc neprida? Ze uz ted se radis mezi Astara Serana a Vesmirne lidi?

116666

15.9.2006 1:43

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 116666

Pane Jurgen, zda se, ze jste nepochopil osloveni "levicak" jak je pochopeno v USA.
Levicak neznamena nekdo, kdo si preje konec kapitalismu, je to clovek ktery se obava, ze kapitalismus je ohrozen dobrodruhy kteri vymysleji divoke teorie na sebeobohaceni bez toho, ze by se zajimali o dusledky techto. O tom byl take ten hlavni clanek.
Jedna se v nem o nezodpovednosti bank v pujcovani penez nekvalifikovanym kupcum.
Jestlize nezijete v US. nevite,ze na vetsine aplikaci na pujcku lide lhali, lhali jak o svem prijmu, tak o hodnote realit ktere kupovali. Vsichni to vedeli, mimochodem, neco takoveho se udalo koncem osumdesatych let a byl v tom namoceny prave McKaine. Proto se nestal presidentem.
Tedy, levicak chce kapitalismus vylepsit, zatimco pravicak ve svem nekonecnem lakomstvi ho jen podlamuje a zpusobuje financni krise. A to plati i o Ceske republice.
Co se tyce Marxe, z uhlu ktereho pozoroval ekonomii je jeho dilo genialni pozorovani.

116706

15.9.2006 3:56

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 116706

Mno, ono se musite podivat, kdo je mluvcim myslenky. Nekteri lidi jsou tak moc napravo, ze zbytek planety jsou pro ne levicaci. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

116722

15.9.2006 9:42

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 116706

> Jedna se v nem o nezodpovednosti bank v pujcovani penez
>nekvalifikovanym kupcum.
Dovolim si vstoupit, pane Karle4u
Nic takoveho, jako nezodpovednost nemuze existovat pri Nakup a Prodej. Banka penize nakoupi a nasledne tyto penize proda. Ze zakona je povinna vytvaret zisk,jinak ztrati licenci. Jakym zpusobem si pohlida nakoupene penize, ktere nasledne prodala je jen vec banky.Pokud banka zvoli jako zaruku plombu na LV (list vlastnictvi), tak za dane situace je to nejjistejsi zaruka. Kdyz proda obycejny zivnostnik zbozi jine firme a vystavi fakturu s dlouhodobou splatnosti, zadne takove zaruky se bezne nedelaji.A to je velky problem. Banka neztrati, pouze nemusi ziskat tolik, kolik by si prala. Ale to je riziko jakehokoliv podnikani. Kdyz je ochotna 100% financovat novostavbu, tak je to jen riziko banky a hloupak ten, kdo se prijmem kvalifikuje a misto splaceni vlastni nemovitosti radej plati najemne jinemu subjektu.
Staci se jen podivat na koeficient inflace a urokovou sazbu danou bankovnim domem.

> Tedy, levicak chce kapitalismus vylepsit, zatimco pravicak ve
>svem nekonecnem lakomstvi ho jen podlamuje a zpusobuje financni
>krise. A to plati i o Ceske republice.
Ale oba dva jednou denne tu hlavu slozi k spanku. A je zcela jiste lepsi skladat ve svem, nez u ciziho.

Preji pekny den

116728

15.9.2006 23:51

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 116728

>Ze zakona je povinna vytvaret zisk,jinak ztrati licenci.

Na to jste přišel kde? Takovej nesmysl přeci nikdo nemoh schválit. Vždyť to přece nevyhnutelně vede k inflaci.

116770

16.9.2006 4:37

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 116770

>>Ze zakona je povinna vytvaret zisk,jinak ztrati licenci.
>
>Na to jste přišel kde? Takovej nesmysl přeci nikdo nemoh
>schválit. Vždyť to přece nevyhnutelně vede k inflaci.

