Diskuze k článku

Britský admirál varuje

Příspěvků 141

16.6.2006 4:01

Naskyta se otazka:

zapa 69.?.?.?

kdo je za tou masovou immigraci, kdyz smetanka establishmentu, plna obav nas takto varuje? Je to tedy cast spiknuti, neni to spiknuti a nebo je to spiknuti naruby? Jsem z toho trochu zmaten. [zmaten]

108284

16.6.2006 5:36

RE: Naskyta se otazka:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108284

Proste pane zap nekdo mel pred dvaceti lety nejakou predstavu. Kazda predstava se odrazi v realite od dvou maxim idealni verze myslenky az po nocni muru. A tahle multi predstava se blizi spise te nocni mure. A my tedka budeme nuceni se vyrovnat nejakym zpusobem s dusledky. Toto vyrovnani je take limitovane nejakymi hranicemi. Lidove receno bud rozebreme svou naruc a nastavime i druhou tvar jako spravni krestane, nebo uzavreme sve hranice. To jsou nase limity, kde se realne vice priklonime to uz je jina vec.

108292

16.6.2006 7:19

RE: Naskyta se otazka:

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 108284

>kdo je za tou masovou immigraci, kdyz smetanka establishmentu,
>plna obav nas takto varuje? Je to tedy cast spiknuti, neni to
>spiknuti a nebo je to spiknuti naruby? Jsem z toho trochu zmaten.
> [zmaten]

Bože, Bože ! Jaképak spiknutí ?! Mlha začíná řídnout a najednou se víc a víc zjevuje ta hrůzná scenérie, kterou dosud nechtěli "někteří" "korektníci" , "pseudokosmopoliti" a "bleeding hearts" přiznat a vidět. Vždyť je to takhle už pěkných pár desetiletí, co se lidé z těch chudých zemí Afriky a Asie stěhují do krajů, kde by je, třeba před 60i lety, nikdo nečekal. Nemůžu si pomoct, ale bez zásahu lidí, určité, světlejší barvy pleti, by některé tyhle národy už snad ani neexistovaly. Někdo tady třeba nadhodí i tu kolonizaci. No dobrá, Rhodesie byla svého času schopna zásobovat svými zemědělskými produkty celou jižní část Afriky, od rovníku až po Johanesburg a dneska tam lidi umírají hladem. To je zajímavé, že tyhle národy a jejich obyvatelé, nejsou schopni byť jen malého pokroku, aby si vytvořili lepší podmínky k životu a pokud nemohou uživit pět dětí, tak už vůbec by si jich neměli "nastřádat" deset. Ale je to pořád stejné a samozřejmě, že za to můžou bílí. Když je přestali kolonizovat a nechali je, aby si hospodařili sami na svém, tak to dopadlo tak, jak to dopadlo. Kanada darovala asi dvě stovky plemenných býků k založení dobrého chovu jedné chudé zemi v Africe, ale ti je zabili a sežrali hned jak je vyložili z letadla. DO PRDELE ! s celým takovým světem ! Jestli už ten Darwin má mít pravdu o tom původu člověka z opice, tak u těch černejch jsem s ním za jedno. [pláč]

108293

16.6.2006 17:49

RE: Naskyta se otazka:

LG lg (zavináč) zion (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 108293

bily clovek Africe prinesl vice jidla, kvalitnejsi lecitelstvi a s tim i nissi umrtnost deti, delsi prumerny vek. To vedlo k rozkladu tamniho systemu, ktery fungoval tisice let. Ted je jich moc, takze je puda neuzivi, jsou chudi, protoze ve srovnani ze zapadnnim svetem jsou chudi.

108320

16.6.2006 7:27

RE: Naskyta se otazka:

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 108284

Emigrácia za "lepším" je prirodzený jav, ktorý funguje viac-menej automaticky. Je to v nás - keď sa nedarí, ideme ďalej. Niekto ľahšie, nieko ťažšie - je k svojej zemi pripútaný viac.
Mnoho ľudí z môjho okolia to robí "na pol úväzku" - hovorí sa tomu práca v zahraničí. Tu viac, tu menej legálne cestujú za prácou - do Talianska, do Rakúska, do Nemecka, do Británie. Tu majú rodiny, byty, niektorí aj rodinné domy, ale pracujú v cudzine. Ak by nemali túto "záťaž", a životné podmienky by tu boli horšie, mnoho z nich by zbalilo saky-paky a preč! - odišli by natrvalo. Aj takých som poznal.
Africký a "blízkovýchodný" emigranti majú ku kočovaniu bližšie - predsa len naše národy naposledy putovali za svojou "krajinou zasľúbenou" pred niekoľkými storočiami, tak 1200-1500 rokov dozadu - kým v Afrike povedzme pred 500 rokmi to bolo bežné. Slovania boli navyše zväčša roľníci, kým afričania a "arabi" (píšem v úvodzovkách, je to veľké zjednodušenie) sú pastieri, teda viac náchylný putovať za "lepším".

V prvej vlne ekonomických emigrantov sú skoro výlučne muži, často z jedného klanu, rodu či oblasti - je to svojím spôsobom vojnová výprava, ktorá má za úlohu vyhliadnuté územie "dobyť", "obsadiť" a vytvoriť podmienky pre príchod ďalších vĺn - mladých žien a rodín mužov z prvej vlny. Doma ostávajú len starý. V tomto je napríklad veľký rozdiel v porovnaní so "skutočnými" utečencami, kde spravidla putujú - "utekajú" - celé (úplné) rodiny, vrátane malých detí. "Skutoční" utečenci si proste nemohli dovoliť nechať svoje rodiny doma bez ochrany.

Čo proti tomu robiť? Vážna otázka, ako sa k nej postavíme?
Budeme sa chovať "ľudsky"? V tom prípade nás v konečnom dôsledku porazia, v tejto vojnovej výprave za ľahším životom stojíme proti protivníkovi, ktorý bezohľadne využije každú, aj tú najmenšiu možnosť, aby sa tu usadil a vytvoril si "predmostie na novom území". Ďalšie posily mu ihneď prídu a bude ich čoraz viac... Až sa "európania" stanú menšinou a presadí sa viťazná skupina migrantov. Možno preberie nejaké zvyšky európskych zvykov a tradícií, ale možno ani nie. "Oni" svoje zvyky a tradície meniť nebudú - pretože práve tie zvyky a tradície sú to, čo ich, víťazov, odlišuje od nás - porazených.

108296

16.6.2006 7:53

RE: Naskyta se otazka:

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 108284

(pokračovanie)
Druhá možnosť je postaviť sa k ekonomickým emigrantom ako ku skutočnej vojnovej výprave dobyvateľov "nášho" územia. To, že nemajú zbrane, nič neznamená - je to "len a iba" vojnová lesť. Keby so boli istý, že so zbraňami majú väčšiu šancu, bez zaváhania by ich použili.
Lenže - to sa musí zmeniť paradigma prístupu k ekonomickým emigrantom.
Musí sa nájsť "politická vôľa", ktorá ekonomických emigrantov za "lepším" tvrdo a jednoznačne postaví do role votrelcov a nežiadúcich elementov. Keď už nie priamo použitie zbraní, tak jednoznačne vráť sa "odkiaľ si prišiel". Zahnať späť do lietadla, vyhodiť za hranice, nedovoliť pristáť lodi...
Vykašľať sa na vreskot väčšiny "ochrancov ľudských práv" - v tomto ohľade sú to buď hlupáci alebo priamo kolaboranti. Náš protivník v tomto stretnutí nemá veľa čo stratiť a tak je nutné sa k problému postaviť rovnako - my môžeme stratiť "všetko".
"Civilizácia bieleho muža" (tfuj, to je dosť hnusný výraz) stojí pred vážnym problémom. Dokedy sa bude "biely muž" tváriť, že taký problém neexistuje?
Peniaze, ktoré práve vládnu svetu, tento problém nezaujíma. Ale čo vy, "bieli muži", ako sa postavíte k problému, že vaše deti alebo vaši vnuci budú "menejcennými" či "menšinou" v krajine, ktorú vy zatiaľ nazývate "svojou"?

Je mi celkom zrejmé, že niektoré moje výroky sú extrémne. Situácia zatiaľ nie. Dokedy?

108298

17.6.2006 13:21

RE: Naskyta se otazka:

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108298

Dobre napsane Kyklope!

Ja mam jeden problem: vyraz "bily muz" (bila zena, popripade...). Co je to zac? Vzdyt i v Evrope za 'starych' casu jsme povazovaly Reky, Talijany a Spanelaky za 'pricmoudle zijici jako cikani'.

Nemam zadnou hlubsi znalost demografie k vaznym komentarum, nicmene zda se mi, ze jsme vsichni svym zpusobem misenci a mnoho z nasi tzv. bile rasy je 'pricmoudlych'. Muzeme tedy tim padem poukazovat i sami na sebe.

Pokud jde o tu tendenci 'premistovat se' mame ji prave tak jako momentalne nemodni 'oturbaneni arabasi'. Jevi se mi jako velmi pokrytecke (a s co pripady jsem se jiz setkal!) vymerovat pravo nekomu jinemu ke vstupu do nove zeme. Je to proto, ze nejsme ochotni sdilet?

108354

17.6.2006 22:23

RE: Naskyta se otazka:

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 108354

Vďaka.
Ad "civilizácia bieleho muža" - z môjho pohľadu je to takmer to isté, ako "európska civilizácia" - zmes zvykov a postojov, v základoch ktorých je antické Grécko a Rím, psychológia galov, germánov, keltov, slovanov a v neposlednej rade napríklad aj vikingov, to všetko s veľkou dávkou kresťanstva ako akejsi jednotiacej ideológie (v celej jeho rozmanitosti). Značne pochybovačná k dogmám, pomerne rovnostárska vo vzájomných vzťahoch členov spoločenstva, rovnako relatívne otvorená k novým myšlienkam, schopná sa učiť a meniť... smola, nedostáva sa mi správnych a presných slov na opis môjich pocitov.

Ad "tendencia k sťahovaniu" - nesúhlasím.
Domnievam sa, že pri sťahovaní sa ide (a vždy išlo) svojím spôsobom o svoho druhu vojnovú výpravu (hoci bez zbraní a priameho vojenského konfliktu), o získanie - "dobytie" - územia obývaného inými spoločenstvami, s odlišným jazykom, zvykmi, náboženstvom... S cieľom získať nové životné územie, korisť a ovládnuť zdroje (alebo sa aspoň spolupodieľať na ich využívaní) na novom území pre seba a svoje spoločenstvo. To nutne vedie ku konfliktom so spoločenstvom, ktoré je už na "novom" území dlhodobo usadené (alebo prišlo skôr). Je len otázkou pravidiel platných v "usadenom" spoločenstve, ako sa k takejto invázii postaví. Pokiaľ tieto pravidlá neumožňujú efektívnu obranu proti invázii, spoločenstvo zanikne, pretože počet votrelcov bude časom narastať, až ich počet bude tak veľký, že dosiahnu zmenu pravidiel fungovania spoločenstva a vznikne nové, odlišné, spoločenstvo, s odlišnými pravidlami chovania jednotlicov a rozdelovania zdrojov. A to je to, o čo tu ide. Zdroje, ktoré vytvárame a využívame, sú obmedzené a deliť sa o ne s niekým iným, alebo doslova s "votrelcami", znamená jednoznačne znižovať svoj podiel na ich využívaní.

Altruizmus - v zmysle delenie sa o "niečo" - je "niečo za niečo" v dlhodobejšom časovom horizonte, ale v prípade, že za moje obmedzenie sa vo využívaní zdrojov nemôžem očakávať rovnaký postoj druhej strany v rozumnom časovom horizonte, musím druhú stranu považovať za príživníka, parazita, neužitočnú príťaž, a v konečnom dôsledku za nepriateľa, kvôli ktorému nemôžem využívať všetky mne dostupné zdroje.

108398

18.6.2006 0:56

RE: Naskyta se otazka:

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 108284

mezinarodni ekonomicke zajmy potrebuji vytvorit jednotny trh,to chapeme vsichni dost dobre [Rusove a Cinani zatim nastesti jeste ne]
k tomu,aby takovy giganticky market fungoval hladce se musi vytvorit spotrebitele,kteri budou hovorit spolecnym jazykem,budou se tesit spolecnym zajmum jako je kopana a kosikova,budou se tesit jednotne diete jako je McDonalds a Pizza Pizza,budou chodit obleceni v hadrech od firmy GAP a Levis Strauss [made in China] a nakonec se samozrejmne musi taky uhladit rasove nesrovnalosti a tak se vytvori clovek universalni,ten bude takovy maly,svetle hnedy a ne moc vysoky a hmotny,aby nemel velikou spotrebu.Panovat nam bude potom nejaky clovek vyvoleny,pozor nemyslim ti svobodne zvoleny ,ale vyvoleny,mozna tim vyvolenym budete priteli vy a mozna taky ne

108406

16.6.2006 7:24

MF

MF 194.?.?.?

Konečně někdo nazval problém pravým jménem. Jenomže to bude asi málo platné, protože politici EU jsou stejně neschopní jako vládnoucí špičky pozdního Říma.

108294

16.6.2006 7:25

lol, rofl, apod.

vulgar von hulwaath 89.?.?.?

nejvetsi sranda je v tom, ze muslimove z blizce-stredniho vychodu budou do evropy utikat pred americkyma valkama. Pravdepodobne si (amerikanci) mysli: kdyz nam se sem serou mexikanci, tak my vam tam nasypeme arabace, abyste si nemysleli ze zivot s USA je nejaka sranda [velký smích]

108295

17.6.2006 15:05

RE: lol, rofl, apod.

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108295

Zni to ironicky ale je na tom neco.

Skutecne, rozumove vzato, to co se deje ve smyslu 'stehovani narodu' nemuze byt vec planu, nerku-li nejakeho spiknuti, jak jsem v uvodnim prispevku provokativne nadhodil.

Vezmeme to z hlediska nedavne zkusenosti: po konci alzirske valky dostala Francie notny pridel 'lojalnich' Africanu, potom opet v dalsi vlne Vietnamcu. Americane, Kanadane a jini narody to same a jeste ve vetsim meritku. Jsem toho presvedceni, ze az to iracke fiasko konecne dojde k pravemu zaveru (mistnim 'cistenim' od prisluhovacu soucasneho rezimu), bude Amerika (a samozrejme i Kanada) zaplavena tisici arabskych uprchliku.

Tito lide prijdou typicky jako zbedovani, nemohouci bytosti.... ale podivejte se, co se stane s dalsi generaci. Krasny priklad je v podobe jamajskych a bosensko-srbskych mladistvych gangu. Jsou tak protreli a drzi, ze policie nema schopnost proti nim (az na vyjimky) ucinne zasahnout. A kvalita zivote tim jde samozrejme rapidne dolu.

108364

18.6.2006 1:23

RE: lol, rofl, apod.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 108364

Francie měla přísun Arabů i před alžírskou válkou, loajální Arabové byli přitom jen kapka v moři (a jejich potomci jsou loajální pramálo). Slavný de Gaulle se vykašlal jak na bílé alžírské starousedlíky, tak i na loajální "domorodce" (Arabové nejsou původním severoafrickým etnikem). Kdo neměl na cestu do Francie, byl ponechán vítězné FNLA k zmasakrování. Migrace Arabů a černochů pokračovala z ekonomických důvodů dále, z "humanitárních" důvodů za nimi začaly natrvalo přijíždět i rodiny. Určitý prvek spiknutí bych viděl v tom, že různobarevné přistěhovalce v západní Evropě nikdy valná většina tamních občanů vidět nechtěla a přesto jim je politici dovezli a usadili. Přitom není nic snazšího než "zvednout mosty", koneckonců Evropa není přistěhovaleckou oblastí jako byly většinou řídce osídlené oblasti Afriky a Ameriky, než ovšem díky bílé medicíně došlo k populačnímu boomu.

108408

17.6.2006 19:45

RE: lol, rofl, apod.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 108295

"muslimove z blizce-stredniho vychodu budou do evropy utikat pred americkyma valkama"

a sakra,ze by v tom byl zamer tech kteri ty valky vyvolavaji? [zmaten] [zmaten] [zmaten]

108380

18.6.2006 1:01

nic se nedeje nahodou

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 108295

vite,ono se v politice nic nedeje jen tak nahodou,zrovna jako se do valek nechodi jen tak nahodou,vse je precizne planovane a vsechny eventuality dobre pokryte,niceho se neobavejte,nez se na Staromaku postavi prvni mesita,tak jeste do Vltavy popada par krestanskych ozralcu

108407

16.6.2006 8:53

Zadne spiknuti

MilanD 80.?.?.?

Bezte lidi uz nekam se spiknutim... zadne spiknuti, to jenom konecne lidstvo zaplati dan, velkou dan za neustale "vybirani" Zeme. Je to pochopitelne, do Afriky proudi hromada slov o podpore, ale zadna podpora, maximalne se tam dodavaji zbrane. Obyvatele utikaji, kazdy z nas by utekl...

108301

17.6.2006 15:13

RE: Zadne spiknuti

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108301

Podpora do Afriky nema zjevne vysledky Milane.

Vsak se podivejme co se stalo se Somalskem. Obili tam proudilo v tisicich tun. Zmocnila se ho mistni 'slechta' a pouzila ho v cernem prodeji ke svemu zbohatnuti. Africane nemaji dostatecnou miru etiky k tomu a by dokazali vytvorit kultivovanou spolecnost. A tak se 'nic nedeje a jen se divame'. A nakonci, az se mezi sebou 'moudre' vyhubi, zabere jejich prostor nekdo jiny, rekneme Indove. Zni to nehumanisticky alo co, je to jejich vule - necht se vyplni.

108365

16.6.2006 9:11

Varování ! Toto není spiknutí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Titulek vypadá jako parodie na známé : "...na Pearl Harbor útočí Japonci. Toto není cvičení !!" Ale myslím, že je i to moje varování hodno vážného pozoru. [velký smích]

Kdo sleduje kromě porna na netu i vývoj na světových burzách, vývoj cen strategických surovin - zejména pak třeba zlata - ten vidí zvláštní věc. Totiž to, že i podle čistě laického pohledu se cosi zvláštního, děsivého a nezvyklého děje !

Netřeba do toho tahat Nostradama, hodně lidí je na něj alergických. Hodně lidí si proroctví toho pána plete s jízdním řádem. Chtěl byl ale takovým "alergikům" jen říci, když už zůstanu u toho příměru s vlaky a jízdním řádem - pan Nostradamus neříká obrazně kdy a kam který vlak přesně pojede - pan Nostradamus popisuje pouze kudy vedou koleje a tedy kam to vlastně můžeme dojet a co po cestě budeme moci vidět! A když si do toho "vlaku" nasedneme, dává nám i alternatívy. Jediná alternatívnost, kterou nám ale Bohu žel nedává je to, že do nějakého "vlaku" nasednout prostě musí každý. Hlupáci to nevidí a pletou si to opravdu s jízdním řádem.

Kam tedy ty koleje vedou ? Za prvé si musíme uvědomit, že jestli možná ještě před několika desetiletími jsme si ještě mohli vybrat, na který vlak nasedneme a tedy vybrat si i určitou kolej/trasu, tak dneska se to již zredukovalo. Na tom pomyslném nádraží již 6,6 miliardy lidí čeká na jeden jediný vlak jedním jediným směrem a to zcela ne-obrazně do pekel !!

Na této planetě žije 6,6 miliardy tvorů, z nichž někteří plným právem mohou být označeni "homo sapiens sapiens". Rozumní a přemýšliví lidé již nyní mají naprostou jistotu, co a jak se kde stalo špatně - tedy i ví, co bude - netřeba ani Nostradama. Těch je ale dost málo. Valná většina má v hlavě starosti jiného typu - jak se co nejlépe a nejvíce "nažrat", koho ještě "obsouložit", jaké ještě větší auto by mu zvedlo již tak chorobně přerostlé sebevědomí a jestli by jeho dům neměl být ještě větší.

To, že někdy na veřejnost těchto taky lidí pronikne nějaká znepokojivá zvěst, že to takhle dále nejde, to řeší nonšalantním mávnutím rukou - však vědci něco vymyslí ! Však Amerika nás zachrání ! Měl bych skoro urgentní a nepříliš dobrou zprávu pro všechny ty pány/dámy typu leho, kema, Emma a spol ! Žijeme si jak prasata v žitě - Bohu žel však žito zřejmě právě došlo !! [velký smích]

Můžete si ještě chvíli hrát na bohy, zkoušet musti-kulti fígle, řešit světové pořádky, vylepšovat tzv. "demokracii". Krok dějin je však od toho zcela nezávislý, jdete/jdeme na smetiště dějin, dnes pravda ještě s úsměvem a "budovatelskou písní" na rtech - do času do času ...

Může mi někdo namítnout - proč to vůbec píši ? Proč to říkám, když nenabízím řešení ? *Mluvil jsem a psal to samé i v dobách, kdy ještě snad šlo něco změnit. Dnes již netřeba něco měnit...

108302

16.6.2006 17:56

RE: Varování ! Toto není spiknutí !

Lone 195.?.?.?

