Diskuze k článku

Jak Britské listy upravují smysl článků, ze kterých citují

Příspěvků 42

25.8.2006 8:56

Je to až dojemné...

Mandor 195.?.?.?

Je to opravdu zábavné pozorovat, jak se zuby nehty snaží Zvedavec podporovat kuřáky, v jejich nevyhratelném boji. Čekám jen studii o příznivém vlivu tabákového kouře na lidské zdraví [chechtot] Kuřákům samozřejmě nikdo nebrání kouřit doma, nebo na otevřených prostranstvích, kde se neshlukují lidé. Kuřáci (doufám že většina) se sami dobrovolně omezují, že nekouří v dětském pokoji svých dětí. Osud cizích dětí na autobusové zastávce je jim ale již ukraden (bohužel většině).
Je třeba si rovněž uvědomit, že prostory ve kterých je kouření zakazováno nejsou kuřárny, ale zastávky, restaurace apod. Tzn. místa, která mají svůj účel a zamořování tabákovými splodinami to opravdu není.
Proč by uhájením práv kuřáků zapalovat si kde se jim zamane, mělo být umenšováno mé právo nesmrdět cigaretovým kouřem a nenasávat škodliviny ? Je to kuřák, který dlouhodobě poškozuje práva nekuřáků !
Jak může kuřák vědět, že vedle něj stojící člověk není alergický na cigaretový kouř ? Zeptá se, jestli si může zapálit a tím někoho omezit ? V drtivé většině případů samozřejmě že ne. Přeci není malé dítě, aby si od někoho nechal něco povolovat. Je to ale přesně naopak. Kuřáci jsou jako malé děti, které si neumí odpustit své cukrátko... Kuřák, který vříská o omezování jeho svobod je minimálně nesoudný. O svobodu nekouřit se svou závislostí připravil sám a dobrovolně... [oči v sloup]

115051

25.8.2006 10:18

RE: Je to až dojemné...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 115051

Mate samozrejmne pravdu, a jako nekurak s vami souhlasim v tom, ze jsem obtezovan kuraky a jejich smrady casto i na ulici. Nelibi se mi to. Ale o tom clanek nebyl. Clanek byl o tom, ze novinarina a zpravodajstvi se neda delat tendencne (Culik evidentne bojuje proti kurakum, na coz ma pravo) a deformovat preklady svou nenavisti k kurakum.

Vydavat pak takovy webzin jako neutralni je smesne a vydavat vlastni nenavistny paskvil za preklad je uz vice nez zmatecne - je to prachsprosta manipulace.

Ale pro jistotu to zopakuji - ne, nemam rad kuraky. Ano, vadi mi jejich kour, nerad ho cucham. Presto je nemyslitelne upravovat clanky tendencnim zpusobem a vydavat je pak za preklad. End of story.

PS. rovnez tak mi vadi kuprikladu automobilovy provoz, obtezujici me hlukem, ohrozujici me na me bezpecnosti a otravujici me telo rakovinotvornymi splodinami vyfukovych plynu.

Otazka.
Kdyz stat(y) a individualiste tak broji proti koureni, proc se nebroji take proti automobilum spalujicim benzin/naftu jenz jsou prokazatelne skodlivejsi a nebezpecnejsi (krom toho ze vas otravi vas take casto porazi a zpusobuji vasemu sluchu trvalou hlukovou zatez) ???

Nastin odpovedi.
Ze by to bylo proto, ze skodlive automobily jsou pokladany za nezbytnou soucast zivota, bez ktere se neobejdeme? Anebo ze automobilova lobby je silnejsi nez kuracka, oslabena neustalymi utoky za poslednich 40 let? Ale pokud pak maji vlady zajem o nase zdravi tak velky, proc se nestavi obchvaty a doprava jezdi kuprikladu v Praze pres Vaclavak nahore u muzea? Urcite to ohrozuje mnoho lidi, nemluve o tom, jak vyfukove zplodiny za cas obarvily steny Narodniho muzea...
Proc se radeji uvazuje o zakazech koureni, jenz je nesrovnatelne mene nebezpecne nez hlavni tah, vedeny historickym centrem Prahy?
(kdo o nesrovnatelnosti nebezpecnosti pochybuje, necht vkroci autum v patek v 4 hodiny odpoledne jedoucim pod muzeem do cesty [chechtot] [velký smích] Zastancum zidovskeho lzi-boha doporucuji se pokrizovat [mrknutí jedním okem] )

115056

25.8.2006 10:57

RE: Je to až dojemné...

Mandor 195.?.?.?

