Diskuze k článku

Zakažte kouření na veřejných místech!

Příspěvků 122

28.6.2006 5:24

No k tem

Rene Bartosek 68.?.?.?

karcinogenum muzete klidne uvest koloidne rozptylene oxidy uranu v atmosfere po jadernych vybusich, azbest drive se pouzival hodne na stavbach dokonce i polyethylen, i kdyz ten je prakticky nerozpustny ve vode, coz znaci nizkou nebezpecnost. Vice mene jakykoliv organicky halogenderivat je karciogen, dlouho se myslelo, ze jedina vyjimka je teflon. Mate pravdu s tim tvrdym potiranim kourenim to smrdi buzeraci a to jsem prosim nekurak. Rekl bych, ze do krabicky cigaret se za petatricet let v klidu vlezu.

109175

28.6.2006 22:46

RE: No k tem

Kolemjdouci 85.?.?.?

Reakce na 109175

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1225

109317

29.6.2006 16:38

RE: No k tem

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109317

Dekuju za odkaz uz jsem si ho vytiskl. A muzu rict, ze se vuci nasim prasivym vladam zveda ve mne vlna vzteku. Moje mama prestala ze dne na den kourit, kdyz deda uniral na rakovinu plic a velmi se rakoviny obava. A pravem v nasi rodine se na ni umira casto. Pokusim se na internetu najit ty testovaci fakta. Pokud je to pravda jsem taky velmi zklaman, ze vedecka verejnost to jednoznacne neposlala ke vsen certum i s temi prasivci, co tenhle desinformacni cirkus podporili svymi "vedeckymi vyzkumy"!! [pláč] [pláč] [naštvaný]

109443

29.6.2006 17:34

RE: No k tem

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 109443

Neděláte poněkud předčasné uzávěry?

109455

29.6.2006 18:15

RE: No k tem

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109455

Rikal jsem, ze se pokusim dohrabat k tem vysledkum! Pokud je to vsak pravda a zatim jsem nevyloucil, ze neni. Tak co je moc je prilis!! Pokud jsem ve svem prispevku na ktery reagujete) nepouzil podminovaci zpusob, tak to byl adrenalin a moje mizerna gramatika. [mrknutí jedním okem]

109461

29.6.2006 23:27

RE: No k tem

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 109443

Pane Bartošku,
pokud mohu poradit, neberte ten výše zmíněný článek ani trochu vážně!
Je to snůška demagogie, zejména pokud se to týká vyléčení rakoviny plic pomocí intensivního kouření. To je totální bullshit!

109488

30.6.2006 12:20

RE: No k tem

Kolemjdoucí 85.?.?.?

Reakce na 109488

Můžete mi prosím citovat místo, kde se ve zmíněném článku hovoří o léčení rakoviny plic intenzívním kouřením? Jeden z nás patrně neumí číst.
Můžete uvést jakýkoli jiný, rozumný a podložený, argument?
Zatím jste demagogicky argumentoval jen tím, co patrně nosíte v hlavě.

109537

30.6.2006 23:58

RE: No k tem

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 109537

>Můžete mi prosím citovat místo, kde se ve zmíněném
>článku hovoří o léčení rakoviny plic intenzívním
>kouřením?

Tak např. zde:
''Místo abyste prchali před kuřáky v místní hospodě či baru, přisedněte si k nim co nejblíže a vdechujte jimi draze placený kouř z druhé ruky. Vytrvejte, nebuďte ostýchaví a nasávejte z plných plic.''.....

Anebo toto:
''Jsou známy případy lidí, kteří s za nepřetržitého kouření sami vyléčili z rakoviny plic, a naproti tomu spoustu lidí, kteří pro zdraví přestali kouřit, za pár let složila rakovina, i když ne vždy plic.''


>Zatím jste demagogicky argumentoval jen tím, co patrně nosíte
>v hlavě.

Podívejte se, já nejsem zapřísáhlý nepřítel kouření, ale tvrdit něco takového, bez uvedení jediného konkrétního případu vyléčeného tímto způsobem, aniž by to stálo na základě výzkumu, to už teda vážně hraničí s demagogií. (Podotýkám, že se to týká zejména těch pasáží článku o kouření).
Po mě žádáte rozumný argument a to výše, z článku citované, má snad tím ''rozumným argumentem'' být?

Já už jsem zde na fóru několikrát předeslal, že nevěřím ze zásady tomu, co je nám předhazováno kteroukoli stranou, jako hotová fakta. Věřím tomu, o čem se mohu přesvědčit osobně a pokud to není možné, pokouším se shánět informace. Jednak mám určité znalosti daného problému, co se týče škodlivin obsažených v kouři cigaret a nejen v něm, potom možnost provést i některé analýzy. Já prosím nikde nikdy netvrdil, že kouření je to nejškodlivější, co mohlo lidstvo potkat. Je mi známa i existence horšího. Račte si přečíst můj příspěvek výše. Ale tvrdit, jak v tom článku je nepřímo naznačeno, že je kouření prospěšné zdraví, to prostě nehodlám komentovat. Vyzdvihovat na kouření jednu jedinou prospěšnou věc, jako to, že obsahuje nicotinic acid a přitom zamlčet, že obsahuje obrovské množství prokazatelně škodlivých látek, je nehorázná demagogie. Ten lze tělu dodat i bez těch škodlivin, vzniklých nedokonalým spalováním.

>Můžete uvést jakýkoli jiný, rozumný a podložený,
>argument?

Mohu uvést příklad z vlastní rodiny, kdy můj otec, silný kuřák, se dožil 74 let a odešel právě na tu rakovinu plic. Lékař tehdy rodině sdělil, že si kouřením zkrátil život o 15 let. A to skutečně odpovídá tomu, že jeho bratr (můj strýc), nevzal cigaretu do úst a dožil se téměř 90ti! Tím nehodlám dokazovat, že pokud vykouří člověk denně jen několik cigaret, nutně musí dostat rakovinu. Ale u kuřáka, který vykouří 60 denně je to velmi pravděpodobné.

109581

1.7.2006 1:10

RE: No k tem

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109488

Ja urcite nebudu verit, ze intenzivni koureni je zdravi prospesne. Nedavno jsme izolovali takovy mensi hektar v praci. To vite odstranit starou isolaci, a zamenit za novou, v mistnosti byla 100 F a primo pod strechou neco vice odhaduju tak 120 F se stoprocentni vlhkosti. Dost cloveka drazdi, nastesti mne nevytrhli mandle, jak to nejake IQ tykve vymyslelo v 80-tych letech jako skvely krok v boji proti anginam. Anginy poklesli, za to stoupl pocet zapalu plic. No, k veci izolace je drazdiva a vsichni jsme vykaslavali a vyplivavali hleny. Takze si dokazu predstavit, ze neprilis silny kurak ma zvysenou tvorbu hlenu v plicich a ty hleny jsou samozrejme vykaslavany. I s ruznym mikroskopickym svinstvem vcetene toho radioaktivniho. Tohle by samozrejme chtelo pristup ke statistickym datum, a protoze misto Morrise by mohl nejaky Amik zazalovat Bily dum, tak silne pochybuju, ze bude kdy mozny jakykoliv vyzkum na tohle tema seriozne provest. Tenhle problem se me osobne dost tyka, protoze jedna moje velmi dobra pritelkyne prave ted uz nekolik let bojuje s rakovinou. Neni ji jeste ani tricet. Verim ji, protoze ma dobry charakter a bojoveho ducha, a prosim Boha aby ji byl naklonen. Ohledne souvislosti nikotinu a vitaminu nic nevim. Ja doplnuju vitaminy ve strave, co z mi prijde rozumnejsi. Vyhybam se lekum vseobecne, za bullshit povazuju psychofarmaka, jsem zrejme zaujaty. Kdysi jsem se chtel nechat na jedne prednasce mediku zhypnotizovat, vyucijici me nevzal jako doprovolnika. Pry je to prakticky nemozne, jsem clovek co nerad ztraci kontrolu. [smích]

109582

1.7.2006 4:01

RE: No k tem

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 109582

Domnívám se, že těch statistických dat týkajících se kouření je dostatek. Otázkou může být jejich serióznost. Ale pokud uvažujete logicky, určitě nepovažujete látky vdechované do plic kouřením, obsahující obrovské množství různých chemických sloučenin ve formě plynů a tuhých částic, za prospěšné. Tuhé částice obsahují nikotin, benzen a dehet. Plynná fáze obsahuje ponejvíce oxid uhelnatý, uhličitý, čpavek, kyanovodík, dioxin, benzpyren, formaldehyd a spoustu dalších. Asi 60 z množství chemikálií obsažených v tabákovém kouři bylo identifikováno jako známé či předpokládané karcinogeny.
Nebudu rozvádět, soudný čtenář si informace dokáže obstarat. Na netu je toho nepřeberné množství.
Zmínil jste vitamíny vs. nikotin. K tomu jen tolik: Pokud člověk kouří, měl by zvýšit příjem vitamínu C, E a beta karotenu. Velmi účinný je rovněž Grape Seed Extract. Tyto antioxidanty chrání buňky před vlivem volných radikálů a jsou důležité pro buněčný metabolismus. Nikotin a benzpyren totiž ničí vitamín C, který je velmi důležitý pro organismus. Součástí stravy by měla proto být syrová zelenina a ovoce. Té Vaší přítelkyně je mi opravdu líto, musíte doufat a věřit... [pláč]

109593

28.6.2006 6:38

!!!

YAMATO 62.?.?.?

Todle není blbý článek. Sice ty závěry o NWO beru s nadhledem, ale ta hysterie okolo kouření je nepopiratelná.

IMHO jde o princip laviny...začalo to malým kamínkem ("kouřit není zdravé"[mrknutí jedním okem] a postupně se to nabaluje včetně balastu, až tento začne převažovat. To samé třeba co se týče homosexuálů (kamínek? - "jsou to taky lidi"[mrknutí jedním okem] atp.

109176

28.6.2006 13:37

RE: !!!

Aja 24.?.?.?

Reakce na 109176

Hlavne je to "z extremu do extremu". Pred lety se kourilo v Kanade vsude, ve ctvrtecni nekonecne fronte v bance, v obchodech s potravinami, v nemocnicich... dnes se nesmi ani v barech a restauracich, ktere mely zvlastni sekce pro kuraky.
A take je to o pokrytectvi..nebyt kuraku, respektive dani z cigaret, nebyl by do dnesniho dne zaplacen olympijsky stadion v Montrealu.
P.S. Mimo misu. Muzu se vas, Yamato, na neco zeptat? Jak jsem vyrozumela, zijete v Cechach, proc tak casto pouzivate zkratkova slova z anglictiny?

109227

28.6.2006 14:06

RE: !!!

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 109227

To souhlasím, přehánění, to je ten problém. Ode zdi ke zdi. Ono se to často nakonec srovná, ale některé věci jsou pro blbce jako stvořeny.

Daně: ale zase kolik se platí na jejich léčení? A léčení dětí s všelijakými nemocemi z toho, že mámy hulí? Atd.

Pokrytectví: je tabák droga? Je. Je zdraví škodlivý? Je. A přeci: tabák ano, konopí ne, hašiš ne. Pokrytectví...


Zkratky: to už je taková internetová nemoc. Ani si to neuvědomuji [velký smích]

109233

28.6.2006 16:58

RE: !!!

Aja 24.?.?.?

Reakce na 109233

>
>Daně: ale zase kolik se platí na jejich léčení? A léčení
>dětí s všelijakými nemocemi z toho, že mámy hulí? Atd.

>
>Pokrytectví: je tabák droga? Je. Je zdraví škodlivý? Je. A
>přeci: tabák ano, konopí ne, hašiš ne. Pokrytectví...

Neni sporu ani reci o tom, zda je nikotin droga a zda je koureni zdravi skodlive. Odpovedi jsou ANO a ANO.
Jenze o tom to neni, je to o tom, zda tedy konecne zaradi vlady tabak na seznam zakazanych drog a pripravi se tak o penize, o kterych "taktne nemluvi" a nebo jestli zazenou kuraky do rezervaci.
Z dani platite leceni urazu z extremnich sportu, choroby z nadvahy, alkoholiky, choroby vrozene a tzv. nezavinene, burnout a jine psychicke poruchy ze soucasneho zbesileho zivotniho stylu a dalo by se pokracovat.
Kdyz jsem chodila na zakladni skolu, nebyl ani jedinny muj spoluzak (pro pani Jarmilu..spoluzacka) alergik/ alergicka, astmatik/astmaticka. A porozhlednete se dneska.
>
>
>Zkratky: to už je taková internetová nemoc. Ani si to
>neuvědomuji [velký smích]
Mam vam poprat brzke uzdraveni?
[smích] [smích]

109257

28.6.2006 17:45

RE: !!!

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 109257

Dneska by na kouření svedli i když si kuřák a i nekuřák zlomí nohu, asi uklouz na vajglu. S těma alergiema mi to taky vrtá hlavou. Kde se to asi bere?

109261

28.6.2006 18:03

RE: !!!

Aja 24.?.?.?

Reakce na 109261

>Dneska by na kouření svedli i když si kuřák a i nekuřák
>zlomí nohu, asi uklouz na vajglu. S těma alergiema mi to taky
>vrtá hlavou. Kde se to asi bere?
No a ne snad? Jasne, ze si ji zlomil vinou kuraka. [smích]
Co se tyka alergii, udelala jsem si vlastni "laickou teorii".
Jednak jsou deti od mala chranene pred "vsim", tezko si tedy telo vybuduje nejakou obranu.
A pak, kdo vi, co vsechno obsahuji potraviny a co vzduch (tedy samozrejme, krome toho cigaretoveho koure, ze? [mrknutí jedním okem]
Alergie na burske orisky, na vajecne zloutky, na vajecne bilky, na banany, citrusove plody, parfemy a dalo by se pokracovat.
Vy mate z detstvi podobne zkusenosti? Tedy zadne choroby tohohle razeni ve vasem okoli, nebo skoro zadne? A to jsme zili v zaneradenem ovzdusi v Ceskoslovensku.

