Diskuze k článku

Rozdílné vidění světa

Příspěvků 95

29.4.2006 17:32

Konečně rozumné slovo!

Pasant 85.?.?.?

Nekritičnost i černobílé vidění nevede k ničemu. Měl jsem možnost osmadvacet let vychutnávat vymoženosti cesty k socializmu [smích] Potom následovalo třináct let exilu. Byla spousta příležitostí posuzovat a porovnávat. V současnosti si už patnáct let užívám sledování budování kapitalizmu a snažím se s tím sžít. Neradím zvenčí, žiji tam kde jsem se narodil a kde mám kořeny. Malá země má malicherné problémy, ale nemusí být obývána malými lidmi. Bohužel, ta malost a pivní vidění se dere na povrch i ve zdejších diskusích. Hrdinové, kteří by nejraději všem nabili, prdelkáři - kam vítr tam plášť, hledači vinníků posuzující vše a všechny, kromě sebe.

Dík za Tvůj pohled na věc, Adapo. Člověku dělá dobře, vědomí, že to takhle nevidí sám.

104693

29.4.2006 17:56

RE: Konečně rozumné slovo!

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 104693

>Malá země má malicherné problémy<

Dovolím si nesouhlasit. Česko není malá země. V Evropě je celá řada mnohem menších zemí (Dánsko) nebo zemí s mnohem menším počtem obyvatel (5 milionové Finsko) a nevím o tom že by měli komplexy z nějaké "malosti". Tohle neustálé poukazování na údajnou "českou malost" mi přijde jako výmluva.

104701

29.4.2006 18:07

RE: Konečně rozumné slovo!

Pasant 85.?.?.?

Reakce na 104701

Čtěte prosím pozorně, madam, a nevkládejte mi do úst něco, co jsem neřekl.

104704

30.4.2006 5:38

RE: Konečně rozumné slovo!

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 207.?.?.?

Reakce na 104701

mila emmo
>>Malá země má malicherné problémy<
>
>Dovolím si nesouhlasit. Česko není malá země. V Evropě je
>celá řada mnohem menších zemí (Dánsko) nebo zemí s mnohem
>menším počtem obyvatel (5 milionové Finsko) a nevím o tom
>že by měli komplexy z nějaké "malosti". Tohle neustálé
>poukazování na údajnou "českou malost" mi přijde jako
>výmluva.
dovolim si taky nesouhlasit, kocourkov mozna rozlohou ci obyvateli neni maly, ale ma velkou "malost" urcite vetsi nez to finsko, prave proto, ze to je "ceska malost". jednoduse, ze si tam po 16 letech vlady bolsevickokapitalisticke mrzske luzy vetsina "velkych" cechu" mysli, ze uz evropu vstupem do ni, predhonili a ameriku snad jiz tesne dohani!!!
hehehe, na co si to tam porad hrajete, jesus christ!!!!

104752

30.4.2006 17:08

RE: Konečně rozumné slovo!

Pontifex 217.?.?.?

Reakce na 104752

To s tou "českou" malostí by mě zajímalo, podle čeho a podle koho se posuzuje, to by stálo za úvahu...

Ale můžete mi, STEFANE, říci kdo jsou ti "velcí" češi, a kde jste slyšel -"jak říkají, ze uz evropu vstupem do ni, predhonili a ameriku snad jiz tesne dohani!!! " [smích]

104786

1.5.2006 3:52

RE: Konečně rozumné slovo!

Aaron Katz 207.?.?.?

Reakce na 104786

Mily pane Pontiflex, vysvetlovani by zrejme vzalo prilis mnoho casu a mozna, ze by to bylo tezko pochopitelne. Mam lepsi napad. Prectete si pozorne vsechny prispevky, zamyslete se nad nimi a vysvetleni mate jako na dlani.
Jen takovy maly "pointer". Vsimete si na tech z Ceska nedostatek sebekritiky a snahu omlouvat vlastni nedostatky a na druhe strane snizit zaslouzene zasluhy jinych.

104806

29.4.2006 19:31

RE: Konečně rozumné slovo!

Ezop cz_dragon (zavináč) post (tečka) cz 199.?.?.?

Reakce na 104693

Vsichni co tady pisete by jste si meli uvedomit jednu vec, nic neni zadarmo! Doporucuji zacit studovat nasledujici;

Friedrich August von Hayek (1889-1992) was an economist of the Austrian School noted for his defense of free-market capitalism against left-wing economic thought. Road to Serfdom,

Hayek von, Friedrich August: Cesta do otroctví (z knihy F. A. Hayek, Cesta do otroctví, Academia 1990) Prostor 15, březen 1991, s. 107–111

http://student.oaulpar.cz/~cenek/projekt1/hayek.html

http://cepa.newschool.edu/het/schools/austrian.htm

http://sk.wikipedia.org/wiki/Friedrich_August_von_Hayek

http://www.libinst.cz/lisu97.php3

Anglisky mluvici ctenari me mohou kontaktovat a ja jim poskytnu vic informaci a mista na INTERNETu, kde muzou najit dalsi informace!

104716

30.4.2006 11:17

RE: Konečně rozumné slovo!

Beza 83.?.?.?

Reakce na 104716

Jo Hayek, tak tohle jméno je v nynější České Republice snad zakázané, ještě snad Keynes by se dal snést, ale nejvíce se zavděčíte Marxem, ten je nyní na pořadu dne. A navíc von Hayeka a Adama Smithse občas cituje prezident Klaus a proto jsou tito odporní pravičáci stavění do jedné řady s vrahy z "volstrítu".

104766

30.4.2006 16:10

RE: Konečně rozumné slovo!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 104766

No, rekl bych, ze Smith se musi v hrobe obracet, pokud vidi jak kartely lobisticky pretvareji trh k obrazu svemu.

104781

6.5.2006 10:18

RE: Konečně rozumné slovo!

seda 82.?.?.?

Reakce na 104766

No ... Marx!? Jistě osobnost vzbuzující rozporuplné reakce. Mimo jiné...byl
zvolen osobností století...tuším v Británii. Měl velkou invenci, ale nejsem si jistý, jestli by si byl schopen představit současnou společnost charakterizovanou agresivním rozvojem sdělovacích prostředků, se vším všudy,
co s tím souvisí!? Myslím tím "cestu" informací k max. počtu zájemců, ale i
(na straně druhé) cestu propagandy k max. počtu "spotřebitelů". Pokrok je v tom, že si každý může vybrat (zatím), a v případě pochybností se může pídit dál cestou např. internetu. Ale kapitalizmus své doby charakterizoval přesně!
A mrzí mne, že ani v dobách minulých se "Kapitál" nevyučoval!? No a těď se to už asi ani nedá očekávat... [mrknutí jedním okem]

105147

6.5.2006 9:57

RE: Konečně rozumné slovo!

seda 82.?.?.?

Reakce na 104716

Pane Ezope! Přestaňte oblbovat lidstvo podobnými tvrzeními - made in Hayek.
Zákony kapitalizmu si vymyslel kapitalizmus sám "k obrazu svému". Vy jste jako ti brontosauři...ti by také jistě tvrdili, že existence organizmů pod jednu tunu je nemyslitelná, ale "bum", a už tu miliony let nejsou.
Ideologie kapitalizmu je zločinná a nemá řešení pro mnoho problémů společnosti! Je to "otrokářství s lidskou tváří"!
[pláč]

105146

6.5.2006 22:42

RE: Konečně rozumné slovo!

case 62.?.?.?

Reakce na 105146

V cem presne je dle Vaseho nazoru kapitalismus zlocinny?

Proc by nemel mi clovek pravo na volne nakladani se svym vlastnictvim?

105176

7.5.2006 4:14

RE: Konečně rozumné slovo!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 105176

Na to vám docela rád odpovím já. Zločinost kapitalismu je ve třech bodech. První je koncept korporace jako legální osoby, neboli legalizovaný přístup kdy firma je vlastně nesmrtelná osoba, má stejná práva jako skuteční lidé akorát že neumírá, tudíž není možnost jí zdanit dědickou daní. To má i jiné výhody, hezky skryté za tímto. Totiž fakt, že v případě finančního neůspěchu, nikdo osobně není zodpovězen, bankrotuje firma ale ne osobně její majitel nebo majitelé. To naskýtá, zvláště u velkých a nepřehledných firem, možnosti často využívané, kdy vida že jde firma do háje se peníze přesypou do domácí kapsy a jde se domů. Tolik bod první. Za druhé možnost, že firma může operovat ve více než jedné zemi ji staví v podstatě nad státní zákony. Podle zkušeností to vede k tomu, že to není stát kdo určuje jak se bude dělat obchod v tom kterém státě, ale soukromá nadnárodní firma která říká státu co smí a co nesmí povolovat nebo zakazovat. Ovšem nadnárodní firma nevolí vládu v té zemi, jen vlastně rozhoduje o tom co bude a nebude a tím páchá podvod na voličích, kteří si naivně mysleli, že jsou to oni kdo dává vládě moc. Nejsou. Poslední (zatím a podle mne) bod proč je kapitalismus kriminální je, že vede ne k tomu aby nejlepší produkt vyhrál, ale k tomu aby produkt nejsilnější firmy vyhrál. Postupem to vede k naprostému ovládání trhu jedinou firmou a nebo skupinou firem v tom kterém odvětví. Pak si můžou doslova dělat co chtějí a nikdo jim do toho nemůže ani koukat, natož kecat. Takováhle nadvláda, nad věcmi nepatří do rukou soukromníků nijak se netajících s tím, že to vše dělají pro větší vlastní profit. Taková síla patří do rukou lidí kteří mají od lidí volební mandát, který se jim dá v příštích volbách zase sebrat a hlavně mají (nebo by alespoň měli, kdyby nebyli ti politici v kapse nadnárodních firem) zájem celé lidské společnosti v tom státě na srdci a ne jen vlastní profit. Na závěr to lze shrnout tak, že kriminalita kapitalismu je v tom, že umožnila soukromým firmám si přivlastnit moc nad vládami mnoha zemí a tím umožňuje tu korupci která dnes v politice je. Demokracie nemá šanci, dokavaď korporace budou legálně chápané jako legální osoby a nebudou podléhat moci státu. Doufám že jsem se vyjádřil alespoň trochu srozumitelně, toto je podle mne Achilova pata naší celosvětový situace. To je kde ten šém sedí, ne v hlavě Golema.

105188

7.5.2006 14:31

RE: Konečně rozumné slovo!

case 62.?.?.?

Reakce na 105188

1/Dedickou dan povazuji za zlocinny koncept.Osoba plati cely zivot dane, aby
majetek vytvoreny z toho nepatrneho zbytku byl po jeji smrti znovu zdanen.
2/Bankrot. Kdyby musel osobne bankrotovat majitel ci majitele, nebylo by mozne delat velke projekty, coz by znamenalo mensi nabidku zbozi,vyssi ceny a pomalejsi pokrok.
3/Je prirozene, aby firma operovala ve vice zemich. To, ze ji to stavi nad zakon je pouze Vase spekulace.Dokumentujte. Interakce korporace<--->stat je
obema smery. Jako libertarian bych samozrejme stat navrhoval zrusit.
4/Ovladani trhu jednou firmou
Spousta protiprikladu - vystridani IBM v IT Microsoftem, postupne vytlacovani M$ linuxem, nastup Nokie v mobilni technologii,odchod Siemensu z oblasti mobilu a nahrazeni Benqem, nastup japonskych firem na trh (kdo by si byl byval pomyslel, ze budeme kupovat japonska auta ...), nastup cinskych firem etc.

Clovek ma pravo na vlastnictvi. Kdyz Vam vezmu penezenku bude to kradez, kdyz se na tom dohodnu s n-lidmi bude to demokraticka platba dani.
Pryc se Statem!

105202

7.5.2006 15:37

RE: Konečně rozumné slovo!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105202

Nebojte se stat na demokratickych principech je postupne demontovan a ma byt nahrazen totalitou oligarchie. Jsem zvedav kolik nam bohati nechaji drobnych v penezankach. Samozrejme nikdo nebude nic krast, vse lze udelat a zregulovat elegantneji pres dane, nezamestnanost, zmeny legaslitivy a tupy demoralizujici showbyznys spojene s "polovzdelanosti", aby se lidi moc necukali. Zatim jsou vlady bohatych zemi nepochopitelne zadluzene. Cim bohatsi zeme, tim vetsi dluh! Bez financni nezavislosti neni mozna zadna nezavislost, vcetne politicke. Vypada to uz tak, ze v nekterych zemich treba Jizni Ameriky, uz to chapou velmi dobre.