Bankovni dum, jako kazdy jiny subjekt, ma sve ico a dic. Pokud zivnostnik vykazuje dlouhodobe ztratu, financni urad ma pravo neakceptovat podnikani do minusu. Co plati pro zivnostnika, plati i pro bankovni dum. Jednoduche jak facka.

116793

16.9.2006 0:28

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 116728

Pane Sodek, mate pravdu, ze banka penize nakoupi a pak je proda. Ovsem v poslednich letech byl velky duraz kladen na prodavani. Spousta "Mortgages brokers" se vyrojila aby si vydelali presvedcovanim lidi, ze si mohou dovolit koupit bud vetsi dum, anebo refinancovat ten stary.
Je v tom ale problem. Kdyz jsem prisel do US. tak na zakoupeni domu jste musel mit nejmene 30% zalohu. Tim se pujcovatel zarucoval, ze pri mozne foreclosure nic neztratil. Take pujcky byly na tricet let, preset procenta.
V nekolika poslednich letech se ovsem zacaly vymyslet ruzne "financni nastroje" na snadnejsi prodani penez. Tedy "adjustable mortgages" ktere byly velmi lakave, ale v pripade rustu procent se staly tezkym bremenem protoze splatky rostly do neunosnosti.
Stejne tak moznost koupit dum bez "nothing down" se splacenim jen uroku pro urcitou dobu je atraktivni pokud si myslite, ze hodnota pujde nahoru. Ovsem se zvysenim uroku se hodnota snizi a vase povinnost splacet se zvysi a stane se problemem. Tim, ze nejste sam v teto situaci se nahle trh zamori spoustou domu na prodej a snizovanim cen. Casto nezbyva cloveku nic jineho nez foreclose. Tim se banka stane vlastnikem domu ktery ma mensi hodnotu nez je jeho cena. Banka ho musi prodat se ztratou a to rozpouta lavinu snizovani cen. A v tomto pripade vse jde do prdele nejmene na nekolik let.
To je ma osobni zkusenost. Jiste, bydlet ve svem je hezke, ale musite byt take schopen mit penize na jidlo.
Vy jak jste se zminil jste bydlel v USA, nebo se mylim?

116777

16.9.2006 5:21

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 116777

Zdravim, pane Karle4u
>Spousta "Mortgages brokers" se vyrojila aby si vydelali
>presvedcovanim lidi, ze si mohou dovolit koupit bud vetsi dum,
>anebo refinancovat ten stary.
Spousta lidi se vyrojila a prodava na ulicich zarucene prave zlate svycarske hodinky za 20% retail price [mrknutí jedním okem]
> Je v tom ale problem. Kdyz jsem prisel do US. tak na zakoupeni
>domu jste musel mit nejmene 30% zalohu.
USA neni CR a Vy jste se zminoval o obou zemich.
30%down zde musi davat pouze zadatel, ktery se svym prijmem nekvalifikuje na jine financovani financni skupinou.

> V nekolika poslednich letech se ovsem zacaly vymyslet ruzne
>"financni nastroje" na snadnejsi prodani penez. Tedy "adjustable
>mortgages" ktere byly velmi lakave, ale v pripade rustu procent
>se staly tezkym bremenem protoze splatky rostly do neunosnosti.
Smlouvu podepisuji dve strany. Pokud je nekdo ochoten podepsat smlouvu, ktera se ukaze byt v budoucnu pro nej nevyhodna, at teda podepise, ale nasledky si ponese sam.

> Stejne tak moznost koupit dum bez "nothing down" se splacenim
>jen uroku pro urcitou dobu je atraktivni pokud si myslite, ze
>hodnota pujde nahoru. Ovsem se zvysenim uroku se hodnota snizi a
>vase povinnost splacet se zvysi a stane se problemem.
6,9% fix rate na 15let i vice ( dle veku zadatele )
100% financovani bankou, nekdy navic i statni podpora na bydleni. Tak to jsou dosazitelne podminky na ceskem trhu v zari 2006.