109265

29.6.2006 1:24

RE: !!!

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 109265

Ja bych mel trosku jinou teorii. Az do svych cca. 12-ti let jsem netrpel zadnymi alergickymi problemy a dnes pravidelne smrkam a doktori ani po napichani 60-ti injekci do me nezjistili co ze se to stalo ci jak to vylecit...

Kdyz vezmete datum narozeni 1975 a pridate 12 let, jste nekde u 1987.

Co se kolem te doby stalo, aby to mohlo mit tento vliv na moje zdravi? Ze by...

http://www.pavrda.cz/cernobyl/img/gal//reaktor/op3_chernobyl_1_lg.jpg

[mrknutí jedním okem]

109325

29.6.2006 11:05

RE: !!!

jp 89.?.?.?

Reakce na 109325

"Co se kolem te doby stalo, aby to mohlo mit tento vliv na moje zdravi? Ze by..."

Těžko. To by se v Hirošimě ukejchali a tak tam tomu prostě není...

109363

30.6.2006 0:41

RE: !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 109363

Hirošima a Nagasaki byly postiženy na rozdíl od Černobylu výbuchy vzdušnými, které zamořují zem minimálně.

109494

29.6.2006 20:52

RE: !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 109325

Trefa Trodasi . Byl tam izotop Jodu a ten přímo nasává štítná žláza a ta odpovída za imunitní reakci T- lymfocitů. Proto po této události stoupla nemocnost kolem štítné žlázy asi 15O x řekne ti to každej slušnej doktor.
Pro všechny koho to zajímá tyhle imunitní poruchy léčí na soukromé klinice v Germany jeden chytrý Němčour. S úspěšností kolem 99 % a bez recidivy - navždy pokoj s alergii.Průměrně trvá lečba asi 14 dní. Klinika je v Německu v oblasti černého lesa. Vyšla mu u nás knížka - v češtině. Naši alergologové o tom cudně mlčí - kdo by si taky s.. do vlastního hnízda a kazil tenhle skvělej kšeft..že ? Koho to zajímá pošlu mu odkaz na knížku zbytek se dá vygooglovat. pište na jasek zavináč infos.cz
Perlička na závěr Ve Vimperku v období maxima spadu když jsem přišel z práce jsem si intezimetrem do výše kolen naměřil 1,4 miliRengenu za hodinu
Tehdejší vojenská norma stavěná na válku zakazuje při téhle intenzitě spadu připravovat stravu - jist se můžou jen konzervy a to v přetlakovaném stanu s fitroventilací.

109476

28.6.2006 20:08

RE: !!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109261

Rekl bych, ze ty alergie budou mit dva hlavni zdroje duvodu. Za prve styl zmeny zivota v zapadnim svete. To vite prolezacky zrusit, protoze jsou nebezpecne, piskoviste zrusit nehygienicke, vodu jedine z plastove lahve ( vodovod nebo dokonce potok zapomente), kolu diet ale s hambacem a hranolkama ( nebo cokoliv jineho, cokolada, kobliha....). V me generaci byla barevna TV hogo fogo a krome vikendu v ni bylo kulove. Pamatuju si, ze jsme prisli domu ze skoly, prastili taskou a hrali fotbal, hokej, tenis, strileli po sobe spejlema ze samostrilu, sermovali klackama.... a za sera jsme se vraceli domu. Takze jsme byli od mala ve styku s tema nebezpecnyma mikrobama, travou, pylem... Tot jeden zdroj pricin. A druha vec je hromada novych materialu, ktere vyrabime a zhorsujici stav zivotniho prostredi. A mozna treti vec je zhorsujici se stav genofondu zapadni populace.

109292

28.6.2006 20:28

RE: !!!

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 109292

Jinými slovy, dneštní populace se vyhýbá přirozenému očkování jako čert kříži. Raději věří expertům, že je ochrání přehnaná hygiena a lysol. A když vidí že je neochraňuje, místo aby toho nechali, tak ještě přidaj na důslednosti. [oči v sloup] Stav genofondu bych nevinil, ale jinak to bude kombinace nových materiálů, o kterých vlastně nevíme co s náma dlouhodobě udělaj a strach z přírodních virových zdrojů. Ale obchod je z toho zase výbornej co?

109299

29.6.2006 16:40

RE: !!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109299

Mno ja svoje deti budu milovat a proto je rozhodne nezavru do baraku s klimatizaci a specialnima filtrama!! [mrknutí jedním okem]

109444

29.6.2006 23:31

RE: !!!

kaca 82.?.?.?

Reakce na 109233

Jo to je pravda že léčení něco stojí ale důchody taky něco stojí a jestli ty důchodci už tady třeba nebudou tak je aspoň nebudeme muset platit a jak tak koukám jak nám omezujou ve všech směrech svobodu tak budu kouřit a tím vám budu vám budu přispívat aby jste se dožili ještě větších omezení ale já už u toho nebyl. Vím že je to hodně skeptický ale nevidím východisko.
>To souhlasím, přehánění, to je ten problém. Ode zdi ke zdi.
>Ono se to často nakonec srovná, ale některé věci jsou pro
>blbce jako stvořeny.

>
>Daně: ale zase kolik se platí na jejich léčení? A léčení
>dětí s všelijakými nemocemi z toho, že mámy hulí? Atd.

>
>Pokrytectví: je tabák droga? Je. Je zdraví škodlivý? Je. A
>přeci: tabák ano, konopí ne, hašiš ne. Pokrytectví...

>
>
>Zkratky: to už je taková internetová nemoc. Ani si to
>neuvědomuji [velký smích]

109489

28.6.2006 15:58

RE: !!!

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109227

je to o pokrytectvi..nebyt kuraku, respektive dani z
>cigaret.

Naprostý souhlas! Ve společnosti, v tzv. "vyspělé západní civilizace", kde stalo pokrytectví jediným globálním náboženstvím a zákonem, všeobecně platnou, legitimní a uznávanou normou chování, tomu přece nemůže být jinak.

109251

28.6.2006 7:27

Alibismus

Šárí 62.?.?.?

Hospody tak plné smradu, že jsou úplně k nežití, smrad táhnoucí se na chodníku za každým kuřákem, soused oklepávající si popel z cigára a odhazující mi vajgly na parapet... Kdopak podněcuje nenávist vůči kuřákům? Nejsou to náhodou kuřáci sami, kteří se nedokážou chovat civilizovaně a neobtěžovat své spoluobčany?
Uznávám, že různé zákazy mi taky příliš nesedí. Jenže když sedíte hodinu v zakouřené hospodě a slzí vám oči a hlava začíná bolet jako střep, nějak vám začne být ta myšlenka blízká. A nemá s tím nic společného nějaká proklamovaná karcinogenita, ale prostý fakt, že místo dobré zábavy je vám blbě ze smradu a chce se vám blinkat. Léto a stolky pod širým nebem, buďte pochváleny, tam si člověk může posedět u piva s přáteli i bez plynové masky.
Je to hodně laciné, svádět své vlastní chyby na nějaký systém. Kuřáci se prostě dlouhou dobu chovají jako bezohlední burani a teď vyvolali proti sobě protitlak. Leckdy hloupý a křečovitý protitlak, to je pravda – ale prokuřácké argumenty obsažené třeba v tomhle článku jsou také zoufale hloupé.
Kuřáci jsou individualisti? Nenechte se vysmát. Dnes kouří například kdejaké mladé pako, aby se v partě necítilo být mimo. Ty dámy od nás z práce, co chodí kouřit před vchod, nejsou o nic víc intimně individualistické než já s kámoškou, které si místo toho chodíme na kafe nebo polívku – jsou to prostě jen závislačky, které by byly bez svého cigárka nervózní. Intimní chvilka se dá vytvořit i bez cigarety, kuřákovi se ale hodí kdejaký argument, aby se obhájil, tak už to u závislých lidí bývá. Pak vznikají různé ty teorie o NWO, za kterými se ale většinou nachází především strach o to, aby se člověk nemusel podívat pravdě do očí.

109184

28.6.2006 8:43

RE: Alibismus

skud skud (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 109184

A kdo vás nutí chodit do zakouřených putyk. Všude je nepřeberné množství hospod a restaurací, kde se nekouří.Máte tedy výběr, tak nevím, kde vidíte problém.

109186

28.6.2006 9:07

RE: Alibismus

pavel411 85.?.?.?

Reakce na 109186

tezky souhlas s Sari... nevim, kde zijete vy, ale v Praze (nejen v Praze) je pomerne tezke nejit "nezahulenou" hospodu... Ano vim, jsem militantni nekurak - proc mam vsude dychat ty smrady? Kdyz muze mit kurak pravo na svou cigaretu - proc je nemam pravo na cisty vzduch (alespon relativne). Cigaretovy kour me obtezuje a navic coby byvssi astmatik si hodne rozmyslim kam vlezu - takze do hospod moc v Praze nechodim.
Co se tyce clanku - ano, je nefer, kdyz se manipuluje, na druhou stranu mi tohle prijde jako manipulace z druhe strany (vim, nejsem objektivni)

109189

28.6.2006 9:20

RE: Alibismus

Šárí 62.?.?.?

Reakce na 109189

Ano, protože jsem také militantní nekuřák, je jasné, že i můj příspěvek je zaujatý. Zaujatosti je téměř nemožné se vyhnout, ale člověk by si ji měl u sebe alespoň uvědomovat.

109196

28.6.2006 9:59

RE: Alibismus

pk202.2 194.?.?.?

Reakce na 109196

Dejte si velkej pozor!!!! Podle nejnovějších studií prý pasivním kuřákm hrozí rakovina plic až o 13,5% více než kuřákům [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

109203

28.6.2006 20:22

RE: Alibismus

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109196

Ja jsem taky nekurak, a na pive jsem hlavne drive rad posedel. Vicemene jsem byl 10 let alkoholikem. A i v drtive vetsine putyk se to dalo vydrzet v poho do zaviracky. Jiste jestli ma nekdo zdravotni problem, tak to je neprijemka, ale takovy uz je zivot. Holt ja mam taky svoje zdravotni problemy a treba takovy basketbal, ktery jsem hraval slusne a po fotbale nejradeji si dneska uz nezahraju ( volejbal jeste nejak uplacam [velký smích] [velký smích] ). Takze ani v ceskych hospodach to nebylo, zas tak horke a to tam casto byli zlute zaclony. My jsme totiz chodili do tech levnejsich putyk. Trochu lepsi ventilace, kuracke mistnosti, zakaz koureni behem podavani jidla, ale predevsim VICE TOLERANCE OD TECH, CO JSOU PROTI KOURENI! Tihle ohledne protikuracke kampane si z toho udelali dobry zivotni byznys spojeny s dojnou kravou tabakovych koncernu a k tomu aby to fungovalo jeste aspon dalsich dvacet let je treba trocha hysterie. A proto tihle tlaci na pilu cim dal vice, co by jinak mohli asi tak delat? Pracovat? [mrknutí jedním okem] [velký smích] [velký smích]

109296

28.6.2006 9:37

RE: Alibismus

ZzzKrtek 213.?.?.?

Reakce na 109189

Právo na čistý vzduch nemá nikdo už drahno let. A manipulace z druhé strany v podstatě neexistuje, je to pouhá sebeobrana každého z nás (kuřáků), kteří se nechtějí cigaret vzdát, před každým jelimanem, který nerad vdechuje kouř z cigaret, ale jezdí v autě které na emisích projde jen z kamarádství nebo z lásky k penězům...
Naprostá většina kritiků cigaret se neobejde bez spalovacích motorů, bez kotlů na tuhá paliva (navíc někteří inteligenti pouští do "čistého vzduchu", na který "nemají" právo, kouř z pálených pneumatik, plastových obalů a výrobků všeobecně...), apod. Co tedy kuřákům zákonitě musí vadit nejvíce je kdejaký obejda, který si přes zákal na mozku nevidí do pusy... Co dělají nekuřáci pro záchranu a ochranu životního prostředí víc? Docela by mě zajímala studie, která by srovnala škodlivost nedopalku a např. plastové láhve nebo obalu v přírodě. Já jakožto kuřák neříkám, že občas nehodím nedopalek do odpadu ale na ulici, ale všichni si sáhněte do svědomí a řekněte jestli jste neodhodili obyčejný obal od bombónu uprostřed lesa. Mluvím sám za sebe, ale mě příjde nedopalek uprostřed ulice, kde pravidelně probíhá blokové čištění, relativně méně rizikový než PETka v lese...

109199

28.6.2006 11:17

RE: Alibismus

Šárí 62.?.?.?

Reakce na 109199

Co dělají nekuřáci navíc pro záchranu a ochranu životního prostředí? Nekouří, to je jednoduché. Tedy nezatěžují to prostředí ještě dalším naprosto zbytným smradem z cigaret. Kuřáci totiž stejně jako nekuřáci jezdí auty se smrdícím výfukem, stejně jako nekuřáci hází odpadky po lese, ale navíc k tomu ještě přidávají zápach z cigaret a bordel z vajglů nejen na ulicích, ale i v tom lese.
Téměř každý závislý člověk se snaží nějak si svou závislost obhájit, před sebou i před ostatními. Argumenty, že já sice tohle, ale vy zase tamhleto, takže jsme si vlastně kvit, jsou ale opravdu hodně ubohé. Můžete obelhávat sebe, ale na mně to nezkoušejte.
Mimochodem, s věcí to sice moc nesouvisí, ale moje svědomí co se týče odhazování odpadků v lese je více než čisté. Přírody si vážím a opravdu neodhodím ani ten obal od bonbonu.