105206

7.5.2006 16:13

RE: Konečně rozumné slovo!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 105202

1/Dedickou dan povazuji za zlocinny koncept.Osoba plati cely zivot dane, aby majetek vytvoreny z toho nepatrneho zbytku byl po jeji smrti znovu zdanen.

Dědická daň je svinstvo, ale my ji platíme a firmy ne, neboť nedědí.

2/Bankrot. Kdyby musel osobne bankrotovat majitel ci majitele, nebylo by mozne delat velke projekty, coz by znamenalo mensi nabidku zbozi,vyssi ceny a pomalejsi pokrok.

Možná že zpomalený pokrok by nám byl ku prospěchu?

3/Je prirozene, aby firma operovala ve vice zemich.

To nevím skutečně proč je to přirozené. Firma není nic než kolektiv lidí zabývajících se ekonomickou aktivitou. Kde bere práva větší než mají ti lidé?

105212

14.5.2006 23:15

RE: Konečně rozumné slovo!

Ezop cz_dragon (zavináč) seznam (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 105146

Pro upřesnění slova „liberalismus“ a kam Hayek patri, rozdelim je do několika kategorii:

· Politický liberalismus je vira, že každý jednotlivec je základem práva a společnosti, a že společnost a jeji instituce existuji pro dobro tohoto jednotlivce, bez ohledu na jeho společenské postaveni. Magna Carta je přikladem politického dokumentu, který ztvrzuje práva jednotlivce před výsadností panovniků. Politický liberalismus zdůrazňuje socialni smlouvu, kde všichni občané vytvářejí zákony a souhlasí s tím, že tyto zákony budou dodržovat. Tato sociálni smlouva je založená na viře v jednotlivce, který si vědom co je pro něj nejlepši. Politický liberalismus přiznává občanská a volebni práva všem dospělim občanům bez rozdilu pohlavi, rasy nebo ekonomického postaveni. Politický liberalismus zdůrazňuje princip a zákonitost právniho státu.

· Kulturni liberalismus se zaměruje na práva jedince týkajici se jeho svědomi a jeho životniho stylu, týkajici se pohlavni volnosti, náboženské svobody, svobody poznáni a ochrany proti v státnimu vměšováni se do soukromého života. John Stuart Mill vhodně vyjádřil kulturni liberalismus ve své literalni úvaze „On Liberty“ kde napsal: „Jedinou vysadni okolnosti, kdy společnost může porušit individuelni svobodu, je při ochraně ubližení druhým. Jeho vlastni dobro, či fyzické, nebo morální není dostatečným oprávněnim k porušení svobody“. Kulturni liberalismus všeobecně odporuje vládni regulaci literatury, uměni, vzdělani, hazardnim hrám, sexu, prostituce, věkové způsobilosti, potratům, použivani alkoholu a drog.

· Ekonomický liberalismus je ideologie, která podporuje individuelni právo vlastnit majetek a uzavírat obchodni smlouvy. Obhajuje „laissez-faire“, znamenajicí odstraněni legálnich překážek obchodu a zrušeni vládni subvence ekonomickým celkum. Ekonomičti liberalové odmitaji vetšinu vládnich regulaci trhu. Pro ekonomické liberály plati, že hodnota zboži a služeb je dána trhem a uvaženou volbou jedince. Ekonomičti liberalové přijimaji ekonomickou nerovnost která vzrustá z nerovne vyjednávaci pozice, jako výsledek konkurence, pokuď neni použito násili.

105855

14.5.2006 23:17

RE: Konečně rozumné slovo!

Ezop cz_dragon (zavináč) seznam (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 105146

Pokracovani:
· Socialní liberalismus vznikl na konci 19-tého stoleti, a byl ovlivněn prospěchářskou (utilitarian) teorii. Někteři liberálové přijali „teorii vykořisťováni“ v celku nebo jen částecně a kritizovali „ziskový motiv“ a došli k závěru, že vlada má použit své sily k napraveni k majetkových nerovností. Podle této doktríny, každý jedinec je základem společnosti, všichni jedinci mají mít přistup k základnim minimalnim životnim potřebám, jako je vzděláni, zdravotnictvi, k ekonomické přiležitosti a ochraně před nočekávanymi ekonomickymi událostmi. Pro sociálni liberály tento prospěch je považován za kladné právo. Tyto práva museji být kvalitativně rozdilný od protikladných práv, jako je právo svobodně se vyjadřovat, vlastnit majetek, habeas corpus, právo být ozbrojen, právo svobodně vyznávat víru. Pro sociálni liberály je cilem ochraňovat tyto výsady. Školy, knihovny, muzea, galerie musejí být podporovány státnimi financemi. Sociálni liberálove se zasazuji o regulaci economické konkurence, jako jsou protitrastové zákony, minimalni a maximalni kontrola výdělku a zajištěni základni socialni péče všem občanům z daňových přijmů. Vláda udělá vše pro všeobecnou dobrotu.
Boj mezi ekonomickou svobodou a sociální rovností je asi tak starý jako idea svobody sama.
Ekonomičti liberalové vidi tyta kladná práva odporujici protikladným právúm a proto tedy jako nezakoná. Ekonomičti liberálove vidi minimálni roli pro vládu ve společnosti, někteři věři že jakákoli funkce vlády je neopodstatněná, jini (minimalisté) věři že funkce vlády by měla být omezená na základni funkce jako jsou soudy, policii a národni obranu.
Na rozdil od ekonomických liberálů, dnešni sociálni liberálové věři ve významnou roli vlády v podpoře veřejného blaha, poskytujici některé nebo všechny následujici služby:

Jidlo a útulek všem lidem kteři nejsou schopni se postarat sami o sebe, lékařskou péči, školy, důchod, péčí o děti, postarat se o invalidni nebo těžce postižené lidi. Pomoc obětim přírodních katastrof, ochrana menšiny, předcházeni kriminalni činnosti a finančni podporu pro vědu a uměni.

Timto postojem se sociálni liberálove vzdaluji od myšlenky omezení právomoci státu. Obě formy liberalismu maji stejny cíl – svobodu, ale silně se rozcházeji na způsobu, jak jej morálni cestou dosáhnout.

Liberálni strany které zdůraznuji „socialni liberalismus“ a „kulturni liberalismus“ jsou dnešni „Liberálove“ a v dnešnim světe jsou označovány jako levicové strany.

Liberálni strany zdůraznujici „ekonomický liberalismus“ a „politický liberalismus“ a v dnešnim světe jsou označovány jako pravicové strany.

Liberálni strany zdůraznujici „ekonomický liberalismus“, „politický liberalismus“ a „kulturni liberalismus“ jsou v dnešnim světe nenáviděny všemi socialnimi inženýry, tak to jsou dnešni „Libertarian

105856

30.4.2006 10:32

RE: Konečně rozumné slovo!

Adapa 82.?.?.?

Reakce na 104693

Není zač, Pasante [mrknutí jedním okem]
Nadávat, urážet, remcat či žít v minulosti je to nejsnažší co lze. Je hezké pokecat na internetu v diskuzi, podívat se na všechny možné názory ze všech stran a pak se vrátit do reality a přejít od slov k činům a něco po sobě zanechat [smích]

104763

29.4.2006 17:53

Pravda

Emma Bovary 84.?.?.?

"Dokud komunismus existoval jako alternativa kapitalismu, tzv. svobodný svět musel poskytovat mnohem více sociálních výhod, než by asi chtěl, jenom aby zabránil snaze o změnu režimu."

Sice to není nijak originální tohle tvrdilo už v polovině devadesátých let víc lidí ale je v tom kus pravdy.

104696

6.5.2006 10:35

RE: Pravda

seda 82.?.?.?

Reakce na 104696

>"Dokud komunismus existoval jako alternativa kapitalismu, tzv.
>svobodný svět musel poskytovat mnohem více sociálních
>výhod, než by asi chtěl, jenom aby zabránil snaze o změnu
>režimu."
>Sice to není nijak originální tohle tvrdilo už v polovině
>devadesátých let víc lidí ale je v tom kus pravdy.
Podobnou myšlenku jsem tady už dříve prezentoval...proto naprostý souhlas!
Pádem tzv."socialistického tábora" se porušila rovnováha světa. I když kvanta lidí cítí, že ten kapitalizmus "nestojí za nic", nemají žádnou oporu v přímé existenci oponešntní varianty.. Historie lidstva couvla o mnoho kroků zpět. Jistě nezmizeli ze světa lidi, kteří vidí realitu, ale asi jich dost ubylo ... na obou stranách "táborů"!
Já bych dal přednost souběžnému vývoji obou systémů, ale to jsem asi idealista!!! Zvláště, když si představuji koexistenci bez restrikcí... [cool]

105150

29.4.2006 17:54

autor si zjevne neuvedomuje,

LG lg (zavináč) zion (tečka) cz 212.?.?.?

ze se nejednalo o kapitalizmus kontra komunizmus, ale o demokracie kontra totalita...

Drobne nedostatky komunizmu? To snad nemyslite vazne!

Ty problemy nejsou zaz tak problemy kapitalizmu, ale predevsim konzumni spolecnosti.

jinak to, cim se lisi spolecensky a ekonomicky system kapitalizmu od komunizmu je volny trh (hadejte, kolik nedostatku a jak efektivni je centralni rizeni hospodarstvi) a soukromme vlastnistvi (jak znamo posledni z pole utika ten, komu to kole patri)

104698

29.4.2006 18:05

Neefektivnost centrálně řízeného hospodářství

Pasant 85.?.?.?

Reakce na 104698

si lze názorně demonstrovat třeba na případě Číny, že [velký smích]
Ono asi hodně záleží na těch, kteří to řídí.

"Volný trh" neexistuje, to je jen jedna z mnoha lží zastírajících nadržování, lobbyizmus, úplatkářství, hrozby silou apod.

Mezi pojmy ¨liberty´ a ´freedom´ je obrovský rozdíl, pouvažujte o tom.

Demokracie v současné podobě je nehoráznost řízená masmédii a financovaná těmi, kdo z toho mají prospěch.

104702

29.4.2006 18:06

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

LG lg (zavináč) zion (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 104698

pardon...

Drobne vyhody komunizmu? To snad nemyslite vazne!

104703

29.4.2006 18:16

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 104703

Chcete snad popřít že existovali drobné výhody? Nebo jsou podle vás školství zadarmo, podniková chata za facku a zadarmo i zubař nevýhody?

104706

29.4.2006 18:24

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 104706

Nikdy nic není zadarmo. Jen se ty peníze odněkud přelejí. A nebo někde "ušetří".

104708

29.4.2006 19:04

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 104708

Mno obyvatele treba nejkapitalistictejsi zeme sveta taky plati dane, a k tomu taky jeste zubare a treba valku v Iraku. O dluhu USA a proc nejbohtatsi zeme sveta dluzi nejvice a komu? A proc je centralni banka privatni s utajenymi vlastniky? Mno kdyz se podivam na dluh CR 15 let po sametu nestacim zirat. Pokud ruzni Kotrbove-Buzkove byli ve spravnich radach firem, jejihz straty pak sanoval stat ( ti co plati dane), tak cemu se divit. Skutecne oba systemu ridit hospodarstvi anebo uverit na volnou spravedlivou ruku trhu maji neco do sebe. Problem je ten, ze oboji by mohlo dobre fungovat pouze v idealnich pripadech. Neexistije racionalni rizeni v mikroekonomice-takze logicky ztroskotal socialismus. Na druhou stranu neexistuje nestranna neviditelna ruka trhu, vsichni si radi zalobuji pro "drobna zvyhodneni"- takze na makrourovni prerostli ti nejvetsi stat. Stat ma jaksi zajem ( ci mel by mit, pokud pominu osobni zajmy politiku, ktere lze zkorumpovat) na narode, rodine, boji se starnuti populace. V 80-tych letech se s tim ztotoznovali i firmy, tudiz i stat. Dnes je podstatny vysledek za ctvrtleti a generovani zisku. A to zisku virtualniho HDP nic jineho neni, jelikoz pocita dohromady primarni produkci se sekundarni ( sluzby), to uz samo o sobe je zavadejici. Navic vsak micha dohromady i kontraproduktivni cinnosti ( sanace odpadu, nebo vystavba mesta po hurikanu taky zvedaji HDP), ktere rozhodne nejsou prinosem pro blahobyt dane zeme.

104711

30.4.2006 5:47

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 207.?.?.?