Reakce na 115056

S tím, že by se odkazy na cizí text měli citovat v původní verzi samozřejmě rovněž není sporu a já Vám vracím Váš souhlas se mnou, ve věci kuřáků [smích]

Ohledně Vámi nastíněného problému s automobily. V Praze máte několik okruhů, po kterých můžete centrum objet. Při budování Magistrály se pochopitelně nemohlo počítat s tak masivním nárůstem počtu automobilů. Je na řidiči, zda zvolí delší cestu po okruhu, nebo kratší přes centrum. Úspora času a paliva je ve špičce při jízdě přes centrum celkem sporná. Nehledě na míru stresu, kterou člověk zažívá...To je jen jedna z mnoha negativních externalit, které sebou volba jízdy přes centrum nese...

Obecně je při posuzování nákladů na tradiční automobilovou dopravu velký problém, objektivně zhodnotit ekonomický vliv negativních externalit (zvýšené náklady na zdravotnictví, kvalita života apod.). Až se tyto náklady odečtou z nákladů na alternativy k pohonu fosilními palivy a dojdeme ke srovnatelné úrovni nákladů, bude se moci něco pohnout. Osobně bych se pro začátek spokojil s návratem nákladní dopravy na železnici... [cool] Částečně by to i uvolnilo dopravu ve městech o tranzitní průjezdy. Dalším krokem by mohla být MHD zdarma. Na první pohled šílenství, ale na druhý ? Samozřejmě by to byl velký výpadek, ale zase by odpadly náklady na celý aparát zajišťující zpoplatněné jízdné...Mohlo by se to rovněž kompenzovat zpoplatněním vjezdu do centra auty...

115062

26.8.2006 0:53

RE: Je to až dojemné...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 115062

Vase napady rozhodne nejsou silene... ale rozumne. Jenze jako vy nesmysli policiti a tudiz musim hodnotit jejich hon na kuraky (hrrrr na ne!) jako prazdne a falesne heslo typu kdyz se dva perou, treti se smeje... [oči v sloup]

115146

26.8.2006 21:30

RE: Je to až dojemné...

Don Quijote 62.?.?.?

Reakce na 115056

Pokiaľ ide o škodlivosť automobilizmu s Vami celkom súhlasím. Jednako však fajčenie a automobilizmus nemožno takto porovnávať. Škodlivé látky, ktoré produkuje prevádzka automobilov sú totiž nepríjemným vedľajším produktom, ale samotné automobly sú na niečo užitočné. Fajčenie však nič užitočné neprináša, len ak blažený(?) pocit fajčiara po vyfajčení cigarety.

115191

25.8.2006 10:47

RE: Je to až dojemné...

monstrum 193.?.?.?

Reakce na 115051

Článek chválící blahodárné kouření se dá najít zde:

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1225

[chechtot]

115060

25.8.2006 12:03

Bublající efekt u bublátorů.

Míra S. 195.?.?.?

Reakce na 115051

Bublající efekt u bublátorů.
U většiny bublátorů, se při dlouhodobém výzkumu podařilo prokázat zjevný bublající efekt. Podle některých vědců jde o podložený fakt, který je způsobován pronikáním řidčích, nejčastěji plynných substancí, hustší vrchní vrstvou, jenž se projevuje charakteristickým bubláním. Podle rumunského patologa Živiče Bublesku se tento úkaz vyskytuje ve skryté formě i u některých myšlenkových forem, kdy i přes vnější zjevnou inteligenci, na povrch pronikají spodní mnohdy až primitivní exkrementy myšlenkového trastu. Tyto procesy bývají nejčastěji vyvolány vnějším podnětem, jako je nadměrné sledování tv, nebo opakované čtení účelově zaměřených článků. Podle doc. Bublesku zde hovoříme o skryté formě bublátorů, které na rozdíl od klasických bublinných, vytváří jev tzv. vybublávání, kdy nahromaděné substance nepronikají pozvolna, ale dochází u nich k lavinovitému efektu. Podle norského vědce Olme Bublarsona lze předpokládat, že v budoucích pěti až deseti letech se vědecké elitě za podpory zdravotnických asociací podaří tento jev plně prozkoumat a vyvinout léčebnou metodu, jenž se bude patrně zakládat na uvolňovací terapii založené na pobytu v odlehlých oblastech jakými jsou např. oblasti za polárním kruhem.

115066

25.8.2006 14:45

RE: Je to až dojemné...

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 115051

>Je to opravdu zábavné pozorovat, jak se zuby nehty snaží
>Zvedavec podporovat kuřáky, v jejich nevyhratelném boji.