> To je ma osobni zkusenost. Jiste, bydlet ve svem je hezke, ale
>musite byt take schopen mit penize na jidlo.
Hlavu slozite kazdy vecer, at uz ve svem, nebo u nekoho v najmu.

> Vy jak jste se zminil jste bydlel v USA, nebo se mylim?
Ikdyz posledni dobou zijeme s manzelkou a detmi na Morave, neznamena to, ze jsme na Kalifornii zanevreli. Proto se snazim,aby nase dorustajici deti nemusely prochazet stejnym problemem, jaky si zazili jejich rodice.
26let pozoruji trh s nemovitostmi v US i CR. Co dodat.
No money down,6,9% fix na 15let, cihla-novostavba s garazi ..., je dobra nabidka, at uz prichazi od kohokoliv.Takova je situace na dnesnim CR trhu.

Pekny den, preji

116794

16.9.2006 15:40

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 116794

Pane Sodek, musim vam priznat absolutni pravdu. Jsem familiarni s trhem v Jizni Kalifornii, kde jak vite zde v La Jolle stezi najdete nejaky stary sunt na spadnuti pod milion.
V Cesku je zrejme situace jina a jak jste to popsal, protoze budu doma v rijnu, zrejme se na to podivam. Za takovych podminek je opravdu tezke neco nekoupit.

116839

15.9.2006 2:13

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 116666

No já jsem vyrůstal po dekády okolo poznámek že to jednou praskne. A víte co? Ono to jednou prasklo. Pokud máte nespolehlivé auto, tak jenom to že vám zítra ještě chytne nemění nic na tom že je nespolehlivé. Jednou ráno nechytne. Moc bych se neutěšoval, že jelikož ekonomika se ještě nezhroutila, že se zhroutit ani nemůže. [smích] Dočkejte času...

116709

18.9.2006 14:35

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 116709

Je teda na čase urobiť isté preventívne opatrenia...
K staršej ČZ-75 som si dokúpil síce obstarožnú (ale orginál vojnovú) SVT-40.

117023

15.9.2006 2:18

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Dobrák 88.?.?.?

Reakce na 116666

Hele Krebste,
kdyby jsi trochu lépe sledoval světové politické a hlavně
ekonomické dění,velmi snadno by jsi došel k názoru jako již
mnoho světoznámých politiků a ekonomů, že již žádní
"pravičáci",či "levičáci" v reálné skutečnosti nejsou.
Jde o vyprázdněnou floskuli, kterou se podřadní politici
bijí po hlavách, před značnou masou méně inteligetních
občanů, kteří potřebují tyhle "šaškárny" v politice poslouchat,
asi jako chodí na fotbal.
Ekonomická "věda" je však již daleko striktnější a vůbec
podobnou rétoriku ze svého slovníku odstranila.
Pro úplnost uvádím, připouští se v současné době jeden model
ekonomické strategie, jenž by se v hrubých obrysech nechal
nazvat "tržní hospodářství". U tohoto typu ekonomického
systému s důraznými a určujícími prvky "trhu" jsou nezbytně
nutné korektivní modality, tj. podmnožiny , které slouží
k tomu, aby takovýto ekonomický systém mohl bez vážných
poruch fungovat.
Každý dobře fungující tržní ekonomický systém musí mít
zajištěnu sociální obslužnost.
Zde začíná hlavní polemika o míře a hlavně únostnosti sociální
obslužnosti.Ale stále se pohybujeme v "trhu".
Tahle polemika se vede již tak asi 80 let a poslední dobou
se začíná ustalovat názor, který jsou schopni přijmout,
jak levicové, tak pravicové subjekty celého politického
spektra.
Proto také politický boj již přestává být ideologický na celém
světě a posouvá se do oblasti osobních, lobystických a mocenských
zájmů a dochází v něm velmi často k nekalým praktikám.
Použiji citát, velice levicového prof. Bělohradského.
"Kriminalita a korupce v současné politické sféře je systémová a nevykořenitelná na celém světě."
Bohužeĺ, citát je od "levičáka"!, ale těžko s ním polemizovat.
Citát je obsahově poměrně přesný a hlavně dokládá lichost tvrzení
o rozdělování politickéch mantinelů na levici a pravici.
Politika a ekonomika se jistě nechají rozdělit, ale už podle
jiných kritériií.