Reakce na 104711

ano souhlasim. jen treba jen dodat, ze ikdyby nejaka buzkova v americe, ci jiny buzek hrabal do sve kapsy jako vladni cinitel, tak to zadna babka v utah ani nevi, hlavne NEPOZNA!!!
a presto, ze ameriku, vypadato, ze lide zacinaji "odepisovat", pak zaprve, ma jeste rezervy na 100 let(nejen ropy!!!). a za druhe, soudruzi, pokud by se to melo "sesypat" ekonomicky zde, pak se to sesype vsude, ne??? je treba se vzit do reality a chtit videt, ze to stale AMERIKA VSE RIDI!!!!!
have a nice weekend!!! [smích] [cool] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

104753

29.4.2006 19:06

K čemu tedy slouží "stát"?

Pasant 85.?.?.?

Reakce na 104708

Jestliže je všechno v soukromých rukou a stát nemá žádné nástroje jak řídit "neviditelnou ruku trhu", zříká se školství a zdravotnictví, obranu přenechává nadnárodnímu paktu a nemá dohled ani nad klíčovým sektorem energetiky, tedy cenami za elektřinu a paliva, k čemu pak ještě slouží? Je to už jen monopolní přebujelá úřednická s.r.o. s vlastními pravidly, dotovaná z daní. To, co si myslí a jak žijí její "podřízení", je vedlejší.

- Nikdy nic není zadarmo. Jen se ty peníze odněkud přelejí. A nebo někde "ušetří". -
Jistě. Nechci se zastávat "socíku", ale tehdy se přelévalo z jedne kasy (či kapsy) do druhé. Dnes se ukradené peníze ztrácejí v tunelech a zisky proudí do zahraničí. Co je v tom ohledu lepší? Přerozdělit doma, nebo vypustit ven?

104712

1.5.2006 2:06

RE: K čemu tedy slouží

zap 69.?.?.?

Reakce na 104712

Stat je fiktivni a docasnou hranici zajmu urcite etnicke-narodni zajmove skupiny na vesmes historickem zaklade. Stat ma (ci ma mit) tez (a to hlavne) funkci legislativni, tj. dozoru nad obyvatelstvem a exekuci jeho potreb. Jinak je stat v plnem vlatnictvi financne-mocenskymi elit. Je to skutecnost tak omracujici, ze se to vymyka ze zazitych zvyklosti konvencniho chapani.

V poslednich letech po demontovani tzv. socialismu jsme svedky nadnarodniho statu ktery pod zkratkou NWO dostava stale vetsi prominenci. Az bude jeho meta zavrsena, obyvatelstvo sveta bude rizeno z jednoho centra - smysl narodniho statu zmizi.

104805

29.4.2006 19:26

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 104708

Jistě že není nic skutečně zadarmo. Kam se peníze přelejvají v oslavovaném kapitalizmu víme taky všichni. Jde o to kdo a kolik lidí z přelivu má výhodu, zda většina a nebo jen pár vyvolených. O tom, že peníze se pohybujou není třeba polemizovat, kde jen o tom odkud a kam. [velký smích]

104713

30.4.2006 0:48

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 104706

Bezplatne skolstvi je pouze jiny zpusob uctovani, nikoliv vyhoda. Ditto bezplatny zubar a lacina podnikova chata.

Vsimnete si, ze prestoze bylo a je v USA vzdelavani spojene s vysokymi primymi platbami, presto v USA prochazi vysokou skolou procentualne nesrovnatelne vic lidi nez v jakekoli nekdejsi komunisticke zemi. A zuby, o tech snad ani nemluvte, tady si dovoluju tvrdit, ze ty americke krvave zaplacene zuby jsou proste o nekolik radu lepsi nez ta nekdejsi hruza v CSSR. Muj osobni zubar v CR udelal za poslednich patnact let takovej pokrok, to byste se divil. Ty uplne nejstrasnejsi zuby maji lidi z venkovske komunisticke Ciny. Predpokladam, ze za ne nezaplatili ani juan.

Vite, tahle logika, ze je lepsi platby za neco skryt do uplne nepruhledne statni masinerie nez je mit pekne na ocich, ta ma svoje diry.

104734

1.5.2006 10:35

statistika veda je...

swe 80.?.?.?

Reakce na 104734

ohledne vysokoslskeho studia u nas a v USA. V USA kdyz projdete kurzem ktery porada VS tak se jim zvednou statistiky. U nas kdyz vystudujete VS tak se zvednou statistiky....
Toliko k blbosti srovnavat nesrovnatelne...

104816

1.5.2006 15:18

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

petr 83.?.?.?

Reakce na 104734

reakce na zuby: zubařina v čssr asi fakt nebylo nic moc, teď to ale vidím takhle. kámoše na služební cestě (asi před 6-7 léty)kdesi na středozápadě usa chytil zub. dentista ho položil na lehátko, přišoupal stroj supící jak na páru a nastaly bolestní muka. neplatil moc, byl to klientův známej zubař. penzion vedle mě je neustále plnej tzv. zubních turistů z německa a itálie, kteří si za lacino nechávají předělávat celou hubu, stejně tak známej z kalifornie si obrok chrochtá, jak lacino mu tady ty jeho strašný zuby dávaj dohromady. asi už jsme je všechny předhonili, a to vůbec ne za krvavý ceny. číňan na venkově sic neplatí na zubaře ani juan, ale za celej život ho nejspíš ani nevidí. apropo, nejkrásnější zuby mají kolumbijští pěstitelé koky [mrknutí jedním okem]

104838

1.5.2006 22:48

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 104838

Vy pisete z Cech? No fakt je, ze ja taky kdyz prijedu do Cech tak jdu k zubari, jsou za tim ale spis spolecensky duvody, je to rodinnej znamej. Mimochodem mate strasnou diru v predpisech, pojisteni (VZP) se plati za cely mesic, takze ten kdo prijede na konec jednoho mesice a zacatek druheho dostane karticku a platit nemusi nic (staci aby chybel jediny den). Takze pri trose snahy by znamej z Kalifornie, jestli je Cech, moh mit celou hubu uplne zdarma. Touhle klickou musej utikat miliony, je asi tri roky stara.

Tatovi kdysi trhali zub. Paradentoza. Napred ceska zubarka, zakroutila klestema, vytrhla ten zub vedle. Pak s tim prijel do Kalifornie, ucet byl asi $100, ale bylo v tom znecitliveni, rentgen, nula cekani, a hlavne HLAVNE to byl ten spravnej zub.

104887

29.4.2006 18:13

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 104698

Dovolím si nesouhlasit. Není to demokracie kontra totalita, ale totalita kontra totalita, tudíž komunismus kontra kapitalismus. Nebo si snad myslíte že vládne dneska něco jiného? Když si president dělá co chce, i oproti zákonům země a má k tomu 25 procent souhlas populace, to je efektivně demokracie? Ne, to je totalita. Jak rozlišujete kapitalismus a konzumní společnost? To jsou nějaké dva různé systémy? Kapitalismus je konzumní společnost a její chyby jsou kapitalismu a ne něčeho jiného. Co se týče volného trhu, zrovna včera jsem poslouchal zde na rádiu nadšeného zástupce Bombardier, který si stěžoval jak globální oteplení sice zmenšuje prodeje snowmobilů ale za to ATVs (all terrain vehicles) radostně stoupají a tím že přestěhovali výrobu z Quebecu do Mexika i zisk utěšeně roste. Jo tak nám tu budou rejdit a prdět na ATV a my to ani vyrábět už nebudeme. Volný trh, s tím si leda trhněte!

104705

29.4.2006 18:45

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 104705

A ten ojebanej na konci je zase dělník. Klasický zákon padajícího hovna v praxi. Hlavně že zisky rostou. Rostou ale stejně úměrně i platy? Chtělo by se říci jak komu.

104710

30.4.2006 9:12

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

krysa 84.?.?.?

Reakce na 104710

>A ten ojebanej na konci je zase dělník. Klasický zákon
>padajícího hovna v praxi. Hlavně že zisky rostou. Rostou ale
>stejně úměrně i platy? Chtělo by se říci jak komu.

No a specialitou je, že každýho zaměstnají tak na tři měsíce za minimální plat, pak ho vyhodí a zaměstnají dalšího... takže nemusí zvyšovat platy a všechno je legální... obdobně jako nabídky zaměstnání, kde na dveřích je cedule "Prijmeme kohokoli na místo prodavače" pod čímž je malým pímem, že to může byt kdokoli, když to bude chlap, bude uplně zdravej, bude to letošní absolvent nějaké školy, bude ochoten dělat i o víkendu, bude "kolektivní typ" a pod... což je napsáno sice jasně, ale tak aby to nebylo žalovatelný kvůli diskriminaci.

Obdobné nabídky jsou pro zdravotně postižené: "Toto místo je vhodné pro invalidní důchodce" - načež se vás pak ptají, zda jste zdraví, na ÚP vám vysvětlí, že přes zkušební dobu nesmíte onemocnět, nebo vás z práce vyhodí (jak to máte jako invalida dělat vám už nikdo neřekne..), a zaměstnavatel se hlavně vyptává, jak velkej máte důchod, neb z jeho pohledu si tam jdete přivydělat a né jako normální zaměstnanec. Současně vám vysvětlí, že i když jste invalida, nesmíte onemocnět...


104760

30.4.2006 17:44

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Vlastimil Čech 213.?.?.?

Reakce na 104760

No a při vstupním pohovoru řeknou: "O toto je místo je samozřejmě veliký zájem, je hodně uchazečů. Mzdový požadavek uchazeče je jedním z rozhodujících kriterií výběru. Jaký je tedy Váš požadavek na mzdu?"

104789

29.4.2006 19:29

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 104705

Ano, po 16 letech "pseudodemokracie" mohu potvrdit, že jeden typ totality vystřídal jiný typ totality. Komunistická a kapitalistická totalita se od sebe liší v mnoha bodech, které by se daly všechny podrobně vypsat- ale takový ten nejzákladnější rozdíl je v tom, že za komoušů vládla totalitní ideologie a teď vládnou prachy v rukou bezcharakterních vládnoucích mafiánů. Doteď mi nikdo z novinářů z maistreamových médií (kteří tam pečlivě sedí jak žáby na prameni a nepustí do mafiány řízených novin jakoukoliv nepohodlnou zprávu) nevysvětlili, jak bylo možné, že poslanec Kraus nabízel v Africe, že bude investovat 500 milionů korun. Kde je ten chlap chtěl vzít? A proč se již tisíce takovýchto podobných afér ututlalo? Nu inu proto, že v žádné skutečné demokracii nežijeme.

104715

29.4.2006 19:33

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 104715

Moderní (vlastně jakýkoliv) kapitalismus je stejně demokratický jako byl komunismus diktatůrou proletariátu. Oboje je stejné mlžení za účelem absolutní kontroly moci. [chechtot]

104717

30.4.2006 4:05

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

zap 69.?.?.?

Reakce na 104717

Oboje je stejné mlžení za účelem absolutní kontroly moci.
----------------------------------------------------------------
Tak tohle se mi zamlouva vic. Dle me to neni 'oboje' ale dve formy toho sameho. Komunismus nebyl, prave tak jako uz neni kapitalismus. Ne v tom konvencnim chapani. [smích]

104744

1.5.2006 18:39

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 104717

>Oboje je stejné mlžení za účelem absolutní kontroly moci.
>[chechtot]

Jó... to beru! Zejména to mlžení, což není nic jiného než lhaní, nabylo sofistikované podoby gigantických rozměrů. "Růst" má tisíce podob.

104858

29.4.2006 20:35

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

hostující 85.?.?.?

Reakce na 104715

Asi snad opravdu v žádné demokracii (vládě lidu) nežijeme.Skoro by se chtělo říct,že výše demokracie a svobody pro každého z nás je přímo uměrná výši bankovního konta každého z nás.
Jenže.Mohli bychom takto veřejně proti socializmu psát před dvaceti lety?
Tím se samozřejmě neodvažuji tvrdit,CO budeme moci psát (a číst) za dvacet let! Taktéž vás zatím neodprásknou jako psa ,když si budete chtít odskočit 'za humna'třeba se kouknout do Vídně.Také vás zatím,nechytí na hranici a v řetězech za tento hrozný zločin neodvlečou do kriminálu,kde vás nejprve zbaví svobody,potom lidské důstojnosti a nakonec třeba zdravého rozumu , nebo i života. A co,když se vám nakonec povede přez všechny ty ozbrojence,psy,ostnatý dráty a samostříly přejít,kdo vás potom nepustí zpět ani na pohřeb vlastní mámy ?
A nakonec ještě něco.Že za komoušů nevládly prachy? Když i krev darovanou dobrovolnými dárci ze solidarity k nemocným,komouši prodávali na západ ! Za marky libry ,dolary....
Ale co,raději to odlhehčeme.Smutně : http://www.volny.cz/sigrosada/povidky/39.htm

104722

30.4.2006 7:01

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 104722

nu, já jsem se před několika dny zhrozila z toho, jak se k nám nenápadně plíží fašismus. Byla jsem se svým bratrem na městském soudě. Než vás vpustí dovnitř musíte projít důkladnou kontrolou jako na letišti. To znamená, že tašku vám prověří přes ten svítící přístroj, zda v ní nemáte zbraň a člověk musí projít přes ten bezpečnostní rám a ještě vás navrch policajtka "očuchá" jakýmsi přístrojem- a ještě jsem musela ukázat podpatky bot, které vydávaly zvuk.