Reakce na 108302

Prakticky 100% souhlas, i když jinak vám toho Nostradama moc neberu (ale přiznávám, nečetl jsem). Opatrný bych byl s předvídáním, kdy kolaps nastane, mám dojem, že kapacita systému ještě nebyla překročena (nekonečné díky naší Gaii, za to jak je silná a hodná!). Řekl bych, že pořád ještě je čas na změny, které by mohly katastrofický vývoj zvrátit. Bohužel by to byl v historii zřejmě první případ, kdy by se lidstvo zachovalo rozumně, takže zůstávám skeptický...

108321

17.6.2006 4:03

RE: Varování ! Toto není spiknutí !

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108302

Priznam se, ze strategicke suroviny nesleduju, ale asi budu muset zacit. Takze co se tak zvlastniho deje pane Gejdos?

108337

17.6.2006 17:28

RE: Varování ! Toto není spiknutí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 108337

S ohledem na neskutečný "hic a dusno" pochybuji, že bych dokázal mít chuť se hrabat zrovna teď netem a doložit to odkazy, ač i tak by to nebylo nijak těžké - nicméně však to teď popíši jen tak "s patra":

- cena ropy se prakticky "uvelebila" na cifře okolo a nad 70 dolary za barel. Ačkoliv se nic tak moc evidentního na první pohled neděje, proč by to tak mělo být. Tedy proč to tak asi je ?
- cena zlata a dalších drahých kovů za poslední rok se sice "plíživě", leč poslední dobou již velmi zřetelně strměji dere na rekordní výše. Rusko v podstatě všechny své zisky v dolarech směňuje na zlato, Čina zase na zvyšování strategických zásob ropy.
- indexy na všech významnějších burzách světa, ale i na pražské burze, poslední cca 14 dní až měsíc vytrvale padají a ztráty investorů jsou již v řádu tisíců miliard dolarů.
- velmi strmý nárůst "údajné spotřeby ropy" v Číně, kterýžto nárůst je cca dvojnásobný proti růstu čínské ekonomiky, jde v podstatě do strategických rezerv. Čína je jeden z největších, ne-li největší vůbec držitel amerických dolarů na světě a Číňanům je jasné, že se těchto dolarů zbaví pouze jediným způsobem - nákupem ropy, ať to stojí, co to stojí. Číně totiž je to vcelku "šumafuk", kolik za ropu zaplatí, hlavně že platí těmi přiblblými papírky, tzv. "světovou měnou" alias dolary.

Číňané tím USA škodí mnohem více, než by se zdálo ! Jednak jim pod nosem vykupují ropu - čím tedy vlastně Čína uměle zdražuje ropu (račte všimnout tento směr pohledu !!), aniž by se jak-koli kritizovatelně dopustili nějakého prohřešku proti trhu - to by USA-mani jinak ječeli. Takhle Bílý domek jen "temně mručí pod fousy", že to je od Číňanů sprosťárna, že tak levně vyvážejí a získávají dolary. Čína tedy inflační dolary strká těm "superdemokratickým" (že jo pane leho a kemo) Arabákům, co drží s Bílým domkem a sama si plní ropou už snad i bojlery a vany v koupelnách - jelikož do matrací se ropa úspěšně "zasilážovat" nedá.

To já tady vypisuji jen to, co mě náhodně napadá v tom horku na zblbnutí, co tady panuje - tady u PC, kde sedím, je teď uvnitř místnosti pod stropem pod střechou teplota +31°C a cítím se tady jako "prase na rožni".

Čili pane Rene - domnívám se, že jsem dostatečně nastínil, co jsem tím měl na mysli. Já aplikuji v takových příliš "zauzlovaných" situacích spíše takové "analogové intuitivní myšlení" - prostě nechám mozek běžet volně neextaktně kupředu za jakoby mimovolného využití všech dostupných vědomých i podvědomých znalostí o okolním světě. A výsledek je pocit, který pak můj "interní mozkový překládač" převede zpět do zase "spíše digitalních pojmů" tak, jak dnes uvažuje většina lidí, kteří koukají na svět černobíle, racionálně ano/ne, jednička/nula, dobrý/špatný, křesťan/muslim atd. atp. !! [smích]

108369

19.6.2006 3:22

RE: Varování ! Toto není spiknutí !

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108369

Hezka aplikace selskeho rozumu nezatizena akademickym stereotypem. Nemohl by jste, az se trochu ochladi dat nejake odkazy, at to nemusim pracne hledat. Zrejme zacnu pozorneji taky sledovat deni okolo sebe. [smích]

108459

16.6.2006 10:26

Imigrace socialistickych volicu do EU

case 62.?.?.?

Nemam naprosto nic proti prilivu imigrantu(vzhledem k demografickemu vyvoji nam ostatne nic jineho nezbyva). Jsem ovsem velmi zasadne proti jakymkoliv socialnim davkam a to komukoliv. Jsou to bohuzel prave tyto davky, ktere do EU lakaji "neschopne" z celeho sveta a zpetnou vazbou vytvareji volice pro evropske socialisty.
Clovek by mel mit pravo usadit se kdekoliv, ale zaroven ma povinost se o sebe postarat.

108304

16.6.2006 10:49

RE: Imigrace socialistickych volicu do EU

Petr Řehák 195.?.?.?

Reakce na 108304

Presne jste trefil hrebicek n hlavicku.
Uz pred volbami jsem si rikal ze zase jasny ze takovy Ustecky kraj bude celej ruzovo cervenej protoze narozdil od jinych kraju nepotkate tam na detskym hristi nikoho krome opalene maminky s 8mi detmi a tatinka co se prave vraci z pracaku s dalsim razitkem [pláč]

108306

16.6.2006 13:11

RE: Imigrace socialistickych volicu do EU

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 108304

Zásadně s vámi nemohu souhlasit především ve dvou věcech. Jednak imigranti z třetího světa nejdou do vyspělých zemí za sociálními dávkami. Pokud by se pro ně sociální dávky zrušily, příliv imigrantů by to nijak podstatněji neovlivnilo. Jdou především proto, že jsou přesvědčeni, že zde se žije snadněji a bezpečněji.
Za druhé, to nejsou lidé neschopní. Ti neschopní a neiniacitivní zůstávají doma. Přicházejí lidé nekvalifikovaní, to z převážné části ano. Proto zde těžko hledají pracovní uplatnění a zůstávají na sociálních dávkách jako opatření, aby nemuseli krást.
Vaše představa řešení problému proto rozhodně nemůže být cestou, jak příliv imigrantů zastavit. Naopak, problém by se jednoznačně ještě zhoršil.
Nepleťme se imigranty s vyčuranými cikány.

108309

17.6.2006 4:01

RE: Imigrace socialistickych volicu do EU

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108309

Nejsme schopni je asimilovat je jich proste prilis moc, pokud je nejsme schopni asimilivot, pak tady mame dve kultury vedle sebe. Budou kooperovat nebo si pujdou po krku? Pokud logicky domaci kultura trva na svych zvycich, bude se chtit nova kultura prizpusobit a zmenit, anebo bude chtit donutit ke zmenam puvodni kulturu?

108336

19.6.2006 14:48

RE: Imigrace socialistickych volicu do EU

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 108336

Právě proto, že je jich příliš mnoho a hrozí nebezpečí, že do naší společnosti budou zavádět zvyky pro nás nepřijatelné, nezbývá, než jejich příliv omezit administrativně a podle mého názoru ještě s podmínkou - závazkem, že se přizpůsobí zvykům společnosti, která je přijme, jinak budou vyhoštěni. Zároveň je třeba globálně řešit podmínky, které je z jejich domoviny vyhánějí. Tj. místní válečné konflikty a hladomory, aby mohli slušně žít doma.
Z jedné strany do méně vyvinutých zemí se stěhují různé manuálně náročné a ekologicky problematické výroby, což tamním lidem dává práci, ovšem je třeba také dohlédnout, aby touto výrobou nedocházelo k devastaci životního prostředí, což z mnohých tamních zemědělců vytváří bezprizorní žebráky, nemohoucí se doma tradičním způsobem uživit.

108479

19.6.2006 18:41

RE: Imigrace socialistickych volicu do EU

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 108479

Otázka je: jak je přinutit tento závazek poté dodržovat? Jak bude kontrolován? A hlavně: nejprve je potřeba vůbec definovat "zvyky společnosti, která je přijme". Ale jak?

A řešit jejich problémy, které je vyhánějí k nám...opět: jak? Jak zastavit hladomory, když je pomoc rozkradena? Jak jim předcházet, když chudé země mají přavážně vlády...no, jaké mají, že. Jak zastavit války? Hm...

108504

16.6.2006 18:04

RE: Imigrace socialistickych volicu do EU

Lone 195.?.?.?

Reakce na 108304

Nesouhlasím ještě s názorem, že nám demografický vývoj nedává jinou šanci než importovat rychle se množící cizince. Vzhledem k prodlužující se délce života představuje menší porodnost pozitivní regulační mechanismus, který umožní udržet přijatelnou životní úroveň bez další devastace životního prostředí. Spotřeba daná populační hustotou i tak pravděpodobně převyšuje obnovitelné zdroje a pokles počtu obyvatel je tedy žádoucí.

108322

17.6.2006 12:24

RE: Imigrace socialistickych volicu do EU

urchin 160.?.?.?

Reakce na 108304

"Clovek by mel mit pravo usadit se kdekoliv, ale zaroven ma povinost se o sebe postarat." Uvedenou větu chápu jako teoretickou konstrukci, vhodnou pro nějaký imaginární svět. Nebo osobní morální apel, něco ve stylu nastavování druhé tváře. Jinak je to čiré šílenství. Navíc dobře ilustrující, že evropská levice i pravice mají co se týče přistěhovalců obě máslo na hlavě. Máte úplně jedno, jestli masovou imigraci podporujete kvůli multikulti ideologii, nebo abyste se napakoval, průšvih nakonec vznikne tak jako tak. A s tou neschopností opatrně - v první generaci kolikrát makají jak šroubci a jsou "hodní". Mimo jiné i proto, že a)dobře ví z jakých sk sem přijeli, b)ještě je možné je vykopnout. Druhá generace už má občanství a tímpádem je po ptákách.

108350

16.6.2006 10:37

Je to jednoduche

Petr Řehák 195.?.?.?

Je to uplne jednoduche avsak za tohle jednoduche reseni ci jen pouhe jeho hlasani hrozi v mnohych castech sveta elektricke kreslo.
Clovek = zivocisny druh (zvire ovladane pudy chcete-li)
Clovek = tvor nadrazeny ktery se zbavil vsech zvirecich pudu a jeho konani ridi pouze intelekt

2 protichudna rceni ale pravda je nekde uprostred. Kazdy znas se kloni k te ci one strane vice ale zavirat oci pred jednou z nich nelze.
Na jedne strane si lide zvolili cestu odtazeni od prirody a zvirecich pudu ktere nas ovladaji. Na druhe strane tu mame cele narody ktere maji hluboko zakorenene nektere zvireci pudy a strategie zachovani druhu a potomstva a vyuzivani okolnich zdroju a jejich vyhledavani u nich ma charakter priblizujici se vice prirodni (chceteli zvireci) Neni to jan otazkou rasy ale take otazkou naroda a individua. I kdyz rasa se samozrejme v evoluci projevi. Zrovna tak narod se projevi pri vychove k individalnimu pristupu a moznosti prevazit misky vah.
Reseni je jednoduche v prirode protoze priroda ma drsne zakony a zivocichove v ni jednaji pudove bez sloziteho premysleni dopredu prave v bojich o uzemi. Ovsem ta cast lidstva ktera s od pudu odcizila vice chape vsechny TVORY kracejici vzprimene jako sobe rovne a nepripusti ze jejich strategie je ovladana drsnymi prirodnimy pudy.
Z tohoto hlediska nema nikdy sanci zvytezit dokud neotevre oci a nepodiva se kdo pred nim stoji a co je jeho cilem. Je to stejne jako kdyz pujdete medvedovi vysvetlit ze nema chodit pres plot vaseho pozemku, ale flintu nechate v predsini protoze medved je preci take jen clovek ....

108305

16.6.2006 12:38

Britský strategický soudruh admirál opomněl

richard 193.?.?.?

ve svém výčtu velmocí uvést Rusko, stejně jako opomněl ve své vizi například možnost vzniku triumvirátu Moskva-Washington-Dillí, který by s přehledem dokázal udržet jak ambice Číny, tak Chalífátu, naděje soudruha britského admirála, že USA přestanou být velmocí je stejně pravděpodobná, jako 15 let staré "vědecké prognózy", že Rusko přestane být velmocí s pádem komunismu[smích]. Pokud jde o Brazílií, odkud vzal možnost, že se nejaderný, neraketový stát, co žádné globální ambice neprojevoval, stane velmocí nevím, možná hulí silný model, možná má informace od marťanů. Pokud se týče Evropy, věc je až drasticky jednoduchá: Zánik evropské civilisace jsou bezpochyby muslimové schopni s přehledem zařídit, možná i dříve, než se nám zdá, ovšem nikoli bez pomoci nás, Evropanů samotných - pokud odmítneme přistěhovalectví z muslimských států, naše "diskriminované" sociální dávky odešleme zpět do zemí, odkud přitáhli, zbouráme v Evropě mešity, zavrhneme multikultůru a vrátíme se ke svým židokřesťanským a dalším positivním antickým kořenům, žádné ohrožení Evropy se konat nebude. Je to pouze v nás, ne v nějakém nevyhnutelném vývoji a už vůbec ne v muslimech: ale pokud nevyženeme z Evropy my je, zničí a zotročí oni nás, a to neskutečně horším způsobem, než germánští barbaři západořímskou říši: otrokářská západořímská říše sice padla, byla drancována a smazána z mapy světa, ale ve svých důsledcích byla následně vystřídána pokročilejším systémem, který odstranil z Evropy římské otrokářské latifundie, otrokářské trhy, "hry" spočívající v předhazování lidí dravé zvěři, oblasti honů na otroky a negramotných kmenů, zabývajících se rituálním lidožroutstvím, systému, který díky přežití křesťanské Byzancie a Irska zachránil pro Evropu řeckou i další literaturu, vědu a filosofií, systému, který stál u počátku Evropy, v době římské polobarbarské, po jejím pádu nějaký čas i barbarské, ale o pár století později již nejvyspělejší částí světa a kontinetu, který nebýt našich válek, včetně dvou světových, co jsme si sami sobě i celému světu zařídili, udržel by si vůdčí postavení ve světě dodnes. Islám nabídl regresi do raného středověku - z výjimkou pokroku ve vojenské oblasti - i islamisovaným Arabům a Turkům, to samé čeká v Evropě nás, pokud podlehneme - stačí se podívat na současný Irán, Súdán, Taliban v Somálsku a Afghánistánu nezaujatým pohledem, tohle nás čeká, pokud podlehnem, chceme-li mít z Evropy Somálsko, budeme ho mít, chceme-li našim dětem a vnukům zařídit Somálsko, dokážeme to, stačí nám jen kolaborovat s islámem, jako to děláme doposud.

108307

16.6.2006 14:08

RE: Britský strategický soudruh admirál opomněl

case 212.?.?.?

Reakce na 108307

Naprosta demagogie zavanejici nejakym velmi osklivym Ismem a nekritickym ctenim "jedne knihy". Zvlast srovnani na zaver (Afganistan,Somalsko,Sudan)je dost neuveritelne. Situace v techto zemich je dana dilem geografickou polohou
a dilem historickym vyvojem(Chartum uz neni cetrem pro obchod s centralni Afrikou).

108312

16.6.2006 16:09

RE: Britský strategický soudruh admirál opomněl

Papík 213.?.?.?

Reakce na 108307

Tady někdo moc žere bulvár a další pseudokřesťanskou propagandu. Jestli se má někdo muslimů bát, tak jsou to jedině USA a všichni víme proč. Mě nějaký islám nechává naprosto chladným.

108313

17.6.2006 15:22

RE: Britský strategický soudruh admirál opomněl

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108307

Pan Rishaaar

je opet ponekud 'tendencni'. Prostor k nazoru tu je, proc ho neprojevit? Ale o to jsou diskuze na "Z" krasnejsi, ze?! [velký smích]
To meritko, ta zmena, ta percepce! Olalaaa! [překvapení]

108366

16.6.2006 17:36

...z jiného úhlu

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Pan generál vysvětluje situaci z pohledu člověka, který se dal do služeb systému, který ale prohlédnout je nad jeho síly. Historické období, kdy se s rozvojem matematického aparátu rozvíjela finanční dovednost židovského etnika přináší své ovoce. Je jím rozpad tohoto systému, jeho vyčerpanost. Bohužel ale mnoho z nás nechápe vliv, který má kořeny v jazyce Hebrejců, kteří oddělili ze zvukového jazyka kategorii velikosti pomocí konstrukce desítkové soustavy, tím, že do každé z pěti samohlásek vložili dvojici znaků, kterým říkáme číslice - tím umožnili vznik kryptojazyka - kabaly. A s kabalou souvisí mnoho událostí, které lze tímto způsobem nejen číst, ale i připravit. Právě pochopení konstrukce písmen "latinky" ve spojení se zvukovou podobou souhlásek, prokládaných samohláskami, vedl špičky poznání (kněží v Egyptě a později kněží v církvi katolické)k řízení světa až do dnešních dnů.

Situace není tak vážná, jak to mnozí tvrdí. Připravený NWO bude mít "jen" jinou než plánovanou podobu, (vhodnou nejen pro těch několik, kteří chtěli v podobě "vyvoleného národa" dávkovat míru svobody).

Právě dnešní a budoucí stěhování národů do míst, kam bohatství jejich země přišlo - to je jen narovnání poměrů. Ti šikovní budou dělat práce, které my neradi - a příživníky si může každá země hlídat, pokud jí nevládnou troubové.
Volby a vláda u nás - bude svým způsobem nastavovat laťku pro nové uspořádání EU, každý plod roste ze svého středu. Nevím, jak dlouho bude trvat, než sestavíme velkou koalici např. s premiérkou Němcovou a Paroubkem v čele sněmovny. Doba dozrává ke kompromisům a řešením, která si před několika týdny málokdo dovedl představit. Mohu se mýlit, ale ze sledování událostí v širším horizontu situace takto vypadá. ODS má díky privatizačním čachrům máslo na hlavě, ale má pravdu v mnoha ekonomických potřebách. ČSSD zas svou štědrost poněkud přehání, aby se zalíbila. KSČM, to je kapitolka speciál, využívaná jako strašák na blbce - přitom všichni hajzlové už dávno jsou ve stranách, kde by zas něco "mohlo kápnout". Jsou schováni za svými "světlými" koni typu Topolánka. Podle mého modré partě šéfuje "černý noční pták", z logiky vývoje musí mít nejlepší informace. Tak už možná hledá únikový východ, nenápadnou podporu ČSSD, (mají to "u nich" v povaze, přehodit vyhybku včas). Po odchodu zkompromitovaných soudruhů z vedení KSČM tam zůstali jen ti, kteří z Marxe pochopili podstatu - ne metodu. Navíc v "raném socializmu" jejich předchůdci i metodu hulvátsky vedli, neměli přeci generační intelektuální zázemí.

Možná, že někoho napadne, že někteří lidé i strany neradi opakují chyby předků. Hlasoval jsem sice pro Stranu zdravého rozumu, ale její čas teprve přijde. Nevím kdy přijde. Možná se její první podoba bude jmenovat velká koalice.

108316

16.6.2006 18:35

Srovnani s Rimem kulha

merc 89.?.?.?

a to na obe nohy. Je to samozrejme prihodne pro kohokoli srovnat dnesni stav s dobou rozvraceni Rimske rise. Dnesni euroatlanticka kultura (mozna pro nekoho zni lepe civilizace) neni analogii Rima a neeuroatlanticka neni analogii Barbaru. Dnes jsme totiz vsichni tak trochu Rimani a tak trochu Barbari.
Jedinym kriteriem, ktere snese srovnani je moralni degenerace, ktera rozpad a pad Rima zapricinila. Exkluzivni pravo na moralni degeneraci nema ovsem Rim, stava se casto a je nezbytnou i kdyz zlovestnou soucasti lidske povahy. Pokud ji preneseme na celou civilizaci tak vypada samozrejme mnohem hure a na druhou stranu je mnohem lepe pozorovatelna. Pricinou je, kdyz se nove generace cim dal vice zacinaji odvracet od hodnot svych predku, kteri system vybudovali. Dnes zijeme mnohem lepe nez nasi predci jeste padesat let pred nami a nutnymi cinnostmi stale vice opovrhujeme. Zde je ovsem potreba se zamyslet, jestli je to opravdu degenerace. Ja si myslim, ze neni. Je to normalni stav veci a vyvoje, my reagujeme na jine prostredi nez nasi predkove a tim menime sve preference, hodnoty, nazory a postoje. Dle mne se jedna o naprosto legitimni vec, ktere se rika pokrok. To ze s pokrokem nemuzeme spojovat jen dobre veci, ale take ty spatne, ktere ty dobre doprovazeji je nutnym zlem. Pokud jsme tedy "zdegenerovani" tak je dobre, kdyz budeme vystridani nekym jinym, coz bude patrne znamenat vyrazne kratkodobe zhorseni vseho, ale dlouhodobeji, strategicky, bude vykoupeno necim lepsim a to ve vsech ohledech a oblastech lidskeho zivota.

108324

16.6.2006 21:03

Evropa vyzmízikována.. a co tohle?

Had 86.?.?.?

Tenhle "panáček" jde ještě dále a vypadá (to sebezničení lidstva) to také realisticky...
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/clanek.phtml?id=177057

108327

17.6.2006 5:55

uz je pozde

Belveder 64.?.?.?