109209

28.6.2006 22:55

RE: Alibismus

ZzzKrtek 213.?.?.?

Reakce na 109209

Chtěl jsem jen naznačit, že se dějí horší věci než kouření... Tohle je diskuze v podstatě k ničemu... Rozhodně kouření neobhajuji. Nemám důvod, já budu kouřit stále a ostatní - ať to tolerují, když tolerují auta, nezřízenou výstavbu, úniky chemikalií, havárie tankerů a mnoho dalších věcí o kterých se diskuze vedou oproti kouření jen zřídka... Asi tak...

109318

28.6.2006 11:32

RE: Alibismus

Zrzek 147.?.?.?

Reakce na 109199

Vy si ale neuvedomujete, ze vami vyjmenovane nesvary nejsou domenou nekuraku, ale vetsiny lidi ve spolecnosti. Tim padem jsou kuraci - diky svemu koureni - vetsim zlem (samozrejme v prumeru, ne individualne), protoze nejen, ze jezdi auty, pouzivaji kotle na tuha paliva atd., ale navic jeste kouri. Takze vase argumenty jsou rozumne, ale urcite neobhaji koureni.

109211

28.6.2006 14:37

RE: Alibismus

bobes 62.?.?.?

Reakce na 109211

Já sice kouřím, ale autem nejezdím. Automobilisti jsou mnohem horší než kuřáci...

109239

2.10.2008 9:40

RE: Alibismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 109189

Kup si domů lahváče.

172121

28.6.2006 9:16

RE: Alibismus

Šárí 62.?.?.?

Reakce na 109186

Nepřeberné množství? Ne. Znám jedinou nekuřáckou restauraci, je báječná, bohužel není v místě mého bydliště. Mám vytypovaných pár restaurací, kde je vzduch jakžtakž přijatelný, chodím do Dobrých čajoven, zaplaťbůh za ně. Ale nepřeberné množství restaurací, kde se nekouří, u nás prostě není.

109195

28.6.2006 10:18

RE: Alibismus

pk202.2 194.?.?.?

Reakce na 109195

No asi tak vo takový šťouraly jako seš ty nemaj zájem [vyplazený jazyk]
Navíc ... kdo tě nutí nekouřit ?

109205

28.6.2006 16:26

RE: Alibismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 109195

Kecáte, pane. Já sice nejsem z Prahy, ale hospod s čistým, tj. nezakouřeným vzduchem bych tady v OV určitě našla dost. Nejednu z nich jsem totiž v rozčarování opouštěla, když jsem zjistila, že si nedám k pivku cigárko. Nechtějte, abych vám ty pražské vygooglovala.

Jo, a píšu to z internetové kavárny, kde si taky moc nezahulím.

Blažková

109252

28.6.2006 11:52

RE: Alibismus

pavel - 1chose 1chose (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 109186

Chtěl jsem uvést přes pravdivost článku podobné upozornění: není snad kouření opravdu škodlivé a zákaz kouření v restauracích potřebný? Asi bydlíte v praze. V menších městech, např. u nás v Jeseníku poměrně těžko budete hledat restauraci, kde se nekouří. Já prostě kouření nemám rád. Jestli někdo kouří, tak ať si kouří. Proč bych to měl ale u jídla tolerovat já, který jsem se tam přišel najíst, pokecat, pobýt...? V tomto s článkem nemohu souhlasit. Kdo se rozhodl kouřit, kuřák, nebo já?

109217

28.6.2006 18:25

RE: Alibismus

Další Jeseničák 88.?.?.?

Reakce na 109217

Tak jsem si v hlavě projel všechny restaurace a hospody v Jeseníku.A ne že
"těžko" hledat.Nevzpomněl jsem si ani na jednu (čajovnu nepočítám).Jak už psal některý pisatel výš,Pánbůh zaplať za letní terasy a zahrádky,kde se dá jakž takž vydržet.Tom

109268

28.6.2006 21:42

RE: Alibismus

dubak 195.?.?.?

Reakce na 109217

........
>bych to měl ale u jídla tolerovat já, který jsem se tam
>přišel najíst, pokecat, pobýt...? V tomto s článkem nemohu
>souhlasit. Kdo se rozhodl kouřit, kuřák, nebo já?

Nerozumiem zakazom fajcenia v baroch, restauraciach atd...
Podla mna je to vec majitelov tychto zariadeni aku klientelu
chcu aby ich navstevovala. Ja tiez nepojdem do buzerantskeho baru,
len aby som potom nadaval. Je to otazka trhu. Ked je tu tak stasne vela
nefajciarov - tak zacnite podnikat - otvorte nefajciarsku krcmu a ste
milionar, alebo sa mylim ?
V statnych zariadeniach (nemocnice,hromadna doprava..) to uz je ina otazka.

109312

29.6.2006 11:53

RE: Alibismus

pavel - 1chose 1chose (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 109312

>........
>>bych to měl ale u jídla tolerovat já, který jsem se tam
>>přišel najíst, pokecat, pobýt...? V tomto s článkem nemohu
>

>>souhlasit. Kdo se rozhodl kouřit, kuřák, nebo já?
>
>Nerozumiem zakazom fajcenia v baroch, restauraciach atd...
>Podla mna je to vec majitelov tychto zariadeni aku klientelu
>chcu aby ich navstevovala. Ja tiez nepojdem do buzerantskeho
>baru,

>len aby som potom nadaval. Je to otazka trhu. Ked je tu tak
>stasne vela

>nefajciarov - tak zacnite podnikat - otvorte nefajciarsku krcmu a
>ste

>milionar, alebo sa mylim ?
>V statnych zariadeniach (nemocnice,hromadna doprava..) to uz je
>ina otazka.


To je zajímavý, jak ti kuřáci, (pervitinisti, travaři, čokoládisti, pivaři, vinaři ... (((-:, on to tu asi někdo dobře naťuk, že si každý hájí tu svoji závislost) vždycky začnou o SVOBODĚ - šak si svobodný, šak si di jinam, šak tam chodit nemusíš, si kurňa svobodný - když řeč je spíše o zodpovědnosti, tedy o jejich...

Nu, dobrá. Jsme svobodní lidé. Klidně si hulte, fetujte, chlastejte. Já si zůstanu u své čokoládičky, potravinové závislosti, oplatků, piva a vína. (Jen malinko bych podotkl, že víno, víno to prosím není alkohol. Víno je lék! A trochu piva neškodí - v jakémkoliv množství...) Prostě, zůstaňme si každý u toho svého. Otázka teď, jak to zákonně vyřešit. Dyž vyjdu ze svého přesvědčení, že zákonů je potřeba co nejméně, musím říct, že zakazování kouření je fakt hloupost.

O.K. Pak tedy asi fakt nezbývá, než abych se zvedl a šel hledat tu kapku v kupce sena. A trval na své přirozenosti. Ten svět je teda fakt vopruz (((((((((((((-:

Mimochodem, proč teda vlastně to kouření zakazovat ve státních zařízeních, pokud skutečně zdraví neškodí? Pro tu trošku smradu? Jo, a ta otázka po absenci nekuřáckých restaurací je fakt dobrá! [chechtot]

109375

28.6.2006 13:54

RE: Alibismus

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 109186

U nás neznám jedinou, vážený! Jedinou hospodu, jedinou kavárnu, kde by se nekouřilo! Takže když chci jít na pivo nebo na dobrou kávu, tak musím automaticky počítat se zakouřeným prostředím. Jakýpak výběr? Jo, v Praze a velkých městech třeba jo, ale menší města, tam je minimální šance...

109230

28.6.2006 15:24

RE: Alibismus

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Reakce na 109230

To mate tak, kdyby ty socky nekuracky poradne zraly a chlastaly, tak by nebyl problem aby na kazdym rohu nejaka nekuracka restaurace nebo hospoda stala. Dokud ale vetsina pivaru a kalicu kouri, tak maji nekuraci holt smulu, to je ta neviditelna ruka trhu, vime... [chechtot] [mrknutí jedním okem]

-jinak ja osobne nemam problem omezit koureni, pokud jsem o to slusne pozadan, automaticky beru ohledy na tehotne zeny nebo rodice s malymi detmi atd. , ale je jista hranice, od ktere bych asi zacal byt silne podrazdeny a alergicky na podobne zakazy a mohl bych pripadne drze rvouny, domahajici se dodrzovani nesmyslneho zakona, poslat do prdele, at si na me ty policajty zavolaji, jestli jim to za to stoji... [naštvaný] Nakonec i ted, po zakazu koureni na zastavkach nebo nadrazich si zapalim nekde bokem od lidi, protoze je holt od vlaku k nejblizsimu prostoru kde se smi kourit moc daleko a nikomu tim nevadim tak co, zakazy jsou od toho aby se porusovaly, zvlast ty spatne, staci se nenechat nachytat...

109245

28.6.2006 20:31

RE: Alibismus

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109245

Rikate zastavky hromadne dopravy? To bylo dycky zabavne. Prijizdi autobus, mohutny posledni sluk a nedopalek velikosti pulky cigarety miri na chodnik. A spon z toho meli neco i bezdomovci, kuraci samozrejme jak jinak. [smích]

109300

29.6.2006 0:43

RE: Alibismus

Kevin 87.?.?.?

Reakce na 109245

>To mate tak, kdyby ty socky nekuracky poradne zraly a chlastaly,
>tak by nebyl problem aby na kazdym rohu nejaka nekuracka
>restaurace nebo hospoda stala. Dokud ale vetsina pivaru a kalicu
>kouri, tak maji nekuraci holt smulu, to je ta neviditelna ruka
>trhu, vime... [chechtot] [mrknutí jedním okem]

[chechtot] [smích]

Ono je to trochu jinak. Jeste nedavno to bylo tak, ze nekuraci proste drzeli hubu. Budto do zakourene hospody nesli i kdyz to pro ne znamenalo mit toceny jen v lete na zahradce nebo ani to ne, nebo se proste smirili s tim, ze po prijezdu domu jde do pracky vse vcetne spodniho pradla. Az ted se karta obraci, koureni uz neni "IN" a kuraci se najednou tvari prekvapene "Ono to nekomu vadi ze u jidla kourim a smrdi cela restaurace? "

109322

29.6.2006 11:12

RE: Alibismus

jp 89.?.?.?

Reakce na 109230

Milý pane, jak už jsem psal v jiném příspěvku, buď nemluvíte pravdu, nebo prostě napište seznam těch Vašich hospod a pošlete ho na nejbližší hygienickou stanici. Ze zákona MUSÍ mít každé restaurační zařízení dostatečně oddělenou nekuřáckou část.

Ujišťuji Vás, že to ten hygienik buď druhý den zavře, nebo sám poletí.

109367

29.6.2006 12:33

RE: Alibismus

pavel - 1chose 1chose (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 109367

Aha! Konečně nějaký právnicky relevantní fakt. Lehce přihřátě: já si tu sbírku zákonů budu muset opravdu, ale opravdu koupit. ((-:

Tak jsem více zavzpomínal a momentální stav mě známých restaurací s nabídkou jídla je 3:2 pro restaurace bez nekuřáckého koutku. Schválně si toho budu víc všímat a zeptám se, jak to tam řeší. Jo a ty koutky jsou jeden fakt koutek, druhý dobrý. Co se ale týče celku, výrazně jste mě uklidnil [velký smích]

109382

29.6.2006 13:19

RE: Alibismus

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 109367

Vy jste srandista, člověče. Víte snad moc dobře, jak se v Česku takové věci dodržují a jak se to dá obejít. Ty takzvané nekuřácké prostory jsou většinou k smíchu...ne, spíš k pláči.

109395

28.6.2006 9:59

RE: Alibismus

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 109184

Hospody tak plné smradu, že jsou úplně k nežití
Ano, v CR se v hospodach zije,...pravda.
Proto, kdyz jsem v 92. stavel takoveto misto "k žití",
tak mi nebylo zatezko vsunout do projektu vzduchotechniku,
ktera zarucovala pomerne kvalitni vzduch i pri kapacite 160 kouricich
a teplo vydavajicich lidech.
A funguje to dodnes. Je sice pravda, ze po celych 14let to stalo 90Kc denne
plus elektrina, ale to jsou dnes 3piva.
Prijde mi ovsem smesne, ze dnesni provozovatele teto provozovny ani tuto
vzduchotechniku nezapnou a pak stipou oci.

P.S.jsem nekurak.Lepereceno kurak, ktery toho nechal.

109202

28.6.2006 8:47

nesmysly

osd 81.?.?.?

Také považuji hysterii okolo kouření za nadsazenou a nesmyslnou. Odpovědný člověk přece nebude kouřit v místech, kde nutí nekuřáky "užívat si pasivně zadarmo" (tedy dýchat tabákový kouř). Za podobnou slušnost považuji nepřehánět to s různými voňavkami (když jedu za nějakou takovou dámou výtahem, je mi obvykle špatně dříve, než dojedu do cílového patra). Asi nejsem objektivní, protože jsem sám kuřák.

Pokud jde o nikotin, ten snad jako jediný škodlivý není [smích] . Koneckonců, nevyskytuje se jen v tabáku, ale také např. v rajčatech a bramborách. Jedovatě působí ve větším množství. V menším množství jde o látku, která stimuluje CNS, zvyšuje krevní tlak a puls.

Za největší problém považuji cílené (konkrétní) zakazování jednotlivých činností ("příčin důsledku, který je považován za škodlivý" ) namísto penalizování působení škodlivého důsledku (a je jedno, jaká je příčina).