Před soudní síní jsem zjistila, že široko daleko, křížem krážem dlouhými chodbami není pro lidi k mání jediná lavička! Takže když tam příjdou staří lidé, mají prostě smůlu, celou dobu musí stát. Samotný soud se dlouho nekonal, odbyl se během pár minut. Soudkyně zjistila, že ČSSZ udělal chybu, takže soud odročila- a nazdar bazar. No a kdyby se člověk náhodou rozčílil a vykřikl něco o tom, že ztratil zbytečně čas a na blbé soudy se může vykašlat- tak mu v ten moment mohou dát pokutu 50 000 Kč za znevažování soudu. Nač troškařit, že? Pokuta tisíc korun by byla zbytečně směšná, tak dáme rovnou 50 tisíc a on už si ten rozezřaný občan příště rozmyslí vyskakovat si na nás- na bohy.

104756

30.4.2006 9:32

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

hostující 85.?.?.?

Reakce na 104756

Přesně to samé mi nedávno povídal jeden můj známý. I to zastrašování nehoráznou pokutou tam bylo!
''Tááákhle sem byl maličký'' říkal a ukázal mi mravenčí vzdálenost mezi palcem a ukazováčkem!
Ano ,ty soudy (i s tím soudcem) nám zůstali z dob minulých skoro stejný!

104761

1.5.2006 21:55

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 104756

Soudy jsou kapitola sama o sobě. A za to "pohrdání soudem" se taky leccos schová. Když jsem se rozváděla se svým prvním mužem, stání ohledně rozvodu jako takového proběhlo v době, kdy už jsme spolu přes dva roky nežili. Můj muž měl v té době půldruhého roku "nové" dítě s novou paní a já žila půl roku se svým druhým mužem. Paní soudkyni přesto zajímalo, zda jsem byla svému muži nevěrná (zajímavé, že jeho se na takové peachoviny neptala) a taky kolikrát. Měli jste vidět, jak začla vřískat o pohrdání soudem, když jsem jí řekla, že toto jí z hlavy fakt neřeknu. A ještě víc prskala, když na dotaz, zda z ní dělám pitomce uslyšela odpověď, že to bych si v životě nedovolila.
Škoda, že jediný, kdo v soudní síni smí mít diktafon, je soudce. Jj, demokracie. Jak pro koho.

104884

2.5.2006 2:39

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 104884

[cool]

104893

30.4.2006 0:11

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 104715

Ja tomu nerozumim. Nekdo nabidne nekomu v Africe, ze investuje pul miliardy. Nevysvetli, kde by je chtel vzit, a ja myslim ze ani vsechno vysetrovani na svete by neukazalo, kde je chtel vzit. Ja sem si jistej, ze uz tisice lidi delalo sliby kery nemely ani hlavu ani patu, a ututlalo se to. Nekery takovy sliby ani novinar z mainstreamovejch medii nedokaze vysvetlit. Co to ma co delat s demokracii?

Je o tom takova moravska lidova:

Ty synkovy sliby jak na vode ryby, ony su tak stale jak ty hrusky plane
Hrusky kdyz dozraju na zem popadaju, ty synkovy sliby devce oklamaju

104733

30.4.2006 7:16

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 104733

Já tomu všemu taky nerozumím. Dodnes jsem se nedozvěděla, proč probodali veřejně jak řešeto poctivého policistu pana Janíčka. Taky mi není jasné, jak vekslák Mrázek mohl beztrestně přijít u nás k miliardám, jak se mohlo stát, že měl v hrsti celou slavnou BIS, kdo oddělal i jeho dva přátele- důstojníka z BIS a ten druhý dělal pro celou ČR zabezpečovací systémy. Dále mi není jasné, jak je možné, že se další milirdář vesele na nás zubí ze Seychel, a taky má na BIS i ČSSD schován celý pytel kompro materiálu. Potom se podivuji nad tím, proč další milionář Provod se třese strachy o svůj život tak, že má uschovány kompro mateirály na BIS na třech místech světa. Taky případ miliardáře Červenky mě udivuje- že to vše usnulo a již se dál nic nevyšetřuje. Atd.,atd.- pochybuje snad ještě někdo o tom, že nám vládnou mafiáni? Já tedy ne. A co se týče toho Krause, tak toho Paroubek prozatím jen uklidil do kouta, aby příliš nesvítil. Ale až se dostane po volbách k moci, Kraus se opět vynoří v plném lesku. Tomuto člověku ale nikdy nezapomenu, že zde chtěl spolu s Grossem veřejně zlegalizovat otroctví žen.

104757

1.5.2006 22:10

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 104757

>Já tomu všemu taky nerozumím. Dodnes jsem se nedozvěděla...

Odpojte se od Matrixu... Nezajímejte se JAK se věci dějí, ale PROČ se dějí.

K: ...mi není jasné... jak se mohlo stát...jak je možné... podivuji se nad tím... udivuje mě...

Filozofie vzniká z toho, že se lidé diví. (Aristotelés)

104886

30.4.2006 5:26

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 207.?.?.?

Reakce na 104715

velmi spravne, absolutni souhlas neni co dodat

104751

1.5.2006 18:22

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 104705

>Dovolím si nesouhlasit. Není to demokracie kontra totalita, ale
>totalita kontra totalita, tudíž komunismus kontra kapitalismus.

Dovolím si poopravit: žádné "kontra" už není, zmizelo, resp. zmizel kapitalismus, globalizací se proměnil v systém, který si v ničem nezadá s komunismem. Trh (monokultura a dikatura) v rukou nadnárodních společností má naprosto stejné charakteristické znaky a projevy jako "vláda (monokultura a diktatura) jedné strany". Diktatura jako dikatura. Monokultura jako monokultura. Nazývat systém který tu vládne globáním kapitalismem je přinejmenším silně zavádějící. Není to kapitalismus. Je to komunismus, pouze jinak, na jiný způsob. Jsou to "družstevní lány" v rukou "jedné strany" (trhu). Prosím rozlišujme, a nazývejme věci a jevy pravými jmény.

104857

1.5.2006 23:18

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

zap 69.?.?.?

Reakce na 104857

Ano, prisel jsem sam ke stejnemu zaveru. Kapitalismus zustal jen vzpominkou. Z toho 'pozitivniho' v nem zustalo pramalo. Nachazime se v nejhnusnejsim komunismu o jakem se nam jen mohlo zdat. [pláč] [naštvaný]

104888

6.5.2006 11:22

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

seda 82.?.?.?

Reakce na 104698

>ze se nejednalo o kapitalizmus kontra komunizmus, ale o demokracie kontra >totalita...
"LG", nevím kde jste žil, a nebo kde žijete, ale jste absolutně "mimo mísu"!!
Celé dějiny lidstva jsou o soutěži...Kapitalizmus má svá pravidla, ale ty s demokracií nemají nic společného...dalo by se říct,že to jsou "drobné nedostatky" kapitalizmu...?!
Přímo bych řekl: "komunistická demokracie kontra kapitalistická", nebo chcete-li "kapitalistická totalita kontra komunistická".
"Konzumní společnost"...a ..."volný trh" ... to vidíme teď, když sem vrthl
brutální kapitalizmus ... nahnilé brambory za cenu banánů a pomerančů.
Koplaps domácích výrobců, když dominantní prodejce upřednostňuje dovozce...
>a soukromme vlastnistvi (jak znamo posledni z pole utika ten, komu to >pole patri)
Co se týče zemědělství...to je blábol "non+ultra"!!! Vesnice si zvykla na
procesy podobné průmyslu tzn. velkovýroba, kde je jasnější pracovní doba,
dělba práce, kde člověk není "přivázán za nohu u zvířete" a pod.
A pane LG... Vy nevíte, že žádný "volný" trh neexistuje!!!(hádejte jak "volný trh" ovlivňuje globalizace?).
A řekněte nám, jak se liší "centrální řízené hospodářství" od kvót a smluv
např. v evropské unii, nebo od smluvních dohod dalších hospodářských organizací?

[mrknutí jedním okem]

105151

6.5.2006 22:47

RE: autor si zjevne neuvedomuje,

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 105151

Pane Sedo, nevim jestli jste vubec zazil totalitu(jste jiste mlad, tak o tom zrejme moc nevite).
Komunismus nebyla take zadna prochazka "ruzovym sadem". Nebo to vidite jinak? [naštvaný]
Jestlize vasi rodice a nebo prarodice byli v KSC, tak jste se meli mozna lepe. Obycejni lide dreli jak "mezci" a na nic moc se take nezmohli.
V dnesni dobe, kdyz jste zdravej, tak alespon mate moznost nekam jet, neco se od "blbejch" kapitalistu priucit a v Cechach to pak uplatnit.

105177

29.4.2006 20:04

Novy

Sova 89.?.?.?

Je to k zamysleni ale komu - lidem,kteri mysli na budoucnost a ne jen na svuj osobni prospech.Kolik je takovych lidi - odhaduji tak 20%.Cele dejiny za posledni stoleti nejsou stale posuzovany stejne- ackoliv bude mnoho lidi proti, tak si myslim, ze ani hitlerovo Nemecko jednou bude jinak posuzovano.Kdyby Hitler neposilal Zidy do koncentacnich taboru a zapojil je do rezimu jako to udelali bolsevici, pak by se nemohli do nekonecna obvinovat vsichni Nemci.Je stale nejasna jedna vec- proc Zapad nechal Hitlera vyzbrojit a proc alespon proti nemu nezavedl hospodarske a politicke sankce.Hitlera chteli nasmerovat na Vychod, aby nezadal take nejake kolonie.A tak bychom mohli pokracovat dale.I to, ze proti okupaci CSSR nebyl vyhlasen hosp. bojkot celeho sov.bloku, kdyz se valka vyloucila.?
Proc vlastne neprimo Zapad s okupaci souhlasil. A druha vec -Soveti vedeli dobre, ze Zapad nebude namitat jako to vedel Hitler.Proc asi - protoze chteli aby meli Soveti problemy s nepratelskou naladou.Ve skutecnosti Soveti nemeli jine vychodisko - CSSR byla jedinou zemi, kde nemeli sovetske voj.sily podstatny vliv, nebot tam nebyl zadny sov. vojak a cinnost poradcu byla stale vice omezovana, zatimco Americane byli prakticky ve vsech zemich zap.Evropy.Samozrejme jina vec, zda to bylo v rozporu s mez.pravem, svobodou atd - ale kolik velmoci hledi na tato hlediska - srovnejme jednani Bushe a USA.
O tom, ze USA napadl Irak a potom hledal duvody- to same delal Hitler kdyz napadl nejaky stat.Otazkou je ovsem - mel Hitler cekat az se Stalin natolik vyzbroji, ze porazi Nemecko a udela pozdeji svetovou revoluci??

104720

29.4.2006 20:40

Emigrace...

Rejpal 24.?.?.?

Clanek ktery jsem cetl me pripada jako by autor litoval ze odesel do emigrace. Nevim proc tedy zije v Kanade nadale. Proc se nevrati do Cech a nevoli opet komunisty, kdyz mu ani tak nevadili.
V emigraci to lehke neni, ale kdyz nekdo opravdu chce, tak neco dokaze a muze se mu i dobre darit(kdyz je ovsem zdrav).
Samozrejme rodna zeme se neda nicim nahratit, ale clovek si zvykne na vsechno(proste se musi prispusobit).
Rad jezdim "domu" kazdy rok na dovolenou, ale take se pak rad vracim zpet do Kanady, kde take ziji.

Divim se lidem v Cechach, ze by jeste nekdy chteli zpatky komunisty. Dobre, neco zadarmo bylo, ale nerikejte me ze to bylo perfektni. Vsude se muselo podplacet, kdyz jste neco chteli. I zubari se musela "soupnout" flaska aby vam udelal poradne zuby.
Kdyz jste sel k reznikovi nebo k zelinari, tak jste s nim musel byt velice zadobre, aby vam dal neco z "pod pultu".

Tak tohle tomu vy rikate vyhody komunismu?