Ani uz se neobavam,zapadni Evropa uz prosla tak radikalni demografickou promnenou,ze nepomuzou ani slova admiralu,knizat ci ministru.
Evropa je prolezla a provrtana cizim nepratelskym elementem natolik,ze vidim vychodisko jen v radikalnim zakroku,ktery se bohuzel nemuze obejit bez obeti.
Dnes si muzeme s jistotou odpovedet jen slovem jednim,slovem KDY.
Svet se riti damy a panove do hlubokych temnot biblickych proporci.

108339

17.6.2006 9:50

RE: uz je pozde

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 108339

Evropa je prolezla a provrtana cizim nepratelskym elementem natolik,ze vidim vychodisko jen v radikalnim zakroku,ktery se bohuzel nemuze obejit bez obeti.
Muzete specifikovat ten "cizi nepratelsky element" ?
Vzdyt neni tak lehke dostat se do Evropy legalni cestou a pokud se nekdo dostane ( a je bran jako cizi nepratelsky element), tak hledejte chybu mezi zakonodarci a na ne napojeny bezpecnostni system.
Otazka navic: Je bily evropan, zijici mimo uzemi Evropy nelegalne, take tim "cizim nepratelskym elementem"?
...kosile/kabat syndrom,....pane
nebo snad,...vrana k vrane ?

Nechapu, jak muzete navrhovat vychodisko resenim "radikalnim" a moznymi obetmi.
Kdybyste se narodil treba v Rhodesii, jako potomek bilych evropanu, a jako takovy byste kvuli tomu byl v 10ti letech rozsekan na kousky domorodci, ale jine barvy kuze, tak byste taky tento jev bral jako zakrok, ktery se "bohuzel" nemohl obejit bez obeti?
....divny to svet [pláč]

108346

17.6.2006 11:53

Dobrá odpověď, Vláďo!

Vodník 62.?.?.?

Reakce na 108346

A nebo myslí pan Belveder tím "nepřátelským elementem" element židovský?... [zmaten] [mrknutí jedním okem]

108349

17.6.2006 13:11

RE: uz je pozde

Krysa 84.?.?.?

Reakce na 108346

ad: Kdybyste se narodil treba v Rhodesii, jako potomek bilych evropanu, a jako takovy byste kvuli tomu byl v 10ti letech rozsekan na kousky domorodci, ale jine barvy kuze, tak byste taky tento jev bral jako zakrok, ktery se "bohuzel" nemohl obejit bez obeti?

Mam to chapat tak, že kvuli tomu že do Evropy naleze kde kdo se mam nechat nejAKYM BLBEM S MAČETOU NECHAT ROZSEKAT?

CO TAK JE POSTŘÍLET, NEŽ SEM VLeZOU???

108351

17.6.2006 13:48

RE: uz je pozde

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 108351

Pane Kryso
Chapete to blbe.
Reagoval jste, aniz byste si pozorneji vsimal podstaty textu.
Ale protoze ctu Vase prispevky taky chapu, ze reagujete ovlivnen prostredim,
ktere se Vam muze zdat ( za jistych podminek ) neprijatelne.
Cernobile videni muze byt jen polovina pokud uznate, ze existuje i bilocerne [mrknutí jedním okem]

V [cool]
world peace

108356

18.6.2006 0:46

cizi element

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 108346

v historii mnoho jedincu ba i celych davu nechapalo zcela pruhledna fakta,teprve v momentu,kdy jejich hlavy spocivaly na zkrvavelem spalku pochopili,k osviceni jejich doslo bohuzel s jistym opozdenim

elementem cizim minim vse to co do Evropy nepatri,to uz si snad dokazete probrat sami,bubu li hovorit o vasich vlastnich rodinach,tak zcela zajiste porozumite vyrazu "cizi element" a u otazek spojenych narodni suverenitou a svobodou tomu je obdobne,jen nekteri z vas trpi chronickym nedostatkem racionalni dedukce,mate zamorenou mysli jedovatym tiskem a televizi,jste nakazeni internacionalismem a pseudohumanismem 20.stoleti a preslapujete z jedne strany na druhou,jeden den zastavate nazor Havlovsky a na pozitri zatracujete cely svet a hledate nove reseni a viniky,to je pochopitelne,ale ptat se na to ,kdo je "cizim elementem evropskeho kontinentu" je tragicky hloupe

108405

18.6.2006 7:53

RE: cizi element

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 108405

Belvedere
Svym zpusobem mi Váš prispevek pripomnel reakci leha,
ktery me vyhazoval z USA a naznacoval neco ohledne fyzicke
likvidace. To stejne delate Vy, ale v bledemodrym.
Ale musim uznat, ze jste bravurne zneuzil cesky jazyk k tomu, abyste "taktne"
naznacil, ze nekteri z nas (heh) jsme jen cleny tupeho stada. Zcela umyslne jste se
vyhnul přímé odpovedi a aniz byste jakkoliv zohlednil muj nazor na dane tema,odvolavate se
na "nedostatek racionalni dedukce" .

V [cool]
world peace

108414

18.6.2006 15:31

RE: cizi element

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 108414

Vite pane Sodku vam neni rady ani pomoci,vy jste opravdu zraly pro tu Afriku jak se tady nekdo jiz zminoval.Co se tyce "eliminace" te je svet plny,jestlize ji neprovede strana jedna s chuti se do ni pusti strana druha,historie lidstva a celych civilizaci vlastne neni nicim jinym jen konkurencnim bojem o dominanci.Priznavam,ze reseni je to krute,ale stale se opakujici.

108423

18.6.2006 17:17

RE: cizi element

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 108423

Ach jo,....vy srandisti. [velký smích]
Pomoci neni vam, vsem tem pindomindam, lehum a vlastne Vam take.
Porad byste nekoho vyhazovali, strileli.....jen kvuli tomu, ze se zrovna silou osudu ocitnul tam,
kde vam toto zrovna neni mile.
Kdybyste se radeji ridili nejakym tim bozim prikazanim, kdyz uz vam zakony lidske nic nerikaji.
Ale svym zpusobem vas chapu.
Strach z ciziho uz tady predvadel Jenda z Horni Dolne,
kdyz mu Mojmir z Dolni Horne chtel odvest Mařku.

V [cool]
world peace

108435

18.6.2006 18:06

RE: cizi element

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 108435

Zdravím Vláďo !! [smích] [smích]

Už jsem se chtěl "vmísit" dříve, ale teď už nemůžu nereagovat. Je to moc milé toto od tebe číst - cítím totiž, jak moc tomu rozumím, ale Bohu žel - zatím to funguje postaru - silnější bez skrupulí sežere slabšího...

Já sám nevím, jaké vlastně se nabízí řešení pro lidi s "aktivním naturelem" - totiž nechť se na mě nikdo nezlobí, ale člověk nutně zcela lehce propadne jistému schizofrennímu stavu, když tak kolem sebe kouká. Na jedné straně si lidi rádi sami organizují život tak, že se mají dobře. A to tím nemyslím, že si "nahrabou hromadu dolarů" a pak si zbytek života "debužírují" ! Myslím, že prostě i ve chvíli radosti myslí na to, že příjde krizka a odloží si rezervičku.

Nevidím nic kladně inspirativního v tom, že pak přijde někdo a řekne já nic nemám, ja ti to tedy beru, neb mám hlad !" Totiž všichni víme, že ten dotyčný to svoje dávno sežral ! Toto musíš vysvětlit, aby to každý pochopil - že je třeba se dívat, jak někdo bez rozmyslu zblajzne svůj díl, potancuje a pak příjde zblajznout i to moje, co jsem si odložil....

Prostě jsou lidé, kteří se starají, aby měli, aby nemuseli obrazně "po žebrotě" a jsou lidi, kteří celý život "protancují" !!! Kdyby tancovali vysloveně "za svoje", bylo by to dokonale pochopitelné, ale oni chtějí a tancují nikoli za svoje, nýbrž klidně natáhnou ruku a "vezmou si". A to tedy začínám mít Vláďo trochu problém s pochopením. Myslím, že mi rozumíš ! Není to vůbec od věci a reaguji přímo na tebe ! [velký smích]

Prostě a jednoduše, pokud máš mít pravdu "sakum pikum", musíš ještě ozřejmit, proč někdo, kdo si v době hojností odloží a místo tance postaví spížírnu, by měl strpět a co strpět (!!) - radostně prožít (!!), že jiný jako ptáček nebeský přijde a to odložené klidně vezme, ani díky neřekne, jako by to bylo jeho právo ...

108439

18.6.2006 18:44

RE: cizi element

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 108439

Zdar Petre
Jiz jsem se zminil, ale asi jsi to prehledl.
Psal jsem:
Vzdyt neni tak lehke dostat se do Evropy legalni cestou a pokud se nekdo dostane ( a je bran jako cizi nepratelsky element), tak hledejte chybu mezi zakonodarci a na ne napojeny bezpecnostni system.

To znamena, ze pokud system dovoluje vstoupit cizimu elementu a pachat zlo, tak se pak, volici, divte sami sobe. Vase chyba!
Ale
Pokud na uzemi Evropy vstoupi legalne kdokoliv, plati dane ( aby bylo, mimo jine, i na duchody nasich rodicu atd.), tak preci zalezi jen na tom, jestli se chova dle zakonu a slusneho chovani mezi lidmi. Jestlize nekoho odsoudim, popr. odstrelim, jen za to, ze se zrovna narodil v Hradci Kralove, ale jeho rodice z kraju cizich(pricmoudlych, heh), tak je to pod lidskou uroven takto se chovat.
Az nekdo bude uzirat umyslne, pak strilet je OK.
Chranit prdel svych nejblizsich JE bohumile. Preventivne nekoho likvidovat je akce hodna zmrdu.
Snad jsem se vyjadril tak, abys pochopil.
Vzdyt hele,...jak by ti bylo mile, kdyby tva vnoucata nekdo vyhazoval z USA, nebo Spanelska?
Nechapal bys stejne, jako ja nemuzu pochopit uvazovani nekterych dopisovatelu.
Ja tento zivot ziju, nehazu jen plana slova na website.
Ani po dvou letech dopisovani na Zvedavce jsem v tomto nezmenil svuj nazor a kdykoliv si to muze kdokoliv zkontrolovat. Ale dokazovat,ze nekdo je "lepsi Cech" jen proto, ze na slunci o par minut rychleji zcervena z duvodu nedostatku pigmentu,...tak to musi byt hnup az to buci.
Ale je jich tady docela dost,....takze se nediv mym reakcim.

V [cool]

108443

19.6.2006 23:59

RE: cizi element

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 108443

urcite vam to nepreji,ale vas i vase vnoucata v budoucnosti muzou vytlacovat cizi kultury z vasi vlastni zeme a nebo zeme vami adoptovane,vsiml jste si v posledni dobe prav a pozadavku,kterych se dozaduji kuprikladu Mexicani v jihozapdanich USA a nebo si namlovate jak je to vsechno skvele a liberalni demokracie za pomoci OSN a United Way nakonec osvobodi svet od veskereho bezpravi a nenavisti

108512

19.6.2006 23:52

RE: cizi element

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 108435

Ja nikoho nestrilim a vyhazovat taky nemuzu,ale rad bych mnoho lidi poslal nazpatek do tech jejich rozvojovych hnizd,to mi verte.Podivejte se na Paris,Birmingham,Madrid,Londyn a jina Evropska mesta.Jste uplne slepy a hluchy?

108511

20.6.2006 3:54

RE: cizi element

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 108511

Belvedere
Vite,jsem emigrant a jako takovy jsem poznamenan. A to hlavne tim zpusobem, ze slepy a hluchy byt nesmim,a ani nemuzu. Verim tomu, ze kdybyste si myslel, ze jsem uplne tupy, ani byste se nenamahal odpovidat. Je to cista vymena nazoru, nic Vam nepodsouvam, proste me jen stve,kdyz si obcane evropskeho statu neudelaji nejdriv poradek ve sve kuchyni ( legislativa, zakony,...), vpusti si do vlastni zeme lacinou pracovni silu, ale ta jejich kratkozrakost prinasi existencni problemy hlavne potomkum teto levne pracovni sily. Nikdo nema pravo poukazovat na tyto lidi jako na druhorade, hodne k deportaci, nebo k jakekoliv jine sikane, pokud se tito chovaji v mezich danych zakonu. Skutecnost byva ovsem uplne jina. Evropane jsou zodpovedni za to, jak si ridi politiku vlastnich zemi, Vyhaneni klackem jiz nepotrebne sily je pod dustojnost evropana, jako takoveho.
Mnohokrat si vzpomenu na ty davy Polaku, Cechu, Slovaku....cekajicich v Treiskirchenu na shovivavost Kanady, USA, Australie,atd.....pocitajicich dny, tresoucich se, aby dostali vizum a novou sanci v zivote. Mnoho z nich, tech vytrepanych jak startka, se najednou v Novem Svete promenilo v bandu namyslenych malomestaku. Smutno bylo se na ty strupy divat a poslouchat ty jejich povysene reci, oc jsou lepsi nez ten jiny emigrant, ten tmavsi,...neevropsky.
A kolik z nich pak prijizdelo zpet na dovolenou do CR a uz ani neumeli pomalu svoji rodnou rec,
...ta bila slechta,...az mi kolikrat byla hanba. A podivejte se, jak se celkove k sobe Cesi chovaji.
Ostuda,...smutek,...Neni se cim chlubit, pane. Opravdu ne.
Samozrejme ze vim o problemech, ktere jste nastinil. Ale opakuji:
Nevylivejme si zlost na nevinnych.


V [cool]

108527

18.6.2006 18:24

RE: uz je pozde

Had 88.?.?.?

Reakce na 108346

Zdravím Idealisto,

>Nechapu, jak muzete navrhovat vychodisko resenim "radikalnim" a moznymi >obetmi.
>Kdybyste se narodil treba v Rhodesii, jako potomek bilych evropanu, a jako >takovy byste kvuli tomu byl v 10ti letech rozsekan na kousky domorodci, ale >jine barvy kuze, tak byste taky tento jev bral jako zakrok, ktery se >"bohuzel" nemohl obejit bez obeti?
... no, pokud bych si na to zase třeba v 8, 10 nebo 15 rocích zase vzpomněl, tak bych byl asi značně nasrán. [velký smích] [velký smích]
Ovšem na ty konkrétní, co mou schránu onehdá rozsekali...

108441

18.6.2006 19:02

RE: uz je pozde

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 108441

Zdar Hade
Ty to mas trochu slozitejsi, heh. Porad se budes objevovat v ruznych formach a ne a ne to zapichnout natrvalo [velký smích]
Ja to mam jednodussi. Jednou a pak nazdarkaspar [mrknutí jedním okem]


Takze,
...radej
V [cool]

108445

19.6.2006 10:36

RE: uz je pozde

Had 88.?.?.?

Reakce na 108445

Zdar Idealisto,

>Ty to mas trochu slozitejsi, heh. Porad se budes objevovat v ruznych formach >a ne a ne to zapichnout natrvalo
>Ja to mam jednodussi. Jednou a pak nazdarkaspar

[velký smích] [velký smích] heh, nejen má maličkost to má v tomto složitější...né že bych Ti (a komukoliv jinému) toto nepřál, ale přání je jedna věc a "vyznat se v tlačenici" (vyhasnutí žízně po bytí ještě za života v těle) to je vskutku velký rozdíl...!! [cool]

Takže see you later, again, again...až k tomu vyhasnutí.

108473

19.6.2006 3:22

RE: uz je pozde

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Reakce na 108346

Ten, radikalni zakrok pane Sudek ,je presne to ,co chteji ti ,co nam ty muslimy natahali do nasich zemi,co to vzit opacne,zmlatit vsechny ty ,co to zpusobyli.Jinak ,jdeme do predem prohrane valky ,nemuzete valcit ,kdyz mate zradce za svymi zady a oni, zradci jsou na to doplatilo Nemecko v prvni svetove valce,kdyz bojovali o byti a nebyti ,tak komunisti-zide Karel Liebknecht a Rossa Lucemburgova delali revoluci a navadeli namorniky se pridat na stranu revoluce a opustit sva mista,presne podle sovetskeho vzoru,kde zkoncil rusky narod ,kdyz revolucionari prohlasovali,ze vojaci,delnici a rolnici nemaji bojovat v burzoasni valce, Rusko to stalo 100 milionu zivotu.To je tvrda zkusenost,chcete tedy radikalni zasah ,kdyz lide kolem Vas jsou ti jez natahali Vam "nepratele" do vaseho domu,uvazujte.
Vyvolat revoluci, tak jiste vite ,jak takove revoluce konci ,to nebude zadna sametova revoluce ,to by byla velmi krvava revoluce a pted se ptejte ,kdo takovou revoluci pripravuje pomoci ,vyuziti muslimu ze zemi tretiho sveta ,kdo ma z levne pracovni sili nejvetsi prospech, nejsou to nahodou ti sami ,co pristehovalectvi cizi "moci"nejvic podporuji a nejvic bohatnou?

108460

17.6.2006 10:41

Jen houšť !

šona 217.?.?.?

Ať co nejvíce Afričanů přijde do Evropy. Mně už to tady nebaví. Sbalíme s rodinou saky paky a valíme do Afriky, země zaslíbené, ale nejdřív potřebujem, aby se to tam uvolnilo. Kdo chce půlku roku mrznout tady, ať si to tu brání. Já teda nechci zůstat bílá [cool]

108347

17.6.2006 14:49

RE: Jen houšť !

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108347

Byla jste nikdy v Africe, ne v te nancane s turistickymi stredisky.

108359

17.6.2006 18:18

RE: Jen houšť !

šona 217.?.?.?

Reakce na 108359

Nebyla, Vy ano?

108371

19.6.2006 3:31

RE: Jen houšť !

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108371

Navstivil jsem pouze prednasku s hromadou diapozitivu, kdy chlapek cestoval po Africe jen tak autobusem a stopem. Nebyl to uplny sebevrah, takze si vybral Kenu. Rekl bych, ze Kena patri k nejbezpecnejsim zemim v Africe. Nemyslim, ze by byl dobry napad jet timto zpusobem nekam jinam. Pripad masakru civilistu ve Rwande je vice nez desivy. Mate tam hromadu kmenu, a kmenove pravo tam ma casto vetsi vahu, nez-li statni legislativa. Nejhorsi trest, co muze "Africana" potkat je zrejme vylouceni z vlastniho kmene. A nedelal bych si iluze, ze se Afrika vylidni migraci, spise valkami, nemocemi a hladem.

108461

20.6.2006 0:06

RE: Jen houšť !

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 108347

vy idealisto,vas tam sezerou s celou rodinou i s tema sandalama co mate na nohou,na druhou stranu by jste se mohl pokusit o stesti v demokraticke konzske republice, nebo treba Rhodesii a dokonce jsem slyslel ,ze se bilym hodne dobre dari v SAR,tam se uz pripravuje pomalu i komunisticky prevrat a tak se budete citit jak v te rajske husakovo zahrade a jeste budete multikulturalni,to je bezva,alesorry, se mnou nepocitejte

108513

17.6.2006 13:17

Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Nechápu, jak někteří (všichni víme kdo) tady pořád jako kolovrátek melou něco dokola o Nostradamovi? Lidi, probuďte se a přestaňte na takové vejšplechty vůbec odpovídat. Nemá to cenu. Každý člověk ví, že věštit budoucnost nelze. Nikdo do budoucnosti nevidí. Lze jen na základě současných paramterů odhadovat pravděpodobnosti jejich vývoje do budoucna, při znalosti potřebných vývojových (pravděpodobnostích trendů). Je naprosto nesmyslná panoptikální a groteksní představa, že kdosi před p stoletími předpověděl budoucnost, jak to bude na několik století dopředu. To je nemožné (věcky explicitní věc). Takže prosím všechny rozumné, nechte si tyto bláznivce mlít, co chtějí, ale neodpovídejte, protože to nemá smysl. (Bohužel takovýto lidé nemusí ani mít malé IQ, mohou být i vysokou složku sociální IQ a přesto mohou takto zmagořit.) Nejlepší je nechat je v tom jejich světě a nereagovat.
Co se týká té zprávy britského admirála, tak s ní, samozřejmě, souhlasím. A ani nechápu všechny zdejší příznivce Ahmadínežádů a jiných arabáčů, kteří jdou proti nám. Proti Evropě a USA. Je třeba zpřísnit imigrační politiku, zavřít hranice a vojensky dát jasně najevo, že do Evropy žádné černé huby (černoši, arabáči) nepatří a že je zde nechceme. Samozřejmě jim zakázat zbrojit (jak to udělaly USA s íránem) přece se nechce stát v budoucnu jejich cílem -to bychom snad museli být asi opravdu BLBCI, ne? V této jediné možné politice, která jediná má pro nás příznivou budoucnost bychom měli jednoznačně podporovat USA. Ti co chtějí porporovat primitivy z Islámu moc jim nerozumím, jsou asi proti vlastním lidem a nejvíce by chtěli zničení Evropy.
Dalším faktem je, že pomalu vymíráme, takže přece jen nějaké imigranty potřebovat budeme, aby na nás pracovali- ale jen pár a přísně regulovat podmínky jejich vstupu. (A samozřejmě žádné sociální dávky, žádná velká porodnost u těchto etnik)
Lidé se na světě zničí dříve či později, to je jasné. Už od dob stěhování národů, až do dnešní absurdní doby, kdy se někteří Češi zastávají Íránského vraha (ahmanedínežáda).
Našim společným cílem by mělo být to, aby to bylo co nejpozději. Pokud možno ještě několik století ne.
Tak jako každý národ potřebuje ozbrojené složky a policii. (Protože v každíém národě jsou kriminálnící a zmetci), tak úplně stejně potřebuje svět globálního policajta, v našem případě, USA, protože ne všechny národy jsou mírumilovné, ale jsou mezi nimi kriminálnící a zmetci. To je vše, co jsem chtěl napsat. Na závěr jen jednu radu, všem, co jsou proti USA a zastávají se arabáčů, a rádi by, aby se každý stát staral jen o sebe, a ať si třeba Írán zbrojí jak chce, tak si, prosím vás, přesdstavte, jak by vypadal jakýkoli stát na světě ,bez policie? A když by to nefungovalo, na základě čeho se domníváte, že by celý svět mohl...Kráceno (Editor)

108353

17.6.2006 13:27

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108353

.....fungovat bez globální polocie v podobě USA??? Má někdo odpověď? (i přes veškěrá zjednodušení,samozřejmě.)