116710

15.9.2006 0:35

Pokračování předchozí části

Dobrák 88.?.?.?

A Kema potřebuje ustřelit koule z těžkého kulometu
za odměnu u Kremelské zdi, aby už přestal kecat, jinak se ho nezbavíme!
Jinak s ním zatočíme, jako zatočili bolševici s Kerenským
v roce 1917 za Velké říjnové revoluce, která byla vlastně
v listopadu, tak nevím proč se jmenovala říjnová, ale
takhle stejně jako bolševici, kecá Kema.
Doufám, že všichni pochopili moje jemné nadsázky.

116703

15.9.2006 13:15

Komu vlastně všichni dlužíme?

Karel z Čech 88.?.?.?

Neustále čteme, jak vyspělé státy hospodaří s rozpočtovým deficitem, utrácí víc, než do rozpočtu přichází. Zadlužené jsou i méně rozvinuté státy, ty dluží zpravidla MMF. MMF pak svým dlužníkům diktuje, jaká opatření mají dělat ve prospěch většího zisku členů MMF.

Jako laika by mě tedy zajímalo, komu vlastě vyspělé státy dluží, od koho si půjčují na své ztrátové hospodaření.
Pokud by to byla pouze otázka natištění nových peněz, tak nepůjde o žádný dluh, protože měna by se teoreticky měla okamžitě (samozřejmě vždy je nějaké zpoždění) znehodnotit. Pokud by si stát půjčoval na své rozhazování od banky, tak sice malý stát bude muset jednou své dluhy zaplatit, ale velký má k dispozici řešení pro občany prakticky bezbolestné. Banku znárodní a své dluhy v ní administrativně zruší. Samozřejmě nějaké politické i technické problémy by to sebou přineslo, ale občané by to přivítali (i v USA) s větším nadšením, než válku v Iráku.

Snad jen kdyby se jednalo o banku izraelskou, tak by mohl být problém i v USA. Pokud by se tedy jednalo o nějakou značně silnou světovou banku v rukách národa lichvářů, tak by teoreticky moh přijít exekuror a státu jeho bohatství, jeho občany, zabavit na úhradu dluhu. Dost drsná představa, že?

Komu tedy jako občané a státy skutečně dlužíme? Kdo nás jako své dlužníky vlastní?

116736

15.9.2006 15:00

RE: Komu vlastně všichni dlužíme?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 116736

>Komu tedy jako občané a státy skutečně dlužíme? Kdo nás
>jako své dlužníky vlastní?

Částečně najdete odpověď zde:
www.zvedavec.org/clanky_1507.htm
www.zvedavec.org/clanky_1493.htm

116741

15.9.2006 19:25

RE: Komu vlastně všichni dlužíme?

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 116741

Banky si to velmi dobře zařídily. Normální člověk, aby získal peníze (resp. peněžní hodnotu na účtu) tak musí něco vyrobit a prodat nebo poskytnout služby. Bance k výdělku stačí, když najde hlupáka, který si od ní peníze půjčí. Banka tím nevyrobí pouze úrok, který u půjčky sjedná, ale vyrobí celou hodnotu půjčky. Není proto divu, že se banky mezi sebou předhánějí v nabízení "výhodných" půjček.