104723

29.4.2006 22:08

RE: Emigrace...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 104723

No ono to bude trochu tim, ze demokracie ( kapitalismus) po cesku si z obou systemu nevybral to pozitivni- rekneme "lidskou tvar", ale ten ten humac, at uz to je socialni uniformita hnana do extremu ci extremni a tudiz bezohledny individualismus. Tady mate v generalizovane forme, co neznaji treba skaandinavske zeme, ktere v ramci spolecnosti uplatnili spise pozitivni stranky obou systemu. USA disponuji individualni spolecnosti se silne solidarnim charakterem, naposledy to jasne ukazal hurikan Katrina, kdy pres milionove dary velkych firem (vsak ty se nazerou z koryta pri obnove zakazky za 100 mld$) nejvetsi podil na tech stovkach milionu $ meli obycejni lide. To vsak jsou generace se starou moralkou, dnes tady tuka na dvere nova generace s novym pojetim moralky ala vyhuleni. Ta nova moralka je moralkou novych elit, kdy clovek je generovan na statistickou lehce nahraditelnou jednotku. Takze zeme jako USA se totalizuje a emigranti z komunistickeho bloku ty pozvolne skryte znaky zretelne vidi, o trochu ostreji nez American, ktery s tim nema zkusenost. A vychodni blok prijma kapitalismus raneho stadia. Tento ranny kapitalismus byl velmi sobecky a bezohledny a zhruba po sto letech se zformoval diky delnickemu hnuti a v USA diky podpore stredni tridy ( diky tomu se USA vyhnuli levicovemu hnuti), v neco kde byl zabudovan prvek humanity. Orwell byl mozna optimista, protoze to co nam chystaji nase elity je opravdu "lahudka."

104725

30.4.2006 1:46

RE: Emigrace...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 104723

Autor nelituje že odešel do emigrace, dokonce se mu daří docela dobře. Proti českým poměrům by se dalo říct že i výborně. To ale neznamená že si autor nemyslí, že by to mohlo být lepší, nejen pro něj, ale hlavně pro ostatní. Na rozdíl od vás, kdo kouká co bylo špatně na tom co už není, autor kouká co je špatně na tom co zrovna je, protože to jediné se dá asi změnit a nehodlá se utěšovat tím, že to dřív stálo za ještě větší hovno než dnes. [velký smích]

104735

30.4.2006 5:09

RE: Emigrace...

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 104735

A vite o tom, ze nekteri Cesti obcane jsou mnohem bohatsi nez vsichni emigranti. Hlavne ti, co zijou na Bamahach a Sechylech. [smích]

104750

7.5.2006 2:14

RE: Emigrace...

Zvědavej 4.?.?.?

Reakce na 104750

>A vite o tom, ze nekteri Cesti obcane jsou mnohem bohatsi nez
>vsichni emigranti. Hlavne ti, co zijou na Bamahach a Sechylech.
>[smích]

Pane Rejpale, tak to tedy nesouhlasím. Já tady v USA a Kanadě znám i takové krajany, kteří vlastní i velké továrny po celém světě a začínali tady svoje podnikání v garáži. Čili od nuly a ke všemu si dopomohli legální cestou a nikoli zlodějnou, jako ti ''čeští podnikatelé'' na Bahamách a jinde...
Dejte si do vyhledávače A K Velan, jako občan Kanady byste o něm ale mohl vědět. Má dvě továrny v Kanadě, jednu v USA, Anglii, Francii, Korei a Japonsku. A vůbec, je zde spousta dalších, ne tolik populárních a bohatých, pravda, ale jsou to vynikající odborníci, kteří na rozdíl od těch zlodějů, co se museli uchýlit před spravedlností na Bahamy, pracují a živí se čestně a přičinili se vytvořit Čechům dobré jméno ve světě. Nechci jmenovat, ale znám takových několik i osobně. [smích]

105185

30.4.2006 15:19

RE: Emigrace...

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 104735

vidim to rovnez tak [cool] souhlas

104775

30.4.2006 8:57

RE: Emigrace...

krysa 84.?.?.?

Reakce na 104723

ad: Divim se lidem v Cechach, ze by jeste nekdy chteli zpatky komunisty. Dobre, neco zadarmo bylo, ale nerikejte me ze to bylo perfektni. Vsude se muselo podplacet, kdyz jste neco chteli. I zubari se musela "soupnout" flaska aby vam udelal poradne zuby.
Kdyz jste sel k reznikovi nebo k zelinari, tak jste s nim musel byt velice zadobre, aby vam dal neco z "pod pultu".

Ono se snad dnes nemusi všude podplácet? A kde jako že né? Akorát místo flašky se dává obálka a říká se tomu "sponzorování". A se zelinářema řezníkem je záhodno být zadobře i dál... leda byste chtěl "něco s myšem z Hypernovy". Pokud něco kvalitního chcete, musíte na to mít minimálně známosti! Ostatně nikdo nechce zpátky komunisty, ale postačila by třeba levná hromadná doprava (šalinou přes Brno to stojí jako za komančů osobákem do Bystřice p.Hostýnem, a to je 100km), benzín tak "strašně drahej" jak v USA, a obecně systém cen energií, v kterém se vyplatí šetřit a né že čím víc spotřebuju, tím míň platím! Ve vztahu k zdravotně postiženým by se také hodilo, aby podpora státu vypadala jako podpora a né jako návrh od NSDAP!

104759

30.4.2006 16:40

RE: Emigrace...

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 104759

Pane Krsysa, mozna ze jsem muj prispevek "neformuloval" zpravne. Mnohem lepsi prispevek napsal pan "Hostujici". Ma plnou pravdu.

104783

29.4.2006 22:28

dobry clanek

eugen 160.?.?.?

pekny clanek a docela s nim souhlasim. za bolseviku vazne nebylo rozhodne vsechno jen spatne,bylo zde plno dobrych veci na ktere ted jiz jen muzeme s laskou vzpominati a ktere se asi jiz nikdy nevrati.
byly vsak i veci na ktere lepe nevzpominati vubec a osobne nevim ale asi bych soucasnost za minulost nevymenil,ci mozna ano,vazne nevim a ostatne mi to ani nikdo nenabizi a tak,ze neni o cem.

104728

30.4.2006 2:11

Zjednoduseni

case 62.?.?.?

Clanek velmi zjednodusuje. Jestlize nesouhlasim s postupem neokonzervativni kliky, jeste nemusim byt levicak.
Ackoliv naprosto nesouhlasim s politikou reprezentovanou neokonzervativci, jsem zastancem globalniho kapitalismu zcela volne souteze.
Z pohledu libertariana soucasne vedeni USA naprosto pohrda vlastnictvim a individualnimi svobodami.
Problemem nejsou korporace, ale existence Statu.

104737

30.4.2006 3:26

RE: Zjednoduseni

zap 69.?.?.?

Reakce na 104737

Problemem nejsou korporace, ale existence Statu.
---------------------------------------------------------------

Souhlasim a v tom smyslu se take vyjadruji nize.....

Nanestesti mame vypestovanou nakazlivou zavislost obcan-stat. Je to sado-masochisticky vztah. Nezdravy a omezujici obcanskou svobodu. Vse zda se zacalo onou 'burzoasni demokratickou revoluci'. Dopadem bylo napakovani lidi do jedne formule zvane obcanstvi.

Predtim bylo vse jasnejsi a melo stanovena pravidla. Jelo se dle systemu privilegii: subjekt (pozdeji obcan) si vyslouzil svoji sluzbou svemu panovi urcita privilegia jako ochranu a podobne. Za urcitou protisluzbu. Bylo to vzajemne vyhodne. Jmenem hry byla loajalita.

Krome toho existovali svobodni 'pred-obcane'. Ti meli povinnost jen krali ci cisari. Jinak byli svobodni a meli primerenou odpovednost. Prvni z nich byla postarat se sam o sebe. To povazuji za temer dokonaly vzor dustojne existence. Co nastalo potom byl rozvrat.

104743

30.4.2006 14:33

RE: Zjednoduseni

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 104743

Zjednosušení je nutné aby se jeden dopídil k podstatě problému. A taky se vyhnul přílišnému opěvování minulosti. Nebyl to žádný ráj. Stát je problém, ne proto že existuje ale proto, že neplní svoje povinosti k občanům. Stát je sdružení občanů jedné nebo více národností, za ůčelem společné ochrany. A to ochrany nejen vojenské, oproti jiným státům, ale a to hlavně ochraně proti ekonomickému zneužívání. Takto má fungovat moderní stát, k tomu se měl vyvynout. To že korporace chce vydělat je normální, je to v podstatě jediný důvod její existence. Korporace nemá v krédu že se bude o své zaměstnance a zákazníky dobře starat, sice to mnohé mají napsané v etických normách, ale to jsou jenom kecy, o to jim nejde. Státu by ale o nic jiného nemělo jít, než aby se jeho občané měli dobře, aniž by pokořovali jiné. Zruště stát a jsme doslova otroky. Feudalismus byl založen na závislosti. Pán vydíral svoje podané a za to se staral o jejich a vlastní bezpečnost, která tenkrát byla pouze vojenská. Nic jiného, než cizí armáda je napadnout nemohla. Nevolníci sice neměli svobodu, ale měli určitou jistotu. Nestrávili třetinu života hledáním práce. Kapitalismus osvobodil pána od starání se o bezpečnost, to hodil na stát a sám se staral jenom o vlastní zisk. Kde stát lid zklamal, je že se nepostaral o vic než vojenskou bezpečnost. Kolik lidí chcíplo kdysi v dolech a na jiných rizikových pracovištích při budování zisku. A dodnes občas chcípou. Oddělením zisku od bezpečnosti se z kapitalistů stali nezávislí podnikatelé, uvolněni k honbě za ziskem, bez zodpovědnosti za lidi co na ně dřou a bez zodpovědnosti ke státu v kterém operujou. Zaměstnanci se dnes mění jako ponožky a zodpovědnost firmy je pouze k akcionářům. To není reciprokální úmluva jako byla dřív, to je povolení k bohatnutí bez zábran. Nedivím se nadnárodním koncernům ze se jim to líbí. Operujou stejně jako Hells Angels v prodeji drog. Je pouhý rozdíl v tom že prodej drog není legální činost. Zbytek jejich operace se od korporace nijak neliší. Kámen ůrazu je v tom, že o lid se nestará nikdo.

104772

30.4.2006 22:57

RE: Zjednoduseni

zap 69.?.?.?

Reakce na 104772

Kámen ůrazu je v tom, že o lid se nestará nikdo.
----------------------------------------------------------

To je pravda.

A nejvic trpi etika, ta je temer zadna. Ve Vami zminenem stedoveku, i kdyz tu a tam to plati dodnes, zejmena v ne-zapadnich statech jako Japonsko, etika je stale vysoka. Demonstruje se prave tou lojalnosti, kterou ja tolik vyzdvihuji.

Podivejte se dnes na kteroukoli zapadni spolecnost. Etika - lojalnost je uplne v hajzlu. Vetsina z nas je pripravena zamordovat nase politiky v nejvhodnejsim okamziku. Premyslet timto zpusobem o krali ci o knizeti bylo nepredstavitelne. [smích]

104799

1.5.2006 1:50

RE: Zjednoduseni

Miloslav Ponkrác + 193.?.?.?

Reakce na 104799

Je škoda, že etika je pro Vás pouze loajalita. Ona třeba taková loajalita Němců k Hitlerovi byla podle Vás vrcholná ukázka té správné etiky. Koneckonců sebevrazi s bombami mnohdy také demonstrují hlavně svojí loajalitu k svému náboženství.

Podle mého je správná loajalita být loajální k těm, kteří si to zaslouží. A jak jsem zjistil už od dob svého studia, mnoho lidí s tituly i funkcemi dokáží produkovat taková slova a činy, že se jeden diví. Ale pořád tvrdím, že smrsknout etiku na loajalitu je prostě udělat z etiky frašku.

104802

1.5.2006 14:47

RE: Zjednoduseni

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 104802

Jiste etika ma sirsi rozmer, ale to srovnani s nabozenskymi sebevrahy neni o loajalite. Tam je ve hre vira, vicemene timto degradujete viru na pouhou loajalitu ( jiste taky cenna vlastnost).

104836

1.5.2006 19:05

RE: Zjednoduseni

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 104802

Ona třeba
>taková loajalita Němců k Hitlerovi byla podle Vás vrcholná
>ukázka té správné etiky.