Mohl bych odpovědět stejným bonmotem, totiž že je zábavné, jak se militantní protikuřácká liga zuby nehty snaží vyrobit případ tím, že

- provádí "vědecké" výzkumy, u kterých si nejprve vytkne cíl a pak hledá důkazy pro svůj cíl, přičemž ignoruje ty, které se jí nehodí,
- ohýbá statistické způsoby výpočtu,
- sestavuje závěry, kde cituje jen ty výzkumy, které se jí hodí,
- ignoruje rozhodnutí soudu, který zakázal publikovat lživé výzkumy týkající se škodlivosti pasivního kouření,
- selektivně cituje z článků, které se snaží být alespoň částečně objektivní,
- nafukuje statistiky, aby potvrzovaly to, co chce prosadit
- když na to někdo poukáže a nelze už to jinak vyvrátit, alespoň to zpohybní blahosklonným bonmotem o tom, jak je zábavné, že se někdo snaží dokázat, bla bla bla

Mohl bych, ale neudělám to. Není to totiž vůbec zábavné. Je to strašidelné.

Mně nejde o podporu kuřáků. Jde mi o pravdu. Nikdy jsem nepopíral, že kouření škodí. Pouze se odmítám vést na vlně slepé hysterie. Ano škodí. Ale ne víc než 1000 dalších škodlivých faktorů, kterými jsme denně vystaveni.

115082

25.8.2006 22:31

RE: Je to až dojemné...

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 115051

Jsa sám kuřák, netvrdím že kouření neškodí zdraví. Jde jen o pár věcí - faktorů, které nám VŠEM škodí je daleko více, než to strašlivé kouření - víte třeba o svinstvu jménem aspartam, které máte v (nejméně) každé druhé limonádě?
Pak je tu ta krásná státní schizofrenie - na jedné straně stát pořádá hon na kuřáky, na druhé se nestydí jim na cigára hodit řádnou spotřební daň.
A to nehovořím o praktikách, kteří militantní nekuřáci používají.
Celá ta protikuřácká kampaň je jen snaha odvést pozornost od jiných, závažnějších problémů.

115128

26.8.2006 0:51

RE: Je to až dojemné...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 115128

Presne tak. Misto, abychom zlyncovaly ti magory, co nas chteji dostat do 3 svetove, tak budeme nahanet kuraky. Jak vtipne a jak ucinne - lidi jim na to skacou, pricemz je evidentni, ze vlady pro nase zdravi nic nedelaji. Zvlaste v pripade USA, kde je "Kyoto mrtve" a "regulace emisi nezadouci pro nasi ekonomiku" je jakykoliv pokus statu o "pomoci zdravi obcanu tim, ze jim zakaze kourit" velmi podezrely.

Ostatne uz se tam zkousela kdysi i prohibice, jenz nastartovala organizovanou kriminalitu, takze co se divim, ze [mrknutí jedním okem]

115145

1.10.2011 12:37

RE: Je to až dojemné...

Barry62 178.?.?.?

Reakce na 115051

Správně!!! Já osobně bych nás,kuřáky,nechal humánně,leč demonstrativně popravit potažmo utratit! Koneckonců jsme otravná smečka sebevrahů-ne li i vrahů- a ničitelů životního prostředí!!!
[chechtot]

254284

25.8.2006 14:30

THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte

Mindy 217.?.?.?

[chechtot] . Film natočil syn našeho rodáka režiséra Ivana Reitmana Jason.
A vypadá to, že to bude bžunda:
http://www.kfilmu.net/filmy.php?sekce=informace&film=dekujeme-ze-kourite&PHPSESSID=4888c345139d8e51c9b4d683be753c98
http://www.imdb.com/title/tt0427944/

Držte se, Čmoudíci. Sice už zbaběle nebánim pěkných pár let, ale James Bond bez cigár mě fakt nasejřil. Pořád mi k chlapům to kouření patří... [smích] . Mindy

115078

25.8.2006 15:01

RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte

stein55 84.?.?.?