Takovým typickým příkladem je zákaz konzumace jídla a pití za volantem (při řízení). Motivem zákonodárce je jistě zajištění, aby řidič neodváděl jídlem a pitím pozornost od řízení vozidla. Znám mnoho lidí, kteří se však v určitou chvíli potřebují nutně napít, aby byli schopni dál bezpečně řídit. Ne vždy je bezpečné kvůli tomu zastavit. Podle stejného principu bychom mohli zakázat smrkání za volantem. Přitom člověk, který kýchne a uvolní hleny, se vysmrkat potřebuje, neboť bez vysmrkání skončí s hlavou obalenou hlenem (slabším povahám se omlouvám) a dost možná nebude ani schopen bezpečně zastavit vozidlo.

Změnu významu slova terorismus (jak je slovo použito v původním článku) vyvolanou událostmi posledních let považuji za velmi nebezpečnou. Zajímavý související článek je na http://en.wikipedia.org/wiki/Definition_of_terrorism

109187

28.6.2006 9:15

RE: nesmysly

Cynik 212.?.?.?

Reakce na 109187

Pred 50 rokmi by nad takouto debatou krútili hlavou: každý je predsa svojprávny a takéto zákazy sú výsmechom dremokracie.

109194

28.6.2006 9:46

RE: nesmysly

ZzzKrtek 213.?.?.?

Reakce na 109187

Všechno je to nesmysl... místo toho aby se mluvilo o zabezpečení chemických továren proti únikům nebezbečných jedů, nebo o likvidaci a nahrazení tepelných elektráren, nebo o ochraně obcí proti povodním a mnohém dalším, tak se jen bohapustě žvaní o kouření...
Jinak říct o kuřácích, že jsou to teroristé, to je odvaha. Ale jen to potvrzuje domněnku o manipulaci [mrknutí jedním okem] Slovo terorismus je v USA asi populárnější než sex, tak se očividně využívá na všech frontách... jak smutné, že?

109200

28.6.2006 21:53

RE: nesmysly

Zubr 207.?.?.?

Reakce na 109200

>Jinak říct o kuřácích, že jsou to teroristé, to je odvaha.
Ale neni. Jsou to bezohledni idioti co kazi vzduch ostatnim.
Kdyz se nekdo nemeje a smrdi - tak ho vyvedou z hospody bez diskuse. Pan Stwora nema vubec pravdu ve svem clanku. Tez nevidim z prispevku soucit se servirkami co musi ten hnus dychat.
Tez logika - a co auta a elektrarny a dalsi co nici vzduch - zatim se bez elektraren a aut neobejdeme - bez tech ocasu so nam smrdi pod nos se obejdeme zcela urcite.

109313

29.6.2006 11:11

RE: nesmysly

ZzzKrtek 213.?.?.?

Reakce na 109313

[zmaten]Ale neni. Jsou to bezohledni idioti co kazi vzduch ostatnim [zmaten]
[zmaten] Tez logika - a co auta a elektrarny a dalsi co nici vzduch - zatim se bez elektraren a aut neobejdeme - bez tech ocasu so nam smrdi pod nos se obejdeme zcela urcite. [zmaten]

Je vidět, že nemáte přehled... Obešli bychom se bez bůhví kolika procent ohavných tepelných elektráren (nejsem zastánce jaderné energie, ale když porovnám uran s uhlím - poměr znečištění a efektivního využívaní energie - tak vyhrává Temelín), Česká republika je známá nadprodukcí elektrického proudu, který se prodává do Rakouska a do Německa... Bez spalovacích motorů na fosilní paliva bychom se taky obešli. Technologií je na výběr spousta. Bez nebezpečných chemiček bychom se taky měli radši obejít. Nevím jak vás, ale mě se nelíbí když je co chvíle v řece kianid, chlór, nebo jiné patoky, co zabijí všechno živé v řece. Bez zastaralých a rezí prorezlých tankerů se taky lidstvo obejde. Bez dálnice která vede středem lesa, ve kterém rostou vzácné rostliny a žijí vzácní živočichové, bychom to taky přežili. Bez fosfátových pracích prášků... A neříkejte, že ne. Ekonomika není omluva...
A jsou-li kuřáci bezohlední idioti, co jste potom Vy? Myslím, že slovo ignarance to docela vystihuje. Kouření je drobná neřest, která může zabíjet, ale rozhodně nikomu nezatemní mozek natolik aby kvůli ní napadl posádku záchranky, nebo aby kvůli ní rušil noční klid uprostřed měst...
Docela se divím jak tolerantní jsme to vlastně národ. Alkohol je přece 100x nebezpečnější než cigarety.
Přece jen všechno je otázka komunikace, když mě někdo slušně požádá, tak si cigaretu uhasím, nebo poodejdu kousek stranou, abych neobtěžoval. S tímhle nemá problém většina kuřáků. Stačí jen říct (podotýkám: SLUŠNĚ!, pokud na mě vystartuje nějaké dementní torpédo, tak ho se vší uctivostí pošlu tam kam slunce nesvítí.)
A pokud někdo chce zakázat kouření v restauracich a hospodách jen do toho (já se klidně před tu hospodu projdu), jen by mě pak zajímalo, jak se bude potlačovat kouření v ulicích...

109366

29.6.2006 16:42

RE: nesmysly

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109313

Pokud jde o servirky neznam zadnou co by nekourila? [mrknutí jedním okem]

109445

28.6.2006 9:22

Tak čo?

Cynik 212.?.?.?

Do čerta, prečo mi to nejde?!

109197

28.6.2006 9:32

Pro Šárku

john bombardon 82.?.?.?

Reakce na 109184

Ahoj Šárko. Připomněla jsi mi jednu pěknou písničku od K.K.
Já před necelou hodinou jsem měla konflikt s rodinou
Prý nesluší se na dívku jíst gulášovou polívku
V bifé bez gardedá-á-á-á-my
V bifé bez gardedá-á-á-á-my
Teď v báru Petra Gottlieba už milenec mně nelíbá
Ten pán se ke mně nehlásí vždy velmi tiše prohlásí
Zlé pryč a pán Bůh s ná-á-á-á-mi
Zlé pryč a pán Bůh s ná-á-á-á-mi.
A nyní k tomu kouři. V hospodách se vždycky chlastalo a kouřilo a když to taková jemná duše jako ty nesnáší tak tam holt nemá chodit. Tebe ,jak mi připadá baví spíš to zakazování-že jo. „a just nebudete hulit pacholci , protože mně to smrdíííííí, a vám to ještě ke všemu evidentně chutná“Určitě souhlasíš taky s tím bodovým systémem na silnicích(pokud jsi z česka a nejsi řidička). „Jen ať všem těm pirátům poberou řidičáky a auta smrdíííííí a řidiči jsou pakáž.“ A určitě budeš souhlasit(pokud nejsi lyžařka ) s tím že lyžaři, ty čuňata, nemají na sjezdovkách chlastat a mají mít všichni ti darebáci helmu.(mimochodem tohle tažení očekávám tuto zimu, páč už nás na to připravovali zimu minulou v reportážích o nebezpečnosti takového počínání) Ty totiž moje milá budeš souhlasit úplně se vším co z medií vypadne.A věřím tomu že až bude stát u sjezdovky na tryskových lyžích Izraelské výroby za 320000 tisíc policajt v neprůstřelné vestě s balonkem v levé a kulometem v pravé budeš se cítit o hodně bezpečněji a zdravěji.A již pílím k závěru a tím chci říci, zě tu nejpodstatnější myšlenku toho článku jsi tak nějak minula, protože člověk pochopí jen to na co doroste. A ta myšlenka je že nejde o kouření, ani škodlivost ani zdraví, ale o buzeraci v té nejryzejší formě. Buzeraci jejímž účelem je decimovat sebevědomí lidiček.Ostatně každý zákon který ta zaprodanecká banda přijímá je stejného ražení. Trochu jsem ujel od Kanadského zákona o kouření ale v podstatě je to o tom samým.

109198

28.6.2006 11:55

RE: Pro Šárku

Šárí 62.?.?.?

Reakce na 109198

Ne, já jsem nejpodstatnější myšlenku článku neminula. Prostě to nevidím stejně jako ty. Nepokládám zákaz kouření v restauracích za buzeraci nového světového řádu, ale za poměrně rozumný nápad, který se ve světě ostatně už vyzkoušel a celkem osvědčil. Chápu, že si kuřáci hájí to své, ale ukázalo se, že ohleduplnost k ostatním je jim prostě cizí, kdyby nebyla, nebylo by třeba žádných takových zákazů.
O bodovém systému na silnicích toho moc nevím, ale na lyžích se taky ráda napiju, když už je o tom řeč. (Znám pána, co na lyžích ožralý zahučel v Tatrách do nějakého dolu, nějakou chvíli trvalo, než ho našli, a pak si ještě poležel se zlomeninou v slovenském špitálu. Ale po letech na to vzpomíná celkem s radostnou nostalgií.) Pokud někomu smrdí kuřáci, ještě to neznamená, že je notorický zakazovač kdečeho.

109219

28.6.2006 20:45

RE: Pro Šárku

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109219

Mno tady v Chicago na severu jsou vice mene dve ceske hospody. Mesto Chicago vydalo zakaz koureni. Ta druha hospoda je kousek za hranici Chicaga, takze tam se jeste kourit muze. Jeden by logicky cekal, ze jedna hospoda bude plna nekuraku a druha plna kuraku. Realita je takova, ze ta nekuracka hospoda sla vyrazne dolu s navstevnosti, holky co tam pracuji rikaji, ze tak minimalne o polovinu. Pres tyden vecer mrtvo! Duvody? Lidi maji radi, kdyz v hospode nejsou sami. Do hospody nejdu pouze chlastat, ale jdu tam pokecat, uvolnit se, zahrat si kulec, particku taroku nebo mariase, proste mezi lidi, abych zazehnal ponorku s tema co mam rad a travim s nimi spoustu casu. Aspon ja to tak vidim, naposledy jsem byl "nalitej" pred Silvestrem. A druhym duvodem je, ze nikdo kolem sebe nema okruh pratel kuraku ci nekuraku. Lidi se navzajem seskupuji podle sympatii, zajmu, konicku... Takze kdyz mi kamos rekne, ze tam se nemuze kourit, tak klido pido reknu jasne a jdeme do druhe knajpy. A podle poklesu navstevnosti zrejme nebudu zdaleka osamely. [mrknutí jedním okem]

109303

29.6.2006 8:45

RE: Pro Šárku

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Reakce na 109303

Je to tak, spousta kuraku vcetne me odmitne jit do nekuracke hospody a spousta kuraku rekne "ok, dem jinam" a jde se. Pokud je navic onen podnik rozumne odvetrany a neni narvany po strop, tak jsou aspon ti tolerantnejsi spokojeni vsichni a muze se v klidu popit a poklabosit. Totiz ani kuraci nemusi sedet v nepruhlednym dymu a nemusi mit smradlavy hadry, to je jen nekurackej mytus...

109347

28.6.2006 9:48

antireklama taky reklama

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Nevim jak ostatni, ale ja kdyz vidim v televizi nejaky bubaky jak strasi rakovinou plic a ukazuji nejakou zakourenou putiku atd., tak mi to vzdycky pripomene, ze sem u toho sledovani televize zapomel kourit a zapalim si... [chechtot]

109201

28.6.2006 10:16

Ano je to tak

pk202.2 194.?.?.?

Na úvod prozradím, že jsem kouřit přestal, takže je mi celkem fuk co a jak kuřákům zakážou.

Nicméně se skutečně domnívám že tohle je jeden z dalších pokusů, zjistit co až lze lidem nesmyslně zakázat a jak je mít víceméně na drátkách.

Z dalšího bych v tuto dobu možná jmenoval nová český silniční zákon, který mimo jiné zavádí dvě zajímavé novinky :

1) řidič se musí blížit k přechodu pro chodce takovou rychlostí aby mohl kdykoliv [oči v sloup] zastavit před přechodem..... což je v praxi nemožné a jen to zakládá větší možnost jak prezekuovat řidiče kterému díky nesmyslně politicky korektní absolutní přednosti skočil chodec přímo pod kola vozu....

2) Při dopravní zácpě musí řidiči nechat celý jízdní pruh volný pro hasiče, záchranáře a pod.... zdánlivě rozumný požadavek, jen nevím jak ho mám v praxi splnit, protože když je zácpa.... no leda přivolat vrtulník a nechat se i s vozem odstranit ze silnice, no a navíc když budeme stát tři ve třech pruzích kdo je ten "povinný" nechat své auto kouzelnicky zmizet.

109204

28.6.2006 10:45

tak si to kuřáci představte

PG 195.?.?.?

Přijdete do restaurace a odvedle vás někdo poprská čpavkem. Je to smrad, že by jeden zdechl. Stěžujete si u vrchního, ale ten vám poradí, že máte možnost jít do nečpavkového koutku. Sedenete tedy tam, ale smradu nebude. Ono taky jak by mohlo, když vzduch proudí podle svého. Jdete tedy jinam a skutečně kvečeru najdete restauraci, kerá je prosta zápachu. Usednete a dáte si kávičku. S vámi tam sedí ještě 10 lidí, užívajících si vzduchu. Pak se dostaví 11. člověk a hned vyprskne čpavek. Rázem je celá restaurace plná smradu k zablití. Ale hlavně nebuďte militantní, protože čpavek není zas nijak zvlášť nebezpečný - oproti třeba naftě nebo ředidlům. No a máme demokracii, takže jako je vaše právo nečpavkovat, je stejné právo toho smraďocha čpavkovat.
Jdete tedy do lázní si zaplavat. Upoutá vás tam v cedulka nad jednou plaveckou dráhou - "Vyhrazeno pro plavce, kteří do vody nemočí".

109207

28.6.2006 11:39

RE: tak si to kuřáci představte

jp 89.?.?.?

Reakce na 109207

Ježíši Kriste !
Hele, proč se teda nedomluvíte s majitelem té hospody? Pokud jste jako zákazník pro něj větším přínosem než ten gauner kuřák, tak jistě rád pro Vás něco udělá ...