Obávám se, že se dopouštíte vulgárního zjednodušování. Tzv. "loajalita" Němců k Hitlerovi nebyla loajalita, ale slepý fanatismus anebo strach. Každá totalita (jako každá lež) pracuje se strachem a udržování lidí ve strachu. Všude tam, kde je jakákoli forma totality, lži, nelze hovořit o loajalitě v jejím pravém smyslu slova, to jest: věrnost.

Podle mého je správná loajalita být loajální k těm slovům, která si to zaslouží. [mrknutí jedním okem]

104861

2.5.2006 3:15

RE: Zjednoduseni

zap 69.?.?.?

Reakce na 104861

Ano, tak to chapu i ja.

Vidim zaklad etiky prave v te lojalite totiz 'vernosti'. Jestlize mam jednat eticky, musim byt loajalni k sobe a ke svym povinnostem. Me povinnosti vsak tez zahrnuji povinnosti k jinym, v cestnem a otevrenem jednani. K poskytnuti sebe sama pro ucel jejich dobra.

Falesna lojalita - poplatnost nema pro etiku smysl. Lojalita ze strachu je uplne bezcenna, ta se velmi snadno otoci v pomstu.

104896

2.5.2006 3:49

RE: Zjednoduseni

zap 69.?.?.?

Reakce na 104802

Etika (spravne jednani) ma pro me zaklad prave v lojalite. Ne ani tolik k nekomu druhemu, tak jako k sobe samemu. Jestlize jsem uspokojil tento bod, mohu byt loajalni k ostanim. Podrobneji se o tom rozepisuji v odpovedi na znacku 'honza777'.

Mam dostatek skusenosti s ne-loajalitou. Je vsudepritomna a je mi ze srdce odporna. Vim, ze jeji pricinou je neschopnost verit sobe samemu, coby nasledku selhani smyslu povinnosti. Moje vedomi povinnosti neni otazkou 'ano - ne' ci zda mi takove jednani prinese jiny prospech nez uspokojeni sveho svedomi. Vim jaka moje povinnost je a nemam tudiz duvod se zpochybnovat.

Vase chapani lojalnosti se zda deformovane na pouhou lojalitu vne sve osoby. Uvadite (rekl bych) zvulgarizovany priklad lojality nemeckeho naroda ke svemu Vudci. V protikladu k medii indoktrinovanem (a do aleluja opakovanemu) podani jste vsak vybral dobry priklad lojality. Ta byla jiste neochvejna; to ze byla podlozena strachem je nesmysl.

Rovnez tak priklad 'sebevrahu' je spatne pojat. Zda se mi, ze Vase mysleni je radne vyvalcovano propagandou moci. Osobne si nedokazi predstavit silnejsi projev lojality, nez nabidnuti sveho zivota za vyssi zajem. Upirani moralnich kvalit takovym jedincum je ucelove sebezaslepovani.

104901

30.4.2006 2:12

Je to nazor..

Stehno 69.?.?.?

Zakony, tvoriace ramec ci prostredie, maju byt jednoduche, zrozumitelne kazdemu, tvorene pre ludi a maju im sluzit, nie naopak.Dnesna situacia je paradoxne opacna a zakony su komplikovane, presadzovanie len pre vyvolenych, produkcia a spotreba je na neuveritelne vysokej urovni, ale chudoba poziera cim dalej tym viac obeti a produkcia ide doprazdna. Cize - ak skutocnost nezodpoveda norme, nieje na vine skutocnost! Norma - ramec je na hovno.Kazdy jednotlivec si musi uvedomit, ze nieje len ovca hnana pastierom a psami, davajuca nedobrovolne vynos. Je to asi otazka dlheho casu, nez si toto ludia uvedomia. Nedajme vsak moznost tym, co zneuzivaju prostredie zamaskovat sa medzi nami. Ziadne mimikry! Tu konci socialna uloha a nastupuje presadenie zivotnych zaujmov.Evolucne je clovek vybaveny dostatkom fantazie a schopnosti,na vytvorenie si zivotneho prostredia.Takze, ked chceme zadarmo zubara, alebo nechavat si cez den otvorene dvere na dome, zakial sme prec, nemat obavy o buducnost nasich deti, musi sa ozdravit prostredie v ktorom zijeme, vstahy a kriteria hodnot. Odobrat pristup k moci bande, ktora ju len zneuziva.Ludi zodpovednych za spravu veci verejnych brat na zodpovednost!A zmenit funkciu penazi na krvny obeh spolocnosti, na prostriedok , nie ciel.
Ospravedlnujem sa za zaberanie priestoru. Asi sa musim naucit byt strucnejsi.
S uctou Viktor

104738

30.4.2006 11:10

RE: Je to nazor..

Vlastimil Čech 213.?.?.?

Reakce na 104738

jo, jo, jo, bezvýhradný souhlas.... a nemáte, prosím, nějaký nápad, jak toho stavu, který by mě byl tak sympatický dosáhnout? otevřené dveře,... bez strachu o budoucnost dětí... a tak? Zkuste, prosím, něco navrhnout...

Ovšem ten původní článek ten taky nemá chybu... jo, za těch zlých a špatných komunistů, co jedli malé děti, jsem postavil dům.. ano podplácel jsem... a stál jsem ve frontě, jo... ale ten dům mám, aniž jsem někomu něco ukradl, mám ho zaplacený, a i když to není žádná vila, není to ani ten "americký papírový palác"...dneska by si člověk mého postavení takový dům nepostavil ani náhodou... a dneska ovšem mám problémy ho jenom udržet...je fajn vidět hezkou cestičku ku psímu hotelu... je smutné že hned vedle ní leží bezdomovec...

104764

30.4.2006 21:13

RE: Je to nazor..

Stehno 69.?.?.?

Reakce na 104764

Osobna zodpovednost a sloboda! Jednoduche , ako facka. Uvedomit si co potrebujem a co chcem. Co musim a co mozem. Aka je uloha statu? Big Brother , alebo socialna funkcia? Osobne sa mozem na akykolvek stat vys...
, pretoze ja ho nepotrebujem. Ak to zazeniem do extremu, mozem sa vybodnut na mrzakov, slepych, chorych atd. Ale tu je prave socialna funkcia statu, kde sa DOBROVOLNE podujmem prispiet do komunity. Ja nepotrebujem policajta, aby ma strazil, ale ak chcem mozem odstrelit tomu co ma ohrozuje kokos aj sam. Mozem venovat cas v zaujme komunity a jej dobra ci bezpecnosti. Nepotrebujem toho blbecka v uniforme, aby posudzoval co robim dobre a co zle. Ja nepotrebujem priblbleho uradnika so stemplom aby som postavil barak. Potrebujem projekt , material a investovanu pracu. Nie stat. Ten nastupi v ulohe draba stahujuceho zo mna kozu a tresta ma za moju samotnu existenciu. Tak tuto vidim to riesenie problemu. Kto je tu pre koho a kto ma komu sluzit.
S uctou Viktor

104795

1.5.2006 14:55

RE: Je to nazor..

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 104795

Jiste mate v tomto ohledu svou pravdu, na druhou stranu je potreba nejaky dozor treba i pri stavbe toho baraku. Jinak by se brzo objevili chytraci, co by staveli barky padajici lidem na hlavu. Takze nejaka autorita (dozor) je potrebny, ale pouze v nezbytne nutne mire. To uz si ale verejnost musi ohlidat sama, protoze byrokracie se chova podobne jako viry- chce se neomezene mnozit. A duvod? Regulace lidskych cinnosti pres ruzne license ( ktere je nutna) sebou nese moc. Ta moc podporuje korupci a to jsou plna korytka. Takze spolecnost ma zajem na pouze nezbytne nutne regulaci socialniho zivota statem a naopak statni aparat touzi po maximalizaci regulaci. Staci se podivat na Brusel, ten vam za chvili posle smernici "na velikost zrn pisku v detskem piskovisti."

104837

30.4.2006 2:49

Pisatel udelal solidni praci, ale

zap 69.?.?.?

ma to jednu chybu: pohrichu kategorizuje dle konvencnich formuli. Kuprikladu porovnava venkovni formy (viz socialismus v. kapitalismus) bez posouzeni podstaty. Venkovni forma neni dulezita. Podstata ano. A ta je vzdy ta sama.

Je treba si uvedomit, ze kazdy system ma mocenske ambice vuci svym obcanum. Bez rozdilu. Svoboda je prazdne slovo, prave tak jako je slovo socialismus. Neexistuji. Oboje jsou jen 'udicky' na predstavivost lidi. Vsude, v kazdem systemu se musite podrizovat kazni.

Jinymi slovy:
Zadny system vas jako obcana 'nemiluje', zato vas ale zivotne dulezite potrebuje pro sve preziti. Mel by si vas nadbihat a byt k vam hodny. Zpravidla dela pravy opak. Strachem se ovlada lepe nez laskou!

Stary a nam starsim dobre znamy system v pojeti dnesnich realit by nejprve odpovidal terminu 'welfare state'. Kdysi razeny termin 'policejni stat' nebyl zcela opravneny. Prihodneji se mohl nazyvat 'statem pokracujici saskarny', ne policejnim statem. Naopak, v soucasnem komuno- kapitalismu je obsazen skutecny policejni stat. Skuste si zertovat s policajtem - brzy na to prijdete.

Chci timto pomoci jednomu cili, ktery povazuji za podstatne dulezity - totiz prohlednuti a odmitnuti onoho mateni pojmu. A v tom je dle meho take podstata onoho "rozdilneho videni sveta". Jestlize bude videni realit ciste, bude snadnejsi o necem diskutovat a na necem se dohodnout. A na tom to vse zavisi, neni-liz pravda?

Tak tedy, je moje videni 'podstatne odlisne'? [smích]

104740

30.4.2006 4:10

Libertarianska propaganda ;)

case 62.?.?.?

http://www.free-market.net/resources/introduction.html

104746

30.4.2006 5:57

RE: Libertarianska propaganda ;)

Ezop 4.?.?.?

Reakce na 104746

A co je na tom spatnyho?

104755

30.4.2006 11:39

RE: Libertarianska propaganda ;)

case 62.?.?.?

Reakce na 104755

Nic. Nebudte paranoidni [mrknutí jedním okem] . Sam se za libertariana povazuji ...
Slovo "PROPAGANDA" jsem pouzil pro jeho expresivitu, byt chapu, ze pro nekoho
muze mit lehce pejorativni nadech.

104767

30.4.2006 15:46

RE: Libertarianska propaganda ;)

Ezop cz_dragon (zavináč) seznam (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 104767

Well, potom doporuciji tem co maji zajem o Libertarian issues, skoda, vsechny links jsou v anglictine, ponevadvz jsem nic v cestine nenasel:

http://www.cato.org/ http://www.mises.org/ http://reason.com/

http://www.lewrockwell.com/ http://www.ij.org/ http://www.lp.org/

http://www.TheAdvocates.org http://reason.org

http://www.objectivistcenter.org/index.asp

104779

30.4.2006 22:57

RE: Libertarianska propaganda ;)

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 104779

>Well, potom doporuciji tem co maji zajem o Libertarian issues, skoda, vsechny links jsou v anglictine, ponevadvz jsem nic v cestine nenasel:<

Za české libertariány jsou považováni www.libinst.cz akorát že mnozí upozornují na jejich nepříliš velkou důvěryhodnost jelikož čelní představitelé tohoto "think-tank" (Schwarz, Ševčík) jsou bývalí komunisté a svazáci. I když byl tam třeba i celkem zajímavý článek od Josefa Šímy kritizující USA kvůli Iráku.
A potom je v češtině www.aynrand.cz ale ti jsou snad ještě víc napravo než libertariani.

104798

1.5.2006 1:48

RE: Libertarianska propaganda ;)

case 62.?.?.?

Reakce na 104798

Mozna bych jeste "prihodil" petrmach.cz .

104801

1.5.2006 17:57

RE: Libertarianska propaganda ;)

Ezop cz_dragon (zavináč) post (tečka) cz 199.?.?.?

Reakce na 104798

Dekuji za informace,

Ayn Rand, se zabiva vice tematikou morality bez toho aby jsme nasledovali moralni uceni Krista. Doporuciji knihu od Ayn Rand "Atlas Shrugged"

Taky na tomto URL jsem nasel ke stazeni knihu "Hayekova cesta do otroctví", kterou vrele doporucuji! I kdyz nesouhlasim s komentarem o knize, ktery jsem tam nasel.

Knihu nyní nabízena volně ke stažení ve formátu PDF. Je možné ji volně šířit za podmínky, že u ní bude uveden odkaz na www.aynrand.cz.

http://www.aynrand.cz/view.php?cisloclanku=2006012901

104853

30.4.2006 8:18

RE:

krysa 84.?.?.?