108355

17.6.2006 14:35

RE: Demagogie

Aja 24.?.?.?

Reakce na 108353

Dozajista jste znacne mlady, zijete v Cechach a vasim heslem je "White power".
Vsem jste poradil, koho neposlouchat, koho naopak ano.
Ted, kdyz dovolite, dam ja vam, docela malou radu. Udelejte si poradek ve vasich znalostech, uz se to tu mlelo nescislnekrat. Iransky prezident, potazmo Iracane nejsou, jak vy rikate, "arabasi". Ach jooo [zmaten]

108358

17.6.2006 18:36

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108358

Samozřejmě vím, že jsou to Peršané, ale rasa je to stejná!!!
Mladý jsem, v Čechách žiju. Mým heslem není "White power". Nejsem Rasista. Naopak vyholené lebky a jiné primitivy mám rád asi tak stejně jako arabáče. K tomu nařknutí rasismu -Asiaté mi například vůbec nevadí. Ani u nás žijící komunita Vietnamců. Nevadí mi ,ani mě nepobořuje.
Vadí mi arabáči, jejich vychování, jejich invazivní náboženství, jejich snaha všude stavět mešity, 5x denně se modlit, nežrat vepřové a chovat se jako dobytci. Vadí mi, jak se chovají k ženám, to svědčí o jejich vyspělosti. Vadí mi jejich teroristické způsoby, to že rádi zabíjejí ostatní lidi, aby dosáhli svých cílů. Ostatně přijde mi zbytečné vysvětlovat všechny důvody, anžto se domnívám, že všichni rozumní lidé se vždy shodnou. A že to každý ví.
Židé mi například taky nevadí. Já jsem, jak jsem psal, tolerantní člověk. Kosmopolitní a open minded člověk. Ale zkrátka nenechám si kázat něco od dobytků, kteří se ani neumějí chovat k ženám. Hovada. V tom se snad také všichni rozumní lidé shodnou, ne?
Také mi trochu připadá velmi ambivalentní vztahy většinu přispěvovatelů zvědavce, na jednu stranu, že nemají rádi přičmoudlíky (s tímto osobně souhlasím) a na druhou stranu jsou proti USA a zastávají se některých těch přičmoudlíků, ať už v Íránu, nebo v Iráku.

108372

17.6.2006 19:04

RE: Demagogie

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 108372

Taxem si precet' ten tvuj prispevek, Tomasi.
pises:
Nejsem Rasista
Vadí mi arabáči
že nemají rádi přičmoudlíky (s tímto osobně souhlasím)

...ach, ty srandisto [cool]

108376

17.6.2006 21:49

RE: Demagogie

Aja 24.?.?.?

Reakce na 108372

Dobre, Tomasi, mozna nejste rasista, ale budete asi malinko xenofobni.
Nakonec to je vas nazor, vas pohled na vec a tedy ciste vase vec.
Pro me je prekvapujici, jak razantne kazete, cemu mame verit a cemu ne.
Shodnu se s vami v jedinem a to je chraneni vlastni kultury; jinak uz je to s prostredky, kterymi toho chcete dosahnout.
Nekde dal, v jinem prispevku se zminujete o "vyvazeni demokracie". Jestli vojenskou okupaci zeme, jejiz vlada (at uz byla jakakoliv), byla sekularni, povazujete za demokratizaci, pak je nekde chyba. Teprve ted, se "u tech vasich pricmoudliku" v Iraku zacina ve velkem stylu projevovat nabozensky fundamentalismus a nikdo, tedy ani USA, si s tim nevi moc rady.
P.S. Neplette si "byt protiamericky" s nesouhlasem se soucasnou administrativou WH a jeji zahranicni politikou.

108391

17.6.2006 22:06

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108391

Xenofobní možná trošku jsem a kdo není. A přesně jak píšete je to moje privátní věc a mám právo na svůj názor. Který rozumný člověk by také nebyl xenofobní, když vidí nějaké arabáče, jak se s bombou na těle někdo odpálí a jak se oficiálně chovají k ženám.
Osvobození Iráku není okupace země, ale osvobození. Kdyby se jednalo o vojenskou okupaci všichni včetně Bushe a jeho odpovědně administrativy by stáli před Vojenským soudem a USA prezident by byl okamžitě zbaven funkce. V USA je naprostá demokracie, takže kdyby se Bush dostal před soudce, který ho nemá rád, tak mu to ještě pěkně osladí.
To že je nějaká hrůzovláda sekulární, neznamená snad, že je vše ok?? U nás komouši byli 40 let, to je jistě také dlouhodbé, ale to neznamé, že je to OK! Ano, máte pravdu teprve teď se začíná v Iráku projevovat náboženský fundamentalismus, nicméně již předtím se objevoval v zahraničí, protože ho Saddám Husajn, samozřejmě, podporoval. Já nejsem oportunista a nejsem příznivcem žádných úhybných manévrů!! Přece nebudu , proboha, tolerovat otroctví jenom proto, že jsou otroci pěkně v železech a je od nich klid!! To TEDY NE! Já třeba mám radost, že jsou lidíé v Iráku svobodní a že si mohou dělat co chtějí! Z těch nepokojů a útoků samozřejmě nemám radost, ale beru to tak, že to k tomu patří, když žili dlouhá desetiletí v otroctví, tak neumí teĎ naložit se svobodou! Ale přece nebudu schvalovat, že jim nějaký despota vládne, jenom proto, že je od nich klid?!
Přece není možné, aby zrůda Saddám Husajn někoho rozpouštěl v kyselině!! To je nepřípustné, i kdyby šlo o jeden jediný případ!!! Přece se nemohou, proboha, takhle svinsky chovat, jako zvířata hlava státu v 20. století!!

108395

18.6.2006 15:48

RE: Demagogie

Aja 24.?.?.?

Reakce na 108395

Tak jsme si vzajemne schvalili narok na vlastni nazory, ted jeste, ktery dalsi diktatorsky rezim je na rade? Aby byla nejaka spravedlnost, ze. V Africe je jich pomerne dost a nejsou o nic lidstejsi, nez byl ten Saddamuv.
Bushova administrativa nemuze byt postevena pred soud, je to ona, kdo rozhoduje, jde-li o okupaci, ci osvobozeni. Svoboda? Na to by nam nejlepe odpovedeli obycejni lide v Iraku. Vas ani muj nazor neni rozhodujici.

108426

18.6.2006 15:57

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108426

Vaše logika, tedy spíše vaše Sylogismy (o logice nemůže být řeč)
je celá chybná!! Co na tom, že jsou v Africe diktátorské režimy také, jak to s tím souvisí?? To je jako argumentovat, proč zavírat a trestat nějaké zloděje, když jiní taky kradou a nikdo je nestíhá!! USA neumějí vyřešit všechno, já jsem rád aspoň za tu trošku, co dělají! Ano, otpimální by bylo osvobodit i Africké nevolníky, ale zatím je dobře, že se osvobodil aspoň Irák a Afghánistán. Obyčejnými lidmi v Iráku se neohánějte, běžte tam a zeptejte si jich sám, jak jsou rádi, že nejsou pod Saddámem. Tedy mimo b7val7ch prominentů a členů zločinecké strany Baas.
Já se obávám, že spousta z vás nedisponuje ani elementární logikou, proto těžko o něčem diskutovat

(Bez toho dodatku, kterym, podle me, ponizujete ostatni diskutujici, by to neslo? Dekuji, pokud si to nechate projit hlavou a priste se takoveho pristupu vyvarujete. E.)

108427

18.6.2006 16:30

RE: Demagogie

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 108427

Pane Tomáši, vy jste, bez urážky, krásná ukázka extrému.

Jeden typ extrému: absolutní odsouzení USA, Israele atd., "za vše můžou Židi (Bush, NWO...)" atp...zato Palestinci, Írán (...), ti nemůžou za nic.

No a vy jste opačný extrém: USA jsou málem svaté, dělají to pro svobodu národů, zato ti Arabové (Arabáši [oči v sloup] ) a jim podobní...verbež.

Samozřejmě to poněkud zjednodušuji a trochu třeba přeháním...ale nepřipadá vám to jako to samé? Akorát se vymění figurky...

108431

18.6.2006 17:11

RE: Demagogie

Misu 193.?.?.?

Reakce na 108427

Nazor obycejnych Iracanu je jasny. Za Saddama bylo zle, ale nez to, co se ted v nasi zemi deje, to radeji deset Saddamu.
Kdyz USA Saddama svrhli (nebudu povidat, zda k tomu meli byt elementarni pravo), byli Iracane velmi radi. Ale pritom, co predvadi US Army v te zemi ted, je mistni tezce nenavidi.
A nerikejte mi o tom, ze vetsinu zverstev pusobi nikoliv US Army, ale parchanti od ruznych bojuvek. Ano, ale proc se tyto bojuvky vubec mohly aktivovat? Odkud se vzaly? Kdo totalne posral vnejsi zabezpeceni te zeme, napr. rozpustenim armady?
Naprosto jasne to bylo videt pri prijezdu americanu do Bagdadu. Po strzeni Hussajnovy sochy vyvesili AMERICKOU vlajku!!! Jasny dukaz zpusobu uvazovani US vojaku, respektive dukaz toho, co jim cpali a cpou do hlavy jejich velitele - obsadime Irak a bude nas, na kecy politiku do medii se vykaslete, to je jen divadylko...

108433

18.6.2006 17:24

RE: Demagogie

Aja 24.?.?.?

Reakce na 108427

Nepristoupim na vas utocny ton.
Kde hledate logiku? Proc je logictejsi Irak a ne nejaky africky stat? Jde-li vam o islam, i tam se najde. Prirovnavate-li cele deni ke kriminalite, kdo rozhodne, ze tenhle zlodej se musi chytit a zavrit driv, nez ten druhy? Tak prece policie nepracuje, na rozdil od okupujicich armad. Snaha je chytit vsechny lumpy, tady pokulhava vase prirovnani.
Ptat se Iracanu...hmmm, z vase prispevku se zda, ze vy jste, na rozdil ode me, s nimi hovoril. Citi se svobodni a v bezpeci?

108436

18.6.2006 18:21

RE: Demagogie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 108395

ehm... kolik je vám let ?

a čtete i něco jiného než noviny ?

Nechci se vás dotknout, ale opravdu bych to rád věděl.

108440

17.6.2006 15:00

RE: Demagogie

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108353

Mate se vskutku o co oprit o svou jistotu. Trochu malo rekl bych. Nemyslim, ze svet potrebuje globalniha policajta, v minulosti neexistovali supervelmoci, a presto existovala dynamicka rovnovaha v politickem smyslu. Jinak lidi nechteji valcit, pan Nohejl tady uvedl vyrok Goringa, ktery to dokumentuje i u Nemcu. Arabove nejsou v zadne vojenske ofenzive, naopak valku na jejich uzemi zavlekl Zapad. Min destabilozovanych oblasti, min nasilneho vyvozu demokracie a ubude nam pocet lidi utikajici na Zapad pred valkou a z ekonomicke nouze. Samozrejme imigracni priliv tady bude, taky. Takze Evropa se bude muset jasne vyjadrit, stejne jako k tomu byli nuceny zaujmout postoj USA.

108362

17.6.2006 15:34

RE: Demagogie

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108362

V tom co jste rekl p. Bartosek

myslim ze dochazime k zaveru o tom 'jak to vlastne je'. Je tu zrejme prirozeny proces fluktuace byvatelstva. Ten je ale nesmirne umocneny mocenskymi tendencemi a vybojem (ve snaze si tuto pozici udrzet a upevnit). Napada me a to opakovane a jiz dost dlouho: neni tohle vlastne v souladu se znamymi marxistickymi postulaty o imperialismu? [mrknutí jedním okem]

Ze by neco z toho snad zacalo dokazovat jejich platnost?? [překvapení]

108367

17.6.2006 18:40

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108362

Že západ přivlekl války na východ, s tím mohu souhlasit. (I když si myslím, že by válčili a řezali se stejně samo ze sebou)
Západ tam vtrhnul. Klidně můžeme říct bohužel. Ale stalo se, nejde to odestát. My s tím nic neuděláme a nebudeme přece kvůli tomu ustupovat??
Kdybychom nevyváželi demokracii (jestli je to dob5e je věc názoru, já myslím, že to dobře je, protože kladu rovnítko mezi demokracii a lidství, se všemi výhradami), tak stejně počet lidí utkajících na západ se nezmenší!! Neutíkají kvůli politice, ale utíkají kvůli vlastní chudobě. Dojde jim ropa, voda a půjdou na nás, i kdyby Západ v životě nevkročil jejich území. Toť můj názor.

108373

19.6.2006 3:46

RE: Demagogie

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108373

Podivejte se na fotky Iranu. Vase predstava bilich zdi minaretu s uzkyma ulickama je ponekud starsiho data. Uprimne vam reknu, ze bych byl rad kdyby CR mela pred sebou ekonomicke "starosti" Iranu! Samozrejme ta obrovska hromada ropy a plynu sebou nese jiste politicke rizika smerujici k valce. Kdyz byl zdevastovan valkou Vietnam nestekl po nem ani pes. Nad mrsinou Iraku se zacali hadat, kdo ze spojencu byl natolik dobrym spojencem, aby se mohl podilet na obnove. Polozte si otazku proc se zahranicni firmy hrnuly do obnovy valkou znicene zeme? Aspon do chvile, nez se ukazalo, ze okupace Iraku je krajne problematicka. Nez nekomu dojde ropa, tak se obavam, ze bude vytvorena nova ekonomicka rovnovaha. Zrejme Zapad ponekud zchudne a Cina, Indie... ponekud zbohatnou. Co vlastne je pro lidi opravdu dulezite? Mit pocit bezpeci, najist se a mit kde slozit hlavu. Pokud se zlepsi tyto tri ukazatele ve "tretim svete" mame polovinu problemu s imigraci. Ma to vsak jeden hacek a tomu se rika demograficka exploze a Zapadu se tento problem tyka jinym zpusobem, nez-li tretiho sveta.

108462

19.6.2006 4:09

RE: Demagogie

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108462

No, jo bilych tak me to prastilo pres oci, ale az ted. Pravdepodobne toho bude vice. [zahanbení] [mrknutí jedním okem]

108464

17.6.2006 17:42

RE: Demagogie

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108353

Pane Tomasi EU(?)

diky Vam jsem se opravdu zasmal. Jste pravy 'cabaretiere' (zabavnik)! Diky vydavateli ze Vam/nam tohle povyrazeni umoznil! [chechtot]

Co me udivuje nejvic je, jak nejaky Tomas EU si sem se svymi ostrymi lokty vrazi a bum, bac.... pali jeho nesmysly od boku bez toho, ze by si precetl to, co zbytek diskuteru pise. O premyleni nad tim je zbytecne se zminovat. [oči v sloup]

108370

17.6.2006 18:44

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108370

Rád jsem posloužil pro pobavení. Já se zase vždy řežu smíchem a královsky se bavím, u vašich příspěků, kdy píšete něco o Chazarech, že židé současní nejsou židé, ale chazarové (nevím, zda li je to pravda, nebo ne-ani mě to nezajímá, ale moc mě to baví, když o tom píšete), taktéž se královsky bavím, když popíráte holocaust, snižujete počty jeho obětí, snižujete vinu nacistů, argumentujete konspiračními teoriemi a že veškerá historie je vlastně velká lež. Nakonec můžete ještě začát psát o Nostradamovi, o UFOnech mezi námi, či třeba o tom, že Američané nepřistáli na měsíci, protože na "záznamu" vlála vlajka-a to je přece nesmysl, protože na měsíci není atmosféra apod.

108375

17.6.2006 19:18

RE: Demagogie

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108375

Doufam, ze neuvalujete vsechna tahle 'obvineni'

na moji hlavu mily Tomasku z EU! Vite, my zde existujeme coby jednotlivci a pouze tak muzeme byt zodpovedni za urcity druh komentaru a uvah. Nemohu se vice ohradit ci vysvetlovat to co nepatri do meho pera. Rozumeno? [smích]

108379

17.6.2006 19:09

RE: Demagogie

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108370

Trochu bych se mel opravit....

nemohu ocekavat od vsech tu stejnou uroven znalosti a rozhledu. Je tu mnoho faktoru jako vek, vzdelani, zkusenost, atd.
Nakonec, Vy krome 'arabacu' nikoho neurazite. Nechci tady nikoho nalevat Aenciklopedii arabikou, ale vite, ze kuprikladu instrument zvany 'sextant' (neplest si s Kamasutrou) dulezity k orientaci na mori byl 'vypujcen' od Arabu?

Pokusim se o trochu konstruktivnejsi formu odpovedi:

1. Ne, cetnika svet rozhodne nepotrebuje. Zustanu u tvrzeni nebudu to rozvadet. Neni tu dost mista a casu.
2. Kdykoliv v minulosti se 'pravidla hry' tvorila rovnovahou sil. Tak to vzdy pracovalo, i s temi obcasnymi valkami. Dnes tomu tak neni - rovnovaha je pryc. Ale nova se zacina tvorit, doufejme. Bez te jsme v rejzi.
3. Role 'zaostalych' narodu je iluzorni vec. Narody tretiho sveta jsou jiz 'probuzene' a nehodlaji dale slouzit v roli lokaju Zapadu. Je to snad k podivu? Nezvyk to je, to je pravda a proto si musime zvykat, ze kuprikladu Iran a Brazilie chteji vlastni jadernou energii.
4. Rasismus v. svetova moc. Takova vec neexistuje. Z hlediska sil svetove moci kdekdo v pozici 'ridice' se sprahne s kymkoli pro dosazeni svych cilu (viz aliance USA - Japonsko). Primitivni rasismus je jen pro plebejce.
5. Nevidim duvodu si myslet, ze urcita 'kultura' by mela privilegium nadrazenosti na vecne casy. Se Sovetskym Ruskem se to jiz dokazalo, to same bude s USA a celym tzv. Zapadem. Prijeti ci neprijeti zmen pri soucasnem stavu nicici techniky rozhodne o osudu lidstva.

108377

17.6.2006 20:08

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108377

Co je to sextant vím, vím i přesně jak se používá.(i vím, co je to jakobova hůl) Polohu na zemi dokážu 100% určit lépe než vy, i bez GPS. Pomocí sextantu a přesného času.
To jsou ty vaše předčasné soudy, když nemáte ani tucha, kdo si s vámi píše, či kdo se skrývá za mým nickem.

1) To je kontradikce. Nesmysl. Je to stejbné, jako tvrdit, že jakýkoli stát nepotřebuje policii. NESMYSL Totální.
2. Pracovalo, ale špatně.
3. Není. Opět opakuji, národ, který se neumí chovat k ženám je zaostalý, ať to berete z jakékoli strany. Jsou to primitivové, včetně jejich náboženství.
4. Rasismus je víra v nadřazenost nějaké rasy. Nikde jsem nepsal, že si myslím, že my jsme nadřazeni arabáčům, jen že je nemám rád, protože to jsou primitivové a chovají se tak.
5. Tady je asi jádro věci: Já si myslím pravý opak, kultura, která se neumí chovat k ženám, považuje je za cosi podřadného, je podřízena naší vyspělé kultuře. Bez debat. Jsou to primitivové, že bych si do nich neutřel ani podrážku od bot,.

108382

17.6.2006 21:26

RE: Demagogie

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108382

Tomasku, jsou tu jen dve moznosti:

bud jste 'leho' a nebo 'zena'.
Treti moznost - 'lehozena'. [chechtot]

Nez s Vami skoncim tuhle tiradu jen detail ohledne bab:
"Kdyz nedostanou obcas ranu, nevedi kdo je panem; moudry je muz, kdo je udrzuje v bazni" (slysel jste slovo Bozi).

Zameteno, prsi! [cool]

108387

17.6.2006 21:36

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108387

Nemá smysl reagovat. Myslíte li si toto o ženách jste břídil.
Já jsem chlap a pořádný.

108389

17.6.2006 21:42

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 108387

[chechtot] bud jste 'leho' a nebo 'zena'.