Reakce na 115078

@mindy

>Film natočil syn našeho rodáka režiséra Ivana
>Reitmana Jason.

ja som teraz ale velmi prekvapeny, ze moj priatel ivan je zrazu vas rodak - samozrejme ta malickost, ze je to obycajny zajordansky slovak nehra v tomto pripade ziadnu rolu; mame sa predsa cim pochvalit [smích] nie ?

ivan&jason -> http://i.imdb.com/Photos/Events/5005/JasonReitm_Kambo_9448549_400.jpg

trailer k filmu -> http://www.imdb.com/rg/TITLETRA_CLICK_SCRPLY/wmp-300k/title/tt0427944/trailers-screenplay-E26415-10-2

stein55

115084

25.8.2006 15:42

RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 115084

[vyplazený jazyk] No, steine, vy, já i Reitman jsme se narodili v bývalém Československu. Takže jsme rodáci. V Praze jsme naučili dělat dobrý filmy i pát Slováků, což je od nás pěkné, že. Rovněž k vám, židům, se v českých krajích chováme laskavě ( narozdíl od Slováků). Viďte, steine.
Jestli je v případě toho kuřáckého filmu čím se chlubit, nevím, neb jsem ho ještě neviděla. Krotitelé duchů byly roztomilé bijáčky, tak třeba i jó...
Každopadně jsem zvěděla, že Ivan je váš kamoš...GRATULUJI, steine... [smích]
Mindy.

115089

25.8.2006 16:22

RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte

stein55 84.?.?.?

Reakce na 115089

@mindy

>Každopadně jsem zvěděla, že Ivan je váš
>kamoš.

to nie je ziadny zazrak - sme stejny rocnik a po WWII nas bolo na slovensku fakt len mala hrstka, takze sme sa (vsetci) od plienok poznali [smích]

stein55

115093

25.8.2006 17:28

RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 115093

[cool] A já myslela, že se chcete vytahovat, steine. Obvykle vidíme to, co vidět chceme...sic... [chechtot] Mindy

115103

25.8.2006 17:37

RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte

stein55 84.?.?.?

Reakce na 115103

@mindy

>[cool] A já myslela, že se chcete vytahovat

z toho veku som uz vyrastol.

stein55

115108

25.8.2006 22:12

RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 115078

>Pořád mi k chlapům to kouření patří... [smích] . Mindy<

Na to bacha kouření snižuje hladinu testosterolu.

115126

25.8.2006 22:36

RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 115126

[chechtot] Jasně, to je blbý, ale naopak zase zvyšuje hladinu testosteronu. Přimíchejte ještě estrogen a máte Macho-Grando. Teda skoro...[smích]. Mindy

115129

25.8.2006 15:48

He!

Krysa 84.?.?.?

Fascinuje mne představa nekuřáckého alkoholika......

...ne že bych nějakého znal osobně!!!


To musi byt žrádlo chodit do hospody kde všichni chlastají ale blbej válec si nezapálíš aby tě nezavřeli!!!

Připomíná mi to severoevropské země: neseženeš tam ani blbej rum. Přitom každej chlastá jako za první cenu a nejlip na trajektu odněkud někam kde to de. O víkendu. V množství co by zabilo i bezdomovce u brněnskýho nádraží cvičenýho na Ironu.

Kurva proč musí byt všechny hospody nekuřácký??? KDO nutí někoho lezt do knajpy kde se kouří??? To by nemoh chlastat v hospodě, KDE SE nějakým omylem NEKOURI, či doma???

CO zavedem příště? HOSPODU KDE SE NECHLASTÁ?

Nejde to obhajit ani zamestnanci, neb pokud TI s tim souhlasí, neni duvod abyste chodili vypálit zobák ven!

Tvrzení, že to nejde je kravina, neb v uranovejch dolech taky děláte na vlastní zodpovědnost! (a nejen tam)

115090

25.8.2006 17:40

RE: He!

google 84.?.?.?

Reakce na 115090

>Tvrzení, že to nejde je kravina, neb v uranovejch dolech taky děláte na vlastní
>zodpovědnost! (a nejen tam)

spravna uvaha pan potkan. lenze nesmiete zabudat, ze ten uran nutne potrebujeme na ochranu/vydieranie (kazdemu jak je libo) teroristickych statov.
aby nedoslo k nedorozumeniu, pod pojmom teroristicky stat, som tentokrat nemyslel israel. [zahanbení]

115110

25.8.2006 17:42

RE: He!

cz_dragon 199.?.?.?

Reakce na 115090

>CO zavedem příště? HOSPODU KDE SE NECHLASTÁ?<
V Americe, celkem bezny!!!

Jako Libertarian, tak jsem presvedcen, ze stat by nemel prosazovat zakony zakazujicich koureni, jenom malou vyjimkou by bylo v zamestnani. Osobne, bych dovolil kurakum kourit jenon v desti a to bez desniku.. [velký smích]

115111

25.8.2006 18:57

RE: He!

Lev. 82.?.?.?

Reakce na 115090

Fascinuje mne představa nekuřáckého NEalkoholika......
...ne že bych nějakého znal osobně!!!
_________________________________________

Tu som, netreba ma hladat - Lev - nefajcim a nepijem, len tak, semo tamo milujem [chechtot] [chechtot] [chechtot]

115115

27.8.2006 7:04

RE: He!