Prostě ti středověcí lichváři, ze kterých se banky vyvinuly, věděli velmi dobře, jakým způsobem bezpracně a bez zvláštního rizika ožebračit stát a občany. Takže nyní jsme dako dlužníci fakticky jejich majetkem. Vlastní nás všechny se vším všudy. Kdykoliv může kohokoliv finančně zlikvidovat. O každém z nás banka zná všelijaké podrobnosti, které se vyplňují do formulářů o půjčce a zná finanční situaci každého člověka lépe než berňák, protože i platy zaměstnavatelé dnes posílají každému na účet a z účtu se platí všechny pravidelné platby i všechny větší platby. Banky nás tedy mají všechny občany pod palcem a politici jim k tomu jen bezděčně (nebo záměrně) asistují.

V té souvislosti je jistě mimořádně důležité, kdo konkrétní banku vlastní a s konečnou platností rozhoduje. Privatizace bank zahraničním vlastníkům je tedy fakticky prodávání občanů faktickým mocenským elitám jiných států.

116757

15.9.2006 19:58

RE: Komu vlastně všichni dlužíme?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 116757

No, a je to ještě trošku horší. Tak stejně, jak lokální banky vlastní nás, tak nadnárodní banky vlastní státy a politiky. A tak, jak vyrábějí lokální banky hodnoty ze vzduchu, tak je vyrábějí nadnárodní banky - ovšem v měřítku mnohem vyšším. Jediné, co je jisté, je to, že my to všechno zaplatíme i s úroky. Resp. zaplatit to už nelze, "dluh" je příliš velký. Splácíme "jen" úroky. Ale ty úroky spolehlivě zajistí, že budeme pořád při zemi a celý život v dluzích.

A když si položíte otázku, kdo ty banky vlastní, tak jsme zase tam, kde jsme byli. [naštvaný]

Jinak ale nenazýval bych lidi, kteří si berou hypotéky na dům, hlupáky. Ta hra jim byla vnucena, oni nemají jinou možnost, jak se k realitám dostat. Šetřit do prasátka - to by také mohli šetřit celý život.

Osobně bych ty dva články, které jsem doporučil v příspěvku nad tímto, zařadil jako povinnou četbu a studijní materiál pro všechny lidi na světě. Protože to jsou věci, o kterých se příliš nemluví, a jsou přitom klíčové pro naše životy.

116760

16.9.2006 1:06

RE: Komu vlastně všichni dlužíme?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 116760

Nastesti pro vsechny zucastnene tento system nelze provozovat donekonecna. Existuji vnitrni principielni duvody, ktere vedou vsechno ke krachu. A ve chvili kdy nekdo bude chtit pokryt sve dluhy dokud ty papirky ze statnich tiskaren maji nejakou hodnotu. Kdy se ukaze komu staty dluzi a jak k tomu doslo,a pak nastane skutecne velky mazec. Muze se prihodit i neco velmi neprijemneho sedym eminencim. Pokud penize ztrati hodnotu, tak lidi budou sice ozebraceni o to, co maji na hypoteky a uverech. Proste to co meli na dluh, ale placeni dluhu pro staty by nemel byt az takovy problem. Tisknout papir zas neni tak nakladne. Musim poctive priznat, ze penize i banky maji sva pozitiva pro ekonomickou prosperitu obyvatel. Mit moznost vypujcit si penize, pro vytvareni neceho v primarni sfere je jiste produktivni. Problem je vyska provize a nejenom v bankovnictvi, a tady narazime na chamtivost a jistou velmi uspesnou skupinovou strategii v obchode, a pri rozdelovani zakazek v cele ekonomice. . O tom velmi hezky pisi panove Antiseptik a Gdosy tady na Zvedavci. V kazdem pripade lide by meli mit povinne lepsi vzdelani v zakladech ekonomie vseobecne. Jiste spatna zprava pro bankere, spekulanty a konzum, ale pozitivum pro lidskou spolecnost.

116786

16.9.2006 5:34

RE: Komu vlastně všichni dlužíme?