... pouze první možnost se zdá býti pravdou ! Mám na toho "člověka" jakýsi šestý smysl a ten se teď zrovna bouří - tedy jako by to byl leho. Budiž mu ochuzený uran lehký - asi hodně svítí a leze mu to na mozek. Protože prozradil se snad hned prvním přízpěvkem. [chechtot]

108390

17.6.2006 20:05

RE: Demagogie

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 108370

lide kteri miluji jednoducha reseni slozitych problemu a bagatelizuji fakta,rozdelujic je na bile a cerne a nic mezi tim,konci u armady ci v extremnich uskupenich. Tam se prilis premyslet nemusi natoz shanet fakta na vytvareni realneho obrazu stavu veci. Staci sahnout po zbranich.Pak mrtvola nepritele neprekazi a nezavaluje nepohodlnymi argumenty a neprijemnymi pravdami.

108381

17.6.2006 20:45

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108381

Já jednoduchá řešení nemiluji, ale ve všech profesích, určitě uznáte, se problém vyřeší nejdříve tak, že se zjednodušší! bez toho to ani nejde. Jen matematici řeší problémy komplexně, ale od fyziků, až po třeba soustružníky se řeší na zjednodušeném modelu, kde zanedbáte to, co působí málo, co působí jen někdy, zjednodušíte a rozložíte problém na několik iterací. To je věc i politiky a diplomacie. Kdybyste měl cokoli řešit v celé své možné složitosti, tak se nikdo nikam nedobere.
Zbraně jsou odjaktěživa součástí lidstva. Abych se přiznal, tak ani moc nemám rád ten americký model, kdy zbraň může mít každý. Je mi bližšíé náš český model, kde zbraň má opravu málo lidí.
Ale na arabáče nic jiného, než zbraně neplatí. Vždy je seknout přes prsty, hned jak nám je strčí do Evropy. Jeden sebevražedný útok na nějaké turisty- totální rozstřílení jejich teroristických doupat. Bohužel se nedá nic jiného dělat. Opakuji, národ, který nemá úctu ani k vlastním ženám, nemá tady co dělat. Je to primitivní národ i bez veškerých zjednodušení a nikdo se s nima v rukavičkách mazat nebude. Aspoň doufám.

108384

17.6.2006 21:21

RE: Demagogie

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 108384

pak nic o islamu ani Arabech nevite,a snaha hodnotit je z pozice udajne zleho chovani k zenam...islam saha jen k prahu dveri. To byste koukal na ten matriarchat... [mrknutí jedním okem]
Vy jste neuchopil jejich fenomen ani co by se za nehet vlezlo. Same povrchni a zavadejici informace,kterymi nas denodenne zasypavaji media,poplatna manipulatorum verejnym minenim. Navic o islamistech-radikalech,nikoliv muslimech.
Co se tyce sebevrahu- unika Vam,ze za kazdeho mrtveho nastupuji dalsi tri. Namisto abyste teroristy eliminoval podporou vzdelani a liberalnich islamskych skol,tak byste je vesele mnozil bombardovanim,jak pak Bush.
Malo znamou strankou veci je,ze velke financni podpory se dostalo radikalnim islamskym hnutim z rukou CIA a podobnych zapadnich sluzeb.Pred tim zadnou moc nemely!!!
Byla to cilena akce,rozmnozit teroristy a pak jim vyhlasit valku! Zaminky nebylo treba,stacila lez. Podivejte se na Irak...

Vahhabovci,Al-kaida,..vse z dilny CIA.

Ten kdo dnes "bojuje" proti terorismu,ho ve skutecnosti rozmnozuje.

S tim je spojen i problem imigrace.Podporou radikalnich hnuti klesa islamskym zemim inteligence. V Iraku pobihaji izraelska komanda a strili vedce. Nevzdelany narod se stava chudym. Chudi,nevzdelani lide miri automaticky za lepsim. Do Evropy, do USA.
A opet je v tom neci zamer. Vytvoreni demograficke inverze. Zniceni evropskych kultur,a tim i potazmo inteligence. Rizeno-hadejte odkud,zde na Zvedavci to vi skoro kazdy. O to vice pak vynika slovo Gojim.
To same delaji v USA. Prosazuji pristehovalce,pomahaji jim(videl jsem zaznam z jedne takove konference),kamaradi se s cernou populaci,popuzuji ji proti bile vrstve. Nedavno uz troubily USA na poplach,ze mensina se stane vetsinou.

Ctete vice ze siroka.

[mrknutí jedním okem]

108386

17.6.2006 21:52

RE: Demagogie

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108386

Ta velicina pod jmenem TomasEU(TM)

je obrazem toho co bych naval "typicka manipulativni obet" pane Ursusi. On ma jakou takous predstavu, ale jejikoz ma zrejme jeste malou zivotni zkusenost, je to clovek zalozeni idealistickeho a citi se dobre v pozici vedeneho "moudrejsimi a silnejsimi".

Jeho vyroky mi primominaji socialistickou "rychlotavbu": kvantita za milion, kvalita za petku. [chechtot]

Jinac, mezi nami: byla tady ta rec o zenach a jejich rolich atd. Vy o tom vite zrejme podstatne vic. Kazdy jiz ve strednim veku vi, ze je to slozita vec. Ja nemam negativni nahled na zeny vseobecne(nakonec jsem tez zrozen z zeny...), nicmene, alarmuje me jak jsou zeny v teto 'liberalni' spolecnosti totalne, ale totalne zkazene. A se zkazenymi zenami je nase (ne)kultura nenavratne ztracena. [pláč] [naštvaný]

108392

17.6.2006 22:22

RE: Demagogie

case 62.?.?.?

Reakce na 108392

Pan TomasEu projevuje mladickou nerozvaznost. Nicmene Vase hodnoceni o zenach mi prijde prilis prisne a navic, zeny jsou takove jaci jsou muzi (Tedy jake jsme si to udelali takove to mame).
Soucasne usporadani spolecnosti zpusobujici staly, ale maly stres zvladaji zeny lepe nez muzi. Muzi jsou "konstruovani" na velky a kratkodoby stres (ctyri hodiny lovit mamuta a pak se o tom mesic u ohne bavit, jak nam to skvele slo [mrknutí jedním okem] ). NASA dokonce pro meziplanetarni lety uvazovala o ciste zenskych posadkach (na lodi je staly, ale maly stres).
Chceme-li lepsi zeny, musime se stat lepsimi muzi (mozna jsem idealista).

108397

17.6.2006 22:57

RE: Demagogie

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 108397

O vzťahu spoločnosti k ženám môžno trochu inak - dve také staršie "múdrosti", ktoré možno lepšie vystihnú postoj, ktorý nie práve šťastne vyjadril TomasEU

"Otokyňa vychová vždy len otroka, nie slobodného muža."

"Otrok chce mať okolo seba len otrokyne, nie slobodných ľudí."


Práve v tomto vidím aj ja jeden zo začarovaných kruhov, v ktorom sa pohybuje cleý arabský/islamský svet a vlastne aj väčšina krajím "tretieho" sveta.

108401

18.6.2006 10:44

RE: Demagogie

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 108397

[chechtot] [chechtot] [chechtot]
to jste me pobavil s tim stresem. To by se ta posadka pravidelne kazdy mesic odchylila z kurzu ci nabourala!!!
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

108419

18.6.2006 10:40

RE: Demagogie

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 108392

vite pane zapa,ono je to jak ladit slozity nastroj s mnoha oktavami,ladit jemne a dlouze,naslouchat zachvevum a nepatrnym nuancim. Pan TomasEU by dle meho nazoru radeji nekolik strun urval,protoze by nechapal,na co jsou.
Jelikoz je ale vse v tomto svete propojeno,nekde by se to dost silne pokazilo.

zkazene zeny jsou take proto,ze chybi muzsky element.Protoze jsme si nechali nakecat,ze zeny diskriminujeme, a nedali nekterym dost lasky a pozornosti,vcetne uznani. Pravda je tez tam,kde drtiva vetsina rozvedenych manzelstvi konci tim,ze deti dostane zena!!! Pak pri vychove chybi muzsky prvek, jak jinochovi,tak devcatku. Z kluka pak uz neni chlap,ale cosi prizpusobeneho obrazu zeny. Vikendove "pujcovani" otci to nevytrhne. Divce zas chybi odpovidajici protejsek-nebot synove se vidi v matkach a dcery v otcich.Dalsim bodem je rozmazlovani dcer matkami-chovani se k nim jako dospelym uz do skolky. To se pak z divky stane potvora,kterou nanejvys nekdo ojede a necha byt-do zivota bezcenna. A pokud si ji vezme nejaky trumbera, tak to manzelstvi stejne dlouho nevydrzi...
Zene staci minimum pozornosti,ale takovou musi na jisto dostat.Jinak je to spatne.
Navic jsou zeny prizpusobivejsi,a to nam muzum,tedy za jejich stav muzeme do velke miry sami.Zena nedokaze dlouhodobe vzdorovat tvrdemu natlaku byvaleho pracloveka.Prizpusobila se nasemu svetu,nasim vynalezum,ohromujicim vykonum,....ale nechce byt jen domaci sluzebnici,je preci poloautomatizovane 21. stoleti a ona chce take neco dokazat!
Navic-kvuli komu chteji byt zeny sexy? Kvuli sobe ne. [mrknutí jedním okem] Nechame se jimi ukecavat,zblbnout nadry petkami a kdovicim jeste. A ony vedi,ze to funguje. Kdyz by to nefungovalo,tak by mozna byl klid. Muslimove to poresili bravurne. Zahalit a basta! Navic u muslimu chrani satek zeninu intimitu tvare. Jeji jedinecnost,ktera neni pro kazdeho,jen pro jejiho manzela a uzky okruh pribuznych. To je tez zajimave. Jedna se ale o puvodne arabsky,kocovnicky zvyk. Podle meho,aby se nezavdavala pricina k prepadeni kvuli unosu zeny-a byl prehled kdo ji videl odhalenou na navsteve. Tim se ihned okruh potencialnich unoscu znacne snizoval.

108418

18.6.2006 14:55

RE: Demagogie

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108418

Mate pravdu Bedo, spojeni a posloupnost

existuji a je treba videt puvod v chovani urcite kultury v jejich tradicich. Co ja vidim konkretne v nasem 'moralne uvolnenem svete' je jeho prehnana sexualizace. To ma zase jen jeden vysledek - deviaci (uchylnost) od prirozenosti nam dane prirodou - bohem. Kdo je takovy blaze-modernista, ze to chce chvalit? Pro me je to nihilista.

Dle meho (ac se nekomu muze jevit jako prisny) nazoru je cesta k naprave mozna 'pustem' tedy odstoupenim od pozitkarstvi (ktere nas nici) k umravneni. To je a vzdy byl prirozeny cyklus: k ozdraveni je treba umravneni. Jine kultury (viz islamska) nam k tomu davaji mozny navod. Nerikam je kopirovat, ale pouzit coby 'zrcadlo'. Je absurdni je za videni nasi nekultury kritizovat a nedavidet je - meli bychom jim podekovat!

108421

18.6.2006 17:51

RE: Demagogie

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 108421

ono nam to zas neco ukazalo,na co bychom v moralne nezavadne spolecnosti neprisli...ona i moralka se vyviji,je predmetem dohody,nikoliv nadcasovych norem- v kazde kulture ma svoji specifickou podobu..
Nam to prineslo dusevne vyprahle bytosti...neni zde pro ne prostor pro prijeti neceho noveho??? Podminky,ktere jinde nejsou... Bylo by dobre se nad tim zamyslet.

108437

17.6.2006 19:16

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 108353

Pane, "páč" jste docela nešetrně zaryl, mohl bych reagovat - budu ale zcela věcný. Je totiž zcela jasně vidno, kterak se na svět díváte Vy, tedy "vstoupím" na Vaše hřiště...

Vy zde s "nevinným výrazem na tváři" píšete (cituji): "... Je třeba zpřísnit imigrační politiku, zavřít hranice a vojensky dát jasně najevo, že do Evropy žádné černé huby (černoši, arabáči) nepatří a že je zde nechceme. Samozřejmě jim zakázat zbrojit (jak to udělaly USA s íránem) přece se nechce stát v budoucnu jejich cílem -to bychom snad museli být asi opravdu BLBCI, ne? ...

Pane, přistupuji na Vaši jinak zcela nesmyslnou retoriku a postoj k problematice. Totiž jak vidno, Vám nečiní problém popřít něco, co je ve skutečnosti nesporně dávno prokázáno (možnost a platnost proroctví) a zároveň taky zcela nesporné zákonitosti kauzality. Navíc Vy tímto Vašim postojem zcela arogantně pomíjíte vůbec jakékoli společensko-morální zákonitosti. Čili chápu-li Vás dobře, tak navrhujete do mrtě vyžrat svět, nahamtat si to vše na hromadu do Evropy a do Ameriky", zavřít hranice, zakázat "černým, rudým, žlutým a prostě nebílým hubám" vstup, sami pak chodíce si volně kamkoli po světě a kázajíce těm druhým co oni smí a nesmí - tak si to pane představujete, že ano ?? Nedělám si tedy vůbec žádné hezké představy o celkové charakteristice Vaší osoby, nezlobte se, musím to tak formulovat. [velký smích]

Jste patrně přesně ten typ lidí, který tím pádem vůbec nemůže pochopit, že s konečnou platností to takhle fungovat, jak si to představujete Vy prostě trvale nebude, poněvadž zákonitě ani nemůže !! Patrně je zbytečné Vám doporučit, aby jste "kouknul" do historie, že stromy do nebe prostě nerostly, ve skutečnosti ani dnes nerostou - ač se Vám zdá zřejmě, že ano, že jo - tedy evidentně v budoucnosti taky neporostou. A to nikomu !

Čili shrnu Váš názor a dopředu jasně říkám - absolutně s ním nesouhlasím: S neskrývanou arogancí hodnou pana leha z pozice síly hodláte navzdory svým vlastním závazkům účelově měnit pravidla uprostřed "hry" ... Nebudu se dále namáhat vyvracet tuto Vaši podivuhodnou představu o právu, spravedlnosti, morálce a vůbec. Budiž to čistě Vaše věc a důsledky rovněž tak na Vaší hlavu. A ty budou a třeba si i vzpomenete, že bylo lze uvažovat i jinak... pomalu meloucí mlýny ani nepřipomínám ! [velký smích] Přeji růžovou budoucnost.

108378

17.6.2006 21:53

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108378

Mně se velmi ztěžka reaguje na cokoli od člověka, který věří nějakým proroctvím a podobným pohádkám. Touto svou vírou, bohužel, degradujete jakýkoli svůj názor a vývod. Pro mě je to úplně samé, jako kdybyste se oháněl, že vydíte v křišťálové kouli budoucnost.
Píšete, že je dávno nesporně prokázána možnost a platnost proroctví. To není PRAVDA!!! To je demagogie a HOAX! Uveďte jeden jediný univerzitní zdroj, či studii a pošlete mi na ní odkaz. Ubezpečuji vás na 100%, že kdyby se někdy prokázala možnost proroctví, tak minimálně v časopise SCIENCE vyjde o tom seriózní článek. A bylo by to na Nobelovu ceny a v podstatě by to popřelo veškerou současnou vědu. Tolik k proroctví a věštěšní.
že lze vyžrat do mrtě svět jsem nikde nepsal, ani to nejde, životní zdroje nejsou nevyčerpatelné a rovnováha v přírodě a klimatu také není nezvrátitelná. Takže jakoukoli politiku bych viděl samozřejmě v souvislosti s ohledem na ekologii a obnovitelné zdroje. Není také bez zajímavosti, že arabáči jsou jedněmi z posledních, které by něco jako ekologie zajímalo. že je třeba se zabaríkádovat v Evropě a USA t je fakt, to si myslím. A zbytet světa tvrdě kontrolovat, aby ho nikdo nevratně nezničil. To, že se lidstvo v budoucnu nejspíše zničí samo si také myslím.
A nepsal jsem nebílým hubám!! Pozor, Asiaté miá nevadí, černoši také ne, když je převychováme, ale arabáči jsou pronárod, který neumí nic jiného, než vraždit a chovat se jako prasata.

108393

17.6.2006 22:50

RE: Demagogie

case 62.?.?.?

Reakce na 108393

Sam proroctvim neprikladam velkou vahu, ale zaroven je v zadnem pripade nevylucuji. Soucasna fyzika je nevylucuje tak striktne, abychom je mohli jednoznacne vykazat do rise "pohadek", byt jste se nevedomky strefil, pohadky jsou vestby (staroslovenske pogadať - vestit). Neni vubec jiste, ze kauzalita je jista [smích] a ze nedochazi k pusobeni zpet v case, to je pouze model a dost mozna tento model zajde brzo na ubyte. Jak chapat nadsvetelne trajektorie u Feynmanovych integralu? Co smycky vracejici se v case u Kerrovskych cernych der? Zda se, ze se nam obcas tak docela nezachovava energie a diky Emme Noetherove vime, ze mezi ZZE a homogenitou casu je ekvivalence. Tolik k Vasi domyslive pseudojistote v otazce proroctvi.
Vase predstavy o moznostech uspesne regulace sveta a "zabarikadovani se" jsou naivni, smesne a nebezpecne. Vzdy kdyz se "elita" pokousela zorganizovat svet, vyvolala obrovske turbulence, ktere bohuzel nesmetly pouze ji. Kazdy tlak vyvola protitlak (akce a reakce se neuplatnuje jen ve fyzice [mrknutí jedním okem] ). Nadhernym prikladem budiz Versaillska smlouva a WWII, ktera byla jejim primym dusledkem. Trivialnejsi pro uchopeni jsou "skvele" uspechy mistrnych regulatoru socialismu a fasismu.

108400

17.6.2006 23:12

RE: Demagogie

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108400

Mate pravdu 'case',

jen neznaly nestastnik si neuvedomuje, ze existuje cely duchovni svet ve spolecnem prostoru s nami ktery mi nevidime. Je spojenim mezi minulosti, soucasnosti a budoucnem, ktere my nezname a ani nam na to rozum nestaci abychom je pochopili.

Je to system kontinua, ktery udrzuje vse v chodu. Lide jako Vy a pan Gejdos pomahate poodstirat rousku tajemstvi. Nas materialisticky (neninim marxisticky, ale liberalne-kapitalisticky) system umele tuto skutecnost potlacuje. Prave v takovem komplexnim duchovnim prostoru se muze clovek materializovat jako svobodna bytost. V materialnim svete jsme jen otroci. Ale to je jen noseni drivi do lesa...

108402

17.6.2006 23:42

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108400

To se mýlíte, současná fyzika vylučuje jakékoli věštectví a lidový mysticismus. Včetně takových extra nesmyslů, jako je astrologie, věštení osudu z ruky, kávové sedliny, karet apod. To z toho důvodu, že budoucnost není předem dána. Neexistuje tedy osud a současný vývoj událostí souvisí pouze na současných parametrech a pohybu. Kvantová fyzika, Heisenbergův princip neurčitosti explicitně dokazuje nemožnost jednoznačně determinovat budoucí stav věcí, co víc, nedovoluje nám ani zjistit současně se stejnou přesností stav nějaké kvantové částice. To je kvantová neurčitost. V té nejelementárnější úrovni. Působení zpět v čase neexistuje. Pojem "nadsvětelná trajektorie" čtu poprvé u vás! Možná jste měl na mysli u hypotetických červích děr, které ústí v dvou různých částech vesmíru a spojují dvě velmi vzdálená místa ještě "kratší" spojnicí, než je dokáže spojit dráa světelného paprsku? Nebo jste měl na mysli, s čím přišel Feynman, že pokud se částice může šířit mezi dvěma body po několika různých drahách, šíří se po všech drahách najednou. Každé dráze odpovídá jedna amplituda pravděpodobnosti. No a ke sčítání těchto amplitud pravděpodobnosti má právě sloužit ten Feynmanův integrál. Většina těchto drah se interferencí vyruší a zůstane pár možných drah, které mají svou analogii a popis i v klasické mechanice (newtonovské). Předpokládám, že jste měl na mysli toto, ale pojem nadsvětelná trajektorie se nikde nevyskytuje. Co jsou smyčky vracející se v čase u Kerrobských černých děr -přiznám se nevím.A to jsem se o fyziku dost zajímal. (laicky, protože v můj matematický aparát, který končí někde u trojných integrálů přes tělesa, u diferenciálních rovnic a Laplaceovy transformace na serióznější zájem bohužel nestačí). Co se týká zachování energie, tento zákon platí a je to mnohokráte ověřeno, je to fundamentální zákon, se kterým úspěšně počítá celá relativistická i kvantová fyzika. Odpovídají tomu všechny pozorované parametry. Jen vám připoneu, že kdyby se nám občas někde nezachovávala energie, neexistovaly by počítače. Dále se o tom nechci moc rozepisovat, protože jedna píšete blbosti a jednak je to offtopic. JEště snad přece jen: smyčky vracející se v čase-to je hrozná blbost.
Představy o regulaci světa nejsou až tak směšné, neboť, jak nám nedávná historie ukazuje, tak země, které mají velmi rozvolněnou imiograční politiku narážejí na velké a násilné multikulturální problémy viz. nepokoje ve Francii a Británii třeba. Takže kontrolovat migraci uprhclíků a hlídat si hranice je právem zakotveným v ústavě snad u všech států.

108403

18.6.2006 17:56

RE: Demagogie

Had 88.?.?.?