Tak mě napadá, proč lidi jako jste Vy vlastě byli nebo jsou proti komunismu? No nic, za chvilku to máte zpátky, jenom s jiným názvem, pak se určitě najde cestička, jak takový ty smradlavce třeba popravit.

109212

28.6.2006 11:53

RE: tak si to kuřáci představte

Zrzek 147.?.?.?

Reakce na 109212

Dobra, uznavam, ze hospoda je soukromy podnik a kdyz majitel povoli koureni, tak se tam proste kourit bude. Ale chcete mi rict, ze i venku musim snaset smrad z cigaret? Vzhledem k tomu, ze nekuraku je vic, zrejme i vic odvedou na danich, ze kterych je treba vybudovane namesti. Takze by se tam kourit nemelo, protoze to vadi nekurakum, kteri se statu vyplati vice - je to podle vasi ekonomicke logiky spravne?

109218

29.6.2006 11:21

RE: tak si to kuřáci představte

jp 89.?.?.?

Reakce na 109218

"vzhledem k tomu, ze nekuraku je vic, zrejme i vic odvedou na danich..."

Vy jste, pane, srandista! Koukněte do trafiky, co stojí průměrně krabička cigaret, a pak si vygooglujte výšku spotřebních daní, na dph se klidně vykašlete, to je pro kuřáky jen takový malý tuzér státu.
Kdyby nebyl tabákový průmysl, tak to náměstí dneska nemáte ani vydlážděný...

109368

28.6.2006 14:43

RE: tak si to kuřáci představte

PG 195.?.?.?

Reakce na 109212

Zkuste se zamyslet, kolik je třeba nekuřáků v hospodě, aby byla nekuřácká a kolik kuřáků, aby byla kuřácká. (viz. řešení dole)
Mimo to se domnívám, že provozovatel veřejných zařízení má poněkud jiné postavení než soused, který si spořádá soukromý večírek.
Zkuste si třeba představit, jak by Vám bylo, kdybyste se ocitl ve společnosti, kde by každý třetí nosil na zádech sirénu a čas od času si ji na pár minut pustil. Vaše svoboda si ji nepustit by tím nebyla nijak narušená, viďte?
Mohl byste pak jednat se všemi právními subjekty v okolí, zdali by nechtěli omezit užívání sirén a přesvědčit je, že vy jim ušlou tržbu vynahradíte [smích] To jsou rady nad zlato.
(řešení: všichni, jeden)

Ještě je mi záhadou, jak jste se dopracoval k tomu komunismu. Ten myšlenkový pochod by stál za vysvětlení.

109242

28.6.2006 16:37

RE: tak si to kuřáci představte

jp 89.?.?.?

Reakce na 109242

Připadáte mi jako velmi slušný demagog - takových jsem poznal nejvíc za komunistů:

Zkuste se zamyslet, kolik je třeba nekuřáků v hospodě, aby byla nekuřácká a kolik kuřáků, aby byla kuřácká

Aniž by se poslanci takto zamýšleli, nařídili zákonem zřízení nekuřáckého prostoru v každé restauraci, podávájící pokrmy. Jenže s nekuřáky (některými, jako jste např. Vy) je to jako s jezinkami, podáš prstíček, a oni hned hospodu celou...

...ve společnosti, kde by každý třetí nosil na zádech sirénu a čas od času si ji na pár minut pustil

To je argument! Až půjdete na Matějskou pouť (hospoda), budete se muset smířit s tím, že tam spousta lidí bude troubit na trumpety a pouštět co chvíli sirénu. Preferujete-li ticho, musíte zvolit jiný podnik. A pokud Vám snad vadí kuřák na ulici, pak už mluvíme o hranicích svobody jedince. Neboť, jak už napsal někdo výše, mně zase může vadit Vaše auto, Váš vydechovaný vzduch, hloupé, že?

Podívejte pane, kouření je dneska zakázáno všude tam, kde by to mohlo obtěžovat osoby, nemající jinou možnost, než se v prostoru pohybovat. Ale přesto se najdou lidé, kteří by tak strašně rádi kázali a zakazovali dál a dál - to snad bylo na celém bolševismu to nejprotivnější, muset se pořád podrobovat blbečkům, vydávajícím své postoje a životní názory za jediné správné.

PS: Jsem nekuřák.

109253

29.6.2006 8:41

RE: tak si to kuřáci představte

PG 195.?.?.?

Reakce na 109253

Těší mě, že mne považujete za slušného [smích]
Jinak si myslím, že demagog zůstane demagogem bez ohledu na státní zřízení. Mimo to bývalí rudí ideologové se velmi často překabátili na ultramodré.

Nekuřácké koutky v restauracích se podobají těm mnou zmíněným drahám, kde se nemočí do vody. Skutečná separace jako řešení by mi vyhovovala, bohužel to absolutně nefunguje. Požaduji skutečně tak mnoho, když chci mít jednou za čas k dispozici místo bez exhalací? Občas mi nějaký dobrodinec zasmradí pod nosem i při obědě. Ne vždy slušná prosba pomůže. Podle Vás jsem ale ta Jezinka já. Aby bylo jasno, když půjdu večer do knajpy na pivo, tak s kouřem počítám (i když mi vadí) a doma hadry svléknu hned u dveří, vyhodím na balkon a jdu se důkladně osprchovat, abych nesmrděl jak cap.
Pokud ale chci vzít na večeři rodinu, je to jiné.

Myslel jsem, že Matějská se odehrává na omezeném prostoru jak geograficky, tak časově. Jsem pochopitelně ochoten přijmout přechodné omezení stran hluku i kouře i ve svém bydlišti při pořádání veselic. Pokud by ale šlo o denní neustálé a všudypřítomné obtěžování, snažil bych se ho eliminovat. Na tom snad není nic nepochopitelného.
Pokud si tedy kuřáci vyfukují tak, že mne to nepostihuje, je mi to jedno a je to jejich věc. V uzavřených (veřejných) prostorech nebo na zastávkách očekávám, že se s cigaretou vzdálí tak, aby neobtěžovali.
Jde mi o to, že pokud nejsou kuřáci schopni ponechat určitý prostor nekuřákům, bude nutné si tento prostor vynutit. Pořád se bavíme o veřejných prostorech.
Pokud máte dojem, že kuřáci mají právo na veškeré prostory, kde se podávají nápoje a pokrmy, zkuste si představit ty moje siréňáky, kteří by si zabrali třeba divadla, kina a koncertní síně, galerie a muzea. Nebo něco jiného. Jistě, můžete tam nechodit, je to Vaše právo.

Váš poslední odstavec patrně ukazuje problém - možná to zakázáno je, ale moc to nefunguje. Mnohdy ani například ve vlaku. Plošný zákaz je hovadina, v tom se s Vámi shodnu, jenže mne bohužel moc nenapadá, jak jinak zajistit trochu vzduchu pro ty, kteří neradi kouř. Zajímavé je, že tam, kde to zavedli, si to vesměs pochvalují. Kupodivu i hospodští.

Dobrý extrémek jsem zažil u jednoho zákazníka, kde jsem musel udělat pauzu při své presentaci, aby si mohl jeden ze zaměstanců odskočit zapálit. Asi absťák. Vyšel jsem taky ven se provětrat a vidím,jak chlapík pádí ven z areálu. Tvářil jsem se asi dost nechápavě, takže mi jeho kolega hned vysvětlil, že zahraniční vlastník zakázal kouření v celém areálu podniku, čímž způsobil, že kuřáci prchali v pravidelných intervalech z tohoto Půlnočního království do Země krále Miroslava, což byl chodník na náměstí, kam ústil východ z podniku.
Inu, bolševici z kapitalistické ciziny [smích]))

109345

29.6.2006 10:58

RE: tak si to kuřáci představte

jp 89.?.?.?

Reakce na 109345

Aha, teď už asi chápu co jsem dříve neviděl, Vy nežijete v Česku a stěžujete si jen podle vzpomínek, že? To Vám ale udělám radost, to co požadujete, tady už dávno máme! Já byl proto tak napružený, že jsem se domníval, že Vám to je málo a že snad chcete kuřáky plynovat, takže pardón.

"Nekuřácké koutky v restauracích se podobají těm mnou zmíněným drahám, kde se nemočí do vody. Skutečná separace jako řešení by mi vyhovovala, bohužel to absolutně nefunguje."
Ano, to se může stát (všude). Ale stížnost na hygienika nebo policii, pokud nebude fungovat stížnost k majiteli podniku, vyvolá automaticky mnohatisícovou pokutu, takže (případně opakovaná) bude zcela jistě účinná.

"V uzavřených (veřejných) prostorech nebo na zastávkách očekávám, že se s cigaretou vzdálí tak, aby neobtěžovali."
Ve všech těchto prostorách je kouření v České republice zakázáno zákonem. Každý přivolaný policajt věřte že rád udělí pokutu. Dokonce jsem byl i svědkem (na zastávce tramvaje) a dotyčného mi bylo dost líto, připadalo mi to příliš kruté.

"Zajímavé je, že tam, kde to zavedli, si to vesměs pochvalují. Kupodivu i hospodští."
Nekuřáčtí hosté ano, u kuřáků a hospodských tomu tak ,myslím, není. Alespoň když srovnávám obsazenost vyhražených prostor v těch několika málo podnicích, které občas navštívím.

Takže takhle. Vaší návštěvy v Česku se obávat nemusíte, budete se cítit jak ve Vašem současném domově, I s těmi zaměstnanci před vchody baráků.
Hezký den.

109362

30.6.2006 11:07

RE: tak si to kuřáci představte

PG 195.?.?.?

Reakce na 109362

Vy mne pane matete, když mi tvrdíte, že nebydlím v ČR. Jakpak jste k tomu, smím-li se zeptat, dospěl?
Hezký den i Vám.

109532

28.6.2006 11:45

Debata s kuraky nema vyznam

Zrzek 147.?.?.?

Jako vzdy se v teto debate ukazalo, ze kuraci (nebo alespon jejich vetsina) serou na nekuraky. Nevadi jim, ze nekurakum zneprijemnuji zivot a melou si porad neco o svobode a demokracii. Nevim, jestli koureni skodi zdravi (myslim, ze kazdy doktor rekne, ze ano), ale kazdopadne me sere to cuchat. Takze pokud me budou vonet sracky, tak urcite nebude kurakum vadit, kdyz se poseru a pujdu si sednout vedle nich do hospody a oni to budou mit cely vecer pod nosem. Zajimalo by mne, jestli by i potom pronaseli svoje keci o tom, ze kazdy si muze delat co chce a ze se kvuli nim nemusim omezovat a klidne at se poseru jeste jednou ...

Uvedomuji si, ze predchozi odstavec je jak od primitiva a navic vulgarni, ale mozna, ze aspon jeden kurak pochopi, jake pocity ve mne (a urcite i v dalsich nekuracich) vyvolavaji kuraci, kdyz napr. pri obede v restauraci si zapali u vedlejsiho stolu.

109215

29.6.2006 11:27

RE: Debata s kuraky nema vyznam

jp 89.?.?.?

Reakce na 109215

Uvedomuji si, ze predchozi odstavec je jak od primitiva a navic vulgarni...

Ano, v tom jediném lze s Vámi stoprocentně souhlasit.

Víc se k tomu ani říci nedá; nechápete-li šílenost Vaší argumentace, tak si to prostě jednou zkuste. Howgh.

109371

29.6.2006 15:50

RE: Debata s kuraky nema vyznam

Zrzek 147.?.?.?

Reakce na 109371

Ano, tak ted jste me opravdu presvedcil. Tim, ze napisete o mych argumentech, ze jsou silene, jste me dostal na kolena.

A co si mam zkusit?

109429

28.6.2006 13:00

Dalsi utok na institut vlastnictvi

case 62.?.?.?

Jsem kurak, ale nedela mi problem trebas dve ci tri hodiny nekourit, zaroven ovsem nepiji vubec alkohol. Nenapadlo by me zakazovat podavani alkoholu v restauracich, prestoze me opili lide obtezuji. Mam volbu do hospod chodit ci nechodit. Nikdo nema pravo prikazovat majiteli, jestli se v jeho objektu bude kourit ci ne. Jeho pripadni zakaznici maji moznost volby. Bude-li tlak trhu dost velky, vytvori majitel oddeleny prostor pro nekuraky ci koureni sam zakaze. Argumentace vedena z pozice zamestnancu rovnez neobstoji. Nikdo nikoho nenuti v zakourenem prostredi pracovat, zamestnanec se muze svobodne rozhodnout. Zde nejde o samotne "kourit" ci "nekourit", ale o zakladni pravo svobodne bytosti volne disponovat svym vlastnictvim bez nemistnych intervenci Statu.
Boj proti koureni je dalsim priznakem plizive nastupujiciho fasismu (Hitler byl velkym bojovnikem proti koureni [mrknutí jedním okem] ).

109224

28.6.2006 13:30

Závislost.