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 115090

Pane 'krysa' muzete byt rad, ze nezijete v Kanade(v British Columbia).
Kdyz tady zavedli, ze se v hospodach nesmi kourit, tak se take lide rozcilovali. Hodne lidi si myslelo, ze kdyz si zapali, tak se jim nic nestane. Po par pokutach si to ale rozmysleli. Bud prestali do hospody chodit a nebo museli kourit na oddelenych kurackych verandach (ty ale vetsinou nemaji vytapeni).
V prvnich mesicich "reptali" i barmani, ze kdyz lidi nemuzou kourit, tak nikdo do hospody nepujde a proto nebudou mit zadny bisnis.
Mozna ze by jste se divil, kolik lidi zde ale do hospod chodi. Uz si na zakaz zvykli a vubec jim to neprijde.
Jednou to bude i v Ceske republice, ale holt to vezme jeste nejaky ten patek, nez si na to lidi zvyknou.

115204

27.8.2006 8:19

RE: He!

Libor 87.?.?.?

Reakce na 115090

Vidis, a diky lidem jak jsi ty jsem odkazan na lahvace doma a toceny si muzu dat jen v lete venku na zahradce a i to jeste musim sledovat smer vetru, aby mne nejaka krysa se svou cigaretou neprivodila astmaticky zachvat...

Nekuracke hospody nejsou jen proto, ze az doted byli nekuraci tolerantni a proste sli do zakourene hospody a vydrzeli to tam. Snad i proto ze nemli jinou sanci. Proc mam ja chlastat doma jen proto, ze si nekdo potrebuje v hospode vypalovat zobak? Ja mam stejne pravo dat si tocene misto lahvace jako mas ty pravo kourit. Nemas pocit ze toto me pravo omezujes svym postojem?

Kuraci si proste zvykli na to, ze oni si muzou to jejich cukratko vychutnavat kdekoli a kdykoli bez ohledu na okoli a ted zdesene krici, ze si nekdo dovolil omezit toto jejich "svate pravo" aspon na mistech jako jsou autobusove zastavky nebo zeleznicni stanice. Mne osobne cigarety znacne smrdi. A staci jeden vul co si vedle mne zapali na zastavce a veci co mam oblecene mi pak pachnou cely den.

115205

26.8.2006 0:07

Mackova facka

Vojtěch Rosol 62.?.?.?

Osobně jsem poměrně militantní nekuřák,nicméně mám s blisty zajímavou zkušenost.
Asi dvakrát jsem na nich publikoval článeček,který byl panem Čulíkem uveřejněn.Zajímavý úkaz nastal,až když Macek vrazil Rathovi pohlavek.Den poté se na blistech objevilo rovnou několik článků,ve kterých autoři jednomyslně tvrdili,jak se ten strašnej Macek zachoval barbarsky až nelidsky.Dost jsem s tím nesouhlasil,protože si myslím,že vzhledem k tomu vyjádření,které Rath udělal,měl Macek na ten pohlavek svaté morální právo.
Sesmolil jsem tedy nějaký článeček,ve kterém jsem něco podobného napsal.
Dostal jsem odpověď,že ať se Rath zachoval jakkoliv podpásově, fackou zezadu se to prostě neřeší, to je primitivismus.
Ptal jsem se dále:“A jak se to shoduje s novinářskou etikou a kvalitní novinářskou prácí,jejímž jste čelním propagátorem,a která přikazuje vždy nechat prostor k vyjádřeni oběma stranám,připadne oboum odlišným názorům?[smích]
Odpověď zněla:“ Zcela jednoduše. Žádné médium nepublikuje věcně chybné nesmysly.
Respektuji právo Jana Čulíka na jeho názor,a pokud někdo tvoří s takovým osobním nasazením server takového rozsahu jako on,má jistě svaté právo si na něm (ne)uveřejnit co chce.Kdyby mi napsal:“Tenhle článek neuveřejním,protože se mi ten názor nelíbí,“bylo by to fajn.Jenže tady se spor vede víceméně o vhodném společenském chování,zde mohou být názory pouze subjektivní,zde neexistuje něco jako „věcně chybný nesmysl“,zde se může z principu být řečeno jenom to,jestli se mi nějaké chování subjektivně líbí nebo ne.Pan Čulík povýšil svůj subjektivní názor na zjevnou objektivní pravdu a můj prohlásil za nesmysl-a to je fatální chyba,co se novinářské etiky týče.
Ono je to víceméně úsměvné a jistě by se na to dalo napasovat několik trefných přísloví,jako :“Kovářova kobyla chodí bosa“-ony ty blisty mají do etalonu nestranné novinářské práce podobně daleko jako jiné periodika,které tak vytrvale tepou.