Reakce na 108403

Zdravím Tomáši z jednotné Evropy,
>to se mýlíte, současná fyzika vylučuje jakékoli věštectví a lidový >mysticismus. Včetně takových extra nesmyslů, jako je astrologie, věštení >osudu z ruky, kávové sedliny, karet apod.
Současná fyzika a oficiální věda vůbec, pokud je mi známo, neuznává ani prvek Vědomí, který si drze a lhostejně všechny ty našprtané hodnoty prostupuje, či dokonce svou existencí umožňuje jejich "bytí".
Bylo by zajímavé, kdybyste takto ohnivě debatoval např. před 50, 100, 150, 250 léty z pozice tehdy aktuální, oficiální tzv. "vědy".
Jakpak byste se zamyslel nad tím arogantním, našprtaným troubou, který tvrdí, že létat nelze, ponorka je extra nesmysl atd?

Znáte pojem "morfická resonance" tedy cosi jako "akáša" v pojetí tzv. východních filozofií?
Tam také fyzika poslepu hmatá svými teoriemi a propočty.

A co Vy víte o astrologii, věštění, tzv. mimoslového vnímání atd. z praxe? Očividně to, co Vám řekli v klubu Sysifos, asi.
Vaše sveřepost v odmítání "neměřitelných" jevů je obdobná jako u členů onoho klubu a je pro mě osobně zajímavá k pozorování právě kvůli tomu zuřivému odmítání - extrém z druhé strany, žádná vyváženost a ochota uznat prostor pro postoj "čím víc vím, tím vím, že nic nevím".
Je to typické pro velké ego vědců - předstihují většinu "mozkem", ale ne již jinými bytostnými kvalitami, protože tyto pro ně neexistují... tak jsou pouze dobří myslitelé, správně skládají poznatky, ale ovšem z omezeného spektra. Vše ostatní je u nich stejně lidské, nezušlechtěné, nepročištěné jako u většiny nás člověků... proto se jásá nad např. nad novými druhy zbraní a vědecký pokrok se projevuje hlavně ve vojenství a množení násilí a hrůz.
Sveřepé odmítání tzv. paranormálních jevů vyvěrá totiž z podvědomé bázlivosti lidí-materialistů, jež si tento životní postoj vytvořili ze strachu a neschopnosti překročit PŘÍMO ("vybroušenými" nástroji - myslí, citem, hmatem, zrakem, sluchem i čichem ) onu tenkou hranici mezi viditelnem a neviditelnem a nahlédnout na onu tzv. realitu naprosto jiným způsobem.
Nelze se divit: mozek má svoji kapacitu a pokud se "přesytí" člověk se zblázní - proto ta dobrovolná zeď kriminálu ducha zvaná MATERIALISMUS a "věda". A za druhé v tom neviditelnu je to ještě horší než v běžném životě, kde se mydlíme hlava nehlava, a kdo se na chvíli soucitně a neopatrně zastaví, je sežrán...
Rozum by se neměl ani zavrhovat, ani přeceňovat. Rozhodně by se měl "brousit" a dále vyvažovat dalšími složkami bytosti (cit), aby pak nedocházelo k arogantně nabobtnalým výkřikům z neznalosti, že ta či ona kategorie lidského náhledu na život je "jak všichni víme" [oči v sloup] vědou prokazatelný nesmysl.
Tož tak k inteligentnímu hmotařství...
Nic ve zlém.

108438

18.6.2006 20:02

RE: Demagogie

case 62.?.?.?

Reakce na 108403

Podle zdurazneni Laplacovy transformace bych to videl na FEL...Ja jsem studoval teoretickou fyziku na MFF UK.
Nadsvetelnymi trajektoriemi u Feyn. integ. jsem myslel takove hladke trajektorie, po kterych by se castice musela pohybovat nadsvetelnou rychlosti, aby se dostala z bodu A v t1 do bodu B v t2. Protoze pri vypoctu pravdepodobnosti prechodu do B pocitame se vsemi hledkymi trajektoriemi ...
Tolik k nadsvetelnym trajektoriim u FPI.
Platnost Heisenbergova principu (nebo jeho silnejsi podoby v QFT) klade omezeni na nase moznosti znat "presne" a zaroven nektere komplementarni fyzikalni veliciny - tot vse. To, ze nemuzeme neco spocist (nemusime proto
zabrousit do QT, staci "hloupa" fyzika atmosfery, nebo poradne rozhoupane kyvadlo), nerika nic o podstate casu.
V poli Kerrovskych cernych der existuji trajektorie, ktere se vraci do vychoziho bodu a zaroven se vraci v case, proto jsem pouzil "smycky vracejici se v case".
Chapu, ze po absolvovani nejakeho zakladniho kurzu fyziky, snadno nabudete dojmu, ze tomu rozumite, bohuzel je to pouze Vas dojem.

108447

19.6.2006 4:01

RE: Demagogie

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108447

Zrejme proto byla vetsina spickovych prirodovedcu vericich. [mrknutí jedním okem] Obavam se, ze zachazet do vetsich detailu ztraci pro nas bezne smrtelniky nema smysl.Rekl bych, ze tohle bylo psano "popularne-vedeckou formou" pro sirokou verejnost. http://www.osel.cz/index.php?clanek=1589
Ja jsem to logicky prezvejknout nedokazal, takze bud verit nebo neverit. Stejne tak jsem musel prezvejknout jine veci ve fyzice bez schopnosti pevne je uchopit rozumem. [mrknutí jedním okem]

108463

19.6.2006 0:45

RE: Demagogie

Druid 84.?.?.?

Reakce na 108403

>To se mýlíte, současná fyzika vylučuje jakékoli věštectví a lidový mysticismus. Včetně takových extra nesmyslů, jako je astrologie, věštení osudu z ruky, kávové sedliny, karet apod.

Zdravim TomasiEU, znam vasi budoucnost. Vidim ji velmi jasne. Budete nam ted kazdy den psat spoustu novych prispevku ve kterych se bude neustale opakovat TO, VSECHNO, co jste tu uz sdelil ve svych prispevcich predchazejicich tomuto. Nebudte litovat ani casu, ani penez, ani niceho jineho a to pouze a jenom proto abyste nam tu stale dokola sdeloval porad to stejne. Budete se vyjadrovat ke vsem navrzenym tematum a stale budete mit co rict. Co na tom, ze vse jiz bylo receno? Vzdyt opakovani je matka moudrosti a vy jste jeji syn.... (to by pro zacatek stacilo, nerad porusuji kauzalitu).

>Ještě snad přece jen: smyčky vracející se v čase-to je hrozná blbost.

108454

19.6.2006 15:41

RE: Demagogie

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108454

Mam tez to podezreni.... ceka nas Tomasska lavina.

Jen tak na okraj: kompletne ztraci u me auriolu 'vedeckosti' ten, kdo se vytasi v diskuzi tak jako tento verici TomasEU, s vyrazy typu "...to je hrozna blbost" a podobne. Proste, svrchovane a tudiz podezrele kategoricky.
Muze v tom byt prilisna sebejistota (a v tom okamziku to zacina pachnout), ale rozhodne ne profesinalita. Pravi znalci takove vyrazivo nepouzivaji!

108483

19.6.2006 10:40

RE: Demagogie

Baldi 212.?.?.?

Reakce na 108403

A ešte sa pozrite okolo seba a úprimne mi povedzte kam Vami tak velebená veda tento svet priviedla? Sú ľudia šťastnejší, slobodnejší a čo príroda? Veda sama o sebe nie je zlá. Zlé je to, že sa z nej stala dogma, popierajúca všetko čo nesedí s oficiálnou teóriou a nedá sa overiť zmyslami a navyše absolútne popiera duchovný rozmer.

108474

17.6.2006 23:44

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 108400

Vy pane case jste zabruslil do fyziky a děkuji - máte pravdu, věda nepotvrzuje ani nevylučuje proroctví. Dnešní špičková fyzika sama již začíná být na pomezí pohádek .

Uvedu příklad - kulový blesk ještě nikdo "nechytil" a nezměřil, tedy alespoň co já vím. Ten Váš předřečník (TomášEU) by v duchu své logiky měl kulový blesk neuznávat jako skutečný fenomén. A mohl bych se vrátit do minulosti, kdy věda rozhodně popřela možnost meteoritů, možnost cestovat rychlostí vyšší než 36 km/hod, možnost létání letounů těžších vzduchu a skoro nekonečná řada bludů, vyšlých z takových "podobných vědeckých" hlav... [smích]

Nicméně - kromě docela hodnověrných bádání v oboru mimosmyslových jevů všech druhů, z nichž mnohá bádání jsou patrně již vojensky prakticky využívána, existuje jeden nesporný případ prekognice, který je nade vší pochybnost doložen. Jedná se o výbuch sopky na ostrově Pralape/Krakatoa a předpovězení této události. Co se stalo jednou může se stát kdykoli - divím se tedy vědci TomášEU, že na toto zapomíná.

Většina lidí si myslí, že svět je jednoduchý tak, jak to ukazuje současná věda. Nikoliv ! Svět je pravda jednoduchý, ale právě věda jej dělá zcela nepochopitelným a složitým ! Když Vy nedáváte žádnou váhu proroctvím - nebo mizivou váhu, nevím proč. Vím - může to někomu připadnout směšně. Ale já prostudoval hodně proroctví a teď se speciálně zmíním o vlastně nikoliv proroctví, ale o vedaistické literatuře.

Málo co by si lidé klepali významně na čelo, když bych jim říkal, že se zde skutečně popisují letadla, kosmické lodi, život na jiných neznámých planetách. Nebo taky nukleární zbraně a dokonce jejich použití na naší planetě v relatívně nedávné době. Co by ale potom tito klepači na čelo museli dělat, když bych jim nadto sdělil, že se zde pojednává o veličině zvané čas a to způsobem, že by "strunaři a membranáři" z oblasti vysoce teoretické fyziky měli velmi zpozornět ? Že zde fakticky je řečeno, že čas jako takový, jak jej chápeme my neexistuje a že vše se odehrává fakticky když "postaru" termín čas použiji v našem "špatném" významu, tedy že se vše děje v přítomnosti ?

Potom ale se nejedná totiž o žádná proroctví, nýbrž o popis pravděpodobnostních stavů paralelních světů. Potom naše současnost, jak to obecně cháápeme my, tedy hlavně pan TomášEU, není nic jiného, než jeden z nekonečného množství možných stavů, které se paralelně realizují v tomto prostoru, avšak oddělené nám nepochopitelnou barierou ! Tato bariera však není absolutně neprostupná a tedy pak je jasné, proč lze prorokovat - nejedná se totiž o vizi budoucnosti, nýbrž možné současnosti.

Jsem mimo téma, omlouvám se, ale je to důležité pochopit a proto to píši.

108404

18.6.2006 8:04

RE: Demagogie

šona 217.?.?.?

Reakce na 108404

Mně osobně časté zmiňování Nostradama na politicky nekorektním webu není zrovna po chuti. Ad proroctví jako popis současnosti v paralelních realitách - trochu přitažené za vlasy, nemyslíte? Sám jste schopen obsáhnout jenom jednu a to ještě částečně, jako většina, tak na co takové spekulace. Každý sám na sobě může vyzkoušet, jak funguje prorocký proces. Často si lidi naprorokují události ve svém životě do nejmenších detailů a pak prohlásí: No neříkal jsem to? No říkal a proto se to taky stalo. Konkrétně Nostradamus měl velkou sílu, ale nejsilnější nebyl a od té doby se už narodili tisíce silnějších lidí, kteří utvářeli budoucnost svoji i ostatních podle svého.

108415

18.6.2006 18:33

RE: Demagogie

Had 88.?.?.?

Reakce na 108415

>Konkrétně Nostradamus měl velkou sílu, ale nejsilnější nebyl a od té doby se >už narodili tisíce silnějších lidí, kteří utvářeli budoucnost svoji i >ostatních podle svého.
Tak tohle je tedy trefa...vzácně zde a vůbec obecně někdo zformuluje tuto základní schopnost všech bytujícíh tvorů, tedy i lidí a sice TVOŘENÍ... [smích]
A do jakých detailů tu naši tvůrčí sílu - energii- používáme, je až zarážející.

108442

18.6.2006 11:57

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108404

Ale kdeže, pane Gejdoši. Kulový blesk je normální elektrický výboj, kdy při překročení nějakéhé ionizujícího prahu U (napětí)dojde k vytvoření plasmatu (ionizací molekul vzduchu). To, že jde o poměrně řídce se vykskytující jev o ničem nesvědčí.
Podívejte se pane Gejdoši současná a byvší fyzika má natolik přesné předpovědi, předpověděla velká množství kvantových částic (hadronů i leptonů) a popsala jejich vlastnosti dlouho předtím, než se je teprve prokázalo objevit. To je tak úzažná věc, která všechny přesvědčuje v tom, že fyzika krásně funguje.
Současná fyzika nepracuje na středověkých dogmatech, kterými argumentujete. Současná fyzika je otevřené i docela novým a bláznivým teoriím. Pokud se něco experimentálně ověří, tak to nikdo neodmítá. Navíc nejproduktivnějším věkem pro současné fyziky je věk kolem cca 25-35 let, to je věk, kdy se udělá nejvíce objevů, pak už je člověk moc konzervativní nepracuje mu mozek natolik dobře, aby mohl na něco průlomového přijít. Takže současná fyzika přeje mladým a odvážným, odvážní ve smyslu velkého enthusiasmu na poli výzkumu třeba v oblastech, kterými by se již starší etablovaný fyzik nazabýval.
Jenomže važe mýti o 5 let starém proroctví jsou na stejné úrovni jako středověká alchymie, kdy se z kovu vařilo zlato a třeba jako věštění věc budoucích z dlaně. UVědomujete si to vůbec?? Že je to na stejné úrovni? Tak už to proboha dál nepište. Samozřejmě mohl kdysi někdo něco předpovědět a mohlo se to vyplnit. (Nejlépe se předpovídají velmi obecné a povšechné věci, které se ještě často opakují) ale to není důkazem toho, že něco jako proroctví funguje! Aby se dokázala nějaká teorie musí se dokázat pro všechny případy.
Že je současná fyzika velmi složitá a těžko pochopitelná je fakt. Také se usiluje o její zjednodušení a sjednocení kvantové a relativistické fyziky.
Vy jste takový lidový myslitel, těch je také třeba mezi lidmi. Ale chce to méně demagogie. Zkrátka si uvědomte, že zlato se z kovu vařit nedá, že předem daný osud neexistuje, že něco jako postavení planet naší Sluneční soustavy v okamžiku vašeho narození NIKTERAK nemůže ovlivnit váš další život. ATD.

108420

18.6.2006 19:19

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 108420

Pane z EU, ač z Vás ta arogance doslova kape, tak já budu stále smířlivý - vím totiž, že za to vlastně nemůžete, to jak jste ... omezený - nemyslím to osobně, ale Vás jako jednoho z masy komplexních bytostí zdeformovaných vymytím mozku systémem školství v této již umírající zdemoralizované společnosti. Skutečně by jste měl kritičtěji přijímat účelový radikalismus Sisyfovců, jež je nejspíše hoden srovnání snad jen s "hnutím za upalování čarodějnic" v tom Vámi tak opovrhovaném středověku. Vy sám nevíte, co o Vás možná nějaký Váš budoucí vědecký kolega za 100 let bude psát, že kterak jste byl v tom temném počátku 3. tisíciletí tupý a omezený hlupec... [velký smích]

Píšete poněkud "záhadně" ... Jenomže "važe mýti" (ty úvozovky a závorku jsem dal já, není totiž zcela jasné, co jste to vyplodil) o 5 let starém proroctví jsou na stejné úrovni jako středověká alchymie, kdy se z kovu vařilo zlato a třeba jako věštění věc budoucích z dlaně. UVědomujete si to vůbec?? Že je to na stejné úrovni? Tak už to proboha dál nepište ... a já Vám musím opáčit - rozmýšlejte trochu více, než zase něco hloupého napíšete. Ale nicméně, jevíte se, jako by jste si vybral definitívně - je to tudíž pouze Váš problém - nemíním Vám bránit...

Ač to zdánlivě s tématem nesouvisí a tedy je to jen zdání - tak za deprimující stav lidské společnosti v současnosti jsou odpovědní hlavně takoví lidé, jako jste Vy, pokud jsem správně pochopil směr a obsah Vašich úvah. Předpokládám, že je mimo dosah Vašeho myšlení uvědomit si to ! Že při opravdu hlubokém promyšlení tohoto by jste měl správně dospět k závěru, že VĚDA se stala něčím na úrovni Církve všeobecné alias katolické a že to věda a takoví omezení materialisti dále posouvají naši lidskou společnost do katastrofy. Nenajdete dnes již prakticky nic, co by bylo možno vědě připsat k dobru, co by jakkoli lidstvu prospělo ve vývoji správným směrem. Vy to samozřejmě nepochopíte a budete se čílit a tedy já tímto za sebe patrně diskusi o tom končím, cítě naprostou zbytečnost. Ovšem - rád bych se zmýlil a rád bych uvítal opět někoho ochotného přemýšlet aspoň trochu "za špičku svého ctěného nosu" !!

108446

18.6.2006 22:41

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108446

Jednalo se o překlep. Chtěl jsem napsat "vaše mýty a o 5 století starém proroctví".
Já nejsem až tak úplně materialista, protože jsem věřící katolík.
Fanouškem spolku sysifos nejsem.
Ale u astrologie, věštění a podobných nesmyslů je 100% jasné, že jsou to nesmysly i bez vědeckého přístupu. (který nás ale naštestí podobných nesmyslů zbavil)
Vy si myslíte, že věda není prospěšná, já si myslím pravý opak. Věda nám nabízí odpovědi na naše otázky ohledně přirody, světa kolem nás a vesmíru.
Za deprimující stav současné společnosti může lidská touha po penězích a moci. Rozhodně ne věda a lidé, jako jsem já. Já se za hmotnými statky nehoním a nepovažuji je za životní priority. Že přírodní zdroje nejsou nekonečné a že Země není nafukovací je jasné každýmu. Že fungující klima a příroda obecně se ze své rovnováhy nenechá vychýlit, či zcela zbortit ví také každý. Ne všichni ale tak k tomu přistupují, poněvadž touha po moci a penězích je u nich mnohem silnější. To přece nesouvisí s vědou a materialisty.

108450

19.6.2006 16:06

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 108450

Nechci, aby jste nabyl dojmu, že mi extra záleží, abych Vás přesvědčil, že tzv. "velcí proroci" se prostě nemýlí. Kdo se mýlí, to jste takoví ti, jako Vy. Působíte na mě, jako by jste byl mladý člověk, čerstvě vystudovaný a plný "skvělých představ a ideí", jak to teď bude klapat, když to ta zrovna vaše generace uchopí do rukou a cestou neomylnou povede ke krásným zítřkům. Vyrozuměl jsem taky, že Vaše představa, jak funguje tento svět náš vezdejší je veskrze až mechanicky deterministická. Prostě a neomylně - když A a zároveň B, potom samozřejmě i C a hotovo. [velký smích] Váš svět, jak se vyvinul a vyvíjí ve Vaší mysli je takový zdá se krásně jednoduchoučký.

A prosím Vás, nevyviňujte Vědu, že ta za nic nemůže. Člověk "homo sapiens sapiens" jednoznačně podlehl nerovnoměrnému vývoji, kdy s technikou a technologiemi nejde obdobným tempem i duševní část lidského života. Dokud byla věda v rukou uvážlivých a zasvěcených jedinců, byla věda lidstvu ku prospěchu. V této době se věda zcela vymknula kontrole a je zcela jasně kontraproduktivním prvkem vývoje člověka.

Samozřejmě za nic věda nemůže, je to jen nástroj, ale jestli někdy dospějete do určitého stavu pochopení, potom budete taky nahlížet na stav vědy jako na hypertrofní stav - obrazně jakoby bující rakoviny na lidstvu. V okamžiku, kdy věda předběhla duchovní vývoj člověka, stala se přítěží a nemusíte mi na oplátku operovat s tím, kde by lidstvo bylo bez antibiotik, transplantací orgánů, elektřiny a automatizované výroby, jakože by bylo možno ten výčet udělat takřta nekonečný. Musel bych v zájmu absolutní přesnosti použít vulgánrí výraz k připodobnění, kde lidstvo je teď totiž...

Totiž !! Podívejte se, kde s tou rakovinou zvanou věda lidstvo skutečně je ! Věřím, že se naježíté, ale sám k tomu dříve nebo později taky dospějete - to jen a pouze věda způsobila, že planeta a lidstvo je těsně před vyhynutím. Vy jste se nikdy nezamyslel, kde se tu tak najednou vzala vůbec "moderní civilizace" ? Vám není divné, že někde se civilizace spojená s technologiemi objevila a jinde dodnes spokojeně žijí lidé v době kamenné ? Vás nikdy "netrklo", že vždy, když se začně do hloubky pátrat po zdrojích civilizačního rozmachu, že v mytologii narazíme na tzv. "bohy" ?

Již to tady na Zvědavci bylo probíráno - tvrdím, že tito "bohové" jsou zcela evidentně ET. Vznik "homo sapiens sapiens" je rovněž dán ingerencí těchto ET a člověk je vlastně špatný pokus o biorobota. Stavba lidského mozku absolutně neodpovídá potřebám a evoluci - člověk prostě byl stvořen a to dost špatně. Zcela programově se ženeme do záhuby a ač to není čistě naše vina, je to prostě tak. A věda je tou hlavní příčinou, počínaje babylonskou věží ... [velký smích]

A o tom jsou proroctví a tím, že Vy říkáte NE proroctvím, nic na prokazatelné platnosti těchto nemění.