J. H. 62.?.?.?

Na první pohled vypadá problém jako produkt náboženství lidských práv. Kuřáci považují za své právo kazit si zdraví a obtěžovat, nekuřáci pak nebýt obtěžováni. Protože obě strany trvají na svém právu a žádná nechce ustoupit na půl cesty, nastoupí ten třetí, který buzeruje všechny.
Mimochodem - nebylo to tak vždycky. Nemluvím o USA, tam civilizace dorazí nejdřív za pár století, ale v Evropě se považovalo za krajně neslušné kouřit v přítomnosti žen a dětí, nebo tam, kde někdo jiný zrovna jedl. Pokud to někdo nerespektoval, považovala většina dospělých mužů za svou povinnost uvést věc na pravou míru - a zákon i veřejné mínění stálo za nimi. No, ale nechme starých zlatých časů, to bychom se nabrečeli.
Na věci bychom si měli všimnout toho, že zůstávají stranou kuřáci dýmky a doutníků, jde o kuřáky cigatet, tedy lidi, kteří jsou na kouření závislí. No a může nám tady pan Stwora vykládat co chce, závislost je vždycky projevem slabosti. Člověk slabý je i manipulovatelný a měl by na sobě pracovat. Dokazovat svou „sílu“ tím, že se zatvrdím a budu svou závislost hájit siláckými argumenty mi připadá dětinské.
Tohle je ostatně pro dnešní dobu typické. Tak třeba homosexuálové mají už z důvodu své „orientace“ všemožná práva. Ostatně každý, kdo má nějaký sexuální pud vymáhá si pro sebe všechno možné. Že by člověk měl šéfovat a pudy, závislosti či chutě poslouchat - to je přece středověk!!! No a to je jeden z problémů demokracie. Jak mohou vládnout ve společnosti lidé, kteří nedovedou vládnout ani sami sobě. Takové tvory nezbývá než vodit se zavázanýma očima.
J. H.

109226

28.6.2006 15:38

RE: Závislost.

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Reakce na 109226

>v Evropě se
>považovalo za krajně neslušné kouřit v přítomnosti žen a
>dětí, nebo tam, kde někdo jiný zrovna jedl.

Ja zas povazuju za krajne neslusne, pokud nekdo ji, kdyz zrovna kourim. Vune z jidla ci pohled na lahodny pokrm u me vzbuzuje chute doprovazene zvysenym vylucovanim slin, coz muze vest v kombinaci s cigaretou k zaludecnim vredum ci dokonce rakovine zaludku, byt v JuEsEj tak ho hned zaluju... [chechtot] [mrknutí jedním okem]

109248

28.6.2006 14:05

Souhlas, snad jen detail

qwe 193.?.?.?

Někdy někde jsem četl, pokud se pamatuji, že při aktivním kouření, kdy kuřák vdechuje, okysličuje se hořící cigareta víc, teplota splalování je vyšší a snad tím pádem je to příznivější - vzniká méně karcinogenních látek

109232

28.6.2006 14:17

Zákaz kouření

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Zakažte ježdění autem! Vdechování zplodin z automobilů rovněž ohrožuje zdraví nás všech.

109237

28.6.2006 14:40

Nejsem militantni nekurak...

messenger 193.?.?.?

presto nechci aby mi nekdo otravoval zivot smradem.

To ze je kolem nas uz dost bordelu neni duvod na to abychom
pridavali jeste dalsi.

Straseni WTO se uz na Zvedavci snad prisijou i do predpovedi pocasi...

Nemam nic proti tomu ze si hnojite plice. Ale kdyz to samy chcete delat mne a jeste mi budete tvrdit ze mi to nic nedela tak budu protestovat.(Videl jste uz plice kuraka? Proc si myslite ze plice pasivniho kuraka znaseji kour lip nez plice aktivniho kuraka?)

109240

28.6.2006 14:47

Skodlive nebo prospesne....?

Soudce Lynch 88.?.?.?

Pred cca. dvema lety jsem cetl mam dojem na www.mwm.cz nebo v tistene podobe, ze pasivni koureni je podle jedne studie docela prospesne... Ze pry podporuje tvorbu hlenu diky kteremu se z plic (prudusek) dostavaji skodliviny z tela ven. Take tam ovsem bylo uvedeno, ze zalezi na tom, kdo studii financuje. Nechapu, ze se grupe kolem pana Busche zrovna nehodi penize tabakoveho prumyslu. Daly by se pouzit na "zachranu" nas vsech tim, ze by se opet napadl nejaky udajne terorizujici stat.....
Opravdu se v tech Americanech nevyznam.
[zmaten]

109244

28.6.2006 16:50

Tak to je teda kuřba,

Antiseptik 65.?.?.?

koukám jak si kuřáci a nekuřáci dávaj tady pěkně zahulit. Jsem kuřák, uznávám však nárok nekuřáků, stejně jako kuřáků na čistý vzduch. Nárok je jedno, zda ten čistý vzduch ještě vůbec někde je, to je něco jiného. Co mě osobně nejvíc vadí, je jak se z kouření nenápadně vyrobila cesta jak zamlžit skutečnost. Planetu jsme zničili, ovzduší je plný naprosto všecho, nic z toho není zdraví prospěšný, ale vše co údajně stačí k nápravě je zakázat kouření. Pak bude na světě krásně. Nebude, protože bude úplně stejně, akorát nám ubude obětní beránek. Nebude to na koho svést. A to je proč se kouření nezakáže, protože kouření slouží k mnoha účelům, včetně zakazování kouření, které krásně demostruje voličům jak se o ně pěkně vláda stará. Ovšem prachy z daní na cigaretách, to taky není k zahození. Hlavní důvod však je, že zrušit kouření úplně by jenom vedlo k tomu, že by se ukázalo jak se ve zdraví občanů nic nezměnilo, a to se nesmí dopustit za žádnou cenu. Nebojte se kolegové a kolegině kuřáci, společnost nás potřebuje, bez nás by všechny škodliviny světa byli totiž na ně!

109255

28.6.2006 17:52

Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

Hugo 85.?.?.?

Problém není obecné ohrožení! Problém je v tom, že kuřáci jsou z nějakého důvodu nemanipulovatelnější. Sám jsem si všiml kolem sebe, že nekuřáci mnohem snadněji podléhají populismu a logikou nepodloženým implatovaným názorům... Bojím se, že vše je horší, než jsme vůbec schopni si představit... [překvapení]

109263

28.6.2006 18:30

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 109263

Velmi dobrý postřeh. Možná to souvisí právě s tou individualitou kuřáků. Kuřáci definitivně nejsou typickými účastníky radostných průvodů multi kulti a masové zábavy. Proto musí být vyhlazení. Jsou nemocní a svou "nemocí" ohrožují okolí. Ale jinak, než jak nám tvrdí loutkaři.

109270

30.6.2006 16:06

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

šona 217.?.?.?

Reakce na 109270

Hmmm, tak to jste se museli zbláznit[smích] Jsem aktuálně nedobrovolně abstinující kuřák, ale musím říct, že jsem za to ráda. V mém okolí kouří absolutně všichni a existuje jedno pravidlo - jakmile přestanu kouřit (i když nedobrovolně) začnou mně nenávidět. A proč? Protože přestanu řešit komunikační problémy cigaretou, která velmi úspěsně vytváří jakousi zeď mezi námi a okolím, ale jsem více nucena dávat průchod své temné stránce a to bolí jak mně, tak okolí, nicméně je to prospěšná katarze. Kuřáci nejsou méně ovladatelní, jsou jen více pasivní. Vztahy mezi kuřáky jsou plýtké a falešné. Kuřákovi se prostě nedá věřit, vždycky dá přednost cigaretě před svým bližním. Nemusí totiž přijmout nepříjemnou kritiku, která je výzvou ke změně, jednoduše ji zazdí euforickým pocitem, který navodí nikotin a v této blažené chvilce snadno vymyslí přijatelnou obhajobu sebe sama. Není to tak, pane Stwora? [smích]

109561

28.6.2006 18:38

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 109263

Nikotin možná působí na mozek tak, že ho nutí přemýšlet i když to bolí? A nebo je to obrácená souvislost, ti co doposud kouří prostě nepodléhají populismu, ti co podléhají kouřit dávno přestali? Stálo by to za vědeckou studii, hlásí se dobrovolníci? [velký smích]

109273

29.6.2006 12:42

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

pavel - 1chose 1chose (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 109273

Ty jo, tak už jste mě tu tak zblbli, že mám chuť zahulit si trošku a očekávám, že se mi přitom pročistí plíce ((-:

Osvěžilo se mi, co už si delší dobu uvědomuji, že není nic samo o sobě dobrého nebo špatného. Kouřili taky indiáni a šamani, kouření má co do činění s dechem, vlastně meditací. Osho nabízel kuřákům k ukončení závislosti přejít na doutník a nebo plně, velmi pomalu a velmi uvědoměle si tu proceduru vychutnat. Platí i o jiných závislostech a procedurách (((-[smích]

Ale že by kouření vyrábělo génie...

109387

28.6.2006 18:46

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109263

>Problém není obecné ohrožení! Problém je v tom, že
>kuřáci jsou z nějakého důvodu nemanipulovatelnější. Sám
>jsem si všiml kolem sebe, že nekuřáci mnohem snadněji
>podléhají populismu a logikou nepodloženým implatovaným
>názorům... Bojím se, že vše je horší, než jsme vůbec
>schopni si představit... [překvapení]

To mě zajímá. Mohl byste p. Hugo, prosím, k tomuto jevu a zjištění napsat trochu více? Myslím tím: kuřáci jsou z nějakého důvodu nemanipulovatelnější. Máte k tomu ještě nějaké informace? Díky předem...

109275

28.6.2006 19:12

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

case 62.?.?.?

Reakce na 109275

Nikotin je schopen nahradit neurotransmiter dopamin (zjednodusene), funguje tedy jako vynikajici regulator "nalady" - pri excitaci uklidni, pri letargii
excituje [mrknutí jedním okem] . Diky temto regulacnim schopnostem je mezi silnymi kuraky vetsi mnozstvi "psychopatu" [mrknutí jedním okem] nez v bezne populaci (v blazinci kouri skoro vsichni). Existuje studie, ktera ukazuje, ze mezi kuraky je vice potencialnich schizofreniku(odkaz nevim, mluvil o tom kdysi Hoshl). Neprekvapi, ze zde najdeme vice "neprizpusobivych" apod. .
Nabizim tedy dalsi "konspiraci"(?!).Je to spiknuti farmaceutickych firem.
"Leky" na odvykani jsou docela drahe a zaroven je sance, ze cast kuraku prejde plynule na psychofarmaka ...Po zkusenostech s Tamiflu, bych se nedivil, kdyby tato silena hypoteza byla pravdiva.
Dale jde urcite o odpoutani pozornosti (podobne jako v pripade Gay Parade apod. ).
STAT NEMA PRAVO REGULOVAT KOURENI (stejne jako nema zadne pravo zakazovat dospelemu cloveku libovolne drogy (me telo je me vlastnictvi).
PS.Aergumentaci zdravotnimi naklady neberu, jsem pro naprosto privatni zdravotniotvi.

109279

28.6.2006 19:49

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

Vlastimil Čech 213.?.?.?

Reakce na 109279

Hmm... tolik chytrých lidí... a jak to bylo dřív? kolik procent lidí kouřilo a kolik procent lidí na ty hrozné kuřácké choroby mřelo? podle starých filmů kouřili skoro všichni a skoro vždycky... mám už dost roků (56) a když jsem byl chlapec, připadalo mi úplně normální, že až na malé vyjímky všichni muži kouří... to musela být úplná rakovinová jatka...nebo nebyla? Nemůžete se k tomu někdo vyjádřit? Jo, a spousta lidí kouřila tak hrozné cigarety a děsně smradlavý tabák v různých viržinkách a čibucích a taky se pěstovala na zahradě domovina...pamatujete? Jaký je procentuelní vývoj úmrtí na rakovinu plic v čase a jaký je procentuelní vývoj kuřáků v čase... nevíte někdo? ... takových chytrých lidí tady...

109282

28.6.2006 19:51

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 109279

Mě by ani nepřekvapilo kdyby se ukázalo, že je to všechno zcela obráceně. Totiž že ne že by kouření vedlo ke schizofrenii, ale že aktivita mozku vede ke kouření. Holt někteří kuřáci mají ten mozek trochu moc aktivní. Je mnoho jevů v naší společnosti kde se závislost jedné věci na druhé vidí obráceně, třeba US vojáci a násilí v Iráku. Nebýt vojáků, nebylo by násilí, ne že bylo napřed násilí a proto přišli vojáci.

109284

28.6.2006 20:10

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

case 62.?.?.?

Reakce na 109284

Spatne jsem se vyjadfil. Koureni nevede ke schizofrenii, ale potencialni schizofrenici si najdou koureni jako stabilizujici faktor.

109293

28.6.2006 20:18

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 109293

Nepřekvapuje mě to. Zastávám názor že lidi kteří stále používají mozek, musí nakonec kouřit, aby to vůbec na tom světě vydrželi. [smích]

109295

28.6.2006 20:27

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109295

[velký smích] [velký smích] [velký smích] S tohle vasi logikou budu muset bud zacit aspon s fajfkou nebo prestat pouzivat sedou kuru mozkovou. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

109298

28.6.2006 19:55

RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109279

No... vzal jste to jaxi hopem...horemdolem... páté přes deváté, což zas - pochopte - neberu já. Jsem pro naprosto privatni úsudek [chechtot] Snaha se cení, ale přece jen na otázku: kuřáci jsou z nějakého důvodu nemanipulovatelnější - si rád počkám na odpověď od p. Huga.

109287

28.6.2006 18:34

Kampaň proti kuřákům zakrývá něco jiného...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je zbytečné vést rozhořčené diskuse, zda kouření škodí zdraví či ne. Ať se to komu líbí či ne - to je tak sporné, že debatovat o tom postrádá smysl. Sám jsem docela silný kuřák, tedy militantní nekuřáci se mohou "vyšklebovat", že si hájím "svoje". Čili dopředu říkám - škodlivost zde není hlavní problém. A navíc - já kouřím od 26 let a do té doby jsem nikomu nenadával, že mi smrdí - totiž jsem si toho jaksi nevšímal. Tolik k nekuřákům, škoda slov.