115137

26.8.2006 0:34

RE: Mackova facka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 115137

Děkuji, že jste se s námi podělil o tuhle zkušenost. Slyšel jsem podobné příběhy. Ten váš zapadá do obrazu. Britské listy dělají určitě dobrou práci, některé články jsou špičkové. Bohužel si samy snižují kredit nabubřelostí a namyšleností pana Čulíka, který se na svém slonovinovém hradu pasoval do role absolutní autority.

115141

26.8.2006 0:43

RE: Mackova facka

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 115137

Jen doplneni toho celeho nesmyslu:

> fackou zezadu se to prostě neřeší

Facku zezadu proste neni mozno nikomu dat. Facka je udet otevrenou dlani do tvare. Tvar se nenachazi na temeni hlavy. Cize kdyby to pan Culik nevedel, tak se tomu rika pohlavek - a v pripade Ratha vychovny [zahanbení]

115143

28.8.2006 16:07

RE: Mackova facka

Krysa 84.?.?.?

Reakce na 115143

Bohužel asi ne dost vychovny: měl ho praštit vodovodni trubkou!
Než skončily jeho pravomoce, dokurvil co se dalo!!!
Mohu vás ujistit, že většina zdravotně postižených by si ho zabila sama, jen toho hajzla dostat do ruky!!!

115296

30.8.2006 16:02

RE: Mackova facka

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 115296

pravomoce porad jeste ma [smích]

115457

26.8.2006 1:12

dojemne

minimus 69.?.?.?

Blisty je levicacky list s blafy ktere uz 5 let nectu. velmi rad kritizuje veci kde nema paru; samozrejme na kritiku je velmi citlivy smazav komentarnik. Culik je ceska kominterna. BL-cunikuv blivajs. [chechtot] [bliji]

115147

26.8.2006 11:50

RE: dojemne

skeptik2 86.?.?.?

Reakce na 115147

Tedy sice uplne off-topic, ale opravdu by me zajimalo, jak se normalni pozemstan dozvi, jaky je obsah resp. zamereni periodika, ktere uz pet let necte.

115158

26.8.2006 3:18

Pan Stwora zapomíná

KaoS 62.?.?.?

Že svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého.

Tedy kuřáci sice mají právo kouřit jak je jim libo, ale na veřejných prostorách musí brát ohled i na nekuřáky a je jedno zda jim kouření způsobuje rakovinu, nebo je jen chvilkově přidusí.

Není to opravdu přijemné být nekuřák a chytit závan hustého kouře. Až si to vyzkoušíte tak zkuste mluvit o právech kuřáků. [bliji]

115150

26.8.2006 8:21

RE: Pan Stwora zapomíná

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 115150

Určitě máte pravdu.
Já sám se snažím kouřit tak abych nikoho neobtěžoval, takže osobně pouze na terase, doma v bytě bych si to nedovolil - pouze když jsem žil sám, tak jsem bánil doma, ale i toho jsem rychle nechal, protože pak doma všechno šíleně načichne a nejde to vyvětrat. Vzor mohu mít ve svém otci, který ač silný kuřák, nikdy jsme jako rodina nezaznamenali jakékoliv obtěžování kouřem.
Takže je to o osobním přístupu a ohledu k ostatním.
S tou rakovinou je to více než sporné - viz http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1225. Můžete ten článek brát s rezervou, ale myslím si, že je v něm hodně pravdy a jak jsem psal výše, hon na kuřáky je jen snaha o zaretušování jiných, podstatně závažnějších problémů.

115155

26.8.2006 11:28

RE: Pan Stwora zapomíná

hnědka 213.?.?.?

Reakce na 115150

Jde o to, ze o tom, zda se nekde kourit muze ci nemuze by mel rozhodovat majitel daneho prostranstvi. Tedy treba majitel hospody. Stejne tak jako si kazdy ve svem byte rozhoduje, zda se tam bude kourit ci nikoli.

A to pisu jako zaprisahly nekurak [mrknutí jedním okem]

115157

26.8.2006 16:39

RE: Pan Stwora zapomíná

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 115157

[cool] [smích] To je presne podstata rozdil mezi verejnym a privatnim. Bud dat cigarety, ale v tom pripade i chlast jako navykove latky do ilegality jako jine speciality nebo to nechat v privatni sfere na pokoji.