Problém je v tom, že u nás se jednak neslmyslně slučuje demokracie a svoboda, jelikož to, že žiji v demokracii ještě neznamená, že tam musím mít buhví jaký svobody. No a druhej je v tom, že specialitou našich vlád je sloučit všechny nevýhody komunismu se všema nevýhodama kapitalismu pro občany, a všechny výhody obého pro vládu a její členy.
Pokud jde o trh, vše se ještě "vylepšuje" tím, že se podporují zahraniční firmy co to nepotřebují a jako česká firma dostanete starou belu!

104758

30.4.2006 11:15

-kracia

n19 195.?.?.?

Demokracia? Neblúznime...
Demokracia bude normálne fungovať len medzi osobami, ktoré majú morálku
"v krvi".
Za iných podmienok sa demokracia pomerne rýchlo mení na tyraniu podliakov (osoby s nedostatočným svedomím).
Podlé osoby sa totiž rýchlo zmocnia kapitálu, a ten sa stáva nástrojom ich moci a tyranie.
To všetko sa samozrejme udeje pod FASÁDOU demokracie.

Až teda bude mať aspoň 60% občanov morálku "v krvi", potom sa môžeme začať o demokracii vôbec baviť.
Do tej doby je demokracia blud; otvorené pole pre kriminálne živly, od najprimitívnejších až po tie najsofistikovanejšie v bielych golieroch za rečníckym pultom parlamentu.
Dovtedy tu musí byť vláda pevnej ruky"osvietená diktatúra", ktorá bude obranou slušných ľudí pred podlými zneužívateľmi slobody.
Ano, je to naivita, dávať demokraciu dnešným masám... Nie sú zrelé.
Ukazuje nám to dnešný stav vecí.

104765

1.5.2006 1:51

Zaujalo me nasledujici

zap 69.?.?.?

(Z posledniho vydani www.savethemales.ca p. H. Makowa)

"Pamatujte, nebyl to Hitler kdo zavinil smrt kolem 200tisicu lidi v minulem stoleti pro ucely svoji politicke agendy, byla to hrstka tzv. komunistickych vudcu Evropy a Asie vedena neviditelnou rukou zapadnich (anglo-zidovskych) bankeru skrze sve tajne kanaly ovladani.
Vzdy mejte na pameti, ze nejlepsi definice komunismu je "super-kapitalismus" kde vse VCETNE lidi je vlastneno "statem". To jest temi kdo vlastni stat. Behem komunisticke vlady v SSSR, adresa na c.1 na Rudem namesti skryvala pobocku Manhattan Bank - ci jakekoli kryci jmeno mela toho casu. Socialismus jakekoli smysluplne povahy NEMUZE existovat bez kapitalove podpory."
--------------------------------------------------------------------------

Tudiz, zacneme-li o vecech v tomto smyslu premyslet, nemuzeme se vyhnout zaveru ve vysvetleni, proc jsou si komunismus a kapitalismus tak podobne. Je zrejme, ze 'komunisticky' experiment nebylo nic jineho nez laborator svetove elity v uplatneni NWO. Je evidentni, ze jeho platnost byla terminovana pote co splnil svou roli v dane fazi vyvoje. Mimo jine tez 'umrtvil' prirozene volani mass po socialni spravedlnosti. Tim vytvoril idealni nastupni podminky pro 'system jakoby-demokracie pro vsedni dny i svatky' tak jak mame moznost pozorovat dnes.

Osobne si myslim, ze jasnym dukaze simbiozy techto dvou (ve skutecnosti jednoho a toho sameho) systemu je, jak HLADCE probehly ruzne ty 'sametove revoluce' (s vyjimkou Jugoslavie, ktera nebyla az tak 'dokonale' komunisticka). Je to asi stale jeste trvajici uzas v nasich hlavach ktery nam nedovoluje se chopit onoho 'selskeho rozumu'.

104803

1.5.2006 11:57

Svet muzete posuzovat z mnoha stran ,ale nakonec se pravda vzdy ukaze, o to vic je prekvapeni.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Jiz jsem napsal,coz mnoho lidi nepochopi ,ze komunismus se nenarodil v Rusku-Moskve ,ale v zemi nejtvrdciho kapitalismu, v Americe,prvni komunisticke noviny vysli v zidovstine,jak priznacne, ze ano.Takze ,pokracujme slovy rabbina ,ktery rekl;Komunismus je judaismus a judaismus je komunismus.Nechodme daleko do historie ,ale vezmete si dnesni svet ,tak zvana "Amerika" vede valku proti kazdemu jez nehodla skakat jak oni piskaji a ti co piskaji jsou zide ve Washingtonu,co nejsou zide ,tak jsou koupeni z prispevku ,jez jsou dany na znovuzvoleni,takze pouhe 2 % americkych volicu ovlada Ameriku timto zpusobem,to mnoho lidi i v Americe nepochopi ,ale ,zacinaji chapat,ovsem ,tvrdou cestou.
http://judicial-inc.biz/new_pa7.jpg
April 12
47 dead marines in first 17 days of the month, already exceeding those for all of March.47 mrtvych za prvnich 17 dni v mesici , to je hola pravda ,ktera nejde nijak okecat s tribuny a nebo v mediich.
http://judicial-inc.biz/new_pa12.jpg
Dalsi ctyri mrtvy ,(Three from Regimental Combat Team Five and one from the 2/28 Brigade Combat Team )
http://judicial-inc.biz/Electr2.jpg
V mnoha pripadech se prislo na to,ze ,jak ze strany Americanu,tak ze strany Britu byli zadrzeni vojaci v civilnim obleku,jez meli v aut etrhavivy a rozbusky,jakozto i elektricke roznecovace,takze ,nejake miny po stranach silnice ,vubec nemuseli byt iracke,coz mnohym vojakum doslo,ze se zde hraje spinava hra s jejich zivoty.Na vic zde svou roli hraje i Mossad ,jez ma pristup prakticky k jakemukoliv vojenskemu planu,takze vznika podezreni, ze i oni jsou zapojeni v kladeni nastrah-min.This smells of Mossad, Israeli mercenaries, and Israeli advisors with access to our troop movementsV tomto pripade v Iraku vznikla situace ,ze nikdo nevi ,kdo je pritel a kdo je nepritel,samozrejme zese to odrazi na moralce a mnozi dessertuji od toho vseho.Takze ,tito lide nakonec zjisti ,k cemu jsou pouzivani a jaka je pravda na rozdil od politicke spravnosti a zacinaji videt svet jinyma ocima,vidi to ,co drive nevideli,zacinaji i jinak zvazovat svuj doposavadni zivot a svuj zivot ,hodnoti uz jinymi hodnotami,proste ,pro rezim ,jsou jiz nepouzitelni a jejich navrat do Ameriky svym spusobem nemyslitelny.
Mnozi vojaci poznali,ze v doprovodu israelskeho poradce-pruvodce se jejich akce meni v sebevrazebnou.Mnozi pristihli,tak zvane agenty soukrome firmy,ze bylo na ne strileno s teto strany a doslo i k zatceni a odeslani techto "pracovniku",zpet do Israelu.
http://judicial-inc.biz/Blackw12.jpg
http://judicial-inc.biz/Piaige1.jpg

104823

2.5.2006 11:53

Svet se nekdy nemeni,ale presto postupem casu,my ,menime svuj nazor na nej.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Jinak ,posuzujeme svet ,kdyz nam je patnact a opustime skolu,zase ,jinak hodnotime svet po vojne a jinak ,kdyz prijde rodina a nastanou starosti a uplne jinak ,kdyz odpracujem sva leta a jdem do duchodu,ale ,mnohdy bez ohledu na vek zmenime nazor na svet ,vystridani stran,emigraci ,ktera je tvrdou skolou zivota.Nekdy ,vsak prozijem vetsi cast sveho zivota v uplnem omylu apravdu se dozvime az na konci zivota ,kdyz uz nas spolecnost vlastne ani nechce a nechce ani poslouchat,jsme odepasni.
Takovym celozivotnim omylem prosel general-major americke armady,Medajle udelena kongresem-za nejvyssi sluzby a udelena mu byla dvakrate,tedy ,kapacita,Smedley Butler,USMC,ma nejvyssi vyznamenani amricke armady udelene jemu za celych devatenact roku,jej nikdo ,mimo nej neziskal.Vzdy veril v demokracii a ve svou vladu,vzdy se zbrani v ruce ,hajil,americke zajmy,zajmy sve zeme ,co by vlastenec,pro Americany ,nepouzivejme slovo nacista.
Postupem casu ,poznal ,ze vsude vlastne hajili zajmy kseftu,a zajmy nejvetsich banka ovsem ,vydelek,sel timto smerem,poznal,ze valka je vlastne obchod se zivoty vojaku,kde vladne nejvetsi obchodnik,predstavitel super-obchodu.Pamet mu pripomela Mexiko v roce 1914,rovnez byl poslan na Haiti,Kubu a tak dale a dosel k zaveru,ze jsou togansterske zajmy kapitalismu,co vedou valku,ze to nic nema spolecneho s bojem za principy humanismu,se svobodou lidi a nebo demokracii,bohuzel ,toto poznani prilo az v pozdnim veku ,kdy sve odslouzil ve jmenu imperialismu,sluzby na trech kontinentech a tak se dal slyset,aby i druzi ,mozna ,procitli driv ,nez on.Toto povidani muzete najit pod halvickou"War is A Racket." a nebo primo linkou;
http://mindprod.com/politics/warracket.html`RACKET
Dosel k poznani ,ze byl figurkou Wall Sreet,velky obchod,pro ktery on razil cestu a dnes zjistil,ze svet je jiny ,nez ten v ktery bezmezne veril.
Nakonec ,jen v malem dovetku ,pamatuji rok 68 ,kdy mnozi lide verili,ze to tak Amerika nenecha,kdyz Rusko obsadilo Ceskoslovensko,rovnez i v Madarsku verili,ze Amerika ,prijde na pomoc a to jsou veci ,jez zmeni Vas mozna k nepoznani,zmeni Vas od zakladu,kdyz i mnoho soudruhu se nasledkem udalosti stalo pomatenymi,jini ,poznali ,kde je sila a zkutecna politika a stali se soudruhy.
Nejvetsi starosti politiku v dnesni dobe je to ,aby mladi nenaslouchali starym,pokud to neni v souladu s plany ,politiku,proto chteji i historii dostat ven ze skol.

104934

4.5.2006 16:00

Další divadelní fraška

Lev. 82.?.?.?

http://i.idnes.cz/06/021/cl/MIZ10de80_moussaoui.JPG

Měl být dvacátým sebevražedným atentátníkem, který měl 11. září 2001 zaútočit uneseným letounem na Spojené státy.

Francouzský občan marockého původu Zacarias Moussaoui se však útoku nezúčastnil, protože v té době byl již ve vazbě. Zadržen byl v srpnu 2001 za porušení imigračního zákona, což bylo příliš pozdě na to, aby vyšetřovatelé přišli na jeho spojení s atentátníky a podařilo se zabránit útokům. Loni v dubnu se přiznal ke spolupachatelství a v únoru byl zahájen soudní proces. Porota včera rozhodla, že Moussaoui stráví zbytek života ve vězení.

Sedmatřicetiletý Moussaoui, který na sebe upozornil podezřelým chováním v letecké škole, je jedinou osobou obviněnou v USA z podílu na tragických událostech z 11. září. Součástí útoku prý nebyl, což ale popírají někteří zadržení členové teroristické sítě Al Kajda, ke které se hlásí. Jeho letoun měl prý být nasazen v rámci druhé vlny útoků na Bílý dům. Americká vyšetřující komise označila případ Moussaouiho za příklad selhání zpravodajských služeb, které nedokázaly včas spojit jeho zatčení s přípravou atentátů.
_________________________________________________________

Tento chlapík je mentálně postížený. Podle mě je celý soudní proces jen mizernou spekulací a fraškou. Je pochopitelné, že se už konečně musi nějaký vinník najít. Ale ve skutečnost ti praví atentátníci jsou na svobodě a užívaji si vesele bohatého, politického života ....... kde asi ?? [zmaten] [zmaten]

105045

8.5.2006 5:09

1856 v Praze pri zidovskem pohrbu,pronesl rabbin Reichor."Valka ,to je zidovska zen,"

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Saturday, May 6, 2006 8:16 AM EDT

IRANIAN OIL BOURSE TO OPEN NEXT WEEK
For the first time, countries will be able to purchase Middle Eastern Oil with Euros instead of Dollars!
This is the final nail in the coffin for the U.S. Dollar.
In the past, all countries of the world were required to make their oil purchases using Dollars.