Když už takové téma zde je, patří se říci něco jiného. Kupříkladu já jsem alergický na jakýkoliv parfém. Naparfémovaného člověka obcházím obloukem a dělá se mi špatně na blití. Ptám se pani/slečny Šárky - parfemujete se ? Pokud ano, nemáme se my dva o čem bavit - rozumíte co chci naznačit ? Vy do mě kamenem a já do Vás ještě větším - tak jest psáno v Bibli ?? [velký smích]

Nikdo zde neuvažoval vůbec, proč se takové tažení proti kuřákům vůbec zrodilo ? Co to vůbec znamená ? Já se oprávněně domnívám, že se jedná o zcela pokrytecké a cynické maskování něčeho jiného. Totiž všechny ty "kuřácké rakoviny" vznikají a začaly vznikat v relativně nedávné minulosti. A to jako reakce na do vzduchu, vody a posléze celého potravního řetezce uvolněných radioaktivních látek, které se tam obecně začaly dostávat v důsledku jaderných technologií od poloviny čtyřicátých let 20. století. Byli by jste překvapeni, Vy kdo o tom dosud nic nevíte, kolik se do ovzduší, vody, půdy a nakonec do všeho živého za těch cca 60 právě uplynulých let uvolnilo radioaktiho materiálu - hlavně uranu. Jedná se možná již o miliony tun !

A vůbec se nemusí jednat o ty tolik žádané izotopy, které se získávají obohacováním přírodní směsi všech izotopů uranu. Nikoho jaksi nevzrušuje, že dnes již armády snad celého světa užívají střelivo s tzv. "DU" (depleted uranium = ochuzený uran = fakticky zbytek po tzv "obohacování uranu" ). Totiž ta radioaktivita zde není tím nejhorším. Částice "alfa", které vyzařuje DU hlavně, ta totiž není schopna doletět k žádnému měřáku. Tedy když meričtí vojáci pobíhají po "svých bojištích" se zarytě "mlčícími radiometry", aby nám "blbečkům civilistům" dokázali, že se nic neděje, tak si z nás dělají prostě "prdel" - promiňte ten výraz, je opravdu nutný.

Jen v těch dvou válkách v Zálivu bylo užito cca 3500 tun DU ve střelivu. Když projektil z DU zasáhne cíl, explozivně shoří a vytvoří se velejemný koloidní "kouř" oxidů uranu a tyto jsou schopny obletět zeměkouli, než se snesou na zem. A pak to již fičí - všechny další prvky v radiační řadě jsou kromě radioaktivity zcela bezkonkurenčně jedovaté. Je to džin z flašky puštěný ! Je to naše černá můra, zatím ale o ní nikdo nic nechce vědět. Ale někteří to ví od 60. let 20. století a od té doby již za to můžou kuřáci ... [chechtot] [chechtot]

109271

28.6.2006 23:07

RE: Kampaň proti kuřákům zakrývá něco jiného...

kubrt kubrt (tečka) v (tečka) nalevu (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 109271

Asi před rokem (nebo dvouma???) jsem četl dost fatální článek na tohle téma - že vlastně nárůst výskytu rakoviny plic ( i když se v první polovině 20. století kouřilo v mnohem větší míře ) nastal až po datu odpálení první jaderné nálože s následným zvýšeným výskytem plutonia v atmosféře. Docela to sedí,zkusím ho najít, snad ho mám někde uložený...

109319

28.6.2006 19:54

Jenom dvě podivná tvrzení!!!

Kivi mpetros (zavináč) logistis (tečka) cz 195.?.?.?

1. a) Největší procento kuřáků v populaci mají Kréťané.
b) Nejmenší výskyt karcinogenních a kardiovaskulárních chorob je na Krétě

2. Plíce kuřáka od plící nekuřáka pozná patolog podle toho, že kuřák má zažloutlé prsty.

Bylo třeba najít obětního berana, na kterého lze svést všechnu zlobu lidí na zlé nemoci. A kouření je dobrý příklad.
A manipulace?! Ano přesně tak se to jeví být. Zamávejme červeným praporkem a ostrá čela vyrazí na pochod. Směle vpřed, máme nepřítele ve vlastních řadách, tož mu dejme co proto.

109285

28.6.2006 20:42

AŤ TÁHNOU

Kodek 193.?.?.?

Kuřáci odporní. Kdo to má furt čuchat? Sousedi od vedle furt pálí, totální hnus - mentolový cigarety, odéessesáci jedni. Ráno, v poledne, večer a kdykoliv mezi tím. nemůžu mít na zahrádce ani prádlo, protože porád grilujou. Smradlavý prádlo - to je hit! A na ulici taky... Kdo to má dýchat??? Když jsem si odbýval svoje kuřáctví v r. 2000, tak sem dával sakra bacha aby to na někoho nešlo! Ať si zatra založej vlastní stát na nějaké planetě bez kyslíku. A tam si můžou protěžovat slavný zemřelí-na rakovinu kuřáky.
Jakoby toho jedovatýho svinstva na planetě nebylo dost

109302

29.6.2006 0:16

Vidíte to správně.

Zvědavej. 4.?.?.?

Že je kouření zdraví škodlivé, o tom nemůže být pochyb. Souhlasím však s názorem, že současný boj proti kouření je hysterie. V USA se bez ohledu na liberální tradici dále šíří protikuřácké represe. Co já vím, zapálit si už nemůžete v žádné restauraci či baru v Kalifornii, Connecticutu a dalších státech New England, k zákazu se také připojila města New York, Boston nebo Dallas. Personální pracovníci některých firem, při přijímání nových zaměstnanců postupují proti kuřákům čím dál neúprosněji a roste počet firem, jež kuřákovi odmítají poskytnout práci. Námitky, že jde o diskriminaci, nebývají vyslyšeny. V USA kouří dnes hlavně nižší vrstva. Ve středních vrstvách a zvláště na univerzitách člověka s cigaretou nezahlédnete. Hlavním důvodem pochopitelně není starost o zdraví podřízených. Kuřáci jsou častěji nemocní, zaměstnavatelé jim musejí vyplácet nemocenskou. Navíc kuřácké přestávky zdržují od práce. Dá se říci, že kouření v Americe začalo a tam také skončí. [chechtot]

Dle mého soudu, je však poněkud přehnané, zaměřit se pouze na kouření, jakožto největšího škůdce zdraví. Jak již zde několik diskutujících předeslalo, je nespočetné množství dalších látek škodících zdraví, nad kterými se nikdo nepozastavuje. Zdá se mi sice poněkud přehnané tvrzení některých, že rakovinu ponejvíce způsobuje použitá DU munice. Zapomíná se přitom, že radioaktivitu neobohacený uran nemá zas až tak vyjimečně velkou a chemická toxicita, pokud dotyčný nežije přímo v zasažené oblasti a nekonzumujete potraviny odtamtud, není risiko zas tak velké. Ona dokonce obyčejná žula je radioaktivní. Nebo popílek z uhelných elektráren. Kdesi jsem četl, že někdy je identifikována radioaktivita u banánů, obsahují isotop draslíku K-40.
Další bych zmínil potraviny. Přidávání různých preservatives a barviv, která jsou ve větším množství škodlivá a u citlivějších osob vyvolávají alergie. Dále aspartamová sladidla jsou prokazatelně karcenogenní. A vůbec: pozastavuje se někdo nad faktem, že jedna porce takového ''barbecue'', to jest na ohni grilované maso, má odpovídající množství karcenogenních látek zhruba jako vykouření 600! cigaret? O zplodinách ve výfukových plynech dieselových motorů a obsahu dioxinů ap. v ovzduší ani nemluvě.

109321

29.6.2006 2:54

Jenom 600?

Tom 24.?.?.?

Reakce na 109321

>... pozastavuje se někdo nad faktem, že jedna porce takového ''barbecue'', to jest na ohni grilované maso, má odpovídající množství karcenogenních látek zhruba jako vykouření 600! cigaret?

"A study by the French environmental campaigning group Robin des Bois found that a typical two-hour barbecue can release the same level of dioxins as up to 220,000 cigarettes."

http://www.medicalnewstoday.com/medicalnews.php?newsid=4033

109328

29.6.2006 4:17

RE: Jenom 600?

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 109328

>"A study by the French environmental campaigning group Robin des
>Bois found that a typical two-hour barbecue can release the
>same level of dioxins as up to 220,000 cigarettes."

>
>http://www.medicalnewstoday.com/medicalnews.php?newsid=4033

Dík za link. Já čerpal z knihy
How to Fight Cancer & Win [smích]

109331

29.6.2006 5:38

RE: Jenom 600?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 109328

Je to možné? Není to kec?

109332

29.6.2006 7:40

RE: Jenom 600?

Tom 24.?.?.?

Reakce na 109332

>Je to možné? Není to kec?

Jo, tak to bych také rád věděl. Jak jsem našel, tak podávám [mrknutí jedním okem]

Chtěl jsem si ověřit těch 600, abych měl co vomazat vo hubu antikuřáckejm demagogům a narazil jsem na těch 220 000 [smích]

Dále je to k vidění i tady

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3106039.stm
http://www.guardian.co.uk/life/thisweek/story/0,12977,1008932,00.html

Ale ono i těch 600 je síla ...

109337

29.6.2006 7:40

RE: Jenom 600?

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 109328

No...jenže, kdo kouří maso? Trávicí trakt přece jen absorbuje látky trochu jinak, než plíce. Nebo spíš dost jinak.

109336

29.6.2006 7:43

RE: Jenom 600?

Tom 24.?.?.?

Reakce na 109336

>No...jenže, kdo kouří maso?

Ale no tak! Jsou tady dámy ...

109339

29.6.2006 10:10

RE: Jenom 600?

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109336

>No...jenže, kdo kouří maso? Trávicí trakt přece jen
>absorbuje látky trochu jinak, než plíce. Nebo spíš dost
>jinak.

Řekl bych, že všechno co člověk přijímá - absorbuje - člověka zároveň ovlivňuje. "Látky", "kouř" mají tisíce podob. [smích] [velký smích] Je dobré snažit se vidět věci trochu jinak, nebo spíš dost jinak. [smích] [velký smích]

109352

29.6.2006 12:40

RE: Jenom 600?

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 109352

[chechtot] Je pravda, že některé jedy konzumuje především mozek. Ale ty jsou na jiném papíře, než na cigaretovém (nebo mastném od svačiny).

109384

29.6.2006 23:35

RE: Jenom 600?

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 109336

>No...jenže, kdo kouří maso? Trávicí trakt přece jen
>absorbuje látky trochu jinak, než plíce. Nebo spíš dost
>jinak.

V případě absorbce dioxinů je to nepatný rozdíl.

109490

29.6.2006 8:56

RE: Vidíte to správně.

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109321

. Dá se říci,
>že kouření v Americe začalo a tam také skončí. [chechtot]

Ano, souhlasím... Myslím, že toho však bude podstatně víc, zejména pak jiného obsahu a dopadu, co v Americe začalo a také tam skončí - uzavře se kruh. Osudem všech lží, každých falešných mýtů a legend o "zemi neomezených možností", "lidských právech", falešných iluzí všeho druhu, je to, že skončí. Skončí na smetišti dějin, tak jako vždycky, tak jako všechno co stojí zgruntu na lži, pokrytectví a násilí. Takový je neměnný zákon příčiny a následku. Příběh "o kouření", příběh "o lidských právech" jsou jen epizody z knihy zvané "AMERICKÝ SEN". Sen, který se rozplývá přímo před očima.

109349

29.6.2006 10:14

RE: Vidíte to správně.

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 109349

>. Dá se říci,
>>že kouření v Americe začalo a tam také skončí. [chechtot]
>
>Ano, souhlasím... Myslím, že toho však bude podstatně víc,
>zejména pak jiného obsahu a dopadu, co v Americe začalo a
>také tam skončí - uzavře se kruh. Osudem všech lží,
>každých falešných mýtů a legend o "zemi neomezených
>možností", "lidských právech", falešných iluzí všeho
>druhu, je to, že skončí. Skončí na smetišti dějin, tak
>jako vždycky, tak jako všechno co stojí zgruntu na lži,
>pokrytectví a násilí. Takový je neměnný zákon příčiny a
>následku. Příběh "o kouření", příběh "o lidských
>právech" jsou jen epizody z knihy zvané "AMERICKÝ SEN". Sen,
>který se rozplývá přímo před očima.

Tak tedy dobrá, otče Scholastiku, jako obvykle jste mne "nezklamal", pořád jen ten "oheň a síra", tu více, tu zase méně, ačkoliv i přesto mám někdy "podobný" názor, jako Vy. Co chci ale říct, že to vše o tom kouření a o kuřácich, je jenom otázka ohleduplnosti a úcty k druhým, takže mě moc nepřekvapují reakce většiny kuřáků, nota bene českých. Člověk by se spíš nadál toho Vašeho "proroctví" o Americe, než té ohleduplnosti u kuřáků a vlastně u Čechů vůbec. To už řekl kdysi nějaký rakouský šlechtic, že čech je buď servilní slouha, nebo hloupý hrubián. Doufám, že máte ještě dost té Vaší "svěcené vody". Cákáte s ní tak, že to vypadá na nevysychající pramen. Jen tak dál a ještě větší kapky ! [chechtot]

109353

29.6.2006 21:17

RE: Vidíte to správně.

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109353

Milý bratře Matoušku, proč jsi vybral a zvolil ausgerechnet můj příspěvek coby můstek k tomu, aby jsi se rozepsal o ohleduplnosti a úcty k bližním, to ví jen Bůh a Bůh ví proč. Už svatý Augistin blahé paměti pravil: Miluj a dělej si, co chceš! Nikdo hlouběji nevystihl podstatu Ježíšovy etiky a evangelijní svobody než Augustin. Bůh, který nesídlí „naproti“ a „nahoře“ nýbrž „uvnitř“, který je tvou vlastní hlubinou, duší tvé duše, není tvým cenzorem a strážcem, nýbrž je pramenem tvé svobody. Tolik tedy k oněm pramenům a kapkám zároveň.