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 116760

Pane Stworo
Kazda legrace neco stoji. I ten Vas pejsek musi zrat a pit. A sezere toho tak za $1000,- mesicne. Za tyto penize bych mohl v CR platit bance splatku uveru na krasny 3+1 cihlovy byt a za 15let mi ten byt zcela bude patrit. Za 15let mnoho pejsku umre [pláč]
Ale i nekteri z nas, dopisovatelu [mrknutí jedním okem]

116795

15.9.2006 21:35

Kapitán lode (deflácie za dverami)

kagjupa 213.?.?.?

( Zrušeno. Moc hezký obrázek, kagjupo, ale máme teď nové pravidlo, že obrázky ne-e-e. Zdržují načítaní stránek. Příště sem dejte na obrázek jen odkaz, čímž se vlk nažere a koza zůstana koza. Dík. Editorka )

[pláč]

116765

16.9.2006 9:45

RE: Kapitán lode (deflácie za dverami)

Kevin 87.?.?.?

Reakce na 116765

Pani editorko, uz jsem o tom psal panu Stworovi, odkaz na obrazek sem zatim NELZE dat. Pokud sem napisu jakykoli odkaz co na na zacatku http: a na konci .jpeg, tak ho engine Zvedavce rovnou zobrazi. Tohle se musi nejdriv vyresit...

116808

16.9.2006 14:29

RE: Kapitán lode (deflácie za dverami)

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 116765

Prosím vás, dejte to tady ještě jednou. Občasný obrázek je v pořádku, proto to tady je.

116836

16.9.2006 21:19

RE: Kapitán lode (deflácie za dverami)

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 116836

Dekujeme za zastani s obrazky, Mindy to obcas trosku prehani [zahanbení]

116858

17.9.2006 22:05

RE: Kapitán lode (deflácie za dverami)

kagjupa 213.?.?.?

Reakce na 116836

Na žiadosť Vladimíra vraciam obrázok späť:

http://img2.kompost.cz/images/images47/obr_65297.jpg

116960

16.9.2006 21:44

RE: Kapitán lode (deflácie za dverami)

kagjupa 213.?.?.?

Reakce na 116765

OK, akceptujem. Iba odkazy.

Mám ale iný problém. Mám nastavené zasielanie rekcií na moje príspevky mailom, a nič mi na mail nechodí, i keď reakcie registrujem.

Má niekto iný podobný problém?

Ak nie, tak to bude asi chyba mailového serveru.

Kagjupa [smích]

116862

18.9.2006 17:30

Prispevky emailem

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 116862

Ano, má ještě někdo podobný problém?

117032

18.9.2006 14:04

vyzera to byt vaznejsie, nez sa zda

guglik 84.?.?.?

dnes je v der Spiegel clanok

"Brandgefährliches Spiel mit dem Dollar"

volne prelozene:

"Hra s dolarom je hra s ohnom"

s podnapisom "Svetova mena, len docasne"

kto vie po nemecky, moze si to tu precitat:
http://www.spiegel.de/wirtschaft/0,1518,437158,00.html

clanok na Zvedavcovi o kolapse americkej ekonomiky, je proti tomu len slaby odvar, co sa tyka brizantnosti a nebezpecnosti celej situacie okolo americkej tzv. ekonomiky.

kemovci,
vela stastia s dolarom! [chechtot]

117021

18.9.2006 14:37

RE: vyzera to byt vaznejsie, nez sa zda

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 117021

Skôr nám všetkým...