108488

18.6.2006 21:16

RE: Demagogie

case 62.?.?.?

Reakce na 108420

Moje, doufam posledni, reakce na Vasi patafyziku.
Naprosto neni jasne, jak kulovy blesk funguje. Vzhledem k tomu, co si myslime, by vubec nemel existovat.
Neni jasne
- kde bere energii
- proc prokazuje vysokou stabilitu na casech radu az desitek minut
- zpusob pohybu

Mate-li vysvetleni, rad si ho prectu [smích]

108448

18.6.2006 22:49

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108448

Já jsem to trošku lapidarizoval. Vím, že podstata kulového blesku není zcela uspokojivě popsána. Ale osobně jej nepovažuji za tak velkou záhadu, pomocí které by se nechalo demonstrovat bezzubost současné vědy.
Bohužel se kulový blesk (takový, jak ho popisují lidé, jenž se s ním setkali) nepodařilo vytvořit v laboratoři, neznáme tedy všechny jeho parametry a nemůžeme ho uspokojivě matematicky modelovat.
Jasná je jen jedna věc a to, že se kulové blesky (zprávy o nich) začaly objevovat častěji, až když se rozvedla elektřina do všech obcí.(elektrifikace) Proto se má za to, že souvisí s elektrorozvodnou sítí (mimojiné) a že tedy jeho podstata bude v elektrickém výboji(oblouku). Kromě této podstaty může ještě souviset, nasedat na některé atmosférické jevy.
Na vaše otázky, samozřejmě, nemám odpovědi, jen kulový blesk nepovažuji za etalon záhad a věcí mezi nebem a zemí.

108451

18.6.2006 15:24

RE: Demagogie

Misu 193.?.?.?

Reakce na 108393

>...ale arabáči jsou
>pronárod, který neumí nic jiného, než vraždit a chovat se
>jako prasata.

Nahodou mam syrskou manzelku, polovina pribuzenstva je tedy arabska, takze jsem myslim ponekud povolanejsi povidat neco o "pronarodech", nez vy!
Chvilku popremyslejte, kde vznikl pocatek nasi civilizace, ci cislice pouzivate, kdo rozdelil kruh na stupne, minuty a vteriny, kdo rozdelil den na hodiny, minuty a sekundy, na uzemi ktereho statu lezi napr. Babylon...
Moralni zasady Arabu jsou na takove urovni, ze si to ani neumite predstavit. Jak da Arab sve slovo, je to jako zakon. Ne jako "velky bily muz", co na vse potrebuje milion smluv a pravniku a stejne ty smlouvy nakonec porusi.
Kdysi jsem videl zajimavou reportaz o zpusobu prevodu financi na arabsky zpusob. Zapadni rozvedky jsou z neho nestastne, protoze je i pri prevodu mnohamilionovych castek postaven pouze na ustnich slibech, na podani ruky. Nikde zadny papir, pomoci nehoz by bylo mozno pohyb penez sledovat... Desne se tam agenti rozcilovali, jaci jsou ti Arabove hajzlove, oni si proste veri, kurvy jedny!!!
Zasadnim problemem specialne USA je to, ze sice musi s Araby obchodovat (proste ropa je u nich), ale pritom se k nim chovaji jak k nizsim vyvojovym stupnum. To je tou naprosto zakladni pricinou vsech problemu. Zpusob jednani s prislusniky druhe kulturni oblasti. O Asiatech plati to same, ale oni jsou jeste "zakernejsi", snesou mnohem vice ponizovani, ale az trpelivost pretece, budeme se divit (a vzpominat, jak byla Al kaida selanka).
A ohledne chovani muzu k zenam: Kdyz tolik vyzdvihujete Asiaty nad Araby, zkuste si zjistit, jak je nakladano s malymi devcatky v Cine, napr. Par tydnu jsem stravil ve Vietnamu, takze jsem zpusob vztahu mezi asijskymi muzi a zenami videl v jejich prirozenem prostredi, take s par devcaty mluvil. Hadejte, proc si bili muzi tak radi porizuji asijske pritelkyne a manzelky? Mnohem radeji, nez arabske...
A vubec, s vami timto koncim, vase videni sveta je od toho meho tak vzdalene, ze nema cenu vubec se o nem bavit.

108422

18.6.2006 16:10

RE: Demagogie

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108422

Předem chci předeslat, že ne všichni arabáči jsou ti zlí, pochopitelně, v žádném etniku nejsou jen ti zlí. U arabáčů ale převažují majoritně ti primitivní.
Co se týká počátků civilizace a vědy, tak samozřejmě víme o tom, že arabové byli ve středověku mnohem napřed, než Evropané. sle zkrátka Evropa je dohnala ve vývoji a v současné době zaostávají arabáči. Za to, snad Evropa nemůže.
Jen k těm číslům používáme původně indické číslice, arabské z nich také vycházejí, ale původně jsou ne arabské, ale indické.
co se týká času, tak nevím, ale myslím, že náš kalendář, který používám gregoriánský vychází z jiné časomíry a datace, než arabslé, ale mohu se mýlit. Samozřejmě, nás v minulosti arabové o mnohé obohatili.
Co se týká morálních zásad tak s vámi naprosto nesouhlasím! Ba přímo naopak. Chtěl jsem napsat, že v tomto se žádní lidé neliší, v případě, že jim zamáváte bankovkami před obličejem, tak udělají cokoli, ale v tomto jsou arabáči totálně bezpáteřní. Proto také slaví velké úspěchy vypisování odměn na teroristy a podobně. Každého arabáče si člověk koupí mnohem snáze, než Evropana.
Co se týká Asiatů, tak jsem je nijak nevyzdvihoval nad arabáče. Vím, že Asijské mafie, třeba čínské triády apod. také nejsou žádný med. Také všichni víme, co Japonci dokázali během všech válek a podobně. Psal jsem jen, že Asiaté mi narozdíl od arabáčůl nevadí, zvláště proto, že nezabíjejí cizince a když už tak se řežou mezi sebou. Zkrátka v současném světě platí každý terirostia je muslim a arabáč!! Opačně to už, samozřejmě, neplatí, ale vrhá to špatné světlo na všechny abaráče.

108428

18.6.2006 18:54

RE: Demagogie

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 108428

>Předem chci předeslat, že ne všichni arabáči jsou ti zlí,
>pochopitelně, v žádném etniku nejsou jen ti zlí. U
>arabáčů ale převažují majoritně ti primitivní.

To jste si poněkud vylepšil immage, nedávno jste zde smýšlel generálně o všech Arabech negativně.

>Co se týká morálních zásad tak s vámi naprosto
>nesouhlasím! Ba přímo naopak. Chtěl jsem napsat, že v tomto
>se žádní lidé neliší, v případě, že jim zamáváte
>bankovkami před obličejem, tak udělají cokoli, ale v tomto
>jsou arabáči totálně bezpáteřní. Proto také slaví velké
>úspěchy vypisování odměn na teroristy a podobně. Každého
>arabáče si člověk koupí mnohem snáze, než Evropana.

Tak tomu nevěřím! Dovedete si představit tu lavinu udavačství (zejména v ČR), kdyby byla vypsaná mnohamilionová odměna na kteréhokoliv Čecha? Za Bin Ladena dávají desítky milionu a nic. V tomto Arabi nejsou o nic horší, než ostatní!
Mluvíte o morálních zásadách. Mluvíte zde na fóru o bývalém představiteli Iráku jako o zrůdě. Vadí Vám teroristické způsoby Arabů, aby dosáhli svých cílů. Budiž. I já souhlasím. Je Vám ale znám fakt, že tuto zrůdu, vědomě podporovali a s plným vědomím účinků a následků, mu dodávali chemické zbraně právě USA? Považujete tuto skutečnost za morální?

>Co se týká Asiatů, tak jsem je nijak nevyzdvihoval nad
>arabáče. Vím, že Asijské mafie, třeba čínské triády
>apod. také nejsou žádný med. Také všichni víme, co Japonci
>dokázali během všech válek a podobně. Psal jsem jen, že
>Asiaté mi narozdíl od arabáčůl nevadí, zvláště proto,
>že nezabíjejí cizince a když už tak se řežou mezi sebou.
>Zkrátka v současném světě platí každý terirostia je
>muslim a arabáč!! Opačně to už, samozřejmě, neplatí, ale
>vrhá to špatné světlo na všechny abaráče.

Co dokázali během válek a to nejen Asiati, je známo. Připadá Vám např. akt bombardování Drážďan, nebo svržení atomových pum na civilní cíle jako akt hodný vyspělé civilizace? Není Vám známo, že terorismu obvykle musí něco předcházet? Není to jednostranná, po celá desetiletí, protiarabská politika Západu? Znáte jistě pojem akce - reakce. Dal jste si práci a získal jste si informace, od kdy se začaly datovat ony teroristické akce Arabů? To musí mít nějaký důvod, uvažoval jste o příčinách?

108444

20.6.2006 0:07

RE: Demagogie

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 108353

at se lide nici,ale mne at nechaji na pokoji

108514

17.6.2006 22:18

Upozorneni vydavateli:

zapa 69.?.?.?

pane Stwora,

vim ze jste si vedom jistych novodobych uprav v kanadskem trestnim zakoniku.... myslite ze toto osoba (TomasEU) by mel mit pravo takto hanobit identifikovatelnou skupinu, rasu a nabozenstvi?

Zde je citat k dolozeni:

"...ale arabáči jsou pronárod, který neumí nic jiného, než vraždit a chovat se jako prasata."

Muj skromny nazor je, ze by jste takovy odporny hnus nemel trpet.

108396

20.6.2006 0:09

RE: Upozorneni vydavateli:

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 108396

podobne upravy zakona uz existovaly za stareho rezimu v CCCP a jinde,vy jste osobo hodne dobre informovany,jen tak dal,vas jeste povysi

108515

20.6.2006 0:14

RE: Upozorneni vydavateli:

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108515

Pane/pani/slecno B.

Ustava CCCP je nic v porovnani s ustavou NWO. [mrknutí jedním okem]

108516

20.6.2006 0:29

RE: Upozorneni vydavateli:

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 108396

Podobně tady někteří naprosto běžně píší (v diskusích) o Židech...

Můj skromný názor: všem stejně.

108518

21.6.2006 4:23

RE: Upozorneni vydavateli:

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 108518

Cozpak to neni pozitek precist si zcela necenzurovane a "politicky nekorektni" pocity clenu Zvedavce.Pokavad mate problem s nekterymi mistnimi projevy,tak Vam doporucuji mainstream tisk a Zvedavce proste nenavstevujte.Lide si uzili dost fasistu,komunistu a jinych demagogu s jejich cenzory a kontrolory a nekdy si proste radi vykriknout nejakou zhovadilost a tak jim to tolerujme a ja jsem jeden z nich.Vase osobni nazory se zcela urcite neslucuji s komformitou mnoha spolecenstvi a "tolerance" je tak relativni pojem,ze nema ani smyslu o tom vice diskutovat.Tak uz si prosim zvyknete na svobodu slova a projevu,to je dnes opravdu nedostatkove zbozi.

108577

20.6.2006 13:28

RE: Upozorneni vydavateli:

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108396

Je to můj soukromý názor podpořený mnoha vlastními zkušenostmi (chodil jsem do školy (SŠ I VŠ) kde jsem byl dlouhodobě v úzkém kontaktu s cca 12 arabáči- všichni se chovali jako prasata) a dennodenními zprávami z novin a médií. (Je mi fuk, jestli závislými, či nezávislými) a na tento názor mám výsostní právo!!

108537

18.6.2006 2:08

I jiní nebyli doma v Albionu proroky - a už v době našeho "Pražského jara"

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

www.vdare.com/misc/powell_speech.htm Britové budou v Londýně minoritou už za 5 let let, na zbytku ostrova za devadesát. No, hlavně že se nevyhyne...

108410

18.6.2006 9:14

zadne stehovani, jen rozsirovani teritoria

jimax 193.?.?.?

myslim si ze se nejedna o zadne stehovani narodu, ale jen ziskavani novych uzemi,
doma jich je porad dost na to, aby se mohli
stehovat tak dlouho, az nam to v demokratickych volbach ukazou
a tam kde jsou puvodne doma zustanou taky

a vyjde to na stejno, bud prijdou zvenku nebo nam to demokraticky
ukazou ti u nas doma, kteri nemaji na praci nic jineho nez se dal mnozit,
tenhle soucasny trend to jenom urychli

neni pro nas jina cesta nez do pekel

108416

18.6.2006 15:41

Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 1

SandWalker 80.?.?.?

Pane TomasiEU – cetl jsem pozone Vase prispevky az do teto chvile a musim nez konstatovat, ze v komplexnim pojeti je mozno citit jakysi rozpor a nebo nevyvazenost kde se ve Vasem stylu vyjadrovani, slohem a obraty jevite jako docela chytry clovek - vlastnim obsahem textu vsak pada tato Vase klasifikace naprosto neprirozene jinam.

Chapu tedy snad Vase pocinani spravene tak, ze se snazite nekoho vyprovokovat starym osvedcenym zpusobem?

Jak jinak by Vam mohlo projit tolik spiny kterou jste tady na Araby generalne a bez zaurdeni nahazel? Jak dobre pan Zapa podotknul ve veci hanobeni urcite rasy. Predstavte si, ze by ctenar diky nejakemu neposednemu cervikovi v systemu PC mel vsude tam kde jste pouzil slovo Arab (ve Vami spec. upravenych tvarech) slovo Zid? …..NapovimVam – asi by nam Zvedavec zmizel neznamo kam a to velmi rychle. Tak povidejte mily pane TomasiEU …..co si o tom ma chudak ctenar myslet???

Uz jsem to tady kdysi psal, ale pro jistotu jeste jednou – nejsem Muslim a nejsem Arab, ale Vas v lepsim pripade pohled na svet a v horsim pripade zoldacky pocin me proste nemuze nechat klidnym.

A tak mimo techto nekolik radku take neco konkretniho k Vasemu zde oblibenemu tematu postaveni zeny v Islamu.....dalsi prispevek.

108424

18.6.2006 15:46

RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 2

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 108424

Postaveni zeny v uceni islamu je neobvykle vysoke a realisticky vhodne pro jeji danou povahu. Islam klade zasadni duraz na zenu kterez lidska prirozenost neni vetsi ani mensi nez muzova. Je naprosto rovnopravna s muzem napriklad v otazkach vzdelani a vedeni.Kdyz islam narizuje muslimum aby se vzdelavali – nedela rozdily mezi muzem a zenou.
Prava a povinnosti zeny jsou stejne jako muze, coz vsak neznamena, ze jsou totozne. Zena ma pravo na naproste zabezpeceni ze strany manzela. Jestlize si preje pracovat a podilet se na povinnostech sve rodiny – muze tak cinit za predpokladu, ze je pri tom zajistena jeji cest a mravni cistota. Pred islamem nejenze nemela zena pravo napriklad na dedictvi, ale ona sama byla povazovana za majetek, jenz muzi dedili. Byl to islam v techto danych oblastech ktery ucinil z zen pravoplatne dedice. Dnesni zakon dokonce zneplatnuje sepsanou posledni vuli ve ktere byl ucinen pokus zenu vydedit! Historicke zaznamy dosvedcuji, ze zeny vyjadrovaly sve nazory na zakonodarstvi a jejich nazory byly prijimany (napr. kalifat Umara Ibn Al Chattab) Islam zarucuje stejne tak dnes zene stejna prava uzavirat smlouvy,podnikat, vydelavat a mit i pripadne oddelene vlastnictvi.

Postaveni zeny v Islamu je zcela jedinecne, zcela novatorske, nepodoba se postaveni zen v zadnem jinem systemu at se nam to libi a nebo ne. Jestlize se podivame na jine napriklad radoby demokraticke zapadni narody, jen nejvetsi demagog a lhar ktery obelhava sam sebe muze tvrdit, ze zena zde zije stastne.

Je jasne, ze prava zen v “modernich demokratickych” systemech nebyla udelena dobrovolne, z pouhe laskavosti vuci zene. Moderni zena dosahla sveho zivotniho postaveni silou a ne prirozene. Musela si svoji cestu vybojovata kdy ji pomohly ruzne okolnosti. Otazka je, je-li takto stastna, je-li stastna s vysedky sveho boje o postaveni. Na zaver bych si dovolil tvrdit, ze pravda je takova, ze veskera prava jimiz se moderni „zapadni“ zena tesi, nedosahuji zdaleka urovne prav jeji muslimske kolegyne. Zde je lehke pochopit, ze toto je jednim z mnoha trnu v oku tech kteri nam busi kladivem do hlavy a ptaji se jestli je to prijemne.

Neni mozno transponovat a realne srovnavat postaveni zen v tak odlisnych prostredich jak demografickych tak kulturnich. Bohuzel nepravdy a zvulne modelovani tendencnimi medii tohoto tematu je naprosto jasnym - jednim z programovych bodu ohlupovani a takto nasledne zneuziti tematu ve vlastni prospech.

108425

18.6.2006 16:18

RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 2

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108425

Jo jo. Tak přesně tohle jsem taky už někde slyšel. Zní to sice hezky, ale podle mě jde o jakýsi velmi extenzivní a volný výklad koránu a všech arabáčských srač-k. Skutečnost je ovšem taková, že v Islámských zemí má žena přes soudem pouze poloviční váhu, než muž. Respektive jde o váhu jejího hlasu, nebo výpovědi. Takže taková je skutečnost. Lidské přirozenosti a její vyváženosti u vymatlaných arabáčů.

108430

18.6.2006 17:15

RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 2

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 108430

....ale s tim na me nechodte priteli....

Pravni rad islamu je myslim v teto veci jasny a bohuzel jde opet o znuziti jeho vykladu.
No a kdyz dojdou argumenty - pouziva se termin napr. cituji Vas - "arabacske sracky"

[oči v sloup]

V islamskem pravu je zajimave, ze v jistych vecech svedci naopak pouze zena a jeji posudek ma rozhodujici platnost.

Nepripousti se pak pritomnost muzskeho svedka a neni treba dalsi zeny aby doplnila druhou polovinu hlasu svedkyne (zeny).

Navic napriklad svedectvi o smlouvach a obchodnich jednanich neni v islamu vysadou, ale povinnosti kterou je nutno vykonat. Jestlize ma zena dil teto povinnosti o polovinu ulehcen, pak to lze jen stezi nazvat poprenim jejich prav - jde zde o osvobozeni nebo ulehceni tam kde principialne zenske oblasti zkusenosti a zajmy nejsou prioritni v pojeti zpusobu bezneho zivota v islamskych zemich. [mrknutí jedním okem]

108434

18.6.2006 16:15

RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 1

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 108424

A také jste všichni netolerantní. A to mimořádně. Všichni tady (až na malé výjimky) nemáte rádi Židy (nebo Chazary, jak jim říkáte). Mně osobně je to fuk. Židáci jsou mi ukradení.
ale když náhodou někdo jiný nemá rád arabáče, tak se na něj do jednoho všichni zasypete a kritizujete. Kritizujete nekorektnost a nevyváženostv názorech, ale zvědavec má snad přídomek nekorektní, ne?

108429

18.6.2006 21:17

RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 1

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 108429

No a vy podle mě trpíte zlozvykem házet do jednoho pytle. Nejdříve Araby, poté účastníky tohoto fóra. A teď mi řekněte: čím se lišíte od lidí, kteří obviňují ze všech špatností Židy, když u vás je jen slovo Žid vyměněno za Arab?
A než tady začnete odsuzovat myšlenky, které nejsou zcela konvenční ve smyslu vědy, zkuste se trochu zamyslet nad moderní fyzikou. Tam jsou taky věci, nad nimiž zůstává rozum stát. Neříká vám něco citát: Vaše teorie je bláznivá, ale ještě ne dost bláznivá na to, aby mohla být pravdivá.?
ZZE, je sice taky hezká věc, ale Jiří Grygar ve své knize "Vesmír, jaký je" uvádí, že v modelu rozpínajícího se vesmíru (stejně jako smršťujícího) se energie ztrící (resp. objevuje). Nebo čím vysvětlíte onu nerovnováhu mezi částicemi a tzv. antičásticemi?

108449

19.6.2006 15:52

RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 1

zapa 69.?.?.?

Reakce na 108429

"Židáci jsou mi ukradení." (citat pane TomaseEU)
------------------------------------------------------------------

I kdyz uz spolu (Tomasek a ja) nemluvime,

ciste jen k vypichnuti a k posouzeni diskutujicim publikem.... toto bych povazoval za krajne nemoudry vyraz. V prvnim pripade to naznacuje pisatelovu neuveritelnou ignoraci vse obklopujicich realit (neb jak vime ONI nam vicemene ridi nase zivoty), ale pak a to hlavne, vrha to neblahy stin na reputaci nezaujatosti a objektivnosti Zvedavce. Myslim, ze toto bychom meli kolektivne odmitnout; urazet etnika majici co delat v takove mire k historii a soucasnosti je dle meho soudu nepripustne.
[naštvaný]

108485

18.6.2006 17:01

Zdravim diskutery na Zvedavci

Jarmiila 83.?.?.?