PS: Svatou pravdu díš a moudrá slova šlechticů šíříš bratře Matoušku, když o svých spolubratřích Češíš říkáš, že je buď servilní slouha, nebo hloupý hrubián. Děkuji tobě i Pánu našemu, že jsi mi poskytl můstek k tomu, abych i já mohl na chvíli přejít do poněkud jiného "jazyka", než je "jazyk" servilních slouhů a hloupých hrubiánů. .

Pamatuj! Vše je pomíjivé, ale Bůh je věčný. Člověk bez Boha není celý. Blahoslavený ten muž, kterýž nechodí po radě bezbožných, a na cestě hříšníků nestojí, a na stolici posměvačů nesedá. Dobré dobrým se oplatí, kdož zle myslí, ten tratí. Pokoj tobě a Bůh s tebou... bratře Matoušku... [mrknutí jedním okem]

109481

30.6.2006 8:56

RE: Vidíte to správně.

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 109481

>Milý bratře Matoušku, proč jsi vybral a zvolil ausgerechnet
>můj příspěvek coby můstek k tomu, aby jsi se rozepsal o
>ohleduplnosti a úcty k bližním, to ví jen Bůh a Bůh ví
>proč.
Velmi prostá a jednoduchá odpověď : "Nemám již žádný ´kredit´ a pak, ono to puzení a reakce na určité invektivy, není zase až tak moc silné".

Už svatý Augistin blahé paměti pravil: Miluj a dělej
>si, co chceš! Nikdo hlouběji nevystihl podstatu Ježíšovy
>etiky a evangelijní svobody než Augustin. Bůh, který
>nesídlí „naproti“ a „nahoře“ nýbrž „uvnitř“,
>který je tvou vlastní hlubinou, duší tvé duše, není tvým
>cenzorem a strážcem, nýbrž je pramenem tvé svobody. Tolik
>tedy k oněm pramenům a kapkám zároveň.

To mě tedy poněkud zaráží (určitě nejen mne), že se tyto praktiky Ježíšovy a Augustinovy, nesnažíš taky sám uplatňovat v komunikaci s těmi, které nazýváš "různými" jmény a kteří to "Miluj a dělej si, co chceš", třeba jen chápou a vysvětlují si trošku jinak.

>
>PS: Svatou pravdu díš a moudrá slova šlechticů šíříš
>bratře Matoušku, když o svých spolubratřích Češíš (Češích)
>říkáš, že je buď servilní slouha, nebo hloupý hrubián.
>Děkuji tobě i Pánu našemu, že jsi mi poskytl můstek k tomu,
>abych i já mohl na chvíli přejít do poněkud jiného
>"jazyka", než je "jazyk" servilních slouhů a hloupých
>hrubiánů. .
Já jsem k tomu ještě zapomněl dodat, že si myslím, že dnes je těch "hrubiánů" daleko víc a těch lokajů zase míň. Pokud jde o ty "spolubratry", tak doufám, že mám dostatečnou zkušenost, abych měl důvod o nich takto mluvit. Neřekl bych, že ten jazyk v tom hraje tak velkou roli. Ale je docela pochopitelné, že se mohu líp vyjádřit o lidech s kterými jsem žil víc, než polovinu svého života, než třeba o nějakých domorodcích z Madagaskaru, které jsem nikdy neviděl a nepotkal.

>
>Pamatuj! Vše je pomíjivé, ale Bůh je věčný. Člověk bez
>Boha není celý. Blahoslavený ten muž, kterýž nechodí po
>radě bezbožných, a na cestě hříšníků nestojí, a na
>stolici posměvačů nesedá. Dobré dobrým se oplatí, kdož
>zle myslí, ten tratí. Pokoj tobě a Bůh s tebou... bratře
>Matoušku... [mrknutí jedním okem]
Děkuji Ti bratře "trojsedmerý" a dovol, abych si já sám nosil "svého" Boha ve svém nitru a nehledal ho v nějakých "modloslužebnách". [chechtot]

109515

29.6.2006 1:14

Světlejší stránky nikotinu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

www.vdare.com/pb/smoking.htm

109324

30.6.2006 8:05

Cenzura ?

Pavel 85.?.?.?

ve středu jsem sem vložil příspěvek .... a pořád tu není .... proč ?

109509

30.6.2006 20:06

I cista voda je jedovata.

Hastrman 71.?.?.?

Ono je vlastne vsechno nebezpecne. Dokonce i vdechnuti vody cloveka zabije.
Ale nektere latky jsou oznacene a dela se u toho moc cavyku aby se odstranenim vydelali penize. Azbest sice muze zpusobit rakovinu ale pouze lidem, kteri u toho neustale pracuji. Strasi se lid pred radioaktivitou ale co zpusobi megatuny spaleneho oleje? Myslim, ze zahyne vice lidi na nasledky jedu ve vzduchu nez radioakivity ze vsech nuklearnich vybuchu a nehod!
Co napriklad ruzne spreje, ktere mame v domacnosti?
Abychom si prodlouzili zivot, musime se odstehovat do hor nekde v Kyrgstanu, zit ve srubu a popijet kozi mleko.
Muj ded se dozil 86ti let, zil v Praze, kouril a pil slivovici. [zmaten]

109576

2.7.2006 5:59

RE: I cista voda je jedovata.

Ben Hur. 70.?.?.?

Reakce na 109576

>Muj ded se dozil 86ti let, zil v Praze, kouril a pil slivovici.
>[zmaten]

To muj take. Kouril ale tri virzinka denne, ne ctyricet cigaret s cigaretovym papirkem. A slivovice podavana v malych pravidelnych davkach, neskodi v zadnem mnozstvi. [smích]

( Ber Hure, vy tu hrajete takovou "bojovku", že. Podiskutujete si, zaprovokujete, nasbíráte bodíky za zrušené příspěvky a pak natěšeně běžíte poreferovat o svém výkonu na Nezvedavce. V mezičase pak Zvědavce a jeho přispěvatele tamtéž mimořádně sprostě napadáte. Pustila jsem vám příspěvek, protože formálně jste pravidla zdejší diskuze neporušil. Pravidla elementární lidské slušnosti ovšem porušujete hrubě. Jste velice odporný, vulgární a zbabělý týpek, Ben Hure. Žádné další příspěvky vám nepustím. Editorka )

109655

4.7.2006 3:25

RE: I cista voda je jedovata.

Ben Hur. 70.?.?.?

Reakce na 109655

(Příspěvek zrušen pro sprosté urážky. Vladimír Stwora)

109773

18.9.2011 12:47

Dotaz

Kristofr 217.?.?.?

Ahoj, je možné se zhulit z kouře, když vedle někoho sedíte a nechtěně to dejcháte?...dík za odpověď

253608

Příspěvků: 122

28.06. 05:24 Rene Bartosek  No k tem
28.06. 22:46 Kolemjdouci  RE: No k tem
29.06. 16:38 Rene Bartosek  RE: No k tem
29.06. 17:34 YAMATO  RE: No k tem
29.06. 18:15 Rene Bartosek  RE: No k tem
29.06. 23:27 Zvědavej.  RE: No k tem
30.06. 12:20 Kolemjdoucí  RE: No k tem
30.06. 23:58 Zvědavej.  RE: No k tem
01.07. 01:10 Rene Bartosek  RE: No k tem
01.07. 04:01 Zvědavej.  RE: No k tem
28.06. 06:38 YAMATO  !!!
28.06. 13:37 Aja  RE: !!!
28.06. 14:06 YAMATO  RE: !!!
28.06. 16:58 Aja  RE: !!!
28.06. 17:45 Antiseptik  RE: !!!
28.06. 18:03 Aja  RE: !!!
29.06. 01:24 trodas  RE: !!!
29.06. 11:05 jp  RE: !!!
30.06. 00:41  RE: !!!
29.06. 20:52  RE: !!!
28.06. 20:08 Rene Bartosek  RE: !!!
28.06. 20:28 Antiseptik  RE: !!!
29.06. 16:40 Rene Bartosek  RE: !!!
29.06. 23:31 kaca  RE: !!!
28.06. 15:58 Honza777  RE: !!!
28.06. 07:27 Šárí  Alibismus
28.06. 08:43 skud  RE: Alibismus
28.06. 09:07 pavel411  RE: Alibismus
28.06. 09:20 Šárí  RE: Alibismus
28.06. 09:59 pk202.2  RE: Alibismus
28.06. 20:22 Rene Bartosek  RE: Alibismus
28.06. 09:37 ZzzKrtek  RE: Alibismus
28.06. 11:17 Šárí  RE: Alibismus
28.06. 22:55 ZzzKrtek  RE: Alibismus
28.06. 11:32 Zrzek  RE: Alibismus
28.06. 14:37 bobes  RE: Alibismus
02.10. 09:40  RE: Alibismus
28.06. 09:16 Šárí  RE: Alibismus
28.06. 10:18 pk202.2  RE: Alibismus
28.06. 16:26  RE: Alibismus
28.06. 11:52 pavel - 1chose  RE: Alibismus
28.06. 18:25 Další Jeseničák  RE: Alibismus
28.06. 21:42 dubak  RE: Alibismus
29.06. 11:53 pavel - 1chose  RE: Alibismus
28.06. 13:54 YAMATO  RE: Alibismus
28.06. 15:24 Pavel -Čert- Němec  RE: Alibismus
28.06. 20:31 Rene Bartosek  RE: Alibismus
29.06. 00:43 Kevin  RE: Alibismus
29.06. 11:12 jp  RE: Alibismus
29.06. 12:33 pavel - 1chose  RE: Alibismus
29.06. 13:19 YAMATO  RE: Alibismus
28.06. 09:59 V. Sodek  RE: Alibismus
28.06. 08:47 osd  nesmysly
28.06. 09:15 Cynik  RE: nesmysly
28.06. 09:46 ZzzKrtek  RE: nesmysly
28.06. 21:53 Zubr  RE: nesmysly
29.06. 11:11 ZzzKrtek  RE: nesmysly
29.06. 16:42 Rene Bartosek  RE: nesmysly
28.06. 09:22 Cynik  Tak čo?
28.06. 09:32 john bombardon  Pro Šárku
28.06. 11:55 Šárí  RE: Pro Šárku
28.06. 20:45 Rene Bartosek  RE: Pro Šárku
29.06. 08:45 Pavel -Čert- Němec  RE: Pro Šárku
28.06. 09:48 Pavel -Čert- Němec  antireklama taky reklama
28.06. 10:16 pk202.2  Ano je to tak
28.06. 10:45 PG  tak si to kuřáci představte
28.06. 11:39 jp  RE: tak si to kuřáci představte
28.06. 11:53 Zrzek  RE: tak si to kuřáci představte
29.06. 11:21 jp  RE: tak si to kuřáci představte
28.06. 14:43 PG  RE: tak si to kuřáci představte
28.06. 16:37 jp  RE: tak si to kuřáci představte
29.06. 08:41 PG  RE: tak si to kuřáci představte
29.06. 10:58 jp  RE: tak si to kuřáci představte
30.06. 11:07 PG  RE: tak si to kuřáci představte
28.06. 11:45 Zrzek  Debata s kuraky nema vyznam
29.06. 11:27 jp  RE: Debata s kuraky nema vyznam
29.06. 15:50 Zrzek  RE: Debata s kuraky nema vyznam
28.06. 13:00 case  Dalsi utok na institut vlastnictvi
28.06. 13:30 J. H.  Závislost.
28.06. 15:38 Pavel -Čert- Němec  RE: Závislost.
28.06. 14:05 qwe  Souhlas, snad jen detail
28.06. 14:17  Zákaz kouření
28.06. 14:40 messenger  Nejsem militantni nekurak...
28.06. 14:47 Soudce Lynch  Skodlive nebo prospesne....?
28.06. 16:50 Antiseptik  Tak to je teda kuřba,
28.06. 17:52 Hugo  Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 18:30 Vladimír Stwora  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
30.06. 16:06 šona  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 18:38 Antiseptik  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
29.06. 12:42 pavel - 1chose  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 18:46 Honza777  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 19:12 case  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 19:49 Vlastimil Čech  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 19:51 Antiseptik  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 20:10 case  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 20:18 Antiseptik  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 20:27 Rene Bartosek  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 19:55 Honza777  RE: Pak jsem to už před lety pochopil dobře!!!!
28.06. 18:34 Petr Gejdoš  Kampaň proti kuřákům zakrývá něco jiného...
28.06. 23:07 kubrt  RE: Kampaň proti kuřákům zakrývá něco jiného...
28.06. 19:54 Kivi  Jenom dvě podivná tvrzení!!!
28.06. 20:42 Kodek  AŤ TÁHNOU
29.06. 00:16 Zvědavej.  Vidíte to správně.
29.06. 02:54 Tom  Jenom 600?
29.06. 04:17 Zvědavej.  RE: Jenom 600?
29.06. 05:38 Vladimír Stwora  RE: Jenom 600?
29.06. 07:40 Tom  RE: Jenom 600?
29.06. 07:40 DavidZ  RE: Jenom 600?
29.06. 07:43 Tom  RE: Jenom 600?
29.06. 10:10 Honza777  RE: Jenom 600?
29.06. 12:40 DavidZ  RE: Jenom 600?
29.06. 23:35 Zvědavej.  RE: Jenom 600?
29.06. 08:56 Honza777  RE: Vidíte to správně.
29.06. 10:14 Zdenek Matoušek  RE: Vidíte to správně.
29.06. 21:17 Honza777  RE: Vidíte to správně.
30.06. 08:56 Zdenek Matoušek  RE: Vidíte to správně.
29.06. 01:14  Světlejší stránky nikotinu
30.06. 08:05 Pavel  Cenzura ?
30.06. 20:06 Hastrman  I cista voda je jedovata.
02.07. 05:59 Ben Hur.  RE: I cista voda je jedovata.
04.07. 03:25 Ben Hur.  RE: I cista voda je jedovata.
18.09. 12:47 Kristofr  Dotaz

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 288