117025

Příspěvků: 73

14.09. 02:41 zalozak  V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....
14.09. 11:09 trodas  RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....
14.09. 23:25 zalozak  RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....
15.09. 01:43 trodas  RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....
15.09. 17:52 Gdosy  RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....
16.09. 01:18 Zorba  RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....
16.09. 01:03 Zorba  RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....
14.09. 04:09 Dobrák  Zde se jedná o kolaps světové ekonomiky a možná i redukci tržního hospodářství jako politického fenoménu
14.09. 04:12 Dobrák  Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
14.09. 07:55 kema  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
14.09. 11:13 trodas  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
14.09. 18:54 Miroslav Yamato  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
14.09. 23:33 zalozak  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
16.09. 08:57 Hastrman  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
16.09. 10:16 guglik  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
16.09. 19:00 Hastrman  RE:Airbus vs Boeing
16.09. 13:16 trodas  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
17.09. 19:52 Agent Smith  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
17.09. 22:31 Rejpal  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
15.09. 00:34 Dobrák  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
15.09. 19:11 kema  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
15.09. 03:45 Rene Bartosek  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
15.09. 08:41 MedaBeda  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
14.09. 14:51 sweet  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
14.09. 18:49 Fraser  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
14.09. 21:43 Kyklop  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
15.09. 01:31 trodas  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
15.09. 23:19 pavlik85  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
16.09. 13:05 trodas  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
16.09. 21:37 kagjupa  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
17.09. 08:12 kagjupa  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
17.09. 11:38 pavlik85  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
19.09. 13:15  RE: Jde o kolaps světové ekonomiky - pokračování
14.09. 07:46 joe  Nemovitosti, Česko
14.09. 09:04 zalozak  RE: Nemovitosti, Česko
14.09. 14:44 J.P.  Proč je takový vzdělávací systém.
15.09. 01:57 Karel4u  RE: Proč je takový vzdělávací systém.
14.09. 10:18 V. Sodek  RE: Nemovitosti, Česko
14.09. 08:50 FR34K  hra s číslami
14.09. 11:21 trodas  RE: hra s číslami
14.09. 14:41 FR34K  RE: hra s číslami
14.09. 15:39 Dramenbejs  RE: hra s číslami
15.09. 04:04 Belveder  kapitalisticke principy
14.09. 09:11 kagjupa  Obavy
14.09. 13:11 Had  "Kreativní účetnictví" ve velkém...
14.09. 15:27 Jurgen von Krebst  Levicaci vsech zemi, spojte se!
15.09. 01:43 Karel4u  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
15.09. 03:56 Rene Bartosek  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
15.09. 09:42 V. Sodek  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
15.09. 23:51 pavlik85  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
16.09. 04:37 V. Sodek  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
16.09. 00:28 Karel4u  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
16.09. 05:21 V. Sodek  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
16.09. 15:40 Karel4u  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
15.09. 02:13 Antiseptik  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
18.09. 14:35 Kyklop  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
15.09. 02:18 Dobrák  RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!
15.09. 00:35 Dobrák  Pokračování předchozí části
15.09. 13:15 Karel z Čech  Komu vlastně všichni dlužíme?
15.09. 15:00 Vladimír Stwora  RE: Komu vlastně všichni dlužíme?
15.09. 19:25 Karel z Čech  RE: Komu vlastně všichni dlužíme?
15.09. 19:58 Vladimír Stwora  RE: Komu vlastně všichni dlužíme?
16.09. 01:06 Rene Bartosek  RE: Komu vlastně všichni dlužíme?
16.09. 05:34 V. Sodek  RE: Komu vlastně všichni dlužíme?
15.09. 21:35 kagjupa  Kapitán lode (deflácie za dverami)
16.09. 09:45 Kevin  RE: Kapitán lode (deflácie za dverami)
16.09. 14:29 Vladimír Stwora  RE: Kapitán lode (deflácie za dverami)
16.09. 21:19 trodas  RE: Kapitán lode (deflácie za dverami)
17.09. 22:05 kagjupa  RE: Kapitán lode (deflácie za dverami)
16.09. 21:44 kagjupa  RE: Kapitán lode (deflácie za dverami)
18.09. 17:30 Vladimír Stwora  Prispevky emailem
18.09. 14:04 guglik  vyzera to byt vaznejsie, nez sa zda
18.09. 14:37 Kyklop  RE: vyzera to byt vaznejsie, nez sa zda

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 170