Cela politika,cele celosvetove konflikty,to vsechno je olej ,dragy a dolary.Takze se drzte ,ze za celou valku ani jedna z Onassisovych tankovych lodi nebyla potopena,v dobe vypovezeni valky Nemcku ,jeste tankovali nemecke ponorky od Standart Oil do ponorek na Kanarskych ostrovech,takze pro ujasneni,o minulych valkach a dnesnich,je to valka o olej,kdyz mala firma preroste nad narodni firmu,kartel,primo globalniho chrakteru a tohle je mala ukazka:Cepujet benzin u firmy Exxon,to je pana Roggenfelder firma,Standart Oil,jste u Mobil cerpaci stanice,toje Standart Oil New York,jste u Amco pro benzin,naftu,to je Standart Oil Indiana ,take pana Roggenfeldaera,jestlize cepujete u Chevron firmy,tak to je Standart Oil California,v Atlante natocite benzin u firmy Arco,coz je take pana Rogenfeldera spolecnost,jinymi slovy,to vsechno a tisice jinych veci od university,po knihovny a placeni poslancu,a fukcnich politiku ,vsichni jsou pana Roggensfeldera poplatni sluhove-tedy,Rockefelerovi sluhove,jez doslova ado pismene vlastni a ovlada Ameriku a tim i vede zahranicni politiku,zahranicni valky a jak rabbin Reichor pripomel,valka ,to je zidovska zen,to je na tom kapitalismu spatne ,ze nakonec ,jednotlivec v ruznych formach ovladne svet a kdyz ovladne ,tak rukavicky pujdou dolu.Tomu chtel nejvyssi soudce zabranit uz vroce 1911,presne 15 kvetna,videl ,jak Americe pres materialismus hrozi smrtelne nebezpeci pro demokracii a svobodu.Jinymi slovy ,jim pan Roggenfelder prerostli vsem pres hlavu a ne jenom jim ,fantasie o panu sveta a jedne svetove vlade ma sve plne opodstaneni,to neni fantasie,nebot,dnes,vlady jsou ve zkutecnosti k smichu, mimo zidovske,jejich clenove ,jsou prave ti,kdoz budou vladnout.
V Australii je 95% veskereho prumyslu v cizich rukach,jinymi slovy,politici-vlada nema valastni prijem penez,cili,zije-vladne za penize firem na milost a nemilost,takze ,k cemu jsou,kdyz nemuzou o nicem rozhodovat.
Kdyby se z nejvetsich firem vzali jejich predstavitele ,co by zkutecna a rozhodujici vlada Australie ,tak jeste na tom obyvatele usetri za volby,co jsou k nicemu,kdyz zijete v dome ,kde Vam naprosto nic nepatri-to je ten kapitalismus,ktery je k nepostizitelny.
Dejte mi cely svet a jeste pet procent navic.
Dejte mi kontrolu nad penezi a mne nezajima ,ktera vlada je u moci-Rothchild.
Neomezene vlastnicvi vede spolecnost do novodobeho otroctvi,spravne se rika ,ze demokracie je poslednim stupinkem k tomuto otroctvi,300 lidi vlastni 70% veskereho prirodniho bohatstvi,dvanact rodin ovlada Centralni banku,rodina Rothchildu ma pod kontrolou bankovni svet.Kdo z danovych uredniku kontroluje nejbohatsi,kdyz maji tolik,ze to vubec nemuzou spocitat,nez se dopocitaji,tak uz maji zase nekolikanasobne vic- to je financni vesmir.
...Kráceno (Editor)

105252

13.7.2006 14:51

Vím že vím.

Bhagavan koubavit (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Nová ekonomika
Vše co žije, musí mnohé mít, aby mohlo zde žít a tak ekonomicky jedná, aby to co potřebuje získalo. V ekonomice jde především o to, aby se neplýtvalo hodnotami, protože pokud se plýtvá hodnotami, tak je zde zakrátko nedostatek potřebného. Plýtváme většinou s tím, co je nám velmi vzdálené a šetrně zacházíme s tím, co je nám blízké. Jak se lidově často říká, že z cizího krev neteče a z vlastního krev teče, jde tedy o to co je cizí a co je vlastní. Vlastní je to co můžeme prodat nebo zničit aniž nás za to někdo potrestá, dítě nemůžeme prodat stejně jako manželku, tedy je nám dítě a manželka cizí. Ze zvyku sice dosud říkáme, že je to naše dítě a naše manželka, protože kdysi dávno jsme mohli dítě a manželku prodat. Neustále se mnohé v nás a okolo nás mění a my mnohdy tyto změny nezaregistrujeme a potom chybujeme. Vlastníme jenom to co dokážeme ochránit před cizími, když onemocníme tak již zakrátko nebudeme vlastnit svoje tělo, protože nám je smrt vezme. Nedokázali jsme svoje děti a svoji manželku ochránit před lakomou elitou a tak nám elita vzala děti a manželku. Zde je onen zásadní problém ekonomiky, že elita rozhoduje o nás bez nás, pokud se proti tomu postavíme, zle skončíme. Otroctví je jako plevel, nikdo o něj nestojí ale přesto zde plevel neustále je, jakmile je zde armáda je zde i otroctví, protože armáda zotročí lidi, aby se ona měla dobře. Pokud národ zruší svoji armádu, tak přijde armáda jiného národa a ona ovládne národ, který armádu nemá. Jenom tam kde je obrovské horko tam není ani armáda, protože zde je přirozená ekonomika a ona nepřipustí to, že zde bude otroctví. Veliké horko je spojené s tím, že je zde i mnoho živých zlých tvorů a boj s nimi je tolik náročný, že na boj ve kterém by lidé mezi sebou bojovali, již není čas ani nálada. V minulosti se mnohokráte veliké armády snažili proniknout do míst kde je veliké horko, ale zde na ně zlý tvorové zaútočili a rychle je porazili. Ekonomika vychází ze situace, ve které se systém ocitne a pokud se situace změní, musí se změnit i ekonomické konání. Je zde většinou veliká setrvačnost a tak se naše ekonomické konání pružně nepřizpůsobuje situaci. Nepružnost je spojená s otroctvím, tam kde je svoboda tam je i pružnost a nedochází ke zbytečnému plýtvání časem a penězi. Je zde jakási přímá úměrnost v tom, že čím více jsme svobodní, tím lépe zde funguje ekonomika. Nemoc je spojená s tím že něco nemůžeme konat a tak jako je nemoc těla a duše tak je zde i nemoc ekonomiky a politiky. Právě otroctví nám brání v tom, abychom konali to, co chceme, mnohdy svoji depresi vyřešíme drogou. Tak jako zde jsou materielní drogy, tak zde jsou i duševní drogy, myslím tím; pohádky, náboženství, politiku, mýty, legendy, atd. Jelikož již po velmi dlouhou dobu žijeme v otroctví, tak jsme i mnoho závislí na nejrůznějších drogách a tak s...Kráceno (Editor)

110427

Příspěvků: 95

29.04. 17:32 Pasant  Konečně rozumné slovo!
29.04. 17:56 Emma Bovary  RE: Konečně rozumné slovo!
29.04. 18:07 Pasant  RE: Konečně rozumné slovo!
30.04. 05:38 stefan  RE: Konečně rozumné slovo!
30.04. 17:08 Pontifex  RE: Konečně rozumné slovo!
01.05. 03:52 Aaron Katz  RE: Konečně rozumné slovo!
29.04. 19:31 Ezop  RE: Konečně rozumné slovo!
30.04. 11:17 Beza  RE: Konečně rozumné slovo!
30.04. 16:10 Rene Bartosek  RE: Konečně rozumné slovo!
06.05. 10:18 seda  RE: Konečně rozumné slovo!
06.05. 09:57 seda  RE: Konečně rozumné slovo!
06.05. 22:42 case  RE: Konečně rozumné slovo!
07.05. 04:14 Antiseptik  RE: Konečně rozumné slovo!
07.05. 14:31 case  RE: Konečně rozumné slovo!
07.05. 15:37 Rene Bartosek  RE: Konečně rozumné slovo!
07.05. 16:13  RE: Konečně rozumné slovo!
14.05. 23:15 Ezop  RE: Konečně rozumné slovo!
14.05. 23:17 Ezop  RE: Konečně rozumné slovo!
30.04. 10:32 Adapa  RE: Konečně rozumné slovo!
29.04. 17:53 Emma Bovary  Pravda
06.05. 10:35 seda  RE: Pravda
29.04. 17:54 LG  autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 18:05 Pasant  Neefektivnost centrálně řízeného hospodářství
29.04. 18:06 LG  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 18:16 Antiseptik  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 18:24 YAMATO  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 19:04 Rene Bartosek  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
30.04. 05:47 stefan  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 19:06 Pasant  K čemu tedy slouží "stát"?
01.05. 02:06 zap  RE: K čemu tedy slouží
29.04. 19:26 Antiseptik  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
30.04. 00:48 jozin z bazin  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
01.05. 10:35 swe  statistika veda je...
01.05. 15:18 petr  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
01.05. 22:48 jozin z bazin  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 18:13 Antiseptik  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 18:45  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
30.04. 09:12 krysa  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
30.04. 17:44 Vlastimil Čech  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 19:29 Jarmila  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 19:33 Antiseptik  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
30.04. 04:05 zap  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
01.05. 18:39 Honza777  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 20:35 hostující  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
30.04. 07:01 Jarmila  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
30.04. 09:32 hostující  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
01.05. 21:55 baba_Blažková  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
02.05. 02:39 Rene Bartosek  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
30.04. 00:11 jozin z bazin  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
30.04. 07:16 Jarmila  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
01.05. 22:10 Honza777  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
30.04. 05:26 stefan  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
01.05. 18:22 Honza777  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
01.05. 23:18 zap  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
06.05. 11:22 seda  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
06.05. 22:47 Rejpal  RE: autor si zjevne neuvedomuje,
29.04. 20:04 Sova  Novy
29.04. 20:40 Rejpal  Emigrace...
29.04. 22:08 Rene Bartosek  RE: Emigrace...
30.04. 01:46 Antiseptik  RE: Emigrace...
30.04. 05:09 Rejpal  RE: Emigrace...
07.05. 02:14 Zvědavej  RE: Emigrace...
30.04. 15:19 stefan  RE: Emigrace...
30.04. 08:57 krysa  RE: Emigrace...
30.04. 16:40 Rejpal  RE: Emigrace...
29.04. 22:28 eugen  dobry clanek
30.04. 02:11 case  Zjednoduseni
30.04. 03:26 zap  RE: Zjednoduseni
30.04. 14:33 Antiseptik  RE: Zjednoduseni
30.04. 22:57 zap  RE: Zjednoduseni
01.05. 01:50 Miloslav Ponkrác +  RE: Zjednoduseni
01.05. 14:47 Rene Bartosek  RE: Zjednoduseni
01.05. 19:05 Honza777  RE: Zjednoduseni
02.05. 03:15 zap  RE: Zjednoduseni
02.05. 03:49 zap  RE: Zjednoduseni
30.04. 02:12 Stehno  Je to nazor..
30.04. 11:10 Vlastimil Čech  RE: Je to nazor..
30.04. 21:13 Stehno  RE: Je to nazor..
01.05. 14:55 Rene Bartosek  RE: Je to nazor..
30.04. 02:49 zap  Pisatel udelal solidni praci, ale
30.04. 04:10 case  Libertarianska propaganda ;)
30.04. 05:57 Ezop  RE: Libertarianska propaganda ;)
30.04. 11:39 case  RE: Libertarianska propaganda ;)
30.04. 15:46 Ezop  RE: Libertarianska propaganda ;)
30.04. 22:57 Emma Bovary  RE: Libertarianska propaganda ;)
01.05. 01:48 case  RE: Libertarianska propaganda ;)
01.05. 17:57 Ezop  RE: Libertarianska propaganda ;)
30.04. 08:18 krysa  RE:
30.04. 11:15 n19  -kracia
01.05. 01:51 zap  Zaujalo me nasledujici
01.05. 11:57 Robert Nohejl  Svet muzete posuzovat z mnoha stran ,ale nakonec se pravda vzdy ukaze, o to vic je prekvapeni.
02.05. 11:53 Robert Nohejl  Svet se nekdy nemeni,ale presto postupem casu,my ,menime svuj nazor na nej.
04.05. 16:00 Lev.  Další divadelní fraška
08.05. 05:09 Robert Nohejl  1856 v Praze pri zidovskem pohrbu,pronesl rabbin Reichor."Valka ,to je zidovska zen,"
13.07. 14:51 Bhagavan  Vím že vím.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 947