115176

26.8.2006 22:16

Všem, kteří tady postují příspěvky na téma škodlivosti či zakazování kouření

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Pánové a dámy,

uniká vám podstata článku. Ten článek není o tom, zda kouřit nebo ne, či zda to škodí nebo neškodí, popř. jestli to povolit nebo zakázat. Není ani o právech kuřáků a nekuřáků. Je pouze o tom, jak Britské listy mění smysl článku na který odkazují.

Pan Čulík říká: "Tam a tam napsali to a to."

Jenže oni to tam nenapsali, v tom je ten problém. Pan Čulík sděluje ne to,co tam je, ale to, co by si přál, aby tam bylo. A předpokládá, že většina lidí je líná si kliknout na ten odkaz nebo že neumí anglicky. Protlačuje si svou vlastní agendu (i když chvályhodnou) a vědomě při tom klame. Z pohledu novináře je to neprofesionální. Z pohledu soudce, který totéž vytýká jiným a do kterého se sám pasoval, je to drzost.

Samotný článek může být třeba o velrybách.

115192

26.8.2006 22:27

RE: Všem, kteří tady postují příspěvky na téma škodlivosti či zakazování kouření

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 115192

Možná jste měl vybrat nějaké téma mimo obzor Zvědavce, když jde o příklad.

Jinak článek samotný je dosti trefný. Blisty skutečně rády káží vodu a pijí víno...

Ale...ruku na srdce, bez chtění provokovat...neděláte to občas i vy? Ono je dost těžké zůstat objektivní, když jde o témata, která se vás dotýkají.

Jenže, což vám musím uznat, vy to neustále jiným nevytýkáte, na rozdíl od Čulíka.

115193

28.8.2006 16:00

RE: Všem, kteří tady postují příspěvky na téma škodlivosti či zakazování kouření

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 115193

>Ale...ruku na srdce, bez chtění provokovat...neděláte to
>občas i vy? Ono je dost těžké zůstat objektivní, když jde
>o témata, která se vás dotýkají.

To víte, že dělám. Nikdo není stoprocentně nestranný. [velký smích] Mé články a popisy událostí nemusí být zcela objektivní (ostatně nejsem profesionální tisková agentura a mohu si tedy dovolit osobní pohled).

Ale, pokud se odkazuji na něčí článek, nebo z něj cituji, tak nikdy vědomě neměním jeho obsah. A na tom trvám. Pokud se mi článek ideologicky nehodí, tak ho prostě necituji. Může se stát (už se to stalo), že jsem něco špatně přeložil, a tím změnil mínění odstavce, ale nebylo to úmyslné. Pokud k něčemu podobnému dojde, většinou mě někdo na to upozorní a já to opravím.

115294

27.8.2006 10:38

Britske listy, nebo Culik?

iivannnn 131.?.?.?

Jen bych rekl, ze vztahnout to na cele Blisty neni uplne korektni. Mozna by se i ve smyslu celeho clanku vice hodilo napsat: Jak Culik z Blistu upravuje smysl clanku... [mrknutí jedním okem]

115209

28.8.2006 18:17

Čulík je levičák-pseudointelektuál,

Čochtan 84.?.?.?

jedním slovem haj.l, ale občas se v blicích listech něco zajímavého najde. Například tohle :

Nasrallah lituje rozsahu nedávné války v Libanonu
Šéf organizace Hizbullah šejch Hassan Nasrallah se vyjádřil, že by býval nenařídil zajetí dvou izraelských vojáků, kdyby býval věděl, že to povede k takovéto válce.
"Kdybychom bývali věděli, že únos vojáků povede k tomuto, určitě bychom to neudělali," řekl v rozhovoru v libanonské televizi.
Dodal, že ani jedna strana se v současnosti nepřipravuje na "druhé kolo" bojů. Více než 1000 Libanonců zemřelo ve válce, která trvala 34 dní a v jejímž důsledku byla většina jižního Libanonu proměněna v trosky. Izraelská ofenzíva začala poté, co byli militanty z organizace Hizbullah uneseni 12 července dva izraelští vojáci.
"Nemysleli jsme, že existuje jednoprocentní šance, že by ten únos vedl k válce takovéhoto rozsahu," řekl šejch Nasrallah.
"Když se mě zeptáte, jestli je dnes 11. července a existuje jednoprocentní šance, že by ten únos vedl k takové válce, k jaké došlo, provedli byste ten únos?"
"Řekl bych, že určitě ne, z humanitárních, morálních, sociálních, bezpečnostních, vojenských i politických důvodů. Ani já, Hizbollah, vojáci v izraelských věznicích ani rodiny vězňů by to nepřijali."
Šejch Nasrallah hovořil v předvečer návštěvy generálního tajemníka OSN Kofi Annana v Bejrútu. Annan má jednat o rozšíření mírovných jednotek OSN pro jižní Linanon. Má tam být rozmístěno 15 000 vojáků, 7000 z nich z Evropské unie.