Tady v Chorvatsku mi slunce tak palilo na hlavu, az se mi v ni zapalilo a prisla jsem na napad, jakym zpusobem by mohli odbornici vladnout v zemi bez zkorumpovanych poslancu. Nazvala jsem to: Vlada odborniku prostrednictvim prime demokracie. Az prijedu domu, pokud nespadnu s autobusem ze srazu, tak to sepisu a poslu na Zvedavce jako clanek, at maji vandalove zase co kritizovat. [velký smích] Ale ja osobne si myslim, ze je to genialni a ze to nema chybu. [velký smích] [velký smích]

Jeste jednou zdravi Jarmila

108432

19.6.2006 3:12

Rika se tomu ,stret civilisaci,ale udelane tak,aby bila civilisace prohrala.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Konec se blizi, nekteri to nechteji videt a nebo delaji,ze to nechteji videt,ale ,vysledek je ten ,ze za moralni korubci a kolaboraci uzitecnych idiotu a pravech mensin a lidskych pravech a pravech ditete a jinych pravech az po feminismus zkoncime velmi neslavne, obavam se ,ze konec nebude pomalym procesem ,ale velmi rychlou zmenou.
Jen si vzpomente na "panbickare" jak vedli a jeste vedou kampan ,"pomoci vsem bliznim" v zapadni Evrope dodnes poskytuji ubytovani v kostelich tem ,jez jsou v zemi nezakonne a samozrejme muslimove, vzpomente ,co organisace za prava cernych vsecko udelala ,aby Amerika byla velmi brzo ,jako dalsi zeme na kolenou a to jeste nutili jine zeme k nasledovani, tak po Vietnamske valce prinutili vzit Vietnamce do Australie,a zase ,co Australie ,delala proti Jihoafricke republice a proti byvale Rhodesii, proste ,je treba jit hodne do pozadi ruznych vlad a ruznych politiku,aby jeden pochopil, ze je "cas , dat se na modleni".
Mel jsem rozhovor s ucitelkou,podotykam ,tak zvane progresivni,jdouci s politikou vlady a reknu Vam ,ze ji bych chtel videt ,az prijdou ty zlate casy, pokud to dobre dopadne ,ovsem,az jeji plavovlasa dcera v ramci ne rasismu si privede cernocha domu,oni , totiz nejsou rassisti ,ale s tim ,aby to byli ti druzi ,hlavne ne oni a o tom jsem se presvedcil mnohokrate.
S politiky je to same , kdyz Paulin Hendson neco rekla o emigrantech,jak by se meli prispusobyt zivotu v Australii , tak dostala prizvisko rassisty,ale ,kdyz v ramci valecneho tazeni proti muslimum, ktere nynejsi politici natahli do Australie ,tak ,ten samy politik z tohoto hnizda rekl, ze kdyz se nechteji prispusobyt ,tak ,at tahnou odkud prisli a nebo sem vubec nelezou a nebyl to rassimus, proste , kdyz dva delaji totez ,tak to pro jednoho znich nemusi to same,vsak to znate.
Takze ,varovne hlasy, od rassistu, pravicove orientovanych, neofasistu, bilych suprimistu, co zakouseli ruku zakona od politiku jsoucich s vetrem , najednou nejaky politik, kdyz mu tece do bot za jeho idiotske mysleni a konani se chce na posledni chvili ocistit a nebo , slysi , najednou , hlas lidu, asi tim ,ze si nakonec uvedomil, ze jeho teple mistecko ,co by pomalu rodinny podnik ,nedostane jeho syn ,ale nejaky barevny privandrovalec a tak si sarkasticky myslim , ze bych se chtel dozit toho dne ,"stridani strazi",az novy obcane prevezmou vec do svych rukou, tak zacnu verit na Bozi spravedlnost,ale i na lidskou hloupost.

108457

20.6.2006 3:14

Kde jsou ti politici a ti byrokrati,co do krestanskych zemi natahali vsechny nekrestany?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 220.?.?.?

Konec se blizi, nekteri to nechteji videt a nebo delaji,ze to nechteji videt,ale ,vysledek je ten ,ze za moralni korubci a kolaboraci uzitecnych idiotu a pravech mensin a lidskych pravech a pravech ditete a jinych pravech az po feminismus zkoncime velmi neslavne, obavam se ,ze konec nebude pomalym procesem ,ale velmi rychlou zmenou.
Jen si vzpomente na "panbickare" jak vedli a jeste vedou kampan ,"pomoci vsem bliznim" v zapadni Evrope dodnes poskytuji ubytovani v kostelich tem ,jez jsou v zemi nezakonne a samozrejme muslimove, vzpomente ,co organisace za prava cernych vsecko udelala ,aby Amerika byla velmi brzo ,jako dalsi zeme na kolenou a to jeste nutili jine zeme k nasledovani, tak po Vietnamske valce prinutili vzit Vietnamce do Australie,a zase ,co Australie ,delala proti Jihoafricke republice a proti byvale Rhodesii, proste ,je treba jit hodne do pozadi ruznych vlad a ruznych politiku,aby jeden pochopil, ze je "cas , dat se na modleni".
Mel jsem rozhovor s ucitelkou,podotykam ,tak zvane progresivni, jdouci s politikou vlady a reknu Vam ,ze ji bych chtel videt ,az prijdou ty zlate casy, pokud to dobre dopadne ,ovsem,az jeji plavovlasa dcera v ramci boje proti ne rasismu si privede cernocha domu,oni , totiz nejsou rassisti ,ale s tim ,aby to budou ti druzi ,hlavne ne oni ,co se to bude michat dohromady a o tom jsem se presvedcil mnohokrate.
S politiky je to same , kdyz Paulin Hendson neco rekla o emigrantech,jak by se meli prispusobyt zivotu v Australii , tak dostala prizvisko rassisty,ale ,kdyz v ramci valecneho tazeni proti muslimum, ktere nynejsi politici natahli do Australie ,tak ,ten samy politik z tohoto hnizda rekl, ze kdyz se nechteji prispusobyt ,tak ,at tahnou odkud prisli a nebo sem vubec nelezou a nebyl to rassimus, proste , kdyz dva delaji totez ,tak to pro jednoho znich nemusi to same,vsak to znate.
Takze ,varovne hlasy, od rassistu, pravicove orientovanych, neofasistu, bilych suprimistu, co zakouseli ruku zakona od politiku jsoucich s vetrem , najednou nejaky politik, kdyz mu tece do bot za jeho idiotske mysleni a konani se chce na posledni chvili ocistit a nebo , slysi , najednou , hlas lidu, asi tim ,ze si nakonec uvedomil, ze jeho teple mistecko ,co by pomalu rodinny podnik ,nedostane jeho syn ,ale nejaky barevny privandrovalec a tak si sarkasticky myslim , ze bych se chtel dozit toho dne ,"stridani strazi",az novy obcane prevezmou vec do svych rukou, tak zacnu verit na Bozi spravedlnost,ale i na lidskou hloupost.

108524

21.6.2006 3:59

Rozumet procesu slucovani a tim i michani ras v ramci planu jedne svetove vlady.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 220.?.?.?

To,co pan admiral obevil,tak ,to uz lide vedi cele desitky roku dopredu,uz v programu "Kull Vampire" ,jez prednasel New York-sky policista po celem svete o planech jedne svetove vlady o utvoreni oblastvi a jedne svetove armady,na ,coz byl pred par dny ve Spojenych Narodech podan navrch,Dnes ,se pise o cem vlastne jednalo,tak zvane Bilderberske setkani v Kanade,tedy zprava, zase pomerne "stara" ,kde se rika ,ze Mexiko,Amerika a Kanada se stane jednou velkou zemi,tedy ,jednim velkym kotlem lidskych ras ,kde bila rasa zcela zmizi.tak ,jak uz predpovedeli v Budapesti v roce 1953 na zidovskem kongresu.
New World Order Chieftans Openly Discuss Dismantling US Border and Bringing Us into the Pan-American Union
NAFTA Turned U.S., Canada And Mexico Into Single Giant Market

http://www.prisonplanet.com/images/june2006/200606nasco_home_page_09.jpg
The framework on which the American Union is being pegged is the NAFTA Super Highway (pictured) , a four football-fields-wide leviathan that stretches from southern Mexico through the US up to Montreal Canada.
Samozrejme ,ze tento celosvetovy trend se tyka cele Evropy,priliv emigrantu ze vsech casti sveta neni zadna nahoda ,ale predem promysleny plan na kterem pracuji Vasi vlastni politici a "inteligence naroda"-experti.Propaganda terrorismu ma tomu jen a jen prispet,nakonec ,uz Lenin-Scrull mluvil o jedne svetove vlade, takze ,obcane ,zaspal jste dobu,Vasi vlastni politici,jsou sluzebnici OWG-jedne svetove vlady,jinak by sva korytka nedostali.
On February 17, 1950, James Paul Warburg confidently declared to the United States Senate: "We shall have World Government, whether or not we like it. The only question is whether World Government will be achieved by conquest or consent."
Pan banker-zid, to rekl v Americe ,statnimu shromazdeni rovnou a bez obalu,at chceme a nebo ne ,tak budeme mit svetovou vladu, to ,uz ten admiral Cris Parry si mohl precist mnohem davno a dosel by k sokujici zkutecnosti,ze jeste nedoznely vystreli druhe svetove valky a uz byla vydana mapa, jak bude svet vypadat,rizen ,organisovan po valce,jinymi slovy ,americti a jini vojaci ,jakozto i nemecti ,ti vsichni ,uz byly loutkami planu souvisicich s dnesnim deni.
James Paul Warburg (1896-1969) was the son of Paul Moritz Warburg, nephew of Felix Warburg and of Jacob Schiff, both of Kuhn, Loeb & Company which financed the Russian Revolution through James' brother Max, banker to the government of Germany. [2] A world government is a world without borders, national sovereignty, constitutions, privacy, autonomy, individual liberties, religious freedoms, private property, the right to bear arms, the rights of marriage and family and a dramatic population reduction (two thirds). A world government establishes a slave/master environment wherein the state controls everything.

108574

23.6.2006 8:01

To neni jen Amerika a nebo Britanie ,to je cely krestansky svet,co hyne vlatsni blbosti.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 220.?.?.?

http://english.pravda.ru/img/idb/danna2.jpg

(Odstavec zrusen, anglictina. E.)

Takze ,by nam nekdo mel rici,kde vubec na svete muzou zit bily lide ,sami o sobe k uchovani sve rasy a nebo to je uplne zbytecne ,protoze bila civilisace nema uz v mozku pud sebezachovy ,kdyz ,tak zvana inteligence je uplne k nicemu v tomto ohledu.Cetl jsem clanek ,ze ,jedine Rusko muze zustat ,jako posledni basta bileho cloveka,pokud se dostatecne ohradi ,aby i jejich zenske nesly spat s cernymi dopostele ,dle vzoru a prikladu jim davany Hollywoodem, tedy,prvni predpoklad je nenechat divat svoji zemi na tyhle kice a nemoralnosti ,co se prodava,co by,jakoby kultura,cehoz je v Australii na TV az presprilis a je to take znat na moralce divek, posilnene pravy ditete z UN.

(Odstavec zrusen, anglictina. E.)

Berou vubec ,politici nejakou zotpovednost k narodu a nebo se jen "modli k oltari" vydekorovanym jen dolarovymi bankovkami?
Jisty American si na svem pozemku udelal monument Hitlera ,ale je nekdo na svete ,ktery take udelal monument posledniho patriota -vlastence ,co ma zotpovednost o svou zenu,sve deti ,jejich budoucnost o svuj narod ,svou bilou rasu a byt panem ve svem vlastnim dome?
Myslim ,ze je na case ,takovy monument udelat ,driv nez nam pro nej vymre predloha a nezustanem jenom u archeologickych vykopavek.
Take by melo byt museum lidske hlouposti,kde by se to mnozilo exponaty vseho druhu,mam dojem ,ze by to byla nejbohatsi exposice ,jakou kdy bily clovek udelal , voskove panoptikum ,by ovsem se vsemi politiky nesmelo chybet,za takovych padesat roku exkurse novych krizencu by rada zaplatila mirne vstupne to shlednout,co rikate?

108743

Příspěvků: 141

16.06. 04:01 zapa  Naskyta se otazka:
16.06. 05:36 Rene Bartosek  RE: Naskyta se otazka:
16.06. 07:19 Zdenek Matoušek  RE: Naskyta se otazka:
16.06. 17:49 LG  RE: Naskyta se otazka:
16.06. 07:27 Kyklop  RE: Naskyta se otazka:
16.06. 07:53 Kyklop  RE: Naskyta se otazka:
17.06. 13:21 zapa  RE: Naskyta se otazka:
17.06. 22:23 Kyklop  RE: Naskyta se otazka:
18.06. 00:56 Belveder  RE: Naskyta se otazka:
16.06. 07:24 MF  MF
16.06. 07:25 vulgar von hulwaath  lol, rofl, apod.
17.06. 15:05 zapa  RE: lol, rofl, apod.
18.06. 01:23  RE: lol, rofl, apod.
17.06. 19:45 MedaBeda  RE: lol, rofl, apod.
18.06. 01:01 Belveder  nic se nedeje nahodou
16.06. 08:53 MilanD  Zadne spiknuti
17.06. 15:13 zapa  RE: Zadne spiknuti
16.06. 09:11 Petr Gejdoš  Varování ! Toto není spiknutí !
16.06. 17:56 Lone  RE: Varování ! Toto není spiknutí !
17.06. 04:03 Rene Bartosek  RE: Varování ! Toto není spiknutí !
17.06. 17:28 Petr Gejdoš  RE: Varování ! Toto není spiknutí !
19.06. 03:22 Rene Bartosek  RE: Varování ! Toto není spiknutí !
16.06. 10:26 case  Imigrace socialistickych volicu do EU
16.06. 10:49 Petr Řehák  RE: Imigrace socialistickych volicu do EU
16.06. 13:11 Karel z Čech  RE: Imigrace socialistickych volicu do EU
17.06. 04:01 Rene Bartosek  RE: Imigrace socialistickych volicu do EU
19.06. 14:48 Karel z Čech  RE: Imigrace socialistickych volicu do EU
19.06. 18:41 YAMATO  RE: Imigrace socialistickych volicu do EU
16.06. 18:04 Lone  RE: Imigrace socialistickych volicu do EU
17.06. 12:24 urchin  RE: Imigrace socialistickych volicu do EU
16.06. 10:37 Petr Řehák  Je to jednoduche
16.06. 12:38 richard  Britský strategický soudruh admirál opomněl
16.06. 14:08 case  RE: Britský strategický soudruh admirál opomněl
16.06. 16:09 Papík  RE: Britský strategický soudruh admirál opomněl
17.06. 15:22 zapa  RE: Britský strategický soudruh admirál opomněl
16.06. 17:36 janko  ...z jiného úhlu
16.06. 18:35 merc  Srovnani s Rimem kulha
16.06. 21:03 Had  Evropa vyzmízikována.. a co tohle?
17.06. 05:55 Belveder  uz je pozde
17.06. 09:50 V. Sodek  RE: uz je pozde
17.06. 11:53 Vodník  Dobrá odpověď, Vláďo!
17.06. 13:11 Krysa  RE: uz je pozde
17.06. 13:48 V. Sodek  RE: uz je pozde
18.06. 00:46 Belveder  cizi element
18.06. 07:53 V. Sodek  RE: cizi element
18.06. 15:31 Belveder  RE: cizi element
18.06. 17:17 V. Sodek  RE: cizi element
18.06. 18:06 Petr Gejdoš  RE: cizi element
18.06. 18:44 V. Sodek  RE: cizi element
19.06. 23:59 Belveder  RE: cizi element
19.06. 23:52 Belveder  RE: cizi element
20.06. 03:54 V. Sodek  RE: cizi element
18.06. 18:24 Had  RE: uz je pozde
18.06. 19:02 V. Sodek  RE: uz je pozde
19.06. 10:36 Had  RE: uz je pozde
19.06. 03:22 Robert Nohejl  RE: uz je pozde
17.06. 10:41 šona  Jen houšť !
17.06. 14:49 Rene Bartosek  RE: Jen houšť !
17.06. 18:18 šona  RE: Jen houšť !
19.06. 03:31 Rene Bartosek  RE: Jen houšť !
20.06. 00:06 Belveder  RE: Jen houšť !
17.06. 13:17 TomasEU  Demagogie
17.06. 13:27 TomasEU  RE: Demagogie
17.06. 14:35 Aja  RE: Demagogie
17.06. 18:36 TomasEU  RE: Demagogie
17.06. 19:04 V. Sodek  RE: Demagogie
17.06. 21:49 Aja  RE: Demagogie
17.06. 22:06 TomasEU  RE: Demagogie
18.06. 15:48 Aja  RE: Demagogie
18.06. 15:57 TomasEU  RE: Demagogie
18.06. 16:30 YAMATO  RE: Demagogie
18.06. 17:11 Misu  RE: Demagogie
18.06. 17:24 Aja  RE: Demagogie
18.06. 18:21  RE: Demagogie
17.06. 15:00 Rene Bartosek  RE: Demagogie
17.06. 15:34 zapa  RE: Demagogie
17.06. 18:40 TomasEU  RE: Demagogie
19.06. 03:46 Rene Bartosek  RE: Demagogie
19.06. 04:09 Rene Bartosek  RE: Demagogie
17.06. 17:42 zapa  RE: Demagogie
17.06. 18:44 TomasEU  RE: Demagogie
17.06. 19:18 zapa  RE: Demagogie
17.06. 19:09 zapa  RE: Demagogie
17.06. 20:08 TomasEU  RE: Demagogie
17.06. 21:26 zapa  RE: Demagogie
17.06. 21:36 TomasEU  RE: Demagogie
17.06. 21:42 Petr Gejdoš  RE: Demagogie
17.06. 20:05 MedaBeda  RE: Demagogie
17.06. 20:45 TomasEU  RE: Demagogie
17.06. 21:21 MedaBeda  RE: Demagogie
17.06. 21:52 zapa  RE: Demagogie
17.06. 22:22 case  RE: Demagogie
17.06. 22:57 Kyklop  RE: Demagogie
18.06. 10:44 MedaBeda  RE: Demagogie
18.06. 10:40 MedaBeda  RE: Demagogie
18.06. 14:55 zapa  RE: Demagogie
18.06. 17:51 MedaBeda  RE: Demagogie
17.06. 19:16 Petr Gejdoš  RE: Demagogie
17.06. 21:53 TomasEU  RE: Demagogie
17.06. 22:50 case  RE: Demagogie
17.06. 23:12 zapa  RE: Demagogie
17.06. 23:42 TomasEU  RE: Demagogie
18.06. 17:56 Had  RE: Demagogie
18.06. 20:02 case  RE: Demagogie
19.06. 04:01 Rene Bartosek  RE: Demagogie
19.06. 00:45 Druid  RE: Demagogie
19.06. 15:41 zapa  RE: Demagogie
19.06. 10:40 Baldi  RE: Demagogie
17.06. 23:44 Petr Gejdoš  RE: Demagogie
18.06. 08:04 šona  RE: Demagogie
18.06. 18:33 Had  RE: Demagogie
18.06. 11:57 TomasEU  RE: Demagogie
18.06. 19:19 Petr Gejdoš  RE: Demagogie
18.06. 22:41 TomasEU  RE: Demagogie
19.06. 16:06 Petr Gejdoš  RE: Demagogie
18.06. 21:16 case  RE: Demagogie
18.06. 22:49 TomasEU  RE: Demagogie
18.06. 15:24 Misu  RE: Demagogie
18.06. 16:10 TomasEU  RE: Demagogie
18.06. 18:54 Zvědavej.  RE: Demagogie
20.06. 00:07 Belveder  RE: Demagogie
17.06. 22:18 zapa  Upozorneni vydavateli:
20.06. 00:09 Belveder  RE: Upozorneni vydavateli:
20.06. 00:14 zapa  RE: Upozorneni vydavateli:
20.06. 00:29 YAMATO  RE: Upozorneni vydavateli:
21.06. 04:23 Belveder  RE: Upozorneni vydavateli:
20.06. 13:28 TomasEU  RE: Upozorneni vydavateli:
18.06. 02:08  I jiní nebyli doma v Albionu proroky - a už v době našeho "Pražského jara"
18.06. 09:14 jimax  zadne stehovani, jen rozsirovani teritoria
18.06. 15:41 SandWalker  Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 1
18.06. 15:46 SandWalker  RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 2
18.06. 16:18 TomasEU  RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 2
18.06. 17:15 SandWalker  RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 2
18.06. 16:15 TomasEU  RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 1
18.06. 21:17 Jiří Koubek  RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 1
19.06. 15:52 zapa  RE: Zena.... - zdanlive nesouvisejici tema - 1
18.06. 17:01 Jarmiila  Zdravim diskutery na Zvedavci
19.06. 03:12 Robert Nohejl  Rika se tomu ,stret civilisaci,ale udelane tak,aby bila civilisace prohrala.
20.06. 03:14 Robert Nohejl  Kde jsou ti politici a ti byrokrati,co do krestanskych zemi natahali vsechny nekrestany?
21.06. 03:59 Robert Nohejl  Rozumet procesu slucovani a tim i michani ras v ramci planu jedne svetove vlady.
23.06. 08:01 Robert Nohejl  To neni jen Amerika a nebo Britanie ,to je cely krestansky svet,co hyne vlatsni blbosti.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 82 čtenářů částkou 18 174 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 0

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
24,31 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
18,87 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,79 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 530,22 Kč
1 unce stříbra
524,78 Kč
Bitcoin
835 608,06 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 839