Takže akce Israele přece jenom zapůsobila ?

115301

29.8.2006 20:57

RE: Čulík je levičák-pseudointelektuál,

case 62.?.?.?

Reakce na 115301

OT reakce na interpretaci Nassrallahova tvrzeni uverejneneho na BL:
Jak mel podle Vas asi reagovat na tak hloupou otazku? Prokazal pouze svou naivitu nebot, bohuzel, nevzal v uvahu pseudologiky, kteri budou reagovat presne jako Vy.

K BL.
Zvlastni denik levicoveho razeni a liberalni retoriky, ktera ma bohuzel v nekterych pripadech trhliny [mrknutí jedním okem] . Ackoliv s vetsinou nazoru publikovanych na BL nesouhlasim, jsem rad, ze existuji. Culik je pro me krasnym pripadem intelektuala "levicaka", ktery zna ten "presny" postup usporadani spolecnosti a sveta.
Nadherny priklad skryteho elitarstvi levice.
Nastesti nema dostatecne koule, takze PolPot z nej snad nebude [smích].

115392

Příspěvků: 42

25.08. 08:56 Mandor  Je to až dojemné...
25.08. 10:18 trodas  RE: Je to až dojemné...
25.08. 10:57 Mandor  RE: Je to až dojemné...
26.08. 00:53 trodas  RE: Je to až dojemné...
26.08. 21:30 Don Quijote  RE: Je to až dojemné...
25.08. 10:47 monstrum  RE: Je to až dojemné...
25.08. 12:03 Míra S.  Bublající efekt u bublátorů.
25.08. 14:45 Vladimír Stwora  RE: Je to až dojemné...
25.08. 22:31 Blue  RE: Je to až dojemné...
26.08. 00:51 trodas  RE: Je to až dojemné...
01.10. 12:37 Barry62  RE: Je to až dojemné...
25.08. 14:30 Mindy  THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte
25.08. 15:01 stein55  RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte
25.08. 15:42 Mindy  RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte
25.08. 16:22 stein55  RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte
25.08. 17:28 Mindy  RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte
25.08. 17:37 stein55  RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte
25.08. 22:12  RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte
25.08. 22:36 Mindy  RE: THANK YOU FOR SMOKING-Děkujeme, že kouříte
25.08. 15:48 Krysa  He!
25.08. 17:40 google  RE: He!
25.08. 17:42 cz_dragon  RE: He!
25.08. 18:57 Lev.  RE: He!
27.08. 07:04 Rejpal  RE: He!
27.08. 08:19 Libor  RE: He!
26.08. 00:07 Vojtěch Rosol  Mackova facka
26.08. 00:34 Vladimír Stwora  RE: Mackova facka
26.08. 00:43 trodas  RE: Mackova facka
28.08. 16:07 Krysa  RE: Mackova facka
30.08. 16:02 VaclavK  RE: Mackova facka
26.08. 01:12 minimus  dojemne
26.08. 11:50 skeptik2  RE: dojemne
26.08. 03:18 KaoS  Pan Stwora zapomíná
26.08. 08:21 Blue  RE: Pan Stwora zapomíná
26.08. 11:28 hnědka  RE: Pan Stwora zapomíná
26.08. 16:39 Rene Bartosek  RE: Pan Stwora zapomíná
26.08. 22:16 Vladimír Stwora  Všem, kteří tady postují příspěvky na téma škodlivosti či zakazování kouření
26.08. 22:27  RE: Všem, kteří tady postují příspěvky na téma škodlivosti či zakazování kouření
28.08. 16:00 Vladimír Stwora  RE: Všem, kteří tady postují příspěvky na téma škodlivosti či zakazování kouření
27.08. 10:38 iivannnn  Britske listy, nebo Culik?
28.08. 18:17 Čochtan  Čulík je levičák-pseudointelektuál,
29.08. 20:57 case  RE: Čulík je levičák-pseudointelektuál,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Za výrok, že ženy mají vaginy, čelí studentka kárnému řízení a možná i vyhazovu17.05.21 17:28 Británie 0

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 13

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 11

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 2

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 15

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Měnové kurzy

USD
20,92 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,55 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,24 Kč
Švýcarský frank
23,20 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,25 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 046,60 Kč
1 unce stříbra
589,28 Kč
Bitcoin
907 681,69 Kč

Poslední aktualizace: 17.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 727